Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2013 Feb 17th

YearResultsNews 
*2015 
20141 1 
20131 1 
20121 1 
20111 1 
 

Media for 2013

Videos (0)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Attending groups

 

Invited groups

 

2013

Kent State High School Indoor Invitational 2

 

2013 Live Results - Kent State High School Invitational 2

Published by
RunnerSpace.com/HighSchool   on Feb 15 2013, 12:12 AM
Kent State High School Invitational 2 - Feb 17, 2013
Kent, OH, US
Timing/Results by: Delta Timing Group, Inc. - Seymour - TN - Tim
 
Men: 60m | 200m | 400m | 800m | Mile | 3200m | 60h | 4x200m | 4x400m | 4x800m | Shot | Weight | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 60m | 200m | 400m | 800m | Mile | 3200m | 60h | 4x200m | 4x400m | 4x800m | Shot | Weight | HJ | LJ | TJ | PV
 
Mens 60m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Crenshaw, Khoury 12 Solon 06.94 nwi 1  
2 Campbell, Parrish 11 St Vincent-St Ma 06.98 nwi 1  
3 Tobin, Matt 12 Fairview (Sherwo 07.12 nwi 1  
4 Zallow, Chad 10 John F Kennedy ( 07.14 nwi 1  
5 Hicks, Darian 12 Solon 07.18 nwi 1  
6 Haba, Brady 12 Twinsburg 07.24 nwi 2  
7 Maslowski, doug 12 Unattached 07.27 nwi 1  
8 HICKMAN, DARRIEN 11 Glenville 07.29 nwi 2  
9 clark, terrel 12 Benedictine 07.30 nwi 2  
10 Hogan, Xavier 12 Unattached 07.31 nwi 2  
11 Lever, Josh 12 Unattached 07.31 nwi 1  
12 Crenshaw, Kollyn 11 Solon 07.33 nwi 2  
13 Levin, Jon 12 Unattached 07.43 nwi 2  
14 Murry, Keemari 9 Warren G Harding 07.46 nwi 2  
 
Mens 60m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Crenshaw, Khoury 12 Solon 07.00 nwi 3  
2 Campbell, Parrish 11 St Vincent-St Ma 07.07 nwi 6  
3 Tobin, Matt 12 Fairview (Sherwo 07.13 nwi 2  
4 Hicks, Darian 12 Solon 07.18 nwi 8  
5 Jackson, Falonte 11 Glenville 07.20 nwi 6  
6 Zallow, Chad 10 John F Kennedy ( 07.25 nwi 1  
7 Lever, Josh 12 Unattached 07.25 nwi 8  
8 Maslowski, doug 12 Unattached 07.26 nwi 3  
9 Crenshaw, Kollyn 11 Solon 07.28 nwi 4  
10 Murry, Keemari 9 Warren G Harding 07.33 nwi 4  
10 Boyd, Curtis 11 Day. Dunbar 07.33 nwi 6  
12 Haba, Brady 12 Twinsburg 07.33 nwi 3  
13 clark, terrel 12 Benedictine 07.35 nwi 2  
14 Hogan, Xavier 12 Unattached 07.36 nwi 7  
15 Levin, Jon 12 Unattached 07.38 nwi 7  
16 HICKMAN, DARRIEN 11 Glenville 07.40 nwi 6  
17 Davis, Domonic 12 Warren G Harding 07.40 nwi 6  
18 Lewis, Ollie 12 Day. Dunbar 07.42 nwi 4  
19 Jordan, Kevonte' 11 Warren G Harding 07.46 nwi 6  
20 Washington, Brenton 12 Day. Dunbar 07.46 nwi 8  
21 DANIELS, LESHUN 12 Warren G Harding 07.46 nwi 5  
22 Medwitz, Nick 12 Twinsburg 07.46 nwi 3  
23 Turner, Marnell 10 Buchtel 07.48 nwi 7  
24 Willis, Terrvon 10 Day. Dunbar 07.48 nwi 2  
25 Guilford, Andy   Fairview (Sherwo 07.58 nwi 2  
26 REID, DRAKE 11 Cuyahoga Falls 07.63 nwi 5  
27 Williams, Ocari 11 Buchtel 07.66 nwi 1  
28 Gattison, Dalyn 12 Warren G Harding 07.67 nwi 7  
29 Johnson, Trevon 10 John F Kennedy 07.68 nwi 4  
29 Pilarczyk, Nathan 12 Grand Valley 07.68 nwi 8  
31 Smith, Charles 11 Glenville 07.69 nwi 5  
32 HAMILTON, ANTWAIN 11 Solon 07.70 nwi 3  
33 Wolfe, Dylan 10 Twinsburg 07.70 nwi 7  
34 Wooddell, Logan 8 Unattached 07.74 nwi 7  
35 Davis-Hereford, Will 10 Glenville 07.76 nwi 2  
36 Jezerski, Ethan 9 Solon 07.77 nwi 4  
37 DiSanto, Nick 12 Hudson 07.80 nwi 2  
38 McCormick, Jim 11 Midpark 07.80 nwi 4  
39 Hopkins, Tyler 11 Solon 07.82 nwi 4  
40 Davison, Brandon 12 Desprado's 07.84 nwi 6  
41 Dodridge, Doug 12 Cuyahoga Falls 07.85 nwi 1  
42 Reihart, Tommy 10 Midpark 07.87 nwi 5  
43 Montanari, Ryan 10 Midpark 07.88 nwi 3  
44 Kee, Dylan 9 Solon 07.89 nwi 4  
45 Miller, Darrien 11 Grand Valley 07.91 nwi 5  
46 LEWIS, SCOTT 11 East Canton 07.93 nwi 2  
47 Salter, Alvin 8 Warren TC 07.95 nwi 8  
48 page, greg 10 Benedictine 08.00 nwi 1  
49 Grimes, Timothy 10 John F Kennedy 08.03 nwi 8  
52 Connelly, michael 8 Griffin Trac 08.31 nwi 3  
54 Friedberg, Greg 11 Solon 08.33 nwi 7  
56 edwards, jarret 9 Benedictine 08.51 nwi 1  
57 Mauzy, Cameron 9 Unattached 08.54 nwi 1  
58 WALKER, HERBERT 12 Glenville 08.57 nwi 6  
59 Nicholson, Michael 10 Hudson 08.98 nwi 7  
60 digeronimo, nick 11 Benedictine 09.06 nwi 8  
61 CICCOLA, ALBERTO 12 Hudson 09.22 nwi 5  
 
Mens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Tobin, Matt 12 Fairview (Sherwo 22.77 nwi 2  
2 Jackson, Falonte 11 Glenville 22.78 nwi 1  
3 Thomas, Fred 12 Desprado's 22.80 nwi 2  
4 Jordan, Kevonte' 11 Warren G Harding 23.00 nwi 5  
5 Haba, Brady 12 Twinsburg 23.07 nwi 2  
6 Lever, Josh 12 Unattached 23.10 nwi 2  
7 Boyd, Curtis 11 Day. Dunbar 23.18 nwi 1  
8 Lewis, Ollie 12 Day. Dunbar 23.29 nwi 1  
9 Tortora, Gino 12 St Thomas Aquina 23.34 nwi 3  
10 King, Kegan 12 Solon 23.40 nwi 3  
11 HICKMAN, DARRIEN 11 Glenville 23.63 nwi 1  
12 Saillant, Chris 12 Rootstown 23.73 nwi 5  
13 woodson, william 12 Benedictine 23.88 nwi 1  
14 Hicks, Darian 12 Solon 23.89 nwi 3  
15 Turner, Anthony 12 Twinsburg 23.91 nwi 5  
16 Moore, Josiah 12 St Thomas Aquina 23.91 nwi 3  
17 Willis, Terrvon 10 Day. Dunbar 23.93 nwi 2  
18 Berry, Dwayne 12 Day. Dunbar 24.03 nwi 4  
19 Smith, Charles 11 Glenville 24.04 nwi 2  
20 Murry, Keemari 9 Warren G Harding 24.09 nwi 6  
21 Wilkins, Bryan 12 St Thomas Aquina 24.11 nwi 4  
22 Orr, Justin 12 Solon 24.14 nwi 6  
23 Chavarria, Michael 9 Unattached 24.22 nwi 7  
24 Matthews, Dillion 12 Desprado's 24.22 nwi 1  
25 Medwitz, Nick 12 Twinsburg 24.22 nwi 5  
26 Morgan, Deonte 11 Warren G Harding 24.58 nwi 3  
27 Barnes, Morgan 11 Solon 24.62 nwi 7  
28 Davison, Brandon 12 Desprado's 24.62 nwi 4  
29 Lewis, Colton 12 Cuyahoga Falls 24.64 nwi 3  
30 Turner, Marnell 10 Buchtel 24.65 nwi 6  
31 Mowry, Thomas 10 North Royalton 24.79 nwi 7  
32 Levin, Jon 12 Unattached 24.88 nwi 4  
33 Davis-Hereford, Will 10 Glenville 24.93 nwi 6  
34 Williams, Ocari 11 Buchtel 24.94 nwi 8  
35 Pilarczyk, Nathan 12 Grand Valley 25.02 nwi 9  
36 Shaw, Garrett 12 Vermilion 25.07 nwi 6  
37 Casalinova, david 12 Unattached 25.17 nwi 6  
38 Hoerig, Ian 11 Vermilion 25.36 nwi 9  
39 Woods, Kavonte 10 Buchtel 25.40 nwi 10  
40 McCormick, Jim 11 Midpark 25.41 nwi 9  
41 LEWIS, SCOTT 11 East Canton 25.53 nwi 8  
42 Marousek, Jimmy 10 North Royalton 25.56 nwi 10  
43 Kutsar, Brian 10 Midpark 25.66 nwi 9  
44 Martin, Edward 11 Glenville 25.69 nwi 12  
45 Kee, Dylan 9 Solon 25.77 nwi 8  
46 Johnson, Trevon 10 John F Kennedy 25.80 nwi 4  
47 Miller, Darrien 11 Grand Valley 25.85 nwi 10  
48 Grimes, Timothy 10 John F Kennedy 25.95 nwi 5  
49 FRONK, MARK 12 John F Kennedy ( 25.97 nwi 4  
50 GOLD, MATTHEW 11 Hudson 26.03 nwi 10  
52 Hare, Jacob   Unattached 26.27 nwi 7  
53 Suggs, Rodney 9 Solon 26.27 nwi 8  
54 Love, Joel   Desprado's 26.51 nwi 10  
55 Eston, Josh 9 Solon 26.55 nwi 8  
56 Lake, Noah 12 Strasburg-Frankl 26.76 nwi 7  
57 Guerrero, Michael 9 Unattached 27.00 nwi 11  
58 Hildebrand, Jaret 9 Hudson 27.33 nwi 11  
59 Connelly, michael 8 Griffin Trac 27.71 nwi 10  
60 page, greg 10 Benedictine 27.86 nwi 9  
61 Edwards, Isiah 10 Buchtel 27.95 nwi 11  
62 Mauzy, Cameron 9 Unattached 28.21 nwi 11  
63 edwards, jarret 9 Benedictine 28.29 nwi 12  
64 REID, DRAKE 11 Cuyahoga Falls 28.54 nwi 5  
65 King, Brandon   Unattached 28.90 nwi 8  
66 Nicholson, Michael 10 Hudson 29.36 nwi 11  
67 Sundman, Nick 10 Grand Valley 30.42 nwi 9  
 
