Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

 

News

 

2012 Results - Florida FHSAA 1A District 5

Published by
DrBob   Apr 13th 2012, 1:57pm
Licensed to Half-Mile Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/13/2012 01:05 AM
                     FHSAA Class 1A District 5 - 4/12/2012                     
                                   Oak Hall                                    
                                Gainesville, Fl                                
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
============================================================================
Top 6 Advance by Time
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   139 Akridge, Alexis      9 P.K. Yonge             13.94      14.08q  2 
  2   156 Teasley, Jayda       6 P.K. Yonge             13.69      14.11q  4 
  3   196 olive, abby          8 Seven Rivers           13.88      14.47q  3 
  4   114 Covert, Alexa        7 Oak Hall               14.09      14.52q  1 
  5    61 Mcduffie, J         -- Hawthorne              14.89      14.76q  2 
  6    62 Rowe, J             -- Hawthorne              15.30      14.86q  4 
  7    41 Pope, Mikayla       10 Cedar Key HS           14.50      14.98   3 
  8   190 Eckart, Julia        9 Seven Rivers           14.75      15.00   4 
  9    79 Massey, Jakalah     11 Lafayette HS           13.97      15.06   1 
  9   125 Urdaneta, Daniela    7 Oak Hall               14.92      15.06   2 
  9   155 Spencer, Jasmine     6 P.K. Yonge             15.07      15.06   3 
 12     2 Everts, Megan       -- Bell HS                15.22      15.07   4 
 13   110 Burgelin, Abby       8 Oak Hall               14.82      15.20   3 
 14   201 wallace, montana    11 Seven Rivers           14.93      15.33   1 
 15    59 Bryant, Breanna      9 Hawthorne              15.28      15.46   1 
 16     1 Cunningham, Kriste  -- Bell HS                15.68      15.69   1 
 17    60 Gordon, Shayla       9 Hawthorne              15.23      15.81   3 
 18    78 Massey, Haley        6 Lafayette HS           15.90      16.06   2 
 19     4 Griffen, Brandi     -- Bell HS                16.62      16.72   3 
 --    73 Contreras, Sonia     8 Lafayette HS           14.50        DNF   4 
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1   156 Teasley, Jayda       6 P.K. Yonge             14.11      13.85  
  2   139 Akridge, Alexis      9 P.K. Yonge             14.08      14.19  
  3   196 olive, abby          8 Seven Rivers           14.47      14.21  
  4   114 Covert, Alexa        7 Oak Hall               14.52      14.35  
  5    62 Rowe, J             -- Hawthorne              14.86      14.61  
  6    61 Mcduffie, J         -- Hawthorne              14.76      15.42  
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
============================================================================
Top 6 Advance by Time
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   156 Teasley, Jayda       6 P.K. Yonge             28.26      29.34q  5 
  2   104 Agrios, Ariana      10 Oak Hall               30.02      29.48q  2 
  3   114 Covert, Alexa        7 Oak Hall               30.20      29.55q  3 
  4   144 Edwards, Gigi        8 P.K. Yonge             30.41      29.57q  1 
  5   139 Akridge, Alexis      9 P.K. Yonge             29.32      29.67q  4 
  6   112 Coleman, Hannah      6 Oak Hall               30.07      29.83q  1 
  7   107 Baird, Brittany      6 Oak Hall               30.19      29.88   5 
  8     3 Gargano, Alyson     -- Bell HS                           30.34   3 
  9   158 Waldorff, Kayla     12 P.K. Yonge             31.70      30.96   3 
 10    62 Rowe, J             -- Hawthorne              30.84      31.21   5 
 11    73 Contreras, Sonia     8 Lafayette HS           30.02      31.38   3 
 12   201 wallace, montana    11 Seven Rivers           31.86      31.56   4 
 13    59 Bryant, Breanna      9 Hawthorne              33.03      31.68   3 
 14     2 Everts, Megan       -- Bell HS                34.30      32.21   5 
 15    60 Gordon, Shayla       9 Hawthorne              32.13      32.40   1 
 16   200 Salter, Blair       11 Seven Rivers                      32.95   1 
 17    82 Powe, Kim           11 Lafayette HS           30.32      33.11   2 
 18     1 Cunningham, Kriste  -- Bell HS                34.00      33.19   4 
 19     4 Griffen, Brandi     -- Bell HS                           34.97   2 
 20   189 Converse, sarah      9 Seven Rivers                      38.91   5 
 --    61 Mcduffie, J         -- Hawthorne              30.86        DNF   4 
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1   156 Teasley, Jayda       6 P.K. Yonge             29.34      30.03  
  2   139 Akridge, Alexis      9 P.K. Yonge             29.67      30.26  
  3   144 Edwards, Gigi        8 P.K. Yonge             29.57      30.28  
  4   104 Agrios, Ariana      10 Oak Hall               29.48      30.29  
  5   112 Coleman, Hannah      6 Oak Hall               29.83      30.53  
  6   114 Covert, Alexa        7 Oak Hall               29.55      30.86  
 
Girls 400 Meter Dash Varsity
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   111 Carr, Natalie        7 Oak Hall             1:03.08    1:05.28   4 
  2   238 Gallinaro, Ashley    9 St. John Lut         1:06.35    1:08.03   4 
  3   104 Agrios, Ariana      10 Oak Hall             1:05.21    1:08.62   4 
  4   112 Coleman, Hannah      6 Oak Hall             1:06.00    1:08.87   4 
  5   218 Oman, Alex          10 St. Francis          1:08.13    1:09.69   4 
  6   220 Wallenhorst, Meaga  10 St. Francis          1:09.14    1:11.54   4 
  7   125 Urdaneta, Daniela    7 Oak Hall             1:09.96    1:13.70   3 
  8   150 Olmos, Ema           8 P.K. Yonge           1:18.98    1:14.16   2 
  9    62 Rowe, J             -- Hawthorne            1:20.26    1:15.37   2 
 10   198 Pafford, Holly      10 Seven Rivers         1:11.97    1:16.44   3 
 11    85 Solano, Lauren      10 Lafayette HS         1:09.23    1:17.47   3 
 12     1 Cunningham, Kriste  -- Bell HS              1:17.00    1:17.83   2 
 13    84 Smith, Brittany      9 Lafayette HS         1:12.00    1:18.08   3 
 14   199 Rowe, Hannah         9 Seven Rivers         1:13.76    1:18.32   2 
 15     2 Everts, Megan       -- Bell HS                         1:21.87   1 
 16   160 Wright, Andrea       6 P.K. Yonge           1:21.05    1:22.53   2 
 17   189 Converse, sarah      9 Seven Rivers         1:26.29    1:29.34   1 
 --     6 Sanders, Preslee    12 Bell HS              1:12.48        DNF   3 
 
Girls 800 Meter Run Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   309 Blair, Grace         6 Oak Hall             2:19.82    2:21.09  
  2   321 Cott, Jennifer       7 Oak Hall             2:29.07    2:32.23  
  3   319 VanGelder, Emily    12 Oak Hall             2:28.92    2:35.14  
  4   343 Westlake, Emily     10 P.K. Yonge           2:44.03    2:46.21  
  5   290 Lashley, Madelyn     7 Lafayette HS         2:47.00    2:54.61  
  6   359 Eckart, Paige        7 Seven Rivers                    2:58.87  
  7   360 Gardner, Belle       7 Seven Rivers                    3:00.47  
  8   344 Schlafke, Luisa      8 P.K. Yonge           2:58.25    3:01.96  
  9     7 Wood, Aundrea       11 Bell HS                         3:02.55  
 10    80 Mcdonald, Jennifer  11 Lafayette HS         3:12.00    3:28.34  
 
