Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2011 Feb 25th to Feb 26th

YearResultsVideoNews 
20151 1 
20141 1 
20121 1 
20111 1 
20091 1 
2008 
 

Media for 2011

Videos (0)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Attending groups

 

Invited groups

 

2011

Virginia VHSL Indoor State Championships


Group AA

Site - Liberty University, Lynchburg VA

 

Group AAA

Site - Boo Williams Sportplex, Hampton, VA

 

2011 Results - Virginia VHSL Indoor State Championships

Published by
Shane   on Feb 26th 2011, 8:39pm
Virginia VHSL Indoor State Championships
Feb 25, 2011 to Feb 26, 2011
Lynchburg / Hampton, VA, US
 
Men: 55m | 300m | 500m | 1k | 1600m | 3200m | 55h | 4x200m | 4x400m | 4x800m | Shot | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 55m | 300m | 500m | 1k | 1600m | 3200m | 55h | 4x200m | 4x400m | 4x800m | Shot | HJ | LJ | TJ | PV

Team Scores
 
Mens 55m AA Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Branch, Coby 11 Nottoway School 06.45 nwi 1 10
2 Foxx, Deshon 12 Brookville 06.51 nwi 1 8
3 Freeman, Jahmal 11 Brunswick Senior 06.58 nwi 1 6
4 Green, Tony 12 Louisa County 06.61 nwi 1 5
5 Smallwood, Desmond 11 Lafayette 06.63 nwi 1 4
6 Ware, Taron 12 Liberty (Bedford 06.66 nwi 1 3
7 Henson, Lorenzo 11 Louisa County 06.71 nwi 1 2
8 Simmons, Cody 12 New Kent 06.73 nwi 1 1
 
Mens 55m AA Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Branch, Coby 11 Nottoway School 06.53 nwi 1  
2 Foxx, Deshon 12 Brookville 06.60 nwi 2  
3 Freeman, Jahmal 11 Brunswick Senior 06.61 nwi 3  
4 Henson, Lorenzo 11 Louisa County 06.65 nwi 3  
5 Ware, Taron 12 Liberty (Bedford 06.67 nwi 3  
6 Green, Tony 12 Louisa County 06.68 nwi 2  
7 Smallwood, Desmond 11 Lafayette 06.68 nwi 2  
8 Simmons, Cody 12 New Kent 06.77 nwi 3  
9 Walton, Rashaad 11 Prince Edward Co 06.78 nwi 1  
10 Morgan, Andre 12 Brunswick Senior 06.82 nwi 2  
11 Coffey, Cody 11 Stuarts Draft 06.82 nwi 3  
12 Payne, Jamail 12 Pulaski County 06.85 nwi 1  
13 Smith, Garland 10 Blacksburg 06.85 nwi 3  
14 Lyles, Stanley 11 Prince Edward Co 06.86 nwi 2  
15 Robinson, Akil 11 Charlottesville 06.86 nwi 1  
16 Douglas, Agozirim 12 Kettle Run 06.86 nwi 2  
16 Dodson, Dexter 12 Magna Vista 06.86 nwi 3  
18 Tapscott, Josh 11 Kettle Run 06.87 nwi 2  
19 Hairston, Jordan 11 Magna Vista 06.89 nwi 2  
20 Snell, Zack 11 Christiansburg 06.99 nwi 1  
-- Ellis, Tyrone 12 Orange County DQ nwi 3  
 
Mens 55m AAA Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Key, Majique 12 Woodside 06.30 nwi 2  
2 Burke, Justin 11 First Colonial 06.44 nwi 2  
3 Chambers, Teshad 12 Highland Springs 06.46 nwi 2  
4 Elie, Trevor 12 Atlee 06.51 nwi 2  
5 Gilchrist, Quentin 12 Lakeland 06.54 nwi 1  
6 Smith, Damian 11 Green Run 06.54 nwi 1  
7 Glover, Mondryl 9 Western Branch 06.57 nwi 2  
8 Hines, Romero 10 I C Norcom 06.60 nwi 1  
9 Vaughan, Darius 12 Indian River 06.61 nwi 2  
10 Marriner, Josh 10 Western Branch 06.65 nwi 1  
11 Raymond, Ayo 10 James Robinson S 06.66 nwi 1  
12 Johnson, Keith 12 Petersburg 06.68 nwi 1  
 
Mens 55m AAA Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Key, Majique 12 Woodside 06.32 nwi 6  
2 Burke, Justin 11 First Colonial 06.43 nwi 5  
3 Chambers, Teshad 12 Highland Springs 06.47 nwi 4  
7 Glover, Mondryl 9 Western Branch 06.49 nwi 6  
4 Elie, Trevor 12 Atlee 06.50 nwi 3  
5 Vaughan, Darius 12 Indian River 06.51 nwi 1  
8 Gilchrist, Quentin 12 Lakeland 06.51 nwi 3  
9 Smith, Damian 11 Green Run 06.53 nwi 1  
10 Marriner, Josh 10 Western Branch 06.54 nwi 4  
6 Hines, Romero 10 I C Norcom 06.55 nwi 2  
11 Johnson, Keith 12 Petersburg 06.57 nwi 5  
11 Raymond, Ayo 10 James Robinson S 06.57 nwi 3  
13 Douthat, Will 11 Patrick Henry (A 06.59 nwi 5  
13 mcbride, domonick 12 Bethel 06.59 nwi 1  
15 Hardy, Malcolm 12 William Fleming 06.61 nwi 6  
16 Pollard, Leon 11 Highland Springs 06.62 nwi 1  
17 Price, Sean 12 South Lakes 06.63 nwi 5  
18 Muamba, Amandouce 12 Falls Church 06.64 nwi 4  
19 Robinson, Byron 10 Thomas Dale 06.65 nwi 2  
20 Owusu, Rex 12 Mills E Godwin 06.66 nwi 6  
20 Charity, Lamonti 12 Booker T Washing 06.66 nwi 4  
20 Thomas, Joshua 11 Churchland 06.66 nwi 1  
23 Evans, Matthew 12 Westfield 06.67 nwi 6  
23 Gray, Roderque 12 Brooke Point 06.67 nwi 2  
25 Hale, Roscoe 10 Hampton 06.68 nwi 3  
26 Johnson, Isaiah 11 Churchland 06.71 nwi 2  
27 Whitlow, Cody 12 Hayfield 06.73 nwi 2  
28 Foster, Javon 12 Stonewall Jackso 06.76 nwi 3  
29 Anthony, Jeremy 11 Dinwiddie County 06.83 nwi 3  
 
Mens 300m AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Vitalletti, Thomas 12 Jamestown 35.96 6 10
2 Hartman, Brandon 12 Kettle Run 36.25 4 8
3 Scharf, Harrison 11 E C Glass 36.26 6 6
4 Wallace, Joseph 11 Grafton 36.36 6 5
5 Harris, Corrinn 12 Louisa County 36.56 3 4
6 Owens, Randall 12 Warhill 36.90 3 3
7 Osborne, Cory 11 Louisa County 36.96 3 2
8 Marioneaux, James 11 Warhill 36.96 4 1
9 Robinson, Akil 11 Charlottesville 37.02 5  
10 Smallwood, Desmond 11 Lafayette 37.04 5  
11 Restrepo, Nicholas 10 Christiansburg 37.05 5  
12 Irvin, Hampton 12 Brentsville Dist 37.41 1  
13 West, Matt 10 Salem 37.47 5  
14 Friedrichs, Andrew 11 Jamestown 37.48 4  
15 Sandidge, Sydney 10 Amherst County 37.69 2  
16 Walton, Rashaad 11 Prince Edward Co 37.79 4  
17 Anderson, Derek 12 Liberty (Bedford 37.87 1  
18 Gorham, Leonta 11 Alleghany 38.03 2  
19 Bell, Chris 11 E C Glass 38.17 3  
20 Payne, Jamail 12 Pulaski County 38.23 6  
21 Tienvieri, Michael 11 Christiansburg 38.99 2  
22 Seay, Michael 12 Bassett 39.19 1  
23 Davis, Clay 12 Blacksburg 39.75 2  
 
Mens 300m AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Labor-Koroma, Mohamed 12 Chantilly 35.18 5  
2 Henton, Matthew 12 Oakton 35.24 5  
3 Robinson, Byron 10 Thomas Dale 35.47 3  
4 Vaughan, Darius 12 Indian River 35.58 5  
5 Kingslow, Ajani 12 Cosby 35.61 4  
6 Hines, Romero 10 I C Norcom 35.62 4  
7 Hale, Roscoe 10 Hampton 35.65 3  
8 Jarrett, Fabian 11 Salem (Virginia 35.67 3  
9 Warrick, Tehquin 12 Phoebus 35.87 5  
10 Long, Aron 11 Stonewall Jackso 35.92 3  
11 Burke, Justin 11 First Colonial 36.01 5  
12 Chambers, Teshad 12 Highland Springs 36.03 1  
13 Owusu, Rex 12 Mills E Godwin 36.16 4  
14 Brewer, Devin 12 Potomac Senior 36.35 3  
15 Yancey, Alex 11 Woodbridge 36.38 2  
16 Famodu, Gabe 12 North Stafford 36.47 1  
17 Boyd, Terrance 12 Halifax County S 36.74 2  
18 Hart, Jamison 12 Thomas A Edison 36.87 2  
19 Muamba, Amandouce 12 Falls Church 36.97 2  
20 Williams, Kenneth 11 Woodrow Wilson 37.06 5  
21 Moore, Kempton 11 John Marshall 37.28 3  
22 Moore, George 12 Highland Springs 38.08 2  
23 Horne, Jumaun 12 George Wythe 46.17 1  
 
Mens 500m AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Green, Anthony 12 Jamestown 1:06.75 6 10
2 Carr, Kevin 12 Tabb 1:07.14 6 8
3 Elmore, Dan 12 Fauquier 1:07.51 6 6
4 Jackson, Julian 12 Caroline 1:08.62 4 5
5 Rodriguez, Corey 11 King George 1:08.74 5 4
6 Heckman, Nevin 11 Harrisonburg 1:08.76 3 3
7 Earles, Cody 11 Blacksburg 1:08.94 5 2
8 Dixon, Greg 12 Louisa County 1:09.13 1 1
9 Green-Gause, De'Quan 10 Christiansburg 1:09.18 4  
10 Burke, Joey 11 Fauquier 1:09.19 1  
11 Keller, Aaron 12 Brentsville Dist 1:09.29 3  
12 Turner, Brad 12 Jamestown 1:09.69 3  
13 Carter, George 12 Blacksburg 1:09.87 6  
14 Atkinson, Chase 11 Abingdon 1:10.11 4  
15 Martin, Joseph 11 Broadway 1:10.22 2  
16 Donigan, Patrick 11 E C Glass 1:10.29 3  
17 Murphy, Jonathan 11 William Byrd 1:11.02 2  
18 Ampudia, Ben 11 Marion 1:11.03 2  
19 Blair, Tom 11 Brentsville Dist 1:11.26 2  
20 Evans, B.K. 11 Christiansburg 1:11.34 5  
21 Lewis, Maurice 12 York 1:13.04 5  
22 Ruane, Tommy 12 Lafayette 1:13.46 1  
23 Thomas, Antonio 12 Heritage (Lynchb 1:15.45 4  
 
Mens 500m AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Atkinson, Marques 12 Atlee 1:04.39 5  
2 Labor-Koroma, Mohamed 12 Chantilly 1:04.51 5  
3 Burke, Justin 11 First Colonial 1:05.10 5  
4 Warrick, Tehquin 12 Phoebus 1:05.57 5  
5 Owusu-Mensah, Prince 12 Gar-Field 1:06.47 4  
6 Williams, Kenneth 11 Woodrow Wilson 1:06.59 5  
7 Pittman, Justin 12 Gar-Field 1:06.71 3  
8 Cipcic, Cameron 12 Western Branch 1:06.74 4  
9 Moore, George 12 Highland Springs 1:06.86 3  
10 Clausson, Chris 11 Woodbridge 1:07.06 2  
11 Walker, Javon 11 Warwick 1:07.21 4  
12 Smallwood, Douglas 12 I C Norcom 1:07.49 4  
13 Atkinson, Michael 12 Atlee 1:07.57 5  
14 Jenkins, Tyrone 11 West Potomac 1:07.59 2  
15 Reid, Sam 11 James River (Mid 1:08.27 1  
15 Henton, Brandon 12 Oakton 1:08.27 4  
17 Borhauer, Ansel 11 James Robinson S 1:08.28 2  
18 Walker, Chris 12 Deep Run 1:08.33 1  
19 Baucom, Mark 12 Albemarle 1:08.58 3  
20 Angara, Ian 11 South Lakes 1:08.93 3  
21 Sung, Yol Ho 10 Fairfax 1:09.11 2  
22 Cappetta, Ricky 11 Colonial Forge 1:09.28 3  
23 Brown, Andrew 12 Deep Run 1:10.21 3  
24 Grady, Luke 12 Brooke Point 1:10.83 4  
25 Dimitri, Nahu 11 Hayfield 1:12.15 1  
 
Mens 1000m AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 King, Kyle 12 Grafton 2:35.19 1 10
2 Resendes, Justin 12 Jefferson Forest 2:36.13 1 8
3 Carter, George 12 Blacksburg 2:36.15 1 6
4 Boyd, Chris 12 William Byrd 2:39.84 1 5
5 Link, Zach 12 Blacksburg 2:40.11 1 4
6 Park, Sean 11 Skyline 2:40.28 1 3
7 McDowell, Berham 12 Sherando 2:40.35 1 2
8 Byerly, Dalton 12 Robert E Lee (St 2:40.94 1 1
9 O'Connor, Kevin 11 William Byrd 2:41.17 1  
10 Borny, Matthew 10 Blacksburg 2:41.51 1  
11 Cutsail, Jarret 12 Fauquier 2:41.59 1  
12 Lefew, Michael 11 Salem 2:41.85 1  
13 Johnston, Joel 11 Martinsville 2:42.66 1  
14 Lumpkin, Tyler 11 King George 2:43.27 1  
15 Gemmell-Davis, Scott 11 Lafayette 2:43.29 1  
16 Thomas, Keith 12 Harrisonburg 2:44.51 1  
17 Green, William 12 Fauquier 2:44.76 1  
18 Pendergraft, Benjamin 12 Staunton River 2:45.21 1  
19 Mattingly, John 10 Blacksburg 2:45.27 1  
20 Torres, Marc 11 Grafton 2:45.72 1  
21 Addeo, Anthony 10 Bruton 2:45.73 1  
22 Williams, Colin 11 Western Albemarl 2:47.54 1  
23 Phillips, Luke 10 Blacksburg 2:49.93 1  
24 McLaughlin, Graham 12 Jamestown 2:53.15 1  
25 Robertson, Christian 12 Blacksburg 2:54.26 1  
 
