Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2011 Apr 8th

YearResultsVideoNews 
20121 2 
20111 2 
2010 
 

Media for 2011

Videos (0)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (2)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Results

2011 Results - Taco Bell Classic
Apr 10th 2011, 5:38am
 

Attending groups

 

Invited groups

 

2011

Taco Bell Classic

 

2011 Results - Taco Bell Classic

Published by
Shane   on Apr 10th 2011, 5:38am
Taco Bell Classic - Apr 8, 2011
Columbia, SC, US
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | Mile | 3200m | 110h | 400h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | Mile | 3200m | 100h | 400h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | PV
 
Mens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Kee, Kendall 12 Crest 10.76 nwi 2  
2 Campbell-Provo, Traih 12 Dutch Fork 10.84 nwi 2  
3 Jules, Brent 12 Hunter College 10.93 nwi 2  
4 Winfrey, Eric 12 Douglas Byrd 10.95 nwi 1  
5 Horn, Michael 12 Blythewood 10.99 nwi 1  
6 Parks, Nicholas 12 Hillgrove (Cobb) 10.99 nwi 2  
7 Logan, Tyler 12 Landrum 11.03 nwi 2  
8 Curry-Felix, Chavarius 11 Richland Northea 11.04 nwi 2  
9 Neely, Darius 12 Hopewell 11.05 nwi 1  
10 McSwain II, Harvey 11 Crest 11.07 nwi 1  
11 Isola, Josh 12 Collins Hill 11.08 nwi 1  
12 Hendricks, Jeff 12 Mallard Creek 11.11 nwi 2  
13 Taylor, Zack 10 Northwestern 11.12 nwi 2  
14 Harden, Jeremy 10 Greenbrier 11.20 nwi 1  
15 Shelton, Ben 12 North Lincoln 11.23 nwi 1  
16 Waring, Kenny 8 Wando 11.36 nwi 1  
 
Mens 100m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Kee, Kendall 12 Crest 10.79 +1.4 15  
2 Campbell-Provo, Traih 12 Dutch Fork 10.92 +0.6 12  
3 Jules, Brent 12 Hunter College 11.00 +0.9 3  
4 Curry-Felix, Chavarius 11 Richland Northea 11.02 +0.4 10  
5 Parks, Nicholas 12 Hillgrove (Cobb) 11.04 +1.4 15  
6 Hendricks, Jeff 12 Mallard Creek 11.07 +0.9 3  
7 Logan, Tyler 12 Landrum 11.08 +0.7 9  
8 Neely, Darius 12 Hopewell 11.09 +1.4 15  
8 Taylor, Zack 10 Northwestern 11.09 +0.0 1  
10 Shelton, Ben 12 North Lincoln 11.11 nwi 13  
11 Isola, Josh 12 Collins Hill 11.12 nwi 8  
11 Horn, Michael 12 Blythewood 11.12 nwi 2  
11 Winfrey, Eric 12 Douglas Byrd 11.12 nwi 2  
14 McSwain II, Harvey 11 Crest 11.14 +0.0 11  
15 Waring, Kenny 8 Wando 11.20 +1.4 15  
15 Harden, Jeremy 10 Greenbrier 11.20 +0.5 7  
17 Boyd, Chris 11 B.L. Smith 11.23 nwi 6  
17 Ray, Jamil 12 Vance 11.23 nwi 2  
17 Morris, Jamar 12 Grayson 11.23 +0.0 1  
20 Jenkins, Shaquille 12 Northwestern 11.24 nwi 2  
21 Childress, Trey 11 Clover 11.26 nwi 14  
22 Pace, Gerald 12 Walton 11.27 +0.7 9  
22 Scharf, Harrison 11 E C Glass 11.27 +0.5 7  
24 BOWENS, TOREY 11 Mays 11.28 +0.0 1  
25 Harris, Dominique 11 Stratford 11.30 +1.7 4  
25 Goodwin, D'Andre 12 Grayson 11.30 +1.7 4  
25 Burke, Maximillian 11 Hough High Schoo 11.30 +0.0 1  
28 Thomas, Shawn 11 North Central 11.32 +0.0 5  
28 Smith, Diavonte 12 Redan 11.32 nwi 8  
30 Bacon, Jaylen 09 Lower Richland 11.35 nwi 6  
30 Jenkins, Desmond 12 Bluffton 11.35 +0.4 10  
32 Barber, Akiem   Spring Valley 11.36 +0.0 5  
33 Scott, Dawan 12 Irmo 11.37 nwi 6  
33 jeter, Jarad 12 Greenwood 11.37 +0.6 12  
35 Brannon, Victor 11 McEachern 11.38 +0.4 10  
35 Cohen, D'Vonte' 11 Beaufort 11.38 nwi 6  
37 McCoy, Kevin 11 Mays 11.40 +0.4 10  
37 Reid, Deion 10 Redan 11.40 +0.7 9  
39 Jackson, Xavier 11 McEachern 11.42 nwi 2  
39 Ross, Tyler 12 Monsignor Bonner 11.42 +0.4 10  
39 Wages, Keith 12 Spring Valley 11.42 nwi 8  
42 Brown, Ian 12 Amityville Memor 11.43 +0.0 1  
42 Wright, Antwon 12 Wando 11.43 nwi 13  
44 Terry, Mario 11 Collins Hill 11.44 +0.5 7  
45 Addison, Vernon 10 Richland Northea 11.45 nwi 14  
46 Jones, Eric 12 Irmo 11.46 +0.0 5  
46 Revell II, Milton 11 The Bolles 11.46 +0.9 3  
48 Bukholts, Corey 12 Morrow 11.47 +0.9 3  
48 Byrd, Simeon 10 Spartanburg 11.47 nwi 14  
48 Bolus, Justin 11 James Island 11.47 nwi 8  
51 Donigan, Patrick 11 E C Glass 11.48 +0.7 9  
51 James, Jonathan 11 The Bolles 11.48 +0.7 9  
53 Thompson, Kadrick 11 Spring Valley 11.52 +0.9 3  
54 Foust, Omar 10 B.L. Smith 11.53 +0.9 3  
55 Williams, Anthony 12 Spartanburg 11.56 +0.0 11  
56 Coleman, Latwan 11 Blythewood 11.58 +0.0 11  
56 Lafoe, Josh 10 Fort Mill 11.58 nwi 13  
58 Haines, Jusufu 11 Harding Universi 11.59 +0.9 3  
59 Sims, Evin 10 Greenwood 11.60 +0.0 1  
60 Dean, Gabe 11 Hoover 11.61 nwi 2  
60 Scott, Jerry 11 Bluffton 11.61 +1.4 15  
62 Rose, Mike 12 Hillcrest 11.65 +0.6 12  
62 Neal, Micheal 12 Vance 11.65 nwi 13  
64 Brewer, Dominique 12 Butler 11.66 +0.0 1  
64 Reid, Josh 10 West Oak 11.66 +0.0 11  
66 Jenkins, Marcus 09 T C Roberson 11.68 +0.0 11  
66 Bunton, Chris 12 St Xavier 11.68 +0.0 1  
66 Jones, Malik 09 Monsignor Bonner 11.68 +0.6 12  
69 Burns, Chasten 12 Indian Land 11.71 +1.4 15  
69 Brown, Joel 11 North Lincoln 11.71 nwi 13  
71 Blake, Matthew 10 Ridge View 11.74 +0.9 3  
72 Michaelis, Stephen 12 Oakton 11.77 +1.7 4  
73 Johnson, Malek 09 Greer 11.79 +1.7 4  
74 Gore, Mo 12 Watauga 11.84 +0.5 7  
75 Johnson, Raekwon 09 Hillcrest 11.85 nwi 6  
76 Chambers, Kyle 11 Watauga 11.89 +0.0 5  
77 Mayela, Prince 11 West Oak 11.91 +0.6 12  
78 Clark, Brandon 12 Hoover 11.95 nwi 6  
79 Hegedus, Charlie 11 Lassiter 11.97 nwi 13  
80 Pauling, Jalen 12 Chapin 11.98 nwi 13  
80 Loggins, Kevin 11 Lassiter 11.98 +0.4 10  
82 Hill, Tyjuan 12 Hopewell 12.00 +0.7 9  
83 Brown, Quiante 11 Asheville 12.01 +0.0 5  
84 Sombo, Raul 11 Butler 12.03 +0.6 12  
85 Collins, AJ 11 Walton 12.05 nwi 2  
86 Williams, Ricky 11 James Island 12.14 nwi 6  
87 Caldwell, Deandre 10 Ridge View 12.15 nwi 2  
88 Green, Devante' 11 Beaufort 12.30 +0.6 12  
89 James, Marcus 12 Battery Creek 12.36 +1.7 4  
90 Johnson, Terrell 10 South Aiken 12.43 +0.5 7  
91 Nunez, Stiven 10 Amityville Memor 12.46 +0.4 10  
92 Brohm, Luke 12 St Xavier 12.50 nwi 8  
93 Lucas, Ryan 10 Oakton 12.64 +0.7 9  
-- Johnson, Kyle 09 Hunter College 12.71 +0.5 7  
94 Foster, Eugene 12 Asheville 13.63 +0.5 7  
-- Smalls, Craig 12 Kingstree NT +0.0 5  
-- Merchant, Jenoy   Hunter College NT +0.7 9  
-- Adams, Ricky 12 Batesburg-Leesvi NT +1.7 4  
-- Johnson, Jayquell 12 Lake Marion NT nwi 8  
-- Hopper, Germone 11 Berry Academy NT nwi 8  
-- Burris, DeEdward 12 Gaffney NT +0.0 5  
-- Thompson, Tiko 11 JL Mann NT +0.0 11  
-- Jones, Marquis 11 Eau Claire NT +0.0 5  
-- Jackson, Marquise 10 Gaffney NT +1.7 4  
-- Wannamaker, Devin 12 Lower Richland NT +0.5 7  
-- Johnston, Ne'Juan 09 Harding Universi NT +0.0 11  
-- Thompson, Devonnte 12 Orangeburg-Wilki NT nwi 14  
-- Alomar, Gilberto 12 Chapin NT +1.4 15  
-- Joy, Daquan 09 Brookwood NT +0.0 11  
-- Cullen, Ian 11 Dutch Fork NT nwi 14  
-- Cunningham, Marquis 12 South Pointe NT nwi 14  
-- Mayes, Aaron 12 Lake Marion NT +0.4 10  
-- Jadeveon, Clowney 12 South Pointe NT nwi 8  
-- Lipane, Josh 11 Pearl River NT +1.7 4  
-- Dowie, Alex 12 Pearl River NT nwi 14  
-- Linnen, Carlton 12 Battery Creek NT nwi 6  
 
Mens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Bynum, Anthony 12 Hopewell 21.50 -0.3 2  
2 Reese, Alexander 11 Lassiter 21.77 -1.3 1  
3 Simpson, Ladarius 12 Laurens 21.90 -0.3 2  
4 Hudson, Camron 11 Berry Academy 22.04 -0.3 2  
5 McSwain II, Harvey 11 Crest 22.08 -0.3 2  
6 Sanders, Brandon 11 Dreher 22.12 -0.3 2  
7 Evans, Ayrian 11 Morrow 22.14 -0.3 2  
8 Ray, Jamil 12 Vance 22.17 -0.3 2  
9 Campbell-Provo, Traih 12 Dutch Fork 22.24 -1.3 1  
10 Boyd, Chris 11 B.L. Smith 22.39 -1.3 1  
11 Jordan, Andre 12 Hunter College 22.48 -1.3 1  
12 Horn, Michael 12 Blythewood 22.58 -1.3 1  
13 Scharf, Harrison 11 E C Glass 22.72 -1.3 1  
14 Logan, Tyler 12 Landrum 23.95 -1.3 1  
-- Kee, Kendall 12 Crest NT -0.3 2  
-- Smalls, Akeem 11 Beaufort NT -1.3 1  
 
Mens 200m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Bynum, Anthony 12 Hopewell 21.41 +1.9 11  
2 Kee, Kendall 12 Crest 21.80w +2.2 13  
3 Simpson, Ladarius 12 Laurens 21.83 +0.0 2  
4 Ray, Jamil 12 Vance 21.96w +3.0 8  
5 Sanders, Brandon 11 Dreher 22.02 +1.5 5  
5 Evans, Ayrian 11 Morrow 22.02w +3.0 8  
7 McSwain II, Harvey 11 Crest 22.04 +2.0 10  
8 Hudson, Camron 11 Berry Academy 22.07w +2.3 4  
9 Jordan, Andre 12 Hunter College 22.08w +2.5 7  
10 Campbell-Provo, Traih 12 Dutch Fork 22.20 +0.3 6  
10 Reese, Alexander 11 Lassiter 22.20 +2.0 1  
12 Horn, Michael 12 Blythewood 22.22 +2.0 10  
12 Boyd, Chris 11 B.L. Smith 22.22 +1.1 9  
14 Logan, Tyler 12 Landrum 22.23 +1.1 9  
15 Scharf, Harrison 11 E C Glass 22.24 +0.0 2  
16 Smalls, Akeem 11 Beaufort 22.30w +2.3 4  
17 Curry-Felix, Chavarius 11 Richland Northea 22.37 +1.8 12  
18 Parks, Nicholas 12 Hillgrove (Cobb) 22.50 +1.1 9  
19 Hendricks, Jeff 12 Mallard Creek 22.52w +2.1 14  
20 Etta-tawo, Amba 11 McEachern 22.53 +1.5 5  
21 Pace, Gerald 12 Walton 22.61 +1.5 5  
22 Wiggins, Chris 10 Collins Hill 22.65 +2.0 1  
23 Shelton, Ben 12 North Lincoln 22.73 +1.8 12  
24 Cribbs, Nigel 11 Hoover 22.76w +2.1 14  
25 Smith, Diavonte 12 Redan 22.77 +1.3 3  
26 Scott, Dawan 12 Irmo 22.82w +2.2 13  
27 BOWENS, TOREY 11 Mays 22.84w +2.5 7  
28 Burden, Cymeon 09 Indian Land 22.86w +2.1 14  
28 Harris, Dominique 11 Stratford 22.86 +2.0 10  
28 Rose, Mike 12 Hillcrest 22.86 +1.9 11  
28 Dean, Gabe 11 Hoover 22.86 +0.0 2  
32 Barber, Akiem   Spring Valley 22.89 +1.5 5  
32 Lordman, Kris 10 Asheville 22.89w +2.2 13  
34 Waring, Kenny 8 Wando 22.90w +3.0 8  
35 Joy, Daquan 09 Brookwood 22.91 +0.0 2  
36 Talley, Donivon 11 North Lincoln 22.92 +2.0 1  
36 Betton, Michael 12 Hunter College 22.92w +3.0 8  
38 Davenport, Roderick 12 Orangeburg-Wilki 22.94 +1.5 5  
39 Howard, Desmond 10 Beaufort 22.97w +2.2 13  
40 Jones, Marquis 11 Eau Claire 22.98 +1.9 11  
41 Thomas, Kevin 12 Orangeburg-Wilki 23.00 +1.9 11  
42 Ross, Tyler 12 Monsignor Bonner 23.02w +2.5 7  
43 Wilson, Makili 12 Spring Valley 23.06 +1.3 3  
44 Wright, Antwon 12 Wando 23.10w +2.1 14  
45 Reid, Deion 10 Redan 23.11 +0.3 6  
46 Reid, Josh 10 West Oak 23.12 +1.5 5  
47 Smith, Alex 12 Ridge View 23.17 +0.3 6  
47 McCoy, Kevin 11 Mays 23.17 +0.3 6  
49 Gibson, Doug 12 Spring Valley 23.23 +1.1 9  
50 Pannell, Xavier 10 E C Glass 23.25 +2.0 10  
51 Lafoe, Josh 10 Fort Mill 23.26w +2.5 7  
52 Martin, Ronnie 12 Spartanburg 23.30w +2.2 13  
53 Jackson, Xavier 11 McEachern 23.34 +1.3 3  
54 Bunton, Chris 12 St Xavier 23.40w +3.0 8  
55 Reese, Ricky 12 Richland Northea 23.43 +1.9 11  
56 Haines, Jusufu 11 Harding Universi 23.46 +1.9 11  
57 Williams, Clarence 10 North Central 23.47 +1.8 12  
58 Blake, Eric 11 West Oak 23.52 +1.8 12  
59 Hill, Tyjuan 12 Hopewell 23.55 +2.0 10  
60 Davis, Duron 11 Spartanburg 23.56w +2.5 7  
61 Gore, Mo 12 Watauga 23.61w +2.5 7  
62 Ortado, Dante 11 B.L. Smith 23.63 +1.5 5  
63 Hegedus, Charlie 11 Lassiter 23.71 +1.3 3  
63 Jones, Eric 12 Irmo 23.71 +1.9 11  
65 Pauling, Jalen 12 Chapin 23.75 +1.8 12  
66 Jackson, Vincent 10 Amityville Memor 23.78 +0.3 6  
67 Brown, Ian 12 Amityville Memor 23.88 +1.1 9  
68 James, Marcus 12 Battery Creek 23.93 +2.0 1  
69 Ciavarelli, Mike 12 Monsignor Bonner 23.95w +3.0 8  
70 Burns, Chasten 12 Indian Land 24.00w +2.3 4  
70 Johnston, Ne'Juan 09 Harding Universi 24.00w +2.2 13  
72 Kavanaugh, Trey 11 Watauga 24.13w +2.1 14  
72 Scott, DeVante 11 Lower Richland 24.13 +0.0 2  
72 Thompson, Christopher 11 North Lincoln 24.13 +1.1 9  
75 Folta, Nestor 10 Oakton 24.18 +1.3 3  
76 Tharp, Branden 11 The Bolles 24.19 +0.0 2  
77 Abdul-Malik, Muhammad 11 Bluffton 24.22 +2.0 10  
78 Fludd, Shawn 12 Bluffton 24.31 +1.1 9  
79 Davidson, TJ 12 Asheville 24.36w +2.5 7  
80 Sullivan, Zach 10 Walton 24.37 +2.0 1  
81 Martin, Jeremy 12 St Xavier 24.55 +0.0 2  
82 Watkins, Cliff 12 Collins Hill 24.60w +3.0 8  
-- Jones, Keith 09 Hunter College 24.67w +2.1 14  
83 Hopkins, Will 11 JL Mann 24.79w +3.0 8  
-- Oni, Semasa 09 Hunter College 24.93w +2.2 13  
84 Livingston, Matt 09 Oakton 25.13 +1.5 5  
85 Lipane, Josh 11 Pearl River 25.29 +2.0 1  
86 Unknown Athlete 11 Pearl River 25.39w +2.3 4  
-- Goldsmith, Daveon 12 Carolina Forest NT +2.3 4  
-- Mabie, John 11 Fort Mill NT +1.3 3  
-- Brown, Tyrell 12 JL Mann NT +2.5 7  
-- Jackson, Marquise 10 Gaffney NT +0.0 2  
-- Moore, Jordan 11 Union Grove NT +1.3 3  
-- Lemmons, Brad 09 Dreher NT +0.3 6  
-- Burris, DeEdward 12 Gaffney NT +2.0 1  
-- Johnson, Josh 11 The Bolles NT +1.8 12  
-- jeter, Jarad 12 Greenwood NT +1.1 9  
-- Linnen, Carlton 12 Battery Creek NT +1.3 3  
-- Wannamaker, Devin 12 Lower Richland NT +0.3 6  
-- Webster, Kenneth 11 West Oak NT +2.3 4  
-- Norris, DaShaw 11 Aiken NT +2.1 14  
-- Syphertt, Eric 11 Dutch Fork NT +2.3 4  
-- Smalls, Craig 12 Kingstree NT +2.0 10  
-- McMath, Lance 10 Lake Marion NT +2.0 10  
-- Williams, TraVon 11 Ridge View NT +2.3 4  
-- Barrino, Courtney 12 Vance NT +0.3 6  
-- Jenkins, Chris 11 Lake Marion NT +1.8 12  
-- Johnson, Raekwon 09 Hillcrest DQ +2.0 1  
 
