Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2008 Apr 18th

YearResultsNewsPhotos 
*20121 2 23 
20112 2 
20101 1 1 
20091 1 
20081 1 
20071 1 
20061 1 
20051 1 
20041 1 
20031 1 
20021 1 
 

Media for 2008

Videos (0)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Results

2008 Results - Sunset Frosh-Soph
Apr 18 2008, 10:29 PM
 

Invited groups

 

2008

  Sunset Frosh-Soph at Arbor View

 

2008 Results - Sunset Frosh-Soph

Published by
John Dixon of RS/NV   on Apr 18 2008, 10:29 PM
Licensed to Southern Nevada Track Coaches Assoc.  - Organization License
                                       Hy-Tek's Meet Manager 4/19/2008 05:05 PM
              2008 Sunset Frosh-Soph T&F Championship - 4/18/2008              
                         Centennial HS, Las Vegas, NV                          
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================
        Meet: @ 11.8h  2000        Tia Barginear, Mojave                       
AllTime Zone: * 11.8h  2000        Tia Barginear, Mojave                       
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Queen, Adrianna              Shadow Ridge             12.40   6 
  2 Jackson, Loren               Arbor View               12.90   6 
  3 Poole, Vernasha              Cheyenne                 13.20   6 
  4 McFarland, Candice           Arbor View               13.40   5 
  4 Anderson, Monick             Cheyenne                 13.40   4 
  6 Skelton, Bethanie            Centennial               13.50   6 
  6 Pitts, Alice                 Bonanza                  13.50   5 
  8 Beville, Tiarra              Durango                  13.60   5 
  8 Brass, Tia                   Shadow Ridge             13.60   6 
  8 Goynes, Joi                  Faith Lutheran           13.60   5 
  8 Virgil, Porsche              Arbor View               13.60   5 
 12 Lyons, Diamond               Palo Verde               13.80   5 
 12 Bryant, Dominque             Palo Verde               13.80   6 
 14 Walker, Shanade              Palo Verde               13.90   4 
 14 Jackson, Kendra              Cimarron-Memoria         13.90   6 
 16 Perrin, Bethany              Shadow Ridge             14.00   4 
 17 De Los Reyes, Alicia         Sierra Vista             14.10   4 
 17 Sanders, Tyler               Sierra Vista             14.10   5 
 19 Hightower, Mystic            Bonanza                  14.20   3 
 20 Ray, Bobbae                  Sierra Vista             14.30   4 
 21 Mitchell, Jess               The Meadows              14.40   3 
 21 Stockton, Danica             The Meadows              14.40   4 
 23 Hernishin, Stephanie         Cimarron-Memoria         14.50   4 
 24 Surles, Christmas            Cheyenne                 14.60   1 
 25 Blanco, Leilani              Cimarron-Memoria         14.70   5 
 25 Saida, Carlene               Calvary Chapel           14.70   3 
 27 Vanbuskirk, Laura            Mojave                   15.70   3 
 27 Kearns, Julia                Spring Valley            15.70   3 
 29 Cooper, Samantha             Spring Valley            15.80   3 
 29 Martinez, Erika              Pahrump Valley           15.80   2 
 31 Melgoza, Karys               Indian Springs           16.10   2 
 32 Duran, Fernanda              Clark                    16.60   2 
 33 Chatelle, Alexis             Calvary Chapel           16.90   2 
 34 Gualtieri, Gina              Spring Valley            17.20   2 
 34 Meegoda, Sachini             Clark                    17.20   1 
 36 Ho, Catherine                Bishop Gorman            17.70   2 
 36 Cabos, Celine                Bishop Gorman            17.70   2 
 38 Wesemann, Megan              Pahrump Valley           18.40   1 
 39 Gonzalez, Bec                Pahrump Valley           18.90   1 
 -- Mayo, Kiah                   Faith Lutheran              NT   4 
 -- Andrews, Suzy                Bonanza                     NT   1 
 -- Zufall, Laura                Bishop Gorman               NT   2 
 -- Nelson, Jessica              Faith Lutheran              NT   3 
 -- Padua, Tamara                Clark                       NT   3 
 -- Brown, Eboni                 Calvary Chapel              NT   6 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================
        Meet: @ 24.6h  2003        Valencia Wilson, Cheyenne                   
AllTime Zone: * 24.6h  1985        Smith/Valencia Wilson(03), Las Vegas/Cheyenn
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Queen, Adrianna              Shadow Ridge             25.30   7 
  2 Jackson, Loren               Arbor View               25.90   7 
  3 Skelton, Bethanie            Centennial               26.40   7 
  4 Lindgren, Ashley             Pahrump Valley           26.90   7 
  4 Brass, Tia                   Shadow Ridge             26.90   6 
  6 Grimes, Bryanna              Palo Verde               27.30   6 
  7 Goynes, Joi                  Faith Lutheran           27.80   6 
  7 McCoy, Krystal               Arbor View               27.80   4 
  9 Poole, Vernasha              Cheyenne                 27.90   7 
  9 Bryant, Dominque             Palo Verde               27.90   7 
 11 Vanbuskirk, Laura            Mojave                   28.00   5 
 12 Mayo, Kiah                   Faith Lutheran           28.20   4 
 13 Lyons, Diamond               Palo Verde               28.40   6 
 13 Sanders, Tyler               Sierra Vista             28.40   6 
 15 Moody, Kelsey                Spring Valley            28.50   4 
 16 Burch, Tayani                Arbor View               28.60   4 
 17 De Los Reyes, Alicia         Sierra Vista             29.40   1 
 17 Anderson, Monick             Cheyenne                 29.40   4 
 19 Green, Shakyra               Cimarron-Memoria         29.70   5 
 20 Martinez, Erika              Pahrump Valley           30.00   3 
 20 Perrin, Bethany              Shadow Ridge             30.00   4 
 22 Melgoza, Karys               Indian Springs           30.20   2 
 23 Solomon, Jasmine             Centennial               30.40   2 
 24 Stockton, Danica             The Meadows              30.50   3 
 25 Kearns, Julia                Spring Valley            30.60   2 
 26 Moen, Avery                  Pahrump Valley           31.10   4 
 27 Pelagio, Frencie             Sierra Vista             31.20   1 
 28 Humenik, Caitlin             Centennial               31.30   3 
 29 Castellanos, Michelle        Clark                    31.40   1 
 30 Blanco, Leilani              Cimarron-Memoria         31.50   3 
 31 Estrada, Marileidys          Clark                    32.70   1 
 32 Cooper, Samantha             Spring Valley            33.00   3 
 33 Hightower, Mystic            Bonanza                  33.40   6 
 34 Russell, Megan               Bonanza                  34.60   3 
 35 Liu, Giselle                 The Meadows              34.70   1 
 36 Scroggins, Jasmyne           Cimarron-Memoria         38.00   5 
 -- Pitts, Alice                 Bonanza                     NT   7 
 -- Cabos, Celine                Bishop Gorman               NT   2 
 -- Padua, Tamara                Clark                       NT   2 
 -- Ho, Catherine                Bishop Gorman               NT   2 
 -- Surles, Christmas            Cheyenne                    NT   7 
 -- Brown, Eboni                 Calvary Chapel              NT   4 
 -- McBeath, Carsen              Faith Lutheran              NT   3 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================
        Meet: @ 57.2h  2003        Valencia Wilson, Cheyenne                   
AllTime Zone: * 57.2h  2003        Valencia Wilson, Cheyenne                   
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 White, J'Myah                Cheyenne               1:00.30   5 
  2 Lindgren, Ashley             Pahrump Valley         1:00.90   5 
  3 Breedlove, Melissa           Palo Verde             1:02.30   5 
  4 McBeath, Carsen              Faith Lutheran         1:02.90   4 
  5 Lewis, Alexys                Cheyenne               1:05.60   4 
  6 Blaine, Kathrine             Shadow Ridge           1:06.00   4 
  7 Flores, Alysha               Arbor View             1:06.30   5 
  8 Bradley, Bailee              Shadow Ridge           1:06.50   4 
  9 Packer, Nylasia              Arbor View             1:06.90   4 
 10 Evans, Ashley                Shadow Ridge           1:07.00   5 
 11 Callucchia, Kelly            Palo Verde             1:07.40   3 
 12 Day, Kylie                   Palo Verde             1:07.60   4 
 13 Moody, Kelsey                Spring Valley          1:08.10   5 
 14 Hightower, Mystic            Bonanza                1:09.20   3 
 15 Solomon, Jasmine             Centennial             1:09.60   3 
 16 Ayala, Dana                  Pahrump Valley         1:11.00   2 
 17 Vomund, Meghan               Faith Lutheran         1:11.60   2 
 18 Humenik, Caitlin             Centennial             1:12.20   4 
 19 Romero, Dominque             Pahrump Valley         1:12.50   3 
 20 Swanson, Audrey              Faith Lutheran         1:12.60   2 
 21 Holland, Brittany            Arbor View             1:13.00   3 
 22 Castellanos, Michelle        Clark                  1:13.20   1 
 23 Zimmerman, Rachel            Spring Valley          1:13.40   3 
 24 Melgoza, Karys               Indian Springs         1:13.70   2 
 25 Tipace, Nicole               Sierra Vista           1:15.00   1 
 26 Fong, Victoria               The Meadows            1:16.50   1 
 27 Sanders, Shaleah             Cimarron-Memoria       1:17.20   2 
 28 Vanbuskirk, Laura            Mojave                 1:17.30   5 
 29 Lopez, Millicent             Sierra Vista           1:18.30   1 
 30 Russell, Megan               Bonanza                1:21.60   1 
 31 Nelson, Shelby               Centennial             1:29.30   2 
 -- Poole, Vernasha              Cheyenne                    NT   5 
 -- Zufall, Laura                Bishop Gorman               NT   3 
 -- Jackson, Kendra              Cimarron-Memoria            NT   4 
 -- Mullinax, Amanda             Spring Valley               NT   3 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================
        Meet: @ 2:18.4h  2002        Nikki Peterson, Faith Lutheran            
