Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2012 May 5th

YearResultsNews 
*20131 1 
20121 1 
20111 1 
20101 1 
2009 
 

Media for 2012

Videos (0)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Attending groups

 

Invited groups

 

2012

Austintown Fitch Optimist Invitational

 

2012 Results - Austintown Fitch Optimist Invitational

Published by
RunnerSpace.com/HighSchool   on May 4 2012, 11:08 PM
Austintown Fitch Optimist Invitational - May 5, 2012
Austintown Fitch High School, Falcon Stadium - 4560 Falcon Drive, Austintown, OH, US, 44515
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x200m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 100h | 300h | 4x100m | 4x200m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | PV

Team Scores
 
Mens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Young, Anthony   St Edward 10.77 -1.0 1 10
2 Antonio, Leighton   Hudson 10.97 -1.0 1 8
3 Crawford, Shaun   St Edward 11.08 -1.0 1 6
4 Venters, Rob   Austintown Fitch 11.22 -1.0 1 5
5 Campbell, Parris   St Vincent-St Ma 11.25 -1.0 1 4
6 Dicello, Jacob   East Palestine 11.38 -1.0 1 3
7 ZALLOW, CARL   John F Kennedy ( 11.44 -1.0 1 2
8 Harris, Darius   Niles Mckinley 11.46 -1.0 1 1
 
Mens 100m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Young, Anthony   St Edward 11.01 -1.6 1  
2 Antonio, Leighton   Hudson 11.19 -1.7 4  
3 Crawford, Shaun   St Edward 11.20 -1.8 5  
4 Venters, Rob   Austintown Fitch 11.31 -1.8 5  
5 Campbell, Parris   St Vincent-St Ma 11.34 -1.3 3  
6 Dicello, Jacob   East Palestine 11.45 -1.7 4  
7 ZALLOW, CARL   John F Kennedy ( 11.45 -1.6 1  
8 Harris, Darius   Niles Mckinley 11.45 -1.8 5  
10 Altpater, Jordan   Lorain 11.53 -1.6 1  
9 Claytor Jr., Greg   Shaker Heights 11.53 -1.3 3  
11 Harrington, Joe   Austintown Fitch 11.55 -1.3 3  
12 Nogueras, Christian   Lorain 11.78 -1.7 4  
13 Holness, Tomeko   Struthers 11.87 -1.8 5  
14 Johnson, De'Andre   Young. East 11.87 -1.3 3  
15 Jackson-Daniel, Nolan   Shaker Heights 11.95 -1.8 5  
16 West, Carrington   Stow-Munroe Fall 11.98 -1.6 1  
17 Coontz, Mike   Southeast 12.04 -1.3 3  
18 Anthony, Brandon   Twinsburg 12.15 -1.6 1  
19 Saillant, Chris   Rootstown 12.16 -1.3 3  
20 Barbee, Antoine   Shaw 12.16 -1.2 2  
21 Moeglin, Tyler   St Thomas Aquina 12.21 -1.2 2  
22 Woods, William   Shaw 12.24 -1.6 1  
23 McLean, Luke   Hudson 12.26 -1.6 1  
24 Johnson, Torian   Warrensville Hei 12.30 -1.7 4  
25 Mosley, Stephen   Buchtel 12.46 -1.3 3  
26 Arsuffi, Jake   South Range 12.49 -1.7 4  
27 Greene, Tanner   South Range 12.50 -1.8 5  
28 Thomas, Romero   Young. East 12.61 -1.2 2  
29 Humphries, Ja'Lon   St Thomas Aquina 12.69 -1.3 3  
 
Mens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Young, Anthony   St Edward 21.49 -2.0 1 10
2 Antonio, Leighton   Hudson 21.99 -2.0 1 8
3 Crawford, Shaun   St Edward 22.43 -2.0 1 6
4 Johnson, De'Andre   Young. East 22.84 -2.0 1 5
5 Matuska, Matt   St Vincent-St Ma 23.20 -2.0 1 4
6 Claytor Jr., Greg   Shaker Heights 23.25 -2.0 1 3
7 Gibson, Gary   Austintown Fitch 23.31 -2.0 1 2
8 Altpater, Jordan   Lorain 23.87 -2.0 1 1
 
Mens 200m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Young, Anthony   St Edward 21.85 -0.6 1  
2 Crawford, Shaun   St Edward 22.54 -0.1 3  
3 Antonio, Leighton   Hudson 22.83 -1.2 2  
4 Matuska, Matt   St Vincent-St Ma 22.89 -1.8 4  
5 Claytor Jr., Greg   Shaker Heights 22.95 -0.1 3  
6 Johnson, De'Andre   Young. East 23.02 -0.1 5  
7 Altpater, Jordan   Lorain 23.05 -0.6 1  
8 Gibson, Gary   Austintown Fitch 23.19 -0.6 1  
9 O'Leary, Andrew   South Range 23.29 -0.6 1  
10 Wolfe, Tarise   Austintown Fitch 23.31 -1.2 2  
11 Williams, Reggie   Lorain 23.31 -0.1 5  
12 Holness, Tomeko   Struthers 23.40 -0.1 5  
13 Saillant, Chris   Rootstown 23.82 -0.6 1  
14 West, Carrington   Stow-Munroe Fall 23.83 -1.8 4  
15 Zallow, Chad   John F Kennedy ( 23.92 -1.8 4  
16 Meloy, Adam   South Range 23.93 -0.1 3  
17 Jones, Jawaun   Young. East 23.94 -0.1 5  
18 HUBER, ALEX   Hudson 24.35 -0.6 1  
19 Williams, Nate   Stow-Munroe Fall 24.47 -1.2 2  
20 Moeglin, Tyler   St Thomas Aquina 24.56 -0.1 5  
21 Woods, William   Shaw 24.58 -0.1 5  
22 Mosley, Stephen   Buchtel 24.82 -0.6 1  
23 DeMoss, Darrius   Warrensville Hei 25.21 -1.8 4  
24 Edwards, Torrez   Warrensville Hei 25.27 -0.1 3  
25 Humphries, Ja'Lon   St Thomas Aquina 26.38 -1.2 2  
26 Roscoe, Richie   Badger 27.17 -1.8 4  
 
Mens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Burley, Deshawn   Young. East 49.50 1 10
2 Jones, Chris   St Edward 49.58 1 8
3 Jones, Eddie   Warrensville Hei 49.66 1 6
4 O'Leary, Andrew   South Range 49.79 1 5
5 Staudt, Tim   Hudson 51.80 1 4
6 Philpot, Keith   Stow-Munroe Fall 51.87 1 3
7 McCallops, David   Hudson 53.18 1 2
8 Seger, Rob   John F Kennedy ( 53.80 1 1
 
Mens 400m Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Burley, Deshawn   Young. East 50.19 4  
2 Jones, Eddie   Warrensville Hei 50.33 1  
3 Fennell, Kodie   Struthers 50.40 3  
4 Jones, Chris   St Edward 50.67 5  
5 O'Leary, Andrew   South Range 50.93 2  
6 Hoang, Tuan   Maplewood 51.61 5  
7 Staudt, Tim   Hudson 52.33 1  
8 Philpot, Keith   Stow-Munroe Fall 52.47 4  
9 McCallops, David   Hudson 52.56 5  
10 Seger, Rob   John F Kennedy ( 52.89 3  
11 Watkins, Sameer   Shaw 53.13 4  
12 Mincy, Jeremy   Lorain 53.17 4  
13 Bischof, Tyler   St Vincent-St Ma 53.31 2  
14 Meloy, Adam   South Range 53.46 4  
15 Helton, Teddy   Stow-Munroe Fall 53.53 3  
16 Berry, Tyler   Madison 53.60 2  
17 White, Derrian   Shaker Heights 53.66 1  
18 Gumble, Kyle   Austintown Fitch 54.02 1  
19 Dunn, Andrew   Austintown Fitch 54.14 4  
20 Owens, Rameses   Shaker Heights 54.32 3  
21 Brown, Devi'onte   Buchtel 54.95 3  
22 Nuckles, Isaiah   Young. East 55.07 5  
23 Riemensnyder, Tyler   St Vincent-St Ma 55.42 3  
24 FRONK, MARK   John F Kennedy ( 55.60 1  
25 Peterson, Pete   St Thomas Aquina 55.87 1  
26 Edwards, Torrez   Warrensville Hei 56.45 5  
27 Ashford, Matt   Twinsburg 57.70 2  
28 BESKITT, MATT   St Thomas Aquina 57.86 5  
29 Thomas, Carl   Buchtel 57.92 4  
30 Sears, Joe   Badger 58.64 4  
-- Dunfee, Sean   Badger FS 1  
-- Branch, Stefon   Twinsburg DQ 5  
 
