Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2013 Feb 16th

YearResultsNews 
*2015 
20141 1 
20131 1 
20121 1 
 

Media for 2013

Videos (0)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Results

 

Attending groups

 

Invited groups

 

2013

Adelaide Track Classic

 

2013 Results - Adelaide Track Classic

Published by
RunnerSpace.com/Pro   on Feb 16 2013, 08:03 PM

Website:Click here

Adelaide Track Classic & Australian Combined Events Championships

Results Session 1
Saturday 16/02/2013

Dec: #1 Men 100 Metre Under 20
Dec: #1 Men 100 Metre Under 17
Dec: #1 Men 100 Metre Under 18
Hept: #1 Women 90 Metre Hurdles Under 15
Hept: #1 Women 90 Metre Hurdles Under 16
Hept: #1 Women 100 Metre Hurdles Under 17
Hept: #1 Women 100 Metre Hurdles Under 18
Hept: #1 Men 100 Metre Hurdles Under 15
Hept: #1 Men 100 Metre Hurdles Under 16
Dec: #2 Men Long Jump Under 20
Dec: #2 Men Long Jump Under 17
Dec: #2 Men Long Jump Under 18
Hept: #1 Women 100 Metre Hurdles Under 20
Hept: #2 Women High Jump Under 15
Hept: #2 Women High Jump Under 16
Hept: #2 Women High Jump Under 17
Hept: #2 Women High Jump Under 18
Dec: #3 Men Shot Put Under 17
Dec: #3 Men Shot Put Under 18
Hept: #3 Men Shot Put Under 15
Hept: #3 Men Shot Put Under 16
Hept: #2 Women High Jump Under 20
Hept: #3 Women Shot Put Under 15
Hept: #3 Women Shot Put Under 16
Dec: #3 Men Shot Put Under 20
Dec: #4 Men High Jump Under 17
Dec: #4 Men High Jump Under 18
Hept: #3 Women Shot Put Under 17
Hept: #3 Women Shot Put Under 18
Hept: #2 Men High Jump Under 15
Hept: #2 Men High Jump Under 16
Hept: #3 Women Shot Put Under 20
Hept: #4 Women 200 Metre Under 15
Hept: #4 Women 200 Metre Under 16
Dec: #5 Men 400 Metre Under 17
Dec: #5 Men 400 Metre Under 18
Dec: #4 Men High Jump Under 20
#38 Men Hammer Throw Open
#39 Men 800 Metre Adelaide Air Open
#40 Women Long Jump Open
#41 Women 1500 Metre Open
#42 Men 3000 Metre South Austra Open
#43 Women Pole Vault South Austra Open
Hept: #4 Women 200 Metre Under 17
Hept: #4 Women 200 Metre Under 18
Hept: #4 Men 200 Metre Under 15
Hept: #4 Men 200 Metre Under 16
Hept: #4 Women 200 Metre Under 20
#49 Men High Jump Open
#50 Women 100 Metre Adelaide Air Open
#51 Men 100 Metre Adelaide Air Open
#52 Women 100 Metre Open
#53 Men 100 Metre Open
#54 Men 400 Metre Open
#55 Men Long Jump Open
#56 Women 400 Metre Open
#57 Women Javelin Throw Open
Dec: #5 Men 400 Metre Under 20
#59 Women 800 Metre Open
#60 Men 800 Metre Open
#61 Women 200 Metre Open
#62 Men 200 Metre Open
#63 Women 5000 Metre Open


Results Session 2
Sunday 17/02/2013

Dec: #6 Men 110 Metre Hurdles Under 20
Dec: #6 Men 110 Metre Hurdles Under 17
Dec: #6 Men 110 Metre Hurdles Under 18
Hept: #5 Women Long Jump Under 15
Hept: #5 Women Long Jump Under 16
Hept: #5 Men Long Jump Under 15
Hept: #5 Men Long Jump Under 16
Dec: #7 Men Discus Throw Under 20
Hept: #5 Women Long Jump Under 17
Hept: #5 Women Long Jump Under 18
Hept: #6 Women Javelin Throw Under 15
Hept: #6 Women Javelin Throw Under 16
Dec: #7 Men Discus Throw Under 17
Dec: #7 Men Discus Throw Under 18
Hept: #5 Women Long Jump Under 20
Hept: #6 Men Javelin Throw Under 15
Hept: #6 Men Javelin Throw Under 16
Dec: #8 Men Pole Vault Under 20
Hept: #6 Women Javelin Throw Under 17
Hept: #6 Women Javelin Throw Under 18
Dec: #8 Men Pole Vault Under 17
Dec: #8 Men Pole Vault Under 18
Hept: #7 Men 1500 Metre Under 15
#86 Men Heptathlon Under 15
Hept: #7 Men 1500 Metre Under 16
#87 Men Heptathlon Under 16
Hept: #7 Women 800 Metre Under 15
#88 Women Heptathlon Under 15
Hept: #6 Women Javelin Throw Under 20
Hept: #7 Women 800 Metre Under 16
#90 Women Heptathlon Under 16
Hept: #7 Women 800 Metre Under 17
#91 Women Heptathlon Under 17
Hept: #7 Women 800 Metre Under 18
#92 Women Heptathlon Under 18
Hept: #7 Women 800 Metre Under 20
#93 Women Heptathlon Under 20
Dec: #9 Men Javelin Throw Under 20
Dec: #9 Men Javelin Throw Under 17
Dec: #9 Men Javelin Throw Under 18
Dec: #10 Men 1500 Metre Under 20
#97 Men Decathlon Under 20
Dec: #10 Men 1500 Metre Under 17
#98 Men Decathlon Under 17
Dec: #10 Men 1500 Metre Under 18
#99 Men Decathlon Under 18

 

Event 13  Heptathlon: #1 Women 100 Metre Hurdles Under 20 Heptathlon
============================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
   1 Nicola Deacon             95 VIC                      15.83  -0.4    735
   2 Amie Blanden              94 SA                       15.95  -0.4    720
   3 Annalise Vine             94 VIC                      16.19  -0.4    691
   4 Gabrielle Ralphs          95 NSW                      17.81  -0.4    508
   5 Emily Robinson            95 NSW                      21.70  -0.4    176