AllTime Zone: * 2:18.4h  2002        Nikki Peterson, Faith Lutheran            
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 White, J'Myah                Cheyenne               2:26.90  
  2 Williams, Brittany           Centennial             2:33.40  
  3 Davis, Ashley                Centennial             2:33.90  
  4 Schenck, Michelle            Shadow Ridge           2:35.90  
  5 Willey, Kourtney             Arbor View             2:41.50  
  6 Wilde, McKenna               Cimarron-Memoria       2:42.30  
  7 Baker, Breeanna              Shadow Ridge           2:44.40  
  8 Vlassopolous, Elaina         Shadow Ridge           2:46.30  
  9 Branton, Kaitie              Arbor View             2:47.30  
 10 Romero, Dominque             Pahrump Valley         2:47.80  
 11 Parke, Jade                  Centennial             2:48.60  
 12 Garcia, Julia                Arbor View             2:49.30  
 13 Swanson, Audrey              Faith Lutheran         2:49.90  
 14 Carroll, Lesley              Spring Valley          2:52.00  
 15 Bennion, Brookelyn           Bonanza                2:52.80  
 16 Foss, Katelynn               Pahrump Valley         2:53.40  
 17 Devlin, Frances              Palo Verde             2:54.00  
 18 Sander, Cassie               Shadow Ridge           2:54.70  
 19 Sawicki, Alex                Palo Verde             2:55.20  
 20 Vomund, Meghan               Faith Lutheran         2:56.80  
 21 Roderique, Ariel             Arbor View             2:56.90  
 22 Andrews, Suzy                Bonanza                2:57.70  
 23 Jones, Amy                   Clark                  2:58.20  
 24 Fong, Victoria               The Meadows            2:58.40  
 25 Kimbrough, Kaitlin           Cimarron-Memoria       2:59.70  
 25 Silverman, Samantha          Mojave                 2:59.70  
 27 Flores, Bianca               The Meadows            3:02.40  
 28 Ayala, Dana                  Pahrump Valley         3:03.50  
 29 Hauser, Samantha             Palo Verde             3:04.20  
 30 Spindler, Leah               Mojave                 3:05.20  
 31 Brennan, Jenny               Bonanza                3:07.00  
 32 Hicks, Althea                Clark                  3:08.00  
 33 Bell, Shelby                 Bonanza                3:10.40  
 34 Klein, Michele               Palo Verde             3:12.10  
 35 Kluska, Angela               Cimarron-Memoria       3:13.30  
 36 Frandsen, Sarah              Sierra Vista           3:15.10  
 37 Liu, Giselle                 The Meadows            3:17.00  
 38 Moen, Avery                  Pahrump Valley         3:18.20  
 39 Rai, Padmani                 Sierra Vista           3:22.20  
 40 Merene, Melanie              Sierra Vista           3:28.10  
 41 Purcell, Rebekkah            Centennial             3:32.50  
 -- Poole, Vernasha              Cheyenne                    NT  
 -- Essa, Mary                   Bishop Gorman               NT  
 -- Caballero, Andrea            Durango                     NT  
 -- Zufall, Laura                Bishop Gorman               NT  
 -- Toti, Sarah                  Bishop Gorman               NT  
 -- Herrington, Shelbie          Cimarron-Memoria            NT  
 -- Zhang, Ling                  Sierra Vista                NT  
 -- Shetakis, Heather            Durango                     NT  
 -- Sellinger, Chelsea           Durango                     NT  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================
        Meet: @ 5:07.3h  2002        Nikki Peterson, Faith Lutheran            
AllTime Zone: * 5:07.3h  2002        Nikki Peterson, Faith Lutheran            
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Williams, Brittany           Centennial             5:40.60  
  2 Willey, Kourtney             Arbor View             5:45.90  
  3 Davis, Amy                   Bonanza                5:46.60  
  4 Schenck, Michelle            Shadow Ridge           5:49.20  
  5 Davis, Hayley                Centennial             5:50.40  
  6 Koch, Kelsi                  Palo Verde             6:04.60  
  7 Vanderstelt, Nicole          Palo Verde             6:08.00  
  8 Reese, Mallory               Shadow Ridge           6:09.40  
  9 Richards, Caity              Shadow Ridge           6:10.90  
 10 Booth, Alexa                 Palo Verde             6:15.10  
 11 Vazquez, Elisa               Clark                  6:15.70  
 12 Espinoza, Kira               Clark                  6:16.10  
 13 Bennion, Brookelyn           Bonanza                6:16.20  
 14 Carmona, Tiffany             Arbor View             6:16.60  
 15 Wilde, McKenna               Cimarron-Memoria       6:22.90  
 16 Toti, Sarah                  Bishop Gorman          6:24.50  
 17 Dotson, Kaela                Shadow Ridge           6:27.70  
 18 Evans, Lauran                Faith Lutheran         6:31.70  
 19 Inghram, Taylor              Arbor View             6:33.40  
 20 Sterner, Barbie              Centennial             6:34.30  
 21 Rastello, Kelsey             Clark                  6:41.10  
 22 Walker, Shelby               Arbor View             6:41.30  
 23 Fong, Victoria               The Meadows            6:41.90  
 24 Silverman, Samantha          Mojave                 6:44.00  
 25 Spindler, Leah               Mojave                 6:46.60  
 26 Flores, Bianca               The Meadows            6:50.60  
 27 Essa, Mary                   Bishop Gorman          6:55.10  
 28 Brennan, Jenny               Bonanza                6:55.80  
 29 Harrison, Lisa               Bonanza                6:58.30  
 30 Widmer, Molly                Palo Verde             7:00.40  
 31 Kimbrough, Kaitlin           Cimarron-Memoria       7:01.40  
 32 Koplow, Katherine            Centennial             7:10.20  
 33 Herrington, Shelbie          Cimarron-Memoria       7:13.40  
 34 Hsu, Shannon                 Sierra Vista           7:34.80  
 35 Maynor, Sarah                Cimarron-Memoria       8:03.50  
 -- O'Callaghan, Meghan          Bishop Gorman               NT  
 -- Lee, Anita                   Bishop Gorman               NT  
 -- Combs, Trissa                Sierra Vista                NT  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================
        Meet: @ 11:33.1h  2002        Deleyna Jensen, Bishop Gorman            
AllTime Zone: * 11:22.7h  1997        Abbie Miller, Green Valley               
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Davis, Amy                   Bonanza               12:42.10  
  2 Koch, Kelsi                  Palo Verde            12:43.80  
  3 Prince, Palolo               Shadow Ridge          12:45.70  
  4 Newson, Lindsey              Centennial            12:48.80  
  5 Vazquez, Elisa               Clark                 13:01.00  
  6 Vanderstelt, Nicole          Palo Verde            13:07.30  
  7 Roll, Brianna                Centennial            13:11.80  
  8 Reese, Mallory               Shadow Ridge          13:17.30  
  9 Richards, Caity              Shadow Ridge          13:20.00  
 10 Antos, Alyssa                Centennial            13:26.90  
 11 Espinoza, Kira               Clark                 13:34.40  
 12 Carmona, Tiffany             Arbor View            13:45.50  
 13 Inghram, Taylor              Arbor View            13:48.10  
 14 Murchland, Audrey            Palo Verde            13:55.70  
 15 Little, Katelynn             Palo Verde            13:58.10  
 16 Morrison, Leanna             Shadow Ridge          14:01.50  
 17 Evans, Lauran                Faith Lutheran        14:17.90  
 18 Rastello, Kelsey             Clark                 14:22.20  
 19 Roderique, Ariel             Arbor View            14:22.60  
 20 Matthis, Alexa               Faith Lutheran        14:31.90  
 21 Devine, Samantha             Arbor View            15:22.50  
 22 Crisp, Taylor                Cimarron-Memoria      16:51.20  
 -- Lee, Anita                   Bishop Gorman               NT  
 -- O'Callaghan, Meghan          Bishop Gorman               NT  
 -- Rasmussen, Jacqueline        Centennial                  NT  
 -- Murtagh, Christina           Bishop Gorman               NT  
 -- Licea-Diaz, Lizenda          Sierra Vista                NT  
 -- Chu, Casey                   Bishop Gorman               NT  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
        Meet: @ 14.5h  2002        Bever-Leigh Holloway, Clark                 
AllTime Zone: * 14.5h  2002        Bever-Leigh Holloway, Clark                 
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 McFarland, Candice           Arbor View               15.20   3 
  2 Johonnot, Karli              Centennial               17.70   3 
  3 Fong, Kristyna               The Meadows              18.20   3 
  4 Laus, Johanna                Bishop Gorman            18.70   3 
  4 Grosso, Johnna               Palo Verde               18.70   3 
  6 Phillips, Austin             Sierra Vista             18.80   2 
  7 Bosley, Taylor               Cheyenne                 19.30   3 
  8 Hayes, Amanda                Centennial               19.80   2 
  8 Schwebel, Natalie            Centennial               19.80   3 
 10 Quiles, Francheska           Arbor View               19.90   2 
 11 Cable, Samantha              Arbor View               20.00   3 
 11 Thorne, Megan                Bonanza                  20.00   2 
 13 Hiu, Maile                   Sierra Vista             20.10   2 
 14 Grimes, Bryanna              Palo Verde               20.30   2 
 15 Moore, Danielle              Palo Verde               21.00   1 
 16 Montenegro, Angelina         Bonanza                  21.20   1 
 17 Matthis, Alexa               Faith Lutheran           21.30   1 
 18 Chen, Shannon                The Meadows              22.10   1 
 19 Jensen, Raquel               Bonanza                  23.00   1 
 20 Gonzales, Tanya              Sierra Vista             23.50   1 
 -- Modica, Maria                Spring Valley               NT   1 
 -- McBeath, Carsen              Faith Lutheran              NT   2 
 -- Richardson, Lindsey          Calvary Chapel              NT   1 
 -- Spoon, Sydney                Faith Lutheran              NT   2 
 
