Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2012 Jan 21st

YearResultsVideoNews 
*2015 
20131 2 
20121 1 
20111 1 
2010 
 

Media for 2012

Videos (0)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Invited groups

 

2012

Kevin Dare High School Invitational

 

Read more on the Kevin Dare Foundation

Kevin's Story (from the Kevin Dare Foundation)

On February 23, 2002, Kevin, a sophomore at the Pennsylvania State University, was competing in the Big Ten men's indoor track and field championships in the University of Minnesota Field House. Just before his vault, Kevin turned to his father and spoke, "This is my day, Dad." These were the last words Kevin spoke before he lost his life upon impact with the metal vaulting box doing what he loved most. An accomplished pole-vaulter, Kevin Dare loved to soar like an eagle. He made this difficult sport look easy. He had no fear, and was a confident competitor because thousands of times before, he had sprinted down the path, put his fiberglass pole into the metal box, bent the pole, flung himself up high off the ground to clear a yellow bar, and then fell back to Earth onto the landing pit. Kevin's determination, along with his courage, strength, and speed made him a champion and someone to be admired. In celebration of Kevin's life and accomplishments, the family and friends he left on earth have begun the tradition of the annual Kevin Dare Memorial Scholarship Fund and the Kevin Dare Memorial Foundation. Since the benefit began in 2002, the Foundation has raised the funds to fully endow a scholarship in Kevin's honor, and continues to actively promote safety in the sport of pole vaulting.

 

2012 Results - Kevin Dare High School Invitational

Published by
RunnerSpace.com/HighSchool   on Jan 21 2012, 08:12 PM
Licensed to Pennsylvania State University
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/21/2012 07:04 PM
                Kevin Dare Memorial HS Invitational - 1/21/2012                
                      Horace Ashenfelter III Indoor Track                      
                              University Park, PA                              
                                    Results                                    
 
Girls 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Stevens, Chelsie          12 Elizabeth Se              7.85q  4 
  2 Pinkney, Natalia          11 Pennridge                 7.95q  6 
  2 Jackson, Katelyn          10 Springside S              7.95q  2 
  4 Catania, Katie            12 Methacton                 8.01q  5 
  4 Dangerfield, Evan         12 Arch.Prendergast          8.01q  4 
  6 Gay, Jaela                09 Bishop McNamara           8.24q  1 
  7 Scott, Chelsea            10 Bishop McNamara           8.26q  1 
  7 Chapman, Taylor           09 Pennridge                 8.26q  4 
  9 Wilson, Kylie             11 Jamestown                 8.33   7 
 10 Robinson, Jasmine         09 Elizabeth Se              8.34   4 
 11 Simon, Cienna             11 Jamestown                 8.42   6 
 12 Olivett, Renee            09 State Colleg              8.43   7 
 13 Magrane, Kaitlyn          09 Wyomissing                8.44   2 
 14 Pierce, Betsy             10 Downingtown               8.45   5 
 15 Jones, Victoria           10 Arch.Prendergast          8.46   6 
 16 Hay, Carolyn              12 State Colleg              8.58   7 
 17 Depman, Annelise          09 Saint Basil               8.59   1 
 18 Williams, Tierra          11 Altoona Area              8.60   7 
 19 Perehinec, Shalen         12 Altoona Area              8.61   6 
 19 Wilson, Jenna             09 Conestoga                 8.61   2 
 21 Gregg, Kate               11 Radnor                    8.63   5 
 22 Detweiler, Kelsey         11 Lower Dauphi              8.69   6 
 23 Lipp, Bridget             09 Springside S              8.72   4 
 24 Chen, Jackie              11 Radnor                    8.74   2 
 25 Dodson, Tabby             12 Springfield               8.79   1 
 26 Wood, Tianna              10 Arch. Carroll             8.86   1 
 27 Canova, Anna              10 Springfield               8.89   7 
 28 Baker, Rachel             09 Cheltenham                8.98   5 
 29 Santiago, Cassie          10 Penncrest                 9.06   1 
 29 Mackel, Kathryn           09 Saint Basil               9.06   4 
 31 Bailey, Breanna           10 Cheltenham                9.15   6 
 32 Parsons, Theresa          12 Penncrest                 9.18   4 
 33 Keefer, Courtney          12 Lower Dauphi              9.29   5 
 34 Lepore, Sami              09 Wyomissing                9.41   6 
 35 Taylor, Elisa             10 Riverdale Ba              9.82   7 
 -- Foster, Carly             09 Methacton                   FS   7 
 
Girls 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Stevens, Chelsie          12 Elizabeth Se              7.70  
  2 Jackson, Katelyn          10 Springside S              7.74  
  3 Pinkney, Natalia          11 Pennridge                 7.85  
  4 Dangerfield, Evan         12 Arch.Prendergast          7.98  
  5 Chapman, Taylor           09 Pennridge                 8.05  
  6 Scott, Chelsea            10 Bishop McNamara           8.18  
  7 Gay, Jaela                09 Bishop McNamara           8.19  
 -- Catania, Katie            12 Methacton                   FS  
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Seymour, Kiah             12 Arch. Carroll            24.50  10 
  2 Jackson, Katelyn          10 Springside S             25.38  10 
  3 Dangerfield, Evan         12 Arch.Prendergast         25.99   9 
  4 Butler, Cierra            11 Bishop McNamara          26.01   7 
  5 Williams, Alyse           12 Elizabeth Se             26.10   8 
  6 Kilgore, Briauna          11 Elizabeth Se             26.20   8 
  7 Valentine, Niara          10 State Colleg             26.24   8 
  8 Chapman, Taylor           09 Pennridge                26.35  10 
  9 Shell, Imani              12 Friends' Cen             26.63   9 
 10 Milligan, Zayna           11 Norristown A             26.64   9 
 11 Bell, Alexis              11 Norristown A             26.73  10 
 12 Williams, Bryana          10 Riverdale Ba             26.75   7 
 13 Arbogast, Katie           09 Penncrest                26.84   8 
 14 McNeil, Alexis            11 Bishop McNamara          26.92   6 
 15 Shadle, Lizzy             12 Methacton                26.97   6 
 16 Fields, Kelly             11 Methacton                27.17   7 
 17 Jones, Victoria           10 Arch.Prendergast         27.25   4 
 18 Keehfuss, Alexa           12 Saint Basil              27.33   8 
 19 Woodridge, Jade           12 Arch. Carroll            27.38   9 
 20 DeCecco, Rachael          10 Cumberland V             27.43   6 
 21 O'Brien, Casey            12 Pennridge                27.44   6 
 22 Hess, Camryn              12 Downingtown              27.74   5 
 23 Detweiler, Kelsey         11 Lower Dauphi             27.77   4 
 24 Leonard, Ciara            09 Cheltenham               27.86   4 
 25 Kozlowski, Paige          09 Conestoga                27.90   2 
 26 Brophy, Lauren            10 Hatboro-Hors             27.93   3 
 27 Sinatra, Olivia           12 Jamestown                28.01   7 
 28 LaCrouix, Darneesha       09 Cheltenham               28.02   5 
 29 Hay, Carolyn              12 State Colleg             28.04   5 
 30 Wilson, Jenna             09 Conestoga                28.08   2 
 31 Steffen, Lexi             09 Downingtown              28.18   4 
 32 Morris, Jocelyn           12 Riverdale Ba             28.41   2 
 33 Williams, Tierra          11 Altoona Area             28.45   4 
 33 Torres, Elisandra         12 Jamestown                28.45   7 
 35 Verica, Emily             10 Springfield              28.59   1 
 36 Nichols, Caroline         11 Penncrest                28.64   4 
 37 Weaver, Hayley            10 Altoona Area             28.66   3 
 38 Gregg, Kate               11 Radnor                   28.74   2 
 39 Lipp, Bridget             09 Springside S             28.94   9 
 40 Chen, Jackie              11 Radnor                   29.05   1 
 41 Hays, Taylor              11 Hatboro-Hors             29.65   3 
 41 Bonino, Juliet            12 Wyomissing               29.65   2 
 43 Scarpato, Courtney        09 Springfield              30.07   1 
 44 Mackel, Kathryn           09 Saint Basil              30.10   3 
 45 Lepore, Sami              09 Wyomissing               30.66   1 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Seymour, Kiah             12 Arch. Carroll            56.07  10 
  2 Tucker, Taylor            11 Elizabeth Se             59.66   9 
  3 Dever, Sara               11 Arch.Prendergast         59.90   8 
  4 Cassidy, Katie            11 Saint Basil            1:00.42   9 
  5 Bell, Alexis              11 Norristown A           1:00.75   9 
  6 Conrad, Leia              11 Bishop McNamara        1:00.96   9 
  7 Marquis, Francine         12 Cheltenham             1:00.99   8 
  8 Hamilton, Amara           11 Bishop McNamara        1:01.10   7 
  9 Johnson, Zuwena           11 Riverdale Ba           1:01.27   7 
  9 Syers, Serwaa             11 Elizabeth Se           1:01.27   8 
 11 Williams, Bryana          10 Riverdale Ba           1:01.63   7 
 12 Pioch, Abby               11 Conestoga              1:01.91   6 
 13 Torretti, Gina            12 State Colleg           1:02.06  10 
 14 Aherne, Maura             11 Downingtown            1:02.18  10 
 15 Friel, Maggie             10 Conestoga              1:02.28   6 
 16 Book, Chandley            10 State Colleg           1:02.46  10 
 17 Wooding, Heather          11 Penncrest              1:02.91   6 
 18 Sherman, Hailey           11 Methacton              1:03.01   7 
 19 Alston, Mya               11 Cheltenham             1:03.20   7 
 20 Nocero, Stacy             10 Pennridge              1:03.43   4 
 21 Holt, Leah                11 Jamestown              1:03.54   5 
 22 Blosser, Madelyn          10 Cumberland V           1:03.98   6 
 23 Ditrolio, Megan           12 Radnor                 1:04.18   5 
 24 Palfey, Alyssa            10 Altoona Area           1:04.43   3 
 25 Ryan, Alex                09 Saint Basil            1:05.69   4 
 26 Shenk, Megan              11 Pennridge              1:05.91   3 
 27 Larouche, Melina          10 Hatboro-Hors           1:06.04   4 
 28 Bongiovanni, Zoe          11 Methacton              1:06.18   6 
 29 Cieri, Julia              12 Penncrest              1:06.66   5 
 30 Blake, Brianna            10 Springfield            1:06.97   2 
 31 Schickling, Lauren        10 Springfield            1:06.99   1 
 32 Trachtenberg, Sarah       11 Radnor                 1:07.21   1 
 33 McLeod, Naomi             10 Arch. Carroll          1:07.30   2 
 34 Tietbohl, Isabelle        09 Wyomissing             1:07.58   1 
 35 Liuzzo, Maria             12 Jamestown              1:07.97   4 
 36 Pokrzywa, Joanne          11 Cumberland V           1:09.00   5 
 37 Nunez, Brandy             10 Wyomissing             1:09.29   3 
 38 Tredway, Amanda           09 Downingtown            1:09.81   9 
 39 Foley, Kathleen           09 Springside S           1:10.26   2 
 -- George, Ruth              09 Lower Dauphi                DQ   4 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tan-Torres, Seline        11 Methacton              2:15.55  
  2 McNaughton, Kathryn       12 State Colleg           2:22.10  
  3 Lamoureux, Lauren         11 Arch.Prendergast       2:23.53  
  4 Grubb, Hannah             11 State Colleg           2:23.85  
  5 Paulis, Emily             10 Springfield            2:24.55  
  6 Groshon, Julianne         10 Arch.Prendergast       2:26.24  
  7 Sherman, Elexa            11 Methacton              2:26.71  
  8 Tredway, Brianna          11 Downingtown            2:26.84  
  9 McGarry, Jessye           12 Pennridge              2:27.68  
 10 Johnson, Zuwena           11 Riverdale Ba           2:27.92  
 11 Tucker, Kayla             09 Riverdale Ba           2:27.97  
 12 Gilliam, Hannah           11 Cheltenham             2:29.82  
 13 Sencindiver, Gillian      10 Conestoga              2:30.74  
 14 Williams, Mia             10 Bishop McNamara        2:32.00  
 15 Concannon, Rita           10 Conestoga              2:32.02  
 16 Colton, Kelly             11 Radnor                 2:32.26  
 17 Virbitsky, Natalie        11 Penncrest              2:32.98  
 18 Ore, Cierra               10 Bishop McNamara        2:33.68  
 19 Smuda, Anna               10 Lower Dauphi           2:33.78  
 20 King, Lauren              11 Penncrest              2:36.03  
 21 Desko, Allie              12 Pennridge              2:36.81  
 22 Taylor, Chelsea           11 Elizabeth Se           2:38.35  
 23 Rufo, Avery               12 Radnor                 2:39.18  
 24 Kulakowski, Haley         12 Jamestown              2:41.53  
 25 Smith, Maya               10 Cheltenham             2:41.83  
 26 Allen, Lakia              12 Elizabeth Se           2:42.21  
 27 Perkins, Alexandra        11 Jamestown              2:42.50  
 28 Grande, Megan             11 Norristown A           2:43.79  
 29 Olaniyan, Meleena         12 Norristown A           2:44.26  
 30 Lidwell, Ashley           12 Altoona Area           2:49.12  
 31 Scarpato, Lauren          10 Springfield            2:49.43  
 
