Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2010 Apr 3rd

YearResultsNews 
*20141 1 
20131 1 
20121 1 
20111 1 
20101 1 
 

Media for 2010

Videos (0)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Results

 

Attending groups

 

Invited groups

 

2010

Track and Field Invitational

 

2010 Results - Bruce Dallas Invitational

Published by
Derek   on Apr 15 2010, 05:02 PM
Bruce Dallas Invitational - Apr 3, 2010
6746 Carlisle Pike, Mechanicsburg, PA, US, 17050
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | Javelin | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 100h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | Javelin | HJ | LJ | TJ | PV

Team Scores
 
Mens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Gillespie, Ronnie   Upper Perkiomen 10.98 nwi 1 10
2 Norris, Taylor   Central Dauphin 11.25 nwi 1 8
3 Echavarria, Yamil   Reading 11.26 nwi 1 6
4 Mccormick, Ryan   Cumberland Valle 11.35 nwi 1 4
5 Marable, Devonte   Watkins Memorial 11.36 nwi 1 2
6 Singh, AJ   Abington 11.52 nwi 1 1
 
Mens 100m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Gillespie, Ronnie   Upper Perkiomen 11.12 nwi 6  
2 Echavarria, Yamil   Reading 11.41 nwi 4  
3 Norris, Taylor   Central Dauphin 11.42 nwi 2  
4 Mccormick, Ryan   Cumberland Valle 11.47 nwi 4  
5 Marable, Devonte   Watkins Memorial 11.55 nwi 5  
6 Singh, AJ   Abington 11.59 nwi 1  
7 Coleman, Paul   Central Dauphin 11.65 nwi 3  
8 Anyam, Doolun   CFS - The School 11.69 nwi 1  
9 Kemp, Brendan   Watkins Memorial 11.73 nwi 3  
10 Perlstein, Casey   Upper Perkiomen 11.77 nwi 6  
11 Williams, Isiah   Reading 11.78 nwi 2  
12 Caloiero, Giuliano   Schuylkill Valle 11.79 nwi 2  
13 Bailey, Kalil   Manheim Township 11.79 nwi 5  
14 Oldroyd, Marcus   Troy Area 11.80 nwi 1  
15 Breland, Jeremy   Warwick 11.82 nwi 1  
16 Miller, Joey   Lower Dauphin 11.87 nwi 4  
17 Newsome, Andrew   Warwick 11.87 nwi 3  
18 Castellano, Nick   Schuylkill Valle 11.91 nwi 1  
19 Hartley, Ryan   Abington 11.98 nwi 3  
20 Simms, Darryl   William Penn (Yo 12.02 nwi 5  
21 Weiser, Wade   Lower Dauphin 12.06 nwi 5  
22 Kennedy, Jordan   East Pennsboro A 12.16 nwi 4  
23 Baird, Brendan   East Pennsboro A 12.17 nwi 3  
24 Maylath, Jeremy   Cumberland Valle 12.19 nwi 2  
25 Cole, Charles   Lewisburg Area 12.26 nwi 6  
26 Daise, Jeremy   Southern Columbi 12.28 nwi 1  
27 Breznik, Ryan   Bradford Area 12.35 nwi 5  
28 Trombly, Michael   Columbia 12.38 nwi 4  
29 Lawrence, Jackson   Warwick 12.44 nwi 4  
30 Hutchison, Blaine   Columbia 12.48 nwi 3  
31 Eun, Hee Chang   CFS - The School 12.52 nwi 6  
32 Rivera, Joel   Southern Columbi 12.81 nwi 5  
33 Kenny, Jacob   Lewisburg Area 12.87 nwi 2  
34 White, Hayden   Troy Area 12.89 nwi 6  
35 Oluleye, Moyo   Manheim Township 13.37 nwi 2  
 
Mens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Gillespie, Ronnie   Upper Perkiomen 22.99 nwi 7 10
2 Mcneil, Josh   Schuylkill Valle 23.33 nwi 6 8
3 Mccormick, Ryan   Cumberland Valle 23.42 nwi 6 6
4 Ringgold, Allen   Upper Perkiomen 23.65 nwi 7 4
5 Coleman, Paul   Central Dauphin 23.65 nwi 5 2
6 Marable, Devonte   Watkins Memorial 23.73 nwi 7 1
7 Vucurevich, Zack   Cumberland Valle 23.74 nwi 7  
8 Newsome, Andrew   Warwick 23.80 nwi 4  
9 Medina, Enrique   Reading 23.84 nwi 5  
10 Sensabaugh, Connor   Watkins Memorial 24.30 nwi 5  
11 Steffen, Cody   Selinsgrove Area 24.37 nwi 4  
12 Oldroyd, Marcus   Troy Area 24.41 nwi 5  
13 Bennar, Kyle   Selinsgrove Area 24.59 nwi 4  
14 Breland, Jeremy   Warwick 24.63 nwi 4  
15 Gelman, Andrew   Abington 24.79 nwi 6  
16 Weiser, Wade   Lower Dauphin 24.79 nwi 3  
17 Nuzzo, Cody   Bradford Area 24.81 nwi 5  
18 Breznik, Ryan   Bradford Area 24.87 nwi 4  
19 Hardy, Darian   Reading 24.93 nwi 2  
20 Ney, Josh   Columbia 24.99 nwi 4  
21 Kennedy, Jordan   East Pennsboro A 25.04 nwi 3  
22 Baird, Brendan   East Pennsboro A 25.23 nwi 3  
23 Johnson, Rich   Abington 25.50 nwi 5  
24 Lucas, Devante   William Penn (Yo 25.63 nwi 7  
25 Hutchison, Blaine   Columbia 25.63 nwi 3  
26 Baily, Brad   Troy Area 25.69 nwi 2  
27 Musembi, Henry   Manheim Township 25.70 nwi 1  
28 Kenny, Jacob   Lewisburg Area 25.75 nwi 2  
29 Mathias, Jay   Lewisburg Area 25.77 nwi 2  
30 Rivera, Joel   Southern Columbi 26.10 nwi 2  
31 Johnson, Dontae   CFS - The School 26.13 nwi 2  
32 Eun, Hee Chang   CFS - The School 26.22 nwi 3  
33 Daise, Jeremy   Southern Columbi 26.26 nwi 1  
-- Oluleye, Moyo   Manheim Township DNF nwi 6  
-- Gaul, Derek   Schuylkill Valle DNF nwi 6  
 
Mens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ross, Charles   Abington 48.69 7 10
2 Watson, Macey   Abington 50.17 7 8
3 Ringgold, Allen   Upper Perkiomen 52.26 7 6
4 Medina, Enrique   Reading 52.48 6 4
5 Vucurevich, Zack   Cumberland Valle 52.78 7 2
6 Klahold, Asher   Warwick 53.09 7 1
7 Castellano, Nick   Schuylkill Valle 53.78 4  
8 Christman, Cory   Watkins Memorial 53.79 6  
9 Brown, Darnell   William Penn (Yo 53.81 6  
10 Jackson, Kadeem   William Penn (Yo 54.50 5  
11 Ney, Josh   Columbia 54.51 5  
12 Kerlin, Ben   Lewisburg Area 54.70 5  
13 Rivera, Carlos   Warwick 54.87 4  
14 Burrow, Nate   Bradford Area 55.08 6  
15 Swisher, Eric   Warwick 55.09 3  
16 Kurtz, Hunter   Manheim Township 55.11 3  
17 Severino, Connor   Watkins Memorial 55.26 4  
18 Bowman, Travis   Schuylkill Valle 55.60 5  
19 Nuzzo, Cody   Bradford Area 55.60 5  
20 Moyer, Dylan   East Pennsboro A 55.61 4  
21 Custer, Jordan   Lower Dauphin 56.00 2  
22 Ruby, Matt   Selinsgrove Area 56.15 6  
23 Witmer, Kyle   Selinsgrove Area 56.15 2  
24 Miller, Brady   Cumberland Valle 56.33 4  
25 Wagner, Josh   Central Dauphin 56.43 3  
26 Orr, Gage   East Pennsboro A 57.07 4  
27 Warner, Joey   Manheim Township 58.74 2  
28 Smith, Justin   Upper Perkiomen 59.17 6  
29 Reeves, Eric   Troy Area 59.30 2  
30 Taylor, Will   Abington 59.69 7  
31 Ellsworth, Greg   Troy Area 1:00.01 1  
32 Mills, First Name   CFS - The School 1:00.12 3  
33 Talford, Uneke   Reading 1:00.90 2  
34 Kim, Jin Yong   CFS - The School 1:03.17 2  
 
