Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2012 May 15th to May 17th

YearResultsNews 
*20141 2 
20131 2 
20121 1 
2011 
20101 1 
 

Media for 2012

Videos (0)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Attending groups

 

Invited groups

 

2012

California CIF SJS Division 3 Championships - Sac-Joaquin Section

 

2012 Results - California CIF SJS Division 3 Championships - Sac-Joaquin Section

Published by
RunnerSpace.com/HighSchool   on May 19 2012, 07:45 PM
California CIF SJS Division 3 Championships - Sac-Joaquin Section
May 15, 2012 to May 17, 2012
Modesto, CA, US
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x400m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 100h | 300h | 4x100m | 4x400m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Team Scores
 
Mens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Williams, Ersell 12 Cordova 10.97 +0.1 1 10
2 Monteiro-williams, Jorda 12 McClatchy 11.03 +0.1 1 8
3 Camarda, Joey 11 Whitney 11.04 +0.1 1 6
4 Ellis, Robert 11 Antelope 11.05 +0.1 1 4
5 Okoroike, Basil 12 Rio Americano 11.12 +0.1 1 2
6 James, Damamtee 11 Rosemont 11.22 +0.1 1 1
7 Jones iii, Bernard 12 Inderkum 11.23 +0.1 1  
8 Thomas, Hemant 12 Whitney 11.28 +0.1 1 11.27
9 Mosley, Martin 12 Florin 11.28 +0.1 1 12.27
 
Mens 100m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Williams, Ersell 12 Cordova 10.95 -0.5 1  
5 Monteiro-williams, Jorda 12 McClatchy 10.97 -0.5 1  
2 Ellis, Robert 11 Antelope 11.20 -1.8 2  
3 Jones iii, Bernard 12 Inderkum 11.21 -0.3 4  
4 James, Damamtee 11 Rosemont 11.26 -1.6 3  
6 Mosley, Martin 12 Florin 11.28 -0.5 1  
7 Camarda, Joey 11 Whitney 11.29 -0.5 1  
8 Thomas, Hemant 12 Whitney 11.30 -0.3 4  
9 Okoroike, Basil 12 Rio Americano 11.36 -1.8 2  
10 Dotson, Jomon 10 American Canyon 11.37 -0.3 4  
11 Page, Dion 12 Rodriguez 11.41 -1.8 2  
12 Caldwell, Elmo 12 Vallejo 11.47 -0.5 1  
13 Layton, Mitchell 10 Woodcreek 11.50 -1.6 3  
13 Armstrong, Ochei 10 Center 11.50 -0.3 4  
15 Bloomquist, Erik 10 Christian Brothe 11.53 -0.3 4  
16 Flournoy, Charlie 10 Natomas 11.54 -0.5 1  
17 Gardner, Marvin 12 Rocklin 11.57 -0.3 4  
18 Anderson III, Bruce 9 River Valley 11.62 -1.8 2  
19 Ellison, Tony 10 Granite Bay 11.63 -1.8 2  
20 Blanson, Devante 12 Vallejo 11.66 -1.6 3  
21 McFadden, Ben 11 Christian Brothe 11.67 -1.8 2  
22 Brown, Colin 11 Granite Bay 11.69 -1.6 3  
23 Valentine, Alvin 12 Kennedy 11.70 -1.6 3  
24 Hao, Liam 10 Lincoln (s) 11.72 -0.5 1  
25 Tate, Cameron 11 Center 11.74 -0.5 1  
26 Sapp, Kris 11 Inderkum 11.75 -1.6 3  
27 Moreno, Gilbert 12 Center 11.88 -1.6 3  
28 Jagait, Aman 12 Oakmont 11.94 -1.8 2  
 
Mens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Williams, Ersell 12 Cordova 22.24 -1.0 1 10
2 Ellis, Robert 11 Antelope 22.28 -1.0 1 8
3 Monteiro-williams, Jorda 12 McClatchy 22.46 -1.0 1 6
4 James, Damamtee 11 Rosemont 22.53 -1.0 1 4
5 Bamsey, Ian 12 Whitney 22.71 -1.0 1 2
6 Jones iii, Bernard 12 Inderkum 22.76 -1.0 1 1
7 Layton, Mitchell 10 Woodcreek 22.95 -1.0 1  
8 Blanson, Devante 12 Vallejo 22.99 -1.0 1  
9 Brown, Colin 11 Granite Bay 23.01 -1.0 1  
 
Mens 200m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 James, Damamtee 11 Rosemont 22.22 -1.1 2  
2 Monteiro-williams, Jorda 12 McClatchy 22.28 -1.2 3  
3 Williams, Ersell 12 Cordova 22.40 -0.9 4  
4 Ellis, Robert 11 Antelope 22.54 -1.6 1  
5 Jones iii, Bernard 12 Inderkum 22.69 -0.9 4  
6 Blanson, Devante 12 Vallejo 22.90 -1.1 2  
7 Layton, Mitchell 10 Woodcreek 22.94 -1.6 1  
8 Bamsey, Ian 12 Whitney 22.95 -1.2 3  
9 Brown, Colin 11 Granite Bay 22.99 -1.2 3  
10 Smith, Kenneth 12 Vallejo 23.03 -1.6 1  
11 Lambert, Casey 12 Roseville 23.23 -1.6 1  
12 Mowbray, David 12 Colfax 23.30 -1.1 2  
13 Flournoy, Charlie 10 Natomas 23.36 -1.6 1  
13 Valentine, Alvin 12 Kennedy 23.36 -1.2 3  
15 Britschgi, Robert 10 Bella Vista 23.41 -1.1 2  
16 Riley, Josiah 12 Center 23.43 -1.2 3  
17 Gloudeman, Chris 10 Whitney 23.46 -1.1 2  
18 Bloomquist, Erik 10 Christian Brothe 23.51 -1.2 3  
19 Anderson III, Bruce 9 River Valley 23.53 -1.1 2  
20 Johnson, Stephon 10 McClatchy 23.56 -1.6 1  
21 Holland, Jason 11 Vallejo 23.68 -1.6 1  
22 Price, Alon 10 Oakmont 24.20 -0.9 4  
-- Caldwell, Elmo 12 Vallejo FS -0.9 4  
 
Mens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Overton, Daveon 12 Vallejo 48.92 1 10
2 Miller, Christian 12 Jesse Bethel 49.76 1 8
3 Covey, Blake 12 Del Oro 49.81 1 6
4 Beloney, Marcus 9 McClatchy 49.99 1 4
5 Hunter, Devin 11 Sacramento 50.44 1 2
6 Mowbray, David 12 Colfax 51.03 1 1
7 Britschgi, Robert 10 Bella Vista 51.36 1  
8 Lofton, DeVaughn 12 Bear River 51.87 1  
9 Torrence, Nick 12 Antelope 53.53 1  
 
Mens 400m Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Overton, Daveon 12 Vallejo 49.63 4  
2 Miller, Christian 12 Jesse Bethel 49.77 3  
5 Covey, Blake 12 Del Oro 50.02 3  
3 Beloney, Marcus 9 McClatchy 50.07 1  
6 Hunter, Devin 11 Sacramento 50.13 1  
4 Mowbray, David 12 Colfax 50.49 2  
7 Torrence, Nick 12 Antelope 50.50 2  
8 Britschgi, Robert 10 Bella Vista 51.05 1  
9 Lofton, DeVaughn 12 Bear River 51.33 2  
10 McGehee, Will 12 El Camino 51.34 3  
11 Devereux, Alex 12 Rocklin 51.38 4  
11 Aguirre, Daniel 10 Woodland 51.38 3  
13 Eurie-Turner, Nathan 12 Roseville 51.74 4  
14 Olsen, C.J. 12 Bear River 51.86 1  
15 Vane, Zachary 9 Granite Bay 52.01 3  
16 Hvidsten, Austen 9 Bella Vista 52.19 2  
17 Vaughn, Koren 11 Whitney 52.90 1  
18 Rideout, Leron 12 Valley 53.01 1  
19 Boone, Ben 11 Center 53.10 3  
20 Koss, Tyler 10 Vanden 53.13 1  
21 Heckey, Robert 10 Casa Roble 53.21 1  
22 Novis, Tristan 12 El Camino 53.56 4  
23 Pugh, Greg 12 Yuba City 53.71 3  
24 Sharpe, David 11 Casa Roble 54.07 4  
 
Mens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Puglisi, Edixon 12 Oakmont 1:55.40 1 10
2 Horvath, Jon 11 Woodcreek 1:56.93 1 8
3 Jones, Ryan 12 Rocklin 1:57.57 1 6
4 Coleman, Adrian 11 Benicia 1:57.83 1 4
5 Zufelt, Jacob 11 Whitney 1:58.42 1 2
6 Chorn, Alex 12 Casa Roble 1:58.62 1 1
7 Watkins, Jarvis 12 Antelope 1:59.72 1  
8 Domek, Nic 12 Christian Brothe 2:00.00 1  
 
