Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2011 Apr 2nd

YearResultsNews 
*20141 1 
20131 1 
20121 1 
20111 1 
20101 1 
 

Media for 2011

Videos (0)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Results

 

Attending groups

 

Invited groups

 

2011

Track and Field Invitational

 

2011 Results - Bruce Dallas Invitational

Published by
Shane   on Apr 2 2011, 02:51 AM
Bruce Dallas Invitational - Apr 2, 2011
6746 Carlisle Pike, Mechanicsburg, PA, US, 17050
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | Javelin | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 100h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | Javelin | HJ | LJ | TJ | PV

Team Scores
 
Mens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Gillespie, Ronnie   Upper Perkiomen 11.20 nwi 1 10
2 Smith, Kevin   Coatesville Area 11.43 nwi 1 8
3 Franklin, Julian   Archbishop Carro 11.52 nwi 1 6
4 Jackson, Kadeem   William Penn (Yo 11.60 nwi 1 4
5 Gaul, Derek   Schuylkill Valle 11.66 nwi 1 2
6 Kerrick, Kyle   Coatesville Area 11.73 nwi 1 1
 
Mens 100m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Gillespie, Ronnie   Upper Perkiomen 11.17 nwi 6  
2 Smith, Kevin   Coatesville Area 11.30 nwi 5  
3 Kerrick, Kyle   Coatesville Area 11.50 nwi 2  
4 Gaul, Derek   Schuylkill Valle 11.52 nwi 6  
5 Franklin, Julian   Archbishop Carro 11.57 nwi 3  
6 Jackson, Kadeem   William Penn (Yo 11.59 nwi 3  
7 Dorsey, Lamont   Cumberland Valle 11.67 nwi 2  
8 MALONEY, JUSTIN   Wilson 11.72 nwi 1  
9 Allen, Corey   Central Dauphin 11.75 nwi 1  
10 Sutliff, Robert   Trinity (Camp Hi 11.82 nwi 6  
11 Gillin, Rodney   Wilson 11.83 nwi 3  
12 Williams, Isiah   Reading 11.84 nwi 2  
13 Perlstein, Casey   Upper Perkiomen 11.96 nwi 4  
14 Coleman, Chris   Cedar Crest 11.98 nwi 4  
15 Bush, Cody   Cumberland Valle 12.00 nwi 5  
16 Lieto, James   Boiling Springs 12.06 nwi 4  
17 Dominguez, Emilio   Reading 12.06 nwi 3  
18 Stambaugh, Greg   Manheim Township 12.08 nwi 6  
19 Devlin, Patrick   Trinity (Camp Hi 12.13 nwi 1  
20 Maylath, Jeremy   Cumberland Valle 12.13 nwi 1  
21 Weiser, Wade   Lower Dauphin 12.16 nwi 6  
22 Dein, Christopher   Warwick 12.18 nwi 2  
23 CERANKOWSKI, ERYK   Schuylkill Valle 12.21 nwi 4  
24 Pierre, Denzel   Cedar Crest 12.22 nwi 3  
25 Holmes, Malachi   Central Dauphin 12.22 nwi 5  
26 Bui, Jonathan   Manheim Township 12.31 nwi 2  
27 Hopkins, Mark   William Penn (Yo 12.42 nwi 5  
28 Oldroyd, Marcus   Troy Area 12.50 nwi 5  
29 Slear, Adam   Lewisburg Area 12.58 nwi 2  
30 Brooks, Jesse   Warwick 12.67 nwi 1  
31 Brown, Nathaniel   Lewisburg Area 12.70 nwi 3  
32 Wright, Jed   Troy Area 13.04 nwi 4  
33 Ritter, Dan   Archbishop Carro 15.18 nwi 5  
-- Sammet, Ryan   Warwick DNF nwi 1  
 
Mens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Gillespie, Ronnie   Upper Perkiomen 22.45 nwi 6 10
2 Smith, Kevin   Coatesville Area 22.65 nwi 6 8
3 Crutchfield, Dennis   Coatesville Area 23.10 nwi 6 6
4 Jamison, Joquan   William Penn (Yo 23.51 nwi 6 4
5 Williams, Isiah   Reading 23.53 nwi 3 2
6 Silva, Matt   Trinity (Camp Hi 23.60 nwi 5 1
7 Lucas, Devante   William Penn (Yo 23.63 nwi 6  
8 Lenz, Chris   Trinity (Camp Hi 24.04 nwi 5  
9 Gillin, Rodney   Wilson 24.06 nwi 4  
10 Dorsey, Lamont   Cumberland Valle 24.08 nwi 5  
11 Hannibal-nixon, Sheldo   Wilson 24.13 nwi 4  
12 Lieto, James   Boiling Springs 24.16 nwi 5  
13 Coleman, Chris   Cedar Crest 24.16 nwi 6  
14 Weiser, Wade   Lower Dauphin 24.32 nwi 4  
15 Bush, Cody   Cumberland Valle 24.49 nwi 4  
16 Caloiero, Giuliano   Schuylkill Valle 24.52 nwi 5  
17 Bui, Jonathan   Manheim Township 24.69 nwi 4  
18 Zaleski, Mike   Lewisburg Area 24.90 nwi 2  
19 Harris, Malyk   Central Dauphin 24.98 nwi 3  
20 Dein, Christopher   Warwick 25.03 nwi 4  
21 Martinez, Raycol   Manheim Township 25.07 nwi 3  
22 Palmer, Josh   Lower Dauphin 25.18 nwi 3  
23 McEwen, Ryan   Schuylkill Valle 25.20 nwi 2  
24 Brown, Desean   Central Dauphin 25.33 nwi 2  
25 Rongione, Tyler   Archbishop Carro 25.46 nwi 2  
26 Slear, Adam   Lewisburg Area 25.50 nwi 3  
27 Mellot, Andrew   Boiling Springs 25.81 nwi 1  
28 Whiteman, Jacob   Warwick 26.56 nwi 2  
29 Ghaul, Bill   Archbishop Carro 26.64 nwi 1  
30 Ellsworth, Greg   Troy Area 26.65 nwi 1  
31 DIAZ-CRUZ, LA'SHAWN   Reading 27.02 nwi 1  
32 Longwell, Rex   Troy Area 28.37 nwi 1  
-- Pierre, Denzel   Cedar Crest DNF nwi 3  
-- Brooks, Jesse   Warwick DNF nwi 2  
-- Maslowski, Matt   Upper Perkiomen DNF nwi 5  
 
Mens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Crutchfield, Dennis   Coatesville Area 50.12 6 10
2 Robinson, Mychal   Cedar Crest 50.52 6 8
3 BROOKS, JIMMY   Wilson 51.63 5 6
4 POORE, JESSE   Wilson 52.42 4 4
5 Bush, Cody   Cumberland Valle 52.95 6 2
6 Thompson, Keon   Coatesville Area 52.96 5 1
7 Olenginski, Greg   Lewisburg Area 52.98 4  
8 Lopes, Ryan   Lewisburg Area 53.14 4  
9 Miller, Brady   Cumberland Valle 53.29 5  
10 Devlin, Matt   Warwick 53.56 1  
11 Rivera, Carlos   Warwick 53.60 3  
12 Updegraff, Tyler   Cumberland Valle 53.97 4  
13 Stambaugh, Greg   Manheim Township 53.99 2  
14 Redmond, Craig   Boiling Springs 54.00 5  
15 Oldroyd, Marcus   Troy Area 54.13 6  
16 Preis, Sean   Archbishop Carro 54.15 3  
17 Harkins, Cody   Central Dauphin 54.19 5  
18 Salak, Josh   Central Dauphin 54.65 2  
19 Giordano, Mike   Trinity (Camp Hi 54.94 4  
20 Ditzler, Shaun   Cedar Crest 55.09 6  
21 Manz, Matt   Archbishop Carro 55.81 3  
22 Winns, Zadren   Schuylkill Valle 55.87 2  
23 Sausser, Dakota   Schuylkill Valle 56.00 3  
24 Mellot, Andrew   Boiling Springs 56.35 2  
25 DIAZ, TOM   Reading 56.43 3  
26 Vandyke, Aaron   Upper Perkiomen 56.72 6  
27 Edwards, William   Trinity (Camp Hi 57.49 3  
28 Talford, Uneke   Reading 58.22 1  
29 Best, David   Troy Area 58.30 1  
 
Mens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Galli, Alex   Cedar Crest 1:59.28 1 10
2 Pawlush, Derek   Trinity (Camp Hi 1:59.64 1 8
3 Oldroyd, Matt   Troy Area 2:00.79 1 6
4 Devlin, Matt   Warwick 2:01.16 1 4
5 Olenginski, Luk   Lewisburg Area 2:01.45 1 2
6 Dean, Jason   Lower Dauphin 2:03.15 1 1
7 Mayer, Brad   Wilson 2:05.52 1  
8 Hackett, Ian   Manheim Township 2:06.07 1  
9 Gaffney, Colin   Coatesville Area 2:08.12 1  
10 Kunzweiler, Alec   Cumberland Valle 2:08.65 1  
11 Warner, Joey   Manheim Township 2:09.61 1  
12 Sandridge, Andrew   Wilson 2:10.78 1  
13 Goodson, Jonathan   Boiling Springs 2:11.67 1  
14 Wright, Wes   Archbishop Carro 2:11.80 1  
15 Headland, Phillip   Warwick 2:11.89 1  
16 Berhanu, Noah   Lewisburg Area 2:12.19 1  
17 Soliman, Abdallah   Cumberland Valle 2:12.67 1  
18 Swan, Alex   Warwick 2:12.75 1  
19 Nally, Alex   Central Dauphin 2:13.74 1  
20 Adams, Chad   Cedar Crest 2:14.31 1  
21 Golebiowski, Roman   Archbishop Carro 2:14.36 1  
22 Bohn, Sam   Boiling Springs 2:15.43 1  
23 Edwards, William   Trinity (Camp Hi 2:15.45 1  
24 Junk, Collin   Upper Perkiomen 2:16.42 1  
25 Smith, Justin   Upper Perkiomen 2:17.67 1  
26 SALEN, REESE   Schuylkill Valle 2:18.25 1  
27 Singh, Jagdev   Central Dauphin 2:18.37 1  
28 Robbins, Kyle   Troy Area 2:19.03 1  
29 Pawlush, Matt   Cumberland Valle 2:20.83 1  
30 STROHL, AUSTIN   Schuylkill Valle 2:23.91 1  
31 Smith, Keenan   Coatesville Area 2:23.94 1  
32 Suggs, Pompay   Reading 2:29.28 1  
33 Keita, Aboubacar   Reading 2:32.48 1  
34 Batty, Gordon   William Penn (Yo 2:36.35 1  
 
