Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2011 Feb 25th

YearResultsVideoNewsPhotos 
20141 1 
*2011122 1 33 
 

Media for 2011

Videos (22)
View
+
Photos (33)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Invited groups

 

2011

Highlander Invite - Lake Highland Prep


FAT will be used at the meet.

Entries are due no later than February 22, 2011.

Each school will be required to bring one volunteer officials to work the meet, just in case we need some help.


Highlander Invitational
Friday, February 25, 2011 Lake Highland Preparatory School Orlando, Florida


Boys and Girls


Meet will consit of the following teams TBD


Bishop Moore

Seminole

Astronaut

First Academy

Geneva School

Hagerty

Lake Highland Prep

Wiregrass Ranch

Harmony

Winter Park

Archbishop McCarthy

Winter Springs

South Sumter

More TBD


1/4 “ inch and less needle spikes only Three entries per event. One relay team per school relay event.


Starting heights
Boys Pole Vault 8’-6”

Girls Pole Vault 7’-0”

Boys High Jump 5’-0”

Girls High Jump 4’-0”


Time Schedule


NOTE: PLEASE DO NOT ARRIVE BEFORE 3:40 P.M. DUE TO SCHOOL TRAFFIC ON CAMPUS


Lake Highland Preparatory School

ATTN: Coach Marcus Odell

Office phone: 407-206-1900 ext. 1220 Cell phone: 407-923-2388 modell@lhps.org

4:00 pm  Coaches Meeting

4:15 pm  Field Events

Boys and Girls Long Jump (Triple Jump to follow)
Girls High Jump (Boys to follow)
Boys Discus (Girls to follow)
Girls Shot Put (Boys to follow)
Girls Pole Vault (Boys to follow)

4:30 pm 

4x800 relay
Consolation 1600m run unlimited entries

5:45 pm   Running Finals (Heats against time)

100m/110m High Hurdles
100m Dash
1600m Run
4x100 m Relay
400 m Dash
300m Intermediate Hurdles
800m Run
200m Dash
3200m Run
4x400m Relay

 

2011 Results - Highlander Invite - Lake Highland Prep

Published by
DrBob   on Feb 26 2011, 03:22 PM
Highlander Invite - Lake Highland Prep - Feb 25, 2011
Lake Highland Prep Track, 901 N. Highland Avenue, Orlando, FL, US, 32803
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 100h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Team Scores
 
Mens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Taylor, D`shea   Winter Park 11.22 -0.9 1  
2 Jones, Hayden   Lake Highland Pr 11.28 -0.6 2  
3 Hollie, Ladale   Winter Springs 11.31 -0.9 1  
4 Williams, Stephen   Astronaut 11.33 -0.6 2  
5 Fray, Tyjuan   Trinity Catholic 11.34 -0.9 1  
6 Jones, Greg   Trinity Catholic 11.42 -0.9 1  
7 Morgan, James   Winter Park 11.46 -0.9 1  
8 Nunez, Jamel   Wiregrass Ranch 11.51 -0.6 2  
9 Brown-Dukes, Brandon   Winter Park 11.57 -0.9 1  
10 Hylton, Lloyd   First Academy 11.66 -0.5 3  
11 Dickinson, Kyle   Bishop Moore 11.73 -0.5 3  
12 Mordecai, Adam   Seminole 11.76 -0.9 1  
13 Jackson, Antonio   Seminole 11.82 -0.5 3  
14 Cooper, Jered   Hagerty 11.84 -0.6 2  
15 Acevado, Christian   Harmony 11.90 -0.5 3  
15 Young, Christian   Hagerty 11.90 -0.5 3  
17 Cash, Brandon   Oviedo 11.91 -0.6 2  
17 Acree, Tyler   First Academy 11.91 -1.0 4  
19 Bryant, Serderius   Seminole 11.92 -0.6 2  
20 Wallace, Otis   Wiregrass Ranch 11.93 -1.0 4  
21 Eveillard, Jamal   Cocoa Beach 11.97 -0.6 2  
22 shuster, Edward   Winter Springs 12.08 -1.0 6  
23 Mathis, MJ   First Academy 12.12 -1.0 4  
24 Darby, Matt   Winter Springs 12.17 -0.4 5  
25 Goode, Tim   Oviedo 12.19 -0.4 5  
26 Gompers, Greg   Cocoa Beach 12.27 -0.5 3  
27 Zeiters, Michael   Holy Trinity (Me 12.28 -0.4 5  
28 Duckett, Devin   Wiregrass Ranch 12.31 -1.0 4  
29 Walker, Trey   South Sumter 12.34 -0.4 5  
30 Jacobs, Jontavius   Harmony 12.36 -1.0 4  
31 Seddon, Ian   Geneva 12.39 -1.0 4  
32 DuBose, Willie   Hagerty 12.41 -0.6 2  
33 Jessmer, Devyn   South Sumter 12.49 -1.0 6  
34 Hooks, Anthony   Geneva 12.51 -0.4 5  
35 Bilyk, Justin   Bishop Moore 12.54 -0.4 5  
36 Saballos, Edward   Harmony 12.63 -0.4 5  
37 Roden, Dan   Archbishop McCar 12.72 -1.0 4  
38 Mitchell, Ronte   South Sumter 12.75 -1.0 6  
39 Griffin, Antoine   Cocoa Beach 12.87 -1.0 4  
40 Noel, Jasmin   Geneva 13.17 -0.4 5  
41 Harb, Antony   Bishop Moore 13.35 -1.0 6  
42 Lynch, Michael   Holy Trinity (Me 13.55 -1.0 6  
 
Mens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Williams, Stephen   Astronaut 22.30 -0.8 1  
2 Jones, Hayden   Lake Highland Pr 22.35 -0.2 2  
3 Fray, Tyjuan   Trinity Catholic 22.58 -0.8 1  
4 Nunez, Jamel   Wiregrass Ranch 22.60 -0.2 2  
5 Anderson, Trey   Bishop Moore 22.80 -0.6 6  
6 Rause, Diandre   Winter Park 22.90 -0.8 1  
7 Hylton, Lloyd   First Academy 23.00 -0.6 3  
8 Barton, Taylor   Lake Highland Pr 23.14 -0.2 2  
9 Brown-Dukes, Brandon   Winter Park 23.20 -0.8 1  
10 Morgan, James   Winter Park 23.30 -0.8 1  
11 Kliner, Colin   Winter Springs 23.40 -0.6 3  
12 Dickinson, Kyle   Bishop Moore 23.49 -0.6 3  
13 Young, Christian   Hagerty 23.50 -0.6 3  
14 Jackson, Antonio   Seminole 23.60 -0.2 2  
15 Cooper, Jered   Hagerty 23.80 -0.6 3  
16 Thomas, Darius   Seminole 23.90 -0.2 2  
17 Riemel, Jared   Bishop Moore 24.10 -0.2 2  
17 Gompers, Greg   Cocoa Beach 24.10 -0.6 3  
17 Jones, Greg   Trinity Catholic 24.10 -0.8 1  
20 Davis, Jalil   Oviedo 24.18 -0.6 6  
21 Rando, Josh   Astronaut 24.30 -0.6 6  
22 Darby, Matt   Winter Springs 24.50 -0.1 5  
23 Romeus, Sam   Harmony 24.71 -0.6 6  
24 Duckett, Devin   Wiregrass Ranch 24.80 -0.3 4  
24 Garcia, Daniel   Archbishop McCar 24.80 -0.3 4  
26 Walker, Trey   South Sumter 24.88 -0.1 5  
27 Seddon, Ian   Geneva 25.02 -0.1 5  
28 Jacobs, Jontavius   Harmony 25.06 -0.3 4  
29 Mitchell, Ronte   South Sumter 25.33 -0.1 5  
29 Yonkers, Mikey   Cocoa Beach 25.33 -0.1 5  
31 Hooks, Anthony   Geneva 25.45 -0.1 5  
32 Lovegrove, Aubree   Astronaut 25.69 -0.1 5  
33 Cacciatore, Michael   Holy Trinity (Me 25.77 -0.3 4  
34 Hamer, Nick   Holy Trinity (Me 25.80 -0.3 4  
35 Nail, Jake   Holy Trinity (Me 27.30 -0.6 6  
36 Robinsm, Marcus   Oviedo 27.40 -0.3 4  
37 Noel, Elijah   Geneva 29.10 -0.1 5  
-- Blackman, Donavan   Wiregrass Ranch DQ -0.3 4  
 
