Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2009 Apr 2nd

YearResultsVideoNewsPhotos 
*20141 2 401 
20121 1 
20112 2 2 
20103 7 
20091 1 
 

Media for 2009

Videos (0)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Results

 

Invited groups

 

2009

TRABUCO HILLSASICS TRACK AND FIELD INVITATIONAL

April 1-2, 2011

HOW THE MEET WORKS – Athletes who do not qualify for the Individual Invitational races will be placed in Open Events, there are four or five Open heats and one Invitational heat.  Heats are seeded from Slowest to Fastest with the fastest heat becoming the Invitational heat. There will be a “Distance Carnival”  for Open Distance  Races and Open Distance Relays on Friday night. ;

INVITATIONAL FEES:

$8.00 PER ATHLETE PER EVENT - ($400 Maximum for boys team - $400 Maximum for girls team)

$32 PER RELAY TEAM

Entries will be on line again this year at www.episports.com             

ENTRY DEADLINE – Sunday, MARCH 27 , 2011 at 12:00 P.M.:   SCRATCHES  Please notify us immediately of any scratches at E-mail jackrecla@sbcglobal.net or Cell (949) 285-4893, so we may notify the alternate. This will ensure a full field for every event and make for a better meet. ALL SCRATCHES MUST BE MADE NO LATER THAN TUESDAY, MARCH 29.  YOU WILL BE RESPONSIBLE FOR PAYING FOR SCRATCHES MADE AFTER Tuesday, March 29, 2011

ALL ENTRY INFORMATION WILL BE EMAILED TO YOU AT YOUR EMAIL ADDRESS On Monday, March 28, 2011.

ENTRY LISTS WILL BE POSTED on March 28 .


ADMISSION PRICES:

$6.00 - ADULT

$4.00 with a high schoo l ASB card

$3.00 -  12 and under

PARKING:

Parking on campus is $5 per car in all lots.

PASSES: Only official CIF passes and working press passes will be honored at the gate.

OFFICIAL PROGRAMS: Programs will be sold all day for $3 ( each coach's packet will contain one program)

INVITATIONAL "T" SHIRTS: will be sold at the concession booths near the pole vault area

ENTRY FEES: Please remember that all entry fees must be paid prior to or at the time of picking up team packets at the credentials desk. School or Head Coaches personal checks will be accepted. Receipts will be issued.

 

2009 Results - ASICS Trabuco Hills Invitational

Published by
Shane   on Apr 4 2009, 07:36 PM

ASICS Trabuco Hills Track and Field Invitational

Official Site 

Friday Results

Saturday Results

Licensed to Trabuco Hill Track Club     Hy-Tek's Meet Manager 4/4/2009 10:12 PM
Asics Trabuco Hills - 4/3/2009 to 4/4/2009
Track/Field Invitational & Distance Carnival
Trabuco Hills High School
Results

Girls 800 Meter Run Inv
================================================================
Meet: 1 2:10.15 2008 Christine Babcock, Woodbridge High
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Gabrielle Scott 10 Woodbridge 2:14.14
2 Heather Balbier 12 Dana Hills 2:14.29
3 Kat Delaney 10 Jserra 2:15.50
4 Kimberly M. Condino 12 Corona Del M 2:16.41
5 Christina A. Theriot 12 Corona Del M 2:17.10
6 Amber Murakami 11 Saugus 2:17.66
7 Jaye Buchbinder 10 Chadwick 2:18.06
8 Hillary Hayes 12 Edison-HB 2:18.47
9 Sidney Teske 11 Jserra 2:19.83
10 Lauren Ervin 12 Etiwanda 2:22.07
11 Nicci Corbin 10 Tesoro 2:23.14
12 Monique Belmudes 12 Great Oak 2:24.37
13 Amber Pecha 11 Great Oak 2:24.89
14 Alec Slamal 11 Great Oak 2:25.82
15 Stephanie Barrow 12 Upland 2:27.35

Girls 1600 Meter Run Inv
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Stephanie Bulder Saugus 5:01.02
2 Anne Randall 12 Saugus 5:01.61
3 Alaina Alvarez 10 Dana Hills 5:03.10
4 Melanie M. Powers 11 Corona Del M 5:05.88
5 Marisa C. Cummings 11 Corona Del M 5:07.69
6 Jaye Buchbinder 10 Chadwick 5:07.91
7 Cathryn Saylor 12 Trabuco Hill 5:08.02
8 Kaylin Mahoney 10 Saugus 5:08.66
9 Kathryn Gullikson 11 Dana Hills 5:08.99
10 Danielle Rodriguez 9 Warren 5:09.16
11 Heather Wilson 12 Great Oak 5:09.17
12 Breelan Matranga 12 Dana Hills 5:09.48
13 Laura A. Bilder 12 Corona Del M 5:11.03
14 Makenna Smith 11 Trabuco Hill 5:11.84
15 Ximena Cruz 12 Trabuco Hill 5:12.56
16 Sierra Vega 11 Foothill 5:15.62
17 Jazmine Reyes 12 Etiwanda 5:20.93
18 Chelsea Schaefer 12 Etiwanda 5:23.29
19 Samantha Morabe 11 Great Oak 5:23.95
20 Diana Evans 11 Upland 5:42.80
-- Erica Capellino 10 Palos Verdes NT
-- Alexandra Dunne 12 San Clemente NT

Girls 3200 Meter Run Inv
================================================================
Meet: 1 10:38.27 2006 Shelby Buckley, Corona Del Mar High
Name Year School Finals
================================================================
1 Danica Wyson 9 Aliso Niguel 11:06.51
2 Melanie M. Powers 11 Corona Del M 11:12.98
3 Erica Pearson 12 Newport Harb 11:15.54
4 Laura A. Bilder 12 Corona Del M 11:15.83
5 Brianna Jauregui 12 Saugus 11:18.73
6 Hayley Niles 12 Trabuco Hill 11:19.58
7 Dani Moreno 11 Warren 11:20.43
8 Jessica Mumaugh 12 Santa Margar 11:25.73
9 Carrie Shargay 10 Irvine 11:30.34
10 Justine Rea 11 Trabuco Hill 11:35.10
11 Cait Williamson 12 Sage Hill 11:37.14
12 Samantha Morabe 11 Great Oak 11:41.62
13 Heather Wilson 12 Great Oak 11:44.66
14 Paxton Cota 10 Dana Hills 11:46.49
15 Melisa Olgun 12 Edison-HB 11:50.32
16 Katie Barrese 12 Great Oak 11:52.05
17 Courtney Wilson 12 Saugus 11:53.52
18 Rachael Rutkowski 12 Aliso Niguel 11:56.50
-- Kristin Parry 10 Dana Hills NT

Girls 1600 Sprint Medley 2-2-4-8 Inv
================================================================
Meet: 1 4:12.32 2008 Dana Hills, Dana Hills High School
School Finals
================================================================
1 Culver City 'A' 4:20.82
2 Cypress 'A' 4:20.97
3 Westminster 'A' 4:27.89
4 Upland 'A' 4:28.99
5 Great Oak 'A' 4:29.01
6 Rosary 'A' 4:29.41
7 Western 'A' 4:48.86

Girls 100 Meter Dash Open
========================================================================
Meet: 1 11.67 1994 Lakeisha Backus, Woodrow Wilson High
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Kelsey Bolden 12 Etiwanda 12.38 1.1 6
2 Ashley Bush 11 Sonora 12.40 1.1 6
3 Jasmine Gibbs 9 Oceanside 12.46 -0.6 5
4 Grace Esslinger 12 Dana Hills 12.51 1.1 6
5 Isis Garland 11 Inglewood 12.53 0.2 4
6 Tiffain Reneau 10 Inglewood 12.59 1.1 6
7 Tia McFarlane 12 Trabuco Hill 12.60 -0.6 5
8 Shawnta Barnes 11 Bell Gardens 12.68 1.1 6
9 Juliana Crum 11 Troy 12.70 -0.6 5
9 Samantha Hanberg 11 Mission Viej 12.70 0.2 4
11 Aniela Guyot 12 Santa Margar 12.84 0.2 4
11 Monisha Davis 12 Etiwanda 12.84 1.1 6
13 Marshay Patterson 9 Downey 12.87 0.2 4
14 Percylla Nared 11 Trabuco Hill 12.95 -0.6 5
15 Jo Stewart 11 Sonora 12.97 -0.6 5
16 Elizabeth Claustro 10 Upland 13.00 -1.3 1
17 Dorcha White 12 Cypress 13.08 -1.6 2
17 Annette Washington 11 Great Oak 13.08 -0.6 5
19 Teagan LaBare 12 Costa Mesa 13.20 +0.0 3
20 Chelsea Lelito 12 Dana Hills 13.21 0.2 4
20 Alyssa Wolpin 12 Santa Margar 13.21 -1.6 2
22 Amanda Chevalier 12 Brea Olinda 13.23 -1.6 2
23 Victorya Jewett 12 Culver City 13.28 -0.6 5
23 Olympia Jewett 11 Culver City 13.28 1.1 6
25 Julia Cabrales 9 Mission Viej 13.33 -1.3 1
25 Ariel Concepcion 11 Great Oak 13.33 +0.0 3
27 Evonna Loya 12 Indio 13.36 0.2 4
28 emoje eke 12 Redlands Eas 13.37 -1.3 1
29 Jasmine Spotwell 12 El Modena 13.38 0.2 4
30 Ashley Irha 12 Dana Hills 13.44 -1.6 2
31 Gabrielle Walker 10 Etiwanda 13.53 -0.6 5
32 Alicia Wright 11 El Modena 13.54 -1.3 1
33 Katie Deverian 11 Corona Del M 13.58 -1.3 1
34 Natasha Hicks 12 Marlborough 13.60 0.2 4
35 Ally Krikorian 12 Costa Mesa 13.64 -1.3 1
35 Jaycee J. Olsen 11 Corona Del M 13.64 -1.3 1
37 Kiahna Manker 12 Chadwick 13.73 +0.0 3
38 Sara Johnson 12 Trabuco Hill 13.80 -1.3 1
39 Lauren Velasquez 11 Los Altos 13.91 1.1 6
40 Valerie Aduba 11 Poly (Lb) 14.15 -1.6 2
41 Marcelle Turner 11 Poly (Lb) 14.26 +0.0 3
42 Alysia Neysmith 11 Los Altos 14.44 1.1 6
43 Ashley Hylton 11 Marlborough 14.74 -1.3 1
44 Megan Schwarz 11 Laguna Hills 17.58 -1.6 2

Girls 200 Meter Dash Open
========================================================================
Meet: 1 23.78 2002 Sholanda Soloman, Long Beach Poly
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Ashley Bush 11 Sonora 25.14 1.9 6
1 Grace Esslinger 12 Dana Hills 25.14 1.9 6
3 Kelsey Bolden 12 Etiwanda 25.52 1.9 6
4 Calaiah Branch 11 Lakewood 25.67 1.9 6
5 Ashtynn Baltimore 12 Marlborough 25.83 2.1 5
6 Kassie Ham 12 Dana Hills 25.84 2.5 3
7 Tiffain Reneau 10 Inglewood 25.85 2.5 3
8 Christina Matthews 11 Downey 25.89 2.5 3
9 Jasmine Gibbs 9 Oceanside 25.95 1.6 4
10 Khala Taylor 9 Great Oak 26.08 1.6 4
11 Brittney Myricks 10 Upland 26.28 2.1 5
12 Isis Garland 11 Inglewood 26.36 2.5 3
13 Jo Stewart 11 Sonora 26.38 2.1 5
14 Samantha Hanberg 11 Mission Viej 26.55 2.1 5
15 Amanda Chevalier 12 Brea Olinda 26.71 1.5 2
16 Claire Schmidt 12 Corona Del M 26.76 1.6 4
17 Alexus Dalton 10 Poly (Lb) 26.78 1.5 2
18 Alexandra Sciarra 11 Crean Luther 26.82 2.1 5
19 Kaelyn Kaichi 11 Tesoro 26.87 1.5 1
20 Paige Bushnell 10 Upland 26.90 1.6 4
21 Elizabeth Claustro 10 Upland 26.95 1.5 2
22 katlyn nelson 11 Redlands Eas 27.00 2.5 3
23 Darin Milovich 11 Tesoro 27.10 2.5 3
23 Kaite Danskin 12 Dana Hills 27.10 1.5 2
25 Chelsea Lelito 12 Dana Hills 27.16 1.6 4
26 Keisha Albert 12 San Bernardi 27.47 1.5 1
27 Annette Washington 11 Great Oak 27.63 1.6 4
28 Adriane Jarminski 10 Rosary 27.65 1.5 1
29 Jessie Buehler 12 Rosary 28.05 1.5 1
30 Evonna Loya 12 Indio 28.09 1.5 1
31 Ally Krikorian 12 Costa Mesa 28.28 1.5 1
32 Teagan LaBare 12 Costa Mesa 28.38 1.5 2
33 Jasmyne Brown 11 Western 28.52 1.5 1
34 Maya Arellanes 10 Rosary 28.55 1.5 1
35 Valerie Aduba 11 Poly (Lb) 29.27 1.5 2
36 Beliakoff Susana 10 Los Altos 29.54 1.6 4
37 Alysia Neysmith 11 Los Altos 30.30 1.5 2
-- Lauren Velasquez 11 Los Altos NT 2.1 5
-- Erin Shelton 12 Beckman NT 2.5 3
-- Gabrielle Walker 10 Etiwanda NT 2.5 3
-- Tina Theriot 12 Corona Del M NT 1.5 1
-- Ebony Howard 12 La Sierra NT 1.5 2
-- Olympia Jewett 11 Culver City NT 1.6 4
-- Kim Allard 10 La Sierra NT 1.6 4
-- Shawnta Barnes 11 Bell Gardens NT 1.9 6
-- Janelle Junior 11 La Sierra NT 1.5 2
-- Percylla Nared 11 Trabuco Hill NT 1.9 6
-- Victorya Jewett 12 Culver City NT 2.1 5
-- Sharona Johnson 11 Poly (Lb) NT 2.1 5

Girls 400 Meter Dash Open
===================================================================
Meet: 1 53.95 2008 Jasmine Joseph, Long Beach Poly
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Vanessa Jones 10 Etiwanda 55.80 6
2 Emily Kressin 11 Troy 56.17 6
3 Carlyle Davis 12 Marlborough 56.41 6
4 Christina Twicken 11 San Clemente 56.71 6
5 Laura McDowell 9 La Sierra 57.91 6
6 Calaiah Branch 11 Lakewood 58.33 6
7 Sara Kronquist 11 Brea Olinda 58.78 4
8 Brianna Dekine 12 Culver City 58.85 6
9 Lillie Berry 12 Newport Harb 58.94 3
10 Claire Schmidt 12 Corona Del M 58.99 4
11 Ashley Bush 11 Sonora 59.14 5
12 Brierra Winfrey 10 Trabuco Hill 59.45 2
13 Kassie Ham 12 Dana Hills 59.51 4
14 Lauren Lakey 11 Etiwanda 59.64 5
15 Kameya Johnson 11 Downey 59.69 3
16 Alexandra Sciarra 11 Crean Luther 59.76 5
17 Darin Milovich 11 Tesoro 59.92 3
18 marissa clow 11 Northwood 1:00.01 4
19 Amanda Rodriguez 12 Mission Viej 1:00.35 3
20 Jessica Armes 10 Mission Viej 1:00.43 3
21 Elizabeth Claustro 10 Upland 1:00.50 3
22 katlyn nelson 11 Redlands Eas 1:00.68 2
23 Kaite Danskin 12 Dana Hills 1:00.76 4
24 Brikel Bailey 11 Etiwanda 1:01.33 3
25 Adryella Perez 12 Santa Margar 1:01.58 1
26 Alexandria Adams 9 Northwood 1:01.79 2
27 naiomi gonzales 12 Redlands Eas 1:02.10 2
28 Paige Bushnell 10 Upland 1:02.47 5
29 Lauren Katehis 11 La Sierra 1:02.48 1
30 Latrice Brown 12 Laguna Hills 1:02.55 1
31 Talia Samuels 11 Trabuco Hill 1:03.13 1
32 Bree Anderson 12 Great Oak 1:03.21 2
33 Stephanie Barrow 12 Upland 1:04.13 4
34 Marcelle Turner 11 Poly (Lb) 1:06.46 1
35 Brooke Barber 9 Upland 1:07.18 2
36 Whitney Purdy 11 Upland 1:09.74 3
-- Gabrielle Scott 10 Woodbridge NT 6

Girls 100 Meter Hurdles Open
========================================================================
Meet: 1 14.21 2005 Shana Woods, Long Beach Poly
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Monisha Davis 12 Etiwanda 14.69 2.1 6
2 Iesha Iwobi 11 Oceanside 15.20 2.1 6
3 Jessica Bragg 12 El Toro 15.38 2.1 6
4 Michelle Wicker 11 Trabuco Hill 15.46 2.1 6
5 Grace Esslinger 12 Dana Hills 15.71 2.1 6
6 Tailor Dunigan 11 Mission Viej 15.75 0.4 5
7 Sammy Aiello 11 Rosary 16.08 2.1 6
8 Chelsea Larson 10 Lutheran (Or 16.32 0.4 5
9 Juliana Crum 11 Troy 16.56 0.4 5
10 Jaclynn Eck 11 Troy 16.82 0.4 5
11 Shelby Murray 11 Dana Hills 16.90 1.0 4
12 Jessica Balbuena 10 La Sierra 17.13 0.7 1
13 Nicole Pruett 12 Mission Viej 17.15 0.4 5
14 Joniece Ervin 9 Oceanside 17.28 1.0 4
15 Alyssa Estes 10 Cypress 17.60 1.1 3
16 Madison Cornwell 12 Santa Margar 17.67 1.0 4
17 Terra Valadez 9 Upland 17.68 1.5 2
18 Lisa Gray 12 Oxford Acad. 17.71 1.1 3
19 Kathryn Loper 12 Trabuco Hill 17.78 0.4 5
20 Samantha Faught 12 Great Oak 17.80 1.0 4
21 Vanessa Sandoval 12 Indio 17.81 1.0 4
22 Juliana Karma 11 Great Oak 17.94 1.0 4
23 Dana Eshelman 11 El Modena 17.96 1.0 4
24 Aubree Wyer 11 Savanna 18.03 1.0 4
25 Elyssia Felix 12 Cypress 18.30 1.0 4
26 Jaz'mon Wedlow 10 Downey 18.33 1.5 2
27 Miriam DeLatorre 11 Westminster 18.52 0.7 1
28 Brooke Barber 9 Upland 18.65 1.5 2
28 Nicole Vasconez 10 Downey 18.65 0.7 1
30 Kim Bjelland 12 Costa Mesa 18.71 1.1 3
31 Bao Truong 11 Costa Mesa 19.03 0.7 1
32 Jenna Jakowatz 12 Northwood 19.09 1.1 3
33 Braden Beverage 11 Rosary 19.10 0.7 1
34 Elizabeth Castellanos 12 St. Joseph-L 19.17 0.7 1
35 Leticia Moreno 11 Los Altos 19.63 0.4 5
36 Jennifer Fletcher 12 St. Joseph-L 19.74 0.7 1
37 Crystal Mendoza 12 Savanna 20.44 0.7 1
38 Lauren Bercha 11 Tesoro 20.70 2.1 6
39 Jackie Cabral 12 Horizon 20.82 1.5 2

Girls 300 Meter Hurdles Open
===================================================================
Meet: 1 42.90 2008 Angelica Weaver, Long Beach Poly
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Laura McDowell 9 La Sierra 44.45 6
2 Monisha Davis 12 Etiwanda 45.59 6
3 Monica Todd 11 Trabuco Hill 45.78 6
4 Skye Atchley 12 Lutheran (Or 46.72 6
5 Alexandra Sciarra 11 Crean Luther 46.74 6
6 Joniece Ervin 9 Oceanside 46.78 5
7 Michelle Wicker 11 Trabuco Hill 47.02 5
8 Brikel Bailey 11 Etiwanda 48.08 4
9 Madison Cornwell 12 Santa Margar 48.20 6
10 Tailor Dunigan 11 Mission Viej 48.68 4
11 Shelby Murray 11 Dana Hills 49.00 2
12 Jessica Balbuena 10 La Sierra 49.60 1
13 Sara Kronquist 11 Brea Olinda 49.72 5
14 Rosalinda Mejia 12 Downey 50.22 2
15 Lauren Bercha 11 Tesoro 50.27 5
16 Liz Hartnett 12 Rosary 50.98 4
17 Aubree Wyer 11 Savanna 51.02 3
18 Tiffany Charters 11 Trabuco Hill 51.04 4
19 Samantha Faught 12 Great Oak 51.06 4
20 Chelsea O'Neil 12 Mission Viej 51.32 4
21 Morgan Landry 12 Tesoro 51.47 4
22 Elizabeth Castellanos 12 St. Joseph-L 51.58 2
23 Vanessa Sandoval 12 Indio 51.67 3
24 Linda Le 11 Westminster 51.90 3
25 Juliana Karma 11 Great Oak 51.96 3
26 Ariyana Sauvao 10 Poly (Lb) 52.03 5
27 Crystal Mendoza 12 Savanna 52.05 3
28 Hannah Tucker 12 Orange 52.09 2
29 Miriam DeLatorre 11 Westminster 52.16 2
30 Jennifer Fletcher 12 St. Joseph-L 52.75 1
31 Jenna Jakowatz 12 Northwood 52.90 1
32 Leila Y. Pozin 11 Corona Del M 54.44 1
33 Leticia Moreno 11 Los Altos 55.27 4
34 Blanca Morales 12 Estancia 56.15 1
35 Jackie Cabral 12 Horizon 57.47 2
36 Jennifer Johnston 12 Estancia 1:00.45 1
-- Brianna Andrews 12 Upland NT 3
-- Lauren Park 12 Culver City NT 2
-- Terra Valadez 9 Upland NT 3

Girls 4x100 Meter Relay Open
===================================================================
Meet: 1 46.57 2005 Rancho Cucumonga, Rancho Cucumonga
School Finals H#
===================================================================
1 Trabuco Hills 'A' 48.41 3
2 Etiwanda 'A' 48.87 3
3 Oceanside 'A' 50.12 3
4 Redlands East 'A' 50.69 3
5 Great Oak 'A' 51.00 3
6 Culver City 'A' 51.01 2
7 Santa Margarit 'A' 51.11 2
8 Corona Del Mar 'A' 51.15 2
9 Upland 'A' 51.42 3
10 Cypress 'A' 51.81 1
11 El Modena 'A' 51.85 1
12 Inglewood 'A' 51.87 3
13 Rosary 'A' 51.91 2
14 Westminster 'A' 52.14 1
15 San Bernardino 'A' 52.23 1
16 Indio 'A' 52.95 1
17 Northwood 'A' 53.26 1
18 Costa Mesa 'A' 53.93 1
19 Los Altos 'A' 55.37 1
-- Sonora 'A' NT 2
-- Marlborough 'A' DQ 2
-- Downey 'A' DQ 2

Girls 4x200 Meter Relay Open
================================================================
Meet: 1 1:42.00 2008 Long Beach Poly, Long Beach Poly
School Finals
================================================================
1 Brea Olinda 'A' 1:46.55
2 Great Oak 'A' 1:46.59
3 Cypress 'A' 1:47.98
4 Santa Margarit 'A' 1:49.28
5 Lutheran (Orange) 'A' 1:50.80
6 Northwood 'A' 1:51.86
7 Upland 'A' 1:55.78
8 San Bernardino 'A' 1:56.08
-- Culver City 'A' DQ

Girls 4x400 Meter Relay Open
===================================================================
Meet: 1 3:45.45 2005 , Rancho Cucumonga
School Finals H#
===================================================================
1 Etiwanda 'A' 3:58.08 3
2 Trabuco Hills 'A' 4:03.20 3
3 Downey 'A' 4:05.20 3
4 Great Oak 'A' 4:07.91 3
5 Culver City 'A' 4:08.27 2
6 Northwood 'A' 4:09.71 3
7 Tesoro 'A' 4:16.44 2
8 Redlands East 'A' 4:16.89 2
9 Lutheran (Orange) 'A' 4:19.87 2
10 Westminster 'A' 4:19.92 2
11 Costa Mesa 'A' 4:30.79 2
12 California 'A' 4:32.86 2
13 Upland 'A' 4:34.26 3
14 St. Joseph-Lw 'A' 4:38.77 2

Girls Distance Medley 12-4-8-16 Open
================================================================
School Finals
================================================================
1 Ruyton Girls' School 'A' 12:25.12
2 Trabuco Hills 'A' 12:39.14
3 Etiwanda 'A' 12:52.25
4 Trabuco Hills 'B' 12:55.90
5 Ruyton Girls' School 'B' 12:56.49
6 Edison-HB 'A' 12:57.16
7 Santa Margarit 'A' 13:10.32
8 Great Oak 'A' 13:19.47
9 California 'A' 13:23.25
10 Brea Olinda 'A' 13:37.49
11 Downey 'A' 13:38.08
12 Upland 'A' 13:47.72
13 Etiwanda 'B' 14:06.36
14 La Sierra 'A' 14:08.85
15 Costa Mesa 'A' 14:12.73
16 St. Joseph-Lw 'A' 14:49.28

Girls High Jump D.Montgomery Open
================================================================
Meet: 1 6-02 2003 Sharon Day, Costa Mesa High
Name Year School Finals
================================================================
1 Alexus Dalton 10 Poly (Lb) 5-08.00
2 Annie Giebelhaus 10 Lutheran (Or 5-06.00
3 Melissa Hancock 11 Newport Harb 5-02.00
3 Suzanne Munganga 12 Lutheran (Or 5-02.00
3 Jessica Bragg 12 El Toro 5-02.00
6 Tory Bellas 12 Northwood 5-00.00
6 Ari Nelson 12 Jserra 5-00.00
6 Melissa Christiansen 11 Trabuco Hill 5-00.00
9 Kate Castruita 11 Upland 4-10.00
9 Blake Sisk 12 Westminster 4-10.00
9 Claire Kimberly 11 Sonora 4-10.00
9 Skyler Nellessen 11 Rosary 4-10.00
9 Carrie Rowden 12 Aliso Niguel 4-10.00
14 Miranda Landfield 11 Marlborough 4-08.00
14 Rosalinda Mejia 12 Downey 4-08.00
14 Chantel Gary 11 Oceanside 4-08.00
14 Jasmine Ray 11 San Bernardi 4-08.00
14 Tori Granado 11 Great Oak 4-08.00
14 Kirstin Tuccinardi 12 Tesoro 4-08.00
20 Iliana Duarte 11 Orange 4-06.00
20 Jaz'mon Wedlow 10 Downey 4-06.00
20 Danielle Grebbien 12 Sonora 4-06.00
20 Amanda Graceffa 9 Jserra 4-06.00
-- Chloe Soremekun 10 Cypress NH
-- Jenny Whelan 11 Santa Margar NH
-- Elizabeth Vazquez 12 Fontana NH
-- Tatiana Williams 11 Costa Mesa NH
-- Alexa Wilhelm 10 Rosary NH
-- Beliakoff Susana 10 Los Altos NH
-- Molly Sullivan 11 Rosary NH
-- Nicole Vasconez 10 Downey NH
-- Melanie Hall 11 Horizon NH
-- Jackie Dion 11 Sage Hill NH
-- Olympia Jewett 11 Culver City NH
-- Melissa Cianfrani 10 Cypress NH
-- Rachelle Brown 12 Trabuco Hill NH
-- Kimmie Conner 11 Dana Hills NH
-- Jillian Nettleton 11 Tesoro NH
-- Ashley Moore 9 Rosary NH
-- Amanda Olsen 11 Trabuco Hill NH
-- Kim Law 12 Dana Hills NH
-- Chelsea Larson 10 Lutheran (Or NH
-- Lauren Marcin 10 Rosary NH

