Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

 

News

 

2012 Results - Palm Beach County Track Field Championships

Published by
RunnerSpace.com/HighSchool   on Apr 5 2012, 10:35 PM
Palm Beach County Track Field Championships
Apr 3, 2012 to Apr 5, 2012
Palm Beach County, FL, US
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 100h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Team Scores
 
Mens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Wright, Antwan 12 Suncoast Communi 10.55 +1.9 1  
2 Dixon, Johnnie 10 Dwyer 10.70 +1.9 1  
3 Thermidor, Daniel 12 Royal Palm Beach 10.90 +1.9 1  
4 Baker, Aaron 11 Glades Central 11.03 +1.9 1  
5 Wilcox, Ed'Treon 10 Seminole Ridge 11.04 +1.9 1  
6 Rudolph, Travis 10 Cardinal Newman 11.05 +1.9 1  
7 Stephens, Clint 10 Dwyer 11.14 +1.9 1  
8 Sagesse, Chedlin 10 Santaluces Commu 11.16 +1.9 1  
 
Mens 100m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Wright, Antwan 12 Suncoast Communi 10.64w +2.3 2  
2 Dixon, Johnnie 10 Dwyer 10.79w +2.3 1  
3 Thermidor, Daniel 12 Royal Palm Beach 10.86w +2.3 2  
5 Stephens, Clint 10 Dwyer 10.87w +2.3 2  
4 Wilcox, Ed'Treon 10 Seminole Ridge 11.04w +2.3 1  
6 Sagesse, Chedlin 10 Santaluces Commu 11.09w +2.3 1  
7 Rudolph, Travis 10 Cardinal Newman 11.17w +2.3 1  
8 Baker, Aaron 11 Glades Central 11.26w +2.3 1  
9 Osborne, Devaris   Pahokee 11.37w +2.3 2  
10 Aristil, Iguens 11 Atlantic Communi 11.43w +2.3 1  
11 Smith, Emmanuel   Park Vista Commu 11.47w +2.3 2  
12 Cazeau, Darley   Wellington Commu 11.48w +2.3 2  
13 Powell, Edward 11 Inlet Grove 11.83w +2.3 1  
 
Mens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Wright, Antwan 12 Suncoast Communi 21.34 nwi 1  
2 Dixon, Johnnie 10 Dwyer 22.01 nwi 1  
3 Allen, Delrionte 12 Dwyer 22.14 nwi 1  
4 Rudolph, Travis 10 Cardinal Newman 22.48 nwi 1  
5 Thermidor, Edens   Park Vista Commu 22.57 nwi 1  
6 St. Hubert, Jethro 12 Dwyer 22.64 nwi 1  
7 Stephens, Clint 10 Dwyer 23.29 nwi 1  
-- Dokes, Markeith 10 Jupiter DNF nwi 1  
 
Mens 200m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Wright, Antwan 12 Suncoast Communi 21.77 nwi 2  
2 Dixon, Johnnie 10 Dwyer 22.16 nwi 1  
3 Thermidor, Edens   Park Vista Commu 22.28 nwi 1  
4 Allen, Delrionte 12 Dwyer 22.38 nwi 2  
5 Stephens, Clint 10 Dwyer 22.43 nwi 1  
7 Rudolph, Travis 10 Cardinal Newman 22.46 nwi 1  
6 St. Hubert, Jethro 12 Dwyer 22.48 nwi 2  
8 Roy, Ricardo 12 Kings Academy 22.53 nwi 2  
9 Wilcox, Ed'Treon 10 Seminole Ridge 22.69 nwi 1  
10 Eaddy, Antoine   Pahokee 22.87 nwi 2  
11 Burnett, Arthur   Pahokee 23.10 nwi 1  
12 Darville, Calvin 11 Glades 23.27 nwi 1  
13 Haynes, Timothy   Park Vista Commu 23.48 nwi 2  
14 Aristil, Iguens 11 Atlantic Communi 23.51 nwi 1  
15 Smith, Connor 12 Boca Raton Commu 23.59 nwi 2  
-- Dokes, Markeith 10 Jupiter SCR nwi 2  
 
Mens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Thermidor, Edens   Park Vista Commu 48.30 2  
2 Roy, Ricardo 12 Kings Academy 48.55 2  
3 Thermidor, Daniel 12 Royal Palm Beach 49.18 2  
4 Osborne, Devaris   Pahokee 49.41 2  
5 Morrison, Travis 12 Palm Beach Centr 49.44 2  
6 Poulard, Jean 11 Atlantic Communi 49.91 2  
7 Stein, Desir 10 Royal Palm Beach 50.62 1  
8 Habicher, Louis 11 Suncoast Communi 51.10 2  
9 Williams, Andre 12 Dwyer 51.61 1  
10 Seraphin, Richard 11 Lake Worth Commu 51.94 1  
11 Barrett, Matthew   Park Vista Commu 51.98 1  
12 Burnett, Arthur   Pahokee 52.03 1  
13 Crapps, Elijah 12 Inlet Grove 52.92 1  
14 Spragg, Andrew 11 Benjamin 53.84 1  
 
Mens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Charles, Anderson 12 John I Leonard 1:55.14 2  
2 Ward Jr., Chad 12 Atlantic Communi 2:00.17 2  
3 Adelphonse, Nick   Park Vista Commu 2:00.18 2  
4 Hoffman, Jason 12 Suncoast Communi 2:02.89 1  
5 Estouville, Jimson 12 Lake Worth Commu 2:03.39 2  
6 Kanarek, Blake 10 Seminole Ridge 2:04.76 2  
7 Walz, Caleb 11 Kings Academy 2:04.78 1  
8 Fermo, Joseph   Park Vista Commu 2:05.12 2  
9 Kincaide, Jordan   Park Vista Commu 2:05.25 2  
10 Melendez, Ramiro 12 Palm Beach Centr 2:05.31 1  
11 Kigel, Johathan   Park Vista Commu 2:05.85 2  
12 Pickerill, Sam 11 Jupiter 2:07.03 1  
13 Sexton, Nicolas 11 Kings Academy 2:09.37 1  
14 Vidal, Brian 09 Spanish River 2:10.09 1  
15 Marquez, Jose 11 Boynton Beach Co 2:13.83 1  
16 Davy, Marcus 09 Inlet Grove 2:17.43 1  
 
