Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2010 Apr 2nd to Apr 3rd

YearResultsVideoNews 
20121 1 
20111 1 
20101 1 
 

Media for 2010

Videos (0)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Results

 

Attending groups

 

Invited groups

 

2010

CNU Captains Classic

 

2010 Results - CNU Captains Classic

Published by
ross   on Apr 4th 2010, 3:10pm
CNU Captains Classic
Apr 2, 2010 to Apr 3, 2010
Christopher Newport University, Newport News, VA, US, 23606
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 100h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Team Scores
 
Mens 100m HS Blue Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Burke, Justin   First Colonial 11.05 nwi 8  
2 Key, Majique   Woodside 11.16 nwi 8  
3 Marsh, Damion   Woodside 11.36 nwi 6  
4 Holmes, Deshawn   Highland Springs 11.46 nwi 8  
5 Watford, David   Hampton 11.49 nwi 8  
6 Greene, William   Phoebus 11.52 nwi 8  
7 Evans, Aaron   Woodside 11.61 nwi 7  
8 Peterson, Antwan   Lakeland 11.72 nwi 8  
9 Villegas, Nico   Hickory 11.72 nwi 8  
10 Goodwyn, Colby   Phoebus 11.74 nwi 8  
11 Keith, Austin   Mills E Godwin 11.75 nwi 3  
12 Artis, Dominque   King's Fork 11.93 nwi 6  
13 Coley, JaonTray   Matthew Maury 11.94 nwi 1  
14 Miller, Tyrell   Hampton 11.95 nwi 6  
15 Freeman, Shaikeem   Tallwood 11.95 nwi 4  
16 Walton, Jeremie   Deep Creek 11.97 nwi 7  
17 Temple, Aubrey   Highland Springs 11.98 nwi 2  
18 Torres, Dominique   Grassfield 12.00 nwi 6  
19 Moody, Vonte   Western Branch 12.00 nwi 2  
20 Gregg, Christian   Hickory 12.06 nwi 3  
21 Hunt, Robert   Hickory 12.10 nwi 5  
22 Whitaker, Larry   Kempsville 12.11 nwi 2  
23 Slone, Thomas   Matthew Maury 12.12 nwi 1  
24 Laury, Brandyn   Cosby 12.14 nwi 5  
25 Artis, Donte   Phoebus 12.15 nwi 7  
26 Richardson, Clifton   Menchville 12.15 nwi 5  
27 white, solomen   Menchville 12.16 nwi 6  
28 Coleman, Shavon   Grassfield 12.19 nwi 3  
29 Johnson, John   Wilson 12.29 nwi 6  
30 Tilgman, Kenny   Cosby 12.29 nwi 3  
31 Brooks, Marzae   Hanover 12.29 nwi 3  
32 Perry, Calease   John Randolph Tu 12.34 nwi 4  
33 Bennett, Jacob   John Randolph Tu 12.36 nwi 4  
34 Stokes, Treyvon   Heritage (Newpor 12.37 nwi 5  
35 Bryant, Julian   Tallwood 12.37 nwi 4  
36 Marriner, Isaiah   Western Branch 12.38 nwi 5  
37 Green, Erick   Matthew Maury 12.40 nwi 1  
38 Parker, Carl   Douglas Freeman 12.44 nwi 2  
39 Battle, Daniel   Heritage (Newpor 12.46 nwi 4  
40 McCormick, Jessiah   Douglas Freeman 12.54 nwi 2  
41 Boone, Kelvin   Western Branch 12.55 nwi 1  
42 Newton, Marcello   Lake Taylor 12.58 nwi 7  
42 Smith, Tyrell   First Colonial 12.58 nwi 5  
44 Pace, Chris   Douglas Freeman 12.61 nwi 3  
45 Carroll, Daniel   Mills E Godwin 12.64 nwi 3  
46 Thomas, Troy   Gloucester 12.64 nwi 5  
47 Baptiste, Quintin   Menchville 12.77 nwi 4  
48 Taylor, Andre   Lake Taylor 12.79 nwi 7  
49 Walker, Ryan   Grassfield 12.80 nwi 3  
50 Mahmood, Usman   Hanover 12.94 nwi 2  
51 Gross, Martin   First Colonial 12.95 nwi 4  
52 Scott, Johnatan   Heritage (Newpor 12.97 nwi 4  
-- Haynesworth, Donte   Hanover FS nwi 2  
 
Mens 100m HS Silver Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Richardson, Brandon   St. Mary's Ryken 11.62 nwi 5  
2 Mitchell, Mike   Jamestown 11.65 nwi 5  
3 Smallwood, Desmond   Lafayette 11.82 nwi 5  
4 Boyd, Daniel   Northumberland 11.97 nwi 5  
5 Butler, Pat   Bishop Sullivan 12.01 nwi 4  
6 Burkett, Dominic   Norfolk Academy 12.05 nwi 5  
7 Reid, Carl   Jamestown 12.10 nwi 3  
8 Holden, Ernest   Hampton Christia 12.14 nwi 4  
9 Loper, Corey   Northumberland 12.15 nwi 5  
10 Cole, Desmond   Norfolk Academy 12.25 nwi 4  
11 Williams, Marcellus   Tabb 12.37 nwi 4  
12 Caughey, Jon   Norfolk Academy 12.38 nwi 3  
13 Chuckney, Rob   Lafayette 12.38 nwi 5  
14 Chapman, John   Hampton Christia 12.39 nwi 3  
15 Adams, Jatvious   Northumberland 12.40 nwi 4  
16 Chillers, Charis   Jamestown 12.41 nwi 3  
17 Antle, Eddie   Lafayette 12.41 nwi 5  
18 Horton, Mike   Tabb 12.45 nwi 4  
19 Olmo, Anthony   Bishop Sullivan 12.50 nwi 3  
20 Saltaformaggio, Antonio   St. Mary's Ryken 12.53 nwi 4  
21 Hill, Rex   Stonebridge 12.94 nwi 3  
22 Hein, Chris   Bishop Sullivan 13.04 nwi 3  
23 Bedenbaugh, Matthew   Maggie L Walker 13.12 nwi 2  
24 Gibbs, Darius   Tabb 13.40 nwi 1  
25 Baxter, Ian   Maggie L Walker 13.48 nwi 2  
26 Mitchell, Sean   Stonebridge 13.62 nwi 2  
27 Borneisen, TJ   Richmond Christi 13.72 nwi 1  
28 Mashaw, Jake   Richmond Christi 13.85 nwi 2  
29 Munns, Thomas   St. Mary's Ryken 14.11 nwi 1  
30 Kinser, Anthony   Richmond Christi 14.58 nwi 2  
-- Murray, Tyreak   Calvary Christia FS nwi 4  
 
Mens 200m HS Blue Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Burke, Justin   First Colonial 21.99 nwi 9  
2 Warrick, Tehquin   Phoebus 22.46 nwi 9  
3 Dew, Nick   First Colonial 23.04 nwi 9  
4 Holloway, Tyler   King's Fork 23.05 nwi 8  
5 Watford, David   Hampton 23.07 nwi 8  
6 Rowson, Mario   Lake Taylor 23.17 nwi 6  
7 Kingslow, Ajani   Cosby 23.28 nwi 7  
10 Snellings, Tevis   Western Branch 23.38 nwi 7  
8 Greene, William   Phoebus 23.38 nwi 9  
8 Smith, Michael   Kempsville 23.38 nwi 7  
11 Villegas, Nico   Hickory 23.43 nwi 7  
12 Gregg, Christian   Hickory 23.53 nwi 3  
13 Green, Erick   Matthew Maury 23.53 nwi 9  
14 Freeman, Shaikeem   Tallwood 23.56 nwi 5  
15 Wright, Donovan   Lakeland 23.65 nwi 8  
16 Marriner, Josh   Western Branch 23.67 nwi 7  
17 Goodwyn, Colby   Phoebus 23.68 nwi 7  
18 Crawford, Christopher   Western Branch 23.70 nwi 4  
19 Redd, Andre'   Cosby 23.75 nwi 8  
20 Walton, Jeremie   Deep Creek 23.83 nwi 9  
21 Coley, JaonTray   Matthew Maury 23.99 nwi 4  
22 Pickett, Andre   Hampton 24.03 nwi 5  
23 Stokely, Tevin   Lakeland 24.08 nwi 9  
24 Bryant, Julian   Tallwood 24.11 nwi 5  
25 Torres, Dominique   Grassfield 24.19 nwi 5  
26 Hunt, Robert   Hickory 24.20 nwi 6  
27 Cooke, Terrill   Cosby 24.22 nwi 5  
28 Love, Reggie   Prince George 24.36 nwi 5  
29 Louis, Ashley   Grassfield 24.41 nwi 3  
30 Temple, Aubrey   Highland Springs 24.44 nwi 3  
31 Yorke, Jeremy   Hanover 24.45 nwi 4  
32 Newton, Marcello   Lake Taylor 24.46 nwi 4  
33 Lewis, Tre'   Menchville 24.48 nwi 6  
34 Wallace, Conor   Grafton 24.58 nwi 4  
35 Marshall, Deshawn   Hanover 24.71 nwi 2  
36 Johnson, John   Wilson 24.79 nwi 4  
37 Thornhill, Clark   Douglas Freeman 24.90 nwi 6  
38 Carlie, Kevin   Prince George 25.07 nwi 6  
39 Thomas, Troy   Gloucester 25.12 nwi 2  
40 Hogge, Chris   Gloucester 25.33 nwi 3  
41 McDonald, Leonard   Matthew Maury 25.35 nwi 2  
42 Keck, Stephen   Douglas Freeman 25.52 nwi 2  
43 Jones, Quincy   Woodside 25.59 nwi 2  
44 McCormick, Jessiah   Douglas Freeman 25.60 nwi 3  
45 Miller, Tyrell   Hampton 25.82 nwi 4  
 
Mens 200m HS Silver Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Murray, Tyreak   Calvary Christia 22.65 nwi 5  
2 Richardson, Brandon   St. Mary's Ryken 23.05 nwi 5  
3 Mitchell, Mike   Jamestown 23.15 nwi 5  
4 Butler, Pat   Bishop Sullivan 23.59 nwi 4  
5 Boyd, Daniel   Northumberland 23.84 nwi 5  
6 Smallwood, Desmond   Lafayette 23.87 nwi 5  
7 Ham, Chris   Tabb 24.12 nwi 3  
8 Murdock, Chris   Jamestown 24.34 nwi 5  
9 Cole, Desmond   Norfolk Academy 24.45 nwi 3  
10 Newsome, David   St. Mary's Ryken 24.50 nwi 4  
11 Williams, Marcellus   Tabb 24.63 nwi 3  
12 Horton, Mike   Tabb 24.75 nwi 4  
13 Chuckney, Rob   Lafayette 24.81 nwi 5  
14 Chapman, John   Hampton Christia 25.03 nwi 2  
15 Unknown Athlete   Maggie L Walker 25.06 nwi 4  
16 Holden, Ernest   Hampton Christia 25.07 nwi 3  
17 Adams, Jatvious   Northumberland 25.26 nwi 4  
18 Paige, Marcus   Lafayette 25.53 nwi 3  
19 Taylor, Peter   Northumberland 25.71 nwi 4  
20 Hill, Rex   Stonebridge 25.92 nwi 2  
21 Mitchell, Sean   Stonebridge 25.93 nwi 2  
22 Hein, Chris   Bishop Sullivan 26.09 nwi 3  
23 Borneisen, TJ   Richmond Christi 26.17 nwi 2  
24 McClellan, Scott   Maggie L Walker 26.32 nwi 2  
25 Swartz, Tim   Maggie L Walker 26.53 nwi 2  
26 Nichols, Brett   Richmond Christi 26.57 nwi 2  
27 Forte, Lawrence   St. Mary's Ryken 26.84 nwi 3  
28 Moore, Sean   Richmond Christi 28.72 nwi 1  
29 watson, gyasi   Jamestown 28.73 nwi 4  
30 Krupski, Alex   Walsingham Acade 29.43 nwi 1  
 
Mens 400m HS Blue Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Warrick, Tehquin   Phoebus 48.80 8  
2 Owusu, Rex   Mills E Godwin 49.88 6  
3 Yusician, Joey   Western Branch 50.57 2  
4 Redd, Andre'   Cosby 50.69 8  
5 Kingslow, Ajani   Cosby 50.89 8  
6 Artis, Donte   Phoebus 51.25 7  
7 Mosby, Vince   King's Fork 51.38 8  
8 Moore, George   Highland Springs 51.65 6  
9 Wallace, Conor   Grafton 51.72 7  
10 Hargrove, Erick   Lakeland 51.85 7  
11 Thornhill, Clark   Douglas Freeman 52.15 7  
12 Marsh, Dominek   Woodside 52.25 8  
13 Carnes, Tyler   Tallwood 52.36 7  
14 Shufford, Tevon   Heritage (Newpor 52.39 6  
15 Barnett, Denzell   Hampton 52.44 4  
16 Coles, Zach   Tallwood 52.46 2  
17 Love, Reggie   Prince George 52.85 5  
17 Matais, George   Western Branch 52.85 7  
19 Miller, Chris   Cosby 52.86 6  
20 Lindsey, Kaleb   John Randolph Tu 53.00 5  
21 Evans, Aaron   Woodside 53.31 8  
22 Snowden, Jordan   Deep Creek 53.64 5  
23 Marsh, Damion   Woodside 53.70 8  
24 Brown, Lawan   King's Fork 53.85 1  
25 Lamb, Chris   Kempsville 54.01 6  
26 Farmer, Deon   Hanover 54.08 3  
27 Bailey, Djuanta   Phoebus 54.29 5  
28 Richard-Snipes, Robert   Matthew Maury 54.38 1  
29 Donald, Breon   Grassfield 54.56 4  
30 Ricks, Justin   Hampton 54.59 3  
31 Keck, Stephen   Douglas Freeman 54.70 3  
32 Toxey, Felix   Deep Creek 55.03 4  
33 Robinson, Rhenado   Grassfield 55.20 3  
34 Carlie, Kevin   Prince George 55.22 4  
35 Hughes, Donte   Grassfield 55.29 5  
36 Everette, Chastin   Hickory 55.45 4  
37 Gallisaw, LaQuan   Matthew Maury 55.64 1  
38 Abernathy, Glenn   Douglas Freeman 55.91 4  
39 Cobbs, Justin   Heritage (Newpor 56.16 2  
40 Waddy, Baldwin   Highland Springs 56.21 6  
41 Charles, Denis   Tallwood 56.77 2  
42 Bradley, Jarrell   Heritage (Newpor 56.98 2  
43 Rowson, Mario   Lake Taylor 57.73 8  
44 Lockley, Kesean   Gloucester 58.11 2  
45 Menefee, Dwayne   Menchville 58.16 4  
46 Sorey, Patrick   Hanover 58.39 2  
47 Freiermuth, Robert   Gloucester 58.86 3  
48 Jackson, Haniel   Kempsville 59.70 3  
49 Khem, Jack   John Randolph Tu 1:02.62 1  
50 Honora, Maurice   Deep Creek 1:04.32 3  
 
Mens 400m HS Silver Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Green, Anthony   Jamestown 50.06 5  
2 Harrison, DeVinn   Tabb 50.92 5  
3 McGregor, Connor   Walsingham Acade 51.66 5  
4 Smith, Markus   Currituck County 51.95 5  
5 Ham, Chris   Tabb 52.54 5  
6 Kunka, Brennan   Maggie L Walker 53.06 4  
7 Atterbury, Kris   Norfolk Academy 53.08 5  
8 Jones, Brandon   Lafayette 53.62 5  
9 Botzenhart, Sean   Currituck County 53.76 4  
10 Hooks, Aaron   Lafayette 53.79 5  
11 Harper, Chase   Jamestown 54.28 4  
12 Finley, Davon   Hampton Christia 54.44 4  
13 Lewis, Aaron   Northumberland 54.55 3  
14 Sonnek, Michael   Lafayette 56.04 4  
15 Hill, Rex   Stonebridge 56.23 3  
16 Runner, Nicholas   Tabb 56.42 3  
17 Suchan, Ryan   Northumberland 56.87 4  
18 Lee, Jordan   Northumberland 58.27 2  
19 Mitchell, Sean   Stonebridge 58.54 3  
20 Earley, Timothy   Maggie L Walker 58.59 3  
20 Neary, Ross   Bishop Sullivan 58.59 2  
22 Boone, Nathan   Bishop Sullivan 58.60 3  
23 Evasco, Ian   Norfolk Academy 58.65 3  
24 McClellan, Scott   Maggie L Walker 58.93 4  
24 Bryant, K.J.   Hampton Christia 58.93 2  
26 Donnelly, Jack   St. Mary's Ryken 1:00.01 2  
27 Roland, Kane   St. Mary's Ryken 1:00.55 2  
28 Denson, Caleb   Richmond Christi 1:02.55 1  
29 Lestyan, Patrick   Greenbrier Chris 1:03.88 1  
30 Moore, Sean   Richmond Christi 1:04.68 1  
31 Desai, Dhanesh   St. Mary's Ryken 1:07.96 1  
32 Jenkins, David   Richmond Christi 1:08.36 1  
 