Mens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Tobin, Matt 12 Fairview (Sherwo 49.86 1  
2 Riggs, Jacquez 12 Glenville 50.39 1  
3 Bottoms, Chaz 12 Benedictine 50.43 1  
4 Zallow, Chad 10 John F Kennedy ( 52.05 2  
5 Jaskowak, Daniel 12 Unattached 52.32 2  
6 Yoder, Solomon 11 Maplewood 52.45 2  
7 Boomer, Marcus 11 Warren G Harding 53.19 2  
8 Casalinova, david 12 Unattached 53.31 1  
9 Scanlon, Ryan 12 Twinsburg 53.81 3  
10 Bacisin, Alex   Unattached 54.29 5  
11 Hill, Robert 10 Day. Dunbar 54.35 6  
12 BREIDING, TOM 12 Cuyahoga Falls 54.71 4  
12 Mowry, Thomas 10 North Royalton 54.71 5  
14 Green, Adam 11 Hudson 54.80 4  
15 Brown, Javonta 10 Day. Dunbar 54.81 2  
16 LEYMON, CAMERON 11 Cuyahoga Falls 55.07 3  
17 Gaiter, Javier 11 Buchtel 55.27 3  
18 Ward, Austin 12 Cuyahoga Falls 55.28 3  
19 Schweigart, Aaron 12 Northern Potter 55.37 4  
20 Wilson, Darnell 11 Buchtel 55.39 7  
21 Shaw, Garrett 12 Vermilion 55.39 6  
22 HUBER, ALEX 10 Hudson 55.40 6  
23 Overton, Chris 12 Glenville 55.47 1  
24 TEDQUIST, DUNCAN 12 Cuyahoga Falls 55.94 3  
25 Hoerig, Ian 11 Vermilion 56.02 7  
26 Chavarria, Michael 9 Unattached 56.28 4  
26 Hoge, Charlie 12 Gilmour Academy 56.28 4  
28 SWITZER, LUCAS 9 Unattached 56.32 6  
29 Green, Sean 12 Unattached 56.69 5  
30 Phillips, Brandon 10 Gilmour Academy 57.62 5  
31 Hare, Jacob   Unattached 57.70 8  
32 Lake, Noah 12 Strasburg-Frankl 58.27 6  
33 Marousek, Jimmy 10 North Royalton 58.55 7  
34 FRONK, MARK 12 John F Kennedy ( 58.85 5  
35 Overton, Jordan 9 Glenville 58.92 2  
36 Heller, Brian 9 St Vincent-St Ma 59.05 3  
37 Perry, Jason 10 Northern Potter 59.17 8  
38 Phipps, Michael 11 Solon 59.23 8  
39 Wooddell, Logan 8 Unattached 59.41 7  
40 Reihart, Tommy 10 Midpark 1:00.10 9  
41 Hopkins, Tyler 11 Solon 1:00.47 8  
42 Haas, Will 10 St Vincent-St Ma 1:01.11 5  
43 Friedberg, Greg 11 Solon 1:01.12 8  
44 McDonald, Marty 10 Hudson 1:01.54 6  
46 Dodridge, Doug 12 Cuyahoga Falls 1:02.17 8  
47 King, Brandon   Unattached 1:02.27 7  
48 Worley, Chalid 10 Glenville 1:03.63 7  
49 Cole, Brandon 10 Vermilion 1:06.86 9  
50 Salter, Alvin 8 Warren TC 1:07.54 4  
51 Sundman, Nick 10 Grand Valley 1:11.53 9  
 
Mens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Rumple, James 12 Warren G Harding 1:59.96 1  
2 Clapacs, Alexander 11 Gilmour Academy 2:00.72 1  
3 Reno, Kevin 12 Mercer 2:02.63 1  
4 Lett, Adam 11 Glenville 2:03.47 1  
5 Jaskowak, Daniel 12 Unattached 2:03.97 1  
6 Burdette, Colin   Hilliard Davidso 2:04.03 1  
7 Bell, Brian 10 Day. Dunbar 2:04.73 1  
8 Peeples, Anthony 10 Day. Dunbar 2:05.59 2  
9 Behnke, Grant 12 Solon 2:05.75 2  
10 Schank, Nick 11 Twinsburg 2:06.24 1  
11 Bromley, Matt 11 Sheridan 2:07.09 1  
12 Menyes, Tommy 12 Unattached 2:08.03 1  
13 Schoenhagen, Paul-Henry 11 Gilmour Academy 2:08.70 2  
14 Robinson, William 12 Glenville 2:09.09 2  
15 Rudolph, Jesse 12 Unattached 2:09.29 2  
16 King, Tommy 12 Twinsburg 2:09.31 1  
17 Ellis, Theron 11 Day. Dunbar 2:10.52 2  
18 Kalnitsky, Sam 10 Solon 2:11.17 3  
19 McKeown, Johnny   Hilliard Davidso 2:11.48 1  
20 Palumbo, Joey 9 Sheridan 2:12.27 2  
21 Johnson, Kendrick 10 Buchtel 2:13.61 3  
22 Gogan, Josh 9 Twinsburg 2:14.35 3  
23 Myers, Luke 11 Strasburg-Frankl 2:15.01 1  
24 Peltz, Erik 12 Kenmore 2:15.34 3  
25 Molyet, Austen 12 Columbian 2:15.64 2  
26 Menyes, Kevin 9 Unattached 2:15.76 3  
27 Loeper, Ben 9 Unattached 2:16.05 3  
28 Zimmers, Zach 12 Solon 2:16.15 2  
29 Riddick, Tavon 11 Solon 2:16.38 4  
30 Mallett, Devin 12 Benedictine 2:17.01 2  
31 Hallgarth, Matthew 9 Hudson 2:17.34 2  
32 Williams, Adam 12 Benedictine 2:17.43 2  
33 Yoder, Solomon 11 Maplewood 2:17.44 2  
34 Keefer, Austin 10 Carrollton 2:18.29 4  
35 Lusane, Na' Juan 9 Buchtel 2:18.37 3  
36 Hahn, Trevor 12 Hudson 2:18.89 4  
37 Rivera Santana, Josue   Team Kyle at 2:19.57 4  
38 Tucker, Tavaris 11 John F Kennedy 2:19.62 3  
39 Thompson, Terron 9 Buchtel 2:19.75 4  
40 Takahashi, Lou   Hilliard Davidso 2:20.88 2  
41 Adams, Darnell 12 John F Kennedy 2:21.60 2  
42 Rossi, Michael 11 Hudson 2:21.80 4  
43 Zimmers, Austin 9 Solon 2:22.61 4  
44 Pano, Tomas 12 Lakewood 2:22.95 4  
45 Ellis, Tyler 10 Midpark 2:23.06 4  
46 Severance, Lucas 10 Sheridan 2:23.30 4  
47 Mishra, Ashwin 9 Twinsburg 2:23.46 3  
48 Kloss, Taylor 11 Twinsburg 2:23.78 3  
49 Trotter, Wayne 11 Glenville 2:25.19 3  
50 Gwinn, Garrett 9 Sheridan 2:25.32 4  
51 Starn, Logan 12 Strasburg-Frankl 2:26.20 3  
52 Murphy, Patrick 11 John F Kennedy 2:27.22 4  
53 Priem, Tyler 10 Grand Valley 2:28.66 4  
54 Watts, Stephon 10 Day. Dunbar 2:28.71 3  
55 Houy, Jacob 10 Unattached 2:29.27 4  
56 Richner, Seth 9 Twinsburg 2:31.02 3  
57 James, Jesse 12 Grand Valley 2:32.19 4  
58 Suchan, Andrew 9 Hudson 2:55.45 4  
 
