Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2011 Apr 29th to May 7th

YearResultsVideoNewsPhotos 
 

Media for 2011

Videos (276)
View
+
Photos (367)
View
+
Articles (16)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Attending groups

 

Invited groups

 

2011

Florida FHSAA Outdoor State Championships

Class 1A – Friday, April 29
Class 2A – Saturday, April 30
Class 3A – Friday, May 6
Class 4A – Saturday, May 7

 

2011 Results - 4A Florida FHSAA Outdoor State Championships

Published by
DrBob   on May 8th 2011, 4:55am
Florida FHSAA Outdoor State Championships
Apr 29, 2011 to May 7, 2011
Winter Park, FL, US
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 100h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Team Scores
 
Mens 100m 1AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Williams, Lee 11 Maclay 10.90 nwi 1  
2 Knauf, Benjamin 11 Santa Fe Catholi 10.94 nwi 1  
3 Farquharson, Johnath 12 Orlando Christia 10.97 nwi 1  
4 Roberts, Alex 10 Community Christ 11.08 nwi 1  
5 Batten, Aaron 10 Dade Christian 11.21 nwi 1  
6 Smith, Ivory 11 Baker 11.28 nwi 1  
7 Davis, Robert 10 Carrollwood Day 11.30 nwi 1  
8 Eutsay, Xavier 11 Sneads 11.32 nwi 1  
 
Mens 100m 1AVarsity Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Williams, Lee 11 Maclay 10.81 nwi 2  
2 Farquharson, Johnathan 12 Orlando Christia 10.85 nwi 1  
3 Roberts, Alex 10 Community Christ 11.00 nwi 1  
4 Knauf, Benjamin 11 Santa Fe Catholi 11.07 nwi 2  
5 Smith, Ivory 11 Baker 11.08 nwi 2  
6 Batten, Aaron 10 Dade Christian 11.11 nwi 1  
7 Eutsay, Xavier 11 Sneads 11.15 nwi 1  
8 Davis, Robert 10 Carrollwood Day 11.19 nwi 1  
9 Bell, Keivon 12 Moore Haven 11.23 nwi 1  
10 Trezy, Serge 11 Agape Christian 11.24 nwi 2  
11 Bryant, Montrell 10 Hawthorne 11.32 nwi 2  
12 Maye, Marcus 11 Holy Trinity (Me 11.38 nwi 1  
13 Brooks, Kassalando 10 Jefferson County 11.40 nwi 2  
14 Davis, Ryan 10 Highlands Christ 11.41 nwi 2  
15 Henry, Mike 11 Archbishop Curle 11.42 nwi 1  
16 Coleman, Jayln 11 Keswick Christia 11.60 nwi 2  
 
Mens 100m 2AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Whitfield, Levonte 10 Jones 10.69 -4.1 1  
2 Watkins, Sammy 12 South Fort Myers 10.72 -4.1 1  
3 Wright, Antwan 11 Suncoast Communi 10.77 -4.1 1  
4 Robbins, Clim 12 Jones 11.08 -4.1 1  
5 Williams, Tray   Walton Senior 11.15 -4.1 1  
6 Scott, Avery 12 Episcopal (Jacks 11.19 -4.1 1  
7 General, Jonathan 11 Trinity Catholic 11.23 -4.1 1  
-- Michel, Sony 09 American Heritag FS -4.1 1  
 
Mens 100m 2AVarsity Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Watkins, Sammy 12 South Fort Myers 10.57 -1.0 2  
3 Wright, Antwan 11 Suncoast Communi 10.71 -1.0 2  
2 Whitfield, Levonte 10 Jones 10.88 -1.0 1  
4 Robbins, Clim 12 Jones 10.91 -1.0 1  
5 Scott, Avery 12 Episcopal (Jacks 10.91 -1.0 1  
7 Williams, Tray   Walton Senior 10.94 -1.0 1  
8 General, Jonathan 11 Trinity Catholic 11.09 -1.0 1  
6 Michel, Sony 09 American Heritag 11.12 -1.0 2  
9 Sanders, Jared 11 Hallandale 11.15 -1.0 2  
10 Ellis, Lachaddrick 12 Taylor County 11.17 -1.0 2  
11 Jones, Hayden 11 Lake Highland Pr 11.18 -1.0 2  
12 Hawkins, Devonte 12 Satellite 11.24 -1.0 2  
13 Tyler, Trevor 12 Middleton 11.27 -1.0 1  
14 Butler, Johnathan 12 James S Rickards 11.28 -1.0 2  
15 WASHINGTON, JAYLEN 12 Monsignor Edward 11.35 -1.0 1  
16 Adams, Quentin 10 Hernando 11.44 -1.0 1  
 
Mens 100m 3AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Osorio, Tyler 12 Celebration 10.54 -1.2 1  
2 Williams, Kendal 9 Stanton College 10.60 -1.2 1  
3 Brown, Anthony 11 Hillsborough 10.67 -1.2 1  
4 Mostert, raheem 12 New Smyrna Beach 10.69 -1.2 1  
5 Williams, Karlos 12 Ridge Community 10.70 -1.2 1  
6 Simmons, Taurus 11 Wolfson 10.74 -1.2 1  
7 Johnson, Randy 11 Miami Norland 10.82 -1.2 1  
8 Clark, James 10 New Smyrna Beach 10.83 -1.2 1  
 
Mens 100m 3AVarsity Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Mostert, raheem 12 New Smyrna Beach 10.68 +2.0 2  
2 Brown, Anthony 11 Hillsborough 10.75 +1.4 1  
3 Simmons, Taurus 11 Wolfson 10.80 +2.0 2  
4 Osorio, Tyler 12 Celebration 10.80 +2.0 2  
5 Williams, Kendal 9 Stanton College 10.81 +1.4 1  
7 Johnson, Randy 11 Miami Norland 10.81 +2.0 2  
6 Clark, James 10 New Smyrna Beach 10.90 +1.4 1  
8 Williams, Karlos 12 Ridge Community 10.94 +2.0 2  
9 Davis, Reggie 10 Lincoln 10.94 +1.4 1  
10 Brown, Wayne 11 Dwyer 10.97 +2.0 2  
11 Johnson, Tyrell 10 Cape Coral 10.99 +1.4 1  
12 Gray, Kolby 11 Fort Lauderdale 11.02 +2.0 2  
13 Brooks, Gary 12 Booker T. Washin 11.03 +1.4 1  
14 Horner, Alfonso 11 Belen Jesuit Pre 11.04 +1.4 1  
15 Young, Thomas 12 Lehigh Senior 11.15 +2.0 2  
16 Harrison, Xavier 12 Lakewood 11.16 +1.4 1  
 
Mens 100m 4AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Bracy, Marvin 11 Boone 10.39 -1.6 1  
2 Graham Jr., Hugh 12 Miami Northweste 10.55 -1.6 1  
3 Unknown Athlete 12 St Thomas Aquina 10.78 -1.6 1  
4 Smith, Jermy 11 Flanagan 10.81 -1.6 1  
5 Vassor, Volvick 11 Northeast (Oakla 10.84 -1.6 1  
6 Reynolds, Orville 12 Majory Stoneman 10.85 -1.6 1  
7 Holloway, Brandon 11 Alonso 10.87 -1.6 1  
8 Phillips, Defario 12 Kissimmee-Osceol 10.98 -1.6 1  
 
Mens 100m 4AVarsity Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Bracy, Marvin 11 Boone 10.31 +1.6 1  
2 Graham Jr., Hugh 12 Miami Northweste 10.53 -0.9 2  
3 Reynolds, Orville 12 Majory Stoneman 10.56 +1.6 1  
5 Unknown Athlete 12 St Thomas Aquina 10.70 +1.6 1  
4 Vassor, Volvick 11 Northeast (Oakla 10.73 -0.9 2  
6 Smith, Jermy 11 Flanagan 10.74 -0.9 2  
7 Holloway, Brandon 11 Alonso 10.76 +1.6 1  
8 Phillips, Defario 12 Kissimmee-Osceol 10.81 -0.9 2  
9 Hollie, Ladale 12 Winter Springs 10.89 +1.6 1  
10 Hubbard, Jalin 10 Northeast 10.96 -0.9 2  
11 Baxter, Keith 12 Homestead Senior 11.00 -0.9 2  
12 Lilly, Synjohn 11 Apopka 11.03 -0.9 2  
13 Hunter, Karus 10 Centennial 11.05 +1.6 1  
14 Bermudez, Ryan 10 Miami Springs Sr 11.05 +1.6 1  
15 Edwards, Jarrod 12 Riverview 11.08 +1.6 1  
-- Brown, Darryl 12 American DNF -0.9 2  
 
Mens 200m 1AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Knauf, Benjamin 11 Santa Fe Catholi 21.87 nwi 1  
2 Farquharson, Johnath 12 Orlando Christia 22.02 nwi 1  
3 Williams, Lee 11 Maclay 22.21 nwi 1  
4 Marshall, Bilal 11 Dade Christian 22.50 nwi 1  
5 Bell, Keivon 12 Moore Haven 22.53 nwi 1  
6 Smith, Ivory 11 Baker 22.74 nwi 1  
7 Eutsay, Xavier 11 Sneads 23.30 nwi 1  
-- Bryant, Montrell 10 Hawthorne FS nwi 1  
 
Mens 200m 1AVarsity Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Williams, Lee 11 Maclay 21.91 nwi 2  
2 Marshall, Bilal 11 Dade Christian 22.02 nwi 1  
3 Knauf, Benjamin 11 Santa Fe Catholi 22.30 nwi 2  
4 Smith, Ivory 11 Baker 22.34 nwi 1  
5 Bryant, Montrell 10 Hawthorne 22.36 nwi 2  
6 Bell, Keivon 12 Moore Haven 22.46 nwi 1  
7 Eutsay, Xavier 11 Sneads 22.56 nwi 1  
8 Farquharson, Johnathan 12 Orlando Christia 22.57 nwi 1  
9 Alls, Terrence 10 Dade Christian 22.67 nwi 2  
10 Davis, N'Namdi 10 Port Saint Joe 22.69 nwi 2  
11 Batten, Aaron 10 Dade Christian 22.71 nwi 2  
12 Howard, Evan 10 Northside Christ 22.82 nwi 1  
13 Davis, Robert 10 Carrollwood Day 22.85 nwi 1  
14 Roberts, Alex 10 Community Christ 22.91 nwi 2  
15 Jenkins, Domonique 11 P.K. Yonge 22.94 nwi 1  
16 Hylton, Lloyd 10 First Academy 23.56 nwi 2  
 
