Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2011 Mar 4th

YearResultsVideoNews 
20131 1 
2011191 3 
20101 1 
 

Media for 2011

Videos (91)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (3)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Results

 

Attending groups

 

Invited groups

 

2011

Nike Adams Invitational Entry Forms

 

13th Annual Nike / Adam’s Invitational
High School Track and Field Meet
Hosted By 

Mary Ward	 / Neil McNeil
Tony D’Agostino/ Al Baigent/ Steve Masterson
393-5544  /  393-5502
anthony.dagostino02@tcdsb.org
alanbaigent@sympatico.ca
mastersnsteve@hotmail.com

Date:				Friday, March 4th, 2011

Location:			York University Metro Complex

Time:				1:00pm to 8:00pm

Entry Fee:			$6.00 per individual event.
					$10.00 per relay event.
					$200.00 Team Max
					Payable to :  Neil McNeil High School

Entry Deadline: 	Friday, February 25th, 2011

Post Entries:		Post entries at double the entry 
                    fee with no team max.

Officials: Each school is required to supply one Official
•	All Athletes must be entered through their High School*
Entries should be sent, email or fax to:

Al. Baigent
Neil McNeil High School
127 Victoria Park Ave
Toronto, Ontario
M4E3S2
Fax: 416 – 512-3386 email: alanbaigent@sympatico.ca

(With Email / Fax entries the entry fee must be brought on the day of the meet


13th Annual Adams Invitational

TRACK EVENTS

START		EVENT#	    RUNNING EVENTS			ROUND

1:00pm		7		60m dash Midget Women		Prelim
1:20pm		10		60m dash Midget Men		Prelim
1:40pm		8		60m dash Junior Women		Prelim
2:00pm		11		60m dash Junior Men		Prelim
2:20pm		9		60m dash Senior Women		Prelim
2:40pm		12		60m dash Senior Men		Prelim

1:00pm		13		3000m Open Women		Final
1:00pm		14		3000m Open Men			Final

3:00pm		20		200m Dash Midget Women		Final
3:20pm		17		200m Dash Midget Men		Final
3:40pm		19		200m Dash Junior Women		Final
4:00pm		16		200m Dash Junior Men		Final
4:20pm		18		200m Dash Senior Women		Final
4:40pm		15		200m Dash Senior Men		Final

3:30pm		1		60m Hurdles Midget Women	Final
3:40pm		2		60m Hurdles Junior Women	Final
3:50pm		3		60m Hurdles Senior Women	Final
4:00pm		4		60m Hurdles Midget Men		Final
4:10pm		5		60m Hurdles Junior Men		Final
4:20pm		6		60m Hurdles Senior Men		Final

5:00pm		21		1000m Run Midget Women		Final
5:20pm		24		1000m Run Midget Men		Final
5:40pm		22		1000m Run Junior Women		Final
6:00pm		25		1000m Run Junior Men		Final
6:20pm		23		1000m Run Senior Women		Final
6:40pm		26		1000m Run Senior Men		Final

5:00pm		7		60m Dash Midget Women		Final
5:00pm		10		60m Dash Midget Men		Final
5:00pm		8		60m Dash Junior Women		Final
5:00pm		11		60m Dash Junior Men		Final
5:00pm		9		60m Dash Senior Women		Final
5:00pm		12		60m Dash Senior Men		Final

7:00pm		27		4x400m Relay Midget Women	Final
7:00pm		29		4x400m Relay Midget Boys	Final
7:00pm		28		4x400m Relay Open Girls 	Final	
7:00pm		30		4X400m Relay Open Boys		Final

Meet may run up to 15 minutes ahead of schedule




Field Events – 13th Annual Adams Invitational

START		EVENT#		FIELDEVENTS			ROUND
	
1:00pm		31		Shot Put Junior Women		Final
		32		Shot Put Open Women		Final
	
1:00pm		34		Pole Vault Open Women		Final
		35		Pole Vault Midget Men		Final
		36		Pole Vault Open Men		Final

1:00pm		41		High Jump Midget Women		Final
		42		High Jump Open Women		Final

1:00pm		40		Long Jump Open Men		Final

3:00pm		45		Shot Put Open Men		Final

3:00pm		43		High Jump Midget Men		Final
		44		High Jump Open Men		Final
	
3:30pm		38		Long Jump Open Women		Final

5:00pm		33		Shot Put Junior Men		Final

5:00pm		37		Long Jump Midget Women		Final
		38		Long Jump Midget Men		Final
					

 

2011 Results - Nike Adams Invitational

Published by
Chris Nickinson   on Mar 5th 2011, 2:38am
OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD             Page 1
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         2011 COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                          Midget Women's 60 Meter Dash                         
                                                                               
                  # Meet: 7.88 Wilson, Lindsay Mary Ward 1999                  
                                                                               
                    Preliminaries - Results  -                  
                             Top 8 Advance By Time                             
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME    HT   
     ===== ============================ ========================= ======= ==   
         1 Lawes, Oshay                 Erindale SS                8.11    4   
         2 Grant, Riann                 BIRCHMOUNT S.S.            8.42    2   
         3 Shepherd, Nickolene          BIRCHMOUNT S.S.            8.47    2   
         4 Matthews, Neeki              BIRCHMOUNT S.S.            8.57    2   
         5 Clarke, Elizabeth            Paul Dwyer                 8.61    1   
         6 Wu, Erica                    WESTMOUNT S.S.             8.65    1   
         7 Thevenin, Tia                Pine Ridge                 8.71    1   
         7 Hawthorne, Kaliesha          Blessed Mother Teresa      8.71    5   
         9 Clement, Kristy              Elmvale DHS                8.72    1   
        10 Holligan, Deandra            BIRCHMOUNT S.S.            8.76    6   
        11 Thomas, Latoya               FRANCIS LIBERMANN          8.86    5   
        12 James, Jayde                 Paul Dwyer                 8.87    1   
        13 Avenbuan, Rita               FRANCIS LIBERMANN          8.92    4   
        13 Aralnathan, Nancy            MARY WARD S.S.             8.92    2   
        15 Betancourt, Alexandra        Notre Dame Ajax            9.00    5   
        16 Drozdowshy, Victoria         MICHAEL POWER              9.03    1   
        17 Mahon, Tatiana               Cardinal Newman            9.04    4   
        18 Alarie, Marianne             Lo Ellen Park SS           9.05    1   
        19 John, Diontae                FRANCIS LIBERMANN          9.11    4   
        20 Jacob, Mayah                 Fr. Henry Carr             9.12    2   
        21 Persaud, Letisha             Pine Ridge                 9.14    3   
        21 Oriola, Remy                 Fr. Henry Carr             9.14    2   
        23 Yao, Zoey                    Lo Ellen Park SS           9.17    3   
        24 Brown, Dayna                 Lo Ellen Park SS           9.18    3   
        25 Kerr, Andia                  Erindale SS                9.20    7   
        26 Rose, Samantha               Sacred Heart               9.23    4   
        27 Boating, Victoria            Fr. Henry Carr             9.27    3   
        28 Pearce, Blaire               St  Maximilian             9.31    6   
        29 Marfo, Obeng                 Fr. Henry Carr             9.32    3   
        30 Phan, Darlene                St. Joan of Arc            9.34    3   
        31 Santi, Julia                 Lo Ellen Park SS           9.37    2   
        31 Noble, Kelcey                Paul Dwyer                 9.37    1   
        31 Herbert, Miranda             Sacred Heart               9.37    7   
        34 Owusu-Ansah, Serwaa          Fr. Henry Carr             9.44    3   
        35 Zahedum, Mahsa               Sir John A Macdonald Ham   9.48    7   
        36 Partington, Serena           MICHAEL POWER              9.51    2   
        37 Frame, Jessica               St. Joan of Arc            9.55    4   
        38 Sarpong, Courtney            Notre Dame Ajax            9.56    5   
        38 Thomas, katerina             St  Maximilian             9.56    6   
        40 Dimatulac, Kayla             St  Maximilian             9.63    5   
        41 Brown, Priscilla             Cardinal Newman            9.68    6   
        42 Samoil, Diana                St  Maximilian             9.69    5   
        43 Simonetta, Danielle          St  Maximilian             9.71    4   

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD             Page 2
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                    Midget Women's 60 Meter Dash (Continued)                   
                                                                               
                    Preliminaries - Results  -                  
                             Top 8 Advance By Time                             
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME    HT   
     ===== ============================ ========================= ======= ==   
        44 Alaeddrine, Fatina           Lo Ellen Park SS           9.75    3   
        45 Gillette, Moriah             FRANCIS LIBERMANN          9.81    7   
        46 Harrison, Jennifer           St  Maximilian             9.95    6   
        47 Lui, Fiona                   FRANCIS LIBERMANN         10.33    7   
         - Daly, Desiree                Woburn C.I                   NT    6   
         - Raymond, Andi                St  Maximilian               NT    7   
         - Mikayla, Cantelope           St  Maximilian               NT    7   
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME   PTS   
     ===== ============================ ========================= ====== ===   
         1 Lawes, Oshay                 Erindale SS               8.08         
         2 Shepherd, Nickolene          BIRCHMOUNT S.S.           8.33         
         3 Grant, Riann                 BIRCHMOUNT S.S.           8.35         
         4 Hawthorne, Kaliesha          Blessed Mother Teresa     8.51         
         5 Thevenin, Tia                Pine Ridge                8.54         
         6 Wu, Erica                    WESTMOUNT S.S.            8.57         
         7 Matthews, Neeki              BIRCHMOUNT S.S.           8.58         
         8 Clarke, Elizabeth            Paul Dwyer                8.59         
                                                                               
                          Junior Women's 60 Meter Dash                         
                                                                               
                 # Meet: 7.87 Sheereen Harris - Mary Ward 2009                 
                                                                               
                    Preliminaries - Results  -                  
                             Top 8 Advance By Time                             
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME    HT   
     ===== ============================ ========================= ======= ==   
         1 Simmons, Diarra              MARY WARD S.S.             8.08    2   
         2 Mason, Ketura                MARY WARD S.S.             8.18    1   
         3 Williams, Alisha             St. Joan of Arc            8.27    1   
         4 Gayle, Tatyana               Fr. Henry Carr             8.35    1   
         5 Ohizua, Joan                 MARY WARD S.S.             8.44    1   
         6 marks, Alexia                Fr. Henry Carr             8.46    1   
         7 Vassel, Chantell             Fr. Henry Carr             8.49    1   
         8 Conlin, Erica                Lo Ellen Park SS           8.58    2   
         9 Bartoli, Sadie               Crestwood Mustangs         8.64    5   
         9 Robest, Niomi                Fr. Henry Carr             8.64    2   
        11 Boyd, Kasia                  Sacred Heart               8.69    4   
        12 Del La Torre, Sydney         Sacred Heart               8.77    3   
        13 Kyei, Gifty                  Fr. Henry Carr             8.82    1   
        14 Magyar, Sarah                St  Maximilian             8.85    5   
        15 R-Bent, Tamera               FRANCIS LIBERMANN          8.87    4   

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD             Page 3
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                    Junior Women's 60 Meter Dash (Continued)                   
                                                                               
                    Preliminaries - Results  -                  
                             Top 8 Advance By Time                             
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME    HT   
     ===== ============================ ========================= ======= ==   
        16 Yamoah, Nancy                Fr. Henry Carr             8.94    2   
        17 Silimanis, Chanel            BIRCHMOUNT S.S.            9.00    2   
        18 Quiambau, Joby               MARY WARD S.S.             9.01    3   
        19 Shaw, Kelsey                 Lo Ellen Park SS           9.04    2   
        20 King, Rowan                  Elmvale DHS                9.08    3   
        20 Hache, Tiffany               Lo Ellen Park SS           9.08    2   
        22 Nwobu, Michelle              St. Basil's Tor            9.11    4   
        23 Chin, Chanice                FRANCIS LIBERMANN          9.15    4   
        24 Gray, Sarah                  Crestwood Mustangs         9.17    5   
        25 Leon, Asia                   St. Basil's Tor            9.18    5   
        26 Ricketts, Berneadette        MICHAEL POWER              9.20    2   
        27 Milionis, Vasi               Cardinal Newman            9.22    3   
        28 Avenbuan, Mary               FRANCIS LIBERMANN          9.24    6   
        29 Namey, Lisa                  FRANCIS LIBERMANN          9.29    5   
        30 Catherine, Marin             Crestwood Mustangs         9.33    4   
        31 Irwin, Sam                   Elmvale DHS                9.35    3   
        32 Franko, Samantha             St  Maximilian             9.40    5   
        33 Palomo, Graciela             St  Maximilian             9.42    4   
        34 Wickware, Courtney           Crestwood Mustangs         9.55    3   
        35 McCann, Kalli                Lo Ellen Park SS           9.61    3   
        36 DiGioacchino, Clarissa       St  Maximilian             9.92    3   
        37 Davidson, Lynn               FRANCIS LIBERMANN         10.21    6   
        38 Murray, Gabrielle            St. Basil's Tor           10.95    4   
         - Williams, Ashlee             WESTVIEW                     NT    1   
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME   PTS   
     ===== ============================ ========================= ====== ===   
         1 Simmons, Diarra              MARY WARD S.S.            7.99         
         2 Williams, Alisha             St. Joan of Arc           8.15         
         3 Mason, Ketura                MARY WARD S.S.            8.24         
         4 Ohizua, Joan                 MARY WARD S.S.            8.25         
         5 marks, Alexia                Fr. Henry Carr            8.44         
         6 Gayle, Tatyana               Fr. Henry Carr            8.49         
         7 Vassel, Chantell             Fr. Henry Carr            8.52         
         8 Conlin, Erica                Lo Ellen Park SS          8.64         

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD             Page 4
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                          Senior Women's 60 Meter Dash                         
                                                                               