Mens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Flynn, Andy   Cumberland Valle 1:56.69 1 10
2 Oldroyd, Matt   Troy Area 1:59.10 1 8
3 Smith, Tevin   Abington 1:59.59 1 6
4 White, Michael   Bradford Area 2:00.06 1 4
5 Skotek, Jared   Central Dauphin 2:00.61 1 2
6 Golden, Spencer   Central Dauphin 2:01.13 1 1
7 Hackett, Ian   Manheim Township 2:03.16 1  
8 White, Matthew   Bradford Area 2:03.80 1  
9 Prosek, Austin   Watkins Memorial 2:03.95 1  
10 Kunzweiler, Alec   Cumberland Valle 2:05.83 1  
11 Schwoebel, Grant   Abington 2:06.60 1  
12 Coburn, Alex   Cumberland Valle 2:07.15 1  
13 Lopes, Ryan   Lewisburg Area 2:09.03 1  
14 Covington, Curtis   William Penn (Yo 2:09.17 1  
15 Devlin, Matt   Warwick 2:09.38 1  
16 Olenginski, Greg   Lewisburg Area 2:09.68 1  
17 Marchalonis, Matt   Manheim Township 2:11.31 1  
18 Fleetwood, Grant   Selinsgrove Area 2:11.42 1  
19 Allan, Hunter   Schuylkill Valle 2:12.41 1  
20 Swan, Alex   Warwick 2:12.82 1  
21 Maguire, Sean   Lower Dauphin 2:13.30 1  
22 Good, Christian   Abington 2:13.60 1  
23 Gehers, Zane   Selinsgrove Area 2:15.01 1  
24 Dowis, Justin   Watkins Memorial 2:15.71 1  
25 Hollinger, Evan   Warwick 2:16.55 1  
26 Smith, Justin   Upper Perkiomen 2:17.71 1  
27 Mummau, Dan   Lower Dauphin 2:23.11 1  
28 Drake, Harley   Troy Area 2:24.95 1  
29 Evans, Jack   East Pennsboro A 2:26.51 1  
30 Favors, Dayon   East Pennsboro A 2:28.15 1  
31 Silva, Alexis   Reading 2:28.77 1  
32 Suggs, Pompey   Reading 2:35.76 1  
 
Mens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Unknown Athlete   Central Dauphin 4:21.50 1 10
2 Robbins, Seth   Cumberland Valle 4:24.14 1 8
3 Fadale, Vince   Selinsgrove Area 4:24.71 1 6
4 Murphy, Ken   Cumberland Valle 4:27.33 1 4
5 Moran, Kyle   Abington 4:30.95 1 2
6 Cardoso, Eleazar   Abington 4:34.12 1 1
7 Groh, John   Lower Dauphin 4:45.42 1  
8 Mueller, Ben   Warwick 4:51.41 1  
9 Taylor, Michael   Watkins Memorial 4:51.53 1  
10 Mitchell, Ryan   Warwick 4:53.87 1  
11 Bickel, Curtis   Selinsgrove Area 4:54.90 1  
12 Toole, Thomas   Lewisburg Area 4:54.99 1  
13 Merz, Andrew   Lewisburg Area 4:56.16 1  
14 Elizondo, Jordan   Watkins Memorial 4:57.64 1  
15 Stegura, Luke   Central Dauphin 4:57.80 1  
16 Drake, Harley   Troy Area 4:58.43 1  
17 Hinnekamp, Alex   Manheim Township 4:59.32 1  
18 Olivarria, Jean Carlos   Reading 5:00.41 1  
19 Heisley, Benjamin   East Pennsboro A 5:00.61 1  
20 McCreary, Dan   Lower Dauphin 5:01.90 1  
21 Hollinger, Evan   Warwick 5:03.18 1  
22 Davis, Dakota   Schuylkill Valle 5:03.59 1  
23 Latham, Michael   William Penn (Yo 5:03.76 1  
24 Hirsch, Elliott   Manheim Township 5:03.96 1  
25 Tolbert, Martin   William Penn (Yo 5:11.08 1  
26 Zercher, Derek   Southern Columbi 5:11.98 1  
27 Patel, Dev   East Pennsboro A 5:17.20 1  
28 Tedesco, Josh   Troy Area 5:17.98 1  
29 Barton, Tony   Southern Columbi 5:20.80 1  
-- Smith, Tevin   Abington DNF 1  
 
Mens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Unknown Athlete   Central Dauphin 9:46.85 1 10
2 Fadale, Vince   Selinsgrove Area 9:53.11 1 8
3 Hartzel, Ryan   Cumberland Valle 10:01.57 1 6
4 Barnes, Adam   Bradford Area 10:22.25 1 4
5 Soliman, Abdallah   Cumberland Valle 10:25.02 1 2
6 Taylor, Michael   Watkins Memorial 10:31.89 1 1
7 Robbins, Kyle   Troy Area 10:34.92 1  
8 Buranich, Tyler   Selinsgrove Area 10:40.16 1  
9 Sharkey, Sean   Manheim Township 10:40.59 1  
10 Merz, Andrew   Lewisburg Area 10:44.64 1  
11 Long, Bryson   Warwick 10:44.88 1  
12 Murphy, Bryan   Abington 10:45.12 1  
13 Coyle, Regan   Watkins Memorial 10:45.13 1  
14 Murcek, Robbie   Lewisburg Area 10:49.94 1  
15 Stambaugh, Allan   Manheim Township 10:57.24 1  
16 Smith, Joseph   East Pennsboro A 10:59.80 1  
17 Shea, Daniel   Abington 11:03.71 1  
18 Schock, Garrett   Central Dauphin 11:14.49 1  
19 Snyder, Jon   Schuylkill Valle 11:15.72 1  
20 Slade, David   Abington 11:15.84 1  
21 Headland, Phil   Warwick 11:24.43 1  
22 Zercher, Derek   Southern Columbi 11:30.55 1  
23 Miller, Shane   Troy Area 11:34.93 1  
24 Rhoades, Donald   East Pennsboro A 11:43.68 1  
25 Lutz, Scott   Reading 12:33.52 1  
26 Barton, Tony   Southern Columbi 12:49.78 1  
27 Dorsheimer, Sage   Lower Dauphin 13:16.89 1  
 
Mens 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Harrison, Brandon   Watkins Memorial 14.79 1 10
2 Eaton, Alex   Abington 14.86 1 8
3 Correll, Matt   Watkins Memorial 15.12 1 6
4 Harvey, Braheem   William Penn (Yo 15.31 1 4
5 Elgin, Eric   Cumberland Valle 15.52 1 2
6 Tabaras, Alex   Warwick 16.97 1 1
 
Mens 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Eaton, Alex   Abington 15.13 5  
2 Harvey, Braheem   William Penn (Yo 15.25 4  
3 Correll, Matt   Watkins Memorial 15.32 6  
4 Harrison, Brandon   Watkins Memorial 15.72 3  
5 Elgin, Eric   Cumberland Valle 16.01 2  
6 Tabaras, Alex   Warwick 16.30 1  
7 Fraker, Hunter   Susquehanna Twp 16.73 3  
8 Breznik, Ryan   Bradford Area 17.16 4  
9 Unknown Athlete   Upper Perkiomen 17.16 2  
10 Shambaugh, Cody   Cumberland Valle 17.60 2  
11 Ede, Mike   Selinsgrove Area 17.69 5  
12 Tolbert, Donovan   Cumberland Valle 17.77 1  
13 Burrow, Nate   Bradford Area 17.80 6  
14 Sergeant, Akini   Reading 18.01 4  
15 Delp, Austin   Selinsgrove Area 18.01 6  
16 Meyer, Danny   Central Dauphin 18.03 1  
17 Cormany, Austin   East Pennsboro A 18.64 3  
18 Nguyen, Michael   Schuylkill Valle 18.64 6  
19 Chabrier, Chris   Lower Dauphin 18.69 2  
20 Rager, Zach   Lewisburg Area 18.83 4  
21 Smith, Brandon   Lewisburg Area 19.03 5  
22 Gauker, Zach   Lower Dauphin 19.24 4  
23 McEwen, Ryan   Schuylkill Valle 19.32 1  
24 Elder, Josh   Abington 19.34 2  
25 Moyer, Dennis   Reading 19.36 3  
26 Binner, Devin   East Pennsboro A 19.37 3  
27 Dewalt, AJ   Manheim Township 19.85 2  
28 Kim, Jin Yong   CFS - The School 20.04 1  
29 Patton, Zac   Central Dauphin 20.84 3  
30 Watson, Tyrel   CFS - The School 21.10 6  
31 Rossetti, Kyle   Troy Area 21.17 5  
32 Houck, Chris   Manheim Township 21.78 4  
 
Mens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Harrison, Brandon   Watkins Memorial 39.67 6 10
2 Coats, Cody   Bradford Area 40.67 6 8
3 Elgin, Eric   Cumberland Valle 40.73 6 6
4 Correll, Matt   Watkins Memorial 41.05 6 4
5 Fraker, Hunter   Susquehanna Twp 42.15 5 2
6 Hopkins, Duane   William Penn (Yo 42.34 4 1
7 Eaton, Alex   Abington 42.78 6  
8 Ede, Mike   Selinsgrove Area 42.89 5  
9 Scholl, Logan   Selinsgrove Area 42.95 5  
10 Unknown Athlete   Upper Perkiomen 43.01 6  
11 Breznik, Ryan   Bradford Area 43.95 4  
12 Meyer, Danny   Central Dauphin 44.71 3  
13 Tabaras, Alex   Warwick 45.19 5  
14 Moyer, Dennis   Reading 45.63 2  
15 Cormany, Austin   East Pennsboro A 45.64 4  
16 Nguyen, Michael   Schuylkill Valle 45.75 4  
17 Romano, Andrew   Central Dauphin 46.16 2  
18 Chabrier, Chris   Lower Dauphin 46.22 2  
19 McEwen, Ryan   Schuylkill Valle 46.40 2  
20 Smith, Brandon   Lewisburg Area 46.61 3  
21 Dewalt, AJ   Manheim Township 46.94 4  
22 Shambaugh, Cody   Cumberland Valle 47.20 5  
23 Sergeant, Akini   Reading 47.22 2  
24 Berhanu, Noah   Lewisburg Area 47.23 2  
25 Depreaux, Zack   Troy Area 47.90 3  
26 Mills, First Name   CFS - The School 48.53 3  
27 Elder, Josh   Abington 48.65 3  
28 Binner, Devin   East Pennsboro A 49.36 4  
29 Watson, Tyrel   CFS - The School 49.85 1  
30 Rossetti, Kyle   Troy Area 49.88 1  
31 Gauker, Zach   Lower Dauphin 50.16 1  
32 Houck, Chris   Manheim Township 50.43 1  
-- Wells, David   Southern Columbi DNF 3  
 
