Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

2010 Results - Del Oro Invitational(Apr 21st 2010, 12:00am)
 

News

 

2010 Results - Del Oro Invitational

Published by
RunnerSpace.com/HighSchool   Apr 21st 2010, 12:00am

 

Licensed to Red Cap Timing - Contractor License           HY-TEK's Meet Manager
                       Del Oro Invitational - 4/16/2010                        
                              Loomis, California                               
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
========================================================================
Top 9 Advance by Time
 Meet Record: R 12.5h  1988        McGuigan, Del Oro                           
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Muccular, Markayla           Valley                   13.18q -2.0  1 
  2 Vaden, Briana                McNair                   13.27q -2.2  5 
  3 Newell, Adriana              Reed                     13.29q -2.2  5 
  4 Flores, Julianna             Manteca                  13.37q -1.9  4 
  5 Gomer, Kelsey                Reed                     13.47q -2.0  1 
  5 Curry, Airenne               Manteca                  13.47q -1.1  6 
  7 Clement, Ciara               Del Oro                  13.50q -1.1  6 
  8 Bethune, Charnelle           McNair                   13.51q -1.8  2 
  9 Jackson, Renese              Reed                     13.73q -1.8  2 
 10 Gonzales, Tessa              Calaveras                13.86  -1.7  3 
 11 Doughty, Ellie               Placer                   13.88  -1.7  3 
 12 Casher, Christina            Valley                   13.90  -1.7  3 
 13 Miller, Rhaven               Franklin (eg             14.02  -1.8  2 
 14 Eberhardt, Sydney            Del Campo                14.13  -2.2  5 
 15 Houston, Victoria            Calaveras                14.17  -2.2  5 
 16 Singletary, Tamico           Valley                   14.17  -1.8  2 
 17 Harvey, Kayla                Center                   14.28  -1.7  3 
 18 Teves, Brittany              Del Oro                  14.36  -1.8  2 
 19 Browand, Brittany            Lincoln-L                14.43  -1.1  6 
 20 Bissell, Kelly               Del Oro                  14.46  -2.0  1 
 21 Mitchell, Cheyenne           Center                   14.47  -1.9  4 
 22 Silva, Gabrielle             Churchill Co             14.50  -1.1  6 
 23 Gribble, Sierra              Woodcreek                14.52  -1.1  6 
 24 Kvidstad, Maureen            Manteca                  14.75  -2.0  1 
 25 Dahl, Tessa                  Argonaut                 14.77  -1.9  4 
 26 Mask, Shaquara               Del Campo                14.82  -1.7  3 
 27 Dillin, Rachel               Del Oro                  15.02  -1.9  4 
 28 Bostic, Jordan               Woodcreek                15.11  -1.8  2 
 29 Kittle, Christa              Lincoln-L                15.15  -2.0  1 
 30 Lewis, Cedie                 Churchill Co             15.21  -1.9  4 
 31 Crane, Jacey                 Colfax                   15.27  -2.2  5 
 32 Smith, Ashley                Casa Roble               15.46  -1.7  3 
 33 Mauga, Esther                Churchill Co             15.51  -2.0  1 
 34 Gonzalez, Wendy              Rio Linda                15.68  -2.2  5 
 35 Holman, Courtney             Rio American             15.82  -1.8  2 
 36 Rewey, Shawna                Mira Loma                15.95  -1.1  6 
 37 Hotell, Lauren               Rio American             15.97  -1.8  2 
 38 Dreksler, Arielah            Argonaut                 16.92  -2.2  5 
 39 Ezray, Brianna               Rio American             17.24  -1.9  4 
 40 Kline, Kristin               Golden Sierr             17.88  -1.9  4 
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
============================================================================
 Meet Record: R 12.5h  1988        McGuigan, Del Oro                           
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Muccular, Markayla           Valley                   12.70   0.5  10   
  2 Newell, Adriana              Reed                     12.86   0.5   8   
  3 Vaden, Briana                McNair                   12.87   0.5   6   
  4 Curry, Airenne               Manteca                  13.17   0.5   4   
  5 Gomer, Kelsey                Reed                     13.20   0.5   2   
  6 Bethune, Charnelle           McNair                   13.24   0.5   1   
  7 Clement, Ciara               Del Oro                  13.26   0.5 
  8 Jackson, Renese              Reed                     13.27   0.5 
  9 Flores, Julianna             Manteca                  13.80   0.5 
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
========================================================================
Top 9 Advance by Time
 Meet Record: R 25.5h  1988        McGuigan, Del Oro                           
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Muccular, Markayla           Valley                   26.26q -1.0  4 
  2 Vaden, Briana                McNair                   26.90q -1.6  5 
  3 Ruiz, Brianna                Del Oro                  27.13q -2.4  6 
  4 Johnson, Gena                Franklin (eg             27.30q  1.3  1 
  5 Newell, Adriana              Reed                     27.41q -3.0  3 
  6 Lucas, Briana                Manteca                  27.41q -1.0  4 
  7 Gomer, Kelsey                Reed                     27.74q -2.4  6 
  8 Flores, Julianna             Manteca                  27.76q -3.0  3 
  9 Parkhouse McAllister, Ha     Del Oro                  27.79q  1.3  1 
 10 Simmons, Ralissia            Valley                   27.81  -1.6  5 
 11 Nash (White), Khadijah       Churchill Co             28.03  -1.0  4 
 12 Curry, Airenne               Manteca                  28.18   1.3  1 
 13 Doughty, Ellie               Placer                   28.21  -1.6  5 
 14 Cato, Thandi                 Center                   28.40  -1.2  2 
 15 Reeves, Kayla                Placer                   28.66  -3.0  3 
 16 Dinsmore, Rachel             Franklin (eg             28.70  -2.4  6 
 17 Casher, Christina            Valley                   28.81  -1.2  2 
 18 Gonzales, Tessa              Calaveras                29.09  -3.0  3 
 19 Teves, Brittany              Del Oro                  29.32  -1.2  2 
 20 Dahl, Tessa                  Argonaut                 29.59   1.3  1 
 21 Harvey, Kayla                Center                   29.91  -2.4  6 
 22 Anderson, Danielle           Rio Linda                29.99  -1.0  4 
 23 Skupic, Kylie                Del Oro                  30.15  -3.0  3 
 24 Tristant, Emily              Del Oro                  30.38  -2.4  6 
 25 Estes, Janelle               Woodcreek                30.57  -2.4  6 
 26 Lewis, Cedie                 Churchill Co             31.11  -1.6  5 
 27 Dillin, Rachel               Del Oro                  31.53  -1.2  2 
 28 Cabrera, Maria               Lincoln-L                32.08  -1.0  4 
 29 Haymore, Katie               Yuba City                32.15   1.3  1 
 30 Achen, Lauren                Colfax                   32.32   1.3  1 
 31 Holman, Courtney             Rio American             32.38  -1.2  2 
 32 Gonzalez, Wendy              Rio Linda                32.69  -3.0  3 
 33 Hotell, Lauren               Rio American             33.39  -1.2  2 
 34 Powell, Quianna              Franklin (eg             33.77  -1.0  4 
 35 Cabrera, Cynthia             Lincoln-L                35.33  -2.4  6 
 36 Ezray, Brianna               Rio American             36.38  -2.4  6 
 37 Kline, Kristin               Golden Sierr             38.16  -1.6  5 
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
============================================================================
 Meet Record: R 25.5h  1988        McGuigan, Del Oro                           
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Muccular, Markayla           Valley                   25.94   0.4  10   
  2 Vaden, Briana                McNair                   26.66   0.4   8   
  3 Newell, Adriana              Reed                     26.83   0.4   6   
  4 Lucas, Briana                Manteca                  27.22   0.4   4   
  5 Parkhouse McAllister, Ha     Del Oro                  27.53   0.4   2   
  6 Gomer, Kelsey                Reed                     27.54   0.4   1   
 
Girls 400 Meter Dash Varsity
==========================================================================
 Meet Record: R 59.4h  1991        Welch, Bella Vista                          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ruiz, Brianna                Del Oro                  59.53   1  10   
  2 Bell, Casey                  Del Oro                  59.93   1   8   
  3 Lucas, Briana                Manteca                1:01.19   1   6   
  4 Doughty, Cauleen             Placer                 1:01.28   1   4   
  5 Nash (White), Khadijah       Churchill Co           1:02.81   2   2   
  6 Simmons, Ralissia            Valley                 1:02.95   1   1   
  7 Cato, Thandi                 Center                 1:03.22   1 
  8 Weems, Joy                   Del Campo              1:03.50   2 
  9 Amato, Taylor                Golden Sierr           1:03.76   2 
 10 Sharkey, Amanda              Reed                   1:03.88   1 
 11 Hooft, Sierra                Reed                   1:04.21   2 
 12 Estes, Janelle               Woodcreek              1:04.42   2 
 13 Crane, Jacey                 Colfax                 1:06.59   3 
 14 Mitchell, Cheyenne           Center                 1:06.94   3 
 15 Spivey, Grace                Mira Loma              1:07.18   3 
 16 Kvidstad, Maureen            Manteca                1:07.88   3 
 17 Davies, Laurel               Placer                 1:08.25   3 
 18 Anderson, Danielle           Rio Linda              1:08.71   3 
 19 Kane, Crystal                Calaveras              1:09.88   3 
 20 Skupic, Kylie                Del Oro                1:10.71   2 
 21 Lewis, Cedie                 Churchill Co           1:11.09   3 
 22 Jenkins, Monette             Churchill Co           1:27.16   3 
 
Girls 800 Meter Run Varsity
=======================================================================
 Meet Record: R 2:23.7h  1987        Utalan, Rio Linda                         
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Peterson, Hannah             Placer                 2:23.01R  10   
  2 Freeman, Emma                Del Oro                2:24.00    8   
  3 Devitt Payne, Caitlin        Del Oro                2:24.32    6   
  4 Spencer, Taylor              Casa Roble             2:25.41    4   
  5 O'Flaherty, Shannon          Placer                 2:27.75    2   
  6 Amato, Taylor                Golden Sierr           2:28.38    1   
  7 Jessie, Razario              Del Oro                2:29.74  
  8 Hooft, Sierra                Reed                   2:32.29  
  9 Seaman, Kelsey               Del Oro                2:32.67  
 10 Navarro, Brianna             Manteca                2:38.03  
 11 Schoof, Emily                Del Oro                2:42.85  
 12 Ruff, Heather                Calaveras              2:46.43  
 13 Flanigan-Rodrig, Alexand     Manteca                2:48.07  
 14 Koenig, Kennedy              Churchill Co           2:51.12  
 15 Mattern, Kaitlynn            Churchill Co           2:57.45  
 16 Jensen, Dana                 Center                 2:58.72  
 17 Anderson, Krista             Reed                   3:00.04  
 18 Williams, Haily              Center                 3:06.82  
 
Girls 1500 Meter Run Varsity
=======================================================================
 Meet Record: R 4:59.90  4/17/2009   Caitlin Devitt Payne, Del Oro             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Harcus, Shannon              Placer                 4:52.48R  10   
  2 Devitt Payne, Caitlin        Del Oro                4:53.11R   8   
  3 Freeman, Emma                Del Oro                4:55.18R   6   
  4 Spencer, Taylor              Casa Roble             4:55.53R   4   
  5 Jessie, Razario              Del Oro                5:07.61    2   
  6 Kepfer, Jessica              Placer                 5:18.35    1   
  7 Howard, Sara                 Colfax                 5:19.67  
  8 Romo, Jennifer               Woodcreek              5:20.34  
  9 Moreno, Alex                 Center                 5:22.06  
 10 Crosby, Carmen               Calaveras              5:24.81  
 11 Kramer, Kristin              Rio American           5:45.40  
 12 Schoof, Emily                Del Oro                5:47.30  
 13 Adams-Handy, Grace           Golden Sierr           5:48.45  
 14 Hunsucker, Katie             Center                 5:57.27  
 15 Flanigan-Rodrig, Alexand     Manteca                6:00.63  
 16 Reinnoldt, Alex              Rio American           6:04.86  
 17 Mattern, Kaitlynn            Churchill Co           6:09.34  
 18 Coyle, Katie                 Franklin (eg           6:13.16  
 19 Ruxin, Marisa                Rio American           6:14.94  
 20 Milstein, Hannah             Rio American           6:16.31  
 21 Escobedo, Gabby              Manteca                6:17.44  
 22 Conti, Jordan                Del Oro                6:18.90  
 23 Hartwick, Delena             Manteca                6:19.36  
 24 Jenkins, Monette             Churchill Co           7:06.16  
 
Girls 3000 Meter Run Varsity
=======================================================================
 Meet Record: R 11:21.83  4/17/2009   Lauren Mugnaini, Rio American            
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Harcus, Shannon              Placer                10:37.88R  10   
  2 Howard, Sara                 Colfax                11:18.34R   8   
  3 Spencer, Taylor              Casa Roble            11:24.67    6   
  4 Kepfer, Jessica              Placer                11:31.40    4   
  5 Hood, Alissa                 Del Oro               11:32.82    2   
  6 Walker, Haley                Colfax                11:35.84    1   
  7 Mallery, Janice              Woodcreek             11:41.36  
  8 Crosby, Carmen               Calaveras             11:41.57  
  9 Romo, Jennifer               Woodcreek             11:44.05  
 10 Bradshaw, Kate               Colfax                11:51.26  
 11 Adams-Handy, Grace           Golden Sierr          12:41.71  
 12 Wall, Shae                   Colfax                13:18.17  
 13 Rohovit, Betsy               Manteca               14:03.71  
 
Girls 100 Meter Hurdles 33" Varsity
========================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: R 15.4h  1999        Ferguson, Dixon                             
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Simmons, Brie                Del Oro                  16.43q -2.3  1 
  2 Anderson, Lauren             Del Oro                  16.73q -0.5  4 
  3 Mixon, Jessica               Del Oro                  16.90q -0.9  5 
  4 Murray, Madison              Churchill Co             17.12q -2.3  3 
  5 Bacchi, Desiree              Del Oro                  17.17q -0.9  5 
  6 Curtis, Julianne             Golden Sierr             17.78q -0.5  4 
  7 Porter, Teryn                Del Oro                  17.91q -0.9  5 
  8 Gribble, Sierra              Woodcreek                18.17q -2.3  3 
  9 Hooft, Sierra                Reed                     18.29  -2.3  1 
 10 Singletary, Tamico           Valley                   18.48  -1.2  2 
 11 DeSilva, Taylor              Union Mine               18.70  -0.5  4 
 12 Dewater, Hannah              Union Mine               18.83  -0.9  5 
 13 Payne, Symone                Valley                   19.01  -1.2  2 
 14 J'Beily, Samia               Center                   19.04  -1.2  2 
 15 Santos, Nikke                Churchill Co             19.10  -0.9  5 
 16 Bostic, Jordan               Woodcreek                19.38  -1.2  2 
 17 Soto, Jessica                Yuba City                19.51  -2.3  3 
 18 Hunsucker, Katie             Center                   19.67  -0.9  5 
 19 Williams, Dominique          Manteca                  19.74  -0.5  4 
 20 Ford, Dakota                 Placer                   20.17  -1.2  2 
 21 Kittle, Christa              Lincoln-L                20.17  -0.9  5 
 22 Waller, Hannah               Casa Roble               20.44  -0.5  4 
 23 Conti, Jordan                Del Oro                  20.70  -2.3  3 
 24 Johnson, Marilyn             Placer                   21.01  -2.3  3 
 25 LeSure, Nastassia            Reed                     21.87  -0.5  4 
 26 Riehle, Theresa              Casa Roble               21.93  -0.5  4 
 27 Stewart, Sarah               Calaveras                22.22  -2.3  1 
 
Girls 100 Meter Hurdles 33" Varsity
============================================================================
 Meet Record: R 15.4h  1999        Ferguson, Dixon                             
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Simmons, Brie                Del Oro                  16.26  -2.0  10   
  2 Anderson, Lauren             Del Oro                  16.35  -2.0   8   
  3 Mixon, Jessica               Del Oro                  16.76  -2.0   6   
  4 Murray, Madison              Churchill Co             16.89  -2.0   4   
  5 Curtis, Julianne             Golden Sierr             17.16  -2.0   2   
  6 Bacchi, Desiree              Del Oro                  17.46  -2.0   1   
  7 Gribble, Sierra              Woodcreek                17.86  -2.0 
  8 Porter, Teryn                Del Oro                  19.17  -2.0 
 
Girls 300 Meter Hurdles 30" Varsity
==========================================================================
 Meet Record: R 48.23  4/17/2009   Andrea Severson, Colfax                     
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Simmons, Brie                Del Oro                  46.56R  1  10   
  2 Bacchi, Desiree              Del Oro                  47.67R  1   8   
  3 Curtis, Julianne             Golden Sierr             48.29   1   6   
  4 Anderson, Lauren             Del Oro                  48.46   1   4   
  5 Hooft, Sierra                Reed                     50.82   2   2   
  6 Parkhouse McAllister, Ha     Del Oro                  50.86   2   1   
  7 Dewater, Hannah              Union Mine               53.06   2 
  8 J'Beily, Samia               Center                   53.84   2 
  9 Waller, Hannah               Casa Roble               54.36   3 
 10 Ford, Dakota                 Placer                   54.64   3 
 11 Bethune, Charnelle           McNair                   55.32   1 
 12 DeSilva, Taylor              Union Mine               55.74   2 
 13 Brinskele, Rhian             Del Oro                  56.68   3 
 14 Estes, Janelle               Woodcreek                57.26   5 
 15 McGinness, Brianna           Calaveras                57.56   4 
 16 Soto, Jessica                Yuba City                57.65   5 
 17 LeSure, Nastassia            Reed                     57.80   3 
 18 Peery, Scarlett              Reed                     59.25   4 
 19 Johnson, Marilyn             Placer                   59.89   3 
 20 Baciocco, Chelsea            Calaveras              1:00.50   3 
 21 Riehle, Theresa              Casa Roble             1:00.56   4 
 22 Santos, Nikke                Churchill Co           1:01.77   4 
 23 Gribble, Sierra              Woodcreek              1:02.17   3 
 24 Payne, Symone                Valley                 1:05.11   5 
 25 Stewart, Sarah               Calaveras              1:07.77   4 
 
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
==========================================================================
 Meet Record: R 50.74  4/17/2009   Del Oro, Del Oro                            
                       S Eggert, M Landry, M Watkins, J Mixon            
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Del Oro  'A'                                          49.23R  1  10   
     1) Clement, Ciara                  2) Landry, MacKenzie              
     3) Simmons, Brie                   4) Ruiz, Brianna                  
  2 Reed  'A'                                             51.15   1   8   
     1) Gomer, Kelsey                   2) Jackson, Renese                
     3) White, Haley                    4) Knudsen, Honour                
  3 Valley  'A'                                           51.23   1   6   
     1) Simmons, Ralissia               2) Muccular, Markayla             
     3) Singletary, Tamico              4) Casher, Christina              
  4 Placer  'A'                                           52.03   1   4   
     1) Doughty, Cauleen                2) Lardner, Kelsey                
     3) Reeves, Kayla                   4) Doughty, Ellie                 
  5 Churchill County  'A'                                 52.48   1   2   
     1) Martin, Carly                   2) Nash (White), Khadijah         
     3) Murray, Madison                 4) Silva, Gabrielle               
  6 Manteca  'A'                                          54.35   1   1   
     1) Curry, Airenne                  2) Gonzales, Serina               
     3) Washington, Sharon              4) Flores, Julianna               
  7 Colfax  'A'                                           54.88   1 
     1) Kirby, Jaymee                   2)                                
  8 Calaveras  'A'                                        56.74   2 
     1) Baciocco, Chelsea               2) McGinness, Brianna             
     3) Houston, Victoria               4) Gonzales, Tessa                
  9 Mira Loma  'A'                                        57.99   2 
     1) Lockwood, Meghan                2) Spivey, Grace                  
     3) Rewey, Shawna                   4)                                
 10 Lincoln-L  'A'                                        58.26   2 
     1) Browand, Brittany               2) Calixto, Lupe                  
     3) Villaneuva, Paola               4) Kittle, Christa                
 