Girls 1600 Meter Run Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   320 Olinger, Brittney   10 Oak Hall             5:18.15    5:26.73  
  2   122 Perry, Lauren        7 Oak Hall             5:28.95    5:31.54  
  3   319 VanGelder, Emily    12 Oak Hall             5:19.61    5:34.14  
  4   105 Allegra, Marissa    12 Oak Hall             5:40.59    5:47.15  
  5   288 Koon, Kaley         10 Lafayette HS         5:47.27    5:50.22  
  6   343 Westlake, Emily     10 P.K. Yonge           5:46.25    6:04.40  
  7   345 Arroyo, Laksmi       6 P.K. Yonge           6:03.64    6:14.15  
  8   346 Vogtle, Chelsea      8 P.K. Yonge           6:45.42    6:45.75  
  9   263 Kirkbride, Mackenz   6 Cedar Key HS         6:35.11    6:47.39  
 10   194 Golliher, Andrea     8 Seven Rivers         7:21.29    7:15.86  
 11    80 Mcdonald, Jennifer  11 Lafayette HS         7:55.20    7:49.64  
 
Girls 3200 Meter Run Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   320 Olinger, Brittney   10 Oak Hall            11:10.94   12:00.63  
  2   122 Perry, Lauren        7 Oak Hall            11:46.30   12:12.47  
  3   105 Allegra, Marissa    12 Oak Hall            12:08.58   13:02.91  
  4   321 Cott, Jennifer       7 Oak Hall            12:44.95   13:03.22  
  5    85 Solano, Lauren      10 Lafayette HS        15:40.00   15:34.86  
 
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
============================================================================
Top 6 Advance by Time
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   147 Holsbeke, Sierra    10 P.K. Yonge             18.89      18.57q  1 
  2   267 Reynolds, Chloe     11 Cedar Key HS           18.07      18.62q  2 
  3   115 Edmondson, Olivia   12 Oak Hall               18.77      19.07q  1 
  3   104 Agrios, Ariana      10 Oak Hall               19.20      19.07q  2 
  5   373 Adkins, Madeline    11 St. Francis            19.63      19.29q  1 
  6   148 Jones, Lillian       8 P.K. Yonge             19.26      19.38q  2 
  7   144 Edwards, Gigi        8 P.K. Yonge             20.90      20.24   2 
  8   118 Gotsch, Victoria     9 Oak Hall               19.85      20.32   1 
  9   365 Bolch, Caroline     11 St. Francis            20.13      21.43   2 
 10    45 Wilson, Kalei        7 Cedar Key HS           22.00      21.84   1 
 
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1   267 Reynolds, Chloe     11 Cedar Key HS           18.62      18.57  
  2   147 Holsbeke, Sierra    10 P.K. Yonge             18.57      18.84  
  3   148 Jones, Lillian       8 P.K. Yonge             19.38      19.07  
  4   115 Edmondson, Olivia   12 Oak Hall               19.07      19.08  
  5   373 Adkins, Madeline    11 St. Francis            19.29      19.74  
  6   104 Agrios, Ariana      10 Oak Hall               19.07      21.62  
 
Girls 300 Meter Hurdles Varsity
============================================================================
Top 6 Advance by Time
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   307 Beauchamp, Caitlyn  12 Oak Hall               51.25      52.85q  2 
  2   147 Holsbeke, Sierra    10 P.K. Yonge             55.14      53.67q  1 
  3   151 Olmos, Marta        10 P.K. Yonge             55.84      54.45q  2 
  4   115 Edmondson, Olivia   12 Oak Hall               55.49      55.85q  2 
  5   287 Anderson, Elizab    12 Lafayette HS           58.90      56.96q  1 
  6    27 Spencer, Jacey      10 Bronson HS             59.82      59.08q  2 
  7   373 Adkins, Madeline    11 St. Francis            55.05      59.35   1 
  8    25 Gonthier, Jan        8 Bronson HS                      1:03.49   1 
  9   365 Bolch, Caroline     11 St. Francis            57.50    1:04.19   1 
 10   148 Jones, Lillian       8 P.K. Yonge             59.80    1:04.49   2 
 
Girls 300 Meter Hurdles Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1   307 Beauchamp, Caitlyn  12 Oak Hall               52.85      52.14  
  2   147 Holsbeke, Sierra    10 P.K. Yonge             53.67      54.08  
  3   151 Olmos, Marta        10 P.K. Yonge             54.45      55.49  
  4   115 Edmondson, Olivia   12 Oak Hall               55.85      56.42  
  5   287 Anderson, Elizab    12 Lafayette HS           56.96      56.75  
  6    27 Spencer, Jacey      10 Bronson HS             59.08      59.72  
 
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
============================================================================
Top 6 Advance by Time
    School                                               Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Bell HS  'A'                                     57:03.00      55.25q  2 
     1) 6 Sanders, Preslee 12           2) 252 Trantham, Wendy --         
     3) 3 Gargano, Alyson --            4) 5 Hilliard, Brooke 12          
  2 P.K. Yonge (Gainesville)  'A'                       55.69      55.47q  1 
     1) 144 Edwards, Gigi 8             2) 155 Spencer, Jasmine 6         
     3) 139 Akridge, Alexis 9           4) 156 Teasley, Jayda 6           
  3 Oak Hall (Gainesville)  'A'                         54.17      55.61q  2 
     1) 313 Alvarez, Ava 7              2) 107 Baird, Brittany 6          
     3) 315 Osberg, Alissa 7            4) 316 Pritchett, Christina 6     
  4 Cedar Key HS  'A'                                   59.21      56.03q  2 
     1) 262 Allen, Brooke 10            2) 36 Bartholemy, Lauren 10       
     3) 41 Pope, Mikayla 10             4) 267 Reynolds, Chloe 11         
  5 Seven Rivers Christian (Lecant  'A'               1:01.75      58.24q  1 
     1) 196 olive, abby 8               2) 348 Kauffmann, Samanatha 12    
     3) 201 wallace, montana 11         4) 359 Eckart, Paige 7            
  6 St. Francis (Gainesville)  'A'                      59.46      59.01q  1 
     1) 365 Bolch, Caroline 11          2) 215 Hill, Sarah 11             
     3) 217 Lagos, Katrina Bente 11     4) 368 Herrington, Katherine 11   
  7 Lafayette (Mayo)  'A'                               59.08      59.62   1 
     1) 73 Contreras, Sonia 8           2) 82 Powe, Kim 11                
     3) 79 Massey, Jakalah 11           4) 78 Massey, Haley 6             
  8 Hawthorne  'A'                                      59.40      59.65   2 
     1) 59 Bryant, Breanna 9            2) 279 White, Kenish 11           
     3) 60 Gordon, Shayla 9             4) 61 Mcduffie, J --              
 
