Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2010 May 2nd

YearResultsNews 
20151 1 
20141 1 
20131 1 
20121 1 
20111 1 
20101 1 
2009 
 

Media for 2010

Videos (0)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Attending groups

 

Invited groups

 

2010

Cherry Cheek and Grandview Invitational

 

2010 Results - Cherry Cheek and Grandview Invitational

Published by
Matt   on May 9th 2010, 8:21pm
Cherry Cheek and Grandview Invitational - May 2, 2010
Englewood, CO, US
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x200m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 100h | 300h | 4x100m | 4x200m | 4x400m | 4x800m | Sprint Medley 1,1,2,4 | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV
 
Mens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 McKinney, Malik 11 Mullen 11.02 -2.4 1 10
2 Dickens, Stephan 12 Cherokee Trail 11.02 -2.4 1 8
3 Dunn, Darien 12 Grandview 11.06 -2.4 1 6
4 Pickett, Kiel 12 Cherry Creek 11.14 -2.4 1 5
5 Evans, Zane 12 Castle View 11.17 -2.4 1 4
6 Butler, Chaz 10 Overland 11.23 -2.4 1 3
7 Grady, Isaiah 12 Grandview 11.60 -2.4 1 2
-- Kisselman, Seth 12 Heritage NT -2.4 1  
 
Mens 100m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 McKinney, Malik 11 Mullen 11.02 +0.5 7  
2 Dunn, Darien 12 Grandview 11.05 +1.5 4  
3 Pickett, Kiel 12 Cherry Creek 11.09 -1.1 5  
4 Dickens, Stephan 12 Cherokee Trail 11.16 -1.1 5  
5 Butler, Chaz 10 Overland 11.17 +0.9 1  
6 Kisselman, Seth 12 Heritage 11.19 -0.8 6  
7 Evans, Zane 12 Castle View 11.20 +1.4 3  
8 Grady, Isaiah 12 Grandview 11.23 +1.4 3  
9 Carrethers, Nile 11 Arapahoe 11.36 -1.1 2  
10 Morgan, Christian 12 Eaglecrest 11.37 +0.9 1  
11 Ball, Brandon 11 Eaglecrest 11.39 -1.1 5  
11 McHenry, Gavin 10 Chaparral 11.39 +0.5 7  
13 Smit, Justin 12 Lewis-Palmer 11.50 +0.5 7  
14 Scott, Joey 10 Cherokee Trail 11.52 -1.1 2  
15 McMahan, Kevin 10 Regis Jesuit 11.59 -0.8 6  
16 Scott, John 11 Evergreen 11.60 -0.8 6  
16 Peterson, Walter 11 Arvada West 11.60 -0.8 6  
18 Morse, Mykel 12 Chaparral 11.62 +1.5 4  
19 Averyhart, Matt 12 Thomas Jefferson 11.63 +1.5 4  
20 Allen, Jacob 12 Arapahoe 11.73 +0.9 1  
20 Griggs, Zac 12 ThunderRidge 11.73 -1.1 2  
22 Daniels, Zavean   Smoky Hill 11.75 -0.8 6  
23 Polichio, Isaac 12 D'Evelyn 11.83 -1.1 5  
24 Leverson, Christian 10 Glenwood Springs 11.91 +1.4 3  
25 Anderson, Marquise   Smoky Hill 11.92 +0.5 7  
26 Russell, Dylen 11 Rampart 11.93 +1.4 3  
27 Johnson, Nick 12 Evergreen 11.96 -1.1 5  
28 Fralick, Josh 12 Chatfield 12.02 -1.1 5  
29 Tadlock, Justin 10 Bear Creek 12.03 +1.4 3  
30 Thompson, Alex 11 Cherry Creek 12.09 +0.5 7  
31 Trane, Jordan 12 Niwot 12.11 -0.8 6  
31 Scannell, Trevor 12 Regis Jesuit 12.11 +0.5 7  
33 Inzer, Alex 11 Lewis-Palmer 12.18 -1.1 5  
33 Bakker, Dusty 12 ThunderRidge 12.18 +1.4 3  
35 Thulson, Tyler 12 Glenwood Springs 12.20 -1.1 2  
36 Edwards, Treamon 10 Bear Creek 12.21 +0.9 1  
37 Federico, Brandyn 11 Dakota Ridge 12.24 +0.5 7  
38 Davis, Adam 10 Dakota Ridge 12.39 +1.5 4  
39 Atherton, Ian 11 D'Evelyn 12.42 +1.5 4  
40 Simon, Embry 09 Castle View 12.49 -1.1 2  
41 Dejoy, Hunter 11 Pueblo County 12.57 +1.5 4  
42 Ezell, Fred 11 Pueblo County 12.65 -1.1 2  
43 Stratton, Sam 12 Chatfield 12.76 +0.9 1  
43 Grant, Kyran 11 Rampart 12.76 +0.9 1  
45 Hernandez, Edder 12 Abraham Lincoln 12.87 +1.4 3  
-- Miles, Cyler 10 Mullen NT -1.1 2  
-- Kielian, Jeff 12 Roosevelt NT +0.9 1  
-- Hsiao, Nelson 10 Abraham Lincoln NT +0.9 1  
-- Eustler, Mitch 11 Niwot NT -0.8 6  
-- Boachie, Christopher 12 Arvada West NT -1.1 2  
-- Nygren, Blake 12 Roosevelt NT +1.4 3  
-- Lewis, Jared 12 Thomas Jefferson DNF +1.5 4  
 
Mens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Evans, Zane 12 Castle View 22.25 -1.0 1 10
2 Savage, Nowlan 11 Arapahoe 22.26 -1.0 1 8
3 Grady, Isaiah 12 Grandview 22.58 -1.0 1 6
4 Sanford, Jergen 10 Overland 22.67 -1.0 1 5
5 Bruni, Chris 12 Cherokee Trail 22.88 -1.0 1 4
6 Morgan, Christian 12 Eaglecrest 23.21 -1.0 1 3
7 Roper, Demaje 12 Eaglecrest 23.37 -1.0 1 2
-- Dunn, Darien 12 Grandview NT -1.0 1  
 
Mens 200m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Savage, Nowlan 11 Arapahoe 22.54 -2.1 5  
2 Bruni, Chris 12 Cherokee Trail 22.70 -2.9 1  
2 Roper, Demaje 12 Eaglecrest 22.70 -2.9 1  
4 Grady, Isaiah 12 Grandview 22.73 -1.7 3  
5 Sanford, Jergen 10 Overland 22.85 -4.1 6  
6 Evans, Zane 12 Castle View 22.86 -2.1 5  
7 Dunn, Darien 12 Grandview 22.92 -4.1 6  
8 Morgan, Christian 12 Eaglecrest 22.97 -3.7 2  
9 Newhall, Bryson 12 Evergreen 23.07 -3.7 2  
10 Dunbar, John 12 Chatfield 23.32 -4.5 7  
11 Griggs, Zac 12 ThunderRidge 23.42 -1.7 3  
12 Levy, Daniel 11 Dakota Ridge 23.48 -0.5 4  
13 Whipple, Ty 11 Chaparral 23.59 -2.9 1  
14 Tribble, Auston 09 Glenwood Springs 23.62 -1.7 3  
15 Payne, Jacobe   Smoky Hill 23.68 -3.7 2  
16 DaCruz, Esteban 12 Cherry Creek 23.69 -2.1 5  
17 Lynn, Thomas 12 Cherry Creek 23.75 -4.5 7  
18 Cheesboro, Eric 10 Overland 23.78 -1.7 3  
19 Rodriguez, Chris 11 Pueblo County 23.98 -0.5 4  
20 Marquez, Jordan 12 Arvada West 24.03 -4.1 6  
21 Scott, John 11 Evergreen 24.05 -4.1 6  
21 McMacken, Robert 11 Thomas Jefferson 24.05 -3.7 2  
23 Stransky, Jacob 12 Mullen 24.06 -4.1 6  
24 Childer, Jacob 12 Arapahoe 24.08 -4.1 6  
25 Bengston, Erik 11 Niwot 24.15 -0.5 4  
26 Holguin, Marcus 10 Roosevelt 24.45 -2.1 5  
27 Malone, Brandon 11 Rampart 24.48 -1.7 3  
28 Inzer, Alex 11 Lewis-Palmer 24.67 -0.5 4  
29 Rice, Jerry 11 Bear Creek 24.74 -2.9 1  
30 Longfield, Luke 11 Regis Jesuit 24.77 -2.9 1  
31 Fairbairn, Isaac 11 Arvada West 24.81 -2.1 5  
32 Thulson, Tyler 12 Glenwood Springs 24.82 -3.7 2  
33 Hendrix, Garnett   Smoky Hill 24.83 -4.5 7  
34 Bakker, Dusty 12 ThunderRidge 24.93 -2.1 5  
35 Grant, Kyran 11 Rampart 25.10 -1.7 3  
35 Smit, Justin 12 Lewis-Palmer 25.10 -4.5 7  
37 Worth, Aaron 12 Dakota Ridge 25.16 -2.9 1  
38 Tryba, Chris 09 Regis Jesuit 25.25 -0.5 4  
39 Randolph, Raje 10 Bear Creek 25.30 -4.5 7  
40 Ezell, Fred 11 Pueblo County 25.77 -3.7 2  
41 Dalgardno, Tanner 10 Castle View 26.04 -2.1 5  
42 Hsiao, Nelson 10 Abraham Lincoln 26.06 -4.1 6  
43 Hernandez, Edder 12 Abraham Lincoln 26.20 -2.9 1  
-- McHenry, Gavin 10 Chaparral NT -3.7 2  
-- Gifford, Shaw 12 Chatfield NT -0.5 4  
-- Lewis, Jared 12 Thomas Jefferson NT -0.5 4  
-- Robinson, Oliver 10 Gateway NT -3.7 2  
-- Litt, Koen 09 Niwot NT -1.7 3  
-- McKinney, Malik 11 Mullen NT -1.7 3  
-- Kisselman, Seth 12 Heritage NT -4.5 7  
-- Stubbs, Trevor 11 Cherokee Trail NT -4.5 7  
-- Polichio, Isaac 12 D'Evelyn NT -2.9 1  
 
Mens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wester, Hugo 11 Rampart 50.17 6 10
2 Huff, Austin 11 Cherokee Trail 50.69 6 8
3 Whitman, Travis 12 Glenwood Springs 50.73 6 6
4 Kisselman, Seth 12 Heritage 50.94 6 5
5 Lynn, Thomas 12 Cherry Creek 51.18 4 4
6 Tellier, Samuel 12 Chatfield 51.63 5 3
7 Sturges, Nate 11 Regis Jesuit 51.70 6 2
8 Leach, David 11 ThunderRidge 51.86 6 1
9 Katz, Hondo 12 Mullen 51.96 6  
10 Feldt, Trent 10 Arapahoe 51.99 5  
11 Cowan, Zack 12 Grandview 52.01 6  
12 Paul Anthony, Austin 10 Overland 52.50 4  
13 Harrison, Derik 12 Eaglecrest 52.51 5  
14 Leverson, Christian 10 Glenwood Springs 52.55 3  
15 Stepter, Brandon   Smoky Hill 52.65 4  
16 James, Shaquille   Smoky Hill 52.75 3  
17 Bervik, Reid 10 D'Evelyn 52.92 3  
18 Stout, Logan 10 Pueblo County 53.05 4  
18 Jarvis, Spencer 11 Rampart 53.05 5  
20 Rozier, Ian 10 ThunderRidge 53.58 4  
21 Johnson, Colton 11 Bear Creek 53.61 5  
22 Shields, Jamal 10 Thomas Jefferson 53.67 4  
23 Pesche, Stephen 11 Evergreen 53.84 1  
24 DePrez, Danny 12 Regis Jesuit 53.94 2  
25 Clewe, John 12 Lewis-Palmer 54.23 3  
25 Scott, Joey 10 Cherokee Trail 54.23 5  
27 Young, Zach 09 Chaparral 54.61 3  
28 Zundel, Cameron 11 Chatfield 54.81 2  
29 Wright, Sir 10 Grandview 55.03 2  
30 Leyva, Cesar 09 Gateway 55.29 1  
31 Cunniff, Nick 11 D'Evelyn 56.49 1  
32 Burt, Brenden 12 Chaparral 56.54 2  
33 Hayden, Zach 12 Lewis-Palmer 56.74 2  
34 Lopez, Francisco 12 Abraham Lincoln 57.16 1  
35 Groe, AJ 10 Mullen 57.33 3  
36 Perez, Tim 10 Evergreen 58.53 1  
37 Iverson, Kenneth 11 Eaglecrest 59.84 3  
-- Kasunic, Mason 10 Castle View NT 3  
-- Rush, Raycell 10 Thomas Jefferson NT 4  
-- Ortega, Jesus 12 Abraham Lincoln NT 2  
-- Van De Weghe, Jason 11 Arapahoe NT 5  
-- Pasma, Chad 11 Niwot NT 5  
-- Chavez, Jordan 09 Pueblo County NT 4  
-- Goldsmith, Phillip 12 Castle View NT 1  
-- Howes, Bolton 11 Dakota Ridge NT 2  
-- Ott, Alexander 09 Dakota Ridge NT 2  
 