Mens 200m 2AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Watkins, Sammy 12 South Fort Myers 21.11 -1.8 1  
2 Whitfield, Levonte 10 Jones 21.35 -1.8 1  
3 Ellis, Lachaddrick 12 Taylor County 21.47 -1.8 1  
4 Wright, Antwan 11 Suncoast Communi 21.56 -1.8 1  
5 Ways, Ceolamar 10 Nease 21.74 -1.8 1  
6 Scott, Avery 12 Episcopal (Jacks 21.99 -1.8 1  
7 Campbell, Devondre 12 Cypress Lake 22.03 -1.8 1  
8 Diggs, Devin 10 Strawberry Crest 24.70 -1.8 1  
 
Mens 200m 2AVarsity Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Scott, Avery 12 Episcopal (Jacks 21.51 -0.2 2  
2 Watkins, Sammy 12 South Fort Myers 21.53 +1.5 1  
3 Ellis, Lachaddrick 12 Taylor County 21.75 -0.2 2  
4 Ways, Ceolamar 10 Nease 21.83 +1.5 1  
5 Wright, Antwan 11 Suncoast Communi 21.84 -0.2 2  
6 Whitfield, Levonte 10 Jones 21.85 +1.5 1  
7 Campbell, Devondre 12 Cypress Lake 22.12 +1.5 1  
8 Diggs, Devin 10 Strawberry Crest 22.42 -0.2 2  
9 Barnes, Demetrius 12 Bay 22.44 -0.2 2  
10 Patten, Nigel 09 Booker T. Washin 22.48 +1.5 1  
11 WASHINGTON, JAYLEN 12 Monsignor Edward 22.50 -0.2 2  
12 Decomo, Ronald 11 Poinciana 22.56 +1.5 1  
13 Wells, Terrance 10 Monsignor Edward 22.60 +1.5 1  
14 Butler, Johnathan 12 James S Rickards 23.02 -0.2 2  
-- Fray, Tyjuan 12 Trinity Catholic DNF -0.2 2  
 
Mens 200m 3AAdaptive Sport Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Gray, Damarius 12 Fort Pierce Cent 53.27 +0.3 1  
 
Mens 200m 3AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Williams, Kendal 9 Stanton College 21.40 +0.3 1  
2 Simmons, Taurus 11 Wolfson 21.58 +0.3 1  
3 Brown, Anthony 11 Hillsborough 21.60 +0.3 1  
4 Clark, James 10 New Smyrna Beach 21.80 +0.3 1  
5 Patterson, Yosmani 12 Miami Jackson 21.85 +0.3 1  
6 Horner, Alfonso 11 Belen Jesuit Pre 21.92 +0.3 1  
7 Moate, Eric 10 Spoto 22.05 +0.3 1  
8 Frett, Mahai 12 Eastside 22.42 +0.3 1  
 
Mens 200m 3AVarsity Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Simmons, Taurus 11 Wolfson 21.59 +0.0 2  
2 Williams, Kendal 9 Stanton College 21.78 -0.8 1  
3 Brown, Anthony 11 Hillsborough 21.91 -0.8 1  
4 Clark, James 10 New Smyrna Beach 21.95 +0.0 2  
5 Horner, Alfonso 11 Belen Jesuit Pre 22.00 +0.0 2  
6 Patterson, Yosmani 12 Miami Jackson 22.24 -0.8 1  
7 Frett, Mahai 12 Eastside 22.26 +0.0 2  
8 Moate, Eric 10 Spoto 22.30 +0.0 2  
9 Washington, Shedrick 12 West Port 22.33 -0.8 1  
10 Nelson, charles 9 Seabreeze 22.39 -0.8 1  
11 Williams, Roshard 11 Lincoln 22.44 -0.8 1  
12 Carnes, Brandon 10 Manatee 22.63 +0.0 2  
13 Young, Thomas 12 Lehigh Senior 22.68 -0.8 1  
14 Brown, Ryan 11 Dillard 23.16 -0.8 1  
15 Tyson, Devan 12 Vanguard 23.30 +0.0 2  
16 McHome, Delvin 12 Dwyer 23.67 +0.0 2  
 
Mens 200m 4AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Bracy, Marvin 11 Boone 21.24 -2.7 1  
2 Unknown Athlete 12 St Thomas Aquina 21.50 -2.7 1  
3 Brown, Darryl 12 American 21.51 -2.7 1  
4 Henderson, kahlil 10 South Broward 21.68 -2.7 1  
5 Glover, Reggie 10 Dr Phillips 21.99 -2.7 1  
6 Blanford, Jenove 12 South Broward 22.01 -2.7 1  
-- Unknown Athlete 11 St Thomas Aquina DNF -2.7 1  
-- Cue, Tyler 12 Flagler Palm Coa DQ -2.7 1  
 
Mens 200m 4AVarsity Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Bracy, Marvin 11 Boone 21.30 -1.4 2  
2 Unknown Athlete 11 St Thomas Aquina 21.49 -1.7 1  
3 Unknown Athlete 12 St Thomas Aquina 21.53 -1.4 2  
5 Brown, Darryl 12 American 21.59 -1.4 2  
7 Henderson, kahlil 10 South Broward 21.60 -1.4 2  
4 Glover, Reggie 10 Dr Phillips 21.97 -1.7 1  
6 Blanford, Jenove 12 South Broward 21.99 -1.7 1  
8 Cue, Tyler 12 Flagler Palm Coa 22.02 -1.4 2  
9 Hubbard, Jalin 10 Northeast 22.21 -1.7 1  
10 Fleurant, Stanley 12 Homestead Senior 22.34 -1.4 2  
11 Jones, David 11 St Petersburg 22.39 -1.4 2  
12 Bermudez, Ryan 10 Miami Springs Sr 22.39 -1.4 2  
13 Absolu, Gilbert 12 Flagler Palm Coa 22.40 -1.7 1  
14 Nelson, Curtis 12 Miami Southridge 22.88 -1.7 1  
15 Shanklin, Grergory 12 Chamberlain 22.99 -1.7 1  
-- Holloway, Brandon 11 Alonso FS -1.7 1  
 
Mens 400m 1AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Smith, Ivory 11 Baker 48.62 2  
2 Simon, TJ 11 Holy Trinity (Me 48.81 2  
3 Potts, Kevin 11 Graceville High 49.25 2  
4 Hussey, Robert 12 Mt Dora 49.49 2  
5 Marshall, Bilal 11 Dade Christian 49.54 2  
6 Washington, Talyn 12 Berean Christian 49.79 2  
7 Davis, Ryan 10 Highlands Christ 50.55 1  
8 Lewis, Vinton 10 Moore Haven 50.59 2  
9 Williams, Dean 10 Coral Springs Ch 50.64 2  
10 Jackson, Lamar 12 Wildwood 51.08 1  
11 Price, Colton 12 Wewahitchka 51.20 1  
12 Culkin, Sean 11 Indian Rocks Chr 51.78 1  
13 Boone, Tyler 12 Circle Christian 52.36 1  
14 Turley, Mathis 11 Evangelical Chri 52.41 1  
15 Steel, Brian 12 Tampa Preparator 53.24 1  
16 Antworth, Matthew 11 Maclay 53.28 1  
 
Mens 400m 2AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Davis, Dwight 11 Hallandale 48.02 2  
2 stillman, jamal 12 Cypress Lake 48.77 2  
3 burris, michael 12 South Fort Myers 48.80 2  
4 Moise, Derek 12 Booker T. Washin 48.94 2  
5 Vera, Davey 11 South Sumter 49.04 2  
6 Broderick, Carl 12 Rockledge 49.26 1  
7 Diggs, Devin 10 Strawberry Crest 49.34 2  
8 Etheredge, Michael 12 West Florida HS 49.64 1  
9 Hammond, Joshua 12 Raines 49.81 2  
10 Watts, Justin 12 Matanzas 49.96 1  
11 Wells, Terrance 10 Monsignor Edward 50.11 1  
12 Diaz, Javier 12 Gulliver Prep 50.36 1  
13 Sams, Cecil 11 Santa Fe 50.69 1  
14 Bracken, Jeremy 12 Episcopal (Jacks 51.11 2  
15 Smith, Deandre 11 Lake Wales 51.29 1  
16 YOUNG, WILLIE 10 Lake Wales 52.64 1  
 
Mens 400m 3AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Osorio, Tyler 12 Celebration 47.86 1  
2 Lewis, D'Anthony 12 Escambia 48.71 1  
3 Brown, Charles 11 Fort Myers 48.84 1  
4 Smith, Davin 12 Miami Central 48.96 1  
5 Clarke, Jordan 11 Fort Lauderdale 49.14 1  
6 Ricardo, Bailey 11 Dillard 49.46 1  
7 Uruburu, Nick 10 Bartram Trail 49.97 1  
8 Porter, Brandan 11 Stranahan 52.55 1  
 
Mens 400m 3AVarsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Lewis, D'Anthony 12 Escambia 48.75 1  
3 Brown, Charles 11 Fort Myers 48.94 1  
5 Clarke, Jordan 11 Fort Lauderdale 49.05 1  
7 Porter, Brandan 11 Stranahan 49.08 1  
8 Ricardo, Bailey 11 Dillard 49.16 1  
9 Menan, Jake 12 Lemon Bay 49.28 1  
2 Osorio, Tyler 12 Celebration 49.55 2  
4 Uruburu, Nick 10 Bartram Trail 49.79 2  
6 Smith, Davin 12 Miami Central 49.81 2  
10 Robinson, Jerrid 12 Gibbs 50.15 2  
11 Cherry, Jaharius 12 Winter Haven 50.36 2  
12 Finch, Nicholas 11 Mariner 50.49 2  
13 Davis, Kelvon 12 Edgewater 50.95 1  
14 Watson, Thomas 11 Springstead 53.33 1  
-- Haye, Stephen 12 Fort Walton Beac DNF 2  
 