Mens 800m HS Blue Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Burton, Brandon   Woodside 1:52.62 1  
2 Theroux, Blake   Western Branch 1:55.97 1  
3 Gunnerson, David   Grafton 1:57.28 1  
4 Gancio, Mike   First Colonial 1:58.28 1  
5 Fanelty, Zack   Tallwood 1:58.80 1  
6 Harrison, Aaron   Grassfield 1:59.53 1  
7 Atangan, Andrew   Grassfield 2:00.45 1  
8 Rinehardt, Marcus   Tallwood 2:01.33 1  
9 Burke, Cory   Hampton 2:02.03 1  
10 Prince, Eric   Mills E Godwin 2:02.20 1  
11 Fort, Sam   Prince George 2:02.75 1  
12 Tyler, Paul   Grafton 2:03.22 1  
13 Mullaney, Alex   Hickory 2:03.51 1  
14 Inman, Zach   Hickory 2:04.65 1  
15 Davis, Will   Western Branch 2:04.84 1  
16 Midkiff, Alex   Grassfield 2:05.48 1  
17 Sandridge, Andrew   Wilson 2:05.58 1  
18 Panagacos, Chris   Wilson 2:06.11 1  
19 Winters, Maxwell   Henrico 2:07.06 1  
20 Silver, Cameron   Heritage (Newpor 2:07.16 1  
21 Apple, Jesse   King's Fork 2:07.49 1  
22 Brady, Riley   Cosby 2:07.63 1  
23 Leggett, Trey   Menchville 2:07.90 1  
24 Seese, Chad   John Randolph Tu 2:08.01 1  
25 Tabing, Justin   Tallwood 2:09.53 1  
26 Carter, Shaquille   Heritage (Newpor 2:09.54 1  
27 Coplon, Josh   Matthew Maury 2:09.86 1  
28 Sykes, Germaine   Highland Springs 2:11.02 1  
29 Singleton, Delano   Matthew Maury 2:11.05 1  
30 Cashel, Aydin   Mills E Godwin 2:11.13 1  
31 Bailey, Djuanta   Phoebus 2:12.96 1  
32 Dunn, Chris   Cosby 2:13.30 1  
33 Gulledge, Brandon   Cosby 2:13.33 1  
34 Tyler, Evan   Phoebus 2:13.73 1  
35 Owens, Patrick   Hanover 2:14.10 1  
36 George, Dominique   Heritage (Newpor 2:14.26 1  
37 Palmer, Dekristophe   Woodside 2:14.67 1  
38 Kellner, Matthew   Hanover 2:15.09 1  
39 Menefee, Dwayne   Menchville 2:17.57 1  
40 Borgia, Scott   Kempsville 2:17.81 1  
41 Jacobs, Kyle   Western Branch 2:18.26 1  
42 Brice, Kendall   John Randolph Tu 2:19.86 1  
43 Gray, Dreux   Menchville 2:21.26 1  
44 Neil, Aharon   Lake Taylor 2:21.95 1  
45 Carter, Da Ronta   Gloucester 2:22.39 1  
46 Kaplan, Justin   Matthew Maury 2:23.00 1  
47 Fagan, Vincent   King's Fork 2:26.43 1  
48 Butler, Cody   Deep Creek 2:27.19 1  
49 Bethea, Lamar   Deep Creek 2:31.73 1  
 
Mens 800m HS Silver Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Schlickenmeyer, Graham   Jamestown 1:58.83 1  
2 Darling, Nathaniel   Lafayette 2:00.63 1  
3 Carino, Joshua   Lafayette 2:03.70 1  
4 May, Jacob   Maggie L Walker 2:04.04 1  
5 Billard, James   Maggie L Walker 2:04.41 1  
6 McLaughlin, Graham   Jamestown 2:05.39 1  
7 Bolen, Chris   Norfolk Academy 2:05.89 1  
8 Pearson, Tyler   Maggie L Walker 2:07.60 1  
9 De Nijs, Jerome   Norfolk Academy 2:08.91 1  
10 McAtee, Collin   Walsingham Acade 2:11.04 1  
11 Glur, Michael   Richmond Christi 2:15.80 1  
12 Moorman, Garrick   Currituck County 2:16.37 1  
13 Lewis, Brendan   Tabb 2:17.69 1  
14 Price, Derring   Lafayette 2:19.01 1  
15 Mashaw, Jake   Richmond Christi 2:20.22 1  
16 Moore, Aaron   Stonebridge 2:22.15 1  
17 Miles, Zachary   St. Mary's Ryken 2:23.94 1  
18 Simms, Dallas   Broadwater Acade 2:28.26 1  
19 Douglas, Chris   Bishop Sullivan 2:28.49 1  
20 Clark, Brian   St. Mary's Ryken 2:29.31 1  
21 Langley, Amory   Bishop Sullivan 2:29.57 1  
22 Kirkbride, Kyle   Currituck County 2:29.85 1  
23 Simms, Cody   Broadwater Acade 2:30.12 1  
24 Lestyan, Patrick   Greenbrier Chris 2:30.38 1  
25 Gallagher, Ian   Walsingham Acade 2:30.41 1  
26 Moore, Eric   Richmond Christi 2:32.09 1  
 
Mens 1600m HS Blue Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 King, Kyle   Grafton 4:18.54 1  
2 Gorwitz, Brian   Grafton 4:21.18 1  
3 Gunnerson, David   Grafton 4:22.70 1  
4 Winchester, Colin   Western Branch 4:37.63 1  
5 Daversa, Joseph   Grassfield 4:38.71 1  
6 Newman, Max   Mills E Godwin 4:40.55 1  
7 Stoddard, Andrew   Mills E Godwin 4:41.22 1  
8 Speray, Kevin   Gloucester 4:41.29 1  
9 Mayer, Brad   Wilson 4:41.53 1  
10 Goolsby, Michael   Hanover 4:42.41 1  
11 Poyer, James   Hanover 4:43.21 1  
12 Quackenbos, David   Grassfield 4:43.45 1  
13 Kobiela, Chris   Kempsville 4:44.09 1  
14 Willett, Jordan   Cosby 4:44.61 1  
15 Shank, Joseph   Tallwood 4:49.34 1  
16 Dickerson, Baylor   Hanover 4:51.18 1  
17 Speray, Eric   Gloucester 4:51.42 1  
18 Werner, Andrew   Western Branch 4:51.46 1  
19 Fort, Sam   Prince George 4:52.09 1  
20 Orner, Tyler   Wilson 4:53.83 1  
21 Hopkins, Sean   John Randolph Tu 4:56.65 1  
22 Hunter, Matt   Woodside 4:57.07 1  
23 Richardson, Nick   Western Branch 4:59.13 1  
24 Miller, Daniel   Kempsville 4:59.45 1  
25 Freedman, Matt   Hickory 4:59.51 1  
26 Singh, Manny   Cosby 4:59.94 1  
27 Leggett, Trey   Menchville 5:00.53 1  
28 Carbaugh, Elliott   Hickory 5:00.98 1  
29 Rose, Glenn   Tallwood 5:02.20 1  
30 Owens, Joshua   Woodside 5:03.43 1  
31 Cartaya, Anthony   Menchville 5:04.08 1  
32 Greene, Randolph   Henrico 5:04.56 1  
33 Dye, Keane   John Randolph Tu 5:08.98 1  
34 Cook, Clay   Matthew Maury 5:09.01 1  
35 Medina, Fernando   Cosby 5:09.26 1  
36 Vasquez, David   First Colonial 5:14.60 1  
37 Madison, Andrew   Matthew Maury 5:15.53 1  
38 Kemp, Robert   Heritage (Newpor 5:17.67 1  
39 Borgia, Scott   Kempsville 5:19.74 1  
40 Cartaya, Alex   Menchville 5:22.52 1  
41 Ramos, Miguel   King's Fork 5:27.31 1  
42 Barfield, Shaw   Lake Taylor 5:38.27 1  
43 Dwyer, Manny   King's Fork 5:48.25 1  
44 Taylor, Andrae   Lake Taylor 6:16.60 1  
 
Mens 1600m HS Silver Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Darling, Nathaniel   Lafayette 4:30.68 1  
2 Bailey, Michael   Greenbrier Chris 4:33.30 1  
3 Little, Jack   York 4:36.84 1  
4 Pickering, Matthew   Maggie L Walker 4:37.88 1  
5 Moniak, Daniel   Jamestown 4:39.35 1  
6 Powers, Tevon   Norfolk Academy 4:41.42 1  
7 Lewin, Van   Broadwater Acade 4:45.05 1  
8 Anderson, Ross   Maggie L Walker 4:46.01 1  
9 Poelker, Zachary   York 4:46.41 1  
10 Webb, Wyatt   Lafayette 4:48.28 1  
11 Shannon, Patrick   Jamestown 4:48.40 1  
12 Warring, Levi   Lafayette 4:49.79 1  
13 Wrightson, Ben   Northumberland 4:50.80 1  
14 Glur, Michael   Richmond Christi 4:58.83 1  
15 Granger, Ian   Norfolk Academy 4:59.62 1  
16 Moyer, Jacob   Maggie L Walker 5:02.12 1  
17 Sanford, Bradly   Northumberland 5:02.48 1  
18 Ray, Jake   Richmond Christi 5:03.64 1  
19 Link, Adam   Walsingham Acade 5:05.39 1  
20 Langley, Amory   Bishop Sullivan 5:05.83 1  
21 Cosnahan, Kevin   Currituck County 5:07.94 1  
22 Moore, Aaron   Stonebridge 5:09.56 1  
23 Miles, Zachary   St. Mary's Ryken 5:14.36 1  
24 Lewis, Brendan   Tabb 5:16.34 1  
25 Horn, Josiah   Greenbrier Chris 5:22.06 1  
26 Simms, Dallas   Broadwater Acade 5:34.27 1  
27 Tippett, David   Greenbrier Chris 5:35.61 1  
28 Simms, Cody   Broadwater Acade 5:47.10 1  
29 Jenkins, David   Richmond Christi 5:51.15 1  
30 Kenney, Alex   Walsingham Acade 5:54.66 1  
31 Clark, Brian   St. Mary's Ryken 5:55.90 1  
32 Gray, Ryan   St. Mary's Ryken 6:38.81 1  
 
Mens 3200m HS Blue Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 King, Kyle   Grafton 9:40.83 1  
2 Gorwitz, Brian   Grafton 9:45.08 1  
3 O'Sullivan, Kevin   Princess Anne 9:49.09 1  
4 Davenport, Brian   Matthew Maury 9:52.21 1  
5 Burton, Alex   Mills E Godwin 9:52.86 1  
6 De Nijs, Dan   Mills E Godwin 9:58.18 1  
7 Niciphor, Evan   Cosby 9:59.53 1  
8 Orner, Tyler   Wilson 10:08.46 1  
9 Wilmer, Brian   Grafton 10:10.78 1  
10 Peterson, Ryan   Hanover 10:11.38 1  
11 Wilson, Graham   Menchville 10:21.09 1  
12 Speray, Eric   Gloucester 10:21.32 1  
13 Rosser, Sam   Hanover 10:31.94 1  
14 Sanders, Michael   Hickory 10:33.14 1  
15 Taylor, Seth   Grassfield 10:35.04 1  
16 Nachman, Lucas   Hanover 10:39.31 1  
17 Reel, Alex   Western Branch 10:44.20 1  
18 Speray, Kevin   Gloucester 10:47.50 1  
19 Boron, Josh   Hickory 10:49.40 1  
20 Negron, Thomas   Cosby 10:52.64 1  
21 Gordon, Brett   Hickory 11:00.54 1  
22 Shank, Joseph   Tallwood 11:01.96 1  
23 Rose, Glenn   Tallwood 11:17.42 1  
24 Sikes, Justin   Western Branch 11:28.66 1  
25 Heimer, Matt   Western Branch 11:37.48 1  
26 Barfield, Shaw   Lake Taylor 12:01.11 1  
27 Ossi, Nick   Matthew Maury 12:03.49 1  
28 Garnowski, Taylor   Cosby 12:05.75 1  
29 Franklin, Zachary   Menchville 12:23.78 1  
 
Mens 3200m HS Silver Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Steck, Kurtis   Lafayette 9:53.42 1  
2 Chantry, Stephen   Lafayette 10:02.00 1  
3 Talmadge, Cody   Maggie L Walker 10:06.46 1  
4 Pickering, Matthew   Maggie L Walker 10:19.80 1  
5 Lewin, Van   Broadwater Acade 10:25.16 1  
6 Vaughn, Logan   Jamestown 10:30.14 1  
7 Watrous, Simon   Lafayette 10:41.36 1  
8 Canoy, Ryan   Bruton 10:45.27 1  
9 Spence, Shakell   Currituck County 10:54.36 1  
10 Anderson, Andrew   Maggie L Walker 11:04.31 1  
11 Sanford, Bradly   Northumberland 11:22.54 1  
12 Kennedy, Josh   Richmond Christi 11:23.09 1  
13 Rusnak, Brian   Bishop Sullivan 11:27.58 1  
14 Martin, Justin   Currituck County 11:31.19 1  
15 Defilippo, Joe   Tabb 11:32.60 1  
16 Waters, John   Maggie L Walker 11:33.33 1  
17 Miles, Zachary   St. Mary's Ryken 11:44.55 1  
18 Horn, Josiah   Greenbrier Chris 11:49.47 1  
19 Hawkes, Ian   Walsingham Acade 12:33.04 1  
20 Brause, Daniel   Walsingham Acade 12:36.74 1  
21 Gray, Ryan   St. Mary's Ryken 12:38.47 1  
22 Wesley, Arthur   Walsingham Acade 12:52.95 1  
23 Clark, Brian   St. Mary's Ryken 13:05.10 1  
 
Mens 110m Hurdles HS Blue Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hoskey, DreQuan   Henrico 15.03 6  
2 Demiel, JaQuan   Lakeland 15.31 6  
3 Smith, Michael   Kempsville 15.76 5  
4 Morant, Paul   Phoebus 15.87 6  
5 Bateman, Jamar   Heritage (Newpor 16.02 6  
6 Simmons, Nick   John Randolph Tu 16.29 5  
7 Green, Maurice   Henrico 16.32 6  
8 Folsom, Tareek   Highland Springs 16.44 3  
9 Mathias, Connor   Wilson 17.21 5  
10 Boice, Grant   Mills E Godwin 17.33 4  
11 Justis, Willie   Kempsville 17.37 4  
12 Peterson, Marco   Lakeland 17.48 6  
13 Cipcic, Cameron   Western Branch 17.54 5  
14 Webber, Derrick   Highland Springs 17.78 2  
15 Gilbert, Justin   Grassfield 17.79 4  
16 Fowler, Calvin   Douglas Freeman 17.82 4  
17 Lee, Bryan   Grassfield 17.94 4  
18 Crissman, CJ   Kempsville 18.51 2  
19 Scott, Tory   Mills E Godwin 18.69 3  
20 Burris, Jamal   Western Branch 18.80 5  
21 Rymer, Joshua   Cosby 18.96 5  
22 Hawkins, Christopher   Tallwood 19.11 2  
23 Richard-Snipes, Robert   Matthew Maury 19.29 3  
24 Grymes, Zachary   Western Branch 19.50 3  
25 Pollard, Leon   Highland Springs 19.51 2  
26 Rabiu, Ishmail   Matthew Maury 19.54 2  
27 Witman, Michael   Wilson 19.80 5  
28 Alexander, Chandler   First Colonial 20.03 4  
29 Johnson, Eric   Matthew Maury 20.61 2  
30 Canady, Aaron   Phoebus 20.68 3  
31 Dew, Nick   First Colonial 21.27 6  
32 Harvey, Demetri   Hampton 21.68 2  
33 Lynn, Zach   John Randolph Tu 21.73 1  
34 White, Malcolm   Tallwood 21.94 1  
-- Witmyer, Shane   Wilson DQ 6  
 
