Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2009 Apr 16th to Apr 19th

YearResultsVideoNewsPhotos 
 

Media for 2009

Videos (217)
View
+
Photos (145)
View
+
Articles (5)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Results

 

Attending groups

 

Invited groups

 

2009

Mt. Sac Relays

 

2009 Results - Mt. SAC Relays / PUMA Mile

Published by
Shane   on Apr 19th 2009, 8:50pm
Mt. Sac Relays
Apr 16, 2009 to Apr 19, 2009
Walnut, CA, US
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x200m | 4x400m | 4x800m | 4x1600m | Sprint Medley 2,2,4,8 | Distance Medley | 4x110m Shuttle Hurdle | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 100h | 300h | 4x100m | 4x200m | 4x400m | 4x800m | 4x1600m | Sprint Medley 2,2,4,8 | Distance Medley | 4x100m Shuttle Hurdle | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV
 
Mens 100m Invite Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Dyce, Maxwell   Moorpark 10.51 +0.0 1 10
2 Middlebrooks, Kyle   Fountain Valley 10.62 +0.0 1 8
3 Dunlap, Chris   Muir 10.87 +0.0 1 6
4 El-Sabawi, Bassim   Torrey Pines 10.88 +0.0 1 4
5 Harris, Justin   Upland 10.93 +0.0 1 3
6 Herrera, Taylor   Damien 10.98 +0.0 1 2
7 Price, Sheldon   Bishop Amat 11.01 +0.0 1 1
8 Morgan, D. J.   Taft 11.06 +0.0 1  
9 Saseun, Charles   Rancho Cucamonga 11.40 +0.0 1  
 
Mens 100m Open Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Thomas, DeAnthony   Crenshaw 10.81 -0.2 2  
2 Love, Vontrail   Hanford West 10.83 -0.2 2  
1 Henderson, Nick   Rancho 10.86 +1.6 1  
3 Nguyen, Jacoby   La Puente 10.90 -0.2 2  
2 Gregory, Davion   Cathedral 10.91 +1.6 1  
2 Nichols, Chris   Servite 10.91 +1.6 1  
4 McFadden, Leon   St. John Bosco 10.95 +1.6 1  
4 Jordan, ,   Unattached 11.03 -0.2 2  
5 Hillman, Ronnie   La Habra 11.04 +1.6 1  
5 McClain, Remontay   Covina 11.06 -0.2 2  
6 Fishetti, Mike   Dana Hills 11.07 -0.2 2  
6 Rodgers, Jerome   Muir 11.11 +1.6 1  
7 Ronald, Douglas   Unattached 11.21 +1.6 1  
 
Mens 100m Seeded Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Ally, Kevin   Cathedral 10.70 +1.1 1  
2 White, John   South Torrance 10.73 +1.1 1  
3 Downary, Jonathan   Crenshaw 10.83 +1.1 1  
4 Clay, Kaelin   Poly (Long Beach 10.88 +1.1 1  
5 Harris, Aaron   Poly (Long Beach 10.89 +1.1 1  
6 Ducre, Gregory   Crenshaw 11.16 +1.1 1  
 
Mens 200m Invite Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Thomas, DeAnthony   Crenshaw 21.55 +0.6 1 10
2 Sullivan, Marcus   Cheyenne 21.63 +0.6 1 8
3 Fishetti, Mike   Dana Hills 22.06 +0.6 1 6
4 Herrera, Taylor   Damien 22.08 +0.6 1 4
5 Morgan, D. J.   Taft 22.14 +0.6 1 3
6 Harris, Aaron   Western 22.24 +0.6 1 2
7 Usher, Darron   Eisenhower 22.77 +0.6 1 1
8 Celestine, Depray   Tracy 23.40 +0.6 1  
9 Reed, Dana   Lakewood 24.21 +0.6 1  
 
Mens 200m Open Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Houston, Carl   Cerritos 21.98 -0.1 1  
2 Ally, Kevin   Cathedral 22.05 -0.1 1  
3 McClain, Remontay   Covina 22.32 -0.1 1  
4 Goodall, Antuan   Taft 22.46 -0.1 1  
5 Alvarez, Omar   Rowland 22.75 -0.1 1  
6 Williams, Scott   Riverside Christ 23.29 -0.1 1  
 
Mens 200m Seeded Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Clay, Kaelin   Poly (Long Beach 21.97 +0.5 1  
2 Dravis, Kyle   Orange Lutheran 22.16 +0.5 1  
3 Mabry, Jaylan   Los Osos 22.17 +0.5 1  
4 Abram, Terence   Rancho Cucamonga 22.25 +0.5 1  
5 Henderson, Nick   Rancho 22.36 +0.5 1  
6 Richards, Unknown   Rio Mesa 22.44 +0.5 1  
7 White, Kameron   Poly (Long Beach 22.47 +0.5 1  
8 Campbell, Myles   Muir 22.82 +0.5 1  
9 Craig, Ray   Norwalk 22.86 +0.5 1  
 
Mens 400m Invite Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Purvis, Isiah   Ridgeview 49.46 1 10
2 Thomas, DeAnthony   Crenshaw 50.10 1 8
3 Mabry, Jaylan   Los Osos 50.20 1 6
4 Goodall, Antuan   Taft 50.68 1 4
5 Chavers, Jacob   Chino Hills 51.31 1 3
6 Harris, Darrian   Upland 52.28 1 2
7 Sauers, Matt   St Ignatius 52.47 1 1
 
Mens 400m Open Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Aughton, Tres   Beverly Hills 50.90 1  
2 Howard, Shaquille   Poly (Long Beach 51.70 1  
3 Lira, Raul   Rosemead 51.90 1  
4 Porter, Marcelis   Carson 52.86 1  
5 Brown, Leonice   Highland 53.06 1  
6 Knowles, Jay   Muir 54.26 1  
7 Collins, Bruce   Highland 59.60 1  
 
Mens 400m Seeded Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Conway, Terrance   Manual Arts 49.74 1  
2 Brown, Terrance   Orange Lutheran 49.86 1  
3 Carter, Dontay   Millikan 50.01 1  
4 Dravis, Kyle   Orange Lutheran 50.21 1  
5 Reed, Dana   Lakewood 50.45 1  
6 Walker, Johnny   El Diamante 51.01 1  
7 Tabora, Harold   Hoover 51.36 1  
8 Hambright, Dylan   Palo Verde 51.70 1  
9 Cullinan, Jack   St Ignatius 52.21 1  
 
Mens 800m Invite Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ramsey, Christopher   Glendora 1:56.05 1 10
2 Gedyon, Elias   Loyola 1:56.12 1 8
3 Washington, Wesley   Paraclete 1:57.79 1 6
4 Jackson, Ryan   Peninsula 1:58.28 1 4
5 Gieseker, Mark   Loyola 1:58.68 1 3
6 DeMello, Sam   Westlake 1:59.07 1 2
7 Goodheart, Austin   Glendora 2:00.31 1 1
8 Jordan, Bryan   Galena 2:00.46 1  
9 Tabora, Harold   Hoover 2:00.68 1  
10 Reher, Michael   St Ignatius 2:01.34 1  
 
Mens 800m Seeded Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cardona, David   North Torrance 1:58.84 1  
2 Hall, Chris   North Torrance 1:59.06 1  
3 Shepard, Taylor   New Roads 1:59.39 1  
4 Pleitez, Chris   Lakewood 1:59.44 1  
5 Eckert, Joey   Moorpark 1:59.74 1  
6 Andrews, Myles   Poly (Long Beach 1:59.87 1  
7 Gutierrez, Hugo   Arroyo Grande 2:00.19 1  
8 Trujillo, Jaime   West Covina 2:00.96 1  
9 Digiallonardo, Falco   Valencia (Placen 2:01.03 1  
10 Ronay, Patrick   Loyola 2:01.08 1  
11 Medina, Andrew   Loyola 2:01.13 1  
12 Portugal, Jc   Etiwanda 2:01.96 1  
13 Mike, Palmer   La Mirada 2:02.28 1  
14 Salcedo, Justin   Covina 2:06.81 1  
15 Mckinney, Daniel   Loyola 2:10.46 1  
 
Mens 1600m Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jarvis, Collin   Rancho Buena Vis 4:14.19 1  
2 Roberson, Carl   Leduc 4:14.32 1  
3 Torres, Zack   Crescenta Valley 4:14.51 1  
4 Vilhauer, Justin   Redwood 4:15.35 1  
5 Aquino, Uriel   Knight 4:15.60 1  
6 Pons, Sam   South Pasadena 4:18.46 1  
7 De Alba, Pedro   El Rancho 4:18.93 1  
8 Aquino, Ulises   Knight 4:19.83 1  
9 Confer, Brendon   Servite 4:22.06 1  
10 Almeida, Tyler   South Torrance 4:22.14 1  
11 Lezama, Jose   Leuzinger 4:22.86 1  
12 Puentes, Bryon   Paramount 4:23.28 1  
13 Grumney, Sean   Newbury Park 4:28.94 1  
14 Jordan, Bryan   Galena 4:29.49 1  
15 Mena, Gustavo   Oxnard 4:35.17 1  
16 Nelson, Marcus   West Hills 4:37.66 1  
 
Mens 3200m Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Schwartz, Chris   Foothill (Bakers 9:12.57 1  
2 Wolfsmith, Lance   Ann Sobrato 9:19.77 1  
3 Ahrold, Blakey-Pooh   Dana Hills 9:19.94 1  
4 Fay, Dustin   Rim of the World 9:20.31 1  
5 Herrera, Daniel   El Rancho 9:21.28 1  
6 Tibaduiza, Bryan   Galena 9:23.56 1  
7 Neff, Andrew   Poly (Long Beach 9:27.48 1  
8 Molina, Jesus   Dana Hills 9:27.73 1  
9 Drogosch, Garret   Westlake 9:30.39 1  
10 Price, Carl   Poly (Long Beach 9:30.89 1  
11 Totten, Seth   Golden Valley 9:35.52 1  
12 Keslow, Jordan   Santa Monica 9:37.90 1  
13 Lacambra, Anthony   Dana Hills 9:39.46 1  
14 Birsinger, Peter   St Ignatius 9:53.51 1  
15 Phillips, Zac   Dana Hills 9:57.34 1  
16 Valdes, Ryan   Dana Hills 9:58.80 1  
17 Dean, Josh   Dana Hills 9:58.97 1  
18 Kostelnik, Phillip   Loyola 10:20.44 1  
 
Mens 110m Hurdles Invite Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Garner, Thomas   Royal 14.39 1 10
2 Harris, Jeremy   Dorsey 14.43 1 8
3 Cabral, Jonathan   Agoura 14.79 1 6
4 Johnson, D   Bishop Amat 14.90 1 4
5 Hopkins, Ramsey   Torrey Pines 14.92 1 3
6 Porayanee, Krist   South Pasadena 14.95 1 2
7 Campbell, Jeffrey   Archbishop Mitty 15.09 1 1
8 Sanders, Jonathan   Millikan 18.10 1  
9 Chambers, Brandon   Mira Mesa 26.81 1  
 
Mens 110m Hurdles Open Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bailey, Devin   Taft 14.89 1 10
2 May, Javon   Poly (Long Beach 14.94 1 8
3 Wilson, Davon   San Leandro 14.97 1 6
4 Hendrickson, Brandon   Norwalk 15.09 1 5
5 Hill, Austin   E. Roosevelt 15.19 1 4
6 Evans, Eric   Rancho Cucamonga 15.31 1 3
7 Gibson, Ryan   Diamond Ranch 15.32 1 2
8 Paton, Robert   Loyola 15.35 1 1
9 Torres, Tony   Santiago (Corona 15.66 1  
 
Mens 110m Hurdles Seeded Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Buckley, Marcus   Diamond Ranch 14.60 1 10
2 Williams, David   Santiago (Corona 14.82 1 8
3 Tripp, Eddie   Muir 14.91 1 6
4 Johnson, Ricky   West Covina 14.98 1 5
5 Harmon, Matthew   West Ranch 15.15 1 4
6 Mills, Tyree   Muir 15.30 1 3
7 Pickett, Marquis   Paramount 15.42 1 2
8 Dill, Cody   Redondo Union 15.64 1 1
9 Roach, Joseph   Hoover 15.79 1  
 
Mens 300m Hurdles Invite Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hill, Austin   E. Roosevelt 38.72 1 10
2 Campbell, Jeffrey   Archbishop Mitty 38.78 1 8
3 Couvrey-Jacobs, Gavin   Wilson (Long Bea 39.45 1 6
4 Moran, Karl   Burroughs (Ridge 39.89 1 4
5 Paton, Robert   Loyola 40.13 1 3
6 Buckley, Marcus   Diamond Ranch 40.83 1 2
7 Harmon, Matthew   West Ranch 41.05 1 1
8 Harsbarger, Tate   El Rancho 41.39 1  
-- Reyes, Rogelio   Ventura DNF 1  
 
