Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2011 Apr 27th

YearResultsVideoNewsPhotos 
2014 1 
20131 2 
2011229 2 
2010 
 

Media for 2011

Videos (29)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (2)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Results

2011 Results - FHSAA 4A Region 1
Apr 29 2011, 12:41 AM
2011 Results - FHSAA 4A Region 1
Apr 28 2011, 11:00 AM
 

Attending groups

 

Invited groups

 

2011

Florida FHSAA 4A Region 1

 

2011 Results - FHSAA 4A Region 1

Published by
Matt   on Apr 29 2011, 12:41 AM
Florida FHSAA 4A Region 1 - Apr 27, 2011
Winter Park, FL, US
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 100h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Team Scores
 
Mens 100m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Bracy, Marvin 11 Boone 10.41 +0.3 1  
2 Phillips, Defario 12 Kissimmee-Osceol 10.80 +0.3 1  
3 Hollie, Ladale 12 Winter Springs 10.86 +0.3 1  
4 Lilly, Synjohn 11 Apopka 10.91 +0.3 1  
5 Bazanos, Matt 12 Spruce Creek 10.92 +0.3 1  
6 Gayle, Anthony 11 Pine Ridge 11.06 +0.3 1  
7 Absolu, Gilbert 12 Flagler Palm Coa 11.07 +0.3 1  
8 Rodriguez, Isaac 11 Freedom (Orlando 11.16 +0.3 1  
 
Mens 100m Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Bracy, Marvin 11 Boone 10.45 +1.1 1  
2 Phillips, Defario 12 Kissimmee-Osceol 10.80 +1.0 2  
3 Hollie, Ladale 12 Winter Springs 10.87 +1.0 2  
4 Bazanos, Matt 12 Spruce Creek 10.88 +1.1 1  
5 Lilly, Synjohn 11 Apopka 10.95 +1.0 2  
6 Gayle, Anthony 11 Pine Ridge 10.98 +1.1 1  
7 Absolu, Gilbert 12 Flagler Palm Coa 11.02 +1.1 1  
9 Noble, Marquis 12 Buchholz 11.03 +1.1 1  
8 Rodriguez, Isaac 11 Freedom (Orlando 11.05 +1.0 2  
10 Hunter, Kawayne 12 Wekiva 11.08 +1.0 2  
11 Tillman, Michael 10 Buchholz 11.10 +1.0 2  
12 Cue, Tyler 12 Flagler Palm Coa 11.14 +1.0 2  
13 Armstrong, John 10 Olympia 11.25 +1.1 1  
14 Almonor, Emmanuel 12 Lake Howell 11.26 +1.0 2  
15 Hughes, Broderick 12 Ocoee 11.38 +1.1 1  
16 McGee, Oscar 12 Kissimmee-Osceol 11.42 +1.1 1  
 
Mens 200m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Bracy, Marvin 11 Boone 21.24 +0.2 1  
2 Glover, Reggie 10 Dr Phillips 21.55 +0.2 1  
3 Cue, Tyler 12 Flagler Palm Coa 21.81 +0.2 1  
4 Absolu, Gilbert 12 Flagler Palm Coa 22.01 +0.2 1  
5 Tillman, Michael 10 Buchholz 22.37 +0.2 1  
6 Hollie, Ladale 12 Winter Springs 22.45 +0.2 1  
7 Bazanos, Matt 12 Spruce Creek 29.76 +0.2 1  
-- Torres, Xsavior 11 Lake Brantley DNF +0.2 1  
 
Mens 200m Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Bracy, Marvin 11 Boone 21.37 +0.1 1  
2 Glover, Reggie 10 Dr Phillips 21.51 +0.3 2  
3 Cue, Tyler 12 Flagler Palm Coa 21.92 +0.3 2  
4 Hollie, Ladale 12 Winter Springs 21.97 +0.1 1  
5 Bazanos, Matt 12 Spruce Creek 22.36 +0.1 1  
6 Tillman, Michael 10 Buchholz 22.37 +0.3 2  
7 Absolu, Gilbert 12 Flagler Palm Coa 22.37 +0.1 1  
9 Hunter, Kawayne 12 Wekiva 22.49 +0.1 1  
8 Torres, Xsavior 11 Lake Brantley 22.59 +0.3 2  
10 Johnson, Antonio 9 Lake Mary 22.61 +0.1 1  
11 Santania, Jose 11 East River 22.64 +0.3 2  
12 Armstrong, John 10 Olympia 22.72 +0.1 1  
13 Coburn, Angel 11 West Orange 22.78 +0.3 2  
14 De-andre, Kellerman 11 University (Orla 22.85 +0.1 1  
15 Motes, Bryce 9 Fleming Island 22.87 +0.3 2  
-- Phillips, Defario 12 Kissimmee-Osceol DNF +0.3 2  
 
Mens 400m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Glover, Reggie 10 Dr Phillips 47.44 1  
2 Santania, Jose 11 East River 48.34 1  
3 Rolle, Cecil 12 Buchholz 48.64 1  
4 Coburn, Angel 11 West Orange 48.92 1  
5 Slay, Brylon 10 Winter Park 49.91 1  
6 gloston, jeremy 11 Colonial 49.94 1  
7 Henderson, Tim 11 Forest 50.34 1  
8 SINGLETON, NATHANIEL 12 Sandalwood 50.64 1  
 
Mens 400m Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Glover, Reggie 10 Dr Phillips 47.51 1  
3 Rolle, Cecil 12 Buchholz 48.97 1  
2 Santania, Jose 11 East River 49.10 2  
5 gloston, jeremy 11 Colonial 49.18 1  
4 Coburn, Angel 11 West Orange 49.76 2  
7 SINGLETON, NATHANIEL 12 Sandalwood 49.98 1  
6 Slay, Brylon 10 Winter Park 50.26 2  
8 Henderson, Tim 11 Forest 50.30 2  
9 Hemenez, Cameron 12 Olympia 50.68 1  
10 Youngblood, Xavier 12 Lake Brantley 50.75 1  
11 White, Dwight 11 Buchholz 50.87 2  
12 Saint Preux, Steven 11 Orange City Univ 51.24 1  
13 hughley, josh 11 Timber Creek 51.28 2  
14 Mcdaniel, Rohan 11 Lake Brantley 51.72 2  
15 Stamper, Willie 12 Lake Brantley 52.09 1  
16 Isom, Jacarious 12 Wekiva 54.46 2  
 