Mens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Mayer, Brad   Wilson 4:28.77 1 10
2 Groh, Jeff   Lower Dauphin 4:29.84 1 8
3 Hinnekamp, Alex   Manheim Township 4:35.44 1 6
4 Gruschow, Tom   Trinity (Camp Hi 4:36.03 1 4
5 Mooney, John   Archbishop Carro 4:36.45 1 2
6 Sandkuhler, Christopher   Warwick 4:39.03 1 1
7 Walker, Sean   Lewisburg Area 4:41.28 1  
8 Urban, Michael   Warwick 4:42.02 1  
9 Zimmerman, Conner   Manheim Township 4:45.45 1  
10 Mclaughlin, Connor   Coatesville Area 4:48.56 1  
11 Goodson, Jonathan   Boiling Springs 4:48.83 1  
12 Nissley, Cole   Lower Dauphin 4:49.17 1  
13 Berhanu, Iyassu   Lewisburg Area 4:50.91 1  
14 Hogan, Ryan   Cumberland Valle 4:51.44 1  
15 Kidd, Ryan   Cumberland Valle 4:53.63 1  
16 Sames, Mike   Upper Perkiomen 4:54.91 1  
17 Reist, Tim   Cedar Crest 4:59.49 1  
18 St Peter, Scott   Cumberland Valle 5:01.10 1  
19 Drake, Harley   Troy Area 5:01.25 1  
20 Bohn, Sam   Boiling Springs 5:01.27 1  
21 Nixon, Dylan   Cedar Crest 5:02.80 1  
22 Spillane, Brendan   Archbishop Carro 5:04.31 1  
23 Snyder, Jon   Schuylkill Valle 5:05.13 1  
24 Zeigler, Joel   Mechanicsburg 5:06.70 1  
25 Tolbert, Martin   William Penn (Yo 5:07.38 1  
26 Malinoski, Alex   Central Dauphin 5:10.68 1  
27 Miller, Shane   Troy Area 5:14.11 1  
28 Notestine, Jake   Central Dauphin 5:14.38 1  
29 Hudock, Tyler   Coatesville Area 5:17.84 1  
30 Lyden, Patrick   Trinity (Camp Hi 5:17.99 1  
31 STROHL, AUSTIN   Schuylkill Valle 5:18.65 1  
32 Mauer, Cody   Upper Perkiomen 5:21.14 1  
33 Laue, Eli   Troy Area 5:31.28 1  
 
Mens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Unknown Athlete   Central Dauphin 9:58.21 1 10
2 Coburn, Alex   Cumberland Valle 10:06.79 1 8
3 Adams, Hunter   Cedar Crest 10:07.01 1 6
4 Despreaux, Zack   Troy Area 10:20.64 1 4
5 Mueller, Benjamin   Warwick 10:21.85 1 2
6 Davis, Jackson   Coatesville Area 10:33.00 1 1
7 Berhanu, Iyassu   Lewisburg Area 10:37.53 1  
8 McCreary, Dan   Lower Dauphin 10:39.06 1  
9 Miller, Tyler   Manheim Township 10:39.75 1  
10 Rodrigo, Eric   Wilson 10:44.63 1  
11 Sames, Mike   Upper Perkiomen 10:47.98 1  
12 Martin, Nate   Lewisburg Area 10:48.04 1  
13 Lefever, Matt   Warwick 10:51.19 1  
14 Scripture, Avery   Upper Perkiomen 10:52.62 1  
15 Hirsch, Elliott   Manheim Township 10:52.85 1  
16 Long, Bryson   Warwick 10:53.42 1  
17 Grove, Ben   Boiling Springs 11:04.91 1  
18 Giordano, Chris   Trinity (Camp Hi 11:06.93 1  
19 Wood, James   Central Dauphin 11:09.02 1  
20 Snyder, Jon   Schuylkill Valle 11:10.11 1  
21 Wickens, Eric   Cumberland Valle 11:12.68 1  
22 Grimme, Ben   Trinity (Camp Hi 11:16.98 1  
23 Miller, Zach   Cedar Crest 11:26.38 1  
24 Predi, Mike   Archbishop Carro 11:42.02 1  
25 Miller, Shane   Troy Area 11:53.38 1  
-- Orner, Tyler   Wilson DNF 1  
 
Mens 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Willett, Aaron   Coatesville Area 15.09 1 10
2 Deysher, Matt   Cedar Crest 15.34 1 8
3 Samoura, Laye   Coatesville Area 15.40 1 6
4 Tabares, Alex   Warwick 15.59 1 4
5 HORNE, JARED   Schuylkill Valle 15.61 1 2
6 Lenz, Chris   Trinity (Camp Hi 15.96 1 1
 
Mens 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Willett, Aaron   Coatesville Area 15.34 4  
2 Deysher, Matt   Cedar Crest 15.60 1  
3 Samoura, Laye   Coatesville Area 15.66 2  
4 Tabares, Alex   Warwick 15.68 1  
5 HORNE, JARED   Schuylkill Valle 15.75 4  
6 Lenz, Chris   Trinity (Camp Hi 16.16 1  
7 Murphy, Logan   Boiling Springs 16.26 3  
8 Fetrow, Brandon   Cumberland Valle 16.43 4  
9 MALONEY, JUSTIN   Wilson 16.81 2  
10 Meyer, Danny   Central Dauphin 17.16 4  
11 Unknown Athlete   Upper Perkiomen 17.17 3  
12 Zeigler, Jacob   Lewisburg Area 18.23 2  
13 Gauker, Zach   Lower Dauphin 18.45 1  
14 Nguyen, Michael   Schuylkill Valle 18.54 3  
15 Comport, Anthony   Lower Dauphin 19.34 3  
16 Reif, Calvin   Lewisburg Area 19.93 4  
17 Patton, Zac   Central Dauphin 21.47 2  
18 Perez, Felipe   Reading 35.92 2  
-- Tolbert, Donovan   Cumberland Valle FS 1  
-- Graham, Darnell   Wilson DNF 2  
-- Harvey, Braheem   William Penn (Yo DNF 3  
 
Mens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Willett, Aaron   Coatesville Area 39.85 5 10
2 Deysher, Matt   Cedar Crest 41.08 5 8
3 Hannibal-nixon, Sheldo   Wilson 41.12 4 6
4 Samoura, Laye   Coatesville Area 42.52 5 4
5 Tabares, Alex   Warwick 42.53 5 2
6 Meyer, Danny   Central Dauphin 42.67 4 1
7 Murphy, Logan   Boiling Springs 42.82 4  
8 Fetrow, Brandon   Cumberland Valle 43.06 4  
9 Unknown Athlete   Upper Perkiomen 43.26 5  
10 Patton, Zac   Central Dauphin 43.96 3  
11 Lenz, Chris   Trinity (Camp Hi 44.03 3  
12 Prete, Dan   Cumberland Valle 44.07 3  
13 Nguyen, Michael   Schuylkill Valle 44.83 3  
14 Reif, Calvin   Lewisburg Area 45.84 2  
15 Zeigler, Jacob   Lewisburg Area 46.59 2  
16 Torres, William   William Penn (Yo 46.61 4  
17 Comport, Anthony   Lower Dauphin 47.05 3  
18 Gauker, Zach   Lower Dauphin 49.05 2  
19 Hodge, Trevor   Troy Area 50.16 1  
20 Best, David   Troy Area 55.03 1  
-- HORNE, JARED   Schuylkill Valle DNF 4  
-- Carter-Pech, Domonique   Reading DNF 1  
-- Graham, Darnell   Wilson DNF 3  
 
Mens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Smith, Stocker,
Yancy, Kerrick
  Coatesville Area 44.29 3 10
2 Brown, Gillin,
Hannibal, Maloney
  Wilson 44.45 3 8
3 Hopkins, Jamison,
Lucas, Jackson
  William Penn (Yo 44.51 3 6
4 , Domingue,
Hardy, Williams
  Reading 44.82 1 4
5 Sutliff, Jackson,
Devlin, Silva
  Trinity (Camp Hi 45.24 2 2
6 Relay Team   Upper Perkiomen 45.29 3 1
7 Dorsey, Maylath,
Hartzel, Bush
  Cumberland Valle 45.49 3  
8 Cerankow, Gaul,
McEwen, Caloiero
  Schuylkill Valle 45.71 2  
9 Sharkey, Palmer,
Weiser, Boyer
  Lower Dauphin 46.16 2  
10 Bui, Martinez,
Mccaffer, Stambaug
  Manheim Township 46.21 2  
11 Lieto, Dell,
Sheetz, Redmond
  Boiling Springs 46.25 2  
12 Holmes, Issah,
Harris, Allen
  Central Dauphin 46.62 3  
13 Zaleski, Slear,
Kuczawa, Brown
  Lewisburg Area 46.96 2  
14 Tabares, Brooks,
Whiteman, Dein
  Warwick 47.68 1  
15 Rongione, Franklin,
Preis, Manz
  Archbishop Carro 47.97 1  
16 Wright, Oldroyd,
Ellswort, Oldroyd
  Troy Area 48.93 1  
 
