Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2012 Mar 29th to Mar 30th

YearResultsVideoNewsPhotos 
20141 1 
20132 2 
2012240 2 790 
2010 
 

Media for 2012

Videos (40)
View
+
Photos (790)
View
+
Articles (2)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Results

 

Invited groups

 

2012

Holy Trinity Elite Classic

 

2012 Results - Holy Trinity Elite Classic

Published by
RunnerSpace.com/HighSchool   on Mar 30th 2012, 10:17pm

Website:Click here

Licensed to Holy Trinity Episcopal Academy                HY-TEK's Meet Manager
                    Holy Trinity Elite Classic - 3/30/2012                     
                                   3/30/2012                                   
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Robinson, Tiara            9 Fort Pierce            12.46      12.67q  1 
  2 Mcgee, Paris              10 Lake Brantle           12.73      12.80q  1 
  3 Gayles, Daryth            10 Holy Trinity           12.25      12.89q  1 
  4 Pound, Alsiha              8 Holy Trinity           13.08      13.16q  1 
  5 odoh, crystal              9 Lake Brantle           13.39      13.70q  1 
  6 Brewer, Jordan            12 Fort Pierce            13.59      13.78q  1 
  7 Odoh, Erica               11 Lake Brantle           14.05      13.91q  2 
  8 sanders, mia              10 Viera HS               13.82      13.94q  2 
  9 Banks, Dee Dee            11 Viera HS               14.65      14.10   3 
 10 Glover, Timyiah           -- Fort Pierce            13.94      14.12   2 
 11 Gibson, Jaymie             9 Lincoln Park           14.03      14.15   2 
 12 Stephenson, Janay         11 Lincoln Park           13.96      14.17   2 
 13 Gorbea, Briana            10 Viera HS               14.46      14.19   3 
 14 Ferrara, Stephanie        11 Satellite HS           13.44      14.21   1 
 15 Gayles, Giana              7 Holy Trinity           14.54      14.46   3 
 16 moreno, valeria           11 Lake Brantle           14.61      14.68   3 
 17 Wilson, Taneria            8 Lincoln Park           13.97      14.71   2 
 18 Hachey, Brianna           11 Harmony HS             14.37      14.81   3 
 19 Falcon, Keila             12 South Fork H           13.81      14.88   2 
 20 Knodel, Alex                 Holy Trinity                      14.94   4 
 21 Sutherland, Chandler      10 Holy Trinity           14.78      14.99   3 
 22 Braddock, Sarah            7 Holy Trinity           15.42      15.31   4 
 23 Jones, Taylor              9 Harmony HS                        15.37   4 
 24 Collins, Jamara            8 Holy Trinity           15.35      15.41   4 
 25 Halman, Abigail           12 Harmony HS             14.20      16.02   2 
 
Girls 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Gayles, Daryth            10 Holy Trinity           12.89      12.65   10   
  2 Robinson, Tiara            9 Fort Pierce            12.67      12.86    8   
  3 Mcgee, Paris              10 Lake Brantle           12.80      12.90    6   
  4 Pound, Alsiha              8 Holy Trinity           13.16      12.97    5   
  5 odoh, crystal              9 Lake Brantle           13.70      13.53    4   
  6 Brewer, Jordan            12 Fort Pierce            13.78      13.83    3   
  7 sanders, mia              10 Viera HS               13.94      13.85    2   
  8 Odoh, Erica               11 Lake Brantle           13.91      13.97    1   
 
Girls 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Gayles, Gabby             10 Holy Trinity           25.12      25.80q  1 
  2 Robinson, Tiara            9 Fort Pierce            25.84      25.95q  2 
  3 Mcgee, Paris              10 Lake Brantle           26.93      26.37q  4 
  4 King, Kiandra             11 Lincoln Park           26.48      26.61q  4 
  5 Moodie, Christina         11 Harmony HS             27.28      26.75q  1 
  6 Jean, Alexis               9 Lincoln Park           26.15      26.86q  3 
  7 Johnson, Fendi            10 Viera HS               27.08      27.02q  3 
  8 odoh, crystal              9 Lake Brantle           27.38      27.50q  2 
  9 Bryant, Sheyana           12 South Fork H           27.11      27.73   2 
 10 wilson, andrea            10 Viera HS               28.64      28.57   2 
 11 Banks, Dee Dee            11 Viera HS               28.00      28.65   4 
 12 palmer, nicole             9 Lake Brantle           27.80      28.86   3 
 13 Ferrara, Stephanie        11 Satellite HS           28.92      29.11   2 
 14 Lyons, Barmel             11 Lincoln Park           28.76      29.29   1 
 15 Falcon, Keila             12 South Fork H           30.80      30.17   4 
 16 Walker, Emma               8 Holy Trinity                      30.99   3 
 17 Pound, A-Sa                8 Holy Trinity           31.98      31.25   2 
 17 moreno, valeria           11 Lake Brantle           31.81      31.25   3 
 19 Braddock, Sarah            7 Holy Trinity           33.29      32.25   2 
 20 Stephens, Aliyah          10 Holy Trinity           32.78      33.09   1 
 21 Selby, Charity             7 Holy Trinity                      33.65   4 
 22 Halman, Abigail           12 Harmony HS             28.50      33.77   3 
 23 Jones, Taylor              9 Harmony HS                        34.34   3 
 
