Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2011 Apr 22nd

YearResultsNews 
20141 1 
20131 1 
*20121 1 
20111 1 
20101 1 
2009 
 

Media for 2011

Videos (0)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Results

 

Attending groups

 

Invited groups

 

2011

Florida FHSAA 4A District 12

 

2011 Results - FHSAA 4A District 12 TF

Published by
DrBob   on Apr 20 2011, 12:50 AM
Licensed to Track Timing and Data Management - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/19/2011 09:27 PM
                    FHSAA Class 4A, District 12 - 4/19/2011                    
                         Track and Field Championships                         
                         Ansin Sports Complex Miramar                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Villano, Bridgette        10 St. Thomas A           5-02.00   10   
  2 Lewis, Keeana             12 Cypress Bay           J5-02.00    8   
  3 hinds, skylar             10 Cooper City            4-08.00    6   
  4 Jaime-Abreu, Doranny      11 Cypress Bay           J4-08.00    5   
  5 Cooper, Shakyra           11 Cypress Bay           J4-08.00    4   
 -- Stephens, Angela          10 McArthur                    NH  
 -- Alvarez, Michelle         10 McArthur                    NH  
 -- Tillack, Vade             10 McArthur                    NH  
 -- Hawkins, Ashley           12 Miramar                     NH  
 -- Williams, Jasmin          12 McArthur                    NH  
 -- cameron, jessica          11 Everglades                  NH  
 -- Sartin, Candice           11 Everglades                  NH  
 -- Fuhr, Reagan              10 Cypress Bay                 NH  
 -- Williams, Alexis          09 Flanagan                    NH  
 -- Pough, Alexus             09 Flanagan                    NH  
 -- Mcbean, Keyeona           10 Flanagan                    NH  
 
Event 2  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Melton, Delmar            12 Miramar                5-10.00   10   
  2 Thomas, Daniel            12 Flanagan               5-08.00    8   
  3 Kingston, Ulric           12 Miramar               J5-08.00    6   
  4 douglas, james            12 Everglades            J5-08.00    5   
  5 ligeon, giorgio           12 Everglades            J5-08.00    4   
  6 Brown, Bruce              10 St. Thomas A          J5-08.00    3   
  7 Beckford, Lorel           12 Miramar                5-06.00    1   
  7 Millian, Joubert          10 McArthur               5-06.00    1   
  7 Walker, Derrick           11 McArthur               5-06.00    1   
 10 Athutoria, Micheal        10 Flanagan              J5-06.00  
 11 williams, herb            12 Everglades            J5-06.00  
 -- mimms, jesse              11 Cooper City                 NH  
 -- Carty, Nicholas           09 West Broward                NH  
 -- Collier, Dion             10 St. Thomas A                NH  
 -- Evans, Zach               10 Flanagan                    NH  
 -- ononuju, ujunwa           12 Everglades                  NH  
 -- Richards, Fritz           09 Miramar                     NH  
 -- Michel, John              12 Flanagan                    NH  
 
Event 3  Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gale, Emily               10 Cypress Bay           11-00.00   10   
  2 Gale, Amanda              10 Cypress Bay           10-00.00    8   
  3 Layman, Katrina           12 St. Thomas A           9-06.00    6   
  4 Houghtaling, Sarah        12 St. Thomas A          J9-06.00    5   
  5 Fudali, Kaela             11 St. Thomas A           9-00.00    4   
  6 Curran, Mary              12 St. Thomas A          J9-00.00    3   
  7 Fitzpatrick, Hunter       12 West Broward           8-00.00    2   
  8 jugo, vivanna             10 Everglades             6-06.00    1   
 
Event 4  Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Magasrevy, Rudy           11 Cypress Bay           12-06.00   10   
  2 Sage, Dean                11 St. Thomas A         J12-06.00    8   
  3 Shepherd, Nicolas         11 St. Thomas A          12-00.00    6   
  4 Aimable, Kendrick         12 McArthur              11-06.00    5   
  5 Garcia, Carlos            10 St. Thomas A          10-00.00    4   
  6 Mendoza, Eduardo          10 McArthur               9-00.00    3   
  7 alonso, james             10 Everglades             8-06.00    2   
  8 louis, marlon             10 Everglades             7-06.00    1   
  9 White, Charles            09 West Broward          J7-06.00  
 10 Wagner, Mark              10 Cypress Bay           J7-06.00  
 -- symonette, noman          11 Everglades                  NH  
 -- brandon, henderson        11 Everglades                  NH  
 -- Ryan, Matthew             10 St. Thomas A                NH  
 
Event 5  Girls Long Jump
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Villano, Bridgette        10 St. Thomas A          17-07.00   NWI  10   
  2 Vulcain, Aryel            11 Everglades            16-04.00   NWI   8   
  3 Houston, Kalin            09 St. Thomas A          15-10.00   NWI   6   
  4 Laney, Annalyssa          12 South Browar          15-06.50   NWI   5   
  5 Raglin-Woodard, Deaja     11 Flanagan              15-06.00   NWI   4   
  6 Rolle, Shannon            10 South Browar          15-03.00   NWI   3   
  7 Celestin, Dorianne        10 South Browar          15-00.50   NWI   2   
  8 Robinson, Taylor          11 Cypress Bay           14-11.00   NWI   1   
  9 Morency, Laura            10 Flanagan              14-01.00   NWI 
 10 weeks, keira              10 South Browar          13-09.50   NWI 
 11 Pough, Alexus             09 Flanagan              13-09.00   NWI 
 12 North, Alexus             09 McArthur              13-05.00   NWI 
 13 Davis, Tahirah            11 West Broward          13-04.50   NWI 
 14 lloyd, yamonie            11 Everglades            13-04.00   NWI 
 15 Castell, Stephanie        09 West Broward          13-02.00   NWI 
 16 lynn, daniel              10 Cooper City           12-10.00   NWI 
 17 Lynch, Natasha            11 McArthur              12-07.00   NWI 
 17 kearney, jasmine          10 Everglades            12-07.00   NWI 
 19 Hanna, Christal           12 McArthur              12-06.00   NWI 
 20 Martelly, Catherine       11 Cypress Bay           12-01.00   NWI 
 21 Hill, Nicole              12 Miramar               11-11.00   NWI 
 22 Banks, Morgan             09 West Broward          11-08.50   NWI 
 23 neat, jenell              10 Cooper City           11-03.50   NWI 
 24 turnbull, tamia           10 Everglades            10-11.00   NWI 
 -- Zizich, Nicole            12 Cooper City                 ND   NWI 
 -- Levy, Toria               09 St. Thomas A                ND   NWI 
 -- Fitzpatrick, Hunter       12 West Broward                ND   NWI 
 -- Pullins, Deja             12 Flanagan                    ND   NWI 
 -- Lowe, Bria                12 Miramar                     ND   NWI 
 -- manouzi, jihan            11 Cooper City                 ND   NWI 
 -- Micklewhite, Tianna       09 Miramar                     ND   NWI 
 
