Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

 

News

 

2012 Results - Florida FHSAA 4A District 2

Published by
DrBob   on Apr 20 2012, 06:48 PM
Florida FHSAA 4A District 2 - Apr 18, 2012
Port Orange, FL, US
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 100h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Team Scores
 
Mens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Johnson, Antonio 10 Lake Mary 10.94 nwi 1 10
2 Davis, Jalil 11 Seminole 11.12 nwi 1 8
3 Ault, Stephen 10 Lake Mary 11.19 nwi 1 6
4 Franks, Marquise 12 Orange City Univ 11.27 nwi 1 5
5 Cooper, Jered 12 Hagerty 11.28 nwi 1 4
6 Burns, Victor 10 Seminole 11.32 nwi 1 3
7 Bazanos, Daniel 12 Spruce Creek 11.44 nwi 1 2
8 Banks, Roderick 12 Viera (Melbourne 11.49 nwi 1 1
 
Mens 100m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Bazanos, Daniel 12 Spruce Creek 11.00 nwi 2  
2 Johnson, Antonio 10 Lake Mary 11.05 nwi 3  
3 Davis, Jalil 11 Seminole 11.19 nwi 4  
5 Ault, Stephen 10 Lake Mary 11.39 nwi 2  
6 Franks, Marquise 12 Orange City Univ 11.41 nwi 2  
7 Burns, Victor 10 Seminole 11.45 nwi 2  
8 Cooper, Jered 12 Hagerty 11.46 nwi 4  
9 Spence, Jeffrey 9 Spruce Creek 11.50 nwi 3  
4 Banks, Roderick 12 Viera (Melbourne 11.53 nwi 1  
10 Rutland, Caleb 11 Lake Mary 11.54 nwi 4  
11 Bradford, Zachary 11 Lake Brantley 11.65 nwi 3  
12 Stephans, Shaquill 12 Orange City Univ 11.66 nwi 1  
13 Diaz, Joshua 11 Orange City Univ 11.70 nwi 4  
14 Thomas, Maurice 8 Lake Brantley 11.74 nwi 4  
15 Manetti, Patrick 12 Spruce Creek 11.77 nwi 1  
16 Streeter, Taylor 10 Viera (Melbourne 11.77 nwi 3  
17 Nixon, Devin 10 Viera (Melbourne 11.85 nwi 2  
18 Brodsky, Jacob 11 Lake Brantley 11.99 nwi 1  
19 Mina, Kenneth 11 Lake Howell 12.19 nwi 3  
20 Celeste, Jame 11 Lake Brantley 12.31 nwi 2  
21 Anglin, Jonathan 11 Spruce Creek 12.35 nwi 4  
22 Carter, Jordan 9 Lyman 12.57 nwi 1  
23 Wade, Romero 9 Lyman 12.60 nwi 3  
24 Kagolanu, Nathan 10 Lake Howell 13.01 nwi 1  
25 Howley, Aaron 12 Lyman 13.09 nwi 2  
26 Soto, Juan 12 DeLand 13.10 nwi 3  
27 Bevill, Lucus 9 Lake Howell 13.31 nwi 4  
-- Brown, Robert 11 Lake Mary DNF nwi 1  
 
Mens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Gorbea, Justin 12 Viera (Melbourne 22.43 nwi 1 10
2 Thomas, Cj-paige 12 Lake Mary 22.59 nwi 1 8
3 Chin, Jonathan 11 Orange City Univ 22.71 nwi 1 6
4 Bastian, Garrett 12 Spruce Creek 22.97 nwi 1 5
5 Saint Preux, Steve 12 Orange City Univ 23.36 nwi 1 4
6 Davis, Jalil 11 Seminole 23.39 nwi 1 3
7 Bazanos, Daniel 12 Spruce Creek 51.01 nwi 1 2
-- Johnson, Antonio 10 Lake Mary DNF nwi 1  
 
Mens 200m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Thomas, Cj-paige 12 Lake Mary 22.61 nwi 4  
2 Gorbea, Justin 12 Viera (Melbourne 22.61 nwi 2  
5 Chin, Jonathan 11 Orange City Univ 22.62 nwi 4  
3 Johnson, Antonio 10 Lake Mary 22.75 nwi 3  
6 Bastian, Garrett 12 Spruce Creek 22.99 nwi 2  
4 Bazanos, Daniel 12 Spruce Creek 23.21 nwi 1  
7 Saint Preux, Steve 12 Orange City Univ 23.34 nwi 3  
8 Davis, Jalil 11 Seminole 23.37 nwi 1  
9 Cepeda, Paul 11 Viera (Melbourne 23.64 nwi 3  
10 Bradford, Zachary 11 Lake Brantley 23.69 nwi 2  
11 Franks, Marquise 12 Orange City Univ 23.69 nwi 1  
12 Spence, Jeffrey 9 Spruce Creek 23.70 nwi 3  
13 Collins, Cantrell 10 Lake Howell 23.93 nwi 1  
14 Diaz, Joshua 11 Orange City Univ 24.05 nwi 2  
15 Banks, Roderick 12 Viera (Melbourne 24.11 nwi 4  
16 Brodsky, Jacob 11 Lake Brantley 24.15 nwi 3  
17 Manetti, Patrick 12 Spruce Creek 24.28 nwi 4  
18 Thomas, Maurice 8 Lake Brantley 24.31 nwi 4  
19 Cooper, Jered 12 Hagerty 24.40 nwi 1  
20 Crayton, Ahmad 12 Lake Mary 24.43 nwi 2  
21 Muni, Brian 10 Lake Howell 24.44 nwi 4  
22 Hodge, Joseph 12 Lyman 25.00 nwi 2  
23 Celeste, Jame 11 Lake Brantley 25.35 nwi 1  
24 Green, Marquis 11 Lyman 26.99 nwi 3  
25 Ogles, Corey 10 Lyman 27.61 nwi 4  
26 Kagolanu, Nathan 10 Lake Howell 28.00 nwi 2  
27 Askew, William 9 Lake Howell 33.73 nwi 3  
-- Brown, Robert 11 Lake Mary DNF nwi 1  
-- Soto, Juan 12 DeLand DNS nwi 3  
 
Mens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gorbea, Justin 12 Viera (Melbourne 49.66 1 10
2 Lane, Kennth 11 Lake Brantley 49.94 1 8
3 Robb, Desmond 11 Orange City Univ 50.39 1 6
4 Mcdaniel, Rohan 12 Lake Brantley 50.51 1 5
5 Frater, Donavon 12 Lake Brantley 53.05 1 4
6 Benjamin, James 11 Seminole 53.07 1 3
7 Biondo, Bennett 11 Lake Brantley 53.45 1 2
8 Guire, Stefan 11 DeLand 54.69 1 1
 
Mens 400m Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Mcdaniel, Rohan 12 Lake Brantley 49.57 3  
2 Robb, Desmond 11 Orange City Univ 50.05 4  
3 Gorbea, Justin 12 Viera (Melbourne 50.09 2  
4 Lane, Kennth 11 Lake Brantley 50.30 1  
5 Frater, Donavon 12 Lake Brantley 50.37 4  
6 Guire, Stefan 11 DeLand 50.76 3  
7 Biondo, Bennett 11 Lake Brantley 51.59 2  
8 Benjamin, James 11 Seminole 51.74 1  
9 Saint Preux, Steve 12 Orange City Univ 51.80 1  
10 Logan, Keshawn 12 Lake Howell 52.15 2  
11 Thayer, Jerry 12 Spruce Creek 52.19 3  
12 McGirt, Eugene 9 Spruce Creek 52.63 1  
13 McMillon, Tadarius 10 Spruce Creek 53.80 4  
14 Stephans, Shaquill 12 Orange City Univ 54.38 3  
15 Jackson, Patrick 10 Lyman 54.80 3  
16 Fiorini, Anthony 11 Hagerty 55.15 2  
17 Streeter, Taylor 10 Viera (Melbourne 55.27 4  
18 Rodriguez, Bryan 10 DeLand 55.40 1  
19 Hansen, Kevin 12 Hagerty 55.58 4  
20 Housel, Tyler 11 Orange City Univ 55.95 2  
21 Snyder, Mitchell 10 Spruce Creek 56.05 2  
22 Buggs, James 12 Lake Mary 56.69 4  
23 Watkins, Joseph 11 Lake Mary 56.86 1  
24 Mercer, Zach 10 Viera (Melbourne 57.16 1  
25 Williams, Kenneth 9 Lake Mary 58.04 2  
26 Nixon, Devin 10 Viera (Melbourne 58.68 3  
27 Vazquez, Marco 11 Lake Howell 1:02.71 1  
28 Beach, Mason 9 Lake Mary 1:04.50 3  
-- Prankard, Lee 12 Lake Howell DNS 4  
-- Fernandez, Steven 12 Lyman DNS 2  
 
