Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2012 Jul 4th

YearResultsVideoNews 
*20131 1 
20121 1 
2010 
 

Media for 2012

Videos (0)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Results

 

Attending groups

 

Invited groups

 

2012

Meeting of the City of Reims - Reims

 

2012 Results - Meeting of the City of Reims

Published by
RunnerSpace.com/Pro   on Jul 4 2012, 08:52 PM

Website:Click here

04/07/12 - Meeting Premium de Reims Champagne Ardenne
REIMS - CHA - 051
100m/BEF Jeunes | F | Finale directe 1 | Chr : E | Vt : -2.0
1 13''45 BERRIOT Angelica Efs Reims A. * 051 CHA BEF/99   802
2 13''68 CHARLEMAGNE Carmelle Rc Epernay 051 CHA BEF/99   769
3 14''38 ROUYER Roxane Rc Epernay 051 CHA BEF/99   672
4 15''05 MATHONNET Claire marie Rc Epernay 051 CHA BEF/99   586
5 15''10 TRUFFAUT Florine Rc Epernay 051 CHA BEF/99   580
- NP CORMY Laurine Rc Epernay 051 CHA BEF/99   0
- NP FLEURY Melanie Dac Reims 051 CHA BEF/99   0
100m/MIF MIM Jeunes | M | Finale directe 1 | Chr : E | Vt : -2.5
1 12''20 NIMPHORT Lucas Ca Sedan 008 CHA MIM/97   611
2 13''01 DEVEYER Romain Efs Reims A. * 051 CHA MIM/97   438
3 13''11 PIERRET Hugo Efs Reims A. * 051 CHA MIM/97   419
4 13''23 CORMET Mathis Dac Reims 051 CHA MIM/97   396
5 13''58 PELLET Julie Troyes Omnisports 010 CHA MIF/98   783
6 13''64 BERTHELIN Cloe Troyes Omnisports 010 CHA MIF/98   775
7 14''02 CHAMPION Chloe Troyes Omnisports 010 CHA MIF/98   721
8 14''02 ROLAND Megane Asptt Charleville 008 CHA MIF/97   721
100m/TCF Interrégional | F | Finale directe 1 | Chr : E | Vt : -1.7
1 12''64 SAC Valentine Ca Sedan 008 CHA CAF/96   924
2 12''66 SCHWENCK Emilie Athletisme Metz Metropole* 057 LOR SEF/87   921
3 12''72 RIMA Audrey Bik Pointois D Athletisme 971 GUA SEF/88   911
4 12''74 RENAUD Claire Efs Reims A. * 051 CHA JUF/94   908
5 12''79 BAGNAROL Tamara Efs Reims A. * 051 CHA SEF/83   901
6 13''33 SIMON Alissandre-lisa Efs Reims A. * 051 CHA MIF/97   819
7 13''44 VEXLARD Marie Efs Reims A. * 051 CHA CAF/96   803
200m/TCF | F | Finale directe 1 | Chr : E | Vt : -1.9
1 23''09 HASTING Natasha (Usa)       SEF/86   1134
2 23''29 JONES FERRETTE Laverne (Isv)       SEF/81   1119
3 23''35 WILLIAMS Tameka (Skn)       SEF/89   1115
4 23''39 DANOIS Johanna Felin'x 971 GUA SEF/87   1112
5 23''66 BANCO Nelly Fontenay Plessis Clamart Athle 092 I-F SEF/86   1091
6 24''05 GALAIS Jennifer Decines Meyzieu Athletisme * 069 R-A ESF/92   1063
7 24''11 JACQUES-SEBASTIEN Lina Us Creteil 094 I-F SEF/85   1058