Event 6  Boys Long Jump
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Dorsett, Phillip          12 St. Thomas A          21-06.50   NWI  10   
  2 Nelson, Shaquille         12 Flanagan              21-00.00   NWI   8   
  3 Moyse, Michael            11 Miramar               20-07.50   NWI   6   
  4 Evans, Matt               12 Cypress Bay           20-04.00   NWI   5   
  5 Saint Juste, Wensley      12 Miramar               20-00.00   NWI   4   
  6 Hojara, Caleb             12 Cypress Bay           19-04.00   NWI   3   
  7 Vladimir, Benjamin        11 South Browar          19-03.00   NWI   2   
  8 Clervil, Garfiel          12 McArthur              18-10.00   NWI   1    18'85
  9 williams, herb            12 Everglades           J18-10.00   NWI  17'9
 10 Melton, Delmar            12 Miramar               18-08.00   NWI 
 11 ligeon, giorgio           12 Everglades            18-02.00   NWI 
 12 Mcbean, Omar              12 Flanagan              18-01.25   NWI 
 13 jaramillo, carlos         11 Cooper City           18-00.00   NWI 
 14 Minto, Lincoln            10 Flanagan              17-09.25   NWI 
 15 Heholt, Brent             09 Miramar               17-09.00   NWI 
 16 Millian, Joubert          10 McArthur              17-08.50   NWI 
 16 Jones, Nathaniel          11 West Broward          17-08.50   NWI 
 18 Smith, Jermy              11 Flanagan              16-07.25   NWI 
 19 Martinez, Cruz            11 Cypress Bay           16-04.00   NWI 
 20 Paz, Kevin                11 West Broward          16-01.00   NWI 
 21 douglas, james            12 Everglades            16-00.00   NWI 
 22 rashid, nouridden         10 Cooper City           14-01.50   NWI 
 23 miranda, nick             09 Cooper City           13-02.50   NWI 
 24 miller, max               10 Cooper City           12-01.25   NWI 
 -- hallman, andre            10 Everglades                  ND   NWI 
 -- Smith, Octavius           12 McArthur                    ND   NWI 
 -- Potvin, Dakota            09 South Browar                ND   NWI 
 -- Piton, Marquise           11 West Broward                ND   NWI 
 
Event 7  Girls Triple Jump
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Russell, Toniecia         11 St. Thomas A          35-09.00   NWI  10   
  2 kearney, jasmine          10 Everglades            32-09.00   NWI   8   
  3 Cortez, Erin              10 Flanagan              32-00.50   NWI   6   
  4 North, Alexus             09 McArthur              31-08.00   NWI   5    31'8
  5 Angelini, Courtney        09 St. Thomas A         J31-08.00   NWI   4    31'65
  6 Pough, Alexus             09 Flanagan              31-04.00   NWI   3   
  7 Francis, Nadia            09 Flanagan              31-02.50   NWI   2   
  8 harper, chloe             10 Everglades            30-03.00   NWI   1   
  9 Mcbean, Keyeona           10 Flanagan              28-02.50   NWI 
 -- williams, markysha        10 Everglades                  ND   NWI 
 -- Fitzpatrick, Hunter       12 West Broward                ND   NWI 
 -- Magee, Kristina           09 McArthur                    ND   NWI 
 -- Celestin, Dorianne        10 South Browar                ND   NWI 
 
Event 8  Boys Triple Jump
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Tatham, Jeremy            11 St. Thomas A          43-06.00   NWI  10   
  2 Nelson, Shaquille         12 Flanagan              42-00.00   NWI   8   
  3 Grillo, Noah              09 St. Thomas A          40-05.50   NWI   6   
  4 Ates, Demetris            11 Flanagan              40-01.00   NWI   5   
  5 Moyse, Michael            11 Miramar               40-00.75   NWI   4   
  6 Vladimir, Benjamin        11 South Browar          39-07.50   NWI   3   
  7 Evans, Matt               12 Cypress Bay           39-07.00   NWI   2   
  8 Pierre, Jean              12 Flanagan              38-10.00   NWI   1   
  9 Mcbean, Omar              12 Flanagan              38-07.50   NWI 
 10 williams, herb            12 Everglades            37-05.50   NWI 
 11 Walker, Derrick           11 McArthur              37-03.00   NWI 
 12 Brown, Bruce              10 St. Thomas A          36-10.00   NWI 
 13 ligeon, giorgio           12 Everglades            36-09.00   NWI 
 14 Millian, Joubert          10 McArthur              33-07.50   NWI 
 -- Collier, Dion             10 St. Thomas A                ND   NWI 
 -- Ayalon, Oren              10 Cooper City                 ND   NWI 
 -- Marquez, Edward           11 West Broward                ND   NWI 
 -- Moogerfeld, Eric          11 West Broward                ND   NWI 
 -- Jeanlouis, Dale           10 West Broward                ND   NWI 
 -- goldson, caleb            10 Everglades                  ND   NWI 
 -- Aimable, Kendrick         12 McArthur                    ND   NWI 
 -- blackwood, aundre         10 Everglades                  ND   NWI 
 -- Martinez, Cruz            11 Cypress Bay                 ND   NWI 
 -- rashid, nouridden         10 Cooper City                 ND   NWI 
 -- Potvin, Dakota            09 South Browar                ND   NWI 
 
Event 9  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Soverns, Amanda           12 West Broward            119-01   10   
  2 Brown, Eboni              12 Miramar                  96-02    8   
  3 Ingraham, Christa         10 Cooper City           94-07.75    6   
  4 Garard, Dekela            10 Everglades               88-05    5    82'3
  5 Williams, Jasmin          12 McArthur                J88-05    4    78'11
  6 Edwards, Shannon          11 Cypress Bay           88-01.50    3   
  7 hill, jasmie              12 Everglades            86-09.50    2   
  8 Ebanks, Nicol             10 Cooper City           79-05.50    1   
  9 Dufanal, Kinasha          12 McArthur              75-10.50  
 10 Joesph, Thyeasha          12 Flanagan              74-08.50  
 11 Vassell, Iyanna           12 Miramar               74-07.50  
 12 Russell, Tiera            09 St. Thomas A             73-01  
 13 Buckshion, Shalyra        11 Miramar               68-08.50  
 14 joseph, laquisha          12 Everglades               65-07  
 15 Zizich, Nicole            12 Cooper City           63-08.50  
 16 Bentz, Alison             09 Cypress Bay           62-02.50  
 17 stroble, jaylin           12 Everglades            61-01.50  
 18 Frazer, Tatiana           11 Flanagan              58-05.50  
 19 Martelly, Catherine       11 Cypress Bay           54-00.75  
 20 Nwankwo, Uchenna          09 Miramar               43-10.50  
 -- North, Alexus             09 McArthur                    ND  
 -- Veargis, Lovey            10 McArthur                    ND  
 
Event 10  Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Davis, Leighton           11 Flanagan                177-02   10   
  2 Moas, Anddy               12 West Broward            163-04    8   
  3 bayas, marques            12 Everglades              158-08    6   
  4 Crozier, Gordon           10 St. Thomas A            156-05    5   
  5 Dingman, Michael          11 St. Thomas A            147-08    4   
  6 Joyce, Brandon            11 St. Thomas A            139-04    3   
  7 Shepherd, Nicolas         11 St. Thomas A            135-07    2   
  8 Allen, Nick               12 Cooper City             133-01    1   
  9 bell, alvonte             10 Everglades              125-06  
 10 Mittelberg, Joshua        12 West Broward            119-00  
 11 Nelson, Shaquille         12 Flanagan                101-00  
 12 Parra, Angel              09 Miramar                  98-02  
 13 Landy, Alfonso            12 South Browar             98-00  
 14 gavic, glen               11 Cooper City              97-00  
 15 Brown, Darrel             12 Miramar                  79-04  
 16 Nelfraud, Billy           09 South Browar             77-06  
 17 rausseo, elazar           11 Cooper City              77-05  
 18 young, andrew             12 Everglades               76-10  
 19 nugent, Alton             09 South Browar             72-08  
 -- vanderbranden, wade       12 Cooper City                 ND  
 -- Isidora, Danny            11 Cypress Bay                 ND  
 -- Rae, Jason                10 Cypress Bay                 ND  
 -- Olazabur, Denis           11 McArthur                    ND  
 -- Comuzzi, Gian             11 Cypress Bay                 ND  
 -- Jowdy, Joshua             09 Cypress Bay                 ND  
 