Mens 800m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Teixeira, Otniel 11 Lake Brantley 1:53.55 2  
2 Willams, Yeovanti 12 Flagler Palm Coa 1:53.91 2  
3 Dey, Daniel 11 Olympia 1:54.39 2  
4 Davis, Cameron 12 Fleming Island 1:54.53 2  
5 Saintilien, Jensen 12 Cypress Creek 1:56.67 2  
6 Diodonet, Moises 11 Colonial 1:57.10 1  
7 Mitchell, Payton 12 Buchholz 1:57.79 1  
8 Wear, James 10 Forest 1:57.79 1  
9 Johnroe, Robert 12 Liberty 1:58.45 1  
10 Patton, DJ 12 DeLand 1:59.65 2  
11 Cudjoe, Bryan 11 Gateway 2:00.97 1  
12 Zagra, Justin 10 Olympia 2:03.30 1  
13 Pancotto, Michael 12 Dr Phillips 2:03.76 1  
14 Constant, Trevon 10 West Orange 2:03.83 1  
15 Marinelli, Daniel 11 Winter Springs 2:08.01 2  
16 Carpenter, Andrew 11 Spruce Creek 2:14.45 2  
 
Mens 1600m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Arroyo, Andres 10 Colonial 4:21.19 1  
2 Garcia, Eduardo 12 Mandarin 4:21.38 1  
3 Kruse, Logan 11 Dr Phillips 4:21.62 1  
4 Anguish, William 11 Winter Park 4:21.66 1  
5 Licari, Peter 11 Hagerty 4:23.61 1  
6 Dekrey, Nathan 12 Winter Springs 4:30.48 1  
7 Acosta, Edward 12 Cypress Creek 4:31.40 1  
8 Boggs, Josh 12 Dr Phillips 4:36.83 1  
9 Pineiro, Keneth 9 DeLand 4:38.94 1  
10 Aitken, Michael 11 Mandarin 4:39.36 1  
11 Binder, Evan 12 Hagerty 4:48.92 1  
12 Monteau, Joe 12 Buchholz 4:54.03 1  
-- Duncan, Phil 12 Boone DNF 1  
-- Millay, Daniel 12 Dr Phillips DNF 1  
-- Godwin, Chris 11 Buchholz DNF 1  
-- Dey, Daniel 11 Olympia DNF 1  
 
Mens 3200m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hines, John-Logan 12 Boone 9:17.81 1  
2 Millay, Daniel 12 Dr Phillips 9:26.00 1  
3 Duncan, Phil 12 Boone 9:31.94 1  
4 Garcia, Eduardo 12 Mandarin 9:32.97 1  
5 Godwin, Chris 11 Buchholz 9:41.76 1  
6 Nguyen, Timothy 12 Winter Springs 9:50.15 1  
7 Posada, Nick 12 Winter Park 9:59.07 1  
8 Moore, Mitchell 11 Olympia 9:59.31 1  
9 licht, caleb 10 Colonial 10:10.62 1  
10 Hundersmarck, Ryan 11 Buchholz 10:11.18 1  
11 Kruse, Logan 11 Dr Phillips 10:25.97 1  
12 Boggs, Josh 12 Dr Phillips 10:26.02 1  
13 Streich, Matthew 12 Winter Springs 10:31.61 1  
14 Licari, Peter 11 Hagerty 11:20.98 1  
-- Lomago, Brendan 12 Hagerty FS 1  
-- Mitchell, Payton 12 Buchholz DNF 1  
 
Mens 110m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 curtis, chris 12 Dr Phillips 14.65 1  
2 Allen, Joshua 12 Wekiva 14.93 1  
3 Hernandez, Brandon 12 Seminole 14.95 1  
4 Franks, Donovan 10 Lake Brantley 15.08 1  
5 Thompson, Deandre 12 Buchholz 15.09 1  
6 Dillon, Kimllon 11 Apopka 15.21 1  
7 McMillon, Terry 11 Spruce Creek 15.51 1  
-- Davis, Jovan 12 Wekiva DNF 1  
 
Mens 110m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Davis, Jovan 12 Wekiva 14.10 1  
2 curtis, chris 12 Dr Phillips 14.91 2  
3 Allen, Joshua 12 Wekiva 14.94 2  
5 Franks, Donovan 10 Lake Brantley 14.98 2  
4 Dillon, Kimllon 11 Apopka 15.06 1  
6 Hernandez, Brandon 12 Seminole 15.22 1  
7 McMillon, Terry 11 Spruce Creek 15.35 1  
9 Square, Alonzo 11 First Coast 15.37 1  
8 Thompson, Deandre 12 Buchholz 15.45 2  
10 Herndon, Mark 11 Forest 15.62 1  
11 Bedford, Divanti 12 Liberty 15.77 1  
12 Carillo, Jose 12 Colonial 15.98 2  
13 Smith, Harlan 12 Mandarin 16.09 1  
14 Joseph, Travis 11 Freedom (Orlando 16.37 2  
15 Zaman, Adeeb 12 Gateway 16.44 2  
16 Harris, Lorenzo 11 Spruce Creek 16.54 2  
 
Mens 300m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 workman, aquariouse 11 Dr Phillips 38.82 1  
2 Dillon, Kimllon 11 Apopka 38.86 1  
3 Hernandez, Brandon 12 Seminole 39.31 1  
4 Hegwood, Marquis 12 Kissimmee-Osceol 39.75 1  
5 Kelly, Brice 12 South Lake (Grov 39.80 1  
6 Mizzell, John 11 Cypress Creek 41.98 1  
7 Mayo, Deonte 9 Forest 42.55 1  
-- Joseph, Travis 11 Freedom (Orlando DNF 1  
 
Mens 300m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Hernandez, Brandon 12 Seminole 38.33 2  
3 Dillon, Kimllon 11 Apopka 38.64 2  
2 Kelly, Brice 12 South Lake (Grov 39.40 1  
4 workman, aquariouse 11 Dr Phillips 40.11 1  
5 Hegwood, Marquis 12 Kissimmee-Osceol 40.16 2  
7 Mizzell, John 11 Cypress Creek 40.91 2  
9 Carillo, Jose 12 Colonial 41.31 2  
6 Joseph, Travis 11 Freedom (Orlando 42.04 1  
10 Williams, Kadeem 10 Flagler Palm Coa 42.23 2  
11 Smith, Harlan 12 Mandarin 42.56 2  
8 Mayo, Deonte 9 Forest 42.68 1  
12 Critcher, Bentlee 10 Flagler Palm Coa 44.65 1  
13 Cuyler, Darnelle 12 Lyman 44.77 1  
-- Dubose, Andreus 12 Hagerty DNF 1  
-- Davis, Jovan 12 Wekiva DNF 1  
-- Franks, Donovan 10 Lake Brantley DNF 2  
 
Mens 4x100m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Willams, Absolu,
Stubbs, Mathews
  Flagler Palm Coa 41.56 1  
2 Thomas, Turman,
Herringt, Bracy
  Boone 41.69 1  
3 Taylor, Brown-Du,
Rouse, Morgan
  Winter Park 41.88 1  
4 Tillman, Noble,
Harper, Dudley
  Buchholz 41.92 1  
5 Pitts, Thomas,
Moore, Burns
  Ocoee 41.98 1  
6 Richards, Johnson,
Thomas, Robinson
  Lake Mary 42.11 1  
7 Tatum, Saunders,
Hunter, Jones
  Wekiva 42.24 1  
8 Mordan, Frater,
Torres, Franks
  Lake Brantley 42.64 1  
 