- AB MOTHERSILL Cydonie (Cay)       SEF/78   0
800m/TCF | F | Finale directe 1 | Chr : E
1 2'00''71 SANTIUSTI Yuneysi (Cub)       SEF/84   1141
2 2'01''01 ZHUSHMAN Olena (Ukr)       SEF/85   1135
3 2'01''10 CHEBET Winny (Ken)       SEF/88   1134
4 2'01''52 WAFULA Lydia (Ken)       SEF/88   1126
5 2'01''74 GUEGAN Elodie Lille Metropole Athletisme* 059 NPC SEF/85   1122
6 2'02''29 MOH Clarisse Ca Montreuil 93 093 I-F SEF/86   1113
7 2'02''33 HAK Yvonne (Ned)       SEF/86   1112
8 2'03''42 MARGUET Linda Doubs Sud Athletisme* 025 F-C SEF/83   1093
9 2'04''27 HARTMANN Jana (Ger)       SEF/81   1079
10 2'04''95 DAGLI PAGOTO Fotini (Gre)       SEF/85   1067
- AB LYAKHOVAYA Olha (Ukr)       SEF/92   0
5 000m/TCF | F | Finale directe 1 | Chr : E
1 15'12''35 BURKA Gelete (Eth)       SEF/86   1153
2 15'13''84 GEBRU Azemra (Eth)       SEF/92   1150
3 15'17''24 ANTENEH Emebet (Eth)       SEF/92   1143
4 15'17''75 MASAI Magdalyne (Ken)       SEF/93   1142
5 15'19''72 YALEW Genet (Eth)       SEF/92   1139
6 15'30''22 NOUJANI Nadia (Mar)       SEF/90   1118
7 15'34''11 BARDELLE Christine Ales Cevennes Athletisme 030 LAN SEF/74   1111
8 16'22''34 SAEED MOHAMMED Alia (Uae)       SEF/   1021
- AB CALVIN Clemence Martigues Sports Athle 013 PRO ESF/90   0
- AB DESALEGN Belayneh (Uae)       SEF/91   0
Perche/TCF | F | Finale directe 1
1 4m60 SILVA Yarisley (Cub)       SEF/87   1204
  4m50(O) / 4m55(-) / 4m60(O) / 4m65(-) / 4m70(XXX)
2 4m60 SPIEGELBURG Silke (Ger)       SEF/86   1204
  4m50(XO) / 4m55(-) / 4m60(O) / 4m65(XXX)
3 4m55 BLEASDALE Holly (Gbr)       SEF/91   1185
  4m40(O) / 4m50(-) / 4m55(O) / 4m60(-) / 4m65(XXX)
4 4m50 GADSCHIEW Kristina (Ger)       SEF/84   1167
  4m30(O) / 4m40(XXO) / 4m50(O) / 4m55(-) / 4m60(XXX)
5 4m40 BOYD Alana (Aus)       SEF/84   1131
  4m10(O) / 4m30(O) / 4m40(O) / 4m50(XXX)
6 4m40 DENNISON Kate (Gbr)       SEF/84   1131
  4m30(O) / 4m40(XO) / 4m50(XXX)
7 4m10 BUISSON Marion Clermont Athletisme Auvergne * 063 AUV SEF/88   1023
  4m10(XXO) / 4m30(XXX)
7 4m10 CABALLERO Daylis (Cub)       SEF/88   1023
  4m10(XXO) / 4m30(XXX)
7 4m10 LOTOUT Marion Athletisme Sud 22 * 022 BRE SEF/89   1023
  4m10(XXO) / 4m30(XXX)
- NP RIBEIRO TAVARES Maria-leonore Sco Ste-marguerite Marseille* 013 PRO SEF/85   0
Triple Saut/TCF | F | Finale directe 1
1 14m58 (+0.0) IBARGUEN Katarina (Col)       SEF/81   1177
  14m08(+0.0) / 14m46(+0.7) / 14m58(+0.0) / 14m56(-0.1) / 14m38(-0.1) / -
2 14m21 (-0.9) M BANGO ETONE Francoise Ec Orleans Cercle Jules Ferry* 045 CEN SEF/76   1134
