Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2012 Mar 31st

YearResultsNews 
20141 1 
20131 1 
20121 1 
20111 1 
20101 1 
 

Media for 2012

Videos (0)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Results

 

Attending groups

 

Invited groups

 

2012

Carlos Akers Memorial Invitational

 

2012 Results - Carlos Akers Memorial Invitational

Published by
RunnerSpace.com/HighSchool   on Mar 31st 2012, 10:32pm
Licensed to Cabell Midland High School HY-TEK's Meet Manager 3/31/2012 06:57 PM
                       Carlos Akers Memorial - 3/31/2012                       
                    Chris Parsons Track, Cabell Midland HS                     
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
     Stadium: # 12.55  4/9/2005    Denise Gregory, Huntington                  
Carlos Akers: ! 12.55  4/9/2005    Denise Gregory, Huntington                  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Anika Shah                SO Winfield                 13.00   9  10   
  2 Emily Cole                JR Winfield                 13.10   9   8   
  3 Airatona Jackson             Huntington               13.30   9   6   
  4 Taylor Queen              SO Gallia Academy           13.40   9   4   
  5 Jessica Nichols              Huntington              J13.40   9   2   
  6 Alyssa Brozak             SR Ripley                   13.50   8   0.33
  6 Ashley Johnson            JR Scott                    13.50   7   0.33
  6 Taniesha Sturdavent       SO Hurricane                13.50   7   0.33
  9 Jade Oar                  JR Shady Spring             13.60   8 
 10 Sarah Allred              JR Winfield                 13.80   8 
 10 Andrea Edelmann           JR Gallia Academy           13.80   8 
 10 Haylea Roberson           FR Winfield                X13.80   6 
 13 Autumn Baisden               Chapmanville             13.90   9 
 14 Nicole Boggs              10 Roane Co.                14.00   7 
 14 Lekeithra Pierce             Tug Valley               14.00   1 
 14 Cassidy Maynard           JR Winfield                X14.00   7 
 17 Amanda Guy                SR Shady Spring             14.10   7 
 18 Breanna West              JR Gallia Academy           14.20   8 
 18 Allison Cummings             Huntington               14.20   8 
 20 Kerstyn Cline              9 Tyler Cons.              14.30   7 
 21 Destinee Starcher         11 Roane Co.                14.40   8 
 22 Nautica Torain               Woodrow Wilson           14.50   9 
 22 Cassie Jordan                Point Pleasant           14.50   7 
 22 Kati Null                 SO Hurricane                14.50   5 
 25 Morgan Coyner             FR Hurricane               x14.60   4 
 25 Alexandra Wills           FR Shady Spring             14.60   6 
 25 Mary Hayslett             FR Hurricane                14.60   5 
 28 Haleigh Caldwell          SO Gallia Academy          X14.70   7 
 29 Haley Bahr                   Woodrow Wilson           14.80   9 
 29 Molly Sowder              SO Wayne                    14.80   5 
 31 Ashley Hicks              10 Roane Co.                14.90   6 
 31 Shay Yonaley              11 Tyler Cons.              14.90   6 
 31 Hillary Casteel           10 Tyler Cons.              14.90   6 
 34 Kaitlyn Holland           FR Cabell Midland           15.00   8 
 34 Alyssa Tolley             FR Hurricane               x15.00   5 
 36 Sam Shrum                    Tug Valley               15.10   2 
 37 Candace Mellen            SO Ripley                   15.20   5 
 37 Haley Curry               SO Cabell Midland           15.20   6 
 39 Caressa Robinson          JR Ripley                   15.30   5 
 40 Kristin Baisden              Chapmanville             15.40   9 
 40 Japresha Pannell             Woodrow Wilson           15.40   8 
 42 Maddie Syders             FR Gallia Academy          x15.50   2 
 42 Amber Cyrus               12 Lawrence Co.             15.50   7 
 44 Mackenzie Ford            JR Scott                    15.60   4 
 44 Taylor Sharps                Sherman                  15.60   3 
 44 Kayelin Ryder             FR Cabell Midland           15.60   5 
 47 Cameran Steger            09 Fairview                 15.70   4 
 47 Amanda Patrick            SO Winfield                X15.70   5 
 47 Lasaia Gritt              SO Buffalo                  15.70   3 
 47 Lyndie Layton                Point Pleasant           15.70   4 
 47 Kaitlyn Buckner           SO Scott                    15.70   4 
 52 Sydney Weikle                Sherman                  15.80   3 
 52 Becca Sergent             09 Fairview                 15.80   6 
 54 Ashley Coon                  Point Pleasant           16.00   3 
 54 Lillie Bodie              SO Cabell Midland          x16.00   6 
 56 Breanna McCann            10 Lincoln Co.              16.20   2 
 56 Haylea Dempsey               Tug Valley               16.20   1 
 58 Hailey Cornell            FR Buffalo                  16.50   3 
 59 Alexia Combs              FR Gallia Academy          X16.60   6 
 59 Ashley Dangerfield           Sherman                  16.60   3 
 59 Cassie Powell             SO Buffalo                  16.60   2 
 62 Mahalle Hargis            11 Lincoln Co.              16.70   2 
 62 Miranda Steward           JR Cabell Midland          x16.70   4 
 62 Kristina Lemley           FR Cabell Midland          x16.70   4 
 65 Clara Maynard                Chapmanville             16.90   3 
 66 Lauren Howell             JR Cabell Midland          x17.30   4 
 66 Georgia Golden            FR Scott                   x17.30   3 
 68 Carrie Coleman               Tug Valley              x19.20   1 
 
Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
     Stadium: # 26.68  5/7/2008    Brittany Carey, Hurricane                   
Carlos Akers: ! 26.74  4/22/1998   Jenny Rayburn, Hurricane                    
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mackenzie Arthur          SO Winfield                 27.42   8  10   
  2 Hanah Watts               SO Gallia Academy           27.55   9   8   
  3 Alyssa Brozak             SR Ripley                   27.66   8   6   
  4 Amanda Clark              SR Winfield                 27.86   9   4   
  5 Ashley Johnson            JR Scott                    28.21   6   2   
  6 Cheyenne Carpenter        SO Winfield                 28.23   8   1   
  7 Josee Erlandson           FR Winfield                X28.28   8 
  8 Makenzi Niebergall        FR Cabell Midland           28.37   9 
  9 Heather Chernutan         FR Shady Spring             28.40   8 
 10 Jade Oar                  JR Shady Spring             28.55   8 
 11 Taylor Queen              SO Gallia Academy           28.72   9 
 12 Kerstyn Cline              9 Tyler Cons.              28.82   7 
 13 Airatona Jackson             Huntington               28.84   7 
 14 Karson Tolliver              Point Pleasant           28.85   9 
 15 Autumn Baisden               Chapmanville             28.94   5 
 16 Nicole Boggs              10 Roane Co.                29.05   6 
 17 Amanda Guy                SR Shady Spring             29.13   7 
 18 Cassidy Maynard           JR Winfield                X29.17   7 
 19 Hannah Moore                 Fairland                 29.18   9 
 20 Tyla Wimbush                 Woodrow Wilson           29.23   9 
 21 Jordan Losh               SO Hurricane                29.64   6 
 22 Brianne Cantley           FR Buffalo                  29.72   8 
 23 Zelea Hall                   Woodrow Wilson           29.76   9 
 24 Mary Hayslett             FR Hurricane                29.91   6 
 25 Morgan Coyner             FR Hurricane                29.92   4 
 26 Andrea Edelmann           JR Gallia Academy           30.00   8 
 27 Taylor Curry              FR Cabell Midland           30.18   7 
 28 Destinee Starcher         11 Roane Co.                30.25   8 
 29 Jessica Doss                 Sherman                  30.49   6 
 30 Carly Fletcher            10 Tyler Cons.              30.65   6 
 31 Makayla Kyte              FR Ripley                   30.71   6 
 32 Ashley Hicks              10 Roane Co.                31.12   5 
 33 Haley Curry               SO Cabell Midland           31.34   5 
 34 Selina Doss                  Sherman                  31.46   5 
 35 Sarah Williams            SO Ripley                   31.51   5 
 36 Caroline Smith            SO Hurricane               x31.57   4 
 37 Alyssa Tolley             FR Hurricane               x31.69   3 
 38 Molly Sowder              SO Wayne                    31.79   4 
 39 Sidney Duncan             JR Hurricane               x32.13   3 
 40 Gabby Adkins                 Chapmanville             32.27   3 
 41 Kaitlyn Holland           FR Cabell Midland          x32.29   7 
 42 Lekeithra Pierce             Tug Valley               32.66   2 
 43 Cameran Steger            09 Fairview                 32.73   1 
 44 Jenelle Lee               FR Hurricane               x32.79   3 
 45 Amber Cyrus               12 Lawrence Co.             32.81   4 
 46 Mackenzie Ford            JR Scott                    32.83   3 
 47 Amanda Patrick            SO Winfield                x33.00   5 
 48 Kaitlyn Buckner           SO Scott                    33.02   2 
 49 Bridgette Dudding         JR Hurricane               x33.04   4 
 50 Lasaia Gritt              SO Buffalo                  33.07   3 
 51 Becca Sergent             09 Fairview                 33.27   5 
 52 Ashley Coon                  Point Pleasant           33.47   2 
 53 Christina Herrold         SO Cabell Midland          x33.83   4 
 54 Lillie Bodie              SO Cabell Midland          x33.96   5 
 55 Hailey Cornell            FR Buffalo                  34.13   2 
 56 Mahalle Hargis            11 Lincoln Co.              34.72   2 
 57 Alexia Combs              FR Gallia Academy          X35.00   4 
 58 Savannah Nelson              Fairland                 35.05   2 
 59 Jessica Hill              JR Wayne                    35.06   1 
 60 Haley Rakes                  Chapmanville             35.13   3 
 61 Ashley Dangerfield           Sherman                  35.26   3 
 62 Miranda Steward           JR Cabell Midland          x35.40   4 
 63 Kathryn Blethen           SO Scott                   x36.43   2 
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
     Stadium: # 57.84  5/7/2008    Josie Crouch, Hurricane                     
Carlos Akers: ! 58.37  4/4/2009    Savannah Rutherford, Spring Valley          
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hanah Watts               SO Gallia Academy         1:01.20   5  10   
  2 Barkley Castro            SO Winfield               1:02.30   5   8   
  3 Audrey Sizemore           12 Fairview               1:02.70   5   6   
  4 Amber Stewart             SR Spring Valley          1:03.30   5   4   
  5 Maggie Capehart              Huntington             1:04.90   5   2   
  6 Jordan Losh               SO Hurricane              1:05.80   4   1   
  7 Karli Casto               SR Ripley                 1:06.20   4 
  8 Micaharae Thompson        SO Winfield               1:06.30   5 
  9 Haeley Moore              JR Winfield               1:06.50   4 
 10 Abby Wiseman              JR Gallia Academy         1:07.40   5 
 11 Haley Black               FR Hurricane              1:08.00   5 
 12 Allie Lawhon              SO Hurricane              1:08.10   2 
 13 Courtney Allen            SO Buffalo                1:08.20   3 
 14 Marisa Gogan               9 Tyler Cons.            1:08.70   4 
 15 Carly Fletcher            10 Tyler Cons.            1:08.90   3 
 16 Shaniqwa Hope             FR Gallia Academy         1:09.50   2 
 17 Kailea Crouse             SO Shady Spring           1:09.80   4 
 18 Chelsea Moore             11 Roane Co.              1:10.00   4 
 19 Dani Craig                12 Fairview               1:10.50   4 
 20 Callie Nease              FR Cabell Midland         1:11.00   5 
 21 Bethany Athens            SR Buffalo                1:11.10   2 
 22 Kara Conkle                  Huntington             1:12.10   3 
 23 Renee Fisher              09 Roane Co.              1:12.30   3 
 24 Sydney Reed               10 Tyler Cons.            1:12.60   3 
 25 Megan Randolph            SR Ripley                 1:13.10   2 
 26 Jenelle Lee               FR Hurricane             x1:14.20   2 
 27 Taylor Gaydosz            FR Winfield              X1:15.00   2 
 28 Megan Ronk                FR Spring Valley          1:16.20   3 
 29 Anni Ashworth             SR Ripley                 1:16.40   1 
 29 Shelby Taylor             07 Lawrence Co.           1:16.40   2 
 31 Erika Drake               10 Roane Co.              1:16.80   2 
 31 Brittany Bowdish             Sherman                1:16.80   1 
 33 Victoria Vance            JR Winfield              X1:17.10   2 
 34 Bridgette Dudding         JR Hurricane             x1:17.40   3 
 35 McKayla Sizemore          10 Lincoln Co.            1:19.60   1 
 36 Gabby Adkins                 Chapmanville           1:20.30   1 
 37 Kori Blevins              FR Cabell Midland         1:21.90   4 
 38 Evelina Tsapenko          FR Winfield              X1:22.50   1 
 39 Kathryn Blethen           SO Scott                  1:22.90   1 
 40 Samantha Garretson           Sherman                1:26.00   1 
 41 Georgia Golden            FR Scott                  1:27.10   1 
 42 Kristina Lemley           FR Cabell Midland         1:32.30   3 
 43 Natalie Hinkle               Woodrow Wilson         1:37.00   3 
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
     Stadium: # 2:17.29  4/1/2010    Josie Crouch, Hurricane                   
Carlos Akers: ! 2:17.29  4/1/2010    Josie Crouch, Hurricane                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Barkley Castro            SO Winfield               2:25.23   10   
  2 Emily Schwendiman         JR Hurricane              2:28.72    8   
  3 Kylie Rutherford          SO Wayne                  2:33.14    6   
  4 Alex Ellis                SO Cabell Midland         2:35.78    4   
  5 Maddison Holley           SO Gallia Academy         2:37.21    2   
  6 Maddy Rymer               10 Fairview               2:37.61    1   
  7 Emily Fedders                Woodrow Wilson         2:37.81  
  8 Samantha Graffius         SO Scott                  2:37.99  
  9 Sydney Pettit                Fairland               2:39.35  
 10 Kayla Criswell            FR Spring Valley          2:44.62  
 11 Mollie Workman            09 Lawrence Co.           2:44.63  
 12 Brooklyn Bowen            11 Fairview               2:45.80  
 13 Callie Nease              FR Cabell Midland         2:46.11  
 14 Morgan Courtright         FR Hurricane              2:46.87  
 15 Amanda Hamilton              Woodrow Wilson         2:47.04  
 16 Shelby Bellomy               Spring Valley          2:48.35  
 17 Jenna Bays                FR Gallia Academy         2:50.78  
 18 Renee Fisher              09 Roane Co.              2:51.05  
 19 Savannah Macgregor           Huntington             2:52.21  
 20 Carrie Tanner                Fairland               2:53.33  
 21 Shania Lloyd              10 Roane Co.              2:53.35  
 21 Megan Guetzloff           JR Winfield               2:53.35  
 23 Sheena Chambers           FR Scott                  2:53.82  
 24 Haley Black               FR Hurricane              2:54.43  
 25 Haleigh Smith              9 Tyler Cons.            2:54.94  
 26 Haley Ford                SO Ripley                 2:55.90  
 27 Jackie Mullins            FR Shady Spring           2:56.37  
 28 Kaitlyn Ingraham          SR Scott                  2:57.82  
 29 Megan Young               SO Shady Spring           3:00.03  
 30 Rebecca Graham            JR Shady Spring           3:01.53  
 31 Carley Nelson             FR Wayne                  3:01.69  
 32 Maddie Moritz             SO Gallia Academy         3:02.61  
 33 Marisa Gogan               9 Tyler Cons.            3:02.65  
 34 Brooke Keys                9 Tyler Cons.            3:04.85  
 35 Shelby Taylor             07 Lawrence Co.           3:10.38  
 36 McKayla Sizemore          10 Lincoln Co.            3:12.93  
 37 Alexis Farmer             11 Roane Co.              3:13.55  
 38 Jessica Litton            SO Spring Valley          3:15.34  
 39 Brittany Brewer              Sherman                3:17.09  
 40 Samantha Garretson           Sherman                3:17.15  
 41 Elizabeth Farley             Point Pleasant         3:22.38  
 42 Sarah Hannon              FR Gallia Academy        x3:33.88  
 43 Amber Linville               Tug Valley             3:49.12  
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
     Stadium: # 5:15.36  4/4/2008    Alex Dent, Hurricane                      
Carlos Akers: ! 5:15.36  4/4/2008    Alex Dent, Hurricane                      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tori Dent                 SO Hurricane              5:24.27   10   
  2 Peyton Adkins             SR Gallia Academy         5:30.11    8   
  3 Joie Johnston             FR Hurricane              5:41.22    6   
  4 Natalie Schwendiman       JR Hurricane              5:43.43    4   
  5 Madisen Burns                Huntington             5:46.45    2   
  6 Alex Ellis                SO Cabell Midland         5:47.56    1   
  7 Shanan Ashton                Fairland               5:53.65  
  8 Brooklyn Bowen            11 Fairview               6:00.32  
  9 Emily Fedders                Woodrow Wilson         6:00.39  
 10 Brittany Green            JR Scott                  6:01.44  
 11 Darian Wikel              SO Winfield               6:03.19  
 12 Macy Coffey               JR Winfield               6:04.36  
 13 Samantha Graffius         SO Scott                  6:07.84  
 14 Morgan Courtright         FR Hurricane             x6:09.10  
 15 Mollie Workman            09 Lawrence Co.           6:14.69  
 16 Audrey Mcfarland             Huntington             6:19.38  
 17 Austyn Long               FR Cabell Midland         6:20.42  
 18 Haley Layne               09 Fairview               6:22.02  
 19 Megan Ashton                 Fairland               6:25.54  
 20 Marisa Gogan               9 Tyler Cons.            6:28.51  
 21 Sheena Chambers           FR Scott                  6:31.40  
 22 Lyndsey Burke             08 Fairview               6:32.88  
 23 Rebecca Graham            JR Shady Spring           6:34.95  
 24 Megan Young               SO Shady Spring           6:42.99  
 25 Elizabeth Holley          SO Gallia Academy         6:46.34  
 26 Brooke Keys                9 Tyler Cons.            6:52.58  
 27 Shelby Taylor             07 Lawrence Co.           6:58.99  
 28 Kristin Baisden              Chapmanville           7:05.23  
 29 Sandra May                10 Roane Co.              7:08.28  
 30 Taylor Norman             11 Roane Co.              7:09.27  
 31 Kelly Rice                10 Tyler Cons.            7:12.92  
 32 Kelsey Frampton           SO Ripley                 7:20.03  
 33 Elizabeth Farley             Point Pleasant         7:22.40  
 34 Hannah Skinner               Sherman                7:34.63  
 35 Bethany Neff                 Sherman                7:38.88  
 36 Laken Adkins              SR Cabell Midland         8:00.88  
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
     Stadium: # 11:27.29  4/1/2010    Alex Dent, Hurricane                     
Carlos Akers: ! 11:27.29  4/1/2010    Alex Dent, Hurricane                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Peyton Adkins             SR Gallia Academy        11:48.40   10   
  2 Baylee Summers            JR Hurricane             12:28.00    8   
  3 Shanan Ashton                Fairland              12:34.20    6   
  4 Maddison Holley           SO Gallia Academy        12:51.10    4   
  5 Macy Coffey               JR Winfield              12:59.30    2   
  6 Haley Layne               09 Fairview              13:03.90    1   
  7 Sydney Pettit                Fairland              13:04.10  
  8 Courtney Goodwin          SO Scott                 13:13.40  
  9 Megan Ashton                 Fairland              13:18.30  
 10 Amy Stewart               SO Spring Valley         13:18.90  
 11 Lyndsey Burke             08 Fairview              13:30.20  
 12 Sarah Phillips            SR Shady Spring          13:47.00  
 13 Kaitlyn Ingraham          SR Scott                 13:49.80  
 14 Jackie Mullins            FR Shady Spring          14:09.70  
 15 Elizabeth Holley          SO Gallia Academy        14:31.30  
 16 Sandra May                10 Roane Co.             15:01.60  
 17 Taylor Norman             11 Roane Co.             15:14.00  
 18 Alyson Placer             11 Tyler Cons.           15:17.80  
 19 Kelly Rice                10 Tyler Cons.           15:21.80  
 20 Morgan Hatcher            SR Shady Spring          15:24.10  
 21 Katrina Burgess           FR Cabell Midland        16:24.40  
 22 Laken Adkins              SR Cabell Midland        17:44.00  
 