Mens 400m 4AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Unknown Athlete 11 St Thomas Aquina 46.22 1  
2 Graham Jr., Hugh 12 Miami Northweste 46.72 1  
3 Glover, Reggie 10 Dr Phillips 48.01 1  
4 Mosely, Franklyn 12 Alonso 48.18 1  
5 Thermidor, Edens 11 Park Vista Commu 48.70 1  
6 Rolle, Cecil 12 Buchholz 49.62 1  
7 Messmore, Derek 12 Countryside Seni 49.63 1  
-- Carter, Irwin 12 Miami Carol City FS 1  
 
Mens 400m 4AVarsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Graham Jr., Hugh 12 Miami Northweste 47.54 1  
2 Unknown Athlete 11 St Thomas Aquina 47.68 2  
3 Glover, Reggie 10 Dr Phillips 48.34 2  
4 Thermidor, Edens 11 Park Vista Commu 48.76 1  
5 Mosely, Franklyn 12 Alonso 48.77 1  
6 Messmore, Derek 12 Countryside Seni 49.00 2  
7 Rolle, Cecil 12 Buchholz 49.04 2  
8 Carter, Irwin 12 Miami Carol City 49.32 2  
9 Smith, Walter 11 Atlantic Communi 49.55 2  
9 Santana, Jose 11 East River 49.55 1  
11 Coburn, Angel 11 West Orange 49.88 1  
12 Del Rosario, Alex 12 Miami Killian 50.21 1  
13 Bailey, Terrence 12 Miami Southridge 50.44 2  
14 Garcia, Davion 12 Port Charlotte 51.01 1  
15 Jordan, Austin 12 St Petersburg 51.16 2  
16 hill, jabari 09 Everglades 51.30 1  
 
Mens 800m 1AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Unknown Athlete 12 Trinity Prep 1:57.28 2  
2 Montenari, Matthew 11 Northside Christ 1:57.50 2  
3 Ojeda, Mario 11 Northside Christ 1:58.46 2  
4 Fretwell, Michael 11 Circle Christian 1:59.75 2  
5 Billings, Scott 11 Maclay 2:00.39 1  
6 Unknown Athlete 11 Trinity Prep 2:00.49 2  
7 Young, Jeff 12 Out-of-Door Acad 2:00.68 1  
8 Bass, David 12 Branford 2:00.73 2  
9 Hoffman, Alex 11 Holy Trinity (Me 2:00.78 2  
10 Strickland, Luke 9 North Florida Ch 2:00.93 1  
11 Corley, William 12 Kings Academy 2:01.94 2  
12 Carrie, Thomas 12 Westminster Acad 2:02.42 1  
13 Lindbergh, Kent 12 Coral Springs Ch 2:05.24 1  
14 Chapman, Joseph 10 Northside Christ 2:06.64 1  
15 Coby, Marcus 11 American Heritag 2:16.21 1  
-- Potts, Kevin 11 Graceville High DNF 1  
 
Mens 800m 2AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Martinez, Marcus 12 Ponte Vedra 1:55.01 2  
2 Edwards, Albert 12 Florida State Un 1:55.02 2  
3 Casey, Arthur 12 Middleton 1:55.40 2  
4 Palermo, Nicholas 11 North Broward Pr 1:56.44 2  
5 Neal, Aaron 12 West Florida HS 1:57.33 2  
6 Lopez, Blake 12 Tampa Jesuit 1:57.95 1  
7 Nelson, Mark 12 Pine Crest (Ft. 1:58.54 1  
8 Paine, James (Carriger 12 Dreyfoos Of The 1:59.09 1  
9 Deceus, Jean 11 Immokalee 1:59.98 1  
10 Cartagena, Jose 10 Estero 2:00.48 2  
11 Revales, simeon 11 Monsignor Edward 2:00.61 2  
12 Kowalski, Roman 12 Pensacola 2:00.88 2  
13 Goulet, Scott 12 Trinity Catholic 2:02.06 1  
14 McLain, Zach 12 Mt Dora 2:02.10 1  
15 McDowell, Jonntue 9 Raines 2:02.67 1  
16 Chenault, Tyrin 11 Jones 2:03.15 1  
 
Mens 800m 3AAdaptive Sport Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gray, Damarius 12 Fort Pierce Cent 4:09.67 1  
 
Mens 800m 3AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Smith, Isaiah 12 Lake Weir 1:52.58 2  
2 Schnulle, Ryan 11 Charlotte 1:53.47 2  
3 Sumapang, Taylor 12 Edgewater 1:53.71 2  
4 Hilgar, Bryan 12 Charlotte 1:54.04 2  
5 Boyd, Troy 12 Venice 1:54.59 1  
6 Woodruff, Evan 12 Sebastian River 1:55.51 1  
7 Ross, Tyler 11 J.W. Mitchell 1:55.97 1  
8 Cardillo, Tyler 12 Charlotte 1:56.05 2  
9 Pierrelus, Gary 12 Miami Central 1:56.31 1  
10 Close, Alex 11 Lincoln 1:56.49 2  
11 Burton, Jake 11 Martin County 1:57.05 2  
12 Smith, Nicholas 12 Lake Weir 1:57.50 1  
13 Cambry, Jean 11 Miami Central 1:59.89 1  
14 Dalton, Dominic 12 Pine Forest 2:00.29 2  
15 Hazleton, John 12 Leon 2:00.91 1  
16 Kotick, Jacob 11 Booker T. Washin 2:04.97 1  
 
Mens 800m 4AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Brown, Ricy 12 Countryside Seni 1:53.46 2  
2 Teixeira, Otniel 11 Lake Brantley 1:53.47 2  
3 Janvier, Carl Frederic 11 Felix Varela 1:54.87 2  
4 Charles, Anderson 11 John I Leonard 1:54.96 2  
5 Dey, Daniel 11 Olympia 1:55.13 2  
6 Green, Juan Paul 11 Miami Carol City 1:55.19 2  
7 Sapp, Maurice 12 South Plantation 1:55.84 1  
8 Willams, Yeovanti 12 Flagler Palm Coa 1:55.86 2  
9 Unknown Athlete 12 Park Vista Commu 1:56.89 1  
10 Desrosiers, Roland 12 Coconut Creek 1:58.17 1  
11 Davis, Cameron 12 Fleming Island 1:58.67 2  
12 Baker, Isaac 11 Newsome 1:58.70 1  
13 Pandl, Paul 12 Bloomingdale Sen 1:58.71 1  
14 Barginere, Jayren -- Wharton 2:00.28 1  
15 Smith, Marcus 10 Miami Carol City 2:01.27 1  
16 Maturell, Alexander 11 Coral Reef Senio 2:04.18 1  
 
Mens 1600m 1AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kilgore, David 12 Holy Trinity (Me 4:21.55 1  
2 Unknown Athlete 12 Trinity Prep 4:22.84 1  
3 Unknown Athlete 10 Trinity Prep 4:25.12 1  
4 Bolser, Derek 11 P.K. Yonge 4:28.83 1  
5 Miller, Michael 12 Kings Academy 4:31.51 1  
6 Swain, Patrick 12 Maclay 4:33.16 1  
7 Montgomery, Alex 11 Community School 4:35.08 1  
8 Scott, Brent 11 Community School 4:37.80 1  
9 Simpson, Scott 10 Kings Academy 4:39.31 1  
10 Kent, Emanual 12 Upperroom Christ 4:39.83 1  
11 Covert, Travis 10 Maclay 4:40.20 1  
12 Bemman, Robert 11 All Saints Acade 4:41.36 1  
13 Coates, Jacob 12 Maclay 4:45.39 1  
14 Skjaerpe, Oscar 9 Tampa Preparator 4:48.79 1  
15 Scott, Dylan 9 Baker 4:49.00 1  
16 Spradlin, Ray 12 Dade Christian 4:53.46 1  
 
Mens 1600m 2AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Unknown Athlete 11 Ransom-Everglade 4:22.24 1  
2 Gibbons, Cody 12 Nease 4:23.36 1  
3 Kowalski, Roman 12 Pensacola 4:24.49 1  
4 Lopez, Blake 12 Tampa Jesuit 4:28.30 1  
5 Charles, Franck 12 Middleton 4:29.16 1  
6 Papa, Nick 11 Lake Highland Pr 4:29.99 1  
7 Barron, Gabriel 12 Labelle 4:31.39 1  
8 Bridges, Tyler 12 Astronaut 4:32.44 1  
9 Dewitt, Jeremy 12 Crystal River 4:34.97 1  
10 Patterson, Kentre 10 Episcopal (Jacks 4:37.88 1  
11 Williams, Charlie 11 Booker T. Washin 4:40.83 1  
12 Clark, Alec 10 West Florida HS 5:02.26 1  
-- Duclos, Dieumy 12 Godby DNF 1  
-- Hendricks, Tim 12 North Broward Pr DNF 1  
-- Martinez, Marcus 12 Ponte Vedra DNF 1  
-- Palermo, Nicholas 11 North Broward Pr DNF 1  
 
Mens 1600m 3AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cardillo, Tyler 12 Charlotte 4:11.27 1  
2 Clark, Jimmy 12 Creekside 4:11.83 1  
3 Torke, Harsha 12 Viera (Melbourne 4:15.39 1  
4 Schnulle, Ryan 11 Charlotte 4:15.71 1  
5 Touchton, Trevor 10 Lincoln 4:19.89 1  
6 Mann, Robert 12 Navarre 4:20.45 1  
7 O`connor, Quincy 11 Celebration 4:20.68 1  
8 Miranda, Carlos 10 Palmetto Ridge 4:21.02 1  
9 Clemente, Elliot 11 Belen Jesuit Pre 4:23.35 1  
10 Tejidor, Francisco 11 Belen Jesuit Pre 4:27.29 1  
11 Lopez, Avery 10 Belen Jesuit Pre 4:28.61 1  
12 Perez, Jose 11 Haines City 4:29.94 1  
13 Stafford, Ryan 12 Fort Myers 4:30.45 1  
14 Buzzard, Taylor 11 Lawton Chiles 4:35.69 1  
15 Selzer, Logan 12 Wiregrass Ranch 4:37.89 1  
 
