Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

 

News

 

2011 Results - Louisiana LHSAA Outdoor State Championships

Published by
Shane   May 7th 2011, 7:37pm
Louisiana LHSAA Outdoor State Championships
May 5, 2011 to May 7, 2011
Louisana State University, Baton Rouge, LA, US
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x200m | 4x400m | Shot | Discus | Javelin | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 100h | 300h | 4x100m | 4x200m | 4x400m | Shot | Discus | Javelin | HJ | LJ | TJ | PV

Team Scores
 
Mens 100m 1A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Sylve, Bradley   South Plaquemine 10.49 +0.9 1 10
2 Davis, Jacoby   Vermilion Cathol 11.06 +0.9 1 8
3 Bracken, Tyre   White Castle 11.12 +0.9 1 6
4 McGee, Bentrell   East Iberville 11.24 +0.9 1 4
5 Garner, Correll   Tensas 11.36 +0.9 1 2
6 Hampton, Kenyon   Arcadia 11.48 +0.9 1 1
7 Howard, Ron Keith   Oberlin 11.52 +0.9 1  
8 Walker, Chris   Arcadia 11.56 +0.9 1  
-- Lafleur, David S   St Edmund FS +0.9 1  
-- Griffin, Justin   Hamilton Christi SCR nwi 1  
 
Mens 100m 2A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Carraway, Lamar   Lake Providence 10.84 +1.5 1 10
2 Lewis, Chris   Lakeside 10.90 +1.5 1 8
3 Wilson, Brandon   Calvary Baptist 10.97 +1.5 1 6
4 Wilson, Jevontae   Donaldsonville 11.02 +1.5 1 4
5 Allen, Richard   John Curtis Chri 11.03 +1.5 1 2
6 Batch, Bryce   Lusher Charter 11.13 +1.5 1 1
7 Matthews, Courtney   East Feliciana 11.13 +1.5 1  
8 Hanberry, Josh   John Curtis Chri 11.23 +1.5 1  
9 Green, Edward   Donaldsonville 11.32 +1.5 1  
 
Mens 100m 3A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Brazil, Jeryl   Loranger 10.49w +2.4 1 10
2 Boutte, Tonori   Crowley 10.50w +2.4 1 8
3 Scott, Wallace   West Feliciana 10.76w +2.4 1 6
4 Mushatt, Sherman   Holy Cross 10.86w +2.4 1 4
5 Deggs, Hakeem   Plaquemine 10.88w +2.4 1 2
6 Conway, Joquarrius   Carroll 10.88w +2.4 1 1
7 Jynes, Brandon   J Sumner 10.91w +2.4 1  
8 Bourque, Zach   North Vermilion 10.94w +2.4 1  
9 Amphy, Dwight   Carroll 11.01w +2.4 1  
 
Mens 100m 4A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Raymond, Derrick   East Jefferson 10.52w +2.7 1 10
2 Hicks, Jermey   Edna Karr 10.60w +2.7 1 8
3 Lee, Jordan   Northside 10.66w +2.7 1 6
4 Smith, Kwonz   Haughton 10.67w +2.7 1 4
5 Carter, Montrel   Cecilia 10.77w +2.7 1 2
6 Larkins, Micah   Haughton 10.81w +2.7 1 1
7 Stroud, Austin   Morgan City 10.84w +2.7 1  
8 MINNIFIELD, BILLY   West Ouachita 10.93w +2.7 1  
9 Liggins, Levander   Leesville 10.94w +2.7 1  
 
Mens 100m 5A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Jacobs, D'Andre   East Ascension 10.30w +3.6 1 10
2 Carter, Hanoj   C E Byrd 10.47w +3.6 1 8
3 Sansone, Trevor   Central (Baton R 10.56w +3.6 1 6
4 Collins, Landon   Dutchtown 10.58w +3.6 1 4
5 ELLIS, DEVONTIS   West Monroe 10.79w +3.6 1 2
6 Cage, LiRoy   Archbishop Rumme 10.86w +3.6 1 1
7 Anders, Kentrell   L W Higgins 10.96w +3.6 1  
8 Gemmolva, Connor   Archbishop Rumme 11.23w +3.6 1  
-- Stewart, Dontavia   Lagrange FS +3.6 1  
 
Mens 100m B Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Gant, Laroy   Centerville 11.26 -1.4 1 10
2 Coleman, Montreal   Mt Hermon 11.48 -1.4 1 8
3 Perry, Eric   Rapides 11.49 -1.4 1 6
4 WILLIAMS, HORACE   Weston 11.58 -1.4 1 4
5 Foster, Areco   Hosanna Christia 11.65 -1.4 1 2
6 Wright, Terrence   Doyline 11.78 -1.4 1 1
7 Havard, Austin   Castor 11.87 -1.4 1  
8 Baker, Eric   Glenmora 12.27 -1.4 1  
-- Smith, Quinn   Zwolle DNS -1.4 1  
-- Smith, Tanner   Evans SCR nwi 1  
 
Mens 100m C Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Dyson, Kewayne   Jehovah-Jireh Ch 11.24 +0.1 1 10
2 Washington, Jalen   Saline 11.56 +0.1 1 8
3 Williams, Dante   Phoenix 11.75 +0.1 1 6
4 Baccigulopi, Dakota   Johnson Bayou 11.80 +0.1 1 4
5 McCabe, Christian   First Baptist Ch 11.88 +0.1 1 2
6 Williams, Antonio   Saline 12.14 +0.1 1 1
7 Briggs, Morgan   Grace Chr 12.15 +0.1 1  
8 Thomas, Torian   Atlanta 13.68 +0.1 1  
-- Wiseman, Keiundrick   Pleasant Hill DNS +0.1 1  
 
Mens 200m 1A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Sylve, Bradley   South Plaquemine 21.50 -1.2 1 10
2 Davis, Jacoby   Vermilion Cathol 22.24 -1.2 1 8
3 Bracken, Tyre   White Castle 22.45 -1.2 1 6
4 Griffin, Justin   Hamilton Christi 22.83 -1.2 1 4
5 Henderson, Ahkeem   Ouachita Christi 23.02 -1.2 1 2
6 Mayers, Dela   Oak Grove 23.18 -1.2 1 1
7 Jackson, Jeremy   West Saint John 23.19 -1.2 1  
8 Hampton, Kenyon   Arcadia 23.41 -1.2 1  
9 Derouen, Trevor   Gueydan 23.42 -1.2 1  
 
Mens 200m 2A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Carraway, Lamar   Lake Providence 21.93 -0.3 1 10
2 Lewis, Chris   Lakeside 22.18 -0.3 1 8
3 Daigle, Jacob   Welsh 22.51 -0.3 1 6
4 Matthews, Courtney   East Feliciana 22.91 -0.3 1 4
5 Davis, Devin   Lusher Charter 22.93 -0.3 1 2
6 Williams, David   St Thomas Aquina 23.20 -0.3 1 1
7 Horton, Tevin   John Curtis Chri 23.45 -0.3 1  
8 Wilson, Brandon   Calvary Baptist 23.47 -0.3 1  
-- Wilson, Jevontae   Donaldsonville DNS -0.3 1  
 
Mens 200m 3A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Brazil, Jeryl   Loranger 21.36w +3.1 1 10
2 Boutte, Tonori   Crowley 21.79w +3.1 1 8
3 Scott, Wallace   West Feliciana 22.17w +3.1 1 6
4 Maze, Mykajon   Franklin 22.24w +3.1 1 4
5 Amphy, Dwight   Carroll 22.32w +3.1 1 2
6 Caston, Deondrake   Baker 22.37w +3.1 1 1
7 Conway, Joquarrius   Carroll 22.70w +3.1 1  
8 Massey, Lamont   Walter L Cohen 23.10w +3.1 1  
9 Duncan, Kendall   Albany 23.24w +3.1 1  
 
Mens 200m 4A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Raymond, Derrick   East Jefferson 21.51w +2.5 1 10
2 Dural, Travin   Breaux Bridge 21.54w +2.5 1 8
3 Smith, Kwonz   Haughton 21.73w +2.5 1 6
4 Hicks, Jermey   Edna Karr 21.89w +2.5 1 4
5 Lee, Jordan   Northside 21.99w +2.5 1 2
6 MINNIFIELD, BILLY   West Ouachita 22.22w +2.5 1 1
7 Fortson, Justin   Fair Park 22.26w +2.5 1  
8 Jackson, Kievon   Riverdale 22.64w +2.5 1  
-- Phillips, Davondrick   Jennings DNS +2.5 1  
 
Mens 200m 5A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Jacobs, D'Andre   East Ascension 20.90w +3.1 1 10
2 Carter, Hanoj   C E Byrd 21.17w +3.1 1 8
3 Ryan, Shakeir   Lafayette School 21.65w +3.1 1 6
4 McBride, Corey   Dutchtown 21.76w +3.1 1 4
5 Strong, DeChris   East Saint John 21.93w +3.1 1 2
6 Sam, Jamal   Westgate 22.06w +3.1 1 1
7 Evans, Ryan   Bonnabel 22.40w +3.1 1  
8 Buggage, Kermit   St Augustine 22.55w +3.1 1  
9 Fournette, Leonard   St Augustine 22.61w +3.1 1  
 
Mens 200m B Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Gant, Laroy   Centerville 22.49 -0.1 1 10
2 HANCOCK, SETH   Choudrant 23.15 -0.1 1 8
3 Domino, Davarro   Madison 23.45 -0.1 1 6
4 Rushing, Seth   Castor 23.64 -0.1 1 4
5 Perry, Eric   Rapides 23.99 -0.1 1 2
6 Wright, Terrence   Doyline 24.01 -0.1 1 1
7 Zaunbrecher, Douglas   Bell City 24.67 -0.1 1  
8 Griffin, Kelvin   Glenmora 24.76 -0.1 1  
9 Dyess, James   Rapides 26.63 -0.1 1  
-- Dahlhoff, Jacob   Hornbeck SCR nwi 1  
-- Smith, Tanner   Evans SCR nwi 1  
 
Mens 200m C Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Parker, Dathennile   Holy Rosary 23.08 +0.1 1 10
2 Washington, Jalen   Saline 23.15 +0.1 1 8
3 Venzant, D'Larious   Saline 23.33 +0.1 1 6
4 Johnson, Anthony   LA School For Th 23.41 +0.1 1 4
5 McCabe, Christian   First Baptist Ch 24.61 +0.1 1 2
6 Briggs, Morgan   Grace Chr 25.11 +0.1 1 1
7 Tyler, Marquise   New Living Word 25.49 +0.1 1  
8 Bond, Josh   Plainview 25.98 +0.1 1  
-- Pierce, Jacob   Hackberry DNS +0.1 1  
 
Mens 400m 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jackson, Deveyus   Oak Grove 50.91 1 10
2 Ceaser, Kendrick   Basile 51.66 1 8
3 Richard, Marco   Hamilton Christi 51.83 1 6
4 Thomas, Xavier   Haynesville 51.89 1 4
5 Deharde, David   Archbishop Hanna 52.28 1 2
6 MARTIN, BANNON   Cedar Creek 52.65 1 1
7 Davis, Tracy   Kentwood 53.09 1  
8 Leblanc, David   Ascension Cathol 54.19 1  
9 Harris, Alonzo   North Central 54.23 1  
 
Mens 400m 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Julien, Adam   Lusher Charter 50.04 1 10
2 Keys, Keygan   Welsh 50.74 1 8
3 Chambers, Owen   John Curtis Chri 51.19 1 6
4 Washington, James   Sterlington 51.59 1 4
5 Taylor, Jeremy   Calvary Baptist 51.70 1 2
6 Smith, Stefan   Pointe Coupee Ce 51.74 1 1
7 Sorapuru, Alex   Lusher Charter 52.21 1  
8 Breaux, Devon   Donaldsonville 52.73 1  
9 Moore, Alonzo   Winnfield Senior 52.94 1  
 
Mens 400m 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bourque, Cole   Erath 48.89 1 10
2 Sanon, Charles   Walter L Cohen 49.07 1 8
3 Bourque, Zach   North Vermilion 49.89 1 6
4 Julien, Gilbert   Walter L Cohen 49.94 1 4
5 Woods, Henry   Brusly 50.40 1 2
6 Bergeron, Kellex   J Sumner 50.62 1 1
7 Lockwood, Zondrack   Marksville 50.83 1  
8 Synegal, Henry   Northwest 51.50 1  
9 Goudeau, Jarious   Bunkie 55.24 1  
 
Mens 400m 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Holmes, Kavarha   Breaux Bridge 46.31 1 10
2 Francis, Davonte   Bossier 48.43 1 8
3 Johnson, Dustin   Edna Karr 48.51 1 6
4 Thomas, Immanuel   Tioga 49.14 1 4
5 Williams, Reginald   Broadmoor 49.27 1 2
6 Fowler, James   Woodlawn (Shreve 49.68 1 1
7 Verdin, Brian   Allen Ellender 50.18 1  
8 Jiggetts, Warren   Huntington 51.00 1  
-- Norwood, Vernon   Morgan City DQ 1  
 
Mens 400m 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cole, Jessie   Catholic (Baton 48.22 1 10
2 Grayson, Cyril   Archbishop Rumme 48.23 1 8
3 Gallien, Daniel   Natchitoches Cen 48.82 1 6
4 Handy, Chris   Catholic (Baton 48.91 1 4
5 Washington, Devante   Lafayette School 49.06 1 2
6 Neal, Russell   Dutchtown 49.55 1 1
7 Allen, Lamarcus   New Iberia Senio 49.66 1  
8 Daniels, Tremayne   Bonnabel 50.47 1  
9 Gray, Jarrell   Thibodaux 50.56 1  
 
Mens 400m B Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Sapp, James   Shongaloo 51.25 1 10
2 Toney, Kevin   Rapides 52.47 1 8
3 Baaheth, Trabrae   Madison 53.00 1 6
4 Broxton, Anthony   Lacassine 53.29 1 4
5 Chatagnier, Korey   Midland 53.40 1 2
6 Thompson, Tyler   Negreet 53.64 1 1
7 Timothy, Keldrick   Rapides 53.85 1  
8 James, Cameron   Quitman 58.59 1  
-- WINZER, NICK   Choudrant DNS 1  
 
Mens 400m C Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Washington, Jalen   Saline 51.08 1 10
2 Parker, Dathennile   Holy Rosary 51.83 1 8
3 McCabe, Christian   First Baptist Ch 52.01 1 6
4 Dyson, Kewayne   Jehovah-Jireh Ch 53.63 1 4
5 Nolan, Brett   Kilbourne 54.50 1 2
6 Venzant, Deandre   Saline 56.98 1 1
7 Kelley, Brandon   Grace Chr 57.76 1  
8 Pierce, Jacob   Hackberry 1:00.29 1  
9 Griffith, Ian   Johnson Bayou 1:05.40 1  
 
Mens 400m WHEELCHAIR 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bellard, Kristian   Pine Prairie 1:13.02 1  
 
Mens 800m 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Fagan, Connor   Metairie Park Co 2:02.03 1 10
2 Cavalier, Taylor   Ascension Cathol 2:02.48 1 8
3 Speed, Empra   East Iberville 2:03.82 1 6
4 Mayfield, Jesse   Delcambre 2:05.21 1 4
5 WHITE, TANNER   Ouachita Christi 2:07.15 1 2
6 Deviller, Josh   Westminster Chri 2:08.17 1 1
7 Stenson, Lester   Elton 2:12.26 1  
8 Young, Jevontae   Delhi 2:15.91 1  
-- Cooper, Colby   Sarepta DQ 1  
 
Mens 800m 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Julien, Adam   Lusher Charter 1:57.42 1 10
2 Walker, Josh   John Curtis Chri 1:58.27 1 8
3 Dunbar, Trenton   Episcopal 1:58.49 1 6
4 Sorapuru, Alex   Lusher Charter 1:59.37 1 4
5 Soto, Enrique   Lakeside 2:01.34 1 2
6 McGaugh, James   Episcopal 2:04.23 1 1
7 Miley, Arthur   Mangham 2:09.90 1  
8 Jefferson, Ronald   East Feliciana 2:12.16 1  
9 Pineset, Benny   Evangel Academy 2:13.89 1  
 
Mens 800m 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hall, Chris   Holy Cross 2:01.75 1 10
2 Drake, Henri   Northeast 2:01.86 1 8
3 Veronie, Tyler   Church Point 2:03.83 1 6
4 Michell, Kaleb   Franklin 2:05.18 1 4
5 Major, Chaz   Plaquemine 2:05.71 1 2
6 Warner, Ronell   Walter L Cohen 2:06.26 1 1
7 Haufpauir, Timothy   Eunice 2:06.86 1  
8 Brunet, Josh   Holy Cross 2:09.45 1  
9 Chesne, Drew   Bolton 2:10.54 1  
-- Chicola, Jacob   Buckeye SCR 1  
 
Mens 800m 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Smith, Drake   Haughton 1:58.11 1 10
2 Allen, Saiid   Glen Oaks 1:58.72 1 8
3 Hinchliffe, William   Neville 1:58.77 1 6
4 Smith, Justin   Glen Oaks 1:59.68 1 4
5 Cheffin, Dominique   Ruston 1:59.70 1 2
6 Perrault, Kyler   Cecilia 2:00.74 1 1
7 Yarmush, Aaron   Allen Ellender 2:05.44 1  
8 Pappas, Gavin   Belle Chasse 2:06.91 1  
-- Romero, Emerson   Edna Karr DNS 1  
 
Mens 800m 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Grayson, Cyril   Archbishop Rumme 1:55.28 1 10
2 Gray, Jarrell   Thibodaux 1:56.55 1 8
3 Lawrence, Chris   Captain Shreve 1:57.80 1 6
4 Rhorer, Matthew   Catholic (Baton 1:58.30 1 4
5 Davison, Craig   New Iberia Senio 1:58.71 1 2
6 Ross, Ben   Catholic (Baton 1:58.83 1 1
7 Dautenve, Paul   Covington 1:59.89 1  
8 Stone, Zach   Barbe 2:01.67 1  
9 Evans, Kyle   Bonnabel 2:01.76 1  
 
Mens 800m B Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Toney, Kevin   Rapides 2:05.82 1 10
2 Thibeaux, Travis   Bell City 2:06.08 1 8
3 Simien, Clyde   Episcopal Of Aca 2:06.49 1 6
4 SAVAGE, MICHAEL   Weston 2:07.46 1 4
5 Prado, Jeffrey   Taylor, P.F. Sci 2:09.23 1 2
6 Woodall, Garrett   Castor 2:14.55 1 1
7 Beverly, Trevor   Hornbeck 2:17.15 1  
8 Johnson, Michael   Simsboro 2:18.95 1  
9 Barton, Kylan   Oak Hill 2:19.50 1  
 
Mens 800m C Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Earhart, Caleb   First Baptist Ch 2:06.26 1 10
2 Alphonse, Michael   Holy Rosary 2:07.25 1 8
3 Benasco, Daniel   First Baptist Ch 2:11.54 1 6
4 Thomas, Justin   New Living Word 2:12.09 1 4
5 Lacour, Jon   Grace Chr 2:20.81 1 2
6 Dison, Zach   Saline 2:20.93 1 1
7 Royer, Quade   Starks 2:25.99 1  
8 Anderson, Tyler   Ebarb 2:27.11 1  
9 Hampton, Tracy   New Living Word 2:27.15 1  
 
Mens 800m WHEELCHAIR 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bellard, Kristian   Pine Prairie 2:37.63 1  
 