Mens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wanliss, O'Neal 12 Holy Innocen 47.78 10  
2 Reese, Alexander 11 Lassiter 47.94 10  
3 jeter, Jarad 12 Greenwood 48.78 7  
4 Gibson, Bradley 10 Spring Valley 49.93 7  
5 Johnson, Lamar 11 Vance 50.01 8  
6 Williams, Jeremy 12 Wren 50.12 7  
7 Smith, Alex 12 Ridge View 50.13 5  
8 Parks, Nicholas 12 Hillgrove (Cobb) 50.17 9  
9 Gray, Adolphus 11 Morrow 50.31 8  
10 Pace, Gerald 12 Walton 50.34 9  
11 Walker, Curtis 10 Lexington 50.52 6  
12 Goldsmith, Daveon 12 Carolina Forest 50.54 7  
13 FAMBRO, TORRION 12 Mays 50.56 7  
14 Taylor, Zack 10 Northwestern 50.84 8  
15 Gladden, Richard 12 West Oak 51.18 9  
16 Jones, Marquis 11 Eau Claire 51.34 8  
17 Williams, Tevin 11 Stratford 51.38 8  
18 Cribbs, Nigel 11 Hoover 51.40 9  
19 Diehlmann, Aerik 11 St Xavier 51.41 4  
20 Silvestri, Corey 12 Hopewell 51.47 9  
21 Parkins, Michael 09 North Lincoln 51.56 4  
22 Thomas, Daquarian 11 Spartanburg 51.63 5  
23 Edmonds, Marcus 10 Lower Richland 51.75 9  
24 Brace, Charles 12 Butler 51.91 5  
25 Felder, Sam 10 Orangeburg-Wilki 51.97 8  
26 McKelvey, Dj 11 JL Mann 51.98 5  
27 Wright, Rajon 10 McEachern 51.99 7  
28 Smalls, Akeem 11 Beaufort 52.07 10  
29 Blake, Eric 11 West Oak 52.10 6  
30 Mingo, Byron 12 Dreher 52.13 6  
31 Ciavarelli, Mike 12 Monsignor Bonner 52.14 10  
32 Patterson, Bo 12 James Island 52.19 4  
33 Bourque, David 12 Wando 52.20 5  
34 Burke, Maximillian 11 Hough High Schoo 52.22 4  
35 Hite, matthew 11 Chapin 52.28 4  
36 Burden, Cymeon 09 Indian Land 52.29 3  
37 Talley, Donivon 11 North Lincoln 52.54 9  
38 Johnson, Josh 11 The Bolles 52.65 6  
39 Pettis, Kelvin 10 Hillcrest 52.71 5  
40 Mackey, Tray 12 South Pointe 52.76 5  
41 Williams, Jonathan 11 Dutch Fork 52.77 6  
42 Cook, Greg 10 Irmo 52.80 3  
43 Mabie, John 11 Fort Mill 52.91 3  
44 Lordman, Kris 10 Asheville 52.95 1  
45 Jones, Tyler 11 T C Roberson 53.08 3  
46 Jackson, Vincent 10 Amityville Memor 53.16 2  
47 Unknown Athlete 11 Pearl River 53.18 5  
48 Washington, Denzel 10 Richland Northea 53.35 3  
49 Wall, Michael 12 Camden 53.65 2  
50 Hubbard, Lydell 12 E C Glass 54.22 4  
-- Ramsey, John 11 St Xavier 54.48 2  
51 Watkins, Cliff 12 Collins Hill 54.55 6  
52 Freeman, A'Derius 10 Laurens 54.79 3  
53 Paige, Corey 12 Mallard Creek 55.02 2  
54 Jones, Addicus 11 Spring Valley 55.29 3  
55 Wood, Tae 09 Greer 55.56 2  
56 Mermel, Scott 12 Watauga 55.63 2  
57 Hampton, Chad 12 North Central 56.03 1  
58 Reddick, EJ 11 Mauldin 56.19 2  
59 Elliott, Quad 09 Fort Mill 56.31 1  
60 Howard, Desmond 10 Beaufort 56.51 9  
61 Eddy, Elvin 10 Harding Universi 57.14 2  
62 Livingston, Javon 11 Battery Creek 58.01 6  
-- Gamble, Cameron 11 McEachern NT 8  
-- Mobley-Hollie, Alex 12 West Oak NT 7  
-- Boswell, Demari 12 B.L. Smith NT 10  
-- Jordan, Andre 12 Hunter College NT 10  
-- Lewis, Adrian 12 Hunter College NT 10  
-- Selmon, Kenny 09 South Meckle NT 3  
-- Brown, Alex 09 Lake Marion NT 1  
-- Smalls, Craig 12 Kingstree NT 6  
-- Henton, Matthew 12 Oakton NT 10  
-- Duckett, Robert 12 Blythewood NT 8  
-- Cook, Dominique 09 Clover NT 4  
-- Rite, Ryan 11 Gaffney NT 4  
-- Sims, Jamar 11 Redan DQ 7  
 
Mens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wanliss, O'Neal 12 Holy Innocen 1:54.77 1  
2 Propst, Bryan 12 Hoover 1:56.44 1  
3 Wearn, Jackson 12 Brookwood 1:57.24 1  
4 Gordon, Nate 10 Spartanburg 1:57.59 1  
5 McNamee, Michael 11 Oakton 1:57.90 1  
6 Tate, Cameron 12 Vance 1:58.42 1  
7 Smith, Kisean 11 Brookwood 1:58.53 1  
8 Williams, Jeremy 12 Wren 1:58.65 1  
9 Fitzpatrick, Thomas 12 Chapin 1:58.66 1  
10 Dunford, Brandon 12 Hopewell 1:58.69 1  
11 Summer, Adam 12 Mid-Carolina 1:58.75 1  
12 Tucker, Derrick 12 Morrow 1:59.45 1  
13 Dentamo, Getisso 12 Mallard Creek 1:59.47 1  
14 Miller, Thomas 11 Newton County 1:59.48 1  
15 Brewer, Michael 12 Hilton Head Prep 1:59.58 1  
16 Freed, Bret 10 Spartanburg 2:00.00 1  
17 Bruce, Aubree 12 Hilton Head Prep 2:00.17 1  
18 Buffington, Corey 11 Laurens 2:01.00 1  
19 Graves, Aaron 12 St Xavier 2:01.07 1  
20 Petruncio, Greg 11 Oakton 2:01.13 1  
21 Brace, Charles 12 Butler 2:01.55 1  
22 Ruckel, Ethan 12 Wando 2:01.81 1  
23 Wendt, Erik 10 Lexington 2:01.96 1  
24 Sullivan, Brian 10 Walton 2:02.59 1  
25 Gamble, Cameron 11 McEachern 2:02.62 1  
26 Counsel, Quadree 12 Monsignor Bonner 2:02.71 1  
27 Singleton, Glenn 12 Wando 2:02.79 1  
28 Davidson, TJ 12 Asheville 2:02.84 1  
29 Flores, Alex 11 Clover 2:02.97 1  
30 Blum, Michael 12 St Xavier 2:03.00 1  
31 Courtney, Jelani 11 Whitewater 2:03.69 1  
32 Harris, Anthony 12 McEachern 2:04.08 1  
33 Day, Jonathan 12 Chapin 2:04.14 1  
34 Helton, Chase 11 Douglas Byrd 2:04.44 1  
35 Goldsmith, Daveon 12 Carolina Forest 2:04.47 1  
36 Harris, Matthew 11 The Bolles 2:04.63 1  
37 Smalls, Demetrius 10 Bluffton 2:04.76 1  
38 McLaughlin, Michael 12 Collins Hill 2:05.00 1  
39 Snellgrove, Jordan 12 Spring Valley 2:05.15 1  
40 Dugan, John 12 T C Roberson 2:05.33 1  
41 Thibault, Brandyn 11 Lexington 2:05.79 1  
42 McDaniels, Joe 12 The Bolles 2:06.11 1  
43 Brackney, Bryan 10 Watauga 2:06.21 1  
44 George, Caleb 12 Blythewood 2:06.49 1  
45 Joyner, Keanan 12 Indian Land 2:06.89 1  
46 Watson, Rashawn 12 Morrow 2:07.11 1  
47 Bisch, Scott 10 Greenbrier 2:07.20 1  
48 Clinton, Joseph 11 Pearl River 2:07.41 1  
49 Furr, Tanner 10 South Aiken 2:07.43 1  
50 Robinson, Jimmie 12 Beaufort 2:07.46 1  
51 Smith, Jonathan 09 Richland Northea 2:07.49 1  
52 Unknown Athlete 11 Pearl River 2:07.63 1  
53 Desantis, Sean 11 Lassiter 2:07.67 1  
54 MacDonald, Nicholas 11 Lakeside Evans 2:07.81 1  
55 Baio, Anthony 12 North Lincoln 2:08.43 1  
56 Stephenson, Tyrone 12 Irmo 2:08.56 1  
57 Medlock, Geremy 12 Irmo 2:08.62 1  
58 LaBelle, Noah 10 Mauldin 2:08.75 1  
59 Ivey, William 12 Spring Valley 2:08.91 1  
60 Gordon, River 10 T C Roberson 2:09.02 1  
61 Waller, Jermayne 11 E C Glass 2:09.37 1  
62 McCantless, Reid 11 Fort Mill 2:09.63 1  
63 Reed, Parshaard 09 South Aiken 2:09.95 1  
64 Lantz, Michael 09 Ridge View 2:10.01 1  
65 Jinks, Forrest 11 Hoover 2:10.04 1  
66 Church, Zachary 11 Independence 2:10.39 1  
67 Mingo, Byron 12 Dreher 2:10.43 1  
68 Oakes, Christopher 09 JL Mann 2:10.59 1  
69 Killmeyer, Adam 12 Fort Mill 2:10.63 1  
70 Hodge, Kirby 12 Luella 2:10.93 1  
71 Darley, Michael 10 James Island 2:10.97 1  
72 Stephens, Zach 09 Collins Hill 2:11.07 1  
73 WHEELER, TERRENCE 10 Mays 2:11.50 1  
74 Bradley, Bryson 10 Asheville 2:11.57 1  
75 Scardo, Eric 10 JL Mann 2:11.74 1  
76 Diludio, Anthony 10 Monsignor Bonner 2:11.80 1  
77 Jenkins, Robert 12 North Lincoln 2:12.17 1  
78 Snipes, Jamal 10 Hopewell 2:12.23 1  
79 Stephens, Bryan 10 Ridge View 2:12.63 1  
80 Sielaff, Jared 12 Butler 2:12.88 1  
81 Humble, Ryan 11 Walton 2:12.93 1  
82 Hill, Damon 12 Greer 2:13.02 1  
83 Shuler, Matt 11 Stratford 2:13.59 1  
84 Walterhouse, Steven 12 Stratford 2:13.70 1  
85 Butt, David 12 Beaufort 2:13.86 1  
86 Hohneke, Chance 09 Lakeside Evans 2:14.64 1  
87 Church, Matthew 11 Independence 2:15.59 1  
88 Tanner, Matthew 8 James Island 2:16.01 1  
89 Zange, Mason 10 Evans 2:16.48 1  
90 Parker, Forrest 11 Richland Northea 2:16.89 1  
91 Schlepphorst, Daniel 11 Mauldin 2:17.53 1  
92 McDuffie, Eric 12 Hunter College 2:18.05 1  
93 Griffin, Donteveous 10 Blythewood 2:18.23 1  
94 Hill, Andrew 09 Greer 2:18.32 1  
95 Tate, Jeramiah 11 Lower Richland 2:18.62 1  
96 Grooms, Travis 11 Lassiter 2:19.24 1  
97 Castillo, Luis 09 Battery Creek 2:20.07 1  
98 Fletcher, Cory 11 Hunter College 2:24.86 1  
-- HoChoy, Taj 09 Hunter College 2:25.07 1  
99 Cooper, Ra'Heem 09 Battery Creek 2:30.68 1  
-- Englert, Jacob 12 Forestview NT 1  
-- JOHNSON, SHALAIRE 12 Mays NT 1  
-- Bradley, Michael 10 Dutch Fork NT 1  
-- Lockhart, Josh 12 Indian Land NT 1  
-- Dennehy, Ryan 11 Hough High Schoo NT 1  
-- Siliahid, Pisad 12 Lake Marion NT 1  
-- Sweat, Tevin 10 Lake Marion NT 1  
-- Edmonds, Marcus 10 Lower Richland NT 1  
-- vazquez, rodrigo 12 Vance NT 1  
-- Herring, George 12 Orangeburg-Wilki NT 1  
-- Pullen, Scott 12 Roswell NT 1  
-- Jenkins, Shaquille 12 Northwestern NT 1  
-- Hampton, Chad 12 North Central NT 1  
-- Ritter, Kabian 10 Orangeburg-Wilki NT 1  
 
Mens Mile Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Sims, Zack 12 Indian Land 4:21.89 1  
2 Brennan, Sean 12 Brookwood 4:23.47 1  
3 Carter, Austin 12 St Xavier 4:24.22 1  
4 Giuliano, Michael 12 Brookwood 4:25.52 1  
5 Ivey, William 12 Spring Valley 4:25.70 1  
6 Spevacek, Steven 12 Parkview 4:26.85 1  
7 Keitt, Joe 12 Ridge View 4:27.43 1  
8 Propst, Bryan 12 Hoover 4:28.07 1  
9 koerwitz, Braedon 12 Jay M. Robinson 4:28.33 1  
10 Freed, Bret 10 Spartanburg 4:29.17 1  
11 Miller, Thomas 11 Newton County 4:29.19 1  
12 Rains, Cole 11 T C Roberson 4:29.27 1  
13 Joyner, Keanan 12 Indian Land 4:31.54 1  
14 Hakes, Roland 11 Dutch Fork 4:33.96 1  
15 Johnson, Garrett 11 JL Mann 4:34.29 1  
16 Washizaki, Nck 12 McEachern 4:34.37 1  
17 Lantz, Michael 09 Ridge View 4:34.63 1  
18 Vandenberg, Peter 10 Watauga 4:34.90 1  
19 Barney, David 11 E C Glass 4:35.42 1  
20 Larkin, Andrew 12 Oakton 4:35.99 1  
21 Lorick, Heath 12 Chapin 4:36.95 1  
22 Klassen, Alec 12 Parkview 4:37.44 1  
23 Wilder, Chris 11 Greenbrier 4:38.28 1  
24 Goodnough, Jake   Liberty 4:39.65 1  
25 Roof, Andy 12 Irmo 4:40.49 1  
26 Martin, Taylor 12 Collins Hill 4:40.61 1  
27 White, Blake 11 Lexington 4:40.76 1  
28 Jordan, Andrew 11 Irmo 4:41.23 1  
29 Singh, Pratik 11 Oakton 4:41.58 1  
30 Farmer, Kenan 09 Walton 4:41.70 1  
31 Hensel, Zach 12 Carolina Forest 4:42.18 1  
32 Baio, Anthony 12 North Lincoln 4:42.89 1  
33 Wilson, Shane 12 Lakeside Evans 4:43.75 1  
34 Ellis, Michael 11 Trident Academy 4:44.54 1  
35 Dennehy, Ryan 11 Hough High Schoo 4:45.06 1  
36 Owen, Keylan 12 Lexington 4:45.68 1  
37 Unknown Athlete 11 Pearl River 4:46.05 1  
38 Brown, Rhakeem 12 Battery Creek 4:46.06 1  
39 Sherburne, Andrew 12 Aiken 4:46.92 1  
40 Beavin, Zach 11 St Xavier 4:46.95 1  
41 Abebe, Nathanael 11 Mallard Creek 4:47.59 1  
42 Bisch, Scott 10 Greenbrier 4:47.64 1  
43 Valencia, Preston 12 Luella 4:48.44 1  
44 Hill, Andrew 09 Greer 4:48.48 1  
45 MacDonald, Nicholas 11 Lakeside Evans 4:49.11 1  
46 Bell, Isaiah 12 McEachern 4:49.19 1  
47 Moore, Michael 12 Mauldin 4:49.30 1  
48 Bradley, Michael 10 Dutch Fork 4:49.63 1  
49 Aune, Timothy 12 Beaufort 4:50.09 1  
50 James, Everhart 11 South Aiken 4:50.23 1  
51 Marshall, Drew 11 Fort Mill 4:50.34 1  
52 Barnes, Carson 12 Chapin 4:50.82 1  
53 Fitzsimmons, Evan 12 T C Roberson 4:51.28 1  
54 Chamness, Hunter 12 JL Mann 4:51.55 1  
55 Lappas, Tommy 12 Pearl River 4:51.76 1  
56 Keophane, Miles 11 Wando 4:53.35 1  
57 Fort, Michael 11 Hoover 4:53.84 1  
58 Helton, Chase 11 Douglas Byrd 4:53.98 1  
59 WAYNE, RAYMOND 10 Battery Creek 4:54.39 1  
60 Guillaume, Alex 10 Lassiter 4:54.52 1  
61 Pack, Jervon 12 Morrow 4:54.58 1  
62 Adams, Josh 10 Watauga 4:54.81 1  
63 Garcia, Alex 12 Collins Hill 4:54.91 1  
64 Slann, Jacob 8 D W Daniel 4:55.67 1  
65 Leroy, Conner 11 Spartanburg 4:55.68 1  
66 Case, Matthew 09 Fort Mill 4:56.88 1  
67 Fein, Jiva 11 Evans 4:57.28 1  
68 Muniz, Lucas 11 Walton 4:58.03 1  
69 Highfill, Austin 09 Clover 4:58.11 1  
70 Costa, Josh 8 The Bolles 4:59.01 1  
71 Asante, Sango 11 Stratford 4:59.02 1  
72 Hill, Damon 12 Greer 4:59.06 1  
73 Hodge, Kirby 12 Luella 5:00.74 1  
74 Reeves, Harris 11 Bluffton 5:02.50 1  
75 Minton, Josh 12 James Island 5:02.73 1  
76 Sheiku, Dahir 12 Harding Universi 5:03.29 1  
77 Richards, Micah 10 Redan 5:04.68 1  
78 JACKSON, DOUGLAS 12 Mays 5:05.06 1  
79 Shields, Patrick 12 Lassiter 5:05.08 1  
80 Howe, Robert 10 James Island 5:05.24 1  
81 Vergara, Eddie 12 Lower Richland 5:05.34 1  
82 Geer, Matthew 10 D W Daniel 5:06.12 1  
83 Hoefel, Thomas 10 Spring Valley 5:06.48 1  
84 Jordan, Ross 10 Stratford 5:07.00 1  
85 Rennix, Mark 12 Beaufort 5:08.30 1  
86 Delisle, Marc 10 Mauldin 5:10.22 1  
87 Nash, Nate 09 Hopewell 5:11.12 1  
88 Donaldson, Dominique 11 Vance 5:11.63 1  
89 Price, Kelsey 09 Morrow 5:16.47 1  
90 Kirkman, Marcus 12 Harding Universi 5:16.81 1  
91 Thompson, Jason 12 Asheville 5:19.76 1  
92 WHEELER, TERRENCE 10 Mays 5:23.93 1  
93 Blanding, Alexander 11 Richland Northea 5:24.83 1  
94 Smith, Jonathan 09 Richland Northea 5:44.83 1  
95 Moize, Steven 09 North Central 5:50.29 1  
96 Ward, Hoke 11 Blythewood 6:01.25 1  
97 Tate, Jeramiah 11 Lower Richland 6:23.70 1  
-- McGill, Samuel 12 Aiken NT 1  
-- Tyler, Tim 12 Wando NT 1  
-- Cherry, James 11 The Bolles NT 1  
-- vazquez, rodrigo 12 Vance NT 1  
-- Lomeli-Garcia, Abel 10 Asheville NT 1  
-- Ritter, Kabian 10 Orangeburg-Wilki NT 1  
-- Shariff, Omar 10 Eau Claire NT 1  
-- Vernon-Young, Adam 10 Asheville NT 1  
-- East, James 12 Forestview NT 1  
-- Boykin, Taylor 11 Hopewell NT 1  
-- Dunker, Cameron 10 South Aiken NT 1  
-- Dentamo, Getisso 12 Mallard Creek NT 1  
-- Diludio, Anthony 10 Monsignor Bonner NT 1  
-- Snyder, Stephan 09 North Lincoln NT 1  
-- Montgomery, Kevin 10 Monsignor Bonner NT 1  
-- Holloway, Kevin 09 Blythewood NT 1  
 