Mens 110m Hurdles HS Silver Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Murray, Tyreak   Calvary Christia 15.31 1  
2 Burkett, Dominic   Norfolk Academy 16.70 3  
3 Sonnek, Michael   Lafayette 18.36 3  
4 Cussen, Tom   Bishop Sullivan 18.41 3  
5 Burton, Jay   Lafayette 18.50 3  
6 Aarestad, Cody   Currituck County 19.13 3  
7 Faltz, Shawon   Lafayette 19.86 3  
8 Squires, Clint   Currituck County 20.20 2  
9 Johnson, Mitchell   Greenbrier Chris 20.42 1  
10 Kinser, Ryen   Richmond Christi 21.01 2  
11 Denson, Caleb   Richmond Christi 22.22 2  
12 Brush, Evan   Norfolk Academy 22.61 3  
13 Fogg, Wesley   Norfolk Academy 23.16 2  
14 sydnor, Daniel   St. Mary's Ryken 23.35 1  
15 Moore, Eric   Richmond Christi 24.88 3  
 
Mens 300m Hurdles HS Blue Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Demiel, JaQuan   Lakeland 39.02 6  
2 Hoskey, DreQuan   Henrico 39.67 6  
3 Rymer, Joshua   Cosby 39.73 6  
4 Hannibal-nixon, Sheldo   Wilson 40.54 6  
5 Bateman, Jamar   Heritage (Newpor 40.96 6  
6 Morant, Paul   Phoebus 41.41 6  
7 Foster, Antonio   Western Branch 41.86 3  
8 Clark, Carrington   Henrico 41.97 4  
9 Slone, Thomas   Matthew Maury 42.20 3  
10 Folsom, Tareek   Highland Springs 42.23 6  
11 Simmons, Nick   John Randolph Tu 42.50 5  
12 Peterson, Marco   Lakeland 42.69 5  
13 Witmyer, Shane   Wilson 42.72 6  
14 Shipp, Andrew   Western Branch 43.00 3  
15 Lee, Bryan   Grassfield 43.31 5  
16 Easily, Corey   Henrico 43.59 4  
17 Witman, Michael   Wilson 43.80 5  
18 Harris, Eric   Phoebus 44.04 5  
19 Justis, Willie   Kempsville 44.21 3  
20 Pyne, Tyrell   Lake Taylor 44.28 1  
21 Banks, Anthony   Western Branch 44.36 3  
22 Williams, Erwin   Woodside 44.81 2  
23 Scott, Tory   Mills E Godwin 44.84 4  
24 Hawkins, Christopher   Tallwood 45.03 1  
25 Gilbert, Justin   Grassfield 45.07 4  
26 Kobiela, Chris   Kempsville 45.33 3  
27 Henry, Will   Cosby 45.65 2  
28 Canady, Aaron   Phoebus 45.74 5  
29 Boice, Grant   Mills E Godwin 46.12 1  
30 Rabiu, Ishmail   Matthew Maury 46.27 2  
31 Webber, Derrick   Highland Springs 46.31 4  
32 Johnson, Eric   Matthew Maury 46.53 2  
33 Camilo, Angel   Woodside 46.56 5  
34 McNair, Hildrew   King's Fork 46.62 2  
35 Harvey, Demetri   Hampton 46.68 1  
36 Fowler, Calvin   Douglas Freeman 46.92 3  
37 Alexander, Chandler   First Colonial 47.24 3  
38 Dennis, Shay   Highland Springs 48.02 4  
39 Dye, Keane   John Randolph Tu 51.31 1  
40 Sinh, Marvin   John Randolph Tu 54.66 1  
 
Mens 300m Hurdles HS Silver Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Aarestad, Cody   Currituck County 43.52 3  
2 Burton, Jay   Lafayette 44.55 3  
3 Tomlin, John   Maggie L Walker 45.61 3  
4 Squires, Clint   Currituck County 46.01 3  
5 Wright, Devonte   Lafayette 46.36 3  
6 Cussen, Tom   Bishop Sullivan 46.79 3  
7 Radcliffe, Demetric   Jamestown 47.75 3  
8 Johnson, Mitchell   Greenbrier Chris 49.48 1  
9 Brush, Evan   Norfolk Academy 50.76 2  
10 Boughner, Christian   Maggie L Walker 50.91 2  
11 Boyer, Ryan   Richmond Christi 51.03 1  
12 Denson, Caleb   Richmond Christi 53.20 2  
13 Fogg, Wesley   Norfolk Academy 54.58 2  
14 sydnor, Daniel   St. Mary's Ryken 55.47 1  
15 Kinser, Ryen   Richmond Christi 57.14 1  
 
Mens 4x100m Relay HS Blue Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Marsh, Marsh,
Key, Evans
  Woodside 42.64 3  
2 Marriner, Smith,
Smith, Burris
  Western Branch 43.16 3  
3 Greene, Goodwyn,
Morant, Warrick
  Phoebus 43.28 3  
4 Demiel, Wright,
Hargrove, Peterson
  Lakeland 43.65 3  
5 Holloway, Artis,
Brown, Mosby
  King's Fork 44.08 3  
6 Miller, Caver,
Best, Watford
  Hampton 44.20 2  
7 Owusu, Carroll,
Scott, Sternlic
  Mills E Godwin 44.39 2  
8 Coles, Carnes,
Bryant, Freeman
  Tallwood 44.90 1  
9 Tilgman, Lay,
Condrey, Laury
  Cosby 45.41 1  
10 Baptiste, Richards,
Lewis, Lassiter
  Menchville 45.52 2  
11 Villegas, Hunt,
Everette, Gregg
  Hickory 45.75 2  
12 Coleman, Lee,
Donald, Torres
  Grassfield 46.14 2  
13 Walton, Snowden,
Toxey, Hurst
  Deep Creek 46.16 2  
14 Thomas, Hogge,
Freiermu, Marsh
  Gloucester 46.60 3  
15 Perry, Lynn,
Bennett, Lindsey
  John Randolph Tu 46.61 1  
16 Battle, Coles,
Stokes, Scott
  Heritage (Newpor 48.58 2  
17 Gallisaw, Ackiss,
Johnson, Rabiu
  Matthew Maury 49.13 1  
 
Mens 4x100m Relay HS Silver Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Caughey, Burkett,
Cole, Covingto
  Norfolk Academy 44.49 2  
2 Loper, Taylor,
Adams, Boyd
  Northumberland 45.44 2  
3 Ham, McIntosh,
Williams, Harrison
  Tabb 45.78 1  
4 Reid, Murdock,
Chillers, Mitchell
  Jamestown 46.64 2  
5 Antle, Paige,
Faltz, Wright
  Lafayette 47.32 2  
6 Munns, Richards,
Newsome, Saltafor
  St. Mary's Ryken 47.79 2  
7 Nichols, Lantz,
Estrada, Boyer
  Richmond Christi 49.39 1  
8 Smith, Swartz,
Baxter, Boughner
  Maggie L Walker 50.20 2  
 
Mens 4x400m Relay HS Blue Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Marsh, Williams,
Key, Burton
  Woodside 3:31.10 4  
2 Hoskey, Easily,
Clark, Roe
  Henrico 3:32.00 4  
3 Hannibal, Gregro,
Sandridg, Panagaco
  Wilson 3:34.14 4  
4 Hargrove, Peterson,
Mccloud, Neal
  Lakeland 3:35.39 4  
5 Fanelty, Tabing,
Rinehard, Carnes
  Tallwood 3:35.57 3  
6 Moore, Waddy,
Sykes, Folsom
  Highland Springs 3:37.56 1  
7 Shufford, Bateman,
Carter, Stokes
  Heritage (Newpor 3:38.10 3  
8 Gallisaw, Green,
Johnson, Richard-
  Matthew Maury 3:38.23 2  
9 Cipcic, Banks,
Theroux, Crawford
  Western Branch 3:38.43 4  
10 Best, Ricks,
Pickett, Burke
  Hampton 3:39.08 3  
11 Miller, Henry,
Laury, Brady
  Cosby 3:39.31 3  
12 Harrison, Daversa,
Quackenb, Robinson
  Grassfield 3:42.18 2  
13 Pyne, Reid,
Rowson, Neil
  Lake Taylor 3:42.24 1  
14 Marshall, Yorke,
Owens, Farmer
  Hanover 3:43.84 3  
15 Artis, Bailey,
Harris, Tyler
  Phoebus 3:45.22 3  
16 Simmons, Seese,
Lindsey, Hopkins
  John Randolph Tu 3:46.47 1  
17 Lassiter, Roberts,
Baptiste, Menefee
  Menchville 3:49.61 3  
18 Marsh, Freiermu,
Thomas, Purringt
  Gloucester 3:53.45 2  
19 Davenpor, Cotton,
Bethea, Smith
  Deep Creek 4:03.65 3  
 
Mens 4x400m Relay HS Silver Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Chuckney, Jones,
Smallwoo, Carino
  Lafayette 3:36.15 2  
2 Smith, Botzenha,
Moorman, Aarestad
  Currituck County 3:39.33 2  
3 Harper, McLaughl,
Schlicke, Green
  Jamestown 3:40.07 2  
4 May, Kunka,
Pearson, Anderson
  Maggie L Walker 3:43.81 2  
5 Wrightso, Lewis,
Jones, Suchan
  Northumberland 3:47.56 2  
6 Donnelly, Richards,
Newsome, Forte
  St. Mary's Ryken 3:57.38 2  
7 Holden, Finley,
Bryant, Ridley
  Hampton Christia 4:05.75 1  
8 Lantz, Jenkins,
Moore, Moore
  Richmond Christi 4:22.99 1  
 
Mens 4x800m Relay HS Blue Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Rinehard, Tabing,
Shank, Fanelty
  Tallwood 8:22.26 1  
2 Relay Team   Mills E Godwin 8:24.33 1  
3 Mayer, Sandridg,
Panagaco, Orner
  Wilson 8:33.19 1  
4 Wade, Inman,
Carbaugh, Mullaney
  Hickory 8:38.30 1  
5 Relay Team   Woodside 8:39.69 1  
6 Shufford, Silver,
George, Bradley
  Heritage (Newpor 8:42.80 1  
7 Lamb, Hethcock,
Miller, Kobiela
  Kempsville 8:44.40 1  
8 Pitchfor, Carter,
Speray, Speray
  Gloucester 8:44.83 1  
9 Vera, Yocum,
Washingt, Fort
  Prince George 8:49.09 1  
10 Poyer, Peterson,
Nachman, Goolsby
  Hanover 8:49.54 1  
11 Davenpor, Singleto,
Cook, Coplon
  Matthew Maury 8:51.92 1  
12 Relay Team   Menchville 9:10.11 1  
13 Childs, Fagan,
Dwyer, Ramos
  King's Fork 9:43.17 1  
 
Mens 4x800m Relay HS Silver Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Moniak, Green,
Schlicke, McLaughl
  Jamestown 8:17.96 1  
2 Relay Team   Maggie L Walker 8:23.93 1  
3 Carino, Webb,
Chantry, Darling
  Lafayette 8:24.42 1  
4 Bolen, Powers,
Covingto, De Nijs
  Norfolk Academy 8:42.47 1  
5 Spence, Bollero,
Botzenha, Moorman
  Currituck County 8:55.50 1  
6 Relay Team   Bishop Sullivan 9:32.50 1  
7 Finley, Bryant,
Ridley, Chapman
  Hampton Christia 9:54.46 1  
8 Glur, Kennedy,
Condrey, Ray
  Richmond Christi 9:55.40 1  
9 Relay Team   Walsingham Acade 10:00.47 1  
10 Relay Team   St. Mary's Ryken 10:10.38 1  
 
Mens Shot Put HS Blue Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Fareed, Sulaiman   Highland Springs 54-00.00(16.46m) 1  
2 Hopkins, Derrick   Highland Springs 51-11.00(15.82m) 1  
3 Hill, Nuku   Wilson 49-09.50(15.18m) 1  
4 Lusk, Christopher   Cosby 47-07.00(14.50m) 1  
5 Johnson, Austin   Grassfield 44-08.25(13.62m) 1  
6 Anderson, Jordan   Tallwood 44-07.00(13.59m) 1  
7 Facison, Tre   Hanover 44-05.50(13.55m) 1  
8 Lutz, Tyler   First Colonial 43-07.00(13.28m) 1  
9 Brooks, Marzae   Hanover 43-01.25(13.14m) 1  
10 Beck, Tyler   Wilson 43-01.00(13.13m) 1  
11 Walton, Jeremie   Deep Creek 42-09.25(13.04m) 1  
12 Petrella, Ross   John Randolph Tu 42-03.00(12.88m) 1  
13 Twitty, Isaiah   Grassfield 41-04.00(12.60m) 1  
14 Lusk, Morgan   Cosby 41-02.50(12.56m) 1  
15 Condrey, Blake   Cosby 41-02.00(12.55m) 1  
16 Mosley, Alexander   Highland Springs 40-08.25(12.40m) 1  
17 Ransom, Bryan   Gloucester 40-03.25(12.27m) 1  
18 Gray, LeRon   Henrico 40-03.00(12.27m) 1  
19 Washington, Dominique   Prince George 40-01.50(12.23m) 1  
20 Brown, Darryl   First Colonial 38-08.50(11.80m) 1  
21 Brooks-Richardson, Micha   Henrico 38-08.25(11.79m) 1  
22 Ransom, Ryan   Gloucester 37-01.75(11.32m) 1  
23 Spear, Ray   Gloucester 37-00.75(11.30m) 1  
24 Johnson, Caleb   Prince George 36-02.25(11.03m) 1  
25 Frenia, Taylor   Kempsville 35-11.75(10.97m) 1  
26 Jones, Clifton   Tallwood 35-03.50(10.76m) 1  
27 Coles, Tykhari   Heritage (Newpor 34-09.75(10.61m) 1  
28 Muir, Sean   Kempsville 33-06.50(10.22m) 1  
29 Mahan, Brian   Mills E Godwin 32-01.75(9.80m) 1  
30 Parker, Devonte   Woodside 31-09.25(9.68m) 1  
31 Ajibola, Emmuanuel   Grassfield 31-05.75(9.59m) 1  
32 Slesinger, Tim   Kempsville 28-01.50(8.57m) 1  
33 Jenkins, Larry   Matthew Maury 25-00.25(7.63m) 1  
34 Booker, Andrew   Heritage (Newpor 24-11.00(7.59m) 1  
-- Copeland, Ian   King's Fork FOUL(--) 1  
-- Melton, Anthony   John Randolph Tu FOUL(--) 1  
 
Mens Shot Put HS Silver Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Turner, Miguel   Norfolk Academy 47-07.00(14.50m) 1  
2 Covington, DJ   Norfolk Academy 47-02.75(14.40m) 1  
3 Wormley, Julius   Tabb 44-02.00(13.46m) 1  
4 Holden, Ernest   Hampton Christia 43-11.25(13.39m) 1  
5 Peterson, Daryl   Northumberland 43-00.25(13.11m) 1  
6 Waltrip, Alex   Jamestown 42-11.00(13.08m) 1  
7 Norman, Kyshawn   Currituck County 41-10.50(12.76m) 1  
8 Walker, Johnny   Tabb 41-06.50(12.66m) 1  
9 Estienne, Jeffery   Greenbrier Chris 40-10.75(12.47m) 1  
10 Miller, Ryan   Bishop Sullivan 39-08.25(12.10m) 1  
11 Chillers, Charis   Jamestown 36-11.00(11.25m) 1  
12 Nelson, Joseph   Tabb 36-03.00(11.05m) 1  
13 Stovall, Aaron   Calvary Christia 35-11.75(10.97m) 1  
14 Antle, Eddie   Lafayette 35-08.00(10.87m) 1  
15 Durham, Todd   Bishop Sullivan 35-04.00(10.77m) 1  
16 Jones, John   Northumberland 34-04.75(10.48m) 1  
17 Possich, Jacob   Greenbrier Chris 31-08.75(9.67m) 1  
18 Canaday, Demetrius   Lafayette 31-06.50(9.61m) 1  
19 Morrisette, Timothy   Richmond Christi 30-10.00(9.40m) 1  
20 Edgar, Alexander   St. Mary's Ryken 30-09.50(9.39m) 1  
21 Carino-Rosario, Alfredo   Lafayette 30-06.75(9.32m) 1  
22 Johnston, Michael   St. Mary's Ryken 30-01.00(9.17m) 1  
23 McMillian, Jeremy   Jamestown 29-01.00(8.86m) 1  
24 Bredemeier, Stephen   Richmond Christi 28-04.00(8.64m) 1  
25 Diggs, Sam   Northumberland 27-05.75(8.38m) 1  
26 Krupski, Alex   Walsingham Acade 22-00.00(6.71m) 1  
27 Hills, Adam   St. Mary's Ryken 17-10.00(5.44m) 1  
 
