Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds
Custom Poster App Racetime Photo App NikeCrossNationals.com

History for 2011 Nov 26th

YearResultsVideoNewsPhotosBlogs 
 

Media for 2011

Videos (30)
View
+
Photos (1504)
View
+
Articles (6)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Results

 

Invited groups

 

2011

NXN SOUTHEAST INFO

MEET DATE & LOCATION
11.26.2011
WakeMed Soccer Park
Cary, NC

STATES INCLUDED
DE - MD - VA - NC - SC - GA - FL - AL - TN - KY - WV - DC

Registration closed

 

2011 Results - NXN Southeast Regional

Published by
RunnerSpace.com/HighSchool   on Nov 26 2011, 05:39 PM

NXN Southeast Regional Website

MEET DATE & LOCATION
11.26.2011
WakeMed Soccer Park
Cary, NC

STATES INCLUDED
DE - MD - VA - NC - SC - GA - FL - AL - TN - KY - WV - DC

Boy's 5000 Meter Run Championship  Final
 Place  Athlete Name  Yr  Affiliation  Time  Pts    1 Mile  2 Mile   
 1  Elliot Clemente  12  Miami Magis-FL  14:58.5  1  4:39.6  (1)  9:49.8  (1)  
 2  Adam Visokay  12  Albemarle 5 Guys and Girl  15:10.0  2  4:49.2  (4)  10:00.6  (5)  
 3  Sam Roberson  12  Capital Distance Club  15:14.9  3  4:51.6  (8)  10:00.6  (4)  
 4  Mike Crozier  12  DC XC Club-DC  15:16.5  4  4:49.2  (6)  10:00.6  (3)  
 5  Matthew Schwartzer  12  UNA-VA-VIRGINI-SCHWARTZER  15:20.0  4:54.6  (17)  10:09.0  (7)  
 6  Sam Parsons  12  Wilmington XC-DE  15:28.1  5  4:48.6  (2)  10:00.6  (2)  
 7  Daniel Peters  12  Unattached  15:29.9  5:03.6  (57)  10:16.2  (15)  
 8  Braden Bruning  12  Linganore XC Club-MD  15:30.4  6  4:53.4  (13)  10:14.4  (13)  
 9  Ryan Gousse  12  Moose Cru-FL  15:31.0  7  4:55.2  (22)  10:09.0  (6)  
 10  Avery Lopez  13  Miami Magis-FL  15:32.9  8  4:54.6  (20)  10:15.6  (14)  
 11  Morgan Malanoski  12  Snellville XC Club-GA  15:34.4  9  4:54.6  (18)  10:13.8  (12)  
 12  Sage Kosiorek  12  UNA-SC-BOILING_S-KOSIOREK  15:35.6  4:52.2  (9)  10:09.6  (8)  
 13  Nathan Thomas  12  Brentwood XC Club-TN  15:39.3  10  5:07.8  (84)  10:21.6  (26)  
 14  Patrick Duboyce  13  Linganore XC Club-MD  15:40.0  11  4:54.0  (14)  10:16.8  (18)  
 15  Nick Link  13  Blacksburg XC Club-VA  15:40.8  12  4:58.2  (33)  10:16.2  (17)  
 16  Stephen Garrett  15  Wilmington XC-DE  15:41.9  13  4:49.8  (7)  10:12.6  (11)  
 17  Conner Sheryak  13  St. Xavier XC Club-KY  15:42.3  14  4:59.4  (38)  10:18.0  (22)  
 18  William Conway  12  Potomac RC-MD  15:42.7  15  5:04.8  (64)  10:25.8  (35)  
 19  Alec Thomas  12  Brentwood XC Club-TN  15:46.0  16  5:07.8  (88)  10:25.8  (37)  
 20  Bakri Abushouk  13  UNA-NC-CARY-DOTSON  15:47.1  4:52.2  (10)  10:12.6  (10)  
 21  Steven Phillips  12  Diocese of Raleigh XC Clu  15:48.5  17  4:53.4  (12)  10:16.2  (16)  
 22  Matthew McKenna  12  Ramsey Farm Team-DE  15:48.7  18  4:55.8  (23)  10:17.4  (19)  
 23  Alex Giacco  13  Wilmington XC-DE  15:49.2  19  4:55.8  (24)  10:17.4  (20)  
 24  Aaron Templeton  14  Hardin Valley X Club-TN  15:49.2  20  4:57.6  (28)  10:22.2  (27)  
 25  Tony Morales  14  CrossOver Athletics-SC  15:49.7  21  5:13.8  (119)  10:33.0  (54)  
 26  Ryan Thomas  14  Albemarle 5 Guys and Girl  15:50.0  22  5:03.6  (58)  10:28.8  (41)  
 27  Fabian Tomas  14  Miami Magis-FL  15:50.0  23  4:57.6  (27)  10:21.0  (25)  
 28  Zack Langston  14  CrossOver Athletics-SC  15:51.7  24  5:19.2  (160)  10:35.4  (58)  
 29  Michael Magoulas  14  Miami Magis-FL  15:52.1  25  4:54.6  (21)  10:18.0  (21)  
 30  Blake White  13  CrossOver Athletics-SC  15:53.1  26  5:20.4  (172)  10:37.2  (66)  
 31  Michael Wegner  15  Loyola Blakefield XC Club  15:54.2  27  4:59.4  (39)  10:24.0  (30)  
 32  Ben Deal  12  Albemarle 5 Guys and Girl  15:54.5  28  5:04.2  (63)  10:31.2  (47)  
 33  Jack Riely  12  Good Counsel XC Club-MD  15:54.7  29  4:58.8  (37)  10:24.0  (31)  
 34  Will Templeton  12  Hardin Valley X Club-TN  15:56.0  30  5:13.2  (116)  10:31.8  (50)  
 35  Francisco Tejidor  12  Miami Magis-FL  15:56.1  31  4:52.8  (11)  10:18.0  (23)  
 36  Weston Carvalho  13  UNA-MD-WESTMINST-CARVALHO  15:56.4  5:12.6  (110)  10:31.2  (48)  
 37  Paul Stuart  12  Brentwood XC Club-TN  15:58.0  32  5:00.0  (43)  10:22.8  (28)  
 38  Bryan Fitzsimmons  13  Pilot Flying J-TN  15:59.0  33  5:18.6  (155)  10:46.2  (95)  
 39  Joey Castagnaro  12  Wickham Road Runners-FL  15:59.6  34  4:49.2  (5)  10:23.4  (29)  
 40  Josh Ellis  12  Bethesda XC-MD  15:59.6  35  4:59.4  (40)  10:24.6  (32)  
 41  Taylor Caldwell  14  Brentwood XC Club-TN  16:01.0  36  5:09.6  (96)  10:33.6  (56)  
 42  Greg Bohmke  12  Stafford XC Club-VA  16:01.0  37  4:58.8  (36)  10:31.2  (49)  
 43  Evan Hardy  12  Williamsport XC Club-MD  16:01.9  4:57.6  (30)  10:25.2  (34)  
 44  Guy Shelby  12  Trinity Episcopal XC Club  16:02.5  38  5:06.0  (70)  10:27.0  (38)  
 45  Will Meadows  12  UNA-MD-BALTIMORE-MEADOWS  16:02.5  5:00.6  (46)  10:30.6  (45)  
 46  Collin Crilly  14  Good Counsel XC Club-MD  16:03.3  39  5:07.2  (78)  10:32.4  (53)  
 47  Matthew McClintock  13  Snellville XC Club-GA  16:03.4  40  5:09.6  (95)  10:36.6  (62)  
 48  Scott Sheehan  12  Bethesda XC-MD  16:04.3  41  4:58.8  (35)  10:25.8  (36)  
 49  Ian MacLeod  13  Stafford XC Club-VA  16:04.7  42  4:58.8  (34)  10:31.2  (46)  
 50  Hassan Omar  12  Frederick XC Club-MD  16:05.1  4:54.6  (16)  10:20.4  (24)  
 51  Gabriel Gomez  12  Snellville XC Club-GA  16:05.8  43  5:07.8  (87)  10:30.0  (42)  
 52  Nick Reader  13  St. Xavier XC Club-KY  16:06.3  44  5:15.0  (130)  10:38.4  (67)  
 53  Kevin Corbusier  12  Loyola Blakefield XC Club  16:07.4  45  4:57.0  (26)  10:25.2  (33)  
 54  Aaron Thomas  14  Brentwood XC Club-TN  16:08.6  46  5:09.6  (97)  10:36.6  (59)  
 55  Zachary Hopkins  12  UNA-MD-WESTMINSTE-HOPKINS  16:09.8  5:11.4  (106)  10:34.2  (57)  
 56  Tristan Kattenberg  13  Wickham Road Runners-FL  16:09.9  47  5:03.0  (54)  10:33.0  (55)  
 57  Sam Lewis  13  St. Xavier XC Club-KY  16:12.3  48  5:04.8  (65)  
 58  Sam Klockenkemper  13  UNA-TN-NASH-KLOCKENKEMPER  16:13.0  5:07.8  (83)  10:32.4  (52)  
 59  Reider Strehler  13  Trinity Episcopal XC Club  16:13.3  49  5:09.0  (93)  10:40.8  (79)  
 60  Arman Rehmann  13  Norcross PHD RC-GA  16:13.9  50  5:08.4  (89)  10:36.6  (64)  
 61  Zachary Weinstein  12  Potomac RC-MD  16:14.2  51  5:06.6  (74)  10:39.0  (71)  
 62  William Roberson  14  Capital Distance Club  16:14.4  52  5:06.0  (72)  10:30.0  (43)  
 63  Daniel Moore  12  Wickham Road Runners-FL  16:14.4  53  4:48.6  (3)  10:10.2  (9)  
 64  Sean Helmke  12  Kellam XC Club-VA  16:14.7  4:57.6  (29)  10:27.6  (40)  
 65  Nick Delguercio  13  Norcross PHD RC-GA  16:15.0  54  5:04.2  (62)  10:36.6  (61)  
 66  Matt Barudin  12  Snellville XC Club-GA  16:18.7  55  5:07.2  (77)  10:39.6  (72)  
 67  Ben Freed  14  Frederick XC Club-MD  16:19.1  5:14.4  (126)  10:48.6  (101)  
 68  Kisean Smith  12  Unattached  16:19.1  5:07.2  (80)  10:45.0  (92)  
 69  Chris Steenkamer  12  Unattached  16:19.4  5:07.8  (86)  10:42.6  (83)  
 70  Daniel Linares  13  Hellions-FL  16:20.6  56  5:02.4  (51)  10:40.8  (78)  
 71  Kenny Castro  14  Hellions-FL  16:21.0  57  4:57.6  (32)  10:39.6  (73)  
 72  Nathan Staub  12  Capital Distance Club  16:21.1  58  5:07.2  (76)  10:39.0  (70)  
 72  Payton Ballard  13  Magic City Slolrusses-AL  16:21.1  59  5:00.0  (42)  10:31.8  (51)  
 74  Nick Tyrey  13  Diocese of Raleigh XC Clu  16:21.9  60  5:02.4  (48)  10:38.4  (69)  
 75  James Sauro  12  Bethesda XC-MD  16:23.1  61  5:06.6  (73)  10:40.2  (75)  
 76  Austin Hayslette  12  Frederick County RC-MD  16:23.4  4:54.0  (15)  10:30.0  (44)  
 77  Sean Willard  13  Midlothian TC-VA  16:23.6  62  4:57.6  (31)  10:27.0  (39)  
 78  Jack Miller  12  Magic City Slolrusses-AL  16:24.4  63  5:00.6  (44)  10:38.4  (68)  
 79  David Fitzgerald  15  Potomac RC-MD  16:25.0  64  5:05.4  (67)  10:43.2  (87)  
 80  Noah Combs  15  Blacksburg XC Club-VA  16:25.1  65  5:18.0  (150)  10:53.4  (115)  
 81  Michael Fitzgerald  12  Good Counsel XC Club-MD  16:25.7  66  5:12.0  (109)  10:43.8  (88)  
 82  Allen Meringolo  12  Good Counsel XC Club-MD  16:25.8  67  5:07.8  (81)  10:42.0  (82)  
 83  Jon Luckin  13  Hereford RC-MD  16:26.2  68  5:16.2  (138)  10:47.4  (97)  
 84  Joseph Buda  12  Unattached  16:26.5  5:19.2  (162)  10:52.8  (112)  
 85  Brandon Hinton  12  Stafford XC Club-VA  16:27.0  69  5:09.6  (98)  10:49.8  (103)  
 86  Diego Rojo  13  Miami Magis-FL  16:27.4  70  5:06.6  (75)  10:51.6  (108)  
 87  Manny Garcia  12  Hellions-FL  16:27.7  71  4:54.6  (19)  10:36.6  (63)  
 88  Alex Brown  13  Wickham Road Runners-FL  16:28.1  72  5:03.6  (59)  10:40.8  (77)  
 89  James Duncan  13  Bethesda XC-MD  16:29.0  73  5:12.6  (112)  10:52.2  (110)  
 90  Thomas Connelly  14  UNA-DE-GREENVILL-CONNELLY  16:29.3  5:05.4  (69)  10:43.2  (85)  
 91  Ryan Peterson  12  Midlothian TC-VA  16:29.4  74  5:13.8  (123)  10:46.2  (94)  
 92  Asher Smith-Rose  14  Capital Distance Club  16:29.6  75  5:07.8  (82)  10:43.2  (86)  
 93  Skyler Winchester  12  Pilot Flying J-TN  16:29.9  76  5:13.2  (118)  10:46.2  (96)  
 94  Mark Johnson  13  St. Xavier XC Club-KY  16:30.0  77  5:20.4  (174)  10:51.6  (107)  
 95  Julian Rivera  13  Hereford RC-MD  16:30.2  78  5:17.4  (143)  10:47.4  (99)  
 96  Drew Vander Wood  12  Snellville XC Club-GA  16:30.9  79  5:07.2  (79)  10:44.4  (91)  
 97  Chris Springer  12  Albemarle 5 Guys and Girl  16:31.2  80  5:03.6  (61)  10:41.4  (80)  
 98  Scott Davis  12  Ramsey Farm Team-DE  16:31.3  81  5:03.0  (53)  10:47.4  (98)  
 99  Sam Goldberg  12  Moose Cru-FL  16:31.6  82  5:22.2  (187)  10:53.4  (116)  
 100  Sam Todd  13  Norcross PHD RC-GA  16:31.9  83  5:04.8  (66)  10:40.2  (74)  
 101  Nathan Thompson  12  DC XC Club-DC  16:32.3  84  5:09.0  (92)  10:42.6  (84)  
 102  Daniel Salas  13  Moose Cru-FL  16:33.2  85  5:09.0  (91)  10:52.2  (109)  
 103  Sam Miner  13  UNA-NC-CHAPEL_HILL-MINER  16:33.6  4:59.4  (41)  10:40.8  (76)  
 104  Robert Keim  13  MuDRunners RC-MD  16:34.0  86  5:18.6  (159)  10:55.2  (120)  
 105  Jimmy Kazunas  12  Good Counsel XC Club-MD  16:35.5  87  5:12.6  (114)  10:55.2  (123)  
 106  Zach Beavin  12  St. Xavier XC Club-KY  16:35.7  88  5:03.0  (56)  10:36.6  (60)  
 107  Michael Spak  14  Bethesda XC-MD  16:35.8  89  5:21.0  (175)  11:00.0  (141)  
 108  Thomas Griffith  12  The Force-DE  16:36.0  90  5:18.6  (153)  10:56.4  (128)  
 109  Nick Adams  12  UNA-MD-BETHESDA-ADAMS  16:36.5  5:19.8  (167)  10:54.0  (118)  
 110  Max Mudd  14  St. Xavier XC Club-KY  16:37.1  91  5:22.8  (191)  10:56.4  (129)  
 111  Jack Monaghan  12  Magic City Slolrusses-AL  16:37.5  92  5:03.0  (55)  10:49.8  (102)  
 112  Patrick Hally  14  Ramsey Farm Team-DE  16:38.4  93  5:10.8  (103)  10:56.4  (131)  
 113  Neil Rasband  12  Linganore XC Club-MD  16:38.7  94  5:20.4  (171)  10:56.4  (130)  
 114  Alexander Isaac  14  Miami Magis-FL  16:38.7  95  5:16.2  (135)  10:55.2  (119)  
 115  Chapin Baxter  12  Stafford XC Club-VA  16:38.7  96  5:11.4  (105)  10:52.8  (111)  
 116  Stephen Spidell  13  Hardin Valley X Club-TN  16:39.3  97  5:24.0  (202)  11:06.0  (164)  
 117  Jose Zavala  12  UNA-DE-NEWARK-LEE  16:39.5  5:15.0  (128)  10:59.4  (140)  
 118  Logan Jones  12  UNA-MD-FREDERICK-JONES  16:39.6  5:01.8  (47)  10:41.4  (81)  
 119  Sushen Thiyagarajan  12  Potomac RC-MD  16:40.4  98  5:09.6  (94)  10:49.8  (104)  
 120  Vincent Stephen  12  St. Xavier XC Club-KY  16:42.9  99  5:22.8  (189)  10:55.8  (127)  
 121  Patrick Wolf  12  Diocese of Raleigh XC Clu  16:43.5  100  5:07.8  (85)  10:54.0  (117)  
 122  RYAN HUMBLE  12  Walton Raiders-GA  16:45.0  101  5:24.0  (200)  10:55.8  (124)  
 123  Kevin Collins  13  Hereford RC-MD  16:46.4  102  5:24.6  (204)  11:05.4  (160)  
 124  Nick Halbach  13  Magic City Slolrusses-AL  16:46.7  103  5:02.4  (50)  10:47.4  (100)  