Mens 1600m 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Freese, Paul   St Martins 4:31.91 1 10
2 Cavalier, Taylor   Ascension Cathol 4:35.99 1 8
3 EDWARDS, JOE   St Frederick 4:36.61 1 6
4 Hebert, Cole   St Edmund 4:40.97 1 4
5 Eichhorn, Marc   St Frederick 4:46.86 1 2
6 WHITE, TANNER   Ouachita Christi 4:47.44 1 1
7 Fleming, Benjamin   Metairie Park Co 4:48.44 1  
8 Choate, Coy   Delcambre 4:58.96 1  
9 Repp, Matt   Vermilion Cathol 5:14.13 1  
 
Mens 1600m 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Dunbar, Trenton   Episcopal 4:27.09 1 10
2 Soto, Enrique   Lakeside 4:27.73 1 8
3 Johnson, Christian   Episcopal 4:36.84 1 6
4 Brocato, Tommy   St Thomas Aquina 4:41.96 1 4
5 Wheat, Scott   St Thomas Aquina 4:43.75 1 2
6 Barksdale, Josh   John Curtis Chri 4:45.84 1 1
7 Hudson, Josh   Calvary Baptist 4:47.27 1  
8 Glaze, Quinn   Sterlington 5:03.99 1  
-- Blume, Sean   Dunham DNS 1  
 
Mens 1600m 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kitto, Brent   Holy Cross 4:24.86 1 10
2 Porter, Troy   Parkview Baptist 4:29.51 1 8
3 Chicola, Jacob   Buckeye 4:30.08 1 6
4 Moreno, Leonel   J Sumner 4:38.17 1 4
5 Allen, Ryan   Erath 4:45.07 1 2
6 Travis, Billy   Rayville 4:46.40 1 1
7 Williams, CJ   West Feliciana 4:47.10 1  
8 Foreman, Rontravious   Crowley 5:01.29 1  
9 Dominick, Corey   Holy Cross 5:07.33 1  
 
Mens 1600m 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Smith, Drake   Haughton 4:27.42 1 10
2 Millien, Chase   Ruston 4:29.56 1 8
3 Landry, Mitch   Haughton 4:31.95 1 6
4 Romero, Emerson   Edna Karr 4:33.84 1 4
5 Engen, Austin   Tioga 4:39.83 1 2
6 Osbourn, Devin   Sam Houston 4:41.18 1 1
7 Allen, Saiid   Glen Oaks 4:46.95 1  
8 Yarmush, Aaron   Allen Ellender 4:48.04 1  
9 Hebert, Alex   Vandebilt Cathol 4:57.33 1  
 
Mens 1600m 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Stafford, Cole   Catholic (Baton 4:23.47 1 10
2 Brewster, Scott   St Paul - Boys 4:25.36 1 8
3 Bartie, Alfred   Lagrange 4:26.42 1 6
4 Aucoin, Philip   Jesuit 4:29.42 1 4
5 Stephens, Taylor   Bro Martin 4:37.30 1 2
6 Wilkes, Jack   Airline 4:38.02 1 1
7 O'Dell, Corey   Fontainebleau 4:38.91 1  
8 Kirchner, Kevin   Archbishop Shaw 4:40.56 1  
9 Gladney, Albert   Captain Shreve 5:05.06 1  
 
Mens 1600m B Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Primeaux, Michael   Midland 4:42.17 1 10
2 SADLER, TYLER   Choudrant 4:42.45 1 8
3 PENDER, JES   Weston 4:48.87 1 6
4 Vincent, Chase   Midland 5:00.53 1 4
5 Beverly, Trevor   Hornbeck 5:03.10 1 2
6 Woodall, Garrett   Castor 5:03.70 1 1
7 Connor, Joey   Hathaway 5:03.72 1  
8 Houy, Milton   Negreet 5:10.16 1  
9 Freeman, Nathan   Oak Hill 5:14.30 1  
 
Mens 1600m C Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Earhart, Caleb   First Baptist Ch 4:48.18 1 10
2 Wiggins, Harry   Family Christian 4:48.91 1 8
3 Alphonse, Michael   Holy Rosary 4:56.77 1 6
4 Lacour, Jon   Grace Chr 5:08.93 1 4
5 Ray, Jonathan   Ebarb 5:09.64 1 2
6 Cheatwood, Levi   Saline 5:33.11 1 1
7 Simms, Caleb   Epps 5:36.06 1  
-- Garner, Franklin   Epps DNF 1  
-- Ulmer, Nick   Georgetown DNS 1  
-- Cheatwood, Kelby   Saline SCR 1  
 
Mens 3200m 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Freese, Paul   St Martins 10:10.35 1 10
2 Capello, Zachary   Ascension Cathol 10:11.35 1 8
3 Goldberg, Adam   Metairie Park Co 10:35.58 1 6
4 WHITE, TANNER   Ouachita Christi 10:39.96 1 4
5 Choate, Coy   Delcambre 10:43.78 1 2
6 Eichhorn, Marc   St Frederick 11:00.42 1 1
7 Newsom, Joel   Westminster Chri 11:25.81 1  
8 Myers, Aaron   Elton 11:30.07 1  
9 JIMMERSON, TYLER   Cedar Creek 11:44.74 1  
 
Mens 3200m 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Soto, Enrique   Lakeside 9:58.91 1 10
2 Rice, Matthew   Runnels 9:58.97 1 8
3 Johnson, Christian   Episcopal 10:02.54 1 6
4 Koenck, Aaron   Anacoco 10:14.57 1 4
5 Wheat, Scott   St Thomas Aquina 10:21.18 1 2
6 Broughton, John   Calvary Baptist 10:27.31 1 1
7 Brocato, Tommy   St Thomas Aquina 10:27.40 1  
8 Levesque, Zack   Lakeside 10:34.16 1  
9 Whelen, David   John Curtis Chri 10:57.90 1  
 
Mens 3200m 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kitto, Brent   Holy Cross 9:59.00 1 10
2 Porter, Troy   Parkview Baptist 9:59.91 1 8
3 Moreno, Leonel   J Sumner 10:03.43 1 6
4 Chicola, Jacob   Buckeye 10:14.31 1 4
5 Coleman, Javon   Abbeville 10:27.47 1 2
6 Zdenek, Michael   Holy Cross 10:29.61 1 1
7 Waggenspack, Tyler   Redemptorist 11:10.57 1  
8 Foreman, Rontravious   Crowley 11:45.30 1  
9 Veronie, Rene   Church Point 11:51.08 1  
 
Mens 3200m 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Millien, Chase   Ruston 9:51.16 1 10
2 Landry, Mitch   Haughton 9:52.46 1 8
3 Tanner, Robert   St. Michael 10:16.65 1 6
4 Dietrich, Grant   St. Michael 10:16.93 1 4
5 Romero, Emerson   Edna Karr 10:38.04 1 2
6 Williams, Willie   Opelousas 10:44.89 1 1
7 Hebert, Alex   Vandebilt Cathol 10:45.66 1  
8 Yarmush, Aaron   Allen Ellender 10:53.33 1  
9 Cotton, Chris   Huntington 11:11.80 1  
 
Mens 3200m 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Stafford, Cole   Catholic (Baton 9:45.07 1 10
2 PEARCE, LOGAN   West Monroe 9:46.31 1 8
3 St.Cyr, Joseph   Catholic (Baton 9:46.38 1 6
4 Rudolph, Kyle   Slidell 9:53.86 1 4
5 Aucoin, Philip   Jesuit 10:05.39 1 2
6 Fitzpatrick, Sean   Jesuit 10:12.23 1 1
7 Waltman, Billy   Archbishop Shaw 10:12.26 1  
8 Elliott, Jeremy   C E Byrd 10:13.62 1  
9 Gladney, Albert   Captain Shreve 10:36.43 1  
 
Mens 3200m B Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 PENDER, JES   Weston 10:22.28 1 10
2 SADLER, TYLER   Choudrant 10:22.44 1 8
3 Melara, Nicholas   Taylor, P.F. Sci 10:49.00 1 6
4 Vincent, Chase   Midland 10:56.81 1 4
5 Houy, Milton   Negreet 11:07.62 1 2
6 Britt, Elliot   Monterey 11:08.13 1 1
7 Myers, Matt   Hathaway 11:14.53 1  
8 HUCKABY, JUSTIN   Weston 11:15.57 1  
9 Dahlhoff, Jacob   Hornbeck 11:22.85 1  
 
Mens 3200m C Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Earhart, Caleb   First Baptist Ch 10:55.91 1 10
2 Tirado, Cleofe   Holy Rosary 11:01.60 1 8
3 Wiggins, Harry   Family Christian 11:17.48 1 6
4 Lapoint, Phillip   Reeves 11:22.12 1 4
5 Lacour, Jon   Grace Chr 11:27.35 1 2
6 Ray, Jonathan   Ebarb 11:36.55 1 1
7 Cheatwood, Levi   Saline 12:58.05 1  
8 Boley, Justin   New Living Word 13:24.37 1  
9 Simms, Caleb   Epps 14:43.57 1  
-- Alphonse, Michael   Holy Rosary SCR 1  
 
Mens 110m Hurdles 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Fitte, Beau   South Plaquemine 14.59 1 10
2 McGee, Bentrell   East Iberville 14.61 1 8
3 Umphries, Christian   Delcambre 15.42 1 6
4 McEntire, Caleb   Hamilton Christi 15.51 1 4
5 Roberts, Jonathan   White Castle 15.64 1 2
6 BRISTO, BRADEN   Ouachita Christi 16.22 1 1
7 Thomas, Anthony   North Central 16.42 1  
8 Washington, La'Quinton   Delhi 16.63 1  
9 ALEXANDER, JOE   Cedar Creek 16.70 1  
 
Mens 110m Hurdles 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Lamers, Josh   Calvary Baptist 14.38 1 10
2 Bergeron, Jarred   St Thomas Aquina 14.77 1 8
3 Vedell, C.J.   Port Barre 15.27 1 6
4 Darden, Julian   Episcopal 15.39 1 4
5 Fantroy, Brandon   Iota 15.41 1 2
6 Saucier, Wade   Pope John Paul L 15.84 1 1
7 Theyard, Richy   Lusher Charter 15.94 1  
8 Poe, Mike Cody   Lakeside 16.18 1  
9 Bardin, Grant   Sterlington 16.75 1  
 
Mens 110m Hurdles 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cobb, Preston   West Feliciana 14.72 1 10
2 Stewart, Dai Juan   West St. Mary 14.73 1 8
3 Payne, Devin   Port Allen 15.55 1 6
4 Williams, Etan   Bogalusa 15.67 1 4
5 Stoddard, Tyler   Westlake 15.79 1 2
6 Addison, Maurice   Amite 16.07 1 1
7 Evans, Indeus   North De Soto 16.17 1  
8 Blanchard, Ted   Westlake 16.30 1  
9 Reddick, Damien   Walter L Cohen 17.03 1  
 
Mens 110m Hurdles 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 hendrix, ronnie   Washington-Mario 14.65 1 10
2 James, Gabriel   McKinley 14.76 1 8
3 Lewis, Jared   East Jefferson 14.78 1 6
4 TUMEY, SAM   West Ouachita 14.95 1 4
5 Dennis, LaDarius   Wossman 14.99 1 2
6 Crutchfield, Cyril   Lakeshore 16.19 1 1
7 Jones, Farron   Belle Chasse 16.43 1  
8 Warren, Derick   Northwood (Shrev 20.64 1  
-- Harrell, Clemmitt   Tara DQ 1  
 
Mens 110m Hurdles 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cormier, Morgan   Bro Martin 14.29 1 10
2 Harris, Jarvis   Jesuit 14.34 1 8
3 Ward, Ken   Catholic (Baton 14.42 1 6
4 Scott, Jared   Captain Shreve 15.00 1 4
5 Overstreet, Dwyne   Northshore 15.03 1 2
6 Brock, Albert   Chalmette 15.06 1 1
7 Jones, Donovan   New Iberia Senio 15.30 1  
8 Joseph, Desvon   Hahnville 15.40 1  
9 Rideaux, Tre   Lagrange 15.76 1  
 
Mens 110m Hurdles B Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Toney, Kevin   Rapides 15.87 1 10
2 Henry, Diyondre   Hosanna Christia 15.97 1 8
3 Kotara, Seth   Lacassine 16.37 1 6
4 Wynne, Michael   Weston 16.46 1 4
5 Lewis, Christopher   Lacassine 16.95 1 2
6 Cedars, Dalton   Oak Hill 18.23 1 1
7 Wright, Brett   Monterey 18.47 1  
8 Abney, Rontavious   Simsboro 26.02 1  
-- Thomas, Javonte   Shongaloo DNF 1  
 
Mens 110m Hurdles C Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Venzant, D'Larious   Saline 15.97 1 10
2 Hollingsworth, Garrett   First Baptist Ch 16.18 1 8
3 Ross, Quientin   LA School For Th 16.41 1 6
4 Parker, Dathennile   Holy Rosary 16.94 1 4
5 Baccigulopi, Dakota   Johnson Bayou 17.64 1 2
6 Lloyd, Christopher   Grace Chr 17.69 1 1
7 Nolan, Brett   Kilbourne 19.15 1  
8 Sanders, Bruce   Epps 20.51 1  
9 Maricle, John   Plainview 23.62 1  
 
Mens 300m Hurdles 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 McGee, Bentrell   East Iberville 38.18 1 10
2 Fitte, Beau   South Plaquemine 39.70 1 8
3 Umphries, Christian   Delcambre 40.00 1 6
4 BRISTO, BRADEN   Ouachita Christi 41.51 1 4
5 Campbell, Drew   Delcambre 41.68 1 2
6 Kemp, Thomas   Westminster Chri 41.85 1 1
7 ALEXANDER, JOE   Cedar Creek 43.49 1  
8 Washington, La'Quinton   Delhi 47.03 1  
-- Polchow, Forest   Metairie Park Co DQ 1  
 
Mens 300m Hurdles 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bergeron, Jarred   St Thomas Aquina 38.51 1 10
2 Woods, Kelvin   East Feliciana 38.81 1 8
3 Cooper, Jacolby   John Curtis Chri 39.15 1 6
4 Ward, Jarrad   Iota 40.45 1 4
5 Darden, Julian   Episcopal 40.51 1 2
6 Lamers, Josh   Calvary Baptist 40.93 1 1
7 Pearson, Carl   Farmerville 41.26 1  
8 Poe, Mike Cody   Lakeside 41.90 1  
9 Saucier, Wade   Pope John Paul L 41.94 1  
 
Mens 300m Hurdles 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Stewart, Dai Juan   West St. Mary 39.68 1 10
2 Evans, Indeus   North De Soto 40.65 1 8
3 Gradley, Dedrick   Franklin 40.71 1 6
4 James, Donavon   J Sumner 41.42 1 4
5 Gammel, Caleb   Buckeye 41.53 1 2
6 Williams, Etan   Bogalusa 42.50 1 1
7 Mouton, Travion   Abbeville 43.25 1  
8 Martin, Derrick   De Lasalle 43.88 1  
9 Jones, T.J.   Bolton 44.14 1  
 
Mens 300m Hurdles 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 hendrix, ronnie   Washington-Mario 38.63 1 10
2 Moore, Donald   Woodlawn (BR) 39.43 1 8
3 James, Gabriel   McKinley 39.82 1 6
4 Dennis, LaDarius   Wossman 40.16 1 4
5 Jones, Farron   Belle Chasse 40.34 1 2
6 Lewis, Jared   East Jefferson 40.64 1 1
7 TUMEY, SAM   West Ouachita 40.82 1  
8 Adcock, Mason   West Ouachita 41.52 1  
9 Crutchfield, Cyril   Lakeshore 42.19 1  
 
Mens 300m Hurdles 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Harris, Jarvis   Jesuit 38.37 1 10
2 Lowe, Shaun   Walker 38.97 1 8
3 Wells, Morgan   Captain Shreve 39.72 1 6
4 Woodard, D.J.   Catholic (Baton 39.83 1 4
5 Dunmiles, DeQuincey   H L Bourgeois 40.14 1 2
6 Overstreet, Dwyne   Northshore 40.23 1 1
7 Krener, John-Cody   St Thomas More 40.78 1  
8 Bowman, Chris   Captain Shreve 45.66 1  
9 Cormier, Morgan   Bro Martin 48.42 1  
 
Mens 300m Hurdles B Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Henry, Diyondre   Hosanna Christia 40.69 1 10
2 Kotara, Seth   Lacassine 41.84 1 8
3 Abney, Rontavious   Simsboro 42.45 1 6
4 Wynne, Michael   Weston 42.63 1 4
5 Granger, Donovan   Lacassine 44.24 1 2
6 Cedars, Dalton   Oak Hill 45.00 1 1
7 Killian, Matthew   Hornbeck 45.86 1  
8 Modisette, Dylan   Shongaloo 46.51 1  
9 Wright, Brett   Monterey 46.59 1  
 
Mens 300m Hurdles C Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Venzant, D'Larious   Saline 41.43 1 10
2 Lloyd, Christopher   Grace Chr 41.47 1 8
3 Hollingsworth, Garrett   First Baptist Ch 44.15 1 6
4 Charles, Kendell   LA School For Th 44.33 1 4
5 Sanders, Bruce   Epps 47.94 1 2
6 Trahan, Tristan   Johnson Bayou 52.91 1 1
7 Richard, Thomas   Holy Rosary 53.04 1  
-- Williams, Derrick   Epps DNF 1  
-- Turner, Roshat   Pleasant Hill DNS 1  
-- Baccigulopi, Dakota   Johnson Bayou SCR 1  
 
Mens 4x100m Relay 1A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Griffin, Meyer,
Richard, James
  Hamilton Christi 43.11 1 10
2 Fielding, Jackson,
James, Banks
  Haynesville 43.43 1 8
3 Martinez, Redd,
Bentley, Juneau
  Westminster Chri 43.86 1 6
4 Roberson, Hampton,
Monroe, Walker
  Arcadia 44.20 1 4
5 Nunez, Davis,
Guidry, Desormea
  Vermilion Cathol 44.24 1 2
6 Smith, Brown,
Burrell, Bailey
  Southern Univers 44.51 1 1
7 Herring, Jordan,
Gray, Gray
  Delhi 44.95 1  
8 Polchow, Sharpiro,
Nachabe, Karlin
  Metairie Park Co 46.01 1  
-- Davis, Collins,
Carter, Dickerso
  Kentwood DQ 1  
-- James, Young,
Caronia, Roohi
  St Martins SCR 1  
 
Mens 4x100m Relay 2A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Howard, Wilson,
Green, Brown
  Donaldsonville 42.51 1 10
2 Hanberry, Cooper,
Pierce, Allen
  John Curtis Chri 42.60 1 8
3 Taylor, Lamers,
Jewitt, Wilson
  Calvary Baptist 42.69 1 6
4 Lagarde, Addison,
Scott, Batch
  Lusher Charter 42.97 1 4
5 Robertso, Adams,
Mills, Carraway
  Lake Providence 43.24 1 2
6 Gray, Daigle,
Hebert, Cooper
  Welsh 43.63 1 1
7 Matthews, Robinson,
Perry, Woods
  East Feliciana 43.67 1  
8 Campbell, Jackson,
Calahan, Johnson
  Jonesboro-Hodge 44.12 1  
9 Richards, Turnage,
G'Sell, Williams
  St Thomas Aquina 45.97 1  
 
Mens 4x100m Relay 3A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Hunter, Carter,
Jenkins, Johnson
  Rayville 42.48 1 10
2 Haile, Morrison,
Scott, Grace
  West Feliciana 42.64 1 8
3 Bell, Maze,
Anderson, Williams
  Franklin 42.68 1 6
4 Todd, Renthorp,
Aucoin, Washingt
  Patterson 42.94 1 4
5 Bowman, Eagan,
Watson, Mushatt
  Holy Cross 43.38 1 2
6 Amphy, Smith,
Conway, Lewis
  Carroll 43.44 1 1
7 Toefield, Toefield,
Cage, Bellezan
  Independence 43.83 1  
8 Bourque, Moore,
Doughty, Murphy
  Crowley 44.71 1  
-- Oden, Saulsber,
Bennett, Selders
  Amite DQ 1  
 
