Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2011 May 20th to May 21st

YearResultsVideoNews 
20151 1 
20141 3 
201113 1 
2008 
 

Media for 2011

Videos (3)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Attending groups

 

Invited groups

 

2011

West Virginia WVSSAC Outdoor State Championships

 

2011 Results - West Virginia WVSSAC Outdoor State Championships

Published by
Shane   on May 21st 2011, 8:35pm
West Virginia WVSSAC Outdoor State Championships
May 20, 2011 to May 21, 2011
Charleston, WV, US
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x200m | 4x400m | 4x800m | 4x110m Shuttle Hurdle | Shot | Discus | HJ | LJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 100h | 300h | 4x100m | 4x200m | 4x400m | 4x800m | 4x100m Shuttle Hurdle | Shot | Discus | HJ | LJ | PV

Team Scores
 
Mens 100m A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Pingley, Casey 11 Valley Wetzel 11.41 nwi 1 10
2 Dobbins, Will 12 Charleston Catho 11.59 nwi 1 8
3 Gore, Jonathan 10 Fayetteville 11.70 nwi 1 6
4 Parker, Joshua 10 East Hardy 11.73 nwi 1 4
5 Aichele, Cory 11 Doddridge County 11.79 nwi 1 2
6 Redman, Josh 12 Pendleton County 11.84 nwi 1 1
7 Litviak, Cameron 11 Calhoun County 12.07 nwi 1  
8 Renner, Derek 11 St. Marys 12.09 nwi 1  
 
Mens 100m A Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Pingley, Casey 11 Valley Wetzel 11.26 nwi 2  
2 Gore, Jonathan 10 Fayetteville 11.39 nwi 1  
3 Aichele, Cory 11 Doddridge County 11.45 nwi 1  
4 Parker, Joshua 10 East Hardy 11.50 nwi 2  
5 Dobbins, Will 12 Charleston Catho 11.53 nwi 1  
6 Redman, Josh 12 Pendleton County 11.54 nwi 1  
7 Renner, Derek 11 St. Marys 11.76 nwi 2  
8 Litviak, Cameron 11 Calhoun County 11.76 nwi 2  
9 Swaniger, Ronald 11 Clay-Battelle 11.79 nwi 2  
10 Doss, Kyler 10 Pocahontas Count 11.82 nwi 2  
11 White, Larry 11 Buffalo 11.83 nwi 1  
12 Richardson, Louis 11 Moorefield 11.89 nwi 1  
13 Jones, Aaron 11 Williamstown 12.02 nwi 1  
14 Lovins, Tracey 10 Fayetteville 12.03 nwi 2  
15 Ingram, Brandon 12 Wheeling Central 12.06 nwi 1  
 
Mens 100m AA Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Franklin, Brandon 11 Liberty (Harriso 11.07 nwi 1 10
2 Kacor, Brendan 12 Magnolia 11.16 nwi 1 8
3 Griffin, Marquez 10 Point Pleasant 11.37 nwi 1 6
4 Doak, Alex 10 Tyler Consolidat 11.41 nwi 1 4
5 Williams, Trey 12 Bluefield 11.62 nwi 1 2
6 Brown, Jovarre 10 Oak Hill 11.63 nwi 1 1
7 Coats, Quinton 11 Oak Hill 11.68 nwi 1  
8 Marr-Madariaga, Devin 12 Summers County H 12.02 nwi 1  
 
Mens 100m AA Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Franklin, Brandon 11 Liberty (Harriso 10.95 nwi 2  
2 Kacor, Brendan 12 Magnolia 11.25 nwi 1  
3 Doak, Alex 10 Tyler Consolidat 11.35 nwi 2  
4 Griffin, Marquez 10 Point Pleasant 11.39 nwi 1  
5 Coats, Quinton 11 Oak Hill 11.46 nwi 1  
6 Williams, Trey 12 Bluefield 11.47 nwi 2  
7 Brown, Jovarre 10 Oak Hill 11.52 nwi 2  
8 Marr-Madariaga, Devin 12 Summers County H 11.63 nwi 2  
10 Harrison, Jerry 11 Lincoln 11.69 nwi 1  
9 Wilkenson, Austin 11 Sherman 11.69 nwi 2  
11 Lofton, Andrew 12 Petersburg 11.74 nwi 1  
12 Leggett, Montel 09 Bluefield 11.79 nwi 2  
13 Walker, Bill 12 Sissonville 11.86 nwi 1  
14 Rohde, Dakota 09 Magnolia 11.89 nwi 1  
-- Pullen, Josie 12 Poca FS nwi 2  
 
Mens 100m AAA Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Price, Dante 10 Jefferson 11.15 nwi 1 10
2 Reynolds, Jacob 11 Cabell Midland 11.27 nwi 1 8
3 Edwards, Ramon 10 Woodrow Wilson 11.33 nwi 1 6
4 Hython, Charles 11 Robert C Byrd 11.36 nwi 1 4
5 Switzer, Ryan 10 George Washingto 11.42 nwi 1 2
6 Flatley, Jacob 12 Wheeling Park 11.48 nwi 1 1
7 Tilley, Zach 11 Woodrow Wilson 11.61 nwi 1  
-- Wesley, Nikko 11 Woodrow Wilson FS nwi 1  
 
Mens 100m AAA Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Reynolds, Jacob 11 Cabell Midland 11.07 nwi 2  
2 Price, Dante 10 Jefferson 11.07 nwi 1  
3 Wesley, Nikko 11 Woodrow Wilson 11.11 nwi 2  
4 Edwards, Ramon 10 Woodrow Wilson 11.14 nwi 1  
5 Switzer, Ryan 10 George Washingto 11.17 nwi 2  
6 Hython, Charles 11 Robert C Byrd 11.28 nwi 1  
7 Flatley, Jacob 12 Wheeling Park 11.30 nwi 2  
8 Tilley, Zach 11 Woodrow Wilson 11.34 nwi 2  
9 Lambert, Tyler 11 Jefferson 11.36 nwi 1  
10 Ferguson, Joshua 10 Musselman 11.42 nwi 1  
11 Thurman, John 12 Parkersburg Sout 11.51 nwi 2  
12 Dent, Josh 10 Wheeling Park 11.53 nwi 2  
13 Grove, Garrett 11 Greenbrier East 11.55 nwi 1  
14 Murray, Alex 11 Winfield 11.63 nwi 1  
15 Ingram, Bryce 09 Wheeling Park 11.64 nwi 2  
16 DeWitt, Derek 12 Preston 11.73 nwi 1  
 
Mens 200m A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Robinson, Michael 12 Charleston Catho 23.48 nwi 1 10
2 Pingley, Casey 11 Valley Wetzel 23.68 nwi 1 8
3 Gore, Jonathan 10 Fayetteville 23.78 nwi 1 6
4 Aichele, Cory 11 Doddridge County 24.02 nwi 1 4
5 Huffman, Carter 12 Wheeling Central 24.07 nwi 1 2
6 Graham, Tanner 12 Pocahontas Count 24.19 nwi 1 1
7 Simmons, Brian 12 Pendleton County 24.34 nwi 1  
8 Renner, Derek 11 St. Marys 24.54 nwi 1  
 
Mens 200m A Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Robinson, Michael 12 Charleston Catho 22.99 nwi 2  
3 Pingley, Casey 11 Valley Wetzel 23.02 nwi 2  
2 Graham, Tanner 12 Pocahontas Count 23.36 nwi 1  
4 Gore, Jonathan 10 Fayetteville 23.50 nwi 1  
5 Huffman, Carter 12 Wheeling Central 23.73 nwi 2  
6 Aichele, Cory 11 Doddridge County 23.77 nwi 1  
7 Renner, Derek 11 St. Marys 24.08 nwi 1  
8 Simmons, Brian 12 Pendleton County 24.29 nwi 2  
9 Ortiz, Jacob 10 Wahama HS 24.36 nwi 2  
10 Lovins, Tracey 10 Fayetteville 24.39 nwi 1  
11 Richardson, Louis 11 Moorefield 24.45 nwi 2  
12 Porter, Brandon 10 Wheeling Central 24.49 nwi 1  
13 Smith, Jarrett 11 Buffalo 24.61 nwi 2  
14 Swaniger, Ronald 11 Clay-Battelle 24.65 nwi 2  
15 Petty, Ben 11 Williamstown 24.81 nwi 1  
 
Mens 200m AA Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Franklin, Brandon 11 Liberty (Harriso 22.36 nwi 1 10
2 Rogalski, Stephen 10 Magnolia 22.65 nwi 1 8
3 Kacor, Brendan 12 Magnolia 23.11 nwi 1 6
4 Doak, Alex 10 Tyler Consolidat 23.41 nwi 1 4
5 Brown, Jovarre 10 Oak Hill 23.46 nwi 1 2
6 Pullen, Josie 12 Poca 23.52 nwi 1 1
7 Flack, David 10 Bluefield 23.76 nwi 1  
8 Hagel, Charlie von 12 Frankfort 23.79 nwi 1  
 
Mens 200m AA Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Franklin, Brandon 11 Liberty (Harriso 22.17 nwi 1  
2 Rogalski, Stephen 10 Magnolia 22.49 nwi 2  
3 Doak, Alex 10 Tyler Consolidat 22.82 nwi 2  
5 Brown, Jovarre 10 Oak Hill 22.89 nwi 2  
4 Kacor, Brendan 12 Magnolia 22.91 nwi 1  
6 Pullen, Josie 12 Poca 23.41 nwi 2  
7 Flack, David 10 Bluefield 23.57 nwi 1  
8 Hagel, Charlie von 12 Frankfort 23.66 nwi 1  
9 Marr-Madariaga, Devin 12 Summers County H 23.66 nwi 1  
10 Garland, Kadeem 12 Keyser 23.78 nwi 2  
11 Mathai, Bobby 12 Berkeley Springs 23.82 nwi 2  
12 McKinney, Jordan 12 James Monroe HS 23.86 nwi 1  
13 Brandon, Jordan 12 Poca 24.07 nwi 2  
14 Westfall, Matt 12 Herbert Hoover 24.44 nwi 2  
15 Walker, Bill 12 Sissonville 24.62 nwi 1  
 
Mens 200m AAA Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Price, Dante 10 Jefferson 22.11 nwi 1 10
2 Viney, Cam 11 Elkins 22.15 nwi 1 8
3 Reynolds, Jacob 11 Cabell Midland 22.44 nwi 1 6
4 Grove, Garrett 11 Greenbrier East 22.55 nwi 1 4
5 Lambert, Tyler 11 Jefferson 22.67 nwi 1 2
6 Coats, Jordan 12 South Charleston 22.75 nwi 1 1
7 Ferguson, Joshua 10 Musselman 23.12 nwi 1  
8 Morris, Zachary 12 Wheeling Park 23.23 nwi 1  
 
Mens 200m AAA Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Price, Dante 10 Jefferson 22.15 nwi 2  
2 Viney, Cam 11 Elkins 22.23 nwi 1  
3 Reynolds, Jacob 11 Cabell Midland 22.26 nwi 2  
4 Coats, Jordan 12 South Charleston 22.37 nwi 1  
5 Lambert, Tyler 11 Jefferson 22.65 nwi 2  
6 Grove, Garrett 11 Greenbrier East 22.69 nwi 1  
7 Ferguson, Joshua 10 Musselman 23.06 nwi 2  
8 Morris, Zachary 12 Wheeling Park 23.32 nwi 1  
9 Johnson, Derek 12 Preston 23.57 nwi 2  
10 Osborne, Dustin 12 Morgantown 23.63 nwi 1  
11 Turner, Roger 12 Hurricane 23.77 nwi 1  
12 Sheffield, Kyle 12 Huntington 23.79 nwi 2  
13 Lai-Fang, Ashton 11 Jefferson 23.91 nwi 1  
14 Jones, Cory 12 Fairmont Senior 23.94 nwi 2  
 
Mens 400m A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Graham, Tanner 12 Pocahontas Count 51.37 2 10
2 Renner, Derek 11 St. Marys 52.10 2 8
3 Plaugher, Daniel 10 Doddridge County 52.61 2 6
4 Huffman, Carter 12 Wheeling Central 52.64 2 4
5 Gaines, Issac 12 South Harrison 53.13 2 2
6 Bennett, Zach 10 Richwood 53.14 2 1
7 Quinn, Josh 11 Wirt County 53.51 1  
8 Rodriguez, Alex 12 Pocahontas Count 53.94 1  
9 Roach, Caleb 11 Meadow Bridge HS 54.68 1  
10 Walker, Forrest 12 Tucker County 54.72 2  
11 Aylestock, Ben 10 South Harrison 55.18 1  
12 Buzzard, Jacob 11 Wahama HS 55.46 1  
13 Barton, Hunter 12 Williamstown 55.52 1  
14 Hedrick, Dylan 12 Pendleton County 56.56 1  
15 Bayless, Derek 11 St. Marys 56.74 2  
16 Howell, Doug 11 Madonna HS 58.41 1  
 
Mens 400m AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Franklin, Brandon 11 Liberty (Harriso 48.43 2 10
2 Rogalski, Stephen 10 Magnolia 49.16 2 8
3 Brown, Jovarre 10 Oak Hill 50.74 2 6
4 Pullen, Josie 12 Poca 51.01 2 4
5 Britton, Jeffery 12 Ritchie County 51.02 1 2
6 Canterbury, Zachary 10 Point Pleasant 51.12 2 1
7 Rohrbaugh, Taven 12 Keyser 51.50 2  
8 Hagel, Charlie von 12 Frankfort 52.70 1  
9 Whisner, Canton 11 Keyser 53.69 1  
10 Crickard, Matthew 10 Philip Barbour 53.87 2  
11 Doss, Jacob 11 Sherman 54.63 1  
12 Richards, Daniel 12 Independence 54.87 1  
13 Hendrix, Patrick 09 Greenbrier West 55.28 1  
14 McCune, Calvin 12 Tyler Consolidat 57.49 1  
15 Gurski, Josh 10 Herbert Hoover 59.92 1  
16 Keen, David 11 Pikeview 1:00.56 2  
 
Mens 400m AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Viney, Cam 11 Elkins 49.19 2 10
2 Lopez, Nick 12 Martinsburg 49.41 2 8
3 Reynolds, Jacob 11 Cabell Midland 50.17 2 6
4 Coats, Jordan 12 South Charleston 50.58 2 4
5 Ferguson, Donell 12 Musselman 50.96 2 2
6 Shaffer, Aaron 12 Greenbrier East 51.38 1 1
7 Johnson, Derek 12 Preston 51.60 1  
8 Smith, Zachary 12 North Marion 51.91 1  
9 Meadows, Jacob 10 Woodrow Wilson 52.24 2  
10 Johnson, Drew 12 Hurricane 52.26 2  
11 Roberts, Braden 12 Parkersburg Sout 52.66 1  
12 Lawrentz, Dillion 12 Parkersburg Sout 52.74 2  
13 Miller, Maurice 10 Wheeling Park 53.03 1  
14 Riccelli, Jake 11 Brooke 53.52 1  
15 Werner, Anthony 12 Lewis County 53.67 1  
16 Switzer, Ryan 10 George Washingto 53.73 1  
 
Mens 800m A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Quinn, Josh 11 Wirt County 2:03.05 1 10
2 Lockhart, Aaron 11 Williamstown 2:04.81 1 8
3 Rich, Dominic 12 Buffalo 2:05.21 1 6
4 Farkas-Worthy, Will 11 Charleston Catho 2:05.52 1 4
5 Robinson, Isaiah 09 Buffalo 2:06.32 1 2
6 Drazba, Charlie 11 St. Marys 2:07.94 1 1
7 Clevenger, Daniel 12 Doddridge County 2:08.60 1  
8 Murphy, Travis 09 Union (G) 2:09.18 1  
9 Shaffer, Andrew 11 Richwood 2:12.95 1  
10 Whitehair, Jordan 10 St. Marys 2:14.12 1  
11 Greenlief, Hayden 12 Madonna HS 2:14.96 1  
12 Alderman, Robert 11 Fayetteville 2:15.01 1  
13 Anderson, Jesse 10 South Harrison 2:17.34 1  
14 Ruckman, Raymond 10 South Harrison 2:21.51 1  
 
Mens 800m AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Rohrbaugh, Taven 12 Keyser 1:57.51 1 10
2 Britton, Jeffery 12 Ritchie County 1:59.39 1 8
3 Shaffer, Will 10 Scott 2:02.35 1 6
4 Masters, Cody 12 Ritchie County 2:02.90 1 4
5 Wise, Jake 12 Berkeley Springs 2:03.33 1 2
6 Westfall, Craig 10 Keyser 2:04.86 1 1
7 Cales, Isaac 11 Independence 2:06.07 1  
8 Hardman, Clint 11 Ritchie County 2:06.15 1  
9 Shetler, Corey 10 Berkeley Springs 2:07.37 1  
10 Treadway, Scotty 12 Oak Hill 2:07.77 1  
11 Roseberry, Ryan 10 Shady Spring 2:08.61 1  
12 Perdue, Brandon 11 Sherman 2:08.73 1  
13 Blatt, Nick 11 Magnolia 2:10.47 1  
14 Nuckles, Russell 12 Braxton County 2:11.71 1  
15 Byrne, Chase 12 Philip Barbour 2:11.87 1  
16 Harless, Brandon 12 Sherman 2:19.53 1  
 
Mens 800m AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Burcham, Jacob 10 Cabell Midland 1:54.01 1 10
2 Doughty, Brandon 12 Jefferson 1:54.03 1 8
3 Smith, Ryan 12 Cabell Midland 1:58.38 1 6
4 Edmunds, Matthew 12 Cabell Midland 1:59.72 1 4
5 Russell, Cameron 12 George Washingto 2:00.35 1 2
6 Bauer, Nick 11 Martinsburg 2:00.41 1 1
7 Davis, Josh 12 George Washingto 2:00.44 1  
8 Kelly, Matt 11 Hedgesville 2:00.86 1  
9 Graf, Eric 11 Jefferson 2:03.00 1  
10 Mauck, Michael 11 Wheeling Park 2:03.19 1  
11 McVicker, Dayton 12 Fairmont Senior 2:04.37 1  
12 Kirtner, Joe 10 Winfield 2:06.20 1  
13 Greza, Cameron 10 Morgantown 2:09.49 1  
14 McLusky, Ben 11 George Washingto 2:10.33 1  
15 Woodruff, Blake 12 George Washingto 2:15.44 1  
 
