Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2011 May 20th to May 21st

YearResultsVideoNewsPhotosBlogs 
 

Media for 2011

Videos (474)
View
+
Photos (414)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Attending groups

 

Invited groups

 

2011

Oregon OSAA Outdoor State Championships

 

2011 Live Results - Oregon OSAA Outdoor State Championships

Published by
Shane   on May 21st 2011, 8:32pm
Oregon OSAA Outdoor State Championships
May 20, 2011 to May 21, 2011
Monmouth / Eugene, OR, US
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1500m | 3k | 110h | 300h | 4x100m | 4x400m | Shot | Discus | Javelin | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1500m | 3k | 100h | 300h | 4x100m | 4x400m | Shot | Discus | Javelin | HJ | LJ | TJ | PV

Team Scores
 
Mens 100m 1A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Ovgard, Jake 12 Triad Christian 11.01 +1.8 1 10
2 Martin, Andre 11 Portland Luthera 11.33 +1.8 1 8
3 Grubb, Shelby 12 Portland Luthera 11.37 +1.8 1 6
4 Nelson, Erik 11 Open Door Christ 11.52 +1.8 1 5
5 Johnston, Jeremy 12 Pacific 11.55 +1.8 1 4
6 Say, Darryn 12 Hosanna Christia 11.56 +1.8 1 3
7 Ovgard, Gabe 9 Triad Christian 11.66 +1.8 1 2
8 Coe, Caleb 11 Damascus Christi 11.82 +1.8 1 1
 
Mens 100m 1A Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Ovgard, Jake 12 Triad Christian 11.04 +0.8 1  
2 Grubb, Shelby 12 Portland Luthera 11.43 -0.3 2  
3 Johnston, Jeremy 12 Pacific 11.47 +0.8 1  
5 Martin, Andre 11 Portland Luthera 11.50 +0.8 1  
7 Coe, Caleb 11 Damascus Christi 11.53 +0.8 1  
4 Ovgard, Gabe 9 Triad Christian 11.59 -0.3 2  
6 Say, Darryn 12 Hosanna Christia 11.62 -0.3 2  
8 Nelson, Erik 11 Open Door Christ 11.67 -0.3 2  
10 Cardwell, Zach 12 Lowell 11.72 +0.8 1  
9 Reese, Kendell 11 McKenzie 11.72 +0.8 1  
11 Rietmann, Tanner 12 Ione 11.89 -0.3 2  
12 Twyman, Bradley 12 Harper 11.92 +0.8 1  
13 Eubanks, Colton 10 Powder Valley 11.97 -0.3 2  
14 McDermid, Dan 11 Sherman 12.00 -0.3 2  
 
Mens 100m 2A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 LaCoste, Scott 12 Central Linn 11.16 -0.5 1 10
2 Angel, Danny 12 Stanfield 11.39 -0.5 1 8
3 Baek, Chang 11 Faith Bible 11.41 -0.5 1 6
4 Lynn, Marcus 11 Enterprise 11.68 -0.5 1 5
5 Guest, Justin 12 Scio 11.69 -0.5 1 4
6 Porter, Scott 11 Neah-Kah-Nie 11.76 -0.5 1 3
7 Ezell, Jayson 11 Oakland 12.15 -0.5 1 2
8 Swingle, Zach 11 Lost River 14.44 -0.5 1 1
 
Mens 100m 2A Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 LaCoste, Scott 12 Central Linn 11.09 +1.4 2  
2 Angel, Danny 12 Stanfield 11.18 +2.0 1  
3 Baek, Chang 11 Faith Bible 11.30 +1.4 2  
4 Lynn, Marcus 11 Enterprise 11.36 +2.0 1  
5 Guest, Justin 12 Scio 11.54 +1.4 2  
6 Porter, Scott 11 Neah-Kah-Nie 11.61 +2.0 1  
7 Swingle, Zach 11 Lost River 11.93 +1.4 2  
8 Ezell, Jayson 11 Oakland 11.97 +1.4 2  
9 Chen, Lucky 11 Canyonville Chri 12.13 +2.0 1  
10 Dickson, Zach 12 Oakland 12.44 +2.0 1  
 
Mens 100m 3A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Wenger, Seth 12 Toledo 11.20 -0.5 1 10
2 Harris, Joseph 12 Coquille 11.39 -0.5 1 8
3 Grittman, Shelby 12 Clatskanie 11.64 -0.5 1 6
4 Chase, Micah 12 Pleasant Hill 11.65 -0.5 1 5
5 Chhun, Marady 11 Gervais 11.71 -0.5 1 4
6 Vickery, Drew 12 Glide 11.74 -0.5 1 3
7 Ulloa, Sergio 11 Amity 11.81 -0.5 1 2
8 Ramos, Marcellus 12 Nyssa 12.10 -0.5 1 1
 
Mens 100m 3A Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Wenger, Seth 12 Toledo 10.95 +0.8 2  
2 Harris, Joseph 12 Coquille 11.14 +1.0 1  
3 Chase, Micah 12 Pleasant Hill 11.40 +1.0 1  
5 Chhun, Marady 11 Gervais 11.48 +1.0 1  
4 Vickery, Drew 12 Glide 11.49 +0.8 2  
6 Grittman, Shelby 12 Clatskanie 11.57 +0.8 2  
7 Ulloa, Sergio 11 Amity 11.60 +0.8 2  
8 Ramos, Marcellus 12 Nyssa 11.76 +0.8 2  
-- Carranza, Erik 11 Riverside-OR DQ +1.0 1  
 
Mens 100m 4A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Siscoe, Adonis 12 Scappoose 11.00w +2.6 1  
2 Seyferth, Colby 12 Banks 11.20w +2.6 1  
3 Guthrie, David 12 Douglas 11.32w +2.6 1  
4 Davis, Jaden 11 North Marion 11.33w +2.6 1  
5 Harris, Jon 11 North Bend 11.42w +2.6 1  
6 Meisner, Colin 10 La Salle 11.43w +2.6 1  
7 Trask, Zach 11 Philomath 11.49w +2.6 1  
8 Gibson, Connor 11 Junction City 11.55w +2.6 1  
 
Mens 100m 4A Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Siscoe, Adonis 12 Scappoose 10.98 +0.0 1  
2 Seyferth, Colby 12 Banks 11.25w +2.4 2  
3 Trask, Zach 11 Philomath 11.31 +0.0 1  
4 Davis, Jaden 11 North Marion 11.34w +2.4 2  
5 Guthrie, David 12 Douglas 11.36w +2.4 2  
7 Harris, Jon 11 North Bend 11.45w +2.4 2  
6 Meisner, Colin 10 La Salle 11.46 +0.0 1  
8 Gibson, Connor 11 Junction City 11.47 +0.0 1  
9 Poston, Dax 10 Ontario 11.50 +0.0 1  
10 Smith, Robbie 11 La Grande 11.51w +2.4 2  
11 Esqueda, Mario 11 Phoenix 11.55 +0.0 1  
12 Neill, Austin 10 North Valley 11.67w +2.4 2  
13 Bladorn, Chris 10 Cascade 11.72 +0.0 1  
14 Santana, Alex 12 Sweet Home 11.97w +2.4 2  
 
Mens 100m 5A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Walcott, Taylor 11 Marist 10.83 +1.6 1  
2 Morris, Cristian 10 Sherwood 11.02 +1.6 1  
3 Thomas, Cole 11 Summit 11.02 +1.6 1  
4 Peay, TJ 11 Summit 11.05 +1.6 1  
5 Gray, Wesley 12 Benson 11.07 +1.6 1  
6 Scoville, Ryan 12 Marshfield 11.08 +1.6 1  
7 Allen, Joseph 12 Sandy 11.11 +1.6 1  
8 Abdoul, Jamal 12 Corvallis 11.17 +1.6 1  
 
Mens 100m 5A Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Walcott, Taylor 11 Marist 10.84 +1.8 1  
2 Morris, Cristian 10 Sherwood 11.02 +1.9 2  
3 Allen, Joseph 12 Sandy 11.07 +1.8 1  
4 Scoville, Ryan 12 Marshfield 11.08 +1.9 2  
5 Thomas, Cole 11 Summit 11.10 +1.9 2  
6 Abdoul, Jamal 12 Corvallis 11.11 +1.8 1  
7 Peay, TJ 11 Summit 11.13 +1.8 1  
8 Gray, Wesley 12 Benson 11.17 +1.8 1  
9 Langford, Anthony 12 Lebanon 11.17 +1.9 2  
10 Herman, Milo 11 Hood River Valle 11.30 +1.8 1  
11 Ramsey, Richard 10 Jefferson 11.35 +1.9 2  
12 Bales, Ryan 12 Hood River Valle 11.51 +1.9 2  
 
Mens 100m 6A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Tyner, Thomas 10 Aloha 10.48 +0.0 1  
2 Delaney, Arthur 12 Barlow 10.62 +0.0 1  
3 Silbernagel, Ian 12 McKay 10.96 +0.0 1  
4 Prince, Sheldon 11 Aloha 11.02 +0.0 1  
5 Kubisiak, Michael (K.C 12 Newberg 11.11 +0.0 1  
6 Cervantes, Dalton 12 Grants Pass 11.18 +0.0 1  
7 Krebs, Gabe 12 Westview 11.19 +0.0 1  
 
Mens 100m 6A Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Tyner, Thomas 10 Aloha 10.48 +1.4 1  
2 Delaney, Arthur 12 Barlow 10.65 +1.3 2  
3 Kubisiak, Michael (K.C 12 Newberg 10.81 +1.4 1  
4 Silbernagel, Ian 12 McKay 10.95 +1.3 2  
5 Prince, Sheldon 11 Aloha 10.96 +1.3 2  
6 Cervantes, Dalton 12 Grants Pass 10.96 +1.4 1  
7 Kelly, Jacob 11 North Salem 11.11 +1.4 1  
8 Krebs, Gabe 12 Westview 11.17 +1.3 2  
9 Coulter, Reggie 11 Sunset 11.21 +1.4 1  
10 Hansen, Beau 12 Tigard 11.24 +1.3 2  
11 Hankins, Danny 12 Grant 11.25 +1.3 2  
12 Hoffman, Devauntae 10 Gresham 11.25 +1.4 1  
13 Horning, Mitch 9 Sheldon 11.43 +1.3 2  
14 Shannon, Will 11 Lake Oswego 11.57 +1.4 1  
 