Mens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Gaul, Caloiero,
Joseph, Mcneil
  Schuylkill Valle 44.24 3 10
2 Mccormic, Vucurevi,
Derick, Bush
  Cumberland Valle 44.46 3 8
3 Echavarr, Robinson,
Williams, Nazario
  Reading 44.54 2 6
4 Relay Team   Upper Perkiomen 44.62 3 4
5 Rashid, Dixon,
Deal, Ireland
  Abington 44.90 2 2
6 McGee, Chaney,
Guzik, Kemp
  Watkins Memorial 45.26 3 1
7 Dien, Lawrence,
Cruz, Breland
  Warwick 45.74 2  
8 Eun, Payne,
Anyam, Johnson
  CFS - The School 46.90 2  
9 Moyer, Baird,
Kennedy, Gunn
  East Pennsboro A 47.00 1  
10 Oldroyd, Baily,
White, Bradley
  Troy Area 48.34 1  
-- Busque, Kelin,
Retallac, Oluleye
  Manheim Township DNF 3  
-- Doby, Real,
Jackson, Lucas
  William Penn (Yo DNF 3  
-- Daise, Rivera,
Wells, Felus
  Southern Columbi DNF 1  
-- Weir, Shope,
Miller, Boyer
  Lower Dauphin DNF 2  
-- Cole, Rager,
Kuczawa, Mathias
  Lewisburg Area DQ 2  
 
Mens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Watson, Ross,
Singh, Taylor
  Abington 3:23.21 3 10
2 Nuzzo, White,
Burrow, White
  Bradford Area 3:28.44 3 8
3 Flynn, Elgin,
Mccormic, Vucurevi
  Cumberland Valle 3:29.58 3 6
4 Flythe, Coleman,
Skotek, Golden
  Central Dauphin 3:30.92 3 4
5 Harrison, Christma,
Severino, Marable
  Watkins Memorial 3:31.58 3 2
6 Echavarr, Williams,
Sergeant, Medina
  Reading 3:36.58 2 1
7 Gaul, Caloiero,
Bowman, Castella
  Schuylkill Valle 3:37.54 2  
8 Oldroyd, Oldroyd,
Depreaux, Baily
  Troy Area 3:39.58 2  
9 Ruby, Bennar,
Fleetwoo, Ede
  Selinsgrove Area 3:40.31 2  
10 Kerlin, Cole,
Olengins, Lopes
  Lewisburg Area 3:41.11 2  
11 Tabaras, Klahold,
Rivera, Swisher
  Warwick 3:42.20 2  
12 Brown, Jackson,
Lucas, Thompson
  William Penn (Yo 3:44.96 3  
13 Marchalo, Busque,
Retallac, Hackett
  Manheim Township 3:45.91 1  
14 Moyer, Favors,
Orr, Gunn
  East Pennsboro A 3:57.24 1  
 
Mens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Murphy, Flynn,
Hartzel, Robbins
  Cumberland Valle 8:04.86 1 10
2 Feura, White,
Barnes, White
  Bradford Area 8:06.87 1 8
3 Marchalo, Sharkey,
Hackett, Hinnekam
  Manheim Township 8:23.57 1 6
4 Oldroyd, Robbins,
Depreaux, Drake
  Troy Area 8:34.91 1 4
5 Fadale, Fleetwoo,
Bickel, Gehers
  Selinsgrove Area 8:37.06 1 2
6 Olengins, Toole,
Berhanu, Lopes
  Lewisburg Area 8:37.07 1 1
7 Murphy, Schwoebe,
Good, Goldenbl
  Abington 8:38.45 1  
8 Prosek, Dowis,
George, Elizondo
  Watkins Memorial 8:38.93 1  
9 Swan, Mitchell,
Mueller, Devlin
  Warwick 8:46.95 1  
10 Flythe, Stegura,
Komykosk, Schock
  Central Dauphin 8:50.52 1  
11 Groh, Maguire,
McCreary, Mummau
  Lower Dauphin 8:53.72 1  
12 Allan, Snyder,
Davis, Nguyen
  Schuylkill Valle 9:11.76 1  
13 Patel, Smith,
Evans, Heisley
  East Pennsboro A 9:14.14 1  
14 Carrasqu, Doan,
Olivarri, Preito
  Reading 9:24.41 1  
 
Mens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Brenza, Jake   Trinity (Washing 52-00.00(15.85m) 1 10
2 Reinhard, David   Bradford Area 50-03.50(15.33m) 1 8
3 Stremmel, Christian   Lower Dauphin 47-06.00(14.48m) 1 6
4 Unknown Athlete   Central Dauphin 47-05.50(14.47m) 1 4
5 Reed, Troy   Bradford Area 46-06.50(14.19m) 1 2
6 Myers, Spencer   Selinsgrove Area 45-10.75(13.99m) 1 1
7 King, Jeremy   Cumberland Valle 44-00.00(13.41m) 1  
8 Hamilton, Nate   Central Dauphin 42-09.00(13.03m) 1  
9 Waltman, Rob   Warwick 42-03.50(12.89m) 1  
10 Kerstetter, Tyler   Selinsgrove Area 42-01.50(12.84m) 1  
11 Jackson, Logan   Watkins Memorial 41-08.00(12.70m) 1  
12 George, Emory   Watkins Memorial 41-07.25(12.68m) 1  
13 Rice, Josh   CFS - The School 41-06.50(12.66m) 1  
14 Raup, Cody   Lewisburg Area 41-05.00(12.62m) 1  
15 Walker, Robert   Abington 41-01.00(12.52m) 1  
16 Blais, Alex   Cumberland Valle 40-08.50(12.41m) 1  
17 Walton, Hershey   Reading 40-01.50(12.23m) 1  
18 Hoffmaster, Clayton   Manheim Township 39-07.25(12.07m) 1  
19 Hammaker, Russ   Lower Dauphin 39-04.00(11.99m) 1  
20 Leighton, Eric   Cumberland Valle 38-10.50(11.85m) 1  
21 Chubb, Dillan   Warwick 38-10.25(11.84m) 1  
22 Felus, Brandon   Southern Columbi 38-06.00(11.73m) 1  
23 Meslener, Marcus   Lewisburg Area 38-05.75(11.73m) 1  
24 Barreau, Cesar   Reading 37-11.50(11.57m) 1  
25 Winns, Zadren   Schuylkill Valle 36-06.50(11.14m) 1  
26 McMillan, Nick   East Pennsboro A 35-03.00(10.74m) 1  
27 Shaeffer, Jeff   East Pennsboro A 35-01.00(10.69m) 1  
28 Walker, Marquis   Abington 35-00.00(10.67m) 1  
28 Mireku, Mike   CFS - The School 35-00.00(10.67m) 1  
30 Norton, Travis   Troy Area 33-10.00(10.31m) 1  
30 Julien, Grant   Abington 33-10.00(10.31m) 1  
32 Godshall, Eric   Troy Area 33-06.00(10.21m) 1  
33 Fischer, Marcus   Southern Columbi 27-09.00(8.46m) 1  
 
