FL Home
A.net/FL
DyeStatFL.com
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Florida FHSAA Class 3A Region 4 XC Championships
October 29th 2016 Stuart, Florida, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
Videos
Upload Video
RSS Feed
Folders
2015 - (1 videos)
2016 - (10 videos)
Misc Videos
(
10
)
All (
10
)
Boys 5K XC - FHSAA 3A Region 4 XC Championships 2016 - DyeStatFL
Oct 30th 2016, 3:23pm
Girls 5K XC - FHSAA 3A Region 4 XC Championships 2016 - DyeStatFL
Oct 30th 2016, 1:20pm
Rylee Pustilnik Spanish River super Frosh Regional Champion - FHSAA 4A Regional 3 XC Championships 2016 - DyeStatFL
Oct 29th 2016, 8:05pm
Belen Jesuit Boys are Regional Champions once again heading to State as favorites - FHSAA 3A Regional 4 XC Championships 2016 - DyeStatFL
Oct 29th 2016, 7:21pm
Coach Spann Boyd Anderson Cobras post-race comments as the Boys are heading to States - FHSAA 3A Regional 4 XC Championships 2016 - DyeStatFL
Oct 29th 2016, 6:59pm
Coach Shane and Coach Jackson from Northwestern were the Regional runner-up and are going back to State - FHSAA 3A Regional 4 XC Championships 2016 - DyeStatFL
Oct 29th 2016, 6:59pm
«
1
»
Featured
(
0
)
Search
Girls 5K XC - FHSAA 3A Region 4 XC Championships 2016 - DyeStatFL
Published by
DyeStatFL.com
Oct 30th 2016, 1:20pm
Comments
This is a 15 second
+PLUS
preview, subscribe for full access at
plus.runnerspace.com
FHSAA 3A Region 4 Championships - Oct 29, 2016
South Fork
Womens 5000.00 Meters Varsity
Bib#
Name
Yr
School
Time
Pace
Pts
1
Lastra, Valarie
9
Mater Academy
18:07.50
2
Fernandez, Maria
11
Doral Academy
19:08.20
3
Mickens-Malik, Jinah
8
Mater Academy
19:41.60
4
Golliher, Ciara
12
Sebastian River
20:19.90
5
Rohloff, Victoria
12
Merritt Island
20:29.80
6
Moussa, Megan
12
TERRA Institute
20:44.10
7
Quinn, Jordan
12
Dwyer
20:57.50
8
Liddle, Abbi
11
Viera (Melbourne
21:04.20
9
Colcote, Cadeebra
Dillard
21:06.70
10
Plahuta, Jonelle
9
West Shore Jr./S
21:08.00
11
Wynne, Katrina
11
South Fork
21:13.80
12
Wooten, Nikyia
11
Boyd Anderson
21:19.60
13
Gbolade, Ayoola
11
Miami Northweste
21:21.70
14
Spann, Daishon
10
Boyd Anderson
21:25.20
15
Bryan, Jada
Dillard
21:25.20
16
McCarthy, Erin
12
Merritt Island
21:26.30
17
Powell, Valencia
10
Northeast (Oakla
21:28.50
18
Spann, Dominique
9
Boyd Anderson
21:29.10
19
Pettway, Brittni
11
Port St Lucie
21:29.90
20
Raime, Daniela
10
Reagan-Doral
21:35.60
21
Johnson, Kouraje
8
Mater Academy
21:36.70
22
Barrett, Hayley
10
Merritt Island
21:40.90
23
Snow, Antravia
11
Miami Northweste
21:46.40
24
Burgos, Nina
10
Miami Northweste
21:48.20
25
Jackson, Zaria
12
Miami Northweste
21:52.40
26
Copello, Margaret
11
Pembroke Pines C
21:53.80
27
Ayan, Delilah
10
TERRA Institute
21:59.90
28
Young, De'Andreah
12
Miami Northweste
22:05.60
29
Peitersen, Kellie
11
Jensen Beach
22:09.90
30
Stenger, Trinity
9
Merritt Island
22:14.30
31
Strauss, Alana
12
Jensen Beach
22:16.20
32
Johnson, Takiyah
11
Northeast (Oakla
22:20.20
33
Torres Santos, Nicohl
10
South Broward
22:21.30
34
Watts, Jahn-na
9
Heritage (Palm B
22:21.80
35
Henry, Lillian
9
Okeechobee
22:28.30
36
Protze, Kayla
11
Merritt Island
22:29.10
37
Cassels, Holly
9
Dwyer
22:32.50
38
Engle, Gabriella
10
Jensen Beach
22:36.20
39
Malet Skees, Radha
9
South Broward
22:36.40
40
Ramos, Raven
10
Dwyer
22:37.00
41
Gathers, Lakeria
9
Miami Northweste
22:40.70
42
Sabo, Gabriela
11
Reagan-Doral
22:42.60
43
L'Heureux, Amaris
10
West Shore Jr./S
22:43.70
44
Marzano, Jessica
7
West Shore Jr./S
22:46.10
45
Langley, Kelsey
12
Jensen Beach
22:53.30
46
Martin, Hannah
9
South Fork
22:57.40
47
Gearhart, Paige
9
South Fork
22:58.20
48
Dagassan, Marielle
12
Dwyer
22:59.00
49
Hakalow, Lovely
12
Dillard
22:59.10
50
Albizu, Maria
11
