Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2012 Mar 10th

YearResultsNews 
20151 1 
20141 1 
20131 1 
20121 1 
20111 1 
20101 1 
 

Media for 2012

Videos (0)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Results

 

Attending groups

 

Invited groups

 

2012

Jerry Arnold Georgia Challenge

 

2012 Results - Jerry Arnold Georgia Challenge

Published by
RunnerSpace.com/HighSchool   on Mar 10th 2012, 9:04pm
Jerry Arnold Georgia Challenge - Mar 10, 2012
Mill Creek High School, Hoschton, GA, US
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 100h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Team Scores
 
Mens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Thompson, Brandon 11 Chestatee 10.81 -0.8 7 10
2 Claytor, Dazel 12 Dunwoody 10.96 -0.8 7 8
3 Salaam, Qadeem 12 Campbell 11.12 -0.8 7 6
4 Lee, Ezkiel 12 Miller Grove 11.16 -0.8 7 5
5 Joy, Daquan 10 Brookwood 11.26 -0.8 7 4
6 Marshall, Jordan 12 Mill Creek 11.34 -0.8 7 3
7 Akoh, Ugonna 12 North Oconee 11.37 -3.1 5 2
8 Brewster, Davier 12 Campbell 11.42 -0.8 7 1
9 Felton, Devozea 10 Mill Creek 11.43 -2.5 6  
10 Campbell, Myles 11 Duluth 11.47 -2.5 6  
11 Nelson, Timothy 12 Dunwoody 11.49 -2.5 6  
12 Evangelister, Jacque 9 Dacula 11.51 +0.0 4  
13 Brown, Joshua 10 Brookwood 11.52 -0.8 7  
14 House, Kenneth 12 Northview 11.57 -2.5 6  
15 Hopkins, Kelton 10 Collins Hill 11.59 +0.0 4  
16 Randle, Matthew 12 Duluth 11.60 -2.5 6  
17 Morton, DeVaughn 10 Langston Hughes 11.63 -2.5 6  
18 Smith, Marcus 10 Miller Grove 11.70 -3.1 5  
19 Teal, Cyril 10 Centennial 11.71 -2.5 6  
20 Regnier, Trystan 9 North Hall 11.72 -3.1 5  
21 Hambolu, Tunde 11 Collins Hill 11.72 -5.3 1  
22 Polk, Michael 12 Alpharetta 11.74 +0.0 4  
23 Clark, Quan 11 Chestatee 11.77 -2.1 3  
24 Gervais, LeAndre 11 Milton 11.77 -2.5 6  
25 Barber, Peyton 11 Milton 11.78 -2.1 3  
26 Gunnz, Zachary 11 Alpharetta 11.79 -3.1 5  
27 Seid, Isaac 10 North Hall 11.80 -2.1 3  
28 Bowers, Travis 9 Peachtree Ridge 11.82 +0.0 4  
29 Autry, Anthony 12 Norcross 11.82 -3.1 5  
30 Love, Kenneth 12 Buford 11.83 -5.3 1  
31 Fraise, Kelan 9 Dacula 11.87 -2.1 3  
32 Haynes, Wesley 12 North Gwinnett 11.89 +0.0 4  
33 King, Davante 10 Flowery Branch 11.90 +0.0 4  
34 Lewis-Ward, Corrion 12 Langston Hughes 11.91 -3.1 5  
35 Padmore, Noel 11 Flowery Branch 11.93 +0.0 4  
36 Dorsey, Fred 10 St Pius X Cathol 12.00 -3.3 2  
37 Williams, Matt 9 Peachtree Ridge 12.02 -3.1 5  
38 Cain, Marquis 10 Morrow 12.06 -3.3 2  
39 Yearby, Xavien 12 Oconee County 12.07 -2.1 3  
40 Jackson, Malcom 12 North Gwinnett 12.12 -3.3 2  
41 Lynch, Clinton 10 Norcross 12.14 -2.1 3  
42 Chinoy, Darius 9 Northview 12.26 +0.0 4  
43 Jones, Ikwaan 10 Oconee County 12.47 -3.3 2  
44 Hoxie, Zavier 10 Buford 12.64 -2.1 3  
45 Sword, Mathew 9 North Forsyth 12.90 -2.1 3  
46 Culver, Austin 12 North Forsyth 12.98 -3.3 2  
47 Lawson, C. 9 Morrow 13.09 -5.3 1  
48 Upton, Matthew 10 St Pius X Cathol 13.29 -3.3 2  
 
Mens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Evans, Ayrian 12 Morrow 21.72 -2.0 7 10
2 Thompson, Brandon 11 Chestatee 21.98 -2.0 7 8
3 Claytor, Dazel 12 Dunwoody 22.43 -2.0 7 6
4 Lee, Ezkiel 12 Miller Grove 22.46 -1.7 4 5
5 Minor, Yusef 11 Tucker 22.84 -1.7 6 4
6 Joy, Daquan 10 Brookwood 22.88 -2.0 7 3
7 Tolbert, J t 12 Norcross 22.98 -1.7 6 2
8 Sexton, Emile 10 Langston Hughes 23.08 -1.9 2 1
9 Cheeks, Michael 11 Mill Creek 23.13 -1.7 6  
10 Gray, Adolphus 12 Morrow 23.17 -2.0 7  
11 Nelson, Timothy 12 Dunwoody 23.19 -5.6 5  
12 Smith, Tyshawn 12 Campbell 23.19 -2.0 7  
13 Akoh, Ugonna 12 North Oconee 23.21 -5.6 5  
14 Campbell, Myles 11 Duluth 23.53 -5.6 5  
15 Dowl, Taylor 12 Langston Hughes 23.59 -1.9 2  
16 Randle, Matthew 12 Duluth 23.62 -1.7 6  
17 Teal, Cyril 10 Centennial 23.64 -1.7 6  
18 King, Ronald 12 Buford 23.66 -5.6 5  
19 Osborne, Casey 12 Flowery Branch 23.80 -5.6 5  
20 Brooks, John 9 Tucker 23.89 -1.9 2  
21 Gervais, LeAndre 11 Milton 24.02 -5.6 5  
22 Lee, Chase 12 North Oconee 24.07 -5.6 5  
23 Whisby, Curtis 12 Norcross 24.14 -1.7 6  
24 Haynes, Wesley 12 North Gwinnett 24.20 -1.7 4  
25 Bowers, Travis 9 Peachtree Ridge 24.21 -0.1 3  
26 Dorsey, Fred 10 St Pius X Cathol 24.23 -0.1 3  
27 Thomas, Joshua 9 Buford 24.25 -1.7 4  
28 Neville-Patterson, Sebas 11 Milton 24.36 -1.9 2  
29 Hopkins, Kelton 10 Collins Hill 24.42 -5.6 5  
30 Polk, Michael 12 Alpharetta 24.45 -3.4 1  
31 Williams, Matt 9 Peachtree Ridge 24.47 -0.1 3  
32 Paige, Jerret 10 North Forsyth 24.48 -1.7 4  
33 Pearson, A J 12 Northview 24.50 -0.1 3  
34 Curry, C.J. 12 Flowery Branch 24.53 -1.7 4  
35 Jones, Ikwaan 10 Oconee County 24.83 -0.1 3  
36 Brown, Keenan   Oconee County 24.93 -3.4 1  
37 Torres, Jesus 9 North Forsyth 25.01 -3.4 1  
38 Black, Cameron 11 Collins Hill 25.02 -0.1 3  
39 Suter, Rustin 9 Alpharetta 25.37 -1.9 2  
40 McLeoud, Eric 11 Miller Grove 25.43 -0.1 3  
41 Rooke, John 9 North Gwinnett 25.96 -1.9 2  
42 Dyer, Clayton 11 North Hall 26.26 -1.9 2  
43 Parrish, Caleb 11 North Hall 26.84 -1.9 2  
44 Mariney, Mason 12 St Pius X Cathol 27.08 -1.7 4  
 
Mens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Evans, Ayrian 12 Morrow 47.95 7 10
2 Gray, Adolphus 12 Morrow 49.75 7 8
3 Davis, Zac 12 Mill Creek 50.22 7 6
4 Cheeks, Michael 11 Mill Creek 50.28 6 5
5 Minor, Yusef 11 Tucker 50.67 2 4
6 Smith, Tyshawn 12 Campbell 50.71 7 3
7 Wilson, Thomas 10 Buford 50.73 2 2
8 Abdullah, Bilal 12 Brookwood 50.87 4 1
9 Rather, Matthew 11 Dunwoody 51.55 7  
10 Colvin, Nick 11 North Oconee 51.96 6  
11 Horn, Darian 11 Peachtree Ridge 52.49 4  
12 Helsten, Matt 12 St Pius X Cathol 52.58 6  
13 Jones, Mike 12 North Forsyth 52.59 6  
14 Okolie, Chisom 11 Northview 52.66 4  
15 Tolbert, J t 12 Norcross 52.72 2  
16 Jones, Quin 12 Chestatee 52.93 5  
17 Carmichael, Jerico 9 Miller Grove 53.00 2  
18 Brooks, John 9 Tucker 53.21 6  
19 Lewis, Joshua 10 Dacula 53.44 6  
20 Harmon, Chris 10 Dacula 53.67 5  
21 Lynn, Joseph 12 Buford 53.74 5  
22 Godwin, Tajai 12 Campbell 53.75 4  
23 Simon, Nate 12 North Hall 53.77 6  
24 Hampton, Jeramey 9 North Gwinnett 53.79 3  
25 Brown, Nathan 10 North Gwinnett 53.88 5  
26 Hood, Josh 11 Oconee County 53.92 5  
27 Rodriguez, Carlos 12 Northview 54.24 2  
28 Mckenley, Christian 12 St Pius X Cathol 54.27 4  
29 Jones, Miles 9 Dunwoody 54.56 2  
30 Osborne, Casey 12 Flowery Branch 54.58 4  
31 Washington, Damani 11 Langston Hughes 54.72 5  
32 Casey, Trevor 12 North Forsyth 54.91 4  
33 Wortham, Terrance 12 Miller Grove 55.16 7  
34 Blauvelt, Chris 12 Milton 55.21 3  
35 Faucher, John 10 Alpharetta 55.39 3  
36 Eggleston, Terrence 12 Collins Hill 55.69 3  
37 Williams, Terence 12 Duluth 55.72 1  
38 Helak, Sam 12 Brookwood 55.91 3  
39 Williams, Grant 11 Oconee County 56.07 4  
40 McCormack, Tommy 11 Chestatee 56.66 3  
41 Cleveland, Bradley 10 Duluth 56.76 1  
42 Reese, Travon 9 Langston Hughes 57.72 2  
43 Mitchell, Shahid 11 Norcross 57.80 1  
44 Arner, Jeffrey 10 Collins Hill 57.88 2  
45 Alford, Matthew 9 North Oconee 58.05 6  
46 Clements, Daniel 10 Morrow 1:00.64 5  
 
