Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2012 Apr 26th

YearResultsNews 
*20121 1 
 

Media for 2012

Videos (0)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Invited groups

 

2012

Louisiana LHSAA 5A Region 3 Championships

(Districts 7-8-9)

 

2012 Results - Louisiana LHSAA 5A Region 3 Championships

Published by
RunnerSpace.com/HighSchool   on Apr 25 2012, 10:27 PM

Website:Click here

Licensed to South Terrebonne High School
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/27/2012 10:13 AM
                 Region III Class 5A Championships - 4/26/2012                 
                             Thibodaux High School                             
                                    Results                                    
 
Event 2  Boys 4x200 Meter Relay 5A
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 West Jefferson  'A'                                 1:27.54   1  10   
     1) Darius Roy                      2) Ronald Lewis                   
     3) Parry Nickelson                 4) Devin Scott                    
     5) Quanties Armand                 6)                                
  2 Westgate  'A'                                       1:28.60   2   8   
     1) Bryson Livingston               2) Torey Jones                    
     3) Joseph Boudreaux                4) Jamal Sam                      
     5) Marcell Key                     6) Malcolm Peter                  
  3 Thibodaux  'A'                                      1:29.40   2   6   
     1) Shyeem Thompson                 2) Jarrell Gray                   
     3) Nigel Robertson                 4) Dewayne Reed                   
     5) Jason Richard                   6) Andy Brown                     
  4 Higgins, LW  'A'                                    1:29.57   2   4   
     1) Darreus Jones                   2) Jemal Parham                   
     3) Rashad Tobias                   4) Darius Birden                  
     5) Lyndon Hawkins                  6) Cedric Jackson                 
  5 Archbishop Rummel  'A'                              1:30.45   1   2   
     1) Chris Ricks                     2) Joshua Tannehill               
     3) Matthew Trammell                4) Brian Hunt                     
     5) Cyril Grayson                   6) Joshua Brumfield               
  6 New Iberia  'A'                                     1:30.64   2   1   
     1) Sean Washington                 2) Damaune Dugas                  
     3) Austin Stoltz                   4) Lamarcus Allen                 
     5) Ian Lewis                       6) Donell Washington              
  7 Brother Martin  'A'                                 1:30.84   2 
     1) Benton Brown                    2) Morgan Cormier                 
     3) Jared Robinson                  4) Matthew Guidry                 
     5) Chance Creppel                  6) John Ellison                   
  8 Chalmette  'A'                                      1:32.45   1 
     1) Desmond Ceaser                  2) Davon Mitchell                 
     3) Gabriel Nascimento              4) Michael Mercadel               
     5) Albert Brock                    6) Cameron Cosie                  
  9 Ehret, John  'A'                                    1:33.52   1 
     1) Trevian Battle                  2) Lawerance Scieneaux            
     3) Dante Royal                     4) Paul Belton                    
     5) Danny Carter                    6) Saul Jackson                   
 10 Central Lafourche  'A'                              1:34.42   1 
     1) John Paul Williams              2) Mason Ducote                   
     3) Damion Stewart                  4) Denzel Folse                   
     5) Latrell Gabriel                 6) Dustin Sevin                   
 -- Bonnabel  'A'                                            DQ   2 
     1) Tremayne Daniels                2) Ryan Evans                     
     3) Kyle Evans                      4) Corey Williams                 
     5) Darius Dixon                    6)                                
 -- East St. John  'A'                                       DQ   2 
     1) Troy Gerard                     2) Desmond Broussard              
     3) Lennard Davis                   4) Darius Lipps                   
     5) Destin Stewart                  6) Rashad Green                   
 
Event 4  Boys 1600 Meter Run 5A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrew Pettus                Jesuit                 4:40.70   10   
  2 Bryce Robinson               Hahnville              4:42.80    8   
  3 Donald Stirgus               East St. John          4:44.30    6   
  4 Nick Franco                  Bro Martin             4:47.57    4   
  5 Jordan Mitchell              New Iberia             4:49.31    2   
  6 Justin Copling               Arch Rum               4:53.44    1   
  7 Brandon Brunet               S Lafourche            4:55.08  
  8 Brian Worick                 New Iberia             4:59.88  
  9 Mark Rose                    Thibodaux              5:03.15  
 10 Davon Jenkins                Destrehan              5:23.47  
 -- Kendell Crier                Higgins                     DQ  
 
Event 6  Boys 110 Meter Hurdles 5A
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Morgan Cormier               Bro Martin               15.15   NWI  2  10   
  2 Donovan Jones                New Iberia               15.52   NWI  2   8   
  3 Yuki Kurusu                  Bro Martin               15.72   NWI  2   6   
  4 Dwain Williams               Hahnville                15.75   NWI  2   4   
  5 DeQuincey Dunmiles           Bourgeois, H.L.          16.14   NWI  1   2   
  6 Kadeem Vance                 East St. John            16.27   NWI  1   1   
  7 Devin Blackwell              S Lafourche              16.66   NWI  2 
  8 Joshua Brumfield             Arch Rum                 19.79   NWI  2 
 -- Antonio Coleman              Destrehan                   NT   NWI  2 
 -- Jevaugn Albert               East St. John               NT   NWI  1 
 -- Seth Griffin                 S Lafourche                 NT   NWI  1 
 -- Andrew Lacour                King, Grace                 NT   NWI  1 
 
Event 8  Boys 100 Meter Dash 5A
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Cyril Grayson                Arch Rum                 11.17   NWI  2  10   
  2 Dillon Dent                  Destrehan                11.20   NWI  2   8   
  3 Jamal Sam                    Westgate                 11.34   NWI  2   6   
  4 Darius Lipps                 East St. John            11.35   NWI  2   4   
  5 Shyeem Thompson              Thibodaux                11.47   NWI  2   2   
  6 Michael Flakes               Bourgeois, H.L.          11.50   NWI  2   1   
  7 Darreus Jones                Higgins                  11.54   NWI  2 
  8 Michael Mercadel             Chalmette                11.86   NWI  1 
  9 Benton Brown                 Bro Martin               11.96   NWI  1 
 10 Trey Legier                  Jesuit                   12.02   NWI  1 
 11 Bryson Livingston            Westgate                 12.04   NWI  1 
 12 Cedric Jackson               Higgins                  12.06   NWI  1 
 