Girls Pole Vault Open
================================================================
Meet: 1 19-04 1995 Pam Simpson, Poly, Long Beach
Name Year School Finals
================================================================
1 Claire Hawkins 11 Santa Margar 11-06.00
2 Cheryl Smith 12 Trabuco Hill 10-06.00
3 Haley Stauber 11 Rosary 10-00.00
3 Athena Fowler 12 Dana Hills 10-00.00
3 Siara Fabbri 10 Newport Harb 10-00.00
3 Calah Ayer 11 Vista Murrie 10-00.00
7 kelly gidson El Toro 9-06.00
7 ali krugman Newport Harb 9-06.00
-- Atisa Rashidi 12 Upland NH
-- Kim Piercy 11 University C NH
-- Jessica Morales 11 Great Oak NH
-- Sarah Mac Millan 11 Mission Viej NH
-- Ally Krikorian 12 Costa Mesa NH
-- Micaela McCarty 10 Poly (Lb) NH
-- Jenica Marilla 11 Oxford Acad. NH
-- Catherine Wheeler 10 Upland NH
-- Karly Warner 12 San Clemente NH
-- Kaitlin Yamamoto 11 Costa Mesa NH
-- Angie Wu 10 Culver City NH
-- Sydney Rohde 12 Rim of the W NH
-- Natalie Richter 11 Dana Hills NH
-- Margot Stert 10 Upland NH
-- Kim Sandstrom 11 Great Oak NH
-- Ady Cuevas 10 Great Oak NH
-- Erica Derrico 11 Poly (Lb) NH
-- Rachel Cansler 11 Aliso Niguel NH
-- Andrianna Frinzi 11 Newport Harb NH
-- Breanna Foster 12 Great Oak NH
-- Paige Blackmon 12 Dana Hills NH
-- Nicole Belz 12 Woodbridge NH
-- Paige Buck 11 Aliso Niguel NH
-- Chelsea Brewster 11 Lutheran (Or NH
-- Sarah Hogan 12 University C NH
-- Katelyn Gutierrez 11 Great Oak NH
-- Cassie Klausner 12 San Clemente NH
-- Erica Kirtides 11 Vista Murrie NH
-- Nicolette Garcia 10 Los Altos NH
-- Danielle Galper 11 Culver City NH
-- Tori Granado 11 Great Oak NH
-- Jesica Goodkin 9 Marlborough NH

Girls Long Jump Open
=====================================================================
Meet: 1 19-04 1995 Pam Simpson, Long Beach Poly
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Melina Rodriguez 12 Vista Murrie 16-07.00 +0.0
2 Tailor Dunigan 11 Mission Viej 16-06.75 -0.1
3 Brierra Winfrey 10 Trabuco Hill 16-06.00 +0.0
4 Tia McFarlane 12 Trabuco Hill 16-04.75 +0.0
5 Victorya Jewett 12 Culver City 16-04.50 -0.2
6 Jessica Bragg 12 El Toro 16-04.00 -1.5
7 Cassandra Smith 9 Trabuco Hill 16-00.50 NWI
8 Shawnta Barnes 11 Bell Gardens 15-11.50 -1.8
9 Brittany Cook 12 Vista Murrie 15-07.00 1.1
10 Melissa Kan 11 Northwood 15-03.25 +0.0
10 Annie Giebelhaus 10 Lutheran (Or 15-03.25 NWI
12 Alane Sewitsky 12 Trabuco Hill 15-02.00 NWI
13 Lauren Carbajal 12 Westminster 15-00.50 NWI
14 Christina Matthews 11 Downey 14-11.75 NWI
15 Paris Vaughn 10 Burroughs(Bu 14-11.25 NWI
16 Tatiana Williams 11 Costa Mesa 14-10.50 NWI
17 Kathryn Loper 12 Trabuco Hill 14-08.00 NWI
18 Chelsea Larson 10 Lutheran (Or 14-07.75 NWI
19 Aubree Wyer 11 Savanna 14-04.50 NWI
20 Lauren Bercha 11 Tesoro 14-01.25 NWI
21 Amanda Olsen 11 Trabuco Hill 14-01.00 NWI
22 Gabrielle Walker 10 Etiwanda 14-00.25 +0.0
23 Chantel Gary 11 Oceanside 13-11.75 NWI
24 angela ma 12 Northwood 13-11.00 NWI
25 Summer Mc Cullough 11 Western 13-09.50 NWI
26 Miranda Landfield 11 Marlborough 13-08.75 NWI
27 Jasmyne Brown 11 Western 13-07.25 NWI
28 Chante' Young 12 Trabuco Hill 13-07.00 NWI
29 Chiara Lama 11 Aliso Niguel 13-05.50 -1.2
30 Chloe Soremekun 10 Cypress 13-04.00 +0.0
31 Kiahna Manker 12 Chadwick 13-00.50 NWI
32 Kim Bjelland 12 Costa Mesa 12-11.50 NWI
33 Monica Todd 11 Trabuco Hill 12-08.75 -0.7
-- Beliakoff Susana 10 Los Altos ND NWI
-- Quiera Williams 12 Culver City ND NWI
-- Jo Stewart 11 Sonora ND NWI
-- Gianna Burns 11 Mission Viej ND NWI
-- Jessie Buehler 12 Rosary ND NWI
-- Mareka Clark 12 Alta Loma ND NWI
-- Melissa Cianfrani 10 Cypress ND NWI
-- Ashtynn Baltimore 12 Marlborough ND NWI
-- Brittany Bozman Rancho Verde ND NWI
-- Caroline Baptista 11 Great Oak ND NWI
-- Jennifer Johnston 12 Estancia ND NWI
-- Angela Iguadaro 11 La Sierra ND NWI
-- Sarah A. Keddington 11 Corona Del M ND NWI
-- Lexi Ford 12 El Modena ND NWI
-- Mariah Clark 10 Marlborough ND NWI
-- Alyx Goodwin 12 Great Oak ND NWI

Girls Triple Jump Open
=====================================================================
Meet: 1 38-10.75 2006 Kimarie Black, Long Beach Poly
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Cassandra Smith 9 Trabuco Hill 36-03.00 +0.0
2 Mareka Clark 12 Alta Loma 35-11.50 -1.0
3 Chantel Gary 11 Oceanside 35-06.00 +0.0
4 Melina Rodriguez 12 Vista Murrie 35-04.00 0.3
5 Tailor Dunigan 11 Mission Viej 34-07.00 1.8
6 Skye Atchley 12 Lutheran (Or 34-05.75 -0.4
7 Tatiana Williams 11 Costa Mesa 33-09.00 +0.0
7 Marya Carter 11 Alta Loma 33-09.00 +0.0
9 Melissa Kan 11 Northwood 33-08.00 0.3
10 Chante' Young 12 Trabuco Hill 32-02.50 +0.0
11 Paris Vaughn 10 Burroughs(Bu 32-01.75 -0.8
12 Kathryn Loper 12 Trabuco Hill 32-01.50 NWI
13 Tracie Wymer 12 Poly (Riv) 31-10.75 +0.0
14 Melissa Christiansen 11 Trabuco Hill 31-08.50 0.2
15 angela ma 12 Northwood 31-04.25 NWI
16 Giovanna Dan 9 Downey 31-03.00 NWI
17 Amanda Olsen 11 Trabuco Hill 31-01.00 NWI
17 Haley Stauber 11 Rosary 31-01.00 NWI
19 Caroline Baptista 11 Great Oak 31-00.50 NWI
20 Aubree Wyer 11 Savanna 30-06.25 +0.0
21 Summer Mc Cullough 11 Western 30-02.00 NWI
21 Iliana Duarte 11 Orange 30-02.00 NWI
23 Kim Bjelland 12 Costa Mesa 29-11.50 NWI
24 Shaunice Cox 11 San Bernardi 29-09.25 NWI
25 Kaitlin Yamamoto 11 Costa Mesa 28-02.00 NWI
-- Alyssa Estes 10 Cypress ND NWI
-- Lauren Velasquez 11 Los Altos ND NWI
-- Chelsea Solomita 11 Beckman ND NWI
-- Savannah Brown 11 Sonora ND NWI
-- Melissa Cianfrani 10 Cypress ND NWI
-- Jessie Buehler 12 Rosary ND NWI
-- Quiera Williams 12 Culver City ND NWI
-- Nancy Navas 11 San Bernardi ND NWI
-- Olympia Jewett 11 Culver City ND NWI
-- Megan Hildom 12 Trabuco Hill ND NWI
-- Kaelyn Kaichi 11 Tesoro ND NWI
-- Jenica Marilla 11 Oxford Acad. ND NWI
-- Alane Sewitsky 12 Trabuco Hill ND NWI
-- Brittany Bozman Rancho Verde ND NWI
-- Nicole Pruett 12 Mission Viej ND NWI
-- Kiki Gervais 11 Tesoro ND NWI

Girls Shot Put Suzanne Linn Open
================================================================
Meet: 1 44-06 1994 Cara Heads, Newport Harbor High
Name Year School Finals
================================================================
1 Lima Tuufuli 11 La Sierra 40-05.50
2 Courtney Brown 11 El Modena 38-07.00
3 Christa Kondru 11 Northwood 37-07.75
4 Lynn Patu 11 Vista Murrie 35-07.50
5 Alofa Laie 11 Oceanside 33-06.00
5 Seu Ieremia 12 Costa Mesa 33-06.00
7 Ariyana Sauvao 10 Poly (Lb) 32-09.50
7 Lizette Tenorio 11 Santa Ana 32-09.50
9 Elyana Partida 11 La Sierra 32-08.00
10 Diana Guerrero 11 Indio 32-05.25
11 Jasmine Ray 11 San Bernardi 32-01.00
12 Jennifer Cheng Villa Park 32-00.50
13 Breana Dominguez 11 Dana Hills 31-09.50
14 Courtney Terry 12 Aliso Niguel 31-04.25
14 Tawnya Turton 11 Mission Viej 31-04.25
16 Holly Fraser 12 El Toro 31-00.25
17 Jerrilynn Stanwood 12 Trabuco Hill 30-10.50
18 Beatriz Munoz 12 Westminster 30-10.25
19 Imarie Lamar 11 La Sierra 30-09.50
20 Charlene Isaia 11 Oceanside 30-09.25
21 Hayley Haslett 12 Mission Viej 30-06.50
22 Anna Latu 12 Fontana 30-06.00
22 Deena Wahbe 10 Upland 30-06.00
24 Kim Martinez 12 El Modena 30-04.50
25 Sina Laie 12 Oceanside 29-10.50
26 Katie Nunley 11 Great Oak 29-07.00
27 Andrea Arriaga 12 Great Oak 29-04.25
28 Erika Waller 12 Great Oak 28-03.00
29 Brianna Blyden 11 Poly (Lb) 28-01.50
30 Cheyenne Leniu 10 Lakewood 28-00.50
31 Marti Davis 12 Tesoro 27-02.75
32 Allison LaRue 11 Tesoro 27-00.50
32 Katie Torrea 11 Dana Hills 27-00.50
34 April Villegas 12 Westminster 26-07.75
35 Mercedes Gordon 11 Costa Mesa 25-02.25
36 Rachel Bell 10 Beckman 25-01.50
37 Kimberly Munoz 11 Santa Ana 24-03.00
-- Danielle Traenor 12 Garden Grove ND
-- Luiji Tovi 11 Upland ND
-- Melissa Gatfield 11 Rosary ND
-- Ynhi Duong 12 Beckman ND
-- Alexis Tuliau 9 Poly (Lb) ND
-- Charis Leatigaga 12 Costa Mesa ND
-- Theresa Rocha 10 Esperanza ND
-- Keisha Miles 11 Sonora ND
-- Colleen McConnell 10 Rosary ND
-- Samantha Stern 12 Corona Del M ND
-- Annika Hirchler 12 Esperanza ND
-- Julia Sapa 9 La Sierra ND
-- Latasha Johnson 10 Poly (Lb) ND

Girls Discus Throw Open
================================================================
Meet: 1 170-09 2003 Katie Hutchinson, San Clemente
Name Year School Finals
================================================================
1 Margarita Matiks 11 Irvine 141-11
2 Lynn Patu 11 Vista Murrie 131-01
3 Holly Fraser 12 El Toro 123-02
4 Seu Ieremia 12 Costa Mesa 118-05
5 Alofa Laie 11 Oceanside 118-02
6 Cheyenne Leniu 10 Lakewood 113-07
7 De De Robinson 11 Etiwanda 111-08
8 Imarie Lamar 11 La Sierra 109-11
9 Nadia Torok 11 El Modena 108-01
10 Christa Kondru 11 Northwood 107-07
11 Jennifer Cheng Villa Park 106-00
12 Diana Guerrero 11 Indio 104-02
13 Hayley Haslett 12 Mission Viej 103-08
14 Jerrilynn Stanwood 12 Trabuco Hill 102-02
15 Lima Tuufuli 11 La Sierra 102-01
16 Lizette Tenorio 11 Santa Ana 101-10
17 Marti Davis 12 Tesoro 101-03
18 Elyana Partida 11 La Sierra 98-05
19 Katie Will 11 El Modena 95-08
19 Lauren Wright 12 San Clemente 95-08
21 Katie Nunley 11 Great Oak 94-11
22 Anna Latu 12 Fontana 91-04
23 Charlene Isaia 11 Oceanside 88-09
24 Rachel Bell 10 Beckman 88-07
25 Courtney Terry 12 Aliso Niguel 88-02
26 Tawnya Turton 11 Mission Viej 86-09
27 Erika Waller 12 Great Oak 85-06
28 Sarah Teutla 12 Downey 85-04
29 Breana Dominguez 11 Dana Hills 84-10
30 Katie Torrea 11 Dana Hills 83-04
31 Kolini Faagata 11 Trabuco Hill 82-11
32 Sina Laie 12 Oceanside 82-10
33 Allison LaRue 11 Tesoro 81-02
34 Courtney Brown 11 El Modena 77-05
34 Alexis Tuliau 9 Poly (Lb) 77-05
36 Ariyana Sauvao 10 Poly (Lb) 75-06
37 Mercedes Gordon 11 Costa Mesa 73-10
38 Kimberly Munoz 11 Santa Ana 71-07
39 Dominique Grande 11 Great Oak 70-11
-- Andrea Arriaga 12 Great Oak ND
-- Samantha Stern 12 Corona Del M ND
-- Chelsee Arnitz 11 Esperanza ND
-- Karina Wareh 11 La Quinta (W ND
-- Stephanie Vivas 12 Foothill ND
-- kels cox Trabuco Hill ND
-- Karina Angulo 12 Indio ND
-- Luiji Tovi 11 Upland ND
-- Heidi Uries 12 University C ND
-- Charis Leatigaga 12 Costa Mesa ND
-- Kacie Latchford 12 Santa Margar ND
-- Mackenzie Mummert 12 Sonora ND
-- Ynhi Duong 12 Beckman ND
-- Latasha Johnson 10 Poly (Lb) ND
-- Tracey Hudnell 11 Great Oak ND
-- Annika Hirchler 12 Esperanza ND
-- Dina Holt 11 Esperanza ND
-- Julia Sapa 9 La Sierra ND
-- Theresa Rocha 10 Esperanza ND
-- Jasmine Battle 12 Vista Murrie ND
-- Alex Sifuentes 12 La Quinta (W ND
-- Brianna Chung 10 Poly (Lb) ND
-- Kelsey Nordbak 12 Dana Hills ND
-- Brianna Blyden 11 Poly (Lb) ND

Girls 100 Meter Dash Frosh/Soph
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Autumn Fowler 10 Poly (Lb) 12.86 0.7 6
2 Damillia Foster 10 Savanna 12.88 1.6 5
3 kayla garret 9 Redlands Eas 12.95 1.6 5
4 jordan larkins Dana Hills 13.12 2.5 1
5 Monica Ukah 9 Trabuco Hill 13.15 0.7 6
6 Jennifer Michelman 10 Laguna Hills 13.19 0.7 6
7 Nicole Manago 10 Santa Margar 13.23 0.7 6
8 Breanna Barnard 10 Aliso Niguel 13.32 1.0 3
9 Asia Kleinmeyer 9 Tesoro 13.35 0.3 4
10 Stephanie Joyce 9 Corona Del M 13.36 2.5 1
11 Kayla Daviss 9 Beckman 13.39 1.7 2
12 Anastasia Gillen 10 Santa Margar 13.41 0.3 4
13 Kailyn Quash 9 Poly (Lb) 13.43 1.6 5
14 Katie Ostler 10 Beckman 13.54 1.6 5
15 Michelle McSkane 9 Santa Margar 13.55 1.0 3
16 Jenna Thompson 10 Aliso Niguel 13.57 0.3 4
17 Christiana Ekelem 9 Etiwanda 13.58 0.3 4
18 Ariana Bruno 10 Santa Margar 13.59 0.3 4
19 Lexi Lackerman 9 Rosary 13.65 1.7 2
20 Jasmine Solomon 10 Great Oak 13.72 0.7 6
21 Amy Nguyen 9 Northwood 13.77 1.7 2
21 Jahmela Shepard 9 Indio 13.77 1.0 3
23 Morgan Beltran 10 El Modena 13.80 0.3 4
24 Erica Carpenter 10 Tesoro 13.82 0.3 4
25 Ronni Medina 9 Great Oak 13.86 0.7 6
26 Katelyn McSkane 9 Santa Margar 13.87 1.7 2
27 Laura Young 9 San Juan Hil 13.92 2.5 1
28 Maddie Culberson 9 Sage Hill 14.00 2.5 1
29 Charvette Johnson 10 Poly (Lb) 14.10 1.0 3
30 Carolyne Copely 10 San Juan Hil 14.20 2.5 1
31 Angela Hudnell 9 Great Oak 14.30 1.6 5
32 Jordyn Brown 9 Western 14.32 0.3 4
33 Natalie Perez 10 Rosary 14.39 1.7 2
34 Jennifer Mrha 9 Tesoro 14.45 1.0 3
35 Taryn Lovett 9 Tesoro 14.50 2.5 1
36 Rigoni Anya 9 Crean Luther 14.73 0.7 6
37 Erica Magrath 10 Rosary 14.97 2.5 1
38 keannee walker Poly (Lb) 15.56 1.6 5
-- Shannon Walthers 10 Costa Mesa NT 0.3 4
-- Atiya Strange 9 Indio NT 1.6 5
-- Martina Go 10 Costa Mesa NT 1.6 5
-- Ashley Wilson 10 Etiwanda NT 1.0 3
-- Terry Ford 9 La Serna NT 0.7 6
-- Emily White 10 Mission Viej NT 1.0 3
-- jasmine king 9 Escondido Ch NT 1.7 2
-- Katelin Hogan 9 Culver City NT 1.0 3
-- Brea Means 9 Poly (Lb) NT 1.7 2
-- Keshell Lucas 9 Etiwanda NT 1.0 3
-- Amanda Simpson 10 Oxford Acad. NT 1.7 2
-- Jesica Goodkin 9 Marlborough NT 0.7 6
-- Pebbles Hawkins 10 Etiwanda NT 1.7 2

Girls 200 Meter Dash Frosh/Soph
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Kimbreli Flournoy 10 Horizon 26.47 1.6 2
2 Asia Kleinmeyer 9 Tesoro 26.91 1.2 4
3 jordan larkins Dana Hills 27.14 2.4 3
4 Breanna Barnard 10 Aliso Niguel 27.16 1.2 4
5 Carissa Bricker 10 Dana Hills 27.22 0.2 5
6 Claire Carney 9 Dana Hills 27.58 2.4 3
7 Jenna Thompson 10 Aliso Niguel 27.83 0.2 5
8 Rachel Kerce 10 Corona Del M 27.94 1.4 1
9 Kailyn Quash 9 Poly (Lb) 27.97 0.2 5
10 Ariyana Sauvao 10 Poly (Lb) 28.07 1.6 2
11 Chalandra Polk 10 Indio 28.10 0.2 5
12 Alexandra Gaskin 9 Great Oak 28.26 1.2 4
13 Katie Howard 10 Trabuco Hill 28.41 2.4 3
14 Taylor King 9 Aliso Niguel 28.55 1.2 4
15 Amy Nguyen 9 Northwood 28.64 1.4 1
16 Charvette Johnson 10 Poly (Lb) 28.71 1.4 1
17 Alexa Watkins 9 Aliso Niguel 28.96 0.2 5
18 Jahmela Shepard 9 Indio 29.00 2.4 3
19 Yesenia Fonseca 10 Santa Ana 29.15 1.6 2
20 Jade Turner 10 Etiwanda 29.23 2.4 3
21 Zahra Torres 10 Fontana 29.32 0.2 5
22 Lexi Lackerman 9 Rosary 29.41 1.6 2
23 Natalie Perez 10 Rosary 29.62 1.6 2
24 Kayla Daviss 9 Beckman 29.75 1.6 2
25 Nicole Einbinder 9 Beckman 29.85 1.6 2
26 Christina Hammel 10 Tesoro 29.87 2.4 3
27 Rigoni Anya 9 Crean Luther 30.37 0.2 5
28 Julia Garcia 10 Estancia 31.48 1.4 1
29 Angela Magee 9 Poly (Lb) 32.37 0.2 5
30 Maryella Lim Poly (Lb) 33.66 1.4 1

Girls 400 Meter Dash Frosh/Soph
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Adrienne Liu 9 Trabuco Hill 1:00.39 5
2 Claire Carney 9 Dana Hills 1:00.47 5
3 Jenny Konishi 9 Trabuco Hill 1:00.73 6
4 Carissa Bricker 10 Dana Hills 1:00.95 6
5 Devon Hoppe 10 Corona Del M 1:01.23 5
6 Kimbreli Flournoy 10 Horizon 1:01.24 6
7 Jaylynn Branch 9 Poly (Lb) 1:02.62 3
8 Melissa Petersen 9 Tesoro 1:03.23 3
9 Alexa Watkins 9 Aliso Niguel 1:03.30 5
10 Emily White 10 Mission Viej 1:03.38 3
11 Chalandra Polk 10 Indio 1:03.47 3
12 Alexis Conley 9 Tesoro 1:03.96 2
13 Grace Stepien 10 Tesoro 1:03.98 3
14 Marin Sanders 9 University C 1:04.12 6
14 Alexandra Gaskin 9 Great Oak 1:04.12 6
16 Valerie Medina 10 La Serna 1:04.27 6
17 Janice Norman 9 El Modena 1:04.40 6
18 Cynthia Washiko 10 Oxford Acad. 1:04.63 4
19 Brittany Bauman 9 Villa Park 1:04.96 4
20 Alexis Bruehl 10 Tesoro 1:05.14 2
21 Zahra Torres 10 Fontana 1:05.40 4
22 Ashley Campbell 9 University C 1:05.43 4
23 Carina Lott 9 Marlborough 1:05.96 4
24 Taelor Elliot 9 Northwood 1:06.10 2
25 Emily Purzycki 9 Northwood 1:06.37 2
26 Randi Mullen 9 Indio 1:06.69 2
27 Stephanie Garcia 9 Estancia 1:06.79 2
28 Nicole Ishihara 9 Northwood 1:07.78 2
29 Olivia Lowe 9 San Juan Hil 1:10.79 2
30 Dasha Farris 10 Costa Mesa 1:16.78 2
-- Sarah E. Craig 10 Corona Del M NT 6
-- Tamekia Taylor 10 Poly (Lb) NT 5
-- Tehira Nall 9 Marlborough NT 4

Girls 100 Meter Hurdles Frosh/Soph
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Annie Bubinski 10 Dana Hills 16.47 0.9 6
2 Megan Jones 10 Dana Hills 16.48 0.9 6
3 Kylie Pfeil 9 Trabuco Hill 16.88 0.9 6
4 Ashlyn Vidal 10 Santa Margar 17.05 0.9 6
5 Caitlin Birdsell 10 Beckman 17.34 0.9 6
6 Schwarz Tana 10 Brea Olinda 17.36 0.9 6
7 Kelly Whelan 10 Dana Hills 17.43 0.2 5
8 Alex Gaines 10 Mission Viej 17.47 0.9 6
9 Perlson Brianna 9 Brea Olinda 17.53 0.2 5
10 Jamie Gross 9 Aliso Niguel 17.71 1.4 4
11 Chloe Hall 9 Yucaipa 18.09 0.7 3
12 Jessica Armstrong 10 Santa Margar 18.47 1.4 4
13 Olivia Brown 10 Aliso Niguel 18.50 0.7 3
14 Ilana Ostrov 10 Woodbridge 18.68 1.4 4
15 Keila Saunders 10 Oceanside 18.72 1.4 4
16 Katherine Steeg 9 Woodbridge 18.75 1.4 4
17 Heather Bermuedez 10 Oxford Acad. 18.76 0.7 3
18 Yasmeen Chennault 10 Laguna Hills 18.81 +0.0 2
19 Justine Ronas 10 University C 18.87 +0.0 2
20 Camille Clark 9 Beckman 18.88 0.2 5
21 Emily Tomich 10 Beckman 18.97 0.7 3
22 Taylor Langdon 10 Great Oak 19.09 +0.0 2
22 Martinez Trisha 9 Brea Olinda 19.09 0.2 5
24 Grace Stepien 10 Tesoro 19.27 0.7 3
25 Janette Barajas 10 Santa Ana 19.79 1.3 1
26 Christina Stanfill 9 Great Oak 19.85 1.4 4
27 Katie Linker 10 Laguna Hills 19.87 1.3 1
28 Julia Angelo 10 Sonora 20.00 1.4 4
29 Alex Crowther 9 Great Oak 20.33 0.2 5
30 Brianna Arnett 9 Great Oak 20.36 +0.0 2
31 Jillian St Geme 10 Corona Del M 20.42 +0.0 2
32 Rigoni Anya 9 Crean Luther 20.51 0.7 3
33 Carina Lott 9 Marlborough 21.11 0.2 5
34 Maria Mendez 10 San Bernardi 21.15 1.3 1
35 Brianna Taylor 10 San Bernardi 21.32 1.3 1
36 Stephanie Nguyen 10 Costa Mesa 21.84 1.3 1
-- Brianna Smith 10 Culver City NT +0.0 2
-- Alexa Brown 10 Trabuco Hill NT 1.4 4
-- Keshanai Wilcher 10 San Bernardi NT 0.7 3
-- Sarah Cox 9 Corona Del M NT 0.2 5
-- Asha Starks 10 Western NT 1.4 4
-- Taylor Livesay 10 Sonora NT 0.2 5
-- Daiton Hawks 9 Costa Mesa NT 1.3 1
-- Elizabeth Loper 10 Trabuco Hill NT 0.9 6
-- Sharon Hsieh 9 Mission Viej NT 0.7 3
-- Kelly Hayes 10 Cypress NT 1.3 1
-- Victoria Johnson 10 Culver City NT +0.0 2
-- Sophie Giedlin 10 Cypress NT 1.3 1
-- Sydney Elliott 10 Mission Viej NT 0.9 6
-- Annmarie Rodriguez 9 Northwood NT +0.0 2
-- Jocelyn Mason 10 Culver City NT +0.0 2
-- Ske Morrison 10 Culver City NT 1.3 1
-- Kayli Hall 10 Beckman DQ 0.7 3