Mens 4x100m Relay 4A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Glaze, Guilbeau,
Calais, Lee
  Northside 42.45 1 10
2 Barnes, Kelley,
Thomas, Elliotta
  O'Perry Walker 42.46 1 8
3 Craft, Larkins,
Seets, Rambo
  Haughton 42.73 1 6
4 Henderso, Lawson,
Cobbins, Banks
  McDonogh 35 42.81 1 4
5 Rebennac, Hart,
Luke, Raymond
  East Jefferson 42.91 1 2
6 Petri, Etheridg,
Clark, Jiggetts
  Huntington 43.02 1 1
7 Campbell, Simon,
Atwater, Liggins
  Leesville 43.11 1  
8 Beckwith, Curtis,
Pleasant, Foy
  Franklin Parish 43.31 1  
-- Phillips, Perkins,
Willridg, Abraham
  Jennings DQ 1  
 
Mens 4x100m Relay 5A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Lane, Williams,
Palelei, Jacobs
  East Ascension 41.21 1 10
2 Juneau, Sansone,
Triplett, Williams
  Central (Baton R 42.06 1 8
3 Washer, Brown,
Ellis, Moore
  West Monroe 42.17 1 6
4 Joseph, Dewey,
Robinson, Jefferso
  Destrehan 42.34 1 4
5 Fournett, Buggage,
Landry, Doss
  St Augustine 42.62 1 2
6 Breaux, Gotch,
Benoit, Malbroug
  Carencro 42.64 1 1
7 Hawkins, Jackson,
Henry, Anders
  L W Higgins 43.03 1  
8 Brown, Smith,
Wallis, Flores
  South Terrebonne 43.80 1  
-- Henderso, Bell,
Kelly, Buie
  Ouachita Parish DNF 1  
 
Mens 4x100m Relay B Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Rushing, Smith,
Thomas, Havard
  Castor 44.36 1 10
2 Winzer, Hancock,
Williams, Melton
  Choudrant 44.69 1 8
3 Jackson, Smith,
Taylor, Gant
  Centerville 45.06 1 6
4 Domino, Baaheth,
Garner, Tillotso
  Madison 45.26 1 4
5 Abney, Atkins,
Harris, Alderson
  Simsboro 46.02 1 2
6 Carr, Walls,
Ladner, Coleman
  Mt Hermon 46.04 1 1
7 Johnson, Dyess,
Timothy, Perry
  Rapides 46.64 1  
8 Odeyne, Martin,
Myers, Stephens
  Simpson 46.86 1  
9 George, Smith,
Turnage, Carlock
  Oak Hill 47.38 1  
 
Mens 4x100m Relay C Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Honore, Savoie,
Ross, Johnson
  LA School For Th 45.76 1 10
2 Dotson, Encalade,
Harvey, Williams
  Phoenix 45.90 1 8
3 Webb, Desselle,
Clark, Williams
  Epps 47.03 1 6
4 Thomas, Powell,
Gilbert, Sapp
  Atlanta 47.13 1 4
5 Casio, Kelley,
Ivie, Briggs
  Grace Chr 47.61 1 2
6 Kiffe, Romero,
Jinks, Baccigul
  Johnson Bayou 48.10 1 1
7 Clark, Tyrone C,
James,., Guillory
  Jehovah-Jireh Ch 48.35 1  
8 Nelson, Richard,
Anderson, Barnes
  Dubach 48.45 1  
9 Turner, Turner,
Wiseman, Wiseman
  Pleasant Hill 49.53 1  
 
Mens 4x200m Relay 1A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Williams, Fitte,
Williams, Sylve
  South Plaquemine 1:29.23 1 10
2 James, Richard,
Meyer, Griffin
  Hamilton Christi 1:30.10 1 8
3 Bracken, Lang,
Armstead, Jackson
  White Castle 1:31.64 1 6
4 Martinez, Smith,
Redd, Juneau
  Westminster Chri 1:32.68 1 4
5 Jordan, McDowell,
Herring, Gray
  Delhi 1:32.81 1 2
6 Campbell, Farrier,
Umphries, Mayfield
  Delcambre 1:33.44 1 1
7 McDonald, James,
Fielding, Banks
  Haynesville 1:34.34 1  
8 Relay Team   Southern Univers 1:34.50 1  
-- Mayers, Jackson,
Craft, Wilson
  Oak Grove DNF 1  
 
Mens 4x200m Relay 2A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Taylor, Lamers,
Jewitt, Wilson
  Calvary Baptist 1:28.95 1 10
2 Addison, Davis,
Julien, Alexrapu
  Lusher Charter 1:29.27 1 8
3 Matthews, Robinson,
Eubanks, Woods
  East Feliciana 1:29.70 1 6
4 Robertso, Lee,
Mills, Carraway
  Lake Providence 1:30.06 1 4
5 Alexande, Mason,
Allen, Cooper
  John Curtis Chri 1:30.27 1 2
6 Cain, Bardin,
Washingt, Theut
  Sterlington 1:31.65 1 1
7 Lange, Boyer,
Domingue, Domingue
  Dunham 1:31.76 1  
8 Brown, Babin,
Wilson, Howard
  Donaldsonville 1:31.86 1  
9 White, Harrell,
O'Leary, Armour-W
  Isidore Newman 1:34.81 1  
 
Mens 4x200m Relay 3A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Bell, Maze,
Ruffin, Williams
  Franklin 1:28.62 1 10
2 Singleto, Massey,
Sanon, Julien
  Walter L Cohen 1:29.68 1 8
3 Bergeron, James,
Jynes, James
  J Sumner 1:29.89 1 6
4 Todd, Jones,
Washingt, Renthorp
  Patterson 1:30.47 1 4
5 Davis, Dawkins,
Clay, Patrick
  Richwood 1:30.62 1 2
6 Deggs, Philson,
Collins, Grant
  Plaquemine 1:31.08 1 1
7 Bourque, Allen,
Doughty, Boutte
  Crowley 1:31.14 1  
8 Bowman, Eagan,
Mushatt, Watson
  Holy Cross 1:31.20 1  
9 Baker, Jolla,
Jones, Wardswor
  Bolton 1:32.49 1  
 
Mens 4x200m Relay 4A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Thomas, Dural,
Ledet, Holmes
  Breaux Bridge 1:26.31 1 10
2 Manuel, Lawson,
Cobbins, Banks
  McDonogh 35 1:27.80 1 8
3 Norwood, Stroud,
Williams, Hatcher
  Morgan City 1:27.82 1 6
4 Hicks, Johnson,
Aquanius, Gilbert
  Edna Karr 1:27.87 1 4
5 Rambo, Larkins,
Schillin, Smith
  Haughton 1:28.37 1 2
6 Guilbeau, Breaux,
Logan, Lee
  Northside 1:28.97 1 1
7 Davis, Davontea,
Lynn, Rawls
  Bossier 1:29.03 1  
8 Martin, Etheridg,
Jiggetts, Jiggetts
  Huntington 1:29.69 1  
9 Barnes, Vessell,
hebert, floyd
  Glen Oaks 1:30.96 1  
 
Mens 4x200m Relay 5A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Neal, Collins,
Mosley, McBride
  Dutchtown 1:26.55 1 10
2 Ryan, Morgan,
Young, Washingt
  Lafayette School 1:26.88 1 8
3 Lane, Williams,
Palelei, Jacobs
  East Ascension 1:27.36 1 6
4 Remo, Wells,
White, Payne
  Captain Shreve 1:28.59 1 4
5 Willis, Peoples,
Griffin, Carter
  C E Byrd 1:28.61 1 2
6 Buggage, Fournett,
Ramie, Doss
  St Augustine 1:29.16 1 1
7 Brown, Williams,
Daniels, Evans
  Bonnabel 1:29.39 1  
8 Jamison, Lewis,
Marshall, Scott
  West Jefferson 1:29.95 1  
9 Ward, Woodard,
Cole, Handy
  Catholic (Baton 1:31.28 1  
 
Mens 4x200m Relay B Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Carr, Jefferso,
Ladner, Coleman
  Mt Hermon 1:34.28 1 10
2 Johnson, Dyess,
Timothy, Perry
  Rapides 1:34.84 1 8
3 Jackson, Smith,
Taylor, Gant
  Centerville 1:34.97 1 6
4 Jones, Stassen,
Smith, Williams
  Weston 1:36.22 1 4
5 Myers, Martin,
Stephens, Odeyne
  Simpson 1:36.59 1 2
6 Smith, Lynch,
Cutright, Montgome
  Zwolle 1:37.22 1 1
7 Abney, Atkins,
Harris, Alderson
  Simsboro 1:37.94 1  
8 Wilson, Thibeaux,
Leonard, Zaunbrec
  Bell City 1:39.35 1  
-- Moore, Hall,
Wright, Hester
  Doyline DNS 1  
 
Mens 4x200m Relay C Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Williams, Washingt,
Venzant, Venzant
  Saline 1:33.08 1 10
2 Thomas, Powell,
Gilbert, Sapp
  Atlanta 1:36.88 1 8
3 Dyson, Hollins,
Dyson, Guillory
  Jehovah-Jireh Ch 1:38.78 1 6
4 Dotson, Battle,
Harvey, Williams
  Phoenix 1:39.83 1 4
5 Casio, Kelley,
Ivie, Briggs
  Grace Chr 1:40.21 1 2
6 Webb, Desselle,
Johnson, Clark
  Epps 1:41.02 1 1
7 Maxie, Wiseman,
Turner, Turner
  Pleasant Hill 1:43.30 1  
-- Honore, Savoie,
Ross, Johnson
  LA School For Th DQ 1  
 
Mens 4x400m Relay 1A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Henderso, Wisecarv,
Bristo, Ray
  Ouachita Christi 3:27.51 1 10
2 Avery, Griffin,
Richard, James
  Hamilton Christi 3:28.28 1 8
3 Farrier, Campbell,
Mayfield, Umphries
  Delcambre 3:28.47 1 6
4 Alexande, Perry,
Martin, Siegmund
  Cedar Creek 3:34.50 1 4
5 Jackson, Lang,
Armstead, Allen
  White Castle 3:35.09 1 2
6 Young, Washingt,
McDowell, Gray
  Delhi 3:35.40 1 1
7 Karlin, Sharpiro,
Nachabe, Fagan
  Metairie Park Co 3:37.42 1  
8 Steib, Rowland,
Leblanc, Cavalier
  Ascension Cathol 3:38.97 1  
9 Richards, Nichols,
Lemelle, Stenson
  Elton 3:43.49 1  
 
Mens 4x400m Relay 2A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Chambers, Walker,
Barksdal, Cooper
  John Curtis Chri 3:23.35 1 10
2 Taylor, Johnson,
Perry, Jefferso
  East Feliciana 3:25.20 1 8
3 Alexrapu, Addison,
Shargous, Julien
  Lusher Charter 3:25.90 1 6
4 Williams, Turnage,
Bergeron, Jackson
  St Thomas Aquina 3:26.87 1 4
5 Darden, Dunbar,
Donohue, Sides
  Episcopal 3:27.45 1 2
6 Bridgewa, Cobb,
Smith, Belona
  Pointe Coupee Ce 3:28.90 1 1
7 Stogner, Taylor,
Scott, Moody
  Calvary Baptist 3:29.69 1  
8 Duron, Blackshi,
Pineset, Sharp
  Evangel Academy 3:34.67 1  
9 Johnson, Demease,
Williams, Perkins
  Red River 3:34.78 1  
 
Mens 4x400m Relay 3A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Singleto, Massey,
Sanon, Julien
  Walter L Cohen 3:21.24 1 10
2 Rouchon, Maze,
Gradley, Ruffin
  Franklin 3:23.78 1 8
3 Pillette, Pormier,
Cole, Bourque
  Erath 3:23.80 1 6
4 Bergeron, James,
Jynes, James
  J Sumner 3:25.18 1 4
5 Cormier, Boutte,
Doughty, Bourque
  Crowley 3:27.02 1 2
6 Grant, Philson,
Collins, Brown
  Plaquemine 3:30.10 1 1
7 Bellard, Meche,
Bellard, Veronie
  Church Point 3:33.38 1  
8 Taylor, Gray,
Hall, Brunet
  Holy Cross 3:35.89 1  
9 Higgins, Abraham,
Patrick, Davis
  Richwood 3:37.17 1  
 
Mens 4x400m Relay 4A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Thomas, Ledet,
Abraham, Holmes
  Breaux Bridge 3:19.60 1 10
2 Johnson, Aquanius,
Gilbert, Holmes
  Edna Karr 3:22.42 1 8
3 Randel, Monroe,
Washingt, Fowler
  Woodlawn (Shreve 3:22.92 1 6
4 Allen, hebert,
Smith, Vessell
  Glen Oaks 3:23.34 1 4
5 Davis, Lynn,
Hall, Davontea
  Bossier 3:24.89 1 2
6 Norwood, Stroud,
Williams, Nunez
  Morgan City 3:27.55 1 1
7 Breaux, Kelly,
Breaux, Logan
  Northside 3:29.51 1  
8 Jackson, Russell,
Cole, Minnifie
  West Ouachita 3:29.80 1  
9 Udeh, Decoud,
Crutchfi, Scott
  Lakeshore 3:34.22 1  
 
Mens 4x400m Relay 5A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Stephens, Woodard,
Handy, Cole
  Catholic (Baton 3:17.07 1 10
2 Washingt, Young,
Williams, Morgan
  Lafayette School 3:17.52 1 8
3 Collins, Gallien,
McCausli, Zeichner
  Natchitoches Cen 3:21.15 1 6
4 Shepherd, Wells,
Lawrence, Remo
  Captain Shreve 3:23.07 1 4
5 Doss, Buggage,
Farinas, Boudreau
  St Augustine 3:25.33 1 2
6 Sampract, Holmes,
Cage, Joseph
  Zachary 3:26.78 1 1
7 Bailey, Strong,
Miles, Albert
  East Saint John 3:28.96 1  
-- Brown, Hagstett,
Dufrene, Cormier
  Bro Martin DQ 1  
-- West, Evans,
Brown, Evans
  Bonnabel DNS 1  
 
Mens 4x400m Relay B Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Foster, Fordham,
Fino, Henry
  Hosanna Christia 3:36.83 1 10
2 Domino, Baaheth,
Tillotso, Parker
  Madison 3:38.80 1 8
3 Poullard, Broxton,
Granger, Kotara
  Lacassine 3:40.05 1 6
4 Hale, Killian,
Alexande, Beverly
  Hornbeck 3:53.23 1 4
5 Stassen, Smith,
Medley, Savage
  Weston 3:53.93 1 2
6 Woodall, Thompson,
Christia, Havard
  Castor 3:54.62 1 1
7 Wehunt, Barton,
Secoy, Setliff
  Oak Hill 3:59.42 1  
8 Mitchell, Ordoyne,
Houy, Thompson
  Negreet 4:00.28 1  
-- Harris, Alderson,
Ogunyemi, Atkins
  Simsboro DQ 1  
 
Mens 4x400m Relay C Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Benasco, Hollings,
Earhart, McCabe
  First Baptist Ch 3:40.42 1 10
2 Casio, Kelley,
Ivie, Lloyd
  Grace Chr 3:45.73 1 8
3 Alphonse, Patterso,
Chiasson, Parker
  Holy Rosary 3:47.57 1 6
4 Cheatwoo, Dison,
Venzant, Watts
  Saline 3:50.92 1 4
5 Webb, Johnson,
Williams, Sanders
  Epps 3:53.76 1 2
6 Kiffe, Romero,
Griffith, Badon
  Johnson Bayou 4:12.49 1 1
7 Tirado, Silvera,
Nethery, Richard
  Holy Rosary 4:14.20 1  
8 Anderson, Hagelin,
Brandon, Brevelle
  Ebarb 4:33.39 1  
-- Young, Thomas,
Hampton, Tyler
  New Living Word DQ 1  
 
Mens Shot Put 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 HARPER, BO   Ouachita Christi 51-05.25(15.68m) 1 10
2 Jones, Leo   White Castle 50-02.00(15.29m) 1 8
3 Feist, Ronnie   West Saint John 47-04.50(14.44m) 1 6
4 Moore, Heath   Grambling State 45-05.75(13.86m) 1 4
5 Suire, Dillon   Delcambre 44-05.50(13.55m) 1 2
6 Cooper, Benjamin   Delhi 43-11.00(13.39m) 1 1
7 Breaux, Aaron   Hamilton Christi 43-11.00(13.39m) 1  
8 Bentley, Cole   Westminster Chri 43-02.00(13.16m) 1  
9 Harris, Nichols   Southern Univers 42-08.00(13.00m) 1  
-- Jacobs, Patrick   Elton SCR(--) 1  
 
Mens Shot Put 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jones, Seth   John Curtis Chri 56-01.25(17.10m) 1 10
2 Harris, Tylor   Episcopal 52-08.25(16.06m) 1 8
3 Taylor, Anthony   John Curtis Chri 52-01.00(15.88m) 1 6
4 Gonsoulin, Cody   Loreauville 51-06.50(15.71m) 1 4
5 Vedell, C.J.   Port Barre 48-01.50(14.67m) 1 2
6 Lathan, JeCorey   Lakeside 46-06.75(14.19m) 1 1
7 Stephens, Phillip   Isidore Newman 41-10.50(12.76m) 1  
8 Phillips, Jessie   Winnfield Senior 41-04.25(12.60m) 1  
-- Young, David   Lake Providence DQ(--) 1  
 
Mens Shot Put 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hawkins, Jerald   West St. Mary 52-09.50(16.09m) 1 10
2 Rodgers, Juwann   Amite 48-10.75(14.90m) 1 8
3 Claiborne, Darian   Port Allen 48-06.00(14.78m) 1 6
4 Paul, Cedric   Franklin 48-01.75(14.67m) 1 4
5 McCallister, Orlandon   J Sumner 45-06.25(13.87m) 1 2
6 Harris, Titus   Booker T Washing 41-11.25(12.78m) 1 1
7 Harrell, Darren   Marksville 41-03.75(12.59m) 1  
8 Bowers, Austin   Albany 41-03.00(12.57m) 1  
9 Williams, Gallen   Church Point 41-02.25(12.55m) 1  
 
Mens Shot Put 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Newland, Taylor   Teurlings Cathol 52-04.00(15.95m) 1 10
2 Doucette, Jeremy   Cecilia 50-07.25(15.42m) 1 8
3 Thomas, Quentin   Breaux Bridge 50-03.25(15.32m) 1 6
4 Rudolph, Zephniah   Salmen 48-04.75(14.75m) 1 4
5 Davis, Deundre   Ruston 47-00.50(14.34m) 1 2
6 Crutzinger, Tanner   Benton 46-11.25(14.31m) 1 1
7 Johnson, Kevin   Fair Park 46-04.25(14.13m) 1  
8 Bazile, Chris   East Jefferson 45-04.75(13.84m) 1  
9 Harry, Sean   East Jefferson 44-09.00(13.64m) 1  
 