Mens 1600m 4AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Del Valle, Armando 12 Christopher Colu 4:09.49 1  
2 del monte, max 11 Chamberlain 4:12.51 1  
3 Zerda, Santiago 12 Coral Glades 4:14.51 1  
4 Garcia, Eduardo 12 Mandarin 4:16.65 1  
5 Pickering, Ryan 12 John I Leonard 4:19.80 1  
6 Anguish, William 11 Winter Park 4:20.13 1  
7 sutton, chase 12 Seminole 4:20.99 1  
8 Kruse, Logan 11 Dr Phillips 4:23.89 1  
9 Arroyo, Andres 10 Colonial 4:24.67 1  
10 Cook, Dylan 12 Coral Reef Senio 4:25.74 1  
11 Tourgee, Michael 11 Newsome 4:26.73 1  
12 Romero, Edward 11 Flanagan 4:27.72 1  
13 Covington, Jake 12 Chamberlain 4:29.00 1  
14 Gulesian, Mark 12 Christopher Colu 4:29.97 1  
-- Estevez, Jose 12 Christopher Colu DNF 1  
-- Charles, Anderson 11 John I Leonard DNF 1  
 
Mens 3200m 1AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Unknown Athlete 12 Trinity Prep 9:28.32 1  
2 Unknown Athlete 10 Trinity Prep 9:34.82 1  
3 Unknown Athlete 12 Trinity Prep 9:35.12 1  
4 Mutz, Mark 11 Lakeland Christi 9:38.48 1  
5 Stevens, Austin 12 Maclay 9:53.24 1  
6 Kilgore, David 12 Holy Trinity (Me 9:57.28 1  
7 Swain, Patrick 12 Maclay 9:58.36 1  
8 Kent, Emanual 12 Upperroom Christ 9:59.60 1  
9 Miller, Michael 12 Kings Academy 10:05.10 1  
10 Bemman, Robert 11 All Saints Acade 10:16.81 1  
11 Arnold, Blake 11 Admiral Farragut 10:17.73 1  
12 Costa, Yuri 11 Tampa Preparator 10:20.66 1  
13 Simpson, Scott 10 Kings Academy 10:31.02 1  
14 Scott, Dylan 9 Baker 10:34.80 1  
15 Gonzalez, James 12 Coral Springs Ch 10:52.31 1  
16 Carlson, Jeremy 9 Pensacola Christ 10:53.52 1  
 
Mens 3200m 2AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hendricks, Tim 12 North Broward Pr 9:30.15 1  
2 Duclos, Dieumy 12 Godby 9:34.93 1  
3 Craig, Trent 12 Cypress Lake 9:39.38 1  
4 Reynolds, Mac 11 Nease 9:45.64 1  
5 Mundy, Corey 12 Clay 9:46.57 1  
6 Drumm, David 11 Matanzas 9:47.32 1  
7 Gazari, Argishti 11 Ancolote 9:57.41 1  
8 Roach, Chris 12 Nease 10:00.13 1  
9 Barr, Michael 10 Bishop Kenny 10:06.33 1  
10 Leuze, Jacob 11 South Walton 10:10.01 1  
11 Sharp, Brian 11 Robinson 10:13.98 1  
12 Diener, Brian 12 St Andrews 10:17.57 1  
13 Harwood, Matthew 11 Episcopal (Jacks 10:22.61 1  
14 Unknown Athlete 11 Ransom-Everglade 10:24.21 1  
15 Flint, Rufus 11 Doral Academy 10:24.27 1  
-- Plourde, Anthony 12 Pasco DNF 1  
 
Mens 3200m 3AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Clark, Jimmy 12 Creekside 9:20.32 1  
2 Koroso, Kamal 10 Terry Parker 9:23.32 1  
3 Clemente, Elliot 11 Belen Jesuit Pre 9:24.24 1  
4 Doherty, Riley 12 Leon 9:24.60 1  
5 Howell, Thomas 09 Niceville Senior 9:24.93 1  
6 Bridges, Will 12 Edgewater 9:34.72 1  
7 Torke, Harsha 12 Viera (Melbourne 9:38.91 1  
8 Stafford, Ryan 12 Fort Myers 9:41.12 1  
9 Henning, Matt 11 Harmony 9:42.26 1  
10 Pulsifer, Ryan 12 Wiregrass Ranch 9:47.44 1  
11 Gates, Herbert 10 Naples 9:47.66 1  
12 Magoulas, Michael 09 Belen Jesuit Pre 9:54.71 1  
13 Eidge, Michael 12 Durant 9:55.87 1  
14 Brennalt, Tyler 12 South Fork 10:01.09 1  
15 Martinez, Jovanie 12 Naples 10:04.63 1  
 
Mens 3200m 4AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Del Valle, Armando 12 Christopher Colu 9:09.08 1  
2 Pickering, Ryan 12 John I Leonard 9:12.17 1  
3 Hines, John-Logan 12 Boone 9:16.47 1  
4 Millay, Daniel 12 Dr Phillips 9:24.60 1  
5 Duncan, Phil 12 Boone 9:28.21 1  
6 Zerda, Santiago 12 Coral Glades 9:30.38 1  
7 Garcia, Eduardo 12 Mandarin 9:31.86 1  
8 Brewer, Amu 12 Melbourne 9:35.44 1  
9 del monte, max 11 Chamberlain 9:42.00 1  
10 sutton, chase 12 Seminole 9:44.54 1  
11 Garcia, Manny 11 Christopher Colu 9:46.21 1  
12 Estevez, Jose 12 Christopher Colu 9:54.87 1  
13 Hudak, Jacob 11 Seminole 9:57.60 1  
14 French, Nick 11 Spanish River 9:59.51 1  
15 Velasquez, Manuel 09 Majory Stoneman 10:00.97 1  
16 Cook, Dylan 12 Coral Reef Senio 10:10.42 1  
 
Mens 110m Hurdles 1AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jenkins, Rayshawn 11 Admiral Farragut 14.92 1  
2 Lunsford, John 11 Evangelical Chri 15.22 1  
3 Lunsford, Andrew 12 Evangelical Chri 15.48 1  
4 Velazquez, Anthony 12 Florida Christia 15.54 1  
5 James, Draeland 10 Providence 15.66 1  
6 Delpeche, Sebastian 11 Archbishop Curle 15.97 1  
7 Thorp, Peter 11 Father Lopez 16.22 1  
-- Hill, Bryce 12 Upperroom Christ DNF 1  
 
Mens 110m Hurdles 1AVarsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Jenkins, Rayshawn 11 Admiral Farragut 14.70 1  
2 Lunsford, John 11 Evangelical Chri 14.88 2  
3 Hill, Bryce 12 Upperroom Christ 15.16 2  
4 Velazquez, Anthony 12 Florida Christia 15.30 1  
5 Lunsford, Andrew 12 Evangelical Chri 15.31 1  
7 James, Draeland 10 Providence 15.37 1  
6 Delpeche, Sebastian 11 Archbishop Curle 15.69 2  
8 Thorp, Peter 11 Father Lopez 15.82 1  
9 Barton, Michael 12 P.K. Yonge 15.91 1  
10 Butler, Shomori 12 Glades 16.07 2  
11 Bennett, Brian 10 Windermere Prep 16.32 2  
12 Seabrooks, Marvin 10 Jefferson County 16.51 2  
13 Ford, Arliss 10 Moore Haven 16.56 1  
14 Robinson, Gerson 9 Rocky Bayou Chri 16.95 1  
15 Jekel, Jacob 11 Pensacola Christ 17.22 2  
16 Osterhoff, Levi 11 Freeport 20.07 2  
 
Mens 110m Hurdles 2AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Colimon, Davison 11 Suncoast Communi 14.43 1  
2 McCombs, Josh 12 Episcopal (Jacks 14.60 1  
3 Fields, Roderick 12 Cocoa 14.70 1  
4 Lee, Tyler 12 Cocoa Beach 14.79 1  
5 Neal, Terrence 12 South Sumter 15.05 1  
6 Neal, Keanu 10 South Sumter 15.49 1  
7 Wilson, Javaris 12 West Florida HS 15.51 1  
-- Lowry, Arqueous 12 Baldwin DQ 1  
 
Mens 110m Hurdles 2AVarsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 McCombs, Josh 12 Episcopal (Jacks 14.72 2  
2 Fields, Roderick 12 Cocoa 14.87 1  
3 Neal, Terrence 12 South Sumter 14.87 2  
4 Colimon, Davison 11 Suncoast Communi 15.11 1  
5 Wilson, Javaris 12 West Florida HS 15.13 1  
6 Lee, Tyler 12 Cocoa Beach 15.14 2  
7 Lowry, Arqueous 12 Baldwin 15.17 2  
8 Neal, Keanu 10 South Sumter 15.20 1  
9 Emile, Francy 11 Clay 15.28 2  
10 Phillips, Cordero 11 Glades Central 15.30 1  
11 Bigham, James 12 Clewiston 15.34 2  
12 Battle, John 09 Hallandale 15.44 2  
12 Aird, Gabriel 11 Suncoast Communi 15.44 1  
14 Pierre, Perez 11 Matanzas 15.62 2  
15 Ware, Michael 12 Lincoln Park Aca 15.69 1  
16 Davis, Thurston 11 Godby 20.26 1  
 
Mens 110m Hurdles 3AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Campbell, Torrey 12 Barron Collier 13.96 1  
2 Lewis, Malik 12 Palm Beach Lakes 14.28 1  
3 Anderson, Spencer 12 Crestview 14.34 1  
4 Friel, Nick 11 Merritt Island 14.41 1  
5 Gunn, Emarkis 12 Palm Beach Lakes 14.43 1  
6 Thompson, Ray 12 Fort Myers 14.45 1  
-- Morency, Patrico 12 Palmetto Ridge FS 1  
-- Pitt, Morel 11 Dwyer DNF 1  
 
Mens 110m Hurdles 3AVarsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Campbell, Torrey 12 Barron Collier 14.18 2  
2 Pitt, Morel 11 Dwyer 14.27 1  
3 Lewis, Malik 12 Palm Beach Lakes 14.30 1  
4 Thompson, Ray 12 Fort Myers 14.41 2  
5 Anderson, Spencer 12 Crestview 14.42 2  
6 Morency, Patrico 12 Palmetto Ridge 14.49 1  
7 Friel, Nick 11 Merritt Island 14.54 1  
8 Gunn, Emarkis 12 Palm Beach Lakes 14.68 2  
9 Davis, Nnamdi 12 Robert E Lee Sen 14.81 2  
10 PUGH, DENNIS 12 Lakewood 14.93 2  
11 Boyd, Dacarian 11 Eastside 15.21 1  
12 Johnekins, Willie 11 Edgewater 15.34 1  
13 Foshee, Daniel 11 Harmony 15.45 2  
14 Tejaua, Alex 11 Oviedo 15.83 2  
15 Glanton, Tarance 11 Winter Haven 15.86 1  
-- Cisero, Evan 12 Wolfson DNF 1  
 