Mens 1000m AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bile, Ahmed 11 Annandale 2:28.14 1  
2 Greenwald, Jeremy 12 Grassfield 2:28.88 1  
3 Fanelty, Zack 12 Tallwood 2:31.30 1  
4 Klimek, David 12 Colonial Forge 2:32.10 1  
5 Novak, Daniel 12 Deep Run 2:33.36 1  
6 Elly, Jared 12 Mountain View 2:33.98 1  
7 Brown, Jake 12 Stafford 2:34.35 1  
8 Brown, William 11 Bethel 2:35.48 1  
9 Hedrick, Nicholas 12 McLean 2:35.66 1  
10 McNamee, Michael 11 Oakton 2:35.79 1  
11 Snyder, Cody 12 Lee-Davis 2:35.88 1  
12 Worsley, Marquis 11 Norview 2:36.30 1  
13 Bohmke, Greg 11 Stafford 2:36.86 1  
14 Rinehardt, Marcus 12 Tallwood 2:37.05 1  
15 Burke, Cory 12 Hampton 2:37.52 1  
16 Foreman, Darren 12 T C Williams 2:37.57 1  
17 Oliver, Tyler 12 Stafford 2:37.65 1  
18 Bernier, Khoki 12 West Potomac 2:38.15 1  
19 White, Ben 12 Lee-Davis 2:38.60 1  
20 Clark, Neil 12 Colonial Forge 2:39.49 1  
21 Khalid, Khamis 12 Henrico 2:39.51 1  
21 Zucker, Jacob 10 Thomas Jefferson 2:39.51 1  
23 Willard, Sean 10 Midlothian 2:41.35 1  
24 Murray, Robert 12 Grassfield 2:45.31 1  
 
Mens 1600m AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Carter, George 12 Blacksburg 4:17.50 1 10
2 King, Kyle 12 Grafton 4:22.62 1 8
3 Hermsmeier, Nathaniel 12 Monticello 4:25.76 1 6
4 Madden, Thomas 10 Skyline 4:25.96 1 5
5 Farnan, Ryan 12 Millbrook 4:27.72 1 4
6 O'Reilly, Seumas 12 Warren County 4:27.78 1 3
7 Sowers, Dillon 12 Robert E Lee (St 4:29.47 1 2
8 Borny, Matthew 10 Blacksburg 4:30.74 1 1
9 Steck, Kurtis 10 Lafayette 4:31.65 1  
10 Keeley, Nick 11 Rockbridge Count 4:34.16 1  
11 Link, Zach 12 Blacksburg 4:34.66 1  
12 Carter, Michael 9 Blacksburg 4:38.91 1  
13 Bibler, Kyle 11 Rustburg 4:40.28 1  
14 Watrous, Simon 10 Lafayette 4:41.29 1  
15 Sydnor, Dylan 10 Grafton 4:42.05 1  
16 Barrett, David 10 Staunton River 4:43.63 1  
17 Finkenauer, Blake 11 Tabb 4:43.90 1  
18 Bass, Hunter 11 Rustburg 4:44.21 1  
 
Mens 1600m AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Snyder, Cody 12 Lee-Davis 4:13.22 1  
2 Greenwald, Jeremy 12 Grassfield 4:13.64 1  
3 Frantz, Silas 12 Douglas Freeman 4:15.48 1  
4 Wolfe, Nicholas 11 Mountain View 4:22.04 1  
5 McGorty, Sean 10 Chantilly 4:22.85 1  
6 Rubenking, Sam 12 Lake Braddock Se 4:23.34 1  
7 Taylor, Colin 12 West Springfield 4:23.70 1  
8 Burleigh, Brayden 12 Midlothian 4:24.47 1  
9 Pennesi, David 11 Colonial Forge 4:24.49 1  
10 Schwartzer, Matthew 11 Princess Anne 4:26.90 1  
11 Sickenberger, Will 12 South Lakes 4:28.55 1  
12 Thomas, Ryan 9 Albemarle 4:28.58 1  
13 McDonald, Ian 10 Douglas Freeman 4:29.36 1  
14 Winchester, Colin 12 Western Branch 4:31.40 1  
15 Benfer, Andrew 11 Mills E Godwin 4:32.63 1  
16 Barlow, Darren 12 Midlothian 4:33.12 1  
17 Rimkus, Daniel 11 Osbourn Park 4:33.55 1  
18 McGreal, Ryan 12 Woodbridge 4:34.11 1  
19 Midkiff, Alex 10 Grassfield 4:34.68 1  
20 Harrison, David 11 Ocean Lakes 4:35.75 1  
21 Speray, Kevin 11 Gloucester 4:54.41 1  
 
Mens 3200m AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Armstrong, Derek 12 Western Albemarl 9:27.71 1 10
2 Madden, Thomas 10 Skyline 9:28.71 1 8
3 Seymour, Cody 11 Cave Spring 9:33.83 1 6
4 Hermsmeier, Nathaniel 12 Monticello 9:40.73 1 5
5 Taylor, David 10 Western Albemarl 9:44.07 1 4
6 Giles, Henry 12 Western Albemarl 9:44.83 1 3
7 Farnan, Ryan 12 Millbrook 9:54.18 1 2
8 Robertson, Stuart 11 Staunton River 9:54.63 1 1
9 Moniak, Daniel 11 Jamestown 9:56.60 1  
10 Jones, Clay 12 Skyline 9:56.81 1  
11 Plews-Ogan, William 12 Western Albemarl 9:57.92 1  
12 Cedillo, David 11 Brookville 9:58.61 1  
13 Ellis, Chris 11 Rockbridge Count 10:02.91 1  
14 Barney, David 11 E C Glass 10:06.51 1  
15 Orellana, Carlos 11 Spotswood 10:06.72 1  
16 Poelker, Zachary 12 York 10:06.77 1  
17 Chantry, Stephen 12 Lafayette 10:07.73 1  
18 Smith, Caleb 10 Patrick County 10:11.09 1  
19 Eckert, Marshall 11 Skyline 10:12.62 1  
20 Gifford, Michael 11 Abingdon 10:12.82 1  
21 Warring, Levi 11 Lafayette 10:12.96 1  
22 McBane, Michael 10 Lord Botetourt 10:14.01 1  
23 Connell, Dawson 09 York 10:16.56 1  
24 Skelton, Caman 12 Blacksburg 10:17.08 1  
25 Pasier, Matthew 10 Blacksburg 10:18.44 1  
26 Link, Nick 10 Blacksburg 10:30.32 1  
 
Mens 3200m AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Frantz, Silas 12 Douglas Freeman 9:17.69 1  
2 Visokay, Adam 11 Albemarle 9:21.77 1  
3 Gates, Paul 11 W T Woodson 9:26.24 1  
4 Catanese, Andrew 12 Atlee 9:27.43 1  
5 Calkins, Ronnie 10 Douglas Freeman 9:33.19 1  
6 McGorty, Sean 10 Chantilly 9:33.20 1  
7 Sohl, Luke 12 Lake Braddock Se 9:33.60 1  
8 Coulter, Brent 11 Landstown 9:34.09 1  
9 Breidenbaugh , Marc 12 Maggie L Walker 9:37.08 1  
10 Helmke, Sean 11 Floyd E Kellam 9:40.46 1  
11 Woodford, Patrick 12 Patrick Henry (A 9:42.09 1  
12 Taylor, Colin 12 West Springfield 9:44.98 1  
13 Tuck, Nick 10 Lake Braddock Se 9:45.77 1  
14 Pennesi, David 11 Colonial Forge 9:46.72 1  
15 Phillips, Jonathan 12 Thomas Jefferson 9:50.42 1  
16 Clifford, Brandon 10 Ocean Lakes 9:51.15 1  
17 O'Loughlin, Brian 11 Colonial Forge 9:52.00 1  
18 Anderson, Andrew 11 Maggie L Walker 9:53.15 1  
19 Taylor, Seth 11 Grassfield 9:54.49 1  
20 Fogg, Desmond 11 Warwick 9:56.23 1  
21 Lozier, Jordanis 12 Colonial Forge 10:00.42 1  
22 Guarnaccia, Nicholas 12 South Lakes 10:01.74 1  
23 Thomas, Robert 12 Mountain View 10:03.03 1  
24 Goolsby, Michael 12 Hanover 10:04.84 1  
 
Mens 55m Hurdles AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Green, Tony 12 Louisa County 07.62 1 10
2 Hudson, Travis 12 Christiansburg 07.84 1 8
3 Waller, Xavier 11 Heritage (Lynchb 07.88 1 6
4 Crumley, Andrew 12 Turner Ashby 07.92 1 5
5 Anderson, Derek 12 Liberty (Bedford 08.04 1 4
6 Rodriguez, J.P. 11 Fauquier 08.13 1 3
7 Barker, Ethan 12 Pulaski County 08.15 1 1.50
7 Cobbs, Randell 12 Pulaski County 08.15 1 1.50
 
Mens 55m Hurdles AA Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Green, Tony 12 Louisa County 07.64 1  
2 Hudson, Travis 12 Christiansburg 08.04 2  
3 Waller, Xavier 11 Heritage (Lynchb 08.04 3  
4 Crumley, Andrew 12 Turner Ashby 08.06 3  
5 Cobbs, Randell 12 Pulaski County 08.12 2  
6 Barker, Ethan 12 Pulaski County 08.13 3  
7 Anderson, Derek 12 Liberty (Bedford 08.16 2  
8 Rodriguez, J.P. 11 Fauquier 08.24 2  
9 Robinson, Richard 11 Broadway 08.26 1  
10 Lightfoot, Trevis 10 Abingdon 08.27 2  
11 Holstege, Erik 12 Monticello 08.32 1  
12 Dove, Ross 11 Blacksburg 08.41 3  
13 Wardell, Danta 12 Prince Edward Co 08.44 1  
14 Drake, Devon 11 Brentsville Dist 08.50 3  
15 Fowlkes, Ethan 12 New Kent 08.57 1  
16 Pannell, Xavier 10 E C Glass 08.60 2  
16 Karriker, Dylan 11 Marion 08.60 1  
18 Gill, Thomas 12 Warhill 08.75 3  
19 Kenward, Bryan 11 Fluvanna County 08.77 2  
20 Sachs, Sam 12 Poquoson 08.81 1  
21 Sonnek, Michael 11 Lafayette 08.92 3  
22 Pouchot, Michael 11 Poquoson 08.99 2  
23 Jenkins, Timothy 12 Louisa County 10.09 3  
 
Mens 55m Hurdles AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Mcfadden, Daniel 12 Heritage (Newpor 07.21 2  
2 Jenkins, John 12 Annandale 07.34 2  
3 Demiel, JaQuan 12 Lakeland 07.37 2  
4 Williams, Anthony 12 Potomac Senior 07.46 2  
5 Wyatt, Vincent 12 William Fleming 07.51 2  
6 Brewer, Devin 12 Potomac Senior 07.53 1  
7 Jones, Tyler 12 John Marshall 07.59 1  
8 Williams, Justin 12 Granby 07.63 1  
9 Holloway, Trey 11 Grassfield 07.69 2  
10 Finklea, Chris 12 Lloyd C Bird 07.73 1  
11 Burris, Jamal 11 Western Branch 07.83 1  
12 Bateman, Jamar 12 Heritage (Newpor 08.24 1  
 
Mens 55m Hurdles AAA Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Mcfadden, Daniel 12 Heritage (Newpor 07.34 5  
2 Jenkins, John 12 Annandale 07.38 3  
3 Williams, Anthony 12 Potomac Senior 07.46 4  
7 Wyatt, Vincent 12 William Fleming 07.48 3  
4 Demiel, JaQuan 12 Lakeland 07.53 6  
5 Holloway, Trey 11 Grassfield 07.57 1  
6 Brewer, Devin 12 Potomac Senior 07.62 2  
8 Finklea, Chris 12 Lloyd C Bird 07.63 6  
9 Williams, Justin 12 Granby 07.70 4  
10 Jones, Tyler 12 John Marshall 07.74 4  
11 Burris, Jamal 11 Western Branch 07.75 5  
12 Bateman, Jamar 12 Heritage (Newpor 07.81 5  
13 Jackson, Tyller 12 Osbourn Park 07.83 2  
14 Simpson, Aaron 10 Western Branch 07.84 3  
15 DeVito, Brian 12 Osbourn Park 07.85 6  
16 Haste, Anthony 12 Phoebus 07.87 2  
17 Simmons, Nick 11 John Randolph Tu 07.88 2  
18 Green, Maurice 12 Henrico 07.90 1  
19 Granderson, Jeremy 12 Colonial Forge 07.93 5  
19 Jackson, Adrian 12 Phoebus 07.93 3  
21 Allen, Chad 12 Fairfax 07.95 6  
22 Scott, K'Vonte 12 Princess Anne 07.97 6  
23 Drain, Armando 11 South Lakes 08.03 4  
24 Cai, ED 11 Thomas Jefferson 08.08 1  
25 Greene, Kevin 12 Cosby 08.14 1  
26 Bechert, Sam 12 Fairfax 08.15 3  
27 Crawford, Christopher 11 Western Branch 08.16 1  
28 Tyler, Tony 11 Meadowbrook 08.20 3  
29 Pollard, Leon 11 Highland Springs 08.35 2  
30 Sloan, Thomas 12 Matthew Maury 08.92 5  
-- Gilchrist, Quentin 12 Lakeland DNF 2  
-- Smith, Michael 11 Salem (Virginia DNF 1  
 
Mens 4x200m Relay AA Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Green, Osborne,
Price, Harris
  Louisa County 1:32.65 5 10
2 Marionea, Smith,
Blubaugh, Owens
  Warhill 1:33.37 4 8
3 Willshir, Smallwoo,
Vaught, Hooks
  Lafayette 1:34.07 2 6
4 Thomas, Wooten,
Chapman, Cox
  Heritage (Lynchb 1:34.45 3 5
5 Restrepo, Graves,
Snell, Tienvier
  Christiansburg 1:34.76 5 4
6 Kezar, Lewis,
Camarill, St. John
  Tabb 1:35.18 2 3
7 Dunn, Fowlkes,
Schweike, Simmons
  New Kent 1:35.23 4 2
8 Friedric, Vitallet,
Shannon, Harper
  Jamestown 1:35.44 4 1
9 Hearn, Lee,
Johnson, Wolfe
  Harrisonburg 1:35.56 1  
10 Foxx, Burnett,
Nelson, Goard,
  Brookville 1:35.75 4  
11 Tapscott, Crosby,
Guinta, Hartman
  Kettle Run 1:35.77 3  
12 Davis, Sims,
Dove, Smith
  Blacksburg 1:36.83 5  
13 Gomez, Holstege,
Robinson, Tillery
  Monticello 1:37.08 1  
14 Payne, Cobbs,
Barker, Powell
  Pulaski County 1:37.30 3  
15 Blair, Drake,
Catron, Irvin
  Brentsville Dist 1:37.41 2  
16 Mongold, Davis,
Fisher, Knott
  Fort Defiance 1:37.52 3  
-- Pannell, Williams,
Scharf, Donigan
  E C Glass DQ 5  
 