Mixed 100m Mixed WH Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
-- Villa, Jose   North Marion 15.46 +0.2 1  
-- Sesser, Kanya   Tualatin 18.48 +0.2 1  
-- Roberts, John   USOC-Paralympic 20.90 +0.2 1  
-- Dewald, Carleigh   Canby 22.99 +0.2 1  
-- Wilsted, Bene   West Linn 24.19 +0.2 1  
 
Mens 200m 1A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Ovgard, Jake 12 Triad Christian 22.35 +1.5 1 10
2 Martin, Andre 11 Portland Luthera 22.86 +1.5 1 8
3 Grubb, Shelby 12 Portland Luthera 23.03 +1.5 1 6
4 McKay, Luke 11 Paisley 23.45 +1.5 1 5
5 Cardwell, Zach 12 Lowell 23.98 +1.5 1 4
6 McDermid, Dan 11 Sherman 24.01 +1.5 1 3
7 Eubanks, Colton 10 Powder Valley 24.07 +1.5 1 2
8 Holland, Steven 11 Ione 24.32 +1.5 1 1
 
Mens 200m 1A Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Ovgard, Jake 12 Triad Christian 22.47 +1.9 2  
2 Grubb, Shelby 12 Portland Luthera 22.88 +1.3 1  
3 McKay, Luke 11 Paisley 23.18 +1.3 1  
4 Martin, Andre 11 Portland Luthera 23.55 +1.9 2  
5 Cardwell, Zach 12 Lowell 23.86 +1.3 1  
7 McDermid, Dan 11 Sherman 23.91 +1.3 1  
6 Holland, Steven 11 Ione 24.13 +1.9 2  
8 Eubanks, Colton 10 Powder Valley 24.17 +1.9 2  
9 Reese, Kendell 11 McKenzie 24.52 +1.3 1  
10 Schulze, Sawyer 11 Prairie City 24.80 +1.9 2  
 
Mens 200m 2A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 LaCoste, Scott 12 Central Linn 22.63 +0.8 1 10
2 Lynn, Marcus 11 Enterprise 23.07 +0.8 1 8
3 Baek, Chang 11 Faith Bible 23.38 +0.8 1 6
4 Angel, Danny 12 Stanfield 23.50 +0.8 1 5
5 Avilez, Josue 9 Central Linn 23.53 +0.8 1 4
6 Stevens, Jacob 11 Vernonia 23.86 +0.8 1 3
7 Ramos, Marcelino 11 Gold Beach 24.59 +0.8 1 2
8 Blanchfill, Austin 11 Yoncalla 24.66 +0.8 1 1
 
Mens 200m 2A Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Lynn, Marcus 11 Enterprise 23.06 +0.5 2  
3 Baek, Chang 11 Faith Bible 23.14 +0.5 2  
2 LaCoste, Scott 12 Central Linn 23.47 +1.0 1  
5 Avilez, Josue 9 Central Linn 23.55 +0.5 2  
4 Stevens, Jacob 11 Vernonia 23.62 +1.0 1  
6 Angel, Danny 12 Stanfield 23.64 +1.0 1  
7 Blanchfill, Austin 11 Yoncalla 24.43 +0.5 2  
8 Ramos, Marcelino 11 Gold Beach 24.45 +1.0 1  
9 Hoaglen, Brandon 12 Chiloquin 24.65 +0.5 2  
10 Redfield, Joel 12 Oakland 24.75 +1.0 1  
 
Mens 200m 3A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Leep, Harrison 11 St Mary's 22.73 +0.5 1 10
2 Harris, Joseph 12 Coquille 22.85 +0.5 1 8
3 Harris, David 11 Westside Christi 23.00 +0.5 1 6
4 Vickery, Drew 12 Glide 23.43 +0.5 1 5
5 Waldschmidt, Clemens 11 Santiam Christia 23.44 +0.5 1 4
6 Grittman, Shelby 12 Clatskanie 23.74 +0.5 1 3
7 Cicerich, Alex 11 Corbett 23.76 +0.5 1 2
8 McMahen, Chris 11 Pleasant Hill 23.83 +0.5 1 1
 
Mens 200m 3A Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Harris, Joseph 12 Coquille 22.91 +1.1 1  
2 Leep, Harrison 11 St Mary's 22.93 +1.4 2  
3 Harris, David 11 Westside Christi 23.31 +1.1 1  
4 Vickery, Drew 12 Glide 23.36 +1.4 2  
5 Waldschmidt, Clemens 11 Santiam Christia 23.43 +1.1 1  
7 Grittman, Shelby 12 Clatskanie 23.59 +1.1 1  
6 McMahen, Chris 11 Pleasant Hill 23.65 +1.4 2  
8 Cicerich, Alex 11 Corbett 23.72 +1.4 2  
9 Hubert, Nick 12 Westside Christi 23.78 +1.4 2  
10 Martinez, Francisco 12 Riverside-OR 24.14 +1.4 2  
 
Mens 200m 4A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Siscoe, Adonis 12 Scappoose 22.19 +1.5 1  
2 Norgren, Linus 12 Banks 22.62 +1.5 1  
3 Phillips, Ty 12 Central 22.70 +1.5 1  
4 Akles, Sterling 10 La Salle 22.77 +1.5 1  
5 Davis, Jaden 11 North Marion 22.80 +1.5 1  
6 Guthrie, David 12 Douglas 22.84 +1.5 1  
7 Domelen, Mitch Van 12 Crook County 22.86 +1.5 1  
8 McClanahan, Logan 12 Central 23.08 +1.5 1  
 
Mens 200m 4A Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Siscoe, Adonis 12 Scappoose 22.43 +1.3 1  
2 Phillips, Ty 12 Central 22.64 +1.7 2  
3 Norgren, Linus 12 Banks 22.65 +1.7 2  
5 Akles, Sterling 10 La Salle 22.79 +1.7 2  
4 McClanahan, Logan 12 Central 22.88 +1.3 1  
6 Domelen, Mitch Van 12 Crook County 22.90 +1.3 1  
7 Guthrie, David 12 Douglas 22.90 +1.3 1  
8 Davis, Jaden 11 North Marion 22.93 +1.7 2  
9 Poston, Dax 10 Ontario 23.00 +1.7 2  
10 Wilson, Spencer 12 La Pine 23.01 +1.3 1  
11 Esqueda, Mario 11 Phoenix 23.06 +1.7 2  
12 Mertens, Chad 12 Cottage Grove 23.66 +1.3 1  
13 Neill, Austin 10 North Valley 23.84 +1.3 1  
14 Guvan, Batuhan 12 North Bend 24.05 +1.7 2  
 
Mens 200m 5A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Morris, Cristian 10 Sherwood 22.33 +0.9 1  
2 Walcott, Taylor 11 Marist 22.36 +0.9 1  
3 Abdoul, Jamal 12 Corvallis 22.59 +0.9 1  
4 McNaughton, Ian 12 Hood River Valle 22.67 +0.9 1  
5 Scoville, Ryan 12 Marshfield 22.83 +0.9 1  
6 Allen, Joseph 12 Sandy 22.92 +0.9 1  
7 Sanderson, Jesse 12 Summit 22.95 +0.9 1  
8 Avants, L.T. 12 Lebanon 26.43 +0.9 1  
 
Mens 200m 5A Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Morris, Cristian 10 Sherwood 22.11 +0.3 1  
2 Walcott, Taylor 11 Marist 22.36 +1.3 2  
3 Sanderson, Jesse 12 Summit 22.44 +0.3 1  
3 McNaughton, Ian 12 Hood River Valle 22.44 +0.3 1  
5 Abdoul, Jamal 12 Corvallis 22.48 +1.3 2  
7 Avants, L.T. 12 Lebanon 22.64 +0.3 1  
8 Scoville, Ryan 12 Marshfield 22.80 +0.3 1  
6 Allen, Joseph 12 Sandy 22.86 +1.3 2  
9 Thomas, Cole 11 Summit 23.03 +1.3 2  
10 Herman, Milo 11 Hood River Valle 23.08 +1.3 2  
11 Ramsey, Richard 10 Jefferson 23.13 +0.3 1  
12 Green, Tyler 12 Cleveland 23.25 +1.3 2  
 
Mens 200m 6A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Galpin, Jack 12 Crater 21.25 +1.3 1  
2 Delaney, Arthur 12 Barlow 21.30 +1.3 1  
3 Helms, Branden 12 Sunset 21.54 +1.3 1  
4 Bergstrom, Jordan 12 Clackamas 21.91 +1.3 1  
5 Kubisiak, Michael (K.C 12 Newberg 21.97 +1.3 1  
6 Prince, Sheldon 11 Aloha 22.03 +1.3 1  
7 Silbernagel, Ian 12 McKay 22.16 +1.3 1  
 
Mens 200m 6A Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Galpin, Jack 12 Crater 21.20 +1.4 1  
2 Delaney, Arthur 12 Barlow 21.43 +0.4 2  
3 Tyner, Thomas 10 Aloha 21.57 +1.4 1  
4 Helms, Branden 12 Sunset 21.57 +0.4 2  
5 Silbernagel, Ian 12 McKay 21.97 +1.4 1  
6 Kubisiak, Michael (K.C 12 Newberg 22.01 +0.4 2  
7 Prince, Sheldon 11 Aloha 22.26 +0.4 2  
8 Bergstrom, Jordan 12 Clackamas 22.28 +1.4 1  
9 Kelly, Jacob 11 North Salem 22.35 +1.4 1  
10 Banks-Clark, Ian 11 Sunset 22.39 +1.4 1  
11 Cervantes, Dalton 12 Grants Pass 22.43 +0.4 2  
12 VanDyke, Braden 12 Clackamas 22.53 +0.4 2  
13 Brown, Brandon 11 Century 22.86 +1.4 1  
14 Hoffman, Devauntae 10 Gresham 23.24 +0.4 2  
 