Event 10  Boys 800 Meter Run 5A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Cyril Grayson                Arch Rum               1:59.25   10   
  2 Kyle Evans                   Bonnabel               1:59.95    8   
  3 Andre Brown                  Higgins                2:00.12    6   
  4 Jevaugn Albert               East St. John          2:00.45    4   
  5 Jarrell Gray                 Thibodaux              2:01.22    2   
  6 Dylan Yates                  Bro Martin             2:04.75    1   
  7 Quint Crozier                Jesuit                 2:05.62  
 -- Donald Stirgus               East St. John               NT  
 -- Damien Carter                Bourgeois, H.L.             NT  
 -- Andrew Caillouet             Bourgeois, H.L.             NT  
 -- Michael Maldonado            Bro Martin                  NT  
 -- Chris Kapp                   New Iberia                  NT  
 
Event 12  Boys 4x100 Meter Relay 5A
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 West Jefferson  'A'                                   42.19   2  10   
     1) Darius Roy                      2) Ronald Lewis                   
     3) Parry Nickelson                 4) Devin Scott                    
     5) Quanties Armand                 6)                                
  2 Thibodaux  'A'                                        42.53   2   8   
     1) Shyeem Thompson                 2) Jason Richard                  
     3) Nigel Robertson                 4) Dewayne Reed                   
     5) Jarrell Gray                    6) Andy Brown                     
  3 Bourgeois, H.L.  'A'                                  43.03   2   6   
     1) Michael Flakes                  2) DeQuincey Dunmiles             
     3) Dovante Dickerson               4) Jordan Starks                  
     5) Tylone Johnson                  6) Marlin Bonvillain              
  4 East St. John  'A'                                    43.16   2   4   
     1) Desmond Broussard               2) Chester Victor                 
     3) Lennard Davis                   4) Darius Lipps                   
     5) Destin Stewart                  6) Rashad Green                   
  5 Higgins, LW  'A'                                      43.19   2   2   
     1) Cedric Jackson                  2) Isiah Johnson                  
     3) Lyndon Hawkins                  4) Darius Birden                  
     5) Darreus Jones                   6)                                
  6 Destrehan  'A'                                        43.20   2   1   
     1) Keagan Joseph                   2) Dillon Dent                    
     3) Rondai Robinson                 4) Alfred Smith                   
     5) Brandon Scott                   6) Davon Jenkins                  
  7 New Iberia  'A'                                       43.77   1 
     1) Nick Edwards                    2) Antonio Jack                   
     3) Damaune Dugas                   4) Dre Fusilier                   
     5) Donell Washington               6) Michael Sam                    
  8 Chalmette  'A'                                        44.67   1 
     1) Cameron Cosie                   2) Desmond Ceaser                 
     3) Davon Mitchell                  4) Michael Mercadel               
     5) Jermal Green                    6) Gabriel Nascimento             
  9 Brother Martin  'A'                                   46.27   1 
     1) John Ellison                    2) Matthew Guidry                 
     3) Chance Creppel                  4) Jared Robinson                 
     5) Jonathon Ramsey                 6) Nick Bohte                     
 10 Archbishop Rummel  'A'                                46.87   1 
     1) Chris Ricks                     2) Joshua Tannehill               
     3) Keith Fulton                    4) Matthew Trammell               
     5) Cole Rogers                     6) Joshua Brumfield               
 -- Westgate  'A'                                            DQ   2 
     1) Bryson Livingston               2) Jamal Sam                      
     3) Joseph Boudreaux                4) Torey Jones                    
     5) Marcell Key                     6) Malcolm Peter                  
 -- Bonnabel  'A'                                            DQ   1 
     1) Arthur Bush                     2) Darius Dixon                   
     3) Troy Green                      4) Corey Williams                 
     5) Ryan Evans                      6) Irwin Jackson                  
 
Event 14  Boys 400 Meter Dash 5A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cyril Grayson                Arch Rum                 49.03   2  10   
  2 Brian Hunt                   Arch Rum                 49.49   2   8   
  3 Brian Smith                  Higgins                  49.69   2   6   
  4 Tremayne Daniels             Bonnabel                 49.86   2   4   
  5 Matthew Guidry               Bro Martin               50.73   2   2   
  6 Marcell Key                  Westgate                 52.14   1   1   
  7 Benton Brown                 Bro Martin               52.17   1 
  8 Tylone Johnson               Bourgeois, H.L.          52.20   2 
 -- Lennard Davis                East St. John               NT   2 
 -- Darius Birden                Higgins                     DQ   1 
 
Event 16  Boys 300 Meter Hurdles 5A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Morgan Cormier               Bro Martin               38.19   2  10   
  2 DeQuincey Dunmiles           Bourgeois, H.L.          38.66   2   8   
  3 Albert Brock                 Chalmette                39.59   2   6   
  4 Yuki Kurusu                  Bro Martin               41.23   2   4   
  5 Donovan Jones                New Iberia               41.97   1   2   
  6 Rashad Tobias                Higgins                  42.24   1   1   
  7 Keith Fulton                 Arch Rum                 42.94   1 
  8 Devin Blackwell              S Lafourche              43.13   2 
  9 Antonio Coleman              Destrehan                43.24   1 
 10 Kadeem Vance                 East St. John            43.31   1 
 -- Seth Griffin                 S Lafourche                 NT   1 
 -- Jevaugn Albert               East St. John               NT   2 
 