Mens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Brenza, Jake   Trinity (Washing 155-02(47.29m) 1 10
2 Reinhard, David   Bradford Area 146-11(44.78m) 1 8
3 Myers, Spencer   Selinsgrove Area 146-10(44.75m) 1 6
4 Kerstetter, Tyler   Selinsgrove Area 140-11(42.95m) 1 4
5 Morehouse, Mike   Watkins Memorial 140-05(42.80m) 1 2
6 George, Emory   Watkins Memorial 136-07(41.63m) 1 1
7 Stremmel, Christian   Lower Dauphin 129-00(39.32m) 1  
8 Reed, Troy   Bradford Area 126-09(38.63m) 1  
9 Hammaker, Russ   Lower Dauphin 123-07(37.67m) 1  
10 Unknown Athlete   Central Dauphin 121-10(37.13m) 1  
11 Smith, Jared   Lewisburg Area 121-04(36.98m) 1  
12 Waltman, Rob   Warwick 120-04(36.68m) 1  
13 King, Jeremy   Cumberland Valle 119-08(36.47m) 1  
14 Walton, Hershey   Reading 114-00(34.75m) 1  
15 Mireku, Mike   CFS - The School 113-08(34.65m) 1  
16 Felus, Brandon   Southern Columbi 113-06(34.59m) 1  
17 Raup, Cody   Lewisburg Area 110-08(33.73m) 1  
18 Rice, Josh   CFS - The School 105-02(32.05m) 1  
19 Hoffmaster, Clayton   Manheim Township 101-08(30.99m) 1  
20 Moser, Tyler   Upper Perkiomen 101-04(30.89m) 1  
21 Hamilton, Nate   Central Dauphin 97-08(29.77m) 1  
22 Hale, Nick   Upper Perkiomen 96-11(29.54m) 1  
23 Julien, Grant   Abington 96-05(29.39m) 1  
24 McMillan, Nick   East Pennsboro A 96-00(29.26m) 1  
25 Hutchison, Blaine   Columbia 95-03(29.03m) 1  
26 Godshall, Eric   Troy Area 94-11(28.93m) 1  
27 Bosley, John   Southern Columbi 93-11(28.63m) 1  
28 Garner, Colin   Warwick 93-01(28.37m) 1  
29 Barreau, Cesar   Reading 92-06(28.19m) 1  
30 Shaeffer, Jeff   East Pennsboro A 91-08(27.94m) 1  
31 Murry, Price   Manheim Township 91-03(27.81m) 1  
32 Walker, Marquis   Abington 89-03(27.20m) 1  
33 Bucher, Joey   Cumberland Valle 84-01(25.63m) 1  
34 Walker, Robert   Abington 74-03(22.63m) 1  
35 Muir, Stephen   Troy Area 60-02(18.34m) 1  
 
Mens Javelin Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Reinhard, David   Bradford Area 166-10(50.85m) 1 10
2 Bennar, Kyle   Selinsgrove Area 163-11(49.96m) 1 8
3 Barber, Kevin   Cumberland Valle 159-02(48.51m) 1 6
4 Cassels, Cam   Lewisburg Area 154-04(47.04m) 1 4
5 Waltman, Rob   Warwick 153-04(46.74m) 1 2
6 Shuey, Ryan   Lower Dauphin 150-08(45.92m) 1 1
7 Blewett, Devon   Cumberland Valle 150-01(45.75m) 1  
8 Reed, Troy   Bradford Area 149-03(45.49m) 1  
9 McMillan, Nick   East Pennsboro A 145-03(44.27m) 1  
10 Conrad, Tristan   Selinsgrove Area 144-07(44.07m) 1  
11 Hale, Nick   Upper Perkiomen 144-03(43.97m) 1  
12 Brown, Nathaniel   Lewisburg Area 133-01(40.56m) 1  
13 Mason, Caleb   East Pennsboro A 125-04(38.20m) 1  
14 Moser, Tyler   Upper Perkiomen 124-02(37.85m) 1  
15 King, Jeremy   Cumberland Valle 119-04(36.37m) 1  
16 Marrero, Steven   Central Dauphin 114-06(34.90m) 1  
17 Felus, Brandon   Southern Columbi 109-02(33.27m) 1  
18 Godshall, Eric   Troy Area 107-02(32.66m) 1  
19 Jackson, Logan   Watkins Memorial 101-11(31.06m) 1  
20 Garner, Colin   Warwick 100-02(30.53m) 1  
21 Wiley, Christian   Abington 99-05(30.30m) 1  
22 Brown, morgan   Troy Area 90-00(27.43m) 1  
23 Lewis, Artie   Central Dauphin 87-06(26.67m) 1  
24 Bosley, John   Southern Columbi 87-04(26.62m) 1  
25 Dumas, Mike   Watkins Memorial 86-00(26.21m) 1  
26 Stull, Trevor   Manheim Township 80-10(24.64m) 1  
27 Dees, Byron   CFS - The School 79-11(24.36m) 1  
28 Yeom, Paul   Abington 78-05(23.90m) 1  
29 Garcia, Xavier   Manheim Township 71-04(21.74m) 1  
 
Mens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Rich, Joe   Watkins Memorial 6-04.00(1.93m) 1 10
2 Joseph, Jean   Schuylkill Valle 6-02.00(1.88m) 1 8
3 Okoro, Stan   Central Dauphin 6-02.00(1.88m) 1 6
4 Cruz, Hector   Warwick 6-02.00(1.88m) 1 4
5 Bailey, Kalil   Manheim Township 5-10.00(1.78m) 1 1.50
5 Lawrence, Jackson   Warwick 5-10.00(1.78m) 1 1.50
7 McGill, Kevin   Abington 5-08.00(1.73m) 1  
7 Mumford, Xavier   Reading 5-08.00(1.73m) 1  
7 Torruella, Andre   Selinsgrove Area 5-08.00(1.73m) 1  
7 Steffen, Cody   Selinsgrove Area 5-08.00(1.73m) 1  
11 Tolbert, Donovan   Cumberland Valle 5-06.00(1.68m) 1  
11 Maylath, Jeremy   Cumberland Valle 5-06.00(1.68m) 1  
11 Burke, Mason   Abington 5-06.00(1.68m) 1  
14 Shambaugh, Cody   Cumberland Valle 5-04.00(1.63m) 1  
15 Voetglen, Johann   Troy Area 5-02.00(1.57m) 1  
15 Scott, AJ   Abington 5-02.00(1.57m) 1  
15 Strobel, Garrett   Schuylkill Valle 5-02.00(1.57m) 1  
15 Musembi, Henry   Manheim Township 5-02.00(1.57m) 1  
19 Beckley, Jeremy   Southern Columbi 5-00.00(1.52m) 1  
-- Laudermilch, David   Central Dauphin NH(--) 1  
-- Culkin, Zack   Troy Area NH(--) 1  
 
Mens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Gaul, Derek   Schuylkill Valle 21-03.75(6.50m) nwi 1 10
2 Chaney, Cody   Watkins Memorial 21-03.50(6.49m) nwi 1 8
3 Cruz, Hector   Warwick 21-02.25(6.46m) nwi 1 6
4 Brown, Imani   Reading 21-01.75(6.45m) nwi 1 4
5 Posey, Jared   William Penn (Yo 20-05.50(6.24m) nwi 1 2
6 Watson, Macey   Abington 20-01.50(6.13m) nwi 1 1
7 Robinson, Travenio   Reading 20-01.50(6.13m) nwi 1  
8 Rich, Joe   Watkins Memorial 19-08.00(5.99m) nwi 1  
8 Rajis, Nkemjika   Central Dauphin 19-08.00(5.99m) nwi 1  
10 Joseph, Jean   Schuylkill Valle 19-00.50(5.80m) nwi 1  
11 Torruella, Andre   Selinsgrove Area 18-11.00(5.77m) nwi 1  
12 Derick, Jesse   Cumberland Valle 18-07.00(5.66m) nwi 1  
12 Steffen, Cody   Selinsgrove Area 18-07.00(5.66m) nwi 1  
14 Retallack, Paul   Manheim Township 18-06.25(5.65m) nwi 1  
15 Whiteman, Jacob   Warwick 18-04.50(5.60m) nwi 1  
15 Maylath, Jeremy   Cumberland Valle 18-04.50(5.60m) nwi 1  
17 Breland, Jeremy   Warwick 18-00.25(5.49m) nwi 1  
17 Hopkins, Duane   William Penn (Yo 18-00.25(5.49m) nwi 1  
19 Nuzzo, Cody   Bradford Area 17-08.00(5.38m) nwi 1  
20 Gunn, Nick   East Pennsboro A 17-07.50(5.37m) nwi 1  
21 Trombly, Michael   Columbia 17-07.25(5.37m) nwi 1  
22 Obermeyer, Rich   Bradford Area 17-07.00(5.36m) nwi 1  
23 Anyam, Doolun   CFS - The School 17-05.75(5.33m) nwi 1  
24 Dewalt, AJ   Manheim Township 16-11.75(5.18m) nwi 1  
25 Porcher, David   Central Dauphin 16-10.25(5.14m) nwi 1  
26 Reeves, Eric   Troy Area 16-09.75(5.12m) nwi 1  
27 Hartley, Ryan   Abington 16-06.75(5.05m) nwi 1  
28 Kuczawa, Wesley   Lewisburg Area 15-11.50(4.86m) nwi 1  
-- Rager, Zach   Lewisburg Area ND(--) nwi 1  
-- Voetglen, Johann   Troy Area ND(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Brown, Imani   Reading 45-03.25(13.80m) nwi 1 10
2 Posey, Jared   William Penn (Yo 44-01.25(13.44m) nwi 1 8
3 Joseph, Jean   Schuylkill Valle 42-09.25(13.04m) nwi 1 6
4 Bennar, Kyle   Selinsgrove Area 42-03.75(12.90m) nwi 1 4
5 Najac, Brad   Schuylkill Valle 41-09.75(12.74m) nwi 1 2
6 Tolbert, Donovan   Cumberland Valle 41-08.50(12.71m) nwi 1 1
7 Miller, Joey   Lower Dauphin 41-00.50(12.51m) nwi 1  
8 Eaton, Alex   Abington 40-10.50(12.46m) nwi 1  
9 Elgin, Eric   Cumberland Valle 40-02.25(12.25m) nwi 1  
10 Rajis, Nkemjika   Central Dauphin 39-07.50(12.08m) nwi 1  
11 Cruz, Hector   Warwick 39-05.25(12.02m) nwi 1  
12 Payne, Christian   CFS - The School 39-03.50(11.98m) nwi 1  
13 Rich, Joe   Watkins Memorial 38-08.25(11.79m) nwi 1  
14 Porcher, David   Central Dauphin 38-04.75(11.70m) nwi 1  
15 Renz, Al   Manheim Township 38-03.50(11.67m) nwi 1  
16 Wallace, Derek   Cumberland Valle 37-07.50(11.47m) nwi 1  
17 Steffen, Cody   Selinsgrove Area 37-07.25(11.46m) nwi 1  
18 Boyer, Josh   Lower Dauphin 36-09.75(11.22m) nwi 1  
19 Obermeyer, Rich   Bradford Area 36-07.50(11.16m) nwi 1  
20 Hartley, Ryan   Abington 36-01.75(11.02m) nwi 1  
21 Kuczawa, Wesley   Lewisburg Area 35-11.25(10.95m) nwi 1  
22 McGill, Kevin   Abington 35-06.00(10.82m) nwi 1  
23 Christman, Brad   Watkins Memorial 35-04.75(10.79m) nwi 1  
24 Whiteman, Jacob   Warwick 34-11.75(10.66m) nwi 1  
25 Gunn, Nick   East Pennsboro A 33-09.00(10.29m) nwi 1  
26 Souders, Brady   Manheim Township 32-11.50(10.05m) nwi 1  
27 Patel, Sunny   East Pennsboro A 32-06.75(9.93m) nwi 1  
28 Voetglen, Johann   Troy Area 29-11.25(9.12m) nwi 1  
-- Rager, Zach   Lewisburg Area ND(--) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Weir, Mike   Lower Dauphin 12-06.00(3.81m) 1 10
2 Novotni, Mitchell   Watkins Memorial 12-00.00(3.66m) 1 8
3 Johnson, Cameron   Watkins Memorial 12-00.00(3.66m) 1 6
4 Raber, Jon   Cumberland Valle 12-00.00(3.66m) 1 4
5 Busque, Nick   Manheim Township 11-06.00(3.51m) 1 2
6 Bunker, Gage   Bradford Area 11-00.00(3.35m) 1 0.50
6 Burke, Christian   Selinsgrove Area 11-00.00(3.35m) 1 0.50
8 Meyer, Danny   Central Dauphin 10-06.00(3.20m) 1  
9 Chelius, Kyle   Schuylkill Valle 10-00.00(3.05m) 1  
9 Iamsakuldacha, Siam   Abington 10-00.00(3.05m) 1  
11 Stauffer, Sam   Warwick 9-06.00(2.90m) 1  
11 Komykoski, Todd   Central Dauphin 9-06.00(2.90m) 1  
11 Orr, Gage   East Pennsboro A 9-06.00(2.90m) 1  
11 Binner, Devin   East Pennsboro A 9-06.00(2.90m) 1  
15 McQuaig, John   Warwick 9-00.00(2.74m) 1  
15 Brown, Nathaniel   Lewisburg Area 9-00.00(2.74m) 1  
15 Coelgh, Andre   Abington 9-00.00(2.74m) 1  
-- Haring, Ryan   Cumberland Valle NH(--) 1  
-- Warner, Joey   Manheim Township NH(--) 1  
-- Cassels, Cam   Lewisburg Area NH(--) 1  
 