Mens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Winter, Connor 11 Arapahoe 1:54.95 1 10
2 Winfrey, Matthew 12 Arapahoe 1:56.27 1 8
3 Brady, Doug 12 Cherry Creek 1:56.72 1 6
4 Dillenbeck, Alex 12 Cherokee Trail 1:57.47 1 5
5 Purdue, Nate 11 Chaparral 1:57.59 1 4
6 Troyano, Jeff 12 Evergreen 1:57.90 1 3
7 Fiala, Evan 12 Cherokee Trail 1:58.06 1 2
8 Blubaum, Alek 12 Mullen 1:58.57 1 1
9 Lane, Justin 11 Overland 1:59.30 1  
10 Johnson, Kieffer 10 ThunderRidge 1:59.75 1  
11 Aberle, Carson 11 Arvada West 2:00.21 1  
12 Taylor, Nick 10 Mullen 2:01.03 1  
13 Erickson, Quinn   Smoky Hill 2:01.69 1  
14 Hamilton, Jak 11 Evergreen 2:02.68 1  
15 Burbach, Jason 12 Rampart 2:02.99 1  
16 Farquhar, Johnnie 12 Rampart 2:03.55 1  
17 Bull, Ryan 12 Chaparral 2:03.57 1  
18 Nowacki, Krzysztof 12 Grandview 2:04.86 1  
19 Maroni, Sawyer 10 Pueblo County 2:05.41 1  
20 Rogers, Brad 12 Lewis-Palmer 2:05.78 1  
21 Leung, Kevin 11 Eaglecrest 2:06.35 1  
22 Victoria, Peter 10 D'Evelyn 2:06.60 1  
23 Ruhl, Tanner   Smoky Hill 2:06.89 1  
24 Young, Drew 12 ThunderRidge 2:07.43 1  
25 Acuna, Paul 11 Roosevelt 2:08.92 1  
26 Marr, Vinson 09 Glenwood Springs 2:09.35 1  
27 Monahan, Brian 11 Regis Jesuit 2:09.80 1  
28 Brown, Garrett 12 Glenwood Springs 2:09.91 1  
29 Brown-Smith, Torrie 10 Gateway 2:10.21 1  
30 Boothe, Travis 10 Pueblo County 2:10.38 1  
31 Coates, John 10 Lewis-Palmer 2:11.64 1  
32 Hobstetter, Ben 12 Chatfield 2:12.26 1  
33 Wittwer, Cory 12 Chatfield 2:12.32 1  
34 Personett, Nicholas 11 Eaglecrest 2:12.46 1  
35 Bushek, Andrew 12 Regis Jesuit 2:13.28 1  
36 Moreno, Louis 10 Abraham Lincoln 2:13.50 1  
37 McIntyre, Monty 12 Arvada West 2:13.78 1  
38 Sulehria, Shawn 12 Grandview 2:14.04 1  
39 Everett, Scott 10 Niwot 2:14.11 1  
40 Brenneman, Anthony 12 Castle View 2:14.50 1  
41 Bueno, Kevin 10 Niwot 2:15.00 1  
42 Bowsher, Andrew 11 Bear Creek 2:15.64 1  
43 Chestnut, Jordan 10 Roosevelt 2:15.72 1  
44 Medrano, Luis 10 Abraham Lincoln 2:16.91 1  
45 Smith, Raymond 12 Gateway 2:19.20 1  
-- Montes, Andre 09 Castle View NT 1  
-- Shields, Jamal 10 Thomas Jefferson NT 1  
-- Glade, Michael 10 Dakota Ridge NT 1  
-- Schafer, Walter 12 Cherry Creek NT 1  
-- Johnson, Kevin 12 D'Evelyn NT 1  
-- Morino, David 12 Dakota Ridge NT 1  
 
Mens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ganem, Chris 11 Castle View 4:16.67 1 10
2 Perry, David 12 Niwot 4:19.31 1 8
3 Caldwell, Matt   Smoky Hill 4:20.67 1 6
4 Winter, Connor 11 Arapahoe 4:21.72 1 5
5 Dillenbeck, Alex 12 Cherokee Trail 4:26.28 1 4
6 Nicolls, Danny 12 Regis Jesuit 4:26.65 1 3
7 Kearns, Jason 12 Arapahoe 4:27.52 1 2
8 Brady, Doug 12 Cherry Creek 4:27.99 1 1
9 Purdue, Nate 11 Chaparral 4:33.01 1  
10 Johnson, Kieffer 10 ThunderRidge 4:33.34 1  
11 Sokas, Brian 12 Regis Jesuit 4:33.67 1  
12 Derrick, Ryan 12 Rampart 4:33.80 1  
13 Mansfield, Andrew 10 Glenwood Springs 4:34.66 1  
14 Vargo, Keegan 11 Chaparral 4:35.13 1  
15 Hamilton, Jak 11 Evergreen 4:36.49 1  
16 Fiala, Evan 12 Cherokee Trail 4:37.28 1  
17 Katz, Hondo 12 Mullen 4:37.93 1  
18 Castillo, Richie 12 Roosevelt 4:38.32 1  
19 Davis, Josh 10 Lewis-Palmer 4:39.49 1  
20 Ryther, Drew 12 Bear Creek 4:41.94 1  
21 Schmidt, Zach 11 Castle View 4:43.45 1  
22 Berhe, Rovel 10 Thomas Jefferson 4:44.11 1  
23 Pottinger, Sam 12 D'Evelyn 4:44.96 1  
24 Shaver, Derrick 10 Chatfield 4:48.66 1  
25 Lowe, Stefan 10 Bear Creek 4:49.31 1  
26 Shaver, Justin 10 Chatfield 4:51.75 1  
27 Hoffman, Greyson 09 Eaglecrest 4:52.53 1  
28 Kramlich, Ryan 10 Dakota Ridge 4:54.13 1  
-- Marr, Vinson 09 Glenwood Springs NT 1  
-- Makovsky, Ben 12 Thomas Jefferson NT 1  
-- Ames, Kyle   Smoky Hill NT 1  
-- Sahli, Sam 09 Evergreen NT 1  
-- Mcgregor, Braden 11 Lewis-Palmer NT 1  
-- Harris, Quinn 11 Niwot NT 1  
-- Stonger, Jason 12 Rampart NT 1  
-- Boothe, Travis 10 Pueblo County NT 1  
-- Reid, Jordan 12 Eaglecrest NT 1  
-- Frauenhoff, Zach 10 D'Evelyn NT 1  
-- Franson, Andrew 11 Grandview NT 1  
-- Cerrone, Dean 11 Grandview NT 1  
-- Herrera, Alexis 09 Abraham Lincoln NT 1  
-- Pena, Gautier 12 Abraham Lincoln NT 1  
-- Schafer, Walter 12 Cherry Creek NT 1  
-- Nelson, Alexander 10 Arvada West NT 1  
-- Moore, Richard 12 Arvada West NT 1  
-- Rasmussen, Charles 09 Dakota Ridge NT 1  
-- Oliver, Ryan 11 Roosevelt NT 1  
-- Mann, Michael 11 Mullen NT 1  
-- Tews, Pierce 11 ThunderRidge NT 1  
 
Mens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kearns, Jason 12 Arapahoe 9:39.93 1 10
2 Derrick, Ryan 12 Rampart 9:41.99 1 8
3 Vargo, Keegan 11 Chaparral 9:44.93 1 6
4 Choate, Mark 11 Cherry Creek 9:51.14 1 5
5 Mansfield, Andrew 10 Glenwood Springs 9:53.93 1 4
6 Ryther, Drew 12 Bear Creek 9:54.71 1 3
7 Golesh, Garrett 12 Regis Jesuit 9:59.13 1 2
8 Castillo, Richie 12 Roosevelt 10:01.82 1 1
9 Jones, Morgan 10 Regis Jesuit 10:02.33 1  
10 Spratt, Jordan 12 Eaglecrest 10:04.53 1  
11 Brudzinski, Alec 09 Cherry Creek 10:05.04 1  
12 Conner, Josh 12 Cherokee Trail 10:06.08 1  
13 Mott, Russell 12 Mullen 10:06.72 1  
14 Rauh, Duke 10 Cherokee Trail 10:10.13 1  
15 Davis, Christopher 10 Arapahoe 10:10.92 1  
16 Davis, Josh 10 Lewis-Palmer 10:22.64 1  
17 Lowe, Stefan 10 Bear Creek 10:22.83 1  
18 Harris, Nick 10 Niwot 10:27.69 1  
19 Schmidt, Zach 11 Castle View 10:28.03 1  
20 Jenkins, JJ 12 Grandview 10:30.12 1  
21 Shubin, Jackson 09 ThunderRidge 10:33.52 1  
22 Hunter, Ben 10 D'Evelyn 10:36.10 1  
23 Johns, Justin 10 ThunderRidge 10:36.26 1  
24 Lake, Josh 12 Chaparral 10:42.90 1  
24 Barton, Alexander 09 Castle View 10:42.90 1  
26 Herrera, Jesus 10 Abraham Lincoln 10:46.46 1  
27 Williams, Brandon 10 D'Evelyn 10:49.44 1  
28 Edmiston, Louis 10 Grandview 10:50.06 1  
29 Appel, Austin 11 Dakota Ridge 10:50.28 1  
30 Ard, Austin 09 Dakota Ridge 10:52.22 1  
31 Sahli, Jeff 10 Evergreen 10:55.10 1  
32 Schahrer, David 10 Niwot 10:55.81 1  
33 McConnel, Zack   Smoky Hill 10:58.11 1  
34 Larson, Mitchell 11 Arvada West 11:02.79 1  
35 Mcgregor, Braden 11 Lewis-Palmer 11:02.84 1  
36 Hernandez, Juan 11 Abraham Lincoln 11:14.98 1  
37 Lewis, Ammon 12 Roosevelt 11:20.13 1  
38 Stonger, Jason 12 Rampart 11:26.31 1  
39 Gentile, Nicholas 11 Arvada West 11:26.55 1  
40 Tafoya, Jordan 09 Pueblo County 12:19.65 1  
-- Hussey, Keith 10 Thomas Jefferson NT 1  
-- Erickson, Quinn   Smoky Hill NT 1  
-- Sayler, Jackson 09 Evergreen NT 1  
-- Berhe, Rovel 10 Thomas Jefferson NT 1  
 
Mens 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Young, Casey 11 Regis Jesuit 14.98 1 10
2 Jordan, Connor 12 Arapahoe 15.47 1 8
3 Bell, Devin 10 Cherokee Trail 15.59 1 6
4 Jordan, Alex 11 Arapahoe 15.76 1 5
5 Rex, Kobi 12 Lewis-Palmer 16.01 1 4
6 Irons, Marcus 12 Gateway 16.16 1 3
7 Delmonico, Vinnie 12 Bear Creek 16.35 1 2
-- Kasljevic, Miroslav 12 Heritage NT 1  
 
Mens 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Young, Casey 11 Regis Jesuit 15.43 6  
2 Jordan, Connor 12 Arapahoe 15.53 2  
3 Bell, Devin 10 Cherokee Trail 15.71 1  
4 Delmonico, Vinnie 12 Bear Creek 15.81 5  
5 Jordan, Alex 11 Arapahoe 15.84 2  
6 Irons, Marcus 12 Gateway 16.18 6  
7 Rex, Kobi 12 Lewis-Palmer 16.22 3  
8 Kasljevic, Miroslav 12 Heritage 16.27 1  
9 Chester, Joey 11 Cherokee Trail 16.50 3  
10 Bell, Yaphet 09 Overland 16.52 3  
11 Thomas, Michael 11 Castle View 16.54 4  
12 Baeza, Viktor 09 Roosevelt 16.55 3  
13 Walker, Matt 12 ThunderRidge 16.68 4  
14 Comito, Alec 10 D'Evelyn 16.76 1  
15 Pierce, Jerome 12 Overland 16.79 2  
16 McCoy, Bruce 11 Cherry Creek 16.80 1  
17 Day, David 12 ThunderRidge 16.87 2  
18 Tang, Charles 11 Cherry Creek 17.22 1  
19 Paulson, Matt 12 Heritage 17.33 5  
20 Canty, Dorian   Smoky Hill 17.39 6  
21 Cote, Garrett 12 Pueblo County 17.54 4  
22 Dalton, Nick 10 Bear Creek 17.81 4  
23 Anderson, David 10 Rampart 17.91 5  
24 Mead, Cory   Smoky Hill 17.93 4  
24 Padgett, Christian 10 Evergreen 17.93 4  
26 Harter, Andrew 10 Roosevelt 17.94 2  
27 Cosca, Nico 11 Evergreen 18.12 2  
28 Nunn, Armani 12 Thomas Jefferson 18.19 3  
29 Schultz, Taylor 10 Grandview 18.33 3  
30 Messinger, Ryan 10 Chatfield 18.36 6  
31 McGrath, Brian 11 Lewis-Palmer 18.75 5  
32 Halblieb, Jordan 11 Grandview 18.88 6  
33 Aguilar, Jarrett 11 Regis Jesuit 19.06 4  
34 Bell, Tyler 09 D'Evelyn 19.17 3  
35 Krumland, David 11 Rampart 19.39 5  
-- Suzuki, Colin 09 Thomas Jefferson NT 1  
-- Presson, William 12 Chatfield NT 6  
-- Villa, Andrew 12 Abraham Lincoln NT 5  
-- Batt, Travis 12 Chaparral NT 5  
-- Wood, Zach 11 Castle View NT 6  
-- Beck, Devon 11 Arvada West NT 1  
-- Nguyen, Victor 12 Niwot NT 2  
 
Mens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jordan, Connor 12 Arapahoe 39.85 6 10
2 Buchanan, Ryan 11 Glenwood Springs 40.52 6 8
3 Williams, Jake 11 Bear Creek 40.75 5 6
4 Jordan, Alex 11 Arapahoe 40.84 6 5
5 Baron, Tyler 10 ThunderRidge 41.26 5 4
6 Bell, Devin 10 Cherokee Trail 41.49 5 3
7 Petty, Brian 12 Chaparral 41.75 6 2
8 Bell, Yaphet 09 Overland 42.18 4 1
9 Israel, Wyatt 12 Glenwood Springs 42.36 6  
10 Williams, Blake 11 Cherry Creek 42.40 5  
10 Cote, Garrett 12 Pueblo County 42.40 4  
12 Comito, Alec 10 D'Evelyn 42.69 5  
13 Irons, Marcus 12 Gateway 42.77 4  
14 Tang, Charles 11 Cherry Creek 43.07 3  
15 Johnson, Tyler 12 Cherokee Trail 43.23 5  
16 Pierce, Jerome 12 Overland 43.62 4  
17 Chestnut, Jordan 10 Roosevelt 43.65 3  
18 Walker, Matt 12 ThunderRidge 43.68 5  
19 Vo, Kevin 12 Rampart 43.82 3  
20 Johnson, Kammarin   Smoky Hill 44.12 4  
21 Cosca, Nico 11 Evergreen 44.89 2  
22 Aguilar, Jarrett 11 Regis Jesuit 45.03 4  
23 Cade, Antonio 12 Eaglecrest 45.19 4  
24 Anderson, David 10 Rampart 45.33 3  
25 Engblom, Blaine 12 D'Evelyn 45.62 3  
26 McGrath, Brian 11 Lewis-Palmer 45.80 2  
27 Mendez, Angel 10 Abraham Lincoln 45.84 5  
28 Messinger, Ryan 10 Chatfield 45.87 1  
29 Hassinger, Peter 11 Evergreen 46.08 2  
30 Beckley, Barton 10 Chatfield 46.59 2  
31 Nunn, Armani 12 Thomas Jefferson 46.78 3  
32 Canty, Dorian   Smoky Hill 46.92 2  
-- Young, Casey 11 Regis Jesuit NT 6  
-- Batt, Travis 12 Chaparral NT 6  
-- Guzman, Eduardo 12 Abraham Lincoln NT 1  
-- Hutchins, Kody 11 Roosevelt NT 3  
-- Beck, Devon 11 Arvada West NT 3  
-- Nadal, Miguel 12 Lewis-Palmer NT 4  
-- Thomas, Michael 11 Castle View NT 6  
-- Nguyen, Victor 12 Niwot NT 2  
-- Litt, Koen 09 Niwot NT 1  
 