Mens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Charles, Anderson 12 John I Leonard 4:22.01 1  
2 Simpson, Scott 11 Kings Academy 4:33.86 1  
3 Medrano, Salvador 11 John I Leonard 4:38.75 1  
4 Bengtson, Charles 11 John I Leonard 4:39.97 1  
5 Dillard, Brian 12 Boca Raton Commu 4:40.89 1  
6 Hoffman, Jason 12 Suncoast Communi 4:42.05 1  
7 Smale, Tim 11 Palm Beach Centr 4:43.80 1  
8 Kigel, Johathan   Park Vista Commu 4:44.94 1  
9 Gelat, Kevin   Park Vista Commu 4:48.18 1  
10 Nieves, Luis 10 Boynton Beach Co 4:48.30 1  
11 Heath, Tyler   Wellington Commu 4:52.30 1  
12 Satine, Jeff 12 Palm Beach Garde 4:53.84 1  
13 Jeske, Luke 10 Atlantic Communi 4:55.71 1  
14 Kanarek, Blake 10 Seminole Ridge 4:56.78 1  
15 Swanson, Matthew 10 Summit Christian 4:57.55 1  
 
Mens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Medrano, Salvador 11 John I Leonard 9:52.71 1  
2 French, Nick 12 Spanish River 9:52.78 1  
3 Charles, Anderson 12 John I Leonard 10:08.00 1  
4 Bengtson, Charles 11 John I Leonard 10:09.22 1  
5 Simpson, Scott 11 Kings Academy 10:10.71 1  
6 Dillard, Brian 12 Boca Raton Commu 10:17.10 1  
7 Geiman, Sam 09 Suncoast Communi 10:31.83 1  
8 Heath, Tyler   Wellington Commu 10:35.81 1  
9 Smale, Tim 11 Palm Beach Centr 10:36.64 1  
10 Will, Brad 12 Spanish River 10:38.00 1  
11 Luttier, Sam 11 Cardinal Newman 10:39.29 1  
12 Mercado, Brandon 12 Spanish River 10:43.32 1  
13 Jeske, Luke 10 Atlantic Communi 10:46.83 1  
14 Harmount, Alex   Park Vista Commu 11:04.75 1  
15 Sununu, Trevor   Park Vista Commu 11:05.48 1  
16 LaRosa, Brandon 11 Dreyfoos Of The 11:31.67 1  
 
Mens 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Colimon, Davison 12 Suncoast Communi 14.13 1  
2 Goss, Angelo 11 Jupiter 14.42 1  
3 Pitt, Moriel 12 Dwyer 14.67 1  
4 Hayden, Jonathan 10 Palm Beach Lakes 14.77 1  
5 arid, gabriel   Suncoast Communi 14.90 1  
6 Wilson, Ray 11 Palm Beach Centr 15.11 1  
-- Grinley, Christopher   Park Vista Commu DQ 1  
-- Matthews, William 12 Royal Palm Beach DQ 1  
 
Mens 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Pitt, Moriel 12 Dwyer 14.16 2  
2 Goss, Angelo 11 Jupiter 14.55 1  
3 Grinley, Christopher   Park Vista Commu 14.69 1  
4 Colimon, Davison 12 Suncoast Communi 14.69 2  
5 Hayden, Jonathan 10 Palm Beach Lakes 14.86 2  
6 Matthews, William 12 Royal Palm Beach 15.00 1  
7 arid, gabriel   Suncoast Communi 15.13 1  
8 Wilson, Ray 11 Palm Beach Centr 15.19 1  
9 Phillips, Cordero 12 Glades Central 15.34 2  
10 Jones, Jemaise 10 West Boca Raton 15.89 2  
11 Renior, Welsonne 12 Palm Beach Garde 15.97 2  
12 Pascual, Nickson 12 Lake Worth Commu 16.11 2  
13 Nortelus, Kenneth 10 Palm Beach Lakes 16.26 1  
14 Clark, Llewellyn 12 Seminole Ridge 16.36 2  
 
Mens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Grinley, Christopher   Park Vista Commu 37.91 1  
2 Aird, Gabriel 12 Suncoast Communi 38.23 1  
3 Pitt, Moriel 12 Dwyer 38.49 1  
4 Colimon, Davison 12 Suncoast Communi 39.54 1  
5 Hodges, Darius 11 Palm Beach Lakes 40.02 1  
6 Renior, Welsonne 12 Palm Beach Garde 40.43 1  
7 Hayden, Jonathan 10 Palm Beach Lakes 40.74 1  
8 Brown, Chris 12 Seminole Ridge 41.04 1  
 
Mens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Pitt, Moriel 12 Dwyer 39.10 1  
2 Grinley, Christopher   Park Vista Commu 39.61 2  
3 Aird, Gabriel 12 Suncoast Communi 39.65 1  
4 Hodges, Darius 11 Palm Beach Lakes 40.23 2  
5 Hayden, Jonathan 10 Palm Beach Lakes 40.35 1  
6 Colimon, Davison 12 Suncoast Communi 40.47 2  
7 Renior, Welsonne 12 Palm Beach Garde 40.72 1  
8 Brown, Chris 12 Seminole Ridge 41.37 1  
9 Clark, Llewellyn 12 Seminole Ridge 41.90 2  
10 Phillips, Cordero 12 Glades Central 43.80 2  
11 Cole, Peyton 10 Benjamin 44.03 1  
12 Jones, Jemaise 10 West Boca Raton 44.20 1  
13 Martin, Tavares (Tj) 09 John I Leonard 45.75 1  
14 Sides, Joseph 12 Spanish River 48.30 2  
 
Mens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Dwyer 42.14 1  
2 Relay Team   Palm Beach Centr 42.58 1  
3 Relay Team   Jupiter 42.59 1  
4 Relay Team   Park Vista Commu 42.74 1  
5 Relay Team   Pahokee 43.24 1  
6 Relay Team   Glades Central 43.49 1  
7 Relay Team   Seminole Ridge 44.49 1  
8 Relay Team   John I Leonard 44.72 1  
 