Mens 110m Hurdles 4AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Burns, Artie 10 Miami Northweste 13.63 1  
2 Barclay, Bruce 11 Boyd Anderson 14.05 1  
3 Unknown Athlete 11 St Thomas Aquina 14.14 1  
4 Unknown Athlete 11 St Thomas Aquina 14.20 1  
5 Butler, Darrell 12 Miami Carol City 14.22 1  
6 Johnson, Cyrus 12 Blanche Ely 14.48 1  
7 curtis, chris 12 Dr Phillips 14.51 1  
8 Randall, Marcus 12 Homestead Senior 14.87 1  
 
Mens 110m Hurdles 4AVarsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Burns, Artie 10 Miami Northweste 13.88 2  
2 Barclay, Bruce 11 Boyd Anderson 14.24 1  
3 Unknown Athlete 11 St Thomas Aquina 14.26 2  
4 Butler, Darrell 12 Miami Carol City 14.27 1  
5 Johnson, Cyrus 12 Blanche Ely 14.50 2  
6 Unknown Athlete 11 St Thomas Aquina 14.55 1  
7 curtis, chris 12 Dr Phillips 14.65 1  
8 Randall, Marcus 12 Homestead Senior 14.80 2  
9 Lewis, Frantzis 12 Palm Bay 14.92 1  
10 Hernandez, Brandon 12 Seminole 14.93 2  
11 Franks, Donovan 10 Lake Brantley 14.99 1  
12 Robustelli, Andrew 12 Riverview (Saras 15.17 2  
13 Allen, Joshua 12 Wekiva 15.20 2  
14 James, Brandon 12 Vero Beach Senio 15.55 1  
-- Pogoreic, Cody -- St Petersburg DNF 1  
 
Mens 300m Hurdles 1AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hill, Bryce 12 Upperroom Christ 39.84 1  
2 Lunsford, John 11 Evangelical Chri 39.97 1  
3 garcia, ulises 11 Calvary Christia 40.29 1  
4 Ragone, Brian 11 Out-of-Door Acad 40.61 1  
5 Willis, Jamie 11 Fort Meade HS 40.73 1  
6 James, Draeland 10 Providence 41.08 1  
7 Reynolds, Grant 11 Trinity Prep 42.10 1  
-- Barton, Michael 12 P.K. Yonge DQ 1  
 
Mens 300m Hurdles 1AVarsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Hill, Bryce 12 Upperroom Christ 39.90 1  
3 Lunsford, John 11 Evangelical Chri 39.98 1  
5 Ragone, Brian 11 Out-of-Door Acad 40.46 1  
7 garcia, ulises 11 Calvary Christia 40.61 1  
2 Willis, Jamie 11 Fort Meade HS 40.79 2  
4 James, Draeland 10 Providence 40.86 2  
6 Barton, Michael 12 P.K. Yonge 41.08 2  
8 Reynolds, Grant 11 Trinity Prep 41.09 2  
9 Williams, Luke 12 Indian Rocks Chr 41.17 2  
10 Burgman, Marquis 10 Holy Trinity (Me 41.73 2  
11 Audet, Kyle 10 Highlands Christ 42.43 1  
12 Woodby, Steven 12 Bell 43.22 2  
13 Hills, David 12 Baker 43.92 1  
14 Williams, Andre -- FAMU 44.05 2  
15 Fifelski, Nicholas 12 South Florida HE 44.87 1  
-- Fitzgerald, Terron 10 West Gadsden DNF 1  
 
Mens 300m Hurdles 2AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Crompton, Kyle 11 Ponte Vedra 38.28 1  
2 Johnson, Darious 11 East Gadsden HS 38.29 1  
3 Michel, Marken 12 American Heritag 38.46 1  
4 McCombs, Josh 12 Episcopal (Jacks 38.95 1  
5 Neal, Terrence 12 South Sumter 39.03 1  
6 Lee, Tyler 12 Cocoa Beach 39.16 1  
7 Cesani, Zech 12 George Steinbren 39.50 1  
8 Sport, Hunter 11 West Florida HS 40.23 1  
 
Mens 300m Hurdles 2AVarsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Johnson, Darious 11 East Gadsden HS 38.41 2  
3 Crompton, Kyle 11 Ponte Vedra 38.75 2  
5 Neal, Terrence 12 South Sumter 38.83 2  
2 Michel, Marken 12 American Heritag 38.85 1  
7 McCombs, Josh 12 Episcopal (Jacks 38.89 2  
4 Cesani, Zech 12 George Steinbren 39.41 1  
6 Sport, Hunter 11 West Florida HS 39.54 1  
8 Lee, Tyler 12 Cocoa Beach 39.55 1  
9 Fuller, Kristopher 11 Booker T. Washin 40.07 2  
10 Taylor, Tyrian 10 Jones 40.12 2  
11 Aird, Gabriel 11 Suncoast Communi 40.13 2  
12 Parson, Xavier 11 Dunbar 40.19 1  
13 McKain, Chevaune 12 Suncoast Communi 40.94 1  
14 Williams, Montavious 11 Godby 43.07 1  
15 Trevino, Joey 12 Strawberry Crest 47.11 1  
 
Mens 300m Hurdles 3AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gunn, Emarkis 12 Palm Beach Lakes 36.83 1  
2 Lewis, Malik 12 Palm Beach Lakes 37.41 1  
3 Banks, Tremaine 12 Dillard 37.90 1  
4 Mostert, raheem 12 New Smyrna Beach 37.96 1  
5 PUGH, DENNIS 12 Lakewood 39.18 1  
6 Booth, Charles 11 Thomas Jefferson 39.23 1  
7 Davis, Nnamdi 12 Robert E Lee Sen 39.40 1  
8 Anderson, Spencer 12 Crestview 40.75 1  
 
Mens 300m Hurdles 3AVarsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Lewis, Malik 12 Palm Beach Lakes 37.93 2  
2 Gunn, Emarkis 12 Palm Beach Lakes 37.96 1  
3 Banks, Tremaine 12 Dillard 38.43 2  
5 Anderson, Spencer 12 Crestview 38.59 2  
7 Davis, Nnamdi 12 Robert E Lee Sen 38.78 2  
4 Mostert, raheem 12 New Smyrna Beach 39.01 1  
6 PUGH, DENNIS 12 Lakewood 39.27 1  
8 Booth, Charles 11 Thomas Jefferson 39.30 1  
9 Yisreal, Hazeilneriah 12 Robert E Lee Sen 39.32 2  
10 Jennings, Evan 11 Hillsborough 39.36 1  
11 Jean-baptiste, Ric 12 Palmetto Ridge 39.40 2  
12 Gaines, Anthony 12 Winter Haven 40.88 2  
13 McIntyre, Christian 12 Citrus 40.90 1  
14 Quary, Jamarius 11 Vanguard 40.94 1  
15 Thomas, Tredarious 12 Pine Forest 42.05 1  
16 Pitt, Morel 11 Dwyer 43.53 2  
 
Mens 300m Hurdles 4AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Butler, Darrell 12 Miami Carol City 36.96 1  
2 Burns, Artie 10 Miami Northweste 37.31 1  
3 Dix, Maurice 10 St Thomas Aquina 37.33 1  
4 Pierre, Jean 12 Flanagan 37.70 1  
5 Thomas, Daniel 12 Flanagan 38.48 1  
6 Hernandez, Brandon 12 Seminole 39.31 1  
7 Grinley, Christopher 10 Park Vista Commu 39.85 1  
8 Dillon, Kimllon 11 Apopka 40.04 1  
 
Mens 300m Hurdles 4AVarsity Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Grinley, Christopher 10 Park Vista Commu 38.10 2  
3 Dix, Maurice 10 St Thomas Aquina 38.29 2  
5 Pierre, Jean 12 Flanagan 38.34 2  
2 Butler, Darrell 12 Miami Carol City 38.41 1  
7 Hernandez, Brandon 12 Seminole 38.57 2  
4 Burns, Artie 10 Miami Northweste 38.78 1  
6 Thomas, Daniel 12 Flanagan 38.79 1  
8 Dillon, Kimllon 11 Apopka 38.92 1  
9 Barrett, Paul 11 Gaither 39.17 2  
10 Bernitt, Wylan 12 Countryside Seni 39.30 2  
11 Hegwood, Marquis 12 Kissimmee-Osceol 39.35 1  
12 Randall, Marcus 12 Homestead Senior 39.52 1  
13 workman, aquariouse 11 Dr Phillips 40.62 1  
14 Spears, Ro'derick 10 North Port 41.56 1  
15 Deshields, Brendon 11 North Port 42.11 2  
 
Mens 4x100m Relay 1AVarsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Cohens, Bell,
Lewis, Hallback
  Moore Haven 42.17 1  
2 Janvion, Alls,
Gonzalez, Batten
  Dade Christian 42.65 1  
3 Maye, Simon,
Powell, Prude
  Holy Trinity (Me 42.66 1  
4 Johnson, Taylor,
Eutsay, Keys
  Sneads 42.85 1  
5 Relay Team   Hamilton County 43.86 1  
6 Maxwell, Givens,
Goddard, Jenkins
  Admiral Farragut 43.88 1  
7 Thomas, nealy,
Footman, Brooks
  Jefferson County 43.89 1  
8 Knauf, rivera,
David, Drisdom
  Santa Fe Catholi 43.90 1  
 
Mens 4x100m Relay 1AVarsity Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Cohens, Bell,
Lewis, Hallback
  Moore Haven 42.35 2  
2 Janvion, Alls,
Gonzalez, Batten
  Dade Christian 42.92 1  
3 Maye, Prude,
Simon, Powell
  Holy Trinity (Me 43.09 1  
4 Johnson, Taylor,
Eutsay, Keys
  Sneads 43.13 2  
5 Thomas, nealy,
Footman, Brooks
  Jefferson County 43.43 2  
6 Turner, Ingram,
Bristol, Hill
  Hamilton County 43.43 1  
7 Maxwell, Givens,
Goddard, Jenkins
  Admiral Farragut 43.55 1  
8 Knauf, David,
rivera, Drisdom
  Santa Fe Catholi 43.87 2  
9 Ojeda, VanDeile,
Golden, Howard
  Northside Christ 44.11 2  
10 Taylor, Butler,
Williams, Spence
  Glades 44.15 1  
11 Uche, DeCoate,
Rocca, Alleyne
  Mt Dora 44.31 1  
12 Santiago, Dayao,
Raices, Johnson
  Bishop Snyder 45.22 1  
13 Driscoll, Hamilton,
Oman, Jones
  Westminster Acad 45.43 1  
14 Kenon, Chaires,
Johnson, Peoples
  West Gadsden 46.51 2  
-- Holmes, Campbell,
Diaz, Maroon
  Florida Christia DQ 2  
-- Martin, Jackson,
Graham, Stokes
  Wildwood DQ 2  
 