Girls 300 Meter Hurdles Frosh/Soph
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Sydney Elliott 10 Mission Viej 48.94 5
2 jaze butler 10 Redlands Eas 49.61 5
3 Jamie Gross 9 Aliso Niguel 50.21 4
4 Chloe Hall 9 Yucaipa 50.59 3
5 Katherine Steeg 9 Woodbridge 50.75 4
6 Jessica Armstrong 10 Santa Margar 51.02 5
7 Keila Saunders 10 Oceanside 51.36 5
8 Olivia Brown 10 Aliso Niguel 51.38 5
9 Suzy Holt 10 Yucaipa 51.40 5
10 Grace Stepien 10 Tesoro 51.69 4
11 Jessica Toth 10 Santa Margar 51.85 4
12 Diana Guido 9 Estancia 52.23 3
13 Martinez Trisha 9 Brea Olinda 52.62 2
13 Jillian St Geme 10 Corona Del M 52.62 2
15 Ilana Ostrov 10 Woodbridge 52.67 3
16 Christina Stanfill 9 Great Oak 53.01 3
17 Julia Angelo 10 Sonora 53.60 4
18 Alexis Bruehl 10 Tesoro 53.82 3
19 Carina Lott 9 Marlborough 53.92 3
20 Janette Barajas 10 Santa Ana 54.65 2
21 Caitlin Birdsell 10 Beckman 54.68 4
22 Ronke Odubela 9 Great Oak 55.13 4
23 Heather Bermuedez 10 Oxford Acad. 55.77 1
24 Camille Clark 9 Beckman 55.86 5
25 Kayli Hall 10 Beckman 56.02 1
26 Brianna Taylor 10 San Bernardi 58.03 1
27 Maria Mendez 10 San Bernardi 59.38 1
28 Kyrstin Kancilia 10 Great Oak 59.66 2
-- Kelly Hayes 10 Cypress NT 1

Girls 4x100 Meter Relay Frosh/Soph
===================================================================
Meet: 1 49.93 2006 , Long Beach Poly
School Finals H#
===================================================================
1 Trabuco Hills 'A' 50.19 3
2 Poly (Lb) 'A' 50.49 3
3 San Clemente 'B' 51.63 3
3 Santa Margarit 'A' 51.63 3
5 Aliso Niguel 'A' 52.59 3
6 Beckman 'A' 53.27 3
7 Culver City 'A' 53.38 2
8 Tesoro 'A' 53.46 2
9 Great Oak 'A' 53.53 3
10 Northwood 'A' 54.65 2
11 Western 'A' 54.95 1
12 Santa Ana 'A' 55.75 2
13 Poly (Lb) 'B' 56.28 2
14 Western 'B' 56.90 1
-- Rosary 'A' NT 2
-- Downey 'A' DQ 2
-- Costa Mesa 'A' DQ 1
-- San Bernardino 'A' DQ 1

Girls 4x200 Meter Relay Frosh/Soph
===================================================================
Meet: 1 1:45.08 2006 Long Beach Poly, Long Beach Poly
School Finals H#
===================================================================
1 Poly (Lb) 'A' 1:47.94 2
2 San Clemente 'A' 1:48.03 2
3 Santa Margarit 'A' 1:48.70 2
4 Poly (Lb) 'B' 1:53.39 1
5 Culver City 'A' 1:54.47 1
6 Great Oak 'A' 1:55.14 2
7 Northwood 'A' 1:56.82 1
8 Western 'B' 1:59.84 1
9 Santa Ana 'A' 1:59.98 1
-- Western 'A' DQ 1

Girls 4x400 Meter Relay Frosh/Soph
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Trabuco Hills 'A' 4:08.73 2
2 Aliso Niguel 'A' 4:20.82 2
3 Culver City 'A' 4:27.04 2
4 Great Oak 'A' 4:27.65 2
5 Western 'A' 4:31.81 1
6 Downey 'A' 4:32.74 1
7 Northwood 'A' 4:38.43 1
8 Poly (Lb) 'A' 4:46.00 2
9 Poly (Lb) 'B' 4:55.90 1
10 St. Joseph-Lw 'A' 5:01.55 1

Girls 800 Sprint Medley 1-2-2-4 Frosh/Soph
===================================================================
Meet: 1 1:53.98 2007 Long Beach Poly, Long Beach Poly
School Finals H#
===================================================================
1 San Clemente 'B' 1:58.96 1
2 Culver City 'A' 1:59.64 2
3 Great Oak 'A' 2:00.41 2
4 Western 'A' 2:05.95 1
5 Western 'B' 2:06.59 1
-- Poly (Lb) 'B' NT 1
-- Costa Mesa 'A' NT 1
-- Beckman 'A' NT 2
-- San Bernardino 'A' NT 2
-- Poly (Lb) 'A' NT 2
-- San Clemente 'A' NT 2

Girls Distance Medley Frosh/Soph
================================================================
Meet: 1 12:58.68 2008 Mt. Carmel, Mt. Carmel High School
School Finals
================================================================
1 San Juan Hills 'A' 13:11.51
2 Dana Hills 'A' 13:37.24
3 Trabuco Hills 'A' 13:45.31
4 Trabuco Hills 'B' 13:46.01
5 Downey 'A' 13:54.87
6 California 'A' 14:15.46
7 Great Oak 'A' 14:37.12
8 St. Joseph-Lw 'A' 14:53.01
-- Etiwanda 'A' NT
-- San Clemente 'A' NT
-- Los Alamitos 'A' NT
-- Edison-HB 'A' NT
-- Culver City 'A' NT

Girls High Jump Frosh/Soph
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Kylie Pfeil 9 Trabuco Hill 4-10.00
1 Caitlin Birdsell 10 Beckman 4-10.00
3 Bryght Cooper 10 Trabuco Hill 4-08.00
3 Emily Grainey 10 Mission Viej 4-08.00
3 Whitney Wilcox 9 Rosary 4-08.00
3 lindsey reid 10 Northwood 4-08.00
3 Jade Turner 10 Etiwanda 4-08.00
3 Tori Usguaard 9 Dana Hills 4-08.00
3 Mackenzie Brown 10 Corona Del M 4-08.00
10 Avery Hacker 9 Mission Viej 4-06.00
10 holly given 10 Northwood 4-06.00
10 marissa Adonie Trabuco Hill 4-06.00
10 Cassie Davis 9 Great Oak 4-06.00
10 Katie Cornella 9 Dana Hills 4-06.00
15 Morgan Wilcox 9 Tesoro 4-04.00
15 Jasmine Sauser 10 Sonora 4-04.00
15 Ashley Campbell 9 University C 4-04.00
15 Jacqueline Stoneburner 9 Chadwick 4-04.00
19 Melissa Petersen 9 Tesoro 4-02.00
19 Brittney Jackson 10 Sonora 4-02.00
19 Jules Karslake 10 University C 4-02.00
19 Samantha Williams 10 Sonora 4-02.00
23 Rachel Zimmer 9 Great Oak 4-00.00
23 Allyson Strawn 9 Great Oak 4-00.00
-- Jazmenn Russell 10 Los Altos NH
-- Kassidie Stade 9 Trabuco Hill NH
-- Emily Tomich 10 Beckman NH
-- Taylor Livesay 10 Sonora NH
-- Alex Gaines 10 Mission Viej NH
-- Elizabeth Loper 10 Trabuco Hill NH
-- Kelsey Clough 10 Rosary NH
-- Heather Arcedianno 10 University C NH
-- Jatori Cooper 9 Culver City NH
-- dian qi 10 Northwood NH
-- Taylor Pruett 9 Mission Viej NH
-- Julia Reedy 10 Mission Viej NH
-- Kayla Marolt 10 Corona Del M NH
-- Lexi Pickering 10 San Juan Hil NH

Girls Pole Vault Frosh/Soph
================================================================
Meet: 1 9-00 2008 Samara Strong, Chino Hills High
Name Year School Finals
================================================================
1 Victoria Rische 9 Foothill 10-07.501
2 Kylie Pfeil 9 Trabuco Hill 9-07.501
3 Desiree Bramlette 10 Dana Hills 9-00.001
3 Hannah Greenhalgh 10 Trabuco Hill 9-00.001
5 Chloe Bonaccorsi 10 Alta Loma 8-06.00
5 Christina Bagan 9 San Clemente 8-06.00
5 Kelly McCormick 10 Dana Hills 8-06.00
8 Natalie Lopez 9 Marina 8-00.00
8 Haley Fedden 9 Dana Hills 8-00.00
8 Shelby Crain 9 Poly (Lb) 8-00.00
11 Erika Kim 10 Great Oak 7-06.00
11 Mia Sharron 10 Dana Hills 7-06.00
11 Emily Vidmar 9 Tesoro 7-06.00
14 Erica Young 9 Dana Hills 7-00.00
14 Erika Soria 10 Downey 7-00.00
14 triscilla bravo Unknown 7-00.00
14 ariel sriruksa Unknown 7-00.00
18 joletta silva Mission Viej 6-06.00
18 jordan Brittner Unknown 6-06.00
18 Brianna Bogardus 10 Great Oak 6-06.00
18 Stephanie Steele 9 Tesoro 6-06.00
-- Bethany Steidl 10 Poly (Lb) NH
-- Samantha Rosales 10 San Clemente NH
-- Diniana Piekutowski 9 Great Oak NH
-- ellie carillo Unknown NH
-- cassie kubecki Unknown NH
-- Kourtni Ayers-Ethel 9 Great Oak NH
-- Kelli Gibson El Toro NH
-- brittany vargas Mission Viej NH
-- Jesica Goodkin 9 Marlborough NH
-- Maura Duffey 9 Great Oak NH
-- Alicia Lamson 9 Great Oak NH
-- Elizabeth Contreras 9 Downey NH
-- Bryce Dehring 10 Dana Hills NH

Girls Long Jump Frosh/Soph
=====================================================================
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Jasmine Gibbs 9 Oceanside 15-09.50 NWI
2 Alex Gaines 10 Mission Viej 15-07.00 NWI
3 D J Rhoads 10 El Modena 15-01.25 NWI
4 Jasmine Sauser 10 Sonora 15-00.25 NWI
5 Miyah Davis 9 Etiwanda 15-00.00 NWI
6 Christiana Ekelem 9 Etiwanda 14-08.50 NWI
7 Kayla Marolt 10 Corona Del M 14-08.00 NWI
8 Dani Payne 9 Trabuco Hill 14-05.50 NWI
8 Jordan Pate-Clemons 10 Trabuco Hill 14-05.50 NWI
10 Josie Frias 10 Orange 14-04.25 NWI
11 Paige Calentino 9 Santa Margar 14-04.00 NWI
12 Kelsey Greffin 10 Tesoro 14-02.50 NWI
12 Alex Merida 9 Great Oak 14-02.50 NWI
14 Natalie Rempalski 10 Corona Del M 13-10.25 NWI
14 Yesenia Fonseca 10 Santa Ana 13-10.25 NWI
16 Davina Gasaway 10 San Bernardi 13-08.50 NWI
17 Darilnica McClendon 9 San Bernardi 13-05.50 NWI
18 Rachel Zimmer 9 Great Oak 13-05.00 NWI
18 Olivia Noceda 10 Tesoro 13-05.00 NWI
20 Marin Sanders 9 University C 13-01.25 NWI
21 Lauren Stoneburner 10 Chadwick 13-00.25 NWI
22 Crystal LaFrance 9 Crean Luther 12-11.00 NWI
23 Alison Underdown 10 Great Oak 12-10.00 NWI
24 Caroline Issac 9 Santa Margar 12-09.50 NWI
25 Cassie Davis 9 Great Oak 12-06.25 NWI
25 Carolyne Copely 10 San Juan Hil 12-06.25 NWI
27 Yi Luo 10 San Bernardi 11-05.50 NWI
28 Jahmela Shepard 9 Indio 9-04.50 NWI
-- Jazmenn Russell 10 Los Altos ND NWI
-- Chane Young 10 Trabuco Hill ND NWI
-- Atiya Strange 9 Indio ND NWI
-- Laura Young 9 San Juan Hil ND NWI
-- Julia Angelo 10 Sonora ND NWI
-- Stephanie Smith 10 Trabuco Hill ND NWI
-- Taylor Livesay 10 Sonora ND NWI
-- Sharon Hsieh 9 Mission Viej ND NWI
-- Alexa Brown 10 Trabuco Hill ND NWI
-- Erica Carpenter 10 Tesoro ND NWI
-- Angelica Douglas 10 Trabuco Hill ND NWI
-- Martina Go 10 Costa Mesa ND NWI
-- dian qi 10 Northwood ND NWI
-- sujean park 10 Northwood ND NWI
-- Christine Beymer 10 Mission Viej ND NWI
-- Jennifer Mrha 9 Tesoro ND NWI
-- Stephanie Nguyen 10 Costa Mesa ND NWI

Girls Triple Jump Frosh/Soph
=====================================================================
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Jennifer Michelman 10 Laguna Hills 35-03.25 NWI
2 Adrienne Liu 9 Trabuco Hill 35-00.75 NWI
3 D J Rhoads 10 El Modena 34-09.25 NWI
4 Chane Young 10 Trabuco Hill 31-07.25 NWI
5 Caroline Issac 9 Santa Margar 31-02.25 NWI
6 Josie Frias 10 Orange 30-11.25 NWI
7 Dani Payne 9 Trabuco Hill 29-11.00 NWI
8 Lauren Stoneburner 10 Chadwick 29-06.00 NWI
9 Sol Ochoa 9 Downey 29-00.75 NWI
10 Olivia Noceda 10 Tesoro 28-04.25 NWI
11 Rachel Zimmer 9 Great Oak 28-00.00 NWI
12 Jacqueline Stoneburner 9 Chadwick 27-10.50 NWI
13 Cassie Davis 9 Great Oak 27-09.50 NWI
14 Alison Underdown 10 Great Oak 27-09.00 NWI
15 Maddie Culberson 9 Sage Hill 25-10.50 NWI
16 Sarah Atchley 9 Downey 25-02.00 NWI
-- Natalie Rempalski 10 Corona Del M ND NWI
-- Kassidie Stade 9 Trabuco Hill ND NWI
-- Samantha Williams 10 Sonora ND NWI
-- Marin Sanders 9 University C ND NWI
-- Stephanie Smith 10 Trabuco Hill ND NWI
-- Ashley Gasparian 10 Rosary ND NWI
-- Dasha Farris 10 Costa Mesa ND NWI
-- Avery Hacker 9 Mission Viej ND NWI
-- Sarah Cox 9 Corona Del M ND NWI
-- Christine Beymer 10 Mission Viej ND NWI
-- Christiana Ekelem 9 Etiwanda ND NWI
-- Alex Merida 9 Great Oak ND NWI
-- Darilnica McClendon 9 San Bernardi ND NWI
-- Jordan Pate-Clemons 10 Trabuco Hill ND NWI
-- Tyler Kim 10 Marlborough ND NWI
-- Caroline Himes 10 Mission Viej ND NWI
-- Taylor Livesay 10 Sonora ND NWI

Girls Shot Put Frosh/Soph
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Sherice Wright 10 Indio 34-10.50
2 Crystal Alvarado 10 Fontana 31-05.50
3 Colleen McConnell 10 Rosary 30-05.50
4 Erika Nicadao 11 University C 30-04.75
5 Morgan Johnson 9 Woodbridge 30-02.00
6 Kaiulani Bush 10 Trabuco Hill 30-00.50
7 Devin O'Reilly 9 Mission Viej 29-09.50
8 Ashley Costello 10 Mission Viej 29-04.00
9 Jacquelynn Abeyta 9 Mission Viej 29-02.00
10 Anissa sugura Downey 28-10.00
11 Megan Mc Cullough 10 Mission Viej 28-08.00
12 Fritzi Velasquez 9 Downey 28-07.50
13 Elizabeth Lopez 9 Esperanza 27-11.50
14 Alexis Tuliau 9 Poly (Lb) 27-09.50
15 Breanne Hajney 10 Esperanza 26-10.00
16 Ashley Tupailesa 9 Costa Mesa 26-09.50
17 Malissa Arrington 10 Westminster 26-09.00
18 Punua Fesili 9 Costa Mesa 26-05.00
19 Erika Marshall 9 San Juan Hil 26-03.00
20 Jasmine Sims 10 El Toro 25-09.00
21 Nageen Sadeghi-Movahed 10 San Juan Hil 25-02.00
22 racheal roshen Trabuco Hill 23-06.50
23 olivia hill 10 Northwood 22-10.50
24 sofia miranda Trabuco Hill 22-09.00
25 Ashley Delzingaro 10 Costa Mesa 22-08.50
26 alex osyrra Trabuco Hill 21-11.00
27 Rachel Bell 10 Beckman 20-05.50
28 Karen Kaleh 9 Great Oak 17-03.50
29 Rosa Garcia 9 Santa Ana 16-03.50
-- Chana, Caldwell 9 Culver City ND
-- Alicia Burnes 10 Sonora ND
-- Jessica Joseph 10 Santa Margar ND
-- Dainette Woods 10 University C ND
-- LeighAnna Deming 10 Sonora ND
-- Brianna Chung 10 Poly (Lb) ND
-- Tatyana Voorhies 9 Indio ND
-- Esther Lawal 10 Great Oak ND
-- Lauren, Mitchell 9 Culver City ND
-- Krystle Bowers 10 Sonora ND
-- Julia Reedy 10 Mission Viej ND
-- Theresa Rocha 10 Esperanza ND
-- Mona Moucharaffie 10 Oxford Acad. ND

Girls Discus Throw Frosh/Soph
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Alejandra Lopez 10 Orange 101-06
2 Brittany Stoneman 10 El Modena 100-03
3 Sherice Wright 10 Indio 96-09
4 Megan Mc Cullough 10 Mission Viej 96-08
5 Kaiulani Bush 10 Trabuco Hill 95-06
6 Jessica L. Imani 10 Corona Del M 94-02
7 Crystal Alvarado 10 Fontana 93-09
8 brianne - Esperanza 90-10
9 Jasmine Sims 10 El Toro 88-00
10 Fritzi Velasquez 9 Downey 87-08
11 Theresa Rocha 10 Esperanza 84-10
12 Ashley Costello 10 Mission Viej 83-08
13 Jacquelynn Abeyta 9 Mission Viej 81-08
14 Malissa Arrington 10 Westminster 80-06
15 olivia hill 10 Northwood 79-07
16 Punua Fesili 9 Costa Mesa 77-09
17 Sofia meranda Trabuco Hill 74-07
18 Anissa Segura 9 Downey 71-06
19 Emily Mac Millan 9 Mission Viej 70-05
20 Morgan Johnson 9 Woodbridge 70-04
21 alex ossyra Trabuco Hill 70-02
22 Nageen Sadeghi-Movahed 10 San Juan Hil 67-10
23 Ashley Tupailesa 9 Costa Mesa 62-11
24 Erika Marshall 9 San Juan Hil 62-09
25 Ashley Delzingaro 10 Costa Mesa 62-05
26 rachel brazeal Trabuco Hill 60-03
-- Tatyana Voorhies 9 Indio ND
-- Rachel Bell 10 Beckman ND
-- Alexis Tuliau 9 Poly (Lb) ND
-- Rosa Garcia 9 Santa Ana ND
-- Brianne Hajney 10 Esperanza ND
-- Mona Moucharaffie 10 Oxford Acad. ND
-- Jessica Joseph 10 Santa Margar ND
-- Karen Kaleh 9 Great Oak ND
-- Brianna Chung 10 Poly (Lb) ND
-- Alicia Burnes 10 Sonora ND
-- Julia Reedy 10 Mission Viej ND

Boys 800 Meter Run Inv
================================================================
Meet: 1 1:53.00 1995 Jess Strutzel, Huntington Beach
Name Year School Finals
================================================================
1 Brendon Confer 12 Servite 1:55.47
2 Ray Noble 10 Valley View 1:55.61
3 Everett Oshier 10 Trabuco Hill 1:56.44
4 Jose Nevarez 12 St. Margarets 1:57.03
5 Michael Sindicich 11 Upland 1:57.09
6 Nick Childers 12 Great Oak 2:00.20
7 Miguel Gonzalez 11 Los Altos 2:00.85
8 John Acuna 12 Cypress 2:01.13
9 Brandon Melendez 12 Mission Viej 2:01.24
10 Noe Ramirez 12 Vista Murrie 2:01.40
11 JC Portugal 11 Etiwanda 2:01.46
12 Cameron Moore 11 Upland 2:04.50
13 Julian White 12 Leuzinger 2:04.69
-- Caleb Potts 11 Roosevelt NT
-- Billy Vetter 12 El Modena NT
-- Julian Lopez 12 Roosevelt NT
-- Jonathan Lopez 12 Roosevelt NT
-- Adam Vega 11 La Serna NT

Boys 1600 Meter Run Doug Speck Inv
================================================================
Meet: 1 4:10.60 2006 Brandon Bethke, El Toro High School
Name Year School Finals
================================================================
1 Tyler Brady 12 Upland 4:15.40
2 Zach Phillips Dana Hills 4:18.52
3 Brendon Confer 12 Servite 4:19.06
4 Jesus Molina 11 Dana Hills 4:23.66
5 D.J. Neumann 12 San Clemente 4:23.81
6 Nick Johnson 12 Upland 4:25.13
7 Blake Ahrold 11 Dana Hills 4:25.64
8 Anthony Licon 11 Alta Loma 4:26.85
9 Ryan Carrell 12 La Quinta (W 4:26.88
10 Adam Vega 11 La Serna 4:27.23
11 Jose Lezama 12 Leuzinger 4:29.49
12 Tyler Owen 12 Vista Murrie 4:30.43
13 Alex Poyhonen 12 Country Day 4:31.01
14 Josh Dean 12 Dana Hills 4:31.23
15 John Guzman 12 Upland 4:31.79
16 Jake Dawson 12 Newport Harb 4:33.86
-- Julian Lopez 12 Roosevelt NT
-- Jonathan Lopez 12 Roosevelt NT
-- Everett Oshier 10 Trabuco Hill NT

Boys 3200 Meter Run Gene Gurule Inv
================================================================
Meet: 1 9:13.53 2006 Chad Hall, Big Bear HIgh School
Name Year School Finals
================================================================
1 James Cameron 12 Mission Viej 9:17.66
2 Western Nelson 12 Burroughs(Bu 9:26.31
3 Dustin Fay 11 Rim of the W 9:30.90
4 Jake Dawson 12 Newport Harb 9:31.53
5 Tyler Brady 12 Upland 9:36.29
6 Ryan Carrell 12 La Quinta (W 9:36.55
7 Nathaniel CushingMurray 10 Foothill 9:40.54
8 Shane Berglas 12 Woodbridge 9:41.60
9 Alexander Nelson 11 Saugus 9:45.11
10 John Guzman 12 Upland 9:46.35
11 Nezanet Woldai 12 Valley View 9:49.02
12 Antonio Gonzalez 12 Upland 9:50.55
13 Brandon Jauregui 12 Saugus 9:53.60
14 Mohamud Charara Buena Park 9:56.38
15 Sean Thompson 11 Aliso Niguel 10:20.15
16 francisco macias 12 Fremont 10:48.31
-- Ryan Torres 12 Irvine NT
-- Steven Tan 12 Trabuco Hill NT

Boys 1600 Sprint Medley 2-2-4-8 Inv
================================================================
Meet: 1 3:30.48 2005 Fremont, Fremont HIgh School
School Finals
================================================================
1 Newport Harbor 'A' 3:41.78
2 Downey 'A' 3:43.79
3 Culver City 'A' 3:50.01
4 Western 'A' 4:03.15
5 Great Oak 'A' 4:05.09
-- Costa Mesa 'A' DQ

Boys Distance Medley 12-4-8-16 Inv
================================================================
Meet: 1 10:22.27 2005 La Sierra, La Sierra High
School Finals
================================================================
1 Trabuco Hills 'A' 10:57.72
2 Santa Ana 'A' 11:02.03
3 California 'A' 11:02.08
4 La Sierra 'A' 11:07.52
5 Great Oak 'A' 11:08.42
6 Etiwanda 'A' 11:12.15
7 Brea Olinda 'A' 11:12.20
8 Beckman 'A' 11:18.86
9 California 'B' 11:19.84
10 Upland 'A' 11:22.78
11 Costa Mesa 'A' 11:23.75
12 Westminster 'A' 11:35.81