Mens 4x200m Relay AAA Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Vaughan, Spellman,
Thornton, Anderson
  Indian River 1:30.67 5  
2 Demiel, Gilchris,
Thompson, Peterson
  Lakeland 1:31.25 5  
3 Willis, Henton,
Carroll, Henton
  Oakton 1:31.59 5  
4 Foster, Long,
Smith, Budd
  Stonewall Jackso 1:31.92 5  
5 Glover, Cherry,
Corey, Donald
  Western Branch 1:32.01 4  
6 Warrick, Artis,
Jackson, Haste
  Phoebus 1:32.47 3  
7 Bailey, West,
Grady, Gray
  Brooke Point 1:32.59 4  
8 Kingslow, Laury,
Greene, Cooke
  Cosby 1:32.72 4  
9 Chambers, Folsom,
Wilkerso, Pollard
  Highland Springs 1:32.82 1  
10 Mcbride, Proctor,
Cooke, Cheseman
  Bethel 1:33.12 4  
10 Bates, Dandridg,
Gunther, Moore
  Matoaca 1:33.12 1  
12 Wyatt, Woody,
Jones, Vaughan
  Lee-Davis 1:33.81 3  
13 Hernande, Findley,
Fisher, Schow
  Herndon 1:33.98 2  
14 Curry, Curry,
Sesay, Summer
  T C Williams 1:34.25 2  
15 Bowden, Doran,
Dallen, Rexroad
  James Madison 1:34.59 2  
16 Douthat, Harden,
Prince, Garst
  Patrick Henry (R 1:34.76 4  
17 Kimbroug, Burns,
Hunter-J, Motley
  Landstown 1:35.03 3  
18 Evans, Anderson,
Krall, Walker
  Westfield 1:35.24 3  
19 Ellison, Seeto,
Jean-Jac, Van Bale
  Annandale 1:35.49 3  
20 DeVito, Boadu,
Arriola, Mumphrey
  Osbourn Park 1:36.13 5  
21 Johnson, Famodu,
Williams, Gaddy
  North Stafford 1:36.40 2  
22 Brewer, Williams,
Bickerst, Cowadin
  Potomac Senior 1:37.00 2  
-- Moore, King,
Barmoh, Hopkins
  John Marshall DNF 4  
-- Hale, Moore,
Hogan, Alston
  Hampton DQ 3  
 
Mens 4x400m Relay AA Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Lewis, Camarill,
St. John, Carr
  Tabb 3:30.61 4 10
2 Turner, Friedric,
Vitallet, Green
  Jamestown 3:31.31 4 8
3 Green-Ga, Evans,
Gueste, Restrepo
  Christiansburg 3:32.93 4 6
4 Johnson, Lee,
Thomas, Heckman
  Harrisonburg 3:33.25 3 5
5 Osborne, Scott,
Bishop, Dixon
  Louisa County 3:33.95 1 4
6 Donigan, Bell,
Waller, Scharf
  E C Glass 3:34.03 3 3
7 Greene, DelaCruz,
Blair, Marionea
  Warhill 3:34.77 2 2
8 Kurz, Torres,
King, Wallace
  Grafton 3:34.81 3 1
9 Cutsail, Elmore,
Burke, Hale
  Fauquier 3:35.07 3  
10 Vegerano, Guinta,
Hartman, Hartman
  Kettle Run 3:35.08 2  
11 Link, Robertso,
Dove, Earles
  Blacksburg 3:35.74 4  
12 Howard, Sales,
Crawley, Calloway
  Heritage (Lynchb 3:38.66 2  
13 Williams, Barber,
Baruch, Mahanes
  Western Albemarl 3:41.41 2  
14 Francis, Western,
Gude, Murphy
  Cave Spring 3:47.84 1  
 
Mens 4x400m Relay AAA Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Atkinson, Atkinson,
Combs, Burris
  Atlee 3:24.51 3  
2 McNamee, Henton,
Carroll, Henton
  Oakton 3:25.69 3  
3 Cheseman, Flemming,
Brown, Cooke
  Bethel 3:27.38 3  
4 Angara, Gilmore,
Grundahl, Drain
  South Lakes 3:27.70 3  
5 Cherry, Cipcic,
Corey, Jones
  Western Branch 3:27.93 2  
6 Krall, Chambers,
Sevachko, Walker
  Westfield 3:28.47 2  
7 Chavez, Andoh,
Bile, Jenkins
  Annandale 3:28.72 3  
8 Williams, Brickhou,
Johnson, Bowman
  Granby 3:29.07 1  
9 Bailey, Grady,
West, Gray
  Brooke Point 3:30.13 3  
10 Davis, Brown,
Richards, Glenn
  Ocean Lakes 3:30.36 1  
11 Kingslow, Henry,
Laury, Miller
  Cosby 3:31.97 1  
12 Brown, Christin,
Novak, Walker
  Deep Run 3:33.33 1  
13 Floyd, Romero,
Foster, Foster
  Stonewall Jackso 3:33.41 1  
14 Granders, Weinberg,
Cappetta, Klimek
  Colonial Forge 3:36.27 2  
15 Owusu-Me, Pittman,
Lamb, Samvura
  Gar-Field 3:38.50 1  
-- Demiel, Demiel,
Lee, Thompson
  Lakeland DQ 2  
-- Brown, Gould,
Hill, Dickens
  King's Fork DQ 2  
 
Mens 4x800m Relay AA Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Turner, Moniak,
Green, McLaughl
  Jamestown 8:05.98 1 10
2 Murphy, Boyd,
Leffell, O'Connor
  William Byrd 8:06.42 1 8
3 Schiller, Williams,
Giles, Armstron
  Western Albemarl 8:07.00 1 6
4 Pendergr, Robertso,
Barrett, Meadows
  Staunton River 8:15.04 1 5
5 Morrow, Blair,
Eliason, Hull
  Brentsville Dist 8:15.33 1 4
6 Cutsail, Corona,
Hale, Green
  Fauquier 8:16.32 1 3
7 Phillips, Locascio,
Earles, Robertso
  Blacksburg 8:16.53 1 2
8 Langhorn, Kadak,
Stratton, Resendes
  Jefferson Forest 8:22.62 1 1
9 Greene, DelaCruz,
Price, Blair
  Warhill 8:33.60 1  
10 Warring, Chantry,
Hooks, Steck
  Lafayette 8:34.24 1  
11 Waller, Pittard,
Montgome, Barney
  E C Glass 8:36.57 1  
12 Arslan, Sergile,
Smith, Thomson
  John Handley 8:37.41 1  
13 Armstron, Hinchey,
Gifford, Atkinson
  Abingdon 8:41.56 1  
14 Conley, Meador,
Young, Seymour
  Cave Spring 8:53.70 1  
15 Garcia, Kidwell,
Baynard, Eldred
  Grafton 8:56.75 1  
 
Mens 4x800m Relay AAA Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Hunt, Atkinson,
Carmicha, Atkinson
  Atlee 7:53.20 1  
2 O'Loughl, Klimek,
Lozier, Pennesi
  Colonial Forge 7:57.73 1  
3 Longest, White,
Crayton, Snyder
  Lee-Davis 8:00.87 1  
4 Gorsuch, Burleigh,
Barlow, Willard
  Midlothian 8:01.24 1  
5 Midkiff, Murray,
Wilder, Greenwal
  Grassfield 8:01.38 1  
6 Bohmke, Brown,
Hinton, Oliver
  Stafford 8:03.12 1  
7 Kelly, Lee,
Jones, Heiner
  Centreville 8:05.64 1  
8 Wilson, Rinehard,
Shank, Fanelty
  Tallwood 8:06.41 1  
9 Hanak, Lotterie,
Bernier, Aleixo
  West Potomac 8:06.71 1  
10 Cipcic, Winchest,
Werner, Jones
  Western Branch 8:09.83 1  
11 Fish, Bempong,
Bozek, Larios
  Hayfield 8:13.63 1  
12 Baucom, Visokay,
Springer, Thomas
  Albemarle 8:18.41 1  
13 Clough, Leggett,
Mchugh, Grundahl
  South Lakes 8:23.23 1  
14 Mazzu, Longoria,
Lee, Zemichae
  Battlefield 8:25.21 1  
15 McDonald, Houff,
Brown, Gilligan
  Douglas Freeman 8:31.15 1  
 
Mens Shot Put AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hill, Oakley 11 Fort Defiance 50-09.25(15.47m) 1 10
2 Callison, Ethan 11 Fort Defiance 50-03.50(15.33m) 1 8
3 McIlvane, Ken 12 Kettle Run 49-04.50(15.05m) 1 6
4 Bailey, Hunter 12 E C Glass 48-11.00(14.91m) 1 5
5 Coles, Ryan 12 New Kent 47-03.25(14.41m) 1 4
6 Perry, Theron 12 Heritage (Lynchb 46-07.25(14.20m) 1 3
7 Stamper, Jeremy 11 Marion 46-03.00(14.10m) 1 2
8 Rose, Dorian 11 Christiansburg 46-00.50(14.03m) 1 1
9 Jordan, Jerome 12 Charlottesville 45-09.75(13.96m) 1  
10 Zajac, Matthew 9 E C Glass 44-05.50(13.55m) 1  
11 Melendez, Argeny 11 Kettle Run 43-06.00(13.26m) 1  
12 Dennis, John 11 Louisa County 43-04.75(13.23m) 1  
13 Kindley, Ray 12 Lafayette 43-01.50(13.14m) 1  
14 Hudson, Travis 12 Christiansburg 42-09.00(13.03m) 1  
15 Saunders, Darius 12 Magna Vista 41-11.00(12.78m) 1  
16 Miller, Travis 12 Turner Ashby 41-04.00(12.60m) 1  
17 Walden, Jaston 12 Fauquier 40-10.00(12.45m) 1  
18 Sharpe, Terrance 11 Warhill 40-08.50(12.41m) 1  
19 Crockett, Hayden 12 York 40-07.50(12.38m) 1  
20 Belle, Darren 12 Nottoway School 40-04.50(12.31m) 1  
21 Walker, Johnny 12 Tabb 39-07.50(12.08m) 1  
22 Momen, Khaleel 11 Brentsville Dist 39-02.50(11.95m) 1  
23 Buchanon, Ervin 11 Christiansburg 38-01.00(11.61m) 1  
24 Rigney, Pierce 11 Pulaski County 37-07.00(11.46m) 1  
 
Mens Shot Put AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Simmons, Isaiah 12 Woodbridge 68-00.00(20.73m) 1  
2 Waterfield, Brian 12 Great Bridge 57-02.50(17.44m) 1  
3 Ruffin, Brandon 12 Oscar Smith 55-09.75(17.01m) 1  
4 Hartman, Sam 12 Thomas Dale 54-01.00(16.48m) 1  
5 Tuck, Wes 12 Lee-Davis 52-08.25(16.06m) 1  
6 Hoisington, Joel 12 Annandale 52-01.50(15.89m) 1  
7 Frenia, Taylor 11 Kempsville 51-08.50(15.76m) 1  
8 Morris, Joe 12 Franklin County 51-01.00(15.57m) 1  
9 Munn, Johnathan 12 Lee-Davis 50-06.00(15.39m) 1  
10 Anderson, Jordan 11 Tallwood 50-02.50(15.30m) 1  
11 Spencer, Devin 12 Bethel 49-03.50(15.02m) 1  
12 Fulton, Fred 12 Mountain View 48-07.75(14.83m) 1  
13 Mosley, Alexander 12 Highland Springs 48-01.00(14.66m) 1  
14 Taylor, Davonte 12 Franklin County 47-09.00(14.55m) 1  
15 Hutchins, Aaron 11 Landstown 47-08.00(14.53m) 1  
16 Brionez, Javier 12 Lake Braddock Se 45-11.50(14.01m) 1  
17 Doles, Khalil 12 Yorktown 45-09.25(13.95m) 1  
18 Banks, Jared 10 Thomas A Edison 45-09.00(13.94m) 1  
19 Anderson, Johnathan 11 Mount Vernon 45-02.25(13.77m) 1  
20 Stoner, Ian 10 Deep Run 45-01.00(13.74m) 1  
21 Dean, David 12 Green Run 45-00.00(13.72m) 1  
22 Cuff, Jerry 12 Hermitage 44-09.00(13.64m) 1  
23 Tawiah, Darlington 12 North Stafford 44-08.00(13.61m) 1  
24 Mueller, Todd 12 W T Woodson 41-07.00(12.67m) 1  
 
Mens High Jump AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hudson, Travis 12 Christiansburg 6-06.00(1.98m) 1 10
2 Waller, Xavier 11 Heritage (Lynchb 6-05.00(1.96m) 1 8
3 Green, Tony 12 Louisa County 6-04.00(1.93m) 1 6
4 Robinson, Isaac 11 Monticello 6-04.00(1.93m) 1 5
5 Smith, Justin 12 William Byrd 6-04.00(1.93m) 1 4
6 Gill, Thomas 12 Warhill 6-04.00(1.93m) 1 3
7 Cooke, Casey 12 Kettle Run 6-02.00(1.88m) 1 1.50
7 Donigan, Patrick 11 E C Glass 6-02.00(1.88m) 1 1.50
9 Hill, Akeem 12 Pulaski County 6-00.00(1.83m) 1  
9 Vegerano, Carlos 10 Kettle Run 6-00.00(1.83m) 1  
9 McCoy, Jordan 12 Christiansburg 6-00.00(1.83m) 1  
9 Glover, Mike 11 Fort Defiance 6-00.00(1.83m) 1  
13 Scott, Jacob 11 Louisa County 5-10.00(1.78m) 1  
13 Hearn, Terrance 12 Harrisonburg 5-10.00(1.78m) 1  
13 Holstege, Erik 12 Monticello 5-10.00(1.78m) 1  
13 Branch, Coby 11 Nottoway School 5-10.00(1.78m) 1  
13 Rodriguez, Corey 11 King George 5-10.00(1.78m) 1  
13 Drake, Devon 11 Brentsville Dist 5-10.00(1.78m) 1  
13 Green-Gause, De'Quan 10 Christiansburg 5-10.00(1.78m) 1  
13 Snell, Zack 11 Christiansburg 5-10.00(1.78m) 1  
-- Pouchot, Michael 11 Poquoson NH(--) 1  
-- Wilfong, Nick 12 Kettle Run NH(--) 1  
-- Carter, Tonda 11 Christiansburg NH(--) 1  
 
Mens High Jump AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Muzzio, Joey 12 James Robinson S 6-07.00(2.01m) 1  
2 Thornhill, Clark 12 Douglas Freeman 6-05.00(1.96m) 1  
2 Brown, Dsean 12 First Colonial 6-05.00(1.96m) 1  
4 Simmons, Nick 11 John Randolph Tu 6-05.00(1.96m) 1  
5 Granderson, Jeremy 12 Colonial Forge 6-05.00(1.96m) 1  
6 Scott, Erik 12 Indian River 6-03.00(1.91m) 1  
7 Alkebu-Lan, Tariq 12 Lloyd C Bird 6-01.00(1.85m) 1  
8 Labor-Koroma, Mohamed 12 Chantilly 6-01.00(1.85m) 1  
9 Reid, Malcolm 12 Indian River 6-01.00(1.85m) 1  
9 Gibson, Dominique 12 Lloyd C Bird 6-01.00(1.85m) 1  
-- Crawford, A.J. 12 C D Hylton NH(--) 1  
-- Wolf, Brock 11 Osbourn Park NH(--) 1  
-- Delaney, Javon 12 Lloyd C Bird NH(--) 1  
-- Akanni, Jairus 11 Osbourn Park NH(--) 1  
-- Miller, Tyrell 12 Hampton NH(--) 1  
-- Poindexter, Eric 11 Warwick NH(--) 1  
-- evans, jabari 11 First Colonial NH(--) 1  
-- Crisp, Larry 11 Green Run NH(--) 1  
-- Ransom, Miles 11 Chantilly NH(--) 1  
-- Little, Justin 11 Westfield NH(--) 1  
-- Jean-Jacques, Josh 12 Annandale NH(--) 1  
-- Maku, Richard 11 Annandale NH(--) 1  
 