Event 22  Heptathlon: #2 Women High Jump Under 20 Heptathlon
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
   1 Gabrielle Ralphs          95 NSW                      1.66m     806
      1.51 1.54 1.57 1.60 1.63 1.66 1.69
         O    P    O    O    P   XO  XXX
   2 Amie Blanden              94 SA                       1.63m     771
      1.51 1.54 1.57 1.60 1.63 1.66
        XO    O   XO    O   XO  XXX
   3 Nicola Deacon             95 VIC                      1.60m     736
      1.51 1.54 1.57 1.60 1.63
         O    P    O    O  XXX
   4 Annalise Vine             94 VIC                      1.57m     701
      1.48 1.51 1.54 1.57 1.60
         O    O    O    O  XXX
   5 Emily Robinson            95 NSW                      1.36m     470
      1.30 1.33 1.36 1.39
         O    O    O  XXX



Event 32  Heptathlon: #3 Women Shot Put Under 20 Heptathlon
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
   1 Gabrielle Ralphs          95 NSW                     11.43m     623
       FOUL  11.43m  FOUL
   2 Amie Blanden              94 SA                      10.76m     579
       10.76m  10.74m  10.50m
   3 Annalise Vine             94 VIC                      8.71m     445
       7.46m  8.71m  8.16m
   4 Nicola Deacon             95 VIC                      8.22m     414
       7.79m  8.22m  7.87m
   5 Emily Robinson            95 NSW                      7.68m     379
       5.95m  6.02m  7.68m


   Event 48  Heptathlon: #4 Women 200 Metre Under 20 Heptathlon
============================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
   1 Annalise Vine             94 VIC                      26.86  -1.1    724
   2 Nicola Deacon             95 VIC                      27.06  -1.1    707
   3 Gabrielle Ralphs          95 NSW                      27.43  -1.1    676
   4 Amie Blanden              94 SA                       28.60  -1.1    584
   5 Emily Robinson            95 NSW                      30.98  -1.1    416


     Event 7  Heptathlon: #1 Women 100 Metre Hurdles Under 18
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1     Wind: +0.0
   1 Aliyah Johnson            96 QLD                      13.63    1031
   2 Shannon O'Dempsey         96 QLD                      14.15     957
   3 Carlie Whitford           96 VIC                      14.62     892
   4 Christine Gayen           96 SA                       15.52     774
   5 Morgan Power              96 VIC                      17.02     594
   6 Karissa Kendall           96 SA                       18.28     460
Section  2     Wind: +0.0
   1 Alysha Burnett            97 NSW                      15.10     828
   2 Alexandra Butler          96 QLD                      15.83     735
   3 Liana Wesselingh          96 SA                       16.73     627
   4 Laura Collins             96 VIC                      16.75     625
   5 Emily Charleson           96 QLD                      16.89     609
===============================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals
   1 Aliyah Johnson            96 QLD                      13.63  +0.0  1   1031
   2 Shannon O'Dempsey         96 QLD                      14.15  +0.0  1    957
   3 Carlie Whitford           96 VIC                      14.62  +0.0  1    892
   4 Alysha Burnett            97 NSW                      15.10  +0.0  2    828
   5 Christine Gayen           96 SA                       15.52  +0.0  1    774
   6 Alexandra Butler          96 QLD                      15.83  +0.0  2    735
   7 Liana Wesselingh          96 SA                       16.73  +0.0  2    627
   8 Laura Collins             96 VIC                      16.75  +0.0  2    625
   9 Emily Charleson           96 QLD                      16.89  +0.0  2    609
  10 Morgan Power              96 VIC                      17.02  +0.0  1    594
  11 Karissa Kendall           96 SA                       18.28  +0.0  1    460



Event 17  Heptathlon: #2 Women High Jump Under 18 Heptathlon
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
   1 Alysha Burnett            97 NSW                      1.72m     879
      1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 1.75
         O    O    O    O    O  XXX
   1 Aliyah Johnson            96 QLD                      1.72m     879
      1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 1.75
         O    O    O    O   XO  XXX
   3 Carlie Whitford           96 VIC                      1.57m     701
      1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60
         O    O    O    O   XO  XXX
   3 Shannon O'Dempsey         96 QLD                      1.57m     701
      1.48 1.51 1.54 1.57 1.60
         O    P   XO    O  XXX
   5 Liana Wesselingh          96 SA                       1.54m     666
      1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.57
         O    O    O    O    O    O   XO  XXX
   5 Emily Charleson           96 QLD                      1.54m     666
      1.45 1.48 1.51 1.54 1.57
        XO    O    O  XXO  XXX
   7 Karissa Kendall           96 SA                       1.51m     632
      1.30 1.33 1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54
         O    O    O    O    O    O  XXO    O  XXX
   8 Morgan Power              96 VIC                      1.48m     599
      1.39 1.42 1.45 1.48 1.51
         O    O   XO   XO  XXX
   8 Christine Gayen           96 SA                       1.48m     599
      1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51
         O    P    O   XO  XXO  XXX
   8 Alexandra Butler          96 QLD                      1.48m     599
      1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51
         O    O    O    O    O  XXX
  11 Laura Collins             96 VIC                      1.42m     534
      1.30 1.33 1.36 1.39 1.42 1.45
         O   XO   XO   XO   XO  XXX



Event 29  Heptathlon: #3 Women Shot Put Under 18 Heptathlon
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
   1 Alysha Burnett            97 NSW                     12.95m     724
       12.95m  FOUL  FOUL
   2 Aliyah Johnson            96 QLD                     12.79m     713
       12.79m  10.73m  11.56m
   3 Shannon O'Dempsey         96 QLD                     11.63m     637
       11.63m  9.59m  8.99m
   4 Christine Gayen           96 SA                      11.45m     625
       10.30m  11.35m  11.45m
   5 Liana Wesselingh          96 SA                      10.95m     592
       10.64m  10.95m  10.86m
   6 Laura Collins             96 VIC                      9.69m     509
       9.69m  9.13m  9.11m
   7 Carlie Whitford           96 VIC                      9.18m     476
       9.12m  8.82m  9.18m
   8 Emily Charleson           96 QLD                      8.64m     441
       8.06m  8.64m  8.44m
   9 Alexandra Butler          96 QLD                      8.21m     413
       8.21m  FOUL  8.13m
  10 Karissa Kendall           96 SA                       7.58m     372
       7.58m  7.40m  7.50m
  11 Morgan Power              96 VIC                      7.51m     368
       7.36m  7.51m  7.21m