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
=========================================================================
    School                                            Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 P.K. Yonge (Gainesville)  'A'                       55.47      55.56  
     1) 144 Edwards, Gigi 8             2) 156 Teasley, Jayda 6           
     3) 139 Akridge, Alexis 9           4) 155 Spencer, Jasmine 6         
  2 Bell HS  'A'                                        55.25      55.65  
     1) 3 Gargano, Alyson --            2) 5 Hilliard, Brooke 12          
     3) 6 Sanders, Preslee 12           4) 252 Trantham, Wendy --         
  3 Oak Hall (Gainesville)  'A'                         55.61      56.61  
     1) 316 Pritchett, Christina 6      2) 313 Alvarez, Ava 7             
     3) 107 Baird, Brittany 6           4) 315 Osberg, Alissa 7           
  4 Cedar Key HS  'A'                                   56.03      57.94  
     1) 262 Allen, Brooke 10            2) 36 Bartholemy, Lauren 10       
     3) 41 Pope, Mikayla 10             4) 267 Reynolds, Chloe 11         
  5 Seven Rivers Christian (Lecant  'A'                 58.24      58.60  
     1) 196 olive, abby 8               2) 348 Kauffmann, Samanatha 12    
     3) 201 wallace, montana 11         4) 359 Eckart, Paige 7            
  6 St. Francis (Gainesville)  'A'                      59.01      59.10  
     1) 365 Bolch, Caroline 11          2) 215 Hill, Sarah 11             
     3) 217 Lagos, Katrina Bente 11     4) 368 Herrington, Katherine 11   
 
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Oak Hall (Gainesville)  'A'                       4:18.80    4:27.11   2 
     1) 307 Beauchamp, Caitlyn 12       2) 111 Carr, Natalie 7            
     3) 309 Blair, Grace 6              4) 112 Coleman, Hannah 6          
  2 St. Francis (Gainesville)  'A'                    4:34.81    4:37.40   2 
     1) 379 Coogan, Charly 10           2) 368 Herrington, Katherine 11   
     3) 220 Wallenhorst, Meagan 10      4) 218 Oman, Alex 10              
  3 Bell HS  'A'                                      4:56.00    4:46.84   2 
     1) 6 Sanders, Preslee 12           2) 3 Gargano, Alyson --           
     3) 252 Trantham, Wendy --          4) 249 Geiger, Katie 11           
  4 Cedar Key HS  'A'                                 5:09.79    4:49.20   1 
     1) 36 Bartholemy, Lauren 10        2) 261 Cahours, Jemima 10         
     3) 263 Kirkbride, Mackenzie 6      4) 262 Allen, Brooke 10           
  5 Lafayette (Mayo)  'A'                             4:47.00    4:58.34   2 
     1) 84 Smith, Brittany 9            2) 290 Lashley, Madelyn 7         
     3) 287 Anderson, Elizab 12         4) 288 Koon, Kaley 10             
  6 Seven Rivers Christian (Lecant  'A'               5:29.64    5:01.06   1 
     1) 199 Rowe, Hannah 9              2) 198 Pafford, Holly 10          
     3) 348 Kauffmann, Samanatha 12     4) 196 olive, abby 8              
  7 P.K. Yonge (Gainesville)  'A'                     5:01.44    5:25.60   1 
     1) 150 Olmos, Ema 8                2) 345 Arroyo, Laksmi 6           
     3) 160 Wright, Andrea 6            4) 158 Waldorff, Kayla 12         
 
Girls 4x800 Meter Relay Varsity
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Oak Hall (Gainesville)  'A'                       9:47.02   10:03.57  
     1) 319 VanGelder, Emily 12         2) 320 Olinger, Brittney 10       
     3) 321 Cott, Jennifer 7            4) 309 Blair, Grace 6             
  2 St. Francis (Gainesville)  'A'                   11:28.16   11:13.47  
     1) 373 Adkins, Madeline 11         2) 220 Wallenhorst, Meagan 10     
     3) 218 Oman, Alex 10               4) 368 Herrington, Katherine 11   
  3 Lafayette (Mayo)  'A'                            11:27.00   11:21.51  
     1) 85 Solano, Lauren 10            2) 290 Lashley, Madelyn 7         
     3) 287 Anderson, Elizab 12         4) 288 Koon, Kaley 10             
  4 P.K. Yonge (Gainesville)  'A'                    11:24.73   11:24.70  
     1) 327 Daugherty, Erika 12         2) 343 Westlake, Emily 10         
     3) 345 Arroyo, Laksmi 6            4) 344 Schlafke, Luisa 8          
  5 Seven Rivers Christian (Lecant  'A'                         12:14.10  
     1) 360 Gardner, Belle 7            2) 194 Golliher, Andrea 8         
     3) 359 Eckart, Paige 7             4) 198 Pafford, Holly 10          
  6 Cedar Key HS  'A'                                13:04.34   13:57.64  
     1) 261 Cahours, Jemima 10          2) 273 Kennedy, Grace --          
     3) 274 Allen, Ashlyn --            4) 263 Kirkbride, Mackenzie 6     
 
Girls High Jump Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1   262 Allen, Brooke       10 Cedar Key HS         5-02.00    5-00.00      1.52m 
  2   379 Coogan, Charly      10 St. Francis          4-06.00    4-06.00      1.37m 
  3   117 Gibbs, Alex         12 Oak Hall             4-02.00    4-04.00      1.32m 
  4   110 Burgelin, Abby       8 Oak Hall             4-00.00    4-04.00      1.32m 
  5   120 McDaniel, Shelby     8 Oak Hall             4-00.00    4-02.00      1.27m 
  6   327 Daugherty, Erika    12 P.K. Yonge           3-06.00    4-00.00      1.21m 
  6   368 Herrington, Kather  11 St. Francis          4-04.00    4-00.00      1.21m 
  8   360 Gardner, Belle       7 Seven Rivers                    4-00.00      1.21m 
  9   199 Rowe, Hannah         9 Seven Rivers         4-06.00    4-00.00      1.21m 
 10   316 Pritchett, Christi   6 Oak Hall             4-00.00    3-10.00      1.16m 
 10   274 Allen, Ashlyn       -- Cedar Key HS         3-06.00    3-10.00      1.16m 
 10   190 Eckart, Julia        9 Seven Rivers         4-04.00    3-10.00      1.16m 
 --   261 Cahours, Jemima     10 Cedar Key HS         4-02.00         NH            
 
Girls Pole Vault Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1   119 Lundgren, Jennifer  12 Oak Hall             8-06.00    7-06.00      2.28m 
  2   104 Agrios, Ariana      10 Oak Hall             7-06.00    7-00.00      2.13m 
  3    36 Bartholemy, Lauren  10 Cedar Key HS         7-06.00    7-00.00      2.13m 
  4   151 Olmos, Marta        10 P.K. Yonge           5-00.00    6-06.00      1.98m 
  5   147 Holsbeke, Sierra    10 P.K. Yonge           6-00.00    6-00.00      1.82m 
 --    43 Riley, Mady         11 Cedar Key HS         4-06.00         NH            
 