Mens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hakes, Roland 11 Dutch Fork 9:26.83 1  
2 Sims, Zack 12 Indian Land 9:29.52 1  
3 Coulter, Colby 11 Lexington 9:37.60 1  
4 Manesiotis, Jack 10 Hilton Head Prep 9:38.21 1  
5 Spevacek, Steven 12 Parkview 9:40.46 1  
6 Malanoski, Morgan 11 Brookwood 9:40.99 1  
7 Barudin, Matt 11 Brookwood 9:41.03 1  
8 Vaughn, Sid 11 Lakeside Evans 9:42.70 1  
9 Copus, Josh 11 Trident Academy 9:43.59 1  
10 Keitt, Joe 12 Ridge View 9:43.64 1  
11 Sheryak, Connor 10 St Xavier 9:44.53 1  
12 Washizaki, Nck 12 McEachern 9:50.65 1  
13 Ivankovic, Andre 10 D W Daniel 9:51.06 1  
14 Morales, Tony 09 Lexington 9:51.21 1  
15 Klassen, Alec 12 Parkview 9:55.33 1  
16 McGill, Samuel 12 Aiken 9:57.73 1  
17 Oliver, George 11 Trident Academy 9:58.57 1  
18 Hensel, Zach 12 Carolina Forest 9:59.87 1  
19 Barney, David 11 E C Glass 10:04.10 1  
20 Fowers, Chase 10 Lakeside Evans 10:05.56 1  
21 Haughey, Gabriel 09 D W Daniel 10:05.81 1  
22 MacPhail, Matthew 11 Spartanburg 10:08.09 1  
23 Johnston, Mackenzie 12 Hilton Head Prep 10:08.84 1  
24 Lappas, Tommy 12 Pearl River 10:12.02 1  
25 Goodnough, Jake   Liberty 10:12.17 1  
26 Fitzsimmons, Evan 12 T C Roberson 10:12.40 1  
27 Clevenger, Eli 11 North Lincoln 10:14.81 1  
28 Ford, Will 12 St Xavier 10:15.23 1  
29 Cristiano, Mikey 12 South Meckle 10:16.86 1  
30 Sherburne, Andrew 12 Aiken 10:17.47 1  
31 Wilder, Chris 11 Greenbrier 10:18.77 1  
32 Lantz, Raeven 12 Ridge View 10:19.09 1  
33 Aune, Timothy 12 Beaufort 10:21.99 1  
34 Chamness, Hunter 12 JL Mann 10:22.73 1  
35 McCarter, Guy 11 Stratford 10:23.33 1  
36 WAYNE, RAYMOND 10 Battery Creek 10:24.46 1  
37 Case, Matthew 09 Fort Mill 10:27.36 1  
38 Tyler, Andrew 10 Wando 10:27.49 1  
39 Eberhart, Patrick 11 Oakton 10:27.81 1  
40 Warrick, Michael 11 Walton 10:28.65 1  
41 Clinton, Joseph 11 Pearl River 10:29.56 1  
42 Goethe, Jamie 12 T C Roberson 10:30.78 1  
43 Forman, David 12 Walton 10:33.70 1  
44 Toner, Wes 10 Hoover 10:34.46 1  
45 Fein, Jiva 11 Evans 10:35.66 1  
46 Vergara, Eddie 12 Lower Richland 10:36.00 1  
47 Moore, Michael 12 Mauldin 10:36.64 1  
48 Wroblewski, Carter 10 JL Mann 10:36.68 1  
49 Marshall, Drew 11 Fort Mill 10:37.90 1  
50 Brackney, Clark 12 Watauga 10:38.50 1  
51 Leckenby, Ieden 10 Hoover 10:38.85 1  
52 Montgomery, Kevin 10 Monsignor Bonner 10:39.46 1  
-- Vandenberg, Andrew 11 Watauga 10:39.65 1  
53 Brown, Rhakeem 12 Battery Creek 10:44.45 1  
54 Rao, Tony 12 North Lincoln 10:45.21 1  
55 Rhodus, Chase 12 Stratford 10:46.36 1  
56 Lorick, Heath 12 Chapin 10:47.35 1  
57 Philip, Justin 11 Collins Hill 10:47.41 1  
58 Shields, Patrick 12 Lassiter 10:50.16 1  
59 Raiti, Michael 11 Oakton 10:55.40 1  
60 JACKSON, DOUGLAS 12 Mays 10:57.09 1  
61 McCormack, Connor 10 Spring Valley 11:00.36 1  
62 Strauss, Benjy 12 Spring Valley 11:02.55 1  
63 Johnson, Aubrey 11 Blythewood 11:09.48 1  
64 Grooms, Travis 11 Lassiter 11:11.58 1  
65 Delisle, Marc 10 Mauldin 11:12.36 1  
66 Graham, Tanner 12 Irmo 11:14.53 1  
67 Thompson, Jordan 8 Eau Claire 11:25.01 1  
68 Rayner, Leland 12 Spartanburg 11:33.34 1  
69 Shariff, Omar 10 Eau Claire 11:35.20 1  
70 Clancy, Michael 10 Evans 11:57.22 1  
71 Moize, Steven 09 North Central 12:48.10 1  
-- Tyler, Tim 12 Wando NT 1  
-- Murray, Logan 09 South Aiken NT 1  
-- Sisk, Leighton 11 Wade Hampton - G NT 1  
-- Barnett, Will 12 Wade Hampton - G NT 1  
-- Perez, German 11 North Lincoln NT 1  
-- Mosteller, Josh 10 North Lincoln NT 1  
-- JOHNSON, SHALAIRE 12 Mays NT 1  
-- Gonzalez, Andy 12 Collins Hill NT 1  
-- Rennix, Mark 12 Beaufort NT 1  
-- Tasey, Zach 09 Asheville NT 1  
-- Worth, Allen 11 Asheville NT 1  
-- Osborne, Daniel 12 Watauga NT 1  
-- Cherry, James 11 The Bolles NT 1  
-- Richards, Micah 10 Redan NT 1  
-- Bell, Isaiah 12 McEachern NT 1  
-- Dunker, Evan 10 South Aiken NT 1  
-- Martinez, Lewis 10 Richland Northea NT 1  
-- Bruce, Danny 11 Landrum NT 1  
-- Jordan, Andrew 11 Irmo NT 1  
-- Valencia, Preston 12 Luella NT 1  
-- Human, Kenneth 12 Landrum NT 1  
 
Mens 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Moore, Jordan 11 Union Grove 14.05 2  
2 Barrett, Sancho 12 Amityville Memor 14.23 2  
3 Fluellen, Trey 12 Campbell 14.55 2  
4 Beaty, Paul 12 Brookwood 14.56 2  
5 Wilson, Demonte 11 Crest 14.61 2  
6 Baxter, Kevin 12 Irmo 14.64 2  
7 Jackson, Tyriq 12 Hopewell 14.86 1  
8 Gourdine, Brandon 11 Stratford 14.98 1  
9 Bankhead, Michael 10 Hopewell 14.99 2  
10 Johnson, Marcus 12 T C Roberson 15.19 1  
11 Howard, Troy 11 Redan 15.20 1  
12 Collins, Marcus 12 Monsignor Bonner 15.22 1  
13 Thomas, Jordan 11 Luella 15.46 1  
14 Dobbs, Nathan 12 Grayson 15.48 1  
15 Bailem, Tony 12 Wando 15.53 2  
16 Bonds, James 12 Spartanburg 15.67 1  
 
Mens 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Moore, Jordan 11 Union Grove 14.13 8  
2 Baxter, Kevin 12 Irmo 14.44 4  
3 Barrett, Sancho 12 Amityville Memor 14.47 7  
4 Wilson, Demonte 11 Crest 14.81 2  
4 Fluellen, Trey 12 Campbell 14.81 3  
6 Bailem, Tony 12 Wando 15.00 9  
7 Beaty, Paul 12 Brookwood 15.07 4  
8 Bankhead, Michael 10 Hopewell 15.11 6  
9 Howard, Troy 11 Redan 15.21 1  
10 Gourdine, Brandon 11 Stratford 15.23 9  
11 Collins, Marcus 12 Monsignor Bonner 15.28 6  
11 Johnson, Marcus 12 T C Roberson 15.28 1  
13 Bonds, James 12 Spartanburg 15.30 2  
14 Thomas, Jordan 11 Luella 15.33 2  
15 Jackson, Tyriq 12 Hopewell 15.34 7  
16 Dobbs, Nathan 12 Grayson 15.38 1  
17 Chavous, Andrew 12 South Aiken 15.62 2  
18 Lights, Matthew 11 Greenwood 15.66 5  
19 Thomas, Randy 11 Beaufort 15.67 1  
20 D' Angelo, Justin 11 T C Roberson 15.72 8  
21 Stewart, Austin 12 Butler 15.88 3  
22 Smith, Lunden 11 Spring Valley 15.99 3  
22 Jenkins, Erin 10 Vance 15.99 4  
24 Toms, Trey 12 Crest 16.01 4  
25 JOHNSON, DANTE 10 Mays 16.18 7  
26 Jenkins, Henry 11 Beaufort 16.19 5  
27 Shelton, Ben 12 North Lincoln 16.20 8  
27 Corpening, Nolan 10 Vance 16.20 6  
29 Frechette, David 12 The Bolles 16.27 8  
30 Porter, Tavarus 11 North Central 16.29 4  
31 Helms, Zack 11 Watauga 16.30 1  
32 Unknown Athlete 11 Pearl River 16.31 2  
33 Simmons, Nigel 12 Amityville Memor 16.33 8  
34 Howard, Kedemah 12 Redan 16.54 3  
35 Mitchell, Marcus 11 Lower Richland 16.58 7  
36 Pannell, Xavier 10 E C Glass 16.68 2  
37 Jeffers, Nathan 10 The Bolles 16.80 6  
38 McKown, Jake 12 Greer 16.81 5  
38 Bell, Chris 11 E C Glass 16.81 4  
40 Beckham, Keyante' 11 Hillgrove (Cobb) 17.03 9  
41 Miller, John 09 Spring Valley 17.47 8  
42 Hardy, AJ 12 Indian Land 17.60 6  
43 Simpson, Alex 11 St Xavier 17.64 2  
44 Dehus, Eric 11 Watauga 17.70 6  
45 Bahnmuller, Parker 11 Spartanburg 17.92 9  
46 Holden, James 12 Watauga 18.01 9  
47 Thomas, Gerard 10 Dutch Fork 18.03 7  
48 Robinson, T'Qwan 10 Walton 18.89 3  
49 Haines, Jusufu 11 Harding Universi 19.52 1  
50 Foster, Corbin 12 JL Mann 19.58 1  
51 Doctor, Willie 10 Ridge View 19.60 4  
52 Sewell, David 09 Walton 19.76 2  
53 Arnold, Lance 12 Lassiter 19.88 1  
54 Littles, Elijah 10 Dutch Fork 20.04 3  
55 Mazyck, Kameron 12 Wando 22.17 3  
-- Sims, Evin 10 Greenwood NT 7  
-- Tourtelot, Stephan 12 North Lincoln NT 5  
-- Rivers, Brandon 12 Bluffton NT 3  
-- Bailey, Marquis 12 B.L. Smith NT 5  
-- Riley, James 12 Brookwood NT 6  
-- Gardner, Jeremy 12 Blythewood NT 5  
-- Wallace, Desmond 12 Lower Richland NT 9  
-- Spadaccini, Chris 12 Pearl River NT 7  
-- Berry, Kirsten 12 Orangeburg-Wilki NT 5  
-- Williams, Kason 12 Orangeburg-Wilki NT 9  
-- Lewis, Donque 11 Ridge View NT 5  
-- Andrews, Devante 12 JL Mann NT 8  
-- Myers, Kezmin 09 Lake Marion NT 4  
-- Monroe, Dumonic 11 Irmo DQ 6  
 
Mens 400m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jenkins, Erin 10 Vance 54.66 8  
2 Lewis, Adrian 12 Hunter College 55.18 8  
3 Chavous, Andrew 12 South Aiken 55.86 8  
4 Lights, Matthew 11 Greenwood 56.27 5  
5 JOHNSON, DANTE 10 Mays 57.20 1  
6 Howard, Kedemah 12 Redan 58.03 7  
7 Almes, Jayce 11 Wando 58.71 3  
8 Gardner, Jeremy 12 Blythewood 58.94 5  
9 Bankhead, Michael 10 Hopewell 59.02 8  
10 Cheeks, Franklin 12 Mid-Carolina 59.08 7  
11 Dobbs, Nathan 12 Grayson 59.23 8  
12 Wright, Evan 12 St Xavier 59.24 4  
13 Bailey, Marquis 12 B.L. Smith 59.28 8  
14 McKown, Jake 12 Greer 59.47 7  
15 Pearson, Devin 10 South Pointe 59.53 6  
16 Rivers, Brandon 12 Bluffton 59.55 5  
17 Gourdine, Brandon 11 Stratford 59.59 6  
18 Jenkins, Henry 11 Beaufort 59.71 6  
18 Brown, Marc 12 Harding Universi 59.71 6  
20 Pratt, Cameron 10 Spring Valley 59.84 4  
21 Thomas, Randy 11 Beaufort 59.97 5  
22 Thomas, Jordan 11 Luella 1:00.34 4  
23 LaBelle, Noah 10 Mauldin 1:01.01 5  
24 Beckham, Keyante' 11 Hillgrove (Cobb) 1:01.21 8  
25 Richards, Jesse 12 Dutch Fork 1:01.22 3  
26 Mitchell, Marcus 11 Lower Richland 1:01.29 5  
27 Lewis, Donque 11 Ridge View 1:01.41 6  
28 Davenport, Oshay 12 Spartanburg 1:01.60 3  
29 Boneparte, Desmond 11 Hilton Head Prep 1:01.63 4  
30 Hardy, AJ 12 Indian Land 1:01.82 7  
31 Schumacher, Seth 11 Hoover 1:01.83 7  
32 Selmon, Kenny 09 South Meckle 1:02.41 4  
33 Turkvant, Jordan 12 Orangeburg-Wilki 1:03.06 5  
34 Bell, Chris 11 E C Glass 1:04.41 3  
35 Foster, Corbin 12 JL Mann 1:04.52 1  
36 Holden, James 12 Watauga 1:04.64 2  
37 Bookert, Travis 11 Eau Claire 1:04.67 2  
-- Simpson, Alex 11 St Xavier 1:04.75 4  
38 Dehus, Eric 11 Watauga 1:05.08 2  
39 Hall, Justin 12 Asheville 1:05.30 3  
40 Simmons, Nigel 12 Amityville Memor 1:05.60 6  
41 Wood, Matthew 10 Lassiter 1:05.69 2  
42 Boykin, Tim 12 Camden 1:05.71 3  
43 Sutton, Devon 09 North Lincoln 1:06.73 1  
44 Furman, Donald 11 Battery Creek 1:07.53 4  
45 Harlan, Josh   Spring Valley 1:08.79 3  
46 Storey, Alexier 11 Morrow 1:09.75 1  
47 Baxter, Kevin 12 Irmo 1:11.04 5  
48 Sewell, David 09 Walton 1:11.54 2  
-- Jenkins, Desmond 12 Bluffton NT 7  
-- Coronado, Fabin 12 Fort Mill NT 2  
-- Wembolua, Josh 11 Butler NT 8  
-- Frechette, David 12 The Bolles NT 7  
-- Collins, Marcus 12 Monsignor Bonner NT 6  
-- Unknown Athlete 11 Pearl River NT 7  
-- Seegars, Ealey 11 North Central NT 2  
-- Howell, Ryan 10 Richland Northea NT 4  
-- Cook, Jalen 11 Lexington NT 6  
-- Miller, Craig 11 Lake Marion NT 2  
 
Mens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Ledbette, McSwain ,
Ross, Kee
  Crest 41.60 7  
2 Betton, Jordan,
Jules, Patrice
  Hunter College 41.91 7  
3 Goodwin, Obabatun,
Morris, Abdul-Qu
  Grayson 42.30 7  
4 Bullard, Wages,
Wilson, Gibson
  Spring Valley 42.57 5  
5 Flesch, Terry,
Isola, Wiggins
  Collins Hill 42.62 6  
6 Cohen, Smalls,
Thomas, Howard
  Beaufort 42.84 6  
7 Dean, Giles,
Humphrey, Cribbs
  Hoover 42.91 4  
8 Baxter, Jones,
Smith, Scott
  Irmo 43.16 5  
9 Etta-taw, Brannon,
Jackson, Wells
  McEachern 43.16 4  
10 Howard, Sims,
Reid, Howard
  Redan 43.36 7  
11 McCoy, Blasinga,
Williams, Bowens
  Mays 43.44 7  
12 Jones, Ross,
Ciavarel, Collins
  Monsignor Bonner 43.49 4  
13 Horn, Stack,
Coleman, Gardner
  Blythewood 43.51 6  
14 Addison, Curry-Fe,
Romey, Green
  Richland Northea 43.54 6  
15 Gambrell, Lewis,
Rose, Johnson
  Hillcrest 43.61 5  
16 Bukholts, Evans,
Gray, Storey
  Morrow 43.72 5  
17 Campbell, Cullen,
Syphertt, Perkins
  Dutch Fork 43.73 6  
18 Williams, Donigan,
Pannell, Scharf
  E C Glass 43.79 4  
19 Bailey, Boswell,
Boyd, Foust
  B.L. Smith 43.81 6  
20 Jadeveon, Crockett,
mackey, Lebby
  South Pointe 43.89 6  
21 Chapman, Johnson,
Pearson, Nesbitt
  Greer 43.91 3  
21 Davis, Bonds,
Williams, Byrd
  Spartanburg 43.91 5  
23 Webster, Gladden,
Mayela, Reid
  West Oak 43.93 5  
24 Frechett, James,
Tharp, Revell I
  The Bolles 44.05 3  
24 Mason, Kelly,
Brewer, Sombo
  Butler 44.05 4  
26 Fludd, Abdul-Ma,
Scott, Jenkins
  Bluffton 44.09 5  
27 Soto, Bussey,
Josephso, Johnson
  South Aiken 44.13 5  
28 Loggins, Hegedus,
Hughes, Reese
  Lassiter 44.15 1  
29 Williams, Moorer,
Porter, Thomas
  North Central 44.39 3  
30 Diehlman, McDermot,
Bunton, Wright
  St Xavier 44.46 3  
31 Benjamin, Brown,
Mitchell, Bacon
  Lower Richland 44.48 6  
32 Barrett, Brown,
Carter, Nunez
  Amityville Memor 44.78 2  
33 Gore, Harris,
Kavanaug, Mermel
  Watauga 45.07 3  
34 Depinto, Spadacci,
Lueders, Corcoran
  Pearl River 45.41 2  
35 Thompson, McKelvey,
Kilgore, Brown
  JL Mann 46.09 2  
36 Anderson, Brown,
Thompson, York
  North Lincoln 46.39 3  
37 Relay Team   St Xavier 46.53 2  
38 Lee, Larkin,
Folta, Michaeli
  Oakton 46.60 1  
-- Neal, Hunter,
Tate, Ray
  Vance NT 7  
-- Wright, Williams,
Venning, Waring
  Wando NT 4  
-- Collins, Pace,
Robinson, Sullivan
  Walton NT 2  
-- Brown, Patterso,
Williams, Bolus
  James Island NT 4  
-- Davis, Hudson,
Jackson, Hopper
  Berry Academy NT 7  
-- Morton, Mayes,
Jenkins, Johnson
  Lake Marion NT 1  
-- Miller, Williams,
Walker, Outen
  Lexington NT 4  
-- Anderson, Sanders,
Griddine, Goyins
  Dreher NT 3  
-- Blake, Williams,
Caldwell, Noble
  Ridge View NT 1  
-- Tart, Thompson,
Thomas, Davenpor
  Orangeburg-Wilki NT 7  
-- Higgins, Heath,
Heath, Williams
  Hopewell NT 3  
 