Mens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Williams, Stephen   Astronaut 49.75 1  
2 Vera, Davey   South Sumter 49.82 1  
3 Slay, Brylon   Winter Park 50.72 1  
4 Evans, Marcus   Winter Park 51.91 1  
5 Thomas, Darius   Seminole 52.66 1  
6 Donaldson, Phillip   Winter Springs 53.11 2  
7 Jackson, Antonio   Seminole 53.20 2  
8 Portela, Nicolas   Archbishop McCar 53.30 2  
9 Murphy, Javier   Archbishop McCar 53.70 2  
10 Hansen, Kevin   Hagerty 54.00 2  
11 Barton, Taylor   Lake Highland Pr 54.42 1  
12 Bordelon, Dylan   Wiregrass Ranch 54.63 1  
13 Gaydos, Will   Hagerty 54.84 3  
14 Nedderstrom, Michael   Holy Trinity (Me 55.04 2  
15 Furgeson, Max   Winter Springs 55.18 3  
16 Burns, Victor   Seminole 55.74 3  
17 Duckett, Devin   Wiregrass Ranch 56.13 3  
18 Toth-Allen, Cody   Harmony 56.14 5  
19 Papenheim, Ian   South Sumter 56.44 4  
20 King, JJ   Cocoa Beach 56.67 5  
21 Alfredson, Trevor   Bishop Moore 57.18 2  
22 Garcia, Daniel   Archbishop McCar 57.32 2  
23 Pertrecci, George   Bishop Moore 57.71 4  
24 Gonzalez, Andrew   South Sumter 57.93 3  
25 Bilyk, Justin   Bishop Moore 58.02 4  
26 Reyenga, John   Hagerty 58.03 3  
27 Scheer, Nathan   First Academy 58.49 5  
28 Kofkin, Hastings   Cocoa Beach 58.52 5  
29 Rando, Josh   Astronaut 59.77 4  
30 Vasquez, Diego   Harmony 1:00.34 6  
31 Jiang, Junzhe   Oviedo 1:00.47 4  
32 Wissel, Jacob   Trinity Catholic 1:00.80 5  
33 Langhauser, Victor   Oviedo 1:00.89 4  
34 Dickerson, Drake   Oviedo 1:01.73 4  
35 Kaleniak, Eugene   Geneva 1:02.26 3  
35 Thomas, Darius   Cocoa Beach 1:02.26 4  
37 Kearney, Seth   First Academy 1:02.64 6  
38 Pederson, Gabe   Geneva 1:06.65 6  
39 Brodrecht, Eli   Geneva 1:06.87 6  
40 Campanini, Luca   Holy Trinity (Me 1:11.41 6  
 
Mens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Anguish, William   Winter Park 1:59.91 1  
2 Licari, Peter   Hagerty 2:01.30 1  
3 fetter, brandon   Oviedo 2:02.38 1  
4 Marinelli, Daniel   Winter Springs 2:03.27 1  
5 Orfanedes, Nathan   Archbishop McCar 2:03.72 1  
6 Schanze, Justin   Oviedo 2:03.97 1  
7 Reilly, Josh   Wiregrass Ranch 2:03.99 1  
8 Lindsey, John   Winter Park 2:05.82 1  
9 Kutz, Ben   Hagerty 2:06.01 1  
10 Papa, Nick   Lake Highland Pr 2:06.92 1  
11 Fattore, Brandon   Winter Park 2:07.78 1  
12 Wertsching, Keith   Bishop Moore 2:07.80 1  
13 Hardiman, Jacob   Winter Springs 2:07.86 1  
14 Selzer, Logan   Wiregrass Ranch 2:08.43 1  
15 Henning, Matt   Harmony 2:08.48 1  
16 Gargiulo, Matt   Hagerty 2:08.97 1  
17 Thompson, James   Astronaut 2:10.08 1  
18 Welch, Daniel   Holy Trinity (Me 2:10.52 1  
19 Bridges, Tyler   Astronaut 2:10.67 1  
20 Cassette, Ian   Wiregrass Ranch 2:11.44 1  
21 Nash, Thomas   First Academy 2:12.75 1  
22 Jordan, Joshua   First Academy 2:12.80 1  
23 Taylor, Dillon   Cocoa Beach 2:14.12 1  
24 Marsh, Josh   First Academy 2:14.19 1  
25 Clark, Ian   Cocoa Beach 2:14.27 1  
26 Sanchez, Chris   Archbishop McCar 2:14.58 1  
27 Thomason, James   Trinity Catholic 2:16.84 1  
28 Wesley, Cornelius   Winter Springs 2:17.34 1  
29 Wilson, Mitchell   Trinity Catholic 2:18.94 1  
30 McGill, Thomas   Seminole 2:20.06 1  
31 Cooke, Adam   Holy Trinity (Me 2:20.55 1  
32 White, Brenton   South Sumter 2:20.91 1  
33 Hoffman, Parker   Oviedo 2:21.98 1  
34 Williams, Jesse   South Sumter 2:22.04 1  
35 Schuman, Max   Seminole 2:22.20 1  
36 Guldin, Kyle   Bishop Moore 2:22.79 1  
37 Belcher, Landon   Geneva 2:23.43 1  
38 Reynolds, Lucas   South Sumter 2:24.37 1  
39 Davis, Isak   Geneva 2:24.69 1  
40 Huff, Chris   Harmony 2:25.59 1  
41 Holst, Brandon   Cocoa Beach 2:25.65 1  
42 Martinez, Eric   Lake Highland Pr 2:28.40 1  
43 Hamby, Brandon   Holy Trinity (Me 2:30.89 1  
44 Ulloa, Steven   Trinity Catholic 2:31.55 1  
45 Davis, Asher   Geneva 2:34.00 1  
46 Davis, Jude   Harmony 2:34.87 1  
 
Mens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Posada, Nick   Winter Park 4:27.78 1  
2 Hoffman, Alex   Holy Trinity (Me 4:33.34 1  
3 Papa, Nick   Lake Highland Pr 4:34.33 1  
4 Selzer, Logan   Wiregrass Ranch 4:35.21 1  
5 Dekrey, Nathan   Winter Springs 4:35.87 1  
6 Amato, Jake   Archbishop McCar 4:37.86 1  
7 Reilly, Josh   Wiregrass Ranch 4:40.53 1  
8 Brown, Alex   Holy Trinity (Me 4:40.76 1  
9 Binder, Evan   Hagerty 4:42.93 1  
10 Mattera, Tyler   Wiregrass Ranch 4:44.58 1  
11 Enot, Joshua   Hagerty 4:45.71 1  
12 Shaver, Zachary   Astronaut 4:47.09 1  
13 Menning, Hunter   Hagerty 4:52.65 1  
14 Garbett, Brandon   Bishop Moore 4:53.77 1  
15 Marsh, Josh   First Academy 4:54.35 1  
16 Sperando, Colman   Holy Trinity (Me 4:54.38 1  
17 Denson, Drew   Astronaut 4:57.23 1  
18 Fattore, Brandon   Winter Park 4:57.31 1  
19 Kelly, Connor   Archbishop McCar 5:00.59 1  
20 Sanchez, Chris   Archbishop McCar 5:00.60 1  
21 Jones, Jason   Cocoa Beach 5:02.43 1  
22 Kucera, Frankie   Bishop Moore 5:03.25 1  
23 Bridges, Travis   Astronaut 5:04.34 1  
24 McGill, Thomas   Seminole 5:06.79 1  
25 Nance, James   Oviedo 5:06.97 1  
26 Germ, Chris   Oviedo 5:10.28 1  
27 Katsov, Justin   Oviedo 5:13.88 1  
28 Martinez, Eric   Lake Highland Pr 5:18.62 1  
29 Belcher, Landon   Geneva 5:18.65 1  
30 Joe, Flanagan   Harmony 5:19.07 1  
31 Davis, Isak   Geneva 5:20.16 1  
32 wilheim, taylor   Harmony 5:22.14 1  
33 Sweeney, Freddy   Bishop Moore 5:23.35 1  
34 Moser, Isaiah   Harmony 5:25.01 1  
35 Pederson, Luke   Geneva 5:44.46 1  
36 Hutto, Matthew   South Sumter 5:58.57 1  
37 Beckelheimer, Justin   South Sumter 5:59.86 1  
38 Henderson, Tyler   South Sumter 6:05.65 1  
 
Mens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kilgore, David   Holy Trinity (Me 9:34.49 1  
2 Pulsifer, Ryan   Wiregrass Ranch 10:01.26 1  
3 Streich, Matthew   Winter Springs 10:02.96 1  
4 Henning, Matt   Harmony 10:08.13 1  
5 Binder, Evan   Hagerty 10:09.31 1  
6 Oliver, Cole   Holy Trinity (Me 10:09.97 1  
7 Castagnaro, Joey   Holy Trinity (Me 10:13.18 1  
8 Hippely, Sam   Wiregrass Ranch 10:17.99 1  
9 Butler, Jeremy   Astronaut 10:18.96 1  
10 Bireda, Ermis   Wiregrass Ranch 10:19.97 1  
11 Kelly, Connor   Archbishop McCar 10:21.41 1  
12 Sayyeau, Cory   Cocoa Beach 10:30.73 1  
13 Lomago, Brendan   Hagerty 10:34.11 1  
14 O`neill, Anthony   Faith Christian 10:38.60 1  
15 Garbett, Brandon   Bishop Moore 10:43.40 1  
16 Jordan, Jacob   First Academy 11:02.33 1  
17 Townes, Andrew   Winter Park 11:02.45 1  
18 Langgle, Jacob   Astronaut 11:04.76 1  
19 Kucera, Frankie   Bishop Moore 11:08.40 1  
20 Jacovitz, Noah   Cocoa Beach 11:16.37 1  
21 Bogdon, John   Winter Park 11:20.52 1  
22 Pfeifle, Adam   Oviedo 11:21.40 1  
23 Roberts, Ben   Geneva 11:24.24 1  
24 Nance, James   Oviedo 11:28.73 1  
25 Hammontree, Kaileb   Hagerty 11:30.02 1  
26 Evers, Chase   Bishop Moore 11:30.78 1  
27 Garrett, Wesley   Astronaut 11:51.40 1  
28 Blanton, Logan   Harmony 12:01.61 1  
29 Slogar, Stephen   Oviedo 12:32.18 1  
30 Fischer, Nils   South Sumter 12:55.47 1  
31 Pinel, Zach   First Academy 13:03.67 1  
32 Jacob, Gilbert   Harmony 13:28.98 1  
 