Girls 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Robinson, Tiara            9 Fort Pierce            25.95      26.14   10   
  2 Mcgee, Paris              10 Lake Brantle           26.37      26.80    8   
  3 Moodie, Christina         11 Harmony HS             26.75      27.00    6   
  4 Jean, Alexis               9 Lincoln Park           26.86      27.39    5   
  5 King, Kiandra             11 Lincoln Park           26.61      27.41    4   
  6 Johnson, Fendi            10 Viera HS               27.02      27.89    2.50
  6 odoh, crystal              9 Lake Brantle           27.50      27.89    2.50
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Robinson, Tiara            9 Fort Pierce            56.05      58.99   1  10   
  2 Gilbert, Marie            12 Harmony HS           1:01.44    1:01.90   1   8   
  3 Bryant, Sheyana           12 South Fork H         1:02.36    1:03.60   1   6   
  4 Mcgee, Paris              10 Lake Brantle         1:03.69    1:05.13   1   4.50
  4 Walcott, Natalia           7 Holy Trinity         1:06.44    1:05.13   2   4.50
  6 Ward, Kaley               11 Harmony HS           1:04.00    1:05.63   2   3   
  7 Lyons, Barmel             11 Lincoln Park         1:05.68    1:06.12   2   2   
  8 Deluca, Cheyenne          10 South Fork H         1:04.36    1:06.16   2   1   
  9 Ramsey, Romelia           12 Fort Pierce          1:05.04    1:06.91   2 
 10 O'Hara, Kelly             11 Lincoln Park         1:04.38    1:06.93   2 
 11 Folio, Lauren              9 Holy Trinity         1:06.90    1:07.15   2 
 12 Korol, Kylie              11 Harmony HS           1:02.02    1:07.17   1 
 13 Fisher, Nicki              9 Viera HS             1:10.00    1:07.75   3 
 14 Filemond, Ashlie          -- Fort Pierce          1:13.26    1:09.25   3 
 15 odoh, crystal              9 Lake Brantle                    1:09.44   4 
 16 Pantor-Wellington, Laila   8 Brevard Heat         1:10.97    1:13.20   3 
 17 Acevedo, Veronica         -- Fort Pierce                     1:14.21   4 
 18 Falcon, Keila             12 South Fork H         1:12.00    1:15.14   3 
 19 zollars, lindsay           9 Lake Brantle         1:15.57    1:15.21   4 
 20 Klisus, Alissa            11 South Fork H         1:11.68    1:15.74   3 
 21 Clark, Victoria           -- Viera HS             1:15.00    1:16.79   3 
 22 Blackledge, Jennifer      -- Covenant Chr         1:30.08    1:30.26   4 
 23 palmer, nicole             9 Lake Brantle         1:13.46    1:31.66   3 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wollrath, Julie            9 Holy Trinity         2:20.37    2:23.21   10   
  2 Raymond, Tia-Rose         12 Lincoln Park         2:25.95    2:23.54    8   
  3 Arevalo, Yasmine           9 Harmony HS           2:29.45    2:31.00    6   
  4 Baumgarten, Natalie        7 Lincoln Park         2:40.92    2:32.79    5   
  5 Hilliard, Tiayona         12 Fort Pierce          2:31.30    2:33.31    4   
  6 Fearns, Casey             10 South Fork H         2:34.00    2:33.69    3   
  7 Sime, Kelly               12 South Fork H         2:31.00    2:35.78    2   
  8 Mann, Karina              11 Holy Trinity         2:36.31    2:36.68    1   
  9 dolan, kelsey             11 Viera HS             2:40.27    2:36.74  
 10 Hughes, Courtney          12 South Fork H         2:40.00    2:42.10  
 11 smith, michelle           12 Lake Brantle         2:37.98    2:43.12  
 12 Quinn, Alexandria         12 Charlotte HS         2:40.21    2:43.36  
 13 Toth, Kaitlin             11 South Fork H         2:34.00    2:46.29  
 14 Mercaldo, Natalie          8 Holy Trinity         2:42.68    2:46.39  
 15 Vartiainen, Victoria      10 Charlotte HS         2:43.50    2:47.03  
 16 Cannella, Nicole          -- Fort Pierce                     2:47.43  
 17 Watts, Ruby               12 Holy Trinity         2:55.00    2:48.38  
 18 Merritt, Victoria         11 Lake Brantle         2:41.29    2:52.04  
 19 Reese, Caitlin            10 Fort Pierce          2:51.59    2:53.80  
 20 Alphonso, Angie           -- Satellite HS                    2:57.00  
 21 Carpenter, Camille         6 Lincoln Park         2:48.67    2:57.10  
 22 Kingsbury, Sarah           9 Harmony HS                      2:57.26  
 23 Knowles, Fallon           10 Harmony HS                      2:57.58  
 24 zollars, lindsay           9 Lake Brantle         2:53.68    2:57.99  
 25 McHenry, Abby              7 Holy Trinity         3:10.41    2:58.88  
 26 Palmer, Olivia            11 Satellite HS                    2:59.00  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hensley, Kelly            12 Lincoln Park         5:23.70    5:28.80   10   
  2 Arevalo, Yanese            9 Harmony HS           5:25.78    5:32.30    8   
  3 Sime, Kelly               12 South Fork H         5:34.27    5:38.21    6   
  4 Arevalo, Yasmine           9 Harmony HS           6:00.97    5:42.33    5   
  5 Fearns, Casey             10 South Fork H         5:59.00    5:44.06    4   
  6 Hardcastle, Bethany        9 South Fork H         5:53.30    5:46.26    3   
  7 Gillespy, Lauren          12 Father Lopez         5:31.32    5:47.33    2   
  8 Curtain, Ali              11 Lake Brantle         5:55.31    5:49.78    1   
  9 Roughton, Jordan          11 Charlotte HS         5:38.59    5:50.17  
 10 Scott, Laurie             11 South Fork H         5:45.00    5:51.02  
 11 Hickey, Delaney           10 Rockledge HS         5:52.60    5:52.40  
 12 Young, Danielle           10 Charlotte HS         5:51.36    5:52.46  
 13 Gonzales, Violeta          9 Lincoln Park         6:04.48    5:53.46  
 14 Nesbitt, Kelsey           10 Rockledge HS         6:11.18    5:54.46  
 15 Vergauwen, Jolene          9 Lake Brantle         5:58.97    5:54.65  
 16 Toth, Kaitlin             11 South Fork H         6:17.74    5:54.98  
 17 Castro, Katherine         11 Viera HS             6:04.92    5:56.69  
 18 Dummer, Darby              7 Holy Trinity                    6:05.16  
 19 Baysinger, Mackenzie       9 Rockledge HS         6:11.82    6:05.53  
 20 Macon, Lauren              6 Lincoln Park         6:14.08    6:08.38  
 21 Fisher, Sarah             12 Brevard Heat         6:32.61    6:19.55  
 22 Sanz, Sophia               9 Fort Pierce          6:21.91    6:22.14  
 23 Blanchard, Ashley          8 Brevard Heat         6:37.07    6:22.45  
 24 Kingsbury, Sarah           9 Harmony HS           6:49.56    6:28.68  
 25 Milo, Leena                7 Holy Trinity                    6:28.80  
 26 Walters, Corrin            9 South Fork H                    6:33.63  
 27 Eduardo, Andrea           -- Rockledge HS         6:36.04    6:34.91  
 28 Cannella, Nicole          -- Fort Pierce          6:43.06    6:34.94  
 29 Wright, Madelin            8 Lincoln Park         6:50.00    6:37.66  
 30 Bell, Laura                8 Holy Trinity                    6:37.77  
 31 Bitner, Kayla             10 Rockledge HS         6:46.25    6:38.22  
 32 Thurman, Victoria          7 Covenant Chr         6:46.23    6:38.33  
 33 Fredryk, Emily               Lincoln Park         6:52.00    6:40.49  
 34 Garcia, Linda             -- Fort Pierce          6:48.03    6:44.48  
 35 Sergis, Catie             10 Holy Trinity         6:33.42    6:45.56  
 36 Layton, Claire             7 Holy Trinity                    6:49.52  
 37 ashley, rebecca           10 Lake Brantle                    6:58.38  
 38 Christiansen, Casey          Rockledge HS                    7:10.86  
 39 Acevedo, Veronica         -- Fort Pierce                     7:33.66  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Chapman, Emily             9 Brevard Heat        11:43.20   11:44.64   10   
  2 Dummer, Mackenzie         11 Holy Trinity        11:33.70   12:04.08    8   
  3 Wahy, Brianna             11 Holy Trinity        11:59.35   12:05.54    6   
  4 Arevalo, Yanese            9 Harmony HS          11:54.13   12:07.17    5   
  5 Hensley, Kelly            12 Lincoln Park        11:41.25   12:13.76    4   
  6 Deibner, Sarah            10 Brevard Heat        12:22.78   12:25.67    3   
  7 Folio, Sam                 7 Holy Trinity        12:06.99   12:41.01    2   
  8 Hardcastle, Bethany        9 South Fork H        12:22.55   12:58.53    1   
  9 Macon, Lauren              6 Lincoln Park        13:33.07   13:18.17  
 10 Lewis, Mary               10 Holy Trinity        13:21.77   13:32.85  
 11 Caron, Emily                 Lincoln Park        13:00.00   14:09.85  
 12 Baumgarten, Briana         8 Lincoln Park        13:52.05   14:14.89  
 13 Sanz, Sophia               9 Fort Pierce                    14:58.68  
 14 Garcia, Linda             -- Fort Pierce         15:20.87   15:02.90  
 
Girls 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Mack-Franklin, Kiloni     11 Lincoln Park           16.82      16.46q  1 
  2 Fair, Jimeka              11 Fort Pierce            17.81      18.10q  3 
  3 Merritt, Lindsey          12 South Fork H           19.14      18.52q  1 
  4 Forde, Cymone             11 Lake Brantle           19.95      18.56q  4 
  5 Fischer, Cierra           11 Viera HS               19.26      19.10q  1 
  6 vassallo, Gabby           10 Viera HS               19.91      19.22q  3 
  7 Shirah, Shelia               Harmony HS                        19.48q  1 
  8 Johnson, Frebrina         10 Lincoln Park           18.78      19.50q  4 
  9 Polite, Tamarian          -- Fort Pierce                       19.51   4 
 10 Parks, Kierra             -- Fort Pierce            23.15      19.54   4 
 11 Klisus, Alissa            11 South Fork H           20.62      19.97   1 
 11 Rivenbark, Taylor         12 Harmony HS             20.05      19.97   3 
 13 Keesecker, Kelsey         11 Viera HS               19.06      20.04   2 
 14 Toussaint, Wilmine        -- Fort Pierce            20.45      20.14   1 
 15 Lamb, Erin                 9 Harmony HS             20.23      20.49   2 
 16 Schneider, Nicole         10 Lake Brantle           21.40      20.86   2 
 17 Rodriguez, Pj             -- Holy Trinity           22.93      21.48   3 
 18 Reed, Molly               -- Satellite HS           19.60      21.57   2 
 19 Ramsay, Ahquasia          -- Fort Pierce                       22.45   2 
 20 Stevens, Lauren            7 Holy Trinity                      22.62   3 
 21 Williams, Angel           11 Covenant Chr                      23.51   1 
 22 Jeudy, Amarantha          -- Covenant Chr                      23.69   2 
 23 Etienne, Sarah             9 Brevard Heat                      24.95   3 
 24 Harris, Ahja               8 Lincoln Park           18.53      39.44   4 
 
Girls 100 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Mack-Franklin, Kiloni     11 Lincoln Park           16.46      16.53   10   
  2 Fair, Jimeka              11 Fort Pierce            18.10      17.61    8   
  3 Johnson, Frebrina         10 Lincoln Park           19.50      17.68    6   
  4 Forde, Cymone             11 Lake Brantle           18.56      18.41    5   
  5 vassallo, Gabby           10 Viera HS               19.22      18.91    4   
  6 Fischer, Cierra           11 Viera HS               19.10      19.01    3   
  7 Merritt, Lindsey          12 South Fork H           18.52      19.05    2   
  8 Shirah, Shelia               Harmony HS             19.48      19.55    1   
 
