Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2012 May 19th

YearResultsNewsPhotos 
*20141 4 510 
20131 3 
20121 1 
2011 
20101 1 
 

Media for 2012

Videos (0)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Invited groups

 

2012

California CIF SDS Sectional Prelims - San Diego Section

 

2012 Results - California CIF SDS Sectional Prelims - San Diego Section

Published by
RunnerSpace.com/HighSchool   on May 19 2012, 09:47 PM

Website:Click here

               Hy-Tek's Meet Manager 5/19/2012 09:42 PM
                   CIF San Diego Section Prelims - 5/19/2012                   
                             Mt Carmel High School                             
                                    Results                                    
 
Event 102  Men 4x100 Meter Relay Division 1
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 El Camino /sd          SD  'A'                        42.17q  2  A
  2 Helix /sd              SD  'A'                        42.24q  3  A
  3 Poway /sd              SD  'A'                        42.30q  2  A
  4 Granite Hills /sd      SD  'A'                        42.50q  1  A
  5 Eastlake /sd           SD  'A'                        42.87q  1  A
  6 Oceanside /sd          SD  'A'                        43.11q  1 
  7 Westview /sd      SD  'A'                             43.17q  3 
  8 Mission Hills /sd   SD  'A'                           43.19q  2 
  9 Sweetwater /sd         SD  'A'                        43.32q  3 
 10 Rancho Bernrdo/sd      SD  'A'                        43.47   1 
 11 Steele Canyon /sd   SD  'A'                           43.55   3 
 12 Carlsbad /sd           SD  'A'                        43.78   2 
 13 Scripps Ranch /sd      SD  'A'                        43.81   1 
 14 Rancho Buena V/Sd      SD  'A'                        43.94   3 
 15 San Pasqual /sd        SD  'A'                        44.09   2 
 15 Torrey Pines /sd       SD  'A'                        44.09   2 
 17 San Marcos /sd         SD  'A'                        44.14   3 
 18 Bonita Vista /sd       SD  'A'                        44.15   1 
 19 La Costa Cnyn /sd      SD  'A'                        44.23   1 
 20 Morse /sd              SD  'A'                        44.70   3 
 21 Mira Mesa /sd          SD  'A'                        44.75   2 
 22 Patrick Henry /sd      SD  'A'                        44.89   3 
 23 Chula Vista /sd        SD  'A'                        45.35   1 
 24 Hilltop /sd                 SD  'A'                   46.03   2 
 
Event 202  Men 4x100 Meter Relay Division 2
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
  1 El Capitan /sd         SD  'A'                        42.81q  1  A
  2 Cathedral Catholic /sd     SD  'A'                    42.85q  3  A
  3 Olympian /sd     SD  'A'                              43.07q  2  A
  4 Serra /sd              SD  'A'                        43.32q  2 
  5 St. Augustine /sd      SD  'A'                        43.34q  1 
  6 Mt. Miguel /sd         SD  'A'                        43.44q  2 
  7 University Cty/sd      SD  'A'                        43.70q  3 
  8 Valley Center /sd      SD  'A'                        44.06q  1 
  9 Del Norte /sd               SD  'A'                   44.17q  1 
 10 Madison /sd            SD  'A'                        44.40   2 
 11 Palo Verde /sd    SD  'A'                             44.45   3 
 12 Santa Fe Christian /sd      SD  'A'                   44.64   2 
 13 Christian /sd          SD  'A'                        44.76   3 
 14 Kearny /sd             SD  'A'                        45.18   1 
 15 Castle Park /sd        SD  'A'                        45.54   1 
 16 La Jolla Country Day /sd   SD  'A'                    45.59   2 
 17 Tri-City Christian          SD  'A'                   45.65   3 
 18 Brawley /sd            SD  'A'                        45.72   3 
 19 Army & Navy /sd        SD  'A'                        46.19   1 
 20 Clairemont /sd          SD  'A'                       46.30   2 
 21 Mar Vista /sd          SD  'A'                        46.86   3 
 22 Julian /sd                  SD  'A'                   46.91   3 
 -- Maranatha Christian /sd     SD  'A'                      DQ   2  Out of zone
 -- Monte Vista /sd        SD  'A'                           DQ   1  Out of zone 1to2
 
Event 104  Men 1600 Meter Run Division 1
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Mihalik, Kevin            12 Rncho Brn/sd           4:17.72q  A
  2 Schall, Ryan              12 Westview/sd            4:18.72q  A
  3 Littooy, Brad             12 Scripps R/Sd           4:19.03q  A
  4 Braude, Tal               10 Torrey Pn/sd           4:19.19q  A
  5 Gamez, Albert             12 Mira Mesa/sd           4:19.51q  A
  6 Tansey, Chris             12 Poway/sd               4:19.60q  A
  7 Hayen, Eric               12 Poway/sd               4:19.68q  A
  8 Fahy, Darren              12 La Costa/sd            4:19.82q  A
  9 Hansen, Brandon           12 San Marcos/sd          4:20.27q  A
 10 Sindel, Eric              11 Mt Carmel/sd           4:22.03q  A
 11 Castillo, Cesar           12 Bnta Vsta/sd           4:22.63q  A
 12 Martinez, George          11 Sweetwtr/sd            4:22.77q  A
 13 Rivera, Enrique           12 Fallbrook/sd           4:23.17  
 14 Ponce, Carlos             12 Sweetwtr/sd            4:23.24  
 15 Bieraugel, Nick           11 Mission Hills/sd       4:25.80  
 16 Morton, Derek             10 Mt Carmel/sd           4:27.69  
 17 Froboese, Connor          11 Fallbrook/sd           4:27.91  
 18 Matt-Navarro, Jorge       11 Ptrck Hnr/sd           4:28.76  
 19 Hansen, Tyler             10 San Marcos/sd          4:30.00  
 20 Gonzalez, Jonathon        11 Ptrck Hnr/sd           4:30.29  
 21 Zambrano, Jacob           12 Calexico               4:31.93  
 22 Gantzer, Graham           12 Ramona/sd              4:35.23  
 23 Velasquez, Zach           12 Otay Ranch/sd          4:35.26  
 24 Marquillo, Gerrardo       10 Sweetwtr/sd            4:36.26  
 25 Rule, Clayton             11 Valhalla/sd            4:36.37  
 26 O'Regan, Adam             12 Ptrck Hnr/sd           4:39.99  
 27 Penaloza, Christian       11 San Diego/sd           4:46.69  
 
Event 204  Men 1600 Meter Run Division 2
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Williams, Jake            12 Cathedral/sd           4:23.25q  B
  2 Hoagland, Patrick         12 Bishop's/sd            4:25.28q  B
  3 Bourke, Patrick           11 Cathedral/sd           4:26.37q  B
  4 Bernd, Josh               10 Canyon Crest/sd        4:28.13q  B
  5 Masayesya, Anthony        10 Serra/sd               4:28.62q  B
  6 Carroll, Ryan             11 San Diegu Ac /sd       4:28.71q  B
  7 Masayesya, Brian          10 Serra/sd               4:30.41q  B
  8 Grubiss, Nick             12 Cathedral/sd           4:31.64q  B
  9 Ortiz, Jesus              11 Castle Pk/sd           4:31.95q  B
 10 Quiroz, Mark              10 Del Norte /sd          4:32.02q  B
 11 Vazquez, Daniel           11 Castle Pk/sd           4:32.45q  B
 12 Lepe, Steven              11 Monte Vst/sd           4:33.05q  B
 13 Holthaus, Hunter          12 High Tech High         4:34.50  
 14 Skomal, Bernard           12 St Agstn/sd            4:35.00  
 15 Helbock, Jarron           12 Cathedral/sd           4:35.11  
 16 Wolfenzon, Noah           12 La Jolla Cd/Sd         4:35.54  
 17 Lopez, Miguel             11 Castle Pk/sd           4:35.61  
 18 Castellano, Oscar         12 Central Union/sd       4:38.69  
 19 Kaderabek, Max            11 St Agstn/sd            4:39.77  
 20 Gonzalez, Paul            11 Mt Miguel/sd           4:40.74  
 21 Smith, Mason              10 Mtn. Emp/sd            4:52.48  
 22 Espinoza, Jacob           11 Imperial /sd           4:54.12  
 23 Leary, Chris              10 Coronado/sd            4:57.89  
 -- Famolaro, Nick            10 West Hlls/sd               DNF  
 
Event 106  Men 110 Meter Hurdles Division 1
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 Hickey, Devin             12 Vista/sd                 14.52q  1.4  1  A
  2 Jackson, Isiah            12 El Camino/sd             14.64q  1.1  2  A
  3 James, Jacob              11 Granite H/Sd             14.82q  1.1  2  A
  4 Hartinger, Ben            11 San Psqul/sd             15.03q  1.1  2  A
  5 Todd-Borden, Julian       12 La Costa/sd              15.09q  1.0  3  A
  6 Washington, Brandon       11 El Camino/sd             15.10q  1.4  1  A.
  7 McCracken, Devan          12 Mt Carmel/sd             15.17q  1.1  2  A
  8 Galloway, Ryan            12 Poway/sd                 15.21q  1.4  1  A 15.201
  9 Kenney, Matthew           11 Carlsbad/sd              15.33q  1.0  3 
 10 Ahsue, Braden             12 Rnch Buna/sd             15.45   1.0  3 
 11 Basinger, Matt            12 Poway/sd                 15.47   1.0  3 
 12 Proctor, Kyle             12 Ptrck Hnr/sd             15.60   1.1  2 
 13 Bailey, Johnny            12 Carlsbad/sd              15.61   1.4  1 
 14 Garcia, Alejandro         12 Sweetwtr/sd              15.66   1.0  3 
 15 Freeman, Alex             12 El Camino/sd             15.76   1.1  2 
 16 Tesfamichael, Robeal      12 Ptrck Hnr/sd             15.77   1.0  3 
 17 Schroeder, Connor         12 Escondido/sd             15.82   1.0  3 
 18 Hendricks, Michael        12 Eastlake/sd              15.86   1.1  2 
 19 Ali, Basheer              12 El Cajjon V /sd          15.94   1.4  1 
 20 Moody, Nick               12 Steele Canyon/sd         16.04   1.0  3 
 21 Roshnaye, Jameshaid       11 Helix/sd                 16.32   1.4  1 
 22 Bradford, Alex            11 Poway/sd                 16.44   1.1  2 
 23 Popal, Zabiullah          11 Scripps R/Sd             16.67   1.0  3 
 24 Obeso, Gabriel            11 Calexico                 16.84   1.4  1 
 25 Lopez, Julian             12 Hoover/sd                18.90   1.1  2 
 26 Kelley, Jered             12 Eastlake/sd              21.40   1.4  1 
 
Event 206  Men 110 Meter Hurdles Division 2
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 Zebold, Grant             11 Cathedral/sd             14.42q  2.0  3  A
  2 Smith, Marcelluz          12 Imperial /sd             15.21q  NWI  1  15.207
  3 Fukushima, Andrew         11 Olympian /sd             15.22q  NWI  1 
  4 Peterson, Austin          12 West Hlls/sd             15.43q  2.0  2 
  5 Mills, Eddie              12 Madison /sd              15.77q  2.0  3 
  6 Cervantes, Carlos            Brawley /sd              15.83q  2.0  2 
  7 Maize, Ryan               12 El Capitan/sd            15.96q  2.0  3 
  8 Hernandez, Daniel         11 Castle Pk/sd             16.13q  2.0  2 
  9 Woodhall, Troy            11 Canyon Crest/sd          16.21q  2.0  2 
 10 Gurrola, Abran            12 Mar Vista/sd             16.37   2.0  3 
 11 Fortune, Will                Brawley /sd              16.40   NWI  1 
 12 Harper, Jerry             10 Santa Fe Ch /sd          16.41   NWI  1 
 13 Johnson, Lorenzo          10 Serra/sd                 16.43   2.0  3 
 14 Vejar, Dan                12 Monte Vst/sd             16.49   NWI  1 
 15 Martin, Davon             11 Mission B/Sd             16.50   2.0  2 
 16 Jara, Ramiro                 Brawley /sd              16.55   2.0  3 
 17 White, Dylan              10 Canyon Crest/sd          16.85   NWI  1 
 18 Bradshaw, Brian           12 Madison /sd              16.97   2.0  3 
 19 Rustin, Kurt              10 La Jolla/sd              17.09   2.0  2 
 20 Cobbler, Aaron            11 Mission B/Sd             17.10   NWI  1 
 21 Manusky, Colton           11 Del Norte /sd            17.14   NWI  1 
 22 Magill, Derek             12 Del Norte /sd            17.25   2.0  3 
 23 Hoordowich, Dylan         12 Mar Vista/sd             17.30   2.0  2 
 24 Anderson, Colt            11 Julian /sd               17.65   NWI  1 
 25 Brathwaite, Donovan       11 King-Chavez              17.73   2.0  3 
 26 Delano, Kevin             11 Bishop's/sd              17.79   2.0  2 
 
Event 108  Men 400 Meter Run Division 1
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 James, Chanceller         12 Steele Canyon/sd         49.10q  2  A
  2 Rodgers, Aaron            12 Carlsbad/sd              49.17q  3  A
  3 Grigoriev, Alex           11 Rncho Brn/sd             49.45q  2  A
  4 Rodriquez, Quincy         12 San Marcos/sd            49.46q  1  A
  5 Cookson, Rhett            12 Scripps R/Sd             49.47q  3  A
  6 Babiash, Derek            11 Poway/sd                 49.67q  2 
  7 Thomas, Brian             10 Scripps R/Sd             49.88q  3 
  8 Gronotte, Alex            11 Westview/sd              50.00q  2 
  9 Robinson, Juvanie         12 Grossmont /sd            50.20q  1 
 10 Ozenbaugh, Sam            11 Poway/sd                 50.32   1 
 11 Alston, Anthony           12 Rnch Buna/sd             50.43   1 
 12 Davis, Jerremy            11 Steele Canyon/sd         50.73   2 
 13 Dehaven, Blake            10 Granite H/Sd             51.65   3 
 14 Johnson, Andrew           12 Eastlake/sd              51.79   1 
 15 Good, Michael             10 Westview/sd              51.84   2 
 16 Anthony, Jason            12 Hilltop /sd              51.96   3 
 17 Soto, Oscar               10 El Cajjon V /sd          51.97   1 
 18 Jacobs, Ryan              12 Vista/sd                 52.00   3 
 19 Sorensen, Andrew          12 Westview/sd              52.11   3 
 20 Jones, Dion               12 Lincoln /sd              52.33   1 
 21 Green, Johnathan          12 Mira Mesa/sd             52.43   3 
 22 Jin, Jihui                12 Mira Mesa/sd             52.50   1 
 23 Bullock, Maurice          12 Mt Carmel/sd             52.54   2 
 24 Dibella, Raymond          10 Sweetwtr/sd              52.68   3 
 25 Walker, Deshawn           10 Hoover/sd                53.22   2 
 26 Bogans, Corey             11 El Camino/sd             53.44   1 
 27 Smith, Jeramie            11 Eastlake/sd              54.54   2 
 
Event 208  Men 400 Meter Run Division 2
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Prieto, Jose              12 Palo Verde/sd            48.86q  3  A
  2 Lawson, Lucas             11 Cathedral/sd             49.32q  1  A
  2 Harrell, Marcel           12 Mt Miguel/sd             49.32q  1  A
  4 Zackiewicz, Suavea        11 Serra/sd                 49.58q  2 
  5 Myers, Bobby              12 El Capitan/sd            49.97q  2 
  6 Zackiewicz, Stephon       11 Serra/sd                 49.98q  3 
  7 Tucker, Charles           12 Kearny/sd                50.03q  1 
  8 Lucido, Jerome            11 Del Norte /sd            50.48q  3 
  9 Ramirez, Nestor           12 El Capitan/sd            50.74q  2 
 10 Green, Jordan             12 Univers C/Sd             51.25   2 
 11 Greer, Bannon             10 Vally Cnt/sd             51.34   3 
 12 Duperron, Kris            12 El Capitan/sd            51.50   1 
 13 Parrish, Vincent          10 Madison /sd              52.01   3 
 14 Jones, Alex               10 Francis Parker           52.20   1 
 15 Woods, James              11 Olympian /sd             52.40   1 
 16 Collins, Seth              9 Christian/sd             52.47   2 
 17 Felix, Andres             11 Montgomry/sd             52.50   2 
 18 Page, Deante              12 Monte Vst/sd             52.52   1 
 19 Diatta, Akhadj            11 Army&Navy/sd             52.60   3 
 20 Ochoa, Jose               12 Mission B/Sd             53.29   2 
 21 Iniguez, Roberto          10 High Tech Hi CV          53.48   3 
 22 Davis, Husani             11 Kearny/sd                53.53   2 
 23 Boyd, Trevor              10 Horizon/sd               54.18   1 
 24 Garcia, Art                9 Central Union/sd         54.43   3 
 25 Rodriguez, Julio           9 Central Union/sd         55.79   3 
 26 Prisztacs, Thomas         11 Mtn. Emp/sd              55.91   2 
 
