Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2009 May 3rd

YearResultsNews 
*20121 1 
20111 1 
20101 1 
20091 1 
 

Media for 2009

Videos (0)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Results

 

Invited groups

 

2009

Nike Spring Invitational

 

2009 Results - Nike Spring Invitational

Published by
RunnerSpace.com/HighSchool   on Jun 5 2009, 12:23 AM
Nike Spring Invitational
May 3, 2009 to May 2, 2009
Reston, VA, US
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 100h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV
 
Mens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Brown, Vince 12 South Lakes 10.94 nwi 7  
2 Hawkins, Travis 12 Quince Orchard 11.16 nwi 7  
3 Tucker, Domincio 12 Thomas A Edison 11.46 nwi 7  
4 Corbitt, Robert   DeMatha Catholic 11.48 nwi 6  
5 Meriwether, Michae   DeMatha Catholic 11.48 nwi 7  
6 Lewis, Bobby 11 South Lakes 11.58 nwi 7  
7 Joseph, Jamal   DeMatha Catholic 11.63 nwi 5  
8 Price, Brandon 12 South Lakes 11.66 nwi 6  
8 Epps, Donnell 12 Thomas A Edison 11.66 nwi 7  
10 Rashid, SY 11 Thomas Jefferson 11.67 nwi 6  
11 Grant, Leslie 12 Westfield 11.71 nwi 4  
12 Mincy, Daquan 11 Quince Orchard 11.88 nwi 4  
13 Price, Sean 10 South Lakes 11.90 nwi 5  
14 Mitchell, Julian 12 Thomas A Edison 11.90 nwi 5  
15 Wyngarden, Michael 10 Loudoun County 11.92 nwi 3  
16 Joseph, Brian 10 Midlothian 11.92 nwi 3  
17 Tran, Son 11 Chantilly 11.94 nwi 5  
18 Cooper, Tarikh 11 Thomas A Edison 11.97 nwi 6  
19 Yang, Seungmo 11 Westfield 11.99 nwi 5  
20 Saint-Pruex, Natha 12 West Springfield 12.03 nwi 4  
21 Goodwin, Jordan 10 James Robinson S 12.04 nwi 2  
22 Hawkins, Roger 11 Quince Orchard 12.11 nwi 6  
23 Reilly, Joe 12 Thomas Jefferson 12.13 nwi 2  
24 Pace, Torrian 12 Chantilly 12.16 nwi 4  
25 Yesuf, Adam 10 Loudoun County 12.16 nwi 5  
26 Craft, Carl 10 Westfield 12.23 nwi 2  
27 Sboto, Matt 10 James Robinson S 12.30 nwi 4  
28 Barnes, Geoffrey 09 George C Marshal 12.33 nwi 2  
29 Clark, Anthony 12 Lake Braddock Se 12.38 nwi 3  
30 Rasheed, Mustafa 11 Chantilly 12.41 nwi 2  
31 Dennis, Troy 9 Westfield 12.45 nwi 1  
32 Rennert, Jordon 10 George C Marshal 12.89 nwi 1  
33 Harris, David 10 Lake Braddock Se 13.13 nwi 3  
34 Parodi, Cesar 11 George C Marshal 13.43 nwi 1  
 
Mens 100m Frosh Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Haywood, Devin 09 Quince Orchard 11.65 nwi 6  
2 McPhearson, Joshua   DeMatha Catholic 11.75 nwi 6  
3 Gilmore, Corey 9 South Lakes 11.87 nwi 6  
4 Freeman, Purcell   DeMatha Catholic 12.01 nwi 6  
5 Everett, Jeremiah   DeMatha Catholic 12.11 nwi 5  
6 Murphy IV, Edward 9 Loudoun County 12.22 nwi 5  
7 McDuffy, Arthur 9 Chantilly 12.28 nwi 3  
8 Borhauer, Ansel 9 James Robinson S 12.30 nwi 6  
9 Lewis, Darius 09 Quince Orchard 12.32 nwi 5  
10 Johnson, Eden 9 Loudoun County 12.34 nwi 4  
11 Daugherty, Sean 9 Lake Braddock Se 12.43 nwi 4  
12 Fosu, Adonis 9 Lake Braddock Se 12.47 nwi 4  
13 Angara, Ian 9 South Lakes 12.51 nwi 5  
14 Fitts, Dionte 9 Loudoun County 12.62 nwi 4  
15 Bates, Samuel 9 Chantilly 12.63 nwi 4  
16 Clark, Dylan 9 South Lakes 12.67 nwi 5  
17 Jacob, Michael 9 Chantilly 12.68 nwi 2  
18 Little, Justin 9 Westfield 12.69 nwi 3  
19 Dickerson, Tony 9 South Lakes 12.83 nwi 3  
20 Kraus, Brian 9 South Lakes 12.84 nwi 3  
21 Brinson, Brian 9 South Lakes 12.89 nwi 4  
22 Um, Justin 9 Lake Braddock Se 12.98 nwi 3  
23 Metcalf, Connor 9 South Lakes 13.09 nwi 3  
24 Leslie, Darnell 09 Quince Orchard 13.21 nwi 6  
25 Lee, Dominic 9 Westfield 13.42 nwi 2  
26 Gibreel, Ahmed 9 South Lakes 13.53 nwi 5  
27 Gracia, Jonathan 12 George C Marshal 13.77 nwi 2  
 
Mens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Brown, Vince 12 South Lakes 22.08 nwi 7  
2 Hawkins, Travis 12 Quince Orchard 22.78 nwi 7  
3 Corbitt, Robert   DeMatha Catholic 22.99 nwi 7  
4 Gonzalez, Cory 11 West Springfield 23.12 nwi 7  
5 Lehman, Jordan 11 Westfield 23.15 nwi 7  
6 Ro, John 11 James Robinson S 23.16 nwi 7  
7 Rashid, SY 11 Thomas Jefferson 23.23 nwi 6  
8 Lomax, Jordan   DeMatha Catholic 23.25 nwi 6  
9 McPhearson, Jeremi   DeMatha Catholic 23.65 nwi 4  
10 Davis, Matthew 12 Westfield 23.66 nwi 6  
11 Joseph, Jamal   DeMatha Catholic 23.66 nwi 6  
12 Price, Brandon 12 South Lakes 23.71 nwi 5  
13 Butler, Will 12 Midlothian 23.74 nwi 5  
14 Cooper, Tarikh 11 Thomas A Edison 24.01 nwi 3  
15 Sun, Curtis 12 Chantilly 24.15 nwi 2  
16 Price, Sean 10 South Lakes 24.19 nwi 4  
17 Parham, Niles 11 South Lakes 24.22 nwi 3  
18 Hart, Jamison 10 Thomas A Edison 24.22 nwi 6  
19 Yang, Seungmo 11 Westfield 24.23 nwi 6  
20 Grant, Leslie 12 Westfield 24.23 nwi 1  
21 Joseph, Brian 10 Midlothian 24.26 nwi 4  
22 Reilly, Joe 12 Thomas Jefferson 24.31 nwi 1  
23 McGough, Taylor 11 Westfield 24.39 nwi 2  
24 Tran, Son 11 Chantilly 24.41 nwi 5  
25 Mincy, Daquan 11 Quince Orchard 24.44 nwi 3  
26 Otieno, Kennedy 11 Quince Orchard 24.58 nwi 2  
27 Barnes, Geoffrey 09 George C Marshal 24.59 nwi 3  
28 Gibson, Colin 10 Loudoun County 24.64 nwi 1  
29 Yesuf, Adam 10 Loudoun County 24.86 nwi 2  
30 Taliaferro, T J 10 Midlothian 24.95 nwi 4  
31 Wyngarden, Michael 10 Loudoun County 25.30 nwi 2  
32 Barth, Nathan 11 West Springfield 25.39 nwi 3  
33 Bui, Daniel 09 George C Marshal 25.60 nwi 1  
34 Hossain, Mo 12 Chantilly 25.83 nwi 1  
35 Rennert, Jordon 10 George C Marshal 26.87 nwi 1  
 
Mens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kellogg, William   DeMatha Catholic 50.45 6  
2 Tucker, Domincio 12 Thomas A Edison 51.25 6  
3 Walker, Christophe   DeMatha Catholic 51.28 6  
4 Ammons, Brandon   DeMatha Catholic 51.92 5  
5 Lehman, Jordan 11 Westfield 52.17 5  
6 Donahue, Colin 12 Thomas Jefferson 52.81 6  
7 Ro, John 11 James Robinson S 52.83 6  
8 Hanger, Jacob 12 Thomas Jefferson 52.92 6  
9 Gilmore, Corey 9 South Lakes 53.14 4  
10 Cantrell, Kyle 12 Chantilly 53.27 4  
11 McGough, Taylor 11 Westfield 53.55 5  
12 McConnell, Martinu 9 Loudoun County 53.99 2  
13 Schuler, Aleks 12 James Robinson S 54.03 4  
14 Angara, Ian 9 South Lakes 54.15 3  
15 Yasin, Mohamed 11 South Lakes 54.40 4  
16 Allen, Michael 10 Westfield 54.55 4  
17 Clark, Anthony 12 Lake Braddock Se 54.59 5  
18 McGrath, James 11 Loudoun County 54.86 3  
19 Trikakis, Joshua 12 Chantilly 54.87 1  
20 Johnson, Eden 9 Loudoun County 54.89 1  
21 McCartin, Daniel 11 West Springfield 54.94 2  
22 Bellamy, Jason 11 Quince Orchard 54.98 3  
23 Pennie, Jackson 11 Thomas A Edison 55.18 2  
24 Faulkner, Scooter 10 West Springfield 55.58 3  
25 Osen, Ben 11 Midlothian 55.67 3  
26 Weaver, Stone 10 Midlothian 56.06 2  
27 Hall, Austin 12 West Springfield 56.16 5  
28 Abaku, Izeubije 10 Quince Orchard 56.61 4  
29 Goodwin, Jordan 10 James Robinson S 56.93 2  
30 Rasheed, Mustafa 11 Chantilly 57.23 1  
31 Markuszewski, Mich 11 George C Marshal 59.35 1  
32 Parodi, Cesar 11 George C Marshal 1:02.04 1  
33 Gracia, Jonathan 12 George C Marshal 1:03.98 1  
 