Girls 300 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 lockard, hazel            12 Viera HS               47.23      48.05q  1 
  2 Pollock, Kendall          12 Harmony HS             51.04      49.98q  2 
  3 Mack-Franklin, Kiloni     11 Lincoln Park           53.74      51.15q  3 
  4 Merritt, Lindsey          12 South Fork H           51.95      51.32q  4 
  5 Johnson, Frebrina         10 Lincoln Park           52.70      53.12q  2 
  6 Polite, Tamarian          -- Fort Pierce                       53.19q  1 
  7 Rodgers, Emily            11 Lake Brantle           55.47      53.76q  4 
  8 Brewer, Jordan            12 Fort Pierce            52.74      54.60q  1 
  9 Keesecker, Kelsey         11 Viera HS               53.03      54.76   2 
 10 Gallegos, Sandra          -- Fort Pierce                       55.46   4 
 11 Rivenbark, Taylor         12 Harmony HS             57.99      56.82   2 
 12 Toussaint, Wilmine        -- Fort Pierce            54.79      57.03   4 
 13 Forde, Cymone             11 Lake Brantle           55.80      57.61   3 
 14 Deibner, Amy              10 Brevard Heat         1:02.17    1:00.11   2 
 15 Ramsay, Ahquasia          -- Fort Pierce                     1:02.53   1 
 16 Stevens, Lauren            7 Holy Trinity         1:01.46    1:03.75   1 
 17 Lamb, Erin                 9 Harmony HS           1:04.31    1:04.45   3 
 18 Reed, Molly               -- Satellite HS         1:06.82    1:05.12   4 
 19 Williams, Angel           11 Covenant Chr         1:04.64    1:05.30   4 
 20 Etienne, Sarah             9 Brevard Heat         1:07.91    1:07.61   3 
 
Girls 300 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 lockard, hazel            12 Viera HS               48.05      48.12   10   
  2 Mack-Franklin, Kiloni     11 Lincoln Park           51.15      50.99    8   
  3 Johnson, Frebrina         10 Lincoln Park           53.12      51.89    6   
  4 Merritt, Lindsey          12 South Fork H           51.32      51.90    5   
  5 Chambers, Affaith         -- Fort Pierce                       52.11    4   
  6 Rodgers, Emily            11 Lake Brantle           53.76    1:00.83    3   
 
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Holy Trinity Academy                                49.09      49.10   10   
     1) Gayles, Daryth 10               2) Gayles, Gabby 10               
     3) Adams, India 12                 4) Pound, Alsiha 8                
  2 Viera HS                                            51.61      50.00    8   
     1) lockard, hazel 12               2) Johnson, Fendi 10              
     3) Fischer, Cierra 11              4) Banks, Dee Dee 11              
  3 Lincoln Park Academy HS                             52.38      51.00    6   
     1) Franko, Sydney 11               2) King, Kiandra 11               
     3) Gibson, Jaymie 9                4) Mack-Franklin, Kiloni 11       
  4 Harmony HS                                          52.07      52.32    5   
     1) Gilbert, Marie 12               2) Hachey, Brianna 11             
     3) Pollock, Kendall 12             4) Moodie, Christina 11           
  5 Lake Brantley HS                                    48.67      53.00    4   
     1) Odoh, Erica 11                  2) Schneider, Nicole 10           
     3) moreno, valeria 11              4) palmer, nicole 9               
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Harmony HS                                        4:15.40    4:13.03   10   
     1) Gilbert, Marie 12               2) Korol, Kylie 11                
     3) Ward, Kaley 11                  4) Moodie, Christina 11           
  2 Lincoln Park Academy HS                           4:16.07    4:13.46    8   
     1) Raymond, Tia-Rose 12            2) Jean, Alexis 9                 
     3) King, Kiandra 11                4) Ball, Stephanie 12             
  3 Viera HS                                          4:19.61    4:16.23    6   
     1) lockard, hazel 12               2) dolan, kelsey 11               
     3) Johnson, Fendi 10               4) Fischer, Cierra 11             
  4 South Fork HS                                     4:21.00    4:24.32    5   
     1) Sime, Kelly 12                  2) Scott, Laurie 11               
     3) Bryant, Sheyana 12              4) Fearns, Casey 10               
  5 Holy Trinity Academy                              4:27.57    4:24.74    4   
     1) Wollrath, Julie 9               2) Altman, Mckenzie 11            
     3) Folio, Lauren 9                 4) Adams, India 12                
  6 Fort Pierce Central HS                            4:12.20    4:29.32    3   
     1) Hilliard, Tiayona 12            2) Ramsey, Romelia 12             
     3) Fair, Jimeka 11                 4) Joseph, Ebony 11               
  7 Satellite HS                                      4:28.24    4:40.82    2   
     1) Morrison, Sky 11                2) Malicki, Kinsey 10             
     3) Hamilton, Hannah --             4) Covington, Latasha 12          
  8 Lake Brantley HS                                  4:14.53    4:46.81    1   
     1) Schneider, Jackie 12            2) Merritt, Victoria 11           
     3) Rodgers, Emily 11               4) zollars, lindsay 9             
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lincoln Park Academy HS                           9:58.34   10:21.00   10   
     1) O'Hara, Kelly 11                2) Ball, Stephanie 12             
     3) Baumgarten, Natalie 7           4) Gonzales, Violeta 9            
  2 Harmony HS                                       10:19.67   10:22.00    8   
     1) Korol, Kylie 11                 2) Arevalo, Yanese 9              
     3) Arevalo, Yasmine 9              4) Ward, Kaley 11                 
  3 Charlotte HS                                     10:43.37   10:41.00    6   
     1) Roughton, Jordan 11             2) Quinn, Alexandria 12           
     3) Young, Danielle 10              4) Vartiainen, Victoria 10        
  4 Brevard Heat                                     10:49.15   10:48.00    5   
     1) Chapman, Emily 9                2) Deibner, Sarah 10              
     3) Wooley, Holly 11                4) Fisher, Sarah 12               
  5 Lake Brantley HS                                 10:38.31   10:53.00    4   
     1) Merritt, Victoria 11            2) curtin, alexandra 11           
     3) Vergauwen, Jolene 9             4) smith, michelle 12             
  6 Fort Pierce Central HS                           11:11.54   10:55.00    3   
     1) Hilliard, Tiayona 12            2) Ramsey, Romelia 12             
     3) Reese, Caitlin 10               4) Cannella, Nicole --            
  7 Satellite HS                                     11:12.27   12:00.10    2   
     1) Morrison, Sky 11                2) Palmer, Olivia 11              
     3) Alphonso, Angie --              4) Pollanski, Marcella --         
 
Girls High Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Adams, India              12 Holy Trinity         5-05.00    5-02.00      1.57m  10   
  2 Deluca, Cheyenne          10 South Fork H         5-02.00    4-10.00      1.47m   8   
  3 Brewer, Jordan            12 Fort Pierce          4-08.00    4-06.00      1.37m   6   
  4 Fischer, Cierra           11 Viera HS             4-08.00    4-06.00      1.37m   5   
  5 Fisher, Nicki              9 Viera HS             4-00.00    4-04.00      1.32m   4   
  6 Toussaint, Wilmine        -- Fort Pierce                     4-04.00      1.32m   2   
  6 Deibner, Amy              10 Brevard Heat         4-04.00    4-04.00      1.32m   2   
  6 Ward, Kaley               11 Harmony HS           4-08.00    4-04.00      1.32m   2   
  9 Kilborne, Mckenzie         9 Holy Trinity         4-08.00    4-02.00      1.27m 
  9 Glover, Timyiah           -- Fort Pierce          4-06.00    4-02.00      1.27m 
  9 Calvin, Katie              9 Lincoln Park         4-06.00    4-02.00      1.27m 
 -- Stephenson, Janay         11 Lincoln Park         4-08.00         NH            
 
Girls Pole Vault
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Hamilton, Hannah          -- Satellite HS         8-00.00    9-00.00      2.74m  10   
  2 Moschouris, Katie         12 Harmony HS           8-06.00    8-06.00      2.59m   8   
  3 Wingo, Shane              11 Satellite HS         8-06.00    8-00.00      2.43m   6   
  4 Jorgenson, Rachel         11 Satellite HS         6-08.00    7-06.00      2.28m   5   
  5 Jameson, Amy               7 Holy Trinity         7-06.00    7-00.00      2.13m   4   
  6 Hicks, Izzy                9 Holy Trinity         6-06.00    7-00.00      2.13m   2.50
  6 Menendez, Natalie         11 Harmony HS           7-00.00    7-00.00      2.13m   2.50
  8 Swisher, Amy              10 Lake Brantle         6-06.00    6-06.00      1.98m   1   
 
