Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

2012 Results - Escondido Invitational(Apr 28th 2012, 10:49pm)
 

News

 

2012 Results - Escondido Invitational

Published by
RunnerSpace.com/HighSchool   Apr 28th 2012, 10:49pm

Website:Click here

Licensed to Valley Center High School  HY-TEK's Meet Manager 4/28/2012 08:51 AM
                         Escondido Invite - 4/23/2012                          
                               Escondido Invite                                
                             Escondido High School                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 4x100 Meter Relay Invite
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Section  1  
  1 El Camino  'A'                                        47.98  
  2 San Pasqual  'A'                                      48.67  
  3 Valley Center  'A'                                    49.79  
     1) Heredia, Melina                 2) Heredia, Vanessa               
     3) Santana, Hailie                 4) Perryman, Vinessa              
  4 Steele Canyon  'A'                                    50.50  
     1) Campa, Alyssa                   2) Negrete, Mechelle              
     3) Carrillo, Angelique             4) Curtis, Deja                   
  5 Granite Hills  'A'                                    50.69  
     1) Collins, Devin                  2) Nosworthy, Lauren              
     3) Huff, Lauryn                    4) Gilley, Kori                   
  6 La Costa Canyon  'A'                                  51.13  
     1) Davey, Kelly                    2) Klosterman, Vanessa            
     3) Riis, Katie                     4) Kurz, Mckenna                  
  7 Mt Carmel  'A'                                        51.66  
     1) Felicia, Serene                 2) Nelson, Irene                  
     3) Bednarski, Valerie              4) Hernandez, Alexis              
 
Event 2  Girls 4x100 Meter Relay Open
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Carlsbad  'A'                                         49.67  
  2 University City  'A'                                  50.19  
  3 Otay Ranch  'A'                                       51.44  
  4 Rancho Buena Vista  'A'                               51.58  
  5 Madison  'A'                                          52.03  
  6 Cathedral Catholic  'A'                               52.18  
 -- Mission Hills  'A'                                      DNF  
 
Event 3  Boys 4x100 Meter Relay Invite
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 El Camino  'A'                                        42.76  
  2 Granite Hills  'A'                                    43.04  
  3 Mission Hills  'A'                                    43.49  
  4 Serra  'A'                                            43.77  
  5 Steele Canyon  'A'                                    44.17  
  6 Fallbrook  'A'                                        44.19  
  7 Mt Carmel  'A'                                        44.25  
  8 University City  'A'                                  45.71  
 
Event 4  Boys 4x100 Meter Relay Open
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Westview  'A'                                         43.68  
  2 Rancho Buena Vista  'A'                               43.82  
     1) Calvert, Jordan                 2) Jackson, Brenon                
     3) Sayles, Daviante                4) Trunell, Andre                 
  3 Madison  'A'                                          44.16  
     1) Coles, Kareem                   2) Garner, Michael                
     3) Gomez, Jamie                    4) Waymer, Ronald                 
  4 Torrey Pines  'A'                                     44.25  
     1) Hsieh, Conway                   2) Nguyen, Jason                  
     3) Lee, James                      4) Kuzminsky, Jack                
  5 San Pasqual  'A'                                      44.37  
  6 Valley Center  'A'                                    44.63  
     1) Bourguignon, Ronnie             2) Greer, Bannon                  
     3) Glass, Dylan                    4) Camacho, Brian                 
 -- Otay Ranch  'A'                                          DQ  
     1) Alcaraz, Julien                 2) Pulen, Joshua                  
     3) Law, Xander                     4) Esteban, Sean                  
 
Event 5  Girls 1600 Meter Run Invite
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Krol, Caitlin                Cathedral Ca           5:02.13  
  2 Abrahamson, Ellie            La Costa Can           5:02.56  
  3 Seay, Sabrina                Mt Carmel              5:04.11  
  4 St Laurent, Rebeckah         Rancho Buena           5:10.11  
  5 Harbison, Kaelyn             Westview               5:13.43  
  6 Sanchez, Abigail             Steele Canyo           5:15.99  
  7 Fisher, Miranda              El Capitan             5:18.26  
  8 Rohner, Bryn                 Rancho Buena           5:18.37  
  9 Bell, Nicole                 Fallbrook              5:20.23  
 10 O'Connell, Kelsey            Torrey Pines           5:21.05  
 11 Cook, Dara                   El Camino              5:22.51  
 12 Hudson, Kaylee               Valley Cente           5:25.64  
 13 Flora, Lisa                  Escondido              5:26.32  
 14 Jackson, Keeshawna           Castle Park            5:36.08  
 
Event 6  Girls 1600 Meter Run Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rietman, Makaela             El Camino              5:25.60  
  2 Sengstacke, Laura            Valley Cente           5:30.10  
  3 Volk, Sophia                 University C           5:32.36  
  4 McGuire, Macenzi             Torrey Pines           5:35.12  
  5 Welsch, Britta               Grossmont              5:41.45  
  6 Jess, Kelsey                 Cathedral Ca           5:42.39  
  7 Hager, Emma                  Torrey Pines           5:47.31  
  8 Tan, Nicole                  University C           5:52.75  
  9 Robinson, Kelsey             Cathedral Ca           5:56.75  
 10 Boubion, Seleena             Serra                  5:59.77  
 11 Sarmiento, Lourdes           Escondido              6:00.93  
 12 Zertuche, Katie              Mountain Emp           6:10.45  
 13 Hirschi, Holly               Madison                6:24.54  
 
Event 7  Girls 1600 Meter Run Div 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Weber, Amanda                Westview               5:15.98  
  2 Lopez, Rosanne               Fallbrook              5:25.09  
  3 Ung, Victoria                Mt Carmel              5:26.68  
  4 St Laurent, Micaela          Rancho Buena           5:27.60  
  5 Richardson, Hayley           Mission Hill           5:30.23  
  6 LeDesma, Andie               Otay Ranch             5:31.29  
  7 Gallo, Isabella              Westview               5:33.14  
  8 Williams, Nora               San Pasqual            5:36.12  
  9 Angleucci, Emily             Rancho Buena           5:36.70  
 10 Cahill, Giselle              Steele Canyo           5:36.77  
 11 Zavala, Adriana              Westview               5:36.96  
 12 Gutierrez, Ericka            Steele Canyo           5:37.41  
 13 DeLong, Shelby               Mt Carmel              5:38.67  
 14 Gadea, Marlene               Otay Ranch             5:39.32  
 15 Armenta, Erica               Mission Hill           5:51.75  
 16 Gould, Carolina              Steele Canyo           5:53.31  
 17 Delgado, Susie               Granite Hill           5:58.83  
 
Event 8  Boys 1600 Meter Run Invite
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hayen, Eric                  Poway                  4:15.28  
  2 Causey, Eric                 La Costa Can           4:15.77  
  3 Schall, Ryan                 Westview               4:16.51  
  4 Bourke, Patrick              Cathedral Ca           4:17.66  
  5 Sindel, Eric                 Mt Carmel              4:22.39  
  6 Bieraugel, Nick              Mission Hill           4:23.41  
  7 Ryan, Garrett                Westview               4:24.15  
  8 Rivera, Enrique              Fallbrook              4:24.23  
  9 Velasquez, Zach              Otay Ranch             4:26.99  
 10 Lopez, Miguel                Castle Park            4:30.40  
 11 Tansey, Chris                Poway                  4:37.55  
 12 McEachern, Matt              Mt Carmel              4:39.66  
 13 Gomez, Daniel                El Capitan             4:39.78  
 14 Vazquez, Daniel              Castle Park            4:41.15  
 
Event 9  Boys 1600 Meter Run Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Cremer, Justin               Torrey Pines           4:28.75  
  2 Tamayo, Victor               El Camino              4:33.87  
  3 Fidler, Logan                Valley Cente           4:38.99  
  4 Grubiss, Nick                Cathedral Ca           4:39.87  
  5 Case, Dalton                 Cathedral Ca           4:40.66  
  6 Pedersen, Charles            El Camino              4:43.99  
  7 Marshall, Ian                Carlsbad               4:45.69  
  8 DeJong, Frank                Escondido              4:47.19  
  9 Paredes, Rodrigo             Castle Park            4:47.48  
 10 Cagungun, Shon               Carlsbad               4:48.06  
 11 Smith, Mason                 Mountain Emp           4:52.78  
 12 Jimenez, Gary                Escondido              4:53.13  
 13 Cureton, Chase               University C           4:58.59  
 14 Allbritton, John             University C           4:59.36  
 15 Lagunas, Abel                Hoover                 4:59.39  
 16 Pecjak, Regan                Madison                5:00.52  
 17 Ramos, Luis                  Hoover                 5:07.62  
 18 Berg, Eric                   Calvin Chris           5:07.74  
 19 Obeso, Ricardo               Serra                  5:12.49  
 20 Camacho, Carlos              Serra                  5:23.58  
 21 Morales, Jeovani             Mountain Emp           5:46.06  
 