Mens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Gaines, Bruni,
Walker, Dickens
  Cherokee Trail 42.55 4 10
2 Swift, Roper,
Morgan, Harris
  Eaglecrest 43.09 4 8
3 DaCruz, McCoy,
Williams, Pickett
  Cherry Creek 43.19 3 6
4 McHenry, Henry,
Whipple, Morse
  Chaparral 43.30 3 5
5 Cheesbor, Butler,
Jackson, Sanford
  Overland 43.34 4 4
6 Allen, Carrethe,
Savage, Loken
  Arapahoe 43.46 3 3
7 Lakanu, Baldwin,
White, Buie Van
  Gateway 43.55 4 2
8 Peterson, Brown,
Marquez, Castor
  Arvada West 43.96 3 1
9 Miles, McKinney,
Stransky, Williams
  Mullen 44.03 4  
10 Goldsmit, Thomas,
Dalgardn, Evans
  Castle View 44.68 2  
11 Anderson, Hendrix,
Daniels, Payne
  Smoky Hill 44.96 3  
12 Holguin, Predmore,
Kielian, Reinick
  Roosevelt 45.25 2  
13 Wester, Nichols,
Jarvis, Russell
  Rampart 45.47 4  
14 Edwards, Tadlock,
Rice, Randolph
  Bear Creek 45.50 2  
15 Padgett, Johnson,
Scott, Prouty
  Evergreen 45.51 2  
15 Vue, Trane,
Eustler, Visger
  Niwot 45.51 2  
17 Thulson, Casey,
Galvan, Tribble
  Glenwood Springs 45.57 3  
18 Atherton, Hall,
Hooper, Polichio
  D'Evelyn 45.65 1  
19 Tasker, Hernande,
Davan, Williams
  Grandview 46.11 4  
20 McMahan, Maguire,
Wambsgan, Scannell
  Regis Jesuit 46.38 3  
21 Levy, Federico,
Pozek, Worth
  Dakota Ridge 46.48 2  
22 Rodrigue, Cote,
Stout, DeJoy
  Pueblo County 47.05 1  
23 Wilkinso, Talavera,
Perez, Agwu
  Thomas Jefferson 49.66 1  
-- Dunbar, Gifford,
Tellier, Gaytan
  Chatfield NT 4  
-- Yager, Smit,
Klein, DeCoud
  Lewis-Palmer DQ 3  
 
Mens 4x200m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Gaines, Bruni,
Walker, Dickens
  Cherokee Trail 1:27.54 4 10
2 Loken, Savage,
Allen, Carrethe
  Arapahoe 1:29.08 4 8
3 Swift, Roper,
Morgan, Harris
  Eaglecrest 1:29.58 4 6
4 Cheesbor, Butler,
Paul Ant, Sanford
  Overland 1:30.29 3 5
5 DaCruz, Williams,
Hazel, Pickett
  Cherry Creek 1:30.45 4 4
6 Dunbar, Tellier,
Gifford, Gaytan
  Chatfield 1:30.87 4 3
7 Lakanu, Baldwin,
White, Buie Van
  Gateway 1:30.92 3 2
8 Wester, Nichols,
Jarvis, Russell
  Rampart 1:32.11 2 1
9 Peterson, Marquez,
Brown, Leslie
  Arvada West 1:32.13 3  
10 Buchanan, Israel,
Tribble, Whitman
  Glenwood Springs 1:32.79 2  
11 Averyhar, Truesdal,
McMacken, Rush
  Thomas Jefferson 1:33.01 3  
12 Williams, Davan,
Cowan, Borunda
  Grandview 1:33.36 4  
13 Atherton, Hall,
Hooper, Polichio
  D'Evelyn 1:34.21 1  
14 Lockett, Thenell,
Rice, Tadlock
  Bear Creek 1:34.88 3  
15 McMahan, Sturges,
Maguire, Golesh
  Regis Jesuit 1:35.28 2  
16 Rodrigue, Cote,
Chavez, DeJoy
  Pueblo County 1:36.24 1  
17 Bowen, Brown,
Worth, Levy
  Dakota Ridge 1:36.49 2  
18 Evans, Medina,
Dalgardn, Kasunic
  Castle View 1:36.56 2  
19 Stransky, Huynh,
Testolin, Battenbl
  Mullen 1:38.26 3  
-- Villa, Flores,
Esquibel, Arteaga
  Abraham Lincoln NT 1  
-- Manzanar, Eustler,
Bengston, Pasma
  Niwot NT 2  
-- McHenry, Henry,
Morse, Petty
  Chaparral NT 3  
-- Kisselma, Cain,
Meyers, Block
  Heritage NT 4  
-- Anderson, Daniels,
Hendrix, Payne
  Smoky Hill NT 4  
-- Yager, Smit,
Klein, DeCoud
  Lewis-Palmer NT 3  
-- O'Neill, Perez,
Pesche, Barr
  Evergreen DQ 2  
 
Mens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Prouty, Barr,
Troyano, Newhall
  Evergreen 3:22.63 4 10
2 Huff, Bruni,
Walker, Dickens
  Cherokee Trail 3:22.69 4 8
3 Buchanan, Whitman,
Brown, Israel
  Glenwood Springs 3:24.23 4 6
4 Sturges, Young,
Golesh, Vanportf
  Regis Jesuit 3:25.98 4 5
5 Loken, Jordan,
Van De W, Childer
  Arapahoe 3:28.24 4 4
6 Adams, Johnson,
Caldwell, Stepter
  Smoky Hill 3:28.59 3 3
7 Wester, Jarvis,
Grant, Russell
  Rampart 3:29.26 3 2
8 Rozier, Griggs,
Leach, Baron
  ThunderRidge 3:29.55 3 1
9 Hoffmann, Hazel,
Lynn, Brady
  Cherry Creek 3:29.91 4  
10 Nygren, Legino,
Reinick, Koenig
  Roosevelt 3:30.53 2  
11 Lockett, Thenell,
Johnson, Delmonic
  Bear Creek 3:33.04 3  
12 Katz, Testolin,
Stransky, Petty
  Mullen 3:33.25 4  
13 Nebelsic, Dalgardn,
Kasunic, Ganem
  Castle View 3:34.18 1  
14 Barringe, Batt,
Bills, Petty
  Chaparral 3:34.47 4  
15 Rodrigue, Stout,
Chavez, Maroni
  Pueblo County 3:35.60 3  
16 Freeman, Presson,
Zundel, Fabian
  Chatfield 3:37.06 2  
17 Leung, Personet,
Iverson, Williams
  Eaglecrest 3:37.29 2  
18 Bervik, Davis,
Hall, Johnson
  D'Evelyn 3:37.49 3  
19 Simon, Borunda,
Davan, Hernande
  Grandview 3:41.36 2  
20 Leyva, Alford,
Jesmer, Lakanu
  Gateway 3:41.69 3  
21 Bowen, Howes,
Rasmusse, Brown
  Dakota Ridge 3:44.46 2  
22 Coates, Rogers,
Clewe, Driscoll
  Lewis-Palmer 3:49.26 1  
-- Lane, Paul Ant,
Bell, Pierce
  Overland NT 3  
-- Lopez, Guzman,
Mendez, Ortega
  Abraham Lincoln NT 1  
-- Bengston, Eustler,
Pasma, Manzanar
  Niwot NT 2  
 
Mens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Vanportf, Nicolls,
Golesh, Sokas
  Regis Jesuit 8:04.49 1 10
2 Brudzins, Hoffmann,
Hazel, Westfall
  Cherry Creek 8:09.80 1 8
3 Doyle, Petty,
Sabin, Testolin
  Mullen 8:16.86 1 6
4 Rauh, Hebert,
Conner, Balcerak
  Cherokee Trail 8:31.98 1 5
5 Nowacki, O'Brien,
Chin, Jenkins
  Grandview 8:32.96 1 4
6 Puszka, Shaver,
Shaver, Willams
  Chatfield 8:37.22 1 3
7 Morino, Kramlich,
Rasmusse, Glade
  Dakota Ridge 8:53.10 1 2
8 Bueno, Schahrer,
Everett, Harris
  Niwot 8:54.02 1 1
9 Alford, Smith,
Jesmer, Brown-Sm
  Gateway 9:01.30 1  
10 Feldt, Hustis,
Vavrik, Peacock
  Arapahoe 9:04.52 1  
11 Burbach, Farquhar,
Burbach, Pratt
  Rampart 9:12.14 1  
12 Brennema, Leatherm,
Weseman, Barton
  Castle View 9:23.85 1  
13 McIntyre, Wade,
Dumford, Sevcik
  Arvada West 9:28.48 1  
14 Herrera, Cardona,
Moody, Pina
  Abraham Lincoln 9:30.21 1  
15 Coates, Rykerd,
Chambers, Johnson
  Lewis-Palmer 10:03.65 1  
-- Maroni, Stout,
Chavez, Boothe
  Pueblo County NT 1  
-- Rush, Berhe,
Makovsky, Shields
  Thomas Jefferson NT 1  
-- Acuna, Chestnut,
Thorpe, Castillo
  Roosevelt NT 1  
-- Barr, Sahli,
Lane, Sahli
  Evergreen NT 1  
-- Adams, Caldwell,
Ames, Erickson
  Smoky Hill DQ 1  
 
Mens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Montover, Chad 11 Glenwood Springs 50-01.00(15.27m) 1 10
2 Zacharias, Dillon 10 Cherokee Trail 49-09.00(15.16m) 1 8
3 Korisky, Wes 12 Heritage 49-00.00(14.94m) 1 6
4 VanVeen, JT 11 Regis Jesuit 48-05.00(14.76m) 1 5
5 Utley, Jake 12 Bear Creek 46-02.00(14.07m) 1 4
6 Ewen, Ryan 12 ThunderRidge 46-01.00(14.05m) 1 3
7 Scardami, Zack 12 Cherokee Trail 45-11.00(14.00m) 1 2
8 Nolte, Cody 12 Bear Creek 45-04.00(13.82m) 1 1
9 Berghorn, Jeff 12 Dakota Ridge 45-01.00(13.74m) 1  
10 Hutchins, Zachary 12 Arapahoe 43-08.50(13.32m) 1  
11 Pelland, Willy 11 Glenwood Springs 43-05.00(13.23m) 1  
12 Pender, Jade 12 Castle View 43-04.00(13.21m) 1  
13 Thavis, Peter 11 Evergreen 43-03.00(13.18m) 1  
14 Austin, Brendon 11 Chaparral 43-01.50(13.14m) 1  
15 Knigge, Tyler   Smoky Hill 42-03.00(12.88m) 1  
16 Tara, Brandon 11 Thomas Jefferson 42-00.00(12.80m) 1  
17 Angeles, Ralph 10 Rampart 40-07.00(12.37m) 1  
18 Clarke, Ben 11 Chatfield 39-06.00(12.04m) 1  
19 Mason, Dalton 12 Arapahoe 39-03.00(11.96m) 1  
20 Jones, John 11 Thomas Jefferson 37-10.00(11.53m) 1  
21 Varela, Roberto   Smoky Hill 37-06.50(11.44m) 1  
22 Henington, Tyler 10 Mullen 36-10.00(11.23m) 1  
23 Johnson, Nick 12 Evergreen 36-08.00(11.18m) 1  
24 Raab, Colton 11 Regis Jesuit 36-01.50(11.01m) 1  
25 Boothe, Michael 11 Roosevelt 36-01.00(11.00m) 1  
26 Smith, Justice 11 Eaglecrest 35-11.00(10.95m) 1  
27 Yoder, Tyler 12 Lewis-Palmer 35-00.00(10.67m) 1  
28 Maez, Anthony 12 Eaglecrest 33-11.50(10.35m) 1  
29 Adams, Josh 11 Cherry Creek 33-06.00(10.21m) 1  
30 Rios, Zach 09 Mullen 32-11.00(10.03m) 1  
31 Short, Jimmy 11 Grandview 32-10.50(10.02m) 1  
32 Doyle, Michael 10 D'Evelyn 32-07.00(9.93m) 1  
33 Foster, Brian 11 Rampart 31-11.00(9.73m) 1  
34 Thompson, Alex 11 Cherry Creek 31-08.00(9.65m) 1  
35 Urban, Brenden 11 Chatfield 31-05.00(9.58m) 1  
36 Munk, Anthony 12 Lewis-Palmer 31-02.50(9.51m) 1  
37 Stafford, Anthony 11 Roosevelt 30-11.00(9.42m) 1  
38 Engblom, Blaine 12 D'Evelyn 30-07.00(9.32m) 1  
-- Lefholz, Tyler 10 Arvada West DQ(--) 1  
-- Lyman, Jacob 11 Castle View DQ(--) 1  
-- Callahan, Shane 10 Chaparral DQ(--) 1  
-- Strong, Tyler 12 Niwot DQ(--) 1  
-- Vuki, Joeal 12 Niwot DQ(--) 1  
-- Duran, Brandon 10 Pueblo County DQ(--) 1  
-- Yilmaz, Yusuf 11 Grandview DQ(--) 1  
 