Girls Long Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Gayles, Daryth            10 Holy Trinity        17-08.00   16-04.25      4.98m  10   
  2 Jean, Alexis               9 Lincoln Park        16-01.00   16-03.00      4.95m   8   
  3 Johnson, Fendi            10 Viera HS            15-09.00   16-00.50      4.88m   6   
  4 Moodie, Christina         11 Harmony HS                     15-11.50      4.86m   5   
  5 Fair, Jimeka              11 Fort Pierce         15-02.50   15-02.50      4.63m   4   
  6 Schneider, Nicole         10 Lake Brantle        14-01.00   15-01.75      4.61m   3   
  7 Gilbert, Marie            12 Harmony HS                     14-11.50      4.55m   2   
  8 Altman, Mckenzie          11 Holy Trinity        15-00.75   14-09.25      4.50m   1   
  9 King, Kiandra             11 Lincoln Park        14-03.50   14-07.50      4.45m 
 10 Stephenson, Janay         11 Lincoln Park        15-05.25   14-06.75      4.43m 
 11 Odoh, Erica               11 Lake Brantle        14-00.50   14-04.00      4.36m 
 12 Schneider, Jackie         12 Lake Brantle        12-01.25   14-00.50      4.27m 
 13 Greenspoon, Isabella      10 Holy Trinity                   13-05.75      4.10m 
 14 Klisus, Alissa            11 South Fork H        13-03.50   13-02.50      4.02m 
 14 Cannella, Nicole          -- Fort Pierce                    13-02.50      4.02m 
 16 Falcon, Keila             12 South Fork H        13-00.00   13-00.00      3.96m 
 17 Jeudy, Amarantha          -- Covenant Chr        12-03.25   11-08.50      3.56m 
 
Girls Triple Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Lyons, Barmel             11 Lincoln Park        33-10.00   33-04.50     10.17m  10   
  2 lockard, hazel            12 Viera HS            32-01.50   33-00.00     10.05m   8   
  3 Covington, Latasha        12 Satellite HS        34-05.00   32-11.50     10.04m   6   
  4 Hachey, Brianna           11 Harmony HS          32-08.50   32-06.00      9.90m   5   
  5 Fair, Jasmine             -- Fort Pierce                    32-04.50      9.86m   4   
  6 Merritt, Lindsey          12 South Fork H                   29-06.50      9.00m   3   
  7 Stephenson, Janay         11 Lincoln Park        31-09.00   29-04.50      8.95m   2   
  8 Schneider, Jackie         12 Lake Brantle        29-09.75   28-08.50      8.75m   1   
  9 Odoh, Erica               11 Lake Brantle        28-11.25   28-02.50      8.59m 
 10 Schneider, Nicole         10 Lake Brantle        31-09.00   27-01.00      8.25m 
 
Girls Shot Put
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Collins, Larnique         12 Fort Pierce         31-06.00   33-04.50     10.17m  10   
  2 Alfonzo, Vianca           11 Viera HS            33-09.00   31-10.00      9.70m   8   
  3 Ingram, Treasure          -- Fort Pierce         31-04.50   31-08.00      9.65m   6   
  4 Palm, Alicia              12 Harmony HS                     31-06.00      9.60m   5   
  5 Shores, Samantha          11 Satellite HS        30-03.00   30-06.50      9.30m   4   
  6 Cameron, Haley            12 South Fork H        30-10.50   29-00.00      8.83m   3   
  7 McCants, Abria            11 Lincoln Park        27-08.00   28-02.00      8.58m   2   
  8 Clark, Kaylin             10 Harmony HS          27-01.00   26-11.00      8.20m   1   
  9 Kilborne, Nikki           12 Holy Trinity        24-07.50   26-03.00      8.00m 
 10 Rivera, Gabriela          12 Lake Brantle        24-07.50   26-01.00      7.95m 
 11 Prium, Jeana              11 Harmony HS          26-03.00   25-10.00      7.87m 
 12 Gayles, Giana              7 Holy Trinity        25-00.00   25-01.00      7.64m 
 13 Clark, Molly              11 Satellite HS        22-03.50   24-07.00      7.49m 
 14 Dunbar, Brianna           10 Lincoln Park        25-01.00   24-01.00      7.34m 
 15 Andrieux, Cherika         -- Fort Pierce         19-00.00   23-01.00      7.03m 
 16 Gibson, Amber             10 Fort Pierce         20-04.00   23-00.00      7.01m 
 16 Williams, Paris           10 Lake Brantle        19-10.00   23-00.00      7.01m 
 16 Young, Sarah              12 Harmony HS          23-08.50   23-00.00      7.01m 
 19 McCormick, Molly          10 South Fork H        22-09.00   21-10.00      6.65m 
 20 Stirtzinger, Kaley        -- Holy Trinity        19-04.00   20-02.00      6.14m 
 
Girls Discus Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Pollock, Kendall          12 Harmony HS            110-08     103-04     31.49m  10   
  2 Ingram, Treasure          -- Fort Pierce         99-09.50     101-00     30.78m   8   
  3 Kruezkamp, Carolyn        12 Viera HS               97-08      96-00     29.26m   6   
  4 Kilborne, Nikki           12 Holy Trinity           83-06   90-05.50     27.57m   5   
  5 Shores, Samantha          11 Satellite HS           99-01      89-05     27.25m   4   
  6 McIntyre, Emily           12 Holy Trinity           79-00      80-02     24.43m   3   
  7 Rivera, Gabriela          12 Lake Brantle           49-00   79-11.50     24.37m   2   
  8 Palm, Alicia              12 Harmony HS                        74-04     22.65m   1   
  9 Collins, Larnique         12 Fort Pierce         88-04.50      65-09     20.04m 
 10 Stirtzinger, Kaley        -- Holy Trinity           53-11      63-09     19.43m 
 11 Cameron, Haley            12 South Fork H        70-06.50   62-08.50     19.11m 
 12 Gibson, Amber             10 Fort Pierce         61-05.50      59-02     18.03m 
 13 Dunbar, Brianna           10 Lincoln Park        72-06.50   59-00.50     17.99m 
 14 Clark, Molly              11 Satellite HS           67-03      55-04     16.86m 
 15 Andrieux, Cherika         -- Fort Pierce            60-10      54-05     16.58m 
 16 Haydel, Brittany          12 Harmony HS             59-02      53-10     16.40m 
 17 McCants, Abria            11 Lincoln Park           58-00      51-10     15.79m 
 18 Williams, Angel           11 Covenant Chr           51-06      50-01     15.26m 
 19 Williams, Paris           10 Lake Brantle           53-01      49-11     15.21m 
 20 Blackledge, Jennifer      -- Covenant Chr           44-05      35-05     10.79m 
 
Boys 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Hunter, Karus             11 Fort Pierce            11.15      11.30q  1 
  2 Folston, Tarean           11 Cocoa HS               11.17      11.36q  1 
  3 Pratt, Lorenzo            10 Cocoa HS               11.22      11.37q  1 
  4 Gorbea, Justin            12 Viera HS               11.21      11.57q  1 
  5 Pierre, Rico              12 South Fork H           11.19      11.58q  1 
  6 Stevens, Jonathan         -- Fort Pierce            11.63      11.60q  2 
  7 Smith, Calvin             11 Satellite HS           11.30      11.67q  1 
  8 Kaminski, Kyle            -- Satellite HS           11.71      11.68q  2 
  9 McClain, Marcus           11 South Fork H           11.61      11.73   2 
  9 Jackson, Jamel            10 Cocoa HS               11.41      11.73   2 
 11 Birdens, Matthew          11 South Fork H           11.69      11.77   2 
 12 McINNIS, Michael          -- Fort Pierce            12.20      11.78   3 
 13 Wilson, Bryan             12 South Fork H           11.98      11.81   3 
 14 Velasco, Lorenz           -- South Fork H           11.68      11.93   2 
 15 head, andrew              12 Viera HS               11.73      11.97   2 
 16 Clemens, Brenden          -- Satellite HS           11.79      11.99   3 
 17 Bradford, Zachary         11 Lake Brantle           11.34      12.03   1 
 18 Thomas, Maurice            8 Lake Brantle           11.98      12.23   3 
 19 Brodsky, Jacob            11 Lake Brantle           11.68      12.28   2 
 19 Fuller, Tarik             12 Lincoln Park           11.89      12.28   3 
 21 Saballos, Edward          -- Harmony HS             12.63      12.29   4 
 22 Velez, Justin             11 Lincoln Park           11.99      12.38   3 
 23 Christiansen, Devin       11 Harmony HS             11.80      12.55   3 
 24 Britton, Alexander        10 Harmony HS             12.62      12.57   4 
 25 Ullian, Zach              -- Holy Trinity           13.00      13.05   4 
 