Event 10  Boys 1600 Meter Run Div 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Stidham, Tristan             Ramona                 4:31.42  
  2 Gantzer, Graham              Ramona                 4:35.82  
  3 Lee, Tyler                   Steele Canyo           4:36.92  
  4 Brusseau, Dalton             Rancho Buena           4:40.55  
  5 Liu, Steven                  Otay Ranch             4:41.28  
  6 Hernandez, Alexis            Otay Ranch             4:41.83  
  7 Corley, Chris                Granite Hill           4:42.84  
  8 Diaz, Miguel                 Steele Canyo           4:42.96  
  9 Bosse, Luke                  Mt Carmel              4:43.07  
 10 Kinsey, Timothy              Mt Carmel              4:44.56  
 11 McGough, Anthony             Otay Ranch             4:45.12  
 12 Ingerson, Eric               Fallbrook              4:45.80  
 13 Hernandez, Rene              Fallbrook              4:45.88  
 14 Becker, Kyle                 San Pasqual            4:47.48  
 15 Ferguson, Scout              San Pasqual            4:48.15  
 16 Rosenfeld, Kevin             Westview               4:49.20  
 17 Cooksley, Harrison           Rancho Buena           4:51.09  
 18 Dumesnil, Matthew            Point Loma             4:53.34  
 19 Zounes, Brenden              Point Loma             4:57.96  
 20 Lu, Charlie                  Westview               5:01.60  
 21 Arce, Matt                   Rancho Chris           5:14.44  
 22 Fageol, Cameron              Granite Hill           5:25.47  
 
Event 11  Girls 100 Meter Hurdles Invite
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1     Wind: 0.4 
  1 Brazzel, Tamika              El Camino                14.71  
  2 Chang, Alyssa                Otay Ranch               15.09  
  3 Rehm, Morgan                 San Pasqual              15.76  
  4 Reilly, Sidney               Valley Cente             15.86  
  5 Perryman, Vinessa            Valley Cente             16.39  
  6 Naylor, Jennifer             University C             16.59  
  7 Davey, Kelly                 La Costa Can             17.47  
 
Event 12  Girls 100 Meter Hurdles Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1     Wind: -0.1
  1 Willis, Yasmine              El Camino                17.06  
  2 Redoglia, Katharine          Cathedral Ca             17.51  
  3 Marshall, Madison            Cathedral Ca             17.71  
  4 Vavra, Maya                  Escondido                18.01  
  5 Tomlinson, Alayna            Torrey Pines             18.73  
  6 Ukrainetz, Madison           Escondido                18.74  
  7 Cummings, Delaney            Valley Cente             18.75  
  8 Barley, Aiana                Madison                  19.51  
  9 Erwin, Jami                  Mountain Emp             22.40  
 
Event 13  Girls 100 Meter Hurdles Div 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1     Wind: -0.6
  1 Shields, Leighann            Mt Carmel                17.02  
  2 Jarman, Christy              San Pasqual              17.51  
  3 Perez, Venus                 Rancho Buena             17.63  
  4 Valencia, Aimee              Steele Canyo             17.76  
  5 Tidd, Samantha               Fallbrook                17.87  
  6 Holman, Courtney             Otay Ranch               18.43  
 
Event 14  Boys 110 Meter Hurdles Invite
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Zebold, Grant                Cathedral Ca             14.70  
  2 James, Jacob                 Granite Hill             15.07  
  3 Washington, Brandon          El Camino                15.21  
  4 Kenney, Matthew              Carlsbad                 15.39  
  5 Proctor, Kyle                Patrick Henr             15.50  
  6 Hartinger, Ben               San Pasqual              15.52  
  7 Bailey, Johnny               Carlsbad                 15.99  
  8 Ahsue, Braden                Rancho Buena             16.15  
 
Event 15  Boys 110 Meter Hurdles Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1     Wind: 0.7 
  1 Schroeder, Connor            Escondido                15.69  
  2 Mills, Eddie                 Madison                  15.83  
  3 Freeman, Alex                El Camino                16.20  
  4 Alvarez, Jack                Torrey Pines             16.40  
  5 Mason, David                 Valley Cente             16.75  
  6 Navarro, Andrew              University C             17.64  
  7 Ward, Connor                 Cathedral Ca             18.68  
  8 Phillips, Justin             Mountain Emp             21.38  
 
Event 16  Boys 110 Meter Hurdles Div 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1     Wind: 0.5 
  1 Bjornsson, Mark              Otay Ranch               16.19  
  2 Moody, Nick                  Steele Canyo             16.29  
  3 Lachica, Syaariq             Mt Carmel                16.42  
  4 Peterson, Zachary            Westview                 16.43  
  5 Andrade, Michael             San Pasqual              16.68  
  6 Tarango, Gustavo             Fallbrook                17.01  
  7 Giroux, Mark                 Otay Ranch               17.08  
  8 Walvatne, Austin             Granite Hill             18.44  
 
Event 17  Girls 400 Meter Dash Invite
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Hernandez, Alexis            Mt Carmel                56.32  
  2 Larch-Miller, Nikki          Torrey Pines             57.24  
  3 Gilley, Kori                 Granite Hill             58.40  
  4 Williams, Kiera              Otay Ranch               58.77  
  5 Dimry, Niia                  San Pasqual              59.64  
  6 Large, Kaitlin               Carlsbad                 59.76  
  7 Overall, Cheyenne            Madison                  59.90  
  8 Carter, Aly                  Torrey Pines           1:00.91  
 
Event 18  Girls 400 Meter Dash Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dewberry, Zykeisha           Serra                  1:00.53  
  2 Kosowski, Sylvia             Torrey Pines           1:02.44  
  3 Omahen, Alyssa               University C           1:03.34  
  4 Williams, Taylor             El Camino              1:04.04  
  5 Pepi, Megan                  Cathedral Ca           1:05.24  
  6 Barrett, Asia                Madison                1:06.75  
 
Event 19  Girls 400 Meter Dash Div 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Collins, Devin               Granite Hill             58.22  
  2 Rivera, Jasmine              San Pasqual            1:00.98  
  3 Elliott, Jennifer            Rancho Buena           1:00.99  
  4 Schall, Elyssa               Mt Carmel              1:01.49  
  5 Grantham, Sarah              Fallbrook              1:03.43  
  6 Kyllo, Sheylyn               Mt Carmel              1:04.09  
  7 Sommer, Hannah               San Pasqual            1:05.81  
  8 Stoke, Alexis                Otay Ranch             1:09.24  
  9 Merlin, Isabelle             Otay Ranch             1:11.09  
 
Event 20  Boys 400 Meter Dash Invite
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Zaczkiewicz, Suavea          Serra                    49.46  
  2 Rodgers, Aaron               Carlsbad                 49.53  
  3 James, Chanceller            Steele Canyo             49.73  
  4 Gronotte, Alex               Westview                 49.77  
  5 Myers, Bobby                 El Capitan               49.98  
  6 Zaczkiewicz, Stephon         Serra                    50.56  
  7 Robinson, Juvanie            Grossmont                50.85  
  8 Picot, Michael               Hoover                   50.97  
  9 Alston, Anthony              Rancho Buena             51.02  
 
Event 21  Boys 400 Meter Dash Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Greer, Bannon                Valley Cente             50.70  
  2 Green, Jordan                University C             51.38  
  3 Gonzalez, Josh               University C             52.06  
  4 Bogans, Corey                El Camino                52.45  
  5 Kuzminsky, Jack              Torrey Pines             52.72  
  6 Coles, Kareem                Madison                  52.90  
  7 Davingon, Robert             Escondido                54.47  
  8 Wilson, William              Mountain Emp             59.28  
 
Event 22  Boys 400 Meter Dash Div 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Pease, James                 Fallbrook                52.70  
  2 Koontz, Jacob                Mt Carmel                52.86  
  3 Tuff, Lonnie                 Steele Canyo             53.26  
  4 Alcaraz, Julien              Otay Ranch               53.38  
  5 Hidalgo, Evarardo            San Pasqual              53.61  
  6 Polk, Anthony                Mission Hill             53.76  
  7 Lucatero, Edgar              Rancho Buena             55.15  
  8 Aguilla, Natzuko             San Pasqual              55.48  
  9 Walker, Jonny                Granite Hill           1:00.23  
 
Event 23  Girls 100 Meter Dash Invite
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1     Wind: 0.9 
  1 Scott, Mishe                 El Camino                12.17  
  2 Rehm, Morgan                 San Pasqual              12.40  
  3 Freeman, Khyla               Carlsbad                 12.50  
  4 Acolatse, Suzie              Mission Hill             12.62  
  5 Arredondo, Victoria          Rancho Buena             12.65  
  6 Brittain, Peyton             Fallbrook                13.05  
  7 Overall, Cheyenne            Madison                  13.07  
  8 Curtis, Deja                 Steele Canyo             13.09  
 
Event 24  Girls 100 Meter Dash Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1     Wind: -0.8
  1 Jones, Deozjane              University C             12.95  
  2 Conlin, Dana                 Cathedral Ca             13.30  
  3 Ellis, Christina             Torrey Pines             13.68  
  4 Johnson, Evelyn              Madison                  13.89  
  5 Jackson, Danielle            El Camino                13.94  
  6 Steers, Marian               Mountain Emp             14.20  
 
Event 25  Girls 100 Meter Dash Div 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1     Wind: 0.5 
  1 Lee, Na'Tavia                Granite Hill             13.09  
  2 Bray, Monet                  Rancho Buena             13.19  
  3 Nelson, Irene                Mt Carmel                13.43  
  4 Campa, Alyssa                Steele Canyo             13.50  
  5 Allen, Hannah                Carlsbad                 13.95  
  6 Logan, Jazmine               Otay Ranch               14.31  
 
Event 26  Boys 100 Meter Dash Invite
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1     Wind: NWI
  1 McCloskey, Dylan             El Camino                10.83  
  2 Bourguignon, Ronnie          Valley Cente             11.07  
  3 Bernal, Chris                Fallbrook                11.19  
  4 Ardis, Antony                La Costa Can             11.21  
  5 Walker, Lee                  Madison                  11.22  
  5 Sayles, Daviante             Rancho Buena             11.22  
  7 Pater, Scott                 Mt Carmel                11.25  
  8 Cooks, LeRon                 El Camino                11.31  
  9 Allen, Devon                 Steele Canyo             11.46  
 