Mens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Teixeira, Otniel 12 Lake Brantley 1:53.66 1 10
2 Robinson, William 12 Lake Mary 1:57.60 1 8
3 Patton, Ryan 12 Spruce Creek 1:57.76 1 6
4 Cannone, Derek 12 Lake Brantley 1:58.57 1 5
5 Enot, Joshua 12 Hagerty 1:59.16 1 4
6 Armor, James 12 Spruce Creek 2:03.24 1 3
7 Gargiulo, Matthew 10 Hagerty 2:05.87 1 2
8 Kelly, Dalton 10 Orange City Univ 2:05.88 1 1
9 Reed, Coner 10 Orange City Univ 2:06.03 1  
10 Carpenter, Andrew 12 Spruce Creek 2:08.68 1  
11 Ramos, Ramon 10 Lake Mary 2:09.47 1  
12 Robinson, Max 9 Lake Brantley 2:10.16 1  
13 Krige, Marcel 10 Lyman 2:10.43 1  
14 Randell, Khalil 10 Lyman 2:11.12 1  
15 Baker, Christopher 10 Lake Brantley 2:12.85 1  
16 Schuman, Max 10 Seminole 2:13.63 1  
17 Reese, Skyler 12 Spruce Creek 2:13.94 1  
18 Dicaro, Tony 12 Lake Howell 2:14.08 1  
19 Chau, Landon 10 Viera (Melbourne 2:14.54 1  
20 lowery, tyler -- Viera (Melbourne 2:15.00 1  
21 Howorth, Nick 12 Viera (Melbourne 2:15.61 1  
22 McGill, Thomas 12 Seminole 2:18.23 1  
23 Youngquist, Matt 11 DeLand 2:18.79 1  
24 Trask, Cole 9 Lake Mary 2:18.98 1  
25 Kruger, Mike 12 Viera (Melbourne 2:20.85 1  
26 Hurtado, Leo 10 Orange City Univ 2:27.72 1  
27 Diez, Steven 10 Lake Howell 2:32.23 1  
28 Catalanotto, Rober 12 Lake Howell 2:36.43 1  
29 Hoskins, Chase 10 Lyman 2:37.43 1  
30 Tew, James 10 DeLand 2:55.41 1  
-- Guire, Stefan 11 DeLand DNS 1  
-- Garcia, Simon 10 Lake Mary DNS 1  
 
Mens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Licari, Peter 12 Hagerty 4:29.82 1 10
2 Kathman, Kyler 12 Spruce Creek 4:31.94 1 8
3 Morgan, Hunter 12 Lake Brantley 4:34.29 1 6
4 Campbell, Jon 12 Viera (Melbourne 4:34.74 1 5
5 Smith, Preston 10 Spruce Creek 4:36.02 1 4
6 Levine, Jareq -- Lake Brantley 4:45.65 1 3
7 Reed, Coner 10 Orange City Univ 4:48.79 1 2
8 Robinson, Max 9 Lake Brantley 4:49.86 1 1
9 Montero, Ivan 9 Lake Howell 4:50.24 1  
10 DeGale, Ryan 9 Lake Mary 4:50.64 1  
11 Sweat, Henry 10 Lyman 4:57.02 1  
12 Jaramillo, Craig 10 Spruce Creek 4:59.59 1  
13 Hack, Taylor 10 DeLand 5:03.66 1  
14 Chau, Landon 10 Viera (Melbourne 5:04.26 1  
15 Gnan, James 12 Hagerty 5:04.48 1  
16 Corcoran, Patrick 10 Orange City Univ 5:04.65 1  
17 Russell, Brandon 10 DeLand 5:04.80 1  
18 Emmons, Tommy 10 Lyman 5:06.18 1  
19 Bolger, Mason 10 Lake Mary 5:07.51 1  
20 Meerdo, Kyle 11 Lake Brantley 5:07.72 1  
21 lee, Koester 11 Lake Howell 5:07.82 1  
22 Wofford, Steven 9 Spruce Creek 5:10.48 1  
23 Levine, Morgan 9 Viera (Melbourne 5:10.77 1  
24 Grillo, Mike 12 Viera (Melbourne 5:14.27 1  
25 Le Grand, Charlie 9 Lyman 5:18.39 1  
26 Adams, Michael 11 Lake Howell 5:22.59 1  
27 Holliday, Tyler 9 Lake Mary 5:31.52 1  
28 Carlson, Graham 10 DeLand 5:32.62 1  
29 McDonough, Chase 9 Lyman 5:38.83 1  
30 Danziger, Kyle 11 Lake Howell 5:49.71 1  
31 Tew, James 10 DeLand 6:15.33 1  
 
Mens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Licari, Peter 12 Hagerty 9:58.74 1 10
2 Campbell, Jon 12 Viera (Melbourne 10:00.74 1 8
3 Menning, Hunter 12 Hagerty 10:00.87 1 6
4 Kathman, Kyler 12 Spruce Creek 10:00.95 1 5
5 Westfall, Christop 11 Orange City Univ 10:03.34 1 4
6 Smith, Preston 10 Spruce Creek 10:17.66 1 3
7 Kameh, Tyler 11 Spruce Creek 10:23.56 1 2
8 Levine, Jareq -- Lake Brantley 10:25.07 1 1
9 McCutcheon, Camero 10 Lyman 10:27.12 1  
10 Howard, Trenton 11 Lake Mary 10:27.83 1  
11 DeGale, Ryan 9 Lake Mary 10:31.98 1  
12 Kometas, Zachary 9 Spruce Creek 10:58.41 1  
13 Gnan, James 12 Hagerty 11:05.22 1  
14 Mahler, Daniel 11 Lake Brantley 11:15.38 1  
15 lee, Koester 11 Lake Howell 11:18.16 1  
16 Meerdo, Kyle 11 Lake Brantley 11:19.33 1  
17 Hack, Taylor 10 DeLand 11:37.95 1  
18 Levine, Morgan 9 Viera (Melbourne 11:42.56 1  
19 Adams, Michael 11 Lake Howell 11:47.67 1  
20 Azron, Jacob 9 Lake Howell 11:51.88 1  
21 Groppel, MIke 9 Viera (Melbourne 12:05.89 1  
22 Burnett, Cade 9 Lyman 12:09.86 1  
23 Corcoran, Patrick 10 Orange City Univ 12:13.92 1  
24 Reeves, Corey 9 Orange City Univ 12:15.86 1  
25 Chauca, Jason 9 Lyman 12:21.67 1  
26 Carlson, Graham 10 DeLand 12:25.78 1  
27 Bolger, Mason 10 Lake Mary 12:36.01 1  
28 Sandon, Noel 11 Lake Howell 13:07.40 1  
-- klass, walter 10 Viera (Melbourne DNF 1  
-- Morgan, Hunter 12 Lake Brantley DNF 1  
-- Russell, Brandon 10 DeLand DNS 1  
 
Mens 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Franks, Donovan 11 Lake Brantley 14.96 1 10
2 McMillon, Terry 12 Spruce Creek 15.00 1 8
3 Morton, Dillon 12 Lake Brantley 15.33 1 6
4 Taylor, Michael 10 Lake Mary 15.38 1 5
5 Lester, Bobby 12 Spruce Creek 15.81 1 4
6 Middleton, Qaadir 12 Spruce Creek 16.10 1 3
7 Powell, Raheem 9 Seminole 16.28 1 2
8 Morris, Chris 12 Spruce Creek 16.48 1 1
 
Mens 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 McMillon, Terry 12 Spruce Creek 14.86 2  
2 Middleton, Qaadir 12 Spruce Creek 15.43 1  
3 Morton, Dillon 12 Lake Brantley 15.50 4  
5 Franks, Donovan 11 Lake Brantley 15.55 1  
4 Taylor, Michael 10 Lake Mary 15.68 3  
6 Powell, Raheem 9 Seminole 15.71 4  
7 Lester, Bobby 12 Spruce Creek 15.80 3  
8 Morris, Chris 12 Spruce Creek 16.23 4  
9 Pierson, Chase 12 Orange City Univ 16.40 3  
10 Lytle, Tyshawn 10 Lake Brantley 16.42 2  
11 ferguson, kanisus 12 Viera (Melbourne 16.92 1  
12 Collins, Cantrell 10 Lake Howell 17.25 3  
13 Zalloum, Tyven 10 Orange City Univ 17.33 4  
14 Dunkley, Cameron 10 Orange City Univ 17.62 1  
15 McFarline, Kevin 12 Hagerty 17.64 3  
16 English, Charles 9 Seminole 17.66 2  
17 Sattler, Will 10 Viera (Melbourne 17.77 2  
18 Henkhaus, Alec 10 Lake Brantley 17.80 3  
19 Lenius, Robert 12 Hagerty 18.66 2  
20 Lormand, Devan 10 Viera (Melbourne 19.00 4  
21 Yoches, Andrew 9 Hagerty 21.28 4  
22 Rush, Cherokee (Cj 9 Hagerty 21.52 1  
-- Winent, Drew 12 Orange City Univ DQ 2  
-- Olan, Julius 12 Lake Mary DNS 1  
-- Floyd, Meshech 9 Lyman DNS 4  
 
Mens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Morton, Dillon 12 Lake Brantley 40.11 1 10
2 Greggo, Anthony 10 Spruce Creek 41.30 1 8
3 Powell, Raheem 9 Seminole 41.91 1 6
4 Taylor, Michael 10 Lake Mary 42.13 1 5
5 Franks, Donovan 11 Lake Brantley 42.95 1 4
6 Lytle, Tyshawn 10 Lake Brantley 42.97 1 3
7 Dunkley, Cameron 10 Orange City Univ 43.95 1 2
8 Campbell, Jason 10 Lyman 45.10 1 1
 