Boys 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Pratt, Lorenzo            10 Cocoa HS               11.37      11.36   10   
  2 Folston, Tarean           11 Cocoa HS               11.36      11.38    8   
  3 Gorbea, Justin            12 Viera HS               11.57      11.48    6   
  4 Pierre, Rico              12 South Fork H           11.58      11.59    5   
  5 Stevens, Jonathan         -- Fort Pierce            11.60      11.64    4   
  6 Kaminski, Kyle            -- Satellite HS           11.68      11.77    3   
 -- Hunter, Karus             11 Fort Pierce            11.30         DQ  
 
Boys 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Gorbea, Justin            12 Viera HS               22.62      22.65q  2 
  2 Folston, Tarean           11 Cocoa HS               22.80      22.87q  3 
  3 Hunter, Karus             11 Fort Pierce            23.32      23.09q  4 
  4 Pierre, Rico              12 South Fork H           23.37      23.29q  2 
  5 Brookins, Terence         12 Satellite HS           22.54      23.33q  1 
  6 Smith, Calvin             11 Satellite HS           22.98      23.40q  4 
  7 Kaminski, Kyle            -- Satellite HS           24.03      23.46q  5 
  8 Scott, Anthony            -- Fort Pierce            23.64      23.54q  1 
  9 Bradford, Zachary         11 Lake Brantle           23.36      23.76   3 
 10 Fuller, Tarik             12 Lincoln Park           23.80      23.96   3 
 11 McClain, Marcus           11 South Fork H           24.05      24.00   3 
 12 Dean, Jamel                9 Cocoa HS               23.10      24.01   5 
 13 Wilson, Bryan             12 South Fork H           25.01      24.02   5 
 14 Toth-allen, Cody          11 Harmony HS             23.85      24.05   4 
 15 Birdens, Matthew          11 South Fork H           23.67      24.09   2 
 16 Underhill, Caleb          12 Lincoln Park           25.42      24.13   2 
 17 Thomas, Maurice            8 Lake Brantle           24.50      24.26   2 
 18 Britten, Allen            -- Holy Trinity           24.35      24.30   1 
 19 Joseph, Kenton            -- Lincoln Park           24.26      24.54   1 
 20 Brodsky, Jacob            11 Lake Brantle           24.06      24.64   2 
 21 Velasco, Lorenz           -- South Fork H           24.05      24.69   4 
 22 Nixon, Devin              10 Viera HS               24.90      24.86   5 
 23 Joseph, Steven            10 Lincoln Park           24.00      24.99   5 
 24 Nelson, Greg              11 Viera HS               24.67      25.07   4 
 25 McINNIS, Michael          -- Fort Pierce                       25.39   4 
 26 Washington, Kwamane       11 Cocoa HS               23.40      25.57   1 
 27 Nedderstrom, Michael      12 Holy Trinity           24.58      25.83   3 
 28 Britton, Alexander        10 Harmony HS             26.48      26.33   1 
 29 Drawdy, Joshua             9 Covenant Chr           29.11      28.98   3 
 30 Harbour, Lucas            -- Covenant Chr           30.20      30.99   4 
 31 Plyler, Trey              -- Covenant Chr           38.20      34.11   5 
 32 Thurman, Austin           -- Covenant Chr           35.44      35.43   5 
 