Event 27  Boys 100 Meter Dash Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1     Wind: -0.1
  1 Hill, Cameron                El Camino                11.35  
  2 Parks, Stephen               Escondido                11.52  
  3 Nguyen, Jason                Torrey Pines             11.72  
  4 Gomez, Jamie                 Madison                  11.76  
  5 Padilla, Alex                Serra                    11.78  
  6 Blair, Jake                  Cathedral Ca             11.84  
  7 Glass, Dylan                 Valley Cente             12.05  
  8 Frimpong, Justice            University C             12.08  
  9 Aguayo, Darice               Mountain Emp             12.17  
 
Event 28  Boys 100 Meter Dash Div 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1     Wind: -0.3
  1 Harder, Caine                Westview                 11.21  
  2 Robinson, Kiel               Mission Hill             11.34  
  3 Falk, Wes                    Granite Hill             11.40  
  4 Armstrong, Jereke            San Pasqual              11.66  
  5 Jackson, Brenon              Rancho Buena             11.69  
  6 Cordova, Tervino             Fallbrook                11.73  
  7 Manson, Ian                  Steele Canyo             11.83  
  8 Bautista, Aldrin             Mt Carmel                11.84  
 
Event 29  Girls 800 Meter Run Invite
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Gillespie, Carina            Otay Ranch             2:13.41  
  2 Kuzminsky, Charlotte         Canyon Crest           2:15.25  
  3 Yang, Julia                  Westview               2:15.48  
  4 Oetting, Emily               Carlsbad               2:17.10  
  5 Roberts, Savannah            Clairemont             2:18.01  
  6 Slack, Mariah                Vista                  2:19.69  
  7 Seamans, Taylor              Torrey Pines           2:19.76  
  8 Hansen, Jessy                University C           2:20.48  
  9 Fisher, Miranda              El Capitan             2:20.95  
 10 Harbison, Kaelyn             Westview               2:22.03  
 11 Logan, Brittany              San Pasqual            2:24.43  
 
Event 30  Girls 800 Meter Run Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Pacelli, Claire              Torrey Pines           2:23.81  
  2 Casella, Tori                Torrey Pines           2:24.11  
  3 Cook, Dara                   El Camino              2:27.37  
  4 Rietman, Makaela             El Camino              2:30.61  
  5 Marquez, trinity             Escondido              2:32.45  
  6 Smith, Kailey                Calvin Chris           2:34.73  
  7 Sanders, Hannah              Valley Cente           2:35.48  
  8 Zertuche, Katie              Mountain Emp           2:47.50  
  9 Gonzalez, Daisy              Serra                  2:48.33  
 10 Larson, Maddy                Valley Cente           2:48.93  
 11 Mejorada, Nathalou           Serra                  2:53.49  
 12 Deane, Jade                  Mountain Emp           3:08.59  
 
Event 31  Girls 800 Meter Run Div 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nocon, Madison               Steele Canyo           2:21.33  
  2 Verhees, Ella                Point Loma             2:22.82  
  3 Patricio, Briana             Otay Ranch             2:26.47  
  4 Van Der Linde, Hanna         Mt Carmel              2:26.80  
  5 Lopez, Rosanne               Fallbrook              2:27.01  
  6 Jackson, Keeshawna           Castle Park            2:28.98  
  7 Weber, Amanda                Westview               2:29.01  
  8 Hamilton, Alexis             Rancho Buena           2:29.62  
  9 McDowell, Shantae            Granite Hill           2:30.31  
 10 Green, Erin                  Mt Carmel              2:31.79  
 11 Meyers, Marion               Mission Hill           2:33.06  
 12 Flores, Kezia                Otay Ranch             2:33.53  
 13 Cumming, Kailey              Otay Ranch             2:36.54  
 14 Cahill, Giselle              Steele Canyo           2:36.94  
 15 Gutierrez, Ericka            Steele Canyo           2:38.22  
 
Event 32  Boys 800 Meter Run Invite
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Williams, Jake               Cathedral Ca           1:54.16  
  2 Senese, Jared                Mt Carmel              1:55.65  
  3 Littooy, Brad                Scripps Ranc           1:55.99  
  4 Haslam, Riess                University C           1:56.37  
  5 Nueman, Ryan                 Escondido              1:56.47  
  6 Mangoba, Adrian              Vista                  1:57.59  
  7 Bradley, Michael             Grossmont              1:57.89  
  8 Peterson, Chase              Canyon Crest           1:58.59  
  9 Gisel, Scott                 Rancho Buena           2:00.38  
 10 Jafek, Ben                   Torrey Pines           2:04.58  
 
Event 33  Boys 800 Meter Run Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Maldonado, Pedro             Valley Cente           2:00.30  
  2 Fitzgerald, Patrick          Cathedral Ca           2:00.87  
  3 Avila, Max                   Torrey Pines           2:03.50  
  4 Boffman, Anthony             Cathedral Ca           2:04.21  
  5 Adan, Abdi                   Hoover                 2:06.34  
  6 Manzanera, Bryant            El Camino              2:06.65  
  7 Bailey, Dawson               Torrey Pines           2:07.29  
  8 Phillips, Ben                University C           2:07.52  
  9 Lopez, Miguel                Castle Park            2:07.99  
 10 Corona, Enrique              Escondido              2:10.34  
 11 Hernandez, Martin            El Camino              2:11.33  
 12 Gregg, Lane                  Calvin Chris           2:12.27  
 13 Steadman, Jason              Serra                  2:12.91  
 14 Pecjak, Regan                Madison                2:13.82  
 15 Hutton, Nick                 Serra                  2:14.61  
 16 Chauteco, Angel              Mountain Emp           2:15.81  
 17 Allsop, Ryan                 University C           2:17.75  
 18 Camacho, Edgar               Escondido              2:18.33  
 19 Montanez, Angel              Madison                2:19.61  
 20 Sawyer, Jesse                Mountain Emp           2:24.34  
 
Event 34  Boys 800 Meter Run Div 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Barnes, Tanner               Mt Carmel              1:59.29  
  2 Sauceda, Angel               Point Loma             1:59.60  
  3 Barker, Michael              Otay Ranch             1:59.65  
  4 McCann, Patrick              Mt Carmel              1:59.86  
  5 Richardson, Alec             Ramona                 2:00.14  
  6 Sorensen, Andrew             Westview               2:00.39  
  7 Lux, Kieran                  Rancho Buena           2:01.07  
  8 Mattoni, Dominick            San Pasqual            2:02.76  
  9 Lopp, John                   Point Loma             2:03.82  
 10 Pruitt, Sean                 Carlsbad               2:05.00  
 11 Howard, Brandon              Steele Canyo           2:06.12  
 12 Hardin, Wesley               Ramona                 2:06.31  
 13 Diaz, Miguel                 Steele Canyo           2:07.12  
 14 Villa, Victor                San Pasqual            2:07.20  
 15 Andrews, James               Otay Ranch             2:07.22  
 16 Lee, Tyler                   Steele Canyo           2:07.80  
 17 Yeung, Sean                  Westview               2:08.52  
 18 Stubbmann, James             Granite Hill           2:08.90  
 19 Corley, Chris                Granite Hill           2:09.41  
 20 Roque, Elijah                Fallbrook              2:11.10  
 21 Rangel, Carlos               Otay Ranch             2:12.19  
 22 Montes, Luis                 Fallbrook              2:12.51  
 23 Jacob, Edmon                 Steele Canyo           2:16.27  
 24 Arce, Matt                   Rancho Chris           2:24.87  
 
Event 35  Girls 300 Meter Hurdles Invite
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brazzel, Tamika              El Camino                43.63  
  2 Ervin, Joniece               Oceanside                43.68  
  3 Rehm, Morgan                 San Pasqual              45.13  
  4 Van, Monique                 Steele Canyo             45.49  
  5 Reilly, Sidney               Valley Cente             46.32  
  6 Chang, Alyssa                Otay Ranch               46.61  
  7 Ringler, Andrea              Mission Hill             48.01  
 
Event 36  Girls 300 Meter Hurdles Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Redoglia, Katharine          Cathedral Ca             48.55  
  2 Tomlinson, Alayna            Torrey Pines             50.11  
  3 Robotta, Shea                Carlsbad                 50.16  
  4 Aquino, Jackie               El Camino                51.59  
  5 Cummings, Delaney            Valley Cente             52.05  
  6 Westerlund, Danielle         University C             53.21  
  7 Marshall, Madison            Cathedral Ca             54.23  
  8 Malone, Fabiana              Madison                  57.53  
 
Event 37  Girls 300 Meter Hurdles Div 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ward, Rachel                 San Pasqual              49.69  
  2 Holman, Courtney             Otay Ranch               50.18  
  3 Rothert, Briana              Fallbrook                50.31  
  4 Perez, Venus                 Rancho Buena             50.57  
  5 Parker, Rianne               Mt Carmel                52.19  
 
Event 38  Boys 300 Meter Hurdles Invite
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Zebold, Grant                Cathedral Ca             39.02  
  2 James, Jacob                 Granite Hill             39.24  
  3 Bandong, Jason               Mission Hill             39.32  
  4 Maize, Ryan                  El Capitan               40.31  
  5 Peterson, Zachary            Westview                 40.49  
  6 Washington, Brandon          El Camino                40.53  
  7 Proctor, Kyle                Patrick Henr             41.44  
  8 Ahsue, Braden                Rancho Buena             42.29  
  9 Hartinger, Ben               San Pasqual              43.19  
 