Mens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Smith, Kisean 12 Brookwood 1:58.85 1 10
2 Littig, Andres 11 North Gwinnett 1:59.37 1 8
3 Woodrome, Tyler 10 Mill Creek 2:00.71 1 6
4 Reich, Nathan 11 Milton 2:01.04 1 5
5 Gonzalez, Luis 12 North Hall 2:01.15 1 4
6 Tirrell, Calvin 11 St Pius X Cathol 2:01.68 1 3
7 Aponte, Rahiim 11 Miller Grove 2:02.08 1 2
8 Russell, Dylan 12 Mill Creek 2:04.36 1 1
9 McNeil, Paul 12 St Pius X Cathol 2:04.44 1  
10 Garrett, Hunter 12 North Oconee 2:05.84 1  
11 Dechellis, Ryan 12 North Forsyth 2:06.05 1  
12 Sevidal, Christian 12 North Gwinnett 2:06.18 1  
13 White, Karon 10 Miller Grove 2:07.49 1  
14 Smith, Johnisaac 11 Oconee County 2:07.55 1  
15 Winters, Jacob 11 Norcross 2:07.55 1  
16 Broniec, Jonathan 11 Peachtree Ridge 2:07.59 1  
17 Percy, Carter 11 Centennial 2:07.59 1  
18 Gomez, Gabriel 12 Brookwood 2:09.96 1  
19 Todd, Sam 11 Norcross 2:11.45 1  
20 Stewart, Mac 10 Peachtree Ridge 2:11.90 1  
21 Womack, Brachelaun 11 Morrow 2:12.39 1  
22 Donino, Colton 12 Flowery Branch 2:12.43 1  
23 McEwan, Davian 10 Dacula 2:12.78 1  
24 Klein, Dominic 10 Campbell 2:13.19 1  
25 Innerarity, Laurence 11 Tucker 2:13.38 1  
26 Bass, Will 9 Dunwoody 2:13.80 1  
27 Price, Kelsey 10 Morrow 2:14.00 1  
28 Morales, Brandon 12 Dunwoody 2:15.40 1  
29 Lepparanta, Matias 10 Alpharetta 2:15.93 1  
30 Carr, Andre 12 Langston Hughes 2:16.02 1  
31 Luther, Shawn 12 Collins Hill 2:16.75 1  
32 Heaton, Kyle 11 Collins Hill 2:18.22 1  
33 Daily, Dylan 10 Buford 2:19.03 1  
34 Laforge, Ben 11 Northview 2:19.32 1  
35 Goss, Cullen 10 Oconee County 2:19.49 1  
36 Young, Brian 10 Flowery Branch 2:20.07 1  
37 McCranie, Austin 10 Buford 2:20.31 1  
38 Harlon, Caleb 10 Chestatee 2:20.43 1  
39 Manson, Brooks 11 North Hall 2:20.68 1  
40 Sheffield, Aaron 10 Centennial 2:22.00 1  
41 Bapat, Santul 11 Northview 2:22.72 1  
42 Fonts, Algy 10 Duluth 2:23.64 1  
43 Blackshear, Gregory 11 Duluth 2:24.36 1  
44 Johnson, Ara 10 North Forsyth 2:25.89 1  
45 Zegeye, Micheal 10 Tucker 2:29.58 1  
 
Mens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Mills, Kevin 10 Peachtree Ridge 4:23.14 1 10
2 McNeil, Paul 12 St Pius X Cathol 4:24.30 1 8
3 Tirrell, Calvin 11 St Pius X Cathol 4:25.19 1 6
4 Vander Wood, Drew 12 Brookwood 4:26.14 1 5
5 Westog, Eric 10 Mill Creek 4:27.34 1 4
6 Littig, Andres 11 North Gwinnett 4:28.03 1 3
7 Gomez, Gabriel 12 Brookwood 4:28.37 1 2
8 Gonzalez, Luis 12 North Hall 4:29.00 1 1
9 Flammang, Mitch 12 Mill Creek 4:30.65 1  
10 Delguercio, Nick 11 Norcross 4:35.28 1  
11 Sexton, Kyle 12 Dunwoody 4:37.49 1  
12 Fiorello, Taylor 10 Flowery Branch 4:38.51 1  
13 Stephens, Zach 10 Collins Hill 4:39.72 1  
14 Thornsberry, Justin 11 Milton 4:41.88 1  
15 Schuebert, Bryce 9 North Hall 4:46.86 1  
16 Thornton, Cole 9 North Oconee 4:49.73 1  
17 Shea, Ryan 10 Alpharetta 4:54.27 1  
18 Narro, Mitchell 11 Alpharetta 4:55.97 1  
19 Sutton, Matthew 11 Norcross 4:58.10 1  
20 Soper, John 12 Dunwoody 4:58.29 1  
21 Neal, Brent 12 Milton 4:59.28 1  
22 Grishby, Shawn 11 Morrow 4:59.33 1  
23 Reed, Marshall 9 Oconee County 5:01.75 1  
24 Beppler, Eric 11 Northview 5:03.50 1  
25 Price, Dylan 12 Buford 5:03.53 1  
26 Doster, Reid 10 Flowery Branch 5:06.64 1  
27 York, Cole 11 North Gwinnett 5:06.92 1  
28 Innerarity, Laurence 11 Tucker 5:08.35 1  
29 Patterson, Alex 9 North Forsyth 5:09.89 1  
30 Fonts, Algy 10 Duluth 5:11.80 1  
31 Laroche, Daniel 10 Duluth 5:11.85 1  
32 Moraes, Tony 11 Collins Hill 5:12.43 1  
33 Movva, Siva 11 Northview 5:14.69 1  
34 Carnes, Jack 9 Chestatee 5:15.23 1  
35 Milner, Ben 11 Campbell 5:15.24 1  
36 Keeling, Anthony 9 Miller Grove 5:16.12 1  
37 George, Ian 9 Centennial 5:21.28 1  
38 Dallow, Eric   Centennial 5:25.64 1  
39 Klein, Miles 10 Campbell 5:25.84 1  
40 Jones, Tyler 9 North Oconee 5:29.23 1  
41 Zegeye, Micheal 10 Tucker 5:37.21 1  
42 Bey, Robert 12 Langston Hughes 5:48.81 1  
 
Mens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Westog, Eric 10 Mill Creek 9:33.90 1 10
2 Sprague, Austin 10 St Pius X Cathol 9:35.65 1 8
3 Malanoski, Morgan 12 Brookwood 9:39.33 1 6
4 Mills, Kevin 10 Peachtree Ridge 9:39.81 1 5
5 Barudin, Matt 12 Brookwood 9:43.36 1 4
6 Garland, Drew 12 Flowery Branch 9:47.14 1 3
7 Anastasiades, Andrew 10 St Pius X Cathol 9:51.85 1 2
8 Flammang, Mitch 12 Mill Creek 9:53.21 1 1
9 Sexton, Kyle 12 Dunwoody 9:53.26 1  
10 Bradham, Spencer 11 North Gwinnett 10:02.92 1  
11 Kelly, Ryan 11 Milton 10:09.75 1  
12 Howarth, Clay 12 North Forsyth 10:11.49 1  
13 Locicero, Tucker 11 North Hall 10:13.56 1  
14 Herbert, Jordan 12 Norcross 10:16.56 1  
15 Bright, Andrew 11 Peachtree Ridge 10:17.52 1  
16 Morris, Matthew 11 Oconee County 10:19.21 1  
17 Slavik, James 10 Flowery Branch 10:22.78 1  
18 Narro, Mitchell 11 Alpharetta 10:27.71 1  
19 Medina, Nathan 12 Collins Hill 10:33.46 1  
20 Sutton, Matthew 11 Norcross 10:34.14 1  
21 Thornton, Cole 9 North Oconee 10:42.19 1  
22 Hill, Zack 10 North Hall 10:43.62 1  
23 Thornsberry, Justin 11 Milton 10:49.46 1  
24 Bradham, Trevor 11 North Gwinnett 10:49.69 1  
25 Tiede, Blake 9 Dunwoody 10:51.65 1  
26 Vashi, Aksal 9 Collins Hill 11:13.17 1  
27 Dang, Jason 10 Chestatee 11:23.04 1  
28 Dallow, Eric   Centennial 11:24.23 1  
29 George, Ian 9 Centennial 11:29.87 1  
30 Keeling, Anthony 9 Miller Grove 11:30.01 1  
31 Jones, Tyler 9 North Oconee 11:37.84 1  
32 Laroche, Daniel 10 Duluth 11:55.55 1  
33 Miller, Jason 11 Oconee County 11:59.08 1  
34 Roose, Brady 10 North Forsyth 12:23.73 1  
35 Torres, Nicolas 9 Duluth 13:25.53 1  
 
Mens 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Frye, Alan 11 Campbell 14.77 4 10
2 Gillespie, Dennis 12 Norcross 15.37 4 8
3 Riddle, Tanner 10 North Forsyth 15.49 4 6
4 Pizarro, Justin 10 Peachtree Ridge 16.07 3 5
5 Brown, Chase 12 Brookwood 16.21 4 4
6 Mulder, Josh 12 Centennial 16.41 4 3
7 Thomas, Jamars 12 Oconee County 16.59 3 2
8 Fisher, Darius 12 Tucker 16.60 1 1
9 Watkins, DeAndre 10 Alpharetta 16.71 3  
10 Brock, Dylan 12 Chestatee 17.08 2  
11 Teare-Ketter, Andrew 12 North Oconee 17.09 3  
12 Chapman, Tyler 11 Mill Creek 17.53 2  
13 Joseph, Jeffrey 11 Duluth 18.01 2  
14 Lindie, Johnathon 11 North Gwinnett 18.44 2  
15 Mosley, Temyrick 12 Dunwoody 18.69 1  
16 Strother, Nathan 10 Norcross 19.01 3  
17 Eubanks, Daniel 12 Milton 19.18 2  
18 Burgess, Derek 11 Oconee County 20.26 2  
19 Quint, Andrew 9 North Oconee 20.67 1  
20 Collins, Copelan 10 North Hall 22.08 1  
21 Gayman, Defarra 11 North Gwinnett 24.03 3  
-- Jones, Devyn 10 Peachtree Ridge DNF 3  
-- Vitatoe, Bailey 10 Brookwood DQ 4  
 