Mens 4x100m Relay 2AVarsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Gomez, Robbins,
Massey, Whitfiel
  Jones 40.94 1  
2 Jones, Johnson,
Fray, General
  Trinity Catholic 41.50 1  
3 Ronan, Bennett,
Allen, Ways
  Nease 41.98 1  
4 Granger, Wright,
Huggings, Colimon
  Suncoast Communi 42.40 1  
5 Grant, Jackson,
Beckwort, Williams
  Raines 42.81 1  
6 Butler, Clark,
McGhee, Philpott
  James S Rickards 42.98 1  
7 Pierre, Pierre,
Georges, McNeill
  Key West 43.00 1  
8 Jones, Scott,
Houston, Ellis
  Taylor County 59.52 1  
 
Mens 4x100m Relay 2AVarsity Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Gomez, Robbins,
Massey, Whitfiel
  Jones 41.60 1  
2 Jones, Johnson,
Fray, General
  Trinity Catholic 41.79 2  
3 Ronan, Bennett,
Allen, Ways
  Nease 42.20 2  
4 Jones, Scott,
Houston, Ellis
  Taylor County 42.37 1  
5 McKain, Granger,
Huggings, Wright
  Suncoast Communi 42.44 2  
6 Beckwort, Jackson,
Grant, Williams
  Raines 42.59 1  
7 Philpott, Clark,
McGhee, Butler
  James S Rickards 42.59 2  
8 Pierre, Pierre,
McNeill, Georges
  Key West 42.66 1  
9 Hubbard, Wheeler,
Baker, Williams
  Robinson 43.28 2  
10 Turner, Hawkins,
Brookins, Brock
  Satellite 43.33 2  
11 Andrews, Thomas,
Smith, Young
  Godby 43.33 1  
12 Doyle, Grant,
Ishmad, Phillips
  Pasco 43.46 2  
13 Monroe, Evans,
Burgos, Coleman
  Clay 43.55 1  
14 Foltson, Fields,
Denson, Johnson
  Cocoa 44.52 1  
-- Michel, Michel,
Rodrigue, McKenzie
  American Heritag DNF 1  
-- Likely, Allen,
Slaughte, Way
  Glades Central DQ 2  
 
Mens 4x100m Relay 3AVarsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Gilbert, Pinkston,
Hayes, Washingt
  West Port 41.88 1  
2 Oneal, Kingcade,
Davis, Douglas
  Lake Weir 41.90 1  
3 Johnson, Davie,
Williams, Mitchell
  Miami Norland 41.95 1  
4 Washingt, Davis,
Robinson, Williams
  Lincoln 42.03 1  
5 Lewis, Allen,
St. Hube, Brown
  Dwyer 42.27 1  
6 Faison, Tatis,
Tyler, Harper
  Oak Ridge 42.35 1  
7 noel, James,
Hall, Gray
  Fort Lauderdale 42.70 1  
8 Burrows, Fyne,
Battle, Dicicco
  Martin County 42.89 1  
 
Mens 4x100m Relay 3AVarsity Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Oneal, Kingcade,
Davis, Douglas
  Lake Weir 42.24 1  
3 Gilbert, Pinkston,
Hayes, Washingt
  West Port 42.36 1  
5 Lewis, Allen,
St. Hube, Brown
  Dwyer 42.44 1  
7 Faison, Tatis,
Tyler, Harper
  Oak Ridge 42.47 1  
2 Washingt, Davis,
Robinson, Williams
  Lincoln 42.49 2  
8 noel, Campbell,
Hall, Gray
  Fort Lauderdale 42.52 1  
4 Johnson, Davie,
Mitchell, Williams
  Miami Norland 42.53 2  
9 Kelly, Conard,
Udongwo, Williams
  Stanton College 42.53 1  
6 Burrows, Battle,
Fyne, Dicicco
  Martin County 43.02 2  
10 Irons, Holloway,
Jiles, Joseph
  Cape Coral 43.11 2  
-- Glover, Frett,
Walker, Boyd
  Eastside DNF 1  
-- Relay Team   Pine Forest DNF 2  
-- Celiscar, Lane,
Bridges, Allums
  Winter Haven DNF 2  
-- Little, Griffin,
Griffin, Harrison
  Lakewood DNF 2  
-- Lovett, Brown,
Green, Anthony
  Hillsborough DNF 2  
-- Williams, Everett,
Moore, Dunnigan
  Thomas Jefferson DQ 1  
 
Mens 4x100m Relay 4AVarsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Jones, Pierre,
Smith, Ates
  Flanagan 40.57 1  
2 Frye, Royal,
Brown, James
  American 40.91 1  
3 Toomer, Fleurant,
Jones, Baxter
  Homestead Senior 41.28 1  
4 Thomas, Turman,
Herringt, Bracy
  Boone 41.37 1  
5 Taylor, Brown-Du,
Rouse, Morgan
  Winter Park 41.61 1  
6 Robinson, Jones,
Davis, Bentley
  St Petersburg 41.67 1  
7 Dobson, Bynes,
Natson, Jones
  Boyd Anderson 42.08 1  
8 Colebroo, Vassor,
Wallace, Boothe
  Northeast (Oakla 42.11 1  
 
Mens 4x100m Relay 4AVarsity Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Jones, Pierre,
Smith, Ates
  Flanagan 40.99 1  
3 Frye, Royal,
Brown, James
  American 41.30 1  
2 Toomer, Fleurant,
Jones, Baxter
  Homestead Senior 41.60 2  
5 Taylor, Brown-Du,
Rouse, Morgan
  Winter Park 41.68 1  
4 Thomas, Turman,
Herringt, Bracy
  Boone 41.85 2  
6 Robinson, Jones,
Davis, Bentley
  St Petersburg 41.89 2  
7 Colebroo, Vassor,
Wallace, Boothe
  Northeast (Oakla 41.97 1  
8 Dobson, Bynes,
Natson, Jones
  Boyd Anderson 42.03 1  
9 Rollins, Harper,
Noble, Tillman
  Buchholz 42.07 2  
10 Willams, Absolu,
Stubbs, Cue
  Flagler Palm Coa 42.20 2  
11 Bullock, Crawford,
Honeywel, Patterso
  H B Plant 42.27 1  
12 Allen, Dowse,
Wade, Mallady
  Newsome 42.78 1  
13 Howard, Montgome,
Taylor, Lewis
  Miramar 42.79 2  
14 Hickson, Brown,
Pierre, Brown
  Miami Palmetto 42.94 2  
15 Cunningh, Hicks,
Gordon, Eliphar
  Bayside 43.07 1  
16 Sadacca, Taylor,
Peters, Lysius
  Dr. Michael M. K 43.21 2  
 
Mens 4x400m Relay 1AVarsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Simon, Karas,
Shuman, Powell
  Holy Trinity (Me 3:27.26 2  
2 Hewitt, Reynolds,
Gousse, Rosenber
  Trinity Prep 3:27.55 2  
3 Alls, Severe,
Agama, Marshall
  Dade Christian 3:28.03 2  
4 Kaufman, Williams,
Culkin, Cavonis
  Indian Rocks Chr 3:28.18 2  
5 Ojeda, Montenar,
Dorsey, VanDeile
  Northside Christ 3:28.75 2  
6 Machiela, Houston,
Albert, Roy
  Kings Academy 3:32.16 1  
7 Pettinge, Nguyen,
Moortgat, Garcia
  Calvary Christia 3:32.19 1  
8 Carrie, Carrie,
Fitzgibb, Oman
  Westminster Acad 3:33.50 1  
9 Zingali, Corso,
Alonso, Geier
  St. John Neumann 3:34.71 2  
10 Kohlmeir, Lunsford,
Penberth, Turley
  Evangelical Chri 3:36.06 1  
11 Austin, Mkuu,
Oslager, Royster
  Bell 3:36.31 1  
12 Billings, Coates,
Weaver, Antworth
  Maclay 3:37.01 2  
13 Walker, Owens,
Williams, Harrison
  FAMU 3:37.13 2  
14 Nick, Moore,
Osterhof, Sefo
  Freeport 3:37.74 1  
15 Stimac, Duncan,
Martin, Smith
  Lake Mary Prep 3:38.69 1  
16 Raices, Rady,
Dayao, Santiago
  Bishop Snyder 3:39.58 1  
 
Mens 4x400m Relay 2AVarsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Larry, Moise,
Dukes, Fuller
  Booker T. Washin 3:18.14 2  
2 Burris, Watkins,
Brown, Blanks
  South Fort Myers 3:19.49 2  
3 Scott, McCombs,
Bracken, Patrick
  Episcopal (Jacks 3:20.62 2  
4 Davis, Wilson,
Bloom, Duncan
  Hallandale 3:21.35 2  
5 Richards, Paynter,
Martinez, Crompton
  Ponte Vedra 3:24.19 2  
6 Washingt, Wells,
Onuigbo, Revales
  Monsignor Edward 3:24.35 1  
7 Haines, Watts,
Van Bure, Bembry
  Matanzas 3:24.62 1  
8 Chenault, Judson,
Robbins, Sandy
  Jones 3:25.09 1  
9 Taylor, Chifupi,
Velez, Andino
  Lake Nona 3:25.26 1  
10 Allen, Mason,
Otias, Williams
  Arnold 3:25.42 2  
11 Peters, Washingt,
Gonzalez, Williams
  Robinson 3:25.81 1  
12 Campbell, Stillman,
Stahl, Sevensky
  Cypress Lake 3:25.88 2  
13 McDowell, Young,
Grant, Hammond
  Raines 3:26.92 1  
14 Alexande, Deceus,
Valcin, Alexande
  Immokalee 3:27.54 1  
15 Wilson, Sport,
Neal, Etheredg
  West Florida HS 3:30.34 2  
16 McKain, Habicher,
Huggings, Granger
  Suncoast Communi 3:36.32 1  
 