Mens Shot Put 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Muse, Kaleb   Ponchatoula 54-01.00(16.48m) 1 10
2 Williams, Scottie   New Iberia Senio 53-08.50(16.37m) 1 8
3 Hughes, Terry   Dutchtown 51-04.50(15.66m) 1 6
4 VanDuzee, Anthony   Catholic (Baton 51-02.25(15.60m) 1 4
5 Triplett, Jarret   Ouachita Parish 49-01.00(14.96m) 1 2
6 Hadnot, Jaylon   Lagrange 47-09.25(14.56m) 1 1
7 Earls, Forrest   Jesuit 46-05.50(14.16m) 1  
8 Warino, Corey   John Ehret 44-09.25(13.65m) 1  
9 Bourgeois, Jude   Archbishop Shaw 42-06.50(12.97m) 1  
 
Mens Shot Put B Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Dupuis, Trenton   Grand Lake 45-06.75(13.89m) 1 10
2 MOORE, ISAAC   Weston 43-05.50(13.25m) 1 8
3 Bradford, Nicholas   Glenmora 43-00.00(13.11m) 1 6
4 Jackson, Tarik   Stanley 41-05.25(12.63m) 1 4
5 Burnett, Brody   Fairview 40-06.75(12.36m) 1 2
6 HANCOCK, SETH   Choudrant 39-11.00(12.17m) 1 1
7 Bickham, Bryant   Mt Hermon 39-09.50(12.13m) 1  
8 Monk, Lantz   Bell City 38-09.00(11.81m) 1  
9 Havard, Glenn   Castor 38-05.50(11.72m) 1  
 
Mens Shot Put C Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Venzant, Deandre   Saline 40-01.75(12.24m) 1 10
2 Sorrells, Hunter   Hackberry 40-00.00(12.19m) 1 8
3 Mack, Virgil   Dubach 39-04.25(12.00m) 1 6
4 Jinks, Damian   Johnson Bayou 38-10.25(11.84m) 1 4
5 Alayuah, Khalid   Family Christian 36-09.00(11.20m) 1 2
6 Breaux, Aaron   Reeves 36-06.75(11.14m) 1 1
7 Smith, Bryton   Dubach 34-07.75(10.56m) 1  
8 Harvey, Lennix   Phoenix 33-06.00(10.21m) 1  
9 Geary, Lyle   Holy Rosary 32-03.75(9.85m) 1  
 
Mens Shot Put WHEELCHAIR 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bellard, Kristian   Pine Prairie 14-07.50(4.46m) 1  
 
Mens Shot Put WHEELCHAIR 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Segura, Brice   Westgate 16-03.00(4.95m) 1  
 
Mens Discus 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Alhevba, Greg   St Martins 42.02m(137'10.25) 1 10
2 Yarbrough, Kade   St John School 41.24m(135'3.5) 1 8
3 Monceaux, Cory   Elton 39.86m(130'9.25) 1 6
4 Harris, Nichols   Southern Univers 39.78m(130'6) 1 4
5 Hannegan, Hunter   Central Catholic 37.99m(124'7.5) 1 2
6 Dye, Micah   Ouachita Christi 37.79m(123'11.75) 1 1
7 Rodrigue, Mark   Delcambre 36.49m(119'8.5) 1  
8 Hamilton, Yves   Plain Dealing 35.89m(117'8.75) 1  
9 HARPER, BO   Ouachita Christi 33.79m(110'10.25) 1  
 
Mens Discus 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jones, Seth   John Curtis Chri 49.09m(161'0.5) 1 10
2 Whitaker, Brenan   South Beauregard 48.72m(159'10) 1 8
3 Megison, Daniel   Dunham 43.71m(143'4.75) 1 6
4 Riley, Duke   John Curtis Chri 42.46m(139'3.5) 1 4
5 Shephens, Mike   Lakeside 41.30m(135'5.75) 1 2
6 Henry, Michael   Episcopal 40.75m(133'8.25) 1 1
7 Lathan, JeCorey   Lakeside 39.93m(131'0) 1  
8 Belton, Demetris   Mansfield 37.49m(122'11.75) 1  
9 Stephens, Phillip   Isidore Newman 34.37m(112'9) 1  
 
Mens Discus 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Mouille, Coleman   Eunice 44.51m(146'0.25) 1 10
2 Friddle, Jared   Livonia 43.19m(141'8.25) 1 8
3 LeBlanc, Jalen   Erath 42.78m(140'4.25) 1 6
4 Willis, Antonio   Erath 42.21m(138'5.75) 1 4
5 Graham, Jesse   J Sumner 41.16m(135'0.25) 1 2
6 McBride, Jordan   Westlake 39.01m(127'11.75) 1 1
7 Rodgers, Juwann   Amite 38.02m(124'8.75) 1  
8 Bowers, Austin   Albany 37.54m(123'1.75) 1  
9 Harris, Titus   Booker T Washing 37.43m(122'9.5) 1  
 
Mens Discus 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Brown, Justin   Sam Houston 150-09(45.95m) 1 10
2 Duvall, Denzell   Bastrop 147-05(44.93m) 1 8
3 Hall, Patrick   Alexandria 147-02(44.86m) 1 6
4 Davis, Deundre   Ruston 142-06(43.43m) 1 4
5 Johnson, Kevin   Fair Park 138-08(42.27m) 1 2
6 Washington, Eldrick   Helen Cox 132-02(40.28m) 1 1
7 Lightell, Jacobi   Lutcher 126-03(38.48m) 1  
8 Bazile, Chris   East Jefferson 118-05(36.09m) 1  
-- Bourgeois, Jordan   Beau Chene FOUL(--) 1  
 
Mens Discus 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kinchen, Jonathan   Ponchatoula 177-01(53.98m) 1 10
2 Peters, Deonte'   Lagrange 163-07(49.86m) 1 8
3 Williams, Scottie   New Iberia Senio 161-04(49.17m) 1 6
4 Hughes, Terry   Dutchtown 156-11(47.83m) 1 4
5 Julien, Wade   East Ascension 149-10(45.67m) 1 2
6 Bowles, Deondric   New Iberia Senio 137-00(41.76m) 1 1
7 Blanchard, Lee   Central Lafourch 130-11(39.90m) 1  
8 Andrade, Chris   Jesuit 128-01(39.04m) 1  
9 Greene, Jordan   Bro Martin 124-02(37.85m) 1  
 
Mens Discus B Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 GILBERT, KYLE   Weston 130-09(39.85m) 1 10
2 MOORE, ISAAC   Weston 119-01(36.30m) 1 8
3 Monk, Lantz   Bell City 117-00(35.66m) 1 6
4 Poullard, Devondrick   Lacassine 114-10(35.00m) 1 4
5 Robinson, Denham   Oak Hill 109-08(33.43m) 1 2
6 McMillin, Cole   Monterey 106-06(32.46m) 1 1
7 Cormier, Lance   Bell City 102-07(31.27m) 1  
8 Anderson, Jack   Converse 94-04(28.75m) 1  
9 Hicks, Tyler   Shongaloo 88-02(26.87m) 1  
 
Mens Discus C Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jinks, Damian   Johnson Bayou 131-07(40.11m) 1 10
2 Williamson, Tommy   Saline 112-04(34.24m) 1 8
3 Owens, Brett   First Baptist Ch 105-10(32.26m) 1 6
4 Ward, Joe   Epps 99-10(30.43m) 1 4
5 Mauthe, Braz   Saline 96-09(29.49m) 1 2
6 Benasco, Daniel   First Baptist Ch 94-06(28.80m) 1 1
7 Andes, Kohl   Grace Chr 90-10(27.69m) 1  
8 Breaux, Aaron   Reeves 85-01(25.93m) 1  
9 Landry, Stephen   Holy Rosary 70-09(21.56m) 1  
 
Mens Discus WHEELCHAIR 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Segura, Brice   Westgate 35-04(10.77m) 1  
 
Mens Javelin 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cox, Josh   Cedar Creek 62.23m(204'2) 1 10
2 Jackson, Demarcus   Haynesville 60.89m(199'9) 1 8
3 Henderson, Lorenzo   Haynesville 54.83m(179'10.5) 1 6
4 Bertrand, Austin   Elton 53.77m(176'4.75) 1 4
5 Longnecker, Joshua   Ascension Cathol 51.59m(169'3) 1 2
6 Roberts, Jonathan   White Castle 50.77m(166'6.75) 1 1
7 Stevens, Zach   Hamilton Christi 49.95m(163'10.5) 1  
8 Branch, Caleb   Merryville 48.77m(160'0) 1  
9 Yarbrough, Kade   St John School 45.49m(149'2.75) 1  
 
Mens Javelin 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Miller, Conner   Univ Laboratory 54.66m(179'3.75) 1 10
2 Miles, Aubrey   Lakeside 52.57m(172'5.5) 1 8
3 Gicrease, Austin   Evangel Academy 51.15m(167'9.75) 1 6
4 Eckholdt, Daniel   Pope John Paul L 51.00m(167'3.75) 1 4
5 Silias, Whalley   South Beauregard 50.97m(167'2.5) 1 2
6 Geiger, Grady   Riverside Academ 50.97m(167'2.5) 1 1
7 Johnson, Christian   Episcopal 47.37m(155'4.75) 1  
8 Carpenter, T.J.   Lakeside 44.79m(146'11.25) 1  
9 Campo, Robby   John Curtis Chri 44.66m(146'6.25) 1  
 
Mens Javelin 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hampton, Derek   Albany 202-03(61.65m) 1 10
2 Cavell, Nick   Crowley 176-03(53.72m) 1 8
3 Stelly, Hunter   Notre Dame 175-00(53.34m) 1 6
4 Trahan, Tyler   North Vermilion 166-07(50.77m) 1 4
5 Levine, Dreyon   Abbeville 160-02(48.82m) 1 2
6 Mouille, Coleman   Eunice 154-07(47.12m) 1 1
7 Parker, Brian   Walter L Cohen 143-10(43.84m) 1  
8 Smith, Tim   Carroll 140-11(42.95m) 1  
9 Hughes, Hunter   Loranger 130-05(39.75m) 1  
 
Mens Javelin 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bazile, Chris   East Jefferson 193-11(59.11m) 1 10
2 Richard, Ronald   Minden 179-07(54.74m) 1 8
3 Begnaud, Paul   Teurlings Cathol 169-09(51.74m) 1 6
4 Eccles, Stephen   St Louis Catholi 167-06(51.05m) 1 4
5 Johnson, Kenny   Parkway 166-01(50.62m) 1 2
6 Schilling, Ty   Haughton 165-01(50.32m) 1 1
7 Durr, Dylan   Belle Chasse 158-09(48.39m) 1  
8 Houser, David   Opelousas 155-04(47.35m) 1  
-- Marino, Tony   Helen Cox DNS(--) 1  
 
Mens Javelin 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Nickel, Cody   St Amant 57.96m(190'1.75) 1 10
2 Tarbell, Andrew   Fontainebleau 57.16m(187'6.25) 1 8
3 Simoneaux, Sloane   Catholic (Baton 56.46m(185'2.75) 1 6
4 Doiron, Tyler   H L Bourgeois 54.16m(177'8.25) 1 4
5 WOMACK, JOEY   West Monroe 52.88m(173'5.75) 1 2
6 Owens, Jace   Bro Martin 51.75m(169'9.25) 1 1
7 Burleson, Hunter   Sulphur 51.56m(169'1.75) 1  
8 Dorsey, Andre   Chalmette 49.69m(163'0.25) 1  
9 Mims, Michael   West Monroe 48.67m(159'8) 1  
 
Mens Javelin B Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 TOLAR, BRETT   Weston 50.25m(164'10.25) 1 10
2 Hedington, Damion   Holden 46.81m(153'6.75) 1 8
3 Hebert, Jordan   Grand Lake 45.97m(150'9.75) 1 6
4 HANCOCK, JOHN PAUL   Choudrant 45.54m(149'4.75) 1 4
5 Havard, Glenn   Castor 43.49m(142'8) 1 2
6 Boykins, Joseph   Madison 43.32m(142'1.5) 1 1
7 Beverly, Trevor   Hornbeck 41.73m(136'10.75) 1  
8 Rivers, Gary   Converse 37.46m(122'10.75) 1  
9 Barton, Chad   Oak Hill 36.80m(120'8.75) 1  
 
Mens Javelin C Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cappel, Landon   Reeves 53.21m(174'6.75) 1 10
2 Watts, Reese   Saline 48.00m(157'5.75) 1 8
3 Williamson, Tommy   Saline 43.05m(141'2.75) 1 6
4 Breaux, Aaron   Reeves 39.26m(128'9.5) 1 4
5 Crosby, Jamaal   Dubach 38.66m(126'10) 1 2
6 Alfred James, Jr.   Jehovah-Jireh Ch 38.18m(125'3) 1 1
7 Landry, Stephen   Holy Rosary 36.81m(120'9) 1  
8 Jinks, Damian   Johnson Bayou 34.70m(113'10) 1  
9 Fredericks, Jonathan   First Baptist Ch 32.22m(105'8.5) 1  
 
Mens High Jump 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ricard, Marquise   Southern Univers 6-04.00(1.93m) 1 10
2 Taylor, Terrance   White Castle 6-02.00(1.88m) 1 8
3 Branch, Caleb   Merryville 6-00.00(1.83m) 1 6
4 Abney, Demecio   Arcadia 5-10.00(1.78m) 1 4
5 Harris, Alonzo   North Central 5-10.00(1.78m) 1 1.50
5 Lewis, Ladarius   West Saint John 5-10.00(1.78m) 1 1.50
7 Richardson, Alvin   Elton 5-08.00(1.73m) 1  
8 McDowell, Jarvis   Delhi 5-08.00(1.73m) 1  
-- Williams, Jamar   Delhi NH(--) 1  
 
Mens High Jump 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Breaux, Devon   Donaldsonville 6-08.00(2.03m) 1 10
2 Calahan, DeWayne   Jonesboro-Hodge 6-06.00(1.98m) 1 8
3 Jackson, Zaveral   St Thomas Aquina 6-06.00(1.98m) 1 6
4 Davis, Devin   Lusher Charter 6-02.00(1.88m) 1 4
5 Scott, Cody   Springfield 6-02.00(1.88m) 1 2
6 Carpenter, T.J.   Lakeside 6-02.00(1.88m) 1 1
7 Moore, Alonzo   Winnfield Senior 6-00.00(1.83m) 1  
8 Henderson, Daven   Welsh 6-00.00(1.83m) 1  
-- Green, Micah   Univ Laboratory NH(--) 1  
 
Mens High Jump 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Brown, Nicholas   Plaquemine 6-06.00(1.98m) 1 10
2 Scott, Wallace   West Feliciana 6-04.00(1.93m) 1 7
2 Smith, Jeremy   Notre Dame 6-04.00(1.93m) 1 7
4 Gammel, Caleb   Buckeye 6-02.00(1.88m) 1 4
5 Rosette, Kenderous   Northwest 6-02.00(1.88m) 1 2
6 Heath, Quadre   Green Oaks 6-02.00(1.88m) 1 1
7 Morris, Zachary   Bogalusa 6-02.00(1.88m) 1  
8 Jackson, Jamare   Albany 6-02.00(1.88m) 1  
-- Brumfield, Carlton   J Sumner NH(--) 1  
 
Mens High Jump 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Dural, Travin   Breaux Bridge 6-08.00(2.03m) 1 10
2 Leblanc, William   Cecilia 6-08.00(2.03m) 1 8
3 Moore, Thomas   Parkway 6-04.00(1.93m) 1 6
4 Nechenko, Tyler   Parkway 6-02.00(1.88m) 1 3
4 Vessell, Brandon   Glen Oaks 6-02.00(1.88m) 1 3
6 Smith, Lawrence   Riverdale 6-02.00(1.88m) 1 1
7 Stevens, Terrel   Northwood (Shrev 6-00.00(1.83m) 1  
7 Webb, Rueber   Riverdale 6-00.00(1.83m) 1  
9 DeBlieux, Matt   Vandebilt Cathol 6-00.00(1.83m) 1  
 
Mens High Jump 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Dorsey, Andre   Chalmette 6-11.00(2.11m) 1 10
2 Williams, Kadarius   East Ascension 6-07.00(2.01m) 1 8
3 Ellison, Lionel   Archbishop Shaw 6-07.00(2.01m) 1 6
4 Helaire, Quinton   Natchitoches Cen 6-03.00(1.91m) 1 4
5 Davis, Dellion   Carencro 6-03.00(1.91m) 1 2
6 Rideaux, Tre   Lagrange 6-01.00(1.85m) 1 1
7 Mackie, Vinnie   Scotlandville Ma 6-01.00(1.85m) 1  
8 Jackson, George   Terrebonne 5-11.00(1.80m) 1  
-- Wright, Trevon   Destrehan DNS(--) 1  
 
Mens High Jump B Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Toney, Kevin   Rapides 6-02.00(1.88m) 1 10
2 Griffin, Kelvin   Glenmora 6-00.00(1.83m) 1 8
3 Widcamp, Ryan   Grand Lake 6-00.00(1.83m) 1 6
4 Moore, Joshua   Doyline 6-00.00(1.83m) 1 4
5 Poole, Ethan   Bell City 5-10.00(1.78m) 1 2
6 Lynch, Demarcus   Zwolle 5-08.00(1.73m) 1 1
7 Ogunyemi, Daniel   Simsboro 5-08.00(1.73m) 1  
-- Blanton, Demetrius   Madison NH(--) 1  
-- Sapp, James   Shongaloo DNS(--) 1  
 
Mens High Jump C Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Clark, Joshua   Jehovah-Jireh Ch 5-11.00(1.80m) 1 10
2 Barnes, Shaquille   Dubach 5-09.00(1.75m) 1 8
3 Baccigulopi, Dakota   Johnson Bayou 5-09.00(1.75m) 1 6
4 Hollingsworth, Garrett   First Baptist Ch 5-07.00(1.70m) 1 3
4 Andes, Kohl   Grace Chr 5-07.00(1.70m) 1 3
6 Tinson, Orbon   Phoenix 5-07.00(1.70m) 1 1
7 Johnson, Alfred   Epps 5-03.00(1.60m) 1  
-- Nolte, Tyler   Saline NH(--) 1  
-- Wiseman, Jaboris   Pleasant Hill DQ(--) 1  
 
Mens Long Jump 1A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Wolf, Jeremy   Varnado 21-02.00(6.45m) +2.1 1 10
2 Case, Connor   St John School 21-00.75(6.42m) +2.1 1 8
3 Grogan, Lloyd   Central Catholic 20-10.75(6.37m) +2.2 1 6
4 James, Levert   Haynesville 20-08.50(6.31m) +1.9 1 4
5 Anderson, Telvon   Ringgold 20-05.25(6.23m) +3.8 1 2
6 Derouen, Trevor   Gueydan 20-04.50(6.21m) +0.4 1 1
7 Pickett, Greg   East Iberville 19-01.00(5.82m) +2.2 1  
-- Bertrand, Austin   Elton FOUL(--) nwi 1  
-- Walker, Chris   Arcadia FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Long Jump 2A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Davis, Devin   Lusher Charter 23-02.00(7.06m) +1.5 1 10
2 Breaux, Devon   Donaldsonville 22-11.50(7.00m) +0.1 1 8
3 Moore, Alonzo   Winnfield Senior 22-08.75(6.93m) +1.4 1 6
4 Jackson, Zaveral   St Thomas Aquina 22-07.75(6.90m) -0.7 1 4
5 Theyard, Richy   Lusher Charter 22-03.25(6.79m) +2.0 1 2
6 Barber, Jared   Episcopal 21-04.00(6.50m) +1.0 1 1
7 Thissel, Maxwell   Jonesboro-Hodge 21-01.50(6.44m) +0.6 1  
8 Moore, Daryl   Lakeside 20-07.50(6.29m) +0.4 1  
9 Darby, Hayden   Univ Laboratory 20-06.00(6.25m) +0.0 1  
 