Mens Long Jump AA Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Childress, Marquis 10 Smithfield 21-09.00(6.63m) nwi 1 10
2 Knott, Derek 11 Fort Defiance 21-07.25(6.58m) nwi 1 8
3 Waller, Xavier 11 Heritage (Lynchb 21-06.50(6.57m) nwi 1 6
4 Hardy, Donmanique 10 Brunswick Senior 21-05.50(6.54m) nwi 1 5
5 Jackson, Julian 12 Caroline 21-04.00(6.50m) nwi 1 4
6 Johnson, David 11 Charlottesville 21-03.25(6.48m) nwi 1 3
7 Walton, Rashaad 11 Prince Edward Co 21-02.25(6.46m) nwi 1 2
8 Green, Tony 12 Louisa County 21-01.75(6.45m) nwi 1 1
9 Simmons, Cody 12 New Kent 21-00.50(6.41m) nwi 1  
10 Nash, Raheem 12 Prince Edward Co 20-10.25(6.36m) nwi 1  
11 Hudson, Travis 12 Christiansburg 20-09.00(6.32m) nwi 1  
11 Spradley, Jaze 12 Amherst County 20-09.00(6.32m) nwi 1  
13 Dunn, Cory 12 New Kent 20-08.25(6.31m) nwi 1  
14 Graves, Preston 12 Christiansburg 20-01.25(6.13m) nwi 1  
15 Payne, Jamail 12 Pulaski County 19-09.75(6.04m) nwi 1  
16 Fowlkes, Ethan 12 New Kent 19-07.00(5.97m) nwi 1  
17 Cobbs, Randell 12 Pulaski County 19-06.50(5.96m) nwi 1  
18 Holstege, Erik 12 Monticello 19-03.75(5.89m) nwi 1  
19 Gorham, Leonta 11 Alleghany 19-00.75(5.81m) nwi 1  
19 McCoy, Jordan 12 Christiansburg 19-00.75(5.81m) nwi 1  
21 Robinson, Akil 11 Charlottesville 19-00.00(5.79m) nwi 1  
22 Harris, Corrinn 12 Louisa County 16-11.50(5.17m) nwi 1  
23 Tapscott, Josh 11 Kettle Run 16-02.00(4.93m) nwi 1  
 
Mens Long Jump AAA Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Peterson, Anaquan 11 Lakeland 23-06.00(7.16m) nwi 1  
2 Price, Sean 12 South Lakes 22-04.50(6.82m) nwi 1  
3 Bates, Jamarian 11 Matoaca 22-04.00(6.81m) nwi 1  
4 Wyatt, Caleb 12 Lee-Davis 22-03.00(6.78m) nwi 1  
5 Thomas, Joshua 11 Churchland 22-02.75(6.78m) nwi 1  
6 Whitlow, Cody 12 Hayfield 22-01.00(6.73m) nwi 1  
7 Simpson, Darius 12 Thomas Jefferson 21-11.00(6.68m) nwi 1  
8 Boyd, Terrance 12 Halifax County S 21-10.50(6.67m) nwi 1  
9 Randolph, Julien 12 Mount Vernon 21-10.00(6.65m) nwi 1  
10 Page, Kodi 12 Atlee 21-04.75(6.52m) nwi 1  
11 Sintim, Byron 12 Battlefield 21-04.50(6.52m) nwi 1  
12 Crawford, Christopher 11 Western Branch 21-03.25(6.48m) nwi 1  
13 Davis, Willie 11 Bethel 21-02.50(6.46m) nwi 1  
14 Davis, Racheed 10 Ocean Lakes 21-00.50(6.41m) nwi 1  
15 Wilkerson, Antoine 12 Highland Springs 20-11.50(6.39m) nwi 1  
15 Cobb, Alston 11 Western Branch 20-11.50(6.39m) nwi 1  
17 Allen, Salas 11 Bayside 20-09.50(6.34m) nwi 1  
18 Granderson, Jeremy 12 Colonial Forge 20-09.25(6.33m) nwi 1  
19 Demiel, JaQuan 12 Lakeland 20-09.00(6.32m) nwi 1  
20 Gordan, Lj 12 Brooke Point 20-08.75(6.32m) nwi 1  
21 McDuffy, Arthur 11 Chantilly 20-08.00(6.30m) nwi 1  
22 Carroll, Chad 12 Oakton 20-07.50(6.29m) nwi 1  
23 Loftin, Jaquan 12 Oscar Smith 20-06.75(6.27m) nwi 1  
24 Lipscomb, Travis 12 Halifax County S 20-03.00(6.17m) nwi 1  
25 Prince, David 10 Patrick Henry (A 19-11.50(6.08m) nwi 1  
25 Laury, Brandyn 11 Cosby 19-11.50(6.08m) nwi 1  
27 Smith, Garrett 11 Osbourn Park 18-04.00(5.59m) nwi 1  
 
Mens Triple Jump AA Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Green, Tony 12 Louisa County 47-01.00(14.35m) nwi 1 10
2 Johnson, David 11 Charlottesville 46-10.00(14.27m) nwi 1 8
3 Harris, Corrinn 12 Louisa County 44-10.00(13.67m) nwi 1 6
4 Jackson, Julian 12 Caroline 44-08.50(13.63m) nwi 1 5
5 Roberson, Montez 11 York 44-07.50(13.60m) nwi 1 4
6 Calloway, Xavier 11 Heritage (Lynchb 44-04.00(13.51m) nwi 1 3
7 Waller, Xavier 11 Heritage (Lynchb 43-07.00(13.28m) nwi 1 2
8 Childress, Marquis 10 Smithfield 43-06.50(13.27m) nwi 1 1
9 Hudson, Travis 12 Christiansburg 43-01.50(13.14m) nwi 1  
10 Hardy, Donmanique 10 Brunswick Senior 42-10.25(13.06m) nwi 1  
11 Simmons, Cody 12 New Kent 42-07.75(13.00m) nwi 1  
12 Rose, Corey 12 Amherst County 42-05.00(12.93m) nwi 1  
13 Snell, Zack 11 Christiansburg 41-06.50(12.66m) nwi 1  
14 Anderson, Derek 12 Liberty (Bedford 40-06.50(12.36m) nwi 1  
15 Evans, B.K. 11 Christiansburg 39-10.00(12.14m) nwi 1  
16 Fowlkes, Ethan 12 New Kent 39-09.25(12.12m) nwi 1  
17 Tillery, William 09 Monticello 39-06.75(12.06m) nwi 1  
18 Alley, Dillion 9 Pulaski County 39-01.25(11.92m) nwi 1  
19 Clark, Idris 11 Louisa County 39-00.50(11.90m) nwi 1  
20 Hill, Akeem 12 Pulaski County 38-10.00(11.84m) nwi 1  
21 Wilfong, Nick 12 Kettle Run 38-09.50(11.82m) nwi 1  
22 Clark, Preston 12 Turner Ashby 38-04.25(11.69m) nwi 1  
23 McCoy, Jordan 12 Christiansburg 38-00.75(11.60m) nwi 1  
 
Mens Triple Jump AAA Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Bordley, Allen 12 First Colonial 49-05.50(15.07m) nwi 1  
2 Peterson, Anaquan 11 Lakeland 48-07.50(14.82m) nwi 1  
3 Blake, Ricky 12 Nansemond River 47-01.25(14.36m) nwi 1  
4 Price, Sean 12 South Lakes 46-01.50(14.06m) nwi 1  
5 Davis, Racheed 10 Ocean Lakes 45-01.50(13.75m) nwi 1  
6 Lipscomb, Travis 12 Halifax County S 44-11.50(13.70m) nwi 1  
7 Moore, George 12 Highland Springs 44-11.25(13.70m) nwi 1  
8 Lawton, Mike 12 Grassfield 44-05.75(13.56m) nwi 1  
9 Cobb, Alston 11 Western Branch 44-00.25(13.42m) nwi 1  
10 Bates, Jamarian 11 Matoaca 43-11.25(13.39m) nwi 1  
11 Jones, Jeremy 12 Lloyd C Bird 43-09.25(13.34m) nwi 1  
12 Rogers, Christian 10 Manchester 43-08.00(13.31m) nwi 1  
13 Owino, George 12 Thomas A Edison 43-07.75(13.30m) nwi 1  
14 Boyd, Terrance 12 Halifax County S 43-01.75(13.15m) nwi 1  
15 Jenkins, Tyrone 11 West Potomac 43-01.00(13.13m) nwi 1  
16 Giles, Sterling 11 Potomac Senior 43-00.00(13.11m) nwi 1  
17 Weaver, Tykwuan 11 Dinwiddie County 42-05.50(12.94m) nwi 1  
18 McDuffy, Arthur 11 Chantilly 42-05.25(12.93m) nwi 1  
19 Gilmore, Corey 11 South Lakes 42-03.50(12.89m) nwi 1  
20 Phan, MInh 12 Patrick Henry (A 41-10.50(12.76m) nwi 1  
21 Hart, Jamison 12 Thomas A Edison 41-06.00(12.65m) nwi 1  
22 Zeigler, Ghee Jay 12 Franklin County 40-11.25(12.48m) nwi 1  
23 Prince, David 10 Patrick Henry (A 39-10.00(12.14m) nwi 1  
-- Dean, Marcus 12 Western Branch ND(--) nwi 1  
 
Mens Pole Vault AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Parmly, Chance 10 Fluvanna County 14-00.00(4.27m) 1 10
2 Booth, Nathan 12 Jefferson Forest 13-00.00(3.96m) 1 8
3 Ritchey, Ken 11 Jefferson Forest 12-06.00(3.81m) 1 5.50
3 Spradley, Jaze 12 Amherst County 12-06.00(3.81m) 1 5.50
5 Butler, Wesley 11 Heritage (Lynchb 12-06.00(3.81m) 1 4
6 Makayed, Pavel 12 Harrisonburg 12-06.00(3.81m) 1 3
7 Crawford, Sam 10 E C Glass 12-00.00(3.66m) 1 2
10 Jerson, Matt 11 King George 11-06.00(3.51m) 1  
8 Connolly, Sean 12 Western Albemarl 11-06.00(3.51m) 1 1
9 Atwell, Zeke 12 Western Albemarl 11-06.00(3.51m) 1  
-- Trant, Miller 11 Grafton NH(--) 1  
-- Braeutigam, Jacob 10 Lafayette NH(--) 1  
-- Cabaniss, David 11 York NH(--) 1  
-- Lee, Zach 11 Jamestown NH(--) 1  
-- Davis, Robert 12 Louisa County NH(--) 1  
-- Fowler, Jonathan 11 New Kent NH(--) 1  
-- Mendoza, Karlo 11 Monticello NH(--) 1  
-- Roumillat, Lucas 12 Louisa County NH(--) 1  
 
Mens Pole Vault AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Pillow, Chris 12 Atlee 16-00.00(4.88m) 1  
2 O'Connell, Derek 11 Ocean Lakes 14-06.00(4.42m) 1  
3 Keys, Hunter 11 Floyd E Kellam 13-06.00(4.11m) 1  
4 Daugherty, Sean 11 Lake Braddock Se 13-06.00(4.11m) 1  
5 Ellwood, Scott 12 Atlee 13-06.00(4.11m) 1  
6 Thompson, Matt 12 Atlee 13-06.00(4.11m) 1  
7 Grim, Lucas 12 Langley 13-00.00(3.96m) 1  
8 Yusician, Joey 12 Western Branch 13-00.00(3.96m) 1  
9 Lohr, Michael 12 James Robinson S 13-00.00(3.96m) 1  
10 Rydel, Trey 11 Atlee 12-06.00(3.81m) 1  
11 Gabele, Mark 12 Landstown 12-06.00(3.81m) 1  
12 Johnson, Brad 11 Floyd E Kellam 12-06.00(3.81m) 1  
13 Unknown Athlete 12 Maggie L Walker 12-00.00(3.66m) 1  
14 Casey, Will 12 Forest Park 12-00.00(3.66m) 1  
15 Ketchem, Brian 12 Lee-Davis 12-00.00(3.66m) 1  
16 Shotwell, Alexander 10 Forest Park 11-06.00(3.51m) 1  
17 Skehan, Jim 12 Thomas Jefferson 11-06.00(3.51m) 1  
17 Krall, Alex 11 Westfield 11-06.00(3.51m) 1  
18 Seneff, Coy 10 Franklin County 11-06.00(3.51m) 1  
-- Culbertson, Walker 12 First Colonial NH(--) 1  
-- Castillo, Devin 12 Franklin County NH(--) 1  
-- Ahumada, Nicholas 11 T C Williams NH(--) 1  
-- Leingang, Adam 11 Forest Park NH(--) 1  
 
Womens 55m AA Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Carr, Alyn 10 Blacksburg 07.06 nwi 1 10
2 Porter, Kiara 12 Tabb 07.10 nwi 1 8
3 Flower, Abigail 12 E C Glass 07.23 nwi 1 6
4 Morris, Akia 10 Harrisonburg 07.35 nwi 1 5
5 Bateman, Zakiya 9 E C Glass 07.41 nwi 1 4
6 Walker, Naomi 10 Smithfield 07.42 nwi 1 3
7 Ford, Jasmine 10 Warren County 07.48 nwi 1 2
8 Jones, Shantel 11 Fauquier 07.52 nwi 1 1
 
Womens 55m AA Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Carr, Alyn 10 Blacksburg 07.13 nwi 1  
2 Porter, Kiara 12 Tabb 07.24 nwi 2  
3 Flower, Abigail 12 E C Glass 07.30 nwi 3  
4 Walker, Naomi 10 Smithfield 07.39 nwi 3  
5 Bateman, Zakiya 9 E C Glass 07.41 nwi 3  
6 Morris, Akia 10 Harrisonburg 07.49 nwi 1  
7 Jones, Shantel 11 Fauquier 07.51 nwi 3  
8 Ford, Jasmine 10 Warren County 07.53 nwi 2  
9 Jenkins, Karissa 12 Robert E Lee (St 07.54 nwi 1  
10 Hanks, Micah 09 Tabb 07.57 nwi 1  
11 Revely, Olivia 9 E C Glass 07.58 nwi 2  
12 Ragland, Natese 11 Louisa County 07.61 nwi 3  
13 Olszewski, Katie 10 Blacksburg 07.62 nwi 3  
14 Miller, Savannah 10 Smithfield 07.63 nwi 3  
15 Smith, Nicole 11 Cave Spring 07.64 nwi 1  
16 Viers, Logan 10 Abingdon 07.68 nwi 2  
17 Anderson, Sydney 10 Pulaski County 07.72 nwi 1  
18 Ferrell, Krista 11 Lafayette 07.72 nwi 2  
19 Toliver, Aesia 11 Fluvanna County 07.72 nwi 3  
20 Meneau, Lisa 10 John Handley 07.75 nwi 2  
21 Wells, Atashia 09 Warhill 07.82 nwi 1  
 
Womens 55m AAA Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Tyson, Keilah 12 Western Branch 06.94 nwi 2  
2 Peterson, Christal 12 Phoebus 06.96 nwi 2  
3 Ford-Holland, Siobhan 12 Thomas Dale 07.08 nwi 2  
4 McCants, Brittney 12 Kempsville 07.09 nwi 2  
5 Taylor, Taranisha 11 Western Branch 07.14 nwi 2  
6 Morton, Meshala 9 Mountain View 07.23 nwi 1  
7 Molton, Shyra 11 Patrick Henry (A 07.29 nwi 1  
8 Williams, Shakia 12 Western Branch 07.30 nwi 2  
9 Peter, Carina 11 Herndon 07.30 nwi 1  
10 Taylor, Breanna 12 John Marshall 07.31 nwi 1  
11 Shufford, Jenira 11 Heritage (Newpor 07.32 nwi 1  
12 Allen, Mary 11 John Marshall 07.39 nwi 1  
 