Girls 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sheva, Marissa            09 Pennridge              5:01.60  
  2 McGarrity, Megan          11 Saint Basil            5:12.97  
  3 Galligan, Grace           10 Springfield            5:17.09  
  4 Cousins, Emma             10 State Colleg           5:17.76  
  5 Adams, Nora               12 State Colleg           5:18.81  
  6 Lamoureux, Lauren         11 Arch.Prendergast       5:19.96  
  7 Strock, Carol             11 Cumberland V           5:20.06  
  8 McDugall, Claire          12 Conestoga              5:25.82  
  9 Myland, Michelle          10 Downingtown            5:31.35  
 10 Earnshaw, Brianna         11 Methacton              5:34.25  
 11 Oputa, Angelina           12 Elizabeth Se           5:34.93  
 12 Raudenbush, Katie         12 Lower Dauphi           5:37.57  
 13 Bowers, Tina              10 Wyomissing             5:38.15  
 14 Barnes, Laura             10 Cumberland V           5:40.36  
 15 Bowie, Samantha           09 Bishop McNamara        5:41.05  
 16 Conway, Maddie            10 Penncrest              5:43.04  
 17 Tucker, Kayla             09 Riverdale Ba           5:44.97  
 18 Welte, Stephaine          12 Saint Basil            5:45.50  
 19 Dorsey, Raven             12 Conestoga              5:48.79  
 20 Periera-Ogan, Jane        10 Radnor                 5:49.98  
 21 Civitella, Eva            10 Radnor                 5:51.21  
 22 Barton, Erin              11 Downingtown            5:51.51  
 23 Rodney, Cayla             09 Cheltenham             5:51.99  
 24 Gerlach, Lindsey          09 Pennridge              5:52.59  
 25 Hetrich, Sarah            11 Wyomissing             5:53.53  
 26 Else, Meilin              10 Penncrest              5:56.34  
 27 Pensyl, Morgan            10 Altoona Area           5:57.07  
 28 McCullough, Shaina        09 Norristown A           5:59.80  
 29 Rosen-Bloom, Cecilia      11 Cheltenham             6:08.79  
 30 Vail, Morgan              11 Jamestown              6:12.67  
 31 Rodden, Rachel            10 Methacton              6:15.59  
 32 Abdulbarr, Taniyah        09 Bishop McNamara        6:16.50  
 33 Pettaway, Kandice         09 Elizabeth Se           6:26.25  
 34 Anthony, Abby Jo          09 Jamestown              6:33.60  
 
Girls 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gerlach, Victoria         12 Pennridge             10:17.68  
  2 Snyder, Maria                Northern Bedford      10:33.24  
  3 Flickinger, Jenna         12 Lower Dauphi          10:50.64  
  4 Chang, Grace              11 Penncrest             10:57.65  
  5 Sheva, Caitlyn            11 Pennridge             10:57.70  
  6 Rucker, Azure             11 Cheltenham            11:02.36  
  7 Balogh, Anne              12 State Colleg          11:06.74  
  8 Loftus, Tabia             10 Downingtown           11:06.91  
  9 D'Ginto, Anna             12 Downingtown           11:07.72  
 10 Zabrodsky, Olivia         11 Jamestown             11:08.70  
 11 Krieger, Madison          09 State Colleg          11:29.74  
 12 Manela, Corrine           12 Saint Basil           11:30.31  
 13 Steely, Meredith          11 Radnor                11:30.46  
 14 Karkuff, Eva              11 Cumberland V          11:36.18  
 15 Hassett, Ashley           12 Saint Basil           11:38.85  
 16 Parkinson, Veronica       11 Arch.Prendergast      11:57.89  
 17 Chiango, June             11 Wyomissing            11:58.65  
 18 Davis, Grace              12 Lower Dauphi          12:05.41  
 19 Pensyl, Morgan            10 Altoona Area          12:12.14  
 20 Shea, Megan               11 Radnor                12:29.54  
 21 Zhou, Helen               10 Methacton             12:46.17  
 22 Ogorek, Sarah-Chen        10 Springside S          12:47.87  
 23 Abdulbarr, Taniyah        09 Bishop McNamara       12:48.06  
 24 Johnson, Rachel            7 Jamestown             13:35.60  
 