Event 110  Men 100 Meter Dash Division 1
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 McCloskey, Dylan          12 El Camino/sd             10.63q  1.9  2  A
  2 Thompson, Gary            12 Helix/sd                 10.73q  2.4  3  A 10.723
  3 Brown, Nehemiah           11 Valhalla/sd             J10.73q  2.6  1  A 10.726
  4 Gray, Evan                12 Poway/sd                J10.73q  2.6  1  A 10.730
  5 Ardis, Antony             11 La Costa/sd              10.95q  2.4  3  A
  6 Brooks, Giovanni          12 Rncho Brn/sd             10.97q  2.6  1  A
  7 Falk, Wes                 12 Granite H/Sd            J10.97q  1.9  2  A
  8 McNair, Tracy             11 Morse/sd                 11.04q  1.9  2 
  9 Robinson, Kiel            11 Mission Hills/sd         11.06q  1.9  2 
 10 Pater, Scott              11 Mt Carmel/sd             11.09   2.4  3 
 11 Haratyk, Sean             11 Torrey Pn/sd             11.11   1.9  2 
 12 Gross, Nehemiah           11 Poway/sd                 11.12   1.9  2 
 13 Sayles, Daviante          11 Rnch Buna/sd             11.13   2.6  1 
 13 Castro, Daniel            12 Sweetwtr/sd              11.13   2.4  3 
 15 Williams, Dominic         12 Chula Vst/sd             11.14   2.4  3 
 15 Plyler, Devan             11 Oceanside/sd             11.14   2.4  3 
 17 Norris, Kyle              11 Granite H/Sd             11.15   2.6  1 
 18 Mondane, Jalen            11 Eastlake/sd              11.19   1.9  2 
 19 Su, Caleb                 11 Bnta Vsta/sd             11.21   2.6  1 
 20 Bernal, Chris             12 Fallbrook/sd             11.22   2.6  1 
 21 Manson, Ian               12 Steele Canyon/sd         11.35   2.4  3 
 22 Range, Tyree               9 Ptrck Hnr/sd             11.40   2.4  3 
 23 Hammond, Niko             11 San Diego/sd             11.44   1.9  2 
 -- Agnew, Jamal              11 Pt. Loma/sd                 FS   2.4  3 
 -- Grice, Steven             12 Mira Mesa/sd                FS   2.6  1 
 
Event 210  Men 100 Meter Dash Division 2
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 Bourguignon, Ronnie       12 Vally Cnt/sd             10.77q  2.4  3  A
  2 Smith, Chad               12 El Capitan/sd            10.94q  1.5  2  A
  3 Gonsalves, Nick           12 St Agstn/sd              10.97q  1.5  2  10.967
  4 Medrano, Nathan           11 Tri-City Ch              11.00q  2.4  3 
  5 Watson-Lewis, Jarrod      12 Santa Fe Ch /sd          11.02q  1.8  1 
  6 Gibson, Asante            12 Olympian /sd             11.15q  1.8  1 
  7 Wang, Jeffrey             12 Bishop's/sd              11.18q  1.5  2 
  8 Carter, Tanner            10 Cathedral/sd             11.22q  1.8  1 
  8 Walker, Lee               11 Madison /sd              11.22q  2.4  3 
 10 Morgan, Dominic           11 St Agstn/sd              11.23   1.5  2 
 11 Ferreira, Devin           11 Mission Vista            11.24   1.8  1 
 12 Johnson, Chris            12 Palo Verde/sd            11.28   2.4  3 
 13 Lewison, Luke             11 Maranatha Ch /sd         11.40   1.5  2 
 14 Mayberry, Ayman           10 Francis Parker           11.41   1.8  1 
 15 Harris, Darnell           12 Kearny/sd                11.49   2.4  3 
 16 McFadden, Josh            12 Central Union/sd         11.52   2.4  3 
 17 Lemon, Anthony            12 Mt Miguel/sd             11.61   2.4  3 
 18 Key, Adrieon              12 Monte Vst/sd             11.63   1.5  2 
 18 Sykes, James              12 Monte Vst/sd             11.63   1.8  1 
 20 Garner, Michael           10 Madison /sd              11.64   1.8  1 
 21 Leslie, Trey              12 Christian/sd             11.72   1.5  2 
 22 Brown, Darien              9 La Jolla Cd/Sd           11.74   2.4  3 
 23 Miller, Jaison            11 Mater Dei /sd            11.75   1.8  1 
 24 Pham, Khan                10 Del Norte /sd            11.76   1.5  2 
 25 Aguayo, Darice            11 Mtn. Emp/sd              12.34   1.5  2 
 
Event 112  Men 800 Meter Run Division 1
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Senese, Jared             11 Mt Carmel/sd           1:55.67q  A
  2 Bradley, Michael          12 Grossmont /sd          1:56.58q  A
  3 Mihalik, Kevin            12 Rncho Brn/sd           1:56.83q  A
  4 Mangoba, Adrian           10 Vista/sd               1:57.08q  A
  5 Hernandez, Shelby         11 Helix/sd               1:57.12q  A
  6 Tansey, Chris             12 Poway/sd               1:57.17q  A
  7 Barnes, Tanner            12 Mt Carmel/sd           1:57.30q  A
  8 Hayen, Eric               12 Poway/sd               1:57.50q 
  9 Snow, Scott               11 Carlsbad/sd            1:58.36q 
 10 McCann, Patrick           12 Mt Carmel/sd           1:58.52  
 11 Cremer, Justin            12 Torrey Pn/sd           1:58.62  
 12 Zambrano, Jacob           12 Calexico               1:58.94  
 13 Rhodes, Cody              10 Steele Canyon/sd       1:59.79  
 14 Boswell, Taylor           12 Pt. Loma/sd            2:00.07  
 15 Barker, Michael           12 Otay Ranch/sd          2:00.18  
 16 Alvarado, Bryan           10 Sweetwtr/sd            2:00.24  
 17 Howard, Brandon           11 Steele Canyon/sd       2:00.96  
 18 Richardson, Alec          12 Ramona/sd              2:01.10  
 19 Romero, Fernando          11 Chula Vst/sd           2:01.20  
 20 Bieraugel, Nick           11 Mission Hills/sd       2:01.60  
 21 Nueman, Ryan              12 Escondido/sd           2:01.80  
 22 Tamayo, Victor            11 El Camino/sd           2:01.83  
 23 Becker, Kyle              10 San Psqul/sd           2:01.91  
 24 Gisel, Scott              12 Rnch Buna/sd           2:01.97  
 25 Mattoni, Dominick         10 San Psqul/sd           2:02.13  
 26 Abundez, Dominguez        10 Eastlake/sd            2:03.11  
 27 Sauceda, Angel            12 Pt. Loma/sd            2:03.89  
 28 Schall, Ryan              12 Westview/sd            2:05.04  
 29 Adam, Abdi                11 Hoover/sd              2:06.15  
 30 Bailey, Charleston        11 Lincoln /sd            2:06.67  
 31 Bueno, Alex               11 Mt Carmel/sd           2:08.85  
 
Event 212  Men 800 Meter Run Division 2
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Monsivaiz, Alexander      12 Army&Navy/sd           1:54.03q  A
  2 Armstrong, Evan           12 San Diegu Ac /sd       1:56.29q  A
  3 Hoffman, Spencer          11 Del Norte /sd          1:58.41q 
  4 Maldonado, Pedro          12 Vally Cnt/sd           1:58.43q 
  5 Lubenow, Robby            12 Canyon Crest/sd        1:58.83q 
  6 Williams, Jake            12 Cathedral/sd           1:59.46q 
  7 Wilson, Daniel            11 High Tech High         1:59.57q 
  8 Fitzgerald, Patrick       12 Cathedral/sd           1:59.76q 
  9 Ortiz, Jesus              11 Castle Pk/sd           1:59.90q 
 10 Barr, Chris               10 St Agstn/sd            2:00.73  
 11 Stidum, O'Neal            11 Mt Miguel/sd           2:02.09  
 12 Grant, Garrett            10 Del Norte /sd          2:02.10  
 13 Gomez, Leo                12 Mt Miguel/sd           2:02.61  
 14 Tu, Jonathan              11 Canyon Crest/sd        2:04.76  
 15 Macias, Eduardo           12 Montgomry/sd           2:05.31  
 16 Cable, Nathan             11 El Capitan/sd          2:05.38  
 17 Phillips, Ben             11 Univers C/Sd           2:05.67  
 18 Gonzales, Evan            10 Clairemont/sd          2:06.11  
 19 Scheidt, Steven           10 Univers C/Sd           2:06.12  
 20 Hoagland, Patrick         12 Bishop's/sd            2:06.88  
 21 Wong, Darin               10 La Jolla Cd/Sd         2:07.07  
 22 Campos, Irvin             11 Imperial /sd           2:07.49  
 23 Jefferson, Andrew         11 Del Norte /sd          2:08.08  
 24 Boffman, Anthony          12 Cathedral/sd           2:08.44  
 25 Willette, Matt            12 Clairemont/sd          2:09.65  
 26 Brungard, Jared           11 Del Norte /sd          2:10.46  
 
Event 114  Men 300 Meter Hurdles Division 1
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Bandong, Jason            12 Mission Hills/sd         39.09q  1  A
  2 James, Jacob              11 Granite H/Sd             39.31q  2  A
  3 Todd-Borden, Julian       12 La Costa/sd              39.78q  3  A
  4 Williams, Andrew          12 Oceanside/sd             40.14q  1  A
  5 Bailey, Johnny            12 Carlsbad/sd              40.31q  3  A
  6 French, Chris             11 Poway/sd                 40.38q  3  A
  7 Peterson, Zachary         11 Westview/sd              40.71q  2 
  8 Lachica, Syaariq          10 Mt Carmel/sd             40.72q  1 
  9 Johnson, Dushawn          12 El Cajjon V /sd          40.74q  1 
 10 Hendricks, Michael        12 Eastlake/sd              40.75   2 
 11 Garcia, Alejandro         12 Sweetwtr/sd              40.78   1 
 12 Curtin, Cody              12 Mission Hills/sd         41.47   1 
 13 Lopez, Julian             12 Hoover/sd                41.54   1 
 14 Green, Austin             12 Pt. Loma/sd              41.57   2 
 15 Magno, Jonathan           12 Mira Mesa/sd             41.67   3 
 16 Washington, Brandon       11 El Camino/sd             41.68   3 
 17 Ali, Basheer              12 El Cajjon V /sd          41.79   3 
 18 Popal, Zabiullah          11 Scripps R/Sd             41.98   2 
 19 Marshall, Robert          12 Westview/sd              42.15   2 
 20 Wilson, Bevon             11 Orng Gln/sd              42.27   2 
 20 Kelley, Jered             12 Eastlake/sd              42.27   1 
 22 Giroux, Mark              12 Otay Ranch/sd            42.38   3 
 23 Jones, Tyrell             10 Mira Mesa/sd             42.59   3 
 24 Alvarez, Jack             12 Torrey Pn/sd             42.60   2 
 25 Obeso, Gabriel            11 Calexico                 47.44   2 
 
Event 214  Men 300 Meter Hurdles Division 2
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Peterson, Chase           11 Canyon Crest/sd          38.69q  2  A
  2 Zebold, Grant             11 Cathedral/sd             38.85q  3  A
  3 Maize, Ryan               12 El Capitan/sd            40.47q  1  A
  4 Cervantes, Carlos            Brawley /sd              40.66q  3 
  5 Fukushima, Andrew         11 Olympian /sd             41.15q  2 
  6 Peterson, Austin          12 West Hlls/sd             41.38q  3 
  7 Gonzalez, Josh            12 Univers C/Sd             42.16q  3 
  8 Magill, Derek             12 Del Norte /sd            42.20q  1 
  9 Johnson, Lorenzo          10 Serra/sd                 42.24q  2 
 10 Gurrola, Abran            12 Mar Vista/sd             42.63   2 
 11 Nwando, Reuben            12 Monte Vst/sd             42.64   1 
 12 Ramirez, Ismael           11 Central Union/sd         42.70   1 
 13 Vejar, Dan                12 Monte Vst/sd             43.08   3 
 14 Bradshaw, Brian           12 Madison /sd              43.57   1 
 15 Espinoza, Nick            11 Clairemont/sd            43.81   3 
 16 Pham, Khan                10 Del Norte /sd            43.97   1 
 17 Rustin, Kurt              10 La Jolla/sd              44.04   2 
 18 Ruiz, Omar                11 Olympian /sd             44.29   1 
 19 Mills, Eddie              12 Madison /sd              44.47   2 
 20 Jenson, Dustin            12 Julian /sd               44.60   1 
 21 Harper, Jerry             10 Santa Fe Ch /sd          44.70   1 
 22 Villarreal, Jesse         10 Castle Pk/sd             44.82   2 
 23 Delano, Kevin             11 Bishop's/sd              45.05   2 
 24 Glover, Gavin             11 West Hlls/sd             45.19   3 
 
Event 116  Men 200 Meter Dash Division 1
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 McCloskey, Dylan          12 El Camino/sd             21.41q  2.2  2  A
  2 Ardis, Antony             11 La Costa/sd              21.55q  1.9  1  A
  3 Harder, Caine             12 Westview/sd              21.65q  1.9  1  A
  4 Brown, Nehemiah           11 Valhalla/sd              21.74q  1.8  3  A
  5 Gray, Evan                12 Poway/sd                 21.77q  2.2  2  A
  6 Ward, Larell              12 Helix/sd                 21.81q  1.9  1  A
  7 Falk, Wes                 12 Granite H/Sd             22.09q  1.9  1  A
  8 Rodriquez, Quincy         12 San Marcos/sd            22.22q  1.8  3 
  9 Robinson, Kiel            11 Mission Hills/sd         22.25q  1.8  3 
 10 Gross, Nehemiah           11 Poway/sd                 22.44   1.9  1 
 11 Pater, Scott              11 Mt Carmel/sd             22.49   1.8  3 
 12 Manson, Ian               12 Steele Canyon/sd         22.58   2.2  2 
 13 Mondane, Jalen            11 Eastlake/sd              22.83   2.2  2 
 14 Castro, Daniel            12 Sweetwtr/sd              22.84   2.2  2 
 15 Davis, Jerremy            11 Steele Canyon/sd         22.94   2.2  2 
 16 Bello, Yinka              12 Grossmont /sd            23.01   2.2  2 
 17 Tyler, Charles            11 Steele Canyon/sd         23.03   1.9  1 
 18 Allen, Devon              11 Steele Canyon/sd         23.04   1.8  3 
 19 Williams, Dominic         12 Chula Vst/sd             23.05   1.9  1 
 20 Gonzalez, Ernesto         10 Calexico                 23.08   1.8  3 
 21 Grice, Steven             12 Mira Mesa/sd             23.10   1.8  3 
 22 Hammond, Niko             11 San Diego/sd             23.12   1.9  1 
 23 Jackson, Brenon           11 Rnch Buna/sd             23.31   2.2  2 
 24 Mendez, Ulises            12 Mission Hills/sd         23.38   2.2  2 
 25 Powell, Marquise          11 Helix/sd                 23.39   1.9  1 
 25 Nielsen, Conner           11 San Psqul/sd             23.39   1.8  3 
 27 Sayles, Daviante          11 Rnch Buna/sd             23.44   1.8  3 
 
Event 216  Men 200 Meter Dash Division 2
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 Bourguignon, Ronnie       12 Vally Cnt/sd             21.65q  1.1  2  A
  2 Smith, Chad               12 El Capitan/sd            21.95q  2.4  3  A
  3 Watson-Lewis, Jarrod      12 Santa Fe Ch /sd          22.45q  1.0  1 
  4 Myers, Bobby              12 El Capitan/sd            22.54q  1.0  1 
  5 Zackiewicz, Suavea        11 Serra/sd                 22.58q  1.0  1 
  6 Tucker, Charles           12 Kearny/sd                22.62q  2.4  3 
  7 Whitmarsh, Luke           12 Cathedral/sd             22.69q  1.1  2 
  8 Medrano, Nathan           11 Tri-City Ch              22.78q  2.4  3 
  9 Gibson, Asante            12 Olympian /sd             22.79q  1.1  2 
 10 Zackiewicz, Stephon       11 Serra/sd                 22.84   1.0  1 
 11 Carter, Tanner            10 Cathedral/sd             22.87   1.0  1 
 12 Walker, Lee               11 Madison /sd              22.92   2.4  3 
 13 Nelson, Tyler             10 Del Norte /sd            22.93   1.1  2 
 14 Ferreira, Devin           11 Mission Vista            23.09   1.1  2 
 15 Miller, Jaison            11 Mater Dei /sd            23.33   1.1  2 
 16 Lewison, Luke             11 Maranatha Ch /sd         23.35   2.4  3 
 17 Parrish, Vincent          10 Madison /sd              23.43   2.4  3 
 18 Lemon, Anthony            12 Mt Miguel/sd             23.76   1.0  1 
 19 Williams, Brandon         12 Julian /sd               23.87   1.1  2 
 20 Mayberry, Ayman           10 Francis Parker           23.92   1.1  2 
 