                 # Meet: 7.69 Lindsay Wilson Mary Ward S.S 2001                
                                                                               
                    Preliminaries - Results  -                  
                             Top 8 Advance By Time                             
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME   HT    
     ===== ============================ ========================= ====== ==    
         1 Yapchung, Tashuana           BIRCHMOUNT S.S.           7.72    1    
         2 Reid, Jeamelian              Fr. Henry Carr            7.93    1    
         3 Amo-Mensa, Evea              Fr. Henry Carr            7.97    1    
         4 Harris, Sheereen             MARY WARD S.S.            7.98    1    
         5 Gisbson-Serrett, Treschelle  Sir JA MacDonald Tor      8.07    5    
         6 Barfi, Akua                  Fr. Henry Carr            8.48    1    
         7 Adu-Poku, Eunice             FRANCIS LIBERMANN         8.55    4    
         8 Amankwaah, Rhonda            Fr. Henry Carr            8.58    2    
         9 Elliott, Clarissa            Lo Ellen Park SS          8.59    2    
         9 Smith-Foster, Christina      Fr. Henry Carr            8.59    1    
        11 Nersereau, Samantha          WESTMOUNT S.S.            8.62    3    
        12 Angoh, Sophie                MARY WARD S.S.            8.64    2    
        13 Richards, Anjelica           Fr. Henry Carr            8.67    2    
        14 Daily, Carley                Lo Ellen Park SS          8.73    2    
        15 Harrison, N'Neka             BIRCHMOUNT S.S.           8.74    3    
        16 Janeil, Roberts              Woburn C.I                8.76    5    
        17 Parolin, Sonya               MICHAEL POWER             8.82    3    
        18 Esson-Phillips, Cassandra    Fr. Henry Carr            8.90    3    
        19 Osei, Peggy                  MICHAEL POWER             8.94    2    
        20 Sancartier, Halley           Lo Ellen Park SS          9.00    3    
        20 Rohr, Kylie                  Bluevale collegiate       9.00    5    
        22 Kinwani, Stephanie           Fr. Henry Carr            9.01    4    
        22 Speers, Sadie                Elmvale DHS               9.01    4    
        24 Hypolite, Aisa               EAST YORK                 9.05    4    
        25 Lambert, Clarisa             Woburn C.I                9.14    5    
        26 Richards, Kendra             Pine Ridge                9.15    4    
        27 Chiesa, Alicia               Lo Ellen Park SS          9.16    3    
        28 Martin, Ashley               Notre Dame Ajax           9.19    4    
        29 Lumley, Adria                Lo Ellen Park SS          9.24    4    
        29 LeBlance, Alexandra          St  Maximilian            9.24    6    
        31 Bianchi, Nicole              MICHAEL POWER             9.25    3    
        32 Mason, Katrina               Crestwood Mustangs        9.29    6    
        33 Chung, Christyna             FRANCIS LIBERMANN         9.40    5    
        34 Koterniak, Ana               George S Henry Academy    9.55    5    
        35 Norng, Diana                 Sir John A Macdonald Ham  9.72    5    
        36 Ally, Renee                  Blessed Mother Teresa     9.83    4    

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD             Page 5
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME   PTS   
     ===== ============================ ========================= ====== ===   
         1 Yapchung, Tashuana           BIRCHMOUNT S.S.           7.74         
         2 Harris, Sheereen             MARY WARD S.S.            7.87         
         3 Reid, Jeamelian              Fr. Henry Carr            7.97         
         4 Gisbson-Serrett, Treschelle  Sir JA MacDonald Tor      8.00         
         5 Amo-Mensa, Evea              Fr. Henry Carr            8.06         
         6 Adu-Poku, Eunice             FRANCIS LIBERMANN         8.36         
         7 Barfi, Akua                  Fr. Henry Carr            8.53         
         8 Amankwaah, Rhonda            Fr. Henry Carr            9.05         
                                                                               
                           Midget Men's 60 Meter Dash                          
                                                                               
                     # Meet: 7.09 Marlon Allen Bendale 2008                    
                                                                               
                    Preliminaries - Results  -                  
                             Top 8 Advance By Time                             
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME   HT    
     ===== ============================ ========================= ====== ==    
         1 Troya, Michael               Chaminade H.S.            7.43    2    
         2 Jones, Logan                 Fr. Henry Carr            7.52    1    
         3 Richards, O'Shane            Notre Dame Ajax           7.61    8    
         4 Palumbo, Alessandro          Card. Leger               7.64    2    
         5 Morancie, Jerome             Fr. Henry Carr            7.76    1    
         6 Euraj, Keith                 Pine Ridge                7.77    3    
         7 Werner, Wyatt                Port Perry                7.78    2    
         8 Boateng, Jude                Fr. Henry Carr            7.79    8    
         9 Yip Chuck, Dylan             Sacred Heart              7.82    5    
        10 Hutler, Greg                 WESTMOUNT S.S.            7.88    2    
        11 Pidlubny, Jalen              MARY WARD S.S.            7.92    1    
        11 Boachie, nan                 Fr. Henry Carr            7.92    1    
        13 Magnaye, Ed-Claven           Brebeuf                   7.93    7    
        14 Angulo, Kevin                Chaminade H.S.            7.98    2    
        14 Farmer, Talon                Lo Ellen Park SS          7.98    3    
        14 Guvara, William              Cardinal Newman           7.98    7    
        17 Koutsoukis, Aristo           Lo Ellen Park SS          8.01    3    
        18 Spence, Andre                Notre Dame Ajax           8.02    4    
        19 Aram, Norek                  Sir JA MacDonald Tor      8.04    7    
        20 Thomas, Khallid              Notre Dame Ajax           8.06    4    
        21 Biskoris, Liam               Sir JA MacDonald Tor      8.07    5    
        22 Bailey, Nathan               FATHER REDMOND            8.09    6    
        23 Asiedu, Terry                Fr. Henry Carr            8.10    1    
        24 Johnson, Malik               Fr. Henry Carr            8.11    1    
        25 Ly, Watson                   Sir JA MacDonald Tor      8.13    4    
        26 St.Clair, Jack               FATHER REDMOND            8.17    6    
        26 Fontonilla, matthew          MARY WARD S.S.            8.17    2    
        28 Esteireiro, Mark             MICHAEL POWER             8.18    3    
        29 Nelson, Michael              Fr. Henry Carr            8.25    1    
        30 Ithayancesan, Delaxan        MARY WARD S.S.            8.28    2    

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD             Page 6
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                     Midget Men's 60 Meter Dash (Continued)                    
                                                                               
                    Preliminaries - Results  -                  
                             Top 8 Advance By Time                             
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME   HT    
     ===== ============================ ========================= ====== ==    
        31 George, Devonte              Cardinal Newman           8.32    6    
        32 Facey-Henry, Tavon           Sir JA MacDonald Tor      8.33    8    
        33 Bayram, Haidar               Sir JA MacDonald Tor      8.34    6    
        33 Ong, Dominic                 St  Maximilian            8.34    5    
        35 Regi-Alex, Arun              Woburn C.I                8.35    6    
        36 Trunzer, Kristian            BIRCHMOUNT S.S.           8.44    3    
        36 Van Delf, Chris              St  Maximilian            8.44    5    
        38 Hardtman, Lionel             FATHER REDMOND            8.45    7    
        39 McCann, Spencer              BIRCHMOUNT S.S.           8.49    4    
        40 Chundamala, Chris            Cardinal Newman           8.52    5    
        41 Brown, Dondre                Chaminade H.S.            8.69    7    
        42 Le, Kevin                    St. Basil's Tor           8.71    7    
        43 Martinez, Ric                Cardinal Newman           8.75    7    
        43 Otieno, Elias                Erindale SS               8.75    6    
        45 Cavalho, Braven              Pine Ridge                8.77    4    
        45 Patel, Kush                  Woburn C.I                8.77    8    
        47 Sarvas, Alex                 Lo Ellen Park SS          8.83    3    
        48 Milne, John                  Lo Ellen Park SS          8.87    3    
        49 Wallace, Daniel              Central Commerce          8.94    5    
        50 Ross, Mitch                  Lo Ellen Park SS          9.02    4    
        51 Menar, Rowin                 Brebeuf                   9.06    4    
        52 Bugay, Francis               Brebeuf                   9.21    5    
        53 Ong, Ryan                    Brebeuf                   9.62    6    
        54 Sabourin, Brandon            Sir John A Macdonald Ham  9.82    6    
        55 Chan, Charles                Brebeuf                   9.92    7    
         - Chachula, Mykola             FATHER REDMOND              NT    4    
         - Salagubang, Shaun            FRANCIS LIBERMANN           NT    5    
         - Kacaj, Peter                 MICHAEL POWER               NT    3    
         - Sweeney, Thomas              MARY WARD S.S.              NT    2    
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME   PTS   
     ===== ============================ ========================= ====== ===   
         1 Troya, Michael               Chaminade H.S.            7.47         
         2 Jones, Logan                 Fr. Henry Carr            7.49         
         3 Richards, O'Shane            Notre Dame Ajax           7.64         
         4 Morancie, Jerome             Fr. Henry Carr            7.65         
         5 Palumbo, Alessandro          Card. Leger               7.72         
         6 Boateng, Jude                Fr. Henry Carr            7.78         
         7 Werner, Wyatt                Port Perry                7.81         
         8 Euraj, Keith                 Pine Ridge                7.87         

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD             Page 7
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                           Junior Men's 60 Meter Dash                          
                                                                               
                    # Meet: 7.07 Jared, Lewis Cederbre 1999                    
                                                                               
                    Preliminaries - Results  -                  
                             Top 8 Advance By Time                             
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME   HT    
     ===== ============================ ========================= ====== ==    
         1 Collis, Xavier               Fr. Henry Carr            7.33    1    
         2 Wu, Marcus                   WESTMOUNT S.S.            7.42    2    
         3 Shaikh, Furqan               John Fraser               7.48    1    
         4 Amah, Selorm                 St. Basil's Tor           7.55    4    
         5 Simms, Rakeem                Sir JA MacDonald Tor      7.63    4    
         6 Lewis, Stephan               FRANCIS LIBERMANN         7.69    2    
         7 Broderick, Gabriel           Cardinal Newman           7.74    7    
         8 Lemard, Coi                  Sir JA MacDonald Tor      7.76    6    
         9 Casugay, Johnny              Fr. Henry Carr            7.77    1    
        10 Adjei-Bediako, Stephen       Fr. Henry Carr            7.82    1    
        11 Cumberbatch, Joshua          Brebeuf                   7.83    6    
        12 Shino, Danny                 Fr. Henry Carr            7.87    1    
        12 Jayanathan, Sajay            Sir JA MacDonald Tor      7.87    3    
        12 Hick, John                   Lo Ellen Park SS          7.87    1    
        15 Baladad, Brandon             Cardinal Newman           7.88    6    
        16 Wheldrake, Brodie            BIRCHMOUNT S.S.           7.98    2    
        17 O'Neil, Baptiste             Innisdale ss              7.99    7    
        18 Clarke, Adonis               Fr. Henry Carr            8.01    1    
        19 Amadasun, Shawn              Cardinal Newman           8.03    3    
        20 Wilson, Shacquille           St. Basil's Tor           8.07    6    
        20 Jamil, Amir                  EAST YORK                 8.07    2    
        20 Patriquin, Johnathan         EAST YORK                 8.07    2    
        23 Laruffa, Andrew              Brebeuf                   8.12    5    
        24 Miller, Andre                Sir JA MacDonald Tor      8.16    7    
        25 Santacruz, David             EAST YORK                 8.18    2    
        25 Comendador, Jeremiah         FRANCIS LIBERMANN         8.18    4    
        27 Forgie, Jason                Brebeuf                   8.21    6    
        28 Adu, Dennis                  Chaminade H.S.            8.22    6    
        28 Saad, Peter                  FRANCIS LIBERMANN         8.22    7    
        30 Higgins, Winston             Cardinal Newman           8.24    4    
        30 Laird, Dylan                 BIRCHMOUNT S.S.           8.24    3    
        32 Luong, Michael               Chaminade H.S.            8.25    7    
        32 Brglez, Jacob                Port Hope high school     8.25    2    
        32 Ysmael, Joseph               BIRCHMOUNT S.S.           8.25    3    
        35 Trach, Colin                 West Ferris SS            8.28    3    
        36 DaEira, Daniel               Chaminade H.S.            8.30    7    
        37 Imbriglio, Emilio            FRANCIS LIBERMANN         8.31    5    
        38 Ferdinands, Gayan            Cardinal Newman           8.36    6    
        39 Abate, Giuseppe              Cardinal Newman           8.52    3    
        40 Telfer, Dylan                St. Basil's Tor           8.53    5    
        41 Ligsay, Erwin                Woburn C.I                8.58    3    
        42 Lacsina, Abe                 Brebeuf                   8.70    6    
        43 Flora, Munraj                St. Basil's Tor           9.05    5    

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD             Page 8
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                     Junior Men's 60 Meter Dash (Continued)                    
                                                                               
                    Preliminaries - Results  -                  
                             Top 8 Advance By Time                             
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME   HT    
     ===== ============================ ========================= ====== ==    
        44 Virgo, Wayne                 Cardinal Newman           9.13    4    
        45 Opoku, Daniel                St. Basil's Tor           9.25    5    
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME   PTS   
     ===== ============================ ========================= ====== ===   
         1 Collis, Xavier               Fr. Henry Carr            7.38         
         2 Shaikh, Furqan               John Fraser               7.46         
         3 Wu, Marcus                   WESTMOUNT S.S.            7.47         
         4 Simms, Rakeem                Sir JA MacDonald Tor      7.52         
         5 Amah, Selorm                 St. Basil's Tor           7.63         
         6 Broderick, Gabriel           Cardinal Newman           7.73         
         7 Lewis, Stephan               FRANCIS LIBERMANN         7.81         
         7 Lemard, Coi                  Sir JA MacDonald Tor      7.81         
                                                                               
                           Senior Men's 60 Meter Dash                          
                                                                               
                   # Meet: 6.91 Aaron Brown - Birhcmont 2009                   
                                                                               
                    Preliminaries - Results  -                  
                             Top 8 Advance By Time                             
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME    HT   
     ===== ============================ ========================= ======= ==   
         1 McGarvey, Julian             MICHAEL POWER              7.24    1   
         2 Jeremiah, Theo               Notre Dame Ajax            7.25    2   
         3 Chin, Matthew                FRANCIS LIBERMANN          7.27    6   
         4 Philip, Bottero              MICHAEL POWER              7.31    1   
         4 Irwin, Akeem                 Crestwood Mustangs         7.31    6   
         4 Abbiew, Johnathan            EAST YORK                  7.31    2   
         7 Pitt-Doe, William            St. Joan of Arc            7.34    2   
         8 Shepard, Sean                WESTVIEW                   7.35    1   
         9 Poeta, Jeremy                St. Joseph's Scollard hal  7.38    4   
        10 Brown, Jayden                Pine Ridge                 7.42    1   
        11 Pena, Sharlow                St. Joan of Arc            7.45    4   
        12 Ahmed, Sangau                Central Commerce           7.46    8   
        13 Bucknor, Nigel               Blessed Mother Teresa      7.47    9   
        14 Mahumed, Jamil               EAST YORK                  7.51    7   
        14 Books, Spencer               St. Joseph's Scollard hal  7.51    3   
        16 Naidoo, Rajiv                John Fraser                7.55    2   
        17 Adanty, Kevin                St. Joan of Arc            7.56    4   
        18 Solomon, Junior              Innisdale ss               7.60    3   
        19 Gill, Jordan                 Pine Ridge                 7.62    3   
        19 Jones, Miguel                Blessed Mother Teresa      7.62    7   