Girls 60 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Coley, Kayla              11 Cheltenham                9.23q  4 
  2 Tucker, Taylor            11 Elizabeth Se              9.25q  1 
  3 Atcherson, Eva-Mallay     12 Elizabeth Se              9.47q  2 
  4 Crippen, Jeffia           11 Norristown A              9.48q  2 
  5 Martin, Jennifer          09 Methacton                 9.49q  4 
  6 Rogers, Brielyn           11 Bishop McNamara           9.54q  3 
  7 Mathis, Nicolette         11 Cheltenham                9.55q  1 
  8 Simon, Cienna             11 Jamestown                 9.56q  5 
  9 Bell, Deja                09 Bishop McNamara           9.60   1 
 10 Lumley, Paige                Richland                  9.62   5 
 11 Canavarro, Natasha        11 Penncrest                10.02   4 
 12 Olivett, Renee            09 State Colleg             10.11   4 
 13 Shadle, Lizzy             12 Methacton                10.13   3 
 14 Damon, Sara               10 Pennridge                10.20   1 
 15 Graham, Olivia            11 Penncrest                10.53   2 
 16 DeCecco, Rachael          10 Cumberland V             10.55   2 
 17 Watsey, Jadzia            10 Pennridge                10.57   5 
 18 Brownsey, Madeleine       12 Saint Basil              10.71   2 
 19 Ianovale, Kaitlyn         11 Arch.Prendergast         10.72   3 
 20 Hollender, Annika         12 State Colleg             10.78   5 
 21 O'Donnell, Quinn          10 Hatboro-Hors             10.80   2 
 22 Luciano, Brianna          11 Altoona Area             10.81   5 
 23 Anderson, Erica           12 Arch.Prendergast         10.89   4 
 24 Smith, Maize              10 Lower Dauphi             11.17   1 
 25 Whetzel, Kaelyn           09 Springfield              11.82   5 
 26 Nunez, Brandy             10 Wyomissing               12.12   4 
 -- Keehfuss, Alexa           12 Saint Basil                 DQ   5 
 
Girls 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Coley, Kayla              11 Cheltenham                8.94  
  2 Tucker, Taylor            11 Elizabeth Se              9.34  
  3 Rogers, Brielyn           11 Bishop McNamara           9.50  
  4 Atcherson, Eva-Mallay     12 Elizabeth Se              9.60  
  5 Simon, Cienna             11 Jamestown                 9.61  
  6 Martin, Jennifer          09 Methacton                 9.64  
  7 Mathis, Nicolette         11 Cheltenham                9.68  
 
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Elizabeth Seton                                     1:44.34   5 
  2 Bishop McNamara                                     1:44.85   5 
  3 Pennridge                                           1:46.01   4 
  4 Penncrest                                           1:47.60   5 
  5 State College                                       1:47.82   5 
  6 Methacton                                           1:48.34   4 
  7 Downingtown West                                    1:50.81   3 
  8 Wyomissing                                          1:51.54   1 
  9 Norristown Area                                     1:51.71   4 
 10 Altoona Area                                        1:52.77   2 
 11 Hatboro-Horsham                                     1:52.79   2 
 12 Jamestown                                           1:53.17   3 
 13 Lower Dauphin                                       1:53.23   3 
 14 Arch.Prendergast                                    1:53.51   2 
 15 Springfield (Delco)                                 1:53.55   1 
 16 Cheltenham                                          1:54.15   1 
 17 Springside School                                   1:56.79   3 
 18 Radnor                                              2:00.43   1 
 19 Riverdale Baptist                                   2:02.81   1 
 -- Saint Basil Acad                                        DNF   4 
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Bishop McNamara                                     4:04.23   2 
  2 Cheltenham                                          4:04.62   4 
  3 Penncrest                                           4:04.75   3 
  4 Pennridge                                           4:06.65   4 
  5 State College                                       4:06.87   2 
  6 Conestoga                                           4:07.16   2 
  7 Arch.Prendergast                                    4:07.64   3 
  8 Elizabeth Seton                                     4:09.48   4 
  9 Riverdale Baptist                                   4:11.56   2 
 10 Methacton                                           4:13.95   4 
 11 Arch. Carroll                                       4:23.16   1 
 12 Springfield (Delco)                                 4:23.47   1 
 13 Wyomissing                                          4:23.99   2 
 14 Altoona Area                                        4:29.03   1 
 15 Jamestown                                           4:33.48   4 
 16 Saint Basil Acad                                    4:33.60   3 
 17 Norristown Area                                     4:38.42   3 
 18 Central Bucks South                                 4:44.44   1 
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Saint Basil Acad                                    9:47.03  
  2 Downingtown West                                    9:56.89  
  3 State College                                      10:02.81  
  4 Conestoga                                          10:08.79  
  5 Methacton                                          10:09.16  
  6 Radnor                                             10:15.56  
  7 Bishop McNamara                                    10:21.89  
  8 Elizabeth Seton                                    10:29.60  
  9 Cumberland Valley                                  10:31.30  
 10 Cheltenham                                         10:33.41  
 11 Penncrest                                          10:34.15  
 12 Pennridge                                          10:42.19  
 13 Norristown Area                                    11:10.18  
 14 Jamestown                                          11:29.12  
 
Girls High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Stuetz, Kelley Anne       11 Cheltenham             5-04.00      1.62m 
  2 Solomon, Christina        11 Bishop McNamara        5-02.00      1.57m 
  3 Kerns, Nikki              12 Altoona Area           5-00.00      1.52m 
  4 Ross, Leah                09 Bishop McNamara       J5-00.00      1.52m 
  5 Atcherson, Eva-Mallay     12 Elizabeth Se           4-10.00      1.47m 
  6 McMahon, Caroline         10 Wyomissing            J4-10.00      1.47m 
  7 Schaffer, Vicki           12 Methacton              4-08.00      1.42m 
  7 Williams, Chloe           09 Springfield            4-08.00      1.42m 
  7 Antoine, Javonne          10 Elizabeth Se           4-08.00      1.42m 
 10 Przyblowski, Katrina      10 Pennridge             J4-08.00      1.42m 
 10 Ray-Walker, Aysha         10 Springfield           J4-08.00      1.42m 
 10 Walther, Quinlan          10 Methacton             J4-08.00      1.42m 
 10 Edborg, Brielle           11 Jamestown             J4-08.00      1.42m 
 14 Henne, Michael Ann        09 Penncrest              4-06.00      1.37m 
 14 Vonada, Megan             11 State Colleg           4-06.00      1.37m 
 16 Everest, Gabby            10 Lower Dauphi          J4-06.00      1.37m 
 16 Brodecki, Katie           10 Penncrest             J4-06.00      1.37m 
 18 Barr, Dominic             12 Norristown A          J4-06.00      1.37m 
 19 DeCecco, Rachael          10 Cumberland V           4-04.00      1.32m 
 19 Anderson, Erica           12 Arch.Prendergast       4-04.00      1.32m 
 19 O'Neal, Michelle          11 Lower Dauphi           4-04.00      1.32m 
 22 Slowly, Janiel            09 Cheltenham            J4-04.00      1.32m 
 
Girls Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Love, Molly               12 State Colleg          11-00.00      3.35m 
  2 Sullivan, Emma            12 Methacton             10-06.00      3.20m 
  3 Beatty, Kristin           11 Methacton             10-00.00      3.04m 
  4 Liss, Dara                10 Cheltenham             9-00.00      2.74m 
  5 Sinatra, Olivia           12 Jamestown             J9-00.00      2.74m 
  6 Weir, Caroline            11 Lower Dauphi           8-06.00      2.59m 
  7 Adams, Shelby             10 Jamestown              8-00.00      2.43m 
  8 Luciano, Andrea           10 Altoona Area           7-06.00      2.28m 
  9 Shea, Steph               10 Springfield            7-00.00      2.13m 
  9 Henne, Michael Ann        09 Penncrest              7-00.00      2.13m 
 -- Montigue, Lindsey         12 Cheltenham                  NH            
 -- Williams, Chloe           09 Springfield                 NH            
 -- Nese, Kate                10 State Colleg                NH            
 