Mens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Poholski, Sean   St Vincent-St Ma 1:56.11 1 10
2 Hartman, Wyatt   Maplewood 1:57.06 1 8
3 Fennell, Kodie   Struthers 1:58.89 1 6
4 MOEGLIN, VINCE   Hudson 1:59.72 1 5
5 Vinci, Kevin   St Thomas Aquina 2:00.67 1 4
6 Reilly, Nolan   Hudson 2:00.95 1 3
7 Dunfee, Sean   Badger 2:03.00 1 2
8 Crichlow, Garrett   Twinsburg 2:03.42 1 1
9 Navratil, Mike   St Edward 2:03.81 1  
10 Lovell, Paul   Stow-Munroe Fall 2:04.50 1  
11 Walker, Matt   Stow-Munroe Fall 2:04.60 1  
12 King, Tommy   Twinsburg 2:05.12 1  
13 Dornback, Nate   Berkshire 2:05.77 1  
14 Tocicki, Nick   Canfield 2:06.01 1  
15 Patrick, Zak   Austintown Fitch 2:07.95 1  
16 Swartz, Kade   Girard 2:09.08 1  
17 LUNDQUIST, MATT   St Thomas Aquina 2:09.21 1  
18 Agozzino, Chad   St Edward 2:10.41 1  
19 Johnson, Kendrick   Buchtel 2:12.84 1  
20 Gaiter, Javier   Buchtel 2:13.35 1  
21 Adams, Ian   Shaker Heights 2:13.49 1  
22 Ingram, Trey   Young. East 2:13.76 1  
23 Shively, Nathan   Austintown Fitch 2:14.95 1  
24 Purdue, Eshawn   Young. East 2:15.06 1  
25 Pelletier, David   Berkshire 2:15.87 1  
26 Auman, Steve   Struthers 2:16.69 1  
27 Sumbry, Trevon   Shaw 2:27.47 1  
28 Swartz, Christian   Badger 2:33.04 1  
 
Mens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Crichlow, Garrett   Twinsburg 4:16.64 1 10
2 Hadley, Mark   Boardman 4:16.87 1 8
3 Glines, Cory   St Thomas Aquina 4:16.95 1 6
4 O'Brien, Patrick   St Vincent-St Ma 4:22.29 1 5
5 Pelletier, Matt   Berkshire 4:28.68 1 4
6 Reilly, Nolan   Hudson 4:29.34 1 3
7 Navratil, Mike   St Edward 4:32.29 1 2
8 Styles, Lou   Midpark 4:32.77 1 1
9 Horning, Vince   Stow-Munroe Fall 4:33.42 1  
10 Chojnacki, Matthew   Hudson 4:33.93 1  
11 Hutnyan, Jon   Canfield 4:35.22 1  
12 Reid, Josh   Austintown Fitch 4:36.26 1  
13 Kloss, Jordan   Twinsburg 4:36.82 1  
14 Campbell, Nick   St Vincent-St Ma 4:40.38 1  
15 Weinstein, Jonah   Shaker Heights 4:40.89 1  
16 Burns, Alan   Boardman 4:42.94 1  
17 White, Kevin   Wooster 4:43.57 1  
18 Morrison, Derek   Maplewood 4:44.17 1  
19 Koehler, Don   Austintown Fitch 4:45.51 1  
20 Hall, Nick   Stow-Munroe Fall 4:45.76 1  
21 Sadholz, Aaron   Shaker Heights 4:46.60 1  
22 Pelletier, David   Berkshire 4:46.80 1  
23 McCarthy, Patrick   South Range 4:49.56 1  
24 Flecksteiner, Robert   Rootstown 4:51.01 1  
25 Fiorrito, Steve   St Edward 4:52.85 1  
26 BOLLINGER, MATTHEW   Struthers 5:00.82 1  
27 Ward, Austin   Badger 5:06.95 1  
28 Johnson, Kendrick   Buchtel 5:07.99 1  
29 Melone, Corey   Struthers 5:15.37 1  
30 BENYARD, BLAKE   Lorain 5:20.93 1  
31 Overton, Jeremiah   Lorain 5:56.51 1  
32 Stoffer, Steven   St Thomas Aquina 5:58.73 1  
33 Johnson, Adam   Warrensville Hei 6:02.62 1  
 
Mens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Polman, Kyle   Independence 9:25.88 1 10
2 MAU, KYLE   Hudson 9:26.27 1 8
3 Johnson, Bobby   McDonald 9:26.78 1 6
4 Pelletier, Matt   Berkshire 9:27.49 1 5
5 Nichols, Tim   South Range 9:28.61 1 4
6 TEED, ZACH   Hudson 9:38.37 1 3
7 Schank, Nick   Twinsburg 9:46.95 1 2
8 BOYER, NATE   East Liverpool 9:50.20 1 1
9 Hurley, Mike   St Vincent-St Ma 9:55.32 1  
10 Sadholz, Aaron   Shaker Heights 9:57.18 1  
11 CORN, VINCENT   Struthers 9:59.08 1  
12 Dornback, Nate   Berkshire 9:59.40 1  
13 While, Alex   Austintown Fitch 10:00.03 1  
14 Kelly, Jack   St Edward 10:08.86 1  
15 Herbst, Jacob   Shaker Heights 10:10.01 1  
16 Bresson, Rollin   Canfield 10:13.12 1  
17 Eggleston, Colin   Marlington 10:19.34 1  
18 CORN, CHARLES   Struthers 10:19.55 1  
19 BAKER, BRYCE   Austintown Fitch 10:23.20 1  
20 Wallace, Matt   Marlington 10:25.63 1  
21 Morgan, William   Rootstown 10:26.57 1  
22 D'Isidoro, Vince   Twinsburg 10:31.44 1  
23 Santiago, Juan   Boardman 10:34.29 1  
24 Bauman, Jack   Stow-Munroe Fall 10:36.40 1  
25 Gilbert, Dustin   Perry 10:46.10 1  
26 Ahmed, Faris   Stow-Munroe Fall 10:48.04 1  
27 Melby, Dillon   Rootstown 10:49.38 1  
28 Farolino, Dominic   St Thomas Aquina 10:53.35 1  
29 Marquard, Nick   St Edward 10:55.27 1  
30 Rupe, Scott   Maplewood 11:01.05 1  
31 Wood, Paul   Wooster 11:11.20 1  
32 Laubacher, Nate   St Thomas Aquina 11:20.85 1  
33 Scurry, Leslie   Buchtel 13:02.73 1  
-- Maroni, Justin   Boardman DNF 1  
 
Mens 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Sewell, Valentino   Young. East 14.38 1 10
2 McClendon, Jamel   Girard 14.74 1 8
3 Willis, Jalen   Shaker Heights 14.94 1 6
4 Ortz, Sam   Austintown Fitch 15.20 1 5
5 Wasik, Steele   St Edward 15.23 1 4
6 Cook, Romello   Buchtel 15.25 1 3
7 Cieslinski, Quentin   Madison 15.58 1 2
8 Moore, Phillip   Hudson 15.92 1 1
 
Mens 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Wasik, Steele   St Edward 14.85 5  
2 Sewell, Valentino   Young. East 14.91 1  
3 McClendon, Jamel   Girard 14.98 3  
4 Willis, Jalen   Shaker Heights 14.99 4  
5 Cieslinski, Quentin   Madison 15.36 2  
6 Cook, Romello   Buchtel 15.41 5  
7 Ortz, Sam   Austintown Fitch 15.51 4  
8 Moore, Phillip   Hudson 15.97 5  
9 DeMoss, Darrius   Warrensville Hei 15.98 4  
10 Zallow, Chad   John F Kennedy ( 16.29 2  
11 Wentz, Jeremy   Stow-Munroe Fall 16.40 1  
12 Jones, Tre   Twinsburg 16.44 3  
13 Wilkins, Bryan   St Thomas Aquina 16.44 3  
14 Herbert, Doug   Stow-Munroe Fall 16.67 4  
15 Rich, Joel   St Thomas Aquina 16.87 5  
16 Welsh, Alex   Austintown Fitch 16.94 1  
17 Yoder, Solomon   Maplewood 17.20 5  
18 Palma, William   Struthers 17.29 4  
19 Edwards, Steven   Rootstown 17.32 3  
20 WALKER, BLAKE   Struthers 17.47 5  
21 Sikora, Evan   St Edward 17.54 3  
22 Sanchez, Carlos   Lorain 17.64 2  
23 Grahovac, Kirklin   South Range 17.99 3  
24 NIEMOCIENSKI, RYAN   Hudson 18.08 1  
25 Sharp, Levi   South Range 18.24 4  
26 Ferguson, Brandon   Shaw 20.33 4  
 
Mens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Willis, Jalen   Shaker Heights 39.69 1 10
2 RIVERA, DANIEL   Austintown Fitch 39.79 1 8
3 Cook, Romello   Buchtel 39.96 1 6
4 Mercer, Grant   Roosevelt 40.53 1 5
5 Sewell, Valentino   Young. East 40.71 1 4
6 Moore, Phillip   Hudson 41.07 1 3
7 Yoder, Solomon   Maplewood 41.65 1 2
8 Pasquale, Zack   Austintown Fitch 41.67 1 1
 
Mens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Sewell, Valentino   Young. East 39.81 1  
2 Willis, Jalen   Shaker Heights 40.00 3  
3 RIVERA, DANIEL   Austintown Fitch 40.35 4  
4 Mercer, Grant   Roosevelt 40.62 4  
5 Wasik, Steele   St Edward 41.03 2  
6 Cook, Romello   Buchtel 41.10 5  
7 Pasquale, Zack   Austintown Fitch 41.34 5  
8 Moore, Phillip   Hudson 41.35 2  
9 Yoder, Solomon   Maplewood 41.40 5  
10 McClendon, Jamel   Girard 42.31 5  
11 Fleeton, Devonta   Young. East 42.48 2  
12 Laymon, Iain   Berkshire 42.61 1  
13 Hornick, Braxton   Stow-Munroe Fall 43.24 2  
14 Sikora, Evan   St Edward 43.27 3  
15 Palma, William   Struthers 43.84 3  
16 Bosman, Evan   Hudson 44.36 4  
17 Banks, Brandon   Warrensville Hei 44.54 1  
18 Edwards, Steven   Rootstown 44.87 4  
19 Sharp, Levi   South Range 45.34 1  
20 Grahovac, Kirklin   South Range 45.74 3  
21 Gaffney, Sean   St Vincent-St Ma 45.85 5  
22 Piciacchia, Adam   St Thomas Aquina 46.06 5  
23 Branch, Stefon   Twinsburg 46.27 3  
24 WALKER, BLAKE   Struthers 46.52 1  
25 Mainor, Laron   Twinsburg 46.64 1  
26 Sanchez, Carlos   Lorain 46.98 2  
27 Ferguson, Brandon   Shaw 47.47 3  
28 Marshall, Cody   Badger 50.03 2  
 