Mens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Tucker, Gray,
Laney, Evans
  Morrow 3:20.14 7  
2 Neely, Dunford,
Bynum, Silvestr
  Hopewell 3:20.99 7  
3 Barrino, Tate,
johnson, Jenkins
  Vance 3:21.51 7  
4 Propst, Fort,
Brown, Cribbs
  Hoover 3:22.98 7  
5 Betton, HoChoy,
Jordan, Jules
  Hunter College 3:24.46 6  
6 Freed, Thomas,
Martin, Gordon
  Spartanburg 3:28.24 5  
7 D' Angel, Johnson,
Jenkins, Jones
  T C Roberson 3:28.27 3  
8 Diehlman, McDermot,
Wright, Carter
  St Xavier 3:28.89 6  
9 Cullen, Syphertt,
Campbell, Williams
  Dutch Fork 3:29.59 5  
10 Johnson, Lewis,
Pettis, Rose
  Hillcrest 3:29.76 5  
11 Bailey, Boswell,
Boyd, Foust
  B.L. Smith 3:30.13 6  
12 Hull, Jones,
Gibson, Snellgro
  Spring Valley 3:30.59 6  
13 Walter, Wemboula,
Brace, Ritchie
  Butler 3:31.00 5  
14 Wilson, Ross,
Kee, McSwain
  Crest 3:31.11 7  
15 Reamer, Singleto,
Ruckel, Bourque
  Wando 3:31.70 3  
16 Mackey, mackey,
Pearson, Cunningh
  South Pointe 3:32.33 4  
17 Reese, Willis,
Hughes, Loggins
  Lassiter 3:32.43 3  
18 Sims, Reid,
Smith, Howard
  Redan 3:32.71 7  
19 Buffingt, Freeman,
Gibson, Simpson
  Laurens 3:33.49 4  
20 Johnson, McDaniel,
Morris, Dominque
  The Bolles 3:33.65 6  
21 White, Thompson,
Hall, Lordman
  Asheville 3:33.94 4  
22 Hubbard, Bell,
Waller, Donigan
  E C Glass 3:33.98 3  
23 Thompson, Felder,
Turkvant, Davenpor
  Orangeburg-Wilki 3:34.78 6  
24 Brannon, Etta-taw,
Gamble, Harris
  McEachern 3:34.98 5  
25 Lewis, Woodard,
Blake, Smith
  Ridge View 3:35.51 1  
26 Williams, Harris,
Shuler, Gourdine
  Stratford 3:35.97 5  
27 Duckett, Coleman,
Jones, Gardner
  Blythewood 3:36.02 5  
28 Jenkins, Howard,
Smalls, Thomas
  Beaufort 3:36.04 5  
29 McKelvey, Hopkins,
Andrews, Bowser
  JL Mann 3:36.33 2  
30 Baxter, Washingt,
Mack, Scott
  Irmo 3:36.68 3  
31 Walden, Williams,
Hampton, Thomas
  North Central 3:38.60 1  
32 Jenkins, Baio,
Parkins, Ahern
  North Lincoln 3:39.67 3  
33 Counsel, Ross,
Ciavarel, Jones
  Monsignor Bonner 3:40.56 6  
34 Relay Team   St Xavier 3:43.96 1  
35 Harris, Kavanaug,
Mermel, Chambers
  Watauga 3:45.00 2  
-- Relay Team   Hunter College 3:45.48 2  
36 Statham, Johnson,
Blasinga, Fambro
  Mays 3:45.79 7  
-- Linnen, James,
Oliver, Lykes
  Battery Creek NT 4  
-- Howell, Curry-Fe,
Washingt, Reese
  Richland Northea NT 3  
-- Barrett, Brown,
Jackson, Nunez
  Amityville Memor NT 4  
-- Winchest, Patterso,
Hudson, Gibson
  Berry Academy NT 6  
-- Jenkins, Brown,
Morton, Bailey
  Lake Marion NT 4  
-- Gray, Wicker,
Summer, Cheeks
  Mid-Carolina NT 4  
-- Thibault, Ackim,
Cook, Walker
  Lexington NT 3  
-- Scott, Edmonds,
Ferguson, White
  Lower Richland NT 7  
-- Depinto, Bonaro,
Quaranti, Brennan
  Pearl River NT 4  
-- Burden, Lockhart,
Burns, Hardy
  Eagle's Landing NT 2  
-- Henton, Henton,
Mcnamee, Petrunci
  Oakton NT 2  
-- Gregory, McKown,
Nesbitt, Wood
  Greer NT 2  
 
Mens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Brennan, Giuliano,
Wearn, Smith
  Brookwood 8:01.80 1 10
2 Fitzpatr, Barnes,
Day, Lorick
  Chapin 8:08.14 1 8
3 Freed, Gordon,
Thomas, Leroy
  Spartanburg 8:09.57 1 6
4 Fort, Brown,
Jinks, Propst
  Hoover 8:09.59 1 5
5 White, Coulter,
Morales, Wendt
  Lexington 8:09.91 1 4
6 Rains, Dugan,
Kovach, Kovach
  T C Roberson 8:14.56 1 3
7 Francis, Aune,
Rennix, Davis
  Beaufort 8:15.09 1 2
8 Graves, Beavin,
Blum, Carter
  St Xavier 8:15.30 1 1
9 Bonaro, Brennan,
McNiff, Kondrack
  Pearl River 8:17.44 1  
10 Bell, Harris,
Washizak, Gamble
  McEachern 8:20.17 1  
11 Goldsmit, Hensel,
Nierwien, Hogan
  Carolina Forest 8:20.50 1  
12 Medlock, Stephens,
Roof, Jordan
  Irmo 8:20.56 1  
13 Keitt, Stephens,
Lewis, Lantz
  Ridge View 8:20.76 1  
14 Brewer, Johnston,
Couch, Bruce
  Hilton Head Prep 8:22.14 1  
15 Relay Team   St Xavier 8:22.26 1  
16 Reamer, Singleto,
Ruckel, Tyler
  Wando 8:25.33 1  
17 Pack, Watson,
Laney, Tucker
  Morrow 8:26.02 1  
18 Hoefel, Ivey,
Snellgro, Lowe
  Spring Valley 8:28.91 1  
19 Cherry, Ferman,
Morris, McDaniel
  The Bolles 8:31.88 1  
20 White, White,
Pearson, Bridges
  South Pointe 8:32.72 1  
21 Daniell, Scardo,
Oakes, Johnson
  JL Mann 8:33.07 1  
22 Sullivan, Humble,
Schlosbe, Muniz
  Walton 8:35.60 1  
23 McLaughl, Martin,
Stephens, Gonzalez
  Collins Hill 8:38.79 1  
24 Vandenbe, Brackney,
Osborne, Brackney
  Watauga 8:42.54 1  
25 Schlepph, Phyall,
Moore, LaBelle
  Mauldin 8:44.37 1  
26 Anderson, Waters,
Johnson, Wheeler
  Mays 8:44.59 1  
27 Blanding, Smith,
Martinez, Parker
  Richland Northea 8:45.89 1  
28 McCantle, Case,
Marshall, Killmeye
  Fort Mill 8:46.36 1  
29 Leonard, Sprague,
Granato, Henton
  Oakton 8:47.99 1  
30 Baio, Jenkins,
Parkins, Ahern
  North Lincoln 8:50.81 1  
31 Human, Downey,
Bruce, Wedde
  Landrum 8:56.31 1  
32 Davis, Allwood,
Best, HoChoy
  Hunter College 9:11.58 1  
33 Wood, DeSantis,
Guillaum, Clark
  Lassiter 9:13.92 1  
34 George, Johnson,
Foster, Griffin
  Blythewood 9:21.95 1  
35 Wayne, Castillo,
Brown, Cooper
  Battery Creek 9:35.87 1  
-- Miller, Sweat,
Brunson, Myers
  Lake Marion NT 1  
-- Tate, Cofield,
Brown, Telfair
  Lower Richland NT 1  
-- Moize, Taylor,
Henderso, Hampton
  North Central NT 1  
-- Valdez, Boerma,
Sullivan, Still
  Wade Hampton - G NT 1  
 
Mens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Osking, Justin 12 John Carroll 57-08.00(17.58m) 1  
2 Sansotta, Nick 12 Butler 53-06.00(16.31m) 1  
3 Clavette, Courtland 12 A.C. Reynolds 53-01.00(16.18m) 1  
4 Counts, Shaquille   Irmo 52-06.00(16.00m) 1  
5 Pineda, Jordan 12 Watauga 51-07.00(15.72m) 1  
6 Glaze, Terynce 12 Hoover 47-02.00(14.38m) 1  
7 Ramirez, Tyler 11 Monsignor Bonner 47-02.00(14.38m) 1  
8 Luckett, Aaron 12 St Xavier 46-10.00(14.27m) 1  
10 Stedman, Mac 12 Spring Valley 46-06.00(14.17m) 1  
9 Burk, Blake 12 Hoover 46-06.00(14.17m) 1  
11 Theus, John 11 The Bolles 46-05.00(14.15m) 1  
12 Hull, Alfonso 10 Spring Valley 45-10.00(13.97m) 1  
13 Bailey, Hunter 12 E C Glass 45-09.00(13.94m) 1  
14 Lawrence, Shawayne 10 Indian Land 45-08.00(13.92m) 1  
15 Blackmon, Mitchell 11 North Lincoln 45-06.00(13.87m) 1  
16 Glover, Alex 12 Wando 44-09.00(13.64m) 1  
17 Oden, Jaquille 11 Spartanburg 44-04.00(13.51m) 1  
18 Tuttwiler, Lucas 11 St Xavier 44-01.00(13.44m) 1  
18 Tejada, Max 11 The Bolles 44-01.00(13.44m) 1  
18 Pressley, Logan 11 North Lincoln 44-01.00(13.44m) 1  
21 Venning, Desmond 11 Wando 44-00.00(13.41m) 1  
22 Alexander, Tevin 12 North Central 43-10.00(13.36m) 1  
23 Barksdale, CJ 12 Hillcrest 43-07.00(13.28m) 1  
24 Duckett, Derrick 12 Lower Richland 43-06.00(13.26m) 1  
25 Hodges, Morris 12 Orangeburg-Wilki 42-11.00(13.08m) 1  
26 Oniel, Evan 12 Fort Mill 42-09.00(13.03m) 1  
27 Jefferson-Fields, DeEndr 11 Beaufort 42-07.00(12.98m) 1  
28 Deveaux, TJ 8 Stratford 42-06.50(12.97m) 1  
29 Smith, Greg 12 Asheville 42-00.00(12.80m) 1  
30 Friday, Anthony   Spring Valley 41-05.00(12.62m) 1  
31 Wood, Jeremy 12 Oakton 41-04.00(12.60m) 1  
32 Dunne, Evan 12 North Lincoln 41-03.00(12.57m) 1  
32 Morris, Micah 12 Ridge View 41-03.00(12.57m) 1  
34 Gause, Shakil 10 Battery Creek 41-01.00(12.52m) 1  
35 Maxey, Johnny 12 Richland Northea 41-00.00(12.50m) 1  
36 Dyer, Alex 12 Redan 40-09.00(12.42m) 1  
36 Ntiasague, Obinna 10 Ridge View 40-09.00(12.42m) 1  
38 Mattle, Alex 11 Lassiter 40-07.00(12.37m) 1  
38 Hawkins, Joseph 11 Stratford 40-07.00(12.37m) 1  
40 Shah, Jamari 10 Harding Universi 39-00.00(11.89m) 1  
41 Miller, Chris 11 Richland Northea 38-08.00(11.79m) 1  
42 Sims, DeShawn 11 Spartanburg 37-11.00(11.56m) 1  
43 Butler, Spencer 12 Battery Creek 37-02.00(11.33m) 1  
43 Harris, Joshua 11 Lower Richland 37-02.00(11.33m) 1  
45 Carter, Jorden 10 Hopewell 36-07.00(11.15m) 1  
46 Brown, Josh 10 South Aiken 36-06.00(11.13m) 1  
47 Nicholson, Alex 11 Fort Mill 36-00.00(10.97m) 1  
48 Bedwell, Michael 11 Beaufort 34-04.00(10.46m) 1  
49 Stewart, Isaac 09 Butler 33-00.00(10.06m) 1  
50 Roland, Austin 12 Oakton 32-11.00(10.03m) 1  
51 Dwyer, Jessy   Hunter College 32-10.00(10.01m) 1  
52 Cubra, Chris 10 A.C. Reynolds 31-05.00(9.58m) 1  
53 McQueen, Patrick 12 Watauga 31-02.50(9.51m) 1  
53 Horry, Dontrell 12 Eau Claire 31-02.50(9.51m) 1  
55 Corcoran, Eric 10 Pearl River 29-03.00(8.92m) 1  
56 Cancellieri, Matt 12 Hopewell 0.25m(0'9.75) 1  
-- Beaty, Zach 12 Carolina Forest ND(--) 1  
-- Dease, Nick 12 Vance ND(--) 1  
-- York, Latham 12 North Lincoln ND(--) 1  
-- Smallwood, Brian 11 Vance ND(--) 1  
-- Ramsey, Patrick 12 James Island ND(--) 1  
-- Robinson, Hayword 12 Lake Marion ND(--) 1  
-- Davis, Chris 11 Greenwood ND(--) 1  
-- Rice, Messiah 09 Orangeburg-Wilki ND(--) 1  
-- Stadom, Cedric 11 Lassiter ND(--) 1  
-- Sutton, David 11 Dutch Fork ND(--) 1  
-- Mobley, Daharion 12 South Pointe ND(--) 1  
-- Pryor, Jared 11 Dutch Fork ND(--) 1  
-- Roberson, David 10 South Aiken ND(--) 1  
-- Thompson, Jojuan 12 South Pointe ND(--) 1  
 
Mens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Osking, Justin 12 John Carroll 190-10(58.17m) 1  
2 Clavette, Courtland 12 A.C. Reynolds 177-04(54.05m) 1  
3 Venning, Desmond 11 Wando 164-09(50.22m) 1  
4 Zajac, Matthew 09 E C Glass 162-03(49.45m) 1  
5 Glaze, Terynce 12 Hoover 147-06(44.96m) 1  
6 Lawrence, Shawayne 10 Indian Land 147-00(44.81m) 1  
7 Murray, Jamil 12 The Bolles 144-06(44.04m) 1  
8 Dyer, Alex 12 Redan 143-06(43.74m) 1  
9 Jefferson-Fields, DeEndr 11 Beaufort 141-10(43.23m) 1  
10 Sansotta, Nick 12 Butler 136-04(41.55m) 1  
11 Pineda, Jordan 12 Watauga 134-02(40.89m) 1  
12 Stadom, Cedric 11 Lassiter 133-06(40.69m) 1  
13 Pressley, Logan 11 North Lincoln 132-05(40.36m) 1  
14 Glover, Alex 12 Wando 131-00(39.93m) 1  
15 Riley, Jonarise 11 Irmo 129-10(39.57m) 1  
16 roberts, jake 10 Ninety-Six 129-08(39.52m) 1  
17 Cubra, Chris 10 A.C. Reynolds 129-05(39.45m) 1  
18 Heck, John 11 The Bolles 126-03(38.48m) 1  
19 Foster, Jaron 12 Spartanburg 126-02(38.46m) 1  
20 Hager, Patrick 12 James Island 125-09(38.33m) 1  
21 Cancellieri, Matt 12 Hopewell 124-08(38.00m) 1  
22 Duckett, Derrick 12 Lower Richland 123-10(37.74m) 1  
23 Tuttwiler, Lucas 11 St Xavier 123-08(37.69m) 1  
23 Bryant, Carlos 10 Spring Valley 123-08(37.69m) 1  
25 DiSalvo, Andrew 12 St Xavier 123-00(37.49m) 1  
26 Schouder, Kyon 10 Fort Mill 121-07(37.06m) 1  
27 Wagner, Sam 11 Stratford 120-05(36.70m) 1  
28 Maxey, Johnny 12 Richland Northea 119-08(36.47m) 1  
29 Gooden, Trey 10 Hoover 115-03(35.13m) 1  
30 Ramirez, Tyler 11 Monsignor Bonner 114-04(34.85m) 1  
31 Tankersly, Ryan 10 Fort Mill 114-00(34.75m) 1  
32 Shah, Jamari 10 Harding Universi 112-03(34.21m) 1  
33 Gause, Shakil 10 Battery Creek 111-03(33.91m) 1  
34 Michaelis, Stephen 12 Oakton 110-08(33.73m) 1  
35 Bailey, Hunter 12 E C Glass 108-07(33.10m) 1  
36 Moseley, Brandon 12 South Aiken 108-03(32.99m) 1  
37 Dunne, Evan 12 North Lincoln 107-04(32.72m) 1  
38 Blackmon, Mitchell 11 North Lincoln 106-10(32.56m) 1  
39 Jones, Alston 10 Spring Valley 105-11(32.28m) 1  
40 Frazier, Marcus 10 Ridge View 105-00(32.00m) 1  
41 Hodges, Morris 12 Orangeburg-Wilki 101-00(30.78m) 1  
42 Pressley, Stefan 12 Ridge View 100-03(30.56m) 1  
43 Pendley, Cole 11 Lassiter 100-02(30.53m) 1  
44 Sprague, Chris 10 Oakton 94-10(28.91m) 1  
45 Bedwell, Michael 11 Beaufort 93-10(28.60m) 1  
46 McQueen, Patrick 12 Watauga 92-08(28.24m) 1  
47 Pressley, Erick 11 Blythewood 91-07(27.91m) 1  
48 Harris, Joshua 11 Lower Richland 90-04(27.53m) 1  
49 Stewart, Isaac 09 Butler 88-09(27.05m) 1  
50 Martinez, Rogelio 12 James Island 88-07(27.00m) 1  
51 King, Karrington 10 Harding Universi 86-11(26.49m) 1  
52 Turner, Chris 11 North Central 81-00(24.69m) 1  
53 Horry, Dontrell 12 Eau Claire 79-11(24.36m) 1  
-- Grommer, Stephen 12 Spartanburg ND(--) 1  
-- Hawkins, Joseph 11 Stratford ND(--) 1  
-- Thompson, Jojuan 12 South Pointe ND(--) 1  
-- Mobley, Daharion 12 South Pointe ND(--) 1  
-- Smallwood, Brian 11 Vance ND(--) 1  
-- Dease, Nick 12 Vance ND(--) 1  
-- Beaty, Zach 12 Carolina Forest ND(--) 1  
-- Butler, Spencer 12 Battery Creek ND(--) 1  
-- HARRIS, LAVELL 12 Mays ND(--) 1  
-- Carter, Jorden 10 Hopewell ND(--) 1  
-- York, Latham 12 North Lincoln ND(--) 1  
-- Burke, Bruce 11 Mays ND(--) 1  
-- Ravenell, Nicholas 12 Lake Marion ND(--) 1  
-- Sharpeson, Shaqulle 12 Lake Marion ND(--) 1  
-- Lewis, James 11 Richland Northea ND(--) 1  
-- Rice, Messiah 09 Orangeburg-Wilki ND(--) 1  
-- Mack, Auntrell 12 Dutch Fork ND(--) 1  
-- Pryor, Jared 11 Dutch Fork ND(--) 1  
-- Barksdale, CJ 12 Hillcrest ND(--) 1  
 