Event 118  Men 3200 Meter Run Division 1
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Fahy, Darren              12 La Costa/sd            9:19.86q  A
  2 Martinez, Steven          12 Otay Ranch/sd          9:20.16q  A
  3 Fahy, Steven              10 La Costa/sd            9:20.98q  A
  4 Riley, Forrest            11 Ramona/sd              9:21.38q  A
  5 Freeman, Christian        11 Carlsbad/sd            9:21.60q  A
  6 Voytilla, Dimitri         12 Rncho Brn/sd           9:21.75q  A
  7 Hansen, Brandon           12 San Marcos/sd          9:24.69q  A
  8 Martin, Shay              11 Carlsbad/sd            9:26.43q  A
  9 Castillo, Cesar           12 Bnta Vsta/sd           9:27.31q 
 10 Causey, Eric              12 La Costa/sd            9:27.76q 
 11 Kumar, Arjun              12 Torrey Pn/sd           9:30.79q 
 12 Stidham, Tristan          11 Ramona/sd              9:31.92q 
 13 Schaefer, Jeff            11 Carlsbad/sd            9:32.26  
 14 Laurenzana, Zach          12 San Psqul/sd           9:33.58  
 15 Braude, Tal               10 Torrey Pn/sd           9:35.45  
 16 Parkes, Michael           12 Poway/sd               9:36.70  
 17 Ryan, Garrett             11 Westview/sd            9:41.44  
 18 Martinez, George          11 Sweetwtr/sd            9:49.75  
 19 Senninger, Teague         12 Granite H/Sd           9:54.71  
 20 Rodriguiz, Luis           11 Calexico               9:55.53  
 21 Hansen, Tyler             10 San Marcos/sd         10:00.33  
 22 Cota, Eric                11 Ptrck Hnr/sd          10:01.57  
 23 Versaci, Nick             10 Rnch Buna/sd          10:02.72  
 24 Baza, Rodrigo             11 Otay Ranch/sd         10:05.18  
 25 Gussin, Gabe              12 Steele Canyon/sd      10:06.60  
 26 Hershey, Ryan             12 La Costa/sd           10:08.29  
 27 Sweet, Ricky              11 Pt. Loma/sd           10:11.06  
 28 McEachern, Matt           11 Mt Carmel/sd          10:13.20  
 29 Haile, Sawiros            10 Hoover/sd             10:14.30  
 30 Pazuengo, Bruce           12 San Diego/sd          10:14.50  
 31 Barge, Matt               11 Torrey Pn/sd          10:18.41  
 32 Brusseau, Dalton          12 Rnch Buna/sd          10:22.34  
 
Event 218  Men 3200 Meter Run Division 2
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Tomlin, Duncan            12 Francis Parker         9:17.72q  A
  2 Haslam, Reiss             12 Univers C/Sd           9:26.99q 
  3 Masayesya, Anthony        10 Serra/sd               9:45.69q 
  4 Lepe, Steven              11 Monte Vst/sd           9:47.37q 
  5 Case, Dalton              12 Cathedral/sd           9:48.56q 
  6 Carroll, Ryan             11 San Diegu Ac /sd       9:50.28q 
  7 Robey, Travis             11 Vally Cnt/sd           9:51.35q 
  8 Quiroz, Mark              10 Del Norte /sd          9:51.38q 
  9 Helbock, Jarron           12 Cathedral/sd           9:51.90q 
 10 Masayesya, Brian          10 Serra/sd               9:54.90q 
 11 Gomez, Daniel             11 El Capitan/sd          9:59.07q 
 12 Fidler, Logan             12 Vally Cnt/sd           9:59.68q 
 13 Vazquez, Daniel           11 Castle Pk/sd          10:02.25  
 14 Castillejos, David        10 La Jolla Cd/Sd        10:03.84  
 15 Mock, Andrew              11 Cathedral/sd          10:08.37  
 16 Holthaus, Hunter          12 High Tech High        10:11.05  
 17 Bernd, Josh               10 Canyon Crest/sd       10:15.77  
 18 Larson, Jon               12 Vally Cnt/sd          10:17.07  
 19 Kosmatka, Joel            11 Cathedral/sd          10:17.98  
 20 Gomez, Jorge              10 El Capitan/sd         10:20.16  
 21 Torre, Connor             12 Madison /sd           10:36.38  
 22 Darwell, Reoh             10 El Capitan/sd         10:48.03  
 23 Gasparro, Michael         11 Clairemont/sd         11:06.39  
 
Event 120  Men 4x400 Meter Relay Division 1
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
  1 Steele Canyon /sd   SD  'A'                         3:19.31q  3  A
  2 Scripps Ranch /sd      SD  'A'                      3:19.36q  3  A
  3 Poway /sd              SD  'A'                      3:22.77q  2  A
  4 El Camino /sd          SD  'A'                      3:22.85q  1  A
  5 Westview /sd      SD  'A'                           3:22.86q  1  A
  6 Mt. Carmel /sd         SD  'A'                      3:23.20q  2  A
  7 Grossmont /sd               SD  'A'                 3:23.49q  2  A
  8 Helix /sd              SD  'A'                      3:23.55q  1  A
  9 Rancho Buena V/Sd      SD  'A'                      3:25.38q  3 
 10 Carlsbad /sd           SD  'A'                      3:27.28   3 
 11 Mira Mesa /sd          SD  'A'                      3:27.58   3 
 12 Rancho Bernrdo/sd      SD  'A'                      3:27.70   2 
 13 Mission Hills /sd   SD  'A'                         3:27.78   1 
 14 Sweetwater /sd         SD  'A'                      3:28.79   3 
 15 Granite Hills /sd      SD  'A'                      3:30.56   2 
 16 Lincoln /sd                 SD  'A'                 3:31.95   1 
 17 San Pasqual /sd        SD  'A'                      3:32.52   2 
 18 Vista /sd              SD  'A'                      3:33.35   3 
 19 Point Loma /sd         SD  'A'                      3:33.47   1 
 20 Chula Vista /sd        SD  'A'                      3:33.72   2 
 21 Calexico                    SD  'A'                 3:37.54   2 
 22 Eastlake /sd           SD  'A'                      3:37.79   1 
 23 Otay Ranch /sd    SD  'A'                           3:38.40   3 
 24 Torrey Pines /sd       SD  'A'                      3:39.17   1 
 25 El Cajon Valley /sd         SD  'A'                 3:40.71   1 
 
Event 220  Men 4x400 Meter Relay Division 2
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
  1 El Capitan /sd         SD  'A'                      3:23.33q  3  A
  2 Mt. Miguel /sd         SD  'A'                      3:24.86q  2 
  3 Valley Center /sd      SD  'A'                      3:24.87q  1 
  4 Olympian /sd     SD  'A'                            3:25.32q  1 
  5 University Cty/sd      SD  'A'                      3:26.02q  2 
  6 Del Norte /sd               SD  'A'                 3:28.14q  2 
  7 Cathedral Catholic /sd     SD  'A'                  3:29.33q  3 
  8 Army & Navy /sd        SD  'A'                      3:31.10q  3 
  9 Canyon Crest Academy /sd   SD  'A'                  3:31.12q  1 
 10 Kearny /sd             SD  'A'                      3:31.22   1 
 11 Serra /sd              SD  'A'                      3:33.38   3 
 12 Christian /sd          SD  'A'                      3:33.67   1 
 13 Brawley /sd            SD  'A'                      3:33.86   2 
 14 Francis Parker /sd          SD  'A'                 3:35.16   3 
 15 Monte Vista /sd        SD  'A'                      3:36.48   1 
 16 Montgomery /sd         SD  'A'                      3:39.32   2 
 17 The Bishop's School /sd     SD  'A'                 3:41.04   3 
 18 Madison /sd            SD  'A'                      3:42.90   3 
 19 High Tech High              SD  'A'                 3:44.32   3 
 20 Tri-City Christian          SD  'A'                 3:44.47   1 
 21 Calvin Christian /sd     SD  'A'                    3:44.58   1 
 22 Mountain Empire /sd         SD  'A'                 3:53.56   2 
 -- Central Union /sd  SD  'A'                               DQ   2  Uniform violation.
 
Event 129  Men Long Jump Division 1
=====================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind
=====================================================================
  1 Jackson, Isiah            12 El Camino/sd          23-05.00q  1.0  A
  2 Bernal, Chris             12 Fallbrook/sd          23-04.50q  1.3  A
  3 Nasser, Saladin           11 Sweetwtr/sd           23-01.00q  1.5  A
  4 Babiash, Derek            11 Poway/sd              22-00.00q +0.0  A
  5 Perrault, Jason           12 Carlsbad/sd           21-10.50q +0.0  A
  6 Cooks, LeRon              12 El Camino/sd          21-09.00q  3.1  A
  7 Dariso, Chase             12 Oceanside/sd          21-02.75q  1.2 
  8 Bryant, Cameron           12 Mira Mesa/sd          21-00.75q  1.1 
  8 Martin, Chris             11 Otay Ranch/sd         21-00.75q  1.4 
 10 Pater, Scott              11 Mt Carmel/sd          21-00.50  +0.0 
 11 Brewer, Jamal             12 Oceanside/sd          20-11.50   0.9 
 12 Boulware, James           11 Eastlake/sd           20-11.00   2.2 
 12 Garcia, Alejandro         12 Sweetwtr/sd           20-11.00   1.4  Best second jump
 14 Norris, Kyle              11 Granite H/Sd          20-10.75   0.5 
 15 Sayles, Daviante          11 Rnch Buna/sd          20-08.75   0.3 
 16 Greene, Brandon           12 Bnta Vsta/sd          20-00.50   1.5 
 17 Nguyen, Arthur            11 Mt Carmel/sd          19-10.25   1.1 
 18 Hang, Andy                11 Mt Carmel/sd          19-05.00   1.4 
 18 Clayton, Jacob            11 Escondido/sd          19-05.00   0.4 
 20 Tucker, Tanner            11 Carlsbad/sd           19-03.25   0.6 
 21 Lattier, Deven            11 Steele Canyon/sd      19-02.00   1.3 
 22 Webster, Harrison         11 Mira Mesa/sd          19-00.75   1.0 
 23 Soto, Luis                12 Orng Gln/sd           18-05.00   1.0 
 
Event 229  Men Long Jump Division 2
=====================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind
=====================================================================
  1 King, Chevy               12 Castle Pk/sd          22-03.75q  1.6  A
  2 LeBlanc, Kyle             10 Univers C/Sd          21-06.00q  0.3  A
  3 Walker, Jalen             11 Mt Miguel/sd          21-05.75q  1.5  A
  4 Simpson, Alexander        11 Univers C/Sd          21-05.50q  2.1 
  5 Brown, Jerome             12 Madison /sd           21-01.50q  0.7 
  6 Gregg, Lane               12 Calvin C/ sd          20-09.75q  1.8 
  7 Johnson, Chris            12 Palo Verde/sd         20-09.00q  1.9 
  8 Cobbler, Aaron            11 Mission B/Sd          20-07.00q  0.2 
  9 Kim, Minsung              11 Olympian /sd          20-06.25q  1.1 
 10 McCullum, Brandyn         12 Palo Verde/sd         20-04.25  -0.1 
 11 Wang, Jeffrey             12 Bishop's/sd           20-03.25   0.6 
 12 Hubbard, Cole             12 La Jolla/sd           20-00.50   1.6 
 13 Bryant, KJ                11 Palo Verde/sd         20-00.00   1.0 
 14 Lemon, Anthony            12 Mt Miguel/sd          19-11.75   0.2 
 15 Mcintire, Josh            12 West Hlls/sd          19-08.50  -0.4 
 16 Aviu, Kava                10 Army&Navy/sd          19-07.75   0.6 
 17 Harris, Darnell           12 Kearny/sd             19-07.50   1.7 
 18 Comma, Lenny              11 Tri-City Ch           19-05.50  -1.4 
 19 Smith, Marcelluz          12 Imperial /sd          19-05.25  -0.4 
 20 Lucero, Jesus             11 Central Union/sd      19-05.00   0.9 
 21 Allenstein, Jason         12 Guajome Park          19-03.00   1.6 
 22 Owens, Rayvan             11 Christian/sd          19-01.00   0.6 
 23 Robell, Brice             12 Cathedral/sd          18-10.25   0.4 
 24 Nwando, Reuben            12 Monte Vst/sd          18-05.25   2.7 
 25 Pham, Jared               12 Vally Cnt/sd          18-02.00   1.4 
 26 Rozar, John               11 High Tech High        17-10.50   0.8 
 
Event 132  Men Discus Throw Division 1
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Coe, Michael              12 Carlsbad/sd             156-10q  A
  2 Long, Charlie             11 Poway/sd                148-08q  A
  3 Cisneros, Gilbert         12 Steele Canyon/sd        146-07q  A
  4 Savage, Darrion           10 Morse/sd                144-01q  A
  5 Miletic, Luka             12 Rnch Buna/sd            143-11q  A
  6 Newman, Jamal             11 El Camino/sd            141-05q 
  7 Lamas, Adam               11 Mission Hills/sd        136-09q 
  8 Smith, Jalen              12 Mt Carmel/sd            136-05q 
  9 Ecija, Michael            12 Carlsbad/sd             136-01q 
 10 Magno, Martin             12 San Psqul/sd            135-07  
 11 Wyatt, Jalen              10 Helix/sd                135-05  
 12 Hampton, Kordell          10 Helix/sd                134-03  
 13 Fuiamano, Sean            12 Bnta Vsta/sd            131-04  
 14 Maffei, Josh              11 Escondido/sd            131-00  
 15 Martin, Isaiah            11 San Diego/sd            128-03  
 16 Cacha, Tyler              12 Mt Carmel/sd            127-10  
 16 Keller, Wilbur            12 Bnta Vsta/sd            127-10  
 18 Conde, Aaron              12 Otay Ranch/sd           125-03  
 19 Hernandez, Brenden        11 San Diego/sd            125-00  
 20 Ramirez, Steven           12 Valhalla/sd             124-02  
 21 Pangelinan, Ralph         11 Sweetwtr/sd             123-04  
 22 Noureddine, Nour          12 Ptrck Hnr/sd            120-06  
 23 Middleton, Eduardo        12 Oceanside/sd            117-05  
 24 Acampora, Brandon         12 Escondido/sd            116-07  
 25 Birtwell, Gary            11 Otay Ranch/sd           114-01  
 26 Duya, John                11 Steele Canyon/sd        106-03  
 
Event 127  Men High Jump Division 1
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Greene, Brandon           12 Bnta Vsta/sd           6-09.00q  A
  2 Hartinger, Sam            12 San Psqul/sd           6-07.00q  A
  3 Curtis, Spencer           12 Sweetwtr/sd            6-05.00q  A
  4 Washington, Montez        12 El Camino/sd          J6-05.00q  A
  5 Perrault, Jason           12 Carlsbad/sd            6-01.00q  A
  6 Eulitt, Bryce             11 Steele Canyon/sd      J6-01.00q  A
  7 Rogers, Keith             11 Valhalla/sd            5-11.00q 
  7 Bush, Charlie             10 Poway/sd               5-11.00q 
  7 Podraza, Danny            11 Scripps R/Sd           5-11.00q 
 10 Pavlovics, Jake           11 Rncho Brn/sd          J5-11.00  
 11 Webster, Harrison         11 Mira Mesa/sd          J5-11.00  
 12 Yamane, Ryan              12 Rncho Brn/sd           5-09.00  
 12 Benson, DeAndre           10 Pt. Loma/sd            5-09.00  
 12 Gordon, James             10 Rncho Brn/sd           5-09.00  
 13 Whittaker, Jace           10 Oceanside/sd          J5-09.00  
 16 Garrido, Matt             11 Escondido/sd           5-07.00  
 16 Lorenzen, Dustin          10 Carlsbad/sd            5-07.00  
 16 Tuff, Lonnie              11 Steele Canyon/sd       5-07.00  
 16 Johnson, Mylo             12 Rnch Buna/sd           5-07.00  
 16 Chavez, Patrick           12 San Ysidro             5-07.00  
 21 Sherrod, Perry            10 Grossmont /sd          5-05.00  
 -- Williams, Deion           11 Otay Ranch/sd               NH  
 