Mens 800m Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Watkins, Jarvis 12 Antelope 1:56.11 2  
5 Chorn, Alex 12 Casa Roble 1:57.50 2  
2 Jones, Ryan 12 Rocklin 1:57.62 1  
3 Horvath, Jon 11 Woodcreek 1:57.74 4  
3 Coleman, Adrian 11 Benicia 1:57.74 3  
6 Puglisi, Edixon 12 Oakmont 1:57.86 3  
7 Baker, Sam 12 Del Oro 1:58.30 3  
8 Zufelt, Jacob 11 Whitney 1:59.19 1  
9 Domek, Nic 12 Christian Brothe 2:00.09 4  
10 Silvert, David 12 Bella Vista 2:00.61 1  
11 Lewis, Kyle 11 Vanden 2:01.10 2  
12 Boyal, Swarnjit 11 River Valley 2:01.43 4  
13 Stahl, Logan 11 Roseville 2:01.83 2  
14 Macchieto, Alex 12 Rocklin 2:02.00 1  
15 Strohmeyer, Aric 10 Woodland 2:02.18 3  
16 Pool, Tyler 12 Bear River 2:03.28 1  
17 Gallagher, Rk 12 McClatchy 2:03.33 1  
18 Dorofeyev, Viktor 11 Placer 2:03.84 2  
19 Clavelli, Matthew 10 Woodland 2:03.86 2  
20 Novis, Tristan 12 El Camino 2:03.92 4  
21 Fernandez, Jo An 12 Yuba City 2:04.41 4  
22 Thalken, Nathan 9 Rio Americano 2:04.70 3  
23 Joseph, Dejon 9 Inderkum 2:05.02 4  
24 Brown, Cameron 12 Placer 2:05.19 3  
25 Crutison, Cameron 12 Rodriguez 2:06.09 3  
26 Oliveros, Felix 11 Placer 2:07.03 1  
27 Chand, Arvin 11 Florin 2:07.32 4  
 
Mens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Rushing, Jordan 12 Del Campo 4:21.26 1 10
2 Castro-Wehr, Dominic 12 Nevada Union 4:21.95 1 8
3 Puglisi, Edixon 12 Oakmont 4:22.20 1 6
4 Baker, Sam 12 Del Oro 4:22.74 1 4
5 Brendel, Trent 11 Granite Bay 4:23.26 1 2
6 Mercado, Tyler 12 Del Campo 4:23.94 1 1
7 Jagerson, Patrick 11 Del Campo 4:26.09 1  
8 Hodgens, Ryan 11 Whitney 4:27.31 1  
9 Hopkins, Travers 12 Rosemont 4:28.11 1  
10 Miao, George 10 Rocklin 4:29.08 1  
11 Gallagher, Rk 12 McClatchy 4:31.55 1  
12 Schrear, Aiden 11 Vanden 4:33.03 1  
13 Gomez, Gamaliel 11 Placer 4:33.78 1  
14 LOZOYA, KEVIN 11 Antelope 4:33.87 1  
15 Stelzer, Zach 10 Placer 4:34.51 1  
16 George, Halvorsen 11 Rio Americano 4:35.47 1  
17 Coffman, Alex 11 Bear River 4:36.73 1  
18 Guzman, Jose 12 Yuba City 4:37.77 1  
19 Ortiz, Carlos 12 Florin 4:38.68 1  
20 Aranda, Jose 9 Pioneer 4:39.08 1  
21 Ramos-taylor, Zach 12 McClatchy 4:40.71 1  
22 Fernandez, Jo An 12 Yuba City 4:44.14 1  
23 Halleib, Jordan 12 Bear River 4:45.63 1  
24 Henderson, Jacque 09 Vanden 5:07.93 1  
 
Mens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Stephens, Trevor 11 Del Oro 9:35.80 1 10
2 Mercado, Tyler 12 Del Campo 9:37.37 1 8
3 Brendel, Trent 11 Granite Bay 9:38.18 1 6
4 Hodgens, Ryan 11 Whitney 9:38.47 1 4
5 Boyal, Swarnjit 11 River Valley 9:38.92 1 2
6 Tyler, Hunter 12 Woodcreek 9:39.51 1 1
7 Aceves, Miguel 12 Florin 9:39.64 1  
8 McKinney, Phelan 12 Bella Vista 9:41.51 1  
9 Miao, George 10 Rocklin 9:41.64 1  
10 Wellington, Nathan 10 Whitney 9:42.47 1  
11 Zeiss, Paul 9 Granite Bay 9:45.71 1  
12 Clark, Justin 11 Woodcreek 9:48.21 1  
13 Childs, Drew 9 Bella Vista 9:49.08 1  
14 Castro-Wehr, Dominic 12 Nevada Union 9:49.76 1  
15 Guinnip, Taylor 10 Woodcreek 9:50.27 1  
16 Aguirre, Antonio 11 Del Campo 9:53.41 1  
17 Hopkins, Travers 12 Rosemont 9:56.97 1  
18 Anzai, Kenji 10 Rio Americano 9:57.82 1  
19 LOZOYA, KEVIN 11 Antelope 10:04.59 1  
20 Stelzer, Zach 10 Placer 10:06.14 1  
21 Coffman, Alex 11 Bear River 10:07.91 1  
22 Cruz, Carlos 10 McClatchy 10:09.52 1  
23 Strohl, Nick 10 Benicia 10:09.54 1  
24 Schrear, Aiden 11 Vanden 10:14.87 1  
25 Guzman, Jose 12 Yuba City 10:16.31 1  
26 Pyryev, Denis 10 Del Campo 10:17.66 1  
27 Ortiz, Carlos 12 Florin 10:18.76 1  
28 Mast, Jack 12 Woodland 10:22.75 1  
29 Monge, David 10 American Canyon 10:23.23 1  
30 Halleib, Jordan 12 Bear River 10:28.53 1  
31 McCarter-Ribakoff, Moshe 9 Placer 10:29.87 1  
32 Aranda, Jose 9 Pioneer 11:12.43 1  
 
Mens 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wheeler, Casey 12 Del Oro 14.38 1 10
2 Weekes, Montana 12 Oakmont 14.86 1 8
3 Staniszewski, Kevin 12 Granite Bay 14.97 1 6
4 Mathews, Mike 12 Woodcreek 15.04 1 4
5 Sitch, Trever 12 Whitney 15.05 1 2
6 Mitchell, Jordan 12 Center 15.34 1 1
7 Adair, Kevin 11 Rio Americano 15.49 1  
8 Padilla, Roberto 12 Center 15.61 1  
9 Allred, Keith 12 Del Oro 16.35 1  
 
Mens 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Wheeler, Casey 12 Del Oro 14.73 4  
2 Staniszewski, Kevin 12 Granite Bay 15.17 2  
3 Mathews, Mike 12 Woodcreek 15.22 3  
4 Weekes, Montana 12 Oakmont 15.51 1  
5 Mitchell, Jordan 12 Center 15.53 2  
6 Sitch, Trever 12 Whitney 15.60 1  
7 Adair, Kevin 11 Rio Americano 15.70 1  
8 Allred, Keith 12 Del Oro 15.99 3  
9 Padilla, Roberto 12 Center 16.13 2  
10 Budil, Anthony 11 Vallejo 16.55 2  
11 Arbogast, Nick 12 El Camino 16.69 4  
12 Mowers, Louis 11 Yuba City 16.77 4  
13 Cardelli, Luke 12 Placer 16.78 3  
14 Moore, Austin 11 Oakmont 16.99 2  
15 Hay, Stephen 12 Lincoln (s) 17.13 4  
16 Teurn, Yoon 11 Sacramento 17.34 1  
17 Roberson, G 10 Inderkum 17.38 3  
18 Gwaltney, Bryce 10 Bella Vista 17.42 1  
18 Morrison, Curtis 12 Cordova 17.42 1  
20 Frogozo, Steven 11 American Canyon 17.60 4  
21 Yee, Brandon 11 McClatchy 17.98 2  
22 Chavez, Erick 12 Casa Roble 18.31 2  
23 Beltran, Matt 12 Woodland 18.38 1  
24 Ferguson, Quinten 11 Bella Vista 18.92 3  
25 Quichocho, Junior 9 McClatchy 19.57 3  
26 Kwong, Justin 11 McClatchy 20.13 4  
-- Flores, Kit 12 Vallejo FS 4  
 
Mens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wheeler, Casey 12 Del Oro 38.45 1 10
2 Weekes, Montana 12 Oakmont 39.40 1 8
3 Staniszewski, Kevin 12 Granite Bay 39.77 1 6
4 Booth, Derrick 12 Oakmont 39.97 1 4
5 Sitch, Trever 12 Whitney 40.14 1 2
6 Mathews, Mike 12 Woodcreek 40.59 1 1
7 Corbett, James 10 Del Oro 40.66 1  
8 Andrews, Lane 11 Center 40.95 1  
9 Sitch, Anthony 12 Whitney 41.32 1  
 
Mens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Weekes, Montana 12 Oakmont 39.97 3  
2 Wheeler, Casey 12 Del Oro 40.12 4  
3 Staniszewski, Kevin 12 Granite Bay 40.28 2  
4 Sitch, Trever 12 Whitney 40.30 1  
5 Booth, Derrick 12 Oakmont 40.89 1  
6 Mathews, Mike 12 Woodcreek 41.03 2  
7 Andrews, Lane 11 Center 41.13 2  
8 Corbett, James 10 Del Oro 41.22 4  
9 Sitch, Anthony 12 Whitney 41.44 3  
10 Morrison, Curtis 12 Cordova 41.52 3  
11 Flores, Kit 12 Vallejo 41.56 3  
12 Mitchell, Jordan 12 Center 41.84 4  
13 Yee, Brandon 11 McClatchy 41.98 2  
14 Mowers, Louis 11 Yuba City 42.57 1  
15 Moore, Austin 11 Oakmont 43.11 4  
16 Dawson, Ryan 11 Placer 43.16 1  
17 Ferguson, Quinten 11 Bella Vista 43.38 2  
18 Echevarria, Angel 12 Rosemont 43.44 4  
19 Gwaltney, Bryce 10 Bella Vista 44.28 2  
20 Frogozo, Steven 11 American Canyon 45.44 3  
21 Connolly, Tommy 11 Woodland 45.97 1  
22 George, Stephanus 12 Jesse Bethel 46.07 4  
23 Held, Aaron 12 El Camino 46.20 2  
24 Diaz, Simon 12 Woodland 47.62 1  
 