Mens 300m Hurdles Open Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
4 Brosser, Fred   Silverado 40.12 1  
1 Evans, Eric   Rancho Cucamonga -- 1  
2 Stephens, Jeffrey   South Pasadena -- 1  
3 Harris, Jeremy   Dorsey -- 1  
5 Johnson, D   Bishop Amat -- 1  
6 Hopkins, Ramsey   Torrey Pines -- 1  
7 Birk, Aaron   Edison (HB) -- 1  
8 Laursen, Chris   Loyola -- 1  
 
Mens 300m Hurdles Seeded Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Garner, Thomas   Royal 39.06 1  
2 Sanders, Jonathan   Millikan 39.20 1  
3 Laetsch, Joseph   Peninsula 39.35 1  
4 May, Javon   Poly (Long Beach 39.52 1  
5 Pickett, Marquis   Paramount 39.99 1  
6 Tripp, Eddie   Muir 40.07 1  
7 Olson, Dylan   Golden Valley 40.47 1  
8 Robinson, David   Antelope Valley 40.64 1  
9 Steward, Michael   Redwood 41.32 1  
 
Mens 4x100m Relay Invite Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Rancho Cucamonga 41.54 1 20
2 Imoohi, Mabry,
Palmer, Brown
  Los Osos 41.69 1 16
3 Johnson, Woods,
Carpente, Spann
  Serra (SDS) 41.71 1 12
4 Ducre, Thomas,
Grissby, Allen
  Crenshaw 42.03 1 8
5 Wilson, Brown,
Williams, Dravis
  Orange Lutheran 42.27 1 6
6 Relay Team   Dorsey 42.31 1 4
7 Maffie, Price,
Prieto, Gaisie
  Bishop Amat 42.91 1 2
8 Selman, Robinson,
Hodge, Harris
  Palo Verde 43.64 1  
-- Fletcher, Foster,
Strickla, Costello
  Mira Mesa DNF 1  
 
Mens 4x100m Relay Open Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Poly (Long Beach 42.24 1  
1 Relay Team   St. Bonaventure 42.29 3  
2 Relay Team   San Dimas 42.30 3  
1 Relay Team   Moorpark 42.72 5  
2 Relay Team   Redwood 42.86 1  
1 Relay Team   Westview 42.89 2  
3 Relay Team   Sheldon 43.04 1  
4 Relay Team   St. John Bosco 43.22 1  
3 Relay Team   Eastside (9) 43.36 3  
1 Relay Team   Beverly Hills 43.38 6  
1 Relay Team   Millikan 43.45 8  
2 Relay Team   Crenshaw 43.46 2  
3 Relay Team   Stockdale 43.59 2  
2 Relay Team   Eisenhower 43.63 6  
4 Relay Team   Archbishop Mitty 43.68 2  
5 Relay Team   Wilson (Long Bea 43.75 2  
2 Relay Team   Rowland 43.80 5  
6 Relay Team   Lakewood 43.88 2  
5 Relay Team   Monrovia 43.89 1  
2 Relay Team   Knight 43.95 8  
4 Relay Team   Agoura 44.11 3  
1 Relay Team   Carter 44.13 4  
1 Relay Team   Chaffey 44.13 7  
7 Relay Team   Upland 44.15 2  
8 Relay Team   Peninsula 44.28 2  
2 Relay Team   Etiwanda 44.31 4  
3 Relay Team   North Torrance 44.33 6  
6 Relay Team   Fountain Valley 44.33 1  
3 Relay Team   Chino Hills 44.34 8  
3 Relay Team   Serra (SDS) 44.39 4  
4 Relay Team   West Ranch 44.42 6  
5 Relay Team   Canyon Springs 44.42 3  
2 Relay Team   Calabasas 44.51 7  
5 Relay Team   Las Vegas 44.63 6  
4 Relay Team   Glendale 44.64 8  
3 Relay Team   Manual Arts 44.69 5  
5 Relay Team   San Dimas 44.72 8  
7 Relay Team   St Ignatius 44.72 1  
4 Relay Team   Tracy 44.74 5  
3 Relay Team   South Pasadena 44.86 7  
4 Relay Team   San Gorgonio 44.95 4  
5 Relay Team   Burroughs (Ridge 45.07 5  
6 Relay Team   Harvard-Westlake 45.10 6  
6 Relay Team   Locke 45.10 6  
8 Relay Team   La Puente 45.16 6  
6 Relay Team   San Gorgonio 45.17 3  
6 Relay Team   Highland 45.29 5  
7 Relay Team   Paramount 45.29 3  
6 Relay Team   Arroyo Valley 45.36 8  
4 Relay Team   Santa Barbara 45.43 7  
5 Relay Team   Monrovia 45.47 7  
5 Kaisersh, Carrillo,
Cecil, Larsen
  Redlands 45.65 4  
6 Relay Team   Norwalk 45.81 4  
8 Relay Team   South Torrance 45.83 1  
6 Relay Team   Hesperia Christi 45.88 7  
7 Relay Team   Marshall 45.97 7  
8 Relay Team   Fontana 46.11 7  
9 Relay Team   Silverado 46.30 2  
7 Relay Team   Hoover 46.94 8  
7 Relay Team   La Habra 1:15.50 5  
-- Relay Team   Millikan DNF 1  
-- Relay Team   El Diamante DNF 3  
-- Relay Team   Hanford West DNF 3  
-- Relay Team   Hoover DNF 4  
-- Relay Team   Sir Francis Drak DNF 4  
-- Relay Team   Knight DNF 4  
-- Relay Team   Arroyo Grande DNF 5  
-- Relay Team   Palmdale DQ 6  
 
Mens 4x100m Relay Seeded Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Rio Mesa 42.40 1  
2 Relay Team   Muir 42.47 1  
3 Relay Team   Torrey Pines 42.54 1  
4 Relay Team   Loyola 42.85 1  
5 Relay Team   Damien 43.19 1  
6 Relay Team   Servite 43.39 1  
7 Relay Team   Cerritos 44.25 1  
8 Relay Team   Ridgeview 45.23 1  
-- Relay Team   Taft DNF 1  
 
Mens 4x200m Relay Invite Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Johnson, Spann,
Carpente, Woods
  Serra (SDS) 1:27.60 1 20
2 Relay Team   Rancho Cucamonga 1:27.65 1 16
3 Wilson, Brown,
Weber, Dravis
  Orange Lutheran 1:28.48 1 12
4 Relay Team   Cheyenne 1:28.80 1 8
5 MacMulle, Herrera,
Rabe, Rake
  Damien 1:28.98 1 6
6 Baker, Williams,
Barr, McKinney
  Loyola 1:29.24 1 4
7 Relay Team   Dorsey 1:30.07 1 2
8 Blake, Hodge,
Robinson, Matlock
  Palo Verde 1:31.27 1  
 
Mens 4x200m Relay Open Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Torrey Pines 1:29.75 2  
1 Relay Team   Sheldon 1:30.41 1  
2 Relay Team   Servite 1:30.98 1  
2 Relay Team   Wilson (Long Bea 1:31.05 2  
3 Relay Team   Fountain Valley 1:31.77 1  
3 Relay Team   Carter 1:31.78 2  
4 Relay Team   North Torrance 1:32.33 2  
4 Relay Team   Ridgeview 1:32.39 1  
5 Relay Team   South Pasadena 1:33.01 2  
5 Relay Team   Ventura 1:33.20 1  
6 Relay Team   San Gorgonio 1:33.73 2  
6 Relay Team   Canyon Springs 1:33.93 1  
7 Relay Team   Bishop Amat 1:34.25 1  
7 Relay Team   Paramount 1:34.33 2  
8 Relay Team   Las Vegas 1:35.73 1  
8 Relay Team   Norwalk 1:36.09 2  
9 Relay Team   Baldwin Park 1:36.97 2  
-- Relay Team   Serra (SDS) DNF 1  
 
Mens 4x200m Relay Seeded Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Poly (Long Beach 1:30.85 1  
2 Relay Team   Cerritos 1:31.42 1  
3 Relay Team   Etiwanda 1:31.82 1  
4 Relay Team   Serra (SDS) 1:32.15 1  
5 Relay Team   Monrovia 1:33.02 1  
6 Relay Team   Stockdale 1:33.05 1  
7 Relay Team   Los Osos 1:33.80 1  
8 Relay Team   Upland 1:33.96 1  
9 Relay Team   Mayfair 1:34.09 1  
 
Mens 4x400m Relay Invite Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Mitchell, Anderson,
Potts, Adams
  E. Roosevelt 3:16.05 1 20
2 Spann, Lauderda,
Bennett, Olloqui,
  Serra (SDS) 3:17.31 1 16
3 Relay Team   Crenshaw 3:19.69 1 12
4 Relay Team   Ridgeview 3:20.37 1 8
5 Relay Team   Taft 3:23.40 1 6
6 Meszaros, Duterte,
Go, Campbell
  Archbishop Mitty 3:23.42 1 4
7 De Leon, Reinhart,
Larrieu, Chilcott
  Loyola 3:26.57 1 2
8 Kinard, May,
Jabril, Clay
  Poly (Long Beach 3:26.94 1  
 
Mens 4x400m Relay Open Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Harvard-Westlake 3:24.34 4  
1 Relay Team   St. Bonaventure 3:27.55 3  
1 Relay Team   Redwood 3:28.18 1  
1 Relay Team   South Pasadena 3:28.43 2  
2 Relay Team   Mayfair 3:29.02 1  
2 Relay Team   Palo Verde 3:29.06 4  
2 Relay Team   Newport Harbor 3:29.18 2  
2 Relay Team   Burroughs (Ridge 3:29.30 3  
3 Relay Team   Canyon Springs 3:29.73 1  
3 Relay Team   Beverly Hills 3:29.85 4  
4 Relay Team   St Ignatius 3:30.24 1  
3 Relay Team   Carter 3:30.34 3  
4 Relay Team   Manual Arts 3:30.44 3  
5 Relay Team   Santa Barbara 3:30.56 3  
5 Relay Team   Glendora 3:30.76 1  
4 Relay Team   Redondo Union 3:30.90 4  
3 Relay Team   Stockdale 3:31.05 2  
4 Relay Team   West Ranch 3:31.20 2  
6 Relay Team   Ventura 3:31.42 1  
7 Relay Team   Madera South 3:32.07 1  
8 Relay Team   San Leandro 3:32.88 1  
5 Relay Team   St. Bernard 3:33.23 2  
6 Relay Team   Alemany 3:33.35 2  
5 Relay Team   West Hills 3:33.62 4  
9 Relay Team   Arroyo Grande 3:34.19 1  
6 Relay Team   Highland 3:34.89 4  
10 Relay Team   Upland 3:36.57 1  
7 Relay Team   La Mirada 3:36.77 4  
7 Relay Team   Tracy 3:36.81 2  
6 Relay Team   Sir Francis Drak 3:36.93 3  
8 Relay Team   South Torrance 3:37.10 2  
8 Relay Team   Fontana 3:37.69 4  
7 Relay Team   Calabasas 3:38.11 3  
9 Relay Team   San Marcos 3:39.01 4  
9 Relay Team   Arroyo Valley 3:39.13 2  
8 Relay Team   Pasadena 3:39.65 3  
9 Relay Team   Baldwin Park 3:40.91 3  
10 Relay Team   Locke 3:41.01 3  
11 Relay Team   Cabrillo (Lompoc 3:41.34 3  
10 Relay Team   Chaffey 3:42.08 2  
10 Relay Team   Palmdale 3:42.17 4  
11 Relay Team   Marshall 3:42.20 4  
-- Relay Team   Cheyenne DQ 1  
-- Relay Team   Quartz Hill DQ 3  
 
Mens 4x400m Relay Seeded Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Millikan 3:21.01 1  
2 Relay Team   Silverado 3:25.73 1  
3 Relay Team   Rio Mesa 3:26.72 1  
4 Relay Team   Paramount 3:27.42 1  
5 Relay Team   St. John Bosco 3:28.44 1  
6 Relay Team   Servite 3:29.33 1  
7 Relay Team   Orange Lutheran 3:37.02 1  
-- Relay Team   Inglewood DQ 1  
 