Girls Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Lopez, Kaitlyn               Immaculata Acade      17-11.50      5.47m 
      FOUL  17-08.25  16-08.25  16-06  17-11.50  17-03
  2 Hill, Jaidlin             10 Bishop McNamara       16-11.75      5.17m 
      16-04  16-04.25  FOUL  FOUL  16-11.75  15-10.50
  3 Seals, Kela               10 Elizabeth Se          16-11.50      5.16m 
      15-01.75  16-03  16-08.50  16-08  16-11.50  16-05.75
  4 Shell, Imani              12 Friends' Cen          16-08.00      5.08m 
      FOUL  16-08  16-00.25  FOUL  FOUL  15-09.25
  5 Cassidy, Katie            11 Saint Basil           16-07.75      5.07m 
      16-01.75  16-05.75  16-07.75  15-03.25  FOUL  FOUL
  6 McCoubrie, Katie          12 Conestoga             16-07.00      5.05m 
      FOUL  16-07  15-10  16-01.75  15-11.75  FOUL
  7 Catania, Katie            12 Methacton             16-04.25      4.98m 
      FOUL  16-02.75  15-11  16-03  15-10.75  16-04.25
  8 Rogers, Brielyn           11 Bishop McNamara       16-03.25      4.95m 
      16-03.25  16-02  15-09.75  FOUL  15-09.25  FOUL
  9 Martin, Jennifer          09 Methacton             16-02.50      4.94m 
      15-02.75  16-02.50  15-07  14-10.25  15-08.50  15-00.25
 10 Wagner, Abby              10 Altoona Area          16-00.00      4.87m 
      15-04.75  16-00  15-06.25            
 11 Fair, Diamond             11 Elizabeth Se          15-08.75      4.79m 
      FOUL  15-08.75  14-07.75            
 12 Lumley, Paige                Richland              15-08.50      4.78m 
      15-08.50  15-03  15-07.50            
 13 Thompson, Michelle        10 Pennridge             15-04.25      4.67m 
      15-03  15-03.50  15-04.25            
 14 Woodridge, Jade           12 Arch. Carroll         15-02.50      4.63m 
      FOUL  15-02.50  FOUL            
 15 Everest, Gabby            10 Lower Dauphi          15-00.50      4.58m 
      FOUL  14-08.25  15-00.50            
 16 DeCecco, Rachael          10 Cumberland V          14-09.50      4.50m 
      14-03.50  14-09.50  14-00.25            
 17 Przybylowski, Ariana      09 Pennridge             14-09.25      4.50m 
      14-09.25  14-09.25  13-09.50            
 18 Williams, Tierra          11 Altoona Area          14-08.50      4.48m 
      13-09.25  14-08.50  14-06.50            
 18 O'Neal, Michelle          11 Lower Dauphi          14-08.50      4.48m 
      14-08.50  FOUL  14-04            
 20 Moylan, Kiersten          11 Saint Basil           14-07.25      4.45m 
      14-07.25  FOUL  FOUL            
 21 Capestrani, Mikayla       10 Jamestown             14-06.50      4.43m 
      14-06.50  FOUL  FOUL            
 22 Shuttlesworth, Carly      11 Wyomissing            14-04.00      4.36m 
      FOUL  14-04  13-06.75            
 23 Brophy, Lauren            10 Hatboro-Hors          14-00.50      4.27m 
      13-06  14-00.25  14-00.50            
 23 Torres, Anna              11 Jamestown             14-00.50      4.27m 
      FOUL  14-00.50  FOUL            
 25 O'Donnell, Quinn          10 Hatboro-Hors          13-07.75      4.15m 
      12-10.50  13-07.75  13-07.75            
 26 Son, Lauren               11 Penncrest             13-06.00      4.11m 
      13-01  FOUL  13-06            
 27 Foley, Kathleen           09 Springside S          13-04.50      4.07m 
      FOUL  13-04.50  FOUL            
 28 McGinn, Jamie             12 Springside S          13-02.75      4.03m 
      FOUL  FOUL  13-02.75            
 29 Ray-Walker, Aysha         10 Springfield           12-08.00      3.86m 
      FOUL  12-08  FOUL            
 -- Baker, Rachel             09 Cheltenham                FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- LaCrouix, Darneesha       09 Cheltenham                FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Stephen, Sonya            12 Wyomissing                FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Girls Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Rogers, Brielyn           11 Bishop McNamara       37-02.50     11.34m 
      36-09.25  35-08.25  37-01.75  36-11.25  37-02.50  37-02.50
  2 Catania, Katie            12 Methacton             36-11.50     11.26m 
      36-06  36-11.50  FOUL  33-05.25  34-04.50  34-10
  3 Lumley, Paige                Richland              36-07.50     11.16m 
      35-09.50  35-09.50  36-07.50  35-03.50  36-07  36-07
  4 Lopez, Kaitlyn               Immaculata Acade      36-00.75     10.99m 
      36-00.75  35-02  35-07.50  35-04.75  35-02.50  35-10.75
  5 Antoine, Javonne          10 Elizabeth Se          35-06.50     10.83m 
      33-04.50  35-02.25  35-03.50  33-09.75  34-07.50  35-06.50
  6 Serratore, Nicolette      09 Methacton             35-06.25     10.82m 
      FOUL  34-10.50  35-06.25  35-04.75  35-02.25  35-05.25
  7 Bethel, Lindsey           12 Bishop McNamara       34-10.75     10.63m 
      34-10.75  33-02.25  33-11.75  32-03.25  32-08.50  PASS
  8 Moylan, Kiersten          11 Saint Basil           33-09.75     10.30m 
      33-09.75  32-04.25  32-10.50  32-11  33-03.25  33-05
  9 Wagner, Abby              10 Altoona Area          33-07.25     10.24m 
      33-07.25  31-01.75  32-01.50  31-08.25  32-10.25  33-04.75
 10 Allen, Lakia              12 Elizabeth Se          32-11.25     10.03m 
      FOUL  FOUL  32-11.25            
 11 Luciano, Brianna          11 Altoona Area          32-07.50      9.94m 
      32-07.50  30-04.25  31-08.25            
 12 Liss, Dara                10 Cheltenham            32-06.75      9.92m 
      31-01.25  32-06.75  31-07            
 13 McCoubrie, Katie          12 Conestoga             32-03.75      9.84m 
      32-03.75  31-11.25  30-10.75            
 14 Son, Lauren               11 Penncrest             30-11.25      9.42m 
      FOUL  30-11.25  29-11.75            
 15 McGinn, Jamie             12 Springside S          30-07.75      9.34m 
      30-07.75  FOUL  FOUL            
 16 Buckley, Caroline         10 Saint Basil           30-05.75      9.29m 
      30-00.50  30-05.75  30-03            
 17 Magnant, Emmy             10 Hatboro-Hors          30-04.00      9.24m 
      28-00.50  30-04  28-09.50            
 18 McMahon, Caroline         10 Wyomissing            29-07.00      9.01m 
      28-07.50  27-09  29-07            
 19 Barr, Dominic             12 Norristown A          29-06.75      9.01m 
      29-06.75  FOUL  28-07.50            
 20 Gamble, Sarah             11 Springfield           29-06.50      9.00m 
      29-06.50  27-09.25  29-03            
 21 Adams, Shelby             10 Jamestown             29-06.00      8.99m 
      28-05.25  29-04.75  29-06            
 22 Foley, Kathleen           09 Springside S          29-00.50      8.85m 
      29-00.50  28-05  28-06.50            
 23 Torres, Anna              11 Jamestown             28-03.75      8.62m 
      25-11.50  28-03.75  28-02.50            
 24 Stephen, Sonya            12 Wyomissing            26-08.75      8.14m 
      FOUL  25-10.50  26-08.75            
 
Girls Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Bethel, Lindsey           12 Bishop McNamara       35-10.00     10.92m 
  2 Otighigbo, Sara           12 Elizabeth Se          35-03.00     10.74m 
  3 Nelson, Sam               12 Conestoga             33-05.00     10.18m 
  4 Morris, Jocelyn           12 Riverdale Ba          31-09.50      9.69m 
  5 Baumann, Kaitlyn          10 Springfield           31-08.75      9.67m 
  6 Mallory, Lenetta          11 Elizabeth Se          31-08.50      9.66m 
  7 Smith, Mecca              11 Cheltenham            30-02.50      9.20m 
  8 Malizia, Samantha         11 State Colleg          30-02.00      9.19m 
  9 bynum, katrina               Cheltenham            29-01.00      8.86m 
 10 Goodman, Katelyn          11 Altoona Area          28-05.00      8.66m 
 11 Graham, Noelle            09 Penncrest             27-11.50      8.52m 
 12 Schaffer, Vicki           12 Methacton             27-10.75      8.50m 
 13 Laich, Rebecca            11 Altoona Area          27-09.50      8.47m 
 14 Pennypacker, Jessica      11 Methacton             27-03.00      8.30m 
 15 Keller, Patricia          11 Jamestown             25-09.25      7.85m 
 16 DiDomenico, Ashley        10 Hatboro-Hors          25-01.25      7.65m 
 17 Mallon, Morgan            10 Hatboro-Hors          23-11.50      7.30m 
 18 Evenden, Emily            09 Penncrest             23-07.00      7.18m 
 19 Graham, Kayelynn          09 Jamestown             23-05.50      7.15m 
 20 DePascale, Madeline       10 Saint Basil           22-02.00      6.75m 
 21 Pendergrass, Zana         11 Springfield           21-10.50      6.66m 
 
Boys 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Whitmore, Tyler           09 Upper Morela              7.08q  7 
  2 Cardwell, Christian       11 Bishop McNamara           7.09q  4 
  3 Patton, Nick                 Tyrone                    7.11q  1 
  4 Dunbar, Rajee             12 Gonzaga                   7.17q  3 
  5 Prosise, CJ               12 Woodberry Fo              7.18q  6 
  6 Abdul-Karim, Tawfiq       11 Woodberry Fo              7.23q  4 
  7 DePinto, Ryan             12 Neshaminy                 7.26q  5 
  8 Smith, Ron                12 Neshaminy                 7.27q  1 
  9 Class, Michael            10 Pennridge                 7.32   2 
 10 Kim, John                 11 Pennridge                 7.35   2 
 11 Gorecki, Ryan             12 Holy Ghost P              7.36   1 
 12 Haraway, Darryl           09 DeMatha Cath              7.37   5 
 13 Weiser, Wade              12 Lower Dauphi              7.39   5 
 13 Smith, Jordan             12 Arch. Carroll             7.39   2 
 15 Dennis, Brandon           12 Gonzaga                   7.41   1 
 16 Evans, Matt               12 Downingtown               7.43   1 
 17 Monroe, Demory            11 DeMatha Cath              7.46   3 
 18 Madlock, James            09 Arch. Carroll             7.47   5 
 19 Carr, Tahir               12 Hatboro-Hors              7.49   7 
 19 Molett, Dyangelo          12 Altoona Area              7.49   4 
 21 DeSimone, James           11 North Penn                7.51   4 
 22 Marmorstein, Andrew       12 Strath Haven              7.52   3 
 23 Brown, Dion               12 Altoona Area              7.55   3 
 24 Murphy, Rob               11 Springfield               7.56   5 
 25 Crawford, Andrew          12 Strath Haven              7.68   5 
 26 Mellett, Mark             10 Concord                   7.70   3 
 26 Hudgins, Darien           11 Concord                   7.70   5 
 28 Battle, George            11 Bishop McNamara           7.76   6 
 29 McNally, Josh             12 Penncrest                 7.77   6 
 30 Newton, William           09 North Penn                7.81   1 
 31 Bacza, Patrick            10 Holy Ghost P              7.82   6 
 32 Cooper, James             11 Archbishop C              7.83   6 
 33 Duca, Brandon             11 Wyomissing                7.88   4 
 33 Arc Washington, Nate      11 Riverdale Ba              7.88   1 
 35 McNown, Jayvohn           11 Upper Morela              7.92   4 
 36 Baynard, Adam             12 Conestoga                 7.95   7 
 36 Barnes, Kyle              10 Archbishop C              7.95   6 
 38 Deighan, Hunter           11 Twin Valley               7.97   3 
 38 Kim, Jae Hyun             11 Penncrest                 7.97   3 
 40 Foster, Barry             11 Springfield               8.07   7 
 41 Borkowski, Ben            12 Methacton                 8.08   1 
 42 Stevens, Deyon            10 Riverdale Ba              8.11   2 
 