Mens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Austin, Brendon 11 Chaparral 161-02(49.12m) 1 10
2 Pender, Jade 12 Castle View 155-01(47.27m) 1 8
3 VanVeen, JT 11 Regis Jesuit 152-03(46.41m) 1 6
4 Gordon, Ronell 12 Overland 150-08(45.92m) 1 5
5 Roup, Austin 11 Dakota Ridge 149-06(45.57m) 1 4
6 Utley, Jake 12 Bear Creek 141-09(43.21m) 1 3
7 Mason, Dalton 12 Arapahoe 141-00(42.98m) 1 2
8 Bolger, Dalton 12 Mullen 139-07(42.55m) 1 1
9 Nolte, Cody 12 Bear Creek 137-08(41.96m) 1  
10 Montover, Chad 11 Glenwood Springs 135-07.50(41.34m) 1  
11 Maisen, Dalton 12 Chaparral 132-05(40.36m) 1  
12 Ewen, Ryan 12 ThunderRidge 131-09(40.16m) 1  
13 Rone, Sawyer 11 Arvada West 131-02(39.98m) 1  
14 Boothe, Michael 11 Roosevelt 129-01(39.34m) 1  
15 Scardami, Zack 12 Cherokee Trail 127-09.50(38.95m) 1  
16 Jaquet, Robby 11 Evergreen 125-05(38.23m) 1  
17 Knigge, Tyler   Smoky Hill 124-11(38.07m) 1  
18 Eining, Dalton 12 Roosevelt 121-09(37.11m) 1  
19 Maez, Anthony 12 Eaglecrest 118-06.50(36.13m) 1  
20 Raab, Colton 11 Regis Jesuit 117-09.50(35.90m) 1  
21 Yoder, Tyler 12 Lewis-Palmer 117-01(35.69m) 1  
22 Pelland, Willy 11 Glenwood Springs 117-00.50(35.67m) 1  
23 Tara, Brandon 11 Thomas Jefferson 114-01(34.77m) 1  
24 Norris, Aaron 11 Chatfield 112-08(34.34m) 1  
25 Munk, Anthony 12 Lewis-Palmer 111-02(33.88m) 1  
26 Thavis, Peter 11 Evergreen 110-11(33.81m) 1  
27 Varela, Roberto   Smoky Hill 110-06(33.68m) 1  
28 Prescott, Unga 12 Grandview 109-06.50(33.39m) 1  
29 Jones, John 11 Thomas Jefferson 108-07(33.10m) 1  
30 Prutch, Cody 12 Pueblo County 107-06(32.77m) 1  
31 Danko, Adam 12 Grandview 107-04(32.72m) 1  
32 Foster, Brian 11 Rampart 106-09.50(32.55m) 1  
32 Henington, Tyler 10 Mullen 106-09.50(32.55m) 1  
34 Angeles, Ralph 10 Rampart 105-10(32.26m) 1  
35 De Jesus, Luis 11 Eaglecrest 102-05.50(31.23m) 1  
36 Adams, Josh 11 Cherry Creek 100-10.50(30.75m) 1  
37 Fuoss, Kyle 11 Castle View 100-06.50(30.65m) 1  
38 Foreman, Lee 11 D'Evelyn 99-10(30.43m) 1  
39 Thompson, Alex 11 Cherry Creek 98-11.50(30.16m) 1  
40 Doyle, Michael 10 D'Evelyn 98-04(29.97m) 1  
-- Boucher, Ryan 12 Cherokee Trail DQ(--) 1  
-- Saddoris, Tyler 10 Chatfield DQ(--) 1  
-- Berghorn, Jeff 12 Dakota Ridge DQ(--) 1  
-- Hutchins, Zachary 12 Arapahoe DQ(--) 1  
-- Strong, Tyler 12 Niwot DQ(--) 1  
-- Houston, Casey 12 Pueblo County DQ(--) 1  
-- Vuki, Joeal 12 Niwot DQ(--) 1  
 
Mens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Day, David 12 ThunderRidge 6-06.00(1.98m) 1 10
2 Rex, Kobi 12 Lewis-Palmer 6-06.00(1.98m) 1 8
3 Bowman, Andre 12 Cherry Creek 6-04.00(1.93m) 1 6
4 Nadal, Miguel 12 Lewis-Palmer 6-03.00(1.91m) 1 5
5 Tomlinson, Ryan 11 Castle View 6-02.00(1.88m) 1 4
6 Brewington, Armoni 12 Bear Creek 6-00.00(1.83m) 1 3
7 Wages, Trevor 12 Chatfield 6-00.00(1.83m) 1 1.50
7 Goldsmith, Phillip 12 Castle View 6-00.00(1.83m) 1 1.50
9 Baumgarten, Hunter 11 ThunderRidge 6-00.00(1.83m) 1  
10 Cook, Ryan 10 Rampart 5-10.00(1.78m) 1  
10 Carter, Jordan 12 Chatfield 5-10.00(1.78m) 1  
10 Lane, Andre 09 Evergreen 5-10.00(1.78m) 1  
13 Brown, Michael 11 Arvada West 5-08.00(1.73m) 1  
13 Sturges, Nate 11 Regis Jesuit 5-08.00(1.73m) 1  
13 Cunningham, Dylan 10 Roosevelt 5-08.00(1.73m) 1  
13 Cade, Antonio 12 Eaglecrest 5-08.00(1.73m) 1  
13 Harrison, Derik 12 Eaglecrest 5-08.00(1.73m) 1  
18 McPheator, Tyler 11 Rampart 5-06.00(1.68m) 1  
18 Fairbairn, Isaac 11 Arvada West 5-06.00(1.68m) 1  
18 Rust, Levi 12 D'Evelyn 5-06.00(1.68m) 1  
18 Cito, Blake 11 Mullen 5-06.00(1.68m) 1  
18 Smith, Skyler 12 Cherokee Trail 5-06.00(1.68m) 1  
18 Cunningham, Beau 11 Regis Jesuit 5-06.00(1.68m) 1  
-- Quandt, Cody 10 Pueblo County NH(--) 1  
-- Balcerak, Patrick 12 Cherokee Trail NH(--) 1  
-- Carrethers, Nile 11 Arapahoe NH(--) 1  
-- Mead, Cory   Smoky Hill NH(--) 1  
-- Hutchins, Zachary 12 Arapahoe NH(--) 1  
-- FitzSimons, Tommy 09 D'Evelyn NH(--) 1  
-- Nowacki, Krzysztof 12 Grandview NH(--) 1  
-- Gardner, Scott 11 Roosevelt NH(--) 1  
-- O'Neill, Quinn 10 Evergreen NH(--) 1  
 
Mens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Bowman, Andre 12 Cherry Creek 22-07.25(6.89m) +1.7 1 10
2 Roddey, Stephon 12 ThunderRidge 21-10.25(6.66m) +1.7 1 8
3 Lee, JR 11 ThunderRidge 21-07.75(6.60m) +2.3 1 6
4 Williams, Rayshon 11 Mullen 21-07.75(6.60m) +1.9 1 5
5 Roper, Demaje 12 Eaglecrest 21-03.25(6.48m) +0.5 1 4
6 Brown, Michael 11 Arvada West 21-02.00(6.45m) +0.7 1 3
7 Irons, Marcus 12 Gateway 21-00.75(6.42m) +2.7 1 2
8 Allen, Jacob 12 Arapahoe 20-10.75(6.37m) +1.3 1 1
9 Rex, Kobi 12 Lewis-Palmer 20-10.00(6.35m) +1.3 1  
10 Daniels, Zavean   Smoky Hill 20-09.50(6.34m) +1.1 1  
11 Brewington, Armoni 12 Bear Creek 20-08.25(6.31m) +0.2 1  
12 Harper, Miles 12 Overland 20-07.25(6.28m) +0.3 1  
12 Carter, Will 11 Thomas Jefferson 20-07.25(6.28m) +0.7 1  
14 Petko, Mike 12 Regis Jesuit 20-06.75(6.27m) +1.9 1  
15 Savage, Nowlan 11 Arapahoe 20-01.50(6.13m) +0.1 1  
16 Tang, Charles 11 Cherry Creek 20-00.00(6.10m) +1.9 1  
16 Stubbs, Trevor 11 Cherokee Trail 20-00.00(6.10m) +2.7 1  
18 Hooper, Ryan 11 D'Evelyn 19-10.75(6.06m) +0.7 1  
19 Scott, Joey 10 Cherokee Trail 19-10.50(6.06m) +4.2 1  
20 Whitman, Travis 12 Glenwood Springs 19-10.25(6.05m) +2.3 1  
21 Lane, Andre 09 Evergreen 19-10.00(6.05m) +3.4 1  
22 Smith, Richard 10 Gateway 19-07.00(5.97m) +0.9 1  
23 Krumland, David 11 Rampart 19-06.00(5.94m) +0.7 1  
24 Israel, Wyatt 12 Glenwood Springs 19-05.00(5.92m) +1.7 1  
24 Dalton, Nick 10 Bear Creek 19-05.00(5.92m) +2.9 1  
26 Fralick, Josh 12 Chatfield 19-03.50(5.88m) +1.9 1  
27 Irvin, Kendall 11 Eaglecrest 19-01.25(5.82m) +2.1 1  
28 Comito, Alec 10 D'Evelyn 18-11.00(5.77m) +2.5 1  
29 Turner, Alex 11 Arvada West 18-09.50(5.73m) +0.6 1  
30 Cruz, Carlos 10 Rampart 18-04.75(5.61m) +0.7 1  
31 Tomlinson, Ryan 11 Castle View 18-03.00(5.56m) +0.3 1  
31 Williams, Korey 12 Grandview 18-03.00(5.56m) +1.0 1  
33 Fruit, Terrell 12 Regis Jesuit 18-00.50(5.50m) +0.7 1  
-- Klein, Derek 12 Lewis-Palmer DQ(--) nwi 1  
-- Dejoy, Hunter 11 Pueblo County DQ(--) nwi 1  
-- Visger, Zack 12 Niwot DQ(--) nwi 1  
-- Quandt, Cody 10 Pueblo County DQ(--) nwi 1  
-- Truesdale, Brandon 12 Thomas Jefferson DQ(--) nwi 1  
-- Eustler, Mitch 11 Niwot DQ(--) nwi 1  
-- Lancaster, Ryan 09 Mullen DQ(--) nwi 1  
-- Stull, Matthew 11 Chatfield DQ(--) nwi 1  
-- Predmore, Tony 12 Roosevelt DQ(--) nwi 1  
-- Batt, Travis 12 Chaparral DQ(--) nwi 1  
-- Morse, Mykel 12 Chaparral DQ(--) nwi 1  
-- Marquez, Jorge 09 Dakota Ridge DQ(--) nwi 1  
-- Butler, Davis 10 Dakota Ridge DQ(--) nwi 1  
-- O'Neill, Quinn 10 Evergreen DQ(--) nwi 1  
-- Ballard, Sam 11 Roosevelt DQ(--) nwi 1  
-- Dozier, Patrick 09 Castle View DQ(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Hoffman, Mark 12 ThunderRidge 44-07.00(13.59m) +0.7 1 10
2 Petko, Mike 12 Regis Jesuit 44-06.50(13.58m) +1.0 1 8
3 Roddey, Stephon 12 ThunderRidge 43-11.00(13.39m) +1.1 1 6
4 Smith, Richard 10 Gateway 43-05.00(13.23m) +1.7 1 5
5 Brewington, Armoni 12 Bear Creek 41-08.00(12.70m) +2.7 1 4
6 Lane, Andre 09 Evergreen 41-06.50(12.66m) +1.2 1 3
7 Singleton, Thomas 10 Cherokee Trail 41-03.00(12.57m) +0.8 1 2
8 Klein, Derek 12 Lewis-Palmer 40-11.00(12.47m) +0.0 1 1
9 Larson, Mitchell 11 Arvada West 40-09.00(12.42m) +1.3 1  
10 Tomlinson, Ryan 11 Castle View 40-06.00(12.34m) +1.0 1  
11 Short, Randy 10 Cherry Creek 40-02.00(12.24m) +0.7 1  
12 Colley, Ryan 12 Chaparral 40-00.00(12.19m) +1.7 1  
13 Young, Ty   Smoky Hill 39-11.00(12.17m) +0.1 1  
14 Seidel, Richard 11 Chatfield 39-09.50(12.13m) +0.4 1  
15 Pusey, Harrison 12 Cherry Creek 39-08.00(12.09m) +1.2 1  
16 Durkin, Cameron 12 Arapahoe 39-04.00(11.99m) +0.8 1  
16 Trane, Jordan 12 Niwot 39-04.00(11.99m) +0.9 1  
16 Hooper, Ryan 11 D'Evelyn 39-04.00(11.99m) +0.9 1  
19 Bible, Everett 11 Cherokee Trail 39-01.00(11.91m) +0.9 1  
20 Thrasher, Nate 11 Chaparral 39-00.50(11.90m) +1.9 1  
21 Truesdale, Brandon 12 Thomas Jefferson 39-00.00(11.89m) +1.0 1  
22 Goldsmith, Phillip 12 Castle View 38-08.00(11.79m) +1.4 1  
23 Ekeanyanwu, Golden   Smoky Hill 38-07.00(11.76m) +0.5 1  
24 Comito, Alec 10 D'Evelyn 38-06.00(11.73m) +0.1 1  
25 Cruz, Carlos 10 Rampart 37-11.00(11.56m) +0.0 1  
26 Vo, Kevin 12 Rampart 37-09.00(11.51m) +1.3 1  
27 Manzanares, Dillon 10 Niwot 37-07.00(11.46m) +0.8 1  
28 Casey, Kellin 10 Glenwood Springs 36-01.00(11.00m) +1.4 1  
29 Galvan, Josh 12 Glenwood Springs 35-07.00(10.85m) +2.3 1  
-- Makovsky, Ben 12 Thomas Jefferson DQ(--) nwi 1  
-- Stull, Matthew 11 Chatfield DQ(--) nwi 1  
-- Fruit, Terrell 12 Regis Jesuit DQ(--) nwi 1  
-- Lancaster, Ryan 09 Mullen DQ(--) nwi 1  
-- Williams, Jake 11 Bear Creek DQ(--) nwi 1  
-- Predmore, Tony 12 Roosevelt DQ(--) nwi 1  
-- Butler, Davis 10 Dakota Ridge DQ(--) nwi 1  
-- Kelley, Chase 09 Evergreen DQ(--) nwi 1  
-- Charles, Jordan 09 Grandview DQ(--) nwi 1  
-- Turner, Alex 11 Arvada West DQ(--) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Delmonico, Vinnie 12 Bear Creek 14-00.00(4.27m) 1 10
2 Nieves, Tyler 12 Rampart 14-00.00(4.27m) 1 8
3 Sanchez, Ramel 11 Cherry Creek 13-06.00(4.11m) 1 6
5 Adams, Jeff 12 Rampart 13-03.00(4.04m) 1 4
4 Leatherman, Alex 12 Castle View 13-00.00(3.96m) 1 5
6 McCoy, Bruce 11 Cherry Creek 13-00.00(3.96m) 1 3
10 Siler, Jake 10 Heritage 12-06.00(3.81m) 1  
7 Rex, Kobi 12 Lewis-Palmer 12-06.00(3.81m) 1 2
8 Vue, Brandan 12 Niwot 12-06.00(3.81m) 1 0.50
8 Hernandez, Jacob 12 Mullen 12-06.00(3.81m) 1 0.50
11 Witte, Jon 12 Heritage 12-00.00(3.66m) 1  
12 Walker, Matt 12 ThunderRidge 11-06.00(3.51m) 1  
12 Hesser, Chris 12 Lewis-Palmer 11-06.00(3.51m) 1  
12 Smith, Skyler 12 Cherokee Trail 11-06.00(3.51m) 1  
15 Semmler, Josh 09 Roosevelt 11-00.00(3.35m) 1  
15 Manzanares, Dillon 10 Niwot 11-00.00(3.35m) 1  
17 Dalton, Nick 10 Bear Creek 10-06.00(3.20m) 1  
17 Bakemeyer, William 10 Castle View 10-06.00(3.20m) 1  
17 Linneman, Michael 11 Chatfield 10-06.00(3.20m) 1  
17 Walker, Ryan 10 ThunderRidge 10-06.00(3.20m) 1  
17 Makovsky, Ben 12 Thomas Jefferson 10-06.00(3.20m) 1  
17 Atherton, Ian 11 D'Evelyn 10-06.00(3.20m) 1  
-- Whipple, Ty 11 Chaparral DQ(--) 1  
-- Durkin, Cameron 12 Arapahoe DQ(--) 1  
-- Holland, Josh 10 Arapahoe DQ(--) 1  
-- Wade, Matthew 11 Arvada West DQ(--) 1  
-- Truax, Mark 11 Arvada West DQ(--) 1  
-- Bonds, Tanner 09 Roosevelt DQ(--) 1  
-- Hall, Colton 11 D'Evelyn DQ(--) 1  
-- Folkesson, Stefan 11 Evergreen DQ(--) 1  
 