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================
 Meet Record: R 4:06.94  4/18/2008   Del Oro, Del Oro                          
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Placer  'A'                                         4:09.13   10   
     1) Doughty, Cauleen                2) O'Flaherty, Shannon            
     3) Reeves, Kayla                   4) Peterson, Hannah               
  2 Del Oro  'A'                                        4:11.48    8   
     1) Bell, Casey                     2) Jessie, Razario                
     3) Ruiz, Brianna                   4) Watkins, Maureen               
  3 Reed  'A'                                           4:22.79    6   
     1) Knudsen, Honour                 2) Sharkey, Amanda                
     3) Newell, Adriana                 4) Gomer, Kelsey                  
  4 Valley  'A'                                         4:24.10    4   
     1) Casher, Christina               2) Muccular, Markayla             
     3) Simmons, Ralissia               4) Asberry, Tanee                 
  5 Manteca  'A'                                        4:27.80    2   
     1) Gonzales, Serina                2) Lucas, Briana                  
     3) Navarro, Brianna                4) Washington, Sharon             
  6 Golden Sierra  'A'                                  4:28.57    1   
     1) Amato, Taylor                   2) Reddish, Emily                 
     3) Harston, Megan                  4) Curtis, Julianne               
  7 Churchill County  'A'                               4:29.56  
     1) Koenig, Kennedy                 2) Lewis, Cedie                   
     3) Mattern, Kaitlynn               4) Gordon, Felecia                
  8 Calaveras  'A'                                      4:44.55  
     1) Baciocco, Chelsea               2) Ruff, Heather                  
     3) McGinness, Brianna              4) Kane, Crystal                  
 
Girls High Jump Varsity
=======================================================================
 Meet Record: R  5-05  1998        Dudugjian, Del Oro                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Latham, Noelle               Del Oro                5-02.00   10   
  2 Mixon, Jessica               Del Oro                5-00.00    8   
  3 Johnson, Gena                Franklin (eg           4-10.00    6   
  4 Obert, Isabelle              Del Oro                4-08.00    4   
  5 Carmouche, Brianna           Del Oro                4-06.00    2   
  6 Johnson, Marilyn             Placer                J4-06.00    1   
  7 Francis, Sarah               Placer                J4-06.00  
  7 Wienmeister, Brittany        Golden Sierr          J4-06.00  
  9 Lardner, Kelsey              Placer                 4-04.00  
  9 Jordan, Abbie                Casa Roble             4-04.00  
 10 Bostic, Jordan               Woodcreek             J4-04.00  
 11 Brown, Gwen                  Golden Sierr          J4-02.00  
 11 Fry, Amber                   Del Oro               J4-02.00  
 
Girls Pole Vault Varsity
=======================================================================
 Meet Record: R 12-06  4/17/2009   MacKenzie Landry, Del Oro                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Landry, MacKenzie            Del Oro               12-00.00   10   
  2 Warner, Vicki                Del Oro              J12-00.00    8   
  3 Maroon, Ariel                Roseville             10-00.00    6   
  4 Herrera, Angelica            Woodcreek              9-00.00    3   
  4 Crane, Jacey                 Colfax                J8-06.00    3   
  6 Hawkins, Jackie              Woodcreek             J8-06.00    1   
  7 Heywood, Emily               Reed                   8-00.00  
  8 Severson, Tessa              Colfax                 7-00.00  
  9 Bajke, Nicole                Colfax                 6-06.00  
 -- Wells, Kyra                  Placer                      NH  
 -- Heckathorn, Chali            Churchill Co                NH  
 -- Gwilt, Keirsten              Woodcreek                   NH  
 
Girls Long Jump Varsity
============================================================================
 Meet Record: R 16-06.75  1999        Lester, Sacramento                       
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Knudsen, Honour              Reed                  16-01.00   NWI  10   
  2 Mixon, Jessica               Del Oro               15-10.00   NWI   8   
  3 Carmouche, Brianna           Del Oro               15-09.00   NWI   6   
  4 Kersting, Nicole             Reed                  15-08.50   NWI   4   
  5 Murray, Madison              Churchill Co          15-06.00   NWI   2   
  6 Gonzales, Tessa              Calaveras             15-05.50   NWI   1   
  7 Lockwood, Meghan             Mira Loma             15-01.50   NWI 
  8 Hawkins, Jackie              Woodcreek             14-09.00   NWI 
  9 Mitchell, Cheyenne           Center                14-07.00   NWI 
 10 Koenig, Kennedy              Churchill Co          14-03.50   NWI 
 11 Martin, Carly                Churchill Co          14-01.00   NWI 
 11 Gonzales, Serina             Manteca               14-01.00   NWI 
 11 Latham, Noelle               Del Oro               14-01.00   NWI 
 14 Wrobel, Alexandria           Rio Linda             13-08.00   NWI 
 15 Silva, Gabrielle             Churchill Co          13-07.00   NWI 
 16 Billings, Stephanie          Del Oro               13-06.00   NWI 
 16 Williams, Dominique          Manteca               13-06.00   NWI 
 16 Kittle, Christa              Lincoln-L             13-06.00   NWI 
 19 Bajke, Nicole                Colfax                13-05.00   NWI 
 20 Standifer, Destiny           Woodcreek             13-04.00   NWI 
 21 Tristant, Emily              Del Oro               13-03.50   NWI 
 22 Davis, Jessica               Woodcreek             13-02.50   NWI 
 23 Waller, Hannah               Casa Roble            12-10.00   NWI 
 24 Browand, Brittany            Lincoln-L             12-06.50   NWI 
 25 Francis, Sarah               Placer                12-05.50   NWI 
 26 Rewey, Shawna                Mira Loma             12-05.00   NWI 
 27 Riehle, Theresa              Casa Roble            12-03.00   NWI 
 28 Santos, Nikke                Churchill Co          12-00.00   NWI 
 29 Brown, Gwen                  Golden Sierr          11-04.00   NWI 
 30 Kelly, Kaitlyn               Placer                11-03.00   NWI 
 
Girls Triple Jump Varsity
============================================================================
 Meet Record: R 35-09  1998        Childress, Cordova                          
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Mixon, Jessica               Del Oro               32-10.00   NWI  10   
  2 Lockwood, Meghan             Mira Loma             32-09.00   NWI   8   
  3 Latham, Noelle               Del Oro               32-07.00   NWI   6   
  4 Martin, Carly                Churchill Co          32-01.50   NWI   4   
  5 Maroon, Ariel                Roseville             32-01.00   NWI   2   
  6 Hawkins, Jackie              Woodcreek             30-10.25   NWI   1   
  7 Murray, Madison              Churchill Co          30-06.50   NWI 
  8 Kersting, Nicole             Reed                  30-04.00   NWI 
  9 Warner, Vicki                Del Oro               30-02.50   NWI 
 10 Wrobel, Alexandria           Rio Linda             29-08.50   NWI 
 11 Francis, Sarah               Placer                29-07.00   NWI 
 12 Silva, Gabrielle             Churchill Co          28-08.00   NWI 
 13 Hyatt, Paige                 Placer                28-07.25   NWI 
 14 Haymore, Katie               Yuba City             27-10.00   NWI 
 15 Kelly, Kaitlyn               Placer                27-07.75   NWI 
 16 Koenig, Kennedy              Churchill Co          27-01.00   NWI 
 17 Santos, Nikke                Churchill Co          26-06.50   NWI 
 18 Brown, Gwen                  Golden Sierr          26-01.75   NWI 
 19 Williams, Dominique          Manteca               26-01.50   NWI 
 20 Bajke, Nicole                Colfax                23-07.25   NWI 
 21 Kvidstad, Maureen            Manteca               23-04.75   NWI 
 
Girls Shot Put Varsity
=======================================================================
 Meet Record: R 41-00  4/17/2009   Alyssa Manning, Rio Linda                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Willis, Karissa              Del Oro               38-02.50   10   
  2 Mauga, Esther                Churchill Co          34-00.00    8   
  3 Hale, Wonwyne                Yuba City             33-10.00    6   
  4 Manning, Melissa             Placer                32-09.00    4   
  5 Jezildzic, Ena               Casa Roble            31-09.00    2   
  6 Colon, Emily                 Colfax                30-10.00    1   
  7 Feis, Bethany                Placer                30-00.00  
  8 Hibbert, Kimberly            Del Oro               29-09.50  
  9 Russell, KT                  Reed                  29-04.00  
  9 Zagurskaya, Ulyana           Center                29-04.00  
 11 Gobern, Allana               Del Campo             29-02.50  
 12 Allen, Leslie                Casa Roble            28-11.50  
 13 Wrobel, Alexandria           Rio Linda             28-05.50  
 14 Billings, Stephanie          Del Oro               28-01.00  
 15 Hazard, Jackie               Colfax                27-08.00  
 16 Braham, Virginia             Mira Loma             26-08.00  
 17 Wilson, Nicole               Del Oro               26-05.00  
 18 Lee, Debra                   Valley                25-11.00  
 19 Crouse, Christa              Placer                25-09.00  
 20 Cuadros, Amanda              Mesa Verde            25-08.50  
 21 Rillera, Roni                Mesa Verde            25-06.50  
 22 Vernon-Jackson, Shaunice     Reed                  25-05.50  
 23 Bodily, Emily                Colfax                25-04.00  
 24 Middlebrooks, Carolanne      Rio Linda             25-01.00  
 25 Ybarra, Sheryl               Churchill Co          24-07.00  
 26 Villar, Erica                Manteca               24-04.00  
 27 Escobedo, Gabby              Manteca               23-11.50  
 28 J'Beily, Samia               Center                23-11.00  
 29 Martin, Sadrena              Mira Loma             23-09.50  
 30 Cravens, Colleen             Casa Roble            23-04.00  
 31 Davis, Jessica               Woodcreek             22-09.00  
 32 Gerwer, Delaina              Del Oro               21-01.50  
 33 Heckathorn, Chali            Churchill Co          20-11.00  
 34 Goodman, Lauren              Reed                  20-10.00  
 35 White, Tiffany               Del Campo             19-06.00  
 
Girls Discus Throw Varsity
=======================================================================
 Meet Record: R 120-10  1994        Gilbert, El Dorado                         
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mauga, Esther                Churchill Co            110-05   10   
  2 Colon, Emily                 Colfax                  102-02    8   
  3 Russell, KT                  Reed                 100-01.50    6   
  4 Manning, Melissa             Placer                99-10.50    4   
  5 Wilson, Nicole               Del Oro                  96-09    2   
  6 Feis, Bethany                Placer                   89-09    1   
  7 Hazard, Jackie               Colfax                89-05.75  
  8 Bodily, Emily                Colfax                89-02.25  
  9 Hibbert, Kimberly            Del Oro               88-07.50  
 10 Rillera, Roni                Mesa Verde               85-09  
 11 J'Beily, Samia               Center                   84-02  
 12 Jezildzic, Ena               Casa Roble            82-08.50  
 13 Wrobel, Alexandria           Rio Linda             81-11.50  
 14 Davis, Jessica               Woodcreek             78-01.25  
 15 Brown, Gwen                  Golden Sierr          78-00.75  
 16 Hale, Wonwyne                Yuba City             77-10.75  
 17 Goodman, Lauren              Reed                     76-11  
 18 Willis, Karissa              Del Oro                  76-09  
 19 Urbieta, Jenny               Placer                   76-08  
 20 Zagurskaya, Ulyana           Center                71-09.50  
 21 Cuadros, Amanda              Mesa Verde               71-08  
 22 Escobedo, Gabby              Manteca                  67-02  
 23 Patocs Tercero, Raquel       Del Oro                  66-11  
 24 Allen, Leslie                Casa Roble            66-09.50  
 25 Middlebrooks, Carolanne      Rio Linda             65-04.25  
 26 Vernon-Jackson, Shaunice     Reed                     63-06  
 27 Lee, Debra                   Valley                   63-05  
 28 Cravens, Colleen             Casa Roble            62-11.50  
 -- Powell, Courtney             Del Campo                   ND  
 -- King, Merecedez              Rio Linda                   ND  
 -- Perez, Rosina                Valley                      ND  
 -- Ybarra, Sheryl               Churchill Co                ND  
 -- Belme, MacKenzie             Manteca                     ND  
 
Girls 100 Meter Dash Frosh/Soph
========================================================================
Top 9 Advance by Time
 Meet Record: R 13.25  4/17/2009   Ayana Brown, Vanden                         
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Rhone, Briana                McNair                   13.59q -2.3  2 
  2 Wintsch, Sarah               Woodcreek                13.68q -0.6  5 
  3 White, Haley                 Reed                     14.06q -1.4  4 
  3 Campbell, Cecelia            Del Oro                  14.06q -1.1  3 
  5 Overton, Lydia               Valley                   14.19q -1.4  4 
  6 Winnet, Niki                 Placer                   14.21q -1.1  3 
  7 Magnusson, Kira              Roseville                14.28q -0.6  5 
  8 Saccomanno, Sammy            Colfax                   14.30q -3.4  1 
  9 Anderson, Tolanda            Rio Linda                14.40q -3.4  1 
 10 Duncan, Emma                 Rio American             14.42  -1.1  3 
 11 Thomas, Katy                 Colfax                   14.55  -0.6  5 
 12 Haymore, Cindy               Yuba City                14.56  -1.8  6 
 13 Clement, Elisa               Del Oro                  14.63  -1.8  6 
 14 Graves, Samantha             Rio American             14.64  -2.3  2 
 15 Engle, Victoria              Casa Roble               14.67  -1.4  4 
 16 Scott, Jasmine               Rio Linda                14.69  -2.3  2 
 17 Muir, Alicia                 Churchill Co             14.70  -0.6  5 
 18 Garcia, Carmen               Valley                   14.86  -1.1  3 
 19 Stewart, LaQuita             Reed                     14.93  -1.4  4 
 20 Ka Lai, Dillon               Rio Linda                15.03  -3.4  1 
 21 Hummel, Shannon              Calaveras                15.13  -3.4  1 
 22 Bishop, Raina                Franklin (eg             15.16  -1.1  3 
 23 Detomasi, Nickie             Churchill Co             15.21  -1.8  6 
 24 Senibua, Erini               Mira Loma                15.28  -1.4  4 
 25 Hurley, Ashley               Del Oro                  15.33  -3.4  1 
 26 Romero, Alexis               Churchill Co             15.35  -1.1  3 
 27 Coronado, Juliann            Rio American             15.42  -1.8  6 
 28 Risi, Kailee                 Calaveras                15.48  -3.4  1 
 29 Timothy, Stacy               Franklin (eg             15.64  -1.8  6 
 30 Dumitru, Monique             Del Oro                  15.73  -0.6  5 
 31 Lloyd, Veronica              Casa Roble               16.03  -2.3  2 
 32 Cramer, Lexi                 Argonaut                 16.09  -1.1  3 
 33 Burns, Alexa                 Calaveras                16.29  -0.6  5 
 34 Santos, Charmaine            Manteca                  16.32  -3.4  1 
 35 Marquardt, Olivia            Union Mine               16.45  -3.4  1 
 36 Dangelo, Emmalee             Golden Sierr             16.60  -0.6  5 
 37 Van Peer, Sam                Churchill Co             16.63  -2.3  2 
 38 Turcotte, Leah               Mesa Verde               17.22  -1.8  6 
 
Girls 100 Meter Dash Frosh/Soph
============================================================================
 Meet Record: R 13.25  4/17/2009   Ayana Brown, Vanden                         
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Rhone, Briana                McNair                   13.18R  0.8  10   
  2 Wintsch, Sarah               Woodcreek                13.22R  0.8   8   
  3 White, Haley                 Reed                     13.72   0.8   6   
  4 Campbell, Cecelia            Del Oro                  13.91   0.8   4   
  5 Saccomanno, Sammy            Colfax                   13.99   0.8   2   
  6 Magnusson, Kira              Roseville                14.07   0.8   1   
  7 Overton, Lydia               Valley                   14.09   0.8 
  8 Anderson, Tolanda            Rio Linda                14.37   0.8 
 
Girls 200 Meter Dash Frosh/Soph
========================================================================
Top 9 Advance by Time
 Meet Record: R 27.51  4/17/2009   Ayana Brown, Vanden                         
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Rhone, Briana                McNair                   28.13q -1.7  1 
  2 Reddish, Emily               Golden Sierr             28.53q -1.6  2 
  3 Wintsch, Sarah               Woodcreek                28.84q -2.2  4 
  4 White, Haley                 Reed                     29.11q -2.4  3 
  5 Campbell, Cecelia            Del Oro                  29.16q -2.9  6 
  6 Proiette, Sydney             Del Oro                  29.38q -1.4  5 
  7 Sidori, Marleen              Woodcreek                29.50q -1.6  2 
  8 Kutz, Haley                  Reed                     29.74q -1.6  2 
  9 Pitz, Taylor                 Colfax                   29.81q -1.4  5 
 10 Castle, Caitlin              Mesa Verde               29.90  -1.7  1 
 11 Anderson, Tolanda            Rio Linda                29.91  -1.7  1 
 12 Bradford, Jordan             Woodcreek                30.13  -1.4  5 
 13 Muir, Alicia                 Churchill Co             30.40  -2.4  3 
 14 Fonoimoana, Tiare            Reed                     30.47  -2.9  6 
 15 Ka Lai, Dillon               Rio Linda                30.59  -1.6  2 
 16 Haymore, Cindy               Yuba City                30.72  -1.4  5 
 17 Morris, Kelsey               Rio Linda                30.72  -2.4  3 
 18 Overton, Lydia               Valley                   30.92  -2.9  6 
 19 Bishop, Raina                Franklin (eg             30.95  -1.7  1 
 20 Garcia, Carmen               Valley                   31.03  -1.7  1 
 21 Graves, Samantha             Rio American             31.06  -2.4  3 
 22 Coronado, Juliann            Rio American             31.66  -2.4  3 
 23 Dumitru, Monique             Del Oro                  32.09  -2.4  3 
 24 Sephanloo, Sarvy             Mira Loma                32.43  -1.4  5 
 25 Little, Hannah               Churchill Co             32.71  -2.4  3 
 26 Carl, Kira                   Del Oro                  32.80  -1.6  2 
 27 Sanders, Leigh               Mesa Verde               32.93  -1.4  5 
 28 Rohrke, Janice               Mesa Verde               34.04  -1.6  2 
 29 Wilkinson, Sydney            Argonaut                 34.41  -2.9  6 
 30 Borelli, Megan               Churchill Co             34.61  -2.4  3 
 31 Marquardt, Olivia            Union Mine               35.11  -1.6  2 
 32 Griffiths, Katie             Churchill Co             35.54  -1.6  2 
 33 Dangelo, Emmalee             Golden Sierr             36.02  -2.9  6 
 34 Turcotte, Leah               Mesa Verde               37.48  -2.9  6 
 35 Hyun, Crystal                Mira Loma                38.42  -1.4  5 
 -- Biles, Haley                 Colfax                      NT  -2.2  4 
 -- Clement, Elisa               Del Oro                     NT  -2.2  4 
 -- Allison, Faith               Valley                      NT  -2.2  4 
 -- Cruz, Crystal                Rio American                NT  -2.2  4 
 -- Senibua, Erini               Mira Loma                   NT  -2.2  4 
 -- Detomasi, Nickie             Churchill Co                NT  -2.2  4 
 -- Harris, Samantha             Del Oro                     NT  -2.2  4 
 