Mens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Willett, Thompson,
Smith, Crutchfi
  Coatesville Area 3:27.76 3 10
2 Ollinger, Poore,
Brooks, Hannibal
  Wilson 3:28.14 3 8
3 Giordano, Gruschow,
Seymore, Pawlush
  Trinity (Camp Hi 3:33.48 2 6
4 Kenny, Olengins,
Lopes, Olengins
  Lewisburg Area 3:36.11 2 4
5 Ditzler, Robinson,
Deysher, Galli
  Cedar Crest 3:36.19 3 2
6 Lucas, Jackson,
Torres, Jamison
  William Penn (Yo 3:37.29 3 1
7 Updegraf, Kunzweil,
Coburn, Miller
  Cumberland Valle 3:37.63 3  
8 Pankiw, Harkins,
Schrom, Allen
  Central Dauphin 3:40.25 2  
9 Dell, Redmond,
Lieto, Murphy
  Boiling Springs 3:41.61 2  
10 Martinez, Stambaug,
Mccaffer, Hackett
  Manheim Township 3:42.35 1  
11 Westerfe, Ellswort,
Oldroyd, Oldroyd
  Troy Area 3:47.42 2  
12 Diaz, Phillips,
Joyner, Williams
  Reading 3:49.88 1  
13 Nguyen, Strobel,
Winns, Sausser
  Schuylkill Valle 3:50.39 1  
 
Mens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Robinson, Ditzler,
Adams, Galli
  Cedar Crest 8:08.30 1 10
2 Mengiste, Dickson,
Kilgore, Rosario
  Conestoga Valley 8:11.79 1 8
3 Seymore, Pawlush,
Giordano, Gruschow
  Trinity (Camp Hi 8:15.80 1 6
4 Toole, Lopes,
Olengins, Olengins
  Lewisburg Area 8:18.09 1 4
5 Coburn, Hogan,
Soliman, Kunzweil
  Cumberland Valle 8:18.36 1 2
6 Zimmerma, Hinnekam,
Warner, Hackett
  Manheim Township 8:20.06 1 1
7 Sandridg, Rivera,
Brooks, Ollinger
  Wilson 8:23.17 1  
8 Groh, Nissley,
McCreary, Dean
  Lower Dauphin 8:26.31 1  
9 Tkatch, Schrom,
Azzato, Pankiw
  Central Dauphin 8:26.85 1  
10 Robbins, Drake,
Despreau, Oldroyd
  Troy Area 8:36.15 1  
11 Swan, Headland,
Long, Mueller
  Warwick 8:42.05 1  
12 Owens, Hughes,
Gaffney, Booz
  Coatesville Area 8:44.52 1  
13 Grove, Guyler,
Bohn, Goodson
  Boiling Springs 8:55.42 1  
14 Smith, Scriptur,
Sames, Junk
  Upper Perkiomen 8:57.20 1  
15 Salen, Grassley,
Strohl, Snyder
  Schuylkill Valle 9:23.41 1  
16 Aboubaca, Travenio,
Ronald, Stephen
  Reading 10:08.65 1  
 
Mens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Felpel, Kyle   Cocalico 53-02.00(16.21m) 1 10
2 Lamy, Brendan   Wilson 52-00.00(15.85m) 1 8
3 Unknown Athlete   Central Dauphin 50-08.25(15.45m) 1 6
4 Smith, Mike   Coatesville Area 48-09.00(14.86m) 1 4
5 Hill, Nuku   Wilson 48-00.00(14.63m) 1 2
6 Sullivan, Austin   Cedar Crest 46-01.50(14.06m) 1 1
7 Werner, Ethan   Wilson 45-08.50(13.93m) 1  
8 Meslener, Marcus   Lewisburg Area 44-09.00(13.64m) 1  
9 Drahovsky, Colby   Cedar Crest 44-03.00(13.49m) 1  
10 Hamilton, Nate   Central Dauphin 43-11.50(13.40m) 1  
11 Hoffmaster, Clayton   Manheim Township 43-11.25(13.39m) 1  
12 Novalin, Anderson   William Penn (Yo 43-03.00(13.18m) 1  
13 McNally, Garrett   Trinity (Camp Hi 41-08.00(12.70m) 1  
14 Baxter, Lionel   Coatesville Area 41-07.50(12.69m) 1  
15 COLON, ALEXAVIER   Reading 40-00.00(12.19m) 1  
16 Carlson, Ryan   Upper Perkiomen 39-08.50(12.10m) 1  
17 Hammaker, Russ   Lower Dauphin 39-01.00(11.91m) 1  
18 Moscarello, Merle   Lewisburg Area 37-10.00(11.53m) 1  
19 Ripley, Trevon   Lower Dauphin 37-02.00(11.33m) 1  
20 Lisowski, Brendan   Archbishop Carro 36-08.00(11.18m) 1  
21 Lyons, Barry   Cumberland Valle 36-05.50(11.11m) 1  
22 Kent, Scott   Troy Area 36-02.25(11.03m) 1  
23 Henry, Marshall   Upper Perkiomen 36-00.00(10.97m) 1  
24 Sanchez, David   Manheim Township 35-09.00(10.90m) 1  
24 Coon, Jason   Schuylkill Valle 35-09.00(10.90m) 1  
26 Bolster, Zac   Cumberland Valle 35-04.00(10.77m) 1  
27 Beale, Brandon   Cumberland Valle 35-00.00(10.67m) 1  
28 CRAWFORD, JAMIE   Reading 31-03.75(9.54m) 1  
29 Williams, Jason   Archbishop Carro 30-06.00(9.30m) 1  
30 Mosher, Seth   Troy Area 27-08.50(8.45m) 1  
 
Mens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Felpel, Kyle   Cocalico 175-08(53.54m) 1 10
2 Little, Alex   Wilson 142-09(43.51m) 1 8
3 Unknown Athlete   Central Dauphin 140-11(42.95m) 1 6
4 Bolster, Zac   Cumberland Valle 137-03(41.83m) 1 4
5 Werner, Ethan   Wilson 134-08(41.05m) 1 2
6 ARNOTT, EVAN   Schuylkill Valle 127-08(38.91m) 1 1
7 Hammaker, Russ   Lower Dauphin 124-10(38.05m) 1  
8 Devlin, Patrick   Trinity (Camp Hi 113-01(34.47m) 1  
9 Unger, Tanner   Cumberland Valle 112-08(34.34m) 1  
10 Hamilton, Nate   Central Dauphin 111-03(33.91m) 1  
10 Hoffmaster, Clayton   Manheim Township 111-03(33.91m) 1  
12 Meslener, Marcus   Lewisburg Area 109-09(33.45m) 1  
13 Kline, Darin   Coatesville Area 106-10(32.56m) 1  
14 Sutcliffe, Wulf   Cedar Crest 106-05(32.44m) 1  
15 Baxter, Lionel   Coatesville Area 106-03(32.39m) 1  
16 Carlson, Ryan   Upper Perkiomen 105-08(32.21m) 1  
17 Shuey, Ryan   Lower Dauphin 105-05(32.13m) 1  
18 Muroski, Darrick   Coatesville Area 102-11(31.37m) 1  
19 Lisowski, Brendan   Archbishop Carro 97-03(29.64m) 1  
20 McNally, Garrett   Trinity (Camp Hi 96-05(29.39m) 1  
21 Boyer, Matthew   Warwick 91-09(27.97m) 1  
22 Caciolo, Cody   Upper Perkiomen 91-02(27.79m) 1  
23 Lyons, Barry   Cumberland Valle 90-05(27.56m) 1  
24 Mosher, Seth   Troy Area 84-07(25.78m) 1  
25 Kahle, Noah   Boiling Springs 83-00(25.30m) 1  
26 Kent, Scott   Troy Area 81-06(24.84m) 1  
27 Wright, Benjamin   Boiling Springs 79-06(24.23m) 1  
28 Garner, Colin   Warwick 79-02(24.13m) 1  
29 COLON, ALEXAVIER   Reading 76-08(23.37m) 1  
30 Busque, Alex   Manheim Township 73-03(22.33m) 1  
31 Williams, Jason   Archbishop Carro 68-03(20.80m) 1  
-- Thompson, Brooks   Lewisburg Area ND(--) 1  
-- Lamy, Brendan   Wilson ND(--) 1  
-- Novalin, Anderson   William Penn (Yo ND(--) 1  
 
Mens Javelin Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Deitzler, Evan   Cedar Crest 171-05(52.25m) 1 10
2 Shuey, Ryan   Lower Dauphin 165-09(50.52m) 1 8
3 Cassels, Cam   Lewisburg Area 165-07(50.47m) 1 6
4 Moscarello, Merle   Lewisburg Area 160-10(49.02m) 1 4
5 Unknown Athlete   Upper Perkiomen 154-11(47.22m) 1 2
6 Miller, Jack   Lower Dauphin 154-10(47.19m) 1 1
7 Long, Garrett   Cumberland Valle 146-10(44.75m) 1  
8 Garner, Colin   Warwick 143-00(43.59m) 1  
9 Stocker, Emanuel   Coatesville Area 141-05(43.10m) 1  
10 Lyons, Barry   Cumberland Valle 138-10(42.32m) 1  
11 Smith, Marcus   Coatesville Area 136-10(41.71m) 1  
12 Funk, Patrick   Trinity (Camp Hi 130-04(39.73m) 1  
13 Cascarino, Nick   Cedar Crest 128-10(39.27m) 1  
14 SURGEONER, STEVE   Wilson 126-09(38.63m) 1  
15 Walmalwa, Moses   Wilson 126-07(38.58m) 1  
16 Murphy, Logan   Boiling Springs 123-00(37.49m) 1  
17 Romano, Michael   Central Dauphin 122-05(37.31m) 1  
18 Schreiber, Andrew   Trinity (Camp Hi 120-01(36.60m) 1  
19 Caciolo, Cody   Upper Perkiomen 119-02(36.32m) 1  
20 Rodriguez, Oscar   Manheim Township 117-06(35.81m) 1  
21 Waggoner, Butchy   Cumberland Valle 111-09(34.06m) 1  
22 Storz, Colin   Manheim Township 107-06(32.77m) 1  
23 Bucaccio, Pete   Archbishop Carro 103-07(31.57m) 1  
24 Bender, Ryan   Central Dauphin 101-07(30.96m) 1  
25 Mosher, Seth   Troy Area 97-01(29.59m) 1  
26 ROBLES, ALEX   Reading 95-11(29.24m) 1  
27 CRAWFORD, JAMIE   Reading 95-05(29.08m) 1  
28 Haag, Matt   Troy Area 94-01(28.68m) 1  
 
