Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

2013 Results - XL Galan(Feb 21 2013, 07:28 PM)
2013 LIVE Webcast Info - XL Galan(Feb 20 2013, 05:28 PM)
2013 Entries - XL Galan(Feb 19 2013, 12:30 AM)
 

News

 

2013 Entries - XL Galan

Published by
RunnerSpace.com/Pro   on Feb 19 2013, 12:30 AM

Last updated at 03:17 on 19 February.


  • Men 400m A o B finaler
    20 Luguelin Santos DOM
    21 Lalonde Gordon TRI
    22 Richard Strachan GBR   
    23 Nick Ekelund-Arenander DEN
    24 Rabah Yousif SUD
    25 Pavel Maslak CZE
    26 Nils Duerinck BEL

  • Men 800m A-final
    40 Abubaker Kaki SUD
    41 Musaeb Balla QAT
    42 Mohammed Aman ETH
    43 Timothy Kitum KEN
    44 Adam Kszczot POL
    45 Johan Rogestedt SWE, Stenungsund FI
    46 Anthony Chemut KEN
    47 Matt Scherer USA (pace)

  • Men 800m B-final
    50 Johan Svensson SWE, Spårvägens FK
    51 Jan Kubista CZE
    52 Rickard Gunnarsson SWE, Hässelby SK
    54 Jamal Hayrani QAT
    55 Guy Learmonth GBR
    56 Andreas Almgren SWE, Turebergs FK
    57 Andreas Bube DEN
    58 Reuben Bett KEN (pace)

  •   Men 1000m
    170 Ayanleh Souleiman DJI
    171 Andrew Osagie GBR
    172 Marcin Lewandowski POL
    173 Michael Rimmer GBR
    174 Matt Centrowitz USA
    175 Abdelaati Iguider MAR
    176 Lofti Chebli ALG, Hässelby SK
    177 Mukhtar Mohammed GBR
    178 Andreas Vojta AUT
    179 Nicolas Kipkoech KEN (pace)
    180 Ismael Kombich KEN (pace)

  •   Men 3000m
    90 Galen Rupp USA
    91 Bouabdallah Tahri FRA
    92 Nacerdinne Hallil ALG, Hässelby SK
    93 Aman Wote ETH
    94 Tesfaye Cheru ETH
    95 Hayle Ibrahimov AZE
    96 Caleb Ndiku KEN
    97 Paul Koech KEN
    98 Olle Walleräng SWE, Spårvägens FK
    99 Adil Bouafif SWE, Hässelby SK
    100 Albert Rop Ken
    101 Niclas Sandells FIN
    102 John Hydén SWE, Hammarby IF
    103 Benson Seurei KEN (pace)
    104 Vincent Rono KEN (pace)

  • Men 60m häck A o B finaler
    110 Kevin Craddock USA
    111 Orlando Ortega CUB
    112 Xie Wenjun CHN
    113 Vladimir Vukicevic NOR
    114 Philip Nossmy SWE, Malmö AI
    115 Gianni Frankis   GBR
    116 Yordan O´Farrill CUB
    117 Jussi Kanervo   FIN
    120 Filip Lööv SWE, IF Göta
    121 Amir Shaker SWE, Råby Rekarne FIF

  • Men Long Jump
    70 Michel Tornéus SWE, Hammarby IF
    71 Chris Tomlinson GBR
    72 Godfrey Mokoena RSA
    73 Georgis Tsakonas GRE
    74 Jinzhe Li CHN
    75 Matt Burton GBR
    76 Eino Haapala FIN
    77 Luis Filipe Meliz ESP
    78 Yun Zhiming CHN
    79 Andreas Otterling SWE
    80 Mattias Sunneborn SWE, Spårvägens FK
    81 Pavel Shalin    RUS

  • Women 60m
    1 Shelly-Ann Fraser-Pryce JAM
    2 Natalya Pogrebnyak   UKR
    3 Laverne Jones -Ferrette ISV
    4 Mariya Ryemyen UKR
    5 Myriam Soumare FRA
    6 Irene Ekelund SWE, Kils AIK

  • Women 400m A o B finaler
    150 Moa Hjelmer SWE, Spårvägens FK
    151 Shana Cox GBR
    152 Denisa Rosolova CZE
    153 Zuzana Hejnova CZE
    154 Ebony Floyd USA
    155 Frida Persson SWE Hammarby IF
    156 Line Kloster NOR
    157 Josefin Magnusson SWE, Malmö AI

  • Women 1500m
    190 Abeba Aregawi SWE, Hammarby IF
    191 Treniere Moser USA
    192 Alem Gebremariam ETH
    193 Rabab Arrafi MAR
    194 Mimi Belete BRN
    195 Kristine Eikrem Engeset NOR
    196 Axumawit Embaye ETH
    197 Katarzyna Broniatowska POL
    198 Charlotte Schönbeck SWE, IFK Lidingö
    199 Lovisa Lindh SWE
    201 Lydia Wafula KEN (pace)

  • Women 3000m
    130 Genzebe Dibaba ETH
    131 Fionnuala Britton IRL
    132 Layes Abdullayeva AZE
    133 Roxana Birca ROU
    134 Siham Hilali MAR
    135 Eilish McColgan GBR
    136 Almaz Ayana ETH
    137 Johanna Lehtinen FIN
    138 Charlotta Fougberg SWE, Ullevi FK
    139 Polina Jelizarova LAT
    140 Gete Dima ETH (pace)
    141 Renata Plis POL (pace)

  • Women High Jump
    Emma Green SWE, Örgryte IS
    Ebba Jungmark SWE, Mölndals AIK
    Melanie Melfort FRA
    Ekaterina Kuntsevich RUS
    Tia Hellebaut BEL
    Irina Gordeeva RUS
    Alesya Paklina RUS
    Anna Iljustsenko EST
    Sofie Skoog SWE, IF Göta
    Evgeniya      Kononova RUS

  • Women Pole Vault
    Angelica Bengtsson SWE, Hässelby SK
    Romana Malacova CZE
    Holly Bleasdale GBR
    Yarisley Silva CUB
    Jirina Svoboda-Ptacnikova CZE
    Minna Nikkanen FIN
    Anna Rogowska POL
    Anastasia Savchenko RUS
    Malin Dahlström SWE, Ullevi FK
  • Post to:  
    Post as: 
    History for XL Galan
    YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
    2014 1 1 3    
    2013 1 7 4    
    2012 1 4 1    
    2011 1 6 4    
    2010 1 2 2    
    Hashtags: #xl-galan