Mens Discus HS Blue Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Copeland, Ian   King's Fork 143-08(43.79m) 1  
2 Beck, Tyler   Wilson 140-04(42.77m) 1  
3 Hollis, Terrence   Denbigh Baptist 133-05(40.67m) 1  
4 Fareed, Sulaiman   Highland Springs 131-04(40.03m) 1  
5 Hughett, Thomas   Douglas Freeman 126-10(38.66m) 1  
6 Twitty, Isaiah   Grassfield 126-04(38.51m) 1  
7 Anderson, Jordan   Tallwood 124-08(38.00m) 1  
8 Daily, Trent   Kempsville 124-07(37.97m) 1  
9 Johnson, Austin   Grassfield 119-09(36.50m) 1  
10 Green, Erick   Matthew Maury 119-05(36.40m) 1  
11 Lusk, Christopher   Cosby 118-11(36.25m) 1  
12 Brooks, Marzae   Hanover 116-08(35.56m) 1  
13 Lusk, Morgan   Cosby 114-09(34.98m) 1  
13 Petrella, Ross   John Randolph Tu 114-09(34.98m) 1  
15 Ransom, Ryan   Gloucester 113-08(34.65m) 1  
16 Melton, Anthony   John Randolph Tu 113-01(34.47m) 1  
17 Gray, LeRon   Henrico 112-08(34.34m) 1  
18 Spear, Ray   Gloucester 110-05(33.66m) 1  
18 Johnson, Caleb   Prince George 110-05(33.66m) 1  
20 Hopkins, Derrick   Highland Springs 105-04(32.11m) 1  
21 Frenia, Taylor   Kempsville 101-11(31.06m) 1  
22 Walton, Jeremie   Deep Creek 100-03(30.56m) 1  
23 Muir, Sean   Kempsville 100-01(30.51m) 1  
24 Washington, Dominique   Prince George 99-04(30.28m) 1  
25 Petrella, Vance   John Randolph Tu 99-00(30.18m) 1  
26 Ransom, Bryan   Gloucester 98-01(29.90m) 1  
27 Mccloud, Marlon   Lakeland 97-10(29.82m) 1  
28 Newlon, William   Cosby 93-11(28.63m) 1  
29 Valdez, Marcus   Tallwood 92-01(28.07m) 1  
30 Lamons, Tyrone   Matthew Maury 90-03(27.51m) 1  
31 Lutz, Tyler   First Colonial 87-10(26.77m) 1  
32 Lomaka, Steve   Mills E Godwin 85-06(26.06m) 1  
33 Brown, Ralph   Phoebus 84-04(25.70m) 1  
34 Peterson, Jaleel   Lakeland 80-02(24.43m) 1  
35 Coles, Tykhari   Heritage (Newpor 78-00(23.77m) 1  
36 Mosley, Alexander   Highland Springs 77-03(23.55m) 1  
37 Harrell, Benjamin   Grassfield 74-11(22.83m) 1  
38 Woodard, Nathaniel   Hampton 74-00(22.56m) 1  
39 Kelly, Jameson   King's Fork 45-02(13.77m) 1  
40 Booker, Andrew   Heritage (Newpor 44-04(13.51m) 1  
 
Mens Discus HS Silver Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kezar, Zack   Tabb 126-05(38.53m) 1  
2 Bedenbaugh, Matthew   Maggie L Walker 121-00(36.88m) 1  
3 Peterson, Daryl   Northumberland 117-03(35.74m) 1  
4 Waltrip, Alex   Jamestown 115-02(35.10m) 1  
5 Turner, Miguel   Norfolk Academy 114-06(34.90m) 1  
6 Estienne, Jeffery   Greenbrier Chris 114-00(34.75m) 1  
7 MacDonald, Derek   Tabb 110-05(33.66m) 1  
8 Antle, Eddie   Lafayette 109-04(33.32m) 1  
9 Canaday, Desmond   Lafayette 101-02(30.84m) 1  
10 Chillers, Charis   Jamestown 93-08(28.55m) 1  
11 Norman, Kyshawn   Currituck County 92-09(28.27m) 1  
12 McMillian, Jeremy   Jamestown 91-06(27.89m) 1  
13 Walsh, Brendan   St. Mary's Ryken 90-10(27.69m) 1  
14 Jones, John   Northumberland 90-09(27.66m) 1  
14 Stovall, Aaron   Calvary Christia 90-09(27.66m) 1  
16 Condrey, Sean   Richmond Christi 85-04(26.01m) 1  
17 Carino-Rosario, Alfredo   Lafayette 77-11(23.75m) 1  
18 Lopez, Ryan   Bishop Sullivan 75-08(23.06m) 1  
19 Manion, Alex   Tabb 75-06(23.01m) 1  
20 Johnston, Michael   St. Mary's Ryken 68-06(20.88m) 1  
21 Krupski, Alex   Walsingham Acade 64-05(19.63m) 1  
22 Diggs, Sam   Northumberland 63-05(19.33m) 1  
23 Kinser, Anthony   Richmond Christi 56-01(17.09m) 1  
24 Possich, Jacob   Greenbrier Chris 54-07(16.64m) 1  
-- Dixon, James   St. Mary's Ryken FOUL(--) 1  
 
Mens High Jump HS Blue Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Burton, Chris   Menchville 6-06.00(1.98m) 1  
2 Witmyer, Shane   Wilson 6-04.00(1.93m) 1  
3 Simon, Andre   Menchville 6-04.00(1.93m) 1  
4 Crawford, Tyriq   Menchville 6-00.00(1.83m) 1  
5 Shipp, Andrew   Western Branch 6-00.00(1.83m) 1  
6 McNair, Hildrew   King's Fork 6-00.00(1.83m) 1  
6 Simmons, Nick   John Randolph Tu 6-00.00(1.83m) 1  
8 Strang, Chris   Hickory 6-00.00(1.83m) 1  
8 Rymer, Joshua   Cosby 6-00.00(1.83m) 1  
10 Thornhill, Clark   Douglas Freeman 5-10.00(1.78m) 1  
10 Rabiu, Ishmail   Matthew Maury 5-10.00(1.78m) 1  
10 Gregro, Alex   Wilson 5-10.00(1.78m) 1  
10 Fowler, Calvin   Douglas Freeman 5-10.00(1.78m) 1  
10 Barber, Darion   Hanover 5-10.00(1.78m) 1  
10 Facison, Tre   Hanover 5-10.00(1.78m) 1  
16 Quick, Dion   Western Branch 5-08.00(1.73m) 1  
16 Dean, Marcus   Western Branch 5-08.00(1.73m) 1  
16 Tyler, Evan   Phoebus 5-08.00(1.73m) 1  
16 Jones, Avion   First Colonial 5-08.00(1.73m) 1  
16 Haynesworth, Donte   Hanover 5-08.00(1.73m) 1  
21 Miller, Tyrell   Hampton 5-06.00(1.68m) 1  
-- Newlon, William   Cosby NH(--) 1  
-- Honora, Maurice   Deep Creek NH(--) 1  
-- Green, Erick   Matthew Maury NH(--) 1  
-- Roe, James   Henrico NH(--) 1  
-- Daily, Trent   Kempsville NH(--) 1  
-- Boice, Grant   Mills E Godwin NH(--) 1  
-- Charles, Denis   Tallwood NH(--) 1  
-- Smith, Melvin   Deep Creek NH(--) 1  
 
Mens High Jump HS Silver Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Butler, Pat   Bishop Sullivan 6-06.00(1.98m) 1  
2 Burton, Jay   Lafayette 6-00.00(1.83m) 1  
3 Wright, Devonte   Lafayette 5-10.00(1.78m) 1  
4 Aarestad, Cody   Currituck County 5-08.00(1.73m) 1  
4 Covington, DJ   Norfolk Academy 5-08.00(1.73m) 1  
6 Estienne, Jeffery   Greenbrier Chris 5-08.00(1.73m) 1  
7 Burkett, Dominic   Norfolk Academy 5-06.00(1.68m) 1  
8 Ham, Chris   Tabb 5-06.00(1.68m) 1  
8 Squires, Clint   Currituck County 5-06.00(1.68m) 1  
-- Walsh, Brendan   St. Mary's Ryken NH(--) 1  
-- Hills, Kevin   St. Mary's Ryken NH(--) 1  
-- watson, gyasi   Jamestown NH(--) 1  
-- Chavis, Kodi   Currituck County NH(--) 1  
-- Sonnek, Michael   Lafayette NH(--) 1  
-- Zoellner, Daniel   Jamestown NH(--) 1  
 
Mens Long Jump HS Blue Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Witmyer, Shane   Wilson 21-03.50(6.49m) nwi 1  
2 Demiel, JaQuan   Lakeland 21-02.25(6.46m) nwi 1  
3 Johnson, John   Wilson 21-00.25(6.41m) nwi 1  
4 Barnett, Denzell   Hampton 21-00.00(6.40m) nwi 1  
5 Dean, Marcus   Western Branch 21-00.00(6.40m) nwi 1  
6 McNair, Hildrew   King's Fork 20-08.00(6.30m) nwi 1  
7 Smith, Keenan   Western Branch 20-07.00(6.27m) nwi 1  
8 Smith, Kendrick   Western Branch 20-06.00(6.25m) nwi 1  
9 Peterson, Antwan   Lakeland 20-04.50(6.21m) nwi 1  
9 Laury, Brandyn   Cosby 20-04.50(6.21m) nwi 1  
11 Facison, Tre   Hanover 20-03.25(6.18m) nwi 1  
12 Morant, Paul   Phoebus 20-03.00(6.17m) nwi 1  
13 Caver, Christopher   Hampton 20-02.50(6.16m) nwi 1  
14 Brooks-Richardson, Micha   Henrico 20-01.00(6.12m) nwi 1  
15 Warrick, Tehquin   Phoebus 19-10.00(6.05m) nwi 1  
16 Holmes, Deshawn   Highland Springs 19-08.50(6.01m) nwi 1  
17 Key, Majique   Woodside 19-06.50(5.96m) nwi 1  
18 Hannibal-nixon, Sheldo   Wilson 19-06.00(5.94m) nwi 1  
19 Shufford, Tevon   Heritage (Newpor 19-02.50(5.85m) nwi 1  
20 Pyne, Tyrell   Lake Taylor 19-02.25(5.85m) nwi 1  
21 Roe, James   Henrico 18-11.00(5.77m) nwi 1  
22 Greene, William   Phoebus 18-09.00(5.72m) nwi 1  
23 Ferrell, Juwuan   Cosby 18-08.75(5.71m) nwi 1  
24 Keith, Austin   Mills E Godwin 18-08.50(5.70m) nwi 1  
25 Scott, Tory   Mills E Godwin 18-08.00(5.69m) nwi 1  
26 Hurst, Littleton   Deep Creek 18-07.00(5.66m) nwi 1  
27 Evans, Aaron   Woodside 18-06.75(5.66m) nwi 1  
28 Marsh, Shamar   Gloucester 18-06.50(5.65m) nwi 1  
29 Menefee, Dwayne   Menchville 18-05.00(5.61m) nwi 1  
30 Hogge, Chris   Gloucester 18-03.00(5.56m) nwi 1  
31 Wekon-Kemeni, Christel   Grassfield 18-01.50(5.52m) nwi 1  
32 Battle, Daniel   Heritage (Newpor 18-00.25(5.49m) nwi 1  
33 Daily, Trent   Kempsville 17-11.50(5.47m) nwi 1  
34 Bateman, Jamar   Heritage (Newpor 17-10.50(5.45m) nwi 1  
35 Fort, Sam   Prince George 17-08.00(5.38m) nwi 1  
36 Sternlicht, Jeremy   Mills E Godwin 17-02.50(5.25m) nwi 1  
37 Torres, Dominique   Grassfield 17-02.00(5.23m) nwi 1  
38 Slone, Thomas   Matthew Maury 17-00.00(5.18m) nwi 1  
39 Branch, Antonio   Douglas Freeman 16-10.00(5.13m) nwi 1  
40 Richard-Snipes, Robert   Matthew Maury 16-09.25(5.11m) nwi 1  
41 Barber, Darion   Hanover 16-07.00(5.05m) nwi 1  
41 Johnson, Cardon   Menchville 16-07.00(5.05m) nwi 1  
43 Jones, Avion   First Colonial 14-10.00(4.52m) nwi 1  
44 Johnson, Wyatt   Highland Springs 14-01.00(4.29m) nwi 1  
45 Ackiss, Desean   Matthew Maury 12-08.50(3.87m) nwi 1  
46 Lockley, Kesean   Gloucester 12-04.50(3.77m) nwi 1  
-- Brown, Lawan   King's Fork ND(--) nwi 1  
 
Mens Long Jump HS Silver Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Murray, Tyreak   Calvary Christia 21-01.75(6.45m) nwi 1  
2 Butler, Pat   Bishop Sullivan 20-04.00(6.20m) nwi 1  
3 Burkett, Dominic   Norfolk Academy 19-06.50(5.96m) nwi 1  
4 Wright, Devonte   Lafayette 19-02.25(5.85m) nwi 1  
5 Caughey, Jon   Norfolk Academy 18-11.00(5.77m) nwi 1  
6 Mitchell, Mike   Jamestown 18-09.00(5.72m) nwi 1  
7 Burton, Jay   Lafayette 18-04.00(5.59m) nwi 1  
8 Taylor, Peter   Northumberland 17-10.00(5.44m) nwi 1  
9 Faltz, Shawon   Lafayette 17-04.00(5.28m) nwi 1  
10 Unknown Athlete   Maggie L Walker 17-02.25(5.24m) nwi 1  
11 Kim, Taylor   Walsingham Acade 17-01.00(5.21m) nwi 1  
11 Loper, Corey   Northumberland 17-01.00(5.21m) nwi 1  
13 Kunka, Brennan   Maggie L Walker 17-00.00(5.18m) nwi 1  
14 Estienne, Jeffery   Greenbrier Chris 16-03.00(4.95m) nwi 1  
15 Finley, Davon   Hampton Christia 16-00.50(4.89m) nwi 1  
16 Adams, Jatvious   Northumberland 15-06.25(4.73m) nwi 1  
17 McIntosh, Tyler   Tabb 15-00.00(4.57m) nwi 1  
18 Borneisen, TJ   Richmond Christi 14-06.00(4.42m) nwi 1  
19 Johnson, Mitchell   Greenbrier Chris 14-04.00(4.37m) nwi 1  
20 Kinser, Ryen   Richmond Christi 13-02.00(4.01m) nwi 1  
21 Hills, Kevin   St. Mary's Ryken 13-00.00(3.96m) nwi 1  
22 Estrada, Joshua   Richmond Christi 11-11.25(3.64m) nwi 1  
23 sydnor, Daniel   St. Mary's Ryken 11-06.75(3.52m) nwi 1  
-- Chapman, John   Hampton Christia FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump HS Blue Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Oliver, Travis   Hampton 43-10.00(13.36m) nwi 1  
2 Scott, Tory   Mills E Godwin 43-10.00(13.36m) nwi 1  
3 Peterson, Antwan   Lakeland 43-08.00(13.31m) nwi 1  
4 Shipp, Andrew   Western Branch 42-00.00(12.80m) nwi 1  
5 Moore, George   Highland Springs 41-03.25(12.58m) nwi 1  
6 Jones, Avion   First Colonial 40-10.00(12.45m) nwi 1  
7 Laury, Brandyn   Cosby 40-06.50(12.36m) nwi 1  
8 Bateman, Jamar   Heritage (Newpor 40-02.00(12.24m) nwi 1  
9 Daily, Trent   Kempsville 40-01.25(12.22m) nwi 1  
10 Banks, Anthony   Western Branch 39-06.50(12.05m) nwi 1  
11 Caver, Christopher   Hampton 39-03.00(11.96m) nwi 1  
12 Boice, Grant   Mills E Godwin 38-08.50(11.80m) nwi 1  
13 Richard-Snipes, Robert   Matthew Maury 37-05.50(11.42m) nwi 1  
14 Harris, Eric   Phoebus 37-04.00(11.38m) nwi 1  
15 Hogge, Chris   Gloucester 37-03.50(11.37m) nwi 1  
16 Gilbert, Justin   Grassfield 37-02.50(11.34m) nwi 1  
17 Battle, Daniel   Heritage (Newpor 36-11.00(11.25m) nwi 1  
17 Carlie, Kevin   Prince George 36-11.00(11.25m) nwi 1  
19 Mccloud, Marlon   Lakeland 36-00.00(10.97m) nwi 1  
20 Savedge, Germany   Menchville 35-03.25(10.75m) nwi 1  
21 Lay, Robert   Cosby 35-02.50(10.73m) nwi 1  
22 Johnson, Eric   Matthew Maury 34-11.00(10.64m) nwi 1  
22 Branch, Antonio   Douglas Freeman 34-11.00(10.64m) nwi 1  
24 Dozier, Justin   Tallwood 34-01.00(10.39m) nwi 1  
25 Rabiu, Ishmail   Matthew Maury 33-11.00(10.34m) nwi 1  
-- Johnson, Demarta   Western Branch ND(--) nwi 1  
-- Lee, Bryan   Grassfield ND(--) nwi 1  
-- Robinson, Rhenado   Grassfield ND(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump HS Silver Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Burkett, Dominic   Norfolk Academy 39-05.00(12.01m) nwi 1  
2 Wright, Devonte   Lafayette 39-03.50(11.98m) nwi 1  
3 Chavis, Kodi   Currituck County 37-08.00(11.48m) nwi 1  
4 Faltz, Shawon   Lafayette 36-10.00(11.23m) nwi 1  
5 McIntosh, Tyler   Tabb 34-11.00(10.64m) nwi 1  
-- Hills, Kevin   St. Mary's Ryken ND(--) nwi 1  
-- Kinser, Ryen   Richmond Christi ND(--) nwi 1  
 