Mens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Edwards, Wesley 11 Hillcrest 6-06.00(1.98m) 1 10
2 Stevens, Christian 11 Carolina Forest 6-04.00(1.93m) 1 7
2 Washington, Martian   Beaufort 6-04.00(1.93m) 1 7
4 Fuller, DaQwan 12 Spartanburg 6-02.00(1.88m) 1 4.50
4 Abernethy, Taylor 12 Summerville 6-02.00(1.88m) 1 4.50
6 Vitatoe, Bailey 09 Brookwood 6-02.00(1.88m) 1 3
7 Noble, Aaron 12 Ridge View 6-02.00(1.88m) 1 2
8 Wiggins, Chris 10 Collins Hill 6-02.00(1.88m) 1 1
9 Adams, NaQuan 09 Mauldin 6-02.00(1.88m) 1  
10 Donigan, Patrick 11 E C Glass 6-00.00(1.83m) 1  
10 Brown, Dominique 10 Greenbrier 6-00.00(1.83m) 1  
10 McCartney, Andrew 12 Fort Mill 6-00.00(1.83m) 1  
10 Giles, Juan 11 Hoover 6-00.00(1.83m) 1  
10 Denson, Jaylon 12 Hoover 6-00.00(1.83m) 1  
10 Foulks, Craishaud 10 Richland Northea 6-00.00(1.83m) 1  
-- Roland, Austin 12 Oakton NH(--) 1  
-- Felder, Sam 10 Orangeburg-Wilki NH(--) 1  
-- Ferguson, J.J. 10 Lower Richland NH(--) 1  
-- Griffin, Darius 11 Lower Richland NH(--) 1  
-- Bailem, Tony 12 Wando NH(--) 1  
-- Lile, Danny 10 St Xavier NH(--) 1  
-- Sibila, Alex 09 Wando NH(--) 1  
-- Rankine, Tyricus 11 Spartanburg NH(--) 1  
-- Snell, Byron 11 Richland Northea NH(--) 1  
-- Wilson, Malik 10 Spring Valley NH(--) 1  
-- Holmes, Tyrone 10 Beaufort NH(--) 1  
-- wharton, tajir 12 Vance NH(--) 1  
-- James, Mike 12 Dutch Fork NH(--) 1  
-- Flesch, T.J. 12 Collins Hill NH(--) 1  
-- Fritts, Justin 10 Asheville NH(--) 1  
-- Carter, Cory 11 Amityville Memor NH(--) 1  
-- Ho, Joe 10 Monsignor Bonner NH(--) 1  
-- Richards, Malcolm 11 Monsignor Bonner NH(--) 1  
-- Bowser, Kenneth 12 JL Mann NH(--) 1  
-- Jamison, Will 09 Irmo NH(--) 1  
-- Jones, Jordan 12 Lassiter NH(--) 1  
-- Singleton, Demario 12 Lake Marion NH(--) 1  
-- Wright, Billy 12 Indian Land NH(--) 1  
-- Reardon, Lance 11 Dutch Fork NH(--) 1  
-- Phillips, Adonis 12 Irmo NH(--) 1  
 
Mens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 White, Daisaun 12 Asheville 23-00.00(7.01m) nwi 1  
2 Thompson, Jason 12 Asheville 22-11.00(6.99m) nwi 1  
3 Davidson, CJ 12 D W Daniel 22-09.00(6.93m) nwi 1  
4 Green, Travaris 11 Richland Northea 22-05.00(6.83m) nwi 1  
4 Mobley-Hollie, Alex 12 West Oak 22-05.00(6.83m) nwi 1  
6 Sims, Jamar 11 Redan 22-00.00(6.71m) nwi 1  
7 Williams, Phillipe 11 Dutch Fork 21-09.00(6.63m) nwi 1  
7 Fuller, DaQwan 12 Spartanburg 21-09.00(6.63m) nwi 1  
9 Harden, Jeremy 10 Greenbrier 21-06.50(6.57m) nwi 1  
10 Lebby, Miles 10 South Pointe 21-05.00(6.53m) nwi 1  
11 Lee, Tyrese 12 Hopewell 21-04.50(6.52m) nwi 1  
12 Kelly, Demetrius 12 Butler 21-03.50(6.49m) nwi 1  
13 Stribling, Channing 10 Butler 21-02.00(6.45m) nwi 1  
14 Mccauley, Chadwick 11 Seneca 21-01.00(6.43m) nwi 1  
15 Aiken, Theodore 12 Beaufort 21-00.00(6.40m) nwi 1  
16 Gibson, Bradley 10 Spring Valley 20-11.50(6.39m) nwi 1  
17 Wilson, Makili 12 Spring Valley 20-11.00(6.38m) nwi 1  
18 Jones, Jordan 10 Hoover 20-08.00(6.30m) nwi 1  
19 Corpening, Nolan 10 Vance 20-06.50(6.26m) nwi 1  
19 Smith, Diavonte 12 Redan 20-06.50(6.26m) nwi 1  
21 Porter, Tavarus 11 North Central 20-06.00(6.25m) nwi 1  
22 Vitatoe, Bailey 09 Brookwood 20-04.00(6.20m) nwi 1  
22 Adams, Ricky 12 Batesburg-Leesvi 20-04.00(6.20m) nwi 1  
22 Wright, Markius 11 Hoover 20-04.00(6.20m) nwi 1  
25 Hill, Tyjuan 12 Hopewell 20-02.00(6.15m) nwi 1  
25 Lewis, Isaiah 09 Hillcrest 20-02.00(6.15m) nwi 1  
27 Wells, Jalani 11 McEachern 20-00.50(6.11m) nwi 1  
27 Mack, Detrayal 12 Irmo 20-00.50(6.11m) nwi 1  
29 Carter, Cory 11 Amityville Memor 19-11.50(6.08m) nwi 1  
30 Bailem, Tony 12 Wando 19-11.00(6.07m) nwi 1  
30 Noble, Aaron 12 Ridge View 19-11.00(6.07m) nwi 1  
32 Toms, Trey 12 Crest 19-10.00(6.05m) nwi 1  
33 Ali, Roger 10 Hunter College 19-08.50(6.01m) nwi 1  
34 Foulks, Craishaud 10 Richland Northea 19-07.50(5.98m) nwi 1  
35 Jackson, Vincent 10 Amityville Memor 19-06.00(5.94m) nwi 1  
36 Hatfield, Westly 12 Lassiter 19-05.50(5.93m) nwi 1  
37 Williams, Davon 10 South Aiken 19-03.00(5.87m) nwi 1  
38 Michaelis, Stephen 12 Oakton 19-02.00(5.84m) nwi 1  
39 Ramsey, John 11 St Xavier 19-01.50(5.83m) nwi 1  
40 Mazyck, Kameron 12 Wando 19-01.00(5.82m) nwi 1  
41 Jackson, Eric 12 St Xavier 18-11.50(5.78m) nwi 1  
42 Depinto, Francis 12 Pearl River 18-10.00(5.74m) nwi 1  
43 Boyan, Marquis 11 Eau Claire 18-09.00(5.72m) nwi 1  
44 Collins, AJ 11 Walton 18-08.00(5.69m) nwi 1  
45 McCauley, Corbin 11 Seneca 18-07.00(5.66m) nwi 1  
46 Willis, Ike 11 Lassiter 18-06.50(5.65m) nwi 1  
46 Hunter, Calvin 12 Vance 18-06.50(5.65m) nwi 1  
48 Ledbetter, Rhaheim 11 Crest 18-06.00(5.64m) nwi 1  
49 Reddick, EJ 11 Mauldin 18-04.50(5.60m) nwi 1  
49 Rogers, Dwight 12 Spartanburg 18-04.50(5.60m) nwi 1  
51 Wilson, Darius 09 Blythewood 18-04.00(5.59m) nwi 1  
51 Sowell, Tamar 12 Irmo 18-04.00(5.59m) nwi 1  
53 Brown, Devin 11 James Island 18-03.00(5.56m) nwi 1  
53 Carson, Tre 11 Lexington 18-03.00(5.56m) nwi 1  
55 Brown, Tyrell 12 JL Mann 18-02.00(5.54m) nwi 1  
56 Bauguss, Brad 12 The Bolles 18-01.00(5.51m) nwi 1  
57 Cohen, D'Vonte' 11 Beaufort 18-00.00(5.49m) nwi 1  
58 Josephson, Johnny 12 South Aiken 17-10.50(5.45m) nwi 1  
59 McKelvey, Dj 11 JL Mann 17-10.00(5.44m) nwi 1  
60 Etta-tawo, Amba 11 McEachern 17-08.00(5.38m) nwi 1  
61 Ladson, Ryan 10 Oakton 17-07.00(5.36m) nwi 1  
61 Bookert, Travis 11 Eau Claire 17-07.00(5.36m) nwi 1  
61 Williams, Antonio 12 Ridge View 17-07.00(5.36m) nwi 1  
64 Littlejohn, Jai 11 Clover 17-06.00(5.33m) nwi 1  
65 Unknown Athlete 11 Pearl River 17-01.50(5.22m) nwi 1  
66 Ho, Joe 10 Monsignor Bonner 16-10.00(5.13m) nwi 1  
67 Richards, Malcolm 11 Monsignor Bonner 16-09.50(5.12m) nwi 1  
68 Martin, Chadrick 09 Hunter College 14-10.50(4.53m) nwi 1  
-- Shipp, Quintaz 12 Collins Hill ND(--) nwi 1  
-- Isola, Josh 12 Collins Hill ND(--) nwi 1  
-- WALKER, CHRISTIAN 10 Mays ND(--) nwi 1  
-- Norris, DaShaw 11 Aiken ND(--) nwi 1  
-- Butler, Ashton 09 The Bolles ND(--) nwi 1  
-- Fluellen, Trey 12 Campbell ND(--) nwi 1  
-- Fleming, Keenan 12 Aiken ND(--) nwi 1  
-- Wallace, Desmond 12 Lower Richland ND(--) nwi 1  
-- White, Chris 11 Lower Richland ND(--) nwi 1  
-- Kiett, Todd 12 Lake Marion ND(--) nwi 1  
-- Tart, Wallie 09 Orangeburg-Wilki ND(--) nwi 1  
-- Carpenter, Shai 12 Mauldin ND(--) nwi 1  
-- Gregory, Tedrick 10 Greer ND(--) nwi 1  
-- Cannon, C.J. 12 Dutch Fork ND(--) nwi 1  
-- Zeigler, William 10 Lake Marion ND(--) nwi 1  
-- Smalls, Craig 12 Kingstree ND(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Carpenter, Shai 12 Mauldin 49-04.00(15.04m) nwi 1  
2 Davidson, CJ 12 D W Daniel 49-00.00(14.94m) nwi 1  
3 White, Daisaun 12 Asheville 46-06.00(14.17m) nwi 1  
4 Reddick, EJ 11 Mauldin 46-04.00(14.12m) nwi 1  
5 Gibson, Bradley 10 Spring Valley 46-02.50(14.08m) nwi 1  
6 Thompson, Jason 12 Asheville 45-05.50(13.86m) nwi 1  
7 Stribling, Channing 10 Butler 45-01.00(13.74m) nwi 1  
8 Mccauley, Chadwick 11 Seneca 44-11.00(13.69m) nwi 1  
9 Howard, Kedemah 12 Redan 44-09.00(13.64m) nwi 1  
10 Littlejohn, Jai 11 Clover 44-05.00(13.54m) nwi 1  
11 Hobgood, Marthony 10 West Oak 44-03.50(13.50m) nwi 1  
12 Bailem, Tony 12 Wando 44-03.00(13.49m) nwi 1  
13 Butler, Ashton 09 The Bolles 43-07.00(13.28m) nwi 1  
14 Lebby, Miles 10 South Pointe 42-11.00(13.08m) nwi 1  
15 Unknown Athlete 11 Pearl River 42-10.00(13.06m) nwi 1  
16 Fulton, Brandon 12 Dutch Fork 42-08.50(13.02m) nwi 1  
17 Mack, Detrayal 12 Irmo 42-07.50(12.99m) nwi 1  
18 Jenkins, Robert 12 North Lincoln 42-02.50(12.87m) nwi 1  
19 Jones, Jordan 10 Hoover 42-01.00(12.83m) nwi 1  
20 Williams, Michaun 12 Wando 41-11.50(12.79m) nwi 1  
21 Aiken, Theodore 12 Beaufort 41-08.50(12.71m) nwi 1  
21 Laney, Norman 12 Morrow 41-08.50(12.71m) nwi 1  
21 Rogers, Dwight 12 Spartanburg 41-08.50(12.71m) nwi 1  
24 Theslisme, Kyler 12 White Knoll 41-08.00(12.70m) nwi 1  
24 Wilson, Malik 10 Spring Valley 41-08.00(12.70m) nwi 1  
26 Kelly, Demetrius 12 Butler 41-06.00(12.65m) nwi 1  
27 Jackson, Tyriq 12 Hopewell 41-00.00(12.50m) nwi 1  
28 White, Chris 11 Lower Richland 40-11.50(12.48m) nwi 1  
29 Wright, Markius 11 Hoover 40-09.00(12.42m) nwi 1  
30 Sowell, Tamar 12 Irmo 40-08.00(12.40m) nwi 1  
31 Ledbetter, Rhaheim 11 Crest 40-05.50(12.33m) nwi 1  
32 Green, Devante' 11 Beaufort 40-03.00(12.27m) nwi 1  
33 Geter, Chad 11 Dutch Fork 39-08.50(12.10m) nwi 1  
34 Meiman, Evan 12 St Xavier 39-06.50(12.05m) nwi 1  
35 Oliver, Justice 11 Battery Creek 39-02.50(11.95m) nwi 1  
36 Fleming, Keenan 12 Aiken 38-11.00(11.86m) nwi 1  
37 Simmons, Nigel 12 Amityville Memor 38-06.00(11.73m) nwi 1  
37 Wolf, Walker 12 T C Roberson 38-06.00(11.73m) nwi 1  
39 Shipp, Quintaz 12 Collins Hill 38-05.50(11.72m) nwi 1  
40 Felder, Sam 10 Orangeburg-Wilki 38-02.00(11.63m) nwi 1  
41 Robinson, T'Qwan 10 Walton 38-00.00(11.58m) nwi 1  
41 Williams, Kendall 12 JL Mann 38-00.00(11.58m) nwi 1  
43 Moorer, Emmanuel 12 North Central 37-11.00(11.56m) nwi 1  
44 Peak, Aaron 09 Blythewood 37-06.00(11.43m) nwi 1  
45 Bauguss, Brad 12 The Bolles 37-01.50(11.32m) nwi 1  
46 Norris, DaShaw 11 Aiken 37-01.00(11.30m) nwi 1  
47 Robinson, Jordan 11 JL Mann 37-00.50(11.29m) nwi 1  
48 Hall, Raymond 11 Spartanburg 36-11.00(11.25m) nwi 1  
49 Shoultz, DeAndre 10 South Aiken 36-06.50(11.14m) nwi 1  
50 wharton, tajir 12 Vance 36-05.50(11.11m) nwi 1  
51 Jones, Bo 11 St Xavier 36-02.00(11.02m) nwi 1  
52 Elliott, Quad 09 Fort Mill 35-05.00(10.80m) nwi 1  
53 Wood, Matthew 10 Lassiter 34-07.50(10.55m) nwi 1  
54 Drabinski, Adam 12 Monsignor Bonner 34-07.00(10.54m) nwi 1  
-- Brown, Devin 11 James Island ND(--) nwi 1  
-- Adams, Ricky 12 Batesburg-Leesvi ND(--) nwi 1  
-- Green, Travaris 11 Richland Northea ND(--) nwi 1  
-- McCauley, Corbin 11 Seneca ND(--) nwi 1  
-- Crowder, Matthew 10 Harding Universi ND(--) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Squibbs, Brett 11 South Pointe 16-00.00(4.88m) 1  
2 Pillow *, Chris 12 Atlee 15-06.00(4.72m) 1  
3 Abernethy, Taylor 12 Summerville 15-06.00(4.72m) 1  
4 Unknown Athlete 11 East Forsyth 15-00.00(4.57m) 1  
5 Buxton, Colin 12 South Aiken 14-06.00(4.42m) 1  
10 Stowe, Jacob 12 Butler 13-06.00(4.11m) 1  
11 Chueng, William 12 Irmo 13-06.00(4.11m) 1  
6 Eckenroth, Austin 11 Flowery Branch 13-06.00(4.11m) 1  
7 Grose, Justin 11 Brookwood 13-06.00(4.11m) 1  
8 Harris, Reid 11 Watauga 13-06.00(4.11m) 1  
8 Cole, Joey 12 Spring Valley 13-06.00(4.11m) 1  
12 Spadaccini, Chris 12 Pearl River 13-00.00(3.96m) 1  
12 Cooper, Dylan 12 Dutch Fork 13-00.00(3.96m) 1  
12 Depinto, Francis 12 Pearl River 13-00.00(3.96m) 1  
12 Scholz, Andrew   Summerville 13-00.00(3.96m) 1  
12 Lattimore, Christian 12 Spring Valley 13-00.00(3.96m) 1  
12 Boswell, Zac 10 Hoover 13-00.00(3.96m) 1  
12 Pate, James 12 Lassiter 13-00.00(3.96m) 1  
12 Rowe, James 10 Lassiter 13-00.00(3.96m) 1  
12 Jackson, James 11 North Lincoln 13-00.00(3.96m) 1  
12 Murphy, Tim 11 New Fairfield 13-00.00(3.96m) 1  
-- Massey, Aaron 12 East Forsyth NH(--) 1  
-- Chapman, Ryan 12 Dutch Fork NH(--) 1  
-- Ruble, Max 11 Watauga NH(--) 1  
 