Girls 200 Meter Dash Frosh/Soph
============================================================================
 Meet Record: R 27.51  4/17/2009   Ayana Brown, Vanden                         
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Wintsch, Sarah               Woodcreek                27.48R  0.3  10   
  2 Rhone, Briana                McNair                   27.58   0.3   8   
  3 White, Haley                 Reed                     28.22   0.3   6   
  4 Reddish, Emily               Golden Sierr             28.44   0.3   4   
  5 Campbell, Cecelia            Del Oro                  28.56   0.3   2   
  6 Proiette, Sydney             Del Oro                  28.83   0.3   1   
  7 Sidori, Marleen              Woodcreek                29.01   0.3 
  8 Kutz, Haley                  Reed                     29.09   0.3 
 
Girls 400 Meter Dash Frosh/Soph
==========================================================================
 Meet Record: R 1:05.65  4/17/2009   Stephanie Billings, Del Oro               
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Johnson, Jessica             Casa Roble             1:03.71R  1  10   
  2 Curtis, Caitlynn             Del Oro                1:03.72R  1   8   
  3 Reddish, Emily               Golden Sierr           1:03.80R  1   6   
  4 Bergeron, Victoria           Rio American           1:04.00R  1   4   
  5 Pitz, Taylor                 Colfax                 1:05.05R  1   2   
  6 Biles, Haley                 Colfax                 1:05.40R  1   1   
  7 Nash, Emily                  Del Oro                1:06.03   1 
  8 Muir, Alicia                 Churchill Co           1:06.07   2 
  9 Pickard, Jenelle             Placer                 1:06.12   1 
 10 Sidori, Marleen              Woodcreek              1:07.47   1 
 11 Kutz, Haley                  Reed                   1:08.70   2 
 12 Engle, Victoria              Casa Roble             1:09.36   4 
 13 Harris, Samantha             Del Oro                1:09.83   2 
 14 Navarroza, Cherish           Reed                   1:10.72   2 
 15 Bradford, Jordan             Woodcreek              1:10.94   4 
 16 Sephanloo, Sarvy             Mira Loma              1:12.66   3 
 17 Hussey, Kaley                Calaveras              1:16.94   3 
 18 Marquardt, Olivia            Union Mine             1:19.32   3 
 19 Sholotyuk, Irina             Rio Linda              1:19.53   3 
 20 Hyun, Crystal                Mira Loma              1:27.49   4 
 
Girls 800 Meter Run Frosh/Soph
=======================================================================
 Meet Record: R 2:36.12  4/17/2009   Caitlynn Curtis, Del Oro                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Raatz, Katelyn               Reed                   2:34.11R  10   
  2 Curtis, Caitlynn             Del Oro                2:34.30R   8   
  3 Newman, Madi                 Colfax                 2:39.24    6   
  4 Sims, Niyia                  Yuba City              2:39.45    4   
  5 Winters, Christina           Placer                 2:40.14    2   
  6 Trujillo, Emily              Union Mine             2:45.77    1   
  7 Wiebke, Taylor               Reed                   2:49.93  
  8 Niegel, Sarah                Union Mine             2:49.95  
  9 Redman, Crystal              Calaveras              2:51.47  
 10 Lozancich, Katherine         Del Oro                2:51.65  
 11 Pujol, Sully                 Colfax                 2:53.24  
 12 McAlister, Holly             Yuba City              2:55.38  
 13 Scholl, Arial                Lincoln-L              2:56.17  
 14 Praker, Mikaelyn             Union Mine             2:57.95  
 15 Paraskevopoulos, Anna        Del Oro                2:58.30  
 16 Colborn, Megan               Calaveras              3:03.55  
 17 O'Brien, Katie               Churchill Co           3:04.77  
 18 Conner, Joycelyn             Churchill Co           3:05.13  
 19 Peterson, Taylor             Del Oro                3:08.21  
 
Girls 1500 Meter Run Frosh/Soph
=======================================================================
 Meet Record: R 5:31.11  4/17/2009   Ciara Donnelly, Woodcreek                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Raatz, Katelyn               Reed                   5:16.50R  10   
  2 Hiatt, Kristen               Placer                 5:18.81R   8   
  3 Lua, Alexa                   Del Oro                5:21.70R   6   
  4 Warren, Kailee               Placer                 5:25.50R   4   
  5 Sims, Niyia                  Yuba City              5:27.84R   2   
  6 Carr, Emily                  Reed                   5:36.75    1   
  7 Wiebke, Taylor               Reed                   5:40.00  
  8 Monk, Collette               Casa Roble             5:40.10  
  9 Speer, Ashley                Argonaut               5:41.17  
 10 O'Brien, Katie               Churchill Co           5:48.20  
 11 Kelly, Ashling               Del Campo              5:50.69  
 12 McAlister, Holly             Yuba City              5:51.19  
 13 Tracy, Eileen                Del Campo              5:53.49  
 14 Paraskevopoulos, Anna        Del Oro                5:59.11  
 15 Rodriguez, Breanna           Manteca                5:59.69  
 16 Conner, Joycelyn             Churchill Co           6:04.36  
 17 Lozancich, Katherine         Del Oro                6:08.69  
 18 Kinser, Stephanie            Franklin (eg           6:09.09  
 19 Ziegler, Cheyenne            Union Mine             6:09.96  
 20 Raschein, Katelyn            Franklin (eg           6:17.40  
 21 Haq, Warda                   Franklin (eg           6:22.30  
 22 Giannavola, Olivia           Del Campo              6:22.80  
 23 Larson, Kendall              Del Oro                6:23.50  
 24 Rollins, Lucy                Del Oro                6:24.69  
 25 Eastteam, Lisa               Del Oro                6:24.89  
 26 Buccinio, Kate               Franklin (eg           6:26.57  
 27 Hollister, Whitney           Rio American           6:27.11  
 28 Robertson, Kaijah            Roseville              6:36.59  
 
Girls 3000 Meter Run Frosh/Soph
=======================================================================
 Meet Record: R 11:53.42  4/17/2009   Sierra Davies, Union Mine                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nunes, Carina                Woodcreek             11:12.60R  10   
  2 Lua, Alexa                   Del Oro               11:41.96R   8   
  3 Warren, Kailee               Placer                11:44.16R   6   
  4 Hiatt, Kristen               Placer                11:52.43R   4   
  5 Carr, Emily                  Reed                  12:28.09    2   
  6 Williams, Sequoia            Union Mine            12:33.51    1   
  7 O'Brien, Katie               Churchill Co          12:51.23  
  8 Tracy, Eileen                Del Campo             13:13.38  
  9 Kelly, Ashling               Del Campo             13:20.25  
 
Girls 100 Meter Hurdles 33" Frosh/Soph
========================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: R 17.69  4/17/2009   Lauren Anderson, Del Oro                    
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Habermehl, McCall            Woodcreek              R 17.56q -1.4  1 
  2 Nash, Emily                  Del Oro                  17.79q -0.8  4 
  3 Whittet, Kelsey              Colfax                   19.09q -0.5  5 
  4 Crider, Shelby               Placer                   19.55q -1.8  6 
  5 Roskelley, Rachel            Placer                   19.59q -1.3  3 
  6 Stickel, Kristen             Casa Roble               19.66q -0.8  4 
  7 Pham, Nina                   Valley                   19.67q -0.8  4 
  8 Robinson, Shanetra           Valley                   19.87q -0.8  4 
  9 Little, Hannah               Churchill Co             20.04  -1.7  2 
 10 McCuen, Madeline             Woodcreek                20.06  -0.5  5 
 11 Dollahite, Ashley            Placer                   20.30  -1.3  3 
 12 Robertson, Kaijah            Roseville                20.37  -1.8  6 
 13 Aliff, Madison               Union Mine               20.50  -0.8  4 
 14 Pritchard, Sam               Union Mine               20.50  -0.8  4 
 15 Burke, Morgan                Woodcreek                20.60  -0.8  4 
 16 Lasick, Taylor               Del Oro                  20.88  -1.7  2 
 17 Hurtado, Marisa              Reed                     20.91  -1.3  3 
 18 Martinez, Alana              Reed                     21.30  -1.7  2 
 19 Hummel, Shannon              Calaveras                21.32  -1.7  2 
 20 Berkeley, Savannah           Lincoln-L                21.87  -0.5  5 
 21 Santos, Charmaine            Manteca                  21.87  -0.5  5 
 22 Lis, Haleigh                 Colfax                   21.92  -1.4  1 
 23 Wilkinson, Sydney            Argonaut                 21.96  -0.5  5 
 24 Rohrke, Janice               Mesa Verde               22.16  -1.3  3 
 25 Espinoza, Adriana            Valley                   22.33  -1.3  3 
 26 Westendorf, Amanda           Mesa Verde               22.63  -1.8  6 
 27 Fonoimoana, Tiare            Reed                     23.34  -1.4  1 
 28 Reibsamen, Kelsey            Churchill Co             23.52  -1.8  6 
 29 Snook, Kelsi                 Lincoln-L                24.04  -1.4  1 
 30 Mannon, Rachel               Del Oro                  24.22  -1.8  6 
 31 Moore, Josie                 Calaveras                26.32  -1.4  1 
 
Girls 100 Meter Hurdles 33" Frosh/Soph
============================================================================
 Meet Record: R 17.69  4/17/2009   Lauren Anderson, Del Oro                    
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Habermehl, McCall            Woodcreek                17.00R -2.4  10   
  2 Nash, Emily                  Del Oro                  17.18R -2.4   8   
  3 Whittet, Kelsey              Colfax                   19.22  -2.4   6   
  4 Crider, Shelby               Placer                   19.35  -2.4   4   
  5 Pham, Nina                   Valley                   19.68  -2.4   2   
  6 Stickel, Kristen             Casa Roble               19.91  -2.4   1   
  7 Roskelley, Rachel            Placer                   19.98  -2.4 
  8 Robinson, Shanetra           Valley                   20.44  -2.4 
 
Girls 300 Meter Hurdles 30" Frosh/Soph
==========================================================================
 Meet Record: R 49.81  4/17/2009   McCall Habermehl, Woodcreek                 
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nash, Emily                  Del Oro                  50.04   1  10   
  2 Habermehl, McCall            Woodcreek                50.64   1   8   
  3 Whittet, Kelsey              Colfax                   53.17   1   6   
  4 Dollahite, Ashley            Placer                   53.35   1   4   
  5 Roskelley, Rachel            Placer                   55.06   1   2   
  6 Stickel, Kristen             Casa Roble               55.69   2   1   
  7 Little, Hannah               Churchill Co             55.70   2 
  8 McCuen, Madeline             Woodcreek                56.05   2 
  9 Lasick, Taylor               Del Oro                  56.18   1 
 10 Aliff, Madison               Union Mine               56.54   2 
 11 Robinson, Shanetra           Valley                   56.77   4 
 12 Miles, Allison               Casa Roble               56.80   1 
 13 Martinez, Alana              Reed                     57.27   2 
 14 Pham, Nina                   Valley                   58.98   4 
 15 Hurtado, Marisa              Reed                     59.21   2 
 16 Burke, Morgan                Woodcreek              1:00.71   3 
 17 Rohrke, Janice               Mesa Verde             1:01.63   3 
 18 Espinoza, Adriana            Valley                 1:01.95   4 
 19 Fonoimoana, Tiare            Reed                   1:03.77   1 
 20 Westendorf, Amanda           Mesa Verde             1:04.93   3 
 21 Eastteam, Lisa               Del Oro                1:06.37   4 
 22 Mannon, Rachel               Del Oro                1:06.97   3 
 23 Turcotte, Leah               Mesa Verde             1:11.69   3 
 
Girls 4x100 Meter Relay Frosh/Soph
=======================================================================
 Meet Record: R 52.38  4/17/2009   Del Oro, Del Oro                            
                       C Curtis, B Teves, H Parkhouse McAllister, K Moss 
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Woodcreek  'A'                                        52.93   10   
     1) McLean, Lanisha                 2)                                
  2 Placer  'A'                                           53.86    8   
     1) Crider, Shelby                  2) Ratcliff, Makayla              
     3) Dollahite, Ashley               4) Winnet, Niki                   
  3 Colfax  'A'                                           54.63    6   
     1) Biles, Haley                    2)                                
  4 Reed  'A'                                             55.08    4   
     1) Jones, Lashya                   2) Stewart, LaQuita               
     3) Kutz, Haley                     4) Navarroza, Cherish             
  5 Del Oro  'A'                                          55.49    2   
     1) Campbell, Cecelia               2) Curtis, Caitlynn               
     3) Watson, Ellen                   4) Clement, Elisa                 
  6 Rio Linda  'A'                                        56.25    1   
     1) Anderson, Tolanda               2) Ka Lai, Dillon                 
     3) Scott, Jasmine                  4) Robinson, Raesha               
  7 Valley  'A'                                           56.87  
     1) Garcia, Carmen                  2) Allison, Faith                 
     3) Pham, Nina                      4) Robinson, Shanetra             
  8 Churchill County  'A'                                 57.36  
     1) Heck, Samantha                  2) Romero, Alexis                 
     3) Van Peer, Sam                   4) Detomasi, Nickie               
  9 Calaveras  'A'                                        58.73  
     1) Risi, Kailee                    2) Moore, Josie                   
     3) Hussey, Kaley                   4) Burns, Alexa                   
 
Girls 4x400 Meter Relay Frosh/Soph
=======================================================================
 Meet Record: R 4:21.55  4/17/2009   Del Oro, Del Oro                          
                         Anderson, Parkhouse McAllister, Curtis, Billings  
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Reed  'A'                                           4:23.75   10   
     1) Fonoimoana, Tiare               2) LeSure, Nyasha                 
     3) Raatz, Katelyn                  4) White, Haley                   
  2 Del Oro  'A'                                        4:23.85    8   
     1) Campbell, Cecelia               2) Lasick, Taylor                 
     3) Nash, Emily                     4) Curtis, Caitlynn               
  3 Colfax  'A'                                         4:24.70    6   
     1) Biles, Haley                    2)                                
  4 Placer  'A'                                         4:28.46    4   
     1) Dollahite, Ashley               2) Ratcliff, Makayla              
     3) Winters, Christina              4) Pickard, Jenelle               
  5 Union Mine  'A'                                     4:49.60    2   
     1) Aliff, Madison                  2) Trujillo, Emily                
     3) Williams, Sequoia               4) Pritchard, Sam                 
  6 Churchill County  'A'                               4:54.18    1   
     1) Martin, Lani                    2) Muir, Alicia                   
     3) O'Brien, Katie                  4) Conner, Joycelyn               
  7 Calaveras  'A'                                      4:54.58  
     1) Colborn, Megan                  2) Hummel, Shannon                
     3) Redman, Crystal                 4) Hussey, Kaley                  
 
Girls High Jump Frosh/Soph
=======================================================================
 Meet Record: R  4-10  4/17/2009   Tessa Severson, Colfax                      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brening, Cameron             Del Oro                4-10.00R  10   
  2 Conner, Joycelyn             Churchill Co           4-06.00    8   
  3 Bishop, Raina                Franklin (eg          J4-06.00    6   
  4 Pritchard, Sam               Union Mine             4-04.00    2.33
  4 Castle, Caitlin              Mesa Verde             4-04.00    2.33
  4 Barnes, Aziza                Valley                 4-04.00    2.33
  7 Martin, Lani                 Churchill Co          J4-04.00  
  7 Still, Nastassha             Reed                  J4-04.00  
  7 Moss, Sophie                 Del Oro               J4-04.00  
  7 Hawkins, Clair               Woodcreek             J4-04.00  
 11 Baley, Brianna               Churchill Co           4-00.00  
 12 Griffiths, Katie             Churchill Co           3-10.00  
 
Girls Pole Vault Frosh/Soph
=======================================================================
 Meet Record: R  9-00  4/17/2009   Angelica Herrera, Woodcreek                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Saccomanno, Sammy            Colfax                 9-06.00R  10   
  2 Eilert, Samantha             Del Oro                9-00.00R   8   
  3 Maneatis, Jennifer           Del Oro                8-00.00    6   
  4 Crider, Shelby               Placer                J8-00.00    4   
  5 Habermehl, McCall            Woodcreek             J8-00.00    2   
  6 Winnet, Niki                 Placer                J8-00.00    1   
  7 Morgan, Siena                Colfax                 7-06.00  
  8 Dangelo, Emmalee             Golden Sierr           7-00.00  
  9 Snook, Kelsi                 Lincoln-L              6-06.00  
 10 Berkeley, Savannah           Lincoln-L              6-00.00  
 10 Kutz, Haley                  Reed                   6-00.00  
 -- Griffiths, Katie             Churchill Co                NH  
 -- McDonough, Brook             Del Oro                     NH  
 -- Arakelian, Layne             Del Oro                     NH  
 -- Pryor, Alexandra             Del Oro                     NH  
 -- Reibsamen, Kelsey            Churchill Co                NH  
 -- Heck, Samantha               Churchill Co                NH  
 -- Elliott, Emily               Woodcreek                   NH  
 -- Garrison, Brianne            Del Oro                     NH  
 
Girls Long Jump Frosh/Soph
============================================================================
 Meet Record: R 15-03  4/17/2009   Kyndal Moss, Del Oro                        
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Crider, Shelby               Placer                15-03.00R  NWI  10   
  2 Reddish, Emily               Golden Sierr          14-10.50   NWI   8   
  3 Pritchard, Sam               Union Mine            14-08.00   NWI   6   
  4 Navarro, Erika               Woodcreek             14-02.00   NWI   4   
  5 Thomas, Katy                 Colfax                14-01.00   NWI   2   
  6 Hawkins, Clair               Woodcreek             13-07.00   NWI   1   
  7 Kostka, Jessica              Colfax                13-05.50   NWI 
  8 Saccomanno, Sammy            Colfax                13-02.25   NWI 
  9 Engle, Victoria              Casa Roble            13-01.25   NWI 
 10 Sanders, Leigh               Mesa Verde            13-01.00   NWI 
 11 Robertson, Kaijah            Roseville             13-00.00   NWI 
 11 Martin, Lani                 Churchill Co          13-00.00   NWI 
 13 Morris, Kelsey               Rio Linda             12-10.00   NWI 
 13 Senibua, Erini               Mira Loma             12-10.00   NWI 
 15 Maneatis, Jennifer           Del Oro               12-06.50   NWI 
 15 Baley, Brianna               Churchill Co          12-06.50   NWI 
 17 Romero, Alexis               Churchill Co          12-03.75   NWI 
 18 Ocegueda, Sandy              Reed                  12-03.00   NWI 
 19 Borelli, Megan               Churchill Co          12-02.00   NWI 
 20 Detomasi, Nickie             Churchill Co          12-01.50   NWI 
 21 Lloyd, Veronica              Casa Roble            12-00.00   NWI 
 22 Makayed, Aliesia             Mesa Verde            11-11.00   NWI 
 23 Harper, Amber                Reed                  11-09.50   NWI 
 24 Bailey, Megan                Reed                  11-09.00   NWI 
 25 Heck, Samantha               Churchill Co          11-05.00   NWI 
 26 Jenson, Arianna              Placer                11-04.50   NWI 
 27 Moss, Sophie                 Del Oro               11-01.75   NWI 
 28 Santos, Charmaine            Manteca               10-09.50   NWI 
 28 Trask, Meghan                Del Oro               10-09.50   NWI 
 30 Rohrke, Janice               Mesa Verde            10-03.00   NWI 
 30 Westendorf, Amanda           Mesa Verde            10-03.00   NWI 
 32 Mannon, Rachel               Del Oro                9-05.75   NWI 
 