Mens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Frye, Alan 11 Campbell 38.94 5 10
2 Roberds, Wake 11 Oconee County 40.35 5 8
3 Gillespie, Dennis 12 Norcross 40.57 5 6
4 Gilstrap, Arius 12 Langston Hughes 40.91 5 5
5 Godwin, Tajai 12 Campbell 41.22 4 4
6 Fisher, Darius 12 Tucker 41.54 3 3
7 Mulder, Josh 12 Centennial 41.56 5 2
8 Miller, Chris 12 Brookwood 41.68 4 1
9 Brown, Chase 12 Brookwood 42.25 4  
10 Esson, Aaron 12 Dacula 42.33 4  
11 Horn, Darian 11 Peachtree Ridge 42.40 5  
12 Mosley, Temyrick 12 Dunwoody 42.50 4  
13 Riddle, Tanner 10 North Forsyth 42.58 5  
14 Strother, Nathan 10 Norcross 42.73 5  
15 Pizarro, Justin 10 Peachtree Ridge 42.84 4  
16 Chapman, Tyler 11 Mill Creek 43.46 3  
17 Brock, Dylan 12 Chestatee 43.61 3  
18 Teare-Ketter, Andrew 12 North Oconee 44.34 3  
19 Clay, B.J. 11 Dacula 44.70 4  
20 Thomas, Jordan 10 North Gwinnett 44.76 2  
21 Watkins, DeAndre 10 Alpharetta 44.88 3  
22 Dang, John 12 Duluth 45.48 3  
23 Williams, Terence 12 Duluth 45.61 1  
24 Willis, Nick 12 Dunwoody 46.37 1  
25 Mai, John 12 North Forsyth 46.63 2  
26 Gayman, Defarra 11 North Gwinnett 46.72 3  
27 Adams, Mychael 11 Langston Hughes 46.82 1  
28 Sudano, Andre 11 Milton 47.12 2  
29 Almanza, Oscar 11 North Oconee 47.66 1  
30 Cross, Ithello 10 North Hall 48.93 1  
31 McNamara, Connor 10 Milton 49.68 2  
32 Collins, Copelan 10 North Hall 49.98 1  
 
Mens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Brewster, Frye,
Jenkins, Salaam
  Campbell 42.42 3 10
2 Wortham, Smith,
Aponte, McLeoud
  Miller Grove 42.77 4 8
3 Brown, Dancy,
Joy, Price
  Brookwood 43.16 4 6
4 Gillespi, Autry,
Tolbert, Lynch
  Norcross 43.48 4 5
5 Hill, Lewis-Wa,
Kearse, Morton
  Langston Hughes 43.50 4 4
6 Gray, Evans,
May, Cain
  Morrow 43.84 2 3
7 Akoh, Lee,
Brannon, Almanza
  North Oconee 44.30 1 2
8 Randle, Dang,
Campbell, Enyenihi
  Duluth 44.42 2 1
9 Nelson, Mosley,
Claytor, Willis
  Dunwoody 44.44 4  
10 Torres, Brock,
Clark, Rosario
  Chestatee 44.48 3  
11 Thomas, Jones,
Yearby, Hood
  Oconee County 44.68 3  
12 Black, Egglesto,
Hambolu, Hopkins
  Collins Hill 44.85 3  
13 Gervais, Barber,
Paulk, Leake
  Milton 45.02 2  
14 Eckenrot, King,
Padmore, Curry
  Flowery Branch 45.12 3  
15 Esson, Lewis,
Harmon, Clay
  Dacula 45.15 4  
16 House, Pearson,
Okolie, Chinoy
  Northview 45.20 3  
17 Simon, Parrish,
Cross, Dyer
  North Hall 45.24 2  
18 Jackson, Assad,
Haynes, Brown
  North Gwinnett 45.32 2  
19 Mckenley, Mariney,
Upton, Dorsey
  St Pius X Cathol 48.01 2  
-- Pizarro, Horn,
Broome, Bowers
  Peachtree Ridge DQ 2  
-- King, Wilson,
Lynn, Thomas
  Buford DQ 1  
-- Watkins, Clark,
Gunnz, Rowlinso
  Alpharetta DQ 3  
-- Hulick, Jones,
Riddle, Paige
  North Forsyth DQ 1  
-- Davis, Felton,
Franklin, Cheeks
  Mill Creek DQ 4  
 
Mens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Smith, Caballer,
Thomas, Joy
  Brookwood 3:24.18 3 10
2 Wortham, White,
Smith, Aponte
  Miller Grove 3:24.36 3 8
3 Nelson, Mosley,
Claytor, Rather
  Dunwoody 3:25.61 3 6
4 Gillespi, Autry,
Tolbert, Strother
  Norcross 3:28.07 3 5
5 Davis, Russell,
Cheeks, Wiley
  Mill Creek 3:29.81 2 4
6 Gilstrap, Lewis-Wa,
Washingt, Turnbow
  Langston Hughes 3:30.56 2 3
7 Williams, Roberds,
Gehr, Hood
  Oconee County 3:32.65 3 2
8 Jackson, Assad,
Gayman, Graves
  North Gwinnett 3:36.74 2 1
9 Gonzalez, Simon,
Nix, Faulkner
  North Hall 3:36.96 2  
10 House, Iranikha,
Shaw, Pearson
  Northview 3:39.98 3  
11 Jones, Culver,
Simmons, Dechelli
  North Forsyth 3:40.10 1  
12 Smith, Frye,
Perdue, Collins
  Campbell 3:41.17 3  
13 Blauvelt, Bailey,
Mitchell, Reich
  Milton 3:41.66 2  
14 Randle, Campbell,
Enyenihi, Clevelan
  Duluth 3:43.45 1  
15 Trouilli, Randolph,
Padmore, Curry
  Flowery Branch 3:43.83 1  
16 Relay Team   Alpharetta 3:47.44 1  
17 Gray, Evans,
May, Womack
  Morrow 3:48.47 3  
18 Pizarro, Horn,
Broome, Martin
  Peachtree Ridge 3:49.43 2  
19 Jones, McCormac,
McCormac, Brock
  Chestatee 3:55.79 1  
 
Mens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Malanosk, Barudin,
Magallon, Buda
  Brookwood 8:23.90 1 10
2 Todd, Winters,
Rehmann, Delguerc
  Norcross 8:26.88 1 8
3 Dayoub, Howell,
Kelly, Bailey
  Milton 8:44.76 1 6
4 Spence, Hull,
Hope, Haynes
  Mill Creek 9:01.61 1 5
5 Sexton, Morales,
Soper, Bass
  Dunwoody 9:04.11 1 4
6 Relay Team   Alpharetta 9:06.85 1 3
7 Miles, LoCicero,
Manson, Hill
  North Hall 9:07.85 1 2
8 Klein, Klein,
Milner, Fletcher
  Campbell 9:13.41 1 1
9 Papp, Grennan,
Thayer, Hernande
  Flowery Branch 9:20.46 1  
10 May, Womack,
Price, Witner
  Morrow 9:46.01 1  
11 Chesna, Rogers,
Reid, Cochran
  North Forsyth 9:48.28 1  
-- Brito, Cruz,
Morse, Aguirre
  Collins Hill DQ 1  
 
Mens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Joyce, Trevor 12 Mill Creek 51-04.00(15.65m) 1 10
2 Armah Jr., Alex 12 Dacula 50-02.25(15.30m) 1 8
3 Croom, Jason 12 Norcross 48-04.25(14.74m) 1 6
4 Alarms, Durum 12 Dacula 47-03.50(14.41m) 1 5
5 Fray, Jordan 12 Alpharetta 47-02.25(14.38m) 1 4
6 Noakes, Alex 12 North Oconee 43-11.25(13.39m) 1 3
7 Chappell, Patrick 11 North Hall 43-11.00(13.39m) 1 2
8 Ruskell, Mark 12 Duluth 43-06.25(13.27m) 1 1
9 Connally, Jamarcus 11 Norcross 43-05.00(13.23m) 1  
10 Sessoms, Giovanni 12 Alpharetta 42-07.50(12.99m) 1  
11 Glenn, Lloyd 11 Centennial 41-11.00(12.78m) 1  
12 Munday, Jared 11 Brookwood 41-01.00(12.52m) 1  
13 Allen, Erroll 11 North Gwinnett 40-06.00(12.34m) 1  
14 Weaver, Connor 12 Dunwoody 40-02.50(12.26m) 1  
15 Cross, Imani 12 North Hall 40-01.50(12.23m) 1  
16 Mukassa, Joseph 9 Peachtree Ridge 39-06.25(12.05m) 1  
17 Rea, Nick 12 Duluth 39-04.00(11.99m) 1  
18 Arnold, Trevor 11 Langston Hughes 39-03.50(11.98m) 1  
19 Sutherland, Danny 12 St Pius X Cathol 39-00.50(11.90m) 1  
19 McGee, Marquis 12 Campbell 39-00.50(11.90m) 1  
21 Harrell, Josh 12 North Forsyth 38-07.00(11.76m) 1  
21 Clay, Evan 11 Tucker 38-07.00(11.76m) 1  
23 Kim, Kaleb 9 Mill Creek 38-06.00(11.73m) 1  
24 Stevens, Robert 12 Brookwood 38-04.00(11.68m) 1  
25 Houston, A.J. 10 Peachtree Ridge 37-08.00(11.48m) 1  
26 Walshe, Nick 11 Oconee County 36-04.75(11.09m) 1  
27 Deyton, R.J.   Flowery Branch 35-10.50(10.93m) 1  
28 Keller, Grant 10 Milton 35-07.00(10.85m) 1  
29 Shoate, Demonte 11 Collins Hill 35-01.00(10.69m) 1  
30 Wise, Rapheal 11 Flowery Branch 33-05.50(10.20m) 1  
31 Lakhani, Nazim 11 Northview 33-05.00(10.19m) 1  
32 Atkins, Cameron 11 North Oconee 33-01.50(10.10m) 1  
33 Bellville, Jacob 10 North Gwinnett 32-00.75(9.77m) 1  
34 Stubbs, Alex 10 Collins Hill 31-04.00(9.55m) 1  
35 Zheng, George 12 Northview 30-09.75(9.39m) 1  
36 Walker, Jordan   Langston Hughes 30-06.50(9.31m) 1  
37 Robertson, Stephen 10 St Pius X Cathol 30-05.50(9.28m) 1  
38 Davis, Kirven   Dunwoody 30-00.50(9.16m) 1  
39 Bishop, Lenny 10 North Forsyth 0.25m(0'9.75) 1  
 