Girls Long Jump Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1   195 Miele, Tiana        11 Seven Rivers        15-06.50   15-00.25      4.57m 
  2   151 Olmos, Marta        10 P.K. Yonge          15-02.00   14-11.50      4.55m 
  3   365 Bolch, Caroline     11 St. Francis         13-06.00   14-02.00      4.31m 
  4   379 Coogan, Charly      10 St. Francis         15-04.00   14-01.50      4.30m 
  5   196 olive, abby          8 Seven Rivers                   14-01.25      4.29m 
  6   118 Gotsch, Victoria     9 Oak Hall            13-03.00   13-11.75      4.26m 
  7     6 Sanders, Preslee    12 Bell HS             13-01.50   13-06.50      4.12m 
  8     5 Hilliard, Brooke    12 Bell HS             14-08.00   13-03.50      4.05m 
  9   190 Eckart, Julia        9 Seven Rivers        14-05.50   13-01.25      3.99m 
 10    79 Massey, Jakalah     11 Lafayette HS        14-03.00   13-01.00      3.98m 
 11   148 Jones, Lillian       8 P.K. Yonge          13-04.00   12-11.75      3.95m 
 12   107 Baird, Brittany      6 Oak Hall            13-04.00   12-11.00      3.93m 
 13   193 Gaskins, Ajaree     10 Seven Rivers        14-01.50   12-10.50      3.92m 
 14    27 Spencer, Jacey      10 Bronson HS          12-08.00   12-08.50      3.87m 
 15   158 Waldorff, Kayla     12 P.K. Yonge          12-01.25   12-05.25      3.79m 
 16   313 Alvarez, Ava         7 Oak Hall            13-05.50   12-05.00      3.78m 
 17   150 Olmos, Ema           8 P.K. Yonge          14-03.50   12-03.75      3.75m 
 18   279 White, Kenish       11 Hawthorne           13-04.00   12-00.75      3.67m 
 19    45 Wilson, Kalei        7 Cedar Key HS        11-01.00   10-09.25      3.28m 
 20    25 Gonthier, Jan        8 Bronson HS          10-05.00   10-08.75      3.27m 
 21    78 Massey, Haley        6 Lafayette HS        10-04.00   10-08.00      3.25m 
 22    84 Smith, Brittany      9 Lafayette HS        12-02.00   10-06.00      3.20m 
 23   274 Allen, Ashlyn       -- Cedar Key HS        11-00.00   10-00.75      3.06m 
 24   273 Kennedy, Grace      -- Cedar Key HS         8-05.50    9-02.00      2.79m 
 25    26 Phillips, Allie      8 Bronson HS           9-08.00    7-10.50      2.40m 
 --    61 Mcduffie, J         -- Hawthorne           11-03.00         ND            
 --    59 Bryant, Breanna      9 Hawthorne           11-04.00         ND            
 --    82 Powe, Kim           11 Lafayette HS        12-09.00         ND            
 
Girls Triple Jump Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1   379 Coogan, Charly      10 St. Francis         32-09.50   33-01.25     10.09m 
  2   119 Lundgren, Jennifer  12 Oak Hall            32-06.25   32-03.75      9.84m 
  3   151 Olmos, Marta        10 P.K. Yonge          30-11.50   31-11.50      9.74m 
  4   195 Miele, Tiana        11 Seven Rivers        31-08.00   31-05.00      9.57m 
  5   287 Anderson, Elizab    12 Lafayette HS        28-09.00   29-10.75      9.11m 
  6   193 Gaskins, Ajaree     10 Seven Rivers        27-00.50   29-08.25      9.04m 
  7   147 Holsbeke, Sierra    10 P.K. Yonge          29-01.75   29-06.25      8.99m 
  8   115 Edmondson, Olivia   12 Oak Hall            29-01.75   29-01.00      8.86m 
  9   307 Beauchamp, Caitlyn  12 Oak Hall            29-11.50   28-10.00      8.78m 
 10   190 Eckart, Julia        9 Seven Rivers        29-10.00   28-05.50      8.67m 
 11   267 Reynolds, Chloe     11 Cedar Key HS        28-11.00   28-00.25      8.54m 
 12    79 Massey, Jakalah     11 Lafayette HS        28-08.00   27-11.75      8.52m 
 13   148 Jones, Lillian       8 P.K. Yonge          30-03.25   27-09.25      8.46m 
 14   288 Koon, Kaley         10 Lafayette HS        26-01.00   26-09.75      8.17m 
 15   158 Waldorff, Kayla     12 P.K. Yonge          25-07.00   26-00.00      7.92m 
 --    78 Massey, Haley        6 Lafayette HS        21-00.00         ND            
 
Girls Shot Put Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1   195 Miele, Tiana        11 Seven Rivers        34-10.00   35-04.50     10.78m 
  2   149 McGill, Kelli       12 P.K. Yonge          31-10.00   31-02.00      9.49m 
  3    29 Strough, Virgina    10 Bronson HS          30-00.00   30-08.75      9.36m 
  4   140 Allen, Imari        11 P.K. Yonge          28-04.00   28-07.00      8.71m 
  5   217 Lagos, Katrina Ben  11 St. Francis         30-11.00   28-06.75      8.70m 
  6    72 Calhoun, Samantha   11 Lafayette HS        26-08.00   26-08.25      8.13m 
  7   145 Fernandez, Blanca   12 P.K. Yonge          28-03.50   26-03.00      8.00m 
  8   117 Gibbs, Alex         12 Oak Hall            24-03.00   25-07.00      7.79m 
  9     5 Hilliard, Brooke    12 Bell HS             26-01.00   25-03.75      7.71m 
 10    77 Lents, Holly        11 Lafayette HS        27-04.00   25-01.50      7.65m 
 11    83 Powe, Monica         7 Lafayette HS        28-09.00   25-01.00      7.64m 
 12   215 Hill, Sarah         11 St. Francis         23-09.00   21-08.00      6.60m 
 13   124 Sackellares, Chiar  12 Oak Hall            26-08.75   21-04.00      6.50m 
 14   152 Rodgers, Heidi      11 P.K. Yonge          23-03.50   20-09.00      6.32m 
 15    44 Simpson, Haley      -- Cedar Key HS        21-05.00   20-08.00      6.29m 
 16    38 Gordon, Molly       11 Cedar Key HS        23-10.00   20-02.75      6.16m 
 17    81 Palomino, Ana        7 Lafayette HS        18-08.00   15-08.50      4.78m 
 
Girls Discus Throw Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1   195 Miele, Tiana        11 Seven Rivers           89-06      90-00     27.43m 
  2     5 Hilliard, Brooke    12 Bell HS                77-03   86-02.50     26.27m 
  3   217 Lagos, Katrina Ben  11 St. Francis            81-06      85-07     26.08m 
  4   117 Gibbs, Alex         12 Oak Hall               75-00      78-05     23.90m 
  5    72 Calhoun, Samantha   11 Lafayette HS           75-05   78-02.50     23.83m 
  6   124 Sackellares, Chiar  12 Oak Hall            80-00.50   74-01.50     22.59m 
  7   140 Allen, Imari        11 P.K. Yonge             74-00      70-03     21.41m 
  8   145 Fernandez, Blanca   12 P.K. Yonge             70-03      69-07     21.20m 
  9    29 Strough, Virgina    10 Bronson HS          61-11.50      65-00     19.81m 
 10   215 Hill, Sarah         11 St. Francis            66-09   64-07.50     19.69m 
 11   149 McGill, Kelli       12 P.K. Yonge             69-03   61-09.50     18.83m 
 12    38 Gordon, Molly       11 Cedar Key HS           55-11      56-06     17.22m 
 13    44 Simpson, Haley      -- Cedar Key HS           56-07      56-04     17.17m 
 14    77 Lents, Holly        11 Lafayette HS           71-06      56-02     17.11m 
 15    83 Powe, Monica         7 Lafayette HS           65-07      55-01     16.78m 
 16    25 Gonthier, Jan        8 Bronson HS          47-02.50   48-09.50     14.87m 
 17    26 Phillips, Allie      8 Bronson HS                     47-10.50     14.59m 
 18   154 Sewell, Montana     12 P.K. Yonge             57-02      47-03     14.40m 
 19    27 Spencer, Jacey      10 Bronson HS             36-02      46-02     14.07m 
 20   116 Ford, Anisha        12 Oak Hall               40-10      40-01     12.21m 
 