Mens 1600m A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Shaffer, Andrew 11 Richwood 4:32.78 1 10
2 Childers, Evan 11 Buffalo 4:34.79 1 8
3 Moore, Caleb 10 Doddridge County 4:39.11 1 6
4 Drazba, Charlie 11 St. Marys 4:39.16 1 4
5 Clevenger, Daniel 12 Doddridge County 4:42.99 1 2
6 Laska, Anthony (A J) 12 Charleston Catho 4:48.06 1 1
7 Black, Marcus 10 Charleston Catho 4:49.51 1  
8 Statler, Alec 11 Clay-Battelle 4:49.53 1  
9 Bayless, Derek 11 St. Marys 4:59.55 1  
10 Ruckman, Raymond 10 South Harrison 5:02.94 1  
11 Williams, Blake 09 Williamstown 5:13.67 1  
12 Cade, Caleb 12 Doddridge County 5:13.82 1  
13 Bailey, William 09 Union (G) 5:14.41 1  
14 Anderson, Jesse 10 South Harrison 5:16.37 1  
15 Irvine, Clayton 10 Pocahontas Count 5:17.94 1  
16 Boggs, Gary 10 Richwood 5:32.82 1  
 
Mens 1600m AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Harless, Brandon 12 Sherman 4:31.35 1 10
2 Nuckles, Russell 12 Braxton County 4:31.37 1 8
3 Shaffer, Will 10 Scott 4:33.02 1 6
4 Wise, Jake 12 Berkeley Springs 4:33.47 1 4
5 Treadway, Scotty 12 Oak Hill 4:39.82 1 2
6 Feeney, William 11 Magnolia 4:41.86 1 1
7 Davis, Cameron 10 Westside 4:42.56 1  
8 Reed, Forrest 11 Wayne 4:45.54 1  
9 Anderson, Wes 11 Philip Barbour 4:45.91 1  
10 Hogue, Johnny 09 Ritchie County 4:46.89 1  
11 Honeycutt, Ryan 10 Scott 4:47.01 1  
12 Hinerman, Alec 11 Magnolia 4:49.42 1  
13 Kosut, Tyler 10 Shady Spring 4:49.51 1  
14 Haught, James 11 Magnolia 4:50.08 1  
15 Young, Lucas 09 Frankfort 4:52.31 1  
16 Sadecky, Luke 10 Ravenswood 4:56.15 1  
 
Mens 1600m AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Burcham, Jacob 10 Cabell Midland 4:08.80 1 10
2 Doughty, Brandon 12 Jefferson 4:12.90 1 8
3 Kirtner, Joe 10 Winfield 4:19.81 1 6
4 Graf, Eric 11 Jefferson 4:22.03 1 4
5 Jobe, David 10 Cabell Midland 4:22.97 1 2
6 McVicker, Dayton 12 Fairmont Senior 4:24.61 1 1
7 McDonald, Cody 12 Musselman 4:26.20 1  
8 Pelliccioni, Cody 12 Morgantown 4:28.89 1  
9 Brown-Stobbe, Jordan 11 University 4:30.57 1  
10 Davis, Josh 12 George Washingto 4:32.61 1  
11 Munnis, Sam 11 Jefferson 4:35.66 1  
12 Greza, Cameron 10 Morgantown 4:38.13 1  
13 Boggs, Garrett 11 George Washingto 4:40.53 1  
14 Smith, Sam 10 Huntington 4:41.14 1  
15 Cochran, Trey 10 Greenbrier East 4:50.96 1  
16 Brafford, Matthew 09 George Washingto 4:54.65 1  
 
Mens 3200m A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Childers, Evan 11 Buffalo 9:47.53 1 10
2 Shaffer, Andrew 11 Richwood 10:02.09 1 8
3 Moore, Caleb 10 Doddridge County 10:12.93 1 6
4 Black, Marcus 10 Charleston Catho 10:26.68 1 4
5 Statler, Alec 11 Clay-Battelle 10:35.00 1 2
6 Drazba, Charlie 11 St. Marys 10:42.56 1 1
7 Laska, Anthony (A J) 12 Charleston Catho 10:51.47 1  
8 Cade, Caleb 12 Doddridge County 10:58.49 1  
9 Bell, Kalob 09 Wirt County 11:09.26 1  
10 Irvine, Clayton 10 Pocahontas Count 11:15.86 1  
11 Gabriel, Eric 11 Pendleton County 11:32.22 1  
12 Bonner, Chris 10 Tucker County 11:32.82 1  
13 White, Parker 10 Pocahontas Count 11:53.23 1  
14 Hill, Addison 10 Pendleton County 12:41.39 1  
-- Whitehair, Jordan 10 St. Marys DQ 1  
 
Mens 3200m AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Shaffer, Will 10 Scott 9:50.25 1 10
2 King, Matthew 11 Philip Barbour 10:05.60 1 8
3 Treadway, Scotty 12 Oak Hill 10:05.71 1 6
4 Hinerman, Alec 11 Magnolia 10:07.53 1 4
5 Davis, Cameron 10 Westside 10:12.78 1 2
6 Honeycutt, Ryan 10 Scott 10:14.57 1 1
7 Feeney, William 11 Magnolia 10:16.86 1  
8 Hogue, Johnny 09 Ritchie County 10:19.26 1  
9 Reed, Forrest 11 Wayne 10:24.46 1  
10 Anderson, Wes 11 Philip Barbour 10:27.42 1  
11 Nesland, Scott 09 Philip Barbour 10:31.13 1  
12 Woodford, Drew 12 Grafton 10:36.96 1  
13 Biser, Joshua 11 Keyser 10:48.44 1  
14 Kosut, Tyler 10 Shady Spring 10:57.03 1  
15 Myers, Joshua 12 Keyser 10:58.42 1  
16 Gardner, Lucas 11 Oak Hill 11:28.41 1  
 
Mens 3200m AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Burcham, Jacob 10 Cabell Midland 9:11.29 1 10
2 Doughty, Brandon 12 Jefferson 9:20.43 1 8
3 McVicker, Dayton 12 Fairmont Senior 9:37.17 1 6
4 Graf, Eric 11 Jefferson 9:38.58 1 4
5 Brown-Stobbe, Jordan 11 University 9:38.71 1 2
6 Schwarzenberg, Peter 11 Preston 9:43.42 1 1
7 Salmons, Tyler 11 Cabell Midland 9:47.53 1  
8 Munnis, Sam 11 Jefferson 9:50.66 1  
9 Bowen, Caleb 12 Hurricane 9:55.44 1  
10 Waugh, Jeremy 10 Cabell Midland 9:57.14 1  
11 McGee, John 10 Huntington 10:05.06 1  
12 Edgell, Jeffrey 12 Fairmont Senior 10:05.76 1  
13 Boggs, Garrett 11 George Washingto 10:16.24 1  
14 Brafford, Matthew 09 George Washingto 10:19.10 1  
15 Teel, Luke 12 Capital 11:18.66 1  
 
Mens 110m Hurdles A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 McNutt, Dylan 12 Williamstown 15.58 1 10
2 Plaugher, Daniel 10 Doddridge County 15.88 1 8
3 Maddox, George 11 East Hardy 15.89 1 6
4 Wright, Brett 11 St. Marys 15.90 1 4
5 Zahnow, Tyler 11 Bishop Donahue 16.30 1 2
6 Dunn, Jared 12 Cameron 16.37 1 1
7 Taylor, David 12 Richwood 16.80 1  
8 Richmond, Robert 12 Bishop Donahue 17.22 1  
 
Mens 110m Hurdles A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Maddox, George 11 East Hardy 15.48 2  
2 Plaugher, Daniel 10 Doddridge County 15.74 1  
3 McNutt, Dylan 12 Williamstown 15.92 1  
4 Dunn, Jared 12 Cameron 16.36 2  
5 Zahnow, Tyler 11 Bishop Donahue 16.38 1  
6 Wright, Brett 11 St. Marys 16.65 2  
7 Taylor, David 12 Richwood 17.04 1  
8 Richmond, Robert 12 Bishop Donahue 17.05 2  
9 Roberts, Matt 11 Wirt County 17.29 1  
10 Snyder, Logan 12 Tucker County 17.52 2  
11 Pugh, Noah 12 Pocahontas Count 17.76 1  
12 Garrison, Gabe 09 Buffalo 17.98 2  
13 Taylor, Jesse 11 Pocahontas Count 18.18 2  
14 Smith, Trae 11 Moorefield 18.28 2  
15 Ward, Seth 12 Cameron 25.09 1  
 
Mens 110m Hurdles AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Miller, James 09 Oak Hill 15.56 1 10
2 Trout, Dylan 11 Greenbrier West 15.71 1 8
3 Tolliver, Casey 11 Shady Spring 16.66 1 6
4 Smith, Jordan 12 Tyler Consolidat 16.67 1 4
5 Setliff, Chris 12 Shady Spring 16.68 1 2
6 Aab, Michael 11 Herbert Hoover 16.82 1 1
7 Hathaway, Rickie 12 Philip Barbour 16.95 1  
8 Shillingburg, Matthew 11 Keyser 17.22 1  
 
Mens 110m Hurdles AA Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Miller, James 09 Oak Hill 15.91 1  
2 Trout, Dylan 11 Greenbrier West 16.20 2  
3 Tolliver, Casey 11 Shady Spring 16.72 2  
5 Aab, Michael 11 Herbert Hoover 16.76 2  
6 Hathaway, Rickie 12 Philip Barbour 16.93 2  
7 Smith, Jordan 12 Tyler Consolidat 16.95 2  
4 Setliff, Chris 12 Shady Spring 16.97 1  
8 Shillingburg, Matthew 11 Keyser 17.17 1  
9 Miller, Dustin 12 Webster County 17.39 2  
10 Neff, Jeff 12 Philip Barbour 17.42 2  
11 Hottle, Johnathan 11 Roane County 17.62 1  
12 Pratt, Richard 10 Scott 17.77 2  
13 Smith, Jeremy 11 Tyler Consolidat 17.87 1  
14 Rood, Gregory 12 Oak Glen 17.92 1  
15 Estep, Alan 12 Sherman 17.95 1  
16 Cowger, Guy 10 Webster County 18.29 1  
 
Mens 110m Hurdles AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Coats, Josh 12 South Charleston 14.33 1 10
2 Viney, Cam 11 Elkins 14.89 1 8
3 Jividen, Cam 11 Winfield 15.08 1 6
4 Streeter, George 12 South Charleston 15.10 1 4
5 Palmer, Devaughn 12 Wheeling Park 15.42 1 2
6 Mull, Adam 12 John Marshall 15.82 1 1
7 Simpson, Lane 11 Jefferson 15.96 1  
8 Shreve, Zach 12 Winfield 16.18 1  
 
Mens 110m Hurdles AAA Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Viney, Cam 11 Elkins 14.41 2  
3 Coats, Josh 12 South Charleston 14.43 2  
2 Shreve, Zach 12 Winfield 14.55 1  
5 Streeter, George 12 South Charleston 14.99 2  
4 Jividen, Cam 11 Winfield 15.25 1  
6 Palmer, Devaughn 12 Wheeling Park 15.30 2  
7 Simpson, Lane 11 Jefferson 15.68 1  
8 Mull, Adam 12 John Marshall 15.76 2  
9 Allen, Jaquan 11 Martinsburg 15.87 2  
10 Merritt, Travis 11 Woodrow Wilson 16.00 1  
11 Dailey, Niles 10 Cabell Midland 16.09 1  
12 Huffman, Tyler 12 Parkersburg Sout 16.10 1  
13 White, Preston 12 Parkersburg Sout 16.13 2  
14 Lane, Joe 12 University 16.27 1  
15 Lanham, Josh 12 St Albans 16.61 1  
16 Moore, Nate 10 Cabell Midland 17.43 2  
 
Mens 300m Hurdles A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Maddox, George 11 East Hardy 40.28 2 10
2 Plaugher, Daniel 10 Doddridge County 40.32 2 8
3 McNutt, Dylan 12 Williamstown 41.19 2 6
4 Dunn, Jared 12 Cameron 42.43 2 4
5 Zahnow, Tyler 11 Bishop Donahue 42.96 2 2
6 Taylor, David 12 Richwood 43.79 2 1
7 Pugh, Noah 12 Pocahontas Count 44.18 1  
8 Wright, Brett 11 St. Marys 44.28 2  
9 Garrison, Gabe 09 Buffalo 44.42 1  
10 Brown, Dashawn 10 Moorefield 44.70 1  
11 Butler, Garret 10 Williamstown 44.95 1  
12 Taylor, Jesse 11 Pocahontas Count 45.30 1  
13 Roberts, Matt 11 Wirt County 45.48 1  
14 Delancey, Grant 11 St. Marys 46.73 2  
15 Reedy, Zach 11 Buffalo 47.13 1  
16 Snyder, Tyler 10 Tucker County 47.52 1  
 
Mens 300m Hurdles AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Trout, Dylan 11 Greenbrier West 42.05 2 10
2 Hathaway, Rickie 12 Philip Barbour 42.19 2 8
3 Hottle, Johnathan 11 Roane County 42.42 2 6
4 Graham, Isaac 12 Tyler Consolidat 42.68 2 4
5 Hilvers, Jessie 10 Ritchie County 42.79 2 2
6 Shillingburg, Matthew 11 Keyser 42.86 2 1
7 Brandon, Jordan 12 Poca 43.19 1  
8 Setliff, Chris 12 Shady Spring 43.49 2  
9 O'Dell, Dillon 09 Lincoln 43.96 1  
10 Crites, Josh 10 Poca 44.32 1  
11 Knowlton, Matt 12 Ravenswood 44.53 2  
12 Park, Rogan 11 Point Pleasant 44.75 1  
13 Sigman, Tanner 11 Poca 44.82 1  
14 Smith, Jeremy 11 Tyler Consolidat 45.19 1  
15 Morey, Jay 11 Summers County H 46.61 1  
 
Mens 300m Hurdles AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Viney, Cam 11 Elkins 38.31 2 10
2 Jividen, Cam 11 Winfield 39.03 2 8
3 Martin, Luke 10 Winfield 39.77 2 6
4 Hyler, Ashton 11 Jefferson 39.99 2 4
5 Streeter, George 12 South Charleston 40.21 1 2
6 Abston, Anthony 12 Robert C Byrd 40.34 2 1
7 McNeely, Allan 12 Riverside 41.01 1  
8 Miller, Landon 09 Parkersburg Sout 41.06 1  
9 Wright, Josh 12 Huntington 41.21 2  
10 Palmer, Devaughn 12 Wheeling Park 41.47 2  
11 Lane, Joe 12 University 42.24 1  
12 Shreve, Zach 12 Winfield 42.31 2  
13 Cale, Dylan 12 Preston 43.01 1  
14 Chiswell, Curtis 11 Jefferson 43.32 1  
15 Beckett, Damon 12 Wheeling Park 47.31 1  
 
Mens 4x100m Relay A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Dodson, Bonnell,
Cottrill, Aichele
  Doddridge County 45.89 2 10
2 Jones, Hoskins,
McNutt, Shawver
  Williamstown 46.03 2 8
3 Edgell, Ueltschy,
Jenkins, Pingley
  Valley Wetzel 46.07 2 6
4 Bedree, Cosgrove,
Hanshaw, Litviak
  Calhoun County 46.13 1 4
5 Huffman, Porter,
Scott, Ingram
  Wheeling Central 46.29 2 2
6 Simmons, Edwards,
Wolcott, Redman
  Pendleton County 46.50 2 1
7 Westfall, Sargent,
Enke, Parker
  East Hardy 46.58 2  
8 Hinkle, Bliss,
Tolley, Opyoke
  Clay-Battelle 46.65 2  
9 Lovins, II,
Hill, Gore
  Fayetteville 46.97 1  
10 Smith, Pearce,
Smith, Richards
  Moorefield 47.15 1  
11 Smith, Hoover,
Allen, White
  Buffalo 47.43 1  
12 Taylor, Spitzer,
Cox, McFarlan
  St. Marys 48.02 1  
13 Robinson, Casingal,
Witsberg, Dobbins
  Charleston Catho 48.12 2  
14 Tinney, Frazier,
Taylor, Tindal
  Richwood 48.24 1  
15 Kiner, Hoke,
Doss, Doss
  Pocahontas Count 48.48 1  
-- Zahnow, Richmond,
Barrows, Beiter
  Bishop Donahue DNF 1  
 
Mens 4x100m Relay AA Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Shreve, Rogalski,
Rohde, Kacor
  Magnolia 43.79 2 10
2 Rairden, Canterbu,
Darst, Griffin
  Point Pleasant 45.15 2 8
3 Burress, Leggett,
Flack, Williams
  Bluefield 45.21 2 6
4 Harrison, Parsons,
Snider, Heitz
  Lincoln 45.28 2 4
5 Fletcher, Semple,
Graham, Doak
  Tyler Consolidat 45.80 1 2
6 Hedrick, Pullen,
McClanah, Anderson
  Poca 45.89 2 1
7 Mathai, Truax,
Guzman, Reynolds
  Berkeley Springs 46.08 2  
8 Flint, Ravenscr,
Evans, Garland
  Keyser 46.13 2  
10 Lilly, Gillian,
Syvertso, Setliff
  Shady Spring 46.47 1  
9 Bowers, Brown,
Leedom, Hagel
  Frankfort 46.47 2  
11 Bates, Raines,
Nichols, Humphrey
  Roane County 47.02 1  
12 Fleming, Thornton,
Ennis, Johnson
  Greenbrier West 47.08 1  
13 Smith, Moore,
Miller, Marr-Mad
  Summers County H 47.18 1  
14 Cummings, Jones,
Painter, Walker
  Sissonville 48.89 1  
15 Cook, Gurski,
Westfall, Grindsta
  Herbert Hoover 49.83 1  
 