Mens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Vallejo 42.29 1 10
2 Relay Team   Whitney 42.33 1 8
3 Relay Team   Cordova 43.21 1 6
4 Relay Team   El Camino 43.26 1 4
5 Relay Team   Woodcreek 43.55 1 2
6 Relay Team   Oakmont 43.63 1 1
7 Relay Team   Granite Bay 43.81 1  
8 Relay Team   Center 43.87 1  
9 Relay Team   Antelope 44.96 1  
 
Mens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Caldwell, Smith,
Overton, Blanson
  Vallejo 42.76 3  
2 Torrence, Vines,
Martin, Ellis
  Antelope 42.93 2  
3 Bamsey, Thomas,
Camarda, Atwood
  Whitney 42.97 4  
4 Morrison, Williams,
Briggs, Mlenga
  Cordova 43.25 1  
5 Tate, Anderson,
Armstron, Moreno
  Center 43.62 3  
6 McGehee, Skelly,
Thomas, Boyd-Tan
  El Camino 43.69 3  
7 Jagait, Weekes,
Booth, Price
  Oakmont 43.71 4  
8 George, Layton,
Stacy, McBride
  Woodcreek 43.72 4  
9 Brown, Stanisze,
Brendel, Ellison
  Granite Bay 43.79 1  
10 Thomas, Seisay,
Dotson, Jones
  American Canyon 43.90 1  
11 Echevarr, Calloway,
Feika, James
  Rosemont 44.10 3  
12 Wesley, Smith,
Flournoy, Weathers
  Natomas 44.14 2  
13 Gardner, Jones,
Praseli, Devereux
  Rocklin 44.18 2  
14 Yarber, Castaned,
McFadden, Bloomqui
  Christian Brothe 44.29 1  
15 Green, Jenkins,
Powers, Robinson
  Luther Burbank 44.38 1  
16 Gilming, Pugh,
Malugani, Inskeep
  Yuba City 44.39 4  
17 Barger, Ferguson,
Britschg, McDonald
  Bella Vista 44.44 2  
17 Holmes, Valentin,
Randle, Williams
  Kennedy 44.44 4  
19 Allen, Ames,
Mowbray, Walton
  Colfax 44.73 3  
20 Relay Team   Woodland 44.93 4  
21 Taylor, Quichoch,
Beloney, Johnson
  McClatchy 44.97 1  
22 Lofton, Botsford,
Johnson, Dowling
  Bear River 45.51 3  
23 Brahce, Sander,
Suverkro, Hubbard
  Placer 45.77 3  
-- Parker, Morgan,
Sanchez, Grant
  Hiram Johnson DQ 2  
-- Gilbert, Jones ii,
Sapp, Montes
  Inderkum DQ 2  
 
Mens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Del Oro 3:21.31 1 10
2 Relay Team   Vallejo 3:21.95 1 8
3 Relay Team   Rocklin 3:22.99 1 6
4 Relay Team   El Camino 3:23.75 1 4
5 Relay Team   Granite Bay 3:25.66 1 2
6 Relay Team   Rodriguez 3:26.65 1 1
7 Relay Team   Cordova 3:27.37 1  
8 Relay Team   Bella Vista 3:27.58 1  
9 Relay Team   Rosemont 3:30.47 1  
 
Mens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Wheeler, Covey,
Tuttle, Smith
  Del Oro 3:24.82 4  
2 Flores, Overton,
Caldwell, Silas
  Vallejo 3:25.46 2  
3 Gardner, Jones,
Praseli, Devereux
  Rocklin 3:26.04 1  
4 McGehee, Skelly,
Boyd-Tan, Thomas
  El Camino 3:26.89 3  
5 Brendel, Vane,
Graham, Stanisze
  Granite Bay 3:27.09 2  
6 Guillory, Wilson,
Dailey, Houston
  Rodriguez 3:28.56 3  
7 McDonald, Hvidsten,
Britschg, Gwaltney
  Bella Vista 3:28.72 1  
8 Williams, Briggs,
Nash, Simmons
  Cordova 3:28.95 1  
9 Relay Team   Rosemont 3:29.05 4  
10 Aguirre, Strohmey,
Clavelli, Coman
  Woodland 3:29.69 4  
11 Seisay, Williams,
Hughes, Jones
  American Canyon 3:30.68 1  
12 Russ, Cooper,
Filchenk, Boone
  Center 3:31.89 1  
13 Lauderda, Rideout,
Palmer, Tran
  Valley 3:32.57 2  
14 Lofton, Dowling,
Pool, Olsen
  Bear River 3:32.92 2  
15 Abeln, Vaughn,
Camarda, Sitch
  Whitney 3:34.08 3  
16 Brown, Dorofeye,
Dawson, Kennedy
  Placer 3:34.81 3  
17 Eurie-Tu, Meade,
Sotomayo, Stahl
  Roseville 3:34.97 2  
18 Anderson, Roach,
Santiago, Morrow
  River Valley 3:35.16 3  
19 Weathers, Flournoy,
Wilson, Fields
  Natomas 3:37.52 2  
20 Morgan, Macias,
Parker, Mitchell
  Hiram Johnson 3:38.43 3  
21 Fernande, Pugh,
Malugani, Barajas
  Yuba City 3:38.62 3  
22 Booth, Weekes,
Bowman, Price
  Oakmont 3:38.97 4  
23 Calderon, Evans,
Franco, Hao
  Lincoln (s) 3:40.67 4  
24 Giranis, Chavez,
Chorn, Sharpe
  Casa Roble 3:41.46 4  
 
Mens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Harper, Davis 12 Yuba City 51-08.50(15.76m) 1 10
2 Coleman, Kenny 12 Woodland 50-11.00(15.52m) 1 8
3 VanLiew, Chris 12 Rocklin 50-01.00(15.27m) 1 6
4 Frazier, Nigel 12 Vallejo 50-00.00(15.24m) 1 4
5 Keenan, Bobby 12 Rio Americano 49-03.00(15.01m) 1 2
6 Sahs, Austin 11 El Camino 47-00.50(14.34m) 1 1
7 Hodge, Aaron 12 Rio Linda 46-05.50(14.16m) 1  
8 Monteiro, Joaquin 10 McClatchy 46-00.00(14.02m) 1  
9 Burton, Lance 12 Placer 45-04.00(13.82m) 1  
10 Peik, Landon 11 Roseville 45-03.00(13.79m) 1  
11 Kelly, Nick 12 Casa Roble 44-04.00(13.51m) 1  
12 Brown, Darien 12 Cordova 43-07.50(13.30m) 1  
13 Lehner, Daniel 12 Oakmont 43-00.50(13.12m) 1  
14 Jackson, Zane 10 Antelope 42-11.00(13.08m) 1  
15 Jansen, Grant 11 Roseville 42-08.00(13.00m) 1  
16 Pinnock, Noel (Bubba) 11 Luther Burbank 42-06.00(12.95m) 1  
17 Goodlow, Marcus 12 Vallejo 41-08.75(12.72m) 1  
18 Terrell, Tanner 11 Casa Roble 41-08.00(12.70m) 1  
19 Fainu, Daniel 10 Luther Burbank 41-07.00(12.67m) 1  
20 Hingano, Jakeen 11 Luther Burbank 41-02.50(12.56m) 1  
21 Spencer, Charles 11 American Canyon 41-00.50(12.51m) 1  
22 Mayhew, Tyler 10 Yuba City 40-06.00(12.34m) 1  
23 DeBartolo, Wade 12 River Valley 40-04.00(12.29m) 1  
24 Afana, Chris 11 Vanden 39-00.00(11.89m) 1  
25 Margherita, Mario 10 Colfax 38-11.00(11.86m) 1  
26 LaPorta, Alex 11 Rocklin 36-10.00(11.23m) 1  
 
Mens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Probst, Matthew 12 Lincoln (s) 152-02(46.38m) 1 10
2 VanLiew, Chris 12 Rocklin 147-06(44.96m) 1 8
3 Lehner, Daniel 12 Oakmont 147-02(44.86m) 1 6
4 Monteiro, Joaquin 10 McClatchy 145-09(44.42m) 1 4
5 Sidhu, Zach 11 Oakmont 145-09(44.42m) 1 2
6 Sahs, Austin 11 El Camino 145-08(44.40m) 1 1
7 Hubbard, James 11 Placer 145-08(44.40m) 1  
8 Samatawa, AJ 11 Del Campo 142-10(43.54m) 1  
9 Baldwin, Quentin 12 Del Oro 140-02(42.72m) 1  
10 DeBartolo, Wade 12 River Valley 136-01(41.48m) 1  
11 Williams, Kashawn 12 Cordova 132-10(40.49m) 1  
12 Power, David 10 Del Campo 132-04(40.34m) 1  
13 Hodge, Aaron 12 Rio Linda 131-00(39.93m) 1  
14 Jansen, Grant 11 Roseville 129-01(39.34m) 1  
15 Alejandrez, Aldo 11 McClatchy 129-00(39.32m) 1  
16 Keenan, Bobby 12 Rio Americano 128-02(39.07m) 1  
17 Brown, Darien 12 Cordova 126-06(38.56m) 1  
18 Mayhew, Tyler 10 Yuba City 124-07(37.97m) 1  
19 Edwards, Dajon 11 Inderkum 121-06(37.03m) 1  
20 McGee, Justin 12 Vallejo 120-10(36.83m) 1  
21 Tapa, Kaifa 10 Luther Burbank 119-02(36.32m) 1  
22 Otten, Cody 11 Del Oro 118-10(36.22m) 1  
23 Goodlow, Marcus 12 Vallejo 116-00(35.36m) 1  
24 Myers, Josh 10 Lincoln (s) 115-07(35.23m) 1  
25 Hoskins, David 10 River Valley 114-04(34.85m) 1  
26 Winchester, Will 12 Kennedy 112-05(34.26m) 1  
27 Afana, Chris 11 Vanden 111-03(33.91m) 1  
28 Lerner, Michael 12 Colfax 102-06(31.24m) 1  
29 Nunes-Taylor, Elisha 12 Benicia 100-10(30.73m) 1  
 