 125  JT Klimek  15  Diocese of Raleigh XC Clu  16:46.9  104  5:12.0  (107)  10:55.8  (125)  
 126  Jordan Herbert  12  Norcross PHD RC-GA  16:47.1  105  5:18.0  (152)  10:58.2  (136)  
 127  Luke Phillips  13  Blacksburg XC Club-VA  16:47.8  106  5:18.6  (154)  10:57.0  (132)  
 128  James Ertel  12  UNA-MD-ROCKVILLE-ERTEL  16:48.8  5:18.6  (156)  11:03.0  (150)  
 129  David Lowery  13  UNA-TN-NASHVILLE-LOWERY  16:50.5  5:19.2  (163)  11:00.0  (142)  
 130  Mac Strehler  13  Trinity Episcopal XC Club  16:51.4  107  5:10.8  (100)  10:43.8  (90)  
 131  Kevin Payne  13  Hereford RC-MD  16:51.6  108  5:24.6  (205)  11:04.8  (159)  
 132  Tyler Spear  14  Loyola Blakefield XC Club  16:52.2  109  5:03.6  (60)  10:55.8  (126)  
 133  Chase Hilton  14  Pilot Flying J-TN  16:52.3  110  5:22.8  (188)  11:04.2  (155)  
 134  Justin Casanova  12  Wilmington XC-DE  16:52.8  111  5:14.4  (127)  10:59.4  (138)  
 135  David Gregory  13  UNA-VA-VIRGINIA_B-GREGORY  16:53.0  5:25.8  (213)  11:07.2  (167)  
 136  Franklin Floresca  14  Bethesda XC-MD  16:53.2  112  5:14.4  (125)  11:03.0  (149)  
 137  Andrew Gorsuch  13  Midlothian TC-VA  16:54.3  113  5:10.8  (104)  10:51.0  (106)  
 138  Hayes Griffin  13  Pilot Flying J-TN  16:54.7  114  5:22.8  (190)  11:04.8  (157)  
 139  Reese McCall  13  Magic City Slolrusses-AL  16:55.2  115  5:15.6  (131)  11:03.6  (154)  
 140  James Kasper  12  UNA-VA-SALEM-KASPER  16:55.4  5:10.8  (101)  10:50.4  (105)  
 141  John Lynagh  12  Good Counsel XC Club-MD  16:55.6  116  5:14.4  (124)  11:03.0  (151)  
 142  Derek Alban  13  UNA-MD-ABINGDON-ALBAN  16:56.7  5:03.0  (52)  10:55.2  (121)  
 143  Patrick Jones  13  MuDRunners RC-MD  16:57.2  117  5:06.0  (71)  10:55.2  (122)  
 144  Drew Buckley  12  MavRunners-NC  16:57.3  5:00.6  (45)  10:52.8  (113)  
 145  Baylor McKay  13  Slicc Eagle XC Club-TN  16:57.4  118  5:25.8  (216)  11:21.0  (204)  
 146  Andrew Fix  12  Magic City Slolrusses-AL  16:58.3  119  5:18.0  (147)  11:04.8  (158)  
 147  Jack Byrnes  12  UNA-DE-WILMINGTON-BYRNES  16:58.6  5:25.2  (209)  11:16.2  (195)  
 148  Kevin Marsh  12  Snellville XC Club-GA  16:58.8  120  5:19.8  (170)  10:57.6  (133)  
 149  Erik Wendt  13  CrossOver Athletics-SC  16:59.5  121  5:18.0  (149)  10:58.2  (135)  
 150  Joseph Casini  13  Ramsey Farm Team-DE  16:59.8  122  5:13.2  (115)  11:08.4  (170)  
 151  Willl Hunt  12  Albemarle 5 Guys and Girl  16:59.9  123  5:22.2  (185)  11:08.4  (173)  
 152  Patrick Cabrera  13  Hellions-FL  17:00.0  124  5:15.6  (134)  11:02.4  (148)  
 153  Christopher Jones  13  MuDRunners RC-MD  17:00.1  125  5:12.6  (111)  11:00.6  (143)  
 154  Cavender Salvadori  13  UNA-DE-WILMINGT-SALVADORI  17:01.4  4:56.4  (25)  10:43.8  (89)  
 155  Liam Magerr  13  Ramsey Farm Team-DE  17:01.9  126  5:15.6  (133)  11:12.0  (183)  
 156  Patrick Lynch  14  Wilmington XC-DE  17:02.0  127  5:16.2  (136)  11:03.0  (152)  
 157  Malcolm Peacock  12  UNA-MD-TIMONIUM-PEACOCK  17:02.3  5:13.8  (122)  11:05.4  (162)  
 158  Chris Cantone  12  Trinity Episcopal XC Club  17:02.8  128  5:12.0  (108)  10:57.6  (134)  
 159  Matt Sturgill  12  Pilot Flying J-TN  17:02.9  129  5:25.8  (212)  11:12.6  (187)  
 160  Ryan Johnson  12  Loyola Blakefield XC Club  17:03.2  130  5:18.0  (148)  11:12.6  (186)  
 161  Chase McCord  14  Diocese of Raleigh XC Clu  17:03.9  131  5:13.8  (121)  11:08.4  (171)  
 162  Paul Reggentin  14  Moose Cru-FL  17:04.0  132  5:21.6  (179)  11:06.0  (166)  
 163  Joey Abbatiello  14  Stafford XC Club-VA  17:04.3  133  5:05.4  (68)  11:02.4  (147)  
 164  Jacob Winters  13  Norcross PHD RC-GA  17:04.4  134  5:10.8  (102)  11:04.2  (156)  
 165  Daniel Hamm  13  Brentwood XC Club-TN  17:04.4  135  5:22.8  (192)  11:10.8  (179)  
 166  Brown Bailey  13  Slicc Eagle XC Club-TN  17:04.7  136  5:30.0  (234)  11:21.0  (203)  
 167  Kenny Poole  12  Blacksburg XC Club-VA  17:04.8  137  5:23.4  (199)  11:17.4  (196)  
 168  Daniel Fernandez  13  Hellions-FL  17:05.7  138  5:21.0  (176)  11:01.8  (146)  
 169  Tanner Wentlandt  14  Stafford XC Club-VA  17:07.1  139  5:24.0  (201)  11:07.8  (169)  
 170  Noah Fatsi  12  Midlothian TC-VA  17:07.9  140  5:26.4  (219)  11:24.0  (214)  
 171  Nicholas Schofer  14  UNA-GA-LILBURN-SCHOFER  17:07.9  5:20.4  (173)  11:09.6  (176)  
 172  Matthias Arauco-Shapiro  12  Ramsey Farm Team-DE  17:08.2  141  5:08.4  (90)  11:01.8  (145)  
 173  Andrew Caccaitore  15  Wickham Road Runners-FL  17:09.0  142  5:17.4  (144)  11:05.4  (161)  
 174  Ben Roberson  15  Slicc Eagle XC Club-TN  17:09.1  143  5:31.2  (241)  11:21.0  (206)  
 175  Garrett Wilson  13  Slicc Eagle XC Club-TN  17:09.8  144  5:34.2  (252)  11:21.0  (207)  
 176  Cody Earles  12  Blacksburg XC Club-VA  17:09.9  145  5:25.2  (210)  11:19.8  (201)  
 177  Gabriel Rivera  13  Hereford RC-MD  17:10.3  146  5:24.6  (207)  11:18.0  (198)  
 178  Bryce Prior  13  Slicc Eagle XC Club-TN  17:10.8  147  5:26.4  (218)  11:20.4  (202)  
 179  Kieran Tuntivate  15  The Force-DE  17:10.9  148  5:29.4  (229)  11:10.8  (180)  
 180  Austin Veith  12  Snellville XC Club-GA  17:11.6  149  5:19.2  (165)  10:59.4  (139)  
 181  Coleman Churitch  14  Brentwood XC Club-TN  17:11.7  150  5:23.4  (195)  11:09.6  (177)  
 182  Jack Hagood  14  Wilmington XC-DE  17:11.9  151  5:15.0  (129)  11:08.4  (172)  
 183  Will Delay  13  Bethesda XC-MD  17:12.0  152  5:19.2  (164)  11:10.2  (178)  
 184  Allen Lawrence  13  Capital Distance Club  17:12.5  153  5:15.6  (132)  10:53.4  (114)  
 185  Ryan Hazelgren  13  Stafford XC Club-VA  17:12.5  154  5:22.2  (183)  11:09.0  (174)  
 186  Kyle Dow  12  Midlothian TC-VA  17:13.1  155  5:22.2  (186)  11:07.8  (168)  
 187  Daniel Sonnenfeldt  13  Hardin Valley X Club-TN  17:13.8  156  5:23.4  (198)  11:21.0  (205)  
 188  Matt Gatti  12  DC XC Club-DC  17:13.9  157  5:19.2  (161)  11:13.8  (190)  
 189  Cole Oliver  13  Wickham Road Runners-FL  17:14.6  158  5:17.4  (142)  11:01.2  (144)  
 190  Nathan Brockett  12  Good Counsel XC Club-MD  17:15.3  159  5:18.0  (146)  11:11.4  (181)  
 191  Erik Hancock  12  Hardin Valley X Club-TN  17:16.0  160  5:25.8  (211)  11:15.0  (193)  
 192  MICHAEL WARRICK  12  Walton Raiders-GA  17:16.5  161  5:16.8  (140)  11:03.6  (153)  
 193  Pedro Ortega  13  Hellions-FL  17:17.1  162  10:59.4  (137)  
 194  Davis Kelly  14  Magic City Slolrusses-AL  17:17.6  163  5:21.6  (182)  11:12.0  (184)  
 195  Justin Ahalt  12  UNA-MD-COLLEGE_PARK-AHALT  17:17.9  5:02.4  (49)  10:37.2  (65)  
 196  Dan Beck  14  Linganore XC Club-MD  17:18.3  164  5:17.4  (145)  11:06.0  (163)  
 197  Robert Taylor  12  UNA-VA-VIRGINIA_BE-TAYLOR  17:19.2  5:23.4  (194)  11:09.0  (175)  
 198  Crew Kosiorek  14  UNA-SC-BOILING_S-KOSIOREK  17:20.9  5:21.6  (181)  11:13.8  (189)  
 199  Conor Waller  12  Loyola Blakefield XC Club  17:20.9  165  5:21.6  (177)  11:15.0  (194)  
 200  Corley Webb  13  UNA-TN-NASHVILLE-WEBB  17:21.5  5:27.6  (223)  11:23.4  (212)  
 201  Pedro Hernandez  15  Hellions-FL  17:21.6  166  5:30.0  (235)  11:21.6  (208)  
 202  Taylor Payne  12  Wilmington XC-DE  17:23.0  167  5:16.8  (139)  11:13.8  (191)  
 203  Matthew Sutton  13  Norcross PHD RC-GA  17:23.4  168  5:19.8  (166)  11:15.0  (192)  
 204  Carus Cookman  12  UNA-MD-COCKEYSVIL-COOKMAN  17:23.8  5:13.2  (117)  11:12.0  (182)  
 205  Nolan O'Connor  13  The Force-DE  17:24.4  169  5:29.4  (230)  11:24.0  (213)  
 206  Tyler Perdue  14  MuDRunners RC-MD  17:25.7  170  5:28.2  (226)  11:24.0  (215)  
 207  Luke Kastel  14  Linganore XC Club-MD  17:25.8  171  5:31.2  (240)  11:29.4  (225)  
 208  Nick Lindsay  12  DC XC Club-DC  17:26.5  172  5:21.6  (178)  11:19.2  (200)  
 209  Daniel Valero  12  Potomac RC-MD  17:27.5  173  5:24.6  (208)  11:23.4  (211)  
 210  Zach Binder  12  The Force-DE  17:28.1  174  5:30.0  (233)  11:31.2  (227)  
 211  Elijah Wilson  13  Unattached  17:28.8  5:23.4  (196)  11:13.8  (188)  
 212  LANDRY SHAFFER  12  Walton Raiders-GA  17:32.1  175  5:21.6  (180)  11:22.8  (209)  
 213  Ben Gross  12  Trinity Episcopal XC Club  17:33.3  176  5:26.4  (217)  11:27.6  (222)  
 214  Matthew Pasier  13  Blacksburg XC Club-VA  17:33.7  177  5:17.4  (141)  11:12.0  (185)  
 215  Christian Eisinger  12  Linganore XC Club-MD  17:34.1  178  5:31.2  (239)  11:28.2  (223)  
 216  Zach Gentry  15  Albemarle 5 Guys and Girl  17:34.7  179  5:22.8  (193)  11:25.2  (219)  
 217  Sam Millson  14  Moose Cru-FL  17:36.3  180  5:27.6  (222)  11:23.4  (210)  
 218  Cory Oegema  13  Pilot Flying J-TN  17:37.6  181  5:30.0  (236)  11:24.6  (217)  
 219  Collin Hahan  15  Midlothian TC-VA  17:38.5  182  5:18.6  (158)  11:18.0  (197)  
 220  William Sandin  15  Capital Distance Club  17:38.7  183  5:29.4  (231)  11:33.6  (230)  
 221  Matthew Garcia-Lynn  13  CrossOver Athletics-SC  17:40.1  184  5:32.4  (247)  11:33.0  (228)  
 222  Aaron Elder  13  Albemarle 5 Guys and Girl  17:43.3  185  5:22.2  (184)  11:19.2  (199)  
 223  CONNOR KILCH  14  Walton Raiders-GA  17:44.7  186  5:32.4  (246)  11:37.2  (235)  
 224  Wes Banker  13  Hardin Valley X Club-TN  17:46.4  187  5:27.6  (224)  11:28.2  (224)  
 225  Martin Kelley  12  DC XC Club-DC  17:46.7  188  5:27.6  (225)  11:36.6  (233)  
 226  Micheal Carter  14  Blacksburg XC Club-VA  17:47.8  189  5:24.6  (206)  11:26.4  (220)  
 227  Gordon Pace  13  Moose Cru-FL  17:49.6  190  5:38.4  (253)  11:48.0  (245)  
 228  Keene Waller  12  Loyola Blakefield XC Club  17:52.5  191  5:32.4  (244)  11:39.6  (240)  
 229  Ted Raymond  14  Hardin Valley X Club-TN  17:53.8  192  5:27.0  (220)  11:27.0  (221)  
 230  Jesse Millson  16  Moose Cru-FL  17:54.0  193  5:32.4  (248)  11:37.8  (237)  
 231  Jake Wilkes  13  Trinity Episcopal XC Club  17:54.1  194  5:31.8  (243)  11:40.2  (241)  
 232  Zach Trim  12  CrossOver Athletics-SC  17:55.4  195  5:28.8  (227)  11:30.0  (226)  
 233  Luke Jensen  12  UNA-GA-LILBURN-JENSEN  17:55.9  5:33.6  (251)  11:42.6  (242)  
 234  Jake Zawada  14  Diocese of Raleigh XC Clu  17:56.2  196  5:18.0  (151)  11:24.6  (216)  
 235  Michael Fassulo  12  Ramsey Farm Team-DE  17:57.1  197  5:25.8  (215)  11:39.0  (239)  
 236  Henry Meyerson  12  DC XC Club-DC  17:57.2  198  5:27.0  (221)  11:37.2  (236)  
 237  Seth Coomer  13  Slicc Eagle XC Club-TN  18:04.0  199  5:39.0  (255)  11:55.8  (250)  
 238  Matthew Kogan  12  Potomac RC-MD  18:07.8  200  5:18.6  (157)  11:39.0  (238)  
 239  Matt Feely  12  Unattached  18:08.5  5:30.0  (232)  11:43.2  (243)  
 240  Peter Millsaps  15  Capital Distance Club  18:11.1  201  5:25.8  (214)  11:36.6  (232)  
 241  Alex Hoffman  12  Wickham Road Runners-FL  18:11.6  202  5:13.8  (120)  11:25.2  (218)  
 242  Markus Tarjamo  12  MuDRunners RC-MD  18:12.2  203  5:28.8  (228)  11:49.8  (247)  
 243  Drew Sands  15  UNA-GA-ATLANTA-SANDS  18:15.5  5:16.2  (137)  11:33.6  (229)  
 244  KENAN FARMER  14  Walton Raiders-GA  18:17.2  204  5:31.8  (242)  11:35.4  (231)  
 245  Justin Dejausserand  12  MuDRunners RC-MD  18:22.7  205  5:30.6  (238)  11:52.2  (248)  
 246  Jon Wood  12  Unattached  18:27.5  5:33.6  (250)  11:54.0  (249)  
 247  Ben Kemper  13  Unattached  18:28.5  5:24.0  (203)  11:49.8  (246)  
 248  Jonathan Shankles  13  Pilot Flying J-TN  18:46.6  206  5:33.0  (249)  11:58.2  (251)  
 249  Darien Sorouri  14  The Force-DE  18:46.8  207  5:39.0  (254)  12:03.6  (252)  
 250  Colin Humble  14  Walton Raiders-GA  18:52.1  208  5:43.2  (257)  12:12.6  (255)  
 251  Joshua Land  14  MuDRunners RC-MD  18:53.8  209  5:44.4  (258)  12:14.4  (256)  
 252  Bryan Hugen  12  Linganore XC Club-MD  19:03.4  210  5:39.6  (256)  12:12.6  (254)  
 253  Thomas Harris  14  CrossOver Athletics-SC  19:05.1  211  5:32.4  (245)  12:06.6  (253)  
 254  Sam Dever  12  The Force-DE  19:44.6  212  5:48.0  (259)  12:33.6  (257)  
 255  Luke Shannon  12  Potomac RC-MD  19:53.0  213  5:10.2  (99)  11:46.8  (244)  

