Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2011 May 18th to May 19th

YearResultsVideoNewsPhotos 
2015 
20111105 1 
20101 1 
20091 1 
20081 1 
20071 1 
20061 1 
20051 1 
20041 1 
 

Media for 2011

Videos (105)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Attending groups

 

Invited groups

 

2011

OFSAA Metro Regional Track Championships

 

2011 Results - OFSAA Metro Regional Track Championships

Published by
Chris Nickinson   on May 19th 2011, 10:32pm
Licensed to OFSAA - Metro Region Meet  Hy-Tek's Meet Manager 5/25/2011 01:50 PM
             Toronto Metro Regional 2011 - 5/18/2011 to 5/19/2011              
                         Etobicoke Centennial Stadium                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 100 Meter Dash Midget
========================================================================
       OFSAA:   12.20  2008        Casssandra Pascal - St. Marcellinus SS      
   Can Inter:   11.3h  1979        Angella Taylor - Parkdale CI                
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 921 Briana Jones             Laurier, Sir             13.00Q  NWI  3 
  2 433 D'Andra Layne            George S. He             13.19Q  NWI  1 
  3 1149 Katrin Spassov          MacKenzie, W             13.35Q  NWI  2 
  4 92 Alexandra Plos            Allen, Bisho             13.52Q  NWI  2 
  5 56 Nickolene Shepherd        Birchmount P             13.61Q  NWI  3 
  6 681 Kaliesha Hawthorne       Mother Teres             13.73Q  NWI  1 
  7 493 Cori Browne              Jarvis Colle             13.72q  NWI  2 
  8 309 Nickelle Marier          Earl Haig SS             13.80q  NWI  3 
  9 461 Chelsea Cheung           Holy Trinity             13.85   NWI  3 
 10 730 Hilary Ferguson          North Toront             13.87   NWI  3 
 11 813 Sandra Stancic           Richview CI              13.90   NWI  1 
 12 420 Rita Avenbuan            Francis Libe             14.03   NWI  1 
 13 307 Jesslyn Aradanov         Earl Haig SS             14.04   NWI  1 
 14 1056 Emily Ballantyne        Vaughan Rd.              14.08   NWI  2 
 15 337 Oonagh Webster           Eastern Comm             14.16   NWI  2 
 16 684 Tevonne Willie           Mother Teres             14.27   NWI  2 
 17 464 Jacqueline Sims          Holy Trinity             14.35   NWI  1 
 18 428 Hanifah Abdullah         George Harvey C.         14.44   NWI  2 
 19 1036 Jordan Higa             Trinity College          14.60   NWI  3 
 20 454 Mackenzie Hamilton       Hillfield - Stra         14.61   NWI  3 
 21 590 Maddy Lush               Malvern CI               14.66   NWI  3 
 22 572 Sharmila Tharasathan     Pearson, L               14.95   NWI  1 
 -- 1175 Teshema Browne          Weston                     DNS   NWI  1 
 -- 54 Neeki Matthews            Birchmount P               DNS   NWI  2 
 
Event 1  Women 100 Meter Dash Midget
=====================================================================
       OFSAA:   12.20  2008        Casssandra Pascal - St. Marcellinus SS      
   Can Inter:   11.3h  1979        Angella Taylor - Parkdale CI                
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 921 Briana Jones             Laurier, Sir             12.92   NWI 
  2 433 D'Andra Layne            George S. He             13.11   NWI 
  3 1149 Katrin Spassov          MacKenzie, W             13.36   NWI 
  4 56 Nickolene Shepherd        Birchmount P             13.58   NWI 
  5 92 Alexandra Plos            Allen, Bisho             13.59   NWI 
  6 309 Nickelle Marier          Earl Haig SS             13.82   NWI 
  7 493 Cori Browne              Jarvis Colle             13.88   NWI 
  8 681 Kaliesha Hawthorne       Mother Teres             14.12   NWI 
 
Event 2  Men 100 Meter Dash Midget
========================================================================
       OFSAA:   10.89  1981        Keith Dormond - Graham B. Warr              
   Can Inter:   10.4h  1975        Hugh Spooner - Newtonbrook SS               
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 1146 Zachary Waslenko        Villanova Colleg         11.63Q  NWI  2 
  2 395 Logan Jones              Henry Carr,              11.80Q  NWI  1 
  3 629 Jalen Pidlubny           Mary Ward CS             11.88Q  NWI  3 
  4 280 Nickson Mugumbate        Downsview SS             12.05Q  NWI  2 
  5 505 Ian Fernandes            Vanier                   12.20Q  NWI  3 
  6 340 Jason MacDonald          Eastern Comm             12.21Q  NWI  1 
  7 1144 Landen Tauro            Villanova Colleg         12.08q  NWI  2 
  8 617 Shavon Harding           Martingrove              12.24q  NWI  2 
  9 279 Quinn Charles            Downsview SS             12.32   NWI  2 
 10 651 Cameron Nurse            Michael Powe             12.36   NWI  1 
 11 794 Randy Ketwaroo           King, R.H.               12.37   NWI  1 
 12 1082 Shemar Douglas          Vaughan Rd.              12.39   NWI  2 
 13 569 Tyrell Paul              Leaside HS               12.40   NWI  3 
 14 69 Stuart Ilekys             Birchmount P             12.43   NWI  1 
 15 753 Shareef Johnson          Northern Sec             12.47   NWI  1 
 16 834 Nick Green               Ridley College           12.59   NWI  3 
 17 566 Audley Cummings          Leaside HS               12.64   NWI  3 
 18 297 Matthew Chan             Bethune, Dr.             12.70   NWI  1 
 19 995 Antoine Lyte-Myers       St. Mike's - Tor         12.82   NWI  3 
 20 341 Idoko Adamo              Emery Ci-Isl             12.83   NWI  2 
 21 1161 Frederick McPherson     West Hill                12.92   NWI  2 
 22 1284 Amir Soleymani          Zion Heights             12.92   NWI  1 
 23 360 Dylan Hornby             Etobicoke CI             13.28   NWI  3 
 24 380 Simon Phromchat          Etobicoke Sc             15.50   NWI  3 
 
Event 2  Men 100 Meter Dash Midget
=====================================================================
       OFSAA:   10.89  1981        Keith Dormond - Graham B. Warr              
   Can Inter:   10.4h  1975        Hugh Spooner - Newtonbrook SS               
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 1146 Zachary Waslenko        Villanova Colleg         11.34   NWI 
  2 629 Jalen Pidlubny           Mary Ward CS             11.59   NWI 
  3 395 Logan Jones              Henry Carr,              11.61   NWI 
  4 505 Ian Fernandes            Vanier                   11.77   NWI 
  5 340 Jason MacDonald          Eastern Comm             11.80   NWI 
  6 1144 Landen Tauro            Villanova Colleg         11.88   NWI 
  7 280 Nickson Mugumbate        Downsview SS             12.05   NWI 
  8 617 Shavon Harding           Martingrove              12.24   NWI 
 
Event 3  Women 200 Meter Dash Midget
========================================================================
       OFSAA:   24.32  2010        Christian Brennan - St. Mary's Ham.         
   Can Inter:   25.07  2007        Chisomo McHaina - Southwood                 
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 921 Briana Jones             Laurier, Sir             26.83Q  NWI  2 
  2 433 D'Andra Layne            George S. He             27.08Q  NWI  1 
  3 92 Alexandra Plos            Allen, Bisho             27.94Q  NWI  3 
  4 309 Nickelle Marier          Earl Haig SS             27.65Q  NWI  1 
  5 56 Nickolene Shepherd        Birchmount P             27.95Q  NWI  2 
  6 54 Neeki Matthews            Birchmount P             28.26Q  NWI  3 
  7 420 Rita Avenbuan            Francis Libe             27.94q  NWI  1 
  8 664 Leah Smith               Monarch Park             28.15q  NWI  2 
  9 595 Brianna Wilson           Malvern CI               28.20   NWI  2 
 10 1182 Aliyah Burey            Westview                 28.33   NWI  3 
 11 586 Alexandra D'Oliveira     Malvern CI               28.42   NWI  1 
 12 730 Hilary Ferguson          North Toront             28.44   NWI  2 
 13 83 Emily Karolidis           Allen, Bisho             28.94   NWI  1 
 14 423 Latoya Thomas            Francis Libe             28.95   NWI  1 
 15 262 Sari Williams            Don Mills CI             28.95   NWI  3 
 16 1036 Jordan Higa             Trinity College          29.20   NWI  1 
 17 7 Mahkeba Walter             Agincourt CI             29.41   NWI  3 
 18 1167 Asasha McCreath         West Humber              29.70   NWI  2 
 19 1117 Nicoletta Postiglio     Villanova Colleg         29.84   NWI  2 
 20 958 Grace Wickens            St. Clements             29.90   NWI  3 
 21 806 Michelle Lackey          Richview CI              30.70   NWI  1 
 22 803 Monica Brink             Richview CI              30.80   NWI  3 
 -- 461 Chelsea Cheung           Holy Trinity               DNS   NWI  2 
 -- 428 Hanifah Abdullah         George Harvey C.           DNS   NWI  3 
 
Event 3  Women 200 Meter Dash Midget
=====================================================================
       OFSAA:   24.32  2010        Christian Brennan - St. Mary's Ham.         
   Can Inter:   25.07  2007        Chisomo McHaina - Southwood                 
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 433 D'Andra Layne            George S. He             26.56   NWI 
  2 92 Alexandra Plos            Allen, Bisho             27.34   NWI 
  3 420 Rita Avenbuan            Francis Libe             27.48   NWI 
  4 309 Nickelle Marier          Earl Haig SS             27.59   NWI 
  5 54 Neeki Matthews            Birchmount P             27.83   NWI 
  6 56 Nickolene Shepherd        Birchmount P             27.85   NWI 
  7 664 Leah Smith               Monarch Park             27.95   NWI 
 -- 921 Briana Jones             Laurier, Sir                DQ   NWI 
 
Event 4  Men 200 Meter Dash Midget
========================================================================
       OFSAA:   22.30  1991        Chris Robinson - Jacob Hespele              
   Can Inter:   20.95  1984        Atlee Mahorn - Central Technic              
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 1146 Zachary Waslenko        Villanova Colleg         23.96Q  NWI  1 
  2 395 Logan Jones              Henry Carr,              23.97Q  NWI  3 
  3 629 Jalen Pidlubny           Mary Ward CS             24.19Q  NWI  2 
  4 340 Jason MacDonald          Eastern Comm             24.26Q  NWI  1 
  5 651 Cameron Nurse            Michael Powe             24.70Q  NWI  2 
  6 206 Jason Kattan             Crescent School          25.31Q  NWI  3 
  7 569 Tyrell Paul              Leaside HS               24.72q  NWI  1 
  8 281 Trivel Pinto             Downsview SS             24.96q  NWI  2 
  9 297 Matthew Chan             Bethune, Dr.             25.14   NWI  2 
 10 939 Scott Elliot             St. Andrew's Col         25.43   NWI  1 
 11 1082 Shemar Douglas          Vaughan Rd.              25.44   NWI  1 
 12 794 Randy Ketwaroo           King, R.H.               25.54   NWI  3 
 13 75 Desean Nurse              Birchmount P             25.57   NWI  3 
 14 279 Quinn Charles            Downsview SS             25.75   NWI  2 
 15 603 Jordan O'Connor          Malvern CI               25.80   NWI  3 
 16 834 Nick Green               Ridley College           25.97   NWI  2 
 17 1092 James Wu                Vaughan Rd.              26.01   NWI  2 
 18 379 Reynard Khan             Etobicoke Sc             26.10   NWI  2 
 19 341 Idoko Adamo              Emery Ci-Isl             26.63   NWI  3 
 20 919 Shemar Lee               Sir Sanford              26.97   NWI  1 
 21 360 Dylan Hornby             Etobicoke CI             27.24   NWI  3 
 -- 153 William Guevara          Cardinal New               DNS   NWI  3 
 -- 753 Shareef Johnson          Northern Sec               DNS   NWI  1 
 -- 69 Stuart Ilekys             Birchmount P               DNS   NWI  1 
 
Event 4  Men 200 Meter Dash Midget
=====================================================================
       OFSAA:   22.30  1991        Chris Robinson - Jacob Hespele              
   Can Inter:   20.95  1984        Atlee Mahorn - Central Technic              
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 1146 Zachary Waslenko        Villanova Colleg         22.93   NWI 
  2 340 Jason MacDonald          Eastern Comm             23.73   NWI 
  3 395 Logan Jones              Henry Carr,              23.80   NWI 
  4 629 Jalen Pidlubny           Mary Ward CS             23.83   NWI 
  5 651 Cameron Nurse            Michael Powe             23.94   NWI 
  6 569 Tyrell Paul              Leaside HS               24.34   NWI 
  7 281 Trivel Pinto             Downsview SS             24.62   NWI 
  8 206 Jason Kattan             Crescent School          25.09   NWI 
 
Event 5  Women 400 Meter Dash Midget
===================================================================
       OFSAA:   55.95  2010        Christian Brennan - St. Mary's Ham.         
   Can Inter:   53.0h  1980        Alexis Paul Macdonald - C.W. J              
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 7 Mahkeba Walter             Agincourt CI           1:03.63Q  1 
  2 57 Krystine Sora             Birchmount P           1:04.01Q  3 
  3 52 Sofia Jarvis              Birchmount P           1:04.01Q  2 
  4 564 Margue McGregor          Leaside HS             1:04.32Q  3 
  5 682 Mickella Rumbolt         Mother Teres           1:04.66Q  2 
  6 1148 Michelle Gorkunberg     MacKenzie, W           1:05.41Q  1 
  7 742 Danielle Nardi           Northern Sec           1:04.79q  3 
  8 118 Connor Ostoich           BH - Toronto           1:05.61q  1 
  9 262 Sari Williams            Don Mills CI           1:05.70   3 
 10 958 Grace Wickens            St. Clements           1:06.04   2 
 11 477 Leigh Raithby            Humberside C           1:06.13   1 
 12 309 Nickelle Marier          Earl Haig SS           1:06.93   2 
 13 121 Sophie Stevenson         BH - Toronto           1:07.49   2 
 14 387 Remy Oriola              Henry Carr,            1:07.89   3 
 15 463 Lauren Marchese          Holy Trinity           1:08.37   2 
 16 1062 Hannah Dos Santos       Vaughan Rd.            1:08.39   1 
 17 584 Natalie Anderson         Malvern CI             1:08.57   2 
 18 420 Rita Avenbuan            Francis Libe           1:08.80   1 
 19 803 Monica Brink             Richview CI            1:09.77   2 
 20 93 Breanna Power             Allen, Bisho           1:09.85   3 
 21 348 Charlotte Brown          Etobicoke CI           1:12.55   1 
 22 1245 Judy Ta                 York Memo              1:12.77   3 
 23 277 Merlanvie Paul           Downsview SS           1:14.13   1 
 
Event 5  Women 400 Meter Dash Midget
================================================================
       OFSAA:   55.95  2010        Christian Brennan - St. Mary's Ham.         
   Can Inter:   53.0h  1980        Alexis Paul Macdonald - C.W. J              
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 564 Margue McGregor          Leaside HS             1:02.77  
  2 57 Krystine Sora             Birchmount P           1:03.01  
  3 118 Connor Ostoich           BH - Toronto           1:03.28  
  4 742 Danielle Nardi           Northern Sec           1:03.32  
  5 52 Sofia Jarvis              Birchmount P           1:03.56  
  6 7 Mahkeba Walter             Agincourt CI           1:04.11  
  7 1148 Michelle Gorkunberg     MacKenzie, W           1:04.28  
  8 682 Mickella Rumbolt         Mother Teres           1:09.51  
 
Event 6  Men 400 Meter Dash Midget
===================================================================
       OFSAA:   49.82  2010        Andre Ford-Aronwanna Card. McGuigan         
   Can Inter:   46.27  1987        Carl Folkes - Central Technica              
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 798 Deandre Smith            King, R.H.               53.47Q  2 
  2 101 Alex Morris              Allen, Bisho             53.53Q  1 
  3 629 Jalen Pidlubny           Mary Ward CS             54.63Q  3 
  4 172 Anthony Basta            Chaminade Co             53.67Q  1 
  5 75 Desean Nurse              Birchmount P             54.98Q  3 
  6 747 Simon Dorenbaum          Northern Sec             55.20Q  2 
  7 72 Matt Moesdyk              Birchmount P             54.82q  1 
  8 1050 Tyler Farrell           Ucc - Toronto            55.17q  1 
  9 395 Logan Jones              Henry Carr,              55.49   3 
 10 779 Andrew Murphy            Pickering Colleg         55.71   3 
 11 993 Owen Leon                St. Mike's - Tor         57.35   3 
 12 379 Reynard Khan             Etobicoke Sc             57.41   2 
 13 360 Dylan Hornby             Etobicoke CI             58.48   2 
 14 820 Caleb Michalski          Richview CI              58.84   1 
 15 603 Jordan O'Connor          Malvern CI               59.64   3 
 16 1285 David Wahrhaftig        Zion Heights             59.83   2 
 17 553 Sam Shields              Lawrence Par           1:00.08   1 
 18 1085 Khoa Huynh              Vaughan Rd.            1:00.27   3 
 19 1281 Jielun He               Zion Heights           1:01.64   2 
 20 1283 Shakeel Ladha           Zion Heights           1:02.41   3 
 -- 983 Scott Dawson             St. Mike's - Tor            DQ   2 
 -- 1100 Felix Lam               Victoria Par                DQ   1 
 -- 485 Max Suiderski            Humberside C               DNS   1 
 -- 797 Ajaykumar Shanmugara     King, R.H.                 DNS   2 
 
Event 6  Men 400 Meter Dash Midget
================================================================
       OFSAA:   49.82  2010        Andre Ford-Aronwanna Card. McGuigan         
   Can Inter:   46.27  1987        Carl Folkes - Central Technica              
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 798 Deandre Smith            King, R.H.               53.89  
  2 172 Anthony Basta            Chaminade Co             54.11  
  3 101 Alex Morris              Allen, Bisho             54.58  
  4 1050 Tyler Farrell           Ucc - Toronto            55.19  
  5 747 Simon Dorenbaum          Northern Sec             55.39  
  6 629 Jalen Pidlubny           Mary Ward CS             56.03  
  7 72 Matt Moesdyk              Birchmount P             56.35  
  8 75 Desean Nurse              Birchmount P             58.35  
 
Event 7  Women 800 Meter Run Midget
================================================================
       OFSAA:   2:13.40  1983        Michelle Bathurst - Oakridge              
   Can Inter:   2:05.94  1980        Elise Braithwaite-Elmwood Sch             
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 52 Sofia Jarvis              Birchmount P           2:25.15  
  2 965 Cassidy Kunicyn          St. Joseph M           2:27.85  
  3 1076 Kathleen Tudo           Vaughan Rd.            2:29.34  
  4 1148 Michelle Gorkunberg     MacKenzie, W           2:29.45  
  5 742 Danielle Nardi           Northern Sec           2:32.81  
  6 97 Alicja Tryczynska         Allen, Bisho           2:35.34  
  7 741 Sabina Midgen            Northern Sec           2:36.37  
  8 564 Margue McGregor          Leaside HS             2:36.74  
  9 661 Helena Kita              Monarch Park           2:38.77  
 10 226 Bridget McGlynn          De La SalleTor         2:38.84  
 11 905 Cadence Currie           Mowat, Sir O           2:39.68  
 12 116 Hanna Bincik             BH - Toronto           2:39.98  
 13 466 Ally Turner              Holy Trinity           2:43.23  
 14 923 Mikarla Vandeherderi     Laurier, Sir           2:44.72  
 15 349 Emma Eustace             Etobicoke CI           2:45.13  
 16 705 Dana Galler-Tough        Newtonbrook            2:45.33  
 17 906 Aja Gyimah               Mowat, Sir O           2:46.44  
 18 973 Leticia Lopez            St. Joseph's           2:47.11  
 19 457 Corrina Mosca            Hillfield - Stra       2:49.85  
 20 1062 Hannah Dos Santos       Vaughan Rd.            2:53.02  
 21 807 Lauren Li                Richview CI            2:59.65  
 22 974 Teresa Nguyen            St. Joseph's           3:02.51  
 -- 1211 Sydney Wingold          Windfields                 DNS  
 -- 757 Oyin Olaniyi             Northview Ht               DNS  
 
Event 8  Men 800 Meter Run Midget
================================================================
       OFSAA:   1:53.24  1989        Kevin Sullivan - North Park C&            
   Can Inter:   1:48.64  1992        Kevin Sullivan - North Park C&            
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 565 Ben Carson               Leaside HS             2:01.42  
  2 756 Michael Petta            Northern Sec           2:02.29  
  3 798 Deandre Smith            King, R.H.             2:03.47  
  4 946 Quinn Syryduk            St. Andrew's           2:04.98  
  5 480 Jake Carroll             Humberside C           2:06.41  
  6 460 Cameron McMillan         Hillfield - Stra       2:06.73  
  7 72 Matt Moesdyk              Birchmount P           2:07.92  
  8 750 Taylor Everard           Northern Sec           2:08.31  
  9 649 Curtis Massingham        Michael Powe           2:09.08  
 10 983 Scott Dawson             St. Mike's - Tor       2:09.68  
 11 76 Kyle Smyth                Birchmount P           2:11.59  
 12 645 Ryan Bacic               Michael Powe           2:15.46  
 13 913 Tyrell Howell            Mowat, Sir O           2:16.18  
 14 1050 Tyler Farrell           Ucc - Toronto          2:16.72  
 15 1285 David Wahrhaftig        Zion Heights           2:17.22  
 16 820 Caleb Michalski          Richview CI            2:17.32  
 17 993 Owen Leon                St. Mike's - Tor       2:18.69  
 18 214 Antonio Cimino           Alighiere, D           2:20.23  
 19 381 Joel Purvis              Etobicoke Sc           2:20.71  
 20 368 Jack Turnbull            Etobicoke CI           2:23.40  
 21 1102 Chograb Tenzin          Victoria Par           2:23.72  
 22 691 Nicholas Naipaul         Mother Teres           2:24.36  
 23 1194 Andy Raghunandan        Westview               2:27.03  
 -- 377 Santiago Bessai          Etobicoke Sc               DNS  
 
Event 9  Women 1500 Meter Run Midget
================================================================
       OFSAA:   4:36.27  2010        Rebecca Wendt - Henry Street              
   Can Inter:   4:23.52  1982        Alison Wiley - Branksome Hall             
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 473 Mackenzie Lemiuex        Humberside C           4:43.93  
  2 86 Alexandra Lucki           Allen, Bisho           5:11.06  
  3 965 Cassidy Kunicyn          St. Joseph M           5:12.57  
  4 905 Cadence Currie           Mowat, Sir O           5:18.60  
  5 741 Sabina Midgen            Northern Sec           5:21.62  
  6 1076 Kathleen Tudo           Vaughan Rd.            5:26.07  
  7 559 Rebecca Farmosa          Leaside HS             5:28.17  
  8 118 Connor Ostoich           BH - Toronto           5:29.99  
  9 226 Bridget McGlynn          De La SalleTor         5:30.54  
 10 191 Brittany Jackson         Country Day Scho       5:30.67  
 11 349 Emma Eustace             Etobicoke CI           5:38.57  
 12 973 Leticia Lopez            St. Joseph's           5:39.58  
 13 1054 Setchell Alexsandra     Vaughan Rd.            5:39.63  
 14 466 Ally Turner              Holy Trinity           5:40.96  
 15 144 Diane Andreas            Cardinal New           5:42.68  
 16 320 Fatima Yilmaz            East York CI           5:45.47  
 17 923 Mikarla Vandeherderi     Laurier, Sir           5:52.00  
 18 1209 Claudia Mak             Windfields             5:52.35  
 19 788 Kalle Inberg             King, R.H.             5:54.82  
 20 705 Dana Galler-Tough        Newtonbrook            5:54.84  
 21 1211 Sydney Wingold          Windfields             6:08.84  
 22 1059 Sasha Chernik           Vaughan Rd.            6:30.18  
 23 314 Mary Zhu                 Earl Haig SS           6:34.60  
 -- 15 Lovisa Cheung             Campbell, Al               DNS  
 
Event 10  Men 1500 Meter Run Midget
================================================================
       OFSAA:   3:54.31  1989        Kevin Sullivan - North Park C&            
   Can Inter:   3:42.33  1993        Kevin Sullivan - North Park C&            
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 756 Michael Petta            Northern Sec           4:11.17  
  2 565 Ben Carson               Leaside HS             4:11.56  
  3 480 Jake Carroll             Humberside C           4:13.48  
  4 460 Cameron McMillan         Hillfield - Stra       4:15.70  
  5 64 Ben Devito                Birchmount P           4:19.41  
  6 946 Quinn Syryduk            St. Andrew's           4:22.61  
  7 798 Deandre Smith            King, R.H.             4:31.50  
  8 482 Jack Kennedy             Humberside C           4:38.43  
  9 619 Robbie Kanko             Martingrove            4:39.68  
 10 992 Justin Leon              St. Mike's - Tor       4:41.78  
 11 649 Curtis Massingham        Michael Powe           4:43.36  
 12 856 Parker Simon             Royal St. George       4:44.48  
 13 74 Thier Nunguwenimana       Birchmount P           4:44.99  
 14 1008 Liam Totten             St. Mike's - Tor       4:47.44  
 15 760 Macalem Henley           Northview Ht           4:47.45  
 16 377 Santiago Bessai          Etobicoke Sc           4:47.96  
 17 507 Daniello Tetangco        Vanier                 4:55.14  
 18 693 Anderson Dias            Neil McNeil            4:57.00  
 19 381 Joel Purvis              Etobicoke Sc           4:57.07  
 20 1219 Daniel Kwon             Windfields             5:04.60  
 21 1088 Joshua Moore            Vaughan Rd.            5:16.16  
 22 1194 Andy Raghunandan        Westview               5:18.09  
 -- 100 Simon Miller             Allen, Bisho               DNS  
 -- 73 Matt Moore                Birchmount P               DNS  
 
Event 11  Women 3000 Meter Run Midget
================================================================
       OFSAA:   9:44.67  1986        Jennifer Armstrong - London So            
   Can Inter:   9:30.64  1981        Kate Wiley - Branksome Hall               
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 473 Mackenzie Lemiuex        Humberside C          10:00.40  
  2 905 Cadence Currie           Mowat, Sir O          11:24.60  
  3 559 Rebecca Farmosa          Leaside HS            11:41.70  
  4 191 Brittany Jackson         Country Day Scho      11:47.90  
  5 1054 Setchell Alexsandra     Vaughan Rd.           12:20.10  
  6 588 Nicole Lawson            Malvern CI            12:24.30  
  7 471 Natasha Goncharenko      Humberside C          12:24.80  
  8 831 Jacqueline O'Rourke      Ridley College        12:26.70  
  9 15 Lovisa Cheung             Campbell, Al          12:34.90  
 10 145 Samantha Ayson           Cardinal New          12:39.70  
 11 144 Diane Andreas            Cardinal New          12:58.70  
 12 788 Kalle Inberg             King, R.H.            13:01.90  
 13 373 Terran Harlow            Etobicoke Sc          13:08.60  
 14 399 Sydney Arnold            Father John           13:17.40  
 15 261 Shanshan Wang            Don Mills CI          13:20.40  
 16 230 Jillian Scandiffio       De La SalleTor        13:24.50  
 17 1059 Sasha Chernik           Vaughan Rd.           13:52.00  
 18 313 Ashtyn Tse               Earl Haig SS          13:58.80  
 19 624 Daniella Giardetti       Mary Ward CS          14:02.40  
 20 314 Mary Zhu                 Earl Haig SS          14:04.90  
 -- 923 Mikarla Vandeherderi     Laurier, Sir               DNS  
 -- 1211 Sydney Wingold          Windfields                 DNS  
 