Mens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Morton, Dillon 12 Lake Brantley 41.72 1  
2 Lytle, Tyshawn 10 Lake Brantley 42.30 3  
3 Powell, Raheem 9 Seminole 42.56 4  
5 Greggo, Anthony 10 Spruce Creek 42.61 3  
6 Dunkley, Cameron 10 Orange City Univ 43.23 3  
4 Franks, Donovan 11 Lake Brantley 43.34 2  
7 Taylor, Michael 10 Lake Mary 43.35 2  
8 Campbell, Jason 10 Lyman 43.43 3  
9 Castle, Sean 12 DeLand 43.44 1  
10 Dangerfield, Vonde 10 Lyman 43.48 4  
11 Pierson, Chase 12 Orange City Univ 43.73 2  
12 McFarline, Kevin 12 Hagerty 44.72 2  
13 Bushelon, Jake 12 Spruce Creek 44.80 1  
14 Crayton, Ahmad 12 Lake Mary 45.13 4  
15 ferguson, kanisus 12 Viera (Melbourne 45.35 1  
16 Bloomfield, Sam 10 Spruce Creek 45.38 2  
17 McMillon, Terry 12 Spruce Creek 45.47 4  
18 Henkhaus, Alec 10 Lake Brantley 46.21 4  
19 Zalloum, Tyven 10 Orange City Univ 46.61 1  
20 Sattler, Will 10 Viera (Melbourne 46.68 2  
21 English, Charles 9 Seminole 46.80 3  
22 Turnoff, Anthony 10 Viera (Melbourne 47.75 4  
23 Lenius, Robert 12 Hagerty 48.45 3  
24 Gregory, Parker 9 Lake Howell 48.50 2  
25 Saldana, Victorino 10 Lake Howell 49.27 4  
26 Rush, Cherokee (Cj 9 Hagerty 49.52 4  
27 Yoches, Andrew 9 Hagerty 49.57 1  
 
Mens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Seminole 42.55 1 10
2 Relay Team   Spruce Creek 43.87 1 8
3 Relay Team   Orange City Univ 44.18 1 6
4 Relay Team   Lake Brantley 44.44 1 5
5 Relay Team   Viera (Melbourne 45.29 1 4
6 Relay Team   Lyman 45.71 1 3
7 Relay Team   Lake Howell 46.88 1 2
-- Relay Team   Lake Mary DNF 1  
 
Mens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Relay Team   Seminole 43.44 1  
2 Middleto, Spence,
Bastian, Bazanos
  Spruce Creek 43.54 2  
3 Rutland, Johnson,
Thomas, Ault
  Lake Mary 44.03 2  
4 Chin, Franks,
Diaz, Stephans
  Orange City Univ 44.28 1  
5 Brodsky, Bradford,
Smith, Thomas
  Lake Brantley 45.10 1  
6 head, Banks,
Nelson, Cepeda
  Viera (Melbourne 45.46 1  
7 Mina, Muni,
Logan, Collins
  Lake Howell 45.80 2  
8 Jackson, Hodge,
Dangerfi, Campbell
  Lyman 45.82 1  
-- Cooper, Hansen,
Fiorini, Lenius
  Hagerty DNF 2  
 
Mens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Mcdaniel, Biondo,
Lane, Frater
  Lake Brantley 3:22.52 2 10
2 Robb, Kelly,
Saint Pr, Chin
  Orange City Univ 3:27.92 2 8
3 Cepeda, head,
Howorth, Gorbea
  Viera (Melbourne 3:28.51 2 6
4 Carpente, Bastian,
Patton, Thayer
  Spruce Creek 3:29.62 2 5
5 Robinson, Thomas,
Watkins, Taylor
  Lake Mary 3:34.72 2 4
6 Guire, Castle,
Rodrigue, Pangel
  DeLand 3:40.35 1 3
7 Logan, Muni,
Mina, Collins
  Lake Howell 3:41.05 1 2
8 Hodge, Dangerfi,
Jackson, Campbell
  Lyman 3:43.96 1 1
9 Benjamin, Mcgill,
English, Schuman
  Seminole 4:13.49 1  
-- Hansen, Enot,
Fiorini, McFarlin
  Hagerty DQ 1  
 
Mens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Cannone, Mcdaniel,
Morgan, Teixeira
  Lake Brantley 8:02.30 1 10
2 Gargiulo, Licari,
Menning, Enot
  Hagerty 8:04.38 1 8
3 Carpente, Kathman,
Patton, Thayer
  Spruce Creek 8:09.35 1 6
4 Kelly, Westfall,
Reed, Robb
  Orange City Univ 8:16.98 1 5
5 DeGale, Robinson,
Garcia, Ramos
  Lake Mary 8:39.10 1 4
6 Campbell, Chau,
Kruger, Howorth
  Viera (Melbourne 8:57.79 1 3
7 Russell, Hack,
Youngqui, Youell
  DeLand 9:17.53 1 2
8 Le Grand, Mcdonoug,
Chauca, Hoskins
  Lyman 9:52.45 1 1
9 Azron, Catalano,
Vazquez, Dicaro
  Lake Howell 9:56.08 1  
 
Mens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Milch, Nathan 11 Lake Brantley 50-10.50(15.51m) 1 10
2 Mall, Kevin 12 Viera (Melbourne 46-03.50(14.11m) 1 8
3 Mack, Rodney 11 Spruce Creek 45-07.75(13.91m) 1 6
4 Narozny, Keith 10 Spruce Creek 45-05.00(13.84m) 1 5
5 Bazanos, Daniel 12 Spruce Creek 44-04.50(13.53m) 1 4
6 Minear, Brandon 11 Hagerty 42-07.00(12.98m) 1 3
7 Fitzroy, Blake 11 Lake Mary 42-00.25(12.81m) 1 2
8 Cameron, Austin 12 Spruce Creek 41-01.50(12.53m) 1 1
9 Scapecchi, Walter- 11 Seminole 40-10.50(12.46m) 1  
10 De Lancy, Jeremy 12 Viera (Melbourne 40-08.00(12.40m) 1  
11 Wheeler, Patrick P 11 Lake Brantley 40-02.75(12.26m) 1  
12 Gries, Austin 12 Viera (Melbourne 40-00.75(12.21m) 1  
13 Collins, Paul 10 Lyman 38-05.25(11.72m) 1  
14 Tyrrell, Austin 11 DeLand 37-07.25(11.46m) 1  
15 Mobley, Richard 12 Lake Mary 37-05.00(11.40m) 1  
16 Haupert, Austin 10 Lake Mary 37-02.50(11.34m) 1  
17 French, Jarrod 12 Lyman 36-09.00(11.20m) 1  
18 Enot, Caleb 9 Hagerty 36-06.00(11.13m) 1  
19 Merritt, Brock 10 Lyman 36-03.25(11.06m) 1  
20 Maultsby, Royce 12 Orange City Univ 35-08.00(10.87m) 1  
21 Lee, Chandler 12 DeLand 34-05.50(10.50m) 1  
22 Henkhaus, Alec 10 Lake Brantley 34-03.25(10.45m) 1  
22 Castillo-Mundee, B 11 Lake Mary 34-03.25(10.45m) 1  
24 Sheehan, Tim 12 Hagerty 33-10.50(10.33m) 1  
25 Aring, Brett 12 Lyman 32-08.75(9.98m) 1  
26 Booth, Garrett 11 Hagerty 32-03.00(9.83m) 1  
27 Zhao, Steven Z. 9 Lake Brantley 31-03.00(9.53m) 1  
28 Mallory, Seth 9 DeLand 29-03.00(8.92m) 1  
29 Bobay, Jake 10 DeLand 28-01.00(8.56m) 1  
30 Pinnock, Travis 11 Orange City Univ 27-03.50(8.32m) 1  
31 Branch, Gabe 12 Orange City Univ 25-01.00(7.65m) 1  
-- driggers, kevin 11 Viera (Melbourne DNS(--) 1  
-- Shore, Kyle 11 Lake Howell DNS(--) 1  
-- Chojnovski, Steven 11 Orange City Univ DNS(--) 1  
-- Williams, Jeffery 11 Lake Howell DNS(--) 1  
 