Mixed 200m Mixed WH Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
-- Villa, Jose   North Marion 29.75 +1.4 1  
-- Sesser, Kanya   Tualatin 34.85 +1.4 1  
-- Roberts, John   USOC-Paralympic 41.14 +1.4 1  
-- Dewald, Carleigh   Canby 44.15 +1.4 1  
-- Wilsted, Bene   West Linn 48.96 +1.4 1  
 
Mens 400m 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Andreas, Richard 11 Camas Valley 50.45 1 10
2 Ovgard, Jake 12 Triad Christian 50.59 1 8
3 Koch, John 11 CS Lewis 51.27 1 6
4 DelCurto, Scott 12 Cove 52.45 1 5
5 Coe, Caleb 11 Damascus Christi 52.55 1 4
6 Holland, Steven 11 Ione 53.70 1 3
-- Stewart, Conlan 11 Wheeler DQ 1  
-- Steeves, Blake 12 Crane DQ 1  
 
Mens 400m 1A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Andreas, Richard 11 Camas Valley 51.05 2  
2 Ovgard, Jake 12 Triad Christian 52.05 1  
3 Steeves, Blake 12 Crane 52.32 1  
4 Coe, Caleb 11 Damascus Christi 52.36 2  
5 Stewart, Conlan 11 Wheeler 52.47 1  
6 Koch, John 11 CS Lewis 52.72 2  
7 Holland, Steven 11 Ione 53.56 2  
8 DelCurto, Scott 12 Cove 53.57 1  
9 Turya, Justice 11 Mapleton 56.91 2  
10 Chapman, Parker 11 Alsea 57.35 1  
 
Mens 400m 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Lynn, Marcus 11 Enterprise 51.25 1 10
2 Burns, Austin 10 Enterprise 52.35 1 8
3 Jones, Ben 10 Scio 53.16 1 6
4 VanVuren, Mitch 11 Faith Bible 53.24 1 5
5 Belanger, Kyle 10 Culver 53.70 1 4
6 Ladd, Taylor 12 Reedsport 53.79 1 3
7 Ramos, Marcelino 11 Gold Beach 54.61 1 2
8 Kim, InKyu 11 Faith Bible 54.75 1 1
 
Mens 400m 2A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Lynn, Marcus 11 Enterprise 51.14 2  
2 Burns, Austin 10 Enterprise 52.57 1  
3 Ladd, Taylor 12 Reedsport 53.14 1  
4 Belanger, Kyle 10 Culver 53.31 2  
5 VanVuren, Mitch 11 Faith Bible 53.45 2  
6 Jones, Ben 10 Scio 53.58 1  
7 Kim, InKyu 11 Faith Bible 53.61 1  
8 Ramos, Marcelino 11 Gold Beach 54.72 2  
9 Hoaglen, Brandon 12 Chiloquin 55.21 1  
10 Perkins, Taylor 11 Oakland 55.45 2  
 
Mens 400m 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Leep, Harrison 11 St Mary's 50.21 1 10
2 Collins, Austin 12 Colton 50.32 1 8
3 Marshall, Devon 10 Rainier 51.35 1 6
4 Williams, Brandon 10 Cascade Christia 51.68 1 5
5 Kotler, Noah 11 St Mary's 51.86 1 4
6 Collins, Gabe 9 Colton 52.04 1 3
7 Wimmer, Clay 10 Rainier 52.59 1 2
8 Labhart, Brent 12 Grant Union 53.92 1 1
 
Mens 400m 3A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Collins, Austin 12 Colton 51.14 2  
2 Leep, Harrison 11 St Mary's 51.66 1  
3 Kotler, Noah 11 St Mary's 52.02 2  
5 Wimmer, Clay 10 Rainier 52.12 2  
4 Collins, Gabe 9 Colton 52.13 1  
7 Williams, Brandon 10 Cascade Christia 52.13 2  
6 Marshall, Devon 10 Rainier 52.45 1  
8 Labhart, Brent 12 Grant Union 52.61 1  
9 Prunk, Dane 12 Jefferson 53.39 1  
10 Harrison, Vincent 10 Riverside-OR 53.55 2  
11 Nahwahquaw, Isiah 12 Chemawa 53.82 2  
 
Mens 400m 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Norgren, Linus 12 Banks 49.72 1  
2 Seyferth, Colby 12 Banks 50.03 1  
3 Cunningham, Wyatt 9 North Bend 50.31 1  
4 Baker, Austin 11 Douglas 50.63 1  
5 McClanahan, Logan 12 Central 50.92 1  
6 Hall, Nick 11 Sweet Home 51.01 1  
7 Domelen, Mitch Van 12 Crook County 51.84 1  
8 Flynn, Gavin 11 Taft 59.58 1  
 
Mens 400m 4A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Norgren, Linus 12 Banks 49.86 1  
2 McClanahan, Logan 12 Central 50.59 2  
3 Cunningham, Wyatt 9 North Bend 50.64 1  
4 Seyferth, Colby 12 Banks 50.88 2  
5 Baker, Austin 11 Douglas 50.91 2  
7 Hall, Nick 11 Sweet Home 50.98 2  
6 Flynn, Gavin 11 Taft 51.15 1  
8 Domelen, Mitch Van 12 Crook County 51.44 2  
9 Holenstein, Mark 10 La Salle 51.75 1  
10 Murphy, Sean 11 Hidden Valley 52.89 1  
11 Patchett, Erik 11 Crook County 53.09 1  
12 Wilson, Spencer 12 La Pine 53.59 1  
13 Streed, Keenan 11 Gladstone 54.05 2  
-- Garrard, Trevor 11 Mazama DQ 2  
 
Mens 400m 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 McNaughton, Ian 12 Hood River Valle 49.41 1  
2 Lawrence, Will 11 St Helens 49.51 1  
3 Gable, Mitchell 10 South Albany 49.95 1  
4 Reinhard, Nic 12 Silverton 50.53 1  
5 Sanderson, Jesse 12 Summit 50.94 1  
6 Wilson, Michael 10 Summit 51.34 1  
7 Bratcher, Cameron 12 Franklin 51.51 1  
8 Gayduchik, Roman 11 Milwaukie 52.19 1  
 
Mens 400m 5A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 McNaughton, Ian 12 Hood River Valle 49.89 1  
3 Lawrence, Will 11 St Helens 50.19 1  
5 Sanderson, Jesse 12 Summit 50.76 1  
2 Reinhard, Nic 12 Silverton 51.19 2  
7 Gayduchik, Roman 11 Milwaukie 51.22 1  
4 Gable, Mitchell 10 South Albany 51.44 2  
6 Wilson, Michael 10 Summit 51.79 2  
8 Bratcher, Cameron 12 Franklin 52.07 1  
9 Myrand, Steve 12 Willamette 52.37 1  
10 Bloom, Colton 10 Marist 52.46 2  
11 Richardson, Reece 10 Wilson 53.21 2  
12 DePriest, Kyle 11 The Dalles-Wahto 53.44 2  
 
Mens 400m 6A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Galpin, Jack 12 Crater 47.75 1  
2 Bergstrom, Jordan 12 Clackamas 48.24 1  
3 Delaney, Arthur 12 Barlow 48.24 1  
4 Robinson, Tre'Vonn 12 Sheldon 48.89 1  
5 Helms, Branden 12 Sunset 49.73 1  
6 Beaton, Briley 11 Sunset 49.77 1  
7 Howard, Jeff 11 Sprague 50.73 1  
-- Kennedy, Kane 10 McMinnville DQ 1  
 
Mens 400m 6A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Bergstrom, Jordan 12 Clackamas 49.06 1  
3 Robinson, Tre'Vonn 12 Sheldon 49.38 1  
5 Delaney, Arthur 12 Barlow 49.41 1  
2 Galpin, Jack 12 Crater 49.85 2  
7 Beaton, Briley 11 Sunset 50.34 1  
4 Helms, Branden 12 Sunset 50.44 2  
6 Howard, Jeff 11 Sprague 50.56 2  
8 Kennedy, Kane 10 McMinnville 50.66 2  
9 Watson, Dustin 11 South Salem 50.67 1  
10 Sheldon, Matt 12 Lincoln 50.75 1  
11 Dye, Trevor 11 Oregon City 51.78 2  
12 Fekete, Shane 12 Tigard 51.93 1  
13 Ferris, Kirk 12 Reynolds 52.33 2  
 
Mixed 400m Mixed WH Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
-- Villa, Jose   North Marion 58.11 1  
-- Sesser, Kanya   Tualatin 1:14.31 1  
-- Roberts, John   USOC-Paralympic 1:22.15 1  
-- Dewald, Carleigh   Canby 1:27.55 1  
-- Wilsted, Bene   West Linn 1:44.66 1  
 
Mens 800m 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Martin, Nick 10 Southwest Christ 2:01.34 1 10
2 Madison, David 12 North Clackamas 2:02.57 1 8
3 O'Leary, Jack 11 Paisley 2:02.68 1 6
4 Johnson, David 10 New Hope Christi 2:03.87 1 5
5 Lewis, Trevor 11 Joseph 2:06.26 1 4
6 Gray, Carl 10 Cove 2:07.15 1 3
7 Burnett, Kyle 11 Sherman 2:07.19 1 2
8 Thomas, Cole 11 Wheeler 2:09.27 1 1
9 Chapman, Parker 11 Alsea 2:09.32 1  
10 Nichols, Jaren 11 Lowell 2:19.01 1  
 