Mens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Relay Team   Dwyer 42.61 2  
3 Relay Team   Palm Beach Centr 43.22 2  
2 Relay Team   Jupiter 43.48 1  
4 Relay Team   Park Vista Commu 43.53 1  
5 Relay Team   Glades Central 43.77 2  
6 Relay Team   Pahokee 43.82 1  
7 Relay Team   Seminole Ridge 44.11 1  
8 Relay Team   John I Leonard 44.36 2  
9 Relay Team   Suncoast Communi 44.50 2  
10 Relay Team   Wellington Commu 44.52 2  
11 Relay Team   Boca Raton Commu 45.07 2  
12 Relay Team   Kings Academy 45.44 1  
13 Relay Team   Boynton Beach Co 46.35 1  
14 Relay Team   West Boca Raton 46.60 2  
15 Relay Team   Glades 46.71 1  
 
Mens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Park Vista Commu 3:20.45 2  
2 Relay Team   Royal Palm Beach 3:20.46 2  
3 Relay Team   Jupiter 3:23.46 2  
4 Relay Team   Pahokee 3:24.78 2  
5 Relay Team   Kings Academy 3:27.00 1  
6 Relay Team   Glades Central 3:28.00 1  
7 Relay Team   Suncoast Communi 3:29.63 2  
8 Relay Team   Palm Beach Centr 3:31.48 1  
9 Relay Team   Seminole Ridge 3:32.38 1  
10 Relay Team   Boca Raton Commu 3:33.19 1  
11 Relay Team   Dwyer 3:33.76 2  
12 Relay Team   John I Leonard 3:34.56 2  
13 Relay Team   Wellington Commu 3:38.61 1  
-- Relay Team   Palm Beach Lakes DQ 1  
-- Relay Team   Inlet Grove DQ 1  
 
Mens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Park Vista Commu 8:17.07 2  
2 Relay Team   Palm Beach Centr 8:27.24 2  
3 Relay Team   Suncoast Communi 8:28.54 2  
4 Relay Team   Royal Palm Beach 8:31.41 2  
5 Relay Team   Kings Academy 8:32.76 1  
6 Relay Team   Atlantic Communi 8:48.16 2  
7 Relay Team   Jupiter 8:53.90 2  
8 Relay Team   Wellington Commu 8:58.11 2  
9 Relay Team   Lake Worth Commu 8:58.91 1  
10 Relay Team   Spanish River 9:02.78 2  
11 Relay Team   Glades Central 9:05.73 1  
12 Relay Team   Summit Christian 9:12.94 1  
13 Relay Team   Dwyer 9:12.97 1  
14 Relay Team   Palm Beach Garde 9:18.41 1  
15 Relay Team   John I Leonard 9:30.95 1  
16 Relay Team   Boca Raton Commu 9:39.89 1  
 
Mens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Weimerskirch, Sam   Park Vista Commu 48-01.00(14.66m) 1  
2 Saunders, Trenton 12 Benjamin 48-00.00(14.63m) 1  
3 Terry, Gabriel 12 Palm Beach Centr 47-07.00(14.50m) 1  
4 Looney, James 11 Lake Worth Commu 47-00.00(14.33m) 1  
5 Hartz, Evan 11 Jupiter 46-08.00(14.22m) 1  
6 Wright, justin 12 Suncoast Communi 46-06.00(14.17m) 1  
7 Wilder, jeremiah 12 Suncoast Communi 45-10.00(13.97m) 1  
8 Johnson, Eli 11 Glades 45-04.00(13.82m) 1  
9 Crowley, Kaelen 11 Kings Academy 45-00.00(13.72m) 1  
10 Whyte, Paul 11 Glades Central 44-07.00(13.59m) 1  
11 Greene, Javian 12 Royal Palm Beach 44-04.00(13.51m) 1  
12 Dess, Zach 12 Palm Beach Centr 43-06.00(13.26m) 1  
13 Santos, Brandon   Park Vista Commu 41-07.00(12.67m) 1  
14 Bryant, Gabriel 12 Santaluces Commu 41-00.00(12.50m) 1  
15 Lynn, Colton 10 Boca Raton Commu 40-00.00(12.19m) 1  
 
Mens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Saunders, Trenton 12 Benjamin 144-02(43.94m) 1  
2 Crowley, Kaelen 11 Kings Academy 139-02(42.42m) 1  
3 Gillins, D'Andre 11 Suncoast Communi 135-02(41.20m) 1  
4 Weimerskirch, Sam   Park Vista Commu 131-00(39.93m) 1  
5 Hartz, Evan 11 Jupiter 127-09(38.94m) 1  
6 Lynn, Colton 10 Boca Raton Commu 123-09(37.72m) 1  
7 Santos, Brandon   Park Vista Commu 114-04(34.85m) 1  
8 Sullivan, Justin 11 Jupiter 112-03(34.21m) 1  
9 Wilder, jeremiah 12 Suncoast Communi 108-08(33.12m) 1  
10 Thaddius, James 11 Village Acad 108-05(33.05m) 1  
11 Gendusa, William 10 Dwyer 108-02(32.97m) 1  
12 Halls, Akimee 12 Inlet Grove 107-07(32.79m) 1  
13 Vassell, Jason 11 Suncoast Communi 107-00(32.61m) 1  
14 Effort, Wayne   Wellington Commu 105-04(32.11m) 1  
15 Pescatore, Scott   Wellington Commu 101-01(30.81m) 1  
 