Mens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Milch, Nathan 11 Lake Brantley 163-08(49.89m) 1 10
2 Mack, Rodney 11 Spruce Creek 143-00(43.59m) 1 8
3 Minear, Brandon 11 Hagerty 134-08(41.05m) 1 6
4 Narozny, Keith 10 Spruce Creek 130-06(39.78m) 1 5
5 Mobley, Richard 12 Lake Mary 121-10(37.13m) 1 4
6 Collins, Paul 10 Lyman 118-07(36.14m) 1 3
7 Ager, Byan 12 Viera (Melbourne 114-08(34.95m) 1 2
8 Baker, Chase -- Lake Brantley 114-07(34.93m) 1 1
9 Miller, Kyle 12 Viera (Melbourne 113-08(34.65m) 1  
10 Castillo-Mundee, B 11 Lake Mary 112-04(34.24m) 1  
11 Sheehan, Tim 12 Hagerty 112-03(34.21m) 1  
12 Fitzroy, Blake 11 Lake Mary 112-01(34.16m) 1  
13 Llanos, Jose 10 Seminole 109-05(33.35m) 1  
14 Hernandez, Chris 9 Viera (Melbourne 108-05(33.05m) 1  
15 Lee, Chandler 12 DeLand 107-06(32.77m) 1  
16 Henkhaus, Alec 10 Lake Brantley 107-04(32.72m) 1  
17 Haupert, Austin 10 Lake Mary 106-02(32.36m) 1  
18 Tyrrell, Austin 11 DeLand 103-10(31.65m) 1  
19 Rittenour, Josh 11 Spruce Creek 102-01(31.12m) 1  
20 Enot, Caleb 9 Hagerty 99-03(30.25m) 1  
21 Pennisi, Charles -- Lake Brantley 97-08(29.77m) 1  
22 Booth, Garrett 11 Hagerty 96-04(29.36m) 1  
23 Bobay, Jake 10 DeLand 87-05(26.64m) 1  
24 Merritt, Brock 10 Lyman 83-10(25.55m) 1  
25 Pinnock, Travis 11 Orange City Univ 79-10(24.33m) 1  
26 harringtonj, patri 12 Viera (Melbourne 79-06(24.23m) 1  
27 Sotoodeh, Som 9 Lyman 70-05(21.46m) 1  
28 Branch, Gabe 12 Orange City Univ 70-04(21.44m) 1  
29 Winent, Drew 12 Orange City Univ 65-08(20.02m) 1  
30 Simon, Elliot 10 DeLand 63-05(19.33m) 1  
31 Catalanotto, Rober 12 Lake Howell 42-05(12.93m) 1  
-- French, Jarrod 12 Lyman FOUL(--) 1  
-- Cameron, Austin 12 Spruce Creek FOUL(--) 1  
-- Williams, Jeffery 11 Lake Howell DNS(--) 1  
-- Chojnovski, Steven 11 Orange City Univ DNS(--) 1  
-- Shore, Kyle 11 Lake Howell DNS(--) 1  
 
Mens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Joseph, Philippe 12 Lake Brantley 5-10.00(1.78m) 1 10
2 Robles, Christan 12 Orange City Univ 5-10.00(1.78m) 1 7
2 Fayson, Qvon 11 Seminole 5-10.00(1.78m) 1 7
4 Brownlowe, Farrin 9 Seminole 5-09.00(1.75m) 1 4
5 Perez, Daniel 12 Spruce Creek 5-08.00(1.73m) 1 5
6 Ransom, Jack 10 Spruce Creek 5-08.00(1.73m) 1 3
7 Evans, Chris 12 Spruce Creek 5-08.00(1.73m) 1 2
10 Church, Garek 10 Spruce Creek 5-06.00(1.68m) 1  
8 Weeks, Marquette 9 Lyman 5-06.00(1.68m) 1 1
9 Tucker, Jacoby 10 DeLand 5-06.00(1.68m) 1  
11 Smothers, Tedvin 11 DeLand 5-04.00(1.63m) 1  
11 Pangel, Billy 9 DeLand 5-04.00(1.63m) 1  
11 Winent, Drew 12 Orange City Univ 5-04.00(1.63m) 1  
11 Ault, Aaron 12 Lake Brantley 5-04.00(1.63m) 1  
11 Wade, Romero 9 Lyman 5-04.00(1.63m) 1  
16 Beach, Mason 9 Lake Mary 5-00.00(1.52m) 1  
-- Kinslow, Kevin 10 Orange City Univ NH(--) 1  
-- Bevill, Lucus 9 Lake Howell NH(--) 1  
-- Zalloum, Tyven 10 Orange City Univ NH(--) 1  
-- banks, Malik 10 Viera (Melbourne DNS(--) 1  
-- Howe, Riley 9 Viera (Melbourne DNS(--) 1  
-- Badeaux, Kole 9 Lake Howell DNS(--) 1  
-- Floyd, Meshech 9 Lyman SCR(--) 1  
 
Mens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Martin, Durayveon 12 Seminole 22-04.75(6.83m) nwi 1 10
2 Frater, Donavon 12 Lake Brantley 20-09.00(6.32m) nwi 1 8
3 Powell, Raheem 9 Seminole 20-04.75(6.22m) nwi 1 6
4 Nelson, Greg 11 Viera (Melbourne 20-02.75(6.17m) nwi 1 5
5 ferguson, kanisus 12 Viera (Melbourne 19-11.75(6.09m) nwi 1 4
6 Spence, Jeffrey 9 Spruce Creek 19-11.50(6.08m) nwi 1 3
7 Meek, Matthew 11 Lake Brantley 19-09.25(6.03m) nwi 1 2
8 Fiorini, Anthony 11 Hagerty 19-02.50(5.85m) nwi 1 1
9 Coney, Kelvy 12 Lake Howell 18-09.25(5.72m) nwi 1  
10 Joseph, Philippe 12 Lake Brantley 18-08.75(5.71m) nwi 1  
11 Smith, Devon 9 Lake Brantley 18-08.25(5.70m) nwi 1  
12 Hodge, Joseph 12 Lyman 18-07.00(5.66m) nwi 1  
13 Buggs, James 12 Lake Mary 18-06.75(5.66m) nwi 1  
14 Church, Garek 10 Spruce Creek 18-05.50(5.63m) nwi 1  
15 Fayson, Qvon 11 Seminole 18-03.50(5.58m) nwi 1  
16 Yoches, Andrew 9 Hagerty 17-09.50(5.42m) nwi 1  
17 Rooney, Zach 11 Spruce Creek 17-09.00(5.41m) nwi 1  
18 Smothers, Tedvin 11 DeLand 17-08.50(5.40m) nwi 1  
18 Ransom, Jack 10 Spruce Creek 17-08.50(5.40m) nwi 1  
20 Tucker, Jacoby 10 DeLand 17-07.75(5.38m) nwi 1  
21 Diaz, Joshua 11 Orange City Univ 17-06.00(5.33m) nwi 1  
22 Cooper, Jered 12 Hagerty 17-04.25(5.29m) nwi 1  
23 Thomas, Cj-paige 12 Lake Mary 17-03.75(5.28m) nwi 1  
24 Robles, Christan 12 Orange City Univ 17-03.50(5.27m) nwi 1  
25 Wade, Romero 9 Lyman 16-08.25(5.09m) nwi 1  
26 Pangel, Billy 9 DeLand 16-03.25(4.96m) nwi 1  
27 Rush, Cherokee (Cj 9 Hagerty 16-01.25(4.91m) nwi 1  
28 Bessette, Gianni 9 Lyman 13-09.25(4.20m) nwi 1  
-- Askew, William 9 Lake Howell FOUL(--) nwi 1  
-- Chambers, Dakota 11 Lake Howell DNS(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Patton, Ryan 12 Spruce Creek 42-11.25(13.09m) nwi 1 10
2 Frater, Donavon 12 Lake Brantley 42-04.50(12.92m) nwi 1 8
3 Nelson, Greg 11 Viera (Melbourne 41-10.25(12.76m) nwi 1 6
4 Powell, Raheem 9 Seminole 41-06.75(12.67m) nwi 1 5
5 McMillon, Tadarius 10 Spruce Creek 40-10.25(12.45m) nwi 1 4
6 Tucker, Jacoby 10 DeLand 40-05.25(12.33m) nwi 1 3
7 McMillon, Terry 12 Spruce Creek 40-03.50(12.28m) nwi 1 2
8 Dunkley, Cameron 10 Orange City Univ 39-00.00(11.89m) nwi 1 1
9 Joseph, Philippe 12 Lake Brantley 38-10.50(11.85m) nwi 1  
10 Winent, Drew 12 Orange City Univ 38-09.50(11.82m) nwi 1  
11 McMillon, Tremell 9 Spruce Creek 38-03.25(11.66m) nwi 1  
12 McFarline, Kevin 12 Hagerty 37-09.50(11.52m) nwi 1  
13 Smith, Devon 9 Lake Brantley 37-07.75(11.47m) nwi 1  
14 Yoches, Andrew 9 Hagerty 35-09.00(10.90m) nwi 1  
15 Rush, Cherokee (Cj 9 Hagerty 34-08.00(10.57m) nwi 1  
16 Kinslow, Kevin 10 Orange City Univ 33-07.50(10.25m) nwi 1  
17 Montero, Ivan 9 Lake Howell 32-02.75(9.82m) nwi 1  
18 Jackson, Patrick 10 Lyman 29-08.25(9.05m) nwi 1  
-- Meek, Matthew 11 Lake Brantley FOUL(--) nwi 1  
-- Sahadeo, Jeremy 9 Lyman DNS(--) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Grubbs, Andrew 12 Viera (Melbourne 13-06.00(4.11m) 1 10
2 Bubb, Austin 11 Spruce Creek 12-00.00(3.66m) 1 8
3 Davis, Kolby 11 Spruce Creek 12-00.00(3.66m) 1 6
4 Wigley, Daniel 12 Spruce Creek 12-00.00(3.66m) 1 5
5 Weir, Zach 12 Viera (Melbourne 11-06.00(3.51m) 1 4
6 Tiedge, Christophe 10 Hagerty 11-00.00(3.35m) 1 3
7 Kulakoski, Will 10 Spruce Creek 10-06.00(3.20m) 1 2
8 Rodgers, Zachary 8 Lake Brantley 10-00.00(3.05m) 1 1
9 Excellent, Gengsly 10 Lake Howell 9-06.00(2.90m) 1  
9 Gilmore, Cager 10 Lake Brantley 9-06.00(2.90m) 1  
9 Costa, Adam 10 DeLand 9-06.00(2.90m) 1  
12 Youell, Jordan 10 DeLand 9-00.00(2.74m) 1  
13 Flowers, Sadler 11 DeLand 8-06.00(2.59m) 1  
13 Michaelos, John 11 DeLand 8-06.00(2.59m) 1  
15 Gregory, Parker 9 Lake Howell 8-00.00(2.44m) 1  
15 Kagolanu, Nathan 10 Lake Howell 8-00.00(2.44m) 1  
15 Piekarski, Dylan 9 Lyman 8-00.00(2.44m) 1  
18 Saldana, Victorino 10 Lake Howell 7-06.00(2.29m) 1  
-- Colon, Raymond 12 Lyman NH(--) 1  
-- Hernandez, Chris 9 Viera (Melbourne DNS(--) 1  
-- Harper, Maleek 9 Lyman DNS(--) 1  
-- Harper, Dominic 9 Lyman DNS(--) 1  
 