Mens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Alarms, Durum 12 Dacula 147-08(45.01m) 1 10
2 Joyce, Trevor 12 Mill Creek 141-02(43.03m) 1 8
3 Ji, Robin 12 Brookwood 135-02(41.20m) 1 6
4 Bryant, Drew 10 North Hall 131-08(40.13m) 1 5
5 Hellwig, Hunter 12 Brookwood 128-09(39.24m) 1 4
6 Noakes, Alex 12 North Oconee 127-03(38.79m) 1 3
7 Harrell, Josh 12 North Forsyth 126-01(38.43m) 1 2
8 Haugh, Daniel 10 St Pius X Cathol 125-06(38.25m) 1 1
9 Weaver, Connor 12 Dunwoody 121-03(36.96m) 1  
10 Sessoms, Giovanni 12 Alpharetta 118-01(35.99m) 1  
11 Freeman, D.   Flowery Branch 116-07(35.53m) 1  
12 Houston, A.J. 10 Peachtree Ridge 115-05(35.18m) 1  
13 Bennett, Destin 10 North Hall 115-03(35.13m) 1  
14 Hicks, Austin 10 Norcross 114-11(35.03m) 1  
15 Connally, Jamarcus 11 Norcross 111-11(34.11m) 1  
16 Bishop, Lenny 10 North Forsyth 110-11(33.81m) 1  
17 Atkins, Cameron 11 North Oconee 110-06(33.68m) 1  
18 Glenn, Lloyd 11 Centennial 110-01(33.55m) 1  
19 Mukassa, Joseph 9 Peachtree Ridge 106-09(32.54m) 1  
20 Arnold, Trevor 11 Langston Hughes 106-03(32.39m) 1  
21 Picout, Dequavious 9 Buford 105-01(32.03m) 1  
21 Angle, Nick 11 Buford 105-01(32.03m) 1  
23 Al-Khatib, Jd 10 Mill Creek 104-03(31.78m) 1  
24 McGee, Marquis 12 Campbell 102-04(31.19m) 1  
25 O'Toole, Kevin 10 St Pius X Cathol 99-10(30.43m) 1  
26 Walshe, Nick 11 Oconee County 96-03(29.34m) 1  
27 Wasylyk, Nick 12 Duluth 94-01(28.68m) 1  
28 Stevens, Christopher 11 North Gwinnett 92-05(28.17m) 1  
29 Curtin, Nick   Flowery Branch 91-08(27.94m) 1  
30 Hartman, Brandon 12 Dunwoody 91-07(27.91m) 1  
31 Bellville, Jacob 10 North Gwinnett 86-11(26.49m) 1  
32 Behrend, Alex 11 Alpharetta 84-05(25.73m) 1  
33 Zheng, George 12 Northview 82-10(25.25m) 1  
34 Shoate, Demonte 11 Collins Hill 78-07(23.95m) 1  
35 Eubanks, Daniel 12 Milton 77-02(23.52m) 1  
36 Lakhani, Nazim 11 Northview 75-07(23.04m) 1  
37 Stubbs, Alex 10 Collins Hill 72-11(22.23m) 1  
38 Keller, Grant 10 Milton 66-04(20.22m) 1  
-- Johnson, Davonta 11 Duluth FOUL(--) 1  
 
Mens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Riddle, Tanner 10 North Forsyth 6-04.00(1.93m) 1 10
2 Harley, John Paul 10 North Gwinnett 6-02.00(1.88m) 1 8
3 Fisher, Darius 12 Tucker 6-00.00(1.83m) 1 5.50
3 Vitatoe, Bailey 10 Brookwood 6-00.00(1.83m) 1 5.50
4 Abdullah, Bilal 12 Brookwood 6-00.00(1.83m) 1 3.50
4 James, Ricky 10 Campbell 6-00.00(1.83m) 1 3.50
7 Osborne, Casey 12 Flowery Branch 6-00.00(1.83m) 1 2
8 McKnight, Connor 10 Dunwoody 5-10.00(1.78m) 1 1
9 Mulder, Josh 12 Centennial 5-10.00(1.78m) 1  
10 King, Davante 10 Flowery Branch 5-08.00(1.73m) 1  
10 Loudermilk, Daniel 12 Mill Creek 5-08.00(1.73m) 1  
10 Cheeks, Michael 11 Mill Creek 5-08.00(1.73m) 1  
10 Harton, Andre 10 Alpharetta 5-08.00(1.73m) 1  
-- Larson, Aaron 10 Chestatee NH(--) 1  
-- Sheffield, Aaron 10 Centennial NH(--) 1  
-- Mitchell, Shahid 11 Norcross NH(--) 1  
-- Almanza, Oscar 11 North Oconee NH(--) 1  
-- Koepel, Nick 11 Oconee County NH(--) 1  
-- Akoh, Ugonna 12 North Oconee NH(--) 1  
-- Grier, Marquis 9 Langston Hughes NH(--) 1  
-- Lewis-Ward, Branden 11 Langston Hughes NH(--) 1  
-- Walker, Justin 11 Dunwoody NH(--) 1  
-- Joseph, Jeffrey 11 Duluth NH(--) 1  
-- Eggleston, Terrence 12 Collins Hill NH(--) 1  
-- Mitchell, Malik 11 Milton NH(--) 1  
-- Davis, Tyler 10 Duluth NH(--) 1  
 
Mens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Minor, Yusef 11 Tucker 22-07.75(6.90m) nwi 1 10
2 Whisby, Curtis 12 Norcross 22-07.25(6.89m) nwi 1 8
3 Harley, John Paul 10 North Gwinnett 21-07.25(6.58m) nwi 1 6
4 Bryant, Kawon 9 North Oconee 21-02.50(6.46m) nwi 1 5
5 Dancy, Chris 10 Brookwood 21-00.00(6.40m) nwi 1 4
6 Evangelister, Jacque 9 Dacula 20-10.50(6.36m) nwi 1 3
7 Francis, Yannic 12 Dunwoody 20-10.00(6.35m) nwi 1 2
8 Teal, Cyril 10 Centennial 20-07.25(6.28m) nwi 1 1
9 Autry, Anthony 12 Norcross 20-03.50(6.18m) nwi 1  
10 Simon, Nate 12 North Hall 20-01.25(6.13m) nwi 1  
11 Bowers, Travis 9 Peachtree Ridge 19-11.00(6.07m) nwi 1  
12 Fraise, Kelan 9 Dacula 19-10.00(6.05m) nwi 1  
13 Thompson, Alex 12 Milton 19-06.50(5.96m) nwi 1  
14 Harton, Nevin 12 Alpharetta 19-03.75(5.89m) nwi 1  
15 Enyenihi, Henry 12 Duluth 19-01.50(5.83m) nwi 1  
16 Jones, Ikwaan 10 Oconee County 19-01.00(5.82m) nwi 1  
17 Larson, Aaron 10 Chestatee 19-00.50(5.80m) nwi 1  
18 Jones, Mike 12 North Forsyth 19-00.00(5.79m) nwi 1  
19 Dang, John 12 Duluth 18-10.50(5.75m) nwi 1  
20 Brown, Xavier 9 Brookwood 18-09.50(5.73m) nwi 1  
21 Dorsey, Fred 10 St Pius X Cathol 18-04.75(5.61m) nwi 1  
22 Hambolu, Tunde 11 Collins Hill 18-03.00(5.56m) nwi 1  
23 Hampton, Jeramey 9 North Gwinnett 18-00.00(5.49m) nwi 1  
24 Faucher, John 10 Alpharetta 17-09.25(5.42m) nwi 1  
25 Morton, DeVaughn 10 Langston Hughes 17-08.50(5.40m) nwi 1  
26 Helsten, Matt 12 St Pius X Cathol 17-08.00(5.38m) nwi 1  
27 Barton, Vic   Dunwoody 17-07.25(5.37m) nwi 1  
28 Brooks, Tohmas 10 Peachtree Ridge 17-07.00(5.36m) nwi 1  
29 Seid, Isaac 10 North Hall 16-11.75(5.18m) nwi 1  
30 Black, Cameron 11 Collins Hill 16-11.50(5.17m) nwi 1  
31 Rosario, Marvin 9 Chestatee 16-09.50(5.12m) nwi 1  
32 Torres, Jesus 9 North Forsyth 16-07.00(5.05m) nwi 1  
33 Colvin, Nick 11 North Oconee 15-11.00(4.85m) nwi 1  
34 Andrews, D'Andre 10 Campbell 15-05.50(4.71m) nwi 1  
35 Eberhardt, Quan 11 Flowery Branch 14-00.00(4.27m) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Jackson, Malcom 12 North Gwinnett 46-03.50(14.11m) nwi 1 10
2 Gillespie, Dennis 12 Norcross 43-01.00(13.13m) nwi 1 8
3 Dancy, Chris 10 Brookwood 43-01.00(13.13m) nwi 1 6
4 Whisby, Curtis 12 Norcross 42-10.00(13.06m) nwi 1 5
5 Aponte, Rahiim 11 Miller Grove 42-04.50(12.92m) nwi 1 4
6 Wallace, Theo 12 Campbell 42-03.25(12.88m) nwi 1 3
7 Francis, Yannic 12 Dunwoody 41-01.50(12.53m) nwi 1 2
8 Bryant, Kawon 9 North Oconee 41-00.75(12.52m) nwi 1 1
9 Simon, Nate 12 North Hall 40-11.25(12.48m) nwi 1  
10 Esson, Aaron 12 Dacula 40-06.75(12.36m) nwi 1  
11 Willis, Zach 10 Oconee County 40-02.25(12.25m) nwi 1  
12 Toledo, Kalin 11 Mill Creek 40-00.00(12.19m) nwi 1  
13 Lewis-Ward, Branden 11 Langston Hughes 38-09.00(11.81m) nwi 1  
14 Mullins, Kansas 10 North Forsyth 38-01.00(11.61m) nwi 1  
15 King, Davante 10 Flowery Branch 37-11.75(11.58m) nwi 1  
16 Clay, B.J. 11 Dacula 37-11.00(11.56m) nwi 1  
17 Fray, Jordan 12 Alpharetta 37-10.50(11.54m) nwi 1  
17 Harton, Nevin 12 Alpharetta 37-10.50(11.54m) nwi 1  
19 Hambolu, Tunde 11 Collins Hill 37-04.25(11.39m) nwi 1  
20 Cleveland, Bradley 10 Duluth 36-11.75(11.27m) nwi 1  
21 Fisher, Darius 12 Tucker 36-05.75(11.12m) nwi 1  
22 Arthur, Kelly 11 Chestatee 36-03.25(11.06m) nwi 1  
23 Menzies, Justin 9 Mill Creek 35-11.50(10.96m) nwi 1  
24 Davis, Tyler 10 Duluth 35-10.00(10.92m) nwi 1  
25 Almanza, Oscar 11 North Oconee 35-08.50(10.88m) nwi 1  
26 Rosario, Marvin 9 Chestatee 35-02.00(10.72m) nwi 1  
27 Black, Cameron 11 Collins Hill 34-06.00(10.52m) nwi 1  
28 Torres, Jesus 9 North Forsyth 33-02.00(10.11m) nwi 1  
29 Eberhardt, Quan 11 Flowery Branch 32-01.75(9.80m) nwi 1  
30 Hawkins, Chase 10 North Hall 30-06.50(9.31m) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Eckenroth, Austin 12 Flowery Branch 15-10.00(4.83m) 1 10
2 Morris, Matt 12 Peachtree Ridge 14-06.00(4.42m) 1 8
3 Grose, Justin 12 Brookwood 13-06.00(4.11m) 1 6
4 Curry, David 9 Buford 13-00.00(3.96m) 1 5
5 Wilson, Christian 11 Mill Creek 12-00.00(3.66m) 1 4
6 Toney, Isaac 12 North Oconee 12-00.00(3.66m) 1 3
7 Valles, Domenic 11 Brookwood 11-06.00(3.51m) 1 2
8 Warner, Chad 10 North Forsyth 11-06.00(3.51m) 1 1
9 Hammer, Hawk 11 Milton 11-00.00(3.35m) 1  
9 Gordon, Coleman 10 Dunwoody 11-00.00(3.35m) 1  
11 Holben, Andy 12 Milton 10-06.00(3.20m) 1  
11 Morris, Jonathan 10 Peachtree Ridge 10-06.00(3.20m) 1  
11 Cross, Shane 10 North Forsyth 10-06.00(3.20m) 1  
11 Kelley, Parker 12 Collins Hill 10-06.00(3.20m) 1  
15 Barnard, Sumner 10 Buford 10-00.00(3.05m) 1  
16 McNair, Jay 12 Norcross 9-06.00(2.90m) 1  
17 Johnson, Quinton 10 Dunwoody 8-06.00(2.59m) 1  
18 Smith, Corey 9 Norcross 8-00.00(2.44m) 1  
-- Williams, Patrick 11 Duluth NH(--) 1  
-- McNair, Samuel 10 Duluth NH(--) 1  
-- Kang, Sam 11 North Gwinnett NH(--) 1  
-- Maness, Aaron 12 Mill Creek NH(--) 1  
-- Yarbrough, Chase 12 North Hall NH(--) 1  
 