Mens 4x100m Relay Varsity Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Thomas, Turman,
Herringt, Bracy
  Boone 42.00 1  
3 Willams, Absolu,
Stubbs, Mathews
  Flagler Palm Coa 42.01 1  
2 Tillman, Noble,
Harper, Dudley
  Buchholz 42.17 2  
4 Pitts, Thomas,
Moore, Burns
  Ocoee 42.18 2  
5 Mordan, Frater,
Torres, Franks
  Lake Brantley 42.21 2  
6 Tatum, Saunders,
Hunter, Jones
  Wekiva 42.25 1  
7 Richards, Johnson,
Thomas, Robinson
  Lake Mary 42.26 2  
8 Taylor, Brown-Du,
Rouse, Morgan
  Winter Park 42.50 1  
9 Joseph, Gonzalez,
Rodrigue, Thermido
  Freedom (Orlando 42.76 2  
10 White, Byers,
Allen, Henry
  First Coast 42.84 1  
11 Cuyler, Clayton,
Layton, Green
  Lyman 43.15 1  
12 Hall, Phillips,
Fagan, McGee
  Kissimmee-Osceol 43.38 1  
13 Bruce, Gayle,
Wilson, Acevedo
  Pine Ridge 43.55 2  
14 Stewart, Harris,
Lynn, Nunn
  South Lake (Grov 43.86 1  
15 Williams, Mincey,
Raines, Covingto
  Mandarin 43.93 2  
-- Relay Team   Apopka DNF 2  
 
Mens 4x400m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Stubbs, Hymon,
Walker, Willams
  Flagler Palm Coa 3:18.62 2  
2 Cannone, Frater,
Mcdaniel, Youngblo
  Lake Brantley 3:18.63 2  
3 Gloston, Diodonet,
calaway, Carillo
  Colonial 3:19.69 2  
4 Dey, Hemenez,
Armstron, Johnson
  Olympia 3:20.07 2  
5 Brinson, Saunders,
Isom, Davis
  Wekiva 3:21.14 2  
6 Workman, luckett,
Durham, Glover
  Dr Phillips 3:21.62 1  
7 Richards, Johnson,
Robinson, Robinson
  Lake Mary 3:22.69 2  
8 Rolle, White,
Evans, Dudley
  Buchholz 3:22.72 1  
9 Alexande, Noel,
Walker, Stevens
  Maynard Evans 3:23.12 1  
10 Evans, Rouse,
Lindsey, Slay
  Winter Park 3:23.77 1  
11 Jackson, Dixon,
Thomas, Brooks
  Seminole 3:25.58 2  
12 Potter, Henderso,
Oralus, Sofsky
  Forest 3:26.93 1  
13 Barr, Jackson,
Claxton, Ferguson
  Orange Park 3:27.36 1  
14 Saintili, Rosado,
Williams, Mizzell
  Cypress Creek 3:29.02 1  
15 Thermido, Roberts,
Robles, Ibrahim
  Freedom (Orlando 3:29.32 1  
-- Kliner, Wesley,
Hollie, Marinell
  Winter Springs DQ 2  
 
Mens 4x800m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 albelo, Diodonet,
Arroyo, Ossorria
  Colonial 7:54.11 2  
2 Cannone, Morgan,
Mcdaniel, Teixeira
  Lake Brantley 7:54.12 2  
3 Boggs, Millay,
Pancotto, Kruse
  Dr Phillips 7:55.04 2  
4 Marinell, Streich,
Nguyen, Dekrey
  Winter Springs 7:57.28 2  
5 Lindsey, Fattore,
Posada, Anguish
  Winter Park 8:00.38 2  
6 Saintili, Acosta,
Cenescar, Schmick
  Cypress Creek 8:17.26 2  
7 Carpente, Kathman,
Armor, Patton
  Spruce Creek 8:17.75 1  
8 Kutz, Enot,
Gargiulo, Menning
  Hagerty 8:18.01 1  
9 Alexande, Voltaire,
Noel, Fraser
  Maynard Evans 8:22.89 1  
10 Hovey, Johnson,
Zagra, Zagra
  Olympia 8:22.94 1  
11 Brown, Monteau,
Hundersm, Fisher
  Buchholz 8:26.56 1  
12 Bayles, Eifert,
Hartley, Cooksey
  Fleming Island 8:29.98 2  
13 Wegener, Garcia,
Hart, Williams
  Mandarin 8:37.25 2  
14 Cudjoe, Espinal,
Velez, Rivera
  Gateway 8:38.60 1  
15 Constant, Banda,
Bouknigh, Shaiheem
  West Orange 8:40.49 1  
16 Sayed, Garrett,
Alter, Critcher
  Flagler Palm Coa 8:43.54 1  
 
Mens Shot Put Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Smith, LaQuentin 12 Dr Phillips 52-08.50(16.07m) 1  
2 Lang, Max 12 Boone 51-10.75(15.82m) 1  
3 Tatum, Malachi 12 Wekiva 50-04.25(15.35m) 1  
4 Jones, Jacarvis 12 Wekiva 50-02.00(15.29m) 1  
5 Cuz, Armando 12 Colonial 45-06.25(13.87m) 1  
6 Vargus, Andrew 11 Orange Park 45-03.50(13.80m) 1  
7 Cameron, Austin 11 Spruce Creek 45-00.00(13.72m) 1  
8 Thompson, Caleb 12 Boone 44-09.50(13.65m) 1  
9 May, David 9 Fleming Island 44-08.75(13.63m) 1  
10 Jean, John 10 Fleming Island 44-03.25(13.49m) 1  
11 Rinaldo, Sean 11 Deltona 43-11.00(13.39m) 1  
12 Milch, Nathan 10 Lake Brantley 43-06.50(13.27m) 1  
13 Mack, Rodney 10 Spruce Creek 43-02.50(13.17m) 1  
14 Williams, Darrell 12 Maynard Evans 42-05.00(12.93m) 1  
15 Graham, Nathan 11 Forest 42-02.00(12.85m) 1  
16 Merishaw, James 12 Colonial 41-01.50(12.53m) 1  
 
Mens Discus Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Freigtag, Derek 10 Middleburg 141-01(43.00m) 1  
2 Benton, Michael 12 Orange Park 139-03(42.44m) 1  
3 Milch, Nathan 10 Lake Brantley 134-01(40.87m) 1  
4 Tatum, Malachi 12 Wekiva 131-05(40.06m) 1  
5 Robbins, Matt 12 Orange Park 130-10(39.88m) 1  
6 King, Jamie 10 Buchholz 130-02(39.67m) 1  
7 Maunez, Kris 12 DeLand 121-07(37.06m) 1  
8 McPhee, Ashanti 12 West Orange 121-01(36.91m) 1  
9 Doster, Sam 10 Boone 117-03(35.74m) 1  
10 Sharlupka, David 11 Boone 115-02(35.10m) 1  
11 Rinaldo, Sean 11 Deltona 114-04(34.85m) 1  
12 Morales, Stefan 12 Liberty 114-01(34.77m) 1  
13 Williams, Darrell 12 Maynard Evans 112-08(34.34m) 1  
14 littleton, garret 10 Colonial 108-05(33.05m) 1  
15 Tousaint, Marc 12 Maynard Evans 102-05(31.22m) 1  
16 Mobley, Richard 11 Lake Mary 101-05(30.91m) 1  
 