Boys 100 Meter Dash Open
========================================================================
Meet: 1 10.52 1994 Brian Howard, Canyon Springs HIgh
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Rodney Storrs 12 Santiago (Co 10.83 +0.0 6
2 Justin Harris 11 Upland 11.00 +0.0 6
3 David Mullins 12 Downey 11.06 +0.0 6
4 Adrian Piquinto 12 Century 11.10 1.4 4
5 Joey Branker 11 Mission Viej 11.12 +0.0 6
6 Alex Richardson 12 Etiwanda 11.19 1.9 5
6 Jerrel Kyles 12 Redlands Eas 11.19 1.4 4
8 Kyle Brydsong 11 Poly (Lb) 11.20 1.9 5
8 Chris Nichols 11 Servite 11.20 +0.0 6
10 Michael Denton 12 Western 11.28 0.3 2
11 Huy Nguyen 12 El Modena 11.29 1.9 5
11 Eugene Johnson 11 Etiwanda 11.29 2.1 3
13 Nader Shahrzad 12 Great Oak 11.30 2.1 3
13 Akeehe Muhammed 10 Cypress 11.30 2.1 3
15 Gerard Glass 12 Great Oak 11.31 +0.0 6
16 Kevin Schaefer 11 Sage Hill 11.32 1.9 5
17 Kevin Curbelo 11 La Serna 11.33 1.9 5
18 Nigel Liefveld 11 La Serna 11.36 +0.0 6
18 Jonathan Gables 12 Oceanside 11.36 0.3 2
20 Greg Portis 12 Servite 11.38 1.4 4
21 Joseph Gross 10 La Sierra 11.39 2.1 3
22 Tyler Suss Jserra 11.40 -0.8 1
23 Anthony Goodwin 11 Great Oak 11.44 1.9 5
23 Ben Cohn 12 El Modena 11.44 1.4 4
25 Dean Tadlock 12 Aliso Niguel 11.45 1.4 4
26 Antwon Byrd 12 Costa Mesa 11.47 -0.8 1
27 Justin Lee 11 Cypress 11.53 0.3 2
28 Brent Gray 10 Corona Del M 11.56 2.1 3
29 Jordan Butler 12 Poly (Lb) 11.57 -0.8 1
30 James Coman 12 Cypress 11.60 -0.8 1
31 Justin Wesley 12 Horizon 11.62 0.3 2
32 Jun Young An 12 Cypress 11.66 0.3 2
33 Xavier Paiz 11 Servite 11.67 1.4 4
34 Beau Bradley 12 Trabuco Hill 11.68 2.1 3
35 Mark Howard 12 Poly (Lb) 11.69 +0.0 6
36 Frankie Rodriguez 12 Los Altos 11.76 1.9 5
37 Johnnie Walker 11 La Sierra 11.82 -0.8 1
38 Angel Santiago 11 Etiwanda 11.86 -0.8 1
38 Horace Newland 12 Oceanside 11.86 -0.8 1
40 Gary Walker 12 Redlands Eas 11.89 1.4 4
41 Justin Peters 10 Poly (Lb) 11.93 0.3 2
42 Adrian Hernandez 12 Indio 11.98 -0.8 1
43 Jeremy Bernal 11 University C 12.00 1.4 4
44 Al Lorenzo Flores 12 Great Oak 12.03 0.3 2
45 Adrian Jimenez 12 Los Altos 12.04 +0.0 6
46 Jordan Garret 9 Savanna 12.19 -0.8 1
47 Martin Allison Valley View 12.26 2.1 3
48 Michael McAvoy 12 Great Oak 12.29 2.1 3
49 Edmund Zepeda 11 La Serna 12.38 0.3 2
50 Damion Medina Poly (Lb) 12.88 0.3 2

Boys 200 Meter Dash Open
========================================================================
Meet: 1 21.28 2002 Deun White, Rancho Bernardo High
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Rodney Storrs 12 Santiago (Co 21.38 1.8 6
2 Reggie Wyatt 12 La Sierra 21.46 1.8 6
3 Nigel Liefveld 11 La Serna 22.31 1.8 5
4 Joey Branker 11 Mission Viej 22.32 1.8 6
5 Chris Nichols 11 Servite 22.45 1.8 5
6 Adrian Piquinto 12 Century 22.49 1.8 5
7 Jerrel Kyles 12 Redlands Eas 22.67 1.8 5
8 Alex Richardson 12 Etiwanda 22.81 1.8 5
9 Jonathan Gables 12 Oceanside 22.89 1.0 1
10 Jordan Butler 12 Poly (Lb) 22.91 1.0 1
11 Bubba Luna 11 Great Oak 22.96 1.8 6
12 Kevin Curbelo 11 La Serna 23.05 1.9 4
13 Tyler Suss Jserra 23.08 1.0 1
14 Joseph Gross 10 La Sierra 23.11 1.7 3
15 DJ Gamino 11 California 23.14 1.0 1
16 Huy Nguyen 12 El Modena 23.23 1.9 4
17 Eugene Johnson 11 Etiwanda 23.24 1.7 3
18 Climonte' Blackman 11 Inglewood 23.27 1.9 4
18 Kyle Brydsong 11 Poly (Lb) 23.27 2.2 2
20 Jonathan Demus 11 Horizon 23.35 2.2 2
21 Greg Portis 12 Servite 23.38 1.9 4
21 Jonathan Kilson 12 Aliso Niguel 23.38 1.8 5
23 Ben Cohn 12 El Modena 23.42 1.9 4
24 Elton Cody 11 Alta Loma 23.46 1.7 3
25 Dean Tadlock 12 Aliso Niguel 23.47 1.8 5
26 Frankie Rodriguez 12 Los Altos 23.56 2.2 2
26 Kevin Feazel 12 Trabuco Hill 23.56 2.2 2
28 Vince Gonzales 12 Santa Ana 23.58 1.8 6
29 Marc Austria 12 Beckman 23.63 2.2 2
30 Ulisis Castorena 11 Santa Ana 23.87 2.2 2
31 Bobby Lira 12 Alta Loma 24.13 1.9 4
32 Al Lorenzo Flores 12 Great Oak 24.26 1.0 1
33 Terence Brown 12 Etiwanda 24.27 2.2 2
34 Pablo Pence 11 Etiwanda 24.41 1.0 1
35 Michael Diaz 11 La Serna 24.46 1.7 3
36 Edwin Van 11 Poly (Lb) 24.50 2.2 2
37 Johnnie Walker 11 La Sierra 24.67 1.0 1
38 Kiran Delaney 12 Irvine 24.85 1.0 1
39 Bryan K. Yasukochi 12 Corona Del M 24.97 1.0 1
40 Nader Shahrzad 12 Great Oak 25.94 1.7 3
-- Augustin Kim 11 Troy NT 2.2 2
-- Mark Howard 12 Poly (Lb) NT 1.8 6
-- Chad Rozean 11 Trabuco Hill NT 1.8 5

Boys 400 Meter Dash Open
===================================================================
Meet: 1 47.56 2006 Bryshon Nellum, Long Beach Poly
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Chad Rozean 11 Trabuco Hill 49.36 6
2 Tanner Terry 12 Mission Viej 50.20 5
3 Matt Boudreau 12 Murrieta Val 50.73 4
4 Josh Potter 12 Murrieta Val 50.87 6
5 Chris Morris 12 Burroughs(Bu 50.94 6
6 Richard Garcia 11 Loara 51.08 6
7 Noah Nichols 11 Murrieta Val 51.19 4
8 Jonathan Kilson 12 Aliso Niguel 51.57 5
9 Dino Sloan 11 La Sierra 51.67 4
10 Ryan Taylor 11 Murrieta Val 51.84 5
11 Joel Brown 10 Inglewood 51.92 2
12 Logan Minnick 11 Aliso Niguel 52.00 5
13 Jace Kovacevich 12 Servite 52.20 4
14 Daniel Glenn 12 Santa Margar 52.35 4
14 Christian Long 11 Servite 52.35 5
16 Cameron Gordien 12 Upland 52.48 4
17 Jack Grose 10 Trabuco Hill 52.57 4
18 Michael Miela 12 Trabuco Hill 52.58 4
19 marcus teat 11 Redlands Eas 52.65 3
20 Lion Wintemute 11 Sage Hill 52.74 3
21 Adam Garrett 12 Woodbridge 52.78 5
22 Ace Raphael 11 Jserra 52.81 3
23 Darian Harris 12 Upland 52.83 6
24 Tyler Fay 12 Mission Viej 52.90 2
25 Marc Austria 12 Beckman 53.04 1
26 Blake Gray 9 Poly (Lb) 53.10 5
27 Jared Drinkard 12 La Sierra 53.16 3
28 Elton Cody 11 Alta Loma 53.27 1
29 James Canales 12 Redlands Eas 53.41 2
30 Taylor Shepard 11 Newroads 53.53 6
31 Brandon Burrola 12 Redlands Eas 53.74 1
32 doug braner Tesoro 53.88 2
33 Bobby Lira 12 Alta Loma 54.09 1
34 Michael Diaz 11 La Serna 54.33 3
35 Kwabs Atuahene 12 Valley View 54.72 2
36 Bryan ten Bosch 12 Woodbridge 55.06 2
37 Edwin Van 11 Poly (Lb) 55.44 1
38 Jay Brown 11 Western 58.08 3
39 Rasean Cook 12 Oceanside 59.54 2
-- Corey Winston 11 Poly (Lb) NT 3
-- Derek Brower 11 Tesoro NT 1
-- Devin Harrison 10 Dana Hills NT 6

Boys 110 Meter Hurdles Open
========================================================================
Meet: 1 13.92 1997 Dominique DaGrammont, Tustin High School
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Devalle Pedrogo 11 Mission Viej 14.45 +0.0 6
2 David Williams 12 Santiago (Co 15.06 +0.0 6
3 Joshua Lindley 12 Aliso Niguel 15.10 +0.0 6
4 Michael Miela 12 Trabuco Hill 15.31 +0.0 5
5 Greg Starkey 12 San Clemente 15.44 +0.0 6
6 Robert Duvenary 11 Downey 15.59 +0.0 5
7 Brenden Smith 11 San Clemente 15.90 +0.0 4
8 Joshua Stevens 11 Loara 16.05 +0.0 1
9 Brandon Wolfe 12 Troy 16.09 +0.0 4
10 Jon Kancilia 12 Great Oak 16.17 +0.0 6
11 Andy Jacobs 11 Woodbridge 16.20 +0.0 3
12 Anthony Ferraro 12 Servite 16.23 +0.0 4
13 Damon Bowen 12 Trabuco Hill 16.30 +0.0 4
14 Gabriel Jordon 12 Downey 16.36 +0.0 2
15 Stewart Wilshire 11 Dana Hills 16.42 +0.0 2
16 Joseph Huerta 11 Indio 16.43 +0.0 3
17 Jeffrey L. Jones 12 Corona Del M 16.44 +0.0 4
18 Jake Owen 11 Brea Olinda 16.50 +0.0 5
19 Christian Hall 12 Northwood 16.51 +0.0 3
20 Alex Fitzgerald 11 Upland 16.61 +0.0 3
21 Eric Watanabe 12 Beckman 16.98 +0.0 3
22 Adam Digby 11 Dana Hills 17.07 +0.0 2
23 Donato Powell 12 Great Oak 17.12 +0.0 5
24 Benny Ward 12 Newport Harb 17.14 +0.0 3
25 Patrick Palomo 12 Garden Grove 17.18 +0.0 1
26 Kevin Vu 12 Trabuco Hill 17.79 +0.0 1
27 Morgan Vonasek 11 Great Oak 17.85 +0.0 2
28 Quentis Clark 11 Oceanside 17.87 +0.0 1
29 Eric Scott 11 University C 18.09 +0.0 6
30 Vanzell Richardson 11 San Bernardi 18.47 +0.0 1
31 Rian Randall 12 Etiwanda 18.51 +0.0 5
32 Andrew Cruikshank 11 Foothill 18.61 +0.0 2
33 Michael Formica 11 Beckman 19.37 +0.0 2
-- Nolan Grimm 11 El Toro NT +0.0 5
-- Alex Swigert 11 Corona Del M NT +0.0 3
-- Tony Torres 12 Santiago (Co NT +0.0 6
-- Mark Arganda 11 Servite DQ +0.0 5

Boys 300 Meter Hurdles Open
===================================================================
Meet: 1 37.50 1997 Dominique DaGrammont, Tustin High School
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 David Williams 12 Santiago (Co 38.34 6
2 Jimmy Martin 12 Santa Margar 38.45 6
3 Andrew Kokinakes 12 Aliso Niguel 38.90 6
4 Brandon Phillips 11 Irvine 39.02 6
5 Greg Starkey 12 San Clemente 39.33 6
6 Vince Fusco 11 Dana Hills 39.92 5
7 Joshua Lindley 12 Aliso Niguel 40.11 6
8 Josh Velandria 12 Burroughs(Bu 40.69 4
9 Brandon Wolfe 12 Troy 41.17 4
10 Tony Torres 12 Santiago (Co 41.22 3
10 Jeff Simon 12 Downey 41.22 5
12 Aarien Booker 12 San Bernardi 41.31 6
13 Jeffrey L. Jones 12 Corona Del M 41.36 3
14 Joseph Huerta 11 Indio 41.41 3
15 Brenden Smith 11 San Clemente 41.44 4
16 Jack Grose 10 Trabuco Hill 41.50 4
17 Donato Powell 12 Great Oak 41.62 5
18 Christian Long 11 Servite 41.64 5
19 Michael Miela 12 Trabuco Hill 41.65 5
20 Christopher Rodriguez 11 La Serna 41.67 5
21 Trevor Niemann 11 Chadwick 41.97 3
22 Kevin Galligan 12 Brea Olinda 42.00 5
23 Christian Hall 12 Northwood 42.01 3
24 Adam Digby 11 Dana Hills 42.32 2
25 Bryan ten Bosch 12 Woodbridge 42.50 1
26 Joshua Stevens 11 Loara 42.88 3
27 Andy Jacobs 11 Woodbridge 43.13 4
27 Morgan Vonasek 11 Great Oak 43.13 2
29 Damon Bowen 12 Trabuco Hill 43.15 1
30 Patrick Palomo 12 Garden Grove 43.31 5
31 Darian Harris 12 Upland 43.53 3
32 Josh McKinley 11 Woodbridge 43.76 6
33 Alex Swigert 11 Corona Del M 43.82 4
34 Gerald Wallace 11 Leuzinger 43.90 2
35 Kevin Vu 12 Trabuco Hill 44.23 1
36 Dominique Williams 12 San Bernardi 44.38 1
37 Duke Yasuda 12 Costa Mesa 44.41 2
38 Rian Randall 12 Etiwanda 46.23 1
39 Nick Johnson 12 Upland 46.27 2
40 Derrion Davis 12 Etiwanda 47.91 1
-- jemel fabela 10 Redlands Eas NT 1
-- Eric Watanabe 12 Beckman NT 1
-- Carlos Beas 11 Downey NT 2
-- Sergio Granados 11 Redlands Eas NT 1

Boys 4x100 Meter Relay Open
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Great Oak 'A' 42.64 4
2 Lutheran (Orange) 'A' 43.29 4
3 San Clemente 'A' 43.39 3
4 Servite 'A' 43.58 4
5 Trabuco Hills 'A' 43.84 4
6 Poly (Lb) 'A' 44.30 4
7 Etiwanda 'A' 44.32 3
8 El Toro 'A' 44.39 4
9 Downey 'A' 44.54 4
10 La Sierra 'A' 44.59 3
11 Aliso Niguel 'A' 44.75 3
12 San Bernardino 'A' 44.77 1
13 Sage Hill 'A' 44.84 1
14 Western 'A' 44.97 2
15 Los Altos 'A' 45.49 2
16 Corona Del Mar 'A' 45.51 2
17 Indio 'A' 45.63 2
18 Inglewood 'A' 45.66 2
19 Costa Mesa 'A' 45.90 1
20 Cypress 'A' 46.03 3
21 Westminster 'A' 46.90 1
22 Tesoro 'A' 47.01 1
23 Northwood 'A' 47.16 2
-- Poly (Lb) 'B' NT 2
-- Upland 'A' NT 4
-- Santa Ana 'A' DQ 1
-- Redlands East Valley 'A' DQ 3

Boys 4x200 Meter Relay Open
===================================================================
Meet: 1 1:29.04 1995 University City, University City High
School Finals H#
===================================================================
1 Lutheran (Orange) 'A' 1:29.11 2
2 Great Oak 'A' 1:29.36 2
3 San Clemente 'A' 1:31.73 2
4 Poly (Lb) 'A' 1:32.96 2
5 Culver City 'A' 1:33.10 2
6 Upland 'A' 1:33.34 2
7 Etiwanda 'A' 1:33.46 1
8 Cypress 'A' 1:33.62 1
9 El Toro 'A' 1:33.65 2
10 Brea Olinda 'A' 1:34.08 2
11 Western 'A' 1:35.16 1
12 San Bernardino 'A' 1:36.15 1
13 Poly (Lb) 'B' 1:36.28 1
14 Westminster 'A' 1:37.40 1
15 Servite 'A' 1:37.60 2
-- Northwood 'A' NT 1
-- Costa Mesa 'A' DQ 1

Boys 4x400 Meter Relay Open
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Great Oak 'A' 3:23.88 3
2 Lutheran (Orange) 'A' 3:23.96 3
3 La Serna 'A' 3:24.67 3
4 Murrieta Vally 'A' 3:25.53 3
5 Trabuco Hills 'A' 3:27.13 3
6 Loara 'A' 3:28.36 2
7 Upland 'A' 3:29.57 2
8 Santa Margarit 'A' 3:30.75 3
9 San Clemente 'A' 3:31.22 2
10 Servite 'A' 3:31.56 3
11 Woodbridge 'A' 3:31.71 2
12 Redlands East 'A' 3:31.73 2
13 Inglewood 'A' 3:34.76 3
14 Culver City 'A' 3:34.83 1
15 Indio 'A' 3:36.04 1
16 California 'A' 3:37.16 1
17 Costa Mesa 'A' 3:37.45 1
18 Fontana 'A' 3:37.48 2
19 Poly (Lb) 'A' 3:38.62 2
-- Northwood 'A' NT 1

Boys High Jump DwightStones Open
================================================================
Meet: 1 7-00 2002 Keno White, Rancho Bernardo High
Name Year School Finals
================================================================
1 Mitchell Haag 12 Upland 6-06.00
2 Blaine Bolus 12 Corona Del M 6-04.00
2 Steve Williams 11 Downey 6-04.00
4 Shawn Rohr 11 Lutheran (Or 6-02.00
5 Aaron Hale 11 Upland 6-00.00
5 Vince Fusco 11 Dana Hills 6-00.00
5 Ronald Reyes 12 Burroughs(Bu 6-00.00
5 Nathan Kuester 12 Sonora 6-00.00
5 Dalton Harbaugh 12 Western 6-00.00
5 Justin Carpenter 12 San Clemente 6-00.00
5 Giordon Ford 11 Etiwanda 6-00.00
12 Ricky Tong 11 Westminster 5-10.00
12 Jairo Lopez 12 Fontana 5-10.00
12 Bryan ten Bosch 12 Woodbridge 5-10.00
12 Chase Garcia 11 Tesoro 5-10.00
16 Chris Sorapuru 11 Great Oak 5-08.00
16 Justin Adams 12 Newport Harb 5-08.00
16 Joe Damouni 12 Garden Grove 5-08.00
19 Taylor Ros 11 Brea Olinda 5-06.00
19 Jake Mueller 11 Lutheran (Or 5-06.00
19 Donato Powell 12 Great Oak 5-06.00
19 James Gonzalez 11 Loara 5-06.00
19 Royal Walker 12 Downey 5-06.00
-- Drew Williams 12 Los Altos NH
-- Brendyn Sisco-Taylor 10 La Sierra NH
-- Corey Winston 11 Poly (Lb) NH
-- Cory Sims 11 Upland NH
-- Robert Taylor 11 La Sierra NH
-- Larry Thompkins 12 Fontana NH
-- Jimmey Wilcox 12 Servite NH
-- Ryan Sykes 12 Los Altos NH
-- Ian Justiniani 11 Servite NH
-- Mike Ielome 11 Orange NH
-- Brett Kelley 12 Brea Olinda NH
-- Andrew Cruikshank 11 Foothill NH
-- David Beavis 11 Crean Luther NH
-- Mason Hahn 11 Lutheran (Or NH
-- Justin Peters 10 Poly (Lb) NH
-- Keenan Park 11 Beckman NH
-- Jacob Reckling 12 Great Oak NH
-- Andy Multari 11 Sage Hill NH
-- Evan Maclin 11 Beckman NH
-- Xavier Owens 12 Valley View NH

Boys Pole Vault Open
================================================================
Meet: 1 16-05 2000 Logan Odden, Marina High School
Name Year School Finals
================================================================
1 Sean McNanay 12 Mission Viej 14-06.00
1 Cameron Savage 12 Upland 14-06.00
3 David Agredano 12 Upland 14-00.00
3 Dylan Beavers 11 Los Osos 14-00.00
5 Stephen Brown 11 Great Oak 13-06.00
5 Matt Davis 12 Elsinore 13-06.00
5 Travis Stock 12 Dana Hills 13-06.00
5 tyler tashimaciz Unknown 13-06.00
9 Mark Sakioka 10 Newport Harb 13-00.00
9 Austin Allen 10 Burroughs(Bu 13-00.00
9 Cameron Van Dieren 11 Servite 13-00.00
9 Eric Simms 12 Servite 13-00.00
13 Brian Glassey 12 Rim of the W 12-06.00
13 Tim Shutt 11 Alta Loma 12-06.00
13 Andrew Tran 12 Northwood 12-06.00
13 Tyger Morgan 11 Marina 12-06.00
13 Jacob Anderson 11 Alta Loma 12-06.00
13 Scott Anderson 11 Santa Margar 12-06.00
19 chris millot Unknown 12-00.00
19 Andrew Olson 11 Vista Murrie 12-00.00
21 Dillon Atchley 11 Downey 11-06.00
21 Jeremy Krhongold Mission Viej 11-06.00
21 Craig Bennett 12 Santiago (Co 11-06.00
-- Kaleb Riley 11 Elsinore NH
-- Alex Rodriguez 11 Northwood NH
-- Michael Stratford 12 Los Osos NH
-- Sean Stone 12 Great Oak NH
-- Kareem Ascha Mission Viej NH
-- Trevor Rothaus 11 Servite NH
-- Noah Cook 10 Great Oak NH
-- Evan Gerdisch 12 San Clemente NH
-- George Macias 12 Alta Loma NH
-- Jeremy Kennedy 11 Marina NH
-- Julian Cruz 12 Los Altos NH
-- Dee Davis 11 Great Oak NH
-- Jacob Epstein 11 San Clemente NH
-- Jake Branker 12 San Clemente NH
-- Brylle Jon Cabacungan 12 University C NH
-- Stephen Morris 11 Dana Hills NH
-- Stephen Matz 11 Trabuco Hill NH
-- Michael Mackey 11 Upland NH
-- Austin McGroarty 12 Marina NH

Boys Long Jump Open
=====================================================================
Meet: 1 23-05.25 1995 Tyee Washington, La Sierra High School
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Devin Harrison 10 Dana Hills 23-01.00 1.1
2 Blaine Bolus 12 Corona Del M 22-01.50 NWI
3 Rodney Storrs 12 Santiago (Co 21-04.00 0.7
4 Dudley Gamino 11 California 20-11.00 NWI
4 Jim Chojnacki 12 Cal Lutheran 20-11.00 NWI
6 Blake Gray 9 Poly (Lb) 20-08.00 NWI
7 Dashawn Carr 12 Indio 20-07.50 1.2
8 Drake Smith 12 Poly (Riv) 20-04.00 NWI
9 Davonte Anderson 12 Lutheran (Or 20-03.50 +0.0
10 Isaiah Huss 12 Lutheran (Or 20-03.00 +0.0
11 Joel Betonte 12 Newport Harb 20-02.75 NWI
12 Donnovan Simms 12 Santa Margar 19-11.00 +0.0
13 Eric Simms 12 Servite 19-09.50 0.5
14 Royal Walker 12 Downey 19-09.25 NWI
15 Josh Velandria 12 Burroughs(Bu 19-08.00 NWI
16 Spencer Gray 11 Poly (Riv) 19-07.50 NWI
17 Justin Adams 12 Newport Harb 19-06.75 +0.0
17 Derrick Orman 12 Western 19-06.75 NWI
19 Blake Cotcamp 11 Dana Hills 19-04.75 NWI
20 Jamar Johnson 12 Servite 19-04.00 NWI
20 Anthony Goodwin 11 Great Oak 19-04.00 NWI
22 Abel Valencia 12 Servite 19-03.25 NWI
23 James Gonzalez 11 Loara 18-11.75 NWI
24 Rahkeem Holland 11 Culver City 18-10.25 0.9
25 Christian Saw 11 Oxford Acad. 18-09.50 NWI
26 Jeff Zhang 12 Dana Hills 18-08.00 NWI
26 Sam Rios 12 Downey 18-08.00 NWI
26 Tim Baran 11 Great Oak 18-08.00 NWI
29 Andy Le 11 Garden Grove 18-05.75 NWI
30 Kevin Kennedy 12 University C 18-05.00 NWI
31 Adriel Tucker 12 Fontana 18-01.50 NWI
32 Xavier Willilams 12 Western 18-00.50 NWI
33 Leon Kadoun 12 Oceanside 17-11.50 NWI
34 michael long Jserra 17-11.00 NWI
35 Anthony Feng 12 Upland 17-08.25 NWI
36 Beau Bradley 12 Trabuco Hill 17-08.00 NWI
-- Darion White 12 Trabuco Hill ND NWI
-- Drew Williams 12 Los Altos ND NWI
-- Robert Taylor 11 La Sierra ND NWI
-- Larry Thompkins 12 Fontana ND NWI
-- Ryan Sykes 12 Los Altos ND NWI
-- David Watring 12 Poly (Riv) ND NWI
-- Shawn Tucker 12 Laguna Hills ND NWI
-- Steven Dorsey 12 La Sierra ND NWI
-- Jeff Dumas 12 Burroughs(Bu ND NWI
-- Jonathan Dempster 12 Trabuco Hill ND NWI
-- Julian Young Rancho Buena ND NWI
-- Jason Cofield Rancho Buena ND NWI
-- John Byrd 12 Arlington ND NWI
-- Erick Chan 12 Northwood ND NWI
-- Noah Ashley 10 Culver City ND NWI
-- Kevin Curbelo 11 La Serna ND NWI
-- De Andre Cooksie 12 Western ND NWI
-- Mikal Nichols 11 Upland ND NWI
-- Dele Olora 12 Northwood ND NWI
-- Akeehe Muhammed 10 Cypress ND NWI
-- Vanzell Richardson 11 San Bernardi ND NWI
-- Charles Pruiet 11 Poly (Lb) ND NWI
-- Ed Howard 10 Culver City ND NWI
-- Joe Hill 11 Downey ND NWI
-- Matt Hulet 12 Upland ND NWI
-- Jon Molzen Rancho Buena ND NWI