Mens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Degfae, Tihut 12 Thomas A Edison 1:54.30 1  
2 Degfae, Leoule 12 Thomas A Edison 1:54.81 1  
3 Bartholomew, Wayne 12 Quince Orchard 1:57.40 1  
4 Galvin, Timmy 12 Thomas Jefferson 1:59.05 1  
5 Gaither, Thomas   DeMatha Catholic 2:00.70 1  
6 Berman, Jared 12 James Robinson S 2:01.79 1  
7 Sickenberger, Will 10 South Lakes 2:02.89 1  
8 Malley, Luke 12 Washington-Lee 2:02.98 1  
9 Ajayi, Jeff   DeMatha Catholic 2:03.56 1  
10 Berlin, Andrew 12 Midlothian 2:04.88 1  
11 Vohra, Amit 11 Thomas A Edison 2:04.90 1  
12 Gates, Logan 12 Thomas Jefferson 2:04.98 1  
13 Joseph, Matthew 12 Loudoun County 2:05.15 1  
14 Tran, Tim 10 Thomas Jefferson 2:06.54 1  
15 Broussard, Kevin 12 Quince Orchard 2:06.61 1  
16 Anderson, Issac 12 Thomas A Edison 2:07.46 1  
17 Williams, Sean 11 South Lakes 2:07.54 1  
18 Gonzales, Jared 12 James Robinson S 2:07.62 1  
19 Holmes, Teddy 11 Thomas A Edison 2:07.95 1  
20 Sands, Daniel 11 Lake Braddock Se 2:08.61 1  
21 Moore, John 12 Midlothian 2:09.12 1  
22 Hauptman, James 11 Loudoun County 2:09.21 1  
23 Feehan, Justin 12 Westfield 2:09.22 1  
24 Muir, Kevin 10 South Lakes 2:09.65 1  
25 Macudzinski, Adam 12 Loudoun County 2:10.47 1  
26 Thomas, Adam 12 Westfield 2:10.83 1  
27 Peeples, Regis 12 Washington-Lee 2:11.21 1  
28 Mitchell, Eric 11 Westfield 2:12.07 1  
29 Sward, Niko 10 West Springfield 2:12.35 1  
30 Dockins, Harold 11 Chantilly 2:13.68 1  
31 Silver, Taylor 12 West Springfield 2:13.69 1  
32 Polandick, Ben 12 Chantilly 2:14.88 1  
33 Phan, Duy-Bao 10 Lake Braddock Se 2:15.02 1  
34 Ritter, Gabriel 11 George C Marshal 2:15.91 1  
35 Norton, Alexander 11 George C Marshal 2:16.22 1  
36 Lenski, Craig 10 Chantilly 2:18.18 1  
37 McNamara, Thomas 11 Quince Orchard 2:18.39 1  
 
Mens 800m Frosh Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Johnson, Onyx   DeMatha Catholic 2:05.86 1  
2 Grundahl, Morten 9 South Lakes 2:06.68 1  
3 Grundahl, Jacob 9 South Lakes 2:09.90 1  
4 Laratta, Evan 09 Quince Orchard 2:10.48 1  
5 Robinson-McCory, J   DeMatha Catholic 2:14.20 1  
6 Ricker, Jordan 9 Washington-Lee 2:14.27 1  
7 Baskin, Will 9 Lake Braddock Se 2:14.47 1  
8 Maquera, Mike 9 West Springfield 2:18.48 1  
9 Schecter, Devin 9 Loudoun County 2:18.73 1  
10 Greenwood, Will 9 Lake Braddock Se 2:19.35 1  
11 Knopp, Michael 9 Thomas A Edison 2:20.11 1  
12 Cohen, Brad 9 South Lakes 2:20.30 1  
13 Eigler-Harding, Lu 9 Washington-Lee 2:20.69 1  
14 Hirka, Logan 12 George C Marshal 2:20.70 1  
15 Gambogi, Matt 9 Loudoun County 2:20.72 1  
16 McAlister, Jack 9 Thomas A Edison 2:21.58 1  
17 Mitchell, Steven 9 Westfield 2:22.19 1  
18 Tapen, Thomas 09 Thomas Jefferson 2:22.41 1  
19 Chen, Alex 09 Thomas Jefferson 2:22.43 1  
20 Boku, Daniel 9 Thomas A Edison 2:23.93 1  
21 Danyliw, Edward 09 Thomas Jefferson 2:24.63 1  
22 Baron, Matt 09 Thomas Jefferson 2:28.64 1  
23 Borten, Michael 09 Quince Orchard 2:30.71 1  
24 Booker, Zachary 9 Chantilly 2:31.71 1  
25 Moores, Alex 09 Quince Orchard 2:32.41 1  
26 Ludwig, Austin 9 Westfield 2:36.94 1  
27 Barrett, Sean 12 George C Marshal 2:49.91 1  
 
Mens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Tobin, Daniel 12 West Springfield 4:20.81 1  
2 Berman, Jared 12 James Robinson S 4:21.03 1  
3 Burleigh, Brayden 10 Midlothian 4:22.51 1  
4 Bartholomew, Wayne 12 Quince Orchard 4:23.73 1  
5 Puffett, Cory   DeMatha Catholic 4:26.26 1  
6 Foley, Christopher 11 Chantilly 4:28.04 1  
7 Joseph, Matthew 12 Loudoun County 4:34.63 1  
8 Phillips, Jonathon 10 Thomas Jefferson 4:35.94 1  
9 Canatsey, Jack 12 Westfield 4:36.65 1  
10 Bever, Wilson 12 Chantilly 4:37.55 1  
11 Sohl, Luke 10 Lake Braddock Se 4:37.59 1  
12 Dolan, Joe 12 West Springfield 4:38.16 1  
13 Cumpian, Matthew 11 Chantilly 4:40.45 1  
14 Flanagan, Eric 12 James Robinson S 4:40.71 1  
15 SanMiguel, Steve 11 Washington-Lee 4:42.18 1  
16 Murray, Kyle 10 Midlothian 4:42.41 1  
17 Wu, James 11 Thomas Jefferson 4:43.72 1  
18 Schissler, Mark 12 West Springfield 4:44.25 1  
19 Spaulding, Conor 10 Quince Orchard 4:45.77 1  
20 Zaboji, Steven 11 South Lakes 4:49.11 1  
21 Muir, Kevin 10 South Lakes 4:50.51 1  
22 Laratta, Evan 09 Quince Orchard 4:50.99 1  
23 Stein, Joel 12 Thomas Jefferson 4:51.10 1  
24 Johnson, Onyx   DeMatha Catholic 4:52.82 1  
25 Bulir, David 10 Thomas A Edison 4:53.83 1  
26 Reinhold, Andrew 10 South Lakes 4:53.84 1  
27 Valverde, David 10 Westfield 4:54.29 1  
28 Dow, Kyle 9 Midlothian 4:55.32 1  
29 Norton, Alexander 11 George C Marshal 4:56.57 1  
30 Frazier, Stephen 10 Loudoun County 4:57.70 1  
31 Johnson, Ben 10 James Robinson S 4:57.94 1  
32 Ricker, Jordan 9 Washington-Lee 4:58.42 1  
33 Gambogi, Matt 9 Loudoun County 5:08.02 1  
34 Roache, David 10 South Lakes 5:08.46 1  
35 Ritter, Gabriel 11 George C Marshal 5:11.59 1  
36 Bielen, Matt   Westfield 5:12.97 1  
37 Robinson-McCory, J   DeMatha Catholic 5:26.07 1  
38 Scavuzzo, Domenic 11 George C Marshal 5:26.83 1  
39 Rosner, Maxwell 9 South Lakes 5:42.94 1  
 