Mens 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Neal, Keanu   South Sumter 15.30 1  
2 Lee, Tyler   Cocoa Beach 15.33 1  
3 Neal, Terrance   South Sumter 15.94 1  
4 Graham, CJ   Astronaut 16.17 1  
5 Hernandez, Brandon   Seminole 16.64 1  
6 Selimos, Ryan   Archbishop McCar 16.73 1  
7 Foshee, Daniel   Harmony 16.84 2  
8 Houston, Dwayne   Wiregrass Ranch 17.23 1  
9 Amerson, Xavier   Winter Park 17.59 2  
10 Peay, Wilbert   Oviedo 17.76 4  
11 Alexander, John   Seminole 18.02 2  
12 Forgham-Thrift, Spencer   Winter Park 18.03 2  
13 Sanders, Jonathan   Wiregrass Ranch 18.08 1  
14 Fieldson, Patrick   Holy Trinity (Me 18.13 3  
15 Law, Tyler   Lake Highland Pr 18.30 5  
16 Schneble, Derek   Astronaut 18.53 3  
17 Davis, Willie   Astronaut 18.65 2  
18 Plante, Colton   First Academy 18.79 3  
19 Teurlings, Tyler   Cocoa Beach 19.01 2  
20 Duncan, John   Seminole 19.03 2  
21 Shaw, Delroy   Winter Park 19.19 3  
22 Toth-Allen, Cody   Harmony 19.31 4  
23 Tejaua, Alex   Oviedo 19.41 3  
24 Anderson, Graham   Oviedo 19.71 3  
25 Robinson, Ben   Holy Trinity (Me 19.72 4  
26 George, Jariss   Hagerty 19.82 3  
27 Barreras, Robert   Archbishop McCar 19.89 4  
28 Sims, Steven   Cocoa Beach 20.29 4  
29 Grguric, Connor   Bishop Moore 20.73 2  
30 Mixner, Jack   First Academy 20.74 5  
31 Jones, Preston   Harmony 20.78 4  
32 Brown, Sheldon   Bishop Moore 21.65 3  
33 Fieldson, Brian   Holy Trinity (Me 22.31 5  
 
Mens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Graham, CJ   Astronaut 40.79 1  
2 Neal, Terrance   South Sumter 41.83 1  
3 Neal, Keanu   South Sumter 42.07 2  
4 Schneble, Derek   Astronaut 42.11 2  
5 Lee, Tyler   Cocoa Beach 42.40 2  
6 Foshee, Daniel   Harmony 43.34 4  
7 Johnson, Larenz   Wiregrass Ranch 43.59 1  
8 Sanders, Jonathan   Wiregrass Ranch 43.71 1  
9 Michalak, Jack   Winter Park 43.91 2  
10 Anglada, Jon   Wiregrass Ranch 44.24 2  
11 Law, Tyler   Lake Highland Pr 44.41 3  
12 Burgman, Marquis   Holy Trinity (Me 44.64 1  
13 Teurlings, Tyler   Cocoa Beach 44.72 4  
14 Soto, Emmanuel   Archbishop McCar 44.82 2  
15 Forgham-Thrift, Spencer   Winter Park 44.85 3  
16 George, Jariss   Hagerty 45.00 1  
17 Plante, Colton   First Academy 45.02 4  
18 Selimos, Ryan   Archbishop McCar 45.22 1  
19 Fieldson, Patrick   Holy Trinity (Me 45.23 4  
20 Peay, Wilbert   Oviedo 45.84 3  
21 Shaw, Delroy   Winter Park 46.50 3  
22 Davis, Willie   Astronaut 48.00 2  
23 Cherry, Mike   Bishop Moore 48.25 4  
24 Brown, Sheldon   Bishop Moore 49.18 5  
25 Jones, Preston   Harmony 49.72 5  
26 Dannenberg, Felix   Lake Highland Pr 49.94 5  
27 Barreras, Robert   Archbishop McCar 50.21 2  
28 Anderson, Graham   Oviedo 50.50 3  
29 Patel, Akash   Lake Highland Pr 51.29 5  
30 Sims, Steven   Cocoa Beach 51.54 4  
31 Garcia, Antonio   Bishop Moore 51.57 5  
32 Mixner, Jack   First Academy 51.92 5  
33 Anderson, Thomas   Oviedo 51.95 3  
34 Black, Patrick   Holy Trinity (Me 55.77 5  
35 Agar, Miles   First Academy 57.46 5  
 
Mens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Winter Park 42.63 1  
2 Relay Team   Seminole 43.83 1  
3 Relay Team   First Academy 44.75 1  
4 Relay Team   Hagerty 44.94 1  
5 Relay Team   Bishop Moore 45.23 2  
6 Relay Team   Wiregrass Ranch 45.66 2  
7 Relay Team   Harmony 46.72 2  
8 Relay Team   Cocoa Beach 46.94 1  
-- Relay Team   Oviedo DNF 2  
 
Mens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Winter Springs 3:32.87 2  
2 Relay Team   South Sumter 3:35.36 2  
3 Relay Team   Winter Park 3:35.77 2  
4 Relay Team   Trinity Catholic 3:37.83 2  
5 Relay Team   Archbishop McCar 3:38.22 1  
6 Relay Team   Oviedo 3:38.98 2  
7 Relay Team   Hagerty 3:41.37 1  
8 Relay Team   Bishop Moore 3:42.33 2  
9 Relay Team   Wiregrass Ranch 3:45.84 2  
10 Relay Team   Holy Trinity (Me 3:46.91 2  
11 Relay Team   First Academy 3:50.65 1  
12 Relay Team   Cocoa Beach 3:52.61 1  
 
Mens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Winter Park 8:05.25 1  
2 Relay Team   Winter Springs 8:10.22 1  
3 Relay Team   Hagerty 8:18.13 1  
4 Relay Team   Wiregrass Ranch 8:41.34 1  
5 Relay Team   Astronaut 8:54.34 1  
6 Relay Team   Oviedo 8:57.83 1  
7 Relay Team   Bishop Moore 8:59.82 1  
8 Relay Team   Harmony 9:00.35 1  
9 Relay Team   First Academy 9:02.23 1  
10 Relay Team   Cocoa Beach 9:05.08 1  
11 Relay Team   South Sumter 9:32.97 1  
12 Relay Team   Geneva 9:37.53 1  
 
Mens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gates, Jeremiah   Trinity Catholic 45-11.50(14.01m) 1  
2 Johnson, Julian   Lake Highland Pr 45-11.25(14.00m) 1  
3 sherrod, carsten   Harmony 42-07.75(13.00m) 1  
4 Glenn, Frankie   Astronaut 42-02.75(12.87m) 1  
5 Johnson, Lucien   Bishop Moore 41-09.50(12.74m) 1  
6 Zuloaga, Chris   Archbishop McCar 41-02.00(12.55m) 1  
7 Manecki, Travis   Wiregrass Ranch 39-10.00(12.14m) 1  
8 Sunter, Ben   Holy Trinity (Me 39-09.00(12.12m) 1  
9 Grauer, Jordan   Lake Highland Pr 39-05.75(12.03m) 1  
10 Williston, Darien   South Sumter 38-09.50(11.82m) 1  
11 Parker, Jeff   Archbishop McCar 38-04.50(11.70m) 1  
12 Haywood, Zach   Hagerty 37-11.25(11.56m) 1  
13 Lewis, Shaquile   Astronaut 37-10.75(11.55m) 1  
14 Jackson, Antonio   Seminole 37-06.75(11.45m) 1  
15 Yonkers, Mikey   Cocoa Beach 37-02.75(11.35m) 1  
16 Collins, Dylon   Holy Trinity (Me 36-10.50(11.24m) 1  
17 Smith, Kyle   Oviedo 36-10.25(11.23m) 1  
18 Cameli, Jared   Wiregrass Ranch 36-08.00(11.18m) 1  
19 skalarek, brandon   Harmony 36-06.75(11.14m) 1  
20 Fromang, Blake   Lake Highland Pr 36-00.50(10.99m) 1  
21 Corey, Tim   Seminole 35-09.00(10.90m) 1  
22 Wiley, Carlos   Hagerty 35-04.75(10.79m) 1  
23 Wilks, Brandon   Oviedo 35-03.50(10.76m) 1  
24 Baker, Mark   Winter Springs 35-03.00(10.74m) 1  
25 Sheehan, Tim   Hagerty 35-01.00(10.69m) 1  
26 Burnside, Marc   Winter Park 33-10.50(10.33m) 1  
27 Smith, Dominique   First Academy 33-05.75(10.20m) 1  
28 Moody, Mathew   Winter Park 33-03.25(10.14m) 1  
29 Roemer, Brandon   Winter Springs 32-08.00(9.96m) 1  
30 Guadelupe, Brandon   Wiregrass Ranch 32-06.00(9.91m) 1  
31 Wickas, Tyler   Cocoa Beach 32-02.75(9.82m) 1  
32 McCall, Wyatt   South Sumter 32-02.25(9.81m) 1  
33 Jones, Tevin   South Sumter 32-00.50(9.77m) 1  
34 Martuch, Alan   Holy Trinity (Me 31-09.75(9.70m) 1  
35 Digulla, Josh   Cocoa Beach 31-00.75(9.47m) 1  
36 Lacey, Nikolaus   Winter Springs 31-00.50(9.46m) 1  
37 Pressley, Alphonso   First Academy 29-04.75(8.96m) 1  
38 Bilyk, Justin   Bishop Moore 29-02.75(8.91m) 1  
39 Meloon, Gary   First Academy 28-09.00(8.76m) 1  
40 Charles, Djory   Bishop Moore 25-09.75(7.87m) 1  
 