Mens 4x100m Relay AAA Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Edwards, Wesley,
Meadows, Tilley
  Woodrow Wilson 42.84 2 10
2 Lai-Fang, Washingt,
Lambert, Price
  Jefferson 43.14 2 8
3 Dent, Morris,
Beckett, Flatley
  Wheeling Park 43.91 2 6
4 Jackson, Hunter,
Jones, Switzer
  George Washingto 43.98 2 4
5 Kidder, Quiocho,
Hively, Roberts
  Parkersburg Sout 44.04 2 2
6 Janda, Ferguson,
Gonzalez, Ferguson
  Musselman 44.05 2 1
7 Johnson, Turner,
Peterson, Handley
  Hurricane 44.31 2  
8 Kester, Pyles,
Martin, Murray
  Winfield 44.32 1  
9 Coats, Coleman,
Gagnon, Henry
  South Charleston 44.48 2  
10 Ejimofor, Osborne,
Vehse, Musick
  Morgantown 44.95 1  
11 King, Newman,
White, Hosby
  George Washingto 45.36 1  
12 Jones, Joseph,
Wilmoth, Jacquez
  Fairmont Senior 45.68 1  
13 Moody, Gum,
Martin, Butcher
  Lewis County 45.75 1  
14 Caldwell, ShoJohns,
Christia, Fulknier
  Princeton Senior 46.89 1  
15 Lanham, Fondren,
Walke, Spinner
  St Albans 47.25 1  
-- Burrell, Winston,
Lopez, Arndt
  Martinsburg DQ 1  
 
Mens 4x200m Relay A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Dobbins, Casingal,
Robinson, Witsberg
  Charleston Catho 1:34.11 2 10
2 Muhly-Al, Bonnell,
Cottrill, Aichele
  Doddridge County 1:34.71 2 8
3 Shawver, Hoskins,
Petty, McNutt
  Williamstown 1:34.87 2 6
4 Edgell, Ueltschy,
Jenkins, Pingley
  Valley Wetzel 1:36.53 1 4
5 Kelley, Rodrigue,
Doss, Graham
  Pocahontas Count 1:37.07 1 2
6 Walker, Nedrow,
Mason, Dibartol
  Tucker County 1:37.31 1 1
7 Smith, Reedy,
Allen, White
  Buffalo 1:37.56 2  
8 Lowther, Ratliff,
Kinder, Aviles
  Gilmer County 1:37.92 1  
9 Bedree, Cosgrove,
Hanshaw, Litviak
  Calhoun County 1:38.41 2  
10 Smith, Pearce,
Snyder, Richards
  Moorefield 1:38.85 2  
11 Burdette, Jones,
Hypes, Barker
  Midland Trail HS 1:38.94 1  
12 Zahnow, Barrows,
Richmond, Beiter
  Bishop Donahue 1:39.09 1  
13 Roush, Hendrick,
Ortiz, Buzzard
  Wahama HS 1:39.31 2  
14 Howell, Hypes,
McCombs, Nero
  Madonna HS 1:41.40 1  
15 Tinney, Chambers,
Brown, Weber
  Richwood 1:43.38 1  
-- Simmons, Edwards,
Wolcott, Redman
  Pendleton County DQ 2  
 
Mens 4x200m Relay AA Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Shreve, Blatt,
Rohde, Rogalski
  Magnolia 1:32.29 2 10
2 Griffin, Walton,
Darst, Canterbu
  Point Pleasant 1:33.02 2 8
3 Harrison, Parsons,
Snider, Heitz
  Lincoln 1:34.88 2 6
4 Flint, Ravenscr,
Ebert, Garland
  Keyser 1:34.98 2 4
5 Bowers, Brown,
Leedom, Hagel
  Frankfort 1:35.88 1 2
6 Lilly, Gillian,
Young, Syvertso
  Shady Spring 1:36.20 2 1
7 Mathai, Truax,
Guzman, Reynolds
  Berkeley Springs 1:36.26 2  
8 Hedrick, Parsons,
Brandon, Anderson
  Poca 1:36.31 1  
9 Graham, Semple,
McCune, Doak
  Tyler Consolidat 1:36.79 2  
10 Mullins, Crickard,
Neff, Poling
  Philip Barbour 1:37.75 1  
11 Fleming, Thornton,
Lindsey, Hendrix
  Greenbrier West 1:37.80 1  
12 Goodman, Shephard,
Striker, Swafford
  Oak Hill 1:39.77 1  
13 Cummings, Jones,
Coles, Walker
  Sissonville 1:40.92 1  
-- Payne, Thompson,
Mendez, Workman
  Chapmanville DQ 1  
-- Burress, Flack,
Leggett, Williams
  Bluefield DQ 2  
 
Mens 4x200m Relay AAA Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Edwards, Wesley,
Tilley, Meadows
  Woodrow Wilson 1:30.06 2 10
2 Hyler, Simpson,
Washingt, Lambert
  Jefferson 1:30.69 2 8
3 Baroody, Ferguson,
Gonzalez, Ferguson
  Musselman 1:31.39 2 6
4 Coats, Coleman,
Gagnon, Coats
  South Charleston 1:31.44 2 4
5 Jividen, Martin,
Murray, Peterson
  Winfield 1:32.35 2 2
6 Thomas, Vandeven,
DeWitt, Johnson
  Preston 1:32.90 2 1
7 Hamilton, Miller,
Gold, Thurman
  Parkersburg Sout 1:33.44 1  
8 Dent, Flatley,
Morris, Ingram
  Wheeling Park 1:33.83 2  
9 Newman, King,
White, Hosby
  George Washingto 1:34.79 1  
10 Johnson, Thompson,
Wright, Sheffiel
  Huntington 1:35.23 1  
11 Burrell, Gilmore,
Dhatt, Mitchell
  Martinsburg 1:35.44 1  
12 Musick, Osborne,
Vehse, Ejimofor
  Morgantown 1:35.71 1  
13 Martin, Jerden,
Golden, Gum
  Lewis County 1:35.75 1  
14 Johnson, Turner,
Peterson, Handley
  Hurricane 1:36.16 2  
15 Groves, Armeni,
Moore, Lane
  University 1:38.12 1  
16 Shaffer, Tincher,
Cousins, Grove
  Greenbrier East 1:42.38 1  
 
Mens 4x400m Relay A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Rodrigue, Pyles,
Kelley, Graham
  Pocahontas Count 3:35.19 2 10
2 Robinson, Farkas-W,
Witsberg, Stanley
  Charleston Catho 3:37.38 1 8
3 Barton, Anderson,
Hoskins, Lockhart
  Williamstown 3:42.09 2 6
4 Thaxton, Crouch,
Hinzman, Cottrill
  Doddridge County 3:42.21 1 4
5 Greenlie, Roe,
Francis, Howell
  Madonna HS 3:44.11 2 2
6 Childers, Robinson,
Allen, Rich
  Buffalo 3:44.44 2 1
7 Aylestoc, Anderson,
Gaines, Ruckman
  South Harrison 3:47.43 2  
8 Walker, Dibartol,
Freeman, Kelley
  Tucker County 3:49.97 2  
9 Porter, Ingram,
Scott, Bryan
  Wheeling Central 3:50.84 1  
10 Hedrick, Latta,
Simmons, Edwards
  Pendleton County 3:54.98 2  
11 Quinn, Roberts,
Bell, Cain
  Wirt County 3:56.06 1  
12 Jones, Burdette,
Hypes, Barker
  Midland Trail HS 3:56.79 1  
13 Statler, Bliss,
Martino, Tolley
  Clay-Battelle 3:57.20 1  
14 Bard, Chambers,
Weber, Bennett
  Richwood 3:57.38 1  
15 Snyder, Boswell,
Dolan, Pearce
  Moorefield 4:03.78 1  
-- Bayless, Renner,
Fetty, Whitehai
  St. Marys DQ 2 1
 
Mens 4x400m Relay AA Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Hilvers, Britton,
Hardman, Masters
  Ritchie County 3:30.66 2 10
2 Williams, Walton,
Darst, Canterbu
  Point Pleasant 3:32.88 2 8
3 Flint, Rohrbaug,
Whisner, Biser
  Keyser 3:34.16 2 6
4 Shreve, Rohde,
Blake, Blatt
  Magnolia 3:34.31 2 4
5 Slates, Swanson,
Kopp, Jones
  Weir 3:35.55 2 2
6 Neff, Hathaway,
King, Crickard
  Philip Barbour 3:35.97 2 1
7 Brown, Martin,
Goodman, Swafford
  Oak Hill 3:39.98 2  
8 O'Dell, Parsons,
Heitz, Benton
  Lincoln 3:40.59 1  
9 Reynolds, Wise,
Mathai, Guzman
  Berkeley Springs 3:40.83 2  
10 Fleming, Johnson,
Lindsey, Hendrix
  Greenbrier West 3:47.96 1  
11 McCune, Rosenlie,
Frey, Bowlin
  Tyler Consolidat 3:50.01 1  
12 Runion, Young,
Severt, Goodson
  Shady Spring 3:50.23 1  
13 Bellomy, Beckett,
Spurlock, Reed
  Wayne 3:50.36 1  
14 Hedrick, Crites,
Sigman, Parsons
  Poca 3:52.32 1  
15 Doss, Cooper,
Barker, Perdue
  Sherman 4:04.03 1  
-- Longstre, Holloway,
Weltner, Rowland
  Oak Glen DQ 1  
 
Mens 4x400m Relay AAA Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Hyler, Price,
Doughty, Washingt
  Jefferson 3:23.00 2 10
2 Burcham, Smith,
Lawhon, Reynolds
  Cabell Midland 3:25.29 2 8
3 Ruble, Gold,
Harmon, Thurman
  Parkersburg Sout 3:29.22 1 6
4 Palmer, Morris,
Miller, O'Neil
  Wheeling Park 3:29.92 2 4
5 Sample, Bauer,
Myers, Lopez
  Martinsburg 3:30.74 2 2
6 Shorb, Archer,
Bleyer, Dearth
  Bridgeport 3:31.51 1 1
7 Russell, Bouchoc,
Adams, Davis
  George Washingto 3:31.54 2  
8 Sproles, Aldridge,
Slone, Tucker
  Nicholas County 3:32.48 1  
9 James, Fisher,
Higinbot, Kelly
  Hedgesville 3:34.09 1  
10 Layman, Edgell,
Jacquez, McVicker
  Fairmont Senior 3:34.34 1  
11 McDonald, Dorman,
Laing, Ferguson
  Musselman 3:34.57 1  
12 Lawrentz, Sheppard,
Lynch, Roberts
  Parkersburg Sout 3:36.34 2  
13 Tincher, Poole,
Grove, Shaffer
  Greenbrier East 3:37.49 1  
14 Johnson, Browne,
Hancock, Meadows
  Woodrow Wilson 3:43.02 2  
15 Morris, Harlan,
Bowland, Riccelli
  Brooke 3:56.37 1  
-- Johnson, Harris,
Peterson, Handley
  Hurricane FS 2  
 
Mens 4x800m Relay A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Rich, Robinson,
Childers, Rich
  Buffalo 8:23.14 1 10
2 Bayless, Delancey,
Cottrill, Whitehai
  St. Marys 8:29.69 1 8
3 Cottrill, Moore,
Thaxton, Clevenge
  Doddridge County 8:32.11 1 6
4 Farkas-W, Black,
McClanah, Mallory
  Charleston Catho 8:39.31 1 4
5 Lockhart, Green,
Semon, Lockhart
  Williamstown 8:51.77 1 2
6 McCourt, Kelley,
Freeman, Walker
  Tucker County 8:53.80 1 1
7 Aylestoc, Anderson,
Gaines, Ruckman
  South Harrison 8:54.08 1  
8 Pyles, White,
Knisely, Rodrigue
  Pocahontas Count 9:01.26 1  
9 Quinn, McVey,
Bell, Cain
  Wirt County 9:01.50 1  
10 Brown, Tinney,
Lindsay, Bard
  Richwood 9:36.13 1  
11 Latta, Nibblins,
Hill, Rawson
  Pendleton County 9:42.24 1  
12 Ferguson, Ratliff,
Marlett, Dennison
  Gilmer County 9:47.12 1  
13 Horan, McCardle,
Mickey, Horan
  Bishop Donahue 9:50.59 1  
14 Hubbard, Ice,
IV, Christen
  Valley Wetzel 10:11.53 1  
15 Varner, Kelly,
Walls, Nicholso
  Clay-Battelle 10:23.62 1  
16 Snyder, Boswell,
Barr, Miley
  Moorefield 10:30.22 1  
 
Mens 4x800m Relay AA Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Rohrbaug, Whisner,
Westfall, Fertig
  Keyser 8:18.23 1 10
2 Hardman, Masters,
James, Britton
  Ritchie County 8:28.11 1 8
3 Swanson, Kopp,
Dankovch, Jones
  Weir 8:31.72 1 6
4 Shreve, Feeney,
Haught, Blatt
  Magnolia 8:32.24 1 4
5 Swafford, Gardner,
Striker, Treadway
  Oak Hill 8:32.33 1 2
6 Richards, Cales,
Wood, Horton
  Independence 8:41.88 1 1
7 King, Furby,
Byrne, Anderson
  Philip Barbour 8:41.91 1  
8 Harless, Barlas,
Perdue, Doss
  Sherman 8:46.51 1  
9 Guzman, Peck,
Shetler, Wise
  Berkeley Springs 8:48.57 1  
10 Riffle, Kinnaird,
Pyles, Bonecutt
  Point Pleasant 9:00.16 1  
11 Roseberr, Harper,
Kosut, Severt
  Shady Spring 9:01.51 1  
12 Knowlton, Lockhart,
Schindle, Sadecky
  Ravenswood 9:02.86 1  
13 Woodford, Louzy,
Tennant, Stadelma
  Grafton 9:14.13 1  
14 Tropek, Oliver,
McGaffic, Smith
  Oak Glen 9:16.40 1  
15 Honeycut, Adkins,
Dolin, Shaffer
  Scott 9:18.25 1  
16 Crites, Kennedy,
McClanah, Alford
  Poca 10:07.28 1  
 
Mens 4x800m Relay AAA Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Jobe, Lawhon,
Edmunds, Smith
  Cabell Midland 8:02.10 1 10
2 Graf, Munnis,
Graf, Washingt
  Jefferson 8:06.33 1 8
3 Russell, Fleming,
Cruz, Davis
  George Washingto 8:10.36 1 6
4 Peterson, Shakunle,
Honaker, Kirtner
  Winfield 8:10.95 1 4
5 Bauer, Kyne,
Lopez, Myers
  Martinsburg 8:12.73 1 2
6 McFee, Lyons,
Ruble, Harmon
  Parkersburg Sout 8:16.11 1 1
7 Jenkins, Christia,
Shideler, Aldridge
  Huntington 8:21.33 1  
8 Higinbot, Knotts,
Gentile, Kelly
  Hedgesville 8:22.33 1  
9 Laing, McDonald,
Riner, Byers
  Musselman 8:23.56 1  
10 Trefz, Richards,
Layman, Edgell
  Fairmont Senior 8:25.23 1  
11 Miller, Mueller,
Witsberg, Mauck
  Wheeling Park 8:25.67 1  
12 Sproles, Aldridge,
Kemmerli, Tucker
  Nicholas County 8:25.91 1  
13 Merinar, Archer,
Leach, Dearth
  Bridgeport 8:34.65 1  
14 Scott, Bowman,
Smith, Cale
  Preston 8:37.19 1  
15 McLusky, Brafford,
Woodruff, Boggs
  George Washingto 9:09.86 1  
16 Johnson, Davis,
Buch, Austin
  Woodrow Wilson 9:30.53 1  
 
Mens 4x110m Shuttle Hurdle A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Bonnell, Muhly-Al,
Crouch, Plaugher
  Doddridge County 1:01.42 4 10
2 Taylor, Murphy,
Tinney, Bennett
  Richwood 1:02.68 3 8
3 Westfall, Miller,
Enke, Maddox
  East Hardy 1:02.85 3 6
4 Garrison, Shepperd,
Rich, Reedy
  Buffalo 1:02.98 4 4
5 Henricks, Butler,
Goertler, Shawver
  Williamstown 1:03.69 4 2
6 Ward, Hall,
Jones, Dunn
  Cameron 1:04.09 3 1
7 Taylor, Pyles,
Kelley, Pugh
  Pocahontas Count 1:04.45 2  
8 II, Alderman,
Lovins, Hill
  Fayetteville 1:04.88 3  
9 Snyder, Snyder,
Kidwell, Nedrow
  Tucker County 1:05.38 2  
10 Pearce, Coby,
Brown, Smith
  Moorefield 1:06.57 1  
11 Opyoke, Walls,
Legan, Tolley
  Clay-Battelle 1:07.04 2  
12 Roberts, Lowther,
Moore, Dennison
  Gilmer County 1:07.44 2  
13 Fetty, Delancey,
Cox, Wright
  St. Marys 1:08.07 4  
14 Edgell, Hubbard,
Ice, Miller
  Valley Wetzel 1:08.50 1  
15 Cain, McVey,
Hennen, Roberts
  Wirt County 1:08.94 1  
 
Mens 4x110m Shuttle Hurdle AA Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Fleming, Ennis,
Phillips, Trout
  Greenbrier West 59.09 4 10
2 Garland, Ebert,
Hartman, Shilling
  Keyser 59.61 4 8
3 Smith, Smith,
Frey, Graham
  Tyler Consolidat 1:01.18 4 6
4 Neff, Mullins,
Anderson, Hathaway
  Philip Barbour 1:02.66 4 4
5 Tolliver, Plumley,
Roseberr, Setliff
  Shady Spring 1:03.16 3 2
6 Chason, Park,
Griffin, Darst
  Point Pleasant 1:03.28 3 1
7 Miller, Collins,
Kessler, Cogar
  Webster County 1:04.24 3  
8 Kennedy, Davis,
Sigman, Brandon
  Poca 1:05.04 3  
9 Morey, Miller,
Jeffries, Moore
  Summers County H 1:06.12 2  
10 Casto, Cummings,
Sigmond, Smith
  Sissonville 1:07.38 2  
11 Briskey, Spurlock,
Smutko, Pratt
  Scott 1:08.00 1  
12 Estep, Smith,
Davis, Elswick
  Sherman 1:08.01 1  
13 Bennett, Clark,
Mack, Rood
  Oak Glen 1:08.04 2  
14 Balsamo, Sanger,
Miller, Treadway
  Oak Hill 1:09.15 1  
15 Sloan, Nichols,
Lee, Hottle
  Roane County 1:09.47 1  
16 Thorne, Bobby,
Shanholt, Reynolds
  Petersburg 1:09.50 2  
 