Boys 100 Meter Dash Varsity
============================================================================
Top 6 Advance by Time
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1    64 Allen, Dkadrian     -- Hawthorne              11.68      11.71q  2 
  2    20 Richey, Austin      -- Bell HS                11.37      11.72q  3 
  3   178 Joiner, Craig       10 P.K. Yonge             11.74      11.73q  2 
  4    17 Mkuu, Abdal         12 Bell HS                11.70      11.74q  1 
  5    69 Sommons, R          -- Hawthorne              11.85      11.85q  3 
  6   100 Ray, Steven         11 Lafayette HS           11.72      12.01q  1 
  7   175 Jenkins, Domonique  12 P.K. Yonge             11.34      12.03   4 
  8   161 Bain, Derek          9 P.K. Yonge             12.07      12.17   1 
  9   206 Iwaniec, John       11 Seven Rivers           12.19      12.18   3 
 10   202 Bogart, Jared       11 Seven Rivers           12.19      12.30   2 
 11   242 Wiles, Grant        11 St. John Lut           12.43      13.00   1 
 12   162 Bakr, Malik          8 P.K. Yonge             13.67      13.43   3 
 13    87 Cook, Frank         12 Lafayette HS           13.10      13.49   2 
 14   226 Domer, Darrion      11 St. Francis            14.08      13.71   4 
 15    16 Lovelace, Will      -- Bell HS                           15.39   2 
 16   234 Sims, Alexander     11 St. Francis            16.22      15.84   3 
 --    98 O'Steen, Landon      8 Lafayette HS           12.21         FS   4 
 
Boys 100 Meter Dash Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1    64 Allen, Dkadrian     -- Hawthorne              11.71      11.51  
  2    20 Richey, Austin      -- Bell HS                11.72      11.72  
  3   178 Joiner, Craig       10 P.K. Yonge             11.73      11.75  
  4    69 Sommons, R          -- Hawthorne              11.85      11.99  
  5    17 Mkuu, Abdal         12 Bell HS                11.74      12.00  
  6   100 Ray, Steven         11 Lafayette HS           12.01      12.68  
 
Boys 200 Meter Dash Varsity
============================================================================
Top 6 Advance by Time
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1    64 Allen, Dkadrian     -- Hawthorne              23.50      23.43q  4 
  2    20 Richey, Austin      -- Bell HS                23.90      23.68q  1 
  3   175 Jenkins, Domonique  12 P.K. Yonge             22.94      23.70q  5 
  4    69 Sommons, R          -- Hawthorne              24.16      23.74q  1 
  5   235 Stull, Josh         11 St. Francis            23.86      23.86q  2 
  6   204 Ebert, Lucas        12 Seven Rivers           24.68      24.61q  2 
  7    24 Zimmerman, Jerem    12 Bell HS                23.50      24.67   3 
  8   206 Iwaniec, John       11 Seven Rivers           25.21      24.68   3 
  9    68 Mcduffy, James      11 Hawthorne              26.58      25.20   3 
 10   202 Bogart, Jared       11 Seven Rivers           25.38      25.28   4 
 11    65 Carroll, Robert     12 Hawthorne                         25.42   2 
 12   180 McKnight, Willie     6 P.K. Yonge             25.60      25.68   4 
 13    51 Miller, Tyler       10 Cedar Key HS           25.86      25.93   3 
 14   237 Wallace, Chris      11 St. Francis            26.46      26.09   1 
 15    86 Amerson, Kevin      12 Lafayette HS           25.80      26.33   5 
 16   242 Wiles, Grant        11 St. John Lut           26.09      26.34   2 
 17   134 Ng, Victor          12 Oak Hall               26.69      26.63   2 
 18     9 Buchholz, Rickey    -- Bell HS                28.25      26.67   5 
 19   167 Debicki, Collin      8 P.K. Yonge                        26.83   1 
 20   187 Washington, Dj       6 P.K. Yonge                        26.99   3 
 20   132 McArdle, Shaun      10 Oak Hall               27.43      26.99   1 
 22   226 Domer, Darrion      11 St. Francis            29.43      28.72   5 
 23   234 Sims, Alexander     11 St. Francis            27.84      33.18   4 
 
Boys 200 Meter Dash Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1   175 Jenkins, Domonique  12 P.K. Yonge             23.70      23.15  
  2    64 Allen, Dkadrian     -- Hawthorne              23.43      23.19  
  3    20 Richey, Austin      -- Bell HS                23.68      24.13  
  4    69 Sommons, R          -- Hawthorne              23.74      24.28  
  5   235 Stull, Josh         11 St. Francis            23.86      24.61  
  6   204 Ebert, Lucas        12 Seven Rivers           24.61      25.84  
 
Boys 400 Meter Dash Varsity
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   178 Joiner, Craig       10 P.K. Yonge             51.80      53.62   3 
  2   204 Ebert, Lucas        12 Seven Rivers           53.85      54.86   3 
  3    67 Hutchinson, A       -- Hawthorne              56.19      56.25   3 
  4   233 Sarabia, Alejandro   9 St. Francis            59.69      57.55   2 
  5   101 Song, Jungwoo       11 Lafayette HS           58.59      58.33   2 
  6    65 Carroll, Robert     12 Hawthorne              57.01      58.74   3 
  7    23 White, Cole         -- Bell HS              1:17.00    1:01.63   1 
  8    30 Cates, Brad         10 Bronson HS           1:06.43    1:01.65   1 
  9   225 Debes, Adam         10 St. Francis          1:01.00    1:03.89   2 
 10   177 Johnson, Shane       8 P.K. Yonge           1:02.35    1:05.06   2 
 11   240 Goins, Freddy        9 St. John Lut         1:06.93    1:05.32   1 
 12   209 Smith, Mark          9 Seven Rivers         1:09.85    1:07.34   1 
 13   184 Roth, Justin         6 P.K. Yonge           1:21.41    1:22.19   1 
 --   133 Merz, Chas           9 Oak Hall             1:01.03        DNF   2 
 
Boys 800 Meter Run Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   322 Bolser, Derek       12 P.K. Yonge           2:10.00    2:07.01  
  2   325 Janson, Joseph      10 P.K. Yonge           2:09.26    2:12.61  
  3   302 Beauchamp, Zackery  10 Oak Hall             2:13.82    2:13.42  
  4   296 Negrete, Arturo      9 Lafayette HS         2:15.86    2:15.68  
  5   376 Murphy, Ty          12 St. Francis          2:16.81    2:17.65  
  6   357 Jones, Sam          12 Seven Rivers         2:19.85    2:20.70  
  7   295 Cornell, Tyler      10 Lafayette HS         2:23.41    2:22.60  
  8   222 Belibasis, Mikhail  11 St. Francis          2:24.87    2:22.95  
  9    13 Diehl, Zachary      11 Bell HS              2:33.00    2:32.24  
 10    22 Spears, Austin      -- Bell HS              2:34.00    2:38.90  
 11   173 Horton, Tristen      8 P.K. Yonge           2:36.00    2:39.90  
 12   169 Ettinger, Luke       8 P.K. Yonge           2:36.32    2:42.37  
 13    97 Negrete, Juan Pe    10 Lafayette HS         2:44.40    2:57.93  
 14    65 Carroll, Robert     12 Hawthorne            2:28.11    3:04.60  
 --   378 Bowser, Andrew      10 St. Francis          2:21.94        DNF  
 --    46 Anderson, Tyler      9 Cedar Key HS         2:28.64        DNF  
 --    67 Hutchinson, A       -- Hawthorne            2:18.75        DNF  
 