Boys 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Brookins, Terence         12 Satellite HS           23.33      22.66   10   
  2 Gorbea, Justin            12 Viera HS               22.65      23.11    8   
  3 Smith, Calvin             11 Satellite HS           23.40      23.24    6   
  4 Kaminski, Kyle            -- Satellite HS           23.46      23.41    5   
  5 Hunter, Karus             11 Fort Pierce            23.09      23.44    4   
  6 Scott, Anthony            -- Fort Pierce            23.54      24.48    3   
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Gorbea, Justin            12 Viera HS               49.15      49.92   1  10   
  2 Lane, Kennth              11 Lake Brantle           54.48      50.14   2   8   
  3 Mcdaniel, Rohan           12 Lake Brantle           53.06      50.39   1   6   
  4 Frater, Donavon           12 Lake Brantle           50.12      51.15   1   5   
  5 Biondo, Bennett           11 Lake Brantle           53.24      51.88   2   4   
  6 Haggerty, Colton          10 South Fork H           52.55      51.93   1   3   
  7 Barnett, Deondre          11 Cocoa HS               51.22      52.24   1   2   
  8 Price, Quincy             12 Fort Pierce                       52.29   5   1   
  9 Dodd, Legend              12 South Fork H           52.91      52.60   1 
 10 Campbell, Maurice         -- Fort Pierce            53.24      54.00   1 
 11 Toth-allen, Cody          11 Harmony HS             51.88      54.04   1 
 12 Whitfield, Freedom        -- Fort Pierce            54.61      54.35   2 
 13 Hunter, Jaz                9 Lincoln Park           54.85      54.39   2 
 14 Cacciatore, Michael       11 Holy Trinity           56.01      54.87   3 
 15 Grimes, Daishaun           9 Harmony HS             55.85      55.27   3 
 16 Powell, Alexander          9 Fort Pierce                       55.77   5 
 17 Underhill, Caleb          12 Lincoln Park           55.71      55.85   3 
 18 Meek, Matthew             11 Lake Brantle           55.10      55.92   2 
 19 Reaves, Tristan           10 Harmony HS                        56.31   5 
 20 Allen, Tyler              -- Satellite HS           56.12      56.75   3 
 21 Streeter, Taylor          10 Viera HS               55.06      56.90   2 
 22 Riffe, Austin             10 Holy Trinity           57.00      56.99   3 
 23 McCUTCHEN, Jared          -- Fort Pierce                       57.14   5 
 24 Nixon, Devin              10 Viera HS             1:00.20      58.26   4 
 25 Olinde, Jack                 Lake Brantle                      58.87   5 
 26 Hicks, Sterling           11 Harmony HS                        59.59   5 
 27 Cruz, Andres              12 South Fork H           58.93    1:00.51   3 
 28 McCain, Austin            11 Brevard Heat         1:08.01    1:01.96   4 
 29 Drawdy, Joshua             9 Covenant Chr         1:06.82    1:05.77   4 
 30 Harbour, Lucas            -- Covenant Chr         1:10.25    1:08.16   4 
 31 Plyler, Trey              -- Covenant Chr         1:26.62    1:19.85   4 
 32 McMenamin, Michael         8 Covenant Chr         1:21.13    1:20.27   4 
 33 Thurman, Austin           -- Covenant Chr                    1:24.29   5 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Schnulle, Ryan            12 Charlotte HS         1:52.15    1:51.90   10   
  2 Teixeira, Otniel          12 Lake Brantle         1:56.00    1:52.61    8   
  3 Burton, Jake              12 Martin Count         1:55.63    1:53.42    6   
  4 Hoffman, Alex             12 Holy Trinity         1:57.62    1:56.35    5   
  5 Cannone, Derek            12 Lake Brantle         2:00.32    2:01.85    4   
  6 stathis, Costa               Cocoa HS             2:02.00    2:02.72    3   
  7 Barnhart, Matthew         12 Charlotte HS         2:08.27    2:04.63    2   
  8 Nasajpour, Emon              Holy Trinity                    2:05.00    1   
  9 Gutierrez, Noe            11 Fort Pierce          2:10.08    2:06.04  
 10 Welch, Daniel              9 Holy Trinity         2:05.47    2:06.50  
 11 Weinberg, Patrick         12 South Fork H         2:06.95    2:06.96  
 12 Packer, Jefferson         11 Satellite HS         2:07.66    2:07.16  
 13 Baker, Christopher        10 Lake Brantle         2:05.34    2:07.55  
 14 Craig, Peter              11 Lincoln Park         2:16.26    2:08.64  
 15 May, Justin               11 Lincoln Park         2:08.00    2:09.21  
 16 Honadle, Jacob            -- Satellite HS         2:05.81    2:09.53  
 17 Marsden, Adrien           12 Lincoln Park         2:08.00    2:09.88  
 18 Hibbard, Joey             11 Satellite HS         2:12.40    2:11.14  
 19 Pollizzi, Andrew          12 Charlotte HS         2:10.01    2:11.66  
 20 Aldrich, Austin           11 Harmony HS           2:12.99    2:11.70  
 21 Kruger, Mike              12 Viera HS             2:12.18    2:14.40  
 22 Wilhelm, Taylor           11 Harmony HS           2:20.74    2:15.34  
 23 Chau, Landon              10 Viera HS             2:08.39    2:16.55  
 24 Moon, Dominique           10 Cocoa HS             2:15.35    2:17.54  
 25 Wier, Addison             10 South Fork H         2:17.42    2:20.56  
 26 Corvin, Matt              11 Harmony HS           2:25.06    2:22.26  
 27 Osborne, Forest           11 Harmony HS                      2:23.70  
 28 Rodriguez, Marku          10 Fort Pierce          2:24.22    2:24.30  
 29 Oliver, Chase              6 Brevard Heat         2:29.73    2:25.64  
 30 McClure, Colin            10 Satellite HS                    2:26.00  
 31 Duckett, Ben                 Satellite HS                    2:28.00  
 32 Hicks, Sterling           11 Harmony HS           2:18.56    2:29.70  
 33 Lawson, Tyler             -- Fort Pierce                     2:31.04  
 34 McMenamin, Michael         8 Covenant Chr         3:14.45    3:14.44  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Castagnaro, Joey          12 Holy Trinity         4:30.31    4:31.92   10   
  2 Campbell, Jon             12 Viera HS             4:32.81    4:32.11    8   
  3 Quinn, Connor             11 Charlotte HS         4:36.29    4:36.72    6   
  4 Brown, Alex               11 Holy Trinity         4:37.00    4:38.43    5   
  5 Kattenberg, Tristan       11 Holy Trinity         4:39.65    4:41.28    4   
  6 Redito, Luke              11 West Shore H         4:42.42    4:41.81    3   
  7 Weinberg, Patrick         12 South Fork H         4:44.00    4:47.76    2   
  8 Sperando, Coleman            Holy Trinity                    4:48.00    1   
  9 Levine, Jareq             -- Lake Brantle         4:53.42    4:49.85  
 10 Kattenberg, Trevor         7 Holy Trinity         4:58.71    4:50.28  
 11 Bachman, Blake            10 Lincoln Park         4:48.73    4:52.39  
 12 Wilson, Michael            7 Holy Trinity         4:56.82    4:55.95  
 13 Cox, Austin               12 Lincoln Park         4:32.35    4:56.75  
 14 Wilhelm, Taylor           11 Harmony HS           4:54.72    4:57.02  
 15 Gilbert, Jacob            10 Harmony HS           4:55.51    4:57.86  
 16 Shaffer, Chris            10 Satellite HS         4:59.82    4:59.13  
 17 Scott, Ryan               11 Rockledge HS         4:58.00    4:59.25  
 18 Kattenberg, Egan           7 Holy Trinity         5:02.00    4:59.61  
 19 Fines, David              11 Rockledge HS         4:58.89    5:02.01  
 20 Chau, Landon              10 Viera HS             4:59.64    5:08.98  
 21 Pruitt, Mark Timothy      12 Lincoln Park         5:10.58    5:11.36  
 22 Grillo, Mike                 Viera HS                        5:17.00  
 23 Balli, Devion             -- Fort Pierce                     5:17.16  
 24 Brockway, Dakota          10 South Fork H         5:06.00    5:19.57  
 25 Kramer, Corbin             9 Rockledge HS         5:18.00    5:19.69  
 26 Cronin, Daniel             8 Holy Trinity         5:20.00    5:21.19  
 27 Wier, Addison             10 South Fork H         5:08.00    5:22.05  
 28 Ngo, Joe                  10 Rockledge HS         5:06.00    5:22.47  
 29 Braswell, Zach             9 Rockledge HS         5:28.00    5:25.92  
 30 McClure, Kyle                Satellite HS                    5:26.00  
 31 Duckett, Ben                 Satellite HS                    5:28.00  
 32 Miller, Austin            10 Harmony HS           5:30.59    5:28.98  
 33 Cacciatore, John           7 Holy Trinity         5:30.00    5:30.41  
 34 Thurman, Nathan           10 Covenant Chr         5:25.00    5:32.33  
 35 Wahy, Bryce                7 Holy Trinity         5:40.00    5:33.27  
 36 Morales, Daniel            9 Lincoln Park         5:39.57    5:36.15  
 37 Lawson, Tyler             -- Fort Pierce          5:38.41    5:39.59  
 38 Frost, Connor             11 Holy Trinity         5:20.00    5:41.55  
 39 McCain, Austin            11 Brevard Heat                    5:42.53  
 40 McClure, Colin            10 Satellite HS                    5:46.02  
 41 Sanz, Austin               9 Fort Pierce          5:51.37    5:47.63  
 42 Ristow, Evan                 Holy Trinity                    5:50.00  
 43 Etienne, Gabriel           6 Brevard Heat         6:30.88    6:23.29  
 44 Oleen, Eric                8 Holy Trinity         6:20.00    6:24.52  
 45 gallegos, luis            -- Fort Pierce                     6:40.59  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Campbell, Jon             12 Viera HS             9:52.16    9:56.33   10   
  2 Brown, Alex               11 Holy Trinity         9:41.00   10:03.29    8   
  3 Morgan, Hunter            12 Lake Brantle         9:50.00   10:06.92    6   
  4 Kattenberg, Tristan       11 Holy Trinity         9:37.18   10:10.49    5   
  5 Cox, Austin               12 Lincoln Park        10:05.33   10:12.01    4   
  6 Taylor, Dylan                Cocoa HS            10:03.00   10:15.09    3   
  7 Cacciatore, Andrew         9 Holy Trinity        10:16.16   10:17.86    2   
  8 Hickey, Taylor            12 Rockledge HS        10:08.34   10:22.53    1   
  9 Redito, Luke              11 West Shore H        10:19.05   10:24.00  
 10 Sayyeau, Cory                Cocoa HS             9:59.00   10:48.33  
 11 Meerdo, Kyle              11 Lake Brantle        11:09.35   10:58.13  
 12 Gilbert, Jacob            10 Harmony HS          10:53.77   11:04.47  
 13 Bailey, Conor                Cocoa HS            10:49.00   11:07.61  
 14 Robbins, Matthew           8 Brevard Heat                   11:30.22  
 15 Balli, Devion             -- Fort Pierce         12:53.26   11:36.45  
 16 Blanchard, Luke            7 Brevard Heat                   11:41.40  
 17 Miller, Austin            10 Harmony HS          11:27.68   11:44.53  
 18 Brockway, Dakota          10 South Fork H        11:20.20   12:47.57  
 19 Val, Billy                11 Fort Pierce         13:04.69   13:10.59  
 20 Sanz, Austin               9 Fort Pierce         13:28.68   13:19.40  
 
Boys 110 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Franks, Donovan           11 Lake Brantle           16.12      15.80q  4 
  2 Sattler, Will             10 Viera HS               15.80      17.38q  2 
  3 Morton, Dillon            12 Lake Brantle           18.75      17.44q  2 
  4 Folston, James            10 Cocoa HS               16.30      17.46q  4 
  5 Westlund, Matt            12 Viera HS               15.90      17.48q  3 
  6 Messier, Michael          12 South Fork H           17.97      17.62q  3 
  7 Matthews, Michael         10 Lincoln Park           17.26      17.71q  1 
  8 Lytle, Tyshawn            10 Lake Brantle           17.01      17.74   2 
  9 Evans, Eric               -- Fort Pierce                       17.80   4 
 10 Jacobs, Eugene            -- Fort Pierce            17.43      19.04   2 
 11 Henkhaus, Alec            10 Lake Brantle           18.62      19.06   1 
 12 Browne, Quoizell           9 Harmony HS             17.87      19.22   4 
 13 Moon, Dominique           10 Cocoa HS               17.58      19.38   3 
 14 Crawford, Nehari          -- Fort Pierce            18.04      19.40   2 
 15 McCrary, Stephan          11 Harmony HS             19.45      20.09   3 
 16 Lormand, Devan            10 Viera HS               17.66      20.26   4 
 17 Fieldson, Brian           12 Holy Trinity           20.08      20.79   4 
 18 Cox, Larry                -- Fort Pierce                       21.71   3 
 
Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Franks, Donovan           11 Lake Brantle           15.80      15.37   10   
  2 Morton, Dillon            12 Lake Brantle           17.44      16.38    8   
  3 Sattler, Will             10 Viera HS               17.38      17.03    6   
  4 Matthews, Michael         10 Lincoln Park           17.71      17.42    5   
  5 Folston, James            10 Cocoa HS               17.46      17.46    4   
  6 Messier, Michael          12 South Fork H           17.62      17.50    3   
  7 Westlund, Matt            12 Viera HS               17.48      18.69    2   
 