Mens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Puffett, Cory   DeMatha Catholic 9:38.95 1  
2 Witko, Alex 12 Thomas Jefferson 9:50.81 1  
3 Clark, Alex 11 Lake Braddock Se 9:53.85 1  
4 Rubenking, Sam 10 Lake Braddock Se 9:57.51 1  
5 Taylor, Colin 10 West Springfield 9:57.65 1  
6 Reed, Nick 10 James Robinson S 9:58.41 1  
7 Flanagan, Eric 12 James Robinson S 10:05.38 1  
8 Dreo, Max 12 Thomas Jefferson 10:06.13 1  
9 Guarnaccia, Nichol 10 South Lakes 10:07.81 1  
10 Curtin, Tommy 9 Loudoun County 10:10.25 1  
11 Munevar, Gerardo 10 Thomas A Edison 10:13.30 1  
12 Roberts, Patrick 12 Chantilly 10:15.30 1  
13 Locke, John 11 West Springfield 10:25.06 1  
14 Lyford, Christophe 11 Loudoun County 10:29.81 1  
15 Manaker, William 11 Thomas Jefferson 10:31.72 1  
16 Gerner, Joseph 11 George C Marshal 10:32.64 1  
17 Steinhilber, Will 10 Westfield 10:33.33 1  
18 McGrail, Brian 11 Washington-Lee 10:34.06 1  
19 Rangel, Alex 11 Thomas A Edison 10:45.38 1  
20 Erbe, Ryan 12 West Springfield 10:46.71 1  
21 Hirka, Logan 12 George C Marshal 10:47.88 1  
22 DeRobertis, Nick 11 Westfield 10:51.28 1  
23 Zerby, Andrew 11 Quince Orchard 10:52.27 1  
24 Brewer, John   DeMatha Catholic 10:56.20 1  
25 Grundahl, Jacob 9 South Lakes 10:59.47 1  
26 Ford, Connor   DeMatha Catholic 11:00.78 1  
27 Danoff, Corey 11 Quince Orchard 11:03.36 1  
28 Frejo, Morgan 10 Westfield 11:13.29 1  
29 Borten, Michael 09 Quince Orchard 11:15.64 1  
30 Scavuzzo, Domenic 11 George C Marshal 11:41.01 1  
31 Aramburu, Christop 11 Chantilly 12:29.49 1  
 
Mens 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Harrell, Michael 12 South Lakes 15.52 4  
2 Jeter, Justin 11 Thomas A Edison 15.63 4  
3 Bellamy, Julian 12 Westfield 15.70 4  
4 Lomax, Jordan   DeMatha Catholic 16.13 3  
5 Bailey, Fabian 12 James Robinson S 16.62 4  
6 Bonadies, Anthony 12 Westfield 16.65 2  
7 Fortes, Quintin 12 South Lakes 17.02 3  
8 Chan, Matt 11 Thomas Jefferson 17.09 3  
9 Bishop, Eric 10 Quince Orchard 17.42 2  
10 Scholle, Joe 11 Thomas Jefferson 17.59 2  
11 Mcweeny, Ryan 11 Chantilly 17.62 3  
12 Bui, Daniel 09 George C Marshal 17.71 2  
13 Ma, Andrew 10 West Springfield 18.14 3  
14 Wang, Jonathan 12 Westfield 18.36 1  
15 Whitaker, Jared   Chantilly 18.48 1  
16 Arnold, Dedrick 10 Thomas A Edison 19.70 2  
17 Acton, Eric 9 Loudoun County 19.75 1  
18 Hernandez, Richie 10 Thomas Jefferson 19.82 1  
19 Ichord, Kevin 10 Chantilly 20.72 2  
20 Roberson, Andreas   DeMatha Catholic 21.31 4  
21 Leslie, Darnell 09 Quince Orchard 23.46 1  
22 Lewis, Darius 09 Quince Orchard 24.68 1  
 
Mens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Grooms, Robert 12 Thomas A Edison 39.51 6  
2 Harrell, Michael 12 South Lakes 40.06 6  
3 Bailey, Fabian 12 James Robinson S 41.33 6  
4 Bellamy, Julian 12 Westfield 41.36 6  
5 Harris, Kendall   DeMatha Catholic 42.11 5  
6 Mcweeny, Ryan 11 Chantilly 42.78 4  
7 Jeter, Justin 11 Thomas A Edison 43.03 5  
8 Drain, Armando 9 South Lakes 43.27 4  
9 Bonadies, Anthony 12 Westfield 43.33 3  
10 Ma, Andrew 10 West Springfield 43.81 4  
11 Seo, Jung Wook 11 James Robinson S 43.81 5  
12 Rachamadugu, Arvin 12 Thomas Jefferson 44.47 5  
13 Ichord, Kevin 10 Chantilly 44.65 3  
14 Bishop, Eric 10 Quince Orchard 44.90 4  
15 Chan, Matt 11 Thomas Jefferson 45.06 3  
16 Suljoti, Gary   Chantilly 45.39 2  
17 Lewis, Darius 09 Quince Orchard 45.55 3  
18 Bui, Daniel 09 George C Marshal 45.97 3  
19 Lang, Kenny 09 Quince Orchard 46.85 2  
20 Gravatt, Christian 10 George C Marshal 47.07 2  
21 Arnold, Dedrick 10 Thomas A Edison 48.03 5  
22 Acton, Eric 9 Loudoun County 48.23 2  
23 Hernandez, Richie 10 Thomas Jefferson 49.45 1  
24 Martello, Alexande 12 Westfield 50.29 1  
25 Rodriguez, Andres 12 Westfield 52.87 1  
-- Hart, Harrison 12 Thomas A Edison DNF 4  
 
Mens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Quince Orchard 43.75 2  
2 Relay Team   DeMatha Catholic 43.75 2  
3 Relay Team   South Lakes 43.88 2  
4 Relay Team   James Robinson S 44.95 2  
5 Relay Team   Thomas A Edison 45.18 2  
7 Relay Team   Westfield 45.73 2  
8 Relay Team   Chantilly 46.08 1  
9 Relay Team   Loudoun County 46.74 1  
10 Relay Team   Lake Braddock Se 49.71 1  
6 Relay Team   Thomas Jefferson 9:05.44c 28  
-- Relay Team   Midlothian DQ 1  
 
Mens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Quince Orchard 3:31.67 2  
3 Relay Team   West Springfield 3:36.60 2  
4 Relay Team   South Lakes 3:37.03 1  
5 Relay Team   Chantilly 3:37.31 1  
6 Relay Team   Loudoun County 3:38.75 1  
7 Relay Team   Lake Braddock Se 3:39.71 1  
8 Relay Team   South Lakes 3:45.09 1  
9 Relay Team   James Robinson S 3:45.09 2  
2 Relay Team   Thomas Jefferson 1:03:32.04c 80  
-- Relay Team   Thomas A Edison DNF 2  
-- Relay Team   DeMatha Catholic DQ 2  
 
Mens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   DeMatha Catholic 8:18.30 1  
2 Relay Team   Lake Braddock Se 8:25.83 1  
3 Relay Team   Quince Orchard 8:46.29 1  
5 Relay Team   West Springfield 8:50.20 1  
6 Relay Team   Thomas A Edison 8:56.20 1  
7 Relay Team   Chantilly 9:20.03 1  
8 Relay Team   Westfield 9:25.03 1  
4 Relay Team   Thomas Jefferson 48:49.14c 1  
 
Mens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Brown, Marcus 12 Quince Orchard 52-09.00(16.08m) 1  
2 Newsome, Christian 12 Washington-Lee 44-06.00(13.56m) 1  
3 Esposito, Joseph 12 James Robinson S 44-02.00(13.46m) 1  
4 Velazquez, Edgar 12 Washington-Lee 43-07.00(13.28m) 1  
5 Barrett, Broderick 11 Loudoun County 42-10.00(13.06m) 1  
6 Pastre, Alec 11 Washington-Lee 42-07.00(12.98m) 1  
7 Falcetti, Alex 11 Westfield 39-02.50(11.95m) 1  
8 Ulickas, Evan 11 Westfield 38-10.00(11.84m) 1  
9 Diao, Lawrence 11 Thomas Jefferson 38-04.50(11.70m) 1  
10 Young, Jordan 11 Chantilly 37-08.00(11.48m) 1  
11 Fortes, Quintin 12 South Lakes 37-07.00(11.46m) 1  
12 Dutton, Rico 11 Chantilly 37-03.00(11.35m) 1  
13 Stickles, Zachary 11 Westfield 36-01.00(11.00m) 1  
14 Seo, Ju 11 James Robinson S 35-11.50(10.96m) 1  
15 Carter, Prince 12 Thomas A Edison 35-10.50(10.93m) 1  
16 Kent, David 11 Loudoun County 35-10.00(10.92m) 1  
17 Dahl, Eric 12 West Springfield 35-04.00(10.77m) 1  
18 Miranda, Michael 11 James Robinson S 35-03.00(10.74m) 1  
19 Day, Dillon 12 Quince Orchard 35-02.00(10.72m) 1  
20 Levin, Jon 11 Quince Orchard 34-07.00(10.54m) 1  
21 Anderson, John 11 Thomas Jefferson 33-04.00(10.16m) 1  
22 Savage, Steven 11 George C Marshal 32-07.50(9.94m) 1  
23 Tortella, John 11 George C Marshal 32-06.00(9.91m) 1  
24 Sanchez, Chris 11 Thomas A Edison 31-09.00(9.68m) 1  
25 Pace, Torrian 12 Chantilly 30-08.00(9.35m) 1  
26 Spencer, Kyle 12 Thomas A Edison 30-07.00(9.32m) 1  
27 Ramswell, Williams   South Lakes 29-07.00(9.02m) 1  
28 Kibler, Brandon 10 George C Marshal 28-10.00(8.79m) 1  
29 Williams, Justin 10 South Lakes 28-04.00(8.64m) 1  
30 Brinson, Brian 9 South Lakes 26-09.00(8.15m) 1  
31 Brionez, Javier 10 Lake Braddock Se 0.25m(0'9.75) 1  
 