Boys 1600 Meter Run Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   326 Brown, Jordan       12 P.K. Yonge           4:26.40    4:52.54  
  2   325 Janson, Joseph      10 P.K. Yonge           4:43.48    4:56.24  
  3   377 Sansalone, John     11 St. Francis          4:51.31    4:59.65  
  4   318 Perry, Austin        9 Oak Hall             4:58.71    5:00.62  
  5   222 Belibasis, Mikhail  11 St. Francis          5:22.33    5:14.37  
  6   317 Logeson, Zach       10 Oak Hall             4:59.18    5:15.68  
  7   298 Wimberly, Aaron      9 Lafayette HS         5:14.90    5:20.62  
  8   186 Van Arnam, Matt     11 P.K. Yonge           5:24.09    5:21.51  
  9   369 Creamer, Billy      11 St. Francis          5:18.82    5:23.06  
 10   171 Gerhardt, Brett      9 P.K. Yonge           5:16.00    5:27.79  
 11   358 Gardner, Sterling    9 Seven Rivers         5:28.05    5:28.46  
 12   245 Floyd, Jacob         8 Bell HS              5:35.00    5:35.58  
 13   128 Eyerly, Elijah      10 Oak Hall             5:22.12    5:38.09  
 14   246 Boyette, Jarred     -- Bell HS              5:55.00    5:43.30  
 15    22 Spears, Austin      -- Bell HS              5:33.00    5:43.75  
 16   236 Thornton, Nathan     9 St. Francis          6:05.11    5:47.25  
 17   102 Vences, Juan         7 Lafayette HS         5:41.20    5:52.87  
 18    32 King, Tim           12 Bronson HS                      7:23.13  
 --   295 Cornell, Tyler      10 Lafayette HS         5:28.10        DNF  
 --    50 Eberhardt, Keith    11 Cedar Key HS         5:18.09        DNF  
 --   244 Oslager, Randy       8 Bell HS              5:28.00        DNF  
 --   357 Jones, Sam          12 Seven Rivers         5:13.03         DQ   Impeding
 
Boys 3200 Meter Run Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1   323 Westlake, Garrett   11 P.K. Yonge           9:33.56    9:51.16  
  2   377 Sansalone, John     11 St. Francis         11:04.50   11:04.10  
  3   318 Perry, Austin        9 Oak Hall            10:42.39   11:10.12  
  4   317 Logeson, Zach       10 Oak Hall            11:46.89   11:36.59  
  5    50 Eberhardt, Keith    11 Cedar Key HS        12:20.00   11:41.74  
  6   358 Gardner, Sterling    9 Seven Rivers        11:36.72   11:45.92  
  7    95 Moreno, Osie         7 Lafayette HS        12:05.40   11:52.44  
  8   271 Wilson, Benjamin     8 Cedar Key HS        12:22.00   12:00.05  
  9   225 Debes, Adam         10 St. Francis         12:12.73   12:17.87  
 10   378 Bowser, Andrew      10 St. Francis         12:25.00   12:42.14  
 11   172 Gilmartin, Patrick   7 P.K. Yonge                     12:47.42  
 12   182 Robinson, Noah       9 P.K. Yonge                     12:58.73  
 13   236 Thornton, Nathan     9 St. Francis         13:38.70   14:03.65  
 14    10 Carranza, Xavier    -- Bell HS             13:55.00   15:34.73  
 15    11 Coney, Justin       -- Bell HS             16:40.00   15:37.87  
 --   296 Negrete, Arturo      9 Lafayette HS        11:42.40        DNF  
 
Boys 110 Meter Hurdles Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1    49 Carswell, Kevin     11 Cedar Key HS           17.90      18.23  
  2   229 Mcquagge, Sean      12 St. Francis            18.47      18.71  
  3    99 Peterson, Brandon   11 Lafayette HS           18.59      20.22  
  4    53 Register, Bradley   11 Cedar Key HS           21.16      20.38  
  5   227 Jasinski, Kevin     11 St. Francis            20.14      20.50  
  6    56 Sills, Josh         11 Cedar Key HS           20.80      21.78  
 
Boys 300 Meter Hurdles Varsity
============================================================================
Top 6 Advance by Time
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   258 Pope, Austin        11 Cedar Key HS           47.50      44.74q  1 
  2    67 Hutchinson, A       -- Hawthorne                         45.54q  2 
  3   229 Mcquagge, Sean      12 St. Francis            45.35      45.88q  2 
  4    65 Carroll, Robert     12 Hawthorne              53.40      47.40q  1 
  5    99 Peterson, Brandon   11 Lafayette HS           49.07      48.00q  2 
  6    49 Carswell, Kevin     11 Cedar Key HS           50.77      48.27q  2 
  7    50 Eberhardt, Keith    11 Cedar Key HS           48.60      49.06   1 
  8   227 Jasinski, Kevin     11 St. Francis            52.63      51.44   1 
  9    57 Trammell, Bobby     10 Cedar Key HS           59.90    1:05.60   2 
 --   129 Kwon, Augustin      10 Oak Hall                            DNF   1 
 
Boys 300 Meter Hurdles Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1   258 Pope, Austin        11 Cedar Key HS           44.74      44.48  
  2   229 Mcquagge, Sean      12 St. Francis            45.88      44.71  
  3    49 Carswell, Kevin     11 Cedar Key HS           48.27      47.28  
  4    99 Peterson, Brandon   11 Lafayette HS           48.00      47.82  
  5    67 Hutchinson, A       -- Hawthorne              45.54      52.27  
  6    65 Carroll, Robert     12 Hawthorne              47.40      56.55  
 
Boys 4x100 Meter Relay Varsity
============================================================================
Top 6 Advance by Time
    School                                               Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Bell HS  'A'                                                   45.39q  1 
     1) 247 Oslager, James 12           2) 17 Mkuu, Abdal 12              
     3) 24 Zimmerman, Jerem 12          4) 20 Richey, Austin --           
  2 Hawthorne  'A'                                      45.78      46.11q  1 
     1) 68 Mcduffy, James 11            2) 69 Sommons, R --               
     3) 276 Currie, Allen 11            4) 64 Allen, Dkadrian --          
  3 P.K. Yonge (Gainesville)  'A'                       44.83      47.81q  2 
     1) 180 McKnight, Willie 6          2) 161 Bain, Derek 9              
     3) 340 Galvez, Christian 12        4) 342 Rodgers, Willie --         
  4 Lafayette (Mayo)  'A'                               49.71      47.84q  2 
     1) 98 O'Steen, Landon 8            2) 87 Cook, Frank 12              
     3) 100 Ray, Steven 11              4) 283 Diaz, Josue 9              
  5 St. Francis (Gainesville)  'A'                                 49.16q  2 
     1) 369 Creamer, Billy 11           2) 237 Wallace, Chris 11          
     3) 228 Lescault, Cameron 11        4) 235 Stull, Josh 11             
  6 Oak Hall (Gainesville)  'A'                         49.33      49.61q  2 
     1) 137 Robinson, Jared 8           2) 134 Ng, Victor 12              
     3) 132 McArdle, Shaun 10           4) 136 Pitts, Patrick 12          
  7 Cedar Key HS  'A'                                   48.50      49.68   1 
     1) 49 Carswell, Kevin 11           2) 56 Sills, Josh 11              
     3) 53 Register, Bradley 11         4) 51 Miller, Tyler 10            
 