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD             Page 9
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                     Senior Men's 60 Meter Dash (Continued)                    
                                                                               
                    Preliminaries - Results  -                  
                             Top 8 Advance By Time                             
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME    HT   
     ===== ============================ ========================= ======= ==   
        21 Kiralyfalvy, Victor          EAST YORK                  7.63    4   
        22 Belha, Josh                  FRANCIS LIBERMANN          7.65    8   
        23 Sands, Taylor                WESTMOUNT S.S.             7.66    5   
        24 Chen, Alfred                 MARY WARD S.S.             7.67    4   
        25 Sullivan, Isaac              St. Joseph's Scollard hal  7.71    3   
        26 Palma-Campbell, Trey         Notre Dame Ajax            7.73    6   
        27 Boscan, Ricardo              St. Joan of Arc            7.74    4   
        28 Champagne, Aaron             Paul Dwyer                 7.76    2   
        29 Squires, Sean                Sir JA MacDonald Tor       7.77    9   
        30 Hamilton, Gabe               St. Joseph's Scollard hal  7.78    3   
        30 Saab, Basel                  Sir JA MacDonald Tor       7.78    7   
        32 Adridge, Sydney              FRANCIS LIBERMANN          7.79    9   
        33 Burtney, Josh                Lo Ellen Park SS           7.80    5   
        34 Nanni, Ben                   Crestwood Mustangs         7.81    9   
        35 Forsythe, Zack               York Mills                 7.85    5   
        36 Idowu, Dennis                Blessed Mother Teresa      7.87    6   
        37 Herder, Jayson               FRANCIS LIBERMANN          7.88    3   
        38 Fang, Billy                  Sir JA MacDonald Tor       7.91    8   
        39 Poblete, Freddy              Brebeuf                    7.93    7   
        40 Wong, Dylan                  FRANCIS LIBERMANN          7.95    3   
        41 Lucciantonio, Joe            Lo Ellen Park SS           7.96    5   
        42 Leuang, Ken                  Sacred Heart               7.98   10   
        43 Boateng, Ernest              Fr. Henry Carr             7.99    3   
        44 Savarimuthu, Devon           Brebeuf                    8.05    9   
        45 Wong, Jeremy                 Brebeuf                    8.06   10   
        46 Polomo, Ken                  Chaminade H.S.             8.08    7   
        47 Vuong, Francis               FRANCIS LIBERMANN          8.09   10   
        48 Flatts-Robinson, Julian      Blessed Mother Teresa      8.12    6   
        48 Alamag, Gabrial              Notre Dame Ajax            8.12   10   
        48 Arulappu, Jude               Chaminade H.S.             8.12    9   
        51 Doang, Thang                 EAST YORK                  8.21    4   
        52 Storms, Alex                 Notre Dame Ajax            8.23    8   
        53 Boutilier, Gabriel           Woburn C.I                 8.24    6   
        54 Trace, Sean                  Sacred Heart               8.27    8   
        55 Bardon, Stephen              Cardinal Newman            8.29    8   
        56 Katigbak, Chris              CHINUACOUSY .S.S           8.31    5   
        57 Collis, Richard              Fr. Henry Carr             8.33    1   
        58 Hoang, Everet                George S Henry Academy     8.36   10   
        59 Ah-Sang, Justin              Brebeuf                    8.60   10   
        60 Bakshi, Tazin                George S Henry Academy     8.82    6   
        61 Bastarache, Eric             Cardinal Newman            8.94   10   
        62 Algailani, Abdullah          Sir John A Macdonald Ham   8.96    6   
        63 Li, Kaiser                   Woburn C.I                 9.01    9   
        64 Mendonca, Solomon            Cardinal Newman            9.07    8   
        65 Naig, Genrev                 Sir John A Macdonald Ham   9.19    4   

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD            Page 10
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                     Senior Men's 60 Meter Dash (Continued)                    
                                                                               
                    Preliminaries - Results  -                  
                             Top 8 Advance By Time                             
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME    HT   
     ===== ============================ ========================= ======= ==   
        66 Moeen, Ghofrani              George S Henry Academy     9.30    7   
        67 Thompson, Andre              St. Joan of Arc            9.59    2   
        68 Castaldo, Matthias           Brebeuf                   10.71    8   
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME   PTS   
     ===== ============================ ========================= ====== ===   
         1 McGarvey, Julian             MICHAEL POWER             7.19         
         2 Chin, Matthew                FRANCIS LIBERMANN         7.23         
         3 Jeremiah, Theo               Notre Dame Ajax           7.27         
         4 Abbiew, Johnathan            EAST YORK                 7.30         
         5 Irwin, Akeem                 Crestwood Mustangs        7.36         
         6 Shepard, Sean                WESTVIEW                  7.37         
         7 Pitt-Doe, William            St. Joan of Arc           7.43         

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD             Page 1
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                          Open Women's 3,000 Meter Run                         
                                                                               
                # Meet: 10:38.79 Mandy McBean Mary Ward CHS 2003               
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
 PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME       HT PTS
 ===== ============================ ========================= ========== == ===
     1 Tier, Alix                   cawthra park ss           11:04.18    1    
     2 Sinclair, Laura              Card. Leger               11:07.79    1    
     3 Smegal, Alison               Paul Dwyer                11:14.05    1    
     4 Maziarski, Haley             Lo Ellen Park SS          11:15.93    1    
     5 Burgess, Raquel              Uxbridge ss               11:28.05    1    
     6 Edwards, Samantha            Northern Seconday School  11:46.53         
     7 Silva, Stephanie             Card. Leger               12:17.83    1    
     8 Menzies, Jessica             Innisdale ss              12:30.36         
     9 Rebello, Brittany            Innisdale ss              12:42.69    2    
    10 Stafford, Alyssa             Lo Ellen Park SS          12:46.10    1    
    11 Battaion, Laura              Lo Ellen Park SS          12:47.21    1    
    12 Bronyn, Novak                Lo Ellen Park SS          12:47.68    2    
    13 Keaney, Madison              Card. Leger               12:57.93    1    
    14 Greer, Emilie                Port Perry                13:02.60    1    
    15 Andreas, Diane               Cardinal Newman           13:11.12         
    16 Tourneur, Kirstyn            Cardinal Newman           13:17.35    2    
    17 Ayson, Samantha              Cardinal Newman           13:40.65    2    
    18 Yuan, Elaine                 Sir JA MacDonald Tor      13:56.88    2    
    19 Murphy, Valerie              Cardinal Newman           13:57.14         
    20 Ziobroski, Alana             Card. Leger               13:57.42    2    
                                                                               
                           Open Men's 3,000 Meter Run                          
                                                                               
                   # Meet: 8:33.25 Joe Dione Paul Dwyer 2002                   
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
 PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME       HT PTS
 ===== ============================ ========================= ========== == ===
     1 Stephenson, Matt             RS McLaughlin              9:01.63    1    
     2 Hubbard Olesky, Riley        Paul Dwyer                 9:15.67    1    
     3 Moyer, Chris                 Notre Dame Ajax            9:18.94    1    
     4 Bates, Dylan                 BIRCHMOUNT S.S.            9:34.04    1    
     5 Reay, Nick                   RS McLaughlin              9:35.38    1    
     6 Gilles, Robbie               BIRCHMOUNT S.S.            9:38.63    1    
     7 Deane, Patrick               Lord Dorchester S.S.       9:39.54    1    
     8 Sharma, Suraj                CHINUACOUSY .S.S           9:40.75    1    
     9 Ullman, Alex                 Bluevale collegiate        9:42.71    1    
    10 Mpofu, Killian               WESTVIEW                   9:59.63    2    
    11 Bourque, Brandon             Paul Dwyer                10:03.63    1    
    12 Dobos, Isaac                 RS McLaughlin             10:07.93    1    
    13 Pollard, Simon               Uxbridge ss               10:17.96    1    
    14 Silva, Elijah                Brebeuf                   10:25.51    3    
    15 Nunguwenimana, thier         BIRCHMOUNT S.S.           10:27.56    1    

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD             Page 2
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                     Open Men's 3,000 Meter Run (Continued)                    
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
 PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME       HT PTS
 ===== ============================ ========================= ========== == ===
    16 Johnston, Matt               Notre Dame Ajax           10:29.75    2    
    17 Prabahkar, Sandeep           CHINUACOUSY .S.S          10:30.14    2    
    18 Srikumaran, Srihaan          BIRCHMOUNT S.S.           10:32.04    1    
    19 Kelly, Rowan                 BIRCHMOUNT S.S.           10:34.64    2    
    20 Muktan, Bikash               CHINUACOUSY .S.S          10:37.09    2    
    21 Guy, Zachary                 Cardinal Newman           10:43.52    3    
    22 Wilcox, Sheldon              WESTMOUNT S.S.            10:47.31    2    
    23 Sumajit, Jhomar              Brebeuf                   10:49.71    3    
    24 Silvaggio, Matthew           Chaminade H.S.            10:53.54    3    
    25 Smith, Jesse                 Bluevale collegiate       10:55.69    2    
    26 Filipowich, Bohdan           Cardinal Newman           10:57.69    2    
    27 Miller, Jeff                 Sir JA MacDonald Tor      10:59.95    3    
    28 Davey, Cameron               Sir JA MacDonald Tor      11:00.17    3    
    29 Diaz, Miguel                 Brebeuf                   11:06.73    3    
    30 Ross, Corey                  Notre Dame Ajax           11:07.24    2    
    31 Harris-Lowe, Doug            Crestwood Mustangs        11:22.39    3    
    32 Ning, Tian-Shi               York Mills                11:22.52    2    
    33 Vandittelli, Josh            Sir JA MacDonald Tor      12:10.19    3    
    34 Vidamoore, Charlie           Sir John A Macdonald Ham  12:26.01    3    
    35 Fernando, Antonio            Brebeuf                   12:48.29    2    
    36 Lypham, Johnny               Central Commerce          13:10.58    3    
    37 Pineda, Aandrew              St. Basil's Tor           13:25.74    2    
    38 Richardson, Ryan             Cardinal Newman           14:55.19    3    
                                                                               
                          Senior Men's 200 Meter Dash                          
                                                                               
                  # Meet: 21.99 Arron Brown - Birchmount 2009                  
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME    HT PTS 
   ===== ============================ ========================= ======= == === 
       1 Cobbold, Evender             MARY WARD S.S.            22.63    2     
       2 Dimock, Dylan                FATHER REDMOND            22.94    1     
       3 Poeta, Jeremy                St. Joseph's Scollard hal 23.16    3     
       4 Naidoo, Rajiv                John Fraser               23.26    1     
       5 Zablocki, Philip             MICHAEL POWER             23.58    6     
       6 Weathers, Isiah              FATHER REDMOND            23.62    3     
       7 Moddie, Triphon              St. Joan of Arc           23.63    4     
       8 Jeremiah, Theo               Notre Dame Ajax           23.84    5     
       9 Bucknor, Nigel               Blessed Mother Teresa     23.91   24     
      10 Shatalow, Nick               Notre Dame Ajax           23.97    6     
      11 Irwin, Akeem                 Crestwood Mustangs        24.05   28     
      12 Gill, Jordan                 Pine Ridge                24.25   13     
      13 Miller, Jordan               FRANCIS LIBERMANN         24.28    4     
      13 Palma-Campbell, Trey         Notre Dame Ajax           24.28    9     

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD             Page 3
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                    Senior Men's 200 Meter Dash (Continued)                    
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME    HT PTS 
   ===== ============================ ========================= ======= == === 
      15 Chen, Alfred                 MARY WARD S.S.            24.33    7     
      16 Blake, Chris                 Bluevale collegiate       24.40   13     
      16 Burrell, Jermain             Cardinal Newman           24.40   26     
      18 Mahumed, Jamil               EAST YORK                 24.42          
      19 Jones, Miguel                Blessed Mother Teresa     24.48   19     
      20 Hacker, Brett                Notre Dame Ajax           24.53    5     
      21 Leuang, Ken                  Sacred Heart              24.55    7     
      22 Pitt-Doe, William            St. Joan of Arc           24.61    2     
      23 Herder, Jayson               FRANCIS LIBERMANN         24.62    4     
      24 Hamilton, Gabe               St. Joseph's Scollard hal 24.67   12     
      25 Champagne, Aaron             Paul Dwyer                24.73   16     
      26 Ahmed, Sangau                Central Commerce          24.80   24     
      27 Pena, Sharlow                St. Joan of Arc           24.89   10     
      28 Books, Spencer               St. Joseph's Scollard hal 24.92    8     
      29 Squires, Sean                Sir JA MacDonald Tor      24.95   26     
      30 Sands, Taylor                WESTMOUNT S.S.            24.97   16     
      31 Kandeth, Vickram             York Mills                25.04          
      32 Nanni, Ben                   Crestwood Mustangs        25.06   25     
      33 Typa, Steven                 MICHAEL POWER             25.08   10     
      34 Dominguez, Jose              St. Joan of Arc           25.13   14     
      35 Sullivan, Isaac              St. Joseph's Scollard hal 25.18    6     
      36 Crepeau, Mattieu             Card. Leger               25.21   14     
      36 Caesar, Andrew               WESTVIEW                  25.21    8     
      38 Belha, Josh                  FRANCIS LIBERMANN         25.24   20     
      39 Poku Adu, Nana               WESTVIEW                  25.38   12     
      40 Adanty, Kevin                St. Joan of Arc           25.41    8     
      41 Disanto, Luke                St. Joan of Arc           25.42   11     
      42 Burtney, Josh                Lo Ellen Park SS          25.45   15     
      42 Loboni, Robert               MICHAEL POWER             25.45   11     
      44 Savarimuthu, Devon           Brebeuf                   25.46   22     
      45 Nychuk, Connor               MICHAEL POWER             25.49   11     
      46 Polomo, Ken                  Chaminade H.S.            25.59          
      47 Napala, Jeff                 Brebeuf                   25.70   27     
      48 Fang, Billy                  Sir JA MacDonald Tor      25.79   29     
      49 Yeung, Brandon               Bluevale collegiate       25.83   14     
      50 Cowie, Andrew                Pine Ridge                25.95   16     
      51 Liu, Leo                     St. Joan of Arc           26.04   17     
      52 Perera-Satgunem, Joel        NEIL MCNEIL HIGH SCHOOL   26.08   15     
      53 Moser, Andrew                Lord Dorchester S.S.      26.13   15     
      54 Arica, Ryan                  Brebeuf                   26.23   23     
      55 Hassan-Dib, Xavier           Card. Leger               26.26   14     
      56 Kosiba, Wesley               FATHER REDMOND            26.27   21     
      57 Watson, Alex                 NEIL MCNEIL HIGH SCHOOL   26.30   15     
      58 Bennett, Bernard             St  Maximilian            26.39   30     
      59 Andrade, Matthew             Woburn C.I                26.41   29     
      60 Flatts-Robinson, Julian      Blessed Mother Teresa     26.46   23     