Mens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Graber, Brian 9 Granite Bay 6-03.00(1.91m) 1 10
2 Farnan, Devin 11 Bella Vista 6-03.00(1.91m) 1 8
3 Praseli, Leandro 12 Rocklin 6-01.00(1.85m) 1 6
4 Allen, John 11 Foothill (Sacram 6-01.00(1.85m) 1 4
5 Echols, Collin 10 Nevada Union 6-01.00(1.85m) 1 2
6 Logue, Kevin 12 Bella Vista 6-01.00(1.85m) 1 1
7 Barger, Cory 11 Bella Vista 5-11.00(1.80m) 1  
10 Camarda, Joey 11 Whitney 5-09.00(1.75m) 1  
10 Myers, Josh 10 Lincoln (s) 5-09.00(1.75m) 1  
10 Schuetts, Spencer 12 Pioneer 5-09.00(1.75m) 1  
8 Howell, Xavier 11 Center 5-09.00(1.75m) 1  
8 Banks, Devin 12 Cordova 5-09.00(1.75m) 1  
8 Silas, Zerick 12 Vallejo 5-09.00(1.75m) 1  
9 Holmes, Justin 10 Oakmont 5-09.00(1.75m) 1  
10 Banks, Devon 12 Cordova 5-07.00(1.70m) 1  
15 Jawan, Matthews 10 Vanden 5-07.00(1.70m) 1  
15 Chaney, Deshawn 11 River Valley 5-07.00(1.70m) 1  
15 Mendoza, Phillip 10 Whitney 5-07.00(1.70m) 1  
15 White, Javin 09 Vanden 5-07.00(1.70m) 1  
-- Sanchez, Angello 11 Hiram Johnson NH(--) 1  
-- Dotson, Jomon 10 American Canyon NH(--) 1  
-- Kessler, Brett 12 Del Oro NH(--) 1  
-- Farnham, Blair 10 Woodland NH(--) 1  
-- Arnold, Kieyre 9 Hiram Johnson NH(--) 1  
-- Morgan, Marcus 12 Hiram Johnson NH(--) 1  
 
Mens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Monteiro-williams, Jorda 12 McClatchy 22-10.50(6.97m) +0.7 1 10
2 Martynovich, Ruslan 11 Rosemont 21-11.00(6.68m) -1.6 1 8
3 Sitch, Trever 12 Whitney 20-10.50(6.36m) +0.7 1 6
4 Serna, Ty 11 Granite Bay 20-09.00(6.32m) +1.2 1 4
5 Williams, Blake 12 Kennedy 20-08.75(6.32m) -0.4 1 2
6 Okoroike, Basil 12 Rio Americano 20-07.75(6.29m) +1.0 1 1
7 Parker, Kenneth 12 Center 20-07.25(6.28m) +0.7 1  
8 Holmes, Justin 10 Oakmont 20-00.00(6.10m) +0.0 1  
9 Wood, David 12 Colfax 19-10.50(6.06m) -2.0 1  
10 Sanders, David 12 Foothill (Sacram 19-10.25(6.05m) -0.5 1  
11 Kahan, Jason 11 Granite Bay 19-07.25(5.98m) -0.7 1  
11 Rossiter, Dustin 11 Rio Linda 19-07.25(5.98m) +0.6 1  
13 Smith, Austin 10 Del Oro 19-06.75(5.96m) +1.1 1  
14 Barger, Cory 11 Bella Vista 19-04.75(5.91m) -2.1 1  
15 Core, Jordan 12 Benicia 19-03.25(5.87m) -1.7 1  
16 Ja, Evan 10 Whitney 19-02.75(5.86m) +0.2 1  
17 Williams, Kameron 10 Rosemont 19-02.50(5.85m) -0.1 1  
18 Silas, Zerick 12 Vallejo 19-00.00(5.79m) +1.1 1  
19 Castaneda, Anthony 12 Christian Brothe 18-11.75(5.78m) -2.5 1  
19 McGehee, Will 12 El Camino 18-11.75(5.78m) -0.2 1  
21 Thomas, Kendall 11 American Canyon 18-11.25(5.77m) -2.0 1  
22 Thomits, Jon 11 Rocklin 18-10.50(5.75m) -1.0 1  
23 Chaney, Deshawn 11 River Valley 18-10.00(5.74m) -3.7 1  
24 Moreno, Gilbert 12 Center 18-07.25(5.67m) -1.5 1  
25 Hughes, Derrick 10 American Canyon 18-01.25(5.52m) +1.0 1  
26 Benton, Decoven 11 Inderkum 18-00.00(5.49m) -2.3 1  
-- Ayo, Kyree 9 Inderkum ND(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Okoroike, Basil 12 Rio Americano 47-05.00(14.45m) +0.0 1 10
2 Parker, Kenneth 12 Center 44-03.00(13.49m) +0.6 1 8
3 Monteiro-williams, Jorda 12 McClatchy 43-10.00(13.36m) +0.9 1 6
4 Williams, Blake 12 Kennedy 43-06.00(13.26m) +1.0 1 4
5 Bender, Kelly 12 Foothill (Sacram 43-01.00(13.13m) +0.6 1 2
6 Castaneda, Anthony 12 Christian Brothe 42-09.50(13.04m) +0.8 1 1
7 Allen, John 11 Foothill (Sacram 42-03.50(12.89m) +1.4 1  
8 Nelson, Lenny 9 Woodcreek 42-02.50(12.87m) +0.4 1  
9 Cates, Devin 9 River Valley 41-09.50(12.74m) +0.8 1  
10 Smith, Austin 10 Del Oro 41-01.00(12.52m) +0.3 1  
11 Kessler, Brett 12 Del Oro 40-11.50(12.48m) +0.2 1  
12 Thomas, Herman 11 El Camino 40-11.00(12.47m) +1.4 1  
13 Barger, Cory 11 Bella Vista 40-06.50(12.36m) +0.6 1  
14 Ewing, Alex 12 Whitney 40-06.00(12.34m) +0.9 1  
15 Booth, Derrick 12 Oakmont 40-00.00(12.19m) -0.1 1  
16 Ndirangu, Gathungu 11 Rosemont 39-11.50(12.18m) +0.4 1  
17 Sissom, Michael 12 Woodland 39-10.00(12.14m) +0.2 1  
18 Ray, Anthony 10 Benicia 39-02.00(11.94m) +1.1 1  
18 Echevarria, Angel 12 Rosemont 39-02.00(11.94m) +0.3 1  
20 DeGlymes, Travis 12 Del Oro 39-01.00(11.91m) +1.5 1  
21 Jones, Samuel 12 Vallejo 38-03.50(11.67m) +1.3 1  
22 Beltran, Matt 12 Woodland 38-03.00(11.66m) +0.4 1  
23 Ahmadi, Moustafa 12 Oakmont 37-00.00(11.28m) +1.4 1  
24 Ja, Evan 10 Whitney 36-07.50(11.16m) +0.2 1  
25 Thomas, Kendall 11 American Canyon 35-06.00(10.82m) +0.0 1  
-- Sanders, David 12 Foothill (Sacram ND(--) nwi 1  
-- Holland, Jason 11 Vallejo ND(--) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Thomas, Adam 11 Benicia 14-08.00(4.47m) 1 10
2 Besmer, Connor 11 Rocklin 14-05.00(4.39m) 1 8
3 McBride, Dalton 12 Woodcreek 13-08.00(4.17m) 1 6
4 ADAMS, BRENT 12 Oakmont 13-02.00(4.01m) 1 4
5 Flanagan, Teddy 12 Rocklin 13-02.00(4.01m) 1 2
6 Jiminez, David 12 Pioneer 12-08.00(3.86m) 1 0.50
6 Padilla, Roberto 12 Center 12-08.00(3.86m) 1 0.50
8 Frederiksen, Jordan 10 Pioneer 12-08.00(3.86m) 1  
9 Ravelo, Ricky 12 Center 12-08.00(3.86m) 1  
10 Gerberding, Garret 12 Whitney 12-02.00(3.71m) 1  
10 Hodge, John 11 Del Oro 12-02.00(3.71m) 1  
10 Nunes-Taylor, Elisha 12 Benicia 12-02.00(3.71m) 1  
10 Beltran, Matt 12 Woodland 12-02.00(3.71m) 1  
10 Babcock, Beau 11 Placer 12-02.00(3.71m) 1  
15 Hay, Stephen 12 Lincoln (s) 11-08.00(3.56m) 1  
16 Dorais, Griffin 10 Rio Linda 11-02.00(3.40m) 1  
16 Gwin, Phillip 9 Bella Vista 11-02.00(3.40m) 1  
16 Calhoun, Keenan 9 Woodland 11-02.00(3.40m) 1  
16 Magee, Jordan 11 Antelope 11-02.00(3.40m) 1  
-- Wilson, Chris 11 Rosemont NH(--) 1  
-- Kerr, Tyler 11 Antelope NH(--) 1  
-- Asbury, Aaron 12 Christian Brothe NH(--) 1  
 
Womens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Simmons, Brie 12 Del Oro 12.30 +0.0 1 10
2 Nielsen, Kendal 12 Bear River 12.53 +0.0 1 8
3 Shirhall, Liesl 11 Rocklin 12.56 +0.0 1 6
4 Epps, Alanna 09 Rodriguez 12.62 +0.0 1 4
5 Everson, Laniesha 12 Kennedy 12.82 +0.0 1 2
6 Jackson, Taiyla 11 Vallejo 12.87 +0.0 1 1
7 Webb, Makayla 10 Valley 12.90 +0.0 1  
8 Jenkins, Ashley 11 Roseville 12.92 +0.0 1  
9 Sup, Mckenzie 10 Bella Vista 13.03 +0.0 1  
 