  14m06(+0.0) / 14m11(+0.5) / 14m07(+0.0) / X(+0.0) / 14m21(-0.9) / 13m56(+0.8)
3 14m03 (+0.8) KNYAZYEVA Anna (Ukr)       SEF/89   1114
  13m86(+0.0) / 13m62(+0.4) / 13m79(+0.5) / X(+0.0) / X(-0.5) / 14m03(+0.8)
4 14m00 (+0.9) YASTREBOVA Natalia (Ukr)       SEF/84   1110
  13m74(+0.0) / 13m60(+0.0) / X(+0.3) / X(+0.0) / 13m88(-0.2) / 14m00(+0.9)
5 13m82 (+0.3) ALCANTARA Dailenys (Cub)       SEF/91   1089
  13m52(+0.0) / 13m62(+0.0) / 13m82(+0.3) / 13m76(+0.0) / X(-0.6) / -
6 13m75 (-0.8) ZONGO-FILET Amy Marseille Athletisme* 013 PRO SEF/80   1081
  13m20(-0.1) / 13m45(+0.0) / 13m43(+0.5) / 13m27(+0.0) / 13m46(+0.0) / 13m75(-0.8)
7 13m74 (+0.0) RIBALTA Josleidy (Cub)       SEF/90   1080
  X(+0.0) / 13m74(+0.0) / X(+0.9) / X(+0.0) / X(+0.0) / 13m33(-0.0)
8 13m69 (+0.0) DZETSUK Ksenia (Blr)       SEF/86   1075
  13m68(+0.0) / 13m69(+0.0) / 13m61(+0.0) / 13m42(+0.0) / X(+0.0) / 13m55(+0.0)
9 13m42 (+0.0) MARIE-NELY Nathalie Ca Montreuil 93 093 I-F SEF/86   1044
  13m42(+0.0) / 13m08(+0.0) / 13m21(+0.5)
10 13m26 (+0.5) NZOLA MESO BA Teresa Entente Sud Lyonnais* 069 R-A SEF/83   1025
  X(+0.0) / X(+0.0) / 13m26(+0.5)
Marteau (4 Kg)/TCF | F | Finale directe 1
1 75m59 MORENO Yipsi (Cub)       SEF/80   1239
  73m99 / X / X / 71m15 / X / 75m59
2 72m71 FIODOROW Johanna (Pol)       SEF/89   1189
  68m39 / X / 68m33 / X / 72m71 / X
3 70m81 MARGHIEVA Zalina (Mda)       SEF/88   1155
  65m73 / X / X / X / 70m81 / X
4 69m49 CAMPBELL Amber (Usa)       SEF/81   1132
  69m49 / X / X / X / 67m70 / 66m57
5 68m74 FALZON Stephanie Es Bruges 033 AQU SEF/83   1119
  X / 68m54 / X / 68m74 / 68m36 / 68m53
6 67m27 KLAAS Kathrin (Ger)       SEF/84   1093
  X / X / 62m59 / 65m44 / 67m27 / X
7 66m80 DAHLGREN Jennifer (Arg)       SEF/84   1085
  66m80 / X / X / X / X / 65m28
8 66m69 GUEHASEIM Jessika Ca Montreuil 93 093 I-F SEF/89   1083
  X / 64m84 / 66m69 / X / X / 57m52
9 62m13 BAMBARA Laetitia Antony Athletisme 92 092 I-F SEF/84   1003
  62m13 / 60m95 / X
10 59m00 BENSAAD Sarah Entente Franconville Cesame Va 095 I-F SEF/87   949
  X / 57m43 / 59m00
11 57m15 BONTEMPS Marylou Amiens Uc 080 PIC ESF/91   916
  57m07 / 57m15 / 56m18
100m/BEM Jeunes | M | Finale directe 1 | Chr : E | Vt : -1.8
1 13''45 BOYER Alexandre Efs Reims A. * 051 CHA BEM/99   357
2 13''72 VILLERS Lenaic Efs Reims A. * 051 CHA BEM/99   311
3 14''43 LECISAIN Flavian Efs Reims A. * 051 CHA BEM/99   205
4 14''60 BERTRAND Alexi Rc Epernay 051 CHA BEM/99   183
5 14''64 GAUTHIER Maxence Dac Reims 051 CHA BEM/00   178
6 15''03 CORMET Dylan Dac Reims 051 CHA BEM/00   132