Event 45  Heptathlon: #4 Women 200 Metre Under 18
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1     Wind: 0.3
   1 Aliyah Johnson            96 QLD                      25.60     833
   2 Carlie Whitford           96 VIC                      25.69     824
   3 Shannon O'Dempsey         96 QLD                      25.70     824
   4 Alysha Burnett            97 NSW                      26.49     755
   5 Karissa Kendall           96 SA                       28.55     588
   6 Laura Collins             96 VIC                      29.29     533
Section  2     Wind: -1.5
   1 Christine Gayen           96 SA                       27.48     672
   2 Alexandra Butler          96 QLD                      27.81     646
   3 Liana Wesselingh          96 SA                       27.83     644
   4 Morgan Power              96 VIC                      28.09     624
   5 Emily Charleson           96 QLD                      28.49     593
===============================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals
   1 Aliyah Johnson            96 QLD                      25.60   0.3  1    833
   2 Carlie Whitford           96 VIC                      25.69   0.3  1    824
   3 Shannon O'Dempsey         96 QLD                      25.70   0.3  1    824
   4 Alysha Burnett            97 NSW                      26.49   0.3  1    755
   5 Christine Gayen           96 SA                       27.48  -1.5  2    672
   6 Alexandra Butler          96 QLD                      27.81  -1.5  2    646
   7 Liana Wesselingh          96 SA                       27.83  -1.5  2    644
   8 Morgan Power              96 VIC                      28.09  -1.5  2    624
   9 Emily Charleson           96 QLD                      28.49  -1.5  2    593
  10 Karissa Kendall           96 SA                       28.55   0.3  1    588
  11 Laura Collins             96 VIC                      29.29   0.3  1    533


   Event 6  Heptathlon: #1 Women 100 Metre Hurdles Under 17 Heptathlon
============================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
   1 Tayla Philis              97 SA                       15.11  -0.9    827
   2 Jacinta Fisher            97 NSW                      16.73  -0.9    627
   3 Rebekah Lock              97 VIC                      17.26  -0.9    567
   4 Jade Anderson             97 SA                       18.38  -0.9    450
   5 Bella Morrisby            97 QLD                      20.63  -0.9    252



Event 16  Heptathlon: #2 Women High Jump Under 17 Heptathlon
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
   1 Tayla Philis              97 SA                       1.60m     736
      1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 1.63
         O    O    P    O    O    O    O    O    O  XXX
   2 Jade Anderson             97 SA                       1.57m     701
      1.30 1.33 1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60
         O    O    O   XO    O   XO   XO   XO  XXO  XXO  XXX
   3 Rebekah Lock              97 VIC                      1.51m     632
      1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54
         O    O    O    O    O  XXX
   4 Jacinta Fisher            97 NSW                      1.48m     599
      1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51
         O    O    O    O   XO  XXX
   5 Bella Morrisby            97 QLD                      1.33m     439
      1.33 1.36
         O  XXX


Event 28  Heptathlon: #3 Women Shot Put Under 17 Heptathlon
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
   1 Tayla Philis              97 SA                       8.87m     456
       FOUL  8.06m  8.87m
   2 Rebekah Lock              97 VIC                      8.46m     429
       FOUL  7.85m  8.46m
   3 Jacinta Fisher            97 NSW                      8.24m     415
       7.31m  6.55m  8.24m
   4 Bella Morrisby            97 QLD                      8.07m     404
       8.07m  7.82m  7.78m
   5 Jade Anderson             97 SA                       7.49m     366
       FOUL  6.79m  7.49m


   Event 44  Heptathlon: #4 Women 200 Metre Under 17 Heptathlon
============================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
   1 Jacinta Fisher            97 NSW                      26.34  -1.1    768
   2 Tayla Philis              97 SA                       26.96  -1.1    715
   3 Jade Anderson             97 SA                       27.75  -1.1    651
   4 Rebekah Lock              97 VIC                      28.80  -1.1    569
   5 Bella Morrisby            97 QLD                      31.05  -1.1    411


   Event 5  Heptathlon: #1 Women 90 Metre Hurdles Under 16 Heptathlon
============================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
   1 Grace Weir                98 NSW                      13.87   2.0    997
   2 Kaitlyn Beaton            98 WA                       14.12   2.0    961
   3 Tiana Morrison            98 QLD                      14.16   2.0    956
   4 Teagan Nagy-Cox           98 QLD                      14.17   2.0    954
   5 Maddison Traynor          98 VIC                      14.51   2.0    907
   6 Emma Ralphs               98 NSW                      14.67   2.0    886
   7 Tianah List               98 QLD                      15.26   2.0    808
   7 Katie Campbell            98 QLD                      15.26   2.0    808



Event 15  Heptathlon: #2 Women High Jump Under 16 Heptathlon
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
   1 Grace Weir                98 NSW                      1.60m     736
      1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60 1.63
         O    P    O    O   XO  XXO   XO  XXX
   2 Maddison Traynor          98 VIC                      1.57m     701
      1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60
         O    O    O    O    O  XXO  XXX
   2 Katie Campbell            98 QLD                      1.57m     701
      1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54 1.57 1.60
         O    O    O    O    O    O   XO  XXX
   4 Emma Ralphs               98 NSW                      1.51m     632
      1.27 1.30 1.33 1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54
         O    P    O    P    O    O   XO    O   XO  XXX
   5 Tiana Morrison            98 QLD                      1.48m     599
      1.27 1.30 1.33 1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51
         O    P    O    O   XO    O   XO   XO  XXX
   6 Kaitlyn Beaton            98 WA                       1.36m     470
      1.30 1.33 1.36 1.39 1.42
         O   XO    O    P  XXX
   6 Teagan Nagy-Cox           98 QLD                      1.36m     470
      1.27 1.30 1.33 1.36 1.39
         O   XO    O    O  XXX
   8 Tianah List               98 QLD                      1.33m     439
      1.24 1.27 1.30 1.33 1.36
       XXO    O    O    O  XXX