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
        Meet: @ 45.94  2004        Monique Liefert, Centennial                 
AllTime Zone: * 45.6h  1988        Michelle Light, Bonanza                     
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Johonnot, Karli              Centennial               49.00   4 
  2 Miller, Raneka               Sierra Vista             50.00   4 
  3 Grosso, Johnna               Palo Verde               52.00   4 
  4 Bosley, Taylor               Cheyenne                 52.50   4 
  5 Fong, Kristyna               The Meadows              53.20   4 
  6 Moore, Danielle              Palo Verde               54.10   4 
  7 Phillips, Austin             Sierra Vista             54.70   3 
  8 Quiles, Francheska           Arbor View               57.00   3 
  9 Spoon, Sydney                Faith Lutheran           57.50   3 
 10 Evans, Lauran                Faith Lutheran           57.90   3 
 11 Hayes, Amanda                Centennial               58.50   3 
 12 Matthis, Alexa               Faith Lutheran           58.60   2 
 13 Cable, Samantha              Arbor View               59.30   3 
 14 Flaack, Natasha              Arbor View               59.50   2 
 15 Cotovanu, Renate             Sierra Vista             59.80   1 
 16 Jensen, Raquel               Bonanza                1:00.20   1 
 17 Modica, Maria                Spring Valley          1:00.50   1 
 18 Thorne, Megan                Bonanza                1:01.20   4 
 19 Montenegro, Angelina         Bonanza                1:01.60   2 
 20 Raudales, Jessmine           Palo Verde             1:02.30   2 
 -- Brown, Eboni                 Calvary Chapel              NT   2 
 -- Richardson, Lindsey          Calvary Chapel              NT   3 
 -- Cummins, Lauren              The Meadows                 NT   1 
 -- Laus, Johanna                Bishop Gorman               NT   3 
 -- Kerr, Ashley                 Centennial                  NT   4 
 
Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================
        Meet: @ 49.1h  2000        , Mojave                                    
AllTime Zone: * 49.1h  2000        , Mojave                                    
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Shadow Ridge  'A'                                     50.60   2 
     1) Queen, Adrianna                 2) Brass, Tia                     
     3) Evans, Ashley                   4) Evans, Donna                   
  2 Arbor View  'A'                                       51.00   2 
     1) Burch, Tayani                   2) McFarland, Candice             
     3) Virgil, Porsche                 4) Jackson, Loren                 
  3 Palo Verde  'A'                                       52.50   2 
     1) Grosso, Johnna                  2) Bryan, Cayce                   
     3) Lyons, Diamond                  4) Bryant, Dominque               
  4 Faith Lutheran  'A'                                   53.00   2 
     1) Mayo, Kiah                      2) Nelson, Jessica                
     3) Onyema, Krystal                 4) Goynes, Joi                    
  5 Sierra Vista  'A'                                     53.70   2 
     1) Miller, Raneka                  2) De Los Reyes, Alicia           
     3) Ray, Bobbae                     4) Sanders, Tyler                 
  6 Centennial  'A'                                       55.90   1 
     1) Hayes, Amanda                   2) Hughes, Karley                 
     3) Johonnot, Karli                 4) Schwebel, Natalie              
  7 Pahrump Valley  'A'                                   56.20   2 
     1) Lindgren, Ashley                2) Hughes, Tee Tee                
     3) Hughes, Shelby                  4) Manley, Stephanie              
  8 Cimarron-Memorial  'A'                                56.70   2 
     1) Green, Shakyra                  2) Blanco, Leilani                
     3) Sanders, Shaleah                4) Scroggins, Jasmyne             
  9 Spring Valley  'A'                                  1:00.40   2 
     1) Cooper, Samantha                2) Eskic, Sara                    
     3) Zimmerman, Rachel               4) Moody, Kelsey                  
 10 Clark  'A'                                          1:01.10   1 
     1) Shih, Ramona                    2) Jung, Kristina                 
     3) Young, Debbie                   4) Duran, Fernanda                
 11 The Meadows  'A'                                    1:01.50   1 
     1) Mitchell, Jess                  2) Capanna, Brianna               
     3) Stockton, Danica                4) Lafrancone, Elissa             
 
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
        Meet: @ 1:44.7h  2003        , Cheyenne                                
AllTime Zone: * 1:45.4h  2002        , Mojave                                  
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Arbor View  'A'                                     1:46.90   2 
     1) Burch, Tayani                   2) Jackson, Loren                 
     3) McFarland, Candice              4) Virgil, Porsche                
  2 Shadow Ridge  'A'                                   1:48.40   2 
     1) Queen, Adrianna                 2) Brass, Tia                     
     3) Evans, Donna                    4) Evans, Ashley                  
  3 Palo Verde  'A'                                     1:50.30   2 
     1) Bryan, Cayce                    2) Breedlove, Melissa             
     3) Grimes, Bryanna                 4) Bryant, Dominque               
  4 Faith Lutheran  'A'                                 1:54.60   1 
     1) Mayo, Kiah                      2) McBeath, Carsen                
     3) Goynes, Joi                     4) Nelson, Jessica                
  5 Sierra Vista  'A'                                   1:58.60   2 
     1) Ray, Bobbae                     2) Pelagio, Frencie               
     3) Jackson, Zuri                   4) Miller, Raneka                 
  6 Centennial  'A'                                     1:59.10   2 
     1) Humenik, Caitlin                2) Hayes, Amanda                  
     3) Schwebel, Natalie               4) Skelton, Bethanie              
  7 Pahrump Valley  'A'                                 1:59.70   2 
     1) Moen, Avery                     2) John, Aubrey                   
     3) Core, Tiffany                   4) Otano, Yaundee                 
  8 Cimarron-Memorial  'A'                              2:00.90   2 
     1) Green, Shakyra                  2) Scroggins, Jasmyne             
     3) Blanco, Leilani                 4) Jackson, Kendra                
  9 Clark  'A'                                          2:12.50   1 
     1) Shih, Ramona                    2) Meegoda, Sachini               
     3) Yip, Vanessa                    4) Padua, Tamara                  
 -- The Meadows  'A'                                         NT   1 
     1) Liu, Giselle                    2) Mitchell, Jess                 
     3) Cummins, Lauren                 4) Hoenemeyer, Caroline           
 -- Durango  'A'                                             NT   1 
     1) Sellinger, Chelsea              2) Shetakis, Heather              
     3) Diaz, Yamileth                  4) Nilsson, Hailee                
 -- Cheyenne  'A'                                            NT   2 
     1) Bosley, Taylor                  2) White, J'Myah                  
     3) Lewis, Alexys                   4) Poole, Vernasha                
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
        Meet: @ 4:11.7h  2006        , Cheyenne                                
AllTime Zone: * 4:07.19  2002        , Green Valley                            
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Palo Verde  'A'                                     4:17.20   2 
     1) Grimes, Bryanna                 2) Day, Kylie                     
     3) Bryan, Cayce                    4) Breedlove, Melissa             
  2 Cheyenne  'A'                                       4:19.60   2 
     1) Bosley, Taylor                  2) White, J'Myah                  
     3) Lewis, Alexys                   4) Poole, Vernasha                
  3 Arbor View  'A'                                     4:29.30   2 
     1) Packer, Nylasia                 2) Willey, Kourtney               
     3) Flores, Alysha                  4) McCoy, Krystal                 
  4 Shadow Ridge  'A'                                   4:30.30   2 
     1) Evans, Donna                    2) Evans, Ashley                  
     3) Bradley, Bailee                 4) Blaine, Kathrine               
  5 Sierra Vista  'A'                                   4:31.20   2 
     1) Miller, Raneka                  2) Ray, Bobbae                    
     3) De Los Reyes, Alicia            4) Sanders, Tyler                 
  6 Cimarron-Memorial  'A'                              4:35.90   2 
     1) Wilde, McKenna                  2) Green, Shakyra                 
     3) Herrington, Shelbie             4) Jackson, Kendra                
  7 Faith Lutheran  'A'                                 4:42.20   1 
     1) Vomund, Meghan                  2) Swanson, Audrey                
     3) Spoon, Sydney                   4) Evans, Lauran                  
  8 Centennial  'A'                                     4:44.80   2 
     1) Humenik, Caitlin                2) Kerr, Ashley                   
     3) Davis, Hayley                   4) Davis, Ashley                  
  9 Clark  'A'                                          4:51.20   1 
     1) Duran, Fernanda                 2) Meegoda, Sachini               
     3) Estrada, Marileidys             4) Castellanos, Michelle          
 10 Spring Valley  'A'                                  5:11.10   2 
     1) Carroll, Lesley                 2) Zimmerman, Rachel              
     3) Modica, Maria                   4) Mullinax, Amanda               
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
        Meet: @ 10:22.7h  2006        , Cimarron-Memorial                      
AllTime Zone: * 10:13.3h  2002        , Green Valley                           
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Centennial  'A'                                    10:47.50  
     1) Davis, Ashley                   2) Newson, Lindsey                
     3) Roll, Brianna                   4) Parke, Jade                    
  2 Shadow Ridge  'A'                                  11:00.50  
     1) Schenck, Michelle               2) Prince, Palolo                 
     3) Baker, Breeanna                 4) Morrison, Leanna               
  3 Arbor View  'A'                                    11:06.70  
     1) Willey, Kourtney                2) Garcia, Julia                  
     3) Walker, Shelby                  4) Branton, Kaitie                
  4 Palo Verde  'A'                                    11:25.10  
     1) Booth, Alexa                    2) Nolan, Alexis                  
     3) Little, Katelynn                4) Murchland, Audrey              
  5 Cimarron-Memorial  'A'                             11:29.40  
     1) Kimbrough, Kaitlin              2) Herrington, Shelbie            
     3) Wilde, McKenna                  4) Kluska, Angela                 
  6 Bishop Gorman  'A'                                 11:59.20  
     1) Murzl, Katarina                 2) O'Callaghan, Meghan            
     3) Essa, Mary                      4) Toti, Sarah                    
  7 Bonanza  'A'                                       12:26.80  
     1) Bell, Shelby                    2) Andrews, Suzy                  
     3) Geier, Melissa                  4) Brennan, Jenny                 
  8 Sierra Vista  'A'                                  12:33.50  
     1) Meyer, Ali                      2) Samuelson, Brettney            
     3) Vargas, Angela                  4) Castro, Mariela                
  9 Durango  'A'                                       12:51.90  
     1) King, Ashlee                    2) Palacios, Louise               
     3) Shetakis, Heather               4) Sellinger, Chelsea             
 