Mens 4x110m Shuttle Hurdle AAA Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Shreve, Murray,
Martin, Jividen
  Winfield 56.02 4 10
2 Kidder, White,
Johnson, Huffman
  Parkersburg Sout 56.72 4 8
3 Simpson, Gray,
Chiswell, Hyler
  Jefferson 57.72 4 6
4 Cooper, Young,
Allen, Johnson
  Martinsburg 58.40 3 4
5 Banks, Allen,
Beckett, Palmer
  Wheeling Park 58.53 3 2
6 Gregory, Shaver,
Jones, Michaels
  Ripley 1:00.19 2 1
7 Tilley, Harrison,
Glenn, Merritt
  Woodrow Wilson 1:00.24 2  
8 Scherich, Heldreth,
Besedich, Jacquez
  Fairmont Senior 1:01.17 1  
9 Dailey, Moore,
Shoemake, Freeman
  Cabell Midland 1:01.19 2  
10 Kocher, Graham,
Bates, Rine
  Brooke 1:01.38 3  
11 King, Runkle,
Vega, Mull
  John Marshall 1:01.73 2  
12 Sandy, Miller,
Monsanto, Brown
  Musselman 1:02.17 1  
13 Coats, Coats,
Craft, Streeter
  South Charleston 1:02.26 4  
14 Sproles, Slone,
Tucker, Cooper
  Nicholas County 1:02.63 1  
15 Johnson, Mcguire,
Matthews, Wright
  Huntington 1:02.79 3  
-- Taylor, VanMeter,
Stout, Miller
  Parkersburg Sout DQ 1  
 
Mens Shot Put A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ullman, Hayden 12 St. Marys 51-01.75(15.59m) 1 10
2 Mason, Spencer 10 Valley Wetzel 50-00.00(15.24m) 1 8
3 Schneid, Aaron 12 Wheeling Central 49-05.50(15.07m) 1 6
4 Rose, Evan 12 Pocahontas Count 47-01.00(14.35m) 1 4
5 Smith, Evan 10 Williamstown 45-03.25(13.80m) 1 2
6 Lewis, Josh 12 Buffalo 43-08.75(13.33m) 1 1
7 Jacovetty, Tyler 12 Wheeling Central 41-07.00(12.67m) 1  
8 Stump, Robert 12 Gilmer County 40-03.00(12.27m) 1  
9 Childers, Shawn 11 East Hardy 38-10.00(11.84m) 1  
10 Patterson, Austin 10 Clay-Battelle 38-08.75(11.80m) 1  
11 Rose, Devin 09 Pocahontas Count 38-02.75(11.65m) 1  
12 Ratliff, Reed 10 Gilmer County 37-05.50(11.42m) 1  
13 Wegman, Ryan 12 Tygarts Valley 36-04.25(11.08m) 1  
14 Adkins, Mike 10 Tucker County 36-03.75(11.07m) 1  
15 Cart, Daniel 12 Buffalo 36-01.00(11.00m) 1  
16 Truman, Joe 11 Richwood 33-05.50(10.20m) 1  
 
Mens Shot Put AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Britton, Mark 12 Ritchie County 52-02.75(15.92m) 1 10
2 Riggs, Matthew 12 Magnolia 51-00.00(15.54m) 1 8
3 Bates, Steven 12 Lincoln 47-09.50(14.57m) 1 6
4 Livingston, Kenneth 11 Point Pleasant 46-02.25(14.08m) 1 4
5 Small, Chadrick 12 Ravenswood 46-00.00(14.02m) 1 2
6 Shipe, Jared 12 Ritchie County 45-11.75(14.01m) 1 1
7 Ferguson, Keith 12 Bluefield 45-08.50(13.93m) 1  
8 Thorne, Damon 12 Keyser 44-06.00(13.56m) 1  
9 Cogar, Colton 11 Webster County 43-05.75(13.25m) 1  
10 Green, Micheal 11 Independence 42-06.00(12.95m) 1  
11 Spencer, Dustin 12 Point Pleasant 42-04.75(12.92m) 1  
12 McClure, Corey 09 Poca 41-10.00(12.75m) 1  
13 Johnson, Michael 12 Greenbrier West 41-00.75(12.52m) 1  
14 Eye, Tanner 12 Petersburg 39-11.50(12.18m) 1  
15 Buckley, Quentin 10 Poca 37-03.00(11.35m) 1  
 
Mens Shot Put AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 White, AJ 11 Hurricane 54-09.25(16.69m) 1 10
2 Wingler, Troy 12 Buckhannon-Upshu 51-11.75(15.84m) 1 8
3 Toney, David 11 Logan High 51-09.00(15.77m) 1 6
4 McWhorter, Hunter 12 Lewis County 50-07.00(15.42m) 1 4
5 Sorenson, Jordan 11 Hedgesville 48-08.50(14.85m) 1 2
6 Baroody, Matthew 12 Musselman 48-06.25(14.79m) 1 1
7 Neal, Dewanya 11 Wheeling Park 47-11.00(14.61m) 1  
8 Rock, Jason 12 Buckhannon-Upshu 47-00.50(14.34m) 1  
9 Isaacs, Josh 12 Winfield 45-02.50(13.78m) 1  
10 Freeman, Tyler 11 Greenbrier East 44-05.50(13.55m) 1  
11 Joseph, Alex 12 Fairmont Senior 41-11.75(12.80m) 1  
12 Dyke, Nick 11 Parkersburg Sout 41-11.00(12.78m) 1  
13 Dowdy, Drew 12 Greenbrier East 41-05.75(12.64m) 1  
14 Workman, Duran 12 George Washingto 40-11.00(12.47m) 1  
-- Hillberry, Cory 11 North Marion FOUL(--) 1  
 
Mens Discus A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Schneid, Aaron 12 Wheeling Central 143-05(43.71m) 1 10
2 Rose, Evan 12 Pocahontas Count 140-07(42.85m) 1 8
3 Mason, Spencer 10 Valley Wetzel 133-00(40.54m) 1 6
4 Jemison, Jimmy 10 St. Marys 124-10(38.05m) 1 4
5 Ullman, Hayden 12 St. Marys 122-01(37.21m) 1 2
6 Myers, Alex 12 Wirt County 120-03(36.65m) 1 1
7 Self, Chuckie 12 Gilmer County 115-02(35.10m) 1  
8 Rose, Devin 09 Pocahontas Count 112-01(34.16m) 1  
9 Collins, tom 12 Williamstown 110-11(33.81m) 1  
10 Yeager, Clayton 10 Doddridge County 110-08(33.73m) 1  
11 Cart, Daniel 12 Buffalo 110-01(33.55m) 1  
12 Graham, Alexander 10 Richwood 108-07(33.10m) 1  
13 Childers, Shawn 11 East Hardy 101-03(30.86m) 1  
13 Jones, Aaron 11 Williamstown 101-03(30.86m) 1  
15 Hazelwood, Cody 11 Pendleton County 98-04(29.97m) 1  
16 Turner, John 12 South Harrison 93-00(28.35m) 1  
 
Mens Discus AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Britton, Mark 12 Ritchie County 177-09(54.18m) 1 10
2 Delekta, Ethan 11 Oak Glen 146-05(44.63m) 1 8
3 Livingston, Kenneth 11 Point Pleasant 142-05(43.41m) 1 6
4 Shipe, Jared 12 Ritchie County 139-04(42.47m) 1 4
5 Riggs, Matthew 12 Magnolia 139-02(42.42m) 1 2
6 Buckley, Quentin 10 Poca 131-11(40.21m) 1 1
7 Bates, Steven 12 Lincoln 123-10(37.74m) 1  
8 Baker, Carrel 12 Ritchie County 120-00(36.58m) 1  
9 Rexrode, Lukas 12 Keyser 118-08(36.17m) 1  
10 Eye, Tanner 12 Petersburg 117-08(35.86m) 1  
11 Bailey, Ryan 11 Shady Spring 116-04(35.46m) 1  
12 Small, Chadrick 12 Ravenswood 108-10(33.17m) 1  
13 Hickman, Jacob 10 Poca 107-08(32.82m) 1  
14 McClure, Corey 09 Poca 106-09(32.54m) 1  
15 Hartsog, Logan 11 Shady Spring 103-09(31.62m) 1  
16 Ennis, Dillon 12 Greenbrier West 99-07(30.35m) 1  
 
Mens Discus AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 White, AJ 11 Hurricane 161-08(49.28m) 1 10
2 Wingler, Troy 12 Buckhannon-Upshu 148-04(45.21m) 1 8
3 McWhorter, Hunter 12 Lewis County 145-11(44.48m) 1 6
4 Gagnon, Emerson 12 South Charleston 143-01(43.61m) 1 4
5 Gibson, Deric 11 Huntington 136-03(41.53m) 1 2
6 Truman, Tyler 12 Woodrow Wilson 133-03(40.61m) 1 1
7 Parker, Michael 12 Greenbrier East 129-00(39.32m) 1  
8 Sharier, Eric 12 Wheeling Park 127-04(38.81m) 1  
9 Dyke, Nick 11 Parkersburg Sout 126-00(38.40m) 1  
10 Seeley, Josh 11 Hedgesville 124-07(37.97m) 1  
11 Baroody, Matthew 12 Musselman 122-04(37.29m) 1  
12 Wickline, Joseph 11 Greenbrier East 115-06(35.20m) 1  
13 Hillberry, Cory 11 North Marion 114-07(34.93m) 1  
14 Neal, Dewanya 11 Wheeling Park 109-01(33.25m) 1  
15 Jenkins, Logan 11 Martinsburg 93-10(28.60m) 1  
 
Mens High Jump A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Aviles, Anthony 10 Gilmer County 6-05.25(1.96m) 1 10
2 Wright, Brett 11 St. Marys 6-00.00(1.83m) 1 8
3 Allen, Tyler 12 Buffalo 6-00.00(1.83m) 1 6
4 Roberts, Joel 12 Gilmer County 6-00.00(1.83m) 1 4
5 Muhly-Alexander, Dillon 10 Doddridge County 6-00.00(1.83m) 1 2
6 Humprey, Andrew 12 Mt Hope 5-10.00(1.78m) 1 1
7 Beiter, David 12 Bishop Donahue 5-10.00(1.78m) 1  
8 Brown, Dashawn 10 Moorefield 5-08.00(1.73m) 1  
8 Redman, Josh 12 Pendleton County 5-08.00(1.73m) 1  
-- Snyder, Logan 12 Tucker County NH(--) 1  
-- Gaines, Issac 12 South Harrison NH(--) 1  
-- Jonese, Lakota 12 Pocahontas Count NH(--) 1  
-- Kelley, William 11 Pocahontas Count NH(--) 1  
 
Mens High Jump AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hartman, Peyton 12 Keyser 6-07.00(2.01m) 1 10
2 Evans, Dylan 12 Keyser 6-00.00(1.83m) 1 7
2 Knowlton, Matt 12 Ravenswood 6-00.00(1.83m) 1 7
4 Lemasters, Hunter 10 Tyler Consolidat 5-10.00(1.78m) 1 4
5 Stoots, Luther 10 Webster County 5-10.00(1.78m) 1 2
6 Humphreys, Daniel 11 Roane County 5-10.00(1.78m) 1 1
7 Ross, Tre 12 Keyser 5-10.00(1.78m) 1  
8 Jones, Andy 12 Sissonville 5-08.00(1.73m) 1  
-- Phillips, Joey 12 Greenbrier West NH(--) 1  
-- Morris, Patrick 12 Philip Barbour NH(--) 1  
-- Richards, Daniel 12 Independence NH(--) 1  
-- Ennis, Colby 10 Greenbrier West NH(--) 1  
 
Mens High Jump AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Baynes, Errin 11 Wheeling Park 6-04.00(1.93m) 1 10
2 Geisel, Kody 11 Wheeling Park 6-02.00(1.88m) 1 8
3 Lynch, Garret 11 Parkersburg Sout 6-02.00(1.88m) 1 6
4 Harrison, Jabari 11 Woodrow Wilson 6-00.00(1.83m) 1 4
5 Lawrentz, Dillion 12 Parkersburg Sout 6-00.00(1.83m) 1 2
6 Hardiman, Jordan 10 Jefferson 6-00.00(1.83m) 1 0.50
6 Jacquez, Marcus 12 Fairmont Senior 6-00.00(1.83m) 1 0.50
-- Hunter, Lance 12 George Washingto NH(--) 1  
-- Bennett, Curt 11 Greenbrier East NH(--) 1  
-- Gunnoe, Kenny 11 Ripley NH(--) 1  
-- Rine, Wesley 11 Brooke NH(--) 1  
-- Snider, Aaron 09 Hedgesville NH(--) 1  
-- Cooper, Lamaj 09 Martinsburg NH(--) 1  
-- Gagnon, Emerson 12 South Charleston NH(--) 1  
-- Hython, Charles 11 Robert C Byrd NH(--) 1  
 
Mens Long Jump A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Parker, Joshua 10 East Hardy 21-02.25(6.46m) nwi 1 10
2 Tupta, John-Paul 12 Charleston Catho 20-04.25(6.20m) nwi 1 8
3 Humprey, Andrew 12 Mt Hope 19-08.25(6.00m) nwi 1 6
4 Muhly-Alexander, Dillon 10 Doddridge County 19-04.25(5.90m) nwi 1 4
5 Gore, Jonathan 10 Fayetteville 19-03.25(5.87m) nwi 1 2
6 White, Matthew 11 Valley Fayette 19-03.00(5.87m) nwi 1 1
7 Jones, Aaron 11 Williamstown 19-02.00(5.84m) nwi 1  
8 Roush, Kane 09 Wahama HS 19-01.75(5.84m) nwi 1  
9 Fetty, Dylan 10 St. Marys 18-10.50(5.75m) nwi 1  
10 Bennett, Zach 10 Richwood 18-09.75(5.73m) nwi 1  
11 Maddox, George 11 East Hardy 18-08.25(5.70m) nwi 1  
12 Opyoke, Logan 10 Clay-Battelle 18-07.25(5.67m) nwi 1  
13 Aviles, Anthony 10 Gilmer County 18-04.25(5.59m) nwi 1  
14 Snyder, Tyler 10 Tucker County 18-04.00(5.59m) nwi 1  
15 Snyder, Logan 12 Tucker County 17-10.50(5.45m) nwi 1  
16 Macaluso, Ross 12 Madonna HS 17-09.25(5.42m) nwi 1  
 
Mens Long Jump AA Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Franklin, Brandon 11 Liberty (Harriso 21-09.00(6.63m) nwi 1 10
2 Chipps, Tyler 12 Webster County 20-05.00(6.22m) nwi 1 8
3 Kacor, Brendan 12 Magnolia 20-03.00(6.17m) nwi 1 6
4 Wilkenson, Austin 11 Sherman 20-00.50(6.11m) nwi 1 4
5 Keen, David 11 Pikeview 19-11.75(6.09m) nwi 1 2
6 Shillingburg, Matthew 11 Keyser 19-09.00(6.02m) nwi 1 1
7 Watson, Patrick 10 Ravenswood 19-08.00(5.99m) nwi 1  
8 Dodson, Marshall 12 Sissonville 18-08.25(5.70m) nwi 1  
9 Humphreys, Daniel 11 Roane County 18-07.25(5.67m) nwi 1  
10 Barnitz, Teran 09 Point Pleasant 18-04.75(5.61m) nwi 1  
11 Moore, Alex 12 Summers County H 18-01.75(5.53m) nwi 1  
12 Ross, Tre 12 Keyser 17-10.50(5.45m) nwi 1  
13 Snider, Bo 11 Lincoln 17-04.50(5.30m) nwi 1  
14 Norris, Garrett 09 Point Pleasant 17-04.00(5.28m) nwi 1  
15 Sigman, Tanner 11 Poca 17-02.75(5.25m) nwi 1  
 
Mens Long Jump AAA Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Baynes, Errin 11 Wheeling Park 21-09.00(6.63m) nwi 1 10
2 Lash, Purcell 11 Princeton Senior 21-09.00(6.63m) nwi 1 8
3 Hunter, Lance 12 George Washingto 21-01.25(6.43m) nwi 1 6
4 Abston, Anthony 12 Robert C Byrd 20-09.25(6.33m) nwi 1 4
5 Walters, Michael 11 Hedgesville 20-08.50(6.31m) nwi 1 2
6 Roberts, Braden 12 Parkersburg Sout 20-07.00(6.27m) nwi 1 1
7 Switzer, Ryan 10 George Washingto 20-04.00(6.20m) nwi 1  
8 Rutherford, Mason 10 Huntington 20-01.00(6.12m) nwi 1  
9 Montgomery, Anthony 12 Lewis County 19-07.00(5.97m) nwi 1  
9 Streeter, George 12 South Charleston 19-07.00(5.97m) nwi 1  
11 Banks, DC 11 Wheeling Park 19-04.50(5.91m) nwi 1  
12 Tenney, Dakota 12 Buckhannon-Upshu 19-03.00(5.87m) nwi 1  
13 Quiocho, Jordan 10 Parkersburg Sout 18-10.25(5.75m) nwi 1  
14 Hively, Cody 10 Parkersburg Sout 18-09.75(5.73m) nwi 1  
-- Kocher, Rusty 12 Brooke FOUL(--) nwi 1  
-- Craft, Tavian 12 Nitro FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Pole Vault A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Reed, Keiffer 11 Charleston Catho 13-06.00(4.11m) 1 10
2 Kinder, Cam 12 Gilmer County 13-06.00(4.11m) 1 8
3 Scott, Daniel 11 Wheeling Central 13-00.00(3.96m) 1 5
3 Marchetti, Alex 11 Williamstown 13-00.00(3.96m) 1 5
5 Crouch, Franklin 11 Doddridge County 12-06.00(3.81m) 1 2
6 Goertler, Mitchell 10 Williamstown 12-00.00(3.66m) 1 1
-- Spencer, Ian 10 Doddridge County NH(--) 1  
 