Event 39  Boys 300 Meter Hurdles Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bailey, Johnny               Carlsbad                 42.09  
  2 Navarro, Andrew              University C             42.68  
  3 Reeves, Chris                Torrey Pines             43.58  
  4 Bradshaw, Brian              Madison                  44.40  
  5 Fruella, James               Escondido                45.98  
  6 Mason, David                 Valley Cente             46.79  
  7 Ogle, Robert                 Mountain Emp             46.87  
  8 Gamez, Nick                  Cathedral Ca             47.27  
 
Event 40  Boys 300 Meter Hurdles Div 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Giroux, Mark                 Otay Ranch               42.09  
  2 Curtin, Cody                 Mission Hill             42.10  
  3 Gauthier, Johnathan          Steele Canyo             43.36  
  4 Flores, Sammy                San Pasqual              43.59  
  5 Moody, Nick                  Steele Canyo             43.85  
  6 Reed, Grant                  Escondido                44.03  
  7 Mora, Gerald                 Granite Hill             44.88  
  8 Warneke, Timothy             Mt Carmel                45.55  
  9 Willcox, Anthony             Fallbrook                47.13  
 
Event 41  Girls 3200 Meter Run Invite
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lawson, Kelly                La Costa Can          10:40.84  
  2 Miller, Brianna              Carlsbad              11:04.61  
  3 Souza, Shanoah               La Costa Can          11:13.80  
  4 Corradetti, Courtney         Vista                 11:15.61  
  5 Kent, Christine              Cathedral Ca          11:17.18  
  6 Cantu, Roselyn               San Pasqual           11:32.26  
  7 Nocon, Madison               Steele Canyo          11:36.13  
  8 Bell, Nicole                 Fallbrook             11:41.71  
  9 Sanchez, Abigail             Steele Canyo          11:45.44  
 10 Gramlich, Megan              University C          11:48.26  
 11 Girolamo, Tina               Rancho Berna          11:48.43  
 12 DeVore, Sarahjo              Torrey Pines          11:57.44  
 
Event 42  Girls 3200 Meter Run Div 1 & 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 LeDesma, Catie               Otay Ranch            11:25.43  
  2 Sanborn, Jessica             Cathedral Ca          11:28.11  
  3 Cortez, Lauren               Ramona                11:31.69  
  4 De La Rocha, Blanca          Otay Ranch            11:38.95  
  5 Turner, Ciara                Carlsbad              11:46.32  
  6 Berretta, Kristyn            Cathedral Ca          11:49.30  
  7 Lee, Michelle (Mae)          Mt Carmel             12:00.78  
  8 Chung, Rebekah               Carlsbad              12:01.95  
  9 Villegas, Ciera              Fallbrook             12:03.56  
 10 Sarmineto, Micaelina         Escondido             12:06.12  
 11 Elliott, Adrienne            Grossmont             12:07.68  
 12 Richardson, Hayley           Mission Hill          12:08.81  
 13 Sawatzki, Hannah             Westview              12:15.57  
 14 Cardenas, Kaitlyn            Mt Carmel             12:16.98  
 15 Huerta, Araceli              Escondido             12:23.19  
 16 Dole, Sydney                 Steele Canyo          12:25.34  
 17 Huffaker, Shelby             University C          12:26.90  
 18 Perkins, Courtney            Westview              12:27.92  
 19 Esquivel, Roxanne            University C          12:31.26  
 20 Daly, Erin                   Torrey Pines          12:42.81  
 21 Leehey, Shara                Fallbrook             12:43.01  
 22 Rendon, Kenia                Hoover                12:45.22  
 23 Delgado, Susie               Granite Hill          12:58.24  
 24 Boubion, Seleena             Serra                 13:00.16  
 25 Gould, Carolina              Steele Canyo          13:04.48  
 26 Vergara, Diana               Hoover                14:37.65  
 
Event 43  Girls 200 Meter Dash Invite
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1     Wind: -0.1
  1 Hernandez, Alexis            Mt Carmel                25.48  
  2 Arredondo, Victoria          Rancho Buena             26.04  
  3 Dimry, Niia                  San Pasqual              26.35  
  4 Gilley, Kori                 Granite Hill             26.65  
  5 Overall, Cheyenne            Madison                  27.26  
 
Event 44  Girls 200 Meter Dash Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1     Wind: -1.2
  1 Conlin, Dana                 Cathedral Ca             27.15  
  2 Skyhar, Julia                Torrey Pines             27.48  
  3 Santana, Hailie              Valley Cente             27.55  
  4 Hardwick, Kianna             Madison                  28.68  
  5 Jackson, Danielle            El Camino                28.84  
  6 Hartin, Hannah               University C             29.07  
  7 Suarez, Crystal              Mountain Emp             29.63  
 -- Dewberry, Zykeisha           Serra                      DNF  
 
Event 45  Girls 200 Meter Dash Div 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1     Wind: -0.3
  1 Acolatse, Suzie              Mission Hill             25.76  
  2 Williams, Kiera              Otay Ranch               26.32  
  3 Brittain, Peyton             Fallbrook                26.58  
  4 Lewis, Tatiana               San Pasqual              26.75  
  5 Lee, Na'Tavia                Granite Hill             26.85  
  6 Bray, Monet                  Rancho Buena             27.27  
  7 Nelson, Irene                Mt Carmel                28.23  
  8 Allen, Hannah                Carlsbad                 28.75  
 
Event 46  Boys 200 Meter Dash Invite
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1     Wind: -0.7
  1 McCloskey, Dylan             El Camino                21.95  
  2 Bourguignon, Ronnie          Valley Cente             22.20  
  3 Ardis, Antony                La Costa Can             22.24  
  4 Harder, Caine                Westview                 22.40  
  5 Robinson, Kiel               Mission Hill             22.67  
  6 Falk, Wes                    Granite Hill             22.74  
  7 Myers, Bobby                 El Capitan               22.89  
  8 Pater, Scott                 Mt Carmel                22.92  
  9 Picot, Michael               Hoover                   23.11  
 
Event 47  Boys 200 Meter Dash Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1     Wind: -0.3
  1 Zaczkiewicz, Stephon         Serra                    23.10  
  2 Hill, Cameron                El Camino                23.44  
  3 Parks, Stephen               Escondido                23.52  
  4 Parrish, Vincent             Madison                  23.55  
  5 Greer, Bannon                Valley Cente             23.84  
  6 Pritchett, Devonte           University C             23.86  
  7 Frimpong, Justice            University C             24.15  
  8 Estrada, Joey                Escondido                24.28  
  9 Aguayo, Darice               Mountain Emp             25.57  
 
Event 48  Boys 200 Meter Dash Div 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1     Wind: -0.1
  1 Manson, Ian                  Steele Canyo             23.10  
  2 Milner, Miles                Mission Hill             23.19  
  3 Gronotte, Alex               Westview                 23.44  
  4 Cordova, Tervino             Fallbrook                23.62  
  5 Bullock, Maurice             Mt Carmel                23.78  
  6 Nielsen, Conner              San Pasqual              23.80  
  7 Alcaraz, Julien              Otay Ranch               24.36  
  8 Calvert, Jordan              Rancho Buena             24.88  
 
Event 49  Boys 3200 Meter Run Invite
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Freeman, Christian           Carlsbad               9:17.61  
  2 Braude, Tal                  Torrey Pines           9:18.19  
  3 Martinez, Steven             Otay Ranch             9:21.16  
  4 Martin, Shay                 Carlsbad               9:23.46  
  5 Sweet, Ricky                 Point Loma             9:29.18  
  6 Lepe, Steven                 Monte Vista            9:29.65  
  7 Laurenzana, Zach             San Pasqual            9:30.34  
  8 Schaefer, Jeff               Carlsbad               9:30.86  
  9 Ryan, Garrett                Westview               9:31.62  
 10 Parkes, Michael              Poway                  9:36.31  
 11 Froboese, Connor             Fallbrook              9:38.31  
 12 Matt-Navarro, Jorge          Patrick Henr           9:50.86  
 13 Helbock, Jarron              Cathedral Ca           9:50.87  
 14 Gee, Brendan                 Rancho Berna           9:52.93  
 15 Hershey, Ryan                La Costa Can           9:57.37  
 16 Senninger, Teague            Granite Hill           9:58.19  
 17 Vazquez, Daniel              Castle Park           10:12.21  
 