Mens Long Jump 3A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Aucoin, Dexter   Patterson 23-07.00(7.19m) +1.7 1 10
2 Carter, Tyrone   Rayville 23-03.75(7.11m) +3.5 1 8
3 Gage, Donald   Redemptorist 23-03.50(7.10m) +4.0 1 6
4 Eagan, Ed   Holy Cross 22-06.50(6.87m) +2.4 1 4
5 Kennie, Chris   Holy Cross 21-09.50(6.64m) +3.1 1 2
6 Gammel, Caleb   Buckeye 21-07.00(6.58m) +2.5 1 1
7 Walker, Jerimiah   North Vermilion 21-05.50(6.54m) +1.1 1  
8 Oden, James   Amite 20-10.00(6.35m) +1.3 1  
-- McGhee, Matthew   Avoyelles FOUL(--) nwi 1  
-- Broden, Roman   St James SCR(--) nwi 1  
 
Mens Long Jump 4A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Liggins, Levander   Leesville 23-07.25(7.19m) +3.0 1 10
2 Tolliver, Andres   Fair Park 23-00.75(7.03m) +3.5 1 8
3 Dural, Travin   Breaux Bridge 22-11.00(6.99m) +2.0 1 6
4 Abraham, Bryson   Jennings 22-09.75(6.95m) +1.9 1 4
5 Bovie, Davin   Riverdale 22-09.50(6.95m) +3.2 1 2
6 Rasheed, Davis   Edna Karr 21-10.00(6.65m) +4.2 1 1
7 Noil, Devante   Edna Karr 21-06.75(6.57m) +4.0 1  
8 Martin, Adam   Huntington 20-06.50(6.26m) +2.9 1  
-- Johnson, Jamarcus   Northwood (Shrev FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Long Jump 5A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Gotch, Jarvis   Carencro 24-02.75(7.39m) +2.0 1 10
2 Bennett, Akil   Central (Baton R 23-05.75(7.16m) +3.3 1 8
3 Christy, Shelby   Dutchtown 22-11.75(7.00m) +3.3 1 6
4 Barze, Steven   Ponchatoula 22-10.50(6.97m) +3.4 1 4
5 Dorsey, Andre   Chalmette 22-05.50(6.85m) +1.2 1 2
6 Scott, Devin   West Jefferson 22-03.50(6.79m) +2.9 1 1
7 Lewis, Ronald   West Jefferson 22-02.50(6.77m) +1.5 1  
8 Williams, Emmanuel   Acadiana 21-11.50(6.69m) +2.2 1  
9 Williams, Aaron   Acadiana 21-06.75(6.57m) +2.5 1  
 
Mens Long Jump B Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Thomas, Oneisieo   Stanley 21-07.75(6.60m) +1.0 1 10
2 Johnson, Devoun   Rapides 21-06.75(6.57m) +2.0 1 8
3 Widcamp, Ryan   Grand Lake 21-05.50(6.54m) +1.6 1 6
4 Poullard, Devondrick   Lacassine 21-01.75(6.45m) +0.1 1 4
5 Smith, Dimitri   Castor 20-09.75(6.34m) +1.5 1 2
6 Carr, David   Mt Hermon 20-06.25(6.25m) +1.0 1 1
7 Sapp, James   Shongaloo 20-01.50(6.13m) +1.0 1  
8 Cutright, Gary   Zwolle 20-01.25(6.13m) +1.2 1  
9 Ogunyemi, Daniel   Simsboro 18-09.00(5.72m) +1.7 1  
 
Mens Long Jump C Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Dotson, Dedric   Phoenix 21-03.25(6.48m) nwi 1 10
2 Dyson, Kewayne   Jehovah-Jireh Ch 20-10.00(6.35m) +0.2 1 8
3 Clark, Joshua   Jehovah-Jireh Ch 18-08.00(5.69m) -2.8 1 6
4 Mason, Lee   New Living Word 18-03.50(5.58m) +1.1 1 4
5 Nolan, Brett   Kilbourne 17-02.75(5.25m) -1.2 1 2
6 Maxie, Ryheem   Pleasant Hill 17-02.00(5.23m) +0.4 1 1
7 Wiseman, Jaboris   Pleasant Hill 16-01.75(4.92m) +0.4 1  
-- Griffith, Ian   Johnson Bayou FOUL(--) nwi 1  
-- Williams, Antonio   Saline FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump 1A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Ricard, Marquise   Southern Univers 43-04.75(13.23m) +1.9 1 10
2 Banks, Kevondrick   Haynesville 42-11.00(13.08m) +1.2 1 8
3 Roberts, Jonathan   White Castle 42-02.25(12.86m) +1.4 1 6
4 WISECARVER, CALEB   Ouachita Christi 41-02.75(12.57m) -2.3 1 4
5 Roberson, Anthony   Arcadia 40-06.00(12.34m) -2.0 1 2
6 Berry, James   Oberlin 39-11.00(12.17m) +1.7 1 1
7 Linden, Winston   Delcambre 39-08.00(12.09m) -1.6 1  
8 Wolf, Jeremy   Varnado 39-05.50(12.03m) -1.9 1  
9 Bertrand, Austin   Elton 37-03.25(11.36m) -1.9 1  
 
Mens Triple Jump 2A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Jackson, Zaveral   St Thomas Aquina 48-09.50(14.87m) +0.3 1 10
2 Moore, Alonzo   Winnfield Senior 45-00.50(13.73m) +1.8 1 8
3 Barber, Jared   Episcopal 44-07.75(13.61m) +0.2 1 6
4 Pierre, Brian   Episcopal 43-06.50(13.27m) +2.3 1 4
5 Scott, Cody   Springfield 43-03.25(13.19m) +0.7 1 2
6 Breaux, Devon   Donaldsonville 43-00.50(13.12m) +0.2 1 1
7 Theyard, Richy   Lusher Charter 41-09.00(12.73m) +1.1 1  
8 Stewart, Fonjayeran   Lake Providence 40-01.75(12.24m) +1.1 1  
9 Johnson, Quinn   Calvary Baptist 40-00.00(12.19m) +1.1 1  
 
Mens Triple Jump 3A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Aucoin, Dexter   Patterson 45-08.00(13.92m) +4.4 1 10
2 Jackson, Latrackus   Northwest 45-05.75(13.86m) +2.9 1 8
3 Gammel, Caleb   Buckeye 45-03.25(13.80m) +4.0 1 6
4 Cormier, Kaleb   Crowley 44-09.50(13.65m) +3.1 1 4
5 Walker, Jerimiah   North Vermilion 44-09.50(13.65m) +2.4 1 2
6 Brumfield, Carlton   J Sumner 43-06.25(13.27m) +1.8 1 1
7 Morris, Zachary   Bogalusa 43-01.00(13.13m) +2.8 1  
8 Higgenhothem, Bruce   Independence 42-10.00(13.06m) +3.1 1  
9 Pormier, Josh   Erath 40-01.50(12.23m) +3.0 1  
 
Mens Triple Jump 4A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Foy, Darius   Franklin Parish 47-09.25(14.56m) +2.1 1 10
2 Tolliver, Andres   Fair Park 47-06.00(14.48m) +1.3 1 8
3 Skipper, Artrail   St Martinville 47-03.50(14.41m) +5.2 1 6
4 Abraham, Bryson   Jennings 45-09.25(13.95m) +1.4 1 4
5 Madden, Dalonte   Jennings 45-07.25(13.90m) +4.9 1 2
6 Robinson, Kerrell   Belle Chasse 43-09.00(13.34m) +3.7 1 1
7 Gorden, Terrell   Riverdale 42-10.25(13.06m) +3.8 1  
8 Noil, Devante   Edna Karr 41-09.75(12.74m) +3.4 1  
9 Lynn, Zach   Bossier 41-01.50(12.53m) +2.4 1  
 
Mens Triple Jump 5A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Harris, Jarvis   Jesuit 48-06.75(14.80m) +2.1 1 10
2 Dorsey, Andre   Chalmette 47-10.75(14.60m) +3.3 1 8
3 Williams, Aaron   Acadiana 47-06.75(14.50m) +3.4 1 6
4 Williams, Emmanuel   Acadiana 47-05.25(14.46m) +1.6 1 4
5 Maze, Julian   Terrebonne 46-10.25(14.28m) +2.2 1 2
6 Parker, O'Neil   Carencro 46-02.00(14.07m) +2.4 1 1
7 Bennett, Akil   Central (Baton R 45-05.75(13.86m) +2.3 1  
8 Abboud, Samuel   Catholic (Baton 45-04.75(13.84m) +3.3 1  
9 Christy, Shelby   Dutchtown 45-01.00(13.74m) +3.4 1  
-- Gotch, Jarvis   Carencro SCR(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump B Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Poullard, Devondrick   Lacassine 43-11.25(13.39m) +0.6 1 10
2 Ogunyemi, Daniel   Simsboro 41-02.50(12.56m) +1.0 1 8
3 Thomas, Oneisieo   Stanley 40-07.00(12.37m) +1.2 1 6
4 Feazell, Cole   Oak Hill 39-09.00(12.12m) +1.0 1 4
5 Hales, Spencer   Episcopal Of Aca 39-04.25(12.00m) +1.2 1 2
6 Widcamp, Ryan   Grand Lake 39-03.25(11.97m) +0.2 1 1
7 GARLINGTON, JOSH   Weston 38-11.25(11.87m) +1.9 1  
8 Baker, Eric   Glenmora 37-08.75(11.50m) +1.5 1  
9 Modisette, Dylan   Shongaloo 35-06.25(10.83m) +2.2 1  
 
Mens Triple Jump C Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Honore, Christopher   LA School For Th 40-00.75(12.21m) +1.0 1 10
2 Clark, Joshua   Jehovah-Jireh Ch 39-09.50(12.13m) +2.5 1 8
3 Tyler, Marquise   New Living Word 39-07.00(12.07m) +3.6 1 6
4 Fields, Ben   Dubach 37-07.50(11.47m) +1.8 1 4
5 Watts, Reese   Saline 36-05.25(11.11m) +2.5 1 2
6 Pierce, Jacob   Hackberry 36-01.50(11.01m) +3.8 1 1
7 Charles, Kendell   LA School For Th 35-09.00(10.90m) +0.1 1  
8 Andes, Kohl   Grace Chr 33-05.75(10.20m) +4.0 1  
9 Maxie, Ryheem   Pleasant Hill 32-08.75(9.98m) +1.1 1  
 
Mens Pole Vault 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Meyer, Cameron   Hamilton Christi 16-00.00(4.88m) 1 10
2 Bertrand, Caleb   Elton 15-06.00(4.72m) 1 8
3 BRISTO, BRADEN   Ouachita Christi 14-00.00(4.27m) 1 6
4 WISECARVER, CALEB   Ouachita Christi 13-06.00(4.11m) 1 4
5 Esponge, Ryne   Delcambre 12-06.00(3.81m) 1 2
6 MURPHY, DAVID   Cedar Creek 12-06.00(3.81m) 1 1
7 Zimmerman, Scott   Metairie Park Co 12-00.00(3.66m) 1  
8 Kimble, Corey   St John School 10-06.00(3.20m) 1  
9 Traigle, Josh   Ascension Cathol 10-06.00(3.20m) 1  
-- O'Malley, Colin   St Martins SCR(--) 1  
 
Mens Pole Vault 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Caraway, David   Welsh 15-00.00(4.57m) 1 10
2 Duvio, Dylan   John Curtis Chri 14-06.00(4.42m) 1 8
3 Winslow, Harrison   Episcopal 13-06.00(4.11m) 1 6
4 Cawthon, Kameron   Lakeside 13-00.00(3.96m) 1 4
5 Nobile, Matt   Riverside Academ 12-00.00(3.66m) 1 2
6 Eilts, Isaac   Holy Savior Mena 11-00.00(3.35m) 1 1
-- Seeser, Daniel   Holy Savior Mena NH(--) 1  
-- Miller, Tony   St Thomas Aquina NH(--) 1  
-- Bateman, Zach   Dunham DNS(--) 1  
 
Mens Pole Vault 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Watson, Fred   Erath 14-04.00(4.37m) 1 10
2 King, Devin   J Sumner 13-10.00(4.22m) 1 8
3 Gautreau, Gavin   Catholic (New Ib 13-04.00(4.06m) 1 6
4 Harrington, Quenton   Erath 12-10.00(3.91m) 1 4
5 Kinchen, Ross   Albany 12-04.00(3.76m) 1 2
6 Guillot, Shane   Bolton 11-10.00(3.61m) 1 1
7 Jenkins, Justin   Buckeye 11-04.00(3.45m) 1  
8 Ebersole, Brandon   J Sumner 10-10.00(3.30m) 1  
-- Reed, Evan   Eunice DNS(--) 1  
 
Mens Pole Vault 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Laurent, Nicholas   Vandebilt Cathol 14-06.00(4.42m) 1 10
2 Richardson, Nick   Ruston 14-06.00(4.42m) 1 8
3 Jones, Daveon   Ruston 14-00.00(4.27m) 1 6
4 Ferguson, Chris   Woodlawn (BR) 13-06.00(4.11m) 1 3
4 Watson, Patrick   Vandebilt Cathol 13-06.00(4.11m) 1 3
5 Ferguson, Andrew   Woodlawn (BR) 13-06.00(4.11m) 1 1
7 Young, Phillip   Broadmoor 12-06.00(3.81m) 1  
8 Neal, Brandon   East Jefferson 12-00.00(3.66m) 1  
9 Cloinger, Evan   Parkway 11-06.00(3.51m) 1  
 
Mens Pole Vault 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Unknown Athlete   Lafayette School 16-08.00(5.08m) 1 10
2 Dugas, Jacques   St Thomas More 15-00.00(4.57m) 1 8
3 Law, Vance   Walker 14-06.00(4.42m) 1 6
4 Barousse, Austin   Lafayette School 14-00.00(4.27m) 1 4
5 Robichaux, Cameron   St Paul - Boys 13-06.00(4.11m) 1 2
6 Hayden, Steven   Catholic (Baton 13-06.00(4.11m) 1 1
7 Gaubert, Ty   Central Lafourch 13-00.00(3.96m) 1  
8 Keller, Taylor   South Lafourche 12-06.00(3.81m) 1  
9 Chenier, Alex   Thibodaux 12-00.00(3.66m) 1  
 
Mens Pole Vault B Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kotara, Seth   Lacassine 15-04.00(4.67m) 1 10
2 Primeaux, Joe   Bell City 10-06.00(3.20m) 1 8
3 Rasberry, Ryan   Fairview 10-00.00(3.05m) 1 6
4 Norred, Josh   Quitman 10-00.00(3.05m) 1 4
5 SMITH, CALEB   Weston 9-06.00(2.90m) 1 2
6 Thornton, Micah   Maurepas 9-06.00(2.90m) 1 1
7 Meaux, Scottie   Fairview 9-00.00(2.74m) 1  
8 Baker, Hunter   Shongaloo 8-06.00(2.59m) 1  
 
Mens Pole Vault C Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Johnson, Jacob   Saline 10-06.00(3.20m) 1 10
2 Ivie, Calvin   Grace Chr 9-00.00(2.74m) 1 8
3 Charles, Kendell   LA School For Th 9-00.00(2.74m) 1 6
4 Brown, Taylor   First Baptist Ch 8-06.00(2.59m) 1 3
4 Lloyd, Christopher   Grace Chr 8-06.00(2.59m) 1 3
6 Cheatwood, Kelby   Saline 8-06.00(2.59m) 1 0.50
6 Flannery, Justin   LA School For Th 8-06.00(2.59m) 1 0.50
8 Storm, Derek   Johnson Bayou 8-06.00(2.59m) 1  
 
Womens 100m 1A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Soram, Brianna   Hamilton Christi 12.27 +0.4 1 10
2 McConnell, Sabrina   Grambling State 12.30 +0.4 1 8
3 Milton, Alexis   Westminster Chri 12.57 +0.4 1 6
4 Allen, Shlonte   Arcadia 12.72 +0.4 1 4
5 Richardson, Jasmine   Arcadia 12.73 +0.4 1 2
6 Andrews, Jordan   Archbishop Hanna 13.11 +0.4 1 1
7 Craig, Janell   Southern Univers 13.27 +0.4 1  
8 Moore, Kaylee   Catholic-Pointe 13.31 +0.4 1  
9 Odom, Jasmine   Southern Univers 13.46 +0.4 1  
 
Womens 100m 2A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Smith, Matti   Lake Arthur 12.50 -0.4 1 10
2 Jackson, Ajia   Evangel Academy 12.52 -0.4 1 8
3 Shelton, Ashley   Mansfield 12.73 -0.4 1 6
4 Moreau, Jade   Holy Savior Mena 12.73 -0.4 1 4
5 Moore, Maegan   Ville Platte 12.76 -0.4 1 2
6 Watson, Chelsi   Isidore Newman 12.99 -0.4 1 1
7 Miles, Maiya   Donaldsonville 12.99 -0.4 1  
8 Mitchell, Arianna   Lusher Charter 13.05 -0.4 1  
9 Terrio, Taylor   Riverside Academ 13.63 -0.4 1  
 
Womens 100m 3A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Hobbs, Aleia   McMain 11.84w +4.9 1 10
2 Randolph, Sherrice   Amite 12.02w +4.9 1 8
3 Ray, Shannon   Xavier Prep 12.10w +4.9 1 6
4 James, Eugenea   Port Allen 12.10w +4.9 1 4
5 Scott, Regina   Richwood 12.32w +4.9 1 2
6 English, Asia   Redemptorist 12.36w +4.9 1 1
7 Batiste, Marissa   Plaquemine 12.38w +4.9 1  
8 Wardsworth, Natori   Bolton 12.49w +4.9 1  
9 Hewitt, Alexis   Booker T Washing 12.51w +4.9 1  
 
Womens 100m 4A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Brown, Kamaria   McKinley 11.54w +3.4 1 10
2 Stalbert, Marcquita   McDonogh 35 11.71w +3.4 1 8
3 bennett, tyra   Glen Oaks 12.29w +3.4 1 6
4 Wilson, Jaha   Edna Karr 12.41w +3.4 1 4
5 Neely, Janeicia   Cabrini 12.45w +3.4 1 2
6 Johnson, Darshay   Bossier 12.46w +3.4 1 1
7 Stewart, Sydney   Opelousas 12.54w +3.4 1  
8 Watts, Alexis   Parkway 12.70w +3.4 1  
-- Mchenry, Desiree   Bastrop FS +3.4 1  
 
Womens 100m 5A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Brisco, Mikiah   Baton Rouge Magn 11.74w +2.9 1 10
2 Richardson, Casey   Dutchtown 12.09w +2.9 1 8
3 Moore, Chyreece   C E Byrd 12.09w +2.9 1 6
4 Moreau, Kaitlyn   Carencro 12.11w +2.9 1 4
5 Mason, Cherise   Lafayette School 12.15w +2.9 1 2
6 Smith, Nakiya   East Ascension 12.21w +2.9 1 1
7 Williams, Vanessa   H L Bourgeois 12.23w +2.9 1  
8 Glapion, Dh'Creeion   L W Higgins 12.46w +2.9 1  
9 Nelson, Tracie   Bonnabel 12.92w +2.9 1  
 
Womens 100m B Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Walker, Kimberly   Simsboro 12.68 -1.3 1 10
2 Pearson, Tameryal   Gibsland-Coleman 12.69 -1.3 1 8
3 Allen, Shanelle   Doyline 13.10 -1.3 1 6
4 Beecham, Destiny   Glenmora 13.26 -1.3 1 4
5 Cooley, Maghan   Fairview 13.28 -1.3 1 2
6 Broussard, April   Bell City 13.37 -1.3 1 1
7 Bairnsfather, Ellen   Monterey 13.60 -1.3 1  
8 Troutman, Ashley   Hathaway 13.63 -1.3 1  
9 Brandt, Sarah   Taylor, P.F. Sci 13.68 -1.3 1  
 