Mens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Appleman, Heath 11 Jupiter 6-04.00(1.93m) 1  
2 Adelphonse, Nick   Park Vista Commu 6-04.00(1.93m) 1  
3 Goss, Angelo 11 Jupiter 6-02.00(1.88m) 1  
4 Granger, Abiade 12 Suncoast Communi 6-00.00(1.83m) 1  
5 Filsaime, Claudy 10 Palm Beach Garde 6-00.00(1.83m) 1  
6 Hodges, Darius 11 Palm Beach Lakes 6-00.00(1.83m) 1  
7 Erie, Stanley   Wellington Commu 5-10.00(1.78m) 1  
8 Sorber, Benjamin 12 Kings Academy 5-10.00(1.78m) 1  
9 Charles, J.C. Wolff 12 Kings Academy 5-10.00(1.78m) 1  
10 Patrick, Keithlin   Pahokee 5-08.00(1.73m) 1  
10 Paulk, Stepen 12 Palm Beach Lakes 5-08.00(1.73m) 1  
10 Duffus, Danick   Wellington Commu 5-08.00(1.73m) 1  
10 Tulloch, Hunter 09 Boca Raton Commu 5-08.00(1.73m) 1  
10 Desir, Edwidge 09 Inlet Grove 5-08.00(1.73m) 1  
15 Herring, Sam 10 Palm Beach Lakes 5-06.00(1.68m) 1  
15 Joyce, Jailen 12 John I Leonard 5-06.00(1.68m) 1  
15 Hopkins, Will 09 Seminole Ridge 5-06.00(1.68m) 1  
-- McCullough, Tremaine 12 Royal Palm Beach NH(--) 1  
-- Montgomery, Christian 11 Boca Raton Commu NH(--) 1  
 
Mens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 McCullough, Tremaine 12 Royal Palm Beach 22-07.00(6.88m) nwi 1  
2 St. Hubert, Jethro 12 Dwyer 22-00.00(6.71m) nwi 1  
3 Wright, Antwan 12 Suncoast Communi 21-09.00(6.63m) nwi 1  
4 Patrick, Keithlin   Pahokee 21-05.00(6.53m) nwi 1  
5 Jerome, Steven   Park Vista Commu 21-04.00(6.50m) nwi 1  
6 Herring, Sam 10 Palm Beach Lakes 21-00.00(6.40m) nwi 1  
7 Mullings, Rohan 11 Royal Palm Beach 21-00.00(6.40m) nwi 1  
8 Tyson, Tremain 11 Palm Beach Centr 20-08.00(6.30m) nwi 1  
9 St.Juste, Dee 11 Santaluces Commu 20-06.00(6.25m) nwi 1  
10 Jones, Jerry 10 John I Leonard 19-09.50(6.03m) nwi 1  
10 Thermidor, Edens   Park Vista Commu 19-09.50(6.03m) nwi 1  
12 Smith, Connor 12 Boca Raton Commu 18-07.00(5.66m) nwi 1  
13 Taylor, Ryan 12 Dreyfoos Of The 18-03.00(5.56m) nwi 1  
14 Anjoute, Lovenson 09 Atlantic Communi 15-02.00(4.62m) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 McCullough, Tremaine 12 Royal Palm Beach 45-03.50(13.80m) nwi 1  
2 Granger, Abiade 12 Suncoast Communi 44-10.00(13.67m) nwi 1  
3 Hodges, Darius 11 Palm Beach Lakes 43-05.00(13.23m) nwi 1  
4 Smith, Jonathan 12 Suncoast Communi 42-08.00(13.00m) nwi 1  
5 Jones, Jerry 10 John I Leonard 42-03.50(12.89m) nwi 1  
6 Colimon, Davison 12 Suncoast Communi 42-03.00(12.88m) nwi 1  
7 Duffus, Danick   Wellington Commu 42-01.00(12.83m) nwi 1  
8 Laidler, Trentaurious   Pahokee 41-05.00(12.62m) nwi 1  
9 Cerrato, Adrian   Park Vista Commu 41-04.50(12.61m) nwi 1  
10 Taylor, Fred 12 Palm Beach Lakes 40-07.00(12.37m) nwi 1  
11 Darville, Calvin 11 Glades 40-02.00(12.24m) nwi 1  
12 St. Hubert, Jethro 12 Dwyer 40-01.00(12.22m) nwi 1  
13 Parkes, Dylan 10 Palm Beach Centr 39-07.00(12.07m) nwi 1  
14 Moye, Sean 12 Kings Academy 37-02.00(11.33m) nwi 1  
15 Moore, Ryan 12 Boca Raton Commu 37-00.00(11.28m) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Amisial, Chris   Park Vista Commu 12-06.00(3.81m) 1  
2 Colson, Matthew 11 John I Leonard 12-00.00(3.66m) 1  
3 Deithorn, Justin 12 Suncoast Communi 11-06.00(3.51m) 1  
3 Floyd, Robert   Park Vista Commu 11-06.00(3.51m) 1  
5 Harley-Oppel, Kyler 11 Dwyer 11-06.00(3.51m) 1  
6 Horowitz, Benjamin 11 Benjamin 11-00.00(3.35m) 1  
7 Justin, Mandigo 12 Palm Beach Garde 10-06.00(3.20m) 1  
8 Douyard, Dylan 12 Palm Beach Garde 10-06.00(3.20m) 1  
9 Avila, Christian 12 Suncoast Communi 10-00.00(3.05m) 1  
10 Percy, Jacob 11 Kings Academy 9-06.00(2.90m) 1  
10 Paz, Brandon   Wellington Commu 9-06.00(2.90m) 1  
12 Mercado, Andrew   Park Vista Commu 9-00.00(2.74m) 1  
12 Ancene, Samuel   Wellington Commu 9-00.00(2.74m) 1  
 
Womens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Ford, Erin 09 Royal Palm Beach 12.01 +0.8 1  
2 Davis, Aluntrea 11 Suncoast Communi 12.16 +0.8 1  
3 Brown, Markeria 10 Palm Beach Centr 12.31 +0.8 1  
4 Ruch, Kimberly 12 Kings Academy 12.37 +0.8 1  
5 Dove, Shanovie 11 Palm Beach Lakes 12.55 +0.8 1  
5 Bartley, Shakira 11 Lake Worth Commu 12.55 +0.8 1  
7 Williams, Essence 12 Santaluces Commu 13.37 +0.8 1  
 