Girls Triple Jump Frosh/Soph
============================================================================
 Meet Record: R 30-01  4/17/2009   Krysel Montemajor, Encina                   
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Morgan, Siena                Colfax                30-08.00R  NWI  10   
  2 Hoskinson, Sofia             Woodcreek             29-11.50   NWI   8   
  3 Hawkins, Clair               Woodcreek             29-11.25   NWI   6   
  4 Baley, Brianna               Churchill Co          29-09.50   NWI   4   
  5 Navarro, Erika               Woodcreek             29-06.00   NWI   2   
  6 Martin, Lani                 Churchill Co          29-02.00   NWI   1   
  7 Laidlaw, Alysia              Colfax                28-10.75   NWI 
  8 Brening, Cameron             Del Oro               28-05.50   NWI 
  9 Duncan, Emma                 Rio American          28-02.00   NWI 
 10 Makayed, Aliesia             Mesa Verde            27-07.00   NWI 
 11 Jabusch, Taylor              Del Oro               27-04.50   NWI 
 12 Ocegueda, Sandy              Reed                  26-06.25   NWI 
 13 Romero, Alexis               Churchill Co          25-07.50   NWI 
 14 Heck, Samantha               Churchill Co          25-07.00   NWI 
 15 Trask, Meghan                Del Oro               24-03.50   NWI 
 16 Sanders, Leigh               Mesa Verde            23-07.75   NWI 
 
Girls Shot Put Frosh/Soph
=======================================================================
 Meet Record: R 31-01.75  4/17/2009   Kim Lucero, Sierra                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nishi, Darcy                 Rio American          30-02.00   10   
  2 Miller, Kendra               Franklin (eg          29-07.00    8   
  3 Campbell, Alex               Mira Loma             28-01.00    6   
  4 Hadley, Kayla                Valley                26-01.50    3   
  4 Lane, Kelli                  Manteca               26-01.50    3   
  6 Feis, Becky                  Placer                24-04.50    1   
  7 Foley, Emily                 Golden Sierr          24-03.50  
  7 House, Breanna               Calaveras             24-03.50  
  9 Rains, Mykaela               Del Oro               23-10.00  
 10 Lee, Nyterrious              Valley                23-08.00  
 11 Shepard, Jamilah             Reed                  23-04.50  
 12 Fulmer, Ashley               Union Mine            23-00.00  
 13 Flato, Emily                 Mira Loma             22-06.00  
 14 Heppler, Sarah               Woodcreek             21-07.00  
 15 Imbisi, Wendy                Mira Loma             21-05.00  
 16 Giordanengo, Brittany        Woodcreek             20-09.00  
 17 Kelly, Jennifer              Del Oro               20-08.50  
 18 Borelli, Megan               Churchill Co          20-02.00  
 18 Beck-DeWilde, Justine        Woodcreek             20-02.00  
 20 Mattingly, Cierra            Calaveras             19-10.50  
 21 Baley, Brianna               Churchill Co          19-09.00  
 22 Lis, Haleigh                 Colfax                19-08.50  
 23 Chaney, Brianne              Colfax                19-03.00  
 24 Ferguson, Caitlyn            Colfax                19-02.00  
 25 Shanahan, Michaela           Del Oro               17-10.50  
 26 Jinks Nolen, Brittany        Del Oro               17-07.00  
 27 Aritonang, Britney           Rio American          14-04.50  
 
Girls Discus Throw Frosh/Soph
=======================================================================
 Meet Record: R 95-06  4/17/2009   Esther Mauga, Churchill Co                  
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nishi, Darcy                 Rio American          89-06.50   10   
  2 Feis, Becky                  Placer                88-07.50    8   
  3 Sanchez, Pamilina            Calaveras             80-02.25    6   
  4 Lee, Nyterrious              Valley                77-01.50    4   
  5 Campbell, Alex               Mira Loma                76-07    2   
  6 Hadley, Kayla                Valley                72-04.50    1   
  7 Lane, Kelli                  Manteca               71-00.50  
  8 Miller, Kendra               Franklin (eg          70-03.50  
  9 House, Breanna               Calaveras                67-09  
 10 Foley, Emily                 Golden Sierr          67-00.50  
 11 Lis, Haleigh                 Colfax                65-07.75  
 12 Giordanengo, Brittany        Woodcreek                65-07  
 13 Kelly, Jennifer              Del Oro                  64-02  
 14 Shanahan, Michaela           Del Oro               63-01.25  
 15 Robertson, Kaijah            Roseville             62-06.50  
 16 Fulmer, Ashley               Union Mine            61-10.75  
 17 Ornellas, Linsey             Calaveras             61-05.75  
 18 Beck-DeWilde, Justine        Woodcreek             59-02.50  
 19 Baker, Marian                Lincoln-L             58-01.25  
 20 Ferguson, Caitlyn            Colfax                55-01.25  
 21 Chaney, Brianne              Colfax                   54-10  
 22 Jinks Nolen, Brittany        Del Oro               53-10.50  
 23 Imbisi, Wendy                Mira Loma             52-07.25  
 24 Shepard, Jamilah             Reed                     52-06  
 -- Garrison, Brianne            Del Oro                     ND  
 -- Aritonang, Britney           Rio American                ND  
 -- Heppler, Sarah               Woodcreek                   ND  
 -- Talbot, Samantha             Del Oro                     ND  
 -- Flato, Emily                 Mira Loma                   ND  
 -- Borelli, Megan               Churchill Co                ND  
 -- Cruz, Sam                    Del Campo                   ND  
 -- Reibsamen, Kelsey            Churchill Co                ND  
 
Boys 100 Meter Dash Varsity
========================================================================
Top 9 Advance by Time
 Meet Record: R 10.8h  1977        Enos, Bella Vista                           
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Pasquale, Angelo             Del Oro                  11.33q -3.0  3 
  2 Mikell, Cameron              Rio Linda                11.48q -0.2  4 
  3 Shirey, Curtis               Franklin (eg             11.58q  1.4  5 
  4 Kulp, David                  Del Campo                11.65q  1.4  5 
  5 Hubbard, Shawntrell          Churchill Co             11.66q -2.2  7 
  6 Pendergrass, Cole L          Del Oro                  11.69q -1.2  6 
  7 Hayes, Micah                 Roseville                11.70q -0.2  4 
  8 Rawlins, Pat                 Colfax                   11.81q  0.2  1 
  9 Gingras, Josh                Reed                     11.84q -1.2  6 
 10 Stagmire, Garrett            Reed                     11.87  -1.0  2 
 11 Dana Milan, James            Del Campo                11.89  -1.2  6 
 12 Seawell, Conor               Calaveras                11.91   0.2  1 
 13 Wolken, Andrew               Reed                     11.99  -2.2  7 
 14 Perry, Christian             Placer                   11.99  -2.2  7 
 15 O'Sullivan, Cody L           Del Oro                  12.00   0.2  1 
 16 Combs, Kody                  Placer                   12.01  -3.0  3 
 17 Miller, William              Franklin (eg             12.02   0.2  1 
 18 Floyd, Joseph                Churchill Co             12.02  -3.0  3 
 19 Ybarra, Anthony              Woodcreek                12.13   1.4  5 
 20 Unger, Anthony               Casa Roble               12.14  -3.0  3 
 21 Osborne, Derrick             Global Youth             12.18   0.2  1 
 21 Hinnebusch, Todd             Lincoln-L                12.18   1.4  5 
 23 Dyer, Dalton                 Placer                   12.21  -0.2  4 
 24 Baldoni, Tommy               Colfax                   12.23  -0.2  4 
 25 Moreno, Gilbert              Center                   12.28  -1.0  2 
 26 Nguyen, Anthony              Manteca                  12.39   0.2  1 
 27 Gellerman, Gary              Calaveras                12.41  -0.2  4 
 28 Coleman, Jeff                Center                   12.42  -2.2  7 
 29 Malia, AJ                    Churchill Co             12.50  -3.0  3 
 30 McCoy, Luke                  Rio Linda                12.55  -0.2  4 
 31 Robinson, Matthew            Rio American             12.57   1.4  5 
 32 Davis, Larry                 Rio Linda                12.59   1.4  5 
 33 Wright, Lawrence             Global Youth             12.73  -3.0  3 
 34 Farrington, David            Manteca                  12.74  -1.2  6 
 35 Riebe, Matt                  Argonaut                 12.81  -1.0  2 
 36 Rubio, Hiroshi               Del Campo                12.86   0.2  1 
 37 Ball, Vincente               Calaveras                12.94   1.4  5 
 38 Zetina, Joseph               Global Youth             13.08  -1.0  2 
 39 Booth-Hall, Christopher      Rio American             13.13  -2.2  7 
 40 Mitchell, Brett              Lincoln-L                13.16  -2.2  7 
 41 Moore, Hayden                Union Mine               13.43  -0.2  4 
 42 Thorpe, Jacob                Lincoln-L                13.62  -1.2  6 
 43 Johnson, Tommy               Colfax                   14.14  -2.2  7 
 44 Burleson, Alex               Del Oro                  16.34  -0.2  4 
 
Boys 100 Meter Dash Varsity
============================================================================
 Meet Record: R 10.8h  1977        Enos, Bella Vista                           
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Pasquale, Angelo             Del Oro                  11.07   1.2  10   
  2 Pendergrass, Cole L          Del Oro                  11.34   1.2   8   
  3 Hubbard, Shawntrell          Churchill Co             11.39   1.2   6   
  4 Hayes, Micah                 Roseville                11.48   1.2   4   
  5 Gingras, Josh                Reed                     11.63   1.2   2   
  6 Shirey, Curtis               Franklin (eg             11.64   1.2   1   
  7 Kulp, David                  Del Campo                11.66   1.2 
  8 Mikell, Cameron              Rio Linda                16.36   1.2 
 
Boys 200 Meter Dash Varsity
========================================================================
Top 9 Advance by Time
 Meet Record: R 22.1h  1984        Claiborne, Hug                              
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Pasquale, Angelo             Del Oro                  23.10q -2.2  2 
  2 Hubbard, Shawntrell          Churchill Co             23.55q -2.6  7 
  3 Bridge, Beau                 Union Mine               23.59q -2.2  2 
  4 Hayes, Micah                 Roseville                23.75q -1.9  6 
  5 Pendergrass, Cole L          Del Oro                  23.82q -2.6  7 
  6 Wolken, Andrew               Reed                     23.91q -2.2  2 
  7 Kulp, David                  Del Campo                24.06q -2.2  5 
  8 Pass, Terry                  Casa Roble               24.34q -2.8  3 
  9 Murray, Iain                 Franklin (eg             24.44q -1.9  6 
 10 Gingras, Josh                Reed                     24.49  -2.3  1 
 11 Ernst, Tyson                 Churchill Co             24.60  -2.3  1 
 12 Unger, Anthony               Casa Roble               24.63  -2.2  2 
 13 Hinnebusch, Todd             Lincoln-L                24.66  -0.9  4 
 14 Chambers, Zach               Valley                   24.81  -2.8  3 
 15 Knapp, Joseph                Churchill Co             24.92  -1.9  6 
 16 Allen, Niko                  Manteca                  24.99  -2.2  5 
 17 O'Sullivan, Cody L           Del Oro                  25.02  -2.3  1 
 18 Hazlewood, Corey             Calaveras                25.07  -2.3  1 
 19 Solomon, Josh                Colfax                   25.09  -2.2  2 
 20 Baker, Ben                   Franklin (eg             25.09  -2.8  3 
 20 Duarte, Kevin                Del Oro                  25.09  -2.6  7 
 22 Halbert, Ethan               Placer                   25.12  -2.8  3 
 23 Sholotyuk, Roman             Rio Linda                25.19  -2.2  5 
 24 Sullivan, Connor             Colfax                   25.29  -0.9  4 
 25 Thompson, Sean               Rio Linda                25.37  -2.2  2 
 26 Davis, Johnathan             Rio Linda                25.62  -2.6  7 
 27 Ludwig, Joshua               Del Oro                  26.22  -2.2  5 
 28 Ogunnaike, Seye              Manteca                  26.64  -2.8  3 
 29 Ball, Vincente               Calaveras                26.71  -2.3  1 
 30 Edington, Alonzo             Del Campo                26.82  -2.6  7 
 31 Johnson, Tommy               Colfax                   27.00  -2.2  5 
 
Boys 200 Meter Dash Varsity
============================================================================
 Meet Record: R 22.1h  1984        Claiborne, Hug                              
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Hubbard, Shawntrell          Churchill Co             23.01   0.3  10   
  2 Pendergrass, Cole L          Del Oro                  23.28   0.3   8   
  3 Hayes, Micah                 Roseville                23.38   0.3   6   
  4 Bridge, Beau                 Union Mine               23.57   0.3   4   
  5 Wolken, Andrew               Reed                     23.74   0.3   2   
  6 Murray, Iain                 Franklin (eg             24.08   0.3   1   
  7 Kulp, David                  Del Campo                24.15   0.3 
 
Boys 400 Meter Dash Varsity
==========================================================================
 Meet Record: R 49.1h  1986        Jefferson, Oakmont                          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Andri, Kenneth               Del Oro                  50.19   1  10   
  2 Bridge, Beau                 Union Mine               51.31   1   8   
  3 Covey, Blake                 Del Oro                  51.47   1   6   
  4 Gotzmer, Asher               Placer                   51.61   1   4   
  5 VonAlvenslaben, Kai          Del Oro                  52.09   2   2   
  6 Pratt, Bryce                 Del Oro                  53.00   2   1   
  7 Lozancich, Matt              Del Oro                  53.09   2 
  8 Chambers, Zach               Valley                   53.17   1 
  9 Morin, Ruben                 McNair                   53.81   2 
 10 Davis, Johnathan             Rio Linda                53.93   1 
 11 Andrews, Lane                Center                   53.97   2 
 12 Gonzales, Niko               Manteca                  54.20   3 
 13 Silva, Rosalio               Churchill Co             54.54   2 
 14 Kelderman, Michael           Del Oro                  54.56   2 
 15 Price, Elijah                Center                   54.58   2 
 16 Sullivan, Connor             Colfax                   55.05   3 
 17 Raatz, Dylan                 Reed                     55.08   1 
 18 Miller, William              Franklin (eg             55.20   6 
 19 Murray, Iain                 Franklin (eg             55.24   3 
 19 Parker, Raymond              Lincoln-L                55.24   3 
 21 Halbert, Ethan               Placer                   55.51   3 
 22 Sholotyuk, Roman             Rio Linda                55.57   3 
 23 Tann, Justin                 Casa Roble               56.98   4 
 24 Thompson, Sean               Rio Linda                57.41   4 
 25 Ma, Irvin                    Reed                     57.43   3 
 26 Douglas, Ryan                Woodcreek                57.53   6 
 27 Burnett, Collin              Placer                   57.63   4 
 28 Hazlewood, Corey             Calaveras                59.33   5 
 29 Loverin, Nathan              Calaveras                59.35   5 
 30 Stuart, Calvin               Churchill Co           1:00.15   5 
 31 Smith, Michael               Churchill Co           1:00.73   5 
 32 Moore, Hayden                Union Mine             1:03.21   6 
 33 Mayes, Alvin                 Churchill Co           1:08.26   6 
 
Boys 800 Meter Run Varsity
=======================================================================
 Meet Record: R 1:54.9h  1980        Lauri, Sparks                             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stancliff, Lucas             Placer                 1:56.05   10   
  2 Centi, Darren                Placer                 1:59.42    8   
  3 Herrera, Vincent             Manteca                2:00.90    6   
  4 Johnson, Fike                Churchill Co           2:01.84    4   
  5 Washington, James            Center                 2:02.49    2   
  6 Zuniga, Luis                 Yuba City              2:05.51    1   
  7 Letay, Aaron                 Del Campo              2:05.83  
  8 Richardson, Tyrone           Roseville              2:05.84  
  9 Davis, Johnathan             Rio Linda              2:05.91  
 10 Lanthier, Trevor             Rio American           2:07.01  
 11 Uptain Villa, Topbias        Del Oro                2:08.94  
 12 Rollins, Trevor              Del Oro                2:09.69  
 13 Palmer, Austin               Casa Roble             2:09.70  
 14 Gachuhi, Timothy             Global Youth           2:10.42  
 15 Ruiz, Ivan                   Valley                 2:10.55  
 16 Smith, Andy                  Woodcreek              2:10.71  
 17 Wells, Anthony               Reed                   2:10.93  
 18 Martin, Brandon              Global Youth           2:11.26  
 19 Ciaraglia, Angelo            Woodcreek              2:11.71  
 20 Crippin, Cameron             Manteca                2:11.89  
 21 Horvath, Jon                 Woodcreek              2:12.48  
 22 Archuleta, Philip            Mesa Verde             2:13.40  
 23 Barreto, Alfredo             Rio American           2:13.98  
 24 Gaxiola, Anthony             Manteca                2:14.41  
 25 Raatz, Dylan                 Reed                   2:14.79  
 26 Pardo, Daniel                Mira Loma              2:15.39  
 27 Allen, Vince                 Casa Roble             2:16.10  
 28 Murphy, Doug                 Reed                   2:17.03  
 29 Akiyama, Grant               Del Campo              2:17.46  
 30 Sanchez, Carlos              Center                 2:18.09  
 31 Loverin, Nathan              Calaveras              2:19.67  
 32 Bredwell, Sean               Churchill Co           2:20.11  
 33 Zimmer, Chris                Lincoln-L              2:20.30  
 34 Halverson, George            Rio American           2:20.33  
 35 Borovac, Nick                Churchill Co           2:20.47  
 36 Horak, Matous                Golden Sierr           2:21.27  
 