Mens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Fortes, Quintin 12 South Lakes 156-07.50(47.74m) 1  
2 Yesbeck, Nick 12 Midlothian 143-04(43.69m) 1  
3 Borten, Jeremy 12 Quince Orchard 124-06(37.95m) 1  
4 Young, Jordan 11 Chantilly 122-07.50(37.38m) 1  
5 Miranda, Michael 11 James Robinson S 122-05(37.31m) 1  
6 Anderson, John 11 Thomas Jefferson 116-02.50(35.42m) 1  
7 Stickles, Zachary 11 Westfield 114-10(35.00m) 1  
8 Machlan, Frank 10 Loudoun County 110-02.50(33.59m) 1  
9 Worfolk, James 12 Lake Braddock Se 108-06(33.07m) 1  
10 Bartyczak, Stephen 11 Loudoun County 108-00.50(32.93m) 1  
11 Herrera, RJ 11 Thomas A Edison 107-00(32.61m) 1  
12 Velazquez, Edgar 12 Washington-Lee 106-02(32.36m) 1  
13 Diao, Lawrence 11 Thomas Jefferson 105-01(32.03m) 1  
14 Falcetti, Alex 11 Westfield 104-03(31.78m) 1  
15 Pastre, Alec 11 Washington-Lee 102-03(31.17m) 1  
16 Minnick, Pat 10 Midlothian 101-10.50(31.05m) 1  
17 Savage, Steven 11 George C Marshal 101-09(31.01m) 1  
18 Day, Dillon 12 Quince Orchard 99-10(30.43m) 1  
19 Sharp, Conor 12 Washington-Lee 98-09(30.10m) 1  
20 Dahl, Eric 12 West Springfield 97-01(29.59m) 1  
21 Tortella, John 11 George C Marshal 94-06(28.80m) 1  
22 Kent, David 11 Loudoun County 93-09.50(28.59m) 1  
23 Ulickas, Evan 11 Westfield 93-08(28.55m) 1  
24 Dutton, Rico 11 Chantilly 92-05(28.17m) 1  
25 Spencer, Kyle 12 Thomas A Edison 92-03(28.12m) 1  
26 Pak, Samuel 10 George C Marshal 89-03(27.20m) 1  
27 Scholle, Joe 11 Thomas Jefferson 88-08(27.03m) 1  
28 Seo, Ju 11 James Robinson S 88-06(26.97m) 1  
29 Williams, Justin 10 South Lakes 85-01.50(25.95m) 1  
29 Han, Lance 12 Chantilly 85-01.50(25.95m) 1  
31 Brinson, Brian 9 South Lakes 75-09.50(23.10m) 1  
32 Zamora, Steven 10 Thomas A Edison 65-05(19.94m) 1  
33 Ramswell, Williams   South Lakes 63-04.50(19.32m) 1  
-- Agogbua, Justin 12 James Robinson S ND(--) 1  
-- Brown, Marcus 12 Quince Orchard ND(--) 1  
 
Mens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Harrell, Michael 12 South Lakes 6-02.00(1.88m) 1  
2 Gibson, Colin 10 Loudoun County 6-00.00(1.83m) 1  
3 Adedeji, Jacob 12 Quince Orchard 6-00.00(1.83m) 1  
4 Brown, Vince 12 South Lakes 5-10.00(1.78m) 1  
5 Price, Sean 10 South Lakes 5-10.00(1.78m) 1  
6 Morgan, Kaeron 12 Quince Orchard 5-06.00(1.68m) 1  
7 Bailey, Fabian 12 James Robinson S 5-06.00(1.68m) 1  
7 Gonzalez, Cory 11 West Springfield 5-06.00(1.68m) 1  
9 Sun, Curtis 12 Chantilly 5-06.00(1.68m) 1  
9 Gravatt, Christian 10 George C Marshal 5-06.00(1.68m) 1  
-- Shuping, Christoph 9 Chantilly NH(--) 1  
-- Ricks, James 12 Chantilly NH(--) 1  
-- Smith, Antwan   DeMatha Catholic NH(--) 1  
-- Bui, Daniel 09 George C Marshal NH(--) 1  
-- Jackson, Steven 10 Thomas Jefferson NH(--) 1  
-- Barth, Nathan 11 West Springfield NH(--) 1  
-- Bishop, Eric 10 Quince Orchard NH(--) 1  
 
Mens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Brown, Vince 12 South Lakes 20-08.75(6.32m) nwi 1  
2 Bellamy, Julian 12 Westfield 20-06.50(6.26m) nwi 1  
3 Adedeji, Jacob 12 Quince Orchard 19-10.50(6.06m) nwi 1  
4 Grooms, Robert 12 Thomas A Edison 19-08.50(6.01m) nwi 1  
5 Jeter, Justin 11 Thomas A Edison 19-06.50(5.96m) nwi 1  
6 Rachamadugu, Arvin 12 Thomas Jefferson 19-03.25(5.87m) nwi 1  
7 Hart, Harrison 12 Thomas A Edison 19-02.00(5.84m) nwi 1  
8 Piper, Edmund   DeMatha Catholic 18-11.25(5.77m) nwi 1  
9 Bailey, Fabian 12 James Robinson S 18-09.75(5.73m) nwi 1  
10 Taliaferro, T J 10 Midlothian 18-09.25(5.72m) nwi 1  
11 Epps, Donnell 12 Thomas A Edison 18-08.25(5.70m) nwi 1  
12 Trikakis, Joshua 12 Chantilly 18-06.50(5.65m) nwi 1  
13 Saint-Pruex, Natha 12 West Springfield 18-06.00(5.64m) nwi 1  
14 McDuffy, Arthur 9 Chantilly 18-01.50(5.52m) nwi 1  
15 Markwalter, Dan 12 Thomas Jefferson 18-01.00(5.51m) nwi 1  
16 Fitts, Dionte 9 Loudoun County 17-10.00(5.44m) nwi 1  
17 Osen, Ben 11 Midlothian 17-08.00(5.38m) nwi 1  
18 Ricks, James 12 Chantilly 17-05.25(5.31m) nwi 1  
19 Sindhusake, JJ 12 James Robinson S 17-03.25(5.26m) nwi 1  
20 Dickerson, Tony 9 South Lakes 17-02.25(5.24m) nwi 1  
21 Gravatt, Christian 10 George C Marshal 16-10.50(5.14m) nwi 1  
22 Anselmo, Chris 11 Quince Orchard 16-06.00(5.03m) nwi 1  
23 Little, Justin 9 Westfield 16-03.25(4.96m) nwi 1  
24 Price, Brandon 12 South Lakes 16-01.50(4.91m) nwi 1  
25 Bui, Daniel 09 George C Marshal 14-00.50(4.28m) nwi 1  
-- Dakkouni, Amine 12 Quince Orchard ND(--) nwi 1  
-- Emerson, Alex 10 Westfield ND(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Epps, Donnell 12 Thomas A Edison 42-02.50(12.87m) nwi 1  
2 Saint-Pruex, Natha 12 West Springfield 41-10.00(12.75m) nwi 1  
3 Bellamy, Julian 12 Westfield 41-02.75(12.57m) nwi 1  
4 Rachamadugu, Arvin 12 Thomas Jefferson 40-05.50(12.33m) nwi 1  
5 Grooms, Robert 12 Thomas A Edison 40-05.00(12.32m) nwi 1  
6 Bailey, Fabian 12 James Robinson S 40-04.50(12.31m) nwi 1  
7 Hart, Harrison 12 Thomas A Edison 40-03.50(12.28m) nwi 1  
8 McDuffy, Arthur 9 Chantilly 40-00.75(12.21m) nwi 1  
9 Price, Sean 10 South Lakes 39-07.75(12.08m) nwi 1  
10 Trikakis, Joshua 12 Chantilly 39-05.75(12.03m) nwi 1  
11 Piper, Edmund   DeMatha Catholic 39-00.00(11.89m) nwi 1  
12 Butler, Will 12 Midlothian 38-07.00(11.76m) nwi 1  
13 Taliaferro, T J 10 Midlothian 38-04.50(11.70m) nwi 1  
14 Sindhusake, JJ 12 James Robinson S 37-04.75(11.40m) nwi 1  
15 Ricks, James 12 Chantilly 36-09.25(11.21m) nwi 1  
15 Cai, ED   Thomas Jefferson 36-09.25(11.21m) nwi 1  
17 Gibreel, Ahmed 9 South Lakes 35-09.50(10.91m) nwi 1  
18 Anselmo, Chris 11 Quince Orchard 35-05.25(10.80m) nwi 1  
19 Little, Justin 9 Westfield 35-03.75(10.76m) nwi 1  
20 Leslie, Darnell 09 Quince Orchard 35-03.00(10.74m) nwi 1  
21 Bishop, Eric 10 Quince Orchard 35-00.50(10.68m) nwi 1  
22 Arnold, Dedrick 10 Thomas A Edison 33-05.50(10.20m) nwi 1  
-- Bui, Daniel 09 George C Marshal ND(--) nwi 1  
-- Grant, Leslie 12 Westfield ND(--) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hoogland, Matt 11 Lake Braddock Se 13-06.00(4.11m) 1  
2 Sun, Curtis 12 Chantilly 13-06.00(4.11m) 1  
3 Markwalter, Dan 12 Thomas Jefferson 13-00.00(3.96m) 1  
4 Cantrell, Kyle 12 Chantilly 13-00.00(3.96m) 1  
5 Trikakis, Joshua 12 Chantilly 12-06.00(3.81m) 1  
6 Wever, Corey 12 Westfield 12-00.00(3.66m) 1  
7 Lohr, Michael 10 James Robinson S 10-06.00(3.20m) 1  
7 Zukowsky, Andrew 12 Thomas Jefferson 10-06.00(3.20m) 1  
8 Roemer, Patrick 10 Thomas Jefferson 10-06.00(3.20m) 1  
10 Bryne, James 11 Thomas Jefferson 10-00.00(3.05m) 1  
10 Ro, John 11 James Robinson S 10-00.00(3.05m) 1  
10 Merrill, Jeff 12 James Robinson S 10-00.00(3.05m) 1  
13 Krall, Alex 9 Westfield 9-06.00(2.90m) 1  
14 Daugherty, Sean 9 Lake Braddock Se 9-00.00(2.74m) 1  
14 Zaylah, Christophe 12 South Lakes 9-00.00(2.74m) 1  
14 Hall, Austin 12 West Springfield 9-00.00(2.74m) 1  
17 Crossett, James 11 Westfield 8-06.00(2.59m) 1  
17 Moores, Geoffrey 11 Quince Orchard 8-06.00(2.59m) 1  
-- Lehman, Jordan 11 Westfield NH(--) 1  
-- Tubesing, John 11 Lake Braddock Se NH(--) 1  
-- Tran, David 11 Thomas A Edison NH(--) 1  
-- Menzel, Chris 11 Chantilly NH(--) 1  
 