Womens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Vaughn, Briana 11 Union Grove 11.93 nwi 2  
2 Green, Christal 12 Dreher 12.13 nwi 1  
3 Morgan, Snow 12 Southwest Dekalb 12.15 nwi 2  
4 Gray, Gabrielle 11 Wren 12.16 nwi 2  
5 Martin, Shekara 10 Ridge View 12.23 nwi 1  
6 Glenn, Simone 09 Brookwood 12.34 nwi 1  
7 Obi, Jacqueline 11 Grayson 12.38 nwi 2  
8 Scott, Kenya 12 Southwest Dekalb 12.43 nwi 2  
9 Tapper, Naya 11 West Oak 12.44 nwi 2  
10 Carter, Tayla 11 Walton 12.48 nwi 2  
11 Golston, Raveen 11 Dutch Fork 12.55 nwi 2  
12 Unknown Athlete 11 East Forsyth 12.56 nwi 1  
13 Dunston, Cierra 09 McEachern 12.59 nwi 1  
14 Stevens, Chelsie 11 Elizabeth Seton 12.74 nwi 1  
15 Flower, Abigail 12 E C Glass 12.78 nwi 1  
-- Weathers, Dominique 12 Vance NT nwi 1  
 
Womens 100m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Vaughn, Briana 11 Union Grove 12.04 +1.2 14  
2 Morgan, Snow 12 Southwest Dekalb 12.10 +1.4 10  
3 Gray, Gabrielle 11 Wren 12.18 +1.7 12  
4 Obi, Jacqueline 11 Grayson 12.26 +2.0 11  
5 Scott, Kenya 12 Southwest Dekalb 12.30 +1.5 5  
6 Carter, Tayla 11 Walton 12.33 nwi 6  
7 Tapper, Naya 11 West Oak 12.34 +2.0 11  
8 Weathers, Dominique 12 Vance 12.37 +2.0 11  
8 Golston, Raveen 11 Dutch Fork 12.37 +2.0 11  
10 Glenn, Simone 09 Brookwood 12.38 nwi 7  
11 Martin, Shekara 10 Ridge View 12.39 nwi 6  
12 Dunston, Cierra 09 McEachern 12.43 +1.2 14  
13 Green, Christal 12 Dreher 12.44 nwi 2  
14 Flower, Abigail 12 E C Glass 12.49 +1.7 12  
15 Stevens, Chelsie 11 Elizabeth Seton 12.51 nwi 8  
15 Unknown Athlete 11 East Forsyth 12.51 nwi 13  
17 Rose, Shalace 12 Camden 12.54 +0.4 1  
18 Elliot, Tori 11 Fort Mill 12.55 +0.4 4  
19 Dease, Nyeisha 11 Richland Northea 12.57 nwi 6  
20 Williams, Mariah 10 White Knoll 12.58 +0.1 9  
21 Stanley, Makyla 8 James Island 12.59 +1.7 12  
22 Daphness, Sheneice 12 Hunter College 12.65 nwi 7  
23 Thompson, Symphony 12 JL Mann 12.67 nwi 8  
23 Brown, India 09 West Florence 12.67 +1.5 5  
23 Sullivan, Cruz 12 Douglas Byrd 12.67 +0.4 4  
26 Whiteside, Arianna 09 T C Roberson 12.68 +1.2 14  
26 Davis, Tianna 12 Ridge View 12.68 nwi 3  
28 VANCE, TEE'ASIAH 8 JL Mann 12.69 +1.4 10  
29 Alston, Jena 09 Blythewood 12.70 +1.2 14  
29 Bateman, Zakiya 09 E C Glass 12.70 nwi 13  
31 Feimster, Taylor 12 T C Roberson 12.71 +2.0 11  
32 Campbell, Kimberly 10 Hunter College 12.72 +1.5 5  
33 Belton, Shakena 12 Eau Claire 12.83 +0.4 1  
34 Pollock, Stephanie 11 Beaufort 12.84 +1.4 10  
35 McCaskel, Shameka 12 Eau Claire 12.85 nwi 3  
36 Jenkins-Dodd, Takeyra 09 Greer 12.86 +1.7 12  
36 Grier, Pazara 12 Vance 12.86 +0.4 1  
38 Bennett, Monique 11 Collins Hill 12.89 +0.4 4  
39 Graves, Sierra 12 Collins Hill 12.90 +0.1 9  
40 Owens, Tanazia 10 Harding Universi 12.92 nwi 3  
41 Maneice-Marbury, Joy 11 Hoover 12.93 nwi 8  
42 Collins, Angelica 09 Wando 12.95 nwi 8  
42 SPENCER, MIKELA 11 Mays 12.95 +0.1 9  
44 Caldwell, J. Mary 12 Butler 12.96 +0.4 4  
45 Hill, Devonna 10 Indian Land 12.98 nwi 3  
46 johnson, tyler 12 Mays 13.03 +0.4 1  
47 Garrick, Zora 10 Irmo 13.05 nwi 2  
48 Cooke, Meaghan 09 West Florence 13.10 +1.4 10  
49 Johnson, Tichina 8 Cross 13.12 +1.7 12  
50 Kilgore, Briauna 10 Elizabeth Seton 13.14 nwi 2  
51 Wynn, Christoni 10 McEachern 13.17 nwi 13  
51 Camp, Michaela 11 South Aiken 13.17 +0.4 1  
53 Sherman, Jahkya 11 Irmo 13.18 nwi 6  
53 Dixon, Precillya 11 Lower Richland 13.18 +1.7 12  
55 Myers, Quianna 11 Orangeburg-Wilki 13.19 +1.2 14  
56 Demeritte, Nadesha 12 Brookwood 13.24 nwi 8  
-- Thompson-Charles, Paige 10 Hunter College 13.30 nwi 3  
57 White, Alisa 12 The Bolles 13.30 +2.0 11  
58 Lisbon, Shanyra 09 Cross 13.31 nwi 3  
59 Samuels, Adrienne 12 Blythewood 13.35 +0.4 4  
60 Roach, Melanie 10 Harding Universi 13.37 nwi 6  
61 Brown, Tyasia 12 Hopewell 13.38 +1.2 14  
61 Smalls, Aaliyah 09 Beaufort 13.38 nwi 6  
63 Vaughn, Jasmine 11 Battery Creek 13.43 +0.4 1  
64 Johnson, Lashauntrel 12 Orangeburg-Wilki 13.44 nwi 7  
65 Middleton, Anysah 11 Spartanburg 13.46 nwi 7  
66 Drayton, Dekeidra 12 Bluffton 13.47 nwi 7  
66 Humphrey, Breona 11 Hoover 13.47 +1.5 5  
68 Henry, Angelyse 12 James Island 13.52 +1.5 5  
68 Zeller, Jasmine 11 Oakton 13.52 +1.7 12  
70 Abernathy, Shelby 10 Watauga 13.56 nwi 7  
71 Copeland, Shaquille 11 Spartanburg 13.57 +1.4 10  
72 Moore, Ayana 10 Spring Valley 13.60 nwi 13  
73 Joe, Torie 10 North Central 13.66 nwi 13  
74 Bryant, Monique 11 Bluffton 13.76 nwi 8  
74 Scott, Chelsea 10 Butler 13.76 +1.5 5  
-- Wright, Kenya   Hunter College 13.80 +0.4 4  
76 Williamson, Rashida 09 Dutch Fork 13.82 +0.1 9  
77 Butters, Christianne 10 Oakton 13.85 nwi 2  
78 Johnson, Angellic 12 The Bolles 13.87 nwi 6  
79 Drummonds, Taylor 10 Watauga 13.88 +1.4 10  
80 Keitt, Makayla 7 Lower Richland 13.89 nwi 13  
81 Williams, Jessica 09 Richland Northea 14.03 +0.4 1  
82 Greene, Keisha 09 Spring Valley 14.07 nwi 3  
83 McCaskill, Andrea 12 North Central 14.24 nwi 8  
84 Buschman, Alaina 09 Lassiter 14.25 +0.4 1  
85 Simmons, Laura 09 Walton 14.26 +0.4 4  
-- Clouden Mallett, Raegine   Hunter College 14.33 +1.7 12  
86 McKnight, Destiny 7 Stratford 14.38 nwi 2  
87 Leonard, Erin 11 Lassiter 15.12 +1.5 5  
88 Vaughn, Ja'Lisa 11 Battery Creek 15.39 nwi 3  
-- Alyssa, Felton 11 Chamblee NT +0.1 9  
-- Sykes, Destinie 10 Ashbrook NT +0.1 9  
-- Henderson, Angelica 9 Chamblee NT +0.4 4  
-- McKnight, Keara 11 Wekiva NT nwi 2  
-- Griffin, Niaja 12 Wekiva NT nwi 13  
-- Mack, Chavoneka 7 Greer NT +1.2 14  
-- Sharber, Brandi 10 Airport NT +1.5 5  
-- Powell, Kennedy 09 Hillgrove (Cobb) NT nwi 7  
-- Kibler, Ambria 12 Chapin NT +0.1 9  
-- Broussard, Kirsten 09 Fort Mill NT nwi 2  
-- Logan, Katerra 10 Trident Academy NT +1.4 10  
-- Hutchinson, Cheyenne 11 Hopewell NT nwi 2  
-- Keller, Kourtney 10 Hillgrove (Cobb) NT nwi 6  
-- Rosier, Ashlan 09 Lakeside Evans NT +2.0 11  
 
Womens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Baird, Kadecia 10 Hunter College 24.75 -0.8 2  
2 Green, Christal 12 Dreher 24.78 -0.8 2  
3 Seymour, Kiah 11 Archbishop Carro 24.86 -0.8 2  
4 Gray, Gabrielle 11 Wren 25.40 -0.8 2  
5 Gulley, Lauren 12 Mallard Creek 25.41 -0.9 1  
6 Martin, Shekara 10 Ridge View 25.42 -0.8 2  
7 Elliot, Tori 11 Fort Mill 25.44 -0.9 1  
8 Daphness, Sheneice 12 Hunter College 25.45 -0.9 1  
9 Dease, Nyeisha 11 Richland Northea 25.46 -0.9 1  
10 Dunston, Cierra 09 McEachern 25.58 -0.8 2  
11 Glenn, Simone 09 Brookwood 25.71 -0.8 2  
12 Williams, Mariah 10 White Knoll 25.74 -0.9 1  
13 Young, Briana 12 Elizabeth Seton 25.76 -0.9 1  
14 Gray, Crystal 10 Redan 25.82 -0.9 1  
15 Brown, India 09 West Florence 26.20 -0.9 1  
-- Weathers, Dominique 12 Vance NT -0.8 2  
 
Womens 200m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Glenn, Simone 09 Brookwood 24.54w +2.4 6  
2 Baird, Kadecia 10 Hunter College 24.70 +1.2 9  
3 Weathers, Dominique 12 Vance 24.79 +1.6 13  
4 Seymour, Kiah 11 Archbishop Carro 24.84w +3.4 10  
5 Green, Christal 12 Dreher 24.86 +1.7 5  
6 Dunston, Cierra 09 McEachern 25.04 +0.7 1  
7 Martin, Shekara 10 Ridge View 25.06w +2.1 3  
8 Gray, Gabrielle 11 Wren 25.11w +2.4 6  
9 Gulley, Lauren 12 Mallard Creek 25.22 +1.2 9  
10 Dease, Nyeisha 11 Richland Northea 25.25 +1.6 4  
11 Elliot, Tori 11 Fort Mill 25.28w +2.1 3  
12 Young, Briana 12 Elizabeth Seton 25.39 +2.0 12  
13 Williams, Mariah 10 White Knoll 25.52 +1.2 9  
14 Daphness, Sheneice 12 Hunter College 25.56 +1.6 7  
15 Gray, Crystal 10 Redan 25.64 +1.6 4  
16 Brown, India 09 West Florence 25.71 +1.6 7  
17 johnson, tyler 12 Mays 25.74w +2.4 11  
18 Tapper, Naya 11 West Oak 25.75w +2.4 11  
19 Rose, Shalace 12 Camden 25.77 +0.7 1  
20 Belton, Shakena 12 Eau Claire 25.79w +2.8 2  
-- Campbell, Kimberly 10 Hunter College 25.84w +2.1 8  
21 Bateman, Zakiya 09 E C Glass 25.84 +1.2 9  
22 Unknown Athlete 11 East Forsyth 25.86 +1.6 4  
22 Proffitt, Sage 11 North Lincoln 25.86 +1.7 5  
24 Pollock, Stephanie 11 Beaufort 25.90w +2.1 8  
25 Davis, Tianna 12 Ridge View 25.91w +2.8 2  
26 Burkett, Jasmine 09 The Bolles 25.99 +1.6 7  
26 Owens, Tanazia 10 Harding Universi 25.99w +2.1 8  
28 Keller, Kourtney 10 Hillgrove (Cobb) 26.02w +3.4 10  
28 Childs, Jazmyne 12 Harding Universi 26.02 +1.7 5  
30 VANCE, TEE'ASIAH 8 JL Mann 26.04 +1.7 5  
31 Golston, Raveen 11 Dutch Fork 26.08 +1.6 7  
32 Gooden, Chalandra 11 Hoover 26.09w +2.4 6  
33 Bryant-Brock, Amber 11 McEachern 26.13w +3.4 10  
34 Flower, Abigail 12 E C Glass 26.15 +1.6 13  
35 Thompson, Symphony 12 JL Mann 26.16 +1.6 13  
36 Alston, Jena 09 Blythewood 26.27w +2.1 3  
36 Jefferson, Nikkia 11 Redan 26.27 +2.0 12  
38 Garcia, Carmen 12 Collins Hill 26.30w +2.1 8  
39 Pressley, Brianna 09 Blythewood 26.32w +2.4 6  
40 Davis, Mel 12 Butler 26.37 +2.0 12  
41 solomon, taylor 12 Mays 26.38 +0.7 1  
42 Kellar, Megan 11 Collins Hill 26.39w +2.4 6  
43 Sherman, Shakira 11 Irmo 26.40 +1.6 13  
44 Middleton, Cashyna 12 Spartanburg 26.43w +2.8 2  
45 Jenkins-Dodd, Takeyra 09 Greer 26.45w +3.4 10  
45 King, Ashlei 10 Lexington 26.45 +1.6 4  
47 Briscoe, Justice 10 Mallard Creek 26.46 +0.7 1  
48 Thorn, Toni 10 West Oak 26.48 +1.2 9  
49 Sharber, Brandi 10 Airport 26.49w +2.8 2  
50 Hill, Devonna 10 Indian Land 26.61 +1.6 7  
51 Vaughn, Jasmine 11 Battery Creek 26.71w +2.1 8  
52 Garrick, Zora 10 Irmo 26.79w +2.1 8  
53 Collier, Nyah 12 Oakton 26.82 +1.6 4  
54 Rencher, Taylor 11 Brookwood 26.88 +1.7 5  
55 Williams, Alyse 11 Elizabeth Seton 26.94 +1.7 5  
56 Dixon, Precillya 11 Lower Richland 26.97w +2.4 11  
57 Pickett, Chamondra 10 Eau Claire 27.05 +1.2 9  
58 Holt, Cleo 11 Walton 27.16w +2.1 3  
59 Heyward-White, Bre-Anna 7 Beaufort 27.29w +3.4 10  
60 Moore, Ayana 10 Spring Valley 27.60w +2.1 8  
61 Abernathy, Shelby 10 Watauga 27.73w +2.4 11  
62 Johnson, Angellic 12 The Bolles 27.81w +2.4 6  
63 Stokes, Shawanda 12 Bluffton 28.15 +1.6 13  
64 Humphrey, Breona 11 Hoover 28.16 +2.0 12  
65 Joe, Torie 10 North Central 28.18w +2.1 3  
66 Fripp, Tatyana 09 Bluffton 28.32w +3.4 10  
67 Clements, AnnaChristina 10 Oakton 28.35 +1.7 5  
68 Williamson, Rashida 09 Dutch Fork 28.46 +0.7 1  
69 Pennell, Carrie 09 Watauga 29.45 +1.7 5  
70 Smullen, Shauntel 09 Spring Valley 29.81w +2.8 2  
71 Leonard, Erin 11 Lassiter 30.57 +1.6 7  
-- Awoyale, Nike 11 Walton NT +1.6 4  
-- Montgomery, Rauna 12 Wekiva NT +2.8 2  
-- McKnight, Keara 11 Wekiva NT +0.7 1  
-- Lisbon, Shanyra 09 Cross NT +0.7 1  
-- Grier, Pazara 12 Vance NT +2.1 3  
-- Gilliard, Marchaeya 09 Cross NT +2.4 6  
-- Vaughn, Briana 11 Union Grove NT +2.0 12  
-- Alyssa, Felton 11 Chamblee NT +2.4 11  
-- Collins, Emani 09 Woodland (Stockb NT +1.2 9  
-- Henderson, Angelica 9 Chamblee NT +2.4 6  
-- Brown, Gretchen 11 Battery Creek NT +2.0 12  
-- Ingram, Shelby 09 West Oak NT +1.6 4  
-- Coleman, Destiny 11 Woodland (Stockb NT +0.7 1  
-- Powell, Kennedy 09 Hillgrove (Cobb) NT +1.6 7  
-- Coulter, Destiny 10 Orangeburg-Wilki NT +2.8 2  
-- Hampton, Alexis 10 Richland Northea NT +3.4 10  
-- Lea, Tyra 10 Butler NT +1.6 13  
-- Armstrong, Jerkarria 09 Lower Richland NT +2.0 12  
-- Teague, Tiana 12 Elizabeth Seton NT +1.6 13  
-- Fross, Marshara 11 Lassiter NT +2.1 3  
-- Broussard, Kirsten 09 Fort Mill NT +2.4 11  
-- Scott, Kenya 12 Southwest Dekalb NT +2.8 2  
-- Jeter, Ashlee 11 Spartanburg NT +1.6 4  
-- Logan, Katerra 10 Trident Academy NT +1.6 7  
-- Barton, Keyalla 09 Greer NT +2.4 11  
-- Williams, Charlotte 11 Southwest Dekalb NT +2.1 3  
 