Mens 800m 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Koos, Austin 12 East Linn Christ 1:58.91 1 10
2 Massari, Micah 12 Scio 2:01.16 1 8
3 Porter, Scott 11 Neah-Kah-Nie 2:01.93 1 6
4 Roberts, Dylan 12 Oakridge 2:02.12 1 5
5 Wheeler, DJ 11 Monroe 2:02.83 1 4
6 Case, Ty 12 Chiloquin 2:04.02 1 3
7 Micka, Tyler 12 Enterprise 2:05.62 1 2
8 Fleck, Nathan 10 Vernonia 2:07.96 1 1
9 Ramos, Omar 9 Lost River 2:09.43 1  
10 Stangel, Kyle 12 Enterprise 2:28.33 1  
 
Mens 800m 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Collins, Austin 12 Colton 1:59.68 1 10
2 Collins, Gabe 9 Colton 2:00.44 1 8
3 Andrist, Judah 12 Bandon 2:01.02 1 6
4 Maag, Ryan 11 Nyssa 2:01.73 1 5
5 Salgado, Tracy 9 St Mary's 2:02.87 1 4
6 Petewon, Weston 12 Harrisburg 2:03.54 1 3
7 Sleutel, Justin 11 Warrenton 2:03.70 1 2
8 Labhart, Brent 12 Grant Union 2:04.68 1 1
9 Joyce, Parris 11 Catlin Gabel 2:04.88 1  
10 Ferguson, Jonathan 11 Pleasant Hill 2:05.61 1  
 
Mens 800m 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Schreiner-McGraw, Jeff 12 Philomath 1:56.28 1  
2 Willyard, Brett 10 Seaside 1:56.52 1  
3 Hamilton, Max 11 Phoenix 1:57.30 1  
4 Mock, Chris 12 Sutherlin 1:58.98 1  
5 Curtis, Easton 11 Sisters 1:59.57 1  
6 Topete, Isidro 11 Stayton 1:59.60 1  
7 Soberanis, Alex 10 La Salle 2:00.11 1  
8 Chatterton, Nathan 12 La Salle 2:08.76 1  
 
Mens 800m 4A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Hamilton, Max 11 Phoenix 1:59.10 1  
3 Schreiner-McGraw, Jeff 12 Philomath 1:59.11 1  
5 Curtis, Easton 11 Sisters 1:59.19 1  
7 Chatterton, Nathan 12 La Salle 1:59.51 1  
8 Willyard, Brett 10 Seaside 1:59.94 1  
2 Topete, Isidro 11 Stayton 2:01.37 2  
4 Soberanis, Alex 10 La Salle 2:01.40 2  
6 Mock, Chris 12 Sutherlin 2:01.43 2  
9 Place, Austin 11 Cottage Grove 2:01.70 2  
10 Taylor, Kaleb 12 McLoughlin 2:02.57 2  
11 Larson, Neal 11 Siuslaw 2:02.96 2  
12 Patrick, Eli 11 La Grande 2:04.90 1  
13 Graham, Todd 11 Scappoose 2:05.59 2  
14 Tillery, Hunter 10 Hidden Valley 2:06.13 1  
 
Mens 800m 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Rhodes, Demetrius 11 Benson 1:56.51 1  
2 Zyph, Tyler 12 Pendleton 1:57.45 1  
3 Coxen, Morgan 10 Silverton 1:58.93 1  
4 Bates, Collin 11 Sandy 1:59.51 1  
5 McBride, Chris 10 Mountain View OR 1:59.90 1  
6 Marroquin, Sergio 11 Marshfield 2:00.34 1  
7 James, Jalen 12 Wilsonville 2:00.39 1  
8 Anheluk, Riley 11 Mountain View OR 2:00.66 1  
9 Hazlehurst, Fletcher 11 Franklin 2:01.97 1  
10 Medina, Eric 11 Willamette 2:04.15 1  
11 Strahl, Will 11 Crescent Valley 2:05.13 1  
12 Velasco, Javier 11 Hermiston 2:05.63 1  
 
Mens 800m 6A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Smith, Stetson 12 North Medford 1:53.09 1  
2 Sultessa, Badane 12 Centennial 1:53.75 1  
3 Boyd-Helm, Zach 12 West Linn 1:55.94 1  
4 Bellissimo, Daniel 12 South Eugene 1:57.68 1  
5 Raimondi, Steven 12 Jesuit 1:57.82 1  
6 Gulliver, Kirk 11 Central Catholic 1:58.80 1  
7 Watkins, Will 12 Grant 1:58.81 1  
8 Shanklin-Rice, Nick 12 South Medford 1:59.75 1  
 
Mens 800m 6A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Smith, Stetson 12 North Medford 1:56.25 1  
3 Gulliver, Kirk 11 Central Catholic 1:57.16 1  
2 Sultessa, Badane 12 Centennial 1:57.74 2  
4 Watkins, Will 12 Grant 1:57.85 2  
5 Boyd-Helm, Zach 12 West Linn 1:58.05 2  
7 Bellissimo, Daniel 12 South Eugene 1:58.24 2  
6 Shanklin-Rice, Nick 12 South Medford 1:58.35 1  
8 Raimondi, Steven 12 Jesuit 1:58.40 1  
9 Perry, Ryan 12 South Medford 1:58.46 2  
10 Lubash, Andrew 12 Southridge 1:58.86 1  
11 Walker, Michael 10 Lakeridge 1:59.54 1  
12 Hagler, Jack 12 Jesuit 2:00.13 2  
13 England, Ryan 10 Glencoe 2:00.33 2  
14 McHugh, Dylan 11 McNary 2:00.44 2  
15 Lizier-Zmudzinsk, Gere 9 Forest Grove 2:01.80 1  
16 Wilson, Ryan 12 Redmond 2:02.09 1  
 
Mens 1500m 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 O'Leary, Jack 11 Paisley 4:08.98 1 10
2 Dillard, Alex 11 Dufur 4:10.45 1 8
3 Madison, David 12 North Clackamas 4:11.38 1 6
4 Webb, Dan 12 Southwest Christ 4:14.67 1 5
5 Whiting, Lewis 12 Crane 4:23.42 1 4
6 Janecke, Mikey 10 Hosanna Christia 4:25.99 1 3
7 Titus, Tanner 11 Crane 4:33.12 1 2
8 Foster, Eric 12 Arlington 4:36.99 1 1
9 Chittim, Brandon 10 Lowell 4:39.33 1  
10 Mahody, Jon 10 McKenzie 4:57.10 1  
 
Mens 1500m 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Holloway, Zach 11 Central Linn 4:12.75 1 10
2 Ewers, Joseph 11 Central Linn 4:15.19 1 8
3 Roy, Alan 12 Reedsport 4:15.72 1 6
4 Bouchet, Brandon 12 Crow 4:19.40 1 5
5 Cnossen, Alex 11 Faith Bible 4:20.90 1 4
6 Aalsma, Cody 11 Nestucca 4:22.94 1 3
7 Leon, Marcos 10 Lost River 4:26.79 1 2
8 Hernandez, Hector 11 Stanfield 4:26.87 1 1
9 Ribich, David 9 Enterprise 4:27.83 1  
10 Steinke, Martin 12 Riddle 4:42.41 1  
 
Mens 1500m 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Collins, Austin 12 Colton 4:00.21 1 10
2 Eustace, Hudson 11 Cascade Christia 4:05.19 1 8
3 Stash, Chris 12 Sheridan 4:08.02 1 6
4 Holstrom, Andy 11 Valley Catholic 4:08.03 1 5
5 Maag, Ryan 11 Nyssa 4:10.40 1 4
6 Ferguson, Jonathan 11 Pleasant Hill 4:11.98 1 3
7 Obletz, Nicolas 10 Oregon Episcopal 4:12.03 1 2
8 Nelson, Dan 11 Toledo 4:13.03 1 1
9 Labhart, Brent 12 Grant Union 4:13.94 1  
10 Gupta, Aaron 12 Oregon Episcopal 4:16.02 1  
11 Alcantara, Ryan 12 Cascade Christia 4:23.45 1  
 
Mens 1500m 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Schreiner-McGraw, Jeff 12 Philomath 4:06.59 1  
2 Gil-Juarez, Jorge 11 Phoenix 4:07.14 1  
3 Steele, Taylor 12 Sisters 4:09.37 1  
4 Seekatz, Josh 12 Philomath 4:09.47 1  
5 O`hollearn, Sean 11 La Salle 4:10.20 1  
6 Campbell, Matthew 10 Siuslaw 4:10.55 1  
7 MacMurray, Chris 11 Estacada 4:12.20 1  
8 Iams, Garrison 11 Henley 4:12.56 1  
9 Butler, Mitchell 9 Siuslaw 4:14.87 1  
10 Pollard, Brandon 9 Sisters 4:17.45 1  
11 Unknown Athlete 10 Baker 4:20.99 1  
12 Freeland, Harrison 12 Scappoose 4:21.57 1  
13 Keating, Erik 12 Astoria 4:27.86 1  
14 McKinney, Marcus 11 La Grande 4:28.00 1  
 
Mens 1500m 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Burgess, Ian 12 Franklin 4:04.28 1  
2 Hinz, Luke 10 Summit 4:06.79 1  
3 Strahl, Will 11 Crescent Valley 4:06.90 1  
4 Hazlehurst, Fletcher 11 Franklin 4:07.34 1  
5 Hall, Henry 12 Corvallis 4:07.67 1  
6 Sheridan, Mark 12 Churchill 4:08.33 1  
7 Kitagawa, Akiharu 11 Wilsonville 4:08.60 1  
8 Hammond, Zach 11 Marshfield 4:11.36 1  
9 Velasco, Javier 11 Hermiston 4:13.17 1  
10 Lull, Alex 11 St Helens 4:13.39 1  
11 Juarez, Eduardo 10 Hermiston 4:13.62 1  
12 Neuman, Travis 10 Summit 4:18.54 1  
 