Event 24  Heptathlon: #3 Women Shot Put Under 16 Heptathlon
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
   1 Kaitlyn Beaton            98 WA                       9.85m     520
       9.77m  9.85m  9.20m
   2 Emma Ralphs               98 NSW                      9.78m     515
       FOUL  8.91m  9.78m
   3 Katie Campbell            98 QLD                      9.33m     486
       8.99m  9.33m  9.13m
   4 Grace Weir                98 NSW                      9.24m     480
       9.24m  9.01m  9.07m
   5 Teagan Nagy-Cox           98 QLD                      9.21m     478
       9.21m  9.05m  8.20m
   6 Maddison Traynor          98 VIC                      9.01m     465
       9.01m  FOUL  6.83m
   7 Tianah List               98 QLD                      8.78m     450
       8.78m  8.00m  7.30m
   8 Tiana Morrison            98 QLD                      5.39m     233
       FOUL  FOUL  5.39m


   Event 34  Heptathlon: #4 Women 200 Metre Under 16 Heptathlon
============================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
   1 Teagan Nagy-Cox           98 QLD                      27.21   0.1    694
   2 Grace Weir                98 NSW                      27.72   0.1    653
   3 Kaitlyn Beaton            98 WA                       28.14   0.1    620
   4 Tiana Morrison            98 QLD                      28.26   0.1    610
   5 Tianah List               98 QLD                      29.00   0.1    554
   6 Maddison Traynor          98 VIC                      29.02   0.1    553
   7 Katie Campbell            98 QLD                      29.47   0.1    520
   8 Emma Ralphs               98 NSW                      29.57   0.1    513



   Event 4  Heptathlon: #1 Women 90 Metre Hurdles Under 15 Heptathlon
============================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
   1 Johanna Biddle            99 QLD                      14.76  -0.5    874
   2 Claire Yung               99 ACT                      16.26  -0.5    683
   3 Brandy Galvin             99 VIC                      16.73  -0.5    627
   4 Meredith Rule             00 VIC                      17.67  -0.5    523
   5 Fern Davies               99 SA                       19.00  -0.5    390
   6 Jessica Mills             01 SA                       19.44  -0.5    350



Event 14  Heptathlon: #2 Women High Jump Under 15 Heptathlon
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
   1 Brandy Galvin             99 VIC                      1.51m     632
      1.30 1.33 1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51 1.54
         O   XO    O    O    O    O   XO  XXO  XXX
   2 Claire Yung               99 ACT                      1.48m     599
      1.30 1.33 1.36 1.39 1.42 1.45 1.48 1.51
         O    O    O    O   XO    O  XXO  XXX
   3 Johanna Biddle            99 QLD                      1.45m     566
      1.30 1.33 1.36 1.39 1.42 1.45 1.48
         O    O    O    O    O    O  XXX
   4 Fern Davies               99 SA                       1.30m     409
      1.15 1.18 1.21 1.24 1.27 1.30 1.33
         O    O    O    O    O   XO  XXX
   5 Jessica Mills             01 SA                       1.27m     379
      1.15 1.18 1.21 1.24 1.27 1.30
         O   XO    O   XO    O  XXX
   6 Meredith Rule             00 VIC                      1.24m     350
      1.15 1.18 1.21 1.24 1.27
         O    P  XXO    O  XXX



Event 23  Heptathlon: #3 Women Shot Put Under 15 Heptathlon
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
   1 Johanna Biddle            99 QLD                      9.33m     486
       8.35m  8.83m  9.33m
   2 Meredith Rule             00 VIC                      8.77m     449
       8.46m  8.77m  8.41m
   3 Brandy Galvin             99 VIC                      7.79m     386
       6.93m  7.79m  7.38m
   4 Claire Yung               99 ACT                      7.71m     381
       7.71m  6.93m  FOUL
   5 Jessica Mills             01 SA                       7.68m     379
       7.39m  6.78m  7.68m
   6 Fern Davies               99 SA                       5.23m     223
       FOUL  5.23m  4.57m


   Event 33  Heptathlon: #4 Women 200 Metre Under 15 Heptathlon
============================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
   1 Brandy Galvin             99 VIC                      27.85  -1.8    643
   2 Claire Yung               99 ACT                      28.04  -1.8    628
   3 Meredith Rule             00 VIC                      28.20  -1.8    615
   4 Johanna Biddle            99 QLD                      28.56  -1.8    587
   5 Fern Davies               99 SA                       29.41  -1.8    524
   6 Jessica Mills             01 SA                       31.54  -1.8    380


   Event 1  Decathlon: #1 Men 100 Metre Under 20 Decathlon
============================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
   1 Cedric Dubler             95 QAS                      11.05  -1.5    850
   2 David Brock               94 VIC                      11.42  -1.5    769
   3 Lachlan Calvert           95 ACT                      11.48  -1.5    757
   4 James Lee                 94 SA                       12.26  -1.5    601
   5 Simon Van Der Westhuizen  94 VIC                      12.30  -1.5    593
   6 Rhys Donkin               94 NSW                      12.35  -1.5    584
   7 Liam Dell                 94 VIC                      12.85  -1.5    494



   Event 10  Decathlon: #2 Men Long Jump Under 20 Decathlon
============================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
   1 Cedric Dubler             95 QAS                      7.34m   0.9    896
      FOUL(+0.0) FOUL(0.1) 7.34m(0.9)
   2 David Brock               94 VIC                      6.83m   1.3    774
      6.83m(1.3) 6.64m(1.3) FOUL(0.9)
   3 Lachlan Calvert           95 ACT                      6.49m   0.2    695
      6.41m(1.0) 6.49m(0.2) 6.41m(0.4)
   4 Rhys Donkin               94 NSW                      5.72m  +0.0    527
      5.46m(0.5) 5.72m(+0.0) FOUL(0.7)
   5 James Lee                 94 SA                       5.65m   0.8    512
      5.29m(0.8) 5.60m(+0.0) 5.65m(0.8)
   6 Simon Van Der Westhuizen  94 VIC                      5.18m   1.0    417
      5.18m(1.0) 5.05m(0.5) 4.08m(1.3)
   7 Liam Dell                 94 VIC                      5.14m   0.3    409
      4.65m(0.4) 4.45m(+0.0) 5.14m(0.3)