Boy's 5000 Meter Run Championship  Team Scores
 Place  Team  Points  R1  R2  R3  R4  R5  R6  R7
 1  Miami Magis-FL  88  1  8  23  25  31  (70)  (95)
 2  Brentwood XC Club-TN  140  10  16  32  36  46  (135)  (150)
 3  Snellville XC Club-GA  226  9  40  43  55  79  (120)  (149)
 4  Albemarle 5 Guys and Girl  255  2  22  28  80  123  (179)  (185)
 5  St. Xavier XC Club-KY  271  14  44  48  77  88  (91)  (99)
 6  Wilmington XC-DE  275  5  13  19  111  127  (151)  (167)
 7  Good Counsel XC Club-MD  288  29  39  66  67  87  (116)  (159)
 8  Bethesda XC-MD  299  35  41  61  73  89  (112)  (152)
 9  Capital Distance Club  341  3  52  58  75  153  (183)  (201)
 10  Wickham Road Runners-FL  348  34  47  53  72  142  (158)  (202)
 11  CrossOver Athletics-SC  376  21  24  26  121  184  (195)  (211)
 12  Stafford XC Club-VA  377  37  42  69  96  133  (139)  (154)
 13  Potomac RC-MD  401  15  51  64  98  173  (200)  (213)
 14  Diocese of Raleigh XC Clu  412  17  60  100  104  131  (196)  
 15  Norcross PHD RC-GA  426  50  54  83  105  134  (168)  
 16  Magic City Slolrusses-AL  432  59  63  92  103  115  (119)  (163)
 17  Ramsey Farm Team-DE  440  18  81  93  122  126  (141)  (197)
 18  Linganore XC Club-MD  446  6  11  94  164  171  (178)  (210)
 19  Hellions-FL  446  56  57  71  124  138  (162)  (166)
 20  Pilot Flying J-TN  462  33  76  110  114  129  (181)  (206)
 21  Hardin Valley X Club-TN  463  20  30  97  156  160  (187)  (192)
 22  Blacksburg XC Club-VA  465  12  65  106  137  145  (177)  (189)
 23  Loyola Blakefield XC Club  476  27  45  109  130  165  (191)  
 24  Moose Cru-FL  486  7  82  85  132  180  (190)  (193)
 25  Trinity Episcopal XC Club  498  38  49  107  128  176  (194)  
 26  Hereford RC-MD  502  68  78  102  108  146   
 27  Midlothian TC-VA  544  62  74  113  140  155  (182)  
 28  DC XC Club-DC  605  4  84  157  172  188  (198)  
 29  Slicc Eagle XC Club-TN  688  118  136  143  144  147  (199)  
 30  MuDRunners RC-MD  701  86  117  125  170  203  (205)  (209)
 31  The Force-DE  788  90  148  169  174  207  (212)  
 32  Walton Raiders-GA  827  101  161  175  186  204  (208)