Womens 100m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Davis, Aluntrea 11 Suncoast Communi 12.19 +0.9 1  
3 Brown, Markeria 10 Palm Beach Centr 12.21 +0.9 1  
2 Ford, Erin 09 Royal Palm Beach 12.33 +1.9 2  
4 Ruch, Kimberly 12 Kings Academy 12.45 +1.9 2  
5 Bartley, Shakira 11 Lake Worth Commu 12.59 +0.9 1  
7 Williams, Essence 12 Santaluces Commu 12.64 +0.9 1  
6 Dove, Shanovie 11 Palm Beach Lakes 12.66 +1.9 2  
8 Adams, Ariel 12 Benjamin 12.77 +0.9 1  
9 Feliciano, Paoma 09 Royal Palm Beach 12.81 +1.9 2  
10 Paine, Josie 10 Cardinal Newman 13.10 +1.9 2  
11 Richardson, Isha 12 Dwyer 13.12 +0.9 1  
12 Jackson, Brianna 12 Dwyer 13.13 +0.9 1  
13 White, Chavori 09 Suncoast Communi 13.58 +1.9 2  
14 Dubreuze, Sephora 11 Boca Raton Commu 15.10 +1.9 2  
 
Womens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Ford, Erin 09 Royal Palm Beach 24.96 nwi 1  
2 Davis, Aluntrea 11 Suncoast Communi 25.30 nwi 1  
3 Ruch, Kimberly 12 Kings Academy 25.44 nwi 1  
4 Brown, Markeria 10 Palm Beach Centr 25.78 nwi 1  
5 Pettigrew, Shanice 11 Dwyer 25.87 nwi 1  
6 Francois, Marlee 12 Boynton Beach Co 25.92 nwi 1  
7 Wood, Alexa   Park Vista Commu 26.08 nwi 1  
8 Feliciano, Paoma 09 Royal Palm Beach 26.09 nwi 1  
 
Womens 200m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Ford, Erin 09 Royal Palm Beach 25.15 nwi 1  
2 Davis, Aluntrea 11 Suncoast Communi 25.50 nwi 2  
3 Brown, Markeria 10 Palm Beach Centr 25.58 nwi 1  
5 Ruch, Kimberly 12 Kings Academy 25.69 nwi 1  
7 Wood, Alexa   Park Vista Commu 25.78 nwi 1  
4 Pettigrew, Shanice 11 Dwyer 26.04 nwi 2  
6 Francois, Marlee 12 Boynton Beach Co 26.24 nwi 2  
8 Feliciano, Paoma 09 Royal Palm Beach 26.25 nwi 2  
9 Hill, Darnett   Pahokee 26.29 nwi 2  
10 Dove, Shanovie 11 Palm Beach Lakes 26.53 nwi 1  
11 Lewis, Alon 09 Inlet Grove 26.56 nwi 2  
12 Richardson, Isha 12 Dwyer 27.05 nwi 1  
13 Paine, Josie 10 Cardinal Newman 27.30 nwi 1  
14 Patterson, Jazmine 09 Village Acad 27.46 nwi 2  
15 Valmy, Vinia 12 Atlantic Communi 28.03 nwi 1  
16 Rucker, Mariah 09 Atlantic Communi 28.17 nwi 2  
 
Womens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Howell, Michelle 11 Seminole Ridge 56.57 2  
2 Ford, Erin 09 Royal Palm Beach 56.58 2  
3 Etienne, Tatianna 11 Lake Worth Commu 57.98 2  
4 Wood, Alexa   Park Vista Commu 58.71 2  
5 Lewis, Alon 09 Inlet Grove 59.30 2  
6 Pettigrew, Shanice 11 Dwyer 1:00.11 2  
7 Mannweiler, Morgan 09 Boca Raton Commu 1:01.20 1  
8 Manley, Shamiah 10 Royal Palm Beach 1:02.38 1  
9 Rosier, Shellby 10 Palm Beach Lakes 1:02.38 2  
10 Nestler, Jen 12 Benjamin 1:03.39 1  
11 Montour, Yanisa 12 Seminole Ridge 1:03.52 1  
12 Vault, Marissa 12 Boca Raton Commu 1:03.54 1  
13 Seville, Ashlee 11 Palm Beach Garde 1:04.42 1  
14 Reid, Jo Marie 11 Berean Christian 1:05.38 1  
15 Patterson, Jazmine 09 Village Acad 1:06.72 2  
-- Boldin, Berneta 10 Glades Central DNF 1  
 
Womens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Etienne, Tatianna 11 Lake Worth Commu 2:26.47 2  
2 Westmoreland, Melissa 11 Jupiter 2:27.03 2  
3 Edwards, Kiara 12 Atlantic Communi 2:29.20 1  
4 Burke, Riley 10 Benjamin 2:30.13 2  
5 McCartney, Shelby 12 Jupiter 2:30.37 1  
6 Ingram, Fabiana 09 Suncoast Communi 2:31.24 1  
7 Mannweiler, Morgan 09 Boca Raton Commu 2:31.52 2  
8 Harris, Rachel 11 Benjamin 2:31.59 2  
9 Steele, Kylie   Park Vista Commu 2:32.58 1  
10 Davant, Laura   Park Vista Commu 2:34.60 2  
11 Dominique, Christine 11 Royal Palm Beach 2:35.74 1  
12 Pisciottano, Ashley 10 Kings Academy 2:36.62 1  
13 Howell, Michelle 11 Seminole Ridge 2:38.38 1  
14 Brennan, Laurel   Park Vista Commu 2:40.20 2  
 
Womens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Anderson, Meredith 12 Benjamin 5:17.83 1  
2 Zboyan, Courteney 09 Jupiter 5:21.29 1  
3 Ingram, Fabiana 09 Suncoast Communi 5:31.89 1  
4 Brennan, Laurel   Park Vista Commu 5:34.82 1  
5 Nicholson, Olivia 10 Boca Raton Commu 5:35.62 1  
6 Doyle, Kaley   Park Vista Commu 5:36.57 1  
7 Pisciottano, Ashley 10 Kings Academy 5:42.73 1  
8 Snider, Ellyn 11 Spanish River 5:48.53 1  
9 Ford, Amanda 12 St Andrews 5:48.75 1  
10 Zielinski, Jordan 10 Dwyer 5:54.81 1  
11 Sullivan, Christine 11 Pope John Paul I 5:54.82 1  
12 Dawson, Reilly 11 Dwyer 5:55.61 1  
13 Mahoney, Anna 11 West Boca Raton 5:57.66 1  
14 Fraser, Shannon 11 Dwyer 6:00.34 1  
15 Triggs, Molly   Wellington Commu 6:06.09 1  
 