Womens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Glenn, Simone 10 Brookwood 12.53 -6.0 6 10
2 Williams, Keturah 12 Alpharetta 12.62 -6.0 6 8
3 Riley, Destiny 9 Campbell 12.82 -0.6 4 6
4 Jackson, Jasmyn 12 Campbell 12.96 -0.6 4 5
5 Badger, Kinnari 12 Alpharetta 12.99 -6.0 6 4
6 Carson, Kia 10 Milton 13.00 -1.5 5 3
7 Banks, Erika 10 Dunwoody 13.05 -6.0 6 2
8 Fontenot, Kristen 11 Brookwood 13.07 -1.5 5 1
9 Jasmine, Pippins 12 Morrow 13.11 -1.5 5  
10 Horn, AmBria 12 Norcross 13.19 -6.0 6  
11 Hector, Paige 12 Tucker 13.27 -1.5 5  
12 Coates, Courtney 11 Morrow 13.34 -3.0 1  
13 Ruffo, Lindsay 12 Mill Creek 13.39 -1.5 5  
14 Ladsen, Shari 12 Dunwoody 13.39 -1.5 5  
15 Graham, Avery 10 Mill Creek 13.42 -0.6 4  
16 Toomer, Emily 9 North Gwinnett 13.46 -0.6 4  
17 Randolph, Katherine 12 Flowery Branch 13.47 -6.0 6  
18 James, Janai 12 Northview 13.49 -6.0 6  
19 Blackshear, Ashia 9 Collins Hill 13.49 nwi 3  
20 Brooks, Deneisha 11 Chestatee 13.51 -0.6 4  
21 Stuckey, Khadija 12 Langston Hughes 13.51 -6.0 6  
22 Broughton, Antaneshia 9 Collins Hill 13.51 -0.6 4  
23 Higgins, Demichia 11 Duluth 13.56 nwi 3  
24 Johnson, Daja 9 Peachtree Ridge 13.67 nwi 3  
25 Okolie, Amoge 10 Northview 13.68 nwi 3  
26 Dollerson, Larnetta 10 Norcross 13.74 -1.5 5  
27 Awuku, Nana 11 North Hall 13.75 -1.5 5  
28 Johnson, Chelsea 9 Dacula 13.80 -3.0 1  
29 Weems, Ashia 10 Langston Hughes 13.81 nwi 3  
30 Diegrepont, Taylor 11 Chestatee 13.82 -0.6 4  
30 Light, Carlin 11 North Forsyth 13.82 nwi 3  
32 McNeal, Aaliyah 11 Centennial 13.82 -0.6 4  
33 Goswick, Annie 10 North Hall 13.84 -3.0 1  
34 Petty, Brittany 9 Dacula 13.95 -5.5 2  
35 Monroe, Shantrelle 11 Tucker 14.02 -5.5 2  
36 Degraphenreed, Michaela 10 Duluth 14.04 -5.5 2  
37 Stinson, Jasmine 10 Centennial 14.06 -5.5 2  
38 Klier, Cassidy 9 North Forsyth 14.09 -5.5 2  
39 Singleton, Megan 12 North Oconee 14.15 nwi 3  
40 Dillion, Imani 10 Flowery Branch 14.38 -3.0 1  
41 Sieverts, Olivia 9 Milton 14.46 -5.5 2  
42 Woung, Rachel 10 St Pius X Cathol 14.56 -5.5 2  
43 Sanderson, Halie 9 North Oconee 15.22 -3.0 1  
 
Womens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Walters, Sonikqua 12 Peachtree Ridge 24.84 -0.8 6 10
2 Glenn, Simone 10 Brookwood 25.23 -0.8 6 8
3 Hardnett, Kelli 12 Campbell 25.25 -0.8 6 6
4 Williams, Keturah 12 Alpharetta 25.85 -0.8 6 5
5 Badger, Kinnari 12 Alpharetta 26.24 -0.8 6 4
6 Riley, Destiny 9 Campbell 26.27 -0.8 6 3
7 Thiessen, Aria 11 Oconee County 26.90 -4.3 5 2
8 Horn, AmBria 12 Norcross 26.95 -0.8 6 1
9 Fontenot, Kristen 11 Brookwood 27.04 -4.3 5  
10 Hector, Paige 12 Tucker 27.25 -5.6 4  
11 Moore, Shayla 10 Morrow 27.30 -1.5 3  
12 Raia, Natalie 10 North Gwinnett 27.39 -5.6 4  
13 Latourette, Miranda 10 Norcross 27.48 -4.3 5  
14 Owens, J'Nai 10 Dacula 27.55 -5.6 4  
15 Banks, Kelly 12 St Pius X Cathol 27.78 -4.3 5  
16 James, Janai 12 Northview 27.81 -4.3 5  
17 Henderson, Meagan 9 Peachtree Ridge 27.97 -5.1 2  
18 Raia, Alexis 10 North Gwinnett 27.99 -5.6 4  
19 Hill, Carlecia 10 Langston Hughes 28.06 -5.6 4  
20 Graham, Avery 10 Mill Creek 28.11 -5.6 4  
21 Petty, Brittany 9 Dacula 28.17 -1.5 3  
22 White, Geneitvious 11 Tucker 28.30 -4.4 1  
23 Stanback, Kristyn 12 Northview 28.37 -5.6 4  
24 Knight, Jasmine 10 Collins Hill 28.38 -4.4 1  
25 Reese, Chelsea 10 Centennial 28.48 -5.6 4  
26 Dickey, Brea 9 Collins Hill 28.63 -4.4 1  
27 Douglas, Jordan 9 Mill Creek 28.68 -1.5 3  
28 Artis, Devon 10 Milton 28.70 -5.1 2  
29 Callahan, Croix 12 St Pius X Cathol 28.73 -4.3 5  
30 McNeal, Aaliyah 11 Centennial 28.83 -4.4 1  
31 Awuku, Nana 11 North Hall 28.90 -1.5 3  
32 Kirkland, Nicole 9 Flowery Branch 29.03 -5.1 2  
33 Diegrepont, Taylor 11 Chestatee 29.13 -1.5 3  
34 Brooks, Deneisha 11 Chestatee 29.13 -5.1 2  
35 Wolter, Lacey 9 Milton 29.14 -4.3 5  
36 Giles, Shea 10 North Oconee 29.28 -1.5 3  
37 Richards-Lynn, Kaitlyn 9 Duluth 29.38 -5.1 2  
38 Hood, Anaia 9 Langston Hughes 29.40 -4.4 1  
39 Sims, Ashley 11 Morrow 29.80 -1.5 3  
40 Singleton, Megan 12 North Oconee 29.85 -5.1 2  
41 Goswick, Annie 10 North Hall 29.90 -4.4 1  
42 Klier, Cassidy 9 North Forsyth 30.31 -1.5 3  
43 Dunigan, Haley 9 Flowery Branch 30.32 -5.1 2  
44 Jones, Jennifer 10 North Forsyth 30.75 -5.1 2  
 
Womens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Walters, Sonikqua 12 Peachtree Ridge 55.50 6 10
2 Hardnett, Kelli 12 Campbell 56.76 6 8
3 Yansaneh, Sadia 12 Dunwoody 57.98 6 6
4 Bowns, Caroline 9 North Forsyth 59.37 5 5
5 Yavuncu, Asya 10 Dunwoody 59.71 6 4
6 Bordes, Natalie 11 Alpharetta 1:00.69 6 3
7 Holt, Audrey 10 Alpharetta 1:00.75 5 2
8 Reese, Chelsea 10 Centennial 1:01.23 4 1
9 Loving, Dayzjah 10 Flowery Branch 1:01.39 5  
10 Thomas, Dollitia 10 Northview 1:01.95 5  
11 Raia, Natalie 10 North Gwinnett 1:02.10 6  
12 Raia, Alexis 10 North Gwinnett 1:02.23 3  
13 Dunlap, Claire 11 Brookwood 1:02.52 4  
14 Jackson, Pakitta 12 Norcross 1:02.78 3  
15 Irish, Nichelle 10 Dacula 1:03.01 4  
16 Robertson, Emily 10 Mill Creek 1:03.19 4  
17 Jones, Kendria 12 Brookwood 1:03.33 6  
18 Artis, Devon 10 Milton 1:03.98 5  
19 Brown, Ava 11 Oconee County 1:04.04 5  
20 Hill, Carlecia 10 Langston Hughes 1:04.21 6  
21 Nelson, Anna 10 St Pius X Cathol 1:04.82 3  
22 Peterson, Heather 10 Centennial 1:04.85 3  
23 Bolutayo, Temi 10 Mill Creek 1:04.97 3  
24 Henderson, Meagan 9 Peachtree Ridge 1:05.07 2  
25 Byrd, Morgan 11 North Oconee 1:05.65 3  
26 Clay, Suzanne 11 Dacula 1:05.68 3  
27 Montford, D'Erika 10 Tucker 1:05.83 1  
28 Lewis, Meghan 9 Northview 1:06.02 2  
29 Dollerson, Larnetta 10 Norcross 1:06.09 5  
30 Richards-Lynn, Kaitlyn 9 Duluth 1:06.45 1  
31 Kanaday, Alyx 9 North Hall 1:07.54 2  
32 Suarez, Emilia 11 St Pius X Cathol 1:07.93 4  
33 Smith, Tori 11 North Forsyth 1:08.37 4  
34 Taylor, Hannah 9 Oconee County 1:08.63 2  
34 Evans, Antoinette 10 Langston Hughes 1:08.63 1  
36 Vold, Taylor 11 Collins Hill 1:08.99 4  
37 Calhoun, Imani 11 Tucker 1:09.00 3  
38 Wakefield, Mylia 12 Morrow 1:15.38 2  
39 Giles, Shea 10 North Oconee 1:15.68 1  
40 Homeyer, Katie 12 Milton 1:17.41 2  
41 Coates, Barbara 10 Morrow 1:18.50 2  
 