Boys Triple Jump Al Joyner Open
=====================================================================
Meet: 1 49-00 2008 Chris Bernard, Rancho Bernardo High
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Blaine Bolus 12 Corona Del M 46-04.75 +0.0
2 Jim Chojnacki 12 Cal Lutheran 45-01.00 -0.8
3 Paul Turner 12 Indio 44-08.50 +0.0
4 Donnovan Simms 12 Santa Margar 42-06.00 0.5
5 Archie Bernard 12 Cypress 42-04.25 NWI
6 Royal Walker 12 Downey 42-03.25 0.8
7 Yusef Tahiru 12 Santiago (Co 42-03.00 -0.4
8 Emmanuel Valencia 11 Servite 42-00.50 1.6
9 Drake Smith 12 Poly (Riv) 41-11.00 NWI
10 Spencer Gray 11 Poly (Riv) 41-06.00 -0.5
11 Carlos Viray 11 Vista Murrie 41-02.00 NWI
12 Justin Adams 12 Newport Harb 41-00.00 0.7
13 Tim Baran 11 Great Oak 40-11.75 NWI
14 Josh McKinley 11 Woodbridge 40-10.00 NWI
15 Ronald Reyes 12 Burroughs(Bu 40-09.00 NWI
16 Chris Sorapuru 11 Great Oak 40-03.25 NWI
17 keith Holland 12 Downey 40-01.75 NWI
18 Sam Rios 12 Downey 39-11.25 NWI
19 Elijah Arnold 12 Upland 39-11.00 -0.4
19 Rasean Cook 12 Oceanside 39-11.00 NWI
21 Horace Newland 12 Oceanside 39-06.50 NWI
22 Jamil Santiel 12 Indio 39-06.00 NWI
23 Corey Winston 11 Poly (Lb) 39-05.75 NWI
24 James Gonzalez 11 Loara 39-03.00 NWI
25 Christian Saw 11 Oxford Acad. 39-01.50 NWI
26 Phil Miller 12 Great Oak 38-06.00 NWI
27 Kevin Kennedy 12 University C 36-00.25 NWI
28 Jordan Johnson 11 University C 32-08.75 NWI
-- Dave Smith 10 Downey ND NWI
-- Darion White 12 Trabuco Hill ND NWI
-- David Watring 12 Poly (Riv) ND NWI
-- Steve Williams 11 Downey ND NWI
-- Larry Thompkins 12 Fontana ND NWI
-- Jason Tedesco 11 Trabuco Hill ND NWI
-- Abel Valencia 12 Servite ND NWI
-- Ed Howard 10 Culver City ND NWI
-- William Gyorgy 10 Costa Mesa ND NWI
-- Isaiah Huss 12 Lutheran (Or ND NWI
-- Matt Hulet 12 Upland ND NWI
-- Jonathan Dempster 12 Trabuco Hill ND NWI
-- John Byrd 12 Arlington ND NWI
-- Matt Gillett 12 Aliso Niguel ND NWI
-- Jeff Dumas 12 Burroughs(Bu ND NWI
-- Charles Pruiet 11 Poly (Lb) ND NWI
-- Dele Olora 12 Northwood ND NWI
-- Cory Sims 11 Upland ND NWI
-- Loren Simon 12 Culver City ND NWI
-- Leon Kadoun 12 Oceanside ND NWI
-- Mike Ielome 11 Orange ND NWI
-- Cody Nadeau 12 Lutheran (Or ND NWI

Boys Shot Put Hugo DeGroot Open
================================================================
Meet: 1 63-05.75 1993 Tyson Lingenfelder, Upland High School
Name Year School Finals
================================================================
1 Caleb McCurry 12 Northwood 57-04.50
2 Cecil Whiteside 11 Newport Harb 56-00.50
3 jose alives 11 La Jolla 53-11.00
4 Chad Seymour 12 Aliso Niguel 53-06.50
5 Ryan Andrews 10 Newport Harb 52-08.00
6 Jake Johnson 12 Trabuco Hill 51-01.50
7 Brad Bolton 10 El Toro 50-06.50
8 Rory Mount 12 Dana Hills 49-05.00
9 Frank Gonzalez 12 Garden Grove 48-10.00
10 Corey Hobbs 12 Esperanza 48-03.00
11 Derek Angulo 12 Aliso Niguel 48-00.00
12 Evan Orourke 11 Foothill 47-10.00
13 Josh Cabral 12 Tesoro 47-01.00
14 Josh Scherer 11 Trabuco Hill 47-00.00
15 Daniel Jamokha 12 Western 46-11.50
16 Rich Nelson 12 El Toro 46-11.00
17 Scott Bolton 12 Tesoro 46-10.50
18 Jacob Fraser 10 El Toro 46-09.50
19 Zack Burge 12 Servite 46-03.50
20 Cole Wendell 11 Mission Viej 46-01.50
21 Scott Rubinstein 11 Esperanza 46-01.00
22 Kenneth B. Cooper 12 Corona Del M 45-11.50
23 Skyler Pray 11 Great Oak 45-00.00
23 Aaron Licon 12 Alta Loma 45-00.00
25 Nick Lealuga 11 El Toro 44-10.00
26 Lukas Lopez 11 Esperanza 44-08.00
27 Evan Rude 12 Woodbridge 44-07.50
28 Brian Enyeart 12 Poly (Riv) 44-07.00
29 Nathan Mendez 11 Jserra 44-06.00
29 Tyler Clark 12 Tesoro 44-06.00
29 Bart Munoz 11 El Toro 44-06.00
32 Michael Criste 11 Mission Viej 44-03.50
33 Jon Cayer 11 Lakewood 43-07.00
33 Isaac Hernandez 11 Foothill 43-07.00
35 Junior Alvarado 11 Lutheran (Or 43-06.50
36 Marcus Adame 12 Los Altos 43-05.50
37 Jorge Cervantes 11 Indio 42-10.00
37 Brandon Willis 12 Downey 42-10.00
39 Kenny Galea'i 11 Oceanside 42-08.50
40 Brian Roth 11 El Toro 42-06.00
41 Miguel Eizenga Villa Park 42-05.00
42 Coty Reid 12 Brea Olinda 42-03.50
43 Jesse Gomez 12 La Sierra 41-03.50
44 Victor Lopez 12 La Sierra 40-08.00
45 Thomas Guzowski 12 Costa Mesa 40-07.00
46 Robert Wright 12 Trabuco Hill 40-02.50
47 Stephen Fernandez 12 Servite 39-10.50
48 Brendon Birdsell 12 Beckman 39-03.00
49 jose caro 12 Los Altos 39-00.00
50 Lusemaka Tuliau 11 Poly (Lb) 38-09.00
51 diego mira Downey 32-07.00
-- Eddie Spellman 10 Western ND
-- Isaiha Shivers 11 Upland ND
-- Dylan Tumser 12 Upland ND
-- Nick Martin 11 Los Osos ND
-- Nick Martin 11 Alta Loma ND
-- Craig Merkley 12 Los Osos ND
-- Peter Gonzalez 12 Los Altos ND
-- Karl Eirich 11 Lutheran (Or ND
-- Jacob Romero 12 Servite ND
-- Michael Oliver 12 Jserra ND
-- Kevin Anderson 12 La Quinta (W ND
-- Thomas Molesi 11 Oceanside ND
-- Trevor Ofisa 11 Magnolia ND

Boys Discus Throw Open
================================================================
Meet: 1 198-09.50 1997 Scott Moser, Huntington Beach
Name Year School Finals
================================================================
1 Cecil Whiteside 11 Newport Harb 180-01
2 Jake Pendelton 12 Esperanza 174-10
3 Brendon Birdsell 12 Beckman 173-11
4 Caleb McCurry 12 Northwood 160-08
5 Andrew Cruikshank 11 Foothill 160-00
6 Kenneth B. Cooper 12 Corona Del M 159-03
7 Trevor Ofisa 11 Magnolia 159-01
8 Brandon Kula 12 Newport Harb 153-10
9 Jacob Fraser 10 El Toro 153-06
10 Scott Bolton 12 Tesoro 152-03
11 Nick Lealuga 11 El Toro 151-10
12 Mike Rocha 12 Esperanza 150-02
13 Jorge Cervantes 11 Indio 145-10
14 Miguel Lopez 11 Esperanza 145-08
15 Ryan Andrews 10 Newport Harb 145-04
15 Rich Nelson 12 El Toro 145-04
17 Emil Mejares 11 Vista Murrie 144-07
18 Brad Bolton 10 El Toro 144-04
19 John McBride 11 La Sierra 143-01
20 Gavin Fallon 11 Foothill 142-02
21 Michael Criste 11 Mission Viej 142-01
22 Lusemaka Tuliau 11 Poly (Lb) 141-08
23 Brian Enyeart 12 Poly (Riv) 141-05
24 Brian Roth 11 El Toro 140-10
25 Aaron Licon 12 Alta Loma 139-07
26 Daniel Jamokha 12 Western 137-06
27 Miguel Eizenga Villa Park 136-05
27 Marcus Adame 12 Los Altos 136-05
29 Jon Cayer 11 Lakewood 134-04
30 Josh Scherer 11 Trabuco Hill 134-02
31 Rory Mount 12 Dana Hills 133-03
32 Bart Munoz 11 El Toro 128-01
33 ben dexter 11 Vista Murrie 127-05
34 Chad Seymour 12 Aliso Niguel 126-06
35 Evan Rude 12 Woodbridge 125-05
36 Tiemoko Ballo 11 Dana Hills 124-03
37 Nathan Mendez 11 Jserra 123-05
38 Kieran Doyle 12 Northwood 123-01
39 alvin padilla 11 Vista Murrie 121-09
40 Asbel Ramirez 11 Downey 121-06
41 Ryan Schlax 12 Dana Hills 121-03
42 Albert Figueroa 12 Indio 120-07
-- Omar Ponce 11 La Quinta (W ND
-- David Perez 11 Servite ND
-- Isaac Hernandez 11 Foothill ND
-- Aaron Heiser 12 Great Oak ND
-- Kyle Houtzer 11 Servite ND
-- Tyler Clark 12 Tesoro ND
-- jose caro 12 Los Altos ND
-- Dustin Dereig 11 Esperanza ND
-- jose alives 11 La Jolla ND
-- Craig Merkley 12 Los Osos ND
-- Michael Oliver 12 Jserra ND
-- Nick Martin 11 Alta Loma ND
-- Jake Johnson 12 Trabuco Hill ND
-- Nick Martin 11 Los Osos ND

Boys 100 Meter Dash Frosh/Soph
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Everett West 10 Servite 11.41 2.1 6
2 Andres Vega 10 La Serna 11.44 2.1 6
3 Kyle Lewis 10 Downey 11.48 2.1 6
4 Marquis Roach University C 11.55 1.5 4
5 Kamron Shahbahrami 10 Irvine 11.56 0.5 3
6 Dominique Walker 9 Etiwanda 11.62 2.6 2
7 Adam Gann 10 Trabuco Hill 11.72 2.0 5
8 Jordan Jones 10 Servite 11.73 2.0 5
8 Kevin Camarillo 9 Indio 11.73 2.0 5
10 Matt Van 9 Irvine 11.75 1.3 1
11 Karlton Dennis 10 Servite 11.77 2.1 6
12 German Fabela 9 La Serna 11.79 2.1 6
13 Keltain Malveaux 10 Poly (Lb) 11.80 2.1 6
14 Ruben Lopez 10 Villa Park 11.82 2.0 5
15 Maxwell Galbraith 10 San Juan Hil 11.84 2.0 5
16 William Nichols 9 Sonora 11.88 1.5 4
16 Vincent Rivera 9 Cypress 11.88 2.6 2
18 Jordan Gardner 10 San Juan Hil 11.90 1.3 1
19 Andrew Walsh 10 Trabuco Hill 11.91 2.1 6
19 Zack Kretzschmar 10 Tesoro 11.91 1.5 4
21 Jabari Ruffin 9 Downey 11.96 2.6 2
22 Miles Claiborne 9 Downey 11.97 0.5 3
23 Austin Koenemann 10 Woodbridge 11.98 1.5 4
24 Cale Kavenaugh 10 Villa Park 11.99 1.5 4
24 Lloyd Ruiz 10 Los Altos 11.99 2.1 6
26 Matthew Graban 9 Santa Margar 12.01 1.5 4
27 Terrell Breavaard Downey 12.04 1.3 1
28 Jared Allen 10 Tesoro 12.06 2.6 2
28 Adam Plascencia 10 La Serna 12.06 2.0 5
30 Anthony saladino 10 Redlands Eas 12.11 2.6 2
31 Randall Goforth 9 Poly (Lb) 12.12 0.5 3
31 Brandon Pease 10 Brea Olinda 12.12 1.3 1
33 Marcus hays 9 Western 12.17 0.5 3
34 Xavier Walsh Poly (Lb) 12.24 2.6 2
35 Brandan Ward 9 Villa Park 12.27 0.5 3
36 Will Acromite 10 San Juan Hil 12.29 2.0 5
37 Hayden Plyler 9 Oceanside 12.30 2.6 2
38 Jeremy Stebens 9 Crean Luther 12.31 2.6 2
39 Edwin Gibson 10 Trabuco Hill 12.41 0.5 3
40 James Martinez 10 La Serna 12.54 1.5 4
40 Matt Kirkland 9 Trabuco Hill 12.54 1.3 1
42 Mitch Simonsen 9 Trabuco Hill 12.57 1.3 1
43 Christian Carter 7 Etiwanda 13.01 1.3 1
-- Jonathan Curry 10 Chadwick NT 1.3 1
-- Zack Go 10 Aliso Niguel NT 1.5 4
-- Dabness Atkins 10 Poly (Lb) DQ 1.5 4

Boys 200 Meter Dash Frosh/Soph
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Jonathan Berry-Smith 10 Oxford Acad. 22.81 2.5 6
2 Andres Vega 10 La Serna 22.85 2.5 6
3 George Monroy 10 Los Altos 23.34 2.5 6
4 Richard Smith 9 Poly (Lb) 23.50 1.4 4
5 Sean Young 10 Irvine 23.51 2.5 6
6 Richard Gelok II 10 Trabuco Hill 23.68 2.5 6
7 Bryan Jones 9 Great Oak 23.81 2.5 6
8 Dominique Walker 9 Etiwanda 23.94 0.1 2
9 Ruben Lopez 10 Villa Park 23.96 1.4 4
10 William Nichols 9 Sonora 24.00 1.5 5
11 Tomas Olech 10 Trabuco Hill 24.06 2.5 6
11 Maxwell Galbraith 10 San Juan Hil 24.06 2.6 3
13 Kevin Camarillo 9 Indio 24.15 0.1 2
14 Anthony Robinson 10 Aliso Niguel 24.21 0.1 2
15 Lloyd Ruiz 10 Los Altos 24.28 1.5 5
16 Joesph Depew 9 Irvine 24.29 2.6 3
17 German Fabela 9 La Serna 24.30 1.5 5
18 Jameel Joseph Poly (Lb) 24.31 2.6 3
19 Cale Kavenaugh 10 Villa Park 24.36 1.4 4
20 Zack Kretzschmar 10 Tesoro 24.37 0.7 1
20 Raymond Briggs 10 Great Oak 24.37 2.5 6
22 Will Gomez 10 Westminster 24.42 1.4 4
23 Bryce Nilsson 10 Crean Luther 24.44 1.4 4
23 Matthew Francini 9 Corona Del M 24.44 0.7 1
25 Tristan Baltazar 9 Poly (Lb) 24.45 2.6 3
26 Kuma Amarasekara 9 Etiwanda 24.48 0.1 2
27 Anthony saladino 10 Redlands Eas 24.51 2.6 3
28 Edwin Gibson 10 Trabuco Hill 24.52 1.4 4
29 Matthew Graban 9 Santa Margar 24.60 1.4 4
30 Jared Allen 10 Tesoro 24.63 0.7 1
31 Jordan Jones 10 Servite 24.64 1.5 5
32 Austin Koenemann 10 Woodbridge 24.73 2.6 3
33 Brandan Ward 9 Villa Park 24.77 2.6 3
34 Adam Plascencia 10 La Serna 24.78 1.5 5
35 Michael Dunning 10 Poly (Lb) 24.87 0.7 1
36 Giorgio Valenton 10 La Serna 25.06 1.5 5
37 Scott Clark 9 Trabuco Hill 25.08 2.6 3
37 Delarence James 10 Alta Loma 25.08 0.1 2
39 Tim Tang 9 Irvine 25.51 0.7 1
40 Winston Hollingshead 10 Corona Del M 25.56 0.1 2
41 Randall Goforth 9 Poly (Lb) 25.84 2.6 3
42 Tyler Thomas 9 Tesoro 26.75 0.1 2
43 Jordan Franks 9 Crean Luther 26.92 1.5 5
44 Wendell Lyles Jr 9 Poly (Lb) 29.51 0.7 1
-- Patrick Stewart 10 Trabuco Hill NT 0.7 1
-- Marquis Roach University C NT 0.7 1

Boys 400 Meter Dash Frosh/Soph
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Jonathan Berry-Smith 10 Oxford Acad. 50.94 6
2 Shaquille Howard 10 Poly (Lb) 52.00 6
3 Taylor Perez 10 Woodbridge 52.56 6
4 Arya Farazdaghi 10 Northwood 52.77 5
5 Joseph Lee 10 Villa Park 53.34 4
6 Sheni Olora 10 Northwood 53.41 4
7 Bryan Jones 9 Great Oak 53.46 6
8 James Scott 10 University C 53.49 6
9 Timothy Patrick 10 University C 53.94 5
10 Will Gomez 10 Westminster 54.06 5
11 Sean Witt 10 Brea Olinda 54.20 3
12 Chris Soriano 10 Poly (Lb) 54.24 6
13 Jonathan Vu 10 Woodbridge 54.26 2
14 Joesph Depew 9 Irvine 54.29 4
15 Adam Reed 10 Beckman 54.44 5
16 Charles Williams 10 Servite 54.49 5
17 Alexander Turney 10 Corona Del M 54.53 1
18 Daniel Vanderhyde 10 Servite 54.78 5
19 Teddy Hsieh 10 Northwood 54.92 4
20 Scott Clark 9 Trabuco Hill 55.22 3
21 Kuma Amarasekara 9 Etiwanda 55.27 2
22 Bryce Nilsson 10 Crean Luther 55.40 3
23 Sean Stanton 9 Servite 55.45 4
24 Tomas Olech 10 Trabuco Hill 55.62 6
25 Nick Barriga 9 Woodbridge 55.67 4
26 Hashim Tauqir 10 Poly (Lb) 55.72 1
27 david Davidson Beckman 56.00 2
28 Giorgio Valenton 10 La Serna 56.17 5
29 Alex Harlund 9 Cypress 56.32 3
30 David Fenn 9 Aliso Niguel 56.56 1
31 Lenin Dolmos 9 Downey 56.70 4
32 Martin Mares 10 Los Amigos 57.00 3
33 Chris Brown 10 Culver City 57.12 1
34 Jeremy Marino 9 Great Oak 57.34 2
35 Jason Beltran 10 La Serna 58.14 2
36 Miguel Gomez 10 Fontana 58.50 2
37 Chris Oh 10 Great Oak 58.54 4
38 Sebastian Stasiak 9 Great Oak 58.61 3
39 Jordan Reed 9 Tesoro 59.01 1
40 Joe DiMaria 10 Crean Luther 59.46 1
41 Rudy Salinas 10 Beckman 59.70 5
42 Zack Etheridge 9 Great Oak 59.84 2
-- Andres Vega 10 La Serna NT 6

Boys 110 Meter Hurdles Frosh/Soph
========================================================================
Name Year School Finals Wind H#
========================================================================
1 Jay Turner 10 Indio 16.02 +0.0 5
2 Cameron Waymire 10 El Modena 16.34 +0.0 5
3 Bryan Kasprzak 10 Northwood 16.41 +0.0 4
4 Jeffrey Lim 10 Tesoro 17.09 +0.0 4
5 Brian Schwictenberg 10 Servite 17.18 +0.0 4
6 Chris Canseco 10 University C 17.26 +0.0 4
7 Garrett Gastil 10 Laguna Hills 17.52 +0.0 2
8 Ssebastion Parga 10 Downey 17.60 +0.0 3
9 Nicholas Altuzarra 10 Dana Hills 17.66 +0.0 4
10 Theodore Soulopulos 10 Dana Hills 18.03 +0.0 4
11 Ryan Ly 9 Oxford Acad. 18.34 +0.0 3
12 Eduardo Herrera 10 Woodbridge 18.66 +0.0 1
13 Parker Mathweson 10 San Juan Hil 18.79 +0.0 3
14 Nicko Alvarez 10 San Bernardi 18.85 +0.0 2
15 Steven Bovey Downey 18.89 +0.0 1
16 Matthew Tate 10 Sonora 18.98 +0.0 3
17 Julian Marquez 10 Costa Mesa 19.07 +0.0 2
18 Thein Tran 10 Westminster 19.10 +0.0 2
19 Alain Dimapilis 10 Aliso Niguel 19.39 +0.0 2
20 Duane Solomon 9 Great Oak 19.58 +0.0 4
21 abrham yumul 9 Western 19.62 +0.0 5
22 Patrick Sudbeck 10 Costa Mesa 19.68 +0.0 1
23 Gautam Suri 10 Northwood 19.71 +0.0 2
24 Keith Messinger 9 Dana Hills 19.74 +0.0 4
25 Justin Nitta 10 Sonora 19.93 +0.0 3
26 Michael Lee 10 Northwood 20.04 +0.0 1
27 John Nichols 10 Tesoro 20.37 +0.0 1
28 Sean Lee 10 Sonora 20.58 +0.0 1
29 Joey Maldonado 10 Cypress 20.65 +0.0 2
30 Alex Harlund 9 Cypress 20.91 +0.0 1
31 Jacob Spielman 10 Crean Luther 22.64 +0.0 2
32 Luke Vanderbroek 9 Crean Luther 22.74 +0.0 2

Boys 300 Meter Hurdles Frosh/Soph
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Jay Turner 10 Indio 41.12 5
2 Matt Schade 9 Brea Olinda 43.01 5
3 Jared Allen 10 Tesoro 43.57 5
4 Chris Canseco 10 University C 43.76 5
5 Jeffrey Lim 10 Tesoro 44.47 4
6 Parker Mathweson 10 San Juan Hil 44.58 4
7 Teddy Solapolis Dana Hills 44.86 1
8 Bryan Kasprzak 10 Northwood 45.00 4
9 Brian Traut Beckman 45.09 4
10 Jeffrey M. Condino 10 Corona Del M 45.45 3
11 Duane Solomon 9 Great Oak 45.47 5
12 AJ Ferri Downey 45.98 2
13 Julian Marquez 10 Costa Mesa 46.28 2
14 Tim Golden 10 Servite 46.29 5
15 Charles Williams 10 Servite 46.53 5
16 Eduardo Herrera 10 Woodbridge 46.77 4
17 Nicko Alvarez 10 San Bernardi 46.90 4
18 Steven Bovey Downey 46.98 1
19 Drew Dimond 10 Aliso Niguel 47.06 3
20 Kevin Teshima 10 Northwood 47.67 2
21 Alex Harlund 9 Cypress 47.81 1
22 Justin Nitta 10 Sonora 47.83 3
23 Sean Lee 10 Sonora 48.03 1
24 Matthew Tate 10 Sonora 48.27 3
25 Joey Maldonado 10 Cypress 48.48 2
26 Marcus Millberry Poly (Lb) 48.76 1
27 Brandon Page 10 Tesoro 49.02 3
28 Gautam Suri 10 Northwood 49.21 3
29 John Nichols 10 Tesoro 49.28 2
30 Jiten A. Dajee 10 Corona Del M 50.29 1
31 Nick Guzowski 10 Costa Mesa 52.65 1
32 Jacob Spielman 10 Crean Luther 53.83 1
33 Michael Lee 10 Northwood 56.29 2
-- Jerome Santos 10 Brea Olinda NT 4
-- Christopher Mukiibi 9 Great Oak NT 2
-- Samuel Tulcan 10 Los Altos NT 1

Boys 4x100 Meter Relay Frosh/Soph
===================================================================
Meet: 1 44.10 1995 , Dominguez High School
School Finals H#
===================================================================
1 Servite 'A' 45.01 3
2 Downey 'A' 45.03 3
3 Trabuco Hills 'A' 45.68 3
4 Woodbridge 'A' 46.15 2
5 San Bernardino 'A' 46.57 1
6 Western 'A' 46.75 2
7 Cypress 'A' 46.99 2
8 Northwood 'A' 47.01 2
9 University Cty 'A' 47.50 1
10 Culver City 'A' 47.61 3
11 Great Oak 'A' 47.66 3
12 Brea Olinda 'A' 47.81 1
13 Poly (Lb) 'B' 47.87 2
14 Beckman 'A' 48.01 2
15 Costa Mesa 'A' 49.66 1
16 Western 'B' 49.89 2
-- Villa Park 'A' NT 2
-- Poly (Lb) 'A' DQ 3

Boys 4x200 Meter Relay Frosh/Soph
===================================================================
Meet: 1 1:32.64 2006 Long Beach Poly, Long Beach Poly
School Finals H#
===================================================================
1 San Clemente 'A' 1:34.68 2
2 Downey 'A' 1:35.31 2
3 Servite 'A' 1:35.91 2
4 Trabuco Hills 'A' 1:36.32 2
5 Western 'A' 1:37.53 1
6 Poly (Lb) 'B' 1:37.67 1
7 Culver City 'A' 1:37.68 2
8 San Bernardino 'A' 1:38.67 1
9 Northwood 'A' 1:39.03 1
10 Cypress 'B' 1:41.41 1
11 Etiwanda 'A' 1:41.62 1
12 Westminster 'A' 1:41.92 1
13 Great Oak 'A' 1:43.26 2
14 Costa Mesa 'A' 1:44.33 1
-- Poly (Lb) 'A' DQ 2

Boys 4x400 Meter Relay Frosh/Soph
===================================================================
Meet: 1 3:27.20 1995 , Dominguez High School
School Finals H#
===================================================================
1 Mission Viejo 'A' 3:32.53 2
2 Northwood 'A' 3:32.76 2
3 Woodbridge 'A' 3:32.90 2
4 Servite 'A' 3:37.44 2
4 Poly (Lb) 'A' 3:37.44 2
6 Irvine 'A' 3:39.69 1
7 University Cty 'B' 3:40.22 1
8 Trabuco Hills 'A' 3:46.22 2
9 Culver City 'A' 3:46.36 1
10 Western 'A' 3:48.42 1
11 La Serna 'A' 3:52.95 2
12 Great Oak 'A' 3:53.86 2
13 Poly (Lb) 'B' 3:58.97 1
14 Costa Mesa 'A' 4:04.45 1