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD             Page 4
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                    Senior Men's 200 Meter Dash (Continued)                    
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME    HT PTS 
   ===== ============================ ========================= ======= == === 
      61 Lauzon, Shaun                Crestwood Mustangs        26.50   23     
      62 Katigbak, Chris              CHINUACOUSY .S.S          26.63   11     
      63 Adridge, Sydney              FRANCIS LIBERMANN         26.65    5     
      64 Arulappu, Jude               Chaminade H.S.            26.72   26     
      64 Karanenthiran, Harishan      CHINUACOUSY .S.S          26.72   10     
      66 Idowu, Dennis                Blessed Mother Teresa     26.85   25     
      66 Poblete, Freddy              Brebeuf                   26.85   27     
      68 Wong, Jeremy                 Brebeuf                   26.91   22     
      69 Boateng, Ernest              Fr. Henry Carr            26.96   12     
      70 Bardon, Stephen              Cardinal Newman           26.97   19     
      71 Wong, Dylan                  FRANCIS LIBERMANN         27.09   28     
      72 Littlejohn, Jesus            Lord Dorchester S.S.      27.12   16     
      73 Sharma, Suraj                CHINUACOUSY .S.S          27.14   17     
      74 Trace, Sean                  Sacred Heart              27.21   18     
      75 Vuong, Francis               FRANCIS LIBERMANN         27.44   19     
      76 Karroum, Jake                Sir JA MacDonald Tor      27.46   28     
      77 Ah-Sang, Justin              Brebeuf                   27.97   24     
      78 Kasanszky, Ryan              WESTMOUNT S.S.            28.09   13     
      79 Shams, Zaid                  NEIL MCNEIL HIGH SCHOOL   28.18   17     
      80 Bastarache, Eric             Cardinal Newman           28.60   27     
      81 Yahye, Adam                  Sir John A Macdonald Ham  29.55   22     
      82 Sanchez, Joel                St. Basil's Tor           29.66   23     
      83 Chua, Rowell                 Cardinal Newman           29.70   27     
      84 Mendonca, Solomon            Cardinal Newman           30.02   18     
      85 Algailani, Abdullah          Sir John A Macdonald Ham  30.80   20     
      86 Bakshi, Tazin                George S Henry Academy    31.49   28     
      87 Li, Kaiser                   Woburn C.I                32.07   21     
      88 Naig, Genrev                 Sir John A Macdonald Ham  32.93   20     
                                                                               
                          Junior Men's 200 Meter Dash                          
                                                                               
                # Meet: 22.80 Kyle Bennett - St. Augustine 2009                
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME    HT PTS 
   ===== ============================ ========================= ======= == === 
       1 Collis, Xavier               Fr. Henry Carr            24.14    1     
       2 Shaikh, Furqan               John Fraser               24.27    1     
       3 Viveiros, Matthew            MICHAEL POWER             24.37    3     
       4 Wu, Marcus                   WESTMOUNT S.S.            24.54    5     
       5 Broderick, Gabriel           Cardinal Newman           24.73   10     
       6 Collins, Marcus              BIRCHMOUNT S.S.           24.90    3     
       7 Nagy, Aidan                  Erindale SS               25.05    4     
       8 Weatherup, Cole              Cardinal Newman           25.16   14     
       9 Simms, Rakeem                Sir JA MacDonald Tor      25.18   11     

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD             Page 5
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                    Junior Men's 200 Meter Dash (Continued)                    
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME    HT PTS 
   ===== ============================ ========================= ======= == === 
      10 Lewis, Stephan               FRANCIS LIBERMANN         25.25    1     
      11 Casugay, Johnny              Fr. Henry Carr            25.40    1     
      12 Cumberbatch, Joshua          Brebeuf                   25.43   11     
      13 Adjei-Bediako, Stephen       Fr. Henry Carr            25.53    2     
      14 Nyorchuk, Jonathan           EAST YORK                 25.55    5     
      15 Wheldrake, Brodie            BIRCHMOUNT S.S.           25.66    6     
      16 Simpson, Joshua              York Mills                25.67    4     
      17 Baladad, Brandon             Cardinal Newman           25.83   11     
      18 Shino, Danny                 Fr. Henry Carr            26.00    2     
      19 Denobrega, Tristan           FRANCIS LIBERMANN         26.12   19     
      20 Higgins, Winston             Cardinal Newman           26.14   17     
      21 Mantes, Jonathan             Chaminade H.S.            26.16   16     
      22 Clarke, Adonis               Fr. Henry Carr            26.17    2     
      23 Leonardo, Randolph           St. Basil's Tor           26.29   17     
      24 Brglez, Jacob                Port Hope high school     26.33    4     
      25 Jamil, Amir                  EAST YORK                 26.34    5     
      26 O'Neil, Baptiste             Innisdale ss              26.38    4     
      27 DaEira, Daniel               Chaminade H.S.            26.41   12     
      28 Leung, Ivan                  Erindale SS               26.44   13     
      29 Adu, Dennis                  Chaminade H.S.            26.52   11     
      30 Amadasun, Shawn              Cardinal Newman           26.53   14     
      31 Santacruz, David             EAST YORK                 26.55    6     
      32 Wilson, Shacquille           St. Basil's Tor           26.72   15     
      33 Laird, Dylan                 BIRCHMOUNT S.S.           26.73    8     
      34 Imbriglio, Emilio            FRANCIS LIBERMANN         26.79    3     
      35 Saad, Peter                  FRANCIS LIBERMANN         26.96   16     
      35 Lavigne, Brady               Lo Ellen Park SS          26.96    7     
      37 Laruffa, Andrew              Brebeuf                   27.02   12     
      38 Coman, Kevin                 EAST YORK                 27.06    5     
      39 Ysmael, Joseph               BIRCHMOUNT S.S.           27.21    8     
      40 Forgie, Jason                Brebeuf                   27.25   14     
      41 Hansel, Graham               West Ferris SS            27.29    8     
      42 MacDonald, Seth              Crestwood Mustangs        27.35   21     
      43 Comendador, Jeremiah         FRANCIS LIBERMANN         27.39   20     
      44 Abate, Giuseppe              Cardinal Newman           27.41   18     
      45 Trach, Colin                 West Ferris SS            27.51    9     
      46 Patriquin, Johnathan         EAST YORK                 27.56    3     
      47 Abbas, Ibrar                 Erindale SS               27.57   19     
      48 Armstrong, Brandon           Crestwood Mustangs        27.60   21     
      49 Tiwary, Shane                FATHER REDMOND            27.62    9     
      50 Kayode, Olance               Chaminade H.S.            27.77   10     
      51 Richardson, Tifari           Erindale SS               28.12   12     
      52 Chan, Desmond                St. Joan of Arc           28.17    8     
      53 Tang, Michael                Brebeuf                   28.81   10     
      54 Telfer, Dylan                St. Basil's Tor           29.00   20     
      55 Luong, Michael               Chaminade H.S.            29.03   14     

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD             Page 6
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                    Junior Men's 200 Meter Dash (Continued)                    
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME    HT PTS 
   ===== ============================ ========================= ======= == === 
      56 Flora, Munraj                St. Basil's Tor           29.04    9     
      57 Powell, Jorice               Woburn C.I                29.47   16     
      58 Milligan-Cupid, Terren       St. Basil's Tor           29.88   13     
      59 Lacsina, Abe                 Brebeuf                   30.03   18     
      60 Smith, Kwame                 St. Basil's Tor           30.29   15     
      61 Virgo, Wayne                 Cardinal Newman           30.63   17     
      62 Bodurri, Marko               George S Henry Academy    31.64   17     
      63 Hill, Royan                  Brebeuf                   32.19   15     
      64 Usita, Kayne                 St. Basil's Tor           32.31   12     
      65 Bonello, Kevin               Brebeuf                   32.76   18     
      66 Opoku, Daniel                St. Basil's Tor           33.66   13     
      67 Sabourin, Brandon            Sir John A Macdonald Ham  34.40          
                                                                               
                          Midget Men's 200 Meter Dash                          
                                                                               
                    # Meet: 21.98 Marlon Allen Bendale 2008                    
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME    HT PTS 
   ===== ============================ ========================= ======= == === 
       1 Yearwood, Jacob              cawthra park ss           23.26    1     
       2 Richards, O'Shane            Notre Dame Ajax           24.09    1     
       3 Jones, Logan                 Fr. Henry Carr            24.32    1     
       4 Troya, Michael               Chaminade H.S.            24.47   20     
       5 Pidlubny, Jalen              MARY WARD S.S.            24.57    2     
       6 Palumbo, Alessandro          Card. Leger               24.70    8     
       7 Nurse, DeSean                BIRCHMOUNT S.S.           24.92    6     
       8 Morancie, Jerome             Fr. Henry Carr            24.93    1     
       9 Magnaye, Ed-Claven           Brebeuf                   25.12   21     
      10 Hutler, Greg                 WESTMOUNT S.S.            25.49    8     
      11 Guvara, William              Cardinal Newman           25.58   17     
      12 Benson, Chris                Notre Dame Ajax           25.59    3     
      13 Euraj, Keith                 Pine Ridge                25.79    7     
      14 Spence, Andre                Notre Dame Ajax           25.83    2     
      15 Pare, Tim                    St  Maximilian            26.13   14     
      16 Adanty, Chris                St. Joan of Arc           26.15    5     
      17 Ithayancesan, Delaxan        MARY WARD S.S.            26.19    3     
      18 Osaquona, Stephen            Notre Dame Ajax           26.20    3     
      19 Boateng, Jude                Fr. Henry Carr            26.31    4     
      20 Farmer, Talon                Lo Ellen Park SS          26.32   10     
      21 Johnson, Malik               Fr. Henry Carr            26.36    7     
      22 Koutsoukis, Aristo           Lo Ellen Park SS          26.41    9     
      23 Esteireiro, Mark             MICHAEL POWER             26.43    7     
      24 Osuntoyinbe, Mike            Sacred Heart              26.53    6     
      25 Sweeney, Thomas              MARY WARD S.S.            26.54    6     

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD             Page 7
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                    Midget Men's 200 Meter Dash (Continued)                    
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME    HT PTS 
   ===== ============================ ========================= ======= == === 
      26 Bayram, Haidar               Sir JA MacDonald Tor      26.55   19     
      27 Hermiz, Elvis                John Fraser               26.58    5     
      28 Pfeffer, Michael             Woburn C.I                26.60          
      29 Ly, Watson                   Sir JA MacDonald Tor      26.77   16     
      30 Asiedu, Terry                Fr. Henry Carr            26.78    4     
      31 Fontonilla, matthew          MARY WARD S.S.            26.89    7     
      32 Bailey, Nathan               FATHER REDMOND            26.90   19     
      33 Luk, Nicholas                Brebeuf                   26.99   21     
      34 Khan, Reynard                Etobicoke School Arts     27.10    6     
      35 Lowing, Chris                Notre Dame Ajax           27.17    2     
      36 Coll, Liam                   St  Maximilian            27.28   15     
      36 Agudelo, Erick               FATHER REDMOND            27.28   19     
      38 Patel, Meet                  CHINUACOUSY .S.S          27.38    4     
      39 Lippa, Domenic               Chaminade H.S.            27.39   17     
      40 Wren, Brett                  FATHER REDMOND            27.56   22     
      41 Kaye, Saul                   Sacred Heart              27.65    8     
      42 Alberts, Carl                Chaminade H.S.            27.69   15     
      43 Nelson, Michael              Fr. Henry Carr            27.71    5     
      44 McCann, Spencer              BIRCHMOUNT S.S.           27.72   13     
      45 Regi-Alex, Arun              Woburn C.I                27.86   23     
      46 George, Devonte              Cardinal Newman           28.08   16     
      47 Cumberbatch, Joshua          Brebeuf                   28.26          
      48 Facey-Henry, Tavon           Sir JA MacDonald Tor      28.30   23     
      49 Manuba, Joven                Sacred Heart              28.40          
      50 Martinez, Ric                Cardinal Newman           28.42   14     
      51 Hardtman, Lionel             FATHER REDMOND            28.44   20     
      52 Chundamala, Chris            Cardinal Newman           28.49   17     
      53 Viado, Marc                  Brebeuf                   28.56   14     
      53 Tran, Henry                  WESTMOUNT S.S.            28.56   10     
      55 Bogdan, Anthony              Card. Leger               28.70    9     
      56 Dias, Anderson               NEIL MCNEIL HIGH SCHOOL   28.72   11     
      57 MacLellan, Zen               NEIL MCNEIL HIGH SCHOOL   28.98   11     
      58 Giesler, John                West Ferris SS            29.05   14     
      59 Connaughton, Liam            Card. Leger               29.26   11     
      60 Brown, Dondre                Chaminade H.S.            29.33   18     
      61 Milne, John                  Lo Ellen Park SS          29.53   13     
      62 Le, Kevin                    St. Basil's Tor           29.65   15     
      63 Purdye, Nick                 Brebeuf                   29.77   16     
      64 Cavalho, Braven              Pine Ridge                29.91   11     
      65 Joshi, Abhishek              CHINUACOUSY .S.S          30.07   10     
      66 Menar, Rowin                 Brebeuf                   30.28   21     
      67 Wallace, Daniel              Central Commerce          30.52   16     
      68 Silvaggio, Matthew           Chaminade H.S.            30.82          
      69 Ong, Ryan                    Brebeuf                   30.99   20     
      70 Crowe, Isaac                 Erindale SS               31.52   17     
      71 Mejia, Brian                 FRANCIS LIBERMANN         32.10   20     