Reagan-Doral
23:00.20
51
Sturgill, Ashlyn
9
South Fork
23:03.00
52
Peng, Claudia
11
South Fork
23:03.10
53
Turgeon, Kiara
11
Jensen Beach
23:06.60
54
Valderrama, Natali
12
Pembroke Pines C
23:06.80
55
Hochenberger, Anastasi
11
Jensen Beach
23:08.10
56
Mossing, Isabel
11
Viera (Melbourne
23:14.70
57
Davis, Natifah
10
Dillard
23:14.80
58
Quinn, Kamryn
11
Dwyer
23:15.00
59
Streeter, Allison
11
Eau Gallie
23:16.10
60
Pippett, Samantha
10
Viera (Melbourne
23:17.00
61
Towle, Sydney
11
South Fork
23:18.30
62
Clark, Casey
12
Heritage (Palm B
23:20.70
63
Zavala, Alejandra
12
Reagan-Doral
23:23.90
64
L'Heareux, Jolie
9
West Shore Jr./S
23:26.70
65
Ollarvides, Jennifer
12
Mater Academy
23:29.40
66
Rubio, Natalia
12
Reagan-Doral
23:30.30
67
De La Rosa, Brianna
10
Doral Academy
23:33.80
68
Hyppolite, Alandina
10
Blanche Ely
23:35.00
69
Peredes, Ashley
11
Mater Academy
23:36.40
70
Loo, Maria
9
Doral Academy
23:43.70
71
Rosado, Lia
10
Doral Academy
23:43.90
72
Hilmes, Ashley
7
West Shore Jr./S
24:01.30
73
Orlando, Abby
11
Merritt Island
24:08.00
74
Lopez, Isabella
12
Northeast (Oakla
24:17.90
75
Hochenberger, Alexa
11
Jensen Beach
24:18.90
76
Israel, Casly
12
Northeast (Oakla
24:27.10
77
Iglesias, Demi
12
Pembroke Pines C
24:32.80
78
Karl, Raena
12
Viera (Melbourne
24:34.10
79
Chang, Brittney
11
Pembroke Pines C
24:36.90
80
Joaquin, Chelsea
10
Boyd Anderson
24:37.30
81
Fermin, Crismely
12
Mater Academy
24:37.70
82
Conklin, Kerri
10
Sebastian River
24:38.50
83
Mitchell, Claire
11
Viera (Melbourne
24:40.70
84
Seeley, Taylor
11
Viera (Melbourne
24:41.40
85
Mesa, Megan
10
Doral Academy
24:42.20
86
Mikulas, Lizzy
11
West Shore Jr./S
25:01.50
87
Francois, Roshelle
12
Dillard
25:04.50
88
Mickiewicz, Meghan
12
South Fork
25:04.70
89
Syvlerin, Alicia
11
Boyd Anderson
25:05.10
90
Jenkins, Salena
12
Dillard
25:16.20
91
Grant, Raianaa
10
Northeast (Oakla
25:24.20
92
Cardoza, Luisianna
11
Reagan-Doral
25:25.30
93
Thomas, Amaya
10
Northeast (Oakla
25:27.00
94
McFarland, Kaylyn
12
Dwyer
25:30.30
95
Morgan, Tali
11
Mater Academy
25:31.80
96
Papa, Bianca
9
Dwyer
25:37.90
97
Eugene, Bertine
10
Northeast (Oakla
25:38.40
98
Garust, Kayla
11
West Shore Jr./S
26:04.20
99
Irvin, Tynika
9
Blanche Ely
26:29.60
100
Nevers, Samouya
9
Dillard
26:37.40
101
Quintero, Alyssa
12
Doral Academy
27:06.80
102
Peyton, Dayna
11
Boyd Anderson
27:44.60
103
Sauray, Keanna
11
Boyd Anderson
28:15.50
104
Gandolfo, Isabella
10
Pembroke Pines C
28:43.70
105
Arraut, Sofia
12
Reagan-Doral
29:09.50
106
Diaz, Nicole
11
Doral Academy
29:30.90
« Videos attached to Meet: »
Ausitn Camps West Shore finished as the Boys Runner-up at Regiona
Boys 5K XC - FHSAA 3A Region 4 XC Championships 2016 - DyeStatFL
Girls 5K XC - FHSAA 3A Region 4 XC Championships 2016 - DyeStatFL
Rylee Pustilnik Spanish River super Frosh Regional Champion - FHS
Click here
for full results.
Hashtags
#dyestatfl
#trackxc
More videos
Boys 5K XC - FHSAA 3A Region 4 XC Championships 2016 - DyeStatFL
Rylee Pustilnik Spanish River super Frosh Regional Champion - FHSAA 4A Regional 3 XC Championships 2016 - DyeStatFL
0 shares:
Florida FHSAA Class 3A Region 4 XC Championships
,
Cedarcrest Track & Field and Cross Country - Keene, New Hampshire
,
Chattanooga School For Arts & Sciences Track & Field and Cross Country - Chattanooga, Tennessee
,
City University School Of Liberal Arts Track & Field and Cross Country - Memphis, Tennessee
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Florida FHSAA Class 3A Region 4 XC Championships
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2016
1
10
1
2015
1
1
1
464
2014
1
1
2013
1
1
2012
1
1
2011
1
2
Show 3 more
Hashtags
#dyestatfl
#trackxc
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!