Boys 1500 Meter Run Varsity
=======================================================================
 Meet Record: R 3:54.2h  1982        Kuphaldt, Bella Vista                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stancliff, Lucas             Placer                 4:04.92   10   
  2 Herrera, Vincent             Manteca                4:09.54    8   
  3 Freeman, Cody                Calaveras              4:14.25    6   
  4 Richardson, Tyrone           Roseville              4:14.67    4   
  5 Campbell, Clay               Placer                 4:15.21    2   
  6 Johnson, Fike                Churchill Co           4:19.50    1   
  7 Gay, Chris                   Reed                   4:20.38  
  8 Mart, Dillon                 Orestimba              4:23.54  
  9 Frias-Hernandez, Jose        Churchill Co           4:24.37  
 10 Uptain Villa, Topbias        Del Oro                4:24.41  
 11 Huston, Jacob                Center                 4:25.18  
 12 Washington, James            Center                 4:25.30  
 13 Mills, Ansel                 Rio American           4:29.13  
 14 Pendergrass, Chase           Del Oro                4:31.85  
 15 Burns, Wyatt                 Calaveras              4:32.00  
 16 Zuniga, Luis                 Yuba City              4:32.36  
 17 Palmer, Austin               Casa Roble             4:33.03  
 18 Pardo, Daniel                Mira Loma              4:37.99  
 19 Archuleta, Philip            Mesa Verde             4:40.11  
 20 Ruiz, Ivan                   Valley                 4:40.86  
 21 Bryan, Jonah                 Del Campo              4:40.93  
 22 Devereux, Sam                Woodcreek              4:41.80  
 23 Allen, Vince                 Casa Roble             4:41.98  
 24 Mercado, Tyler               Del Campo              4:43.45  
 25 Brown, Jacob                 Del Campo              4:43.97  
 26 Schmidt, Karl                Woodcreek              4:44.04  
 27 Ciaraglia, Angelo            Woodcreek              4:44.11  
 28 Bein, Houng                  Manteca                4:47.62  
 29 Barreto, Alfredo             Rio American           4:48.20  
 30 Gaxiola, Anthony             Manteca                4:52.40  
 31 Horak, Matous                Golden Sierr           4:54.68  
 32 Wells, Anthony               Reed                   4:56.31  
 33 Davis, Nolan                 Argonaut               5:01.00  
 34 Zimmer, Chris                Lincoln-L              5:02.95  
 35 Dunningan, Dennis            Calaveras              5:03.60  
 36 Revels, Adam                 Churchill Co           5:10.49  
 37 Murphy, Doug                 Reed                   5:17.09  
 38 Mutua, Jeremy                Reed                   5:18.44  
 38 McConnell, Jeremy            Franklin (eg           5:18.44  
 40 Nakasone, Jesse              Lincoln-L              5:45.20  
 41 Ribakoff, Rocker             Golden Sierr           6:21.37  
 
Boys 3000 Meter Run Varsity
=======================================================================
 Meet Record: R 8:34.2h  1982        Kuphaldt, Bella Vista                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Freeman, Cody                Calaveras              9:12.46   10   
  2 Mart, Dillon                 Orestimba              9:13.57    8   
  3 Huston, Jacob                Center                 9:14.03    6   
  4 Frias-Hernandez, Jose        Churchill Co           9:17.35    4   
  5 Gay, Chris                   Reed                   9:20.69    2   
  6 Campbell, Clay               Placer                 9:21.21    1   
  7 Paddeck, Nathan              Del Oro                9:30.21  
  8 Duncan, Jared                Del Campo              9:34.64  
  9 Alderman, Cody               Del Campo              9:37.48  
 10 Burns, Wyatt                 Calaveras              9:56.79  
 11 Richardson, Aaron            Churchill Co           9:56.89  
 12 Palmer, Austin               Casa Roble             9:56.97  
 13 Schmidt, Karl                Woodcreek             10:03.55  
 14 Newell, Coleman              Center                10:07.17  
 15 Brennen, Joey                Del Campo             10:09.49  
 16 Devereux, Sam                Woodcreek             10:19.32  
 17 Rose, Josh                   Del Campo             10:30.62  
 18 Morgan, Alex                 Colfax                10:33.89  
 19 Bein, Houng                  Manteca               10:42.49  
 20 Archuleta, Philip            Mesa Verde            10:51.09  
 21 Dunningan, Dennis            Calaveras             10:54.47  
 22 Gaxiola, Anthony             Manteca               11:13.87  
 23 McConnell, Jeremy            Franklin (eg          11:22.06  
 24 Mutua, Jeremy                Reed                  11:29.12  
 25 Ezzell, John                 Churchill Co          11:33.67  
 
Boys 110 Meter Hurdles 39" Varsity
========================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: R 14.57  4/17/2009   Zach Comphel, Reed                          
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Barmore, Bernell             Yuba City                15.31q -1.6  1 
  2 Jungsten, Alex               Casa Roble               15.49q -2.3  2 
  3 Wheeler, Casey               Del Oro                  15.78q -0.6  4 
  4 Lyons, Paul                  Manteca                  16.07q -0.6  4 
  5 Fagan, Max                   Placer                   16.22q -2.0  6 
  6 Price, Elijah                Center                   16.30q -0.6  4 
  7 Pope, Brandon                Placer                   16.56q -2.0  6 
  8 Lewis, Daren                 Mesa Verde               16.65q -1.6  1 
  9 Imus, Chris                  Reed                     16.66  -1.6  1 
 10 Toney, Larry                 Franklin (eg             16.75  -0.6  4 
 11 Olsen, Chase                 Casa Roble               17.38  -1.6  1 
 12 Quinn, Keith                 Placer                   17.57  -2.3  2 
 13 Uhl, Malcolm                 Del Oro                  17.76  -3.0  5 
 14 Peterson, Philip             Casa Roble               17.84  -0.6  4 
 15 Riley, Donovan               Center                   17.96  -2.2  3 
 16 Hamilton, John               Center                   18.02  -3.0  5 
 17 Price, Seth                  Churchill Co             18.26  -2.3  2 
 18 Orolfo, JC                   Churchill Co             18.61  -2.2  3 
 19 Seawell, Conor               Calaveras                18.90  -0.6  4 
 20 Dosanjh, Tejpal              Yuba City                18.91  -2.2  3 
 21 Corpus, Louie                Woodcreek                18.93  -2.0  6 
 22 Page, Marcus                 Reed                     19.40  -2.2  3 
 23 Raibley, Jacob               Del Oro                  19.60  -2.3  2 
 24 Gomez, Roberto               Rio Linda                19.65  -3.0  5 
 25 Rubio, Hiroshi               Del Campo                19.90  -1.6  1 
 26 Grace, Kyle                  Del Campo                21.04  -1.6  1 
 27 Newell, Chevon               Reed                     21.18  -2.3  2 
 28 Phoenix, Wallace             Manteca                  21.30  -3.0  5 
 29 Mitchell, Brett              Lincoln-L                21.52  -2.3  2 
 30 Moore, Hayden                Union Mine               22.72  -2.2  3 
 
Boys 110 Meter Hurdles 39" Varsity
============================================================================
 Meet Record: R 14.57  4/17/2009   Zach Comphel, Reed                          
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Barmore, Bernell             Yuba City                14.94  -1.1  10   
  2 Jungsten, Alex               Casa Roble               14.96  -1.1   8   
  3 Wheeler, Casey               Del Oro                  15.71  -1.1   6   
  4 Fagan, Max                   Placer                   15.76  -1.1   4   
  5 Price, Elijah                Center                   16.00  -1.1   2   
  6 Pope, Brandon                Placer                   16.06  -1.1   1   
  7 Lyons, Paul                  Manteca                  16.13  -1.1 
  8 Lewis, Daren                 Mesa Verde               16.46  -1.1 
 
Boys 300 Meter Hurdles 36" Varsity
==========================================================================
 Meet Record: R 39.30  4/17/2009   AJ Romine, Rio Linda                        
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Wheeler, Casey               Del Oro                  41.24   1  10   
  2 Jungsten, Alex               Casa Roble               41.86   1   8   
  3 Price, Elijah                Center                   41.94   2   6   
  4 Fagan, Max                   Placer                   42.47   1   4   
  5 Imus, Chris                  Reed                     42.51   2   2   
  6 Toney, Larry                 Franklin (eg             42.53   2   1   
  7 Pope, Brandon                Placer                   42.89   1 
  8 Price, Seth                  Churchill Co             43.39   1 
  9 Quinn, Keith                 Placer                   43.66   2 
 10 Lorico, Gabriel              Roseville                43.87   3 
 11 Olsen, Chase                 Casa Roble               44.23   3 
 12 Hamilton, John               Center                   44.29   3 
 13 Uhl, Malcolm                 Del Oro                  44.70   2 
 14 Morrison, Josh               Churchill Co             44.79   3 
 15 Morin, Ruben                 McNair                   45.25   3 
 16 Gomez, Roberto               Rio Linda                45.73   2 
 17 Rozak, James                 Casa Roble               46.05   3 
 18 Eric, Hopwood                Union Mine               46.54   4 
 19 Lewis, Daren                 Mesa Verde               46.55   4 
 20 Anderson, Eric               Del Oro                  46.59   5 
 21 Dana Milan, James            Del Campo                46.60   3 
 22 Corpus, Louie                Woodcreek                46.92   5 
 23 Page, Marcus                 Reed                     47.71   4 
 24 Krieger, Mitchell            Del Oro                  47.90   5 
 25 Raibley, Jacob               Del Oro                  48.88   5 
 26 Rubio, Hiroshi               Del Campo                48.94   5 
 27 Coorengel, Josh              Calaveras                49.52   6 
 28 Harper, Jared                Reed                     50.56   4 
 29 Mitchell, Brett              Lincoln-L                52.01   6 
 
Boys 4x100 Meter Relay Varsity
==========================================================================
 Meet Record: R 42.8h  1980        Cordova, Cordova                            
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Del Oro  'A'                                          43.59   1  10   
     1) Pasquale, Angelo                2) VonAlvenslaben, Kai            
     3) Andri, Kenneth                  4) Pendergrass, Cole L            
  2 Reed  'A'                                             44.46   1   8   
     1) Robards, Jesse                  2) Stagmire, Garrett              
     3) Wolken, Andrew                  4) Gingras, Josh                  
  3 Churchill County  'A'                                 44.50   1   6   
     1) Ernst, Tyson                    2) Floyd, Joseph                  
     3) Silva, Rosalio                  4) Hubbard, Shawntrell            
  4 Franklin (eg)  'A'                                    46.02   2   4   
     1) Murray, Iain                    2) Price, Andrew                  
     3) Shirey, Curtis                  4) Miller, William                
  5 Center  'A'                                           46.17   1   2   
     1) Coleman, Jeff                   2) Crabtree, Dylan                
     3) Leblanc, Landon                 4) Price, Elijah                  
  6 Global Youth Charter  'A'                             46.23   2   1   
     1) Gachuhi, Timothy                2) Martin, Brandon                
     3) Osborne, Derrick                4) Wright, Lawrence               
  7 Rio Linda  'A'                                        46.34   1 
     1) Davis, Larry                    2) Goyet, Pat                     
     3) McCoy, Luke                     4) Mikell, Cameron                
  8 Colfax  'A'                                           46.36   1 
     1) Rawlins, Pat                    2)                                
  9 Calaveras  'A'                                        46.40   2 
     1) Coorengel, Josh                 2) Gellerman, Gary                
     3) Seawell, Conor                  4) Mauch, Jadon                   
 10 Valley  'A'                                           46.74   1 
     1) Chambers, Zach                  2) Williams, Jessie               
     3) Slaton, Robert                  4)                                
 11 Yuba City  'A'                                        47.18   2 
     1) Singh, Gagneet                  2) Rowe, Taylor                   
     3) Barmore, Bernell                4) Flores, Max                    
 12 Woodcreek  'A'                                        47.33   2 
     1) Corpus, Louie                   2)                                
 13 Manteca  'A'                                          47.39   2 
     1) Allen, Niko                     2) Nguyen, Anthony                
     3) Ladigas, Robert                 4) Farrington, David              
 -- Placer  'A'                                              DQ   1  Dropped baton at fin
     1) Combs, Kody                     2) Gotzmer, Asher                 
     3) Perry, Christian                4) Dyer, Dalton                   
 
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
==========================================================================
 Meet Record: R 3:25.79  4/17/2009   Casa Roble, Casa Roble                    
                         K Roth, T Baer, D Spencer, R Campagnone           
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Churchill County  'A'                               3:38.59   1  10   
     1) Morrison, Josh                  2) Silva, Rosalio                 
     3) Johnston, Jake                  4) Floyd, Joseph                  
  2 Rio Linda  'A'                                      3:39.19   2   8   
     1) Davis, Johnathan                2) Esparza, Jose                  
     3) Sholotyuk, Roman                4) Thompson, Sean                 
  3 Center  'A'                                         3:40.46   1   6   
     1) Andrews, Lane                   2) Price, Elijah                  
     3) Martinez, Travis                4) Washington, James              
  4 Reed  'A'                                           3:43.88   1   4   
     1) Lensch, Taylor                  2) Raatz, Dylan                   
     3) Wolken, Andrew                  4) Ma, Irvin                      
  5 Casa Roble  'A'                                     3:43.94   2   2   
     1) Jungsten, Alex                  2) Unger, Anthony                 
     3) Pass, Terry                     4) Tann, Justin                   
  6 Colfax  'A'                                         3:44.22   1   1   
     1) Sullivan, Connor                2)                                
  7 Franklin (eg)  'A'                                  3:45.54   2 
     1) Miller, William                 2) Price, Andrew                  
     3) Murray, Iain                    4) Toney, Larry                   
  8 Calaveras  'A'                                      3:55.98   2 
     1) Hazlewood, Corey                2) Loverin, Nathan                
     3) Stewart, Logan                  4) Coorengel, Josh                
 -- Placer  'A'                                              DQ   1  Illegal contact
     1) Centi, Darren                   2) Gotzmer, Asher                 
     3) Stancliff, Lucas                4) Combs, Kody                    
 -- Del Oro  'A'                                             DQ   1  Inside line on curve
     1) Andri, Kenneth                  2) Pratt, Bryce                   
     3) Lozancich, Matt                 4) VonAlvenslaben, Kai            
 -- Manteca  'A'                                             DQ   2 
     1) Crippin, Cameron                2) Lyons, Paul                    
     3) Herrera, Vincent                4) Gonzales, Niko                 
 
Boys High Jump Varsity
=======================================================================
 Meet Record: R 6-07.25  1984        Trujillo, Hug                             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mauch, Jadon                 Calaveras              6-04.00   10   
  2 Neufeld, Ben                 Union Mine             6-02.00    8   
  3 Swisley, Koal                Placer                 5-10.00    6   
  4 Andrews, Lane                Center                J5-10.00    3   
  4 Richardson, Terrence         Center                J5-10.00    3   
  6 Hinnebusch, Todd             Lincoln-L             J5-10.00    1   
  7 Howell, Xavier               Center                 5-08.00  
  7 Morrison, Josh               Churchill Co           5-08.00  
  7 Rozak, James                 Casa Roble             5-08.00  
 10 Peterson, Philip             Casa Roble             5-06.00  
 10 Quinn, Keith                 Placer                 5-06.00  
 12 Vernon, Michael              Golden Sierr           5-04.00  
 12 Grace, Kyle                  Del Campo              5-04.00  
 -- Overton, Andrew              Argonaut                    NH  
 -- Ma, Irvin                    Reed                        NH  
 -- Roberts, Luke                Placer                      NH  
 -- Palmer, Matt                 Lincoln-L                   NH  
 -- McBride, Dalton              Woodcreek                   NH  
 -- Riske, Jason                 Churchill Co                NH  
 -- Newell, Chevon               Reed                        DQ  
 
Boys Pole Vault Varsity
=======================================================================
 Meet Record: R 15-04  4/17/2009   Derrick Hinch, Placer                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stafford, Jesse              Del Oro               14-00.00   10   
  2 Manning, Michael             Colfax                13-00.00    8   
  3 Sage, Ryan                   Placer                12-06.00    6   
  4 Showalter, Brent             Reed                 J12-06.00    4   
  5 Maslov, Mark                 Lincoln-L             12-00.00    2   
  6 Padilla, Roberto             Center               J12-00.00    1   
  7 Kaiser, Evan                 Colfax                11-06.00  
  8 Grace, Kyle                  Del Campo             11-00.00  
  8 Heck, Charlie                Churchill Co          11-00.00  
  8 McBride, Dalton              Woodcreek             11-00.00  
 11 Andrade, Kyle                Roseville             10-06.00  
 11 Friedrick, Joe               Woodcreek             10-06.00  
 13 Uhl, Malcolm                 Del Oro                9-06.00  
 14 Koch, Henry                  Churchill Co           9-00.00  
 14 Anderson, Eric               Del Oro                9-00.00  
 14 Norwood, Silas               Golden Sierr           9-00.00  
 17 Meyer, Brandon               Center                 8-00.00  
 -- Roberts, Luke                Placer                      NH  
 -- Terrell, Trace               Woodcreek                   NH  
 -- Reibsamen, Anthony           Churchill Co                NH  
 
Boys Long Jump Varsity
============================================================================
 Meet Record: R 23-04.50  1988        Scott, Mesa Verde                        
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Robards, Jesse               Reed                  22-03.00   NWI  10   
  2 Rawlins, Pat                 Colfax                20-10.00   NWI   8   
  3 Acuna, Brandon               Del Oro               20-07.50   NWI   6   
  4 Bridge, Beau                 Union Mine            20-03.00   NWI   4   
  5 Baldwin, Theodore            Roseville             20-02.50   NWI   2   
  6 Vernon, Michael              Golden Sierr          19-09.00   NWI   1   
  7 Abukhdair, Ibraham           Del Oro               19-08.75   NWI 
  8 Nguyen, David                Manteca               19-07.00   NWI 
  9 Pass, Terry                  Casa Roble            19-04.25   NWI 
 10 Acuna, Chad                  Del Oro               19-04.00   NWI 
 11 Cowden, Alex                 Lincoln-L             19-03.00   NWI 
 12 Meyer, Richie                Argonaut              19-01.50   NWI 
 13 Ernst, Tyson                 Churchill Co          19-00.50   NWI 
 14 Eric, Hopwood                Union Mine            18-07.75   NWI 
 15 Woll, DJ                     Rio Linda             18-07.25   NWI 
 16 Ferguson, Joel               Lincoln-L             18-06.50   NWI 
 17 Floyd, Joseph                Churchill Co          18-05.25   NWI 
 18 Harper, Jared                Reed                  18-05.00   NWI 
 19 Lewis, Daren                 Mesa Verde            18-04.00   NWI 
 20 Nguyen, Anthony              Manteca               18-03.50   NWI 
 21 Parker, Kenneth              Center                18-03.25   NWI 
 22 Singh, Gagneet               Yuba City             18-02.25   NWI 
 23 Jackson, Jon                 Center                18-01.00   NWI 
 24 Sweeney, Sebastian           Woodcreek             17-11.25   NWI 
 25 Torres, Ernesto              Center                17-10.25   NWI 
 26 Jansrikesorn, Samuel         Del Oro               17-09.50   NWI 
 26 Ma, Irvin                    Reed                  17-09.50   NWI 
 28 Cree, louie                  Placer                17-08.50   NWI 
 29 Elkins, Matt                 Del Oro               17-06.50   NWI 
 30 Grace, Kyle                  Del Campo             17-05.00   NWI 
 31 Solomon, Josh                Colfax                17-04.50   NWI 
 32 Manning, Michael             Colfax                17-03.25   NWI 
 33 Haugen, Christian            Rio American          17-02.75   NWI 
 34 Reeves, Bobby                Woodcreek             17-00.75   NWI 
 35 Swisley, Koal                Placer                16-10.00   NWI 
 36 Ybarra, Anthony              Woodcreek             16-06.50   NWI 
 37 Rice, Dylan                  Casa Roble            16-03.75   NWI 
 38 Goyet, Pat                   Rio Linda             16-03.50   NWI 
 39 Roberts, Dylan               Mesa Verde            15-06.00   NWI 
 39 Archuleta, Philip            Mesa Verde            15-06.00   NWI 
 