Womens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Wallace, Lachelle 12 South Lakes 12.42 nwi 7  
2 Grant, Kimsue 12 Washington-Lee 12.74 nwi 7  
3 Johnson, Brittany 10 George C Marshal 12.81 nwi 7  
4 Manley, Genevieve 11 Chantilly 12.92 nwi 7  
5 Roberts, Ericka 10 Lake Braddock Se 13.10 nwi 6  
6 Coleman, Marsharik 9 Washington-Lee 13.20 nwi 7  
7 Denham, Lauren 10 James Robinson S 13.37 nwi 7  
8 Sims, Kendall 9 Midlothian 13.38 nwi 6  
9 Woodson, Jazmin 10 Washington-Lee 13.41 nwi 5  
10 Roberson, Elizabet 9 James Robinson S 13.50 nwi 6  
11 Pascal, Danasia 10 Midlothian 13.60 nwi 4  
12 Mitchell, Tiffany 10 Chantilly 13.62 nwi 6  
13 Johnson, Ryan 12 Thomas Jefferson 13.64 nwi 5  
14 Thomas, Khyra 9 Westfield 13.65 nwi 6  
15 Wilkerson, Marjie 12 Quince Orchard 13.77 nwi 5  
16 Jarrett, Tyeisha 11 Chantilly 13.78 nwi 6  
17 Sheppard, Siedah 12 Westfield 13.79 nwi 4  
18 Scolese, Lauren 10 West Springfield 13.80 nwi 5  
19 Jackson, Timya 11 Westfield 13.90 nwi 4  
20 Cash, Colleen 11 Midlothian 13.95 nwi 3  
21 LeGrande, Ayrielle 12 Thomas A Edison 13.95 nwi 3  
22 Dempsey, Katherine 10 James Robinson S 13.96 nwi 4  
23 Thomas, Lindsay 11 Westfield 14.06 nwi 2  
24 Phelan, Kait 10 West Springfield 14.09 nwi 5  
25 Taylor, Kimise 11 Westfield 14.21 nwi 3  
26 Laffosse, Lauren 11 Thomas Jefferson 14.22 nwi 5  
27 Marshall, Chanel 10 Lake Braddock Se 14.30 nwi 2  
28 Martin, Erin 11 Lake Braddock Se 14.36 nwi 4  
29 Koroma, Alliyah 11 Quince Orchard 14.47 nwi 3  
30 Turner, Kristen 11 West Springfield 14.50 nwi 3  
31 Lensch, Keyla 10 Loudoun County 14.73 nwi 2  
32 Tobias, Brittany 10 Loudoun County 14.75 nwi 4  
33 Williams, Ashley 11 South Lakes 15.25 nwi 3  
34 Foster, Devyn 09 Quince Orchard 15.44 nwi 2  
35 Coates, Ashley 12 George C Marshal 15.46 nwi 1  
36 Schulte, Emily 11 Westfield 15.49 nwi 2  
37 Xiang, Dian 11 George C Marshal 16.39 nwi 1  
 
Womens 100m Frosh Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Shields, McKenzie 09 Quince Orchard 13.49 nwi 5  
2 Kulbaski, Molly 9 James Robinson S 13.58 nwi 5  
3 Onyekwere, Cici 9 James Robinson S 13.61 nwi 4  
4 Hudson, Imani 9 Lake Braddock Se 13.64 nwi 5  
5 Moran, Abby 09 Quince Orchard 13.77 nwi 4  
6 Tracy, Meghan 9 Loudoun County 13.87 nwi 3  
7 Coleman, Naimah 9 South Lakes 13.94 nwi 4  
8 Konecke, Jessica 09 Quince Orchard 13.99 nwi 3  
9 Lynn, Heather 9 Westfield 14.00 nwi 4  
10 Deegan, Kristin 9 James Robinson S 14.14 nwi 5  
11 Morgan, Justice 9 Westfield 14.40 nwi 2  
12 Ingraham, Kathryn 9 Chantilly 14.72 nwi 1  
13 Nygard, Helene 12 George C Marshal 14.86 nwi 3  
14 Barron, Kathy 9 Westfield 14.93 nwi 3  
15 Hill, Olivia 9 South Lakes 15.12 nwi 3  
16 Shanks, Kate 9 Thomas A Edison 15.27 nwi 2  
17 Cisneros, Medina 9 Thomas A Edison 15.38 nwi 1  
18 Haug, Sarah 9 Westfield 15.49 nwi 2  
19 Welch, Madeline 9 Chantilly 15.70 nwi 1  
20 Sahraei, Noushin 9 South Lakes 15.91 nwi 2  
21 Chen, Elaine   Thomas Jefferson 15.97 nwi 2  
22 Hodges, Abigail 12 George C Marshal 16.33 nwi 4  
23 Laszakovits, Julia 12 George C Marshal 16.69 nwi 1  
24 Hazlett, Victoria 9 South Lakes 16.83 nwi 1  
 
Womens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Johnson, Brittany 10 George C Marshal 26.08 nwi 7  
2 Grant, Kimsue 12 Washington-Lee 26.14 nwi 7  
3 Manley, Genevieve 11 Chantilly 26.98 nwi 7  
4 Roberts, Ericka 10 Lake Braddock Se 27.02 nwi 6  
5 Roberson, Elizabet 9 James Robinson S 27.07 nwi 7  
6 Fish, Melanie 12 West Springfield 27.27 nwi 7  
7 Peal, Michelle 11 South Lakes 27.30 nwi 5  
8 Coleman, Marsharik 9 Washington-Lee 27.43 nwi 6  
10 Garrett, Bianca 12 Westfield 27.51 nwi 5  
9 Kulbaski, Molly 9 James Robinson S 27.51 nwi 6  
11 Sims, Kendall 9 Midlothian 27.52 nwi 5  
12 Tupaj, Rebecca 10 Loudoun County 27.70 nwi 5  
13 Lewis, Kara 12 West Springfield 27.92 nwi 6  
14 Ullom, Nina 10 Chantilly 27.98 nwi 6  
15 Thomas, Khyra 9 Westfield 28.03 nwi 3  
16 Duvall, Toni 10 Thomas A Edison 28.15 nwi 5  
17 Onyekwere, Cici 9 James Robinson S 28.17 nwi 7  
18 Mitchell, Tiffany 10 Chantilly 28.30 nwi 3  
19 Riddle, Sierra 11 Washington-Lee 28.41 nwi 4  
20 LeGrande, Ayrielle 12 Thomas A Edison 28.42 nwi 4  
21 Shields, McKenzie 09 Quince Orchard 28.46 nwi 4  
22 Gilbert, Amanda 11 Thomas Jefferson 28.57 nwi 3  
23 Tracy, Meghan 9 Loudoun County 28.64 nwi 3  
24 Moran, Abby 09 Quince Orchard 28.71 nwi 3  
25 Pascal, Danasia 10 Midlothian 28.72 nwi 6  
26 Barlow, Morgan 10 South Lakes 28.81 nwi 4  
27 House, Brittany 10 Midlothian 28.89 nwi 5  
28 Marshall, Chanel 10 Lake Braddock Se 29.18 nwi 2  
29 Coleman, Naimah 9 South Lakes 29.23 nwi 2  
30 Konecke, Jessica 09 Quince Orchard 29.28 nwi 2  
31 Kremer, Candice 11 Thomas Jefferson 29.48 nwi 2  
32 Erney, Nicole 11 Westfield 29.63 nwi 1  
33 Nolan, Christine 12 South Lakes 29.98 nwi 3  
34 Kinsey, Sara 9 Lake Braddock Se 30.02 nwi 2  
35 Nygard, Helene 12 George C Marshal 30.33 nwi 1  
36 Williams, Ashley 11 South Lakes 30.92 nwi 1  
37 Barnes, Tyler 11 Westfield 31.16 nwi 1  
38 Chen, Elaine   Thomas Jefferson 31.25 nwi 1  
 