Mens High Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Miles, Denontre 12 Lake Brantley 6-06.00(1.98m) 1  
2 jack, justin 10 Timber Creek 6-06.00(1.98m) 1  
3 Friday, JP 11 Colonial 6-06.00(1.98m) 1  
4 Tisch, Malachi 12 West Orange 6-04.00(1.93m) 1  
5 Christ, Clinton 11 Winter Springs 6-02.00(1.88m) 1  
5 Ginn, Thomas 11 Mandarin 6-02.00(1.88m) 1  
7 Bean, Lorenzo 12 Spruce Creek 6-02.00(1.88m) 1  
10 James, Matthew 12 Freedom (Orlando 6-00.00(1.83m) 1  
10 Austinskas, Marius 10 Flagler Palm Coa 6-00.00(1.83m) 1  
8 Brisson, Aaron 9 West Orange 6-00.00(1.83m) 1  
8 Mullins, Jared 11 Kissimmee-Osceol 6-00.00(1.83m) 1  
12 Perez, Daniel 11 Spruce Creek 5-10.00(1.78m) 1  
12 Gilbert, Kharon 10 Mandarin 5-10.00(1.78m) 1  
12 Bargaineer, Jarod 9 Wekiva 5-10.00(1.78m) 1  
12 FERGUSON, ANTONIO 11 Orange Park 5-10.00(1.78m) 1  
12 Alexander, Brandon 12 Maynard Evans 5-10.00(1.78m) 1  
 
Mens Long Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Tillman, Michael 10 Buchholz 23-11.00(7.29m) nwi 1  
2 Barr, Karl 12 Orange Park 23-09.50(7.25m) nwi 1  
3 Wright, Jimel 12 DeLand 23-09.50(7.25m) nwi 1  
4 Knott, Dereck 11 Colonial 23-07.50(7.20m) nwi 1  
5 Youngblood, Xavier 12 Lake Brantley 23-05.75(7.16m) nwi 1  
6 Davis, Jovan 12 Wekiva 23-02.50(7.07m) nwi 1  
7 White, Terrell 12 Wekiva 22-10.25(6.97m) nwi 1  
8 Friday, JP 11 Colonial 22-07.50(6.90m) nwi 1  
9 Noble, Marquis 12 Buchholz 22-01.00(6.73m) nwi 1  
10 Martin, Durayveon 11 Seminole 21-09.50(6.64m) nwi 1  
11 Pitts, Karee 12 Ocoee 21-03.50(6.49m) nwi 1  
12 Rouse, Dominique 12 Winter Park 21-02.75(6.47m) nwi 1  
13 Clayton, Seth 12 Lyman 21-02.00(6.45m) nwi 1  
14 James, Matthew 12 Freedom (Orlando 20-06.00(6.25m) nwi 1  
15 Boyd, Leon 9 Maynard Evans 20-03.00(6.17m) nwi 1  
16 Pinkston, DeQunte 12 Middleburg 20-00.00(6.10m) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Friday, JP 11 Colonial 46-09.50(14.26m) nwi 1  
2 Dubose, Andreus 12 Hagerty 45-10.75(13.99m) nwi 1  
3 curtis, chris 12 Dr Phillips 45-10.50(13.98m) nwi 1  
4 Brown, Marion 9 Liberty 45-06.75(13.89m) nwi 1  
5 Wright, Jimel 12 DeLand 45-06.00(13.87m) nwi 1  
6 James, Matthew 12 Freedom (Orlando 45-03.50(13.80m) nwi 1  
7 FERGUSON, ANTONIO 11 Orange Park 44-01.75(13.46m) nwi 1  
8 Coward, Nehamiah 12 East Ridge 44-01.00(13.44m) nwi 1  
9 Floyd, Chris 11 South Lake (Grov 43-05.50(13.25m) nwi 1  
10 Durham, Tobias 11 Dr Phillips 43-05.00(13.23m) nwi 1  
11 Herndon, Mark 11 Forest 43-02.75(13.18m) nwi 1  
12 Thompson, Deandre 12 Buchholz 43-01.50(13.14m) nwi 1  
12 Knott, Dereck 11 Colonial 43-01.50(13.14m) nwi 1  
14 Ilegbusi, Temitayo 12 Seminole 42-02.00(12.85m) nwi 1  
15 Frater, Donavon 11 Lake Brantley 40-10.00(12.45m) nwi 1  
-- Harper, Kenny 12 Buchholz FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Watkins, Jared 12 Dr Phillips 14-07.00(4.45m) 1  
2 Soard, Cory 12 Flagler Palm Coa 13-06.00(4.11m) 1  
3 Gunderson, Taylor 12 DeLand 13-06.00(4.11m) 1  
4 Knott, Erick 11 Colonial 12-06.00(3.81m) 1  
5 Salgado, Guelmi 12 Liberty 12-06.00(3.81m) 1  
6 Bronzi, Austyn 12 Forest 12-06.00(3.81m) 1  
7 Hays, Daniel 12 Forest 12-00.00(3.66m) 1  
10 Wigley, Daniel 11 Spruce Creek 11-06.00(3.51m) 1  
8 Saxon, Billy 12 DeLand 11-06.00(3.51m) 1  
9 Martin, Kenny 11 Kissimmee-Osceol 11-06.00(3.51m) 1  
11 Graham, Joey 12 Liberty 11-00.00(3.35m) 1  
11 Williams, Kadeem 10 Flagler Palm Coa 11-00.00(3.35m) 1  
11 Bubb, Austin 10 Spruce Creek 11-00.00(3.35m) 1  
11 Kiwan, Omar 12 East Ridge 11-00.00(3.35m) 1  
15 Chin Shue, Kevin 11 East Ridge 10-00.00(3.05m) 1  
-- Diaz, Elier 12 Dr Phillips NH(--) 1  
 
Womens 100m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Gaither, Tynia 12 Kissimmee-Osceol 11.70 +0.2 1  
2 Campbell, Shadaey 12 Olympia 11.98 +0.2 1  
3 Donald, Justice 10 Boone 12.05 +0.2 1  
4 Clark, Atarah 11 Kissimmee-Osceol 12.09 +0.2 1  
5 REID, BREONCA 12 Sandalwood 12.11 +0.2 1  
6 Smith, Breann 12 Fleming Island 12.28 +0.2 1  
7 Freeman, DerRenae 11 West Orange 12.28 +0.2 1  
8 poole, nicole 11 Lake Brantley 12.51 +0.2 1  
 