Mens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Anderson, Wolfe,
Venters, Bowlen
  Austintown Fitch 42.41 2 10
2 Bickley, Campbell,
Matuska, Fitzgera
  St Vincent-St Ma 42.65 2 8
3 Nogueras, Williams,
Hildreth, Altpater
  Lorain 43.54 2 6
4 Thomas, Johnson,
Shacklef, Green
  Young. East 44.57 2 5
5 Jackson-, Thomas,
Walker, Claytor
  Shaker Heights 44.92 1 4
6 Minisall, Jones,
Anthony, McCall
  Twinsburg 45.28 1 3
7 Moeglin, Hart,
Moore, Rich
  St Thomas Aquina 45.47 1 2
8 Bryant, Miller,
Harden, Bornemis
  Girard 45.52 1 1
9 Poindext, Seifert,
Holness, Moore
  Struthers 46.18 2  
10 McLean, Bevan,
Huber, DiSanto
  Hudson 46.52 1  
11 Hess, Sears,
Swartz, Roscoe
  Badger 50.69 1  
-- Lewis, Pooler,
Bogucki, West
  Stow-Munroe Fall DNF 2  
-- Barbee, Morrow,
Woods, Curry
  Shaw DQ 1  
 
Mens 4x200m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Harringt, Wolfe,
Venters, Bowlen
  Austintown Fitch 1:27.93 3 10
2 Nogueras, Altpater,
Mincy, Williams
  Lorain 1:30.41 3 8
3 Green, Johnson,
Jones, Burley
  Young. East 1:31.19 3 6
4 Wilkins, Hart,
Moore, Tortora
  St Thomas Aquina 1:32.00 2 5
5 Watt, Zallow,
Seger, Zallow
  John F Kennedy ( 1:32.84 2 4
6 Fennell, Morales,
Holness, Seifert
  Struthers 1:33.01 3 3
7 Williams, Helton,
Wentz, Philpot
  Stow-Munroe Fall 1:33.55 2 2
8 White, Walker,
Thomas, Hines
  Shaker Heights 1:33.62 3 1
9 Cook, Mosley,
Gaiter, Lollis
  Buchtel 1:34.58 2  
10 Bryant, Bornemis,
Harden, Bornemis
  Girard 1:35.41 2  
11 Green, DiSanto,
Bevan, Huber
  Hudson 1:36.06 1  
12 Barclay, Johnson,
Perkins, Jones
  Warrensville Hei 1:38.02 3  
13 Greene, Meloy,
Arsuffi, Sharp
  South Range 1:38.07 2  
-- Morrow, Woods,
Watkins, Curry
  Shaw DQ 1  
-- Sears, Hess,
Swartz, Roscoe
  Badger DQ 1  
-- Campbell, Bischof,
Fitzgera, Matuska
  St Vincent-St Ma DQ 3  
 
Mens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Staudt, McCallop,
Yanda, Antonio
  Hudson 3:28.69 2 10
2 Vinci, Wilkins,
Glines, Tortora
  St Thomas Aquina 3:32.06 2 8
3 Barclay, Perkins,
Banks, Jones
  Warrensville Hei 3:32.07 2 6
4 Meloy, Krumpak,
Arsuffi, O'Leary
  South Range 3:34.17 1 5
5 Sewell, Fleeton,
Nuckles, Burley
  Young. East 3:35.76 1 4
6 Colon, Adams,
Prochoro, O'Neill
  Shaker Heights 3:38.61 2 3
7 Minisall, Branch,
Strozier, Ashford
  Twinsburg 3:39.43 1 2
8 Yoder, Dahmen,
Hartman, Morrison
  Maplewood 3:39.81 2 1
9 Morales, Sorrano,
Wagner, Fennell
  Struthers 3:40.83 1  
10 Bornemis, Bornemis,
Boccieri, Johntony
  Girard 3:41.40 1  
11 Harringt, Gibson,
Dunn, Pasquale
  Austintown Fitch 3:41.49 1  
12 Portis, Bell,
Johnson, Gaiter
  Buchtel 3:41.77 2  
13 Laymon, Pelletie,
Pelletie, Dornback
  Berkshire 3:45.73 1  
14 Lemon, Begue,
Conley, Lashley
  Rootstown 3:47.56 2  
15 Philpot, Hall,
Horning, Walker
  Stow-Munroe Fall 3:48.50 2  
16 Pettry, Riemensn,
Gaffney, Campbell
  St Vincent-St Ma 3:54.30 1  
 
Mens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Horning, Hall,
Lovell, Walker
  Stow-Munroe Fall 8:01.78 1 10
2 Hoang, Morrison,
Dahmen, Hartman
  Maplewood 8:08.70 1 8
3 Adams, Weinstei,
Metz, Colon
  Shaker Heights 8:15.30 1 6
4 Joynes, Kunkel,
Johnson, Coviello
  McDonald 8:19.36 1 5
5 Ferrell, Begue,
Lashley, Conley
  Rootstown 8:21.03 1 4
6 Fanta, Wolanske,
Teed, Yanda
  Hudson 8:21.64 1 3
7 Agozzino, Schenkel,
Fiorrito, Kelly
  St Edward 8:34.40 1 2
8 Starcher, Gibson,
Potkanow, Gumble
  Austintown Fitch 8:36.31 1 1
9 McCarthy, Nichols,
Krumpak, Roush
  South Range 8:40.73 1  
10 Portis, Scurry,
Johnson, Gaiter
  Buchtel 9:11.30 1  
11 Thomas, Purdue,
Stoffer, Ingram
  Young. East 9:17.15 1  
12 Melone, Sefcik,
Bollinge, Auman
  Struthers 9:48.93 1  
 
Mens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Zedella, Aaron   St Edward 58-02.50(17.74m) 1 10
2 Wilks, Anthony   Marlington 54-02.75(16.53m) 1 8
3 CHICLOWE, JACOB   Mineral Ridge 53-11.00(16.43m) 1 6
4 Hierholzer, Mike   Medina Senior 52-08.75(16.07m) 1 5
5 Paliscak, David   Rootstown 51-11.25(15.83m) 1 4
6 Todd, Alex   Streetsboro 51-06.25(15.70m) 1 3
7 Livingstone, Brian   Cloverleaf 48-08.75(14.85m) 1 2
8 Anzelmo, Dave   Austintown Fitch 47-00.75(14.34m) 1 1
9 Leabu, Andrei   Wooster 46-11.75(14.32m) 1  
10 Stokes, Grant   Wooster 46-11.50(14.31m) 1  
11 Durkee, Mitch   Twinsburg 46-06.75(14.19m) 1  
12 ELIAS, ETHAN   Marlington 46-06.25(14.18m) 1  
13 Stone, Eric   Southeast 46-03.50(14.11m) 1  
14 Roberts, Austin   Cloverleaf 46-00.50(14.03m) 1  
15 Hoelzel, Conner   Canfield 45-07.00(13.89m) 1  
16 Laury, Drew   St Vincent-St Ma 44-09.75(13.66m) 1  
17 Wallie, Jacob   Perry 44-06.50(13.58m) 1  
18 Shivers, Anthony   Salem 43-07.00(13.28m) 1  
19 Pape, Daniel   Struthers 43-01.50(13.14m) 1  
20 Kenney, Jon   South Range 42-11.50(13.09m) 1  
21 Bolyard, Kenny   Badger 42-05.75(12.95m) 1  
22 Lane, Josh   Rootstown 42-02.25(12.86m) 1  
23 ZEDELLA, JOHN   St Edward 41-03.00(12.57m) 1  
24 HARRIS, WESLEY   Hudson 41-02.50(12.56m) 1  
25 Morris, Dom   Stow-Munroe Fall 39-06.25(12.05m) 1  
26 Lipps, Jason   Badger 38-11.50(11.87m) 1  
27 Hazek, Austin   Medina Senior 38-10.75(11.86m) 1  
28 Carpenter, Joe   St Thomas Aquina 38-03.00(11.66m) 1  
29 Wimer, Bradley   Hudson 38-02.75(11.65m) 1  
30 Woods, Kavonte   Buchtel 37-04.00(11.38m) 1  
31 Wilson, Alex   Stow-Munroe Fall 37-01.25(11.31m) 1  
32 Bell, Lester   Young. East 36-03.00(11.05m) 1  
33 Rafique, Rehmaan   Austintown Fitch 35-04.00(10.77m) 1  
34 Bibbs, Elijah   Shaw 34-06.50(10.53m) 1  
35 Stiggers, Chase   Shaker Heights 34-06.00(10.52m) 1  
36 Small, Anthony   Shaw 34-04.50(10.48m) 1  
37 Walker, Beandre   Shaw 32-10.75(10.03m) 1  
38 Edwards, Isiah   Buchtel 29-09.50(9.08m) 1  
39 Jarett, Diaz   Warrensville Hei 27-09.50(8.47m) 1  
-- Walker, Deandre   Warrensville Hei ND(--) 1  
-- Pape, Micheal   Struthers FOUL(--) 1  
 