Girls 100 Meter Hurdles
==========================================================================
     Stadium: # 15.16  5/11/2011   Valerie Kirk, Winfield                      
Carlos Akers: ! 15.50  4/3/2004    Kristen Loughry, Hurricane                  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Morgan Hensley               Huntington               16.63   5  10   
  2 Lakota Jones              JR Hurricane                16.69   5   8   
  3 Amber Pappas                 Fairland                 16.75   5   6   
  4 Makenzi Niebergall        FR Cabell Midland           16.91   5   4   
  5 Emily Moore               SR Buffalo                  16.96   5   2   
  6 Chloe Papa                FR Hurricane                17.06   3   1   
  7 Kristin Boyd              SR Shady Spring             17.23   5 
  8 Britteny Durham              Woodrow Wilson           17.47   5 
  9 Makayla Clegg             11 Tyler Cons.              17.54   4 
 10 Kennedy Young                Point Pleasant           17.63   4 
 11 Karli Gandee                 Point Pleasant           17.73   3 
 12 Mackenzie Arthur          SO Winfield                 18.15   4 
 13 Amy Dingess               JR Winfield                 18.25   3 
 14 Jayne Lawman              FR Winfield                 18.32   4 
 15 Alexis Macgregor             Huntington               18.64   4 
 16 Sabel Meadows             FR Shady Spring             18.69   3 
 17 Catlin Goodwin            12 Roane Co.                18.71   3 
 18 Holly Farkosh             FR Ripley                   18.81   2 
 19 Kaylee Kirkpatrick        FR Winfield                X18.92   3 
 20 Courtney Samples          SO Winfield                X19.47   3 
 21 Chloe Stephens            SO Buffalo                  19.73   2 
 22 Morgan Pierson            FR Ripley                   19.90   2 
 23 Carley St.Claire          FR Shady Spring             20.22   2 
 24 Erica Gibson              SO Ripley                   20.60   2 
 25 Tanner Trostle               Woodrow Wilson           20.69   4 
 26 Jadrien Lemaster          09 Lawrence Co.             21.04   1 
 27 Abby Parker               FR Cabell Midland           21.13   4 
 28 Jessica Hill              JR Wayne                    21.82   1 
 29 Jordan Canterbury            Sherman                  21.89   1 
 30 Aliza Warner              FR Gallia Academy           22.20   5 
 31 Molly Smith               SR Gallia Academy           22.45   4 
 31 Tessa Boyd                09 Lawrence Co.             22.45   3 
 33 Brittany Tucker           SO Buffalo                  23.10   2 
 34 Carley Nelson             FR Wayne                    23.84   1 
 35 Hannah Cope               FR Winfield                X24.76   2 
 
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
     Stadium: # 46.97  4/2/2011    Emily Godwin, Buckhannon                    
Carlos Akers: ! 46.97  4/2/2011    Emily Godwin, Buckhannon                    
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Chloe Barber              SR Hurricane                47.82   5  10   
  2 Alexandera Kominsky       FR Shady Spring             48.26   5   8   
  3 Amber Summers             SR Shady Spring             48.38   5   6   
  4 Kristin Boyd              SR Shady Spring             49.74   5   4   
  5 Mackenzie Arthur          SO Winfield                 50.14   5   2   
  6 Molli Cunningham          SO Ripley                   50.23   5   1   
  7 Haylea LeMasters          11 Tyler Cons.              51.65   4 
  8 Amber Pappas                 Fairland                 52.12   5 
  9 Allison Wable             11 Tyler Cons.              52.41   4 
 10 Kaylee Hartsfield          9 Tyler Cons.              54.41   3 
 11 Amy Dingess               JR Winfield                 54.71   3 
 12 Allie Lawhon              SO Hurricane                55.04   4 
 13 Chelsea Moore             11 Roane Co.                55.27   3 
 14 Jayne Lawman              FR Winfield                 55.73   4 
 15 Kaylee Kirkpatrick        FR Winfield                X55.78   3 
 16 Maggie Hager              SO Scott                    55.81   2 
 17 Sidney Duncan             JR Hurricane                56.93   3 
 18 Julie Conway              SO Scott                    57.42   3 
 19 Maggie Lester             SO Scott                    57.67   2 
 20 Jackie Rife               FR Cabell Midland           59.42   3 
 21 Rachael Petrie               Huntington             1:00.07   2 
 22 Courtney Samples          SO Winfield              X1:00.09   2 
 23 Aliza Warner              FR Gallia Academy         1:01.73   4 
 24 Jordan Canterbury            Sherman                1:02.02   1 
 25 Tessa Boyd                09 Lawrence Co.           1:03.67   1 
 26 Molly Smith               SR Gallia Academy         1:04.93   4 
 27 Erika Drake               10 Roane Co.              1:05.93   2 
 28 Morgan McMinn             10 Roane Co.              1:07.76   1 
 29 Jadrien Lemaster          09 Lawrence Co.           1:08.67   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
     Stadium: # 51.44  5/11/2011   Winfield HS, Winfield                       
                       E Cole, H Moore, S Allred, A Clark                
Carlos Akers: ! 51.74  4/3/2004    Woodrow Wilson                              
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Winfield  'B'                                       Xx53.05   3 
     1) Josee Erlandson FR              2) Sarah Allred JR                
     3) Cassidy Maynard JR              4) Haylea Roberson FR             
  2 Huntington  'A'                                       53.98   2  10   
     1) Morgan Hensley                  2) Jessica Nichols                
     3) Allison Cummings                4) Airatona Jackson               
  3 Shady Spring  'A'                                     54.32   3   8   
     1) Heather Chernutan FR            2) Alexandra Wills FR             
     3) Jade Oar JR                     4) Amanda Guy SR                  
  4 Gallia Academy (OH)  'A'                              54.96   3   6   
     1) Kathleen Allen FR               2) Abby Wiseman JR                
     3) Andrea Edelmann JR              4) Taylor Queen SO                
  5 Point Pleasant  'A'                                   55.01   3   4   
     1) Cassie Jordan                   2) Karson Tolliver                
     3) Allison Smith                   4) Karli Gandee                   
  6 Woodrow Wilson  'A'                                   55.05   3   2   
     1) Britteny Durham                 2) Nautica Torain                 
     3) Haley Bahr                      4) Lashonda McDowell              
  7 Ripley  'A'                                           56.15   2   1   
     1) Holly Farkosh FR                2) Alexa Boggess SR               
     3) Candace Mellen SO               4) Alyssa Brozak SR               
  8 Tyler Consolidated  'A'                               56.24   2 
     1) Haylea LeMasters 11             2) Allison Wable 11               
     3) Keri Suter 12                   4) Kerstyn Cline 9                
  9 Scott  'A'                                            56.66   1 
     1) Ashley Johnson JR               2) Jessy Blankenship JR           
     3) Maggie Hager SO                 4) Julie Conway SO                
 10 Wayne  'A'                                            57.54   3 
     1) Haley Merritt SO                2) Molly Sowder SO                
     3) Chelsea Crabtree SR             4) Taylor Bartram SO              
 11 Roane Co.  'A'                                        57.74   2 
     1) Nicole Boggs 10                 2) Katie Snodgrass 11             
     3) Catlin Goodwin 12               4) Destinee Starcher 11           
 12 Cabell Midland  'A'                                   59.01   2 
     1) Kaitlyn Holland FR              2) Taylor Curry FR                
     3) Haley Curry SO                  4) Abby Parker FR                 
 13 Buffalo  'A'                                          59.72   2 
     1) Emily Moore SR                  2) Jordan Cooper SO               
     3) Chloe Stephens SO               4) Brianne Cantley FR             
 14 Lawrence Co. (KY)  'A'                              1:01.11   2 
     1) Amber Cyrus 12                  2) Tessa Boyd 09                  
     3) Jadrien Lemaster 09             4) Victoria Jude 11               
 15 Chapmanville  'A'                                   1:01.46   1 
     1) Kristin Baisden                 2) Haley Rakes                    
     3) Gabby Adkins                    4) Autumn Baisden                 
 16 Sherman  'A'                                        1:01.51   1 
     1) Jessica Doss                    2) Ashley Dangerfield             
     3) Taylor Sharps                   4) Selina Doss                    
 17 Tug Valley  'A'                                     1:08.12   1 
     1) Sam Shrum                       2) Carrie Coleman                 
     3) Haylea Dempsey                  4) Lekeithra Pierce               
 -- Hurricane  'A'                                           DQ   3 
     1) Audrey Barber FR                2) Allison Clay FR                
     3) Alicia Hinshaw SR               4) Taniesha Sturdavent SO         
 
Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
     Stadium: # 1:49.54  5/7/2008    Cabell Midland HS, Cabell Midland         
                         C Hamer, R Williams, D Winningham, E Conard       
Carlos Akers: ! 1:49.86  4/3/2004    Woodrow Wilson                            
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Winfield  'A'                                       1:50.34   3  10   
     1) Emily Cole JR                   2) Amanda Clark SR                
     3) Cheyenne Carpenter SO           4) Anika Shah SO                  
  2 Shady Spring  'A'                                   1:52.83   3   8   
     1) Heather Chernutan FR            2) Alexandera Kominsky FR         
     3) Amber Summers SR                4) Jade Oar JR                    
  3 Gallia Academy (OH)  'A'                            1:53.69   3   6   
     1) Taylor Queen SO                 2) Abby Wiseman JR                
     3) Andrea Edelmann JR              4) Hanah Watts SO                 
  4 Hurricane  'A'                                      1:54.21   3   4   
     1) Audrey Barber FR                2) Allison Clay FR                
     3) Alicia Hinshaw SR               4) Taniesha Sturdavent SO         
  5 Winfield  'B'                                     Xx1:54.86   3 
     1) Josee Erlandson FR              2) Haylea Roberson FR             
     3) Cassidy Maynard JR              4) Micaharae Thompson SO          
  6 Point Pleasant  'A'                                 1:56.82   3   2   
     1) Karli Gandee                    2) Karson Tolliver                
     3) Kennedy Young                   4) Allison Smith                  
  7 Woodrow Wilson  'A'                                 1:57.17   3   1   
     1) Zelea Hall                      2) Nautica Torain                 
     3) Kayla Callens                   4) Lashonda McDowell              
  8 Wayne  'A'                                          1:57.83   2 
     1) Haley Merritt SO                2) Chelsea Crabtree SR            
     3) Savanna Mays FR                 4) Taylor Bartram SO              
  9 Fairview (KY)  'A'                                  1:57.86   3 
     1) Morgan McIntyre 10              2) Katie Richard 08               
     3) Dani Craig 12                   4) Felicia Mills 12               
 10 Ripley  'A'                                         1:59.92   2 
     1) Holly Farkosh FR                2) Alexa Boggess SR               
     3) Candace Mellen SO               4) Alyssa Brozak SR               
 11 Scott  'A'                                          2:00.46   2 
     1) Ashley Johnson JR               2) Jessy Blankenship JR           
     3) Maggie Lester SO                4) Julie Conway SO                
 12 Cabell Midland  'A'                                 2:00.89   3 
     1) Kaitlyn Holland FR              2) Taylor Curry FR                
     3) Laura Blake FR                  4) Makenzi Niebergall FR          
 13 Roane Co.  'A'                                      2:02.53   2 
     1) Nicole Boggs 10                 2) Kenzi Shreve 10                
     3) Ashley Hicks 10                 4) Destinee Starcher 11           
 14 Fairland (OH)  'A'                                  2:02.83   2 
     1) Amber Pappas                    2) Jessica Price                  
     3) Hollie Spotts                   4) Hannah Moore                   
 15 Tyler Consolidated  'A'                             2:04.66   2 
     1) Caroline Bantug 10              2) Kerstyn Cline 9                
     3) Keri Suter 12                   4) Sydney Reed 10                 
 16 Huntington  'A'                                     2:04.89   2 
     1) Alexis Macgregor                2) October Harper                 
     3) Allison Cummings                4) Airatona Jackson               
 17 Buffalo  'A'                                        2:06.41   1 
     1) Chloe Stephens SO               2) Courtney Allen SO              
     3) Jordan Cooper SO                4) Brianne Cantley FR             
 18 Sherman  'A'                                        2:08.54   1 
     1) Jessica Doss                    2) Sydney Weikle                  
     3) Taylor Sharps                   4) Selina Doss                    
 19 Chapmanville  'A'                                   2:21.29   2 
     1) Autumn Baisden                  2) Haley Rakes                    
     3) Clara Maynard                   4) Gabby Adkins                   
 -- Tug Valley  'A'                                          DQ   1  Out of Exchange Zone
     1) Sam Shrum                       2) Carrie Coleman                 
     3) Haylea Dempsey                  4) Lekeithra Pierce               
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
     Stadium: # 4:08.76  5/7/2008    Cabell Midland HS, Cabell Midland         
                         R Williams, T Cassidy, E Conard, D Winningham     
Carlos Akers: ! 4:14.83  4/1/2010    Gallia Academy, Galllia Academy           
                         A Wiseman, P Adkins, K Jackson, S Barnes          
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Winfield  'A'                                       4:16.80   2  10   
     1) Emily Cole JR                   2) Haeley Moore JR                
     3) Anika Shah SO                   4) Barkley Castro SO              
  2 Hurricane  'A'                                      4:18.96   2   8   
     1) Tori Dent SO                    2) Chloe Barber SR                
     3) Allison Clay FR                 4) Emily Schwendiman JR           
  3 Shady Spring  'A'                                   4:23.39   2   6   
     1) Kristin Boyd SR                 2) Alexandera Kominsky FR         
     3) Heather Chernutan FR            4) Amber Summers SR               
  4 Wayne  'A'                                          4:26.61   2   4   
     1) Haley Merritt SO                2) Kylie Rutherford SO            
     3) Taylor Bartram SO               4) Savanna Mays FR                
  5 Gallia Academy (OH)  'A'                            4:31.71   2   2   
     1) Peyton Adkins SR                2) Kathleen Allen FR              
     3) Abby Wiseman JR                 4) Hanah Watts SO                 
  6 Woodrow Wilson  'A'                                 4:37.20   2   1   
     1) Zelea Hall                      2) Tanner Trostle                 
     3) Kayla Callens                   4) Lashonda McDowell              
  7 Tyler Consolidated  'A'                             4:38.19   1 
     1) Marisa Gogan 9                  2) Keri Suter 12                  
     3) Allison Wable 11                4) Carly Fletcher 10              
  8 Scott  'A'                                          4:46.81   1 
     1) Samantha Graffius SO            2) Jessy Blankenship JR           
     3) Courtney Goodwin SO             4) Brittany Green JR              
  9 Huntington  'A'                                     4:46.86   2 
     1) Maggie Capehart                 2) Savannah Macgregor             
     3) Rachel Rohrbach                 4) Kara Conkle                    
 10 Cabell Midland  'A'                                 4:51.44   2 
     1) Laura Blake FR                  2) Callie Nease FR                
     3) Casey Ellis FR                  4) Charity Parsons JR             
 11 Fairland (OH)  'A'                                  4:51.61   1 
     1) Megan Ashton                    2) Hollie Spotts                  
     3) Sydney Pettit                   4) Carrie Tanner                  
 12 Ripley  'A'                                         4:51.74   1 
     1) Caressa Robinson JR             2) Haley Ford SO                  
     3) Sarah Williams SO               4) Karli Casto SR                 
 13 Roane Co.  'A'                                      5:08.29   1 
     1) Renee Fisher 09                 2) Morgan McMinn 10               
     3) Erika Drake 10                  4) Chelsea Moore 11               
 14 Buffalo  'A'                                        5:09.52   1 
     1) Kendra Gillenwater FR           2) Courtney Allen SO              
     3) Jordan Cooper SO                4) Bethany Athens SR              
 15 Lawrence Co. (KY)  'A'                              5:17.46   1 
     1) Shelby Taylor 07                2) Victoria Jude 11               
     3) Shelby Preston 11               4) Mollie Workman 09              
 16 Sherman  'A'                                        5:22.11   1 
     1) Hannah Skinner                  2) Brittany Brewer                
     3) Bethany Neff                    4) Brittany Bowdish               
 -- Fairview (KY)  'A'                                       DQ   2  Unsportinglike
     1) Audrey Sizemore 12              2) Maddy Rymer 10                 
     3) Katie Richard 08                4) Dani Craig 12                  
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
     Stadium: #  9:47.01  5/7/2008    Hurricane HS, Hurricane                  
                          A Dent, S Davis, J Crouch, K Hayslett             
Carlos Akers: ! 10:01.50  4/4/2009    Hurricane, Hurricane                     
                          S Assi, N Prince, S Davis, J Crouch               
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Hurricane  'A'                                     10:11.30   10   
     1) Tori Dent SO                    2) Natalie Schwendiman JR         
     3) Joie Johnston FR                4) Emily Schwendiman JR           
  2 Fairview (KY)  'A'                                 10:41.10    8   
     1) Audrey Sizemore 12              2) Maddy Rymer 10                 
     3) Haley Layne 09                  4) Katie Richard 08               
  3 Scott  'A'                                         11:04.20    6   
     1) Samantha Graffius SO            2) Jessy Blankenship JR           
     3) Sheena Chambers FR              4) Brittany Green JR              
  4 Cabell Midland  'A'                                11:09.20    4   
     1) Alex Ellis SO                   2) Laura Blake FR                 
     3) Charity Parsons JR              4) Casey Ellis FR                 
  5 Fairland (OH)  'A'                                 11:17.90    2   
     1) Megan Ashton                    2) Shanan Ashton                  
     3) Sydney Pettit                   4) Carrie Tanner                  
  6 Winfield  'A'                                      11:39.60    1   
     1) Macy Coffey JR                  2) Megan Guetzloff JR             
     3) Darian Wikel SO                 4) Victoria Vance JR              
  7 Huntington  'A'                                    11:52.40  
     1) Maggie Capehart                 2) Kara Conkle                    
     3) Olivia Staples                  4) Karianne Fischer               
  8 Tyler Consolidated  'A'                            11:56.20  
     1) Haleigh Smith 9                 2) Courtney Daughety 11           
     3) Brooke Keys 9                   4) Caroline Bantug 10             
  9 Ripley  'A'                                        11:57.20  
     1) Megan Randolph SR               2) Anni Ashworth SR               
     3) Haley Ford SO                   4) Kyndrah Hill FR                
 10 Roane Co.  'A'                                     12:06.60  
     1) Renee Fisher 09                 2) Sandra May 10                  
     3) Taylor Norman 11                4) Shania Lloyd 10                
 11 Buffalo  'A'                                       12:07.70  
     1) Kendra Gillenwater FR           2) Courtney Allen SO              
     3) Jordan Cooper SO                4) Bethany Athens SR              
 12 Sherman  'A'                                       12:53.40  
     1) Hannah Skinner                  2) Samantha Garretson             
     3) Brittany Brewer                 4) Bethany Neff                   
 13 Gallia Academy (OH)  'A'                           12:58.90  
     1) Jenna Bays FR                   2) Maddie Moritz SO               
     3) Morgan Foster JR                4) Sarah Hannon FR                
 