Boys 4x100 Meter Relay Varsity
=========================================================================
    School                                            Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Bell HS  'A'                                        45.39      46.05  
     1) 17 Mkuu, Abdal 12               2) 247 Oslager, James 12          
     3) 20 Richey, Austin --            4) 24 Zimmerman, Jerem 12         
  2 Hawthorne  'A'                                      46.11      46.13  
     1) 68 Mcduffy, James 11            2) 69 Sommons, R --               
     3) 276 Currie, Allen 11            4) 64 Allen, Dkadrian --          
  3 P.K. Yonge (Gainesville)  'A'                       47.81      48.62  
     1) 342 Rodgers, Willie --          2) 180 McKnight, Willie 6         
     3) 161 Bain, Derek 9               4) 340 Galvez, Christian 12       
  4 Lafayette (Mayo)  'A'                               47.84      49.06  
     1) 87 Cook, Frank 12               2) 101 Song, Jungwoo 11           
     3) 283 Diaz, Josue 9               4) 297 Moreno, Ismael 10          
  5 Oak Hall (Gainesville)  'A'                         49.61      49.68  
     1) 134 Ng, Victor 12               2) 133 Merz, Chas 9               
     3) 132 McArdle, Shaun 10           4) 129 Kwon, Augustin 10          
  6 St. Francis (Gainesville)  'A'                      49.16      50.30  
     1) 369 Creamer, Billy 11           2) 237 Wallace, Chris 11          
     3) 228 Lescault, Cameron 11        4) 235 Stull, Josh 11             
 
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 P.K. Yonge (Gainesville)  'A'                     3:33.18    3:34.30   2 
     1) 326 Brown, Jordan 12            2) 175 Jenkins, Domonique 12      
     3) 178 Joiner, Craig 10            4) 322 Bolser, Derek 12           
  2 Bell HS  'A'                                                 3:44.92   1 
     1) 247 Oslager, James 12           2) 244 Oslager, Randy 8           
     3) 17 Mkuu, Abdal 12               4) 243 Darling, Cody 12           
  3 Hawthorne  'A'                                    3:40.20    3:46.45   2 
     1) 276 Currie, Allen 11            2) 69 Sommons, R --               
     3) 68 Mcduffy, James 11            4) 64 Allen, Dkadrian --          
  4 Cedar Key HS  'A'                                 4:03.10    3:55.64   1 
     1) 51 Miller, Tyler 10             2) 46 Anderson, Tyler 9           
     3) 55 Riley, Keith 8               4) 258 Pope, Austin 11            
  5 St. Francis (Gainesville)  'A'                    3:51.75    3:57.99   2 
     1) 376 Murphy, Ty 12               2) 237 Wallace, Chris 11          
     3) 233 Sarabia, Alejandro 9        4) 235 Stull, Josh 11             
  6 Oak Hall (Gainesville)  'A'                       3:49.15    4:12.20   2 
     1) 302 Beauchamp, Zackery 10       2) 132 McArdle, Shaun 10          
     3) 134 Ng, Victor 12               4) 133 Merz, Chas 9               
  7 Lafayette (Mayo)  'A'                             4:06.10    4:25.87   1 
     1) 298 Wimberly, Aaron 9           2) 296 Negrete, Arturo 9          
     3) 102 Vences, Juan 7              4) 101 Song, Jungwoo 11           
 
Boys 4x800 Meter Relay Varsity
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 P.K. Yonge (Gainesville)  'A'                     8:31.60    8:26.98  
     1) 168 Dolan, David 12             2) 325 Janson, Joseph 10          
     3) 323 Westlake, Garrett 11        4) 326 Brown, Jordan 12           
  2 Lafayette (Mayo)  'A'                             9:17.47    9:04.81  
     1) 295 Cornell, Tyler 10           2) 296 Negrete, Arturo 9          
     3) 297 Moreno, Ismael 10           4) 298 Wimberly, Aaron 9          
  3 Oak Hall (Gainesville)  'A'                       9:00.43    9:10.64  
     1) 302 Beauchamp, Zackery 10       2) 318 Perry, Austin 9            
     3) 317 Logeson, Zach 10            4) 128 Eyerly, Elijah 10          
  4 St. Francis (Gainesville)  'A'                    9:19.26    9:12.05  
     1) 369 Creamer, Billy 11           2) 377 Sansalone, John 11         
     3) 376 Murphy, Ty 12               4) 378 Bowser, Andrew 10          
  5 Bell HS  'A'                                      9:40.00    9:42.17  
     1) 246 Boyette, Jarred --          2) 244 Oslager, Randy 8           
     3) 245 Floyd, Jacob 8              4) 243 Darling, Cody 12           
  6 Seven Rivers Christian (Lecant  'A'                          9:42.30  
     1) 203 Cash, Liam 11               2) 209 Smith, Mark 9              
     3) 358 Gardner, Sterling 9         4) 357 Jones, Sam 12              
  7 Cedar Key HS  'A'                                11:03.00   10:09.21  
     1) 47 Beckham, Cody 9              2) 270 Carswell, Wyatt 7          
     3) 272 Brown, Jessie --            4) 271 Wilson, Benjamin 8         
 
Boys High Jump Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1   175 Jenkins, Domonique  12 P.K. Yonge           6-00.00    6-00.00      1.82m 
  2   258 Pope, Austin        11 Cedar Key HS         5-08.00    5-06.00      1.67m 
  3    56 Sills, Josh         11 Cedar Key HS         5-06.00    5-06.00      1.67m 
  4   247 Oslager, James      12 Bell HS                         5-04.00      1.62m 
  5    55 Riley, Keith         8 Cedar Key HS         5-06.00    5-02.00      1.57m 
  6   369 Creamer, Billy      11 St. Francis          5-00.00    5-02.00      1.57m 
  7   323 Westlake, Garrett   11 P.K. Yonge           5-06.00    5-00.00      1.52m 
  8   326 Brown, Jordan       12 P.K. Yonge           4-06.00    4-10.00      1.47m 
 
Boys Pole Vault Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1    55 Riley, Keith         8 Cedar Key HS        11-06.00   10-00.00      3.04m 
  2    49 Carswell, Kevin     11 Cedar Key HS        10-06.00   10-00.00      3.04m 
  3    57 Trammell, Bobby     10 Cedar Key HS         8-06.00    9-00.00      2.74m 
  4    46 Anderson, Tyler      9 Cedar Key HS        10-00.00    9-00.00      2.74m 
  5   168 Dolan, David        12 P.K. Yonge           8-00.00    9-00.00      2.74m 
  6   186 Van Arnam, Matt     11 P.K. Yonge           7-00.00    7-06.00      2.28m 
  7   129 Kwon, Augustin      10 Oak Hall             6-00.00    6-06.00      1.98m 
 
Boys Long Jump Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1   178 Joiner, Craig       10 P.K. Yonge          19-00.25   19-04.00      5.89m 
  2   258 Pope, Austin        11 Cedar Key HS        18-03.00   19-01.00      5.81m 
  3   276 Currie, Allen       11 Hawthorne           20-00.00   18-10.25      5.74m 
  4   340 Galvez, Christian   12 P.K. Yonge          19-04.25   18-06.25      5.64m 
  5   202 Bogart, Jared       11 Seven Rivers        18-00.00   18-05.00      5.61m 
  6   100 Ray, Steven         11 Lafayette HS        18-10.00   18-01.00      5.51m  18-1
  7   235 Stull, Josh         11 St. Francis         16-03.00   18-01.00      5.51m  18-00.25
  8   247 Oslager, James      12 Bell HS             18-11.00   17-11.00      5.46m 
  9   283 Diaz, Josue          9 Lafayette HS        17-05.00   17-09.75      5.42m 
 10   206 Iwaniec, John       11 Seven Rivers        15-11.50   17-00.25      5.18m 
 11    92 Hart, Dustin        10 Lafayette HS        14-09.00   16-09.00      5.10m 
 12   342 Rodgers, Willie     -- P.K. Yonge          17-10.00   16-08.50      5.09m 
 13    67 Hutchinson, A       -- Hawthorne           16-10.25   15-09.25      4.80m 
 14   225 Debes, Adam         10 St. Francis         14-08.00   14-11.50      4.55m 
 --   237 Wallace, Chris      11 St. Francis         16-05.00         ND            
 --   185 Smith, Matthew       6 P.K. Yonge          10-02.00         ND            
 