Mens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hart, Derek   Manheim Central 6-04.00(1.93m) 1 10
2 Twyman, Jean-Luc   Coatesville Area 6-02.00(1.88m) 1 7
2 Cardina, Robert   Conestoga Valley 6-02.00(1.88m) 1 7
4 Gregro, Alex   Wilson 6-02.00(1.88m) 1 4
5 Lee, Paul   Coatesville Area 6-00.00(1.83m) 1 2
6 Morgan, Jacob   Wilson 6-00.00(1.83m) 1 1
7 JOYNER, RONALD   Reading 5-10.00(1.78m) 1  
7 Brown, Desean   Central Dauphin 5-10.00(1.78m) 1  
9 Strobel, Garrett   Schuylkill Valle 5-08.00(1.73m) 1  
9 HORNE, JARED   Schuylkill Valle 5-08.00(1.73m) 1  
9 Hess, Landon   Warwick 5-08.00(1.73m) 1  
9 Dell, Sam   Boiling Springs 5-08.00(1.73m) 1  
13 Pini, Chance   Warwick 5-06.00(1.68m) 1  
13 DeCecco, Joey   Cumberland Valle 5-06.00(1.68m) 1  
13 Tolbert, Donovan   Cumberland Valle 5-06.00(1.68m) 1  
13 Patel, Sunny   Lower Dauphin 5-06.00(1.68m) 1  
17 Daubert, Seth   Cedar Crest 5-04.00(1.63m) 1  
18 Hicklin, Andrew   Central Dauphin 5-02.00(1.57m) 1  
18 Mccafferty, John   Manheim Township 5-02.00(1.57m) 1  
18 Lare, Ryan   Archbishop Carro 5-02.00(1.57m) 1  
21 Perlstein, Quinn   Upper Perkiomen 5-00.00(1.52m) 1  
-- Trainer, Nick   Cedar Crest NH(--) 1  
-- Voegtlen, Johann   Troy Area NH(--) 1  
-- Westerfer, Chris   Troy Area NH(--) 1  
 
Mens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Gaul, Derek   Schuylkill Valle 22-11.25(6.99m) nwi 1 10
2 Robinson, Travenio   Reading 21-05.75(6.55m) nwi 1 8
3 Twyman, Jean-Luc   Coatesville Area 21-05.25(6.53m) nwi 1 6
4 Coleman, Chris   Cedar Crest 20-10.75(6.37m) nwi 1 4
5 Gregro, Alex   Wilson 20-08.00(6.30m) nwi 1 2
6 DeCecco, Joey   Cumberland Valle 20-07.75(6.29m) nwi 1 1
7 Jackson, Danny   Trinity (Camp Hi 19-08.50(6.01m) nwi 1  
8 Boyer, Josh   Lower Dauphin 19-06.75(5.96m) nwi 1  
9 Dell, Sam   Boiling Springs 19-05.00(5.92m) nwi 1  
10 Daubert, Seth   Cedar Crest 18-10.25(5.75m) nwi 1  
11 Sheetz, Kasey   Boiling Springs 18-09.00(5.72m) nwi 1  
12 Eze, Udoka   Lewisburg Area 18-07.00(5.66m) nwi 1  
13 Talford, Uneke   Reading 18-05.00(5.61m) nwi 1  
13 Patel, Sunny   Lower Dauphin 18-05.00(5.61m) nwi 1  
15 Durham, Austin   Trinity (Camp Hi 18-02.50(5.55m) nwi 1  
16 Tolbert, Donovan   Cumberland Valle 18-01.00(5.51m) nwi 1  
17 Nancarvis, David   Warwick 17-10.75(5.45m) nwi 1  
18 DETWEILER, TYLER   Schuylkill Valle 17-09.75(5.43m) nwi 1  
19 Whittman, Lucas   Upper Perkiomen 17-08.00(5.38m) nwi 1  
20 Doby, Steffonte   William Penn (Yo 17-07.25(5.37m) nwi 1  
21 Porcher, David   Central Dauphin 17-05.00(5.31m) nwi 1  
22 Kuczawa, Wesley   Lewisburg Area 17-02.00(5.23m) nwi 1  
23 Souders, Brady   Manheim Township 17-00.50(5.19m) nwi 1  
24 Longwell, Rex   Troy Area 15-08.50(4.79m) nwi 1  
25 Voegtlen, Johann   Troy Area 14-01.00(4.29m) nwi 1  
26 Perlstein, Quinn   Upper Perkiomen 13-04.50(4.08m) nwi 1  
-- Royal, William   Coatesville Area ND(--) nwi 1  
-- POORE, JESSE   Wilson ND(--) nwi 1  
-- Hess, Landon   Warwick ND(--) nwi 1  
-- Maylath, Jeremy   Cumberland Valle ND(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Gregro, Alex   Wilson 43-03.00(13.18m) nwi 1 10
2 Tolbert, Donovan   Cumberland Valle 42-09.25(13.04m) nwi 1 8
3 Lee, Paul   Coatesville Area 42-00.75(12.82m) nwi 1 6
4 HORNE, JARED   Schuylkill Valle 41-09.50(12.74m) nwi 1 4
5 Eze, Udoka   Lewisburg Area 41-09.25(12.73m) nwi 1 2
6 Royal, William   Coatesville Area 41-07.00(12.67m) nwi 1 1
7 Sheetz, Kasey   Boiling Springs 41-00.00(12.50m) nwi 1  
8 Boyer, Josh   Lower Dauphin 40-11.75(12.49m) nwi 1  
9 Maylath, Jeremy   Cumberland Valle 40-06.50(12.36m) nwi 1  
10 Kuczawa, Wesley   Lewisburg Area 39-02.00(11.94m) nwi 1  
11 Brubaker, Kyle   Cumberland Valle 39-00.75(11.91m) nwi 1  
12 Porcher, David   Central Dauphin 38-01.50(11.62m) nwi 1  
13 Nancarvis, David   Warwick 37-08.75(11.50m) nwi 1  
14 Talford, Uneke   Reading 37-03.50(11.37m) nwi 1  
15 Zaver, Sumit   Central Dauphin 37-01.00(11.30m) nwi 1  
16 JeanFrancois, Lucardy   Cedar Crest 36-02.50(11.04m) nwi 1  
17 DETWEILER, TYLER   Schuylkill Valle 35-08.25(10.88m) nwi 1  
18 Rongione, Tyler   Archbishop Carro 35-07.50(10.86m) nwi 1  
19 Cascarino, Nick   Cedar Crest 35-07.00(10.85m) nwi 1  
20 Arment, Jered   Warwick 34-11.25(10.65m) nwi 1  
21 Durham, Austin   Trinity (Camp Hi 34-05.25(10.50m) nwi 1  
22 Whittman, Lucas   Upper Perkiomen 32-01.50(9.79m) nwi 1  
23 Voegtlen, Johann   Troy Area 31-11.00(9.73m) nwi 1  
24 Swain, Thomas   Troy Area 30-05.00(9.27m) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Goeltz, Steven   Wilson 13-06.00(4.11m) 1 10
2 Cassels, Cam   Lewisburg Area 12-00.00(3.66m) 1 8
3 Krall, Marlin   Cedar Crest 12-00.00(3.66m) 1 6
4 Lloyd, Cody   Cedar Crest 11-06.00(3.51m) 1 4
5 Meyer, Danny   Central Dauphin 11-00.00(3.35m) 1 2
6 Hankins, Trevor   Cumberland Valle 11-00.00(3.35m) 1 1
7 Gehr, Chase   Cumberland Valle 10-06.00(3.20m) 1  
8 KLOSTICK, JOSH   Wilson 10-06.00(3.20m) 1  
8 Harkins, Cody   Central Dauphin 10-06.00(3.20m) 1  
10 Nancarvis, David   Warwick 10-00.00(3.05m) 1  
10 Sumfest, Will   Lewisburg Area 10-00.00(3.05m) 1  
10 Bess, Matt   Manheim Township 10-00.00(3.05m) 1  
13 Colosimo, Jac   Trinity (Camp Hi 9-06.00(2.90m) 1  
13 Delk, Tyler   Lower Dauphin 9-06.00(2.90m) 1  
13 Chelius, Kyle   Schuylkill Valle 9-06.00(2.90m) 1  
13 Hench, Matt   Boiling Springs 9-06.00(2.90m) 1  
13 Moser, Jared   Schuylkill Valle 9-06.00(2.90m) 1  
18 Long, Garrett   Cumberland Valle 8-00.00(2.44m) 1  
18 Garner, Colin   Warwick 8-00.00(2.44m) 1  
-- Lyden, Patrick   Trinity (Camp Hi NH(--) 1  
-- Kinney, Matt   Coatesville Area NH(--) 1  
 