Event 25  Decathlon: #3 Men Shot Put Under 20 Decathlon
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
   1 David Brock               94 VIC                     13.77m     714
       13.67m  13.59m  13.77m
   2 Cedric Dubler             95 QAS                     12.32m     626
       11.31m  12.32m  FOUL
   3 Rhys Donkin               94 NSW                     12.18m     617
       11.83m  12.18m  12.14m
   4 Lachlan Calvert           95 ACT                     10.25m     501
       10.25m  9.81m  10.09m
   5 James Lee                 94 SA                      10.08m     490
       10.08m  9.43m  9.61m
   6 Simon Van Der Westhuizen  94 VIC                      9.35m     447
       9.33m  9.35m  8.86m
   7 Liam Dell                 94 VIC                      6.18m     259
       6.18m  6.06m  5.87m



Event 58  Decathlon: #5 Men 400 Metre Under 20 Decathlon
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
   1 Lachlan Calvert           95 ACT                      50.07     811
   2 David Brock               94 VIC                      51.42     750
   3 Simon Van Der Westhuizen  94 VIC                      54.72     610
   4 Rhys Donkin               94 NSW                      56.96     522
   5 James Lee                 94 SA                       59.09     445
   6 Liam Dell                 94 VIC                    1:01.59     361


   Event 3  Decathlon: #1 Men 100 Metre Under 18 Decathlon
============================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
   1 Blake Pryse               96 VIC                      11.59  -0.2    734
   2 Scott Sidley              96 VIC                      11.67  -0.2    717
   3 Rhys Stein                96 NSW                      11.91  -0.2    669
   4 Cam Rudge                 96 SA                       12.04  -0.2    643



   Event 12  Decathlon: #2 Men Long Jump Under 18 Decathlon
============================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
   1 Blake Pryse               96 VIC                      6.69m   0.7    741
      6.48m(1.4) 6.45m(1.4) 6.69m(0.7)
   2 Rhys Stein                96 NSW                      6.64m   0.6    729
      6.33m(1.3) 6.53m(0.7) 6.64m(0.6)
   3 Cam Rudge                 96 SA                       6.08m   0.8    604
      5.94m(0.3) 6.03m(1.9) 6.08m(0.8)
   4 Scott Sidley              96 VIC                      5.69m  +0.0    521
      5.34m(0.3) 5.34m(0.3) 5.69m(+0.0)



Event 19  Decathlon: #3 Men Shot Put Under 18 Decathlon
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
   1 Rhys Stein                96 NSW                     13.50m     698
       13.50m  FOUL  12.83m
   2 Blake Pryse               96 VIC                     12.70m     649
       11.70m  11.54m  12.70m
   3 Cam Rudge                 96 SA                       9.87m     478
       8.84m  9.87m  9.54m
   4 Scott Sidley              96 VIC                      9.33m     445
       8.69m  9.33m  9.19m



Event 27  Decathlon: #4 Men High Jump Under 18 Decathlon
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
   1 Cam Rudge                 96 SA                       1.92m     731
      1.71 1.74 1.77 1.80 1.83 1.86 1.89 1.92 1.95
         O    P    O    P    O    P   XO   XO  XXX
   2 Rhys Stein                96 NSW                      1.86m     679
      1.71 1.74 1.77 1.80 1.83 1.86 1.89
         O    P    O    O   XO   XO  XXX
   3 Blake Pryse               96 VIC                      1.83m     653
      1.77 1.80 1.83 1.86
         O    P   XO  XXX
  -- Scott Sidley              96 VIC                         NH
      1.62
       XXX


Event 36  Decathlon: #5 Men 400 Metre Under 18 Decathlon
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
   1 Blake Pryse               96 VIC                      51.32     755
   2 Cam Rudge                 96 SA                       52.20     716
   3 Scott Sidley              96 VIC                      54.39     624
   4 Rhys Stein                96 NSW                      55.51     578



   Event 2  Decathlon: #1 Men 100 Metre Under 17 Decathlon
============================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
   1 Callen Meir               97 NSW                      11.54   0.1    744
   2 Samuel Alderson           97 TAS                      12.01   0.1    649
   3 Nathan Claridge           97 TAS                      12.30   0.1    593
   4 Marty Ferguson            97 QLD                      12.36   0.1    582
   5 William Seton             97 VIC                      12.43   0.1    569
   6 Ben Slimming              97 SA                       12.46   0.1    563
   7 Will North                97 NSW                      12.57   0.1    543



   Event 11  Decathlon: #2 Men Long Jump Under 17 Decathlon
============================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
   1 Callen Meir               97 NSW                      6.23m   0.4    637
      5.96m(-0.6) 6.23m(0.4) 6.14m(2.0)
   2 Ben Slimming              97 SA                       5.93m   0.3    571
      5.93m(0.3) 5.79m(-0.8) FOUL(1.9)
   3 Samuel Alderson           97 TAS                      5.64m   0.2    510
      4.90m(-1.1) 5.23m(2.6) 5.64m(0.2)
   4 Will North                97 NSW                      5.59m   0.3    500
      FOUL(2.2) 5.59m(0.3) 5.45m(1.3)
   5 Nathan Claridge           97 TAS                      5.46m   2.7    473
      5.46m(2.7) 5.29m(0.8) 5.10m(-0.1)
   6 William Seton             97 VIC                      5.37m  -0.8    455
      5.37m(-0.8) 5.34m(-1.4) FOUL(0.5)
   7 Marty Ferguson            97 QLD                      5.27m  -0.2    435
      5.27m(-0.2) 5.18m(0.6) FOUL(-0.8)



Event 18  Decathlon: #3 Men Shot Put Under 17 Decathlon
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
   1 Marty Ferguson            97 QLD                     13.80m     716
       12.96m  13.29m  13.80m
   2 Samuel Alderson           97 TAS                     13.36m     689
       FOUL  13.20m  13.36m
   3 William Seton             97 VIC                     12.86m     659
       12.86m  FOUL  FOUL
   4 Callen Meir               97 NSW                      9.74m     470
       FOUL  8.47m  9.74m
   5 Will North                97 NSW                      9.56m     459
       9.39m  9.47m  9.56m
   6 Nathan Claridge           97 TAS                      9.49m     455
       9.29m  9.17m  9.49m
   7 Ben Slimming              97 SA                       8.65m     405
       8.65m  8.02m  8.10m