Mens 4x800m Relay Invitational Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Dana Hills 7:40.30 1  
2 Clark, Guzman,
Prieto, Johnson
  Upland 7:51.72 1  
3 Aliamus, Jack,
Patterso, Ward
  Torrey Pines 7:53.51 1  
4 Medina, Ronay,
McKinney, Gieseker
  Loyola 7:57.01 1  
5 Farias-E, Vandersc,
Saunders, Cheng
  Harvard-Westlake 7:57.66 1  
6 Relay Team   Rancho Cucamonga 7:58.76 1  
7 Davis, Davison,
Kropfl, Edwards
  Royal 7:59.98 1  
8 Harris, Andrews,
Espinoza, Ramos
  Poly (Long Beach 8:06.64 1  
9 Aukshuna, Imfeld,
Vetter, Katsival
  El Modena 8:11.63 1  
10 Alvarado, Gutierre,
Hernande, Navarro
  Taft 8:17.35 1  
11 De Mello, Mc Afee,
Miller, Gauthier
  Westlake 8:21.05 1  
12 Guadagni, Stanton,
Rothaus, Grenier
  Servite 8:22.10 1  
13 McDonoug, Hartle,
Schuerma, Williams
  Centennial 8:22.81 1  
 
Mens 4x1600m Relay Invitational Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Brown, Williams,
Barr, Ronay
  Loyola 17:35.88 1  
2 Avellane, Gonzalez,
Gutierre, Krinik
  Valencia (Placen 17:36.62 1  
3 Moussa, Poizat,
Johansen, Chan
  Arcadia 17:36.76 1  
4 Johnson, Sindicic,
Guzman, Brady
  Upland 17:42.98 1  
5 Drevdahl, Potts,
Lopez, Lopez
  E. Roosevelt 17:43.05 1  
6 Billmeye, Dadkhah,
Gillingh, Morgan
  Torrey Pines 17:45.03 1  
7 Fleet, Imthurn,
Booker, Gonzalez
  University City 17:46.76 1  
8 Upson, Burdon,
Mateu,ph, Mogg
  Royal 17:53.89 1  
9 Hebb, Hebb,
Horton, Brown
  St. John Bosco 17:56.42 1  
10 Jauregui, Nelson,
Ruther, McAliste
  Saugus 18:03.47 1  
11 Dawson, Figueroa,
Taylor, Crawford
  Newport Harbor 18:15.35 1  
12 Sniffin, Anderson,
Hendrick, Willis
  Knight 18:17.74 1  
13 , Curry,
Sanders, Thilelke
  Ayala 18:18.53 1  
14 Cleves, Cooksley,
Zytkewic, Lei
  Rancho Buena Vis 18:24.20 1  
15 Moore, Bridges,
Alvarado, Cervante
  Martin Luther Ki 18:29.21 1  
16 Carter, Gutierre,
Cortez, Sanchez
  San Pasqual 18:34.42 1  
17 freerski, Quinonez,
Flores, Mejia
  El Rancho 18:35.38 1  
18 Alvarez, Jefferso,
Delossan, Walker
  Edison (HB) 18:35.69 1  
19 Drogosch, De Mello,
Miller, Snyder
  Westlake 18:36.52 1  
20 Relay Team   Fountain Valley 18:52.14 1  
21 Price, Neff,
Baerga, Renfrew
  Poly (Long Beach 18:57.74 1  
 
Mens 4x1600m Relay Open Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Lakewood 18:40.41 1  
2 Relay Team   Cabrillo (Lompoc 18:44.23 1  
3 Relay Team   Ganesha 18:49.13 1  
4 Relay Team   Centennial (Comp 18:55.73 1  
5 Relay Team   Servite 19:06.02 1  
6 Relay Team   Birmingham 19:09.15 1  
7 Relay Team   Burroughs (Ridge 19:13.77 1  
8 Relay Team   Etiwanda 19:22.12 1  
9 Relay Team   Harvard-Westlake 19:24.26 1  
10 Relay Team   Arroyo Valley 19:26.31 1  
11 Relay Team   Damien 19:26.74 1  
12 Relay Team   Fontana 19:27.11 1  
13 Relay Team   Saugus 19:29.93 1  
14 Relay Team   Servite 19:31.08 1  
15 Relay Team   Rancho Cucamonga 19:34.94 1  
16 Relay Team   Cerritos 19:37.47 1  
17 Relay Team   Chino 19:43.01 1  
18 Relay Team   Crescenta Valley 19:46.14 1  
19 Relay Team   Norwalk 19:50.90 1  
20 Relay Team   South Pasadena 19:53.81 1  
21 Relay Team   Santiago (Corona 20:04.11 1  
22 Relay Team   West Covina 20:07.93 1  
23 Relay Team   E. Roosevelt 20:14.59 1  
24 Relay Team   Poly (Long Beach 20:32.08 1  
25 Relay Team   Etiwanda 20:33.84 1  
26 Relay Team   Poly (Long Beach 20:45.07 1  
 
Mens 4x1600m Relay Seeded Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Arroyo Grande 18:22.82 1  
2 Relay Team   Glendora 18:24.90 1  
3 Relay Team   Harvard-Westlake 18:28.27 1  
4 Relay Team   Canyon (Canyon C 18:31.96 1  
5 Relay Team   Big Bear 18:33.38 1  
6 Relay Team   Madera South 18:33.42 1  
7 Relay Team   Redlands 18:33.57 1  
8 Relay Team   Rancho Cucamonga 18:33.78 1  
9 Relay Team   Arcadia 18:36.60 1  
10 Relay Team   College Park 18:38.31 1  
11 Relay Team   Redlands 18:41.69 1  
12 Relay Team   Agoura 18:42.62 1  
13 Relay Team   Stockdale 18:44.25 1  
14 Relay Team   Upland 18:51.18 1  
15 Relay Team   Wilson (Long Bea 18:51.56 1  
16 Relay Team   Orange Lutheran 18:58.79 1  
17 Relay Team   Poly (Long Beach 19:04.28 1  
18 Relay Team   Valencia (Valenc 19:04.47 1  
19 Relay Team   Newport Harbor 19:07.44 1  
20 Relay Team   Claremont 19:09.68 1  
 
Mens Sprint Medley 2,2,4,8 Invite Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Johnson, Olloqui,,
Woods, Carpente
  Serra (SDS) 3:31.29 1 20
2 Jones, Yu,
Bedford, Cheng
  Harvard-Westlake 3:34.43 1 16
3 Dunham, Ringo,
El-Sabaw, Aliamus
  Torrey Pines 3:35.00 1 12
4 Humphrey, Gutierre,
Briggs, Flournoy
  Birmingham 3:38.51 1 8
5 Relay Team   Ventura 3:38.73 1 6
6 Relay Team   Wilson (Long Bea 3:50.72 1 4
-- Tresvant, Dilihunt,
Grant, Riley
  Dominguez DQ 1  
 
Mens Sprint Medley 2,2,4,8 Seeded Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Chijioke, Baker,
Wells, Petty
  E. Roosevelt 3:35.31 1  
2 Relay Team   St. John Bosco 3:38.40 1  
3 Claustro, Myricks,
Purdy, Barrow
  Upland 3:39.40 1  
4 LaViale, Hodges,
Koopsman, McDaniel
  San Marcos 3:40.47 1  
5 Cuevas, Paquillo,
Ramirez, Tyson,ni
  Katella 3:42.03 1  
6 Relay Team   West Ranch 3:47.73 1  
7 Howard, Mickens,
Collins, Brown
  Manual Arts 3:49.45 1  
8 Relay Team   Norwalk 3:54.69 1  
 
Mens Distance Medley Invite Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Cisneros, Jouvin,
Prieto, Feng
  University City 10:04.43 1 20
2 Johnson, Harris,
Sindicic, Brady
  Upland 10:06.43 1 16
3 Diaz, McKinney,
Gieseker, Gedyon
  Loyola 10:07.67 1 12
4 Herrera, King,
Rodiguez, De Alba
  El Rancho 10:10.63 1 8
5 Lewis, Goodridg,
Hall, Cardona
  North Torrance 10:12.98 1 6
6 Moussa, Macdonal,
Shar, Poizat
  Arcadia 10:14.77 1 4
7 Ducat, Destefan,
Brewer, Jarvis
  Rancho Buena Vis 10:14.78 1 2
8 Duncan, Jones,
Jones, Torres
  Crescenta Valley 10:31.61 1  
9 Mosier, Grose,
Rozean, Oshier
  Trabuco Hills TF 10:32.76 1  
10 Relay Team   Loyola 10:33.90 1  
11 Webster, Dancher,
Lenehan, Ward
  Torrey Pines 10:35.12 1  
12 Relay Team   Ayala 10:41.93 1  
13 Patterso, Dunham,
Aliamus, Jack
  Torrey Pines 10:43.26 1  
14 Martinez, Culhno,
Trejo, Flores
  St. John Bosco 10:49.69 1  
15 Hartle, Chambers,
McDonoug, Williams
  Centennial 10:52.54 1  
16 Cheng, Bedford,
Farias-E, Richards
  Harvard-Westlake 10:53.88 1  
17 Relay Team   College Park 10:56.56 1  
18 Trujillo, Van Zant,
LO, Mendieta
  West Covina 11:04.89 1  
19 Farris, Burke,
Slaton, Kelly
  Stockdale 11:20.92 1  
-- Mc Afee, Gauthier,
Snyder, Miller
  Westlake DNF 1  
-- Gruber, Guerrero,
Chavez, Mora
  Whittier DNF 1  
-- Emdee, Schmidt,
Schmidt, Schermer
  Redondo Union DNF 1  
 
Mens 4x110m Shuttle Hurdle Invite Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Muir 1:02.91 1 20
2 Relay Team   Ventura 1:02.94 1 16
-- Relay Team   Diamond Ranch DQ 1  
 
Mens 4x110m Shuttle Hurdle Open Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   South Pasadena 1:05.31 2  
1 Relay Team   South Pasadena 1:05.31 1  
1 Relay Team   Rowland 1:06.33 1  
2 Relay Team   Rowland 1:06.33 1  
2 Relay Team   Upland 1:07.27 1  
3 Relay Team   Upland 1:07.27 1  
3 Relay Team   Granite Hills 1:09.80 1  
4 Relay Team   Granite Hills 1:09.80 1  
2 Relay Team   Arroyo Valley 1:10.11 2  
5 Relay Team   Arroyo Valley 1:10.11 1  
-- Relay Team   Loyola DQ 1  
-- Relay Team   Loyola DQ 1  
 
Mens 4x110m Shuttle Hurdle Seeded Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Landeros, Gonzales,
Kho, Steele
  Damien 1:04.30 1  
2 Opena, Choe,
Torres, Williams
  Santiago (Corona 1:04.52 1  
3 Birdsong, Coon,
Selman, Blake
  Palo Verde 1:05.91 1  
4 Alexande, Hill,
Trice, Johnson
  Serra (SDS) 1:06.45 1  
 
Mens Shot Put Invite Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Swarbrick, Daniel   Saugus 58-09.25(17.91m) 1  
2 Graf, Kevin   Agoura 58-00.00(17.68m) 1  
3 Field, Austin   Arroyo Grande 57-09.50(17.61m) 1  
4 Aviles, Jose   La Jolla 54-11.50(16.75m) 1  
5 Whiteside, Cecil   Newport Harbor 53-03.00(16.23m) 1  
6 Osunwa, Paul   Bishop Amat 52-04.50(15.96m) 1  
7 Andrews, Ryan   Newport Harbor 52-03.00(15.93m) 1  
8 Paea, Jordan   Ventura 51-11.00(15.82m) 1  
9 Hanna, John   Torrey Pines 49-06.25(15.09m) 1  
10 Wright, Nathan   Archbishop Mitty 48-04.00(14.73m) 1  
11 Corrales, Justin   Redlands 47-06.75(14.50m) 1  
 
Mens Shot Put Open Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Daou, Joe   Santa Monica 15.84m(51'11.5) 1  
2 Brown, Sean   Arroyo Grande 14.66m(48'1) 1  
3 Tyler, Brice   Redlands 14.43m(47'4) 1  
4 Platt, Kyle   Sheldon 14.24m(46'8.5) 1  
5 Whitham, Daniel   Saugus 14.23m(46'8) 1  
6 Owen, Branden   Paraclete 14.00m(45'11) 1  
7 Endler, Matt   Clovis West 13.83m(45'4.25) 1  
8 Bramer, Trent   Clovis West 13.74m(45'0.75) 1  
9 Luc, Brian   Rosemead 13.69m(44'10.75) 1  
10 Matthews, Justin   Glendora 13.41m(43'11.75) 1  
11 Faussett, Brian   Saugus 12.77m(41'10.75) 1  
 
Mens Shot Put Seeded Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Daou, Joe   Santa Monica 50-05.00(15.37m) 1  
2 Sims, Steven   Eastside (9) 49-11.00(15.21m) 1  
3 Rosales, Ryan   Ventura 49-07.50(15.13m) 1  
4 Mc Clure, Joshua   Royal 48-03.25(14.71m) 1  
5 Hannan, Michael   Norco 47-10.50(14.59m) 1  
6 Merkley, Craig   Los Osos 47-07.75(14.52m) 1  
7 Harrell, Jason   Serra (SDS) 47-01.25(14.36m) 1  
8 Lehauli, Lawrence   Paramount 47-01.00(14.35m) 1  
9 Neighbors, Mike   Agoura 46-10.50(14.29m) 1  
10 Hobbs, Corey   Esperanza 45-10.25(13.98m) 1  
11 Brown, Ma'a   Paramount 45-04.25(13.82m) 1  
 