Event 11  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Soverns, Amanda           12 West Broward          35-04.50   10   
  2 Brown, Eboni              12 Miramar               34-10.00    8   
  3 hill, jasmie              12 Everglades            31-00.00    6   
  4 Veargis, Lovey            10 McArthur              30-11.00    5   
  5 Joesph, Thyeasha          12 Flanagan              30-03.00    4   
  6 Williams, Jasmin          12 McArthur              29-06.00    3   
  7 Frazer, Tatiana           11 Flanagan              28-11.00    2   
  8 Garard, Dekela            10 Everglades            28-01.50    1   
  9 Buckshion, Shalyra        11 Miramar               27-10.00  
 10 Burke, Sasha                 Everglades            27-09.00  
 11 Dufanal, Kinasha          12 McArthur              26-05.00  
 12 North, Alexus             09 McArthur              26-00.00  
 13 Russell, Tiera            09 St. Thomas A          25-10.50  
 14 Zizich, Nicole            12 Cooper City           25-06.00  
 15 Ingraham, Christa         10 Cooper City           24-07.00  
 16 joseph, laquisha          12 Everglades            24-06.50  
 17 Ebanks, Nicol             10 Cooper City           24-01.50  
 18 Edwards, Shannon          11 Cypress Bay           21-10.00  
 19 Bentz, Alison             09 Cypress Bay           21-08.50  
 20 Martelly, Catherine       11 Cypress Bay           20-10.00  
 21 Nwankwo, Uchenna          09 Miramar               20-03.00  
 -- Novacek, Isita            10 St. Thomas A                ND  
 -- Beauzil, Kristyne         09 St. Thomas A                ND  
 
Event 12  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Isidora, Danny            11 Cypress Bay           49-00.00   10   
  2 Moas, Anddy               12 West Broward          46-11.50    8   
  3 Ayoola, Dami              11 St. Thomas A          43-08.50    6   
  4 Davis, Leighton           11 Flanagan              43-00.00    5   
  5 Rae, Jason                10 Cypress Bay           42-07.00    4   
  6 Joyce, Brandon            11 St. Thomas A          41-07.00    3   
  7 Allen, Nick               12 Cooper City           41-04.00    2   
  8 Mariani, Michael          12 St. Thomas A          40-02.00    1   
  9 bayas, marques            12 Everglades            38-11.00  
 10 Comuzzi, Gian             11 Cypress Bay           38-01.00  
 11 stein, cody               12 Cooper City           37-11.00  
 12 Brown, Darrel             12 Miramar               36-11.50  
 13 bell, alvonte             10 Everglades            36-09.00  
 14 Landy, Alfonso            12 South Browar          35-07.00  
 15 rausseo, elazar           11 Cooper City           34-08.00  
 16 Parra, Angel              09 Miramar               33-04.00  
 17 Casey, Chris              09 Cypress Bay           31-09.00  
 18 gavic, glen               11 Cooper City           31-08.00  
 19 young, andrew             12 Everglades            30-05.00  
 20 Eberhart, Nathaniel       11 Everglades            28-03.00  
 -- Crozier, Gordon           10 St. Thomas A                ND  
 -- Olazabur, Denis           11 McArthur                    ND  
 -- Dumon, Dudley             12 McArthur                    ND  
 -- Granese, Michael          09 South Browar                ND  
 -- Polanco, Michael          10 McArthur                    ND  
 
Event 13  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 St. Thomas Aquinas                                  9:41.94   10   
     1) Richmond, Allison 11            2) Payne, Alexandra 11            
     3) Kalis, Christina 09             4) Suarez, Giselle 11             
  2 Flanagan                                            9:50.33    8   
     1) Morno, Immaculate 12            2) Harris, Sydney 11              
     3) Daniel, Sappphire 09            4) Chambers, Danielle 10          
  3 West Broward                                       10:28.61    6   
     1) Sell, Chloe 11                  2) Anderson, Mysia 10             
     3) Gonzalez, Julia 11              4) Amaro, Isabelle 11             
  4 Cypress Bay                                        10:31.93    5   
     1) MacNeal, Katherine 09           2) MacConnie, Jessica 11          
     3) Droze, Victoria 10              4) Dugan, Alexis 11               
  5 Everglades                                         11:07.11    4   
     1) harper, chloe 10                2) Vulcain, Aryel 11              
     3) jugo, vivanna 10                4) padron, rosalia 11             
  6 McArthur                                           12:47.87    3   
     1) Hanna, Christia 12              2) Tillack, Vade 10               
     3) Magee, Kristina 09              4) Alvarez, Michelle 10           
  7 Miramar                                            15:02.98    2   
     1) Lowe, Bria 12                   2) Cawley, Brianna 09             
     3) Fenton, Anique 09               4) Hill, Nicole 12                
 
Event 14  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Miramar                                             8:28.25   10   
     1) Issac, Denzel 12                2) McDonald, Adavion 11           
     3) Joseph, Charles 12              4) Ernest, Andre 10               
  2 St. Thomas Aquinas                                  8:28.99    8   
     1) Montali, Stefano 11             2) Montali, Lorenzo 11            
     3) Bauer, Nichoas 11               4) Grenet, Christian 11           
  3 Flanagan                                            8:33.22    6   
     1) Romero, Edward 11               2) Acosta, Juan 10                
     3) Suarez, Angel 10                4) Boykin, Avonte 10              
  4 Everglades                                          8:37.11    5   
     1) Bricourt, Christian 11          2) sullvan, cristian 10           
     3) franteky, jean 10               4) douglas, james 12              
  5 West Broward                                        8:49.06    4   
     1) Rodriguez, Gabriel 10           2) Ibanez, Ricardo 11             
     3) Ulloa, Corey 12                 4) Carnahan, Cameron 11           
  6 Cooper City                                         9:02.16    3   
     1) Dean, Will 11                   2) Austin, Trent 10               
     3) Whitehead, Nassor 10            4) Williams, Kalan 10             
  7 Cypress Bay                                         9:16.98    2   
     1) Olson, Marc 11                  2) Wagner, Mark 10                
     3) Topete, Rodrigo 11              4) Carrizosa, Juan Manuel 10      
  8 McArthur                                            9:26.28    1   
     1) Mendoza, Eduardo 10             2) Dorsainvil, Giovanny 11        
     3) Walker, Derrick 11              4) Paboosingh, Corey 12           
  9 South Broward                                       9:26.29  
     1) Espinozq, Radolfo 10            2) Nugent, austin 10              
     3) Mera, Youkendy 12               4) loftis, James 11               
 
Event 15  Girls 100 Meter Hurdles
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Mesa, Anastasia           12 Cooper City              16.96Q  4.1  1 
  2 joseph, benaushkoh        11 Everglades               17.75Q  4.4  2 
  3 kearney, jasmine          10 Everglades               17.34q  4.1  1 
  4 Stephens, Angela          10 McArthur                 18.97q  4.1  1 
  5 Raglin-Woodard, Deaja     11 Flanagan                 19.06q  4.1  1 
  6 Mcbean, Keyeona           10 Flanagan                 20.14q  4.4  2 
  7 McAdams, Julianne         10 Cypress Bay              20.53q  4.1  1 
  8 Banks, Morgan             09 West Broward             20.74q  4.4  2 
  9 Hanna, Christal           12 McArthur                 20.76   4.4  2 
 10 Castell, Stephanie        09 West Broward             21.51   4.1  1 
 11 hinds, skylar             10 Cooper City              22.15   4.4  2 
 12 Morrell, Whitney          09 Flanagan                 26.03   4.1  1 
 -- McColaugh, Stephanie      11 Cypress Bay                 FS   4.4  2 
 
