Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2011 Mar 26th

YearResultsNews 
*20141 3 
20131 2 
20121 1 
20112 2 
 

Media for 2011

Videos (0)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (2)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Invited groups

 

2011

Meet held at Eleanor Roosevelt High School in Corona, CA on March 26th, 2011

 

2011 Results - Roosevelt Speed and Distance Invitational

Published by
coachjoerobles   on Mar 26 2011, 05:13 PM
Roosevelt Speed and Distance Invitational - Mar 26, 2011
Corona, CA, US
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 110h | 300h | 4x100m | 4x200m | 4x400m | Sprint Medley 2,2,4,8 | Distance Medley | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 100h | 300h | 4x100m | 4x200m | 4x400m | Sprint Medley 2,2,4,8 | Distance Medley | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV
 
Mens 100m Frosh/Soph Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Panganiban, Richard 10 Valley View 11.80 -0.1 3  
1 Webb, Taelin 9 John W. North 11.83 +0.0 1  
2 Myles, Tyrik 10 Summit 11.85 -0.1 3  
3 Whitney, Savion 9 Etiwanda 11.88 -0.1 3  
2 Bacerra, Joseph 10 Valley View 12.07 +0.0 1  
4 Squires-Whire, Austin 10 Etiwanda 12.19 -0.1 3  
1 Lode, Taylor 10 Poly (Riverside) 12.42 +0.2 2  
5 Tello, James 10 Summit 12.51 -0.1 3  
2 Ahsue, Jeremy 10 Poly (Riverside) 12.66 +0.2 2  
3 Corsey, Quincy 9 John W. North 12.88 +0.0 1  
4 Rodriguez, Brian 9 Norco 13.38 +0.0 1  
3 Houser, Darian   Valley View 13.47 +0.2 2  
4 Snowden, Cameron 9 Poly (Riverside) 13.76 +0.2 2  
 
Mens 100m Invitational Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Sanders, DiShawn 12 Etiwanda 11.05 -0.4 1  
2 Burnham, Dameon 12 E. Roosevelt 11.06 -0.4 1  
3 Mitchell, Elijah 9 E. Roosevelt 11.15 -0.4 1  
4 Johnwell, Shilah 12 Etiwanda 11.52 -0.4 1  
5 Alexander, Evan   Etiwanda 11.53 -0.4 1  
6 Willis, Joel 12 Pacifica (Garden 11.54 -0.4 1  
7 Henderson, Greg 12 Norco 11.66 -0.4 1  
 
Mens 100m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Esters, Joseph 11 Valley View 11.87 -0.7 1  
1 Mason, John 11 La Quinta (La Qu 11.99 -1.1 2  
2 Shaw, Seayon 10 La Quinta (La Qu 12.01 -1.1 2  
3 Kamstra, Kyle 12 La Quinta (La Qu 12.03 -1.1 2  
4 Badilla, Mark 11 Poly (Riverside) 12.14 -1.1 2  
2 Braden, Jovaughan 11 Norco 12.17 -0.7 1  
5 Hale, Greg 11 Poly (Riverside) 12.17 -1.1 2  
3 Durrell, John 12 E. Roosevelt 12.26 -0.7 1  
6 Wolf, Ryan 11 Valley View 12.39 -1.1 2  
7 Acrey, Trent 12 Poly (Riverside) 12.40 -1.1 2  
4 Smith, Leon 12 John W. North 12.43 -0.7 1  
5 Tol, Oscar 11 Valley View 12.89 -0.7 1  
 
Mens 200m Frosh/Soph Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Whitney, Savion 9 Etiwanda 23.80 +1.2 4  
1 Newman, Demetris   Summit 24.49 +0.8 1  
2 Trailer, Urih   E. Roosevelt 24.60 +0.8 1  
1 Squires-Whire, Austin 10 Etiwanda 24.92 +0.9 3  
1 Lode, Taylor 10 Poly (Riverside) 25.11 +1.4 2  
2 Panganiban, Richard 10 Valley View 25.11 +0.9 3  
2 Ahsue, Jeremy 10 Poly (Riverside) 25.12 +1.4 2  
3 Myles, Tyrik 10 Summit 25.12 +0.9 3  
3 Corsey, Quincy 9 John W. North 25.88 +1.4 2  
4 Mosely, Trevon 10 Etiwanda 25.88 +0.9 3  
3 Amaya, Polo 9 John W. North 25.90 +0.8 1  
4 Briones, Dean 9 Norco 25.92 +0.8 1  
5 Lawton, Cedric 9 Etiwanda 26.35 +0.8 1  
2 Hodges, Julian 9 Poly (Riverside) 26.36 +1.2 4  
5 Whitney, Savion 9 Etiwanda 26.36 +0.9 3  
4 Clark, Ben 9 Etiwanda 26.40 +1.4 2  
6 Snowden, Cameron 9 Poly (Riverside) 26.40 +0.9 3  
6 King, Joshua   Summit 26.61 +0.8 1  
3 Galloway, Quentin 9 John W. North 26.86 +1.2 4  
7 Nodal, Christian   Norco 26.94 +0.8 1  
8 Rodriguez, Brian 9 Norco 27.30 +0.8 1  
 
Mens 200m Invitational Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Mitchell, Elijah 9 E. Roosevelt 21.96 +1.3 1  
2 Tyes, Diontaye 12 Rancho Cucamonga 21.99 +1.3 1  
3 Sanders, Charles 11 E. Roosevelt 22.53 +1.3 1  
4 Brown, Tyler 11 La Quinta (La Qu 22.69 +1.3 1  
5 Sanders, DiShawn 12 Etiwanda 23.08 +1.3 1  
6 Esters, Joseph 11 Valley View 23.82 +1.3 1  
 
Mens 200m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Robinson, James 10 Rancho Cucamonga 23.01 +1.0 2  
2 Young, Kelsey 12 Norco 23.11 +1.0 2  
1 Cardenas, Camilo 11 John W. North 23.76w +2.4 3  
1 McBride, Gary 12 John W. North 23.95 +1.4 1  
2 Barr, Raphael 11 Etiwanda 24.04 +1.4 1  
3 Ramirez, Brian 10 La Quinta (La Qu 24.40 +1.0 2  
4 Barrow, Kirk   E. Roosevelt 24.50 +1.0 2  
5 Badilla, Mark 11 Poly (Riverside) 24.68 +1.0 2  
2 Johnson, Trashawn 11 Etiwanda 24.86w +2.4 3  
3 Robinson, Patrick 10 Norco 24.87w +2.4 3  
3 Muhamad, K   Summit 25.01 +1.4 1  
4 Acrey, Trent 12 Poly (Riverside) 25.29 +1.4 1  
6 Wolf, Ryan 11 Valley View 25.41 +1.0 2  
5 Okonkwo, Charles   Summit 25.80 +1.4 1  
6 Tol, Oscar 11 Valley View 25.94 +1.4 1  
7 Plguillem, Alex   Poly (Riverside) 26.22 +1.4 1  
 
Mens 400m Frosh/Soph Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Pio, Saul 9 John W. North 54.71 1  
2 Asuqo, Anthony   E. Roosevelt 54.91 1  
1 Brown, Eric 9 Summit 55.10 2  
2 Poor, Quin 10 Poly (Riverside) 56.27 2  
3 Washingtion, Jordan 9 Summit 56.89 2  
3 Atwell, James 10 Poly (Riverside) 57.57 1  
4 Galloway, Quentin 9 John W. North 58.18 1  
5 Garcia, Carlos 9 E. Roosevelt 58.44 1  
4 Amaya, Polo 9 John W. North 59.21 2  
6 Clark, Ben 9 Etiwanda 59.31 1  
5 Lawton, Cedric 9 Etiwanda 59.89 2  
7 Forest, Rick   Poly (Riverside) 1:00.34 1  
6 Manning, Artise 9 Summit 1:00.46 2  
 