Womens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Roberson, Elizabet 9 James Robinson S 1:00.01 6  
2 Fish, Melanie 12 West Springfield 1:00.66 6  
3 Ullom, Nina 10 Chantilly 1:01.85 6  
4 Kulbaski, Molly 9 James Robinson S 1:01.93 6  
5 Weyant, Abigail 11 Westfield 1:02.01 5  
6 Lewis, Kara 12 West Springfield 1:02.05 6  
7 Duvall, Toni 10 Thomas A Edison 1:02.36 6  
8 Garrett, Bianca 12 Westfield 1:03.11 5  
9 Larson, Jessica 11 Loudoun County 1:03.34 5  
10 Tupaj, Rebecca 10 Loudoun County 1:03.48 4  
11 Lipka, Nicole 10 West Springfield 1:03.70 5  
12 Paige, Tyeesha 11 Loudoun County 1:04.12 5  
13 Hohman, Rachel 11 Westfield 1:04.30 5  
14 LeGrande, Ayrielle 12 Thomas A Edison 1:04.40 3  
15 Johnson, Ryan 12 Thomas Jefferson 1:04.88 4  
16 Erickson, Devin 12 South Lakes 1:05.17 4  
17 French, Marie 11 Thomas Jefferson 1:05.39 3  
18 Lazor, Elizabeth 10 Westfield 1:05.52 4  
19 Marshall, Chanel 10 Lake Braddock Se 1:05.76 4  
20 Gombos, Nicole 10 Chantilly 1:06.11 2  
21 Dempsey, Katherine 10 James Robinson S 1:06.62 3  
22 Sager, Hannah 12 Lake Braddock Se 1:06.98 4  
23 Donovan, Casey 11 Chantilly 1:07.43 3  
24 Rhodes, Madelyn 11 Thomas A Edison 1:07.95 3  
25 Esposito, Geralyn 11 Westfield 1:08.04 2  
26 Mamo, Meron 11 Westfield 1:08.47 2  
27 Hamedi, Kayla 10 Quince Orchard 1:08.48 2  
28 Reynolds, Jenny 9 Midlothian 1:10.05 2  
29 Powell, Angela 12 Quince Orchard 1:11.53 1  
30 Mennonna, Veronica 11 Quince Orchard 1:13.76 1  
31 Hosi, Kristina 10 South Lakes 1:14.74 1  
32 Laszakovits, Julia 12 George C Marshal 1:20.26 1  
 
Womens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kavanaugh, Kelly 12 James Robinson S 2:20.33 1  
2 Hartman, Jessie 12 Westfield 2:20.55 1  
3 Malka, Ronit 10 Thomas Jefferson 2:21.59 1  
4 Lardner, Casey 10 Lake Braddock Se 2:22.06 1  
5 Moore, Kimee 11 Thomas Jefferson 2:22.81 1  
6 Hagan, Kelly 11 Lake Braddock Se 2:24.51 1  
7 Moore, Taylor 12 Lake Braddock Se 2:24.60 1  
8 Carroll, Leah 11 Westfield 2:27.80 1  
9 Nielsen, Sarah 09 Thomas Jefferson 2:27.85 1  
10 Moores, Aimee 12 Quince Orchard 2:28.00 1  
11 Poje, Moira 10 Thomas Jefferson 2:28.14 1  
12 Herbolsheimer, Cou 11 George C Marshal 2:29.00 1  
13 Marlette, Jenna 11 Chantilly 2:31.05 1  
14 Watt, Alex 11 West Springfield 2:31.17 1  
15 Hassan, Mana 12 George C Marshal 2:31.25 1  
16 Taitano, Lindsey 10 James Robinson S 2:31.25 1  
17 Merrilees, Nicole 09 George C Marshal 2:31.27 1  
18 Blackburn, Lauren 10 West Springfield 2:31.37 1  
19 Fontanez, Diana 11 James Robinson S 2:31.63 1  
20 Carson, Cynthia 11 Washington-Lee 2:32.27 1  
21 Senior, Madeline 11 Westfield 2:32.46 1  
22 Williams, Lisa 10 West Springfield 2:33.31 1  
23 Cohen, Jennifer 10 Chantilly 2:44.57 1  
24 Kinsey, Katlyn 11 Chantilly 2:44.69 1  
25 Copello, Giulianna 11 George C Marshal 2:52.33 1  
 
Womens 800m Frosh Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Tinsley, Tara 9 Thomas A Edison 2:25.99 1  
2 Becker, Maddie 9 Lake Braddock Se 2:29.47 1  
3 Brown, Kristina 9 Thomas A Edison 2:31.67 1  
4 Williams, Gloria 9 Lake Braddock Se 2:36.58 1  
5 Kamineni, Sreya 9 South Lakes 2:39.53 1  
6 Knippler, Elizabet 9 Chantilly 2:39.88 1  
7 Presgraves, Amanda 9 Loudoun County 2:39.94 1  
8 Scoggin, Sierra 9 South Lakes 2:40.72 1  
9 Moyer, Margo 9 South Lakes 2:41.21 1  
10 Ellor, Elizabeth 09 Thomas Jefferson 2:42.32 1  
11 Foster, Kitty 9 Loudoun County 2:42.66 1  
12 Lawson, Courtney 9 Lake Braddock Se 2:42.93 1  
13 Walker, Emily 9 Washington-Lee 2:43.78 1  
14 Lamb, Eleanor 9 West Springfield 2:44.88 1  
15 McGiboney, Virgini 9 South Lakes 2:45.08 1  
16 Sullivan, Anna 9 Loudoun County 2:46.08 1  
17 Shipe, Marin 9 Chantilly 2:47.72 1  
18 Kenny, Katie 9 West Springfield 2:51.59 1  
19 English, Catherine 9 Westfield 2:52.24 1  
20 Millman, Jenna 9 Westfield 2:52.25 1  
 
Womens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hicks, Myah 10 Thomas A Edison 5:08.89 1  
2 Witt, Amy 11 Midlothian 5:10.58 1  
3 Sheridan, Katherin 09 Thomas Jefferson 5:13.08 1  
4 Kvartunas, Paige 11 West Springfield 5:13.37 1  
5 Moores, Aimee 12 Quince Orchard 5:15.60 1  
6 Yosef, Betel 12 Thomas A Edison 5:15.91 1  
7 Crosson, Taylor 11 James Robinson S 5:18.65 1  
8 Moyer, Valerie 11 South Lakes 5:19.98 1  
9 Johnston, Paige 12 Midlothian 5:22.47 1  
10 Herbolsheimer, Cou 11 George C Marshal 5:22.80 1  
11 Lepley, Sarah 9 West Springfield 5:24.99 1  
12 Barber, Anna 11 West Springfield 5:26.10 1  
13 DiVecchia, Melissa 12 Westfield 5:30.09 1  
14 Khoury, Nadeen 12 Lake Braddock Se 5:32.70 1  
15 Carson, Cynthia 11 Washington-Lee 5:35.30 1  
16 Coad, Margaret 10 Thomas Jefferson 5:35.44 1  
17 Schnepf, Rekha 09 Thomas Jefferson 5:35.60 1  
18 Mulroy, Meghan   Midlothian 5:35.65 1  
19 Grochowski, Rachel 11 Chantilly 5:35.69 1  
20 Swain, Emily 12 Thomas A Edison 5:37.71 1  
21 Giri, Alisha 10 Lake Braddock Se 5:41.29 1  
22 Eder, Kathryn 9 Loudoun County 5:42.67 1  
23 Berling, Brianna 10 Westfield 5:43.38 1  
24 Gast, Katrine 12 Chantilly 5:45.99 1  
25 Kohler, Monica 11 Lake Braddock Se 5:58.23 1  
26 Gaal, Rachel 9 James Robinson S 5:58.33 1  
27 Foster, Kitty 9 Loudoun County 6:03.34 1  
28 Guryansky, Heather 10 Chantilly 6:08.12 1  
29 Copello, Giulianna 11 George C Marshal 6:17.02 1  
 
Womens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Lautzenheiser, Kat 11 Midlothian 11:09.15 1  
2 Stites, Sarah 09 Thomas Jefferson 11:14.60 1  
3 Strange, Julie 10 Loudoun County 11:15.99 1  
4 Benjamin, Claire 10 Midlothian 11:16.13 1  
5 Sheridan, Katherin 09 Thomas Jefferson 11:19.90 1  
6 Schnepf, Neesha 12 Thomas Jefferson 11:22.83 1  
7 Lautzenheiser, Lei 11 Midlothian 11:33.92 1  
8 Yosef, Betel 12 Thomas A Edison 11:38.50 1  
9 Tenser, Anne 12 Midlothian 11:39.05 1  
10 Landy, Tara 10 Lake Braddock Se 11:51.78 1  
11 Bray, Amanda 9 James Robinson S 12:13.02 1  
12 Swain, Emily 12 Thomas A Edison 12:16.60 1  
13 Allen, Marlena 10 West Springfield 12:18.68 1  
14 Burtz, Ashlen 10 Thomas A Edison 12:18.90 1  
15 Fox, Kristen 11 James Robinson S 12:19.10 1  
16 Brindley, Lauren 11 James Robinson S 12:23.51 1  
17 Locke, Shelby 9 West Springfield 12:26.60 1  
18 Moore, Jennifer 10 West Springfield 12:38.82 1  
19 Eder, Kathryn 9 Loudoun County 12:45.43 1  
20 Knippler, Elizabet 9 Chantilly 12:51.05 1  
21 Wagner, Shannon 10 Quince Orchard 12:53.75 1  
22 Crow, M   Lake Braddock Se 13:23.03 1  
23 Dixius, Klarise 10 Chantilly 14:27.16 1  
 