Girl's 5000 Meter Run Championship  Final
 Place  Athlete Name  Yr  Affiliation  Time  Pts    1 Mile  2 Mile   
 1  Julie Macedo  12  The Force-DE  17:01.4  1  5:34.2  (2)  11:27.0  (1)  
 2  Haley Pierce  12  Wilmington XC-DE  17:11.1  2  5:33.6  (1)  11:27.6  (2)  
 3  Reagan Anderson  13  Wilmington XC-DE  17:53.2  3  5:37.2  (4)  11:48.6  (4)  
 4  Carolyn Bethel  13  Hidden Valley TC-VA  18:04.0  4  5:42.0  (8)  11:54.0  (5)  
 5  Kara Dickerson  13  Midlothian TC-VA  18:08.2  5  5:58.8  (56)  12:03.0  (15)  
 6  Katherine Receveur  14  Louisville TC-KY  18:11.7  6  5:47.4  (18)  12:02.4  (11)  
 7  Bailey Davis  14  Louisville TC-KY  18:13.1  7  5:48.0  (21)  12:02.4  (12)  
 8  Kieran Hanrahan  15  Wilmington XC-DE  18:16.5  8  5:40.2  (5)  11:54.0  (6)  
 9  Rebecca Salter  13  Wilmington XC-DE  18:16.5  9  5:36.6  (3)  11:38.4  (3)  
 10  Erica Amatori  12  Western Cary TC-NC  18:20.8  10  5:45.6  (14)  11:54.0  (7)  
 11  Sydney Foreman  14  UNA-NC-CHARLOTTE-FOREMAN  18:22.8  5:40.8  (6)  11:57.6  (9)  
 12  Emily Mulhern  15  Urbana Legacy-MD  18:24.2  11  5:43.2  (10)  11:56.4  (8)  
 13  Lucy Srour  15  Potomac RC-MD  18:25.4  5:46.2  (15)  12:04.2  (18)  
 14  Nicole Carter  13  Haymarket TC-VA  18:25.9  5:48.6  (24)  12:04.2  (17)  
 15  Skylar Evans  12  Midlothian TC-VA  18:26.4  12  5:58.8  (55)  12:05.4  (19)  
 16  Caroline Guiot  12  Whitman XC Club-NC  18:26.9  13  5:47.4  (20)  12:07.8  (23)  
 17  Emily Bean  14  Louisville TC-KY  18:29.3  14  5:47.4  (19)  12:02.4  (14)  
 18  Julie Williams  13  Wilmington XC-DE  18:31.4  15  5:43.8  (11)  12:02.4  (13)  
 19  Kari Johnston  14  Midlothian TC-VA  18:34.5  16  5:58.8  (53)  12:18.0  (35)  
 20  Katherine Yost  13  Norcross PHD RC-GA  18:34.6  5:45.0  (12)  12:01.8  (10)  
 21  Hannah Feiten  13  Hardin Valley X Club-TN  18:35.9  17  5:53.4  (39)  12:07.8  (22)  
 22  Marie Johnston  13  Midlothian TC-VA  18:37.2  18  5:59.4  (57)  12:18.0  (34)  
 23  Erika Peoples  UNA-TN-BRENTWOOD-PEOPLES  18:37.9  5:55.2  (43)  12:06.0  (20)  
 24  Mary Grace Doggett  14  Diocese of Raleigh XC Clu  18:42.2  19  5:49.8  (30)  12:08.4  (25)  
 25  Amanda Rickert  13  The Force-DE  18:42.2  20  5:52.8  (36)  12:09.0  (26)  
 26  Kennedy Wong  14  Maintenance Crew XC-DE  18:43.9  21  5:46.2  (16)  12:07.8  (21)  
 27  Barbara Lee Ball  13  UNA-TN-NASHVILLE-BALL  18:45.1  5:55.2  (44)  12:08.4  (24)  
 28  Kate Hastings  15  Wilmington XC-DE  18:47.4  22  5:41.4  (7)  12:03.0  (16)  
 29  Maura McDonnell  13  Western Cary TC-NC  18:49.7  23  5:48.0  (22)  12:15.0  (31)  
 30  Ariel Briales  13  UNA-VA-VIRGINIA_BEA-TAPIA  18:50.9  5:46.2  (17)  12:12.6  (28)  
 31  Kate Buss  12  Blacksburg XC Club-VA  18:53.7  24  5:55.8  (45)  12:19.8  (38)  
 32  Lauren Colberg  12  Western Cary TC-NC  18:55.6  25  5:49.2  (26)  12:12.6  (29)  
 33  Sarah Alexander  12  Western Cary TC-NC  18:56.1  26  5:49.8  (27)  12:11.4  (27)  
 34  Rachel Bartolomeo  14  Diocese of Raleigh XC Clu  18:56.6  27  5:49.2  (25)  12:18.0  (36)  
 35  Jessica Rossabi  12  Western Cary TC-NC  18:56.9  28  5:50.4  (31)  12:20.4  (39)  
 36  Abbey Daley  13  UNA-MD-CLARKSBURG-DALEY  18:57.0  5:42.0  (9)  12:13.8  (30)  
 37  Kenzley Defler  14  Louisville TC-KY  19:02.5  29  5:49.8  (29)  12:17.4  (33)  
 38  Caroline McCaslin  12  Louisville TC-KY  19:03.8  30  5:49.8  (28)  12:18.6  (37)  
 39  Theresa Enright  15  Western Cary TC-NC  19:11.0  31  5:51.0  (33)  12:21.0  (40)  
 40  Grace Morken  13  Rock Haven XC-NC  19:12.3  32  5:51.0  (34)  12:23.4  (41)  
 41  Maysa Araba  15  Rock Haven XC-NC  19:12.4  33  5:52.2  (35)  12:26.4  (43)  
 42  Nora McUmber  15  Bethesda Pine Trees-MD  19:12.5  34  6:07.8  (63)  12:41.4  (54)  
 43  Helena Harding  14  Hidden Valley TC-VA  19:14.0  35  6:16.2  (91)  12:41.4  (53)  
 44  Amanda Vokoun  12  Louisville TC-KY  19:15.0  36  5:57.0  (50)  12:37.2  (52)  
 45  Courtney Wallace  15  Maintenance Crew XC-DE  19:15.9  37  5:48.0  (23)  12:25.2  (42)  
 46  Meghan Mulroy  12  Midlothian TC-VA  19:16.6  38  5:58.8  (54)  12:27.0  (45)  
 47  Allie Castro  14  North Lincoln XC Club-NC  19:16.8  5:57.0  (48)  12:33.0  (49)  
 48  Helen Morken  15  Rock Haven XC-NC  19:17.4  39  5:52.8  (37)  12:26.4  (44)  
 49  Allie Worsdale  13  Western Cary TC-NC  19:17.7  40  5:54.6  (40)  12:28.2  (47)  
 50  Emily Peters  14  Unattached  19:19.6  5:58.2  (52)  12:34.8  (50)  
 51  Kate Crawford  14  Louisville TC-KY  19:20.9  41  5:52.8  (38)  12:27.6  (46)  
 52  Shewit Weldense  12  Unattached  19:27.2  5:58.2  (51)  12:37.2  (51)  
 53  Hannah Brown  12  Blacksburg XC Club-VA  19:27.9  42  5:55.2  (42)  12:15.6  (32)  
 54  Sarah Askine  13  Urbana Legacy-MD  19:29.2  43  6:04.8  (61)  12:41.4  (55)  
 55  Charde Barnes  13  UNA-MD-UPPER_MARLB-BARNES  19:29.2  5:45.6  (13)  12:29.4  (48)  
 56  Bonnie Angermeier  15  Blacksburg XC Club-VA  19:29.3  44  6:12.6  (83)  12:53.4  (62)  
 57  Pegah Kamrani  13  UNA-NC-CHAPEL_HIL-KAMRANI  19:33.2  6:09.0  (66)  12:46.8  (58)  
 58  Lauren Jaeger  12  Blacksburg XC Club-VA  19:38.5  45  6:12.6  (84)  12:53.4  (63)  
 59  Claire Ewing-Nelson  14  Blacksburg XC Club-VA  19:40.3  46  6:12.6  (81)  12:51.6  (60)  
 60  Rachel Rabbitt  13  Grafton CC Club-VA  19:40.3  47  6:23.4  (102)  13:00.0  (72)  
 61  Lexi Santer  14  The Force-DE  19:44.5  48  6:08.4  (64)  12:57.6  (69)  
 62  Ashleigh Torres  12  Hidden Valley TC-VA  19:45.0  49  6:03.6  (60)  12:56.4  (67)  
 63  Samiiah Wilson  13  Diocese of Raleigh XC Clu  19:45.8  50  6:09.6  (71)  12:55.8  (65)  
 64  Madeline Rico  12  UNA-MD-ROCKVILLE-RICO  19:47.4  5:56.4  (47)  12:48.6  (59)  
 65  Caitlyn Colo  12  MavRunners-NC  19:49.9  5:54.6  (41)  12:42.0  (56)  
 66  Katie Magee  13  Diocese of Raleigh XC Clu  19:50.3  51  6:10.8  (73)  13:00.6  (73)  
 67  Hannah Dimmick  13  UNA-VA-MCLEAN-DIMMICK  19:52.4  6:13.8  (88)  12:54.6  (64)  
 68  Megan Cuomo  12  Diocese of Raleigh XC Clu  19:54.1  52  6:12.0  (78)  13:00.6  (74)  
 69  Laura Nakasaka  13  Bethesda Pine Trees-MD  19:54.4  53  6:11.4  (74)  13:04.2  (79)  
 70  Rachel Byrd  UNA-VA-POWHATAN-BYRD  20:00.9  6:12.6  (82)  12:56.4  (68)  
 71  Laura Hart  15  Diocese of Raleigh XC Clu  20:01.5  54  6:13.2  (86)  13:02.4  (75)  
 72  Rachel Bloxom  15  Grafton CC Club-VA  20:03.0  55  6:23.4  (101)  13:12.6  (84)  
 73  Savannah Fornshell  12  North Lincoln XC Club-NC  20:04.4  5:57.0  (49)  12:51.6  (61)  
 74  Nicole Goff  14  Grafton CC Club-VA  20:05.4  56  6:24.0  (105)  13:15.0  (87)  
 75  Camilla Dohlman  13  Rock Haven XC-NC  20:07.4  57  6:13.2  (87)  13:04.2  (78)  
 76  Samantha Teague  13  UNA-NC-CHARLOTTE-TEAGUE  20:08.3  6:09.0  (69)  12:58.8  (71)  
 77  Drew Sanclemente  15  Maintenance Crew XC-DE  20:09.5  58  5:55.8  (46)  12:55.8  (66)  
 78  Kyndall Boykin  12  UNA-NC-RALEIGH-BOYKIN  20:10.2  5:51.0  (32)  12:44.4  (57)  
 79  Sydney Teague  13  UNA-NC-CHARLOTTE-TEAGUE  20:11.4  6:09.0  (67)  12:58.2  (70)  
 80  Annie McElvein  15  Bethesda Pine Trees-MD  20:12.4  59  6:11.4  (76)  13:04.2  (80)  
 81  Sydney Sumner  12  Blacksburg XC Club-VA  20:17.5  60  6:27.6  (113)  13:19.2  (90)  
 82  Hallie Jester  12  Bethesda Pine Trees-MD  20:18.8  61  6:22.2  (99)  13:15.0  (86)  
 83  Elizabeth Frank  12  Whitman XC Club-NC  20:21.4  62  6:24.6  (106)  13:15.6  (88)  
 84  Hannah Aris  14  UNA-MD-PORT_REPUBLIC-ARIS  20:21.9  6:18.0  (92)  13:07.8  (82)  
 85  Frankie Perone  12  Rock Haven XC-NC  20:24.9  63  6:01.2  (59)  13:03.6  (77)  
 86  Kat McNeill  15  Bethesda Pine Trees-MD  20:29.5  64  6:10.2  (72)  13:06.0  (81)  
 87  Risa Grandon  13  Grafton CC Club-VA  20:30.6  65  6:25.8  (111)  13:27.6  (99)  
 88  Ashley Bruce  12  Grafton CC Club-VA  20:31.2  66  6:24.0  (104)  13:24.6  (98)  
 89  Kelly Winklbaur  15  Urbana Legacy-MD  20:34.9  67  6:24.0  (103)  13:30.0  (102)  
 90  Kaitlin Bonaro  12  MuDRunners RC-MD  20:35.2  68  6:20.4  (94)  13:23.4  (93)  
 91  D'Atra Davis  13  MuDRunners RC-MD  20:35.5  69  6:12.0  (79)  13:24.0  (96)  
 92  Leslie Weidner  13  Hidden Valley TC-VA  20:38.0  70  6:24.6  (108)  13:24.0  (95)  
 93  Erin Ford  14  The Force-DE  20:40.1  71  6:09.0  (68)  13:11.4  (83)  
 94  Savannah Lips  14  Western Cary TC-NC  20:42.1  6:06.6  (62)  13:19.2  (89)  
 95  Alexis Hewitt  12  Hardin Valley X Club-TN  20:42.9  72  6:24.6  (107)  13:31.8  (103)  
 96  Nicole Pappalardo  12  MavRunners-NC  20:44.7  6:11.4  (75)  13:23.4  (94)  
 97  Caroline Silverman  16  Wilmington XC-DE  20:45.8  73  6:09.6  (70)  13:21.6  (92)  
 98  Greta Weidner  12  Hidden Valley TC-VA  20:47.9  74  6:24.6  (109)  13:37.8  (106)  
 99  Cat Hollister  12  Diocese of Raleigh XC Clu  20:52.8  75  6:11.4  (77)  13:13.8  (85)  
 100  Erin Hub  12  Woodsboro RC-MD  20:53.8  76  6:31.2  (118)  13:38.4  (107)  
 101  Caroline Stogner  14  UNA-NC-CARY-STOGNER  20:54.3  6:08.4  (65)  13:20.4  (91)  
 102  Katherine Benson  14  Blacksburg XC Club-VA  20:55.3  77  6:33.6  (126)  13:42.6  (110)  
 103  Katherine Edwards  14  Frederick County RC-MD  20:56.0  78  6:14.4  (89)  13:28.8  (100)  
 104  Annie Frasier  12  Woodsboro RC-MD  21:02.6  79  6:33.0  (122)  13:48.0  (113)  
 105  Abby Fry  15  Bethesda Pine Trees-MD  21:03.7  80  6:19.8  (93)  13:35.4  (105)  
 106  Caroline Elmendorf  13  Whitman XC Club-NC  21:06.3  81  5:59.4  (58)  13:24.0  (97)  
 107  Jessi Lane  14  Frederick County RC-MD  21:07.0  82  6:21.0  (97)  13:39.6  (108)  
 108  Bre Ullrich  14  Frederick County RC-MD  21:12.4  83  6:28.8  (114)  13:44.4  (111)  
 109  Meaghan Foley  12  Maintenance Crew XC-DE  21:16.5  84  6:21.0  (96)  13:41.4  (109)  
 110  Megan Burns  14  UNA-VA-CHRISTIANSBU-BURNS  21:18.2  6:21.0  (98)  13:30.0  (101)  
 111  Maria Anderson  14  The Force-DE  21:21.6  85  6:30.6  (117)  13:49.2  (114)  
 112  Kaitlyn Wagner  13  Urbana Legacy-MD  21:25.1  86  6:37.8  (132)  13:53.4  (118)  
 113  Leigh Caulfield  12  Woodsboro RC-MD  21:26.0  87  6:33.6  (127)  13:54.6  (119)  
 114  Megan Kaczor  12  Woodsboro RC-MD  21:26.1  88  6:33.6  (125)  13:55.2  (120)  
 115  Kyla Pelletier  12  Hardin Valley X Club-TN  21:26.9  89  6:34.2  (129)  13:50.4  (115)  
 116  Rachel Curtis  13  Grafton CC Club-VA  21:27.6  90  6:43.8  (135)  14:06.6  (127)  
 117  Katie Brendli  13  Midlothian TC-VA  21:28.8  91  6:26.4  (112)  13:47.4  (112)  
 118  Amber Kloper  12  Woodsboro RC-MD  21:30.6  92  6:33.6  (128)  13:55.2  (121)  
 119  Elena De La Paz  12  UNA-MD-BETHESDA-DE LA PAZ  21:32.8  6:12.6  (80)  13:34.8  (104)  
 120  Deanna Corts  12  Grafton CC Club-VA  21:35.7  93  6:32.4  (121)  13:56.4  (122)  
 121  Sarah Zeichner  12  Whitman XC Club-NC  21:37.1  94  6:37.8  (133)  14:10.8  (131)  
 122  Taylor Sayegh  14  Midlothian TC-VA  21:40.5  95  6:25.2  (110)  13:53.4  (117)  
 123  Laura Hamon  12  Rock Haven XC-NC  21:40.7  96  6:31.8  (119)  14:07.8  (128)  
 124  Laura Elmendorf  13  Whitman XC Club-NC  21:46.0  97  6:34.8  (130)  14:09.0  (129)  
 125  Caroline Leuba  13  Bethesda Pine Trees-MD  21:46.4  98  6:22.2  (100)  13:52.8  (116)  
 126  Alexus Reese  13  MuDRunners RC-MD  21:49.2  99  6:31.8  (120)  14:10.8  (130)  
 127  Catherine Springer  13  MuDRunners RC-MD  21:52.2  100  6:29.4  (115)  14:02.4  (124)  
 128  Emma Reyes  14  The Force-DE  21:52.3  101  6:55.2  (140)  14:21.0  (134)  
 129  Heather Mwatanti  14  Hidden Valley TC-VA  21:55.4  102  6:48.6  (137)  14:14.4  (132)  
 130  Lily Nicoll  12  Urbana Legacy-MD  21:55.9  103  6:55.2  (139)  14:22.2  (136)  
 131  Caroline Su  12  Potomac RC-MD  21:58.4  6:30.0  (116)  14:00.6  (123)  
 132  Alexandra Christopoulos  14  Hardin Valley X Club-TN  22:05.7  104  6:33.6  (124)  14:05.4  (126)  
 133  Sara Correll  12  UNA-KY-GEORGETOWN-CORRELL  22:13.9  6:15.6  (90)  14:03.0  (125)  
 134  Kira Bruder  12  Urbana Legacy-MD  22:19.5  105  6:50.4  (138)  14:18.0  (133)  
 135  Kenya Reese  14  MuDRunners RC-MD  22:19.6  106  6:33.6  (123)  14:23.4  (137)  
 136  Katie Desch  12  Maintenance Crew XC-DE  22:21.0  107  6:37.2  (131)  14:33.0  (138)  
 137  Yinger Karlie  14  Hardin Valley X Club-TN  22:28.4  108  6:43.8  (136)  14:21.0  (135)  
 138  Brittany Waggoner  12  Hardin Valley X Club-TN  22:37.3  109  6:59.4  (146)  14:38.4  (139)  
 139  Kayla Coleman  12  Urbana Legacy-MD  22:55.3  110  6:56.4  (144)  14:52.2  (141)  
 140  Mae Langrehr  13  The Force-DE  22:55.6  111  6:55.8  (142)  14:45.6  (140)  
 141  Maddy Davis  14  Frederick County RC-MD  23:06.3  112  7:01.2  (147)  15:01.2  (143)  
 142  Miata Reese  13  MuDRunners RC-MD  23:21.9  113  6:40.8  (134)  14:55.8  (142)  
 143  Alexa Phillips  13  Rock Haven XC-NC  23:25.5  114  6:13.2  (85)  13:03.6  (76)  
 144  Emily Woods  16  Maintenance Crew XC-DE  23:52.0  115  6:58.8  (145)  15:20.4  (146)  
 145  Catherine Chambers  13  Woodsboro RC-MD  23:53.8  116  6:55.8  (143)  15:09.6  (144)  
 146  Cori Walters  14  Frederick County RC-MD  24:16.1  117  7:10.8  (149)  15:38.4  (147)  
 147  Carly Drankiewicz  13  Frederick County RC-MD  25:10.6  118  7:10.8  (150)  15:51.0  (148) 