Mens Discus Invite Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Swarbrick, Daniel   Saugus 176-05(53.77m) 1  
2 Wright, Nathan   Archbishop Mitty 172-02(52.48m) 1  
3 Pendleton, Jake   Esperanza 170-03(51.89m) 1  
4 Field, Austin   Arroyo Grande 169-08(51.71m) 1  
5 Whiteside, Cecil   Newport Harbor 162-01(49.40m) 1  
6 Rosales, Ryan   Ventura 160-01(48.79m) 1  
7 Paea, Jordan   Ventura 159-01(48.49m) 1  
8 Daou, Joe   Santa Monica 156-01(47.57m) 1  
9 Regan, Tyler   Royal 133-00(40.54m) 1  
 
Mens Discus Open Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Endler, Matt   Clovis West 142-08(43.48m) 1  
2 Shultz, Trevor   Norco 139-09(42.60m) 1  
3 Parent, Tyler   Santa Barbara 136-06(41.61m) 1  
4 Olsen, Brett   Burroughs (Ridge 136-01(41.48m) 1  
5 Cary, Jeff   Saugus 135-00(41.15m) 1  
6 Matthews, Justin   Glendora 134-10(41.10m) 1  
7 Rodrigo, Corey   Paraclete 130-10(39.88m) 1  
8 Ostrowski, Alex   Glendora 124-02(37.85m) 1  
9 Tyler, Brice   Redlands 117-05(35.79m) 1  
10 Mcclure, James   Norco 117-04(35.76m) 1  
 
Mens Discus Seeded Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Daou, Joe   Santa Monica 164-02(50.04m) 1  
2 Thomas, Chaz   Palo Verde 157-01(47.88m) 1  
3 Merkley, Craig   Los Osos 151-08(46.23m) 1  
4 Duterte, Laurence   Archbishop Mitty 151-01(46.05m) 1  
5 Heneggler, Dan   West Torrance 146-10(44.75m) 1  
6 Kula, Brandon   Newport Harbor 144-09(44.12m) 1  
7 Aviles, Jose   La Jolla 142-06(43.43m) 1  
8 Mc Clure, Joshua   Royal 142-02(43.33m) 1  
9 Lopez, Miguel   Esperanza 138-01(42.09m) 1  
10 Lehauli, Lawrence   Paramount 136-06(41.61m) 1  
11 Sollitto, Jon   Edison (HB) 133-06(40.69m) 1  
12 Brown, Ma'a   Paramount 133-00(40.54m) 1  
13 Pappas, Nik   Arroyo Grande 132-01(40.26m) 1  
14 Cox, James   Redwood 130-08(39.83m) 1  
15 Miller, Mason   Esperanza 128-06(39.17m) 1  
16 Caldwell-Meeks, Malcolm   Harvard-Westlake 124-11(38.07m) 1  
17 Endler, Matt   Clovis West 124-08(38.00m) 1  
 
Mens High Jump Invite Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Sharpe, Jules   Oaks Christian 6-10.00(2.08m) 1  
2 Gwacham, Obum   Ayala 6-08.00(2.03m) 1  
3 Sparks, Jonathan   La Canada 6-06.00(1.98m) 1  
4 Beal, Miles   St. John Bosco 6-06.00(1.98m) 1  
5 Coles, Idarre   Redwood 6-06.00(1.98m) 1  
6 Wilson, Marques   Tulare Union 6-06.00(1.98m) 1  
7 Villaba, Max   Quartz Hill 6-02.00(1.88m) 1  
8 Kinard, Davieron   Poly (Long Beach 6-02.00(1.88m) 1  
8 Kirkwood, Bennie   San Marcos 6-02.00(1.88m) 1  
-- Haag, Mitch   Upland NH(--) 1  
-- Jonhson, Moriah   Crenshaw NH(--) 1  
 
Mens High Jump Open Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Champion, Daniel   Cathedral City 6-04.00(1.93m) 1  
2 Hall, Bertrell   Lancaster 6-04.00(1.93m) 1  
3 Lopez, Jairo   Fontana 6-02.00(1.88m) 1  
4 Roide, Andrew   Crescenta Valley 6-02.00(1.88m) 1  
5 Elsenbaumer, Teddy   Ventura 6-02.00(1.88m) 1  
11 Larson, Sean   Edison (HB) 6-00.00(1.83m) 1  
6 Lee, Marquis   Serra (SDS) 6-00.00(1.83m) 1  
6 Reed, Nate   San Marcos 6-00.00(1.83m) 1  
8 Hanley, Philip   Thousand Oaks TF 6-00.00(1.83m) 1  
9 Hale, Aaron   Upland 6-00.00(1.83m) 1  
9 Brame, Lisah   Monrovia 6-00.00(1.83m) 1  
12 Greenwell, Greg   Damien 5-10.00(1.78m) 1  
12 Haynes, Mark   Monrovia 5-10.00(1.78m) 1  
12 Zurbuchen, Patrick   El Modena 5-10.00(1.78m) 1  
-- Wimberly, Marcus   La Habra NH(--) 1  
 
Mens High Jump Seeded Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kirkwood, Bennie   San Marcos 6-04.00(1.93m) 1  
2 Glasnow, Ted   Hart 6-02.00(1.88m) 1  
3 Wells, Terrence   Desert 6-02.00(1.88m) 1  
4 Calvert, Ramond   Buckeye Union 6-02.00(1.88m) 1  
5 Short, Cole   Torrey Pines 6-00.00(1.83m) 1  
6 Rosales, Chris   Covina 6-00.00(1.83m) 1  
-- Thompson, Rashard   Stockdale NH(--) 1  
-- Smith, Chris   Rowland NH(--) 1  
 
Mens Long Jump Invite Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Suleman, Hammed   Deer Valley 23-07.25(7.19m) +2.8 1 10
2 Kinard, Davieron   Poly (Long Beach 23-01.00(7.04m) +2.0 1 8
3 Price, Sheldon   Bishop Amat 22-06.00(6.86m) +1.1 1 6
4 Byrd, John   Arlington 22-00.25(6.71m) +2.0 1 4
5 Lewis, Manesseh   Rancho Cucamonga 22-00.00(6.71m) +2.1 1 3
6 Ringo, Brock   Torrey Pines 21-09.00(6.63m) +1.8 1 2
7 Baynard, Josh   Calabasas 21-04.50(6.52m) +0.6 1 1
8 Behan, Kevin   West Torrance 20-09.50(6.34m) nwi 1  
9 Hightower, Lee   Loyola 20-08.25(6.31m) +2.1 1  
 
Mens Long Jump Open Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Newton, Desmond   Ontario 21-02.50(6.46m) nwi 1  
2 McFadden, Leon   St. John Bosco 20-09.75(6.34m) nwi 1  
3 Cushman, John   Monrovia 20-09.00(6.32m) nwi 1  
4 Simms, Eric   Servite 20-08.75(6.32m) nwi 1  
5 Porayanee, Krist   South Pasadena 20-07.00(6.27m) nwi 1  
6 Williams, Justyn   Loyola 20-05.25(6.23m) nwi 1  
7 Eastwood, Matt   South Pasadena 20-05.00(6.22m) nwi 1  
8 Cain, Deandre   Chino Hills 20-01.75(6.14m) nwi 1  
9 Thompson, Michael   San Dimas 20-00.00(6.10m) nwi 1  
10 Hulet, Matt   Upland 19-08.75(6.01m) nwi 1  
11 Gray, Blake   Poly (Long Beach 19-05.00(5.92m) nwi 1  
12 Kho, Kevin   Damien 18-06.00(5.64m) nwi 1  
13 Gonzales, Jarrett   Damien 18-04.50(5.60m) nwi 1  
 
Mens Long Jump Seeded Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Lewis, Manesseh   Rancho Cucamonga 21-02.00(6.45m) -1.7 1  
2 Garner, Thomas   Royal 20-04.00(6.20m) -1.7 1  
3 Usher, Darron   Eisenhower 20-02.00(6.15m) -0.5 1  
4 Franklin, David   Antelope Valley 20-00.00(6.10m) -1.1 1  
5 White, John   South Torrance 19-11.00(6.07m) -0.5 1  
5 Wong, Michael   Wilson (Hacienda 19-11.00(6.07m) -1.9 1  
7 Newton, Desmond   Ontario 19-07.00(5.97m) -1.6 1  
8 Edwards, Shannon   Ridgeview 18-11.00(5.77m) -1.3 1  
9 Huss, Isaiah   Orange Lutheran 18-10.00(5.74m) -1.1 1  
10 Thomas, Fernando   West Covina 16-11.00(5.16m) -0.7 1  
 
Mens Triple Jump Invite Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Suleman, Hammed   Deer Valley 50-04.00(15.34m) +1.1 1 10
2 Verdugo Fiol, Isaac   Est. Tec y cient 46-08.00(14.22m) +0.0 1 8
3 Hunter, Patrick   Paramount 46-07.00(14.20m) -0.6 1 6
4 Gwacham, Obum   Ayala 46-05.00(14.15m) +0.4 1 4
5 Coles, Idarre   Redwood 45-02.00(13.77m) +1.4 1 3
6 Wilson, Marques   Tulare Union 44-07.00(13.59m) -1.2 1 2
7 Haynes, Calvin   Tulare Union 43-04.00(13.21m) -1.0 1 1
8 Bonilla, Edward   La Puente 43-01.00(13.13m) +1.2 1  
9 Valencia, Immanuel   Servite 41-07.00(12.67m) +0.6 1  
10 Hodge, Sidney   Palo Verde 39-02.00(11.94m) +0.6 1  
-- Etuk, Abraham   Loyola FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Open Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Byrd, John   Arlington 44-08.00(13.61m) +1.1 1  
2 Winston, Corey   Poly (Long Beach 44-04.75(13.53m) +1.6 1  
3 Hall, Bertrell   Lancaster 43-01.25(13.14m) +0.9 1  
4 Stephens, Jeffrey   South Pasadena 42-06.75(12.97m) +1.3 1  
5 Lewis, Manesseh   Rancho Cucamonga 42-03.00(12.88m) +0.4 1  
6 Johnson, Karlin   Loyola 41-00.25(12.50m) +1.0 1  
7 Angel, Daniel   South Pasadena 41-00.00(12.50m) +1.6 1  
8 Protteau, Andrew   Damien 40-09.50(12.43m) +1.5 1  
9 Harris, Jamal   Loyola 40-01.50(12.23m) +1.9 1  
10 Adams, Justin   Newport Harbor 39-11.00(12.17m) +1.6 1  
 
Mens Triple Jump Seeded Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Larson, Sean   Edison (HB) 44-05.00(13.54m) +0.0 1  
2 Eastwood, Matt   South Pasadena 43-00.00(13.11m) +0.0 1  
3 Usher, Darron   Eisenhower 42-05.00(12.93m) +0.0 1  
4 Tobias, Andrew   Harvard-Westlake 42-01.25(12.83m) +0.8 1  
5 Tahiru, Yusef   Santiago (Corona 41-05.00(12.62m) +0.0 1  
6 Valencia, Abel   Servite 40-11.25(12.48m) +0.3 1  
7 Thomas, Larry   Diamond Ranch 40-08.00(12.40m) +0.0 1  
8 Arnold, Elijiah   Upland 39-07.50(12.08m) +0.3 1  
-- Hulet, Matt   Upland FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Invite Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Woepse, Michael   Mater Dei High S 16-00.00(4.88m) 1 10
2 Cunnington, Cody   Sir Francis Drak 15-06.00(4.72m) 1 8
3 Ballew, Kyle   El Camino Real 14-06.00(4.42m) 1 6
4 Mcroberts, Garrett   Mater Dei High S 14-06.00(4.42m) 1 3.50
4 Savage, Cameron   Upland 14-06.00(4.42m) 1 3.50
6 Cooper, Matt   Mater Dei High S 14-06.00(4.42m) 1 2
7 Tran, Jeff   Fountain Valley 14-06.00(4.42m) 1 0.50
7 Rosser, Clint   Loyola 14-06.00(4.42m) 1 0.50
9 Wilson, Reese   Redwood 14-06.00(4.42m) 1  
10 Gaglardi, Caleb   Clovis West 14-00.00(4.27m) 1  
11 McGrath, Jeremy   La Jolla 13-06.00(4.11m) 1  
12 Simms, Eric   Servite 13-06.00(4.11m) 1  
 