Girls 4x102.5 Meter Shuttle Hurdle
==========================================================================
     Stadium: # 1:06.41  5/11/2011   Cabell Midland HS, Cabell Midland         
                         M Chittum, M Niebergall, H Hall, C Dilcher        
Carlos Akers: ! 1:07.64  4/8/2000    Parkersburg South                         
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Shady Spring  'A'                                   1:10.15   3  10   
     1) Kristin Boyd SR                 2) Alexandera Kominsky FR         
     3) Sabel Meadows FR                4) Amber Summers SR               
  2 Tyler Consolidated  'A'                             1:10.68   3   8   
     1) Makayla Clegg 11                2) Haylea LeMasters 11            
     3) Sami Jones 12                   4) Allison Wable 11               
  3 Hurricane  'A'                                      1:11.72   2   6   
     1) Audrey Barber FR                2) Chloe Papa FR                  
     3) Shell Tompkin SR                4) Lakota Jones JR                
  4 Winfield  'A'                                       1:13.18   3   4   
     1) Kaylee Kirkpatrick FR           2) Jayne Lawman FR                
     3) Mackenzie Arthur SO             4) Amy Dingess JR                 
  5 Cabell Midland  'A'                                 1:15.21   3   2   
     1) Abby Parker FR                  2) Jackie Rife FR                 
     3) Casey Ellis FR                  4) Makenzi Niebergall FR          
  6 Point Pleasant  'A'                                 1:16.39   2   1   
     1) Karli Gandee                    2) Karson Tolliver                
     3) Morgan Pethtel                  4) Kennedy Young                  
  7 Huntington  'A'                                     1:16.82   2 
     1) Rachael Petrie                  2) Morgan Hensley                 
     3) Alex Spradlin 10                4) Savannah Macgregor             
  8 Roane Co.  'A'                                      1:17.94   1 
     1) Courtney Runyon 10              2) Graceann Westfall 10           
     3) Catlin Goodwin 12               4) Katie Snodgrass 11             
  9 Scott  'A'                                          1:19.60   1 
     1) Maggie Lester SO                2) Maggie Hager SO                
     3) Jamie Blosser SO                4) Julie Conway SO                
 10 Sherman  'A'                                        1:26.95   1 
     1) Jordan Canterbury               2) Jessica Doss                   
     3) Brittany Bowdish                4) Sydney Weikle                  
 