Mens 1500m 6A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bennison, Andy 12 Central Catholic 3:57.92 1  
2 Sultessa, Badane 12 Centennial 3:59.64 1  
3 Back, Aaron 12 Sunset 4:00.51 1  
4 Melancon, Matthew 12 Sheldon 4:01.53 1  
5 Oekerman, Dan 10 Beaverton 4:03.26 1  
6 Haselnus, Jackson 10 Barlow 4:04.59 1  
7 Runia, Max 12 Crater 4:04.91 1  
8 Roche, Nick 12 Tigard 4:05.41 1  
9 Kirch, Aaron 12 Tigard 4:06.53 1  
10 Normo, Nathan 11 Lake Oswego 4:08.06 1  
11 Kershner, Trenton 12 Redmond 4:08.15 1  
12 Heninger, Julian 10 Lakeridge 4:08.66 1  
13 Ruhlin, Kyle 12 Thurston 4:09.52 1  
14 Rico, Jorge 11 North Salem 4:13.80 1  
 
Mens 3000m 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Dillard, Alex 11 Dufur 8:57.90 1 10
2 Webb, Dan 12 Southwest Christ 9:26.56 1 8
3 Whiting, Lewis 12 Crane 9:33.01 1 6
4 Finley, Manuel 11 Pacific 9:46.01 1 5
5 Brazil, Micah 11 Cove 9:53.65 1 4
6 Dancer, Bradley 9 Camas Valley 9:57.03 1 3
7 Foster, Eric 12 Arlington 9:57.15 1 2
8 Bogert, David 9 Southwest Christ 10:01.07 1 1
9 Chittim, Brandon 10 Lowell 10:24.84 1  
10 Steinhauer, Chad 9 Triangle Lake 11:22.32 1  
 
Mens 3000m 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ewers, Joseph 11 Central Linn 9:15.71 1 10
2 Holloway, Zach 11 Central Linn 9:20.99 1 8
3 Roberts, Dylan 12 Oakridge 9:21.25 1 6
4 Aalsma, Cody 11 Nestucca 9:33.55 1 5
5 Gillock, Sisay 9 Portland Christi 9:34.88 1 4
6 O'Reilly, Michael 11 Union 9:37.70 1 3
7 Ribich, David 9 Enterprise 9:38.59 1 2
8 Bouchet, Brandon 12 Crow 9:59.05 1 1
9 Sandrali, Serge 9 Canyonville Chri 10:35.84 1  
10 Bodnar, Steven 11 Glendale 10:59.77 1  
 
Mens 3000m 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Eustace, Hudson 11 Cascade Christia 8:49.94 1 10
2 Holstrom, Andy 11 Valley Catholic 9:03.39 1 8
3 Obletz, Nicolas 10 Oregon Episcopal 9:11.60 1 6
4 Nelson, Dan 11 Toledo 9:21.00 1 5
5 Venegas, Jaime 12 Nyssa 9:34.31 1 4
6 Bellew, Zach 9 Creswell 9:42.66 1 3
7 Carpenter, Josh 11 Myrtle Point 9:45.67 1 2
8 Ramirez, Gabe 12 Nyssa 9:59.54 1 1
9 Redelfs, Chris 12 Westside Christi 10:06.08 1  
10 Fettig, Rich 10 Westside Christi 10:06.48 1  
 
Mens 3000m 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Steele, Taylor 12 Sisters 8:49.03 1  
2 Loustalet, Zorg 11 Henley 8:49.33 1  
3 Gil-Juarez, Jorge 11 Phoenix 8:53.25 1  
4 O'Hollearn, Sean 12 La Salle 8:55.78 1  
5 Seekatz, Josh 12 Philomath 8:56.37 1  
6 Butler, Mitchell 9 Siuslaw 8:58.66 1  
7 Campbell, Matthew 10 Siuslaw 9:02.58 1  
8 Puentes, Theo 11 Newport 9:03.92 1  
9 Cortez, Gustavo 12 Marshall 9:10.74 1  
10 Unknown Athlete 10 Baker 9:30.28 1  
11 Marin, Gael 11 Astoria 9:32.04 1  
12 Danforth, Daniel 10 Sweet Home 9:35.29 1  
13 Borchers, Matthew 10 Banks 9:43.88 1  
14 Munn, Grayson 9 Crook County 9:44.07 1  
 
Mens 3000m 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Burgess, Ian 12 Franklin 8:39.00 1  
2 Kitagawa, Akiharu 11 Wilsonville 8:55.88 1  
3 VanDyke, Tyler 12 Eagle Point 8:58.20 1  
4 Baker, Jackson 11 Franklin 8:58.96 1  
5 Stuhr, Clay 10 Dallas 9:02.19 1  
6 Guzman, Juve 11 Woodburn 9:02.25 1  
7 Juarez, Eduardo 10 Hermiston 9:03.53 1  
8 Macias, Jose 9 Hermiston 9:13.71 1  
9 Santillan, David 11 Milwaukie 9:15.89 1  
10 Neuman, Travis 10 Summit 9:24.96 1  
11 Hammond, Zach 11 Marshfield 9:26.25 1  
12 Sheridan, Mark 12 Churchill 9:38.22 1  
 
Mens 3000m 6A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Melancon, Matthew 12 Sheldon 8:30.78 1  
2 Runia, Max 12 Crater 8:32.85 1  
3 Back, Aaron 12 Sunset 8:39.82 1  
4 Oekerman, Dan 10 Beaverton 8:40.54 1  
5 Bennison, Andy 12 Central Catholic 8:40.87 1  
6 Roche, Nick 12 Tigard 8:44.85 1  
7 Wannarka, Cullen 12 West Linn 8:47.25 1  
8 Foote, Alex 12 Aloha 8:48.28 1  
9 Campbell, Jacob 11 Barlow 8:54.41 1  
10 Orth, Daivik 12 Beaverton 9:02.07 1  
11 Mebrat, Mubark 11 Lakeridge 9:02.20 1  
12 Medgin, Mark 12 Tigard 9:23.25 1  
13 Kershner, Trenton 12 Redmond 9:28.31 1  
14 Dudley, Trent 12 West Salem 9:31.75 1  
 
Mens 110m Hurdles 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Lyons, Ben 12 Southwest Christ 15.83 1 10
2 Steeves, Blake 12 Crane 16.02 1 8
3 Dixon, Trenton 12 Powder Valley 16.31 1 6
4 McNichols, Austin 9 Lowell 16.81 1 5
5 Swenson, Peter 12 Pacific 16.88 1 4
6 Ongley, Travis 11 Pacific 17.14 1 3
7 Little, Calvin 11 Eddyville Chart. 17.34 1 2
8 Roach, Matthew 12 Damascus Christi 17.96 1 1
 
Mens 110m Hurdles 1A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Steeves, Blake 12 Crane 15.70 1  
2 Lyons, Ben 12 Southwest Christ 15.84 2  
3 Dixon, Trenton 12 Powder Valley 16.21 2  
4 Swenson, Peter 12 Pacific 16.56 1  
5 McNichols, Austin 9 Lowell 16.75 2  
6 Roach, Matthew 12 Damascus Christi 16.90 1  
7 Ongley, Travis 11 Pacific 16.92 2  
8 Little, Calvin 11 Eddyville Chart. 17.29 1  
9 Ehmer, Joey 10 Mitchell 18.63 1  
10 Shane, Tory 12 Arlington 18.83 2  
 
Mens 110m Hurdles 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 LaCoste, Mark 10 Central Linn 15.59 1 10
2 Blanchfill, Austin 11 Yoncalla 16.25 1 8
3 Huggins, Jarrod 10 Bonanza 16.47 1 6
4 Harper, Daniel 10 Scio 16.52 1 5
5 Leon, Ramon 11 Irrigon 16.73 1 4
6 Reber, Nathan 12 Oakland 16.73 1 3
7 Kolenski, Matt 11 Portland Christi 16.97 1 2
8 Boker, Zoli 12 Knappa 17.51 1 1
 
Mens 110m Hurdles 2A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 LaCoste, Mark 10 Central Linn 16.04 1  
2 Blanchfill, Austin 11 Yoncalla 16.15 2  
3 Huggins, Jarrod 10 Bonanza 16.48 2  
5 Harper, Daniel 10 Scio 16.63 2  
7 Leon, Ramon 11 Irrigon 16.68 2  
4 Kolenski, Matt 11 Portland Christi 17.01 1  
6 Reber, Nathan 12 Oakland 17.01 1  
8 Boker, Zoli 12 Knappa 17.22 1  
9 Bara, Andrew 11 Heppner 17.61 2  
10 Madrigal, Cristian 10 Bonanza 17.82 1  
 
Mens 110m Hurdles 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Willamson, Leo 11 Toledo 15.26 1 10
2 Angove, Justin 10 Bandon 15.33 1 8
3 Dubenko, Tony 12 Horizon Christia 15.39 1 6
4 Hart, Connor 12 Horizon Christia 15.71 1 5
5 Givens, Sam 11 Santiam Christia 16.07 1 4
6 Brown, Eric 12 Blanchet Catholi 16.30 1 3
7 Grove, Eli 11 Toledo 16.72 1 2
8 Gretz, Seth 10 Rogue River 17.29 1 1
 
Mens 110m Hurdles 3A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Angove, Justin 10 Bandon 15.26 1  
3 Dubenko, Tony 12 Horizon Christia 15.34 1  
2 Willamson, Leo 11 Toledo 15.60 2  
4 Hart, Connor 12 Horizon Christia 15.73 2  
5 Givens, Sam 11 Santiam Christia 16.09 2  
6 Grove, Eli 11 Toledo 16.42 1  
7 Gretz, Seth 10 Rogue River 16.65 1  
8 Brown, Eric 12 Blanchet Catholi 16.66 2  
9 Ferrell, Nathan 11 Warrenton 16.67 1  
10 Villegas, Noel 12 Riverside-OR 16.68 2  
11 Pelton, Eli Wilson 11 Catlin Gabel 16.71 2  
12 Waldner, Jake 12 Grant Union 16.85 1  
 