Womens 100m C Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Ruffin, Marquail   Epps 13.46 +0.4 1 10
2 Reese, Elizabeth   Epps 13.49 +0.4 1 8
3 Bussell, Baleigh   Starks 13.65 +0.4 1 6
4 Edwards, Scarlett   Grace Chr 13.81 +0.4 1 4
5 Armstrong, Andrea   Jehovah-Jireh Ch 13.87 +0.4 1 2
6 Hayes, Taylor   Kilbourne 14.08 +0.4 1 1
7 Nelson, Tatiyanna   LA School For Th 14.24 +0.4 1  
8 Branaman, Leah   First Baptist Ch 14.71 +0.4 1  
9 Darbonne, Reagan   Hackberry 14.76 +0.4 1  
 
Womens 200m 1A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 McConnell, Sabrina   Grambling State 25.35 -0.9 1 10
2 Soram, Brianna   Hamilton Christi 25.52 -0.9 1 8
3 Milton, Alexis   Westminster Chri 25.76 -0.9 1 6
4 Griffin, Nique   Hamilton Christi 27.04 -0.9 1 4
5 Andrews, Jordan   Archbishop Hanna 27.64 -0.9 1 2
6 Henderson, Deanquetette   Arcadia 28.07 -0.9 1 1
7 Johnson, Shaneikqua   White Castle 28.23 -0.9 1  
8 Jackson, India   Delhi 28.60 -0.9 1  
-- Craig, Janell   Southern Univers FS -0.9 1  
 
Womens 200m 2A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Ellis, Billydia   Homer 25.99 -1.2 1 10
2 Moore, Maegan   Ville Platte 26.28 -1.2 1 8
3 Jackson, Ajia   Evangel Academy 26.49 -1.2 1 6
4 Cryer, Rechelle   East Feliciana 26.71 -1.2 1 4
5 Whitfield, Kyresha   Capitol Senior 27.12 -1.2 1 2
6 Mitchell, Arianna   Lusher Charter 27.20 -1.2 1 1
7 Shelton, Ashley   Mansfield 27.44 -1.2 1  
8 Steward, Avrielle   St Thomas Aquina 27.50 -1.2 1  
9 Derefaka, Erefaka   Haynes Academy 29.11 -1.2 1  
 
Womens 200m 3A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Quincy, Kayla   Xavier Prep 24.46w +4.0 1 10
2 Hobbs, Aleia   McMain 24.94w +4.0 1 8
3 James, Eugenea   Port Allen 25.27w +4.0 1 6
4 Scott, Regina   Richwood 25.67w +4.0 1 4
5 Gilmore, Lashadra   West Feliciana 25.96w +4.0 1 2
6 Hewitt, Alexis   Booker T Washing 26.07w +4.0 1 1
7 Prater, Myesha   Bunkie 26.20w +4.0 1  
8 Ellis, Ja'Trigre   Northeast 26.38w +4.0 1  
9 Harris, Keterra   St Marys Academy 26.70w +4.0 1  
 
Womens 200m 4A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Brown, Kamaria   McKinley 23.81w +2.2 1 10
2 Stalbert, Marcquita   McDonogh 35 24.33w +2.2 1 8
3 Rolland, Devinn   Cabrini 24.53w +2.2 1 6
4 Mcallister, Sunni   Ruston 25.18w +2.2 1 4
5 Every, Diamond   Edna Karr 25.31w +2.2 1 2
6 Wade, Victoria   Caddo Parish Mag 25.54w +2.2 1 1
7 bennett, tyra   Glen Oaks 25.56w +2.2 1  
8 Mchenry, Desiree   Bastrop 25.59w +2.2 1  
9 Stewart, Sydney   Opelousas 26.74w +2.2 1  
 
Womens 200m 5A Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Brisco, Mikiah   Baton Rouge Magn 24.39w +3.5 1 10
2 Smith, Nakiya   East Ascension 24.67w +3.5 1 8
3 Williams, Vanessa   H L Bourgeois 24.67w +3.5 1 6
4 Mason, Cherise   Lafayette School 24.93w +3.5 1 4
5 Cobbins, Ka'Nesheia   Dutchtown 25.43w +3.5 1 2
6 Walker, Brittany   Captain Shreve 25.49w +3.5 1 1
7 Simon, Morgan   Lagrange 26.09w +3.5 1  
8 Nelson, Tracie   Bonnabel 26.22w +3.5 1  
9 Haynes, Marquisha   H L Bourgeois 26.73w +3.5 1  
 
Womens 200m B Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Walker, Kimberly   Simsboro 26.68 +0.7 1 10
2 Cooley, Maghan   Fairview 26.71 +0.7 1 8
3 Allen, Shanelle   Doyline 27.20 +0.7 1 6
4 Beecham, Destiny   Glenmora 28.00 +0.7 1 4
5 Pearson, Tameryal   Gibsland-Coleman 28.07 +0.7 1 2
6 Troutman, Ashley   Hathaway 28.30 +0.7 1 1
7 Kirstan, Baaheth   Madison 28.54 +0.7 1  
8 Garner, Marissa   Florien 28.73 +0.7 1  
9 Tally, Courtney   Madison 28.95 +0.7 1  
 
Womens 200m C Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Steele, Jasmine   Epps 27.85 +0.3 1 10
2 Ruffin, Marquail   Epps 28.43 +0.3 1 8
3 Eackles, Tameka   LA School For Th 28.50 +0.3 1 6
4 Edwards, Scarlett   Grace Chr 28.56 +0.3 1 4
5 Rollins, Kourtney   New Living Word 29.87 +0.3 1 2
6 Conner, Sarah   Johnson Bayou 30.38 +0.3 1 1
7 Branaman, Leah   First Baptist Ch 31.10 +0.3 1  
8 Scott, Chelsea   Holy Rosary 31.86 +0.3 1  
-- Milligan, Tyshekia   Pelican-All Sain DQ +0.3 1  
 
Womens 400m 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Griffin, Nique   Hamilton Christi 59.91 1 10
2 Chowns, Ashton   Ouachita Christi 1:01.83 1 8
3 Richie, Rubie   Cedar Creek 1:01.91 1 6
4 Soong, Rachel   Ouachita Christi 1:02.70 1 4
5 Redd, Heidi   Westminster Chri 1:05.16 1 2
6 Soileau, Darrian   St Edmund 1:05.88 1 1
7 Guidry, Maddie   St Martins 1:08.08 1  
-- Johnson, Shakalaya   Kentwood DNS 1  
-- French, Elizabeth   Metairie Park Co DNS 1  
-- Porter, Lane   Metairie Park Co SCR 1  
 
Womens 400m 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Mercadel, Teralicia   Donaldsonville 59.01 1 10
2 Harris, Kayla   Univ Laboratory 59.29 1 8
3 Hutchinson, Savannah   Doyle 1:00.00 1 6
4 Wilson, Tiffany   Isidore Newman 1:00.07 1 4
5 Wilson, LeNitra   Calvary Baptist 1:00.80 1 2
6 Stanley, Megan   Anacoco 1:01.34 1 1
7 Moreau, Jade   Holy Savior Mena 1:01.51 1  
8 Mitchell, Arianna   Lusher Charter 1:02.24 1  
9 Deworth, Hannah   Holy Savior Mena 1:02.32 1  
 
Womens 400m 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hewitt, Alexis   Booker T Washing 59.01 1 10
2 Cowan, Jaylen   Northeast 59.86 1 8
3 Chiasson, Brittany   Ed Douglas White 1:00.19 1 6
4 Tunks, Kaitlyn   Westlake 1:00.44 1 4
5 Stovall, Emily   Ben Franklin 1:01.31 1 2
6 Vincent, Randee   North Vermilion 1:02.35 1 1
7 Fowler, Breneshia   Carroll 1:02.95 1  
8 Harris, Keterra   St Marys Academy 1:04.20 1  
-- Quincy, Kayla   Xavier Prep DQ 1  
 
Womens 400m 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Brown, Kamaria   McKinley 54.59 1 10
2 Stalbert, Marcquita   McDonogh 35 54.83 1 8
3 Every, Diamond   Edna Karr 55.38 1 6
4 Zenon, Danille   Northside 56.22 1 4
5 BOOKER, SHRACHELA   Neville 59.71 1 2
6 Pratt, Kaitlynn   McDonogh 35 1:00.21 1 1
7 Johnson, Jarosholyn   Minden 1:01.19 1  
8 Stewart, Sydney   Opelousas 1:02.88 1  
9 HOWARD, HEATHER   West Ouachita 1:03.67 1  
 
Womens 400m 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Anderson, Reyna   Baton Rouge Magn 55.30 1 10
2 Mason, Cherise   Lafayette School 56.27 1 8
3 Fusilier, Jasmin   New Iberia Senio 57.84 1 6
4 Gibbs, Lexi   Dutchtown 59.02 1 4
5 Unknown Athlete   Lafayette School 59.15 1 2
6 Lafont, Rechelle   H L Bourgeois 59.74 1 1
7 Thompson, Kayla   Baton Rouge Magn 1:01.92 1  
8 Flint, Caitlin   Dominican High S 1:02.03 1  
-- McPhearson, Rolanda   South Terrebonne DNS 1  
 
Womens 400m B Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cooley, Maghan   Fairview 1:00.05 1 10
2 Tally, Courtney   Madison 1:03.14 1 8
3 Haulcy, Alexandra   Simsboro 1:03.49 1 6
4 Maricle, Reagan   Fairview 1:03.83 1 4
5 Kirstan, Baaheth   Madison 1:04.71 1 2
6 Howard, Kendra   Stanley 1:04.98 1 1
7 Waller, Jasmine   Doyline 1:05.35 1  
8 Faul, Katherine   Episcopal Of Aca 1:05.41 1  
-- BUTLER, ASHLEY   Weston DNS 1  
-- Johnson, Chantrell   Doyline SCR 1  
 
Womens 400m C Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Eackles, Tameka   LA School For Th 1:04.50 1 10
2 Hill, Jessica   Pelican-All Sain 1:06.26 1 8
3 Freeman, Porsha   Epps 1:06.32 1 6
4 Labove, Kayeleigh   Hackberry 1:07.19 1 4
5 Maddox, Kayla   First Baptist Ch 1:07.82 1 2
6 Porter, Jackie   Epps 1:07.99 1 1
7 Wellman, Lauren   Hicks 1:09.44 1  
8 Scott, Chelsea   Holy Rosary 1:09.64 1  
9 Chambers, Desiree   New Living Word 1:11.22 1  
 
Womens 800m 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Chowns, Ashton   Ouachita Christi 2:22.55 1 10
2 Devitt, Anna Katherine   Christian Life A 2:23.76 1 8
3 Grossie, Alexa   Delcambre 2:23.78 1 6
4 Dark, Becca   Ouachita Christi 2:27.03 1 4
5 Miller, Maggie   St Edmund 2:28.09 1 2
6 Porter, Lane   Metairie Park Co 2:28.79 1 1
7 Cournoyer, Rayne   Merryville 2:35.77 1  
8 Baker, Lexi   Sarepta 2:38.06 1  
-- Porter, Whitaker   Metairie Park Co DNS 1  
 
Womens 800m 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Deworth, Hannah   Holy Savior Mena 2:19.73 1 10
2 Hesterman, Hailey   Calvary Baptist 2:20.79 1 8
3 Jackson, Dimond   Univ Laboratory 2:21.32 1 6
4 Flanders, Lanier   Episcopal 2:21.47 1 4
5 Aune, Ashley   Academy of Sacre 2:26.01 1 2
6 Engelsman, Rachael   Holy Savior Mena 2:36.31 1 1
7 Bienvenue, Madeleine   Louise S McGehee 2:37.84 1  
8 Drennan, Caroline   Louise S McGehee 2:43.96 1  
-- Barnett, Camille   Isidore Newman DQ 1  
-- Brothers, Carmen   St Thomas Aquina SCR 1  
 
Womens 800m 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Schuetz, Morgan   Parkview Baptist 2:20.96 1 10
2 Tunks, Kaitlyn   Westlake 2:21.80 1 8
3 Early, Faith   West Feliciana 2:22.94 1 6
4 Harris, Keterra   St Marys Academy 2:28.84 1 4
5 Cook, Virginia   J Sumner 2:37.95 1 2
6 Stovall, Emily   Ben Franklin 2:40.41 1 1
7 Martin, Lakeitha   Madison 2:41.77 1  
8 Promise, Hill   Iowa 2:42.89 1  
9 Martin, Miranda   North Vermilion 2:52.13 1  
 
Womens 800m 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Flattman, Kaitlin   Benton 2:15.65 1 10
2 Rogers, Danille   Northside 2:20.00 1 8
3 Harmon, Ronsheka   Northside 2:23.83 1 6
4 Cardenez, Angelina   Cabrini 2:27.53 1 4
5 Meyer, Madison   Ruston 2:27.58 1 2
6 DeGruy, Devin   Edna Karr 2:27.93 1 1
7 Robertson, Maya   Ruston 2:30.07 1  
8 Gibson, Leah   McDonogh 35 2:30.81 1  
9 Miller, Magee   Leesville 2:31.76 1  
 
Womens 800m 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Unknown Athlete   Lafayette School 2:13.55 1 10
2 Doll, Madison   Northshore 2:21.06 1 8
3 Esfeller, Kaylei   Lafayette School 2:21.73 1 6
4 Aguilar, Andi   Mt Carmel Academ 2:23.51 1 4
5 Barber, Sarah   St Josephs 2:26.27 1 2
6 Rezac, Emily   Dutchtown 2:27.29 1 1
7 West, Bryanna   Comeaux 2:28.91 1  
8 Meydrich, Mia   Dominican High S 2:29.00 1  
9 Johnson, Curshonne   John Ehret 2:29.40 1  
 
Womens 800m B Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Dubroc, Katelyn   Lacassine 2:35.16 1 10
2 Johnson, Chantrell   Doyline 2:36.42 1 8
3 Crochet, Josie   Bell City 2:38.00 1 6
4 Ammons, Ally   Choudrant 2:38.76 1 4
5 Russell, Kristin   Monterey 2:39.33 1 2
6 Armentor, Amber   Lacassine 2:42.19 1 1
7 Smith, Lindsey   Evans 2:44.39 1  
8 Horn, Lauren   Fairview 2:45.87 1  
9 McCarthy, Lauren   Castor 2:57.49 1  
 
Womens 800m C Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jennings, Gabrielle   First Baptist Ch 2:25.86 1 10
2 Teal, Hailey   Grace Chr 2:40.45 1 8
3 Cobb, Cheyenne   Grace Chr 2:45.21 1 6
4 Reon, Kadie   Hackberry 2:47.58 1 4
5 Earhart, Jourdan   First Baptist Ch 2:47.62 1 2
6 Onwuzulike, Jasmine   New Living Word 2:50.62 1 1
7 McCurdy, Sarah   Kilbourne 2:53.81 1  
8 Howard, Treshania   Phoenix 3:02.75 1  
9 Horne, Emily   Atlanta 3:42.46 1  
 
Womens 1600m 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Devitt, Anna Katherine   Christian Life A 5:13.07 1 10
2 Miller, Maggie   St Edmund 5:15.71 1 8
3 Dark, Becca   Ouachita Christi 5:17.88 1 6
4 Porter, Lane   Metairie Park Co 5:33.35 1 4
5 Chowns, Ashton   Ouachita Christi 5:43.05 1 2
6 Miller, Sarah   Hamilton Christi 5:43.83 1 1
7 Burleigh, Addie   Catholic-Pointe 5:55.81 1  
8 WINSTEAD, MORGAN   Cedar Creek 6:02.80 1  
9 Linder, Katie   Archbishop Hanna 6:15.04 1  
 
Womens 1600m 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hesterman, Hailey   Calvary Baptist 5:09.11 1 10
2 Flanders, Lanier   Episcopal 5:20.76 1 8
3 Brothers, Carmen   St Thomas Aquina 5:28.08 1 6
4 Robichaux, Mallory   Holy Savior Mena 5:32.18 1 4
5 Woolridge, Katherine   Isidore Newman 5:41.97 1 2
6 Kalozdi, Hannah   Isidore Newman 5:42.59 1 1
7 Harr, Abby Ter   Episcopal 5:44.11 1  
8 Chisholm, Katy   South Beauregard 5:46.17 1  
9 Davidson, Anna   Lakeside 5:54.42 1  
 
Womens 1600m 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Schuetz, Morgan   Parkview Baptist 5:27.88 1 10
2 Bloemer, Caroline   Acad Of The Sacr 5:45.91 1 8
3 Kjellgren, Jenny   Ben Franklin 5:48.27 1 6
4 Jarvis, Carolyn   Bolton 5:50.99 1 4
5 Christian, Ashley   North De Soto 5:51.02 1 2
6 Dugruise, Taylor   Ed Douglas White 6:02.95 1 1
7 Watson, Dyesha   Madison 6:05.55 1  
8 Dykes, Scotti   J Sumner 6:07.83 1  
9 Martin, Miranda   North Vermilion 6:17.90 1  
 
Womens 1600m 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Flattman, Kaitlin   Benton 4:56.04 1 10
2 Jeter, Kaitlyn   Benton 5:21.10 1 8
3 Pavlovich, Sam   Sam Houston 5:24.85 1 6
4 Miller, Magee   Leesville 5:34.27 1 4
5 Massey, Kdeidra   Wossman 5:43.96 1 2
6 Knecht, Caroline   Ursuline Academy 5:49.11 1 1
7 Romero, Jeanee   Edna Karr 5:49.37 1  
8 Donald, Jessica   St. Michael 5:49.48 1  
9 Montgomery, Mallory   Cabrini 6:18.98 1  
 
Womens 1600m 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Aguilar, Andi   Mt Carmel Academ 5:19.23 1 10
2 Salles, Lauren   St Scholastica 5:19.72 1 8
3 Durham, Nicole   Fontainebleau 5:21.74 1 6
4 Boyce, Carley   St Scholastica 5:22.12 1 4
5 Meydrich, Mia   Dominican High S 5:24.34 1 2
6 Esfeller, Kaylei   Lafayette School 5:28.63 1 1
7 Charbonnet, Meghan   Dominican High S 5:38.59 1  
8 Vanhorn, Sarah   Barbe 5:51.11 1  
-- Roy, Genevieve   Lafayette School DNS 1  
 
Womens 1600m B Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Zaeringer, Celia   Taylor, P.F. Sci 5:29.87 1 10
2 Dixon, Corey   Converse 5:41.61 1 8
3 Dubroc, Katelyn   Lacassine 5:44.19 1 6
4 Smith, Lindsey   Evans 5:45.87 1 4
5 Horn, Lauren   Fairview 5:45.89 1 2
6 Guillory, Heidi   Episcopal Of Aca 6:02.02 1 1
7 Carlisle, Bethany   Castor 6:08.18 1  
8 LOPER, KALIE   Weston 6:15.46 1  
9 PEPPER, ABIGAIL   Weston 6:33.83 1  
 
Womens 1600m C Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jennings, Gabrielle   First Baptist Ch 5:19.41 1 10
2 Heckart, Hannah   Grace Chr 6:07.89 1 8
3 Cobb, Cheyenne   Grace Chr 6:21.06 1 6
4 Sorter, Haley   Atlanta 6:37.01 1 4
5 Jennings, Madelyn   First Baptist Ch 6:40.68 1 2
6 Copeland, Candace   Epps 7:15.61 1 1
7 Dybas, Ashley   Ebarb 7:23.53 1  
8 Eugene, Ja'myah   New Living Word 7:35.24 1  
 