Girl's 5000 Meter Run Championship  Team Scores
 Place  Team  Points  R1  R2  R3  R4  R5  R6  R7
 1  Wilmington XC-DE  37  2  3  8  9  15  (22)  (73)
 2  Louisville TC-KY  86  6  7  14  29  30  (36)  (41)
 3  Midlothian TC-VA  89  5  12  16  18  38  (91)  (95)
 4  Western Cary TC-NC  112  10  23  25  26  28  (31)  (40)
 5  Diocese of Raleigh XC Clu  199  19  27  50  51  52  (54)  (75)
 6  Blacksburg XC Club-VA  201  24  42  44  45  46  (60)  (77)
 7  Rock Haven XC-NC  224  32  33  39  57  63  (96)  (114)
 8  The Force-DE  225  1  20  48  71  85  (101)  (111)
 9  Hidden Valley TC-VA  232  4  35  49  70  74  (102)  
 10  Bethesda Pine Trees-MD  271  34  53  59  61  64  (80)  (98)
 11  Grafton CC Club-VA  289  47  55  56  65  66  (90)  (93)
 12  Maintenance Crew XC-DE  307  21  37  58  84  107  (115)  
 13  Urbana Legacy-MD  310  11  43  67  86  103  (105)  (110)
 14  Whitman XC Club-NC  347  13  62  81  94  97   
 15  Hardin Valley X Club-TN  390  17  72  89  104  108  (109)  
 16  Woodsboro RC-MD  422  76  79  87  88  92  (116)  
 17  MuDRunners RC-MD  442  68  69  99  100  106  (113)  
 18  Frederick County RC-MD  472  78  82  83  112  117  (118)