Mens 400m Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 White, Laijon 12 Rancho Cucamonga 48.76 1  
2 Brown, Tyler 11 La Quinta (La Qu 49.78 1  
3 Hutchings, Leran 12 E. Roosevelt 49.82 1  
4 Weaver, Ben 11 Rancho Cucamonga 51.09 1  
5 Robinson, James 10 Rancho Cucamonga 51.33 1  
6 Biggers, Garrette 11 John W. North 51.83 1  
7 Matthews, Braxton 12 Rancho Cucamonga 51.85 1  
8 Contreras, Willie 12 John W. North 52.09 1  
 
Mens 400m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Lester, Dominique 12 Valley View 50.83 2  
2 Cardenas, Camilo 11 John W. North 50.87 2  
1 Tyson, Matt 11 E. Roosevelt 52.66 1  
3 McBride, Gary 12 John W. North 52.83 2  
4 Young, Kelsey 12 Norco 53.45 2  
5 Ramirez, Brian 10 La Quinta (La Qu 54.17 2  
2 Muhamad, K   Summit 55.40 1  
6 Brandsford, Dylan 11 Poly (Riverside) 55.42 2  
7 Johnson, Trashawn 11 Etiwanda 55.79 2  
3 Bernstein, Jonny 12 La Quinta (La Qu 56.41 1  
4 Baitinger, Cody 12 Poly (Riverside) 57.99 1  
8 Flowers, Keith   E. Roosevelt 58.91 2  
5 Piguillum, Alex 12 Poly (Riverside) 59.35 1  
6 Edwards, Josh   Summit 59.80 1  
 
Mens 800m Frosh/Soph Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Miller, Joseph 10 Valley View 2:09.60 1  
2 Moore, Brandon 10 Poly (Riverside) 2:10.48 1  
3 Chavez, Luis 10 Etiwanda 2:11.33 1  
4 Renck, Evan 9 Poly (Riverside) 2:13.06 1  
5 McVeigh, Kieran 9 Poly (Riverside) 2:13.89 1  
6 Turcuit, Akil 10 Etiwanda 2:13.96 1  
7 Mcmanigal, Evan 10 John W. North 2:14.62 1  
8 Phipps, Jesse 9 E. Roosevelt 2:17.90 1  
9 Belizario, Anthony 9 E. Roosevelt 2:18.18 1  
10 Gonzales, Enrique 10 John W. North 2:19.42 1  
11 Yniquez, Patrick 9 Summit 2:21.24 1  
12 Pinedo, Christian 10 E. Roosevelt 2:23.29 1  
13 Rosas, Jonathan   E. Roosevelt 2:27.08 1  
14 Vaughn, Garrett 9 John W. North 2:28.69 1  
15 Carterjolley, Stephen   E. Roosevelt 2:34.15 1  
 
Mens 800m Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Noble, Ray 12 Valley View 1:56.82 1  
2 Njuki, Bernard   E. Roosevelt 1:58.75 1  
3 Haynes, Robin 12 Rancho Cucamonga 1:59.67 1  
4 Huntley, Tyler 12 John W. North 2:00.01 1  
5 Contreras, Willie 12 John W. North 2:00.50 1  
6 Cabralez, Joseph 11 Poly (Riverside) 2:06.52 1  
7 Orozco, Alex 10 La Quinta (La Qu 2:06.81 1  
8 Johal, Ryan 11 Etiwanda 2:07.35 1  
9 Cisneros, Alex 11 Poly (Riverside) 2:09.64 1  
 
Mens 800m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Galinda, Enrique   E. Roosevelt 2:05.81 1  
2 Magdaleno, Eddie 12 Valley View 2:10.75 1  
3 Burtleson, Keith   La Quinta (La Qu 2:11.79 1  
4 Koegel, Drake 12 Etiwanda 2:12.83 1  
5 Singh, Hardeep 12 Etiwanda 2:16.14 1  
6 Sanchez, Martin 12 Jordan 2:16.83 1  
7 Lucero, Sam 12 Poly (Riverside) 2:17.55 1  
8 Reyes, Victor   Etiwanda 2:17.63 1  
9 Ignatius, Darian 11 John W. North 2:21.75 1  
10 Padilla, Rufino 12 Poly (Riverside) 2:21.81 1  
11 Choice, Antonio 11 Summit 2:30.93 1  
12 Hernandez, Jonathan 12 La Quinta (La Qu 2:32.77 1  
13 Zamora, Jonathan   E. Roosevelt 2:40.21 1  
 
Mens 1600m Frosh/Soph Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Warrick, Kyle 10 E. Roosevelt 4:40.44 1  
2 Martinez, Jake 10 Etiwanda 4:41.38 1  
3 Mcmanigal, Evan 10 John W. North 4:44.86 1  
4 Miller, Joseph 10 Valley View 4:49.26 1  
5 Beasley, Matt 10 Poly (Riverside) 4:49.69 1  
6 Martinez, John Paul 10 Etiwanda 4:51.72 1  
7 Peterson, Spencer 10 Poly (Riverside) 4:52.31 1  
8 Phipps, Jesse 9 E. Roosevelt 4:53.11 1  
9 Field, Tom 10 Poly (Riverside) 4:55.48 1  
10 Gonzales, Enrique 10 John W. North 4:58.39 1  
11 Cervantes, Juan 10 Jordan 5:05.75 1  
12 Edu, Robert 10 Etiwanda 5:09.95 1  
13 Yniquez, Patrick 9 Summit 5:10.52 1  
14 Vaughn, Garrett 9 John W. North 5:11.29 1  
15 Dietz, Jorge   E. Roosevelt 5:13.79 1  
16 Devicente, Luis 9 Valley View 5:14.01 1  
17 Roldan, Victor 10 Valley View 5:17.04 1  
18 Seymore, Isaac   E. Roosevelt 5:17.75 1  
19 Carterjolley, Stephen   E. Roosevelt 5:27.17 1  
20 Johnson, Jared 10 Valley View 5:55.07 1  
21 Hebert, Gavin   E. Roosevelt 6:06.91 1  
 
Mens 1600m Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Woolf, Nick 11 E. Roosevelt 4:17.49 1  
2 Huntley, Tyler 12 John W. North 4:20.19 1  
3 Hines, Tyre 12 Etiwanda 4:20.37 1  
4 Noble, Ray 12 Valley View 4:25.38 1  
5 Potts, Aaron 11 E. Roosevelt 4:25.83 1  
6 Barragon, Ben 12 Valley View 4:31.02 1  
7 Orozco, Alex 10 La Quinta (La Qu 4:37.11 1  
8 Martinez, Jesse 11 Etiwanda 4:38.62 1  
9 Cabralez, Joseph 11 Poly (Riverside) 4:44.33 1  
 