Womens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Woodall, Kenya   Coatesville Area 12.82 nwi 1 10
2 Adams, Helen   Coatesville Area 12.87 nwi 1 8
3 Unknown Athlete   Central Dauphin 12.95 nwi 1 6
4 Vanore, Gina   Saint Basil Acad 13.02 nwi 1 4
5 Keehfuss, Alexa   Saint Basil Acad 13.21 nwi 1 2
6 Brame, Rachel   Lewisburg Area 13.28 nwi 1 1
 
Womens 100m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Unknown Athlete   Central Dauphin 12.82 nwi 5  
2 Adams, Helen   Coatesville Area 12.88 nwi 2  
3 Woodall, Kenya   Coatesville Area 12.93 nwi 1  
4 Brame, Rachel   Lewisburg Area 13.05 nwi 5  
5 Keehfuss, Alexa   Saint Basil Acad 13.06 nwi 2  
6 Vanore, Gina   Saint Basil Acad 13.11 nwi 3  
7 Bailey, Kaitlyn   Cumberland Valle 13.21 nwi 4  
8 Keefer, Courtney   Lower Dauphin 13.23 nwi 1  
9 Antensteiner, Ines   Lewisburg Area 13.27 nwi 6  
10 Rodenberger, Emily   Upper Perkiomen 13.47 nwi 6  
11 Waller, Mariah   Schuylkill Valle 13.50 nwi 4  
12 Durbin, Hannah   Trinity (Camp Hi 13.53 nwi 2  
13 Detweiler, Kelsey   Lower Dauphin 13.55 nwi 2  
14 Yanchuk, Megan   Troy Area 13.69 nwi 5  
15 Neslund, Bridget   Manheim Township 13.70 nwi 4  
16 Brunner, Asanna   Central Dauphin 13.75 nwi 6  
17 Nelson, Donella   William Penn (Yo 13.82 nwi 3  
18 Greco, Erica   Upper Perkiomen 13.84 nwi 3  
19 Vo, Catherine   Manheim Township 13.86 nwi 2  
20 Stephens, Latashia   William Penn (Yo 13.88 nwi 1  
21 Reviere, Tyeca   Reading 13.98 nwi 6  
22 Wheat, Sierra   Cedar Crest 13.98 nwi 4  
23 Wallace, Caitlin   Cumberland Valle 14.00 nwi 6  
24 Dorisca, Natasha   Reading 14.00 nwi 5  
25 Price, Alexis   Wilson 14.11 nwi 3  
26 Shedden, Louisa   Troy Area 14.16 nwi 1  
27 Henessey, Logan   Cumberland Valle 14.37 nwi 5  
28 Sees, Sharon   Cedar Crest 14.39 nwi 3  
29 Eltz, Melany   Schuylkill Valle 14.61 nwi 1  
30 Collins, Lauren   Archbishop Carro 14.68 nwi 5  
31 Ansel, Emily   Warwick 14.76 nwi 2  
32 Ogunleye, Christine   Warwick 14.83 nwi 3  
33 Busler, Amanda   Trinity (Camp Hi 15.03 nwi 4  
34 Clymer, Adrienne   Archbishop Carro 15.86 nwi 6  
-- Walker, Elizabeth   Easton Area DNF nwi 1  
 
Womens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Woodall, Kenya   Coatesville Area 25.79 nwi 7 10
2 Adams, Helen   Coatesville Area 26.32 nwi 7 8
3 Vanore, Gina   Saint Basil Acad 26.46 nwi 7 6
4 Keehfuss, Alexa   Saint Basil Acad 26.74 nwi 7 4
5 Dantzler, Skylar   Wilson 27.56 nwi 3 2
6 Keefer, Courtney   Lower Dauphin 27.56 nwi 7 1
7 Lopes, Olivia   Lewisburg Area 27.69 nwi 6  
8 Detweiler, Kelsey   Lower Dauphin 27.92 nwi 6  
9 Antensteiner, Ines   Lewisburg Area 27.94 nwi 5  
10 Durbin, Hannah   Trinity (Camp Hi 28.09 nwi 6  
11 Waller, Mariah   Schuylkill Valle 28.13 nwi 6  
12 Nelson, Donella   William Penn (Yo 28.14 nwi 7  
13 Bailey, Kaitlyn   Cumberland Valle 28.33 nwi 6  
14 Unknown Athlete   Central Dauphin 28.68 nwi 5  
15 Brame, Rachel   Lewisburg Area 28.73 nwi 1  
16 Stevenson, Jasmine   Cumberland Valle 28.74 nwi 5  
17 Wheat, Sierra   Cedar Crest 29.17 nwi 6  
18 Yanchuk, Megan   Troy Area 29.20 nwi 4  
19 Baines, Ashley   William Penn (Yo 29.22 nwi 5  
20 Brunner, Asanna   Central Dauphin 29.28 nwi 4  
21 Thomas, Stephanie   Reading 29.33 nwi 2  
22 Battista, Jill   Academy of Notre 29.47 nwi 4  
23 Greco, Erica   Upper Perkiomen 29.73 nwi 5  
24 Simmons, Marla   Cedar Crest 29.84 nwi 4  
25 Wallace, Caitlin   Cumberland Valle 30.23 nwi 3  
26 Nguyen, Alyissa   Manheim Township 30.77 nwi 2  
27 WALKER, BRITTANY   Reading 31.53 nwi 1  
28 Busler, Amanda   Trinity (Camp Hi 31.64 nwi 5  
29 DeFruscio, Kristen   Archbishop Carro 31.81 nwi 2  
30 Cinta, Natalie   Upper Perkiomen 32.13 nwi 4  
31 Stulhtrager, Britta   Archbishop Carro 35.01 nwi 2  
 
Womens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Woodall, Kenya   Coatesville Area 58.77 5 10
2 Cassidy, Katie   Saint Basil Acad 1:01.63 5 8
3 Kibathi, Laura   Central Dauphin 1:01.75 5 6
4 Towson, Dorothea   Reading 1:02.00 5 4
5 Waller, Mariah   Schuylkill Valle 1:02.61 5 2
6 Sexton, Jastocia   William Penn (Yo 1:04.13 5 1
7 Thomas, Hillary   Reading 1:04.31 1  
8 Maria, Madeline   Cedar Crest 1:04.87 2  
9 Martinelli, Rachael   Cumberland Valle 1:05.20 3  
10 Mcgarrity, Holly   Saint Basil Acad 1:05.56 4  
11 Gronkiewicz, Mary   Trinity (Camp Hi 1:06.38 3  
12 Blosser, Madelyn   Cumberland Valle 1:06.39 4  
13 Jones, Hadiya   Coatesville Area 1:06.80 2  
14 Stockdale, Dana   Lewisburg Area 1:06.86 3  
15 Sexton, Destacia   William Penn (Yo 1:07.41 4  
16 Gurdak, Victoria   Manheim Township 1:07.50 2  
17 Edwards, Kathryn   Lewisburg Area 1:08.14 1  
18 Craskey, Bridget   Archbishop Carro 1:08.30 3  
19 Han, Bethany   Warwick 1:08.39 2  
20 Searle, Charlotte   Boiling Springs 1:09.63 4  
21 Brinser, Jessie   Lower Dauphin 1:09.66 2  
22 Bowman, Cassidy   Cedar Crest 1:10.84 1  
23 McGlone, Eileen   Archbishop Carro 1:13.54 1  
24 Peirson, Jessica   Central Dauphin 1:14.23 1  
25 Knisely, Brooke   Upper Perkiomen 1:14.47 3  
26 Felbinger, Rachel   Upper Perkiomen 1:16.81 2  
 
Womens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Nappi, Katie   Academy of Notre 2:22.30 1 10
2 Long, Amanda   Upper Perkiomen 2:24.83 1 8
3 Boulger, Kelly   Coatesville Area 2:26.25 1 6
4 Graber, Emily   Warwick 2:26.29 1 4
5 McGarrity, Megan   Saint Basil Acad 2:26.77 1 2
6 Brown, Lille   Boiling Springs 2:30.75 1 1
7 Pokrzywa, Joanne   Cumberland Valle 2:31.09 1  
8 Ross, Aleiyah   Lower Dauphin 2:31.15 1  
9 Gerhard, Genevieve   Lewisburg Area 2:33.58 1  
10 Uhrich, Casey   Saint Basil Acad 2:33.94 1  
11 Stoll, Brittany   Manheim Township 2:34.39 1  
12 Smuda, Anna   Lower Dauphin 2:35.58 1  
13 Welte, Stephanie   Saint Basil Acad 2:36.25 1  
14 Dougherty, Siobhan   Academy of Notre 2:36.30 1  
15 Zaplitny, Shayne   Coatesville Area 2:36.96 1  
16 Hess, Olivia   Cedar Crest 2:37.41 1  
17 Kidd, Rachel   Cumberland Valle 2:38.82 1  
18 Mahon, Amanda   Wilson 2:39.15 1  
19 Scullin, Kristen   Lewisburg Area 2:39.82 1  
20 Shroy, Melissa   Central Dauphin 2:41.25 1  
21 Artz, Abby   Central Dauphin 2:41.81 1  
22 Speakman, Meredith   Boiling Springs 2:42.32 1  
23 Bailey, Ravenn   Reading 2:42.47 1  
24 Thies, Jessica   Schuylkill Valle 2:44.25 1  
25 Smith, Coryn   Cedar Crest 2:44.38 1  
26 Dethlefs, Emily   Trinity (Camp Hi 2:44.57 1  
27 Maffey, Anne   Trinity (Camp Hi 2:44.60 1  
28 OWENS, REBECCA   Wilson 2:45.68 1  
29 Myers, Kayla   Upper Perkiomen 2:46.68 1  
30 High, Lindsay   Manheim Township 2:48.49 1  
31 Baldwin, Miranda   Troy Area 3:11.50 1  
32 Bendinsky, Heather   Warwick 3:12.13 1  
 