Womens 100m Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Gaither, Tynia 12 Kissimmee-Osceol 11.87 +0.3 1  
2 Clark, Atarah 11 Kissimmee-Osceol 12.00 +0.1 2  
3 Donald, Justice 10 Boone 12.11 +0.1 2  
5 Campbell, Shadaey 12 Olympia 12.20 +0.1 2  
4 REID, BREONCA 12 Sandalwood 12.23 +0.3 1  
6 Freeman, DerRenae 11 West Orange 12.31 +0.3 1  
7 Smith, Breann 12 Fleming Island 12.33 +0.3 1  
8 poole, nicole 11 Lake Brantley 12.44 +0.1 2  
9 McKnight, Keara 11 Wekiva 12.53 +0.3 1  
10 Ward, Latisha 12 Lake Mary 12.62 +0.1 2  
11 Howard, Tatiana 12 Fletcher 12.70 +0.1 2  
12 White, Tyesha 12 Boone 12.76 +0.3 1  
13 Young, Briana 10 Deltona 12.82 +0.1 2  
14 Jackson, D'Kesha 11 Seminole 12.91 +0.3 1  
15 SAPP, TERRICA 11 Mandarin 13.20 +0.3 1  
-- Woodard, Jazzmine 9 Maynard Evans DNF +0.1 2  
 
Womens 200m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Gaither, Tynia 12 Kissimmee-Osceol 24.17 +0.1 1  
2 Clark, Atarah 11 Kissimmee-Osceol 24.60 +0.1 1  
3 Freeman, DerRenae 11 West Orange 24.90 +0.1 1  
4 Goodson, Bria 12 Orange Park 25.15 +0.1 1  
5 McKnight, Keara 11 Wekiva 25.40 +0.1 1  
6 poole, nicole 11 Lake Brantley 25.72 +0.1 1  
7 Smith, Breann 12 Fleming Island 25.91 +0.1 1  
8 REID, BREONCA 12 Sandalwood 26.12 +0.1 1  
 
Womens 200m Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Gaither, Tynia 12 Kissimmee-Osceol 24.56 +0.9 1  
2 Clark, Atarah 11 Kissimmee-Osceol 24.82 +0.0 2  
3 Goodson, Bria 12 Orange Park 24.83 +0.9 1  
4 Freeman, DerRenae 11 West Orange 25.23 +0.0 2  
5 REID, BREONCA 12 Sandalwood 25.50 +0.0 2  
6 McKnight, Keara 11 Wekiva 25.67 +0.9 1  
7 Smith, Breann 12 Fleming Island 25.70 +0.9 1  
8 poole, nicole 11 Lake Brantley 25.91 +0.0 2  
9 Moore, Jasmine 9 Dr Phillips 26.36 +0.9 1  
10 Young, Briana 10 Deltona 26.56 +0.9 1  
11 Valentin, Sharline 9 East River 26.79 +0.9 1  
12 Williams, Tanquayante 12 Lake Mary 26.83 +0.0 2  
13 Coley, Ashley 12 Buchholz 27.19 +0.0 2  
14 Stephens, Alicia 11 Ocoee 28.08 +0.0 2  
-- Long, Taylor 11 Lake Brantley FS +0.9 1  
-- Thomas, Pierra 12 Colonial DNF +0.0 2  
 
Womens 400m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Campbell, Shadaey 12 Olympia 55.39 1  
2 Goodson, Bria 12 Orange Park 55.87 1  
3 Perrin, Ashley 12 Lake Mary 56.95 1  
4 Younker, Alyssa 11 Hagerty 57.14 1  
5 Collins, Shaquerlla 11 Olympia 57.99 1  
6 knott, kristina 9 Colonial 58.24 1  
7 White, Tania 9 Winter Park 58.40 1  
8 Clark, Shakeana 11 Wekiva 1:00.04 1  
 
Womens 400m Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Goodson, Bria 12 Orange Park 56.80 2  
2 Campbell, Shadaey 12 Olympia 56.98 1  
3 Perrin, Ashley 12 Lake Mary 57.86 2  
4 knott, kristina 9 Colonial 58.21 1  
5 White, Tania 9 Winter Park 58.28 1  
7 Younker, Alyssa 11 Hagerty 58.32 1  
6 Clark, Shakeana 11 Wekiva 58.44 2  
9 Cox, Shani 11 Wekiva 58.47 1  
8 Collins, Shaquerlla 11 Olympia 58.77 2  
10 lehnert, emily 10 Lake Brantley 59.39 2  
11 Coley, Ashley 12 Buchholz 1:00.10 1  
12 smith, katura 9 Colonial 1:00.88 2  
13 Walker, Glennika 9 Mandarin 1:03.73 1  
14 Thomas, Pierra 12 Colonial 1:04.33 1  
15 Pantin, Taylor 10 First Coast 1:05.08 2  
-- STEVINSON, CAITLIN 11 Seminole DNF 2  
 
Womens 800m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Brandehoff, Ali 12 Winter Park 2:19.16 2  
2 Hutto, Jacoy 10 Wekiva 2:19.46 2  
3 Johnson, Tayler 10 Hagerty 2:19.93 2  
4 Brandehoff, Emmy 12 Winter Park 2:20.09 2  
5 sams, alexis 11 Lake Brantley 2:21.61 1  
6 Williams, Ciera 12 Winter Park 2:22.65 2  
7 Nygren, Lauren 12 Orange Park 2:23.39 2  
8 Way, Paige 10 Flagler Palm Coa 2:23.72 1  
9 Flament, Emilie 10 Olympia 2:24.45 1  
10 WILLIAMS, MERCEDES 12 Seminole 2:25.02 1  
11 Bunn, Hannah 9 Orange Park 2:25.17 1  
12 Deleon, Krystal 11 Forest 2:30.02 1  
13 Stephens, Charlotte 9 Winter Park 2:30.60 1  
14 Pena, Annais 11 Dr Phillips 2:30.95 2  
15 Carney, Kali 12 South Lake (Grov 2:39.03 1  
-- Perrin, Alexis 12 Lake Mary DNF 2  
 
Womens 1600m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Blake, Bridget 10 Dr Phillips 5:00.23 1  
2 Soderstrom, Kira 12 Winter Park 5:00.38 1  
3 Ponder, Mary Kate 11 Mandarin 5:02.71 1  
4 Ankli, Amy 11 Hagerty 5:14.24 1  
5 Stephens, Charlotte 9 Winter Park 5:28.25 1  
6 Duncan, Theresa 10 Mandarin 5:29.96 1  
7 Morris, Morgan 9 Winter Park 5:30.36 1  
8 Johnson, Amber 10 Dr Phillips 5:30.98 1  
9 Adona, Jocelin 11 Spruce Creek 5:32.38 1  
10 Hamel, Alyssa 11 Olympia 5:32.40 1  
11 Leclear, Brielle 9 Buchholz 5:41.89 1  
12 Blake, Olivia 12 Freedom (Orlando 5:46.46 1  
13 Volenec, Zoe 11 Spruce Creek 5:49.53 1  
14 Harry, Emily 11 Fleming Island 5:56.34 1  
-- Seymour, Bryce 10 Hagerty DNF 1  
-- Campo, Kaitlyn 10 Olympia DNF 1  
 