Mens 1600m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Dougherty, Evan 11 La Quinta (La Qu 4:37.60 1  
2 Jaregui, Joseph 11 Valley View 4:43.50 1  
3 Magdaleno, Eddie 12 Valley View 4:45.80 1  
4 Terry, Andrew 12 Etiwanda 4:47.50 1  
5 Singleton, Jeffery 12 E. Roosevelt 4:48.20 1  
6 Rivera, Ralph 11 E. Roosevelt 4:49.40 1  
7 Durrell, John 12 E. Roosevelt 4:49.80 1  
8 Arana, Luciano 11 La Quinta (La Qu 4:50.00 1  
9 Ignatius, Darian 11 John W. North 4:59.70 1  
10 Cisneros, Alex 11 Poly (Riverside) 5:02.20 1  
11 Padilla, Rufino 12 Poly (Riverside) 5:11.30 1  
12 Bravo, Michael 10 E. Roosevelt 5:13.40 1  
13 Pastor, Roberto 12 Jordan 5:18.50 1  
14 Wu, Zekai 10 E. Roosevelt 5:25.30 1  
15 Burnham, Dameon 12 E. Roosevelt 5:36.50 1  
16 Pulido, Jason 12 E. Roosevelt 5:40.90 1  
 
Mens 110m Hurdles Frosh/Soph Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Joseph, Senghor 10 Poly (Riverside) 18.90 1  
2 Rocha, Adrien 9 Norco 20.19 1  
3 Flores, Alfredo 10 Norco 20.98 1  
 
Mens 110m Hurdles Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hawkins, Christopher 10 Etiwanda 15.70 1  
2 Hale, Shian 11 Rancho Cucamonga 16.49 1  
3 Kitijima, Stanley 10 E. Roosevelt 17.25 1  
4 Nevins, Scott 12 Poly (Riverside) 19.55 1  
 
Mens 110m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Dowling, Joshua 11 Norco 20.64 1  
2 Vidales, Gabe 11 Poly (Riverside) 20.72 1  
 
Mens 300m Hurdles Frosh/Soph Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Rocha, Adrien 9 Norco 2:25.94 1  
2 Joseph, Senghor 10 Poly (Riverside) 2:26.49 1  
3 Ramirez, Erick 10 John W. North 2:28.93 1  
 
Mens 300m Hurdles Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hutchings, Leran 12 E. Roosevelt 40.55 1  
2 Hawkins, Christopher 10 Etiwanda 42.06 1  
3 Hale, Shian 11 Rancho Cucamonga 43.75 1  
4 Hills, Marice   John W. North 45.66 1  
5 Kitijima, Stanley 10 E. Roosevelt 47.61 1  
6 Miles, Parish 10 Etiwanda 49.68 1  
 
Mens 300m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Olmos, Jorge 12 Valley View 46.37 1  
2 Nevins, Scott 12 Poly (Riverside) 47.56 1  
3 Dowling, Joshua 11 Norco 50.25 1  
4 Nguyen, Kevin 12 Valley View 50.71 1  
5 Vidales, Gabe 11 Poly (Riverside) 51.98 1  
 
Mens 4x100m Relay Frosh/Soph Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Etiwanda 46.08 1  
2 Relay Team   E. Roosevelt 46.60 1  
3 Relay Team   Summit 47.07 1  
4 Relay Team   E. Roosevelt 47.29 1  
5 Relay Team   Poly (Riverside) 49.01 1  
 
Mens 4x100m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   E. Roosevelt 41.88 1  
2 Relay Team   Rancho Cucamonga 42.57 1  
3 Relay Team   Etiwanda 44.26 1  
4 Relay Team   John W. North 44.73 1  
5 Relay Team   Valley View 46.60 1  
6 Relay Team   Poly (Riverside) 47.06 1  
7 Relay Team   La Quinta (La Qu 48.43 1  
 
Mens 4x200m Relay Frosh/Soph Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   E. Roosevelt 1:38.29 1  
2 Relay Team   Summit 1:39.00 1  
3 Relay Team   E. Roosevelt 1:39.81 1  
 
Mens 4x200m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   John W. North 1:51.25 1  
 
Mens 4x400m Relay Frosh/Soph Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Valley View 3:49.47 1  
2 Relay Team   Poly (Riverside) 3:55.11 1  
3 Relay Team   Summit 4:01.00 1  
4 Relay Team   E. Roosevelt 4:12.32 1  
5 Relay Team   Norco 4:14.19 1  
 
Mens 4x400m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Rancho Cucamonga 3:28.66 1  
2 Relay Team   John W. North 3:33.92 1  
3 Relay Team   Etiwanda 3:40.59 1  
4 Relay Team   Norco 3:49.63 1  
5 Relay Team   Poly (Riverside) 4:00.80 1  
6 Relay Team   La Quinta (La Qu 4:11.06 1  
-- Relay Team   E. Roosevelt DNF 1  
 
Mens Sprint Medley 2,2,4,8 Frosh/Soph Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Valley View 3:54.11 1  
2 Relay Team   E. Roosevelt 4:03.34 1  
-- Relay Team   Summit DNF 1  
 
Mens Sprint Medley 2,2,4,8 Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Norco 3:58.01 1  
2 Relay Team   John W. North 4:02.56 1  
 
Mens Distance Medley Frosh/Soph Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Poly (Riverside) 11:56.78 1  
2 Relay Team   E. Roosevelt 12:14.83 1  
3 Relay Team   Valley View 12:15.85 1  
4 Relay Team   E. Roosevelt 13:16.27 1  
5 Relay Team   Poly (Riverside) 13:28.38 1  
6 Relay Team   Norco 13:29.79 1  
7 Relay Team   Valley View 13:53.62 1  
 
Mens Distance Medley Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   E. Roosevelt 10:45.97 1  
2 Relay Team   Valley View 10:53.57 1  
3 Relay Team   Etiwanda 11:13.44 1  
4 Relay Team   La Quinta (La Qu 11:31.14 1  
5 Relay Team   E. Roosevelt 11:49.40 1  
6 Relay Team   Etiwanda 11:55.13 1  
7 Relay Team   Norco 12:16.84 1  
8 Relay Team   Poly (Riverside) 12:24.47 1  
 
Mens Shot Put Frosh/Soph Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 O'Hara, Lawrence 9 Poly (Riverside) 43-10.00(13.36m) 1  
2 Sanders, Aaron 10 Poly (Riverside) 39-01.00(11.91m) 1  
3 Bacerra, Joseph 10 Valley View 38-04.00(11.68m) 1  
3 Schlossberg, Chandler 10 Norco 38-04.00(11.68m) 1  
5 Servin, Hector 10 John W. North 33-04.00(10.16m) 1  
6 Romero, Daniel 9 E. Roosevelt 31-00.00(9.45m) 1  
7 Noble, Ray 12 Valley View 29-07.00(9.02m) 1  
7 Huntley, Hayden 9 John W. North 29-07.00(9.02m) 1  
9 Herron, Ryan 9 Norco 19-07.50(5.98m) 1  
 
Mens Shot Put Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 O'Hara, Matt 11 Poly (Riverside) 47-06.00(14.48m) 2  
2 Long, Joshua 12 Norco 40-05.50(12.33m) 2  
3 Rivera, Justin 12 E. Roosevelt 39-05.00(12.01m) 2  
4 Coleman, Seth 11 Etiwanda 39-00.00(11.89m) 2  
5 Voyles, Alex 11 La Quinta (La Qu 38-04.50(11.70m) 2  
6 Byrd, Tyrell 12 Valley View 38-04.00(11.68m) 2  
1 Fountain, Dean 12 Valley View 37-08.00(11.48m) 1  
7 Hrisko, Chris 11 Norco 37-06.00(11.43m) 2  
2 Chumm, Matthew 11 Valley View 37-05.00(11.40m) 1  
3 Enyeart, Devon 11 Poly (Riverside) 35-09.50(10.91m) 1  
8 Gonzales-Hixon, River 11 Etiwanda 34-03.00(10.44m) 2  
4 Bishop, Bradley 11 Norco 33-06.00(10.21m) 1  
9 Wu, Zekai 10 E. Roosevelt 32-08.00(9.96m) 2  
5 Sepulveda, Pablo 10 La Quinta (La Qu 30-08.00(9.35m) 1  
6 Hirales, Juan 12 Poly (Riverside) 30-02.00(9.19m) 1  
7 Roessler, Shane 9 La Quinta (La Qu 26-09.00(8.15m) 1  
8 White, Martin 11 La Quinta (La Qu 25-01.00(7.65m) 1  
 