Mens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Glenn, Frankie   Astronaut 130-02(39.67m) 1  
2 Gates, Jeremiah   Trinity Catholic 128-03(39.09m) 1  
3 Williston, Darien   South Sumter 124-05(37.92m) 1  
4 Brown, Tyrone   Lake Highland Pr 110-02(33.58m) 1  
5 Wickas, Tyler   Cocoa Beach 107-08.50(32.83m) 1  
6 Cameli, Jared   Wiregrass Ranch 107-02.50(32.68m) 1  
7 Payne, Jared   Harmony 106-03(32.39m) 1  
8 Bendfeldt, AJ   Archbishop McCar 103-09(31.62m) 1  
9 Guadelupe, Brandon   Wiregrass Ranch 103-04(31.50m) 1  
10 Baker, Mark   Winter Springs 101-10(31.04m) 1  
11 Haywood, Zach   Hagerty 98-05(30.00m) 1  
12 Torres, Terry   Astronaut 97-02(29.62m) 1  
13 Johnson, Lucien   Bishop Moore 97-00(29.57m) 1  
14 Gutman, bryan   Harmony 95-08.50(29.17m) 1  
15 Digulla, Josh   Cocoa Beach 95-00.50(28.97m) 1  
16 Sunter, Ben   Holy Trinity (Me 93-07.50(28.54m) 1  
17 Minear, Brandon   Hagerty 93-00.50(28.36m) 1  
18 McCall, Wyatt   South Sumter 92-01(28.07m) 1  
19 Bulger, Jacob   Trinity Catholic 90-03(27.51m) 1  
20 Corey, Tim   Seminole 89-03(27.20m) 1  
21 Nault, Lawerence   Lake Highland Pr 87-11(26.80m) 1  
22 Smith, Dominique   First Academy 87-00(26.52m) 1  
23 Davis, Matthew   Winter Springs 85-05(26.04m) 1  
24 Collins, Dylon   Holy Trinity (Me 81-02(24.74m) 1  
25 Gourlay, Ian   First Academy 77-03(23.55m) 1  
26 Paquin, Alec   Bishop Moore 70-04.50(21.45m) 1  
27 Anderson, Thomas   Oviedo 69-01.50(21.07m) 1  
28 Seddon, Ian   Geneva 67-05(20.55m) 1  
 
Mens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Christ, Clinton   Winter Springs 6-05.00(1.96m) 1  
2 Gorman, Garrett   Lake Highland Pr 6-02.00(1.88m) 1  
3 Sullivan, Chris   Cocoa Beach 5-10.00(1.78m) 1  
4 Barreras, Robert   Archbishop McCar 5-08.00(1.73m) 1  
5 Michalak, Jack   Winter Park 5-06.00(1.68m) 1  
5 Sauey, Stephen   Trinity Catholic 5-06.00(1.68m) 1  
7 Montgomery, Duaro   Winter Park 5-06.00(1.68m) 1  
8 Robbins, John   Wiregrass Ranch 5-04.00(1.63m) 1  
9 Lewis, Boone   Cocoa Beach 5-04.00(1.63m) 1  
9 Taylor, Malcolm   Lake Highland Pr 5-04.00(1.63m) 1  
9 Riemel, Jared   Bishop Moore 5-04.00(1.63m) 1  
12 Wiggins, Julian   First Academy 5-02.00(1.57m) 1  
12 Portela, Nicolas   Archbishop McCar 5-02.00(1.57m) 1  
12 Anderson, Trey   Bishop Moore 5-02.00(1.57m) 1  
12 Vargas, Brian   Oviedo 5-02.00(1.57m) 1  
16 Moser, Isaiah   Harmony 5-00.00(1.52m) 1  
16 Shaw, Manny   Cocoa Beach 5-00.00(1.52m) 1  
16 Brooks, Mondre   Winter Park 5-00.00(1.52m) 1  
-- Acree, Tyler   First Academy NH(--) 1  
-- Bernatavitz, Christian   Lake Highland Pr NH(--) 1  
-- Moser, Isaiah   Harmony NH(--) 1  
-- Koss, Nick   Harmony NH(--) 1  
 
Mens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Lloyd, Jamal   Astronaut 20-10.50(6.36m) nwi 1  
2 Collins, Caleb   Winter Park 20-03.00(6.17m) nwi 1  
3 Ilegbusi, Temitayo   Seminole 20-01.75(6.14m) nwi 1  
4 Barton, Taylor   Lake Highland Pr 19-04.75(5.91m) nwi 1  
5 Foster, Ewan   Astronaut 19-04.75(5.91m) nwi 1  
6 Hylton, Lloyd   First Academy 19-04.25(5.90m) nwi 1  
7 Robbins, John   Wiregrass Ranch 19-03.00(5.87m) nwi 1  
8 Dubose, Andreus   Hagerty 19-02.50(5.85m) nwi 1  
9 George, Jariss   Hagerty 19-01.25(5.82m) nwi 1  
10 King, Juwan   Archbishop McCar 18-09.00(5.72m) nwi 1  
11 Anderson, Trey   Bishop Moore 18-07.00(5.66m) nwi 1  
12 Law, Tyler   Lake Highland Pr 18-06.00(5.64m) nwi 1  
13 Plante, Colton   First Academy 18-04.75(5.61m) nwi 1  
14 Olan, Kiam   Wiregrass Ranch 18-04.00(5.59m) nwi 1  
15 Sullivan, Chris   Cocoa Beach 18-03.00(5.56m) nwi 1  
16 Lindo, Shazz   Astronaut 18-02.50(5.55m) nwi 1  
17 Mathis, MJ   First Academy 18-00.50(5.50m) nwi 1  
18 Koss, Nick   Harmony 17-11.00(5.46m) nwi 1  
19 Acevado, Christian   Harmony 17-09.00(5.41m) nwi 1  
20 Hardy, Solomon   Seminole 17-08.00(5.38m) nwi 1  
21 Hamer, Nick   Holy Trinity (Me 17-04.00(5.28m) nwi 1  
22 Wiltz, Kendall   Wiregrass Ranch 17-02.50(5.25m) nwi 1  
23 Story, Xavier   South Sumter 17-00.75(5.20m) nwi 1  
24 Lee, Tyler   Cocoa Beach 17-00.50(5.19m) nwi 1  
25 Britten, Allen   Cocoa Beach 17-00.00(5.18m) nwi 1  
26 Johnson, Andre   Trinity Catholic 16-10.25(5.14m) nwi 1  
27 Roden, Dan   Archbishop McCar 16-08.75(5.10m) nwi 1  
28 Bilyk, Justin   Bishop Moore 16-06.00(5.03m) nwi 1  
29 Cash, Brandon   Oviedo 16-04.50(4.99m) nwi 1  
30 Papenheim, Ian   South Sumter 15-10.50(4.84m) nwi 1  
30 Thompson, Mark   Winter Springs 15-10.50(4.84m) nwi 1  
32 Jacobs, Jontavius   Harmony 15-02.00(4.62m) nwi 1  
33 Burgman, Marquis   Holy Trinity (Me 14-09.50(4.51m) nwi 1  
34 Robinsm, Marcus   Oviedo 13-10.50(4.23m) nwi 1  
-- Vera, Davey   South Sumter FOUL(--) nwi 1  
-- Cherry, Mike   Bishop Moore FOUL(--) nwi 1  
-- Shim, Matt   Oviedo FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 King, Juwan   Archbishop McCar 43-05.00(13.23m) nwi 1  
2 Lindo, Shazz   Astronaut 42-10.00(13.06m) nwi 1  
3 Neal, Keanu   South Sumter 42-00.00(12.80m) nwi 1  
4 Simmons, Trey   Astronaut 41-09.00(12.73m) nwi 1  
5 Ilegbusi, Temitayo   Seminole 41-08.25(12.71m) nwi 1  
6 Petersen, Dontavious   Astronaut 40-08.00(12.40m) nwi 1  
7 Cherry, Mike   Bishop Moore 40-03.00(12.27m) nwi 1  
8 Rause, Diandre   Winter Park 39-10.25(12.15m) nwi 1  
9 Acree, Tyler   First Academy 38-07.25(11.77m) nwi 1  
10 Vargas, Brian   Oviedo 38-06.00(11.73m) nwi 1  
11 Tejaua, Alex   Oviedo 38-01.25(11.61m) nwi 1  
12 Brickous, Nick   Cocoa Beach 36-01.50(11.01m) nwi 1  
13 Griffin, Antoine   Cocoa Beach 35-08.00(10.87m) nwi 1  
14 Brooks, Mondre   Winter Park 35-04.00(10.77m) nwi 1  
15 Alfredson, Trevor   Bishop Moore 35-03.00(10.74m) nwi 1  
16 Fischer, Nils   South Sumter 35-01.25(10.70m) nwi 1  
17 Wiltz, Kendall   Wiregrass Ranch 34-10.50(10.63m) nwi 1  
17 Amerson, Xavier   Winter Park 34-10.50(10.63m) nwi 1  
-- Kofkin, Hastings   Cocoa Beach FOUL(--) nwi 1  
-- Story, Xavier   South Sumter FOUL(--) nwi 1  
-- Hardy, Solomon   Seminole FOUL(--) nwi 1  
-- Castro, Carlos   Wiregrass Ranch FOUL(--) nwi 1  
-- Anderson, Graham   Oviedo FOUL(--) nwi 1  
-- Dickinson, Kyle   Bishop Moore FOUL(--) nwi 1  
-- williams, chad   Harmony FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kazanski, Alex   Wiregrass Ranch 13-06.00(4.11m) 1  
2 Cowley, Aaron   Astronaut 12-06.00(3.81m) 1  
3 Kelley, Will   Archbishop McCar 12-00.00(3.66m) 1  
4 Driscoll, Mike   Harmony 10-06.00(3.20m) 1  
5 Thompson, Brayden   Astronaut 10-00.00(3.05m) 1  
6 Nash, Thomas   First Academy 9-06.00(2.90m) 1  
6 Fletcher, Stephen   Astronaut 9-06.00(2.90m) 1  
8 Wumsley, Brian   Winter Park 9-06.00(2.90m) 1  
9 Tapp, Austin   Harmony 8-06.00(2.59m) 1  
9 Pinel, Zach   First Academy 8-06.00(2.59m) 1  
-- Kearney, Seth   First Academy NH(--) 1  
-- Goode, Tim   Oviedo NH(--) 1  
-- Poe, Zachary   Winter Park NH(--) 1  
-- Andrade, Stephan   Winter Park NH(--) 1  
-- Anderson, Kevin   Oviedo NH(--) 1  
-- Phillips, Bret   Oviedo NH(--) 1  
-- Hempel, Grant   Lake Highland Pr NH(--) 1  
-- Esford, Robert   Harmony NH(--) 1  
-- Noland, Matt   Lake Highland Pr NH(--) 1  
-- Sweeney, Freddy   Bishop Moore NH(--) 1  
-- Hazell, Warner   Lake Highland Pr NH(--) 1  
 