Girl's 5000 Meter Run Open  Final
 Place  Athlete Name  Yr  Affiliation  Time  Pts  1 Mile   
 1  Ciera Ulan  13  Albemarle 5 Guys and Girl  19:24.0     6:09.0  (2)  
 2  Amy Hansen  13  Tri-City Running Club-KY  19:54.7     6:14.4  (7)  
 3  Olivia Boughey  13  Louisville TC-KY  20:04.6  1   6:11.4  (4)  
 4  Mary Alex England  12  Western Cary TC-NC  20:10.2     6:08.4  (1)  
 5  Kayla Manring  12  Capital Distance Club-NC  20:11.2     6:16.2  (12)  
 6  Abbie Wright  15  Louisville TC-KY  20:16.6  2   6:16.2  (10)  
 7  Melanie Strothman  12  Louisville TC-KY  20:17.9  3   6:14.4  (8)  
 8  Rachel McCoy  13  Blacksburg XC Club-VA  20:18.7     6:32.4  (28)  
 9  Natalie Senninger  12  Louisville TC-KY  20:21.9  4   6:15.6  (9)  
 10  Jessica Byrd  14  Louisville TC-KY  20:22.4  5   6:16.2  (11)  
 11  Karen Cohen  12  UNA-MD-ROCKVILLE-COHEN  20:23.2     6:13.8  (5)  
 12  Lindsay Voltz  13  Wilmington XC-DE  20:29.7  6   6:10.8  (3)  
 13  Elsa Jaworski  15  Vampires-FL  20:31.4     6:28.2  (23)  
 14  Kendra Riley  15  Wilmington XC-DE  20:34.7  7   6:13.8  (6)  
 15  Alden Kessenich  14  MavRunners-NC  20:37.4  8   6:18.6  (14)  
 16  Sarah Breen  12  Bethesda XC-MD  20:46.5     6:18.6  (13)  
 17  Jenna Hopkins  14  UNA-VA-MIDLOTHIAN-HOPKINS  20:58.0     6:25.2  (18)  
 18  Natalie Tresslar  12  K-Town Runners-NC  21:00.4  9   6:37.2  (33)  
 19  Emily Beatty  15  Blacksburg XC Club-VA  21:01.0     6:37.8  (35)  
 20  Lauren Hayden  14  Louisville TC-KY  21:01.7  10   6:27.6  (20)  
 21  Erika Neese  14  K-Town Runners-NC  21:02.8  11   6:37.2  (34)  
 22  Ruby Lauman  15  MavRunners-NC  21:03.1  12   6:28.2  (21)  
 23  Amy Gaito  13  Wilmington XC-DE  21:10.5  13   6:31.8  (25)  
 24  Jen Carr  14  Wilmington XC-DE  21:10.5  14   6:24.6  (17)  
 25  Emma D'antoni  12  Albemarle 5 Guys and Girl  21:10.7     6:45.6  (48)  
 26  Rachel Zellmen  13  Patriot RC-MD  21:10.7  15   6:45.0  (44)  
 27  Rebecca Purkey  13  Vampires-FL  21:13.3     6:43.8  (43)  
 28  Jackie Male  13  MavRunners-NC  21:13.9  16   6:39.6  (39)  
 29  Kirsten Smith  13  Albemarle 5 Guys and Girl  21:14.5     6:45.6  (47)  
 30  Taylor Reardon  13  MavRunners-NC  21:15.0  17   6:31.8  (27)  
 31  Taeylor Futrell  14  UNA-NC-MAPLE_HILL-FUTRELL  21:17.8     6:45.0  (46)  
 32  Lindsay Parks  14  Patriot RC-MD  21:19.0  18   6:39.0  (37)  
 33  Kyndel Guyton  14  Louisville TC-KY  21:21.5  19   6:23.4  (16)  
 34  Lee Anna McMillan  13  Capital Distance-NC  21:23.5     6:27.0  (19)  
 35  Morgan Durand  12  MavRunners-NC  21:24.2  20   6:31.8  (26)  
 36  Stephanie Stewart  15  UNA-GA-NORCROSS-STEWART  21:28.3     6:21.6  (15)  
 37  Tasha Freed  15  Frederick XC-B  21:33.9     6:35.4  (31)  
 38  Leah Chance  13  Oak Ridge RC  21:35.0     6:36.6  (32)  
 39  Laura Love  12  MavRunners-NC  21:40.7  21   6:28.2  (22)  
 40  Emily Bedsole  13  UNA-NC-RALEIGH-BEDSOLE  21:43.8     6:33.0  (29)  
 41  Katie Bamberger  13  Tri-City Running Club-KY  21:46.8     6:43.2  (42)  
 42  Nicole Foley  14  Wilmington XC-DE  21:47.4  22   6:31.2  (24)  
 43  Erin Staver  12  Patriot RC-MD  21:52.1  23   6:47.4  (50)  
 44  Emma Barnes  14  The Force-DE  21:53.3  24   6:39.6  (38)  
 45  Briana Landis  15  K-Town Runners-NC  21:58.4  25   6:52.8  (58)  
 46  Emily Smith  14  Albemarle 5 Guys and Girl  22:08.3     6:47.4  (51)  
 47  Julianne Ogden  15  Patriot RC-MD  22:13.1  26   6:47.4  (49)  
 48  Emily Dutton  14  UNA-VA-MIDLOTHIAN-DUTTON  22:15.0     6:52.8  (59)  
 49  Sofia Reyes  13  Wilmington XC-DE  22:16.8  27   7:03.6  (67)  
 50  Katie Surratt  15  Western Cary TC-NC  22:24.7     7:00.6  (65)  
 51  Emilie Ginn  16  Wilmington XC-DE  22:28.0  28   6:50.4  (53)  
 52  Anna K McGough  14  The Force-DE  22:28.3  29   6:48.0  (52)  
 53  Eden Elizabeth Phillips  16  Blacksburg XC Club-VA  22:31.9     6:59.4  (64)  
 54  Rachel Walsh  14  The Force-DE  22:32.6  30   6:39.6  (40)  
 55  Emily Moore  14  The Force-DE  22:37.9  31   6:45.0  (45)  
 56  Shannon Strong  14  UNA-NC-RALEIGH-STRONG  22:45.1     6:33.6  (30)  
 57  Sara Borchers  14  Tri-City Running Club-KY  22:45.2     6:42.6  (41)  
 58  Jenna Saunders  14  The Force-DE  22:46.5  32   6:50.4  (55)  
 59  Katia Vela  13  Louisville TC-B  22:47.4     7:01.2  (66)  
 60  Morgan Alexander  13  Urbana Legacy-MD  22:47.8     6:53.4  (60)  
 61  Lexie Petty  15  K-Town Runners-NC  22:51.4  33   6:50.4  (54)  
 62  Isabella Johnson  12  Frederick XC Club-MD  22:52.1  34   6:57.0  (63)  
 63  Beida Benitez  14  K-Town Runners-NC  23:03.4  35   7:10.8  (70)  
 64  Olivia Reardon  12  MavRunners-NC  23:03.7  36   6:53.4  (61)  
 65  Natalie Rinschler  14  The Force-DE  23:08.9  37   6:55.8  (62)  
 66  Maya Monroe  12  Blacksburg XC Club-VA  23:12.5     7:10.8  (69)  
 67  Emily Riedling  14  Louisville TC-B  23:14.6     6:51.0  (56)  
 68  Katherine Kowalk  14  Frederick XC Club-MD  23:16.0  38   6:52.2  (57)  
 69  Erin Murdock  13  Urbana Legacy-MD  23:33.1     7:22.2  (72)  
 70  Kerry McLaughlin  13  MuDRunners RC-MD  23:35.2     7:04.8  (68)  
 71  Olivia Stearn  12  Bethesda XC-MD  23:40.0     6:39.0  (36)  
 72  Becky Morris  12  Tri-City Running Club-KY  24:29.0     7:30.0  (74)  
 73  Leanna Bennett  13  Patriot RC-MD  24:30.2  39   7:34.2  (78)  
 74  Rhi Hodge  14  Frederick County RC-MD  24:31.8     7:31.2  (75)  
 75  Tara Tragaser  15  Frederick XC Club-MD  24:41.2  40   7:28.8  (73)  
 76  Monica Cardenas  12  Urbana Legacy-MD  24:42.7     7:22.2  (71)  
 77  Sydney Tyler  13  Frederick XC Club-MD  25:02.3  41   7:31.2  (76)  
 78  Sarah Heiland  15  Frederick County RC-MD  25:14.5     7:33.6  (77)  
 79  Mallory Blow  15  UNA-DE-CLAYTON-BLOW  26:42.4     7:51.6  (79)  
 80  Jacy Icard  14  Frederick XC Club-MD  27:54.4  42   8:03.0  (80)  

Girl's 5000 Meter Run Open  Team Scores
 Place  Team  Points  R1  R2  R3  R4  R5  R6  R7
 1  Louisville TC-KY  15  1  2  3  4  5  (10)  (19)
 2  Wilmington XC-DE  62  6  7  13  14  22  (27)  (28)
 3  MavRunners-NC  73  8  12  16  17  20  (21)  (36)
 4  K-Town Runners-NC  113  9  11  25  33  35   
 5  Patriot RC-MD  121  15  18  23  26  39   
 6  The Force-DE  146  24  29  30  31  32  (37)  
 7  Frederick XC Club-MD  195  34  38  40  41  42