Mens Pole Vault HS Blue Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Goeltz, Steven   Wilson 14-00.00(4.27m) 1  
2 McNair, Hildrew   King's Fork 13-00.00(3.96m) 1  
3 Zwarycz, Eric   Mills E Godwin 12-06.00(3.81m) 1  
4 Comeau, Christopher   Hickory 12-00.00(3.66m) 1  
5 Culbertson, Walker   First Colonial 11-06.00(3.51m) 1  
6 Dozier, Justin   Tallwood 10-00.00(3.05m) 1  
6 O'Neill, Kasey   Kempsville 10-00.00(3.05m) 1  
8 Alexander, Chandler   First Colonial 10-00.00(3.05m) 1  
9 Louis, Ashley   Grassfield 9-00.00(2.74m) 1  
9 Jackson, Gerald   Prince George 9-00.00(2.74m) 1  
-- Cruz, Rene   Wilson NH(--) 1  
-- Ray, Cha   Mills E Godwin NH(--) 1  
 
Mens Pole Vault HS Silver Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Unknown Athlete   Maggie L Walker 12-00.00(3.66m) 1  
2 Tomlin, John   Maggie L Walker 10-06.00(3.20m) 1  
3 Pearce, Cole   Maggie L Walker 10-00.00(3.05m) 1  
-- Fogg, Wesley   Norfolk Academy NH(--) 1  
-- Braeutigam, Jacob   Lafayette NH(--) 1  
-- Lee, Zack   Jamestown NH(--) 1  
-- Price, Derring   Lafayette NH(--) 1  
-- Hooks, Aaron   Lafayette NH(--) 1  
 
Womens 100m HS Blue Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Minkins, Tania   Menchville 12.50 nwi 8  
2 McCants, Brittney   Kempsville 12.61 nwi 8  
3 Ford Holland, Siobhan   Thomas Dale 12.93 nwi 8  
4 Mitchell, Shanice   Heritage (Newpor 13.05 nwi 7  
5 Ransaw, Renay   Hampton 13.05 nwi 8  
6 Shufford, Jenira   Heritage (Newpor 13.11 nwi 7  
7 Townsend, Jazmen   Grassfield 13.14 nwi 8  
8 Kearney, Khadeja   Churchland 13.29 nwi 4  
9 Perry, Brittnee   Grassfield 13.30 nwi 6  
10 Roberts, Christen   Grassfield 13.35 nwi 6  
11 Culver, Sierra   Green Run 13.43 nwi 6  
12 Richard, Jamesha   Western Branch 13.45 nwi 3  
13 Mckienzie, Kaydianne   Phoebus 13.55 nwi 7  
14 Lee, Javette   Western Branch 13.55 nwi 5  
15 Harper, Samantha   Hickory 13.56 nwi 5  
16 Hankins, Jasmine   Tallwood 13.58 nwi 8  
17 Wright, Jayee   Swenson Arts & T 13.59 nwi 8  
18 Hicks, Amy   Swenson Arts & T 13.61 nwi 6  
19 Keller, Kaytlen   Mills E Godwin 13.64 nwi 6  
20 Farmer, Kendra   Heritage (Newpor 13.77 nwi 3  
21 Manderville, Essence   Churchland 13.78 nwi 1  
22 D'Orazio, Gina   Cosby 13.87 nwi 5  
23 Smith, Denisha   Cosby 13.94 nwi 5  
24 Seymore, Asia   Tallwood 13.95 nwi 5  
25 Smith, Katrina   Menchville 14.03 nwi 6  
26 Lightfoot-Frank, Eryn   Green Run 14.07 nwi 7  
27 Adkins, Charnelle   John Randolph Tu 14.11 nwi 4  
28 McKnight, Jade   Oscar Smith 14.13 nwi 4  
29 Price, Alexis   Wilson 14.14 nwi 7  
30 Robertson, Bria   John Randolph Tu 14.21 nwi 3  
31 Hatten, Chelsea   Hanover 14.23 nwi 3  
31 white, deniesha   Green Run 14.23 nwi 1  
33 Wilkins, Aja   Churchland 14.25 nwi 2  
34 Moore, Marina   Tallwood 14.26 nwi 3  
34 Glover, Alana   King's Fork 14.26 nwi 2  
36 McDaniels, Jade   Matthew Maury 14.33 nwi 1  
37 Fritz, Megan   Hanover 14.37 nwi 3  
38 Phillips, Kelsey   Mills E Godwin 14.39 nwi 2  
39 Banks, Ricki   Oscar Smith 14.43 nwi 2  
40 Blackwell, Cayla   Menchville 14.45 nwi 7  
41 Desadier, Victoria   Hickory 14.55 nwi 4  
42 Horne, Erica   Hampton 14.56 nwi 3  
43 Branch, Verna   Matthew Maury 14.57 nwi 1  
44 Carter, Jordan   Cosby 14.62 nwi 4  
45 Harrison, Chelsea   Deep Creek 14.65 nwi 4  
46 McCadden, Lauren   Lake Taylor 15.20 nwi 2  
47 Bethany, Tiffany   Hampton 15.21 nwi 2  
48 Lewis, Amirrah   Oscar Smith 15.28 nwi 1  
49 Veasley, Alexis   Hickory 15.29 nwi 4  
50 Willis, Camesha   Woodside 15.73 nwi 1  
51 Hammond, Terrihannah   King's Fork 16.20 nwi 1  
52 Wood, Shaquesha   King's Fork 16.28 nwi 1  
 
Womens 100m HS Silver Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Ferrell, Krista   Lafayette 13.22 nwi 4  
2 Porter, Kiara   Tabb 13.40 nwi 4  
3 Kelly, Paige   Bishop Sullivan 13.82 nwi 4  
4 Robus, Renee   Bishop Sullivan 14.10 nwi 3  
5 Epps, Frankie   Jamestown 14.32 nwi 4  
6 Brown, Deasia   Lafayette 14.63 nwi 4  
7 Edwards, Raeven   Jamestown 14.69 nwi 4  
8 Chelsey, Maya   Bishop Sullivan 14.98 nwi 3  
9 Blunt, Sophia   Greenbrier Chris 15.03 nwi 2  
10 Langer, Sarah   St. Mary's Ryken 15.30 nwi 3  
11 Lambert, Lanita   Calvary Christia 15.40 nwi 1  
12 Derse, Emily   Jamestown 15.56 nwi 3  
13 Owens, Rachel   Greenbrier Chris 15.57 nwi 1  
14 Adams, Barbrianna   Norfolk Academy 15.58 nwi 2  
15 Griffin, Ca'ryn   St. Mary's Ryken 15.59 nwi 2  
16 Riddick, Nia   Calvary Christia 15.61 nwi 1  
17 Lane, Savannah   Maggie L Walker 15.66 nwi 3  
18 Ward, Semora   Hampton Christia 15.68 nwi 3  
19 Johnson, Molaina   Calvary Christia 15.68 nwi 2  
20 Sessoms, Jessica   Lafayette 16.05 nwi 4  
21 Wheeler, Alyssa   Richmond Christi 16.36 nwi 2  
22 Bredemeier, Victoria   Richmond Christi 17.87 nwi 2  
23 Roark, Mackenzie   Richmond Christi 18.35 nwi 2  
-- Pierce, Ariana   Currituck County DQ nwi 3  
 
Womens 200m HS Blue Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Tyson, Keilah   Western Branch 24.54 nwi 9  
2 Minkins, Tania   Menchville 24.67 nwi 7  
3 Williams, Monica   Green Run 24.73 nwi 9  
4 Taylor, Taranisha   Western Branch 25.10 nwi 8  
5 Brown, Qualitra   King's Fork 25.35 nwi 9  
6 Ewing, Jessica   Tallwood 25.63 nwi 9  
7 Townsend, Jazmen   Grassfield 25.66 nwi 9  
8 Ellick, Tiffany   Western Branch 25.69 nwi 5  
9 McCants, Brittney   Kempsville 25.74 nwi 8  
10 Ford Holland, Siobhan   Thomas Dale 25.76 nwi 9  
11 Payne, Piarrah   Deep Creek 25.82 nwi 9  
12 Harris-quillen, Imani   Swenson Arts & T 26.17 nwi 9  
13 Mitchell, Shanice   Heritage (Newpor 26.38 nwi 8  
14 Scott, Desi   Prince George 26.60 nwi 7  
15 Sessoms, Ashley   Hampton 26.64 nwi 8  
16 Shufford, Jenira   Heritage (Newpor 26.70 nwi 8  
17 Perry, Brittnee   Grassfield 26.75 nwi 7  
18 Culver, Sierra   Green Run 26.88 nwi 7  
19 Banks, Ivory   Cosby 26.89 nwi 5  
20 Keller, Kaytlen   Mills E Godwin 26.97 nwi 7  
21 Alston, Brittany   Phoebus 27.06 nwi 8  
22 Mckienzie, Kaydianne   Phoebus 27.12 nwi 6  
23 Harper, Samantha   Hickory 27.30 nwi 6  
24 Farmer, Kendra   Heritage (Newpor 27.74 nwi 4  
25 D'Orazio, Gina   Cosby 27.76 nwi 5  
26 Gilliam, Justina   Phoebus 27.76 nwi 5  
27 Staton-Farrell, Danielle   Woodside 27.79 nwi 5  
28 Hicks, Amy   Swenson Arts & T 27.92 nwi 5  
29 Wilson, Christal   Grassfield 28.01 nwi 4  
30 Jones, Mashea   Churchland 28.22 nwi 1  
31 Brown, Bria   Churchland 28.28 nwi 1  
32 Wright, Jayee   Swenson Arts & T 28.30 nwi 7  
33 Williams, Allison   John Randolph Tu 28.36 nwi 3  
34 Carter, Jordan   Cosby 28.41 nwi 3  
35 Glover, Alana   King's Fork 28.50 nwi 3  
36 Fritz, Megan   Hanover 28.60 nwi 6  
37 Harrington, Claire   Oscar Smith 28.66 nwi 3  
38 Branch, Verna   Matthew Maury 29.16 nwi 1  
39 Walker, Marlisa   Deep Creek 29.20 nwi 7  
40 McDaniels, Jade   Matthew Maury 29.21 nwi 1  
41 Tolerson, Traychelle   Tallwood 29.29 nwi 2  
42 Owens, Johnnie   Hampton 29.30 nwi 3  
43 Carmichael, Sydney   Hickory 29.68 nwi 2  
44 Calhoun, Sarah   Mills E Godwin 30.19 nwi 2  
45 Desadier, Victoria   Hickory 30.26 nwi 3  
46 Adkins, Charnelle   John Randolph Tu 30.54 nwi 5  
47 Nosrati, Mina   John Randolph Tu 30.71 nwi 2  
48 Brown, Geoquasha   Hampton 30.82 nwi 4  
49 Lewis, Amirrah   Oscar Smith 30.85 nwi 2  
50 McCadden, Lauren   Lake Taylor 31.26 nwi 2  
 
Womens 200m HS Silver Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Ferrell, Krista   Lafayette 26.29 nwi 4  
2 Porter, Kiara   Tabb 26.45 nwi 4  
3 Kelly, Paige   Bishop Sullivan 27.96 nwi 4  
4 Swann, Denisha   Lafayette 28.93 nwi 3  
5 Robus, Renee   Bishop Sullivan 29.13 nwi 2  
6 Carter, Rashauna   Northumberland 29.24 nwi 3  
7 Brown, Deasia   Lafayette 29.31 nwi 3  
8 Williams, Claire   Maggie L Walker 29.60 nwi 4  
9 Hamm, Shelby   Jamestown 29.96 nwi 3  
10 Derse, Emily   Jamestown 30.25 nwi 3  
11 Pierce, Ariana   Currituck County 30.32 nwi 3  
12 Blunt, Sophia   Greenbrier Chris 30.84 nwi 2  
13 Johnson, Molaina   Calvary Christia 31.20 nwi 2  
14 Lambert, Lanita   Calvary Christia 31.80 nwi 1  
15 Ward, Semora   Hampton Christia 31.97 nwi 2  
16 Owens, Rachel   Greenbrier Chris 32.26 nwi 1  
17 Riddick, Nia   Calvary Christia 32.51 nwi 1  
18 Sicard, Sarah   Bishop Sullivan 32.65 nwi 2  
19 Griffin, Ca'ryn   St. Mary's Ryken 32.95 nwi 2  
20 Lane, Savannah   Maggie L Walker 33.16 nwi 3  
21 Wheeler, Alyssa   Richmond Christi 34.26 nwi 1  
22 Son, Yoona   St. Mary's Ryken 37.55 nwi 1  
23 Clark, Sara   Richmond Christi 37.64 nwi 1  
24 Bredemeier, Victoria   Richmond Christi 37.85 nwi 1  
 