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD             Page 8
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                    Midget Men's 200 Meter Dash (Continued)                    
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME    HT PTS 
   ===== ============================ ========================= ======= == === 
      72 Bisaillon, Daniel            NEIL MCNEIL HIGH SCHOOL   33.15   12     
      73 Chan, Charles                Brebeuf                   34.65   21     
      74 Heron, Aidan                 BIRCHMOUNT S.S.           35.16    2     
                                                                               
                         Senior Women's 200 Meter Dash                         
                                                                               
                  # Meet: 24.74 Jenelle Redhead Westview 2008                  
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME    HT PTS 
   ===== ============================ ========================= ======= == === 
       1 Aidoo, Stephanie             Fr. Henry Carr            25.66    1     
       2 Harris, Sheereen             MARY WARD S.S.            25.87    1     
       3 Amo-Mensa, Evea              Fr. Henry Carr            26.07    1     
       4 Miller, Alyshia              Fr. Henry Carr            26.29    1     
       5 Gisbson-Serrett, Treschelle  Sir JA MacDonald Tor      26.90   12     
       6 Smith-Foster, Christina      Fr. Henry Carr            27.74    3     
       7 Barfi, Akua                  Fr. Henry Carr            28.03    2     
       8 Avenbuan, Mary               FRANCIS LIBERMANN         28.05    4     
       9 Reid, Jeamelian              Fr. Henry Carr            28.15          
      10 Lanktree, Caitlin            Northern Seconday School  28.36   12     
      11 Budraityte, Jurgita          St. Joan of Arc           28.43    5     
      12 Daily, Carley                Lo Ellen Park SS          28.47    6     
      13 Owillet, Lianne              Crestwood Mustangs        28.51   12     
      14 Angoh, Sophie                MARY WARD S.S.            28.65    4     
      15 Barnett, Ariana              Blessed Mother Teresa     28.68   12     
      16 Goddard-Harte, Dominique     Pine Ridge                28.71    4     
      17 Amankwaah, Rhonda            Fr. Henry Carr            28.90    2     
      18 Osei, Peggy                  MICHAEL POWER             29.19    5     
      19 Harrison, N'Neka             BIRCHMOUNT S.S.           29.26          
      20 Oderkirk, Sarah              Lo Ellen Park SS          29.31    8     
      21 Esson-Phillips, Cassandra    Fr. Henry Carr            29.33    3     
      22 Ryley, Taite                 Crestwood Mustangs        29.63    9     
      23 Tang-Higgins, Mona           Pine Ridge                29.71    6     
      24 Parolin, Sonya               MICHAEL POWER             29.72    6     
      25 Kinwani, Stephanie           Fr. Henry Carr            29.79    7     
      26 Glykis, Ellana               Sir JA MacDonald Tor      29.90          
      27 Calder, Geneva               BIRCHMOUNT S.S.           30.47    7     
      28 Forde, Kaitlyn               Card. Leger               30.58    5     
      29 Harley, Teri                 Sir John A Macdonald Ham  30.81   11     
      30 Suominen, laura              St  Maximilian            31.14   10     
      31 Gray, Shelby                 BIRCHMOUNT S.S.           31.38    8     
      32 Bianchi, Nicole              MICHAEL POWER             31.64    7     
      33 Chiesa, Alicia               Lo Ellen Park SS          32.58    6     
      34 Chung, Christyna             FRANCIS LIBERMANN         33.46   10     

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD             Page 9
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                   Senior Women's 200 Meter Dash (Continued)                   
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME    HT PTS 
   ===== ============================ ========================= ======= == === 
      35 Gomes, Teresa                Notre Dame Ajax           34.23   10     
      36 Koterniak, Ana               George S Henry Academy    35.09   11     
      37 Ally, Renee                  Blessed Mother Teresa     35.36   10     
                                                                               
                         Junior Women's 200 Meter Dash                         
                                                                               
              # Meet: 25.21 Chanice T-Chase - Notre Dame Ajax 2009             
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME    HT PTS 
   ===== ============================ ========================= ======= == === 
       1 Gabriel, Tekel               BIRCHMOUNT S.S.           24.38 #  1     
       2 Mason, Ketura                MARY WARD S.S.            24.54 #  1     
       3 Ohizua, Joan                 MARY WARD S.S.            25.43    1     
       4 Jackson, Jameika             Vaughan Road Acad         26.22   10     
       5 Vassel, Chantell             Fr. Henry Carr            26.53    1     
       6 marks, Alexia                Fr. Henry Carr            27.46    2     
       7 Gayle, Tatyana               Fr. Henry Carr            27.99    2     
       8 R-Bent, Tamera               FRANCIS LIBERMANN         28.35   12     
       9 Hendricks, Morgan            Lord Dorchester S.S.      28.47    4     
      10 Robest, Niomi                Fr. Henry Carr            28.48    3     
      11 Eharworhe, Elohor            FATHER REDMOND            28.96   10     
      12 Pacesa, Victoria             FATHER REDMOND            29.03   13     
      13 Yamoah, Nancy                Fr. Henry Carr            29.06    2     
      14 Menzies, Jessica             Innisdale ss              29.07    3     
      15 Collins, Haily               Erindale SS               29.26    5     
      16 Wilks, Micaela               Port Perry                29.38    4     
      17 Kyei, Gifty                  Fr. Henry Carr            29.48    3     
      18 Janelle, Hanna               Crestwood Mustangs        29.57    7     
      19 Magyar, Sarah                St  Maximilian            29.63    9     
      20 Bartoli, Sadie               Crestwood Mustangs        29.73   11     
      21 Quiambau, Joby               MARY WARD S.S.            30.11    5     
      22 Bluemke, Emma                Bluevale collegiate       30.32    6     
      23 Leon, Asia                   St. Basil's Tor           30.36    8     
      24 Ricketts, Berneadette        MICHAEL POWER             30.46    6     
      25 Williams, Vanessa            WESTVIEW                  30.50    4     
      26 McCormick, Shannon           St  Maximilian            30.64   14     
      27 Aina, Beatrice               Card. Leger               30.67    3     
      28 Fatal, Kayla                 WESTVIEW                  30.70    6     
      29 Chin, Chanice                FRANCIS LIBERMANN         30.71    8     
      30 Palomo, Graciela             St  Maximilian            30.72          
      31 Milionis, Vasi               Cardinal Newman           30.81   10     
      32 Catherine, Marin             Crestwood Mustangs        30.89   10     
      33 Namey, Lisa                  FRANCIS LIBERMANN         30.95    9     
      34 Manohararaj, Megan           Sir JA MacDonald Tor      31.03   11     

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD            Page 10
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                   Junior Women's 200 Meter Dash (Continued)                   
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME    HT PTS 
   ===== ============================ ========================= ======= == === 
      35 Azubalis, Joana              FATHER REDMOND            31.05   12     
      36 Nwobu, Michelle              St. Basil's Tor           31.30   12     
      37 Camozzi, Christine           Paul Dwyer                31.54    7     
      38 Hache, Tiffany               Lo Ellen Park SS          31.59    5     
      39 Han, Carly                   Sir JA MacDonald Tor      31.69    8     
      40 Gray, Sarah                  Crestwood Mustangs        31.71    9     
      41 Adu-Poku, Eunice             FRANCIS LIBERMANN         31.73    9     
      42 Kaczala, Oksana              MICHAEL POWER             32.09    6     
      43 Neatby, Christine            FATHER REDMOND            32.32   13     
      44 Wickware, Courtney           Crestwood Mustangs        32.36   11     
      45 Stoll, Taneisha              FATHER REDMOND            32.49   11     
      46 Lustri, Marisa               FATHER REDMOND            32.82   13     
      47 Pledge, Mahgen               West Ferris SS            33.05    7     
      48 Chaves Perez, Pilar          MICHAEL POWER             33.99    7     
      49 Murray, Gabrielle            St. Basil's Tor           39.45   14     
                                                                               
                         Midget Women's 200 Meter Dash                         
                                                                               
               # Meet: 25.52 Tashauna Yapchung - Birchmount 2009               
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME    HT PTS 
   ===== ============================ ========================= ======= == === 
       1 Thomas, Taija                Blessed Mother Teresa     27.18   14     
       2 Lawes, Oshay                 Erindale SS               27.91    1     
       3 Shepherd, Nickolene          BIRCHMOUNT S.S.           27.95    2     
       4 Clarke, Elizabeth            Paul Dwyer                28.21    1     
       5 Matthews, Neeki              BIRCHMOUNT S.S.           28.42    2     
       6 Avenbuan, Rita               FRANCIS LIBERMANN         28.46   12     
       7 Thevenin, Tia                Pine Ridge                28.73    1     
       8 Holligan, Deandra            BIRCHMOUNT S.S.           28.89          
       9 Burey, Aliya                 WESTVIEW                  28.99    1     
      10 Thomas, Latoya               FRANCIS LIBERMANN         29.44   13     
      11 Aralnathan, Nancy            MARY WARD S.S.            29.46    4     
      12 Retnakanthan, Jerusha        St  Maximilian            29.82    8     
      12 Arnold, Sydney               FATHER REDMOND            29.82    8     
      14 Cullen Shaw, Emma            Etobicoke School Arts     29.98    6     
      15 Drozdowshy, Victoria         MICHAEL POWER             29.99    5     
      16 Breeze, Katie                FATHER REDMOND            30.06   12     
      17 Daly, Desiree                Woburn C.I                30.08   15     
      18 James, Jayde                 Paul Dwyer                30.22    6     
      19 Boating, Victoria            Fr. Henry Carr            30.31    4     
      20 Ghosh, Olivia                John Fraser               30.36    3     
      21 John, Diontae                FRANCIS LIBERMANN         30.48   10     
      22 Oriola, Remy                 Fr. Henry Carr            30.53    4     

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD            Page 11
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                   Midget Women's 200 Meter Dash (Continued)                   
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME    HT PTS 
   ===== ============================ ========================= ======= == === 
      23 Diaz Rojas, Milcania         Etobicoke School Arts     30.62    5     
      24 Persaud, Letisha             Pine Ridge                30.67    5     
      25 Carthy, Jessica              Crestwood Mustangs        30.82   10     
      26 Nelson, Alanis               Cardinal Newman           30.89   11     
      27 Yao, Zoey                    Lo Ellen Park SS          30.98    3     
      28 Schilling, Julia             Crestwood Mustangs        31.15   10     
      29 Mahon, Tatiana               Cardinal Newman           31.17   11     
      30 Partington, Serena           MICHAEL POWER             31.19    6     
      30 Osagie, Ese                  Erindale SS               31.19   10     
      32 Noble, Kelcey                Paul Dwyer                31.37    7     
      32 Ambursley-Johns, Sareena     Blessed Mother Teresa     31.37    9     
      34 Santi, Julia                 Lo Ellen Park SS          31.60    3     
      35 Salituro, Fiona              FATHER REDMOND            31.72   11     
      35 Sarpong, Courtney            Notre Dame Ajax           31.72    9     
      37 Frame, Jessica               St. Joan of Arc           31.76   14     
      38 Marfo, Obeng                 Fr. Henry Carr            32.06    5     
      39 Munro, Caroline              FATHER REDMOND            32.50   12     
      40 Ho, Priscilla                MARY WARD S.S.            32.67          
      41 Owusu-Ansah, Serwaa          Fr. Henry Carr            32.70    7     
      42 Rajasekaran, Ramana          Woburn C.I                32.72   15     
      43 Jacob, Mayah                 Fr. Henry Carr            32.90    4     
      44 Shantz, Rachel               Crestwood Mustangs        32.92   11     
      45 Pellerin, Gabrielle          Lo Ellen Park SS          33.12    7     
      46 Nazina, Masha                EAST YORK                 33.31    7     
      47 Gillette, Moriah             FRANCIS LIBERMANN         33.33    9     
      48 Phan, Darlene                St. Joan of Arc           33.72   14     
      49 Lui, Fiona                   FRANCIS LIBERMANN         36.96    8     
      50 Brown, Priscilla             Cardinal Newman           52.14    9     
                                                                               
                         Midget Women's 1,000 Meter Run                        
                                                                               
              # Meet: 3:06.85 Vanessa McLeod - Father Redmond 2009             
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
  PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME      HT PTS
  ===== ============================ ========================= ========= == ===
      1 Tudo, Kathleen               Vaughan Road Acad         3:26.41    2    
      2 Fisher, Katie                Uxbridge ss               3:26.82    1    
      3 Lockridge, Claire            LEASIDE H.S               3:27.61    1    
      4 Minchella, Michelle          St  Maximilian            3:29.47    2    
      5 Baxter, Julia                Uxbridge ss               3:30.99    1    
      6 Yilmaz, Fatima               EAST YORK                 3:34.97    1    
      7 Zonneveld, Paula             LEASIDE H.S               3:38.71    1    
      8 Carthy, Jessica              Crestwood Mustangs        3:38.78    3    
      9 Penny, Heather               Port Perry                3:40.39         

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD            Page 12
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                   Midget Women's 1,000 Meter Run (Continued)                  
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
  PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME      HT PTS
  ===== ============================ ========================= ========= == ===
     10 Marghetis, Melinda           St  Maximilian            3:41.68    2    
     11 Lech, Courtney               Crestwood Mustangs        3:43.59    2    
     12 Theodorlis, Maddie           LEASIDE H.S               3:44.59    1    
     13 Leahey, Michelle             LEASIDE H.S               3:45.56    1    
     14 Mistry, Tiana                St. Joan of Arc           3:46.22    2    
     15 Schilling, Julia             Crestwood Mustangs        3:47.95    3    
     16 Arnold, Sydney               FATHER REDMOND            3:49.91    2    
     17 Samantha, Daniel             St  Maximilian            3:51.95    2    
     18 Houlahan, Kristie            Sacred Heart              3:53.47    1    
     19 Andreas, Diane               Cardinal Newman           3:57.02         
     20 Hickey, Lian                 Sacred Heart              4:07.64    1    
     21 Ayson, Samantha              Cardinal Newman           4:09.70    3    
                                                                               