Mens Pole Vault AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Masters, Cody 12 Ritchie County 13-07.00(4.14m) 1 10
2 Lemasters, Hunter 10 Tyler Consolidat 12-06.00(3.81m) 1 8
3 Brinson, Chad 09 Webster County 12-06.00(3.81m) 1 6
4 Arrowood, Matt 10 Berkeley Springs 11-06.00(3.51m) 1 4
5 Hall, Cody 11 Ritchie County 11-06.00(3.51m) 1 2
6 Haught, Paige 11 Ritchie County 11-06.00(3.51m) 1 1
-- Flora, Morgan 12 Point Pleasant NH(--) 1  
-- McDonough, Joel 09 Braxton County NH(--) 1  
-- Davis, Travis 10 Poca NH(--) 1  
-- Hottle, Johnathan 11 Roane County NH(--) 1  
-- Jamison, Trevor 10 Berkeley Springs NH(--) 1  
 
Mens Pole Vault AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Rush, Roland 12 George Washingto 13-06.00(4.11m) 1 10
2 Cox, Logan 10 Parkersburg Sout 13-06.00(4.11m) 1 8
3 Thomas, Nash 11 Preston 13-06.00(4.11m) 1 6
4 Howden, Alex 11 Hurricane 12-06.00(3.81m) 1 4
5 Cottrill, Sean 11 Parkersburg Sout 12-06.00(3.81m) 1 2
6 Dunbar, Eric 12 Wheeling Park 12-00.00(3.66m) 1 1
7 Hadjis, Sam 09 Bridgeport 12-00.00(3.66m) 1  
7 Wolfe, Brady 12 Parkersburg Sout 12-00.00(3.66m) 1  
7 Kriss, Chad 11 Hedgesville 12-00.00(3.66m) 1  
10 Weaver, Hunter 11 Hedgesville 11-06.00(3.51m) 1  
10 Lasure, Brian 11 Morgantown 11-06.00(3.51m) 1  
10 Mull, Adam 12 John Marshall 11-06.00(3.51m) 1  
10 Hannna, Spencer 12 Greenbrier East 11-06.00(3.51m) 1  
-- Jerman, Nick 11 Greenbrier East NH(--) 1  
-- Shaffer, Aaron 12 Greenbrier East NH(--) 1  
 
Womens 100m A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Zuspan, Kelsey 10 Wahama HS 12.96 nwi 1 10
2 Montgomery, Jessica 12 Gilmer County 13.21 nwi 1 8
3 Jenkins, Randi 12 East Hardy 13.23 nwi 1 6
4 Ratnani, Alexandrine 11 Charleston Catho 13.27 nwi 1 4
5 Kaba, Fanta 10 Pendleton County 13.35 nwi 1 2
6 Finley, Elaysia 09 Bishop Donahue 13.45 nwi 1 1
7 Mason, McKensie 11 Wheeling Central 13.48 nwi 1  
8 Taylor, Rachel 11 St. Marys 13.53 nwi 1  
 
Womens 100m A Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Zuspan, Kelsey 10 Wahama HS 13.00 nwi 2  
2 Montgomery, Jessica 12 Gilmer County 13.14 nwi 1  
3 Jenkins, Randi 12 East Hardy 13.16 nwi 2  
4 Taylor, Rachel 11 St. Marys 13.22 nwi 1  
5 Ratnani, Alexandrine 11 Charleston Catho 13.29 nwi 1  
6 Mason, McKensie 11 Wheeling Central 13.33 nwi 1  
7 Finley, Elaysia 09 Bishop Donahue 13.34 nwi 2  
8 Kaba, Fanta 10 Pendleton County 13.40 nwi 1  
9 Hammer, Kylie 11 Williamstown 13.45 nwi 1  
10 Banks, Olivia 12 Williamson HS 13.49 nwi 2  
11 Chidester, Ashley 09 Williamstown 13.53 nwi 2  
12 Evans, Amber 10 Tucker County 13.56 nwi 2  
13 Kimble, Jessie 12 Pendleton County 13.62 nwi 2  
14 Parsons, Lynnsie 10 Paden City HS 14.06 nwi 1  
15 Hypes, Morgan 11 Midland Trail HS 14.34 nwi 1  
16 Walton, Samantha 10 Pocahontas Count 14.37 nwi 2  
 
Womens 100m AA Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Brown, Candace 11 Summers County H 12.85 nwi 1 10
2 Burch, Alexis 10 Oak Glen 12.86 nwi 1 8
3 Cunningham, Madison 10 Lincoln 13.20 nwi 1 6
4 Kendrick, Samara 10 Liberty (Harriso 13.28 nwi 1 4
5 Martin, Hayle 11 Oak Hill 13.37 nwi 1 2
6 Allen, Alexandra 09 Liberty (Harriso 13.41 nwi 1 1
7 Harman, Haven 11 Liberty (Harriso 13.61 nwi 1  
8 Spitzer, Alexis 09 Keyser 13.63 nwi 1  
 
Womens 100m AA Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Burch, Alexis 10 Oak Glen 12.59 nwi 1  
2 Brown, Candace 11 Summers County H 12.64 nwi 2  
3 Cunningham, Madison 10 Lincoln 12.93 nwi 1  
4 Kendrick, Samara 10 Liberty (Harriso 12.97 nwi 2  
5 Martin, Hayle 11 Oak Hill 13.04 nwi 2  
6 Allen, Alexandra 09 Liberty (Harriso 13.17 nwi 2  
7 Harman, Haven 11 Liberty (Harriso 13.26 nwi 2  
8 Spitzer, Alexis 09 Keyser 13.36 nwi 1  
9 Hesson, Cara 12 Point Pleasant 13.38 nwi 2  
10 Young, Raven 10 Weir 13.45 nwi 1  
11 Patterson, Emily 12 Magnolia 13.55 nwi 1  
12 Johnson, Ashley 10 Scott 13.56 nwi 1  
13 Pernell, Holly 10 Herbert Hoover 13.60 nwi 2  
14 Webb, Tyler 10 Wayne 13.64 nwi 2  
-- Foley, Rheanna 12 Tyler Consolidat FS nwi 1  
 
Womens 100m AAA Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Days, Mykera 09 Martinsburg 12.58 nwi 1 10
2 Hosby, Jasmyn 11 Martinsburg 12.61 nwi 1 8
3 Sharpe, Tara 12 Musselman 12.62 nwi 1 6
4 Allen, Alexandria 11 Capital 12.77 nwi 1 4
5 Hosby, Devyn 09 George Washingto 12.77 nwi 1 2
6 Dickens, Shalynn 12 Martinsburg 12.82 nwi 1 1
7 Trott, Natasha 10 Morgantown 12.83 nwi 1  
8 Dotson, Sydney 10 University 12.99 nwi 1  
 
Womens 100m AAA Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Days, Mykera 09 Martinsburg 12.33 nwi 1  
3 Sharpe, Tara 12 Musselman 12.39 nwi 1  
5 Hosby, Devyn 09 George Washingto 12.54 nwi 1  
2 Hosby, Jasmyn 11 Martinsburg 12.62 nwi 2  
4 Trott, Natasha 10 Morgantown 12.63 nwi 2  
6 Dickens, Shalynn 12 Martinsburg 12.64 nwi 2  
7 Allen, Alexandria 11 Capital 12.66 nwi 1  
8 Dotson, Sydney 10 University 13.01 nwi 2  
9 Simon, Kari 11 Parkersburg Sout 13.01 nwi 1  
10 Spencer, Tanija 11 Capital 13.16 nwi 1  
11 Baldwin, Knisha 10 Morgantown 13.17 nwi 2  
12 Robinson, Brooke 12 Hampshire 13.22 nwi 1  
13 Huckleberry, Jazmyne 10 Princeton Senior 13.25 nwi 2  
14 Scott, Jessica 11 Huntington 13.35 nwi 2  
15 Cole, Emily 10 Winfield 13.46 nwi 1  
16 Thompson, Shea 10 St Albans 13.67 nwi 2  
 
Womens 200m A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Zuspan, Kelsey 10 Wahama HS 27.09 nwi 1 10
2 Ratnani, Alexandrine 11 Charleston Catho 27.13 nwi 1 8
3 Chidester, Andrea 09 Williamstown 27.43 nwi 1 6
4 Banks, Olivia 12 Williamson HS 27.97 nwi 1 4
5 Jenkins, Randi 12 East Hardy 27.98 nwi 1 2
6 Roberts, Megan 12 Williamstown 28.08 nwi 1 1
7 Ohrn, Emily 10 Wirt County 28.58 nwi 1  
 
Womens 200m A Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Zuspan, Kelsey 10 Wahama HS 26.74 nwi 2  
2 Chidester, Andrea 09 Williamstown 27.04 nwi 1  
3 Jenkins, Randi 12 East Hardy 27.14 nwi 2  
4 Gardner, Madelin 09 Williamstown 27.24 nwi 1  
5 Ratnani, Alexandrine 11 Charleston Catho 27.34 nwi 2  
6 Roberts, Megan 12 Williamstown 27.45 nwi 2  
7 Ohrn, Emily 10 Wirt County 27.80 nwi 1  
8 Banks, Olivia 12 Williamson HS 27.84 nwi 2  
9 Mason, McKensie 11 Wheeling Central 28.05 nwi 2  
10 Montgomery, Jessica 12 Gilmer County 28.22 nwi 1  
11 Kimble, Jessie 12 Pendleton County 28.56 nwi 1  
12 Mason, Hannah 11 Wheeling Central 28.63 nwi 1  
13 Price, Sarah 12 Richwood 29.64 nwi 1  
14 Gianessi, Dazja 12 Madonna HS 30.23 nwi 2  
15 Brewer, Sierra 10 Midland Trail HS 30.36 nwi 2  
 
Womens 200m AA Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Brown, Candace 11 Summers County H 26.50 nwi 1 10
2 Cunningham, Madison 10 Lincoln 26.95 nwi 1 8
3 Cunningham, Adrian 11 Poca 27.22 nwi 1 6
4 Foley, Rheanna 12 Tyler Consolidat 27.26 nwi 1 4
5 Thompson, Lyndsey 09 Shady Spring 27.53 nwi 1 2
6 Harman, Haven 11 Liberty (Harriso 27.55 nwi 1 1
7 Hernandez, Sharia 10 Keyser 27.64 nwi 1  
8 Smith, Allison 09 Point Pleasant 28.53 nwi 1  
 
Womens 200m AA Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Brown, Candace 11 Summers County H 26.45 nwi 2  
2 Cunningham, Madison 10 Lincoln 26.70 nwi 1  
3 Cunningham, Adrian 11 Poca 27.10 nwi 1  
5 Hernandez, Sharia 10 Keyser 27.30 nwi 1  
4 Foley, Rheanna 12 Tyler Consolidat 27.48 nwi 2  
6 Harman, Haven 11 Liberty (Harriso 27.58 nwi 1  
7 Thompson, Lyndsey 09 Shady Spring 27.70 nwi 2  
8 Smith, Allison 09 Point Pleasant 27.80 nwi 1  
9 Casteel, Hillary 09 Tyler Consolidat 27.99 nwi 2  
10 Sodaro, Hunter 10 Braxton County 28.29 nwi 1  
11 Harper, Chantelle 09 Weir 28.46 nwi 2  
12 Lilly, Emily 11 Independence 28.74 nwi 2  
13 Oar, Jade 10 Shady Spring 28.77 nwi 2  
14 Perkins, Marissa 10 Poca 28.80 nwi 2  
15 Johnson, Ashley 10 Scott 28.90 nwi 1  
16 Babylon, Kirsti 11 Ravenswood 29.19 nwi 1  
 
Womens 200m AAA Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Hosby, Jasmyn 11 Martinsburg 25.92 nwi 1 10
2 Days, Mykera 09 Martinsburg 25.93 nwi 1 8
3 Hosby, Devyn 09 George Washingto 26.42 nwi 1 6
4 Sharpe, Tara 12 Musselman 26.44 nwi 1 4
5 Dickens, Shalynn 12 Martinsburg 26.52 nwi 1 2
6 Crawford, Ali 11 Brooke 26.66 nwi 1 1
7 Scherich, Alyssa 11 Fairmont Senior 27.08 nwi 1  
8 Trott, Natasha 10 Morgantown 27.24 nwi 1  
 
Womens 200m AAA Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Days, Mykera 09 Martinsburg 25.84 nwi 2  
2 Dickens, Shalynn 12 Martinsburg 25.85 nwi 1  
3 Scherich, Alyssa 11 Fairmont Senior 25.85 nwi 2  
4 Hosby, Devyn 09 George Washingto 26.12 nwi 1  
5 Hosby, Jasmyn 11 Martinsburg 26.13 nwi 1  
6 Sharpe, Tara 12 Musselman 26.28 nwi 1  
7 Crawford, Ali 11 Brooke 26.37 nwi 1  
8 Trott, Natasha 10 Morgantown 26.55 nwi 2  
9 Dotson, Sydney 10 University 26.65 nwi 2  
10 Allen, Alexandria 11 Capital 26.86 nwi 1  
11 Clark, Amanda 11 Winfield 27.21 nwi 1  
12 Brooks, Kameron 09 South Charleston 27.22 nwi 1  
13 Williams, Lindsey 11 Lewis County 27.35 nwi 2  
14 Boggs, Tori 12 Parkersburg Sout 27.41 nwi 2  
15 Simon, Kari 11 Parkersburg Sout 27.52 nwi 2  
-- Patterson, Faith 09 Greenbrier East DQ nwi 2  
 
Womens 400m A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Lantz, Gretchen 12 South Harrison 1:00.14 2 10
2 Swiger, D'Andra 10 Doddridge County 1:00.41 2 8
3 Johnson, Ali 11 St. Marys 1:02.19 2 6
4 Zuspan, Kelsey 10 Wahama HS 1:02.23 2 4
5 Flowers, Ciara 10 Williamstown 1:02.67 2 2
6 Deuser, Rhea 12 Tucker County 1:03.08 2 1
7 Roberts, Megan 12 Williamstown 1:05.22 2  
8 Sotomayor, Emily 11 Charleston Catho 1:05.26 2  
9 Deer, Taylor 11 Charleston Catho 1:05.59 1  
10 Anderson, Shelby 10 Tucker County 1:06.30 1  
11 Deer, Morgan 12 Charleston Catho 1:06.39 1  
12 Burgess, Ashley 09 Richwood 1:07.64 1  
13 Gianessi, Dazja 12 Madonna HS 1:08.63 1  
14 Cosper, Logan 10 Paden City HS 1:08.68 1  
15 Workman, Olivia 10 Pocahontas Count 1:08.99 1  
 
Womens 400m AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Burch, Alexis 10 Oak Glen 58.31 2 10
2 Cunningham, Madison 10 Lincoln 58.39 2 8
3 Rutherford, Shannon 12 Wayne 59.12 2 6
4 Jan, Katie 10 Frankfort 1:00.65 2 4
5 Walker, Logan 11 Sissonville 1:02.37 1 2
6 Boddy, Sarah 11 Keyser 1:02.76 2 1
7 Spargo, Amanda 12 Philip Barbour 1:02.82 2  
8 Collins, Megan 10 Oak Glen 1:03.06 2  
9 Gains, Megan 12 Liberty (Harriso 1:04.22 1  
10 Williams, Brenna 11 Independence 1:04.34 1  
11 Harper, Chantelle 09 Weir 1:04.44 2  
12 Brown, Erin 10 Webster County 1:04.49 1  
13 Lilly, Emily 11 Independence 1:05.92 1  
14 Ord, Paula 10 Poca 1:07.24 1  
 
Womens 400m AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hosby, Jasmyn 11 Martinsburg 57.14 2 10
2 Scherich, Alyssa 11 Fairmont Senior 57.43 2 8
3 Propst, Letitia 12 Elkins 58.81 2 6
4 Hosby, Devyn 09 George Washingto 59.18 1 4
5 Haught, Ashley 10 John Marshall 59.78 2 2
6 Haught, Erica 10 John Marshall 1:00.43 2 1
7 Boggs, Tori 12 Parkersburg Sout 1:00.80 2  
8 Grant, Jenay 12 George Washingto 1:00.81 2  
9 Fluharty, Nicole 11 Parkersburg Sout 1:01.01 1  
10 Grove, Ashley 10 Wheeling Park 1:01.05 1  
11 Stewart, Amber 11 Spring Valley 1:01.45 1  
12 York, Hanna 12 Hampshire 1:02.06 1  
13 McDowell, LaShonda 10 Woodrow Wilson 1:02.06 2  
14 Good, Carol 12 George Washingto 1:03.04 1  
 
Womens 800m A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Drazba, Maggie 10 St. Marys 2:24.32 1 10
2 Bucon, Emily 10 Wheeling Central 2:24.74 1 8
3 Harris, Sami 10 Charleston Catho 2:30.15 1 6
4 Mossor, Cami 09 Williamstown 2:31.22 1 4
5 Sotomayor, Emily 11 Charleston Catho 2:33.06 1 2
6 Brewer, Jenny 11 St. Marys 2:35.51 1 1
7 Carroll, Bethany 11 Doddridge County 2:40.13 1  
8 McKown, Quincy 09 Charleston Catho 2:40.72 1  
9 Fisher, MaeBeth 11 Moorefield 2:41.57 1  
10 Knight, Beverly 11 St. Marys 2:42.47 1  
11 Mazzella, Breanna 10 Richwood 2:47.00 1  
12 Mendoza, Alena 09 Pendleton County 2:47.99 1  
13 Burgess, Ashley 09 Richwood 2:51.10 1  
14 Cassidy, Ashley 10 Tucker County 2:51.84 1  
15 Belcher, Cierra 11 Fayetteville 3:13.28 1  
 
Womens 800m AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jan, Katie 10 Frankfort 2:18.54 1 10
2 Rutherford, Shannon 12 Wayne 2:19.53 1 8
3 Porter, Andrea 10 Point Pleasant 2:24.26 1 6
4 Marker, Tricia 12 Weir 2:26.16 1 4
5 Boddy, Sarah 11 Keyser 2:27.30 1 2
6 McCauley, Sarah 12 Philip Barbour 2:27.40 1 1
7 Cline, Sarah 12 Weir 2:27.87 1  
8 Walker, Erica 12 Herbert Hoover 2:28.15 1  
9 Mahoney, Katelyn 09 Philip Barbour 2:30.11 1  
10 East, Chelsea 12 Pikeview 2:30.17 1  
11 Graffius, Samantha 09 Scott 2:30.75 1  
12 Mundey, Kayla 11 Berkeley Springs 2:32.78 1  
13 Fruit, Joi 11 Oak Hill 2:34.79 1  
14 Sanson, Lindsey 11 Webster County 2:36.24 1  
15 Hegele, Nicole 09 Shady Spring 2:37.66 1  
 