Womens 3200m 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Devitt, Anna Katherine   Christian Life A 11:36.81 1 10
2 Miller, Maggie   St Edmund 11:44.10 1 8
3 Dark, Becca   Ouachita Christi 12:41.64 1 6
4 MACHEN, TAYLOR   Cedar Creek 13:13.44 1 4
5 Burleigh, Addie   Catholic-Pointe 13:26.84 1 2
6 Bordson-Bozzo, Aly   St Martins 13:45.61 1 1
7 BOWMAN, CASEY   Cedar Creek 13:48.01 1  
8 O'Malley, Shannon   St Martins 14:02.44 1  
-- Castille, Kelnisha   Ascension Episco DNS 1  
 
Womens 3200m 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Robichaux, Mallory   Holy Savior Mena 12:02.99 1 10
2 Boulet, Kathleen   Academy of Sacre 12:10.57 1 8
3 Flanders, Lanier   Episcopal 12:16.19 1 6
4 Brothers, Carmen   St Thomas Aquina 12:22.70 1 4
5 Harr, Abby Ter   Episcopal 12:47.86 1 2
6 Davidson, Anna   Lakeside 12:51.65 1 1
7 Kalozdi, Hannah   Isidore Newman 13:15.93 1  
8 Baus, Ella   Isidore Newman 13:24.02 1  
9 Pearson, Claire   Holy Savior Mena 14:02.28 1  
 
Womens 3200m 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Schuetz, Morgan   Parkview Baptist 12:11.34 1 10
2 Bloemer, Caroline   Acad Of The Sacr 12:38.65 1 8
3 Williams, Dynasty   Baker 12:41.37 1 6
4 Kjellgren, Jenny   Ben Franklin 12:58.28 1 4
5 Dugruise, Taylor   Ed Douglas White 13:03.01 1 2
6 Dykes, Scotti   J Sumner 13:14.80 1 1
7 Garcia, Mercedes   Iowa 13:20.37 1  
8 Sanders, Alyssa   Buckeye 13:46.23 1  
9 Long, Kami   Iowa 13:46.80 1  
 
Womens 3200m 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Flattman, Kaitlin   Benton 10:25.18 1 10
2 Pavlovich, Sam   Sam Houston 11:58.36 1 8
3 Miller, Magee   Leesville 11:59.23 1 6
4 Jeter, Kaitlyn   Benton 12:02.29 1 4
5 Ringle, Alison   Parkway 12:12.23 1 2
6 Fontenot, Rebecca   Teurlings Cathol 12:15.53 1 1
7 Eskine, Rachel   Cabrini 12:53.70 1  
8 Yarmush, Hali   Allen Ellender 13:10.30 1  
9 Jackson, Sheradie   Cabrini 13:28.84 1  
 
Womens 3200m 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Unknown Athlete   St Josephs 11:41.11 1 10
2 Coleman, Bailey   St Thomas More 11:45.26 1 8
3 Durham, Nicole   Fontainebleau 11:54.55 1 6
4 Barkemeyer, Ellen   Dominican High S 11:55.08 1 4
5 Laville, Andree   St Josephs 11:59.97 1 2
6 Carr, Sarah   Dominican High S 12:24.61 1 1
7 Cook, Ellanor   St Thomas More 12:31.75 1  
8 Hovis, Lindsey   C E Byrd 12:35.70 1  
9 Fitzhenry, Ashley   John Ehret 12:47.12 1  
 
Womens 3200m B Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Zaeringer, Celia   Taylor, P.F. Sci 11:50.80 1 10
2 Smith, Lindsey   Evans 12:45.90 1 8
3 Guidry, Hayley   Lacassine 12:52.52 1 6
4 Guillory, Heidi   Episcopal Of Aca 13:08.90 1 4
5 LOPER, KALIE   Weston 13:19.23 1 2
6 Tucker, Alexa   Dodson 13:22.18 1 1
7 Powell, Georgie   Oak Hill 13:58.19 1  
8 Sistrunk, Megan   Converse 14:33.43 1  
9 Mullens, Madison   Castor 15:10.22 1  
 
Womens 3200m C Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jennings, Gabrielle   First Baptist Ch 11:42.10 1 10
2 Heckart, Hannah   Grace Chr 13:21.65 1 8
3 Spence, Hannah   Grace Chr 13:51.40 1 6
4 Jennings, Madelyn   First Baptist Ch 14:49.54 1 4
5 Hoskins, Bryia   New Living Word 17:40.57 1 2
6 Houston, Bryanica   New Living Word 17:47.03 1 1
 
Womens 100m Hurdles 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cournoyer, Rayne   Merryville 15.68 1 10
2 Davis, Raquel   Kentwood 16.26 1 8
3 CHELETTE, MORGAN   Ouachita Christi 16.41 1 6
4 McEntire, Kaci   Hamilton Christi 16.64 1 4
5 Granger, Emily   Oberlin 17.24 1 2
6 Scurria, Kelly   Delhi 17.27 1 1
7 Jack, Arnelle   West Saint John 17.51 1  
8 Washington, Ebony   Northwood (Lena) 19.70 1  
9 Robinson, Joyce   White Castle 1:01.23 1  
 
Womens 100m Hurdles 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jupiter, Ka'lynn   Donaldsonville 15.27 1 10
2 Kudji, Jasmine   Isidore Newman 15.50 1 8
3 Smith, Matti   Lake Arthur 16.15 1 6
4 Kast, Taylor   St Thomas Aquina 16.58 1 4
5 Harrington, Tirane   Oakdale 17.44 1 2
6 Burns, Whitney   Jonesboro-Hodge 17.77 1 1
7 Cupid, Chelsea   Riverside Academ 18.57 1  
8 Quaries, Dee Dee   Lakeside 18.73 1  
9 Lewis, Christiana   Homer 18.75 1  
-- Allen, Ashley   Pope John Paul L SCR 1  
 
Womens 100m Hurdles 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Coates, Primmecha   West Feliciana 14.52 1 10
2 Richardson, Bryiana   Ben Franklin 15.13 1 8
3 Perry, Vonchelle   Abbeville 15.21 1 6
4 Eweni, Amalachi   Xavier Prep 15.95 1 4
5 Hillman, Abby   Eunice 16.49 1 2
6 Campbell, Mikaela   Acad Of The Sacr 16.80 1 1
7 Kuen, Leoni   Marksville 16.81 1  
8 Blood, Krysten   Buckeye 16.96 1  
-- Hunt, Lundyn   Parkview Baptist FS 1  
 
Womens 100m Hurdles 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Thompson, Teirral   Washington-Mario 14.39 1 10
2 Miller, Charlyn   Cabrini 14.58 1 8
3 Harding, Shakira   Vandebilt Cathol 15.53 1 6
4 Row, Tylor   St. Michael 15.59 1 4
5 Carey, Marlesia   McDonogh 35 16.06 1 2
6 Battle, Jessica   Haughton 17.23 1 1
7 Babineaux, Briana   Northside 19.33 1  
-- Rogers, Adrienne   Parkway FS 1  
-- Marshall, Sara   Haughton DNF 1  
 
Womens 100m Hurdles 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Brisco, Dominique   Baton Rouge Magn 14.16 1 10
2 Moreau, Kaitlyn   Carencro 14.32 1 8
3 Weatherspoon, Larrion   West Jefferson 14.93 1 6
4 Harvey, Akino   Lafayette School 15.07 1 4
5 Jacobs, Shamariah   Captain Shreve 15.72 1 2
6 Kenyon, Jennifer   Academy of Our L 15.85 1 1
7 Flot, Toryan   Hahnville 15.94 1  
8 Callahan, Hailey   Live Oak 16.37 1  
9 Fleming, Cymoine   Terrebonne 16.77 1  
 
Womens 100m Hurdles B Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Watson, Laticia   Hosanna Christia 16.10 1 10
2 Pearson, Tameryal   Gibsland-Coleman 17.09 1 8
3 Vestal, Alison   Weston 17.13 1 6
4 Freeman, Shanika   Simsboro 17.18 1 4
5 Landry, Shelby   Bell City 17.91 1 2
6 Guidry, Lauren   Bell City 18.11 1 1
7 Morvant, Natosha   Fairview 18.46 1  
8 Maricle, Reagan   Fairview 19.72 1  
9 Duncan, Jody   Monterey 19.93 1  
 
Womens 100m Hurdles C Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Alexander, Michee   Pelican-All Sain 17.82 1 10
2 Nathan, Shekenna   Dubach 18.43 1 8
3 Williams, Sharentha   Epps 18.50 1 6
4 Jones, Hannah   First Baptist Ch 18.92 1 4
5 Powell, Alexia   LA School For Th 19.05 1 2
6 Butler, Eusha   Saline 19.71 1 1
7 Robinson, Shanice   Jehovah-Jireh Ch 20.36 1  
8 Goodeau, Hillary   Grace Chr 20.48 1  
9 Jinks, Alexis   Johnson Bayou 21.25 1  
 
Womens 300m Hurdles 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Muse, Darnelia   Kentwood 46.75 1 10
2 Cournoyer, Rayne   Merryville 46.79 1 8
3 Contu-Marcotte, Jeannie   Hamilton Christi 47.05 1 6
4 Richardson, Jasmine   Arcadia 47.74 1 4
5 Davis, Raquel   Kentwood 49.67 1 2
6 CHELETTE, MORGAN   Ouachita Christi 50.14 1 1
7 Stinson, Kristyn   Ouachita Christi 51.38 1  
8 Meaux, Kennedy   Hamilton Christi 51.92 1  
9 Robinson, Joyce   White Castle 56.24 1  
 
Womens 300m Hurdles 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jupiter, Ka'lynn   Donaldsonville 44.93 1 10
2 Plank, Kristin   East Beauregard 47.45 1 8
3 Pounds, Lakelia   Sterlington 47.52 1 6
4 Sands, Katie   Univ Laboratory 48.75 1 4
5 Kudji, Jasmine   Isidore Newman 50.79 1 2
6 Bergin, Reid   Isidore Newman 52.95 1 1
7 Ryan, Katie   Northlake Christ 53.27 1  
8 Gauthier, Carlie   Holy Savior Mena 54.45 1  
-- Watkins, Eliseia   Winnfield Senior DNF 1  
-- Allen, Ashley   Pope John Paul L SCR 1  
 
Womens 300m Hurdles 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Richardson, Bryiana   Ben Franklin 45.04 1 10
2 Coates, Primmecha   West Feliciana 45.63 1 8
3 Moody, Katherine   Acad Of The Sacr 46.45 1 6
4 Wheeler, Ashley   Brusly 47.04 1 4
5 Ray, Shannon   Xavier Prep 48.78 1 2
6 Berry, Gabriel   West Feliciana 49.98 1 1
7 Rogers, Mercedes   Crowley 51.43 1  
8 Taylor, Robin   Iowa 51.99 1  
9 Mingo, Shakiria   Avoyelles 52.42 1  
 
Womens 300m Hurdles 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Thompson, Teirral   Washington-Mario 44.87 1 10
2 Rogers, Adrienne   Parkway 46.60 1 8
3 Carey, Marlesia   McDonogh 35 46.82 1 6
4 Babineaux, Briana   Northside 46.86 1 4
5 Jenkins, Nakera   Ruston 47.01 1 2
6 Pfantz, Ashley   De Ridder 48.27 1 1
7 Jackson, Brandi   Huntington 48.36 1  
8 Harding, Shakira   Vandebilt Cathol 49.41 1  
9 Boone, Korie   East Jefferson 51.14 1  
 
Womens 300m Hurdles 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Moreau, Kaitlyn   Carencro 44.01 1 10
2 Tardieff, Joya   Thibodaux 44.61 1 8
3 Harvey, Akino   Lafayette School 44.84 1 6
4 Brisco, Dominique   Baton Rouge Magn 46.11 1 4
5 Seamster, Rodneka   Airline 46.17 1 2
6 Callahan, Hailey   Live Oak 46.62 1 1
7 Glapion, Dh'Creeion   L W Higgins 47.95 1  
8 Franklin, Kenyetta   Zachary 48.42 1  
9 Campbell, Alicia   Bonnabel 48.91 1  
 
Womens 300m Hurdles B Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Pearson, Tameryal   Gibsland-Coleman 47.98 1 10
2 Watson, Laticia   Hosanna Christia 48.28 1 8
3 Morvant, Natosha   Fairview 49.76 1 6
4 Starks, Amber   Simsboro 50.05 1 4
5 Horn, Lauren   Fairview 51.44 1 2
6 SIMPSON, SHELBY   Weston 51.87 1 1
7 Jaila, Jones   Madison 52.41 1  
8 Melanson, Allie   Lacassine 53.86 1  
9 Dale, Logan   Monterey 57.71 1  
 
Womens 300m Hurdles C Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Powell, Alexia   LA School For Th 52.67 1 10
2 Miller, Emonee   Epps 53.72 1 8
3 Jones, Sara   First Baptist Ch 53.82 1 6
4 Willis, Kirsten   Grace Chr 55.83 1 4
5 Jenkins, Malakaii   New Living Word 57.91 1 2
6 Davis, Brittani   LA School For Th 58.25 1 1
7 Minor, Quandeshia   Kilbourne 1:00.11 1  
8 Mays, Tori   Grace Chr 1:02.09 1  
9 Reon, Kadie   Hackberry 1:06.08 1  
 
Womens 4x100m Relay 1A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Briannar, Contu-Ma,
Griffin, Williams
  Hamilton Christi 49.63 1 10
2 Fields, Goldsby,
Poland, McConnel
  Grambling State 50.84 1 8
3 Allen, Henderso,
Richards, Gipson
  Arcadia 51.05 1 6
4 West, Tell,
Evans, Holmes
  Haynesville 51.99 1 4
5 Bell, Pool,
Walker, Muse
  Kentwood 52.08 1 2
6 Levier, Dargin,
Irvine, Tibbs
  North Central 53.11 1 1
7 Brandon, Artis,
Kelseyan, Lollis
  Oberlin 53.20 1  
8 Jack, Jupiter,
Grows, Triche
  West Saint John 54.88 1  
-- Banks, Robinson,
Johnson, Robinson
  White Castle DQ 1  
 
Womens 4x100m Relay 2A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Green, Cryer,
Bell, Wright
  East Feliciana 50.70 1 10
2 Dupree, Lewis,
Lewis, Ellis
  Homer 50.71 1 8
3 Mingo, Shelton,
Hogan, Ross
  Mansfield 51.18 1 6
4 Bonnette, Tullos,
Graves, Martin
  Calvary Baptist 51.85 1 4
5 Sparks, Newton,
Wen, Winslow
  Episcopal 51.95 1 2
6 Watson, Kaufman,
Hawkins, Rowan
  Isidore Newman 53.08 1 1
7 Terrio, Bolden,
Masters, Laiche
  Riverside Academ 53.19 1  
8 Butler, Marshall,
Aqwaremb, Clark
  Lusher Charter 53.30 1  
9 Miles, Lewis,
Sutherla, Joseph
  Donaldsonville 1:17.70 1  
 
Womens 4x100m Relay 3A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Berry, Coates,
Gilmore, Whitaker
  West Feliciana 49.48 1 10
2 Batiste, Arnold,
Bell, Arnold
  Plaquemine 49.95 1 8
3 Quincy, Ray,
Fazande, Mix
  Xavier Prep 50.04 1 6
4 Rice, Rollins,
Bellard, Jackson
  Franklin 50.05 1 4
5 Johnson, Taylor,
Davis, Scott
  Richwood 50.19 1 2
6 Walker, Burris,
Nathanie, Miller
  Bogalusa 50.44 1 1
7 Duncan, Holmes,
Johnson, Kelly
  Walter L Cohen 50.58 1  
8 Wilrye, Tunwar,
Goodeaux, Johnson
  Westlake 51.58 1  
9 Wardswor, Sharp,
Clark, Percin
  Bolton 51.87 1  
 
Womens 4x100m Relay 4A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Miller, Hrapmann,
Odum, Neely
  Cabrini 48.21 1 10
2 McIntire, Mcallist,
Outley, Jenkins
  Ruston 48.54 1 8
3 Jack, Guirdy,
Landry, Porter
  Northside 49.06 1 6
4 Henderso, Pratt,
Gibson, Roberts
  McDonogh 35 49.09 1 4
5 Bleakley, Johnson,
Washingt, Payne
  Lutcher 49.83 1 2
6 Cummings, Jalequio,
Johnson, Price
  Bossier 50.47 1 1
7 Keller, James,
Green, Todd
  Alexandria 50.77 1  
8 Bacotee, Hicks,
Mark, Mcoy
  Leesville 52.09 1  
-- Douglas, Richards,
Matthews, Black
  Benton DNF 1  
 
Womens 4x100m Relay 5A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Wyre, Brisco,
Henderso, Brisco
  Baton Rouge Magn 47.13 1 10
2 Taylor, Wilson,
Sampson, King
  East Saint John 47.75 1 8
3 Walker, Mitchell,
Robinson, Williams
  Captain Shreve 48.67 1 6
4 Washingt, Weathers,
Derosier, Fortenbe
  West Jefferson 48.82 1 4
5 Richards, Coleman,
Richards, Cobbins
  Dutchtown 49.24 1 2
6 Myles, Seamster,
Mitchell, Holmes
  Airline 49.42 1 1
7 Payne, Hanks,
Ewing, Hebert
  Lafayette School 50.47 1  
8 Campbell, Nelson,
Chaney, Brown
  Bonnabel 53.42 1  
-- Diggs, Fleming,
Tillman, Bryant
  Terrebonne DNS 1  
 
Womens 4x100m Relay B Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Starks, Shanikae,
Harris, Walker
  Simsboro 51.88 1 10
2 James, Walker,
Gray, Lutrick
  Quitman 52.25 1 8
3 Landry, Guidry,
Rougeau, Broussar
  Bell City 53.40 1 6
4 Beecham, Lear,
Branch, Griffin
  Glenmora 53.41 1 4
5 Duplanti, Courvill,
Carlin, Deville
  Lacassine 53.49 1 2
6 Butler, Simpson,
Crumby, Vestal
  Weston 53.99 1 1
7 Small, Georgeto,
Ridley, Mills
  Hosanna Christia 54.59 1  
8 Barton, Johnson,
Robinson, Ivey
  Oak Hill 56.66 1  
9 Maricle, Gilmore,
Morvant, Walker
  Fairview 57.38 1  
 
Womens 4x100m Relay C Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Reese, Steele,
Washingt, Ruffin
  Epps 53.69 1 10
2 Qualls, Butler,
Qualls, Jackson
  Saline 55.18 1 8
3 Antoine, Robinson,
Rankins, Armstron
  Jehovah-Jireh Ch 55.47 1 6
4 Pusaterr, Smith,
Johnson, Goodeau
  Grace Chr 55.70 1 4
5 Porshaee, Holt,
Williams, Miller
  Epps 56.05 1 2
6 Jones, Branaman,
Campo, Jones
  First Baptist Ch 56.47 1 1
7 Walker, Alexande,
Hooper, Shelley
  Pelican-All Sain 56.72 1  
8 Hare, Trahan,
Conner, Jinks
  Johnson Bayou 57.10 1  
-- Holmes, Isidore,
Turner, Isidore
  Phoenix DQ 1  
 