Event 50  Boys 3200 Meter Run Div 1 & 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Riley, Forrest               Ramona                 9:35.58  
  2 Robey, Travis                Valley Cente           9:46.31  
  3 Gussin, Gabe                 Steele Canyo           9:46.41  
  4 Thomas, Cory                 Ramona                 9:46.91  
  5 Larson, Jon                  Valley Cente           9:46.94  
  6 Velasquez, Zach              Otay Ranch             9:48.36  
  7 Barge, Matt                  Torrey Pines           9:51.02  
  8 Aster, Ben                   Rancho Buena           9:52.90  
  9 Versaci, Nick                Rancho Buena           9:56.36  
 10 Platt, Nathan                Torrey Pines           9:56.84  
 11 Barrett, Ryan                Westview               9:58.44  
 12 Cunningham, Daniel           University C           9:59.42  
 13 Kosmatka, Joel               Cathedral Ca           9:59.43  
 14 Valle, Santiago              Mission Hill          10:00.13  
 15 Baza, Rodrigo                Otay Ranch            10:02.42  
 16 Tyler, Wyatt                 San Pasqual           10:03.24  
 17 Mock, Andrew                 Cathedral Ca          10:04.34  
 18 Vazquez, Sergio              San Pasqual           10:11.63  
 19 Chisholm, J.P.               Mt Carmel             10:15.10  
 20 Thomas, Jovahn               Steele Canyo          10:15.20  
 21 Paredes, Rodrigo             Castle Park           10:21.61  
 22 Ingerson, Eric               Fallbrook             10:23.06  
 23 Haile, Sawiros               Hoover                10:24.44  
 24 Cuevas, Johnathon            Escondido             10:26.01  
 25 Keefer, Bryce                Mt Carmel             10:27.22  
 26 Goff, Gavin                  Point Loma            10:27.97  
 27 Shanahan, Sean               El Camino             10:29.70  
 28 Torre, Connor                Madison               10:32.85  
 29 Johnston, Christopher        El Camino             10:38.32  
 30 Hernandez, Rene              Fallbrook             10:40.16  
 31 Rosenfeld, Kevin             Westview              10:41.78  
 32 Lopez, Miguel                Castle Park           10:44.94  
 33 Huerta, Ricardo              Mission Hill          10:50.70  
 34 Jimenez, Daniel              Escondido             10:52.60  
 35 Peralta, Juan                Hoover                11:11.77  
 36 Kirk, Justin                 Madison               11:27.88  
 37 Fageol, Cameron              Granite Hill          11:40.23  
 38 Le Bras, Sebastian           University C          11:53.72  
 39 St. Claire, Jacoby           Mountain Emp          12:03.93  
 40 Stewart, Cory                Mountain Emp          12:41.66  
 
Event 51  Girls 4x400 Meter Relay Invite
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Carlsbad  'A'                                       3:57.98  
     1) Oetting, Emily                  2) Large, Kaitlin                 
     3) Lopez, Lauren                   4) Wood, Brianna                  
  2 San Pasqual  'A'                                    4:00.33  
  3 Valley Center  'A'                                  4:02.69  
     1) Heredia, Melina                 2) Hudson, Kaylee                 
     3) Heredia, Vanessa                4) Perryman, Vinessa              
  4 Mt Carmel  'A'                                      4:03.34  
     1) Bednarski, Valerie              2) Kyllo, Sheylyn                 
     3) Schall, Elyssa                  4) Hernandez, Alexis              
  5 Otay Ranch  'A'                                     4:04.65  
     1) Chang, Alyssa                   2) Williams, Kiera                
     3) Bernarte, Charlene              4) Gillespie, Carina              
  6 Cathedral Catholic  'A'                             4:11.33  
     1) Anae, Wendy                     2) Redoglia, Katharine            
     3) Sanborn, Jessica                4) Krol, Caitlin                  
 
Event 52  Girls 4x400 Meter Relay Open
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Mission Hills  'A'                                  4:09.43  
  2 Rancho Buena Vista  'A'                             4:13.27  
  3 Fallbrook  'A'                                      4:17.65  
  4 University City  'A'                                4:21.31  
  5 Mountain Empire  'A'                                4:32.92  
 
Event 53  Boys 4x400 Meter Relay Invite
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Steele Canyon  'A'                                  3:20.39  
     1) Ware, LaShawn                   2) Davis, Jerremy                 
     3) Howard, Brandon                 4) James, Chanceller              
  2 Westview  'A'                                       3:20.84  
     1) Gronotte, Alex                  2) Good, Michael                  
     3) Schall, Ryan                    4) Harder, Caine                  
  3 Mt Carmel  'A'                                      3:23.66  
     1) Barnes, Tanner                  2) Bullock, Maurice               
     3) McCann, Patrick                 4) Senese, Jared                  
  4 El Camino  'A'                                      3:24.44  
  5 Cathedral Catholic  'A'                             3:27.46  
     1) Whitmarsh, Luke                 2) Lawson, Lucas                  
     3) Zebold, Grant                   4) Williams, Jake                 
  6 Mission Hills  'A'                                  3:29.72  
     1) Milner, Miles                   2) Mendez, Ulises                 
     3) Bautista, Anthony               4) Robinson, Kiel                 
  7 University City  'A'                                3:30.81  
     1) Green, Jordan                   2)                                
  8 Granite Hills  'A'                                  3:35.96  
     1) James, Jacob                    2) Corley, Chris                  
     3) Mora, Gerald                    4) Falk, Wes                      
  9 Serra  'A'                                          3:35.98  
     1) Gasca, Jorge                    2) Zaczkiewicz, Stephon           
     3) Zaczkiewicz, Suavea             4) Padilla, Alex                  
 
Event 54  Boys 4x400 Meter Relay Open
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Valley Center  'A'                                  3:28.50  
  2 Carlsbad  'A'                                       3:30.18  
  3 San Pasqual  'A'                                    3:31.32  
  4 Otay Ranch  'A'                                     3:31.87  
  5 Rancho Buena Vista  'A'                             3:43.00  
  6 Mountain Empire  'A'                                3:57.45  
 
Event 55  Mixed 4x100 Meter Relay Div 1
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Serra  'A'                                            52.19  
  2 Escondido  'A'                                        53.34  
  3 Escondido  'B'                                        59.91  
 
Event 57  Girls Long Jump Invite
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
Flight  1  
  1 Scott, Mishe                El Camino             19-09.50   0.7 
  2 Van, Monique                 Steele Canyo          17-04.50   0.3 
  3 Haselhuhn, Julia             Carlsbad              17-01.00   0.3 
  4 Johnson, McKenzie            Clairemont            16-11.50  -0.4 
  5 Wickham, Taylor              Carlsbad              16-05.00   0.3 
  6 Heredia, Melina              Valley Cente          16-03.00   0.7 
  7 Steenstra, Kara              Calvin Chris          16-01.00   1.7 
  8 Gamboa, Jyll                 Escondido             16-00.75   2.0 
  9 Cromer, Christina            University C          15-09.00  -0.7 
 10 Fekete, Michelle             Mission Hill          15-08.00  +0.0 
 11 Negrete, Mechelle            Steele Canyo          15-05.00   0.6 
 
Event 58  Girls Long Jump Div 1
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Carter, Aly                  Torrey Pines          16-03.25  +0.0 
  2 Davis, Celestial             University C          15-08.50   0.4 
  3 Ellis, Christina             Torrey Pines          15-06.00   0.9 
  4 Momberg, Sierra              Mountain Emp          15-03.00   0.2 
  5 Lang, Chavonne               El Camino             14-09.50   1.2 
  6 Pruitt, DaJovann             Madison               14-07.50   0.4 
  7 Cook, Sara                   Mountain Emp          14-04.50   0.1 
  8 Johnson, Christine           Madison               14-04.25   0.3 
  9 Santos, Sarah                Serra                 12-00.00   0.4 
 
Event 59  Girls Long Jump Div 2
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Martz, Jade                  Point Loma            16-02.75  -1.4 
  2 Saliba, Shannon              San Pasqual           15-05.50   0.7 
  3 Markham, Kathryn             Fallbrook             15-05.25   0.1 
  4 Tidd, Samantha               Fallbrook             15-03.75  +0.0 
  5 McClintick, Alyssa           Mt Carmel             15-02.50   0.8 
  6 Leahey, Breanna              Rancho Buena          14-10.00  -1.0 
  7 Manlutac, Ainara             Otay Ranch            14-08.25  -0.4 
  8 Faradan, Nayirrah            Mission Hill          14-01.00   0.6 
  8 Puryear, Amanda              Mission Hill          14-01.00   1.1 
 10 Crawford, Veronica           San Pasqual           14-00.50   0.2 
 11 Bednarski, Valerie           Mt Carmel             13-11.00  -0.7 
 12 Wood, Tiana                  Otay Ranch            13-07.75  -1.0 
 13 Gutierrez, Clarissa          Westview              13-06.75  +0.0 
 
Event 60  Boys Long Jump Invite
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 King, Chevy                  Castle Park           23-03.00   1.0 
  2 Finley, Lenard               Westview              21-07.50   0.8 
  3 Perrault, Jason              Carlsbad              21-04.00  +0.0 
  4 Cooks, LeRon                 El Camino             21-02.50  +0.0 
  5 Hang, Andy                   Mt Carmel             21-00.00   0.9 
  6 Clayton, Jacob               Escondido             20-07.00  +0.0 
  7 Bradley, Brandon             Madison               20-04.00   0.4 
  8 Sayles, Daviante             Rancho Buena          19-09.00   1.0 
  9 Martin, Chris                Otay Ranch            19-07.50   0.8 
 10 Wiley, Alex                  Steele Canyo          18-10.50   1.3 
 