Womens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bordes, Natalie 11 Alpharetta 2:19.99 1 10
2 Cameron, Alex 10 Dunwoody 2:20.77 1 8
3 Kelly, Annie 11 Milton 2:23.55 1 6
4 Thorne, Rachel 11 Alpharetta 2:23.95 1 5
5 Shanks, QuanDra 11 Brookwood 2:25.59 1 4
6 Kissel, Caroline 12 Brookwood 2:27.16 1 3
7 Mayes, Anazjah 11 Dacula 2:28.35 1 2
8 Wilson, Laurel 10 Peachtree Ridge 2:29.73 1 1
9 Clegg, Tess 12 St Pius X Cathol 2:31.02 1  
10 Corliss, Lochlain 9 North Forsyth 2:31.55 1  
11 Mahoney, Jacqueline 11 Milton 2:32.84 1  
12 Aceto, Maggie 12 Mill Creek 2:32.96 1  
13 Pray, Laurie 11 Campbell 2:33.71 1  
14 Wells, Brittani 12 Flowery Branch 2:33.83 1  
15 Maring, Mariah 10 Collins Hill 2:35.25 1  
16 Cryan, Bethany 9 Peachtree Ridge 2:36.23 1  
17 Peterson, Heather 10 Centennial 2:36.33 1  
18 Harrison, Jordi 11 North Gwinnett 2:37.27 1  
19 English, Sarah Beth 10 Chestatee 2:37.65 1  
20 McDowell, Katie 11 North Hall 2:38.04 1  
21 Meier, Stephanie 11 Northview 2:38.80 1  
22 Robinson, Twyonna 11 Norcross 2:39.55 1  
23 Varnson, Ashlee 11 Mill Creek 2:40.29 1  
24 Kidney, Lizzy 11 North Gwinnett 2:40.60 1  
25 Martin, Katie 12 Dunwoody 2:40.77 1  
26 Keen, Joanna 12 Northview 2:40.94 1  
27 Ayers, Madison 9 St Pius X Cathol 2:42.47 1  
28 Walshe, Kelsey 10 Oconee County 2:44.65 1  
29 Lacy, Jazmin 10 Campbell 2:45.06 1  
30 Pigg, Olivia 10 North Oconee 2:46.34 1  
31 Antwi, Jessica 11 Norcross 2:50.57 1  
32 O'Brien, Caroline 10 Collins Hill 2:51.81 1  
33 Grabosky, Rayne 10 Flowery Branch 2:54.87 1  
34 Cochran, Ellie 9 North Forsyth 2:57.01 1  
35 Ellis, Makayla 9 North Hall 2:57.29 1  
36 Benjamin, Daphney 12 Langston Hughes 3:08.22 1  
37 Peel, Kendra 11 Langston Hughes 3:10.50 1  
 
Womens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cameron, Alex 10 Dunwoody 5:09.97 1 10
2 Kissel, Caroline 12 Brookwood 5:13.06 1 8
3 Kelly, Lauren 12 Peachtree Ridge 5:13.53 1 6
4 Yost, Katherine 11 Norcross 5:14.91 1 5
5 Thorne, Rachel 11 Alpharetta 5:16.89 1 4
6 Shanks, QuanDra 11 Brookwood 5:23.29 1 3
7 Koerner, Olivia 11 Milton 5:29.39 1 2
8 Tucker, Paige 11 Peachtree Ridge 5:32.50 1 1
9 Whitworth, Chloe 12 Collins Hill 5:33.35 1  
10 Maring, Mariah 10 Collins Hill 5:34.78 1  
11 Neenan, Anne 9 Milton 5:34.83 1  
12 Faber, Dorie 10 North Oconee 5:42.73 1  
13 Varnson, Ashlee 11 Mill Creek 5:42.88 1  
14 Pettit, Elizabeth 11 St Pius X Cathol 5:43.59 1  
15 Hovis, Lauren 10 Mill Creek 5:43.96 1  
16 Gunby, Madison 9 Flowery Branch 5:49.24 1  
17 Pigg, Olivia 10 North Oconee 5:50.60 1  
18 Martin, Katie 12 Dunwoody 5:51.38 1  
19 Keen, Joanna 12 Northview 5:52.36 1  
20 Mullinax, Tori 11 Chestatee 5:53.07 1  
21 Ayers, Madison 9 St Pius X Cathol 5:57.64 1  
22 Moring, Brianna 12 North Gwinnett 5:58.36 1  
23 Ward, Cassie 9 Flowery Branch 5:59.24 1  
24 Murphy, Sarah 9 Duluth 6:01.01 1  
25 Brady, Sydney 11 Oconee County 6:01.36 1  
26 Mancin, Laura 12 North Hall 6:11.94 1  
27 Barth, April 9 North Hall 6:14.81 1  
28 DiMercurio, Abby 12 North Gwinnett 6:18.47 1  
29 Lord, Bailey 9 Oconee County 6:22.05 1  
30 Zhou, Youme 12 Northview 6:23.41 1  
31 Fulmer, Meredith 11 Centennial 6:35.03 1  
 
Womens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kelly, Annie 11 Milton 11:25.00 1 10
2 Kelly, Lauren 12 Peachtree Ridge 11:31.09 1 8
3 Lippitt, Addy 10 Peachtree Ridge 11:48.52 1 6
4 Buda, Ashley 10 Brookwood 11:58.04 1 5
5 Czerniak, Courtney 10 North Gwinnett 12:11.38 1 4
6 Rogers, Victoria 11 North Hall 12:15.62 1 3
7 Pettit, Elizabeth 11 St Pius X Cathol 12:16.38 1 2
8 Hull, Rachel 12 Mill Creek 12:18.79 1 1
9 Lopez, Hannah 10 Mill Creek 12:19.75 1  
10 Williams, Kailey 10 Dunwoody 12:22.95 1  
11 O'Connor, Katie E 12 Northview 12:27.20 1  
12 Pray, Laurie 11 Campbell 12:28.07 1  
13 Faber, Dorie 10 North Oconee 12:35.68 1  
14 Simon, Dayja 10 Alpharetta 12:43.15 1  
15 Ellis, Makayla 9 North Hall 12:43.19 1  
16 Hardister, Jennifer 10 Dunwoody 12:44.77 1  
17 Pardo, Juanita 9 Milton 12:47.69 1  
18 Renshaw, Elyse 11 Brookwood 12:57.56 1  
19 Mullins, Griffen 10 Alpharetta 12:57.57 1  
20 Pyden, Rachel 9 St Pius X Cathol 13:09.63 1  
21 Crow, Merm 9 Flowery Branch 13:34.97 1  
22 Waters, Amelia 9 Flowery Branch 13:40.89 1  
23 Bennett, Shelby 10 Chestatee 13:55.78 1  
24 Terpin, Bethany 9 Oconee County 13:57.50 1  
25 Oliver, Julianne 10 North Forsyth 13:58.32 1  
 
Womens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Willis, Monti 12 Campbell 14.93 5 10
2 Bakari, Kamilah 12 Norcross 15.25 5 8
3 Burnette, Autumn 12 Peachtree Ridge 15.79 5 6
4 Purifoye, Kendra 10 Peachtree Ridge 16.12 5 5
5 Kimble, Megan 10 North Gwinnett 16.31 4 4
6 Jordan, Shanon 12 Mill Creek 16.41 4 3
7 Cashin, Claire 11 Brookwood 16.52 4 2
8 Stuckey, Khadija 12 Langston Hughes 16.54 5 1
9 Higgins, Demichia 11 Duluth 16.72 4  
10 Hawkins, Aaliyah 11 Mill Creek 16.91 4  
11 Dante, Dallas 11 North Forsyth 17.52 4  
12 Edwards, Martinique 10 St Pius X Cathol 17.55 4  
13 Abrams, Jennifer 12 Brookwood 17.64 3  
14 Hoffman, Gabrielle 10 North Hall 17.65 4  
15 Brinkley, Kyla 10 Centennial 17.67 3  
16 Cross, Justice 12 Langston Hughes 17.67 5  
17 Pippen, Brittany 12 Alpharetta 17.69 2  
18 Bessey, Kyra 9 North Gwinnett 17.89 3  
19 Halls, Kiara 9 Dacula 17.98 2  
20 LoPiccolo, Ali 9 Milton 18.02 3  
21 Pride, Latasha 11 Norcross 18.18 3  
22 Rodkey, Sydney 12 North Oconee 18.29 3  
23 Whitley, Meg 11 Milton 18.39 3  
24 Brown, Caroline 9 North Oconee 18.83 2  
25 Cherian, Rebecca 10 Collins Hill 19.21 2  
26 Degraphenreed, Michaela 10 Duluth 19.73 1  
27 Groves, Allison 9 North Forsyth 20.06 1  
28 Randolph, Katherine 12 Flowery Branch 21.86 2  
29 Phillips, Chandler 10 Collins Hill 21.95 2  
30 Barnes, Emily 10 North Hall 22.04 2  
-- Boone, Summer 9 Flowery Branch DQ 2  
 