7 15''50 LECOZ Paul Rc Epernay 051 CHA BEM/99   87
100m/TCM | M | Finale directe 1 | Chr : E | Vt : +0.1
1 10''18 RODGERS Michael (Usa)       SEM/85   1166
2 10''22 COLLINS Kim (Skn)       SEM/76   1153
3 10''26 THOMPSON Richard (Tri)       SEM/85   1141
4 10''42 POGNON Ronald Es Montgeron 091 I-F SEM/82   1091
5 10''45 NEWMAN Calescio (Usa)       SEM/86   1082
6 10''46 REMY Arnaud Athletic Club De Sainte Anne 971 GUA SEM/86   1078
7 10''47 LAWRENCE Brijesh (Skn)       SEM/89   1075
8 10''74 RIGOT Dylan Neuilly-plaisance Sports 093 I-F SEM/89   994
100m/TCM Interrégional | M | Finale directe 1 | Chr : E | Vt : -0.3
1 10''80 SAKHO Boubacar Efs Reims A. * 051 CHA SEM/85   977
2 10''82 SEDECIAS Jeffrey Val-de-reuil Ac * 027 H-N ESM/90   971
3 10''92 EHUI Adolphe-bernard (CIV) Efs Reims A. * 051 CHA ESM/92   942
4 10''95 RAGGUI Brahim Asptt Nancy * 054 LOR SEM/87   933
5 10''98 TSHIAJI Armand-warren Tremblay Ac Athletisme 093 I-F ESM/91   925
6 11''13 ZEZE Benbezi Val-de-reuil Ac * 027 H-N SEM/89   883
7 11''14 BESSET Quentin Rc Arras* 062 NPC JUM/94   880
8 11''19 ROGEZ Martin Amiens Uc 080 PIC SEM/87   866
100m/TCM Interrégional | M | Finale directe 2 | Chr : E | Vt : -0.6
1 11''17 FAMIE Yves Efs Reims A. * 051 CHA ESM/90   872
2 11''20 CONTINHO Valentin Co Champagne Aa * 051 CHA CAM/95   864
3 11''24 FAMIE Yoann Efs Reims A. * 051 CHA ESM/92   853
4 11''35 ROLLOT Jordan Athletic Vosges Entente Clubs* 088 LOR ESM/90   823
5 11''43 HUGONIN Harold Val-de-reuil Ac * 027 H-N SEM/80   802
6 11''50 AVON Damien Efs Reims A. * 051 CHA SEM/87   783
7 11''52 EL MAATTAL Zakaria Efs Reims A. * 051 CHA SEM/88   778
8 11''64 RIGEADE Pierry Val-de-reuil Ac * 027 H-N ESM/90   747
400m/TCM | M | Finale directe 1 | Chr : E
1 45''76 HENRY Tabarie (Isv)       SEM/87   1127
2 46''20 SANFORD Donald (Isr)       SEM/87   1099
3 46''39 COULIBALY Toumany Es Montgeron 091 I-F SEM/88   1088
4 46''52 MONCUR Avard (Bah)       SEM/78   1080
5 46''62 CHELALA Angel Amiens Uc 080 PIC SEM/89   1074
6 46''62 LAHAYE Mathieu Ac Paris-joinville 094 I-F SEM/83   1074
7 47''27 DELASSE Johan Neuilly-plaisance Sports 093 I-F SEM/84   1035
8 47''54 AH-MOUCK Loic Ac Paris-joinville 094 I-F ESM/91   1019
400m/TCM Interrégional | M | Finale directe 1 | Chr : E
1 48''96 HALASSI Hichem Efs Reims A. * 051 CHA JUM/93   936
2 49''07 NGUENYANG Manu-georges Lille Metropole Athletisme* 059 NPC JUM/94   930
3 49''47 JOHANSEN Corentin As Aix-les-bains 073 R-A JUM/93   908