Boys 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Patton, Nick                 Tyrone                    7.02  
  2 Dunbar, Rajee             12 Gonzaga                   7.04  
  3 Cardwell, Christian       11 Bishop McNamara           7.07  
  4 Abdul-Karim, Tawfiq       11 Woodberry Fo              7.13  
  4 Whitmore, Tyler           09 Upper Morela              7.13  
  6 Prosise, CJ               12 Woodberry Fo              7.14  
  7 Smith, Ron                12 Neshaminy                 7.20  
  8 DePinto, Ryan             12 Neshaminy                 7.23  
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Dunbar, Rajee             12 Gonzaga                  22.01  11 
  2 Stone, David              11 Bishop McNamara          22.09  11 
  3 Patton, Nick                 Tyrone                   22.17  11 
  4 Tate, Christopher         12 Riverdale Ba             22.34  10 
  5 Whitmore, Tyler           09 Upper Morela             22.35   8 
  6 Reice, Bryan              12 Neshaminy                22.36  10 
  7 Taylor, Thomas            12 Wyomissing               22.42  11 
  8 Dozier, Shamir            12 Bishop McNamara          22.66   9 
  9 McFarlin, Scott           12 Methacton                22.82   8 
 10 Gardener, Austin          12 Neshaminy                22.95   8 
 10 Hardy, Troy               12 Downingtown              22.95   9 
 12 Barr, Zach                12 Downingtown              23.02  10 
 13 Meeks, Malik              12 DeMatha Cath             23.07   9 
 14 Soltis, Jacob             12 Upper Morela             23.18   6 
 15 DiPasquale, David         12 Methacton                23.29   8 
 16 Loevy, Josh               11 Conestoga                23.33   4 
 17 Brown, Mike               11 Norristown A             23.37   9 
 18 Lord, Jeff                10 Springfield              23.50   4 
 19 Monroe, Demory            11 DeMatha Cath             23.54  10 
 20 Hill, Uthman              11 Altoona Area             23.56   8 
 21 Asher, Christian          10 Woodberry Fo             23.58   5 
 22 McIntyre, Andrew          11 Hatboro-Hors             23.59   7 
 23 Pike, Patrick             12 Pennridge                23.60   5 
 24 Weiser, Wade              12 Lower Dauphi             23.75   7 
 25 Madlock, James            09 Arch. Carroll            23.80   7 
 26 Leisch, Karl              12 Hatboro-Hors             23.84   3 
 27 Dillon, Andrew            09 Norristown A             23.95   6 
 28 DeSimone, James           11 North Penn               24.02   2 
 29 Eichinger, Bryan          11 Penncrest                24.06   6 
 30 Swearingen, Reid          12 Woodberry Fo             24.10   5 
 31 Davis, Brandon            10 Holy Ghost P             24.14   6 
 32 Attebery', Kevin          12 North Penn               24.34   6 
 33 Hudgins, Darien           11 Concord                  24.37   7 
 34 Jones, Josh                0 Glen Mills S             24.39   4 
 35 Baressi, Melo             11 Archbishop C             24.43   8 
 36 Kent, Nate                10 Strath Haven             24.51   5 
 37 Terrell, Calvin           11 Arch. Carroll            24.63   4 
 38 Comport, Anthony          12 Lower Dauphi             24.69   4 
 39 Manz, Matt                11 Conestoga                24.84   3 
 40 Hagerty, Kyle             11 Pennridge                25.03   1 
 41 Capuano, Justin           11 Jamestown                25.09   7 
 42 Bacza, Patrick            10 Holy Ghost P             25.15   1 
 43 Boyle, Jimmy              12 Penncrest                25.18   3 
 44 Schlegel, Andrew          12 Wyomissing               25.22   2 
 45 Crawford, Andrew          12 Strath Haven             25.37   3 
 46 Molett, Dyangelo          12 Altoona Area             25.43   6 
 47 Warfield, Kahlil          11 Twin Valley              25.52   5 
 48 Sichler, Calvin           10 State Colleg             26.09   1 
 49 Roberts, Ajani            09 Gonzaga                  26.17   2 
 50 Bastone, Anthony          10 Concord                  26.31   1 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Stone, David              11 Bishop McNamara          49.36  11 
  2 Tate, Christopher         12 Riverdale Ba             49.67  11 
  3 Dozier, Shamir            12 Bishop McNamara          49.90  11 
  4 Daniel, Lincoln           11 Strath Haven             49.97  10 
  5 Shisler, Alexander        12 State Colleg             50.28  11 
  6 Hackett, Corey            12 Hatboro-Hors             50.32   9 
  7 Ways, Eric                10 Woodberry Fo             50.71  10 
  8 Smith, Jordan             12 Strath Haven             50.81  10 
  9 Reice, Bryan              12 Neshaminy                51.10   8 
 10 Byrd, Khalil              10 Glen Mills S             51.84   6 
 11 Dastagirzada, Ali         12 Penncrest                51.86   9 
 12 Philiph, Zachary          12 Holy Ghost P             51.90  10 
 13 Johnson, Daniel           12 DeMatha Cath             52.03   8 
 14 Yellets, Jonathan         12 Woodberry Fo             52.23  10 
 15 Rivers, Tyjae             12 Glen Mills S             52.42   9 
 16 George, David             09 DeMatha Cath             52.45   8 
 17 Bennett, Taylor           12 Jamestown                52.62  11 
 18 Eberhardt, Chris          12 Downingtown              52.66   8 
 19 Lowrie, William           12 Pennridge                52.79   6 
 20 Miller, Brady             11 Cumberland V             53.00   8 
 21 Clancy, JJ                12 Conestoga                53.06   7 
 22 Baynard, Dan              11 Upper Morela             53.30   6 
 23 Reynolds, Davin           12 Norristown A             53.39   7 
 24 Trauger, Colby            11 Pennridge                53.49   3 
 25 Leonard, Jamal            09 Arch. Carroll            53.51   3 
 26 Moore, Greg               12 Penncrest                53.88   7 
 27 Eric, Rothenberger        10 North Penn               54.05   3 
 28 Nickerson, Mitch          11 North Penn               54.13   3 
 29 Adams, James              12 Norristown A             54.16   5 
 30 Marrington, Dave          09 Neshaminy                54.18   3 
 31 Leimkuhler, Kevin         12 Conestoga                54.25   7 
 31 Gulick, Jon               12 Hatboro-Hors             54.25   4 
 33 Baynard, Dave             11 Upper Morela             54.33   6 
 34 Alexander, Shaqueil       12 Arch. Carroll            54.37   4 
 35 Capece, Aaron             12 Methacton                54.41   4 
 36 Stoltz, Jon               10 Altoona Area             54.43   6 
 37 Gaeta, Dylan              12 Jamestown                54.54   8 
 38 Bryk, Michael             12 Holy Ghost P             54.79   6 
 39 Fiorentino, Steve         10 Methacton                55.03   4 
 40 Torres, Tim               11 Lower Dauphi             55.07   2 
 41 Comport, Anthony          12 Lower Dauphi             55.20   2 
 42 Littlefield, Evan         12 Twin Valley              55.68   3 
 43 Hudgins, Darien           11 Concord                  55.83   5 
 44 Armstrong, Sampson        12 Gonzaga                  56.10   5 
 45 Healy, Jake               12 Altoona Area             56.77   4 
 46 Chambers, Brandon         10 Archbishop C             57.44   2 
 47 Turner, Kevon             09 Gonzaga                1:00.49   1 
 48 Sutherland, Kyle          10 State Colleg           1:00.84   2 
 49 Harris, James             10 Wyomissing             1:01.58   1 
 50 Radaoui, Alex             11 Wyomissing             1:02.81   1 
 -- Hamilton, Julian          12 Riverdale Ba               DNF   9 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Emanuel, Nate             12 Penncrest              1:57.50  
  2 Trimble, Chris            12 North Penn             1:58.48  
  3 Logue, Joe                10 Pennridge              1:58.56  
  4 Horgan, Ryan              12 Holy Ghost P           1:59.31  
  5 Jenkins, Alex             12 Downingtown            1:59.34  
  6 Kunzweiler, Alec          11 Cumberland V           1:59.42  
  7 Kohler, Austin            12 Pennridge              2:00.43  
  8 Kline, Zach               12 Penncrest              2:00.97  
  9 Kardish, Christian        10 Holy Ghost P           2:01.06  
 10 Brown, Erick              11 DeMatha Cath           2:02.60  
 11 Atkins, Justin            11 Arch. Carroll          2:03.48  
 12 Kligman, Ben              12 Conestoga              2:04.02  
 13 Clark, Pat                11 Hatboro-Hors           2:04.04  
 14 Korpa, Mike               12 North Penn             2:04.97  
 15 Wright, Paul              12 State Colleg           2:05.34  
 16 Hamilton, Justin          09 DeMatha Cath           2:06.20  
 17 Parsons, Dan              12 Strath Haven           2:06.51  
 18 Sjoreen, Gunnar           10 Conestoga              2:07.41  
 19 Miller, Andrew            10 Wyomissing             2:07.42  
 20 Zook, Hayden                 Tyrone                 2:07.69  
 21 Meyerson, Henry           12 Gonzaga                2:07.83  
 22 Coakley, Josh             09 Twin Valley            2:08.29  
 23 Chastka, Owen             11 Wyomissing             2:08.69  
 24 Cooper, Vincent           12 Concord                2:08.76  
 25 Sulon, Joe                11 Neshaminy              2:10.07  
 26 Geary, Colby              09 Twin Valley            2:10.10  
 27 Wallisch, Sean            12 Gonzaga                2:11.06  
 28 Weidner, Sean             09 Lower Dauphi           2:11.43  
 29 Pauline, Colin            12 Methacton              2:11.60  
 30 Klosinski, Kyle           11 Springfield            2:11.66  
 31 Flanigan, Jon             12 Altoona Area           2:12.67  
 32 Wambold, Carl             12 Upper Morela           2:12.77  
 33 Sutton, Tymir             09 Norristown A           2:14.95  
 34 Landry, Malik             10 Arch. Carroll          2:14.97  
 35 Edborg, Christian         09 Jamestown              2:18.93  
 36 Leto, Marc                12 Neshaminy              2:19.98  
 37 Gherezghiger, Buruk       12 Lower Dauphi           2:20.61  
 38 Jaffe, Sam                10 Downingtown            2:20.75  
 39 Gordon, Wesley            12 Bishop McNamara        2:23.49  
 40 Carey, Shy'del            11 Norristown A           2:25.33  
 41 Sanchez, Frank            12 Archbishop C           2:26.30  
 42 Foust, Brad               09 Altoona Area           2:27.71  
 43 Campbell, Mike            11 Upper Morela           2:32.11  
 44 Johnson, Jordan           11 Jamestown              2:33.76  
 