Mens Discus Frosh/Soph Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Sanders, Aaron 10 Poly (Riverside) 126-04(38.51m) 1  
2 O'Hara, Lawrence 9 Poly (Riverside) 98-08(30.07m) 1  
3 Rosas, Jonathan   E. Roosevelt 95-01.50(28.99m) 1  
4 Schlossberg, Chandler 10 Norco 91-04(27.84m) 1  
5 Linton, Tyler 10 Valley View 87-03(26.59m) 1  
6 Huntley, Hayden 9 John W. North 81-08(24.89m) 1  
7 Romero, Daniel 9 E. Roosevelt 79-07.50(24.27m) 1  
8 Villa, Josue 10 Valley View 72-02(22.00m) 1  
9 Bacerra, Joseph 10 Valley View 69-03(21.11m) 1  
10 Servin, Hector 10 John W. North 67-10(20.68m) 1  
11 Herron, Ryan 9 Norco 54-08.50(16.68m) 1  
 
Mens Discus Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 De Los Santos, Angel 11 Valley View 123-00(37.49m) 2  
1 Long, Joshua 12 Norco 116-01(35.38m) 1  
2 Hrisko, Chris 11 Norco 110-02(33.58m) 1  
2 Voyles, Alex 11 La Quinta (La Qu 107-06(32.77m) 2  
3 Wu, Zekai 10 E. Roosevelt 97-11(29.85m) 1  
3 Pulido, Joshua 12 E. Roosevelt 89-07.75(27.32m) 2  
4 Byrd, Tyrell 12 Valley View 88-06.25(26.98m) 2  
4 Bishop, Bradley 11 Norco 88-00(26.82m) 1  
5 Sepulveda, Pablo 10 La Quinta (La Qu 81-01.75(24.73m) 2  
6 Gonzales-Hixon, River 11 Etiwanda 80-11.50(24.68m) 2  
7 White, Martin 11 La Quinta (La Qu 63-09(19.43m) 2  
8 Roessler, Shane 9 La Quinta (La Qu 57-06(17.53m) 2  
 
Mens High Jump Frosh/Soph Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Webb, Taelin 9 John W. North 6-01.00(1.85m) 1  
2 Myles, Tyrik 10 Summit 5-02.00(1.57m) 1  
2 Gilmer, Devon 10 Summit 5-02.00(1.57m) 1  
2 Dingle, Brian 10 Norco 5-02.00(1.57m) 1  
5 Ricks, Forrest 10 Poly (Riverside) 5-00.00(1.52m) 1  
-- Hodges, Julian 9 Poly (Riverside) NH(--) 1  
 
Mens High Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Martinez, Victor 12 Poly (Riverside) 5-08.00(1.73m) 1  
1 Cook, Jovan 12 Poly (Riverside) 5-08.00(1.73m) 1  
1 Green, Alex 11 Etiwanda 5-08.00(1.73m) 1  
4 Adentunji, Akinyemi 12 E. Roosevelt 5-06.00(1.68m) 1  
4 Peck, Aaron 11 John W. North 5-06.00(1.68m) 1  
4 Joyner, Jourdan 12 Poly (Riverside) 5-06.00(1.68m) 1  
7 Delzeith, Travonte   E. Roosevelt 5-04.00(1.63m) 1  
7 Ikonte, CJ 12 E. Roosevelt 5-04.00(1.63m) 1  
 
Mens Long Jump Frosh/Soph Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Atwell, James 10 Poly (Riverside) 17-08.25(5.39m) +1.4 1  
2 Bailey, Andre 10 Norco 16-03.50(4.97m) +2.0 1  
3 Flores, Alfredo 10 Norco 15-09.00(4.80m) +2.1 1  
-- Lessing, Steven 10 Norco FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Long Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Myers, Denziel 11 John W. North 21-05.00(6.53m) +0.5 2  
2 Sullivan, Cullen 11 Poly (Riverside) 20-03.50(6.18m) +2.0 2  
1 Mora, Josh 12 Valley View 20-00.00(6.10m) +0.3 1  
2 Kamstra, Kyle 12 La Quinta (La Qu 19-07.00(5.97m) +0.2 1  
3 Rodriguez, Rio 11 Poly (Riverside) 19-03.25(5.87m) +1.1 2  
3 Stuart, John 11 Poly (Riverside) 19-00.00(5.79m) +0.1 1  
4 Hale, Shian 11 Rancho Cucamonga 18-09.50(5.73m) +0.6 2  
4 Reynolds, Eric 11 John W. North 18-08.50(5.70m) +1.0 1  
5 Esters, Joseph 11 Valley View 18-08.50(5.70m) +0.8 2  
6 Sandoval, Chris 12 Norco 18-07.00(5.66m) +1.3 2  
7 Barr, Raphael 11 Etiwanda 18-05.50(5.63m) +1.4 2  
5 Washingtion, Jordan 9 Summit 18-00.50(5.50m) +0.5 1  
6 Teren, Deren 10 La Quinta (La Qu 17-10.00(5.44m) +0.3 1  
8 Green, Alex 11 Etiwanda 17-10.00(5.44m) +0.1 2  
9 Gillins, Malik 12 Rancho Cucamonga 17-02.50(5.25m) +0.7 2  
7 Swppe, Clint   E. Roosevelt 16-09.50(5.12m) -0.1 1  
8 Rodriguez, Emmanuel 11 Poly (Riverside) 16-07.50(5.07m) +0.0 1  
9 Delzeith, Travonte   E. Roosevelt 16-03.50(4.97m) +0.4 1  
10 Timmons, Jevi 11 E. Roosevelt 15-09.25(4.81m) +0.2 1  
 
Mens Triple Jump Frosh/Soph Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Atwell, James 10 Poly (Riverside) 39-11.00(12.17m) +1.2 1  
2 Trujillo, Jose 10 Valley View 38-00.50(11.60m) -0.2 1  
3 Timmons, Jevi 11 E. Roosevelt 36-11.00(11.25m) +0.0 1  
4 Bailey, Andre 10 Norco 35-07.50(10.86m) +0.3 1  
5 Lessing, Steven 10 Norco 33-02.50(10.12m) +0.1 1  
6 Flores, Alfredo 10 Norco 33-01.00(10.08m) +0.0 1  
 
Mens Triple Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Peck, Aaron 11 John W. North 41-02.00(12.55m) +1.6 2  
2 Rodriguez, Rio 11 Poly (Riverside) 41-01.50(12.53m) +1.4 2  
3 Sullivan, Cullan 11 Poly (Riverside) 38-09.00(11.81m) +2.0 2  
1 Mora, Josh 12 Valley View 38-06.50(11.75m) +0.8 1  
2 Ikonte, CJ 12 E. Roosevelt 37-04.00(11.38m) +2.2 1  
4 Sandoval, Chris 12 Norco 36-02.50(11.04m) +1.3 2  
3 Stuckey, Jarrod 11 Poly (Riverside) 35-04.00(10.77m) +1.1 1  
4 Thorman, Kevin 11 La Quinta (La Qu 34-07.00(10.54m) +2.4 1  
5 Teren, Deren 10 La Quinta (La Qu 34-06.00(10.52m) +1.2 1  
5 Delzeith, Travonte   E. Roosevelt 34-05.50(10.50m) +2.1 2  
-- Stuart, John 11 Poly (Riverside) FOUL(--) nwi 2  
 