4 50''01 BOYER Peter Efs Reims A. * 051 CHA ESM/91   878
5 50''65 PAULET Anthony Troyes Omnisports 010 CHA ESM/90   843
6 51''70 BARROS DA SILVA Jose Charleville Mezieres Athletism 008 CHA ESM/92   787
7 52''10 ABDALLAH Moussa Efs Reims A. * 051 CHA SEM/87   767
8 52''14 LACHASSINE Dylan Romilly Sport 10 Athletisme 010 CHA JUM/94   765
800m/TCM | M | Finale directe 1 | Chr : E
1 1'45''71 RODRIGUEZ Rafith (Col)       SEM/89   1150
2 1'45''98 EL AMINE Mouchine (Mar)       SEM/82   1143
3 1'46''02 KIPKOECH Nicholas (Ken)       SEM/92   1141
4 1'46''11 KIPLAGAT Richard (Ken)       SEM/84   1139
5 1'46''56 OUALICH Hamid Montpellier Agglo Athletic Med 034 LAN SEM/88   1126
6 1'46''85 WARBURTON Gareth (Gbr)       SEM/83   1117
7 1'47''93 PANEL Brice Ea St Quentin En Yvelines 078 I-F SEM/83   1086
8 1'48''82 RENAUDIE Paul Bordeaux Athle* 033 AQU ESM/90   1061
9 1'49''66 SOM Bram (Ned)       SEM/80   1037
- AB LOMBA Jimmy Lille Metropole Athletisme* 059 NPC SEM/78   0
- AB LOPEZ Yeimer (Cub)       SEM/82   0
800m/TCM Interrégional | M | Finale directe 1 | Chr : E
1 1'54''03 BOUZIN Ewen Ea Cergy Pontoise Athletisme * 095 I-F ESM/92   919
2 1'54''30 SADDEDINE Alexandre Efs Reims A. * 051 CHA JUM/94   912
3 1'55''51 DEWET Alexis Efs Reims A. * 051 CHA SEM/86   880
4 1'55''90 CHEVAUX Christophe Sa Autun 071 BOU SEM/75   870
5 1'56''00 CHAUMELLE Sylvain Co Champagne Aa * 051 CHA ESM/90   868
6 1'56''30 LHEUREUX Kevin Athletisme Metz Metropole* 057 LOR JUM/93   860
7 1'56''54 BOUR Felix Athle 55 * 055 LOR JUM/94   854
8 1'56''67 CHAUFFERT Nicolas Elan 91 (palaiseau)* 091 I-F SEM/89   851
9 1'57''68 ROLLET Antoine Ac Villers Cotterets 002 PIC ESM/90   825
10 1'57''98 SZUSCIK Adrien Rc Arras* 062 NPC SEM/89   818
- AB BAILLA Mustapha Efs Reims A. * 051 CHA ESM/91   0
- AB JAILLARD Marc Dijon Uc* 021 BOU ESM/90   0
800m/TCM Interrégional | M | Finale directe 2 | Chr : E
1 1'58''44 FENNELL Peter (IRL) Efs Reims A. * 051 CHA SEM/87   807
2 1'58''77 BENADELA Amine Efs Reims A. * 051 CHA SEM/84   798
3 1'58''98 MOUTINHO David Ac Villers Cotterets 002 PIC CAM/95   793
4 1'59''53 BRUNGARD Alexandre Troyes Omnisports 010 CHA CAM/95   780
5 1'59''56 BOUKELMOUN Riad Givet-revin Ac * 008 CHA SEM/84   779
6 1'59''95 BARBIER Quentin Givet-revin Ac * 008 CHA JUM/94   770
7 2'00''63 BENADJAOUD Cedric Efs Reims A. * 051 CHA SEM/82   754
8 2'00''76 ZEHNICH COLMART Dorian Co Champagne Aa * 051 CHA CAM/96   750
9 2'03''65 FOUGHALI Ilyes Efs Reims A. * 051 CHA JUM/93   683
10 2'06''81 GFELLER Samuel Troyes Omnisports 010 CHA SEM/77   614