Mens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Shivers, Anthony   Salem 175-01(53.37m) 1 10
2 Zedella, Aaron   St Edward 170-00(51.82m) 1 8
3 Todd, Alex   Streetsboro 156-11(47.83m) 1 6
4 Hierholzer, Mike   Medina Senior 150-05(45.85m) 1 5
5 Bolyard, Kenny   Badger 150-05(45.85m) 1 4
6 Williams, Willie   Twinsburg 147-04(44.91m) 1 3
7 Anzelmo, Dave   Austintown Fitch 145-06(44.35m) 1 2
8 Leabu, Andrei   Wooster 144-06(44.04m) 1 1
9 Pop, Stephen   Maplewood 143-08(43.79m) 1  
10 Brandon, John   Hudson 137-08(41.96m) 1  
11 Stone, Eric   Southeast 137-01(41.78m) 1  
12 ZEDELLA, JOHN   St Edward 136-03(41.53m) 1  
13 Woods, Kavonte   Buchtel 135-02(41.20m) 1  
14 Livingstone, Brian   Cloverleaf 133-08(40.74m) 1  
14 Stokes, Grant   Wooster 133-08(40.74m) 1  
16 Kenney, Jon   South Range 133-04(40.64m) 1  
17 O'Brien, Matt   Medina Senior 132-10(40.49m) 1  
18 Hluch, Lane   Rootstown 124-02(37.85m) 1  
19 Roberts, Austin   Cloverleaf 122-04(37.29m) 1  
20 Phillips, Tim   Twinsburg 120-03(36.65m) 1  
21 Morris, Dom   Stow-Munroe Fall 120-00(36.58m) 1  
22 Winkler, Robert   Rootstown 119-05(36.40m) 1  
23 Pape, Micheal   Struthers 117-02(35.71m) 1  
23 Wimer, Bradley   Hudson 117-02(35.71m) 1  
25 Shonce, Tyler   Girard 116-08(35.56m) 1  
26 Pape, Daniel   Struthers 116-01(35.38m) 1  
27 Walker, Deandre   Warrensville Hei 115-08(35.26m) 1  
28 Lipps, Jason   Badger 113-11(34.72m) 1  
29 Rafique, Rehmaan   Austintown Fitch 109-10(33.48m) 1  
30 Wilson, Alex   Stow-Munroe Fall 106-09(32.54m) 1  
31 Carpenter, Joe   St Thomas Aquina 95-02(29.01m) 1  
32 Stiggers, Chase   Shaker Heights 76-06(23.32m) 1  
33 Jarett, Diaz   Warrensville Hei 66-07(20.29m) 1  
34 Edwards, Isiah   Buchtel 59-10(18.24m) 1  
-- Small, Anthony   Shaw ND(--) 1  
-- Bell, Lester   Young. East ND(--) 1  
-- Wallie, Jacob   Perry ND(--) 1  
-- Bucci, Nate   Girard FOUL(--) 1  
 
Mens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jakovina, Jay   Austintown Fitch 6-10.25(2.09m) 1 10
2 Moorer, Eric   Twinsburg 6-06.00(1.98m) 1 8
3 Buchanan, Ryan   Newton Falls 6-06.00(1.98m) 1 6
4 Morales, Arnaldo   Struthers 6-02.00(1.88m) 1 5
5 Bucci, Nate   Girard 6-02.00(1.88m) 1 4
6 Buchanan, Session   Lorain 6-00.00(1.83m) 1 2.50
6 Wasik, Steele   St Edward 6-00.00(1.83m) 1 2.50
8 Millard, Michael   Northwest (Canal 6-00.00(1.83m) 1 1
9 Conley, Zack   McDonald 5-09.00(1.75m) 1  
9 Bentley, Desmond   Young. East 5-09.00(1.75m) 1  
9 Ortz, Sam   Austintown Fitch 5-09.00(1.75m) 1  
9 Standard, Ba'Sha   Young. East 5-09.00(1.75m) 1  
13 Sabatucci, Dante   Stow-Munroe Fall 5-06.00(1.68m) 1  
13 Lemon, Nevada   Rootstown 5-06.00(1.68m) 1  
13 Mainor, Laron   Twinsburg 5-06.00(1.68m) 1  
13 DAGGETT, GUY   Hudson 5-06.00(1.68m) 1  
-- Kinker, Joe   Southeast NH(--) 1  
-- Morrow, Tayveon   Shaw NH(--) 1  
-- Herbert, Doug   Stow-Munroe Fall NH(--) 1  
-- Golphin, Stephen   Hudson NH(--) 1  
-- Poteete, Parish   St Vincent-St Ma NH(--) 1  
-- Wheeler, Marion   Shaker Heights NH(--) 1  
-- Gray, Emony   Shaker Heights NH(--) 1  
-- Cieslinski, Quentin   Madison NH(--) 1  
-- Mesek, Harrison   St Vincent-St Ma DNF(--) 1  
 
Mens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 McClain, Terrell   Young. East 20-07.75(6.29m) nwi 1 10
2 Wentz, Jeremy   Stow-Munroe Fall 20-03.25(6.18m) nwi 1 8
3 Barclay, Scottie   Warrensville Hei 20-00.00(6.10m) nwi 1 6
4 Fleeton, Devonta   Young. East 19-10.75(6.06m) nwi 1 5
5 Jakovina, Jay   Austintown Fitch 19-08.75(6.01m) nwi 1 4
6 Beltz, Bryan   Stow-Munroe Fall 19-08.00(5.99m) nwi 1 3
7 Williams, Reggie   Lorain 19-04.25(5.90m) nwi 1 2
8 Grusell, Bryan   Perry 19-00.25(5.80m) nwi 1 1
9 Tortora, Gino   St Thomas Aquina 18-06.75(5.66m) nwi 1  
10 Alexander, Kaymoun   Canfield 18-06.00(5.64m) nwi 1  
11 SEFCIK, JOHN   Struthers 18-04.50(5.60m) nwi 1  
12 Ortz, Sam   Austintown Fitch 18-01.25(5.52m) nwi 1  
13 Turner, Anthony   Twinsburg 17-06.50(5.35m) nwi 1  
14 Golphin, Stephen   Hudson 17-06.00(5.33m) nwi 1  
15 Morrow, Tayveon   Shaw 17-05.75(5.33m) nwi 1  
16 Jones, Brian   Shaker Heights 17-05.25(5.31m) nwi 1  
17 DiSanto, Nick   Hudson 17-03.75(5.28m) nwi 1  
18 Mosley, Stephen   Buchtel 16-01.00(4.90m) nwi 1  
19 Wheeler, Marion   Shaker Heights 15-11.50(4.86m) nwi 1  
20 Kitakis, Alex   Rootstown 15-08.00(4.78m) nwi 1  
21 Joe, Gorospe   Badger 15-07.25(4.76m) nwi 1  
22 Mesek, Harrison   St Vincent-St Ma 15-04.50(4.69m) nwi 1  
23 Marshall, Cody   Badger 15-00.25(4.58m) nwi 1  
24 Brown, Devi'onte   Buchtel 14-11.00(4.55m) nwi 1  
25 Barbee, Antoine   Shaw 14-09.75(4.51m) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cieslinski, Quentin   Madison 13-00.00(3.96m) 1 10
2 Lewis, Tim   St Thomas Aquina 12-06.00(3.81m) 1 8
3 Latone, Dylan   Austintown Fitch 11-00.00(3.35m) 1 6
4 Guzi, Paul   Hudson 11-00.00(3.35m) 1 5
5 McLean, Luke   Hudson 10-00.00(3.05m) 1 4
6 Jordan, Anthony   Austintown Fitch 10-00.00(3.05m) 1 3
10 Gobble, Aaron   Stow-Munroe Fall 9-00.00(2.74m) 1  
7 Renzi, David   Twinsburg 9-00.00(2.74m) 1 1.50
7 Rahe, Zach   Stow-Munroe Fall 9-00.00(2.74m) 1 1.50
9 GILES, JACK   St Vincent-St Ma 9-00.00(2.74m) 1  
-- Cramer, Collin   Girard NH(--) 1  
-- Soehnlen, Dan   St Thomas Aquina NH(--) 1  
-- Bass, Garrett   Girard NH(--) 1  
 
Womens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Arnold, Alicia   Lorain 12.60 -2.9 1 10
2 Andrews, Naleta   Shaker Heights 12.73 -2.9 1 8
3 Hlatky, Rachel   Magnificat 12.92 -2.9 1 6
4 Rogers, Jocelynn   Lorain 13.05 -2.9 1 5
5 Carrocce, Stephanie   Canfield 13.18 -2.9 1 4
6 Curley, Kapre   Buchtel 13.28 -2.9 1 3
7 Shaver, Sam   Stow-Munroe Fall 13.33 -2.9 1 2
8 Johnson, Arnita   Buchtel 13.60 -2.9 1 1
 