Womens 800m AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Propst, Letitia 12 Elkins 2:18.03 1 10
2 Dent, Tori 09 Hurricane 2:20.13 1 8
3 Hamilton, Sarah 11 George Washingto 2:20.66 1 6
4 Lizon, Anna 10 Hedgesville 2:21.17 1 4
5 Scherich, Alyssa 11 Fairmont Senior 2:23.22 1 2
6 Shaffer, Laura 12 Preston 2:23.52 1 1
7 Riedel, Taylor 10 Cabell Midland 2:24.05 1  
8 Kesecker, Morgan 11 Nicholas County 2:24.35 1  
9 Harwood, Taylor 09 Hampshire 2:24.91 1  
10 Burkett, Sarah 11 Hampshire 2:25.23 1  
11 Ashbaugh, Nikki 11 George Washingto 2:25.86 1  
12 Tarovisky, Lauren 11 Wheeling Park 2:26.04 1  
13 Good, Carol 12 George Washingto 2:27.07 1  
14 Cavender, Haelei 11 St Albans 2:28.87 1  
15 Pollard, Brittany 09 Hedgesville 2:31.11 1  
16 Morris, Rachel 09 Parkersburg Sout 2:32.27 1  
 
Womens 1600m A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Drazba, Maggie 10 St. Marys 5:14.08 1 10
2 Harris, Sami 10 Charleston Catho 5:16.23 1 8
3 Carroll, Bethany 11 Doddridge County 5:48.60 1 6
4 Cassidy, Ashley 10 Tucker County 5:52.79 1 4
5 Mazzella, Breanna 10 Richwood 5:54.18 1 2
6 Mossor, Shealee 09 Williamstown 5:54.62 1 1
7 Crockett, Anna 09 Charleston Catho 6:02.22 1  
8 McKown, Quincy 09 Charleston Catho 6:03.11 1  
9 Knight, Beverly 11 St. Marys 6:06.29 1  
10 Gray, Heather 11 Williamstown 6:10.69 1  
11 Smith, Sarah 11 Cameron 6:13.58 1  
12 Cole, Lenae 09 Tucker County 6:40.40 1  
13 King, Trinity 09 Clay-Battelle 6:50.99 1  
14 Whipkey, Summer 09 Midland Trail HS 7:12.96 1  
15 McComb, Rachel 09 Pocahontas Count 7:22.81 1  
 
Womens 1600m AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 McCauley, Sarah 12 Philip Barbour 5:13.64 1 10
2 Jan, Katie 10 Frankfort 5:24.53 1 8
3 Marker, Tricia 12 Weir 5:25.38 1 6
4 Walker, Erica 12 Herbert Hoover 5:27.07 1 4
5 Mahoney, Katelyn 09 Philip Barbour 5:28.64 1 2
6 Mastrantoni, Kristen 10 Weir 5:29.49 1 1
7 Virtue, Alexis 10 Weir 5:30.34 1  
8 Waybright, Brianna 10 Philip Barbour 5:30.94 1  
9 Chambers, Kelsey 09 Oak Glen 5:32.27 1  
10 Porter, Andrea 10 Point Pleasant 5:39.46 1  
11 Biser, Hannah 12 Keyser 5:41.28 1  
12 East, Chelsea 12 Pikeview 5:42.09 1  
13 Griffith, Alexia 10 Scott 5:51.38 1  
14 McCoy, Ryleigh 09 Webster County 5:54.65 1  
15 Ord, Paula 10 Poca 5:58.80 1  
-- Hill, Laura 10 Pikeview DNF 1  
 
Womens 1600m AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Propst, Letitia 12 Elkins 5:17.65 1 10
2 Workman, Kaitlyn 09 Preston 5:18.20 1 8
3 Kesecker, Morgan 11 Nicholas County 5:19.53 1 6
4 Tarovisky, Lauren 11 Wheeling Park 5:19.68 1 4
5 Phillips, Morganne 10 Bridgeport 5:20.26 1 2
6 Hamilton, Sarah 11 George Washingto 5:21.78 1 1
7 Harshbarger, Brynn 10 Morgantown 5:23.13 1  
8 Paladino, Amelia 09 University 5:23.64 1  
9 Pineault, Sydney 09 Morgantown 5:26.94 1  
10 Jenkins, Heather 10 Musselman 5:29.06 1  
11 Ellis, Alex 10 Cabell Midland 5:29.94 1  
12 Williams, Kaylee 10 Parkersburg Sout 5:32.52 1  
13 Bartoldson, Lauren 12 Martinsburg 5:32.98 1  
14 Lawhon, Ally 09 Hurricane 5:37.21 1  
15 Schwendiman, Emily 10 Hurricane 5:48.28 1  
16 Kaplan, Emma 11 George Washingto 6:10.16 1  
 
Womens 3200m A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Drazba, Maggie 10 St. Marys 11:07.47 1 10
2 Harris, Sami 10 Charleston Catho 11:13.34 1 8
3 Fisher, MaeBeth 11 Moorefield 12:26.73 1 6
4 Cassidy, Ashley 10 Tucker County 12:41.95 1 4
5 Carr, Elizabeth 12 Tucker County 12:41.97 1 2
6 Gray, Heather 11 Williamstown 12:42.92 1 1
7 Carroll, Bethany 11 Doddridge County 12:47.63 1  
8 Mazzella, Breanna 10 Richwood 13:21.35 1  
9 Gaskins, Brittani 11 Wirt County 13:25.49 1  
10 Smith, Sarah 11 Cameron 13:25.80 1  
11 Fulks, Kaitlyn 09 Williamstown 14:41.56 1  
12 Thompson, Caroline 10 Wahama HS 14:46.65 1  
13 Breault, Briana 12 Bishop Donahue 14:54.99 1  
14 Buscher, Heidi 11 Charleston Catho 15:19.68 1  
15 White, Caitlin 09 Meadow Bridge HS 15:29.82 1  
 
Womens 3200m AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 McCauley, Sarah 12 Philip Barbour 11:33.24 1 10
2 Mahoney, Katelyn 09 Philip Barbour 11:44.57 1 8
3 Virtue, Alexis 10 Weir 11:49.46 1 6
4 Walker, Erica 12 Herbert Hoover 11:49.76 1 4
5 Mastrantoni, Kristen 10 Weir 11:50.14 1 2
6 Marker, Tricia 12 Weir 11:52.99 1 1
7 Waybright, Brianna 10 Philip Barbour 11:56.60 1  
8 Clevenger, Allison 11 Webster County 12:12.08 1  
9 Biser, Hannah 12 Keyser 12:22.97 1  
10 Younker, Sara 10 Berkeley Springs 12:34.86 1  
11 Fulton, Lacee 12 Berkeley Springs 12:35.19 1  
12 Griffith, Alexia 10 Scott 12:42.41 1  
13 Goodwin, Courtney 09 Scott 12:57.59 1  
14 Wynne, Morgan 10 Oak Hill 13:02.76 1  
15 Peters, Ashley 11 Liberty (Harriso 13:02.97 1  
16 McCoy, Ryleigh 09 Webster County 13:10.42 1  
 
Womens 3200m AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Propst, Letitia 12 Elkins 11:10.99 1 10
2 Paladino, Amelia 09 University 11:14.13 1 8
3 Workman, Kaitlyn 09 Preston 11:20.00 1 6
4 Phillips, Morganne 10 Bridgeport 11:20.99 1 4
5 Lipps, Rachel 09 Hampshire 11:34.08 1 2
6 Jenkins, Heather 10 Musselman 11:37.59 1 1
7 Harshbarger, Brynn 10 Morgantown 11:41.86 1  
8 Shultz, Ashley 12 Preston 11:43.69 1  
9 Romanek, Elena 10 Wheeling Park 11:44.30 1  
10 Kesecker, Morgan 11 Nicholas County 11:50.68 1  
11 Hill, Madison 12 Parkersburg Sout 11:51.08 1  
12 Kirk, April 10 Parkersburg Sout 12:03.40 1  
13 Lewis, Danielle 11 Hampshire 12:40.91 1  
14 Summers, Baylee 09 Hurricane 12:42.29 1  
15 Arnold, Adrienne 09 George Washingto 12:51.46 1  
16 Hamrick, Ashley 12 Nicholas County 13:38.41 1  
 
Womens 100m Hurdles A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ferguson, Sarah 09 Doddridge County 15.83 1 10
2 Starkey, Jade 12 Valley Wetzel 16.52 1 8
3 McGill, Malee 12 St. Marys 16.54 1 6
4 Kerns, Jessie 10 Williamstown 16.65 1 4
5 Hammer, Kylie 11 Williamstown 16.76 1 2
6 Parsons, Taylor 11 Paden City HS 16.89 1 1
7 Postlewaite, Lincoln 10 Williamstown 16.98 1  
-- Johnson, Ali 11 St. Marys DQ 1  
 
Womens 100m Hurdles A Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Ferguson, Sarah 09 Doddridge County 16.40 2  
2 Johnson, Ali 11 St. Marys 16.51 1  
3 Kerns, Jessie 10 Williamstown 16.63 1  
5 Hammer, Kylie 11 Williamstown 16.79 1  
6 Parsons, Taylor 11 Paden City HS 16.95 1  
4 McGill, Malee 12 St. Marys 16.97 2  
7 Postlewaite, Lincoln 10 Williamstown 17.17 2  
8 Starkey, Jade 12 Valley Wetzel 17.50 1  
9 Cleavenger, Katie 11 Tucker County 17.77 2  
10 Miller, Caroline 10 Tucker County 17.93 1  
11 Sekely, Carly 12 Madonna HS 18.15 2  
12 Beatty, Mileena 10 South Harrison 18.21 2  
13 Bailey, Jamie 10 Richwood 18.40 1  
14 Hypes, Morgan 11 Midland Trail HS 20.63 2  
15 Kelly, Maura 12 Madonna HS 21.26 2  
 
Womens 100m Hurdles AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Farley, Mariah 12 Pikeview 15.83 1 10
2 Cunningham, Adrian 11 Poca 15.93 1 8
3 McDonald, Holly 12 Magnolia 16.32 1 6
4 Fawcett, Kari 10 Grafton 16.33 1 4
5 Boyd, Kristin 11 Shady Spring 16.49 1 2
6 Evans, Allison 10 Keyser 16.63 1 1
7 Smearman, Paige 11 Oak Glen 16.73 1  
8 White, Erica 09 Keyser 18.56 1  
 
Womens 100m Hurdles AA Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Farley, Mariah 12 Pikeview 16.00 2  
2 Cunningham, Adrian 11 Poca 16.37 1  
3 White, Erica 09 Keyser 16.57 2  
4 Smearman, Paige 11 Oak Glen 16.62 1  
5 McDonald, Holly 12 Magnolia 16.78 2  
6 Evans, Allison 10 Keyser 16.86 2  
7 Boyd, Kristin 11 Shady Spring 16.88 2  
8 Fawcett, Kari 10 Grafton 16.88 1  
9 Holland, Nikki 12 Weir 16.89 1  
10 Cochran, Keleigh 09 Grafton 17.26 1  
11 Barker, Paige 11 Ritchie County 17.29 1  
12 Thomas, Josie 09 Shady Spring 17.35 1  
13 Amos, Emily 12 Magnolia 17.38 1  
14 McComas, Emily 12 Poca 17.39 2  
15 Hesson, Cara 12 Point Pleasant 17.49 2  
16 Pernell, Holly 10 Herbert Hoover 18.01 2  
 
Womens 100m Hurdles AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Godwin, Emily 10 Buckhannon-Upshu 14.77 1 10
2 Kirk, Valerie 12 Winfield 14.99 1 8
3 Crawford, Ali 11 Brooke 15.16 1 6
4 Fordyce, Taylor 12 Parkersburg Sout 15.23 1 4
5 Scherich, Alyssa 11 Fairmont Senior 15.24 1 2
6 Williams, Lindsey 11 Lewis County 15.70 1 1
7 Dilcher, Courtney 12 Cabell Midland 16.02 1  
8 Spencer, Tanija 11 Capital 16.04 1  
 
Womens 100m Hurdles AAA Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Scherich, Alyssa 11 Fairmont Senior 14.98 2  
2 Kirk, Valerie 12 Winfield 15.01 1  
3 Godwin, Emily 10 Buckhannon-Upshu 15.36 2  
4 Fordyce, Taylor 12 Parkersburg Sout 15.48 1  
5 Crawford, Ali 11 Brooke 15.58 2  
6 Spencer, Tanija 11 Capital 15.85 1  
7 Williams, Lindsey 11 Lewis County 15.95 1  
8 Dilcher, Courtney 12 Cabell Midland 16.07 1  
9 Bryan, Chelsea 12 Jefferson 16.08 2  
10 Thomas, Allison 11 Jefferson 16.09 1  
11 Whiting, Savana 12 Ripley 16.63 1  
12 Cvechko, Lauren 10 Buckhannon-Upshu 16.73 2  
13 Brugnoli, Amelia 12 Nicholas County 17.37 1  
14 Chaplin, Stacy 11 Wheeling Park 18.07 2  
15 Monti, Linda 09 Greenbrier East 18.21 2  
 
Womens 300m Hurdles A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Lantz, Gretchen 12 South Harrison 46.39 2 10
2 Ferguson, Sarah 09 Doddridge County 47.48 2 8
3 Swiger, D'Andra 10 Doddridge County 47.93 2 6
4 Johnson, Ali 11 St. Marys 48.06 2 4
5 Flowers, Ciara 10 Williamstown 49.75 2 2
6 Evans, Amber 10 Tucker County 50.20 2 1
7 Cornell, Kathleen 10 Williamstown 50.38 2  
8 Cleavenger, Katie 11 Tucker County 50.80 1  
9 Matlock, Aspen 10 Wheeling Central 51.08 1  
10 Bailey, Jamie 10 Richwood 51.65 1  
11 Parsons, Taylor 11 Paden City HS 51.95 1  
12 Pettit, Sydney 11 Gilmer County 52.21 2  
13 Kerns, Jessie 10 Williamstown 52.53 1  
14 Smith, Miriam 09 Wirt County 59.08 1  
 
Womens 300m Hurdles AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cunningham, Adrian 11 Poca 45.05 2 10
2 White, Erica 09 Keyser 47.39 2 8
3 Williams, Michelle 12 Berkeley Springs 47.77 2 6
4 Boyd, Kristin 11 Shady Spring 48.03 2 4
5 Summers, Amber 11 Shady Spring 48.09 2 2
6 Webster, Amy 11 Oak Glen 48.95 2 1
7 Pennacchio, Monica 12 Weir 49.01 2  
8 Farley, Mariah 12 Pikeview 49.65 2  
9 Smearman, Paige 11 Oak Glen 49.74 1  
10 LeMasters, Haylea 10 Tyler Consolidat 50.58 1  
11 McComas, Emily 12 Poca 50.74 1  
12 Smith, Emily 09 Summers County H 51.00 1  
13 Brown, Erin 10 Webster County 52.01 1  
14 Eversole, Breanna 11 Keyser 52.12 1  
15 Thomas, Josie 09 Shady Spring 52.55 1  
16 Atkins, Hanah 10 Sissonville 53.80 1  
 
Womens 300m Hurdles AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Godwin, Emily 10 Buckhannon-Upshu 44.23 2 10
2 Kirk, Valerie 12 Winfield 45.85 2 8
3 Williams, Lindsey 11 Lewis County 45.97 2 6
4 Spencer, Tanija 11 Capital 47.34 2 4
5 Gadomski, Shaye 09 Greenbrier East 47.76 2 2
6 Lewis, Rebekah 11 Hampshire 48.27 1 1
7 Fluharty, Nicole 11 Parkersburg Sout 48.43 2  
8 Lantz, Abby 10 Buckhannon-Upshu 48.57 1  
9 Barber, Chloe 11 Hurricane 48.63 2  
10 Hascak, Maci 12 Brooke 48.65 2  
11 Hawkins, Victoria 12 Fairmont Senior 48.87 1  
12 Rice, Jessica 12 Morgantown 49.26 1  
13 Minor, Madison 10 University 49.88 1  
14 Taylor, Ashleigh 11 Nicholas County 50.85 1  
15 Hoff, Haliegh 11 Winfield 51.25 1  
16 Wynn, Amber 09 George Washingto 51.70 1  
 
Womens 4x100m Relay A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Hammer, Chideste,
Chideste, Hammer
  Williamstown 51.09 2 10
2 Ratnani, Dundervi,
Casingal, Joseck
  Charleston Catho 53.08 2 8
3 Dziatkow, Sekely,
Licata, Conner
  Madonna HS 53.12 2 6
4 Clemons, Roberts,
Conrad, Montgome
  Gilmer County 53.41 2 4
5 Schneid, Mason,
Mason, Matlock
  Wheeling Central 54.17 2 2
6 McGill, Strickle,
Cottrill, Taylor
  St. Marys 54.46 2 1
7 Sivert, Willey,
Hayes, Starkey
  Valley Wetzel 54.93 1  
8 Delawder, Sager,
Mullin, Jenkins
  East Hardy 55.16 2  
9 Lockner, Edwards,
Kaba, Kimble
  Pendleton County 55.36 2  
10 Litton, Gaskins,
Gaskins, Ohrn
  Wirt County 55.99 1  
11 Snyder, Vaughn,
Thompson, Greenwal
  Moorefield 56.38 1  
12 Moore, Betler,
Kincaid, Bowley
  Tucker County 56.51 1  
13 Rush, Ammons,
Swisher, Harvey
  Clay-Battelle 57.39 1  
14 Fields, Shelford,
Price, Hinkle
  Richwood 58.14 1  
 