11 2'11''28 SAMOUR Richard Ac Villers Cotterets 002 PIC SEM/80   521
- AB CAU Quentin Dac Reims 051 CHA ESM/90   0
- NP HALASSI Wissam Us Le Pontet A. * 084 PRO JUM/94   0
1 500m/TCM | M | Finale directe 1 | Chr : E
1 3'35''24 BIRGEN Bethwel (Ken)       SEM/88   1171
2 3'35''40 SEUREI Benson (Ken)       SEM/84   1169
3 3'35''46 MOUSTAOUI Mohammed (Mar)       SEM/85   1168
4 3'35''51 WOTE Aman (Eth)       SEM/84   1168
5 3'36''64 BEUGNET Gregory Rc Arras* 062 NPC SEM/87   1152
6 3'36''87 KOWAL Yoann E Perigueux Sarlat Trelissac A 024 AQU SEM/87   1149
7 3'37''49 BELHARBAZI Otmane Entente De Haute Alsace* 068 ALS SEM/88   1140
8 3'38''19 BARUSEI Geoffrey (Ken)       SEM/94   1131
9 3'40''65 SCHLANGEN Carsten (Ger)       SEM/80   1098
10 3'43''83 MOTTRAM Craig (Aus)       SEM/80   1056
11 3'46''12 MARTINET Antoine Efs Reims A. * 051 CHA ESM/92   1026
- AB AARRASS Jamale Entente Franconville Cesame Va 095 I-F SEM/81   0
- AB ANOU Abderrahmane (Alg)       SEM/91   0
- AB JOLIVET Jeremy Clermont Athletisme Auvergne * 063 AUV SEM/85   0
- AB NDIWA Remmy (Ken)       SEM/88   0
- AB SUREL Maury (Cub)       SEM/84   0
110m Haies (106)/TCM | M | Finale directe 1 | Chr : E | Vt : -0.6
1 13''29 ORTEGA Orlando (Cub)       SEM/91   1207
2 13''55 OSAGHAE Omo (Usa)       SEM/88   1165
3 13''56 MARTINOT-LAGARDE Pascal Neuilly-plaisance Sports 093 I-F ESM/91   1163
4 13''73 LAVANNE Cedric As Tourlaville 050 B-N SEM/80   1136
5 13''84 COCO-VILOIN Samuel Ouest Yvelines Athle* 078 I-F SEM/87   1118
6 13''96 FOURIE Lehann (Rsa)       SEM/87   1099
7 13''99 ODOM Marlon (Ger)       SEM/82   1095
- NP MAURIEGE Denis Efs Reims A. * 051 CHA SEM/85   0
400m Haies (91)/TCM | M | Finale directe 1 | Chr : E
1 48''93 CISNERO Osmar (Cub)       SEM/89   1180
2 49''36 KASSE HANN Mamadou (Sen)       SEM/86   1161
3 49''67 MASON Jamele (Pur)       SEM/89   1147
4 50''14 FLEISCHHAUER Gerog (Ger)       SEM/88   1127
5 50''18 DUBOIS Ludovic Ac Paris-joinville 094 I-F SEM/86   1125
6 50''34 KEITA Naman Avia Club Issy-les-moulx 092 I-F SEM/78   1118
7 50''67 DECIMUS Yoann Athle 91 * 091 I-F SEM/87   1104
8 50''99 GRILLAS Hugo Entente Sud Lyonnais* 069 R-A SEM/89   1090
Hauteur/TCM | M | Finale directe 1
1 2m20 GUNTHER Martin (Ger)       SEM/86   1064
  2m10(XO) / 2m15(XXO) / 2m20(XO) / 2m24(XXX)
2 2m20 PARSONS Tom (Gbr)       SEM/84   1064
  2m10(O) / 2m15(O) / 2m20(XXO) / 2m24(XXX)
2 2m20 SAINT JEAN Fabrice Entente Des Mauges 049 P-L SEM/80   1064
  2m15(O) / 2m20(XXO) / 2m24(XXX)