Event 18  Boys 200 Meter Dash 5A
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Devin Scott                  W Jefferson              22.01   NWI  2  10   
  2 Dewayne Reed                 Thibodaux                22.21   NWI  2   8   
  3 Jamal Sam                    Westgate                 22.51   NWI  2   6   
  4 Keagan Joseph                Destrehan                22.71   NWI  2   4   
  5 Michael Flakes               Bourgeois, H.L.          22.74   NWI  2   2   
  6 Darius Lipps                 East St. John            22.78   NWI  2   1   
  7 Corey Williams               Bonnabel                 22.93   NWI  1 
  8 Parry Nickelson              W Jefferson              23.28   NWI  2 
  9 Matthew Trammell             Arch Rum                 23.53   NWI  1 
 10 Darreus Jones                Higgins                  24.06   NWI  1 
 11 Michael Mercadel             Chalmette                24.66   NWI  1 
 -- Denzel Folse                 Cen Lafourche               NT   NWI  1 
 
Event 20  Boys 3200 Meter Run 5A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Neal Fitzpatrick             Jesuit                 9:31.82   10   
  2 Beau Robinson                Hahnville             10:00.41    8   
  3 Jared Allen                  Bro Martin            10:11.76    6   
  4 Bryce Robinson               Hahnville             10:29.91    4   
  5 Ken Newburger                Bro Martin            10:35.81    2   
  6 Jake Lee                     S Lafourche           10:44.16    1   
  7 Kendell Crier                Higgins               10:47.93  
  8 Brandon Brunet               S Lafourche           10:49.66  
  9 Terry Dupre                  Terrebonne            10:51.73  
 10 Ethan Sehrt                  Arch Rum              10:52.13  
 11 Jordan Mitchell              New Iberia            10:53.90  
 -- Donald Stirgus               East St. John               NT  
 
Event 22  Boys 4x400 Meter Relay 5A
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bonnabel  'A'                                       3:21.30   2  10   
     1) Tremayne Daniels                2) Ryan Evans                     
     3) Kyle Evans                      4) Corey Williams                 
     5) Quaran Gibbs                    6)                                
  2 Archbishop Rummel  'A'                              3:23.83   2   8   
     1) Joshua Tannehill                2) Brian Hunt                     
     3) Joshua Brumfield                4) Cyril Grayson                  
     5) Justin Copling                  6) Matthew Trammell               
  3 Brother Martin  'A'                                 3:24.67   2   6   
     1) Benton Brown                    2) Morgan Cormier                 
     3) Jared Robinson                  4) Matthew Guidry                 
     5) Dylan Yates                     6) Nick Franco                    
  4 New Iberia  'A'                                     3:24.70   2   4   
     1) Sean Washington                 2) Damaune Dugas                  
     3) Austin Stoltz                   4) Lamarcus Allen                 
     5) Ian Lewis                       6) Nicholas Scottie               
  5 Higgins, LW  'A'                                    3:25.80   2   2   
     1) Andre Brown                     2) Brian Smith                    
     3) Isiah Johnson                   4) Kendell Crier                  
     5) Zain Russell                    6) Darius Birden                  
  6 East St. John  'A'                                  3:27.37   2   1   
     1) Jevaugn Albert                  2) Jessie Bailey                  
     3) Elex Carter                     4) Lennard Davis                  
     5) Darren Darrensburg              6) Chester Victor                 
  7 Bourgeois, H.L.  'A'                                3:32.16   1 
     1) Michael Flakes                  2) Tylone Johnson                 
     3) Damien Carter                   4) Andrew Caillouet               
     5) Jordan Starks                   6) Marlin Bonvillain              
  8 Jesuit  'A'                                         3:35.31   2 
     1) Quint Crozier                   2) Richard Guidry                 
     3) Nicholas Gobert                 4) Bradley Chauvin                
     5) Trey Legier                     6) Jason Crumb                    
  9 Thibodaux  'A'                                      3:35.76   1 
     1) Shyeem Thompson                 2) Jason Richard                  
     3) Brandon Clement                 4) Jarrell Gray                   
     5) Andy Brown                      6) Jansen Callais                 
 10 Destrehan  'A'                                      3:36.16   1 
     1) Oliver Burks                    2) Davon Jenkins                  
     3) Rondai Robinson                 4) Antonio Coleman                
     5) Greg Robinson                   6) Prince Vinnett                 
 11 Westgate  'A'                                       3:40.93   1 
     1) James Walker                    2) Malcolm Peter                  
     3) Joseph Boudreaux                4) Marcell Key                    
     5) Torey Jones                     6) D'Nerius Antoine               
 12 Chalmette  'A'                                      3:58.48   1 
     1) Gabriel Nascimento              2) Teddy Carlisle                 
     3) John Hauck                      4) Blake Howard                   
     5) Jermal Green                    6) Baldwin Bioc                   
 
Event 26  Boys Javelin Throw 5A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Andrew Bridge                Arch Rum                183-08     55.98m  10   
  2 Dominick Fillinich           S Lafourche             179-01     54.58m   8   
  3 Michael Sam                  New Iberia              159-05     48.59m   6   
  4 Blade Martinez               Thibodaux               156-11     47.82m   4   
  5 Cedric Jackson               Higgins                 155-04     47.34m   2   
  6 Blake Boos                   Chalmette               154-08     47.14m   1   
  7 Jack Hebert                  Jesuit                  148-08     45.31m 
  8 Trey Billiot                 Cen Lafourche           147-03     44.88m 
  9 Evan Barbier                 Hahnville               144-03     43.96m 
 10 Darion Monroe                East St. John           143-04     43.68m 
 11 Zach Hennessey               Bro Martin              141-07     43.15m 
 12 Mike Alexander               Bonnabel                134-09     41.07m 
 