Girls High Jump
================================================================
        Meet: @  5-04  2001        Sequoia Holmes/Kelsey Johnson, Mojave / Palo
AllTime Zone: *  5-04  1999        Ronda Williams/Sequoia Holmes(02), Bonanza/M
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Pitts, Alice                 Bonanza                4-10.00  
  2 Beville, Tiarra              Durango                4-08.00  
  3 Gates, Jheri                 Arbor View             4-06.00  
  4 Onyema, Krystal              Faith Lutheran         4-04.00  
  5 Mayo, Kiah                   Faith Lutheran        J4-04.00  
  6 Otano, Yaundee               Pahrump Valley         4-02.00  
  7 Ameli, Nicole                Palo Verde             4-00.00  
  8 James, Chelsea               Arbor View            J4-00.00  
 -- Nilsson, Hailee              Durango                     NH  
 -- Klein, Michele               Palo Verde                  NH  
 -- Franco, Olivia               Palo Verde                  NH  
 -- Richardson, Lindsey          Calvary Chapel              NH  
 -- Miller, Kimber               Pahrump Valley              NH  
 
Girls Pole Vault
================================================================
        Meet: @  9-06  2001        Lisa Booke, The Meadows                     
AllTime Zone: * 10-06  2001        Marie Muscato, Green Valley                 
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nelson, Jessica              Faith Lutheran         8-09.00  
  2 Stratton, Taryn              Cimarron-Memoria       8-06.00  
  3 Fong, Kristyna               The Meadows           J8-06.00  
  4 Schwebel, Natalie            Centennial             7-06.00  
  5 Johonnot, Karli              Centennial            J7-06.00  
  6 Holland, Brittany            Arbor View             7-00.00  
  7 Diaz, Yamileth               Durango               J7-00.00  
  8 Core, Tiffany                Pahrump Valley        J7-00.00  
  9 De Los Reyes, Alicia         Sierra Vista           6-06.00  
  9 Alvarez, Jarily              Palo Verde             6-06.00  
  9 Rogers, Crystal              Bonanza                6-06.00  
  9 Ozaki, Danica                Clark                  6-06.00  
  9 Hughes, Karley               Centennial             6-06.00  
 14 Intraweat, Sansanee          Sierra Vista           6-00.00  
 14 Taylor, Kirsten              Palo Verde             6-00.00  
 -- Oswald, Macy                 Bonanza                     NH  
 -- Huddleston, Riley            Durango                     NH  
 -- Sellinger, Chelsea           Durango                     NH  
 -- Cravero, Camile              Palo Verde                  NH  
 
Girls Long Jump
================================================================
        Meet: @ 17-05.75  2005        Dominique Maloy, Pahrump Valley          
AllTime Zone: * 17-05.75  2005        Dominique Maloy, Pahrump Valley          
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Skelton, Bethanie            Centennial            15-09.50  
  2 Lindgren, Ashley             Pahrump Valley        15-09.00  
  3 Ameli, Nicole                Palo Verde            15-07.00  
  4 Beville, Tiarra              Durango               15-06.00  
  5 Pitts, Alice                 Bonanza               15-00.50  
  6 Onyema, Krystal              Faith Lutheran        14-11.00  
  7 Walker, Shanade              Palo Verde            14-06.00  
  8 Evans, Donna                 Shadow Ridge          14-04.00  
  9 Lewis, Alexys                Cheyenne              14-03.00  
 10 Saida, Carlene               Calvary Chapel        14-01.00  
 11 Stockton, Danica             The Meadows           13-09.50  
 12 Manley, Stephanie            Pahrump Valley        13-09.25  
 13 Locke, Natice                Arbor View            13-05.25  
 14 Melgoza, Karys               Indian Springs        12-02.50  
 14 James, Chelsea               Arbor View            12-02.50  
 16 Lampella, Elise              Faith Lutheran        12-00.50  
 17 Nilsson, Hailee              Durango               11-09.50  
 18 Chatelle, Alexis             Calvary Chapel        11-07.00  
 19 Koller, Concheast            Pahrump Valley        10-07.50  
 20 Chen, Shannon                The Meadows           10-05.00  
 20 Yang, Cindy                  Spring Valley         10-05.00  
 22 Hagen, Hannah                Clark                 10-02.00  
 -- Essa, Mary                   Bishop Gorman               ND  
 -- Lozoya, Johana               Clark                       ND  
 -- Eskic, Sara                  Spring Valley               ND  
 -- Mullinax, Amanda             Spring Valley               ND  
 -- Ozaki, Danica                Clark                       ND  
 
Girls Triple Jump
================================================================
        Meet: @ 35-01.25  2005        Aurelia Houston, Cimarron-Memorial       
AllTime Zone: * 35-10.50  1999        Dominique Bosa-Edwards, The Meadows      
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Onyema, Krystal              Faith Lutheran        33-03.50  
  2 Ameli, Nicole                Palo Verde            32-03.00  
  3 Beville, Tiarra              Durango               32-01.00  
  4 Manley, Stephanie            Pahrump Valley        31-01.50  
  5 Locke, Natice                Arbor View            30-00.00  
  6 Gates, Jheri                 Arbor View            28-04.50  
  7 Bryan, Cayce                 Palo Verde            27-03.50  
  8 Saida, Carlene               Calvary Chapel        27-03.00  
  9 Tafoya, Alexis               Faith Lutheran        25-05.75  
 10 Nilsson, Hailee              Durango               25-05.50  
 11 Chatelle, Alexis             Calvary Chapel        24-11.00  
 -- Meyer, Jacqueline            Faith Lutheran              ND  
 -- Yang, Cindy                  Spring Valley               ND  
 -- Mullinax, Amanda             Spring Valley               ND  
 -- Moen, Avery                  Pahrump Valley              ND  
 
Girls Shot Put
================================================================
        Meet: @ 38-01  2000        Don-netta Coleman, Palo Verde               
AllTime Zone: * 38-01  2000        Don-netta Coleman, Palo Verde               
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brown, Jenae                 Cheyenne              37-04.25  
  2 Shaw, Takara                 Centennial            35-00.50  
  3 Lounsbery, Tori              Palo Verde            31-11.75  
  4 King, Kanani                 Palo Verde            31-02.50  
  5 White, Brittany              Cheyenne              30-04.75  
  6 Pavageau, Sydney             Cheyenne              29-01.00  
  7 Hernishin, Stephanie         Cimarron-Memoria      27-09.00  
  8 Carroll, Lesley              Spring Valley         26-00.00  
  9 Grigsby, Nicolette           Sierra Vista          24-02.75  
 10 Gessler, Jessica             Centennial            23-08.00  
 11 Youdelis, Rachel             Mojave                22-06.25  
 12 Garcia, Julia                Arbor View            22-03.25  
 13 Dickinson, Blake             Mojave                20-10.50  
 14 Addington, Caitlin           Centennial            20-02.00  
 15 Rodriquez, Barbara           Spring Valley         19-10.25  
 16 Koller, Concheast            Pahrump Valley        19-03.75  
 17 Carnivalli, Erica            Calvary Chapel        18-09.75  
 18 Wesemann, Megan              Pahrump Valley        18-07.25  
 19 Daines, Taylor               Arbor View            17-11.50  
 20 Fuhrman, Renee               Arbor View            15-10.50  
 -- Eskic, Sara                  Spring Valley               ND  
 