Event 12  Men 3000 Meter Run Midget
================================================================
       OFSAA:   8:55.06  2007        Stephen Hosier - Lindsay                  
   Can Inter:   8:00.2h  1987        Greg Anderson - Parkside HS               
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 480 Jake Carroll             Humberside C           9:32.17  
  2 64 Ben Devito                Birchmount P           9:35.83  
  3 74 Thier Nunguwenimana       Birchmount P          10:05.47  
  4 619 Robbie Kanko             Martingrove           10:08.18  
  5 760 Macalem Henley           Northview Ht          10:16.08  
  6 856 Parker Simon             Royal St. George      10:17.40  
  7 601 Alex Mulligan            Malvern CI            10:36.58  
  8 1008 Liam Totten             St. Mike's - Tor      10:39.01  
  9 567 Erik Elliot              Leaside HS            10:40.26  
 10 133 Liam Perry               Brebeuf               10:43.12  
 11 244 Arakel Minassian         De La SalleTor        10:46.10  
 12 650 Connor Niedbala          Michael Powe          10:51.46  
 13 417 Brett Wren               Father John           11:12.96  
 14 1153 Alvin Luk               MacKenzie, W          11:18.65  
 15 267 Phillip Chadder          Don Valley J          11:24.06  
 16 1152 Eric Lay                MacKenzie, W          11:26.41  
 17 48 Chad Collins              Bendale Bti-          11:26.85  
 18 1088 Joshua Moore            Vaughan Rd.           11:37.93  
 19 620 Sergio Majluf            Martingrove           13:36.50  
 -- 100 Simon Miller             Allen, Bisho               DNS  
 -- 823 Liam Pye                 Richview CI                DNS  
 -- 73 Matt Moore                Birchmount P               DNS  
 
Event 13  Women 80 Meter Hurdles Midget
========================================================================
       OFSAA:   11.29  1996        Jessica Zeilinka - Sir Frederick Bantin     
   Can Inter:   11.01  1998        Jessica Zelinka - Sir Frederic              
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 837 Amanda Morch             Riverdale                13.47Q  NWI  1 
  2 1149 Katrin Spassov          MacKenzie, W             13.50Q  NWI  3 
  3 951 Stephanie Colbourne      St. Clements             14.37Q  NWI  2 
  4 586 Alexandra D'Oliveira     Malvern CI               13.86Q  NWI  1 
  5 1056 Emily Ballantyne        Vaughan Rd.              14.42Q  NWI  3 
  6 337 Oonagh Webster           Eastern Comm             14.46Q  NWI  2 
  7 193 Sara Smith               Country Day Scho         14.40q  NWI  1 
  8 592 Madison Merry            Malvern CI               14.54q  NWI  1 
  9 258 Kristina Popadich        Don Mills CI             14.70   NWI  2 
 10 911 KC Tohm                  Mowat, Sir O             14.70   NWI  3 
 11 464 Jacqueline Sims          Holy Trinity             15.01   NWI  3 
 12 353 Lindsay Marczak          Etobicoke CI             15.37   NWI  2 
 13 1182 Aliyah Burey            Westview                 15.39   NWI  1 
 14 308 Chantelle Good           Earl Haig SS             15.68   NWI  2 
 15 91 Caroline Ochocinski       Allen, Bisho             16.45   NWI  3 
 16 109 Benson Nicole            Bishop Strachan          16.52   NWI  2 
 17 1165 Chante Campbell         West Humber              16.60   NWI  1 
 18 8 Natalie White              Agincourt CI             16.62   NWI  2 
 19 375 Kristin Metcalfe         Etobicoke Sc             17.24   NWI  3 
 20 89 Emily Niskanen            Allen, Bisho             17.35   NWI  1 
 21 503 Barbara Majcherczyk      Vanier                   17.66   NWI  3 
 22 1232 Desiree Daly            Woburn                   17.90   NWI  3 
 -- 57 Krystine Sora             Birchmount P               DNS   NWI  2 
 -- 94 Matija Skoko              Allen, Bisho               DNS   NWI  1 
 
Event 13  Women 80 Meter Hurdles Midget
=====================================================================
       OFSAA:   11.29  1996        Jessica Zeilinka - Sir Frederick Bantin     
   Can Inter:   11.01  1998        Jessica Zelinka - Sir Frederic              
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 1149 Katrin Spassov          MacKenzie, W             12.77   NWI 
  2 337 Oonagh Webster           Eastern Comm             13.10   NWI 
  3 586 Alexandra D'Oliveira     Malvern CI               13.59   NWI 
  4 1056 Emily Ballantyne        Vaughan Rd.              13.62   NWI 
  5 951 Stephanie Colbourne      St. Clements             13.82   NWI 
  6 592 Madison Merry            Malvern CI               13.99   NWI 
  7 193 Sara Smith               Country Day Scho         14.65   NWI 
  8 837 Amanda Morch             Riverdale                18.38   NWI 
 
Event 14  Men 100 Meter Hurdles Midget
========================================================================
       OFSAA:   13.50  2007        Gabriel Tesfaye - Oakridge                  
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 995 Antoine Lyte-Myers       St. Mike's - Tor         15.95Q  NWI  3 
  2 189 Ahsher Zeldin            Community He             16.09Q  NWI  2 
  3 1092 James Wu                Vaughan Rd.              16.73Q  NWI  1 
  4 438 Daniel Brady             Greenwood                16.22Q  NWI  2 
  5 178 Xavier Jehovah           Chaminade Co             16.52Q  NWI  3 
  6 687 Dashawn Blackwood        Mother Teres             16.76Q  NWI  1 
  7 737 Andrew Hunter            North Toront             16.89q  NWI  2 
  8 545 Alex Nazareth            Lawrence Par             16.89q  NWI  1 
  9 987 Kaion Grant              St. Mike's - Tor         17.46   NWI  3 
 10 617 Shavon Harding           Martingrove              17.49   NWI  3 
 11 341 Idoko Adamo              Emery Ci-Isl             17.50   NWI  1 
 12 1213 Zafar Adel              Windfields               17.80   NWI  2 
 13 140 Marc Viado               Brebeuf                  18.13   NWI  2 
 14 895 Watson Ly                MacDonald, S             18.69   NWI  3 
 15 616 Aaron Dobkin             Martingrove              18.82   NWI  1 
 16 675 Basil Smith              Monarch Park             19.14   NWI  1 
 17 792 Jessie Estwick           King, R.H.               19.21   NWI  2 
 18 1218 Kayvon Heidari          Windfields               19.64   NWI  3 
 19 890 Norak Aram               MacDonald, S             19.82   NWI  3 
 20 896 Andy Mai                 MacDonald, S             20.21   NWI  3 
 21 1151 Angelo Fousteris        MacKenzie, W             20.40   NWI  1 
 22 846 Zach Mortimer            Riverdale                22.22   NWI  2 
 
Event 14  Men 100 Meter Hurdles Midget
=====================================================================
       OFSAA:   13.50  2007        Gabriel Tesfaye - Oakridge                  
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 995 Antoine Lyte-Myers       St. Mike's - Tor         15.17   NWI 
  2 1092 James Wu                Vaughan Rd.              15.41   NWI 
  3 438 Daniel Brady             Greenwood                15.43   NWI 
  4 189 Ahsher Zeldin            Community He             15.44   NWI 
  5 737 Andrew Hunter            North Toront             15.54   NWI 
  6 687 Dashawn Blackwood        Mother Teres             16.08   NWI 
  7 178 Xavier Jehovah           Chaminade Co             16.12   NWI 
  8 545 Alex Nazareth            Lawrence Par             16.75   NWI 
 
Event 15  Women 300 Meter Hurdles Midget
===================================================================
       OFSAA:   43.94  2007        Kelsey Balkwill - Essex DHS                 
   Can Inter:   41.66  1994        Nadia Schmiedt - John Paul II               
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 57 Krystine Sora             Birchmount P             47.69   3 
  2 951 Stephanie Colbourne      St. Clements             47.95   3 
  3 837 Amanda Morch             Riverdale                49.14   3 
  4 1182 Aliyah Burey            Westview                 50.11   3 
  5 337 Oonagh Webster           Eastern Comm             50.73   3 
  6 258 Kristina Popadich        Don Mills CI             52.51   3 
  7 534 Keira Zlahtic            Lawrence Par             53.16   2 
  8 121 Sophie Stevenson         BH - Toronto             53.49   3 
  9 636 Sarah Juha               Michael Powe             55.30   2 
 10 641 Sara Rizakos             Michael Powe             55.83   2 
 11 91 Caroline Ochocinski       Allen, Bisho             56.05   2 
 12 838 Emily Russell            Riverdale                56.37   3 
 13 353 Lindsay Marczak          Etobicoke CI             57.72   2 
 14 787 Tayler Farrell           King, R.H.             1:01.87   2 
 15 1205 Madison Jameson         Windfields             1:06.57   1 
 16 790 Tithi Paul               King, R.H.             1:12.31   1 
 -- 1234 Kylle Marcena           Woburn                     DNS   1 
 -- 1203 Lauralee Edwards        Windfields                 DNS   2 
 -- 632 Emilia C.                Michael Powe               DNS   2 
 -- 867 Megan Eves               Silverthorn                DNS   1 
 
Event 16  Men 300 Meter Hurdles Midget
===================================================================
       OFSAA:   40.10  2010        Jordan Sherwood - Cameron Hts               
   Can Inter:   37.06  1992        Troy Langevine - Agincourt CI               
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 737 Andrew Hunter            North Toront             43.97   3 
  2 1050 Tyler Farrell           Ucc - Toronto            44.33   2 
  3 1092 James Wu                Vaughan Rd.              44.58   3 
  4 506 Michael Palanisamy       Vanier                   45.70   3 
  5 987 Kaion Grant              St. Mike's - Tor         45.71   3 
  6 178 Xavier Jehovah           Chaminade Co             45.75   3 
  7 645 Ryan Bacic               Michael Powe             47.12   2 
  8 180 Domenic Lippa            Chaminade Co             47.21   3 
  9 553 Sam Shields              Lawrence Par             47.53   3 
 10 755 Gordon Marshall          Northern Sec             47.98   2 
 11 995 Antoine Lyte-Myers       St. Mike's - Tor         48.17   3 
 12 542 Ben Joy                  Lawrence Par             48.51   2 
 13 201 Will Stanton             Country Day Scho         49.29   2 
 14 1224 Gavin McQueenie         Windfields               49.97   1 
 15 1214 Tyler Balaban           Windfields               52.20   2 
 16 616 Aaron Dobkin             Martingrove              52.70   1 
 17 1213 Zafar Adel              Windfields               54.69   2 
 18 1230 Tarun Yellu             Windfields               58.05   2 
 19 357 Matthew Agnew            Etobicoke CI             58.88   1 
 -- 67 Spencer Harrison          Birchmount P               DNS   1 
 
Event 17  Women High Jump Midget
================================================================
       OFSAA:   1.74m  1984        Lea-Ann Madill - Centennial SS              
   Can Inter:   1.88m  1979        Julie White - Brampton Centenn              
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 97 Alicja Tryczynska         Allen, Bisho             1.42m  
  2 664 Leah Smith               Monarch Park            J1.42m  
  3 106 Kayla Greenberg          Bishop Strachan          1.38m  
  4 813 Sandra Stancic           Richview CI              1.36m  
  5 731 Chloe Hall               North Toront             1.34m  
  6 811 Melissa Pospiech         Richview CI              1.25m  
  7 955 Jennifer Hanuschak       St. Clements            J1.25m  
  8 192 Hayley Scott             Country Day Scho         1.20m  
  8 804 Ivana Feher              Richview CI              1.20m  
 -- 744 Elizabeth Quinn          Northern Sec                NH  
 -- 228 Alexandra Poletto        De La SalleTor              NH  
 -- 1076 Kathleen Tudo           Vaughan Rd.                 NH  
 -- 311 Bita Parto               Earl Haig SS                NH  
 
Event 18  Men High Jump Midget
================================================================
       OFSAA:   1.95m  2007        Jeff Webb - Eden H.S.                       
   Can Inter:   2.24m  1998        Michael Ponikvar - Denis Morri              
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 67 Spencer Harrison          Birchmount P             1.76m  
  2 943 Braden Noxon             St. Andrew's Col         1.73m  
  3 854 Reade McDevitt           Royal St. George         1.70m  
  4 754 Luka Kopunovic           Northern Sec             1.61m  
  5 490 Horton Smith             McGuigan, Ca             1.55m  
  6 549 Jamie Poole              Lawrence Par            J1.55m  
  7 280 Nickson Mugumbate        Downsview SS             1.50m  
  7 617 Shavon Harding           Martingrove              1.50m  
  9 1168 Michael Aidoo           West Humber              1.45m  
 10 961 Carlos Alvarado          Sjk - Breslau           J1.45m  
 -- 689 Irshaad Hunte            Mother Teres                NH  
 -- 484 Eric Michalik            Humberside C                NH  
 -- 545 Alex Nazareth            Lawrence Par                NH  
 -- 1085 Khoa Huynh              Vaughan Rd.                 NH  
 
Event 20  Men Pole Vault Midget
================================================================
       OFSAA:   3.56m  2009        Nic Hoedlono - Sir John A Macdonald -Wa     
   Can Inter:   5.10m  1985        Doug Wood - F.E. Madill SS                  
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 542 Ben Joy                  Lawrence Par             2.70m  
  2 538 John Hair                Lawrence Par             2.10m  
  3 537 Eamonn Gogan             Lawrence Par            J2.10m  
 
Event 21  Women Long Jump Midget
=====================================================================
       OFSAA:   5.76m  1996        Jessica Zelinka - Sir Frederic              
   Can Inter:   6.16m  1986        Keron Hamilton - Burlington Ce              
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 402 Katie Breeze             Father John              4.57m   NWI 
  2 766 Kathryn Follis           Notre Dame               4.55m   NWI 
  3 1280 Victoria Lewis          Zion Heights             4.46m   NWI 
  4 664 Leah Smith               Monarch Park             4.39m   NWI 
  5 595 Brianna Wilson           Malvern CI               4.34m   NWI 
  6 572 Sharmila Tharasathan     Pearson, L               4.33m   NWI 
  7 283 Joyce Essendi            Bethune, Dr.             4.25m   NWI 
  8 277 Merlanvie Paul           Downsview SS             4.21m   NWI 
  9 422 Alicia Chung             Francis Libe             4.17m   NWI 
 10 1106 Nicole Crimi            Villanova Colleg         4.15m   NWI 
 11 839 Aliyah Thomas            Riverdale                4.06m   NWI 
 12 1105 Victoria Colucci        Villanova Colleg         4.03m   NWI 
 13 106 Kayla Greenberg          Bishop Strachan          3.95m   NWI 
 13 579 Jenna Rizzo              Loretto Abbe             3.95m   NWI 
 15 1036 Jordan Higa             Trinity College          3.88m   NWI 
 15 312 Lucianna Tereizbik       Earl Haig SS             3.88m   NWI 
 17 811 Melissa Pospiech         Richview CI              3.83m   NWI 
 18 1094 Jenny Du                Victoria Par             3.80m   NWI 
 19 806 Michelle Lackey          Richview CI              3.79m   NWI 
 20 1060 Alyssa Chiaso           Vaughan Rd.              3.73m   NWI 
 21 510 Keishana Bowen           Kipling Ci-E             3.58m   NWI 
 22 158 Rakiya Henry             Cedarbrae CI             3.50m   NWI 
 22 743 Gillian Patterson        Northern Sec             3.50m   NWI 
 24 908 Jessica Longarini        Mowat, Sir O             3.27m   NWI 
 
Event 22  Men Long Jump Midget
=====================================================================
       OFSAA:   6.64m  2006        Carlin MacLean - Orchard  Park              
   Can Inter:   7.75m  1990        Brian Thomas - Central Technic              
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 279 Quinn Charles            Downsview SS             5.74m   NWI 
  2 281 Trivel Pinto             Downsview SS             5.72m   NWI 
  3 67 Spencer Harrison          Birchmount P            J5.72m   NWI 
  4 566 Audley Cummings          Leaside HS               5.70m   NWI 
  5 773 Luding Ngawang           Parkdale                 5.47m   NWI 
  6 172 Anthony Basta            Chaminade Co             5.45m   NWI 
  7 1146 Zachary Waslenko        Villanova Colleg         5.39m   NWI 
  8 179 Tague Kelly              Chaminade Co             5.37m   NWI 
  9 1168 Michael Aidoo           West Humber              5.01m   NWI 
 10 796 Kelvin Merfo             King, R.H.               5.00m   NWI 
 11 919 Shemar Lee               Sir Sanford              4.98m   NWI 
 12 413 Canice Ejoh              Father John              4.89m   NWI 
 13 363 Luke O'Doherty           Etobicoke CI             4.87m   NWI 
 14 918 Delano Cada              Sir Sanford              4.86m   NWI 
 15 933 Saad Yonas               Laurier, Sir             4.68m   NWI 
 16 792 Jessie Estwick           King, R.H.               4.46m   NWI 
 17 1086 Ziyad Kalati            Vaughan Rd.              4.19m   NWI 
 18 484 Eric Michalik            Humberside C             4.07m   NWI 
 -- 488 Miguel Lalor             McGuigan, Ca                ND   NWI 
 -- 961 Carlos Alvarado          Sjk - Breslau               ND   NWI 
 -- 1179 Roshaun Jones           Weston                      ND   NWI 
 -- 754 Luka Kopunovic           Northern Sec                ND   NWI 
 -- 1144 Landen Tauro            Villanova Colleg          FOUL       
 
Event 23  Women Triple Jump Midget
=====================================================================
       OFSAA:   11.80m  2000        Tabia Charles - Pine Ridge SS              
   Can Inter:   12.36m  2002        Tabia Charles - Pine Ridge SS              
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 592 Madison Merry            Malvern CI               9.82m   NWI 
  2 312 Lucianna Tereizbik       Earl Haig SS             9.71m   NWI 
  3 766 Kathryn Follis           Notre Dame               9.65m   NWI 
  4 461 Chelsea Cheung           Holy Trinity             9.57m   NWI 
  5 1280 Victoria Lewis          Zion Heights             9.44m   NWI 
  6 283 Joyce Essendi            Bethune, Dr.             9.28m   NWI 
  7 1106 Nicole Crimi            Villanova Colleg         9.19m   NWI 
  8 585 Rebecca Anderson         Malvern CI               9.10m   NWI 
  9 1203 Lauralee Edwards        Windfields               9.08m   NWI 
 10 294 Carmen Yu                Bethune, Dr.             9.06m   NWI 
 11 106 Kayla Greenberg          Bishop Strachan          8.99m   NWI 
 12 1094 Jenny Du                Victoria Par             8.30m   NWI 
 12 1105 Victoria Colucci        Villanova Colleg         8.30m   NWI 
 14 789 Samantha Karvanis        King, R.H.               8.26m   NWI 
 15 18 Sophia Su                 Campbell, Al             8.23m   NWI 
 16 96 Sydney Surajram           Allen, Bisho             8.16m   NWI 
 17 608 Elizabeth Choi           Martingrove              8.15m   NWI 
 18 319 Nicole Ryce              East York CI             7.97m   NWI 
 19 964 Emily Bukowiec           St. Joseph M             7.86m   NWI 
 20 1078 Smyrna Wright           Vaughan Rd.              7.60m   NWI 
 21 1075 Katherine Tran          Vaughan Rd.              7.37m   NWI 
 22 859 Shyon Swaby              Runnymede CI             3.57m   NWI 
 -- 741 Sabina Midgen            Northern Sec               DNS   NWI 
 
Event 24  Men Triple Jump Midget
=====================================================================
       OFSAA:   13.56m  2009        Mitchell O'Donnell - Cameron Hts           
   Can Inter:   15.76m  1982        George Wright - Vaughan Road C             
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 281 Trivel Pinto             Downsview SS            12.37m   NWI 
  2 70 Matt Ing                  Birchmount P            12.21m   NWI 
  3 1082 Shemar Douglas          Vaughan Rd.             12.18m   NWI 
  4 179 Tague Kelly              Chaminade Co            12.14m   NWI 
  5 573 Kristan Merritt          Pearson, L              11.65m   NWI 
  6 773 Luding Ngawang           Parkdale                10.87m   NWI 
  7 140 Marc Viado               Brebeuf                 10.77m   NWI 
  8 1160 Felman Lopez            West Hill               10.75m   NWI 
  9 687 Dashawn Blackwood        Mother Teres            10.31m   NWI 
 10 296 Thomas Cao               Bethune, Dr.            10.21m   NWI 
 11 467 Michael Lo               Holy Trinity            10.10m   NWI 
 12 1098 Ryan Do                 Victoria Par            10.00m   NWI 
 13 458 Michael Bain             Hillfield - Stra         9.95m   NWI 
 14 829 Aidan Whibbs             Richview CI              9.78m   NWI 
 15 501 Suban Thavakaran         Jarvis Colle             9.72m   NWI 
 16 1282 Min Kim                 Zion Heights             9.69m   NWI 
 17 751 Evan Fulford             Northern Sec             9.64m   NWI 
 18 1039 Mathew Robinson         Trinity College          9.26m   NWI 
 19 819 Jamie Learmonth          Richview CI              8.62m   NWI 
 -- 845 Damon Liang              Riverdale                   ND   NWI 
 -- 1225 Taron Muradyen          Windfields                  ND   NWI 
 -- 130 Nick Luk                 Brebeuf                     ND   NWI 
 -- 517 Rocky Narang             Kipling Ci-E               DNS   NWI 
 
Event 25  Women Shot Put 3kg NEW Midget
================================================================
       OFSAA:   11.07m  2009        Ellish MacDonald - Merivale H.S.           
   Can Inter:   14.35m  1986        Sultana Frizell - Perth & District CI      
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 385 Obeng Marfo              Henry Carr,              9.25m  
  2 253 Emily Oppong             Don Bosco HS             8.39m  
  3 403 Grace Cha How            Father John              8.17m  
  4 532 Courtney Trim            Lawrence Par             8.12m  
  5 1166 Chidera Ifearulundu     West Humber              8.06m  
  6 164 Monique Walters          Central Commerce         7.34m  
  7 161 Leila Shahkram           Cedarbrae CI             7.33m  
  8 504 Kensin Stewart           Vanier                   7.08m  
  9 163 Bertha Almeida           Central Commerce         6.95m  
 10 920 Shy-Anne Henry           Laurier, Sir             6.92m  
 11 441 Lisa Situ                Harbord                  6.89m  
 12 224 Andrea Furgiuele         De La SalleTor           6.75m  
 13 274 Timika Lavia-Walters     Downsview SS             6.72m  
 14 449 Marie Syriopolous        Havergal                 6.52m  
 15 1212 Lucy Xuan               Windfields               6.28m  
 16 194 Tara Stipec              Country Day Scho         5.83m  
 17 6 Kadeisha Powell-Graham     Agincourt CI             5.77m  
 18 1147 Luckzani Balakrishn     MacKenzie, W             5.75m  
 19 1210 Matina Movahedi         Windfields               5.65m  
 20 1237 Kasheena Reid           Woburn                   5.63m  
 21 233 Stephani Tomazos         De La SalleTor           5.60m  
 22 512 Tiffany Rannarine        Kipling Ci-E             4.11m  
 23 511 Samsam Dahir             Kipling Ci-E             3.92m  
 
Event 26  Men Shot Put Midget
================================================================
       OFSAA:   16.96m  2006        Jackson Gray - Sarnia CI                   
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 264 Ezana Debalkew           Don Mills CI            12.82m  
  2 78 Collin Wareham            Birchmount P            12.59m  
  3 206 Jason Kattan             Crescent School         12.49m  
  4 413 Canice Ejoh              Father John             12.36m  
  5 753 Shareef Johnson          Northern Sec            12.27m  
  6 415 Chima Njoku              Father John             11.72m  
  7 931 Robert Scott             Laurier, Sir            11.60m  
  8 1226 Sean O'Donnell          Windfields              11.49m  
  9 326 Brad Inniss              East York CI           J11.49m  
 10 1005 Rayshawn Smith          St. Mike's - Tor        11.37m  
 11 912 Jeff Harris              Mowat, Sir O            11.24m  
 12 1051 George Govedaris        Ucc - Toronto           11.22m  
 13 239 David Doyle              De La SalleTor          11.05m  
 14 491 Shemar Tomlinson         McGuigan, Ca            11.02m  
 15 299 Clark Huang              Bethune, Dr.            10.23m  
 16 483 Antony Lena              Humberside C             9.83m  
 17 1217 Stefan Denkovski        Windfields               9.47m  
 18 1222 Andrew Mahoney          Windfields               9.44m  
 19 621 Max Muehlen              Martingrove              8.16m  
 20 726 Andrew Edwards           North Albion             7.13m  
 -- 443 Daniel Daroche           Harbord                     ND  
 -- 396 Shaquille Lambert        Henry Carr,               FOUL  
 
Event 27  Women Discus Throw Midget
================================================================
       OFSAA:   40.78m  1979        Liz Polyak - North Park C & VS             
   Can Inter:   52.52m  1986        Michelle Brotherton -Birchmoun             
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 570 Mia Hardware             Pearson, L              21.82m  
  2 580 Rewena Desta             Loretto Coll            21.61m  
  3 291 Diana Si                 Bethune, Dr.            20.95m  
  4 233 Stephani Tomazos         De La SalleTor          20.37m  
  5 285 Amelia Khoo              Bethune, Dr.            20.20m  
  6 1208 Fion Larm               Windfields              17.70m  
  7 532 Courtney Trim            Lawrence Par            17.30m  
  8 883 Clarke Kimberly          MacDonald, S            16.90m  
  9 681 Kaliesha Hawthorne       Mother Teres            16.67m  
 10 810 Jackie Muru              Richview CI             16.58m  
 11 224 Andrea Furgiuele         De La SalleTor          16.57m  
 12 582 Chiderah Obiabuba        Loretto Coll            16.45m  
 13 1212 Lucy Xuan               Windfields              16.38m  
 14 274 Timika Lavia-Walters     Downsview SS            15.67m  
 15 403 Grace Cha How            Father John             14.02m  
 16 1043 Yu-Rim Lee              Univ Toronto            13.42m  
 -- 1207 Nahal Kazemi            Windfields                 DNS  
 -- 1104 Alexandra Cernat        Villanova Colleg           DNS  
 -- 531 Bonita Thai              Lawrence Par               DNS  
 