Mens Mile Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 MOEGLIN, VINCE 12 Hudson 4:25.78 1  
2 Burdette, Colin   Hilliard Davidso 4:33.17 1  
3 Reno, Kevin 12 Mercer 4:41.31 1  
4 McKeown, Johnny   Hilliard Davidso 4:43.87 1  
5 Morgan, William 11 Rootstown 4:44.10 1  
6 Zubenko, Mark 12 Hudson 4:45.72 1  
7 Kibbe, Ethan 11 Northern Potter 4:46.11 1  
8 Oswald, Matt 12 St Vincent-St Ma 4:47.21 1  
9 Campbell, Nick 10 St Vincent-St Ma 4:47.78 1  
10 Higgins, Tyler 12 Midpark 4:48.18 1  
11 Babcock, Blake 12 Canton Central C 4:49.75 1  
12 Hollon, Harrison 10 Unattached 4:51.10 1  
13 Takahashi, Lou   Hilliard Davidso 4:52.94 1  
14 Nezbeth, Lucas 12 Minerva 4:54.83 2  
15 Myers, Luke 11 Strasburg-Frankl 4:55.46 4  
16 Menyes, Kevin 9 Unattached 4:57.86 2  
17 Gogan, Josh 9 Twinsburg 4:58.34 2  
18 Myers, Zach 11 Midpark 5:00.38 1  
19 SWAN, ANDREW 10 Aurora 5:00.56 2  
20 Morgan, Matt 11 Northern Potter 5:01.52 2  
21 Andrews, Matt 11 Twinsburg 5:01.86 2  
22 Adams, Tim 10 Northern Potter 5:03.47 2  
23 STOUT, CRAIG 11 Unattached 5:03.70 2  
24 Johnson, Kendrick 10 Buchtel 5:04.73 2  
25 BITTER, ANDREW 10 Hudson 5:06.04 2  
26 Peterson, Eric 10 Midpark 5:06.46 2  
27 Roberson, Bryan 12 Twinsburg 5:06.68 2  
28 Cohen, Dan 8 Solon 5:06.87 3  
29 Pearlman, Jacob 11 Solon 5:07.63 1  
30 Rivera Santana, Josue   Team Kyle at 5:07.80 2  
31 Ellis, Chad 11 Midpark 5:08.73 1  
32 Loeper, Ben 9 Unattached 5:10.08 2  
33 Lusane, Na' Juan 9 Buchtel 5:10.58 4  
34 Cerny, Sam 9 Midpark 5:11.69 3  
35 Jankowski, Michael 9 Midpark 5:12.67 3  
36 Safer, Ben 11 Vermilion 5:13.14 4  
37 GREEN, NATHAN 11 Crestwood 5:16.24 4  
38 Mishra, Ashwin 9 Twinsburg 5:17.99 3  
39 Roberson, Justin 9 Twinsburg 5:18.84 3  
40 Miller, Nick 10 East Canton 5:19.09 2  
41 Drabish, Alec 9 Solon 5:20.18 4  
42 Belak, David 10 Twinsburg 5:22.32 3  
43 Cargill, Corey 11 Solon 5:24.39 3  
44 Stanley, Tremaine 11 John F Kennedy 5:25.52 2  
45 Driggs, Colin 10 Gilmour Academy 5:25.59 4  
46 Richner, Seth 9 Twinsburg 5:27.34 3  
47 Thompson, Terron 9 Buchtel 5:27.72 4  
48 Houy, Jacob 10 Unattached 5:31.32 4  
49 Mueller, Alec 9 Minerva 5:32.62 3  
50 Kloss, Taylor 11 Twinsburg 5:34.74 3  
51 Stevenot, Matthew 9 Hudson 5:39.66 3  
52 Nortz, Ben 12 Unattached 5:40.87 4  
53 Loeper, Alex 7 Unattached 5:45.60 4  
54 James, Jesse 12 Grand Valley 5:49.42 4  
55 Booker, Jalen 12 John F Kennedy 5:54.01 4  
56 Weiland, Sam 9 East Canton 5:54.88 4  
57 Jenkins, Jovon 9 Solon 5:56.88 3  
58 Lidawer, Jeff 9 Solon 5:57.55 3  
59 Liljestrand, Ian 9 Hudson 5:57.74 3  
60 Procay, Alex 12 Midpark 6:01.08 3  
61 Baffa, Enzo 9 Wickliffe Senior 6:02.80 4  
62 Siebert, Ryan 10 Gilmour Academy 6:06.36 4  
63 Delong, Justin 9 East Canton 6:16.32 4  
64 Valenzuela, Diego 9 Hudson 6:16.53 3  
65 Lang, Chris 10 East Canton 6:20.56 4  
66 Matz, Stephen 9 Benedictine 6:20.89 4  
67 Hackman, Luke 11 Benedictine 7:09.59 4  
 
Mens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 MAU, KYLE 10 Hudson 9:38.44 1  
2 Riordan, John 12 Solon 9:52.99 1  
4 Morgan, William 11 Rootstown 10:14.80 1  
5 Whitney, Ryan   Hilliard Davidso 10:17.80 1  
6 Gibson, Brandon 11 Columbian 10:20.84 1  
7 Byron, Caleb 12 Northern Potter 10:44.65 1  
8 Kazek, Gus   Unattached 10:45.32 1  
9 Bach, John 9 Wadsworth Senior 10:47.08 1  
10 STOUT, CRAIG 11 Unattached 11:07.05 1  
11 Safer, Ben 11 Vermilion 11:10.84 1  
12 Hoover, Adam   Hilliard Davidso 11:11.09 1  
13 BITTER, ANDREW 10 Hudson 11:13.89 1  
14 Adams, Tim 10 Northern Potter 11:19.13 1  
-- Burton, Nathan   Team Kyle at DNF 1  
 
Mens 60m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Maslowski, doug 12 Unattached 08.23 1  
2 King, Kegan 12 Solon 08.38 1  
3 Scott, Juan 10 Day. Dunbar 08.91 1  
4 Morgan, Deonte 11 Warren G Harding 08.91 1  
4 Barnes, Morgan 11 Solon 08.91 2  
6 Orr, Justin 12 Solon 08.93 2  
7 Henson, Daniel 11 Day. Dunbar 09.04 1  
8 Robinson, William 12 Glenville 09.10 1  
9 glanton, iman 11 Benedictine 09.21 1  
10 Prologo, Eric 12 St Vincent-St Ma 09.23 1  
11 Wilson, Darnell 11 Buchtel 09.29 2  
12 Ray, Matt 11 Gilmour Academy 09.33 2  
13 Esser, Ben 12 North Royalton 09.38 2  
14 Saillant, Chris 12 Rootstown 09.44 2  
15 Sincere, Braden 11 Cuyahoga Falls 10.00 2  
16 Cole, Brandon 10 Vermilion 10.70 2  
 
Mens 60m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 King, Kegan 12 Solon 08.48 1  
2 Maslowski, doug 12 Unattached 08.57 2  
3 Scott, Juan 10 Day. Dunbar 08.76 4  
4 glanton, iman 11 Benedictine 08.82 4  
5 Robinson, William 12 Glenville 08.83 1  
6 Prologo, Eric 12 St Vincent-St Ma 09.02 1  
7 Morgan, Deonte 11 Warren G Harding 09.03 4  
8 Henson, Daniel 11 Day. Dunbar 09.06 1  
9 Barnes, Morgan 11 Solon 09.07 2  
10 Orr, Justin 12 Solon 09.08 4  
11 Ray, Matt 11 Gilmour Academy 09.32 2  
12 Wilson, Darnell 11 Buchtel 09.43 3  
13 Esser, Ben 12 North Royalton 09.58 3  
14 Saillant, Chris 12 Rootstown 09.61 2  
15 Cole, Brandon 10 Vermilion 10.27 4  
16 Sincere, Braden 11 Cuyahoga Falls 10.27 2  
17 Borden, Will 10 Chagrin Falls 10.34 3  
 