 

Hauteur/TCM | M | Finale directe 1
4 2m20 GRAYMAN James (Ant)       SEM/85   1064
  2m05(O) / 2m10(-) / 2m15(XO) / 2m20(XXO) / 2m24(XXX)
5 2m20 DIARRA Abdoulaye Dreux Athletic Club A. 028 CEN SEM/88   1064
  2m10(XO) / 2m15(XO) / 2m20(XXO) / 2m24(XXX)
6 2m15 BANIOTIS Kostandinos (Gre)       SEM/86   1015
  2m10(O) / 2m15(O) / 2m20(XXX)
6 2m15 ZAITSAU Artsiom (Bel)       SEM/84   1015
  2m10(O) / 2m15(O) / 2m20(XXX)
8 2m10 NAMAOUI Abdel aziz Efs Reims A. * 051 CHA SEM/87   967
  2m05(O) / 2m10(O) / 2m15(XXX)
8 2m10 SLEBODA Piotr (Pol)       SEM/87   967
  2m05(O) / 2m10(O) / 2m15(XXX)
10 2m10 KIECANA Szymon (Pol)       SEM/89   967
  2m05(XO) / 2m10(XO) / 2m15(XXX)
- NC CIANCI Mathias Lille Metropole Athletisme* 059 NPC SEM/82   0
  2m05(XXX)
- NC KGOSIEMANG Kabelo (Bot)       SEM/86   0
  2m05(X)
Disque (2.0 Kg)/TCM | M | Finale directe 1
1 62m52 OLGUNDENIZ Ercument (Tur)       SEM/76   1097
  61m61 / 62m52 / X / 56m70 / 61m91 / X
2 61m05 CZAJKOWSKI Przemyslaw (Pol)       SEM/88   1070
  57m04 / 59m53 / 61m05 / 57m18 / 60m46 / 60m74
3 60m53 FERNANDEZ Jorge (Cub)       SEM/87   1060
  60m49 / 59m30 / X / 56m66 / 60m53 / X
4 56m97 MARTHELY Stephane Stade Rennais Athletisme* 035 BRE SEM/79   993
  X / X / 56m97 / 54m59 / X / X
5 56m21 AUROKIOM Jean-francois Es Montgeron 091 I-F SEM/81   978
  X / 54m80 / 54m23 / 56m21 / X / X
6 55m84 DJOUHAN Lolassonn Ec Orleans Cercle Jules Ferry* 045 CEN ESM/91   971
  X / X / 55m84 / 52m45 / X / X
5 000m Marche/TCM | M | Finale directe 1 | Chr : E
1 18'47''45 DINIZ Yohann Efs Reims A. * 051 CHA SEM/78   1162
2 19'05''18 CAMPION Kevin Afa Feyzin-venissieux 069 R-A SEM/88   1144
3 19'06''07 SUDOL Grzegorz (Pol)       SEM/78   1144
4 19'17''49 BOYEZ Antonin Romilly Sport 10 Athletisme 010 CHA SEM/84   1132
5 19'52''44 JELONEK Jakub (Pol)       SEM/85   1098
6 20'00''91 HOUSSAYE Cedric Efs Reims A. * 051 CHA SEM/79   1090
7 21'32''50 LETOURNEAU Florian Ac Chateau Thierry 002 PIC SEM/88   1004
8 21'39''60 QUINION Aurelien Entente Franconville Cesame Va 095 I-F JUM/93   997

 


 
 
Post as: 
History for Meeting of the City of Reims
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2013 1   1    
2012 1   1    
2011 1 5 1    
2009 1 5 1