Boys 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Huemmler, Jack            11 Strath Haven           4:22.26  
  2 Horgan, Ryan              12 Holy Ghost P           4:23.73  
  3 Crozier, Mike             12 Gonzaga                4:24.63  
  4 MaCauley, Jack            11 North Penn             4:26.33  
  5 Seelaus, Jeff             12 Strath Haven           4:27.52  
  6 Replogle, Kory            12 Altoona Area           4:28.36  
  7 Leidal, Ken               11 Downingtown            4:28.72  
  8 Israel, Zachary           12 Holy Ghost P           4:31.49  
  9 Hopkins, Pat              10 Methacton              4:33.39  
 10 Miller, Patrick           12 Penncrest              4:34.37  
 11 Brewer, John              12 DeMatha Cath           4:36.62  
 12 Benton, Craig             12 Pennridge              4:38.00  
 13 Reade, Pat                12 Altoona Area           4:39.45  
 14 Ozarowski, Dave           12 Archbishop C           4:40.04  
 15 Magaha, Drew              12 Upper Morela           4:40.27  
 16 Scarpato, Nick            11 Springfield            4:40.69  
 17 Evans, Nick               11 Woodberry Fo           4:43.30  
 18 Crowe, John               12 State Colleg           4:43.96  
 19 Angelina, Nick            11 Penncrest              4:45.29  
 20 Masgai, Joe               11 Pennridge              4:46.11  
 21 Duffy, Tom                10 Methacton              4:48.08  
 22 Gatti, Matt               12 Gonzaga                4:48.81  
 23 Piscitelli, Brian         10 North Penn             4:51.49  
 24 Adams, Kyle               10 State Colleg           4:51.69  
 25 Twombly, Brandon          12 Conestoga              4:52.09  
 26 Lawton, Vince             11 Archbishop C           4:53.69  
 27 Santeusanio, Josh         10 Lower Dauphi           4:53.96  
 28 Rosenberger, Dylan        11 Wyomissing             4:54.01  
 29 Givens, Tim               09 Twin Valley            4:55.93  
 30 Mazzeo, Seth              11 Neshaminy              4:58.21  
 31 Mucha, Ryan               10 Downingtown            4:59.05  
 32 Zhao, Ray                 12 Hatboro-Hors           4:59.27  
 33 Walsh, Patrick            09 Jamestown              4:59.37  
 34 Mulligan, Jack            10 Lower Dauphi           4:59.58  
 35 Scribano, Nathan          11 Conestoga              5:01.49  
 36 Tessier, Gerard           11 Neshaminy              5:03.44  
 37 Geary, Colin              09 Twin Valley            5:04.03  
 38 Dougherty, Nicholas       10 Bishop McNamara        5:05.23  
 39 Lutz, Paul                12 Wyomissing             5:10.10  
 40 Doberstein, Andrew        10 Hatboro-Hors           5:11.08  
 41 Seiberlich, Nash          09 Upper Morela           5:11.15  
 42 Babayemi, Emmanuel        11 Arch. Carroll          5:17.90  
 43 Capestrani, Michael       11 Jamestown              5:28.00  
 44 Jones, Toshiro            09 Arch. Carroll          5:36.45  
 45 Schiebe, Phillip          12 Concord                5:38.46  
 
Boys 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hibbs, Sam                12 Hatboro-Hors           8:53.72  
  2 Nissley, Cole             10 Lower Dauphi           8:58.77  
  3 Davis, Dan                12 North Penn             9:06.58  
  4 Kazanjian, Christian      10 Penncrest              9:11.02  
  5 Kazanjian, Matt           10 Penncrest              9:18.46  
  6 Steadman, Joey            11 Downingtown            9:20.88  
  7 Crowe, John               12 State Colleg           9:28.54  
  8 Jackson, Jordan           12 Archbishop C           9:28.64  
  9 Coburn, Alex              11 Cumberland V           9:30.23  
 10 Piekos, Taylor            11 Twin Valley            9:31.52  
 11 Chapman, Eric             09 Neshaminy              9:31.60  
 12 Ryan, Grace               10 North Penn             9:32.30  
 13 Hoyle, Chris              10 Gonzaga                9:33.48  
 14 McCreary, Dan             12 Lower Dauphi           9:36.98  
 15 Lizins, Kris              10 Twin Valley            9:38.45  
 16 Brewer, John              12 DeMatha Cath           9:46.80  
 17 Gallagher, Jason          12 Pennridge              9:50.38  
 18 Repetz, Nathan            11 Cedar Cliff            9:51.00  
 19 Nail, Cody                11 Altoona Area           9:52.50  
 20 Miller, Justin            09 Springfield            9:53.07  
 21 Flood, Vincent            12 Holy Ghost P           9:55.38  
 22 Prior, Andrew             10 Holy Ghost P           9:57.13  
 23 Curtze, Alexander         11 State Colleg           9:57.59  
 24 Lingafelt, Colin          11 Altoona Area           9:58.23  
 25 McCubbins, Jacob          10 Methacton             10:00.45  
 26 Wainwright, Collin        11 Springfield           10:02.57  
 27 Jeletic, Chris            09 DeMatha Cath          10:03.34  
 28 Flagg, Kegan              11 Downingtown           10:05.74  
 29 McGarry, Eric             10 Pennridge             10:07.77  
 30 Sanchez, Frank            12 Archbishop C          10:17.76  
 31 Arriola, Clint            12 Wyomissing            10:22.40  
 32 Zook, Hayden                 Tyrone                10:47.12  
 33 Wimbish, Will             09 Gonzaga               10:51.39  
 34 Dougherty, Nicholas       10 Bishop McNamara       11:00.61  
 35 Schiebe, Phillip          12 Concord               11:22.62  
 36 Harvey, Alexander         10 Jamestown             11:37.58  
 37 McLaughlin, Ryan          10 Concord               12:13.87  
 