Event 15  Girls 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Mesa, Anastasia           12 Cooper City              16.70   2.3  10   
  2 joseph, benaushkoh        11 Everglades               17.39   2.3   8   
  3 kearney, jasmine          10 Everglades               17.68   2.3   6   
  4 Raglin-Woodard, Deaja     11 Flanagan                 18.75   2.3   5   
  5 Stephens, Angela          10 McArthur                 19.27   2.3   4   
  6 Mcbean, Keyeona           10 Flanagan                 19.96   2.3   3   
  7 McAdams, Julianne         10 Cypress Bay              20.57   2.3   2   
  8 Banks, Morgan             09 West Broward             21.21   2.3   1   
 
Event 16  Boys 110 Meter Hurdles
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Tatham, Jeremy            11 St. Thomas A             14.36Q  NWI  1 
  2 Dix, Maurice              10 St. Thomas A             14.79Q  NWI  2 
  3 McClary, Joseph           11 St. Thomas A             14.80q  NWI  2 
  4 Nelson, Shaquille         12 Flanagan                 15.09q  NWI  1 
  5 hill, jabari              09 Everglades               15.80q  NWI  1 
  6 Felix, Leonard            11 Flanagan                 16.04q  NWI  2 
  7 Saint Ange, Wesley        09 Miramar                  17.60q  NWI  2 
  8 Mills, Jaime              11 Cypress Bay              17.80q  NWI  1 
  9 Allen, Jovane             12 Miramar                  18.08   NWI  2 
 10 davis, connor             09 Cooper City              18.19   NWI  1 
 11 Lee, Chrisphin            09 Flanagan                 18.36   NWI  1 
 12 reynolds, austin          11 Cooper City              22.05   NWI  2 
 -- Montgomery, Steve         12 Miramar                     FS   NWI  1 
 
Event 16  Boys 110 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 McClary, Joseph           11 St. Thomas A             14.11   2.3  10   
  2 Tatham, Jeremy            11 St. Thomas A             14.14   2.3   8   
  3 Dix, Maurice              10 St. Thomas A             14.88   2.3   6   
  4 Nelson, Shaquille         12 Flanagan                 15.00   2.3   5   
  5 hill, jabari              09 Everglades               15.87   2.3   4   
  6 Felix, Leonard            11 Flanagan                 16.26   2.3   3   
  7 Saint Ange, Wesley        09 Miramar                  17.08   2.3   2   
  8 Mills, Jaime              11 Cypress Bay              18.45   2.3   1   
 
Event 17  Girls 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Perrodin, Lauren          11 St. Thomas A             11.99Q  NWI  2 
  2 Jocelyn, Ashley           11 Miramar                  12.03Q  4.4  1 
  3 Adams, Erika              12 Cypress Bay              12.50Q  3.8  3 
  4 wilcox, brittany          10 Everglades               12.73Q  NWI  4 
  5 Howerton, Isabella        09 St. Thomas A             12.66q  3.8  3 
  6 messam, tonise            11 Everglades               12.74q  4.4  1 
  7 Morency, Laura            10 Flanagan                 12.76q  NWI  4 
  8 Bush, Jazmin              11 Flanagan                 12.87q  NWI  2  12.861
  9 Francis, Maya             09 St. Thomas A            J12.87   4.4  1  12.865
 10 lawton, kimberly          10 Everglades               12.89   3.8  3 
 11 Samuels, Shonte           12 Miramar                  12.94   3.8  3 
 12 Cortez, Erin              10 Flanagan                 13.00   4.4  1 
 13 Robinson, Taylor          11 Cypress Bay              13.13   NWI  4 
 14 Lynch, Natasha            11 McArthur                 13.15   NWI  4 
 15 Edouard, Shana            12 Cooper City              13.94   3.8  3 
 16 Stadler, Cassiane         10 Cooper City              13.96   NWI  4 
 17 Salvetti, Daniella        11 Cypress Bay              14.06   4.4  1 
 18 Bailey, Brianne           10 Cypress Bay              14.29   NWI  2 
 19 holmes, stacy             10 Everglades               14.29   NWI  2 
 20 lindor, cassandra         09 Cooper City              14.29   NWI  2 
 21 Cone, Chelsea             09 McArthur                 14.38   NWI  2 
 22 Aponte, Krystal           12 South Browar             14.54   NWI  2 
 23 Cooks, Kierra             09 McArthur                 14.67   4.4  1 
 -- Davis, Tahirah            11 West Broward               DNF   4.4  1 
 -- Pullins, Deja             12 Flanagan                   DNF   3.8  3 
 
Event 17  Girls 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Jocelyn, Ashley           11 Miramar                  11.89   NWI  10   
  2 Perrodin, Lauren          11 St. Thomas A             11.91   NWI   8   
  3 Adams, Erika              12 Cypress Bay              12.35   NWI   6   
  4 Howerton, Isabella        09 St. Thomas A             12.65   NWI   5    12.641
  5 wilcox, brittany          10 Everglades               12.65   NWI   4    12.647
  6 messam, tonise            11 Everglades               12.77   NWI   3   
  7 Bush, Jazmin              11 Flanagan                 12.81   NWI   2   
  8 Morency, Laura            10 Flanagan                 13.03   NWI   1   
 
Event 18  Boys 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Smith, Jermy              11 Flanagan                 10.55Q  NWI  1 
  2 Dorsett, Phillip          12 St. Thomas A             10.70Q  3.9  2 
  3 Sylvestre, Johnioh        12 South Browar             10.74Q  NWI  5 
  4 Jones, Corey              11 Flanagan                 10.85Q  NWI  3 
  4 Lewis, Malcolm            11 Miramar                  10.85Q  NWI  4 
  6 Jacques, Karl             11 South Browar             11.18q  NWI  3 
  7 Taylor, Sylval            12 Miramar                  11.19q  NWI  1 
  8 Howard, Tracy             11 Miramar                  11.20q  NWI  3 
  9 Montgomery, Steve         12 Miramar                  11.23   3.9  2 
 10 Clervil, Garfiel          12 McArthur                 11.26   NWI  5 
 11 Minto, Lincoln            10 Flanagan                 11.27   NWI  5 
 12 Williams, Andre           11 Flanagan                 11.29   NWI  4 
 13 Jackson, Jevon            10 St. Thomas A             11.35   NWI  1 
 14 Karvin, Noel              12 South Browar             11.38   NWI  4 
 15 Witt, Josh                11 Cypress Bay              11.40   NWI  5 
 16 Paz, Kevin                11 West Broward             11.58   NWI  4 
 17 canino, carlos            09 Cooper City              11.75   NWI  3 
 18 adeyemi, adewale          10 Everglades               11.85   NWI  5 
 19 Williams, Brenton         11 West Broward             11.93   NWI  5 
 20 Allan, Don                11 Cooper City              11.94   NWI  1 
 21 Marquez, Edward           11 West Broward             11.95   NWI  1 
 21 Dayes, Matt               10 Cypress Bay              11.95   3.9  2 
 23 avila, mike               09 Cooper City              11.97   3.9  2 
 24 paulk, shacory            11 Everglades               11.99   NWI  3 
 25 Adams, Brendan            09 Cypress Bay              12.06   NWI  1 
 26 Withespoon, Devin         09 McArthur                 12.16   3.9  2 
 27 Thompson, Keenan          10 West Broward             12.21   3.9  2 
 27 Gallup, Lucas             10 Cypress Bay              12.21   NWI  3 
 29 couamin, kendall          11 Everglades               12.23   3.9  2 
 30 couamin, kendrick         11 Everglades               12.24   NWI  4 
 -- Tallegrand, Junior        10 McArthur                    FS   NWI  3 
 
Event 18  Boys 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Smith, Jermy              11 Flanagan                 10.37   3.2  10   
  2 Dorsett, Phillip          12 St. Thomas A             10.51   3.2   8   
  3 Lewis, Malcolm            11 Miramar                  10.74   3.2   6   
  4 Jones, Corey              11 Flanagan                 10.75   3.2   5   
  5 Sylvestre, Johnioh        12 South Browar             10.80   3.2   4   
  6 Taylor, Sylval            12 Miramar                  11.07   3.2   3   
  7 Jacques, Karl             11 South Browar             11.14   3.2   2   
  8 Howard, Tracy             11 Miramar                  11.41   3.2   1   
 