Womens 100m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Nielsen, Kendal 12 Bear River 12.59 -1.7 2  
2 Simmons, Brie 12 Del Oro 12.65 -2.5 4  
3 Shirhall, Liesl 11 Rocklin 12.82 -2.8 3  
4 Epps, Alanna 09 Rodriguez 12.88 -1.4 1  
5 Webb, Makayla 10 Valley 12.96 -1.4 1  
6 Sup, Mckenzie 10 Bella Vista 13.02 -1.7 2  
6 Everson, Laniesha 12 Kennedy 13.02 -2.8 3  
8 Jenkins, Ashley 11 Roseville 13.03 -1.7 2  
9 Jackson, Taiyla 11 Vallejo 13.12 -2.5 4  
10 Brown, Olivia 12 Del Campo 13.14 -2.5 4  
11 McCaskel, Anthina 10 Inderkum 13.16 -2.5 4  
12 Smith, Deija 11 Center 13.20 -1.7 2  
13 Allen, Deborai 11 Del Campo 13.22 -1.4 1  
14 Settle, Lindsey 9 Rocklin 13.27 -2.8 3  
15 Kershner, Ashton 11 Pioneer 13.28 -2.8 3  
16 Sotelo, Sophia 12 Cordova 13.30 -2.5 4  
17 Tomkiewicz, Katie 12 Bear River 13.31 -1.4 1  
18 Belk, Lanissa 12 Vanden 13.32 -2.8 3  
19 Johnson, Kyleah 9 Antelope 13.37 -1.7 2  
19 Offray mp3, Jonell 11 Inderkum 13.37 -1.4 1  
21 Smith, Marissa 9 Cordova 13.43 -1.4 1  
22 Robinson, Raesha 11 Rio Linda 13.44 -1.7 2  
23 Tucker, Meghan 10 Placer 13.46 -2.8 3  
24 Eberhardt, Sydney 11 Del Campo 13.54 -2.5 4  
25 Barker, Shea 11 Whitney 13.59 -1.7 2  
26 Ross, Tierra 11 Kennedy 13.60 -2.5 4  
27 King, La' Mirah 12 Jesse Bethel 13.61 -2.8 3  
28 Allen-lee, Kamari 9 Inderkum 13.78 -1.4 1  
 
Womens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Shirhall, Liesl 11 Rocklin 25.76 -1.4 1 10
2 Simmons, Brie 12 Del Oro 26.02 -1.4 1 8
3 Epps, Alanna 09 Rodriguez 26.25 -1.4 1 6
4 Shoffit, Blayne 9 Woodland 26.49 -1.4 1 4
5 Kershner, Ashton 11 Pioneer 26.56 -1.4 1 2
6 Everson, Laniesha 12 Kennedy 26.74 -1.4 1 1
7 Weems, Joy 11 Del Campo 27.04 -1.4 1  
8 Burke, Mariah 10 Inderkum 27.07 -1.4 1  
 
Womens 200m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Simmons, Brie 12 Del Oro 25.55 -1.0 4  
2 Shirhall, Liesl 11 Rocklin 26.31 -0.7 2  
3 Epps, Alanna 09 Rodriguez 26.34 -1.0 1  
5 Shoffit, Blayne 9 Woodland 26.40 -0.7 2  
6 Sup, Mckenzie 10 Bella Vista 26.59 -1.0 1  
4 Everson, Laniesha 12 Kennedy 26.60 -1.3 3  
7 Weems, Joy 11 Del Campo 26.60 -1.0 4  
8 Burke, Mariah 10 Inderkum 26.63 -0.7 2  
9 Kershner, Ashton 11 Pioneer 26.70 -1.3 3  
10 Settle, Lindsey 9 Rocklin 26.80 -0.7 2  
11 Smith, Marissa 9 Cordova 26.81 -0.7 2  
12 Jackson, Taiyla 11 Vallejo 26.82 -1.0 4  
13 Carte, Katie 11 Oakmont 26.88 -1.0 4  
14 Tucker, Meghan 10 Placer 27.11 -1.0 1  
15 Brown, Olivia 12 Del Campo 27.22 -0.7 2  
16 Ross, Tierra 11 Kennedy 27.43 -1.0 1  
17 Smith, Deija 11 Center 27.51 -1.0 1  
17 Proiette, Sydney 11 Del Oro 27.51 -1.0 1  
19 Cato, Thandi 12 Center 27.65 -0.7 2  
20 Smith, Nyiah 9 Foothill (Sacram 27.97 -1.3 3  
21 Phillips, Brianna 12 Vanden 28.38 -1.0 1  
 
Womens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Dorner, Nia 11 Rosemont 54.94 1 10
2 Reed, Lauren 09 Rodriguez 57.39 1 8
3 Weems, Joy 11 Del Campo 57.46 1 6
4 Kittle, Ashley 10 Woodcreek 58.34 1 4
5 Burke, Mariah 10 Inderkum 58.74 1 2
6 Hogan, Baylor 12 Rocklin 58.81 1 1
7 Briscoe, Secret 10 Antelope 59.78 1  
8 McCullough, Kerry 11 Placer 1:00.34 1  
9 Proiette, Sydney 11 Del Oro 1:00.37 1  
 
Womens 400m Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Dorner, Nia 11 Rosemont 55.67 4  
4 Weems, Joy 11 Del Campo 57.72 1  
2 Reed, Lauren 09 Rodriguez 57.99 2  
5 Burke, Mariah 10 Inderkum 58.97 1  
6 Hogan, Baylor 12 Rocklin 59.14 2  
3 Kittle, Ashley 10 Woodcreek 59.87 3  
7 Briscoe, Secret 10 Antelope 1:00.78 2  
8 Proiette, Sydney 11 Del Oro 1:00.89 4  
9 McCullough, Kerry 11 Placer 1:01.00 4  
10 Pearson, Malone 9 Bear River 1:01.10 3  
11 Dorsey, Tiyana 10 Oakmont 1:01.64 2  
12 Barnett, Megan 11 Granite Bay 1:01.95 3  
13 Cooper, Brianna 9 McClatchy 1:02.23 1  
14 Phillips, Brianna 12 Vanden 1:02.55 1  
15 Cato, Thandi 12 Center 1:02.59 3  
16 Fuller, Jakayla 10 Cordova 1:02.90 4  
17 Brown, Kiana 9 Whitney 1:02.91 1  
18 Johnson, Hanna 9 Bella Vista 1:03.29 2  
19 Page, Dylan 9 Placer 1:03.49 4  
20 York, Mikaila 09 Vanden 1:04.40 3  
21 Showalter, Rachel 09 Benicia 1:05.25 1  
22 Garrett, Earthelena 9 Valley 1:05.52 4  
23 Rasul, Shaina 9 River Valley 1:05.71 3  
24 Wade, Kennedy 10 Vallejo 1:06.66 4  
 
Womens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Heyn, Amy 10 Del Oro 2:17.76 1 10
2 Compton, Kandace 11 El Camino 2:17.79 1 8
3 Carino, Marisa 10 Oakmont 2:19.76 1 6
4 Kittle, Ashley 10 Woodcreek 2:20.06 1 4
5 Newman, Madi 11 Colfax 2:20.26 1 2
6 Gomez, Sami 12 Woodcreek 2:20.43 1 1
7 Perez, O'Naria 11 Woodland 2:20.57 1  
8 Jenks, Alex 10 Vanden 2:23.84 1  
9 Feldkamp, Ashley 11 Bella Vista 2:26.62 1  
 
Womens 800m Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Heyn, Amy 10 Del Oro 2:18.42 2  
2 Carino, Marisa 10 Oakmont 2:18.48 4  
5 Compton, Kandace 11 El Camino 2:19.44 2  
3 Gomez, Sami 12 Woodcreek 2:19.81 1  
6 Newman, Madi 11 Colfax 2:21.58 2  
7 Feldkamp, Ashley 11 Bella Vista 2:21.88 1  
8 Perez, O'Naria 11 Woodland 2:24.03 4  
4 Kittle, Ashley 10 Woodcreek 2:24.83 3  
9 Jenks, Alex 10 Vanden 2:25.00 1  
10 Castanon, Renny 9 Bella Vista 2:26.68 4  
11 Hutchison, Elizabeth 10 Rio Americano 2:27.39 3  
12 Kroeger, Lauren 9 River Valley 2:27.60 1  
13 Nishi, Audry 10 Rio Americano 2:27.69 3  
14 Khoe, JasMin 11 McClatchy 2:28.01 3  
15 Brown, Jillian 11 McClatchy 2:30.78 1  
16 Fuller, Jakayla 10 Cordova 2:31.64 2  
17 Lacey, Rachael 12 Bella Vista 2:34.60 3  
18 McKenzie, Marina 10 Nevada Union 2:36.05 4  
19 Miller, Alexis 10 Vallejo 2:37.87 1  
20 Grady, Jacqueline 10 El Camino 2:45.96 2  
21 Rogers, Destiny 11 Vanden 2:47.11 4  
22 Hunsucker, Katie 11 Center 2:47.85 2  
23 Serr, Darrian 10 Vanden 2:54.66 1  
 