Womens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Holland, Ana 09 Regis Jesuit 12.50 -2.6 1 10
2 Porter, Tianna 10 Overland 12.75 -2.6 1 8
3 Fenderson, Chelsea 12 Overland 12.84 -2.6 1 6
4 Dubois, Jolie 11 Glenwood Springs 12.84 -2.6 1 5
5 Opgenorth, Rachael 12 Cherry Creek 12.88 -2.6 1 4
6 DeLorenzo, Carly 12 Arvada West 12.97 -2.6 1 3
7 Ashby, Amoni 11 Cherokee Trail 13.05 -2.6 1 2
8 Sanni, Zainab 09 Smoky Hill 13.14 -2.6 1 1
 
Womens 100m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 DeLorenzo, Carly 12 Arvada West 12.62 +0.0 2  
2 Dubois, Jolie 11 Glenwood Springs 12.70 +0.0 2  
3 Fenderson, Chelsea 12 Overland 12.73 -0.1 1  
4 Porter, Tianna 10 Overland 12.78 +0.5 3  
5 Opgenorth, Rachael 12 Cherry Creek 12.80 -0.1 1  
6 Sanni, Zainab 09 Smoky Hill 12.89 +0.9 4  
7 Ashby, Amoni 11 Cherokee Trail 12.91 +0.5 3  
8 Holland, Ana 09 Regis Jesuit 12.99 +1.2 5  
9 Grover, Juliana 11 Chatfield 13.13 +0.9 4  
10 Holland, Mia 10 Regis Jesuit 13.19 +1.2 6  
11 Hannafious, Megan 10 Pueblo County 13.27 +0.9 4  
12 McClurg, Devon 11 Chatfield 13.29 +0.0 2  
13 Banks, Chuntelle 11 Grandview 13.38 -0.1 1  
14 Ashby, Apeasha 09 Cherokee Trail 13.44 -0.1 1  
15 Willis, Corrinne 12 Rampart 13.45 +0.9 4  
15 Dexter, Stephanie 11 Dakota Ridge 13.45 +0.5 3  
17 White, Tinasia 12 Eaglecrest 13.52 +1.2 5  
18 Jordan, Zoie 09 Niwot 13.61 +0.0 2  
19 Payne, Casandra 09 Mullen 13.75 +0.0 2  
20 Simpson, Abby 09 Pueblo County 13.77 +1.2 5  
21 O'Connor, Annie 09 Evergreen 13.85 +1.2 6  
22 Barr, Whitney 10 Evergreen 13.90 +0.0 2  
23 Hopko, Julie 11 Cherry Creek 13.92 +0.5 3  
23 Lanier, Alaynah 09 Grandview 13.92 +1.2 6  
25 Sharpe, Nicole 10 Niwot 13.98 -0.1 1  
26 Lansdon, Ciara 10 D'Evelyn 14.02 +1.2 5  
27 Gabriel, Theresa 12 Glenwood Springs 14.08 +0.9 4  
28 McGee, Kaitlyn 10 D'Evelyn 14.10 +0.0 2  
29 Vazquez, Morgan 12 Chaparral 14.17 +0.9 4  
30 Albers, Christie 09 Castle View 14.20 +1.2 5  
31 Church, Kaytie 10 Castle View 14.22 -0.1 1  
31 Loran, Lenora 09 Thomas Jefferson 14.22 +0.5 3  
33 Edgington, Olivia 10 Chaparral 14.29 +0.5 3  
-- Reyna, Michelle 10 Abraham Lincoln NT +1.2 5  
-- Moss, Shay 12 Rampart NT +1.2 6  
-- Wilson, Paige 12 Thomas Jefferson NT -0.1 1  
-- Sutherland, Hannah 09 Lewis-Palmer NT +0.5 3  
-- Wieber, Kristen 11 Arapahoe NT +1.2 5  
-- Sanderson, Alex 12 Bear Creek NT -0.1 1  
-- Baldwin, Paige 09 Roosevelt NT +0.0 2  
-- Scott, Christine 10 Mullen NT +1.2 6  
-- Lozano, Teresea 11 Bear Creek NT +1.2 6  
-- Drew, Larissa 12 Arvada West NT +0.5 3  
-- Velazquez, Coraima 10 Abraham Lincoln NT +0.9 4  
-- Hudson, Sydney 10 Dakota Ridge NT +0.9 4  
-- Wesley, Shelby 11 Smoky Hill NT +1.2 6  
-- Winnefeld, Meredith 10 Arapahoe NT +1.2 5  
 
Womens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Holland, Ana 09 Regis Jesuit 25.34 -1.9 1 10
2 Porter, Tianna 10 Overland 25.80 -1.9 1 8
3 Opgenorth, Rachael 12 Cherry Creek 26.08 -1.9 1 6
4 Williams, Nicole 12 Cherokee Trail 26.50 -1.9 1 5
5 Coffey, Sydney 12 Niwot 26.54 -1.9 1 4
6 Pardner, Brianna 09 Overland 26.82 -1.9 1 3
7 Bowers, Erin 09 ThunderRidge 27.24 -1.9 1 2
-- Klein, Taylor 09 Mullen NT -1.9 1  
 
Womens 200m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Holland, Ana 09 Regis Jesuit 26.08 -2.9 7  
2 Opgenorth, Rachael 12 Cherry Creek 26.16 -1.9 4  
3 Bowers, Erin 09 ThunderRidge 26.43 -1.4 6  
4 Coffey, Sydney 12 Niwot 26.45 -0.4 2  
5 Williams, Nicole 12 Cherokee Trail 26.50 -1.9 4  
6 Porter, Tianna 10 Overland 26.53 -4.6 3  
7 Pardner, Brianna 09 Overland 26.60 -1.9 4  
8 Klein, Taylor 09 Mullen 26.82 -0.4 2  
9 Harrison, Laci 10 Eaglecrest 26.94 -1.4 6  
10 Ashby, Amoni 11 Cherokee Trail 26.96 -4.1 5  
11 Grimm, Alexis 11 Chaparral 26.97 -2.9 7  
12 Kuykendoll, Monique 12 Thomas Jefferson 27.17 -4.1 5  
13 Thompson, Naya 12 Smoky Hill 27.23 -1.3 1  
14 Adams, Connor 10 Glenwood Springs 27.37 -1.9 4  
14 Amack, Alyssa 12 ThunderRidge 27.37 -2.9 7  
16 Cummings, Christi 11 Rampart 27.43 -1.3 1  
17 Holland, Mia 10 Regis Jesuit 27.47 -4.6 3  
18 Werthan, Lily 12 Evergreen 27.49 -1.3 1  
19 Hier, Rachel 12 Grandview 27.71 -4.1 5  
20 Briscoe, Tabby 09 Castle View 27.76 -1.4 6  
21 Anderson, Nicole 10 Grandview 27.90 -2.9 7  
22 Smith, Liz 12 Arapahoe 27.94 -1.9 4  
23 Mosby, Maddie 09 Evergreen 28.02 -0.4 2  
24 Macklberg, Sara 11 Bear Creek 28.12 -4.6 3  
25 Johnson, Linnea 10 Dakota Ridge 28.61 -1.4 6  
26 Yeager, Michelle 12 Chaparral 28.81 -4.6 3  
27 Beattie, Hannah 12 Cherry Creek 28.94 -1.9 4  
28 Belcher, Elise 10 D'Evelyn 29.30 -2.9 7  
29 Green, Ariana 09 Bear Creek 29.33 -4.6 3  
30 Day, Kalli 10 Pueblo County 29.46 -4.1 5  
31 Selanders, Megan 10 Chatfield 29.51 -1.4 6  
32 McCaslin, Emily 10 D'Evelyn 29.73 -4.6 3  
32 Pooler, Ashlynn 10 Lewis-Palmer 29.73 -1.9 4  
34 Rosipajla, Lauren 12 Castle View 29.92 -1.3 1  
35 Straub, Ashley 11 Arvada West 29.97 -1.4 6  
36 Tillery, Katherine 10 Dakota Ridge 30.19 -2.9 7  
37 Reyna, Michelle 10 Abraham Lincoln 32.76 -1.3 1  
-- Scott, Christine 10 Mullen NT -1.4 6  
-- Montgomery, Ryan 11 Pueblo County NT -0.4 2  
-- Boldt, Emily 12 Niwot NT -4.1 5  
-- Velazquez, Coraima 10 Abraham Lincoln NT -4.6 3  
-- Williams, Alyssa 10 Thomas Jefferson NT -0.4 2  
-- Benson, Sara 12 Rampart NT -0.4 2  
-- Dubois, Jolie 11 Glenwood Springs NT -1.3 1  
-- Barella, Melissa 09 Arapahoe NT -4.1 5  
-- Larrabee, Maisie 10 Arvada West NT -2.9 7  
-- Sanni, Zainab 09 Smoky Hill NT -1.3 1  
-- McClurg, Devon 11 Chatfield NT -0.4 2  
-- Sutherland, Hannah 09 Lewis-Palmer NT -4.1 5  
 
Womens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Anderson, Olivia 10 Cherry Creek 57.02 6 10
2 Wishmeyer, Katherine 12 ThunderRidge 57.10 6 8
3 Fabrizio, Vanessa 12 Mullen 57.32 6 6
4 Coffey, Sydney 12 Niwot 58.63 5 5
5 Holland, Ana 09 Regis Jesuit 59.09 6 4
6 Dafoe, Joy 09 Arapahoe 59.61 4 3
7 Mauser, Emily 10 Regis Jesuit 59.76 6 2
8 Brown, Allison 11 Glenwood Springs 59.91 5 1
9 Isakson, Elisa 11 ThunderRidge 1:00.29 6  
10 Placke, Kylee 09 Roosevelt 1:00.77 5  
11 Vigil, Maddie 11 Grandview 1:00.84 5  
12 Placke, Haley 09 Roosevelt 1:01.07 5  
13 White, Tinasia 12 Eaglecrest 1:01.22 5  
14 Knott, Jackie 09 Glenwood Springs 1:01.33 4  
15 Ashby, Amoni 11 Cherokee Trail 1:01.34 5  
16 Thurston, Julia 09 Castle View 1:01.39 4  
17 Yeager, Michelle 12 Chaparral 1:02.19 4  
18 Smith, Liz 12 Arapahoe 1:03.25 3  
19 Griffin, Morgan 12 Lewis-Palmer 1:03.34 6  
20 Green, Ariana 09 Bear Creek 1:03.70 3  
21 Anderson, Debra 09 Rampart 1:03.82 3  
22 Macklberg, Sara 11 Bear Creek 1:04.15 4  
23 Van Hoesen, Kylie 09 Evergreen 1:04.88 4  
24 Yoxall, Morgan 12 Dakota Ridge 1:05.18 2  
25 Klatt, Melissa 09 Smoky Hill 1:05.45 3  
26 DeRudder, Andrea 09 Cherry Creek 1:05.83 1  
27 Montgomery, Meriwether 09 Dakota Ridge 1:05.85 3  
27 Murray, Jessica 10 Mullen 1:05.85 2  
29 Schuster, Abigail 11 D'Evelyn 1:06.58 2  
30 Anderson, Brittany 09 Rampart 1:07.13 1  
31 Bertram, Morgan 12 Thomas Jefferson 1:08.52 1  
32 Callejo, Kristie 10 Chatfield 1:08.91 2  
33 DeHerrera, Shelby 09 Castle View 1:08.98 1  
34 Kuyatt, Sarah 12 Arvada West 1:09.71 3  
35 Ocampo, Dayna 10 Abraham Lincoln 1:10.72 2  
36 Barela, Briana 09 Abraham Lincoln 1:11.98 1  
37 O'Toole, Olivia 09 Evergreen 1:14.84 3  
-- Kurowski, Savannah 09 Pueblo County NT 1  
-- Lucero, Danielle 12 Gateway NT 2  
-- Cisneros, Haley 09 Pueblo County NT 1  
-- Elzey, Jasmine 10 Smoky Hill NT 2  
-- Martin, Shannon 09 Thomas Jefferson NT 2  
-- Williams, Nicole 12 Cherokee Trail NT 6  
-- Djambazova, Vessie 12 Lewis-Palmer NT 1  
-- Westbrooks, Daonna 11 Eaglecrest NT 4  
-- Fritze, Janae 11 Chatfield NT 3  
-- Boldt, Emily 12 Niwot NT 5  
-- Bell, Aly 12 D'Evelyn DQ 4  
 