Womens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Willis, Monti 12 Campbell 43.66 5 10
2 Burnette, Autumn 12 Peachtree Ridge 43.80 5 8
3 Bakari, Kamilah 12 Norcross 46.10 5 6
4 Cashin, Claire 11 Brookwood 47.51 5 5
5 Frazier, Sarah 12 Langston Hughes 47.58 5 4
6 Pride, Latasha 11 Norcross 47.93 5 3
7 Jordan, Shanon 12 Mill Creek 48.23 4 2
8 Kimble, Megan 10 North Gwinnett 49.25 4 1
9 Harris, Norelitha 10 Campbell 49.33 1  
10 Strother, Miranda 11 North Gwinnett 49.94 4  
11 Vanhorse, Sydne 9 Alpharetta 49.95 2  
12 Edwards, Martinique 10 St Pius X Cathol 50.00 4  
13 Whitley, Meg 11 Milton 50.00 3  
14 Higgins, Demichia 11 Duluth 50.17 2  
15 LoPiccolo, Ali 9 Milton 50.69 4  
16 Brinkley, Kyla 10 Centennial 50.96 3  
17 Lacy, Jazmin 10 Campbell 51.10 4  
18 Cherian, Rebecca 10 Collins Hill 51.92 1  
19 Hawkins, Aaliyah 11 Mill Creek 52.00 3  
20 Samsair, Imani 12 Brookwood 52.51 4  
21 Phillips, Chandler 10 Collins Hill 52.51 3  
22 Carswell, Niara 11 Duluth 52.68 3  
23 Stinson, Jasmine 10 Centennial 53.02 2  
24 Embry, Caroline 11 Alpharetta 53.16 3  
25 Calhoun, Imani 11 Tucker 53.33 1  
26 Hicks, Cassi 10 North Forsyth 53.81 3  
27 Brown, Caroline 9 North Oconee 54.93 1  
28 Halls, Kiara 9 Dacula 55.02 2  
29 Miller, Samantha 11 Flowery Branch 57.59 2  
30 Groves, Allison 9 North Forsyth 58.11 1  
31 Barnes, Emily 10 North Hall 58.44 1  
32 Rosenbaum, Megan 12 North Oconee 1:00.89 2  
-- Hoffman, Gabrielle 10 North Hall DQ 1  
 
Womens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Williams, Holt,
Vanhorse, Badger
  Alpharetta 48.08 3 10
2 Nwajei, Banks,
Yavuncu, Yansaneh
  Dunwoody 48.72 3 8
3 Burnette, Walters,
Cole, Purifoye
  Peachtree Ridge 49.10 3 6
4 Rencher, Leonard,
Blanding, Fontenot
  Brookwood 49.62 3 5
5 Bakari, Jackson,
Pride, Horn
  Norcross 50.33 3 4
6 James, Stanback,
Cunningh, Thomas
  Northview 51.15 3 3
7 Hall, Strother,
Koepke, Raia
  North Gwinnett 51.27 1 2
8 Irish, Halls,
Owens, Petty
  Dacula 51.44 2 1
9 Stuckey, Cross,
Frazier, Murphy
  Langston Hughes 51.51 3  
10 Ruffo, Carmon,
Blackwoo, Graham
  Mill Creek 51.74 2  
11 Hinson, Thiessen,
Walker, Brown
  Oconee County 51.87 2  
12 McNeal, Richards,
Brinkley, Reese
  Centennial 52.03 1  
13 Wells, Latham,
Randolph, Sykes
  Flowery Branch 52.40 2  
14 Dennis, Carson,
Wolter, Sieverts
  Milton 52.55 2  
15 Hector, Monroe,
Dorsey, McCaskel
  Tucker 52.56 2  
16 Callahan, Banks,
Woung, Monti
  St Pius X Cathol 52.63 2  
17 Pippins, Sims,
Coates, Moore
  Morrow 52.71 2  
18 Awuku, Lee,
Goswick, Hoffman
  North Hall 52.78 1  
19 Singleto, Byrd,
Giles, Brown
  North Oconee 53.15 1  
20 Brooks, Kelly,
Long, Bradberr
  Chestatee 53.64 1  
21 Smith, Light,
Dante, Rutan
  North Forsyth 54.09 1  
 
Womens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Nwajei, Banks,
Yavuncu, Yansaneh
  Dunwoody 3:53.67 3 10
2 Burnette, Walters,
Cole, Purifoye
  Peachtree Ridge 4:00.68 3 8
3 James, Stanback,
Cunningh, Thomas
  Northview 4:07.64 3 6
4 Bakari, Jackson,
Pride, Horn
  Norcross 4:10.76 3 5
5 Williams, Bordes,
Holt, Badger
  Alpharetta 4:14.38 3 4
6 Rencher, Leonard,
Jones, Glenn
  Brookwood 4:16.69 2 3
7 Hall, Strother,
Raia, Kimble
  North Gwinnett 4:17.41 2 2
8 Hector, Dorsey,
McCaskel, White
  Tucker 4:19.77 2 1
9 Cross, Frazier,
Evans, Hill
  Langston Hughes 4:22.04 1  
10 Irish, Mayes,
Clay, Owens
  Dacula 4:22.77 1  
11 Ruffo, Carmon,
Bolutayo, Robertso
  Mill Creek 4:25.03 3  
12 Wells, Sykes,
Loving, Dillion
  Flowery Branch 4:25.43 2  
13 Koerner, Mahoney,
Palm, LoPiccol
  Milton 4:26.20 2  
14 Smith, Cochran,
Hills, Bowns
  North Forsyth 4:29.54 1  
15 Clegg, Gilbert,
Edwards, Nelson
  St Pius X Cathol 4:29.72 2  
16 McDowell, Awuku,
Lee, Goswick
  North Hall 4:38.89 1  
17 Pippins, Wakefiel,
Moore, Agnew
  Morrow 4:46.42 1  
18 Hinson, Thiessen,
Brown, Taylor
  Oconee County 4:52.26 2  
 
Womens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Thorne, Bogiages,
Mullins, Simon
  Alpharetta 10:13.19 1 10
2 Wylie, Gelb,
Jordan, Willis
  Milton 10:16.03 1 8
3 Cook, Lippitt,
Wilson, Cryan
  Peachtree Ridge 10:18.49 1 6
4 Jarnagin, Sumner,
Sexton, Dunlap
  Brookwood 10:23.91 1 5
5 Watson, Yost,
Antwi, Lumpkin
  Norcross 10:35.23 1 4
6 Martin, Cameron,
Williams, Hardiste
  Dunwoody 10:46.24 1 3
7 Hull, Aceto,
Orr, Lopez
  Mill Creek 10:51.57 1 2
8 Hooper, Moraes,
Piper, Ellenbur
  Collins Hill 10:55.49 1 1
9 McDowell, Barth,
Rogers, Mendenha
  North Hall 10:59.99 1  
10 Carrillo, Mullinax,
Bennett, English
  Chestatee 11:16.47 1  
11 Whitaker, Cochran,
Oliver, Schmidt
  North Forsyth 11:45.96 1  
12 Tanner, Grabosky,
Clack, Lester
  Flowery Branch 12:00.78 1  
13 Benjamin, Peel,
Thompson, Evans
  Langston Hughes 12:06.38 1  
 
Womens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Machovec, Anna 10 Dacula 39-03.00(11.96m) 1 10
2 Mitchell, Sarah 11 Centennial 35-08.00(10.87m) 1 8
3 Amichia, Stephanie 10 Peachtree Ridge 35-01.00(10.69m) 1 6
4 Agboola, Dami 11 Mill Creek 34-05.00(10.49m) 1 5
5 Kumi, Sharon 12 Brookwood 33-11.50(10.35m) 1 4
6 Abram, Danielle 12 Milton 33-11.00(10.34m) 1 3
7 Harris, Tioni 11 Collins Hill 33-02.00(10.11m) 1 2
8 Odogwu, Adaorah 12 St Pius X Cathol 32-04.50(9.87m) 1 1
9 Seymour, Harper 9 North Hall 32-01.00(9.78m) 1  
10 Biggs, Lannah 12 Alpharetta 31-06.50(9.61m) 1  
11 Lemon, Tatiana 9 Dunwoody 31-05.50(9.59m) 1  
12 Anderson, Taryn 12 Milton 30-11.00(9.42m) 1  
13 McWilliams, Molly 9 Norcross 30-09.00(9.37m) 1  
13 Freeman, Dallah   Flowery Branch 30-09.00(9.37m) 1  
15 Futch, Alina 11 Brookwood 30-02.50(9.21m) 1  
16 Ede-Ifeobu, Chiamaka 11 Campbell 30-01.00(9.17m) 1  
17 Osterloh, Alexis 12 North Forsyth 30-00.00(9.14m) 1  
18 Stevenson, Helen 10 Langston Hughes 29-09.00(9.07m) 1  
18 Phillips, Kimara 11 Dunwoody 29-09.00(9.07m) 1  
20 Tesh, Jamie 10 Alpharetta 29-05.50(8.98m) 1  
21 Haberkam, Savannah 9 North Forsyth 29-03.50(8.93m) 1  
22 Shields, A.   North Oconee 28-05.00(8.66m) 1  
23 Wilkerson, Kleo 10 Oconee County 28-00.00(8.53m) 1  
24 Holbrooks, Leah 10 North Hall 27-02.00(8.28m) 1  
25 Jackson, Femaria 10 Centennial 26-10.50(8.19m) 1  
26 Monroe, Shantrelle 11 Tucker 26-00.50(7.94m) 1  
27 Urban, Celina 10 Flowery Branch 25-10.00(7.87m) 1  
28 Diggs, Moneka   Dacula 25-01.50(7.66m) 1  
29 Anachebe, Ginika 10 St Pius X Cathol 24-05.50(7.45m) 1  
30 Strother, Moriah 10 North Gwinnett 23-09.50(7.25m) 1  
31 Hudson, Lauren   North Oconee 21-08.00(6.60m) 1  
 
Womens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Machovec, Anna 10 Dacula 115-10(35.31m) 1 10
2 Mitchell, Sarah 11 Centennial 112-05(34.26m) 1 8
3 Amichia, Stephanie 10 Peachtree Ridge 107-02(32.66m) 1 6
4 Haberkam, Savannah 9 North Forsyth 99-04(30.28m) 1 5
5 Kumi, Sharon 12 Brookwood 97-02(29.62m) 1 4
6 McWilliams, Molly 9 Norcross 96-07(29.44m) 1 3
7 Ajagbe, Michelle 11 Brookwood 90-03(27.51m) 1 2
8 Biggs, Lannah 12 Alpharetta 89-04(27.23m) 1 1
9 Agboola, Dami 11 Mill Creek 88-03(26.90m) 1  
10 Urban, Celina 10 Flowery Branch 88-02(26.87m) 1  
11 Odogwu, Adaorah 12 St Pius X Cathol 87-11(26.80m) 1  
12 Culver, Tiffany 11 Chestatee 86-02(26.26m) 1  
13 Edwards, Karlee 12 North Oconee 84-06(25.76m) 1  
14 Phillips, Kimara 11 Dunwoody 84-00(25.60m) 1  
15 Merk, Mary-jane 10 North Forsyth 83-01(25.32m) 1  
16 Anderson, Taryn 12 Milton 81-09(24.92m) 1  
17 Strother, Moriah 10 North Gwinnett 78-04(23.88m) 1  
18 Ede-Ifeobu, Chiamaka 11 Campbell 72-09(22.17m) 1  
19 Seymour, Harper 9 North Hall 72-00(21.95m) 1  
20 Freeman, Dallah   Flowery Branch 71-01(21.67m) 1  
21 Hefner, Ellie 9 North Hall 70-10(21.59m) 1  
22 Sears, Mallory 10 Peachtree Ridge 70-02(21.39m) 1  
23 Beacorn, Jean 11 Oconee County 68-01(20.75m) 1  
24 Tanner, Brianna 10 Norcross 67-09(20.65m) 1  
25 Abram, Danielle 12 Milton 66-09(20.35m) 1  
26 Tesh, Jamie 10 Alpharetta 66-02(20.17m) 1  
27 Hudson, Lauren   North Oconee 66-01(20.14m) 1  
28 Mallah, Edelynn 11 St Pius X Cathol 57-01(17.40m) 1  
 