Event 227  Men High Jump Division 2
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Pritchett, Devonte        11 Univers C/Sd           6-01.00q  A
  2 Gonzalez, Josh            12 Univers C/Sd          J6-01.00q  A
  2 Bryant, KJ                11 Palo Verde/sd         J6-01.00q  A
  4 Dantzler, Rodney          11 Mission B/Sd           5-11.00q 
  5 Bouhaddou, Ramsey         12 Canyon Crest/sd       J5-11.00q 
  6 Grey, Colin               11 Francis Parker         5-09.00q 
  6 Maize, Ryan               12 El Capitan/sd          5-09.00q 
  6 Coleman, Deandrae         12 Monte Vst/sd           5-09.00q 
  9 Rendo, Devin              12 Monte Vst/sd          J5-09.00q 
  9 Gauthier, Javon           12 Mt Miguel/sd          J5-09.00q 
 11 Probe, John               10 Serra/sd              J5-09.00  
 12 Frapwell, Kolten          11 Canyon Crest/sd       J5-09.00  
 13 Jackson, Devon            11 Mt Miguel/sd          J5-09.00  
 13 Murphy, Dustin            11 Santana /sd           J5-09.00  
 15 Abrahms, Daniel            9 Cathedral/sd           5-07.00  
 16 Cable, Nathan             11 El Capitan/sd         J5-07.00  
 17 Stout, Jeremiah           10 Calvin C/ sd          J5-07.00  
 18 Jonsson, Jared            11 Maranatha Ch /sd       5-05.00  
 -- Foxworth, Austin          12 Del Norte /sd               NH  
 -- Sims, Antonio             12 Clairemont/sd               NH  
 -- Bradley, Brandon          12 Madison /sd                 NH  
 -- Guillory, Wilton          10 Kearny/sd                   NH  
 
Event 232  Men Discus Throw Division 2
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Song, Brenden             11 West Hlls/sd            173-09q  A
  2 Ogundeji, Dotun           10 Madison /sd             149-07q  A
  3 Medrano, Eddie            12 Mater Dei /sd           148-00q  A
  4 Feliciano, Francisco      12 St Agstn/sd             145-10q  A
  5 Torres, Manuel            12 La Jolla/sd             142-01q 
  6 Martin, Carl              12 El Capitan/sd           140-02q 
  7 Hamilton, Billy           12 El Capitan/sd           134-10q 
  8 Williams, D'Marcus        12 Serra/sd                134-06q 
  9 Jaynes, Kevin             11 West Hlls/sd            133-03q 
 10 Ajlouny, Anthony          12 Cathedral/sd            132-10  
 11 Padilla, Paul             11 Olympian /sd            130-08  
 12 Martin, Mathew            12 Imperial /sd            128-05  
 13 Navarette, Oscar          11 Univers C/Sd            126-09  
 14 Salcedo, Manny            12 Castle Pk/sd            126-08  
 15 Polimadei, Dominic        11 Univers C/Sd            124-11  
 16 Kanoa-Reyes, Keoni        11 Madison /sd             122-09  
 17 Quigley, Gavin            11 St Agstn/sd             122-05  
 18 Soto, Edgar               11 Castle Pk/sd            121-01  
 19 Terrance, Deshawn         12 Serra/sd                118-05  
 20 Hayden, Connor            10 La Jolla/sd             118-01  
 21 Murray, Nick              12 Del Norte /sd           117-05  
 22 Williams, Brandon         12 Julian /sd              117-01  
 23 Black, Norman             10 High Tech High          107-07  
 24 Britonberg-Scaruzzo, Mar  11 La Jolla Cd/Sd           99-01  
 -- Larros, Leonardo          11 Palo Verde/sd               ND  
 -- Silver, Gordon            12 Francis Parker              ND  
 -- Wheeler, Tommy            12 Vally Cnt/sd                ND  
 
Event 128  Men Pole Vault Division 1
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Pater, Kyle               11 Mt Carmel/sd          15-09.00q  A
  2 Austel, Jesse             12 Valhalla/sd           15-03.00q  A
  3 Zacchilli, Ryan           12 Rncho Brn/sd         J15-03.00q  A
  4 Rouse, Conner             12 Vista/sd              14-09.00q  A
  4 Elder, James              11 Escondido/sd          14-09.00q  A
  6 Law, Xander               11 Otay Ranch/sd        J14-09.00q  A
  7 Delgado, Oliver           12 Rncho Brn/sd         J14-09.00q  A
  8 Miller, Corbin            11 Ptrck Hnr/sd          14-03.00q  A
  8 Greytak, Tanner           12 Vista/sd              14-03.00q  A
 10 Poole, Sean               11 Poway/sd              13-09.00  
 11 Sanford, Chasen           12 Torrey Pn/sd         J13-09.00  
 12 Bush, Charlie             10 Poway/sd             J13-09.00  
 13 McCoy, Peter              12 Steele Canyon/sd     J13-09.00  
 14 Schroeder, Kyle           12 Escondido/sd          13-03.00  
 14 Curran, Joe               12 Fallbrook/sd          13-03.00  
 14 Williams, Daniel          12 Eastlake/sd           13-03.00  
 14 Esten, John               12 Ptrck Hnr/sd          13-03.00  
 14 Johnson, Kannon           10 Oceanside/sd          13-03.00  
 14 Ludwig, Josh              12 Rncho Brn/sd          13-03.00  
 14 Holstrom, Patrick         11 Rncho Brn/sd          13-03.00  
 21 Ash, Austin               11 Valhalla/sd           12-09.00  
 21 Ransbury, Alan            12 Fallbrook/sd          12-09.00  
 21 Dela Cruz, Jon            12 Scripps R/Sd          12-09.00  
 21 Evangelista, Richard      12 Rncho Brn/sd          12-09.00  
 21 Anderson, Myles           12 Steele Canyon/sd      12-09.00  
 26 Sutherland, Cody          10 Westview/sd           12-03.00  
 -- Spencer, Curtis           12 Sweetwtr/sd                 NH  
 -- Kleppe, Karl              11 Rnch Buna/sd                NH  
 
Event 228  Men Pole Vault Division 2
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Bowles, Miles             11 La Jolla/sd           13-09.00q 
  2 Finlay, Matthew           11 Vally Cnt/sd          13-03.00q 
  3 Draimmissi, Nick          11 El Capitan/sd        J13-03.00q 
  4 Schmelter, William        12 Del Norte /sd         12-09.00q 
  5 Villemez, Nick            12 Vally Cnt/sd         J12-09.00q 
  6 Miller, Tim               10 La Jolla/sd           12-03.00q 
  7 Manusky, Colton           11 Del Norte /sd        J12-03.00q 
  8 Wagenveld, Michael        10 Calvin C/ sd          11-09.00q 
  8 Morineau, Andres          12 Montgomry/sd          11-09.00q 
 10 Rombach, Bobby            11 Canyon Crest/sd      J11-09.00  
 10 Dehnel, Matthew           11 El Capitan/sd        J11-09.00  
 12 DeJong, Robert            11 Calvin C/ sd         J11-09.00  
 13 Gold, Jack                11 Coronado/sd           11-03.00  
 13 Hadziki, Tyler            10 St Agstn/sd           11-03.00  
 15 Davis, Brendan            11 Del Norte /sd        J11-03.00  
 16 Stout, Jacob              10 Calvin C/ sd         J11-03.00  
 17 Dalton, Matt              11 Del Norte /sd        J11-03.00  
 18 Varela, Sam               10 St Agstn/sd           10-09.00  
 18 Ramsey, Elias             11 El Capitan/sd         10-09.00  
 20 Bingham, Kevin            10 Univers C/Sd          10-03.00  
 20 Braunesreither, Unk       11 Olympian /sd          10-03.00  
 -- Montes, Carlos            11 Coronado/sd                 NH  
 -- Knowles, Ryan             11 West Hlls/sd                NH  
 -- Neuharth, Forrest         10 La Jolla/sd                 NH  
 -- Jefferson, Andrew         11 Del Norte /sd               NH  
 
Event 130  Men Triple Jump Division 1
=====================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind
=====================================================================
  1 Hartinger, Sam            12 San Psqul/sd          46-03.50q  1.4  A
  2 Bernal, Chris             12 Fallbrook/sd          45-11.75q  1.5  A
  3 Dariso, Chase             12 Oceanside/sd          45-04.50q  0.1  A
  4 Nguyen, Arthur            11 Mt Carmel/sd          45-02.00q  1.9  A
  5 Esteban, Sean             11 Otay Ranch/sd         43-11.00q  1.6  A
  6 Walls, Ken                12 Steele Canyon/sd      42-11.50q  1.1 
  7 Curtis, Spencer           12 Sweetwtr/sd          J42-11.50q  2.3 
  8 Cooks, LeRon              12 El Camino/sd          42-05.00q  0.9 
  9 Guzman, Nick              11 Mt Carmel/sd          42-04.00q  0.3 
 10 Dodds, TK                 10 Oceanside/sd          42-02.00   2.4 
 11 Bealer-West, Taszabza     11 Grossmont /sd         42-01.75   1.7 
 12 Nishikida, Dean           12 Torrey Pn/sd          41-09.50   3.2 
 13 Wilson, Jeffrey           11 Valhalla/sd           41-04.25   0.5 
 14 Miller, Jordan             9 Oceanside/sd          41-02.00   0.9 
 15 Adams, Kyle               10 Rnch Buna/sd          40-11.50   0.3 
 16 Bjornsson, Mark           11 Otay Ranch/sd         40-10.00   1.3 
 16 Bryant, Cameron           12 Mira Mesa/sd          40-10.00   1.8 
 18 Soykok, Tanner            12 Westview/sd           40-05.50   2.7 
 19 Wiley, Alex               10 Steele Canyon/sd      40-04.00   1.6 
 20 Keegan, Ryshaud           11 Oceanside/sd          40-02.00   1.4 
 21 Chavez, Patrick           12 San Ysidro            39-11.50   1.1 
 22 Webster, Harrison         11 Mira Mesa/sd          39-10.50   2.2 
 23 Chambers, Johnny           9 San Diego/sd          39-04.00   2.2 
 24 Gammiere, Ty              12 Scripps R/Sd          39-01.50   2.2 
 -- Dionisio, Jordan          12 Eastlake/sd                 ND   NWI 
 
Event 230  Men Triple Jump Division 2
=====================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind
=====================================================================
  1 Caballero, Gustavo        12 Vincent Memorial      45-11.50q  1.8  A
  2 Bradley, Brandon          12 Madison /sd           45-02.00q  0.7  A
  3 Simpson, Alexander        11 Univers C/Sd          44-04.75q  1.8  A
  4 Cobbler, Amie             12 Mission B/Sd          43-06.00q  1.8  A
  5 Jackson, Devon            11 Mt Miguel/sd          43-04.25q  0.8 
  6 Johnson, Chris            12 Palo Verde/sd         42-08.50q  1.7 
  7 Whitmarsh, Luke           12 Cathedral/sd          42-08.00q  0.9 
  8 Brown, Jerome             12 Madison /sd           41-10.25q  0.9 
  9 Nelson, Tyler             10 Del Norte /sd         41-08.00q  2.6 
 10 Carter, Rashawn           11 Serra/sd              41-04.25   1.5 
 11 Yu, Davy                  12 La Jolla Cd/Sd        41-02.00   2.3 
 12 LeBlanc, Kyle             10 Univers C/Sd          40-07.50   1.6 
 13 Woods, James              11 Olympian /sd          40-01.50   1.0 
 14 Sexton, Kenny             12 Clairemont/sd         40-00.50   1.1 
 15 Woodhall, Troy            11 Canyon Crest/sd       39-11.50   2.9 
 16 Ackerman, Kevin           11 Bishop's/sd           39-10.50   1.0 
 17 Stamp, Jessie              9 Rock Academy          39-09.50   2.2 
 18 Cromer, Christen          10 Univers C/Sd          39-08.00   3.2 
 19 Akerlundh, Alejandro      10 Mar Vista/sd          39-07.00   0.6 
 20 Timms, Eric               10 La Jolla/sd           39-02.00   0.3 
 21 Junge, Sam                10 San Diegu Ac /sd      38-05.50   2.2 
 22 Santos, Kameron            9 Cathedral/sd          38-02.50   0.9 
 23 Smith, Marcelluz          12 Imperial /sd          37-03.25   1.2 
 24 Simington, Carter          9 La Jolla/sd           36-02.00   0.9 
 -- King, Chevy               12 Castle Pk/sd                ND   NWI 
 
Event 131  Men Shot Put Division 1
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Coe, Michael              12 Carlsbad/sd           50-01.00q  A
  2 Acampora, Brandon         12 Escondido/sd          49-00.50q  A
  3 Hendrickson, Kyle         10 San Psqul/sd          49-00.00q  A
  4 Milo, William             11 Helix/sd              47-07.00q  A
  5 Barker, Cody              11 Rncho Brn/sd          47-06.75q 
  6 Martin, Isaiah            11 San Diego/sd          47-03.50q 
  7 Maneval, Andrew           11 Torrey Pn/sd          47-00.50q 
  8 Hill, Laronn              11 El Camino/sd          46-05.00q 
  9 Quessenberry, Scott       11 La Costa/sd           45-08.00q 
 10 Johnson, Preston          12 Ramona/sd             45-07.00  
 11 Newman, Jamal             11 El Camino/sd          45-06.25  
 12 Middleton, Eduardo        12 Oceanside/sd          45-04.00  
 13 Duya, John                11 Steele Canyon/sd      45-02.00  
 14 Smith, Jalen              12 Mt Carmel/sd          44-10.75  
 15 Dela Cruz, Robbie         12 Sweetwtr/sd           44-08.50  
 16 Jones, Edward              9 Mira Mesa/sd          44-08.25  
 17 Phillips, Robert          11 Helix/sd              44-07.50  
 18 Mitchell, Nate            12 Eastlake/sd           43-08.25  
 19 Fuiamano, Sean            12 Bnta Vsta/sd          43-06.75  
 20 Savage, Darrion           10 Morse/sd              42-10.75  
 21 Venegas, Luis             12 Sweetwtr/sd           41-09.50  
 22 Estrada, Francisco        11 Southwest (Iv)/S      40-09.75  
 23 Diaz, Ishmael             11 Hoover/sd             38-07.25  
 
Event 231  Men Shot Put Division 2
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Torres, Manuel            12 La Jolla/sd           51-06.25q  A
  2 Santos, Sebastian         11 Imperial /sd          49-08.50q  A
  3 Ogundeji, Dotun           10 Madison /sd           49-03.00q  A
  4 Quigley, Gavin            11 St Agstn/sd           48-03.00q 
  5 Hamilton, Billy           12 El Capitan/sd         47-11.50q  A
  6 Martin, Carl              12 El Capitan/sd         47-03.50q 
  7 Terrance, Deshawn         12 Serra/sd              45-07.50q 
  8 Purifoy, Edward            9 Cathedral/sd          45-06.75q 
  9 Maldonado, Jorge          11 Vally Cnt/sd          44-05.00q 
 10 Williams, D'Marcus        12 Serra/sd              43-08.00  
 11 Wheeler, Tommy            12 Vally Cnt/sd          41-10.00  
 12 Tsai, Daniel              11 Univers C/Sd          41-07.00  
 13 Piorkowski, Ben           11 St Agstn/sd           41-05.00  
 14 Medrano, Eddie            12 Mater Dei /sd         41-01.50  
 15 Tarbert, Terrance         11 San Pasqual Acad      40-09.50  
 16 Tominson, Devin           11 Madison /sd           40-07.75  
 17 Martin, Mathew            12 Imperial /sd          40-00.50  
 18 Muller, Max               12 Bishop's/sd           40-00.00  
 19 Vanderbilt, Jack          11 Christian/sd          39-11.75  
 20 Sierra, Paul              12 Castle Pk/sd          39-11.25  
 21 Murray, Nick              12 Del Norte /sd         39-08.00  
 22 Joyce, Adam               11 Del Norte /sd         39-02.00  
 23 Larros, Leonardo          11 Palo Verde/sd         36-07.50  
 24 Black, Norman             10 High Tech High        35-08.50  