Girls High Jump
=======================================================================
     Stadium: #  5-07  4/2/2011    Emily Godwin, Buckhannon                    
Carlos Akers: !  5-07  4/2/2011    Emily Godwin, Buckhannon                    
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Siera Grose               SO Cabell Midland         4-10.00   10   
  2 Chloe Barber              SR Hurricane              4-08.00    8   
  3 Makayla Clegg             11 Tyler Cons.            4-08.00    6   
  4 Hannah Moore                 Fairland               4-06.00    3   
  4 Kaylee Dickinson          JR Shady Spring           4-06.00    3   
  6 Felicia Mills             12 Fairview               4-06.00    1   
  7 October Harper               Huntington             4-06.00  
  8 Taylor Adkins             JR Cabell Midland         4-06.00  
  9 Makayla Kyte              FR Ripley                 4-04.00  
  9 Bridget Matthews           9 Tyler Cons.            4-04.00  
  9 Erica Gibson              SO Ripley                 4-04.00  
  9 Maddie Moritz             SO Gallia Academy         4-04.00  
  9 Tanner Trostle               Woodrow Wilson         4-04.00  
 -- Sarah Phillips            SR Shady Spring                NH  
 -- Kayla Callens                Woodrow Wilson              NH  
 -- Emily Fedders                Woodrow Wilson              NH  
 -- Breanna West              JR Gallia Academy              NH  
 -- Maddie Syders             FR Gallia Academy              NH  
 -- Cameran Steger            09 Fairview                    NH  
 -- Courtney Cutlip           12 Roane Co.                   NH  
 -- Lakota Jones              JR Hurricane                   NH  
 -- Sami Jones                12 Tyler Cons.                 NH  
 -- Reiley Clark              FR Winfield                    NH  
 -- Aysa Cains                   Fairland                    NH  
 -- Tessa Boyd                09 Lawrence Co.                NH  
 -- Jadrien Lemaster          09 Lawrence Co.                NH  
 -- Chloe Oar                 SR Shady Spring                NH  
 -- Paige Mounts              FR Spring Valley               NH  
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
     Stadium: # 10-09  4/1/2010    Megan Brooks, Fairland                      
Carlos Akers: ! 10-09  4/1/2010    Megan Brooks, Fairland                      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Emily Moore               SR Buffalo                9-00.00   10   
  2 Allie Perry               FR Winfield              J9-00.00    8   
  3 Jessica Price                Fairland               8-00.00    6   
  4 Shania Lloyd              10 Roane Co.             J8-00.00    4   
  5 Haylea LeMasters          11 Tyler Cons.            7-00.00    2   
  6 Destiny Shockley             Fairland              J7-00.00    1   
  7 Lyndsey Burke             08 Fairview               6-06.00  
  7 Caroline Bantug           10 Tyler Cons.            6-06.00  
  7 Haleigh Caldwell          SO Gallia Academy         6-06.00  
  7 Molli Cunningham          SO Ripley                 6-06.00  
 -- Maggie Capehart              Huntington                  NH  
 -- Whitney Layton               Point Pleasant              NH  
 -- Karianne Fischer             Huntington                  NH  
 -- Rylee Stevens             FR Gallia Academy              NH  
 -- Lyndie Layton                Point Pleasant              NH  
 -- Dani Craig                12 Fairview                    NH  
 -- Caroline Smith            SO Hurricane                   NH  
 -- Morgan McIntyre           10 Fairview                    NH  
 -- Siera Grose               SO Cabell Midland              NH  
 -- Erica Gibson              SO Ripley                      NH  
 -- Lauren London             FR Hurricane                   NH  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
     Stadium: # 17-03.75  5/11/2011   Talequia Hamilton, Huntington            
Carlos Akers: ! 17-01.50  4/6/2002    Terri Young, Cabell Midland              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Morgan Hensley               Huntington            15-07.50   10   
  2 Makayla Clegg             11 Tyler Cons.           14-07.00    8   
  3 Audrey Barber             FR Hurricane             14-05.25    6   
  4 Katie Richard             08 Fairview              14-03.00    4   
  5 Felicia Mills             12 Fairview              14-00.00    2   
  6 Breanna West              JR Gallia Academy        13-11.50    0.50
  6 Katlyn Romans             FR Spring Valley         13-11.50    0.50
  8 Molly Sowder              SO Wayne                 13-07.75  
  9 Keri Suter                12 Tyler Cons.           13-06.25  
 10 Kathleen Allen            FR Gallia Academy        13-04.25  
 11 Shelby Preston            11 Lawrence Co.          13-03.50  
 12 October Harper               Huntington            13-03.25  
 13 Kennedy Young                Point Pleasant        13-02.50  
 14 Micaharae Thompson        SO Winfield              13-02.25  
 15 Chelsea Crabtree          SR Wayne                 13-01.00  
 16 Victoria Jude             11 Lawrence Co.          12-07.50  
 17 Courtney Daughety         11 Tyler Cons.           12-06.25  
 -- Disha Shah                JR Shady Spring                ND  
 -- Carley St.Claire          FR Shady Spring                ND  
 -- Morgan Pierson            FR Ripley                      ND  
 -- Madison Sanders           FR Ripley                      ND  
 -- Hannah Blankenship        08 Lawrence Co.                ND  
 -- Karianne Fischer             Huntington                  ND  
 -- Alexandra Wills           FR Shady Spring                ND  
 -- Mackenzie Clark           11 Roane Co.                   ND  
 -- Georgia Golden            FR Scott                       ND  
 -- Brittany Tucker           SO Buffalo                     ND  
 -- Lauren London             FR Hurricane                   ND  
 -- Mackenzie Ford            JR Scott                       ND  
 -- Hailee Lough                 Sherman                     ND  
 -- Taylor Sharps                Sherman                     ND  
 -- Reiley Clark              FR Winfield                    ND  
 -- Lauren Howell             JR Cabell Midland              ND  
 -- Kathryn Blethen           SO Scott                       ND  
 -- Haley Hall                SO Cabell Midland              ND  
 -- Kayelin Ryder             FR Cabell Midland              ND  
 -- Lasaia Gritt              SO Buffalo                   FOUL  
 -- Cassie Powell             SO Buffalo                   FOUL  
 -- Makayla Kyte              FR Ripley                    FOUL  
 -- Amber Linville               Tug Valley                FOUL  
 -- Anna Alfred               09 Roane Co.                 FOUL  
 -- Courtney Runyon           10 Roane Co.                 FOUL  
 -- Kati Null                 SO Hurricane                 FOUL  
 -- Taylor Adkins             JR Cabell Midland            FOUL  
 -- Angie Maynard                Tug Valley                FOUL  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
     Stadium: # 41-04  4/2/2011    Karissa Knabenshue, Buckhannon              
Carlos Akers: ! 41-04  4/2/2011    Karissa Knabenshue, Buckhannon              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrea Hart               SR Winfield              35-01.00   10   
  2 Emily McClain             11 Roane Co.             34-03.00    8   
  3 Natalie Close             SR Gallia Academy        34-02.00    6   
  4 Mikala Nicholson          12 Roane Co.             31-11.00    4   
  5 Britney Henson            12 Roane Co.             31-03.00    2   
  6 Jessie Dotson             SR Gallia Academy        31-02.00    1   
  7 Alicia Marshall           JR Shady Spring          29-04.00  
  8 Brooke Holley             FR Cabell Midland        28-10.00  
  9 Abby Watson               FR Hurricane             28-05.00  
 10 Lexy Beckett              JR Wayne                 28-03.00  
 11 Whitney Layton               Point Pleasant        27-11.00  
 12 Shelby Yancey             JR Winfield              27-02.00  
 13 Jocelyn Mullins           JR Hurricane             25-10.00  
 14 Kim Faro                  FR Gallia Academy        25-02.00  
 15 Jamie Blosser             SO Scott                 25-00.00  
 16 Loren Gibson              FR Hurricane             24-07.00  
 17 Cassidy Miles             FR Cabell Midland        24-06.00  
 18 Alisia Bryant             SR Shady Spring          24-00.00  
 19 A'Breka Williams             Huntington            23-08.00  
 20 Marissa Reese                Huntington            23-07.00  
 21 Stephanie Kelley          11 Tyler Cons.           23-03.00  
 22 Courtney Underwood        SR Hurricane            x23-01.00  
 23 Tiffany Casto             SO Ripley                22-10.00  
 24 Jessica Taubenheim           Fairland              22-09.00  
 24 Katelyn Oxley             SR Cabell Midland        22-09.00  
 26 Bridget Matthews           9 Tyler Cons.           22-06.00  
 27 Amanda Minor              SR Shady Spring          22-02.00  
 28 Jessie Kelly                 Woodrow Wilson        22-01.00  
 29 Becca Sergent             09 Fairview              21-11.00  
 30 Megan Ray                    Huntington            21-10.00  
 31 Destiny Shockley             Fairland              21-09.00  
 32 Megan Schlabowski         10 Tyler Cons.           21-05.00  
 33 Katelyn Rivero            SR Winfield              20-10.00  
 34 Haley Blake               FR Winfield             X20-00.00  
 35 Samatha Bowen             09 Fairview              19-09.00  
 36 Kaliegh Shank             SO Winfield             X18-09.00  
 37 Kensey Bergdorf           SO Ripley                18-07.00  
 38 Mandy Blackburn              Huntington           x17-04.00  
 39 Megan Woods               SR Ripley                15-11.00  
 40 Sapphira May              SR Hurricane            x15-06.00  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
     Stadium: # 124-11  4/2/2011    Karissa Knabenshue, Buckhannon             
Carlos Akers: ! 124-11  4/2/2011    Karissa Knabenshue, Buckhannon             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Natalie Close             SR Gallia Academy          104-11   10   