                         Junior Women's 1,000 Meter Run                        
                                                                               
               # Meet: 3:05.95 Vanessa Piacente Card Newman 2007               
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
  PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME      HT PTS
  ===== ============================ ========================= ========= == ===
      1 Lampard, Katherine           Havergal College          3:16.60    1    
      2 Smegal, Alison               Paul Dwyer                3:17.02    1    
      3 Maziarski, Haley             Lo Ellen Park SS          3:23.79    2    
      4 Nock, Paige                  Courtice S.S.             3:25.73         
      5 Owsainy, Kathryn             St  Maximilian            3:26.58    3    
      6 Hendricks, Morgan            Lord Dorchester S.S.      3:28.23    1    
      7 Hansen, Emma                 Uxbridge ss               3:28.64    2    
      8 Janelle, Hanna               Crestwood Mustangs        3:30.40    3    
      9 Pereira, Maria               humberside                3:32.32    2    
     10 Johnson, Paige               MICHAEL POWER             3:32.58    2    
     11 Wilcox, Claire               RS McLaughlin             3:34.46    1    
     12 Kirk, Kaitlyn                RS McLaughlin             3:38.26    4    
     13 Kawzenuk, Katie              RS McLaughlin             3:39.44    3    
     14 Pledge, Mahgen               West Ferris SS            3:41.04    2    
     15 Battaion, Laura              Lo Ellen Park SS          3:41.70    2    
     16 Stafford, Alyssa             Lo Ellen Park SS          3:44.37    2    
     17 Latawiec, Katrina            Etobicoke School Arts     3:45.95    1    
     18 Camara, Adrian               Blessed Mother Teresa     3:47.29    3    
     19 Tourneur, Kirstyn            Cardinal Newman           3:50.06    3    
     20 Selcuk, Deniz                Erindale SS               3:51.87    4    
     21 Azubalis, Joana              FATHER REDMOND            3:57.12    3    
     22 Karroum, Hailey              Sir JA MacDonald Tor      4:00.40    4    
     23 Injac, Lidia                 York Mills                4:02.42    2    
     24 Lustri, Marisa               FATHER REDMOND            4:08.40    3    
     25 Brown, Eliza                 Port Perry                4:11.24    2    

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD            Page 13
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                   Junior Women's 1,000 Meter Run (Continued)                  
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
  PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME      HT PTS
  ===== ============================ ========================= ========= == ===
     26 Han, Carly                   Sir JA MacDonald Tor      4:22.49    4    
                                                                               
                         Senior Women's 1,000 Meter Run                        
                                                                               
                # Meet: 3:01.83 Leanne Fernades Pope JP II 2009                
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
  PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME      HT PTS
  ===== ============================ ========================= ========= == ===
      1 Kitevski, Julia              BIRCHMOUNT S.S.           3:07.43    1    
      2 Soriano, Julia               MICHAEL POWER             3:18.98    2    
      3 Owillet, Lianne              Crestwood Mustangs        3:19.38    4    
      4 Thornber, Jenna              Uxbridge ss               3:21.02    1    
      5 Malek, Dahlia                MICHAEL POWER             3:31.99    3    
      6 Drew, Kristen                St  Maximilian            3:40.87    3    
      7 Gomes, Teresa                Notre Dame Ajax           3:42.13    2    
      8 Hroncok, Amanda              Sacred Heart              3:42.18    1    
      9 Steiner, Carley              St  Maximilian            3:45.55    2    
     10 Murton-Shorey, Alora         West Ferris SS            3:47.37    2    
     11 Pen-W, Michaela              Lo Ellen Park SS          3:47.69    2    
     12 Bayliss, Brittany            Notre Dame Ajax           3:50.11    3    
     13 Chu, Alanna                  York Mills                3:50.95    2    
     14 Rice, Courtney               Notre Dame Ajax           3:52.16    3    
     15 Abdel-baki, Rita             WESTMOUNT S.S.            3:52.27    2    
     16 Boody, Lois                  MICHAEL POWER             3:55.44    3    
     17 Bayram, Nadia                Sir JA MacDonald Tor      4:03.05    3    
     18 Maikowitz, Jen               WESTMOUNT S.S.            4:04.24    1    
     19 Xenophontos, Delia           St. Basil's Tor           4:22.32    3    
                                                                               
                          Midget Men's 1,000 Meter Run                         
                                                                               
             # Meet: 2:41.13 Connor Darlington - RS McLaughlin 2008            
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
  PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME      HT PTS
  ===== ============================ ========================= ========= == ===
      1 Ackerman, Nathan             Courtice S.S.             2:51.14    1    
      2 Cole, Keith                  Courtice S.S.             3:00.59    1    
      3 De lazzari, David            LEASIDE H.S               3:02.57         
      4 Smyth, Kyle                  BIRCHMOUNT S.S.           3:02.81    1    
      5 McNally, Jordan              RS McLaughlin             3:03.15    1    
      6 Kennedy, Jack                humberside                3:03.74    1    
      7 Benson, Chris                Notre Dame Ajax           3:04.30    2    
      8 Lowing, Chris                Notre Dame Ajax           3:05.56    2    

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD            Page 14
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                    Midget Men's 1,000 Meter Run (Continued)                   
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
  PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME      HT PTS
  ===== ============================ ========================= ========= == ===
      9 Prendergast, Jake            Pine Ridge                3:06.11    3    
     10 McMillan, Conner             cawthra park ss           3:06.49    1    
     11 Nunguwenimana, thier         BIRCHMOUNT S.S.           3:06.71    1    
     12 Massingham, Curtis           MICHAEL POWER             3:06.82    5    
     13 Niedbala, Connor             MICHAEL POWER             3:08.32    5    
     14 Purvis, Joel                 Etobicoke School Arts     3:08.73    2    
     15 Agudelo, Erick               FATHER REDMOND            3:09.01    5    
     16 Sarvas, Alex                 Lo Ellen Park SS          3:10.58    4    
     17 Joshi, Abhishek              CHINUACOUSY .S.S          3:11.26    1    
     18 Sheehy, Michael              BIRCHMOUNT S.S.           3:11.68    4    
     19 Pare, Tim                    St  Maximilian            3:11.80    6    
     20 Bacic, Ryan                  MICHAEL POWER             3:12.11    6    
     21 Dias, Anderson               NEIL MCNEIL HIGH SCHOOL   3:12.56    3    
     22 Raghanandan, Andy            WESTVIEW                  3:12.72    1    
     23 Sparks, Jake                 Erindale SS               3:12.77    3    
     24 Wren, Brett                  FATHER REDMOND            3:13.85    6    
     25 Kelly, Rowan                 BIRCHMOUNT S.S.           3:14.96    2    
     26 Wilcox, Sheldon              WESTMOUNT S.S.            3:15.73    1    
     27 Lippa, Domenic               Chaminade H.S.            3:15.75    6    
     28 Ross, Corey                  Notre Dame Ajax           3:15.78    2    
     29 Thistle, Christopher         Card. Leger               3:16.60    2    
     30 Burley, Eli                  Etobicoke School Arts     3:17.13    2    
     31 Petrescu, Petru              Pine Ridge                3:17.79    4    
     32 Declan, Lawrence             North Toronto C.I.        3:17.96    2    
     33 Sharma, Amit                 CHINUACOUSY .S.S          3:19.45    3    
     34 Pfeffer, Michael             Woburn C.I                3:19.72         
     35 MacLellan, Zen               NEIL MCNEIL HIGH SCHOOL   3:20.16    3    
     36 Heron, Paul                  Notre Dame Ajax           3:22.74    3    
     37 Boston, Marquos              Cardinal Newman           3:23.96    6    
     38 Zhen, Alex                   MARY WARD S.S.            3:24.46    6    
     39 Caddey, Ben                  Lord Dorchester S.S.      3:28.53    3    
     40 Perry, Liam                  Brebeuf                   3:30.23    6    
     40 Scholl, Connor               Sacred Heart              3:30.23    4    
     42 DiFrancesco, Matteo          Brebeuf                   3:30.58    5    
     43 Crowe, Isaac                 Erindale SS               3:30.85    6    
     44 Naipaul, Nicholas            Blessed Mother Teresa     3:31.00    5    
     45 Vuceta, Matteo               St. Joan of Arc           3:31.32    3    
     46 Alberts, Carl                Chaminade H.S.            3:31.81    5    
     47 Norbert, Andrew              Sacred Heart              3:32.29    4    
     48 Smith, Clayton               Cardinal Newman           3:34.91    5    
     49 Paras, Marc                  FRANCIS LIBERMANN         3:35.76    5    
     50 Giesler, John                West Ferris SS            3:39.07    4    
     51 Bisaillon, Daniel            NEIL MCNEIL HIGH SCHOOL   3:42.36    4    
     52 Kasonszky, Dean              WESTMOUNT S.S.            3:42.98    4    
     53 Raso, Anthony                Brebeuf                   3:52.89    7    
     54 Richardson, Ryan             Cardinal Newman           3:58.90    6    

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD            Page 15
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                    Midget Men's 1,000 Meter Run (Continued)                   
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
  PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME      HT PTS
  ===== ============================ ========================= ========= == ===
     55 Boka, Andi                   Crestwood Mustangs        4:13.06         
                                                                               
                          Junior Men's 1,000 Meter Run                         
                                                                               
                 # Meet: 2:40.60 Merid Seleshi Birchmount 2008                 
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
  PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME      HT PTS
  ===== ============================ ========================= ========= == ===
      1 Coughler, Jeremy             Port Hope high school     2:40.46 #  1    
      2 Viveiros, Matthew            MICHAEL POWER             2:46.03    1    
      3 Hansel, Graham               West Ferris SS            2:47.90    1    
      4 Hetherington, Alan           RS McLaughlin             2:52.60    1    
      5 Gilles, Robbie               BIRCHMOUNT S.S.           2:56.11    1    
      6 Silva, Elijah                Brebeuf                   2:56.50    4    
      7 Coman, Kevin                 EAST YORK                 3:01.96    1    
      8 Denobrega, Tristan           FRANCIS LIBERMANN         3:06.93    2    
      9 Emmanuel, Anston             Chaminade H.S.            3:07.52    3    
     10 Guy, Zachary                 Cardinal Newman           3:09.03    4    
     11 Srikumaran, Srihaan          BIRCHMOUNT S.S.           3:10.12    1    
     12 Hajkowski, Jordan            MARY WARD S.S.            3:10.42    3    
     13 Harris-Lowe, Doug            Crestwood Mustangs        3:11.41    2    
     14 Gomes, Valerian              FATHER REDMOND            3:13.05    3    
     15 Holden, Mitchell             Crestwood Mustangs        3:17.85    2    
     16 Lavigne, Brady               Lo Ellen Park SS          3:18.36    1    
     17 Dang, Albert                 St. Basil's Tor           3:20.73    2    
     18 Reyes, David                 FATHER REDMOND            3:22.69    3    
     19 Warchol, Michael             St  Maximilian            3:23.12    4    
     20 Manbodh, Mark                George S Henry Academy    3:24.76    3    
     21 Habib, Phillip               Card. Leger               3:26.04    2    
     22 Bashir, Ishmum               EAST YORK                 3:26.21    2    
     23 Mohamed, Ali                 George S Henry Academy    3:33.18    2    
     24 Imbriglio, Emilio            FRANCIS LIBERMANN         3:33.67    3    
     25 Comendador, Jeremiah         FRANCIS LIBERMANN         3:33.72         
     26 Evershed, Matthew            Sacred Heart              3:37.88    2    
     27 Racicot, Daniel              St. Basil's Tor           3:41.77    3    
     28 Rendace, Frank               St. Basil's Tor           3:50.77    2    
     29 Milligan-Cupid, Terren       St. Basil's Tor           5:05.15    3    

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD            Page 16
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                          Senior Men's 1,000 Meter Run                         
                                                                               
              # Meet: 2:31.34 Andrew Heaney Cardinal Newman . 2006             
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
  PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME      HT PTS
  ===== ============================ ========================= ========= == ===
      1 Moddie, Triphon              St. Joan of Arc           2:39.20    1    
      2 Miller, Jordan               FRANCIS LIBERMANN         2:40.59    6    
      3 Hubbard Olesky, Riley        Paul Dwyer                2:45.72    2    
      4 Hacker, Brett                Notre Dame Ajax           2:45.88    1    
      5 Poland, Jason                Chaminade H.S.            2:47.30    3    
      6 Ong, Carl                    Card. Leger               2:47.83    4    
      7 Badali, Matthew              ST. MICHAEL'S             2:48.78    1    
      8 Griffith, Saed               RS McLaughlin             2:49.10    1    
      9 Karanenthiran, Harishan      CHINUACOUSY .S.S          2:50.30    2    
     10 Holt, Jamie                  RS McLaughlin             2:52.23    2    
     11 Perera-Satgunem, Joel        NEIL MCNEIL HIGH SCHOOL   2:52.80    3    
     12 Bates, Dylan                 BIRCHMOUNT S.S.           2:53.43    4    
     13 Typa, Steven                 MICHAEL POWER             2:53.78    4    
     14 Shatalow, Nick               Notre Dame Ajax           2:53.96    2    
     15 Maunder, David               Etobicoke Collegiate      2:54.45    1    
     16 Granger, Jeremy              Lord Dorchester S.S.      2:54.87    1    
     17 Moyer, Chris                 Notre Dame Ajax           2:55.14    1    
     18 Ahmed, Sangau                Central Commerce          2:56.30    6    
     19 Reeve, Brooks                Courtice S.S.             2:57.08    2    
     20 Katigbak, Chris              CHINUACOUSY .S.S          2:57.64    3    
     21 Deane, Patrick               Lord Dorchester S.S.      2:58.87    2    
     22 Uuksulainen, Kiefer          West Ferris SS            2:59.15    5    
     23 Watson, Alex                 NEIL MCNEIL HIGH SCHOOL   2:59.19    4    
     24 Johnston, Matt               Notre Dame Ajax           3:00.88    3    
     25 McNorgan, Josh               Lord Dorchester S.S.      3:01.88    2    
     26 Murtha, Chris                Crestwood Mustangs        3:03.38    6    
     27 Diaz, Miguel                 Brebeuf                   3:05.05    7    
     28 Blayney, Conor               Lo Ellen Park SS          3:05.53    4    
     29 Gayle, Shaquille             Blessed Mother Teresa     3:06.86    7    
     30 Sumajit, Jhomar              Brebeuf                   3:10.85    5    
     31 Snowden, Grant               Erindale SS               3:11.78    8    
     32 Sanchara, Roy                WESTVIEW                  3:12.55    3    
     33 Gregory, Dayne               Card. Leger               3:13.60         
     34 Kwarko-Fosu, Kwesi           York Mills                3:14.48    6    
     35 Caddy, Chris                 Lord Dorchester S.S.      3:14.49    3    
     36 Davey, Cameron               Sir JA MacDonald Tor      3:14.76    6    
     37 Littlejohn, Jesus            Lord Dorchester S.S.      3:17.33    3    
     38 Arellano, Julian             Brebeuf                   3:17.39    5    
     39 Shams, Zaid                  NEIL MCNEIL HIGH SCHOOL   3:17.99    5    
     40 Pavelic, Edo                 MICHAEL POWER             3:18.77    4    
     41 Andrade, Matthew             Woburn C.I                3:20.50    7    
     42 Kasanszky, Ryan              WESTMOUNT S.S.            3:21.18    4    
     43 Leonardo, Randolph           St. Basil's Tor           3:23.92    8    
     44 Vidamoore, Charlie           Sir John A Macdonald Ham  3:26.25    8    