Event 26  Decathlon: #4 Men High Jump Under 17 Decathlon
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
   1 Callen Meir               97 NSW                      1.83m     653
      1.65 1.68 1.71 1.74 1.77 1.80 1.83 1.86
         O    O    O   XO    O    O  XXO  XXX
   2 Marty Ferguson            97 QLD                      1.80m     627
      1.65 1.68 1.71 1.74 1.77 1.80 1.83
         O    O    O   XO    O  XXO  XXX
   3 William Seton             97 VIC                      1.77m     602
      1.62 1.65 1.68 1.71 1.74 1.77 1.80
        XP    O    O    O    O  XXO  XXX
   4 Ben Slimming              97 SA                       1.71m     552
      1.62 1.65 1.68 1.71 1.74
         O    P  XXO    O  XXX
   4 Nathan Claridge           97 TAS                      1.71m     552
      1.50 1.53 1.56 1.59 1.62 1.65 1.68 1.71 1.74
         O    P    O    P    O    P    O  XXO  XXX
   6 Will North                97 NSW                      1.65m     504
      1.53 1.56 1.59 1.62 1.65 1.68
         O   XO    O    O   XO  XXX
   7 Samuel Alderson           97 TAS                      1.62m     480
      1.50 1.53 1.56 1.59 1.62 1.65
         O    P   XO    P    O  XXX


Event 35  Decathlon: #5 Men 400 Metre Under 17 Decathlon
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
   1 Samuel Alderson           97 TAS                      53.74     650
   2 Nathan Claridge           97 TAS                      54.24     630
   3 Will North                97 NSW                      55.37     584
   4 Ben Slimming              97 SA                       55.61     575
   5 Callen Meir               97 NSW                      56.95     523
   6 William Seton             97 VIC                      59.06     446
   7 Marty Ferguson            97 QLD                      59.35     436



   Event 9  Heptathlon: #1 Men 100 Metre Hurdles Under 16 Heptathlon
============================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
   1 Jesse Quinn               98 SA                       13.98   1.7    977
   2 Matthew Hosie             98 TAS                      14.74   1.7    881
   3 Luke Giacca               98 QLD                      16.42   1.7    686
   4 Matthew Thompson          98 SA                       16.50   1.7    677



Event 31  Heptathlon: #2 Men High Jump Under 16 Heptathlon
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
   1 Jesse Quinn               98 SA                       1.74m     577
      1.59 1.62 1.65 1.68 1.71 1.74 1.77
         O    P    O    O    O    O  XXX
   2 Matthew Hosie             98 TAS                      1.71m     552
      1.50 1.53 1.56 1.59 1.62 1.65 1.68 1.71 1.74
         O    P    P    O    O    O    O   XO  XXX
   3 Luke Giacca               98 QLD                      1.65m     504
      1.50 1.53 1.56 1.59 1.62 1.65 1.68
         O    P   XO    O   XO  XXO  XXX
   4 Matthew Thompson          98 SA                       1.44m     345
      1.35 1.38 1.41 1.44 1.47
         O    O    O  XXO  XXX



Event 21  Heptathlon: #3 Men Shot Put Under 16 Heptathlon
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
   1 Matthew Hosie             98 TAS                     13.69m     709
       13.69m  13.26m  13.21m
   2 Jesse Quinn               98 SA                      11.18m     557
       10.68m  10.39m  11.18m
   3 Luke Giacca               98 QLD                      9.06m     429
       9.06m  8.60m  FOUL
   4 Matthew Thompson          98 SA                       8.41m     391
       7.71m  8.41m  8.24m


   Event 47  Heptathlon: #4 Men 200 Metre Under 16 Heptathlon
============================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
   1 Matthew Hosie             98 TAS                      24.61  -1.3    639
   2 Jesse Quinn               98 SA                       24.73  -1.3    629
   3 Luke Giacca               98 QLD                      25.27  -1.3    583
   4 Matthew Thompson          98 SA                       26.32  -1.3    499



   Event 8  Heptathlon: #1 Men 100 Metre Hurdles Under 15 Heptathlon
============================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
   1 Jemuel Pryse              99 VIC                      16.19   1.7    711
   2 Lachlan Burrows           00 SA                       18.60   1.7    468



Event 30  Heptathlon: #2 Men High Jump Under 15 Heptathlon
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
   1 Jemuel Pryse              99 VIC                      1.62m     480
      1.47 1.50 1.53 1.56 1.59 1.62 1.65
         O    P    O    P    O  XXO  XXX
   2 Lachlan Burrows           00 SA                       1.41m     324
      1.20 1.29 1.32 1.35 1.38 1.41 1.44
        XO    O    O    O   XO    O  XXX



Event 20  Heptathlon: #3 Men Shot Put Under 15 Heptathlon
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
   1 Jemuel Pryse              99 VIC                      8.95m     423
       7.85m  8.54m  8.95m
   2 Lachlan Burrows           00 SA                       7.19m     318
       FOUL  6.40m  7.19m


   Event 46  Heptathlon: #4 Men 200 Metre Under 15 Heptathlon
============================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
   1 Jemuel Pryse              99 VIC                      28.59   NWI    337
   2 Lachlan Burrows           00 SA                       29.85   NWI    260



Event 38  Men Hammer Throw Open
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
   1 Tim Driesen               84 VIC                     66.37m
       66.37m  65.38m  65.51m  65.98m  FOUL  66.32m
   2 Huw Peacock               92 TIS                     61.14m
       FOUL  44.96m  61.14m  FOUL  FOUL  FOUL
   3 Robert Johnston           93 QLD                     56.69m
       51.89m  56.69m  56.34m  FOUL  FOUL  54.41m
   4 Dale Martin                  SA                      45.59m
       44.76m  FOUL  FOUL  42.57m  43.73m  45.59m