Mens 4x400m Relay 3AVarsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Wilcher, Pierrelu,
Cambry, Smith
  Miami Central 3:16.38 2  
2 Mixon, Reed,
Walker, Lewis
  Escambia 3:16.44 2  
3 Patterso, Williams,
Perriman, Wadley
  Miami Jackson 3:16.54 2  
4 Davis, Howard,
Sumapang, Smith
  Edgewater 3:17.97 2  
5 Flores, Wilson,
Anthony, Jennings
  Hillsborough 3:18.78 2  
6 Gunn, Lewis,
Rose, Hodges
  Palm Beach Lakes 3:19.31 1  
7 Ritchie, Spencer,
Hilgar, Waters
  Charlotte 3:20.89 2  
8 Smith, Smith,
Smith, Davis
  Lake Weir 3:21.20 1  
9 Watson, Dees,
Elliott, Grice
  Tate 3:22.17 1  
10 Douglas, Thomas,
Thompson, Brown
  Fort Myers 3:22.49 2  
11 Brown, Starks,
Ruins, Osorio
  Celebration 3:24.41 1  
12 Mitchell, Davie,
Jones, Johnson
  Miami Norland 3:24.46 1  
13 Brown, Clevelan,
Pugh, Watkins
  Lakewood 3:25.75 1  
14 Bryant, Murphy,
Dearmon, Marvin
  Fort Walton Beac 3:30.39 2  
-- Sumler, Bush,
Hinton, Carter
  Pensacola DNF 1  
 
Mens 4x400m Relay 4AVarsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Tatham, Dorsett,
McClary, Dix
  St Thomas Aquina 3:13.80 2  
2 Graham J, Burns,
Braham, Green
  Miami Northweste 3:13.97 2  
3 Willams, Hymon,
Walker, Cue
  Flagler Palm Coa 3:16.77 2  
4 Carter, Butler,
Green, Lewis
  Miami Carol City 3:19.30 2  
5 Harris, Henderso,
Sylvestr, Blanford
  South Broward 3:19.43 2  
6 Rossi, Bernitt,
Brown, Messmore
  Countryside Seni 3:19.48 2  
7 Sidden, Grinley,
Wadford, Thermido
  Park Vista Commu 3:19.49 1  
8 Frater, Cannone,
Teixeira, Youngblo
  Lake Brantley 3:20.19 2  
9 Williams, Jennis,
Charpent, Garcia
  Port Charlotte 3:20.77 1  
10 Diodonet, Gloston,
Carillo, calaway
  Colonial 3:20.79 1  
11 Jones, Pierre,
Thomas, Ates
  Flanagan 3:21.51 2  
12 Noah, Baker,
Mallady, Dowse
  Newsome 3:21.53 1  
13 Fleurant, Toomer,
Randall, Charles
  Homestead Senior 3:21.65 1  
14 Johnson, Dey,
Hemenez, Armstron
  Olympia 3:24.69 1  
15 Mosely, Taylor-H,
Davis, Holloway
  Alonso 3:25.37 1  
16 Bailey, Redwine,
Nelson, Prophet
  Miami Southridge 3:26.11 1  
 
Mens 4x800m Relay 1AVarsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Gousse, Salas,
Chase, Rosenber
  Trinity Prep 7:57.67 2  
2 Montenar, Chapman,
Marr, Ojeda
  Northside Christ 8:08.09 2  
3 Fretwell, Foster,
Boone, Jamerson
  Circle Christian 8:11.75 2  
4 Skjaerpe, Dobbins,
Judge, Steel
  Tampa Preparator 8:12.78 2  
5 Antworth, Swain,
Coates, Billings
  Maclay 8:14.88 2  
6 Tate, Fogg,
Montgome, Scott
  Community School 8:14.88 1  
7 Rowe, Sweeney,
Geier, Corso
  St. John Neumann 8:21.74 2  
8 Miller, Sorrenti,
Sexton, Corley
  Kings Academy 8:23.89 1  
9 Moore, Castagna,
Brown, Hoffman
  Holy Trinity (Me 8:24.57 2  
10 Nevils, Evans,
Fifelski, Fagot
  South Florida HE 8:24.77 1  
11 Carrie, Carrie,
King, Fitzgibb
  Westminster Acad 8:24.95 2  
12 Ramos, Spradlin,
Cole, Severe
  Dade Christian 8:24.97 1  
13 Hoban, Collins,
Ramsdell, Hussey
  Mt Dora 8:29.16 1  
14 Venable, Rolfe,
Strickla, Strickla
  North Florida Ch 8:39.36 1  
15 Daniels, Goff,
Hanson, McDaniel
  Sneads 8:48.51 1  
16 Scott, Scott,
Kersey, Fox
  Baker 8:49.28 1  
 
Mens 4x800m Relay 2AVarsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Rojas, Briner,
Littlefi, Cartagen
  Estero 7:59.29 2  
2 Judson, Sandy,
Simpkins, Chenault
  Jones 8:02.78 2  
3 Magee, Sarver,
Sarver, Cesani
  George Steinbren 8:04.37 2  
4 Hammond, Young,
Abdullah, McDowell
  Raines 8:04.40 2  
5 Casey, Brown,
Charles, Campbell
  Middleton 8:04.43 2  
6 Paynter, Richards,
Biernack, Marshall
  Ponte Vedra 8:07.37 1  
7 Neal, Lucio,
Sport, Clark
  West Florida HS 8:07.75 2  
8 Davis, Henderso,
Hemmingw, Duncan
  Hallandale 8:11.33 1  
9 Moise, Durham,
Dukes, Williams
  Booker T. Washin 8:11.41 2  
10 Portalat, Canas,
Barr, Perry
  Bishop Kenny 8:13.76 1  
11 Dowdle, Main,
Rosenbac, Campbell
  Berkeley Prep 8:16.40 2  
12 Revales, johnson,
McNair, Onuigbo
  Monsignor Edward 8:17.08 1  
13 Murphy, Sanchez,
Portela, Kelley
  Archbishop McCar 8:18.10 1  
14 Watts, Bembry,
Allen, Bailey
  Matanzas 8:20.87 1  
15 Ferman, Cherry,
McDaniel, Morris
  The Bolles 8:27.04 1  
16 Gonzalez, Loyack,
Velez, Peralta
  Lake Nona 8:44.28 1  
 
Mens 4x800m Relay 3AVarsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Borrego, Hilgar,
Schnulle, Cardillo
  Charlotte 7:40.44 2  
2 Gagne, Woodard,
Flores, Wilson
  Hillsborough 7:56.18 2  
3 Decius, Raymonvi,
Cambry, Pierrelu
  Miami Central 7:56.21 2  
4 Martinez, Rojo,
Lopez, Clemente
  Belen Jesuit Pre 7:57.50 2  
5 Smith, Smith,
Ramos, Smith
  Lake Weir 8:00.61 2  
6 Lang, Close,
Touchton, Slupecki
  Lincoln 8:00.76 2  
7 Persha, Watkins,
White, Phillip
  Lakewood 8:04.26 1  
8 Dearmon, Murphy,
Ammons, Bulger
  Fort Walton Beac 8:07.47 2  
9 Perriman, Thimogen,
Sanchez, Williams
  Miami Jackson 8:09.42 1  
10 Sumapang, Waters,
Howard, Davis
  Edgewater 8:12.35 1  
11 Yates, Harris,
Lacey, Gelormin
  Gulf Breeze 8:13.09 1  
12 Pereira, Brennalt,
Rosado, Martin
  South Fork 8:14.38 2  
13 Swingley, Arnold,
Betancou, Aldana
  Naples 8:14.51 1  
14 Reilly, Cassette,
Selzer, Mattera
  Wiregrass Ranch 8:15.67 1  
15 Wood, Cole,
Morgan, Perez
  St Cloud 8:22.37 1  
16 Leo, Carver,
Blair, Murman
  Bartram Trail 8:24.47 1  
 
Mens 4x800m Relay 4AVarsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Gulesian, Perez,
Del Vall, Estevez
  Christopher Colu 7:49.81 2  
2 Hepburn, Visi-Cla,
Pickerin, Charles
  John I Leonard 7:52.93 1  
3 Cannone, Mcdaniel,
Morgan, Teixeira
  Lake Brantley 7:54.04 2  
4 Boggs, Pancotto,
Millay, Kruse
  Dr Phillips 7:55.90 2  
5 Williams, Benhakum,
Sauerwin, Brown
  Countryside Seni 7:56.21 2  
6 Martinez, Tourgee,
Moriarty, Baker
  Newsome 7:56.66 2  
7 albelo, Diodonet,
Ossorria, Arroyo
  Colonial 7:57.27 2  
8 Thermido, Adelphon,
Upadhyay, Wadford
  Park Vista Commu 7:58.46 2  
9 Camous, Serna,
Crespo, Janvier
  Felix Varela 8:00.26 1  
10 Marinell, Streich,
Dekrey, Nguyen
  Winter Springs 8:00.53 2  
11 Williams, Johnson,
Jean-Avi, Williams
  Boyd Anderson 8:08.21 1  
12 Cameron, Bein-Ami,
Joachim, Louissai
  North Miami Beac 8:11.89 1  
13 Allen, Freeman,
Jean-Pie, Nazire
  Blanche Ely 8:14.44 1  
14 Groh, Gunnerek,
Holloway, Christen
  H B Plant 8:17.90 1  
15 Jennis, Garcia,
Adkinson, Dunakey
  Port Charlotte 8:23.66 1  
-- Green, Smith,
Thomas, Jackson
  Miami Carol City DQ 1  
 
Mens Shot Put 1AAdaptive Sport Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Dees, Andrew 8 Trenton 5-03.75(1.62m) 1  
 