Event 28  Men Discus Throw Midget
================================================================
       OFSAA:   58.98m  1973        Rob Town - Orillia DHS                     
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 264 Ezana Debalkew           Don Mills CI            43.65m  
  2 781 Mitchell Smith           Pickering Colleg        37.70m  
  3 78 Collin Wareham            Birchmount P            33.43m  
  4 824 Hunter Roberts           Richview CI             33.13m  
  5 780 Evan Smith               Pickering Colleg        33.01m  
  6 546 Glener Oliveria          Lawrence Par            32.58m  
  7 174 Nick Christello          Chaminade Co            30.49m  
  8 124 Paul Bae                 Brebeuf                 29.95m  
  9 1216 Jeffrey Chen            Windfields              28.08m  
 10 1226 Sean O'Donnell          Windfields              27.94m  
 11 1051 George Govedaris        Ucc - Toronto           27.02m  
 12 698 Oliyad Wakessa           Neil McNeil             26.86m  
 13 548 Damyan Plakhov           Lawrence Par            26.66m  
 14 238 Matthew Dodig            De La SalleTor          26.47m  
 15 931 Robert Scott             Laurier, Sir            25.45m  
 16 299 Clark Huang              Bethune, Dr.            24.17m  
 17 186 Nolan Walker             Chaminade Co            24.09m  
 18 899 Saiesasan Satchithan     MacDonald, S            23.85m  
 19 673 Sean Pitre               Monarch Park            23.79m  
 20 726 Andrew Edwards           North Albion            21.69m  
 21 1228 Peter Sauret            Windfields              20.06m  
 22 365 Bryn Smith               Etobicoke CI            19.79m  
 
Event 29  Women Javelin Throw Midget
================================================================
       OFSAA:   41.24m  1995        Meredith Popp - Holy Names HS,             
   Can Inter:   51.94m  1984        Cheryl Coker - Carleton Place              
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 635 Kaitlin Hawn             Michael Powe            25.35m  
  2 630 Clare Allen              Michael Powe            24.58m  
  3 643 Maria Turano             Michael Powe            24.05m  
  4 291 Diana Si                 Bethune, Dr.            22.26m  
  5 1203 Lauralee Edwards        Windfields              21.48m  
  6 233 Stephani Tomazos         De La SalleTor          21.24m  
  7 729 Sophie Beckerman         North Toront            20.59m  
  8 224 Andrea Furgiuele         De La SalleTor          20.41m  
  9 883 Clarke Kimberly          MacDonald, S            18.33m  
 10 1204 Jenn Hew                Windfields              17.80m  
 11 771 Nikkita Nelson           Parkdale                16.77m  
 12 681 Kaliesha Hawthorne       Mother Teres            16.71m  
 13 532 Courtney Trim            Lawrence Par            14.80m  
 14 1116 Melissa Peruzza         Villanova Colleg        11.74m  
 15 1027 Laura Abi-Rashed        Trafalger Castle        10.42m  
 -- 285 Amelia Khoo              Bethune, Dr.                ND  
 -- 1237 Kasheena Reid           Woburn                      ND  
 -- 163 Bertha Almeida           Central Commerce            ND  
 -- 1210 Matina Movahedi         Windfields                  ND  
 
Event 30  Men Javelin Throw Midget
================================================================
       OFSAA:   57.95m  2007        Ray Dykstra - Grimsby DSS                  
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 824 Hunter Roberts           Richview CI             39.73m  
  2 264 Ezana Debalkew           Don Mills CI            38.45m  
  3 648 Joseph Leitch            Michael Powe            37.87m  
  4 124 Paul Bae                 Brebeuf                 36.04m  
  5 365 Bryn Smith               Etobicoke CI            34.49m  
  6 943 Braden Noxon             St. Andrew's Col        34.04m  
  7 1223 Ryan McCabe             Windfields              30.84m  
  8 940 Tommy Han                St. Andrew's Col        30.74m  
  9 326 Brad Inniss              East York CI            29.62m  
 10 1138 Patric Minuti           Villanova Colleg        29.40m  
 11 392 Nathan Amankwaah         Henry Carr,             29.20m  
 12 131 Isaiah Murray            Brebeuf                 28.91m  
 13 1227 Michael Plummer         Windfields              28.89m  
 14 325 Andre Hyatt              East York CI            28.04m  
 15 548 Damyan Plakhov           Lawrence Par            27.89m  
 16 1282 Min Kim                 Zion Heights            27.83m  
 17 300 Divenjan Kathuria        Bethune, Dr.            25.54m  
 18 546 Glener Oliveria          Lawrence Par            25.24m  
 19 621 Max Muehlen              Martingrove             23.52m  
 20 899 Saiesasan Satchithan     MacDonald, S            23.42m  
 -- 1053 Fabian Wat              Ucc - Toronto               ND  
 -- 896 Andy Mai                 MacDonald, S                ND  
 -- 299 Clark Huang              Bethune, Dr.                ND  
 
Event 31  Women 4x100 Meter Relay Midget
===================================================================
       OFSAA:   49.77  2010        Resurrection CSS                            
   Can Inter:   47.79  1980        The Woodlands SS-Mississauga                
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Birchmount Park C I  'A'                              52.46Q  3 
     1) Neeki Matthews                  2) Nickolene Shepherd             
     3) Sofia Jarvis                    4) Krystine Sora                  
     5) LeeAnna McEwan                  6) Deandra Holligan               
  2 Mother Teresa C S S  'A'                              53.60Q  2 
     1) Kaliesha Hawthorne              2) Mickella Rumbolt               
     3) Tevonne Willie                  4) Sareena Ambursley-Johnson      
  3 Bishop Allen Academy  'A'                             53.66Q  1 
     1) Breanna Power                   2) Simone Capozzolo               
     3) Emily Karolidis                 4) Alexandra Plos                 
     5) Anita Dziecielski               6)                                
  4 Malvern C I  'A'                                      54.31Q  1 
  5 Sir Wilfrid Laurier C I  'A'                          54.80Q  2 
     1) Briana Jones                    2) Shy-Anne Henry                 
     3) Jamila Antwi                    4) Jenine Liao                    
  6 Father Henry Carr C S S  'A'                          55.59Q  3 
  7 Vaughan Road C I  'A'                                 55.08q  1 
  8 Dr.Norman Bethune C I  'A'                            55.97q  1 
  9 Downsview S S  'A'                                    56.45   2 
 10 Richview C I  'A'                                     56.47   3 
 11 Agincourt C I  'A'                                    56.66   3 
 12 Villanova College - King City  'A'                    57.46   2 
     1) Nicoletta Postiglione           2) Nicole Crimi                   
     3) Victoria Colucci                4) Gabrielle Stadler              
     5) Tristen Sutherland              6) Melissa Peruzza                
 13 Northview Heights S S  'A'                            58.37   3 
 14 Havergal College - Toronto  'B'                       58.51   1 
 15 Windfields Jr. H S  'A'                               58.90   2 
 16 Humberside C I  'A'                                 1:00.81   2 
 17 Victoria Park S S  'A'                              1:02.21   1 
 -- Francis Libermann C H S  'A'                             DQ   3 
 -- Northern S S  'A'                                        DQ   3 
 -- West Humber C I  'A'                                     DQ   2 
 -- St. Clement's School - Toronto  'A'                     DNS   2 
     1) Jenna Child                     2) Jennifer Hanuschak             
     3) Stephanie Colbourne             4) Grace Wickens                  
 -- Holy Trinity School  'A'                                DNS   1 
     1) Chelsea Cheung                  2) Jacqueline Sims                
     3) Ally Turner                     4) Lauren Marchese                
 -- Riverdale C I  'A'                                      DNS   1 
 -- Martingrove C I  'A'                                    DNS   3 
 
Event 31  Women 4x100 Meter Relay Midget
================================================================
       OFSAA:   49.77  2010        Resurrection CSS                            
   Can Inter:   47.79  1980        The Woodlands SS-Mississauga                
    School                                               Finals 
================================================================
Finals
  1 Birchmount Park C I  'A'                              51.62  
     1) Neeki Matthews                  2) Nickolene Shepherd             
     3) Sofia Jarvis                    4) Krystine Sora                  
     5) LeeAnna McEwan                  6) Deandra Holligan               
  2 Bishop Allen Academy  'A'                             52.87  
     1) Breanna Power                   2) Simone Capozzolo               
     3) Emily Karolidis                 4) Alexandra Plos                 
     5) Anita Dziecielski               6)                                
  3 Mother Teresa C S S  'A'                              53.03  
     1) Kaliesha Hawthorne              2) Mickella Rumbolt               
     3) Tevonne Willie                  4) Sareena Ambursley-Johnson      
  4 Sir Wilfrid Laurier C I  'A'                          53.71  
     1) Briana Jones                    2) Shy-Anne Henry                 
     3) Jamila Antwi                    4) Jenine Liao                    
  5 Malvern C I  'A'                                      53.85  
  6 Dr.Norman Bethune C I  'A'                            54.57  
  7 Vaughan Road C I  'A'                                 54.58  
  8 Father Henry Carr C S S  'A'                          54.92  
 
Event 32  Men 4x100 Meter Relay Midget
===================================================================
       OFSAA:   44.81  2009        Pickering H.S.                              
   Can Inter:   41.1h  1987        George Harvey SS - York                     
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Father Henry Carr C S S  'A'                          46.03Q  3 
     1) Logan Jones                     2) Terry Asiedu                   
     3) Treyion Charles                 4) Jerone Morancie                
     5) Nana Boateng                    6)                                
  2 Chaminade College  'A'                                47.28Q  2 
     1) Xavier Jehovah                  2) Anthony Basta                  
     3) Tague Kelly                     4) Kevin Angulo                   
     5) Alex Robinson                   6)                                
  3 Villanova College - King City  'A'                    47.38Q  1 
     1) Jordon Espirito Santo           2) Lee Klepachi                   
     3) Landen Tauro                    4) Zachary Waslenko               
     5) Michael Taibi                   6) Simon Gennaro                  
  4 Birchmount Park C I  'A'                              47.77Q  1 
  5 Northern S S  'A'                                     47.79Q  2 
     1) Shareef Johnson                 2) Taylor Everard                 
     3) Simon Dorenbaum                 4) Isiah Ashem-Hibbert            
  6 Cardinal Newman  H C  'A'                             47.84Q  3 
     1) William Guevara                 2) Devonte George                 
     3) Quindon Hope                    4) Ric Martinez                   
  7 Downsview S S  'A'                                    48.05q  3 
  8 Michael Power/St.Joseph's  'A'                        49.10q  1 
  9 St. Andrew's College - Aurora  'A'                    49.52   3 
     1) Jordan Carter                   2) Chris Egi                      
     3) Garret Arsenault                4) Scott Elliot                   
     5) Jeremy Chow                     6) Luke Lui                       
 10 West Hill C I  'A'                                    49.58   3 
 11 Etobicoke C I  'A'                                    50.04   1 
 12 Richview C I  'A'                                     50.24   2 
 13 Dr.Norman Bethune C I  'A'                            50.28   1 
 14 Windfields Jr. H S  'A'                               50.67   3 
 15 Humberside C I  'A'                                   51.86   2 
 16 Etobicoke Sch. of the Art  'A'                        54.36   3 
 17 Monarch Park C I  'A'                                 55.66   2 
 18 York Memorial C I  'A'                                56.18   1 
 -- W.L. MacKenzie C I  'A'                                  DQ   1 
 -- R.H. King Academy  'A'                                   DQ   2 
 -- St. Michael's College- Toronto  'A'                      DQ   1 
     1) Antoine Lyte-Myers              2) Theo Jung                      
     3) Kaion Grant                     4) Nick Pastorious                
     5) Ryan McClelland                 6) Jorge Ramos                    
 -- Pickering College - Newmarket  'A'                       DQ   2 
     1) Evan Smith                      2) Mitchell Smith                 
     3) Andrew Murphy                   4) Alex Floyd                     
     5) Spiering Kevin                  6) Evan Smith                     
 -- Lawrence Park C I  'A'                                  DNS   2 
 
Event 32  Men 4x100 Meter Relay Midget
================================================================
       OFSAA:   44.81  2009        Pickering H.S.                              
   Can Inter:   41.1h  1987        George Harvey SS - York                     
    School                                               Finals 
================================================================
Finals
  1 Father Henry Carr C S S  'A'                          46.02  
     1) Logan Jones                     2) Terry Asiedu                   
     3) Treyion Charles                 4) Jerone Morancie                
     5) Nana Boateng                    6)                                
  2 Chaminade College  'A'                                46.65  
     1) Xavier Jehovah                  2) Anthony Basta                  
     3) Tague Kelly                     4) Kevin Angulo                   
     5) Alex Robinson                   6)                                
  3 Northern S S  'A'                                     47.12  
     1) Shareef Johnson                 2) Taylor Everard                 
     3) Simon Dorenbaum                 4) Isiah Ashem-Hibbert            
  4 Cardinal Newman  H C  'A'                             47.22  
     1) William Guevara                 2) Devonte George                 
     3) Quindon Hope                    4) Ric Martinez                   
  5 Villanova College - King City  'A'                    47.36  
  6 Downsview S S  'A'                                    47.91  
  7 Birchmount Park C I  'A'                              48.12  
  8 Michael Power/St.Joseph's  'A'                        49.22  
 
Event 33  Women 100 Meter Dash Junior
========================================================================
       OFSAA:   12.05  1989        Dionne Wright - C.W.Jefferys SS             
   Can Inter:   11.3h  1979        Angella Taylor - Parkdale CI                
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 1188 Ashlee Williams         Westview                 12.82Q  NWI  2 
  2 626 Ketura Mason             Mary Ward CS             13.17Q  NWI  1 
  3 58 Chante Williams           Birchmount P             13.55Q  NWI  3 
  4 627 Joan Ohizua              Mary Ward CS             13.34Q  NWI  2 
  5 384 Tatyana Gayle            Henry Carr,              13.62Q  NWI  3 
  6 1233 Rebecca Etienne         Woburn                   14.04Q  NWI  1 
  7 276 Cassela Mills            Downsview SS             13.71q  NWI  2 
  8 830 Tess Cowherd             Ridley College           13.81q  NWI  3 
  9 610 Mariama Sere Kaba        Martingrove              13.84   NWI  2 
 10 850 Cortni Rees              Rosedale Hts             14.00   NWI  3 
 11 492 Jasmine Bowles           Jarvis Colle             14.07   NWI  3 
 12 345 Keishawonna Mayenge      Etienne-Brule            14.08   NWI  3 
 13 950 Chloe Church             St. Clements             14.09   NWI  1 
 14 1118 Meghan Rossi            Villanova Colleg         14.24   NWI  2 
 15 885 Shaneen Lawrence         MacDonald, S             14.26   NWI  1 
 16 903 Rhianne Campbell         Mowat, Sir O             14.28   NWI  2 
 17 374 Sophie Lea               Etobicoke Sc             14.32   NWI  3 
 18 849 Kiev Guerin              Rosedale Hts             14.52   NWI  2 
 19 1038 Caroline Woodward       Trinity College          14.53   NWI  1 
 20 1183 Kayla Fatal             Westview                 14.53   NWI  1 
 21 494 Hannah Lawrence          Jarvis Colle             14.60   NWI  2 
 22 429 Shamese Green            George Harvey C.         14.61   NWI  1 
 23 858 Courtney Johnston        Runnymede CI             15.53   NWI  1 
 24 269 Nezzy Antoine            Downsview SS             15.86   NWI  3 
 
Event 33  Women 100 Meter Dash Junior
=====================================================================
       OFSAA:   12.05  1989        Dionne Wright - C.W.Jefferys SS             
   Can Inter:   11.3h  1979        Angella Taylor - Parkdale CI                
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 1188 Ashlee Williams         Westview                 12.58   NWI 
  2 626 Ketura Mason             Mary Ward CS             12.73   NWI 
  3 627 Joan Ohizua              Mary Ward CS             12.90   NWI 
  4 58 Chante Williams           Birchmount P             13.09   NWI 
  5 384 Tatyana Gayle            Henry Carr,              13.37   NWI 
  6 830 Tess Cowherd             Ridley College           13.66   NWI 
  7 276 Cassela Mills            Downsview SS             13.82   NWI 
  8 1233 Rebecca Etienne         Woburn                   14.15   NWI 
 
Event 34  Men 100 Meter Dash Junior
========================================================================
       OFSAA:   10.71  2009        Marlon Laidlaw-Allen - Bendale              
   Can Inter:   10.4h  1975        Hugh Spooner - Newtonbrook SS               
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 486 Andre Azonwanna-Ford     McGuigan, Ca             11.57Q  NWI  3 
  2 393 Xavier Collis            Henry Carr,              11.65Q  NWI  1 
  3 915 Joshua Pellew            Mowat, Sir O             11.73Q  NWI  2 
  4 342 Terence Constantine      Emery Ci-Isl             11.78Q  NWI  2 
  5 62 David Christie            Birchmount P             11.89Q  NWI  1 
  6 1135 Jullian Giovannone      Villanova Colleg         11.98Q  NWI  3 
  7 282 O'Neil Spence            Downsview SS             11.99q  NWI  2 
  8 925 Quincy Croal             Laurier, Sir             12.13q  NWI  3 
  9 165 Aaron Evans              Central Commerce         12.20   NWI  3 
 10 489 Kwame Opoku              McGuigan, Ca             12.32   NWI  1 
 11 900 Rakeem Simms             MacDonald, S             12.34   NWI  2 
 12 149 Gabriel Broderick        Cardinal New             12.35   NWI  1 
 13 552 Brandon Shave            Lawrence Par             12.40   NWI  2 
 14 1139 Alex Montini            Villanova Colleg         12.50   NWI  1 
 15 518 Abdulraham Said          Kipling Ci-E             12.54   NWI  3 
 16 815 Andre Diodati            Richview CI              12.58   NWI  2 
 17 327 Amir Jemil               East York CI             12.65   NWI  1 
 18 1022 Bashir Mzee             Thistletown              12.71   NWI  2 
 19 862 Ricardo Welch            Runnymede CI             12.81   NWI  1 
 20 1273 Refentse Mompei         York Mills               12.89   NWI  3 
 21 981 Rayshane Case            St. Mike's - Tor         12.90   NWI  1 
 22 278 Dimitri Aspinall         Downsview SS             13.93   NWI  3 
 23 330 Dele Makindepe           East York CI             14.06   NWI  2 
 -- 977 Lenox Adirinkah          St. Mike's - Tor           DNS   NWI  3 
 
Event 34  Men 100 Meter Dash Junior
=====================================================================
       OFSAA:   10.71  2009        Marlon Laidlaw-Allen - Bendale              
   Can Inter:   10.4h  1975        Hugh Spooner - Newtonbrook SS               
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 486 Andre Azonwanna-Ford     McGuigan, Ca             10.88   NWI 
  2 393 Xavier Collis            Henry Carr,              11.35   NWI 
  3 342 Terence Constantine      Emery Ci-Isl             11.46   NWI 
  4 915 Joshua Pellew            Mowat, Sir O             11.65   NWI 
  5 1135 Jullian Giovannone      Villanova Colleg         11.70   NWI 
  6 925 Quincy Croal             Laurier, Sir             11.99   NWI 
  7 62 David Christie            Birchmount P             12.11   NWI 
  8 282 O'Neil Spence            Downsview SS             12.35   NWI 
 
Event 35  Women 200 Meter Dash Junior
========================================================================
       OFSAA:   24.42  2010        Khamica Bingham - Heart Lake                
   Can Inter:   23.3h  1979        Angella Taylor - Parkdale CI                
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 575 Alison Christiani        Loretto Abbe             26.35Q  NWI  1 
  2 1188 Ashlee Williams         Westview                 26.47Q  NWI  2 
  3 626 Ketura Mason             Mary Ward CS             27.06Q  NWI  3 
  4 1066 Jemeika Jackson         Vaughan Rd.              26.48Q  NWI  2 
  5 51 Tekel Gabriel             Birchmount P             26.66Q  NWI  1 
  6 627 Joan Ohizua              Mary Ward CS             27.44Q  NWI  3 
  7 404 Elohor Eharworhe         Father John              27.94q  NWI  1 
  8 840 Sara Vakicevic           Riverdale                28.38q  NWI  3 
  9 610 Mariama Sere Kaba        Martingrove              28.94   NWI  1 
 10 589 Jessica Lemieux          Malvern CI               28.98   NWI  2 
 11 276 Cassela Mills            Downsview SS             28.98   NWI  3 
 12 495 Rebecca Lee              Jarvis Colle             29.28   NWI  1 
 13 613 Katey Teekasingh         Martingrove              29.36   NWI  2 
 14 665 Sammy Vanherk            Monarch Park             29.52   NWI  2 
 15 950 Chloe Church             St. Clements             29.58   NWI  1 
 16 1038 Caroline Woodward       Trinity College          29.86   NWI  2 
 17 886 Megan Manohararaj        MacDonald, S             29.87   NWI  2 
 18 227 Calleigh O'Shea          De La SalleTor           29.95   NWI  3 
 19 903 Rhianne Campbell         Mowat, Sir O             30.09   NWI  3 
 20 1118 Meghan Rossi            Villanova Colleg         31.15   NWI  1 
 21 1261 Rachael Wilson          York Mills               31.62   NWI  2 
 22 509 Meshonda Archibald       Kipling Ci-E             31.86   NWI  3 
 -- 1183 Kayla Fatal             Westview                   DNS   NWI  1 
 -- 885 Shaneen Lawrence         MacDonald, S               DNS   NWI  3 
 
Event 35  Women 200 Meter Dash Junior
=====================================================================
       OFSAA:   24.42  2010        Khamica Bingham - Heart Lake                
   Can Inter:   23.3h  1979        Angella Taylor - Parkdale CI                
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 575 Alison Christiani        Loretto Abbe             25.52   NWI 
  2 626 Ketura Mason             Mary Ward CS             26.04   NWI 
  3 1066 Jemeika Jackson         Vaughan Rd.              26.09   NWI 
  4 51 Tekel Gabriel             Birchmount P             26.53   NWI 
  5 627 Joan Ohizua              Mary Ward CS             27.17   NWI 
  6 404 Elohor Eharworhe         Father John              27.56   NWI 
  7 1188 Ashlee Williams         Westview                 27.85   NWI 
  8 840 Sara Vakicevic           Riverdale                27.96   NWI 
 
Event 36  Men 200 Meter Dash Junior
========================================================================
       OFSAA:   21.72  2007        Marlon Laidlaw Allen - Bendale              
   Can Inter:   20.95  1984        Atlee Mahorn - Central Technic              
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 393 Xavier Collis            Henry Carr,              23.20Q  NWI  1 
  2 486 Andre Azonwanna-Ford     McGuigan, Ca             23.75Q  NWI  3 
  3 342 Terence Constantine      Emery Ci-Isl             24.16Q  NWI  2 
  4 915 Joshua Pellew            Mowat, Sir O             23.79Q  NWI  1 
  5 716 Deshawn Brazier          Newtonbrook              24.11Q  NWI  3 
  6 149 Gabriel Broderick        Cardinal New             24.48Q  NWI  2 
  7 487 Keshorn Edwards          McGuigan, Ca             24.19q  NWI  3 
  8 68 Alex Hegel                Birchmount P             24.38q  NWI  1 
  9 63 Marcus Collins            Birchmount P             24.53   NWI  2 
 10 925 Quincy Croal             Laurier, Sir             24.65   NWI  1 
 11 114 Bradley De Silva         Bloor CI                 24.67   NWI  3 
 12 1276 Joshua Simpson          York Mills               24.95   NWI  1 
 13 623 Daniil Vasilyev          Martingrove              25.06   NWI  2 
 14 1135 Jullian Giovannone      Villanova Colleg         25.21   NWI  3 
 15 327 Amir Jemil               East York CI             25.28   NWI  1 
 16 815 Andre Diodati            Richview CI              25.33   NWI  2 
 17 282 O'Neil Spence            Downsview SS             25.41   NWI  2 
 18 669 Mark Boyd                Monarch Park             25.65   NWI  1 
 19 1134 Giancarlo Giannace      Villanova Colleg         25.95   NWI  3 
 20 984 Eric Forgione            St. Mike's - Tor         26.03   NWI  3 
 21 1248 Jevoni Morant           York Memo                26.07   NWI  3 
 22 334 David Santa-Cruz         East York CI             26.22   NWI  2 
 23 205 Matt Corolis             Crescent School          26.28   NWI  2 
 -- 1022 Bashir Mzee             Thistletown                DNS   NWI  1 
 
Event 36  Men 200 Meter Dash Junior
=====================================================================
       OFSAA:   21.72  2007        Marlon Laidlaw Allen - Bendale              
   Can Inter:   20.95  1984        Atlee Mahorn - Central Technic              
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 486 Andre Azonwanna-Ford     McGuigan, Ca             21.64   NWI 
  2 393 Xavier Collis            Henry Carr,              22.54   NWI 
  3 342 Terence Constantine      Emery Ci-Isl             22.93   NWI 
  4 915 Joshua Pellew            Mowat, Sir O             23.47   NWI 
  5 716 Deshawn Brazier          Newtonbrook              23.91   NWI 
  6 487 Keshorn Edwards          McGuigan, Ca             23.93   NWI 
  7 68 Alex Hegel                Birchmount P             24.32   NWI 
  8 149 Gabriel Broderick        Cardinal New             24.48   NWI 
 
Event 37  Women 400 Meter Dash Junior
===================================================================
       OFSAA:   56.04  2006        Natalie Geiger - Stouffville                
   Can Inter:   53.0h  1980        Alexis Paul Macdonald - C.W. J              
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 575 Alison Christiani        Loretto Abbe             59.64Q  3 
  2 318 Christina Kyritsis       East York CI             59.82Q  2 
  3 1047 Brynne Yarranton        Univ Toronto           1:00.57Q  1 
  4 740 Miranda Lawson           Northern Sec           1:02.73Q  3 
  5 157 Destiny Guthrie          Cedarbrae CI           1:03.15Q  1 
  6 404 Elohor Eharworhe         Father John            1:03.47Q  2 
  7 1258 Jennifer Lesurf         York Mills             1:04.05q  2 
  8 447 Katherine Lampard        Havergal               1:04.39q  3 
  9 390 Nancy Yamoah             Henry Carr,            1:05.58   3 
 10 160 Alysah Lopez             Cedarbrae CI           1:06.31   1 
 11 95 Morgan Surajram           Allen, Bisho           1:06.76   3 
 12 117 Lizzy Handley-Derry      BH - Toronto           1:07.53   1 
 13 956 Dileas MacGowan          St. Clements           1:08.07   2 
 14 1261 Rachael Wilson          York Mills             1:09.13   2 
 15 495 Rebecca Lee              Jarvis Colle           1:09.16   2 
 16 1259 Nicole lu               York Mills             1:10.98   3 
 17 880 Carly Han                MacDonald, S           1:13.12   2 
 18 706 Noma Khumalo             Newtonbrook            1:14.10   3 
 -- 36 Carley Allison            BG - Don Mills              DQ   1 
 -- 51 Tekel Gabriel             Birchmount P               DNS   1 
 