Womens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Jackson, DaKesha 12 Seminole 12.34 nwi 1 10
2 Menna, Tetisheri 11 Hagerty 12.70 nwi 1 8
3 Rumph, Chantelle 10 Lake Mary 12.81 nwi 1 6
4 McCrary, Jade 12 Spruce Creek 12.90 nwi 1 5
5 Gregory, Brianna 12 DeLand 13.08 nwi 1 4
6 Odoh, Crystal 9 Lake Brantley 13.16 nwi 1 3
7 Schilling, Sydney 10 Hagerty 13.26 nwi 1 2
8 White, Zakiya 11 Orange City Univ 13.36 nwi 1 1
 
Womens 100m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Jackson, DaKesha 12 Seminole 12.35 nwi 1  
2 Menna, Tetisheri 11 Hagerty 12.73 nwi 2  
3 Gregory, Brianna 12 DeLand 12.90 nwi 3  
4 Rumph, Chantelle 10 Lake Mary 12.99 nwi 4  
5 McCrary, Jade 12 Spruce Creek 13.04 nwi 5  
6 White, Zakiya 11 Orange City Univ 13.11 nwi 5  
7 Schilling, Sydney 10 Hagerty 13.14 nwi 3  
8 Odoh, Crystal 9 Lake Brantley 13.20 nwi 1  
9 Mastrobuono, Alex 10 Hagerty 13.21 nwi 1  
10 Long, Taylor 12 Lake Brantley 13.25 nwi 3  
11 Mike, Ravyn 10 Seminole 13.26 nwi 4  
12 Buczynski, Lauren 10 Orange City Univ 13.28 nwi 2  
13 Keeney, Alexis -- Spruce Creek 13.51 nwi 1  
14 Olmeda, Abigail 10 Orange City Univ 13.58 nwi 1  
15 Leone, Stevie 12 Spruce Creek 13.62 nwi 2  
16 Lampert, Allison 12 Spruce Creek 13.64 nwi 4  
17 Bailey, Bethany 9 Hagerty 13.68 nwi 5  
18 Keitt, Imani 9 Lake Mary 13.71 nwi 3  
19 Potter, Briana 9 Lake Mary 13.83 nwi 5  
20 Nutting, Olivia 10 Orange City Univ 13.83 nwi 4  
21 stengel, jackie 11 Viera (Melbourne 13.89 nwi 5  
22 Banks, Dee Dee 11 Viera (Melbourne 13.91 nwi 4  
23 Hardke, Bianca 10 Lyman 13.92 nwi 5  
24 Gorbea, Briana 10 Viera (Melbourne 14.02 nwi 1  
25 sanders, mia 10 Viera (Melbourne 14.06 nwi 3  
26 Villanueva, Laycha 12 Lake Howell 14.17 nwi 1  
27 Vicenti, Jasmine 9 Lyman 14.19 nwi 3  
28 Brown, Cortini 9 Lyman 14.31 nwi 2  
29 Crawford, Niya 9 Lake Howell 14.35 nwi 4  
30 Murphy, Janelle 11 Lake Mary 14.49 nwi 2  
31 Mikluscak, Kelsey 9 Lake Howell 14.51 nwi 2  
32 moreno, valeria 11 Lake Brantley 14.71 nwi 5  
33 Ryder, Mikayla 10 Lyman 15.38 nwi 4  
34 Pitzer, Tamara 9 Lake Howell 15.97 nwi 3  
-- ferkorick, nachell 9 Lake Brantley DNF nwi 2  
 
Womens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Jackson, DaKesha 12 Seminole 25.74 nwi 1 10
2 Younker, Alyssa 12 Hagerty 26.22 nwi 1 8
3 Blanden, Courtney 10 Lake Mary 26.53 nwi 1 6
4 Mcgee, Paris 10 Lake Brantley 26.54 nwi 1 5
5 Menna, Tetisheri 11 Hagerty 26.72 nwi 1 4
6 Odoh, Crystal 9 Lake Brantley 27.24 nwi 1 3
7 Johnson, Fendi 10 Viera (Melbourne 27.67 nwi 1 2
8 Rumph, Chantelle 10 Lake Mary 28.23 nwi 1 1
 
Womens 200m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Jackson, DaKesha 12 Seminole 26.03 nwi 1  
2 Blanden, Courtney 10 Lake Mary 26.58 nwi 4  
3 Mcgee, Paris 10 Lake Brantley 26.62 nwi 2  
4 Younker, Alyssa 12 Hagerty 26.86 nwi 3  
5 Menna, Tetisheri 11 Hagerty 26.98 nwi 2  
6 Odoh, Crystal 9 Lake Brantley 27.24 nwi 1  
7 Johnson, Fendi 10 Viera (Melbourne 27.27 nwi 4  
8 Rumph, Chantelle 10 Lake Mary 27.48 nwi 1  
9 Clerrobrun, Ashley 10 Lake Mary 27.66 nwi 2  
10 Pooler, Mikea 10 Orange City Univ 27.82 nwi 3  
11 Buczynski, Lauren 10 Orange City Univ 27.94 nwi 4  
12 Anderson, Jasmyne 11 Hagerty 28.14 nwi 1  
13 White, Zakiya 11 Orange City Univ 28.17 nwi 2  
14 Bailey, Bethany 9 Hagerty 28.41 nwi 4  
15 Krige, Bianca 10 Lyman 28.44 nwi 3  
16 Leone, Stevie 12 Spruce Creek 28.62 nwi 2  
17 Thomas, Jehnae 9 Seminole 28.68 nwi 4  
18 Idawo, Jojet 12 Lyman 29.12 nwi 4  
19 sanders, mia 10 Viera (Melbourne 29.21 nwi 3  
20 Barnes, Kendall 9 Spruce Creek 29.38 nwi 1  
21 wilson, andrea 10 Viera (Melbourne 29.55 nwi 1  
22 Montero, Marivi 10 Lake Howell 29.88 nwi 2  
23 Lebo, Shyla 9 Spruce Creek 29.94 nwi 3  
24 Crawford, Niya 9 Lake Howell 30.03 nwi 3  
25 Galvan, Katrina 12 Lake Howell 31.18 nwi 1  
26 moreno, valeria 11 Lake Brantley 31.87 nwi 4  
27 Leonhardt, Demitri 10 Lake Howell 31.87 nwi 4  
28 Williams, Jordan 10 Lyman 33.46 nwi 2  
29 clark, victoria -- Viera (Melbourne 33.79 nwi 2  
-- Keitt, Imani 9 Lake Mary DNF nwi 3  
-- ferkorick, nachell 9 Lake Brantley DNF nwi 3  
-- Hodge, Tiffany 10 Lyman DNS nwi 1  
 
Womens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Colubiale, Krista 9 Spruce Creek 1:00.61 1 10
2 Clerrobrun, Ashley 10 Lake Mary 1:02.09 1 8
3 Jaskulski, Carly 10 Hagerty 1:02.73 1 6
4 ainsley, elana 12 Lake Brantley 1:03.46 1 5
5 McCormack, Megan 11 Hagerty 1:03.68 1 4
6 Krige, Bianca 10 Lyman 1:03.71 1 3
7 Moodie, Alexis 9 Lyman 1:05.30 1 2
8 Harris, Kristina 9 Spruce Creek 1:08.13 1 1
 