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD            Page 17
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                    Senior Men's 1,000 Meter Run (Continued)                   
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
  PLACE ATHLETE NAME                 TEAM                      TIME      HT PTS
  ===== ============================ ========================= ========= == ===
     45 Ngo, Karl                    Blessed Mother Teresa     3:26.47    7    
     46 Blanca, Michael              Brebeuf                   3:27.24    6    
     47 Yoon, John                   Card. Leger               3:28.04    5    
     48 Djayakarsana, Daniel         MARY WARD S.S.            3:28.16         
     49 Vandittelli, Josh            Sir JA MacDonald Tor      3:29.34    8    
     50 Fernando, Antonio            Brebeuf                   3:30.11    7    
     51 Yahye, Adam                  Sir John A Macdonald Ham  3:30.50    7    
     52 Dawson, Lance                MICHAEL POWER             3:34.13    4    
     53 Bastarache, Eric             Cardinal Newman           3:36.60    6    
     54 Conley, Zachary              Card. Leger               3:38.77    5    
     55 Mebrattu, Abell              Central Commerce          3:46.14    7    
     56 Walker, Britton              Card. Leger               3:55.78    5    
     57 Pineda, Aandrew              St. Basil's Tor           4:02.63    6    
     58 Sanchez, Joel                St. Basil's Tor           4:12.87    7    
                                                                               
                        Midget Women's 4x400 Meter Relay                       
                                                                               
                      # Meet: 4:20.17 Mary Ward H.S. 2002                      
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
           PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME      HT PTS         
           =====  =================================== ========= == ===         
               1  BMSS      BIRCHMOUNT S.S.           4:36.40    1             
               2  MAXI      St  Maximilian            4:45.09    2             
               3  RETD      FATHER REDMOND            4:47.74    2             
               4  LOEL      Lo Ellen Park SS          5:04.25    1             
               5  CATD      Fr. Henry Carr            5:08.83    1             
               -  LITD      FRANCIS LIBERMANN              NT    2             
                                                                               
                         Open Women's 4x400 Meter Relay                        
                                                                               
                         # Meet: 3:59.00 Mary Ward 2001                        
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
           PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME      HT PTS         
           =====  =================================== ========= == ===         
               1  CATD "B"  Fr. Henry Carr            4:06.15    2             
               2  BMSS      BIRCHMOUNT S.S.           4:20.25    1             
               3  WATD      MARY WARD S.S.            4:28.94    1             
               4  LOEL      Lo Ellen Park SS          4:33.78    2             
               5  CLRO      Card. Leger               4:35.85    1             
               6  BLUE      Bluevale collegiate       4:47.60    2             
               7  LITD      FRANCIS LIBERMANN         4:47.79    5             
               8  LOEL "B"  Lo Ellen Park SS          4:56.75    3             

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD            Page 18
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                   Open Women's 4x400 Meter Relay (Continued)                  
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
           PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME      HT PTS         
           =====  =================================== ========= == ===         
               9  CRES "B"  Crestwood Mustangs        4:57.15    4             
              10  MAXI      St  Maximilian            4:59.56    6             
              11  CRES      Crestwood Mustangs        5:10.52    6             
              12  SBTD      St. Basil's Tor           5:55.85    6             
               -  BMSS "B"  BIRCHMOUNT S.S.                NT    3             
               -  MPTD      MICHAEL POWER                  NT    3             
               -  SBTD "B"  St. Basil's Tor                NT    5             
               -  PINR      Pine Ridge                     NT    4             
               -  YORK      York Mills                     NT    4             
               -  CATD      Fr. Henry Carr                 NT    1             
               -  RETD      FATHER REDMOND                 NT    4             
               -  JOAN      St. Joan of Arc                NT    2             
               -  PADW      Paul Dwyer                     NT    3             
               -  NDAJ      Notre Dame Ajax                NT    5             
               -  LITD "B"  FRANCIS LIBERMANN              NT    5             
                                                                               
                         Midget Men's 4x400 Meter Relay                        
                                                                               
                      # Meet: 3:50.90 Mary Ward H.S. 2002                      
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
           PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME      HT PTS         
           =====  =================================== ========= == ===         
               1  CATD      Fr. Henry Carr            4:02.87    1             
               2  BMSS      BIRCHMOUNT S.S.           4:07.09    1             
               3  MPTD      MICHAEL POWER             4:08.09    3             
               4  NDAJ      Notre Dame Ajax           4:09.77    3             
               5  LOEL      Lo Ellen Park SS          4:12.62    3             
               6  PINR      Pine Ridge                4:17.65    2             
               7  RETD      FATHER REDMOND            4:17.76    5             
               8  WCTR      WESTVIEW                  4:21.28                  
               9  CLRO      Card. Leger               4:22.47    4             
              10  ESOF      Etobicoke School Arts     4:27.80    5             
              11  CHRP      CHINUACOUSY .S.S          4:28.84    3             
              12  SACR      Sacred Heart              4:29.33    2             
               -  MCTD      NEIL MCNEIL HIGH SCHOOL       DNF    2             
               -  BMSS "B"  BIRCHMOUNT S.S.                NT    4             
               -  LITD      FRANCIS LIBERMANN              NT    4             
               -  CARD      Cardinal Newman                NT    5             
               -  WATD      MARY WARD S.S.                 NT    1             
               -  CATD "B"  Fr. Henry Carr                 NT    2             
               -  CMTD      Chaminade H.S.                 NT    1             

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD            Page 19
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                          Open Men's 4x400 Meter Relay                         
                                                                               
                      # Meet: 3:30.96 Cardinal Newman 2007                     
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
           PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME      HT PTS         
           =====  =================================== ========= == ===         
               1  LITD      FRANCIS LIBERMANN         3:35.53    2             
               2  MPTD      MICHAEL POWER             3:38.29    1             
               3  SYNO      Sydenham H.S.             3:40.82    1             
               4  NDAJ      Notre Dame Ajax           3:43.12    1             
               5  RETD      FATHER REDMOND            3:43.55    8             
               6  BLUE      Bluevale collegiate       3:46.69    1             
               7  WCTR      WESTVIEW                  3:50.22                  
               8  CATD      Fr. Henry Carr            3:53.08    2             
               9  LOEL      Lo Ellen Park SS          3:55.27    4             
              10  JOAN "B"  St. Joan of Arc           3:56.64    4             
              11  SACR      Sacred Heart              4:00.94    3             
              12  YORK      York Mills                4:02.16    3             
              13  CMTD      Chaminade H.S.            4:04.62    9             
              14  BMSS      BIRCHMOUNT S.S.           4:05.40    2             
              15  CHRP      CHINUACOUSY .S.S          4:06.45    3             
              16  BREB      Brebeuf                   4:07.36    9             
              17  LITD "B"  FRANCIS LIBERMANN         4:13.08    7             
              18  CMTD "B"  Chaminade H.S.            4:13.67    8             
              19  WEFE      West Ferris SS            4:15.09    5             
              20  WOBU      Woburn C.I                4:20.30    9             
              21  LORD "B"  Lord Dorchester S.S.      4:24.80    5             
              22  CRES "B"  Crestwood Mustangs        4:26.55    6             
              23  BMSS "B"  BIRCHMOUNT S.S.           4:26.84    5             
              24  GEOS      George S Henry Academy    4:27.09    8             
              25  LORD      Lord Dorchester S.S.      4:41.18    5             
              26  WATD      MARY WARD S.S.            4:42.78                  
              27  CRES      Crestwood Mustangs        4:45.50    6             
              28  SBTD      St. Basil's Tor           5:00.18                  
              29  SBTD "B"  St. Basil's Tor           5:01.41    7             
               -  CARD      Cardinal Newman                NT    7             
               -  LITD "C"  FRANCIS LIBERMANN              NT    7             
               -  WOBU "B"  Woburn C.I                     NT    6             
               -  WEFE "B"  West Ferris SS                 NT    6             
               -  MCTD      NEIL MCNEIL HIGH SCHOOL        NT    4             
               -  JOAN      St. Joan of Arc                NT    4             
               -  PINR      Pine Ridge                     NT    2             
               -  CATD "B"  Fr. Henry Carr                 NT    3             

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD             Page 1
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                            Junior Women's Shot Put                            
                                                                               
                 # Meet: 10.05m Britany Crew - Birchmount 2009                 
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               TEAM                MARK        PTS     
      ===== ========================== =================== =======     ===     
          1 Marfo, Obeng               Fr. Henry Carr      9.79m               
          2 Bursey, Taylor             Port Perry          9.63m               
          3 Betancourt, Alexandra      Notre Dame Ajax     8.54m               
          4 Aleida, Bertha             Central Commerce    7.95m               
          5 Santi, Julia               Lo Ellen Park SS    7.13m               
          6 Dipnarine, Stacy           Cardinal Newman     7.13m               
          7 Walters, Monique           Central Commerce    6.99m               
          8 Karroum, Hailey            Sir JA MacDonald To 6.96m               
          9 Davidson, Lynn             FRANCIS LIBERMANN   5.67m               
         10 Adu-Poku, Eunice           FRANCIS LIBERMANN   4.10m               
                                                                               
                             Open Women's Shot Put                             
                                                                               
                   # Meet: 13.85m Kaitlyn Andrews Acton 2006                   
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               TEAM                MARK         PTS    
      ===== ========================== =================== ========     ===    
          1 Crew, Brittney             BIRCHMOUNT S.S.     11.35m              
          2 Bradley, Jordana           Albert Campbell     10.93m              
          3 Lynde, Alex                Port Perry           9.78m              
          4 Irwin, Sam                 Elmvale DHS          9.41m              
          5 Broome, Kameshia           Blessed Mother Tere  8.81m              
          6 Hoxar, Brooke              Lord Dorchester S.S  8.58m              
          7 Brown, Madalene            Woburn C.I           7.51m              
          8 Nelson, Alanis             Cardinal Newman      6.40m              
          9 Leon, Asia                 St. Basil's Tor      6.38m              
         10 Norng, Diana               Sir John A Macdonal  6.32m              
         11 Beverly, Lee               George S Henry Acad  5.11m              
         12 Patel, Dhara               Woburn C.I           4.58m              
                                                                               
                             Junior Men's Shot Put                             
                                                                               
                 # Meet: 17.61m Peter Nikolovski - Malvern 2010                
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               TEAM                MARK         PTS    
      ===== ========================== =================== ========     ===    
          1 Obiri-Yeboah, Jonathon     Fr. Henry Carr      14.15m              
          2 Filicette, Michael         Chaminade H.S.      13.31m              
          3 Wareham, Collin            BIRCHMOUNT S.S.     13.20m              
          4 Thomas, Damiene            Chaminade H.S.      12.71m              

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD             Page 2
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                       Junior Men's Shot Put (Continued)                       
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               TEAM                MARK         PTS    
      ===== ========================== =================== ========     ===    
          5 Wilson-Clark, Ashton       Brebeuf             11.14m              
          6 Vecchio, Giovanni          Chaminade H.S.      10.50m              
          7 Forgie, Jason              Brebeuf             10.25m              
          8 Said, Ahsan                Woburn C.I          10.04m              
          9 Cristello, Nick            Chaminade H.S.       9.65m              
         10 Milne, John                Lo Ellen Park SS     9.23m              
         11 Kwampis, Chris             Sacred Heart         9.18m              
         12 Bonello, Kevin             Brebeuf              8.95m              
         13 Twumasi-Ankrah, Ernest     Fr. Henry Carr       8.88m              
         14 Arubayi, Denzel            George S Henry Acad  8.32m              
         15 Belli, Michael             Chaminade H.S.       8.30m              
         16 Twumasi-Ankrah, Alexander  Fr. Henry Carr       8.06m              
                                                                               
                            Open Women's Pole Vault                            
                                                                               
                  # Meet: 3.05m Jenna Jeffs E.L Crossley 2001                  
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               TEAM                MARK        PTS     
      ===== ========================== =================== =======     ===     
          1 Scott, Erin                Uxbridge ss         2.45m               
          2 Laidlaw, Hayley            Uxbridge ss         2.30m               
          3 Miller, Chelsea            Sacred Heart        2.00m               
          - Lumley, Adria              Lo Ellen Park SS       NH               
          - Karroum, Hailey            Sir JA MacDonald To    NH               
                                                                               
                             Open Men's Pole Vault                             
                                                                               
                   # Meet: 4.00m Lupco Petkoski Leacock 2001                   
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               TEAM                MARK        PTS     
      ===== ========================== =================== =======     ===     
          1 Laing, Joel                Uxbridge ss         3.35m               
          2 Kasar, John                Lo Ellen Park SS    3.20m               
          3 Dylan, Golow               Innisdale ss        2.90m               
          - Saab, Basel                Sir JA MacDonald To    NH               