Girls Discus Throw
================================================================
        Meet: @ 115-00  2001        Tashina Terry, Mojave                      
AllTime Zone: * 125-00  2006        Amanda Bingson, Silverado                  
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brown, Jenae                 Cheyenne                 98-07  
  2 Capanna, Brianna             The Meadows              97-11  
  3 Shaw, Takara                 Centennial               97-09  
  4 White, Brittany              Cheyenne              94-09.50  
  5 Hernishin, Stephanie         Cimarron-Memoria         83-10  
  6 King, Kanani                 Palo Verde               79-05  
  7 Rawls, Jamila                Cheyenne                 76-09  
  8 Grigsby, Nicolette           Sierra Vista             76-02  
  9 Addington, Caitlin           Centennial            69-09.50  
 10 Garcia, Julia                Arbor View               66-03  
 11 Daines, Taylor               Arbor View               65-04  
 12 Rodriquez, Barbara           Spring Valley            65-01  
 13 Carroll, Lesley              Spring Valley            61-01  
 14 Youdelis, Rachel             Mojave                   60-10  
 15 Otano, Yaundee               Pahrump Valley           60-09  
 16 Dickinson, Blake             Mojave                   57-07  
 17 Garcia, Rosmery              Centennial               52-10  
 18 Fuhrman, Renee               Arbor View               50-02  
 19 Carnivalli, Erica            Calvary Chapel           46-02  
 -- Bormann, Brooke              Faith Lutheran              ND  
 -- Lounsbery, Tori              Palo Verde                  ND  
 -- Eskic, Sara                  Spring Valley               ND  
 -- Anderson, Emily              Faith Lutheran              ND  
 -- martinez, Alexia             Calvary Chapel              ND  
 -- Andrade, Jamie               Shadow Ridge                ND  
 -- Hauser, Meagan               Faith Lutheran              ND  
 -- Reyes, Brandi                Durango                     ND  
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================
        Meet: @ 10.4h  2003        Derek Willmott(99)/Marc Evans, Mojave/Palo V
AllTime Zone: * 10.4h  1999        Derek Willmott(99)/Marc Evans, Mojave/Palo V
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Nixon, Stephen               Cimarron-Memoria         10.80   6 
  2 Robinson, Courtney           Palo Verde               11.30   6 
  3 Scurry, De'mon               Arbor View              J11.30   6 
  4 Cartier, John                Faith Lutheran           11.40   6 
  5 Wallace, Austyn              Spring Valley            11.60   3 
  5 Thomas, Chappell             Palo Verde               11.60   6 
  5 Scott, Malcom                Spring Valley            11.60   4 
  8 Galindo, Pierre              Pahrump Valley           11.70   2 
  8 McIntyre, Brandon            Durango                  11.70   5 
 10 Turner, Tyler                Bishop Gorman            11.80   4 
 10 Cox, Justin                  Calvary Chapel           11.80   4 
 10 Vignaud, Brian               Arbor View               11.80   6 
 13 Barbara, Zach                Cimarron-Memoria         11.90   5 
 13 Porter, Dante                Durango                  11.90   6 
 15 Manning, Maverick            Pahrump Valley           12.00   4 
 15 Hill, Zak                    Shadow Ridge             12.00   5 
 15 Hart, Joseph                 Spring Mountain          12.00   4 
 15 Franklin, Demetri            Centennial               12.00   3 
 19 Williams, Marcus             Arbor View               12.10   6 
 19 Anderson, Devon              Palo Verde               12.10   5 
 21 Beatty, Gunther              Bonanza                  12.20   2 
 21 Robinson, Brandon            Cimarron-Memoria         12.20   4 
 21 Mitchell, Elijah             Sierra Vista             12.20   5 
 21 Raynor, Cameron              Shadow Ridge             12.20   3 
 21 Enakenwa, Nchong             Cheyenne                 12.20   5 
 21 Hardison, Kacey              Cheyenne                 12.20   5 
 27 Jackson, Robert              Durango                  12.30   4 
 27 Click, Scotty                Centennial               12.30   3 
 29 Espinoza, Kiere              Centennial               12.40   5 
 29 Lee, Kevin                   Bonanza                  12.40   3 
 29 Sturdivant, Mychal           Sierra Vista             12.40   1 
 32 Karr, Michael                Faith Lutheran           12.50   3 
 32 Moreno, Cody                 Calvary Chapel           12.50   3 
 32 Mack, Kenneth                Spring Mountain          12.50   3 
 35 Cabrera, Dion                Pahrump Valley           12.70   2 
 35 Manning, Spencer             Spring Valley            12.70   4 
 35 Sabado, Bronson              Shadow Ridge             12.70   2 
 38 Irvin, Ezekiel               Sierra Vista             13.10   1 
 38 Henry, Stephen               Bonanza                  13.10   2 
 40 Healy, Devin                 Bishop Gorman            13.30   2 
 40 Corbitt, Brandon             Calvary Chapel           13.30   1 
 42 Garcia, Uriel                Clark                    14.10   1 
 43 Cordova, Mark                Clark                    15.80   1 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================
        Meet: @ 22.0h  2007        Terrence Brison, Cheyenne                   
AllTime Zone: * 21.9h  1988        Calvin Redden, Mojave                       
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Nixon, Stephen               Cimarron-Memoria         21.20*  6 
  2 Scurry, De'mon               Arbor View               21.90*  6 
  3 Robinson, Courtney           Palo Verde               22.40   6 
  4 Hill, Zak                    Shadow Ridge            J22.40   6 
  5 Sterling, Ryan               Shadow Ridge            J22.40   6 
  6 Wallace, Austyn              Spring Valley            22.60   6 
  7 Jones, Kami                  Cimarron-Memoria         22.70   6 
  8 Dover, Brian                 Cimarron-Memoria         23.40   6 
  9 Vignaud, Brian               Arbor View               23.60   5 
 10 Jones, Dontavia              Spring Mountain          23.70   1 
 11 Porter, Dante                Durango                  24.10   5 
 11 Peterson, Patrick            Faith Lutheran           24.10   4 
 13 Enakenwa, Nchong             Cheyenne                 24.20   5 
 14 Espinoza, Kiere              Centennial               24.40   5 
 15 Lawrynowicz, Jacek           Palo Verde               24.60   5 
 15 Clay, Shawn                  Spring Mountain          24.60   1 
 17 Walker, Joshua               Arbor View               24.70   5 
 18 Phyfer, Jordan               Centennial               24.80   4 
 19 Hardison, Kacey              Cheyenne                 25.10   5 
 20 Deksnis, Viktor              Spring Valley            25.20   1 
 21 Sturdivant, Mychal           Sierra Vista             25.40   3 
 21 Click, Scotty                Centennial               25.40   4 
 23 Porchia, Ivory               Sierra Vista             25.50   2 
 24 Beatty, Gunther              Bonanza                  25.90   2 
 24 Lee, Kevin                   Bonanza                  25.90   3 
 26 Brown, Cameron               The Meadows              26.30   3 
 27 Karr, Michael                Faith Lutheran           26.40   2 
 28 Manning, Maverick            Pahrump Valley           26.50   3 
 29 Perreira, Dylan              Pahrump Valley           26.60   2 
 29 Jackson, Robert              Durango                  26.60   5 
 31 Cabrera, Dion                Pahrump Valley           26.90   3 
 32 Henry, Stephen               Bonanza                  27.40   2 
 33 Huynh, Anson                 Spring Valley            27.70   1 
 34 Shippee, Jordan              Calvary Chapel           29.50   1 
 35 Cordova, Mark                Clark                    31.00   1 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================
        Meet: @ 48.9h  2006        Jordan Rincon, Spring Valley                
AllTime Zone: * 48.9h  2006        Jordan Rincon, Spring Valley                
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Cartier, John                Faith Lutheran           50.10   5 
  2 Hill, Zak                    Shadow Ridge             50.70   5 
  3 Sterling, Ryan               Shadow Ridge             51.40   5 
  4 Perez, Mike                  Palo Verde               53.10   5 
  5 Hambright, Dylan             Palo Verde               53.40   4 
  6 Clay, Shawn                  Spring Mountain          54.00   5 
  7 Mitchell, Elijah             Sierra Vista             54.10   4 
  8 Phyfer, Jordan               Centennial               54.50   4 
  9 Crays, Nick                  Arbor View               54.70   5 
 10 Osuna, Aaron                 Centennial               54.80   4 
 11 White, Connor                Pahrump Valley           55.20   4 
 12 Paredes, Nayibe              Palo Verde               55.80   4 
 12 Coats, Darian                Cheyenne                 55.80   3 
 14 Pereiria, Walter             Cimarron-Memoria         56.40   3 
 15 Hardison, Kacey              Cheyenne                 56.60   4 
 16 Woldedebriel, Natnael        Bonanza                  57.20   3 
 17 Robinson, Brandon            Cimarron-Memoria         57.80   3 
 18 Black, Dametrius             Spring Mountain          58.40   3 
 19 Longhi, John                 Arbor View               58.80   1 
 20 Brown, Cameron               The Meadows              58.90   2 
 21 Brown, Christian             Cimarron-Memoria         59.60   2 
 22 Buonacorsi, Zack             Shadow Ridge           1:00.20   3 
 23 Irvin, Ezekiel               Sierra Vista           1:01.50   1 
 24 Mallard, Connor              Pahrump Valley         1:02.40   2 
 25 Patton, Pattrick             Cheyenne               1:03.70   2 
 26 Cordova, Mark                Clark                  1:09.40   1 
 27 Shippee, Jordan              Calvary Chapel         1:11.70   1 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================
        Meet: @ 2:01.9h  2002        Robert Bennett, Durango                   
AllTime Zone: * 1:59.05  2007        Aaron Adkins, Las Vegas                   
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mahar, Sam                   Shadow Ridge           2:05.70  
  2 McDonough, Travis            Centennial             2:06.60  
  3 Bartholomew, Ryan            Faith Lutheran         2:07.80  
  4 Sanders, Josh                Cimarron-Memoria       2:08.40  
  5 Wilson, Kyler                Arbor View             2:12.30  
  6 McDonald, Brandon            Centennial             2:15.30  
  7 Ruiz, Nicholas               Durango                2:15.90  
  8 De Lemare, Jack              Bonanza                2:16.50  
  9 Valdez, Manuel               Cimarron-Memoria       2:17.00  
 10 Malletta, James              Palo Verde             2:17.50  
 11 Clark, Kyle                  Palo Verde             2:18.20  
 12 Moody, Mark                  Centennial             2:19.00  
 13 Coats, Darian                Cheyenne               2:19.90  
 14 Hueftle, Allec               Spring Valley          2:20.30  
 15 Vazquez, Carlos              Spring Valley          2:20.70  
 16 Johnson, Tom                 Palo Verde             2:21.90  
 17 Alemu, Sirak                 Sierra Vista           2:23.20  
 18 Bailey, Jordan               The Meadows            2:23.40  
 19 Spain, Michael               Cimarron-Memoria       2:24.30  
 20 Mestas, Saun                 Shadow Ridge           2:25.50  
 21 Jackson, James               Spring Mountain        2:25.70  
 22 Quattrin, Alex               Centennial             2:26.20  
 23 Simmons, Kyle                Bonanza                2:27.20  
 24 Song, Habum                  Spring Valley          2:29.40  
 25 Clark, Kevin                 Durango                2:30.70  
 26 Jaeger, David                Arbor View             2:31.90  
 27 Brink, David                 Sierra Vista           2:33.20  
 28 Mallard, Connor              Pahrump Valley         2:34.00  
 29 Flores, Emmanuel             Sierra Vista           2:34.10  
 30 Confer, Travis               Arbor View             2:36.00  
 31 Tate, Jamal                  Calvary Chapel         2:37.60  
 32 Perez, Carlos                Durango                2:38.60  
 33 Horn, Patrick                Spring Valley          2:40.20  
 34 Harms, Riley                 Palo Verde             2:42.80  
 35 Bradley, ?                   Palo Verde             2:44.80  
 36 Bradley, Kyle                Durango                2:58.50  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================
        Meet: @ 4:33.7h  2002        Andrew Carney, Centennial                 
AllTime Zone: * 4:30.3h  1998        Cory Jeffers, Bonanza                     
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mahar, Sam                   Shadow Ridge           4:41.00  
  2 Thompson, Robert             Cimarron-Memoria       4:44.30  
  3 Karbowniczek, Sebastian      Palo Verde             4:47.20  
  4 Marschik, Greg               Arbor View             4:57.40  
  5 De Lemare, Jack              Bonanza                4:58.40  
  6 Adams, Taylor                Bonanza                4:58.90  
  7 Naylor, Jacob                Clark                  4:59.40  
  8 Lopez, Dominic               Centennial             5:01.30  
  9 Clark, Jonathan              Shadow Ridge           5:05.50  
 10 Manley, Patrick              Durango                5:07.50  
 11 Moody, Mark                  Centennial             5:08.70  
 12 Vazquez, Carlos              Spring Valley          5:12.60  
 13 Mayo, Sam                    Cimarron-Memoria       5:14.00  
 14 Alemu, Sirak                 Sierra Vista           5:16.70  
 15 Lowman, Andrew               Palo Verde             5:17.20  
 16 Mandapathil, Delwyn          Clark                  5:17.30  
 17 Ponticello, Anthony          Faith Lutheran         5:18.80  
 18 Song, Habum                  Spring Valley          5:19.30  
 19 Gonzalez-Calvillo, Alexa     Clark                  5:19.60  
 20 Simmons, Kyle                Bonanza                5:20.30  
 21 Jacobi, David                Pahrump Valley         5:22.30  
 22 Springston, Nick             Shadow Ridge           5:25.00  
 23 Cattanach, Ian               Shadow Ridge           5:31.30  
 24 Brasier, Zach                Centennial             5:31.60  
 25 Ellingwood, Andrew           Centennial             5:32.50  
 26 Curry, Tristan               Faith Lutheran         5:33.20  
 27 Hueftle, Allec               Spring Valley          5:33.30  
 28 Klein, Nick                  Palo Verde             5:34.30  
 29 Jacobson, Andrew             Palo Verde             5:34.50  
 30 Shelton, Matt                Durango                5:34.80  
 31 Chung, Kelly                 The Meadows            5:41.20  
 32 Anderson, Craig              Cimarron-Memoria       5:43.80  
 33 Baseleon, Cody               Spring Mountain        5:44.40  
 34 Wriggle, Austin              Arbor View             5:45.70  
 35 Confer, Travis               Arbor View             5:46.10  
 36 Jackson, James               Spring Mountain        5:47.00  
 37 Matthis, Mike                Faith Lutheran         5:50.50  
 38 Shafer, Thomas               Bishop Gorman          5:50.90  
 39 Bradburn, Tyler              Arbor View             5:54.20  
 40 Howard, Chris                Indian Springs         6:12.40  
 41 Clark, Kevin                 Durango                6:15.20  
 42 Nguyen, Kobe                 Sierra Vista           6:29.40  
 43 Imperial, Rey                Sierra Vista           6:31.00  
 44 Wilson, Jonathan             Spring Mountain        6:34.70  
 45 Rencher, Ben                 Pahrump Valley         6:39.60  
 46 Pham, Shane                  Sierra Vista           6:54.60  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================
        Meet: @ 10:09.1h  2002        Blake Schlotzhauer, Centennial           
AllTime Zone: *  9:50.30  2002        Patrick Swick, Chaparral                 
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mahar, Sam                   Shadow Ridge          10:25.40  
  2 Thompson, Robert             Cimarron-Memoria      10:26.40  
  3 Hill, Blaise                 Centennial            10:36.50  
  4 Marschik, Greg               Arbor View            10:38.20  
  5 Naylor, Jacob                Clark                 10:40.60  
  6 Karbowniczek, Sebastian      Palo Verde            10:42.00  
  7 Dane, Devon                  Centennial            10:43.70  
  8 Clark, Jonathan              Shadow Ridge          10:44.80  
  9 Albright, Scott              Centennial            10:49.00  
 10 Mayo, Sam                    Cimarron-Memoria      10:49.80  
 11 Manley, Patrick              Durango               10:50.50  
 12 Adams, Taylor                Bonanza               10:59.90  
 13 Ponticello, Anthony          Faith Lutheran        11:30.20  
 14 Gonzalez-Calvillo, Alexa     Clark                 11:35.30  
 15 Curry, Tristan               Faith Lutheran        11:37.20  
 16 Springston, Nick             Shadow Ridge          11:39.50  
 17 Mandapathil, Delwyn          Clark                 11:41.00  
 18 Jacobi, David                Pahrump Valley        11:54.60  
 19 Jacobson, Andrew             Palo Verde            11:55.70  
 20 Felli, Blaine                Centennial            11:59.80  
 21 Cattanach, Ian               Shadow Ridge          12:09.70  
 22 Chung, Kelly                 The Meadows           12:11.80  
 23 Song, Habum                  Spring Valley         12:13.70  
 24 Wriggle, Austin              Arbor View            12:16.20  
 25 Klein, Nick                  Palo Verde            12:16.70  
 26 Baseleon, Cody               Spring Mountain       12:17.80  
 27 Matthis, Mike                Faith Lutheran        12:18.60  
 28 Tahmaseh-Nejade, Branden     Palo Verde            12:19.70  
 29 Strickland, Seth             Arbor View            12:52.30  
 29 Confer, Travis               Arbor View            12:52.30  
 31 Rencher, Ben                 Pahrump Valley        13:53.70  
 