Event 37  Women 400 Meter Dash Junior
================================================================
       OFSAA:   56.04  2006        Natalie Geiger - Stouffville                
   Can Inter:   53.0h  1980        Alexis Paul Macdonald - C.W. J              
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 318 Christina Kyritsis       East York CI             55.88  
  2 575 Alison Christiani        Loretto Abbe             56.53  
  3 1047 Brynne Yarranton        Univ Toronto             59.47  
  4 740 Miranda Lawson           Northern Sec           1:01.13  
  5 157 Destiny Guthrie          Cedarbrae CI           1:01.33  
  6 1258 Jennifer Lesurf         York Mills             1:02.17  
  7 447 Katherine Lampard        Havergal               1:04.05  
 -- 404 Elohor Eharworhe         Father John                DNF  
 
Event 38  Men 400 Meter Dash Junior
===================================================================
       OFSAA:   48.58  2010        Brandon McBride - WF Herman                 
   Can Inter:   46.27  1987        Carl Folkes - Central Technica              
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 149 Gabriel Broderick        Cardinal New             53.11Q  2 
  2 654 Matthew Viveiros         Michael Powe             53.14Q  3 
  3 136 Elijah Silva             Brebeuf                  53.24Q  1 
  4 63 Marcus Collins            Birchmount P             53.38Q  3 
  5 154 Cole Weatherup           Cardinal New             54.00Q  1 
  6 716 Deshawn Brazier          Newtonbrook              55.01Q  2 
  7 205 Matt Corolis             Crescent School          54.87q  1 
  8 1276 Joshua Simpson          York Mills               55.01q  1 
  9 623 Daniil Vasilyev          Martingrove              55.60   3 
 10 732 Sam Beckerman            North Toront             55.98   2 
 11 208 Stefan Losberg           Crescent School          55.99   1 
 12 1000 Matthew Quarisa         St. Mike's - Tor         56.04   1 
 13 669 Mark Boyd                Monarch Park             56.36   3 
 14 944 David Ogbide             St. Andrew's Col         56.60   3 
 15 1162 Shomari Murdock-Rei     West Hill                56.86   3 
 16 721 Raheem Rose              Newtonbrook              56.90   2 
 17 1242 Malik Sutherland        Woburn                   57.73   2 
 18 1178 Avin Ganesh             Weston                 1:00.71   3 
 19 725 Nixon Beggs              North Albion           1:01.75   2 
 -- 497 Movladdin Biyarslano     Jarvis Colle                DQ   1 
 -- 305 Li You                   Bethune, Dr.               DNS   2 
 -- 736 Kelly Heeley             North Toront               DNS   2 
 -- 1022 Bashir Mzee             Thistletown                DNS   3 
 -- 436 Jordan Pinnace           Vanier, Geor               DNS   1 
 
Event 38  Men 400 Meter Dash Junior
================================================================
       OFSAA:   48.58  2010        Brandon McBride - WF Herman                 
   Can Inter:   46.27  1987        Carl Folkes - Central Technica              
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 149 Gabriel Broderick        Cardinal New             52.31  
  2 654 Matthew Viveiros         Michael Powe             52.66  
  3 63 Marcus Collins            Birchmount P             52.91  
  4 136 Elijah Silva             Brebeuf                  53.12  
  5 716 Deshawn Brazier          Newtonbrook              54.86  
  6 154 Cole Weatherup           Cardinal New             55.12  
  7 1276 Joshua Simpson          York Mills               55.86  
  8 205 Matt Corolis             Crescent School          55.86  
 
Event 39  Women 800 Meter Run Junior
================================================================
       OFSAA:   2:08.29  2007        Jessica Perry - Catholic Central          
   Can Inter:   2:05.94  1980        Elise Braithwaite-Elmwood Sch             
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 318 Christina Kyritsis       East York CI           2:17.94  
  2 1047 Brynne Yarranton        Univ Toronto           2:19.08  
  3 1025 Gabriela Stafford       Tfs - Toronto          2:20.05  
  4 447 Katherine Lampard        Havergal               2:27.41  
  5 448 Annie Rueter             Havergal               2:29.91  
  6 577 Dominique Ciullo         Loretto Abbe           2:30.63  
  7 88 Maria Markovac            Allen, Bisho           2:31.29  
  8 658 Andrienne Danson         Monarch Park           2:37.48  
  9 160 Alysah Lopez             Cedarbrae CI           2:39.12  
 10 95 Morgan Surajram           Allen, Bisho           2:40.34  
 11 910 Amy Stephenson           Mowat, Sir O           2:44.72  
 12 679 Adrain Camara            Mother Teres           2:45.48  
 13 1259 Nicole lu               York Mills             2:46.14  
 14 660 Alex Kilian              Monarch Park           2:48.23  
 15 714 Samantha Yeung           Newtonbrook            2:49.74  
 16 866 Carolyn Amador           Silverthorn            2:51.04  
 17 902 Nicole Bayes-Fleming     Mowat, Sir O           2:57.55  
 18 1206 Theodora Karic          Windfields             3:27.65  
 -- 907 Amanda Hummel            Mowat, Sir O               DNS  
 -- 868 Seung Min Kang           Silverthorn                DNS  
 -- 808 Rachel McTier            Richview CI                DNS  
 -- 709 Rebecca Rashev           Newtonbrook                DNS  
 
Event 40  Men 800 Meter Run Junior
================================================================
       OFSAA:   1:54.82  2008        Trent Sayers - Sinclair                   
   Can Inter:   1:54.82  2008        Trent Sayers - Sinclair                   
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 997 Phillip Messina          St. Mike's - Tor       2:00.88  
  2 817 Shane Favit              Richview CI            2:01.02  
  3 694 Michael Dirienzo         Neil McNeil            2:01.14  
  4 605 Rukaj Rigers             Marc Garneau           2:01.88  
  5 715 Junior Aljoe             Newtonbrook            2:04.87  
  6 1006 Wyatt Thompson          St. Mike's - Tor       2:08.65  
  7 816 Leonard Dziemianko       Richview CI            2:11.11  
  8 598 Eliot Foster             Malvern CI             2:11.16  
  9 66 Kyle Grondin              Birchmount P           2:11.23  
 10 1164 Gabriel Torres          West Hill              2:11.39  
 11 207 Taylor Keating           Crescent School        2:11.81  
 12 721 Raheem Rose              Newtonbrook            2:12.18  
 13 695 Joel O'Reilly            Neil McNeil            2:12.25  
 14 418 Kelvin Chukwu            Forest Hill            2:13.43  
 15 175 Anston Emmanuel          Chaminade Co           2:13.47  
 16 855 Mitchell Roper           Royal St. George       2:13.60  
 17 717 Colin Busch              Newtonbrook            2:16.02  
 18 1178 Avin Ganesh             Weston                 2:39.71  
 -- 305 Li You                   Bethune, Dr.               DNS  
 -- 65 Robbie Gillies            Birchmount P               DNS  
 -- 1272 Alex Medrek             York Mills                 DNS  
 -- 1024 Mathialakan Sivapaa     Thistletown                DNS  
 -- 654 Matthew Viveiros         Michael Powe               DNS  
 -- 323 Kevin Conan              East York CI               DNS  
 
Event 41  Women 1500 Meter Run Junior
================================================================
       OFSAA:   4:32.16  2007        Jessica Perry - Catholic Central          
   Can Inter:   4:23.52  1982        Alison Wiley - Branksome Hall             
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 1025 Gabriela Stafford       Tfs - Toronto          4:56.82  
  2 448 Annie Rueter             Havergal               5:04.27  
  3 55 Renee Robertson           Birchmount P           5:04.29  
  4 88 Maria Markovac            Allen, Bisho           5:07.13  
  5 767 Richelle Ramirez         Notre Dame             5:07.95  
  6 1264 Connie Yang             York Mills             5:17.56  
  7 476 Maria Periera            Humberside C           5:19.07  
  8 456 Alex Maly                Hillfield - Stra       5:21.34  
  9 907 Amanda Hummel            Mowat, Sir O           5:28.95  
 10 1041 Emma Clarke             Univ Toronto           5:40.66  
 11 833 Heather Petrick          Ridley College         5:41.48  
 12 709 Rebecca Rashev           Newtonbrook            5:46.67  
 13 910 Amy Stephenson           Mowat, Sir O           5:47.55  
 14 1010 Juda Bahlmann           St. Patrick            5:48.48  
 15 479 Katie Sommerville        Humberside C           5:50.93  
 16 1257 Lidia Injac             York Mills             5:51.46  
 17 606 Krystal Dos Santos       Marshall McL           5:54.62  
 18 1077 Lisa Van Bruegel        Vaughan Rd.            6:02.17  
 19 866 Carolyn Amador           Silverthorn            6:07.58  
 20 714 Samantha Yeung           Newtonbrook            6:07.70  
 21 909 Kaitlynn Sanger          Mowat, Sir O           6:15.44  
 22 372 Cecilia DiVito           Etobicoke Sc           6:20.96  
 23 868 Seung Min Kang           Silverthorn            6:24.00  
 -- 583 Katie Anderson           Malvern CI                 DNS  
 
Event 42  Men 1500 Meter Run Junior
================================================================
       OFSAA:   3:55.35  2009        Robert Denault - Aurora                   
   Can Inter:   3:42.33  1993        Kevin Sullivan - North Park C&            
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 997 Phillip Messina          St. Mike's - Tor       4:09.63  
  2 605 Rukaj Rigers             Marc Garneau           4:19.08  
  3 817 Shane Favit              Richview CI            4:20.36  
  4 459 Alec Mannarino           Hillfield - Stra       4:23.55  
  5 615 Austin Cronkite          Martingrove            4:23.88  
  6 202 Toms Black               Crescent School        4:30.84  
  7 695 Joel O'Reilly            Neil McNeil            4:32.18  
  8 1164 Gabriel Torres          West Hill              4:33.82  
  9 11 Kevin Mok                 Agincourt CI           4:37.63  
 10 136 Elijah Silva             Brebeuf                4:39.08  
 11 543 Philip Kocettrev         Lawrence Par           4:43.27  
 12 207 Taylor Keating           Crescent School        4:44.30  
 13 175 Anston Emmanuel          Chaminade Co           4:44.62  
 14 598 Eliot Foster             Malvern CI             4:51.46  
 15 1274 Tian-Shi Ning           York Mills             4:52.42  
 16 722 Miles Rowe               Newtonbrook            4:55.86  
 17 316 Thomas Chan              Earl Haig SS           5:01.69  
 18 3 Chenyi Jin                 A.Y. Jackson           5:04.30  
 -- 816 Leonard Dziemianko       Richview CI                DNF  
 -- 694 Michael Dirienzo         Neil McNeil                DNF  
 -- 600 Matthew McDonald         Malvern CI                 DNS  
 -- 860 Scott Buck               Runnymede CI               DNS  
 -- 65 Robbie Gillies            Birchmount P               DNS  
 -- 305 Li You                   Bethune, Dr.               DNS  
 
Event 43  Women 3000 Meter Run Junior
================================================================
       OFSAA:   10:00.90  2006        Amanda Truelove - St. Joan of Arc        
   Can Inter:    9:30.64  1981        Kate Wiley - Branksome Hall              
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 1037 Carly Ramsay            Trinity College       11:06.82  
  2 767 Richelle Ramirez         Notre Dame            11:15.20  
  3 1264 Connie Yang             York Mills            11:19.20  
  4 476 Maria Periera            Humberside C          11:29.94  
  5 907 Amanda Hummel            Mowat, Sir O          11:29.95  
  6 456 Alex Maly                Hillfield - Stra      11:38.22  
  7 833 Heather Petrick          Ridley College        11:46.34  
  8 656 Kara Browers             Monarch Park          12:18.42  
  9 479 Katie Sommerville        Humberside C          12:35.60  
 10 1257 Lidia Injac             York Mills            12:43.82  
 11 446 Shannon Dowling          Havergal              12:48.98  
 12 910 Amy Stephenson           Mowat, Sir O          13:02.32  
 13 709 Rebecca Rashev           Newtonbrook           13:02.72  
 14 148 Kirstyn Tourneur         Cardinal New          13:04.46  
 15 400 Joana Azubalis           Father John           13:06.21  
 16 606 Krystal Dos Santos       Marshall McL          13:07.92  
 17 909 Kaitlynn Sanger          Mowat, Sir O          13:28.91  
 18 1 Megan Yim                  A.Y. Jackson          14:15.06  
 -- 55 Renee Robertson           Birchmount P               DNF  
 -- 376 Michelle Pervin          Etobicoke Sc               DNS  
 -- 372 Cecilia DiVito           Etobicoke Sc               DNS  
 -- 583 Katie Anderson           Malvern CI                 DNS  
 
Event 44  Men 3000 Meter Run Junior
================================================================
       OFSAA:   8:33.65  2007        John Paul Mallete - Assumption DHS        
   Can Inter:   8:11.49  1982        Dave Reid - West Humber CI                
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 997 Phillip Messina          St. Mike's - Tor       9:26.29  
  2 459 Alec Mannarino           Hillfield - Stra       9:27.45  
  3 615 Austin Cronkite          Martingrove            9:30.21  
  4 136 Elijah Silva             Brebeuf                9:42.28  
  5 65 Robbie Gillies            Birchmount P           9:46.41  
  6 202 Toms Black               Crescent School        9:48.52  
  7 11 Kevin Mok                 Agincourt CI           9:56.80  
  8 1272 Alex Medrek             York Mills            10:08.88  
  9 1009 Ian Tramble             St. Mike's - Tor      10:09.25  
 10 848 Eugene Tu                Riverdale             10:22.78  
 11 543 Philip Kocettrev         Lawrence Par          10:24.72  
 12 568 Jeremie Fraeys           Leaside HS            10:27.05  
 13 1164 Gabriel Torres          West Hill             10:28.83  
 14 414 Valerian Gomes           Father John           10:29.68  
 15 346 Keian Amina              Etienne-Brule         10:29.69  
 16 1274 Tian-Shi Ning           York Mills            10:30.06  
 17 860 Scott Buck               Runnymede CI          10:43.45  
 18 671 MacNeal Darnley          Monarch Park          10:46.63  
 19 316 Thomas Chan              Earl Haig SS          10:48.02  
 20 3 Chenyi Jin                 A.Y. Jackson          10:56.65  
 21 361 David Jinkinson          Etobicoke CI          11:19.89  
 -- 1171 Vikrant Jaswal          West Humber                DNF  
 -- 151 Adrian Scott Chung       Cardinal New               DNS  
 -- 77 Srihaan Srikumaran        Birchmount P               DNS  
 
Event 45  Women 80 Meter Hurdles Junior
========================================================================
       OFSAA:   11.44  2009        Chanice Taylor-Chase Notre Dame Ajax        
   Can Inter:   11.01  1998        Jessica Zelinka - Sir Frederic              
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 107 Allie Harris             Bishop Strachan          12.71Q  NWI  2 
  2 850 Cortni Rees              Rosedale Hts             13.21Q  NWI  3 
  3 1068 Kadijah Lawrence        Vaughan Rd.              13.85Q  NWI  1 
  4 374 Sophie Lea               Etobicoke Sc             13.92Q  NWI  3 
  5 1034 Kasia Donovan           Trinity College          14.18Q  NWI  1 
  6 877 Christine Dumbrique      MacDonald, S             15.31Q  NWI  2 
  7 887 Victoria Wensley         MacDonald, S             13.99q  NWI  3 
  8 703 Sandra Burton            Newtonbrook              14.89q  NWI  1 
  9 235 Sadie Wilson             De La SalleTor           15.30   NWI  3 
 10 1038 Caroline Woodward       Trinity College          15.98   NWI  2 
 11 638 Ewa Lasota               Michael Powe             16.21   NWI  1 
 12 4 Kimya Hypolite             Agincourt CI             16.23   NWI  3 
 13 474 Samantha Low             Humberside C             16.48   NWI  1 
 14 1150 Erica Yeo               MacKenzie, W             17.09   NWI  1 
 15 80 Diana Blicharska          Allen, Bisho             17.09   NWI  3 
 16 875 Caitlin Chin             MacDonald, S             17.31   NWI  1 
 17 275 Raekwon McFarlane        Downsview SS             17.94   NWI  2 
 18 1202 Emma Coker              Windfields               18.80   NWI  3 
 -- 560 Maria Giannapoulos       Leaside HS                 DNS   NWI  2 
 -- 478 Jacqueline Rogers        Humberside C               DNS   NWI  2 
 -- 637 Oksana Kaczala           Michael Powe               DNS   NWI  2 
 
Event 45  Women 80 Meter Hurdles Junior
=====================================================================
       OFSAA:   11.44  2009        Chanice Taylor-Chase Notre Dame Ajax        
   Can Inter:   11.01  1998        Jessica Zelinka - Sir Frederic              
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 107 Allie Harris             Bishop Strachan          12.41   NWI 
  2 850 Cortni Rees              Rosedale Hts             13.12   NWI 
  3 1068 Kadijah Lawrence        Vaughan Rd.              13.51   NWI 
  4 374 Sophie Lea               Etobicoke Sc             13.92   NWI 
  5 887 Victoria Wensley         MacDonald, S             13.96   NWI 
  6 1034 Kasia Donovan           Trinity College          14.03   NWI 
  7 877 Christine Dumbrique      MacDonald, S             22.20   NWI 
 -- 703 Sandra Burton            Newtonbrook                DNS   NWI 
 
Event 46  Boys 100 Meter Hurdles Junior
========================================================================
       OFSAA:   13.31  2008        Gregory MacNeill - Mother Teresa            
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 330 Dele Makindepe           East York CI             15.48Q  NWI  1 
  2 139 Michael Tang             Brebeuf                  15.65Q  NWI  2 
  3 732 Sam Beckerman            North Toront             16.21Q  NWI  3 
  4 894 Coi Lemard               MacDonald, S             15.86Q  NWI  1 
  5 246 Connor Nickelson         De La SalleTor           16.13Q  NWI  2 
  6 541 Peter Huyche             Lawrence Par             16.74Q  NWI  3 
  7 71 Trystan Martin            Birchmount P             16.08q  NWI  1 
  8 236 Brent Bogdon             De La SalleTor           16.74q  NWI  3 
  9 688 Vernold Davis            Mother Teres             16.83   NWI  3 
 10 535 Brad Burch-Timmons       Lawrence Par             17.12   NWI  1 
 11 981 Rayshane Case            St. Mike's - Tor         17.15   NWI  2 
 12 518 Abdulraham Said          Kipling Ci-E             17.15   NWI  1 
 13 1273 Refentse Mompei         York Mills               17.23   NWI  2 
 14 241 Parker Lees              De La SalleTor           17.47   NWI  3 
 15 719 Tim Porter               Newtonbrook              19.03   NWI  2 
 16 1243 Christopher Wong        Woburn                   19.60   NWI  1 
 17 1239 Erwin Ligsay            Woburn                   20.60   NWI  1 
 18 1220 Andrew Lam              Windfields               21.63   NWI  3 
 -- 127 Royan Hill               Brebeuf                     DQ   NWI  2 
 -- 181 Jonathan Montes          Chaminade Co               DNS   NWI  3 
 
Event 46  Boys 100 Meter Hurdles Junior
=====================================================================
       OFSAA:   13.31  2008        Gregory MacNeill - Mother Teresa            
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 139 Michael Tang             Brebeuf                  15.13   NWI 
  2 330 Dele Makindepe           East York CI             15.23   NWI 
  3 246 Connor Nickelson         De La SalleTor           15.50   NWI 
  4 732 Sam Beckerman            North Toront             15.52   NWI 
  5 894 Coi Lemard               MacDonald, S             15.53   NWI 
  6 71 Trystan Martin            Birchmount P             15.88   NWI 
  7 541 Peter Huyche             Lawrence Par             15.93   NWI 
  8 236 Brent Bogdon             De La SalleTor           16.91   NWI 
 
Event 47  Women 300 Meter Hurdles Junior
===================================================================
       OFSAA:   42.46  1997        Jessica Zelinka - Sir Frederick Banting     
   Can Inter:   41.66  1994        Nadia Schmiedt - John Paul II               
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 107 Allie Harris             Bishop Strachan          47.05   3 
  2 740 Miranda Lawson           Northern Sec             48.65   3 
  3 679 Adrain Camara            Mother Teres             50.68   3 
  4 703 Sandra Burton            Newtonbrook              50.85   3 
  5 1010 Juda Bahlmann           St. Patrick              51.95   3 
  6 502 Keva Brathwaite          Vanier                   52.58   3 
  7 640 Bernadette Ricketts      Michael Powe             53.66   3 
  8 830 Tess Cowherd             Ridley College           53.82   2 
  9 474 Samantha Low             Humberside C             55.46   2 
 10 235 Sadie Wilson             De La SalleTor           55.62   2 
 11 1034 Kasia Donovan           Trinity College          55.81   2 
 12 216 Brandi Richards          Thompson, Da             56.94   2 
 13 1041 Emma Clarke             Univ Toronto             59.41   1 
 14 706 Noma Khumalo             Newtonbrook            1:00.15   1 
 15 884 Asvini Kulanayagam       MacDonald, S           1:02.58   1 
 16 260 Kianna Wan               Don Mills CI           1:03.63   2 
 -- 887 Victoria Wensley         MacDonald, S               DNS   3 
 
Event 48  Men 300 Meter Hurdles Junior
===================================================================
       OFSAA:   38.45  2010        Brandon McBride - WF Herman                 
   Can Inter:   37.06  1992        Troy Langevine - Agincourt CI               
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 732 Sam Beckerman            North Toront             41.88   3 
  2 669 Mark Boyd                Monarch Park             43.79   3 
  3 139 Michael Tang             Brebeuf                  43.80   3 
  4 236 Brent Bogdon             De La SalleTor           44.50   3 
  5 652 Adrian Typa              Michael Powe             44.55   3 
  6 717 Colin Busch              Newtonbrook              44.87   2 
  7 900 Rakeem Simms             MacDonald, S             44.87   1 
  8 844 Zehong Cao               Riverdale                45.49   2 
  9 853 Cameron Lawrence         Royal St. George         45.95   2 
 10 991 Loughlin Kelly           St. Mike's - Tor         45.97   2 
 11 541 Peter Huyche             Lawrence Par             46.23   3 
 12 962 Alec McNeil              Sjk - Breslau            47.01   2 
 13 1276 Joshua Simpson          York Mills               47.55   2 
 14 129 Andrew Laruffa           Brebeuf                  48.62   3 
 15 719 Tim Porter               Newtonbrook              48.81   1 
 16 1215 Daniel Chen             Windfields               53.95   1 
 -- 181 Jonathan Montes          Chaminade Co               DNS   3 
 
Event 49  Women High Jump Junior
================================================================
       OFSAA:   1.75m  2007        Michelle Theophille - Father Leo Austin     
   Can Inter:   1.88m  1979        Julie White - Brampton Centenn              
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 1258 Jennifer Lesurf         York Mills               1.64m  
  2 740 Miranda Lawson           Northern Sec             1.45m  
  2 1034 Kasia Donovan           Trinity College          1.45m  
  4 971 Lisa Amaning             St. Joseph's            J1.45m  
  5 976 Kimberly Taylor          St. Joseph's            J1.45m  
  6 408 Christine Neatby         Father John             J1.45m  
  7 502 Keva Brathwaite          Vanier                   1.40m  
  8 1118 Meghan Rossi            Villanova Colleg         1.35m  
  9 1073 Revee Schultz           Vaughan Rd.             J1.35m  
 10 776 Mandy Smith              Pickering Colleg         1.30m  
 11 660 Alex Kilian              Monarch Park            J1.30m  
 -- 1074 Grace Synch             Vaughan Rd.                 NH  
 
Event 50  Men High Jump Junior
================================================================
       OFSAA:   2.04m  1995        Michael Ponikvar - Denis Morri              
   Can Inter:   2.24m  1998        Michael Ponikvar - Denis Morri              
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 762 Stephen Ramsay           Northview Ht             1.69m  
  2 540 Evan Hopkins             Lawrence Par             1.66m  
  3 1250 Kevin Tram              York Memo                1.63m  
  4 962 Alec McNeil              Sjk - Breslau            1.60m  
  5 963 Jayson Waters            Sjk - Breslau           J1.60m  
  6 335 Emanuel Sisouphanh       East York CI             1.55m  
  6 103 Paul Tkach               Allen, Bisho             1.55m  
  8 979 Andrew Barnes            St. Mike's - Tor        J1.55m  
  9 41 Darien Chetram            BG - Don Mills           1.50m  
 -- 1249 Fray Shochoy            York Memo                   NH  
 -- 785 Ranan Wallace            Pope John Pa                NH  
 -- 822 Sam Noto                 Richview CI                 NH  
 -- 333 Jonathan Patriquin       East York CI                NH  
 -- 1021 Robert Guppy            Thistletown                DNS  
 -- 745 Alonzo Chevers-Fores     Northern Sec               DNS  
 
Event 51  Women Pole Vault Junior
================================================================
       OFSAA:   3.75m  2010        Alysha Newman - Mother Teresa - London      
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 107 Allie Harris             Bishop Strachan          3.50m  
  2 530 Bronwyn Smith            Lawrence Par             2.35m  
  3 531 Bonita Thai              Lawrence Par             2.25m  
  4 529 Maggie Renolds           Lawrence Par             2.00m  
  5 882 Hailey Karroum           MacDonald, S            J2.00m  
 -- 886 Megan Manohararaj        MacDonald, S               DNS  
 
Event 52  Men Pole Vault Junior
================================================================
       OFSAA:   4.45m  1992        Drew Barrett - King City SS                 
   Can Inter:   5.10m  1985        Doug Wood - F.E. Madill SS                  
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 209 Nicholas Mehta           Crescent School          2.70m  
  2 555 Noah Suissa              Lawrence Par             2.60m  
  3 554 Cole Singleton           Lawrence Par            J2.60m  
  4 535 Brad Burch-Timmons       Lawrence Par            J2.60m  
 
Event 53  Women Long Jump Junior
=====================================================================
       OFSAA:   5.69m  2009        Chanice Taylor-Chase - Notre Dame-Ajax      
   Can Inter:   6.16m  1986        Keron Hamilton - Burlington Ce              
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 801 Jordan Bates             Richview CI              4.86m   NWI 
  2 1068 Kadijah Lawrence        Vaughan Rd.              4.84m   NWI 
  3 560 Maria Giannapoulos       Leaside HS               4.78m   NWI 
  4 389 Chantell Vassel          Henry Carr,              4.74m   NWI 
  5 589 Jessica Lemieux          Malvern CI               4.70m   NWI 
  6 1258 Jennifer Lesurf         York Mills              J4.70m   NWI 
  7 1030 Alero Ogbeide           Trafalger Castle         4.34m   NWI 
  8 976 Kimberly Taylor          St. Joseph's            J4.34m   NWI 
  9 970 Andriea Swampillai       St. Joseph M             4.28m   NWI 
 10 1189 Vanessa Williams        Westview                 4.27m   NWI 
 11 39 Katherine Tsiofas         BG - Don Mills           4.22m   NWI 
 11 1028 Jessica Ginman          Trafalger Castle         4.22m   NWI 
 13 293 Ellen Wang               Bethune, Dr.             4.12m   NWI 
 14 16 Diana Feng                Campbell, Al             4.05m   NWI 
 15 966 Taylor Liou              St. Joseph M             4.01m   NWI 
 16 1233 Rebecca Etienne         Woburn                   3.95m   NWI 
 17 495 Rebecca Lee              Jarvis Colle             3.83m   NWI 
 18 1073 Revee Schultz           Vaughan Rd.              3.79m   NWI 
 19 269 Nezzy Antoine            Downsview SS             3.76m   NWI 
 20 492 Jasmine Bowles           Jarvis Colle             3.75m   NWI 
 21 276 Cassela Mills            Downsview SS             3.48m   NWI 
 -- 216 Brandi Richards          Thompson, Da                ND   NWI 
 -- 607 Doris Choi               Martingrove                 ND   NWI 
 -- 775 Alysaa Chin              Pickering Colleg            ND   NWI 
 