Mens 110m Hurdles 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wogan, Ted 12 Klamath Union 14.92 1  
2 Accinelli, Kevin 12 North Bend 14.95 1  
3 Delgado, Joe 10 Ontario 15.27 1  
4 Reeher, Jordan 12 Crook County 15.42 1  
5 Hawkins, Caleb 12 Cascade 15.71 1  
6 Lucero, Jake 12 North Bend 15.85 1  
7 Abbott, Thomas 11 North Valley 15.85 1  
8 Padilla, Anthony 12 Central 15.99 1  
 
Mens 110m Hurdles 4A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Wogan, Ted 12 Klamath Union 15.08 1  
2 Delgado, Joe 10 Ontario 15.29 2  
3 Reeher, Jordan 12 Crook County 15.40 1  
4 Accinelli, Kevin 12 North Bend 15.43 2  
5 Lucero, Jake 12 North Bend 15.74 1  
6 Padilla, Anthony 12 Central 15.83 2  
7 Abbott, Thomas 11 North Valley 15.85 1  
8 Hawkins, Caleb 12 Cascade 15.86 1  
9 Lewellen, Garrett 10 Elmira 15.99 2  
10 Wilson, Josh 11 Gladstone 16.10 2  
11 Nash, Brandon 12 Junction City 16.29 1  
12 Mayo, David 12 Scappoose 16.42 1  
13 Parker, Christian 11 Molalla 16.44 2  
14 Edison, Max 12 Banks 17.09 2  
 
Mens 110m Hurdles 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kemp, Blake 12 Marshfield 14.94 1  
2 Warren, Anthony 12 Jefferson 14.99 1  
3 Verdieck, Danny 11 Bend 15.10 1  
4 Holmes, Tyrone 11 Eagle Point 15.16 1  
5 Canda, Julian 11 Silverton 15.40 1  
6 Wienert, Regen 11 Milwaukie 15.56 1  
7 Murray, Jake 12 The Dalles-Wahto 15.58 1  
8 Nield, Michael 12 Liberty 15.72 1  
 
Mens 110m Hurdles 5A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Kemp, Blake 12 Marshfield 14.70 1  
3 Warren, Anthony 12 Jefferson 15.07 1  
2 Holmes, Tyrone 11 Eagle Point 15.10 2  
5 Wienert, Regen 11 Milwaukie 15.14 1  
7 Canda, Julian 11 Silverton 15.19 1  
4 Verdieck, Danny 11 Bend 15.43 2  
8 Murray, Jake 12 The Dalles-Wahto 15.54 1  
6 Nield, Michael 12 Liberty 15.87 2  
9 Allen, Adam 11 South Albany 16.01 2  
10 Robinson, Kevin 11 Pendleton 16.28 2  
11 Thurman, Colton 11 Marshfield 16.62 2  
12 Retherford, Cameron 9 Benson 16.86 1  
 
Mens 110m Hurdles 6A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Smith, Korey 11 Roseburg 14.54 1  
2 Petrie, Jacob 11 Newberg 14.68 1  
3 Tavarres, Myke 12 Lakeridge 14.71 1  
4 McGetrick, Sean 11 Tigard 14.77 1  
5 McUne, Jonathan 12 North Medford 14.78 1  
6 Hooper, Brandon 12 South Medford 14.82 1  
7 Hill, Jack 12 South Salem 15.06 1  
8 Uba, Uche 12 Westview 15.11 1  
 
Mens 110m Hurdles 6A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Smith, Korey 11 Roseburg 14.49 1  
3 McUne, Jonathan 12 North Medford 14.69 1  
2 Tavarres, Myke 12 Lakeridge 14.84 2  
5 McGetrick, Sean 11 Tigard 14.84 1  
7 Hooper, Brandon 12 South Medford 14.86 1  
4 Petrie, Jacob 11 Newberg 14.87 2  
6 Hill, Jack 12 South Salem 15.14 2  
8 Uba, Uche 12 Westview 15.18 2  
9 Palavra, Ivan 12 Centennial 15.23 1  
10 Fonken, Daniel 12 Clackamas 15.25 1  
11 Cope, Ryan 11 Jesuit 15.31 2  
12 Landon, Matt 12 Westview 15.56 1  
13 Brattain, Daniel 9 McNary 15.63 2  
14 Feldman, Zach 11 Centennial 16.11 2  
 
Mens 300m Hurdles 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Potter, TJ 12 Crane 40.93 1 10
2 Swenson, Peter 12 Pacific 40.94 1 8
3 Lyons, Ben 12 Southwest Christ 42.29 1 6
4 Hunter, Tim 10 Pacific 43.51 1 5
5 Traxtle, Spencer 9 Mohawk 43.80 1 4
6 Prettyman, Tony 11 South Wasco Coun 43.84 1 3
7 Conaway, Jeran 12 Crane 44.18 1 2
8 Waldie, Bobby 12 Damascus Christi 45.16 1 1
 
Mens 300m Hurdles 1A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Potter, TJ 12 Crane 41.22 1  
2 Lyons, Ben 12 Southwest Christ 43.20 2  
3 Swenson, Peter 12 Pacific 43.66 2  
4 Traxtle, Spencer 9 Mohawk 44.13 1  
5 Hunter, Tim 10 Pacific 44.33 1  
7 Waldie, Bobby 12 Damascus Christi 44.37 1  
6 Prettyman, Tony 11 South Wasco Coun 44.70 2  
8 Conaway, Jeran 12 Crane 45.21 2  
9 Shane, Tory 12 Arlington 45.64 1  
10 McNichols, Austin 9 Lowell 46.22 2  
 
Mens 300m Hurdles 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Funk, Tyler 12 Culver 40.52 1 10
2 LaCoste, Mark 10 Central Linn 41.13 1 8
3 Chavtur, Charles 11 Reedsport 41.98 1 6
4 Kolenski, Matt 11 Portland Christi 43.08 1 5
5 Huggins, Jarrod 10 Bonanza 43.39 1 4
6 Leon, Ramon 11 Irrigon 44.05 1 3
7 Bebout, Caleb 10 Portland Christi 51.35 1 2
-- Dunn, Kasey 12 Days Creek DQ 1  
 
Mens 300m Hurdles 2A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Chavtur, Charles 11 Reedsport 42.72 1  
2 LaCoste, Mark 10 Central Linn 43.06 2  
3 Kolenski, Matt 11 Portland Christi 43.15 2  
4 Leon, Ramon 11 Irrigon 43.72 1  
5 Funk, Tyler 12 Culver 43.75 1  
6 Huggins, Jarrod 10 Bonanza 43.88 2  
7 Bebout, Caleb 10 Portland Christi 43.95 1  
8 Dunn, Kasey 12 Days Creek 44.51 2  
9 Ramos, Omar 9 Lost River 46.01 2  
-- Pena, Felipe 12 Stanfield DQ 1  
 
Mens 300m Hurdles 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Angove, Justin 10 Bandon 40.36 1 10
2 Sutfin, Erik 11 Rainier 41.35 1 8
3 Dubenko, Tony 12 Horizon Christia 41.45 1 6
4 Givens, Sam 11 Santiam Christia 42.50 1 5
5 Hart, Connor 12 Horizon Christia 42.96 1 4
6 Pelton, Eli Wilson 11 Catlin Gabel 43.40 1 3
7 Gretz, Seth 10 Rogue River 44.42 1 2
-- Montejano, Jorge 12 Jefferson DQ 1  
 
Mens 300m Hurdles 3A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Angove, Justin 10 Bandon 41.26 2  
2 Dubenko, Tony 12 Horizon Christia 41.49 1  
3 Sutfin, Erik 11 Rainier 42.04 2  
4 Montejano, Jorge 12 Jefferson 42.40 1  
5 Givens, Sam 11 Santiam Christia 42.51 1  
6 Hart, Connor 12 Horizon Christia 42.65 2  
7 Pelton, Eli Wilson 11 Catlin Gabel 43.76 2  
8 Gretz, Seth 10 Rogue River 44.08 1  
9 Stipe, Jackson 12 Nyssa 45.43 1  
10 Stollery, Jonathan 9 Umatilla 46.06 2  
 
Mens 300m Hurdles 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Reeher, Jordan 12 Crook County 38.59 1  
2 Delgado, Joe 10 Ontario 38.93 1  
3 Accinelli, Kevin 12 North Bend 39.45 1  
4 Trask, Zach 11 Philomath 40.20 1  
5 Hall, Nick 11 Sweet Home 40.22 1  
6 Wogan, Ted 12 Klamath Union 40.64 1  
7 Chisman, Nick 12 Molalla 41.79 1  
8 Wilson, Josh 11 Gladstone 42.35 1  
 
Mens 300m Hurdles 4A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Reeher, Jordan 12 Crook County 39.55 1  
2 Delgado, Joe 10 Ontario 40.41 2  
3 Accinelli, Kevin 12 North Bend 40.52 2  
5 Wogan, Ted 12 Klamath Union 40.60 2  
4 Hall, Nick 11 Sweet Home 40.71 1  
6 Trask, Zach 11 Philomath 40.92 1  
7 Chisman, Nick 12 Molalla 40.94 2  
8 Wilson, Josh 11 Gladstone 42.36 2  
9 Lucero, Jake 12 North Bend 42.42 1  
10 Butler, Tyler 10 Klamath Union 42.73 1  
11 Dinwoodie, Drew 11 Newport 43.01 2  
12 Edison, Max 12 Banks 43.55 1  
13 Brethower, Ryan 12 Yamhill-Carlton 44.17 1  
14 Mintonye, Dylan 12 Junction City 45.53 2  
 
Mens 300m Hurdles 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kemp, Blake 12 Marshfield 39.17 1  
2 Warren, Anthony 12 Jefferson 39.82 1  
3 Needham, Alex 12 Summit 39.92 1  
4 Allen, Adam 11 South Albany 41.30 1  
5 Wilson, Michael 10 Summit 41.45 1  
6 Murray, Jake 12 The Dalles-Wahto 41.51 1  
7 Robinson, Kevin 11 Pendleton 41.65 1  
8 Laschober, A.J. 11 Wilsonville 42.19 1  
 