Womens 400m HS Blue Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Robinson, Cydney   Churchland 56.45 8  
2 Scott, Desi   Prince George 57.47 8  
3 Brown, Qualitra   King's Fork 57.59 8  
4 Tito, Claire   John Randolph Tu 57.85 7  
5 Sessoms, Ashley   Hampton 58.21 8  
6 Williams, Shakia   Western Branch 58.69 8  
7 Utley, Chelsea   Green Run 59.13 7  
8 Lassiter, Shamia   Western Branch 59.25 4  
9 Alston, Brittany   Phoebus 59.80 7  
10 Banks, Ivory   Cosby 1:01.00 7  
11 Gilliam, Justina   Phoebus 1:01.17 5  
12 Welch, Grace   Matthew Maury 1:01.32 7  
13 Williams, Brianna   Menchville 1:02.91 6  
14 Collins, Shaniece   Oscar Smith 1:02.95 6  
15 Staton-Farrell, Danielle   Woodside 1:03.15 5  
16 Kirby, Bianca   Green Run 1:03.24 6  
17 Wilson, Charity   Grassfield 1:03.34 7  
18 Perry, Makala   Churchland 1:03.62 1  
19 Fitz, Apryl   Oscar Smith 1:03.84 4  
20 Thomas, JaCoya   Menchville 1:04.20 6  
21 Williams, Allison   John Randolph Tu 1:04.44 1  
22 Wheeler, Shannon   Mills E Godwin 1:04.61 5  
23 Ore, Ashley   Grassfield 1:05.38 3  
24 Marsh, Zakera   Tallwood 1:05.42 6  
25 Anderson, Alina   Deep Creek 1:05.95 2  
26 Fritz, Megan   Hanover 1:06.48 6  
27 kinzey, carly   First Colonial 1:06.79 5  
28 Matais, Katherine   Western Branch 1:06.80 4  
29 Tandy, Kristina   Hickory 1:06.98 6  
30 Shearin, Myeesha   Deep Creek 1:07.20 3  
31 Washington, Lauryn   King's Fork 1:07.23 1  
32 Calhoun, Sarah   Mills E Godwin 1:07.25 4  
33 Vinston, Ashley   Hampton 1:07.54 4  
34 Perry, Dya'mond   Tallwood 1:07.95 2  
35 Sanders, Divine   Grassfield 1:08.34 3  
36 Graham, Alexis   Hanover 1:08.63 4  
37 Cooper, Mallory   Tallwood 1:08.98 2  
38 Horvat, Amanda   Wilson 1:09.09 3  
39 Nosrati, Mina   John Randolph Tu 1:09.13 2  
40 Carmichael, Sydney   Hickory 1:09.43 3  
41 Robinson, Antonia   Deep Creek 1:10.66 3  
42 Mullins, Tayana   Kempsville 1:10.89 3  
43 Murrin, Savannah   Cosby 1:10.90 2  
44 Heckstall, Kira   Churchland 1:11.13 1  
45 Brown, Brittany   Oscar Smith 1:12.09 3  
46 Mowchan, Jenny   Cosby 1:12.68 4  
47 Selfrige, Ebone   Lake Taylor 1:25.33 7  
 
Womens 400m HS Silver Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Porter, Kiara   Tabb 59.41 3  
2 Clarke, Courtney   Currituck County 1:03.67 3  
3 Johnson, Alison   Richmond Christi 1:04.69 3  
4 Paul, Lauren   Maggie L Walker 1:04.90 3  
5 Williams, Claire   Maggie L Walker 1:05.19 3  
6 Velloney, Hannah   Greenbrier Chris 1:06.07 1  
7 Derse, Emily   Jamestown 1:07.00 3  
8 Arthur, Ashli   Currituck County 1:09.25 2  
9 Vincente, Danielle   Lafayette 1:09.28 2  
10 Morning, Mia   Lafayette 1:10.82 3  
11 Starbuck, Elizabe   Lafayette 1:11.10 2  
12 Carter, Rashauna   Northumberland 1:12.56 2  
13 Mitchell, Tatyanna   Northumberland 1:14.15 2  
14 Styles, Elizabeth   St. Mary's Ryken 1:18.10 1  
15 Christman, Allie   Richmond Christi 1:20.25 2  
16 Son, Yoona   St. Mary's Ryken 1:28.41 1  
 
Womens 800m HS Blue Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Sanders, Mary Katherine   Western Branch 2:21.30 1  
2 Tito, Claire   John Randolph Tu 2:24.59 1  
3 Hymon, Lauren   Western Branch 2:25.71 1  
4 Gordon, Anna   Hanover 2:27.57 1  
5 Welch, Grace   Matthew Maury 2:27.97 1  
6 Bishop, Katie   Western Branch 2:29.95 1  
7 Klein, Abby   Mills E Godwin 2:32.23 1  
8 Vaughn, Alexis   Heritage (Newpor 2:33.09 1  
9 Wirz, Elena   Cosby 2:33.91 1  
10 Brown-Bradshaw, Diamond   Churchland 2:34.29 1  
11 Hatton, Kanitra   Churchland 2:35.80 1  
12 Yerian, Jordan   Mills E Godwin 2:36.62 1  
13 Davis, Tiara   Lake Taylor 2:37.91 1  
14 Miranda, Bria   Grassfield 2:38.26 1  
15 Holmes, Renee   Lake Taylor 2:38.35 1  
16 Sweeney, Rebecca   Cosby 2:38.70 1  
17 Smith-alexander, Phyli   Swenson Arts & T 2:40.10 1  
18 Williams, Alexis   Green Run 2:40.36 1  
19 Lyons, Sarah   Mills E Godwin 2:40.48 1  
20 Sepelyak, Caitlin   Cosby 2:43.19 1  
21 Lott, Jasmine   Heritage (Newpor 2:43.96 1  
22 Mantzouranis, Krystina   Tallwood 2:44.49 1  
23 Cooper, Brittany   Hampton 2:44.66 1  
24 Vickers, Tina   Gloucester 2:45.83 1  
25 Spicer, Teozonae   Oscar Smith 2:47.62 1  
26 Astrobe, Simone   Green Run 2:48.39 1  
27 Carrington, Mia   Tallwood 2:50.43 1  
28 Elliott, Jasmine   Oscar Smith 2:51.44 1  
29 Coleman, Corey   Woodside 2:55.05 1  
30 Myles, Te'Shaibrah   King's Fork 3:00.68 1  
31 Osborn, Kayla   Hickory 3:04.09 1  
32 Pena, Jasmine   Menchville 3:10.63 1  
33 Richardson, Chelsa   Menchville 3:14.27 1  
34 Lamb, Keristan   King's Fork 3:21.32 1  
35 Parks, Kortnie   Churchland 3:39.65 1  
 
Womens 800m HS Silver Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Unknown Athlete   Maggie L Walker 2:17.73 1  
2 Peterson, Heidi   Lafayette 2:25.89 1  
3 Dinning, Emily   Stonebridge 2:27.18 1  
4 Latimer, Emily   Currituck County 2:27.86 1  
5 Unknown Athlete   Maggie L Walker 2:30.01 1  
6 Gower, Emily   Norfolk Academy 2:31.24 1  
7 Rose, Caroline   Maggie L Walker 2:32.45 1  
8 Underwood, Maggie   Jamestown 2:33.03 1  
9 Brooks, Jennifer   Lafayette 2:36.28 1  
10 Morelli, Joanna   Walsingham Acade 2:42.54 1  
11 Suzuki, Kimiko   Norfolk Academy 2:43.64 1  
12 Bland, Mollie   Lafayette 2:44.58 1  
13 Chako, Hannah   Norfolk Academy 2:46.59 1  
14 Byrnes, Rachael   St. Mary's Ryken 2:46.91 1  
15 Murree, Rachel   St. Mary's Ryken 2:47.50 1  
16 Paglirulo, Laura   St. Mary's Ryken 2:47.84 1  
17 Ward, Lauren   Currituck County 2:49.19 1  
18 Mitchell, Tatyanna   Northumberland 2:50.65 1  
19 Sisk, Cailin   Broadwater Acade 2:51.82 1  
20 Jenkins, Kimi   Richmond Christi 3:12.73 1  
21 Roark, Kylea   Richmond Christi 3:16.21 1  
 
Womens 1600m HS Blue Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Lawrence, Maggie   Wilson 5:15.77 1  
2 Tomlin, Amanda   Prince George 5:23.29 1  
3 Gordon, Anna   Hanover 5:23.48 1  
4 Powell, Elizabeth   Mills E Godwin 5:23.51 1  
5 Wynn, Natalie   Western Branch 5:24.37 1  
6 Burton, Courtney   Mills E Godwin 5:33.93 1  
7 Anderson, Morgan   First Colonial 5:35.64 1  
8 Menefee, Anne   Mills E Godwin 5:38.47 1  
9 Marshall, Emily   Prince George 5:44.05 1  
10 Cullen, Amanda   Grassfield 5:46.41 1  
11 McDonald, Madison   Matthew Maury 5:46.94 1  
12 Ledbetter, Mekenna   Tallwood 5:47.78 1  
13 Murphy, Morgan   Hickory 5:48.03 1  
14 Worrall, Victoria   Phoebus 5:52.86 1  
15 McClellan, Emily   Western Branch 5:56.38 1  
16 Carrington, Mia   Tallwood 6:03.91 1  
17 Vasiloff, Christina   Tallwood 6:06.42 1  
18 Rounds, Tyra   Grassfield 6:10.16 1  
19 Leathrum, Colleen   Oscar Smith 6:11.18 1  
20 Cartaya, Victoria   Menchville 6:11.48 1  
21 Burdick, Kellie   Hickory 6:13.51 1  
22 Washington, Lark   King's Fork 6:21.71 1  
23 Gray, Brittany   Menchville 6:22.16 1  
24 Hogge, Megan   Gloucester 6:22.56 1  
25 Bryant, Jessica   Woodside 6:23.14 1  
26 Wilson, Rebecca   John Randolph Tu 6:26.74 1  
27 Corder, Erica   Woodside 6:37.09 1  
28 Parker, Caroline   Gloucester 6:41.01 1  
29 Moore, Erinn   Lake Taylor 6:54.74 1  
30 Richardson, Chelsa   Menchville 7:11.66 1  
31 Williams, Bria   Churchland 7:14.65 1  
32 Mitchell, Ashlee   Churchland 7:43.79 1  
33 Ponce, Brenda   Matthew Maury 8:06.95 1  
34 Lindsey, Asia   Green Run 9:34.84 1  
 
Womens 1600m HS Silver Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Peterson, Heidi   Lafayette 5:20.23 1  
2 Schick, Clarissa   Maggie L Walker 5:22.58 1  
3 Dinning, Emily   Stonebridge 5:28.49 1  
4 Unknown Athlete   Maggie L Walker 5:35.20 1  
5 Bird, Emily   Maggie L Walker 5:36.01 1  
6 Temple, Kelsey   Currituck County 5:42.60 1  
7 Underwood, Maggie   Jamestown 5:48.88 1  
8 Ardiff, Lindsay   Maggie L Walker 5:51.96 1  
9 Chako, Hannah   Norfolk Academy 6:07.38 1  
10 Paglirulo, Laura   St. Mary's Ryken 6:09.59 1  
11 Demmerle, Amanda   Greenbrier Chris 6:10.15 1  
12 Sisk, Cailin   Broadwater Acade 6:17.01 1  
13 Murree, Rachel   St. Mary's Ryken 6:24.97 1  
14 Beck, Kristen   St. Mary's Ryken 6:47.39 1  
 
Womens 3200m HS Blue Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Moye, Megan   Cosby 11:09.42 1  
2 Lawrence, Maggie   Wilson 11:21.04 1  
3 Wood, Katie   Mills E Godwin 11:45.55 1  
4 Kissel, Rachel   Hickory 11:48.92 1  
5 Redd, Alaina   Cosby 11:58.56 1  
6 Justice, Alexandra   Western Branch 12:01.02 1  
7 Tomlin, Amanda   Prince George 12:16.03 1  
8 Marshall, Emily   Prince George 12:37.98 1  
9 Worrall, Victoria   Phoebus 12:39.41 1  
10 Justice, Jaquelin   Western Branch 12:42.04 1  
11 McDonald, Madison   Matthew Maury 12:42.90 1  
12 Ledbetter, Mekenna   Tallwood 12:49.51 1  
13 Dalton, Erin   Mills E Godwin 13:13.60 1  
14 Phillips, Emily   Cosby 13:17.53 1  
15 Gray, Brittany   Menchville 13:19.06 1  
16 Vasiloff, Christina   Tallwood 13:23.30 1  
17 Zadrazil, Juliette   Western Branch 13:29.43 1  
18 Gardner, Molly   Mills E Godwin 14:05.10 1  
19 Anderson, Danielle   Menchville 14:15.60 1  
20 Hogge, Megan   Gloucester 14:16.78 1  
21 Neeson, Shelby   Tallwood 14:33.68 1  
22 Parker, Caroline   Gloucester 14:41.89 1  
23 Ponce, Brenda   Matthew Maury 18:44.21 1  
 
Womens 3200m HS Silver Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Unknown Athlete   Maggie L Walker 11:54.37 1  
2 Newcomb, Caroline   Maggie L Walker 11:58.34 1  
3 Kingma, Kelly   Bruton 12:01.45 1  
4 Dobosy, Becky   Lafayette 12:09.83 1  
5 Temple, Kelsey   Currituck County 12:27.81 1  
6 Pickering, Elizabeth   Maggie L Walker 13:03.92 1  
7 Goodfellow, Laura   Maggie L Walker 13:07.91 1  
8 Antongnozzi, Tiffany   Jamestown 13:08.64 1  
9 Demmerle, Amanda   Greenbrier Chris 13:20.22 1  
10 Winthrop, Jane   Jamestown 13:24.81 1  
11 Byrnes, Rachael   St. Mary's Ryken 13:48.39 1  
12 Murree, Rachel   St. Mary's Ryken 13:50.61 1  
13 Styles, Elizabeth   St. Mary's Ryken 14:46.43 1  
 
Womens 100m Hurdles HS Blue Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gray, Desmonae   Western Branch 15.17 6  
2 Thomas, Camille   Western Branch 15.66 6  
3 Lassiter, Shamia   Western Branch 16.18 6  
4 Ransaw, Renay   Hampton 16.64 6  
5 Porter, Johniqua   Lakeland 16.90 6  
6 Mebane, Courtney   Tallwood 17.27 5  
7 Powell, Kelsey   Cosby 17.51 5  
8 Soler, Jasmine   Wilson 17.78 5  
9 Olivia, Cameron   Green Run 17.80 6  
10 Washington, Aleshia   Kempsville 18.39 4  
11 Gatling, Monique   Churchland 18.41 1  
12 Blount, Crystal   Tallwood 18.48 5  
13 Thompson, Alexis   Grassfield 18.50 4  
14 Hill, Bria   Churchland 18.86 2  
15 Wilson, Monica   I C Norcom 19.08 6  
16 Turkiewicz, Anika   Oscar Smith 19.17 5  
17 Pruitt, Akiah   Menchville 19.24 5  
18 Hicks, Amy   Swenson Arts & T 19.27 4  
19 Hickman, Melinda   King's Fork 19.43 4  
20 Brown, Danielle   Oscar Smith 19.71 3  
21 Guzman, Nelsylvia   First Colonial 19.76 3  
22 Wright, Donye   First Colonial 19.79 3  
23 Govans, Tyeshia   Prince George 20.37 4  
24 Gulledge, Brianah   Churchland 20.69 1  
25 Migliazzo, Nicole   Cosby 20.71 3  
26 Minczuk, Katie   Cosby 21.08 3  
27 Ccegg, Hayley   Green Run 21.33 1  
28 Mura, Miyuki   Tallwood 21.72 2  
29 Cunninghan, Ashley   Menchville 22.42 3  
 
Womens 100m Hurdles HS Silver Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Unknown Athlete   Maggie L Walker 18.29 2  
2 Demyon, Marci   Jamestown 18.55 2  
3 Ameen, Khadijah   Norfolk Academy 18.64 2  
4 Spicer, Cheyenne   Currituck County 19.50 1  
5 Edwards, Raeven   Jamestown 19.54 1  
6 Horne, Kelsey   Maggie L Walker 19.80 2  
7 Jackson, Melanie   Lafayette 20.16 2  
8 Mellman, Emily   Jamestown 20.67 2  
9 Shuman, Michelle   Maggie L Walker 20.82 1  
10 Velloney, Michaela   Greenbrier Chris 20.90 1  
11 Tillis, Chelby   Lafayette 21.26 2  
12 Sallada, Leah   Greenbrier Chris 21.58 1  
13 Nelson, Briana   Lafayette 21.62 2  
 