Event 54  Men Long Jump Junior
=====================================================================
       OFSAA:   7.09m  2010        Mitch O'Donnell - Forest Hts                
   Can Inter:   7.75m  1990        Brian Thomas - Central Technic              
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 306 Joey Zhou                Bethune, Dr.             6.18m   NWI 
  2 784 Aaron Trivino            Pope John Pa             6.07m   NWI 
  3 762 Stephen Ramsay           Northview Ht             5.73m   NWI 
  4 947 Daniel Dasilva           St. Basil                5.72m   NWI 
  5 21 Jacky Huang               Campbell, Al            J5.72m   NWI 
  6 1048 Jeremy Gungabeesoon     Univ Toronto             5.68m   NWI 
  7 332 Jonathan Nyzorchuck      East York CI             5.60m   NWI 
  8 1273 Refentse Mompei         York Mills               5.53m   NWI 
  9 419 Joshua Weinstein         Forest Hill              5.41m   NWI 
 10 1089 Lance Rodriques         Vaughan Rd.              5.15m   NWI 
 11 301 Harrison Koo             Bethune, Dr.             5.03m   NWI 
 12 930 Brandon Pottinger        Laurier, Sir             4.95m   NWI 
 13 32 Yamamoto Teruo            Albert College           4.91m   NWI 
 14 1097 Fred Cao                Victoria Par             4.90m   NWI 
 15 979 Andrew Barnes            St. Mike's - Tor         4.86m   NWI 
 16 518 Abdulraham Said          Kipling Ci-E             4.85m   NWI 
 17 963 Jayson Waters            Sjk - Breslau            4.81m   NWI 
 18 1170 Malcolm Heptbourne      West Humber              4.73m   NWI 
 19 1250 Kevin Tram              York Memo                4.66m   NWI 
 20 670 Mendel Charleus          Monarch Park             4.65m   NWI 
 21 41 Darien Chetram            BG - Don Mills           4.41m   NWI 
 22 127 Royan Hill               Brebeuf                  3.80m   NWI 
 -- 344 Jamar Sairsinghi         Emery Ci-Isl                ND   NWI 
 -- 256 Jeffrey Emeagwara        Don Bosco HS                ND   NWI 
 
Event 55  Women Triple Jump Junior
=====================================================================
       OFSAA:   11.97m  2009        Caroline Ehrhardt - Espanola               
   Can Inter:   12.36m  2002        Tabia Charles - Pine Ridge SS              
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 801 Jordan Bates             Richview CI             10.57m   NWI 
  2 1124 Judy Tsui               Villanova Colleg         9.99m   NWI 
  3 589 Jessica Lemieux          Malvern CI               9.79m   NWI 
  4 971 Lisa Amaning             St. Joseph's             9.58m   NWI 
  5 1030 Alero Ogbeide           Trafalger Castle         9.57m   NWI 
  6 593 Emily Russo              Malvern CI               9.43m   NWI 
  7 972 Mackenzie Kohl           St. Joseph's             9.25m   NWI 
  8 665 Sammy Vanherk            Monarch Park             9.10m   NWI 
  9 1233 Rebecca Etienne         Woburn                   8.60m   NWI 
 10 293 Ellen Wang               Bethune, Dr.             8.52m   NWI 
 11 1074 Grace Synch             Vaughan Rd.              8.33m   NWI 
 12 16 Diana Feng                Campbell, Al             8.20m   NWI 
 13 260 Kianna Wan               Don Mills CI             8.15m   NWI 
 14 519 Mirjana Jankovic         Lakeshore CI             8.02m   NWI 
 15 607 Doris Choi               Martingrove              7.75m   NWI 
 16 79 Emma Bailey               Allen, Bisho             7.64m   NWI 
 -- 39 Katherine Tsiofas         BG - Don Mills              ND   NWI 
 -- 775 Alysaa Chin              Pickering Colleg            ND   NWI 
 -- 9 Cindy Zhang                Agincourt CI                ND   NWI 
 -- 1096 Judy Jin                Victoria Par                ND   NWI 
 
Event 56  Men Triple Jump Junior
=====================================================================
       OFSAA:   14.34m  2010        Mitch O'Donnell - Forest Hts.              
   Can Inter:   15.76m  1982        George Wright - Vaughan Road C             
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 306 Joey Zhou                Bethune, Dr.            12.50m   NWI 
  2 419 Joshua Weinstein         Forest Hill             12.41m   NWI 
  3 762 Stephen Ramsay           Northview Ht            12.25m   NWI 
  4 944 David Ogbide             St. Andrew's Col        12.08m   NWI 
  5 323 Kevin Conan              East York CI            11.91m   NWI 
  6 21 Jacky Huang               Campbell, Al            11.55m   NWI 
  7 1089 Lance Rodriques         Vaughan Rd.             11.48m   NWI 
  8 328 Peter Kiralyfalry        East York CI            11.44m   NWI 
  9 1103 Kevin Wu                Victoria Par            10.90m   NWI 
 10 304 Stephen Xie              Bethune, Dr.            10.89m   NWI 
 11 535 Brad Burch-Timmons       Lawrence Par            10.86m   NWI 
 12 865 Molnur Khan              Senator O'Co            10.65m   NWI 
 13 979 Andrew Barnes            St. Mike's - Tor        10.50m   NWI 
 14 129 Andrew Laruffa           Brebeuf                 10.37m   NWI 
 15 765 Najib Zuxurzoda          Northview Ht            10.30m   NWI 
 16 301 Harrison Koo             Bethune, Dr.            10.23m   NWI 
 17 128 Abe Lacsina              Brebeuf                 10.16m   NWI 
 18 1169 Emmanuel Bounar         West Humber              9.74m   NWI 
 -- 236 Brent Bogdon             De La SalleTor              ND   NWI 
 -- 1247 Filipe Martins          York Memo                   ND   NWI 
 -- 1221 Simon Lou               Windfields                  ND   NWI 
 -- 246 Connor Nickelson         De La SalleTor              ND   NWI 
 
Event 57  Women Shot Put (NEW-3kg) Junior
================================================================
       OFSAA:   13.61m  2000        Sultana Frizell - Perth and District CI    
   Can Inter:   14.35m  1986        Sultana Frizell - Perth & District         
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 662 Allison Plummer          Monarch Park             8.64m  
  2 1071 Elisha Prah             Vaughan Rd.              8.48m  
  3 1236 Luxana Ramesh           Woburn                   8.45m  
  4 254 Beverly Pokuaa           Don Bosco HS             8.10m  
  5 252 Mila Lagbeneku           Don Bosco HS             7.89m  
  5 1110 Lauren Logush           Villanova Colleg         7.89m  
  7 17 Danielle Liang            Campbell, Al             7.78m  
  8 429 Shamese Green            George Harvey C.         7.76m  
  9 976 Kimberly Taylor          St. Joseph's             7.15m  
 10 268 Ashley Adams             Downsview SS             7.12m  
 11 1108 Samantha Jones          Villanova Colleg         7.11m  
 12 1029 Zoe Marzouca            Trafalger Castle         7.10m  
 13 37 Katherine Hicks           BG - Don Mills           7.05m  
 14 707 Nadjea Morris            Newtonbrook              7.03m  
 15 917 Jessica Cunningham       Sir Sanford              6.99m  
 16 581 Sandra Lopes             Loretto Coll             6.71m  
 17 1067 Sulangh Jones           Vaughan Rd.              6.68m  
 18 14 Gloria Chan               Campbell, Al             6.04m  
 19 666 Mary Williams            Monarch Park             5.57m  
 20 874 Julliya Cha              MacDonald, S             5.27m  
 21 310 Parastoo Mashouri        Earl Haig SS             5.02m  
 22 529 Maggie Renolds           Lawrence Par             4.88m  
 -- 1246 Fatima Yaffa            York Memo                   ND  
 -- 1042 Christine Kim           Univ Toronto                ND  
 
Event 58  Men Shot Put (NEW-4kg) Junior
================================================================
       OFSAA:   19.72m  2006        Tim Nedow - Thousand Islands               
   Can Inter:   20.78m  1995        Brad Snyder - St Joseph's HS,              
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 255 Michael Blackwood        Don Bosco HS            14.79m  
  2 397 Jonathan Obiri-Yeboa     Henry Carr,             13.94m  
  3 247 Stefano Pezzetta         De La SalleTor          13.83m  
  4 999 Spencer Poprawski        St. Mike's - Tor        13.36m  
  5 103 Paul Tkach               Allen, Bisho            13.16m  
  6 1142 Trey Rutherford         Villanova Colleg        12.94m  
  7 1269 Jonathan Ko             York Mills              12.76m  
  8 497 Movladdin Biyarslano     Jarvis Colle            12.42m  
  9 1127 Paul Ciulini            Villanova Colleg        12.29m  
 10 499 Tahir Jaan               Jarvis Colle            12.26m  
 11 540 Evan Hopkins             Lawrence Par            12.19m  
 12 176 Michael Fillicetti       Chaminade Co            11.02m  
 13 298 Alex Dai                 Bethune, Dr.            10.79m  
 14 1240 Ahsan Said              Woburn                  10.22m  
 15 1080 Julian Carusone         Vaughan Rd.             10.07m  
 16 758 Tomi Bankole             Northview Ht             9.90m  
 17 1249 Fray Shochoy            York Memo                9.89m  
 18 893 George Hua               MacDonald, S             9.24m  
 19 1229 Jacob Thielen           Windfields               9.08m  
 -- 1089 Lance Rodriques         Vaughan Rd.                 ND  
 -- 558 Scott Van Deursen        Lawrence Par                ND  
 -- 727 Denroy McDonald          North Albion                ND  
 -- 720 Alex Predeine            Newtonbrook                 ND  
 -- 901 Chris Smart              MacDonald, S                ND  
 
Event 59  Women Discus Throw Junior
================================================================
       OFSAA:   39.25m  2005        Amy Town - Orillia DHS                     
   Can Inter:   52.52m  1986        Michelle Brotherton - Birchmou             
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 268 Ashley Adams             Downsview SS            23.43m  
  2 1123 Lea Trotman             Villanova Colleg        23.14m  
  3 1236 Luxana Ramesh           Woburn                  23.10m  
  4 707 Nadjea Morris            Newtonbrook             22.00m  
  5 85 Roxy Kulyasa              Allen, Bisho            20.98m  
  6 662 Allison Plummer          Monarch Park            20.50m  
  7 1110 Lauren Logush           Villanova Colleg        19.00m  
  8 880 Carly Han                MacDonald, S            18.67m  
  9 288 Maggie Liang             Bethune, Dr.            17.49m  
 10 82 Fernanda Estevez          Allen, Bisho            17.30m  
 11 254 Beverly Pokuaa           Don Bosco HS            17.07m  
 12 1108 Samantha Jones          Villanova Colleg        16.32m  
 13 1046 Jane Su                 Univ Toronto            15.58m  
 14 522 Gayane Astvatsatzyan     Lawrence Par            15.52m  
 15 1186 Cindy Jaikissoon        Westview                15.51m  
 16 212 Alex Chan                Crestwood               14.37m  
 17 887 Victoria Wensley         MacDonald, S            13.41m  
 18 1045 Zoe Norman              Univ Toronto            11.82m  
 19 702 Yusra Ali                Newtonbrook             10.92m  
 -- 1067 Sulangh Jones           Vaughan Rd.                 ND  
 -- 581 Sandra Lopes             Loretto Coll                ND  
 -- 1069 Devorah Lindsay         Vaughan Rd.                 ND  
 
Event 60  Men Discus Throw (NEW-1kg) Junior
================================================================
       OFSAA:   70.79m  2009        Jordan Young - St. Josephs                 
   Can Inter:   64.94m  1995        Jason Tunks - Sir Frederick Ba             
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 247 Stefano Pezzetta         De La SalleTor          45.22m  
  2 204 William Christodoulo     Crescent School         43.82m  
  3 1142 Trey Rutherford         Villanova Colleg        42.70m  
  4 1127 Paul Ciulini            Villanova Colleg        33.51m  
  5 185 Damiene Thomas           Chaminade Co            33.48m  
  6 298 Alex Dai                 Bethune, Dr.            32.12m  
  7 397 Jonathan Obiri-Yeboa     Henry Carr,             29.39m  
  8 1080 Julian Carusone         Vaughan Rd.             28.28m  
  9 558 Scott Van Deursen        Lawrence Par            27.92m  
 10 540 Evan Hopkins             Lawrence Par            27.19m  
 11 1269 Jonathan Ko             York Mills              25.72m  
 12 1240 Ahsan Said              Woburn                  25.56m  
 13 551 Douglas Scully           Lawrence Par            24.26m  
 14 103 Paul Tkach               Allen, Bisho            24.22m  
 15 893 George Hua               MacDonald, S            23.80m  
 16 176 Michael Fillicetti       Chaminade Co            23.42m  
 17 723 Taha Abbas               North Albion            23.09m  
 18 672 Sandy MacDonald          Monarch Park            22.67m  
 19 367 Aleksa Stevanovic        Etobicoke CI            21.19m  
 20 1081 Art Ceballos            Vaughan Rd.             17.57m  
 -- 720 Alex Predeine            Newtonbrook                 ND  
 
Event 61  Women Javelin Throw Junior
================================================================
       OFSAA:   43.95m  2010        Brooke Rowland - Westside SS               
   Can Inter:   51.94m  1984        Cheryl Coker - Carleton Place              
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 17 Danielle Liang            Campbell, Al            27.92m  
  2 1108 Samantha Jones          Villanova Colleg        26.80m  
  3 882 Hailey Karroum           MacDonald, S            26.63m  
  4 662 Allison Plummer          Monarch Park            23.64m  
  5 875 Caitlin Chin             MacDonald, S            21.68m  
  6 1110 Lauren Logush           Villanova Colleg        21.28m  
  7 967 Carolynne (Jade) Mil     St. Joseph M            21.24m  
  8 703 Sandra Burton            Newtonbrook             18.00m  
  9 14 Gloria Chan               Campbell, Al            16.74m  
 10 223 Alexandra Domingues      De La SalleTor          15.72m  
 11 268 Ashley Adams             Downsview SS            15.25m  
 12 529 Maggie Renolds           Lawrence Par            15.20m  
 13 633 Chelsea Cook             Michael Powe            14.28m  
 14 408 Christine Neatby         Father John             13.55m  
 15 704 Jackie Farkas            Newtonbrook             13.16m  
 16 1067 Sulangh Jones           Vaughan Rd.             13.00m  
 17 644 Julia Venegas            Michael Powe            12.33m  
 18 1069 Devorah Lindsay         Vaughan Rd.             11.14m  
 19 707 Nadjea Morris            Newtonbrook             10.00m  
 20 1065 Alia Hawthorne          Vaughan Rd.              9.57m  
 -- 666 Mary Williams            Monarch Park               DNS  
 
Event 62  Men Javelin Throw (NEW-600g) Junior
================================================================
       OFSAA:   69.28m  2009        Trent Corney - Thousand Islands            
   Can Inter:   71.46m  1974        Phil Olsen - Nanaimo HS                    
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 204 William Christodoulo     Crescent School         48.58m  
  2 176 Michael Fillicetti       Chaminade Co            45.65m  
  3 424 Tristan Denobrega        Francis Libe            43.78m  
  4 332 Jonathan Nyzorchuck      East York CI            42.31m  
  5 203 Jeff Carlin              Crescent School         40.23m  
  6 551 Douglas Scully           Lawrence Par            37.75m  
  7 426 Innocent Mutenure        Francis Libe            37.12m  
  8 323 Kevin Conan              East York CI            36.89m  
  9 249 Stephen Savo-Sardaro     De La SalleTor          34.88m  
 10 893 George Hua               MacDonald, S            33.95m  
 11 141 Ashton Wilson-Clarke     Brebeuf                 33.29m  
 12 892 Johnny Cho               MacDonald, S            32.15m  
 13 554 Cole Singleton           Lawrence Par            31.00m  
 14 999 Spencer Poprawski        St. Mike's - Tor        30.91m  
 15 720 Alex Predeine            Newtonbrook             29.97m  
 16 1269 Jonathan Ko             York Mills              28.27m  
 16 822 Sam Noto                 Richview CI             28.27m  
 18 1240 Ahsan Said              Woburn                  27.68m  
 19 614 Andrew Chen              Martingrove             24.67m  
 20 723 Taha Abbas               North Albion            23.25m  
 21 298 Alex Dai                 Bethune, Dr.            20.48m  
 22 1079 Marc Camano             Vaughan Rd.             18.18m  
 -- 315 Samuel Ahmadja           Earl Haig SS               DNS  
 -- 317 Brian Ho                 Earl Haig SS               DNS  
 
Event 63  Women 4x100 Meter Relay Junior
===================================================================
       OFSAA:   48.49  2010        St. Edmund Champion                         
   Can Inter:   47.79  1980        The Woodlands SS-Mississauga                
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Father Henry Carr C S S  'A'                          52.98Q  3 
     1) Nancy Yamoah                    2) Chantell Vassel                
     3) Tatyana Gayle                   4) Niomi Robest                   
     5) Alexia Marks                    6) Gifty Kyei                     
  2 Westview Centennial S S  'A'                          53.22Q  1 
     1) Ashlee Williams                 2) Vanessa Williams               
     3) Kayla Fatal                     4) Aliyah Burey                   
     5) Sylvran Smith                   6) Mariah Clayton                 
  3 Malvern C I  'A'                                      54.74Q  2 
  4 Francis Libermann C H S  'A'                          54.99Q  1 
     1) Alicia Chung                    2) Tamera Rutherford-Bent         
     3) Lisa Namey                      4) Shanice Chin                   
     5) Rita Avenbuan                   6) Latoya Thomas                  
  5 Loretto Abbey C S S  'A'                              55.06Q  2 
     1) Stefania Gyamfi                 2) Meighan Koo                    
     3) Taylor Treacy                   4) Pearl Almeida                  
     5) Christina Martin                6)                                
  6 Villanova College - King City  'A'                    56.22Q  3 
     1) Meghan Rossi                    2) Judy Tsui                      
     3) Lea Trotman                     4) Samantha Jones                 
     5) Dasha Mykhaylova                6) Danielle Macchiusi             
  7 St. Clement's School - Toronto  'A'                   55.43q  2 
     1) Natalie Doyle                   2) Grace Wickens                  
     3) Chloe Church                    4) Dileas MacGowan                
  8 Sir John A. MacDonald C I  'A'                        56.43q  3 
  9 Father Redmond C S S  'A'                             56.59   3 
 10 Monarch Park C I  'A'                                 56.75   3 
 11 Bishop Strachan - Toronto  'A'                        56.97   1 
     1) Maddy Slatt                     2) Alex Noss                      
     3) Allie Harris                    4) Hannah Traore                  
     5) Suzanne Baumbardner             6) Kimberly Kwan                  
 12 Etobicoke Sch. of the Art  'A'                        57.01   1 
 13 Riverdale C I  'A'                                    57.68   1 
 14 York Mills C I  'A'                                   57.85   1 
 15 Humberside C I  'A'                                   58.19   2 
 16 Dr.Norman Bethune C I  'A'                            59.39   3 
 -- Martingrove C I  'A'                                     DQ   2 
 -- Vaughan Road C I  'A'                                    DQ   1 
 -- Don Mills C I  'A'                                       DQ   2 
 -- Downsview S S  'A'                                       DQ   3 
 -- Sir Oliver Mowat C I  'A'                               DNS   2 
 -- Vaughan Road C I  'B'                                   DNS   1 
 
Event 63  Women 4x100 Meter Relay Junior
================================================================
       OFSAA:   48.49  2010        St. Edmund Champion                         
   Can Inter:   47.79  1980        The Woodlands SS-Mississauga                
    School                                               Finals 
================================================================
Finals
  1 Father Henry Carr C S S  'A'                          51.91  
     1) Nancy Yamoah                    2) Chantell Vassel                
     3) Tatyana Gayle                   4) Niomi Robest                   
     5) Alexia Marks                    6) Gifty Kyei                     
  2 Westview Centennial S S  'A'                          52.12  
     1) Ashlee Williams                 2) Vanessa Williams               
     3) Kayla Fatal                     4) Aliyah Burey                   
     5) Sylvran Smith                   6) Mariah Clayton                 
  3 Loretto Abbey C S S  'A'                              54.03  
     1) Stefania Gyamfi                 2) Meighan Koo                    
     3) Taylor Treacy                   4) Pearl Almeida                  
     5) Christina Martin                6)                                
  4 Francis Libermann C H S  'A'                          54.13  
     1) Alicia Chung                    2) Tamera Rutherford-Bent         
     3) Lisa Namey                      4) Shanice Chin                   
     5) Rita Avenbuan                   6) Latoya Thomas                  
  5 Malvern C I  'A'                                      54.30  
  6 St. Clement's School - Toronto  'A'                   54.37  
  7 Sir John A. MacDonald C I  'A'                        55.69  
  8 Villanova College - King City  'A'                    55.85  
 
Event 64  Men 4x100 Meter Relay Junior
===================================================================
       OFSAA:   43.50  2010        WF Herman                                   
                       k. Jones, B. McBride, C. Brown. J Gautier         
   Can Inter:   41.1h  1987        George Harvey SS - York                     
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 James Cardinal McGuigan  'A'                          45.78Q  3 
     1) Andre Azonwanna-Ford            2) Kwame Opoku                    
     3) Keshorn Edwards                 4) Joel Odosa                     
     5) Adrian Blackwood                6)                                
  2 Father Henry Carr C S S  'A'                          45.93Q  2 
     1) Xavier Collis                   2) Adonis Clarke                  
     3) David Akinwale                  4) Johnny Casugay                 
     5) Jude Boateng                    6)                                
  3 Brebeuf H S  'A'                                      46.57Q  1 
  4 Birchmount Park C I  'A'                              46.05Q  3 
  5 Sir John A. MacDonald C I  'A'                        46.14Q  2 
     1) Coi Lemard                      2) Chris Smart                    
     3) Rakeem Simms                    4) Tavon Facey-Henry              
     5) Sajoy Jeyanathan                6) Andre Miller                   
  6 Cardinal Newman  H C  'A'                             46.62Q  1 
     1) Cole Weatherup                  2) Gabriel Broderick              
     3) Bradon Baladad                  4) Winston Higgins                
     5) Mark Lozada                     6)                                
  7 Lawrence Park C I  'A'                                47.74q  2 
  8 Villanova College - King City  'A'                    48.21q  1 
     1) Jullian Giovannone              2) Giancarlo Giannace             
     3) Alex Montini                    4) Domenic Battistella            
  9 De La Salle College - Toronto  'A'                    49.21   3 
     1) Julian Sconza                   2) Cosimo Morin                   
     3) Brent Bogdon                    4) Parker Lees                    
     5) Daniel Salvati                  6) Michael Hale                   
 10 St. Michael's College- Toronto  'A'                   49.29   1 
     1) Rayshane Case                   2) Ernesto Ramos                  
     3) Loughlin Kelly                  4) Lenox Adirinkah                
     5) Siddart Frederick               6)                                
 11 Riverdale C I  'A'                                    49.45   3 
 12 Woburn C I  'A'                                       49.88   1 
 13 Crescent School - Willowdale  'A'                     50.23   2 
     1) William Christodoulou           2) Taylor Keating                 
     3) Matt Corolis                    4) William Christodoulou          
     5) Nicholas Mehta                  6) Stefan Losberg                 
 14 Martingrove C I  'A'                                  51.50   1 
 15 North Albion C I  'A'                                 51.93   3 
 16 York Mills C I  'A'                                   52.22   2 
 17 Etobicoke C I  'A'                                    54.22   2 
 18 York Memorial C I  'A'                                59.62   2 
 -- Newtonbrook S S  'A'                                    DNF   2 
 -- Sir Wilfrid Laurier C I  'A'                             DQ   3 
 -- Monarch Park C I  'A'                                    DQ   1 
 -- Windfields Jr. H S  'A'                                  DQ   3 
 -- Earl Haig S S  'A'                                      DNS   1 
 -- Northern S S  'A'                                       DNS   3 
 
Event 64  Men 4x100 Meter Relay Junior
================================================================
       OFSAA:   43.50  2010        WF Herman                                   
                       k. Jones, B. McBride, C. Brown. J Gautier         
   Can Inter:   41.1h  1987        George Harvey SS - York                     
    School                                               Finals 
================================================================
Finals
  1 James Cardinal McGuigan  'A'                          43.93  
     1) Andre Azonwanna-Ford            2) Kwame Opoku                    
     3) Keshorn Edwards                 4) Joel Odosa                     
     5) Adrian Blackwood                6)                                
  2 Cardinal Newman  H C  'A'                             45.52  
     1) Cole Weatherup                  2) Gabriel Broderick              
     3) Bradon Baladad                  4) Winston Higgins                
     5) Mark Lozada                     6)                                
  3 Father Henry Carr C S S  'A'                          45.52  
     1) Xavier Collis                   2) Adonis Clarke                  
     3) David Akinwale                  4) Johnny Casugay                 
     5) Jude Boateng                    6)                                
  4 Sir John A. MacDonald C I  'A'                        46.10  
     1) Coi Lemard                      2) Chris Smart                    
     3) Rakeem Simms                    4) Tavon Facey-Henry              
     5) Sajoy Jeyanathan                6) Andre Miller                   
  5 Brebeuf H S  'A'                                      46.89  
  6 Lawrence Park C I  'A'                                47.26  
  7 Villanova College - King City  'A'                    47.67  
 -- Birchmount Park C I  'A'                                DNF  
 
Event 65  Women 100 Meter Dash Senior
========================================================================
       OFSAA:   11.54  2002        Ashley Purnell - St. Mark HS                
   Can Inter:   11.3h  1979        Angella Taylor - Parkdale CI                
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 59 Tashuana Yapchung         Birchmount P             12.41Q  NWI  1 
  2 465 Oyinda Tunde-Byass       Holy Trinity             12.72Q  NWI  2 
  3 625 Sheereen Harris          Mary Ward CS             12.93Q  NWI  3 
  4 388 Jameliah Reid            Henry Carr,              12.99Q  NWI  2 
  5 571 Kiyara Tennant           Pearson, L               13.20Q  NWI  1 
  6 878 Treschelle Gibson-Se     MacDonald, S             13.33Q  NWI  3 
  7 904 Lauren Clancy            Mowat, Sir O             13.22q  NWI  1 
  8 1055 Sandra Amoah            Vaughan Rd.              13.25q  NWI  2 
  9 1176 Alexus Nugent           Weston                   13.31   NWI  2 
 10 427 Akilah Abdullah          George Harvey C.         13.43   NWI  3 
 11 468 Alexandra Allison        Humberside C             13.44   NWI  3 
 12 1040 Flora Chiang            Univ Toronto             13.47   NWI  2 
 13 800 Adenla Adeniji           Richview CI              13.55   NWI  1 
 14 421 Mary Avenduan            Francis Libe             13.58   NWI  2 
 15 445 Sarah Baert              Havergal                 13.77   NWI  1 
 16 1112 Michelle Marin          Villanova Colleg         13.80   NWI  3 
 17 1093 Kitty Chen              Victoria Par             13.80   NWI  2 
 18 450 Lauren Thomas            Havergal                 13.95   NWI  1 
 19 701 Thashana Wright          Boylen, Nels             15.14   NWI  2 
 -- 383 Eva Amo-Mensah           Henry Carr,                DNF   NWI  3 
 -- 1181 Yetunde Adesanya        Westview                   DNS   NWI  1 
 -- 432 Ann Koterniak            George S. He               DNS   NWI  3 
 -- 562 Kristen Lee              Leaside HS                 DNS   NWI  1 
 -- 561 Heather Leahey           Leaside HS                 DNS   NWI  3 
 