Womens 100m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Andrews, Naleta   Shaker Heights 12.62 -0.6 2  
2 Hlatky, Rachel   Magnificat 12.75 -0.8 3  
3 Rogers, Jocelynn   Lorain 12.92 -0.6 2  
4 Johnson, Arnita   Buchtel 12.96 -0.4 4  
5 Shaver, Sam   Stow-Munroe Fall 13.09 -0.4 4  
6 Arnold, Alicia   Lorain 13.14 -0.3 1  
7 Carrocce, Stephanie   Canfield 13.22 -0.4 4  
8 Curley, Kapre   Buchtel 13.22 -0.3 1  
9 Crofoot, Dana   Perry 13.24 -0.8 3  
10 Yacovone, Jenna   Austintown Fitch 13.33 -0.6 2  
11 DAVIS, EBONY   Austintown Fitch 13.33 -0.8 3  
12 Laster, Jocelyn   Shaker Heights 13.45 -0.4 4  
13 Goedecke, Katie   St Vincent-St Ma 13.47 -0.8 3  
14 Crater, Kyla   St Vincent-St Ma 13.49 -0.3 1  
15 Ralston, Lafond   Southeast 13.67 -0.3 1  
16 Brown, Preshus   Struthers 13.73 -0.8 3  
17 Rogers, Alexa   Shaw 13.77 -0.8 3  
18 Smith, Kara   Twinsburg 13.78 -0.3 1  
19 Kelley, Jordyn   Harvey 13.82 -0.4 4  
20 Ware, Taylor   Twinsburg 13.82 -0.6 2  
21 BOWENS, NAJAHA   Cuyahoga Falls 14.02 -0.8 3  
22 Suchy, Cathy   Stow-Munroe Fall 14.08 -0.6 2  
23 Elrod, Taylor   Green 14.09 -0.3 1  
24 Douglas, Indiya   Struthers 14.34 -0.6 2  
25 Ambrosy, Natalie   John F Kennedy ( 14.39 -0.3 1  
26 Smith, Saraya   Harvey 14.40 -0.8 3  
27 Nkwocha, Chinyere   Green 14.42 -0.4 4  
28 Benner, Jessica   Cuyahoga Falls 14.58 -0.3 1  
 
Womens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Arnold, Alicia   Lorain 25.70 -2.5 1 10
2 Hlatky, Rachel   Magnificat 25.79 -2.5 1 8
3 Green, Simone   Buchtel 26.17 -2.5 1 6
4 Davis, Imani   St Vincent-St Ma 26.19 -2.5 1 5
5 Shaver, Sam   Stow-Munroe Fall 26.80 -2.5 1 4
6 De'Armas, Andresja   Lorain 27.02 -2.5 1 3
7 McGrath, Brenna   St Joseph Acad 27.17 -2.5 1 2
 
Womens 200m Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Davis, Imani   St Vincent-St Ma 25.91 -0.9 5  
2 Arnold, Alicia   Lorain 25.99 -2.4 4  
3 Green, Simone   Buchtel 26.15 -1.8 3  
4 De'Armas, Andresja   Lorain 26.43 -2.3 2  
5 Hooker, Emily   Green 26.46 -0.9 5  
6 Hlatky, Rachel   Magnificat 26.73 -2.2 1  
7 Shaver, Sam   Stow-Munroe Fall 26.75 -0.9 5  
8 McGrath, Brenna   St Joseph Acad 26.92 -2.2 1  
9 DAVIS, EBONY   Austintown Fitch 26.94 -2.4 4  
10 Brown, Amber   Austintown Fitch 27.47 -2.3 2  
11 Sedlak, Rebecca   St Joseph Acad 27.74 -0.9 5  
12 Morgan, Nadiya   Struthers 27.86 -1.8 3  
13 Sykes, Unity   Buchtel 28.15 -2.3 2  
14 Laley, Jordan   Twinsburg 28.31 -2.2 1  
15 Kelley, Jordyn   Harvey 28.43 -1.8 3  
16 Jones, Brianna   Harvey 28.45 -2.2 1  
17 Rogers, Alexa   Shaw 28.51 -2.4 4  
18 Winters, Natalie   Stow-Munroe Fall 28.61 -2.3 2  
19 Downie, Ellen   South Range 29.02 -2.3 2  
20 Poole, Olivia   Shaker Heights 29.03 -2.4 4  
21 Wynn, Chrishonna   Shaw 29.48 -0.9 5  
22 Ambrosy, Natalie   John F Kennedy ( 29.93 -2.4 4  
23 Wilcoxson, Jamira   Twinsburg 29.95 -1.8 3  
24 Douglas, Indiya   Struthers 30.26 -2.2 1  
25 Barrickman, Brooke   Green 30.36 -2.3 2  
26 Barclay, Alisia   Shaker Heights 30.48 -2.3 2  
27 SOUDERS, RACHEL   Cuyahoga Falls 31.14 -2.4 4  
28 Steigerwald, Veronica   Cuyahoga Falls 32.36 -0.9 5  
 
Womens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Andrews, Naleta   Shaker Heights 55.71 1 10
2 Laury, Chelsea   St Vincent-St Ma 57.66 1 8
3 Krumpe, Jennilyn   Badger 58.20 1 6
4 Mendiola, Julia   St Vincent-St Ma 1:00.01 1 5
5 Morgan, Nadiya   Struthers 1:01.05 1 4
6 Thompson, Tykeshia   Buchtel 1:01.41 1 3
7 LAWSON, BRIANNA   Twinsburg 1:01.90 1 2
8 Pryce, Ashley   Stow-Munroe Fall 1:02.50 1 1
 
Womens 400m Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Andrews, Naleta   Shaker Heights 57.95 1  
2 Krumpe, Jennilyn   Badger 58.26 5  
3 Laury, Chelsea   St Vincent-St Ma 59.25 2  
4 Mendiola, Julia   St Vincent-St Ma 1:00.25 3  
5 Morgan, Nadiya   Struthers 1:00.78 2  
6 Pryce, Ashley   Stow-Munroe Fall 1:01.24 1  
7 Thompson, Tykeshia   Buchtel 1:01.29 5  
8 LAWSON, BRIANNA   Twinsburg 1:02.24 3  
9 Toensing, Marisa   Newton Falls 1:02.26 2  
10 Goodman, Tierra   Lorain 1:02.47 1  
11 Turner, Breoni   Laurel 1:02.53 1  
12 Reynolds, Asya   Shaker Heights 1:02.77 6  
13 Pryce, Tiffany   Stow-Munroe Fall 1:02.92 5  
14 KEELY, KATRINA   Warrensville Hei 1:03.08 5  
15 Krieger, Ashley   Cuyahoga Falls 1:03.45 4  
16 Sunshine, Kerrin   Hawken 1:03.53 5  
17 Bowens, Jayla   Buchtel 1:03.80 4  
18 WALKER, IESHA   Struthers 1:04.53 3  
19 Downie, Ellen   South Range 1:04.85 5  
20 Bonar, Sarah   Badger 1:05.21 4  
21 Ralston, Lafond   Southeast 1:05.52 4  
22 Petrella, Sierra   South Range 1:05.79 1  
23 Daniel, Alexis   Harvey 1:05.86 2  
24 Swaney, Megan   Green 1:06.02 4  
25 Pye, Anytra   Lorain 1:06.32 5  
26 Black, McKenzie   Green 1:06.54 2  
27 Moran, Kayla   Austintown Fitch 1:07.74 3  
28 Muccio, Kim   Austintown Fitch 1:08.54 1  
29 Green, Miekennya   Harvey 1:09.79 3  
30 Ramsey, Ashley   Cuyahoga Falls 1:11.18 6  
31 GAITER, CRYSTAL   Warrensville Hei 1:12.15 4  
 
Womens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Weigand, Tessa   St Vincent-St Ma 2:16.76 1 10
2 Davis, Amber   Shaker Heights 2:18.02 1 8
3 Markovich, Alexandra   Hawken 2:22.34 1 6
4 Griffin, Emani   Buchtel 2:22.41 1 5
5 FISCHER, BAILEY   Canfield 2:23.69 1 4
6 Mosier, Liz   Austintown Fitch 2:24.65 1 3
7 Young, Harron   Laurel 2:24.73 1 2
8 Lofton, Jasmine   Buchtel 2:25.06 1 1
9 Binczyk, Chloie   Shaker Heights 2:25.33 1  
10 Nagy, Caitlin   St Joseph Acad 2:25.36 1  
11 Haas, Cynthia   St Vincent-St Ma 2:28.83 1  
12 Pavick, Erin   Maplewood 2:29.57 1  
13 Koziol, Melissa   Berkshire 2:32.09 1  
14 Smith, Maddie   Green 2:32.16 1  
15 Dornback, Christin   Berkshire 2:32.27 1  
16 Hammes, Catherine   Green 2:35.05 1  
17 D'Agostino, Amanda   Twinsburg 2:35.19 1  
18 Edwards, Leah   Twinsburg 2:39.48 1  
19 Rast, Emily   South Range 2:41.04 1  
20 Wasko, Paige   Struthers 2:41.36 1  
21 Buzzacco, Danielle   South Range 2:43.35 1  
22 Thomas, Kayla   Stow-Munroe Fall 2:44.31 1  
23 Foraker, Jess   Stow-Munroe Fall 2:45.35 1  
24 Staufer, Emily   Hawken 2:49.38 1  
25 Fairley, Tonijah   Lorain 2:55.40 1  
 