Womens 3200m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ponder, Mary Kate 11 Mandarin 11:11.77 1  
2 Blake, Bridget 10 Dr Phillips 11:13.39 1  
3 Soderstrom, Kira 12 Winter Park 11:23.98 1  
4 Kelly, Kaitlyn 11 Spruce Creek 11:30.35 1  
5 Seymour, Bryce 10 Hagerty 11:34.02 1  
6 Ankli, Amy 11 Hagerty 11:35.73 1  
7 Classe, Heather 11 Boone 11:37.78 1  
8 Campo, Kaitlyn 10 Olympia 11:51.47 1  
9 Demsky, Dana 10 Dr Phillips 12:03.04 1  
10 Miller, Rachel 12 Winter Park 12:07.53 1  
11 Adona, Jocelin 11 Spruce Creek 12:09.12 1  
12 Brink, Maddie 10 Mandarin 12:25.41 1  
13 Teague, Molly 12 Buchholz 12:28.53 1  
14 Schultz, Christina 9 Mandarin 12:32.44 1  
15 Johnson, Amber 10 Dr Phillips 12:44.55 1  
16 Morris, Morgan 9 Winter Park 12:52.84 1  
 
Womens 100m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gant, Jameshia 12 Kissimmee-Osceol 14.81 1  
2 Stewart, Carmelia 12 Wekiva 14.85 1  
3 Hurley, Camille 12 Lake Mary 15.19 1  
4 Wilkerson, Jazzmine 11 Maynard Evans 15.35 1  
5 Valdes, Cristina 12 Hagerty 15.48 1  
6 Sykes, Kiara 12 Wekiva 15.50 1  
7 Kates, Danyell 10 Liberty 16.15 1  
8 Anu, Oriel 11 Colonial 20.15 1  
 
Womens 100m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Stewart, Carmelia 12 Wekiva 14.76 2  
3 Hurley, Camille 12 Lake Mary 14.77 2  
2 Gant, Jameshia 12 Kissimmee-Osceol 14.79 1  
4 Sykes, Kiara 12 Wekiva 14.90 1  
5 Wilkerson, Jazzmine 11 Maynard Evans 15.19 1  
7 Anu, Oriel 11 Colonial 15.60 1  
6 Kates, Danyell 10 Liberty 15.68 2  
8 Valdes, Cristina 12 Hagerty 15.97 2  
9 Atwell, Kamesha 11 Maynard Evans 16.15 2  
10 Clark, Brianna 11 Freedom (Orlando 16.25 2  
11 Thorpe, Tori 12 Fleming Island 16.37 1  
12 Neeper, Katie 11 Fleming Island 16.96 2  
13 Smith, Ariel 12 Sandalwood 17.15 1  
14 Ramos, Brittany 12 Orange Park 18.55 1  
-- mccan, samantha 12 Lake Brantley DNF 2  
-- Tse, Megan 10 Spruce Creek DNF 1  
 
Womens 300m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wilkerson, Jazzmine 11 Maynard Evans 44.39 1  
2 Stewart, Carmelia 12 Wekiva 44.58 1  
3 mccan, samantha 12 Lake Brantley 44.66 1  
4 Taylor, Alexis 12 Lake Mary 45.19 1  
5 Atwell, Kamesha 11 Maynard Evans 45.40 1  
6 Anu, Oriel 11 Colonial 45.89 1  
7 Clark, Brianna 11 Freedom (Orlando 46.65 1  
8 Thorpe, Tori 12 Fleming Island 49.42 1  
 
Womens 300m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Wilkerson, Jazzmine 11 Maynard Evans 43.90 1  
2 Atwell, Kamesha 11 Maynard Evans 45.29 2  
3 Stewart, Carmelia 12 Wekiva 45.69 1  
4 Taylor, Alexis 12 Lake Mary 46.24 2  
5 Anu, Oriel 11 Colonial 46.52 1  
6 mccan, samantha 12 Lake Brantley 46.77 2  
7 Clark, Brianna 11 Freedom (Orlando 47.56 2  
8 Thorpe, Tori 12 Fleming Island 47.65 1  
9 Roberts, Melissa 12 Spruce Creek 48.60 1  
10 Tse, Megan 10 Spruce Creek 49.61 2  
11 Powell, Bretny 11 Liberty 49.93 2  
12 Howard, Autumn 9 Mandarin 50.94 2  
13 Rivera, Kaitlyn 12 Fleming Island 51.48 2  
14 Norgaisse, Vallerie 10 Kissimmee-Osceol 52.43 1  
15 Todd, Jenelle 12 Buchholz 53.58 1  
16 Aikens, Shantay 11 Dr Phillips 58.53 1  
 
Womens 4x100m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Gant, Clark,
Crooks, Gaither
  Kissimmee-Osceol 46.59 1  
2 McCoy, McKnight,
Stewart, Montgome
  Wekiva 47.32 1  
3 Long, Ainsley,
Poole, Mcgee
  Lake Brantley 48.12 1  
4 Young, Rudolph,
Holland, Higginbo
  Deltona 49.00 1  
5 Woodard, Day,
Ingram, Ruffin
  Maynard Evans 49.04 1  
6 Hurley, Ward,
Williams, Clerrobr
  Lake Mary 49.13 1  
7 Duarte, Kates,
Brown, Naules
  Liberty 49.21 1  
8 Henry, Brand,
Reyes, Bell
  West Orange 51.39 1  
 
Womens 4x100m Relay Varsity Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Gant, Clark,
Crooks, Gaither
  Kissimmee-Osceol 46.76 1  
2 McCoy, McKnight,
Stewart, Montgome
  Wekiva 47.57 2  
3 Long, Ainsley,
Poole, Mcgee
  Lake Brantley 48.57 2  
5 Duarte, Kates,
Brown, Naules
  Liberty 49.21 2  
7 Woodard, Day,
Ingram, Ruffin
  Maynard Evans 49.29 2  
4 Hurley, Ward,
Williams, Clerrobr
  Lake Mary 49.54 1  
6 Young, Rudolph,
Holland, Higginbo
  Deltona 49.60 1  
9 Reid, Reid,
Aikens, Cooley
  Sandalwood 50.05 2  
8 Brand, Reyes,
Bell, Freeman
  West Orange 50.20 1  
10 McFarlan, Donald,
Hunte, White
  Boone 50.34 1  
11 Marion, Duggins,
Rembert, Smith
  Fleming Island 50.53 2  
12 Bryant, McCoy,
Clark, Jackson
  Freedom (Orlando 50.62 2  
13 Myers, Sapp,
Garvin, Bowser
  Mandarin 50.78 1  
14 Tse, Hillman,
Cornelis, Lampert
  Spruce Creek 50.96 2  
-- Nesmith, Butler,
Farley, Joseph
  Dr Phillips DNF 1  
-- Hobbs, Arnold,
King, Williams
  First Coast DQ 1  
 