Event 19  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Payne, Alexandra          11 St. Thomas A           5:16.91   10   
  2 Lesnik, Ashley            12 Cypress Bay            5:22.84    8   
  3 Kalis, Christina          09 St. Thomas A           5:30.92    6   
  4 Amaro, Isabelle           11 West Broward           5:39.79    5   
  5 Pottinger-Wood, Shanae-y  10 Flanagan               5:49.43    4   
  6 Reynolds, Lauren          09 Cypress Bay            5:49.99    3   
  7 Turner, Shelby            10 Cooper City            5:50.77    2   
  8 Mitchell, Sarah           11 Flanagan               6:01.49    1   
  9 Gonzalez, Julia           11 West Broward           6:08.44  
 10 MacConnie, Jessica        11 Cypress Bay            6:11.67  
 11 Dugan, Alexis             11 Cypress Bay            6:14.96  
 12 Bauer, Shannon            09 St. Thomas A           6:37.86  
 13 Pozo, Ashley              09 West Broward           6:43.23  
 14 Pallavicini, Sophia       09 South Browar           7:05.90  
 15 Hanna, Christia           12 McArthur               7:24.73  
 -- Alvarez, Michelle         10 McArthur                   DNF  
 -- Sell, Chloe               11 West Broward               DNF  
 
Event 20  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Romero, Edward            11 Flanagan               4:37.08   10   
  2 Bauer, Nichoas            11 St. Thomas A           4:43.34    8   
  3 Suarez, Angel             10 Flanagan               4:46.29    6   
  4 Pozo, Leonel              09 West Broward           4:51.79    5   
  5 Aquino, Daniel            11 Cypress Bay            4:57.56    4   
  6 Ernest, Andre             10 Miramar                4:58.78    3   
  7 Boykin, Avonte            10 Flanagan               4:59.74    2   
  8 Pentes, Daniel            11 South Browar           5:00.98    1   
  9 Haugen, Alexander         09 St. Thomas A           5:01.92  
 10 Acosta, Juan              10 Flanagan               5:06.23  
 11 Espinozq, Radolfo         10 South Browar           5:10.34  
 12 brown, xavier             11 Everglades             5:12.51  
 13 Martinez, Camilo          11 Cypress Bay            5:13.47  
 14 Gonzales, Daniel          11 Cypress Bay            5:13.96  
 15 Dorsainvil, Giovanny      11 McArthur               5:18.22  
 16 Cohen, Josh               12 Cooper City            5:18.95  
 17 Wagner, Mark              10 Cypress Bay            5:21.03  
 18 Austin, Trent             10 Cooper City            5:21.52  
 19 Barone, Thomas            10 West Broward           5:22.06  
 20 Moogerfeld, Cory          10 West Broward           5:22.24  
 21 Berrett, Mikelson         09 Miramar                5:28.50  
 22 vicuna, dustin            10 Everglades             5:32.30  
 23 Saunders, Austin             Cooper City            5:42.55  
 24 cabalbag, jeric           10 Everglades             5:59.84  
 25 symonette, noman          11 Everglades             6:16.82  
 26 ray, bradley              10 Cooper City            6:42.43  
 
Event 21  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Miramar                                               49.18   10   
     1) Samuels, Shonte 12              2) Jocelyn, Ashley 11             
     3) Cobb, Kiwana 11                 4) Smart, Nicole 12               
  2 St. Thomas Aquinas                                    49.24    8   
     1) Perrodin, Lauren 11             2) Howerton, Isabella 09          
     3) Houston, Kalin 09               4) Villano, Bridgette 10          
  3 South Broward                                         49.99    6   
     1) weeks, keira 10                 2) Rolle, Shannon 10              
     3) Laney, Annalyssa 12             4) Lageroy, Widline 10            
  4 Cypress Bay                                           50.10    5   
     1) Adams, Erika 12                 2) Gale, Amanda 10                
     3) Gale, Emily 10                  4) Cooper, Shakyra 11             
  5 Flanagan                                              50.25    4   
     1) Bush, Jazmin 11                 2) Morency, Laura 10              
     3) Barquero, Jessica 12            4) Cortez, Erin 10                
  6 Everglades                                            50.70    3   
     1) joseph, benaushkoh 11           2) wilcox, brittany 10            
     3) messam, tonise 11               4) lawton, kimberly 10            
  7 Cooper City                                           54.13    2   
     1) Mesa, Anastasia 12              2) Stadler, Cassiane 10           
     3) rodriguez, moshe 09             4) Edouard, Shana 12              
  8 McArthur                                              57.34    1   
     1) Cone, Chelsea 09                2) Cooks, Kierra 09               
     3) Magee, Kristina 09              4) Lynch, Natasha 11              
 
Event 22  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 South Broward                                         40.75   10   
     1) Jacques, Karl 11                2) Henderson, kahlil 10           
     3) Sylvestre, Johnioh 12           4) Blanford, Jenove 12            
  2 Flanagan                                              41.57    8   
     1) Smith, Jermy 11                 2) Jones, Corey 11                
     3) Ates, Demetris 11               4) Minto, Lincoln 10              
  3 Miramar                                               42.12    6   
     1) Taylor, Sylval 12               2) Montgomery, Steve 12           
     3) Lewis, Malcolm 11               4) Howard, Tracy 11               
  4 McArthur                                              45.23    5   
     1) Walker, Derrick 11              2) Clervil, Garfiel 12            
     3) North, Nick 12                  4) Tallegrand, Junior 10          
  5 West Broward                                          46.11    4   
     1) Thompson, Keenan 10             2) Williams, Brenton 11           
     3) Paz, Kevin 11                   4) Marquez, Edward 11             
  6 Cooper City                                           46.56    3   
     1) krohn, camden 11                2) petrone, tristan 09            
     3) Allan, Don 11                   4) lindor, brian 11               
 -- Everglades                                               FS  
     1) couamin, kendrick 11            2) bodden, william 11             
     3) adeyemi, adewale 10             4) alonso, james 10               
 
Event 23  Girls 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Ellis, Kendall            09 St. Thomas A             56.76Q  1 
  2 Richmond, Allison         11 St. Thomas A             59.31Q  2 
  3 Levy, Toria               09 St. Thomas A             59.86Q  3 
  4 Daniel, Sappphire         09 Flanagan               1:02.20Q  4 
  5 Davis, Tahirah            11 West Broward           1:00.99q  2 
  6 Chambers, Danielle        10 Flanagan               1:01.23q  1 
  7 Houston, Kalin            09 St. Thomas A           1:02.70q  4 
  8 Harper, Shardane          12 Everglades             1:02.88q  3 
  9 lloyd, yamonie            11 Everglades             1:03.39   2 
 10 Fagins, Cashay            09 Flanagan               1:04.17   3 
 11 Robinson, Taylor          11 Cypress Bay            1:04.27   2 
 12 Lewis, Demeria            09 Miramar                1:04.56   1 
 13 Cooper, Shakyra           11 Cypress Bay            1:05.18   3 
 14 Williams, Alexis          09 Flanagan               1:05.28   2 
 15 Jaime, Kisha              09 Cypress Bay            1:05.45   1 
 16 Vulcain, Aryel            11 Everglades             1:06.09   4 
 17 Toyloy, Monique           10 Miramar                1:06.38   3 
 18 williams, markysha        10 Everglades             1:07.78   1 
 19 Fonseca, Sophia           09 Cypress Bay            1:08.15   4 
 20 zimichi, chantel          10 Cooper City            1:13.24   2 
 21 moore, genevieve          11 Cooper City            1:25.39   1 
 -- Robinson, Danielle        12 South Browar               DNF   3 
 -- Lageroy, Widline          10 South Browar               DNF   1 
 