Womens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Hill, Deanna   Lake Highland Pr 12.42 -0.9 1  
2 Gayles, Daryth   Holy Trinity (Me 12.94 -0.6 2  
3 Wilson, Micah   Astronaut 12.96 -0.9 1  
4 Jackson, D`keisha   Seminole 13.08 -0.9 1  
5 Capone, Lauren   Lake Highland Pr 13.12 -0.9 1  
6 Rodriguez, Jairiz   Trinity Catholic 13.16 -0.9 1  
7 STEVINSON, CAITLIN   Seminole 13.18 -1.3 3  
8 Menna, Sheri   Seminole 13.28 -1.3 3  
9 Blount, AJ   Wiregrass Ranch 13.35 -0.6 2  
10 Tomei, Toni   Wiregrass Ranch 13.55 -0.9 1  
11 K`yal, Bannister   South Sumter 13.60 -0.6 2  
12 Kimble, Ashley   South Sumter 13.71 -2.4 4  
13 Malcolm, Brianna   Archbishop McCar 13.79 -1.3 3  
14 Eljaua, Jenna   Archbishop McCar 13.82 -1.3 3  
15 Hester, Shakila   Astronaut 13.83 -0.6 2  
16 Pearson, Alex   Lake Highland Pr 13.86 -0.9 1  
17 Funston, Mary   Bishop Moore 13.94 -0.6 2  
18 James, Nia   Bishop Moore 14.04 -0.6 2  
19 Harris, Chanel   Archbishop McCar 14.06 -1.3 3  
20 Arroyo, Nish`Kalee   Harmony 14.09 -2.4 4  
21 Tesch, Caroline   First Academy 14.50 -2.4 4  
22 K`yal, Bannister   South Sumter 14.59 -0.6 2  
23 Folio, Lauren   Holy Trinity (Me 14.70 -2.4 4  
24 Oliver, Olivia   Harmony 14.72 -1.3 5  
25 Korf, Meghan   Cocoa Beach 14.75 -2.4 4  
26 Mortimer, Nattina   Astronaut 14.82 -0.9 1  
27 Bratcher, Cayman   First Academy 14.83 -2.4 4  
28 Baugh, Tashai   Oviedo 14.86 -1.3 5  
29 Rydson, Meg   Holy Trinity (Me 14.87 -1.3 5  
30 Forman, Caroline   Bishop Moore 14.88 -2.4 4  
31 Hooks, Kiki   Geneva 15.00 -0.6 2  
32 Seddon, Isabella   Geneva 15.03 -1.3 3  
33 Jacovitz, Courtney   Cocoa Beach 15.15 -1.3 5  
34 Edwards, Katie   Winter Springs 15.25 -2.4 4  
35 Leffew, Payton   Harmony 15.51 -1.3 5  
36 Gray, Kristen   Geneva 15.74 -1.3 3  
37 Hair, Carolyn   First Academy 17.24 -1.3 5  
 
Womens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Mortimer, Nattina   Astronaut 26.18 -0.2 1  
2 Younker, Alyssa   Hagerty 26.28 -0.2 1  
3 Ryles, Jasmine   Winter Park 26.50 -0.3 3  
4 Ferguson, Amber   Trinity Catholic 26.64 -0.6 2  
5 Tomei, Toni   Wiregrass Ranch 26.90 -0.3 3  
6 Rodriguez, Jairiz   Trinity Catholic 26.91 -0.2 1  
7 Capone, Lauren   Lake Highland Pr 26.95 -0.6 2  
8 Hester, Shakila   Astronaut 26.97 -0.6 2  
9 Malcolm, Brianna   Archbishop McCar 27.08 -0.3 3  
10 Jackson, D`keisha   Seminole 27.09 -0.2 1  
11 Kovach, Nicole   Winter Springs 27.30 -0.3 3  
12 Menna, Sheri   Seminole 27.45 -0.6 2  
13 Wilson, Micah   Astronaut 27.46 -0.2 1  
14 Funston, Mary   Bishop Moore 27.53 -0.2 1  
15 White, Tania   Winter Park 27.55 -0.2 4  
16 Coyle, Kaitilin   Archbishop McCar 27.68 -0.3 3  
17 Kimble, Ashley   South Sumter 27.99 -0.1 5  
18 Hurbanis, Peyton   First Academy 28.09 -0.3 3  
19 Fisher, Nicole   Bishop Moore 28.22 -0.2 1  
19 Walker, Shavaun   Wiregrass Ranch 28.22 -0.6 2  
21 Eljaua, Jenna   Archbishop McCar 28.37 -0.2 4  
22 Pearson, Alex   Lake Highland Pr 28.39 -0.6 2  
23 Martinez, Tabatha   Trinity Catholic 28.46 -0.6 2  
24 Harris, Bria   Winter Springs 28.77 -0.2 4  
25 K`yal, Bannister   South Sumter 29.12 -0.2 4  
26 Johnson, Adrianne   Bishop Moore 29.18 -0.6 2  
27 Cast, Spencer   First Academy 29.19 -0.2 4  
27 Leffew, Sage   Harmony 29.19 -0.1 5  
29 Poitier, Victoria   Cocoa Beach 30.00 -0.3 3  
30 Jacovitz, Courtney   Cocoa Beach 30.08 -0.1 5  
31 Davis, Jesse   Harmony 30.16 -0.1 5  
32 K`yal, Bannister   South Sumter 30.20 -0.2 4  
33 Dunne, Kelly   Hagerty 30.43 -0.1 5  
34 Oliver, Olivia   Harmony 31.02 -0.8 6  
35 Schaare, Heather   Hagerty 31.04 -0.1 5  
36 Gray, Savannah   Geneva 31.29 -0.8 6  
37 Webb, Ursula   Oviedo 31.59 -0.1 5  
38 Gray, Kristen   Geneva 31.80 -0.1 5  
39 Mackrides, Sophia   Oviedo 32.50 -0.8 6  
40 AmRhein, Madison   Oviedo 32.83 -0.8 6  
41 Stephens, Aliyah   Holy Trinity (Me 32.93 -0.8 6  
 
Womens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Younker, Alyssa   Hagerty 58.65 1  
2 Gayles, Gabby   Holy Trinity (Me 1:00.03 1  
3 White, Tania   Winter Park 1:00.33 1  
4 Brandehoff, Emmy   Winter Park 1:00.49 1  
5 Lambert, Mercedes   Bishop Moore 1:03.38 3  
6 Steiner, Kierstin   Trinity Catholic 1:04.15 1  
7 Wentz, Kourtney   Hagerty 1:05.10 3  
8 Stockton, Rachel   Lake Highland Pr 1:05.65 2  
9 Brodrecht, Sarah   Geneva 1:05.71 2  
10 Jones, Dymond   Astronaut 1:05.79 2  
11 Walker, Shavaun   Wiregrass Ranch 1:06.94 1  
12 Laurens, Darisa   Winter Springs 1:07.15 1  
13 Huynh, Nikki   Oviedo 1:07.17 3  
14 Forman, Caroline   Bishop Moore 1:09.31 3  
15 Rodriguez, Natalie   Lake Highland Pr 1:09.43 3  
16 Strickland, Makayla   Wiregrass Ranch 1:09.63 2  
17 Hair, Carolyn   First Academy 1:09.68 4  
18 Poitier, Victoria   Cocoa Beach 1:09.72 2  
19 McCormack, Megan   Hagerty 1:09.91 4  
20 Wright, Madeline   Cocoa Beach 1:10.26 2  
21 Hooks, Kiki   Geneva 1:10.42 2  
22 Toomey, Kelby   Harmony 1:10.52 5  
23 Creeden, Courtney   First Academy 1:11.77 5  
24 Ruiz, Paige   South Sumter 1:12.80 4  
25 Shala, Anna   Trinity Catholic 1:13.21 4  
26 Mestre, Juliann   Lake Highland Pr 1:13.95 3  
26 French, Hannah   Oviedo 1:13.95 5  
28 May, Tricia   Harmony 1:13.98 5  
29 Rader, Hannah   Geneva 1:14.01 3  
30 Hulse, Siobahn   Holy Trinity (Me 1:14.17 5  
31 Fagan, Shirl   South Sumter 1:14.29 5  
32 Rodriguez, PJ   Holy Trinity (Me 1:14.30 4  
33 Heath, Karli Jo   Trinity Catholic 1:16.06 4  
34 Barnes, Cheyenne   South Sumter 1:17.64 5  
35 Harrington, Hope   First Academy 1:19.12 4  
36 Salinas, Lizette   Harmony 1:19.85 5  
37 Ford, Charlotte   Oviedo 1:19.98 4  
 