Mens 300m Hurdles 5A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Kemp, Blake 12 Marshfield 39.50 1  
2 Needham, Alex 12 Summit 40.63 2  
3 Warren, Anthony 12 Jefferson 40.74 1  
5 Wilson, Michael 10 Summit 40.79 1  
4 Laschober, A.J. 11 Wilsonville 41.12 2  
6 Allen, Adam 11 South Albany 41.39 2  
7 Murray, Jake 12 The Dalles-Wahto 41.92 1  
8 Robinson, Kevin 11 Pendleton 43.01 2  
9 Moore, Collin 12 Springfield 43.17 2  
10 Nield, Michael 12 Liberty 43.30 1  
11 Canda, Julian 11 Silverton 43.52 2  
12 Rettig, Schuller 9 Madison 44.13 1  
 
Mens 300m Hurdles 6A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Smith, Korey 11 Roseburg 38.65 1  
2 Hill, Jack 12 South Salem 39.54 1  
3 Kozak, Kody 12 Oregon City 39.67 1  
4 Zechenelly, Eric 10 Sunset 39.69 1  
5 Tavarres, Myke 12 Lakeridge 39.93 1  
6 McCahon, James 11 Forest Grove 40.18 1  
7 Bell, Alan 12 Sunset 40.24 1  
8 Petrie, Jacob 11 Newberg 40.80 1  
 
Mens 300m Hurdles 6A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Smith, Korey 11 Roseburg 38.66 2  
2 Zechenelly, Eric 10 Sunset 39.27 1  
3 Hill, Jack 12 South Salem 39.50 2  
5 Kozak, Kody 12 Oregon City 39.74 2  
4 McCahon, James 11 Forest Grove 40.01 1  
6 Tavarres, Myke 12 Lakeridge 40.19 1  
7 Bell, Alan 12 Sunset 40.19 2  
8 Petrie, Jacob 11 Newberg 40.19 2  
9 Hooper, Brandon 12 South Medford 40.56 1  
10 Cope, Ryan 11 Jesuit 40.78 2  
11 Paz, Saril 12 South Salem 41.12 1  
12 Duronslet, Beau 10 Central Catholic 41.34 1  
13 Landon, Matt 12 Westview 41.93 1  
-- Pattock, Hunter 10 Gresham DNF 2  
 
Mens 4x100m Relay 1A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Wagner, Everest,
Hunter, Johnston
  Pacific 44.43 1 10
2 Ovgard, Esteb,
Ovgard, Balin
  Triad Christian 44.66 1 8
3 Morris, Grubb,
Parker, Martin
  Portland Luthera 45.43 1 6
4 McDermid, Coleman,
Burnett, Earl
  Sherman 45.50 1 5
5 Wilson, Cardwell,
McNichol, Demarce
  Lowell 46.67 1 4
6 Rietmann, Rietmann,
Emmel, Holland
  Ione 46.88 1 3
7 Buck, Koch,
Saunders, Littlefi
  CS Lewis 47.17 1 2
8 Adams, Reese,
Totten, Dirckx
  McKenzie 47.52 1 1
 
Mens 4x100m Relay 1A Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Wagner, Everest,
Hunter, Johnston
  Pacific 44.88 2  
2 Ovgard, Esteb,
Ovgard, Balin
  Triad Christian 44.91 1  
3 Morris, Grubb,
Parker, Martin
  Portland Luthera 45.44 2  
4 McDermid, Coleman,
Burnett, Earl
  Sherman 45.49 1  
5 Wilson, Cardwell,
McNichol, Demarce
  Lowell 45.86 1  
7 Rietmann, Rietmann,
Emmel, Holland
  Ione 46.23 1  
6 Buck, Koch,
Saunders, Littlefi
  CS Lewis 46.70 2  
8 Adams, Reese,
Totten, Dirckx
  McKenzie 46.94 2  
9 Schulze, Hoberg,
Billman, Doty
  Prairie City 47.04 2  
10 Reddingt, Reddingt,
DeVore, DelCurto
  Cove 47.07 1  
 
Mens 4x100m Relay 2A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Wyne, Avilez,
LaCoste, LaCoste
  Central Linn 43.67 1 10
2 Rieger, Harper,
Smith, Guest
  Scio 45.13 1 8
3 Rojas, Baros,
Castella, Angel
  Stanfield 45.58 1 6
4 Kufa, Faber,
Sullivan, Stevens
  Vernonia 45.80 1 5
5 Burns, Widener,
Dean, Tyler
  Enterprise 46.07 1 4
6 Roy, Chavtur,
Zetzsche, Ladd
  Reedsport 46.13 1 3
7 Cerri, Cobian,
Stradley, Stradley
  Lost River 46.64 1 2
-- Zimmerma, Li,
Farmer, Mitchell
  Portland Christi DQ 1  
 
Mens 4x100m Relay 2A Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Wyne, Avilez,
LaCoste, LaCoste
  Central Linn 44.00 1  
2 Rieger, Harper,
Smith, Guest
  Scio 45.30 2  
3 Rojas, Baros,
Castella, Angel
  Stanfield 45.31 2  
4 Kufa, Faber,
Sullivan, Stevens
  Vernonia 45.75 1  
5 Roy, Chavtur,
Zetzsche, Ladd
  Reedsport 45.88 2  
6 Burns, Widener,
Dean, Tyler
  Enterprise 45.89 1  
7 Cerri, Cobian,
Swingle, Stradley
  Lost River 45.94 2  
8 Zimmerma, Bebout,
Farmer, Mitchell
  Portland Christi 46.34 1  
9 Ezell, Redfield,
Jobe, Perkins
  Oakland 46.60 2  
10 Hoaglen, Sanchez,
Clark, Case
  Chiloquin 46.96 1  
 
Mens 4x100m Relay 3A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Stickler, Williams,
Brown, Muswieck
  Cascade Christia 44.49 1 10
2 Bowlin, Kotler,
Piper, Leep
  St Mary's 44.52 1 8
3 Marks, Wenger,
Grove, Williams
  Toledo 45.08 1 6
4 Smith, Ortega,
Maag, Ramos
  Nyssa 45.24 1 5
5 Pelley, Armour,
Alire, Waldschm
  Santiam Christia 45.30 1 4
6 Jensen, Horness,
Grittman, Bailey
  Clatskanie 45.38 1 3
7 Hertel, Euen,
Hale-Edm, Ludwig
  Sheridan 45.50 1 2
-- McCloud, Molina,
Bernards, Hedgecoc
  Dayton DQ 1  
 
Mens 4x100m Relay 3A Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Stickler, Williams,
Brown, Muswieck
  Cascade Christia 44.50 2  
2 Bowlin, Kotler,
Piper, Leep
  St Mary's 44.71 1  
3 McCloud, Molina,
Bernards, Hedgecoc
  Dayton 44.75 1  
4 Smith, Ortega,
Maag, Ramos
  Nyssa 44.99 2  
5 Jensen, Horness,
Grittman, Bailey
  Clatskanie 45.07 1  
6 Pelley, Armour,
Alire, Waldschm
  Santiam Christia 45.34 2  
7 Marks, Wenger,
Grove, Williams
  Toledo 45.39 2  
8 Hertel, Euen,
Hale-Edm, Ludwig
  Sheridan 45.55 1  
9 Velasque, Frederic,
Martinez, Carranza
  Riverside-OR 45.56 2  
10 Sleutel, Luck,
Norfleet, Jackson
  Warrenton 45.82 1  
 
Mens 4x100m Relay 4A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Harris, Bowe,
Amick, Siscoe
  Scappoose 43.54 1  
2 Rockwood, Bourland,
Domelen, Reeher
  Crook County 43.59 1  
3 Akles, Meisner,
Maurice, Stuart
  La Salle 43.77 1  
4 Moats, Davis,
Pyatt, Christie
  North Marion 43.86 1  
5 Accinell, Cunningh,
Thompson, Harris
  North Bend 43.97 1  
6 Coakley, Carpente,
Hall, Santana
  Sweet Home 44.03 1  
7 Vosika, Baker,
Knutson, Guthrie
  Douglas 44.42 1  
8 Richter, Haynes,
Arceo, Smith
  La Grande 44.73 1  
 
Mens 4x100m Relay 4A Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Harris, Bowe,
Amick, Siscoe
  Scappoose 43.53 1  
2 Rockwood, Bourland,
Domelen, Reeher
  Crook County 43.55 2  
3 Coakley, Carpente,
Hall, Santana
  Sweet Home 43.59 1  
4 Moats, Davis,
Pyatt, Christie
  North Marion 43.81 2  
5 Akles, Meisner,
Maurice, Holenste
  La Salle 43.90 1  
6 Accinell, Cunningh,
Thompson, Harris
  North Bend 43.97 2  
7 Baker, Vosika,
Knutson, Guthrie
  Douglas 44.02 2  
8 Richter, Haynes,
Arceo, Smith
  La Grande 44.46 2  
9 Wilson, Desrosie,
Mock, Kimmel
  La Pine 44.82 1  
10 Carrillo, Prescott,
Alejandr, Phillips
  Central 44.86 1  
11 Thomas, Crebbin,
Butler, Wogan
  Klamath Union 44.98 2  
12 McLittle, Abbott,
Delsite, Neill
  North Valley 45.93 2  
13 Wassmer, Hanson,
Pullen, Fountain
  Tillamook 46.12 1  
14 Bladorn, Roberts,
Schiffer, Bjorklun
  Cascade 46.22 1  
 