Mens 4x200m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Solon 1:31.55 2  
2 Relay Team   John F Kennedy 1:32.59 1  
3 Relay Team   Glenville 1:32.60 1  
4 Relay Team   Day. Dunbar 1:32.75 1  
5 Relay Team   Benedictine 1:33.32 3  
6 Relay Team   Warren G Harding 1:35.31 1  
7 Relay Team   Day. Dunbar 1:36.14 2  
8 Relay Team   Desprado's 1:36.19 1  
9 Relay Team   Warren G Harding 1:37.10 3  
10 Relay Team   Hudson 1:37.93 4  
11 Relay Team   Buchtel 1:38.03 3  
12 Relay Team   St Vincent-St Ma 1:45.02 2  
13 Relay Team   Horizon Indoor C 1:46.14 4  
14 Relay Team   Solon 1:52.58 3  
15 Relay Team   Horizon Indoor C 1:55.50 4  
 
Mens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   John F Kennedy 3:29.20 1  
2 Relay Team   Glenville 3:30.06 1  
3 Relay Team   Solon 3:30.61 1  
4 Relay Team   Warren G Harding 3:34.40 1  
5 Relay Team   Solon 3:41.31 2  
6 Relay Team   Buchtel 3:41.80 2  
7 Relay Team   Northwest (Canal 3:46.79 3  
8 Relay Team   Northern Potter 3:48.90 3  
9 Relay Team   Midpark 3:52.92 2  
10 Relay Team   John F Kennedy 3:59.19 2  
11 Relay Team   Buchtel 4:03.20 3  
12 Relay Team   Midpark 4:07.22 3  
13 Relay Team   Sheridan 4:07.81 3  
 
Mens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Twinsburg 8:07.48 1  
2 Relay Team   Solon 8:12.70 1  
3 Relay Team   Medina Winter Tr 8:28.02 1  
4 Relay Team   Gilmour Academy 8:28.77 1  
5 Relay Team   St Vincent-St Ma 8:34.63 1  
6 Relay Team   Tallmadge 8:48.21 1  
7 Relay Team   Buchtel 8:48.89 1  
8 Relay Team   Northern Potter 8:49.62 1  
9 Relay Team   John F Kennedy 9:44.56 1  
10 Relay Team   Benedictine 10:06.51 1  
-- Relay Team   Day. Dunbar DNF 1  
 
Mens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Mawhirter, Aaron 12 Perkins 55-09.00(16.99m) 1  
2 Daniels, James 10 Warren G Harding 50-05.00(15.37m) 1  
3 Zappa, Giovanni 12 Perkins 50-01.00(15.27m) 1  
4 SEME, NICK 12 Wadsworth Senior 49-01.00(14.96m) 1  
5 Booth, Connor 11 Unattached 48-09.00(14.86m) 1  
6 Kenney, Jon 12 South Range 48-03.00(14.71m) 1  
7 Pape, Michael 11 Struthers 46-02.00(14.07m) 1  
8 Seals, Tyree 10 Solon 45-10.00(13.97m) 1  
9 Oscar, Alex 12 Grand Valley 45-05.00(13.84m) 1  
10 Woodall, Sean 12 East Canton 44-08.00(13.61m) 1  
11 Jagers, Phil 12 Solon 44-05.00(13.54m) 1  
12 Stazie, Jay 12 North Royalton 43-00.00(13.11m) 1  
13 Stout, Derek 11 Ellet 42-10.00(13.06m) 1  
14 Pape, Daniel 11 Struthers 42-05.00(12.93m) 1  
15 HARRIS, WESLEY 12 Hudson 42-03.00(12.88m) 1  
16 Wood, Jake 12 Tallmadge 40-10.00(12.45m) 1  
17 Woods, Kavonte 10 Buchtel 40-06.00(12.34m) 1  
18 Cole, Dominique 11 Warren G Harding 40-05.00(12.32m) 1  
19 Brandon, John 11 Hudson 40-00.00(12.19m) 1  
20 Ray, Dan 12 Tallmadge 39-01.00(11.91m) 1  
21 digeronimo, nick 11 Benedictine 38-07.00(11.76m) 1  
22 Ragon, Don   Unattached 38-07.00(11.76m) 1  
23 Pop, Stephen 11 Maplewood 38-06.00(11.73m) 1  
24 SEME, ALEX 10 Wadsworth Senior 37-10.00(11.53m) 1  
25 Froholdt, Hjalte 10 Warren G Harding 37-07.00(11.46m) 1  
26 Edwards, Isiah 10 Buchtel 37-01.00(11.30m) 1  
27 Mathis, Kaleb 9 Grand Valley 35-11.00(10.95m) 1  
28 Gandee, Tyler 10 Unattached 35-08.00(10.87m) 1  
29 Breiding, Tim 11 Cuyahoga Falls 34-06.00(10.52m) 1  
30 Martinez, Chandler 9 Wadsworth Senior 34-03.00(10.44m) 1  
31 Miller, James 9 Solon 32-06.00(9.91m) 1  
32 Smith, Alex 10 Cuyahoga Falls 25-02.00(7.67m) 1  
33 ryan, ronnie 10 Benedictine 23-02.00(7.06m) 1  
34 DiDeromina, Dante 9 Hudson 22-11.00(6.99m) 1  
35 Peace, Garrett 7 Cuyahoga Falls 22-09.00(6.93m) 1  
 
Mens Weight Throw Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wilks, Anthony   Unattached 65-07.00(19.99m) 1  
2 Brandon, John 11 Hudson 60-08.00(18.49m) 1  
3 Pape, Michael 11 Struthers 49-02.00(14.99m) 1  
4 Breiding, Tim 11 Cuyahoga Falls 46-05.00(14.15m) 1  
5 Pape, Daniel 11 Struthers 45-03.00(13.79m) 1  
6 Ragon, Don   Unattached 43-09.00(13.34m) 1  
7 Smith, Alex 10 Cuyahoga Falls 33-05.00(10.19m) 1  
8 Peace, Garrett 7 Cuyahoga Falls 31-11.00(9.73m) 1  
9 Dodridge, Devin 9 Cuyahoga Falls 26-08.00(8.13m) 1  
 
Mens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jacoway, Johnathon 12 Sharon 6-04.00(1.93m) 1  
2 Radwanski, Alex 12 James A Garfield 6-04.00(1.93m) 1  
3 WUKOTICH, ZACH 12 Salem 6-00.00(1.83m) 1  
4 Boomer, Marcus 11 Warren G Harding 5-08.00(1.73m) 1  
5 Martin, Edward 11 Glenville 5-06.00(1.68m) 1  
6 Yoder, Solomon 11 Maplewood 5-06.00(1.68m) 1  
-- Seals, Tyree 10 Solon NH(--) 1  
-- Guerrero, Michael 9 Unattached NH(--) 1  
-- Marousek, Jimmy 10 North Royalton NH(--) 1  
 
Mens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Hicks, Darian 12 Solon 21-02.00(6.45m) nwi 1  
2 Maslowski, doug 12 Unattached 20-09.00(6.32m) nwi 1  
3 Hogan, Xavier 12 Unattached 20-08.00(6.30m) nwi 1  
4 Robinson, Sam 10 North Royalton 20-04.00(6.20m) nwi 1  
5 Robinson, William 12 Glenville 19-11.00(6.07m) nwi 1  
6 Guilford, Andy   Fairview (Sherwo 19-10.50(6.06m) nwi 1  
7 Radwanski, Alex 12 James A Garfield 19-08.00(5.99m) nwi 1  
8 HAMILTON, ANTWAIN 11 Solon 19-06.00(5.94m) nwi 1  
9 Washington, Brenton 12 Day. Dunbar 19-05.00(5.92m) nwi 1  
10 woodson, william 12 Benedictine 18-09.00(5.72m) nwi 1  
11 Turner, Anthony 12 Twinsburg 18-08.00(5.69m) nwi 1  
12 McDonald, Marty 10 Hudson 18-05.00(5.61m) nwi 1  
13 Byrd, Brandon 11 Solon 18-02.50(5.55m) nwi 1  
14 Saillant, Chris 12 Rootstown 18-02.00(5.54m) nwi 1  
15 DiSanto, Nick 12 Hudson 17-11.00(5.46m) nwi 1  
16 Jezerski, Ethan 9 Solon 17-09.50(5.42m) nwi 1  
17 Reihart, Tommy 10 Midpark 17-07.00(5.36m) nwi 1  
18 Jones, LaRon 9 Solon 16-08.00(5.08m) nwi 1  
19 Williams, Ocari 11 Buchtel 16-05.00(5.00m) nwi 1  
20 GOLD, MATTHEW 11 Hudson 15-03.75(4.67m) nwi 1  
21 Gamblin, Tony   Desprado's 12-03.00(3.73m) nwi 1  
-- DICILLO, DANNY 11 Solon FOUL(--) nwi 1  
-- Jacoway, Johnathon 12 Sharon FOUL(--) nwi 1  
-- Montanari, Ryan 10 Midpark FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Jacoway, Johnathon 12 Sharon 44-05.50(13.55m) nwi 1  
2 Bolden, Brandon 11 Solon 42-11.00(13.08m) nwi 1  
3 DANIELS, LESHUN 12 Warren G Harding 38-02.00(11.63m) nwi 1  
4 Robinson, Sam 10 North Royalton 37-05.00(11.40m) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Richardson, Triston 12 Olentangy Orange 14-01.25(4.30m) 1  
2 Sprague, Jacob   Cuyahoga Valley 12-07.50(3.85m) 1  
3 Peterson, Kyle 12 Solon 12-01.50(3.70m) 1  
 