Boys 800 Sprint Medley 1-2-2-4 Frosh/Soph
===================================================================
Meet: 1 1:38.20 2001 Dana Hills, Dana Hills High School
School Finals H#
===================================================================
1 San Clemente 'A' 1:39.70 2
2 Downey 'A' 1:42.13 2
3 Westminster 'A' 1:42.98 1
4 Beckman 'A' 1:43.23 1
5 Poly (Lb) 'A' 1:43.31 2
6 Culver City 'A' 1:44.13 2
7 San Bernardino 'A' 1:44.77 1
8 Western 'A' 1:45.16 2
9 University Cty 'A' 1:45.69 1
10 Costa Mesa 'A' 1:45.77 1
11 Western 'B' 1:46.50 2
12 Poly (Lb) 'B' 1:47.62 1
13 Western 'C' 1:49.57 2
-- Great Oak 'A' NT 1
-- Trabuco Hills 'A' NT 2
-- Servite 'A' NT 2

Boys Distance Medley Frosh/Soph
================================================================
Meet: 1 10:46.50 1992 Mission Bay, Mission Bay High School
School Finals
================================================================
1 Trabuco Hills 'A' 11:02.01
2 Servite 'A' 11:02.85
3 Brea Olinda 'A' 11:05.01
4 Brea Olinda 'B' 11:18.32
5 Aliso Niguel 'A' 11:29.45
6 Upland 'A' 11:29.53
7 Downey 'A' 11:41.02
8 Trabuco Hills 'B' 11:41.03
9 Elsinore 'A' 11:56.30
10 Etiwanda 'A' 11:58.27
11 Jserra 'B' 11:59.19
12 California 'A' 12:00.33
13 Etiwanda 'B' 12:02.13
14 Great Oak 'A' 12:18.64
15 Beckman 'A' 12:23.78
16 Los Amigos 'A' 12:27.06
17 Costa Mesa 'A' 13:23.32
-- Jserra 'A' NT
-- Fontana 'A' NT
-- San Bernardino 'A' NT
-- Culver City 'A' NT
-- Los Alamitos 'A' NT

Boys High Jump Frosh/Soph
================================================================
Meet: 1 6-05 1993 Clay Kilbarger, Canyon High School
Name Year School Finals
================================================================
1 Patrick Zurbuchen 10 El Modena 6-00.00
2 Derek Barnes 9 Tesoro 5-08.00
2 Brendan Heeney 10 Alta Loma 5-08.00
2 Bruno Garcia 10 University C 5-08.00
2 Mathew Rojas 10 Oceanside 5-08.00
2 Cody Crampton Canyon 5-08.00
7 Amir Hicks 10 University C 5-06.00
7 Tyler Shannon 9 El Toro 5-06.00
9 Javier Gamboa 10 Oceanside 5-04.00
9 Andrew Simko 10 Tesoro 5-04.00
9 Keith Messinger 9 Dana Hills 5-04.00
9 Ryan Collier 10 Northwood 5-04.00
9 Lenin Dolmos 9 Downey 5-04.00
9 Peter dugterom Trabuco Hill 5-04.00
15 Michael Dunning 10 Poly (Lb) 5-02.00
15 Brad Tuz 10 Newport Harb 5-02.00
15 Rider Stark 10 Tesoro 5-02.00
15 James Summers-Smith 10 San Juan Hil 5-02.00
19 Mike Bachmeyer 9 Tesoro 4-11.25
-- Ryan Tran 10 Northwood NH
-- Michael Schneider 10 Loara NH
-- Casey Shanks 10 Servite NH
-- Luke Vanderbroek 9 Crean Luther NH
-- Steve Summers 10 Tesoro NH
-- Nick Vasquez 10 Alta Loma NH
-- Alex Esquivel 10 Los Altos NH
-- Luke Daley 10 Costa Mesa NH
-- Leon Gibson 10 Culver City NH
-- Robert Blackwell 9 Costa Mesa NH
-- Daniel Anderson 10 Great Oak NH
-- Will Clark 9 Chadwick NH
-- Dane Rozakas 10 Great Oak NH
-- Sean Parker 10 Servite NH
-- Yamen Sandres 10 Culver City NH
-- Andrew Knox 9 Chadwick NH
-- Erik Halvorsen 10 Tesoro NH
-- Dylan Nicklin 10 Dana Hills NH

Boys Pole Vault Frosh/Soph
================================================================
Meet: 1 13-00 2002 Matt Stevenson, Rancho Bernardo High
Name Year School Finals
================================================================
1 Adam Bragg 10 El Toro 13-08.001
2 Max Van Bergh 10 Newport Harb 12-06.00
3 D Pham-Ada 10 Marina 11-06.00
3 Tanner Affleck 10 Aliso Niguel 11-06.00
3 Julien Okey 10 Tesoro 11-06.00
6 TJ Garvey 10 Servite 11-00.00
6 charlie lanswasser Chino Hills 11-00.00
8 Cooper Montana 9 Servite 10-06.00
8 Conner Ito 10 Dana Hills 10-06.00
10 Chris Canseco 10 University C 10-00.00
10 Michael Faust 10 Dana Hills 10-00.00
10 andrew arater Unknown 10-00.00
10 Fritz Howser 9 Newport Harb 10-00.00
10 Kyle Stilwell 10 Dana Hills 10-00.00
15 Tyler Frank 10 Santa Margar 9-06.00
15 Josh Oller 10 Dana Hills 9-06.00
15 Keith Messinger 9 Dana Hills 9-06.00
18 Stephen Naputi 10 University C 9-00.00
18 paul clark Chino Hills 9-00.00
18 Cory Pittman 9 Great Oak 9-00.00
18 Brendon Anthony 10 Northwood 9-00.00
18 Sean Parker 10 Servite 9-00.00
18 Jason Dillion 9 Corona Del M 9-00.00
24 zach gauderman Unknown 8-06.00
24 Rider Stark 10 Tesoro 8-06.00
24 Luc Angel 10 Sage Hill 8-06.00
27 Brian Beallo 10 Culver City 8-00.00
27 Stephen Harris 9 Northwood 8-00.00
-- Bryce Davis 9 Great Oak NH
-- Cameron Collins 10 Estancia NH
-- Eddie Flynn 10 Dana Hills NH
-- Andrew Garceau 10 Tesoro NH
-- Jake Akers 10 Foothill NH
-- Nick Van Hoogmoed 10 Servite NH
-- Cole Buchner 10 Foothill NH
-- K Stewart 10 Marina NH
-- Jordan Kleinman 10 Great Oak NH
-- Stephen Kristedja 10 Foothill NH
-- Rich Janicky 10 Marina NH
-- Carter Kitley 9 Great Oak NH
-- Tyler Hein 9 Great Oak NH
-- Nick Guiles 9 Great Oak NH
-- Rudy Lopez 10 Downey NH
-- Winston Hollingshead 10 Corona Del M NH

Boys Long Jump Frosh/Soph
=====================================================================
Meet: 1 21-07.25 2006 Johy Byrd, Arlington High School
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Colton Gyulay 10 Sage Hill 20-11.50 NWI
2 Patrick Zurbuchen 10 El Modena 20-02.00 NWI
3 Kameron Green 10 Great Oak 19-07.00 NWI
4 Bryant Higa 10 Sonora 19-04.50 NWI
5 James Summers-Smith 10 San Juan Hil 19-04.25 NWI
6 Cody Henderson 10 Servite 19-00.50 NWI
6 Miles Claiborne 9 Downey 19-00.50 NWI
8 David Oram 10 Santa Margar 18-11.00 NWI
9 Alfred Robinson 10 San Bernardi 18-08.00 NWI
10 Elie Abate 10 Woodbridge 18-07.25 NWI
11 Lane Tran Irvine 18-07.00 NWI
12 Jabari Ruffin 9 Downey 18-06.00 NWI
13 Daniel Anderson 10 Great Oak 18-03.75 NWI
14 Nick Nama 10 Tesoro 18-02.50 NWI
15 Jordan Green 9 University C 18-02.00 NWI
16 Ryan S. Moore 9 Corona Del M 17-11.75 NWI
17 Matt Kirkland 9 Trabuco Hill 17-10.50 NWI
18 Jonathan Curry 10 Chadwick 17-10.00 NWI
19 Daniel Tejada 9 Servite 17-08.75 NWI
20 Brendon Anthony 10 Northwood 17-07.50 NWI
21 Mitch Simonsen 9 Trabuco Hill 17-06.00 NWI
22 KY Dorsey 10 Culver City 17-04.50 NWI
23 Robert Blackwell 9 Costa Mesa 17-04.25 NWI
24 Kuma Amarasekara 9 Etiwanda 17-03.00 NWI
25 Derek Barnes 9 Tesoro 17-02.75 NWI
26 Thach A 10 Westminster 17-02.50 NWI
27 Tyler Ziak 10 Tesoro 16-10.00 NWI
28 Kyler Asato 9 Sonora 16-07.50 NWI
29 Joseph Bailey 9 Etiwanda 16-05.00 NWI
30 Gautam Suri 10 Northwood 16-03.00 NWI
31 Michael Tamblyn 10 Sonora 15-10.00 NWI
31 Christian Huerta 10 La Serna 15-10.00 NWI
33 Blake Brandau 10 Great Oak 15-03.00 NWI
-- Charles Umanski 10 Estancia ND NWI
-- Tyler Thomas 9 Tesoro ND NWI
-- Dominique Walker 9 Etiwanda ND NWI
-- Timothy Baxendale 9 Culver City ND NWI
-- Elliott Bragg 10 San Juan Hil ND NWI
-- Kyle Bauer 9 San Juan Hil ND NWI
-- Derrick Young 10 Poly (Lb) ND NWI
-- Travis Johnson Rancho Buena ND NWI
-- Andrew Walsh 10 Trabuco Hill ND NWI
-- Charles Williams 10 Servite ND NWI
-- Julien Okey 10 Tesoro ND NWI
-- Justin Murata 10 Costa Mesa ND NWI
-- Micheal Horchin 9 Culver City ND NWI
-- Trevor McCloud 10 Dana Hills ND NWI
-- Jeffrey Lim 10 Tesoro ND NWI
-- Alexander Donigian 10 Trabuco Hill ND NWI
-- Alex Esquivel 10 Los Altos ND NWI
-- Ryan Collier 10 Northwood ND NWI
-- Rex Ranieri 10 Costa Mesa ND NWI
-- Ladon Gipson 9 San Bernardi ND NWI

Boys Triple Jump Frosh/Soph
=====================================================================
Meet: 1 43-09.75 2007 Blaine Bolus, Corona Del Mar High
Name Year School Finals Wind
=====================================================================
1 Colton Gyulay 10 Sage Hill 41-10.50 NWI
2 Dave Smith 10 Downey 40-09.50 NWI
3 Justin Hull 9 Laguna Hills 40-01.75 NWI
4 Elie Abate 10 Woodbridge 39-10.50 NWI
5 Trevor McCloud 10 Dana Hills 39-07.50 NWI
6 Philip Salter 10 Aliso Niguel 39-04.00 NWI
7 Kameron Green 10 Great Oak 39-00.75 NWI
8 Yamen Sandres 10 Culver City 37-10.00 NWI
9 Xavier Thomas 9 Indio 37-07.50 NWI
10 Derek Barnes 9 Tesoro 36-09.00 NWI
11 Nick Nama 10 Tesoro 36-05.00 NWI
12 Daniel Anderson 10 Great Oak 36-01.75 NWI
13 Gautam Suri 10 Northwood 35-11.00 NWI
14 Jeffrey Lim 10 Tesoro 35-09.00 NWI
14 Daniel Tejada 9 Servite 35-09.00 NWI
16 Brandon Pease 10 Brea Olinda 35-07.75 NWI
17 Thach A 10 Westminster 35-01.75 NWI
18 Michael Tamblyn 10 Sonora 35-01.00 NWI
19 clayton roberson Trabuco Hill 34-03.50 NWI
20 Dane Rozakas 10 Great Oak 33-11.00 NWI
21 Kyler Asato 9 Sonora 33-07.50 NWI
22 Mike Bachmeyer 9 Tesoro 33-06.75 NWI
23 Justin Jenkins 9 Northwood 33-06.50 NWI
24 Jason Dillion 9 Corona Del M 33-04.75 NWI
25 Zachary B. Melmet 9 Corona Del M 33-02.00 NWI
26 Sathvik Shastry 9 Northwood 32-06.00 NWI
-- Patrick Sudbeck 10 Costa Mesa ND NWI
-- Ryan Collier 10 Northwood ND NWI
-- Rider Stark 10 Tesoro ND NWI
-- Andrew Walsh 10 Trabuco Hill ND NWI
-- Elliott Bragg 10 San Juan Hil ND NWI
-- Tyler Wirta 9 Northwood ND NWI
-- Cesar Chavez 10 Costa Mesa ND NWI
-- Blake Brandau 10 Great Oak ND NWI
-- Micheal Horchin 9 Culver City ND NWI
-- Christian Huerta 10 La Serna ND NWI
-- Leon Gibson 10 Culver City ND NWI
-- Matt Kirkland 9 Trabuco Hill ND NWI
-- Erick Lovo 9 Savanna ND NWI
-- Austin Elliot 10 Tesoro ND NWI
-- Alexander Donigian 10 Trabuco Hill ND NWI
-- Rex Ranieri 10 Costa Mesa ND NWI
-- Alfred Robinson 10 San Bernardi ND NWI

Boys Shot Put Frosh/Soph
================================================================
Meet: 1 55-06.50 1999 Jake Knight, Rubidoux High School
Name Year School Finals
================================================================
1 Mason Miller 10 Esperanza 52-11.50
2 Nyles Amaleta 10 Foothill 50-06.00
3 Sullivan Parker 10 El Toro 48-02.00
4 Trevor Lawrence 10 Newport Harb 47-03.50
5 Chris Maligsa 10 University C 47-01.00
6 Andrew Hallstrom 10 El Modena 46-11.00
7 Tyler Perkins 10 Northwood 46-03.00
8 Eddie Spellman 10 Western 44-11.00
9 Ryan Belanger 10 Esperanza 44-08.00
10 Steve Michaelson 9 Newport Harb 44-05.00
11 Scott De Cou 10 Woodbridge 44-04.50
12 Cody Meddaugh 10 Dana Hills 44-02.00
13 Michael Montour 10 Brea Olinda 44-01.00
14 Coulter Mohill-Smith 9 Great Oak 43-11.00
15 Grant Frazier 9 Newport Harb 43-09.50
15 Sebastion Acevedo Downey 43-09.50
17 John King 10 Mission Viej 43-09.00
18 Carl Hulick 9 Esperanza 43-05.00
19 Danny Jones 10 El Modena 43-04.00
19 Cameron Tuccinardi 10 Tesoro 43-04.00
21 Ari Uzo-Okerike 10 San Juan Hil 43-01.00
22 Jaquan Scott 9 La Sierra 42-09.00
23 Kevin Thompson 10 Servite 42-08.00
24 Colin Thompson 10 Northwood 42-04.00
24 Dylan Gourd 10 Dana Hills 42-04.00
26 Cash Rogers 10 Woodbridge 41-05.00
27 Austin Archer 10 Beckman 41-04.00
28 Richie Landingham 10 San Juan Hil 41-03.50
29 Josh Teer 10 Beckman 41-01.00
29 conner einck Unknown 41-01.00
31 Jose Quinonez Downey 40-09.00
32 Leo Serna 10 Foothill 40-04.00
33 Scott Youngman 9 Corona Del M 40-00.50
34 Mackenzy Mason 10 Brea Olinda 39-11.50
35 Keenan Griffin 10 Mission Viej 39-09.50
36 Kristof Kiraly 10 Aliso Niguel 39-08.50
37 Brandon Park 10 Beckman 39-05.50
38 Drew Diller 10 Newport Harb 39-04.00
39 Casey Peraza 9 Poly (Lb) 39-00.50
40 Michael Gonzalez 10 Trabuco Hill 38-10.00
41 Dalton Oium 10 Great Oak 38-06.25
42 Thomas Durnil 10 University C 38-05.50
43 Diego Moya 10 Estancia 38-05.00
44 Brad Root 9 Corona Del M 37-06.50
45 Josh Kulp 10 El Modena 36-11.00
45 Mitch Keller 10 San Juan Hil 36-11.00
47 mike myer Unknown 36-07.00
48 Dakota Smith 10 Aliso Niguel 35-11.00
49 Kyle Ray 10 Great Oak 34-08.50
-- Lane Wiggins 10 Tesoro ND
-- Mark Russell 10 Sonora ND
-- Scott Felder 10 Newport Harb ND
-- Vicente Esparza 9 Great Oak ND
-- Dillon Gillett 10 Newport Harb ND
-- Kyle Fox 10 San Juan Hil ND
-- Rock Davis 10 Great Oak ND
-- Brandon Boland 10 Dana Hills ND
-- Baba Eko 10 Sonora ND
-- Ryan O'Keefe 9 Tesoro ND
-- Matthew Mc Taggart 10 Trabuco Hill ND
-- Preston Rice 10 Trabuco Hill ND
-- Robert Mahler 10 Sonora ND
-- Brent Lee 10 Brea Olinda ND
-- Reyes Martinez 11 Jserra ND

Boys Discus Throw Frosh/Soph
================================================================
Meet: 1 151-04 1998 Matt Gomez, Rubidoux High School
Name Year School Finals
================================================================
1 John King 10 Mission Viej 138-09
2 Ryan Belanger 10 Esperanza 134-11
3 Trevor Lawrence 10 Newport Harb 134-03
4 Steve Michaelson 9 Newport Harb 132-11
5 Dillon Gillett 10 Newport Harb 131-07
6 Troy Nikalus 10 Servite 131-02
7 Austin Archer 10 Beckman 130-08
8 Michael Gonzalez 10 Trabuco Hill 129-10
9 Thomas Durnil 10 University C 129-09
10 Tyler Perkins 10 Northwood 128-02
11 Sullivan Parker 10 El Toro 124-07
12 Josh Teer 10 Beckman 122-06
13 Josh Kulp 10 El Modena 121-09
14 Cody Meddaugh 10 Dana Hills 120-10
15 Dan Romero 10 Esperanza 119-10
16 Danny Jones 10 El Modena 118-04
17 Casey Peraza 9 Poly (Lb) 117-04
18 Kevin Farley 10 Servite 116-03
19 Mason Miller 10 Esperanza 114-02
20 Issac Dan 10 Downey 113-03
21 Andrew Hallstrom 10 El Modena 113-00
21 Drew Diller 10 Newport Harb 113-00
23 Goldie Williams 9 San Bernardi 112-07
24 Colin Thompson 10 Northwood 112-06
25 Jerry Selig 10 Woodbridge 110-08
26 Mitch Keller 10 San Juan Hil 109-10
27 Grant Frazier 9 Newport Harb 109-01
28 Brandon Park 10 Beckman 108-07
29 Dylan Gourd 10 Dana Hills 107-04
30 Lane Wiggins 10 Tesoro 106-04
31 Cash Rogers 10 Woodbridge 106-02
32 Matthew Mc Taggart 10 Trabuco Hill 104-10
33 Chris Mering 10 Mission Viej 104-07
33 Cesar Perez 10 Downey 104-07
35 Scott De Cou 10 Woodbridge 103-11
36 Dalton Oium 10 Great Oak 103-09
37 Dakota Smith 10 Aliso Niguel 100-07
-- Eddie Spellman 10 Western ND
-- Keenan Griffin 10 Mission Viej ND
-- Brandon Boland 10 Dana Hills ND
-- Rock Davis 10 Great Oak ND
-- Scott Felder 10 Newport Harb ND
-- Coulter Mohill-Smith 9 Great Oak ND
-- Andres Melgar 10 Lakewood ND
-- Diego Moya 10 Estancia ND
-- Kyle Jenkins 10 Foothill ND
-- Nathaniel Romero 10 Servite ND
-- Reyes Martinez 11 Jserra ND


Friday Results

Licensed to Trabuco Hill Track Club     Hy-Tek's Meet Manager 4/4/2009 10:11 PM
Asics Trabuco Hills - 4/3/2009 to 4/4/2009
Track/Field Invitational & Distance Carnival
Trabuco Hills High School
Results

Girls 800 Meter Run Open
================================================================
Meet: 1 2:22.53 2007 Jasmine Rhodes, Fr., Long Beach Poly
Name Year School Finals
================================================================
Finals
1 Marychristine Rivero 12 Sonora 2:22.481
2 Kelly DiMeo 11 Brea Olinda 2:24.99
3 Amanda Lillicrop 10 Cypress 2:25.44
4 Michelle Hernandez 11 Vista Murrie 2:25.78
5 Janelle Conley 11 Cypress 2:26.42
6 Reina Sotelo 11 Los Altos 2:26.75
7 Holli Erickson 11 Vista Murrie 2:27.23
8 Leslie Gomez 12 Western 2:27.29
9 Melissa AU 11 Fontana 2:27.36
10 Lindsay Enright 12 Trabuco Hill 2:27.45
11 Ramona Prado-Olmos 12 Vista Murrie 2:27.73
12 Rachel Ison 11 Foothill 2:28.05
13 jasmine mistry 12 Northwood 2:28.13
14 Quiana Winston 11 Valley View 2:28.83
15 Heather Conley 11 Cypress 2:29.18
16 marissa clow 11 Northwood 2:29.61
17 Lauren Porter 9 Northwood 2:29.62
18 Zuri Rios 12 Oceanside 2:29.75
19 Jackie Dion 11 Sage Hill 2:30.15
20 Tiana Barnes 11 Vista Murrie 2:30.43
21 Quanetha Figures 12 Valley View 2:30.99
22 Danica Rosendale 12 Vista Murrie 2:31.33
23 Emily McVay 12 Villa Park 2:31.55
24 Caitlin Stark 11 Brea Olinda 2:32.39
25 Alyssa Mazzola 12 Tesoro 2:32.59
26 Savini Ganhewa 11 Northwood 2:32.99
27 Kasey DeYoung 11 Newport Harb 2:33.29
28 Chinarain Howard 11 Poly (Lb) 2:33.95
29 Ashley Younger 10 Rosary 2:34.42
30 Denise Orozco 11 Bell Gardens 2:34.86
31 Jackie Reyes 12 La Sierra 2:35.41
32 Andrea Arceo 12 Segerstrom 2:35.67
33 Christina Dietz 12 Beckman 2:35.80
34 Morgan Parker 9 Arlington 2:35.83
35 Theresa Cortes 12 Segerstrom 2:36.51
36 Cynthia Vasquez 12 Sonora 2:36.56
37 Michelle Tobar 12 Western 2:36.82
38 Cara Seo Brea Olinda 2:36.93
39 Jennifer Contreras 12 Poly (Lb) 2:36.95
40 Jessica Dominguez 12 Estancia 2:36.97
41 Vanessa Pulido 12 La Sierra 2:37.12
42 Carolina Arreola 12 Oceanside 2:37.34
43 natalie Schaffer 9 Arlington 2:38.59
44 Kativa Strickland 11 Laguna Beach 2:39.51
45 Elise Zvirbulis 12 Poly (Lb) 2:40.03
46 Leticia Solis 11 Century 2:40.35
47 Tiffany Tran 11 Poly (Lb) 2:41.66
48 Sarah Zimmer 11 Great Oak 2:41.76
49 Margaux Reckard 12 Laguna Beach 2:42.09
50 Nikkei Tungol 11 Great Oak 2:42.24
51 Lindsey Ahuero Edison-HB 2:42.88
52 Jessica Amezcua 12 Western 2:43.18
53 Aimee Caplen 12 Poly (Lb) 2:44.15
54 Jennifer Porter 10 Arlington 2:44.44
55 Kaitlyn Timmermans 11 La Sierra 2:44.50
56 Mara Ramos 11 Oceanside 2:44.75
57 Rachele Etheridge 11 Great Oak 2:44.95
58 Nicole Restelli Horizon 2:45.46
59 Angelica Robles 11 La Sierra 2:45.76
60 Athena Nguyen 11 Poly (Lb) 2:46.55
61 Jackie Mendoza 11 St. Joseph-L 2:47.55
62 Paola Zepeda 11 Rancho Alami 2:48.09
63 Cori Chapin 7 Estancia 2:48.42
64 Deanna Johnson 10 Tesoro 2:48.43
65 Magaly Munoz 11 Valley View 2:49.72
66 Corina DeAvila 11 Great Oak 2:50.68
67 Stephanie Collazo 11 Sonora 2:55.66
68 Bianca Perez 10 Arlington 2:58.48
69 Natalie Harrison 9 Tesoro 3:00.33
-- Kailynne Atkinson 10 Oxford Acad. NT
-- Nicole Gassner Alta Loma NT
-- Mallory Maraschiello 11 Great Oak NT