Boys Triple Jump Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1   100 Ray, Steven         11 Lafayette HS        33-05.00   39-08.25     12.09m 
  2    99 Peterson, Brandon   11 Lafayette HS        37-10.00   39-03.25     11.96m 
  3    68 Mcduffy, James      11 Hawthorne           38-10.00   38-10.50     11.84m 
  4   340 Galvez, Christian   12 P.K. Yonge          38-06.50   38-08.00     11.78m 
  5   276 Currie, Allen       11 Hawthorne                      38-05.50     11.72m 
  6    46 Anderson, Tyler      9 Cedar Key HS        36-03.00   37-09.00     11.50m 
  7    55 Riley, Keith         8 Cedar Key HS        35-11.00   37-03.00     11.35m 
  8    92 Hart, Dustin        10 Lafayette HS        34-00.25   35-06.00     10.82m 
  9    50 Eberhardt, Keith    11 Cedar Key HS        35-00.50   33-11.50     10.35m 
 10   129 Kwon, Augustin      10 Oak Hall                       33-02.00     10.10m 
 11   376 Murphy, Ty          12 St. Francis         31-06.00   28-07.00      8.71m 
 --   185 Smith, Matthew       6 P.K. Yonge                           ND            
 
Boys Shot Put Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1    31 Gay, Vernon         11 Bronson HS          43-10.00   43-06.00     13.25m 
  2   176 Johnson, Josh       11 P.K. Yonge          36-05.00   41-00.00     12.49m 
  3    32 King, Tim           12 Bronson HS          34-11.75   38-05.25     11.71m 
  4    20 Richey, Austin      -- Bell HS                        37-06.00     11.43m 
  5    93 Luse, Logan         11 Lafayette HS        36-10.00   35-10.00     10.92m 
  6    86 Amerson, Kevin      12 Lafayette HS        32-05.00   33-09.00     10.28m 
  7   207 Jackson, Josh       11 Seven Rivers        35-10.25   33-04.75     10.17m 
  8    13 Diehl, Zachary      11 Bell HS                        32-00.00      9.75m 
  9    33 Sistrunk, Tyler      9 Bronson HS          29-08.00   30-05.75      9.29m 
 10   181 Rahynes, Delvin     11 P.K. Yonge          29-09.25   30-01.25      9.17m 
 11   203 Cash, Liam          11 Seven Rivers        31-05.25   29-08.00      9.04m 
 12    53 Register, Bradley   11 Cedar Key HS        33-08.00   29-06.00      8.99m 
 13   166 Bryant, Quentin     11 P.K. Yonge          32-01.00   28-10.50      8.80m 
 14    12 Darke, Anthony      -- Bell HS                        28-04.00      8.63m 
 15   226 Domer, Darrion      11 St. Francis         27-09.00   28-02.00      8.58m 
 16   138 Vieweg, Karl        10 Oak Hall            27-06.00   27-07.25      8.41m 
 17    21 Richey, Dylan       -- Bell HS                        27-04.75      8.35m 
 18   179 King, Chris         -- P.K. Yonge          33-10.25   26-04.25      8.03m 
 19    48 Bishop, Jacob       -- Cedar Key HS        30-07.00   26-03.00      8.00m 
 20   210 worster, jimmy       9 Seven Rivers        21-03.00   19-02.00      5.84m 
 
Boys Discus Throw Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals           
===================================================================================
  1    30 Cates, Brad         10 Bronson HS             89-08  106-04.50     32.42m 
  2    13 Diehl, Zachary      11 Bell HS                          106-00     32.30m 
  3   176 Johnson, Josh       11 P.K. Yonge            108-08     105-11     32.28m 
  4    47 Beckham, Cody        9 Cedar Key HS          101-02     100-10     30.73m 
  5    93 Luse, Logan         11 Lafayette HS          100-04      99-10     30.42m 
  6    86 Amerson, Kevin      12 Lafayette HS          104-04      98-09     30.09m 
  7   204 Ebert, Lucas        12 Seven Rivers          109-00      93-09     28.57m 
  8    92 Hart, Dustin        10 Lafayette HS        89-02.50      92-02     28.09m 
  9    31 Gay, Vernon         11 Bronson HS             80-08      87-00     26.51m 
 10   226 Domer, Darrion      11 St. Francis            84-03   86-05.50     26.35m 
 11    14 Downs, Brian        -- Bell HS                        78-02.50     23.83m 
 12    33 Sistrunk, Tyler      9 Bronson HS             71-03      76-09     23.39m 
 13    21 Richey, Dylan       -- Bell HS                           76-05     23.29m 
 14    12 Darke, Anthony      -- Bell HS                           75-01     22.88m 
 15    53 Register, Bradley   11 Cedar Key HS           97-03      74-02     22.60m 
 16   228 Lescault, Cameron   11 St. Francis            83-08   73-11.50     22.54m 
 17   138 Vieweg, Karl        10 Oak Hall            82-08.75      70-09     21.56m 
 18   166 Bryant, Quentin     11 P.K. Yonge             91-06      68-11     21.00m 
 19   181 Rahynes, Delvin     11 P.K. Yonge             74-03   67-11.50     20.71m 
 20   203 Cash, Liam          11 Seven Rivers           67-03      67-10     20.67m 
 21   207 Jackson, Josh       11 Seven Rivers           68-05   66-10.50     20.38m 
 22   210 worster, jimmy       9 Seven Rivers           57-05      58-00     17.67m 
 23   179 King, Chris         -- P.K. Yonge             85-01   55-09.50     17.00m 
 24    48 Bishop, Jacob       -- Cedar Key HS           79-11      55-09     16.99m 
 25    91 Gardner, Thomas      6 Lafayette HS           56-06   38-00.50     11.59m 
 
              Women - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Oak Hall (Gainesville)     228        2) P.K. Yonge (Gainesville)  147.50
    3) St. Francis (Gainesville)   73.50     4) Seven Rivers Christian (L  66   
    5) Cedar Key HS                41        6) Lafayette (Mayo)           39   
    7) Bell HS                     26        8) Bronson HS                 10   
    9) St. John Lutheran (Ocala)    8        9) Hawthorne                   8   
 
                Men - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) P.K. Yonge (Gainesville)   156        2) Cedar Key HS              115   
    3) Lafayette (Mayo)            81        4) Hawthorne                  74   
    5) St. Francis (Gainesville)   70        6) Bell HS                    64   
    7) Oak Hall (Gainesville)      40        8) Seven Rivers Christian (L  29   
    9) Bronson HS                  27   
Post to:
Post as: 
History for Florida FHSAA 1A District 5
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2015 1   1    
2014 1   1    
2013 1   1    
2012 1   1    
2011 1   1    
Hashtags:#fhsaa