Womens 300m Hurdles HS Blue Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cooper, Kinyata   Deep Creek 45.63 6  
2 Whitties, Venus   Western Branch 46.72 6  
3 Pinnock, Marressa   Western Branch 47.51 5  
4 Porter, Johniqua   Lakeland 47.85 6  
5 Kearney, Khadeja   Churchland 48.27 1  
6 Epps, Simone   Western Branch 49.03 5  
7 Powell, Kelsey   Cosby 49.22 4  
8 Soler, Jasmine   Wilson 50.07 3  
9 Conde, Mariame   Swenson Arts & T 50.16 5  
10 Wilson, Monica   I C Norcom 50.19 5  
11 Govans, Tyeshia   Prince George 50.29 6  
12 Washington, Aleshia   Kempsville 50.89 4  
13 Wilkinson, Mariah   First Colonial 51.24 5  
14 Mack, Vanessa   Swenson Arts & T 51.42 6  
15 Harper, Amani   Churchland 51.86 6  
16 Knight, Joaunte   Green Run 51.88 5  
17 Gundran, Jada   Tallwood 52.09 3  
18 Turkiewicz, Anika   Oscar Smith 52.24 5  
19 Norman, Tiana   Deep Creek 52.35 4  
20 Bland, Vashti   Hampton 53.19 4  
21 Thompson, Alexis   Grassfield 53.33 4  
22 Hickman, Melinda   King's Fork 53.93 3  
23 Aduma, Niaimani   Phoebus 53.94 6  
24 Dunn, Deonna   Hampton 53.97 4  
25 Elliott, Donae'   Churchland 54.16 1  
26 Sabin, Alicia   Hickory 54.33 4  
27 Carpenter, Alake   Tallwood 54.98 3  
28 Brown, Danielle   Oscar Smith 56.40 3  
29 Parynik, Kailee   Cosby 56.69 2  
30 Livingston, Brittany   King's Fork 56.73 2  
31 Hamilton-Rhodes, Sharnae   Woodside 57.10 1  
32 Wilson, Rebecca   John Randolph Tu 1:01.83 1  
33 Ccegg, Hayley   Green Run 1:05.04 2  
 
Womens 300m Hurdles HS Silver Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Unknown Athlete   Maggie L Walker 50.21 2  
2 Cleveland, Rachelle   Currituck County 51.64 2  
3 Mellman, Emily   Jamestown 52.69 2  
4 Tillis, Chelby   Lafayette 54.04 2  
5 Ameen, Khadijah   Norfolk Academy 54.67 2  
6 Karp, Rebecca   Norfolk Academy 54.80 2  
7 Cummings, Cameron   Jamestown 56.67 1  
8 Apostoles, Megan   Jamestown 56.76 1  
9 Shuman, Michelle   Maggie L Walker 57.40 1  
10 Velloney, Michaela   Greenbrier Chris 57.91 1  
11 Horne, Kelsey   Maggie L Walker 58.05 1  
12 Sallada, Leah   Greenbrier Chris 58.34 1  
13 Nelson, Briana   Lafayette 58.40 2  
-- Jackson, Melanie   Lafayette DQ 2  
 
Womens 4x100m Relay HS Blue Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Ellick, Williams,
Tyson, Taylor
  Western Branch 46.91 3  
2 Wright, Mack,
Harris-q, Gee
  Swenson Arts & T 49.66 3  
3 Moore, Seymore,
Ewing, Hankins
  Tallwood 49.68 3  
4 Lightfoo, Culver,
Cameron, Williams
  Green Run 49.86 3  
5 Glover, Ricks,
Simpson, Brown
  King's Fork 52.82 1  
6 Adkins, Williams,
Robertso, Nosrati
  John Randolph Tu 53.75 1  
7 Lott, Mitchell,
Vaughn, Farmer
  Heritage (Newpor 55.06 2  
8 Desadier, Harper,
Sexton, Fox
  Hickory 55.39 2  
-- Powell, Carter,
Smith, D'Orazio
  Cosby DQ 2  
-- Jones, Brown,
Perry, Mandervi
  Churchland DQ 2  
-- Foreman, Selfrige,
McCadden, Copeland
  Lake Taylor DQ 1  
-- Relay Team   First Colonial DQ 2  
 
Womens 4x100m Relay HS Silver Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Swann, Hundley,
Brown, Brown
  Lafayette 53.95 1  
2 Sicard, Chelsey,
Kelly, Robus
  Bishop Sullivan 54.13 1  
3 Blunt, Velloney,
Sallada, Owens
  Greenbrier Chris 58.94 1  
4 Relay Team   St. Mary's Ryken 1:00.69 1  
5 Roark, Bredemei,
Roark, Wheeler
  Richmond Christi 1:07.24 1  
 
Womens 4x400m Relay HS Blue Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Whitties, Calhoun,
Pinnock, Wright
  Western Branch 4:03.25 3  
2 Utley, Kirby,
Culver, Williams
  Green Run 4:07.78 2  
3 Minkins, Williams,
Thomas, Smith
  Menchville 4:11.04 3  
4 Alston, Mckienzi,
Gilliam, Aduma
  Phoebus 4:11.12 3  
5 Wilson, Ore,
Perry, Wilson
  Grassfield 4:15.50 2  
6 Cooper, Gibbs,
Payne, Anderson
  Deep Creek 4:16.89 2  
7 Bland, Vinston,
Horne, Sessoms
  Hampton 4:19.57 2  
8 Wheeler, Klein,
Powell, Keller
  Mills E Godwin 4:21.88 3  
9 Collins, Banks,
McKnight, Fitz
  Oscar Smith 4:26.96 3  
10 Wirz, Smith,
Sepelyak, Parynik
  Cosby 4:28.09 1  
11 Mantzour, Perry,
Gundran, Ewing
  Tallwood 4:29.66 2  
12 Foreman, Selfrige,
Davis, Harper
  Lake Taylor 4:34.58 2  
13 Hill, Gulledge,
Heckstal, Spicer
  Churchland 4:36.17 2  
 
Womens 4x400m Relay HS Silver Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Wheeler, Schick,
Paul, Spiers
  Maggie L Walker 4:12.46 1  
2 Tillis, Brown,
Ferrell, Jackson
  Lafayette 4:20.65 1  
3 Underwoo, Mellman,
Antongno, Hamm
  Jamestown 4:27.71 1  
4 Arthur, Clarke,
Ward, Contrera
  Currituck County 4:40.54 1  
5 McComas, Johnson,
Jenkins, Christma
  Richmond Christi 4:41.69 1  
 
Womens 4x800m Relay HS Blue Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Mills E Godwin 10:04.28 1  
2 Govans, Scott,
Marshall, Tomlin
  Prince George 10:08.30 1  
3 Harris-q, Mack,
Conde, Gee
  Swenson Arts & T 10:15.58 1  
4 Marsh, Vasiloff,
Mebane, Ledbette
  Tallwood 10:27.57 1  
5 Hatton, Charles,
Brown-Br, Bell
  Churchland 10:48.92 1  
6 Relay Team   Green Run 10:53.51 1  
7 Kissel, Burdick,
Osborn, Murphy
  Hickory 11:09.40 1  
8 Relay Team   Woodside 11:10.78 1  
9 Relay Team   Menchville 11:14.05 1  
10 Tsetsila, Myles,
Hickman, Washingt
  King's Fork 11:44.78 1  
 
Womens 4x800m Relay HS Silver Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Schick, Spiers,
Paul, Swart
  Maggie L Walker 9:47.82 1  
2 Dobosy, Samaha,
Peterson, Bland
  Lafayette 10:14.78 1  
3 Relay Team   Jamestown 10:35.55 1  
4 Relay Team   Norfolk Academy 10:47.03 1  
5 Temple, Ward,
Rowe, Latimer
  Currituck County 11:04.78 1  
6 Byrnes, Murree,
Paglirul, Styles
  St. Mary's Ryken 11:30.79 1  
 
Womens Shot Put HS Blue Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cobb, Sydni   Western Branch 37-08.50(11.49m) 1  
2 Howell, Kiara   Grassfield 36-08.50(11.19m) 1  
3 Isham, Alyssa   Prince George 36-01.00(11.00m) 1  
4 Banks, Jazmine   Gloucester 35-09.00(10.90m) 1  
5 Goodwyn, Yvonne   Matthew Maury 35-00.00(10.67m) 1  
6 Poore, Talitha   Wilson 34-04.00(10.46m) 1  
7 Kittek, Kayla   Grassfield 33-05.75(10.20m) 1  
8 Foster, Allison   Douglas Freeman 32-03.00(9.83m) 1  
9 Edwards, Logan   Cosby 32-02.00(9.80m) 1  
10 Moore, Latticia   Prince George 31-05.50(9.59m) 1  
11 Kinchlow, Chloe   Deep Creek 31-02.00(9.50m) 1  
12 Ricks, Renikqua   King's Fork 31-01.75(9.49m) 1  
13 Brookins, Dymon   First Colonial 30-08.75(9.37m) 1  
14 Howell, Navia   Grassfield 30-04.00(9.25m) 1  
15 Parker, Courtney   Cosby 28-10.75(8.81m) 1  
16 Ford, Miraj   Menchville 28-06.50(8.70m) 1  
17 Copeland, Brittany   Lake Taylor 27-04.00(8.33m) 1  
18 Marin, Jackie   Deep Creek 26-10.75(8.20m) 1  
19 Simmons, Bonita   King's Fork 26-04.25(8.03m) 1  
20 Kirby, Bianca   Green Run 25-10.00(7.87m) 1  
21 Bingham, Whitney   First Colonial 25-00.50(7.63m) 1  
22 Macaluso, Miranda   Kempsville 24-10.00(7.57m) 1  
23 Brown, Miranda   Kempsville 24-05.00(7.44m) 1  
24 Knight, Joaunte   Green Run 24-04.50(7.43m) 1  
25 Jarrett, Ciera   Matthew Maury 24-01.00(7.34m) 1  
26 Livingston, Jasmine   King's Fork 23-10.50(7.28m) 1  
27 Deckert, Leann   Cosby 23-07.75(7.21m) 1  
28 Dutschmann, Elle   Tallwood 23-04.50(7.12m) 1  
29 Mcary, Brianna   Menchville 23-03.50(7.10m) 1  
30 Gwin, Anjelika   Kempsville 23-01.25(7.04m) 1  
31 Aghaebrahim, Marjan   Mills E Godwin 23-00.00(7.01m) 1  
32 Howell, Alisha   Deep Creek 22-08.00(6.91m) 1  
33 Lyons, Gabby   Mills E Godwin 22-04.25(6.81m) 1  
34 Brown-Bradshaw, Diamond   Churchland 22-00.25(6.71m) 1  
35 Lambson, Jana   Green Run 22-00.00(6.71m) 1  
36 Spicer, Ronesia   Churchland 21-04.50(6.52m) 1  
37 Clark, Rachel   Tallwood 21-04.00(6.50m) 1  
38 Lucas, Haley   Gloucester 21-00.25(6.41m) 1  
39 Chandler, Lamisha   Hampton 20-08.00(6.30m) 1  
40 Faig, Margeaux   Mills E Godwin 18-01.50(5.52m) 1  
41 Gatling, Monique   Churchland 17-10.00(5.44m) 1  
 
Womens Shot Put HS Silver Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 James, Andrea   Lafayette 32-03.75(9.85m) 1  
2 Jimmerson, Dominique   Lafayette 31-04.00(9.55m) 1  
3 Karp, Rebecca   Norfolk Academy 25-06.25(7.78m) 1  
4 Canaday, Nikia   Lafayette 25-05.00(7.75m) 1  
5 Seldon, Darlkita   Northumberland 25-02.50(7.68m) 1  
6 Partridge, Sarah   Maggie L Walker 24-09.00(7.54m) 1  
7 Taliaferro, Nicole   Jamestown 23-03.50(7.10m) 1  
8 Sizemore, Jessica   St. Mary's Ryken 22-03.25(6.79m) 1  
9 Weekley, Jewel   Richmond Christi 21-04.25(6.51m) 1  
10 Anderson, Bailey   Greenbrier Chris 19-07.25(5.98m) 1  
11 Bredemeier, Victoria   Richmond Christi 17-02.25(5.24m) 1  
12 O'Connell, Erin   Walsingham Acade 15-04.00(4.67m) 1  
13 Cryan, Aia   St. Mary's Ryken 15-02.00(4.62m) 1  
14 Kim, Bo-Yoon   St. Mary's Ryken 14-01.00(4.29m) 1  
 
Womens Discus HS Blue Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Howell, Kiara   Grassfield 118-05(36.09m) 1  
2 Isham, Alyssa   Prince George 108-00(32.92m) 1  
3 Howell, Navia   Grassfield 106-11(32.59m) 1  
4 Burruss, Courtney   John Randolph Tu 105-11(32.28m) 1  
5 Moore, Latticia   Prince George 105-07(32.18m) 1  
6 Simpson, Megan   King's Fork 96-09(29.49m) 1  
7 Edwards, Logan   Cosby 96-04(29.36m) 1  
8 Parker, Courtney   Cosby 95-02(29.01m) 1  
9 Cobb, Sydni   Western Branch 93-06(28.50m) 1  
10 Kittek, Kayla   Grassfield 86-00(26.21m) 1  
11 Kinchlow, Chloe   Deep Creek 84-05(25.73m) 1  
12 Simmons, Bonita   King's Fork 79-09(24.31m) 1  
13 Scheberger, Beckett   Matthew Maury 77-08(23.67m) 1  
14 Goodwyn, Yvonne   Matthew Maury 76-05(23.29m) 1  
15 Poore, Talitha   Wilson 75-03(22.94m) 1  
16 Banks, Jazmine   Gloucester 75-02(22.91m) 1  
17 Lyons, Gabby   Mills E Godwin 71-11(21.92m) 1  
18 Ford, Miraj   Menchville 71-06(21.79m) 1  
19 Sherill, Shaila   Hampton 70-11(21.62m) 1  
20 Aghaebrahim, Marjan   Mills E Godwin 69-02(21.08m) 1  
21 Marin, Jackie   Deep Creek 65-10(20.07m) 1  
22 Faig, Margeaux   Mills E Godwin 65-04(19.91m) 1  
23 Mcary, Brianna   Menchville 64-09(19.74m) 1  
24 Gundry, Devon   Cosby 63-01(19.23m) 1  
25 Spicer, Ronesia   Churchland 62-03(18.97m) 1  
26 Dutschmann, Elle   Tallwood 62-01(18.92m) 1  
27 Howell, Alisha   Deep Creek 60-09(18.52m) 1  
28 Gwin, Anjelika   Kempsville 59-03(18.06m) 1  
29 Chandler, Lamisha   Hampton 58-08(17.88m) 1  
30 Jarrett, Ciera   Matthew Maury 58-06(17.83m) 1  
31 Gatling, Monique   Churchland 56-09(17.30m) 1  
32 Brookins, Dymon   First Colonial 54-11(16.74m) 1  
33 Lucas, Haley   Gloucester 52-02(15.90m) 1  
34 Hughes, Jakia   Kempsville 51-08(15.75m) 1  
35 Brown, Miranda   Kempsville 50-05(15.37m) 1  
36 Parks, Kortnie   Churchland 48-02(14.68m) 1  
37 Marsh, Zakera   Tallwood 43-04(13.21m) 1  
38 Miskel, Epiphanie   Tallwood 40-10(12.45m) 1  
 
Womens Discus HS Silver Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Van Hise, Jessica   Currituck County 96-01(29.29m) 1  
2 James, Andrea   Lafayette 89-09(27.36m) 1  
3 Jimmerson, Dominique   Lafayette 85-04(26.01m) 1  
4 Karp, Rebecca   Norfolk Academy 72-07(22.12m) 1  
5 Taliaferro, Nicole   Jamestown 67-03(20.50m) 1  
6 Ward, Semora   Hampton Christia 66-09(20.35m) 1  
7 Partridge, Sarah   Maggie L Walker 66-04(20.22m) 1  
8 Canaday, Nikia   Lafayette 61-05(18.72m) 1  
9 Weekley, Jewel   Richmond Christi 61-02(18.64m) 1  
10 Anderson, Bailey   Greenbrier Chris 60-04(18.39m) 1  
11 Robinson, Jackie   Jamestown 59-10(18.24m) 1  
12 Sallada, Leah   Greenbrier Chris 57-05(17.50m) 1  
13 Sizemore, Jessica   St. Mary's Ryken 56-09(17.30m) 1  
14 O'Connell, Erin   Walsingham Acade 53-09(16.38m) 1  
15 Cryan, Aia   St. Mary's Ryken 44-05(13.54m) 1  
16 Bredemeier, Victoria   Richmond Christi 43-05(13.23m) 1  
17 Kim, Bo-Yoon   St. Mary's Ryken 40-11(12.47m) 1  
 