Womens 400m Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Colubiale, Krista 9 Spruce Creek 1:01.09 4  
2 Clerrobrun, Ashley 10 Lake Mary 1:03.41 2  
3 Krige, Bianca 10 Lyman 1:03.75 5  
4 ainsley, elana 12 Lake Brantley 1:03.81 3  
6 Jaskulski, Carly 10 Hagerty 1:04.02 5  
5 Harris, Kristina 9 Spruce Creek 1:04.14 1  
7 Moodie, Alexis 9 Lyman 1:04.57 1  
8 McCormack, Megan 11 Hagerty 1:05.49 4  
9 wilson, andrea 10 Viera (Melbourne 1:06.07 1  
10 Barnes, Kendall 9 Spruce Creek 1:06.11 2  
11 Schultz, Hayley 10 Orange City Univ 1:06.23 4  
12 Kumm, Morgan 9 Spruce Creek 1:06.49 5  
12 Odoh, Crystal 9 Lake Brantley 1:06.49 1  
14 Richard, Caitlin 9 Hagerty 1:06.56 1  
15 Barragan, Cassandr 11 Lake Howell 1:06.58 5  
16 Wentz, Kourtney 11 Hagerty 1:07.17 3  
17 Singleton, Kiley 9 Seminole 1:07.56 3  
18 Fisher, Nicki 9 Viera (Melbourne 1:07.72 2  
19 Rose, Chelsea 9 Lake Howell 1:07.92 4  
20 ferkorick, nachell 9 Lake Brantley 1:08.61 2  
21 Mucciolo, Livia 9 Seminole 1:08.89 4  
22 Potter, Briana 9 Lake Mary 1:09.08 5  
23 stengel, jackie 11 Viera (Melbourne 1:09.23 4  
24 Stokes-Rodriguez,, 12 Orange City Univ 1:09.29 3  
25 Mendoza, Paola 9 Seminole 1:09.41 5  
26 Benjamin, Marissa 9 Seminole 1:09.98 2  
27 Hardke, Bianca 10 Lyman 1:10.26 3  
28 Sandon, Joy 10 Lake Howell 1:11.29 1  
29 Thompson, Temi 9 Lake Mary 1:12.85 1  
30 Banks, Kyaira 9 Lyman 1:13.40 2  
31 zollars, lindsay 9 Lake Brantley 1:15.60 4  
32 Vasquez, Amaironi 11 Lake Howell 1:20.96 3  
33 clark, tori 10 Viera (Melbourne 1:21.61 3  
34 Ruehl, Zoye 10 DeLand 1:22.40 5  
35 Rosa, Katharina 9 DeLand 1:27.04 3  
-- Herrera, Alina 10 Orange City Univ DNS 2  
 
Womens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Johnson, Tayler 11 Hagerty 2:20.04 1 10
2 Ehrhardt, Tori 12 Spruce Creek 2:21.24 1 8
3 Palelis, Mikaela 11 Orange City Univ 2:23.65 1 6
4 Burns, Jennifer 9 Spruce Creek 2:25.99 1 5
5 Montero, Elma 12 Lake Howell 2:26.26 1 4
6 BROWN, KENNEDY 11 Seminole 2:28.24 1 3
7 Carrion, Sarah 10 Lake Mary 2:30.23 1 2
8 Parpia, Gabriella 9 Seminole 2:31.06 1 1
9 Gargiulo, Tiffany 11 Hagerty 2:32.80 1  
10 Shamlou, Paxton 10 Spruce Creek 2:32.91 1  
11 Sosa, Kerstin 10 Hagerty 2:34.49 1  
12 Johnson, Brenna 10 Hagerty 2:35.56 1  
13 Chen, Alexa 9 Seminole 2:37.68 1  
14 SANFORD, KELLY 12 Seminole 2:38.42 1  
15 Davila, Rachel 10 Spruce Creek 2:40.43 1  
16 curtain, ali 11 Lake Brantley 2:41.70 1  
17 Henderson, Suzanne 10 Viera (Melbourne 2:42.16 1  
18 Milford, Cayla 11 DeLand 2:43.79 1  
19 Sandon, Joy 10 Lake Howell 2:44.16 1  
20 Castro, Katherine 11 Viera (Melbourne 2:45.32 1  
21 Forrester, Brittan 10 Orange City Univ 2:48.03 1  
22 Trentham, Laykin 10 Orange City Univ 2:48.97 1  
23 dolan, kelsey 11 Viera (Melbourne 2:49.55 1  
24 zollars, lindsay 9 Lake Brantley 2:50.89 1  
25 Merritt, Victoria 11 Lake Brantley 2:51.16 1  
26 Derbani, Maria 11 Lake Howell 2:52.04 1  
27 Rivas, Tanya 12 Orange City Univ 2:52.11 1  
28 Ball, Erin 10 Lyman 2:52.69 1  
29 Pasion, Crystal 11 Lyman 2:59.12 1  
30 Hogan, Brittany 10 DeLand 3:02.80 1  
31 Ruehl, Zoye 10 DeLand 3:06.53 1  
32 Morris, Carrie 11 DeLand 3:13.27 1  
-- smith, michelle 12 Lake Brantley DNS 1  
 
Womens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ankli, Amy 12 Hagerty 5:19.12 1 10
2 Farrow, Regan 11 Lake Howell 5:31.62 1 8
3 Carrion, Sarah 10 Lake Mary 5:35.10 1 6
4 Ankli, Sarah 12 Hagerty 5:35.64 1 5
5 Volenec, Zoe 12 Spruce Creek 5:45.61 1 4
6 Demeter, Nicole 9 Lake Mary 5:47.30 1 3
7 curtain, ali 11 Lake Brantley 5:48.92 1 2
8 Albers, Haley 10 Hagerty 5:49.59 1 1
9 Daniels, Christen 10 Orange City Univ 5:51.97 1  
10 Castro, Katherine 11 Viera (Melbourne 5:52.19 1  
11 smith, michelle 12 Lake Brantley 5:54.99 1  
12 Walker, Rachel 12 Spruce Creek 5:55.09 1  
13 Bartell, Monet 9 Spruce Creek 5:55.60 1  
14 Strasser, Faith 12 Spruce Creek 6:03.65 1  
15 Pertler, Caroline 11 DeLand 6:03.79 1  
16 Vergauwen, Jolene 9 Lake Brantley 6:05.34 1  
17 Forrester, Brittan 10 Orange City Univ 6:14.08 1  
18 Hogan, Brittany 10 DeLand 6:18.22 1  
19 Morris, Casey 11 DeLand 6:20.37 1  
20 Potter, Caitlyn 10 Lyman 6:20.46 1  
21 Burgunder, Allison 10 Hagerty 6:24.86 1  
22 Schultz, Sarah 12 Lyman 6:26.48 1  
23 hook, nicole -- Viera (Melbourne 6:31.83 1  
24 Caraballo, Gabriel 11 Lake Mary 6:34.08 1  
25 Gill, Caroline 12 Orange City Univ 7:05.95 1  
-- Whitesell, Marley 10 DeLand DNF 1  
-- Merritt, Victoria 11 Lake Brantley DNS 1  
 
Womens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ankli, Amy 12 Hagerty 11:27.92 1 10
2 Farrow, Regan 11 Lake Howell 11:49.38 1 8
3 Adona, Jocelin 12 Spruce Creek 11:52.19 1 6
4 Ankli, Sarah 12 Hagerty 12:14.58 1 5
5 Abbott, Samantha 11 Lake Mary 12:15.30 1 4
6 Jaffer, Fatema 9 Lake Mary 12:32.63 1 3
7 Kelly, Kaitlyn 12 Spruce Creek 12:34.66 1 2
8 Loriz, Alycia 11 Spruce Creek 12:34.83 1 1
9 Volenec, Sydney 9 Spruce Creek 12:57.31 1  
10 Vergauwen, Jolene 9 Lake Brantley 13:12.94 1  
11 McCutcheon, Avriel 10 Lyman 13:16.84 1  
12 Gethin, Haley 11 Viera (Melbourne 13:18.85 1  
13 Daniels, Christen 10 Orange City Univ 13:19.11 1  
14 Buitrago, Daniela 9 Orange City Univ 13:38.61 1  
15 Wagner, Rylee 9 Orange City Univ 13:53.59 1  
16 Pertler, Caroline 11 DeLand 14:06.72 1  
17 Whitesell, Marley 10 DeLand 14:12.14 1  
18 Morris, Casey 11 DeLand 14:24.51 1  
19 Caraballo, Gabriel 11 Lake Mary 14:59.97 1  
-- Saldana, Monserrat 11 Orange City Univ DNS 1  
 
Womens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Tse, Megan 11 Spruce Creek 15.11 1 10
2 Martin, Mikaela 9 Lake Mary 15.19 1 8
3 Mathews, Jessica 12 Spruce Creek 15.61 1 6
4 Yoches, Kathryn 12 Hagerty 16.60 1 5
5 Wilder, Ashton 12 DeLand 17.18 1 4
6 Palin, Tara 11 Spruce Creek 17.35 1 3
7 Walley, Jessica 9 Spruce Creek 17.36 1 2
8 Pooler, Mikea 10 Orange City Univ 17.37 1 1
 
Womens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Tse, Megan 11 Spruce Creek 15.36 1  
2 Mathews, Jessica 12 Spruce Creek 15.51 3  
3 Martin, Mikaela 9 Lake Mary 15.65 2  
4 Yoches, Kathryn 12 Hagerty 17.03 3  
5 Pooler, Mikea 10 Orange City Univ 17.06 2  
6 Wilder, Ashton 12 DeLand 17.08 2  
7 Palin, Tara 11 Spruce Creek 17.09 3  
8 Walley, Jessica 9 Spruce Creek 17.19 2  
9 Gerharz, Jill 11 Hagerty 17.33 1  
10 Hearn, Tianna 11 Hagerty 17.45 2  
11 Crawford, Mckyla 11 Orange City Univ 17.87 1  
12 Rodgers, Emily 11 Lake Brantley 18.26 1  
13 Forde, Cymone 11 Lake Brantley 18.30 3  
14 Anderson, Jade 11 Hagerty 18.55 1  
15 Keesecker, Kelsey 11 Viera (Melbourne 18.61 2  
16 Fischer, Cierra 11 Viera (Melbourne 18.77 1  
17 vassallo, Gabby 10 Viera (Melbourne 18.89 3  
18 Redding, Tavica 11 Lake Mary 18.98 1  
19 Schneider, Nicole 10 Lake Brantley 20.02 2  
20 Bonilla, Kassandra 10 Lake Mary 21.08 3  
21 Maloy, Olivia 9 Lake Howell 22.81 3  
-- Fazzina, Ashley 10 Orange City Univ DNS 2  
 