Womens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Zboyan, Courteney 09 Jupiter 12:04.07 1  
2 Geck, Lauren 12 Jupiter 12:30.23 1  
3 Doyle, Kaley   Park Vista Commu 12:37.28 1  
4 Mahoney, Anna 11 West Boca Raton 12:40.42 1  
5 Stetzer, Erica 10 Dwyer 12:49.46 1  
6 Dawson, Reilly 11 Dwyer 12:58.80 1  
7 Musinsky, Stephanie 10 Spanish River 13:08.97 1  
8 Flores, Natalia 10 Dreyfoos Of The 13:20.16 1  
9 Vianale, Catherine 10 Spanish River 13:23.90 1  
10 Richardson, Makayla 8 Kings Academy 13:25.19 1  
11 Steele, Kylie   Park Vista Commu 13:29.38 1  
12 Triggs, Molly   Wellington Commu 13:43.59 1  
13 Guinazu, Sophia 10 Palm Beach Centr 15:52.29 1  
-- Reback, Ashley 09 Benjamin DNF 1  
-- Ford, Amanda 12 St Andrews DNF 1  
-- Fraser, Shannon 11 Dwyer DNF 1  
 
Womens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Quince, Shamaz 12 Palm Beach Lakes 14.49 1  
2 Joseph, Bianca 10 Suncoast Communi 14.58 1  
3 Destin, Stacey 09 Boynton Beach Co 15.11 1  
4 Dameus, Clariwin 12 Santaluces Commu 15.24 1  
5 Louis, Gina 10 Palm Beach Lakes 15.38 1  
6 Livingstone, Danielle 10 Seminole Ridge 15.63 1  
7 Louis, Sara 11 Palm Beach Lakes 16.07 1  
8 Ford, Ivana 09 Suncoast Communi 16.19 1  
 
Womens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Quince, Shamaz 12 Palm Beach Lakes 14.58 1  
3 Dameus, Clariwin 12 Santaluces Commu 14.93 1  
2 Joseph, Bianca 10 Suncoast Communi 14.98 2  
4 Destin, Stacey 09 Boynton Beach Co 15.45 2  
5 Louis, Gina 10 Palm Beach Lakes 15.53 2  
6 Livingstone, Danielle 10 Seminole Ridge 15.57 1  
7 Ford, Ivana 09 Suncoast Communi 15.67 1  
8 Louis, Sara 11 Palm Beach Lakes 15.78 2  
9 Brooks, Yanique 09 Suncoast Communi 16.34 2  
10 Wilson, Stacey 12 Suncoast Communi 16.71 2  
11 Cogsil, Taylor 12 Benjamin 17.10 1  
12 Simes, Emily 09 Spanish River 18.18 1  
13 Dort, Shameka 12 Glades Central 18.24 2  
14 Cardinal, Emily 12 Kings Academy 18.66 1  
15 Adams, Natalia 10 Boca Raton Commu 19.63 2  
16 Fisher, Idalis 09 Boynton Beach Co 22.01 1  
 
Womens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Quince, Shamaz 12 Palm Beach Lakes 46.21 1  
2 Dameus, Clariwin 12 Santaluces Commu 46.35 1  
3 Louis, Gina 10 Palm Beach Lakes 46.47 1  
4 Bartley, Shakira 11 Lake Worth Commu 46.69 1  
5 Destin, Stacey 09 Boynton Beach Co 48.28 1  
6 Joseph, Bianca 10 Suncoast Communi 49.54 1  
7 Wilson, Stacey 12 Suncoast Communi 50.04 1  
8 Bolivar, Claudyne 11 Palm Beach Lakes 50.25 1  
 
Womens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Dameus, Clariwin 12 Santaluces Commu 46.39 1  
3 Bartley, Shakira 11 Lake Worth Commu 46.48 1  
5 Destin, Stacey 09 Boynton Beach Co 46.98 1  
7 Joseph, Bianca 10 Suncoast Communi 47.27 1  
2 Quince, Shamaz 12 Palm Beach Lakes 47.32 2  
8 Bolivar, Claudyne 11 Palm Beach Lakes 47.81 1  
4 Louis, Gina 10 Palm Beach Lakes 48.49 2  
6 Wilson, Stacey 12 Suncoast Communi 50.72 2  
9 Cogsil, Taylor 12 Benjamin 51.09 2  
10 Meyers-Sinett, Jenna 10 Dreyfoos Of The 51.48 2  
11 White, Imani 11 Palm Beach Garde 52.20 1  
12 Holcomb, Glenda 09 Atlantic Communi 53.97 1  
13 Rodriguez, Angela 11 Boca Raton Commu 54.33 2  
14 Louis, Sara 11 Palm Beach Lakes 54.79 2  
15 Nicolas, Tamara 12 Glades Central 56.88 1  
 
Womens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Suncoast Communi 49.27 1  
2 Relay Team   Kings Academy 49.47 1  
3 Relay Team   Glades Central 49.55 1  
4 Relay Team   Palm Beach Lakes 50.06 1  
5 Relay Team   Palm Beach Centr 50.56 1  
6 Relay Team   Pahokee 50.75 1  
7 Relay Team   Seminole Ridge 51.11 1  
8 Relay Team   Santaluces Commu 52.65 1  
 
Womens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Relay Team   Suncoast Communi 50.09 2  
2 Relay Team   Kings Academy 50.13 1  
3 Relay Team   Glades Central 50.47 2  
4 Relay Team   Palm Beach Lakes 50.54 1  
5 Relay Team   Palm Beach Centr 50.79 1  
6 Relay Team   Pahokee 51.73 2  
7 Relay Team   Seminole Ridge 51.77 2  
8 Relay Team   Santaluces Commu 52.16 2  
9 Relay Team   Dwyer 52.65 2  
10 Relay Team   Wellington Commu 52.90 1  
11 Relay Team   Boca Raton Commu 53.34 2  
12 Relay Team   Cardinal Newman 53.90 1  
13 Relay Team   Benjamin 54.70 1  
14 Relay Team   Atlantic Communi 57.77 2  
-- Relay Team   Park Vista Commu DNF 1  
-- Relay Team   Lake Worth Commu DQ 1  
 