Womens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bumgarner, Megan 11 Lake Braddock Se 16.33 4  
2 Dillon, Rachel 11 Westfield 16.74 5  
3 Sinichko, Becca 10 Lake Braddock Se 16.78 5  
4 Peterson, Caroline 12 West Springfield 16.89 5  
5 Brown, Nicole 09 George C Marshal 17.20 4  
6 Kunkel, Rebecca 11 Thomas A Edison 17.22 5  
7 Lang, Leah 11 Quince Orchard 17.39 5  
8 Kremer, Candice 11 Thomas Jefferson 17.63 3  
9 Moore, Kathryn 11 Thomas Jefferson 17.65 4  
10 Scolese, Lauren 10 West Springfield 17.96 4  
11 Marris, Stephanie 11 Thomas Jefferson 18.20 3  
12 Riddle, Sierra 11 Washington-Lee 18.21 5  
13 Serroka, Leigh 11 Westfield 18.24 4  
14 Row, Jessica 11 Quince Orchard 18.54 3  
15 Gumkowski, Rachel 12 West Springfield 18.76 3  
16 Ross, Megan 12 Midlothian 18.92 2  
17 Arkorful, Abena 11 Westfield 19.36 3  
18 Calvert, Jessica 10 Chantilly 19.75 3  
18 Douglass, Alexzand 11 James Robinson S 19.75 1  
20 Butkiewicz, Erica 11 Loudoun County 19.89 2  
21 Roller, Kristina 10 Lake Braddock Se 19.98 2  
22 Harte, Amalia 9 South Lakes 20.15 2  
23 Ingraham, Kathryn 9 Chantilly 21.11 1  
24 Xiang, Dian 11 George C Marshal 21.12 1  
25 Coates, Ashley 12 George C Marshal 21.39 1  
26 Welch, Madeline 9 Chantilly 23.07 1  
 
Womens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Sinichko, Becca 10 Lake Braddock Se 45.45 5  
2 Dwyer, Shannon 10 Quince Orchard 47.54 5  
3 Moore, Kathryn 11 Thomas Jefferson 49.71 5  
4 Bumgarner, Megan 11 Lake Braddock Se 50.08 5  
5 Kunkel, Rebecca 11 Thomas A Edison 50.40 5  
6 Row, Jessica 11 Quince Orchard 50.51 4  
7 Scolese, Lauren 10 West Springfield 50.80 3  
8 Serroka, Leigh 11 Westfield 51.15 4  
9 Lang, Leah 11 Quince Orchard 51.59 3  
10 Calvert, Jessica 10 Chantilly 52.17 2  
11 Roche, Colleen 10 Lake Braddock Se 52.19 4  
12 Ross, Megan 12 Midlothian 52.23 2  
13 Boeckmann, Kimberl 10 West Springfield 52.80 4  
14 Arkorful, Abena 11 Westfield 53.14 3  
15 Gumkowski, Rachel 12 West Springfield 53.34 3  
16 Butkiewicz, Erica 11 Loudoun County 53.82 1  
17 Corey, Rebecca 12 Thomas Jefferson 53.82 4  
18 Ingraham, Kathryn 9 Chantilly 54.04 1  
19 Marris, Stephanie 11 Thomas Jefferson 55.01 2  
20 Ngai, Donna 11 Loudoun County 56.17 1  
21 Douglass, Alexzand 11 James Robinson S 1:00.74 2  
22 Xiang, Dian 11 George C Marshal 1:03.80 1  
 
Womens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Lake Braddock Se 50.76 2  
2 Relay Team   South Lakes 51.49 2  
3 Relay Team   Quince Orchard 51.64 2  
4 Relay Team   Chantilly 52.47 2  
5 Relay Team   Westfield 53.17 1  
6 Relay Team   Midlothian 53.42 1  
7 Relay Team   West Springfield 53.43 1  
9 Relay Team   Loudoun County 55.78 1  
8 Relay Team   Thomas Jefferson 7:34.94c 71  
-- Relay Team   James Robinson S DQ 1  
 
Womens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Thomas A Edison 4:11.30 2  
2 Relay Team   West Springfield 4:12.17 2  
3 Relay Team   James Robinson S 4:14.03 2  
4 Relay Team   South Lakes 4:14.36 2  
6 Relay Team   Loudoun County 4:18.07 1  
7 Relay Team   Quince Orchard 4:19.85 1  
8 Relay Team   Westfield 4:24.09 1  
9 Relay Team   South Lakes 4:33.98 1  
10 Relay Team   Westfield 4:44.56 1  
5 Relay Team   Thomas Jefferson 44:15.44c 25  
-- Relay Team   Lake Braddock Se DNF 2  
-- Relay Team   Chantilly DQ 1  
 
Womens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Lake Braddock Se 9:29.55 1  
2 Relay Team   Midlothian 9:39.39 1  
3 Relay Team   West Springfield 10:05.13 1  
4 Relay Team   Westfield 10:07.00 1  
6 Relay Team   Loudoun County 10:20.03 1  
7 Relay Team   Chantilly 10:53.39 1  
5 Relay Team   Thomas Jefferson 6:50:19.64c 1  
 
Womens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Newman, Kaylin 11 Westfield 35-07.00(10.85m) 1  
2 Meier, Sarah 11 Chantilly 33-01.00(10.08m) 1  
3 Baity, Kendra 12 Lake Braddock Se 31-06.00(9.60m) 1  
4 Goss, Meara 10 George C Marshal 30-10.00(9.40m) 1  
5 Essimi-Menye, Made 10 Lake Braddock Se 29-08.00(9.04m) 1  
6 Fialkow, Tara 10 Lake Braddock Se 28-02.00(8.59m) 1  
7 Rodriguez, Jennife 12 James Robinson S 27-09.00(8.46m) 1  
8 Pancoast, Darcey 9 Thomas Jefferson 26-07.00(8.10m) 1  
9 Onyekwere, Cici 9 James Robinson S 26-01.00(7.95m) 1  
10 Gokturk, Sara 10 Thomas Jefferson 26-00.00(7.92m) 1  
11 Engel, Melody 10 Quince Orchard 25-07.00(7.80m) 1  
12 Speller, Brittney 12 Thomas A Edison 24-10.50(7.58m) 1  
13 Miron, Sarah 9 West Springfield 24-04.50(7.43m) 1  
14 Benjamin, Julieze 10 Washington-Lee 23-06.00(7.16m) 1  
15 Northrup, Ellen 9 Loudoun County 23-02.00(7.06m) 1  
16 Stevenson, MacKenz 11 Quince Orchard 22-09.00(6.93m) 1  
17 Marshall, Amy 12 Loudoun County 22-03.50(6.79m) 1  
18 Kingsbury, Kathryn 10 Thomas Jefferson 22-02.00(6.76m) 1  
19 Hernandez, Brenda 12 Loudoun County 20-01.50(6.13m) 1  
 
Womens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Newman, Kaylin 11 Westfield 102-10.50(31.36m) 1  
2 Gokturk, Sara 10 Thomas Jefferson 94-02.50(28.71m) 1  
3 Baity, Kendra 12 Lake Braddock Se 79-09.50(24.32m) 1  
4 Goss, Meara 10 George C Marshal 78-06.50(23.94m) 1  
5 Wallace, Lachelle 12 South Lakes 76-10.50(23.43m) 1  
6 Platero, Natalie   Loudoun County 76-09.50(23.41m) 1  
7 Ryon, Breanna 10 Thomas A Edison 76-00(23.16m) 1  
8 McBride, Colleen 11 Midlothian 74-09.50(22.80m) 1  
9 Bushman, Leila 12 Thomas Jefferson 73-09.50(22.49m) 1  
10 Stevenson, MacKenz 11 Quince Orchard 72-09.50(22.19m) 1  
11 Dudley, Alexis 12 Quince Orchard 72-08.50(22.16m) 1  
12 Fialkow, Tara 10 Lake Braddock Se 71-08.50(21.86m) 1  
13 Willis, Shannon 12 Loudoun County 68-00.50(20.74m) 1  
14 Frost, Kelly 9 James Robinson S 64-02(19.56m) 1  
14 Meier, Sarah 11 Chantilly 64-02(19.56m) 1  
16 Moore, Kimee 11 Thomas Jefferson 62-11.50(19.19m) 1  
17 Haile, Seghen 12 Quince Orchard 62-04.50(19.01m) 1  
18 Richardson, Dayaun   Loudoun County 60-03(18.36m) 1  
19 Miron, Sarah 9 West Springfield 58-08(17.88m) 1  
20 Onyekwere, Cici 9 James Robinson S 56-05.50(17.21m) 1  
21 Essimi-Menye, Made 10 Lake Braddock Se 55-04(16.87m) 1  
22 Speller, Brittney 12 Thomas A Edison 52-05(15.98m) 1  
23 Benjamin, Julieze 10 Washington-Lee 51-06(15.70m) 1  
 