   Event 40  Women Long Jump Open
============================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
   1 Linda Leverton            87 QLD                      6.39m   0.3
      6.39m(0.3) FOUL(0.3) 6.34m(0.5) FOUL(0.4) 6.03m(1.0) 6.12m(+0.0)
   2 Brooke Stratton           93 VIS                      6.39m   1.0
      FOUL(0.7) 6.24m(0.7) 6.15m(0.2) 6.09m(0.3) FOUL(+0.0) 6.39m(1.0)
   3 Chelsea Jaensch           85 SA                       6.23m   0.2
      6.09m(0.4) FOUL(0.3) 6.15m(1.3) 5.98m(0.4) FOUL(0.8) 6.23m(0.2)
   4 Jessica Penney            87 ACT                      6.20m   0.9
      6.04m(+0.0) 6.20m(0.9) FOUL(1.6) 6.19m(0.3) 6.19m(0.4) 6.17m(0.6)
   5 Margaret Gayen            94 SA                       6.13m   0.7
      5.96m(1.1) 5.94m(0.6) 6.04m(0.5) 5.88m(+0.0) 6.13m(0.7) PASS
   6 Corinna Minko             89 VIC                      6.11m   1.1
      5.98m(1.4) FOUL(0.4) 5.96m(0.9) 6.11m(1.1) FOUL(0.2) 6.00m(0.7)
   7 Carlee Beattie            82 QAS                      5.93m   0.6
      5.79m(0.7) 5.84m(0.8) 5.93m(0.6) 5.72m(1.8) PASS      PASS
   8 Ellie Meich               94 SA                       5.19m   0.7
      FOUL(0.9) 5.19m(0.7) FOUL(0.8) 3.11m(0.3) FOUL(0.3) FOUL(0.2)
   9 Casey Donehue             97 SA                       5.13m   0.7
      5.02m(1.1) FOUL(0.8) 5.13m(0.7)


Event 41  Women 1500 Metre Open
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
   1 Paige Graham              89 SA                     4:25.21
   2 Amanda Paulin             90 VIC                    4:28.31
   3 Isabelle Scott            93 SA                     4:32.40
   4 Gemma Plummer             98 SA                     4:38.18
   5 Izzi Batt-Doyle              SA                     4:44.98
   6 Sophie Eckel                 SA                     4:46.59
   7 Melissa Lloyd                SA                     4:51.00
   8 Kate Didyk                84 SA                     4:51.96
   9 Caitlin Adams             97 SA                     4:56.02
  10 Montana MacFarlane        98 SA                     4:57.09
  11 Brooke Hines              95 SA                     5:04.09
  12 Charlee Boxall            96 SA                     5:07.24




Event 43  Women Pole Vault South Austra Open
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
   1 Alana Boyd                84 QAS                      4.20m
      4.00 4.10 4.20 4.30
         O    O    O  XXX
   2 charmaine lucock          87 QLD                      4.10m
      3.80 3.90 4.00 4.10 4.20
         O   XO    O   XO  XXX
   3 Catherine Macrae          79 VIC                      3.70m
      3.50 3.60 3.70 3.80
         O    P    O  XXX
   3 Jamie Scroop              88 SA                       3.70m
      3.50 3.60 3.70 3.80 3.90
       XXO    P  XXO    P  XXX
  -- Katherine Iannello        83 VIC                         NH
      3.30
       XXX



Event 49  Men High Jump Open
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
   1 Brandon Starc             93 NSWIS                    2.15m
      2.00 2.05 2.10 2.15 2.20
         O   XO    O    O  XXX
   2 Andrew Neville               NSW                      2.10m
      2.00 2.05 2.10 2.15
        XO    O   XO  XXX
   2 Chris Armet               86 VIC                      2.10m
      1.90 1.95 2.00 2.05 2.10 2.15
         O    P    O    O  XXO  XXX
   2 Thomas Brennan            90 WA                       2.10m
      2.05 2.10 2.15
        XO    O  XXX
   5 Nick Moroney              72 NSW                      2.05m
      1.95 2.00 2.05 2.10
        XO    O    O  XXX
   5 Thomas Henry              95 VIC                      2.05m
      1.95 2.00 2.05 2.10
         O   XO  XXO  XXX
   5 Oleg Markov               96 SA                       2.05m
      1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.05 2.10
         O    P    O    P   XO  XXO  XXX


   Event 50  Women 100 Metre   Adelaide Air Open
============================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
   1 Natasha Wright            91 SA                       12.21  -2.8
   2 Andrea Di Paolo           79 SA                       12.67  -2.8
   3 Casey Donehue             97 SA                       13.29  -2.8


         Event 51  Men 100 Metre   Adelaide Air Open
============================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
   1 Tjimarri Sanderson-Miler     SA                       11.24  -1.4
   2 Sam Thomas                95 SA                       11.29  -1.4
   3 Sebastian Baird           96 SA                       11.31  -1.4
   4 Lachlan Sheffield         95 SA                       11.58  -1.4
   5 Jackson Potter            98 SA                       11.94  -1.4
  -- Alex Bubner               88 SA                          DQ  -1.4  Rule: 162.7


   Event 52  Women 100 Metre Open
============================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
   1 Melissa Breen             90 ACTAS                    11.59  -1.7
   2 Ashleigh Whittaker        93 VIC                      12.08  -1.7
   3 Monica Brennan            94 VIC                      12.08  -1.7
   4 Jernail Hayes                USA                      12.18  -1.7
   5 Margaret Gayen            94 SA                       12.23  -1.7
   6 Hana Basic                96 VIC                      12.37  -1.7
   7 Christine Wearne          87 NSW                      12.48  -1.7
   8 Brittany Burkitt          95 VIC                      12.58  -1.7
   9 Lynette Mattingly         81 SA                       12.64  -1.7


         Event 53  Men 100 Metre Open
============================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
   1 Josh Ross                    VIC                      10.45  -1.2
   2 Nicholas Hough            93 NSWIS                    10.61  -1.2
   3 Tim Leathart              89 NSWIS                    10.64  -1.2
   4 Jordan Caldow             93 SA                       10.88  -1.2
   5 Clay Watkins              87 SA                       11.00  -1.2
   6 Derek Mai                    SA                       11.07  -1.2
  -- Anthony Alozie            86 NSWIS                       DQ  -1.2  Rule: 162.7
  -- Dylan Grant               88 QLD                         DQ  -1.2  Rule: 162.7