Boys 60 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Williams, Chris           12 Strath Haven              8.14q  1 
  2 Zaza, Wellington          11 Strath Haven              8.38q  2 
  3 Williams, Kordell         10 DeMatha Cath              8.84q  5 
  4 Bryant, John-Richard      12 Bishop McNamara           8.92q  4 
  5 Harling, Chris            12 Pennridge                 9.00q  1 
  6 Mitchell, Randall         12 Gonzaga                   9.04q  4 
  7 Hill, Uthman              11 Altoona Area              9.08q  1 
  8 Branche, Wallace          12 Woodberry Fo              9.09q  2 
  9 Jackson, Tyheed           12 Hatboro-Hors              9.18   5 
 10 Kelley, Michael           12 Woodberry Fo              9.23   6 
 11 El-Frih, Adel             12 Archbishop C              9.31   3 
 12 Sosanya, Gabriel          12 DeMatha Cath              9.43   1 
 13 Torsitano, Nick           11 Hatboro-Hors              9.45   3 
 14 Kim, Jae Hyun             11 Penncrest                 9.60   6 
 15 Carper, Jon               09 Altoona Area              9.62   5 
 15 Fiorentino, Steve         10 Methacton                 9.62   3 
 17 DiMuzio, Jonathan         12 North Penn                9.65   4 
 18 Trauger, Colby            11 Pennridge                 9.81   2 
 19 Gauker, Zach              11 Lower Dauphi              9.84   6 
 20 Holmes, Maurice           10 Gonzaga                   9.88   6 
 21 Barnhart, Shayn           09 Lower Dauphi              9.95   4 
 22 Grove, Pat                11 Archbishop C             10.10   1 
 23 Ajlani, Dan               10 Upper Morela             10.19   6 
 23 Awan, Yusef               11 Wyomissing               10.19   4 
 25 Smith, Austin             11 North Penn               10.24   2 
 26 Valentine, Taylor         10 Holy Ghost P             10.36   2 
 27 Dooley, Jared             11 Neshaminy                10.73   2 
 28 Son, Kevin                09 Penncrest                10.89   5 
 29 Feeney, Kevin             11 Holy Ghost P             11.35   3 
 30 Bastone, Anthony          10 Concord                  11.39   4 
 31 Lowry, John               10 Upper Morela             12.06   5 
 
Boys 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Williams, Chris           12 Strath Haven              7.87  
  2 Zaza, Wellington          11 Strath Haven              8.19  
  3 Williams, Kordell         10 DeMatha Cath              8.78  
  4 Bryant, John-Richard      12 Bishop McNamara           8.85  
  5 Branche, Wallace          12 Woodberry Fo              8.94  
  6 Mitchell, Randall         12 Gonzaga                   8.95  
  7 Harling, Chris            12 Pennridge                 8.98  
  8 Hill, Uthman              11 Altoona Area              9.02  
 
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Neshaminy                                           1:30.62   5 
  2 Strath Haven                                        1:30.79   6 
  3 Glen Mills Sch                                      1:31.18   6 
  4 Downingtown West                                    1:31.44   6 
  5 Pennridge                                           1:32.72   3 
  6 Hatboro-Horsham                                     1:33.25   3 
  7 Holy Ghost Prep                                     1:34.16   5 
  8 Norristown Area                                     1:34.46   5 
  8 North Penn                                          1:34.46   5 
 10 Woodberry Forest                                    1:34.66   4 
 11 DeMatha Catholic                                    1:34.68   5 
 12 Bishop McNamara                                     1:34.81   2 
 13 Gonzaga                                             1:34.93   2 
 14 Springfield (Delco)                                 1:35.09   1 
 15 Arch. Carroll                                       1:35.93   1 
 16 Jamestown                                           1:36.91   1 
 17 Altoona Area                                        1:37.00   4 
 18 Penncrest                                           1:37.46   3 
 19 Methacton                                           1:38.78   4 
 20 Riverdale Baptist                                   1:38.94   2 
 21 Conestoga                                           1:39.66   2 
 22 Upper Moreland                                      1:39.72   1 
 23 Wyomissing                                          1:40.23   1 
 24 Arch. Curley                                        1:40.36   2 
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Bishop McNamara                                     3:22.39   5 
  2 Strath Haven                                        3:25.04   5 
  3 Pennridge                                           3:25.42   3 
  4 Penncrest                                           3:25.73   5 
  5 Upper Moreland                                      3:29.46   5 
  6 Woodberry Forest                                    3:29.57   4 
  7 North Penn                                          3:29.89   4 
  8 Holy Ghost Prep                                     3:30.92   4 
  9 Jamestown                                           3:33.29   2 
 10 Conestoga                                           3:33.65   2 
 11 Gonzaga                                             3:33.79   3 
 12 Glen Mills Sch                                      3:35.47   3 
 13 Norristown Area                                     3:38.53   2 
 14 Arch. Carroll                                       3:41.22   2 
 15 Riverdale Baptist                                   3:44.22   4 
 16 Wyomissing                                          3:44.69   2 
 17 State College                                       3:47.54   1 
 18 Hatboro-Horsham                                     3:47.97   1 
 19 Arch. Curley                                        3:48.07   1 
 20 Altoona Area                                        3:50.16   2 
 21 Neshaminy                                           3:50.54   1 
 22 Methacton                                           3:59.88   2 
 -- DeMatha Catholic                                        DNF   4 
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 North Penn                                          8:12.73  
  2 Downingtown West                                    8:14.47  
  3 Strath Haven                                        8:16.53  
  4 Gonzaga                                             8:28.18  
  5 Pennridge                                           8:31.67  
  6 Holy Ghost Prep                                     8:42.86  
  7 State College                                       8:45.75  
  8 Methacton                                           8:46.71  
  9 Altoona Area                                        8:51.28  
 10 Penncrest                                           8:54.87  
 11 Jamestown                                           8:57.06  
 12 Conestoga                                           9:05.99  
 13 Springfield (Delco)                                 9:07.21  
 14 Arch. Curley                                        9:10.64  
 15 Arch. Carroll                                       9:14.22  
 16 Upper Moreland                                      9:32.25  
 
Boys High Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 DeCecco, Joey             12 Cumberland V           6-03.00      1.90m 
  2 Ramsey, Jalen             12 Norristown A           6-00.00      1.82m 
  3 Boardman, Dan             11 North Penn            J6-00.00      1.82m 
  4 Bailey, Edward            11 Woodberry Fo           5-10.00      1.77m 
  5 Fry, Daniel               11 State Colleg           5-08.00      1.72m 
  5 Santos, Ricardo           11 Upper Morela           5-08.00      1.72m 
  7 Holmes, Maurice           10 Gonzaga               J5-08.00      1.72m 
  8 Moreira, Gabe             10 Methacton             J5-08.00      1.72m 
  9 Mendicino, Wylie          09 Woodberry Fo           5-06.00      1.67m 
 10 Valentine, Taylor         10 Holy Ghost P          J5-06.00      1.67m 
 11 Newman, Pat               09 Methacton              5-04.00      1.62m 
 -- Smith, Austin             11 North Penn                  NH            
 -- Radaoui, Alex             11 Wyomissing                  NH            
 
Boys Pole Vault
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Williams, Chris           12 Strath Haven          15-03.00      4.64m 
  2 Rees, James               12 Methacton             13-06.00      4.11m 
  3 Coley, Harris             12 Woodberry Fo          13-00.00      3.96m 
  4 Seo, Joseph               10 Woodberry Fo         J13-00.00      3.96m 
  5 Przyuski, Eric            12 Methacton             12-06.00      3.81m 
  6 Gehr, Chase               12 Cumberland V         J12-06.00      3.81m 
  7 Swisher, Hunter           12 State Colleg          12-00.00      3.65m 
  8 Koeck, Kolby              11 Altoona Area          11-06.00      3.50m 
  9 Coote, Peter              11 Penncrest            J11-06.00      3.50m 
 10 Morse, David              12 Jamestown            J11-06.00      3.50m 
 11 Prabhakar, Shaan          12 North Penn            11-00.00      3.35m 
 12 Boardman, Dan             11 North Penn            10-06.00      3.20m 
 13 Jacques, Leonard          11 Archbishop C          10-00.00      3.04m 
 14 Richardson, Alex          11 Archbishop C         J10-00.00      3.04m 
 15 Ullman, Joe               11 Penncrest              9-06.00      2.89m 
 16 Lego, Brandon             12 Altoona Area          J9-06.00      2.89m 
 