Womens 60m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Richardson, Justice 9 Warren G Harding 07.94 nwi 1  
2 Bush, Imani 12 Unattached 07.96 nwi 1  
3 Green, Simone 10 Buchtel 08.09 nwi 1  
4 Kilgore, Briauna   Unattached 08.14 nwi 1  
5 Thompkins, Taylor 11 Unattached 08.19 nwi 2  
6 Goedecke, Katie 11 St Vincent-St Ma 08.23 nwi 1  
7 Oliver, Dana 10 Buchtel 08.24 nwi 1  
8 Reynolds, Kendall 10 Gibsonburg 08.24 nwi 2  
10 Reynolds, Colleen 10 Gibsonburg 08.26 nwi 2  
9 Fuller, Taylor 12 Wadsworth Senior 08.26 nwi 2  
11 Bowens, Jayla 10 Buchtel 08.28 nwi 1  
12 Davis, Imani 10 St Vincent-St Ma 08.32 nwi 2  
13 Wesley, Aminah 12 Warren G Harding 08.36 nwi 1  
14 Stroud, Chyna 10 Warren G Harding 08.41 nwi 2  
15 Runkle, Leah 11 Wadsworth Senior 08.51 nwi 2  
16 Allen, Toni 8 Day. Dunbar 08.75 nwi 2  
 
Womens 60m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Richardson, Justice 9 Warren G Harding 08.11 nwi 7  
2 Kilgore, Briauna   Unattached 08.14 nwi 3  
3 Bush, Imani 12 Unattached 08.17 nwi 1  
4 Bowens, Jayla 10 Buchtel 08.19 nwi 7  
5 Wesley, Aminah 12 Warren G Harding 08.20 nwi 4  
6 Goedecke, Katie 11 St Vincent-St Ma 08.20 nwi 5  
7 Oliver, Dana 10 Buchtel 08.22 nwi 3  
8 Green, Simone 10 Buchtel 08.23 nwi 2  
9 Reynolds, Colleen 10 Gibsonburg 08.27 nwi 7  
10 Davis, Imani 10 St Vincent-St Ma 08.29 nwi 5  
11 Thompkins, Taylor 11 Unattached 08.30 nwi 1  
12 Fuller, Taylor 12 Wadsworth Senior 08.32 nwi 4  
13 Reynolds, Kendall 10 Gibsonburg 08.36 nwi 7  
14 Allen, Toni 8 Day. Dunbar 08.37 nwi 5  
14 Runkle, Leah 11 Wadsworth Senior 08.37 nwi 3  
16 Stroud, Chyna 10 Warren G Harding 08.39 nwi 6  
17 Williams, Sierra 11 John F Kennedy 08.40 nwi 3  
18 Hawkins, Jade 11 Unattached 08.41 nwi 7  
19 Murino, Emily 12 Unattached 08.44 nwi 5  
20 Hawkins, Rejeza 9 Day. Dunbar 08.45 nwi 5  
21 Brown, Amber 11 Unattached 08.47 nwi 8  
22 Rossi, Annie 9 Vermilion 08.51 nwi 3  
23 Evans, Chloe 12 Archbishop Hoban 08.53 nwi 5  
24 Leon, Gabby 11 St Joseph Acad 08.56 nwi 7  
25 RICE, MORGAN 11 John F Kennedy ( 08.57 nwi 5  
26 Waibel, Nicole 12 Cuyahoga Falls 08.61 nwi 6  
27 Morris, Imani 11 Warren G Harding 08.69 nwi 4  
28 Reed, Taylor 11 Unattached 08.72 nwi 1  
29 Sharpe, Leah   Magnificat 08.75 nwi 1  
30 Barnes, Lydia 9 Unattached 08.77 nwi 1  
31 Stottner, Sarah 10 St Joseph Acad 08.80 nwi 2  
32 Chambers, Shayna 7 Griffin Trac 08.81 nwi 1  
33 Haney, Isabelle 12 Magnificat 08.85 nwi 2  
34 Mauzy, Adrianna 12 Unattached 08.86 nwi 3  
35 Robinson, Mackenzie 11 North Royalton 08.91 nwi 6  
36 Ulmer, Nolia 12 Buchtel 08.93 nwi 6  
37 Dobbins, Kila 9 Solon 08.94 nwi 6  
38 Vala, Jillian 9 Magnificat 08.95 nwi 6  
39 Gaines, Latysha 10 Warren G Harding 09.02 nwi 6  
40 Calvetta, Casey 9 Solon 09.05 nwi 2  
41 Graham, Meghan 10 Magnificat 09.09 nwi 1  
42 HARRIS, KETURAH 10 Solon 09.09 nwi 2  
43 Schmidt, Molly 10 Magnificat 09.15 nwi 4  
44 Richardson, Tyra 10 Warren G Harding 09.29 nwi 2  
45 Sheperd, Lauren 9 East Canton 09.36 nwi 5  
46 Stives, Caitlin 10 Magnificat 09.47 nwi 2  
47 Jones, Caroline 11 Wadsworth Senior 09.48 nwi 2  
49 Johnson, Breesha 7 Griffin Trac 09.56 nwi 7  
50 SOUDERS, RACHEL 11 Cuyahoga Falls 09.61 nwi 3  
51 Hollis, Shannon 11 Magnificat 09.77 nwi 4  
52 Aller, Tracie 10 East Canton 09.94 nwi 4  
53 COTTRILL, SAMANTHA 11 Cuyahoga Falls 09.98 nwi 7  
54 Haney, Sarah 9 Magnificat 10.02 nwi 6  
55 Harris, Antonia 10 Solon 10.12 nwi 3  
56 Criswell, Julia 10 Magnificat 10.23 nwi 4  
57 Brodowski, Emma 11 St Joseph Acad 10.31 nwi 4  
 
Womens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Butler, Jelvon 11 Solon 25.32 nwi 1  
2 Green, Simone 10 Buchtel 26.33 nwi 1  
3 Bush, Imani 12 Unattached 26.52 nwi 1  
4 Kilgore, Briauna   Unattached 26.67 nwi 1  
5 Hale, Stephanie 12 John F Kennedy 26.93 nwi 1  
6 Reynolds, Colleen 10 Gibsonburg 27.01 nwi 4  
7 Reynolds, Kendall 10 Gibsonburg 27.04 nwi 4  
8 Caja, MaryKate 12 St Joseph Acad 27.06 nwi 4  
9 Brown, Amber 11 Unattached 27.15 nwi 2  
10 McCoy, Lauren 10 Solon 27.16 nwi 3  
11 Sacha, Amanda 12 Unattached 27.30 nwi 2  
12 Richardson, Justice 9 Warren G Harding 27.32 nwi 4  
13 Kandakai, Tinisee 11 Solon 27.55 nwi 3  
14 Thompkins, Taylor 11 Unattached 27.67 nwi 3  
15 Williams, Sierra 11 John F Kennedy 27.75 nwi 1  
16 Wesley, Aminah 12 Warren G Harding 27.94 nwi 3  
17 Johnson, Stephanie 11 Day. Dunbar 27.98 nwi 2  
18 Stroud, Chyna 10 Warren G Harding 28.10 nwi 7  
19 Fuller, Taylor 12 Wadsworth Senior 28.11 nwi 4  
20 Dixon, Sabreigha 10 Buchtel 28.19 nwi 5  
21 Wright, Tarah 11 Unattached 28.23 nwi 2  
22 Jackson, Aisha 9 Warren G Harding 28.31 nwi 5  
23 Evans, Chloe 12 Archbishop Hoban 28.40 nwi 3  
24 Oliver, Dana 10 Buchtel 28.41 nwi 4  
25 Leon, Gabby 11 St Joseph Acad 28.45 nwi 6  
26 Bechtel, Olivia 9 Unattached 28.45 nwi 6  
27 Kramer, Lily 9 Magnificat 28.50 nwi 6  
28 Hawkins, Rejeza 9 Day. Dunbar 28.50 nwi 2  
29 Rossi, Annie 9 Vermilion 28.81 nwi 5  
30 Herman, Julie 12 Unattached 29.00 nwi 8  
31 Chambers, Shayna 7 Griffin Trac 29.02 nwi 5  
32 Porcher, Melissa 9 Day. Dunbar 29.10 nwi 5  
33 Reed, Taylor 11 Unattached 29.18 nwi 3  
34 Stottner, Sarah 10 St Joseph Acad 29.24 nwi 10  
35 Shavers, Demtriona 7 Griffin Trac 29.30 nwi 8  
36 Brown, Cha-Qvoria   Day. Dunbar 29.45 nwi 7  
37 Arp, Cortni 8 Unattached 29.47 nwi 8  
38 Barnes, Lydia 9 Unattached 29.58 nwi 2  
39 Robinson, Mackenzie 11 North Royalton 29.61 nwi 6  
40 Wilcoxson, Jamira 12 Twinsburg 29.66 nwi 6  
41 Keeton, CheyAnne 10 Cuyahoga Falls 29.89 nwi 7  
42 Pannell, Lauren 12 Unattached 29.90 nwi 5  
43 Calvetta, Casey 9 Solon 30.10 nwi 12  
45 Richardson, Tyra 10 Warren G Harding 30.27 nwi 6  
46 Hanicak, Lydia 9 Magnificat 30.29 nwi 10  
47 Mauzy, Adrianna 12 Unattached 30.30 nwi 9  
48 Myers, Angel 12 Wickliffe Senior 30.30 nwi 7  
49 Kormany, Hannah 11 Wadsworth Senior 30.32 nwi 7  
50 Riedthaler, Leanne 10 Wickliffe Senior 30.43 nwi 7  
51 Stanek, Danielle 9 Solon 30.58 nwi 12  
52 HARRIS, KETURAH 10 Solon 30.85 nwi 9  
53 Kavalec, Maria 9 Magnificat 31.05 nwi 8  
54 Coatoam, Bailey 9 Magnificat 31.28 nwi 8  
55 Steigerwald, Veronica 10 Cuyahoga Falls 31.39 nwi 11  
56 Lenehan, Paige 10 Magnificat 31.61 nwi 9  
57 Frank, Emma 12 Magnificat 31.61 nwi 10  
58 BONCA, VICTORIA 10 St Joseph Acad 31.94 nwi 9  
60 Tate-Lockett, Brianna 10 Buchtel 32.19 nwi 11  
61 Costanzo, Giuliana 9 Magnificat 32.39 nwi 10  
62 Weiland, Abby 11 East Canton 32.44 nwi 10  
63 Sheperd, Lauren 9 East Canton 32.46 nwi 10  
64 Phillips, Willaun 7 Griffin Trac 32.47 nwi 12  
65 Johnson, Breesha 7 Griffin Trac 33.10 nwi 11  
66 Labate, Patrizia 10 Magnificat 33.11 nwi 8  
67 Aller, Tracie 10 East Canton 33.26 nwi 9  
68 Davis, Samantha 11 Vermilion 33.77 nwi 11  
69 Suknaich, Erin 11 Wickliffe Senior 34.18 nwi 9  
70 Phillips, Whitney 7 Griffin Trac 34.34 nwi 12  
71 Ward, Kelly 10 Cuyahoga Falls 34.66 nwi 12  
72 Dobbins, Miranda 12 Cuyahoga Falls 39.23 nwi 12  
 