Event 54  Men 400 Metre Open
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
   1 Alex Beck                 92 QLD                      46.40
   2 Craig Burns               88 QLD                      46.40
   3 Alexander Carew           89 VIC                      46.71
   4 Joshua Ralph              91 NSW                      47.37
   5 Richard Haggie               NSW                      48.07
   6 Deluca Lawson-Matthew     94 VIC                      49.12
   7 Angus Brock               91 SA                       50.22
   8 Stephen Alexander         91 SA                       50.72
   9 Frankie Schinella         95 SA                       53.82



   Event 55  Men Long Jump Open
============================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
   1 Tim McGuire               92 SA                       7.73m   1.1
      6.94m(1.3) 7.59m(2.1) 7.52m(0.3) 7.43m(0.6) 7.73m(1.1) 7.73m(1.0)
   2 Nathan Connor             87 SA                       7.49m   2.9
      7.25m(0.9) 7.39m(2.1) 7.20m(0.4) 7.11m(0.9) 7.49m(2.9) 7.32m(1.0)
   3 Angus Gould               94 ACT                      7.44m   1.5
      7.03m(1.4) 7.34m(1.1) 7.34m(1.5) 7.20m(0.7) 7.44m(1.5) 7.35m(1.3)
   4 Shaun Fletcher               QLD                     7.31m   0.8
      5.65m(0.9) 7.13m(0.6) 7.18m(0.8) 7.23m(0.8) 7.31m(0.8) FOUL(1.7)
   5 Kurt Jenner                  NSW                      7.25m   1.4
      FOUL(1.3) FOUL(1.2) 7.25m(1.4) FOUL(0.3) 7.11m(0.5) FOUL(1.2)
   6 Adam Rabone               86 VIC                      7.22m   1.6
      7.22m(1.6) FOUL(1.0) FOUL(0.2) FOUL(0.7) FOUL(1.7) 7.12m(2.6)
   7 Joshua Hayes              92 VIC                      7.09m   1.2
      FOUL(1.8) 6.91m(1.5) 7.01m(2.0) 6.85m(2.0) 6.99m(0.7) 7.09m(1.2)
   8 Lewis Warland             97 SA                       6.86m   0.8
      6.84m(2.3) 6.86m(0.8) FOUL(1.1)


Event 56  Women 400 Metre Open
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
   1 Beth Van Der Waal         88 QLD                      55.97
   2 Andrea Di Paolo           79 SA                       57.59
   3 Belinda Bozin             86 SA                       57.92
   4 Lynette Mattingly         81 SA                       57.94
   5 Teagan Kustermann         96 SA                       59.26
   6 Jessica Kemp                 SA                     1:00.16
   7 Ali Trewartha                SA                     1:04.03



Event 57  Women Javelin Throw Open
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
   1 Kimberley Mickle          84 WAIS                    58.74m
       57.33m  FOUL  58.74m  FOUL  58.39m  57.88m
   2 Jess Wedd                 90 SA                      41.82m
       40.04m  40.96m  41.82m  38.91m  39.93m  39.77m
   3 Amie Blanden                 #NAME?                  36.70m
       36.29m  34.42m  36.70m  35.44m  32.76m  33.12m
   4 Nicola Robinson              SA                      35.39m
       34.19m  30.84m  35.39m  31.67m  FOUL  31.33m
   5 Alana Baldi                  VIC                     18.28m
       FOUL  FOUL  15.53m  15.94m  18.28m  14.99m


Event 59  Women 800 Metre Open
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
   1 Kelly Hetherington        89 VIC                    2:02.33
   2 Eliza Curnow              92 VIC                    2:06.33
   3 Rosie Kelly               89 SA                     2:06.52
   4 Coreena Cleland           89 VIC                    2:08.23
   5 Joanna Cubis              87 NSW                    2:08.45
   6 Bridgid Connolly          13 SA                     2:09.13
   7 Erin Rayner              94 VIC                    2:09.84
   8 Amy Brown                 11 NSW                    2:13.50
   9 Natalie Rule              96 VIC                    2:14.62
  -- Isabelle Scott            93 SA                         DNF


Event 60  Men 800 Metre Open
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
   1 Johnny Rayner             91 VIC                    1:48.65
   2 Alexander Rowe            92 VIS                    1:48.89
   3 Dominic Sutton            90 VIC                    1:49.03
   4 Darcy Sutton              91 VIC                    1:50.22
   5 Bryce Watkins             91 SA                     1:50.31
   6 Mark Kenny                93 QLD                    1:50.90
   7 Harry May                 92 SA                     1:53.07
   8 Adrian Plummer            91 QLD                    1:54.52
  -- Andy Giam                 89 SA                         DNF
  -- Alex Pettigrew            92 NSW                        DNF


   Event 61  Women 200 Metre Open
============================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
   1 Melissa Breen             90 ACTAS                    23.52   0.7
   2 Monica Brennan            94 VIC                      23.65   0.7
   3 Leanne Hodge              85 SA                       24.94   0.7
  -- Jernail Hayes                USA                        DNF   0.7


       Event 62  Men 200 Metre Open
============================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
   1 Nicholas Hough            93 NSWIS                    20.71   1.7
   2 Josh Ross                    VIC                      20.73   1.7
   3 Tim Leathart              89 NSWIS                    21.04   1.7
   4 Dylan Grant               88 QLD                      21.27   1.7
   5 Alexander Carew           89 VIC                      21.40   1.7
   6 Jordan Caldow             93 SA                       21.57   1.7
   7 Alex Bubner               88 SA                       22.27   1.7
  -- Clay Watkins              87 SA                          DQ   1.7  IAAF 163.3


Event 63  Women 5000 Metre Open
=======================================================================
     Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
   1 Jessica Trengove          87 SA                    16:22.96
   2 Sophie Barker             86 VIC                   16:40.31
   3 Milly Clark               89 NSW                   16:45.58
   4 Tasmin McMahon            93 SA                    17:02.30
   5 Tessa Potezny             94 SA                    17:16.10
   6 Brooke Williams           90 VIC                   17:28.31
   7 Casey Wood                89 SA                    17:31.88
   8 Lauren Crowe              82 VIC                   18:01.24
   9 Emma Kraft                83 NT                    18:12.59
  -- Paige Graham              89 SA                         DNF
  -- Tara Palm                 85 SA                         DNF


 
 
Post as: 
History for Adelaide Track Classic
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2014 1   1    
2013 1   1    
2012 1   1