Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

100 (28)
200 (21)
400 (19)
800 (11)
Mile (7)
3200 (5)
Awards (5)
All (205)
 

Videos

 

Womens 4x100 Section 2 - Golden South Classic 2012

Published by
DistancePreps.com - The Future Runs Now   on May 27 2012, 04:17 PM
 
 Elite Timing & Event Management - Contractor License 
                        Golden South Classic - 5/26/2012                        
                         The First Academy, Orlando, FL                         
 
Event 41  Women 4x100 Meter Relay Classic
=======================================================================         
    School                                               Finals  Points         
=======================================================================         
Section  1                                                                      
  1 Young Achievers  'A'                                  44.39                 
     1) Gray, Keana                     2) Johnson, Tristie                     
     3) Sanders, Shayla SR              4) Davis-White, Kali JR                 
  2 United Speed Alliance  'A'                            46.24                 
     1) Hill, Deanna SO                 2) Parrish, Deja SO                     
     3) Daniels, Teahna                 4) Hadley, Sabria SR                    
  3 Florida Elite  'A'                                    46.75                 
     1) Clark, Atarah SR                2) Lowe-Chin, Rayeisha SR               
     3) Freeman, Der'Renae SR           4) Day, Taylor JR                       
  4 Wekiva  'A'                                           47.17                 
     1) Cox, Shani SR                   2) McKnight, Keara SR                   
     3) Clark, Shakeana SR              4) McCoy, Shanice JR                    
  5 Matrix  'A'                                           47.53                 
     1) Bryant, Kiana JR                2) Hardy, Carrol SR                     
     3) Barber, Mikayla SR              4) Fantroy, Quatasia JR                 
  6 Velocity Striders  'A'                                48.98                 
     1) Corley, Martavia SR             2) Lucius, Kaitlin SR                   
     3) Rosier, Ashlan SR               4) Tyson, Kayla SR                      
  7 Fast Lane Track Club  'A'                             49.27                 
     1) Campbell, Morgan SR             2) McGirt, Jatoria SR                   
     3) Brown, Daijah SR                4) Brown, Markerria SR                  
Section  2                                                                      
  1 Lake Weir  'A'                                        48.91                 
     1) Jones, Jade FR                  2) Hamilton, Shemael SR                 
     3) Evans, Jakeara FR               4) Fray, Bejai SO                       
  2 Florida Elite  'B'                                    49.25                 
     1) Glee, Jocindra SO               2) Brand, Lestly SO                     
     3) Lindsey, Jaquioa JR             4) Bell, Alana SO                       
  3 Fast Lane Track Club  'B'                             49.98                 
     1) Bond, Cori SR                   2) Richards, Reanna SR                  
     3) Green, TyJanique SR             4) Mathis, Maijah SR                    
  4 Space Coast Flyers  'A'                               50.19                 
     1) Gonzalez, Asia FR               2) Phillips, Danielle SO                
     3) Edwards, Terra JR               4) Smith, Tia JR                        
 -- Miramar  'A'                                             DQ   zone violation
     1) Woods, Czarea FR                2) Shaheed, Sameerah JR                 
     3) Chandler, Kiwani SO             4) Hopkins, Amber FR                    
 -- Lightning Bolt Track Club  'A'                           DQ   zone violation
     1) Thompson, Shakera SR            2) Cardine, Ariel SR                    
     3) Seay, Deshawna SR               4) Rogers, Deja SR                      
 -- Pearl  'A'                                               DQ   zone violation
     1) Ranson, Diamond JR              2) Kersh, Kaelin JR                     
     3) Parker, Janeese JR              4) Jenkins, Tedra SO                    
Section  3                                                                      
  1 Central Florida Sprint Club  'A'                      49.06                 
     1) Crooks, Jodiann                 2) Jones, Deja                          
  2 Ultimate Track Club  'A'                              50.20                 
     1) Allen, Adriana JR               2) Allen, Frankesha                     
     3) Daniels, Sapphire               4) gebor, comfort                       
=======================================================================         
    School                                               Finals  Points         
=======================================================================         
Finals                                                                          
  1 Young Achievers  'A'                                  44.39                 
     1) Gray, Keana                     2) Johnson, Tristie                     
     3) Sanders, Shayla SR              4) Davis-White, Kali JR                 
  2 United Speed Alliance  'A'                            46.24                 
     1) Hill, Deanna SO                 2) Parrish, Deja SO                     
     3) Daniels, Teahna                 4) Hadley, Sabria SR                    
  3 Florida Elite  'A'                                    46.75                 
     1) Clark, Atarah SR                2) Lowe-Chin, Rayeisha SR               
     3) Freeman, Der'Renae SR           4) Day, Taylor JR                       
  4 Wekiva  'A'                                           47.17                 
     1) Cox, Shani SR                   2) McKnight, Keara SR                   
     3) Clark, Shakeana SR              4) McCoy, Shanice JR                    
  5 Matrix  'A'                                           47.53                 
     1) Bryant, Kiana JR                2) Hardy, Carrol SR                     
     3) Barber, Mikayla SR              4) Fantroy, Quatasia JR                 
  6 Lake Weir  'A'                                        48.91                 
     1) Jones, Jade FR                  2) Hamilton, Shemael SR                 
     3) Evans, Jakeara FR               4) Fray, Bejai SO                       
  7 Velocity Striders  'A'                                48.98                 
     1) Corley, Martavia SR             2) Lucius, Kaitlin SR                   
     3) Rosier, Ashlan SR               4) Tyson, Kayla SR                      
  8 Central Florida Sprint Club  'A'                      49.06                 
     1) Crooks, Jodiann                 2) Jones, Deja                          
  9 Florida Elite  'B'                                    49.25                 
     1) Glee, Jocindra SO               2) Brand, Lestly SO                     
     3) Lindsey, Jaquioa JR             4) Bell, Alana SO                       
 10 Fast Lane Track Club  'A'                             49.27                 
     1) Campbell, Morgan SR             2) McGirt, Jatoria SR                   
     3) Brown, Daijah SR                4) Brown, Markerria SR                  
 11 Fast Lane Track Club  'B'                             49.98                 
     1) Bond, Cori SR                   2) Richards, Reanna SR                  
     3) Green, TyJanique SR             4) Mathis, Maijah SR                    
 12 Space Coast Flyers  'A'                               50.19                 
     1) Gonzalez, Asia FR               2) Phillips, Danielle SO                
     3) Edwards, Terra JR               4) Smith, Tia JR                        
 13 Ultimate Track Club  'A'                              50.20                 
     1) Allen, Adriana JR               2) Allen, Frankesha                     
     3) Daniels, Sapphire               4) gebor, comfort                       
 -- Lightning Bolt Track Club  'A'                           DQ   zone violation
     1) Thompson, Shakera SR            2) Cardine, Ariel SR                    
     3) Seay, Deshawna SR               4) Rogers, Deja SR                      
 -- Pearl  'A'                                               DQ   zone violation
     1) Ranson, Diamond JR              2) Kersh, Kaelin JR                     
     3) Parker, Janeese JR              4) Jenkins, Tedra SO                    
 -- Miramar  'A'                                             DQ   zone violation
     1) Woods, Czarea FR                2) Shaheed, Sameerah JR                 
     3) Chandler, Kiwani SO             4) Hopkins, Amber FR  
Post to:  
Post as: 
History for Golden South Classic
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2014 1 35 5 2  
2013 1 39 3 1  
2012 1 30 3 1157  
2011 2 88 3 532  
2003 1 13 1    
Hashtags: #distancepreps