Event 23  Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Ellis, Kendall            09 St. Thomas A             56.47   10   
  2 Richmond, Allison         11 St. Thomas A             57.03    8   
  3 Levy, Toria               09 St. Thomas A             59.21    6   
  4 Daniel, Sappphire         09 Flanagan               1:00.19    5   
  5 Chambers, Danielle        10 Flanagan               1:01.31    4   
  6 Davis, Tahirah            11 West Broward           1:01.51    3   
  7 Houston, Kalin            09 St. Thomas A           1:01.58    2   
  8 Harper, Shardane          12 Everglades             1:02.71    1   
 
Event 24  Boys 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Kevin              12 Everglades               49.96Q  3 
  2 hill, jabari              09 Everglades               50.20Q  2 
  3 Hall, Arman               11 St. Thomas A             50.53Q  1 
  4 House-Hay, Jorden         12 Cypress Bay              52.21Q  4 
  5 allen, brian              09 Everglades               51.35q  1 
  6 Jackson, Jevon            10 St. Thomas A             51.40q  2 
  7 Saint Juste, Wensley      12 Miramar                  51.99q  3 
  8 Jones, Nathaniel          11 West Broward             52.00q  1 
  9 Harris, Antonio           11 South Browar             52.59   1 
  9 Douglas, DeAndre          10 St. Thomas A             52.59   3 
 11 Michel, John              12 Flanagan                 53.05   2 
 12 Taylor, Glen              11 Flanagan                 53.20   4 
 13 Jackson, Ishmau           10 South Browar             53.70   4 
 14 Kelly, Alex               10 South Browar             54.02   3 
 15 Hojara, Caleb             12 Cypress Bay              54.40   3 
 16 Brown, Bruce              10 St. Thomas A             54.48   4 
 17 Lewis, Khalial            09 Miramar                  55.21   2 
 18 Paboosingh, Corey         12 McArthur                 55.31   2 
 19 Mera, Youkendy            12 South Browar             55.93   2 
 20 Felix, Michael            12 Cypress Bay              57.07   2 
 21 Carty, Nicholas           09 West Broward             57.34   4 
 22 Moogerfeld, Eric          11 West Broward             59.24   2 
 23 Galego, Christopher       10 Cooper City            1:04.33   3 
 24 lopez, christian          09 Cooper City            1:07.03   3 
 -- Moyse, Michael            11 Miramar                     FS   1 
 -- ononuju, ujunwa           12 Everglades                 DNF   4 
 -- Beckford, Lorel           12 Miramar                    DNF   4 
 
Event 24  Boys 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Hall, Arman               11 St. Thomas A             49.66   10   
  2 hill, jabari              09 Everglades               49.83    8   
  3 Brown, Kevin              12 Everglades               50.70    6   
  4 Saint Juste, Wensley      12 Miramar                  51.97    5   
  5 Jackson, Jevon            10 St. Thomas A             52.00    4   
  6 Jones, Nathaniel          11 West Broward             52.82    3   
  7 House-Hay, Jorden         12 Cypress Bay              53.01    2   
  8 allen, brian              09 Everglades               53.53    1   
 
Event 25  Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Villano, Bridgette        10 St. Thomas A             47.43Q  1 
  2 Smart, Nicole             12 Miramar                  47.93Q  2 
  3 Barquero, Jessica         12 Flanagan                 50.16Q  3 
  4 Gale, Emily               10 Cypress Bay              48.69q  2 
  5 joseph, benaushkoh        11 Everglades               51.06q  1 
  6 Gale, Amanda              10 Cypress Bay              51.62q  1 
  7 Mcbean, Keyeona           10 Flanagan                 54.31q  2 
  8 McColaugh, Stephanie      11 Cypress Bay              54.68q  3 
  9 kearney, jasmine          10 Everglades               55.42   3 
 10 McAdams, Julianne         10 Cypress Bay              56.72   2 
 11 Banks, Morgan             09 West Broward             57.93   3 
 12 Morrell, Whitney          09 Flanagan                 58.63   1 
 13 Aponte, Krystal           12 South Browar             59.18   3 
 14 hinds, skylar             10 Cooper City              59.29   1 
 15 Hanna, Christal           12 McArthur               1:03.58   3 
 16 Stephens, Angela          10 McArthur               1:07.62   2 
 -- Castell, Stephanie        09 West Broward               DNF   2 
 
Event 25  Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Smart, Nicole             12 Miramar                  46.75   10   
  2 Villano, Bridgette        10 St. Thomas A             47.18    8   
  3 Barquero, Jessica         12 Flanagan                 47.92    6   
  4 Gale, Emily               10 Cypress Bay              47.97    5   
  5 Gale, Amanda              10 Cypress Bay              50.83    4   
  6 joseph, benaushkoh        11 Everglades               54.55    3   
  7 McColaugh, Stephanie      11 Cypress Bay              56.01    2   
  8 Mcbean, Keyeona           10 Flanagan                 56.05    1   
 
Event 26  Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Pierre, Jean              12 Flanagan                 38.70Q  2 
  2 Thomas, Daniel            12 Flanagan                 38.89Q  3 
  3 Dix, Maurice              10 St. Thomas A             40.97Q  1 
  4 Tatham, Jeremy            11 St. Thomas A             38.72q  2 
  5 McClary, Joseph           11 St. Thomas A             40.69q  3 
  6 Harris, Brandon           10 Miramar                  41.73q  1 
  7 bodden, william           11 Everglades               41.85q  1 
  8 Felix, Leonard            11 Flanagan                 43.19q  1 
  9 Saint Ange, Wesley        09 Miramar                  43.76   2 
 10 Allen, Jovane             12 Miramar                  43.82   3 
 11 Evans, Zach               10 Flanagan                 45.77   1 
 12 Potvin, Dakota            09 South Browar             47.29   1 
 13 Beatrice, Felisen         09 South Browar             47.98   3 
 14 davis, connor             09 Cooper City              49.43   2 
 15 Mills, Jaime              11 Cypress Bay              49.70   2 
 16 blackwood, aundre         10 Everglades               55.42   2 
 17 reynolds, austin          11 Cooper City              56.14   3 
 
Event 26  Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Dix, Maurice              10 St. Thomas A             38.28   10   
  2 Tatham, Jeremy            11 St. Thomas A             38.38    8   
  3 Thomas, Daniel            12 Flanagan                 38.72    6   
  4 Pierre, Jean              12 Flanagan                 39.37    5   
  5 McClary, Joseph           11 St. Thomas A             40.53    4   
  6 bodden, william           11 Everglades               41.85    3   
  7 Harris, Brandon           10 Miramar                  43.36    2   
  8 Felix, Leonard            11 Flanagan                 45.26    1   
 
Event 27  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kalis, Christina          09 St. Thomas A           2:20.22   10   
  2 MacNeal, Katherine        09 Cypress Bay            2:21.45    8   
  3 Payne, Alexandra          11 St. Thomas A           2:22.03    6   
  4 Morno, Immaculate         12 Flanagan               2:23.55    5   
  5 Harris, Sydney            11 Flanagan               2:26.35    4   
  6 Anderson, Mysia           10 West Broward           2:28.11    3   
  7 Germain, Therese          12 Cypress Bay            2:36.79    2   
  8 harper, chloe             10 Everglades             2:40.09    1   
  9 jugo, vivanna             10 Everglades             2:40.77  
 10 Hercules, Amanda          12 St. Thomas A           2:41.48  
 11 Fagins, Cashay            09 Flanagan               2:41.70  
 12 Droze, Victoria           10 Cypress Bay            2:43.57  
 13 Alvarez, Michelle         10 McArthur               2:47.38  
 14 Pottinger-Wood, Shanae-y  10 Flanagan               2:48.39  
 15 Halpern, Cydney           10 Cypress Bay            2:51.12  
 16 Charsley, Jessica         09 South Browar           2:59.28  
 17 Pallavicini, Sophia       09 South Browar           3:05.12  
 18 Tillack, Vade             10 McArthur               3:06.55  
 19 sweeting, jasmyn          10 Everglades             3:42.65  
 