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
        Meet: @ 15.27  2004        Jashaad Gaines, Cheyenne                    
AllTime Zone: * 14.4h  1999        Ransom Minyard, Durango                     
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Blake, Tyrone                Palo Verde               16.60   3 
  2 Hart, Joseph                 Spring Mountain          16.70   1 
  3 Swift-Hoskins, Montrel       Spring Mountain          17.20   1 
  4 Petterson, Cameron           Sierra Vista             18.10   1 
  5 Matlock, Jayson              Centennial               18.20   2 
  5 Cox, Justin                  Calvary Chapel           18.20   3 
  7 Coon, Thayer                 Palo Verde               18.50   2 
  8 Egemba, Michael              Centennial               18.80   2 
  8 Wilson, Jonathan             Spring Mountain          18.80   1 
 10 Jonhson, Kevin               Bonanza                  18.90   2 
 11 Giza, Matthew                Centennial               19.00   3 
 11 Kopcic, Mak                  Sierra Vista             19.00   3 
 13 Reed, Kyle                   Arbor View               19.20   3 
 14 Bailey, Ricky                Cheyenne                 20.30   2 
 15 Ramirez, Thomas              Palo Verde               20.40   1 
 16 Carpenter, Ricky             Faith Lutheran           20.50   2 
 17 Alaga, Tim                   Arbor View               21.10   2 
 18 Romero, Dejeon               Pahrump Valley           22.00   1 
 -- Beckman, Aaron               Bonanza                     DQ   3 
 -- Roberts, Jordan              Spring Valley               DQ   3 
 
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
        Meet: @ 40.13  2004        Jashaad Gaines, Cheyenne                    
AllTime Zone: * 39.7h  1999        Ransom Minyard, Durango                     
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Selman, Jahari               Palo Verde               41.30   4 
  2 Miller, Dujuan               Cheyenne                 42.80   3 
  3 Hart, Joseph                 Spring Mountain          43.10   1 
  4 Beckman, Aaron               Bonanza                  43.30   4 
  5 Matlock, Jayson              Centennial               43.70   4 
  6 Petterson, Cameron           Sierra Vista             44.40   1 
  7 Wilson, Jordan               Cimarron-Memoria         45.30   4 
  8 Spencer, Chris               Cheyenne                 45.90   3 
  9 Boe, Bradley                 Faith Lutheran           46.50   4 
 10 Swift-Hoskins, Montrel       Spring Mountain          46.60   1 
 11 Giza, Matthew                Centennial               47.30   2 
 12 Coon, Thayer                 Palo Verde               47.50   4 
 13 Jonhson, Kevin               Bonanza                  47.90   3 
 13 Carpenter, Ricky             Faith Lutheran           47.90   4 
 15 Reed, Kyle                   Arbor View               48.30   3 
 16 Bailey, Ricky                Cheyenne                 48.60   3 
 17 Kopcic, Mak                  Sierra Vista             48.90   2 
 18 Roberts, Jordan              Spring Valley            49.10   3 
 19 Egemba, Michael              Centennial               49.60   3 
 20 Alaga, Tim                   Arbor View               51.00   2 
 21 Clay, Shawn                  Spring Mountain          51.30   1 
 22 Tate, Jamal                  Calvary Chapel           51.40   4 
 23 Love-Hill, Jaquan            Palo Verde               52.40   2 
 24 Romero, Dejeon               Pahrump Valley           54.20   2 
 -- Garcia, Uriel                Clark                       DQ   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================
        Meet: @ 43.6h  2000        , Mojave                                    
AllTime Zone: * 43.4h  1998        , Mojave                                    
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Cimarron-Memorial  'A'                                43.30*  2 
     1) Barbara, Zach                   2) Dover, Brian                   
     3) Jones, Kami                     4) Nixon, Stephen                 
  2 Palo Verde  'A'                                       44.10   2 
     1) Anderson, Devon                 2) Blake, Tyrone                  
     3) Selman, Jahari                  4) Robinson, Courtney             
  3 Arbor View  'A'                                       45.10   1 
     1) Walker, Joshua                  2) Vignaud, Brian                 
     3) Williams, Marcus                4) Scurry, De'mon                 
  4 Spring Mountain  'A'                                  46.20   1 
     1) Mack, Kenneth                   2) Jones, Dontavia                
     3) Allen, Keenen                   4) Riggs, Larry                   
  5 Faith Lutheran  'A'                                   46.60   2 
     1) Karr, Michael                   2) Peterson, Patrick              
     3) Madrid, Nick                    4) Coumou, Johan                  
  6 Spring Valley  'A'                                    47.10   2 
     1) Deksnis, Viktor                 2) Dyer, Mike                     
     3) Manning, Spencer                4) Scott, Malcom                  
  7 Sierra Vista  'A'                                     47.80   2 
     1) Porchia, Ivory                  2) Sturdivant, Mychal             
     3) Seley, Maxwell                  4) Mitchell, Elijah               
  8 Centennial  'A'                                       48.70   1 
     1) Click, Scotty                   2) Phyfer, Jordan                 
     3) Egemba, Michael                 4) Franklin, Demetri              
  9 Pahrump Valley  'A'                                   49.20   2 
     1) Cabrera, Dion                   2) Manning, Maverick              
     3) Anderson, Alex                  4) Galindo, Pierre                
 10 Bonanza  'A'                                          50.50   1 
     1) Lee, Kevin                      2) Beatty, Gunther                
     3) Woldedebriel, Natnael           4) Henry, Stephen                 
 