Event 27  Boys Long Jump 5A
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Dewayne Reed                 Thibodaux             23-11.00   NWI     7.28m  10   
  2 Devin Scott                  W Jefferson           23-08.50   NWI     7.22m   8   
  3 Jemal Parham                 Higgins               22-07.00   NWI     6.88m   6   
  4 Brandon Scott                Destrehan             22-00.00   NWI     6.70m   4   
  5 Marlin Bonvillain            Bourgeois, H.L.       21-11.00   NWI     6.68m   2   
  6 D'Nerius Antoine             Westgate              21-08.50   NWI     6.61m   1   
  7 Michael Sam                  New Iberia           J21-08.50   NWI     6.61m 
  8 Keagan Joseph                Destrehan             21-04.50   NWI     6.51m 
  9 Ronald Lewis                 W Jefferson           21-01.00   NWI     6.42m 
 10 Jonathon Ramsey              Bro Martin            21-00.50   NWI     6.41m 
 11 Desmond Ceaser               Chalmette             20-01.00   NWI     6.12m 
 12 Jonathan James               Higgins               19-00.00   NWI     5.79m 
 
Event 28  Boys Triple Jump 5A
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Treavon Evans                S Lafourche           46-01.50   NWI    14.05m  10   
  2 Elex Carter                  East St. John         45-04.50   NWI    13.83m   8   
  3 Jemal Parham                 Higgins               44-10.00   NWI    13.66m   6   
  4 Deonta Ward                  Bourgeois, H.L.       44-01.00   NWI    13.43m   4   
  5 Joshua Brumfield             Arch Rum              43-07.75   NWI    13.30m   2   
  6 Jonathon Ramsey              Bro Martin            43-03.25   NWI    13.18m   1   
  7 Albert Brock                 Chalmette             43-00.50   NWI    13.11m 
  8 Derian Moore                 Bourgeois, H.L.       41-10.75   NWI    12.76m 
  9 Michael Sam                  New Iberia            40-11.25   NWI    12.47m 
 10 Desmond Ceaser               Chalmette             40-07.50   NWI    12.38m 
 11 Lamar Foster                 Hahnville             40-03.00   NWI    12.26m 
 12 Brandon Scott                Destrehan             38-11.25   NWI    11.86m 
 
Event 31  Boys Shot Put 5A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Casey Moore                  New Iberia            53-01.50     16.19m  10   
  2 Dre Fusilier                 New Iberia            49-01.50     14.97m   8   
  3 Christopher Williams         Bro Martin            47-06.00     14.47m   6   
  4 Raejohn Marbley              Destrehan             47-05.00     14.45m   4   
  5 Randolf Mcdonald             Higgins               46-09.00     14.24m   2   
  6 Corey Warino                 Ehret, John           45-11.00     13.99m   1   
  7 Ryan Hoefeld                 Bro Martin            45-03.00     13.79m 
  8 Vaughn Walker                Higgins               45-02.00     13.76m 
  9 Jacob Campos                 Jesuit                45-01.00     13.74m 
 10 Stefan Oddo                  Jesuit                44-04.00     13.51m 
 -- Lee Blanchard                Cen Lafourche             FOUL            
 
Event 32  Boys Pole Vault 5A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Christian Jacob              New Iberia            14-06.00      4.41m  10   
  2 Taylor Keller                S Lafourche           14-00.00      4.26m   8   
  3 Blake Doiron                 Bourgeois, H.L.       13-00.00      3.96m   6   
  4 Dominick Casadaban           Bro Martin            12-06.00      3.81m   4   
  5 Jermal Green                 Chalmette             11-06.00      3.50m   2   
  6 Nick Bohte                   Bro Martin            11-00.00      3.35m   1   
  7 Maury Hales                  Hahnville             10-00.00      3.04m 
  8 Austin Paul                  Hahnville              9-00.00      2.74m 
 -- Obediah Payne                East St. John               NH            
 -- Stephan Williams             New Iberia                  NH            
 -- Harley Straub                Chalmette                   NH            
 
Event 35  Boys Discus Throw 5A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Lee Blanchard                Cen Lafourche           140-02     42.72m  10   
  2 Fredrick Williams            East St. John           138-11     42.34m   8   
  3 Corey Warino                 Ehret, John             131-11     40.20m   6   
  4 Deondric Bowles              New Iberia           131-01.50     39.96m   4   
  5 Jerimiah Thomas              Terrebonne              130-09     39.85m   2   
  6 Raejohn Marbley              Destrehan               129-03     39.39m   1   
  7 Christopher Williams         Bro Martin              121-02     36.93m 
  8 Gary Sampson                 King, Grace             116-04     35.45m 
  9 Tim Dwyer                    Jesuit               108-06.50     33.08m 
 10 Ryan Demaria                 Bro Martin              103-06     31.54m 
 11 Hunter Perrin                Hahnville                93-01     28.37m 
 -- Gary Bruce                   S Lafourche                 ND            
 
Event 36  Boys High Jump 5A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jonathan James               Higgins                6-06.00      1.98m  10   
  2 Matthew Trammell             Arch Rum               6-04.00      1.93m   8   
  3 Rashad Green                 East St. John          6-02.00      1.87m   6   
  4 George Jackson               Terrebonne            J6-02.00      1.87m   4   
  5 Jonathon Ramsey              Bro Martin             6-00.00      1.82m   2   
  6 Jemal Parham                 Higgins               J6-00.00      1.82m   1   
  7 Dominick Fillinich           S Lafourche            5-10.00      1.77m 
  7 Darius Coleman               Thibodaux              5-10.00      1.77m 
  9 Trevon Wright                Destrehan             J5-10.00      1.77m 
 10 Brian Bird                   Bro Martin            J5-10.00      1.77m 
 10 Tevin Jackson                Bourgeois, H.L.       J5-10.00      1.77m 
 -- Albert Brock                 Chalmette                   NH            