Mens 4x100m Relay 5A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Needham, Sanderso,
Thomas, Peay
  Summit 42.85 1  
2 Walcott, Bloom,
Boyce, Post
  Marist 43.34 1  
3 Kuenzi, Bochsler,
Sinn, Rogness
  Silverton 43.40 1  
4 Starnes, Starnes,
Koth, Cranor
  North Eugene 43.48 1  
5 Anderlik, Avants,
Langford, Langford
  Lebanon 43.65 1  
6 Bales, Herman,
Broddie, McNaught
  Hood River Valle 43.70 1  
7 Jones, Yungeber,
Grozav, Allen
  Sandy 43.81 1  
8 Warren, Dodier,
Rhodes, Gray
  Benson 44.02 1  
 
Mens 4x100m Relay 5A Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Needham, Sanderso,
Thomas, Peay
  Summit 43.03 1  
2 Kuenzi, Bochsler,
Sinn, Rogness
  Silverton 43.40 2  
3 Anderlik, Avants,
Langford, Langford
  Lebanon 43.41 2  
5 Starnes, Starnes,
Koth, Cranor
  North Eugene 43.54 2  
7 Warren, Dodier,
Rhodes, Gray
  Benson 43.55 2  
4 Bales, Herman,
Broddie, McNaught
  Hood River Valle 43.62 1  
6 Jones, Yungeber,
Grozav, Allen
  Sandy 43.85 1  
8 Walcott, Bloom,
Boyce, Owen
  Marist 43.91 2  
9 Hughes, Gayduchi,
Andermac, Weinert
  Milwaukie 44.01 1  
10 McClendo, Warren,
Greely, Ramsey
  Jefferson 44.55 1  
11 Maguire, Gerdes,
Grim, Buzzas
  Bend 44.79 1  
12 Murray, Garcia,
DePriest, Rowland
  The Dalles-Wahto 44.86 2  
 
Mens 4x100m Relay 6A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Wood, Prince,
Russo, Tyner
  Aloha 41.45 1  
2 Bell, Helms,
Banks-Cl, Coulter
  Sunset 42.26 1  
3 VanDyke, Feist,
Frediani, Bergstro
  Clackamas 42.60 1  
4 Leavitt, Krebs,
Bacon, Landon
  Westview 42.73 1  
5 Wick, Sledz,
Hansen, Hart
  Tigard 42.87 1  
6 Springfi, Halverso,
Watkins, Hankins
  Grant 43.03 1  
7 Duronsle, Scarlett,
Napoli, Hurley
  Central Catholic 43.13 1  
8 Mendez, Dean,
Potts, Cervante
  Grants Pass 43.23 1  
 
Mens 4x100m Relay 6A Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Wood, Prince,
Russo, Tyner
  Aloha 41.82 2  
2 Bell, Helms,
Banks-Cl, Coulter
  Sunset 42.36 1  
3 Wick, Sledz,
Hansen, Hart
  Tigard 42.67 2  
5 Duronsle, Scarlett,
Napoli, Hurley
  Central Catholic 42.87 2  
7 Springfi, Halverso,
Watkins, Hankins
  Grant 43.01 2  
4 Leavitt, Krebs,
Bacon, Landon
  Westview 43.09 1  
8 Mendez, Dean,
Potts, Cervante
  Grants Pass 43.32 2  
6 VanDyke, Feist,
Frediani, Bergstro
  Clackamas 43.39 1  
9 Adams, Petrie,
Votaw, Kubisiak
  Newberg 43.41 2  
10 Fujita, Cheadle,
Vandehey, Sheldon
  Lincoln 43.60 1  
11 Brainard, Kuenzi,
Henkel, Rabago
  West Salem 43.88 1  
12 Palavra, Colford,
Sykes, McLaurin
  Centennial 44.25 2  
13 TuriTuri, Sturm,
Mackey, Wood
  Crater 44.68 1  
-- Brooks, Winkle,
Gonzalez, Silberna
  McKay DNF 1  
 
Mens 4x400m Relay 1A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Eaton, Lane,
Webb, Martin
  Southwest Christ 3:33.56 1 10
2 McKay, McKay,
Paske, O'Leary
  Paisley 3:36.04 1 8
3 Miller, Conaway,
Potter, Witzel
  Crane 3:37.53 1 6
4 Littlefi, Evans,
Koch, Buck
  CS Lewis 3:41.54 1 5
5 Earl, McDermid,
Coleman, Burnett
  Sherman 3:41.63 1 4
6 Tilton, Miller,
Wolfe, Andreas
  Camas Valley 3:42.21 1 3
7 Emmel, Rietmann,
Rietmann, Holland
  Ione 3:42.79 1 2
8 DelCurto, DeVore,
Reddingt, Gray
  Cove 3:43.53 1 1
 
Mens 4x400m Relay 1A Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 McKay, McKay,
Paske, O'Leary
  Paisley 3:37.10 2  
2 Eaton, Lane,
Curtis, Martin
  Southwest Christ 3:37.82 1  
3 Earl, McDermid,
Coleman, Burnett
  Sherman 3:39.08 1  
4 Littlefi, Evans,
Koch, Buck
  CS Lewis 3:40.08 2  
5 Tilton, Miller,
Wolfe, Andreas
  Camas Valley 3:41.58 2  
7 DeVore, Reddingt,
Gray, DelCurto
  Cove 3:43.07 2  
6 Miller, Conaway,
Cody, Witzel
  Crane 3:44.75 1  
8 Emmel, Rietmann,
Rietmann, Holland
  Ione 3:46.93 1  
9 Kinnamon, Casarez,
Brady, Wilson
  Lowell 4:00.04 1  
10 Totten, Adams,
Mahody, Schrack
  McKenzie 4:01.85 2  
 
Mens 4x400m Relay 2A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Stangel, Burns,
Micka, Lynn
  Enterprise 3:31.49 1 10
2 Guest, Smith,
Jones, Holmberg
  Scio 3:31.65 1 8
3 Ladd, Chavtur,
Zetzsche, Roy
  Reedsport 3:32.58 1 6
4 Funk, Retano,
Sledge, Belanger
  Culver 3:33.27 1 5
5 Wagner, Baek,
Cnossen, VanVuren
  Faith Bible 3:39.77 1 4
6 Reber, Jobe,
Redfield, Perkins
  Oakland 3:40.03 1 3
7 King, Baker,
Rodrick, Thoren
  Pilot Rock 3:41.90 1 2
8 Zimmerma, Mitchell,
Li, Kolenski
  Portland Christi 3:42.03 1 1
 
Mens 4x400m Relay 2A Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Stangel, Burns,
Micka, Lynn
  Enterprise 3:34.37 2  
2 Guest, Smith,
Jones, Holmberg
  Scio 3:35.71 1  
3 Funk, Retano,
Sledge, Belanger
  Culver 3:35.75 2  
4 Ladd, Chavtur,
Zetzsche, Roy
  Reedsport 3:35.97 1  
5 Jobe, Reber,
Redfield, Perkins
  Oakland 3:39.17 1  
6 Wagner, Baek,
Cnossen, VanVuren
  Faith Bible 3:39.63 2  
7 Zimmerma, Mitchell,
Li, Kolenski
  Portland Christi 3:40.98 2  
8 King, Baker,
Rodrick, Thoren
  Pilot Rock 3:41.03 1  
9 Cerri, Stradley,
Leon, Hernande
  Lost River 3:45.74 1  
-- Zambrano, Madrigal,
Castro, Huggins
  Bonanza DNF 2  
 
Mens 4x400m Relay 3A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Anderson, Rettmann,
Thompson, Harris
  Westside Christi 3:27.63 1 10
2 Bruner, Adams,
Jerome, Vickery
  Glide 3:28.97 1 8
3 Erdoedy, Duthie,
Collins, Collins
  Colton 3:29.21 1 6
4 McMahen, Ferguson,
Eccles, Chase
  Pleasant Hill 3:31.82 1 5
5 Wimmer, Pedersen,
Sutfin, Marshall
  Rainier 3:33.02 1 4
6 Stickler, Muswieck,
Alcantar, Williams
  Cascade Christia 3:34.04 1 3
7 Montejan, Combs,
Gonzalez, Prunk
  Jefferson 3:37.38 1 2
-- Leep, Kotler,
Alvarez, Salgado
  St Mary's DNF 1  
 
Mens 4x400m Relay 3A Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Parker, Rettmann,
Thompson, Harris
  Westside Christi 3:27.59 2  
3 Kotler, Alvarez,
Salgado, Leep
  St Mary's 3:27.70 2  
2 Erdoedy, Duthie,
Collins, Collins
  Colton 3:29.68 1  
4 McMahen, Ferguson,
Eccles, Chase
  Pleasant Hill 3:30.16 1  
5 Wimmer, Pedersen,
Sutfin, Marshall
  Rainier 3:31.12 1  
7 Stickler, Alcantar,
Brown, Muswieck
  Cascade Christia 3:32.92 1  
6 Bruner, Adams,
Jerome, Vickery
  Glide 3:33.96 2  
8 Montejan, Combs,
Gonzalez, Prunk
  Jefferson 3:35.26 2  
9 Smith, Elizondo,
Jensen, Maag
  Nyssa 3:35.82 2  
10 Velasque, Martinez,
Fernande, Harrison
  Riverside-OR 3:39.80 2  
11 Bailey, Jensen,
Siltala, Grittman
  Clatskanie 3:40.73 1  
 
Mens 4x400m Relay 4A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Seyferth, Sandstro,
Murray, Norgren
  Banks 3:24.52 1  
2 Trask, Trask,
Alvarado, Schreine
  Philomath 3:24.97 1  
3 Phillips, West,
Lindley, McClanah
  Central 3:26.75 1  
4 Holenste, Chattert,
Soberani, Meisner
  La Salle 3:27.13 1  
5 Crebbin, Butler,
Pike-Url, Wogan
  Klamath Union 3:27.46 1  
6 Esqueda, Gil-Juar,
Gil-Juar, Hamilton
  Phoenix 3:31.31 1  
7 Haynes, Patrick,
Richter, Smith
  La Grande 3:31.91 1  
-- Steele, Cowan,