Womens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Anderson, Olivia 10 Cherry Creek 2:10.75 1 10
2 Warren, Tayler 12 Evergreen 2:20.38 1 8
3 Mauser, Emily 10 Regis Jesuit 2:20.71 1 6
4 Mansfield, Michaela 10 Glenwood Springs 2:22.43 1 5
5 Wojan, Katelyn 12 Chaparral 2:24.34 1 4
6 Braun, Caroline 10 Mullen 2:25.00 1 3
7 Phipps, Taryn 09 Arapahoe 2:25.60 1 2
8 Bartosch, Marissa 11 ThunderRidge 2:25.63 1 1
9 Bonato, Brittany 11 ThunderRidge 2:25.95 1  
10 Dobey, Erin 10 Evergreen 2:27.53 1  
11 Williams, Megan 12 Cherry Creek 2:28.62 1  
12 Limes, Ashley 11 Arapahoe 2:28.90 1  
13 Pratt, Tamara 12 Rampart 2:29.07 1  
14 Rice, Emily 10 Mullen 2:29.10 1  
15 Degroot, Lauren 11 Niwot 2:29.19 1  
16 Cowley, Melissa 10 Cherokee Trail 2:30.62 1  
17 Kukkonen, Kari 11 Roosevelt 2:33.02 1  
18 Waite, Kendall 11 Chaparral 2:33.22 1  
19 Dohm, Kristina 10 Rampart 2:34.07 1  
20 Chacko, Rachael 09 Smoky Hill 2:34.80 1  
21 Hughes, Kenzie 12 Lewis-Palmer 2:35.28 1  
22 Horton, Ariana 11 Grandview 2:36.22 1  
23 Atkinson, Aubrey 12 Cherokee Trail 2:36.92 1  
24 Friedland, Emma 11 Castle View 2:37.15 1  
25 Neher, Morgan 09 Castle View 2:38.06 1  
26 Fritze, Janae 11 Chatfield 2:38.60 1  
27 Taylor, Brennan 11 Smoky Hill 2:38.98 1  
28 Fullenwider, Brooklyn 11 Glenwood Springs 2:39.83 1  
29 Lee, Grace 09 Eaglecrest 2:40.14 1  
30 Judge, Kate 11 Niwot 2:42.71 1  
31 Fernandez, Jocelyn 10 Roosevelt 2:45.54 1  
32 Russell, Khandance 11 Gateway 2:45.60 1  
33 Bertram, Morgan 12 Thomas Jefferson 2:46.38 1  
34 Kohlruss, Sierra 11 Arvada West 2:46.94 1  
35 Schuster, Abigail 11 D'Evelyn 2:47.04 1  
36 Topka, Hannah 09 D'Evelyn 2:47.57 1  
37 Zuniga, Emma 10 Abraham Lincoln 2:51.57 1  
38 Hansen, Clarissa 12 Eaglecrest 2:55.70 1  
39 Martinez, Miriam 11 Abraham Lincoln 3:00.65 1  
40 Classen, Kiera 10 Thomas Jefferson 3:19.25 1  
-- Olson, Kellyn 10 Pueblo County NT 1  
-- Williams, Aspen 12 Pueblo County NT 1  
-- Schmidt, Lindsey 12 Arvada West NT 1  
-- Isbester, Michelle 10 Dakota Ridge NT 1  
-- Oberndorf, Michelle 11 Grandview NT 1  
-- Holmes, Hannah 11 Chatfield NT 1  
-- Glavic, Melanie 10 Lewis-Palmer NT 1  
-- Tucceri, Jessica 12 Dakota Ridge NT 1  
 
Womens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 O'Brien, Maura 10 Evergreen 5:20.95 1 10
2 Wells, Brooke 12 Roosevelt 5:22.38 1 8
3 Wojan, Katelyn 12 Chaparral 5:24.03 1 6
4 Achterberg, Samantha 12 Chatfield 5:26.76 1 5
5 Shomaker, Lauren 11 Arapahoe 5:27.71 1 4
6 Dechtman, Alana 09 Cherry Creek 5:28.21 1 3
7 Limes, Ashley 11 Arapahoe 5:28.96 1 2
8 Haebe, Bryn 11 Evergreen 5:30.47 1 1
9 Genovese, Brooke 09 Grandview 5:33.40 1  
10 Warren, Josie 09 D'Evelyn 5:33.84 1  
11 Kuster, Lindsey 09 Cherry Creek 5:35.05 1  
12 Lubieniecki, Dana 09 Bear Creek 5:35.38 1  
13 Degroot, Lauren 11 Niwot 5:37.24 1  
14 Cowley, Melissa 10 Cherokee Trail 5:40.67 1  
15 Gifford, Payton 11 Mullen 5:46.87 1  
16 McGann, Megan 10 Regis Jesuit 5:47.23 1  
17 Dohm, Kristina 10 Rampart 5:48.81 1  
18 Kohrs, Alex 10 ThunderRidge 5:49.33 1  
19 Treese, Sarah 12 Glenwood Springs 5:50.77 1  
20 Heard, Janey 10 Chaparral 5:51.97 1  
21 Clark, Maddi 09 Castle View 5:52.36 1  
22 Gifford, Bronte 11 Mullen 5:53.79 1  
23 Atkinson, Aubrey 12 Cherokee Trail 5:54.25 1  
24 Spillar, McKenna 09 Dakota Ridge 5:54.30 1  
25 Sharps, Holly 09 Dakota Ridge 5:55.06 1  
26 Philips, Marisa 09 Smoky Hill 5:58.40 1  
27 Rappoport, Sydney 11 Grandview 5:59.82 1  
28 Horrigan, Claire 10 Regis Jesuit 6:03.62 1  
29 Esquibel, Briana 10 Abraham Lincoln 6:10.22 1  
-- Milligan, Laura 10 Lewis-Palmer NT 1  
-- Cabrera, Rosario 09 Abraham Lincoln NT 1  
-- Shepard, Angela 12 Glenwood Springs NT 1  
-- Hunt, Jenna 12 Lewis-Palmer NT 1  
-- Williams, Aspen 12 Pueblo County NT 1  
-- Walker, Ashley 11 Pueblo County NT 1  
-- Vo, Vivian 11 Rampart NT 1  
-- Krumreich, Hannah 12 ThunderRidge NT 1  
-- Mehl, Kati 10 Roosevelt NT 1  
-- Schmidt, Lindsey 12 Arvada West NT 1  
-- Kostelecky, Kalli 12 Arvada West NT 1  
-- Reid, Rachel 09 Eaglecrest NT 1  
-- Sbarbaro, Gina 11 D'Evelyn NT 1  
-- Lee, Grace 09 Eaglecrest NT 1  
 
Womens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gerard, Dominique 11 ThunderRidge 11:24.35 1 10
2 Gallagher, Clare 12 Cherry Creek 11:28.46 1 8
3 O'Brien, Maura 10 Evergreen 11:32.43 1 6
4 Koenig, Colleen 10 Arapahoe 11:37.69 1 5
5 Hine, Caroline 12 Chaparral 11:37.99 1 4
6 McPherson, Mary 11 Arapahoe 11:39.31 1 3
7 Russ, Ryan 12 Mullen 11:49.61 1 2
8 Weege, Meilyn 10 Mullen 11:54.61 1 1
9 Mills, Lauren 11 Smoky Hill 11:57.37 1  
10 Haebe, Bryn 11 Evergreen 12:01.93 1  
11 Wells, Brooke 12 Roosevelt 12:17.11 1  
12 Odum, Kara 11 Cherry Creek 12:33.16 1  
13 Velasquez, Mariah 11 Arvada West 12:38.17 1  
14 Heard, Janey 10 Chaparral 12:39.11 1  
15 Neher, Madison 12 Castle View 12:40.43 1  
16 Lubieniecki, Dana 09 Bear Creek 12:41.76 1  
17 Treese, Sarah 12 Glenwood Springs 12:42.42 1  
18 Ryan, Alex 10 Smoky Hill 12:48.61 1  
19 Kruger, Maddie 12 Lewis-Palmer 12:51.32 1  
20 Clark, Maddi 09 Castle View 12:54.19 1  
21 Press, Jenna 10 Lewis-Palmer 13:01.14 1  
22 Hawk, Stephanie 11 Rampart 13:14.03 1  
23 Rashid, Jamilah 10 Abraham Lincoln 13:14.04 1  
24 Jenkins, Caitlin 11 Rampart 13:23.73 1  
25 Shepard, Angela 12 Glenwood Springs 13:36.28 1  
26 Sbarbaro, Gina 11 D'Evelyn 13:38.65 1  
27 Baade, Emily 10 Grandview 13:43.22 1  
28 Long, Sara 10 Regis Jesuit 14:00.01 1  
29 Stafford, Brittany 11 D'Evelyn 14:11.08 1  
30 Kannawin, Samantha 11 Regis Jesuit 14:13.66 1  
31 Valdez, Stephine 12 Abraham Lincoln 14:37.26 1  
32 Fernandez, Jessica 10 Roosevelt 14:45.82 1  
33 Venegas, Allie 11 Pueblo County 15:11.51 1  
-- Mattson, Kirsten 09 Cherokee Trail NT 1  
-- Hamilton, Kate 09 Cherokee Trail NT 1  
-- Venegas, Maggie 09 Pueblo County NT 1  
 
Womens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gerber, Stephanie 11 Arapahoe 14.82 1 10
2 Thomas, Crystal 12 Overland 15.53 1 8
3 Benson, Sara 12 Rampart 15.58 1 6
4 Johnson, Kayla 12 Dakota Ridge 15.67 1 5
5 Follett, Paige 12 Chaparral 15.91 1 4
6 Lahman, Miranda 12 Niwot 16.06 1 3
7 Bowers, Erin 09 ThunderRidge 16.25 1 2
8 Kramer, Addison 11 Cherry Creek 16.39 1 1
 
Womens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Gerber, Stephanie 11 Arapahoe 15.02 6  
2 Benson, Sara 12 Rampart 15.54 5  
3 Thomas, Crystal 12 Overland 15.71 4  
4 Johnson, Kayla 12 Dakota Ridge 15.72 1  
5 Follett, Paige 12 Chaparral 15.97 3  
6 Lahman, Miranda 12 Niwot 16.40 5  
6 Kramer, Addison 11 Cherry Creek 16.40 6  
8 Bowers, Erin 09 ThunderRidge 16.50 2  
9 Goodstein, Madi 10 Glenwood Springs 16.73 4  
10 Gallagher, Chanah 11 ThunderRidge 17.06 3  
11 Gennetta, Charise 12 Pueblo County 17.14 1  
12 Gabriel, Theresa 12 Glenwood Springs 17.22 5  
13 Barney, Niki 11 D'Evelyn 17.35 3  
14 Judge, Kate 11 Niwot 17.41 4  
15 Dickerson, Sydney 10 Grandview 17.72 2  
16 Hartman, Carly 11 Chaparral 17.85 2  
16 Gilleland, Hailey 11 Bear Creek 17.85 1  
18 Eining, Hannah 09 Roosevelt 18.01 6  
19 Jensen, Angela 11 Arapahoe 18.05 3  
20 Thenell, Danni 11 Bear Creek 18.16 6  
21 Krause, Kenzie 11 Roosevelt 18.25 3  
22 Todor, Miranda 11 Arvada West 18.27 1  
23 Zwart, Jordan 09 Chatfield 18.39 5  
24 Frey, Makenzie 11 Smoky Hill 18.75 4  
24 Davis, Lenae 10 Smoky Hill 18.75 1  
26 Helfer, Mary 12 D'Evelyn 19.04 3  
27 Van Hoesen, Kylie 09 Evergreen 19.34 1  
28 Child, Jennafer 11 Lewis-Palmer 19.37 5  
29 Kurowski, Savannah 09 Pueblo County 19.67 4  
30 Brown, Quincy 10 Castle View 19.78 5  
31 Vestergaard, Cecilie 10 Arvada West 20.42 3  
32 Raab, Belle 10 Regis Jesuit 20.62 4  
33 Anderson, Katie 09 Rampart 20.80 4  
34 Eddings, Rheya 09 Grandview 20.98 6  
-- Harris, Alyse 12 Cherry Creek NT 2  
-- Threats, Dayzhanaie 09 Thomas Jefferson NT 2  
-- DeBose, Teyawna 10 Thomas Jefferson NT 2  
-- Lewis, Margaret 10 Dakota Ridge NT 2  
-- Bellandi, Jill 10 Lewis-Palmer NT 6  
-- Angell, Laura 11 Chatfield NT 5  
-- O'Toole, Olivia 09 Evergreen NT 6  
 
Womens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gerber, Stephanie 11 Arapahoe 45.07 5 10
2 Benson, Sara 12 Rampart 46.23 5 8
3 Lahman, Miranda 12 Niwot 46.33 5 6
4 Johnson, Kayla 12 Dakota Ridge 47.06 5 5
5 Goodstein, Madi 10 Glenwood Springs 47.23 5 4
6 Swingle, Claire 10 Grandview 47.47 4 3
7 Moore, Kristy 11 Glenwood Springs 48.02 5 2
8 Kramer, Addison 11 Cherry Creek 48.34 4 1
9 Barney, Niki 11 D'Evelyn 48.42 4  
10 Todor, Miranda 11 Arvada West 48.48 3  
11 Kimball, Kathryn 10 Lewis-Palmer 48.69 4  
11 Jensen, Angela 11 Arapahoe 48.69 4  
13 Traxinger, Kelsey 10 Niwot 48.87 4  
14 Whitham, Morgan 12 Mullen 48.97 4  
15 Gallagher, Chanah 11 ThunderRidge 49.17 5  
16 Morgan, Sarah 11 D'Evelyn 49.77 4  
17 Krause, Kenzie 11 Roosevelt 50.21 2  
18 Larsen, Karlie 12 Chaparral 51.17 3  
19 Jones, Teleia 10 Cherokee Trail 51.34 3  
20 Brown, Caroline 10 Regis Jesuit 51.54 2  
21 Raab, Belle 10 Regis Jesuit 51.64 3  
22 Everett, Amanda 09 Roosevelt 51.68 1  
23 Hartman, Carly 11 Chaparral 51.89 3  
24 Davis, Lenae 10 Smoky Hill 52.56 2  
25 Kurowski, Savannah 09 Pueblo County 52.84 1  
26 Gennetta, Charise 12 Pueblo County 52.92 3  
27 Monnighoff, Lisa 12 Chatfield 53.11 1  
28 Hobin, Grace 12 Evergreen 53.34 2  
29 Brown, Quincy 10 Castle View 54.11 1  
30 Child, Jennafer 11 Lewis-Palmer 54.35 2  
31 Beaudin, Grace 12 Evergreen 55.02 1  
32 Anderson, Katie 09 Rampart 56.23 2  
33 Eddings, Rheya 09 Grandview 57.62 2  
34 Zwart, Jordan 09 Chatfield 59.75 3  
-- Vestergaard, Cecilie 10 Arvada West NT 1  
-- Threats, Dayzhanaie 09 Thomas Jefferson NT 1  
-- DeBose, Teyawna 10 Thomas Jefferson NT 1  
-- Shell, Lindsey 11 Mullen NT 5  
-- Cousins, Jade 10 Cherokee Trail NT 2  
-- Simms, Nia 11 Smoky Hill NT 3  
 