Womens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Farquharson, Sandrae 11 Hunter College 55.56 8  
2 Mungo, T'Shelia 12 Independence 55.72 8  
3 Green, Christal 12 Dreher 55.75 8  
-- Joseph, Nyanka   Hunter College 56.87 1  
4 Seaton, Shakele 12 Hunter College 57.04 8  
5 Seymour, Kiah 11 Archbishop Carro 57.21 8  
6 Rose, Shalace 12 Camden 57.73 6  
7 Owens, Tanazia 10 Harding Universi 58.23 7  
8 Davis, Mel 12 Butler 58.43 6  
9 Proffitt, Sage 11 North Lincoln 58.74 7  
10 Gray, Crystal 10 Redan 58.87 8  
11 Burkett, Jasmine 09 The Bolles 59.25 7  
11 Williams, Michaela 11 West Oak 59.25 6  
13 Williams, Charlotte 11 Southwest Dekalb 59.41 7  
14 Bothwell, Peyton 11 Woodland (Stockb 1:00.00 5  
15 Fross, Marshara 11 Lassiter 1:00.19 4  
16 Tucker, Taylor 10 Elizabeth Seton 1:00.37 5  
17 Banks, Taylor 11 McEachern 1:01.02 4  
18 Burris, Stephanie 12 Tuscola 1:01.13 6  
19 Chambers, Rayna 10 Elizabeth Seton 1:01.14 5  
20 Johnson, Sarah 10 South Aiken 1:01.27 8  
21 Egbula, Riley 8 Hillcrest 1:01.30 5  
22 Cadet, Shaina 09 Hoover 1:01.41 5  
23 Harris, Tamornay 12 Spartanburg 1:01.68 4  
24 Hampton, Alexis 10 Richland Northea 1:02.13 3  
25 Johnson, Trikeria 11 North Lincoln 1:02.20 5  
26 solomon, taylor 12 Mays 1:02.32 1  
27 Green, Zalisa 12 McEachern 1:02.67 6  
28 Ingram, Shelby 09 West Oak 1:02.83 3  
29 Shuler, Donnesha 10 Dutch Fork 1:02.85 3  
30 Leonard, Katie 11 Brookwood 1:02.99 3  
31 Garcia, Carmen 12 Collins Hill 1:03.17 6  
32 Johnson, Taylor 11 Hillgrove (Cobb) 1:03.40 4  
33 McCray, Desiree 11 Irmo 1:03.41 3  
34 Myers, Quianna 11 Orangeburg-Wilki 1:03.73 4  
35 Harwood, Morgan 12 Oakton 1:03.88 4  
36 McQuilla, Jai 11 Spring Valley 1:04.00 2  
37 Heyward, Kelsey 7 JL Mann 1:04.16 5  
38 Howard-Mazyck, Alison 10 Hopewell 1:04.19 2  
39 Heyward, Keyuntay 10 Hilton Head Prep 1:04.20 2  
40 Smith, Alexis 12 Ridge View 1:04.37 3  
41 Holmes, Veneshia 11 Beaufort 1:04.44 7  
42 Evans, Ashanti 12 Vance 1:04.58 3  
43 Heyward-White, Bre-Anna 7 Beaufort 1:04.75 5  
44 Walters, Autumn 09 Blythewood 1:04.78 2  
44 Bowens, Shalise 11 Spring Valley 1:04.78 3  
46 Hawkins, Erin 12 James Island 1:05.61 1  
47 Cutler, Nyna 11 Walton 1:05.86 2  
48 Brown, Sydney 10 E C Glass 1:06.36 1  
49 Grant, Zelephair 7 Cross 1:07.40 1  
50 Stockman, Anna 09 Wando 1:07.91 1  
51 Obi, Jacqueline 11 Grayson 1:08.78 8  
52 Hayden, Lauren 09 Assumption 1:09.96 1  
53 Pennell, Carrie 09 Watauga 1:12.14 1  
-- Clark, Shakeana 11 Wekiva NT 6  
-- Brown, India 09 West Florence NT 4  
-- Coleman, Lyvette 12 Battery Creek NT 4  
-- Jenkins-Dodd, Takeyra 09 Greer NT 7  
-- McCaskel, Shameka 12 Eau Claire NT 7  
-- Crimi, Mallory 09 Fort Mill NT 2  
-- Wright, Quanisha 8 North Central NT 2  
-- Burr, Shanel 09 North Lincoln NT 6  
-- Boatwright, Imani 10 Lower Richland NT 7  
-- Martin, Lauren 10 Chamblee DQ 2  
 
Womens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Todd, Anna 10 Spartanburg 2:18.01 1  
2 Cooper, Greciana 11 Southwest Dekalb 2:18.14 1  
3 Moise-Joseph, Nyanka 12 Hunter College 2:19.67 1  
4 Shanks, QuanDra 11 Brookwood 2:20.52 1  
5 Roberts, Julia 11 Watauga 2:21.23 1  
6 Miller, Taylor 12 Fort Mill 2:22.67 1  
7 Williams, Amelia 12 The Bolles 2:23.95 1  
8 Jackson, Morgan 12 North Lincoln 2:24.37 1  
9 Mullikan, Alyssa 12 Evans 2:25.03 1  
10 Kissel, Caroline 11 Brookwood 2:25.13 1  
11 Wilson, Shantia 11 Indian Land 2:25.64 1  
12 Turner, Catherine 12 Spartanburg 2:26.01 1  
13 Payne, Jasmine 09 Lakeside Evans 2:26.04 1  
14 Boff, Maria 11 Harrison 2:26.54 1  
15 Shukla, Oshin 12 Oakton 2:26.64 1  
16 Jones, Alyson 12 Oakton 2:27.53 1  
17 Morris, Elizabeth 12 The Bolles 2:28.31 1  
18 Parsons, Shannon 11 Collins Hill 2:28.45 1  
19 Brown, Sequoia 09 JL Mann 2:28.60 1  
20 Falta, Sarah 10 D W Daniel 2:28.79 1  
21 Schilpp, Hannah 12 Wando 2:28.80 1  
22 Anderson, Victoria 12 Jack Britt 2:29.02 1  
23 Shetler, Kaitlyn 11 Mallard Creek 2:29.16 1  
24 Marko, Ellen 12 Assumption 2:29.57 1  
25 Vogel, Jessa 12 North Lincoln 2:29.86 1  
26 Holden, Alyssa 11 Wando 2:30.24 1  
27 Fox, Allison 11 North Lincoln 2:30.33 1  
28 Lewis, Abby 12 Fort Mill 2:30.42 1  
-- Pugh, Kenisha   Hunter College 2:30.82 1  
29 Taylor, Kelsey 11 Walton 2:30.87 1  
30 Oputa, Angelina 11 Elizabeth Seton 2:31.25 1  
31 Maddox, Aisha 12 Irmo 2:31.42 1  
32 Boyle, Emily 12 Walton 2:31.57 1  
33 Cook, Lauren 11 T C Roberson 2:31.86 1  
34 Arians, Presley 10 Hoover 2:31.98 1  
35 Leinheiser, Anna 10 Hoover 2:32.43 1  
36 Macsay, Jane 09 Mauldin 2:32.53 1  
37 Cash, Sarah 09 Landrum 2:32.90 1  
38 Satterthwaite, Mary Chri 12 Irmo 2:33.09 1  
39 Mull, Ashley 11 T C Roberson 2:33.29 1  
40 Putich, Madison 10 Bluffton 2:33.52 1  
41 Prochaska, Anna Leigh 09 JL Mann 2:33.75 1  
42 Monte, Jessica 12 Greer 2:33.90 1  
43 Perez, Mercedes 12 Southwest Dekalb 2:34.12 1  
44 Dawson, Elizabeth 09 D W Daniel 2:34.61 1  
45 Beane, Frazier 09 Mauldin 2:35.18 1  
46 Dukes, Carol 12 North Lincoln 2:35.31 1  
47 Parker, Jenna 10 North Lincoln 2:35.60 1  
48 Payne, Erin 11 Lakeside Evans 2:35.70 1  
49 White, Alexandria 12 Blythewood 2:35.97 1  
50 Gutierrez, Rachel 11 Lassiter 2:36.41 1  
-- Joseph, Sabrina 10 Hunter College 2:37.28 1  
51 Steedly, Lauren 11 Chapin 2:37.43 1  
52 Cooke, Meaghan 09 West Florence 2:38.09 1  
53 NASH, SHAKERIA 10 Mays 2:38.72 1  
54 Unknown Athlete 09 East Forsyth 2:39.31 1  
55 Brosso, Samantha 10 Butler 2:39.57 1  
56 Gilmore, Alyssia 12 Orangeburg-Wilki 2:39.62 1  
57 Edu, Daisy 12 Stratford 2:40.04 1  
58 McCoy, Haley 11 Chapin 2:40.76 1  
59 Walters, Ciarra 12 Elizabeth Seton 2:41.56 1  
60 Bowens, Shalise 11 Spring Valley 2:42.11 1  
61 Giles, Annadet 09 Bluffton 2:42.38 1  
62 blow, chervon 11 Mays 2:42.86 1  
63 Caldwell, Persephone 11 Richland Northea 2:43.03 1  
64 Taylor, Kailyn 09 Spring Valley 2:43.05 1  
65 Davis, Natalie 09 James Island 2:43.18 1  
66 Maddox, Madison 8 Beaufort 2:43.27 1  
67 Morris, Lauren 10 Blythewood 2:44.10 1  
68 Maring, Mariah 09 Collins Hill 2:44.16 1  
-- Fernandes, Odessa 10 Hunter College 2:45.00 1  
69 Guyton, Kyndel 09 Assumption 2:46.50 1  
70 Aikens, Tremaine 12 Battery Creek 2:46.52 1  
71 Moseley, Kinslee 09 James Island 2:46.72 1  
72 Gomez, Fraxedy 09 Butler 2:48.27 1  
73 Fine, Avery 10 Hilton Head Prep 2:48.62 1  
74 Pope, Mariah 09 Evans 2:51.26 1  
75 Screen, Kennithia 10 Beaufort 2:52.32 1  
76 Hawkins, Tara 7 Greer 2:58.81 1  
77 Gregson, Caroline 12 East Forsyth 3:00.77 1  
78 Alston, Darrian 11 Lower Richland 3:10.05 1  
-- Brynildsen, Aurora 12 Clover NT 1  
-- Leak, Margaret 12 Trident Academy NT 1  
-- McGhee, Michaela 10 Woodland (Stockb NT 1  
-- Shipman, Gerlisa 12 Woodland (Stockb NT 1  
-- Martin, Lauren 10 Chamblee NT 1  
-- Hutto, Jacoy 10 Wekiva NT 1  
-- Clark, Shakeana 11 Wekiva NT 1  
-- Waller, Mariah 12 Ridge View NT 1  
-- Dixon, Kara 8 South Aiken NT 1  
-- Perry, Elless 12 Richland Northea NT 1  
-- Whitmire, Jessica 12 Pendleton NT 1  
-- Quindlen, Taylor 10 Dutch Fork NT 1  
-- Bass, Savannah 8 Dreher NT 1  
-- Seaton, Shakele 12 Hunter College NT 1  
-- Lloyd, Imani 8 Lower Richland NT 1  
 
Womens Mile Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bowles, Anna 12 Lakeside Evans 5:01.36 1  
2 Kissel, Caroline 11 Brookwood 5:07.56 1  
3 Chandler, Rebecca 12 The Bolles 5:09.29 1  
4 Middlebrook, Darby 10 Watauga 5:09.33 1  
5 Gordon, Brooke 10 T C Roberson 5:10.20 1  
6 Leak, Margaret 12 Trident Academy 5:12.53 1  
7 Miller, Taylor 12 Fort Mill 5:14.63 1  
8 Townsend, Katie 12 Lakeside Evans 5:15.43 1  
9 Brandli, Meagan 12 Wando 5:17.66 1  
10 Winslow, Vicky 12 Collins Hill 5:18.97 1  
11 Dougherty, Hailey 09 Oakton 5:20.66 1  
12 Emory, Madison 12 North Lincoln 5:20.90 1  
13 Barbour, Hannah 11 Watauga 5:20.99 1  
14 Polite, Jasmine 12 Stratford 5:21.74 1  
15 Lifer, Faith 10 Hilton Head Prep 5:21.95 1  
16 Heneage, Meri 10 Lexington 5:22.52 1  
17 Talbert, Madelin 11 South Meckle 5:22.56 1  
18 Merriman, Marcie 10 Lassiter 5:24.42 1  
19 Miller, Laura 10 JL Mann 5:24.55 1  
20 Lopez, Anakaren 12 Brookwood 5:24.59 1  
21 McCaslin, Caroline 11 Assumption 5:25.27 1  
22 Boff, Maria 11 Harrison 5:25.94 1  
23 Shetler, Kaitlyn 11 Mallard Creek 5:26.01 1  
24 Harvey, Alexa 12 T C Roberson 5:26.14 1  
25 Williams, Brittany 11 Mauldin 5:27.55 1  
26 Bean, Emily 09 Assumption 5:28.72 1  
27 Todd, Anna 10 Spartanburg 5:29.34 1  
28 Hutchinson, Mary Grace 10 Irmo 5:30.40 1  
29 Middlebrook, Hailey 11 Watauga 5:32.08 1  
30 Sanders, Emily 11 JL Mann 5:32.37 1  
31 Dawson, Elizabeth 09 D W Daniel 5:32.56 1  
32 Sewell, Lia 11 Walton 5:33.73 1  
33 Stewart, Brianna 10 Oakton 5:34.09 1  
34 Beane, Frazier 09 Mauldin 5:35.16 1  
35 Ruehl, Katarina 10 North Lincoln 5:36.68 1  
36 Boyle, Danielle 12 Walton 5:37.52 1  
37 Cash, Sarah 09 Landrum 5:37.70 1  
38 Milling, India 10 Indian Land 5:38.22 1  
39 Fairey, Melissa 10 Wando 5:39.84 1  
40 Kilburn, Meredith 11 Fort Mill 5:44.21 1  
41 Oputa, Angelina 11 Elizabeth Seton 5:47.67 1  
42 Radenbaugh, Savanah 11 Irmo 5:47.82 1  
43 Unknown Athlete 09 East Forsyth 5:49.88 1  
44 Perez, Mercedes 12 Southwest Dekalb 5:50.31 1  
45 Rice, Rachel 11 The Bolles 5:50.58 1  
46 Norden, Taylor 09 D W Daniel 5:51.76 1  
47 McElrath, Anna 09 Independence 5:54.82 1  
-- Nelsen, Taylor 11 Watauga 5:54.94 1  
48 Monte, Jessica 12 Greer 5:54.95 1  
49 Waller, Mariah 12 Ridge View 5:56.48 1  
50 Holton, Kennedy 09 Elizabeth Seton 6:02.85 1  
51 Maddox, Madison 8 Beaufort 6:03.82 1  
52 Mihelich, Mallory 09 Ridge View 6:06.28 1  
53 Maring, Mariah 09 Collins Hill 6:07.48 1  
54 WILLIAMS, KHAYLA 10 Mays 6:14.66 1  
55 Waters, Samantha 10 Landrum 6:15.46 1  
56 Fernandes, Odessa 10 Hunter College 6:22.13 1  
57 Gregson, Caroline 12 East Forsyth 6:22.38 1  
58 Smith, Summer 7 James Island 6:23.76 1  
59 Dupree, Emma 7 James Island 6:23.86 1  
60 Olson, Marisa 12 Lassiter 6:29.95 1  
61 Roberts, Kaitlyn 10 Hoover 6:33.41 1  
62 Thompson, Ashley 09 Richland Northea 6:33.53 1  
63 Cox, Chelsea 7 Greer 6:40.25 1  
64 Rezac, Bethany 09 South Aiken 7:03.37 1  
65 Miller, Alexis 11 Battery Creek 7:06.17 1  
66 Rice, Sarah 11 Battery Creek 8:10.76 1  
-- Richardson, Logan 09 Spring Valley NT 1  
-- Martin, Stefanie 09 Spring Valley NT 1  
-- McBride, Morgan 09 Trident Academy NT 1  
-- Richardson, Ellen 12 Spartanburg NT 1  
-- Castro, Allie 09 North Lincoln NT 1  
-- Fornshell, Savannah 11 North Lincoln NT 1  
-- Aune, Madeline 09 Beaufort NT 1  
-- Hutto, Jacoy 10 Wekiva NT 1  
-- Arians, Presley 10 Hoover NT 1  
-- NASH, SHAKERIA 10 Mays NT 1  
-- Marker, Kassidy 10 South Aiken NT 1  
-- Whitmire, Jessica 12 Pendleton NT 1  
-- Perry, Elless 12 Richland Northea NT 1  
-- Syfert, Amelia 10 Dutch Fork NT 1  
-- Cranford, Kirby 12 South Pointe NT 1  
-- Ruemmler, Jaclyn 11 Mallard Creek NT 1  
-- Goode, Madison 09 South Pointe NT 1  
 
Womens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kilburn, Meredith 11 Fort Mill 10:58.63 1  
2 Merriman, Marcie 10 Lassiter 11:06.21 1  
3 Bowles, Sarah 10 Lakeside Evans 11:16.98 1  
4 Miller, Laura 10 JL Mann 11:24.70 1  
5 Haughey, Sinead 12 D W Daniel 11:31.50 1  
6 Harkins, Sophie 12 Marist 11:33.69 1  
7 Tate, Evie 10 Spartanburg 11:39.67 1  
8 Williams, Brittany 11 Mauldin 11:40.65 1  
9 Sanders, Emily 11 JL Mann 11:43.27 1  
10 Whitworth, Chloe 11 Collins Hill 11:44.28 1  
11 Womack, Alexa 10 Walton 11:49.49 1  
12 Manesoitis, Sara 12 Hilton Head Prep 11:52.85 1  
13 Sams, Danielle 12 Stratford 11:56.41 1  
14 Arrington, Allyson 12 T C Roberson 11:57.34 1  
15 Lewis, Abby 12 Fort Mill 11:58.34 1  
16 Compton, Georgia 10 Wando 12:07.28 1  
17 Wilson, Payton 10 Brookwood 12:08.70 1  
18 Garrett, Audrey 12 North Lincoln 12:12.95 1  
19 Radenbaugh, Savanah 11 Irmo 12:13.05 1  
20 Harman, Madison 10 Watauga 12:16.23 1  
21 Renshaw, Elyse 10 Brookwood 12:21.29 1  
22 Lynch, Sarah 8 Mauldin 12:22.43 1  
23 Rummler, Lucy 11 Wando 12:22.69 1  
24 Way, Lara 09 Lakeside Evans 12:25.11 1  
25 Hutchinson, Mary Grace 10 Irmo 12:26.16 1  
26 Reeves, Bethany 8 Stratford 12:26.28 1  
27 Ramos, Jackie 09 Evans 12:31.75 1  
28 Koenig, Samantha 8 Chapin 12:32.31 1  
29 Milling, India 10 Indian Land 12:36.82 1  
30 Mihelich, Mallory 09 Ridge View 12:41.82 1  
31 Gardiner, Julie 11 Lassiter 12:42.92 1  
32 Waters, Samantha 10 Landrum 12:44.44 1  
33 Norden, Taylor 09 D W Daniel 12:46.62 1  
34 Carney, Shannon 10 Oakton 12:51.16 1  
-- Ruble, Molly 11 Watauga 12:54.37 1  
35 WILLIAMS, KHAYLA 10 Mays 12:58.30 1  
36 Costa, Micayla 11 The Bolles 13:00.55 1  
37 Kosmala, Doria 10 Watauga 13:01.08 1  
38 Love, Haylee 8 Lexington 13:02.69 1  
39 Wilson, Mary Stewart 7 James Island 13:03.45 1  
40 Marko, Lindsay 11 Assumption 13:15.85 1  
41 Rickels, Katherine 7 James Island 13:20.64 1  
42 Thompson, Ashley 09 Richland Northea 14:12.27 1  
43 Roberts, Kaitlyn 10 Hoover 14:14.78 1  
44 Giannotti, Jessica 11 Walton 14:23.69 1  
-- Pineda, Saray 10 Spartanburg NT 1  
-- Mosher, Elizabeth 11 T C Roberson NT 1  
-- Feliciano, Valeria 10 Lexington NT 1  
-- McCoy, Lannon 11 Chapin NT 1  
-- Syfert, Amelia 10 Dutch Fork NT 1  
-- Cooper, Greciana 11 Southwest Dekalb NT 1  
-- Burdette, Lauren 09 South Pointe NT 1  
-- Norris, Brandi 8 Lower Richland NT 1  
 