Womens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Zidd, Natalie   Highland 5:16.37 1 10
2 Cullen, Erin   Shaker Heights 5:24.76 1 8
3 Griffin, Emani   Buchtel 5:28.16 1 6
4 Grantonic, Jordan   Boardman 5:29.59 1 5
5 Kuerbitz, Ellen   Laurel 5:33.96 1 4
6 Sollenberger, Amanda   St Vincent-St Ma 5:39.43 1 3
7 Lofton, Jasmine   Buchtel 5:42.28 1 2
8 Caplice, Emily   Twinsburg 5:44.26 1 1
9 Stephenson, Toni   South Range 5:45.29 1  
10 Walker, Catlyn   Struthers 5:45.58 1  
11 Young, Danielle   Berkshire 5:45.72 1  
12 Hillyer, Natalie   Cuyahoga Falls 5:45.79 1  
13 Neroni, Leah   Laurel 5:47.57 1  
14 Rast, Emily   South Range 5:48.73 1  
15 Choma, Amanda   Austintown Fitch 5:49.37 1  
16 Fobean, Katie   Stow-Munroe Fall 5:50.02 1  
17 McKay, Rachel   Hawken 5:50.59 1  
18 Bosley, Zoe   Cuyahoga Falls 5:52.77 1  
19 Buzek, Maddie   St Vincent-St Ma 5:53.77 1  
20 Mijatovic, Malica   Green 5:58.17 1  
21 Webb, Olivia   Twinsburg 5:58.30 1  
22 Mook, Kelly   Stow-Munroe Fall 6:05.58 1  
23 Choma, Jaclyn   Austintown Fitch 6:06.44 1  
24 Affagatto, Amber   Struthers 6:08.14 1  
25 Labis, Denise   Lorain 6:12.18 1  
26 Greathouse, Samantha   Badger 6:18.94 1  
27 Austin, Alescia   Lorain 6:27.90 1  
28 Daniels, Heather   Green 6:37.91 1  
 
Womens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Markovich, Alexandra   Hawken 11:10.02 1 10
2 Roehlig, Krista   Green 11:15.42 1 8
3 Cullen, Erin   Shaker Heights 11:21.02 1 6
4 Rossetti, Marissa   St Vincent-St Ma 11:35.55 1 5
5 Lunne, Emma   Canfield 11:44.93 1 4
6 Sollenberger, Amanda   St Vincent-St Ma 11:52.83 1 3
7 Reeves, Tori   Marlington 12:07.10 1 2
8 Andersen, Kayla   Stow-Munroe Fall 12:11.90 1 1
9 Orlando, Anna   Laurel 12:14.03 1  
10 McKay, Rachel   Hawken 12:15.19 1  
11 ALDRICH, BRYANNA   Twinsburg 12:17.09 1  
12 Hoenigman, Elizabeth   Cuyahoga Falls 12:19.49 1  
13 Patrick, Monica   South Range 12:21.00 1  
14 Gatrell, Haley   Maplewood 12:22.08 1  
15 Walker, Catlyn   Struthers 12:28.48 1  
16 Dunham, Matti   South Range 12:33.54 1  
17 Cooley, Katelyn   Marlington 12:37.50 1  
18 Corso, Daisy   Boardman 12:48.17 1  
19 Eckman, Paige   McDonald 12:51.72 1  
20 Gatte, Brandi   Boardman 12:54.86 1  
21 Webb, Sarah   Twinsburg 12:55.56 1  
22 Greathouse, Samantha   Badger 13:18.33 1  
23 Labis, Denise   Lorain 13:21.19 1  
24 Austin, Alescia   Lorain 13:24.96 1  
25 Dockry, Courtney   Austintown Fitch 13:27.38 1  
26 Choma, Kayleigh   Austintown Fitch 13:31.25 1  
27 Ahmed, Zaynah   Stow-Munroe Fall 13:41.24 1  
28 Butler, Jackie   Girard 14:26.25 1  
29 WELLS, AMY   Struthers 15:14.60 1  
 
Womens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Farris, Melody   Lorain 14.82 1 10
2 Winters, Melanie   Stow-Munroe Fall 15.02 1 8
3 King, Destiny   Streetsboro 15.61 1 6
4 Hammer, Marie   St Vincent-St Ma 15.77 1 5
5 Bower, Lauren   Austintown Fitch 16.09 1 4
6 Rice, Chelsea   Harvey 16.22 1 3
7 Lawson, Abbie   Stow-Munroe Fall 16.46 1 2
8 Lay, Brynn   South Range 16.49 1 1
 
Womens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Winters, Melanie   Stow-Munroe Fall 15.14 1  
2 Farris, Melody   Lorain 15.28 2  
3 Hammer, Marie   St Vincent-St Ma 15.89 3  
4 King, Destiny   Streetsboro 16.17 5  
5 Rice, Chelsea   Harvey 16.26 4  
6 Lawson, Abbie   Stow-Munroe Fall 16.37 4  
7 Bower, Lauren   Austintown Fitch 16.39 2  
8 Lay, Brynn   South Range 16.40 3  
9 Green, Raven   Buchtel 16.60 2  
10 Palmer, Justine   Girard 17.17 1  
11 Srock, Kaitlyn   McDonald 17.28 3  
12 Ritchie, Jayme   Austintown Fitch 17.35 1  
13 Breckenridge, Leah   Shaker Heights 17.54 3  
14 Hastings, Jennifer   Green 17.61 1  
15 Garden, Michaela   Perry 17.64 1  
16 Landers, Hope   Boardman 18.01 5  
17 Mells, Na'Tia   Twinsburg 18.42 4  
18 Wilson, Destiny   Lorain 18.51 5  
19 DeMain, Stephanie   Boardman 18.57 4  
20 Young, Abby   Laurel 18.59 5  
21 Kitzmiller, Jessica   Green 18.60 3  
22 Ford, Danielle   Badger 19.91 1  
23 Klingensmith, Czara   Struthers 20.05 1  
24 Edwards, Travina   Shaw 20.22 4  
25 Pressman, Alex   St Vincent-St Ma 21.03 2  
26 Waibel, Nicole   Cuyahoga Falls 21.27 2  
27 Mannion, Deanna   Struthers 22.55 3  
-- Lee-Orsley, N'Dea   Buchtel FS 3  
 
Womens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Farris, Melody   Lorain 44.50 1 10
2 Winters, Melanie   Stow-Munroe Fall 46.64 1 8
3 Lee-Orsley, N'Dea   Buchtel 47.24 1 6
4 Hammer, Marie   St Vincent-St Ma 47.84 1 5
5 Koziol, Suzanne   Berkshire 48.19 1 4
6 Ritchie, Jayme   Austintown Fitch 48.71 1 3
7 Caja, MaryKate   St Joseph Acad 49.90 1 2
 
Womens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Winters, Melanie   Stow-Munroe Fall 46.51 2  
2 Hammer, Marie   St Vincent-St Ma 46.93 5  
3 Farris, Melody   Lorain 47.76 1  
4 Lee-Orsley, N'Dea   Buchtel 47.77 5  
5 McCullough, Katelyn   Southeast 47.83 4  
6 Koziol, Suzanne   Berkshire 48.42 2  
7 Ritchie, Jayme   Austintown Fitch 48.56 3  
8 Caja, MaryKate   St Joseph Acad 49.03 4  
9 Bower, Lauren   Austintown Fitch 49.29 1  
10 Burrowbridge, Julia   Stow-Munroe Fall 49.36 1  
11 Sunshine, Kerrin   Hawken 50.31 5  
12 Young, Abby   Laurel 50.51 2  
13 Green, Raven   Buchtel 50.60 1  
14 Landers, Hope   Boardman 50.96 1  
15 Lenczewski, Loren   Twinsburg 51.44 2  
16 O'Neal, Das'Janay   Warrensville Hei 51.63 4  
17 Garden, Michaela   Perry 51.69 2  
18 Lay, Brynn   South Range 51.71 3  
19 DeMain, Stephanie   Boardman 52.33 5  
20 Calhoun, Taylor   Shaker Heights 52.74 4  
21 McClendon, Jalene   Girard 53.02 4  
22 Mells, Na'Tia   Twinsburg 53.97 5  
23 Wilson, Destiny   Lorain 54.04 3  
24 Palmer, Justine   Girard 54.22 1  
25 Smith, Hannah   Green 54.85 3  
26 Brunst, Dayanna   Cuyahoga Falls 55.72 4  
27 Skora, Maria   St Vincent-St Ma 57.11 3  
 
Womens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Farris, Rogers,
De'Armas, Arnold
  Lorain 48.65 2 10
2 Sykes, Dent,
Johnson, Green
  Buchtel 49.55 2 8
3 Smith, Ware,
Monachin, Jones
  Twinsburg 51.03 2 6
4 Winters, Alexande,
Suchy, Shaver
  Stow-Munroe Fall 51.71 2 5
5 Cool, Garden,
Crofoot, Romano
  Perry 51.73 1 4
6 Richards, Poole,
Barclay, Laster
  Shaker Heights 52.03 2 3
7 Rice, Kelley,
Clark, Jones
  Harvey 52.54 1 2
8 Trebella, Hall,
Irwin, McClendo
  Girard 52.75 2 1
9 Walker, Brown,
Harrison, Douglas
  Struthers 52.86 1  
10 Atwater, Wynn,
Knight, McLin
  Shaw 55.05 1  
11 Cottrill, Steigerw,
Ramsey, Bowens
  Cuyahoga Falls 58.16 1  
 