Womens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gayer, Nora 11 Thomas Jefferson 5-00.00(1.52m) 1  
2 Reist, Caroline 12 James Robinson S 5-00.00(1.52m) 1  
3 Grant, Kimsue 12 Washington-Lee 5-00.00(1.52m) 1  
4 Dougherty, Marian 12 James Robinson S 4-10.00(1.47m) 1  
5 Peterson, Caroline 12 West Springfield 4-08.00(1.42m) 1  
5 Ermak, Tania 9 Thomas Jefferson 4-08.00(1.42m) 1  
5 Moyer, Valerie 11 South Lakes 4-08.00(1.42m) 1  
5 Johnson, Brittany 10 George C Marshal 4-08.00(1.42m) 1  
9 Bumgarner, Megan 11 Lake Braddock Se 4-08.00(1.42m) 1  
9 Bushman, Leila 12 Thomas Jefferson 4-08.00(1.42m) 1  
9 Covington, Whigham 12 Lake Braddock Se 4-08.00(1.42m) 1  
12 Ziadie, Torrie 10 Quince Orchard 4-06.00(1.37m) 1  
12 Sullivan, Anna 9 Loudoun County 4-06.00(1.37m) 1  
12 Kinsey, Sara 9 Lake Braddock Se 4-06.00(1.37m) 1  
12 Arkorful, Abena 11 Westfield 4-06.00(1.37m) 1  
-- Boeckmann, Kimberl 10 West Springfield NH(--) 1  
-- Griffin, Mackenzie 11 James Robinson S NH(--) 1  
-- Reynolds, Jenny 9 Midlothian NH(--) 1  
-- Hughell, Cynthia 10 Thomas A Edison NH(--) 1  
 
Womens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Johnson, Brittany 10 George C Marshal 15-11.50(4.86m) nwi 1  
2 Clayton, Amalya 12 West Springfield 15-09.00(4.80m) nwi 1  
3 Wallace, Lachelle 12 South Lakes 15-03.25(4.65m) nwi 1  
4 Coleman, Marsharik 9 Washington-Lee 15-00.25(4.58m) nwi 1  
5 Peal, Michelle 11 South Lakes 14-11.00(4.55m) nwi 1  
6 Laffosse, Lauren 11 Thomas Jefferson 14-09.75(4.51m) nwi 1  
7 Kremer, Candice 11 Thomas Jefferson 14-03.25(4.35m) nwi 1  
8 Garrett, Bianca 12 Westfield 14-01.25(4.30m) nwi 1  
9 Shoemaker, Bekka 11 Lake Braddock Se 14-00.00(4.27m) nwi 1  
10 Lewis, Kara 12 West Springfield 13-11.00(4.24m) nwi 1  
11 Pascal, Danasia 10 Midlothian 13-10.75(4.24m) nwi 1  
12 Riddle, Sierra 11 Washington-Lee 13-09.25(4.20m) nwi 1  
13 Bourneuf, Jessi 10 Lake Braddock Se 13-06.50(4.13m) nwi 1  
14 Ziadie, Torrie 10 Quince Orchard 13-03.75(4.06m) nwi 1  
15 Berman, Rachel 11 Quince Orchard 13-03.25(4.04m) nwi 1  
16 Inaba, Kei 11 James Robinson S 13-02.75(4.03m) nwi 1  
17 Ullom, Nina 10 Chantilly 13-02.00(4.01m) nwi 1  
18 Dougherty, Marian 12 James Robinson S 13-01.75(4.01m) nwi 1  
19 Arkorful, Abena 11 Westfield 13-00.00(3.96m) nwi 1  
20 Duffy, Bridget 11 James Robinson S 12-11.75(3.96m) nwi 1  
21 Weyant, Abigail 11 Westfield 12-11.25(3.94m) nwi 1  
22 Rhodes, Madelyn 11 Thomas A Edison 12-02.75(3.73m) nwi 1  
23 Mitchell, Tiffany 10 Chantilly 12-01.75(3.70m) nwi 1  
24 Weinberg, Kim 12 Chantilly 12-01.50(3.70m) nwi 1  
25 Cash, Colleen 11 Midlothian 12-01.00(3.68m) nwi 1  
26 Supko, Megan 11 Lake Braddock Se 11-10.00(3.61m) nwi 1  
27 LeGrande, Ayrielle 12 Thomas A Edison 11-07.50(3.54m) nwi 1  
27 Taylor, Kimise 11 Westfield 11-07.50(3.54m) nwi 1  
29 Nygard, Helene 12 George C Marshal 11-07.25(3.54m) nwi 1  
-- Woodson, Jazmin 10 Washington-Lee ND(--) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Brown, Kristina 9 Thomas A Edison 35-00.50(10.68m) nwi 1  
2 Johnson, Brittany 10 George C Marshal 34-02.00(10.41m) nwi 1  
3 Peal, Michelle 11 South Lakes 33-08.50(10.27m) nwi 1  
4 Dillon, Rachel 11 Westfield 33-04.50(10.17m) nwi 1  
5 Shoemaker, Bekka 11 Lake Braddock Se 33-02.25(10.12m) nwi 1  
6 Wallace, Lachelle 12 South Lakes 32-07.25(9.94m) nwi 1  
7 Laffosse, Lauren 11 Thomas Jefferson 32-06.25(9.91m) nwi 1  
8 Clayton, Amalya 12 West Springfield 32-02.00(9.80m) nwi 1  
9 Corey, Rebecca 12 Thomas Jefferson 31-06.75(9.62m) nwi 1  
10 Kremer, Candice 11 Thomas Jefferson 31-01.00(9.47m) nwi 1  
11 Stewart, Emma 11 Westfield 30-10.75(9.42m) nwi 1  
12 Pascal, Danasia 10 Midlothian 30-10.50(9.41m) nwi 1  
13 Supko, Megan 11 Lake Braddock Se 30-01.00(9.17m) nwi 1  
14 Hughell, Cynthia 10 Thomas A Edison 29-07.50(9.03m) nwi 1  
15 Duffy, Bridget 11 James Robinson S 29-07.25(9.02m) nwi 1  
16 Berman, Rachel 11 Quince Orchard 29-04.75(8.96m) nwi 1  
17 LeGrande, Ayrielle 12 Thomas A Edison 29-02.50(8.90m) nwi 1  
18 Reist, Caroline 12 James Robinson S 29-02.00(8.89m) nwi 1  
19 Scolese, Lauren 10 West Springfield 29-00.50(8.85m) nwi 1  
20 Weinberg, Kim 12 Chantilly 29-00.00(8.84m) nwi 1  
21 Bourneuf, Jessi 10 Lake Braddock Se 28-11.00(8.81m) nwi 1  
21 Tobias, Brittany 10 Loudoun County 28-11.00(8.81m) nwi 1  
23 Moore, Kimee 11 Thomas Jefferson 28-04.00(8.64m) nwi 1  
24 Schuler, Avalon 11 James Robinson S 28-00.25(8.54m) nwi 1  
25 Reynolds, Jenny 9 Midlothian 27-06.00(8.38m) nwi 1  
26 Thomas, Lindsay 11 Westfield 26-11.50(8.22m) nwi 1  
-- Mitchell, Tiffany 10 Chantilly ND(--) nwi 1  
-- Jackson, Lauren 9 Loudoun County ND(--) nwi 1  
-- Coates, Ashley 12 George C Marshal ND(--) nwi 1  
 
Womens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Shoemaker, Bekka 11 Lake Braddock Se 10-00.00(3.05m) 1  
2 Laffosse, Lauren 11 Thomas Jefferson 9-09.00(2.97m) 1  
2 Weinberg, Kim 12 Chantilly 9-09.00(2.97m) 1  
4 Iliff, Sam 12 West Springfield 8-00.00(2.44m) 1  
5 Martin, Erin 11 Lake Braddock Se 8-00.00(2.44m) 1  
6 Moore, Kimee 11 Thomas Jefferson 8-00.00(2.44m) 1  
11 Stewart, Emma 11 Westfield 7-06.00(2.29m) 1  
12 Brigham, Ashley 11 West Springfield 7-06.00(2.29m) 1  
7 Lipka, Nicole 10 West Springfield 7-06.00(2.29m) 1  
7 Gilbert, Amanda 11 Thomas Jefferson 7-06.00(2.29m) 1  
9 Supko, Megan 11 Lake Braddock Se 7-06.00(2.29m) 1  
9 Serroka, Leigh 11 Westfield 7-06.00(2.29m) 1  
13 Vassallo, Melanie 11 Chantilly 7-00.00(2.13m) 1  
14 Yu, Alice   James Robinson S 6-06.00(1.98m) 1  
-- Cummins, Megan 12 James Robinson S NH(--) 1  
-- Ullom, Nina 10 Chantilly NH(--) 1  
-- Silverman, Camille 10 James Robinson S NH(--) 1  
-- Chitty, Laura 11 Quince Orchard NH(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude

 


 
 
Post as: 
History for Nike Spring Invitational
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2012 1   1    
2011 1   1    
2010 1   1    
2009 1   1