Event 1  Girls 4x200 Meter Relay 5A
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Bourgeois, H.L.  'A'                                1:42.40   2  10   
     1) Vanessa Williams                2) Marquisha Haynes               
     3) Jessica Coleman                 4) Rechelle Lafont                
  2 Ehret, John  'A'                                    1:44.77   2   8   
     1) Tuyrisha Richardson             2) Troleshia Palmore              
     3) Darralynne Hunter               4) Curshonne Johnson              
     5) Eshana Watson                   6) Mikal Johnson                  
  3 Higgins, LW  'A'                                    1:44.97   2   6   
     1) Salaha Walker                   2) Rashion Tabias                 
     3) Dh'creeion Glapion              4) Sharika Arceneaux              
     5) Ashley Smith                    6) Ronjonique Carter              
  4 Thibodaux  'A'                                      1:45.84   2   4   
     1) Miannte' Guidry                 2) Chelise Brown                  
     3) Nia Walker                      4) Joya Tardieff                  
     5) Marissa Stove                   6) Amber Shelly                   
  5 Mt Carmel  'A'                                      1:46.28   2   2   
     1) Sarah Jeffries                  2) Lauren Torsch                  
     3) Caitlin Robert                  4) Hailey Deichmann               
     5) Clare Levy                      6) Brielle Bordes                 
  6 Terrebonne  'A'                                     1:47.14   2   1   
     1) Raina Diggs                     2) Jermanie Scoby                 
     3) Terrin Tillman                  4) Loretta Maddox                 
  7 Westgate  'A'                                       1:47.46   1 
     1) Treles Layne                    2) Triona Davis                   
     3) Brittany Nathan                 4) Kaysha Jones                   
     5) Quiana Roy                      6) Tylor Garrett                  
  8 Dominican  'A'                                      1:49.90   1 
     1) Caitlin Flint                   2) Hannah Abney                   
     3) Lauren Landry                   4) Kendall Raymond                
     5) Peyton Palermo                  6) Mia Bell                       
  9 Bonnabel  'A'                                       1:53.47   1 
     1) Breion Brown                    2) Eddriana Sullivan              
     3) Kaitlyn lee                     4) Mialiani Murdich               
 10 Chalmette  'A'                                      2:02.18   1 
     1) Torian Young                    2) Deshonte Bush                  
     3) Iris Etienne                    4) Ashley Duplessis               
     5) Jontae Richard                  6) Reagan Allen                   
 11 Archbishop Chapelle  'A'                            2:02.58   1 
     1) Bonnie Smith                    2) Caitlin O'Brien                
     3) Madeline Bernard                4) Katie Johnson                  
     5) Brittney Gonsolin               6)                                
 -- East St. John  'A'                                       DQ   2 
     1) Terrian Gauff                   2) Edcel Morris                   
     3) Ronjanae Morris                 4) Darilynn Sampson               
     5) Brianna Pierre                  6) Dominique White                
 
Event 3  Girls 1600 Meter Run 5A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mia Meydrich                 Dominican              5:27.24   10   
  2 Meghan Charbonnet            Dominican              5:31.61    8   
  3 Ashley Fitzhenry             Ehret, John            5:46.89    6   
  4 Ashley Freese                Mt Carmel              5:59.77    4   
  5 Kelsey Mayer                 Mt Carmel              6:12.48    2   
  6 Alyssa Pellegrin             S Lafourche            6:15.82    1   
  7 Brittany Foxworth            Cen Lafourche          6:20.86  
  8 Brooke Picou                 Cen Lafourche          6:21.16  
  9 Courtney Hepola              Thibodaux              6:37.14  
 10 Cecilla Woods                East St. John          7:02.00  
 11 Caitlin Mikesell             Hahnville              7:07.61  
 12 Marissa Thomas               Ehret, John            7:10.94  
 
Event 5  Girls 100 Meter Hurdles 5A
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Alexia Fortenberry           W Jefferson              15.21   NWI  2  10   
  2 Joya Tardieff                Thibodaux                15.47   NWI  2   8   
  3 Jy'nika Clay                 Ehret, John              15.87   NWI  2   6   
  4 Erin Payton                  Ehret, John              16.47   NWI  2   4   
  5 Asia Campbell                W Jefferson              16.64   NWI  2   2   
  6 Alyssa Radecker              Destrehan                16.91   NWI  2   1   
  7 Ariel Broussard              New Iberia               17.75   NWI  1 
  8 Andrea McDonald              Dominican                17.85   NWI  1 
  9 Abby Lazard                  Cen Lafourche            18.11   NWI  2 
 10 Roni Allemand                Bourgeois, H.L.          18.45   NWI  1 
 11 Courtny Pierson              East St. John            18.85   NWI  1 
 12 Reagan Allen                 Chalmette                19.85   NWI  1 
 
Event 7  Girls 100 Meter Dash 5A
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Vanessa Williams             Bourgeois, H.L.          12.71   NWI  2  10   
  2 Rashion Tabias               Higgins                  12.75   NWI  2   8   
  3 Kaelyn Smith                 Hahnville                12.85   NWI  2   6   
  4 Christa Shelton              Hahnville                13.18   NWI  2   4   
  5 Darralynne Hunter            Ehret, John              13.31   NWI  2   2   
  6 Kendall Raymond              Dominican                13.38   NWI  2   1   
  7 Loretta Maddox               Terrebonne               13.49   NWI  1 
  8 Macey Young                  S Lafourche              13.52   NWI  1 
  9 Diamond Washington           W Jefferson              13.58   NWI  2 
  9 Kiara Freeman                Thibodaux                13.58   NWI  1 
 11 Hannah Abney                 Dominican                13.76   NWI  1 
 12 Victoria Young               Arch Chapelle            13.86   NWI  1 
 
Event 9  Girls 800 Meter Run 5A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Curshonne Johnson            Ehret, John            2:27.65   10   
  2 Mia Meydrich                 Dominican              2:27.72    8   
  3 Meghan Charbonnet            Dominican              2:29.94    6   
  4 Jessica Coleman              Bourgeois, H.L.        2:33.76    4   
  5 Terrian Gauff                East St. John          2:39.33    2   
  6 Amber Shelly                 Thibodaux              2:43.87    1   
  7 Jerita Mitchell              Ehret, John            2:43.97  
  8 Brittany Cheramie            S Lafourche            2:44.00  
  9 Ashley Freese                Mt Carmel              2:52.31  
 10 Kelsey Mayer                 Mt Carmel              2:55.82  
 -- Brittany Soileau             Bourgeois, H.L.             NT  
 -- Realitee Payne               Higgins                     NT  
 