Mens Pole Vault Frosh/Soph Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Warrick, Kyle 10 E. Roosevelt 10-06.00(3.20m) 1  
2 McCrary, Justin 9 E. Roosevelt 10-00.00(3.05m) 1  
3 Alvarez, Sam 10 Valley View 8-00.00(2.44m) 1  
4 Rodriguez, Ivan 9 E. Roosevelt 7-06.00(2.29m) 1  
5 Certain, Dre 10 Valley View 7-00.00(2.13m) 1  
-- Morris, Kendall 9 Poly (Riverside) NH(--) 1  
 
Mens Pole Vault Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Olmos, Jorge 12 Valley View 12-06.00(3.81m) 1  
2 Goodwin, George 11 Poly (Riverside) 11-06.00(3.51m) 1  
2 Gonzalez, Raul 12 E. Roosevelt 11-06.00(3.51m) 1  
2 Fonbuena, Josh 12 Rancho Cucamonga 11-06.00(3.51m) 1  
5 Mendez, Gilbert 11 E. Roosevelt 10-06.00(3.20m) 1  
5 Swppe, Clint   E. Roosevelt 10-06.00(3.20m) 1  
5 Vincente, Aldrin 11 Rancho Cucamonga 10-06.00(3.20m) 1  
8 Stetkevich, Sam 10 Poly (Riverside) 10-00.00(3.05m) 1  
9 Brown, Garret 12 Norco 9-06.00(2.90m) 1  
-- Nguyen, Kevin 12 Valley View NH(--) 1  
-- Brown, Wade 11 Norco NH(--) 1  
 
Womens 100m Frosh/Soph Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Ponomaroff, Kat 10 Poly (Riverside) 13.36 -0.6 2  
1 Wright, Jera 9 E. Roosevelt 13.50 -0.2 1  
2 Roby, Taelor 9 E. Roosevelt 13.69 -0.2 1  
3 Mcconnel, Madison 9 Norco 13.78 -0.2 1  
2 Davis, Kai Li 9 Etiwanda 13.84 -0.6 2  
3 Napoleon, Erin 9 Etiwanda 14.03 -0.6 2  
4 Addnick, Summer 10 Poly (Riverside) 14.18 -0.2 1  
5 Holmes, Aria   E. Roosevelt 14.33 -0.2 1  
6 Staten, Elis 9 Poly (Riverside) 14.44 -0.2 1  
7 Pulver, Claire 10 Norco 14.45 -0.2 1  
8 Gilmer, Keyanna 9 Summit 15.92 -0.2 1  
 
Womens 100m Invitational Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Chijioke, Iris 11 E. Roosevelt 12.54 -0.3 1  
2 Taylor, Re'onna 11 Wilson (Long Bea 12.71 -0.3 1  
3 Chambers, Ashleigh 9 Wilson (Long Bea 12.96 -0.3 1  
4 Aubery, Dominique 11 Poly (Riverside) 13.17 -0.3 1  
5 Davis, Devin 11 E. Roosevelt 13.40 -0.3 1  
 
Womens 100m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Meza, Breanny 10 La Quinta (La Qu 13.61 -0.6 2  
1 Thorpe, Tempest   Wilson (Long Bea 13.69 -0.4 1  
2 Lasher, Amber 10 Norco 13.70 -0.6 2  
2 Cornwell, Ayris 11 Etiwanda 13.82 -0.4 1  
3 Essex, Danielle 11 Norco 13.85 -0.6 2  
4 Longstreet, Christen 11 Etiwanda 13.90 -0.6 2  
3 Pena, Elisa 9 La Quinta (La Qu 13.91 -0.4 1  
5 Winchester, Kamerin 9 Etiwanda 14.07 -0.6 2  
6 Obi, Anita 11 Etiwanda 14.08 -0.6 2  
4 Sherley, Rayven 9 La Quinta (La Qu 14.37 -0.4 1  
5 Lawson, Nicole 12 Poly (Riverside) 14.45 -0.4 1  
6 Ybanez, Janine 11 Poly (Riverside) 14.57 -0.4 1  
7 Mendez, Cindy 12 Poly (Riverside) 15.56 -0.4 1  
 
Womens 200m Frosh/Soph Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Scott, Mistic 10 Etiwanda 27.13 +1.8 3  
1 Ponomaroff, Kat 10 Poly (Riverside) 27.46w +2.1 2  
2 Quevado, Yogleidi 10 Wilson (Long Bea 27.53 +1.8 3  
1 Jenkins, Samatha   E. Roosevelt 27.56 +1.7 1  
2 Dotson, Chade 10 Valley View 28.47w +2.1 2  
3 McConnell, Madison 9 Norco 28.61w +2.1 2  
3 Rice, Destiney 10 Norco 29.03 +1.8 3  
4 Davis, Kai Li 9 Etiwanda 29.22w +2.1 2  
2 Wade, Brianna 9 Etiwanda 29.55 +1.7 1  
3 Addnick, Summer 10 Poly (Riverside) 29.59 +1.7 1  
5 Baugh, Maryah 9 John W. North 29.72w +2.1 2  
4 Smith, Jenae 9 Wilson (Long Bea 29.74 +1.8 3  
4 Holmes, Aria   E. Roosevelt 29.80 +1.7 1  
5 Staten, Elis 9 Poly (Riverside) 29.83 +1.7 1  
6 Wong, Becky 9 E. Roosevelt 31.15 +1.7 1  
5 Becerra, Felicia 10 Norco 32.20 +1.8 3  
6 Gilmer, Keyanna 9 Summit 33.01 +1.8 3  
 
Womens 200m Invitational Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Jones, Vanessa 12 Etiwanda 25.35w +2.1 1  
2 Ducre, Chasity 9 E. Roosevelt 27.25w +2.1 1  
3 Brown, Ayanna 12 Summit 27.52w +2.1 1  
4 Williams, Shiloah 12 John W. North 27.68w +2.1 1  
5 Tweede, Cornisha 12 Valley View 27.69w +2.1 1  
 
Womens 200m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Leon, Brielle   La Quinta (La Qu 27.72 +1.4 1  
1 Toor, Jade 11 Poly (Riverside) 27.72w +2.3 2  
2 Longstreet, Christen 11 Etiwanda 28.15 +1.4 1  
2 Pena, Elisa 9 La Quinta (La Qu 28.15w +2.3 2  
3 Thorpe, Tempest   Wilson (Long Bea 28.49 +1.4 1  
3 Newsom, Belinda 12 Valley View 28.49w +2.3 2  
4 Weimer, Brielle 9 La Quinta (La Qu 29.46 +1.4 1  
4 Hernandez, Anna 11 Wilson (Long Bea 29.46w +2.3 2  
5 Lawson, Nicole 12 Poly (Riverside) 30.04 +1.4 1  
5 Davis, Devin 11 E. Roosevelt 30.04w +2.3 2  
6 Mendez, Cindy 12 Poly (Riverside) 34.28 +1.4 1  
6 Cornwell, Ayris 11 Etiwanda 34.28w +2.3 2  
 