  2 Alicia Marshall           JR Shady Spring            101-02    8   
  3 Andrea Hart               SR Winfield                 97-03    6   
  4 Mikala Nicholson          12 Roane Co.                95-02    4   
  5 Abby Watson               FR Hurricane                93-10    2   
  6 Britney Henson            12 Roane Co.                91-00    1   
  7 Marissa Reese                Huntington               88-01  
  8 Lexy Beckett              JR Wayne                    86-04  
  9 Kaylee Dickinson          JR Shady Spring             83-11  
 10 Jessie Dotson             SR Gallia Academy           80-02  
 11 Shelby Yancey             JR Winfield                 79-03  
 12 Jocelyn Mullins           JR Hurricane                78-05  
 12 Jessica Taubenheim           Fairland                 78-05  
 14 Tessa Hickman             10 Roane Co.                76-10  
 15 Alisia Bryant             SR Shady Spring             75-06  
 16 Loren Gibson              FR Hurricane                70-10  
 17 Katelyn Oxley             SR Cabell Midland           70-09  
 17 Jamie Blosser             SO Scott                    70-09  
 19 Courtney Underwood        SR Hurricane               x70-03  
 20 Megan Schlabowski         10 Tyler Cons.              68-03  
 21 Kim Faro                  FR Gallia Academy           67-07  
 21 Whitney Layton               Point Pleasant           67-07  
 23 Logann Long               11 Tyler Cons.              62-09  
 24 Haley Blake               FR Winfield                X62-02  
 24 Becca Sergent             09 Fairview                 62-02  
 26 Megan Ray                    Huntington               61-09  
 27 Jessie Kelly                 Woodrow Wilson           61-06  
 28 Cassidy Miles             FR Cabell Midland           60-06  
 29 Sydney Yoho                9 Tyler Cons.              60-04  
 30 Katelyn Rivero            SR Winfield                 60-00  
 31 Kensey Bergdorf           SO Ripley                   59-10  
 32 A'Breka Williams             Huntington               52-07  
 33 Aysa Cains                   Fairland                 48-10  
 34 Kaliegh Shank             SO Winfield                X48-08  
 35 Sapphira May              SR Hurricane               x44-10  
 36 Megan Woods               SR Ripley                   41-07  
 37 Mandy Blackburn              Huntington              x41-01  
 38 Samatha Bowen             09 Fairview                 40-05  
 39 Tiffany Casto             SO Ripley                   34-00  
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
     Stadium: # 11.05  5/11/2011   Jacob Reynolds, Cabell Midland              
Carlos Akers: ! 11.07  4/6/2002    Antwann Sorrells, Woodrow Wilson            
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jacob Reynolds            12 Cabell Midland           11.40   8  10   
  2 Austin Wilkenson             Sherman                  11.50   7   7   
  2 Marquez Griffin           JR Point Pleasant           11.50   8   7   
  4 Frank Goff                SR Gallia Academy           11.60   8   4   
  5 T.C. Kester               JR Winfield                 11.60   7   1.50
  5 Devin Wiley                  Chapmanville             11.60   8   1.50
  7 Alex Doak                 JR Tyler Cons.              11.70   8 
  8 Andrew Workman               Chapmanville             11.90   7 
  8 Alex Pavalock              9 Roane Co.                11.90   8 
 10 Austin Johnson               Shady Spring             12.00   7 
 10 Steven McGinnis            9 Roane Co.                12.00   7 
 10 Anthony Bady              JR Winfield                X12.00   5 
 13 Andre Albis               SR Hurricane                12.10   7 
 13 Cory Daugherty            11 Lincoln Co.              12.10   6 
 15 Josh Fullerton             9 Cabell Midland           12.20   7 
 15 Bryce Humphreys           FR Winfield                 12.20   6 
 15 Scott Daniels                Shady Spring             12.20   6 
 15 Aaron Fairchild           FR Gallia Academy           12.20   8 
 19 Noah Laliberti            FR Winfield                X12.30   6 
 19 Colton Holmes             JR Ripley                   12.30   5 
 19 Joel Johnston             SR Gallia Academy           12.30   8 
 22 Paul Lively               SO Ripley                   12.40   6 
 22 Felipe Leite              JR Hurricane                12.40   4 
 22 Brandon Morrison             Huntington               12.40   3 
 25 Brandon Woodyard          SR Hurricane                12.50   6 
 25 Jacob Click               FR Gallia Academy          X12.50   2 
 25 Justin Mollette           12 Lawrence Co.             12.50   4 
 25 Josh Ruble                SO Tyler Cons.              12.50   7 
 29 Justin Philips               Huntington               12.60   4 
 29 Chris Muth                11 Cabell Midland           12.60   7 
 29 Jimmy Conaway             SR Hurricane               x12.60   5 
 32 Ryan Gillispie            FR Scott                    12.70   4 
 32 Hunter Trent              FR Point Pleasant           12.70   4 
 32 Austin Nichols            12 Roane Co.                12.70   6 
 35 Zach Thompson                Chapmanville             12.80   5 
 35 Ryan Stutler              SO Ripley                   12.80   4 
 35 Sam Collins                9 Cabell Midland          x12.80   5 
 38 Malcolm Yancey               Fairland                 12.90   6 
 39 Dylan Webb                12 Roane Co.               X13.00   5 
 39 Alex Ritter               FR Hurricane               x13.00   3 
 41 Wyatt Wheeler             10 Lawrence Co.             13.10   4 
 41 Jesse Richmond            FR Winfield                X13.10   4 
 41 Tony Easton               FR Gallia Academy          X13.10   1 
 44 Austin Miller             FR Winfield                X13.20   3 
 45 Josh King                  9 Cabell Midland          x13.30   5 
 45 Houstin Syvertson            Shady Spring             13.30   8 
 47 Trey Baulding                Tug Valley               13.40   2 
 47 Joe Scraggs               12 Lincoln Co.              13.40   3 
 49 Brady Burton              FR Hurricane               x13.50   3 
 50 Sam Godschalk                Fairland                 13.70   3 
 51 Alex Muncy                   Tug Valley               13.80   2 
 51 Nick Marcum               JR Scott                    13.80   3 
 53 Will Nemith               SR Wayne                    13.90   2 
 54 Timmy Pope                10 Lawrence Co.             14.00   3 
 55 Bailey Wolpert            FR Hurricane               x14.20   2 
 56 Tyler Halstead               Sherman                  14.40   2 
 57 Tony Fairchild            FR Gallia Academy          X14.80   1 
 57 River Davis               SO Winfield                X14.80   3 
 57 Jeremy Perdue                Sherman                  14.80   1 
 60 Jeremy Wilson             FR Gallia Academy          X15.80   2 
 61 Alec Davis                   Sherman                 x15.90   2 
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
     Stadium: # 22.45  5/7/2008    Terrell Martin, Hurricane                   
Carlos Akers: ! 22.62  4/7/2001    Eddie Whitehead, South Charleston           
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Alex Doak                 JR Tyler Cons.              23.08   8  10   
  2 Marquez Griffin           JR Point Pleasant           23.28   8   8   
  3 Frank Goff                SR Gallia Academy           23.35   8   6   
  4 Ben Lilly                    Shady Spring             23.47   7   4   
  5 Nathan Gillian               Shady Spring             23.67   7   2   
  6 Austin Wilkenson             Sherman                  23.75   7   1   
  7 Alex Pavalock              9 Roane Co.                23.97   7 
  7 John Hathaway             FR Winfield                 23.97   7 
  9 Zach Canterbury           JR Point Pleasant           24.27   8 
 10 T.C. Kester               JR Winfield                 24.49   7 
 11 Troy Fisher                9 Roane Co.                24.54   7 
 12 Jeff Burnette             JR Hurricane                24.55   6 
 12 Jacob Morgan              10 Cabell Midland           24.55   8 
 14 Steven McGinnis            9 Roane Co.                24.63   7 
 15 Paul Lively               SO Ripley                   24.64   6 
 16 Andrew Workman               Chapmanville             24.72   2 
 17 Joe Bower                 10 Cabell Midland           24.73   6 
 18 Howard Story                 Huntington               24.84   1 
 19 Cory Daugherty            11 Lincoln Co.              24.87   5 
 20 Colton Griffith           FR Winfield                 24.95   6 
 21 Colton Holmes             JR Ripley                   24.98   5 
 22 Josh Fullerton             9 Cabell Midland           25.01   5 
 23 Joel Johnston             SR Gallia Academy           25.32   8 
 24 Noah Laliberti            FR Winfield                X25.57   5 
 25 Erik Siljeholm               Chapmanville             25.63   3 
 26 Zack Marcum               FR Scott                    25.72   5 
 27 Aaron Fairchild           FR Gallia Academy           25.76   8 
 28 Jacob Click               FR Gallia Academy          X25.78   1 
 28 Josh Snyder                  Shady Spring             25.78   6 
 30 Ryan Gillispie            FR Scott                    25.84   4 
 31 Felipe Leite              JR Hurricane                26.04   4 
 32 Brian Hughes              FR Hurricane                26.08   3 
 33 Chris Muth                11 Cabell Midland          x26.09   5 
 34 Tyree Ceasar                 Fairland                 26.18   5 
 35 Charles Thrush            JR Scott                    26.23   4 
 36 Conner Evans              JR Winfield                X26.25   5 
 37 Austin Miller             FR Winfield                X26.40   3 
 38 Alex Ritter               FR Hurricane               x26.55   3 
 39 Thomas Brisky             JR Scott                   x26.80   3 
 40 Ryan Stutler              SO Ripley                   26.98   1 
 41 Zach Thompson                Chapmanville             27.01   2 
 42 Brady Burton              FR Hurricane               x27.05   2 