Womens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Seykora, Maria   Academy of Notre 5:06.23 1 10
2 Anderson, Leigha   Cumberland Valle 5:14.12 1 8
3 McGarrity, Megan   Saint Basil Acad 5:15.16 1 6
4 Wright, Shannon   Lewisburg Area 5:28.33 1 4
5 Uhrich, Casey   Saint Basil Acad 5:34.37 1 2
6 Powers, Caroline   Academy of Notre 5:35.92 1 1
7 Norton, Casey   Troy Area 5:40.19 1  
8 Keiper, Lydia   Upper Perkiomen 5:41.90 1  
9 Brown, Lille   Boiling Springs 5:43.23 1  
10 Santangelo, Valerie   Saint Basil Acad 5:44.07 1  
11 Nemeth, Krista   Cumberland Valle 5:45.91 1  
12 Raudenbush, Katie   Lower Dauphin 5:46.24 1  
13 Davis, Grace   Lower Dauphin 5:50.09 1  
14 Speakman, Meredith   Boiling Springs 5:50.11 1  
15 Rhine, Sarah   Cedar Crest 5:51.72 1  
16 O'Donel, Alicia   Warwick 5:53.80 1  
17 Ness, Abby   Manheim Township 5:55.30 1  
18 Singley, Nikki   Coatesville Area 5:56.78 1  
19 Myers, Kayla   Upper Perkiomen 5:58.86 1  
20 Reidenbaugh, Kristi   Warwick 6:00.76 1  
21 Leutner, Megan   Manheim Township 6:01.47 1  
22 Unknown Athlete   Central Dauphin 6:02.92 1  
23 Wright, Megan   Lewisburg Area 6:09.03 1  
24 Maffey, Kate   Trinity (Camp Hi 6:16.38 1  
25 Lamb, Johanna   Coatesville Area 6:26.34 1  
26 O'Brien, Britney   Cedar Crest 6:36.61 1  
27 Miranda, Jane   Reading 6:37.94 1  
-- Kusztos, Amanda   Trinity (Camp Hi DNF 1  
-- OWENS, REBECCA   Wilson DNF 1  
 
Womens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Seykora, Maria   Academy of Notre 11:10.01 1 10
2 Rodden, Katie   Archbishop Carro 11:15.11 1 8
3 Flickinger, Jenna   Lower Dauphin 11:30.17 1 6
4 Strock, Carol   Cumberland Valle 12:01.62 1 4
5 Manela, Corinne   Saint Basil Acad 12:05.90 1 2
6 Lehman, Lauren   Boiling Springs 12:09.16 1 1
7 Garvey, Julianne   Academy of Notre 12:15.93 1  
8 Norton, Casey   Troy Area 12:16.35 1  
9 Karkuff, Eva   Cumberland Valle 12:22.81 1  
10 Robertson, Kayla   Manheim Township 12:24.22 1  
11 Keiper, Lydia   Upper Perkiomen 12:41.39 1  
12 Frank, Emily   Coatesville Area 12:47.15 1  
13 Graves, Caroline   Lewisburg Area 12:48.54 1  
14 Dethlefs, Emily   Trinity (Camp Hi 13:00.64 1  
15 Hassett, Ashley   Saint Basil Acad 13:05.60 1  
16 Doris, Megan   Cedar Crest 13:12.21 1  
17 Kerbis, Amanda   Cedar Crest 13:31.02 1  
18 Martin, Samantha   Coatesville Area 13:34.52 1  
19 Greenbaum, Shannon   Boiling Springs 13:45.22 1  
20 Sergeyev, Stella   Manheim Township 13:45.89 1  
21 Wetzel, Heather   Central Dauphin 14:11.22 1  
22 Sterner, Hannah   Warwick 15:00.45 1  
23 Aument, Andrea   Warwick 15:49.39 1  
 
Womens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Douglas, Deborah   Coatesville Area 15.89 1 10
2 Ercole, Brodie   Lewisburg Area 16.47 1 8
3 Nappi, Katie   Academy of Notre 17.01 1 6
4 Schaffner, Alexa   Lower Dauphin 17.27 1 4
5 Castilow, Laura   Central Dauphin 17.61 1 2
6 Moser, Danni   Upper Perkiomen 17.69 1 1
 
Womens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Douglas, Deborah   Coatesville Area 16.17 1  
2 Ercole, Brodie   Lewisburg Area 16.61 5  
3 Castilow, Laura   Central Dauphin 17.13 3  
4 Schaffner, Alexa   Lower Dauphin 17.37 1  
5 Nappi, Katie   Academy of Notre 17.40 4  
6 Moser, Danni   Upper Perkiomen 17.44 1  
7 MILLER, EMILY   Wilson 17.46 2  
8 Wilson, Kori   Coatesville Area 17.66 6  
9 DeCecco, Rachael   Cumberland Valle 17.94 3  
10 Howard, Sydney   Lewisburg Area 18.02 4  
11 Beleski, Britta   Central Dauphin 18.02 3  
12 Wallace, Elle   Lower Dauphin 18.15 3  
13 Morrison, Krystal   Cumberland Valle 18.49 2  
14 Kuhns, Katlynn   Schuylkill Valle 18.50 4  
15 Herrmann, Gabby   Saint Basil Acad 18.59 1  
16 Learn, Lauren   Warwick 18.60 2  
17 Brownsey, Madeleine   Saint Basil Acad 18.78 2  
18 Rodenberger, Amy   Manheim Township 18.92 5  
19 Golub, Joluya   Cedar Crest 19.23 5  
20 Faller, Melissa   Manheim Township 19.50 3  
21 Murphy, Shannon   Wilson 19.51 6  
22 COLON, IESHA   Reading 19.95 1  
23 Kearse, Candace   William Penn (Yo 20.06 5  
24 Cole, Caroline   Boiling Springs 20.46 2  
25 Bowman, Cassidy   Cedar Crest 20.90 6  
26 Speakman, Morgan   Boiling Springs 21.17 4  
27 Hilbert, Kelly   Academy of Notre 21.54 2  
28 Toledo, Dahyana   Reading 23.51 6  
-- Chamberlain, Amber   Troy Area DNF 5  
-- Walker, Elizabeth   Easton Area DNF 6  
 
Womens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Douglas, Deborah   Coatesville Area 48.12 6 10
2 Ercole, Brodie   Lewisburg Area 50.22 6 8
3 DeCecco, Rachael   Cumberland Valle 50.34 5 6
4 Beleski, Britta   Central Dauphin 50.56 2 4
5 Hunter, Monica   Trinity (Camp Hi 51.27 3 2
6 Wilson, Regina   Saint Basil Acad 51.33 6 1
7 Moser, Danni   Upper Perkiomen 51.53 6  
8 Chamberlain, Amber   Troy Area 52.35 5  
9 Morrison, Krystal   Cumberland Valle 52.36 2  
10 Schaffner, Alexa   Lower Dauphin 52.38 4  
11 Brownsey, Madeleine   Saint Basil Acad 52.44 6  
12 Castilow, Laura   Central Dauphin 52.51 3  
13 Rodenberger, Amy   Manheim Township 52.93 4  
14 Learn, Lauren   Warwick 53.07 5  
15 Murphy, Shannon   Wilson 53.87 3  
16 Faller, Melissa   Manheim Township 54.12 4  
17 Hilbert, Kelly   Academy of Notre 54.20 2  
18 Howard, Sydney   Lewisburg Area 54.31 4  
19 Holland, Alexis   Coatesville Area 54.33 2  
20 Grauer, Lauren   Schuylkill Valle 54.53 4  
21 Pion, Tia   Trinity (Camp Hi 54.59 3  
22 Toledo, Dahyana   Reading 54.90 2  
23 Burton, Meghan   Archbishop Carro 56.91 4  
24 Cole, Caroline   Boiling Springs 57.12 1  
25 Kuhns, Katlynn   Schuylkill Valle 57.39 3  
26 Golub, Joluya   Cedar Crest 57.81 1  
27 O'Donnell, Paige   Cedar Crest 59.00 1  
28 Speakman, Morgan   Boiling Springs 59.40 1  
-- Walker, Elizabeth   Easton Area DNF 6  
-- Silver, Dominique   William Penn (Yo DNF 5  
-- Wallace, Elle   Lower Dauphin DQ 5  
 
Womens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Cassidy, Keehfuss,
Brownsey, Vanore
  Saint Basil Acad 50.62 3 10
2 Brame, Fisher,
Antenste, Lopes
  Lewisburg Area 50.70 3 8
3 Shaffer, Jones,
Detweile, Keefer
  Lower Dauphin 51.19 3 6
4 Williams, Austin,
Holl, Adams
  Coatesville Area 51.41 3 4
5 Coates, Brunner,
Maderia, Allen
  Central Dauphin 51.78 2 2
6 Wallace, DeCecco,
Stevenso, Bailey
  Cumberland Valle 52.09 3 1
7 Reviere, Thomas,
Towson, Dorisca
  Reading 52.50 2  
8 Price, Bailey,
Dantzler, Poore
  Wilson 52.53 1  
9 Brown, Stephens,
Sexton, Nelson
  William Penn (Yo 53.20 1  
10 Hilbert, Ryan,
Nappi, Battista
  Academy of Notre 54.25 2  
11 Connors, Durbin,
Busler, Hunter
  Trinity (Camp Hi 54.68 2  
12 Longenec, Robinson,
Ansel, Ogunleye
  Warwick 56.75 2  
13 Knisely, Felbinge,
Cinta, Greco
  Upper Perkiomen 59.21 1  
-- Nguyen, Kramer,
Vo, Neslund
  Manheim Township DNF 2  
 