Event 11  Girls 4x100 Meter Relay 5A
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hahnville  'A'                                        49.10   2  10   
     1) Breanne Bais                    2) Christa Shelton                
     3) Richaell Preston                4) Kaelyn Smith                   
  2 West Jefferson  'A'                                   49.30   2   8   
     1) Alexia Fortenberry              2) Teira Nickerson                
     3) Ashley Azemor                   4) Diamond Washington             
     5) Aushona Glasper                 6) Asia Campbell                  
  3 Terrebonne  'A'                                       50.00   2   6   
     1) Raina Diggs                     2) Jermanie Scoby                 
     3) Terrin Tillman                  4) Loretta Maddox                 
  4 Mt Carmel  'A'                                        50.93   2   4   
     1) Sarah Jeffries                  2) Lauren Torsch                  
     3) Caitlin Robert                  4) Hailey Deichmann               
     5) Cecilia Genova                  6) Brielle Bordes                 
  5 Ehret, John  'A'                                      51.17   2   2   
     1) Mikal Johnson                   2) Troleshia Palmore              
     3) Destiny Tate                    4) Darralynne Hunter              
     5) Cashawna Haywood                6) De'ara Ward                    
  6 Westgate  'A'                                         51.43   2   1   
     1) Brittany Nathan                 2) Treles Layne                   
     3) Tylor Garrett                   4) Triona Davis                   
     5) Quiana Roy                      6) Diamonique Curvin              
  7 New Iberia  'A'                                       51.60   2 
     1) Shamiya Lewis                   2) Dominitra Charles              
     3) Ariel Broussard                 4) Chynna Brooks                  
     5) T'Iara Sereal                   6) Vanessa Joseph                 
  8 Dominican  'A'                                        51.88   1 
     1) Hannah Abney                    2) Kendall Raymond                
     3) Lauren Landry                   4) Gabriella Perez                
     5) Mia Bell                        6) Caitlin Flint                  
  9 Thibodaux  'A'                                        52.05   1 
     1) Miannte' Guidry                 2) Chelise Brown                  
     3) Keiona Guidry                   4) Kiara Freeman                  
     5) Joycelyn Daggs                  6) Marissa Stove                  
 10 Bonnabel  'A'                                         52.08   1 
     1) Alisia Campbell                 2) Jemisha Frazier                
     3) Kaitlyn lee                     4) Eddriana Sullivan              
     5) Tracie Nelson                   6)                                
 11 Archbishop Chapelle  'A'                              56.52   1 
     1) Bonnie Smith                    2) Madeline Bernard               
     3) Katie Johnson                   4) Sabrije Cemenja                
     5) Brittney Gonsolin               6)                                
 -- East St. John  'A'                                       DQ   1 
     1) Taylor Duhe                     2) Terrian Gauff                  
     3) Bianca Holmes                   4) Darilynn Sampson               
     5) Keilah Scott                    6) Dominique White                
 
Event 13  Girls 400 Meter Dash 5A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kaysha Jones                 Westgate                 58.84   2  10   
  2 Brianne Brooks               New Iberia               59.38   2   8   
  3 Victoria Young               Arch Chapelle          1:00.29   2   6   
  4 Dh'creeion Glapion           Higgins                1:00.41   2   4   
  5 Ronjanae Morris              East St. John          1:02.99   1   2   
  6 Nia Walker                   Thibodaux              1:03.49   1   1   
  7 Curshonne Johnson            Ehret, John            1:03.55   2 
  8 Caitlin Flint                Dominican              1:04.15   2 
  9 Nakeisha Lewis               New Iberia             1:05.22   1 
 10 Salaha Walker                Higgins                1:06.38   2 
 11 Clare Levy                   Mt Carmel              1:07.68   1 
 12 Peyton Palermo               Dominican              1:08.96   1 
 
Event 15  Girls 300 Meter Hurdles 5A
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Joya Tardieff                Thibodaux                46.12   2  10   
  2 Toryan Flot                  Hahnville                48.66   2   8   
  3 Dominitra Charles            New Iberia               48.86   2   6   
  4 Erin Payton                  Ehret, John              49.56   2   4   
  5 Alisia Campbell              Bonnabel                 50.20   2   2   
  6 Asia Campbell                W Jefferson              50.23   1   1   
  7 Ariel Broussard              New Iberia               51.76   1 
  8 Kasey Zeringue               S Lafourche              51.80   1 
  9 Jy'nika Clay                 Ehret, John              52.86   2 
 10 Aushona Glasper              W Jefferson              54.33   1 
 11 Cecilia Genova               Mt Carmel                56.03   1 
 12 Natalie Cormadelle           Arch Chapelle            56.47   1 
 
Event 17  Girls 200 Meter Dash 5A
===============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Dominique White              East St. John            25.38   NWI  2  10   
  2 Vanessa Williams             Bourgeois, H.L.          25.41   NWI  2   8   
  3 Rashion Tabias               Higgins                  26.55   NWI  2   6   
  4 Victoria Young               Arch Chapelle            26.67   NWI  1   4   
  5 Diamond Washington           W Jefferson              26.81   NWI  2   2   
  6 Breanne Bais                 Hahnville                27.14   NWI  1   1   
  7 Ashley Azemor                W Jefferson              27.25   NWI  2 
  8 Jermanie Scoby               Terrebonne               27.40   NWI  1 
  9 Raina Diggs                  Terrebonne               27.84   NWI  1 
 10 Brianne Brooks               New Iberia               27.90   NWI  1 
 -- Eshana Watson                Ehret, John                 NT   NWI  2 
 -- Hailey Deichmann             Mt Carmel                   NT   NWI  2 
 