Event 65  Women 100 Meter Dash Senior
=====================================================================
       OFSAA:   11.54  2002        Ashley Purnell - St. Mark HS                
   Can Inter:   11.3h  1979        Angella Taylor - Parkdale CI                
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 59 Tashuana Yapchung         Birchmount P             12.27   NWI 
  2 625 Sheereen Harris          Mary Ward CS             12.39   NWI 
  3 465 Oyinda Tunde-Byass       Holy Trinity             12.44   NWI 
  4 388 Jameliah Reid            Henry Carr,              12.75   NWI 
  5 571 Kiyara Tennant           Pearson, L               13.05   NWI 
  6 878 Treschelle Gibson-Se     MacDonald, S             13.17   NWI 
  7 904 Lauren Clancy            Mowat, Sir O             13.28   NWI 
  8 1055 Sandra Amoah            Vaughan Rd.              13.46   NWI 
 
Event 66  Men 100 Meter Dash Senior
========================================================================
       OFSAA:   10.41  1994        Carlton Chambers -Ascension of              
   Can Inter:   10.4h  1975        Hugh Spooner - Newtonbrook SS               
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 927 Shaquille Lawrence       Laurier, Sir             10.95Q  NWI  1 
  2 398 Brendon Rodney           Henry Carr,              11.04Q  NWI  3 
  3 391 Bryan Addo               Henry Carr,              11.40Q  NWI  2 
  4 184 Tevaun Smith             Chaminade Co             11.07Q  NWI  1 
  5 20 Caleb Ducelien            Campbell, Al             11.33Q  NWI  3 
  6 647 Thomas Juha              Michael Powe             11.43Q  NWI  2 
  7 928 Caleef Lyte              Laurier, Sir             11.40q  NWI  1 
  8 924 Tavaughn Campbell        Laurier, Sir             11.46q  NWI  3 
  9 521 Devon Jarrett            Lakeshore CI             11.51   NWI  2 
 10 1023 Zak-I Pera              Thistletown              11.56   NWI  3 
 11 847 Jordan Tak               Riverdale                11.57   NWI  1 
 12 170 Jermal Boreland          Central Tech             11.58   NWI  2 
 13 439 Adam Lewis               Greenwood                11.66   NWI  1 
 14 321 Jonathan Abbiw           East York CI             11.71   NWI  3 
 15 1180 Leigham Springer-Su     Weston                   11.81   NWI  1 
 16 263 Michael Chan             Don Mills CI             11.84   NWI  1 
 17 1131 Jonathan Fuschini       Villanova Colleg         12.01   NWI  3 
 18 1271 Gordon Lau              York Mills               12.06   NWI  2 
 19 31 Michael Small             Albert College           12.09   NWI  3 
 20 213 Yannick Maldonado-Ha     Crestwood                12.11   NWI  1 
 21 2 Zimbert Bramble            A.Y. Jackson             12.15   NWI  2 
 -- 329 Jamil Mahamud            East York CI               DNS   NWI  3 
 -- 618 Sekou Mohamed Kaba       Martingrove                DNS   NWI  2 
 -- 142 Andre Bernett            C.W.Jeffries               DNS   NWI  2 
 
Event 66  Men 100 Meter Dash Senior
=====================================================================
       OFSAA:   10.41  1994        Carlton Chambers -Ascension of              
   Can Inter:   10.4h  1975        Hugh Spooner - Newtonbrook SS               
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 398 Brendon Rodney           Henry Carr,              10.75   NWI 
  2 927 Shaquille Lawrence       Laurier, Sir             10.77   NWI 
  3 391 Bryan Addo               Henry Carr,              11.06   NWI 
  4 647 Thomas Juha              Michael Powe             11.07   NWI 
  5 184 Tevaun Smith             Chaminade Co             11.08   NWI 
  6 20 Caleb Ducelien            Campbell, Al             11.12   NWI 
  7 924 Tavaughn Campbell        Laurier, Sir             11.32   NWI 
  8 928 Caleef Lyte              Laurier, Sir             11.41   NWI 
 
Event 67  Women 200 Meter Dash Senior
========================================================================
       OFSAA:   23.78  2007        Sherine Wells - Westview                    
   Can Inter:   23.74  2007        Sherine Wells - Westview                    
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 59 Tashuana Yapchung         Birchmount P             25.49Q  NWI  1 
  2 465 Oyinda Tunde-Byass       Holy Trinity             25.71Q  NWI  3 
  3 770 Tamara Brereton          Oakwood CI               25.79Q  NWI  2 
  4 625 Sheereen Harris          Mary Ward CS             25.96Q  NWI  2 
  5 382 Stephanie Aidoo          Henry Carr,              26.04Q  NWI  1 
  6 388 Jameliah Reid            Henry Carr,              26.23Q  NWI  3 
  7 1014 Cassandra Jones         Leacock, Ste             26.05q  NWI  1 
  8 411 Nicollette Weathers      Father John              26.62q  NWI  3 
  9 1176 Alexus Nugent           Weston                   26.95   NWI  3 
 10 571 Kiyara Tennant           Pearson, L               27.07   NWI  2 
 11 904 Lauren Clancy            Mowat, Sir O             27.25   NWI  2 
 12 450 Lauren Thomas            Havergal                 28.62   NWI  3 
 13 699 Shanique Leon            Boylen, Nels             28.71   NWI  2 
 14 219 Angelica Bertucca        De La SalleTor           28.73   NWI  2 
 15 1044 Samantha Mathialaga     Univ Toronto             28.78   NWI  1 
 16 451 Allie Davidson           Hillfield - Stra         29.20   NWI  1 
 17 271 Lilian Dadebo            Downsview SS             29.65   NWI  1 
 18 713 Katty Wu                 Newtonbrook              29.70   NWI  2 
 19 1173 Alisa Smith             Western                  30.07   NWI  3 
 20 663 Maddy Sansom             Monarch Park             30.59   NWI  3 
 21 863 Kenesha Pike             Scarlett Hts             31.78   NWI  1 
 -- 612 Stephanie Targatt        Martingrove                DNS   NWI  3 
 -- 427 Akilah Abdullah          George Harvey C.           DNS   NWI  1 
 -- 1187 Mary Ann Turner         Westview                   DNS   NWI  2 
 
Event 67  Women 200 Meter Dash Senior
=====================================================================
       OFSAA:   23.78  2007        Sherine Wells - Westview                    
   Can Inter:   23.74  2007        Sherine Wells - Westview                    
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 625 Sheereen Harris          Mary Ward CS             24.75   NWI 
  2 59 Tashuana Yapchung         Birchmount P             25.23   NWI 
  3 465 Oyinda Tunde-Byass       Holy Trinity             25.28   NWI 
  4 770 Tamara Brereton          Oakwood CI               25.67   NWI 
  5 388 Jameliah Reid            Henry Carr,              25.91   NWI 
  6 1014 Cassandra Jones         Leacock, Ste             26.16   NWI 
  7 382 Stephanie Aidoo          Henry Carr,              26.20   NWI 
 -- 411 Nicollette Weathers      Father John                DNF   NWI 
 
Event 68  Men 200 Meter Dash Senior
========================================================================
       OFSAA:   20.99  2009        Oluwasegun Makinde - Colonel By SS          
   Can Inter:   20.95  1984        Atlee Mahorn - Central Technic              
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 49 Marlon Laidlaw-Allen      Bendale Bti-             21.97Q  NWI  3 
  2 398 Brendon Rodney           Henry Carr,              22.47Q  NWI  1 
  3 647 Thomas Juha              Michael Powe             22.68Q  NWI  2 
  4 927 Shaquille Lawrence       Laurier, Sir             22.75Q  NWI  1 
  5 391 Bryan Addo               Henry Carr,              22.85Q  NWI  2 
  6 1197 Sean Shepherd           Westview                 22.89Q  NWI  3 
  7 324 Nathan Goodfellow        East York CI             22.83q  NWI  1 
  8 61 Hakeem Cameron            Birchmount P             22.91q  NWI  2 
  9 928 Caleef Lyte              Laurier, Sir             23.00   NWI  2 
 10 1023 Zak-I Pera              Thistletown              23.04   NWI  3 
 11 628 Evander Cobbold          Mary Ward CS             23.05   NWI  3 
 12 521 Devon Jarrett            Lakeshore CI             23.35   NWI  1 
 13 2 Zimbert Bramble            A.Y. Jackson             23.70   NWI  1 
 14 197 Reid Dobell              Country Day Scho         23.76   NWI  2 
 15 618 Sekou Mohamed Kaba       Martingrove              23.78   NWI  3 
 16 321 Jonathan Abbiw           East York CI             23.83   NWI  3 
 17 994 Matthew Loparco          St. Mike's - Tor         24.11   NWI  2 
 18 143 Ernest David             C.W.Jeffries             24.23   NWI  1 
 19 599 Lester Lamptey           Malvern CI               24.57   NWI  2 
 20 1131 Jonathan Fuschini       Villanova Colleg         24.65   NWI  3 
 21 748 Filip Dujic              Northern Sec             24.72   NWI  2 
 22 1271 Gordon Lau              York Mills               24.84   NWI  1 
 -- 938 William Egi              St. Andrew's Col           DNS   NWI  3 
 -- 431 O'Dane Palmer            George Harvey C.           DNS   NWI  1 
 
Event 68  Men 200 Meter Dash Senior
=====================================================================
       OFSAA:   20.99  2009        Oluwasegun Makinde - Colonel By SS          
   Can Inter:   20.95  1984        Atlee Mahorn - Central Technic              
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 49 Marlon Laidlaw-Allen      Bendale Bti-             21.34   NWI 
  2 398 Brendon Rodney           Henry Carr,              21.75   NWI 
  3 927 Shaquille Lawrence       Laurier, Sir             22.42   NWI 
  4 647 Thomas Juha              Michael Powe             22.43   NWI 
  5 324 Nathan Goodfellow        East York CI             22.69   NWI 
  6 61 Hakeem Cameron            Birchmount P             22.70   NWI 
  7 391 Bryan Addo               Henry Carr,              22.95   NWI 
  8 1197 Sean Shepherd           Westview                 23.07   NWI 
 
Event 69  Women 400 Meter Dash Senior
===================================================================
       OFSAA:   53.32  1980        Charmaine Crooks - West Toront              
   Can Inter:   53.0h  1980        Alexis Paul Macdonald - C.W. J              
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 386 Alyshia Miller           Henry Carr,              58.48Q  1 
  2 1014 Cassandra Jones         Leacock, Ste             58.77Q  3 
  3 411 Nicollette Weathers      Father John              59.33Q  2 
  4 728 Jessica Adamson          North Toront             58.71Q  1 
  5 336 Samantha Hill            Eastern Comm             59.86Q  3 
  6 770 Tamara Brereton          Oakwood CI               59.89Q  2 
  7 382 Stephanie Aidoo          Henry Carr,            1:01.16q  3 
  8 904 Lauren Clancy            Mowat, Sir O           1:01.30q  1 
  9 105 Sasha Brodka             Bishop Strachan        1:02.18   1 
 10 465 Oyinda Tunde-Byass       Holy Trinity           1:02.89   2 
 11 1044 Samantha Mathialaga     Univ Toronto           1:02.97   3 
 12 421 Mary Avenduan            Francis Libe           1:04.33   2 
 13 156 Tamaine Clue             Cedarbrae CI           1:04.80   1 
 14 451 Allie Davidson           Hillfield - Stra       1:06.17   1 
 15 371 Inna Crocetti Klos       Etobicoke Sc           1:06.67   3 
 16 352 Holden Marczak           Etobicoke CI           1:07.28   1 
 17 1260 Monica Willamson        York Mills             1:07.73   2 
 18 1184 Whitney Fatal           Westview               1:11.57   3 
 19 713 Katty Wu                 Newtonbrook            1:12.03   1 
 20 710 Natalie Sheinin          Newtonbrook            1:14.21   2 
 -- 1155 Candace McLarty         West Hill                  DNF   3 
 -- 219 Angelica Bertucca        De La SalleTor              DQ   2 
 -- 347 Maddie Abernethy         Etobicoke CI               DNS   2 
 
Event 69  Women 400 Meter Dash Senior
================================================================
       OFSAA:   53.32  1980        Charmaine Crooks - West Toront              
   Can Inter:   53.0h  1980        Alexis Paul Macdonald - C.W. J              
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 770 Tamara Brereton          Oakwood CI               57.53  
  2 1014 Cassandra Jones         Leacock, Ste             57.69  
  3 728 Jessica Adamson          North Toront             58.41  
  4 382 Stephanie Aidoo          Henry Carr,              58.59  
  5 386 Alyshia Miller           Henry Carr,              58.67  
  6 411 Nicollette Weathers      Father John              59.08  
  7 336 Samantha Hill            Eastern Comm           1:00.36  
  8 904 Lauren Clancy            Mowat, Sir O           1:02.76  
 
Event 70  Men 400 Meter Dash Senior
===================================================================
       OFSAA:   46.94  2010        Alister Moona - Erindale                    
   Can Inter:   46.27  1987        Carl Folkes - Central Technica              
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 324 Nathan Goodfellow        East York CI             49.90Q  2 
  2 49 Marlon Laidlaw-Allen      Bendale Bti-             50.36Q  3 
  3 628 Evander Cobbold          Mary Ward CS             51.45Q  1 
  4 1016 Rayshaun Franklin       Leacock, Ste             50.44Q  3 
  5 61 Hakeem Cameron            Birchmount P             51.26Q  2 
  6 412 Dylan Dimock             Father John              51.54Q  1 
  7 1197 Sean Shepherd           Westview                 51.61q  3 
  8 1159 Clinton Kerr            West Hill                52.06q  3 
  9 416 Isiah Weathers           Father John              52.12   3 
 10 655 Philip Zablocki          Michael Powe             52.92   2 
 11 439 Adam Lewis               Greenwood                53.17   1 
 12 749 Gareth Everard           Northern Sec             53.70   2 
 13 1268 Vikram Kandeth          York Mills               53.73   1 
 14 197 Reid Dobell              Country Day Scho         54.33   3 
 15 870 Mohamed Mohamed          Silverthorn              54.67   3 
 16 604 Gillis O'Gorman          Malvern CI               54.73   1 
 17 1191 Andrew Caesar           Westview                 55.76   2 
 18 516 Radwan Mohammed          Kipling Ci-E             57.39   2 
 19 166 Ahmed Sangau             Central Commerce         57.94   2 
 20 366 Philip Stastny           Etobicoke CI             58.62   3 
 21 724 Theo Anderson            North Albion             59.13   1 
 -- 978 Matthew Badali           St. Mike's - Tor           DNS   1 
 -- 1195 Danny Raghunandan       Westview                   DNS   2 
 -- 1145 Adam Toneguzzo          Villanova Colleg           DNS   1 
 
Event 70  Men 400 Meter Dash Senior
================================================================
       OFSAA:   46.94  2010        Alister Moona - Erindale                    
   Can Inter:   46.27  1987        Carl Folkes - Central Technica              
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 49 Marlon Laidlaw-Allen      Bendale Bti-             48.67  
  2 1016 Rayshaun Franklin       Leacock, Ste             49.54  
  3 324 Nathan Goodfellow        East York CI             49.66  
  4 628 Evander Cobbold          Mary Ward CS             49.90  
  5 61 Hakeem Cameron            Birchmount P             50.17  
  6 412 Dylan Dimock             Father John              50.83  
  7 1197 Sean Shepherd           Westview                 51.34  
  8 1159 Clinton Kerr            West Hill                53.30  
 
Event 71  Women 800 Meter Run Senior
================================================================
       OFSAA:   2:05.94  1984        Elise Braithwaite-Elmwood Sch             
   Can Inter:   2:05.94  1980        Elise Braithwaite-Elmwood Sch             
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 122 Elizabeth Whelan         BH - Toronto           2:12.41  
  2 407 Vanessa McLeod           Father John            2:15.20  
  3 336 Samantha Hill            Eastern Comm           2:17.54  
  4 469 Melissa Caniso           Humberside C           2:17.88  
  5 851 Honor Walmsley           Rosedale Hts           2:18.85  
  6 53 Julia Kitevski            Birchmount P           2:25.36  
  7 1122 Courtney Tidona         Villanova Colleg       2:30.55  
  8 98 Michelle Wesolozski       Allen, Bisho           2:31.29  
  9 356 Oksana Zvarych           Etobicoke CI           2:36.80  
 10 1185 Krystal George          Westview               2:36.81  
 11 959 Carolyn Buchanan         Sjk - Breslau          2:38.61  
 12 576 Alana Ciullo             Loretto Abbe           2:39.26  
 13 1251 Riley Allison           York Mills             2:41.25  
 14 1157 Nicole Parker           West Hill              2:41.31  
 15 453 Melissa deJonge          Hillfield - Stra       2:41.72  
 16 87 Elizabeth Marczenko       Allen, Bisho           2:46.46  
 17 273 Alethea Hall             Downsview SS           3:16.52  
 -- 371 Inna Crocetti Klos       Etobicoke Sc                DQ  
 -- 1184 Whitney Fatal           Westview                   DNS  
 -- 591 Sally McIntrye           Malvern CI                 DNS  
 -- 1061 Laura Crack             Vaughan Rd.                DNS  
 -- 802 Maddie Benjamin          Richview CI                DNS  
 -- 786 Delia Chen               King, R.H.                 DNS  
 -- 289 Meagan Lin               Bethune, Dr.               DNS  
 
Event 72  Men 800 Meter Run Senior
================================================================
       OFSAA:   1:48.26  2007        Andrew Heaney - Cardinal Newman           
   Can Inter:   1:48.26  2007        Andrew Heaney - Cardinal Newman           
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 818 Kyle Grieve              Richview CI            1:54.51  
  2 871 Ryan Tapley              Silverthorn            1:55.63  
  3 752 Andrew Gordon            Northern Sec           1:57.13  
  4 978 Matthew Badali           St. Mike's - Tor       1:58.29  
  5 749 Gareth Everard           Northern Sec           2:01.21  
  6 177 Zach Francisco           Chaminade Co           2:01.21  
  7 425 Jordan Miller            Francis Libe           2:01.55  
  8 870 Mohamed Mohamed          Silverthorn            2:02.48  
  9 364 Brent Scheibelhut        Etobicoke CI           2:02.56  
 10 322 Dean Bernausoh           East York CI           2:05.21  
 11 1159 Clinton Kerr            West Hill              2:06.06  
 12 697 Lyndon Vase              Neil McNeil            2:08.59  
 13 857 James Tremayne           Royal St. George       2:08.60  
 14 1265 Nicolas Cordero-Ram     York Mills             2:09.83  
 15 653 Steven Typa              Michael Powe           2:10.44  
 16 1003 Conor Ross              St. Mike's - Tor       2:10.75  
 17 1195 Danny Raghunandan       Westview               2:11.86  
 18 1270 Kwesi Kwarko-Fosu       York Mills             2:13.93  
 19 22 Yusuf Isse                Campbell, Al           2:16.40  
 20 836 Yoshiki Nakayama         Ridley College         2:18.03  
 21 12 Anesh Srikrishnakumar     Agincourt CI           2:20.22  
 -- 1193 Killian Mpofu           Westview                   DNS  
 -- 166 Ahmed Sangau             Central Commerce           DNS  
 -- 914 Nathan Hummel            Mowat, Sir O               DNS  
 
Event 73  Women 1500 Meter Run Senior
================================================================
       OFSAA:   4:23.52  1982        Alison Wiley - Branksome Hall             
   Can Inter:   4:23.52  1982        Alison Wiley - Branksome Hall             
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 122 Elizabeth Whelan         BH - Toronto           4:39.01  
  2 525 Madeline McDonald        Lawrence Par           4:46.71  
  3 469 Melissa Caniso           Humberside C           4:48.90  
  4 587 Sarah Emilio             Malvern CI             4:49.17  
  5 53 Julia Kitevski            Birchmount P           4:50.89  
  6 802 Maddie Benjamin          Richview CI            5:06.80  
  7 738 Samanthaa Edwards        Northern Sec           5:09.49  
  8 232 Jacqueline Tmej          De La SalleTor         5:11.69  
  9 769 Katherine White          Notre Dame             5:20.91  
 10 1254 Virginia Carefoote      York Mills             5:32.42  
 11 791 Laurie Taylor            King, R.H.             5:35.37  
 12 289 Meagan Lin               Bethune, Dr.           5:35.79  
 13 520 Tricia Kirk              Lakeshore CI           5:36.68  
 14 120 Anju Ravindran           BH - Toronto           5:37.88  
 15 356 Oksana Zvarych           Etobicoke CI           5:41.34  
 16 1256 Alanna Chu              York Mills             5:42.47  
 17 876 Pam Doll                 MacDonald, S           5:44.97  
 18 407 Vanessa McLeod           Father John            5:45.20  
 19 410 Bianca Penalagan         Father John            5:47.32  
 20 611 Lauren Kanko             Martingrove            5:50.11  
 21 708 Lena Oussatcheva         Newtonbrook            5:58.09  
 -- 119 Taylor Ostoich           BH - Toronto               DNS  
 -- 1184 Whitney Fatal           Westview                   DNS  
 -- 90 Julianna Notten           Allen, Bisho               DNS  
 
Event 74  Men 1500 Meter Run Senior
================================================================
       OFSAA:   3:42.33  1993        Kevin Sullivan - North Park C&            
   Can Inter:   3:42.33  1993        Kevin Sullivan - North Park C&            
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 818 Kyle Grieve              Richview CI            4:00.76  
  2 266 Kevin Rooke              Don Mills CI           4:03.36  
  3 871 Ryan Tapley              Silverthorn            4:03.99  
  4 752 Andrew Gordon            Northern Sec           4:05.45  
  5 989 Brendan Hynes            St. Mike's - Tor       4:12.00  
  6 331 Nick Ntoukas             East York CI           4:16.21  
  7 46 Christopher Williamso     BG - Don Mills         4:17.74  
  8 364 Brent Scheibelhut        Etobicoke CI           4:22.88  
  9 596 Curtis Anderson          Malvern CI             4:25.73  
 10 182 Jason Poland             Chaminade Co           4:26.14  
 11 177 Zach Francisco           Chaminade Co           4:27.24  
 12 696 Joel Perera-Satgunem     Neil McNeil            4:28.15  
 13 852 Gabriel Ghiglione        Rosedale Hts           4:29.64  
 14 1193 Killian Mpofu           Westview               4:31.94  
 15 857 James Tremayne           Royal St. George       4:37.49  
 16 916 Matteo Peruzzi           Mowat, Sir O           4:40.87  
 17 697 Lyndon Vase              Neil McNeil            4:41.92  
 18 26 Theodore Tam              Campbell, Al           4:49.36  
 19 1270 Kwesi Kwarko-Fosu       York Mills             4:53.09  
 -- 1091 Sam Venis               Vaughan Rd.                DNS  
 -- 978 Matthew Badali           St. Mike's - Tor           DNS  
 -- 60 Dylan Bates               Birchmount P               DNS  
 -- 914 Nathan Hummel            Mowat, Sir O               DNS  
 -- 1154 Lior Lustgarten         MacKenzie, W               DNS  
 
Event 75  Women 3000 Meter Run Senior
================================================================
       OFSAA:   9:30.64  1981        Kate Wiley - Branksome Hall               
   Can Inter:   9:30.64  1981        Kate Wiley - Branksome Hall               
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 525 Madeline McDonald        Lawrence Par          10:26.31  
  2 587 Sarah Emilio             Malvern CI            10:31.97  
  3 232 Jacqueline Tmej          De La SalleTor        11:04.03  
  4 957 Hilary Stone             St. Clements          11:18.29  
  5 769 Katherine White          Notre Dame            11:47.34  
  6 791 Laurie Taylor            King, R.H.            11:51.14  
  7 1254 Virginia Carefoote      York Mills            11:51.97  
  8 289 Meagan Lin               Bethune, Dr.          11:55.80  
  9 120 Anju Ravindran           BH - Toronto          12:08.45  
 10 1256 Alanna Chu              York Mills            12:11.03  
 11 960 Rachel Fackoury          Sjk - Breslau         12:15.44  
 12 639 Dahlia Malek             Michael Powe          12:18.87  
 13 410 Bianca Penalagan         Father John           12:23.62  
 14 354 Kelly McKinnon           Etobicoke CI          12:52.22  
 15 611 Lauren Kanko             Martingrove           12:54.28  
 16 768 Shannon Wakeham          Notre Dame            12:59.93  
 17 520 Tricia Kirk              Lakeshore CI          13:12.64  
 18 472 Laura Jameson            Humberside C          13:12.67  
 19 1253 Melanie Campbell        York Mills            14:09.65  
 20 1252 Vanessa Barbini         York Mills            14:33.72  
 -- 356 Oksana Zvarych           Etobicoke CI               DNS  
 
Event 76  Men 3000 Meter Run Senior
================================================================
       OFSAA:   8:00.2h  1987        Greg Anderson - Parkside HS               
   Can Inter:   8:00.2h  1987        Greg Anderson - Parkside HS               
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 266 Kevin Rooke              Don Mills CI           8:55.07  
  2 46 Christopher Williamso     BG - Don Mills         9:07.59  
  3 989 Brendan Hynes            St. Mike's - Tor       9:08.58  
  4 331 Nick Ntoukas             East York CI           9:08.78  
  5 986 Alex Freibauer           St. Mike's - Tor       9:16.39  
  6 60 Dylan Bates               Birchmount P           9:29.43  
  7 852 Gabriel Ghiglione        Rosedale Hts           9:30.65  
  8 182 Jason Poland             Chaminade Co           9:43.09  
  9 596 Curtis Anderson          Malvern CI             9:53.84  
 10 1193 Killian Mpofu           Westview               9:56.15  
 11 481 Scott Hill               Humberside C           9:57.74  
 12 99 Dylan Mascetta            Allen, Bisho          10:05.84  
 13 152 Bohdan Filipowich        Cardinal New          10:09.11  
 14 26 Theodore Tam              Campbell, Al          10:17.20  
 15 982 Sean Costen              St. Mike's - Tor      10:27.86  
 16 733 Andrew Edmunds           Malvern CI            10:34.82  
 17 763 James Rashev             Northview Ht          10:37.51  
 18 826 Daniel Stark             Richview CI           10:41.25  
 19 622 Scott Reyes              Martingrove           11:40.01  
 20 19 Ahmed Adil                Campbell, Al          11:56.49  
 21 358 Will Bradbeer            Etobicoke CI          12:16.28  
 -- 362 Dave Maunder             Etobicoke CI               DNS  
 -- 696 Joel Perera-Satgunem     Neil McNeil                DNS  
 -- 764 Daniel Vul               Northview Ht               DNS  
 -- 916 Matteo Peruzzi           Mowat, Sir O               DNS  
 -- 1231 Selva Yogarajah         Churchill, W               SCR  
 