Womens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Younker, Alyssa 12 Hagerty 46.12 1 10
2 McCrary, Jade 12 Spruce Creek 46.37 1 8
3 lockard, hazel 12 Viera (Melbourne 47.80 1 6
4 Martin, Mikaela 9 Lake Mary 47.91 1 5
5 Tse, Megan 11 Spruce Creek 49.97 1 4
6 Yoches, Kathryn 12 Hagerty 50.32 1 3
7 Thomas, Shelby 10 Spruce Creek 51.41 1 2
8 Jeanty, Kareen 12 DeLand 51.56 1 1
 
Womens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Younker, Alyssa 12 Hagerty 47.51 1  
2 McCrary, Jade 12 Spruce Creek 47.60 2  
3 Martin, Mikaela 9 Lake Mary 47.66 3  
4 Tse, Megan 11 Spruce Creek 48.64 3  
5 Yoches, Kathryn 12 Hagerty 49.36 3  
6 lockard, hazel 12 Viera (Melbourne 49.72 1  
7 Jeanty, Kareen 12 DeLand 50.42 2  
8 Thomas, Shelby 10 Spruce Creek 50.57 1  
9 Hearn, Tianna 11 Hagerty 51.00 2  
10 Schneider, Nicole 10 Lake Brantley 51.64 3  
11 Palin, Tara 11 Spruce Creek 53.27 2  
12 Gerharz, Jill 11 Hagerty 54.51 3  
13 Rodgers, Emily 11 Lake Brantley 54.87 2  
14 vassallo, Gabby 10 Viera (Melbourne 55.71 1  
15 Keesecker, Kelsey 11 Viera (Melbourne 55.75 2  
16 Redding, Tavica 11 Lake Mary 55.99 1  
17 Forde, Cymone 11 Lake Brantley 56.99 1  
18 Alstott, Olivia 10 Lyman 58.25 1  
19 Crawford, Mckyla 11 Orange City Univ 58.96 3  
20 Bonilla, Kassandra 10 Lake Mary 59.21 2  
21 Maloy, Olivia 9 Lake Howell 1:05.05 2  
22 Krug, Hannah 9 Lake Howell 1:07.88 3  
 
Womens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Lake Brantley 49.02 1 10
2 Relay Team   Seminole 49.32 1 8
3 Relay Team   Spruce Creek 50.38 1 6
4 Relay Team   Lake Mary 51.25 1 5
5 Relay Team   Hagerty 51.34 1 4
6 Relay Team   Orange City Univ 52.45 1 3
7 Relay Team   Viera (Melbourne 53.37 1 2
8 Relay Team   Lake Howell 54.84 1 1
 
Womens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Long, Mcgee,
Poole, Ainsley
  Lake Brantley 49.49 1  
2 Singleto, Thomas,
Thomas, Stevison
  Seminole 49.84 2  
3 Colubial, Tse,
McCrary, Lampert
  Spruce Creek 50.80 1  
4 Keitt, Rumph,
Luster, Blanden
  Lake Mary 50.89 1  
5 Schillin, Menna,
Anderson, Mastrobu
  Hagerty 51.40 2  
6 sanders, Johnson,
Fischer, lockard
  Viera (Melbourne 51.84 2  
7 Buczynsk, Nutting,
Olmeda, White
  Orange City Univ 52.72 2  
8 Barragan, Villanue,
Montero, Montero
  Lake Howell 53.99 1  
9 Brown, Moodie,
Hardke, Idawo
  Lyman 54.57 1  
 
Womens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Jaskulsk, Johnson,
Wentz, Younker
  Hagerty 4:07.19 2 10
2 Ehrhardt, Wofford,
Colubial, Harris
  Spruce Creek 4:11.33 2 8
3 Singleto, Thomas,
Stevison, Thomas
  Seminole 4:13.58 2 6
4 Ainsley, Long,
Mcgee, Poole
  Lake Brantley 4:15.08 2 5
5 Clerrobr, Martin,
Luster, Blanden
  Lake Mary 4:17.16 2 4
6 Johnson, dolan,
Fischer, lockard
  Viera (Melbourne 4:20.48 1 3
7 Palelis, Stokes-R,
Schultz, Nutting
  Orange City Univ 4:21.66 1 2
8 Chavers, Jeanty,
Gregory, Sheehy
  DeLand 4:25.65 1 1
9 Moodie, Hardke,
Idawo, Krige
  Lyman 4:27.59 1  
10 Barragan, Sandon,
Montero, Montero
  Lake Howell 4:33.97 1  
 
Womens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Ankli, Gargiulo,
Johnson, Albers
  Hagerty 9:49.18 1 10
2 Ehrhardt, Burns,
Shamlou, Volenec
  Spruce Creek 10:02.20 1 8
3 Brown, Sanford,
Chen, Parpia
  Seminole 10:20.02 1 6
4 Palelis, Daniels,
Forreste, Trentham
  Orange City Univ 10:26.11 1 5
5 Demeter, Carrion,
Abbott, Jaffer
  Lake Mary 10:29.29 1 4
6 Castro, Henderso,
Gethin, dolan
  Viera (Melbourne 10:48.73 1 3
7 Curtain, smith,
Vergauwe, Merritt
  Lake Brantley 10:49.10 1 2
8 Chavers, Milford,
Morris, Jeanty
  DeLand 11:13.33 1 1
 
Womens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Alfonzo, Vianca 11 Viera (Melbourne 34-01.25(10.39m) 1 10
2 Bowman, Cydney 10 Lake Mary 32-05.25(9.89m) 1 8
3 Menna, Tetisheri 11 Hagerty 31-06.25(9.61m) 1 6
4 Brown, Kai 11 Lake Brantley 30-03.00(9.22m) 1 5
5 Davis, Chertericki 10 DeLand 30-00.00(9.14m) 1 4
6 Checkwicz, Miranda 12 Spruce Creek 29-04.75(8.96m) 1 3
7 Lillvis, Hanna 11 Orange City Univ 28-10.25(8.79m) 1 2
8 Yoches, Kathryn 12 Hagerty 28-07.50(8.72m) 1 1
9 Dunne, Kelly 10 Hagerty 27-11.75(8.53m) 1  
10 Rivas, Tanya 12 Orange City Univ 27-07.75(8.43m) 1  
11 Hays, Sydney 9 Lyman 26-00.25(7.93m) 1  
12 Rivera, Gabriela 12 Lake Brantley 25-10.25(7.88m) 1  
13 Moxley, Madeline 11 Lake Mary 25-01.75(7.66m) 1  
14 Mayer, Olivia 12 Orange City Univ 25-00.00(7.62m) 1  
15 Anderson, Kaley 11 Spruce Creek 24-10.75(7.59m) 1  
16 Brown, Briana 11 Hagerty 24-08.00(7.52m) 1  
17 Reyes, Mackenzie 10 Spruce Creek 24-07.75(7.51m) 1  
18 Sala, Gabriela 9 Spruce Creek 24-06.75(7.49m) 1  
19 Huber, Alexus 10 DeLand 24-03.25(7.40m) 1  
20 Corkery, Brea 12 Orange City Univ 22-10.75(6.98m) 1  
21 Tavarez, Stephany 10 Lake Mary 21-09.75(6.65m) 1  
22 Williams, Paris 10 Lake Brantley 21-09.50(6.64m) 1  
23 Diaz, Samantha 11 DeLand 21-00.50(6.41m) 1  
24 Pitzer, Tamara 9 Lake Howell 20-00.75(6.12m) 1  
-- Apetz, Lauren 12 DeLand DNS(--) 1  
-- Rhodes, Amber 10 Viera (Melbourne DNS(--) 1  
-- Hockman, Casey 9 Lake Howell DNS(--) 1  
 
Womens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Moxley, Madeline 11 Lake Mary 99-11(30.45m) 1 10
2 Kruezkamp, Carolyn 12 Viera (Melbourne 97-03(29.64m) 1 8
3 Checkwicz, Miranda 12 Spruce Creek 96-03(29.34m) 1 6
4 Lillvis, Hanna 11 Orange City Univ 94-00(28.65m) 1 5
5 Bowman, Cydney 10 Lake Mary 92-10(28.30m) 1 4
6 Johnson, Tayler 11 Hagerty 84-08(25.81m) 1 3
7 Hancik, Grace 10 Hagerty 83-11(25.58m) 1 2
8 Corkery, Brea 12 Orange City Univ 81-05(24.82m) 1 1
9 Batchelor, Katie 11 Orange City Univ 79-08(24.28m) 1  
10 Brown, Briana 11 Hagerty 76-09(23.39m) 1  
11 Davis, Chertericki 10 DeLand 75-00(22.86m) 1  
12 Reyes, Mackenzie 10 Spruce Creek 72-01(21.97m) 1  
13 Rivera, Gabriela 12 Lake Brantley 70-09(21.56m) 1  
14 Leon rios, Johnayr 12 Orange City Univ 69-01(21.06m) 1  
15 Tavarez, Stephany 10 Lake Mary 65-00(19.81m) 1  
16 Moore, Kim 10 DeLand 64-02(19.56m) 1  
17 Pappas, Katina 9 Spruce Creek 63-10(19.46m) 1  
18 Dunne, Kelly 10 Hagerty 61-07(18.77m) 1  
19 Huber, Alexus 10 DeLand 61-02(18.64m) 1  
20 Brown, Kai 11 Lake Brantley 61-01(18.62m) 1  
21 Hays, Sydney 9 Lyman 59-08(18.19m) 1  
22 Sala, Gabriela 9 Spruce Creek 57-02(17.42m) 1  
23 Villanueva, Laycha 12 Lake Howell 45-05(13.84m) 1  
24 Williams, Paris 10 Lake Brantley 45-01(13.74m) 1  
25 Pitzer, Tamara 9 Lake Howell 38-11(11.86m) 1  
-- Apetz, Lauren 12 DeLand DNS(--) 1  
-- Hockman, Casey 9 Lake Howell DNS(--) 1  
 