Event 19  Girls 3200 Meter Run 5A
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ashley Fitzhenry             Ehret, John           12:02.06   10   
  2 Sarah Carr                   Dominican             12:09.30    8   
  3 Lisa Sakamoto                Dominican             12:43.03    6   
  4 Alyssa Pellegrin             S Lafourche           13:48.53    4   
  5 Brooke Picou                 Cen Lafourche         13:52.77    2   
  6 Brittany Foxworth            Cen Lafourche         14:15.16    1   
  7 Lisa Earles                  Arch Chapelle         14:24.27  
  8 Courtney Hepola              Thibodaux             14:38.75  
 -- Bishan Caston                East St. John               NT  
 -- Caitlyn Marshall             East St. John               NT  
 -- Caitlin Mikesell             Hahnville                   NT  
 
Event 21  Girls 4x400 Meter Relay 5A
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bourgeois, H.L.  'A'                                4:01.22   2  10   
     1) Vanessa Williams                2) Rechelle Lafont                
     3) Marquisha Haynes                4) Jessica Coleman                
     5) Brittany Soileau                6)                                
  2 Mt Carmel  'A'                                      4:09.62   2   8   
     1) Lauren Torsch                   2) Sarah Jeffries                 
     3) Jordan Owens                    4) Caitlin Robert                 
     5) Clare Levy                      6) Rebecca Vorisek                
  3 Higgins, LW  'A'                                    4:10.02   2   6   
     1) Salaha Walker                   2) Rashion Tabias                 
     3) Dh'creeion Glapion              4) Rian Robinson                  
     5) Ashley Smith                    6) Sharika Arceneaux              
  4 East St. John  'A'                                  4:11.36   2   4   
     1) Terrian Gauff                   2) Conesha Farlough               
     3) Edcel Morris                    4) Brianna Pierre                 
     5) Darilynn Sampson                6) Dominique White                
  5 Thibodaux  'A'                                      4:16.43   2   2   
     1) Nia Walker                      2) Joya Tardieff                  
     3) Amber Shelly                    4) Chelise Brown                  
     5) Marissa Stove                   6) Asia Rounds                    
  6 Ehret, John  'A'                                    4:18.53   2   1   
     1) Tuyrisha Richardson             2) Mikal Johnson                  
     3) Troleshia Palmore               4) Curshonne Johnson              
     5) Destiny Tate                    6) Jerita Mitchell                
  7 West Jefferson  'A'                                 4:19.78   1 
     1) Diamond Washington              2) Asia Campbell                  
     3) Aushona Glasper                 4) Ashley Azemor                  
     5) Teira Nickerson                 6) Bo'derrick Ford                
  8 New Iberia  'A'                                     4:19.88   1 
     1) Ariel Broussard                 2) Brianne Brooks                 
     3) Nakeisha Lewis                  4) Dominitra Charles              
     5) Vanessa Joseph                  6) Shamiya Lewis                  
  9 Dominican  'A'                                      4:22.95   1 
     1) Caitlin Flint                   2) Peyton Palermo                 
     3) Mia Meydrich                    4) Meghan Charbonnet              
     5) Kendall Raymond                 6) Gabriella Perez                
 10 Archbishop Chapelle  'A'                            5:06.63   1 
     1) Madeline Bernard                2) Sabrije Cemenja                
     3) Caitlin O'Brien                 4) Bonnie Smith                   
     5) Abigail Ladet                   6) Brittney Gonsolin              
 -- Westgate  'A'                                            NT   2 
     1) Tylor Garrett                   2) Treles Layne                   
     3) Sandasha Lewis                  4) Kaysha Jones                   
     5) Kadeisha Mitchell               6) Brittany Nathan                
 -- Hahnville  'A'                                           NT   1 
     1) Kaelyn Smith                    2) Toryan Flot                    
     3) Ralea Scott                     4) Richaell Preston               
 
Event 23  Girls Javelin Throw 5A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jemisha Frazier              Bonnabel                135-05     41.27m  10   
  2 Nicole Delesdernier          Dominican               118-00     35.96m   8   
  3 Lashae Vessell               Cen Lafourche           109-04     33.32m   6   
  4 Marylaine Fillinich          S Lafourche             105-00     32.00m   4   
  5 kanetra lee                  East St. John           103-02     31.44m   2   
  6 Nicole Chapman               Terrebonne               95-05     29.08m   1   
  7 Bree Hebert                  Cen Lafourche            94-02     28.70m 
  8 Maya Gauthier                Hahnville                93-03     28.42m 
  9 Julia Delesdernier           Dominican                92-07     28.21m 
 10 Korinne Sauvage              Mt Carmel                91-06     27.88m 
 11 Emily Roth                   Arch Chapelle            84-08     25.80m 
 12 Britny Matthews              Destrehan                73-10     22.50m 
 
Event 24  Girls Long Jump 5A
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Abby Lazard                  Cen Lafourche         17-02.50   NWI     5.24m  10   
  2 Ashley Azemor                W Jefferson           17-01.00   NWI     5.20m   8   
  3 Joycelyn Daggs               Thibodaux             17-00.50   NWI     5.19m   6   
  4 Alexia Fortenberry           W Jefferson           16-10.00   NWI     5.13m   4   
  5 D'Ashonte Scott              Hahnville             16-07.00   NWI     5.05m   2   
  6 Kaelyn Smith                 Hahnville             16-06.00   NWI     5.02m   1   
  7 Kaysha Jones                 Westgate              16-04.00   NWI     4.97m 
  8 Andrea McDonald              Dominican             15-00.00   NWI     4.57m 
  9 Troleshia Palmore            Ehret, John           14-09.75   NWI     4.51m 
 10 Rebecca Vorisek              Mt Carmel             14-09.00   NWI     4.50m 
 11 Elizabeth Scioneaux          East St. John         14-02.75   NWI     4.33m 
 -- Kierranika Duncan            Cen Lafourche             FOUL                 
 