Event 77  Women 100 Meter Hurdles Senior
========================================================================
       OFSAA:   13.41  1998        Perdita Felicien - Pine Ridge               
   Can Inter:   13.15  2000        Jessica Zelinka - Sir Frederic              
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 1156 Natasha Morgan          West Hill                15.48Q  NWI  1 
  2 879 Ellana Glykis            MacDonald, S             17.52Q  NWI  3 
  3 1187 Mary Ann Turner         Westview                 17.89Q  NWI  2 
  4 190 Kristina Brown           Country Day Scho         16.60Q  NWI  1 
  5 81 Ekua Cudjoe               Allen, Bisho             17.91Q  NWI  2 
  6 739 Caitlin Lanktree         Northern Sec             18.02Q  NWI  3 
  7 218 Anastasia Berezowsky     De La SalleTor           18.15q  NWI  2 
  8 667 Jasmine Yu               Monarch Park             18.50q  NWI  1 
  9 783 Abi Shamugaratnam        Pope John Pa             18.63   NWI  3 
 10 1072 Estelle Preiano         Vaughan Rd.              18.96   NWI  3 
 11 462 Valerie Cheung           Holy Trinity             19.20   NWI  2 
 12 351 Emma Malfara             Etobicoke CI             19.29   NWI  2 
 13 355 Megan Roth               Etobicoke CI             19.66   NWI  3 
 14 1260 Monica Willamson        York Mills               19.71   NWI  1 
 15 162 Rehanna Thompson         Cedarbrae CI             20.17   NWI  2 
 16 1263 Stephanie Wong          York Mills               20.29   NWI  2 
 17 663 Maddy Sansom             Monarch Park             20.33   NWI  1 
 18 533 Bridget Tweedley         Lawrence Par             21.04   NWI  2 
 19 146 Adrian Kraft             Cardinal New             22.03   NWI  1 
 20 711 Majorie Tagara           Newtonbrook              23.27   NWI  3 
 21 1033 Nicole Czegledy         Trinity College          23.88   NWI  1 
 -- 812 Mia Stancic              Richview CI                DNS   NWI  3 
 -- 677 Arianna Barnett          Mother Teres               DNS   NWI  1 
 -- 1199 Caroline Dada           Wexford                    DNS   NWI  3 
 
Event 77  Women 100 Meter Hurdles Senior
=====================================================================
       OFSAA:   13.41  1998        Perdita Felicien - Pine Ridge               
   Can Inter:   13.15  2000        Jessica Zelinka - Sir Frederic              
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 1156 Natasha Morgan          West Hill                15.06   NWI 
  2 190 Kristina Brown           Country Day Scho         15.89   NWI 
  3 739 Caitlin Lanktree         Northern Sec             16.44   NWI 
  4 218 Anastasia Berezowsky     De La SalleTor           16.67   NWI 
  5 81 Ekua Cudjoe               Allen, Bisho             17.05   NWI 
  6 667 Jasmine Yu               Monarch Park             17.80   NWI 
  7 879 Ellana Glykis            MacDonald, S             25.69   NWI 
 -- 1187 Mary Ann Turner         Westview                    DQ   NWI 
 
Event 78  Men 110 Meter Hurdles Senior
========================================================================
       OFSAA:   13.33  2010        Greg MacNeill - Mother Teresa-London        
   Can Inter:   13.33  2010        Greg McNeill - Mother Tesesa - London       
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 134 Marc Rasing              Brebeuf                  16.08Q  NWI  1 
  2 513 Mykal Bailey             Kipling Ci-E             16.12Q  NWI  3 
  3 597 Dylan Ciccarelli         Malvern CI               16.30Q  NWI  2 
  4 843 Michael Brown            Riverdale                16.12Q  NWI  1 
  5 793 Philon George            King, R.H.               16.53Q  NWI  2 
  6 263 Michael Chan             Don Mills CI             16.67Q  NWI  3 
  7 199 Anthony Kwan             Country Day Scho         16.90q  NWI  3 
  8 841 Michael Akksic           Riverdale                17.26q  NWI  3 
  9 1084 Andre Harriott          Vaughan Rd.              17.31   NWI  2 
 10 1266 Zach Forsythe           York Mills               17.49   NWI  1 
 11 196 Griffen Daoust           Country Day Scho         17.51   NWI  1 
 12 795 Brian Khotsiphom         King, R.H.               17.61   NWI  1 
 13 1277 O'Shea Taylor           York Mills               17.67   NWI  3 
 14 125 Gilbert Collison         Brebeuf                  18.18   NWI  2 
 15 1267 Idean Golzari           York Mills               18.19   NWI  2 
 16 799 Nicholas Valenton        King, R.H.               18.89   NWI  3 
 17 132 Jeff Napala              Brebeuf                  19.95   NWI  2 
 18 243 Cole McGill              De La SalleTor           20.54   NWI  1 
 19 123 Jamal Badu               Brebeuf                  27.10   NWI  3 
 -- 994 Matthew Loparco          St. Mike's - Tor           DNF   NWI  2 
 -- 514 Jam He                   Kipling Ci-E                DQ   NWI  1 
 -- 115 Patrick Persaud          Bloor CI                   DNS   NWI  3 
 -- 518 Abdulraham Said          Kipling Ci-E               DNS   NWI  2 
 -- 891 Julio Chen               MacDonald, S               DNS   NWI  1 
 
Event 78  Men 110 Meter Hurdles Senior
=====================================================================
       OFSAA:   13.33  2010        Greg MacNeill - Mother Teresa-London        
   Can Inter:   13.33  2010        Greg McNeill - Mother Tesesa - London       
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 134 Marc Rasing              Brebeuf                  15.52   NWI 
  2 199 Anthony Kwan             Country Day Scho         15.59   NWI 
  3 263 Michael Chan             Don Mills CI             15.97   NWI 
  4 513 Mykal Bailey             Kipling Ci-E             15.97   NWI 
  5 793 Philon George            King, R.H.               16.17   NWI 
  6 841 Michael Akksic           Riverdale                16.36   NWI 
  7 843 Michael Brown            Riverdale                16.62   NWI 
  8 597 Dylan Ciccarelli         Malvern CI               17.28   NWI 
 
Event 79  Women 400 Meter Hurdles Senior
===================================================================
       OFSAA:   58.65  1995        Nadia Schmiedt - John Paul II               
   Can Inter:   58.03  1995        Nadia Schmiedt - John Paul II               
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 728 Jessica Adamson          North Toront           1:04.09   3 
  2 770 Tamara Brereton          Oakwood CI             1:04.38   3 
  3 411 Nicollette Weathers      Father John            1:05.69   3 
  4 1156 Natasha Morgan          West Hill              1:07.50   2 
  5 190 Kristina Brown           Country Day Scho       1:08.63   3 
  6 739 Caitlin Lanktree         Northern Sec           1:08.90   3 
  7 1072 Estelle Preiano         Vaughan Rd.            1:11.11   2 
  8 98 Michelle Wesolozski       Allen, Bisho           1:11.83   3 
  9 642 Julia Soriano            Michael Powe           1:12.42   3 
 10 631 Kathryn Baniak           Michael Powe           1:13.02   2 
 11 218 Anastasia Berezowsky     De La SalleTor         1:13.35   3 
 12 1260 Monica Willamson        York Mills             1:16.39   2 
 13 351 Emma Malfara             Etobicoke CI           1:16.83   2 
 14 663 Maddy Sansom             Monarch Park           1:18.97   2 
 15 462 Valerie Cheung           Holy Trinity           1:20.03   2 
 16 832 Olivia Park              Ridley College         1:26.45   1 
 17 609 Ivanna Franko            Martingrove            1:32.22   1 
 -- 355 Megan Roth               Etobicoke CI               DNS   1 
 -- 1013 Angel Connolly          Leacock, Ste               DNS   1 
 -- 711 Majorie Tagara           Newtonbrook                DNS   1 
 -- 1199 Caroline Dada           Wexford                    DNS   1 
 -- 710 Natalie Sheinin          Newtonbrook                DNS   2 
 
Event 80  Men 400 Meter Hurdles Senior
===================================================================
       OFSAA:   51.68  1985        Phillip Hughes - Earl of March              
   Can Inter:   51.68  1985        Phillip Hughes - Earl of March              
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 412 Dylan Dimock             Father John              55.77   3 
  2 655 Philip Zablocki          Michael Powe           1:00.11   3 
  3 198 Adam Fournier            Country Day Scho       1:01.36   3 
  4 799 Nicholas Valenton        King, R.H.             1:01.38   1 
  5 869 Kajun Lake               Silverthorn            1:01.44   2 
  6 843 Michael Brown            Riverdale              1:02.09   3 
  7 197 Reid Dobell              Country Day Scho       1:03.00   2 
  8 547 Michael Parker           Lawrence Par           1:03.47   2 
  9 692 Kevin Solano             Mother Teres           1:03.60   2 
 10 135 Devon Savarimuthu        Brebeuf                1:03.67   2 
 11 1267 Idean Golzari           York Mills             1:04.65   3 
 12 263 Michael Chan             Don Mills CI           1:05.10   1 
 13 199 Anthony Kwan             Country Day Scho       1:05.12   3 
 14 825 Shane Roberts            Richview CI            1:05.13   2 
 15 378 Matthew Dolgin           Etobicoke Sc           1:05.27   2 
 16 842 Peter Borkowski          Riverdale              1:06.68   3 
 17 891 Julio Chen               MacDonald, S           1:07.47   1 
 18 1265 Nicolas Cordero-Ram     York Mills             1:07.52   1 
 19 1200 Jackson Luong           Wexford                1:10.77   1 
 20 1238 Angus Chung             Woburn                 1:14.84   1 
 -- 597 Dylan Ciccarelli         Malvern CI                 DNS   3 
 -- 1145 Adam Toneguzzo          Villanova Colleg           DNS   1 
 -- 1268 Vikram Kandeth          York Mills                 DNS   2 
 
Event 81  Women High Jump Senior
================================================================
       OFSAA:   1.88m  1979        Julie White - Brampton Centenn              
   Can Inter:   1.88m  1979        Julie White - Brampton Centenn              
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 712 Katia Vasilyeva          Newtonbrook              1.56m  
  2 728 Jessica Adamson          North Toront             1.54m  
  3 975 Jennifer Taylor          St. Joseph's             1.52m  
  4 470 Sarah Fossil             Humberside C             1.48m  
  5 450 Lauren Thomas            Havergal                J1.48m  
  6 229 Yvonne Sackmann          De La SalleTor           1.40m  
 -- 873 Amanda Bissoon           MacDonald, S                NH  
 -- 1019 Chasidy Palmer          Thistletown                 NH  
 -- 445 Sarah Baert              Havergal                    NH  
 -- 455 Tolu Ifabiyi             Hillfield - Stra            NH  
 -- 527 Sonya Molyneux           Lawrence Par                NH  
 -- 496 Tia McCalla              Jarvis Colle                NH  
 -- 270 Chante Clarke            Downsview SS                NH  
 -- 401 Stephanie Bollota        Father John                 NH  
 -- 1070 Pauline Nguyen          Vaughan Rd.                 NH  
 
Event 82  Men High Jump Senior
================================================================
       OFSAA:   2.24m  1998        Michael Ponikvar - Denis Morri              
   Can Inter:   2.24m  1998        Michael Ponikvar - Denis Morri              
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 33 Mitchell Torres           Albert College           1.88m  
  2 500 Nathan Tesfu             Jarvis Colle             1.86m  
  3 498 Jahrece Flemming         Jarvis Colle             1.82m  
  4 210 Chris Pitfield           Crescent School          1.80m  
  5 926 Keyon Fraser             Laurier, Sir             1.75m  
  5 1026 Marc McGuire            Tfs - Toronto            1.75m  
  7 869 Kajun Lake               Silverthorn             J1.75m  
  8 1087 Rakim McFarlane         Vaughan Rd.              1.70m  
  9 685 Ose Aakioymen            Mother Teres            J1.70m  
 10 948 Alexander Nguyen         St. Basil               J1.70m  
 11 1267 Idean Golzari           York Mills               1.65m  
 11 932 Jahmore Walker           Laurier, Sir             1.65m  
 11 343 Akeem Crawford           Emery Ci-Isl             1.65m  
 11 929 Cameron Mars             Laurier, Sir             1.65m  
 11 1012 Yohan Peiris            St. Patrick              1.65m  
 16 338 Aaron Best               Eastern Comm             1.60m  
 16 690 Tarek Lewis              Mother Teres             1.60m  
 -- 861 Javone Rowe              Runnymede CI                NH  
 -- 30 Alex Mcintyre             Albert College              NH  
 -- 536 Will Carter              Lawrence Par                NH  
 -- 1083 Miroslav Grkovic        Vaughan Rd.                 NH  
 
Event 83  Women Pole Vault Senior
================================================================
       OFSAA:   3.75m  2010        Karleigh Parker College Avenue SS Wood.     
   Can Inter:   3.89m  2010        Jen House - Oakridge                        
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 225 Emily Kukovica           De La SalleTor           3.05m  
  2 229 Yvonne Sackmann          De La SalleTor          J3.05m  
  3 1058 Marta Canneri           Vaughan Rd.              2.65m  
  4 527 Sonya Molyneux           Lawrence Par             2.35m  
  5 533 Bridget Tweedley         Lawrence Par            J2.35m  
  6 968 Megan Mukai              St. Joseph M             2.15m  
 -- 528 Emma Nunn                Lawrence Par               DNS  
 -- 1013 Angel Connolly          Leacock, Ste               DNS  
 -- 217 Lauren Bechard           De La SalleTor             DNS  
 
Event 84  Men Pole Vault Senior
================================================================
       OFSAA:   4.87m  1984        Rob Lindsay - South Carleton H              
   Can Inter:   5.10m  1985        Doug Wood - F.E. Madill SS                  
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 718 Connor Daly              Newtonbrook              4.00m  
  2 211 Graham Pitfield          Crescent School          3.35m  
  3 126 Jacob Ennis              Brebeuf                  2.75m  
  4 1015 Andrew Clarke           Leacock, Ste             2.60m  
  5 1018 Anil Singh              Leacock, Ste            J2.60m  
  6 556 Stan Turetehil           Lawrence Par            J2.60m  
  7 539 Stewart Hillhouse        Lawrence Par             2.45m  
  8 550 Daniel Rottman           Lawrence Par             2.30m  
  9 898 Basel Saab               MacDonald, S            J2.30m  
 -- 1017 Imran Ghaznawi          Leacock, Ste               DNS  
 
Event 85  Women Long Jump Senior
=====================================================================
       OFSAA:   6.16m  1986        Keron Hamilton-Burlington Central           
   Can Inter:   6.16m  1986        Keron Hamilton - Burlington Ce              
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 1040 Flora Chiang            Univ Toronto             5.32m   NWI 
  2 676 Oladunni Aladejebi       Mother Teres             5.27m   NWI 
  3 287 Jamie Liang              Bethune, Dr.             5.20m   NWI 
  4 922 Tori Town                Laurier, Sir             5.19m   NWI 
  5 774 Nathalie Breitschwer     Pickering Colleg         5.15m   NWI 
  6 1093 Kitty Chen              Victoria Par             4.88m   NWI 
  7 680 Sh'Quaya Elvie-Sincl     Mother Teres             4.83m   NWI 
  8 642 Julia Soriano            Michael Powe             4.81m   NWI 
  9 218 Anastasia Berezowsky     De La SalleTor           4.79m   NWI 
 10 594 Adrianna So              Malvern CI               4.78m   NWI 
 11 712 Katia Vasilyeva          Newtonbrook              4.68m   NWI 
 12 800 Adenla Adeniji           Richview CI              4.62m   NWI 
 13 814 Lisa Steele-Grey         Richview CI              4.56m   NWI 
 14 190 Kristina Brown           Country Day Scho         4.54m   NWI 
 15 1107 Kathleen Gould          Villanova Colleg         4.48m   NWI 
 16 168 Katie-Ann Wallace        Central Tech             4.40m   NWI 
 17 1158 Esther Tutu             West Hill                4.17m   NWI 
 18 508 Ebony Allen              Kipling Ci-E             4.04m   NWI 
 19 435 Tharakie Ekanayake       Vanier, Geor             3.96m   NWI 
 20 432 Ann Koterniak            George S. He             3.89m   NWI 
 21 772 Onika Wilkinson          Parkdale                 3.87m   NWI 
 22 427 Akilah Abdullah          George Harvey C.         3.65m   NWI 
 -- 969 Stefania Pasternak       St. Joseph M                ND   NWI 
 -- 159 Tameesha Holder          Cedarbrae CI                ND   NWI 
 
Event 86  Men Long Jump Senior
=====================================================================
       OFSAA:   7.73m  2010        Taylor Stewart - Regina Mundi College       
   Can Inter:   7.75m  1990        Brian Thomas - Central Technic              
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 134 Marc Rasing              Brebeuf                  6.56m   NWI 
  2 513 Mykal Bailey             Kipling Ci-E             6.52m   NWI 
  3 20 Caleb Ducelien            Campbell, Al             6.34m   NWI 
  4 686 Quadir Adolphe           Mother Teres             6.32m   NWI 
  5 170 Jermal Boreland          Central Tech            J6.32m   NWI 
  6 574 Divy Tharasathan         Pearson, L               6.29m   NWI 
  7 1023 Zak-I Pera              Thistletown              6.24m   NWI 
  8 1177 Devante Burey           Weston                   6.17m   NWI 
  9 442 Walter Byrne             Harbord                  6.08m   NWI 
 10 24 Keval Noble               Campbell, Al             5.99m   NWI 
 11 1026 Marc McGuire            Tfs - Toronto            5.97m   NWI 
 12 10 David Grant               Agincourt CI             5.93m   NWI 
 13 1277 O'Shea Taylor           York Mills               5.86m   NWI 
 14 329 Jamil Mahamud            East York CI             5.83m   NWI 
 15 28 Quinn Chardo              Albert College           5.82m   NWI 
 15 35 Brady Brown               Romero Archb             5.82m   NWI 
 17 1099 Stefan N Duncan         Victoria Par             5.75m   NWI 
 18 437 David Bigauskas          Greenwood                5.56m   NWI 
 19 115 Patrick Persaud          Bloor CI                 5.27m   NWI 
 20 685 Ose Aakioymen            Mother Teres             5.18m   NWI 
 21 1101 Sri Sahaarenghan        Victoria Par             4.92m   NWI 
 -- 213 Yannick Maldonado-Ha     Crestwood                 FOUL       
 -- 1196 Arvin Seepersaud        Westview                  FOUL       
 -- 431 O'Dane Palmer            George Harvey C.           DNS   NWI 
 
Event 87  Women Triple Jump Senior
=====================================================================
       OFSAA:   12.78m  2010        Caroline Ehrhardt-Espanola HS              
   Can Inter:   12.36m  2002        Tabia Charles - Pine Ridge SS              
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 676 Oladunni Aladejebi       Mother Teres            11.37m   0.8 
  2 594 Adrianna So              Malvern CI              10.82m   1.6 
  3 680 Sh'Quaya Elvie-Sincl     Mother Teres            10.80m  -0.7 
  4 1093 Kitty Chen              Victoria Par            10.73m   0.4 
  5 287 Jamie Liang              Bethune, Dr.            10.63m   0.4 
  6 712 Katia Vasilyeva          Newtonbrook             10.58m  -0.2 
  7 1040 Flora Chiang            Univ Toronto            10.53m  +0.0 
  8 405 Caitlin Hall             Father John             10.46m   0.8 
  9 159 Tameesha Holder          Cedarbrae CI            10.17m   0.7 
 10 774 Nathalie Breitschwer     Pickering Colleg        10.09m  -0.8 
 11 1158 Esther Tutu             West Hill                9.82m  -0.5 
 12 167 Tanisha Edwards          Central Tech             9.69m   0.8 
 13 1107 Kathleen Gould          Villanova Colleg         9.41m   0.6 
 14 1095 Rebecca Huang           Victoria Par             9.12m   0.6 
 15 435 Tharakie Ekanayake       Vanier, Geor             8.36m   0.9 
 -- 953 Georgina Glebe           St. Clements              FOUL       
 -- 968 Megan Mukai              St. Joseph M              FOUL       
 -- 336 Samantha Hill            Eastern Comm               DNS   NWI 
 -- 234 Brenda Varriano          De La SalleTor             DNS   NWI 
 -- 292 Whiltshire Vanessa       Bethune, Dr.               DNS   NWI 
 
Event 88  Men Triple Jump Senior
=====================================================================
       OFSAA:   15.76m  1982        George Wright - Vaughan Road C             
   Can Inter:   15.76m  1982        George Wright - Vaughan Road C             
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 134 Marc Rasing              Brebeuf                 13.62m   NWI 
  2 498 Jahrece Flemming         Jarvis Colle            13.35m   NWI 
  3 574 Divy Tharasathan         Pearson, L              13.32m   NWI 
  4 1026 Marc McGuire            Tfs - Toronto           12.94m   NWI 
  5 442 Walter Byrne             Harbord                 12.48m   NWI 
  6 674 Mustafa Qayoumi          Monarch Park            12.37m   NWI 
  7 1099 Stefan N Duncan         Victoria Par            12.27m   NWI 
  8 10 David Grant               Agincourt CI            12.16m   NWI 
  9 132 Jeff Napala              Brebeuf                 12.10m   NWI 
 10 1196 Arvin Seepersaud        Westview                12.04m   NWI 
 11 123 Jamal Badu               Brebeuf                 12.02m   NWI 
 12 1277 O'Shea Taylor           York Mills              11.89m   NWI 
 13 302 Edmond Lee               Bethune, Dr.            11.72m   NWI 
 14 1084 Andre Harriott          Vaughan Rd.             11.20m   NWI 
 15 31 Michael Small             Albert College          10.85m   NWI 
 16 942 Justin Moryto            St. Andrew's Col        10.84m   NWI 
 17 828 Julian Vaca Geldutis     Richview CI             10.78m   NWI 
 18 188 Josh Tayar               Community He            10.64m   NWI 
 19 1049 Alden Ching             Ucc - Toronto           10.54m   NWI 
 20 827 Peter Svirplis           Richview CI             10.28m   NWI 
 -- 795 Brian Khotsiphom         King, R.H.                  ND   NWI 
 -- 515 Michael McLymont         Kipling Ci-E               DNS   NWI 
 -- 339 Tristan Lewis Vu         Eastern Comm               DNS   NWI 
 -- 27 Sanjeev Vijayakumar       Campbell, Al               DNS   NWI 
 
Event 89  Women Shot Put Senior
================================================================
       OFSAA:   14.35m  2002        Sultana Frizell - Perth and District CI    
   Can Inter:   14.61m  2003        Sultana Frizell - Perth & District CI      
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 13 Jordana Badley            Campbell, Al            10.48m  
  2 1011 Jenifer Maney           St. Patrick              9.88m  
  3 612 Stephanie Targatt        Martingrove              9.25m  
  4 251 Martha Appiah            Don Bosco HS             9.14m  
  5 440 Tia Johnson              Harbord                  9.00m  
  6 1032 Imani Bawa              Trinity College          8.92m  
  7 578 Ashley Duarte-Devlin     Loretto Abbe             8.52m  
  8 678 Kameisha Broome          Mother Teres             8.43m  
  9 1244 Simone Muir             York Memo                8.21m  
 10 113 Sara Cariera             Bloor CI                 8.04m  
 11 231 Daniella Terenzi         De La SalleTor           8.01m  
 12 286 Janice Lam               Bethune, Dr.             7.95m  
 13 430 Devonnee McDonald        George Harvey C.         7.92m  
 14 1235 Tiffany McKoy           Woburn                   7.84m  
 15 455 Tolu Ifabiyi             Hillfield - Stra         7.78m  
 16 1114 Lauren Oldfield         Villanova Colleg         7.75m  
 17 475 Michelle Mardus          Humberside C             7.73m  
 18 5 Kim Ling                   Agincourt CI             7.35m  
 19 259 Karmealia Turner         Don Mills CI             7.20m  
 20 1255 Jasmine Chong           York Mills               7.12m  
 21 526 Beth McKenzie            Lawrence Par             6.63m  
 22 272 Nrika Gould              Downsview SS             6.57m  
 23 1262 Samantha Wolfe          York Mills               4.94m  
 -- 809 Aliyah Murray            Richview CI                DNS  
 
Event 90  Men Shot Put Senior
================================================================
       OFSAA:   20.09m  2005        Mike Barnes - Saltfleet                    
   Can Inter:   20.78m  1995        Brad Snyder - St Joseph's HS,              
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 602 Peter Nikolovski         Malvern CI              15.61m  
  2 25 Anojan Sivalingam         Campbell, Al            13.90m  
  3 215 Nathaniel Johnson        Alighiere, D            13.70m  
  4 394 Laureldo Diyon           Henry Carr,             12.91m  
  5 1133 Tanner Gennaro          Villanova Colleg        12.74m  
  6 1174 Peter Zidros            Western                 12.60m  
  7 1198 Alex Simpson            Westview                12.18m  
  8 746 Kyle Crisp               Northern Sec            11.82m  
  9 102 Jared Skeath             Allen, Bisho            11.57m  
 10 303 Tony Shi                 Bethune, Dr.            11.23m  
 11 1180 Leigham Springer-Su     Weston                  11.16m  
 12 23 Neon Ng                   Campbell, Al            11.07m  
 13 889 Ramy Ahmed               MacDonald, S            10.85m  
 14 169 Kevin Bailey             Central Tech            10.75m  
 15 1190 Nick Belgrave           Westview                10.63m  
 16 1020 Karanuir Bhangu         Thistletown             10.38m  
 17 835 Titus Kosloff            Ridley College          10.03m  
 18 1141 Connor Rossi            Villanova Colleg         9.70m  
 18 864 Nikola Kilibarda         Scarlett Hts             9.70m  
 20 782 Derreck Veitch           Pickering Colleg         8.78m  
 21 1275 Richard Seto            York Mills               8.54m  
 22 759 Andre Beckford           Northview Ht             8.39m  
 -- 171 Stuart Anoya             Chaminade Co               DNS  
 -- 1172 Abdirashid Osman        West Humber                DNS  
 