Womens 4x400m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Collins, Campbell,
Marshall, Lewis
  Olympia 3:54.68 2  
2 Brandeho, Brandeho,
Williams, White
  Winter Park 3:56.02 2  
3 Cox, Hutto,
McCoy, Clark
  Wekiva 3:56.39 2  
4 smith, knott,
Thomas, anu
  Colonial 3:57.14 2  
5 Hurley, Taylor,
Perrin, Perrin
  Lake Mary 3:58.40 2  
6 Day, Atwell,
Hypollit, Glee
  Maynard Evans 3:58.49 2  
7 Lehnert, McCan,
Ainsley, Sams
  Lake Brantley 4:03.72 2  
8 Little, Cosby,
Stephens, Septimus
  Ocoee 4:05.42 1  
9 Coley, Williams,
Noble, Gardner
  Buchholz 4:05.52 1  
10 Norgaiss, Crooks,
Muzeka, Thomas
  Kissimmee-Osceol 4:08.63 1  
11 Menna, Sanford,
Williams, Stevinso
  Seminole 4:09.30 1  
12 Lampert, Ehrhardt,
Wofford, Hillman
  Spruce Creek 4:10.66 1  
13 Marion, Neeper,
Rivera, Duggins
  Fleming Island 4:13.77 1  
14 Mcintosh, Way,
Cade, Thomas
  Flagler Palm Coa 4:14.08 1  
15 Walker, Ellis,
Watson, Garvin
  Mandarin 4:20.46 2  
16 Soriano, Webster,
Arias, Hunte
  Boone 4:23.23 1  
 
Womens 4x800m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Brandeho, Stephens,
Williams, Brandeho
  Winter Park 9:33.60 2  
2 Johnson, Demsky,
Pena, Blake
  Dr Phillips 9:37.47 2  
3 Perrin, Lo,
Perrin, Carrion
  Lake Mary 9:41.49 2  
4 Younker, Johnson,
Johnson, Ankli
  Hagerty 9:42.67 2  
5 Collins, Flament,
Hamel, Lenz
  Olympia 9:49.22 2  
6 Duncan, Martins,
Sullivan, Ponder
  Mandarin 9:59.98 2  
7 Perkinso, Castro,
newton, rater
  Colonial 10:01.60 1  
8 Bunn, Goodson,
Styron, Nygren
  Orange Park 10:05.98 2  
9 Yocom, Carey,
Singer, Clark
  Winter Springs 10:08.27 1  
10 Lehnert, Hamas,
Brock, Sams
  Lake Brantley 10:14.51 2  
11 Hutto, Sinclair,
Hall, Clark
  Wekiva 10:23.46 1  
12 Deleon, Cobb,
Himmler, Gangelho
  Forest 10:40.45 1  
13 Reyes, Bolivar,
McGrew, Kvitausk
  West Orange 10:45.45 1  
14 Blake, Harter,
Santanel, Bravini
  Freedom (Orlando 10:52.51 1  
15 May, Leclear,
Teague, Annable
  Buchholz 11:02.60 1  
16 Ramos, Rios,
Woodring, Thomas
  Kissimmee-Osceol 11:12.97 1  
 
Womens Shot Put Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Aries, Kaitlyn 12 Hagerty 35-07.50(10.86m) 1  
2 Justis, Melissa 12 Spruce Creek 35-07.25(10.85m) 1  
3 Saint Fleur, Medjina 11 Maynard Evans 35-00.75(10.69m) 1  
4 Evans, Rebecca 10 Winter Springs 35-00.75(10.69m) 1  
5 Sada, Kahmalia-Kalee 12 Liberty 34-11.75(10.66m) 1  
6 Weinreich, Erin 12 Spruce Creek 34-09.00(10.59m) 1  
7 Seabrook, Alexandra 12 First Coast 34-03.00(10.44m) 1  
8 Pender, Jade 10 Timber Creek 33-04.50(10.17m) 1  
9 Bizzell, Jade 12 Orange Park 30-09.00(9.37m) 1  
10 Demissie, Yabsera 12 Orange Park 30-04.00(9.25m) 1  
11 HAYES, KAMBRIA 12 Wekiva 30-01.50(9.18m) 1  
12 Davis, Ashanta 12 Olympia 30-00.50(9.16m) 1  
13 Docsol, Stephanie 12 Liberty 29-11.00(9.12m) 1  
14 Barolet, Kat 12 Colonial 29-10.00(9.09m) 1  
15 NESTOR, REGINA 10 Wekiva 29-06.00(8.99m) 1  
16 Presha, Ashlyn 11 Mandarin 28-05.50(8.67m) 1  
 
Womens Discus Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Evans, Rebecca 10 Winter Springs 113-05(34.57m) 1  
2 Sears, Haley 12 East Ridge 109-02(33.27m) 1  
3 Bizzell, Jade 12 Orange Park 108-03(32.99m) 1  
4 Barolet, Kat 12 Colonial 107-02(32.66m) 1  
5 Saint Fleur, Medjina 11 Maynard Evans 106-03(32.39m) 1  
6 Michel, Charnelle 11 Gateway 105-09(32.23m) 1  
7 Forester, Jocelyn 11 Maynard Evans 102-06(31.24m) 1  
8 Norman, Brittany 9 Middleburg 100-06(30.63m) 1  
9 Gonsalves, Claytia 12 DeLand 97-10(29.82m) 1  
9 Demissie, Yabsera 12 Orange Park 97-10(29.82m) 1  
11 Perrin, Ashley 12 Lake Mary 97-05(29.69m) 1  
12 Aries, Kaitlyn 12 Hagerty 94-06(28.80m) 1  
13 Watson, Yazmeane 11 South Lake (Grov 88-03(26.90m) 1  
14 Kalaw, Kristen 10 Freedom (Orlando 87-07(26.70m) 1  
15 Daniels, Jamecia 10 Kissimmee-Osceol 85-01(25.93m) 1  
 
Womens High Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hypollite, Juliette 12 Maynard Evans 5-04.00(1.63m) 1  
2 Brown, Joy 11 Maynard Evans 5-02.00(1.57m) 1  
3 Matthews, Lloynecia 11 Maynard Evans 5-02.00(1.57m) 1  
4 Lampert, Allison 10 Spruce Creek 5-02.00(1.57m) 1  
5 Carney, Kali 12 South Lake (Grov 5-00.00(1.52m) 1  
5 Babcock, Hilary 12 Spruce Creek 5-00.00(1.52m) 1  
7 Taylor, Chantia 12 Buchholz 5-00.00(1.52m) 1  
8 Kates, Danyell 10 Liberty 5-00.00(1.52m) 1  
9 Naules, Kelila 11 Liberty 5-00.00(1.52m) 1  
9 MENSAH, JORDAN 12 Mandarin 5-00.00(1.52m) 1  
11 Babcock, Hayly 12 Spruce Creek 4-10.00(1.47m) 1  
11 Smith, Nicole 11 Lyman 4-10.00(1.47m) 1  
13 Muse, Ashle 9 Mandarin 4-08.00(1.42m) 1  
13 Brown, Kadijah 10 Liberty 4-08.00(1.42m) 1  
-- Kinlaw, Megan 9 Fleming Island NH(--) 1  
-- Rigby, Salena 11 Cypress Creek NH(--) 1  
 