Womens High Jump HS Blue Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Utley, Chelsea   Green Run 5-04.00(1.63m) 1  
2 Denmark, Teiara   First Colonial 5-02.00(1.57m) 1  
3 Mebane, Courtney   Tallwood 5-02.00(1.57m) 1  
4 Calhoun, Alana   Western Branch 5-02.00(1.57m) 1  
5 Aduma, Niaimani   Phoebus 5-00.00(1.52m) 1  
10 Scheese, Taylor   Wilson 4-10.00(1.47m) 1  
10 Moore, Marina   Tallwood 4-10.00(1.47m) 1  
12 Dolson, Shanice   Churchland 4-10.00(1.47m) 1  
6 Simpson, Megan   King's Fork 4-10.00(1.47m) 1  
7 Payne, Piarrah   Deep Creek 4-10.00(1.47m) 1  
7 Roberts, Christen   Grassfield 4-10.00(1.47m) 1  
7 Norman, Tiana   Deep Creek 4-10.00(1.47m) 1  
13 Minczuk, Katie   Cosby 4-08.00(1.42m) 1  
13 Adams, Tavia   Menchville 4-08.00(1.42m) 1  
13 Carpenter, Alake   Tallwood 4-08.00(1.42m) 1  
16 Keller, Kaytlen   Mills E Godwin 4-06.00(1.37m) 1  
16 Gundran, Jada   Tallwood 4-06.00(1.37m) 1  
16 Tomlin, Amanda   Prince George 4-06.00(1.37m) 1  
16 Pugh, Ayana   Lakeland 4-06.00(1.37m) 1  
16 Charles, Donjah   Churchland 4-06.00(1.37m) 1  
16 Fritz, Megan   Hanover 4-06.00(1.37m) 1  
16 Wirz, Elena   Cosby 4-06.00(1.37m) 1  
16 Wagner, Evan   Gloucester 4-06.00(1.37m) 1  
24 Migliazzo, Nicole   Cosby 4-04.00(1.32m) 1  
24 Courtney, Kendra   Menchville 4-04.00(1.32m) 1  
24 Williams, Brianna   Menchville 4-04.00(1.32m) 1  
24 Branch, Verna   Matthew Maury 4-04.00(1.32m) 1  
24 Knight, Mechelle   Lakeland 4-04.00(1.32m) 1  
-- Gulledge, Brianah   Churchland NH(--) 1  
-- Lee, Javette   Western Branch NH(--) 1  
-- Marshall, Emily   Prince George NH(--) 1  
-- Burton, Courtney   Mills E Godwin NH(--) 1  
-- Sexton, Brianna   Hickory NH(--) 1  
 
Womens High Jump HS Silver Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Zimmerman, Christina   Lafayette 4-10.00(1.47m) 1  
2 Cleveland, Rachelle   Currituck County 4-10.00(1.47m) 1  
3 Arthur, Ashli   Currituck County 4-08.00(1.42m) 1  
4 Hundley, Nicole   Lafayette 4-08.00(1.42m) 1  
5 Robus, Renee   Bishop Sullivan 4-06.00(1.37m) 1  
5 Nelson, Briana   Lafayette 4-06.00(1.37m) 1  
7 Velloney, Michaela   Greenbrier Chris 4-06.00(1.37m) 1  
8 Ameen, Khadijah   Norfolk Academy 4-06.00(1.37m) 1  
9 Lane, Savannah   Maggie L Walker 4-06.00(1.37m) 1  
10 Paul, Lauren   Maggie L Walker 4-04.00(1.32m) 1  
-- Langer, Sarah   St. Mary's Ryken NH(--) 1  
-- Beck, Kristen   St. Mary's Ryken NH(--) 1  
-- esch, natalie   Jamestown NH(--) 1  
-- Chelsey, Maya   Bishop Sullivan NH(--) 1  
 
Womens Long Jump HS Blue Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Ransaw, Renay   Hampton 17-06.00(5.33m) nwi 1  
2 Gray, Desmonae   Western Branch 17-03.50(5.27m) nwi 1  
3 Lassiter, Shamia   Western Branch 17-01.25(5.21m) nwi 1  
4 Harper, Amani   Churchland 16-04.75(5.00m) nwi 1  
5 Aduma, Niaimani   Phoebus 16-03.00(4.95m) nwi 1  
6 Smith, Denisha   Cosby 15-10.50(4.84m) nwi 1  
7 Shufford, Jenira   Heritage (Newpor 15-09.75(4.82m) nwi 1  
8 Thomas, Camille   Western Branch 15-06.00(4.72m) nwi 1  
9 Mebane, Courtney   Tallwood 15-05.00(4.70m) nwi 1  
10 Porter, Johniqua   Lakeland 15-02.00(4.62m) nwi 1  
11 Banks, Ivory   Cosby 15-01.50(4.61m) nwi 1  
12 Ford Holland, Siobhan   Thomas Dale 15-00.50(4.58m) nwi 1  
13 Williams, Brianna   Menchville 14-11.00(4.55m) nwi 1  
14 Powell, Kelsey   Cosby 14-10.25(4.53m) nwi 1  
15 Courtney, Kendra   Menchville 14-05.00(4.39m) nwi 1  
16 Moore, Marina   Tallwood 14-02.75(4.34m) nwi 1  
17 Cullen, Noel   Oscar Smith 14-01.50(4.31m) nwi 1  
18 Goodwyn, Yvonne   Matthew Maury 13-10.75(4.24m) nwi 1  
19 Culver, Sierra   Green Run 13-09.75(4.21m) nwi 1  
20 Lightfoot-Frank, Eryn   Green Run 13-09.25(4.20m) nwi 1  
21 Keller, Kaytlen   Mills E Godwin 13-08.25(4.17m) nwi 1  
22 Perry, Makala   Churchland 13-07.25(4.15m) nwi 1  
23 Foreman, Tanesha   Lake Taylor 13-05.75(4.11m) nwi 1  
24 Alston, Brittany   Phoebus 13-04.25(4.07m) nwi 1  
25 Adkins, Charnelle   John Randolph Tu 13-03.50(4.05m) nwi 1  
26 Collins, Shaniece   Oscar Smith 13-02.75(4.03m) nwi 1  
27 Phillips, Kelsey   Mills E Godwin 13-00.50(3.98m) nwi 1  
28 Roberts, Christen   Grassfield 12-08.00(3.86m) nwi 1  
29 Tolerson, Traychelle   Tallwood 12-07.00(3.84m) nwi 1  
30 Walker, Marlisa   Deep Creek 11-09.00(3.58m) nwi 1  
31 Robertson, Bria   John Randolph Tu 11-02.50(3.42m) nwi 1  
32 Brown, Bria   Churchland 8-04.00(2.54m) nwi 1  
-- Dunn, Deonna   Hampton FOUL(--) nwi 1  
-- Faulkner, Rachel   Kempsville FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Long Jump HS Silver Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Unknown Athlete   Maggie L Walker 16-04.50(4.99m) nwi 1  
2 Brown, Brianna   Lafayette 14-10.75(4.54m) nwi 1  
3 Clarke, Courtney   Currituck County 14-10.75(4.54m) nwi 1  
4 Ameen, Khadijah   Norfolk Academy 14-08.50(4.48m) nwi 1  
5 Jones, Nia   Northumberland 14-08.50(4.48m) nwi 1  
6 Epps, Frankie   Jamestown 13-08.50(4.18m) nwi 1  
7 Janka, Julia   Walsingham Acade 13-07.50(4.15m) nwi 1  
8 Robus, Renee   Bishop Sullivan 13-07.00(4.14m) nwi 1  
9 Jackson, Melanie   Lafayette 13-06.75(4.13m) nwi 1  
10 Smith, On   Jamestown 13-03.00(4.04m) nwi 1  
11 Swann, Denisha   Lafayette 13-02.00(4.01m) nwi 1  
11 Spicer, Cheyenne   Currituck County 13-02.00(4.01m) nwi 1  
13 Sallada, Leah   Greenbrier Chris 13-01.50(4.00m) nwi 1  
14 Blunt, Sophia   Greenbrier Chris 12-10.75(3.93m) nwi 1  
15 Chelsey, Maya   Bishop Sullivan 12-08.50(3.87m) nwi 1  
16 Langer, Sarah   St. Mary's Ryken 12-07.00(3.84m) nwi 1  
17 Johnson, Alison   Richmond Christi 12-03.50(3.75m) nwi 1  
18 Velloney, Michaela   Greenbrier Chris 11-10.00(3.61m) nwi 1  
19 Griffin, Ca'ryn   St. Mary's Ryken 11-06.50(3.52m) nwi 1  
20 Beck, Kristen   St. Mary's Ryken 11-05.50(3.49m) nwi 1  
21 Johnson, Molaina   Calvary Christia 10-09.75(3.30m) nwi 1  
22 Sorenson, Katie   Walsingham Acade 9-10.50(3.01m) nwi 1  
 
Womens Triple Jump HS Blue Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Ransaw, Renay   Hampton 36-10.50(11.24m) nwi 1  
2 Ford Holland, Siobhan   Thomas Dale 35-09.50(10.91m) nwi 1  
2 Ellick, Tiffany   Western Branch 35-09.50(10.91m) nwi 1  
4 Cullen, Noel   Oscar Smith 34-05.50(10.50m) nwi 1  
5 Sallins, Rondesia   Lakeland 33-09.50(10.30m) nwi 1  
6 Utley, Chelsea   Green Run 33-04.00(10.16m) nwi 1  
7 Lee, Javette   Western Branch 33-01.75(10.10m) nwi 1  
8 Porter, Johniqua   Lakeland 33-00.50(10.07m) nwi 1  
9 Mebane, Courtney   Tallwood 32-11.75(10.05m) nwi 1  
10 Blount, Crystal   Tallwood 32-09.00(9.98m) nwi 1  
11 Phillips, Kelsey   Mills E Godwin 32-01.75(9.80m) nwi 1  
12 Powell, Kelsey   Cosby 31-09.00(9.68m) nwi 1  
13 Knight, Joaunte   Green Run 31-00.00(9.45m) nwi 1  
14 Moore, Marina   Tallwood 30-03.50(9.23m) nwi 1  
15 Jarrett, Ciera   Matthew Maury 30-02.00(9.19m) nwi 1  
16 Elliott, Donae'   Churchland 30-00.25(9.15m) nwi 1  
17 Kearney, Khadeja   Churchland 29-04.50(8.95m) nwi 1  
18 Minczuk, Katie   Cosby 29-03.75(8.93m) nwi 1  
19 Covington, Taylor   Cosby 28-03.25(8.62m) nwi 1  
20 Dolson, Shanice   Churchland 28-01.50(8.57m) nwi 1  
21 Perry, Jazmine   Grassfield 2-03.00(0.69m) nwi 1  
-- Robertson, Bria   John Randolph Tu FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Triple Jump HS Silver Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Ameen, Khadijah   Norfolk Academy 33-07.50(10.25m) nwi 1  
2 Unknown Athlete   Maggie L Walker 33-01.25(10.09m) nwi 1  
3 Lewis, Shannon   York 32-02.50(9.82m) nwi 1  
4 Brown, Brianna   Lafayette 30-05.25(9.28m) nwi 1  
5 Nelson, Briana   Lafayette 29-11.75(9.14m) nwi 1  
6 Epps, Frankie   Jamestown 29-10.75(9.11m) nwi 1  
7 Langer, Sarah   St. Mary's Ryken 28-04.50(8.65m) nwi 1  
8 Sallada, Leah   Greenbrier Chris 28-03.75(8.63m) nwi 1  
9 Blunt, Sophia   Greenbrier Chris 27-11.50(8.52m) nwi 1  
10 Smith, On   Jamestown 27-00.25(8.24m) nwi 1  
11 Griffin, Ca'ryn   St. Mary's Ryken 26-04.50(8.04m) nwi 1  
12 Johnson, Alison   Richmond Christi 26-04.25(8.03m) nwi 1  
13 Beck, Kristen   St. Mary's Ryken 25-11.75(7.92m) nwi 1  
-- Jackson, Melanie   Lafayette FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Pole Vault HS Blue Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Oleson, Stephanie   Henrico 11-06.00(3.51m) 1  
2 Wilson, Melissa   Menchville 10-00.00(3.05m) 1  
3 Miner, Alexis   Kempsville 9-06.00(2.90m) 1  
4 Carlisle, Jessica   Princess Anne 9-00.00(2.74m) 1  
5 Snell, Lauren   Grassfield 8-06.00(2.59m) 1  
6 Sparks, Haley   Princess Anne 8-06.00(2.59m) 1  
6 Harrington, Claire   Oscar Smith 8-06.00(2.59m) 1  
8 Tala, Courtney   Princess Anne 7-06.00(2.29m) 1  
8 Cantwell, Alexandra   Western Branch 7-06.00(2.29m) 1  
10 Wilkinson, Mariah   First Colonial 7-00.00(2.13m) 1  
11 Wash, Gabrielle   King's Fork 7-00.00(2.13m) 1  
12 Wright, Donye   First Colonial 6-06.00(1.98m) 1  
12 McCann, Danielle   King's Fork 6-06.00(1.98m) 1  
14 Matute, Lexi   Western Branch 6-00.00(1.83m) 1  
 
Womens Pole Vault HS Silver Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Karp, Rebecca   Norfolk Academy 9-00.00(2.74m) 1  
2 Dobosy, Becky   Lafayette 7-06.00(2.29m) 1  
3 Hamm, Shelby   Jamestown 7-00.00(2.13m) 1  
-- Williams, Claire   Maggie L Walker NH(--) 1  
-- Rakhra, Ashlin   Lafayette NH(--) 1  
-- Zimmerman, Christina   Lafayette NH(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Women - HS Blue - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Western Branch 146.50 2) Prince George High School 45 3) Grassfield 39 4) Green Run 37 5) Hampton 35 6) Menchville 32 7) Mills Godwin 28 8) Cosby 24 8) Churchland 24 10) Tallwood 23 10) Wilson (3) 23 12) J.R. Tucker High School 21 13) Kings Fork 20 14) Deep Creek 15 15) Lakeland 14 15) Swenson Arts & Technology 14 15) Kempsville 14 18) Thomas Dale 13 18) Phoebus 13 18) Heritage (Newport News) 13 21) Hanover 11 22) Henrico 10 22) First Colonial 10 24) Princess Anne 8 24) Hickory 8 24) Maury 8 27) Oscar Smith 7.50 28) Gloucester 5 29) Woodside 1 29) Douglas Freeman 1 Women - HS Silver - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Lafayette 167.50 2) Maggie Walker 133 3) Currituck County 73 4) Jamestown 64 5) Norfolk Academy 58 6) Bishop Sullivan 34.50 7) Tabb 26 8) Richmond Christian 14 9) Greenbrier Christian Acade 12 9) Stonebridge School 12 11) St. Mary's Ryken High Scho 11 11) Northumberland 11 13) Bruton 6 13) York 6 15) Hampton Christian 3 16) Walsingham Academy 2 Men - HS Blue - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Wilson (3) 66 2) Woodside 50 3) Grafton High School 48 4) Western Branch 45 5) Mills Godwin 44 6) Lakeland 43 7) First Colonial 40 8) Phoebus 38.50 9) Highland Springs 37 10) Kings Fork 34.50 11) Henrico 29 12) Tallwood 27.50 13) Cosby 26.50 14) Hampton 26 15) Menchville 21 16) Grassfield 16 17) Heritage (Newport News) 14 18) Kempsville 12 19) Hickory 10.50 20) Maury 6 20) Denbigh 6 20) Princess Anne 6 23) J.R. Tucker High School 5.50 24) Douglas Freeman 4 25) Lake Taylor 3 26) Hanover 2 26) Gloucester 2 Men - HS Silver - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Lafayette 133 2) Maggie Walker 82 3) Norfolk Academy 81.50 4) Jamestown 81 5) Currituck County 49 6) Tabb 43.50 7) Bishop Sullivan 38 8) Northumberland 32 9) Calvary Christian School S 30 10) St. Mary's Ryken High Sch 24 11) Greenbrier Christian Acade 15 12) Hampton Christian 10 13) Broadwater Academy 6 13) York 6 13) Walsingham Academy 6 16) Richmond Christian 4 17) Bruton 1

 


 
 
Post as: 
History for CNU Captains Classic
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2015 1 113 1    
2014 1 162 1    
2012 1   1    
2011 1   1    
2010 1   1