Event 101  Women 4x100 Meter Relay Division 1
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Torrey Pines /sd       SD  'A'                        48.49q  1  A
  2 San Pasqual /sd        SD  'A'                        48.55q  2  A
  3 Granite Hills /sd      SD  'A'                        48.90q  1  A
  4 Mira Mesa /sd          SD  'A'                        49.20q  2  A
  5 Poway /sd              SD  'A'                        49.50q  1  A
  6 Morse /sd              SD  'A'                        49.54q  3  A
  7 Rancho Bernrdo/sd      SD  'A'                        49.82q  3 
  8 Carlsbad /sd           SD  'A'                        49.95q  2 
  9 La Costa Cnyn /sd      SD  'A'                        50.02q  1 
 10 Patrick Henry /sd      SD  'A'                        50.20   3 
 11 Eastlake /sd           SD  'A'                        50.26   1 
 12 Mt. Carmel /sd         SD  'A'                        50.29   2 
 13 Rancho Buena V/Sd      SD  'A'                        50.31   1 
 14 Hilltop /sd                 SD  'A'                   50.36   2 
 15 Steele Canyon /sd   SD  'A'                           50.58   3 
 16 Chula Vista /sd        SD  'A'                        50.83   1 
 17 Scripps Ranch /sd      SD  'A'                        50.95   2 
 18 Helix /sd              SD  'A'                        51.21   3 
 19 Valhalla /sd           SD  'A'                        51.28   2 
 20 Ramona /sd             SD  'A'                        52.46   3 
 21 Southwest (Iv)  /sd      SD  'A'                      54.41   3 
 -- El Camino /sd          SD  'A'                          DNF   3 
 
Event 201  Women 4x100 Meter Relay Division 2
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
  1 Olympian /sd     SD  'A'                              48.75q  1  A
  2 Mt. Miguel /sd         SD  'A'                        49.40q  2  A
  3 La Jolla /sd           SD  'A'                        49.59q  2  A
  4 Valley Center /sd      SD  'A'                        49.61q  1 
  5 Clairemont /sd          SD  'A'                       49.86q  2 
  5 Mission Bay /sd        SD  'A'                        49.86q  3 
  7 Monte Vista /sd        SD  'A'                        50.12q  1 
  8 Del Norte /sd               SD  'A'                   50.62q  2 
  9 University Cty/sd      SD  'A'                        50.64q  3 
 10 Cathedral Catholic /sd     SD  'A'                    50.66   3 
 11 Canyon Crest Academy /sd   SD  'A'                    50.68   1 
 12 San Dieguito Acad /sd      SD  'A'                    51.13   3 
 13 Coronado /sd           SD  'A'                        51.31   2 
 14 Mater Dei /sd               SD  'A'                   51.37   3 
 15 West Hills /sd         SD  'A'                        51.40   1 
 16 Kearny /sd             SD  'A'                        51.62   1 
 17 Madison /sd            SD  'A'                        51.81   2 
 18 Academy of Olp /sd          SD  'A'                   52.00   3 
 19 Santa Fe Christian /sd      SD  'A'                   52.75   3 
 20 El Capitan /sd         SD  'A'                        52.86   2 
 21 Castle Park /sd        SD  'A'                        53.60   1 
 22 Palo Verde /sd    SD  'A'                             54.14   2 
 23 Julian /sd                  SD  'A'                   54.40   1 
 24 La Jolla Country Day /sd   SD  'A'                    54.74   1 
 25 Central Union /sd  SD  'A'                            54.81   3 
 26 Brawley /sd            SD  'A'                        55.05   2 
 27 Rock Academy /sd  'A'                                 55.08   3 
 
Event 103  Women 1600 Meter Run Division 1
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Miller, Brianna           11 Carlsbad/sd            5:02.75q  A
  2 Lawson, Kelly             11 La Costa/sd            5:03.14q  A
  3 Kay, Hannah               11 Ptrck Hnr/sd           5:03.64q  A
  4 Dadkhah, Ashlyn           12 Torrey Pn/sd           5:04.06q  A
  5 Abrahamson, Emma          10 La Costa/sd            5:04.12q  A
  6 Yang, Julia               12 Westview/sd            5:04.60q  A
  7 Seay, Sabrina             11 Mt Carmel/sd           5:04.77q  A
  8 Voyles, Lauren            10 Rncho Brn/sd           5:05.73q  A
  9 Ribeiro, Elaine           11 Helix/sd               5:05.93q  A
 10 Rohner, Bryn              11 Rnch Buna/sd           5:06.74q  A
 11 Hughes, Andrea            11 Valhalla/sd            5:07.47q 
 12 Harbison, Kaelyn          11 Westview/sd            5:09.05q 
 13 Godfrey, Jill              9 Poway/sd               5:09.27  
 14 St Laurent, Rebeckah      11 Rnch Buna/sd           5:10.34  
 15 Abrahamson, Ellie         11 La Costa/sd            5:10.39  
 16 Bronars, Toni              9 Scripps R/Sd           5:12.97  
 17 Kloha, Christa             9 Westview/sd            5:20.56  
 18 Flora, Lisa               10 Escondido/sd           5:24.33  
 19 Steigerwald, Julie        10 La Costa/sd            5:25.44  
 20 Bell, Nicole              12 Fallbrook/sd           5:27.32  
 21 Sanchez, Abigail          11 Steele Canyon/sd       5:29.32  
 22 LeDesma, Andie            11 Otay Ranch/sd          5:35.96  
 23 Cope, Ashley              10 Vista/sd               5:37.30  
 24 Vasquez, Jasmine          10 Eastlake/sd            5:44.10  
 25 Llamas, Paola              9 San Diego/sd           5:47.95  
 26 Smith, Tori               12 Southwest (Iv)/S       5:56.07  
 
Event 203  Women 1600 Meter Run Division 2
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Charles, Anne             10 Canyon Crest/sd        5:02.62q  A
  2 Krol, Caitlin             12 Cathedral/sd           5:03.08q  A
  3 Roberts, Savannah         12 Clairemont/sd          5:08.29q 
  4 Davies, Nicole            12 Coronado/sd            5:10.20q 
  5 Lopez, Emily              11 Monte Vst/sd           5:10.64q 
  6 Hansen, Jessy             12 Univers C/Sd           5:11.98q 
  7 Fisher, Miranda           11 El Capitan/sd          5:13.35q 
  8 Flores, Cindy             11 Kearny/sd              5:13.67q 
  9 Sengstacke, Laura         11 Vally Cnt/sd           5:17.95q 
 10 Carroll, Megan            11 La Jolla/sd            5:19.07q 
 11 Mitchell, Ashley          11 Del Norte /sd          5:19.96q 
 12 Volk, Sophia              11 Univers C/Sd           5:20.75q 
 13 Billmeyer, Brooke         11 Canyon Crest/sd        5:22.70  
 14 Moody, Kirsten             9 Del Norte /sd          5:26.91  
 15 Lepe, Celina              10 Monte Vst/sd           5:27.45  
 16 Jackson, Keeshawna        11 Castle Pk/sd           5:30.32  
 17 Federici, Simone          11 High Tech High         5:31.18  
 18 Berretta, Kristyn         12 Cathedral/sd           5:31.48  
 19 Duong, Rachel             12 Canyon Crest/sd        5:31.61  
 20 Bockman, Brianna          12 Canyon Crest/sd        5:39.01  
 21 Tena, Karley              12 Mar Vista/sd           5:40.09  
 22 Roberts, Lauren            9 La Jolla/sd            5:43.38  
 23 Rowan, Leyna              12 Bishop's/sd            5:44.34  
 24 Allen, Maya               11 Bishop's/sd            5:47.69  
 25 Guitierrez, Kalynn        10 Brawley /sd            5:55.19  
 26 Madeyski, Jasmine         11 Julian /sd             5:55.34  
 
Event 105  Women 100 Meter Hurdles Division 1
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 Larch-Miller, Taylor      12 Torrey Pn/sd             14.31q  1.3  1  A
  2 Ervin, Joniece            12 Oceanside/sd             14.50q  1.6  2  A
  3 Collins, Devin            12 Granite H/Sd             14.69q  1.6  2  A
  4 Brazzel, Tamika           12 El Camino/sd             14.71q  0.7  3  A
  5 Chang, Alyssa             11 Otay Ranch/sd            15.02q  1.3  1  A
  6 Lyons-Walker, Janaysha    11 Morse/sd                 15.34q  1.6  2  A
  7 Rehm, Morgan              11 San Psqul/sd             15.42q  0.7  3 
  8 Ringler, Andrea           12 Mission Hills/sd         15.52q  0.7  3 
  9 Spencer, Jeyla            11 San Diego/sd             15.63q  1.3  1 
 10 Cardenas, Deborah         12 Helix/sd                 15.86   1.6  2 
 11 Garcia, Jessica           10 Rncho Brn/sd             16.10   1.3  1 
 12 Kurz, Mckenna             12 La Costa/sd              16.36   0.7  3 
 13 Helman, Kelly             12 Ramona/sd                16.55   1.6  2 
 14 Garcia, Maria             11 Sweetwtr/sd              16.56   1.3  1 
 15 White, Zoe                12 Carlsbad/sd              16.58   1.6  2 
 16 Cuthrell, Catherine       10 Valhalla/sd              16.60   1.3  1 
 17 Hill, Krista              12 Mira Mesa/sd             16.61   1.3  1 
 18 Shields, Leighann         11 Mt Carmel/sd             16.72   1.6  2 
 19 Elliott, Zoe               9 Rncho Brn/sd             16.98   0.7  3 
 20 Jones, Tyra               10 San Marcos/sd            17.04   0.7  3 
 21 Davey, Kelly              11 La Costa/sd              17.15   1.6  2 
 22 Robotta, Shea             11 Carlsbad/sd              17.19   1.3  1 
 23 Ling, Erica               12 Scripps R/Sd             17.25   0.7  3 
 24 Kanester, Savanna         11 Carlsbad/sd              17.50   0.7  3 
 25 Whitelock, Katie          12 San Diego/sd             18.35   0.7  3 
 -- Willis, Yasmine           12 El Camino/sd               DNF   1.6  2 
 
Event 205  Women 100 Meter Hurdles Division 2
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 Magdelena, Sydney         10 Olympian /sd             15.09q  1.1  3  A
  2 Hancock, Kelli            11 La Jolla/sd              15.39q  1.5  2  A
  3 Reilly, Sidney            12 Vally Cnt/sd             15.55q  1.3  1 
  4 Guerard, Vanora           12 La Jolla/sd              15.66q  1.3  1 
  5 Johnson, McKenzie         12 Clairemont/sd            15.84q  1.1  3 
  6 Perryman, Vinessa         11 Vally Cnt/sd             15.93q  1.5  2 
  7 Mercer, Dionna            12 Monte Vst/sd             16.12q  1.1  3 
  8 Mikanik, Paniz            12 Canyon Crest/sd          16.33q  1.5  2 
  9 Naylor, Jennifer          12 Univers C/Sd             16.39q  1.3  1 
 10 DeLaRosa, Mercedes        11 Mt Miguel/sd             16.46   1.5  2 
 11 Young, Jasmine            10 Serra/sd                 16.68   1.3  1 
 12 Hernandez, Sophia          9 San Diegu Ac /sd         16.77   1.5  2 
 13 Wilson, Camille           11 Coronado/sd              16.95   1.1  3 
 14 Kassegne, Seble           10 Cathedral/sd             17.19   1.3  1 
 15 Corbin, Monica            11 Clairemont/sd            17.46   1.1  3 
 16 Abagat, Janica            10 Castle Pk/sd             17.53   1.3  1 
 16 Clough, Cassidy           10 Mission B/Sd             17.53   1.1  3 
 18 Marshall, Madison         10 Cathedral/sd             17.60   1.3  1 
 19 Harper, Hailey            12 Maranatha Ch /sd         17.66   1.5  2 
 20 Velarde, Ana              11 Del Norte /sd            17.86   1.5  2 
 21 Cummings, Delaney         10 Vally Cnt/sd             18.13   1.1  3 
 22 Fordyce, Justine          11 West Hlls/sd             18.52   1.5  2 
 23 Wargo, Alice               9 San Diegu Ac /sd         19.09   1.3  1 
 24 Kidd, Dazanique           11 Palo Verde/sd            19.17   1.1  3 
 25 Smith, Cecilia            10 Francis Parker           19.56   1.5  2 
 26 Benitez, Clara            11 Guajome Park             19.61   1.3  1 
 
Event 107  Women 400 Meter Run Division 1
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Hernandez, Alexis         11 Mt Carmel/sd             55.97q  3  A
  2 Wood, Brianna             12 Carlsbad/sd              57.13q  2  A
  3 Gilley, Kori              12 Granite H/Sd             57.70q  1  A
  4 Littleton, Bianca         12 Vista/sd                 58.38q  2 
  5 Williams, Kiera           11 Otay Ranch/sd            58.62q  3 
  6 Evans, Allyson             9 Ptrck Hnr/sd             58.77q  1 
  7 Leonard, Hayley            9 San Psqul/sd             58.78q  1 
  8 Carrillo, Angelique       11 Steele Canyon/sd         58.82q  2 
  9 Large, Kaitlin            11 Carlsbad/sd              59.02q  3 
 10 Lopez, Lauren             11 Carlsbad/sd              59.26   2 
 11 Garces, Sarah             11 Eastlake/sd              59.29   2 
 12 Choy, Caitlin             12 Ramona/sd                59.51   3 
 13 De Jerez, Alyssabeth      11 Bnta Vsta/sd             59.63   3 
 14 Castro, Myha              10 Valhalla/sd              59.86   1 
 15 Schall, Elyssa            10 Mt Carmel/sd           1:00.30   2 
 16 Dumesnil, Pascale          9 Bnta Vsta/sd           1:00.41   1 
 17 Skyhar, Julia             10 Torrey Pn/sd           1:01.35   2 
 18 Elliott, Jennifer         10 Rnch Buna/sd           1:01.38   1 
 19 Riis, Katie               10 La Costa/sd            1:01.57   3 
 20 Gibbs, Hunter             10 Poway/sd               1:01.65   1 
 21 Rivera, Jasmine           12 San Psqul/sd           1:02.16   3 
 22 Samson, Sherri            11 Morse/sd               1:02.22   3 
 23 Chadwick, Anita            9 La Costa/sd            1:02.47   3 
 24 Huerta, Rosario           11 Sweetwtr/sd            1:04.79   1 
 -- Evangelista, Danielle     12 Mira Mesa/sd                DQ   2 
 
Event 207  Women 400 Meter Run Division 2
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Mongiovi, Melissa          9 West Hlls/sd             56.56q  3  A
  2 Zlatic, Karly             12 La Jolla/sd              57.13q  2  A
  3 Curry, Breanna            10 Univers C/Sd             58.31q  1  A
  4 Heredia, Vanessa          11 Vally Cnt/sd             58.41q  1  A
  5 Armitage, Betsy           11 Clairemont/sd            58.75q  3 
  6 LiDrazzah, Ralaina         9 Olympian /sd             59.31q  1 
  7 Cole, Caitlin             10 Del Norte /sd            59.46q  2 
  8 Velez, Peatrice            9 Monte Vst/sd             59.99q  2 
  9 Brown, Kristina           12 Olympian /sd           1:00.78q  3 
 10 Fleming, Gabbie           10 Monte Vst/sd           1:01.03   3 
 11 Huracha, Katia            10 Del Norte /sd          1:01.35   1 
 12 Jarvis, Kate              10 Clairemont/sd          1:01.49   1 
 13 Lancaster, Mia             9 Kearny/sd              1:01.80   2 
 14 Omahen, Alyssa            11 Univers C/Sd           1:01.84   3 
 15 Ledbetter, Sophia          9 Santa Fe Ch /sd        1:02.24   2 
 16 Towne, Taylor              9 El Capitan/sd          1:02.26   3 
 17 Cromer, Christina         10 Univers C/Sd           1:02.30   1 
 18 Smith, Priscilla          10 Central Union/sd       1:02.54   3 
 19 Howard, Peyton            10 Del Norte /sd          1:03.13   2 
 20 Fregoso, Grace             9 High Tech Hi CV        1:03.44   3 
 21 Claustro, Mariana            Brawley /sd            1:03.47   2 
 22 Perkins, Charrion         10 Montgomry/sd           1:04.19   1 
 23 Clark, Christina          10 Francis Parker         1:04.30   2 
 24 Canter, Breanna           11 Foothill Ch /sd        1:04.62   1 
 25 Pepi, Megan               10 Cathedral/sd           1:05.38   3 
 26 Beckom, Ameerah           10 West Hlls/sd           1:05.53   1 
 