Womens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Heyn, Amy 10 Del Oro 5:03.25 1 10
2 Carino, Marisa 10 Oakmont 5:08.24 1 8
3 Gomez, Sami 12 Woodcreek 5:09.76 1 6
4 Arnett, Lauren 11 Nevada Union 5:14.87 1 4
5 Nunes, Karina 11 Woodcreek 5:16.84 1 2
6 Feldkamp, Ashley 11 Bella Vista 5:17.36 1 1
7 Dodge, Jenica 10 Whitney 5:20.94 1  
8 Castanon, Renny 9 Bella Vista 5:21.82 1  
9 Brown, Jillian 11 McClatchy 5:26.69 1  
10 Ni, Taili 12 McClatchy 5:27.34 1  
11 Alvarez, Natalie 12 Woodland 5:28.36 1  
12 Khoe, JasMin 11 McClatchy 5:28.96 1  
13 O'brien, Brooke 11 Woodcreek 5:29.37 1  
14 Winters, Christina 12 Placer 5:29.53 1  
15 Jensen, Janelle 12 Bear River 5:32.77 1  
16 Hassna, Natalie 12 Granite Bay 5:37.26 1  
17 Everest, Harkiren 10 River Valley 5:37.89 1  
18 MAST, MARY 10 Woodland 5:41.18 1  
19 Schmidt, Jocelyn 11 Bella Vista 5:42.29 1  
20 Gowan, Paige 9 Rio Americano 5:46.10 1  
21 Pugel, Kimmy 11 Bear River 5:47.38 1  
22 Hansen, Shyla 11 McClatchy 5:48.05 1  
23 Wright, Kaleigh 09 Benicia 5:49.97 1  
24 Hunsucker, Katie 11 Center 5:51.14 1  
25 Bumgardner, Zoe 09 Benicia 5:56.76 1  
26 Weisberg, Ilana 10 Rio Americano 6:06.39 1  
 
Womens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Garcia, Karlie 11 Oakmont 11:01.50 1 10
2 Nunes, Karina 11 Woodcreek 11:23.27 1 8
3 Jarvis, Leanne 10 River Valley 11:27.03 1 6
4 Mersereau, Katie 10 Granite Bay 11:32.61 1 4
5 Dodge, Jenica 10 Whitney 11:32.88 1 2
6 Porter, Macaulay 11 Rio Americano 11:32.92 1 1
7 Lack, Sara 11 Bella Vista 11:36.17 1  
8 Lua, Alexa 12 Del Oro 11:38.84 1  
9 Gentes, Megan 11 Del Oro 11:46.60 1  
10 Liu, Kaitlyn 9 Mira Loma 11:54.98 1  
11 Andrews, Devyn 12 Rio Americano 11:59.04 1  
12 Winters, Christina 12 Placer 12:00.01 1  
13 O'brien, Brooke 11 Woodcreek 12:08.91 1  
14 Aldridge, Kate 10 Yuba City 12:13.82 1  
15 Khoe, JasMin 11 McClatchy 12:15.88 1  
16 Ni, Taili 12 McClatchy 12:18.80 1  
17 Hansen, Shyla 11 McClatchy 12:26.89 1  
18 Chhotu, Nyralee 12 Oakmont 12:27.32 1  
19 MAST, MARY 10 Woodland 12:27.47 1  
20 Mcalister, Holly 11 Yuba City 12:35.50 1  
21 Brown, Jillian 11 McClatchy 12:37.78 1  
22 Schmidt, Jocelyn 11 Bella Vista 12:43.59 1  
23 Yip, Allie 09 Benicia 12:58.40 1  
24 Wright, Kaleigh 09 Benicia 13:06.34 1  
25 Bumgardner, Zoe 09 Benicia 13:11.36 1  
26 Olsen, Rachel 10 Bear River 13:32.29 1  
27 Hunsucker, Katie 11 Center 13:39.62 1  
28 Klipp, Sammy 12 Lincoln (s) 14:00.96 1  
 
Womens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Simmons, Brie 12 Del Oro 14.27 1 10
2 Davis, Ziel 12 Vallejo 15.30 1 8
3 Singletary, Tamico 11 Valley 15.80 1 6
4 Dyok, Christina 11 Rocklin 16.18 1 4
5 Cartan, Natalie 11 Rocklin 16.23 1 2
6 Fong, Marisa 11 McClatchy 16.53 1 1
7 Arthur, Maya 10 Mira Loma 16.59 1  
8 Garske, Emily 12 Antelope 16.60 1  
9 Vivaldi, Sophia 10 Bella Vista 16.64 1  
 
Womens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Simmons, Brie 12 Del Oro 14.73 4  
2 Davis, Ziel 12 Vallejo 15.64 3  
5 Arthur, Maya 10 Mira Loma 16.11 3  
3 Singletary, Tamico 11 Valley 16.30 1  
6 Dyok, Christina 11 Rocklin 16.76 3  
4 Cartan, Natalie 11 Rocklin 16.77 2  
7 Garske, Emily 12 Antelope 16.85 4  
8 Vivaldi, Sophia 10 Bella Vista 16.96 4  
9 Fong, Marisa 11 McClatchy 17.15 1  
10 Stark, Andrea 9 Center 17.32 1  
11 Mahoney, Melissa 11 Woodland 17.34 1  
12 Amaro, Cheyenne 12 Oakmont 17.53 3  
13 Edgar, Autumn 12 Bella Vista 17.59 2  
14 Erby, Whitney 9 Inderkum 17.66 4  
15 Smith, Mercaedez 11 Antelope 17.76 1  
16 Barker, Shea 11 Whitney 17.78 2  
17 Welz, Savannah 11 Bear River 18.04 2  
18 Williams, Jenna 10 Bella Vista 18.25 2  
19 Hubbard, Irishia 12 Vanden 18.32 4  
20 Mills, Sarah 9 Inderkum 18.33 4  
21 Roberts, Mon'znane 10 Center 18.37 3  
22 Wright, Jamie 11 Woodland 18.49 3  
23 Gibbs, Arianna 12 Vanden 18.58 4  
24 Redmond, Christen 11 Vallejo 18.75 2  
24 Rich, Bailey 12 Rosemont 18.75 3  
26 Maloney, Lucy 10 McClatchy 20.57 1  
27 King, Destinee 9 Center 20.83 2  
28 Habermehl, McCall 12 Woodcreek 24.70 1  
 
Womens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Simmons, Brie 12 Del Oro 43.64 1 10
2 Singletary, Tamico 11 Valley 45.53 1 8
3 Migliozzi, Natalie 12 Nevada Union 46.79 1 6
4 Mahoney, Melissa 11 Woodland 47.24 1 4
5 Younger, Kareezia 12 Kennedy 47.27 1 2
6 Dyok, Christina 11 Rocklin 47.36 1 1
7 Smith, Delaney 9 Nevada Union 47.84 1  
8 Edgar, Autumn 12 Bella Vista 47.92 1  
9 Mills, Sarah 9 Inderkum 48.99 1  
 
Womens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Simmons, Brie 12 Del Oro 44.80 4  
2 Migliozzi, Natalie 12 Nevada Union 46.79 2  
3 Singletary, Tamico 11 Valley 46.93 3  
5 Mahoney, Melissa 11 Woodland 46.97 4  
4 Younger, Kareezia 12 Kennedy 47.39 1  
6 Edgar, Autumn 12 Bella Vista 47.44 2  
7 Dyok, Christina 11 Rocklin 47.60 1  
8 Smith, Delaney 9 Nevada Union 47.99 3  
9 Mills, Sarah 9 Inderkum 48.53 2  
10 Erby, Whitney 9 Inderkum 48.74 1  
11 Stevens, Elise 12 Bella Vista 48.81 4  
12 Garske, Emily 12 Antelope 49.65 3  
13 Amaro, Cheyenne 12 Oakmont 50.00 2  
14 King, Destinee 9 Center 50.91 2  
15 Barker, Shea 11 Whitney 51.27 2  
16 Biles, Haley 12 Colfax 51.62 1  
17 Hubbard, Irishia 12 Vanden 51.81 4  
18 Rich, Bailey 12 Rosemont 51.90 3  
19 Gibbs, Arianna 12 Vanden 51.96 3  
19 Zumot, Samantha 12 Oakmont 51.96 1  
21 Maloney, Lucy 10 McClatchy 52.26 4  
22 Welz, Savannah 11 Bear River 52.47 4  
23 Roberts, Mon'znane 10 Center 53.75 3  
24 Smith, Caitlin 9 El Camino 54.73 2  
25 Arthur, Maya 10 Mira Loma 57.13 4  
26 Rhone, Camille 11 Vallejo 1:01.20 1  
 
Womens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Rocklin 48.85 1 10
2 Relay Team   Rodriguez 49.11 1 8
3 Relay Team   Vallejo 49.28 1 6
4 Relay Team   Valley 49.36 1 4
5 Relay Team   Del Campo 49.89 1 2
6 Relay Team   Roseville 50.06 1 1
7 Relay Team   Antelope 50.21 1  
8 Relay Team   Sacramento 50.75 1  
 
Womens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Settle, Rowen,
Carter, Hogan
  Rocklin 48.87 4  
5 Erskine, Epps,
Reed, Cunningh
  Rodriguez 49.34 4  
2 Jefferso, Webb,
Garrett, Singleta
  Valley 49.85 1  
3 Brookins, Coleman,
Allen-le, Davis
  Inderkum 49.92 2  
3 Jamison, Davis,
Redmond, Jackson
  Vallejo 49.92 3  
6 Dumford, Merlino,
Jenkins, Rogers
  Roseville 49.92 1  
7 Nelson, Garske,
Briscoe, Johnson
  Antelope 50.34 3  
8 Johnson, Beaver,
Cameron, Mason
  Sacramento 50.55 1  
9 Allen, Eberhard,
Brown, Weems
  Del Campo 50.65 2  
10 Reddic, Sotelo,
Walker, Smith
  Cordova 50.71 3  
11 Gatto, Higley,
Pearson, Tomkiewi
  Bear River 50.89 3  
12 Calhoun, Smith,
Cato, Mitchell
  Center 51.08 2  
13 Belk, McPherso,
Phillips, York
  Vanden 51.11 2  
14 Gonzalez, Adams,
Hazen, Romani
  Christian Brothe 51.42 4  
15 McCullou, Tucker,
Page, Ralls
  Placer 51.61 3  
16 Sholotyu, Dillon,
Anderson, Robinson
  Rio Linda 52.03 4  
17 Kingsbur, Owen,
Bush, Johnson
  Bella Vista 52.22 2  
18 Pedraza, Pedraza,
Bali, Villalob
  River Valley 53.06 1  
19 Barnett, Gracyk,
Stansber, Spargo
  Granite Bay 53.12 1  
20 Relay Team   Whitney 53.46 2  
21 Jamilosa, Maloney,
Cooper, Louie
  McClatchy 55.13 3  
22 Calixto, Kittle,
Federwis, McKnight
  Lincoln (s) 55.44 4  
23 Kellar, Shoup,
Hofer, Cummings
  Yuba City 57.04 4  
-- Everson, Rodrick,
Younger, Ross
  Kennedy DQ 4  
 