Mens Pole Vault Open Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Fletcher, Andrew   Quartz Hill 14-00.00(4.27m) 1  
2 Wolhaupter, Ben   Agoura 13-06.00(4.11m) 1  
3 Fobuena, Johnny   Rancho Cucamonga 13-00.00(3.96m) 1  
4 Glassey, Brian   Rim of the World 13-00.00(3.96m) 1  
5 Garcia, Kyle   Edison (HB) 13-00.00(3.96m) 1  
5 Argrendo, David   Upland 13-00.00(3.96m) 1  
7 Cook, Scott   Mater Dei High S 12-06.00(3.81m) 1  
8 Turner, Kamron   Quartz Hill 12-06.00(3.81m) 1  
9 Sotomayor, Henry   Loyola 12-06.00(3.81m) 1  
10 Kashyap, James   Glendora 12-00.00(3.66m) 1  
-- Nuzzo, Darren   Edison (HB) NH(--) 1  
-- Mackey, Mike   Upland NH(--) 1  
-- Rothaus, Trevor   Servite NH(--) 1  
 
Mens Pole Vault Seeded Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Barr, Evan   Loyola 14-06.00(4.42m) 1  
2 Sarehkanii, kevin   Walnut 14-00.00(4.27m) 1  
3 Fox, Dillon   La Costa Canyon 14-00.00(4.27m) 1  
4 Miler, Kevin   Fountain Valley 14-00.00(4.27m) 1  
5 VanBergh, Max   Newport Harbor 14-00.00(4.27m) 1  
6 Butcher, Grayson   El Diamante 13-06.00(4.11m) 1  
7 Hately, Everett   Loyola 13-06.00(4.11m) 1  
8 Holkey, Jordan   Cerritos 13-06.00(4.11m) 1  
8 Tashima, Tyler   Wilson (Long Bea 13-06.00(4.11m) 1  
10 Maddux, Brett   St. Bonaventure 13-00.00(3.96m) 1  
10 Janca, Brandon   Edison (HB) 13-00.00(3.96m) 1  
10 Gunny, Alex   Loyola 13-00.00(3.96m) 1  
13 Fletcher, Andrew   Quartz Hill 13-00.00(3.96m) 1  
14 Wilcoxsen, Chris   Millikan 12-06.00(3.81m) 1  
14 Van Dieren, Cameron   Servite 12-06.00(3.81m) 1  
16 Fox, Justin   La Costa Canyon 12-00.00(3.66m) 1  
-- Sakioka, Mark   Newport Harbor NH(--) 1  
 
Womens 100m Invite Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Woodford, Ashley   Paraclete 11.83 +0.0 1 10
2 Chapman, Melanise   Paraclete 11.89 +0.0 1 8
3 Tyler, Tiarra   Western 12.01 +0.0 1 6
4 Robinson, Cindy   Norwalk 12.02 +0.0 1 4
5 Hunter, Breyonna   Serra (SDS) 12.06 +0.0 1 2.50
5 Price, Charnell   St. Mary’s Aca 12.06 +0.0 1 2.50
7 Davis, Shai   Hugh McRoberts 12.15 +0.0 1 1
8 Puterbaugh, Jenna   Santa Fe Christi 12.19 +0.0 1  
9 Austin, Ashley   Beverly Hills 12.40 +0.0 1  
 
Womens 100m Open Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Hedgepeth, Saraina   Rio Mesa 12.10 -0.8 1  
2 Bolden, Kelsey   Etiwanda 12.39 -0.8 1  
3 Townsend, Bernade   Rancho Cucamonga 12.78 -0.8 1  
4 Wright, Sadera   Paraclete 14.56 -0.8 1  
 
Womens 100m Seeded Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Faulknor, Alexis   Serra (SDS) 12.07 +0.2 1  
2 Urssery, Aijah   St. Mary’s Aca 12.09 +0.2 1  
3 Chavanne, Raven   Newbury Park 12.27 +0.2 1  
4 De'Jurnett, Lor'Rena   St. Mary’s Aca 12.36 +0.2 1  
5 Calhoun, Genesis   Withrow 12.47 +0.2 1  
5 Cooper, Lindsay   Muir 12.47 +0.2 1  
7 Vallery, Ronisha   North Torrance 12.65 +0.2 1  
8 Johnson, Tre'ana   Sheldon 12.71 +0.2 1  
9 Richard, Latangie   Centennial 12.80 +0.2 1  
 
Womens 200m Invite Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Davis, Jessica   Highland 24.10 +0.7 1  
2 Robinson, Cindy   Norwalk 24.57 +0.7 1  
3 Hunter, Breyonna   Serra (SDS) 24.74 +0.7 1  
4 Urssery, Aijah   St. Mary’s Aca 24.84 +0.7 1  
5 Rivers, Christen   Palmdale 24.87 +0.7 1  
6 Clague, Angela   San Luis Obispo 25.15 +0.7 1  
 
Womens 200m Open Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Brown, Maya   Serra (SDS) 25.41 +0.5 1  
2 Reaser, Allison   El Segundo 25.53 +0.5 1  
3 Aldredge, Lasasha   Central 26.16 +0.5 1  
4 Morgan, Brittney   Beverly Hills 26.18 +0.5 1  
 
Womens 200m Seeded Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Chapman, Melanise   Paraclete 24.43 +1.2 1  
2 Davis, Shai   Hugh McRoberts 24.76 +1.2 1  
3 Puterbaugh, Jenna   Santa Fe Christi 24.98 +1.2 1  
4 Price, Charnell   St. Mary’s Aca 25.18 +1.2 1  
5 Price, Kylie   Bishop Amat 25.50 +1.2 1  
6 Vallery, Ronisha   North Torrance 25.64 +1.2 1  
7 De'Jurnett, Lor'Rena   St. Mary’s Aca 25.66 +1.2 1  
8 Williams, Latoya   Louisville 25.83 +1.2 1  
9 Clingman, Jade   Withrow 25.97 +1.2 1  
 
Womens 400m Invite Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ndipagbor, Akawkaw   Poly (Long Beach 54.51 1 10
2 Jones, Vanessa   Etiwanda 55.93 1 8
3 Okodogbe, Chizoba   Deer Valley 56.34 1 6
4 Clague, Angela   San Luis Obispo 57.22 1 4
5 Davis, Jessica   Highland 58.36 1 3
6 Ray, Catherine   El Camino Real 1:01.90 1 2
7 Joseph, Jasmine   Poly (Long Beach 1:02.22 1 1
 
Womens 400m Open Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Aldredge, Lasasha   Central 56.61 1  
2 Branch, Calaiah   Lakewood 57.70 1  
3 Murphy, Li   Annie Wright 58.92 1  
4 Washington, Chelsey   Paraclete 58.96 1  
5 Hunter, Synethia   Silverado 59.27 1  
6 Woodruff, Gianna   St. Mary’s Aca 1:01.52 1  
7 Koppel, Samantha   Granite Hills 1:02.04 1  
8 Miller, Shanae   Antelope Valley 1:02.25 1  
 
Womens 400m Seeded Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Fermin, Shawna   Silverado 56.65 1  
2 Winston, Erica   Poly (Long Beach 57.14 1  
3 Rivers, Christen   Palmdale 57.64 1  
4 Crawford, Tyra   Fontana 57.78 1  
5 Logan, Neausha   Poly (Long Beach 57.93 1  
6 Webb, Dominique   St. Mary’s Aca 59.39 1  
7 Sivaji, Vainayaki   North Hollywood 59.59 1  
8 Willis, Skyler   Withrow 59.81 1  
 
Womens 800m Invite Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Davis, Carlyle   Marlborough 2:09.57 1 10
2 Drake, Alyson   Valencia (Placen 2:12.34 1 8
3 Pettway, Paisley   Millikan 2:13.52 1 6
4 Apgar, Elizabeth   Abraham Lincoln 2:13.79 1 4
5 Gammage, Dynasty   Poly (Long Beach 2:14.22 1 3
6 McDowell, Laura   La Sierra 2:15.51 1 2
7 Murphy, Li   Annie Wright 2:15.79 1 1
8 Leake, Tia   Poly (Long Beach 2:16.05 1  
9 Brown, Alisha   Madera South 2:18.13 1  
10 Owens, Karlee   Arroyo Grande 2:18.98 1  
11 Mosley, Ashley   Centennial 2:19.97 1  
12 Pilecki, Jenny   Huntington Beach 2:21.44 1  
13 Laurent, Michaelanne   Corona 2:22.02 1  
14 Hartwig, Erin   Flintridge Sacre 2:24.05 1  
15 Wilmot-francis, Margar   Los Osos 2:25.14 1  
16 Chapus, Cami   Harvard-Westlake 2:25.42 1  
 
Womens 800m Seeded Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 White, J'Myah   Cheyenne 2:17.95 1  
2 Pahkamaa, Molly   El Diamante 2:19.19 1  
3 Ervin, Lauren   Etiwanda 2:20.06 1  
4 Goldman, McKenzie   Arroyo Grande 2:22.60 1  
5 Tu, Angela   Wilson (Hacienda 2:22.99 1  
6 Williams, Mikaylah   San Luis Obispo 2:25.00 1  
7 Lynch, Tijerra   Ridgeview 2:25.45 1  
8 John, Stephnie   Archbishop Mitty 2:25.61 1  
9 Lopez, Vanessa   Rowland 2:25.72 1  
10 Sandri, Mary   Carondelet 2:26.82 1  
11 Lopez, Melissa   Wilson (Hacienda 2:27.87 1  
12 Ramirez, Danube   Whittier 2:30.06 1  
 
Womens 1600m Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Davis, Carlyle   Marlborough 5:02.46 1  
2 Walles, Jackie   Venice 5:05.97 1  
3 Yang, Julia   Westview 5:06.01 1  
4 Hernando, Danielle   Saugus 5:06.55 1  
5 Laurent, Michaelanne   Corona 5:06.95 1  
6 Telon, Melissa   Rancho Cucamonga 5:07.43 1  
7 Guadiana, Olivia   Ventura 5:07.72 1  
8 Tippets, Kelsi   Martin Luther Ki 5:08.63 1  
9 Reyes, Jazmine   Etiwanda 5:08.72 1  
10 Pearson, Erica   Newport Harbor 5:08.75 1  
11 Hansen, Jenny   University City 5:09.93 1  
12 Etherton, Lyndsie   Bullard 5:13.51 1  
13 Schaefer, Chelsea   Etiwanda 5:13.70 1  
14 Peterson, Hanna   Martin Luther Ki 5:23.58 1  
15 Lopez, Vanessa   Rowland 5:24.49 1  
16 Kirk, Haley   Wilson (Long Bea 5:26.58 1  
-- Mehra, Rebecca   Palo Verde DNF 1  
 
Womens 3200m Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Owens, Karlee   Arroyo Grande 10:48.05 1  
2 Jauregui, Brianna   Saugus 10:52.35 1  
3 Owen, Jennifer   West Ranch 10:57.46 1  
4 Shea, Sheree   University City 11:00.03 1  
5 Mitchell, Rachel   American 11:02.22 1  
6 Wilson, Courtney   Saugus 11:07.12 1  
7 Houser, Kellie   Carondelet 11:11.17 1  
8 Kado, Merissa   Saugus 11:12.75 1  
9 Bauer, Melissa   Paraclete 11:14.64 1  
10 Cooperstein, Christine   Whittier 11:15.07 1  
11 Lopez, Sabrina   Sacred Heart of 11:18.53 1  
12 Felix, Veronica   Whittier 11:21.63 1  
13 Ratkowiak, Katarina   Yucca Valley 11:22.51 1  
14 Munoz, Brittnie   Rosemead 11:26.81 1  
15 Pham, Carlotta   Crescenta Valley 11:32.23 1  
16 Albini, Courtney   St Francis (Moun 12:08.00 1  
-- Pham, Claudia   Crescenta Valley DNF 1  
-- Frankian, Karis   Saugus DNF 1  
 
Womens 100m Hurdles Invite Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Carter, Kori   Claremont 13.96 1 10
2 Davis, Monisha   Etiwanda 14.18 1 8
3 Baltimore, Ashtynn   Marlborough 14.34 1 6
4 Weaver, Angelica   Rancho Cucamonga 14.53 1 4
5 Smith, Ashley   Millikan 14.62 1 3
6 Alexis, Mina   St Ignatius 15.26 1 2
7 Cox, Melia   Poly (Long Beach 15.32 1 1
8 Monteverde, Alyssa   Clovis West 15.49 1  
 
Womens 100m Hurdles Open Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Allis, Emily   San Luis Obispo 15.20 1  
2 Melton, Jen   Clovis West 15.30 1  
3 Dixon, Cherise   Cleveland 15.37 1  
4 Monteverde, Angenae   Clovis West 15.91 1  
5 Ramirez, Taylor   Katella 15.92 1  
6 Loveless, Jade   Withrow 16.41 1  
7 Richards, Mariah   Paramount 16.60 1  
8 Jenkins, Brittany   Lynwood 16.63 1  
9 Buchanan, Brea   Arroyo Valley 17.17 1  
 