Womens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Lake Worth Commu 3:58.83 2  
2 Relay Team   Palm Beach Lakes 4:03.13 2  
3 Relay Team   Santaluces Commu 4:08.46 2  
4 Relay Team   Seminole Ridge 4:09.87 2  
5 Relay Team   Kings Academy 4:12.03 2  
6 Relay Team   Palm Beach Garde 4:12.12 1  
7 Relay Team   Boynton Beach Co 4:14.84 1  
8 Relay Team   Glades Central 4:14.85 1  
9 Relay Team   Benjamin 4:17.20 1  
10 Relay Team   Royal Palm Beach 4:18.66 2  
11 Relay Team   Suncoast Communi 4:19.28 1  
12 Relay Team   Pahokee 4:19.64 1  
13 Relay Team   Dwyer 4:22.27 2  
14 Relay Team   Jupiter 4:25.87 2  
15 Relay Team   Atlantic Communi 4:34.37 1  
16 Relay Team   Boca Raton Commu 4:40.44 1  
 
Womens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Jupiter 9:54.44 2  
2 Relay Team   Park Vista Commu 9:57.41 2  
3 Relay Team   Kings Academy 10:10.76 2  
4 Relay Team   Dwyer 10:26.71 2  
5 Relay Team   Benjamin 10:26.89 2  
6 Relay Team   Suncoast Communi 10:44.36 2  
7 Relay Team   Palm Beach Lakes 10:47.58 2  
8 Relay Team   Spanish River 10:59.79 2  
9 Relay Team   Wellington Commu 11:00.40 1  
10 Relay Team   Seminole Ridge 11:23.39 1  
11 Relay Team   Boca Raton Commu 11:28.03 1  
12 Relay Team   Atlantic Communi 11:33.60 1  
13 Relay Team   Lake Worth Commu 12:12.01 1  
14 Relay Team   Palm Beach Centr 12:43.40 1  
 
Womens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Pierre, Miriam 12 Santaluces Commu 41-02.00(12.55m) 1  
2 Jackson, Alexandria 11 Seminole Ridge 38-09.00(11.81m) 1  
3 Griffith, Jaylisha 12 Palm Beach Garde 37-09.00(11.51m) 1  
4 Alvarez, Angela 12 St Andrews 35-02.00(10.72m) 1  
5 Hardnett, Ashley 12 Dwyer 35-00.00(10.67m) 1  
6 Pierre, Meneftha 12 Palm Beach Garde 33-08.00(10.26m) 1  
7 Cox, Ashanty 12 Palm Beach Lakes 33-06.00(10.21m) 1  
8 Jones, Brandi 11 Boynton Beach Co 31-08.00(9.65m) 1  
9 Ford, JaPrincess 09 Royal Palm Beach 30-09.00(9.37m) 1  
9 Lopez, Cathleen 09 Forest Hill Comm 30-09.00(9.37m) 1  
9 Carter, Lexy 12 Jupiter 30-09.00(9.37m) 1  
12 Gunning, Gilisa 12 Glades Central 30-08.00(9.35m) 1  
13 Kumler, Stephanie 12 Jupiter Christia 29-10.00(9.09m) 1  
14 Boyd, Xiaxang 10 Atlantic Communi 29-05.00(8.97m) 1  
15 Thompson, Brianna 12 Spanish River 27-04.00(8.33m) 1  
 
Womens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Pierre, Miriam 12 Santaluces Commu 139-06(42.52m) 1  
2 Jackson, Alexandria 11 Seminole Ridge 115-08(35.26m) 1  
3 Cox, Ashanty 12 Palm Beach Lakes 103-04(31.50m) 1  
4 Alvarez, Angela 12 St Andrews 99-09(30.40m) 1  
5 Carter, Lexy 12 Jupiter 96-01(29.29m) 1  
6 Griffith, Jaylisha 12 Palm Beach Garde 95-03(29.03m) 1  
7 Willingham, Edmesha 12 Glades Central 95-01(28.98m) 1  
8 Jackson, Kayla 12 Boynton Beach Co 89-04(27.23m) 1  
9 Thompson, Brianna 12 Spanish River 88-08(27.03m) 1  
10 Hardnett, Ashley 12 Dwyer 86-05(26.34m) 1  
11 Dameus, Patricia 09 Inlet Grove 83-08(25.50m) 1  
12 Jones, Brandi 11 Boynton Beach Co 82-04(25.10m) 1  
13 Pierre, Meneftha 12 Palm Beach Garde 79-09(24.31m) 1  
14 McClintock, Jessica 11 Atlantic Communi 79-04(24.18m) 1  
15 Stallworth, Marshae 12 Suncoast Communi 79-01(24.10m) 1  
16 Gunning, Gilisa 12 Glades Central 70-08(21.54m) 1  
 
Womens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Destin, Stacey 09 Boynton Beach Co 5-04.00(1.63m) 1  
2 Francois, Marlee 12 Boynton Beach Co 5-02.00(1.57m) 1  
3 Homer, Sierra 11 Jupiter 5-00.00(1.52m) 1  
4 Ford, Ivana 09 Suncoast Communi 5-00.00(1.52m) 1  
4 Harris, Keyanna 10 Dwyer 5-00.00(1.52m) 1  
6 Sanborn, Tiah 11 Lake Worth Commu 5-00.00(1.52m) 1  
10 Ward, Michelle 10 Seminole Ridge 4-10.00(1.47m) 1  
11 Stewart, Ashley   Park Vista Commu 4-10.00(1.47m) 1  
12 Antoine, Rose 09 Royal Palm Beach 4-10.00(1.47m) 1  
13 Olson, Sarah   Park Vista Commu 4-10.00(1.47m) 1  
7 Nicolas, Tamara 12 Glades Central 4-10.00(1.47m) 1  
7 Johnson, Mercedes 11 Dwyer 4-10.00(1.47m) 1  
9 Downy, Meg 12 Benjamin 4-10.00(1.47m) 1  
9 Howell, Michelle 11 Seminole Ridge 4-10.00(1.47m) 1  
15 Robert, Melissa 09 Boca Raton Commu 4-06.00(1.37m) 1  
15 Grant, Tyler 09 Atlantic Communi 4-06.00(1.37m) 1  
 