Womens 4x200m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Thompson, Lee-Orsl,
Johnson, Green
  Buchtel 1:43.99 2 10
2 Scott, Cook,
De'Armas, Rogers
  Lorain 1:44.30 2 8
3 Shaver, Pryce,
Winters, Winters
  Stow-Munroe Fall 1:46.79 2 6
4 Caja, Nagy,
Sedlak, McGrath
  St Joseph Acad 1:46.98 2 5
5 Laster, Reynolds,
Davis, Andrews
  Shaker Heights 1:47.39 2 4
6 Kagy, Cloud,
Hall, Trebella
  Girard 1:47.75 2 3
7 Hammer, Goedecke,
Laury, Davis
  St Vincent-St Ma 1:49.48 2 2
8 Walker, Brown,
Harrison, Morgan
  Struthers 1:50.26 1 1
9 Rice, Jones,
Daniel, Clark
  Harvey 1:51.94 1  
10 Longmire, Lenczews,
Wilcoxso, Laley
  Twinsburg 1:53.98 1  
11 O'Neal, Scott,
Gaiter, Keely
  Warrensville Hei 1:55.87 1  
12 Benner, Foster,
Souders, Ramsey
  Cuyahoga Falls 2:05.49 1  
 
Womens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 De'Armas, Arnold,
Goodman, Farris
  Lorain 4:00.23 2 10
2 Lang, Hooker,
Rector, Bergmeye
  Green 4:01.39 2 8
3 Green, Lofton,
Lee-Orsl, Thompson
  Buchtel 4:03.16 2 6
4 Davis, Mendiola,
Laury, Weigand
  St Vincent-St Ma 4:07.60 2 5
5 Cloud, Kagy,
Harshbar, Boyles
  Girard 4:12.34 2 4
6 Reynolds, Goin,
Davis, Andrews
  Shaker Heights 4:13.56 2 3
7 Pryce, Lawson,
Pryce, Mook
  Stow-Munroe Fall 4:16.40 2 2
8 Walker, Morgan,
Harrison, Wasko
  Struthers 4:17.13 1 1
9 Young, Kuerbitz,
Turner, Young
  Laurel 4:19.73 1  
10 Koziol, Dornback,
Young, Koziol
  Berkshire 4:23.44 1  
11 Downie, Petrella,
Lay, Mason
  South Range 4:26.41 1  
12 Keely, O'Neal,
Scott, Gaiter
  Warrensville Hei 4:31.85 2  
13 Green, Jones,
Clark, Daniel
  Harvey 4:32.83 1  
14 Jones, Crosby,
Alexande, Bard
  Twinsburg 4:33.54 1  
 
Womens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Mendiola, Rossetti,
Haas, Weigand
  St Vincent-St Ma 9:34.19 1 10
2 Schwende, O'Hara,
O'Hara, Moore
  Boardman 9:47.66 1 8
3 Neroni, Robbins,
Kuerbitz, Young
  Laurel 9:52.85 1 6
4 Caswell, Roehlig,
Smith, Bergmeye
  Green 10:04.44 1 5
5 D'Amore, Oaks,
Srock, Jones
  McDonald 10:09.72 1 4
6 Koziol, Dornback,
Koziol, Young
  Berkshire 10:11.41 1 3
7 Klouda, Hughes,
McCullou, Wallbrow
  Southeast 10:13.60 1 2
8 Yates, Hegrat,
Edwards, D'Agosti
  Twinsburg 10:16.58 1 1
9 Bosley, Brodzins,
Hillyer, Scourfie
  Cuyahoga Falls 10:25.16 1  
10 Thomas, Foraker,
Andersen, Mook
  Stow-Munroe Fall 10:27.34 1  
11 Rast, Dunham,
Patrick, Buzzacco
  South Range 10:39.76 1  
12 Goodman, Fairley,
Golson, Scott
  Lorain 11:04.82 1  
13 Potiker, Calhoun,
Henderso, Conlon
  Shaker Heights 11:14.21 1  
 
Womens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Simmons, Kenya   Harvey 40-04.75(12.31m) 1 10
2 Oliver, Mercedes   Streetsboro 40-01.25(12.22m) 1 8
3 Linville, Jenae   Lake Center 37-11.00(11.56m) 1 6
4 Pallini, Cari   Medina Senior 37-03.50(11.37m) 1 5
5 Mosley, Jai'lyn   McDonald 36-01.00(11.00m) 1 4
6 Freeland, Dawn   Rootstown 36-00.50(10.99m) 1 3
7 Silvestri, Giovanna   Boardman 35-11.25(10.95m) 1 2
8 Sandrock, Lauren   Stow-Munroe Fall 35-04.00(10.77m) 1 0.50
8 Trybend, Ciera   Salem 35-04.00(10.77m) 1 0.50
10 White, Ka'Nisha   Boardman 34-09.00(10.59m) 1  
11 Mims, Lynnea   Struthers 34-07.50(10.55m) 1  
12 Bresnahan, Maggie   Canfield 34-04.00(10.46m) 1  
13 Svonavec, Edith   James A Garfield 34-03.75(10.46m) 1  
14 Ross, Tory   McDonald 33-10.50(10.33m) 1  
15 Montgomery, Shannon   Newton Falls 33-08.00(10.26m) 1  
16 Vorhies, Liz   Green 33-07.75(10.26m) 1  
17 Figueroa, Gabby   Austintown Fitch 33-00.75(10.08m) 1  
18 Smith, Kenyatta   Buchtel 32-03.25(9.84m) 1  
19 McLaughlin, Cailyn   Green 32-01.50(9.79m) 1  
20 Merchant, Tradazia   Austintown Fitch 31-11.25(9.73m) 1  
21 Dubose, Hiawia   Shaker Heights 31-00.50(9.46m) 1  
22 Mitchell, Kayliegh   Newton Falls 30-07.50(9.33m) 1  
23 Nolte, Julie   Stow-Munroe Fall 30-04.50(9.26m) 1  
24 Kihm, Courtney   Girard 30-01.25(9.18m) 1  
25 Kellar, Courtney   Girard 29-11.25(9.12m) 1  
26 Wilson, Destiny   Lorain 29-10.25(9.10m) 1  
27 Hamilton, Meghan   Harvey 28-07.25(8.72m) 1  
27 Sapp, Allison   Southeast 28-07.25(8.72m) 1  
29 Murray, Qualin   Buchtel 28-02.25(8.59m) 1  
30 Brooks, Azarrieha   Lorain 27-01.50(8.27m) 1  
30 Stewart, Lisa   South Range 27-01.50(8.27m) 1  
32 MILLER, BRIANA   James A Garfield 26-05.50(8.06m) 1  
33 Moran, McKenzie   Medina Senior 26-02.00(7.98m) 1  
34 Balentine, Anna   Badger 25-10.50(7.89m) 1  
35 Perry, Leneice   Warrensville Hei 24-06.50(7.48m) 1  
36 Osman, Natavia   Warrensville Hei 23-07.25(7.19m) 1  
37 Armenia, Erica   Struthers 23-04.50(7.12m) 1  
38 Ziccardi, Maddie   Cuyahoga Falls 20-07.00(6.27m) 1  
-- Walker, Fredniqua   Shaw ND(--) 1  
-- Tomei, Megan   St Vincent-St Ma FOUL(--) 1  
 
Womens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Tomei, Megan   St Vincent-St Ma 137-08(41.96m) 1 10
2 Montgomery, Shannon   Newton Falls 133-05(40.67m) 1 8
3 Mosley, Jai'lyn   McDonald 131-00(39.93m) 1 6
4 Linville, Jenae   Lake Center 126-03(38.48m) 1 5
5 Oliver, Mercedes   Streetsboro 122-00(37.19m) 1 4
6 Ross, Tory   McDonald 121-09(37.11m) 1 3
7 Trybend, Ciera   Salem 121-08(37.08m) 1 2
8 Silvestri, Giovanna   Boardman 115-09(35.28m) 1 1
9 Pallini, Cari   Medina Senior 115-06(35.20m) 1  
10 Vorhies, Liz   Green 113-03(34.52m) 1  
11 Mlnarik, Sara   Cuyahoga Falls 112-01(34.16m) 1  
12 King, Erica   Cuyahoga Falls 112-00(34.14m) 1  
13 Bresnahan, Maggie   Canfield 109-04(33.32m) 1  
14 Stewart, Lisa   South Range 108-02(32.97m) 1  
15 Berreca, Brooke   Newton Falls 104-01(31.72m) 1  
16 Mogus, Elizabeth   Green 101-08(30.99m) 1  
17 Cominsky, Caitlyn   Austintown Fitch 98-01(29.90m) 1  
18 Sapp, Allison   Southeast 98-00.50(29.88m) 1  
19 Watkins, Katrina   Boardman 95-10(29.21m) 1  
20 Kellar, Courtney   Girard 94-02(28.70m) 1  
21 Figueroa, Gabby   Austintown Fitch 93-10(28.60m) 1  
22 Moran, McKenzie   Medina Senior 92-02(28.09m) 1  
23 Svonavec, Edith   James A Garfield 91-06(27.89m) 1  
24 Bonar, Sarah   Badger 91-05(27.86m) 1  
25 Earley, Kenna   Stow-Munroe Fall 90-03(27.51m) 1  
26 MILLER, BRIANA   James A Garfield 89-09(27.36m) 1  
27 Mims, Lynnea   Struthers 89-08(27.33m) 1  
28 Winters, Natalie   Stow-Munroe Fall 88-08(27.03m) 1  
29 Simmons, Kenya   Harvey 86-05(26.34m) 1  
30 Pugh, Lauren   Perry 86-01(26.24m) 1  
31 Cool, Kayla   Perry 85-02(25.96m) 1  
32 Kihm, Courtney   Girard 83-00(25.30m) 1  
33 Watkins, Jacqua   Lorain 73-09(22.48m) 1  
34 Opritza, Lindsey   Struthers 73-05(22.38m) 1  
35 Mcneil, Courtney   Buchtel 70-11(21.62m) 1  
36 Murray, Qualin   Buchtel 69-07(21.21m) 1  
37 Balentine, Anna   Badger 69-01(21.06m) 1  
38 Hamilton, Meghan   Harvey 61-04(18.69m) 1  
39 Osman, Natavia   Warrensville Hei 61-01(18.62m) 1  
40 Velez, Deanna   Lorain 58-10(17.93m) 1  
41 Perry, Leneice   Warrensville Hei 55-03(16.84m) 1  
 