Womens 100m Hurdles Seeded Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Stewart, Shanice   Carter 14.45 1  
2 Robertson, Ta'Janeece   Serra (SDS) 14.75 1  
3 Jackson, Taylor   Frontier 14.77 1  
4 Reaser, Allison   El Segundo 14.93 1  
5 Mills, Taylar   Muir 15.12 1  
6 Buhary, Sheona   North Torrance 15.37 1  
7 Nowell, Ericka   Perris 15.68 1  
8 Hill, Pia   Taft 16.29 1  
9 Hollis, Paige   Hoover 17.93 1  
 
Womens 300m Hurdles Invite Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Carter, Kori   Claremont 42.84 1 10
2 Nowell, Ericka   Perris 44.37 1 8
3 Lawrence, Jonnique   Withrow 44.60 1 5
3 Jackson, Taylor   Frontier 44.60 1 5
5 Thompson, Turquoise   Serra (SDS) 45.79 1 3
6 Torres, Abrianna   San Luis Obispo 46.69 1 2
7 Austin, Ashley   Beverly Hills 47.39 1 1
8 Bernal, Audry   Ventura 47.48 1  
 
Womens 300m Hurdles Open Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Buhary, Sheona   North Torrance 44.88 1  
2 Henigan, Laurie   Taft 45.62 1  
3 Baucham, Dawnielle   Serra (SDS) 46.59 1  
4 Mills, Taylar   Muir 46.72 1  
5 Ormsby, Raquel   Ventura 46.91 1  
6 Walker, Alexis   Pasadena 47.77 1  
7 Valadez, Terra   Upland 49.33 1  
8 Johnson, Star   Paramount 49.68 1  
 
Womens 300m Hurdles Seeded Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Davis, Monisha   Etiwanda 44.62 1  
2 Todd, Monica   Trabuco Hills TF 44.79 1  
3 Harrell, Urina   Serra (SDS) 45.50 1  
4 Dixon, Cherise   Cleveland 45.85 1  
5 Atchley, Skye   Orange Lutheran 46.58 1  
6 Robertson, Ta'Janeece   Serra (SDS) 47.06 1  
7 Loveless, Jade   Withrow 49.74 1  
8 O'Rourke, Kelly   St Ignatius 50.65 1  
 
Womens 4x100m Relay Invite Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   St. Mary’s Aca 46.12 1 20
2 Relay Team   Serra (SDS) 46.19 1 16
3 Relay Team   Poly (Long Beach 46.48 1 12
4 Relay Team   Withrow 47.43 1 8
5 Relay Team   Deer Valley 47.99 1 6
6 Relay Team   Birmingham 48.00 1 4
7 Relay Team   Trabuco Hills TF 48.35 1 2
8 Relay Team   Wilson (Long Bea 48.65 1  
-- Relay Team   Los Osos DNF 1  
 
Womens 4x100m Relay Open Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Newbury Park 48.69 2  
1 Relay Team   Quartz Hill 48.93 3  
1 Relay Team   Harvard-Westlake 49.02 1  
2 Relay Team   Silverado 49.15 1  
3 Relay Team   Paramount 49.44 1  
1 Relay Team   Carter 49.51 6  
4 Relay Team   Eisenhower 49.53 1  
4 Relay Team   Louisville 49.53 1  
2 Relay Team   Mira Mesa 49.73 3  
3 Relay Team   Westview 50.02 3  
2 Relay Team   San Dimas 50.07 2  
1 Relay Team   Rancho Cucamonga 50.10 4  
1 Relay Team   American 50.14 5  
3 Relay Team   Upland 50.15 2  
2 Relay Team   Oxnard 50.25 4  
2 Relay Team   Culver City 50.29 5  
2 Relay Team   El Diamante 50.34 6  
4 Relay Team   Eisenhower 50.42 2  
4 Relay Team   St Francis (Moun 50.42 2  
4 Relay Team   Highland 50.43 3  
1 Relay Team   Knight 50.48 8  
5 Relay Team   Redlands East Va 50.55 3  
3 Relay Team   Sheldon 50.65 4  
6 Relay Team   Glendale 50.70 3  
3 Relay Team   Notre Dame (Riv) 50.75 6  
4 Relay Team   Orange Lutheran 50.77 4  
7 Cameron, Vallejo,
Holland, Bickert
  Clovis West 50.83 3  
1 Relay Team   Ontario 50.89 7  
8 Relay Team   Torrey Pines 50.89 3  
2 Relay Team   Pasadena 50.91 8  
6 Relay Team   Dorsey 51.02 1  
3 Relay Team   Lynwood 51.20 8  
4 Relay Team   Eastside (9) 51.24 8  
9 Relay Team   Fountain Valley 51.27 3  
3 Relay Team   Chino Hills 51.28 5  
4 Relay Team   Silverado 51.29 6  
4 Relay Team   Ventura 51.41 5  
2 Relay Team   Cerritos 51.43 7  
5 Relay Team   Antelope Valley 51.46 8  
6 Relay Team   Monrovia 51.47 2  
5 Relay Team   Taft 51.94 5  
5 Relay Team   Arroyo Grande 51.95 6  
3 Relay Team   South Pasadena 51.99 7  
5 Relay Team   Rowland 52.09 4  
6 Relay Team   Norwalk 52.10 8  
7 Relay Team   West Ranch 52.18 8  
4 Relay Team   Redwood 52.39 7  
5 Relay Team   West Hills 52.43 7  
6 Relay Team   South Torrance 52.77 4  
6 Relay Team   Cabrillo (Lompoc 52.90 6  
8 Relay Team   Redlands 53.03 8  
6 Relay Team   Stockdale 53.11 7  
6 Relay Team   North Hollywood 53.25 5  
7 Relay Team   Claremont 53.45 7  
7 Relay Team   San Gorgonio 53.69 6  
9 Relay Team   Hanford West 54.95 8  
7 Relay Team   Palmdale 56.66 2  
8 Relay Team   Marshall 57.28 7  
7 Relay Team   Cypress 1:17.23 1  
-- Relay Team   Baldwin Park DQ 4  
-- Relay Team   Beverly Hills DQ 5  
 
Womens 4x100m Relay Seeded Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Woodford, Washingt,
Gibson, Chapman
  Paraclete 47.17 1  
2 Lakey, Jones,
Davis, Bolden
  Etiwanda 47.54 1  
3 Brown, Hunter,
Faulknor, Thompson
  Serra (SDS) 48.02 1  
4 Cox, Gammage,
Joseph, Ndipagbo
  Poly (Long Beach 48.49 1  
5 Duxbury, Lockwood,
Seymour, Sequiera
  Archbishop Mitty 48.52 1  
6 Relay Team   Rio Mesa 48.62 1  
7 Allis, Clague,
Petredea, Torres
  San Luis Obispo 48.65 1  
8 Chijioke, Petty,
Baker, Wells
  E. Roosevelt 49.08 1  
-- Relay Team   Rancho Cucamonga DQ 1  
 
Womens 4x200m Relay Invite Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Serra (SDS) 1:38.15 1 20
2 Relay Team   St. Mary’s Aca 1:38.31 1 16
3 Relay Team   Wilson (Long Bea 1:39.61 1 12
4 Relay Team   Withrow 1:40.06 1 8
5 Relay Team   Poly (Long Beach 1:40.89 1 6
6 Relay Team   Millikan 1:43.36 1 4
7 Relay Team   Paramount 1:44.06 1 2
8 Relay Team   Eisenhower 1:44.15 1  
 
Womens 4x200m Relay Open Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   San Dimas 1:44.35 1  
1 Relay Team   Huntington Beach 1:44.64 2  
2 Relay Team   Archbishop Mitty 1:44.92 2  
2 Relay Team   Taft 1:45.66 1  
3 Relay Team   Centennial 1:46.28 1  
4 Relay Team   Fountain Valley 1:46.69 1  
3 Relay Team   Torrey Pines 1:47.88 2  
4 Relay Team   Orange Lutheran 1:48.67 2  
5 Relay Team   Bishop Amat 1:48.86 1  
6 Relay Team   Los Osos 1:50.41 1  
7 Relay Team   Sir Francis Drak 1:50.85 1  
8 Relay Team   Monrovia 1:54.58 1  
9 Relay Team   St. Bonaventure 1:55.11 1  
 
Womens 4x200m Relay Seeded Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Gee, Wilson,
Wiggins, Kemp
  Deer Valley 1:41.53 1  
2 Hunter, Brown,
Faulknor, Thompson
  Serra (SDS) 1:42.86 1  
3 Mosley, Lively,
Richard, Dunn
  Centennial 1:44.38 1  
4 Hansson, King,
Daniels, Sands
  Harvard-Westlake 1:44.46 1  
5 Jewett, Jewett,
Arencibi, Bonilla
  Culver City 1:44.77 1  
6 Clingman, Lawrence,
Smith, Calhoun
  Withrow 1:44.93 1  
7 Relay Team   Dorsey 1:46.24 1  
8 Ofo, Alvarado,
Roussell, Serrato
  Chino Hills 1:47.78 1  
9 smith, lancaste,
Mays, Hardy
  Eastside (9) 1:49.21 1  
 
Womens 4x400m Relay Invite Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Fox, Wilson,
Cox, Okodogbe
  Deer Valley 3:49.00 1 20
2 Winston, Joseph,
Gammage, Ndipagbo
  Poly (Long Beach 3:49.60 1 16
3 Lakey, Jones,
Bailey, Ervin
  Etiwanda 3:52.55 1 12
4 Clingman, Jarmon,
Willis, Lawrence
  Withrow 3:54.46 1 8
5 Pierce, Baucham,
Harrell, Clagon
  Serra (SDS) 3:54.61 1 6
6 Relay Team   St. Mary’s Aca 3:59.83 1 4
7 Relay Team   San Luis Obispo 4:00.68 1 2
8 Hughes, LaMar,
Hunter, Williams
  Paramount 4:02.25 1  
9 Presley, Smith,
Pittman, Cousar
  Wilson (Long Bea 4:06.60 1  
 
Womens 4x400m Relay Open Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   St Francis (Moun 3:57.60 1  
2 Relay Team   E. Roosevelt 3:58.03 1  
3 Relay Team   Silverado 4:01.50 1  
1 Relay Team   West Ranch 4:02.23 2  
4 Relay Team   Ventura 4:02.58 1  
5 Relay Team   Wilson (Long Bea 4:03.42 1  
1 Relay Team   Orange Lutheran 4:04.30 3  
6 Relay Team   Trabuco Hills TF 4:04.73 1  
7 Relay Team   Flintridge Sacre 4:05.22 1  
1 Relay Team   Palo Verde 4:06.51 4  
2 Relay Team   Fontana 4:06.62 4  
2 Relay Team   Harvard-Westlake 4:07.25 3  
2 Relay Team   Highland 4:09.55 2  
3 Relay Team   Palo Verde 4:10.42 4  
3 Relay Team   South Pasadena 4:10.53 2  
4 Relay Team   Palmdale 4:10.72 2  
3 Relay Team   San Marcos 4:11.21 3  
5 Relay Team   Mayfair 4:11.22 2  
6 Relay Team   Upland 4:12.29 2  
4 Relay Team   American 4:12.38 4  
5 Relay Team   Quartz Hill 4:13.36 4  
4 Relay Team   Sir Francis Drak 4:15.29 3  
6 Relay Team   Claremont 4:15.46 4  
8 Relay Team   Sheldon 4:15.70 1  
7 Relay Team   Rowland 4:15.94 2  
7 Relay Team   Silverado 4:20.46 4  
5 Relay Team   Pasadena 4:21.16 3  
6 Relay Team   South Torrance 4:22.30 3  
7 Relay Team   Arroyo Valley 4:22.62 3  
8 Relay Team   North Hollywood 4:23.75 4  
8 Relay Team   St. Bernard 4:29.67 3  
9 Alvarez, Nocella,
Werley, Nelson
  Marshall 5:03.11 4  
 
Womens 4x400m Relay Seeded Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Millikan 3:53.62 1  
2 Relay Team   San Dimas 3:56.67 1  
3 Relay Team   Trabuco Hills TF 3:58.22 1  
4 Relay Team   Beverly Hills 4:00.23 1  
5 Relay Team   Louisville 4:02.39 1  
6 Relay Team   Poly (Long Beach 4:03.23 1  
7 Relay Team   Withrow 4:07.70 1  
8 Relay Team   St. Bonaventure 4:14.82 1  
9 Relay Team   Hanford West 4:25.44 1  
 