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
        Meet: @ 1:32.2h  2003        , Mojave                                  
AllTime Zone: * 1:31.1h  1998        , Mojave                                  
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Arbor View  'A'                                     1:33.90   2 
     1) Walker, Joshua                  2) Vignaud, Brian                 
     3) Williams, Marcus                4) Scurry, De'mon                 
  2 Shadow Ridge  'A'                                   1:38.60   2 
     1) Allen, Garrick                  2) Sterling, Ryan                 
     3)                                 4) Raynor, Cameron                
  3 Spring Mountain  'A'                                1:40.90   1 
     1) Black, Dametrius                2) Swift-Hoskins, Montrel         
     3) Baker, Paul                     4)                                
  4 Sierra Vista  'A'                                   1:41.10   2 
     1) Porchia, Ivory                  2) Cooks, Jalen                   
     3) Sturdivant, Mychal              4) Mitchell, Elijah               
  5 Centennial  'A'                                     1:41.40   1 
     1) Click, Scotty                   2) Forshee, Ryan                  
     3) Harper, Jacob                   4) Thieme, Joey                   
  6 Bonanza  'A'                                        1:45.90   1 
     1) Lee, Kevin                      2) Beatty, Gunther                
     3) Woldedebriel, Natnael           4) Henry, Stephen                 
 -- Palo Verde  'A'                                          DQ   2 
     1) Selman, Jahari                  2) Hambright, Dylan               
     3) Blake, Tyrone                   4) Robinson, Courtney             
 -- Cimarron-Memorial  'A'                                   DQ   2 
     1) Barbara, Zach                   2) Dover, Brian                   
     3) Jones, Kami                     4) Nixon, Stephen                 
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
        Meet: @ 3:32.7h  2006        , Spring Valley                           
AllTime Zone: * 3:31.5h  1998        , Mojave                                  
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Palo Verde  'A'                                     3:33.60   2 
     1) Perez, Mike                     2) Selman, Jahari                 
     3) Blake, Tyrone                   4) Hambright, Dylan               
  2 Shadow Ridge  'A'                                   3:34.40   2 
     1) Buonacorsi, Zack                2) Sabado, Bronson                
     3)                                 4) Krueger, Nick                  
  3 Faith Lutheran  'A'                                 3:46.10   2 
     1) Bartholomew, Ryan               2) Cartier, John                  
     3) Peterson, Patrick               4) Boe, Bradley                   
  4 Cheyenne  'A'                                       3:46.70   2 
     1) Coats, Darian                   2) Bailey, Ricky                  
     3) Miller, Dujuan                  4) Spencer, Chris                 
  5 Arbor View  'A'                                     3:50.20   2 
     1) Crays, Nick                     2) Marschik, Greg                 
     3) Reed, Kyle                      4) Wilson, Kyler                  
  6 Spring Mountain  'A'                                3:50.80   1 
     1) Black, Dametrius                2) Riggs, Larry                   
     3) Allen, Keenen                   4) Clay, Shawn                    
  6 Cimarron-Memorial  'A'                              3:50.80   2 
     1) Pereiria, Walter                2) Dover, Brian                   
     3) Robinson, Brandon               4) Brown, Christian               
  8 Centennial  'A'                                     3:52.40   2 
     1) Matlock, Jayson                 2) Osuna, Aaron                   
     3) Phyfer, Jordan                  4) Boggess, Mark                  
  9 Durango  'A'                                        3:59.00   2 
     1) Ruiz, Nicholas                  2) Manley, Patrick                
     3) Clark, Kevin                    4) Perez, Carlos                  
 10 Spring Valley  'A'                                  4:08.20   1 
     1) Acosta, Chris                   2) Hachtell, James                
     3) Micale, Danilo                  4) Roberts, Jordan                
 -- The Meadows  'A'                                         NT   1 
     1) Brown, Cameron                  2) Bailey, Jordan                 
     3) Raimist, Josh                   4) Warhurton, Toby                
 -- Sierra Vista  'A'                                        DQ   1 
     1) Cooks, Jalen                    2)                                
     3) Porchia, Ivory                  4) Seley, Maxwell                 
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
        Meet: @ 8:42.0h  2001        , Centennial                              
AllTime Zone: * 8:33.0h  1997        , Durango                                 
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Centennial  'A'                                     8:41.30@ 
     1) Hill, Blaise                    2) Lopez, Dominic                 
     3) McDonough, Travis               4) Dane, Devon                    
  2 Cimarron-Memorial  'A'                              9:06.40  
     1) Sanders, Josh                   2) Spain, Michael                 
     3) Valdez, Manuel                  4) Thompson, Robert               
  3 Palo Verde  'A'                                     9:07.20  
     1) Malletta, James                 2) Lowman, Andrew                 
     3) Clark, Kyle                     4) Johnson, Tom                   
  4 Spring Valley  'A'                                  9:30.40  
     1) Vazquez, Carlos                 2) Hueftle, Allec                 
     3) Horn, Patrick                   4) Pridham, Thomas                
  5 Sierra Vista  'A'                                   9:41.10  
     1) Petterson, Cameron              2) Alemu, Sirak                   
     3) Brink, David                    4) Flores, Emmanuel               
  6 Durango  'A'                                        9:43.70  
     1) Ruiz, Nicholas                  2) Shelton, Matt                  
     3) Manley, Patrick                 4) Perez, Carlos                  
  7 Shadow Ridge  'A'                                   9:44.50  
     1) Barnson, Brooks                 2) Astle, Nathan                  
     3) Mestas, Saun                    4) Gibson, Derek                  
  8 Spring Mountain  'A'                               10:03.50  
     1) Black, Dametrius                2) Baker, Paul                    
     3) Jackson, James                  4) Allen, Keenen                  
  9 Arbor View  'A'                                    10:05.20  
     1) Bradburn, Tyler                 2) Jaeger, David                  
     3) Wilson, Kyler                   4) Wriggle, Austin                
 10 The Meadows  'A'                                   10:11.60  
     1) Raimist, Josh                   2) Bratton, Nick                  
     3) Chung, Kelly                    4) Rufty, Archie                  
 11 Bishop Gorman  'A'                                 10:52.00  
     1) Johnson, Ryan                   2) Shafer, Thomas                 
     3) Little, Josh                    4) Altishin, Jacob                
 -- Faith Lutheran  'A'                                      DQ  
     1) Curry, Tristan                  2) Ponticello, Anthony            
     3) Boe, Bradley                    4) Bartholomew, Ryan              
 
Boys High Jump
================================================================
        Meet: @  6-00  2007        Gerald Mathis, Mojave                       
AllTime Zone: *  6-04  1991        Aaron Woods, Eldorado                       
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hughes, Atiba                Pahrump Valley         5-08.00  
  2 McIntyre, Brandon            Durango                5-06.00  
  3 Miller, Dujuan               Cheyenne               5-04.00  
  3 Coumou, Johan                Faith Lutheran         5-04.00  
  3 Corbitt, Brandon             Calvary Chapel         5-04.00  
  6 Ferguson, Franz              Bonanza               J5-04.00  
  7 Anderson, Alex               Pahrump Valley        J5-04.00  
  8 Spencer, Chris               Cheyenne               5-02.00  
  9 Yamane, Chandler             Palo Verde            J5-02.00  
 10 Cox, Justin                  Calvary Chapel        J5-02.00  
 11 Swift-Hoskins, Montrel       Spring Mountain        5-00.00  
 12 Hart, Joseph                 Spring Mountain       J5-00.00  
 13 Feigler, Joel                Calvary Chapel        J5-00.00  
 -- Brown, Torien                Arbor View                  NH  
 -- McClary, Austin              Indian Springs              NH  
 -- Brown, Corey                 Arbor View                  NH  
 -- Malin, Elliot                Centennial                  NH  
 -- Forshee, Ryan                Centennial                  NH  
 -- Ibe, Jourdan                 Palo Verde                  NH  
 -- Peterson, Patrick            Faith Lutheran              NH  
 -- Lobaugh, Johnathan           Faith Lutheran              NH  
 -- Rufty, Archie                The Meadows                 NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================
        Meet: @ 11-06  2002        Tyler Radmall, Palo Verde                   
AllTime Zone: * 13-03  1996        Zack Adam, Basic                            
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Yamane, Chandler             Palo Verde            10-00.00  
  2 Sprouse, Alex                Faith Lutheran       J10-00.00  
  3 Intraweat, Sontana           Sierra Vista         J10-00.00  
  4 Holly, Matteo                Clark                  9-06.00  
  5 Acosta, Chris                Spring Valley          9-00.00  
  6 Skelton, Gerard              Faith Lutheran        J9-00.00  
  6 Baseleon, Cody               Spring Mountain       J9-00.00  
  8 Miller, Justin               Durango               J9-00.00  
  9 Seley, Maxwell               Sierra Vista           8-06.00  
 10 Soderberg, Corey             Palo Verde            J8-06.00  
 10 Robone, Anthonu              Centennial            J8-06.00  
 12 Ojeda, Skyler                Centennial            J8-06.00  
 13 Veloz, Edmundo               Pahrump Valley         8-00.00  
 13 Ibe, Jourdan                 Palo Verde             8-00.00  
 13 McIntyre, Eric               Arbor View             8-00.00  
 16 Wilson, Kyler                Arbor View             7-06.00  
 16 Ralphs, Colton               Bonanza                7-06.00  
 16 Wilson, Jonathan             Spring Mountain        7-06.00  
 16 Boe, Bradley                 Faith Lutheran         7-06.00  
 -- Bessette, Beau               Spring Valley               NH  
 