Womens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Unknown Athlete   Central Dauphin 12.64 nwi 1 10
2 Redman, Kenyetta   William Penn (Yo 12.81 nwi 1 8
3 Lopes, Olivia   Lewisburg Area 12.91 nwi 1 6
4 Antensteiner, Ines   Lewisburg Area 12.97 nwi 1 4
5 Brame, Rachel   Lewisburg Area 13.07 nwi 1 2
6 Keefer, Courtney   Lower Dauphin 13.20 nwi 1 1
 
Womens 100m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Redman, Kenyetta   William Penn (Yo 12.85 nwi 6  
2 Unknown Athlete   Central Dauphin 12.89 nwi 4  
3 Lopes, Olivia   Lewisburg Area 12.97 nwi 3  
4 Brame, Rachel   Lewisburg Area 13.02 nwi 2  
5 Antensteiner, Ines   Lewisburg Area 13.03 nwi 5  
6 Keefer, Courtney   Lower Dauphin 13.15 nwi 1  
7 Walker, Elizabeth   Easton Area 13.31 nwi 5  
8 Deck, Ally   Cumberland Valle 13.36 nwi 1  
9 Bailey, Katie   Cumberland Valle 13.37 nwi 2  
10 Messado, Aailyah   Reading 13.48 nwi 1  
11 Morris, Kathleen   Manheim Township 13.52 nwi 3  
12 Brumbach, Kodie   Central Dauphin 13.60 nwi 6  
13 Yanchuk, Megan   Troy Area 13.65 nwi 2  
14 Reviere, Tyeca   Reading 13.66 nwi 4  
15 Detweiler, Kelsie   Lower Dauphin 13.77 nwi 1  
16 Mauer, Annese   East Pennsboro A 13.82 nwi 2  
17 Shedden, Luisa   Troy Area 13.90 nwi 4  
18 Vo, Catherine   Manheim Township 13.99 nwi 3  
19 Mackavage, Mikelyn   East Pennsboro A 14.12 nwi 5  
20 Ortiz, Mercedes   Warwick 14.19 nwi 2  
21 Miller, Jenick   Warwick 14.36 nwi 1  
22 Yoder, Jenna   Schuylkill Valle 14.42 nwi 6  
23 Williams, Megan   Watkins Memorial 14.84 nwi 5  
24 Williams, Janee   Abington 14.97 nwi 5  
25 Harper, Samantha   Watkins Memorial 15.10 nwi 4  
26 Kuhn, Rebecca   Southern Columbi 16.21 nwi 1  
 
Womens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Redman, Kenyetta   William Penn (Yo 26.12 nwi 5 10
2 Antensteiner, Ines   Lewisburg Area 26.62 nwi 5 8
3 Lopes, Olivia   Lewisburg Area 27.23 nwi 5 6
4 Keefer, Courtney   Lower Dauphin 27.53 nwi 5 4
5 Templeton, Ashley   Manheim Township 27.69 nwi 5 2
6 Brame, Rachel   Lewisburg Area 27.77 nwi 4 1
7 Bailey, Katie   Cumberland Valle 28.02 nwi 4  
8 Dorisca, Natasha   Reading 28.03 nwi 5  
9 Detweiler, Kelsie   Lower Dauphin 28.29 nwi 4  
10 Brumbach, Kodie   Central Dauphin 28.53 nwi 2  
11 Yanchuk, Megan   Troy Area 28.66 nwi 4  
12 Stevenson, Jasmine   Cumberland Valle 29.06 nwi 3  
13 Mackavage, Mikelyn   East Pennsboro A 29.19 nwi 3  
14 Kearney, Bretta   Reading 29.73 nwi 4  
15 Kramer, Libby   Manheim Township 29.74 nwi 2  
16 Sancho, Suzette   East Pennsboro A 29.79 nwi 1  
17 Keener, Taylor   Warwick 29.90 nwi 1  
18 Moerschell, Casey   Schuylkill Valle 30.00 nwi 3  
19 Unknown Athlete   Central Dauphin 30.10 nwi 1  
20 Yoder, Jenna   Schuylkill Valle 30.58 nwi 3  
21 Chamberlain, Briana   Troy Area 30.75 nwi 1  
22 Howard, Leineal   Southern Columbi 30.75 nwi 2  
23 Amrine, Taylor   Watkins Memorial 30.93 nwi 1  
24 Williams, Megan   Watkins Memorial 31.41 nwi 2  
25 Williams, Janee   Abington 31.94 nwi 3  
-- Ortiz, Mercedes   Warwick DNF nwi 4  
-- Pertino, Lauren   Abington DNF nwi 3  
 
Womens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Robb, Stephanie   Watkins Memorial 59.78 5 10
2 Towson, Dorothea   Reading 1:01.80 5 8
3 Sexton, Jastocia   William Penn (Yo 1:02.48 4 6
4 Ryan, Jennifer   Abington 1:02.50 5 4
5 Strother, Rachel   Abington 1:02.66 5 2
6 Fisher, Jaclyn   Lewisburg Area 1:02.67 4 1
7 Kibathi, Laura   Central Dauphin 1:03.52 2  
8 Casper, Sloane   Cumberland Valle 1:03.60 5  
9 La Rosa, Taylor   Abington 1:04.35 5  
10 Sexton, Desatacia   William Penn (Yo 1:05.12 3  
11 Unknown Athlete   Central Dauphin 1:05.19 4  
12 Howard, Sydney   Lewisburg Area 1:05.25 2  
13 Spotts, Alicia   Warwick 1:05.40 4  
14 Mackavage, Mikelyn   East Pennsboro A 1:05.51 3  
15 Long, Amanda   Upper Perkiomen 1:05.56 4  
16 Reynolds, Roz   Manheim Township 1:05.89 3  
17 Huber, Ali   Cumberland Valle 1:06.30 3  
18 Whitmer, Brittany   Lower Dauphin 1:06.67 3  
19 Hershey, Mady   Warwick 1:06.68 2  
20 Burnham, Theresa   Cumberland Valle 1:07.04 3  
21 Bailey, Ravenn   Reading 1:07.13 1  
22 Brinser, Jessie   Lower Dauphin 1:08.17 2  
23 Kramer, Libby   Manheim Township 1:08.34 1  
24 Maxwell, Nicole   East Pennsboro A 1:09.39 2  
25 Chindavong, Leatha   Watkins Memorial 1:09.95 2  
26 Shedden, Erin   Troy Area 1:10.97 1  
27 Howard, Leineal   Southern Columbi 1:14.21 1  
28 Craig, Liz   Troy Area 1:16.00 1  
 