Womens 4x100m Relay AA Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Schlabow, Casteel,
Clark, Foley
  Tyler Consolidat 51.44 2 10
2 Gains, Bunnell,
Kendrick, Harman
  Liberty (Harriso 52.07 2 8
3 Spitzer, White,
Evans, Hernande
  Keyser 52.21 2 6
4 Keefer, Pethtel,
Smith, Hesson
  Point Pleasant 52.59 1 4
5 Barker, Garrett,
Toman, Jones
  Ritchie County 52.69 2 2
6 Bennett, Colby,
Case, Williams
  Berkeley Springs 53.06 2 1
7 Guy, Thompson,
Hegele, Oar
  Shady Spring 53.57 2  
8 Kolanko, Hayes,
Holland, Young
  Weir 53.69 2  
10 Saville, Sentelle,
Turley, Brothers
  Frankfort 53.95 2  
9 Martin, Franklin,
Fruit, Smith
  Oak Hill 53.95 1  
11 Hedrick, McComas,
Youngblo, Perkins
  Poca 54.25 1  
12 Cobb, Settlage,
Flinn, Babylon
  Ravenswood 54.31 1  
13 Swiger, Lybert,
Nally, Collins
  Oak Glen 54.60 1  
14 Merritt, Crabtree,
Bartram, Webb
  Wayne 54.78 1  
15 Pernell, Taylor,
Fragale, Harris
  Herbert Hoover 55.23 1  
16 East, Dart,
Comer, Thomure
  Pikeview 56.11 1  
 
Womens 4x100m Relay AAA Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Ames, Days,
Days, Hosby
  Martinsburg 48.83 2 10
2 Hewitt, Rice,
Trott, Baldwin
  Morgantown 50.70 2 8
3 Snyder, Richard,
Crawford, Hascak
  Brooke 50.88 2 6
4 Bryan, McCarrol,
Clark, Baylor
  Jefferson 50.89 2 4
5 Cole, Moore,
Allred, Clark
  Winfield 50.89 2 2
6 Robinson, Catlett,
Westfall, York
  Hampshire 51.45 2 1
7 Holstine, Ball,
Tennant, Haught
  John Marshall 51.65 2  
8 Mueller, O'Neal,
Dolan, Bonar
  Wheeling Park 51.86 1  
9 Durham, Torain,
Hall, McDowell
  Woodrow Wilson 52.33 1  
10 Simon, DeGraef,
Galland, Williams
  Parkersburg Sout 52.76 1  
11 Sturdave, Hinshaw,
Cunningh, Stewart
  Hurricane 52.82 2  
12 Cecil, Roessler,
Downard, Hucklebe
  Princeton Senior 52.83 1  
13 Licata, Nuzum,
Lehman, Licata
  East Fairmont 53.08 1  
14 Rohr, Lantz,
Edwards, Riley
  Buckhannon-Upshu 53.56 1  
-- Monson, Webb,
Hamilton, Scott
  Huntington DNF 1  
-- Spencer, Allen,
Wood, Carter
  Capital DQ 1  
 
Womens 4x200m Relay A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Early, Roberts,
Chideste, Gardner
  Williamstown 1:46.95 2 10
2 Ratnani, Dundervi,
Deer, Joseck
  Charleston Catho 1:50.21 2 8
3 Schneid, Mason,
Mason, Bucon
  Wheeling Central 1:52.32 2 6
4 Sekely, Anile,
Gianessi, Conner
  Madonna HS 1:53.21 2 4
5 Crawford, Sager,
Mullin, Jenkins
  East Hardy 1:54.96 2 2
6 Lockner, Edwards,
Kaba, Kimble
  Pendleton County 1:55.25 2 1
7 Anderson, Betler,
Moore, Cleaveng
  Tucker County 1:55.91 2  
8 Clemons, Conrad,
Ramezan, DeMarino
  Gilmer County 1:57.33 1  
9 Pickens, Strickle,
Moore, Taylor
  St. Marys 1:58.04 1  
10 Sivert, Willey,
Willey, Hayes
  Valley Wetzel 1:58.65 1  
11 Wagner, Stephens,
Sowards, Criner
  Buffalo 1:58.95 1  
12 Parsons, Myers,
Cosper, Parsons
  Paden City HS 1:59.12 1  
13 Hinkle, Price,
Johnson, Shelford
  Richwood 1:59.96 1  
14 Snyder, Melnicze,
Vaughn, Greenwal
  Moorefield 2:02.15 1  
15 Gibson, Myers,
Beverage, Fertig
  Pocahontas Count 2:04.04 1  
-- Ohrn, Gaskins,
Smith, Litton
  Wirt County DQ 2  
 
Womens 4x200m Relay AA Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Smearman, Collins,
Webster, Burch
  Oak Glen 1:48.93 2 10
2 Spitzer, White,
Evans, Hernande
  Keyser 1:49.49 2 8
3 Kendrick, Gains,
Bunnell, Harman
  Liberty (Harriso 1:50.36 2 6
4 Colby, Davison,
Case, Williams
  Berkeley Springs 1:50.67 2 4
5 Guy, Summers,
Thompson, Oar
  Shady Spring 1:50.84 2 2
6 Kolanko, Cline,
Young, Pennacch
  Weir 1:51.68 2 1
7 Clark, Fletcher,
Bantug, Casteel
  Tyler Consolidat 1:53.78 2  
8 Saville, Sentelle,
Hagel, Brothers
  Frankfort 1:54.15 1  
9 Golinsky, Greenlie,
Cottrill, Sodaro
  Braxton County 1:54.69 1  
10 Martin, Fruit,
Franklin, Smith
  Oak Hill 1:54.96 1  
11 Garrett, Toman,
Lamp, Jones
  Ritchie County 1:55.13 2  
12 Merritt, Crabtree,
Webb, Bartram
  Wayne 1:55.29 1  
13 Keefer, Young,
Gandee, Smith
  Point Pleasant 1:55.86 1  
14 Hutchins, Rogers,
Youngblo, Perkins
  Poca 1:57.40 1  
15 Johnson, Blankens,
Lester, Conway
  Scott 1:57.44 1  
16 Prince, Milam,
Bishop, Lilly
  Independence 1:59.50 1  
 
Womens 4x200m Relay AAA Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Days, Days,
Fincham, Dickens
  Martinsburg 1:44.24 2 10
2 Minor, Cunningh,
Bayles, Dotson
  University 1:46.32 2 8
3 Doughty, McCarrol,
Thomas, Baylor
  Jefferson 1:47.05 2 6
4 Holstine, Tennant,
Ball, Haught
  John Marshall 1:48.10 2 4
5 Robinson, Catlett,
Westfall, York
  Hampshire 1:48.34 2 2
6 Dilcher, Hall,
Blake, Nieberga
  Cabell Midland 1:48.80 2 1
7 Cole, Maynard,
Ranck, Clark
  Winfield 1:48.82 2  
8 Hewitt, Rice,
Trott, Baldwin
  Morgantown 1:49.28 2  
9 Simon, Williams,
DeGraef, Fluharty
  Parkersburg Sout 1:50.00 1  
10 Sturdave, Barber,
Stewart, Cunningh
  Hurricane 1:50.42 1  
11 Callens, Torain,
Hall, McDowell
  Woodrow Wilson 1:50.60 1  
12 Hensley, Webb,
Hamilton, Scott
  Huntington 1:50.65 1  
13 Humphrey, Conaway,
Graham, Hillberr
  North Marion 1:50.91 1  
14 Mueller, Webb,
Bonar, Grove
  Wheeling Park 1:51.67 1  
15 Matthews, Hoffman,
Moore, Brooks
  South Charleston 1:53.65 1  
16 Rogner, Keen,
Patterso, McClinti
  Greenbrier East 1:54.28 1  
 
Womens 4x400m Relay A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Cornell, Flowers,
Roberts, Early
  Williamstown 4:15.91 2 10
2 Joseck, Deer,
Deer, Sotomayo
  Charleston Catho 4:24.41 2 8
3 Taylor, Knight,
Brewer, Johnson
  St. Marys 4:26.33 2 6
4 Ohrn, Somervil,
Gaskins, Litton
  Wirt County 4:31.63 2 4
5 Anderson, Evans,
Bowley, Deuser
  Tucker County 4:32.27 2 2
6 DeMarino, Mann,
Ramezan, Clemons
  Gilmer County 4:34.95 2 1
7 Schneid, Pockl,
Mason, John
  Wheeling Central 4:37.73 2  
8 Dziatkow, Yazbek,
Basil, Gianessi
  Madonna HS 4:39.25 1  
9 Sivert, Willey,
Hayes, Starkey
  Valley Wetzel 4:41.63 2  
10 Athens, Hughes,
Stephens, Criner
  Buffalo 4:45.12 1  
11 Weber, Johnson,
Mazzella, Burgess
  Richwood 4:47.72 1  
12 Hall, Snyder,
Vaughn, Greenwal
  Moorefield 4:51.42 1  
13 Yates, Strawder,
Neff, Crawford
  East Hardy 4:52.34 1  
14 Mendoza, Hartman,
Crider, Edwards
  Pendleton County 4:58.73 1  
15 Workman, Mosesso,
McComb, Myers
  Pocahontas Count 5:05.19 1  
16 Trader, Zahnow,
Breault, Tweedlie
  Bishop Donahue 5:06.33 1  
 
Womens 4x400m Relay AA Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Collins, Chambers,
Webster, Burch
  Oak Glen 4:12.48 2 10
2 Merritt, Merritt,
Bartram, Rutherfo
  Wayne 4:14.14 2 8
3 McJilton, Colby,
Kidwell, Williams
  Berkeley Springs 4:14.28 2 6
4 Harper, Pennacch,
Kolanko, Cline
  Weir 4:14.82 2 4
5 Fletcher, Wable,
Clark, Foley
  Tyler Consolidat 4:16.53 2 2
6 Hegele, Thompson,
Boyd, Summers
  Shady Spring 4:18.69 1 1
7 Kendrick, Siefert,
Gains, Bunnell
  Liberty (Harriso 4:21.27 1  
8 Boddy, Biser,
Eversole, Hernande
  Keyser 4:21.67 2  
9 Garrett, Toman,
Davis, Jones
  Ritchie County 4:21.98 2  
10 Bryan, Lockhart,
Cochran, Barlow
  Grafton 4:24.73 2  
11 Bean, Clevenge,
Sanson, Brown
  Webster County 4:31.77 1  
12 Presley, Hill,
East, Comer
  Pikeview 4:32.29 1  
13 Ord, Hutchins,
Rogers, Perkins
  Poca 4:34.08 1  
14 Walker, Montgome,
Minsker, Jordan
  Sissonville 4:35.49 1  
15 Lilly, Prince,
Bishop, Williams
  Independence 4:36.97 1  
16 Wilkeson, Harless,
Payne, Nickell
  Greenbrier West 4:55.46 1  
 
Womens 4x400m Relay AAA Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Grant, Lorenzen,
Hosby, Ashbaugh
  George Washingto 4:05.05 2 10
2 Bryan, Fadeley,
McCarrol, Doughty
  Jefferson 4:06.41 2 8
3 Haught, Nuce,
Tennant, Haught
  John Marshall 4:07.12 2 6
4 Riedel, Blake,
Hall, Cassidy
  Cabell Midland 4:10.34 1 4
5 Kirk, Moore,
Hoff, Castro
  Winfield 4:11.77 2 2
6 Cunningh, Wheeler,
Minor, Dotson
  University 4:13.57 2 1
7 Rohr, Littler,
Wright, Lantz
  Buckhannon-Upshu 4:13.59 1  
8 York, Catlett,
Westfall, Harwood
  Hampshire 4:14.00 1  
9 Zobrist, Miluk,
McClinti, Gadomski
  Greenbrier East 4:14.02 2  
10 Thomas, Rimmer,
Days, Bartolds
  Martinsburg 4:17.64 1  
11 Barber, Losh,
Cunningh, Dent
  Hurricane 4:20.22 2  
12 Chaplin, O'Neal,
Tarovisk, Grove
  Wheeling Park 4:20.45 2  
13 Humphrey, Harrison,
Graham, Hillberr
  North Marion 4:20.90 1  
14 Fuller, Artrip,
Sperry, Stewart
  Spring Valley 4:23.43 1  
15 Mitchell, Hall,
Hamilton, McDowell
  Woodrow Wilson 4:30.50 1  
16 Martin, Taylor,
Kesecker, Logar
  Nicholas County 4:33.86 1  
 
Womens 4x800m Relay A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Harris, Sotomayo,
Deer, McKown
  Charleston Catho 10:06.83 1 10
2 Mossor, Flowers,
Mossor, Cornell
  Williamstown 10:08.03 1 8
3 Drazba, Miller,
Brewer, Knight
  St. Marys 10:21.56 1 6
4 John, Matlock,
Garloch, Bucon
  Wheeling Central 10:42.92 1 4
5 Carr, Cassidy,
Bowley, Miller
  Tucker County 10:56.90 1 2
6 Gaskins, Somervil,
Gaskins, Litton
  Wirt County 11:05.72 1 1
7 Mann, Jones,
DeMarino, Luzader
  Gilmer County 11:37.36 1  
8 Bertram, Mathews,
Higginso, Smith
  Cameron 11:37.44 1  
9 Fisher, Combs,
Walker, Hall
  Moorefield 11:44.87 1  
10 Trader, Tweedlie,
Breault, Breault
  Bishop Donahue 11:46.08 1  
11 Harvey, Cropper,
Cropper, Sharak
  Clay-Battelle 12:07.62 1  
12 Mendoza, Halterma,
Crider, Hartman
  Pendleton County 12:08.89 1  
13 Lough, Burgess,
Lyons, Monnett
  Richwood 12:34.22 1  
14 Ward, Petitto,
Ellingto, Foster
  South Harrison 13:09.10 1  
15 Cade, Carroll,
Jett, Casteel
  Doddridge County 13:12.43 1  
 
Womens 4x800m Relay AA Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Virtue, Cline,
Mastrant, Marker
  Weir 9:50.44 1 10
2 Merritt, Rutherfo,
Merritt, Rutherfo
  Wayne 9:54.93 1 8
3 Mahoney, Abbott,
Waybrigh, McCauley
  Philip Barbour 10:01.87 1 6
4 Boddy, Redman,
Eversole, Biser
  Keyser 10:15.76 1 4
5 Baird, Rogers,
Baird, Chambers
  Oak Glen 10:19.05 1 2
6 Graffius, Powers,
Blankens, Griffith
  Scott 10:25.09 1 1
7 Gandee, Shamblin,
Kitsmill, Walker
  Herbert Hoover 10:32.96 1  
8 McJilton, Fulton,
Younker, Mundey
  Berkeley Springs 10:34.26 1  
9 Clevenge, Bean,
McCoy, Sanson
  Webster County 10:36.41 1  
10 Bryan, Taylor,
Cochran, Barlow
  Grafton 10:39.30 1  
11 Wynne, Heeter,
Striker, Fruit
  Oak Hill 10:45.67 1  
12 Jones, Cokeley,
Cokeley, Davis
  Ritchie County 10:57.12 1  
13 Harshber, Goddard,
Cline, Emch
  Magnolia 10:57.60 1  
14 Hegele, Jackson,
Roseberr, Young
  Shady Spring 11:06.47 1  
15 Bantug, Long,
Williams, Wable
  Tyler Consolidat 11:08.52 1  
16 Ashman, May,
Norman, Drake
  Roane County 11:39.79 1  
 
Womens 4x800m Relay AAA Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Ridenour, Workman,
Workman, Shaffer
  Preston 9:45.08 1 10
2 Williams, Morris,
Hill, Boggs
  Parkersburg Sout 9:46.32 1 8
3 Pineault, Lynch,
Vilasuso, Harshbar
  Morgantown 9:46.34 1 6
4 Grove, Dodd,
Romanek, Tarovisk
  Wheeling Park 9:50.72 1 4
5 Carl, Harwood,
Lipps, Burkett
  Hampshire 9:52.90 1 2
6 Paladino, Wheeler,
Warner, Paladino
  University 9:56.47 1 1
7 Lizon, Stone,
Breen, Pollard
  Hedgesville 9:58.66 1  
8 Schwendi, Schwendi,
Lawhon, Dent
  Hurricane 9:59.23 1  
9 Good, Kaplan,
Arnold, Hamilton
  George Washingto 10:04.52 1  
10 Ellis, Riedel,
Dillon, Nelson
  Cabell Midland 10:05.17 1  
11 Humphrey, Elliott,
Reynolds, Harrison
  North Marion 10:15.43 1  
12 Fadeley, Briggs,
Hash, McCarrol
  Jefferson 10:18.28 1  
13 Nuce, Worrels,
Haught, Haught
  John Marshall 10:21.33 1  
14 Phillips, Haddix,
Mucha, Voreh
  Bridgeport 10:22.00 1  
15 Hilyard, Bartensl,
McManus, Talbot
  Greenbrier East 11:21.65 1  
16 Hamrick, Logar,
Brugnoli, Hayhurst
  Nicholas County 11:47.01 1  
 
Womens 4x100m Shuttle Hurdle A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Hammer, Kerns,
Gardner, Postlewa
  Williamstown 1:06.02 4 10
2 Schneid, Pockl,
Matlock, Bucon
  Wheeling Central 1:10.07 4 8
3 Curtis, Ingram,
Marple, Ferguson
  Doddridge County 1:10.57 4 6
4 West, Brewer,
Pickens, McGill
  St. Marys 1:11.86 3 4
5 Pettit, Roberts,
White, Simmons
  Gilmer County 1:12.54 3 2
6 Parsons, Myers,
Fox, Parsons
  Paden City HS 1:12.57 3 1
7 Wagner, Hughes,
Stephens, Moore
  Buffalo 1:12.85 2  
8 Conner, Licata,
Sekely, Lammers
  Madonna HS 1:14.83 4  
9 Snyder, Boone,
Fawley, Thompson
  Moorefield 1:16.82 2  
10 Mustoe, Johnson,
Bailey, Hinkle
  Richwood 1:16.99 2  
11 Eddy, Povrozni,
Petitto, Beatty
  South Harrison 1:18.05 1  
12 Neff, Sager,
Griffith, Delawder
  East Hardy 1:18.29 2  
13 Walton, Workman,
Kinder, Gibson
  Pocahontas Count 1:19.36 1  
14 Rush, Ammons,
Sharak, Swisher
  Clay-Battelle 1:20.28 1  
15 Tweedlie, Guthoerl,
Zahnow, Potts
  Bishop Donahue 1:26.78 1  
-- Evans, Miller,
Moore, Cleaveng
  Tucker County DQ 3 3
 