Womens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gebben, Ansley   First Academy 2:18.52 1  
2 Johnson, Tayler   Hagerty 2:24.14 1  
3 Brandehoff, Ali   Winter Park 2:26.36 1  
4 Turk, Danielle   Oviedo 2:26.88 1  
5 Wright, Jodi   Astronaut 2:27.78 1  
6 Soderstrom, Kira   Winter Park 2:28.54 1  
7 Greeson, Kayla   Cocoa Beach 2:30.66 1  
8 Cobb, Ali   Holy Trinity (Me 2:32.30 1  
9 Williams, Ciera   Winter Park 2:32.56 1  
10 WILLIAMS, MERCEDES   Seminole 2:32.65 1  
11 Diepholz, Alex   Wiregrass Ranch 2:33.41 1  
12 Roberson, Rachel   Oviedo 2:33.46 1  
13 Smith, Shelby   Holy Trinity (Me 2:33.90 1  
14 Grey, Ariel   Wiregrass Ranch 2:34.10 1  
15 Manchon, Haley   Bishop Moore 2:35.27 1  
16 Menton, Megan   Trinity Catholic 2:35.95 1  
17 Slocum, Haley   Bishop Moore 2:36.37 1  
18 Roberson, Dana   Oviedo 2:37.04 1  
19 Gargiulo, Tiffany   Hagerty 2:37.80 1  
20 Gallivan, Kuersten   First Academy 2:38.72 1  
21 Bunting, Ashley   Cocoa Beach 2:39.78 1  
22 Clark, Cierra   Winter Springs 2:40.52 1  
23 Cedre, Elise   Wiregrass Ranch 2:44.40 1  
24 Sarduy, Jovanna   Archbishop McCar 2:44.81 1  
25 Smith, Sydney   Holy Trinity (Me 2:45.20 1  
26 Bradley, Savannah   Cocoa Beach 2:47.35 1  
27 Perez, Jackie   Archbishop McCar 2:47.77 1  
28 Faulkender, Chelsea   Archbishop McCar 2:47.84 1  
29 BROWN, KENNEDY   Seminole 2:48.38 1  
30 Hammonds, Kacie   South Sumter 2:55.46 1  
31 Goff, Abbey   Astronaut 2:57.55 1  
32 Hardbarger, Rachel   Astronaut 3:02.55 1  
33 Cloke, Moira   Geneva 3:06.16 1  
34 Chisenhall, Reanna   South Sumter 3:07.73 1  
35 Marjama, Brandi   Seminole 3:13.35 1  
36 Sloan, Carrie   Geneva 3:15.17 1  
37 McKenzie-Kennedy, Adeen   Trinity Catholic 3:15.72 1  
 
Womens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Davidson, Shelby   Cocoa Beach 5:07.06 1  
2 Soderstrom, Kira   Winter Park 5:16.10 1  
3 Jones, Mollie   Geneva 5:26.27 1  
4 Grey, Ariel   Wiregrass Ranch 5:27.77 1  
5 Corcoran, Kaili   Holy Trinity (Me 5:30.40 1  
6 Williams, Ciera   Winter Park 5:30.44 1  
7 Yocom, Kristen   Winter Springs 5:31.02 1  
8 Bradley, Savannah   Cocoa Beach 5:32.69 1  
9 Curran, Jessica   Archbishop McCar 5:33.02 1  
10 Jackson, Caroline   Oviedo 5:35.48 1  
11 Aguilar, Marianne   Archbishop McCar 5:36.65 1  
12 Stephens, Charlotte   Winter Park 5:37.46 1  
13 Page, Holly   Bishop Moore 5:37.53 1  
14 Burton, Lindsay   Cocoa Beach 5:44.85 1  
15 Wahy, Brianna   Holy Trinity (Me 5:45.07 1  
16 Carey, Caitlin   Winter Springs 5:47.67 1  
17 Cedre, Elise   Wiregrass Ranch 5:48.06 1  
18 Menton, Megan   Trinity Catholic 5:48.81 1  
19 Connor, Chelsea   Harmony 5:50.96 1  
20 Frazier, Lori   Holy Trinity (Me 5:52.42 1  
21 Stockton, Rachel   Lake Highland Pr 5:58.17 1  
22 Crews, Jacylyn   Lake Highland Pr 6:05.90 1  
23 Garbett, Shelby   Bishop Moore 6:06.88 1  
24 Graham, Kelsey   First Academy 6:10.36 1  
25 Shah, Nikita   Wiregrass Ranch 6:12.19 1  
26 BROWN, KENNEDY   Seminole 6:14.26 1  
27 Faulkender, Chelsea   Archbishop McCar 6:18.70 1  
28 Goble, Cassidy   Geneva 6:32.78 1  
29 Strickland, Samantha   Astronaut 6:42.17 1  
30 Caldwell, Kaitlyn   Astronaut 6:42.20 1  
31 DeMott, Keri   Astronaut 6:43.34 1  
32 Hague, Emily   Oviedo 6:45.14 1  
33 McHugh, Taylor   First Academy 6:54.99 1  
34 Churchill, Samantha   South Sumter 7:24.09 1  
35 Marjama, Brandi   Seminole 7:30.76 1  
36 Sapp, Stacy   South Sumter 8:40.69 1  
 
Womens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wollrath, Julie   Holy Trinity (Me 11:05.11 1  
2 Davidson, Shelby   Cocoa Beach 11:05.36 1  
3 Ristow, Teresa   Holy Trinity (Me 11:29.08 1  
4 Seymour, Bryce   Hagerty 11:39.73 1  
5 Drummer, McKenzie   Holy Trinity (Me 11:46.52 1  
6 Lacey, Savannah   Oviedo 11:54.69 1  
7 Schonoff, Aubrey   Lake Highland Pr 12:04.48 1  
8 Curran, Jessica   Archbishop McCar 12:09.50 1  
9 Morris, Morgan   Winter Park 12:09.83 1  
10 Miller, Rachel   Winter Park 12:10.90 1  
11 Aguilar, Marianne   Archbishop McCar 12:16.66 1  
12 Kelly, Saylor   Cocoa Beach 12:20.32 1  
13 Ankli, Sarah   Hagerty 12:33.25 1  
14 Crist, Emily   First Academy 12:37.10 1  
15 Davis, Chelsea   Wiregrass Ranch 12:39.12 1  
16 Albers, Haley   Hagerty 12:40.48 1  
17 Penovich, Allison   Cocoa Beach 12:41.53 1  
18 Carey, Caitlin   Winter Springs 12:43.73 1  
19 Connor, Chelsea   Harmony 12:44.63 1  
20 Kitsmiller, Desiree   Winter Park 12:48.76 1  
21 Graham, Kelsey   First Academy 13:05.55 1  
22 McMacken, Emily   Bishop Moore 13:06.08 1  
23 Ruffier, Lee Ann   Lake Highland Pr 13:21.02 1  
24 Konecny, Sara   Oviedo 13:22.15 1  
25 Hixson, Taylor   Wiregrass Ranch 13:25.04 1  
26 Graham, Brooke   First Academy 13:29.11 1  
27 Neumayer, Kelly   Lake Highland Pr 13:43.90 1  
28 koral, kylie   Harmony 13:47.02 1  
29 Payne, Emily   Wiregrass Ranch 13:47.45 1  
30 Steiger, Sarah   Bishop Moore 14:06.29 1  
31 Schneble, Kristen   Astronaut 14:23.16 1  
32 Johnson, Melissa   Astronaut 14:43.00 1  
33 Ellison, kelly   Astronaut 14:46.00 1  
34 Davis, Rylie   Bishop Moore 14:48.00 1  
 
Womens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gebben, Ansley   First Academy 15.36 1  
2 Enders, Lindsey   Holy Trinity (Me 15.72 1  
3 Younker, Alyssa   Hagerty 17.07 1  
4 Moton, Shalaka   Astronaut 17.24 1  
5 Valdes, Cristina   Hagerty 17.38 1  
6 Thompson, Miesha   Bishop Moore 17.93 2  
7 Ryles, Jasmine   Winter Park 18.91 2  
8 Kovach, Nicole   Winter Springs 19.30 2  
9 Grauer, Nicole   Lake Highland Pr 19.37 4  
10 Cassette, Danielle   Wiregrass Ranch 19.38 1  
11 Wetherington, Jenna   Cocoa Beach 19.39 1  
12 Lawrence, Sydni   Bishop Moore 19.51 2  
13 Lanove, Shanisse   Oviedo 19.55 3  
14 SANFORD, KELLY   Seminole 19.57 2  
15 Wright, Marisa   Cocoa Beach 19.59 3  
16 May, Tricia   Harmony 19.62 4  
17 Saxton, Amanda   Archbishop McCar 19.67 3  
18 Fussell, Lauren   South Sumter 19.88 1  
19 Toro, Franceska   Winter Springs 20.65 4  
20 Haseley, Giavanna   First Academy 20.71 3  
21 Lin, Gaby   Archbishop McCar 20.75 3  
22 Anderson, Jade   Hagerty 20.95 2  
23 Wiley, Taylor   South Sumter 21.08 4  
24 Rivenbark, Taylor   Harmony 21.11 4  
25 Lacey, Lochanda   South Sumter 21.35 3  
26 Wright, Madeline   Cocoa Beach 21.36 3  
27 Sevilla, Vanessa   Oviedo 21.54 4  
28 Aguila-Seara, Gabi   Holy Trinity (Me 21.93 2  
29 Halford, Lacy   Harmony 23.13 4  
30 Drinkall, Hannah   Bishop Moore 23.57 3  
 