Boys 300 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Morton, Dillon            12 Lake Brantle           46.14      40.64q  3 
  2 Burgman, Marquis          11 Holy Trinity           41.41      40.88q  3 
  3 Franks, Donovan           11 Lake Brantle           42.61      41.56q  2 
  4 Westlund, Matt            12 Viera HS               41.50      42.06q  4 
  5 Evans, Eric               -- Fort Pierce            44.63      42.44q  4 
  6 D'Avino, Louis            10 Lincoln Park           42.47      42.59q  3 
  7 Lytle, Tyshawn            10 Lake Brantle           44.12      43.03q  3 
  8 Jones, Preston            11 Harmony HS             42.85      43.14q  1 
  9 Messier, Michael          12 South Fork H           44.13      44.06   4 
 10 Ferguson, Kanisus         12 Viera HS               43.80      44.57   1 
 11 Folston, James            10 Cocoa HS               41.18      44.61   2 
 12 Sattler, Will             10 Viera HS               45.48      45.09   1 
 13 McCrary, Stephan          11 Harmony HS                        45.89   1 
 14 Henkhaus, Alec            10 Lake Brantle           46.13      46.62   2 
 15 Matthews, Michael         10 Lincoln Park           46.87      46.75   3 
 16 Crawford, Nehari          -- Fort Pierce            46.86      46.94   4 
 17 Cox, Larry                -- Fort Pierce            45.06      47.86   2 
 18 Browne, Quoizell           9 Harmony HS             44.64      48.00   3 
 19 Norelli, Vincent          -- South Fork H           46.40      48.13   4 
 20 Jacobs, Eugene            -- Fort Pierce                       48.31   1 
 21 Tiarks, Alex              -- Holy Trinity                      48.73   2 
 
Boys 300 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Franks, Donovan           11 Lake Brantle           41.56      40.44   10   
  2 Morton, Dillon            12 Lake Brantle           40.64      41.07    8   
  3 Jones, Preston            11 Harmony HS             43.14      42.01    6   
  4 D'Avino, Louis            10 Lincoln Park           42.59      42.24    5   
  5 Burgman, Marquis          11 Holy Trinity           40.88      43.10    4   
  6 Evans, Eric               -- Fort Pierce            42.44      43.73    3   
  7 Westlund, Matt            12 Viera HS               42.06      45.15    2   
 -- Lytle, Tyshawn            10 Lake Brantle           43.03        DNF  
 
Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Satellite HS                                        43.17      43.79   1  10   
     1) Brookins, Terence 12            2) Washington, Jt 12              
     3) Smith, Calvin 11                4) Clemens, Brenden --            
  2 South Fork HS                                       45.28      44.48   2   8   
     1) Birdens, Matthew 11             2) Wilson, Bryan 12               
     3) Pierre, Rico 12                 4) Haggerty, Colton 10            
  3 Lincoln Park Academy HS                             45.60      45.14   2   6   
     1) Henriste, Jonathan 12           2) Velez, Justin 11               
     3) Newkirk, Cody 11                4) Fuller, Tarik 12               
  4 Lake Brantley HS                                    43.08      45.56   1   5   
     1) Brodsky, Jacob 11               2) Morton, Dillon 12              
     3) Bradford, Zachary 11            4) Thomas, Maurice 8              
  5 Viera HS                                            44.78      45.82   1   4   
     1) Cepeda, Paul 11                 2) Nelson, Greg 11                
     3) Banks, Roderick 12              4) head, andrew 12                
  6 Harmony HS                                          47.41      46.82   2   3   
     1) Saballos, Edward --             2) Britton, Alexander 10          
     3) Reaves, Tristan 10              4) Grimes, Daishaun 9             
 -- Holy Trinity Academy                                44.00        DNF   1 
     1) Burgman, Marquis 11             2) Cacciatore, Michael 11         
     3) Nedderstrom, Michael 12         4) Britten, Allen --              
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lake Brantley HS                                  3:20.94    3:26.09   10   
     1) Cannone, Derek 12               2) Frater, Donavon 12             
     3) Lane, Kennth 11                 4) Mcdaniel, Rohan 12             
  2 Satellite HS                                      3:26.48    3:30.33    8   
     1) Packer, Jefferson 11            2) Brookins, Terence 12           
     3) Washington, Jt 12               4) Smith, Calvin 11               
  3 Cocoa HS                                          3:27.88    3:32.85    6   
     1) Barnett, Deondre 11             2) Pratt, Lorenzo 10              
     3) Tayge, Anthony 11               4) Folston, James 10              
  4 South Fork HS                                     3:35.55    3:36.30    5   
     1) Weinberg, Patrick 12            2) Dodd, Legend 12                
     3) Haggerty, Colton 10             4) Messier, Michael 12            
  5 Fort Pierce Central HS                            3:31.29    3:36.93    4   
     1) Price, Quincy 12                2) Williams, Derric 12            
     3) Gutierrez, Noe 11               4) Scott, Anthony --              
  6 Lincoln Park Academy HS                           3:38.00    3:37.97    3   
     1) Newkirk, Cody 11                2) D'Avino, Louis 10              
     3) Hunter, Jaz 9                   4) Underhill, Caleb 12            
  7 Harmony HS                                        3:41.58    3:41.64    2   
     1) Toth-allen, Cody 11             2) Jones, Preston 11              
     3) Reaves, Tristan 10              4) Grimes, Daishaun 9             
  8 Viera HS                                          3:29.86    3:43.38    1   
     1) Howorth, Nick 12                2) Cepeda, Paul 11                
     3) Westlund, Matt 12               4) Streeter, Taylor 10            
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lake Brantley HS                                  7:58.23    8:06.42   10   
     1) Cannone, Derek 12               2) Lane, Kennth 11                
     3) Mcdaniel, Rohan 12              4) Morgan, Hunter 12              
  2 Charlotte HS                                      8:03.73    8:06.51    8   
     1) Schnulle, Ryan 12               2) Pollizzi, Andrew 12            
     3) Quinn, Connor 11                4) Barnhart, Matthew 12           
  3 Satellite HS                                      8:30.71    8:27.16    6   
     1) Murphy, Andrew 12               2) Packer, Jefferson 11           
     3) Hibbard, Joey 11                4) Honadle, Jacob --              
  4 Lincoln Park Academy HS                           8:41.14    8:47.88    5   
     1) Craig, Peter 11                 2) May, Justin 11                 
     3) D'Avino, Louis 10               4) Hunter, Jaz 9                  
  5 Fort Pierce Central HS                            9:00.84    9:14.74    4   
     1) Gutierrez, Noe 11               2) Rodriguez, Marku 10            
     3) Powell, Alexander 9             4) west, kyle --                  
  6 Harmony HS                                        8:42.36    9:19.70    3   
     1) Gilbert, Jacob 10               2) Miller, Austin 10              
     3) Wilhelm, Taylor 11              4) Aldrich, Austin 11             
  7 Covenant Christian School                        10:48.86   11:08.58    2   
     1) Thurman, Nathan 10              2) Drawdy, Joshua 9               
     3) Hill, Jake 6                    4) Harbour, Lucas --              
 -- Viera HS                                          8:36.94         DQ  
     1) Campbell, Jon 12                2) Howorth, Nick 12               
     3) Kruger, Mike 12                 4) Chau, Landon 10                
 
Boys High Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Williams, Chad            12 Harmony HS           6-00.00    6-00.00      1.82m  10   
  2 Jackson, Jamel            10 Cocoa HS             5-06.00    5-10.00      1.77m   8   
  3 Hall, Marcus              12 Cocoa HS             6-00.00    5-08.00      1.72m   6   
  4 Weinberg, Patrick         12 South Fork H         5-10.00    5-06.00      1.67m   4.50
  4 Joseph, Steven            10 Lincoln Park         5-06.00    5-06.00      1.67m   4.50
  6 Matthews, Michael         10 Lincoln Park         5-04.00    5-06.00      1.67m   3   
  7 Whitfield, Freedom        -- Fort Pierce                     5-04.00      1.62m   2   
  8 Robinson, Deion           -- Fort Pierce          5-02.00    5-02.00      1.57m   1   
 -- Moser, Isaiah             11 Harmony HS           5-06.00         NH            
 
Boys Pole Vault
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Cowley, Aaron             12 Astronaut HS        14-00.00   14-00.00      4.26m  10   
  2 Grubbs, Andrew            12 Viera HS            12-06.00   12-06.00      3.81m   8   
  3 Weir, Zach                12 Viera HS            12-00.00   12-00.00      3.65m   6   
  4 Driscoll, Michael         11 Harmony HS          11-00.00   11-00.00      3.35m   5   
  5 Browne, Denzel            11 Harmony HS           8-00.00    9-00.00      2.74m   4   
  6 Ward, James                9 Harmony HS                      8-00.00      2.43m   3   
 -- Esford, Robert            11 Harmony HS          10-00.00         NH            
 