Womens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Wilson, Cassidy,
Keehfuss, Vanore
  Saint Basil Acad 4:05.09 3 10
2 Douglas, Holl,
Jones, Sampson
  Coatesville Area 4:09.34 3 8
3 Lopes, Gerhard,
Fisher, Antenste
  Lewisburg Area 4:17.70 3 6
4 Thomas, Reviere,
Dorisca, Towson
  Reading 4:18.67 3 4
5 Kibathi, Coates,
Beleski, Allen
  Central Dauphin 4:20.95 2 2
6 Hunter, Gronkiew,
Pion, Kusztos
  Trinity (Camp Hi 4:23.60 2 1
7 Pokrzywa, Kidd,
Martinel, Blosser
  Cumberland Valle 4:29.76 2  
8 Brown, Stephens,
Sexton, Sexton
  William Penn (Yo 4:30.21 1  
9 Hess, Rhine,
Smith, Doris
  Cedar Crest 4:35.45 1  
10 Nguyen, Kramer,
Gurdak, Stoll
  Manheim Township 4:48.49 1  
-- Relay Team   Warwick DNF 2  
 
Womens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Pokrzywa, Nemeth,
Strock, Anderson
  Cumberland Valle 9:48.66 1 10
2 Wilson, Mcgarrit,
Santange, Welte
  Saint Basil Acad 9:55.25 1 8
3 Holl, Sampson,
Zaplitny, Boulger
  Coatesville Area 9:59.85 1 6
4 Flicking, Raudenbu,
Davis, Ross
  Lower Dauphin 10:10.65 1 4
5 Powers, Garvey,
Roe, Doughert
  Academy of Notre 10:15.20 1 2
6 Speakman, Searle,
Lehman, Brown
  Boiling Springs 10:19.01 1 1
7 Gerhard, Wright,
Scullin, Wright
  Lewisburg Area 10:21.05 1  
8 Smith, O'Brien,
Doris, Hess
  Cedar Crest 10:23.85 1  
9 Maffey, Maffey,
Dethlefs, Kusztos
  Trinity (Camp Hi 10:31.09 1  
10 Leutner, High,
Ness, Stoll
  Manheim Township 10:42.68 1  
11 Han, Blanck,
Mueller, Long
  Warwick 10:43.18 1  
12 Carter, Singlar,
Cabrera, Parker
  Reading 12:52.82 1  
 
Womens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Smith, Shannon   Schuylkill Valle 35-03.50(10.76m) 1 10
2 Groves, Bailey   Warwick 35-00.00(10.67m) 1 8
3 Moore, Myra   Upper Perkiomen 33-05.00(10.19m) 1 6
4 Lu, Charis   Cumberland Valle 33-00.00(10.06m) 1 4
5 Rapp, Claire   Lewisburg Area 32-08.00(9.96m) 1 2
6 Poore, Talitha   Wilson 31-08.50(9.66m) 1 1
7 Cooper, Diamond   Lewisburg Area 31-01.50(9.49m) 1  
8 Slagus, Jenn   North Pocono 29-11.00(9.12m) 1  
9 Garloff, Courtney   Cedar Crest 29-07.50(9.03m) 1  
10 Gallager, Katie   Saint Basil Acad 29-06.00(8.99m) 1  
11 Carey, Devon   Coatesville Area 29-01.75(8.88m) 1  
12 Willequer, Alejandra   Cumberland Valle 29-00.00(8.84m) 1  
13 Abdoul-Rashid, Shakirah   Coatesville Area 28-10.00(8.79m) 1  
13 Dawson-Ausby, Keonda   Boiling Springs 28-10.00(8.79m) 1  
15 Brenner, Brenda   Wilson 28-08.50(8.75m) 1  
16 Murray, Elise   Manheim Township 28-04.50(8.65m) 1  
17 Wolfe, Alaina   Cedar Crest 27-08.00(8.43m) 1  
18 Batchelder, Emma   Manheim Township 27-05.00(8.36m) 1  
19 Hoover, Sarah   Lower Dauphin 27-02.25(8.29m) 1  
20 Stern, Jaylin   Reading 26-04.00(8.03m) 1  
21 Coleman, Lauren   Central Dauphin 26-03.25(8.01m) 1  
22 Sipe, Apryle   Central Dauphin 25-10.00(7.87m) 1  
23 Graham, Tessa   Cumberland Valle 25-09.00(7.85m) 1  
24 Alcott, Victoria   Upper Perkiomen 24-09.00(7.54m) 1  
25 Weis, Taylor   Boiling Springs 24-06.50(7.48m) 1  
26 Lenehan, Mary Alice   Troy Area 23-03.50(7.10m) 1  
27 Moylan, Kiersten   Saint Basil Acad 22-11.00(6.99m) 1  
28 Craskey, Bridget   Archbishop Carro 22-06.00(6.86m) 1  
29 Connors, Aleisha   Trinity (Camp Hi 22-02.50(6.77m) 1  
30 Birdsall, Courtney   Troy Area 22-01.50(6.74m) 1  
31 Schlessman, Amber   Reading 21-05.25(6.53m) 1  
 
Womens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Slagus, Jenn   North Pocono 113-07(34.62m) 1 10
2 Smith, Shannon   Schuylkill Valle 97-01(29.59m) 1 8
3 Groves, Bailey   Warwick 92-00(28.04m) 1 6
4 Poore, Talitha   Wilson 90-08(27.64m) 1 4
5 Unknown Athlete   Central Dauphin 86-10(26.47m) 1 2
6 Leandri, Melissa   Trinity (Camp Hi 86-01(26.24m) 1 1
7 Lu, Charis   Cumberland Valle 84-10(25.86m) 1  
8 Goodyear, Erin   Boiling Springs 83-09(25.53m) 1  
9 Lykens, Jessi   Schuylkill Valle 83-01(25.32m) 1  
10 Zimmerman, Brooke   Lewisburg Area 80-11(24.66m) 1  
11 Oliver, Brooke   Upper Perkiomen 78-09(24.00m) 1  
12 Spitz, Skylar   Trinity (Camp Hi 78-03(23.85m) 1  
13 Ozella, Hannah   Cedar Crest 77-09(23.70m) 1  
14 Murray, Elise   Manheim Township 75-10(23.11m) 1  
15 Stern, Jaylin   Reading 74-09(22.78m) 1  
16 Coleman, Lauren   Central Dauphin 74-01(22.58m) 1  
17 Peters, Maddi   Cedar Crest 73-03(22.33m) 1  
17 Dixon, Rachel   Lewisburg Area 73-03(22.33m) 1  
19 Gallager, Katie   Saint Basil Acad 71-06(21.79m) 1  
20 Moylan, Kiersten   Saint Basil Acad 70-10(21.59m) 1  
21 King, Rashida   William Penn (Yo 69-00(21.03m) 1  
22 Jacoby, Lindsey   Manheim Township 68-01(20.75m) 1  
23 Britt, Amber   Wilson 66-04(20.22m) 1  
24 Abdoul-Rashid, Shakirah   Coatesville Area 65-10(20.07m) 1  
25 Birdsall, Courtney   Troy Area 65-05(19.94m) 1  
26 Carey, Devon   Coatesville Area 62-08(19.10m) 1  
27 Graham, Tessa   Cumberland Valle 62-00(18.90m) 1  
28 Hoover, Sarah   Lower Dauphin 57-11(17.65m) 1  
29 Lenehan, Mary Alice   Troy Area 54-10(16.71m) 1  
30 Schlessman, Amber   Reading 53-01(16.18m) 1  
 
Womens Javelin Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Willequer, Alejandra   Cumberland Valle 131-03(40.01m) 1 10
2 Rickert, Chrissy   Hempfield (3) 127-06(38.86m) 1 8
3 Zimmerman, Brooke   Lewisburg Area 101-05(30.91m) 1 6
4 Unknown Athlete   Central Dauphin 97-11(29.85m) 1 4
5 Smith, Cassidy   Lewisburg Area 95-11(29.24m) 1 2
6 Wheat, Sierra   Cedar Crest 95-02(29.01m) 1 1
7 Skaf, Kristina   Wilson 89-03(27.20m) 1  
8 Lykens, Jessi   Schuylkill Valle 86-03(26.29m) 1  
9 Sipe, Apryle   Central Dauphin 85-05(26.04m) 1  
10 Meckler, Kaitlin   Cumberland Valle 85-02(25.96m) 1  
11 Birdsall, Courtney   Troy Area 84-10(25.86m) 1  
12 Leandri, Melissa   Trinity (Camp Hi 83-11(25.58m) 1  
13 Onslager, Megan   Saint Basil Acad 83-10(25.55m) 1  
14 Janton, Natalie   Upper Perkiomen 79-11(24.36m) 1  
15 Moylan, Kiersten   Saint Basil Acad 73-09(22.48m) 1  
16 HOPKINS, ALLY   Wilson 73-03(22.33m) 1  
17 Ford, Estelle   Manheim Township 71-07(21.82m) 1  
18 Lenehan, Mary Alice   Troy Area 70-07(21.51m) 1  
19 Rapp, Claire   Lewisburg Area 69-10(21.29m) 1  
20 Murray, Elise   Manheim Township 69-08(21.23m) 1  
21 Walton, Malei   Reading 67-00(20.42m) 1  
22 Garloff, Courtney   Cedar Crest 64-06(19.66m) 1  
23 Robinson, Megan   Coatesville Area 60-06(18.44m) 1  
24 CRAWFORD, ASIA   Reading 50-03(15.32m) 1  
25 DeFruscio, Kristen   Archbishop Carro 33-10(10.31m) 1  
26 Stulhtrager, Britta   Archbishop Carro 24-03(7.39m) 1  
 