Event 109  Women 100 Meter Dash Division 1
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 Gibbs, Jasmine            12 El Camino/sd             11.68q  1.8  3  A
  2 Scott, Mishe              12 El Camino/sd             12.17q  1.6  2  A
  3 Gilson, Cecily            12 Poway/sd                 12.20q  1.8  3  A
  4 Freeman, Khyla            10 Carlsbad/sd              12.21q  2.4  1  A
  5 Acolatse, Suzie            9 Mission Hills/sd         12.26q  2.4  1  A
  6 Fowler, Shareka           12 Mira Mesa/sd             12.33q  1.8  3  A
  7 Rehm, Morgan              11 San Psqul/sd             12.39q  1.6  2  A
  8 Arredondo, Victoria       10 Rnch Buna/sd             12.43q  2.4  1  A
  9 Capano, Lucrezia          11 Rncho Brn/sd             12.48q  1.6  2 
 10 Gillon, Tiahna            11 Hilltop /sd              12.59   1.6  2 
 11 Robbins, Danyell          12 San Psqul/sd             12.67   1.8  3 
 12 Harper, Kassidy           10 Morse/sd                 12.70   2.4  1 
 13 Brittain, Peyton           9 Fallbrook/sd             12.79   1.8  3 
 14 Oliver, Jasmine           11 Morse/sd                 12.89   1.6  2 
 14 Lee, Na'Tavia             12 Granite H/Sd             12.89   1.8  3 
 16 Harmel, Bree               9 Valhalla/sd              12.94   2.4  1 
 17 Roberts, Tahjaneke        10 Helix/sd                 12.95   1.6  2 
 18 Bray, Monet               12 Rnch Buna/sd             13.03   2.4  1 
 19 Curtis, Deja              10 Steele Canyon/sd         13.06   1.6  2 
 20 Klosterman, Vanessa       11 La Costa/sd              13.07   2.4  1 
 21 Gonzalez, Nicole           9 Eastlake/sd              13.08   2.4  1 
 22 Branch, Victoria          11 El Cajjon V /sd          13.14   1.8  3 
 23 Goudeau, Cierra           11 Chula Vst/sd             13.23   1.8  3 
 24 Ransaw, Rae'chelle        11 Grossmont /sd            13.34   1.6  2 
 25 Spangler, Karli           10 Chula Vst/sd             13.84   1.8  3 
 
Event 209  Women 100 Meter Dash Division 2
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 Ferebee, Alexis           12 Mission B/Sd             12.09q  1.5  3  A
  2 Johnson, Nicole           10 Olympian /sd             12.48q  2.1  1 
  3 Evans, Cardera            12 Mater Dei /sd            12.66q  1.3  2 
  4 Heredia, Melina           11 Vally Cnt/sd             12.71q  1.3  2 
  5 Conlin, Dana              11 Cathedral/sd             12.73q  1.5  3 
  6 Dozier, Talisha           10 Mt Miguel/sd             12.77q  2.1  1 
  7 Gonzalez, Viviana         11 Mater Dei /sd            12.78q  1.3  2 
  8 Jones, Deozjane           11 Univers C/Sd             12.80q  1.5  3 
  9 Bawlson, Kaniya           10 Palo Verde/sd            12.83q  2.1  1 
 10 Piland, Jaia               9 Mission B/Sd             12.84   2.1  1 
 11 Cannon, Keyahndra         12 Mission B/Sd             12.85   2.1  1 
 11 Bruyere, Alejandra        10 Coronado/sd              12.85   1.5  3 
 13 Mercer, Dionna            12 Monte Vst/sd             12.87   1.5  3 
 14 Asperslag, Jenna          12 San Diegu Ac /sd         12.97   1.3  2 
 15 Kuway, Darlin             10 Serra/sd                 13.01   1.5  3 
 16 Adams, Lauren             11 Canyon Crest/sd          13.03   1.3  2 
 17 Adams, Martesia              Brawley /sd              13.07   2.1  1 
 18 Pittmon, Lorraine         12 Academy Olp /sd          13.12   1.3  2 
 19 Sutherland, Carmen        10 Del Norte /sd            13.15   2.1  1 
 20 Harris, Brooklyn           9 Del Norte /sd            13.18   1.5  3 
 21 Meakim, Lillie            10 Clairemont/sd            13.22   1.5  3 
 22 Muhammad, Hadiyah         10 La Jolla Cd/Sd           13.27   1.3  2 
 23 Rowlings, Australia       12 Olympian /sd             13.34   2.1  1 
 24 Moynhan, Emily               Cathedral/sd             13.38   2.1  1 
 25 Burboa, Cynthia           11 Bishop's/sd              13.42   1.5  3 
 26 Smith, Brianna             9 Kearny/sd                13.46   1.3  2 
 27 Steers, Marian             9 Mtn. Emp/sd              13.48   1.3  2 
 
Event 111  Women 800 Meter Run Division 1
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Neshat, Natalie           10 Scripps R/Sd           2:14.23q  A
  2 Gillespie, Carina         11 Otay Ranch/sd          2:14.61q  A
  3 Oetting, Emily            11 Carlsbad/sd            2:15.23q  A
  4 Shade, Alex               11 Ptrck Hnr/sd           2:15.95q  A
  5 Sammer, Katie             10 Rncho Brn/sd           2:16.18q  A
  6 Neshat, Holly             10 Scripps R/Sd           2:16.49q  A
  7 Lawson, Kelly             11 La Costa/sd            2:17.30q 
  8 Voyles, Lauren            10 Rncho Brn/sd           2:18.62q 
  9 Yang, Julia               12 Westview/sd            2:19.22q 
 10 Ruffin, Cynthia           12 Chula Vst/sd           2:20.18  
 11 Fuller, Bryanna            9 Rncho Brn/sd           2:21.16  
 12 Harbison, Kaelyn          11 Westview/sd            2:21.48  
 13 Castro, Myha              10 Valhalla/sd            2:21.76  
 14 Verhees, Ella             11 Pt. Loma/sd            2:21.89  
 15 Seamans, Taylor            9 Torrey Pn/sd           2:22.09  
 16 Weber, Amanda             12 Westview/sd            2:22.49  
 17 Lopez, Rosanne            10 Fallbrook/sd           2:22.95  
 18 Semancsin, Kristin        10 Valhalla/sd            2:23.07  
 19 Debrosse, Sylvie          10 El Camino/sd           2:23.17  
 20 Howe, Savannah            12 Poway/sd               2:24.34  
 21 Erlenbach, Emily          11 Scripps R/Sd           2:24.45  
 22 Andino, Ellisya            9 Rncho Brn/sd           2:24.67  
 23 Rietman, Makaela           9 El Camino/sd           2:25.35  
 24 Wolfblack, Anessa         11 Chula Vst/sd           2:26.31  
 25 Hamilton, Alexis          10 Rnch Buna/sd           2:30.13  
 26 Mottershaw, Jordan        11 San Marcos/sd          2:32.05  
 27 Coquereau, Renee          12 San Diego/sd           2:38.93  
 
Event 211  Women 800 Meter Run Division 2
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Kuzminsky, Charlotte      12 Canyon Crest/sd        2:12.86q  A
  2 Krol, Caitlin             12 Cathedral/sd           2:16.19q  A
  3 Miller, Delaney           10 Unattached             2:16.67q  A
  4 Fisher, Miranda           11 El Capitan/sd          2:19.01q 
  5 Fierro, Samantha          10 San Diegu Ac /sd       2:19.11q 
  6 Roberts, Savannah         12 Clairemont/sd          2:19.86q 
  7 Flores, Cindy             11 Kearny/sd              2:20.42q 
  8 Krol, Bridget             10 Cathedral/sd           2:22.82q 
  9 Fitzgerald, Kaylee        10 Cathedral/sd           2:23.06q 
 10 Lopez, Emily              11 Monte Vst/sd           2:24.13  
 11 Billmeyer, Brooke         11 Canyon Crest/sd        2:24.46  
 12 Kelly, Ann                 9 Univers C/Sd           2:25.08  
 13 Duong, Rachel             12 Canyon Crest/sd        2:27.13  
 14 Crane, Courtney           11 Academy Olp /sd        2:28.02  
 15 Von Borstel, Gabby        10 Serra/sd               2:28.14  
 16 Johnson, Chandler         10 Clairemont/sd          2:28.61  
 17 Smith, Kiona              11 Olympian /sd           2:28.69  
 18 Kalley, Katelyn           10 Del Norte /sd          2:29.55  
 19 Saltzen, Deborah          10 Monte Vst/sd           2:30.04  
 20 Sanders, Hannah           12 Vally Cnt/sd           2:30.23  
 21 Chase, Sarah               9 Bishop's/sd            2:30.43  
 22 Federici, Simone          11 High Tech High         2:30.45  
 23 Spencer, Olivia            9 Vally Cnt/sd           2:30.81  
 24 Umansky, Elise            11 Coronado/sd            2:31.66  
 25 Tyler, Nishon             10 Francis Parker         2:33.34  
 26 Craighead, Mollie         10 Mtn. Emp/sd            2:33.98  
 27 Alvarez, Jacklyn          11 Central Union/sd       2:40.85  
 
Event 113  Women 300 Meter Hurdles Division 1
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Ervin, Joniece            12 Oceanside/sd             43.43q  3  A
  2 Collins, Devin            12 Granite H/Sd             44.35q  2  A
  3 Larch-Miller, Taylor      12 Torrey Pn/sd             44.64q  1  A
  4 Lyons-Walker, Janaysha    11 Morse/sd                 44.93q  3  A
  5 Rehm, Morgan              11 San Psqul/sd             45.00q  2  A
  6 Spencer, Jeyla            11 San Diego/sd             45.19q  1  A
  7 Murray, Maddie             9 Poway/sd                 45.46q  2  A
  8 Garcia, Jessica           10 Rncho Brn/sd             45.70q  1 
  9 Van, Monique              11 Steele Canyon/sd         45.75q  3 
 10 Jones, Tyra               10 San Marcos/sd            46.95   3 
 11 Bednarski, Valerie        10 Mt Carmel/sd             47.06   1 
 12 De Jerez, Alyssabeth      11 Bnta Vsta/sd             47.34   2 
 13 Kurz, Mckenna             12 La Costa/sd              47.49   3 
 14 Chang, Alyssa             11 Otay Ranch/sd            47.93   3 
 15 Davey, Kelly              11 La Costa/sd              47.96   1 
 16 Cardenas, Deborah         12 Helix/sd                 47.97   2 
 17 Krawl, Kendal             10 Scripps R/Sd             48.40   3 
 18 Keeline, Ashley           12 Hilltop /sd              48.77   3 
 19 Cuthrell, Catherine       10 Valhalla/sd              48.91   2 
 20 Whitelock, Katie          12 San Diego/sd             49.34   2 
 21 Mageo, Jordan              9 Scripps R/Sd             49.43   2 
 22 Malachi, Tahlia           11 Eastlake/sd              49.49   3 
 23 Robotta, Shea             11 Carlsbad/sd              49.80   2 
 24 Huerta, Rosario           11 Sweetwtr/sd              50.14   1 
 25 Burke, Christine          10 Scripps R/Sd             52.74   1 
 
Event 213  Women 300 Meter Hurdles Division 2
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Reilly, Sidney            12 Vally Cnt/sd             44.99q  2  A
  2 Hancock, Kelli            11 La Jolla/sd              45.12q  1  A
  3 Magdelena, Sydney         10 Olympian /sd             46.49q  3 
  4 Perryman, Vinessa         11 Vally Cnt/sd             47.11q  2 
  5 Mikanik, Paniz            12 Canyon Crest/sd          47.52q  1 
  6 Young, Jasmine            10 Serra/sd                 47.74q  2 
  7 Velarde, Ana              11 Del Norte /sd            48.39q  1 
  7 Hernandez, Sophia          9 San Diegu Ac /sd         48.39q  3 
  9 Corbin, Monica            11 Clairemont/sd            48.78q  1 
 10 Redoglia, Katharine       12 Cathedral/sd             48.84   2 
 11 DeLaRosa, Mercedes        11 Mt Miguel/sd             49.83   3 
 12 Wilson, Camille           11 Coronado/sd              50.26   3 
 13 Naylor, Jennifer          12 Univers C/Sd             50.43   1 
 14 Clough, Cassidy           10 Mission B/Sd             50.71   1 
 15 Meakim, Cheyenne          11 Clairemont/sd            50.76   2 
 16 Harell, Kayla             10 Monte Vst/sd             50.92   3 
 17 Buckley, Emily            12 Cathedral/sd             51.31   3 
 18 Sheffler, Ashlen          11 Del Norte /sd            51.37   2 
 19 Harper, Nyesha            10 Madison /sd              51.38   3 
 20 Estrada, Kenya            11 Central Union/sd         52.06   1 
 21 Cummings, Delaney         10 Vally Cnt/sd             52.14   2 
 22 Anae, Wendy               11 Cathedral/sd             52.28   2 
 23 Abagat, Janica            10 Castle Pk/sd             52.40   1 
 24 Keck, Raquel              10 Santa Fe Ch /sd          53.83   2 
 25 Kidd, Dazanique           11 Palo Verde/sd            54.50   3 
 
Event 115  Women 200 Meter Dash Division 1
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 Gibbs, Jasmine            12 El Camino/sd             23.88q  1.8  3  A
  2 Hernandez, Alexis         11 Mt Carmel/sd             24.49q  1.4  1  A
  3 Larch-Miller, Nikki       12 Torrey Pn/sd             24.75q  1.4  1  A
  4 Gilson, Cecily            12 Poway/sd                 24.85q  3.1  2  A
  5 Acolatse, Suzie            9 Mission Hills/sd         25.14q  3.1  2  A
  6 Freeman, Khyla            10 Carlsbad/sd              25.21q  1.8  3  A
  7 Fowler, Shareka           12 Mira Mesa/sd             25.25q  3.1  2  A
  8 Dimry, Niia               11 San Psqul/sd             25.39q  1.8  3 
  9 Burrell, Daniesha         10 Chula Vst/sd             25.79q  1.4  1 
 10 Williams, Kiera           11 Otay Ranch/sd            25.86   3.1  2 
 11 Arredondo, Victoria       10 Rnch Buna/sd             25.87   1.4  1 
 12 Capano, Lucrezia          11 Rncho Brn/sd             25.94   3.1  2 
 13 Brittain, Peyton           9 Fallbrook/sd             26.06   1.8  3 
 14 Gilley, Kori              12 Granite H/Sd             26.07   1.4  1 
 15 Gillon, Tiahna            11 Hilltop /sd              26.28   1.4  1 
 16 Lawson, Kayla             11 Eastlake/sd              26.31   3.1  2 
 17 Butler, Chante             9 Ptrck Hnr/sd             26.36   1.8  3 
 18 Harper, Kassidy           10 Morse/sd                 26.37   1.4  1 
 19 Oliver, Jasmine           11 Morse/sd                 26.41   3.1  2 
 20 Lee, Na'Tavia             12 Granite H/Sd             26.62   3.1  2 
 21 Freeman, Aiyana            9 Ptrck Hnr/sd             26.77   1.8  3 
 22 Littleton, Bianca         12 Vista/sd                 26.89   1.8  3 
 23 Robbins, Danyell          12 San Psqul/sd             27.54   3.1  2 
 24 Branch, Victoria          11 El Cajjon V /sd          27.66   1.4  1 
 
Event 215  Women 200 Meter Dash Division 2
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
  1 Ferebee, Alexis           12 Mission B/Sd             24.59q  2.1  3  A
  2 Zlatic, Karly             12 La Jolla/sd              24.66q  1.9  2  A
  3 Mongiovi, Melissa          9 West Hlls/sd             25.31q  1.9  1 
  4 LiDrazzah, Ralaina         9 Olympian /sd             25.35q  1.9  1 
  5 Johnson, Nicole           10 Olympian /sd             25.63q  2.1  3 
  6 Armitage, Betsy           11 Clairemont/sd            25.70q  2.1  3 
  7 Curry, Breanna            10 Univers C/Sd             25.85q  1.9  2 
  8 Heredia, Melina           11 Vally Cnt/sd             26.02q  1.9  2 
  9 Bruyere, Alejandra        10 Coronado/sd              26.08q  1.9  2 
 10 Piland, Jaia               9 Mission B/Sd             26.13   1.9  1 
 11 Collins, Grace            12 San Diegu Ac /sd         26.48   1.9  1 
 12 Adams, Lauren             11 Canyon Crest/sd          26.66   2.1  3 
 12 Bawlson, Kaniya           10 Palo Verde/sd            26.66   1.9  2 
 14 Gonzalez, Viviana         11 Mater Dei /sd            26.67   2.1  3 
 15 Conlin, Dana              11 Cathedral/sd             26.82   1.9  1 
 16 Fleming, Gabbie           10 Monte Vst/sd             26.88   1.9  2 
 17 Adams, Martesia              Brawley /sd              27.00   2.1  3 
 18 Jarvis, Kate              10 Clairemont/sd            27.13   2.1  3 
 19 Velez, Peatrice            9 Monte Vst/sd             27.17   1.9  1 
 20 Kuway, Darlin             10 Serra/sd                 27.21   1.9  1 
 21 Jones, Rajonae            10 Health Sciences          27.74   1.9  2 
 22 Olsen, Samantha           10 El Capitan/sd            27.92   1.9  1 
 23 Burboa, Cynthia           11 Bishop's/sd              28.07   2.1  3 
 24 Asperslag, Jenna          12 San Diegu Ac /sd         28.13   1.9  2 
 25 Hall, Desiray             12 Mt Miguel/sd             28.15   2.1  3 
 26 Kelly, Lonna              12 Julian /sd               28.67   1.9  1 
 