Womens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Adams, Goodstei,
Brown, Dubois
  Glenwood Springs 49.78 4 10
2 Williams, Harrison,
Austin, Tracey
  Eaglecrest 50.20 4 8
3 Chavez, DeLorenz,
Witbak, Larrabee
  Arvada West 50.43 3 6
4 Daubert, Hopko,
Fisher, Opgenort
  Cherry Creek 50.59 4 5
5 Clements, McClurg,
Hanna, Grover
  Chatfield 50.63 4 4
6 Brown, Shead,
Julian, Bryant
  Cherokee Trail 50.71 3 3
7 Farquhar, Cummings,
Willis, Workman
  Rampart 50.80 2 2
8 Sant, Follett,
Hughes, Grimm
  Chaparral 50.94 3 1
9 McPherso, Jordan,
Sharpe, Traxinge
  Niwot 51.08 4  
10 Banks, Grayson,
Anderson, Anderson
  Grandview 51.17 3  
11 Thompson, Rogers,
Simms, Sanni
  Smoky Hill 51.24 3  
12 Raab, Brown,
Pogue, Holland
  Regis Jesuit 51.62 3  
13 Becker, Klein,
Hoskins, Scott
  Mullen 51.78 4  
14 Dexter, Hudson,
Ferrin, Davis
  Dakota Ridge 52.13 3  
15 Wilson, Martin,
Kuykendo, Blunt
  Thomas Jefferson 52.59 2  
16 Barr, Bestall,
Mosby, O'Connor
  Evergreen 52.64 3  
17 Duhamel, Wieber,
Jensen, Barella
  Arapahoe 53.14 4  
18 Albers, Church,
Briscoe, Ibrahim
  Castle View 53.74 2  
19 Jones, Wright,
Egle, Ramzy
  Gateway 53.78 2  
20 Marshall, Pooler,
Sutherla, Belzer
  Lewis-Palmer 53.85 2  
21 Carver, Lansdon,
McGee, Monahan
  D'Evelyn 53.87 2  
22 Vigil, Lozano,
Gray, Sanderso
  Bear Creek 54.41 1  
23 Stoor, Eining,
Eidson, Trimble
  Roosevelt 54.61 1  
24 Cisneros, Cortese,
Salas, Keen
  Pueblo County 1:02.96 1  
-- Fenderso, Thomas,
Pardner, Porter
  Overland NT 4  
 
Womens 4x200m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Holland, Pogue,
Mauser, Holland
  Regis Jesuit 1:43.99 4 10
2 Fenderso, Thomas,
Pardner, Porter
  Overland 1:44.06 4 8
3 Duhamel, Dafoe,
Gerber, Phipps
  Arapahoe 1:45.59 3 6
4 Sant, Yeager,
Hughes, Grimm
  Chaparral 1:46.35 4 5
5 Jordan, Traxinge,
Sharpe, McPherso
  Niwot 1:47.15 4 4
6 Anderson, Vigil,
Swingle, Hier
  Grandview 1:47.29 4 3
7 Westbroo, Harrison,
Austin, Thomas
  Eaglecrest 1:47.54 4 2
8 Chavez, Larrabee,
Witbak, DeLorenz
  Arvada West 1:47.57 3 1
9 Ashby, Ashby,
Williams, Barden
  Cherokee Trail 1:48.59 4  
10 Thompson, Rogers,
Simms, Sanni
  Smoky Hill 1:49.06 1  
11 Wilson, Martin,
Blunt, Kuykendo
  Thomas Jefferson 1:49.19 3  
12 Farquhar, Cummings,
Willis, Workman
  Rampart 1:50.30 3  
13 Becker, Camy,
Hoskins, Klein
  Mullen 1:50.31 3  
14 Daubert, DeRudder,
Beattie, Anderson
  Cherry Creek 1:50.88 2  
15 Gaddis, Warkenti,
Gauldin, Moore
  Glenwood Springs 1:50.98 4  
16 Kimball, Hansen,
Pooler, Bachler
  Lewis-Palmer 1:51.41 3  
17 Jones, Krause,
Placke, Placke
  Roosevelt 1:51.54 3  
18 Johnson, Dexter,
Montgome, Yoxall
  Dakota Ridge 1:51.65 2  
19 Lansdon, McGee,
Belcher, McCaslin
  D'Evelyn 1:54.09 2  
20 Green, Lozano,
Macklber, Sanderso
  Bear Creek 1:55.41 3  
21 Troeger, Phillips,
Hamilton, Helmuth
  Evergreen 1:55.51 2  
22 Fancher, Antunovi,
Monnigho, Zwart
  Chatfield 1:56.41 2  
23 Rosipajl, Albers,
Ganem, West
  Castle View 1:56.91 2  
24 Zuniga, Velazque,
Ocampo, Barela
  Abraham Lincoln 2:07.53 1  
-- Cisneros, Cortese,
Duncan, Salas
  Pueblo County NT 1  
-- Egle, Wright,
Ramzy, Tennell
  Gateway DQ 2  
 
Womens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Bowers, Isakson,
Amack, Wishmeye
  ThunderRidge 3:58.50 3 10
2 Dubois, Moore,
Mansfiel, Goodstei
  Glenwood Springs 4:01.99 3 8
3 Coffey, Lahman,
Boldt, Traxinge
  Niwot 4:06.75 2 6
4 Camy, Klein,
Majewski, fabrizio
  Mullen 4:07.12 3 5
5 Krause, Placke,
Placke, Placke
  Roosevelt 4:09.50 3 4
6 Westbroo, Windom,
Thomas, White
  Eaglecrest 4:10.11 2 3
7 Wojan, Barringe,
Yeager, Larsen
  Chaparral 4:10.18 2 2
8 Opgenort, Smith,
Anderson, Craighea
  Cherry Creek 4:10.35 3 1
9 Bestall, Dobey,
Werthan, Warren
  Evergreen 4:10.64 2  
10 Stafford, Pogue,
Wambsgan, Brown
  Regis Jesuit 4:11.62 3  
11 Anderson, Swingle,
Anderson, Hier
  Grandview 4:13.95 2  
12 Barney, Hull,
McCaslin, Bell
  D'Evelyn 4:17.84 2  
13 Day, Hannafio,
Montgome, Simpson
  Pueblo County 4:19.31 2  
14 Workman, Pratt,
Anderson, Anderson
  Rampart 4:19.82 1  
15 Barella, Rastrell,
Winnefel, Ireland
  Arapahoe 4:22.38 1  
16 Elzey, Frey,
Lewis, Samuel
  Smoky Hill 4:25.30 1  
17 Ramzy, Wright,
Tennell, Lucero
  Gateway 4:25.83 1  
18 Mohrbach, Montgome,
Johnson, Yoxall
  Dakota Ridge 4:30.31 1  
19 Ashby, Ashby,
Bryant, Williams
  Cherokee Trail 4:31.36 2  
20 Rosipajl, Ganem,
West, Friedlan
  Castle View 4:37.28 1  
-- Grover, Hanna,
Achterbe, Bassett
  Chatfield NT 3  
-- Kimball, Hansen,
Bachler, Griffin
  Lewis-Palmer NT 3  
 
Womens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Mills, Taylor,
Survil, Ryan
  Smoky Hill 10:02.48 1 10
2 Smith, Craighea,
Randolph, Dechtman
  Cherry Creek 10:10.09 1 8
3 Skold, Skold,
Bokelman, Redovian
  Evergreen 10:14.96 1 6
4 Neher, Neher,
Rowlette, Whetsell
  Castle View 10:22.95 1 5
5 Oberndor, Horton,
Rappopor, Genovese
  Grandview 10:26.30 1 4
6 Kruger, Hughes,
Hunt, Press
  Lewis-Palmer 10:30.73 1 3
7 Pratt, Smisson,
Jenkins, Hawk
  Rampart 10:31.47 1 2
8 Placke, Rieke,
Wells, Kukkonen
  Roosevelt 10:35.37 1 1
9 Hine, Waite,
Mansfiel, Nacke
  Chaparral 10:37.89 1  
10 Horsch, Dennerli,
Anderson, Wahl
  Niwot 10:39.09 1  
11 Balcier, Shomaker,
Lipski, Moore
  Arapahoe 10:44.14 1  
12 Barney, Warren,
Topka, Stafford
  D'Evelyn 10:44.26 1  
13 Hill, Schultz,
Fritze, Williams
  Chatfield 10:49.18 1  
14 Rashid, Esquibel,
Martinez, Valdez
  Abraham Lincoln 10:51.61 1  
15 Muniz, Muniz,
Mattson, Hamilton
  Cherokee Trail 11:08.02 1  
16 Isbester, Tucceri,
Sharps, Spillar
  Dakota Ridge 11:20.89 1  
17 Gifford, Martinez,
Rockford, Stateler
  Mullen 11:38.82 1  
18 Galecki, Kohlruss,
Garcia, Haymond
  Arvada West 11:47.86 1  
-- Lee, Jablonsk,
Krumreic, Kohrs
  ThunderRidge NT 1  
-- Bertram, Archulet,
Classen, Mittlest
  Thomas Jefferson NT 1  
-- Williams, Olson,
Venegas, Venegas
  Pueblo County NT 1  
 
Womens Sprint Medley 1,1,2,4 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Duhamel, Dafoe,
Gerber, Phipps
  Arapahoe 1:50.52 3 10
2 Tracey, Austin,
Williams, Thomas
  Eaglecrest 1:51.60 3 8
3 Farquhar, Willis,
Cummings, Benson
  Rampart 1:51.64 2 6
4 Gennetta, Hannafio,
Montgome, Simpson
  Pueblo County 1:52.05 3 5
5 Anderson, Grayson,
Hier, Vigil
  Grandview 1:52.20 3 4
6 Clements, Hanna,
Grover, Bassett
  Chatfield 1:53.30 3 3
7 Sant, Hughes,
Grimm, Larsen
  Chaparral 1:53.39 3 2
8 Placke, Jones,
Placke, Placke
  Roosevelt 1:53.53 2 1
9 Adams, Gauldin,
Moore, Knott
  Glenwood Springs 1:54.47 3  
10 Raab, Wambsgan,
Pogue, Brown
  Regis Jesuit 1:54.79 2  
11 Wilson, Blunt,
Kuykendo, Martin
  Thomas Jefferson 1:56.17 2  
12 Lansdon, Monahan,
Hull, Bell
  D'Evelyn 1:56.64 2  
13 Kramer, Daubert,
Fisher, Williams
  Cherry Creek 1:58.20 1  
14 Jones, Wright,
Ramzy, Tennell
  Gateway 1:59.50 1  
15 Ashby, Ashby,
Bryant, Williams
  Cherokee Trail 1:59.71 2  
16 Chavez, Witbak,
Larrabee, Straub
  Arvada West 2:00.13 1  
17 Troeger, Hamilton,
Helmuth, Redovian
  Evergreen 2:00.15 1  
18 whitham, Payne,
Becker, Majewski
  Mullen 2:00.26 3  
19 Albers, Briscoe,
Church, Thurston
  Castle View 2:01.31 2  
-- Relay Team   Smoky Hill NT 1  
-- Metzner, Bishop,
Anderson, Sharpe
  Niwot NT 1  
-- Sutherla, Belzer,
Pooler, Djambazo
  Lewis-Palmer NT 1  
-- Lozano, Macklber,
Green, Thenell
  Bear Creek DQ 2  
 
Womens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Costin, Julia 12 Chaparral 38-08.00(11.79m) 1 10
2 Barr, Whitney 10 Evergreen 33-10.00(10.31m) 1 8
3 Call, Heather 10 Grandview 33-09.00(10.29m) 1 6
4 Phelps, Kaire 11 Evergreen 33-04.50(10.17m) 1 5
5 Ehardt, Ashley 10 Rampart 32-10.50(10.02m) 1 4
6 Nelson-Beuhler, McKenzie 09 Glenwood Springs 31-07.50(9.64m) 1 3
7 Maisen, Tessa 10 Chaparral 30-11.00(9.42m) 1 2
8 Van Hee, Brooke 09 Pueblo County 30-10.00(9.40m) 1 1
9 Eidson, Rebecca 09 Roosevelt 30-08.00(9.35m) 1  
10 McCall, Kassia 12 Cherokee Trail 29-11.00(9.12m) 1  
11 Crews, Brianna 10 Smoky Hill 29-08.00(9.04m) 1  
12 Davis, Sydney 11 Arapahoe 29-07.50(9.03m) 1  
13 Zimmerman, Leah 10 Heritage 29-03.00(8.92m) 1  
14 Ohlschwager, Kristi 10 Chatfield 29-01.00(8.86m) 1  
15 hess, kristen 12 Mullen 28-09.00(8.76m) 1  
16 Orosz, Rachel 09 Glenwood Springs 28-08.50(8.75m) 1  
17 Johnson, Destiny 12 Bear Creek 28-05.00(8.66m) 1  
18 Dorsey, Desiree 11 Gateway 28-02.00(8.59m) 1  
19 Porreco, Gia 11 D'Evelyn 28-01.00(8.56m) 1  
20 Davies, Emilia 10 Cherry Creek 26-10.00(8.18m) 1  
21 Pittman, Brianna 11 D'Evelyn 25-05.50(7.76m) 1  
22 Novosad, Katie 09 Roosevelt 25-01.00(7.65m) 1  
23 Tu, Diana 12 Cherry Creek 24-08.00(7.52m) 1  
24 Roome, Carolyn 10 Eaglecrest 24-07.00(7.49m) 1  
25 Smith, Brianna 11 Castle View 23-06.00(7.16m) 1  
26 Webb, Jacquelynne 10 Chatfield 23-01.00(7.04m) 1  
27 Fonseca, Marrissa 11 Pueblo County 22-08.00(6.91m) 1  
28 Ashley, Klos 09 Castle View 22-07.50(6.90m) 1  
29 Martin, Gabby 10 Cherokee Trail 21-08.00(6.60m) 1  
29 Costin, Angelina 12 Smoky Hill 21-08.00(6.60m) 1  
-- Clark, Marlee 10 Grandview DQ(--) 1  
-- Classen, Kiera 10 Thomas Jefferson DQ(--) 1  
-- Kuyatt, Sarah 12 Arvada West DQ(--) 1  
-- Marino, Taylor 10 Niwot DQ(--) 1  
 