Womens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Rocklin 3:59.13 1 10
2 Relay Team   Bear River 4:01.14 1 8
3 Relay Team   Del Oro 4:03.06 1 6
4 Relay Team   Oakmont 4:04.47 1 4
5 Relay Team   Bella Vista 4:05.11 1 2
6 Relay Team   Valley 4:06.54 1 1
7 Relay Team   Cordova 4:06.96 1  
8 Relay Team   Inderkum 4:08.08 1  
9 Relay Team   Antelope 4:09.53 1  
 
Womens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Sup, Stevens,
Edgar, Kingsbur
  Bella Vista 4:02.86 2  
2 Heyn, Tristant,
Proiette, Schumach
  Del Oro 4:03.56 3  
3 Nielsen, Gatto,
Higley, Pearson
  Bear River 4:03.81 1  
5 Jefferso, Garrett,
Webb, Garrett
  Valley 4:04.64 1  
4 Settle, Rowen,
Carter, Hogan
  Rocklin 4:05.94 4  
6 Burke, Erby,
Goerlich, Mills
  Inderkum 4:07.11 3  
7 Garske, Orr,
Orr, Briscoe
  Antelope 4:07.51 3  
8 Walker, Smith,
Fuller, Sotelo
  Cordova 4:07.66 4  
9 Sherazee, Dorsey,
Carino, Carte
  Oakmont 4:07.81 3  
10 Perez, Shoffit,
Alvarez, Mahoney
  Woodland 4:07.95 1  
11 Erskine, Reed,
Gash, Epps
  Rodriguez 4:08.72 2  
12 Cameron, Lewis,
Mason, Striblin
  Sacramento 4:10.07 4  
13 Ali, Kittle,
Gomez, O'Brien
  Woodcreek 4:10.57 2  
14 Cannady, Hazen,
Simmons-, McKibben
  Christian Brothe 4:14.76 3  
15 Jenks, Phillips,
Rogers, York
  Vanden 4:15.26 4  
16 Martinez, McKenzie,
Migliozz, Smith
  Nevada Union 4:17.60 1  
17 Jarvis, Everest,
Uttecht, Rasul
  River Valley 4:18.26 3  
18 Cato, Mitchell,
Smith, Calhoun
  Center 4:19.53 2  
19 Aidnik, Dodge,
Brown, Ellis
  Whitney 4:20.74 4  
20 Compton, Smith,
Grady, Tafoya
  El Camino 4:22.81 1  
21 McCullou, Page,
Fong, Ralls
  Placer 4:26.72 2  
22 Maloney, Jamilosa,
Hansen, Ramirez
  McClatchy 4:30.95 4  
23 McAliste, Kellar,
Shoup, Magill
  Yuba City 4:56.33 3  
 
Womens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Akauola, Lovina 12 Vallejo 39-09.25(12.12m) 1 10
2 Toney, Cheyenne 12 Nevada Union 37-04.75(11.40m) 1 8
3 Newton, Monique 10 Cordova 37-03.75(11.37m) 1 6
4 Dulaney, Megan 09 Rodriguez 35-03.25(10.75m) 1 4
5 Bierly, Imani 10 River Valley 34-05.75(10.51m) 1 2
6 Hubbard, Briana 12 Rosemont 34-02.00(10.41m) 1 1
7 Nishi, Darcy 12 Rio Americano 33-09.25(10.29m) 1  
8 Heyn, Lauren 9 Del Oro 33-08.50(10.27m) 1  
9 Duarte, Jami 11 Granite Bay 33-07.25(10.24m) 1  
10 Newton, Monae 10 Cordova 33-00.75(10.08m) 1  
11 Curtis, Jamie 12 Rocklin 32-10.25(10.01m) 1  
12 Fitts, Danielle 11 Placer 32-06.25(9.91m) 1  
13 Sheppard, Lauren 11 Bear River 31-09.00(9.68m) 1  
14 Barnhard, Kendra 10 Oakmont 31-03.50(9.54m) 1  
15 Rocco, Monica 11 Christian Brothe 30-10.50(9.41m) 1  
16 Mayfield, Brianna 12 Woodland 30-08.50(9.36m) 1  
17 Webb, Crystal 09 Jesse Bethel 30-07.25(9.33m) 1  
18 Ittner, Maddi 10 Colfax 30-06.00(9.30m) 1  
19 Holland, Makenzie 10 Whitney 29-11.75(9.14m) 1  
20 Youngblood, Amanda 10 Oakmont 28-11.50(8.83m) 1  
21 Feis, Becky 12 Placer 28-06.00(8.69m) 1  
22 Beuke, Cayla 10 Casa Roble 28-00.75(8.55m) 1  
23 Barber, Sydney 11 Rosemont 27-09.50(8.47m) 1  
24 Woodson, Desiree 10 River Valley 27-07.75(8.43m) 1  
25 Fleenor, Destiny 11 Yuba City 27-05.50(8.37m) 1  
26 Afu, Elizabeth 12 Florin 25-08.50(7.84m) 1  
27 Smith, Alexzandra 10 Jesse Bethel 24-02.50(7.38m) 1  
28 Carter, Sabrina 10 Kennedy 22-10.25(6.97m) 1  
 
Womens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Akauola, Lovina 12 Vallejo 128-09(39.24m) 1 10
2 Toney, Cheyenne 12 Nevada Union 127-05(38.84m) 1 8
3 Hubbard, Briana 12 Rosemont 125-11(38.38m) 1 6
4 Newton, Monique 10 Cordova 124-05(37.92m) 1 4
5 Duarte, Jami 11 Granite Bay 117-08(35.86m) 1 2
6 Kinloch, Lauren 11 Granite Bay 109-07(33.40m) 1 1
7 Dulaney, Megan 09 Rodriguez 106-02(32.36m) 1  
8 Heyn, Lauren 9 Del Oro 105-04(32.11m) 1  
9 Velez, Keanna 12 Bella Vista 103-00(31.39m) 1  
10 Mayfield, Brianna 12 Woodland 102-11(31.37m) 1  
11 Nishi, Darcy 12 Rio Americano 102-05(31.22m) 1  
12 Wallace, Maddie 11 Granite Bay 99-04(30.28m) 1  
13 Jimenez, Victoria 12 Christian Brothe 98-06(30.02m) 1  
14 Fitts, Danielle 11 Placer 98-02(29.92m) 1  
15 Feis, Becky 12 Placer 97-08(29.77m) 1  
16 Rocco, Monica 11 Christian Brothe 92-11(28.32m) 1  
17 Webb, Crystal 09 Jesse Bethel 92-10(28.30m) 1  
18 Tanaka, Jordyn 10 McClatchy 87-11(26.80m) 1  
19 Youngblood, Amanda 10 Oakmont 85-07(26.09m) 1  
20 Bierly, Imani 10 River Valley 80-10(24.64m) 1  
21 Wright, Kailey 10 Colfax 80-00(24.38m) 1  
22 Afu, Elizabeth 12 Florin 78-11(24.05m) 1  
23 Molinari, Forrest 11 Benicia 78-00(23.77m) 1  
24 Newton, Monae 10 Cordova 76-00(23.16m) 1  
24 Sheppard, Lauren 11 Bear River 76-00(23.16m) 1  
26 Fuapau, Jessie 10 Inderkum 67-02(20.47m) 1  
27 Moreno, Victoria 12 Hiram Johnson 67-00(20.42m) 1  
-- Woodson, Desiree 10 River Valley ND(--) 1  
 
Womens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Carter, Leah 11 Rocklin 5-03.00(1.60m) 1 10
2 Dobbins, Lawre'll 12 Foothill (Sacram 5-01.00(1.55m) 1 8
3 Reinhardt, Sarah 11 Bella Vista 5-01.00(1.55m) 1 6
4 Horst, Kate 10 Del Campo 5-01.00(1.55m) 1 3
4 McCaskel, Anthina 10 Inderkum 5-01.00(1.55m) 1 3
6 Migliozzi, Natalie 12 Nevada Union 4-11.00(1.50m) 1 0.50
6 Younger, Kareezia 12 Kennedy 4-11.00(1.50m) 1 0.50
8 Smith, Delaney 9 Nevada Union 4-11.00(1.50m) 1  
10 Arzadon, Dana 11 American Canyon 4-09.00(1.45m) 1  
12 Stepper, Shelby 12 Bella Vista 4-09.00(1.45m) 1  
13 Kroeger, Lauren 9 River Valley 4-09.00(1.45m) 1  
9 Redmond, Christen 11 Vallejo 4-09.00(1.45m) 1  
9 Matthews, Becky 10 Placer 4-09.00(1.45m) 1  
14 Rodrick, Krystal 12 Kennedy 4-07.00(1.40m) 1  
14 Shadman, Lynda 9 Antelope 4-07.00(1.40m) 1  
14 Kershner, Ashton 11 Pioneer 4-07.00(1.40m) 1  
-- Roskelley, Rachel 12 Placer NH(--) 1  
-- Mitchell, Katelynn 10 Kennedy NH(--) 1  
-- Selby, Leah 12 Oakmont NH(--) 1  
-- Easley, Megan 12 Antelope NH(--) 1  
-- Jefferson, Quria 12 Valley NH(--) 1  
 