Womens 4x800m Relay Invitational Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Winston, Leake,
Gammage, Logan
  Poly (Long Beach 9:09.70 1  
2 Grimwade, Perry,ph,
Norris, Clements
  Ruyton Girls' Sc 9:19.72 1  
3 Dadkhah, Gillingh,
Morgan, Sims
  Torrey Pines 9:27.50 1  
4 Bacon, Harmon,
Brooks, Sitler
  West Ranch 9:38.17 1  
5 Williams, Tucker,
Santos, Ryan
  Wilson (Long Bea 9:39.55 1  
6 Adesina, Mera,
Jacobs, Glass
  Redlands 9:42.58 1  
7 Alvarado, Gutierre,
Hernande, Navarro
  Taft 9:54.06 1  
8 Ciraulo, Randazzo,
Fellows, Smith
  Redlands East Va 9:54.42 1  
9 Groseclo, Healy,
Romero, Madigan
  St Francis (Moun 9:56.36 1  
10 Yang, Martins-,
Hall, Garland
  Westview 9:56.41 1  
11 Ortega, Fluharty,
Bowman, Ramirez
  Knight 9:59.16 1  
12 Davis, Williams,
Weschler, Davis
  Centennial 10:04.08 1  
13 Cleves, Menchaca,
Vandam, Cooksley
  Rancho Buena Vis 10:08.20 1  
14 Cleeve-G, Robertso,
Hudson, Pearce
  Ruyton Girls' Sc 10:16.43 1  
15 Barrow, Evans,
Garcia, Stert
  Upland 10:27.37 1  
16 Smith, Hernande,
Crawford, Williams
  Wilson (Long Bea 10:36.13 1  
 
Womens 4x1600m Relay Invitational Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Saugus 20:45.61 1  
2 Relay Team   Ruyton Girls' Sc 20:45.72 1  
3 Relay Team   Carondelet 21:47.93 1  
4 Relay Team   Wilson (Long Bea 21:52.39 1  
5 Relay Team   Crescenta Valley 21:53.14 1  
6 Relay Team   Ayala 21:56.75 1  
7 Relay Team   St. Lucy’s 22:10.11 1  
8 Relay Team   Fountain Valley 22:15.35 1  
9 Relay Team   Poly (Long Beach 22:28.67 1  
10 Aitken, Hudson,
Norris, Longmuir
  Ruyton Girls' Sc 22:34.26 1  
11 Relay Team   Westlake 22:53.13 1  
12 Relay Team   Upland 23:03.21 1  
13 Carroll, Hasson,
Gregory, Ally
  Carondelet 23:21.66 1  
 
Womens 4x1600m Relay Seeded Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Arnold, Borman,
Crowley, Jacobs
  Redlands 21:23.71 1  
2 Reyes, Schaefer,
Codilla, Gonzalez
  Etiwanda 21:47.20 1  
3 Fellows, Smith,
Morris, Hicks
  Redlands East Va 22:03.12 1  
4 Chapus, Einstein,
Goren, Weissenb
  Harvard-Westlake 22:08.88 1  
5 Cleeve-G, Robertso,
Hudson, Pearce
  Royal 22:19.84 1  
6 Relay Team   Chino Hills 22:29.54 1  
7 Relay Team   Mayfield 22:37.01 1  
8 Gomez, Ramirez,
Fluharty, Ortega
  Knight 22:38.35 1  
9 Mejia, Flores,
Melendez, freerski
  El Rancho 22:47.08 1  
10 Albini, Healy,
Sitler, Groseclo
  St Francis (Moun 22:49.90 1  
11 Ulloa, Ortiz,
Delgado, Poling
  Millikan 22:54.33 1  
12 Murakami, Mahoney,
Bulder, Randall
  Saugus 23:00.00 1  
13 Gomez, Macon,
Geena, Ortega
  Birmingham 23:09.40 1  
14 Reeder, Shine,
Alkonis, Hutchiso
  Claremont 23:09.41 1  
15 Mendez, Austin,
Austin, Van Zant
  West Covina 23:11.41 1  
16 Ramirez, Endacott,
Anderson, DeVita
  South Pasadena 23:18.43 1  
17 Inchaurr, Brittany,
Codilla, Prisock
  Etiwanda 23:29.49 1  
18 Adams, Fox,
Watkins, Watkins
  Yucca Valley 23:30.83 1  
19 Cooperst, Felix,
Ramirez, Carrillo
  Whittier 23:52.77 1  
20 Abeling, Meltzer,
Miller, Stokes
  La Habra 24:08.97 1  
21 Pavey, Oragwu,
Brock, Contrera
  Poly (Long Beach 24:19.67 1  
22 Bedell, Rich,
Sidhu, Heter
  Cabrillo (Lompoc 24:25.58 1  
23 Relay Team   Baldwin Park 24:37.77 1  
24 Relay Team   Arroyo Valley 24:53.02 1  
25 Gonzalez, Rodrigue,
Hart, Torres
  Ganesha 25:21.01 1  
26 Caplen, Aoki,
Tran, Zvirbuli
  Poly (Long Beach 25:44.40 1  
27 Brosh, Quintani,
Thomas, Severson
  A.B. Miller 26:00.19 1  
 
Womens Sprint Medley 2,2,4,8 Invite Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Carson 4:05.12 1 20
2 Relay Team   Eisenhower 4:05.35 1 16
3 Relay Team   Culver City 4:12.11 1 12
4 Relay Team   Wilson (Long Bea 4:13.36 1 8
5 Relay Team   Ventura 4:22.15 1 6
6 Relay Team   Harvard-Westlake 4:31.22 1 4
7 Relay Team   Mayfield 4:34.42 1 2
 
Womens Sprint Medley 2,2,4,8 Seeded Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   E. Roosevelt 4:17.10 1  
2 Relay Team   Redlands 4:19.09 1  
3 Baiza, Cooke,
Czegledy, Gonzalez
  Upland 4:20.38 1  
4 Relay Team   Wilson (Long Bea 4:22.34 1  
5 Relay Team   Crescenta Valley 4:24.28 1  
6 Relay Team   Sir Francis Drak 4:24.34 1  
7 Relay Team   Claremont 4:24.77 1  
8 Relay Team   Wilson (Long Bea 4:32.22 1  
9 Relay Team   Rosary 4:32.31 1  
 
Womens Distance Medley Invite Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Dana Hills 11:47.39 1 20
2 Billmeye, Dadkhah,
Gillingh, Morgan
  Torrey Pines 11:56.05 1 16
3 Relay Team   Poly (Long Beach 12:04.19 1 12
4 Relay Team   Rancho 12:07.23 1 8
5 Relay Team   West Ranch 12:12.87 1 6
6 McAliste, Frank,
Kelly, Llamas
  Arcadia 12:13.69 1 4
7 Relay Team   Palo Verde 12:19.78 1 2
8 Schaefer, Jones,
Ervin, Reyes
  Etiwanda 12:22.42 1  
9 Crowley, Mera,
Jacobs, Borman
  Redlands 12:36.60 1  
10 Trujillo, Garland,
Martins-, Yang
  Westview 12:45.37 1  
11 Ridgway, Spauldin,
Haden, Gemberli
  San Marcos 12:47.04 1  
12 Calliste, Hebron,
Pham, Pham
  Crescenta Valley 12:55.71 1  
13 Relay Team   Ayala 12:56.83 1  
14 Cleves, Cooksley,
Zytkewic, Lei
  Rancho Buena Vis 13:01.80 1  
15 Rumore, Bolognes,
Sandri, Aliotti
  Carondelet 13:02.23 1  
16 Elder, Evenson,
Hurst, Teaney
  Quartz Hill 13:11.64 1  
 
Womens 4x100m Shuttle Hurdle Invite Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Wilson (Long Bea 1:05.62 1 20
2 Relay Team   Rowland 1:08.91 1 16
3 Relay Team   Upland 1:10.77 1 12
-- Relay Team   Fountain Valley DQ 1  
 
Womens 4x100m Shuttle Hurdle Open Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Ventura 1:06.27 1  
2 Relay Team   Covina 1:09.55 1  
3 Relay Team   Claremont 1:09.83 1  
 
Womens 4x100m Shuttle Hurdle Seeded Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Hill, Henigan,
Usher, Mc Coy
  Taft 1:05.80 1  
 
Womens Shot Put Invite Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Burrell, Jasmine   North Torrance 41-08.50(12.71m) 1 10
2 Makanesi, Luseane   Katella 39-09.00(12.12m) 1 8
3 Haydel, Sydney   Harvard-Westlake 39-07.75(12.08m) 1 6
4 Brown, Courtney   El Modena 39-01.75(11.93m) 1 4
5 Janay, Tillett   Birmingham 39-01.50(11.93m) 1 3
6 Casanova, Madeline   Alemany 38-07.00(11.76m) 1 1.50
6 Ecsedy, Alex   Saugus 38-07.00(11.76m) 1 1.50
8 Cervantes, Alex   Oxnard 38-05.00(11.71m) 1  
9 Wilson, Kristin   Ventura 38-03.00(11.66m) 1  
10 Shepard, Brooke   Arroyo Grande 37-10.00(11.53m) 1  
11 Brown, Jenae   Cheyenne 37-03.00(11.35m) 1  
 
Womens Shot Put Open Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Ceppaglia, Angelina   Central 11.46m(37'7) 1  
2 Hearne, Siera   Paraclete 11.41m(37'5) 1  
3 Braucher, Breeann   West Ranch 11.21m(36'9.25) 1  
4 Morones, Tiffany   San Gorgonio 11.04m(36'2.5) 1  
5 Morgan, Alexandra   Ventura 10.91m(35'9.5) 1  
6 Wright, Noel   Claremont 10.47m(34'4) 1  
7 Summers, Rebecca   Norco 10.37m(34'0.25) 1  
8 Belion, Breniesha   Madera South 10.22m(33'6.25) 1  
9 Moton, Anttanisha   Knight 10.13m(33'2.75) 1  
10 Tovi, Luakai   Upland 10.07m(33'0.25) 1  
11 Shaw, Takara   Centennial 10.03m(32'10.75) 1  
12 Makanesi, Pamela   Katella 10.02m(32'10.25) 1  
13 Abaekobe, Adaobi   St. Mary’s Aca 9.99m(32'9.25) 1  
14 Chidester, Catherine   Glendora 8.95m(29'4.25) 1  
15 Ross, Shanice   Rowland 8.72m(28'7.25) 1  
 
Womens Shot Put Seeded Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Ecsedy, Alex   Saugus 37-03.50(11.37m) 1  
2 Howard, Brittany   Eisenhower 36-10.00(11.23m) 1  
3 Noel, Saibra   Paraclete 36-08.00(11.18m) 1  
3 Dukes, Sofia   Southwest (I.V.) 36-08.00(11.18m) 1  
5 Moraga, Zuri   North Torrance 36-05.75(11.12m) 1  
6 Rhay, Mia   Desert 35-07.00(10.85m) 1  
7 Braucher, Kayley   West Ranch 35-04.50(10.78m) 1  
8 Stephenson, Samantha   Saugus 33-10.50(10.33m) 1  
9 Jackson, Brittany   Cheyenne 33-03.75(10.15m) 1  
10 Murphy, Kyleah   Yucca Valley 29-09.50(9.08m) 1  
 
Womens Discus Invite Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Collatz, Alex   Stockdale 158-03(48.23m) 1  
2 Shepard, Brooke   Arroyo Grande 137-09(41.99m) 1  
3 Kovar, Kayla   Burroughs (Ridge 129-09(39.55m) 1  
4 Burrell, Jasmine   North Torrance 126-02(38.46m) 1  
5 Wagner, Kelsey   Arroyo Grande 122-11(37.47m) 1  
6 Casanova, Madeline   Alemany 121-06(37.03m) 1  
7 Morgan, Alexandra   Ventura 119-07(36.45m) 1  
8 Devaney, Vivian   San Luis Obispo 112-01(34.16m) 1  
9 Evans, Elexa   West Hills 109-00(33.22m) 1  
10 Makanesi, Luseane   Katella 98-00(29.87m) 1  
 
Womens Discus Open Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Wilson, Kristin   Ventura 126-05(38.53m) 1  
2 Jackson, Brittany   Cheyenne 123-03(37.57m) 1  
3 Wright, Noel   Claremont 119-10(36.53m) 1  
4 Ogden, Heather   Buckeye Union 119-02(36.32m) 1  
5 Good, Meagen   Huntington Beach 116-06(35.51m) 1  
6 Cervantes, Alex   Oxnard 115-04(35.15m) 1  
7 Robinson, DeDe   Etiwanda 112-11(34.42m) 1  
8 Onyiah, Onyekachi   West Covina 109-07(33.40m) 1  
9 Wong, Kimberly   Arcadia 104-02(31.75m) 1  
10 Leniu, Cheyanne   Lakewood 99-02(30.23m) 1  
11 Benson, Lauren   Glendora 95-04(29.06m) 1  
12 Belion, Breniesha   Madera South 90-00(27.43m) 1  
-- Chidester, Catherine   Glendora FOUL(--) 1  
 