Womens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Piccirillo, Angel   Homer Center 2:16.29 1 10
2 Seymour, Kelsey   Central Cambria 2:16.94 1 8
3 Seymour, Kendall   Central Cambria 2:23.52 1 6
4 Malloy, Audrey   Upper Perkiomen 2:24.95 1 4
5 Scholnick, Dottie   Abington 2:28.05 1 2
6 Buffinton, Julia   Lewisburg Area 2:28.87 1 1
7 Geating, Katherine   Abington 2:31.60 1  
8 Benson, Vannesa   Troy Area 2:31.75 1  
9 Wright, Megan   Lewisburg Area 2:32.45 1  
10 Berkow, Ann   Manheim Township 2:33.25 1  
11 Pfender, Grace   Abington 2:34.75 1  
12 Savini, Bianna   Reading 2:36.36 1  
13 Stoll, Brittany   Manheim Township 2:37.13 1  
14 Long, Amanda   Upper Perkiomen 2:37.25 1  
15 Hawkins, Carley   Central Dauphin 2:37.80 1  
16 Barrett, Katie   Cumberland Valle 2:40.01 1  
17 Burigana, Ashley   Central Dauphin 2:40.29 1  
18 Ross, Aleiyah   Lower Dauphin 2:41.65 1  
19 Mckean, Michelle   Watkins Memorial 2:42.76 1  
20 Reidenbough, Kristi   Warwick 2:42.79 1  
21 Norton, Casey   Troy Area 2:45.42 1  
22 Banks, Emily   Lower Dauphin 2:45.69 1  
23 Lykens, Kelsi   Schuylkill Valle 2:48.79 1  
24 Agnor, Rebecca   Watkins Memorial 2:55.61 1  
25 Barr, Katie   East Pennsboro A 2:57.15 1  
26 Knighton, Rachel   Southern Columbi 3:06.99 1  
27 Guadalupe, Kathleen   Reading 3:25.38 1  
-- Alsher, Robin   East Pennsboro A DNF 1  
-- Baer, Leah   Schuylkill Valle DNF 1  
-- Kimmel, Joanna   Homer Center DNF 1  
 
Womens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Piccirillo, Angel   Homer Center 4:57.65 1 10
2 Seymour, Kelsey   Central Cambria 4:58.47 1 8
3 Fisher, Kalyn   Lewisburg Area 4:59.96 1 6
4 Perry, Kayleigh   Eastern Lebanon 5:00.90 1 4
5 Malloy, Audrey   Upper Perkiomen 5:20.83 1 2
6 White, Mara   Watkins Memorial 5:21.47 1 1
7 Bowen, Hannah   Lewisburg Area 5:22.78 1  
8 Huber, Jessie   Cumberland Valle 5:23.32 1  
9 Wright, Shannon   Lewisburg Area 5:28.96 1  
10 Graber, Emily   Warwick 5:36.24 1  
11 Baer, Leah   Schuylkill Valle 5:41.66 1  
12 Leutner, Megan   Manheim Township 5:41.94 1  
13 Gaydosh, Megan   Homer Center 5:42.11 1  
14 Sparks, Kara   Watkins Memorial 5:44.78 1  
15 Lackmann, Jen   Manheim Township 5:45.40 1  
16 Reidenbough, Kristi   Warwick 5:45.73 1  
17 Karkuff, Eva   Cumberland Valle 5:47.22 1  
18 Unknown Athlete   Central Dauphin 5:49.66 1  
19 Raudenbush, Katie   Lower Dauphin 5:53.56 1  
20 Davies, Jen   Warwick 6:01.92 1  
21 Cooper, Mary   Lower Dauphin 6:02.80 1  
22 Norton, Casey   Troy Area 6:07.14 1  
23 King, Caitlin   Abington 6:09.00 1  
24 Groover, Becky   Troy Area 6:12.41 1  
25 Wood, Samantha   Central Dauphin 6:18.59 1  
26 Schmidt, Kate   Abington 6:28.00 1  
27 Calcagno, Tess   East Pennsboro A 6:30.60 1  
28 Kulig, Gabi   East Pennsboro A 6:34.73 1  
29 Knighton, Rachel   Southern Columbi 6:51.89 1  
30 Ramos, Guadalupe   Reading 7:01.86 1  
 
Womens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kerr, Lindsay   Northwestern Sen 11:04.73 1 10
2 Anderson, Leigha   Cumberland Valle 11:08.81 1 8
3 Mannon, Ali   Warwick 11:44.82 1 6
4 Bowen, Hannah   Lewisburg Area 11:52.20 1 4
5 Reichert, Morgan   Watkins Memorial 12:00.47 1 2
6 Seymour, Kendall   Central Cambria 12:02.43 1 1
7 Wright, Shannon   Lewisburg Area 12:09.31 1  
8 Strock, Carol   Cumberland Valle 12:12.29 1  
9 Lackmann, Jen   Manheim Township 12:17.70 1  
10 Knight, Emily   Lewisburg Area 12:35.92 1  
11 Rekully, Gabrielle   Central Dauphin 12:36.46 1  
12 Tinch, Tori   Watkins Memorial 13:35.85 1  
13 Flickinger, Jenna   Lower Dauphin 13:38.41 1  
14 Kulig, Gabi   East Pennsboro A 13:59.30 1  
15 Groover, Becky   Troy Area 14:18.31 1  
16 Davis, Korin   Troy Area 14:47.23 1  
 
Womens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Nugent, Leah   Abington 14.34 1 10
2 Braxton, Alex   Cumberland Valle 15.12 1 8
3 Brown, Kayla   Watkins Memorial 15.91 1 6
4 Jones, Hannah   Lewisburg Area 16.24 1 4
5 Miller, Rachael   Central Dauphin 16.92 1 2
6 Walker, Elizabeth   Easton Area 16.98 1 1
 
Womens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Nugent, Leah   Abington 14.78 4  
2 Braxton, Alex   Cumberland Valle 15.33 3  
3 Jones, Hannah   Lewisburg Area 16.21 1  
4 Brown, Kayla   Watkins Memorial 16.67 2  
5 Walker, Elizabeth   Easton Area 17.16 1  
6 Miller, Rachael   Central Dauphin 17.21 4  
7 Lontz, Alex   Central Dauphin 17.33 2  
8 Schaffner, Alexa   Lower Dauphin 17.58 1  
9 Griffin, Deanne   Lewisburg Area 17.64 4  
10 Unknown Athlete   Central Dauphin 17.76 3  
11 Jordan, Alyssa   Watkins Memorial 17.76 2  
12 Friends, Rebecca   Cumberland Valle 19.10 2  
13 Melville, Toria   Manheim Township 19.30 4  
14 Learn, Lauren   Warwick 19.79 2  
15 Diem, Brittany   Warwick 20.29 1  
16 Dorsey, Aaliyah   William Penn (Yo 20.81 3  
17 Kennedy, Jordan   Troy Area 22.43 1  
18 Thies, Jessica   Schuylkill Valle 22.68 3  
-- Nyce, Carrie   Upper Perkiomen DQ 2  
 
Womens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Nugent, Leah   Abington 43.41 4 10
2 Braxton, Alex   Cumberland Valle 46.66 4 8
3 Jones, Hannah   Lewisburg Area 48.16 4 6
4 Brown, Kayla   Watkins Memorial 49.60 3 4
5 Miller, Rachael   Central Dauphin 50.17 4 2
6 Chamberlain, Amber   Troy Area 50.89 4 1
7 Unknown Athlete   Central Dauphin 51.95 3  
8 Melville, Toria   Manheim Township 52.01 3  
9 Jordan, Alyssa   Watkins Memorial 52.47 3  
10 Howard, Sydney   Lewisburg Area 52.75 3  
11 Lontz, Alex   Central Dauphin 52.89 3  
12 Schaffner, Alexa   Lower Dauphin 53.01 2  
13 Friends, Rebecca   Cumberland Valle 54.24 2  
14 Adams, Taylor   Warwick 55.33 2  
15 Learn, Lauren   Warwick 55.35 2  
16 Rodenberger, Amy   Manheim Township 55.35 2  
17 Nyce, Carrie   Upper Perkiomen 56.17 1  
18 Grauer, Lauren   Schuylkill Valle 57.22 1  
19 Thies, Jessica   Schuylkill Valle 58.15 1  
20 Kennedy, Jordan   Troy Area 1:00.70 1  
-- Walker, Elizabeth   Easton Area DNF 4  
-- Diem, Brittany   Warwick DNF 2  
 