Event 28  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Romero, Edward            11 Flanagan               2:03.00   10   
  2 Grenet, Christian         11 St. Thomas A           2:04.14    8   
  3 Issac, Denzel             12 Miramar                2:05.47    6   
  4 Ibanez, Ricardo           11 West Broward           2:06.00    5   
  5 Bricourt, Christian       11 Everglades             2:07.12    4   
  6 Gomez, Eduardo            11 South Browar           2:07.17    3   
  7 McDonald, Adavion         11 Miramar                2:08.23    2   
  8 Williams, Kalan           10 Cooper City            2:09.02    1   
  9 Ernest, Andre             10 Miramar                2:09.14  
 10 Riquero, Alberto          09 South Browar           2:11.63  
 11 Dean, Will                11 Cooper City            2:12.38  
 12 Jackson, Julian           11 St. Thomas A           2:13.25  
 13 Mendoza, Eduardo          10 McArthur               2:14.09  
 14 Edwards, Delano           12 Miramar                2:14.97  
 15 Rodriguez, Gabriel        10 West Broward           2:15.26  
 16 Carrizosa, Juan Manuel    10 Cypress Bay            2:15.38  
 17 Olson, Marc               11 Cypress Bay            2:18.71  
 18 Reyes, Bryant             12 West Broward           2:19.32  
 19 Brazil II, Claude         10 Flanagan               2:19.58  
 20 Suarez, Angel             10 Flanagan               2:19.74  
 21 Acosta, Juan              10 Flanagan               2:23.09  
 22 Correa, Joseph            09 Cypress Bay            2:23.44  
 23 Moure, Ryan               09 South Browar           2:26.44  
 24 tilley, marvin            12 Everglades             2:27.79  
 25 Samuelson, Jonathan       12 Cooper City            2:28.39  
 26 Lamonica, Vinny           11 South Browar           2:30.03  
 27 Balmaceda, Jose           09 McArthur               2:30.50  
 28 noel, kendrick            10 Everglades             2:32.66  
 29 goldberg, aidan           10 Cooper City            2:39.36  
 30 Kudja, Aaron              09 West Broward           2:39.78  
 -- douglas, james            12 Everglades                 DNF  
 
Event 29  Girls 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Perrodin, Lauren          11 St. Thomas A             25.11Q  5.9  2 
  2 Ellis, Kendall            09 St. Thomas A             25.41Q  5.3  3 
  3 Rolle, Shannon            10 South Browar             25.70Q  2.9  1 
  4 Francis, Maya             09 St. Thomas A             26.10Q  3.0  4 
  5 Adams, Erika              12 Cypress Bay              25.42q  5.9  2 
  6 Howerton, Isabella        09 St. Thomas A             25.78q  2.9  1 
  7 lawton, kimberly          10 Everglades               26.41q  3.0  4 
  8 Bush, Jazmin              11 Flanagan                 26.48q  5.9  2 
  9 Cobb, Kiwana              11 Miramar                  26.53   5.3  3 
 10 Samuels, Shonte           12 Miramar                  26.75   2.9  1 
 11 Chandler, Natia           11 Flanagan                 26.79   2.9  1 
 12 Davis, Tahirah            11 West Broward             26.86   5.3  3 
 13 Francis, Nadia            09 Flanagan                 27.22   5.3  3 
 14 Raglin-Woodard, Deaja     11 Flanagan                 27.84   3.0  4 
 15 messam, tonise            11 Everglades               27.99   2.9  1 
 16 Jaime, Kisha              09 Cypress Bay              28.40   2.9  1 
 17 Stadler, Cassiane         10 Cooper City              28.64   5.9  2 
 18 Edouard, Shana            12 Cooper City              28.74   5.3  3 
 19 Bailey, Brianne           10 Cypress Bay              29.08   3.0  4 
 20 Mcknight, Takiya          11 Miramar                  29.11   5.9  2 
 21 Lynch, Natasha            11 McArthur                 29.37   2.9  1 
 22 Micklewhite, Tianna       09 Miramar                  29.59   3.0  4 
 23 Braga, Mariana            12 Cypress Bay              30.04   5.3  3 
 24 smith, tara               10 Everglades               30.41   5.9  2 
 25 Cone, Chelsea             09 McArthur                 30.99   3.0  4 
 26 kelly, anais              10 Everglades               31.92   5.3  3 
 27 Cooks, Kierra             09 McArthur                 33.90   5.9  2 
 
Event 29  Girls 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Ellis, Kendall            09 St. Thomas A             24.65   3.5  10   
  2 Perrodin, Lauren          11 St. Thomas A             25.50   3.5   8   
  3 Adams, Erika              12 Cypress Bay              25.82   3.5   6   
  4 Rolle, Shannon            10 South Browar             25.84   3.5   5   
  5 Francis, Maya             09 St. Thomas A             26.07   3.5   4   
  6 Bush, Jazmin              11 Flanagan                 26.49   3.5   3   
  7 lawton, kimberly          10 Everglades               27.18   3.5   2   
 -- Howerton, Isabella        09 St. Thomas A                FS   3.5 
 
Event 30  Boys 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Smith, Jermy              11 Flanagan                 21.19Q  4.4  5 
  2 Dorsett, Phillip          12 St. Thomas A             21.44Q  3.0  2 
  3 Blanford, Jenove          12 South Browar             21.81Q  NWI  4 
  4 Pierre, Jean              12 Flanagan                 21.91Q  5.5  3 
  5 Hall, Arman               11 St. Thomas A             22.56Q  4.6  1 
  6 Henderson, kahlil         10 South Browar             21.25q  4.4  5 
  7 Ates, Demetris            11 Flanagan                 22.12q  NWI  4 
  8 Lewis, Brandon            11 Miramar                  22.54q  3.0  2 
  9 Jackson, Ishmau           10 South Browar             22.72   5.5  3 
 10 Collier, Dion             10 St. Thomas A             22.75   4.4  5 
 11 Melton, Delmar            12 Miramar                  22.77   5.5  3 
 12 Orr, Delawrence           11 McArthur                 22.81   5.5  3 
 13 Mcbean, Omar              12 Flanagan                 22.99   3.0  2 
 14 George, Darius            10 St. Thomas A             23.00   NWI  4 
 15 Robinson, Teandre         09 Miramar                  23.10   4.4  5 
 16 Jean-Baptiste, Alain      10 Cypress Bay              23.32   NWI  4 
 17 Clervil, Garfiel          12 McArthur                 23.45   4.4  5 
 18 Paz, Kevin                11 West Broward             23.51   4.6  1 
 19 Hojara, Caleb             12 Cypress Bay              23.57   3.0  2 
 20 adeyemi, adewale          10 Everglades               23.89   NWI  4 
 21 Williams, Brenton         11 West Broward             23.95   NWI  4 
 22 Jones, Nathaniel          11 West Broward             23.97   3.0  2 
 23 Kingston, Ulric           12 Miramar                  24.13   4.6  1 
 24 Blanco, Paco              12 Cypress Bay              24.21   5.5  3 
 25 avila, mike               09 Cooper City              24.38   3.0  2 
 26 Marquez, Edward           11 West Broward             24.48   5.5  3 
 27 alonso, james             10 Everglades               24.63   4.6  1 
 28 joseph, steve             09 Everglades               25.15   4.4  5 
 29 Bond, Matthew             11 Cooper City              25.46   5.5  3 
 30 booker, isaiah            09 Everglades               25.78   5.5  3 
 31 lewis, desmond            12 Cooper City              25.97   4.6  1 
 32 Galego, Christopher       10 Cooper City              28.38   4.4  5 
 33 Withespoon, Devin         09 McArthur                 30.54   NWI  4 
 -- Kelly, Alex               10 South Browar                FS   3.0  2 
 