Womens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hale, Stephanie 12 John F Kennedy 1:01.97 1  
2 Reynolds, Colleen 10 Gibsonburg 1:02.59 2  
3 Brown, Amber 11 Unattached 1:02.79 3  
4 RICE, MORGAN 11 John F Kennedy ( 1:02.85 3  
5 Bechtel, Olivia 9 Unattached 1:02.92 1  
6 Reynolds, Kendall 10 Gibsonburg 1:03.01 2  
7 Tate-lockett, Brittany 10 Buchtel 1:03.23 2  
8 Pryatel, Meghan 12 Gilmour Academy 1:03.83 1  
9 Herman, Julie 12 Unattached 1:03.92 1  
10 Wright, Alison 11 Solon 1:04.44 2  
11 Harter, Anne 9 Magnificat 1:04.59 2  
12 CONNELLY, MADISON 12 Unattached 1:04.77 1  
13 Pacella, Avery 10 Magnificat 1:05.44 4  
14 Jones, Dayna 12 Solon 1:05.82 5  
15 Wilson, Ashion 10 Day. Dunbar 1:07.05 3  
16 Wright, Tarah 11 Unattached 1:07.53 1  
17 Hardges, Jazzmine 11 Rootstown 1:07.95 5  
18 Cossick, Rachel 9 Wadsworth Senior 1:08.26 3  
19 Dobbins, Kila 9 Solon 1:08.35 9  
20 Arp, Cortni 8 Unattached 1:08.62 5  
21 De Caris, Maria 11 Magnificat 1:08.84 4  
22 Russo, Alicia 11 Magnificat 1:09.42 5  
23 Armbruster, Emilee 12 St Joseph Acad 1:10.02 4  
24 Thayer, Shannon 9 Wadsworth Senior 1:10.39 5  
25 Mosely, Brittany 10 Buchtel 1:10.46 7  
26 Rotondo, Isabella 9 Wickliffe Senior 1:10.47 6  
27 Misencik, Jackie 12 Magnificat 1:10.54 3  
28 Kormany, Hannah 11 Wadsworth Senior 1:10.56 5  
29 Jewell, Heather 7 Unattached 1:10.78 7  
30 Whitmore, Julie 9 Magnificat 1:10.81 4  
31 McGuire, Bridget 9 St Joseph Acad 1:11.33 4  
32 Mauzy, Adrianna 12 Unattached 1:11.43 6  
33 Hepner, Paige 10 Magnificat 1:11.67 2  
34 Jones, Candi 12 Warren G Harding 1:11.98 9  
35 Pattie, Emily 10 Rootstown 1:12.06 6  
37 Morris, Rayauna 9 Warren G Harding 1:12.45 8  
38 VAZQUEZ, DANA 11 Magnificat 1:12.73 4  
39 Jenkins, Bryna 9 Warren G Harding 1:12.94 6  
40 Wilcoxson, Jamira 12 Twinsburg 1:13.26 6  
41 Dick, Maggie 12 Gilmour Academy 1:14.40 6  
42 Sheperd, Lauren 9 East Canton 1:14.60 7  
43 Coteat, Mikayla 10 Buchtel 1:15.60 8  
44 Tate-Lockett, Brianna 10 Buchtel 1:16.39 7  
45 Phillips, Willaun 7 Griffin Trac 1:18.31 8  
46 VOORHEES, HAYLIE 8 Unattached 1:19.06 7  
47 Harris, Antonia 10 Solon 1:22.54 9  
48 Lynch, Tasia 9 Warren G Harding 1:23.87 9  
49 Riggins, Sharnice 10 Solon 1:23.99 8  
50 Gaines, Latysha 10 Warren G Harding 1:26.14 3  
51 Phillips, Whitney 7 Griffin Trac 1:34.98 8  
 
Womens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Haiss, Therese 12 Solon 2:21.21 1  
2 Griffin, Emani 11 Buchtel 2:28.78 1  
3 Scavuzzo, Maria 11 Medina Senior 2:30.14 1  
4 Palmer, Ally 11 North Royalton 2:30.90 1  
5 Britton, Maddie 11 Unattached 2:30.98 1  
6 Welsh, Athena 9 St Thomas Aquina 2:32.84 1  
7 Jaskowak, Mary 11 Unattached 2:34.27 1  
8 Steve, Helen 12 St Joseph Acad 2:35.81 2  
9 Bard, Caroline 10 Twinsburg 2:37.12 1  
10 D'Agostino, Amanda 11 Twinsburg 2:39.10 2  
11 Paul, Sarah 10 Unattached 2:39.43 1  
12 NICHOL, RHEMA 12 Vermilion 2:39.58 2  
13 Whitmore, Katie 10 Magnificat 2:40.88 2  
14 FARRIS, AUDRIANNA 10 St Joseph Acad 2:43.63 2  
15 Edwards, Leah 10 Twinsburg 2:43.89 2  
16 Christel, Sarah 11 Unattached 2:43.93 1  
17 Taylor, Greta 9 Jackson (Massill 2:44.15 2  
18 Butterfield, Katie 9 St Joseph Acad 2:44.60 2  
19 Harris, Donny 11 Buchtel 2:44.96 2  
20 Caughey, Kacee 9 Unattached 2:45.06 2  
21 Stepanek, Mary 9 Magnificat 2:50.02 3  
22 CEBUL, HANNAH 12 Vermilion 2:50.54 2  
23 Kvaka, Madeline 10 Solon 2:51.39 2  
24 Dever, Grace 10 Unattached 2:51.87 2  
25 Fitzgerald, Elizabeth 10 Magnificat 2:55.64 3  
26 Seifert, Gabby 9 Solon 2:55.69 3  
27 Shevitz, Danielle 9 Solon 2:57.37 3  
28 DeBruin-Pitkin, Kaira 11 Unattached 3:03.77 3  
29 Frew, Katelyn 7 Unattached 3:05.50 3  
30 Cartellone, Megan 12 Solon 3:07.16 3  
31 Young, Julia 11 Magnificat 3:10.17 3  
32 Schmidt, Christy 9 Magnificat 3:16.23 3  
33 Borden, Maureen 10 St Joseph Acad 3:17.95 3  
34 Austin, Jameisha 11 Buchtel 3:30.90 3  
-- Haiss, Julia 11 Solon DNF 1  
-- Hanford, Ellyn 12 North Royalton DNF 1  
 