Event 117  Women 3200 Meter Run Division 1
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Souza, Shanoah            12 La Costa/sd           10:56.78q  A
  2 Abrahamson, Emma          10 La Costa/sd           10:58.34q  A
  3 Dadkhah, Ashlyn           12 Torrey Pn/sd          10:58.36q  A
  4 Abrahamson, Ellie         11 La Costa/sd           10:58.78q  A
  5 Seay, Sabrina             11 Mt Carmel/sd          11:10.48q  A
  6 Corradetti, Courtney      12 Vista/sd              11:11.02q  A
  7 Voyles, Danielle          10 Rncho Brn/sd          11:12.65q  A
  8 Miller, Brianna           11 Carlsbad/sd           11:22.59q  A
  9 Kay, Hannah               11 Ptrck Hnr/sd          11:24.71q  A
 10 Cortez, Lauren            12 Ramona/sd             11:25.70q  A
 11 O'Connell, Kelsey         11 Torrey Pn/sd          11:26.72q  A
 12 Kloha, Christa             9 Westview/sd           11:35.46q 
 13 LeDesma, Catie            11 Otay Ranch/sd         11:42.29  
 14 DeVore, Sarahjo           11 Torrey Pn/sd          11:43.79  
 15 Godfrey, Jill              9 Poway/sd              11:43.82  
 16 Cantu, Roselyn            10 San Psqul/sd          11:44.29  
 17 Sanchez, Abigail          11 Steele Canyon/sd      11:45.14  
 18 Bronars, Toni              9 Scripps R/Sd          11:48.72  
 19 Steigerwald, Julie        10 La Costa/sd           11:49.72  
 20 Smith, Sophie             10 Poway/sd              11:50.05  
 21 Howe, Savannah            12 Poway/sd              11:51.05  
 22 Diaz, Mariza              12 Chula Vst/sd          11:52.60  
 23 Ortlieb, Angela            9 San Psqul/sd          11:54.19  
 24 Ricketts, Shea            10 Valhalla/sd           11:57.01  
 25 Kuck, Alyssa               9 Rncho Brn/sd          11:59.33  
 26 Girolamo, Tina            11 Rncho Brn/sd          12:01.04  
 27 Ramirez, Yoceline         10 Chula Vst/sd          12:01.32  
 28 Ung, Victoria             12 Mt Carmel/sd          12:03.93  
 29 De La Rocha, Blanca       12 Otay Ranch/sd         12:07.50  
 30 Richardson, Hayley        11 Mission Hills/sd      12:20.96  
 31 Garritson, Shelby         10 Orng Gln/sd           12:30.81  
 32 Llamas, Paola              9 San Diego/sd          12:31.40  
 33 Smith, Tori               12 Southwest (Iv)/S      12:50.58  
 
Event 217  Women 3200 Meter Run Division 2
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Tinsley, Gabrielle         9 Clairemont/sd         11:18.53q  A
  2 Schultz, Elizabeth        12 Academy Olp /sd       11:37.04q 
  3 Kent, Christine           12 Cathedral/sd          11:42.28q 
  4 Gramlich, Megan           12 Univers C/Sd          11:47.69q 
  5 Sanborn, Jessica          11 Cathedral/sd          11:47.96q 
  6 Lepe, Celina              10 Monte Vst/sd          11:50.25q 
  7 Hudson, Kaylee            11 Vally Cnt/sd          11:52.09q 
  8 Armstrong, Emily           9 Cathedral/sd          11:54.23q 
  9 Carpenter, Kayden          9 El Capitan/sd         11:54.34q 
 10 Roberts, Lauren            9 La Jolla/sd           11:55.04q 
 11 Mitchell, Ashley          11 Del Norte /sd         11:58.18q 
 12 Stonehouse, Paula         10 Cathedral/sd          12:02.28q 
 13 Doyle, Monica             11 Del Norte /sd         12:05.10  
 14 Simeroth, Jodi            10 Del Norte /sd         12:21.56  
 15 Rowan, Leyna              12 Bishop's/sd           12:24.04  
 16 Duong, Rachel             12 Canyon Crest/sd       12:28.37  
 17 Johnston, Rachel          11 West Hlls/sd          12:31.98  
 18 Engelman, Ashley          11 Coronado/sd           12:32.56  
 19 Robinson, Kelsey          12 Cathedral/sd          12:32.85  
 20 Rock, Chloe               10 San Diegu Ac /sd      12:34.07  
 21 Delfino, Ann Marie        10 Bishop's/sd           12:35.20  
 22 Guirant, Iliana           11 High Tech High        12:42.93  
 23 Moore, Addie              10 El Capitan/sd         13:19.55  
 -- Jess, Kelsey              12 Cathedral/sd               DNF  
 
Event 119  Women 4x400 Meter Relay Division 1
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
  1 Torrey Pines /sd       SD  'A'                      3:56.81q  3  A
  2 Mt. Carmel /sd         SD  'A'                      4:00.10q  1  A
  3 Carlsbad /sd           SD  'A'                      4:00.41q  1  A
  4 Granite Hills /sd      SD  'A'                      4:01.18q  3  A
  5 San Pasqual /sd        SD  'A'                      4:01.42q  2  A
  6 Scripps Ranch /sd      SD  'A'                      4:03.27q  1  
  7 Otay Ranch /sd    SD  'A'                           4:03.73q  2 
  8 Steele Canyon /sd   SD  'A'                         4:05.48q  3 
  9 Rancho Bernrdo/sd      SD  'A'                      4:06.31q  2 
 10 Chula Vista /sd        SD  'A'                      4:06.51   1 
 11 Patrick Henry /sd      SD  'A'                      4:06.86   3 
 12 Eastlake /sd           SD  'A'                      4:07.19   2 
 13 Mira Mesa /sd          SD  'A'                      4:07.83   2 
 14 San Diego /sd          SD  'A'                      4:09.69   1 
 15 Rancho Buena V/Sd      SD  'A'                      4:09.88   2 
 16 Vista /sd              SD  'A'                      4:10.14   1 
 17 Oceanside /sd          SD  'A'                      4:10.86   3 
 18 Valhalla /sd           SD  'A'                      4:13.69   2 
 19 Poway /sd              SD  'A'                      4:17.59   1 
 20 Southwest (Iv)  /sd      SD  'A'                    4:31.39   2 
 21 Calexico                    SD  'A'                 4:32.82   2 
 
Event 219  Women 4x400 Meter Relay Division 2
===================================================================
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
  1 La Jolla /sd           SD  'A'                      3:57.70q  1  A
  2 Valley Center /sd      SD  'A'                      4:00.41q  3  A
  3 Canyon Crest Academy /sd   SD  'A'                  4:02.53q  2  A
  4 Del Norte /sd               SD  'A'                 4:03.23q  3  A
  5 University Cty/sd      SD  'A'                      4:03.77q  2 
  6 Olympian /sd     SD  'A'                            4:05.73q  1 
  7 Monte Vista /sd        SD  'A'                      4:08.38q  2 
  8 Cathedral Catholic /sd     SD  'A'                  4:09.03q  3 
  9 Mt. Miguel /sd         SD  'A'                      4:10.53q  1 
 10 Clairemont /sd          SD  'A'                     4:11.01   3 
 11 West Hills /sd         SD  'A'                      4:15.38   1 
 12 El Capitan /sd         SD  'A'                      4:18.50   2 
 13 Calvin Christian /sd     SD  'A'                    4:21.45   1 
 14 Academy of Olp /sd          SD  'A'                 4:22.11   1 
 15 Castle Park /sd        SD  'A'                      4:23.14   2 
 16 High Tech High              SD  'A'                 4:29.72   2 
 17 Mater Dei /sd               SD  'A'                 4:31.77   3 
 18 Mountain Empire /sd         SD  'A'                 4:34.29   3 
 19 The Bishop's School /sd     SD  'A'                 4:37.66   3 
 
Event 122  Women Pole Vault Division 1
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Lian, Mimi                11 Rncho Brn/sd          12-08.00q  A
  2 Farr, Hayley              10 Ptrck Hnr/sd          11-02.00q  A
  3 Palmer, Emily             12 Grossmont /sd         10-08.00q  A
  3 Negrete, Mechelle         12 Steele Canyon/sd      10-08.00q  A
  5 Chapman, Korin            12 Eastlake/sd          J10-08.00q  A
  6 Madigan, Morgan           10 Scripps R/Sd         J10-08.00q 
  7 Girley, Destiny           11 Carlsbad/sd           10-02.00q 
  8 Barnes, Kelsey            10 Scripps R/Sd         J10-02.00q 
  9 Kemmerrer, Andrea         12 Westview/sd          J10-02.00q 
 10 Lively, Jane              12 San Psqul/sd           9-08.00  
 11 Moss, Hannah              10 Otay Ranch/sd          9-02.00  
 11 Paik, Kristine            11 Torrey Pn/sd           9-02.00  
 11 O'Neill, Sierra           10 Granite H/Sd           9-02.00  
 14 Vieira, Margaret          10 Valhalla/sd           J9-02.00  
 15 Yurczyk, Kaylee           12 Rncho Brn/sd          J9-02.00  
 15 Thompson, Augusta         10 Rnch Buna/sd          J9-02.00  
 17 Miethke, Olivia           11 Vista/sd               8-08.00  
 18 Sempsrott, Heather        12 Granite H/Sd          J8-08.00  
 19 Fletcher, Haley            9 Ptrck Hnr/sd           8-02.00  
 20 Donaghue, Shavonne        11 Fallbrook/sd          J8-02.00  
 21 Martin, Ashlyn            10 La Costa/sd           J8-02.00  
 22 Girod, Helen              10 Carlsbad/sd            7-08.00  
 23 Schneider, Alexis         10 Carlsbad/sd           J7-08.00  
 24 Huynh, Deanna             12 Mt Carmel/sd          J7-08.00  
 25 Stegman, Samantha         10 Poway/sd               7-02.00  
 25 Quizmon, Patricia         12 Sweetwtr/sd            7-02.00  
 -- Mendoza, Emily            12 Poway/sd                    NH  
 -- Gallarzo, Amy             10 Sweetwtr/sd                 NH  
 
Event 222  Women Pole Vault Division 2
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Johnson, McKenzie         12 Clairemont/sd         13-02.00q  A
  2 McCallum, Kaitlin         12 La Jolla Cd/Sd        12-02.00q  A
  3 Bartsch, Lauren           10 Coronado/sd           11-02.00q  A
  4 Tolda, Jady               11 Cathedral/sd          10-08.00q  A
  5 McGuigan, Olivia          12 Canyon Crest/sd        9-08.00q 
  6 Agnew, Madison            10 Univers C/Sd           9-02.00q 
  7 Geckeler, Kelsey          11 Del Norte /sd         J9-02.00q 
  7 Terry, Catherine          12 Monte Vst/sd          J9-02.00q 
  9 Lopez, Lori               11 Olympian /sd           8-08.00q 
  9 Kulhanek, Kayla           11 Monte Vst/sd           8-08.00q 
  9 Naylor, Jennifer          12 Univers C/Sd           8-08.00q 
  9 Chute, Rosmary            11 La Jolla/sd            8-08.00q 
 13 Cooper, Elspeth           11 Coronado/sd            8-02.00  
 14 Hempsey, Megan            10 Univers C/Sd           7-08.00  
 14 Kimmel, Katharine         11 Bishop's/sd            7-08.00  
 14 Chandler, Claire           9 Cathedral/sd           7-08.00  
 14 Redman, Erin              12 Del Norte /sd          7-08.00  
 14 Krol, Bridget             10 Cathedral/sd           7-08.00  
 14 Wadsworth, Erika          10 La Jolla/sd            7-08.00  
 14 Wells, Rachel              9 Canyon Crest/sd        7-08.00  
 21 Grady, Taylor             11 West Hlls/sd           7-02.00  
 21 Galloway, Megan           11 Coronado/sd            7-02.00  
 -- Grace, Hannah             12 El Capitan/sd               NH  
 -- Forgey, MacKenzie         12 Univers C/Sd                NH  
 
Event 225  Women Shot Put Division 2
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Alesi, Rachel             12 Christian/sd          42-01.25q  A
  2 Sierra, Vanessa           11 El Capitan/sd         39-02.25q  A
  3 Gilster, Lauren           12 Vally Cnt/sd          37-05.00q  A
  4 Olguin, Jalen             12 Imperial /sd          35-09.25q 
  5 Lopez, Preslie            12 Imperial /sd          34-04.00q 
  6 Lee, Kiana                12 Kearny/sd             34-03.00q 
  7 Reilly, Savanna           10 Vally Cnt/sd          34-00.25q 
  8 Jackson, Maya             11 Francis Parker        33-05.50q 
  9 Anae, Wendy               11 Cathedral/sd          33-02.25q 
 10 Parnell, Carribean        12 Del Norte /sd         32-06.50  
 11 Jackson, Teairah           9 Castle Pk/sd          32-02.25  
 12 Driver, Billie            11 Mater Dei /sd         32-01.00  
 13 Porter, Felicia           11 Monte Vst/sd          31-09.00  
 14 Gilmore, Darin            11 Vally Cnt/sd          31-05.25  
 15 Moore, Olivia             11 Imperial /sd          31-02.25  
 16 Evans, Maddie             11 West Hlls/sd          29-10.50  
 17 Romero, Kayla             11 Imperial /sd          29-07.50  
 18 Morgan, Raeline           11 Mtn. Emp/sd           29-01.25  
 19 Bell, Brooke               9 Calvin C/ sd          29-00.75  
 20 Hunt, Imani               12 Health Sciences       28-00.25  
 21 Jacksin, Nakeenya         11 Castle Pk/sd          27-09.50  
 22 Higgins, Michelle         12 Cathedral/sd          27-08.75  
 23 Abyeta, Doriana           11 Madison /sd           26-11.00  
 24 Garcia, Marisol           10 Holtville/sd          26-05.25  
 25 Hansen-Estrada, Leslie    11 Clairemont/sd         25-10.50  
 
Event 123  Women Long Jump Division 1
=====================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind
=====================================================================
  1 Gibbs, Jasmine            12 El Camino/sd          19-09.50q  2.3  A
  2 Scott, Mishe              12 El Camino/sd          19-07.75q  2.2  A
  3 Larch-Miller, Nikki       12 Torrey Pn/sd          17-08.50q  1.8  A
  4 Brazzel, Tamika           12 El Camino/sd          17-08.00q  1.9  A - 2nd = 17'0"
  5 Sernbrandt, Lisa          12 Orng Gln/sd           17-06.50q  1.6  A - 2nd = 16'6"
  6 Van, Monique              11 Steele Canyon/sd      17-05.25q  1.4  A
  7 Morris, Shatesha          10 San Diego/sd          16-10.50q  1.4 
  8 Lamug, Roshell             9 Orng Gln/sd           16-10.00q  2.1 
  9 Haselhuhn, Julia          10 Carlsbad/sd           16-08.00q +0.0 
 10 Matteson, Morgan          11 Vista/sd              16-05.00   1.1 
 11 Noiseaux, Johnna           9 Eastlake/sd          J16-05.00  +0.0 
 12 Abshire, Candice          10 Orng Gln/sd           16-04.50   1.9 
 13 Carmichael, Christina     12 Rncho Brn/sd         J16-04.50   0.6 
 14 Butler, Celeste            9 El Camino/sd          16-04.00   2.0 
 15 Wickham, Taylor           10 Carlsbad/sd           16-02.50   2.1 
 16 Garcia, Maria             11 Sweetwtr/sd           16-01.00   1.7 
 17 Rackley, Raquel           10 La Costa/sd           15-11.75   1.2 
 18 Carter, Alyson            12 Torrey Pn/sd          15-09.50  +0.0 
 18 Dotterweich, Rachel       10 San Psqul/sd          15-09.50   2.0 
 20 Gonzalez, Nicole           9 Eastlake/sd           15-02.50   1.2 
 21 Pinter, Kasey             10 La Costa/sd           15-02.00   1.7 
 22 Reimus, Kelly             10 Scripps R/Sd          15-00.50  +0.0 
 23 Ruiz, Amanda              10 Hilltop /sd           14-04.00   1.5 
 