Womens 400m Frosh/Soph Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Dotson, Chade 10 Valley View 1:05.21 1  
2 Scott, Mistic 10 Etiwanda 1:05.62 1  
3 Gibbons, Kristyn 10 Poly (Riverside) 1:06.23 1  
4 Wade, Brianna 9 Etiwanda 1:08.04 1  
1 Beaman, Ashlyn 9 E. Roosevelt 1:09.14 2  
2 Ramirez, Harley 10 Norco 1:09.61 2  
3 Campbell, Aysha 10 Norco 1:09.64 2  
5 Jones, Victoria 9 John W. North 1:09.73 1  
4 Garlington, Zoie   E. Roosevelt 1:10.36 2  
5 Rains, Skylar 9 Poly (Riverside) 1:11.10 2  
6 Enders, Philine 9 Poly (Riverside) 1:11.39 1  
6 Pereida, Angie 10 Valley View 1:14.07 2  
 
Womens 400m Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jones, Vanessa 12 Etiwanda 58.45 1  
2 Mcdonald, Danielle 10 John W. North 1:00.49 1  
3 Armstrong, Akia 10 E. Roosevelt 1:01.28 1  
4 Pearson, Imani 10 Wilson (Long Bea 1:02.79 1  
5 Peoples, Ashley 11 Wilson (Long Bea 1:03.03 1  
6 Williams, Shiloah 12 John W. North 1:03.50 1  
7 Tweede, Cornisha 12 Valley View 1:04.00 1  
 
Womens 400m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 DeGrood, Haylee 11 Poly (Riverside) 1:02.90 1  
2 Foster, Casey 12 Poly (Riverside) 1:04.77 1  
3 Campoa, Jazmine 12 Valley View 1:04.80 1  
4 Justice, Chantia 12 La Quinta (La Qu 1:05.15 1  
5 Toor, Jade 11 Poly (Riverside) 1:06.30 1  
6 Newsom, Belinda 12 Valley View 1:08.90 1  
7 Weimer, Brielle 9 La Quinta (La Qu 1:10.99 1  
 
Womens 800m Frosh/Soph Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Stacey, Jessie 10 Poly (Riverside) 2:35.73 1  
2 Meneses, Abbie 9 Poly (Riverside) 2:36.28 1  
3 Takeshita, Claire 9 John W. North 2:36.37 1  
4 Ortiz, Sara 9 Valley View 2:39.91 1  
5 Delavega, Alexia 9 E. Roosevelt 2:44.39 1  
6 Murarik, Mirando 10 Etiwanda 2:47.36 1  
7 Flores, Jasmine 10 Poly (Riverside) 2:50.27 1  
8 Laffond, Hannah 10 Norco 2:53.06 1  
9 Chrest, Taylor 9 Valley View 2:56.91 1  
 
Womens 800m Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Mendoza, Mariel 11 John W. North 2:20.06 1  
2 Huebner, Megan 9 La Quinta (La Qu 2:20.21 1  
3 Hill, Rhea 12 Rancho Cucamonga 2:25.35 1  
4 Hernandez, Anna 11 Wilson (Long Bea 2:26.02 1  
5 Lammers, Mackenzie   E. Roosevelt 2:29.27 1  
6 Estes, Kenzie 12 Poly (Riverside) 2:29.63 1  
7 Esparza, Dominique 12 Valley View 2:31.05 1  
8 Mendiola, Rene 12 Wilson (Long Bea 2:33.78 1  
 
Womens 800m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Stip, Jessica 11 Poly (Riverside) 2:33.62 1  
2 Warshaw, Marsella 10 La Quinta (La Qu 2:38.97 1  
3 Padilla, Corina 10 Norco 2:42.16 1  
4 Bengard, Erika 11 Valley View 2:48.38 1  
5 Alfred, Janna 12 Poly (Riverside) 2:49.76 1  
6 Raygoza, Tatiana   E. Roosevelt 2:58.63 1  
 
Womens 1600m Frosh/Soph Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Takeshita, Claire 9 John W. North 5:38.53 1  
2 Meneses, Abbie 9 Poly (Riverside) 5:42.42 1  
3 Casilla, Alyssa 10 Etiwanda 5:53.33 1  
4 Stacey, Jessie 10 Poly (Riverside) 5:53.75 1  
5 Redak, Caitlin 10 John W. North 6:03.72 1  
6 Perez, Isabel 10 Etiwanda 6:06.77 1  
7 Flores, Jasmine 10 Poly (Riverside) 6:14.40 1  
8 Hodges, Angelica 10 Valley View 6:14.68 1  
9 Pereida, Erica 9 Valley View 6:17.52 1  
10 Aceves, Christine 10 Poly (Riverside) 6:19.97 1  
11 Miranda, Jessika   Etiwanda 6:22.40 1  
12 Tapia, Morgan 10 E. Roosevelt 6:24.96 1  
13 Vargas, Lily 9 E. Roosevelt 6:25.88 1  
14 Macias, Helen 10 Valley View 6:28.53 1  
15 Galguera, Stephanie 9 Norco 7:11.29 1  
 
Womens 1600m Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Mendoza, Mariel 11 John W. North 5:03.24 1  
2 Huebner, Megan 9 La Quinta (La Qu 5:05.08 1  
3 Esparza, Dominique 12 Valley View 5:26.89 1  
4 Johal, Nicole 10 Etiwanda 5:34.05 1  
5 Codilla, Tiffany 12 Etiwanda 5:37.13 1  
6 Voros, Hannah 11 E. Roosevelt 5:54.47 1  
7 Budovec, Karina 10 Etiwanda 6:01.78 1  
8 Warshaw, Marsella 10 La Quinta (La Qu 6:12.60 1  
 
Womens 1600m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gonzales, Cynthia   E. Roosevelt 5:52.94 1  
2 Alfred, Janna 12 Poly (Riverside) 5:55.17 1  
3 Bengard, Erika 11 Valley View 6:06.98 1  
4 Sanchez, Jessica 11 Valley View 6:16.33 1  
5 Gess, Janine 12 Valley View 6:22.14 1  
6 Bracamontes, Natalia 12 E. Roosevelt 6:31.90 1  
7 Sarver, Melissa   E. Roosevelt 7:21.70 1  
 
Womens 100m Hurdles Frosh/Soph Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Davis, Kaelin 9 Wilson (Long Bea 18.21 1  
1 Kunze, Taylor 10 Norco 18.43 2  
2 Alpert, Jacqueline 10 Norco 19.82 2  
2 Cota, Megan 9 Norco 20.59 1  
3 Pereida, Angie 10 Valley View 20.75 2  
4 Senecal, Frances 10 Poly (Riverside) 20.95 2  
5 Yee, Aija 9 E. Roosevelt 21.26 2  
3 Harness, Zoe 9 Poly (Riverside) 21.50 1  
 
Womens 100m Hurdles Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Munford, Jordie 10 Rancho Cucamonga 14.71 1  
2 Chijioke, Iris 11 E. Roosevelt 14.83 1  
3 Hall, Chloe 11 Etiwanda 17.27 1  
4 Munoz, Karla 12 La Quinta (La Qu 17.42 1  
5 Lasher, Amber 10 Norco 17.85 1  
 
Womens 100m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Larson, Sage 12 Poly (Riverside) 17.80 1  
2 Bowden, Brandie 12 Norco 18.71 1  
3 Lammons, Mikayla 12 Poly (Riverside) 19.13 1  
4 Peterson, Taylor 12 Poly (Riverside) 21.34 1  
 
Womens 300m Hurdles Frosh/Soph Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Anderson, Kaysie 10 E. Roosevelt 52.52 2  
2 Kunze, Taylor 10 Norco 55.32 2  
3 Pereida, Angie 10 Valley View 56.29 2  
4 Cota, Megan 9 Norco 57.28 2  
5 Alpert, Jackie 10 Norco 58.74 2  
1 Yee, Aija 9 E. Roosevelt 59.59 1  
2 Nicoles, Carley 9 Poly (Riverside) 59.67 1  
 