Womens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Pickens, Ashleigh   Rootstown 5-04.00(1.63m) 1 10
2 Snyder, Chloe   East Palestine 5-02.00(1.57m) 1 8
3 Lawson, Abbie   Stow-Munroe Fall 5-00.00(1.52m) 1 6
4 Henley, Paige   Austintown Fitch 5-00.00(1.52m) 1 5
5 Monachino, Samantha   Twinsburg 5-00.00(1.52m) 1 4
10 Woods, Marra   Streetsboro 4-09.00(1.45m) 1  
10 Stange, Elizabeth   Harvey 4-09.00(1.45m) 1  
10 Murry, Jordan   Cuyahoga Falls 4-09.00(1.45m) 1  
6 Wagner, Ashley   Girard 4-09.00(1.45m) 1 1.50
6 Oliver, Andrea   South Range 4-09.00(1.45m) 1 1.50
6 Jenkins, Alissa   Green 4-09.00(1.45m) 1 1.50
6 Flinn, Jordan   Stow-Munroe Fall 4-09.00(1.45m) 1 1.50
13 Hammer, Marie   St Vincent-St Ma 4-06.00(1.37m) 1  
13 Crittle, Rheannon   Perry 4-06.00(1.37m) 1  
13 Krieger, Ashley   Cuyahoga Falls 4-06.00(1.37m) 1  
13 Breckenridge, Leah   Shaker Heights 4-06.00(1.37m) 1  
17 Shonce, Brandi   Girard 4-06.00(1.37m) 1  
17 Heddleston, Lauren   Green 4-06.00(1.37m) 1  
19 Wilson, Cheyanne   Badger 4-06.00(1.37m) 1  
19 Johnson, Donyce   Austintown Fitch 4-06.00(1.37m) 1  
19 Greenwood, Carly   Struthers 4-06.00(1.37m) 1  
 
Womens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Winters, Melanie   Stow-Munroe Fall 16-10.50(5.14m) nwi 1 10
2 Pinheiro, Amanda   Green 16-05.75(5.02m) nwi 1 8
3 Crofoot, Dana   Perry 15-11.00(4.85m) nwi 1 6
4 Blaney, Leah   Badger 15-10.25(4.83m) nwi 1 5
5 Johnson, Arnita   Buchtel 15-04.50(4.69m) nwi 1 4
6 King, Destiny   Streetsboro 15-00.75(4.59m) nwi 1 3
7 O'Donnell, Katie   Twinsburg 14-09.25(4.50m) nwi 1 2
8 Krumpe, Jennilyn   Badger 14-09.00(4.50m) nwi 1 1
9 Reynolds, Asya   Shaker Heights 14-07.00(4.45m) nwi 1  
10 GOWDY, TABREASIA   Austintown Fitch 14-06.75(4.44m) nwi 1  
11 Swaney, Megan   Green 14-06.00(4.42m) nwi 1  
12 Cloud, Alexis   Girard 14-04.00(4.37m) nwi 1  
13 Murry, Jordan   Cuyahoga Falls 14-00.75(4.29m) nwi 1  
14 Pryce, Ashley   Stow-Munroe Fall 13-11.75(4.26m) nwi 1  
15 Bowens, Jayla   Buchtel 13-11.50(4.25m) nwi 1  
16 Chahine, Chrissy   Canfield 13-11.00(4.24m) nwi 1  
17 Breckenridge, Leah   Shaker Heights 13-09.75(4.21m) nwi 1  
18 Scott, Lamia   Lorain 13-08.25(4.17m) nwi 1  
19 O'Neal, Das'Janay   Warrensville Hei 13-07.75(4.16m) nwi 1  
20 Robbins, Grace   Laurel 13-06.25(4.12m) nwi 1  
21 Smith, Candace   Canfield 13-05.25(4.10m) nwi 1  
22 Alexander, Victoria   Twinsburg 13-04.25(4.07m) nwi 1  
23 Crater, Kyla   St Vincent-St Ma 13-02.25(4.02m) nwi 1  
24 Conti, Marie   St Vincent-St Ma 12-07.25(3.84m) nwi 1  
25 Oliver, Andrea   South Range 12-05.00(3.78m) nwi 1  
26 Johnson, Donyce   Austintown Fitch 12-03.00(3.73m) nwi 1  
27 Brunst, Dayanna   Cuyahoga Falls 12-02.75(3.73m) nwi 1  
28 Schmidt, Emily   Girard 12-01.75(3.70m) nwi 1  
29 Golson, Justice   Lorain 11-11.50(3.64m) nwi 1  
30 Grice, Carlyncia   Harvey 11-04.00(3.45m) nwi 1  
-- Britton, Hannah   Harvey ND(--) nwi 1  
-- Brown, Preshus   Struthers FOUL(--) nwi 1  
-- Wynn, Chrishonna   Shaw FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Estes, Morgan   Green 12-00.00(3.66m) 1 10
2 Rozsa, Nicole   Cuyahoga Falls 11-06.00(3.51m) 1 8
3 Waibel, Nicole   Cuyahoga Falls 10-06.00(3.20m) 1 6
4 Kelly, Morgan   Green 10-00.00(3.05m) 1 5
5 Romano, Shannon   Perry 10-00.00(3.05m) 1 4
6 Cool, Kayla   Perry 9-06.00(2.90m) 1 3
7 O'Donnell, Katie   Twinsburg 9-00.00(2.74m) 1 2
8 Bailey, Kayla   Austintown Fitch 8-00.00(2.44m) 1 0.50
8 Baughman, Lexie   Stow-Munroe Fall 8-00.00(2.44m) 1 0.50
10 Sedar, Kelly   Stow-Munroe Fall 7-00.00(2.13m) 1  
10 Cain, Megan   Twinsburg 7-00.00(2.13m) 1  
10 Trebella, Caitlyn   Girard 7-00.00(2.13m) 1  
13 Faetanini, Gia   St Vincent-St Ma 6-00.00(1.83m) 1  
13 Henley, Paige   Austintown Fitch 6-00.00(1.83m) 1  
-- KEELY, KATRINA   Warrensville Hei NH(--) 1  
-- Shonce, Brandi   Girard NH(--) 1  
-- Gorbach, Meghan   St Vincent-St Ma NH(--) 1  
-- Inchaurregui, Alyshia   Lorain NH(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Women - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Lorain 76 1) St. Vincent-St. Mary 76 3) Buchtel 61 4) Stow-Munroe Falls 57.50 5) Shaker Heights 50 6) Green 45.50 7) Streetsboro 21 8) Twinsburg 18 9) McDonald 17 9) Perry 17 11) Hawken 16 11) Boardman 16 13) Austintown-Fitch 15.50 14) Harvey 15 15) Magnificat 14 15) Cuyahoga Falls 14 17) Rootstown 13 18) Laurel 12 18) Canfield 12 18) Badger 12 21) Lake Center Christian 11 22) Highland 10 23) Girard 9.50 24) St. Joseph Academy 9 25) East Palestine 8 25) Newton Falls 8 27) Berkshire 7 28) Struthers 6 29) Medina 5 30) South Range 2.50 30) Salem 2.50 32) Marlington 2 32) Southeast 2 Men - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Hudson 70 2) St. Edward 68.50 3) Austintown-Fitch 68 4) Young. East 59 5) Shaker Heights 33 5) St. Thomas Aquinas 33 7) St. Vincent-St. Mary 31 8) Twinsburg 30.50 9) Stow-Munroe Falls 27.50 10) Lorain 19.50 11) Maplewood 19 12) Warrensville Heights 18 13) South Range 14 13) Struthers 14 15) Girard 13 16) Madison 12 17) McDonald 11 18) Independence 10 18) Medina 10 18) Salem 10 21) Berkshire 9 21) Streetsboro 9 21) Buchtel 9 24) Marlington 8 24) Rootstown 8 24) Boardman 8 27) John F. Kennedy 7 28) Mineral Ridge 6 28) Badger 6 28) Newton Falls 6 31) Roosevelt 5 32) East Palestine 3 33) Cloverleaf 2 34) McKinley 1 34) Northwest 1 34) Perry 1 34) Midpark 1 34) East Liverpool 1 34) Wooster 1

 


 
 
Post as: 
History for Austintown Fitch Optimist Invitational
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2013 1   1    
2012 1   1    
2011 1   1    
2010 1   1