Event 223  Women Long Jump Division 2
=====================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind
=====================================================================
  1 Lyons, Charity            12 Mt Miguel/sd          18-01.00q  0.5  A
  2 Gonzalez, Viviana         11 Mater Dei /sd         17-08.00q  1.4  A - 2nd = 17'7"
  3 Guerard, Vanora           12 La Jolla/sd           17-06.50q  1.2  A - 2nd = 17'5"
  4 Johnson, McKenzie         12 Clairemont/sd         17-05.00q  NWI 
  5 Reilly, Sidney            12 Vally Cnt/sd          17-00.00q  2.2 
  6 Dozier, Talisha           10 Mt Miguel/sd          16-10.00q  1.8 
  7 Hopson, Madeline          10 Coronado/sd           16-09.00q  2.6 
  7 Harmeyer, Jenna            9 La Jolla/sd           16-09.00q  2.5 
  9 Steenstra, Kara           12 Calvin C/ sd          16-08.00q  2.0 
 10 Jones, Breanna            11 Mt Miguel/sd          16-04.50   0.8 
 11 Kennedy, Alijah            9 Serra/sd              16-03.00   0.9 
 12 Muhammad, Hadiyah         10 La Jolla Cd/Sd        16-01.50   2.2 
 13 Abagat, Janica            10 Castle Pk/sd          16-00.50   0.9 
 14 Hickman, Miracl           10 Del Norte /sd         15-09.50   1.9 
 15 Phillips, Sarah            9 Cathedral/sd          15-07.00   1.8 
 16 Edwords, Miranda          11 River Vly /sd         15-06.50   2.3 
 17 McGuinness, Kayla         11 Santa Fe Ch /sd       15-04.00   1.8 
 18 Bawlson, Kaniya           10 Palo Verde/sd         15-02.00   1.6 
 19 Lusky, Katrina             9 Calvin C/ sd          14-11.50   0.6 
 20 Momberg, Sierra           10 Mtn. Emp/sd           14-09.00   1.4 
 21 Biery, Kaylyn             10 El Capitan/sd         14-08.50   1.6 
 22 Yanez, Bianca             11 La Jolla Cd/Sd        14-07.50   0.4 
 23 Cromer, Christina         10 Univers C/Sd          14-07.00   1.7 
 24 Diaz-Brady, Isabel        12 Coronado/sd           14-06.00   0.8 
 25 Paul, Tanaya              12 Kearny/sd             14-02.00   2.3 
 
Event 125  Women Shot Put Division 1
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Jemison, Breana           12 Carlsbad/sd           42-05.00q  A
  2 Daniels, Jakayla          12 El Camino/sd          41-07.75q  A
  3 Callaway, Amie            12 San Diego/sd          38-06.00q  A
  4 Walker, Brandi            11 Rncho Brn/sd          37-02.00q  A
  5 Dozier, Sabrina            9 Steele Canyon/sd      36-11.00q  A
  6 Cheadle, Jessica          11 Escondido/sd          36-08.50q  A
  7 Carson, Lakisha           11 Morse/sd              36-03.25q 
  8 Ward, Grace               12 Hoover/sd             35-08.50q 
  9 Williams, Dalynn          12 Mira Mesa/sd          35-02.00q 
 10 Romo, Natalie             12 Escondido/sd          34-06.50  
 11 Osby, Kiely               10 Escondido/sd          34-05.25  
 12 Taylor, Korral            12 Lincoln /sd           34-04.50  
 13 Ball, Chelsea             12 El Cajjon V /sd       34-03.00  
 14 Banegas, Karah            10 Ramona/sd             33-08.25  
 15 Fesili, Povai              9 El Camino/sd          33-06.25  
 16 Haury, Zaybree            11 Scripps R/Sd          33-00.00  
 17 Misiaita, Alexandra       11 Mira Mesa/sd          32-09.50  
 18 Tuck, Rachel              12 Oceanside/sd          32-04.50  
 19 Jones, Cynthia            10 Helix/sd              32-02.50  
 20 Ellis, Erica              11 Westview/sd           31-11.00  
 21 Turner, Connie               Morse/sd              31-05.25  
 22 Ross, Ashley              11 Eastlake/sd           31-05.00  
 23 Pino, Cecilia             10 San Marcos/sd         30-07.50  
 24 Castro, Viviene              Morse/sd              29-10.75  
 25 Lamoure, Kelsey           10 Southwest (Iv)/S      29-08.00  
 
Event 121  Women High Jump Division 1
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Bryan, Danielle           12 El Camino/sd           5-06.00q  A
  2 Slack, Mariah             11 Vista/sd               5-01.00q  A
  3 Douglas, Faith            12 San Psqul/sd          J5-01.00q  A
  3 Wildenthaler, Julia       12 Torrey Pn/sd          J5-01.00q  A
  5 Tate, Tiffany             12 Poway/sd              J5-01.00q  A
  6 Yates, Sidney              9 Rnch Buna/sd           4-11.00q  A
  6 Johnson, Lucia             9 Torrey Pn/sd           4-11.00q  A
  6 Nardi, Caitlin            11 Valhalla/sd            4-11.00q  A
  6 Moss, Haley               12 Steele Canyon/sd       4-11.00q  A
  6 Chapman, Bailey           11 Escondido/sd           4-11.00q  A
 11 Howe, Elaina              10 Torrey Pn/sd          J4-11.00  
 11 Martin, Desi               9 Westview/sd           J4-11.00  
 13 Scott, Victoria           11 Granite H/Sd          J4-11.00  
 14 Walker, Emily             10 Scripps R/Sd          J4-11.00  
 15 Chukwueke, Bianca         10 Scripps R/Sd          J4-11.00  
 16 Snowden, Tiara            11 Southwest (Iv)/S      J4-11.00  
 17 Manneh, Regina            12 Rncho Brn/sd           4-09.00  
 17 Culliton, Brenna          11 Poway/sd               4-09.00  
 17 Rodden, Erin              10 Valhalla/sd            4-09.00  
 17 Rowlett, Ravyn            10 Carlsbad/sd            4-09.00  
 21 Artis, Alicia             11 San Ysidro             4-07.00  
 21 Malachi, Tahlia           11 Eastlake/sd            4-07.00  
 21 Ortega, Natalie           10 San Psqul/sd           4-07.00  
 24 Huska, Jade               11 Mission Hills/sd       4-05.00  
 24 Dehamer, Kalee            10 Ptrck Hnr/sd           4-05.00  
 24 Brean, Brooke             12 Ramona/sd              4-05.00  
 -- Gorman, Jennifer          11 Rncho Brn/sd                NH  
 -- Sanders, Makenna          10 San Diego/sd                NH  
 
Event 221  Women High Jump Division 2
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Smith, Sierra             10 Coronado/sd            5-03.00q  A
  2 Brown, Kristina           12 Olympian /sd           5-01.00q  A
  3 Anae, Wendy               11 Cathedral/sd           4-11.00q  A
  4 Lewis, Jailynn            11 West Hlls/sd          J4-11.00q 
  4 Alesi, Rachel             12 Christian/sd          J4-11.00q 
  4 Heredia, Vanessa          11 Vally Cnt/sd          J4-11.00q 
  7 Kennedy, Alijah            9 Serra/sd              J4-11.00q 
  8 Larsen, Catherine         12 Academy Olp /sd       J4-11.00q 
  9 Steenstra, Kara           12 Calvin C/ sd          J4-11.00q 
 10 Goulding, Irlanda          9 Coronado/sd            4-09.00  
 11 Lee, Kiana                12 Kearny/sd             J4-09.00  
 12 Bequer, Christina         11 Palo Verde/sd         J4-09.00  
 13 Colban, Kaia               9 Canyon Crest/sd       J4-09.00  
 13 Lane, Elizabeth            9 Bishop's/sd           J4-09.00  
 15 Jackson, Keeshawna        11 Castle Pk/sd           4-07.00  
 15 Piland, Jaia               9 Mission B/Sd           4-07.00  
 17 Malone, Shamonique        12 Monte Vst/sd          J4-07.00  
 18 Sherwood, Julia           12 Academy Olp /sd       J4-07.00  
 -- Knudsen, Natalie           9 Cathedral/sd                NH  
 -- Porter, Morgan            12 Mtn. Emp/sd                 NH  
 -- Wittmann, Rusdee          12 Montgomry/sd                NH  
 -- Ledbetter, Sophia          9 Santa Fe Ch /sd             NH  
 -- Kulhanek, Kayla           11 Monte Vst/sd                NH  
 
Event 226  Women Discus Throw Division 2
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Alesi, Rachel             12 Christian/sd            138-07q  A
  2 Sierra, Vanessa           11 El Capitan/sd           120-05q  A
  3 Gilster, Lauren           12 Vally Cnt/sd            111-07q 
  4 Reilly, Savanna           10 Vally Cnt/sd            104-07q 
  5 Anae, Wendy               11 Cathedral/sd            103-04q 
  6 Lopez, Preslie            12 Imperial /sd            102-10q 
  7 Lee, Kiana                12 Kearny/sd                98-09q 
  8 Porter, Felicia           11 Monte Vst/sd             98-05q 
  9 Dial, Lauren              12 Imperial /sd             98-02q 
 10 Gerace, Madison           11 Francis Parker           97-08  
 11 Mendez, Breanna           12 Kearny/sd                95-10  
 12 Tuttle, Lauren            12 Vally Cnt/sd             95-08  
 13 Driver, Billie            11 Mater Dei /sd            94-07  
 14 Devitt, Allison           10 La Jolla/sd              94-00  
 15 Bell, Brooke               9 Calvin C/ sd             93-04  
 16 Jackson, Maya             11 Francis Parker           92-05  
 17 Garcia, Vanessa           12 Mater Dei /sd            92-02  
 17 Olguin, Jalen             12 Imperial /sd             92-02  
 19 Kelly, Lonna              12 Julian /sd               91-09  
 20 Covarrubias, Beatriz      12 West Hlls/sd             90-01  
 21 Pugal, Maegan             10 Del Norte /sd            84-10  
 22 Hatfield, Megan           12 San Diegu Ac /sd         76-02  
 23 Jackson, Teairah           9 Castle Pk/sd             71-06  
 24 Garcia, Marisol           10 Holtville/sd             69-04  
 -- Gilmore, Darin            11 Vally Cnt/sd                ND  
 
Event 124  Women Triple Jump Division 1
=====================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind
=====================================================================
  1 Brazzel, Tamika           12 El Camino/sd          40-08.50q  2.6  A
  2 Van, Monique              11 Steele Canyon/sd      37-08.50q  2.4  A
  3 Wildenthaler, Julia       12 Torrey Pn/sd          36-02.25q  2.4  A
  4 Garcia, Maria             11 Sweetwtr/sd           35-03.50q  1.1 
  5 Wang, Yisha               12 Mt Carmel/sd          35-03.25q  1.1 
  6 Mathis, Avyon             11 Scripps R/Sd          35-02.50q  1.8 
  7 Haselhuhn, Julia          10 Carlsbad/sd           35-00.00q +0.0 
  8 Burrell, Daniesha         10 Chula Vst/sd          34-08.25q  2.1 
  9 McMaster, Jordyn          12 Mission Hills/sd      34-08.00q  1.3 
 10 Noiseaux, Johnna           9 Eastlake/sd           34-03.00   1.9 
 11 Stewart, Victoria         11 Oceanside/sd          34-02.00   2.1 
 11 Howe, Lauren              12 Torrey Pn/sd          34-02.00   1.0 
 11 Collins, Sheree           11 Lincoln /sd           34-02.00   1.6 
 14 Dotterweich, Rachel       10 San Psqul/sd          33-11.00   3.8 
 15 Jarman, Christy           12 San Psqul/sd          33-08.00   1.4 
 16 Wright, Kim                9 Ptrck Hnr/sd          33-05.50   1.1 
 17 Saliba, Shannon           11 San Psqul/sd          33-04.00   1.7 
 17 Harris, Emani             12 El Camino/sd          33-04.00   2.1 
 17 Carmichael, Christina     12 Rncho Brn/sd          33-04.00   1.5 
 20 Whitlock, Jordan          10 Pt. Loma/sd           33-03.00   1.6 
 21 Ortega, Natalie           10 San Psqul/sd          33-02.00   2.8 
 22 Hsieh, Andrea              9 Torrey Pn/sd          32-10.75   2.1 
 23 Harris, Jessica           12 Granite H/Sd          32-10.00   0.7 
 24 Rackley, Raquel           10 La Costa/sd           32-09.50  +0.0 
 25 Wickham, Taylor           10 Carlsbad/sd           32-07.75  +0.0 
 26 Shields, Leighann         11 Mt Carmel/sd          32-05.00   1.2 
 
Event 224  Women Triple Jump Division 2
=====================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind
=====================================================================
  1 Guerard, Vanora           12 La Jolla/sd           38-01.00q  3.4  A
  2 Cole, Caitlin             10 Del Norte /sd         36-05.50q  0.5  A
  2 Steenstra, Kara           12 Calvin C/ sd          36-05.50q  1.1  A
  4 Hopson, Madeline          10 Coronado/sd           36-04.00q  2.1  A
  5 Edwords, Miranda          11 River Vly /sd         36-02.00q  1.9  A
  6 Muhammad, Hadiyah         10 La Jolla Cd/Sd        35-09.00q  1.8  A
  7 Lyons, Charity            12 Mt Miguel/sd          34-01.00q  1.6 
  8 Chen, Ashley              10 Canyon Crest/sd       33-10.50q  2.7 
  9 Alexander, Kaylah         11 Olympian /sd          33-08.50q  1.4 
 10 Hickman, Miracl           10 Del Norte /sd         33-08.00   1.1 
 11 Lusky, Katrina             9 Calvin C/ sd          33-07.50   0.5 
 12 McNichall, Danielle       11 Academy Olp /sd       33-02.50   1.7 
 13 Kennedy, Alijah            9 Serra/sd              32-11.00   0.5 
 14 Phillips, Sarah            9 Cathedral/sd          32-10.00   1.5 
 15 Malone, Shamonique        12 Monte Vst/sd          32-08.50   2.3 
 16 Cook, Sara                 9 Mtn. Emp/sd           32-04.00   3.2 
 17 Farley, Clare             10 La Jolla/sd           32-03.00   1.4 
 18 Clough, Cassidy           10 Mission B/Sd          31-04.50   2.0 
 19 Looney, Shari                Kearny/sd             31-02.50   NWI 
 20 Diaz-Brady, Isabel        12 Coronado/sd           30-11.00   0.5 
 20 Paul, Tanaya              12 Kearny/sd             30-11.00   1.6 
 22 Sanders, Marin            12 Univers C/Sd          30-10.00   1.8 
 23 Barry, Sophie              9 Unattached            30-08.50   2.8 
 
Event 126  Women Discus Throw Division 1
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Jemison, Breana           12 Carlsbad/sd             147-06q  A
  2 Daniels, Jakayla          12 El Camino/sd            133-06q  A
  3 Callaway, Amie            12 San Diego/sd            121-05q  A
  4 Carson, Lakisha           11 Morse/sd                118-11q  A
  5 Dozier, Sabrina            9 Steele Canyon/sd        117-03q  A
  6 Andersen, Brooke          11 Rnch Buna/sd            113-06q  A
  7 Ross, Ashley              11 Eastlake/sd             112-07q  A
  8 Haury, Zaybree            11 Scripps R/Sd            112-05q 
  9 Walker, Brandi            11 Rncho Brn/sd            110-09q 
 10 Osby, Kiely               10 Escondido/sd            110-08  
 11 Romo, Natalie             12 Escondido/sd            110-07  
 12 Robinson, Cassidy         12 Steele Canyon/sd        110-00  
 13 Turner, Connie               Morse/sd                106-10  
 14 Jones, Cynthia            10 Helix/sd                106-08  
 15 Ducat, Porscha            12 Rnch Buna/sd            103-08  
 16 Cheadle, Jessica          11 Escondido/sd            103-01  
 17 Verhostadt, Camille       10 Rncho Brn/sd            102-03  
 18 Quick, Kylee              11 Orng Gln/sd              99-08  
 19 Uta, Kanessa              12 Rnch Buna/sd             99-07  
 20 Jones, Branisha           11 Morse/sd                 97-06  
 21 Wolfblack, Anessa         11 Chula Vst/sd             96-09  
 21 James, Madison            11 Poway/sd                 96-09  
 23 Ducat, Mercedes           12 Rnch Buna/sd             96-05  
 24 Zarate, Vanessa           11 Otay Ranch/sd            90-03  
 25 Mazon, Kassandra          12 Chula Vst/sd             85-06  
 26 Williams, Dalynn          12 Mira Mesa/sd             83-06  


 
 
Post as: 
History for California CIF SDS Sectional Prelims - San Diego Section
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2014 1   4 510  
2013 1   3    
2012 1   1    
2010 1   1    
2000     1