Womens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Antenste, Danosky,
Brame, Lopes
  Lewisburg Area 50.22 3 10
2 Casper, Deck,
Braxton, Bailey
  Cumberland Valle 51.70 3 8
3 Whitmer, Keefer,
Grap, Detweile
  Lower Dauphin 51.96 3 6
4 Morris, Templeto,
Werner, Neslund
  Manheim Township 52.09 3 4
5 Coates, Allen,
Maduka, Miller
  Central Dauphin 52.52 2 2
6 Chamberl, Yanchuk,
Chamberl, Shedden
  Troy Area 54.74 2 1
7 Strickle, Yoder,
Eltz, Butler
  Schuylkill Valle 55.07 1  
8 Mauer, Nye,
Mackavag, Sancho
  East Pennsboro A 55.74 2  
9 Keener, Miller,
Groves, Ortiz
  Warwick 56.16 2  
10 Arnett, Amrine,
Harper, Williams
  Watkins Memorial 56.53 1  
11 Redman, Leonard,
Miller, Dorsey
  William Penn (Yo 1:00.05 3  
-- Towson, Dorisca,
Messado, Reviere
  Reading DNF 3  
 
Womens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Grasty, Ryan,
Matthews, Strother
  Abington 4:05.51 2 10
2 Fisher, Byerly,
Jones, Fisher
  Lewisburg Area 4:11.11 2 8
3 Cook, Brown,
Jordan, White
  Watkins Memorial 4:12.89 2 6
4 Savini, Towson,
Dorisca, Kearney
  Reading 4:14.50 2 4
5 Casper, Huber,
Deck, Anderson
  Cumberland Valle 4:18.91 2 2
6 Redman, Leonard,
Miller, Sexton
  William Penn (Yo 4:23.16 1 1
7 Morris, Werner,
Berkow, Stoll
  Manheim Township 4:25.70 1  
8 Chamberl, Shedden,
Benson, Shedden
  Troy Area 4:27.55 1  
9 Coates, Allen,
Miller, Artz
  Central Dauphin 4:31.32 2  
10 Whitmer, Heintzle,
Keefer, Schaffne
  Lower Dauphin 4:31.52 1  
 
Womens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Fisher, Byerly,
Wright, Bowen
  Lewisburg Area 9:34.94 1 10
2 Spotts, Graber,
Grube, Mannon
  Warwick 9:36.48 1 8
3 Berkow, High,
Reynolds, Stoll
  Manheim Township 9:55.76 1 6
4 Huber, Karkuff,
Pokrzywa, Strock
  Cumberland Valle 10:06.51 1 4
5 Reichert, Mckean,
White, Robb
  Watkins Memorial 10:14.71 1 2
6 Gaydosh, Kimmel,
Picciril, Rossi
  Homer Center 10:14.78 1 1
7 Pfender, Dullin,
Scholnic, Jean
  Abington 10:16.76 1  
8 Coates, Burigana,
Skotek, Artz
  Central Dauphin 10:30.69 1  
9 Chamberl, Groover,
Norton, Benson
  Troy Area 10:31.20 1  
10 Baer, Grauer,
Lykens, Thies
  Schuylkill Valle 10:52.20 1  
 
Womens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Smith, Shannon   Schuylkill Valle 38-04.00(11.68m) 1 10
2 Groves, Bailey   Warwick 38-02.50(11.65m) 1 8
3 Wargo, Jenna   Lewisburg Area 34-04.00(10.46m) 1 6
4 Visnick, Logan   Watkins Memorial 31-10.50(9.72m) 1 4
5 Scott, Lauren   Abington 31-09.50(9.69m) 1 2
6 Warrington, Mallarie   Watkins Memorial 31-09.25(9.68m) 1 1
7 Mariano, Lauren   Cumberland Valle 30-07.00(9.32m) 1  
8 Dunkle, Logan   Lower Dauphin 30-02.50(9.21m) 1  
9 Meslener, Jenn   Lewisburg Area 30-01.00(9.17m) 1  
10 Winns, Charlotte   Schuylkill Valle 29-07.50(9.03m) 1  
10 Rapp, Claire   Lewisburg Area 29-07.50(9.03m) 1  
12 Zeiders, Samantha   Lower Dauphin 29-02.00(8.89m) 1  
13 Downey, Jackie   East Pennsboro A 28-04.25(8.64m) 1  
14 Brennan, Katlyn   Cumberland Valle 28-01.00(8.56m) 1  
15 Greene, Shelley   East Pennsboro A 27-11.00(8.51m) 1  
16 Murray, Elise   Manheim Township 27-07.00(8.41m) 1  
17 Mason, Luci   Abington 27-04.00(8.33m) 1  
18 Graham, Tessa   Cumberland Valle 26-08.50(8.14m) 1  
19 Stern, Jaylin   Reading 25-07.50(7.81m) 1  
20 Coleman, Lauren   Central Dauphin 24-04.50(7.43m) 1  
21 Mimnall, Kolyanna   Southern Columbi 24-04.00(7.42m) 1  
22 Eckard, Kendra   Manheim Township 24-03.25(7.40m) 1  
23 Fink, Annissa   Columbia 23-08.75(7.23m) 1  
24 Hull, Angelica   Warwick 23-03.25(7.09m) 1  
25 Paschall, Briana   Reading 23-00.00(7.01m) 1  
26 Shirk, Sarah   Central Dauphin 22-03.25(6.79m) 1  
27 Birdsall, Courtney   Troy Area 21-07.00(6.58m) 1  
28 Sullivan, Liz   Troy Area 18-06.50(5.65m) 1  
 
Womens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wargo, Jenna   Lewisburg Area 113-00(34.44m) 1 10
2 Visnick, Logan   Watkins Memorial 102-06(31.24m) 1 8
3 Zeiders, Samantha   Lower Dauphin 100-02(30.53m) 1 6
4 Downey, Jackie   East Pennsboro A 93-04(28.45m) 1 4
5 Mrazik, Annie   Bishop Mcdevitt 90-00(27.43m) 1 2
6 Dixon, Rachel   Lewisburg Area 87-08(26.72m) 1 1
7 Meslener, Jenn   Lewisburg Area 86-09(26.44m) 1  
8 Mariano, Lauren   Cumberland Valle 86-04(26.31m) 1  
9 Dunkle, Logan   Lower Dauphin 84-08(25.81m) 1  
10 Smith, Shannon   Schuylkill Valle 82-02(25.04m) 1  
11 Unknown Athlete   Central Dauphin 79-09(24.31m) 1  
12 Winns, Charlotte   Schuylkill Valle 78-02(23.83m) 1  
12 Scott, Lauren   Abington 78-02(23.83m) 1  
14 Wolverton, Shannon   Watkins Memorial 76-06(23.32m) 1  
15 Simpson, Katie   Columbia 75-03(22.94m) 1  
16 Stern, Jaylin   Reading 74-06(22.71m) 1  
17 Murray, Elise   Manheim Township 74-04(22.66m) 1  
18 Romantic, Lynelle   Warwick 74-03(22.63m) 1  
19 Brennan, Katlyn   Cumberland Valle 72-11(22.23m) 1  
20 Groves, Bailey   Warwick 69-07(21.21m) 1  
21 Jacoby, Lindsey   Manheim Township 69-06(21.18m) 1  
22 Fink, Annissa   Columbia 67-07(20.60m) 1  
23 Shirk, Sarah   Central Dauphin 63-04(19.30m) 1  
24 Willequer, Alejandra   Cumberland Valle 63-03(19.28m) 1  
25 Walton, Malei   Reading 62-07(19.08m) 1  
26 Birdsall, Courtney   Troy Area 59-06(18.14m) 1  
27 Greene, Shelley   East Pennsboro A 58-08(17.88m) 1  
28 Brust, Laura   Upper Perkiomen 55-04(16.87m) 1  
29 Mason, Luci   Abington 50-00(15.24m) 1  
30 Shay, kate   Troy Area 46-10(14.27m) 1  
31 Hall, Rachel   Southern Columbi 46-01(14.05m) 1  
 
Womens Javelin Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Willequer, Alejandra   Cumberland Valle 128-04(39.12m) 1 10
2 Wargo, Jenna   Lewisburg Area 127-10(38.96m) 1 8
3 Martin, Suzy   Lower Dauphin 118-07(36.14m) 1 6
4 Unknown Athlete   Central Dauphin 97-09(29.79m) 1 4
5 Zeiders, Samantha   Lower Dauphin 96-04(29.36m) 1 2
6 Zimmerman, Brooke   Lewisburg Area 90-07(27.61m) 1 1
7 Brust, Laura   Upper Perkiomen 87-02(26.57m) 1  
8 Mariano, Lauren   Cumberland Valle 84-04(25.70m) 1  
9 Flint, Chelsea   Manheim Township 82-04(25.10m) 1  
10 Krause, Abigail   Warwick 81-00(24.69m) 1  
11 Rapp, Claire   Lewisburg Area 77-10(23.72m) 1  
12 Seygal, Alaina   Central Dauphin 71-04(21.74m) 1  
13 Bradley, Chelsea   Troy Area 71-00(21.64m) 1  
14 Walton, Malei   Reading 70-02(21.39m) 1  
15 Rissmiller, Danielle   Manheim Township 69-04(21.13m) 1  
16 Le, Linh   Abington 66-11(20.40m) 1  
17 Downey, Jackie   East Pennsboro A 64-00(19.51m) 1  
18 Gillilan, Alison   Watkins Memorial 63-08(19.41m) 1  
19 Greene, Shelley   East Pennsboro A 60-04(18.39m) 1  
20 Birdsall, Courtney   Troy Area 53-07(16.33m) 1  
21 Wolverton, Shannon   Watkins Memorial 52-02(15.90m) 1  
22 Mimnall, Kolyanna   Southern Columbi 38-01(11.61m) 1  
 