Womens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Nielsen, Kendal 12 Bear River 18-04.00(5.59m) +0.0 1 10
2 Arnold, Mackenzie 9 River Valley 17-10.50(5.45m) +0.0 1 8
3 Tucker, Meghan 10 Placer 17-07.50(5.37m) +0.0 1 6
4 Sup, Mckenzie 10 Bella Vista 17-06.00(5.33m) +0.2 1 4
5 Standifer, Destiny 12 Woodcreek 17-02.00(5.23m) +0.0 1 2
6 Migliozzi, Natalie 12 Nevada Union 16-09.50(5.12m) +0.0 1 1
7 Horst, Kate 10 Del Campo 16-05.00(5.00m) -0.7 1  
8 Cartan, Natalie 11 Rocklin 16-03.50(4.97m) +0.0 1  
9 Rodrick, Krystal 12 Kennedy 16-01.00(4.90m) +0.5 1  
10 Romani, Kara 9 Christian Brothe 15-09.50(4.81m) +0.0 1  
11 Cato, Berlinda 10 Woodland 15-08.50(4.79m) -1.1 1  
12 Davis, Kathleen 10 Pioneer 15-08.00(4.78m) -0.3 1  
13 King, La' Mirah 12 Jesse Bethel 15-04.75(4.69m) -0.5 1  
14 Higley, Erica 9 Bear River 15-04.00(4.67m) +0.3 1  
15 Hazen, Alex 12 Christian Brothe 15-03.00(4.65m) +0.0 1  
16 Carter, Sabrina 10 Kennedy 15-01.00(4.60m) -0.5 1  
17 Jefferson, Quria 12 Valley 15-00.50(4.58m) -0.1 1  
18 Ringer, Melissa 11 Antelope 14-10.50(4.53m) -1.7 1  
19 Morgan, Siena 11 Del Oro 14-05.50(4.41m) +0.0 1  
20 Gash, Miesha 10 Rodriguez 14-04.00(4.37m) -1.3 1  
21 Tafoya, Michelle 11 El Camino 14-02.00(4.32m) -0.1 1  
22 Fong, Marisa 11 McClatchy 14-00.75(4.29m) -1.1 1  
23 Smith, Deja 10 Rio Americano 14-00.00(4.27m) -1.3 1  
-- Butova, Svetlana 11 Antelope ND(--) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Nielsen, Kendal 12 Bear River 38-07.00(11.76m) +0.0 1 10
2 Standifer, Destiny 12 Woodcreek 36-05.50(11.11m) +1.8 1 8
3 Arnold, Mackenzie 9 River Valley 36-00.50(10.99m) +2.5 1 6
4 Horst, Kate 10 Del Campo 34-09.00(10.59m) +0.7 1 4
5 Carte, Katie 11 Oakmont 34-07.50(10.55m) +0.7 1 2
6 Washington, Zhane 11 Foothill (Sacram 34-05.50(10.50m) +1.2 1 1
7 Fong, Marisa 11 McClatchy 33-02.50(10.12m) +0.7 1  
8 Rodrick, Krystal 12 Kennedy 33-00.50(10.07m) +0.2 1  
9 Morgan, Siena 11 Del Oro 32-09.00(9.98m) +1.1 1  
10 Ringer, Melissa 11 Antelope 32-05.50(9.89m) +1.4 1  
11 Brookins, Sareil 9 Inderkum 32-05.00(9.88m) +1.0 1  
12 Caraway, Natalie 9 Granite Bay 31-11.00(9.73m) -0.1 1  
13 Stacy, Alex 9 Del Oro 31-06.00(9.60m) +0.9 1  
14 McCullough, Kerry 11 Placer 31-04.50(9.56m) +0.7 1  
15 Moreland, Christa 12 Vanden 31-02.50(9.51m) +1.3 1  
16 Reinhardt, Sarah 11 Bella Vista 30-11.00(9.42m) +0.5 1  
17 Laidlaw, Alysia 11 Colfax 30-09.00(9.37m) +0.2 1  
18 Mills, Sarah 9 Inderkum 30-02.50(9.21m) +2.4 1  
19 Dorsey, Tiyana 10 Oakmont 29-11.50(9.13m) +1.9 1  
20 Clark, Breana 09 Vallejo 29-09.00(9.07m) +1.0 1  
21 Easley, Megan 12 Antelope 29-08.50(9.06m) +1.9 1  
22 Hubbard, Irishia 12 Vanden 29-03.50(8.93m) +0.7 1  
23 Lemeshova, Yekaterina 11 Antelope 28-00.00(8.53m) +1.7 1  
24 Palozzola, Silena 10 Woodland 27-05.50(8.37m) +0.0 1  
-- Griffin, Natasha 12 Vanden ND(--) nwi 1  
 
Womens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Maneatis, Melissa 9 Del Oro 11-08.00(3.56m) 1 10
2 Spargo, Annelise 11 Granite Bay 10-09.00(3.28m) 1 8
3 Diettinger, Stephanie 11 Whitney 10-09.00(3.28m) 1 6
4 Davis, Ziel 12 Vallejo 10-06.00(3.20m) 1 4
5 Maneatis, Jennifer 12 Del Oro 9-09.00(2.97m) 1 1.50
5 Crider, Shelby 11 Placer 9-09.00(2.97m) 1 1.50
7 Selby, Leah 12 Oakmont 9-03.00(2.82m) 1  
8 Fisher, Sierra 10 Bella Vista 9-03.00(2.82m) 1  
9 Fong, Lea 10 Placer 9-03.00(2.82m) 1  
10 Snook, Kelsi 11 Lincoln (s) 8-09.00(2.67m) 1  
11 Perry, Leah 11 Bella Vista 8-09.00(2.67m) 1  
12 Leon, Miriam 10 Woodland 8-03.00(2.51m) 1  
13 Nichols, Amanda 10 Bella Vista 8-03.00(2.51m) 1  
14 Berkley, Savannah 11 Lincoln (s) 7-09.00(2.36m) 1  
15 Carrell, Sarah 09 Benicia 7-09.00(2.36m) 1  
16 Morgan, Taylor 9 Whitney 7-03.00(2.21m) 1  
-- McCaffery, Julianna 10 Rosemont NH(--) 1  
-- Tapia, Cecilia 10 American Canyon NH(--) 1  
-- Laci, Kelli 11 Rosemont NH(--) 1  
-- Parker, Abby 10 Pioneer NH(--) 1  
-- Davis, Kathleen 10 Pioneer NH(--) 1  
-- Eilert, Samantha 12 Del Oro NH(--) 1  
-- Wright, Jamie 11 Woodland NH(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Women - Team Rankings - 16 Events Scored =============================================================================== 1) Del Oro/SFL/2/SJ 75.50 2) Rocklin/SFL/2/SJ 54 3) Vallejo/SCAC/3/SJ 39 4) Bear River/PVL/3/SJ 36 5) Woodcreek/SFL/2/SJ 35 6) Oakmont/CVC/2/SJ 30 6) Rodriguez/SCAC/3/SJ 30 8) Nevada Union/SFL/2/SJ 27.50 9) River Valley/TCC/3/SJ 22 10) Valley/METRO/2/SJ 19 11) Rosemont/METRO/2/SJ 17 12) Del Campo/CVC/2/SJ 15 12) Granite Bay/SFL/2/SJ 15 14) Bella Vista/CVC/2/SJ 13 15) Cordova/CAL/3/SJ 10 16) Foothill/PVL/3/SJ 9 17) Woodland/TCC/3/SJ 8 17) Whitney/CAL/3/SJ 8 17) El Camino/CAL/3/SJ 8 20) Placer/PVL/3/SJ 7.50 21) Kennedy/METRO/2/SJ 5.50 22) Inderkum/TCC/3/SJ 5 23) Pioneer/TCC/3/SJ 2 23) Colfax/PVL/3/SJ 2 25) McClatchy/METRO/2/SJ 1 25) Roseville/SFL/2/SJ 1 25) Rio Americano/CAL/3/SJ 1 Men - Team Rankings - 16 Events Scored =============================================================================== 1) Del Oro/SFL/2/SJ 50 2) Oakmont/CVC/2/SJ 49 3) Rocklin/SFL/2/SJ 40 4) McClatchy/METRO/2/SJ 38 5) Granite Bay/SFL/2/SJ 36 6) Whitney/CAL/3/SJ 32 7) Vallejo/SCAC/3/SJ 30 8) Cordova/CAL/3/SJ 26 9) Woodcreek/SFL/2/SJ 22 10) Rio Americano/CAL/3/SJ 20 11) Del Campo/CVC/2/SJ 19 12) Benicia/SCAC/3/SJ 14 13) Rosemont/METRO/2/SJ 13 14) Antelope/CAL/3/SJ 12 15) Nevada Union/SFL/2/SJ 10 15) Yuba City/TCC/3/SJ 10 15) El Camino/CAL/3/SJ 10 15) Lincoln-L/PVL/3/SJ 10 19) Center/PVL/3/SJ 9.50 20) Bella Vista/CVC/2/SJ 9 21) Jesse Bethel/SCAC/3/SJ 8 22) Woodland/TCC/3/SJ 7 23) Foothill/PVL/3/SJ 6 23) Kennedy/METRO/2/SJ 6 25) River Valley/TCC/3/SJ 2 25) Sacramento/METRO/2/SJ 2 27) Casa Roble/CVC/2/SJ 1 27) Christian Brothers/CVC/2/ 1 27) Colfax/PVL/3/SJ 1 27) Rodriguez/SCAC/3/SJ 1 27) Inderkum/TCC/3/SJ 1 32) Pioneer/TCC/3/SJ 0.50

 


 
 
Post as: 
History for California CIF SJS Division 4 and 5 Championships - Sac-Joaquin Section
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2014 1   2    
2013 1   2    
2012 1   1    
2010 1   1