Womens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Morgan, Snow 12 Southwest Dekalb 14.08 2  
2 Wilson, Jamikia 12 Irmo 14.59 2  
3 Williams, Mollie 10 Clayton 14.60 2  
4 Shelley, Jessica 12 Hoover 15.02 2  
5 Burr, Shanel 09 North Lincoln 15.14 2  
6 Hutchinson, Cheyenne 11 Hopewell 15.16 2  
7 LaPorte, Taina 12 Dutch Fork 15.37 1  
8 Hammond, India 11 Redan 15.62 2  
9 Jones, Kasey 12 Watauga 15.69 1  
10 Egolum, Beverly 12 Collins Hill 15.70 1  
11 LEDER, RACHEL 11 JL Mann 15.79 1  
12 Middleton, Cashyna 12 Spartanburg 15.80 2  
13 Jefferson, Nikkia 11 Redan 15.86 1  
14 Johnson, Chelsey 12 Collins Hill 15.96 1  
15 Jackson, Erika 11 E C Glass 16.40 1  
-- Crayton, Chelsea 09 Hillgrove (Cobb) DQ 1  
 
Womens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Morgan, Snow 12 Southwest Dekalb 14.51 9  
2 Williams, Mollie 10 Clayton 14.59 10  
3 Wilson, Jamikia 12 Irmo 14.95 1  
4 Burr, Shanel 09 North Lincoln 15.05 6  
5 Hutchinson, Cheyenne 11 Hopewell 15.11 7  
6 Middleton, Cashyna 12 Spartanburg 15.25 3  
7 Shelley, Jessica 12 Hoover 15.31 8  
8 Hammond, India 11 Redan 15.35 3  
9 LaPorte, Taina 12 Dutch Fork 15.59 9  
10 Crayton, Chelsea 09 Hillgrove (Cobb) 15.75 10  
11 Jones, Kasey 12 Watauga 15.76 1  
12 Jefferson, Nikkia 11 Redan 15.79 5  
13 LEDER, RACHEL 11 JL Mann 15.85 8  
14 Jackson, Erika 11 E C Glass 15.87 3  
15 Egolum, Beverly 12 Collins Hill 16.29 6  
16 Johnson, Chelsey 12 Collins Hill 16.33 2  
17 Frechette, Demi 11 The Bolles 16.33 4  
18 McDonald, Megan 11 T C Roberson 16.34 7  
19 Neal, Alexia 11 Beaufort 16.47 7  
20 Matthews, Quaneshia 12 South Aiken 16.57 1  
21 Tucker, Taylor 10 Elizabeth Seton 16.69 2  
22 Talbert, Nia 11 Mallard Creek 16.73 1  
23 Greer, Michaela 11 Walton 16.77 10  
24 Cashin, Claire 10 Brookwood 16.78 6  
25 Billups, Hannah 10 Indian Land 16.91 6  
26 Likely, Kenisha 12 Ridge View 17.19 7  
27 Markin, Jennifer 12 Oakton 17.32 5  
28 Munoz, Tamaira 10 T C Roberson 17.42 1  
29 White, Latisha 12 James Island 17.52 8  
30 McCray, Desiree 11 Irmo 17.75 5  
30 Abrams, Jennifer 11 Brookwood 17.75 4  
32 Bergdorf, Amanda 12 Wando 17.78 3  
33 Varner, Regan 12 Ridge View 17.80 8  
34 Atcherson, Eva-Mallay 11 Elizabeth Seton 17.86 9  
35 Chavous, Allison 8 South Aiken 17.90 2  
36 Durand, Ashley 11 The Bolles 18.01 3  
37 Smalls, Latoya 11 Beaufort 18.02 2  
38 jefferson, quenesha 12 Mays 18.11 10  
39 Yoon, Arisa 09 Butler 18.26 4  
40 Hall, Kenyon 11 Watauga 18.39 4  
41 WESLEY, TAYLOR 11 Mays 18.96 5  
42 McMichael, Tamara 9 Spring Valley 19.04 2  
43 Llinas, Bell 10 Greenbrier 19.43 7  
44 Daniell, Janie 11 JL Mann 19.55 3  
44 White, Aaliyah 10 North Central 19.55 1  
46 Byrd, Zatashia 12 Spartanburg 19.56 9  
46 Glenn, Ataxia 12 Greer 19.56 2  
48 Datoc, Allison 10 Oakton 19.62 9  
49 Ackerson, Stephanie 12 Spring Valley 19.85 6  
50 Calixte, Jasmine 12 Battery Creek 20.36 6  
51 Bayer, Samantha 11 Lassiter 21.41 8  
52 Pinckney, Shondra 12 Cross 21.49 1  
53 Miller, Erin 12 Lassiter 21.80 2  
54 Cox, Kali 09 Greenbrier 23.42 8  
-- Wood, Imani 12 Clover NT 6  
-- Sanders, Samantha 12 Vance NT 10  
-- Wilkins, Shermell 12 B.L. Smith NT 5  
-- Sykes, Kiara 12 Wekiva NT 4  
-- Unknown Athlete 11 East Forsyth NT 1  
-- Fleming, Mary Butler 09 Butler NT 10  
-- Sackett, Lauren 11 North Lincoln NT 9  
-- Lee, Sarah 09 Wando NT 2  
-- Davis, Desirea' 11 Lower Richland NT 7  
-- Delts, Georgia 12 Lower Richland NT 8  
-- Bates, Amyrah 12 Mallard Creek NT 4  
-- Keller, Kourtney 10 Hillgrove (Cobb) NT 5  
-- Gooden, Chalandra 11 Hoover NT 4  
-- Hammett, Heather 09 Lakeside Evans NT 7  
-- Austell, Kristin 12 Indian Land NT 10  
-- Ghaffar, Aminah 10 Fayetteville Aca NT 9  
-- Drayton, Daniqua 10 Dutch Fork NT 3  
-- Macon, Susannah 12 Fort Mill NT 5  
-- Page, Monique 10 Fort Mill NT 3  
 
Womens 400m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bryant-Brock, Amber 11 McEachern 1:00.39 7  
2 Wilson, Jamikia 12 Irmo 1:04.77 6  
3 Keller, Kourtney 10 Hillgrove (Cobb) 1:05.14 6  
4 Williams, Mollie 10 Clayton 1:06.31 7  
5 Matthews, Quaneshia 12 South Aiken 1:06.47 5  
6 Teague, Tiana 12 Elizabeth Seton 1:06.83 7  
7 Love, Alesha 11 Ridge View 1:07.28 4  
8 Hammond, India 11 Redan 1:07.46 7  
9 Blakney, Alvonna 11 West Oak 1:07.74 4  
10 Crayton, Chelsea 09 Hillgrove (Cobb) 1:07.80 6  
11 LEDER, RACHEL 11 JL Mann 1:07.93 3  
12 Burr, Shanel 09 North Lincoln 1:07.96 1  
13 Neal, Alexia 11 Beaufort 1:08.79 6  
14 Delts, Georgia 12 Lower Richland 1:09.15 5  
15 Helms, Melissa 11 North Lincoln 1:09.22 5  
16 Austell, Kristin 12 Indian Land 1:09.42 5  
17 Young, Briana 12 Elizabeth Seton 1:09.56 4  
18 McDonald, Megan 11 T C Roberson 1:09.88 5  
19 Cashin, Claire 10 Brookwood 1:10.72 6  
20 White, Latisha 12 James Island 1:10.89 3  
21 Jenkins, Yvette 12 Eau Claire 1:11.10 4  
22 Alexis, kennedy 10 Hunter College 1:11.85 1  
23 Smalls, Aaliyah 09 Beaufort 1:12.00 4  
24 Gaston, Johnnie 09 Bluffton 1:12.52 3  
25 Stockman, Anna 09 Wando 1:12.61 2  
26 Greer, Michaela 11 Walton 1:14.10 3  
27 Cooke, Meaghan 09 West Florence 1:14.29 4  
28 Bennett, Erin 10 Oakton 1:14.32 1  
29 Frechette, Demi 11 The Bolles 1:14.89 4  
30 Bayer, Samantha 11 Lassiter 1:15.02 1  
30 Gooden, Chalandra 11 Hoover 1:15.02 7  
32 McKnight, Destiny 7 Stratford 1:15.46 3  
33 WESLEY, TAYLOR 11 Mays 1:15.85 2  
34 Gulliver, Laura 11 Watauga 1:16.01 2  
35 Jennings, Jordan 11 Orangeburg-Wilki 1:16.17 2  
36 Ussery, Sh'niqua 12 Vance 1:16.29 5  
37 Cox, Kali 09 Greenbrier 1:16.58 3  
38 Griffin, Keanna 10 Spartanburg 1:19.99 3  
39 Calixte, Jasmine 12 Battery Creek 1:23.44 3  
-- Knight, Olivia 11 Spring Valley NT 1  
-- Green, Zalisa 12 McEachern NT 1  
-- Stewart, Carmelia 12 Wekiva NT 7  
-- Seymour, Kiah 11 Archbishop Carro NT 7  
-- Wilkins, Shermell 12 B.L. Smith NT 6  
-- Johnson, Chelsey 12 Collins Hill NT 7  
-- Johnson, Daryonna 10 Blythewood NT 1  
-- Fleming, Mary Butler 09 Butler NT 2  
-- Sykes, Destinie 10 Ashbrook NT 6  
-- Sackett, Lauren 11 North Lincoln NT 5  
-- Glenn, Ataxia 12 Greer NT 2  
-- Jackson, Erika 11 E C Glass NT 6  
-- Hammett, Heather 09 Lakeside Evans NT 2  
-- Ghaffar, Aminah 10 Fayetteville Aca NT 5  
-- Cothran, Jillian 12 Dutch Fork NT 2  
-- Macon, Susannah 12 Fort Mill NT 4  
 
Womens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Campbell, Baird,
Daphness, Edwards
  Hunter College 46.96 6  
2 Banks, Bryant-B,
Dunston, Wynn
  McEachern 48.10 6  
3 Blakney, Tapper,
Williams, Thorn
  West Oak 48.25 6  
4 Heyward, Ross,
Thompson, Vance
  JL Mann 48.30 5  
5 Belton, Kelly,
Davis, Martin
  Ridge View 48.52 5  
6 McKendri, Whitesid,
Stroud, Feimster
  T C Roberson 48.56 5  
7 Bennett, Graves,
Kellar, Young
  Collins Hill 49.04 6  
8 Brooker, Golden,
Sherman, Garrick
  Irmo 49.14 4  
9 Ward, Bateman,
Revely, Flower
  E C Glass 49.22 5  
9 Lea, Caldwell,
Davis, McCarthy
  Butler 49.22 3  
11 spencer, cambrice,
hillman, johnson
  Mays 49.33 5  
12 Fair, Thomas,
Stevens, Kilgore
  Elizabeth Seton 49.58 2  
13 Velez, Walters,
Blow, Alston
  Blythewood 49.65 2  
14 Bates, Gulley,
Stewart, Briscoe
  Goose Creek 49.75 3  
15 Gooden, Sanford,
Humphrey, Maneice-
  Hoover 49.79 5  
16 Weathers, grier,
Bonapart, Ussery
  Vance 50.00 6  
16 Stokes, Golston,
Shuler, LaPorte
  Dutch Fork 50.00 3  
18 Rencher, Demeritt,
Ego, Glenn
  Brookwood 50.01 3  
19 Holt, Carter,
Greer, Awoyale
  Walton 50.21 4  
20 Holmes, Holmes,
Pollock, Smalls
  Beaufort 50.39 5  
21 Copeland, Middleto,
Pilgrim, Smith
  Spartanburg 50.53 4  
22 Matthews, Johnson,
Chavous, Camp
  South Aiken 50.97 6  
23 Myers, Gilmore,
Brown, Johnson
  Orangeburg-Wilki 51.03 3  
24 Johnson, Parks,
Jenkins-, Glenn
  Greer 51.12 4  
25 Stephens, Armstron,
Mitchell, Dixon
  Lower Richland 51.25 1  
26 Johnson, Jamison,
White, Ragazzo
  The Bolles 51.27 3  
27 Jackson, Fehrman,
McComb, Collins
  Wando 51.31 1  
28 Austin, Davis,
Jones, Watson
  South Pointe 51.32 2  
29 Butters, Collier,
Zeller, Clements
  Oakton 51.55 2  
30 Relay Team   Hunter College 51.60 4  
31 Kibler, Young,
DeWalt, Parham
  Chapin 51.68 2  
32 Arringto, Owens,
Matthews, Roach
  Harding Universi 51.79 3  
33 Greene, Moore,
McDaniel, McQuilla
  Spring Valley 51.80 1  
34 Abernath, Drummond,
Hall, Jones
  Watauga 51.93 1  
35 Jackle, Bayer,
Fross, Buschman
  Lassiter 52.95 2  
36 Gilliard, Johnson,
Grant, Lisbon
  Cross 53.13 1  
-- Brown, Vaughn,
Woodson, Vaughn
  Battery Creek NT 5  
-- Manning, Green,
Cunningh, Johnson
  Dreher NT 4  
-- Drayton, Stokes,
Bryant, Fripp
  Bluffton NT 4  
-- Montgome, Griffin,
Stewart, McKnight
  Wekiva NT 6  
-- Hunter, Page,
Harris, Broussar
  Fort Mill NT 3  
-- Wright, White,
McCaskil, Joe
  North Central NT 1  
-- Pickett, Burgess,
McCaskel, Belton
  Eau Claire NT 4  
-- Snow, Williams,
Scott, Boswell
  Southwest Dekalb NT 6  
 
Womens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Baird, Farquhar,
Moise-Jo, Seaton
  Hunter College 3:50.34 6  
2 Banks, Bryant-B,
Dunston, Wynn
  McEachern 3:56.99 6  
3 Teague, Williams,
Young, Chambers
  Elizabeth Seton 4:00.16 6  
4 Thorn, Williams,
Blakney, Baskins
  West Oak 4:00.59 6  
5 Bennett, Kellar,
Fredrick, Williams
  Collins Hill 4:00.92 6  
6 Burkett, Williams,
Morris, Miranda
  The Bolles 4:05.80 5  
7 Cooper, Scott,
Snow, Williams
  Southwest Dekalb 4:05.98 6  
8 McCray, Satterth,
Sherman, Wilson
  Irmo 4:06.01 4  
9 Cook, McDonald,
Feimster, Whitesid
  T C Roberson 4:07.05 5  
10 Davis, Love,
Belton, Martin
  Ridge View 4:08.26 5  
11 Johnson, Camp,
Chavous, Matthews
  South Aiken 4:08.38 4  
12 Cadet, Leinheis,
Sanford, Tofani
  Hoover 4:08.68 5  
13 solomon, butler,
spencer, cambrice
  Mays 4:08.99 4  
14 Davis, Lea,
Davis, McCarthy
  Butler 4:09.19 3  
15 Lang, Johnson,
Dukes, Helms
  North Lincoln 4:09.93 3  
16 Heyward, Harris,
Brown, Vance
  JL Mann 4:11.23 3  
17 Drummond, Jones,
Roberts, Middlebr
  Watauga 4:12.38 3  
18 Ward, Brown,
Flower, Jackson
  E C Glass 4:14.21 2  
19 Relay Team   Hunter College 4:14.40 5  
20 Collier, Harwood,
Zeller, Doughert
  Oakton 4:15.09 4  
21 Austell, Billups,
Wilson, Hill
  Eagle's Landing 4:15.51 5  
22 Jones, Leonard,
Shanks, Glenn
  Brookwood 4:15.71 5  
23 Holt, Carter,
Sewell, Cutler
  Walton 4:16.20 4  
24 Holmes, Smalls,
Pollock, Holmes
  Beaufort 4:18.01 4  
25 Griffin, Harris,
Jeter, Garrett
  Spartanburg 4:20.00 2  
26 Velez, White,
Pressley, Alston
  Blythewood 4:20.61 6  
27 Relay Team   Harding Universi 4:21.63 3  
28 Taylor, Hargrove,
McQuilla, Bowens
  Spring Valley 4:24.49 2  
29 Myers, Tart,
Jones, Gilmore
  Orangeburg-Wilki 4:25.44 3  
30 Holden, Bowman,
Stockman, Corgill
  Wando 4:25.76 3  
31 Relay Team   Battery Creek 4:27.47 2  
32 McCaslin, Marko,
Byrd, Hayden
  Assumption 4:28.11 2  
33 Cranford, Davis,
Cousar, Austin
  South Pointe 4:32.82 3  
34 Ussery, Bonapart,
Evans, Hall
  Vance 4:35.04 5  
35 McCord, McCord,
Olson, Westwood
  Lassiter 4:45.51 2  
-- Coleman, Shipman,
Walker, Bothwell
  Woodland (Stockb NT 6  
-- Crimi, Page,
Lyons, Tall
  Fort Mill NT 2  
-- Monte, Wilds,
Barton, Hawkins
  Greer NT 4  
-- Shuler, Randall,
Stokes, Cothran
  Dutch Fork NT 1  
-- Burgess, McCaskel,
Belton, Pickett
  Eau Claire NT 4  
-- Bracey, Brown,
White, Wright
  North Central NT 1  
-- Dease, Dinkins,
Hampton, Perry
  Richland Northea NT 2  
-- Woodson, Coleman,
Aikens, Vaughn
  Battery Creek NT 1  
 
Womens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Bowles, Payne,
Bowles, Townsend
  Lakeside Evans 9:36.35 1 10
2 Winslow, Parsons,
Fredrick, Williams
  Collins Hill 9:39.31 1 8
3 Barbour, Middlebr,
Roberts, Middlebr
  Watauga 9:39.66 1 6
4 Miller, Lewis,
Lyons, Kilburn
  Fort Mill 9:41.26 1 5
5 Williams, Morris,
Chandler, Rice
  The Bolles 9:47.86 1 4
6 Greenwal, Harvey,
Cook, Gordon
  T C Roberson 9:50.76 1 3
7 Tate, Todd,
Richards, Turner
  Spartanburg 9:51.68 1 2
8 Emory, Fox,
Vogel, Ruehl
  North Lincoln 9:54.72 1 1
9 Sewell, Boyle,
Boyle, Taylor
  Walton 9:54.75 1  
10 Love, Callari,
Killman, Heneage
  Lexington 9:55.24 1  
11 Holden, Brandli,
Schilpp, Rummler
  Wando 9:58.26 1  
12 Lennon, Brown,
Prochask, Miller
  JL Mann 9:59.68 1  
13 McCaslin, Marko,
Bean, Byrd
  Assumption 10:02.47 1  
14 Leinheis, Sanford,
Arians, Cadet
  Hoover 10:05.49 1  
15 Shanks, Lopez,
Renshaw, Wilson
  Brookwood 10:08.20 1  
16 Dill, Lifer,
Manesoit, Short
  Hilton Head Prep 10:08.87 1  
17 Beane, Lynch,
Macsay, Williams
  Mauldin 10:09.30 1  
18 Hutchins, Maddox,
Radenbau, Satterth
  Irmo 10:15.72 1  
19 Oputa, Holton,
Walters, Allen
  Elizabeth Seton 10:24.55 1  
20 Fornshel, Fea,
Ellis, Castro
  North Lincoln 10:27.40 1  
21 Payne, Bender,
Brengel, Cole
  Carolina Forest 10:35.76 1  
22 Wheeler, Giles,
Williams, Putich
  Bluffton 10:37.56 1  
23 Fernande, Farquhar,
Joseph, Moise-Jo
  Hunter College 10:41.64 1  
24 Maddox, Heyward-,
Glover, Screen
  Beaufort 10:41.75 1  
25 Schmidt, Westwood,
Gutierre, Gardiner
  Lassiter 10:42.52 1  
26 Cash, Walter,
Herbst, Waters
  Landrum 10:53.55 1  
27 Carroll,