Womens Long Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Freeman, DerRenae 11 West Orange 19-10.50(6.06m) nwi 1  
2 Bowser, Jazmine 10 Mandarin 19-02.50(5.85m) nwi 1  
3 REID, BREONCA 12 Sandalwood 18-05.50(5.63m) nwi 1  
4 Taylor, Chantia 12 Buchholz 18-01.00(5.51m) nwi 1  
5 White, Tyesha 12 Boone 17-09.25(5.42m) nwi 1  
6 Naules, Kelila 11 Liberty 17-07.75(5.38m) nwi 1  
7 Ingram, Devona 12 Maynard Evans 17-07.25(5.37m) nwi 1  
8 Graham, Erin 10 DeLand 17-04.25(5.29m) nwi 1  
9 Valdes, Cristina 12 Hagerty 16-10.25(5.14m) nwi 1  
10 Clark, Atarah 11 Kissimmee-Osceol 16-09.75(5.12m) nwi 1  
11 Foster, Laila 11 Apopka 16-08.75(5.10m) nwi 1  
12 Brown, Kadijah 10 Liberty 16-03.75(4.97m) nwi 1  
13 Williams, Kylla 10 Buchholz 16-00.50(4.89m) nwi 1  
14 Day, Taylor 10 Maynard Evans 15-11.75(4.87m) nwi 1  
15 Wofford, Rachel 10 Spruce Creek 15-08.75(4.79m) nwi 1  
16 STEVINSON, CAITLIN 11 Seminole 15-01.50(4.61m) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Stewart, Carmelia 12 Wekiva 38-01.00(11.61m) nwi 1  
2 Foster, Laila 11 Apopka 37-00.50(11.29m) nwi 1  
3 Taylor, Chantia 12 Buchholz 36-06.50(11.14m) nwi 1  
4 Kates, Danyell 10 Liberty 36-06.00(11.13m) nwi 1  
5 Naules, Kelila 11 Liberty 35-08.50(10.88m) nwi 1  
6 Long, Taylor 11 Lake Brantley 35-06.50(10.83m) nwi 1  
7 Graham, Erin 10 DeLand 35-04.50(10.78m) nwi 1  
8 Harris, Mariah 11 Buchholz 34-09.75(10.61m) nwi 1  
9 Brandon, Kelsey 10 Olympia 34-05.50(10.50m) nwi 1  
10 Bryant, Tanacia 9 South Lake (Grov 34-04.25(10.47m) nwi 1  
11 Brown, Kadijah 10 Liberty 34-03.50(10.45m) nwi 1  
12 Geiger, Mackenzie 11 Hagerty 33-00.00(10.06m) nwi 1  
13 Ellis, Brittney 12 Mandarin 31-06.75(9.62m) nwi 1  
14 smith, katura 9 Colonial 31-03.00(9.53m) nwi 1  
15 Wofford, Rachel 10 Spruce Creek 27-02.75(8.30m) nwi 1  
-- PLANT, WILLISHIA 12 Mandarin FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Pole Vault Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Sergeant, Erica 9 Lake Mary 10-06.00(3.20m) 1  
2 Valdes, Cristina 12 Hagerty 10-06.00(3.20m) 1  
3 Arellano, Brianna 10 East Ridge 10-00.00(3.05m) 1  
4 Woodruff, Alexandria 11 Lake Mary 9-06.00(2.90m) 1  
5 Cook, Stephanie 11 East Ridge 9-06.00(2.90m) 1  
6 Serra, Emily 12 Dr Phillips 9-06.00(2.90m) 1  
7 Hinkeldey, Anna 11 Winter Park 9-06.00(2.90m) 1  
8 Coffey, Carolyn 12 DeLand 9-00.00(2.74m) 1  
9 Rorer, Jessica 12 Mandarin 8-00.00(2.44m) 1  
10 Pinto, Luana 10 Cypress Creek 7-06.00(2.29m) 1  
10 Suter, Tara 11 Winter Park 7-06.00(2.29m) 1  
10 Mund, Sara 12 Dr Phillips 7-06.00(2.29m) 1  
10 Santiago, Yliana 11 Liberty 7-06.00(2.29m) 1  
10 Sequeira, Geraldine 10 Sandalwood 7-06.00(2.29m) 1  
15 Henry, Jennifer 11 Flagler Palm Coa 6-06.00(1.98m) 1  
-- Crews, Katelyn 12 Mandarin NH(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Women - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Evans (Orlando) 64 2) Winter Park 60 3) Wekiva HS 56 4) Osceola (Kissimmee) 53 5) Hagerty (Oviedo) 50 6) Lake Mary 45 7) Olympia (Orlando) 37 8) Dr. Phillips HS 30 8) Mandarin HS 30 10) Lake Brantley 25 11) Spruce Creek 24.50 12) Orange Park 22 13) Liberty (Kissimmee) 21 14) West Orange HS 19 14) Colonial (Orlando) 19 16) East Ridge HS 18 17) Winter Springs 15 18) Buchholz HS 14 19) Boone (Orlando) 12 20) Sandalwood HS 11 21) Apopka 8 22) Fleming Island HS 6 23) Deltona 5 24) Deland 4 25) South Lake HS 3.50 26) Gateway (Kissimmee) 3 27) Freedom (Orlando) 2 27) First Coast HS 2 29) Flagler Palm Coast HS 1 29) Ocoee 1 29) Middleburg HS 1 29) Timber Creek (Orlando) 1 Men - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Dr. Phillips HS 88 2) Colonial (Orlando) 63 3) Boone (Orlando) 53 4) Lake Brantley 52 5) Flagler Palm Coast HS 49 6) Buchholz HS 39 7) Wekiva HS 35 8) Orange Park 25 9) Winter Springs 23.50 10) Winter Park 21 11) Deland 19 12) Mandarin HS 16.50 13) Apopka 16 14) Spruce Creek 14 15) Osceola (Kissimmee) 13.50 16) Hagerty (Oviedo) 13 17) Cypress Creek (Orlando) 12 17) Seminole (Sanford) 12 17) Olympia (Orlando) 12 20) West Orange HS 11.50 21) Middleburg HS 10 21) Ocala Forest HS 10 23) Liberty (Kissimmee) 9 24) East River (Orlando) 8 24) Timber Creek (Orlando) 8 26) Lake Mary 5 26) Fleming Island HS 5 28) Ocoee 4 28) South Lake HS 4 28) Freedom (Orlando) 4 31) Pine Ridge 3 32) Sandalwood HS 1 32) East Ridge HS 1

 


 
 
Post as: 
History for Florida FHSAA 4A Region 1
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2014     1    
2013 1   2    
2012 1 25 1 68  
2011 2 29 2    
Hashtags: None