Boy's 5000 Meter Run Open  Final
 Place  Athlete Name  Yr  Affiliation  Time  Pts  1 Mile   
 1  Evan Laratta  12  QOXC-MD  15:51.0  1   5:12.0  (1)  
 2  Gurjeet Chinayna  12  NOVA AC-VA  16:23.8  2   5:15.0  (8)  
 3  Dominic Collichio  13  Rock Haven XC-NC  16:33.6  3   5:12.0  (2)  
 4  Greg Hadley  12  Heights Club-MD  16:40.5  4   5:15.0  (9)  
 5  Evan Burnham  12  QOXC-MD  16:48.2  5   5:12.6  (3)  
 6  Austin Murdaugh  12  Snellville XC Club-GA  16:52.2  6   5:28.8  (51)  
 7  Jon Grunewald  13  Ramsey Farm Team-DE  16:52.6  7   5:14.4  (5)  
 8  Charlie Hammon  13  St. Xavier XC Club-KY  16:54.1  8   5:30.6  (59)  
 9  Andrew Fea  14  North Lincoln XC Club-NC  16:56.0  9   5:15.6  (10)  
 10  Cameron Vaughn  13  Hidden Valley TC-VA  16:56.9  10   5:36.0  (80)  
 11  Andy Fernandez  14  Miami Magis-FL  16:58.2     5:14.4  (6)  
 12  Will Hodges  13  Hidden Valley TC-VA  16:59.4  11   5:24.6  (33)  
 13  Thomas Trott  14  Frederick XC Club-MD  17:01.1  12   5:30.6  (58)  
 14  Chris Boyle  13  North Lincoln XC Club-NC  17:02.5  13   5:16.2  (12)  
 15  Tommy Templeman  14  Snellville XC Club-GA  17:03.1  14   5:28.8  (52)  
 16  Daniel Glover  12  Western Cary TC-NC  17:03.9  15   5:31.2  (60)  
 17  Chris Saldana  12  St. Xavier XC Club-KY  17:05.2  16   5:31.2  (62)  
 18  Paige Keller  12  Bethesda XC-MD  17:05.6  17   5:21.0  (21)  
 19  Mason Holt  13  UNA-NC-ROCKY_MOUNT-HOLT  17:07.6     5:13.8  (4)  
 20  Jose Navarrete  12  K-Town Runners-NC  17:09.0  18   5:24.6  (31)  
 21  Anthony Apostolico  14  Ramsey Farm-B  17:09.5  19   5:19.8  (19)  
 22  Michael Borten  12  QOXC-MD  17:10.7  20   5:17.4  (14)  
 23  Sammy Haugrud  12  Bethesda XC-MD  17:10.8  21   5:25.2  (36)  
 24  Tomiwa Olufolabi  14  Rock Haven XC-NC  17:11.4  22   5:27.0  (43)  
 25  Colin LeNoir  13  Ramsey Farm Team-DE  17:12.4  23   5:21.6  (23)  
 26  Jacob Myers  12  Woodsboro RC-MD  17:14.9  24   5:24.0  (30)  
 27  luke redito  13  UNA-FL-MELBOURNE-REDITO  17:15.3     5:18.6  (17)  
 28  Alborz Fakhari  12  QOXC-MD  17:15.4  25   5:24.0  (29)  
 29  Mark Ciritella  13  Ramsey Farm Team-DE  17:15.9  26   5:22.8  (25)  
 30  Michael Jushchuk  12  Rock Haven XC-NC  17:15.9  27   5:26.4  (41)  
 31  Daniel Pinard  13  UNA-VA-SALEM-PINARD  17:16.0     5:21.6  (24)  
 32  Noah Long  14  Hidden Valley TC-VA  17:17.4  28   5:25.2  (35)  
 33  John Thompson  12  NOVA AC-VA  17:18.1  29   5:25.8  (38)  
 34  Jordan Hand  14  Snellville XC Club-GA  17:20.0  30   5:30.0  (57)  
 35  Ryan Shannon  14  North Lincoln XC Club-NC  17:20.1  31   5:21.0  (20)  
 36  Alex Hadley  14  Heights Club-MD  17:20.4  32   5:25.8  (37)  
 37  Edwin Lu  12  Blacksburg XC Club-VA  17:21.8  33   5:41.4  (104)  
 38  Ryan Hughes  13  Ramsey Farm Team-DE  17:22.2  34   5:19.8  (18)  
 39  Marvin Zhang  12  Bethesda XC-MD  17:22.7  35   5:24.6  (34)  
 40  Ben Ramirez  15  Stafford XC Club-VA  17:23.5     5:28.2  (49)  
 41  Nathanial Reese  13  Bethesda XC-MD  17:24.2  36   5:25.8  (39)  
 42  German Perez  12  North Lincoln XC Club-NC  17:25.0  37   5:16.2  (11)  
 43  Andrew Witcher  12  Rock Haven XC-NC  17:26.8  38   5:16.8  (13)  
 44  Kendon Corbett  13  MavRunners-NC  17:27.2  39   5:28.8  (54)  
 45  Garrett Adams  14  Snellville XC Club-GA  17:29.1  40   5:32.4  (65)  
 46  Scott Berryman  13  Woodsboro RC-MD  17:29.2  41   5:42.0  (106)  
 47  Ethan Reuse  12  UNA-VA-MIDLOTHIAN-REUSE  17:29.7     5:22.8  (26)  
 48  Nick Wilson  14  Blacksburg XC Club-VA  17:29.8  42   5:50.4  (152)  
 49  Alex Roederer  15  UNA-MD-BETHESDA-ROEDERER  17:30.4     5:36.6  (85)  
 50  Doug Hartley  13  Hidden Valley TC-VA  17:30.7  43   5:36.6  (83)  
 51  Thomas Delacour  12  UNA-MD-BETHESDA-DELACOUR  17:32.0     5:37.2  (86)  
 52  Louis Levine  14  Frederick XC Club-MD  17:32.4  44   5:37.8  (89)  
 53  Drew Smith  13  Good Counsel XC Club-MD  17:32.8  45   5:23.4  (28)  
 54  Corey Colberg  14  Western Cary TC-NC  17:33.2  46   5:31.8  (64)  
 55  Dominic Whyte  15  Blacksburg XC Club-VA  17:33.8  47   5:48.0  (145)  
 56  Andrew Hayden  12  NOVA AC-VA  17:33.9  48   5:27.6  (47)  
 57  Jonathan Ryder  12  Patriot RC-MD  17:34.7  49   5:46.2  (127)  
 58  David Kwiatkowski  15  Albemarle 5 Guys and Girl  17:35.5  50   5:31.8  (63)  
 59  Joey Garrett  16  Wilmington XC-B  17:35.6  51   5:27.0  (44)  
 60  Victor Morales  12  Woodsboro RC-MD  17:36.7  52   5:24.6  (32)  
 61  Bradley Shawen  14  QOXC-MD  17:37.3  53   5:27.0  (45)  
 62  Jon Karczmarek  13  Frederick XC Club-MD  17:37.4  54   5:38.4  (91)  
 63  Jimmy Paul  12  St. Xavier XC Club-KY  17:37.6  55   5:46.2  (130)  
 64  Zach Nerenberg  13  Loyola Blakefield XC Club  17:38.0     5:28.2  (48)  
 65  Flip Bishop  14  Blacksburg XC Club-VA  17:39.0  56   5:42.0  (107)  
 66  Guilloume Bailey  12  Albemarle 5 Guys and Girl  17:40.1  57   5:34.8  (76)  
 67  Miles Green  14  Norcross PHD RC-GA  17:40.3     5:18.0  (15)  
 68  Philip Allen  12  Heights Club-MD  17:40.6  58   5:30.0  (56)  
 69  Eli Harding  14  Hidden Valley TC-VA  17:40.8  59   5:39.6  (98)  
 70  David Bloch   Una-Md-Cabin  17:40.9      
 71  Dan Foley  14  Ramsey Farm Team-DE  17:41.1  60   5:39.6  (96)  
 72  Jake Brooks  14  Albemarle 5 Guys and Girl  17:41.6  61   5:33.0  (67)  
 73  Jordan Kokoska  15  UNA-NC-APEX-DAUM  17:42.5     5:25.8  (40)  
 74  Tarik Dennie  13  Snellville XC Club-GA  17:44.7  62   5:36.0  (79)  
 75  Kevin Pulliam  14  DC XC Club-DC  17:45.3  63   5:45.6  (126)  
 76  Nathaniel Rogers  12  Good Counsel XC Club-MD  17:46.6  64   5:21.6  (22)  
 77  Eliseo Magallon  12  Snellville XC Club-GA  17:47.6  65   5:33.6  (69)  
 78  Alec Lane  13  MavRunners-NC  17:48.6  66   5:15.0  (7)  
 79  Dominic Collins  12  Ashley Ridge HS-SC  17:48.9  67   5:18.0  (16)  
 80  Howard Daniels  14  Wilmington XC-B  17:49.3  68   5:29.4  (55)  
 81  Logan Staley  14  Frederick XC Club-MD  17:50.4  69   5:40.8  (101)  
 82  Christopher Martin  13  Woodsboro RC-MD  17:50.8  70   5:43.8  (117)  
 83  James Jushchuk  14  Rock Haven XC-NC  17:51.4  71   5:31.2  (61)  
 84  Carter Pennington  13  MavRunners-NC  17:51.9  72   5:36.6  (84)  
 85  Jesse Dellea  12  Rock Haven XC-NC  17:51.9  73   5:26.4  (42)  
 86  Sam Olshansky  14  St. Xavier XC Club-KY  17:52.8  74   5:46.8  (132)  
 87  Justin Cerrito  13  Patriot RC-MD  17:52.9  75   5:45.0  (122)  
 88  Henry Paul  14  Wilmington XC-B  17:53.2  76   5:34.8  (75)  
 89  Ryan Galligan  14  Frederick XC Club-MD  17:53.6  77   5:40.2  (100)  
 90  Colin Fleming  13  Patriot RC-MD  17:53.9  78   5:45.6  (125)  
 91  McKinley Gray  14  UNA-NC-NEW_BERN-GRAY  17:54.6     5:23.4  (27)  
 92  Zach Coffaman  12  Albemarle 5 Guys and Girl  17:54.7  79   5:35.4  (77)  
 93  Marcelo Jauregui-Volpe  14  UNA-VA-MCL-JAUREGUI-VOLPE  17:55.1     5:28.8  (53)  
 94  Lucas Liriano  12  Woodsboro RC-MD  17:59.0  80   5:42.6  (109)  
 95  Tyler Baldo  14  Ramsey Farm-B  17:59.1  81   5:45.6  (123)  
 96  James Herrick  12  Heights Club-MD  17:59.3  82   5:34.2  (73)  
 97  Dane Boegner  14  NOVA AC-VA  17:59.8  83   5:33.6  (70)  
 98  Alex Czujko  13  Good Counsel XC Club-MD  18:00.8  84   5:28.2  (50)  
 99  Nicholas Johnson  15  Frederick XC Club-MD  18:00.9  85   5:50.4  (151)  
 100  Sam Gillespie  13  Albemarle 5 Guys and Girl  18:01.0  86   5:34.2  (72)  
 101  Daniel Sack   UNA-MD-BETHESDA-SACK  18:01.9     5:50.4  (154)  
 102  Wesley O'Connor  14  Patriot RC-MD  18:02.1  88   5:46.2  (131)  
 102  Dylan Stinner  14  Good Counsel XC Club-MD  18:02.1  87   5:42.6  (110)  
 104  Justin Mauersberg  12  Patriot RC-MD  18:02.8  89   5:46.2  (129)  
 105  Ryan Hopkins  14  Moose Cru-FL  18:03.1     5:27.0  (46)  
 106  Matthew Brune  13  Ramsey Farm-B  18:04.0  90   5:45.0  (121)  
 107  Alex Don  13  DC XC Club-DC  18:04.8  91   5:49.2  (149)  
 108  Connor Veith  14  Snellville XC Club-GA  18:04.9  92   5:39.0  (92)  
 109  Enrique Alonzo  13  Good Counsel XC Club-MD  18:05.7  93   5:42.0  (108)  
 110  Mitch Clements  13  NOVA AC-VA  18:05.8  94   5:34.2  (71)  
 111  Michael Jarosz  15  DC XC Club-DC  18:06.5  95   5:47.4  (142)  
 112  Zach Durand  14  MavRunners-NC  18:07.1  96   5:38.4  (90)  
 113  Troy Shuman  14  Frederick County RC-MD  18:07.4     5:47.4  (140)  
 114  Timmy Hall  13  K-Town Runners-NC  18:10.6  97   5:40.2  (99)  
 115  Phillip Bale  14  Ramsey Farm-B  18:11.3  98   5:39.0  (93)  
 116  Alex Levine  14  Albemarle 5 Guys and Girl  18:11.9  99   5:41.4  (103)  
 117  Chris Martin  13  Oak Ridge RC  18:12.4  100   5:39.0  (94)  
 118  Merrick Blow  14  Ramsey Farm Team-DE  18:13.2  101   5:48.6  (146)  
 119  Tom Pullano  13  DC XC Club-DC  18:13.8  102   5:46.8  (136)  
 120  Luke Bader  12  Ramsey Farm Team-DE  18:16.4  103   5:47.4  (138)  
 121  Baxter Wingfield  13  Hidden Valley TC-VA  18:19.9  104   5:39.6  (95)  
 122  Eric Villeneuve  12  Frederick County RC-MD  18:21.1     5:47.4  (139)  
 123  Brian Palmer  13  UNA-FL-MIAMI-PALMER  18:21.8     5:36.6  (81)  
 124  Walker Myers  12  Ashley Ridge HS-SC  18:22.2  105   5:43.2  (113)  
 125  Hugo Ballon  14  NOVA AC-VA  18:23.3  106   5:43.8  (116)  
 126  Andy (Inferni) Fleischer  13  QOXC-MD  18:23.7  107   5:35.4  (78)  
 127  David Sidibe  12  Bethesda XC-MD  18:25.3  108   5:32.4  (66)  
 128  Hank Secrist  14  Blacksburg XC-B  18:26.1  109   5:51.0  (156)  
 129  Chris Delguercio  15  Norcross PHD RC-GA  18:26.4     5:46.8  (133)  
 130  Jason Fisher  12  Wilmington XC-B  18:27.9  110   5:51.6  (157)  
 131  Peter Renai  14  Ramsey Farm-C  18:28.9  111   5:42.6  (111)  
 132  Parker Place  14  Moose Cru-FL  18:29.8     5:37.2  (88)  
 133  Isaac Rubin  13  UNA-MD-BETHESDA-RUBIN  18:30.1     5:50.4  (153)  
 134  Austin Lesch  14  UNA-MD-BETHESDA-LESCH  18:32.4     5:44.4  (119)  
 135  Sachith Gullapalli  13  Hidden Valley TC-VA  18:32.8  112   5:45.0  (120)  
 136  Max Chandler  13  K-Town Runners-NC  18:33.2  113   5:52.2  (160)  
 137  Zachary Shea  14  UNA-NC-ROCKY_MOUNT-SHEA  18:33.2     5:46.8  (137)  
 138  Joshua Oldham  12  Wilmington XC-B  18:33.3  114   5:51.0  (155)  
 139  Nick Benenati  13  Snellville XC-B  18:36.0     6:03.6  (189)  
 140  Ted MacCabe  14  Western Cary TC-NC  18:36.6  115   5:47.4  (144)  
 141  Austin Gusmerrotti  13  Norcross PHD RC-GA  18:37.4     5:46.2  (128)  
 142  Christian Guidash  12  Ramsey Farm-B  18:37.8  116   5:46.8  (134)  
 143  Stefan Weston  13  DCXC-B  18:39.8  117   5:54.6  (169)  
 144  Brien Gleason  13  Ramsey Farm-B  18:40.4  118   5:56.4  (174)  
 145  Jeremy Lewis  12  Frederick County RC-MD  18:41.4     5:47.4  (143)  
 146  marcos garcia  14  UNA-FL-MIAMI-GARCIA  18:41.8     5:40.8  (102)  
 147  Ben Young  13  Oak Ridge RC  18:42.4  119   5:58.8  (181)  
 148  Parker Manning  14  Western Cary TC-NC  18:43.6  120   5:43.8  (115)  
 149  Thomas McPhaul  14  Walt Whitman XC Club-MD  18:44.0     5:48.6  (147)  
 150  Alex Wells  13  Blacksburg XC Club-VA  18:45.9  121   5:52.8  (162)  
 151  Steve Taylor  12  Loyola Blakefield XC Club  18:46.0     5:37.2  (87)  
 152  Steven Chevrier  15  Norcross PHD RC-GA  18:46.0     5:48.6  (148)  
 153  Thomas Fergus  12  DCXC-B  18:50.3  122   5:52.2  (159)  
 154  Josh Mosteller  13  North Lincoln XC Club-NC  18:52.3  123   5:42.6  (112)  
 155  A.J. Meadows  15  K-Town Runners-NC  18:52.8  124   6:00.0  (184)  
 156  Daniel Lulli  13  Heights Club-MD  18:52.9  125   5:36.6  (82)  
 157  Luke Soltero  12  Heights Club-MD  18:53.4  126   5:52.2  (158)  
 158  Justin Golba  14  MuDRunners RC-MD  18:54.5     5:52.8  (161)  
 159  Campbell Toensing  15  Wilmington XC-C  18:54.9  127   6:01.8  (187)  
 160  McGee Quinn  13  Ramsey Farm-C  18:55.3  128   5:54.6  (168)  
 161  Peyton Keen  14  Wilmington XC-C  18:56.1  129   5:58.8  (180)  
 162  Ben Chase  12  Moose Cru-FL  18:57.7     5:43.8  (114)  
 163  Matthew Connor  15  Blacksburg XC-B  18:58.9  130   5:54.6  (167)  
 164  Derrick Merwin  13  Frederick XC Club-MD  18:59.1  131   5:55.8  (172)  
 165  Will Wimbish  15  DCXC-B  18:59.9  132   5:59.4  (182)  
 166  Colm Gallagher  14  NOVA AC-VA  19:00.4  133   9:13.8  (81)  
 167  Peter Sikorsky  15  DCXC-B  19:01.1  134   5:54.0  (166)  
 168  Coleman Sperando  13  Wickham Road Runners-FL  19:01.1     5:33.0  (68)  
 169  Taylor Slade  13  Western Cary TC-NC  19:02.5  135   5:57.6  (175)  
 170  Tommy Faigle  13  Blacksburg XC-B  19:03.4  136   6:07.8  (193)  
 171  Rhett Anderson  14  Wilmington XC-B  19:06.7  137   5:55.2  (170)  
 172  Matt Jeanneret  12  Frederick XC Club-MD  19:06.9     5:57.6  (176)  
 173  Peyton Gupton  15  Oak Ridge RC  19:10.4  138   5:52.8  (163)  
 174  Matt Carson  14  MavRunners-NC  19:11.4  139   5:45.6  (124)  
 175  Matt McQuillen  12  DC XC Club-DC  19:11.8  140   5:55.8  (171)  
 176  Patrick Simons  12  Woodsboro RC-MD  19:13.3  141   5:54.0  (165)  
 177  Brendan Warner  13  Good Counsel XC Club-MD  19:13.5  142   6:00.0  (185)  
 178  Steven Brennen  14  Snellville XC-B  19:13.8     6:08.4  (195)  
 179  Thomas Ryba  13  UNA-MD-BETHESDA-RYBA  19:14.1     5:47.4  (141)  
 180  Dan Russell  13  DC XC Club-DC  19:14.9  143   6:16.8  (209)  
 181  Johnny Hodge  13  K-Town Runners-NC  19:16.2  144   5:57.6  (177)  
 182  Joshua Engle  13  Woodsboro RC-MD  19:17.2  145   5:50.4  (150)  
 183  Malik Maddox  15  Wilmington XC-B  19:18.1  146   6:09.0  (197)  
 184  Max Guitan  12  DCXC-B  19:20.9  147   5:56.4  (173)  
 185  Patrick Marenco  13  Ramsey Farm-C  19:21.7  148   6:06.6  (192)  
 186  Jacob Madalon  13  St. Xavier XC Club-KY  19:22.6  149   6:01.8  (186)  
 187  Roy Fulcher  13  Oak Ridge RC  19:27.3  150   5:53.4  (164)  
 188  Chris Hexter  14  Frederick XC Club-MD  19:31.2     6:03.6  (188)  
 189  Michael Escanilla  12  MuDRunners RC-MD  19:35.2     6:09.6  (199)  
 190  Brian Callinan  14  MavRunners-NC  19:35.6  151   5:39.6  (97)  
 191  Nick Paoli  12  Ramsey Farm-C  19:41.9  152   6:22.8  (212)  
 192  Benjamin Smith  13  UNA-NC-HILLSBOROUGH-SMITH  19:45.7     5:58.2  (179)  
 193  Rob Ray  15  UNA-GA-PERRY-RAY  19:46.0     5:57.6  (178)  
 194  Jake Veilleux  14  Western Cary TC-NC  19:52.3  153   6:16.8  (208)  
 195  Alex Bocci  14  Patriot RC-MD  19:55.5  154   6:14.4  (206)  
 196  Matt Stout  14  Snellville XC-B  19:56.6     6:22.2  (211)  
 197  Daniel Quinn  13  Blacksburg XC-B  19:57.4  155   6:25.8  (217)  
 198  Richard Mallett  12  Ashley Ridge HS-SC  19:57.6  156   6:05.4  (190)  
 199  Christopher Klemens  12  Wilmington XC-C  19:58.5  157   6:09.0  (198)  
 200  Dru Daubon  14  Patriot RC-MD  20:01.9  158   6:12.0  (201)  
 201  Sean Duffy  14  Loyola Blakefield XC Club  20:09.6     6:00.0  (183)  
 202  Jeff Knaide  13  Ramsey Farm-C  20:15.6  159   6:13.8  (204)  
 203  Thomas McGann  13  Frederick XC Club-MD  20:28.1     6:08.4  (194)  
 204  Alex Mahlandt  14  Frederick XC Club-MD  20:28.5     6:09.0  (196)  
 205  David Hughes  13  Oak Ridge RC  20:32.0  160   6:12.6  (202)  
 206  Nick Cruz-Hope  13  UNA-NC-STEM-RUMSEY  20:32.3     6:15.0  (207)  
 207  Park Lippold  12  UNA-MD-BETHESDA-LIPPOLD  20:32.6     6:13.8  (205)  
 208  Steve Mince  12  Loyola Bla-B  20:33.4     6:06.6  (191)  
 209  Ian Barclay  13  Oak Ridge RC  20:33.8  161   6:13.2  (203)  
 210  Evan Campbell  15  Western Cary-B  20:38.9     6:24.0  (214)  
 211  Bryan Konate  14  Blacksburg XC-B  20:40.6  162   6:25.2  (216)  
 212  Jack Hartley  16  Blacksburg XC-B  20:46.0  163   6:25.2  (215)  
 213  Frankie Cipollone  12  Heights Club-MD  20:47.5  164   6:21.6  (210)  
 214  Sam Teller  13  Blacksburg XC-B  21:01.7  165   6:29.4  (219)  
 215  Judson Conrad  12  Western Cary-B  21:01.8     6:31.2  (220)  
 216  Michael Bruno  14  Ashley Ridge HS-SC  21:07.7  166   6:10.2  (200)  
 217  David Cottrell  14  MavRunners-B  21:12.2     5:46.8  (135)  
 218  John Rowan  12  Patriot RC-B  21:13.4     6:35.4  (222)  
 219  Morgan Meneker  13  MavRunners-B  21:22.9     6:23.4  (213)  
 220  Matt Agius  15  Western Cary-B  21:28.7     6:37.8  (225)  
 221  Forster Amatori  14  Western Cary-B  21:31.4     6:31.8  (221)  
 222  Alex Weisel  15  Snellville XC-B  21:38.4     6:35.4  (223)  
 223  Brandon Turske  15  Ashley Ridge HS-SC  21:42.0  167   6:28.8  (218)  
 224  Alex Hopper  14  Hardin Valley-B  23:25.5     6:37.2  (224)  
 225  Ryan Wolfe  14  Wilmington XC-C  24:34.5  168   6:58.2  (227)  
 226  Ian Edstrom  14  Wilmington XC-C  24:44.7  169   6:48.0  (226)  