Womens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Whitmer, Brittany   Lower Dauphin 5-04.00(1.63m) 1 10
2 Rush, Taylor   Watkins Memorial 5-00.00(1.52m) 1 6
3 Werner, Rebecca   Manheim Township 5-00.00(1.52m) 1 6
4 Williams, Michaela   Schuylkill Valle 5-00.00(1.52m) 1 6
5 Geating, Christina   Abington 4-10.00(1.47m) 1 1.50
5 Brown, Kayla   Watkins Memorial 4-10.00(1.47m) 1 1.50
7 Unknown Athlete   Central Dauphin 4-08.00(1.42m) 1  
7 Harter, Chelsea   Lewisburg Area 4-08.00(1.42m) 1  
7 Polley, Olivia   Schuylkill Valle 4-08.00(1.42m) 1  
10 Hull, Angelica   Warwick 4-06.00(1.37m) 1  
10 Groves, Hannah   Warwick 4-06.00(1.37m) 1  
10 Arndt, Courtney   Warwick 4-06.00(1.37m) 1  
10 Hoover, Darien   Troy Area 4-06.00(1.37m) 1  
14 Richwine, Victoria   Cumberland Valle 4-04.00(1.32m) 1  
14 Forrester, Mackenzie   Central Dauphin 4-04.00(1.32m) 1  
14 O'Neal, Michelle   Lower Dauphin 4-04.00(1.32m) 1  
17 Photis, Haley   Manheim Township 4-02.00(1.27m) 1  
17 Stevenson, Jasmine   Cumberland Valle 4-02.00(1.27m) 1  
19 Neuhard, Anna   Lewisburg Area 4-00.00(1.22m) 1  
-- Kennedy, Jordan   Troy Area NH(--) 1  
 
Womens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Matthews, Jordan   Abington 18-02.25(5.54m) nwi 1 10
2 Braxton, Alex   Cumberland Valle 17-07.00(5.36m) nwi 1 8
3 Neslund, Bridget   Manheim Township 16-00.25(4.88m) nwi 1 6
4 Yanchuk, Megan   Troy Area 15-08.50(4.79m) nwi 1 4
5 Deck, Ally   Cumberland Valle 15-08.00(4.78m) nwi 1 2
6 Mauer, Annese   East Pennsboro A 15-04.00(4.67m) nwi 1 1
7 Unknown Athlete   Central Dauphin 15-03.75(4.67m) nwi 1  
8 Danosky, Casey   Lewisburg Area 15-02.50(4.64m) nwi 1  
9 Pokrzywa, Joanne   Cumberland Valle 14-04.75(4.39m) nwi 1  
9 Jones, Hannah   Lower Dauphin 14-04.75(4.39m) nwi 1  
11 Vo, Catherine   Manheim Township 14-04.50(4.38m) nwi 1  
11 Rush, Taylor   Watkins Memorial 14-04.50(4.38m) nwi 1  
13 Sancho, Suzette   East Pennsboro A 14-03.25(4.35m) nwi 1  
14 Butler, Darrien   Schuylkill Valle 14-01.50(4.31m) nwi 1  
14 Brumbach, Kodie   Central Dauphin 14-01.50(4.31m) nwi 1  
16 Groves, Hannah   Warwick 14-00.00(4.27m) nwi 1  
17 Messado, Aailyah   Reading 13-11.00(4.24m) nwi 1  
18 Shedden, Luisa   Troy Area 13-07.25(4.15m) nwi 1  
19 O'Neal, Michelle   Lower Dauphin 13-04.50(4.08m) nwi 1  
20 Chindavong, Leatha   Watkins Memorial 13-03.50(4.05m) nwi 1  
21 Liriano, Jennifer   Reading 13-00.25(3.97m) nwi 1  
22 Strickler, Breah   Schuylkill Valle 12-04.50(3.77m) nwi 1  
-- Longenecker, Emily   Warwick ND(--) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Matthews, Jordan   Abington 37-01.25(11.31m) nwi 1 10
2 Unknown Athlete   Central Dauphin 34-00.50(10.38m) nwi 1 8
3 Werner, Rebecca   Manheim Township 33-01.25(10.09m) nwi 1 6
4 Pokrzywa, Joanne   Cumberland Valle 31-08.75(9.67m) nwi 1 4
5 Geating, Christina   Abington 31-06.50(9.61m) nwi 1 2
6 Harter, Chelsea   Lewisburg Area 30-08.25(9.35m) nwi 1 1
7 Rossi, Breanna   Homer Center 30-08.00(9.35m) nwi 1  
8 Jones, Hannah   Lower Dauphin 30-06.50(9.31m) nwi 1  
9 Mathias, Katie   Central Dauphin 30-00.00(9.14m) nwi 1  
10 Liriano, Jennifer   Reading 29-10.25(9.10m) nwi 1  
11 Rodenberger, Amy   Manheim Township 29-04.75(8.96m) nwi 1  
12 Mcmichael, Emily   Columbia 29-03.00(8.92m) nwi 1  
13 Grauer, Lauren   Schuylkill Valle 28-10.75(8.81m) nwi 1  
14 Rush, Taylor   Watkins Memorial 28-10.00(8.79m) nwi 1  
15 Benson, Vannesa   Troy Area 28-04.75(8.66m) nwi 1  
16 Griffin, Deanne   Lewisburg Area 28-03.25(8.62m) nwi 1  
17 Longenecker, Emily   Warwick 27-04.25(8.34m) nwi 1  
18 Kissinger, Maggie   Cumberland Valle 27-02.75(8.30m) nwi 1  
19 Groves, Hannah   Warwick 26-10.50(8.19m) nwi 1  
-- Arnett, Sarah   Watkins Memorial ND(--) nwi 1  
 
Womens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Buffinton, Elise   Lewisburg Area 10-00.00(3.05m) 1 10
2 Rubin, Sarah   Abington 9-06.00(2.90m) 1 8
3 Meckler, Katie   Cumberland Valle 9-00.00(2.74m) 1 5
3 Arnott, Rachel   Watkins Memorial 9-00.00(2.74m) 1 5
5 Beth Hoover, Sarah   Cumberland Valle 8-06.00(2.59m) 1 1.50
6 Coyle, Kim   Watkins Memorial 8-06.00(2.59m) 1 1.50
7 Geating, Christina   Abington 8-00.00(2.44m) 1  
7 Reif, Samantha   Lewisburg Area 8-00.00(2.44m) 1  
9 Miller, Rachael   Central Dauphin 7-06.00(2.29m) 1  
9 Ford, Jasmine   East Pennsboro A 7-06.00(2.29m) 1  
11 Bushong, Olivia   Warwick 7-00.00(2.13m) 1  
12 Beers, Kara   East Pennsboro A 6-06.00(1.98m) 1  
12 Weir, Caroline   Lower Dauphin 6-06.00(1.98m) 1  
14 Hendrickson, Beccah   Manheim Township 6-00.00(1.83m) 1  
14 Photis, Haley   Manheim Township 6-00.00(1.83m) 1  
-- Schmittel, Lia   Lower Dauphin NH(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Women - Team Rankings - 18 Events Scored =============================================================================== 1) Lewisburg Area 114 2) Abington 71.50 3) Cumberland Valley 68.50 4) Watkins Memorial 58 5) Lower Dauphin 35 6) Manheim Township 30 7) Central Dauphin 28 8) William Penn 25 9) Central Cambria 23 10) Warwick 22 11) Homer Center 21 12) Schuylkill Valley 16 13) Reading 12 14) Northwestern Lehigh 10 15) Troy 6 15) Upper Perkiomen 6 17) East Pennsboro 5 18) Eastern Lebanon County 4 19) Bishop McDevitt 2 20) Easton Area 1 Men - Team Rankings - 18 Events Scored =============================================================================== 1) Cumberland Valley 85 2) Watkins Memorial 72 3) Bradford Area 60.50 4) Abington 49 5) Central Dauphin 47 6) Schuylkill Valley 44 7) Selinsgrove 39.50 8) Upper Perkiomen 34 9) Reading 31 10) Trinity 20 11) Lower Dauphin 17 12) Warwick 15.50 13) William Penn 15 14) Troy 12 15) Manheim Township 9.50 16) Lewisburg Area 5 17) Susquehanna Township 2

 


 
 
Post as: 
History for Bruce Dallas Invitational
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2014 1   1    
2013 1   1    
2012 1   1    
2011 1   1    
2010 1   1