Girls 1600 Meter Run Open
================================================================
Meet: 1 5:20.70 2008 Xemena Cruz, Jr., Trabuco Hills High
Name Year School Finals
================================================================
1 Sheree Shea 12 University C 5:22.56
2 Jessica Meyer 12 Laguna Hills 5:23.45
3 Kamilah Foley 11 Trabuco Hill 5:24.07
4 Monique Diaz 11 Warren 5:24.11
5 Devin Cowick 11 University C 5:24.93
6 Katie DeYoung 11 Jserra 5:25.05
7 Paige Smith 12 Dana Hills 5:26.83
8 Elle Pace 11 El Modena 5:27.60
9 Serena Lomonico 12 Dana Hills 5:28.77
10 Jessica McCarthy 11 Vista Murrie 5:28.98
11 Shelby Stegall 11 Foothill 5:29.90
12 Kelly DiMeo 11 Brea Olinda 5:30.76
13 Sabrina Rathor 12 Trabuco Hill 5:31.95
14 Lori Hoffman 12 Trabuco Hill 5:33.15
15 Kathryn Vidmar 12 Tesoro 5:33.96
16 Allie Rigby 11 Foothill 5:34.17
17 Breann Guzman 10 California 5:35.12
18 Caitlin Stark 11 Brea Olinda 5:36.21
19 Carley Gross 11 Foothill 5:36.53
20 Kirsten Neil 12 Cypress 5:38.23
21 Rebecca Murillo 12 Trabuco Hill 5:38.56
22 Lindsay Enright 12 Trabuco Hill 5:38.64
23 Caitlin Fisher 12 Vista Murrie 5:38.83
24 Jennifer Dorame 11 Trabuco Hill 5:38.94
25 Reina Sotelo 11 Los Altos 5:39.07
26 Leslie Gomez 12 Western 5:39.08
27 Karisa Reynolds 12 Vista Murrie 5:39.92
28 Ricshalett Simes 12 Lakewood 5:40.21
29 Katelyn lockwood 11 Trabuco Hill 5:40.35
30 Sam Gastelum 12 Brea Olinda 5:40.57
31 Rebecca Parsons 12 Tesoro 5:42.11
32 Kaylee Howard 11 Vista Murrie 5:47.31
33 Marychristine Rivero 12 Sonora 5:47.59
34 Kasie Dorr 11 Trabuco Hill 5:47.80
35 Parker Yamasaki 11 Laguna Beach 5:48.45
36 Mikaely Baca 11 California 5:49.67
37 Dominique Gilpin 10 Edison-HB 5:51.72
38 Amanda Brasher 11 Lakewood 5:52.01
39 Megan French 11 Tesoro 5:52.42
40 Yesenia Carmona 12 Segerstrom 5:53.21
41 Frania Mendoza 12 Segerstrom 5:53.40
42 Cynthia Vasquez 12 Sonora 5:53.85
43 Andrea Arceo 12 Segerstrom 5:54.28
44 Brigit Becerra 11 Rosary 5:55.19
45 Taylor Mujica Jserra 5:57.85
46 Melissa AU 11 Fontana 5:57.94
47 Elizabeth Sloan 12 Sonora 5:58.44
48 Amanda Lee 11 Trabuco Hill 5:59.13
49 Victoria Serna 11 Rancho Alami 5:59.63
50 Shannon Wolf 9 Edison-HB 6:01.43
51 Meghan Cass 10 Edison-HB 6:02.10
52 Michelle Tobar 12 Western 6:02.83
53 Kris Andersen 12 Trabuco Hill 6:03.13
54 Helen Bahena 12 Segerstrom 6:03.94
55 Jackie Reyes 12 La Sierra 6:04.30
56 Vanessa Pulido 12 La Sierra 6:04.36
57 Jessica Drews 12 Trabuco Hill 6:05.39
58 Leticia Solis 11 Century 6:06.68
59 Mayra Ocampo 11 Century 6:07.64
60 Jessica Vasquez 12 Brea Olinda 6:07.94
61 Ehimy Perez 11 Sonora 6:09.71
62 Angelica Robles 11 La Sierra 6:09.90
63 Meera Alshamali 12 Rancho Alami 6:11.45
64 Katrina Otto 11 Trabuco Hill 6:12.15
65 Jessica James 11 Tesoro 6:12.44
66 Jessica Gosper 11 Tesoro 6:13.27
67 Trang Nguyen 11 Rancho Alami 6:15.07
68 Kirsten Garcia 11 Los Altos 6:15.72
69 Jazmin Rosales 11 Segerstrom 6:16.46
70 Teresa Pho 11 Trabuco Hill 6:16.79
71 Kaelyn Handsel 12 Brea Olinda 6:16.86
72 Chelsea Moses 11 Sonora 6:20.39
73 Katie Rodriguez 11 St. Joseph-L 6:25.26
74 Iris Herrera 11 Estancia 6:33.24
75 Berenis Valenzuela 11 San Bernardi 6:33.40
76 Brittany Hernandez 11 Trabuco Hill 6:34.26
77 Esmeralda Garcia 11 Santa Ana 6:35.07
78 Veronica Vasquez 11 Rancho Alami 6:37.98
79 Michelle Tol 12 Valley View 6:39.88
80 Sabrina Gastelum 11 Brea Olinda 6:40.00
81 Stephanie Collazo 11 Sonora 6:43.67
82 Ana Del Real 11 Valley View 7:20.74
-- Olivia Hustleby 12 Great Oak NT
-- Danielle Buckner 11 Trabuco Hill NT
-- Morgan Mansfield 11 Crean Luther NT
-- Liz Licea 11 University C NT
-- Cookie Martinez 12 Valley View NT
-- Christina Dietz 12 Beckman NT
-- Ava Nelson 11 Newport Harb NT
-- Janelle Conley 11 Cypress NT
-- Deana Bryden 10 Upland NT
-- Hannah Gicklas 12 Trabuco Hill NT
-- Margot Stert 10 Upland NT
-- Jessica Phung 12 Trabuco Hill NT

Girls 3200 Meter Run Open
================================================================
Meet: 1 11:11.00 2008 Desiree Alexander, Newport Harbor High
Name Year School Finals
================================================================
1 Desiree Alexander 12 Newport Harb 11:25.93
2 Kathryn Vidmar 12 Tesoro 11:32.37
3 Allie Rigby 11 Foothill 11:34.45
4 Shelby Stegall 11 Foothill 11:39.97
5 Melissa Quintero 9 Warren 11:41.49
6 Amy LaRue 9 Tesoro 11:44.87
7 Erika Garcia 9 Estancia 11:46.05
8 Patti Moddelmog 11 Newport Harb 11:47.22
9 Riley Mach 11 Foothill 11:48.35
10 Monique Martinez 11 Burroughs(Bu 11:49.97
11 Emily Haithcoat 12 El Modena 11:50.81
12 Rebecca Parsons 12 Tesoro 11:53.47
13 Megan French 11 Tesoro 11:53.78
14 Tori Sarris 10 Newport Harb 11:57.68
15 Sam Gastelum 12 Brea Olinda 11:58.37
16 Kristy Payne 11 Burroughs(Bu 11:58.39
17 Jessica Flores 12 California 11:59.17
18 Natasha Strickland 9 Laguna Beach 12:04.55
19 Kaitlyn Timmermans 11 La Sierra 12:07.89
20 Lexi Crommett 12 Jserra 12:09.53
21 McKenna Nokes 11 Laguna Beach 12:11.59
22 Sabrina Sanchez 9 Segerstrom 12:15.42
23 Melissa Pilato 12 Cypress 12:18.75
24 Jessica Brock 11 Poly (Lb) 12:21.00
25 Jenna Reiling Cypress 12:32.02
26 Brooke Davis 12 Jserra 12:37.92
27 Claudia Martinez 11 Lakewood 12:44.88
28 Valeria Beas Warren 12:45.95
29 Karen Bui 10 Lakewood 12:47.59
30 Cassandra Owen 11 Edison-HB 12:53.67
31 Madeline Herpy 9 Edison-HB 12:54.53
32 Elizabeth Sloan 12 Sonora 12:58.46
33 Ehimy Perez 11 Sonora 12:59.95
34 Chelsea Moses 11 Sonora 13:07.79
35 Kirsten Garcia 11 Los Altos 13:08.34
36 Joslynn Corredor 12 Laguna Hills 13:11.41
37 Jaspreet Chauhan 9 Warren 13:12.42
38 Katie Rodriguez 11 St. Joseph-L 13:53.17
39 Venessa Campos 12 Fontana 13:54.59
40 Erica Santana 9 Sonora 14:17.60
-- Kelly Gomez 9 Sonora NT

Girls 3200 Meter Run Open
================================================================
Meet: 1 11:11.00 2008 Desiree Alexander, Newport Harbor High
Name Year School Finals
================================================================
1 Jennifer Contreras 12 Poly (Lb) 12:18.89
2 Kayley Rodriquez 9 Beckman 12:22.73
3 Frania Mendoza 12 Segerstrom 12:25.01
4 Aimee Caplen 12 Poly (Lb) 12:28.46
5 Rosa Serna 10 Brea Olinda 12:35.62
6 Yesenia Carmona 12 Segerstrom 12:36.36
7 Brianna De Los Reyes 12 Villa Park 12:40.85
8 Clarissa Lara 12 Woodbridge 12:41.91
9 Wendy Labra 12 Warren 12:48.07
10 Jennifer Cormier 10 Great Oak 12:49.22
11 Jennifer Stukenberg 12 Northwood 12:51.10
12 Alicia Lomeli 10 Brea Olinda 12:55.23
13 Daysy velasco 10 Arlington 13:03.40
14 Viviana DeLa Torre 11 Warren 13:05.32
15 Brianna Chavez 11 Villa Park 13:06.84
16 Yvonne Lo 11 Northwood 13:17.25
17 Aeleen Saavedra 11 Warren 13:18.56
18 Bahena Helen 12 Segerstrom 13:19.14
19 Marcela Cruz 12 Segerstrom 13:26.57
20 Brianna Valencia 12 Estancia 13:31.61
21 Celia Tavarez 10 Indio 13:32.64
22 Sheyla Escalante 12 Indio 13:41.22
23 Jessica Cahuantzi 9 Estancia 13:48.88
24 Berenis Valenzuela 11 San Bernardi 13:53.46
25 Suzie Chhouk 11 Poly (Lb) 14:02.72
26 Hannah Thornton 11 Brea Olinda 14:21.06
27 Esmeralda Garcia 11 Santa Ana 14:35.19
28 marilyn Delacruz 11 Arlington 14:53.13

Girls 800 Meter Run Frosh/Soph
================================================================
Meet: 1 2:24.23 2007 Jasmine Rhodes, Fr., Long Beach Poly
Name Year School Finals
================================================================
1 Jessy Hansen 9 University C 2:22.011
2 Dolores Ramirez 10 Savanna 2:23.521
3 Kristen N. Rivera 9 Corona Del M 2:26.94
4 Lauren Brose 10 La Quinta (W 2:27.57
5 Nicolette Garcia 10 Los Altos 2:28.38
6 Melina Hernandez 10 Indio 2:28.99
7 Alexis Conley 9 Tesoro 2:30.15
8 Karen Silvas 9 Segerstrom 2:31.72
9 Lupe Cantoran 9 Segerstrom 2:32.76
10 Heidi Mae Card 10 Oceanside 2:33.11
11 Melissa Correa 9 Estancia 2:34.24
12 Arlene Ngor 10 Los Alamitos 2:34.89
13 Beverly Ronses 10 Laguna Beach 2:34.97
14 Angelica Mangabay 9 Oceanside 2:35.62
15 Michelle Vaday 10 Jserra 2:36.08
16 Mariela Salazar 10 Indio 2:37.08
17 Shannon Wolf 9 Edison-HB 2:37.67
18 Jessica Hall 10 Edison-HB 2:38.08
19 Diana Ramos 10 Poly (Lb) 2:38.80
20 Katherine Kincaid 10 Tesoro 2:38.90
21 Alexia Kalal 9 University C 2:40.02
22 Catherine Campana 10 St. Joseph-L 2:40.52
23 Ashlee R. Powers 9 Corona Del M 2:40.92
24 Maribel Garcia 9 St. Joseph-L 2:41.35
25 Alena Gassner Alta Loma 2:41.88
26 Ashlyn Brown Alta Loma 2:43.00
27 Lisbeth Reyes 9 Fontana 2:43.17
28 Martinez Krystal 9 Los Altos 2:43.79
28 Kimberly Contreras 10 Poly (Lb) 2:43.79
30 Katherine Velicki 10 Los Alamitos 2:44.50
31 Kelsey Molstre 10 Great Oak 2:44.72
32 Alyssa Privett 9 Edison-HB 2:45.18
33 Lilly Smith Alta Loma 2:45.70
34 Erika Brink 9 Great Oak 2:45.74
35 Jessica Liu 10 Northwood 2:46.67
36 Alejandra Sanchez 9 Roosevelt 2:47.50
37 Brittney Jackson 10 Sonora 2:47.57
38 Joanne Nava 10 Santa Ana 2:47.92
39 Kristin Meily 10 Rosary 2:49.66
40 Jenepher Aguilar 9 Rancho Alami 2:50.17
41 Katie Salazar 10 California 2:50.20
41 Sabrina Sanchez 9 Segerstrom 2:50.20
43 Michelle Martin 10 Tesoro 2:50.23
44 Jo Blankenship 9 Roosevelt 2:50.95
45 Teylor Ceasar 9 Poly (Lb) 2:51.26
46 Guadalupe Ibarra 10 Santa Ana 2:51.80
47 Marisela Silvas 10 Santa Ana 2:52.53
48 Jennifer Hill 9 Tesoro 2:54.12
49 Jessica Jones 9 Great Oak 2:54.39
50 Yuly Herrera 9 Estancia 2:54.45
51 Olivia Kumamoto 9 Poly (Lb) 2:54.77
52 Sarah Rodriguez 10 Poly (Lb) 2:55.17
52 Jessica Aguilar 9 Santa Ana 2:55.17
54 Ali Green 9 Poly (Lb) 2:55.20
55 Jessica Guzman 10 California 2:55.98
56 Tiffany Smith 9 Great Oak 2:58.58
57 Brittney Guzman 10 California 3:01.34
58 Brianna Valenzuela 10 Rosary 3:01.77
59 Natalie Regan 10 Tesoro 3:11.74
-- Rosalva Salazar 10 Oceanside NT

Girls 1600 Meter Run Frosh/Soph
================================================================
Meet: 1 5:30.37 2007 Madison Murphy, Fr., Woodbridge High Schoo
Name Year School Finals
================================================================
1 Ashlee R. Powers 9 Corona Del M 5:22.831
2 Rebekah Oragwu 10 Poly (Lb) 5:23.351
3 Jessica Osorio 10 Valley View 5:23.971
4 Sydney Molinar 10 Laguna Hills 5:26.321
5 Brooke Kather 9 Trabuco Hill 5:28.691
6 Clare Devlin 10 Tesoro 5:29.191
7 Alexandra Reich 9 Trabuco Hill 5:32.09
8 Danielle Brabender 10 Trabuco Hill 5:33.47
9 Mariah Chapin 9 Estancia 5:34.32
10 Melina Hernandez 10 Indio 5:34.94
11 Ariane Gushue 10 Foothill 5:35.46
12 Kristen Rivera Corona Del M 5:36.09
13 Amy Tolentino 10 Trabuco Hill 5:37.04
14 Karen Silvas 9 Segerstrom 5:38.08
15 Makenna McGrann 9 Trabuco Hill 5:38.32
16 Riley Logsdon 10 Trabuco Hill 5:38.64
17 Brooke ten Bosch 10 Woodbridge 5:38.68
18 Savannah Daugherty 9 Woodbridge 5:39.10
19 Nicole Evans 9 Woodbridge 5:39.24
20 Cayleen Harty 9 Laguna Hills 5:40.87
21 Lupe Cantoran 9 Segerstrom 5:42.11
22 Dominique Esparza 10 Valley View 5:42.41
23 Pauline Mandel 9 Great Oak 5:43.89
24 Maritza Reyes 10 California 5:45.79
25 Dolores Ramirez 10 Savanna 5:46.02
26 Shellby Niles 10 Trabuco Hill 5:47.23
27 Justene Munn 9 Tesoro 5:49.83
28 Joanna Chiang 10 Trabuco Hill 5:49.92
29 Melanie Driessen 9 Trabuco Hill 5:50.32
30 Emily Petersen 9 Rosary 5:50.44
31 Kora Mann 9 Trabuco Hill 5:50.46
32 Natalia Bracamontes 10 Roosevelt 5:50.89
33 Katie Gafford 10 Laguna Hills 5:54.50
34 Paulina Mendez 10 Savanna 5:55.79
35 Cynthia Torres 9 Los Amigos 5:56.03
36 Diana Ortega 9 Garden Grove 5:56.71
37 Krystena Garcia 9 Roosevelt 5:57.19
38 Marilyn Vazquez 9 California 5:57.63
39 Erika Bengard 9 Valley View 5:57.93
40 Olivia Aoki 10 Poly (Lb) 5:58.03
41 Megan Gramlich 9 University C 5:58.15
42 Victoria Lopez 10 Rancho Alami 5:58.78
43 Elena Lopez 9 Laguna Hills 5:58.94
44 Shareen Najjar 10 Trabuco Hill 5:59.06
45 Yessica Gaytan 10 California 6:00.20
46 Felicia Ramirez 10 California 6:00.22
47 Hope Barnes 10 Roosevelt 6:00.69
48 Martinez Krystal 9 Los Altos 6:01.77
49 Jenna Willey Trabuco Hill 6:02.64
50 Taryn Davis 10 Trabuco Hill 6:05.26
51 Alyza Rator Trabuco Hill 6:07.98
52 Mary Dupont 10 St. Joseph-L 6:08.59
53 Viviana Bretado 9 Warren 6:09.06
54 Lauren Moore 10 Trabuco Hill 6:09.11
55 Vanessa Flores 9 Poly (Lb) 6:09.46
56 Melissa Garcia 10 California 6:10.23
57 Taylor Maggiacomo 9 Great Oak 6:10.73
58 Isabel Corredor 10 Laguna Hills 6:11.19
59 Allison Beck 10 Trabuco Hill 6:11.55
60 Tiffani Barham 9 Trabuco Hill 6:11.80
61 Allison Perry 9 Trabuco Hill 6:12.73
62 Cody Thorson 9 Tesoro 6:14.70
63 Catherine Campana 10 St. Joseph-L 6:15.01
64 Kathryn Boyd-Batstone 10 Poly (Lb) 6:15.91
65 Olivia Smith 9 Trabuco Hill 6:17.51
66 Amber Mosier 10 Trabuco Hill 6:17.70
67 Marisela Silvas 10 Santa Ana 6:18.21
68 Joanne Nava 10 Santa Ana 6:18.63
69 Priscilla Barraza 9 Roosevelt 6:18.72
70 Kailie Anquiano 9 Rancho Alami 6:18.76
71 Emily Berg 9 Trabuco Hill 6:19.25
72 Chelsea Hildt 10 Tesoro 6:20.08
73 Allison Manning 9 Jserra 6:20.39
74 Summer Kirk-Johnson 9 Tesoro 6:21.03
75 Kristen Gomez 9 Warren 6:22.67
76 Erica Martinez 9 Indio 6:22.72
77 Jordan Kayse 9 Poly (Lb) 6:23.14
78 Roxana Lopez 10 Rancho Alami 6:25.54
79 Arely Martin 10 Estancia 6:29.58
80 Aemelie Sullivan 10 Warren 6:31.97
81 Samantha Markarian 9 St. Joseph-L 6:32.20
82 Jessica Stewart 9 Trabuco Hill 6:32.59
83 Michelle Machado 10 St. Joseph-L 6:37.38
84 Sarah McConnell 9 University C 6:38.83
85 Sarah Openshaw 9 University C 6:39.60
86 Kimberly Diressen 9 Trabuco Hill 6:40.45
87 Erica Santana 9 Sonora 6:41.31
88 Michelle collins Trabuco Hill 6:41.44
89 Nancy Martinez 9 Rancho Alami 6:41.45
90 Claudia Tan 9 Poly (Lb) 6:42.55
91 Angie Reyes 9 Sonora 6:43.97
92 Angel Serna 9 Rancho Alami 6:44.37
93 Bryanna Lopez 9 Valley View 6:45.65
94 Micala Sotelo 10 Rancho Alami 7:15.35
95 Abigal Heimen 9 Brea Olinda 8:30.98
96 Megan Mashal 9 Brea Olinda 8:46.55
-- Brittany Hernandez 11 Trabuco Hill NT
-- Hannah Gicklas 12 Trabuco Hill NT
-- Taylor Wood 10 Los Alamitos NT
-- Kristina Kindseth 10 Trabuco Hill NT
-- Dana Gersten 9 Trabuco Hill NT
-- Nikki Behnam 9 Trabuco Hill NT
-- Jessica Johnston 9 Trabuco Hill NT
-- Aracely Gonzalez 10 San Bernardi NT
-- Molly McClary Trabuco Hill NT
-- Kate Maschan 10 University C NT
-- Kariana Myers Trabuco Hill NT
-- Jaspreet Chauhan 9 Warren NT
-- Danielle Buckner 11 Trabuco Hill NT
-- Christin Pfeiler Trabuco Hill NT
-- Janine Gess 10 Valley View NT

Girls 4x800 Meter Relay Frosh/Soph
================================================================
Meet: 1 9:49.83 2007 , Corona Del Mar
School Finals
================================================================
1 Great Oak 'A' 10:00.91
2 Los Alamitos 'A' 10:32.55
3 Villa Park 'A' 10:48.15
4 Northwood 'A' 11:01.84
5 St. Joseph-Lw 'A' 11:09.55
6 Poly (Lb) 'A' 12:25.72
7 Brea Olinda 'A' 12:48.02

Girls 4x1600 Meter Relay Frosh/Soph
================================================================
Meet: 1 22:38.44 2007 , El Modena High School
School Finals
================================================================
1 Dana Hills 'A' 22:02.161
2 Great Oak 'A' 22:41.55
3 Los Alamitos 'A' 22:44.59
4 San Juan Hills 'A' 23:07.68
5 Roosevelt 'A' 23:20.48
6 Great Oak 'B' 23:41.13
7 Northwood 'A' 24:01.84
8 Villa Park 'A' 24:02.86
9 San Juan Hills 'B' 24:12.40
10 Villa Park 'B' 24:55.91

Boys 800 Meter Run Open
================================================================
Meet: 1 1:57.94 2007 Jason Peck, Sr., Northwood High School
Name Year School Finals
================================================================
1 Macky Fleet 12 University C 1:52.601
2 Derrick Fleming 11 Woodbridge 1:58.25
3 Andrew Imthurn 12 University C 2:00.33
4 Taylor Shepard 11 Newroads 2:00.85
5 Gerson Flores 12 Rancho Alami 2:01.36
6 Ryan Rigali 11 Great Oak 2:02.17
7 Aaron Bauer 12 Great Oak 2:02.49
8 Elton Cody 11 Alta Loma 2:03.84
9 Carlos Garcia 12 Oceanside 2:04.02
10 Jonathan Cano 11 Rancho Alami 2:04.28
11 Alvaro Alva 11 La Sierra 2:05.17
12 Ryan Benedict 11 Santiago (Co 2:05.20
13 William Fraser 12 Great Oak 2:05.56
14 Tony Hernandez 11 Los Altos 2:05.61
15 Marc Austria 12 Beckman 2:05.68
16 Michael Estrada 11 Foothill 2:05.72
17 Adrian Secrian 12 Rancho Alami 2:05.79
17 Fernando Orozco 12 Estancia 2:05.79
19 Javier Carrillo 11 Indio 2:06.02
20 Rudy Mendoza 11 Segerstrom 2:06.21
21 Danny Ingalls 11 Newport Harb 2:06.48
22 Devonta Tate 11 Poly (Lb) 2:06.61
23 Eddie Garcia 12 Newport Harb 2:06.65
24 Willy Rodriquez 12 Estancia 2:07.03
25 Matt Stoner 12 Laguna Hills 2:07.04
26 Adam Garrett 12 Woodbridge 2:07.23
27 Johnny Miranda 11 Segerstrom 2:07.34
28 Parker Riley Mission Viej 2:07.54
29 Mike Holcomb 11 Santa Margar 2:07.56
30 George Rivas 12 Los Alamitos 2:07.76
31 Brendon Peacock 12 Poly (Lb) 2:07.78
32 Vincent Dato-On 11 Servite 2:07.84
33 Connor Jackson 11 Tesoro 2:08.52
34 Garrett Hundley 12 Rancho Alami 2:08.69
35 Nezanet Woldai 12 Valley View 2:08.83
36 Ray Villalobos 11 Vista Murrie 2:08.87
37 Robin Doss 12 Brea Olinda 2:08.89
38 Jake Manning 11 Newport Harb 2:08.99
39 Nick Brady 12 Los Alamitos 2:09.43
40 Dakota Stover 11 Villa Park 2:09.51
41 Jorge Martinez 12 Orange 2:09.68
42 Trevon Harris 11 Poly (Lb) 2:09.71
43 Mike McDonald 11 Servite 2:09.87
44 Kyle Minnis 12 Trabuco Hill 2:10.00
45 Lawrence Thompson 12 Valley View 2:10.02
46 Mauricio Chavez 10 Santa Ana 2:10.07
47 Patrick Ortiz 11 Westminster 2:10.18
48 David Diaz 10 Segerstrom 2:10.20
49 Luis Negrete 12 Fontana 2:10.58
50 Oliver Rosas 11 Oceanside 2:10.81
51 Cesar Hernandez 12 Segerstrom 2:10.88
52 Josh Eisenberg 11 Tesoro 2:10.99
53 Josh Drayer 10 Sonora 2:11.11
54 Noah Coppola 12 California 2:11.21
55 Danny Hill 11 Servite 2:11.33
56 Jabari McDonald 11 Poly (Lb) 2:11.47
57 Pedro Maldonado 11 La Sierra 2:11.69
58 Christian Murillo 12 Fontana 2:12.19
59 Bryan McCann 11 Tesoro 2:12.21
60 Angel Flores 12 Century 2:12.22
61 Josh Ellertson 12 Westminster 2:12.40
62 Tony Gonzales 12 Villa Park 2:12.62
63 Scott Figueroa 12 Newport Harb 2:12.69
64 mustafa kahssay 12 Western 2:12.98
65 Jimmy Tsao 12 Villa Park 2:13.32
66 Rory Lydon 12 La Sierra 2:13.59
67 Damian Leon 12 Estancia 2:13.79
68 Justin Moon 11 Brea Olinda 2:14.82
69 Robert Duran 11 Cypress 2:15.60
70 Ruben Maldonado 12 Roosevelt 2:15.64
71 Jared Retamoza 11 Roosevelt 2:15.82
72 Bryan Esparza 12 Roosevelt 2:15.91
73 Glenn Turner 11 Poly (Lb) 2:16.59
74 Ralph Landicho 11 Valley View 2:16.87
75 Kenneth Holstad 11 Poly (Lb) 2:16.88
76 Paulo Onuchic 12 University C 2:17.15
77 Jarrod Blake 11 Great Oak 2:17.25
78 Josh Osorio 12 Valley View 2:17.60
79 Ryan Bourgaize 11 Sonora 2:18.74
80 Daniel Clark 11 Brea Olinda 2:19.25
81 Matthew Von Gonten 11 Great Oak 2:20.24
82 Dylan Ebersole 12 University C 2:20.79
83 Vance Aguayo 12 Villa Park 2:20.88
84 Omar Castorena 11 Arlington 2:21.31
85 Jonathan Romero 11 Salesian 2:21.64
86 Hansel Flores 11 Villa Park 2:21.90
87 Uylises Cervantes 11 Segerstrom 2:23.49
88 Brian Vasquez 11 California 2:35.83
89 Tyler Polasek 11 Crean Luther 2:36.09
90 Oscar Tol 9 Valley View 2:38.58
91 Brian Laverty 12 Brea Olinda 2:48.09
-- Horacio Acosta 12 Laguna Beach NT
-- Conner Stanton 11 Servite NT
-- Trent Rothaus 12 Servite NT
-- Chris Sanchez 11 Indio NT