Womens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Yanckello, Sadie   Oviedo 47.59 4  
2 Swopes, Jensen   Bishop Moore 49.99 1  
3 Wright, Marisa   Cocoa Beach 50.91 1  
4 Stephens, Kendall   Wiregrass Ranch 51.03 1  
5 Fussell, Lauren   South Sumter 52.38 2  
6 Wetherington, Jenna   Cocoa Beach 53.26 1  
7 Saxton, Amanda   Archbishop McCar 53.71 3  
8 Moton, Shalaka   Astronaut 54.02 1  
9 Friere, Vanessa   Lake Highland Pr 54.54 5  
10 Lacey, Lochanda   South Sumter 55.68 2  
11 Davis, Marissa   Wiregrass Ranch 55.74 2  
12 Thompson, Miesha   Bishop Moore 55.99 1  
13 SANFORD, KELLY   Seminole 56.22 1  
14 Bunting, Meagan   Cocoa Beach 56.37 2  
15 Haseley, Giavanna   First Academy 56.62 2  
16 Schaare, Heather   Hagerty 56.79 2  
17 Breske, Staci   Winter Park 57.15 3  
18 May, Tricia   Harmony 57.33 5  
19 Lin, Gaby   Archbishop McCar 57.34 3  
20 Slay, Bryanna   Winter Park 57.47 3  
21 Vitug, Alexa   Lake Highland Pr 57.93 4  
22 Rivenbark, Taylor   Harmony 57.99 4  
23 Dunne, Kelly   Hagerty 58.81 2  
24 Grauer, Nicole   Lake Highland Pr 59.24 5  
25 Anderson, Jade   Hagerty 59.69 1  
26 Gregas, Kristen   Harmony 1:00.78 4  
27 Mora, Cloe-Marie   Oviedo 1:00.90 4  
28 Toro, Franceska   Winter Springs 1:01.10 3  
29 Davis, Rylie   Bishop Moore 1:01.52 2  
30 Velazquez, Madison   South Sumter 1:01.76 4  
31 Edwards, Mallory   Oviedo 1:03.20 4  
32 Sanchez, Elena   Winter Park 1:03.28 3  
33 Knodel, Allie   Holy Trinity (Me 1:06.05 4  
34 Hirsch, Annie   Holy Trinity (Me 1:17.53 3  
 
Womens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Astronaut 50.60 1  
2 Relay Team   Seminole 50.71 1  
3 Relay Team   Lake Highland Pr 50.93 1  
4 Relay Team   Trinity Catholic 51.00 1  
5 Relay Team   Wiregrass Ranch 51.23 1  
6 Relay Team   Archbishop McCar 52.11 2  
7 Relay Team   Holy Trinity (Me 52.52 1  
8 Relay Team   Bishop Moore 52.64 1  
9 Relay Team   First Academy 53.61 1  
10 Relay Team   Hagerty 54.16 2  
11 Relay Team   Oviedo 54.74 2  
12 Relay Team   Harmony 55.07 2  
 
Womens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Winter Park 4:04.85 2  
2 Relay Team   Astronaut 4:07.77 2  
3 Relay Team   Wiregrass Ranch 4:21.23 2  
4 Relay Team   Holy Trinity (Me 4:21.96 1  
5 Relay Team   First Academy 4:22.75 1  
6 Relay Team   Bishop Moore 4:23.58 2  
7 Relay Team   Oviedo 4:25.38 1  
8 Relay Team   Hagerty 4:25.68 2  
9 Relay Team   Cocoa Beach 4:25.97 2  
10 Relay Team   Winter Springs 4:29.86 2  
11 Relay Team   Archbishop McCar 4:42.83 1  
12 Relay Team   South Sumter 4:51.34 1  
 
Womens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Oviedo 10:01.25 1  
2 Relay Team   Hagerty 10:08.69 1  
3 Relay Team   Bishop Moore 10:11.76 1  
4 Relay Team   Archbishop McCar 10:20.89 1  
5 Relay Team   Winter Springs 10:22.65 1  
6 Relay Team   Wiregrass Ranch 10:27.30 1  
7 Relay Team   South Sumter 10:34.72 1  
8 Relay Team   Geneva 10:46.13 1  
9 Relay Team   Lake Highland Pr 10:47.43 1  
10 Relay Team   First Academy 10:50.22 1  
11 Relay Team   Seminole 10:57.13 1  
12 Relay Team   Winter Park 11:28.11 1  
 
Womens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Mackin, Nicole   Cocoa Beach 35-07.50(10.86m) 1  
2 Garner, Shenelle   Cocoa Beach 33-00.50(10.07m) 1  
3 Sumner, Alayna   South Sumter 32-00.00(9.75m) 1  
4 Merritt, Kirsti   South Sumter 31-02.75(9.52m) 1  
5 Lennear, Zariha   Astronaut 30-09.75(9.39m) 1  
6 Carter, c   Astronaut 30-08.00(9.35m) 1  
7 Aries, Kaitlin   Hagerty 30-07.75(9.34m) 1  
8 Palm, Alicia   Harmony 30-03.75(9.24m) 1  
9 Evans, Rebecca   Winter Springs 29-09.75(9.09m) 1  
10 McCoook, Destinee   South Sumter 29-08.75(9.06m) 1  
11 Slay, Bryanna   Winter Park 29-04.00(8.94m) 1  
12 Jack, Brittany   Wiregrass Ranch 28-11.50(8.83m) 1  
13 Vargas, Sarai   Trinity Catholic 28-03.50(8.62m) 1  
14 Harris-Scott, Pfalicity   Wiregrass Ranch 27-05.00(8.36m) 1  
15 Yodivila, Jane   Cocoa Beach 27-02.50(8.29m) 1  
16 Batchelor, Brandi   Wiregrass Ranch 26-06.75(8.10m) 1  
17 Baptiste, Kathleen   Winter Springs 25-10.00(7.87m) 1  
17 Jones, Katie   First Academy 25-10.00(7.87m) 1  
19 Zephyr, Yvelande   Bishop Moore 25-04.00(7.72m) 1  
20 McCurdy, Devin   Bishop Moore 25-00.00(7.62m) 1  
21 McDonald, Destiny   Trinity Catholic 23-10.50(7.28m) 1  
22 Hament, Caroline   Holy Trinity (Me 23-08.00(7.21m) 1  
23 Rowland, Lauren   Bishop Moore 23-05.75(7.16m) 1  
24 Pirie, Rebecca   Lake Highland Pr 22-10.50(6.97m) 1  
25 Hetzer, Amber   Trinity Catholic 22-09.00(6.93m) 1  
26 Winsten, Molly   Holy Trinity (Me 21-07.25(6.58m) 1  
27 Dunne, Kelly   Hagerty 21-06.00(6.55m) 1  
28 Lopez, Amanda   Oviedo 21-03.50(6.49m) 1  
29 Salmon, Victoria   Holy Trinity (Me 21-00.50(6.41m) 1  
30 Rivera, Vianca   Oviedo 18-11.50(5.78m) 1  
31 Jakubisin, Emily   Lake Highland Pr 17-00.50(5.19m) 1  
-- Younker, Alyssa   Hagerty FOUL(--) 1  
 
Womens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Evans, Rebecca   Winter Springs 102-01(31.12m) 1  
2 Garner, Shenelle   Cocoa Beach 98-09(30.10m) 1  
3 Mackin, Nicole   Cocoa Beach 97-11(29.85m) 1  
4 Pollock, Kendall   Harmony 90-06.50(27.60m) 1  
5 Aries, Kaitlin   Hagerty 90-03(27.51m) 1  
6 Zephyr, Yvelande   Bishop Moore 79-02(24.13m) 1  
7 Jack, Brittany   Wiregrass Ranch 76-04(23.27m) 1  
8 Merritt, Kirsti   South Sumter 74-10.50(22.82m) 1  
9 Batchelor, Brandi   Wiregrass Ranch 73-00.50(22.26m) 1  
10 Goff, Abbey   Astronaut 72-01(21.97m) 1  
11 Palm, Alicia   Harmony 70-02.50(21.40m) 1  
12 Slay, Bryanna   Winter Park 70-01(21.36m) 1  
13 Letalon, Vivienne   Hagerty 67-05(20.55m) 1  
14 McCurdy, Devin   Bishop Moore 65-10(20.07m) 1  
15 Spence, Tishae   Seminole 59-07(18.16m) 1  
15 McCrimmon, Sierra   South Sumter 59-07(18.16m) 1  
17 Baptists, Kathleen   Winter Springs 57-11(17.65m) 1  
18 Hetzer, Amber   Trinity Catholic 57-06.50(17.54m) 1  
19 Bohner, Hannah   First Academy 57-06(17.53m) 1  
19 McIntyre, Emily   Holy Trinity (Me 57-06(17.53m) 1  
21 Winsten, Molly   Holy Trinity (Me 56-02(17.12m) 1  
22 Jones, Katie   First Academy 51-05(15.67m) 1  
23 Vargas, Sarai   Trinity Catholic 48-04(14.73m) 1  
24 Rivera, Vianca   Oviedo 46-00(14.02m) 1  
25 Lopez, Amanda   Oviedo 40-00(12.19m) 1  
26 Jakubisin, Emily   Lake Highland Pr 37-03(11.35m) 1  
-- Kirk, Margaret   Winter Park FOUL(--) 1  
-- Lennear, Zariha   Astronaut FOUL(--) 1  
 