Event 61  Boys Long Jump Div 1
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Brown, Jerome                Madison               20-05.00   NWI 
  2 Carter, Rashawn              Serra                 20-04.50   NWI 
  3 Johnson, Lorenzo             Serra                 19-11.00   NWI 
  4 Freeman, Alex                El Camino             19-09.00   NWI 
  5 Whitmarsh, Luke              Cathedral Ca          19-09.00   NWI 
  6 Moore, Aaron                 Torrey Pines          19-04.00   NWI 
  7 Vines, Joe                   El Camino             19-03.00   NWI 
  8 Fouquette, Joe               Torrey Pines          19-02.00   NWI 
  9 Gregg, Lane                  Calvin Chris          18-10.50   NWI 
 10 Schroeder, Connor            Escondido             18-09.00   NWI 
 11 Howard, Avory                Madison               18-08.00   NWI 
 12 Frankovich, J.D.             Valley Cente          18-07.00   NWI 
 13 Villa, Sawyer                Escondido             18-02.50   NWI 
 14 Castillo, Alejandro          University C          18-01.50   NWI 
 15 Atayan, Jeffrey              Cathedral Ca          17-11.00   NWI 
 16 Bartolome, Jerome            University C          17-10.00   NWI 
 17 Pham, Jared                  Valley Cente          17-08.00   NWI 
 18 White, Jacob                 Mountain Emp          16-06.00   NWI 
 19 Wilson, William              Mountain Emp          15-02.00   NWI 
 
Event 62  Boys Long Jump Div 2
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Norris, Kyle                 Granite Hill          21-00.00   1.6 
  2 Kremp, Eric                  Westview              20-01.00  -1.5 
  3 Pater, Scott                 Mt Carmel             19-09.00  +0.0 
  4 Lattier, Deven               Steele Canyo          19-06.00   1.0 
  5 Curtin, Cody                 Mission Hill          19-03.00   1.6 
  6 Valentine, Drew              Westview              18-09.50   1.9 
  7 Caina, Renzo                 Mission Hill          18-06.50  +0.0 
  8 Guzman, Nick                 Mt Carmel             18-05.00  +0.0 
  9 Stephens, Ricky              Fallbrook             17-04.00  -0.9 
 10 Williams, Deion              Otay Ranch            17-00.00   1.8 
 11 Jacobs, Cameren              Fallbrook             15-10.00  -0.6 
 
Event 63  Girls Triple Jump Invite
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Brazzel, Tamika              El Camino             40-10.50   1.0 
  2 Van, Monique                 Steele Canyo          36-06.25   0.7 
  3 Wildenthaler, Julia          Torrey Pines          35-06.75   0.6 
  4 Haselhuhn, Julia             Carlsbad              34-08.00   0.9 
  5 Tenchavez, Julia             Valley Cente          34-06.75  +0.0 
  6 Wang, Yisha                  Mt Carmel             33-05.00   0.3 
  7 Wickham, Taylor              Carlsbad              33-02.25   0.2 
  8 Steenstra, Kara              Calvin Chris          33-00.50  +0.0 
  9 Jarman, Christy              San Pasqual           31-04.50  +0.0 
 
Event 64  Girls Triple Jump Div 1
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Howe, Lauren                 Torrey Pines          34-01.50   0.7 
  2 Hsieh, Andrea                Torrey Pines          33-07.00   0.4 
  3 Harris, Emani                El Camino             33-02.75  -1.6 
  4 Lang, Chavonne               El Camino             32-04.50  +0.0 
  5 Davis, Celestial             University C          32-04.00  +0.0 
  6 Pruitt, DaJovann             Madison               31-09.50   2.0 
  7 Cook, Sara                   Mountain Emp          31-08.00  -2.4 
  8 Puett, Sierra                Escondido             31-07.50   0.3 
  9 Momberg, Sierra              Mountain Emp          30-08.50   1.5 
 10 Johnson, Christine           Madison               29-02.25   0.3 
 
Event 65  Girls Triple Jump Div 2
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Tedrow, Gina                 Mission Hill          32-11.00  -0.1 
  2 Leatherman, Amy              Mt Carmel             32-10.00   0.6 
  3 Rothert, Briana              Fallbrook             32-03.00   0.8 
  4 Dotterweich, Rachel          San Pasqual           32-02.50   0.9 
  5 Saliba, Shannon              San Pasqual           31-08.75   0.6 
  6 Manlutac, Ainara             Otay Ranch            31-07.25   0.2 
  7 Markham, Kathryn             Fallbrook             30-08.00   0.9 
  8 Pizzo, Ally                  Mt Carmel             30-06.00  +0.0 
  9 Ventura, Melissa             Rancho Buena          30-05.75   0.3 
 10 Puryear, Amanda              Mission Hill          29-08.50  -0.1 
 11 Logan, Jazmine               Otay Ranch            28-08.50   0.2 
 12 Vasquez, Kaitey              Rancho Chris          22-06.00   0.6 
 
Event 66  Boys Triple Jump Invite
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bernal, Chris                Fallbrook             47-05.75  +0.0 
  2 Hartinger, Sam               San Pasqual           46-00.50  +0.0 
  3 King, Chevy                  Castle Park           45-07.50  +0.0 
  4 Esteban, Sean                Otay Ranch            44-08.50  +0.0 
  5 Nguyen, Arthur               Mt Carmel             44-07.50   0.3 
  6 Perrault, Jason              Carlsbad              43-03.00   0.1 
  7 Coleman, Joseph              El Camino             43-00.00   0.3 
  8 Walls, Ken                   Steele Canyo          42-00.50  +0.0 
  9 Whitmarsh, Luke              Cathedral Ca          41-08.00  +0.0 
 10 Finley, Lenard               Westview              40-10.00  +0.0 
 11 James, Khaleal               Serra                 38-04.00  +0.0 
 
Event 67  Boys Triple Jump Div 1
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bradley, Brandon             Madison               43-03.00  -1.1 
  2 Carter, Rashawn              Serra                 41-01.00   1.4 
  3 Brown, Jerome                Madison               40-05.00   1.5 
  4 Nishikida, Dean              Torrey Pines          40-00.50  +0.0 
  5 Fouquette, Joe               Torrey Pines          39-11.00   0.8 
  6 Freeman, Alex                El Camino             38-09.00   1.0 
  7 Avery, Jory                  Escondido             38-00.00   0.8 
  8 Noorwala, Ahmed              Serra                 37-06.50  +0.0 
  9 Pham, Jared                  Valley Cente          36-10.00   1.9 
 10 White, Jacob                 Mountain Emp          36-08.00   0.9 
 11 Castillo, Alejandro          University C          36-04.00   0.5 
 12 Villa, Sawyer                Escondido             36-00.50   1.3 
 13 Sawyer, Jesse                Mountain Emp          34-10.00   1.6 
 
Event 68  Boys Triple Jump Div 2
=====================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bjornsson, Mark              Otay Ranch            41-00.00   0.8 
  2 Soykok, Tanner               Westview              40-06.00  +0.0 
  3 Hamilton, Kenneth            Steele Canyo          39-07.50   1.0 
  4 Adams, Kyle                  Rancho Buena          39-00.00   0.2 
  5 Sinclair, James              Mt Carmel             38-08.50  +0.0 
  6 Nahar, Nolan                 Westview              38-00.00   0.5 
  7 Brown, Alan                  Mt Carmel             37-02.00  +0.0 
  8 Stephens, Ricky              Fallbrook             36-07.50  +0.0 
  9 Fisher, Tyler                Mission Hill          33-07.00   0.1 
 10 Jacobs, Cameren              Fallbrook             33-01.00   1.2 
 
Event 69  Girls Shot Put Invite
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jemison, Breana              Carlsbad              43-01.50  
  2 Daniels, Jakayla             El Camino             42-03.50  
  3 Sierra, Vanessa              El Capitan            40-04.00  
  4 Gilster, Lauren              Valley Cente          36-06.00  
  5 Lauer, Amanda                Mt Carmel             36-00.00  
  6 Ellis, Erica                 Westview              35-10.50  
  7 Ward, Grace                  Hoover                35-09.00  
  8 Cheadle, Jessica             Escondido             33-08.50  
  9 Romo, Natalie                Escondido             33-04.50  
 10 Dozier, Sabrina              Steele Canyo          33-02.00  
 11 Osby, Kiely                  Escondido             32-03.00  
 12 Reilly, Savanna              Valley Cente          31-04.00  
 
Event 70  Girls Shot Put Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ward, Grace                  Hoover                35-00.50  
  2 Griffis, Tia                 Serra                 33-01.50  
  3 Anae, Wendy                  Cathedral Ca          32-11.50  
  4 Lore, Crystal                Torrey Pines          32-11.00  
  5 Habhab, Dina                 Torrey Pines          28-11.00  
  6 Rearden, Karissa             Serra                 28-08.00  
  7 Morgan, Raeline              Mountain Emp          28-00.00  
  8 Nofadgi, Ester               Hoover                27-06.00  
  9 Lopez, Aundrea               El Camino             27-05.00  
 10 Estrada, Luz                 El Camino             26-04.50  
 
Event 71  Girls Shot Put Div 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 La Clair, Lauren             Steele Canyo          30-10.75  
  2 Bojorges, Jessica            Mt Carmel             30-10.00  
  3 Gerard, Hayley               Mt Carmel             30-05.25  
  4 Dionisio, Reilyn             Otay Ranch            30-04.50  
  5 Andersen, Brooke             Rancho Buena          29-04.00  
  6 Villanueva, Ariel            Granite Hill          26-10.50  
  7 Grantham, Sarah              Fallbrook             26-07.25  
  8 King, Lilian                 Otay Ranch            26-05.50  
  9 Hernandez, Diana             Fallbrook             26-04.00  
 10 Ibrahim, Tanya               Westview              25-11.00  
 11 Cha, Esther                  Westview              25-07.00  
 12 Colbaugh, Anna               Mission Hill          24-06.00  
 13 Vasquez, Kaitey              Rancho Chris          19-10.00  
 