Event 91  Women Discus Throw Senior
================================================================
       OFSAA:   47.62m  1986        Michelle Brotherton -Birchmoun             
   Can Inter:   52.52m  1986        Michelle Brotherton -Birchmoun             
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 251 Martha Appiah            Don Bosco HS            33.24m  
  2 881 Gwen Hovey               MacDonald, S            28.31m  
  3 257 Stephanie Nakamata H     Don Mills CI            25.87m  
  4 1235 Tiffany McKoy           Woburn                  25.16m  
  5 1055 Sandra Amoah            Vaughan Rd.             24.94m  
  6 259 Karmealia Turner         Don Mills CI            24.51m  
  7 452 Brittany Davies          Hillfield - Stra        24.47m  
  8 290 Michelle Lo              Bethune, Dr.            22.78m  
  9 700 Joeleen Thorpe           Boylen, Nels            22.00m  
 10 809 Aliyah Murray            Richview CI             21.54m  
 11 526 Beth McKenzie            Lawrence Par            21.15m  
 12 84 Lauren Kennedy            Allen, Bisho            20.59m  
 13 634 Valerie Drozdowsky       Michael Powe            20.52m  
 14 1125 Stephanie Zuccaro       Villanova Colleg        19.67m  
 15 1114 Lauren Oldfield         Villanova Colleg        19.64m  
 16 667 Jasmine Yu               Monarch Park            18.56m  
 17 34 Jennifer Ferriera         Romero Archb            18.46m  
 18 272 Nrika Gould              Downsview SS            17.22m  
 19 225 Emily Kukovica           De La SalleTor          17.03m  
 20 1064 Stephanie Gordon        Vaughan Rd.             15.58m  
 21 155 Diana Alarcon            Cedarbrae CI            15.15m  
 22 657 Ashley Chow              Monarch Park            14.83m  
 -- 805 Deshawna Kitson          Richview CI                 ND  
 -- 523 Hailey Burton            Lawrence Par                ND  
 
Event 92  Men Discus Throw Senior
================================================================
       OFSAA:   62.58m  1995        Jason Tunks - Sir Frederick Ba             
   Can Inter:   64.94m  1995        Jason Tunks - Sir Frederick Ba             
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 602 Peter Nikolovski         Malvern CI              48.65m  
  2 1133 Tanner Gennaro          Villanova Colleg        37.84m  
  3 295 Amjed Alsalman           Bethune, Dr.            35.70m  
  4 171 Stuart Anoya             Chaminade Co            35.59m  
  5 23 Neon Ng                   Campbell, Al            35.32m  
  6 897 Yu Mei                   MacDonald, S            31.90m  
  7 150 Antonio Carr             Cardinal New            31.45m  
  8 183 Lucas Rivas              Chaminade Co            31.20m  
  9 1052 Carl-Andre Potier       Ucc - Toronto           31.15m  
 10 303 Tony Shi                 Bethune, Dr.            29.66m  
 11 102 Jared Skeath             Allen, Bisho            29.57m  
 12 718 Connor Daly              Newtonbrook             29.52m  
 13 835 Titus Kosloff            Ridley College          28.43m  
 14 1020 Karanuir Bhangu         Thistletown             27.51m  
 15 864 Nikola Kilibarda         Scarlett Hts            26.95m  
 16 338 Aaron Best               Eastern Comm            25.70m  
 17 1192 Michael Milligan        Westview                25.04m  
 18 1275 Richard Seto            York Mills              23.18m  
 19 544 Brandon Kostyk           Lawrence Par            21.65m  
 20 369 Ian Willmott             Etobicoke CI            21.33m  
 21 1279 Paco Yung               York Mills              21.06m  
 22 370 Michael Zimmermann       Etobicoke CI            19.16m  
 -- 557 Peter Tzemis             Lawrence Par                ND  
 -- 242 Kevin MacKinnon          De La SalleTor              ND  
 -- 25 Anojan Sivalingam         Campbell, Al               SCR  
 
Event 93  Women Javelin Throw Senior
================================================================
       OFSAA:   49.48m  1986        Louise Perrault - Arnprior DHS             
   Can Inter:   51.94m  1984        Cheryl Coker - Carleton Place              
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 1072 Estelle Preiano         Vaughan Rd.             30.70m  
  2 290 Michelle Lo              Bethune, Dr.            30.10m  
  3 257 Stephanie Nakamata H     Don Mills CI            27.95m  
  4 13 Jordana Badley            Campbell, Al            25.84m  
  5 259 Karmealia Turner         Don Mills CI            24.95m  
  6 881 Gwen Hovey               MacDonald, S            24.88m  
  7 409 Queen Njoku              Father John             22.42m  
  8 1032 Imani Bawa              Trinity College         22.05m  
  9 1011 Jenifer Maney           St. Patrick             21.00m  
 10 683 Albertine Sehneah        Mother Teres            19.89m  
 11 1057 Ashlee Benoit           Vaughan Rd.             19.71m  
 12 1112 Michelle Marin          Villanova Colleg        19.57m  
 13 667 Jasmine Yu               Monarch Park            19.44m  
 14 1255 Jasmine Chong           York Mills              19.29m  
 15 440 Tia Johnson              Harbord                 18.78m  
 16 452 Brittany Davies          Hillfield - Stra        17.65m  
 17 401 Stephanie Bollota        Father John             17.10m  
 18 284 Evelyn Irwanto           Bethune, Dr.            17.09m  
 19 668 Bella Zimbalatti         Monarch Park            16.97m  
 20 809 Aliyah Murray            Richview CI             16.74m  
 21 659 Ela Hefler               Monarch Park            15.85m  
 22 1125 Stephanie Zuccaro       Villanova Colleg        15.63m  
 23 1063 Lilian Gordon           Vaughan Rd.             13.80m  
 -- 272 Nrika Gould              Downsview SS                ND  
 
Event 94  Men Javelin Throw Senior
================================================================
       OFSAA:   71.22m  2000        Trevor Snyder - St. Joseph                 
   Can Inter:   73.76m  2001        Trevor Snyder - St. Joseph                 
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 369 Ian Willmott             Etobicoke CI            43.11m  
  2 734 Henno Einola             North Toront            40.90m  
  3 444 James Scott              Harbord                 40.76m  
  4 897 Yu Mei                   MacDonald, S            38.21m  
  5 303 Tony Shi                 Bethune, Dr.            37.16m  
  6 173 Cody Butch               Chaminade Co            36.91m  
  7 646 Sloan Chase              Michael Powe            36.81m  
  8 1052 Carl-Andre Potier       Ucc - Toronto           35.05m  
  9 115 Patrick Persaud          Bloor CI                34.50m  
 10 211 Graham Pitfield          Crescent School         34.23m  
 11 945 Robert Trocchia          St. Andrew's Col        33.97m  
 12 137 Nick Smith               Brebeuf                 33.85m  
 13 187 William Walker           Chaminade Co            33.62m  
 14 821 James Munro              Richview CI             33.32m  
 15 359 Luke Fregonese           Etobicoke CI            31.92m  
 16 735 Nicolas Giancola         North Toront            31.79m  
 17 1192 Michael Milligan        Westview                30.43m  
 18 718 Connor Daly              Newtonbrook             27.06m  
 19 889 Ramy Ahmed               MacDonald, S            26.50m  
 20 1279 Paco Yung               York Mills              24.78m  
 21 1275 Richard Seto            York Mills              19.51m  
 -- 29 Michael Joyce             Albert College              ND  
 -- 1163 Giovanni Tatham         West Hill                   ND  
 -- 1090 Akrem Suadik            Vaughan Rd.                 ND  
 -- 1241 Troy Subdhan            Woburn                     SCR  
 
Event 95  Women 4x100 Meter Relay Senior
===================================================================
       OFSAA:   47.60  2003        Mary Ward CSS - Scarborough                 
                       O.Ugiagbe,Z.Gill,L.Gonsalves,L.Wilson             
   Can Inter:   47.60  2003        Mary Ward CSS - Scarborough                 
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Mary Ward C S S  'A'                                  49.55Q  3 
     1) Sheereen Harris                 2) Joan Ohizua                    
     3) Ketura Mason                    4) Joby Quiambau                  
     5) Sophie Angoh                    6) Nancy Arulnathan               
  2 Father Henry Carr C S S  'A'                          50.23Q  1 
     1) Jameliah Reid                   2) Alyshia Miller                 
     3) Stephanie Aidoo                 4) Eva Amo-Mensah                 
     5) Akja Barfi                      6) Christina Smith-Foster         
  3 Vaughan Road C I  'A'                                 52.42Q  2 
     1) Estelle Preiano                 2) Reyan Fleming                  
     3) Marta Canneri                   4) Sandra Amoah                   
     5) Kadijah Lawrence                6) Jemeika Jackson                
  4 Sir Wilfrid Laurier C I  'A'                          51.90Q  1 
  5 Leaside H S  'A'                                      54.08Q  3 
  6 Richview C I  'A'                                     54.93Q  2 
  7 Cedarbrae C I  'A'                                    52.17q  1 
     1) Rehanna Thompson                2) Destiny Guthrie                
     3) Tameesha Holder                 4) Tamaine Clue                   
     5) Leila Shahkram                  6) Alysah Lopez                   
  8 Jarvis C I  'A'                                       55.18q  2 
  9 Villanova College - King City  'A'                    55.43   2 
     1) Michelle Marin                  2) Alexandra Liberatore           
     3) Kathleen Gould                  4) Courtney Tidona                
     5) Lauren Scott                    6)                                
 10 Sir John A. MacDonald C I  'A'                        55.54   3 
 11 Nelson A. Boylen S S  'A'                             56.35   2 
 12 University of Toronto Sch  'A'                        56.42   3 
 13 York Mills C I  'A'                                   56.43   1 
 14 Hillfield-Strathallan-Hamilton  'A'                   56.50   3 
 15 Humberside C I  'A'                                   57.17   2 
 16 Westview Centennial S S  'A'                          57.26   3 
 17 Trinity College - Port Hope  'A'                      57.26   1 
     1) Karoline Frey                   2) Nicole Czegledy                
     3) Helen Akinbolue                 4) Imani Bawa                     
 18 Etobicoke C I  'A'                                    57.85   2 
 19 Newtonbrook S S  'A'                                  58.90   3 
 -- West Hill C I  'A'                                       DQ   1 
 -- York Memorial C I  'A'                                   DQ   1 
 -- Father Henry Carr C S S  'B'                             DQ   2 
 -- Father Redmond C S S  'A'                               DNS   3 
 -- De La Salle College - Toronto  'A'                      DNS   1 
     1) Alessia Borgo                   2) Angelica Bertucca              
     3) Emily Kukovica                  4) Erica Caufin                   
     5) Orla Curran                     6)                                
 
Event 95  Women 4x100 Meter Relay Senior
================================================================
       OFSAA:   47.60  2003        Mary Ward CSS - Scarborough                 
                       O.Ugiagbe,Z.Gill,L.Gonsalves,L.Wilson             
   Can Inter:   47.60  2003        Mary Ward CSS - Scarborough                 
    School                                               Finals 
================================================================
Finals
  1 Mary Ward C S S  'A'                                  48.97  
     1) Sheereen Harris                 2) Joan Ohizua                    
     3) Ketura Mason                    4) Joby Quiambau                  
     5) Sophie Angoh                    6) Nancy Arulnathan               
  2 Father Henry Carr C S S  'A'                          49.57  
     1) Jameliah Reid                   2) Alyshia Miller                 
     3) Stephanie Aidoo                 4) Eva Amo-Mensah                 
     5) Akja Barfi                      6) Christina Smith-Foster         
  3 Vaughan Road C I  'A'                                 51.16  
     1) Estelle Preiano                 2) Reyan Fleming                  
     3) Marta Canneri                   4) Sandra Amoah                   
     5) Kadijah Lawrence                6) Jemeika Jackson                
  4 Cedarbrae C I  'A'                                    51.22  
     1) Rehanna Thompson                2) Destiny Guthrie                
     3) Tameesha Holder                 4) Tamaine Clue                   
     5) Leila Shahkram                  6) Alysah Lopez                   
  5 Sir Wilfrid Laurier C I  'A'                          51.73  
  6 Leaside H S  'A'                                      53.36  
  7 Jarvis C I  'A'                                       55.23  
  8 Richview C I  'A'                                     55.76  
 
Event 96  Men 4x100 Meter Relay Senior
===================================================================
       OFSAA:   41.47  2008        Birchmount Park CI - Toronto                
                       A. Brown, I. Warner, T. Harvey, A. Hamilton       
   Can Inter:   41.1h  1987        George Harvey SS - York                     
    School                                              Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Father Henry Carr C S S  'A'                          43.03Q  2 
     1) Bryan Addo                      2) Brendon Rodney                 
     3) Ernest Boateng                  4) Shayne Dalmage                 
     5) Mark Ehioghae                   6)                                
  2 Sir Wilfrid Laurier C I  'A'                          43.58Q  1 
     1) Tavaughn Campbell               2) Caleef Lyte                    
     3) Keyon Fraser                    4) Shaquille Lawrence             
     5) Daniel Shonibare                6) Shavar Hutchinson              
  3 Michael Power/St.Joseph's  'A'                        45.02Q  3 
     1) Thomas Juha                     2) Philip Zablocki                
     3) Cameron Nurse                   4) Matt Lewitski                  
     5) Philip Bottero                  6) Julian McGarvey                
  4 West Hill C I  'A'                                    45.39Q  3 
     1) Akeil Archer                    2) Andreu Black                   
     3) Wendell John                    4) Shaquille Johnson              
     5) Juwan Shallan-Rhodes            6) Cody Stankowski                
  5 Mary Ward C S S  'A'                                  45.73Q  1 
  6 Francis Libermann C H S  'A'                          46.38Q  2 
  7 Emery C I  'A'                                        45.92q  1 
  8 Albert Campbell C I  'A'                              45.94q  1 
  9 York Mills C I  'A'                                   46.06   3 
 10 Westview Centennial S S  'A'                          46.28   3 
 11 East York C I  'A'                                    46.41   3 
 12 Western T & C S  'A'                                  46.77   1 
 13 Kipling C I  'A'                                      46.98   2 
 14 Country Day School - King City  'A'                   47.01   1 
     1) Anthony Kwan                    2) Griffen Daoust                 
     3) Adam Fournier                   4) Reid Dobell                    
     5) Mitchell Binnie                 6)                                
 15 Northern S S  'A'                                     47.08   3 
 16 R.H. King Academy  'A'                                47.17   2 
 17 St. Michael's College- Toronto  'A'                   48.04   1 
     1) Luke Smith                      2) Matthew Loparco                
     3) Alex Brothers                   4) Rory Greening                  
     5) Alex Brothers                   6) Jude Thusiar                   
 18 Thistletown C I  'A'                                  49.90   2 
 19 Lawrence Park C I  'A'                                50.92   3 
 20 Bayview Glen - Don Mills  'A'                         52.34   1 
     1) Eliot Zeon                      2) Ryan Chetram                   
     3) Matthew Naraine                 4) Carlo Gambino                  
     5) Norman Chan                     6) Alexander Henein               
 -- Richview C I  'A'                                        DQ   2 
 -- Weston C I  'A'                                          DQ   2 
 -- C. W. Jefferys C I  'A'                                  DQ   2 
 -- Villanova College - King City  'A'                      DNS   3 
     1) Jonathan Fuschini               2) Zachary Conte                  
     3) Adam Toneguzzo                  4) Brandon Mooi                   
 
Event 96  Men 4x100 Meter Relay Senior
================================================================
       OFSAA:   41.47  2008        Birchmount Park CI - Toronto                
                       A. Brown, I. Warner, T. Harvey, A. Hamilton       
   Can Inter:   41.1h  1987        George Harvey SS - York                     
    School                                               Finals 
================================================================
Finals
  1 Father Henry Carr C S S  'A'                          42.30  
     1) Bryan Addo                      2) Brendon Rodney                 
     3) Ernest Boateng                  4) Shayne Dalmage                 
     5) Mark Ehioghae                   6)                                
  2 Sir Wilfrid Laurier C I  'A'                          42.33  
     1) Tavaughn Campbell               2) Caleef Lyte                    
     3) Keyon Fraser                    4) Shaquille Lawrence             
     5) Daniel Shonibare                6) Shavar Hutchinson              
  3 Michael Power/St.Joseph's  'A'                        43.67  
     1) Thomas Juha                     2) Philip Zablocki                
     3) Cameron Nurse                   4) Matt Lewitski                  
     5) Philip Bottero                  6) Julian McGarvey                
  4 West Hill C I  'A'                                    44.55  
     1) Akeil Archer                    2) Andreu Black                   
     3) Wendell John                    4) Shaquille Johnson              
     5) Juwan Shallan-Rhodes            6) Cody Stankowski                
  5 Francis Libermann C H S  'A'                          45.16  
  6 Mary Ward C S S  'A'                                  45.47  
  7 Emery C I  'A'                                        45.90  
  8 Albert Campbell C I  'A'                              46.24  
 
Event 97  Women 1500 Meter Steeplechase Open
================================================================
       OFSAA:   4:58.07  2005        Lydia Wilemse - St. Christohpers SS       
   Can Inter:   4:55.92  2009        Haley Cadwallader - Sarnia CITS           
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 407 Vanessa McLeod           Father John            5:16.67  
  2 738 Samanthaa Edwards        Northern Sec           5:28.07  
  3 957 Hilary Stone             St. Clements           5:36.33  
  4 591 Sally McIntrye           Malvern CI             5:38.65  
  5 406 Laura Kosiba             Father John            5:44.63  
  6 956 Dileas MacGowan          St. Clements           5:59.19  
  7 446 Shannon Dowling          Havergal               6:00.74  
  8 1256 Alanna Chu              York Mills             6:02.63  
  9 524 Allison Haggart          Lawrence Par           6:02.94  
 10 1251 Riley Allison           York Mills             6:03.47  
 11 639 Dahlia Malek             Michael Powe           6:08.33  
 12 38 Sarah Olivia Larkin       BG - Don Mills         6:09.14  
 13 354 Kelly McKinnon           Etobicoke CI           6:10.33  
 14 611 Lauren Kanko             Martingrove            6:16.81  
 15 563 Hilary Martin            Leaside HS             6:23.23  
 16 708 Lena Oussatcheva         Newtonbrook            6:28.50  
 17 350 Bryn Huyer               Etobicoke CI           6:30.89  
 18 909 Kaitlynn Sanger          Mowat, Sir O           6:43.56  
 19 888 Elaine Yuan              MacDonald, S           6:52.68  
 20 147 Shelby Masterson         Cardinal New           6:53.58  
 21 872 Madelyn Ballos           MacDonald, S           6:54.64  
 -- 353 Lindsay Marczak          Etobicoke CI               DNS  
 -- 876 Pam Doll                 MacDonald, S               DNS  
 
Event 98  Men 2000 Meter Steeplechase Open
================================================================
       OFSAA:   5:37.76  1982        Alain Boucher - ES Algonquin              
   Can Inter:   5:37.76  1982        Alain Boucher - ES Algonquin              
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 986 Alex Freibauer           St. Mike's - Tor       6:31.19  
  2 696 Joel Perera-Satgunem     Neil McNeil            6:32.51  
  3 653 Steven Typa              Michael Powe           6:33.99  
  4 60 Dylan Bates               Birchmount P           6:36.45  
  5 364 Brent Scheibelhut        Etobicoke CI           6:38.14  
  6 322 Dean Bernausoh           East York CI           6:54.33  
  7 138 Jhomar Sumajit           Brebeuf                6:56.09  
  8 855 Mitchell Roper           Royal St. George       6:58.23  
  9 152 Bohdan Filipowich        Cardinal New           7:01.59  
 10 1017 Imran Ghaznawi          Leacock, Ste           7:05.82  
 11 1272 Alex Medrek             York Mills             7:06.55  
 12 734 Henno Einola             North Toront           7:07.00  
 13 916 Matteo Peruzzi           Mowat, Sir O           7:07.81  
 14 1003 Conor Ross              St. Mike's - Tor       7:18.55  
 15 547 Michael Parker           Lawrence Par           7:28.03  
 16 735 Nicolas Giancola         North Toront           7:36.64  
 17 761 Dan Medvedev             Northview Ht           7:42.04  
 18 1278 Daniel Wong             York Mills             7:48.40  
 19 361 David Jinkinson          Etobicoke CI           8:13.89  
 20 358 Will Bradbeer            Etobicoke CI           8:16.67  
 21 357 Matthew Agnew            Etobicoke CI           8:28.01  
 -- 434 Ali Rabb                 George S. He                DQ  
 -- 1201 Greg Nettleton          Wexford                    DNS  
 -- 237 Barrett Cribbey          De La SalleTor             DNS  
 
Event 99  Women 4x400 Meter Relay Open
===================================================================
       OFSAA:   3:47.35  2002        Mary Ward Catholic SS                     
                         L. Wilson, D. Abraham, Z. Gill, O. Ugiagbe        
   Can Inter:   3:47.35  2002        Mary Ward Catholic SS                     
                         L. Wilson, D. Abraham, Z. Gill, O. Ugiagbe        
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Father Redmond C S S  'A'                           4:04.31   3 
     1) Vanessa McLeod                  2) Nicollette Weathers            
     3) Laura Kosiba                    4) Elohor Eharworhe               
     5) Joana Azubalis                  6) Victoria Pacesa                
  2 Father Henry Carr C S S  'A'                        4:05.49   3 
     1) Alyshia Miller                  2) Stephanie Aidoo                
     3) Jameliah Reid                   4) Eva Amo-Mensah                 
     5) Tatyana Gayle                   6) Cassandra Esson Phillips       
  3 Birchmount Park C I  'A'                            4:10.18   3 
     1) Tashuana Yapchung               2) Sofia Jarvis                   
     3) Krystine Sora                   4) Tekel Gabriel                  
     5) Julia Kitevski                  6)                                
  4 De La Salle College - Toronto  'A'                  4:16.56   3 
     1) Jacqueline Tmej                 2) Angelica Bertucca              
     3) Anastasia Berezowsky            4) Lauren Bechard                 
     5) Bridget McGlynn                 6)                                
  5 University of Toronto Sch  'B'                      4:19.60   3 
     1) Brynne Yarranton                2) Emma Clarke                    
     3) Flora Chiang                    4) Samantha Mathialagan           
     5) Anthea Ho                       6)                                
  6 Malvern C I  'A'                                    4:19.78   3 
  7 Vaughan Road C I  'B'                               4:22.50   2 
  8 Sir John A. MacDonald C I  'A'                      4:22.62   2 
  9 York Mills C I  'A'                                 4:23.16   2 
 10 St. Clement's School - Toronto  'A'                 4:23.61   2 
     1) Georgina Glebe                  2) Grace Wickens                  
     3) Emma Halupka                    4) Natalie Doyle                  
 11 Francis Libermann C H S  'A'                        4:24.17   3 
 12 Richview C I  'A'                                   4:25.52   2 
 13 Michael Power/St.Joseph's  'A'                      4:26.42   1 
 14 Newtonbrook S S  'A'                                4:29.70   2 
 15 W.L. MacKenzie C I  'A'                             4:31.73   1 
 16 Sir Wilfrid Laurier C I  'A'                        4:31.82   2 
 17 Humberside C I  'A'                                 4:32.35   2 
 18 North Toronto C I  'A'                              4:32.84   3 
 19 Agincourt C I  'A'                                  4:33.22   1 
 20 Hillfield-Strathallan-Hamilton  'A'                 4:33.32   1 
 21 Etobicoke C I  'A'                                  4:34.06   1 
 22 Villanova College - King City  'A'                  4:39.14   1 
     1) Courtney Tidona                 2) Lea Trotman                    
     3) Kathleen Gould                  4) Lauren Scott                   
     5) Sarah Ostrander                 6)                                
 23 Downsview S S  'A'                                  4:41.77   1 
 
Event 100  Men 4x400 Meter Relay Open
===================================================================
       OFSAA:   3:10.8h  1987        Central Technical School - Tor            
                         K.O'Henhen,A.Wilson,P.Gordon,C.Folkes             
   Can Inter:   3:10.8h  1987        Central Technical School - Tor            
                         K. O'Henhen, A. Wilson, P. Gordon, C. Follkes     
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Father Henry Carr C S S  'A'                        3:26.42   3 
     1) Logan Jones                     2) Bryan Addo                     
     3) Mark Ehioghae                   4) Xavier Collis                  
     5) Brendon Rodney                  6)                                
  2 Michael Power/St.Joseph's  'A'                      3:28.88   3 
     1) Philip Zablocki                 2) Matthew Viveiros               
     3) Steven Typa                     4) Thomas Juha                    
     5) Philip Bottero                  6) Cameron Nurse                  
  3 Birchmount Park C I  'A'                            3:30.03   3 
     1) Alex Hegel                      2) Matt Moesdyk                   
     3) Desean Nurse                    4) Hakeem Cameron                 
     5) Marcus Collins                  6) Matt Ing                       
  4 Francis Libermann C H S  'A'                        3:30.51   3 
     1) Jordan Miller                   2) Sydney Adridge                 
     3) Joshua Belita                   4) Matthew Chin                   
  5 Northern S S  'A'                                   3:32.92   3 
  6 St. Michael's College- Toronto  'A'                 3:34.97   2 
  7 Westview Centennial S S  'A'                        3:35.30   3 
  8 West Hill C I  'A'                                  3:36.44   3 
  9 C. W. Jefferys C I  'A'                             3:38.95   2 
 10 Silverthorn C I  'A'                                3:39.12   1 
 11 Malvern C I  'A'                                    3:39.92   2 
 12 Sir Wilfrid Laurier C I  'A'                        3:42.68   2 
 13 York Mills C I  'A'                                 3:43.37   2 
 14 Country Day School - King City  'A'                 3:46.22   2 
     1) Adam Fournier                   2) Anthony Kwan                   
     3) Griffen Daoust                  4) Reid Dobell                    
     5) Shea McGlone                    6)                                
 15 York Memorial C I  'A'                              3:47.89   1 
 16 Albert Campbell C I  'A'                            3:47.91   1 
 17 Weston C I  'A'                                     3:48.49   2 
 18 Newtonbrook S S  'A'                                3:55.83   2 
 19 Martingrove C I  'B'                                3:57.61   1 
 20 Monarch Park C I  'C'                               4:05.68   1 
 -- Neil McNeil H S  'A'                                    DNF   3 
 -- Lawrence Park C I  'A'                                  DNS   1 
 -- Villanova College - King City  'A'                      DNS   1 
     1) Adam Toneguzzo                  2) Zachary Conte                  
     3) Zachary Waslenko                4) Taylor Ham                     
     5) David Colelli                   6) Jonathan Fuschini              
 -- St. Michael's College- Toronto  'B'                     SCR     
     1) Conor Ross                      2) Brendan Hynes                  
     3) Alex Freibauer                  4) Lenox Adirinkah                
     5) Nick Pastorious                 6)                                
 
Event 104  Men 1500 Meter Dash Wheelchair
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 265 Tyler Lee                Don Mills CI           8:02.89  
 
Event 105  Women 800 Meter Dash Wheelchair
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 1396 Anna Laribi             Lawrence Par           3:55.57  


 
 
Post as: 
1 comment(s)
Chris Nickinson
JG, SG, MB, JB, and SB pole vault will be contested Tuesday, May 24th
History for OFSAA Metro Regional Track Championships
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2014 1 175 2    
2013 1 1 1    
2012 1 180 4 789  
2011 1 105 1    
2010 1   1    
2009 1   1    
2008 1   1    
2007 1   1    
2006 1   1    
2005 1   1    
2004 1   1    
Hashtags: #metro #ofsaa