Womens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 MILLER, EMILY   Wilson 5-00.00(1.52m) 1 10
2 Polley, Olivia   Schuylkill Valle 4-10.00(1.47m) 1 8
3 Hull, Angelica   Warwick 4-08.00(1.42m) 1 5
3 Scheese, Taylor   Wilson 4-08.00(1.42m) 1 5
5 Black, Megan   Saint Basil Acad 4-08.00(1.42m) 1 2
6 DeCecco, Rachael   Cumberland Valle 4-08.00(1.42m) 1 1
7 Woodall, Kenya   Coatesville Area 4-08.00(1.42m) 1  
8 O'Neal, Michelle   Lower Dauphin 4-06.00(1.37m) 1  
8 Jones, Hadiya   Coatesville Area 4-06.00(1.37m) 1  
8 Brough, Emily   Lewisburg Area 4-06.00(1.37m) 1  
8 Sanger, Autumn   Cedar Crest 4-06.00(1.37m) 1  
8 Everest, Gabby   Lower Dauphin 4-06.00(1.37m) 1  
8 Sullivan, Patty   Lewisburg Area 4-06.00(1.37m) 1  
14 Cressman, Jocelynn   Warwick 4-04.00(1.32m) 1  
14 Chamberlain, Amber   Troy Area 4-04.00(1.32m) 1  
14 Derr, Brooke   Cumberland Valle 4-04.00(1.32m) 1  
14 Wise, Natalie   Manheim Township 4-04.00(1.32m) 1  
14 ELLISON, SHANICE   Reading 4-04.00(1.32m) 1  
14 Julianna, Nicolette   Archbishop Carro 4-04.00(1.32m) 1  
14 Kilroy, Emma   Trinity (Camp Hi 4-04.00(1.32m) 1  
14 Herrmann, Gabby   Saint Basil Acad 4-04.00(1.32m) 1  
22 Leisher, Kendra   Central Dauphin 4-02.00(1.27m) 1  
23 Farraro, Meghan   Trinity (Camp Hi 4-00.00(1.22m) 1  
 
Womens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Neslund, Bridget   Manheim Township 17-00.75(5.20m) nwi 1 10
2 Brunner, Asanna   Central Dauphin 16-11.25(5.16m) nwi 1 8
3 Dantzler, Skylar   Wilson 16-10.00(5.13m) nwi 1 6
4 Yanchuk, Megan   Troy Area 16-04.25(4.98m) nwi 1 4
5 BAILEY, IVORY   Wilson 15-09.25(4.81m) nwi 1 2
6 Suhl, Shannon   Upper Perkiomen 15-09.25(4.81m) nwi 1 1
7 Morris, Carrie   Lower Dauphin 15-07.75(4.77m) nwi 1  
8 Longenecker, Emily   Warwick 15-01.25(4.60m) nwi 1  
9 Shedden, Louisa   Troy Area 15-01.00(4.60m) nwi 1  
10 Vo, Catherine   Manheim Township 14-11.00(4.55m) nwi 1  
11 Adams, Helen   Coatesville Area 14-08.75(4.49m) nwi 1  
12 Wallace, Caitlin   Cumberland Valle 14-08.00(4.47m) nwi 1  
13 Walkes, Saskia   Coatesville Area 14-06.00(4.42m) nwi 1  
14 Ansel, Emily   Warwick 14-05.75(4.41m) nwi 1  
15 Lopes, Olivia   Lewisburg Area 14-05.50(4.41m) nwi 1  
16 Brownsey, Madeleine   Saint Basil Acad 14-04.00(4.37m) nwi 1  
16 Berry, Jasmine   William Penn (Yo 14-04.00(4.37m) nwi 1  
18 Robinson, Allie   Warwick 14-02.50(4.33m) nwi 1  
19 Kilroy, Emma   Trinity (Camp Hi 13-11.25(4.25m) nwi 1  
19 Simmons, Marla   Cedar Crest 13-11.25(4.25m) nwi 1  
21 Ryan, Kim   Academy of Notre 13-11.00(4.24m) nwi 1  
22 Dardozzi, Marissa   Upper Perkiomen 13-09.75(4.21m) nwi 1  
23 Boyer, Chelsea   Lewisburg Area 13-07.75(4.16m) nwi 1  
24 CAMPFIELD, CHLOE   Schuylkill Valle 13-07.25(4.15m) nwi 1  
25 Dixon, Shakiera   Reading 13-07.00(4.14m) nwi 1  
26 Stevenson, Jasmine   Cumberland Valle 13-04.75(4.08m) nwi 1  
27 Linares, Ariel   William Penn (Yo 12-09.50(3.90m) nwi 1  
28 Williams, Emily   Trinity (Camp Hi 12-07.50(3.85m) nwi 1  
-- ELLISON, SHANICE   Reading ND(--) nwi 1  
-- Unknown Athlete   Central Dauphin ND(--) nwi 1  
-- Cassidy, Katie   Saint Basil Acad ND(--) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Neslund, Bridget   Manheim Township 34-11.00(10.64m) nwi 1 10
2 Kilroy, Emma   Trinity (Camp Hi 34-02.50(10.43m) nwi 1 8
3 Simmons, Marla   Cedar Crest 34-00.25(10.37m) nwi 1 6
4 Baines, Ashley   William Penn (Yo 32-09.50(9.99m) nwi 1 4
5 Black, Megan   Saint Basil Acad 32-09.25(9.99m) nwi 1 2
6 Berry, Jasmine   William Penn (Yo 32-07.25(9.94m) nwi 1 1
7 Chamberlain, Amber   Troy Area 31-11.50(9.74m) nwi 1  
8 Grauer, Lauren   Schuylkill Valle 31-05.25(9.58m) nwi 1  
9 Herrmann, Gabby   Saint Basil Acad 31-04.00(9.55m) nwi 1  
10 Unknown Athlete   Central Dauphin 31-02.75(9.52m) nwi 1  
11 Martinelli, Rachael   Cumberland Valle 30-10.25(9.40m) nwi 1  
12 Dardozzi, Marissa   Upper Perkiomen 30-08.00(9.35m) nwi 1  
13 Zaplitny, Shayne   Coatesville Area 30-04.00(9.25m) nwi 1  
14 Suhl, Shannon   Upper Perkiomen 29-08.50(9.06m) nwi 1  
15 Morrison, Krystal   Cumberland Valle 29-08.00(9.04m) nwi 1  
16 Dantzler, Skylar   Wilson 29-07.25(9.02m) nwi 1  
17 Boyer, Chelsea   Lewisburg Area 29-05.25(8.97m) nwi 1  
18 Howard, Sydney   Lewisburg Area 29-04.75(8.96m) nwi 1  
19 Morris, Carrie   Lower Dauphin 29-03.00(8.92m) nwi 1  
19 Buckley, Caroline   Saint Basil Acad 29-03.00(8.92m) nwi 1  
21 CAMPFIELD, CHLOE   Schuylkill Valle 29-00.50(8.85m) nwi 1  
22 Rodenberger, Amy   Manheim Township 28-08.75(8.76m) nwi 1  
23 Belfko, Amber   Lower Dauphin 28-04.00(8.64m) nwi 1  
24 Walkes, Saskia   Coatesville Area 28-00.75(8.55m) nwi 1  
25 Longenecker, Emily   Warwick 26-11.50(8.22m) nwi 1  
26 Cressman, Jocelynn   Warwick 26-05.00(8.05m) nwi 1  
 
Womens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Eberly, Caitlin   Mechanicsburg 10-09.00(3.28m) 1 10
2 Depner, Madison   Trinity (Camp Hi 8-06.00(2.59m) 1 8
3 Reif, Samantha   Lewisburg Area 8-06.00(2.59m) 1 6
4 Meckler, Kaitlin   Cumberland Valle 8-06.00(2.59m) 1 4
5 Bohn, Alysha   Boiling Springs 8-06.00(2.59m) 1 2
10 Martin, Alexis   Warwick 8-00.00(2.44m) 1  
6 Neuhard, Anna   Lewisburg Area 8-00.00(2.44m) 1 1
7 Photis, Haley   Manheim Township 8-00.00(2.44m) 1  
8 Bushong, Olivia   Warwick 8-00.00(2.44m) 1  
9 MANZOLILLO, BRE   Schuylkill Valle 8-00.00(2.44m) 1  
11 Weir, Caroline   Lower Dauphin 7-06.00(2.29m) 1  
11 Dibert, Jennifer   Cumberland Valle 7-06.00(2.29m) 1  
13 Royer, Haley   Cumberland Valle 7-00.00(2.13m) 1  
13 Leaf, Rachel   Coatesville Area 7-00.00(2.13m) 1  
13 Gianchetti, Lauren   Archbishop Carro 7-00.00(2.13m) 1  
16 Stefanides, Abbey   Cedar Crest 6-00.00(1.83m) 1  
-- Fanelli, Carla   Archbishop Carro NH(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Women - Team Rankings - 18 Events Scored =============================================================================== 1) Coatesville 90 2) Saint Basil Academy 69 3) Lewisburg Area 52 4) Cumberland Valley 48 5) Academy of Notre Dame 39 6) Central Dauphin 36 7) Wilson (3) 30 8) Schuylkill Valley 28 9) Warwick 23 10) Lower Dauphin 21 11) Manheim Township 20 11) Trinity (3) 20 13) Upper Perkiomen 16 14) North Pocono 10 14) Mechanicsburg 10 16) Reading 8 16) Hempfield (3) 8 16) Archbishop Carroll 8 19) Cedar Crest 7 20) William Penn 6 21) Boiling Springs 5 22) Troy 4 Men - Team Rankings - 18 Events Scored =============================================================================== 1) Coatesville 111 2) Wilson (3) 89 3) Cedar Crest 77 4) Lewisburg Area 30 5) Trinity (3) 28 6) Cumberland Valley 26 7) Central Dauphin 25 8) Upper Perkiomen 23 9) Cocalico 20 10) Schuylkill Valley 19 11) Lower Dauphin 18 12) Conestoga Valley 15 12) William Penn 15 14) Reading 14 15) Warwick 13 16) Manheim Central 10 16) Troy 10 18) Archbishop Carroll 8 19) Manheim Township 7

 


 
 
Post as: 
History for Bruce Dallas Invitational
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2014 1   1    
2013 1   1    
2012 1   1    
2011 1   1    
2010 1   1