Womens 55m AAA Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Tyson, Keilah 12 Western Branch 06.92 nwi 6  
2 Peterson, Christal 12 Phoebus 07.06 nwi 5  
3 McCants, Brittney 12 Kempsville 07.08 nwi 2  
4 Ford-Holland, Siobhan 12 Thomas Dale 07.12 nwi 1  
4 Taylor, Taranisha 11 Western Branch 07.12 nwi 4  
7 Williams, Shakia 12 Western Branch 07.15 nwi 5  
6 Taylor, Breanna 12 John Marshall 07.18 nwi 3  
8 Molton, Shyra 11 Patrick Henry (A 07.20 nwi 4  
9 Shufford, Jenira 11 Heritage (Newpor 07.21 nwi 3  
10 Morton, Meshala 9 Mountain View 07.22 nwi 3  
11 Allen, Mary 11 John Marshall 07.23 nwi 4  
12 Peter, Carina 11 Herndon 07.25 nwi 2  
13 Ellick, Tiffany 11 Western Branch 07.26 nwi 1  
14 Wallace, Quanesha 12 Armstrong 07.27 nwi 6  
15 Gray, Desmonae 12 Western Branch 07.29 nwi 6  
16 Harris, Angela 12 Meadowbrook 07.31 nwi 4  
16 Richard, Jamesha 11 Western Branch 07.31 nwi 5  
18 Kearney, Khadeja 11 Churchland 07.34 nwi 2  
18 Bailey, Kayla 11 Landstown 07.34 nwi 1  
20 Flomo, Hope 12 Stonewall Jackso 07.35 nwi 6  
20 Seward, Justice 11 Salem (Virginia 07.35 nwi 5  
22 Idris, Amira 12 C D Hylton 07.36 nwi 5  
23 Harrison, Bria 10 Stonewall Jackso 07.37 nwi 6  
24 Thomas, Ramona 12 Western Branch 07.42 nwi 2  
25 Hankins, Jasmine 11 Tallwood 07.46 nwi 1  
26 Sims, Kendall 11 Midlothian 07.52 nwi 1  
27 Fubara, Tori 11 Deep Run 07.54 nwi 2  
27 Williams, Anna 10 Thomas A Edison 07.54 nwi 3  
29 Vaughan, Jazmine 11 Phoebus 07.59 nwi 4  
30 Kendall, Brittany 10 South County 07.61 nwi 3  
31 Durham, Jaleece 12 James Madison 07.62 nwi 1  
32 Clements, AnnaChristina 10 Oakton 07.65 nwi 2  
 
Womens 300m AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Porter, Kiara 12 Tabb 40.12 6 10
2 Wiles, Kendall 9 Blacksburg 41.93 6 8
3 Polk, Amethyst 12 King George 42.15 4 6
4 Lee, Verna 11 John Handley 42.16 5 5
5 Jackson, Erika 11 E C Glass 42.59 5 4
6 Bateman, Zakiya 9 E C Glass 42.75 6 3
7 Segala, Marissa 10 Jamestown 43.02 5 2
8 Long, Jamie 12 Heritage (Lynchb 43.59 3 1
9 weimer, ariel 11 New Kent 43.63 4  
10 Hanks, Micah 09 Tabb 43.64 3  
11 Hunt, Crystal 10 Brentsville Dist 43.74 3  
12 Corbin, Allison 10 Stuarts Draft 44.02 1  
13 McCloud, Alexis 11 Pulaski County 44.05 1  
14 Viers, Logan 10 Abingdon 44.13 4  
15 King, Brittni 10 Tabb 44.47 4  
16 Ragland, Natese 11 Louisa County 44.49 3  
17 Moore, Rachel 10 Sherando 44.80 2  
18 Sheffield, Jasmine 12 Heritage (Lynchb 44.92 5  
19 Carr, Alyn 10 Blacksburg 45.63 6  
20 Via, Melanie 11 Blacksburg 46.23 2  
 
Womens 300m AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Greene, Tanisha 11 Landstown 39.83 5  
2 Walker, Breanna 11 Osbourn Park 39.89 3  
3 Peterson, Christal 12 Phoebus 40.18 5  
4 McCant, Genamarie 11 James Robinson S 40.31 4  
5 Kearney, Khadeja 11 Churchland 40.48 5  
6 Ewing, Jessica 11 Tallwood 40.49 4  
7 Williams, Shakia 12 Western Branch 40.55 5  
8 Roberts, Christen 12 Grassfield 40.72 3  
9 Lee, Javette 11 Western Branch 40.77 4  
10 Jones, Cassandra 12 Granby 40.79 4  
11 Dyer, Loren 12 South County 40.83 2  
12 Chandler, Sarah 12 South County 40.85 2  
13 Wilson, April 10 Thomas Dale 40.93 1  
14 Allen, Mary 11 John Marshall 40.94 3  
15 Molton, Shyra 11 Patrick Henry (A 41.35 2  
16 Moseley, Alexandria 9 Cosby 41.39 2  
17 Wright, Andrea 10 Indian River 41.64 3  
18 Brown, Qualitra 12 King's Fork 41.76 4  
19 Cooper, Quayshona 11 Forest Park 41.89 1  
20 Mckenzie, Kaydianne 12 Phoebus 41.92 3  
21 Peter, Carina 11 Herndon 42.00 3  
22 Calhoun, Kyannah 10 South Lakes 42.28 1  
23 Burks, Ashley 12 Gar-Field 42.32 2  
24 Collier, Nyah 12 Oakton 42.90 1  
 
Womens 500m AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Myers,, Britney 11 John Handley 1:17.02 7 10
2 LeHardy, Annie 12 Hidden Valley 1:17.57 7 8
3 Aymonin, Julia 11 Tabb 1:17.63 7 6
4 Bethel, Carolyn 10 Hidden Valley 1:18.36 6 5
5 Soistmann, Leigh 11 Tabb 1:19.74 5 4
6 Francis, Samantha 9 Rustburg 1:19.95 6 3
7 O'Connell, Killian 12 Western Albemarl 1:20.31 5 2
8 weimer, ariel 11 New Kent 1:21.22 5 1
9 Anderson, Sydney 10 Pulaski County 1:21.29 7  
10 Spangler, Shelby 11 Sherando 1:21.60 5  
11 Demyon, Marci 12 Jamestown 1:21.64 4  
12 Johnson, Chloe 9 Northside 1:22.99 2  
13 Turner, Madison 10 Abingdon 1:23.71 3  
14 Janney, Lexie 11 Lord Botetourt 1:24.00 3  
15 Green, Miranda 09 King George 1:24.08 2  
16 Punch, Le'Ambre 12 E C Glass 1:24.23 3  
17 Ehrenpreis, Vanessa 11 Harrisonburg 1:24.61 4  
18 Mellman, Emily 11 Jamestown 1:25.27 4  
19 Reynolds, Michelle 10 Louisa County 1:25.58 2  
20 Brown, Sydney 12 E C Glass 1:25.67 1  
21 Smith, Tamara 10 Pulaski County 1:26.16 6  
22 Wozniak, Mariah 11 Grafton 1:26.27 4  
23 Hensley, Beth Ann 11 Fort Defiance 1:26.70 1  
-- Coleman-Combs, Emani 12 Orange County DQ 6  
 
Womens 500m AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jones, Cassandra 12 Granby 1:14.53 5  
2 McCant, Genamarie 11 James Robinson S 1:15.05 5  
3 Wright, Jazmine 12 Bethel 1:16.85 5  
4 Krumholz, Brianna 11 Forest Park 1:16.99 3  
5 Roberts, Christen 12 Grassfield 1:17.15 4  
6 Metzger, Jayden 10 Cosby 1:17.19 4  
7 Combs, Rashaun 12 Bethel 1:17.22 5  
8 Brown, Qualitra 12 King's Fork 1:17.23 4  
9 Majors, Felecia 10 South County 1:17.83 3  
10 Gilliam, Justina 12 Phoebus 1:18.05 4  
10 Grove, Ellison 9 Battlefield 1:18.05 3  
12 Moore, Maya 11 Bethel 1:18.25 4  
13 Morton, Shannon 11 Indian River 1:18.51 4  
14 Hill, Jasmine 9 Battlefield 1:19.27 3  
15 Calhoun, Kyannah 10 South Lakes 1:19.30 3  
16 Hill, Virginia 11 Battlefield 1:19.37 2  
17 Hume, Danielle 12 Douglas Freeman 1:19.55 2  
18 Cook, Darsheal 10 Highland Springs 1:19.72 1  
19 Williams, Alexis 12 Green Run 1:19.88 3  
20 Arnold, Isabel 11 Yorktown 1:19.98 2  
21 Westerholm, Jenny 11 Mountain View 1:20.66 2  
22 Mitchell, Shalonda 12 Varina 1:20.90 2  
23 Upton, Ellen 12 Mills E Godwin 1:21.17 1  
24 Wirz, Elena 10 Cosby 1:22.38 1  
-- Williams, Monica 12 Green Run DNF 5  
-- Legg, Thireyona 12 Booker T Washing DQ 5  
 
Womens 1000m AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cutright, Haley 12 Hidden Valley 2:57.90 1 10
2 Dorrell, Sarah 12 Blacksburg 2:57.94 1 8
3 Church, Michelle 12 Bassett 2:59.34 1 6
4 Farina, Katie 11 Western Albemarl 3:04.04 1 5
5 Sukramani, Natalie 12 Jamestown 3:04.35 1 4
6 LeHardy, Annie 12 Hidden Valley 3:06.37 1 3
7 Johnson, Claire 12 Western Albemarl 3:08.07 1 2
8 Goff, Nicole 09 Grafton 3:13.05 1 1
9 Eaton, Eliza 11 Christiansburg 3:13.49 1  
10 Antognozzi, Tiffany 11 Jamestown 3:13.81 1  
11 Shannon, Carley 09 Bruton 3:14.39 1  
12 Shea, Ginna 12 Liberty (Bedford 3:14.49 1  
13 Grandon, Risa 10 Grafton 3:14.81 1  
14 Kaiser, Tamzin 12 Blacksburg 3:15.79 1  
15 Hajek, Olivia 10 Western Albemarl 3:16.72 1  
16 Shortell, Destin 9 Spotswood 3:17.55 1  
17 Nelson, Chelsea 7 Louisa County 3:17.65 1  
18 Eisenman, Leanna 11 Warren County 3:18.81 1  
19 Burns, Megan 9 Christiansburg 3:19.74 1  
20 Francis, Samantha 9 Rustburg 3:19.91 1  
21 Garbarini, Laura 9 Liberty (Bedford 3:21.94 1  
22 Mearns, Devon 10 Jamestown 3:22.21 1  
23 Lundeen, Mary 10 E C Glass 3:23.27 1  
24 Mearns, Tia 10 Jamestown 3:24.69 1  
25 Mitchell, Miranda 11 Rustburg 3:25.86 1  
26 Tripp, Rachel 12 Sherando 3:29.02 1  
 
Womens 1000m AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ficenec, Kimberley 11 Mountain View 2:54.47 1  
2 Hicks, Myah 12 Thomas A Edison 2:54.58 1  
3 Smith, Amanda 12 Grassfield 2:54.65 1  
4 Johnston, Marie 10 Midlothian 2:56.24 1  
5 Underwood, Sarah Jane 11 West Potomac 2:57.13 1  
6 Bethune, Olivia 9 Ocean Lakes 3:00.02 1  
7 Batzel, Audrey 11 Ocean Lakes 3:00.06 1  
8 Cowne, Kendall 10 Chantilly 3:00.08 1  
9 Unknown Athlete 12 Maggie L Walker 3:00.61 1  
10 Schaedel, Sydney 9 T C Williams 3:01.93 1  
11 Westbrook, Tiel 12 Lee-Davis 3:01.99 1  
12 Vinter, Rebecca 10 Centreville 3:04.58 1  
13 Rowell, Katja 12 Mount Vernon 3:04.79 1  
14 Gray, Jessica 9 Osbourn Park 3:05.53 1  
15 Thornhill, Sarah 10 Douglas Freeman 3:05.55 1  
16 Leitch, Katherine 10 Atlee 3:06.39 1  
17 Gwin, Courtney 11 Floyd E Kellam 3:06.46 1  
18 Dickinson, Hannah 12 Colonial Forge 3:07.15 1  
19 Wybersky, Brandy 11 Osbourn Park 3:09.54 1  
20 Barbour, Cimone 12 C D Hylton 3:10.76 1  
21 Hickman, Melinda 11 King's Fork 3:11.21 1  
22 Lardner, Casey 12 Lake Braddock Se 3:12.51 1  
23 Kissel, Rachel 11 Hickory 3:20.87 1  
 
Womens 1600m AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Brown, Hannah 11 Blacksburg 4:55.29 1 10
2 LeHardy, Annie 12 Hidden Valley 4:56.28 1 8
3 Cutright, Haley 12 Hidden Valley 5:01.71 1 6
4 Webb, Mattie 12 Western Albemarl 5:06.39 1 5
5 Fortner, Katie 9 Cave Spring 5:12.69 1 4
6 Peterson, Heidi 11 Lafayette 5:15.46 1 3
7 Price, Morgan 12 Brentsville Dist 5:16.70 1 2
8 Dougherty, Erin 12 Sherando 5:33.81 1 1
9 Mearns, Tia 10 Jamestown 5:33.92 1  
10 Olson, Taylor 11 Lafayette 5:37.48 1  
11 Walker, Alyssa 11 Northside 5:40.48 1  
12 Brown, Kaitlyn 11 Brookville 5:40.71 1  
13 Wilson, Katie 10 Heritage (Lynchb 5:40.73 1  
14 McPhail, Darby 9 William Byrd 5:42.32 1  
15 Crist, Danielle 11 Rustburg 5:43.72 1  
16 Comer, Caitlin 11 Grafton 5:57.17 1  
 
Womens 1600m AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Moye, Megan 11 Cosby 4:55.37 1  
2 Chase, Sophie 10 Lake Braddock Se 4:58.61 1  
3 Unknown Athlete 12 Maggie L Walker 5:00.88 1  
4 Batzel, Audrey 11 Ocean Lakes 5:01.78 1  
5 Bethune, Olivia 9 Ocean Lakes 5:02.68 1  
6 Lescher, Dale 11 West Potomac 5:08.36 1  
7 Miles, Jessica 10 Langley 5:11.55 1  
8 Motley, Abby 10 Floyd E Kellam 5:14.12 1  
9 Bodmer, Allyson 10 Forest Park 5:15.33 1  
10 Johnston, Kari 9 Midlothian 5:17.59 1  
11 Dunham, Amy 9 Patrick Henry (A 5:17.95 1  
12 Wittich, Maddie 10 West Springfield 5:18.07 1  
13 Christen, Hannah 9 Lake Braddock Se 5:18.24 1  
14 Amend, Helen 11 Washington-Lee 5:20.60 1  
15 Morales, Frances 9 Colonial Forge 5:21.53 1  
16 Wynn, Natalie 12 Western Branch 5:22.33 1  
17 Walker, Jenna 10 Colonial Forge 5:23.43 1  
18 Anderson, Morgan 10 First Colonial 5:24.13 1  
19 Briales, Ariel 10 Princess Anne 5:29.15 1  
20 Cunniffe, Carolyn 10 Grassfield 5:32.67 1  
21 Myers, Sara 11 Colonial Forge 5:32.70 1  
 