Event 25  Girls Triple Jump 5A
======================================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Kierranika Duncan            Cen Lafourche         36-06.00   NWI    11.12m  10   
  2 Abby Lazard                  Cen Lafourche         35-03.75   NWI    10.76m   8   
  3 Joycelyn Daggs               Thibodaux             34-09.25   NWI    10.59m   6   
  4 Darilynn Sampson             East St. John         34-03.50   NWI    10.45m   4   
  5 Diamonique Curvin            Westgate              33-11.50   NWI    10.35m   2   
  6 Jerita Mitchell              Ehret, John           33-06.00   NWI    10.21m   1   
  7 Breanne Bais                 Hahnville             32-08.50   NWI     9.96m 
  8 Rebecca Vorisek              Mt Carmel             32-01.50   NWI     9.79m 
  9 D'Ashonte Scott              Hahnville             32-01.00   NWI     9.77m 
 10 Asia Campbell                W Jefferson           31-06.50   NWI     9.61m 
 11 Andrea McDonald              Dominican             31-02.00   NWI     9.49m 
 12 Bo'derrick Ford              W Jefferson           29-11.50   NWI     9.13m 
 
Event 29  Girls Shot Put 5A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jemisha Frazier              Bonnabel              38-08.50     11.79m  10   
  2 Alexis Gordon                Chalmette             36-07.00     11.15m   8   
  3 Moesha Kinard                New Iberia            35-04.50     10.78m   6   
  4 Khadijah Butler              W Jefferson           33-06.00     10.21m   4   
  5 Emily Ross                   Dominican             32-08.00      9.95m   2   
  6 Mariah Davis                 New Iberia            31-10.00      9.70m   1   
  7 Samasia Coleman              Thibodaux             30-03.50      9.23m 
  8 Emily Lee                    Thibodaux             30-02.00      9.19m 
  9 Richaell Preston             Hahnville             30-01.00      9.16m 
 10 kanetra lee                  East St. John         29-07.50      9.02m 
 11 Ralea Scott                  Hahnville             29-03.00      8.91m 
 12 Korinne Sauvage              Mt Carmel             28-02.00      8.58m 
 
Event 30  Girls Pole Vault 5A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Aaliyah Walker               Westgate              12-02.00      3.70m  10   
  2 Hailey Deichmann             Mt Carmel             10-06.00      3.20m   7   
  2 Anna Cavelier                New Iberia            10-06.00      3.20m   7   
  4 Lauren Torsch                Mt Carmel            J10-06.00      3.20m   4   
  5 Leah Cavelier                New Iberia             9-00.00      2.74m   2   
  6 Whitney Walker               Terrebonne            J9-00.00      2.74m   1   
  7 Katie Legarde                Dominican              7-06.00      2.28m 
  7 Megan Beard                  Dominican              7-06.00      2.28m 
 -- Destiny Sandolph             Hahnville                   NH            
 -- Darrelyn Ingram              Hahnville                   NH            
 
Event 33  Girls Discus Throw 5A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Jemisha Frazier              Bonnabel             105-03.50     32.09m  10   
  2 Melissa Derouen              New Iberia              102-03     31.16m   8   
  3 Alexis Gordon                Chalmette             99-03.50     30.26m   6   
  4 kanetra lee                  East St. John            97-00     29.56m   4   
  5 Emily Lee                    Thibodaux             85-07.50     26.09m   2   
  6 Victoria Young               Arch Chapelle         84-09.50     25.84m   1   
  7 Julia Delesdernier           Dominican                82-06     25.14m 
  8 Maya Gauthier                Hahnville                76-02     23.21m 
  9 Nicole Delesdernier          Dominican                75-05     22.98m 
 10 Tritney Bagala               S Lafourche              73-03     22.32m 
 11 Britny Matthews              Destrehan                68-05     20.85m 
 -- Samasia Coleman              Thibodaux                   ND            
 
Event 34  Girls High Jump 5A
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Alexia Fortenberry           W Jefferson            5-04.00      1.62m  10   
  2 Chynna Brooks                New Iberia             5-02.00      1.57m   8   
  3 Tuyrisha Richardson          Ehret, John           J5-02.00      1.57m   6   
  4 Raven Scott                  Bourgeois, H.L.       J5-00.00      1.52m   3   
  5 Abby Lazard                  Cen Lafourche         J5-00.00      1.52m   3   
  6 Sarah Jeffries               Mt Carmel              4-10.00      1.47m   1   
  7 Dymon Joseph                 Destrehan             J4-10.00      1.47m 
  8 Destiny Johnson              New Iberia            J4-10.00      1.47m 
  9 Erin Chopin                  Mt Carmel              4-08.00      1.42m 
 10 Andrea McDonald              Dominican             J4-08.00      1.42m 
 11 D'Ashonte Scott              Hahnville             J4-08.00      1.42m 
 -- Elizabeth Scioneaux          East St. John               NH            
 
                 Women - 5A - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) EHRET, JOHN                 60        2) DOMINICAN                  57   
    3) West Jefferson              49        4) NEW IBERIA                 46   
    5) Bourgeois, H.L.             45        6) Central Lafourche          40   
    6) Thibodaux                   40        8) HAHNVILLE                  32   
    8) Mt CARMEL                   32        8) BONNABEL                   32   
   11) HIGGINS, LW                 30       12) East St. John              28   
   13) Westgate                    23       14) CHALMETTE                  14   
   15) Archbishop Chapelle         11       16) South Lafourche             9   
   16) Terrebonne                   9       18) DESTREHAN                   1   

                  Men - 5A - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Archbishop Rummel           69        2) Brother MARTIN             65   
    3) NEW IBERIA                  55        4) HIGGINS, LW                48   
    5) East St. John               43        6) Thibodaux                  40   
    7) West Jefferson              38        8) Bourgeois, H.L.            31   
    9) South Lafourche             27       10) HAHNVILLE                  24   
   11) Westgate                    22       11) BONNABEL                   22   
   11) DESTREHAN                   22       14) JESUIT                     20   
   15) Central Lafourche           10       16) CHALMETTE                   9   
   17) EHRET, JOHN                  7       18) Terrebonne                  6   

 
 
Post as: 
History for Louisiana LHSAA 5A Region 3 Championships
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2012 1   1