Womens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Dameus, Clariwin 12 Santaluces Commu 18-07.00(5.66m) nwi 1  
2 Hill, Darnett   Pahokee 18-00.50(5.50m) nwi 1  
3 Wood, Alexa   Park Vista Commu 17-07.50(5.37m) nwi 1  
4 Bartley, Shakira 11 Lake Worth Commu 17-01.50(5.22m) nwi 1  
5 Campbell, Morgan   Wellington Commu 16-11.50(5.17m) nwi 1  
6 Dove, Shanovie 11 Palm Beach Lakes 16-07.50(5.07m) nwi 1  
7 Ruch, Kimberly 12 Kings Academy 16-02.50(4.94m) nwi 1  
8 Livingstone, Danielle 10 Seminole Ridge 16-02.25(4.93m) nwi 1  
9 Taleyrand, Ericka 12 Boynton Beach Co 15-11.75(4.87m) nwi 1  
10 Stewart, Ashley   Park Vista Commu 15-10.75(4.85m) nwi 1  
11 Richardson, Isha 12 Dwyer 15-06.25(4.73m) nwi 1  
12 Vaughan, Yves   Park Vista Commu 15-05.00(4.70m) nwi 1  
13 Adams, Ariel 12 Benjamin 15-00.50(4.58m) nwi 1  
14 Eddlemon, Avery 11 Kings Academy 14-11.75(4.57m) nwi 1  
15 Rucker, Mariah 09 Atlantic Communi 14-00.00(4.27m) nwi 1  
16 Cesar, Thara 12 Boca Raton Commu 13-04.25(4.07m) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Quince, Shamaz 12 Palm Beach Lakes 37-05.00(11.40m) nwi 1  
2 Wood, Alexa   Park Vista Commu 36-08.00(11.18m) nwi 1  
3 Francois, Marlee 12 Boynton Beach Co 36-01.00(11.00m) nwi 1  
4 Evers, Justice 11 Palm Beach Lakes 35-10.00(10.92m) nwi 1  
5 Campbell, Morgan   Wellington Commu 35-09.50(10.91m) nwi 1  
6 Nation, Fabrianna 10 Glades Central 35-03.00(10.74m) nwi 1  
7 Brown, Daijah 09 Palm Beach Centr 35-00.00(10.67m) nwi 1  
8 Nicolas, Tamara 12 Glades Central 34-04.50(10.48m) nwi 1  
9 Harris, Keyanna 10 Dwyer 33-10.00(10.31m) nwi 1  
10 Brooks, Yanique 09 Suncoast Communi 33-08.00(10.26m) nwi 1  
11 Taleyrand, Ericka 12 Boynton Beach Co 33-03.50(10.15m) nwi 1  
12 Joseph, Bianca 10 Suncoast Communi 32-11.00(10.03m) nwi 1  
13 Hurme, Danielle 12 Kings Academy 31-10.00(9.70m) nwi 1  
14 Cogsil, Taylor 12 Benjamin 31-08.00(9.65m) nwi 1  
15 Jean-Baptiste, Stacey 11 Dwyer 31-05.50(9.59m) nwi 1  
16 Jackson, Lesley-Ann 12 Suncoast Communi 31-00.00(9.45m) nwi 1  
 
Womens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cogsil, Taylor 12 Benjamin 9-06.00(2.90m) 1  
2 Ackerman, Jeanelle 12 Benjamin 9-00.00(2.74m) 1  
3 Wentz, Katie 10 Kings Academy 8-06.00(2.59m) 1  
3 Ucelo, Vanessa 12 Dwyer 8-06.00(2.59m) 1  
3 Myers-Sinett, Jenna   Dreyfoos Of The 8-06.00(2.59m) 1  
6 Nilsem, Kelsey 12 Palm Beach Garde 8-06.00(2.59m) 1  
7 Radcliff, Amber   Wellington Commu 8-00.00(2.44m) 1  
7 Brustad, Jennifer 12 Dwyer 8-00.00(2.44m) 1  
7 Davis, Dominique   Park Vista Commu 8-00.00(2.44m) 1  
9 Adams, Jasmine 11 Benjamin 8-00.00(2.44m) 1  
9 Esplin, Kenna 11 Palm Beach Garde 8-00.00(2.44m) 1  
9 Smith, Maggie   Park Vista Commu 8-00.00(2.44m) 1  
13 Oestreich, Alison 09 Dwyer 7-06.00(2.29m) 1  
13 Heath, Cameron   Wellington Commu 7-06.00(2.29m) 1  
13 Zuppke, Jessica   Park Vista Commu 7-06.00(2.29m) 1  
16 Depina, Deandra   Wellington Commu 6-09.00(2.06m) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Women - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Palm Beach Lakes 77.50 2) Jupiter 58 3) Suncoast 56.50 4) Santaluces 52 5) Park Vista High School 44 6) Lake Worth 42.50 7) Boynton Beach 41 8) Benjamin School 38 8) King's Academy 38 10) Seminole Ridge 37 11) Dwyer 35 12) Royal Palm Beach 30 13) Palm Beach Gardens 18 14) Palm Beach Central 17 15) Glades Central 14.50 16) Pahokee 11 17) St. Andrew's 10 18) Wellington 9 19) Boca Raton 8 20) Atlantic (Delray) 6 20) Dreyfoos 6 22) West Boca Raton 5 23) Spanish River 4 23) Inlet Grove 4 Men - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Suncoast 109.50 2) Park Vista High School 101.50 3) John I. Leonard 65 4) Dwyer 63 5) Royal Palm Beach 49 6) Jupiter 47 7) King's Academy 39 8) Palm Beach Central 33 9) Palm Beach Lakes 23 10) Benjamin School 21 11) Pahokee 20 12) Atlantic (Delray) 14 13) Glades Central 11 14) Seminole Ridge 10 14) Boca Raton 10 14) Palm Beach Gardens 10 17) Lake Worth 9 18) Cardinal Newman 8 18) Spanish River 8 20) Wellington 6 21) Glades Day 1 21) Santaluces 1

 

Post to:  
Post as: 
History for Palm Beach County Track Field Championships
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2012 2   3