Womens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Smith, Nicole 12 Lyman 5-00.00(1.52m) 1 10
2 Lampert, Allison 12 Spruce Creek 5-00.00(1.52m) 1 8
3 Geiger, Mackenzie 12 Hagerty 4-10.00(1.47m) 1 6
4 Pooler, Mikea 10 Orange City Univ 4-10.00(1.47m) 1 5
5 Belgrade, Courtney 9 Spruce Creek 4-08.00(1.42m) 1 4
6 Fischer, Cierra 11 Viera (Melbourne 4-06.00(1.37m) 1 2.50
6 Rodgers, Emily 11 Lake Brantley 4-06.00(1.37m) 1 2.50
8 Mallory, Kaylin 12 DeLand 4-06.00(1.37m) 1 1
9 Burke, Kelsey 10 Spruce Creek 4-06.00(1.37m) 1  
9 Garver, Jennifer 10 Spruce Creek 4-06.00(1.37m) 1  
11 Younker, Alyssa 12 Hagerty 4-04.00(1.32m) 1  
11 Fisher, Nicki 9 Viera (Melbourne 4-04.00(1.32m) 1  
-- Anderson, Jade 11 Hagerty NH(--) 1  
-- Crawford, Niya 9 Lake Howell NH(--) 1  
-- Rose, Chelsea 9 Lake Howell NH(--) 1  
 
Womens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Wofford, Rachel 11 Spruce Creek 18-03.25(5.57m) nwi 1 10
2 Martin, Mikaela 9 Lake Mary 17-06.50(5.35m) nwi 1 8
3 Schilling, Sydney 10 Hagerty 16-09.75(5.12m) nwi 1 6
4 Mike, Ravyn 10 Seminole 16-07.75(5.07m) nwi 1 5
5 Geiger, Mackenzie 12 Hagerty 16-05.50(5.02m) nwi 1 4
6 Johnson, Fendi 10 Viera (Melbourne 16-02.75(4.95m) nwi 1 3
7 Redding, Tavica 11 Lake Mary 15-11.00(4.85m) nwi 1 2
8 Hart, Kailyn 10 Spruce Creek 15-10.75(4.85m) nwi 1 1
9 Colubiale, Krista 9 Spruce Creek 15-07.50(4.76m) nwi 1  
10 Gregory, Brianna 12 DeLand 15-03.75(4.67m) nwi 1  
10 Anderson, Jasmyne 11 Hagerty 15-03.75(4.67m) nwi 1  
12 Keeney, Alexis -- Spruce Creek 15-01.25(4.60m) nwi 1  
13 Schneider, Nicole 10 Lake Brantley 15-00.25(4.58m) nwi 1  
14 Hardke, Bianca 10 Lyman 14-10.00(4.52m) nwi 1  
15 Schneider, Jackie 12 Lake Brantley 14-09.75(4.51m) nwi 1  
16 Grey, Sharese 12 Lake Mary 14-07.00(4.45m) nwi 1  
16 Graham, Erin 11 DeLand 14-07.00(4.45m) nwi 1  
18 Mastrobuono, Alex 10 Hagerty 14-02.25(4.32m) nwi 1  
19 Vicenti, Jasmine 9 Lyman 14-02.00(4.32m) nwi 1  
20 Odoh, Erica 11 Lake Brantley 13-08.50(4.18m) nwi 1  
21 Brown, Cortini 9 Lyman 13-07.00(4.14m) nwi 1  
22 Murphy, Janelle 11 Lake Mary 13-05.25(4.10m) nwi 1  
23 sanders, mia 10 Viera (Melbourne 13-01.50(4.00m) nwi 1  
24 Ryder, Mikayla 10 Lyman 11-02.50(3.42m) nwi 1  
-- Gonzalez, Brittany 10 Lake Howell FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Wofford, Rachel 11 Spruce Creek 36-02.25(11.03m) nwi 1 10
2 Long, Taylor 12 Lake Brantley 35-09.25(10.90m) nwi 1 8
3 Schilling, Sydney 10 Hagerty 35-07.25(10.85m) nwi 1 6
4 Potter, Briana 9 Lake Mary 35-04.50(10.78m) nwi 1 5
5 Luster, Ebony 9 Lake Mary 35-03.00(10.74m) nwi 1 4
6 Graham, Erin 11 DeLand 34-06.25(10.52m) nwi 1 3
7 lockard, hazel 12 Viera (Melbourne 33-10.50(10.33m) nwi 1 2
8 Belgrade, Courtney 9 Spruce Creek 33-07.75(10.26m) nwi 1 1
9 Chavers, Darien 12 DeLand 33-04.00(10.16m) nwi 1  
10 Geiger, Mackenzie 12 Hagerty 33-01.25(10.09m) nwi 1  
11 Mastrobuono, Alex 10 Hagerty 32-08.00(9.96m) nwi 1  
12 Stevison, Caitlin 12 Seminole 32-00.50(9.77m) nwi 1  
13 Hart, Kailyn 10 Spruce Creek 31-11.00(9.73m) nwi 1  
14 Grossmann, Rachel 9 Spruce Creek 31-08.75(9.67m) nwi 1  
15 Crawford, Mckyla 11 Orange City Univ 31-06.50(9.61m) nwi 1  
16 Anderson, Jasmyne 11 Hagerty 31-03.75(9.54m) nwi 1  
17 Grey, Sharese 12 Lake Mary 31-02.75(9.52m) nwi 1  
18 Schneider, Jackie 12 Lake Brantley 29-00.75(8.86m) nwi 1  
19 Schneider, Nicole 10 Lake Brantley 26-02.00(7.98m) nwi 1  
-- Odoh, Erica 11 Lake Brantley FOUL(--) nwi 1  
-- Galvan, Katrina 12 Lake Howell FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Sergeant, Erica 10 Lake Mary 12-00.00(3.66m) 1 10
2 Woodruff, Alexandr 12 Lake Mary 10-00.00(3.05m) 1 8
3 Dierkes, Haley 11 Lyman 9-06.00(2.90m) 1 6
4 Murray, Amber 11 Lyman 9-00.00(2.74m) 1 5
5 Daskalakis, Vassil 12 DeLand 8-06.00(2.59m) 1 3.50
5 Gaines, Kristen 10 Spruce Creek 8-06.00(2.59m) 1 3.50
7 Koren, Shelby 10 Spruce Creek 8-06.00(2.59m) 1 2
8 Cornejo, Tarryn 12 DeLand 8-06.00(2.59m) 1 0.50
8 Anderson, Kaley 11 Spruce Creek 8-06.00(2.59m) 1 0.50
10 Benedict, Mikelly 12 Hagerty 8-00.00(2.44m) 1  
10 Vickaryous, Kailee 9 Lake Mary 8-00.00(2.44m) 1  
10 Ramsey, Kayla 10 Lyman 8-00.00(2.44m) 1  
13 Sheehy, Riley 9 DeLand 7-06.00(2.29m) 1  
14 Swisher, Amy 10 Lake Brantley 7-00.00(2.13m) 1  
14 Lemes, Jessica 12 DeLand 7-00.00(2.13m) 1  
14 Jagger, Jackie 9 Spruce Creek 7-00.00(2.13m) 1  
17 ferkorick, nachell 9 Lake Brantley 6-06.00(1.98m) 1  
17 Holihan, Nora 10 Lyman 6-06.00(1.98m) 1  
19 Leonhardt, Demitri 10 Lake Howell 6-00.00(1.83m) 1  
20 Krug, Hannah 9 Lake Howell 5-06.00(1.68m) 1  
20 Galvan, Katrina 12 Lake Howell 5-06.00(1.68m) 1  
-- Hester, Kendall 10 Viera (Melbourne NH(--) 1  
-- Looney, Rachel -- Lake Howell NH(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Women - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Hagerty 149 2) Spruce Creek 148 3) Lake Mary 124 4) Lake Brantley 50.50 5) Seminole (Sanford) 49 6) Viera 41.50 7) University (Orange City) 31 8) Lyman 26 9) DeLand 23 10) Lake Howell 21 Men - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Spruce Creek 162 2) Lake Brantley 153 3) Viera 86 4) Seminole (Sanford) 67 5) Hagerty 57 5) University (Orange City) 57 7) Lake Mary 56 8) Lyman 10 9) DeLand 9 10) Lake Howell 4

 

Post to:  
Post as: 
History for Florida FHSAA 4A District 2
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2013 1   1    
2012 1   1    
2011 1   1    
Hashtags: #fhsaa