Womens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Adams, India   Holy Trinity (Me 5-05.00(1.65m) 1  
2 Deloach, Kayla   Wiregrass Ranch 5-00.00(1.52m) 1  
3 Swopes, Jensen   Bishop Moore 5-00.00(1.52m) 1  
4 Geiger, Mackenzie   Hagerty 4-10.00(1.47m) 1  
5 Tewes, Ashley   Archbishop McCar 4-08.00(1.42m) 1  
6 Warmus, Rebekkah   First Academy 4-08.00(1.42m) 1  
6 Stallings, Katie   Archbishop McCar 4-08.00(1.42m) 1  
8 Stanley, Jenna   Lake Highland Pr 4-08.00(1.42m) 1  
9 Beam, Caitlin   Harmony 4-08.00(1.42m) 1  
9 Dewey, Karey   Harmony 4-08.00(1.42m) 1  
9 Henry, Alisha   Wiregrass Ranch 4-08.00(1.42m) 1  
12 Scott, Erin   Winter Springs 4-06.00(1.37m) 1  
12 Leffew, Payton   Harmony 4-06.00(1.37m) 1  
14 Talley, Gabi   Lake Highland Pr 4-04.00(1.32m) 1  
14 Hurbanis, Peyton   First Academy 4-04.00(1.32m) 1  
14 Tanzi, Victoria   Oviedo 4-04.00(1.32m) 1  
14 Anderson, Jade   Hagerty 4-04.00(1.32m) 1  
14 Bratcher, Cayman   First Academy 4-04.00(1.32m) 1  
14 McCue, Cady   Oviedo 4-04.00(1.32m) 1  
20 Petry, Kristin   Cocoa Beach 4-02.00(1.27m) 1  
20 McCormack, Megan   Hagerty 4-02.00(1.27m) 1  
20 Breske, Staci   Winter Park 4-02.00(1.27m) 1  
20 Garbett, Shelby   Bishop Moore 4-02.00(1.27m) 1  
20 Friere, Vanessa   Lake Highland Pr 4-02.00(1.27m) 1  
25 Johnson, Adrianne   Bishop Moore 4-00.00(1.22m) 1  
-- AmRhein, Madison   Oviedo NH(--) 1  
-- Jacovitz, Courtney   Cocoa Beach NH(--) 1  
 
Womens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Gayles, Daryth   Holy Trinity (Me 15-11.75(4.87m) nwi 1  
2 Hill, Deanna   Lake Highland Pr 15-11.00(4.85m) nwi 1  
3 STEVINSON, CAITLIN   Seminole 15-10.50(4.84m) nwi 1  
4 Hurbanis, Peyton   First Academy 15-06.75(4.74m) nwi 1  
5 Eder, Hannah   Wiregrass Ranch 15-05.25(4.71m) nwi 1  
6 Kimble, Ashley   South Sumter 15-05.25(4.71m) nwi 1  
7 Lambert, Mercedes   Bishop Moore 14-09.00(4.50m) nwi 1  
8 Blount, AJ   Wiregrass Ranch 14-08.75(4.49m) nwi 1  
9 James, Nia   Bishop Moore 14-07.00(4.45m) nwi 1  
10 K`yal, Bannister   South Sumter 14-06.25(4.43m) nwi 1  
11 Pierre, Cherish   Oviedo 14-05.00(4.39m) nwi 1  
12 Haseley, Giavanna   First Academy 14-01.25(4.30m) nwi 1  
13 Altman, McKenzie   Holy Trinity (Me 13-11.50(4.25m) nwi 1  
14 Fisher, Nicole   Bishop Moore 13-10.50(4.23m) nwi 1  
15 Talley, Gabi   Lake Highland Pr 13-10.25(4.22m) nwi 1  
16 Wilson, Jordan   First Academy 13-10.00(4.22m) nwi 1  
17 Deruzzo, Ashlynn   Wiregrass Ranch 13-09.00(4.19m) nwi 1  
17 Breske, Staci   Winter Park 13-09.00(4.19m) nwi 1  
19 Kovach, Nicole   Winter Springs 13-06.75(4.13m) nwi 1  
20 Stanley, Jenna   Lake Highland Pr 13-06.25(4.12m) nwi 1  
21 Coman, Zoe   Holy Trinity (Me 13-04.00(4.06m) nwi 1  
22 Borer, Coral   Cocoa Beach 13-01.00(3.99m) nwi 1  
23 Wright, Madeline   Cocoa Beach 12-11.00(3.94m) nwi 1  
23 Toro, Franceska   Winter Springs 12-11.00(3.94m) nwi 1  
25 Pitts, Mali   Winter Park 12-08.75(3.88m) nwi 1  
-- Ryles, Jasmine   Winter Park FOUL(--) nwi 1  
-- Hachey, Brianna   Harmony FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Eder, Hannah   Wiregrass Ranch 33-07.00(10.24m) nwi 1  
2 Geiger, Mackenzie   Hagerty 32-03.50(9.84m) nwi 1  
3 Stapleton, Zoe   Oviedo 32-01.25(9.79m) nwi 1  
4 K`yal, Bannister   South Sumter 31-10.25(9.71m) nwi 1  
5 Saxton, Amanda   Archbishop McCar 31-06.00(9.60m) nwi 1  
6 Wright, Marisa   Cocoa Beach 31-05.25(9.58m) nwi 1  
7 Lawrence, Sydni   Bishop Moore 31-04.50(9.56m) nwi 1  
8 Funston, Mary   Bishop Moore 30-09.00(9.37m) nwi 1  
9 Harris, Chanel   Archbishop McCar 30-08.00(9.35m) nwi 1  
10 Cast, Spencer   First Academy 30-05.25(9.28m) nwi 1  
11 Pierre, Cherish   Oviedo 30-04.50(9.26m) nwi 1  
12 Wetherington, Jenna   Cocoa Beach 30-01.00(9.17m) nwi 1  
13 Shurina, Gabby   Bishop Moore 29-04.25(8.95m) nwi 1  
14 WILLIAMS, MERCEDES   Seminole 29-00.00(8.84m) nwi 1  
15 Mackrides, Sophia   Oviedo 28-10.25(8.79m) nwi 1  
16 Deruzzo, Ashlynn   Wiregrass Ranch 28-08.50(8.75m) nwi 1  
17 Coman, Zoe   Holy Trinity (Me 28-01.50(8.57m) nwi 1  
18 Strickland, Makayla   Wiregrass Ranch 28-00.75(8.55m) nwi 1  
19 Davis, Jesse   Harmony 27-09.00(8.46m) nwi 1  
20 Black, Victoria   Holy Trinity (Me 24-07.00(7.49m) nwi 1  
21 Vice, Hailey   Holy Trinity (Me 3-07.50(1.10m) nwi 1  
 
Womens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Enders, Lindsey   Holy Trinity (Me 12-02.00(3.71m) 1  
2 Cornelia, Jessica   Archbishop McCar 10-06.00(3.20m) 1  
3 Valdes, Cristina   Hagerty 10-00.00(3.05m) 1  
4 Bauer, Amy   Cocoa Beach 10-00.00(3.05m) 1  
5 Petry, Kristin   Cocoa Beach 9-06.00(2.90m) 1  
6 Hinkeldey, Anna   Winter Park 9-06.00(2.90m) 1  
7 Tewes, Ashley   Archbishop McCar 9-00.00(2.74m) 1  
8 Benedict, Mikelly   Hagerty 8-06.00(2.59m) 1  
9 Bundy, Alyssa   Astronaut 8-06.00(2.59m) 1  
10 Winograd, Lexie   Lake Highland Pr 8-00.00(2.44m) 1  
10 Acosta, Sarah   Archbishop McCar 8-00.00(2.44m) 1  
12 Murbach, Jamie   Lake Highland Pr 7-06.00(2.29m) 1  
12 Suter, Tara   Winter Park 7-06.00(2.29m) 1  
12 Adams, India   Holy Trinity (Me 7-06.00(2.29m) 1  
12 Kuck, Lexi   First Academy 7-06.00(2.29m) 1  
-- Mannifield, Megan   Harmony NH(--) 1  
-- Brumbeloe, Ashley   First Academy NH(--) 1  
-- Zagari, Lauren   First Academy NH(--) 1  
-- Moschouris, Katie   Harmony NH(--) 1  
-- Hixson, Taylor   Wiregrass Ranch NH(--) 1  
-- Vice, Hailey   Holy Trinity (Me NH(--) 1  
-- Henry, Alisha   Wiregrass Ranch NH(--) 1  
-- Sevilla, Vanessa   Oviedo NH(--) 1  
-- Manchon, Haley   Bishop Moore NH(--) 1  
-- Locus, Alaina   Oviedo NH(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Men - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Astronaut High School 108.50 2) Winter Park High School 88.50 3) South Sumter (Bushnell) 58 4) Wiregrass Ranch (Wesley C 54 5) Winter Springs High School 52 6) Lake Highland Prep (Orlan 49 7) Archbishop McCarthy (Ft La 40 8) Trinity Cathlolic (Ocala) 39.50 9) Seminole HS (Sanford) 28 10) Harmony High School 26 10) Hagerty HS (Oviedo) 26 12) Holy Trinity (Melbourne) 25 13) Cocoa Beach Jr/Sr High Sch 23 14) Bishop Moore 17 15) Oviedo HS 15 16) First Academy (Orlando) 13.50 Women - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Holy Trinity (Melbourne) 86 2) Hagerty HS (Oviedo) 78 3) Cocoa Beach Jr/Sr High Sch 74 4) Astronaut High School 52 4) Wiregrass Ranch (Wesley Ch 52 4) Winter Park High School 52 7) Bishop Moore 39 8) Oviedo HS 36 9) Lake Highland Prep (Orland 34 10) First Academy (Orlando) 31.50 10) Archbishop McCarthy (Ft La 31.50 12) South Sumter (Bushnell) 26 13) Seminole HS (Sanford) 22 14) Trinity Cathlolic (Ocala) 19 15) Winter Springs High School 17 16) Geneva (Winter Park) 7 17) Harmony High School 6

 


 
 
Post as: 
History for Highlander Invite - Lake Highland Prep
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2014 1   1    
2013 1 49 1 2  
2012 1 52 1 1  
2011 1 22 1 33