Boys Triple Jump Varsity
============================================================================
 Meet Record: R 48-02  1988        Scott, Mesa Verde                           
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Robards, Jesse               Reed                  42-05.50   NWI  10   
  2 Barmore, Bernell             Yuba City             41-11.25   NWI   8   
  3 Parker, Kenneth              Center                41-00.00   NWI   6   
  4 Torres, Ernesto              Center                40-06.25   NWI   4   
  5 Holman, Brennan              Colfax                40-06.00   NWI   2   
  6 Rawlins, Pat                 Colfax                40-01.25   NWI   1   
  7 Baldwin, Theodore            Roseville             40-01.00   NWI 
  8 Tracey, Foster               Roseville             39-09.25   NWI 
  9 Ernst, Tyson                 Churchill Co          39-07.50   NWI 
 10 Ho, Wei Lung                 Placer                39-06.75   NWI 
 11 Morrison, Josh               Churchill Co          38-08.75   NWI 
 12 Woll, DJ                     Rio Linda             38-05.50   NWI 
 13 Lewis, Daren                 Mesa Verde            38-04.00   NWI 
 14 Jackson, Jon                 Center                37-09.00   NWI 
 15 Nguyen, David                Manteca               37-01.00   NWI 
 16 Singh, Gagneet               Yuba City             36-11.50   NWI 
 17 Combs, Kody                  Placer                36-00.00   NWI 
 18 Goyet, Pat                   Rio Linda             35-09.75   NWI 
 19 Johnston, Jake               Churchill Co          35-09.00   NWI 
 20 Phoenix, Wallace             Manteca               34-08.00   NWI 
 21 Rice, Dylan                  Casa Roble            34-07.75   NWI 
 22 Acuna, Brandon               Del Oro               34-02.00   NWI 
 23 Thomas, Caleb                Golden Sierr          34-00.50   NWI 
 24 Baldoni, Tommy               Colfax                33-10.50   NWI 
 25 Elkins, Matt                 Del Oro               33-09.00   NWI 
 26 Eric, Hopwood                Union Mine            33-07.25   NWI 
 27 Reeves, Bobby                Woodcreek             30-11.00   NWI 
 
Boys Shot Put Varsity
=======================================================================
 Meet Record: R 62-10  1972        Shank, Rio Americano                        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Parker, Hayden               Union Mine            48-02.50   10   
  2 Landry, Blake                Del Oro               47-10.00    8   
  3 DeRosa, Matt                 Union Mine            46-10.00    6   
  4 Lopez, Richie                Manteca               46-09.50    4   
  5 Barlow, Kevin                Rio American          45-09.00    1.50
  5 Gellerman, Gary              Calaveras             45-09.00    1.50
  7 Niblett, Brandon             Rio Linda             45-07.00  
  7 Greer, Martay                Valley                45-07.00  
  9 Avecilla, Dickson            Lincoln-L             42-11.50  
 10 Castillo, J.J.               Lincoln-L             42-09.00  
 11 Doupnik, Travis              Del Oro               42-08.50  
 12 DeSimas, Tristan             Manteca               42-06.00  
 13 Nisperos, Alex               Yuba City             42-05.00  
 14 Styler, Jake                 Placer                41-10.00  
 15 Tracey, Foster               Roseville             41-00.00  
 16 Hellwig, Nic                 Yuba City             40-11.50  
 17 Fisher, Kai                  Churchill Co          40-07.00  
 18 Oakley, Josh                 Franklin (eg          40-06.00  
 19 Lepo, Jacob                  Rio Linda             40-05.50  
 20 Khrupin, Vitaliy             Center                40-00.00  
 21 Schwartz, Alex               Roseville             39-08.00  
 22 Bridges, Anthony             Del Oro               39-07.50  
 23 Leeper, Riley                Churchill Co          39-00.50  
 24 Walker, Danny                Colfax                38-01.50  
 25 Sander, Julian               Del Oro               37-05.50  
 26 Soden, Phil                  Golden Sierr          37-04.50  
 27 Foley, James                 Placer                36-08.00  
 28 Ladigas, Robert              Manteca               36-07.50  
 29 Malaga, charlemagne          Valley                36-07.00  
 30 Leatherman, Chris            Calaveras             36-05.00  
 31 DeMartino, Anthony           Roseville             36-03.50  
 32 Terrell, Bobby               Casa Roble            35-11.00  
 32 Rossini, Cody                Reed                  35-11.00  
 34 Dietler, James               Placer                35-09.00  
 35 Long, Bill                   Casa Roble            35-02.00  
 36 Nappier, Reginald            Mesa Verde            34-09.00  
 37 Bell, Andrew                 Franklin (eg          34-08.00  
 38 Schleeter, Johnny            Mesa Verde            34-06.00  
 39 Pohlman, Kris                Calaveras             34-05.00  
 40 Ydiarte, Michael             Rio Linda             34-02.50  
 41 Pugh, Adam                   Colfax                34-02.00  
 42 Raber, Kyle                  Union Mine            33-11.50  
 43 Slowan, Anthony              Churchill Co          33-09.50  
 44 Okoro, Kel                   Franklin (eg          33-09.00  
 44 Alajou, Zane                 Rio American          33-09.00  
 46 Meyers, James Allan          Colfax                33-06.00  
 47 Kruts, Arthur                Mesa Verde            33-05.00  
 48 Windom, Lejohn               Valley                33-01.50  
 49 Johnson, Chris               Del Campo             33-00.00  
 50 Espinosa, Ian                Golden Sierr          32-01.50  
 51 Foley, Joe                   Woodcreek             32-00.00  
 52 Roberts, Dylan               Mesa Verde            31-03.00  
 53 Norwood, Silas               Golden Sierr          30-04.50  
 54 Halverson, Jacob             Del Oro               30-03.00  
 55 Harvey, Aaron                Del Oro               29-05.00  
 56 Fernandez, Brian             Rio American          29-02.50  
 57 Cook, Colton                 Argonaut              29-02.00  
 58 Elliott, Chris               Woodcreek             28-04.00  
 59 Vaterlaus, Taylor            Woodcreek             25-11.50  
 60 Burleson, Alex               Del Oro               21-01.00  
 61 Grabenstein, Kristian        Valley                19-06.00  
 
Boys Discus Throw Varsity
=======================================================================
 Meet Record: R 188-03  1985        Keshmiri, Reno                             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Castillo, J.J.               Lincoln-L               151-09   10   
  2 Barlow, Kevin                Rio American         149-08.50    8   
  3 Bridges, Anthony             Del Oro                 143-04    6   
  4 Parker, Hayden               Union Mine           138-10.50    4   
  5 Lepo, Jacob                  Rio Linda               138-10    2   
  6 DeRosa, Matt                 Union Mine              129-01    1   
  7 Tracey, Foster               Roseville            125-04.75  
  8 Pugh, Adam                   Colfax                  123-04  
  9 Cabodi, Lawrence             Colfax               123-01.50  
 10 DeSimas, Tristan             Manteca              121-03.25  
 11 Inchaurregui, Nathan         Del Oro                 119-02  
 12 Bechler, Ian                 Placer               118-11.75  
 13 Schwartz, Alex               Roseville               116-09  
 14 Pope, Brandon                Placer               116-07.25  
 15 Greer, Martay                Valley                  116-00  
 16 Nappier, Reginald            Mesa Verde           114-06.50  
 17 Meyers, James Allan          Colfax                  113-01  
 18 DeMartino, Anthony           Roseville            112-02.50  
 19 Niblett, Brandon             Rio Linda               112-00  
 20 Elliott, Chris               Woodcreek               108-11  
 21 Reddy, Navish                Franklin (eg         107-05.50  
 22 Morgan, Pearson              Churchill Co         107-03.25  
 23 Sander, Julian               Del Oro              105-02.25  
 24 Latu', Anthony               Lincoln-L               104-08  
 25 Lugar, Jordin                Rio Linda               104-05  
 26 Espinosa, Ian                Golden Sierr            103-01  
 27 Sage, Ryan                   Placer                  101-00  
 28 Soden, Phil                  Golden Sierr          99-04.50  
 29 Johnson, Chris               Del Campo                98-07  
 30 Thomas, Caleb                Golden Sierr             97-11  
 31 Harvey, Aaron                Del Oro               97-09.50  
 32 Schleeter, Johnny            Mesa Verde               97-03  
 33 Cook, Colton                 Argonaut              95-02.50  
 34 Rossini, Cody                Reed                     93-08  
 35 Malaga, charlemagne          Valley                93-02.75  
 36 Saavedra, Roberto            Yuba City             92-11.25  
 37 Pohlman, Kris                Calaveras             92-10.75  
 38 Kruts, Arthur                Mesa Verde            92-04.25  
 39 Windom, Lejohn               Valley                   90-09  
 40 Kahlon, Arsh                 Franklin (eg             89-11  
 -- Narayan, Eric                Manteca                     ND  
 -- Grabenstein, Kristian        Valley                      ND  
 -- Okoro, Kel                   Franklin (eg                ND  
 -- Halverson, Jacob             Del Oro                     ND  
 -- Kirby, TJ                    Churchill Co                ND  
 -- Roberts, Dylan               Mesa Verde                  ND  
 -- Fernandez, Brian             Rio American                ND  
 -- Payne, Tyeler                Lincoln-L                   ND  
 -- Tempel, Kyle                 Union Mine                  ND  
 -- Page, Camaren                Churchill Co                ND  
 
Boys 100 Meter Dash Frosh/Soph
========================================================================
Top 9 Advance by Time
 Meet Record: R 11.0h  1998        Hill, Del Campo                             
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Williams, Dalemaria          McNair                   11.48q -0.4  2 
  2 Lambert, Casey               Roseville                11.53q -0.2  5 
  3 Saunders, Delvin             McNair                   11.68q -0.4  2 
  4 Okoroike, Basil              Rio American             11.75q -1.4  3 
  5 Allin, Grady                 Roseville                11.78q  0.3  6 
  6 Zaman, Gibran                Roseville                11.85q -0.5  4 
  7 Hancock, Joe                 Mira Loma                11.86q -0.4  2 
  8 Osullivan, Nicholas          Del Oro                  11.88q  0.1  7 
  9 Mangino, Joe                 Placer                   11.94q  0.1  7 
 10 Bible, Lamar                 Rio Linda                11.95   0.3  6 
 11 Mosley, Martin               Mira Loma                12.00  -0.5  4 
 12 Barajas, Abraham             Yuba City                12.09  -1.2  1 
 13 Hernandez, Jeremy            Union Mine               12.11  -2.5  8 
 14 Gray, Chad                   Reed                     12.12  -1.2  1 
 15 Salazar, Alex                Reed                     12.12  -0.5  4 
 16 Montes, Josh                 Rio American             12.13  -1.4  3 
 17 Brown, Jacky                 Rio Linda                12.16  -0.2  5 
 18 Gomez, Angel                 Manteca                  12.16   0.3  6 
 19 Ellis, Robbie                Global Youth             12.20   0.1  7 
 20 Green, Marcus                Franklin (eg             12.22  -1.2  1 
 21 Mitchell, Jorden             Center                   12.26  -0.2  5 
 22 Hodgson, Kellen              Calaveras                12.31  -0.4  2 
 23 Basuil, Brandon              Manteca                  12.32  -0.4  2 
 24 Stark, Jonathan              McNair                   12.44  -1.4  3 
 25 Sateurn, Ryan                Center                   12.48  -1.2  1 
 26 Johnson, Zack                Calaveras                12.49  -1.2  1 
 27 Walton, Chris                Colfax                   12.51  -2.5  8 
 28 Lopez, Nicholas              Calaveras                12.58  -1.2  1 
 29 Kotey, Justin                Colfax                   12.59   0.3  6 
 30 Munoz, Ben                   Mesa Verde               12.61  -2.5  8 
 31 Gray, Devin                  Reed                     12.64   0.1  7 
 32 Helm, Erik                   Woodcreek                12.66  -2.5  8 
 33 Toney, Kiante                Franklin (eg             12.70  -1.2  1 
 34 Kilby, Royce                 Del Oro                  12.71  -0.5  4 
 35 Fox, Ryan                    Manteca                  12.81  -2.5  8 
 36 Miguel, Mike                 Argonaut                 12.84  -1.4  3 
 37 Chambers, Nathan             Del Oro                  12.84  -0.4  2 
 38 Munoz, deyante               Del Campo                12.86   0.1  7 
 39 King, Ryan                   Argonaut                 12.86   0.1  7 
 40 Owens, Hunter                Colfax                   12.93  -2.5  8 
 41 Rojas, Naiki                 Woodcreek                12.95  -1.2  1 
 42 Adair, Kevin                 Rio American             13.03  -0.5  4 
 43 Anaya, Hector                Churchill Co             13.08  -0.2  5 
 44 Leveron, Mark                Del Oro                  13.09  -1.4  3 
 45 Scobee, Clinton              Rio Linda                13.18  -0.2  5 
 46 Burnett, Alec                Placer                   13.21  -0.5  4 
 47 Mohammadi, Ashkaun           Del Oro                  13.56   0.3  6 
 48 Tamale, Jonah                Churchill Co             13.60  -0.2  5 
 49 Gill, Travis                 Churchill Co             14.03  -2.5  8 
 50 Schmidt, Christoph           Western Sier             14.66  -0.4  2 
 51 Branet, Chad                 Western Sier             16.71  -1.2  1 
 52 Linka, Luke                  Golden Sierr             20.55  -0.2  5 
 
Boys 100 Meter Dash Frosh/Soph
============================================================================
 Meet Record: R 11.0h  1998        Hill, Del Campo                             
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Lambert, Casey               Roseville                11.33   1.7  10   
  2 Okoroike, Basil              Rio American             11.35   1.7   8   
  3 Saunders, Delvin             McNair                   11.52   1.7   6   
  4 Williams, Dalemaria          McNair                   11.56   1.7   4   
  5 Allin, Grady                 Roseville                11.64   1.7   2   
  6 Hancock, Joe                 Mira Loma                11.69   1.7   1   
  7 Zaman, Gibran                Roseville                11.72   1.7 
  8 Osullivan, Nicholas          Del Oro                  11.81   1.7 
 
Boys 200 Meter Dash Frosh/Soph
========================================================================
Top 9 Advance by Time
 Meet Record: R 22.8h  1998        Hill, Del Campo                             
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Williams, Dalemaria          McNair                   23.82q -0.6  2 
  2 Okoroike, Basil              Rio American             24.18q -2.2  6 
  3 Saunders, Delvin             McNair                   24.22q -0.6  2 
  4 Rideout, Leron               Valley                   24.33q -1.0  1 
  5 Hernandez, Jeremy            Union Mine               24.49q -1.6  5 
  6 Swayne, Latrelle             Mira Loma                24.52q -2.8  8 
  7 Mangino, Joe                 Placer                   24.56q -2.7  4 
  8 Barajas, Abraham             Yuba City                24.59q -3.4  3 
  9 Proo, Mauro                  Roseville                24.79q -2.8  7 
 10 Bible, Lamar                 Rio Linda                24.80  -2.2  9 
 11 Lyons, William               Reed                     24.99  -0.6  2 
 12 Gray, Chad                   Reed                     25.06  -2.8  8 
 13 Mosley, Martin               Mira Loma                25.08  -2.2  6 
 14 Laffey, Matthew              Rio American             25.09  -1.0  1 
 15 Munoz, Ben                   Mesa Verde               25.21  -1.6  5 
 16 deBraga, Frank               Churchill Co             25.28  -2.7  4 
 17 Dowell, Rickey               Valley                   25.47  -1.0  1 
 18 Brown, Jacky                 Rio Linda                25.48  -2.2  9 
 19 Kotey, Justin                Colfax                   25.83  -2.8  8 
 20 Overhand, Will               Casa Roble               25.85  -2.2  9 
 21 Thornton, James              Placer                   25.88  -1.0  1 
 22 Gray, Devin                  Reed                     25.90  -3.4  3 
 23 Helm, Erik                   Woodcreek                25.94  -2.8  7 
 24 Stark, Jonathan              McNair                   26.20  -2.2  6 
 25 Hadley, Tricial              Valley                   26.32  -2.7  4 
 26 Saeteurn, Ryan               Center                   26.47  -2.2  6 
 27 Miguel, Mike                 Argonaut                 26.55  -2.8  8 
 28 Mustain, Aryn                Calaveras                26.61  -3.4  3 
 29 Estes, Jesse                 Woodcreek                26.62  -2.8  7 
 30 Ederer, Cameron              Placer                   26.65  -2.8  8 
 31 Cooper, Nick                 Center                   26.68  -0.6  2 
 32 Musgrave, William            Del Oro                  26.76  -3.4  3 
 33 Sturges, Cody                Union Mine               26.80  -2.2  9 
 34 Wharton, Tyler               Del Oro                  26.91  -1.6  5 
 35 Owens, Hunter                Colfax                   26.96  -2.7  4 
 36 Craddock, Chris              Calaveras                27.23  -3.4  3 
 37 Scobee, Clinton              Rio Linda                27.36  -2.2  6 
 38 Bolton, Macklin              Calaveras                27.44  -2.2  6 
 39 Tamale, Jonah                Churchill Co             27.74  -1.6  5 
 40 Jerguson, Gregory            Roseville                28.26  -3.4  3 
 41 Torrecampo, Justin           Valley                   28.57  -3.4  3 
 42 King, Ryan                   Argonaut                 28.61  -2.7  4 
 43 Tamale, Paul                 Churchill Co             29.01  -2.8  7 
 44 Gnile, Jackson               Lincoln-L                29.05  -2.8  8 
 45 Campagna, Anthony            Del Oro                  29.25  -1.0  1 
 46 Wiley, Drew                  Western Sier             30.07  -2.8  8 
 47 Severin, Nick                Mesa Verde               31.90  -2.7  4 
 48 Immenschuh, Jacob            Mesa Verde               32.65  -2.8  8 
 49 Linka, Luke                  Golden Sierr             45.22  -2.2  6 
 
Boys 200 Meter Dash Frosh/Soph
============================================================================
 Meet Record: R 22.8h  1998        Hill, Del Campo                             
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Williams, Dalemaria          McNair                   23.36   0.4  10   
  2 Saunders, Delvin             McNair                   23.63   0.4   8   
  3 Okoroike, Basil              Rio American             23.99   0.4   6   
  4 Rideout, Leron               Valley                   24.07   0.4   4   
  5 Hernandez, Jeremy            Union Mine               24.28   0.4   2   
  6 Barajas, Abraham             Yuba City                24.35   0.4   1   
  7 Proo, Mauro                  Roseville                24.48   0.4 
  8 Swayne, Latrelle             Mira Loma                24.77   0.4 
 