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD             Page 3
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                            Midget Women's Long Jump                           
                                                                               
               # Meet: 4.70m Chantel Vassel - Fr Henry Carr 2010               
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               TEAM                MARK        PTS     
      ===== ========================== =================== =======     ===     
          1 James, Jayde               Paul Dwyer          4.19m               
          2 Brown, Dayna               Lo Ellen Park SS    4.13m               
          3 Chung, Alicia              FRANCIS LIBERMANN   4.13m               
          4 Metcalfe, Kristin          Etobicoke School Ar 4.08m               
          5 Kerr, Andia                Erindale SS         4.05m               
          6 Oriola, Remy               Fr. Henry Carr      4.01m               
          7 Osagie, Ese                Erindale SS         3.98m               
          8 Rose, Samantha             Sacred Heart        3.89m               
          9 Haminuk, Carly             Etobicoke School Ar 3.87m               
         10 Miller, Chelsea            Sacred Heart        3.83m               
         10 Herbert, Miranda           Sacred Heart        3.83m               
         10 Rajasekaran, Ramana        Woburn C.I          3.83m               
         13 Bayram, Nadia              Sir JA MacDonald To 3.82m               
         14 Wu, Erica                  WESTMOUNT S.S.      3.75m               
         15 Phan, Darlene              St. Joan of Arc     3.53m               
         16 John, Diontae              FRANCIS LIBERMANN   3.49m               
         17 Dimatulac, Kayla           St  Maximilian      3.48m               
         18 Alaeddrine, Fatina         Lo Ellen Park SS    3.44m               
         19 Frame, Jessica             St. Joan of Arc     3.16m               
         20 Mikayla, Cantelope         St  Maximilian      3.10m               
         21 Nazina, Masha              EAST YORK           2.98m               
         22 Raymond, Andi              St  Maximilian      2.64m               
                                                                               
                             Open Women's Long Jump                            
                                                                               
                # Meet: 5.74m Kerri Ann Mitchell Pine Ridge 2001               
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               TEAM                MARK        PTS     
      ===== ========================== =================== =======     ===     
          1 Aladejebi, Oladunni        Blessed Mother Tere 5.00m               
          2 Vassel, Chantell           Fr. Henry Carr      4.87m               
          3 Pothemont, Kristen         St. Joan of Arc     4.72m               
          4 Elvie-Sinclair, Sh'Quaya   Blessed Mother Tere 4.69m               
          5 Melbourne, Ameka           Blessed Mother Tere 4.58m               
          6 Agnoluzzi, Bryooklyn       Sacred Heart        4.53m               
          7 Minchella, Samantha        St  Maximilian      4.52m               
          8 Roberts, Saraphina         Central Commerce    4.51m               
          9 Lim, Rebecca               St. Joan of Arc     4.48m               
         10 Janeil, Roberts            Woburn C.I          4.44m               
         11 Del La Torre, Sydney       Sacred Heart        4.39m               
         12 Bisson, Amanda             Sir JA MacDonald To 4.25m               
         13 Hypolite, Aisa             EAST YORK           4.16m               

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD             Page 4
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                       Open Women's Long Jump (Continued)                      
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               TEAM                MARK        PTS     
      ===== ========================== =================== =======     ===     
         14 Norng, Diana               Sir John A Macdonal 3.88m               
         15 Koterniak, Ana             George S Henry Acad 3.79m               
         16 Robinson, Jordan           St  Maximilian      3.63m               
         17 Chiesa, Alicia             Lo Ellen Park SS    3.61m               
         18 Xenophontos, Delia         St. Basil's Tor     3.38m               
         19 Dipnarine, Stacy           Cardinal Newman     3.22m               
         20 Kraft, Adrianne            Cardinal Newman     3.01m               
         21 Nixon, Jacqueline          Woburn C.I          2.84m               
          - Jaseharan, Arathy          Woburn C.I           FOUL               
          - Yerenky, Amy               Notre Dame Ajax        ND               
          - Guige, Misty               Sir John A Macdonal    ND               
                                                                               
                             Midget Men's Long Jump                            
                                                                               
           # Meet: 5.88m Christian Soarah Michael Power/St. Joes 2003          
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               TEAM                MARK        PTS     
      ===== ========================== =================== =======     ===     
          1 Guvara, William            Cardinal Newman     5.84m               
          2 Spence, Andre              Notre Dame Ajax     5.72m               
          3 Benson, Chris              Notre Dame Ajax     5.25m               
          4 Biskoris, Liam             Sir JA MacDonald To 5.06m               
          5 Luk, Nicholas              Brebeuf             5.03m               
          6 Aram, Norek                Sir JA MacDonald To 4.99m               
          7 Osaquona, Stephen          Notre Dame Ajax     4.95m               
          8 Viado, Marc                Brebeuf             4.78m               
          9 Magnaye, Ed-Claven         Brebeuf             4.77m               
         10 Hocking, Eric              Erindale SS         4.68m               
         11 Paras, Marc                FRANCIS LIBERMANN   4.60m               
         12 Tran, Henry                WESTMOUNT S.S.      4.48m               
         13 Ong, Dominic               St  Maximilian      4.45m               
         14 Purdye, Nick               Brebeuf             4.29m               
         15 Ross, Mitch                Lo Ellen Park SS    4.10m               
         16 Boston, Marquos            Cardinal Newman     4.03m               
         17 Huffman, Corey             Lo Ellen Park SS    3.73m               
         18 Chundamala, Chris          Cardinal Newman     3.67m               
         19 Khan, Reynard              Etobicoke School Ar 3.66m               
         20 Bugay, Francis             Brebeuf             3.40m               
         21 Chan, Charles              Brebeuf             3.10m               
         22 Menar, Rowin               Brebeuf             2.76m               
          - Giesler, John              West Ferris SS       FOUL               
          - Ong, Ryan                  Brebeuf              FOUL               
          - Raso, Anthony              Brebeuf              FOUL               
          - Manuba, Joven              Sacred Heart         FOUL               

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD             Page 5
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                       Midget Men's Long Jump (Continued)                      
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               TEAM                MARK        PTS     
      ===== ========================== =================== =======     ===     
          - Perry, Liam                Brebeuf              FOUL               
          - Sparks, Jake               Erindale SS            ND               
                                                                               
                              Open Men's Long Jump                             
                                                                               
             # Meet: 6.94m Kadeem Douglans - Father Henry Carr 2009            
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               TEAM                MARK        PTS     
      ===== ========================== =================== =======     ===     
          1 Pitt-Doe, William          St. Joan of Arc     6.38m               
          2 Rasing, Marc               Brebeuf             6.30m               
          3 Tang, Michael              Brebeuf             6.09m               
          4 Champagne, Aaron           Paul Dwyer          5.94m               
          5 Hill, Royan                Brebeuf             5.74m               
          6 Nyorchuk, Jonathan         EAST YORK           5.74m               
          7 Arica, Ryan                Brebeuf             5.71m               
          8 Burrell, Jermain           Cardinal Newman     5.55m               
          9 Moore, Sean                Lo Ellen Park SS    5.54m               
         10 Napala, Jeff               Brebeuf             5.54m               
         11 Lewis, Tarik               Blessed Mother Tere 5.53m               
         12 Vuong, Francis             FRANCIS LIBERMANN   5.48m               
         13 Coman, Kevin               EAST YORK           5.37m               
         14 Weatherup, Cole            Cardinal Newman     5.33m               
         14 Garel, Lucas               Sacred Heart        5.33m               
         16 Mahumed, Jamil             EAST YORK           5.27m               
         17 Loboni, Robert             MICHAEL POWER       5.00m               
         18 Hoang, Everet              George S Henry Acad 4.79m               
         19 Wong, Daniel               FRANCIS LIBERMANN   4.67m               
         20 Bardon, Stephen            Cardinal Newman     4.33m               
         21 Dang, Albert               St. Basil's Tor     4.30m               
         22 Laruffa, Andrew            Brebeuf             4.22m               
         23 Jayanathan, Sajay          Sir JA MacDonald To 4.18m               
         24 Marzo, Franz               FRANCIS LIBERMANN   4.10m               
         25 Bakshi, Tazin              George S Henry Acad 4.00m               
         26 Bonello, Kevin             Brebeuf             3.72m               
         27 Yahye, Adam                Sir John A Macdonal 3.55m               
         28 Castaldo, Matthias         Brebeuf             2.57m               
          - Payot, Mark                St. Basil's Tor      FOUL               
          - Arellano, Julian           Brebeuf                ND               
          - Blanca, Michael            Brebeuf                ND               
          - Urrutia, Nico              Brebeuf                ND               
          - Lacsina, Abe               Brebeuf                ND               
          - Karroum, Jake              Sir JA MacDonald To    ND               
          - Cumberbatch, Joshua        Brebeuf                ND               

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD             Page 6
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                            Midget Women's High Jump                           
                                                                               
                  # Meet: 1.65m Brooke Rowland - Westside 2009                 
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               TEAM                MARK        PTS     
      ===== ========================== =================== =======     ===     
          1 Wu, Erica                  WESTMOUNT S.S.      1.35m               
          2 Groom, Alicia              Lo Ellen Park SS    1.30m               
          3 Kiana, Colin               St  Maximilian      1.27m               
          4 Sawan, Beatrice            Sacred Heart        1.20m               
          5 Chin, Caitlin              Sir JA MacDonald To 1.20m               
                                                                               
                             Open Women's High Jump                            
                                                                               
              #   Meet: 1.65m Stephanie Huggan Beamsville DHS 2001             
              # Meet#2: 1.65m Shanista Haye Beamsville        2006             
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               TEAM                MARK        PTS     
      ===== ========================== =================== =======     ===     
          1 Kikulis, Emma              Pine Ridge          1.60m               
          2 Lawson, Miranda            Northern Seconday S 1.45m               
          3 Hesurf, Jennifer           York Mills          1.45m               
          4 Harley, Teri               Sir John A Macdonal 1.40m               
          5 Thorne, Courtney           St. Joan of Arc     1.35m               
          6 Guige, Misty               Sir John A Macdonal 1.35m               
          7 Neatby, Christine          FATHER REDMOND      1.35m               
          8 Adanty, Janet              St. Joan of Arc     1.30m               
          9 Kababji, Batoul            St. Joan of Arc     1.30m               
          - Melbourne, Ameka           Blessed Mother Tere    NH               
          - Avenbuan, Mary             FRANCIS LIBERMANN      NH               
          - Hache, Tiffany             Lo Ellen Park SS       NH               
          - Bisson, Amanda             Sir JA MacDonald To    NH               
          - Macaskill, Quinn           Northern Seconday S    NH               
                                                                               
                             Midget Men's High Jump                            
                                                                               
                   # Meet: 1.80m Mike Vasile St. Basils 2008                   
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               TEAM                MARK        PTS     
      ===== ========================== =================== =======     ===     
          1 Linardio, Daniel           Card. Leger         1.75m               
          2 Popov, Alexia              Sacred Heart        1.55m               
          3 Hunt, Dylan                Sacred Heart        1.55m               
          4 Undzyes, Joey              St  Maximilian      1.45m               
          5 Huffman, Corey             Lo Ellen Park SS    1.45m               
          - Otieno, Elias              Erindale SS            NH               

OFSAA - Metro Region                                      Hy-Tek's MEET MANAGER
                   NIKE / ADAMS INVITATIONAL TRACK AND FIELD             Page 7
                                  HIGH SCHOOL                                  
                       York University -                        
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                              Open Men's High Jump                             
                                                                               
                   # Meet: 2.05m Paul Martin Pine Ridge 2002                   
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               TEAM                MARK        PTS     
      ===== ========================== =================== =======     ===     
          1 Johnson-Powell, Dushawn    Notre Dame Ajax     1.93m               
          2 Amah, Selorm               St. Basil's Tor     1.90m               
          3 Lewis, Tarik               Blessed Mother Tere 1.70m               
          4 Nguyen, Alexander          St. Basil's Tor     1.65m               
          5 Solomon, Junior            Innisdale ss        1.65m               
          6 Cole, Chyzie               Innisdale ss        1.60m               
          7 Osaquona, Stephen          Notre Dame Ajax     1.55m               
          8 Abbas, Ibrar               Erindale SS         1.55m               
          - Gibbs, Khari               Brebeuf                NH               
                                                                               
                              Open Men's Shot Put                              
                                                                               
                 # Meet: 18.74m Mike Barnes Saltfleet DHS 2005                 
                                                                               
                       Finals - Results  -                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME               TEAM                MARK         PTS    
      ===== ========================== =================== ========     ===    
          1 Sivalingam, Anojan         Albert Campbell     14.34m              
          2 Cruikshanks, Sean          Port Perry          13.44m              
          3 Anoya, Stewart             Chaminade H.S.      12.19m              
          4 Rivas, Lucas               Chaminade H.S.      11.52m              
          5 Lepp, Connor               Port Perry          11.51m              
          6 Belgrave, Nick             WESTVIEW            11.36m              
          7 Ahmed, Ramy                Sir JA MacDonald To 10.97m              
          8 Garel, Lucas               Sacred Heart        10.91m              
          9 Butch, Cody                Chaminade H.S.      10.70m              
         10 Martin, Colin              Port Perry          10.38m              
         11 Sarfo-Boateng, Solomon     Fr. Henry Carr      10.08m              
         12 Milligan, Michael          WESTVIEW            10.00m              
         13 Fergusan, Thunder          Crestwood Mustangs   9.77m              
         14 Jackson, Michael           Blessed Mother Tere  8.31m              
         15 Reynolds, Travis           Central Commerce     7.91m              
         16 Allahi, Arslan             Woburn C.I           7.52m              
         17 Subdhan, Troy              Woburn C.I           7.43m              
         18 Racicot, Daniel            St. Basil's Tor      7.25m              
         19 Vidamoore, Charlie         Sir John A Macdonal  7.22m

 
 
Post as: 
4 comment(s)
coi
what does nwi mean?
taylorgang
where are the hurdle results?!
Chris Nickinson
Looking into it!
Port Hope Spartans
The 60 m hurdle results are missing. Is it possible to have these included in the results???
History for Nike Adams Invitational
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2015 1 71 1    
2014 1 49 1    
2013 1   1    
2012 1 31 2    
2011 1 91 3    
2010 1   1