Womens 4x200m Relay 1A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Williams, Contu-Ma,
Meaux, Griffin
  Hamilton Christi 1:46.37 1 10
2 Kennerso, Milton,
Bolds, Redd
  Westminster Chri 1:47.27 1 8
3 Bell, Pool,
Walker, Muse
  Kentwood 1:47.82 1 6
4 Miller, Smith,
Rachelon, Stinson
  Ouachita Christi 1:51.53 1 4
5 Brandon, Deville,
Kelseyan, Lollis
  Oberlin 1:52.11 1 2
6 Washingt, Williams,
Bobb, Boyd
  Northwood (Lena) 1:52.62 1 1
7 Muse, Tell,
Purvis, Evans
  Haynesville 1:54.97 1  
8 Guidry, Cashman,
Gibson, Guidry
  St Martins 2:02.72 1  
-- Grows, Jupiter,
Bethanco, Jack
  West Saint John DQ 1  
 
Womens 4x200m Relay 2A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Miles, Mercadel,
Lewis, Sutherla
  Donaldsonville 1:46.46 1 10
2 Bonnette, Wilson,
Graves, Martin
  Calvary Baptist 1:47.19 1 8
3 Holmes, Cryer,
Wright, Bell
  East Feliciana 1:47.22 1 6
4 Prud'hom, English,
Pounds, Rogers
  Sterlington 1:47.33 1 4
5 Chunn, Singleto,
Sampson, Leonard
  Jonesboro-Hodge 1:48.97 1 2
6 Watson, Kaufman,
Hawkins, Wilson
  Isidore Newman 1:49.05 1 1
7 Sharp, Williams,
Stanley, Ortiz
  Anacoco 1:49.87 1  
8 Brumfiel, Kast,
Steward, Vasquez
  St Thomas Aquina 1:50.68 1  
9 Butler, Marshall,
Clark, Mitchell
  Lusher Charter 1:51.40 1  
 
Womens 4x200m Relay 3A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Coates, Early,
Gilmore, Whitaker
  West Feliciana 1:42.54 1 10
2 Taylor, Scott,
Johnson, Johnson
  Richwood 1:44.10 1 8
3 Rice, Rollins,
Bellard, Jackson
  Franklin 1:45.30 1 6
4 Cowan, Taylor,
Day, Ellis
  Northeast 1:45.43 1 4
5 Walker, Burris,
Nathanie, Miller
  Bogalusa 1:47.58 1 2
6 Wardswor, Sharp,
Clark, Percin
  Bolton 1:48.55 1 1
7 Kelly, Holmes,
Johnson, Carr
  Walter L Cohen 1:48.72 1  
8 Wilrye, Tunwar,
Goodeaux, Johnson
  Westlake 1:48.88 1  
-- Quincy, Ray,
Mix, Brignac
  Xavier Prep DQ 1  
 
Womens 4x200m Relay 4A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Stalbert, Henderso,
Pratt, Carey
  McDonogh 35 1:40.00 1 10
2 Zenon, Harmon,
Babineau, Guirdy
  Northside 1:40.55 1 8
3 Hrapmann, Cardenez,
Odum, Rolland
  Cabrini 1:41.07 1 6
4 McIntire, Mcallist,
Outley, Jenkins
  Ruston 1:43.50 1 4
5 Jenkins, Washingt,
Johnson, Payne
  Lutcher 1:46.87 1 2
6 Keller, James,
Green, Todd
  Alexandria 1:46.90 1 1
7 Tyler, Woodard,
Payton, Mchenry
  Bastrop 1:47.39 1  
8 Johnson, Fearance,
Milling, Henix
  Northwood (Shrev 1:48.94 1  
9 Lafosse, Guzzino,
Delafoss, Davis
  St Louis Catholi 1:50.06 1  
 
Womens 4x200m Relay 5A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Wyre, Brisco,
Thompson, Henderso
  Baton Rouge Magn 1:40.21 1 10
2 Ardoin, Evans,
simon, lamb
  Lagrange 1:43.06 1 8
3 Payne, Hebert,
Lyons, Mason
  Lafayette School 1:43.33 1 6
4 Richards, Bell,
Miles, Cobbins
  Dutchtown 1:43.74 1 4
5 Washingt, Weathers,
Derosier, Fortenbe
  West Jefferson 1:44.92 1 2
6 Haynes, Lafont,
Coleman, Williams
  H L Bourgeois 1:45.45 1 1
7 Richards, Hunter,
Palmore, Johnson
  John Ehret 1:47.37 1  
8 Beverly, McKinley,
Bailey, Thomas
  Scotlandville Ma 1:47.75 1  
9 Johnson, McCausli,
Singleto, Williams
  Natchitoches Cen 1:48.28 1  
 
Womens 4x200m Relay B Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Starks, Walker,
Harris, Haulcy
  Simsboro 1:50.80 1 10
2 Beecham, Lear,
Branch, Griffin
  Glenmora 1:51.71 1 8
3 Duplanti, Doga,
Dubroc, Deville
  Lacassine 1:51.87 1 6
4 Small, Georgeto,
Ridley, Mills
  Hosanna Christia 1:52.59 1 4
5 Landry, Guidry,
Rougeau, Broussar
  Bell City 1:54.11 1 2
6 Lutrick, Sharplin,
Walker, Gray
  Quitman 1:55.78 1 1
7 Spears, Williams,
Doyle, Michael
  Singer Scool 2:00.99 1  
8 Barton, Nichols,
Smith, Ivey
  Oak Hill 2:02.44 1  
-- Thomas, Allen,
Waller, Mayfield
  Doyline DQ 1  
 
Womens 4x200m Relay C Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Reese, Ruffin,
Washingt, Steele
  Epps 1:51.98 1 10
2 Walker, Hill,
Alexande, Milligan
  Pelican-All Sain 1:57.01 1 8
3 Bowden, Davis,
Powell, Eackles
  LA School For Th 1:57.33 1 6
4 Teal, Johnson,
Smith, Pusaterr
  Grace Chr 1:57.80 1 4
5 Miller, Holt,
Ward, Porter
  Epps 1:58.21 1 2
6 Jones, Jones,
Earhart, Jones
  First Baptist Ch 1:59.03 1 1
7 Chambers, Jenkins,
Miller, Rollins
  New Living Word 2:03.62 1  
8 Holmes, Isidore,
Turner, Isidore
  Phoenix 2:06.64 1  
-- Mays, Lavesper,
Willis, Smith
  Grace Chr DNF 1  
 
Womens 4x400m Relay 1A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Stinson, Dark,
Rachelon, Chowns
  Ouachita Christi 4:10.76 1 10
2 Williams, Contu-Ma,
Meaux, Briannar
  Hamilton Christi 4:11.70 1 8
3 Porter, Elizabet,
Conwill, Porter
  Metairie Park Co 4:12.61 1 6
4 Bimle, Davis,
Ewing, Richie
  Cedar Creek 4:17.58 1 4
5 Washingt, Justice,
Williams, Craig
  Northwood (Lena) 4:20.68 1 2
6 Fontenot, Levier,
Joseph, Irvine
  North Central 4:25.27 1 1
7 Wright, Thompson,
Kennerso, Redd
  Westminster Chri 4:31.79 1  
8 Guidry, Brierre,
Still, Gibson
  St Martins 4:44.95 1  
-- Davis, Johnson,
Robertso, Pool
  Kentwood DQ 1  
 
Womens 4x400m Relay 2A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Mercadel, Lewis,
Jupiter, Sutherla
  Donaldsonville 4:02.04 1 10
2 Jackson, Sands,
Chauvin, Harris
  LSU University L 4:03.46 1 8
3 Hesterma, Wilson,
Graves, Martin
  Calvary Baptist 4:07.90 1 6
4 Engelsma, Morrison,
Moreau, Deworth
  Holy Savior Mena 4:10.25 1 4
5 Barnett, Kaufman,
Gillien, Wilson
  Isidore Newman 4:10.64 1 2
6 Arvie, Moore,
Oconner, Karmeith
  Ville Platte 4:11.00 1 1
7 Vasquez, Kast,
Wisecarv, Steward
  St Thomas Aquina 4:20.79 1  
8 Terrio, Simmons,
Masters, Duhon
  Riverside Academ 4:31.96 1  
-- Back, Parham,
Jackson, Sasser
  Evangel Academy DQ 1  
 
Womens 4x400m Relay 3A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Early, Hall,
Gilmore, Whitaker
  West Feliciana 4:03.28 1 10
2 Batiste, Gillis,
Bell, Marshall
  Plaquemine 4:09.00 1 8
3 Richards, Stovall,
Polk, Brown
  Ben Franklin 4:09.43 1 6
4 Harringt, Chelcien,
Vincent, Winters
  North Vermilion 4:14.07 1 4
5 Donaldso, Mix,
Anderson, Chambers
  Xavier Prep 4:14.70 1 2
6 Johnson, Taylor,
Brewster, Johnson
  Richwood 4:15.36 1 1
7 Johnson, Kelly,
Holmes, Smith
  Walter L Cohen 4:15.49 1  
8 Charlot, Ardoin,
Taylor, Savoy
  Iowa 4:21.43 1  
9 Tunks, Wilrye,
Guillory, Netty
  Westlake 4:24.77 1  
 
Womens 4x400m Relay 4A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Zenon, Harmon,
Rogers, Babineau
  Northside 3:51.62 1 10
2 Hrapmann, Cardenez,
Odum, Rolland
  Cabrini 3:58.31 1 8
3 Brown, Shannon,
Hollins, Louis
  McKinley 4:01.38 1 6
4 Thompson, McCray,
harmon, Malvo
  Washington-Mario 4:06.35 1 4
5 Tyler, Waters,
Payton, Gibson
  Bastrop 4:13.81 1 2
6 Brown, Henderso,
Levy, Pratt
  McDonogh 35 4:19.37 1 1
7 Johnson, Allridge,
Bingham, Yarmush
  Allen Ellender 4:20.47 1  
8 Booker, Marshall,
Williams, Warner
  Neville 4:24.74 1  
-- McIntire, Mcallist,
Outley, Jenkins
  Ruston DNS 1  
 
Womens 4x400m Relay 5A Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Anderson, Armstron,
Thompson, Wyre
  Baton Rouge Magn 3:56.56 1 10
2 Lee, Gibbs,
Sims, Cobbins
  Dutchtown 4:00.92 1 8
3 Collins, Esfeller,
Hebert, Harvey
  Lafayette School 4:02.48 1 6
4 Kenyetta, Beier,
Leonard, Williams
  Zachary 4:06.44 1 4
5 Lafont, Haynes,
Williams, Coleman
  H L Bourgeois 4:10.44 1 2
6 Davis, Young,
Jones, Hudson
  C E Byrd 4:11.24 1 1
7 Johnson, Johnson,
Mitchell, Jones
  John Ehret 4:13.42 1  
8 Tardieff, Shelly,
Walker, Rounds
  Thibodaux 4:16.24 1  
-- watson, Ardoin,
Evans, lamb
  Lagrange FS 1  
-- Eicke, Jeffries,
Torsch, Aguilar
  Mt Carmel Academ SCR 1  
 
Womens 4x400m Relay B Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Maricle, Morvant,
Maricle, Cooley
  Fairview 4:21.66 1 10
2 Kirstan, Walt'nys,
Jaila, Tally
  Madison 4:27.32 1 8
3 Rhodes, Starks,
Shanikae, Haulcy
  Simsboro 4:35.73 1 6
4 Williams, Foti,
Storment, Faul
  Episcopal Of Aca 4:36.68 1 4
5 Bairnsfa, Smith,
Dale, Russell
  Monterey 4:36.75 1 2
6 Butler, Simspon,
Simpson, Brown
  Weston 4:44.66 1 1
7 Dixon, Etheridg,
Malmay, Sistrunk
  Converse 4:59.62 1  
-- Melanson, Dubroc,
Doga, Deville
  Lacassine DQ 1  
-- Allen, Waller,
Thomas, Johnson
  Doyline DQ 1  
 
Womens 4x400m Relay C Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Jones, Jones,
Jennings, Maddox
  First Baptist Ch 4:27.52 1 10
2 Porshaee, Washingt,
Holt, Steele
  Epps 4:34.10 1 8
3 Teal, Pusaterr,
Cobb, Johnson
  Grace Chr 4:38.33 1 6
4 Bowden, Powell,
Ray, Eackles
  LA School For Th 4:49.88 1 4
5 Onwuzuli, Chambers,
Blockson, Rollins
  New Living Word 5:01.61 1 2
6 Porter, Ward,
Pollard, Copeland
  Epps 5:06.26 1 1
7 Isidore, Howard,
Holmes, Isidore
  Phoenix 5:16.18 1  
8 Ezernack, Sepulvad,
Remedies, Dydas
  Ebarb 6:46.70 1  
-- James, Thompson,
Garger, Odom
  Plainview DQ 1  
 
Womens Shot Put 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Sweet, Ivona   Merryville 34-10.50(10.63m) 1 10
2 Singletary, Dustin   Merryville 34-10.50(10.63m) 1 8
3 Cross, Alexius   Northwood (Lena) 32-00.00(9.75m) 1 6
4 COBB, ANNA   Ouachita Christi 31-05.50(9.59m) 1 4
5 Owens, Latia   Delhi 30-04.50(9.26m) 1 2
6 Bouillion, Jenny   Delcambre 29-11.50(9.13m) 1 1
7 Hooks, Marshe   Varnado 29-06.50(9.00m) 1  
8 Brown, Ebony   West Saint John 27-06.00(8.38m) 1  
9 Passantino, Payton   St John School 26-01.00(7.95m) 1  
 
Womens Shot Put 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Allen, Joslyn   Lake Providence 38-07.00(11.76m) 1 10
2 Andrus, Kwanzaa   Port Barre 38-03.25(11.66m) 1 8
3 Williams, Jessica   Winnfield Senior 36-08.00(11.18m) 1 6
4 Dowden, Ariel   Anacoco 35-01.00(10.69m) 1 4
5 Toston, Kiesha   Lake Providence 34-06.50(10.53m) 1 2
6 Reeves, Carlee   East Beauregard 33-01.50(10.10m) 1 1
7 Watson, Chelsi   Isidore Newman 31-04.00(9.55m) 1  
8 Pooche, Hallie   Springfield 29-07.00(9.02m) 1  
9 White, Jordan   Thomas Jefferson 25-06.00(7.77m) 1  
 
Womens Shot Put 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bessard, Rechelle   Abbeville 40-09.00(12.42m) 1 10
2 Lyons, Gerianna   West St. Mary 36-00.00(10.97m) 1 8
3 Ellzy, Chelsea   J Sumner 36-00.00(10.97m) 1 6
4 McElroy, Ashlee   Eunice 35-06.00(10.82m) 1 4
5 Gradley, Kernisha   Franklin 34-05.50(10.50m) 1 2
6 Fultz, Courtney   Independence 34-03.75(10.46m) 1 1
7 Sandifer, Aleshia   J Sumner 30-11.00(9.42m) 1  
8 Richard, Tequila   Church Point 29-08.25(9.05m) 1  
-- Hargrove, Santana   Buckeye DNS(--) 1  
 
Womens Shot Put 4A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Angelle, Sabrittany   Northside 43-03.50(13.20m) 1 10
2 Quiett, Myesha   McKinley 42-11.00(13.08m) 1 8
3 Leblanc, Jasime   Northside 41-00.00(12.50m) 1 6
4 Lee, Pam   Haughton 38-00.50(11.60m) 1 4
5 Santiago, Byronesia   Ruston 35-09.50(10.91m) 1 2
6 Hardin, Michelle   Bastrop 33-01.00(10.08m) 1 1
7 Hayes, Rayven   East Jefferson 32-03.00(9.83m) 1  
8 Kelson, Javontae   Lutcher 29-10.50(9.11m) 1  
-- Walker, Gail   Pearl River DNS(--) 1  
 
Womens Shot Put 5A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Golden, Brianna   St Josephs 38-10.50(11.85m) 1 10
2 Deweese, Chelsey   St Amant 37-08.50(11.49m) 1 8
3 Ellis, Syleida   C E Byrd 37-00.50(11.29m) 1 6
4 Frazier, Jemisha   Bonnabel 37-00.00(11.28m) 1 4
5 Mackey, Octavia   Lagrange 36-06.00(11.13m) 1 2
6 Lacy, Brittany   Dutchtown 35-05.50(10.81m) 1 1
7 Charles, Shayne   Westgate 35-03.00(10.74m) 1  
8 Butler, Khadijah   West Jefferson 34-00.00(10.36m) 1  
9 Hartney, Jordan   Chalmette 32-09.50(9.99m) 1  
 
Womens Shot Put B Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cronce, Chance   Singer Scool 35-11.50(10.96m) 1 10
2 Waln, Shelby   Doyline 35-02.50(10.73m) 1 8
3 Boagni, Jessica   Episcopal Of Aca 34-09.00(10.59m) 1 6
4 Melder, Adrienne   Glenmora 33-00.50(10.07m) 1 4
5 UNDERWOOD, ELIZABETH   Weston 31-03.00(9.53m) 1 2
6 Bradley, Jessie   Castor 29-08.00(9.04m) 1 1
7 Douglas, Rachael   Hosanna Christia 29-08.00(9.04m) 1  
8 Lemieux, Paige   Fairview 28-11.75(8.83m) 1  
9 Miller, Hannah   Hathaway 27-08.50(8.45m) 1  
 
Womens Shot Put C Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gowan, Malakia   LA School For Th 33-08.50(10.27m) 1 10
2 Willis, Kaci   Starks 33-06.50(10.22m) 1 8
3 Petty, Sarah   First Baptist Ch 31-10.50(9.72m) 1 6
4 Bradley, Diamond   Saline 31-08.00(9.65m) 1 4
5 Culverson, Angel   Kilbourne 31-05.00(9.58m) 1 2
6 Raffield, Maygan   Hackberry 28-05.50(8.67m) 1 1
7 Hill, Latasha   Kilbourne 27-09.00(8.46m) 1  
8 Nelson, Tatiyanna   LA School For Th 26-10.50(8.19m) 1  
9 Halmes, Jannell   Pleasant Hill 24-08.50(7.53m) 1  
 
Womens Discus 1A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Sweet, Ivona   Merryville 31.80m(104'3.75) 1 10
2 Martin, Septembria   Ringgold 30.91m(101'4.75) 1 8
3 COBB, ANNA   Ouachita Christi 30.89m(101'4) 1 6
4 Bennett, Blair   Cedar Creek 29.40m(96'5.25) 1 4
5 Miguez, Lauren   Delcambre 27.38m(89'9.75) 1 2
6 Brown, Jessie   St John School 26.64m(87'4.75) 1 1
7 Bowie, Catherine   St Edmund 25.30m(83'0) 1  
8 Nichols, Dekevia   Kentwood 24.30m(79'8.5) 1  
9 Yarborough, Keri   St John School 21.58m(70'9.5) 1  
 
Womens Discus 2A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Greer, Rebekah   St Thomas Aquina 34.47m(113'1) 1 10
2 Melvin, Mia   Mamou 33.64m(110'4.25) 1 8
3 Reeves, Carlee   East Beauregard 33.14m(108'8.5) 1 6
4 Allen, Joslyn   Lake Providence 30.07m(98'7.75) 1 4
5 Evans, Ada   Jonesboro-Hodge 28.02m(91'11) 1 2
6 Pleasant, Kayla   Isidore Newman 27.96m(91'8.75) 1 1
7 Hespen, Haley   Pope John Paul L 26.72m(87'7.75) 1  
8 Welch, Chelsea   Iota 22.18m(72'9) 1  
-- Turner, Jasmine   Lakeside FOUL(--) 1  
 
Womens Discus 3A Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bessard, Rechelle   Abbeville 131-01(39.95m) 1 10
2 McElroy, Ashlee   Eunice 129-03(39.40m) 1 8
3 Lollis, Precious   North Vermilion 104-02(31.75m) 1 6
4 Maynard, Saylie   Westlake 98-00(29.87m) 1 4
5 Marts, Jennifer