Boys Long Jump
================================================================
        Meet: @ 21-03  2004        Ade Ijidaleinio, Shadow Ridge               
AllTime Zone: * 22-03  2004        Geno Odong, Valley                          
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cox, Justin                  Calvary Chapel        19-07.00  
  2 Spencer, Chris               Cheyenne              19-00.25  
  2 Miller, Dujuan               Cheyenne              19-00.25  
  4 Forshee, Ryan                Centennial            18-07.00  
  5 Coats, Darian                Cheyenne              18-06.50  
  6 Riggs, Larry                 Spring Mountain       18-06.00  
  7 Allen, Garrick               Shadow Ridge          18-03.25  
  8 Rufty, Archie                The Meadows           18-03.00  
  9 Porter, Dante                Durango               18-02.75  
 10 Jackson, Robert              Durango               17-11.00  
 11 Cartier, John                Faith Lutheran        17-10.50  
 12 Leet, Tyler                  Palo Verde            17-09.00  
 13 Sidell, Will                 Faith Lutheran        17-08.50  
 14 Manning, Spencer             Spring Valley         17-08.00  
 14 Baker, Paul                  Spring Mountain       17-08.00  
 16 McIntyre, Brandon            Durango               17-07.00  
 17 Ferguson, Franz              Bonanza               17-04.50  
 18 Brown, Corey                 Arbor View            17-04.00  
 19 Dunmore, Ronald              Spring Mountain       17-02.00  
 20 Anderson, Alex               Pahrump Valley        17-00.00  
 21 Moreno, Cody                 Calvary Chapel        16-11.00  
 22 Madrid, Nick                 Faith Lutheran        16-08.00  
 23 Hughes, Atiba                Pahrump Valley        16-01.75  
 24 McClary, Austin              Indian Springs        16-00.00  
 25 Brown, Torien                Arbor View            15-02.00  
 26 Schneider, Weston            Centennial            15-00.00  
 27 Jaojoco, Ben                 Bishop Gorman         14-09.00  
 28 Kriticos, Alex               Bishop Gorman         14-02.00  
 28 Taylor, Devan                Spring Valley         14-02.00  
 30 Grego, Ryan                  Spring Valley         14-01.50  
 31 Galindo, Pierre              Pahrump Valley        12-08.50  
 
Boys Triple Jump
================================================================
        Meet: @    44-01  2001        Shoman Washington, Palo Verde            
AllTime Zone: * 46-05.50  1999        James Sims, Valley                       
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 McIntyre, Brandon            Durango               42-05.00  
  2 Anderson, Alex               Pahrump Valley        41-09.75  
  3 Blake, Tyrone                Palo Verde            41-06.00  
  4 Manning, Spencer             Spring Valley         37-09.25  
  5 Forshee, Ryan                Centennial            37-09.00  
  6 Ferguson, Franz              Bonanza               37-06.75  
  7 Baker, Paul                  Spring Mountain       36-05.50  
  8 Lyons, Alex                  Palo Verde            36-04.00  
  9 Rufty, Archie                The Meadows           35-09.50  
 10 Hughes, Atiba                Pahrump Valley        35-04.75  
 11 Dunmore, Ronald              Spring Mountain       35-02.50  
 12 Moreno, Cody                 Calvary Chapel        34-05.75  
 13 Riggs, Larry                 Spring Mountain       34-05.50  
 14 Tate, Jamal                  Calvary Chapel        34-03.00  
 15 Bailey, Jordan               The Meadows           33-08.00  
 16 McClary, Austin              Indian Springs        31-11.00  
 17 Litzenberger, Lance          Pahrump Valley        31-07.00  
 18 Taylor, Devan                Spring Valley         28-08.00  
 19 Mai, Alan                    Spring Valley         24-04.00  
 
Boys Shot Put
================================================================
        Meet: @ 48-00  2004        Richard Walker, Spring Mountain             
AllTime Zone: * 49-00  1989        Troy Armstrong, Eldorado                    
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Miller, Jordan               Arbor View            41-08.50  
  2 Jones, Dontavia              Spring Mountain       41-05.00  
  3 Bratton, Nick                The Meadows           40-10.25  
  4 Johnson, Jeremie             Cheyenne              40-06.75  
  5 Mack, Kenneth                Spring Mountain       40-05.00  
  6 DeGeorge, Nico               Palo Verde            40-03.50  
  7 Gulley, Timothy              Bishop Gorman         38-07.50  
  8 Underhill, Eric              Durango               38-06.75  
  9 Perez, DeAnti                Bonanza               38-04.75  
 10 Schaefer, Ron                Sierra Vista          36-07.75  
 11 Villafane, Niko              Arbor View            36-00.50  
 12 Youles, David                Palo Verde            35-07.50  
 13 Kehl, Sean                   Bonanza               35-01.75  
 14 Garcia, Daniel               Shadow Ridge          33-00.50  
 15 Larsen, Storm                Palo Verde            32-10.00  
 16 Ramoser, Nicholas            Pahrump Valley        32-05.00  
 17 Davis, Taylor                Centennial            31-11.25  
 18 Bagwell, Daniel              Centennial            31-09.50  
 19 McKenzie, Bryan              Calvary Chapel        31-03.75  
 20 Ellis, Lagrand               Arbor View            30-09.00  
 21 Gubler, Andrew               Cimarron-Memoria      30-08.00  
 22 Dunmore, Ronald              Spring Mountain       30-04.50  
 23 Morton, Paul                 Faith Lutheran        30-03.25  
 24 Williams, Tyler              Shadow Ridge          30-01.75  
 25 Manning, Maverick            Pahrump Valley        30-01.25  
 26 Roark, Ezra                  Mojave                29-08.25  
 27 Stamm, Michael               Faith Lutheran        27-07.25  
 28 Miles, Alan                  Centennial            27-05.00  
 29 Dannan, Justin               Faith Lutheran        26-07.00  
 30 Glaser, Chris                Bishop Gorman         26-05.75  
 31 Edibar, Kavon                Faith Lutheran        26-05.50  
 32 Perez, Jesse                 Pahrump Valley        26-00.00  
 33 Hoover, Adam                 Cheyenne              25-11.00  
 34 Vitiello, Anthony            Bishop Gorman         25-06.50  
 35 Najand, Naweed               Spring Valley         25-06.00  
 36 Austin, Tyler                Faith Lutheran        25-05.25  
 37 Cameron, Stephen             Calvary Chapel        25-01.50  
 38 Pierce, Brandon              Indian Springs        24-08.00  
 39 Haggerty, John               Faith Lutheran        24-01.50  
 40 Van Haitsma, Sean            Spring Valley         23-10.50  
 41 Kane, Dan                    Spring Valley         22-02.75  
 42 Davis, Ethan                 Calvary Chapel        19-09.75  
 
Boys Discus Throw
================================================================
        Meet: @ 139-05  2007        Chaz Johnson, Palo Verde                   
AllTime Zone: * 148-08  1991        Ryan Theriault, Bonanza                    
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mack, Kenneth                Spring Mountain         124-09  
  2 Dyer, Mike                   Spring Valley           121-00  
  3 Bratton, Nick                The Meadows             116-11  
  4 Johnson, Jeremie             Cheyenne                110-03  
  5 Morton, Paul                 Faith Lutheran          109-03  
  6 Jones, Dontavia              Spring Mountain         104-08  
  7 Kehl, Sean                   Bonanza                 104-01  
  8 Youles, David                Palo Verde              101-04  
  9 Garcia, Daniel               Shadow Ridge          95-08.50  
 10 Perez, DeAnti                Bonanza                  94-04  
 11 McKenzie, Bryan              Calvary Chapel           93-01  
 12 Grazzini, Gerald             Spring Valley            91-06  
 13 Davis, Taylor                Centennial               91-00  
 14 Gubler, Andrew               Cimarron-Memoria         90-02  
 15 Schaefer, Ron                Sierra Vista          90-01.50  
 16 DeGeorge, Nico               Palo Verde               88-11  
 17 Dunmore, Ronald              Spring Mountain          88-05  
 18 D'Angelo-Cook, Donavan       Spring Valley            86-02  
 19 Ramoser, Nicholas            Pahrump Valley           85-00  
 20 Cameron, Stephen             Calvary Chapel           83-10  
 21 Raimist, Josh                The Meadows              83-05  
 22 Underhill, Eric              Durango                  82-11  
 23 Miles, Alan                  Centennial               82-10  
 24 Larsen, Storm                Palo Verde               81-01  
 25 Glaser, Chris                Bishop Gorman            79-11  
 26 Stamm, Michael               Faith Lutheran           75-03  
 27 Rojo, Eduardo                Centennial               73-08  
 28 Roark, Ezra                  Mojave                   73-01  
 29 Villafane, Niko              Arbor View               72-06  
 30 Hoover, Adam                 Cheyenne                 68-00  
 31 Vitiello, Anthony            Bishop Gorman            67-06  
 32 Haggerty, John               Faith Lutheran           67-00  
 33 Davis, Ethan                 Calvary Chapel           57-02  
 34 Dannan, Justin               Faith Lutheran           56-00  
 35 Austin, Tyler                Faith Lutheran           55-06  
 36 Pierce, Brandon              Indian Springs           53-00  
 -- Miller, Jordan               Arbor View                  ND  
 -- Ellis, Lagrand               Arbor View                  ND  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Centennial                 112.50     2) Palo Verde                 99.50
    3) Arbor View                  94.25     4) Cheyenne                   83.50
    5) Shadow Ridge                81.75     6) Faith Lutheran             50.75
    7) Bonanza                     34.50     8) Pahrump Valley             33.50
    9) Sierra Vista                27       10) Cimarron-Memorial          26   
   11) The Meadows                 24       12) Durango                    21.25
   13) Bishop Gorman                7.50    14) Clark                       4   
   15) Spring Valley                1       15) Calvary Chapel              1   
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Palo Verde                 102        2) Shadow Ridge               74   
    3) Spring Mountain             70.50     4) Cimarron-Memorial          66.50
    5) Arbor View                  58        6) Centennial                 54   
    7) Faith Lutheran              50.50     8) Cheyenne                   48   
    9) Spring Valley               34       10) Sierra Vista               27   
   11) Durango                     25.50    12) Bonanza                    24   
   13) Pahrump Valley              20.50    14) Calvary Chapel             18.50
   15) The Meadows                 13       16) Clark                      11   
   17) Bishop Gorman                2                                           


 
 
Post as: 
History for Sunset Frosh-Soph
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2012 1   2 23  
2011 2   2    
2010 1   1 1  
2009 1   1    
2008 1   1    
2007 1   1    
2006 1   1    
2005 1   1    
2004 1   1    
2003 1   1    
2002 1   1    
Hashtags: #nevada