Womens 300m Hurdles Invitational Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Munford, Jordie 10 Rancho Cucamonga 43.54 1  
2 Chijioke, Iris 11 E. Roosevelt 45.16 1  
3 Munford, Brandie 10 Rancho Cucamonga 46.96 1  
4 Fraise, Jahnice 10 Rancho Cucamonga 47.18 1  
5 Lasher, Amber 10 Norco 49.14 1  
6 Hall, Chloe 11 Etiwanda 51.83 1  
 
Womens 300m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bowden, Brandie 12 Norco 54.91 1  
2 Lammons, Mikayla 12 Poly (Riverside) 55.66 1  
3 Larson, Sage 12 Poly (Riverside) 58.86 1  
4 Peterson, Taylor 12 Poly (Riverside) 1:04.37 1  
 
Womens 4x100m Relay Frosh/Soph Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Norco 54.59 1  
2 Relay Team   E. Roosevelt 55.25 1  
3 Relay Team   Etiwanda 55.77 1  
4 Relay Team   E. Roosevelt 56.79 1  
5 Relay Team   Poly (Riverside) 58.68 1  
6 Relay Team   Norco 1:00.66 1  
 
Womens 4x100m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Wilson (Long Bea 50.03 1  
2 Relay Team   John W. North 53.54 1  
3 Relay Team   La Quinta (La Qu 53.67 1  
4 Relay Team   Valley View 54.49 1  
5 Relay Team   Poly (Riverside) 57.23 1  
 
Womens 4x200m Relay Frosh/Soph Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   E. Roosevelt 1:52.29 1  
2 Relay Team   Wilson (Long Bea 1:52.50 1  
3 Relay Team   Norco 1:59.18 1  
4 Relay Team   E. Roosevelt 2:04.46 1  
5 Relay Team   Poly (Riverside) 2:07.73 1  
6 Relay Team   Poly (Riverside) 2:10.06 1  
 
Womens 4x200m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Wilson (Long Bea 1:46.99 1  
 
Womens 4x400m Relay Frosh/Soph Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Wilson (Long Bea 4:34.01 1  
2 Relay Team   Poly (Riverside) 4:36.31 1  
3 Relay Team   E. Roosevelt 4:42.10 1  
4 Relay Team   Norco 4:45.22 1  
5 Relay Team   Valley View 4:57.50 1  
6 Relay Team   Poly (Riverside) 5:02.32 1  
 
Womens 4x400m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Rancho Cucamonga 4:08.92 1  
2 Relay Team   Wilson (Long Bea 4:20.14 1  
3 Relay Team   Valley View 4:22.64 1  
4 Relay Team   John W. North 4:26.77 1  
5 Relay Team   Poly (Riverside) 4:28.51 1  
6 Relay Team   Wilson (Long Bea 4:30.01 1  
7 Relay Team   La Quinta (La Qu 4:39.77 1  
8 Relay Team   Norco 4:48.37 1  
 
Womens Sprint Medley 2,2,4,8 Frosh/Soph Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Norco 4:55.43 1  
2 Relay Team   Poly (Riverside) 5:01.61 1  
3 Relay Team   John W. North 5:03.67 1  
4 Relay Team   E. Roosevelt 5:10.20 1  
 
Womens Sprint Medley 2,2,4,8 Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Wilson (Long Bea 4:35.58 1  
 
Womens Distance Medley Frosh/Soph Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Etiwanda 14:42.42 1  
2 Relay Team   Valley View 14:56.47 1  
3 Relay Team   Poly (Riverside) 14:58.00 1  
4 Relay Team   E. Roosevelt 15:43.01 1  
 
Womens Distance Medley Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   La Quinta (La Qu 13:34.03 1  
2 Relay Team   Etiwanda 13:37.45 1  
3 Relay Team   E. Roosevelt 14:00.52 1  
4 Relay Team   Poly (Riverside) 14:08.74 1  
5 Relay Team   Norco 14:24.11 1  
6 Relay Team   Valley View 15:14.91 1  
 
Womens Shot Put Frosh/Soph Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Castleberry, Jaclyn 10 Norco 32-10.00(10.01m) 1  
2 Kapturkiewicz, Lauren 10 Norco 22-06.50(6.87m) 1  
3 Gleason, Margaret 10 Poly (Riverside) 22-05.00(6.83m) 1  
4 Cruz, Stephanie 9 Valley View 16-00.00(4.88m) 1  
5 Rubio, Audrey 9 Valley View 15-08.00(4.78m) 1  
 
Womens Shot Put Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Straley, Samantha 11 Poly (Riverside) 38-09.00(11.81m) 2  
1 Watkins, Deja 12 John W. North 38-00.00(11.58m) 1  
2 Parker, Destiny 9 Summit 37-10.00(11.53m) 2  
2 Summers, Rebecca 12 Norco 37-00.00(11.28m) 1  
3 Hill, Danna 12 E. Roosevelt 35-10.00(10.92m) 2  
3 Soto, Andrea 11 Norco 32-08.00(9.96m) 1  
4 Solano, Mari 12 Poly (Riverside) 32-05.50(9.89m) 2  
4 Haley, LaShon 12 Poly (Riverside) 28-11.00(8.81m) 1  
5 Hall, Jade 12 Norco 28-09.50(8.78m) 1  
5 Klein, Lauren 12 E. Roosevelt 27-10.00(8.48m) 2  
6 Ceja, Erica 11 Poly (Riverside) 26-06.00(8.08m) 1  
7 Pomee, Perfume 11 Valley View 25-02.00(7.67m) 1  
6 Williams, Tenille 9 Wilson (Long Bea 25-01.00(7.65m) 2  
7 Romero, Rachel 11 E. Roosevelt 24-05.00(7.44m) 2  
8 Nawrocki, Kelsey 11 La Quinta (La Qu 23-08.50(7.23m) 1  
8 Garbutt, Apolonia 12 Wilson (Long Bea 22-00.00(6.71m) 2  
9 Macias, Esperanza 11 Valley View 21-04.50(6.52m) 1  
10 Bertone, Julia 10 La Quinta (La Qu 17-09.00(5.41m) 1  
 
Womens Discus Frosh/Soph Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Castleberry, Jaclyn 10 Norco 84-01.50(25.64m) 1  
2 Payne, Arianna 10 Poly (Riverside) 72-01.50(21.98m) 1  
3 Gleason, Margaret 10 Poly (Riverside) 55-09(16.99m) 1  
4 Kapturkiewicz, Lauren 10 Norco 54-00(16.46m) 1  
5 Rubio, Audrey 9 Valley View 39-02.50(11.95m) 1  
6 Cruz, Stephanie 9 Valley View 39-01(11.91m) 1  
 
Womens Discus Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Paea, Ana 11 John W. North 130-01.50(39.66m) 1  
1 Straley, Samantha 11 Poly (Riverside) 107-08(32.82m) 2  
2 Summers, Rebecca 12 Norco 103-07.50(31.58m) 1  
2 Parker, Destiny 9 Summit 97-04.50(29.68m) 2  
3 Klein, Lauren 12 E. Roosevelt 94-00(28.65m) 2  
3 Soto, Andrea 11 Norco 88-05.50(26.96m) 1  
4 Hall, Jade 12 Norco 88-02(26.87m) 1  
4 Hill, Danna 12 E. Roosevelt 86-05(26.34m) 2  
5 Romero, Rachel 11 E. Roosevelt 85-09(26.14m) 2  
6 Williams, Tenille 9 Wilson (Long Bea 82-08(25.20m) 2  
7 Haley, LaShon 12 Poly (Riverside) 79-06.50(24.24m) 2  
5 Pomee, Perfume 11 Valley View 72-05(22.07m) 1  
6 Vidales, Deanna 12 Poly (Riverside) 71-02(21.69m) 1  
7 Solano, Mari 12 Poly (Riverside) 64-07(19.69m) 1  
8 Garbutt, Apolonia 12 Wilson (Long Bea 63-03(19.28m) 2  
8 Bertone, Julia 10 La Quinta (La Qu 56-05.50(17.21m) 1  
9 Macias, Esperanza 11 Valley View 55-09(16.99m) 1  
10 Nawrocki, Kelsey 11 La Quinta (La Qu 50-11(15.52m) 1  
 