Boys Long Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Henriste, Jonathan        12 Lincoln Park        21-09.50   23-00.00      7.01m  10   
  2 Washington, Jt            12 Satellite HS        24-08.00   22-05.25      6.83m   8   
  3 Frater, Donavon           12 Lake Brantle        21-00.25   22-02.00      6.75m   6   
  4 Pratt, Lorenzo            10 Cocoa HS            20-03.75   21-03.75      6.49m   5   
  5 Fuller, Tarik             12 Lincoln Park        21-00.00   21-02.25      6.45m   4   
  6 Smith, Devon               9 Lake Brantle        20-02.50   20-05.50      6.23m   3   
  7 Pierre, Rico              12 South Fork H        20-02.00   20-04.25      6.20m   2   
  8 Folston, Tarean           11 Cocoa HS            21-01.50   20-04.00      6.19m   1   
  9 Nelson, Greg              11 Viera HS            20-06.50   19-11.50      6.08m 
 10 Ferguson, Kanisus         12 Viera HS            19-08.00   19-11.00      6.07m 
 11 Meek, Matthew             11 Lake Brantle        19-00.00   19-06.50      5.95m 
 12 Lindo, Shazz              12 Astronaut HS        21-06.50   19-03.50      5.88m 
 12 Franks, Donovan           11 Lake Brantle        19-02.00   19-03.50      5.88m 
 14 Wilson, Bryan             12 South Fork H        19-08.00   19-00.25      5.79m 
 15 Crawford, Nehari          -- Fort Pierce         18-10.00   18-11.50      5.77m 
 16 Joseph, Steven            10 Lincoln Park        19-06.00   18-08.50      5.70m 
 16 Jolivert, Billy           -- Fort Pierce         18-02.00   18-08.50      5.70m 
 18 Britten, Allen            -- Holy Trinity                   18-06.25      5.64m 
 19 Sepulvada, Angel          11 Harmony HS                     18-02.25      5.54m 
 19 Quezada, Kevin            11 Harmony HS          18-08.00   18-02.25      5.54m 
 21 Clemens, Brenden          -- Satellite HS        17-05.50   17-10.75      5.45m 
 22 Washington, Kwamane       11 Cocoa HS            18-00.00   17-07.75      5.37m 
 23 Messier, Michael          12 South Fork H        18-05.00   17-02.25      5.23m 
 -- Gross, Kyle               12 Harmony HS          17-06.25         ND            
 
Boys Triple Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Henriste, Jonathan        12 Lincoln Park        42-11.50   45-06.00     13.86m  10   
  2 Lindo, Shazz              12 Astronaut HS        45-11.75   44-05.50     13.55m   8   
  3 Dobbs, Chris              10 Cocoa HS            43-00.00   41-08.00     12.70m   6   
  4 Frater, Donavon           12 Lake Brantle        44-00.50   41-07.50     12.68m   5   
  5 Nelson, Greg              11 Viera HS            40-10.00   41-05.00     12.62m   4   
  6 Folston, Tarean           11 Cocoa HS            41-00.00   41-03.00     12.57m   3   
  7 Folston, James            10 Cocoa HS            41-02.00   41-03.00     12.57m   2   
  8 Whitfield, Freedom        -- Fort Pierce                    40-08.00     12.39m   1   
  9 Howard, Jamir             -- Fort Pierce         39-00.00   39-03.50     11.97m 
 10 Smith, Devon               9 Lake Brantle        39-09.00   39-03.00     11.96m 
 11 Newkirk, Cody             11 Lincoln Park        40-00.00   39-01.50     11.92m 
 12 Westlund, Matt            12 Viera HS            40-05.50   38-08.00     11.78m 
 13 Reaves, Tristan           10 Harmony HS          39-00.50   38-05.00     11.70m 
 14 Crawford, Nehari          -- Fort Pierce         36-05.00   38-03.00     11.65m 
 15 Matthews, Michael         10 Lincoln Park        41-01.00   37-08.00     11.48m 
 16 Quezada, Kevin            11 Harmony HS          37-09.00   37-06.00     11.43m 
 17 Williams, Chad            12 Harmony HS          37-11.00   37-02.50     11.34m 
 18 Osborne, Forest           11 Harmony HS          37-00.25   36-04.00     11.07m 
 19 Britten, Allen            -- Holy Trinity        36-11.00   35-10.00     10.92m 
 20 Dickens, Marlo            12 Holy Trinity        36-00.00   35-07.50     10.85m 
 21 Robinson, Deion           -- Fort Pierce         32-09.00   34-07.50     10.55m 
 22 McMenamin, Michael         8 Covenant Chr                   23-11.00      7.28m 
 -- Harbour, Lucas            -- Covenant Chr                         ND            
 
Boys Shot Put
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Milch, Nathan             11 Lake Brantle        41-04.00   49-09.00     15.16m  10   
  2 Knox, Nathan              11 Satellite HS        48-09.00   45-11.50     14.00m   8   
  3 Works, Jerandiou          11 Fort Pierce         47-04.00   45-08.00     13.91m   6   
  4 Gries, Austin             12 Viera HS            45-02.50   44-06.00     13.56m   5   
  5 Keith, Garrett            12 Satellite HS        45-04.00   44-03.00     13.48m   4   
  6 Lopez, George             -- Satellite HS        43-00.00   43-06.00     13.25m   3   
  7 Mikowski, Andrew          12 Lincoln Park        38-10.00   40-07.50     12.38m   2   
  8 Wheeler, Patrick P.       11 Lake Brantle        40-04.00   39-11.00     12.16m   1   
  9 Karlogeras, Nick          11 Harmony HS          41-08.00   39-07.50     12.07m 
 10 Hall, Bryce               -- Fort Pierce         38-02.00   39-06.00     12.03m 
 11 Ziliatis, Charlie         11 Satellite HS        38-03.75   38-10.00     11.83m 
 12 Hughes, Glen              11 Harmony HS          39-05.00   37-02.00     11.32m 
 13 Smith, Garrett            -- Fort Pierce                    37-01.00     11.30m 
 14 Masciello, Salvatore      11 Lincoln Park        35-02.00   36-03.50     11.06m 
 15 Cividanes, Alex           12 Fort Pierce                    35-10.50     10.93m 
 16 Patterson, Zerrie         -- Fort Pierce         45-03.50   34-11.00     10.64m 
 17 Henkhaus, Alec            10 Lake Brantle        32-05.00   33-07.00     10.23m 
 18 Gerrard, Zach             10 Harmony HS          36-06.50   33-02.00     10.10m 
 19 Edwards, Alex             11 Lincoln Park        28-10.00   28-04.00      8.63m 
 20 Pennisi, Charles          -- Lake Brantle        27-05.00   27-04.00      8.33m 
 21 Thurman, Austin           -- Covenant Chr        15-07.00   14-11.00      4.54m 
 22 Plyler, Trey              -- Covenant Chr        13-08.00   12-08.00      3.86m 
 
Boys Discus Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Milch, Nathan             11 Lake Brantle          145-03     156-05     47.67m  10   
  2 Knox, Nathan              11 Satellite HS          155-10     155-00     47.24m   8   
  3 McGrew, Nolan             12 Holy Trinity          147-00  146-10.50     44.76m   6   
  4 Keith, Garrett            12 Satellite HS          129-10     145-00     44.19m   5   
  5 Elliott, Mark             12 Satellite HS          145-05     145-00     44.19m   4   
  6 Karas, Peter              12 Holy Trinity          142-05  141-06.50     43.14m   3   
  7 Payne, Jared              12 Harmony HS            138-02     133-10     40.79m   2   
  8 Masciello, Salvatore      11 Lincoln Park          124-08     124-04     37.89m   1   
  9 Karlogeras, Nick          11 Harmony HS            114-06     122-08     37.38m 
 10 Works, Jerandiou          11 Fort Pierce           121-05     118-01     35.99m 
 11 Baker, Chase              -- Lake Brantle          101-00     114-04     34.84m 
 12 Barton, Alec              -- Harmony HS          07-00.50     110-11     33.80m 
 13 Smith, Garrett            -- Fort Pierce            94-11     109-07     33.40m 
 14 Githens, Jacob            10 Harmony HS            108-02     106-03     32.38m 
 15 Henkhaus, Alec            10 Lake Brantle           95-02  106-01.50     32.34m 
 16 Mikowski, Andrew          12 Lincoln Park          112-01      99-07     30.35m 
 17 Edwards, Alex             11 Lincoln Park           78-05   97-03.50     29.65m 
 18 Ziliatis, Charlie         11 Satellite HS          116-08      97-02     29.61m 
 19 Patterson, Zerrie         -- Fort Pierce           107-00      95-11     29.23m 
 20 Cividanes, Alex           12 Fort Pierce                       95-09     29.18m 
 21 Zhao, Steven Z.            9 Lake Brantle           77-04      91-01     27.76m 
 22 Robinson, Donovan         -- Fort Pierce                       79-09     24.30m 
 23 Plyler, Trey              -- Covenant Chr           36-10      32-07      9.93m 
 24 Hill, Jake                 6 Covenant Chr                      29-10      9.09m 
 25 Thurman, Austin           -- Covenant Chr           44-09      29-00      8.83m 

 
 
Post as: 
History for Holy Trinity Elite Classic
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2014 1   1    
2013 2   2    
2012 2 40 2 790  
2011 1 13 1 48