Womens 3200m AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 DeCeault, Krista 12 Sherando 10:34.44 1 10
2 Webb, Mattie 12 Western Albemarl 11:02.41 1 8
3 Fortner, Katie 9 Cave Spring 11:08.41 1 6
4 Church, Michelle 12 Bassett 11:20.36 1 5
5 Buss, Kate 11 Blacksburg 11:27.66 1 4
6 Brown, Hannah 11 Blacksburg 11:33.28 1 3
7 England, Grace 12 Pulaski County 11:41.14 1 2
8 Nelson, Crystal 11 Millbrook 11:45.46 1 1
9 Price, Morgan 12 Brentsville Dist 11:48.24 1  
10 Flynn, Kennedy 9 Liberty (Bedford 11:50.95 1  
11 Ewing-Nelson, Claire 9 Blacksburg 11:51.29 1  
12 Page, Chelsea 11 Grafton 11:52.47 1  
13 Rose, Hannah 10 Wilson Memorial 11:56.55 1  
14 Corbo, Allison 11 Broadway 11:58.73 1  
15 Gibbons, Kayla 10 Warren County 12:00.42 1  
16 Bland, Mollie 11 Lafayette 12:04.25 1  
17 Fennell, Kenzie 09 Brentsville Dist 12:15.10 1  
18 Rabbit, Rachel 10 Grafton 12:16.97 1  
19 Moffett, Emily 12 Western Albemarl 12:21.51 1  
20 Ducharme, Alice 09 Western Albemarl 12:24.36 1  
21 Bruce, Ashley 11 Grafton 12:26.54 1  
22 Crow, Erin 12 Tabb 12:27.04 1  
23 Brown, Kaitlyn 11 Brookville 12:34.06 1  
24 Armentrout, Haley 10 King George 12:34.44 1  
25 Knox, Maggie 11 Abingdon 12:37.83 1  
26 Cline, Taylor 11 Lord Botetourt 12:50.73 1  
27 Underwood, Maggie 12 Jamestown 12:53.62 1  
28 Funkhouser, Heather 11 Spotswood 12:54.23 1  
 
Womens 3200m AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Moye, Megan 11 Cosby 10:37.81 1  
2 Lowery, Hannah 10 Stafford 10:46.53 1  
3 Hennessey, Carolyn 12 Herndon 10:55.51 1  
4 Chase, Sophie 10 Lake Braddock Se 10:57.07 1  
5 Benjamin, Claire 12 Midlothian 10:57.15 1  
6 Christen, Hannah 9 Lake Braddock Se 10:59.16 1  
7 Amend, Isabel 11 Washington-Lee 10:59.82 1  
8 Gordon, Anna 12 Hanover 11:03.58 1  
9 Junta, Lisa 12 Thomas Jefferson 11:04.87 1  
10 Park, Nicole 9 Ocean Lakes 11:08.88 1  
11 Banta, Daisy 9 Maggie L Walker 11:09.71 1  
12 Carter, Nicole 10 Battlefield 11:12.81 1  
13 Davis, Mackenzie 11 Mountain View 11:13.87 1  
14 Rogers, Kelly 12 Thomas Jefferson 11:14.68 1  
15 Manuel, Shaina 11 Colonial Forge 11:18.62 1  
16 Breidenbaugh, Molly 9 Hanover 11:21.69 1  
17 Menefee, Anne 12 Mills E Godwin 11:22.00 1  
18 Marshall, Emily 12 Prince George 11:23.16 1  
19 Willard, Krista 12 Midlothian 11:29.74 1  
20 Williamson, Teresa 12 Hickory 11:29.87 1  
21 Stone, Anna 10 James Madison 11:30.01 1  
22 Sinclair, Elizabeth 12 Albemarle 11:37.33 1  
23 Park, Samantha 11 Ocean Lakes 11:40.28 1  
24 Wade, Colleen 12 Colonial Forge 11:44.89 1  
25 Unknown Athlete 10 Maggie L Walker 11:52.08 1  
26 Anderson, Morgan 10 First Colonial 11:54.89 1  
27 Cunniffe, Carolyn 10 Grassfield 12:09.45 1  
28 Wade, Elizabeth 12 Great Bridge 13:01.12 1  
 
Womens 55m Hurdles AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wilson, Nialah 10 Lord Botetourt 08.70 1 10
2 Seward, Jealisa 11 Brunswick Senior 08.73 1 8
3 Jackson, Erika 11 E C Glass 08.73 1 6
4 Jones, Shantel 11 Fauquier 08.89 1 5
5 Brown, Greer 11 Fluvanna County 09.06 1 4
6 Toliver, Jessica 10 Caroline 09.22 1 3
7 Jenkins, Karissa 12 Robert E Lee (St 11.43 1 2
-- Levere, Shearl 12 King George FS 1  
 
Womens 55m Hurdles AA Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Jenkins, Karissa 12 Robert E Lee (St 08.69 1  
2 Seward, Jealisa 11 Brunswick Senior 08.73 3  
3 Jackson, Erika 11 E C Glass 08.81 2  
4 Wilson, Nialah 10 Lord Botetourt 08.92 3  
5 Levere, Shearl 12 King George 09.05 1  
6 Brown, Greer 11 Fluvanna County 09.14 2  
7 Jones, Shantel 11 Fauquier 09.21 3  
8 Toliver, Jessica 10 Caroline 09.21 3  
9 Punch, Le'Ambre 12 E C Glass 09.24 1  
10 Weddle, Kristen 10 Abingdon 09.45 2  
11 Cooper, Jasmine 10 Amherst County 09.45 2  
12 Watkins, Jordan 11 Monticello 09.55 1  
13 Brown, Alexis 12 Pulaski County 09.59 3  
14 Demyon, Marci 12 Jamestown 09.60 2  
15 Armentrout, Lindsey 10 King George 09.65 2  
16 Turner, Candice 12 Amherst County 09.69 3  
17 Banks, Candice 10 Sherando 09.77 1  
18 Mellman, Emily 11 Jamestown 09.83 2  
19 Tamaro, Courtney 12 Cave Spring 09.87 1  
20 Edwards, Christen 10 Charlottesville 09.90 1  
21 Floyd, Elizabeth 10 Stuarts Draft 10.05 1  
22 Green, Raleigh 12 Louisa County 10.13 3  
23 Ratliff, Bailey 10 Marion 10.20 3  
 
Womens 55m Hurdles AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Golden, Montasia 12 Lee-Davis 08.16 2  
2 Gray, Desmonae 12 Western Branch 08.19 2  
3 Vaughan, Jazmine 11 Phoebus 08.25 2  
4 Taylor, Taranisha 11 Western Branch 08.26 2  
5 Ray, Chantel 9 Hampton 08.27 2  
6 Lassiter, Shamia 11 Western Branch 08.46 1  
7 Richard, Jamesha 11 Western Branch 08.50 2  
8 Shelton, Jessica 10 Patrick Henry (A 08.59 1  
9 Shelton, Trena 12 Phoebus 08.60 1  
10 Calhoun, Alana 11 Western Branch 08.64 1  
11 Stevens, Alea 11 Armstrong 08.76 1  
12 Fubara, Tori 11 Deep Run 08.77 1  
 
Womens 55m Hurdles AAA Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Ray, Chantel 9 Hampton 08.21 1  
2 Golden, Montasia 12 Lee-Davis 08.24 2  
7 Vaughan, Jazmine 11 Phoebus 08.27 1  
8 Richard, Jamesha 11 Western Branch 08.31 2  
3 Taylor, Taranisha 11 Western Branch 08.34 3  
3 Gray, Desmonae 12 Western Branch 08.34 6  
9 Shelton, Trena 12 Phoebus 08.46 2  
5 Fubara, Tori 11 Deep Run 08.47 4  
5 Lassiter, Shamia 11 Western Branch 08.47 5  
10 Shelton, Jessica 10 Patrick Henry (A 08.55 2  
11 Calhoun, Alana 11 Western Branch 08.57 3  
12 Stevens, Alea 11 Armstrong 08.60 1  
13 Harper, Amani 12 Churchland 08.65 3  
14 Chandler, Sarah 12 South County 08.66 1  
14 Lee, Javette 11 Western Branch 08.66 6  
16 Thomas, Ramona 12 Western Branch 08.67 5  
17 Turkiewicz, Anika 12 Oscar Smith 08.69 4  
18 Scott, Mackenzie 11 Hanover 08.70 3  
19 Jackson, Brie 12 Lee-Davis 08.73 5  
20 Jean-baptiste, Meghan 10 Oakton 08.76 5  
21 Walker, Fredsal 12 Osbourn Park 08.80 6  
22 Seabrook, Laura 12 Osbourn Park 08.86 1  
23 Brown, Kelly 9 George Mason Mid 09.00 2  
24 Ross, Adriana 11 Gar-Field 09.04 5  
25 Ramdeen, Simone 11 South County 09.26 1  
26 Brown, Kristina 11 Thomas A Edison 09.36 4  
27 Ellick, Tiffany 11 Western Branch 09.62 6  
28 Boyd, Mikayla 11 Halifax County S 09.81 3  
-- Cutshaw, Cierra 12 Western Branch FS 4  
-- Markin, Jennifer 12 Oakton DNF 2  
-- Mcfadgen, Hali 10 C D Hylton DQ 6  
 
Womens 4x200m Relay AA Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Flower, Bateman,
Revely, Jackson
  E C Glass 1:45.91 4 10
2 King, Hanks,
Omweg, Aymonin
  Tabb 1:46.07 4 8
3 Miller, Lennon,
Gardiner, Walker
  Smithfield 1:47.39 3 6
4 Crowe, Lee,
Meneau, Myers,
  John Handley 1:48.88 2 5
5 Wiles, Carr,
Shaver, Olszewsk
  Blacksburg 1:49.17 4 4
6 Burford, Long,
Thomas, Sheffiel
  Heritage (Lynchb 1:49.19 4 3
7 Wells, Marionea,
Wells, Bryant
  Warhill 1:49.55 3 2
8 Polk, Meyer,
Murray, Polk
  King George 1:49.82 3 1
9 Morris, Ehrenpre,
Hernande, Wenos
  Harrisonburg 1:51.14 3  
10 Mallory, Callen,
Johnston, Ragland
  Louisa County 1:51.27 2  
11 Tamaro, Shaw,
Smith, Weber
  Cave Spring 1:51.47 2  
12 Cowthran, Woods,
Marion, Hunt
  Brentsville Dist 1:52.61 1  
13 McCloud, Hager,
Hamric, Bowman
  Pulaski County 1:54.12 1  
14 Swann, Jones,
Tillis, Hundley
  Lafayette 1:55.22 2  
 
Womens 4x200m Relay AAA Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Walker, Simmons,
Tyrrell, Walker
  Osbourn Park 1:43.39 1  
2 Lassiter, Taylor,
Richard, Epps
  Western Branch 1:43.76 3  
3 Taliafer, Greene,
Casmir, Thomas
  Landstown 1:43.96 3  
4 Harris, Smith,
Cotman, Cunningh
  Meadowbrook 1:44.15 1  
5 Khodaei, Majors,
Dyer, Majors
  South County 1:44.75 3  
6 Allen, Pryor,
Taylor, Jones
  John Marshall 1:45.21 2  
7 D'Orazio, Smith,
Moseley, Novak
  Cosby 1:45.57 2  
8 Shepherd, Legg,
Cole, Hines
  Booker T Washing 1:45.99 2  
9 Cuffee, Rainey,
Wright, White
  Indian River 1:46.41 2  
10 Lawrence, Ross,
Sakyi, Burks
  Gar-Field 1:48.27 2  
11 Caldwell, Henry,
Massey, Durham
  James Madison 1:49.01 1  
12 Mitchell, Lull,
Reinhard, Sieder
  Chantilly 1:50.08 1  
13 Cooper, Agyepong,
Williams, Calhoun
  Forest Park 1:50.10 2  
14 Sapinosa, Jean-bap,
Clements, Collier
  Oakton 1:50.22 1  
15 Mckenzie, Peterson,
King, Gilliam
  Phoebus 1:51.58 3  
 
Womens 4x400m Relay AA Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 King, Omweg,
Aymonin, Porter
  Tabb 4:05.03 4 10
2 Crowe, Lee,
Meneau, Myers,
  John Handley 4:06.34 3 8
3 Evans, Kauffman,
Wiles, Via
  Blacksburg 4:08.53 3 6
4 Sukraman, Segala,
Hamm, Demyon
  Jamestown 4:10.61 4 5
5 Crisler, Farina,
Johnson, O'Connel
  Western Albemarl 4:11.67 4 4
6 Anderson, Smith,
McCloud, Hamric
  Pulaski County 4:13.87 3 3
7 Marionea, Troup,
Everingh, Bryant
  Warhill 4:17.25 2 2
8 Ward, Flower,
Brown, Punch
  E C Glass 4:18.23 3 1
9 Beisser, Catalano,
Garbarin, Shea
  Liberty (Bedford 4:18.74 2  
10 Smith, Weber,
Tamaro, Gilbert
  Cave Spring 4:19.52 2  
11 Spangler, Moore,
McCormic, Tripp
  Sherando 4:20.90 1  
12 Weidner, Camillet,
Stump, Bethel
  Hidden Valley 4:21.70 4  
13 Millner, Wilson,
Sheffiel, Long
  Heritage (Lynchb 4:24.40 1  
 
Womens 4x400m Relay AAA Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Moore, Cuffee,
Wright, Combs
  Bethel 3:51.96 3  
2 Lee, Williams,
Lassiter, Epps
  Western Branch 3:52.81 3  
3 Khodaei, Majors,
Dyer, Chandler
  South County 3:56.17 2  
4 Wilson, Perry,
Wilson, Smith
  Grassfield 4:00.26 3  
5 D'Orazio, Metzger,
Novak, Moseley
  Cosby 4:00.55 3  
6 Westerho, Ficenec,
Ficenec, Morton
  Mountain View 4:02.16 2  
7 Williams, Hicks,
Brown, Duvall
  Thomas A Edison 4:03.01 2  
8 Morton, White,
Cuffee, Wright
  Indian River 4:04.00 2  
9 Jackson, Chudoba,
Golden, Westbroo
  Lee-Davis 4:04.19 2  
10 Hill, File,
Hill, Grove
  Battlefield 4:04.48 2  
11 Kulbaski, Taitano,
McCant, Roberson
  James Robinson S 4:04.79 1  
12 Sims, House,
Drummond, Johnston
  Midlothian 4:05.38 1  
13 Walker, Simmons,
Gray, Tyrrell
  Osbourn Park 4:06.23 1  
14 Parker, Emah,
Haynes, Rowell
  Mount Vernon 4:09.26 1  
15 Gilliam, Mckenzie,
King, Gilliam
  Phoebus 4:10.93 3  
16 Boeckman, McEntire,
Lipka, Lipka
  West Springfield 4:11.00 1  
17 Stevens, Neblett-,
Lopes, Murray
  Armstrong 4:12.30 1  
 