Event 30  Boys 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Henderson, kahlil         10 South Browar             21.09   1.5  10   
  2 Blanford, Jenove          12 South Browar             21.18   1.5   8   
  3 Dorsett, Phillip          12 St. Thomas A             21.26   1.5   6   
  4 Hall, Arman               11 St. Thomas A             21.46   1.5   5   
  5 Ates, Demetris            11 Flanagan                 21.88   1.5   4   
  6 Pierre, Jean              12 Flanagan                 22.11   1.5   3   
  7 Smith, Jermy              11 Flanagan                 22.50   1.5   2   
  8 Lewis, Brandon            11 Miramar                  22.98   1.5   1   
 
Event 31  Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lesnik, Ashley            12 Cypress Bay           11:42.56   10   
  2 Sell, Chloe               11 West Broward          11:47.51    8   
  3 Amaro, Isabelle           11 West Broward          12:14.29    6   
  4 Suarez, Giselle           11 St. Thomas A          12:17.93    5   
  5 Braynon-Moore, Marina     09 St. Thomas A          12:39.76    4   
  6 Hanna, Christia           12 McArthur              13:09.52    3   
  7 Mitchell, Sarah           11 Flanagan              14:15.81    2   
  8 Vargas, Pauline           12 Cypress Bay           14:29.86    1   
  9 Acklin, Charlotte         12 West Broward          14:47.12  
 10 Harris, katherine         09 Cypress Bay           15:03.25  
 11 Dansky, Megan             11 West Broward          15:19.89  
 12 padron, rosalia           11 Everglades            16:10.80  
 
Event 32  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McCarthy, Thomas          11 St. Thomas A          10:22.54   10   
  2 Bauer, Nichoas            11 St. Thomas A          10:27.62    8   
  3 Montali, Stefano          11 St. Thomas A          10:29.20    6   
  4 Montali, Lorenzo          11 St. Thomas A          10:33.33    5   
  5 Ulloa, Corey              12 West Broward          10:50.74    4   
  6 Whitehead, Nassor         10 Cooper City           10:53.22    3   
  7 Aquino, Daniel            11 Cypress Bay           11:00.05    2   
  8 Boykin, Avonte            10 Flanagan              11:10.43    1   
  9 Pentes, Daniel            11 South Browar          11:10.99  
 10 Thamarasseril, Shawn      11 Flanagan              11:12.63  
 11 franteky, jean            10 Everglades            11:29.41  
 12 Carnahan, Cameron         11 West Broward          11:37.26  
 13 Riley, Reginald           12 South Browar          11:38.35  
 14 Pino, Chris               12 Flanagan              11:51.59  
 15 Agrawal, Sameer           10 Flanagan              12:08.75  
 16 obermuller, shirlon       10 Everglades            12:29.89  
 -- Yang, Tristan             10 Cypress Bay                DNF  
 -- Saunders, Austin             Cooper City                DNF  
 -- Topete, Rodrigo           11 Cypress Bay                DNF  
 -- Pozo, Leonel              09 West Broward               DNF  
 -- Cohen, Josh               12 Cooper City                DNF  
 -- Moogerfeld, Cory          10 West Broward               DNF  
 -- Byrrion, Josh             09 South Browar               DNF  
 -- sullvan, cristian         10 Everglades                 DNF  
 -- Berrett, Mikelson         09 Miramar                    DNF  
 -- Granese, Michael          09 South Browar               DNF  
 -- Berry, Bruno              12 Cypress Bay                DNF  
 -- quintana, daniel          11 Everglades                 DNF  
 
Event 33  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 St. Thomas Aquinas                                  3:55.60   10   
     1) Richmond, Allison 11            2) Levy, Toria 09                 
     3) Ellis, Kendall 09               4) Hercules, Amanda 12            
  2 Flanagan                                            4:05.25    8   
     1) Chambers, Danielle 10           2) Morency, Laura 10              
     3) Barquero, Jessica 12            4) Daniel, Sappphire 09           
  3 Miramar                                             4:05.52    6   
     1) Jocelyn, Ashley 11              2) Lewis, Demeria 09              
     3) Cobb, Kiwana 11                 4) Smart, Nicole 12               
  4 Everglades                                          4:06.39    5   
     1) lloyd, yamonie 11               2) Vulcain, Aryel 11              
     3) Harper, Shardane 12             4) wilcox, brittany 10            
  5 South Broward                                       4:09.64    4   
     1) Rolle, Shannon 10               2) Laney, Annalyssa 12            
     3) Celestin, Dorianne 10           4) Lageroy, Widline 10            
  6 Cypress Bay                                         4:24.10    3   
     1) Cooper, Shakyra 11              2) Germain, Therese 12            
     3) Robinson, Taylor 11             4) MacNeal, Katherine 09          
  7 McArthur                                            5:03.06    2   
     1) Magee, Kristina 09              2) Alvarez, Michelle 10           
     3) North, Alexus 09                4) Tillack, Vade 10               
 
Event 34  Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 St. Thomas Aquinas                                  3:15.93   2  10   
     1) McClary, Joseph 11              2) Dix, Maurice 10                
     3) Dorsett, Phillip 12             4) Tatham, Jeremy 11              
  2 South Broward                                       3:19.09   2   8   
     1) Harris, Antonio 11              2) Henderson, kahlil 10           
     3) Sylvestre, Johnioh 12           4) Blanford, Jenove 12            
  3 Flanagan                                            3:22.53   2   6   
     1) Jones, Corey 11                 2) Ates, Demetris 11              
     3) Pierre, Jean 12                 4) Thomas, Daniel 12              
  4 Everglades                                          3:24.66   2   5   
     1) Brown, Kevin 12                 2) hill, jabari 09                
     3) bodden, william 11              4) allen, brian 09                
  5 Miramar                                             3:30.73   2   4   
     1) Saint Juste, Wensley 12         2) Issac, Denzel 12               
     3) McDonald, Adavion 11            4) Moyse, Michael 11              
  6 Cypress Bay                                         3:32.71   2   3   
     1) Hojara, Caleb 12                2) House-Hay, Jorden 12           
     3) Felix, Michael 12               4) Witt, Josh 11                  
  7 McArthur                                            3:42.62   1   2   
     1) Mendoza, Eduardo 10             2) Walker, Derrick 11             
     3) Paboosingh, Corey 12            4) Orr, Delawrence 11             
  8 West Broward                                        3:43.20   2   1   
     1) Thompson, Keenan 10             2) Jones, Nathaniel 11            
     3) Ibanez, Ricardo 11              4) Carty, Nicholas 09             
  9 Cooper City                                         3:49.14   1 
     1) Williams, Kalan 10              2) canino, carlos 09              
     3) Samuelson, Jonathan 12          4) Austin, Trent 10               
 
                    Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) St. Thomas Aquinas         196        2) Cypress Bay               109   
    3) Flanagan                    87        4) Everglades                 72   
    5) Miramar                     54        5) West Broward               54   
    7) McArthur                    30        8) Cooper City                27   
    9) South Broward               25                                           
 
                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) St. Thomas Aquinas         213        2) Flanagan                  138   
    3) Miramar                     82        4) Everglades                 54   
    5) South Broward               51        6) Cypress Bay                48   
    7) West Broward                42        8) McArthur                   19   
    9) Cooper City                 13                                           

 
 
Post as: 
History for Florida FHSAA 4A District 12
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2014 1   1    
2013 1   1    
2012 1   1    
2011 1   1    
2010 1   1    
Hashtags: #distancepreps