Womens High Jump Frosh/Soph Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Davis, Kaelin 9 Wilson (Long Bea 4-10.00(1.47m) 1  
-- Hyatt, Hanna 9 Poly (Riverside) NH(--) 1  
 
Womens High Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Rowe, Bridgette 12 La Quinta (La Qu 5-00.00(1.52m) 1  
1 Morgan, Danielle 12 Wilson (Long Bea 5-00.00(1.52m) 1  
3 Webb, Taelor 12 John W. North 4-10.00(1.47m) 1  
4 Lim, Delaney 12 Poly (Riverside) 4-08.00(1.42m) 1  
4 Justice, Chantia 12 La Quinta (La Qu 4-08.00(1.42m) 1  
4 Bradshaw, Taylor 12 E. Roosevelt 4-08.00(1.42m) 1  
7 Richter, Hanna 11 Poly (Riverside) 4-06.00(1.37m) 1  
7 Guiterrez, Krystal 12 La Quinta (La Qu 4-06.00(1.37m) 1  
9 Essex, Danielle 11 Norco 4-04.00(1.32m) 1  
9 Rowe, Allison 11 La Quinta (La Qu 4-04.00(1.32m) 1  
11 Johnson, Shay 11 Poly (Riverside) 4-02.00(1.27m) 1  
 
Womens Long Jump Frosh/Soph Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 McCree, Triffany 10 Poly (Riverside) 14-03.50(4.36m) +1.6 1  
2 Jenkins, Sarah 9 Poly (Riverside) 13-06.50(4.13m) +2.3 1  
3 Mundy, Arika 9 E. Roosevelt 13-04.00(4.06m) +0.2 1  
4 Grainger, Quiana 9 John W. North 12-08.50(3.87m) +1.5 1  
5 Robinson, Kelcey 10 Wilson (Long Bea 12-04.00(3.76m) +0.6 1  
6 Maciel, Katarina 9 Norco 11-06.50(3.52m) +0.8 1  
7 Yates, Katie 9 Norco 10-06.00(3.20m) +1.0 1  
 
Womens Long Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Armstrong, Akia 10 E. Roosevelt 17-00.50(5.19m) +1.7 2  
2 Ekelem, Christiana 11 Etiwanda 16-07.75(5.07m) +1.3 2  
1 Ducre, Chasity 9 E. Roosevelt 16-01.50(4.91m) +2.1 1  
3 Calhoun, Jojo 12 John W. North 15-07.00(4.75m) +1.8 2  
2 Rowe, Allison 11 La Quinta (La Qu 15-04.50(4.69m) +0.9 1  
4 Aubrey, Dominique 11 Poly (Riverside) 15-03.50(4.66m) +1.8 2  
3 Love, Lakenya 10 John W. North 15-03.00(4.65m) +1.6 1  
4 Centanaro, Gardenia 10 E. Roosevelt 15-02.25(4.63m) +1.1 1  
5 Gutierrez, Krystal 12 La Quinta (La Qu 15-01.00(4.60m) +1.4 2  
6 Grant, Aja 11 Wilson (Long Bea 14-10.00(4.52m) +2.1 2  
5 Rowe, Bridgette 12 La Quinta (La Qu 14-08.50(4.48m) +1.7 1  
6 Usher, Tiana 10 John W. North 14-04.50(4.38m) +1.8 1  
7 Bieker, Emily 11 Norco 14-01.25(4.30m) +1.6 1  
8 Koeslag, Kasha 11 Norco 13-10.75(4.24m) +0.8 1  
9 Cattern, Erin 11 Poly (Riverside) 13-10.50(4.23m) +2.0 1  
10 Borao, Danielle 12 Poly (Riverside) 11-05.00(3.48m) +1.4 1  
 
Womens Triple Jump Frosh/Soph Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 McCree, Triffany 10 Poly (Riverside) 30-06.75(9.32m) +2.4 1  
2 Jenkins, Sarah 9 Poly (Riverside) 30-02.00(9.19m) +2.2 1  
3 Maciel, Katarina 9 Norco 26-02.00(7.98m) +2.1 1  
 
Womens Triple Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Justice, Chantia 12 La Quinta (La Qu 35-02.25(10.73m) +0.6 2  
2 Rowe, Allison 11 La Quinta (La Qu 35-01.75(10.71m) +1.6 2  
3 Aubrey, Dominique 11 Poly (Riverside) 33-05.50(10.20m) +1.1 2  
4 Ekelem, Christiana 11 Etiwanda 33-05.25(10.19m) +1.4 2  
1 Love, Lakenya 10 John W. North 33-04.50(10.17m) +2.6 1  
2 Calhoun, Jojo 12 John W. North 33-00.00(10.06m) +2.4 1  
5 Rowe, Bridgette 12 La Quinta (La Qu 32-10.25(10.01m) +0.6 2  
3 Bradshaw, Taylor 12 E. Roosevelt 32-05.50(9.89m) +2.3 1  
6 Grant, Aja 11 Wilson (Long Bea 32-04.00(9.86m) +0.5 2  
7 Warren, Ashley 11 Wilson (Long Bea 31-02.00(9.50m) +1.4 2  
8 Bieker, Emily 11 Norco 30-02.50(9.21m) +0.2 2  
9 Muhammad, Aqeelah 11 Wilson (Long Bea 29-08.00(9.04m) +0.7 2  
4 Koeslag, Kasha 11 Norco 29-07.00(9.02m) +1.4 1  
5 Cattern, Erin 11 Poly (Riverside) 29-02.50(8.90m) +2.2 1  
10 Robinson, Kelcey 10 Wilson (Long Bea 27-10.00(8.48m) +0.8 2  
6 Borao, Danielle 12 Poly (Riverside) 27-00.00(8.23m) +1.4 1  
 
Womens Pole Vault Frosh/Soph Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Berbaum, Hanna 10 Poly (Riverside) 8-00.00(2.44m) 1  
2 Peck, Diana 10 Poly (Riverside) 7-00.00(2.13m) 1  
2 Harold, Kacey 10 Poly (Riverside) 7-00.00(2.13m) 1  
 
Womens Pole Vault Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Centanaro, Gardenia 10 E. Roosevelt 10-06.00(3.20m) 1  
2 Warrick, Katie 12 E. Roosevelt 8-00.00(2.44m) 1  
3 Taninjua, Robbin 9 Rancho Cucamonga 7-00.00(2.13m) 1  
3 Cummings, Julia 12 Poly (Riverside) 7-00.00(2.13m) 1  
-- Cantelli-Angle, Marisa   Patriot NH(--) 1  
-- Villanueva, Laura 11 Norco NH(--) 1  
-- Martin, Taylor   Patriot NH(--) 1  
-- Gross, Rianne 12 Poly (Riverside) NH(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude

 


 
 
Post as: 
History for Roosevelt Speed and Distance Invitational
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2014 1   3    
2013 1   2    
2012 1   1    
2011 2   2    
Hashtags: None