Womens 4x800m Relay AA Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Hajek, Farina,
O'Connel, Johnson
  Western Albemarl 9:31.67 1 10
2 Spangler, Doughert,
Tripp, DeCeault
  Sherando 9:44.97 1 8
3 Mearns, Antognoz,
Mearns, Sukraman
  Jamestown 9:48.98 1 6
4 Kaiser, Kauffman,
Kauffman, Dorrell
  Blacksburg 9:50.50 1 5
5 Radford, Camillet,
Bethel, Cutright
  Hidden Valley 10:01.11 1 4
6 Eaton, Linkous,
Crowder, Burns
  Christiansburg 10:03.45 1 3
7 Grandon, Page,
Rabbit, Goff
  Grafton 10:04.43 1 2
8 Felician, Knechtel,
Nelson, Parkes
  Millbrook 10:04.92 1 1
9 Crist, Eisenhau,
Mitchell, Francis
  Rustburg 10:14.42 1  
10 Flynn, Catalano,
Garbarin, Shea
  Liberty (Bedford 10:17.05 1  
11 Crow, Van Ness,
Omweg, Soistman
  Tabb 10:18.46 1  
12 Bland, Olson,
Brooks, Jones
  Lafayette 10:21.06 1  
13 Nouwairi, Conyers,
Barnes, Gabellie
  Wilson Memorial 10:35.19 1  
-- Nelson, Reynolds,
Clune, Haren
  Louisa County DQ 1  
 
Womens 4x800m Relay AAA Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Passacan, Lescher,
Miller, Underwoo
  West Potomac 9:25.09 1  
2 Metzger, Redd,
Wirz, Moye
  Cosby 9:25.12 1  
3 Hill, Carter,
Grove, Capalbo
  Battlefield 9:29.14 1  
4 Alcorta, Wittich,
Blackbur, Simmons
  West Springfield 9:35.45 1  
5 Johnston, Benjamin,
House, Johnston
  Midlothian 9:35.60 1  
6 Malka, Nielsen,
Junta, Marzen
  Thomas Jefferson 9:39.10 1  
7 Roche, Chase,
Christen, Lardner
  Lake Braddock Se 9:39.64 1  
8 Bethune, Park,
Park, Batzel
  Ocean Lakes 9:39.73 1  
9 Benoit, Morales,
Walker, Dickinso
  Colonial Forge 9:44.29 1  
10 Bodmer, Wall,
Bullard, Krumholz
  Forest Park 9:50.20 1  
11 Motley, McCarty,
Gwin, Effinger
  Floyd E Kellam 9:50.92 1  
12 Strub, Kinsey,
Toole, Cowne
  Chantilly 9:52.23 1  
13 Doss, Westbroo,
Uliasz, Doss
  Lee-Davis 9:53.67 1  
14 Ulan, Davison,
Stokes, Smith
  Albemarle 9:57.34 1  
15 Tinsley, Hart-fin,
Duvall, Hicks
  Thomas A Edison 10:03.24 1  
16 Ardiff, Lull,
Swart, Duimstra
  Maggie L Walker 10:05.58 1  
17 Lewis-Jo, Morgan,
Baker, Thomas
  Bethel 10:11.75 1  
 
Womens Shot Put AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Evans, Rochelle 11 Christiansburg 41-08.50(12.71m) 1 10
2 Scott, Daquaa 12 Robert E Lee (St 41-02.75(12.57m) 1 8
3 Reid, Lillie 11 Heritage (Lynchb 39-03.50(11.98m) 1 6
4 Miller, Beka 11 Staunton River 35-09.75(10.92m) 1 5
5 Miller, Nina 12 Turner Ashby 35-07.50(10.86m) 1 4
6 Payne, Takesha 12 E C Glass 35-06.75(10.84m) 1 3
7 Blassingame, Tiffany 11 Christiansburg 35-02.50(10.73m) 1 2
8 Henry, Meagan 12 Graham 34-11.00(10.64m) 1 1
9 Washington, Valerie 12 Charlottesville 33-07.00(10.24m) 1  
10 Baker, Sharmaine 12 Bruton 32-06.25(9.91m) 1  
11 Goldman, Alex 10 Amherst County 32-03.50(9.84m) 1  
12 McHeimer, Princess 11 Magna Vista 31-09.25(9.68m) 1  
13 Hailstalk, Tavonna 11 Wilson Memorial 31-09.00(9.68m) 1  
14 Wright, Sarah 10 Pulaski County 31-05.50(9.59m) 1  
15 Morris, Shaquoy 10 King George 31-04.50(9.56m) 1  
16 Varnum, Kourtney 12 Spotswood 31-04.00(9.55m) 1  
17 Brizendine, Robin 11 Louisa County 30-01.50(9.18m) 1  
18 Searcy, Courtney 10 Fluvanna County 29-10.00(9.09m) 1  
19 Carson, Jasmine 10 Abingdon 29-05.00(8.97m) 1  
20 Baber, Ethel 12 Fluvanna County 28-09.25(8.77m) 1  
21 Sutton, Kieley 12 Jamestown 28-08.25(8.74m) 1  
22 Taliaferro, Nycole 11 Jamestown 28-02.00(8.59m) 1  
23 Shanks, Octavia 11 Warren County 27-07.50(8.42m) 1  
24 Vaughn, Alison   William Monroe 27-00.25(8.24m) 1  
25 Dimmock, Heather 12 Grafton 26-01.75(7.97m) 1  
 
Womens Shot Put AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Howell, Kiara 11 Grassfield 41-00.00(12.50m) 1  
2 Reives, Renee 12 Hayfield 40-11.25(12.48m) 1  
3 Banks, Jazmine 12 Gloucester 40-02.50(12.26m) 1  
4 Smith, Asia 11 Highland Springs 39-11.25(12.17m) 1  
5 Onyekwere, Chioma 11 James Robinson S 39-11.00(12.17m) 1  
6 Johnson, Kerchina 12 W T Woodson 39-04.00(11.99m) 1  
7 Nwala, Precious 10 Great Bridge 36-07.00(11.15m) 1  
8 Claytor, Bobbi 11 William Fleming 36-02.75(11.04m) 1  
9 Williams, Shania 9 Patrick Henry (A 36-00.50(10.99m) 1  
10 Scruggs, Brooke 11 Stafford 35-09.25(10.90m) 1  
11 King, Mikayla 11 Atlee 35-06.00(10.82m) 1  
12 Kinston, Lisa 12 West Potomac 35-01.50(10.71m) 1  
13 Wattson, Kendra 12 Booker T Washing 35-00.00(10.67m) 1  
14 Tweedy, Ayanna 12 Lloyd C Bird 34-06.25(10.52m) 1  
15 Nelson, Lena 12 West Springfield 34-05.75(10.51m) 1  
16 Unruh, Rebeca 12 Mountain View 33-09.00(10.29m) 1  
17 Rose-Delia, Naihla 10 Gar-Field 33-08.50(10.27m) 1  
18 Campbell, Ashlyn 10 Patrick Henry (A 33-07.25(10.24m) 1  
19 Fialkow, Tara 12 Lake Braddock Se 33-04.75(10.18m) 1  
20 Foster, Allison 12 Douglas Freeman 32-11.50(10.05m) 1  
21 Smith, Tyja 11 Prince George 32-07.25(9.94m) 1  
22 Edwards, Logan 11 Cosby 31-08.00(9.65m) 1  
23 Johnson, Sabrina 9 Colonial Forge 31-06.00(9.60m) 1  
24 Degutis, Erin 12 Oakton 31-05.50(9.59m) 1  
25 Barrow, Terrika 11 Heritage (Newpor 31-03.50(9.54m) 1  
26 Shelton, Trena 12 Phoebus 30-09.50(9.39m) 1  
 
Womens High Jump AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Crowe, Caroline 12 John Handley 5-05.00(1.65m) 1 10
2 Kersey, Brittany 12 King George 5-04.00(1.63m) 1 8
3 Anderson, Sydney 10 Pulaski County 5-04.00(1.63m) 1 6
4 Baker, Jamiecka 12 Rustburg 5-01.00(1.55m) 1 5
5 Burgan, Tiara 12 E C Glass 5-00.00(1.52m) 1 4
6 Johnston, Dara 12 Louisa County 5-00.00(1.52m) 1 2.50
6 Timmermann, Marta 10 Cave Spring 5-00.00(1.52m) 1 2.50
14 Brown, Greer 11 Fluvanna County 4-10.00(1.47m) 1  
14 Revely, Olivia 9 E C Glass 4-10.00(1.47m) 1  
15 Didlake, Courtney 11 Caroline 4-10.00(1.47m) 1  
8 Ratliff, Bailey 10 Marion 4-10.00(1.47m) 1 0.16
8 Zimmerman, Christina 12 Lafayette 4-10.00(1.47m) 1 0.16
8 McNary, Deveney 11 Louisa County 4-10.00(1.47m) 1 0.16
8 Reynolds, Rachel 10 Brentsville Dist 4-10.00(1.47m) 1 0.16
8 Williams, Balee 12 Lord Botetourt 4-10.00(1.47m) 1 0.16
8 Adams, Taelor 11 Harrisonburg 4-10.00(1.47m) 1 0.16
-- Wingo, Cary 10 Monticello NH(--) 1  
-- Chiles, Nia 11 Amherst County NH(--) 1  
-- Dimmock, Brianna 10 Grafton NH(--) 1  
-- Armentrout, Lindsey 10 King George NH(--) 1  
-- Fulton, Emily 9 Cave Spring NH(--) 1  
-- Wagoner, Calena 11 William Byrd NH(--) 1  
-- Ohabor, Praise 9 Hidden Valley NH(--) 1  
-- Sutton, Keilah 11 Tabb NH(--) 1  
-- Janney, Lexie 11 Lord Botetourt NH(--) 1  
-- Cowthran, Amber 10 Brentsville Dist NH(--) 1  
 
Womens High Jump AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Tyson, Keilah 12 Western Branch 5-07.00(1.70m) 1  
2 Utley, Chelsea 12 Green Run 5-05.00(1.65m) 1  
3 Lacey, Chenera 10 Frank Cox 5-05.00(1.65m) 1  
4 Reynolds, Taylor 10 Thomas Dale 5-05.00(1.65m) 1  
4 Holloway, Sherhae 11 Highland Springs 5-05.00(1.65m) 1  
11 Wagner, Evan 10 Gloucester 5-03.00(1.60m) 1  
6 Ficenec, Kimberley 11 Mountain View 5-03.00(1.60m) 1  
7 Page, Kala 12 Atlee 5-03.00(1.60m) 1  
8 Jean-baptiste, Meghan 10 Oakton 5-03.00(1.60m) 1  
9 Barlow, Ariel 12 Armstrong 5-03.00(1.60m) 1  
9 Holmes, Laura 12 James River (Mid 5-03.00(1.60m) 1  
12 Mcfadgen, Miaisha 12 C D Hylton 5-01.00(1.55m) 1  
12 Westerholm, Jenny 11 Mountain View 5-01.00(1.55m) 1  
12 Dominick, Johnna 12 Battlefield 5-01.00(1.55m) 1  
15 Ezenwa, Enuma 11 Herndon 5-01.00(1.55m) 1  
-- Coopwood, Kimberly 11 Woodbridge NH(--) 1  
-- Keets, Brittany 11 Henrico NH(--) 1  
-- Hall, Chelsea 11 Prince George NH(--) 1  
-- Thompson, Raven 9 Manchester NH(--) 1  
-- Ross, Adriana 11 Gar-Field NH(--) 1  
-- Bynum, Lerice 12 Warwick NH(--) 1  
-- Meyer, Katherine 11 Princess Anne NH(--) 1  
-- Calhoun, Alana 11 Western Branch NH(--) 1  
-- Smith, Heather 10 Great Bridge NH(--) 1  
-- Roberts, Christen 12 Grassfield NH(--) 1  
-- Midgette, Madison 10 Hickory NH(--) 1  
-- Chandler, Sarah 12 South County NH(--) 1  
-- Markin, Jennifer 12 Oakton NH(--) 1  
-- Logan, Julia 9 Clover Hill NH(--) 1  
-- Coles, Ashley 9 Western Branch NH(--) 1  
-- Ojabowale, Lola 12 Hayfield NH(--) 1  
 
Womens Long Jump AA Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Jenkins, Karissa 12 Robert E Lee (St 17-04.00(5.28m) nwi 1 10
2 Sheffield, Jasmine 12 Heritage (Lynchb 17-02.75(5.25m) nwi 1 8
3 Beaudoin, Caroline 10 Grafton 17-01.75(5.23m) nwi 1 6
4 Polk, Amethyst 12 King George 16-11.00(5.16m) nwi 1 5
5 Baker, Jamiecka 12 Rustburg 16-09.50(5.12m) nwi 1 4
6 Brown, Greer 11 Fluvanna County 16-09.50(5.12m) nwi 1 3
7 Crisler, Ely 10 Western Albemarl 16-07.00(5.05m) nwi 1 2
8 Garrecht, Lily 10 Staunton River 16-06.25(5.04m) nwi 1 1
9 Toliver, Jessica 10 Caroline 16-05.75(5.02m) nwi 1  
10 Young, Julia 10 Grafton 16-00.50(4.89m) nwi 1  
11 Blunt, JaMila 11 Brunswick Senior 15-07.50(4.76m) nwi 1  
12 Edwards, Christen 10 Charlottesville 15-06.25(4.73m) nwi 1  
13 Roark, Kelsey 11 Heritage (Lynchb 15-05.75(4.72m) nwi 1  
13 Mallory, Monica 10 Louisa County 15-05.75(4.72m) nwi 1  
15 Corbin, Allison 10 Stuarts Draft 15-05.00(4.70m) nwi 1  
16 Lee, Verna 11 John Handley 14-09.25(4.50m) nwi 1  
17 Robinson, Megan 11 Marion 14-07.00(4.45m) nwi 1  
18 Askew, Lauren 11 York 14-04.50(4.38m) nwi 1  
19 Smith, Nicole 11 Cave Spring 14-03.50(4.36m) nwi 1  
 
Womens Long Jump AAA Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Ellick, Tiffany 11 Western Branch 18-04.75(5.61m) nwi 1  
2 Chandler, Sarah 12 South County 18-04.25(5.59m) nwi 1  
3 Gray, Desmonae 12 Western Branch 18-02.00(5.54m) nwi 1  
4 Fulgham, Sarah 12 Thomas Dale 18-00.50(5.50m) nwi 1  
5 Tyson, Keilah 12 Western Branch 17-07.75(5.38m) nwi 1  
6 Khodaei, Sheyda 11 South County 17-05.75(5.33m) nwi 1  
7 Dyer, Loren 12 South County 17-05.50(5.32m) nwi 1  
8 Taliaferro, Briana 9 Landstown 17-05.25(5.31m) nwi 1  
9 Combs, Rashaun 12 Bethel 17-03.75(5.28m) nwi 1  
10 Lassiter, Shamia 11 Western Branch 17-03.00(5.26m) nwi 1  
11 Cullen, Noel 12 Oscar Smith 17-02.00(5.23m) nwi 1  
11 Idris, Amira 12 C D Hylton 17-02.00(5.23m) nwi 1  
13 Williams, Anna 10 Thomas A Edison 16-11.50(5.17m) nwi 1  
14 Scott, Shandell 10 Norview 16-11.00(5.16m) nwi 1  
15 Shufford, Jenira 11 Heritage (Newpor 16-07.00(5.05m) nwi 1  
16 Seabron, Jameisha 12 Thomas Jefferson 16-05.75(5.02m) nwi 1  
17 Fubara, Tori 11 Deep Run 16-02.75(4.95m) nwi 1  
18 Jean-baptiste, Meghan 10 Oakton 16-01.25(4.91m) nwi 1  
19 Unknown Athlete 12 Maggie L Walker 15-10.50(4.84m) nwi 1  
19 Ford-Holland, Siobhan 12 Thomas Dale 15-10.50(4.84m) nwi 1  
21 Stovall, Naria 12 Highland Springs 15-05.25(4.71m) nwi 1  
22 Colbourn, Jessica 12 South County 15-04.00(4.67m) nwi 1  
23 Ficenec, Blakeley 12 Mountain View 15-01.50(4.61m) nwi 1  
24 Cutshaw, Cierra 12 Western Branch 14-08.25(4.48m) nwi 1  
25 Walker, Breanna 11 Osbourn Park 14-02.25(4.32m) nwi 1  
-- Golden, Montasia 12 Lee-Davis ND(--) nwi 1  
 