Womens Mile Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Scavuzzo, Maria 11 Medina Senior 5:20.72 1  
2 CONNELLY, MADISON 12 Unattached 5:25.42 1  
3 Markel, Halle 11 Gilmour Academy 5:26.71 1  
4 Welsh, Athena 9 St Thomas Aquina 5:32.10 1  
5 Markel, Hannah 9 Gilmour Academy 5:34.86 1  
6 Jaskowak, Mary 11 Unattached 5:36.65 1  
7 Musser, Jody 12 Jackson (Massill 5:44.29 1  
8 Bozsik, Mary 12 St Vincent-St Ma 5:44.79 1  
9 Chervenak, Catherine 10 Solon 5:58.30 1  
10 Dicks, Kristin 9 Unattached 5:59.11 2  
11 Dolohanty, Catherine 9 Gilmour Academy 6:00.49 1  
12 Deuber, Kassidy 10 Wadsworth Senior 6:00.89 2  
13 Christel, Abigail 9 Unattached 6:03.45 2  
14 Paul, Sarah 10 Unattached 6:05.92 1  
15 McGuire, Rachel 11 St Joseph Acad 6:06.65 1  
16 Dicks, Brooke 11 Unattached 6:06.97 2  
17 VOVK, ALESHA 11 St Joseph Acad 6:10.31 1  
18 Guggenheim, Haley 10 Solon 6:13.37 2  
19 Hoenigman, Liz 12 Cuyahoga Falls 6:13.78 2  
20 CEBUL, HANNAH 12 Vermilion 6:19.33 2  
21 Gunselman, Maddie 9 Wadsworth Senior 6:20.57 2  
22 Stepanek, Mary 9 Magnificat 6:20.62 2  
23 Williamson, Abby 10 Twinsburg 6:21.23 2  
24 Bauer, Madelyn 9 Cuyahoga Falls 6:21.54 3  
25 Bozsik, Jane 10 St Vincent-St Ma 6:21.56 3  
26 Heckler, Elizabeth 9 Wadsworth Senior 6:21.60 2  
27 Platek, Jane 9 Magnificat 6:24.12 2  
28 Neugebauer, Regina 9 St Vincent-St Ma 6:24.96 3  
29 Novinc, Rachel 11 Gilmour Academy 6:25.58 1  
30 Fitzgerald, Elizabeth 10 Magnificat 6:36.67 3  
31 Goodin, Monica 10 Solon 6:46.64 3  
32 Yuncker, Raegan 9 Cuyahoga Falls 6:49.25 3  
33 McColl, Hannah 10 Solon 6:50.71 3  
34 Bedell, Mara 9 Magnificat 6:51.72 2  
35 Waters, MaryBridget 12 St Joseph Acad 6:52.17 3  
36 Armstrong, Emily 12 St Joseph Acad 7:01.59 2  
37 Schmidt, Christy 9 Magnificat 7:04.41 2  
38 Schooler, Jamie 11 Solon 7:05.60 3  
39 Haikal, Marie 10 Magnificat 7:07.04 3  
40 MANNO, SAMANTHA 10 Solon 7:08.59 3  
41 Prinkey, Anna 12 Midpark 7:12.60 3  
42 Cohen, Rachel 10 Twinsburg 7:30.01 3  
43 Austin, Jameisha 11 Buchtel 8:33.39 3  
 
Womens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wise, Louiza 9 Solon 12:02.77 1  
2 Vidacs, Natalie 12 North Royalton 12:08.05 1  
3 Walker, Macey 12 Magnificat 12:16.98 1  
4 Kaminski, Stephanie 8 Unattached 12:40.29 1  
5 Curwin, Laura 12 Twinsburg 12:48.35 1  
6 Bresnahan, Jill 12 St Joseph Acad 12:59.70 1  
7 Bresnahan, Jessica 12 St Joseph Acad 13:17.97 1  
8 Gallagher, Erin 12 Magnificat 13:41.82 1  
9 Vincent, Rachel 10 East Canton 14:00.46 1  
10 Janda, Indeep 10 Solon 14:36.59 1  
11 ALDRICH, BRYANNA 10 Twinsburg 14:44.91 1  
 
Womens 60m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bracken, Jenna 12 Unattached 09.84 1  
2 King, Destiny 11 Streetsboro 09.95 1  
3 Pannell, Lauren 12 Unattached 10.13 2  
4 Harris, Kaycee 12 Tallmadge 10.25 1  
5 Schott, Emily 10 Tallmadge 10.26 1  
6 DeLorenzo, Demi 12 Tallmadge 10.27 1  
7 Gordon, Michalla 12 Wadsworth Senior 10.27 1  
8 Mosely, Brittany 10 Buchtel 10.44 2  
9 Caja, MaryKate 12 St Joseph Acad 10.44 1  
10 Jones, Candi 12 Warren G Harding 10.48 1  
11 Moore, Zoe 11 Solon 10.50 2  
12 Waibel, Nicole 12 Cuyahoga Falls 10.68 2  
13 Lustig, Kasey 11 Chagrin Falls 10.69 2  
14 Pattie, Emily 10 Rootstown 10.70 2  
15 Rossi, Annie 9 Vermilion 10.87 2  
16 Dixon, Sabreigha 10 Buchtel 10.92 2  
 
Womens 60m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Gordon, Michalla 12 Wadsworth Senior 09.69 2  
2 King, Destiny 11 Streetsboro 09.78 1  
3 Bracken, Jenna 12 Unattached 09.82 4  
4 DeLorenzo, Demi 12 Tallmadge 10.14 6  
5 Caja, MaryKate 12 St Joseph Acad 10.22 1  
6 Jones, Candi 12 Warren G Harding 10.26 1  
7 Harris, Kaycee 12 Tallmadge 10.27 1  
8 Schott, Emily 10 Tallmadge 10.29 2  
9 Pannell, Lauren 12 Unattached 10.35 4  
10 Moore, Zoe 11 Solon 10.42 5  
11 Mosely, Brittany 10 Buchtel 10.54 6  
12 Pattie, Emily 10 Rootstown 10.66 1  
13 Waibel, Nicole 12 Cuyahoga Falls 10.66 2  
14 Lustig, Kasey 11 Chagrin Falls 10.72 3  
15 Rossi, Annie 9 Vermilion 10.83 6  
16 Dixon, Sabreigha 10 Buchtel 10.89 6  
17 Zimmerman, Kayla 11 North Royalton 10.91 4  
18 Jurewicz, Laura 11 Solon 10.92 5  
19 Mocsiran, Hollie 11 Solon 10.95 4  
20 Church, Emily 12 Unattached 11.21 6  
21 Jackson, Aisha 9 Warren G Harding 11.23 1  
22 Hensel, Magie 10 Strasburg-Frankl 11.24 2  
23 Lenczewski, Loren 11 Twinsburg 11.25 2  
24 Kays, Katelin 12 Rootstown 11.29 2  
25 Schafer, Allison 12 Magnificat 11.33 1  
26 Morris, Rayauna 9 Warren G Harding 11.56 2  
27 Thompson, Emma 12 Magnificat 11.61 3  
28 McCaffery, Erin 9 Magnificat 11.80 4  
29 Roche, Bridget 10 St Joseph Acad 11.90 3  
30 Goforth, Faith 10 Rootstown 12.34 4  
31 Weiland, Abby 11 East Canton 12.39 6  
32 Castro, Natalie 10 Magnificat 12.70 3  
33 De Caris, Maria 11 Magnificat 12.75 5  
34 Nortz, Meredith 9 Magnificat 12.95 6  
35 Bloor, Alexis 10 St Joseph Acad 13.41 3  
36 Jenkins, Bryna 9 Warren G Harding 13.54 3  
37 Davis, Samantha 11 Vermilion 14.58 6  
38 Rolsen, Sydney 9 North Royalton 16.66 4  
 
Womens 4x200m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Solon 1:47.28 1  
2 Relay Team   Buchtel 1:49.06 1  
3 Relay Team   St Vincent-St Ma 1:49.82 1  
4 Relay Team   Warren G Harding 1:51.69 1  
5 Relay Team   Day. Dunbar 1:52.12 1  
6 Relay Team   Magnificat 1:53.80 2  
7 Relay Team   East Canton 1:58.40 2  
8 Relay Team   Rootstown 2:00.24 2  
9 Relay Team   Magnificat 2:00.28 2  
10 Relay Team   Wickliffe Senior 2:03.70 2  
-- Relay Team   Warren G Harding DNF 2  
 
Womens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Solon 4:11.19 1  
2 Relay Team   Buchtel 4:14.83 1  
3 Relay Team   Warren G Harding 4:26.82 1  
4 Relay Team   Magnificat 4:27.32 1  
5 Relay Team   St Joseph Acad 4:28.13 1  
6 Relay Team   Buchtel 4:35.33 2  
7 Relay Team   Warren G Harding 4:41.64 2  
8 Relay Team   Solon 4:42.24 2  
9 Relay Team   Magnificat 4:52.45 2  
 
Womens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   St Vincent-St Ma 9:55.84 1  
2 Relay Team   Solon 10:08.39 1  
3 Relay Team   Gilmour Academy 10:28.33 1  
4 Relay Team   Bay 10:30.01 1  
5 Relay Team   Jackson (Massill 10:36.22 1  
6 Relay Team   Wadsworth Senior 10:39.34 1  
7 Relay Team   North Royalton 10:48.06 1  
8 Relay Team   Magnificat 10:55.94 1  
9 Relay Team   St Vincent-St Ma 11:01.97 1  
10 Relay Team   Solon 11:37.94 1  
11 Relay Team   St Joseph Acad 11:39.19 1  
12 Relay Team   St Joseph Acad 11:41.16 1  
13 Relay Team   Magnificat 11:44.69 1  
14 Relay Team   Tallmadge 11:45.52 1  
 