Womens Discus Seeded Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Casanova, Madeline   Alemany 132-05(40.36m) 1  
2 Armom, Monique   San Gorgonio 126-08(38.61m) 1  
3 Pentitani, Mele   St Francis (Moun 117-03(35.74m) 1  
4 Dukes, Sofia   Southwest (I.V.) 113-00(34.44m) 1  
5 Lauinger, Daniel   Arroyo Grande 112-06(34.29m) 1  
6 Wilson, Kristin   Ventura 111-09(34.06m) 1  
7 Ceppaglia, Angelina   Central 108-05(33.05m) 1  
8 Johnson-McKewon, Jasmine   San Gorgonio 105-06(32.16m) 1  
9 Reuff, Linda   Chino Hills 105-04(32.11m) 1  
10 Brazille, Brittany   Paramount 102-10(31.34m) 1  
11 Rhay, Mia   Desert 98-06(30.02m) 1  
12 Petus, Princess   Deer Valley 96-02(29.31m) 1  
13 Troxel, Sara   Norco 95-09(29.18m) 1  
14 Watson, Muffy   Redlands East Va 79-01(24.10m) 1  
 
Womens High Jump Invite Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Richmond, Tara   Poly (Long Beach 5-08.00(1.73m) 1  
2 Smith, Ashley   Millikan 5-08.00(1.73m) 1  
3 Johnson, Adrienne   Carondelet 5-06.00(1.68m) 1  
4 Henry, Ashley   Rancho Cucamonga 5-06.00(1.68m) 1  
4 Giebelhaus, Annie   Orange Lutheran 5-06.00(1.68m) 1  
4 Hall, Alyssa   Withrow 5-06.00(1.68m) 1  
7 Willis, Skyler   Withrow 5-04.00(1.63m) 1  
8 Gibson, Marriah   Paraclete 5-04.00(1.63m) 1  
10 Hall, Jasmine   Valencia (Placen 5-02.00(1.57m) 1  
9 Dalton, Alexus   Poly (Long Beach 5-02.00(1.57m) 1  
 
Womens High Jump Open Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Johonnot, Karli   Centennial 5-04.00(1.63m) 1  
2 Stewart, Shanice   Carter 5-04.00(1.63m) 1  
3 Hannah, Robin   Diamond Ranch 5-02.00(1.57m) 1  
4 Salcido, Katherine   San Dimas 5-02.00(1.57m) 1  
5 Borchman, Kateline   Granite Hills 5-02.00(1.57m) 1  
6 Castruita, Kate   Upland 4-10.00(1.47m) 1  
7 Longbotham, Shara   Thousand Oaks TF 4-08.00(1.42m) 1  
-- Thomas, Sherilyn   Huntington Beach NH(--) 1  
-- Deroux, Jessica   West Covina NH(--) 1  
 
Womens High Jump Seeded Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Monteverde, Alyssa   Clovis West 5-06.00(1.68m) 1  
2 Walker, Alexis   Pasadena 5-04.00(1.63m) 1  
3 McDaniel, Hannah   San Marcos 5-02.00(1.57m) 1  
3 Vernacchia, Cara   San Luis Obispo 5-02.00(1.57m) 1  
3 Johonnot, Karli   Centennial 5-02.00(1.57m) 1  
3 Wildenthaler, Julia   Torrey Pines 5-02.00(1.57m) 1  
3 Gutherie, Taylor   Redwood 5-02.00(1.57m) 1  
3 Larson, Chelsea   Orange Lutheran 5-02.00(1.57m) 1  
9 Williams, Sheyanne   Los Osos 5-00.00(1.52m) 1  
9 Allen, Maddie   San Luis Obispo 5-00.00(1.52m) 1  
11 Alford, Santana   Littlerock 4-10.00(1.47m) 1  
-- Tedrow, Alison   St. Joseph NH(--) 1  
 
Womens Long Jump Invite Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Baltimore, Ashtynn   Marlborough 18-08.00(5.69m) +1.4 1 9
1 Stewart, Shanice   Carter 18-08.00(5.69m) +0.3 1 9
3 Espinoza, Fabrina   Wilson (Long Bea 18-02.75(5.56m) +0.6 1 6
4 Price, Kylie   Bishop Amat 17-08.75(5.40m) +1.7 1 4
5 Hudson, Olivia   Wilson (Long Bea 17-06.25(5.34m) +2.9 1 3
6 Torres, Abrianna   San Luis Obispo 17-06.00(5.33m) +1.2 1 2
7 Bridges, Jackae   Mater Dei (SDS) 17-02.75(5.25m) +1.4 1 1
8 Cutler, Shereese   St. Mary’s Aca 17-00.50(5.19m) +1.2 1  
9 Reaser, Allison   El Segundo 16-09.50(5.12m) -0.1 1  
10 Todd, Monica   Trabuco Hills TF 16-07.50(5.07m) +0.9 1  
 
Womens Long Jump Open Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Barnum, Sarah   St. Lucy’s 17-06.50(5.35m) nwi 1  
2 Keltner, Melissa   Chino Hills 17-04.50(5.30m) nwi 1  
3 Lee, First   Rio Mesa 16-08.50(5.09m) nwi 1  
4 Hicks, Traci   Poly (Long Beach 16-07.75(5.07m) nwi 1  
5 Okonkwo, Keichi   Peninsula 16-06.50(5.04m) nwi 1  
6 King, Hilary   Harvard-Westlake 16-03.50(4.97m) nwi 1  
7 Bent-Mikail, Rukayah   St. Mary’s Aca 16-03.00(4.95m) nwi 1  
8 Schentrup, Bailey   Thousand Oaks TF 15-08.50(4.79m) nwi 1  
9 Rivera, Sam   Thousand Oaks TF 15-07.00(4.75m) nwi 1  
10 Jewett, Victorya   Culver City 15-01.50(4.61m) nwi 1  
10 Legohn, Tasneem   Oxnard 15-01.50(4.61m) nwi 1  
12 Washington, Taz   Serra (SDS) 15-00.50(4.58m) nwi 1  
 
Womens Long Jump Seeded Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Stewart, Shanice   Carter 18-06.00(5.64m) -1.8 1  
2 Jarmon, Jalesha   Withrow 17-07.25(5.37m) +0.0 1  
3 Smith, Jennica   Upland 16-09.00(5.11m) -1.9 1  
4 Pollard, Daniela   Glendale 16-06.25(5.04m) +0.0 1  
5 Barnum, Sarah   St. Lucy’s 16-03.50(4.97m) -0.4 1  
6 Pace, Shalini   South Pasadena 15-10.75(4.85m) -1.0 1  
7 Bruggemon, Chaylene   Wilson (Long Bea 15-10.00(4.83m) -1.5 1  
8 Hopkins, Jerrika   Lynwood 15-06.50(4.74m) -0.6 1  
 
Womens Triple Jump Invite Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Jarmon, Jalesha   Withrow 38-05.25(11.72m) +0.4 1 10
2 Cutler, Shereese   St. Mary’s Aca 37-08.00(11.48m) +0.2 1 7
2 Keltner, Melissa   Chino Hills 37-08.00(11.48m) +0.9 1 7
4 Hudson, Olivia   Wilson (Long Bea 37-07.50(11.47m) +1.1 1 4
5 Espinoza, Fabrina   Wilson (Long Bea 37-01.00(11.30m) +1.6 1 3
6 Bent-Mikail, Rukayah   St. Mary’s Aca 36-09.00(11.20m) +0.6 1 2
7 Pollard, Daniela   Glendale 35-10.50(10.93m) +0.2 1 1
 
Womens Triple Jump Open Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Diala, Pearl   Upland 37-02.00(11.33m) +1.1 1  
2 Bruggemon, Chaylene   Wilson (Long Bea 35-10.00(10.92m) +0.5 1  
3 Bell, Meredith   Thousand Oaks TF 35-08.00(10.87m) +0.3 1  
4 Hicks, Traci   Poly (Long Beach 35-06.50(10.83m) +1.8 1  
5 Rivera, Sam   Thousand Oaks TF 35-03.00(10.74m) +1.4 1  
6 Olanade, Kemi   Beverly Hills 35-02.75(10.74m) +0.8 1  
7 Nizdil`, First   Rio Mesa 35-02.00(10.72m) +1.4 1  
8 Jones, Jennifer   Eisenhower 34-11.00(10.64m) +1.3 1  
9 Kilkenny, Ashleigh   Eisenhower 34-07.00(10.54m) +0.8 1  
10 Pace, Shalini   South Pasadena 34-06.00(10.52m) +1.6 1  
11 Williams, Phylicia   Palmdale 34-02.00(10.41m) +1.0 1  
12 Schentrup, Bailey   Thousand Oaks TF 33-09.00(10.29m) +1.6 1  
13 Barnum, Sarah   St. Lucy’s 33-03.00(10.13m) +1.3 1  
14 Charles, Michele   Peninsula 32-11.00(10.03m) +2.0 1  
15 Biesek, Nicol   South Pasadena 31-01.25(9.48m) +1.4 1  
16 Thurman, Aubrey   South Pasadena 30-07.00(9.32m) +1.7 1  
 
Womens Triple Jump Seeded Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Smith, Cassandra   Trabuco Hills TF 36-10.00(11.23m) +1.1 1  
2 Nordschow, Jenna   Ayala 36-03.00(11.05m) +0.3 1  
3 Jewett, Olympia   Culver City 36-00.00(10.97m) +0.2 1  
4 Davis, Tatijana   Centennial 34-09.75(10.61m) +0.4 1  
5 Rhoads, D J   El Modena 34-05.00(10.49m) +1.5 1  
6 Mohr, Kaitlin   Torrey Pines 34-04.50(10.48m) +0.0 1  
7 Curtis, Jasmine   St. Mary’s Aca 34-00.00(10.36m) +0.8 1  
 
Womens Pole Vault Invite Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Koressel, Allison   Huntington Beach 12-02.00(3.71m) 1 10
2 Ross, Kortney   Westview 11-08.00(3.56m) 1 8
3 Arthur, Brooke   Mater Dei High S 11-08.00(3.56m) 1 6
4 Graham, Lauren   Quartz Hill 11-02.00(3.40m) 1 4
5 Roberts, Madeline   Mater Dei High S 10-08.00(3.25m) 1 3
6 Loschiavo, Amy   Huntington Beach 10-08.00(3.25m) 1 2
7 Brown, Daire   Wilson (Long Bea 10-02.00(3.10m) 1 1
8 Fabbri, Siara   Newport Harbor 10-02.00(3.10m) 1  
9 Larson, Nicole   Upland 10-02.00(3.10m) 1  
10 Johnson, Kate   Mater Dei High S 9-08.00(2.95m) 1  
-- Kashka, Emily   Corona NH(--) 1  
 
Womens Pole Vault Open Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Dipressi, Haley   Quartz Hill 10-00.00(3.05m) 1  
2 Giuliano, Gabbie   Stockdale 9-06.00(2.90m) 1  
3 Geiser, Kelsey   Harvard-Westlake 9-06.00(2.90m) 1  
4 Hudson, Makenna   South Pasadena 8-06.00(2.59m) 1  
4 Monteverde, Angenae   Clovis West 8-06.00(2.59m) 1  
6 Hobin, Jayne   Stockdale 8-06.00(2.59m) 1  
7 Schwebel, Natalie   Centennial 8-06.00(2.59m) 1  
8 Morrisson, Claudia   Bullard 8-00.00(2.44m) 1  
9 Bravo, Triscella   Upland 7-06.00(2.29m) 1  
10 Rashidi, Arisa   Upland 7-00.00(2.13m) 1  
 
Womens Pole Vault Seeded Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Weiss, Thea   Granite Hills 11-00.00(3.35m) 1  
2 Hearne, Siera   Paraclete 11-00.00(3.35m) 1  
3 Murphy, Rachel   Arroyo Grande 10-06.00(3.20m) 1  
4 Clarke, Elena   San Luis Obispo 10-00.00(3.05m) 1  
4 Krugman, Allison   Newport Harbor 10-00.00(3.05m) 1  
4 Bernhard, Taylor   West Covina 10-00.00(3.05m) 1  
4 Johonnot, Karli   Centennial 10-00.00(3.05m) 1  
8 Morrisson, Rebekah   Bullard 10-00.00(3.05m) 1  
9 Harper, Claire   Mater Dei High S 10-00.00(3.05m) 1  
10 Lively, Ashley   Centennial 9-06.00(2.90m) 1  
11 Hing, Samantha   Wilson (Long Bea 9-06.00(2.90m) 1  
12 Curfman, Twanya   Newport Harbor 9-06.00(2.90m) 1  
-- Ly, Palkin   Wilson (Long Bea NH(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude

 


 
 
Post as: 
History for Mt. SAC Relays
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2015 1 66