Womens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 George, Malayshia 11 Mill Creek 5-06.00(1.68m) 1 10
2 Light, Carlin 11 North Forsyth 5-04.00(1.63m) 1 8
3 Johnson, Jazmine 10 Peachtree Ridge 5-04.00(1.63m) 1 6
4 Neill, Carrie 10 Oconee County 4-10.00(1.47m) 1 5
5 Orea, Alia 12 Norcross 4-10.00(1.47m) 1 4
6 Corliss, Lochlain 9 North Forsyth 4-10.00(1.47m) 1 3
10 Moroz, Kristin 10 Chestatee 4-08.00(1.42m) 1  
10 Atkinson, Priscilla 12 Campbell 4-08.00(1.42m) 1  
10 Purifoye, Kendra 10 Peachtree Ridge 4-08.00(1.42m) 1  
10 Miller, Alex 9 Flowery Branch 4-08.00(1.42m) 1  
7 Sykes, Tavia 11 Flowery Branch 4-08.00(1.42m) 1 2
8 Brown, Lauren 11 Alpharetta 4-08.00(1.42m) 1 0.50
8 Terry, Mary 9 North Oconee 4-08.00(1.42m) 1 0.50
14 Awuku, Nana 11 North Hall 4-06.00(1.37m) 1  
14 Sehested, Courtney 10 Brookwood 4-06.00(1.37m) 1  
14 Clay, Suzanne 11 Dacula 4-06.00(1.37m) 1  
14 Blanding, Nicole 11 Brookwood 4-06.00(1.37m) 1  
18 Alexander, Alexis 12 Alpharetta 4-04.00(1.32m) 1  
-- Edwards, Martinique 10 St Pius X Cathol NH(--) 1  
-- Crabbe, Audra 9 Collins Hill NH(--) 1  
 
Womens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Randolph, Katherine 12 Flowery Branch 17-06.75(5.35m) nwi 1 10
2 Cunningham, Kathleen 12 Northview 17-01.50(5.22m) nwi 1 8
3 Carson, Kia 10 Milton 16-05.75(5.02m) nwi 1 6
4 Giles, Shea 10 North Oconee 16-05.25(5.01m) nwi 1 5
5 Bakari, Kamilah 12 Norcross 16-04.50(4.99m) nwi 1 4
6 Rencher, Taylor 12 Brookwood 15-09.50(4.81m) nwi 1 3
7 Glenn, Simone 10 Brookwood 15-07.00(4.75m) nwi 1 2
8 Knight, Jasmine 10 Collins Hill 15-06.50(4.74m) nwi 1 1
9 Horn, AmBria 12 Norcross 15-06.00(4.72m) nwi 1  
9 Hall, Alaina 11 North Gwinnett 15-06.00(4.72m) nwi 1  
11 Light, Carlin 11 North Forsyth 15-05.50(4.71m) nwi 1  
12 Bailey, Kiara 12 Alpharetta 15-03.00(4.65m) nwi 1  
13 Hood, Anaia 9 Langston Hughes 15-02.00(4.62m) nwi 1  
14 Brown, Caroline 9 North Oconee 15-00.75(4.59m) nwi 1  
15 Shaw, Sydnee 10 Mill Creek 15-00.50(4.58m) nwi 1  
16 Egolum, Adrienne 12 Collins Hill 14-11.50(4.56m) nwi 1  
16 Gray, Kelsey 11 Mill Creek 14-11.50(4.56m) nwi 1  
18 Stanback, Kristyn 12 Northview 14-11.00(4.55m) nwi 1  
19 Koepke, Mallory 11 North Gwinnett 14-09.25(4.50m) nwi 1  
20 Owens, J'Nai 10 Dacula 14-09.00(4.50m) nwi 1  
20 Harris, Norelitha 10 Campbell 14-09.00(4.50m) nwi 1  
22 Hector, Paige 12 Tucker 14-07.50(4.46m) nwi 1  
23 Dennis, Lacey 12 Milton 14-05.75(4.41m) nwi 1  
24 Embry, Caroline 11 Alpharetta 14-04.00(4.37m) nwi 1  
25 Woung, Rachel 10 St Pius X Cathol 14-01.50(4.31m) nwi 1  
26 Behrend, Samantha 10 Dunwoody 14-01.00(4.29m) nwi 1  
27 Goswick, Annie 10 North Hall 13-08.50(4.18m) nwi 1  
28 Hicks, Cassi 10 North Forsyth 13-08.25(4.17m) nwi 1  
29 Alexander, Katherine 9 Flowery Branch 13-04.50(4.08m) nwi 1  
30 Pierce, Haley 9 Dunwoody 13-02.00(4.01m) nwi 1  
31 Vanderhoven, Sapir 10 Centennial 12-05.00(3.78m) nwi 1  
32 Kanaday, Alyx 9 North Hall 12-02.50(3.72m) nwi 1  
33 Brinkley, Kyla 10 Centennial 11-03.00(3.43m) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Jackson, Pakitta 12 Norcross 34-07.00(10.54m) nwi 1 10
2 Badger, Kinnari 12 Alpharetta 33-07.00(10.24m) nwi 1 8
3 Shaw, Sydnee 10 Mill Creek 33-03.75(10.15m) nwi 1 6
4 Egolum, Adrienne 12 Collins Hill 32-11.50(10.05m) nwi 1 5
5 James, Janai 12 Northview 32-10.50(10.02m) nwi 1 4
6 Embry, Caroline 11 Alpharetta 32-07.50(9.94m) nwi 1 3
7 Hall, Alaina 11 North Gwinnett 32-05.50(9.89m) nwi 1 2
8 Terry, Mary 9 North Oconee 31-11.00(9.73m) nwi 1 1
9 Brown, Ava 11 Oconee County 31-07.50(9.64m) nwi 1  
10 Dunigan, Haley 9 Flowery Branch 31-00.50(9.46m) nwi 1  
10 Tithof, Kayla 10 Flowery Branch 31-00.50(9.46m) nwi 1  
12 Behrend, Samantha 10 Dunwoody 31-00.00(9.45m) nwi 1  
13 Cherian, Rebecca 10 Collins Hill 30-10.50(9.41m) nwi 1  
14 Hector, Paige 12 Tucker 30-10.00(9.40m) nwi 1  
15 Mills, Angee 10 Mill Creek 30-04.50(9.26m) nwi 1  
16 Hicks, Cassi 10 North Forsyth 27-01.50(8.27m) nwi 1  
17 Fogg, Brittany 10 North Forsyth 26-09.50(8.17m) nwi 1  
18 Thompson, Stacious 12 Langston Hughes 26-01.50(7.96m) nwi 1  
19 Diosdado, Samantha 9 North Hall 25-07.50(7.81m) nwi 1  
20 Pierce, Haley 9 Dunwoody 24-03.50(7.40m) nwi 1  
 
Womens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Rodkey, Sydney 12 North Oconee 11-00.00(3.35m) 1 10
2 Hoffman, Gabrielle 10 North Hall 9-06.00(2.90m) 1 8
3 Moore, Quen 12 Mill Creek 8-00.00(2.44m) 1 6
4 Gillooly, Bryanna 10 St Pius X Cathol 8-00.00(2.44m) 1 5
5 Kinard, Tiffany 9 Peachtree Ridge 8-00.00(2.44m) 1 4
6 Moore, Larsen 9 Mill Creek 8-00.00(2.44m) 1 3
10 Osterloh, Alexis 12 North Forsyth 7-06.00(2.29m) 1  
7 Clark, MacKenzie 10 North Oconee 7-06.00(2.29m) 1 2
8 Berger, Erin 11 Dunwoody 7-06.00(2.29m) 1 1
9 Summers, Abby 11 Brookwood 7-00.00(2.13m) 1  
11 Culver, Victoria 10 Dunwoody 6-06.00(1.98m) 1  
12 Corbin, Courtney 11 Norcross 6-00.00(1.83m) 1  
12 Horwitz, Samantha 9 Centennial 6-00.00(1.83m) 1  
-- Arnold, Victoria 11 Brookwood NH(--) 1  
-- Carr, Elisabeth 10 St Pius X Cathol NH(--) 1  
-- Nachtmann, Cecilia 9 Centennial NH(--) 1  
-- Haynes, Shanya 10 Norcross NH(--) 1  
-- Utesch, Clara 11 Northview NH(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Women - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Peachtree Ridge High Schoo 103 2) Alpharetta 81.50 3) Brookwood 77 4) Norcross High School 57 5) Dunwoody 52 6) Campbell High School 48 7) Mill Creek High School 38 7) Milton High School 38 9) Dacula 23 10) North Forsyth 21 10) Northview High School 21 12) North Oconee 18.50 13) Centennial 17 14) North Gwinnett 15 15) Flowery Branch 12 16) North Hall 11 17) Collins Hill High School 9 18) St. Pius X 8 19) Oconee County High School 7 20) Langston Hughes HS 5 21) Tucker 1 Men - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Brookwood 103 2) Mill Creek High School 67 3) Norcross High School 61 4) Campbell High School 51.50 5) North Gwinnett 36 6) Miller Grove High School 32 7) Morrow High School 31 8) Dunwoody 29 9) Peachtree Ridge High Schoo 28 9) St. Pius X 28 11) Tucker 27.50 12) Dacula 26 13) North Oconee 19 13) North Forsyth 19 15) Chestatee 18 16) Flowery Branch 15 17) North Hall 14 18) Langston Hughes HS 13 19) Oconee County High School 12 20) Milton High School 11 21) Alpharetta 7 21) Buford High School 7 23) Centennial 6 24) Duluth High School 2

 


 
 
Post as: 
History for Jerry Arnold Georgia Challenge
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2015 1   1    
2014 1   1    
2013 1   1    
2012 1   1    
2011 1   1    
2010 1   1