Event 72  Boys Shot Put Invite
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Yakoo, Mario                 Steele Canyo          54-00.25  
  2 Coe, Michael                 Carlsbad              51-07.00  
  3 Newman, Jamal                El Camino             49-03.50  
  4 Acampora, Brandon            Escondido             47-09.75  
  5 Walker, Lawrence             Grossmont             46-06.00  
  6 Parvin, Joel                 Carlsbad              46-03.50  
  7 Ramsey, Elias                El Capitan            45-09.00  
  8 Nguyen, Binh-An              El Capitan            43-07.75  
  9 Maneval, Andrew              Torrey Pines          43-06.50  
 -- Hamilton, Billy              El Capitan                  ND  
 
Event 73  Boys Shot Put Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ogundeji, Dotun              Madison               47-11.50  
  2 Williams, D'Marcus           Serra                 45-06.50  
  3 Hill, Laronn                 El Camino             44-06.25  
  4 Grajeda, Eddie               Escondido             43-07.50  
  5 Ajlouny, Anthony             Cathedral Ca          43-01.50  
  6 Thompson, Brandon            University C          42-03.50  
  7 Duplaisir, Payton            El Camino             41-08.75  
  8 Diaz, Ishmael                Hoover                41-06.50  
  9 Tominson, Devin              Madison               40-05.00  
 10 Maldonado, Jorge             Valley Cente          39-10.50  
 11 Medulla, Michael             Cathedral Ca          39-00.50  
 12 Mojaver, Sean                Torrey Pines          38-06.00  
 13 Price, Richard               Serra                 38-01.50  
 14 Wheeler, Tommy               Valley Cente          37-03.00  
 15 Pittman, Drew                Mountain Emp          36-10.50  
 16 Echegaiay, Ramon             Hoover                35-03.50  
 17 Patton, Collin               Calvin Chris          34-10.50  
 18 Curiel, Alex                 Mountain Emp          34-07.50  
 19 Polimadei, Dominic           University C          34-06.00  
 20 Warner, Keith                Torrey Pines          33-11.50  
 21 Cano, Samuel                 University C          33-04.00  
 
Event 74  Boys Shot Put Div 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hendrickson, Kyle            San Pasqual           48-09.75  
  2 Ogundeji, Dotun              Madison               47-11.50  
  3 Duya, John                   Steele Canyo          47-00.50  
  4 Johnson, Preston             Ramona                46-05.00  
  5 Brandelius, Dylan            Granite Hill          44-02.00  
  6 Cacha, Tyler                 Mt Carmel             42-09.00  
  7 Malfavon, Ricardo            San Pasqual           41-11.00  
  8 Birtwell, Gary               Otay Ranch            41-06.00  
  9 Conde, Aaron                 Otay Ranch            41-03.25  
 10 Lamas, Adam                  Mission Hill          40-05.75  
 11 Pinkowski, Kyler             Westview              39-10.50  
 12 Willcox, Anthony             Fallbrook             39-10.00  
 13 Perez, Christian             Mission Hill          38-08.75  
 14 Tanielu, Robert              Westview              38-08.00  
 15 Maffei, Josh                 Escondido             38-04.00  
 16 Miletic, Luka                Rancho Buena          38-02.00  
 17 Hampton, Brandon             Fallbrook             35-09.00  
 18 Maumausolo, Alo              Mt Carmel             35-08.00  
 19 Conrad, Roy                  Point Loma            35-05.50  
 20 Guthrie, Erik                Granite Hill          33-03.00  
 
Event 75  Girls Discus Throw Invite
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jemison, Breana              Carlsbad                140-07  
  2 Sierra, Vanessa              El Capitan              134-08  
  3 Gilster, Lauren              Valley Cente            126-07  
  4 Daniels, Jakayla             El Camino               122-01  
  5 Romo, Natalie                Escondido               114-08  
  6 Gilmore, Darin               Valley Cente            112-10  
  7 Dozier, Sabrina              Steele Canyo            105-06  
  8 Osby, Kiely                  Escondido               105-00  
  9 Robinson, Cassidy            Steele Canyo            103-03  
 10 Reilly, Savanna              Valley Cente             99-00  
 11 Cheadle, Jessica             Escondido                98-10  
 
Event 76  Girls Discus Throw Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lauer, Amanda                Mt Carmel               105-00  
  2 Abyeta, Doriana              Madison                 103-00  
  3 Anae, Wendy                  Cathedral Ca             98-08  
  4 Buyuktimikin, Arda           Torrey Pines             89-04  
  5 Nofadgi, Ester               Hoover                   88-04  
  6 Allen, Jamala                Escondido                83-00  
  7 Tuttle, Lauren               Valley Cente             81-09  
  8 Ward, Grace                  Hoover                   81-06  
  9 Lore, Crystal                Torrey Pines             76-09  
 10 Rearden, Karissa             Serra                    76-04  
 11 Estrada, Luz                 El Camino                76-03  
 12 Griffis, Tia                 Serra                    75-03  
 13 Morgan, Raeline              Mountain Emp             72-02  
 14 Lopez, Aundrea               El Camino                71-08  
 15 Perez, Taylor                Mountain Emp             64-07  
 16 Darby, Brittany              Torrey Pines             58-01  
 17 Abdullah, Khadija            Madison                  57-03  
 18 Grubiss, Ari                 Cathedral Ca             50-09  
 
Event 77  Girls Discus Throw Div 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Andersen, Brooke             Rancho Buena            106-07  
  2 Ellis, Erica                 Westview                100-00  
  3 Bojorges, Jessica            Mt Carmel                95-04  
  4 Zarate, Vanessa              Otay Ranch               90-04  
  5 Dionisio, Reilyn             Otay Ranch               88-01  
  6 Hernandez, Diana             Fallbrook                81-01  
  7 Grantham, Sarah              Fallbrook                77-00  
  8 Ibrahim, Tanya               Westview                 76-03  
  9 Leighton, Hailey             Mt Carmel                75-06  
 10 Abyeta, Doriana              Madison                  70-08  
 11 Neri, Carole                 Steele Canyo             69-02  
 12 Colbaugh, Anna               Mission Hill             62-06  
 13 Abdullah, Khadija            Madison                  55-05  
 14 Villanueva, Ariel            Granite Hill             52-06  
 
Event 78  Boys Discus Throw Invite
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Feliciano, Francisco         St Augustine            153-02  
  2 Ogundeji, Dotun              Madison                 152-06  
  3 Coe, Michael                 Carlsbad                152-05  
  4 Hamilton, Billy              El Capitan              148-08  
  5 Ecija, Michael               Carlsbad                147-07  
  6 Navarrete, Oscar             University C            144-11  
  7 Hofer, William               Steele Canyo            141-10  
  8 Cisneros, Gilbert            Steele Canyo            141-07  
  9 Newman, Jamal                El Camino               136-09  
 10 Smith, Jalen                 Mt Carmel               132-02  
 11 Birtwell, Gary               Otay Ranch              132-00  
 12 Brandelius, Dylan            Granite Hill            119-03  
 13 Maffei, Josh                 Escondido               119-02  
 14 Maneval, Andrew              Torrey Pines            113-04  
 
Event 79  Boys Discus Throw Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Williams, D'Marcus           Serra                   134-07  
  2 Alvarardo, Jason             Escondido               134-05  
  3 Acampora, Brandon            Escondido               130-09  
  4 Diaz, Ishmael                Hoover                  129-01  
  5 Polimadei, Dominic           University C            128-03  
  5 Ajlouny, Anthony             Cathedral Ca            128-03  
  7 Lee, Wes                     Torrey Pines            124-06  
  8 Duplaisir, Payton            El Camino               121-10  
  9 Kanoa-Reyes, Keoni           Madison                 121-08  
 10 Maldonado, Jorge             Valley Cente            120-03  
 11 Hill, Laronn                 El Camino               119-07  
 12 Sakara, Steven               Cathedral Ca            115-03  
 13 Medulla, Michael             Cathedral Ca            114-10  
 14 Rattiner, Bryce              Madison                 111-02  
 15 Brodt, Tommy                 Torrey Pines            105-03  
 16 Patton, Collin               Calvin Chris            102-07  
 17 McIntyre, James              Mountain Emp             99-10  
 18 Sanger, Taylor               Valley Cente             96-02  
 19 Price, Richard               Serra                    94-01  
 20 Flores, Martin               Mountain Emp             89-06  
 21 Buenrostro, Alexis           Hoover                   81-00  
 
Event 80  Boys Discus Throw Div 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hampton, Brandon             Fallbrook               137-05  
  2 Cacha, Tyler                 Mt Carmel               137-02  
  3 Conrad, Roy                  Point Loma              132-09  
  4 Magno, Martin                San Pasqual             131-03  
  5 Conde, Aaron                 Otay Ranch              129-11  
  6 Lamas, Adam                  Mission Hill            125-00  
  7 Duya, John                   Steele Canyo            124-05  
  8 Malfavon, Ricardo            San Pasqual             117-10  
  9 Perez, Christian             Mission Hill            115-11  
 10 Valenzuela, Alex             Otay Ranch              114-11  
 11 Johnson, Preston             Ramona                  114-08  
 12 Saintarbor, Matt             Westview                110-09  
 13 Guthrie, Erik                Granite Hill            104-06  
 14 Phan, Dennis                 Mt Carmel               102-09  
 15 Tanielu, Robert              Westview                 89-07  
 