Boys Long Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Minnig, Cody              11 Neshaminy             22-05.75      6.85m 
      21-06.50  22-00.75  22-00.75  18-03  22-02.50  22-05.75
  2 Taylor, Thomas            12 Wyomissing            22-01.75      6.75m 
      FOUL  22-01.75  PASS  PASS  PASS  PASS
  3 Dunbar, Rajee             12 Gonzaga               21-10.25      6.66m 
      20-03.25  18-01.50  21-04.50  FOUL  21-06.25  21-10.25
  4 Boyer, Josh               11 Lower Dauphi          21-05.75      6.54m 
      20-02.25  21-05.75  21-05  21-03.25  21-00.50  20-07.75
  5 Howie, Taron              12 Strath Haven          21-03.00      6.47m 
      21-01.25  20-09.50  21-03  20-03.50  21-02.75  20-07.50
  6 Zaza, Wellington          11 Strath Haven         J21-03.00      6.47m 
      20-08  17-07  21-03  20-02  20-07  19-06.25
  7 Gevirtz, Dan              12 North Penn            21-02.50      6.46m 
      FOUL  FOUL  21-01.25  20-10  20-10.25  21-02.50
  8 Hagerty, Sean             11 Pennridge             21-01.00      6.42m 
      20-00.25  20-10.25  21-01  21-01  20-00.50  20-04.75
  9 Johnson, Kevin            11 Altoona Area          20-10.00      6.35m 
      20-10  20-07  20-05.25  20-04.75  FOUL  20-00.50
 10 Carr, Tahir               12 Hatboro-Hors          20-07.25      6.28m 
      20-07.25  19-03.25  20-02.25            
 11 Gorecki, Ryan             12 Holy Ghost P          20-04.00      6.19m 
      20-04  20-02  19-11            
 12 Class, Michael            10 Pennridge             20-00.00      6.09m 
      FOUL  20-00  19-10.25            
 13 Wagner, Joey              12 State Colleg          19-08.75      6.01m 
      19-08.25  19-07  19-08.75            
 13 Soltis, Jacob             12 Upper Morela          19-08.75      6.01m 
      19-08.75  19-07.25  18-11.75            
 15 DeCecco, Joey             12 Cumberland V          19-08.50      6.00m 
      FOUL  19-08.50  19-05.75            
 16 Bohannon, Bryce           12 North Penn            19-03.25      5.87m 
      FOUL  19-03.25  FOUL            
 17 Sayde, Peter              11 Wyomissing            18-05.00      5.61m 
      18-05  FOUL  17-11.50            
 18 Grubelic, Dan             11 Methacton             18-03.75      5.58m 
      17-01.75  17-06.50  18-03.75            
 19 Bosir, Victor             12 Riverdale Ba          17-09.50      5.42m 
      17-09.50  15-08.50  16-10.50            
 20 Dooley, Liam              09 Neshaminy             17-08.75      5.40m 
      16-10.50  17-08.75  16-11.50            
 21 Mellett, Mark             10 Concord               17-05.75      5.32m 
      16-05.25  17-05.75  FOUL            
 22 Akil, Isaiah              09 Riverdale Ba          17-05.50      5.32m 
      FOUL  FOUL  17-05.50            
 23 Grove, Pat                11 Archbishop C          16-10.25      5.13m 
      14-00.25  16-10.25  16-08.75            
 24 Shepperd, Zachary         12 Gonzaga               16-03.75      4.97m 
      15-06.25  16-02.50  16-03.75            
 25 Messam, Alex              09 Penncrest             15-11.75      4.87m 
      15-11.75  15-09  PASS            
 26 Son, Kevin                09 Penncrest             15-05.50      4.71m 
      FOUL  FOUL  15-05.50            
 27 Valentine, Taylor         10 Holy Ghost P          15-01.00      4.59m 
      FOUL  FOUL  15-01            
 -- Smith, Jordan             12 Arch. Carroll             FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Boys Triple Jump
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Zaza, Wellington          11 Strath Haven          46-05.75     14.16m 
      43-05  41-11.75  44-00  45-00.75  43-03.75  46-05.75
  2 Branche, Wallace          12 Woodberry Fo          43-02.50     13.16m 
      42-00.50  41-08.75  41-06.50  42-02.50  43-02.50  43-01.25
  3 Minnig, Cody              11 Neshaminy             43-01.00     13.13m 
      FOUL  41-05.25  41-00.75  41-02.50  43-01  42-07.50
  4 Bryant, John-Richard      12 Bishop McNamara       43-00.50     13.11m 
      41-06.50  41-00.75  42-11.50  42-04.75  43-00.50  41-05.75
  5 Johnson, Kevin            11 Altoona Area          43-00.25     13.11m 
      FOUL  43-00.25  PASS  PASS  PASS  PASS
  6 Wagner, Joey              12 State Colleg          42-07.25     12.98m 
      FOUL  FOUL  41-02  40-11  FOUL  42-07.25
  7 Moreira, Gabe             10 Methacton             40-09.75     12.43m 
      40-02.75  40-09.75  39-09.25  39-08  FOUL  38-08.25
  8 Boyer, Josh               11 Lower Dauphi          40-06.00     12.34m 
      FOUL  FOUL  40-06  PASS  PASS  PASS
  9 Mitchell, Randall         12 Gonzaga               40-04.75     12.31m 
      40-04.75  40-04.75  40-01.50  39-04  38-11.25  PASS
 10 King, Sean                11 State Colleg          40-00.25     12.19m 
      38-00.75  39-02  40-00.25            
 11 Carper, Jon               09 Altoona Area          39-01.50     11.92m 
      39-01.50  37-09.25  36-03.75            
 12 Mayuga, Jonathan          12 DeMatha Cath          39-00.75     11.90m 
      39-00.75  39-00.75  38-11            
 13 Stenderowicz, Nick        11 Pennridge             38-11.50     11.87m 
      38-11.50  37-09.50  38-02.25            
 14 Tucker, Will              11 Woodberry Fo          38-09.00     11.81m 
      FOUL  38-01.25  38-09            
 15 Grove, Pat                11 Archbishop C          36-09.50     11.21m 
      35-01.50  36-05.50  36-09.50            
 16 Caleb, Whitney            10 North Penn            36-01.00     10.99m 
      FOUL  34-11.50  36-01            
 17 Valentine, Taylor         10 Holy Ghost P          36-00.50     10.98m 
      36-00.50  35-09.50  36-00.25            
 18 Mellett, Mark             10 Concord               35-01.50     10.70m 
      33-09.50  33-10.50  35-01.50            
 19 Hou, Mike                 10 Methacton             35-00.00     10.66m 
      35-00  31-08  34-11.25            
 20 Smith, Austin             11 North Penn            34-00.75     10.38m 
      33-01.50  34-00.75  FOUL            
 21 Hagerty, Kyle             11 Pennridge             32-08.25      9.96m 
      31-01.25  32-08.25  31-02            
 -- Lalli, Joe                11 Neshaminy                 FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Feeney, Kevin             11 Holy Ghost P              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 
Boys Shot Put
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals           
==========================================================================
  1 Kirby, Tevin              12 Hatboro-Hors          52-05.50     15.98m 
      52-02.75  44-00.50  48-09.50  FOUL  51-10  52-05.50
  2 Gordeuk, David            12 State Colleg          50-10.50     15.50m 
      49-06  49-10  46-01  50-10.50  FOUL  47-08.50
  3 Manning, Rashad           09 Riverdale Ba          50-10.00     15.49m 
      48-11  FOUL  50-00.50  47-05  49-06.25  50-10
  4 Norris, Hassaan           12 Glen Mills S          45-07.50     13.90m 
      43-11.25  42-06.50  45-07.50  44-03.50  39-07.50  41-05.50
  5 Garland, John             12 North Penn            45-07.00     13.89m 
      44-10  FOUL  45-07  FOUL  FOUL  FOUL
  6 Shofner, Andrew           10 Woodberry Fo          44-08.50     13.62m 
      43-00.50  44-02.50  40-10  44-08.50  43-00  41-02.75
  7 Cooney, Sean              12 Holy Ghost P          42-07.75     12.99m 
      FOUL  42-07.75  40-11  37-10.50  42-06  37-07
  8 Ripley, Trevon            11 Lower Dauphi          42-01.00     12.82m 
      40-11  42-01  40-04  39-04  38-05  37-08
  9 Burnett, Richard          12 Bishop McNamara       41-07.00     12.67m 
      41-07  FOUL  FOUL  40-03  40-02  41-05
 10 Menefee, Corwin           12 North Penn            41-02.25     12.55m 
      38-10  38-05.50  41-02.25            
 11 Bolotsky, Daniel          12 Strath Haven          41-01.50     12.53m 
      FOUL  41-01.50  39-06            
 12 Logan, Brady              10 Strath Haven          40-07.00     12.36m 
      38-11.25  40-07  38-10            
 13 Sterling, Ryan            10 Pennridge             40-04.00     12.29m 
      37-04.50  40-04  FOUL            
 14 Dunnigan, Ed              11 Archbishop C          39-04.75     12.00m 
      FOUL  38-03.50  39-04.75            
 15 Apostolu, Nick            10 Springfield           39-02.00     11.93m 
      39-02  38-10  FOUL            
 16 Marks, Jimmy              11 Lower Dauphi          39-01.25     11.91m 
      38-00  39-01.25  38-11            
 17 Smith-Holmes, Jonathan    09 DeMatha Cath          38-10.50     11.84m 
      38-07.50  FOUL  38-10.50            
 18 Dupes, Bryce              11 Twin Valley           38-10.00     11.83m 
      38-10  FOUL  FOUL            
 19 McDermott, Jackson        12 State Colleg          38-07.00     11.76m 
      36-02  37-04.50  38-07            
 20 DiIorio, Patrick          11 Holy Ghost P          38-04.00     11.68m 
      36-07  37-08.50  38-04            
 21 Sherman, Matt             11 Methacton             37-06.50     11.44m 
      37-06.50  37-00.50  37-03.75            
 22 Nelson, Julian            09 Arch. Carroll         37-02.50     11.34m 
      32-06  37-02.50  FOUL            
 23 Moses, John               11 Woodberry Fo          35-11.50     10.96m 
      FOUL  33-10  35-11.50            
 24 Sweitzer, Dan             10 Wyomissing            35-03.75     10.76m 
      33-08  35-03.75  FOUL            
 25 Simpson, Klarance         10 Riverdale Ba          33-11.50     10.35m 
      33-11.50  FOUL  FOUL            
 26 Moat, William             10 Penncrest             33-00.75     10.07m 
      FOUL  33-00.75  FOUL            
 27 Andersen, Taylor          12 Jamestown             29-03.00      8.91m 
      FOUL  29-03  FOUL            
 28 Bonn, Vince               10 Archbishop C          28-00.00      8.53m 
      FOUL  FOUL  28-00            
 -- Black, Chris              12 Hatboro-Hors              FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Troilo, Justin            11 Penncrest                 FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            

 
 
Post as: 
History for Kevin Dare High School Invitational
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2014 1 1 1    
2013 1   2    
2012 1   1    
2011 1   1