Womens 4x100m Shuttle Hurdle AA Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Patterso, Amos,
Smith, McDonald
  Magnolia 1:07.00 4 10
2 Clegg, LeMaster,
Wable, Jones
  Tyler Consolidat 1:07.34 4 8
3 Cunningh, Hedrick,
McComas, Hayes
  Poca 1:08.31 3 6
4 Cochran, Pryor,
Cochran, Fawcett
  Grafton 1:09.27 3 4
5 Boyd, Carnell,
Summers, Thomas
  Shady Spring 1:09.44 4 2
6 Cantley, Burdette,
Daniel, Hylton
  Liberty (Raleigh 1:09.90 3 1
7 Evans, Eversole,
Simpson, Jenkins
  Keyser 1:10.22 3  
8 Nally, Baird,
Webster, Smearman
  Oak Glen 1:10.32 2  
9 Presley, Comer,
Thomure, Farley
  Pikeview 1:10.37 2  
10 Lamp, VanScoy,
Gump, Barker
  Ritchie County 1:11.22 2  
11 Hartley, Young,
Gandee, Hesson
  Point Pleasant 1:11.57 2  
12 Kelly, Gray,
Shriver, Shockey
  Philip Barbour 1:14.69 1  
13 Walker, Jordan,
Atkins, Montgome
  Sissonville 1:17.41 1  
14 Ludwick, Knick,
Ault, Valkos
  Petersburg 1:17.52 1  
15 Paxton, Harris,
Osborne, Pernell
  Herbert Hoover 1:18.55 1  
-- Hayes, Kolanko,
Pennacch, Holland
  Weir FS 4  
 
Womens 4x100m Shuttle Hurdle AAA Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Riley, Cvechko,
Jack, Lantz
  Buckhannon-Upshu 1:05.94 4 10
2 Bryan, Lukens,
Stoner, Thomas
  Jefferson 1:06.02 4 8
3 Morgan, Wilson,
Schenerl, Fordyce
  Parkersburg Sout 1:07.01 3 6
4 Bonar, Hall,
Dolan, Chaplin
  Wheeling Park 1:07.14 3 4
5 Lewis, Hott,
Blomquis, Westfall
  Hampshire 1:07.64 3 2
6 Hoff, Dingess,
Cole, Kirk
  Winfield 1:08.05 4 1
7 Chittum, Nieberga,
Hall, Dilcher
  Cabell Midland 1:08.78 4  
8 Morgan, Rennard,
Gadomski, Monti
  Greenbrier East 1:08.84 2  
9 Macgrego, Felder,
Webb, Hensley
  Huntington 1:10.54 2  
10 Brugnoli, Hinkle,
Taylor, Stear
  Nicholas County 1:10.87 1  
11 McClella, Ingram,
Malloy, Defibaug
  John Marshall 1:11.19 1  
12 Mitchem, Brady,
Hascak, Crawford
  Brooke 1:11.37 2  
13 Pearson, Tompkin,
Hinshaw, Jones
  Hurricane 1:11.93 2  
14 Grace, Rannals,
Smith, Meravogl
  Musselman 1:12.84 1  
15 Parkulo, Scruggs,
Wright, Durham
  Woodrow Wilson 1:15.29 1  
-- Lucas, Davis,
Ewell, Davis
  Martinsburg DQ 3  
 
Womens Shot Put A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jones, Tiffany 10 Union (G) 32-09.25(9.99m) 1 10
2 Allman, Shila 12 Williamstown 30-04.50(9.26m) 1 8
3 Hershey, Danielle 12 Buffalo 30-04.00(9.25m) 1 6
4 House, Hunter 11 Williamstown 30-02.00(9.19m) 1 4
5 Clark, Audra 10 St. Marys 29-02.00(8.89m) 1 2
6 Marks, Gina 09 Charleston Catho 29-01.00(8.86m) 1 1
7 Bunner, Kelley 12 Wirt County 28-06.00(8.69m) 1  
8 Gilkerson, Allison 10 Meadow Bridge HS 28-02.50(8.60m) 1  
9 Delawder, Kim 12 East Hardy 28-01.50(8.57m) 1  
10 Miller, Katelyn 12 East Hardy 27-11.00(8.51m) 1  
11 Pavan, Taylor 10 Madonna HS 27-09.50(8.47m) 1  
12 Beiter, Rebecca 10 Bishop Donahue 27-08.00(8.43m) 1  
13 Beiter, Sarah 11 Bishop Donahue 27-05.75(8.38m) 1  
14 Amos, Lauren 10 Williamstown 27-00.00(8.23m) 1  
15 Gardner, Fredriciah 09 Pocahontas Count 25-00.50(7.63m) 1  
16 Gould, Alissa 12 Richwood 24-09.50(7.56m) 1  
 
Womens Shot Put AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Stotler, Harlie 11 Berkeley Springs 37-09.00(11.51m) 1 10
2 Starcher, Jessica 12 Lincoln 33-02.50(10.12m) 1 8
3 McClain, Emily 10 Roane County 32-09.25(9.99m) 1 6
4 Ince, Alexis 10 Oak Hill 31-08.75(9.67m) 1 4
5 Johnson, Kendra 10 Keyser 31-08.50(9.66m) 1 2
6 Johnson, Jasmine 10 Pikeview 31-05.75(9.59m) 1 1
7 Hickman, Tessa 09 Roane County 31-01.50(9.49m) 1  
8 Minney, Rachel 09 Sissonville 30-01.50(9.18m) 1  
9 Casteel, Lynsey 12 Tyler Consolidat 30-01.25(9.18m) 1  
10 Crane, Kaleena 10 Oak Glen 30-00.00(9.14m) 1  
11 Morris, Carlee 12 Tyler Consolidat 29-10.25(9.10m) 1  
12 Shingle, Steffani 12 Frankfort 29-04.00(8.94m) 1  
13 Lusk, Cheyanna 11 Westside 28-10.25(8.79m) 1  
14 Nicholson, Mikala 11 Roane County 27-08.00(8.43m) 1  
15 LeMaster, Kathryn 12 Poca 27-07.00(8.41m) 1  
16 Moles, Keree 10 Poca 21-04.00(6.50m) 1  
 
Womens Shot Put AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Knabenshue, Karissa 12 Buckhannon-Upshu 40-01.25(12.22m) 1 10
2 Drury, Bethany 11 St Albans 37-03.75(11.37m) 1 8
3 Dowell, Mercedes 10 Buckhannon-Upshu 36-07.75(11.17m) 1 6
4 Turley, Megan 12 Hurricane 35-07.75(10.86m) 1 4
5 Weller, Kiana 12 Jefferson 35-06.00(10.82m) 1 2
6 Hart, Andrea 11 Winfield 35-05.00(10.80m) 1 1
7 Walker, Jaida 10 Martinsburg 34-07.50(10.55m) 1  
8 Fisher, Sarah 12 Wheeling Park 34-03.00(10.44m) 1  
9 Woods, Jasmine 12 Woodrow Wilson 32-02.50(9.82m) 1  
10 Koon, Vanessa 09 Parkersburg Sout 32-00.00(9.75m) 1  
11 Buckhalter, Alison 11 Morgantown 31-03.50(9.54m) 1  
12 Montes, Alexis 11 John Marshall 31-02.00(9.50m) 1  
13 Poindexter, Leigh 12 George Washingto 29-11.00(9.12m) 1  
14 Young, Raina 09 Bridgeport 29-00.00(8.84m) 1  
15 Spencer, Lexi 10 Parkersburg Sout 28-08.50(8.75m) 1  
 
Womens Discus A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Clark, Audra 10 St. Marys 105-09(32.23m) 1 10
2 Allman, Shila 12 Williamstown 105-04(32.11m) 1 8
3 Odle, Kimber 11 Doddridge County 103-09(31.62m) 1 6
4 Gilkerson, Allison 10 Meadow Bridge HS 96-08(29.46m) 1 4
5 Nolan, Sarah 11 Wheeling Central 95-00(28.96m) 1 2
6 Pavan, Taylor 10 Madonna HS 94-10(28.91m) 1 1
7 Cieslweski, Shannon 12 Williamstown 91-01(27.76m) 1  
8 Cayton, Alexis 10 Doddridge County 90-05(27.56m) 1  
9 House, Hunter 11 Williamstown 80-11(24.66m) 1  
10 Jones, Tiffany 10 Union (G) 78-06(23.93m) 1  
11 Ueltschy, Cassie 12 Valley Wetzel 78-01(23.80m) 1  
12 Povroznik, Julie 11 South Harrison 77-11(23.75m) 1  
13 Delawder, Kim 12 East Hardy 74-10(22.81m) 1  
14 Gordon, Larisa 10 Gilmer County 72-07(22.12m) 1  
15 Nesselrotte, Natasha 12 Richwood 71-04(21.74m) 1  
16 Gould, Alissa 12 Richwood 61-11(18.87m) 1  
 
Womens Discus AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Stotler, Harlie 11 Berkeley Springs 103-09(31.62m) 1 10
2 Little, Mikayla 09 Ritchie County 100-11(30.76m) 1 8
3 Hickman, Tessa 09 Roane County 98-01(29.90m) 1 6
4 Marshall, Alicia 10 Shady Spring 91-05(27.86m) 1 4
5 Starcher, Jessica 12 Lincoln 89-10(27.38m) 1 2
6 Mullins, Mary 12 Point Pleasant 89-06(27.28m) 1 1
7 Casteel, Lynsey 12 Tyler Consolidat 89-02(27.18m) 1  
8 Roush, Amanda 11 Point Pleasant 87-10(26.77m) 1  
9 Schlabowski, Madeline 12 Tyler Consolidat 83-10(25.55m) 1  
10 Shomo, Victoria 12 Philip Barbour 83-02(25.35m) 1  
11 Ramona, Bowles 12 Oak Hill 79-07(24.26m) 1  
12 Minney, Rachel 09 Sissonville 75-10(23.11m) 1  
13 LeMaster, Kathryn 12 Poca 62-05(19.02m) 1  
14 Ellis, Kimme 11 Chapmanville 57-08(17.58m) 1  
-- Ince, Alexis 10 Oak Hill FOUL(--) 1  
-- Skinner, Chasity 12 Lincoln FOUL(--) 1  
 
Womens Discus AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Knabenshue, Karissa 12 Buckhannon-Upshu 126-09(38.63m) 1 10
2 Montes, Alexis 11 John Marshall 117-03(35.74m) 1 8
3 Fisher, Sarah 12 Wheeling Park 113-07(34.62m) 1 6
4 Drury, Bethany 11 St Albans 111-11(34.11m) 1 4
5 Dowell, Mercedes 10 Buckhannon-Upshu 110-02(33.58m) 1 2
6 Fletcher, Samantha 12 Morgantown 110-02(33.58m) 1 1
7 Reid, Victoria 09 Hedgesville 101-09(31.01m) 1  
8 Turley, Megan 12 Hurricane 100-03(30.56m) 1  
9 Young, Raina 09 Bridgeport 98-03(29.95m) 1  
10 Poindexter, Leigh 12 George Washingto 97-00(29.57m) 1  
11 Hart, Andrea 11 Winfield 93-10(28.60m) 1  
12 Briscoe, Breanna 09 Huntington 91-08(27.94m) 1  
13 Ricker, Amanda 11 Wheeling Park 91-04(27.84m) 1  
14 Ricker, Alexis 10 Wheeling Park 70-10(21.59m) 1  
 
Womens High Jump A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Steele, Megan 10 Williamstown 5-04.00(1.63m) 1 10
2 Hanlin, Jaime 11 Union (G) 5-02.00(1.57m) 1 8
3 Lantz, Gretchen 12 South Harrison 5-00.00(1.52m) 1 6
4 Bunner, Kelley 12 Wirt County 5-00.00(1.52m) 1 4
10 Mullens, Morgan 12 Richwood 4-10.00(1.47m) 1  
5 Swiger, D'Andra 10 Doddridge County 4-10.00(1.47m) 1 2
6 Deuser, Rhea 12 Tucker County 4-10.00(1.47m) 1 0.50
6 Pickens, Taylor 11 St. Marys 4-10.00(1.47m) 1 0.50
8 Bailey, Jamie 10 Richwood 4-10.00(1.47m) 1  
9 Willey, Tristin 12 Valley Wetzel 4-10.00(1.47m) 1  
11 DeMarino, Hannah 12 Gilmer County 4-06.00(1.37m) 1  
11 Flowers, Liz 11 Williamstown 4-06.00(1.37m) 1  
11 Betler, Stephanie 09 Tucker County 4-06.00(1.37m) 1  
-- Hypes, Morgan 11 Midland Trail HS NH(--) 1  
-- Tunno, Kristen 11 Madonna HS NH(--) 1  
 
Womens High Jump AA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Clegg, Makayla 10 Tyler Consolidat 5-00.00(1.52m) 1 10
2 Solomon, Casey 10 Berkeley Springs 4-10.00(1.47m) 1 7
2 Comer, Emilee 12 Pikeview 4-10.00(1.47m) 1 7
4 Williams, Brenna 11 Independence 4-10.00(1.47m) 1 4
5 Saville, Brooke 11 Frankfort 4-10.00(1.47m) 1 2
6 Smith, Alyssa 12 Magnolia 4-10.00(1.47m) 1 1
11 Akers, Johnna 09 Lincoln 4-08.00(1.42m) 1  
11 Rogers, Karley 09 Poca 4-08.00(1.42m) 1  
7 Crane, Kaleena 10 Oak Glen 4-08.00(1.42m) 1  
7 Walker, Logan 11 Sissonville 4-08.00(1.42m) 1  
9 Paine, Amelia 12 Shady Spring 4-08.00(1.42m) 1  
9 Cokeley, Anna 09 Ritchie County 4-08.00(1.42m) 1  
-- Youngblood, Mariah 09 Poca NH(--) 1  
-- Shomo, Victoria 12 Philip Barbour NH(--) 1  
 
Womens High Jump AAA Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Godwin, Emily 10 Buckhannon-Upshu 5-08.00(1.73m) 1 10
2 Cvechko, Lauren 10 Buckhannon-Upshu 5-04.00(1.63m) 1 8
3 Tate, Jordan 11 Nitro 5-02.00(1.57m) 1 6
4 Taylor, Ashleigh 11 Nicholas County 5-02.00(1.57m) 1 4
5 Durkin, Paige 09 Wheeling Park 5-00.00(1.52m) 1 2
13 Boggs, Kayla 10 Preston 4-10.00(1.47m) 1  
13 Rohr, Tori 12 Buckhannon-Upshu 4-10.00(1.47m) 1  
6 Rexroad, Kayleigh 09 Parkersburg Sout 4-10.00(1.47m) 1 0.50
6 Morgan, Ashley 10 Greenbrier East 4-10.00(1.47m) 1 0.50
8 Hamilton, Talequia 12 Huntington 4-10.00(1.47m) 1  
8 Kemmerling, Laurel 12 Nicholas County 4-10.00(1.47m) 1  
8 Lockard, Nikki 11 Parkersburg Sout 4-10.00(1.47m) 1  
8 Tarr, Olivia 12 Wheeling Park 4-10.00(1.47m) 1  
8 Price, Kenya 09 Jefferson 4-10.00(1.47m) 1  
-- Roessler, Lara 10 Princeton Senior NH(--) 1  
-- Wiley, Olivia 10 Wheeling Park NH(--) 1  
 
Womens Long Jump A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Lantz, Gretchen 12 South Harrison 16-06.00(5.03m) nwi 1 10
2 Swiger, D'Andra 10 Doddridge County 16-04.00(4.98m) nwi 1 8
3 Ferguson, Sarah 09 Doddridge County 15-06.75(4.74m) nwi 1 6
4 Conner, Kaitlyn 11 Madonna HS 15-06.25(4.73m) nwi 1 4
5 Flowers, Liz 11 Williamstown 15-03.00(4.65m) nwi 1 2
6 Montgomery, Jessica 12 Gilmer County 15-01.75(4.62m) nwi 1 1
7 Hayes, Danette 11 Valley Wetzel 15-00.75(4.59m) nwi 1  
8 Cornell, Kathleen 10 Williamstown 14-11.50(4.56m) nwi 1  
9 Hanlin, Jaime 11 Union (G) 14-00.50(4.28m) nwi 1  
10 Taylor, Courtney 11 Williamstown 13-08.00(4.17m) nwi 1  
11 Mullens, Morgan 12 Richwood 13-07.75(4.16m) nwi 1  
12 Weber, Gretchen 11 Richwood 13-06.75(4.13m) nwi 1  
12 Deuser, Rhea 12 Tucker County 13-06.75(4.13m) nwi 1  
14 Willey, Abigail 09 Valley Wetzel 13-06.00(4.11m) nwi 1  
15 White, Caitlin 09 Meadow Bridge HS 12-10.50(3.92m) nwi 1  
16 Crawford, Alyshia 11 East Hardy 11-05.50(3.49m) nwi 1  
 
Womens Long Jump AA Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Brothers, Kayley 12 Frankfort 16-06.00(5.03m) nwi 1 10
2 Farley, Mariah 12 Pikeview 16-01.50(4.91m) nwi 1 8
3 Garrett, Mykayla 10 Ritchie County 15-10.75(4.85m) nwi 1 6
4 Hayes, Krystle 12 Poca 15-02.00(4.62m) nwi 1 4
5 Brown, Candace 11 Summers County H 15-01.50(4.61m) nwi 1 2
6 Allen, Alexandra 09 Liberty (Harriso 15-01.00(4.60m) nwi 1 1
7 Sodaro, Hunter 10 Braxton County 14-10.50(4.53m) nwi 1  
8 Phillips, Corri 11 Braxton County 14-08.50(4.48m) nwi 1  
9 Cunningham, Madison 10 Lincoln 14-06.00(4.42m) nwi 1  
10 Casteel, Hillary 09 Tyler Consolidat 14-03.50(4.36m) nwi 1  
11 Akers, Johnna 09 Lincoln 13-11.50(4.25m) nwi 1  
12 Clegg, Makayla 10 Tyler Consolidat 13-07.00(4.14m) nwi 1  
13 Paxton, Danielle 11 Herbert Hoover 13-02.50(4.03m) nwi 1  
14