Boys 400 Meter Dash Frosh/Soph
==========================================================================
 Meet Record: R 49.4h  1986        Reterer, Sparks                             
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hernandez, Anthony           Casa Roble               52.97   1  10   
  2 Swayne, Latrelle             Mira Loma                54.06   1   8   
  3 Mangino, Joe                 Placer                   54.11   1   6   
  4 Rideout, Leron               Valley                   54.30   1   4   
  5 Allen, Travis                Casa Roble               54.75   1   2   
  6 Green, Josh                  Mesa Verde               54.79   1   1   
  7 Chorn, Alex                  Casa Roble               55.22   1 
  8 Dowell, Rickey               Valley                   55.40   2 
  9 Ralphs, Kevin                Union Mine               55.94   2 
 10 Bolin, Jordan                Churchill Co             56.69   2 
 11 Lyons, William               Reed                     57.02   3 
 12 Murray, Riley                Woodcreek                57.32   2 
 13 Ederer, Cameron              Placer                   57.43   3 
 14 Smith, Austin                Del Oro                  57.49   1 
 15 Chambers, Nathan             Del Oro                  57.51   2 
 16 Joiner, Mitchel              Colfax                   57.59   4 
 17 Edwards, Ashton              Franklin (eg             57.64   4 
 18 Dawson, Jeremy               Colfax                   57.65   3 
 19 Hadley, Tricial              Valley                   57.96   7 
 20 Sturges, Cody                Union Mine               59.01   3 
 21 Smith, Aaron                 Manteca                  59.19   5 
 22 Barnes, Nathan               Franklin (eg             59.44   7 
 23 Lopez, Brandon               Mira Loma                59.53   5 
 24 Cooper, Nick                 Center                   59.63   3 
 25 Gallegos, Ernesto            Argonaut                 59.78   4 
 26 Llorens, Jerry               Mira Loma                59.94   5 
 27 Estes, Jesse                 Woodcreek              1:00.34   2 
 28 Maghoney, Phillip            McNair                 1:00.56   4 
 28 Halbert, Bradley             Placer                 1:00.56   5 
 30 Lyons, Jordan                Manteca                1:00.68   6 
 31 Watson, Kelvin               Franklin (eg           1:00.75   4 
 32 Wharton, Tyler               Del Oro                1:00.83   7 
 33 Kerr, Kaydn                  Colfax                 1:00.99   4 
 34 Gormley, Bret                Churchill Co           1:01.05   6 
 35 Covello, John                Reed                   1:01.20   2 
 36 Quiroga, Matt                Manteca                1:01.32   5 
 37 Morgan, Trevor               Union Mine             1:01.76   5 
 38 Torrecampo, Daniel           Rio Linda              1:02.38   5 
 39 Rojas, Naiki                 Woodcreek              1:02.43   6 
 40 Torrecampo, Justin           Valley                 1:02.88   5 
 41 Morris, Max                  Mira Loma              1:04.21   6 
 42 Clayson, Nic                 Del Campo              1:08.09   6 
 43 Severin, Nick                Mesa Verde             1:09.70   6 
 44 Fleenor-Garcia, Anthony      Rio Linda              1:10.22   5 
 45 Immenschuh, Jacob            Mesa Verde             1:11.83   6 
 
Boys 800 Meter Run Frosh/Soph
=======================================================================
 Meet Record: R 2:00.5h  1980        Madison, Wooster                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Baker, Sam                   Del Oro                2:03.16   10   
  2 Gutierrez, Cory              Union Mine             2:05.39    8   
  3 Brown, Cameron               Placer                 2:06.09    6   
  4 Chorn, Alex                  Casa Roble             2:07.78    4   
  5 Green, Josh                  Mesa Verde             2:09.27    2   
  6 Lee, Mike                    Reed                   2:11.48    1   
  7 Elliot, Joe                  Calaveras              2:12.91  
  8 Schaechterle, Beau           Calaveras              2:14.37  
  9 Forman, Cody                 Reed                   2:15.01  
 10 Dorofeyev, Viktor            Placer                 2:15.21  
 11 Snelson, Greg                Center                 2:15.61  
 12 Ramirez, Osvaldo             Manteca                2:15.72  
 13 Cooper, Arthur               Franklin (eg           2:16.27  
 14 Mendes, Christopher          Placer                 2:17.95  
 15 Glaeser, Alex                Franklin (eg           2:19.81  
 16 DeLuz, Craig                 Rio Linda              2:20.71  
 17 Swanson, Conner              Colfax                 2:21.20  
 18 Rohovit, Daniel              Manteca                2:23.75  
 19 Martin, Matt                 Reed                   2:25.30  
 20 Scarborough, Cody            Del Campo              2:26.98  
 21 Marino, Gus                  Casa Roble             2:27.83  
 22 Knight, Alex                 Golden Sierr           2:28.62  
 23 Mayes, Alvin                 Churchill Co           2:30.30  
 24 Reeves, Tyler                Rio American           2:33.74  
 25 Woo, Kyle                    Del Oro                2:34.49  
 26 Clayton, Kyle                Colfax                 2:34.51  
 27 Peterson, Patrick            Del Campo              2:36.34  
 28 Faisst, Colby                Colfax                 2:36.93  
 29 Ponce, Martin                Manteca                2:36.97  
 30 Kenyon, Jason                Rio Linda              2:39.58  
 31 Rice, Jared                  Rio Linda              2:43.17  
 32 Groves, Zack                 Franklin (eg           2:43.57  
 33 Severin, Nick                Mesa Verde             2:45.32  
 34 Garcia, Nicholas             Del Campo              2:45.39  
 35 Lapham, Colby                Lincoln-L              3:01.88  
 
Boys 1500 Meter Run Frosh/Soph
=======================================================================
 Meet Record: R 4:04.4h  1980        Kuphaldt, Bella Vista                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Baker, Sam                   Del Oro                4:24.40   10   
  2 Fernandez, Jo an             Yuba City              4:27.35    8   
  3 Elliot, Joe                  Calaveras              4:29.43    6   
  4 Brown, Cameron               Placer                 4:29.44    4   
  5 Lee, Mike                    Reed                   4:35.42    2   
  6 Stephens, Trevor             Del Oro                4:36.92    1   
  7 Strickler, Michael           Casa Roble             4:38.17  
  8 Guzman, Jose                 Yuba City              4:38.54  
  9 Stacy, Spencer               Del Oro                4:39.13  
 10 Schaechterle, Beau           Calaveras              4:39.47  
 11 Boone, Tanner                Churchill Co           4:40.86  
 12 Snelson, Greg                Center                 4:41.26  
 13 Stoll, Zach                  Placer                 4:41.42  
 14 Dorofeyev, Viktor            Placer                 4:42.22  
 15 Little, Ryan                 Golden Sierr           4:43.30  
 16 Glaeser, Alex                Franklin (eg           4:44.31  
 17 DeLuz, Craig                 Rio Linda              4:44.53  
 18 Grattan, Daniel              Del Oro                4:44.59  
 19 Mendes, Christopher          Placer                 4:45.37  
 20 Aguirre, Antonio             Del Campo              4:45.68  
 21 Sotelo, Luis                 Rio Linda              4:46.85  
 22 O'Brien, Kevin               Churchill Co           4:50.36  
 23 Scott, Mike                  Del Campo              4:55.80  
 24 Barreto, Alejandro           Rio American           4:56.44  
 25 Calderon, Eddie              Reed                   4:57.31  
 26 Santos, Yale                 Woodcreek              4:58.58  
 27 Halverson, George            Rio American           4:59.03  
 28 Wharregard, Travis           Calaveras              4:59.08  
 29 Detillion, Jon               Union Mine             4:59.38  
 30 Reavy, Josh                  Churchill Co           5:00.48  
 31 Cooper, Arthur               Franklin (eg           5:00.56  
 32 Rohovit, Daniel              Manteca                5:00.64  
 33 Woo, Kyle                    Del Oro                5:00.71  
 34 Dallas, Grant                Del Oro                5:01.69  
 35 Buinievich, Dima             Del Campo              5:01.88  
 36 Oviedo, Hernian              Woodcreek              5:01.90  
 37 Huchison, Kyler              Golden Sierr           5:02.18  
 38 Torrecampo, Daniel           Rio Linda              5:04.85  
 39 Mapa, Cedric                 Center                 5:06.32  
 40 Marino, Gus                  Casa Roble             5:10.00  
 41 Van Dyke, Ricky              Argonaut               5:11.73  
 42 Robbins, Brandon             Reed                   5:14.14  
 43 Dransfield, Steven           Woodcreek              5:14.27  
 44 Reeves, Tyler                Rio American           5:14.93  
 45 Torres, Uriel                Manteca                5:19.06  
 46 Jarimillo, Drake             Golden Sierr           5:19.85  
 47 Russell, Drew                Argonaut               5:21.57  
 48 Ponce, Martin                Manteca                5:40.88  
 49 Gonzales, Robert             Union Mine             5:41.28  
 50 Bonser, Alex                 Colfax                 5:41.60  
 51 Myers, Patrick               Colfax                 5:45.15  
 52 Koch, Brian                  Churchill Co           6:13.20  
 53 Williams, Blake              Calaveras              6:18.55  
 54 Lapham, Colby                Lincoln-L              6:27.54  
 55 Baechle, Axell               Argonaut               6:50.37  
 
Boys 3000 Meter Run Frosh/Soph
=======================================================================
 Meet Record: R 9:31.74  4/17/2009   Christian Finkbeiner, Placer              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stephens, Trevor             Del Oro                9:49.99   10   
  2 Strickler, Michael           Casa Roble             9:54.37    8   
  3 Mason, Austin                Woodcreek              9:56.82    6   
  4 Tyler, Hunter                Woodcreek              9:58.33    4   
  5 Boone, Tanner                Churchill Co          10:08.61    2   
  6 Stacy, Spencer               Del Oro               10:09.17    1   
  7 Guzman, Jose                 Yuba City             10:12.16  
  8 Alarcon, Jorge               Manteca               10:14.99  
  9 Aliff, Colton                Union Mine            10:17.51  
 10 Queen, James                 Rio Linda             10:32.37  
 11 Snelson, Greg                Center                10:33.34  
 12 Moreno, Oscar                Center                10:37.55  
 13 Cooper, Arthur               Franklin (eg          10:37.89  
 14 Whaler, Bradly               Del Oro               10:38.49  
 15 Rice, Jared                  Rio Linda             10:38.61  
 16 O'Brien, Kevin               Churchill Co          10:44.05  
 17 Santos, Yale                 Woodcreek             10:49.28  
 18 Marengo, Tyler               Del Campo             10:50.31  
 19 Halverson, George            Rio American          10:54.74  
 20 DeLuz, Craig                 Rio Linda             10:55.25  
 21 Haugaard, Steven             Union Mine            10:55.39  
 22 Holt, Conrad                 Union Mine            10:56.83  
 23 Coudright, Josh              Del Oro               10:57.32  
 24 Reavy, Josh                  Churchill Co          11:00.04  
 25 Scarborough, Cody            Del Campo             11:00.85  
 26 Dallas, Grant                Del Oro               11:05.72  
 27 Huchison, Kyler              Golden Sierr          11:07.27  
 28 Reed, Colby                  Del Campo             11:17.26  
 29 Wharregard, Travis           Calaveras             11:29.88  
 30 Wahlquist, Chris             Casa Roble            11:33.32  
 31 Reboin, Brandon              Del Campo             11:45.07  
 32 Myers, Patrick               Colfax                11:48.06  
 33 AwYusaf, Abdul               Rio American          11:52.89  
 34 Riehle, Josh                 Casa Roble            12:31.64  
 35 Revels, David                Churchill Co          12:31.72  
 36 Hallman, Logan               Colfax                12:35.40  
 37 Serrano, Dovanan             Rio Linda             12:40.11  
 -- Torres, Uriel                Manteca                    DNF  
 -- Groves, Zack                 Franklin (eg               DNF  
 
Boys 110 Meter Hurdles 36" Frosh/Soph
========================================================================
Top 8 Advance by Time
 Meet Record: R 14.89  4/18/2008   Angel Mayfield, Weston Ranch                
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Cater, Elijah                Valley                   15.95q -1.8  1 
  2 Rankin, Nick                 Union Mine               16.36q -1.9  2 
  3 Rozak, Andrew                Casa Roble               16.64q -1.1  6 
  4 Mitchell, Jorden             Center                   17.14q -2.9  5 
  5 Montes, Josh                 Rio American             17.49q -1.9  2 
  6 Coffman, Zach                Colfax                   17.51q -2.7  4 
  7 Morrison, Curtis             Roseville                17.59q -2.7  4 
  8 Ho, Peter                    Placer                   17.63q -2.5  3 
  9 Hay, Stephen                 Lincoln-L                17.76  -2.5  3 
 10 Marsan, Nick                 Churchill Co             17.81  -2.9  5 
 11 Keenan, Bobby                Rio American             18.05  -1.1  6 
 12 Sherrill, Cole               Woodcreek                18.05  -2.9  5 
 13 Adair, Kevin                 Rio American             18.19  -1.8  1 
 14 Mowers, Louis                Yuba City                18.30  -2.5  3 
 15 Jones, J.R.                  Woodcreek                18.35  -2.7  4 
 16 Autenrieth, Jacob            Del Oro                  18.51  -1.9  2 
 17 Ganoung, Joseph              Del Oro                  18.55  -1.1  6 
 18 Llorens, Jerry               Mira Loma                18.65  -2.5  3 
 19 Koopman, Jeremy              Rio Linda                18.67  -1.8  1 
 20 Chavez, Erick                Casa Roble               18.71  -2.5  3 
 21 Cain, Mathew                 Reed                     18.90  -1.1  6 
 22 Graves, Tyler                Placer                   19.08  -1.8  1 
 23 Von Schimmelmann, Kyle       Reed                     19.12  -2.7  4 
 24 Farrow, Cole                 Rio Linda                19.33  -1.9  2 
 25 Prather, Michael             Union Mine               19.34  -2.9  5 
 26 Sabins, Casey                Placer                   19.64  -2.9  5 
 27 Bashaw, Derek                Del Oro                  19.92  -2.5  3 
 28 Kerr, Kaydn                  Colfax                   19.95  -1.9  2 
 29 Heglin, Stephen              Del Oro                  20.25  -1.8  1 
 30 Benoit, Brennan              Woodcreek                20.46  -2.7  4 
 31 Looc, Eric                   Reed                     20.57  -1.8  1 
 32 Joiner, Mitchel              Colfax                   20.59  -2.7  4 
 33 Lantsberger, Jacob           Franklin (eg             20.81  -2.5  3 
 34 Martin, Brendan              Lincoln-L                22.03  -1.1  6 
 35 Griffith, Conner             Mira Loma                22.05  -2.7  4 
 36 Severin, Nick                Mesa Verde               22.41  -1.9  2 
 
Boys 110 Meter Hurdles 36" Frosh/Soph
============================================================================
 Meet Record: R 14.89  4/18/2008   Angel Mayfield, Weston Ranch                
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Cater, Elijah                Valley                   15.85  -1.3  10   
  2 Rankin, Nick                 Union Mine               16.18  -1.3   8   
  3 Rozak, Andrew                Casa Roble               16.29  -1.3   6   
  4 Mitchell, Jorden             Center                   16.81  -1.3   4   
  5 Ho, Peter                    Placer                   16.87  -1.3   2   
  6 Morrison, Curtis             Roseville                16.97  -1.3   1   
  7 Montes, Josh                 Rio American             17.06  -1.3 
  8 Coffman, Zach                Colfax                   17.11  -1.3 
 
Boys 300 Meter Hurdles 33" Frosh/Soph
==========================================================================
 Meet Record: R 39.4h  1978        Potter, Oakmont                             
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Morrison, Curtis             Roseville                43.98   1  10   
  2 Marsan, Nick                 Churchill Co             44.67   2   8   
  3 Rozak, Andrew                Casa Roble               44.70   1   6   
  4 Autenrieth, Jacob            Del Oro                  44.85   1   4   
  5 Mowers, Louis                Yuba City                45.14   1   2   
  6 Hay, Stephen                 Lincoln-L                45.32   1   1   
  7 Ho, Peter                    Placer                   45.47   1 
  8 Cater, Elijah                Valley                   45.82   5 
  9 Peik, Landon                 Roseville                46.01   1 
 10 Chavez, Erick                Casa Roble               46.43   2 
 11 Ganoung, Joseph              Del Oro                  46.63   2 
 12 Graves, Tyler                Placer                   47.29   5 
 13 Llorens, Jerry               Mira Loma                47.52   5 
 14 Koopman, Jeremy              Rio Linda                47.84   3 
 15 Lantsberger, Jacob           Franklin (eg             48.78   2 
 16 Banks, Damon                 Rio Linda                48.83   4 
 17 Farrow, Cole                 Rio Linda                48.85   3 
 18 Von Schimmelmann, Kyle       Reed                     49.08   3 
 19 Benoit, Brennan              Woodcreek                49.32   2 
 20 Snider, Zach                 Rio American             49.38   2 
 21 Heglin, Stephen              Del Oro                  49.84   4 
 22 Joiner, Mitchel              Colfax                   50.08   4 
 23 Kerr, Kaydn                  Colfax                   50.14   3 
 24 Looc, Eric                   Reed                     50.55   4 
 25 Cain, Mathew                 Reed                     50.80   3 
 26 Bashaw, Derek                Del Oro                  50.98   4 
 27 Griffith, Conner             Mira Loma                51.47   4 
 28 Martin, Brendan              Lincoln-L                52.33   5 
 
Boys 4x100 Meter Relay Frosh/Soph
==========================================================================
 Meet Record: R 45.0h  1980        Cordova, Cordova                            
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Roseville  'A'                                        45.33   2  10   
     1) Lambert, Casey                  2) Zaman, Gibran                  
     3) Allin, Grady                    4) Proo, Mauro                    
  2 Reed  'A'                                             46.06   1   8   
     1) Covello, John                   2) Shepard, Ty                    
     3) Salazar, Alex                   4) Gray, Chad                     
  3 McNair  'A'                                           46.47   1   6   
     1) Williams, Dalemaria             2) Saunders, Delvin               
     3) Stark, Jonathan                 4) Maghoney, Phillip              
  4 Del Oro  'A'                                          46.64   1   4   
     1) Smith, Austin                   2) Osullivan, Nicholas            
     3) Cardenas, Ashwin                4) Kilby, Royce                   
  5 Rio Americano  'A'                                    46.72   3   2   
     1) Laffey, Matthew                 2) Montes, Josh                   
     3) Keenan, Bobby                   4) Okoroike, Basil                
  6 Placer  'A'                                           47.27   1   1   
     1) Foley, Johnny                   2) Ederer, Cameron                
     3) Ho, Peter                       4) Ralls, Jordon                  
  7 Manteca  'A'                                          47.37   2 
     1) Fox, Ryan                       2) Gomez, Angel                   
     3) Smith, Eddie                    4) Basuil, Brandon                
  8 Rio Linda  'A'                                        47.57   1 
     1) Banks, Damon                    2) Jennings, Keith                
     3) Brown, Jacky                    4) Bible, Lamar                   
  9 Casa Roble  'A'                                       47.67   1 
     1) Allen, Travis                   2) Overhand, Will                 
     3) Sharpe, David                   4) Hernandez, Anthony             
 10 Colfax  'A'                                           47.82   2 
     1) Rawlins, Shawn                  2)                                
 11 Woodcreek  'A'                                        48.06   2 
     1) Jones, J.R.                     2)                                
 12 Argonaut  'A'                                         48.76   1 
     1) Blacklock, Scott                2) King, Ryan                     
     3) Merriman, Colton                4) Miguel, Mike                   
 13 Churchill County  'A'                                 49.28   1 
     1) Marsan, Nick                    2) Cummins, Jason                 
     3) Cabral, Jesse                   4) Bolin, Jordan                  
 14 Calaveras  'A'                                        49.44   2 
     1) Mustain, Aryn                   2) Bolton, Macklin                
     3) Carey, Jacob                    4) Craddock, Chris                
 15 Franklin (eg)  'A'                                    49.70   3 
     1) Watson, Kelvin                  2) Toney, Kiante                  
     3) Green, Marcus                   4) Rogers, Steven                 
 16 Union Mine  'A'                                       51.42   2 
     1) Holt, Conrad                    2)                                
 