Womens Triple Jump AA Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Jenkins, Karissa 12 Robert E Lee (St 38-03.25(11.66m) nwi 1 10
2 Baker, Jamiecka 12 Rustburg 37-01.25(11.31m) nwi 1 8
3 Jackson, Erika 11 E C Glass 36-05.50(11.11m) nwi 1 6
4 Sheffield, Jasmine 12 Heritage (Lynchb 36-00.00(10.97m) nwi 1 5
5 Edwards, Christen 10 Charlottesville 34-11.00(10.64m) nwi 1 4
6 Polk, Amethyst 12 King George 34-10.50(10.63m) nwi 1 3
7 Levere, Shearl 12 King George 34-09.25(10.60m) nwi 1 2
8 Cooper, Jasmine 10 Amherst County 34-00.75(10.38m) nwi 1 1
9 Messier, Melissa 12 Fluvanna County 33-10.25(10.32m) nwi 1  
10 Smith, Nicole 11 Cave Spring 33-08.00(10.26m) nwi 1  
11 Brown, Greer 11 Fluvanna County 32-11.50(10.05m) nwi 1  
12 Mallory, Monica 10 Louisa County 32-08.25(9.96m) nwi 1  
13 Griffin, Irene 12 Charlottesville 32-00.75(9.77m) nwi 1  
14 Garrecht, Lily 10 Staunton River 31-11.25(9.73m) nwi 1  
15 Satre, Brittany 10 Poquoson 31-08.00(9.65m) nwi 1  
16 Meador, Hannah 09 Fluvanna County 31-07.50(9.64m) nwi 1  
17 Robinson, Megan 11 Marion 31-06.25(9.61m) nwi 1  
18 Carr, Brenae 12 Prince Edward Co 31-05.25(9.58m) nwi 1  
19 Weber, Lorena 11 Cave Spring 30-04.25(9.25m) nwi 1  
20 Epps, Frankie 12 Jamestown 30-01.50(9.18m) nwi 1  
21 Jones, Melanie 11 Lafayette 29-09.25(9.07m) nwi 1  
 
Womens Triple Jump AAA Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Ford-Holland, Siobhan 12 Thomas Dale 40-04.00(12.29m) nwi 1  
2 Gray, Desmonae 12 Western Branch 40-03.75(12.29m) nwi 1  
3 Idris, Amira 12 C D Hylton 40-03.00(12.27m) nwi 1  
4 Golden, Montasia 12 Lee-Davis 39-05.00(12.01m) nwi 1  
5 Dyer, Loren 12 South County 38-03.25(11.66m) nwi 1  
6 Tyson, Keilah 12 Western Branch 37-06.00(11.43m) nwi 1  
7 Legg, Thireyona 12 Booker T Washing 37-00.50(11.29m) nwi 1  
8 Khodaei, Sheyda 11 South County 36-09.25(11.21m) nwi 1  
9 Terry, Alicia 12 Patrick Henry (A 36-06.50(11.14m) nwi 1  
10 Jean-baptiste, Meghan 10 Oakton 36-05.75(11.12m) nwi 1  
10 Cutshaw, Cierra 12 Western Branch 36-05.75(11.12m) nwi 1  
12 Ellick, Tiffany 11 Western Branch 36-03.75(11.07m) nwi 1  
13 Utley, Chelsea 12 Green Run 36-03.00(11.05m) nwi 1  
14 Lewis-Johnson, Tori 12 Bethel 35-09.50(10.91m) nwi 1  
15 Moseley, Alexandria 9 Cosby 35-06.75(10.84m) nwi 1  
15 Peter, Carina 11 Herndon 35-06.75(10.84m) nwi 1  
17 Stevens, Alea 11 Armstrong 35-02.75(10.74m) nwi 1  
18 Brown, Kristina 11 Thomas A Edison 34-09.50(10.60m) nwi 1  
19 Fatherly, Jessica 10 Deep Creek 34-06.50(10.53m) nwi 1  
20 Mckenzie, Kaydianne 12 Phoebus 34-04.50(10.48m) nwi 1  
21 Mitchell, Tiffany 12 Chantilly 34-04.00(10.46m) nwi 1  
22 Williams, Karyne 10 Forest Park 34-01.25(10.39m) nwi 1  
23 Ihejerik, Maya 11 Henrico 33-11.00(10.34m) nwi 1  
24 Jones, Janae 11 Clover Hill 33-08.50(10.27m) nwi 1  
25 Flowers, Jacqueline 11 Gar-Field 33-08.00(10.26m) nwi 1  
26 Boyd, Mikayla 11 Halifax County S 33-07.50(10.25m) nwi 1  
 
Womens Pole Vault AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Grupp, Kelsey 12 Western Albemarl 10-09.00(3.28m) 1 10
2 Meador, Hannah 09 Fluvanna County 10-06.00(3.20m) 1 8
3 Jackson, Erika 11 E C Glass 10-06.00(3.20m) 1 6
4 Callen, Imani 12 Louisa County 10-00.00(3.05m) 1 5
5 Armentrout, Lindsey 10 King George 9-06.00(2.90m) 1 4
6 Brenin, Jessika 10 Western Albemarl 9-00.00(2.74m) 1 3
7 Moore, Emily 11 Amherst County 9-00.00(2.74m) 1 2
8 Killaugh, Abby 12 Caroline 9-00.00(2.74m) 1 1
9 McGinty, Marissa 10 Fauquier 8-06.00(2.59m) 1  
10 Gildersleeve, Rachel 12 Western Albemarl 8-00.00(2.44m) 1  
10 Hamm, Shelby 11 Jamestown 8-00.00(2.44m) 1  
10 Packard, Melanie 10 Grafton 8-00.00(2.44m) 1  
10 Wenos, Haley 12 Harrisonburg 8-00.00(2.44m) 1  
10 McGinn, Joni 12 Amherst County 8-00.00(2.44m) 1  
10 Lively, Megan 11 Louisa County 8-00.00(2.44m) 1  
10 Relken, Molly 11 Monticello 8-00.00(2.44m) 1  
-- figus, aaron 10 Jamestown NH(--) 1  
-- Roark, Kelsey 11 Heritage (Lynchb NH(--) 1  
-- Casey, Samantha 11 E C Glass NH(--) 1  
 
Womens Pole Vault AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Overstreet, Cameron 12 Atlee 13-01.50(4.00m) 1  
2 Oleson, Stephanie 12 Henrico 12-00.00(3.66m) 1  
3 Wilson, Melissa 12 Menchville 11-00.00(3.35m) 1  
4 Shepherd, Summer 12 Albemarle 10-06.00(3.20m) 1  
5 Ullom, Nina 12 Chantilly 10-00.00(3.05m) 1  
5 Ficenec, Blakeley 12 Mountain View 10-00.00(3.05m) 1  
7 Brezina, Caitlin 12 Woodbridge 10-00.00(3.05m) 1  
8 Snell, Lauren 12 Grassfield 10-00.00(3.05m) 1  
9 Carlisle, Jessica 12 Princess Anne 10-00.00(3.05m) 1  
10 Markin, Jennifer 12 Oakton 9-06.00(2.90m) 1  
11 Harrington, Claire 12 Oscar Smith 9-06.00(2.90m) 1  
12 Miner, Alexis 12 Kempsville 9-06.00(2.90m) 1  
12 Majors, Felecia 10 South County 9-06.00(2.90m) 1  
14 Schaedel, Sydney 9 T C Williams 9-00.00(2.74m) 1  
14 Davis, Tiara 11 Lake Taylor 9-00.00(2.74m) 1  
16 Bishop, Kate 12 Atlee 9-00.00(2.74m) 1  
17 Lipka, Nicole 12 West Springfield 9-00.00(2.74m) 1  
18 Alvarez, Emily 11 Patrick Henry (A 8-06.00(2.59m) 1  
18 Wash, Gabrielle 11 Lakeland 8-06.00(2.59m) 1  
18 Chandler, Sarah 12 South County 8-06.00(2.59m) 1  
18 Bourneuf, Jessica 12 Lake Braddock Se 8-06.00(2.59m) 1  
18 Williams, Claire 12 Maggie L Walker 8-06.00(2.59m) 1  
-- Dolinger, Kelsey 12 North Stafford NH(--) 1  
-- Angus, Madison 9 Lee-Davis NH(--) 1  
-- Miles, Regina 10 Armstrong NH(--) 1  
-- Eichenlaub, Amanda 12 Franklin County NH(--) 1  
-- Russell, Casey 8 Albemarle NH(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Women - Team Rankings AA - 15 Events Scored =============================================================================== 1) Blacksburg High School 58 2) E. C. Glass High School 53 3) Western Albemarle High Sch 51 4) Tabb High School 46 5) Hidden Valley High School 44 6) John Handley High School 38 7) Robert E. Lee High School 30 8) King George Hgh School 29 9) Heritage High School 23 10) Rustburg High School 20 11) Sherando High School 19 12) Jamestown High School 17 13) Fluvanna County High Schoo 15 13) Christiansburg High Schoo 15 15) Cave Spring High School 12.50 16) Pulaski County High Schoo 11 16) Bassett High School 11 18) Lord Botetourt High Schoo 10.16 19) Smithfield High School 9 19) Grafton High School 9 21) Brunswick Sr. High School 8 22) Louisa County High School 7.66 23) Staunton River High School 6 23) Fauquier County High Scho 6 25) Harrisonburg High School 5.16 26) Caroline High School 4 26) Turner Ashby High School 4 26) Charlottesville High Scho 4 26) Warhill High School 4 30) Lafayette High School 3.16 31) Amherst High School 3 32) Brentsville High School 2.16 33) MIllbrook High School 2 33) Warren County High School 2 35) New Kent High School 1 35) Graham High School 1 37) Marion High School 0.16 Men - Team Rankings AA - 15 Events Scored =============================================================================== 1) Louisa County High School 61 2) Jamestown High School 39 3) Heritage High School 37 4) Christiansburg High Schoo 29 5) Fort Defiance High School 26 6) Blacksburg High School 25 7) Western Albemarle High Sch 24 7) Grafton High School 24 9) Jefferson Forest High Scho 22.50 10) Tabb High School 21 11) E. C. Glass High School 17.50 12) William Byrd High School 17 12) Warhill High School 17 14) Monticello High School 16 14) Skyline High School 16 16) Kettle Run High School 15.50 17) Caroline High School 14 18) Fauquier County High Scho 12 19) Charlottesville High Schoo 11 19) Harrisonburg High School 11 19) Smithfield High School 11 19) Brunswick Sr. High School 11 23) Fluvanna County High Schoo 10 23) Nottoway High School 10 23) Lafayette High School 10 26) Brookville High School 8 27) New Kent High School 7 27) Liberty High School 7 29) Cave Spring High School 6 29) MIllbrook High School 6 29) Staunton River High School 6 32) Amherst High School 5.50 33) Turner Ashby High School 5 34) King George Hgh School 4 34) York High School 4 34) Brentsville High School 4 37) Pulaski County High School 3 37) Warren County High School 3 37) Robert E. Lee High School 3 40) Marion High School 2 40) Sherando High School 2 40) Prince Edward High School 2 Men - Team Rankings Class AAA - 15 Events Scored =============================================================================== 1) Atlee 57 2) Lakeland 36 3) First Colonial 31 4) Douglas Freeman 27 5) Chantilly 26 6) Lee-Davis 25 7) Annandale 23 8) Oakton 22 9) Grassfield 21 10) Indian River 18 10) South Lakes 18 12) Colonial Forge 17 13) Western Branch 12 13) Ocean Lakes 12 15) Thomas Dale 11 16) Woodbridge 10 16) Heritage (Newport News) 10 16) Woodside 10 16) Lake Braddock 10 16) James W. Robinson 10 21) Albemarle 8 21) Phoebus 8 21) Highland Springs 8 21) Great Bridge 8 21) Mountain View 8 21) Potomac Senior High Schoo 8 27) Tallwood 7 27) Bethel 7 29) Gar-Field 6 29) W.T. Woodson 6 29) Midlothian 6 29) Kellam 6 29) Nansemond River 6 29) Oscar Smith 6 29) Matoaca High School 6 36) J.R. Tucker High School 5 36) Stafford 5 36) Stonewall Jackson (Manass 5 36) Cosby 5 40) Deep Run 4 40) Halifax County 4 40) I.C. Norcom 4 40) William Fleming 4 40) Churchland 4 45) Hayfield 3 45) Woodrow Wilson 3 45) Westfield 3 45) Green Run 3 49) L.C. Bird 2 49) Hampton 2 49) Langley 2 49) John Marshall 2 49) Centreville 2 49) Thomas Jefferson 2 49) Granby 2 49) Kempsville 2 49) Brooke Point 2 49) West Springfield 2 59) Salem (Virginia Beach) 1 59) Franklin County 1 59) Landstown 1 Women - Team Rankings Class AAA - 15 Events Scored =============================================================================== 1) Western Branch 92 2) Cosby 37 3) South County 28 4) Grassfield 27 5) Thomas Dale 25.50 6) Mountain View 22.50 7) Phoebus 20 8) Bethel 18 8) Osbourn Park 18 8) Lake Braddock 18 11) West Potomac 17 11) Landstown 17 11) James W. Robinson 17 14) Lee-Davis 15 14) Ocean Lakes 15 16) Midlothian 13 17) Atlee 12 18) Granby 10 18) Thomas Edison 10 20) Highland Springs 9.50 21) Henrico 8 21) Green Run 8 21) Stafford 8 21) Hayfield 8 25) Cox 6 25) Maggie Walker 6 25) Gloucester 6 25) C.D. Hylton 6 25) Battlefield 6 25) Herndon 6 25) Menchville High School 6 32) Meadowbrook 5 32) West Springfield 5 32) Albemarle 5 32) Forest Park 5 32) Kempsville 5 37) Chantilly 4.50 38) Churchland 4 38) Hampton 4 40) John Marshall 3 40) Tallwood 3 40) Booker T. Washington 3 40) Patrick Henry (Ashland) 3 40) W.T. Woodson 3 40) Thomas Jefferson S&T 3 46) Great Bridge 2 46) Langley 2 46) Washington-Lee 2 46) Woodbridge 2 50) Indian River 1 50) Oakton 1 50) Hanover 1 50) Kings Fork 1 50) Kellam 1 50) William Fleming 1

 


 
 
Post as: 
History for Virginia VHSL Indoor State Championships
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2015 1   1    
2014 1   1    
2013 1 28 1    
2012 1   1    
2011 1   1    
2010 1 1 1    
2009 1   1    
2003   24      
2000 1 32 1