Womens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Costin, Julia 12 Chaparral 126-11(38.68m) 1 10
2 Ehardt, Ashley 10 Rampart 116-05(35.48m) 1 8
3 Engel, Jenna 12 Heritage 109-09(33.45m) 1 6
4 Tu, Diana 12 Cherry Creek 98-02(29.92m) 1 5
5 Costin, Angelina 12 Smoky Hill 97-00(29.57m) 1 4
6 Warkentin, Lexie 10 Glenwood Springs 96-07(29.44m) 1 3
7 Phelps, Kaire 11 Evergreen 96-04(29.36m) 1 2
8 Davis, Sydney 11 Arapahoe 94-04(28.75m) 1 1
9 Davies, Emilia 10 Cherry Creek 94-00(28.65m) 1  
10 Orosz, Rachel 09 Glenwood Springs 91-00(27.74m) 1  
11 hess, kristen 12 Mullen 89-01(27.15m) 1  
12 Van Hee, Brooke 09 Pueblo County 88-05(26.95m) 1  
13 Carmack, Natasha 12 Chaparral 87-05(26.64m) 1  
14 Brandon, Lindsay 12 D'Evelyn 87-04(26.62m) 1  
15 Pittman, Brianna 11 D'Evelyn 86-07(26.39m) 1  
16 Novosad, Katie 09 Roosevelt 81-07(24.87m) 1  
17 Ashley, Klos 09 Castle View 80-08(24.59m) 1  
18 McCall, Kassia 12 Cherokee Trail 78-04(23.88m) 1  
19 Dorsey, Desiree 11 Gateway 77-05(23.60m) 1  
20 Dewett, Alexa 12 Grandview 74-01(22.58m) 1  
21 Rains, Kaitlin 10 Grandview 68-11(21.01m) 1  
22 Koretko, Jade 09 Roosevelt 67-01(20.45m) 1  
23 Selanders, Megan 10 Chatfield 63-06(19.35m) 1  
24 Crews, Brianna 10 Smoky Hill 63-01(19.23m) 1  
25 Ohlschwager, Kristi 10 Chatfield 59-01(18.01m) 1  
26 Martin, Lauren 09 Castle View 59-00(17.98m) 1  
-- Classen, Kiera 10 Thomas Jefferson DQ(--) 1  
-- Jiminez, Aubrey 10 Pueblo County DQ(--) 1  
-- Roome, Carolyn 10 Eaglecrest DQ(--) 1  
-- Barr, Whitney 10 Evergreen DQ(--) 1  
-- Marino, Taylor 10 Niwot DQ(--) 1  
 
Womens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Follett, Paige 12 Chaparral 5-02.00(1.57m) 1 10
2 Gilleland, Hailey 11 Bear Creek 5-01.00(1.55m) 1 7
2 Creel, Kelly 12 Evergreen 5-01.00(1.55m) 1 7
4 Blitz, Bethany 11 Cherry Creek 5-00.00(1.52m) 1 5
5 Cleere, Kelsey 09 Eaglecrest 5-00.00(1.52m) 1 4
6 Knott, Jackie 09 Glenwood Springs 5-00.00(1.52m) 1 3
7 Griffin, Morgan 12 Lewis-Palmer 5-00.00(1.52m) 1 2
10 Phipps, Taryn 09 Arapahoe 4-10.00(1.47m) 1  
11 Trimble, Tiffany 10 Roosevelt 4-10.00(1.47m) 1  
8 Hull, Calyn 12 D'Evelyn 4-10.00(1.47m) 1 0.50
8 Bacovcin, Katrina 09 Chaparral 4-10.00(1.47m) 1 0.50
12 Thurston, Julia 09 Castle View 4-08.00(1.42m) 1  
12 scheele, eva 11 Mullen 4-08.00(1.42m) 1  
12 Smith, Liz 12 Arapahoe 4-08.00(1.42m) 1  
12 Todor, Miranda 11 Arvada West 4-08.00(1.42m) 1  
12 Chavers, Dezzerae 11 Eaglecrest 4-08.00(1.42m) 1  
12 Hopko, Julie 11 Cherry Creek 4-08.00(1.42m) 1  
12 Grayson, Mckael 11 Grandview 4-08.00(1.42m) 1  
-- Bishop, Sara 10 Niwot NH(--) 1  
-- Davis, Vail 12 Dakota Ridge NH(--) 1  
-- Ibrahim, Gioia 12 Castle View NH(--) 1  
-- Burch, Courtney 11 Rampart NH(--) 1  
-- Moss, Shay 12 Rampart NH(--) 1  
-- Warkentin, Lexie 10 Glenwood Springs NH(--) 1  
-- Phelps, Kaire 11 Evergreen NH(--) 1  
-- Bergman, Kendal 11 D'Evelyn NH(--) 1  
-- Monnighoff, Lisa 12 Chatfield NH(--) 1  
-- Moore, Kelly 10 Mullen NH(--) 1  
-- Thenell, Danni 11 Bear Creek NH(--) 1  
-- Angell, Laura 11 Chatfield NH(--) 1  
-- Daugherty, Claire 10 Smoky Hill NH(--) 1  
-- Gullat, Skye 10 Smoky Hill NH(--) 1  
-- Petko, Kassie 09 Regis Jesuit NH(--) 1  
-- Geisenhoff, Jessica 10 Roosevelt NH(--) 1  
 
Womens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Tracey, Sieana 11 Eaglecrest 17-04.00(5.28m) +0.4 1 10
2 Coffey, Sydney 12 Niwot 17-01.00(5.21m) +0.0 1 8
3 Gabriel, Theresa 12 Glenwood Springs 16-07.00(5.05m) -0.6 1 6
4 Clements, Amanda 09 Chatfield 16-04.00(4.98m) -1.4 1 5
5 Gilleland, Hailey 11 Bear Creek 15-11.00(4.85m) -0.2 1 4
6 Hughes, Brandis 12 Chaparral 15-11.00(4.85m) +0.0 1 3
7 Judge, Kate 11 Niwot 15-10.50(4.84m) +0.3 1 2
8 Allen, Shelby 12 Smoky Hill 15-07.00(4.75m) -1.8 1 1
10 Monahan, Shannon 11 D'Evelyn 15-06.00(4.72m) +1.1 1  
9 Rastrelli, Micali 10 Arapahoe 15-06.00(4.72m) +0.6 1  
11 Eining, Hannah 09 Roosevelt 15-00.00(4.57m) +0.0 1  
11 Jones, Breona 11 Gateway 15-00.00(4.57m) -0.4 1  
13 Veasley, Jamee 12 Thomas Jefferson 14-10.00(4.52m) +0.0 1  
14 Gauldin, Anna 11 Glenwood Springs 14-09.50(4.51m) +1.3 1  
15 Jacox, Sydney 09 Roosevelt 14-07.00(4.45m) +0.0 1  
16 Robinson, Kayla 11 Smoky Hill 14-05.00(4.39m) +0.0 1  
17 Shacklock, Andrea 12 Thomas Jefferson 14-04.00(4.37m) +0.7 1  
17 Vazquez, Morgan 12 Chaparral 14-04.00(4.37m) +1.4 1  
19 Harrier, Zoe 12 Cherry Creek 14-03.50(4.36m) +2.1 1  
20 Clary, Maggie 11 Dakota Ridge 14-01.00(4.29m) +0.6 1  
-- Brown, Quincy 10 Castle View DQ(--) nwi 1  
-- Davis, Vail 12 Dakota Ridge DQ(--) nwi 1  
-- Salas, Josie 09 Pueblo County DQ(--) nwi 1  
-- Pagliuco, Franki 11 Rampart DQ(--) nwi 1  
-- Cortese, Shelby 10 Pueblo County DQ(--) nwi 1  
-- Pantle, Jade 09 Lewis-Palmer DQ(--) nwi 1  
-- Ahart, Kami 09 Lewis-Palmer DQ(--) nwi 1  
-- Moss, Shay 12 Rampart DQ(--) nwi 1  
-- Julian, Markayla 10 Cherokee Trail DQ(--) nwi 1  
-- Shead, Essence 10 Cherokee Trail DQ(--) nwi 1  
-- Belcher, Elise 10 D'Evelyn DQ(--) nwi 1  
-- Gitomer, Emma 10 Cherry Creek DQ(--) nwi 1  
-- Vigil, Nicole 12 Bear Creek DQ(--) nwi 1  
-- Moore, Sarah 10 Arapahoe DQ(--) nwi 1  
-- Fuentes-Reyes, Jacely 11 Chatfield DQ(--) nwi 1  
-- Petko, Allie 09 Regis Jesuit DQ(--) nwi 1  
-- Cook, Erica 10 Mullen DQ(--) nwi 1  
-- Bess, Cherie 12 Arvada West DQ(--) nwi 1  
-- Berkley, Morgan 09 Regis Jesuit DQ(--) nwi 1  
-- Anderson, April 10 Grandview DQ(--) nwi 1  
-- Pierce, Jasmyne 12 Eaglecrest DQ(--) nwi 1  
-- Lanier, Alaynah 09 Grandview DQ(--) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Williams, Danielle 10 Eaglecrest 37-04.00(11.38m) -0.8 1 10
2 Follett, Paige 12 Chaparral 36-06.00(11.13m) -0.4 1 8
3 Johnson, Kayla 12 Dakota Ridge 35-08.00(10.87m) -1.0 1 6
4 Hull, Calyn 12 D'Evelyn 35-00.50(10.68m) -0.6 1 5
5 Gabriel, Theresa 12 Glenwood Springs 35-00.00(10.67m) +0.1 1 4
6 Gilleland, Hailey 11 Bear Creek 34-09.00(10.59m) -1.1 1 3
7 Coffey, Sydney 12 Niwot 34-07.00(10.54m) +0.0 1 2
8 Jones, Breona 11 Gateway 34-06.00(10.52m) +0.9 1 1
9 Briscoe, Tabby 09 Castle View 33-05.00(10.19m) +0.7 1  
10 Lanier, Alaynah 09 Grandview 32-08.50(9.97m) -0.8 1  
11 Ibrahim, Gioia 12 Castle View 32-06.50(9.92m) +0.4 1  
12 Bishop, Sara 10 Niwot 32-02.00(9.80m) +0.3 1  
13 Evans, Brianna 11 Smoky Hill 31-11.00(9.73m) +0.7 1  
14 Rastrelli, Micali 10 Arapahoe 31-07.50(9.64m) -0.3 1  
15 Monahan, Shannon 11 D'Evelyn 31-04.00(9.55m) +0.4 1  
16 Anderson, Brittany 09 Rampart 31-02.00(9.50m) +0.0 1  
17 Bess, Cherie 12 Arvada West 31-01.00(9.47m) +1.3 1  
18 Clary, Maggie 11 Dakota Ridge 31-00.00(9.45m) -0.4 1  
19 Nwagwu, Stephanie 09 Grandview 30-11.00(9.42m) +0.0 1  
20 Veasley, Jamee 12 Thomas Jefferson 30-10.50(9.41m) -1.1 1  
21 Ohlschwager, Kristi 10 Chatfield 30-08.00(9.35m) +0.2 1  
22 Gillespie, Kelly 09 Eaglecrest 30-07.00(9.32m) +0.5 1  
23 Julian, Markayla 10 Cherokee Trail 30-03.00(9.22m) +1.1 1  
24 Allen, Shelby 12 Smoky Hill 30-01.00(9.17m) +1.1 1  
25 Odum, Kara 11 Cherry Creek 29-10.50(9.11m) +1.5 1  
26 Rasnick, Ashley 12 Chatfield 29-10.00(9.09m) +0.9 1  
26 Majewski, Brianna 11 Mullen 29-10.00(9.09m) +0.9 1  
28 Moore, Sarah 10 Arapahoe 29-09.00(9.07m) +0.2 1  
29 Petty, Erica 10 Mullen 29-08.00(9.04m) -0.1 1  
30 Barringer, Hannah 09 Chaparral 29-05.50(8.98m) +0.3 1  
-- Pantle, Jade 09 Lewis-Palmer DQ(--) nwi 1  
-- Shacklock, Andrea 12 Thomas Jefferson DQ(--) nwi 1  
-- Duncan, Kelsy 11 Pueblo County DQ(--) nwi 1  
-- Day, Kalli 10 Pueblo County DQ(--) nwi 1  
-- Pagliuco, Franki 11 Rampart DQ(--) nwi 1  
-- Smith, Sydney 10 Cherry Creek DQ(--) nwi 1  
-- Petko, Allie 09 Regis Jesuit DQ(--) nwi 1  
-- Vigil, Nicole 12 Bear Creek DQ(--) nwi 1  
-- Shead, Essence 10 Cherokee Trail DQ(--) nwi 1  
-- Gaddis, Cassidy 10 Glenwood Springs DQ(--) nwi 1  
-- Ahart, Kami 09 Lewis-Palmer DQ(--) nwi 1  
-- Baldwin, Paige 09 Roosevelt DQ(--) nwi 1  
-- Todor, Miranda 11 Arvada West DQ(--) nwi 1  
 
Womens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Marshall, Chandler 10 Lewis-Palmer 11-06.00(3.51m) 1 10
2 Griffin, Morgan 12 Lewis-Palmer 11-00.00(3.35m) 1 8
3 Thenell, Danni 11 Bear Creek 10-03.00(3.12m) 1 6
4 Ibrahim, Gioia 12 Castle View 10-03.00(3.12m) 1 5
5 Ince, Samantha 12 Cherry Creek 10-00.00(3.05m) 1 4
6 Isakson, Elisa 11 ThunderRidge 10-00.00(3.05m) 1 3
7 Tumara, Sarina 12 Grandview 9-09.00(2.97m) 1 2
8 Longo, Deedee 12 Grandview 9-06.00(2.90m) 1 1
9 Metzner, Danielle 12 Niwot 9-00.00(2.74m) 1  
10 Bergman, Kendal 11 D'Evelyn 8-09.00(2.67m) 1  
11 Daily, Lauren 12 Chaparral 8-00.00(2.44m) 1  
11 Thompson, Katherine 11 Evergreen 8-00.00(2.44m) 1  
11 Martinez, Jordan 11 Mullen 8-00.00(2.44m) 1  
11 Mendoza, Chisa 11 Smoky Hill 8-00.00(2.44m) 1  
11 Bell, Aly 12 D'Evelyn 8-00.00(2.44m) 1  
11 Werthan, Lily 12 Evergreen 8-00.00(2.44m) 1  
-- Smiley, Sydney 12 Chatfield NH(--) 1  
-- Duhamel, Paris 10 Arapahoe NH(--) 1  
-- Degroot, Lauren 11 Niwot NH(--) 1  
-- Gray, Greneva 11 Bear Creek NH(--) 1  
-- Peterson, Samantha 12 Eaglecrest NH(--) 1  
-- Filter, April 09 Chatfield NH(--) 1  
-- Harrier, Zoe 12 Cherry Creek NH(--) 1  
-- Pierce, Jasmyne 12 Eaglecrest NH(--) 1  
-- Stoor, Mariah 09 Roosevelt NH(--) 1  
-- Klatt, Melissa 09 Smoky Hill NH(--) 1  
-- Gorman, Julia 11 Regis Jesuit NH(--) 1  
-- Jones, Ashli 11 Roosevelt NH(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude

 


 
 
Post as: 
History for Cherry Creek and Grandview Invitational
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2015 1   1    
2014 1   1    
2013 1   1    
2012 1   1    
2011 1   1    
2010 1   1