Event 81  Girls High Jump Invite
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bryan, Danielle              El Camino              5-06.00  
  2 Slack, Mariah                Vista                  5-04.00  
  3 Douglas, Faith               San Pasqual            5-00.00  
  4 Heredia, Vanessa             Valley Cente           5-00.00  
  5 Martz, Jade                  Point Loma             5-00.00  
  6 Wildenthaler, Julia          Torrey Pines           5-00.00  
  7 Chapman, Bailey              Escondido              5-00.00  
  8 Moss, Haley                  Steele Canyo           4-10.00  
  8 Contreras, Holly             Fallbrook              4-10.00  
 10 Steenstra, Kara              Calvin Chris           4-10.00  
 11 Naylor, Jennifer             University C           4-08.00  
 
Event 82  Girls High Jump Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Anae, Wendy                  Cathedral Ca           5-00.00  
  2 Howe, Elaina                 Torrey Pines           4-10.00  
  3 Labadie, Morgan              Escondido              4-08.00  
  4 Harris, Emani                El Camino              4-06.00  
  5 Hsieh, Andrea                Torrey Pines           4-06.00  
  6 Griffis, Tia                 Serra                  4-06.00  
 -- Cook, Sara                   Mountain Emp                NH  
 -- Porter, Morgan               Mountain Emp                NH  
 -- Jordan, Victoria             El Camino                   NH  
 
Event 83  Girls High Jump Div 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Scott, Victoria              Granite Hill           4-10.00  
  2 Huska, Jade                  Mission Hill           4-08.00  
  3 Crowl, Paige                 Mt Carmel              4-06.00  
  4 Wood, Tiana                  Otay Ranch             4-06.00  
  5 Hernadez, Sidney             San Pasqual            4-06.00  
  6 Hardan, Hayley               San Pasqual            4-06.00  
 -- Thompson, Leslie             Otay Ranch                  NH  
 -- Edwards, Kristen             Mt Carmel                   NH  
 
Event 84  Boys High Jump Invite
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hartinger, Sam               San Pasqual            6-02.00  
  1 Gonzalez, Josh               University C           6-02.00  
  3 Bernal, Chris                Fallbrook              6-02.00  
  4 Perrault, Jason              Carlsbad               6-02.00  
  5 Pritchett, Devonte           University C           6-00.00  
  6 Eulitt, Bryce                Steele Canyo           5-10.00  
  7 Rendo, Devin                 Monte Vista            5-08.00  
  8 Maize, Ryan                  El Capitan             5-06.00  
 
Event 85  Boys High Jump Div 1
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Foreman, Taylor              Mountain Emp           5-10.00  
  2 Garrido, Matt                Escondido              5-10.00  
  3 Vines, Joe                   El Camino              5-10.00  
  4 Bartram, Mitch               Escondido              5-06.00  
  5 Howard, Avory                Madison                5-06.00  
  6 Avery, Jory                  Escondido              5-06.00  
  7 White, Jacob                 Mountain Emp           5-04.00  
  7 Depolo, Sean                 Torrey Pines           5-04.00  
 -- Bradley, Brandon             Madison                     NH  
 
Event 86  Boys High Jump Div 2
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Johnson, Mylo                Rancho Buena           5-10.00  
  2 Tuff, Lonnie                 Steele Canyo           5-08.00  
  3 Williams, Cody               Westview               5-08.00  
  4 Esteban, Sean                Otay Ranch             5-06.00  
  5 Williams, Deion              Otay Ranch             5-04.00  
  6 Plueger, Matthew             Mt Carmel              5-04.00  
  7 Walvatne, Austin             Granite Hill           5-04.00  
 -- Andrade, Michael             San Pasqual                 NH  
 -- Antonio, Nathan              Mission Hill                NH  
 -- Moore, Tylan                 Mt Carmel                   NH  
 
Event 87  Girls Pole Vault Invite
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Johnson, McKenzie            Clairemont            12-07.00  
  2 Negrete, Mechelle            Steele Canyo          10-08.00  
  3 Tolda, Jady                  Cathedral Ca          10-08.00  
  4 Forgey, MacKenzie            University C           9-08.00  
  5 Lively, Jane                 San Pasqual            9-08.00  
  6 Girley, Destiny              Carlsbad               9-08.00  
  7 Paik, Kristine               Torrey Pines           9-02.00  
  8 Eich, Selina                 Fallbrook              9-02.00  
  9 McGuigan, Olivia             Canyon Crest           9-02.00  
 10 Terry, Catherine             Monte Vista            8-08.00  
 11 Naylor, Jennifer             University C           8-02.00  
 -- Kothari, Tenaya              Torrey Pines                NH  
 
Event 88  Girls Pole Vault Open
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Thomas, Elyse                San Pasqual            8-02.00  
  2 Puett, Sierra                Escondido              8-02.00  
  3 Skaar, Jenny                 Mt Carmel              7-02.00  
  3 Donaghue, Shavonne           Fallbrook              7-02.00  
  5 Sempsrott, Heather           Granite Hill           8-02.00  
  5 Levy, Danielle               Cathedral Ca           7-02.00  
  7 Sanders, Emily               Valley Cente           7-08.00  
  8 Rivera, Alex                 Escondido              8-08.00  
  9 Moss, Hannah                 Otay Ranch             8-08.00  
  9 Huynh, Deanna                Mt Carmel              8-02.00  
 11 Girod, Helen                 Carlsbad               8-02.00  
 12 Cook, Kim                    Steele Canyo           7-02.00  
 
Event 89  Boys Pole Vault Invite
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Pater, Kyle                  Mt Carmel             16-02.50  
  2 Law, Xander                  Otay Ranch            15-02.00  
  3 McCoy, Peter                 Steele Canyo          14-02.00  
  4 Elder, James                 Escondido             13-08.00  
  5 Schroeder, Kyle              Escondido             13-08.00  
  6 Gorishek, Nik                La Costa Can          13-08.00  
  7 Finlay, Matthew              Valley Cente          13-02.00  
  8 Curran, Joe                  Fallbrook             13-02.00  
  9 Ransbury, Alan               Fallbrook             13-02.00  
 10 Anderson, Myles              Steele Canyo          12-08.00  
 11 Draimmissi, Nick             El Capitan            12-08.00  
 12 Sanford, Chasen              Torrey Pines          12-02.00  
 12 Norris, Kyle                 Granite Hill          12-02.00  
 12 Esten, John                  Patrick Henr          12-02.00  
 15 Braun, Garrett               Torrey Pines          11-08.00  
 16 DeJong, Robert               Calvin Chris          11-08.00  
 17 Dehnel, Matthew              El Capitan            10-08.00  
 18 Hassan, Omron                Torrey Pines          10-08.00  
 
Event 90  Boys Pole Vault Open
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Mora, Gerald                 Granite Hill          11-02.00  
  2 Alba, Jorge                  Granite Hill          11-02.00  
  3 Villinueva, Chris            Escondido             10-08.00  
  4 Bingham, Kevin               University C          10-08.00  
  5 Petrin, Jarrett              Otay Ranch            10-08.00  
  6 Logan, Caleb                 Mt Carmel             10-02.00  
  7 Guthrie, Brian               Granite Hill          10-02.00  
  7 Gandara, Alfredo             San Pasqual           10-02.00  
  7 Halsey, Jake                 San Pasqual           10-02.00  
 -- Virissimo, John              University C                NH  
 -- Martinez, Nathan             Steele Canyo                NH  
 -- Cao, Mchael                  University C                NH  
 
                    Women - Team Rankings - 32 Events Scored
===============================================================================
    1) Otay Ranch                 103        1) El Camino                 103   
    3) San Pasqual                 95        4) Mt Carmel                  90   
    5) Torrey Pines                86        6) Cathedral Catholic         82   
    7) Rancho Buena Vista          78        8) Carlsbad                   72   
    9) Fallbrook                   58       10) University City            54   
   11) Valley Center               51       12) Steele Canyon              44   
   13) Granite Hills               43       14) Westview                   33   
   15) Mission Hills               32       16) Madison                    31   
   17) La Costa Canyon             29       18) Escondido                  26   
   19) Point Loma                  18       20) Mountain Empire            17   
   21) Serra                       10       22) Clairemont                  9   
   23) Canyon Crest Academy         8       23) Oceanside                   8   
   23) Vista                        8       26) Ramona                      6   
   27) Calvin Christian             5       28) Grossmont                   4   
   29) Castle Park                  3       30) El Capitan                  2   
 
                    Men - Team Rankings - 32 Events Scored
===============================================================================
    1) El Camino                  106        2) Westview                   83   
    3) Steele Canyon               76        4) Mt Carmel                  75   
    5) Madison                     71.50     6) Cathedral Catholic         71   
    7) Otay Ranch                  69        8) Valley Center              68   
    9) Torrey Pines                61       10) Carlsbad                   60   
   11) San Pasqual                 58       12) Escondido                  49   
   12) Serra                       49       12) Mission Hills              49   
   15) University City             43       15) Granite Hills              43   
   17) Fallbrook                   42       18) Rancho Buena Vista         37.50
   19) Ramona                      27       20) La Costa Canyon            19   
   21) Castle Park                 16       22) Point Loma                 12   
   23) El Capitan                  11       24) Poway                      10   
   25) Mountain Empire              7       26) Scripps Ranch               6   
   26) Hoover                       6       26) Patrick Henry               6   
   29) Grossmont                    4       30) Monte Vista                 3   
   30) Vista                        3       32) Canyon Crest Academy        1   
Post to:
Post as: 
1 comment(s)
tgeejr
Escondido Invitational Results:

http://sdtrackmag.co.../Resultsesc.htm
History for Escondido Invitational
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2015 1   2    
2014 1   1    
2013 1   1    
2012 1   1