Womens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Leppelmeier, Becca 12 Mccomb 42-07.00(12.98m) 1  
2 Svonavec, Edie 10 James A Garfield 37-10.00(11.53m) 1  
3 Gray, Alexis 11 Solon 37-05.00(11.40m) 1  
4 Linville, Jenae 12 Lake Center 36-10.00(11.23m) 1  
5 Ward, Rachel 11 East Canton 33-06.00(10.21m) 1  
6 Ziccardi, Maddie 11 Cuyahoga Falls 33-05.00(10.19m) 1  
7 Harmon, Antoinette 9 Buchtel 31-11.00(9.73m) 1  
8 Jaimes, Anna 12 North Royalton 31-09.00(9.68m) 1  
9 Mansperger, Mariah 11 Ashland 30-10.00(9.40m) 1  
10 Monteiro, Otilia 10 Magnificat 30-09.00(9.37m) 1  
11 Blaire, Cailen 9 Hickory 30-03.00(9.22m) 1  
12 Sonnatag, Megan 12 Wadsworth Senior 30-01.00(9.17m) 1  
13 Mangione, Maria 12 Magnificat 29-10.00(9.09m) 1  
14 Kozlov, Barb 11 Solon 29-04.00(8.94m) 1  
15 Gavin, Alyssa   Unattached 28-09.00(8.76m) 1  
16 Myers, Beth 12 Magnificat 28-05.00(8.66m) 1  
17 Herten, Hope 12 Gilmour Academy 28-04.00(8.64m) 1  
18 Rave, Nicole 11 St Joseph Acad 28-00.00(8.53m) 1  
19 Warmenhoven, Marisa 11 Tallmadge 27-09.00(8.46m) 1  
20 Goforth, Faith 10 Rootstown 27-08.00(8.43m) 1  
21 Smith, Kenyatta 10 Buchtel 27-07.00(8.41m) 1  
22 Morris, Lily 9 James A Garfield 27-03.00(8.31m) 1  
23 Breehl, Peyton 10 Cuyahoga Falls 26-11.00(8.20m) 1  
24 Mcneil, Courtney 10 Buchtel 26-08.00(8.13m) 1  
25 McAfee, Molly 10 St Joseph Acad 24-09.00(7.54m) 1  
26 Sandrich, Carly 12 Wadsworth Senior 24-03.00(7.39m) 1  
27 Dick, Maggie 12 Gilmour Academy 22-04.00(6.81m) 1  
28 Abbas, Nimati 11 St Joseph Acad 21-07.00(6.58m) 1  
30 Knutty, Kelsy 12 Tallmadge 21-02.00(6.45m) 1  
31 Attallah, Qammar 10 St Joseph Acad 20-11.00(6.38m) 1  
32 Turnbull, Hope 10 Cuyahoga Falls 20-05.00(6.22m) 1  
33 Frank, Allie 9 Cuyahoga Falls 19-09.00(6.02m) 1  
35 Sumser, Keegan 11 St Joseph Acad 13-09.00(4.19m) 1  
 
Womens Weight Throw Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 King, Erica 12 Cuyahoga Falls 51-09.00(15.77m) 1  
2 Leppelmeier, Becca 12 Mccomb 49-01.00(14.96m) 1  
3 Mansperger, Mariah 11 Ashland 46-04.00(14.12m) 1  
4 Linville, Jenae 12 Lake Center 43-07.00(13.28m) 1  
5 Blaire, Cailen 9 Hickory 40-05.00(12.32m) 1  
6 Rave, Nicole 11 St Joseph Acad 29-10.00(9.09m) 1  
7 Ziccardi, Maddie 11 Cuyahoga Falls 29-04.00(8.94m) 1  
8 Breehl, Peyton 10 Cuyahoga Falls 27-11.00(8.51m) 1  
9 Attallah, Qammar 10 St Joseph Acad 22-08.00(6.91m) 1  
 
Womens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Svoboda, Leah 11 Medina Senior 5-02.00(1.57m) 1  
2 Obi, Elizabeth 11 Solon 5-01.00(1.55m) 1  
3 Pannell, Lauren 12 Unattached 5-00.00(1.52m) 1  
4 Forbes, Kylie 10 Unattached 5-00.00(1.52m) 1  
5 Zehner, Lexi 10 Tallmadge 4-08.00(1.42m) 1  
5 Uhl, Katherine 12 Solon 4-08.00(1.42m) 1  
5 Roche, Bridget 10 St Joseph Acad 4-08.00(1.42m) 1  
5 VOVK, ALESHA 11 St Joseph Acad 4-08.00(1.42m) 1  
5 Schafer, Allison 12 Magnificat 4-08.00(1.42m) 1  
10 Vehar, Megan 10 Chagrin Falls 4-04.00(1.32m) 1  
10 Labate, Patrizia 10 Magnificat 4-04.00(1.32m) 1  
12 Keller, Emily 9 Unattached 4-02.00(1.27m) 1  
12 Thompson, Emma 12 Magnificat 4-02.00(1.27m) 1  
 
Womens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Ockunzzi, Natalie 12 Solon 16-02.00(4.93m) nwi 1  
2 Runkle, Leah 11 Wadsworth Senior 15-09.50(4.81m) nwi 1  
3 King, Destiny 11 Streetsboro 15-06.00(4.72m) nwi 1  
4 Fairchild, Madison 11 Tallmadge 15-04.00(4.67m) nwi 1  
5 Misencik, Jackie 12 Magnificat 15-01.50(4.61m) nwi 1  
6 Bowens, Jayla 10 Buchtel 14-10.00(4.52m) nwi 1  
7 Vala, Jillian 9 Magnificat 14-05.00(4.39m) nwi 1  
8 Labate, Patrizia 10 Magnificat 14-02.00(4.32m) nwi 1  
9 Bennett, Sadie 9 Tallmadge 13-11.00(4.24m) nwi 1  
10 Reed, Taylor 11 Unattached 13-08.00(4.17m) nwi 1  
11 McCaffery, Erin 9 Magnificat 13-05.00(4.09m) nwi 1  
12 Riedthaler, Leanne 10 Wickliffe Senior 13-04.00(4.06m) nwi 1  
13 VAZQUEZ, DANA 11 Magnificat 12-11.00(3.94m) nwi 1  
14 Gonzales, Courtney 11 Tallmadge 9-08.50(2.96m) nwi 1  
-- Schafer, Allison 12 Magnificat FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Obi, Elizabeth 11 Solon 35-04.00(10.77m) nwi 1  
2 Bracken, Jenna 12 Unattached 33-05.00(10.19m) nwi 1  
3 Ockunzzi, Natalie 12 Solon 33-03.00(10.13m) nwi 1  
4 Misencik, Jackie 12 Magnificat 30-10.00(9.40m) nwi 1  
5 Labate, Patrizia 10 Magnificat 30-05.75(9.29m) nwi 1  
6 Haney, Isabelle 12 Magnificat 30-00.25(9.15m) nwi 1  
7 Schafer, Allison 12 Magnificat 29-00.00(8.84m) nwi 1  
8 VOVK, ALESHA 11 St Joseph Acad 28-11.50(8.83m) nwi 1  
9 Uhl, Katherine 12 Solon 28-06.25(8.69m) nwi 1  
 
Womens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Rozsa, Nicole 11 Cuyahoga Falls 11-06.50(3.52m) 1  
2 Waibel, Nicole 12 Cuyahoga Falls 11-00.75(3.37m) 1  
3 Saba, Hannah 12 Notre Dame Acade 10-00.75(3.07m) 1  
4 Victoroff, Claudia 12 Solon 9-07.00(2.92m) 1  
5 Myers, Angel 12 Wickliffe Senior 9-07.00(2.92m) 1  
6 Hawkins, Jade 11 Unattached 9-01.00(2.77m) 1  
7 Roth, Sydney 11 Solon 9-01.00(2.77m) 1  
8 Gillespie, Emily 12 Woodridge 9-01.00(2.77m) 1  
10 White, Jessica 12 Wadsworth Senior 8-07.00(2.62m) 1  
9 Ryan, Mariah 12 Unattached 8-07.00(2.62m) 1  
11 McGuire, Bridget 9 St Joseph Acad 7-11.25(2.42m) 1  
12 FARRIS, AUDRIANNA 10 St Joseph Acad 7-03.25(2.22m) 1  
13 Faetanini, Gia 11 St Vincent-St Ma 6-07.50(2.02m) 1  
13 Bloor, Alexis 10 St Joseph Acad 6-07.50(2.02m) 1  
15 Lenehan, Paige 10 Magnificat 6-07.50(2.02m) 1  
16 Curtin, Ally 10 St Joseph Acad 5-11.50(1.82m) 1  
17 BONCA, VICTORIA 10 St Joseph Acad 5-11.50(1.82m) 1  
-- Weiland, Abby 11 East Canton NH(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude

 


 
 
Post as: 
History for Kent State High School Invitational 2
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2014 1   1    
2013 1   1    
2012 1   1    
2011 1   1