Boys 4x400 Meter Relay Frosh/Soph
==========================================================================
 Meet Record: R 3:35.8h  1980        Wooster, Wooster                          
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Casa Roble  'A'                                     3:35.66R  1  10   
     1) Allen, Travis                   2) Chorn, Alex                    
     3) Sharpe, David                   4) Hernandez, Anthony             
  2 Valley  'A'                                         3:36.57   1   8   
     1) Cater, Elijah                   2) Torrecampo, Justin             
     3) Hadley, Tricial                 4) Dowell, Rickey                 
  3 Placer  'A'                                         3:39.57   1   6   
     1) Foley, Johnny                   2) Mendes, Christopher            
     3) Mangino, Joe                    4) Brown, Cameron                 
  4 Del Oro  'A'                                        3:42.57   1   4   
     1) Chambers, Nathan                2) Wheeler, Casey                 
     3) Ormes, Chris                    4) Osullivan, Nicholas            
  5 Union Mine  'A'                                     3:51.17   1   2   
     1) Gutierrez, Cory                 2) Sturges, Cody                  
     3) Aliff, Colton                   4) Hernandez, Jeremy              
  6 Reed  'A'                                           3:51.44   1   1   
     1) Gray, Devin                     2) Imus, Chris                    
     3) Lyons, William                  4) Covello, Brandon               
  7 Calaveras  'A'                                      3:52.47   1 
     1) Schaechterle, Beau              2) Elliot, Joe                    
     3) Hodgson, Kellen                 4) Johnson, Zack                  
  8 Franklin (eg)  'A'                                  3:53.73   2 
     1) Green, Marcus                   2) Watson, Kelvin                 
     3) Barnes, Nathan                  4) Edwards, Ashton                
  9 Churchill County  'A'                               3:54.69   1 
     1) Bolin, Jordan                   2) Marsan, Nick                   
     3) Boone, Tanner                   4) deBraga, Frank                 
 10 Colfax  'A'                                         3:57.07   2 
     1) Kerr, Kaydn                     2)                                
 11 Manteca  'A'                                        4:07.94   2 
     1) Lyons, Jordan                   2) Quiroga, Matt                  
     3) Ramirez, Osvaldo                4) Smith, Aaron                   
 12 Western Sierra Collegiate Acad  'A'                 4:09.98   2 
     1) Schmidt, Christoph              2) Hail, Mark                     
 
Boys High Jump Frosh/Soph
=======================================================================
 Meet Record: R  6-04  1985        Paule, Del Campo                            
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hatchett, Phillip            Woodcreek              5-08.00   10   
  2 Biller, Johnny               Woodcreek             J5-08.00    8   
  3 Johnson, Zack                Calaveras              5-06.00    6   
  4 David, Cherrish              Center                J5-06.00    4   
  5 Graves, Tyler                Placer                J5-06.00    2   
  6 Knight, Alex                 Golden Sierr          J5-06.00    1   
  7 Rozak, Andrew                Casa Roble             5-04.00  
  7 Smith, Austin                Del Oro                5-04.00  
  7 Jennings, Keith              Rio Linda              5-04.00  
  7 Ralphs, Kevin                Union Mine             5-04.00  
  7 Paulsen, Chris               Mesa Verde             5-04.00  
 12 Covello, Brandon             Reed                   5-02.00  
 12 Lantsberger, Jacob           Franklin (eg           5-02.00  
 14 Schmitz, Devonta             Reed                   5-00.00  
 14 Strain, Jstyn                Del Oro                5-00.00  
 14 McKenzie, Dylan              Reed                   5-00.00  
 14 Lewis, Jalen                 Placer                 5-00.00  
 18 Bolton, Macklin              Calaveras              4-10.00  
 18 Sherrill, Cole               Woodcreek              4-10.00  
 18 Hodge, John                  Del Oro                4-10.00  
 18 Mixon, Zachary               Del Oro                4-10.00  
 18 Haney, Sean                  Mesa Verde             4-10.00  
 18 Whaler, Bradly               Del Oro                4-10.00  
 18 Darrough, Michael            Del Oro                4-10.00  
 25 Allen, Travis                Casa Roble             4-06.00  
 25 Banks, Damon                 Rio Linda              4-06.00  
 25 Laffey, Matthew              Rio American           4-06.00  
 -- Cummins, Jason               Churchill Co                NH  
 -- Martin, Brendan              Lincoln-L                   NH  
 -- Surall, Julian               Manteca                     NH  
 
Boys Pole Vault Frosh/Soph
=======================================================================
 Meet Record: R 14-00  1981        Arneson, Reed                               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Besmer, Connor               Rocklin               12-06.00   10   
  2 Ormes, Chris                 Del Oro               12-00.00    8   
  3 Stedman, Jesse               Placer                10-00.00    6   
  4 Forman, Cody                 Reed                   9-06.00    2.33
  4 Allred, Kieth                Del Oro                9-06.00    2.33
  4 Cardenas, Ashwin             Del Oro                9-06.00    2.33
  5 Reisig, john                 Rocklin               J9-06.00  
  6 Anaya, Hector                Churchill Co          J9-06.00  
  7 Pacheco, Rolland             Manteca               J9-06.00  
  8 Shin, Andrew                 Woodcreek             J9-00.00  
  8 Lowy, Josh                   Rio American          J9-00.00  
  8 Lerner, Michael              Colfax                J9-00.00  
 11 Cockrum, Reily               Manteca               J8-06.00  
 14 Hodge, John                  Del Oro                8-00.00  
 14 Kelley, Case                 Churchill Co           8-00.00  
 14 Knight, Alex                 Golden Sierr           8-00.00  
 14 O'Hair, Brett                Del Oro                8-00.00  
 14 Martin, Matt                 Reed                   8-00.00  
 14 Nunes, Jace                  Manteca                8-00.00  
 20 Summerbell, Thomas           Churchill Co           7-00.00  
 20 Jarimillo, Drake             Golden Sierr           7-00.00  
 20 Ludwig, Joshua               Del Oro                7-00.00  
 20 Thornton, James              Placer                 7-00.00  
 20 Gnile, Jackson               Lincoln-L              7-00.00  
 20 Scranton, Tyler              Woodcreek              7-00.00  
 -- Sprinkle, Devin              Reed                        NH  
 -- Bostwick, Michael            Roseville                   NH  
 -- Little, Ryan                 Golden Sierr                NH  
 -- Foley, Johnny                Placer                      NH  
 
Boys Long Jump Frosh/Soph
============================================================================
 Meet Record: R 22-02  1980        Harris, Marysville                          
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Swayne, Latrelle             Mira Loma             19-10.00   NWI  10   
  2 Salazar, Alex                Reed                  19-07.00   NWI   8   
  3 Mosley, Martin               Mira Loma             19-06.50   NWI   6   
  4 Overton, Andrew              Argonaut              19-00.00   NWI   4   
  5 deBraga, Frank               Churchill Co          18-09.00   NWI   2   
  6 Magurire, Jeremy             Center                18-07.50   NWI   1   
  7 Quinlan, Sam                 Colfax                18-06.00   NWI 
  8 Snider, Zach                 Rio American          17-08.50   NWI 
  9 Horton, Marcus               Center                17-08.00   NWI 
 10 Gray, Chad                   Reed                  17-07.00   NWI 
 11 Morrison, Curtis             Roseville             17-04.00   NWI 
 12 Miguel, Mike                 Argonaut              17-01.00   NWI 
 13 Jones, John (Jr)             Woodcreek             17-00.00   NWI 
 13 Cummins, Jason               Churchill Co          17-00.00   NWI 
 15 Ralphs, Kevin                Union Mine            16-11.50   NWI 
 16 Rankin, Nick                 Union Mine            16-08.00   NWI 
 17 Dixon, Sean                  Woodcreek             16-07.00   NWI 
 18 Thornton, James              Placer                16-03.00   NWI 
 19 Stedman, Jesse               Placer                16-02.00   NWI 
 20 Piper, Xavier                Churchill Co          16-00.00   NWI 
 20 Wharton, Tyler               Del Oro               16-00.00   NWI 
 22 Morgan, Trevor               Union Mine            15-08.00   NWI 
 22 Hay, Stephen                 Lincoln-L             15-08.00   NWI 
 24 Martin, Robert               Mesa Verde            15-07.00   NWI 
 25 Beasley, Anthony             Franklin (eg          15-05.00   NWI 
 26 King, Ryan                   Argonaut              15-00.00   NWI 
 27 Haney, Sean                  Mesa Verde            14-09.00   NWI 
 28 Shepard, Ty                  Reed                  14-07.00   NWI 
 29 Daniel, David                Placer                14-04.50   NWI 
 30 Jennings, Keith              Rio Linda             14-03.00   NWI 
 31 Malik, Mohammad              Rio American          14-01.50   NWI 
 32 Issertell, Seth              Del Oro               12-05.00   NWI 
 -- Wood, David                  Colfax                      ND   NWI 
 
Boys Triple Jump Frosh/Soph
============================================================================
 Meet Record: R 44-00  1976        Tofoya, Placer                              
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Okoroike, Basil              Rio American          40-11.50   NWI  10   
  2 Jones, John (Jr)             Woodcreek             39-07.00   NWI   8   
  3 deBraga, Frank               Churchill Co          39-03.50   NWI   6   
  4 Piper, Xavier                Churchill Co          38-00.00   NWI   4    38-00
  5 Salazar, Alex                Reed                 J38-00.00   NWI   2    37-08
  6 David, Cherrish              Center                37-06.50   NWI   1   
  7 Hassell, Jake                Woodcreek             37-06.00   NWI 
  7 Rawlins, Shawn               Colfax                37-06.00   NWI 
  9 Horton, Marcus               Center                37-03.50   NWI 
 10 Magurire, Jeremy             Center                36-06.25   NWI 
 11 Mowers, Louis                Yuba City             36-05.75   NWI 
 12 Lewis, Jalen                 Placer                36-00.00   NWI 
 12 Snider, Zach                 Rio American          36-00.00   NWI 
 14 Forman, Cody                 Reed                  35-06.50   NWI 
 15 Cabral, Jesse                Churchill Co          35-05.25   NWI 
 16 Fernandez, Tyler             Manteca               35-01.25   NWI 
 17 De La Cruz, Deondre          Manteca               34-06.00   NWI 
 18 Hay, Stephen                 Lincoln-L             33-11.25   NWI 
 19 Sabins, Casey                Placer                32-04.00   NWI 
 20 Gnile, Jackson               Lincoln-L             32-01.75   NWI 
 21 Munoz, deyante               Del Campo             31-04.00   NWI 
 22 Lowy, Josh                   Rio American          31-00.50   NWI 
 23 Mixon, Zachary               Del Oro               30-11.25   NWI 
 24 Andrews, Darien              Argonaut              29-05.50   NWI 
 
Boys Shot Put Frosh/Soph
=======================================================================
 Meet Record: R 59-06.50  1977        England, Encina                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hodge, Aaron                 Rio Linda             46-02.00   10   
  2 Keenan, Kevin                Rio American          44-00.00    8   
  3 Burton, Lance                Placer                43-11.00    6   
  4 Keenan, Bobby                Rio American          43-10.75    4   
  5 Perry, Austin                Colfax                42-06.00    2   
  6 Osullivan, Nicholas          Del Oro               42-05.50    1   
  7 Prince, Sam                  Casa Roble            41-08.00  
  8 Sander, Julian               Del Oro               41-07.00  
  9 Cardenas, Ashwin             Del Oro               41-02.00  
 10 Medrano, Luis                Rio Linda             41-00.00  
 11 Probst, Matthew              Lincoln-L             40-05.00  
 12 Zimerle, William             Franklin (eg          39-06.50  
 13 Vasquez, Chris               Union Mine            39-01.00  
 14 Johnson, Evan                Rio Linda             38-11.50  
 15 Stangland, Michael           Placer                38-11.00  
 16 Castaneda, Salvador          Manteca               38-06.50  
 17 Baldwin, Quentin             Del Oro               38-06.00  
 18 Dean, Cameron                Placer                38-02.50  
 19 Lerner, Michael              Colfax                38-00.00  
 20 Rodriguez, Oscar             Union Mine            37-07.50  
 21 Peik, Landon                 Roseville             37-05.00  
 22 Ibarra, Luis                 Mesa Verde            37-00.75  
 23 Rogers, Jack                 Colfax                36-10.75  
 24 Wilson, Chris                Woodcreek             36-07.00  
 25 Carey, Tommy                 Golden Sierr          36-05.50  
 26 Middleton, Andrew            Union Mine            36-01.50  
 27 Farabaugh, Jacob             Franklin (eg          35-08.00  
 28 Frager, Dominique            Del Oro               35-07.00  
 28 Banks, Frances               Center                35-07.00  
 30 Ingraham, Cody               Reed                  35-03.50  
 31 Shaw, Mason                  Woodcreek             34-11.00  
 32 Harper, Davis                Yuba City             34-10.00  
 33 Bowen, Jeremy                Lincoln-L             34-00.00  
 34 Hecht, Tyler                 Franklin (eg          33-07.00  
 35 Musgrave, William            Del Oro               33-00.75  
 36 Drake, Zach                  Calaveras             32-08.25  
 37 Schwartz, Kyle               Roseville             32-03.00  
 38 Vlahos, James                Roseville             32-02.50  
 39 Merrill, Bryson              Calaveras             31-09.00  
 40 Buss, Marcus                 Golden Sierr          31-03.75  
 41 Miller, Codey                Lincoln-L             29-11.75  
 42 Duran, Jared                 Woodcreek             29-10.50  
 43 Rasmussen, Cameron           Argonaut              29-07.00  
 44 Gill, Travis                 Churchill Co          28-08.00  
 45 Zavala, Francisco            Valley                27-11.50  
 46 Qarau, William               Valley                25-03.50  
 47 Sanabria, Jose               Valley                23-09.50  
 48 Villanueva, James            Rio American          20-10.00  
 49 Linka, Luke                  Golden Sierr          16-04.00  
 50 Burleson, Jack               Del Oro               15-00.50  
 
Boys Discus Throw Frosh/Soph
=======================================================================
 Meet Record: R 161-09  1984        Hooper, Del Campo                          
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dean, Cameron                Placer                  120-05   10   
  2 Perry, Austin                Colfax               113-11.50    8   
  3 Keenan, Bobby                Rio American            112-11    6   
  4 Hodge, Aaron                 Rio Linda            110-11.50    4   
  5 Probst, Matthew              Lincoln-L            110-10.50    2   
  6 Baldwin, Quentin             Del Oro              108-00.50    1   
  7 Surall, Elijah               Manteca              106-07.50  
  7 Medrano, Luis                Rio Linda            106-07.50  
  9 Prince, Sam                  Casa Roble              106-01  
 10 Zimerle, William             Franklin (eg            105-02  
 11 Keenan, Kevin                Rio American         104-03.50  
 12 Wilson, Chris                Woodcreek            103-11.50  
 13 Lerner, Michael              Colfax                  102-09  
 14 Burton, Lance                Placer                  101-06  
 15 Stangland, Michael           Placer                97-03.50  
 16 Simpson, Marcus              Roseville                94-08  
 17 Taylor, Colin                Lincoln-L                92-01  
 18 O'Hair, Brett                Del Oro                  90-05  
 19 Castaneda, Salvador          Manteca                  90-01  
 20 Ingraham, Cody               Reed                  90-00.50  
 21 Ibarra, Luis                 Mesa Verde               89-09  
 22 Banks, Frances               Center                   89-04  
 23 Vasquez, Chris               Union Mine            87-07.50  
 24 Farabaugh, Jacob             Franklin (eg             87-06  
 25 Drake, Zach                  Calaveras                86-09  
 26 Bell, Andrew                 Franklin (eg             86-08  
 27 Smith, Eddie                 Manteca               85-03.50  
 28 Johnson, Evan                Rio Linda             85-00.50  
 29 Shaw, Mason                  Woodcreek             84-09.50  
 30 Carey, Tommy                 Golden Sierr          83-02.50  
 31 Vargas, Connor               Woodcreek             81-05.50  
 32 Miller, Codey                Lincoln-L                81-05  
 33 Ball, Dion                   Casa Roble               79-06  
 34 Myers, Cody                  Colfax                   79-03  
 35 Gill, Travis                 Churchill Co          79-02.75  
 36 Schwartz, Kyle               Roseville                77-04  
 37 Buss, Marcus                 Golden Sierr          77-02.50  
 38 Rodriguez, Oscar             Union Mine               77-02  
 39 Sanabria, Jose               Valley                76-05.25  
 40 Tennier, John                Casa Roble               75-09  
 41 Rasmussen, Cameron           Argonaut              71-08.50  
 42 Sauer, Christian             Del Oro               71-07.50  
 43 Leval, Luke                  Argonaut                 71-03  
 44 Burleson, Jack               Del Oro               35-07.25  
 
              Women - Varsity - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Del Oro                    202        2) Placer                     65   
    3) Reed                        53        4) Churchill County           32   
    5) Valley                      31        6) Colfax                     21   
    7) Manteca                     17        8) Casa Roble                 16   
    9) McNair                      15       10) Golden Sierra              10   
   11) Roseville                    8       11) Mira Loma                   8   
   13) Yuba City                    6       13) Franklin (eg)               6   
   15) Woodcreek                    5       16) Calaveras                   1   
 
             Women - Frosh/Soph - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Del Oro                     89        2) Woodcreek                  79   
    3) Placer                      70        4) Colfax                     57   
    5) Reed                        49        6) Rio Americano              24   
    7) McNair                      18        7) Golden Sierra              18   
    9) Franklin (eg)               14        9) Churchill County           14   
   11) Valley                      12.33    11) Union Mine                 12.33
   13) Casa Roble                  12       14) Mira Loma                   8   
   15) Yuba City                    6       15) Calaveras                   6   
   17) Manteca                      3       18) Mesa Verde                  2.33
   19) Rio Linda                    1       19) Roseville                   1   
 
                Men - Varsity - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Del Oro                    101        2) Placer                     56   
    3) Union Mine                  45        4) Reed                       44   
    5) Churchill County            41        5) Center                     41   
    7) Calaveras                   27.50     8) Colfax                     20   
    9) Yuba City                   19       10) Manteca                    18   
   10) Casa Roble                  18       12) Roseville                  16   
   13) Lincoln-L                   13       14) Rio Linda                  10   
   15) Rio Americano                9.50    16) Orestimba                   8   
   17) Franklin (eg)                7       18) Golden Sierra               1   
   18) Global Youth Charter         1                                           
 
              Men - Frosh/Soph - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Del Oro                     58.66     2) Placer                     49   
    3) Casa Roble                  46        4) Rio Americano              44   
    5) Woodcreek                   36        6) McNair                     34   
    7) Roseville                   33        8) Valley                     26   
    9) Mira Loma                   25       10) Reed                       24.33
   11) Churchill County            22       12) Union Mine                 20   
   13) Rio Linda                   14       14) Calaveras                  12   
   15) Yuba City                   11       16) Colfax                     10   
   16) Center                      10       16) Rocklin                    10   
   19) Argonaut                     4       20) Lincoln-L                   3   
   20) Mesa Verde                   3       22) Golden Sierra               1   
Post to:
Post as: 
History for Del Oro Invitational
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2012 1 1 1    
2011 1   1    
2010 1   1    
2009 1   1