Mens Shot Put 1AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Osking, Justin 12 John Carroll 54-06.00(16.61m) 1  
2 Cassidy, Michael 10 Sneads 53-09.50(16.40m) 1  
3 Ford, Charles 12 Graceville High 48-06.50(14.80m) 1  
4 Smith, Travis 12 Oak Hall 46-05.25(14.15m) 1  
5 Chaires, Antwan 11 West Gadsden 45-09.00(13.94m) 1  
6 Selover, Luke 12 Father Lopez 44-09.00(13.64m) 1  
7 Sefo, Calan 11 Freeport 44-01.00(13.44m) 1  
8 Corrigan, Matt 11 St Joseph Academ 43-03.00(13.18m) 1  
9 Florvil, Andrew 10 Dade Christian 43-01.00(13.13m) 1  
10 Pelon, Claudsen 12 Agape Christian 42-07.00(12.98m) 1  
11 McCain, Daniel 11 Palmer Trinity 42-05.00(12.93m) 1  
12 Saunders, Trenton 11 Benjamin 42-03.50(12.89m) 1  
13 Fulse, Brandon 12 Fort Meade HS 42-00.00(12.80m) 1  
14 Beaver, Cody 12 Seven Rivers Chr 41-04.00(12.60m) 1  
15 Riffe, Kyle 11 Northside Christ 40-06.50(12.36m) 1  
16 Wiedinger, Kyle 12 Calvary Christia 38-00.00(11.58m) 1  
 
Mens Shot Put 2AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Joyer, Hunter 12 Wesley Chapel 61-01.00(18.62m) 1  
2 Edwards, Isaac 11 Tampa Jesuit 57-04.00(17.48m) 1  
3 Jones, Devonte 12 Cocoa 52-11.75(16.15m) 1  
4 Screen, Devin 12 Godby 52-09.00(16.08m) 1  
5 Greenspahn, Tyler 12 Lasalle 50-01.50(15.28m) 1  
6 Murray, Nate 12 Satellite 50-01.00(15.27m) 1  
7 Gamez, David 12 Lasalle 49-04.00(15.04m) 1  
9 Williams, Patrick 12 University (Orla 49-04.00(15.04m) 1  
8 Williams, Duaron 11 Jones 49-01.00(14.96m) 1  
10 Doston, Reginald 11 Madison County H 48-04.00(14.73m) 1  
11 Theus, John 11 The Bolles 48-03.00(14.71m) 1  
12 Gates, Jeremiah 12 Trinity Catholic 47-08.50(14.54m) 1  
13 Garcia, Abraham 11 University (Orla 47-02.00(14.38m) 1  
14 Breland, Caron 12 Andrew Jackson 46-07.00(14.20m) 1  
15 Jones, Kyle 10 Mulberry 45-02.00(13.77m) 1  
-- Gipson, Chris 12 Eustis FOUL(--) 1  
 
Mens Shot Put 3AAdaptive Sport Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gray, Damarius 12 Fort Pierce Cent 16-05.00(5.00m) 1  
 
Mens Shot Put 3AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kirkland, Adonis 12 Winter Haven 54-06.00(16.61m) 1  
2 Forgoney, Daniel 12 Dwyer 53-05.25(16.29m) 1  
3 MCGEE, DENNIS 11 Gainesville 53-02.50(16.22m) 1  
4 Bess, Tevin 12 Sebastian River 53-00.75(16.17m) 1  
5 Mall, Kevin 11 Viera (Melbourne 52-08.25(16.06m) 1  
6 Flemming, Sheldon 10 East Lee County 52-01.00(15.88m) 1  
7 Waldrop, Cody 11 Charlotte 50-08.00(15.44m) 1  
8 Bass, Larry 10 East Lee County 50-07.25(15.42m) 1  
9 Bastien, Shubert 12 Dwyer 50-00.50(15.25m) 1  
10 Charlemont, Widson 12 Winter Haven 49-08.00(15.14m) 1  
10 Snider, Charles 12 Pensacola 49-08.00(15.14m) 1  
12 Jones, Andrew 12 Naples 49-04.75(15.06m) 1  
13 Terrell, Devante 11 Lake Gibson 48-00.00(14.63m) 1  
14 Thomas, Damain 12 Pace 47-05.50(14.47m) 1  
15 Timms, Yoshoub 11 Fort Walton Beac 45-10.25(13.98m) 1  
 
Mens Shot Put 4AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Montero, Michael 12 Christopher Colu 57-00.00(17.37m) 1  
2 Delgado-oramas, Kevin 10 Miami Coral Park 53-11.00(16.43m) 1  
3 Johnson, Oliver 12 Coconut Creek 52-05.25(15.98m) 1  
4 Lang, Max 12 Boone 52-02.75(15.92m) 1  
5 Smith, LaQuentin 12 Dr Phillips 52-02.50(15.91m) 1  
6 Mackey, Xavier 12 Miami Northweste 51-09.75(15.79m) 1  
7 Tatum, Malachi 12 Wekiva 51-01.75(15.59m) 1  
8 Watkins, Emmanuel 12 St Petersburg 49-09.75(15.18m) 1  
9 Derosier, Julio 12 Homestead Senior 49-02.00(14.99m) 1  
10 Moas, Anddy 12 West Broward 49-00.00(14.94m) 1  
11 Palmer, Patrick 12 Atlantic Communi 48-08.75(14.85m) 1  
12 Jones, Jacarvis 12 Wekiva 48-04.50(14.74m) 1  
13 Isidora, Danny 11 Cypress Bay 48-03.00(14.71m) 1  
14 Posada, Antonio 12 H B Plant 48-00.50(14.64m) 1  
15 council, shawn 12 Brandon 46-08.00(14.22m) 1  
16 Hortsman, Cody 12 Vero Beach Senio 46-07.00(14.20m) 1  
 
Mens Discus 1AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Osking, Justin 12 John Carroll 193-10(59.08m) 1  
2 Kirkman, Nick 12 Viera (Melbourne 154-07(47.12m) 1  
3 Saunders, Trenton 11 Benjamin 154-05(47.07m) 1  
4 Rapp, Eric 12 Mt Dora 150-11(46.00m) 1  
5 Lasater, Mason 11 Lake Mary Prep 146-01(44.53m) 1  
6 Finau, Siosifa 10 Pensacola Christ 142-07(43.46m) 1  
7 Andres, Taylor 11 Indian Rocks Chr 131-06(40.08m) 1  
8 McCain, Daniel 11 Palmer Trinity 130-06(39.78m) 1  
9 Pitts, Michael 11 Admiral Farragut 129-09(39.55m) 1  
10 Valme, Joseph 12 Westminster Chri 128-10(39.27m) 1  
11 Ford, Charles 12 Graceville High 128-02(39.07m) 1  
12 Barhonovich, Evan 11 Bishop McLaughli 128-02(39.07m) 1  
13 Wood, Tyler 12 Indian Rocks Chr 127-03(38.79m) 1  
14 Finau, Siope 9 Pensacola Christ 122-00(37.19m) 1  
15 Karas, Peter 11 Holy Trinity (Me 119-05(36.40m) 1  
-- Cassidy, Michael 10 Sneads FOUL(--) 1  
 
Mens Discus 2AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Screen, Devin 12 Godby 183-10(56.03m) 1  
2 SCRUGGS, KRIS 12 Ribault 176-07(53.82m) 1  
3 Edwards, Isaac 11 Tampa Jesuit 169-00(51.51m) 1  
4 Knox, Christopher 12 Satellite 160-11(49.05m) 1  
5 Glenn, Frankie 11 Astronaut 159-05(48.59m) 1  
6 Newman, Tevin 12 Robinson 151-09(46.25m) 1  
7 Gates, Jeremiah 12 Trinity Catholic 151-01(46.05m) 1  
8 Murray, Jamil 12 The Bolles 150-00(45.72m) 1  
9 Perry, Brandon 12 Jones 143-06(43.74m) 1  
10 Rolle, Danzell 12 Umatilla 143-01(43.61m) 1  
11 Davidson, Tyler 10 Ponte Vedra 142-01(43.31m) 1  
12 Williams, Thomas -- Bay 141-01(43.00m) 1  
13 Coverley, Branden 12 Hallandale 138-08(42.27m) 1  
14 Garcia, Abraham 11 University (Orla 135-04(41.25m) 1  
-- Moore, Sky 10 University (Orla FOUL(--) 1  
-- johnson, Jarrett 12 Monsignor Edward FOUL(--) 1  
 
Mens Discus 3AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Forgoney, Daniel 12 Dwyer 169-11(51.79m) 1  
2 Williams, Devin 10 Fort Myers 157-02(47.90m) 1  
3 KINTYHTT, TREVOR 10 Ridgeview 152-05(46.46m) 1  
4 Flemming, Sheldon 10 East Lee County 149-04(45.52m) 1  
5 Steinemann, Andrew 11 Belleview 145-06(44.35m) 1  
6 colas, damary 12 Dillard 144-07(44.07m) 1  
7 Lumley, Joshua 12 George Jenkins 141-10(43.23m) 1  
8 CARROLL, SELWYN 11 Robert E Lee Sen 141-09(43.21m) 1  
9 Gilmore, Joshua 10 Lincoln 138-06(42.21m) 1  
10 Meyers, Chase 12 Charlotte 137-11(42.04m) 1  
11 Thebaud, Shad 12 Palmetto Ridge 135-00(41.15m) 1  
12 Manecki, Travis -- Wiregrass Ranch 130-04(39.73m) 1  
13 Charlemont, Widson 12 Winter Haven 119-09(36.50m) 1  
14 Bess, Tevin 12 Sebastian River 117-11(35.94m) 1  
-- Droogsma, Austin 10 Gulf Breeze FOUL(--) 1  
 
Mens Discus 4AVarsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Larrabee, Zack 12 Sarasota 179-03(54.64m) 1  
2 Slocum, Everette 12 Miami Northweste 167-09(51.13m) 1  
3 Tatum, Malachi 12 Wekiva 157-04(47.96m) 1  
4 Bayas, Marques 12 Everglades 155-06(47.40m) 1  
5 Moas, Anddy 12 West Broward 153-09(46.86m) 1  
6 Mackey, Xavier 12 Miami Northweste 153-06(46.79m) 1  
7 council, shawn 12 Brandon 153-05(46.76m) 1  
8 Freigtag, Derek 10 Middleburg 149-07(45.59m) 1  
9 MacInnes, Neil 11 Chamberlain 149-03(45.49m) 1  
10 Barker, Grant 12 St Petersburg 149-01(45.44m) 1  
11 Benton, Michael 12 Orange Park 137-06(41.91m) 1  
12 Montero, Michael 12 Christopher Colu 137-03(41.83m) 1  
13 Delgado, Steven 10 Miami Coral Park 136-06(41.61m) 1  
14 Milch, Nathan 10