Boys 1600 Meter Run Open
================================================================
Meet: 1 4:23.55 2007 Steve Norton, Jr., La Sierra High
Name Year School Finals
================================================================
1 Ray Noble 10 Valley View 4:27.22
2 Bryce Rausa 11 Vista Murrie 4:27.75
3 Blake Hofmeister 11 Laguna Beach 4:28.62
4 Drew Dalton 11 Vista Murrie 4:29.61
5 Alex Bautista 12 Foothill 4:30.63
6 Kyle Aukshunas 11 El Modena 4:31.98
7 Guadalupe Gonzalez 12 University C 4:32.85
8 Charlie Hewett 11 University C 4:33.01
9 Jared Drinkard 12 La Sierra 4:33.54
10 Joshua Massey 11 Santiago (Co 4:34.73
11 Alex Campana 11 Foothill 4:34.93
12 Guadalupe Zaragoza 12 Santa Ana 4:35.19
13 Anthony Bennett 12 Vista Murrie 4:35.48
14 Michael Palazzo 11 Foothill 4:37.43
15 Kyle Wilson 11 Servite 4:38.17
16 Brent Ritschel 10 Trabuco Hill 4:38.27
17 Jose Ortiz 11 Santa Ana 4:38.70
18 Ryan Renfrew 11 Poly (Lb) 4:38.90
19 Ben Booker 11 University C 4:39.96
20 Ahmed Mohamed 12 Rancho Alami 4:40.66
21 Emilio Chavez 12 Servite 4:40.97
22 Jorge Martin 11 Estancia 4:41.30
23 Horacio Acosta 12 Laguna Beach 4:41.40
24 Alex Randolph Cypress 4:41.46
25 Miguel Gonzalez 11 Los Altos 4:41.75
26 Alberto Acosta 11 Segerstrom 4:42.06
27 Adam Scherling 12 University C 4:43.63
28 Matt Neev 10 Laguna Beach 4:44.32
29 Luke Decker 10 Jserra 4:45.28
30 Sergio Rodriguez 12 Los Altos 4:45.62
31 Jaime Gutierrez 12 Century 4:45.94
32 Michael Taylor 12 Newport Harb 4:47.30
33 Rudy Mendoza 11 Segerstrom 4:47.55
34 Matthew Okiishi 11 La Serna 4:47.82
35 Westin Cole Mission Viej 4:48.30
36 Brian Gomez 10 Trabuco Hill 4:48.42
37 Sean Kusick 12 Vista Murrie 4:48.43
38 Matt Ellenson 11 Brea Olinda 4:48.68
39 mustafa kahssay 12 Western 4:49.64
40 Austin Morgan 11 Foothill 4:49.97
41 Frank Drevdahl 11 Roosevelt 4:50.11
42 James Mata 11 Trabuco Hill 4:50.24
43 Scott Begneski 12 Brea Olinda 4:50.34
44 Uriel Gutierrez 11 Savanna 4:52.02
45 Ryan Rigali 11 Great Oak 4:52.14
46 Joshua Gamboa 11 Poly (Lb) 4:52.23
47 Josh Ekheart 11 Sonora 4:52.31
48 Quinn Bremer 12 Foothill 4:52.54
49 Mark Owens Trabuco Hill 4:53.06
50 Jacob Perkins Trabuco Hill 4:53.41
51 Alberto Vasquez 9 Oxford Acad. 4:53.72
52 Javier Nieto 12 Century 4:53.87
53 Mike Ruiz 12 Poly (Lb) 4:54.04
54 Edgar Garcia 12 Century 4:54.39
55 Javier Carrillo 11 Indio 4:54.48
55 Jorge Vilchis 11 Oceanside 4:54.48
57 Brennan Wright 11 Beckman 4:54.81
58 Justin Nguyen 12 Brea Olinda 4:55.12
59 Ian Sheidenberger 11 Trabuco Hill 4:55.23
60 Oliver Rosas 11 Oceanside 4:55.35
61 Arthor Tang 12 Orange 4:55.36
62 Matt Soto 11 Segerstrom 4:55.67
63 Blake Magnus 11 Tesoro 4:55.86
64 John Hernandez 11 Valley View 4:56.19
65 Ralph Landicho 11 Valley View 4:56.31
66 Abraham Lin 12 Los Altos 4:56.69
67 Justin Boals 11 University C 4:57.14
68 Abraham Santa Cruz 12 Salesian 4:57.46
69 Oxilevi Cuevas 12 Oceanside 4:58.04
70 Mauricio Chavez 10 Santa Ana 4:58.06
71 Gabriel Ferro 11 Beckman 4:59.13
72 Jonathan Blanton 10 Troy 4:59.43
73 Dan Miller 11 Villa Park 4:59.74
74 Christian Murillo 12 Fontana 4:59.93
75 Angel Flores 12 Century 5:00.77
75 Ben Hobbs 11 Segerstrom 5:00.77
77 Dillon Peters 11 Great Oak 5:01.24
78 David Seguro 11 Rancho Alami 5:01.31
79 Alan Ortega 11 Fontana 5:01.33
80 Micheal Lucero 12 Segerstrom 5:01.54
81 Rigoberto Ramos 11 San Bernardi 5:02.95
82 Daniel Verdin 12 Salesian 5:04.34
83 Taylor Kirby Trabuco Hill 5:05.02
84 Josh Toyofuku 11 Poly (Lb) 5:05.58
85 Ryan Hamilton 11 Brea Olinda 5:06.76
86 Roberto Suarez 10 Oceanside 5:07.66
87 Walter Cotton 11 Villa Park 5:08.02
88 Jaken Lindenmeyer 12 Brea Olinda 5:10.46
89 Michael Dennie 11 Villa Park 5:10.95
90 Jordan Gelling Foothill 5:12.44
91 Lincoln Goss 11 Poly (Lb) 5:12.46
92 Andrew Davis 11 Brea Olinda 5:12.70
93 Saul Mora 9 Poly (Lb) 5:12.89
94 Jesus Antonio 11 Estancia 5:13.79
95 Eduardo Lucano 12 Rancho Alami 5:14.12
96 Jared Retamoza 11 Roosevelt 5:16.38
97 Tony Savage 10 Horizon 5:17.95
98 Alfonso Ortiz 11 Poly (Lb) 5:18.39
99 Jose Nazareth 12 Rancho Alami 5:24.47
100 Trent Grabowski Trabuco Hill 5:27.26
101 Garrett Vest 12 Rancho Alami 5:28.67
102 Ruben Oliva 11 Sonora 5:30.16
103 Nick Marais Trabuco Hill 5:30.38
104 Uriel Rafael 11 Salesian 5:30.86
105 Ryan Nock 12 Villa Park 5:39.28
106 Tyler Polasek 11 Crean Luther 5:48.77
107 Skylar Valles 11 Rancho Alami 5:55.53
108 Ryan Choye Trabuco Hill 6:14.09
-- Lokesh Agoramurthy 12 Oxford Acad. NT
-- Dan Matz Trabuco Hill NT
-- Ian Howard 12 Northwood NT
-- Barjingder Singh Cypress NT
-- Justin Montes 11 Tesoro NT
-- Sami Chandler 12 Sonora NT
-- Lopez Alex 12 Segerstrom NT
-- Bryan Esparza 12 Roosevelt NT

Boys 3200 Meter Run Open
================================================================
Meet: 1 9:42.50 2008 Shane Berglas, Woodbridge High School
Name Year School Finals
================================================================
1 Andrew Neff 12 Poly (Lb) 9:32.431
2 Carl Price 11 Poly (Lb) 9:37.241
3 Jordan Senko 11 El Toro 9:39.051
4 Matt Neev 10 Laguna Beach 9:40.091
5 Ryan Wells 12 El Toro 9:40.281
6 Anthony Licon 11 Alta Loma 9:43.50
7 Jason Heald Trabuco Hill 9:43.82
8 Daniel Stuver 12 Poly (Lb) 9:46.28
9 Chris Strasheim 12 Vista Murrie 9:48.14
10 Sean Price 11 Poly (Lb) 9:49.22
11 Fernando Orozco 12 Estancia 9:49.49
12 Parker Riley Mission Viej 9:51.54
13 Sean Franklin 12 Poly (Lb) 9:52.25
14 Jonathan Blanton 10 Troy 9:52.37
15 Ren Jones 12 El Toro 9:52.42
16 Jorge Martin 11 Estancia 9:52.59
17 Scott Albright 10 Trabuco Hill 9:52.79
18 Casey Finnerty 12 Laguna Beach 9:53.08
19 Sebastien G. Welch 11 Corona Del M 9:53.75
20 Jared Salvary 11 Brea Olinda 9:53.85
21 Alberto Acosta 11 Segerstrom 9:55.25
21 Stefan Howard 12 Northwood 9:55.25
23 Matthew Okiishi 11 La Serna 9:55.73
24 Jon Salas 10 California 9:55.75
25 Sergio Rodriguez 12 Los Altos 9:56.77
26 Manuel Segundo 12 La Sierra 9:57.96
27 Aaron Perry 11 Beckman 9:58.86
28 Munir Kahssay 10 Western 9:59.09
29 Steve Mendoza 12 Bell Gardens 9:59.63
30 Matt Ersek 12 Servite 10:00.71
31 Elias Cota 10 Indio 10:00.84
32 Neal Rummler 11 Cypress 10:01.11
33 Ryan Woods 12 Santa Margar 10:02.13
34 James Mata 11 Trabuco Hill 10:02.53
35 Adam Arroyo 11 Valley View 10:02.96
36 Kyle O'Reilly 11 Cypress 10:03.64
37 Pedro Maldonado 11 La Sierra 10:05.07
38 Christian Lopez 11 California 10:09.63
39 Erik Perez 11 Arlington 10:10.75
40 Elias Rodriguez 11 California 10:11.92
41 Jon Bazinet 10 California 10:13.79
42 Richard Rogers 12 Great Oak 10:16.29
43 Marco Moncada 12 Brea Olinda 10:16.36
44 Abraham Lin 12 Los Altos 10:16.45
45 Alex Eastly 12 Poly (Lb) 10:16.76
46 Jordan Storkersen 11 Great Oak 10:17.96
47 Sami Chandler 12 Sonora 10:18.03
48 Dennis Roth 11 Country Day 10:20.81
49 Oscar Vargas 12 California 10:21.53
50 Austin Morgan 11 Foothill 10:22.56
51 Ben Hobbs 11 Segerstrom 10:23.59
52 Zachary Youngblood 12 Brea Olinda 10:26.79
53 Michael Ellis 11 California 10:26.84
54 James Lamar 10 Sonora 10:28.17
55 Thomas Howland 11 Brea Olinda 10:28.26
56 Josh Ekheart 11 Sonora 10:31.05
57 Oxilevi Cuevas 12 Oceanside 10:32.45
58 Kevin Chamberlain 9 Great Oak 10:37.55
59 Cameron Bates 12 Laguna Hills 10:38.43
60 Alex Fleischhacker 11 Country Day 10:45.68
61 Ryan DeSantiago 12 Westminster 10:47.82
62 Dillon Peters 11 Great Oak 10:49.15
63 Dillon Tellier 11 Poly (Lb) 10:49.30
64 Kyle Case 11 Foothill 10:53.11
65 Kevin Nelson 11 Northwood 10:58.91
66 Marco Santos 11 La Sierra 11:00.78
67 Roberto Suarez 10 Oceanside 11:05.41
68 Andrew Fisher 11 Jserra 11:07.01
69 Erik Markus 11 Sonora 11:18.64
70 Tomas Diaz 12 Sonora 11:25.56
71 Trevor Pierson 9 Great Oak 11:40.53
72 Tony Savage 10 Horizon 11:59.55
-- Frankie Drevdahl 11 Roosevelt NT
-- Andrew Shapero 11 Laguna Beach NT
-- jose madera 11 Anaheim NT

Boys 3200 Meter Run Open
================================================================
Meet: 1 9:42.50 2008 Shane Berglas, Woodbridge High School
Name Year School Finals
================================================================
1 Josh Van Den Berg 11 Villa Park 10:11.87
2 Micheal Lucero 12 Segerstrom 10:12.53
3 Warren Liem 10 Tesoro 10:18.53
4 Michael Stewart 10 Vista Murrie 10:19.29
5 Michael Darcy 10 Foothill 10:22.97
6 Kevin Case 10 Foothill 10:28.55
7 Jake Quattrocchi 11 Brea Olinda 10:32.90
8 Alejandro Cortez 11 Indio 10:37.77
9 Joseph Agilular 10 Arlington 10:39.97
10 Steve Gonzales 11 Arlington 10:41.13
11 Lopez Alex 12 Segerstrom 10:43.27
12 Cory Davis 11 Arlington 10:52.31
13 Rigoberto Ramos 11 San Bernardi 10:54.51
14 Michael Davila 11 Estancia 10:58.07
15 David Penner 11 Sage Hill 11:22.93
16 Kevin Griffith 11 Northwood 11:26.05

Boys 800 Meter Run Frosh/Soph
================================================================
Meet: 1 2:02.80 2008 Jantzen Oshier, Fr., Trabuco Hills High
Name Year School Finals
================================================================
1 Angelo Cervantes 10 Savanna 2:00.451
2 Josh Kingsland 10 Woodbridge 2:00.521
3 Abel Tijerina 10 Indio 2:01.521
4 Erik Peterson 10 Tesoro 2:02.711
5 Shaquille Howard 10 Poly (Lb) 2:03.41
6 Bernardo Baseel 10 Poly (Lb) 2:03.55
7 Justin Bogler 10 Trabuco Hill 2:03.86
8 Dominique Lestor 10 Valley View 2:07.16
9 Chris Soriano 10 Poly (Lb) 2:07.43
10 Lee Klitzner 10 Country Day 2:08.94
11 Cesar Sanchez 9 Arlington 2:09.96
12 Chad Corbin 10 Tesoro 2:10.41
13 johnathan bene 10 Western 2:10.73
14 Peter Tellez 10 Century 2:10.87
15 Bradley Roa II 10 Poly (Lb) 2:10.97
16 Alex Bernal 10 Santa Ana 2:11.32
17 Andy Shih 10 Northwood 2:11.49
18 Ryan Dutch 10 Newport Harb 2:11.79
19 Aaron Fleming 10 Newport Harb 2:11.81
20 Juan Meza 10 Santa Ana 2:12.46
21 Ruben Velasco 10 Brea Olinda 2:13.16
22 Jazeel Garcia 9 Poly (Lb) 2:13.30
23 Josh Fullard 9 Woodbridge 2:14.36
24 Manuel Solis 10 Century 2:15.07
25 Paul Gill 10 Northwood 2:15.64
26 Ryan Malone 10 Northwood 2:15.87
27 Victor Gutierrez 10 Los Amigos 2:15.91
28 Miguel Gomez 10 Fontana 2:17.03
29 gilbert Mujica 9 Western 2:18.29
30 Daniel ten Bosch 9 Woodbridge 2:18.56
31 Matt Schulte 10 Arlington 2:18.66
32 Alan Soto 10 Estancia 2:18.97
33 Alex Teeter 10 Arlington 2:20.06
34 David Morrow 9 Tesoro 2:20.54
35 Luis Deletorre 10 Arlington 2:20.75
36 Evan Sjostedt Trabuco Hill 2:21.50
37 Raymond Crawford 10 Poly (Lb) 2:21.75
38 Anthony Rosas 9 Sonora 2:21.92
39 Trevor Hendron 10 Tesoro 2:22.17
40 Aron R. Porras-Velasco 10 Corona Del M 2:22.55
41 Tanner Bergstrom 10 Great Oak 2:22.61
42 Kevin M. Gordinier 9 Corona Del M 2:23.18
43 Cristian Acevedo 9 Great Oak 2:23.23
44 Johnathan Moreno 9 Estancia 2:23.48
45 Edgar Flores 9 Santa Ana 2:25.02
46 Jorge Rivera 9 California 2:25.39
47 Brent DeNicola 10 Crean Luther 2:25.95
48 Harsimran Nagra 9 Great Oak 2:26.69
49 Jonathan Tapia 9 Salesian 2:26.75
50 Manuel Pacheco 9 Sonora 2:27.48
51 John Rudy 10 Tesoro 2:27.53
52 Chris Sanchez 9 California 2:27.65
53 Mark Patton 9 Los Alamitos 2:28.81
54 Robert Stowers 9 Great Oak 2:28.97
55 Luis Mora 9 Sonora 2:31.62
56 Anthony Zarat 9 Rancho Alami 2:32.46
57 Jose Mejia 9 Sonora 2:32.48
58 Andres Godinez 9 California 2:38.17
59 Ryan Duncan 9 Crean Luther 2:42.27

Boys 1600 Meter Run Frosh/Soph
================================================================
Meet: 1 4:38.58 2007 Joseph Ruelas, Soph, Rancho Cucumonga
Name Year School Finals
================================================================
1 Angelo Cervantes 10 Savanna 4:37.741
2 Riess Haslam 9 University C 4:39.15
3 Lyle Palagar 10 Trabuco Hill 4:39.37
4 Mauricio Magallon 10 Rancho Alami 4:39.94
5 Blake Myers 9 Sage Hill 4:40.44
6 Christian Penn 10 Poly (Lb) 4:40.68
7 Alex Jolly 10 Newport Harb 4:41.13
8 Dillon Scott 10 Woodbridge 4:44.70
9 Porfirio Espinoza 10 Rancho Alami 4:45.11
10 Kevin Case 10 Foothill 4:46.55
11 Kevin Marshall 9 Trabuco Hill 4:46.90
12 Omar Vasques 10 Fontana 4:47.75
13 Sergio Romero 10 Poly (Lb) 4:47.78
14 Joseph Jauregui 9 Valley View 4:47.82
15 Eric Reihl 10 Poly (Lb) 4:48.09
16 Erik Peterson 10 Tesoro 4:48.10
17 Elias Cota 10 Indio 4:48.93
18 Edgar Mancilla 10 California 4:50.26
19 Jair Juarez 10 Los Altos 4:50.40
20 Connor Prior 10 Santa Margar 4:50.60
21 Nicholas Plumb 9 Trabuco Hill 4:50.83
22 Cole McDowell 9 Alta Loma 4:52.14
23 Andrew Burde 10 Woodbridge 4:52.17
24 Andrew Ramirez 10 California 4:52.84
25 Jazeel Garcia 9 Poly (Lb) 4:53.59
26 Juan Meza 10 Santa Ana 4:54.48
27 Aaron Potts 9 Roosevelt 4:54.75
28 Nick Wolff 9 Roosevelt 4:54.76
29 Sergio Trujillo 10 La Sierra 4:55.19
30 Julian Sanchez 9 Los Altos 4:55.54
31 Danny Nazemi 10 Beckman 4:55.69
32 Fernando Licona 9 Laguna Hills 4:56.22
33 Warren Liem 10 Tesoro 4:56.45
34 Jason Moreno 9 Newport Harb 4:56.84
35 Brian Mendoza 10 Poly (Lb) 4:57.54
36 Daniel Bernal 10 La Sierra 4:58.20
37 Daniel Toberty 9 Woodbridge 4:59.06
38 Josh Phonsiri Trabuco Hill 4:59.14
39 Shane Brinson 9 Trabuco Hill 4:59.16
40 Nick Covarrubias 9 California 4:59.28
41 Andy Shih 10 Northwood 5:00.39
42 Andy Lopez 10 Los Altos 5:00.57
42 Tim Guzman 9 California 5:00.57
44 Eddie Magdaleno 10 Valley View 5:01.00
45 Tyler Franzen 10 Newport Harb 5:01.14
46 Austin Little 10 Newport Harb 5:01.30
47 Manny Gomez Segerstrom 5:01.54
48 Peter Tellez 10 Century 5:02.15
49 Dimitri Kutroulis 9 Jserra 5:02.35
50 Ty Pimienta 10 Great Oak 5:02.83
51 Michael Darcy 10 Foothill 5:02.97
52 Luke Dawson 10 Newport Harb 5:03.16
53 Spencer Groff 10 Laguna Hills 5:03.57
54 Alvaro Ortiz 10 Santa Ana 5:03.60
55 Matt Bottomly 10 Trabuco Hill 5:03.72
55 Rudy Galvan 10 La Sierra 5:03.72
57 Jason Pulido 10 Roosevelt 5:03.93
58 Beau Shiedenberger Trabuco Hill 5:04.30
59 Brandon Cunnane 10 Trabuco Hill 5:04.56
60 Javier Torres 10 La Sierra 5:05.21
61 Eric Rodriguez 9 Garden Grove 5:05.48
62 Jake Barber 9 Newport Harb 5:06.25
63 Andrew Mousaw 9 Roosevelt 5:06.27
64 Brandon Chavez 9 Indio 5:07.07
65 Tim Zhou 9 Northwood 5:07.26
66 Brentano Giuliano 9 Santa Margar 5:07.67
67 Luke Blanchart 9 Jserra 5:08.11
68 Nathan Meyer 9 Northwood 5:08.15
69 Edwin Gutierrez 9 Poly (Lb) 5:09.04
70 Bryan Barrera 10 San Bernardi 5:09.73
71 Kyle Willis 9 Jserra 5:10.44
72 miguel Martinez Unknown 5:10.51
73 Mike Waldroupe 9 Rancho Alami 5:10.97
73 David Salazar Segerstrom 5:10.97
75 Kyler Fisk 9 Tesoro 5:11.00
76 Ruben Velasco 10 Brea Olinda 5:11.40
77 Luis Gonzalez 9 California 5:11.50
78 Brandon Furgeson Woodbridge 5:11.68
79 Juan Reyez 10 Los Amigos 5:12.08
80 Brent Rothery 9 Great Oak 5:12.21
81 Slater Stanley 10 Sage Hill 5:12.75
82 Jared Hazlett 9 Trabuco Hill 5:12.76
83 Alex Bernal 10 Santa Ana 5:13.25
84 Alemar Brito 10 Sage Hill 5:14.42
85 Michael Hiebert Trabuco Hill 5:14.77
86 Jorge Carrizal 10 Estancia 5:15.29
87 Ben Hoffman Trabuco Hill 5:15.87
88 Michael Maben 10 Jserra 5:18.08
89 Dylan Huynh 9 Brea Olinda 5:18.16
90 Chase Cureton 9 University C 5:18.40
91 Damon Cook 10 Brea Olinda 5:18.63
92 Kirk Gates Trabuco Hill 5:18.80
93 Hunter Olson Trabuco Hill 5:20.75
93 Manuel Solis 10 Century 5:20.75
95 Juan Gonzalez 9 Century 5:20.82
96 Jasen Mashal 9 Brea Olinda 5:21.54
97 Anthony Graceffa 10 Jserra 5:21.95
98 Franco Keung Trabuco Hill 5:22.18
99 Nick Donaldson 10 Tesoro 5:22.60
100 Nick Gonzalez Trabuco Hill 5:22.61
101 Edgar Flores 9 Santa Ana 5:23.37
102 Kieth Frerichs Trabuco Hill 5:24.41
103 Matt Velarde 10 Great Oak 5:24.70
104 Ryan Hightower 10 Brea Olinda 5:24.72
105 Patrick Johnson Trabuco Hill 5:25.12
106 Tim Vosecky 10 Brea Olinda 5:25.29
107 Dane Shoebotham 9 Great Oak 5:25.80
108 Munir Kahssay 10 Western 5:26.12
109 Anthony Rosas 9 Sonora 5:26.28
110 Jason Wang Trabuco Hill 5:27.64
111 Moises Pizarro 9 Rancho Alami 5:28.68
112 Mark Majarro 9 Salesian 5:31.71
113 Manuel Pacheco 9 Sonora 5:32.17
114 Scott Hassen 10 University C 5:40.41
115 Oscar Gonzalez 10 University C 5:40.44
116 Jalen Green 9 Rancho Alami 5:41.28
117 Luis Mora 9 Sonora 5:45.99
118 Juan Jeronimo 10 Estancia 5:47.46
119 Andrew Armstrong Trabuco Hill 5:48.03
120 Francis Mburu Trabuco Hill 5:49.65
121 Jose Mejia 9 Sonora 6:07.37
122 Omar Ablouj 10 Rancho Alami 7:35.81
-- Mauricio Correa Segerstrom NT
-- Vladimir Chicas 10 Salesian NT
-- Matt Romero 9 Crean Luther NT
-- Trevor Bishop 9 Trabuco Hill NT
-- Kevin Woyjeck 11 Los Alamitos NT

Boys 4x800 Meter Relay Frosh/Soph
================================================================
Meet: 1 8:27.12 1992 , Mission Bay HIgh School
School Finals
================================================================
1 Servite 'A' 8:30.43
2 Poly (Lb) 'A' 8:38.49
3 Great Oak 'A' 8:40.32
4 Northwood 'A' 8:52.83
5 Los Altos 'A' 8:55.65
6 Fontana 'A' 8:57.38
7 La Sierra 'A' 8:59.78
8 Los Alamitos 'A' 9:05.96
9 Western 'A' 9:09.65
10 Poly (Lb) 'B' 9:11.57
11 Great Oak 'B' 9:13.41
12 San Bernardino 'A' 9:15.16
13 Segerstrom 'A' 9:16.36
14 Villa Park 'A' 9:16.54
15 Estancia 'A' 9:28.04
16 Elsinore 'A' 9:29.44

Boys 4x1600 Meter Relay Frosh/Soph
================================================================
Meet: 1 18:47.16 2008 , Trabuco Hills High
School Finals
================================================================
1 Beckman 'A' 19:02.65
2 Newport Harbor 'A' 19:19.20
3 Great Oak 'A' 19:19.39
4 Brea Olinda 'A' 19:29.64
5 Brea Olinda 'B' 19:47.73
6 San Juan Hills 'A' 19:48.66
7 La Sierra 'A' 20:11.43
8 Poly (Lb) 'A' 20:12.61
9 Villa Park 'A' 20:15.49
10 Roosevelt 'A' 20:18.16
11 Los Alamitos 'A' 20:30.81
12 Elsinore 'A' 20:44.91
13 Great Oak 'B' 20:45.88
13 Fontana 'A' 20:45.88
15 San Juan Hills 'B' 20:47.54
16 Mission Viejo 'A' 20:53.82
17 Poly (Lb) 'B' 21:20.57
18 San Bernardino 'A' 22:50.70

 
 
Post as: 
History for Trabuco Hills Invitational
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2014 1   2 401  
2013 1 257 1    
2012 1   1    
2011 2   2 2  
2010 3   7    
2009 1   1