Boy's 5000 Meter Run Open  Team Scores
 Place  Team  Points  R1  R2  R3  R4  R5  R6  R7
 1  QOXC-MD  104  1  5  20  25  53  (107)  
 2  Ramsey Farm Team-DE  150  7  23  26  34  60  (101)  (103)
 3  Hidden Valley TC-VA  151  10  11  28  43  59  (104)  (112)
 4  Snellville XC Club-GA  152  6  14  30  40  62  (65)  (92)
 5  Rock Haven XC-NC  161  3  22  27  38  71  (73)  
 6  North Lincoln XC Club-NC  213  9  13  31  37  123   
 7  Bethesda XC-MD  217  17  21  35  36  108   
 8  Frederick XC Club-MD  256  12  44  54  69  77  (85)  (131)
 9  NOVA AC-VA  256  2  29  48  83  94  (106)  (133)
 10  Woodsboro RC-MD  267  24  41  52  70  80  (141)  (145)
 11  Blacksburg XC Club-VA  299  33  42  47  56  121   
 12  Heights Club-MD  301  4  32  58  82  125  (126)  (164)
 13  St. Xavier XC Club-KY  302  8  16  55  74  149   
 14  Albemarle 5 Guys and Girl  333  50  57  61  79  86  (99)  
 15  Good Counsel XC Club-MD  373  45  64  84  87  93  (142)  
 16  Patriot RC-MD  379  49  75  78  88  89  (154)  (158)
 17  Ramsey Farm-B  404  19  81  90  98  116  (118)  
 18  MavRunners-NC  412  39  66  72  96  139  (151)  
 19  Wilmington XC-B  419  51  68  76  110  114  (137)  (146)
 20  Western Cary TC-NC  431  15  46  115  120  135  (153)  
 21  DC XC Club-DC  491  63  91  95  102  140  (143)  
 22  K-Town Runners-NC  496  18  97  113  124  144   
 23  DCXC-B  652  117  122  132  134  147   
 24  Ashley Ridge HS-SC  661  67  105  156  166  167   
 25  Oak Ridge RC  667  100  119  138  150  160  (161)  
 26  Blacksburg XC-B  692  109  130  136  155  162  (163)  (165)
 27  Ramsey Farm-C  698  111  128  148  152  159   
 28  Wilmington XC-C  750  127  129  157  168  169  


Women 5000 Meter Run Community Race
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Foley, Caroline              Delaware Run           18:37.1
  2 King, Lexi                   Marvin Ridge Hs-Nc     19:02.3
  3 Caldwell, Hannah             Una-Tn-Brent           20:01.9
  4 Brown, Kaitlyn               Marvin Ridge Hs-Nc     20:41.5
  5 Hennessey, Kylie             Marvin Ridge Hs-Nc     20:47.7
  6 Caldwell, Reilly             Una-Md-Middl           21:43.7
  7 Fitzgerald, Nancy         46 Unattached             22:46.0
  8 Ogilvie, Jade                Una-Nc-Durha           23:01.9
  9 Colberg, Nicole           12 Unattached             23:36.7
 10 Hennessey, Brynn             Mav Runners            24:03.1
 11 Carson, Emily                Marvin Ridge Hs-Nc     24:10.5
 12 Hall, Patricia            42 Unattached             24:24.1
 13 Stradling, Sydney            Broughton XC           24:45.9
 14 Laatsch, Stacy               MavRunners Club        24:46.8
 15 Van Gurp, Katie              Marvin Ridge Hs-Nc     25:17.3
 16 Leuba, Kate                  Una-Dc-Washi           25:31.8
 17 Starr, Sarah                 Unattached             25:41.3
 18 Callinan, Renee              Una-Nc-Waxha           26:59.6
 19 Caldwell, Campbell           Una-Md-Middl           27:27.2
 20 male, julie                  Una-Nc-Waxhaw-Male     27:34.7
 21 Corbett, Bailey              Unattached             28:00.3
 22 Daubon, Michelle             Una-Md-Owing           28:20.9
 23 Lauman, Bonnie               Unattached             28:45.1
 24 Durand, Hannah            14 Unattached             28:45.4
 25 Hennessey, Elise             Mav Runners            29:08.1
 26 Van Gurp, Anna               Marvin ridge           32:31.0
 27 Van Furp, Amy                Unattached             32:48.7
 28 McLaughlin, Linda            Unattached             36:08.2

Men 5000 Meter Community Race
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1 Dickshinski, David           Una-Md-Waldo           16:01.4
  2 Hush, Sam                    Una-Va-Midlo           16:07.3
  3 Bear, Brandon             24 Unattached             16:37.4
  4 Wright, Andres               Unattached             16:42.6
  5 Hefner, Scott                Una-Nc-Cary-Hefner     16:58.2
  6 Chase, Whitner            19 Unattached             17:09.3
  7 Muller, Karsten              Una-Nc-Ralei           17:22.4
  8 LoSapio, Michael          31 Unattached             17:25.1
  9 Carvalho, Tony            43 Unattached             17:29.5
 10 Dawson, Josh                 Patriot RC             18:24.0
 11 Jacobson, Paul               Potomac RC             18:33.2
 12 McKissak, Randal             Unattached             18:35.1
 13 Kessenich, Wes               Una-Nc-Waxha           18:40.7
 14 Ausema, John                 Una-Dc-Washi           18:48.7
 15 Wegner, Kevin                Unattached             18:58.4
 16 Habegger, Roark              Marvin Ridge Hs-Nc     18:59.1
 17 Wendt, Michael               CrossOver Athletics    19:15.1
 18 Weinstein, Julien            Unattached             19:16.4
 19 Habegger, Steve              MavRunners             19:24.8
 20 Freed, Eric                  Gov Thomas J           19:32.2
 21 Levine, David                Una-Md-Frede           19:41.2
 22 Mulhern, Daniel              Urbana Legacy          19:44.1
 23 Rogers, Jason                Una-Md-Brand           19:46.9
 24 Aris, Ben                    Una-Md-Port_           20:08.4
 25 Bruce, Edward                Una-Va-Yor,T           20:13.7
 26 Hennessey, Tim               Mav Runners            20:48.3
 27 Simmons, Trey                Unattached             21:07.1
 28 Landis, Brian                Una-Nc-Kanna           21:09.2
 29 Peters, Mark                 Una-Tn-Nashv           21:29.7
 30 Byrnes, Kevin                Unattached             21:40.9
 31 Garrett, Nicholas            Unattached             21:56.6
 32 Garrett, Steve               Unattached             21:56.8
 33 Caldwell, Alan               Una-Md-Middl           22:21.9
 34 Lauman, Andy                 Una-Nc-Waxha           22:39.4
 35 Aris, Liam                   Una-Md-Port_           22:53.2
 36 Cabrera, Michael             Unattached             22:58.8
 37 Gillespie, James          52 Unattached             23:00.0
 38 Leuba, Tom                   Una-Dc-Washi           23:02.4
 39 Corbett, Bailey              Unattached             23:07.6
 40 Conner, David             44 Unattached             23:14.5
 41 Land, Michael                Una-Md-Waldorf-Land    23:16.1
 42 Merrill, Matthew          33 Unattached             23:30.1
 43 Lynch, Colin                 Una-De-Claym           23:51.3
 44 Aris, Brandon                Una-Md-Port_           24:07.3
 45 Laatsch, Tim                 Mavrunners             24:11.0
 46 Carson, David                MavRunners             24:12.0
 47 Hall, Kevin               13 Unattached             24:24.3
 48 Colo, Michael                Unattached             24:33.5
 49 Leuba, John                  Unattached             25:30.7
 50 Jones, Jay                   Unattached             25:44.7
 51 Daubon, Dru                  Unattached             27:57.8
 52 Lawrence, DC              56 Unattached             29:04.3
 53 Lawrence, Luke            11 Unattached             29:04.6
 54 menaker, peter               Una-Nc-Waxha           29:59.4
 55 Anyan, Brad                  Unattached             30:16.0
 

 
 
Post as: 
History for NXN Southeast Regional
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2014 1 12 5 194  
2013 1 5 3 121  
2012 1 9 3 136  
2011 1 30 6 1504  
2010 1 5 2 82  
2009 1 9 9 242  
2008 1 11 30 566 4
2007   2