 43 Dylan Webb                12 Roane Co.               x27.07   4 
 44 Wade McComas              FR Scott                   x27.16   3 
 45 Rodrigo Buendia              Huntington               27.19   4 
 46 Jesse Richmond            FR Winfield                X27.42   3 
 47 Sam Collins                9 Cabell Midland          x27.45   4 
 48 Sam Godschalk                Fairland                 27.47   3 
 49 Josh King                  9 Cabell Midland          x28.00   2 
 50 Tony Easton               FR Gallia Academy          X28.08   1 
 51 Trey Baulding                Tug Valley               28.31   1 
 52 Drew Adkins               SO Spring Valley            28.53   6 
 53 Alex Muncy                   Tug Valley               29.56   1 
 54 Jonathan Hayhurst            Sherman                  29.64   1 
 55 Bailey Wolpert            FR Hurricane               x30.26   2 
 56 Jeremy Perdue                Sherman                  31.39   1 
 57 Tyler Halstead               Sherman                 x31.55   1 
 58 River Davis               SO Winfield                X31.68   2 
 59 Alec Davis                   Sherman                 x34.49   2 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
     Stadium: # 49.70  4/4/2008    Terrell Martin, Hurricane                   
Carlos Akers: ! 49.70  4/4/2008    Terrell Martin, Hurricane                   
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sam Pyles                 SR Winfield                 51.60   7  10   
  2 Brian Lawhon              11 Cabell Midland          J51.60   7   8   
  3 Zach Canterbury           JR Point Pleasant           52.50   7   6   
  4 Alex Doak                 JR Tyler Cons.              52.90   7   4   
  5 Jacob Kilgore             FR Spring Valley            53.10   6   2   
  6 Steven Handley            SO Hurricane                53.60   7   1   
  7 Paden Christian              Huntington               54.40   6 
  7 Shaylin Logan             JR Gallia Academy           54.40   6 
  9 Isaiah Robinson           SO Buffalo                  55.20   6 
 10 Jason Young                  Shady Spring             55.40   4 
 11 Troy King                 SR Ripley                   55.60   6 
 11 Lamar Thompson               Huntington               55.60   7 
 13 Troy Fisher                9 Roane Co.                55.70   6 
 14 Caleb Bailey              12 Lawrence Co.             55.90   6 
 15 Antonio Jones                Ripley                   56.40   7 
 16 Kurt Langdon-Arthur       SO Wayne                    57.10   7 
 16 Casey Lawrence            SR Gallia Academy           57.10   7 
 18 Austin Mullins            SO Winfield                X57.30   3 
 19 Hunter Runion                Shady Spring             57.60   4 
 20 Michael Bates             12 Roane Co.                57.80   6 
 21 Payton Johnson               Huntington               58.00   5 
 22 Jalen Brooks                 Fairland                 58.30   5 
 22 Conner Evans              JR Winfield                X58.30   3 
 24 Tyler Humphreys           SR Winfield                X58.40   4 
 25 Kyle Keefe                SO Winfield                 58.90   5 
 26 Howard Story                 Huntington              x59.20   1 
 26 Matt Farkosh              SR Ripley                   59.20   4 
 28 Chay Rowe                 12 Lincoln Co.              59.40   4 
 28 Bryce Jones                  Huntington              x59.40   6 
 30 Jimmy Conaway             SR Hurricane                59.50   3 
 31 Tony Easton               FR Gallia Academy        X1:00.60   1 
 32 Nathan Machel             SO Winfield               1:00.80   5 
 33 Benjamin Deal                Sherman                1:00.90   5 
 34 Austin Sloan              11 Roane Co.              1:01.00   4 
 35 Wade McComas              FR Scott                  1:01.30   4 
 36 Blake Wilson              FR Gallia Academy         1:01.50   5 
 37 Tyler Parsons                Sherman                1:01.80   4 
 38 Rodrigo Buendia              Huntington            x1:02.30   5 
 38 Andrew Adkins             SR Scott                  1:02.30   4 
 40 Brian Hughes              FR Hurricane              1:02.50   3 
 41 Jackson Dolin             JR Scott                  1:02.70   3 
 42 Hunter Trent              FR Point Pleasant         1:03.00   5 
 43 Chad Hundly                  Tug Valley             1:03.10   1 
 44 Emery Tim                    Fairland               1:03.40   3 
 45 Nick Crouch                9 Cabell Midland         1:03.50   2 
 46 Will Nemith               SR Wayne                  1:05.70   2 
 47 Brian O'Keefe                Fairland               1:07.80   3 
 48 Andrew Qasi               SO Winfield              X1:10.10   3 
 49 Bryce Harless                Sherman                1:10.20   3 
 50 Timmy Pope                10 Lawrence Co.           1:11.20   2 
 51 Jarrod Vance                 Tug Valley             1:12.00   1 
 52 Jonathan Hayhurst            Sherman               x1:12.70   2 
 53 Scott Coffman                Lincoln Co.            1:13.50   1 
 54 Nicholas Carrier             Sherman               x1:15.80   2 
 55 Billy Wikel               FR Winfield              X1:17.80   2 
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
     Stadium: # 1:56.89  5/11/2011   Jacob Burcham, Cabell Midland             
Carlos Akers: ! 1:57.47  4/2/2011    Jacob Burcham, Cabell Midland             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jacob Burcham             11 Cabell Midland         1:56.19#  10   
  2 Joe Kirtner               SR Winfield               1:59.53    8   
  3 Dylan Rich                JR Buffalo                1:59.80    6   
  4 Brian Lawhon              11 Cabell Midland         2:00.35    4   
  5 Will Shaffer              JR Scott                  2:00.47    2   
  6 Raine Wireman                Fairland               2:00.53    1   
  7 Tyler Salmons             12 Cabell Midland         2:04.97  
  8 Cody Honaker              SR Winfield               2:06.76  
  9 Evan Childers             SR Buffalo                2:07.94  
 10 David Jobe                11 Cabell Midland        x2:10.01  
 11 Isaiah Robinson           SO Buffalo                2:10.71  
 12 Ryan Roseberry               Shady Spring           2:10.99  
 13 Jacob Doss                   Sherman                2:12.36  
 14 Winston Wade              SO Gallia Academy         2:12.73  
 15 Steven Egnatoff           12 Cabell Midland        x2:14.87  
 16 Caleb Riffle              JR Point Pleasant         2:15.49  
 17 Will Thornton             SO Hurricane              2:15.55  
 18 Avery Campbell            11 Cabell Midland        x2:15.62  
 19 Paden Christian              Huntington             2:16.20  
 20 Tim Warner                SR Gallia Academy         2:16.36  
 21 Austin Mullins            SO Winfield              X2:17.13  
 22 Dylan Reynolds            SO Tyler Cons.            2:18.33  
 23 Amos Parlock              10 Cabell Midland        x2:19.19  
 24 Alex Fox                  SR Hurricane              2:19.50  
 25 Dylan Romine              JR Tyler Cons.            2:19.54  
 26 Matt Farkosh              SR Ripley                 2:19.69  
 27 Ryan Dotson               11 Cabell Midland        x2:19.80  
 28 Austin Jarrell             9 Cabell Midland        x2:19.95  
 29 Hunter Sheldon            SO Winfield               2:20.03  
 30 Ryan Stewart                 Fairland               2:22.02  
 31 Austin Johnson               Shady Spring           2:22.78  
 32 Jacob Dillinger           11 Cabell Midland        x2:23.92  
 33 Luke Short                10 Cabell Midland        x2:24.29  
 34 Andrew Adkins             SR Scott                  2:24.84  
 35 Josh Bunner               10 Lincoln Co.            2:25.53  
 36 Nicholas Molina            9 Cabell Midland        x2:25.87  
 37 Hunter Adkins             10 Cabell Midland        x2:26.36  
 38 Michael Ashworth           9 Cabell Midland        x2:27.04  
 39 Brandon Atkinson           9 Cabell Midland        x2:27.52  
 40 Dylan Welling                Ripley                 2:28.42  
 41 Josh Richards              9 Roane Co.              2:29.18  
 42 Grant Hardman             10 Roane Co.              2:30.25  
 43 Jackson Dolin             JR Scott                  2:30.38  
 44 Emery Tim                    Fairland               2:30.92  
 45 Blake Wilson              FR Gallia Academy         2:31.08  
 46 Thomas Adkins             SR Spring Valley          2:32.63  
 47 Caleb Pell                 9 Roane Co.              2:34.58  
 48 Tyler Hammack             10 Roane Co.             X2:34.99  
 49 Ryan Wareheim             12 Cabell Midland        x2:35.99  
 50 John Klug                 SR Hurricane              2:36.17  
 51 Nick Crouch                9 Cabell Midland        x2:38.26  
 52 Grant Briers               9 Cabell Midland        x2:39.48  
 53 Nick Taylor               FR Point Pleasant         2:41.86  
 54 Brock Herrenkohl          10 Cabell Midland        x2:42.58  
 55 Jacob Whitmore             9 Cabell Midland        x2:43.72  
 56 Will Nemith               SR Wayne                  2:43.90  
 57 Justice Schall            08 Lawrence Co.           2:44.30  
 58 Brandon Bowdish              Sherman                2:46.42  
 59 Chad Hundly                  Tug Valley             2:47.06  
 60 Trevor Daniels            FR Point Pleasant         2:49.21  
 61 Andrew Qasi               SO Winfield              X2:51.72  
 62 Christopher Loughery      07 Lawrence Co.           2:55.45  
 63 Darrell McBeath           FR Point Pleasant        x2:56.02  
 64 Nicholas Carrier             Sherman                2:57.77  
 65 Jarrod Vance                 Tug Valley             2:59.45  
 66 Keaton Kaplan              9 Cabell Midland        x3:01.03  
 67 Joshua Matherly              Shady Spring          X3:28.10  
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
     Stadium: # 4:13.69  4/2/2011    Jacob Burcham, Cabell Midland             
Carlos Akers: ! 4:13.69  4/2/2011    Jacob Burcham, Cabell Midland             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jacob Burcham             11 Cabell Midland         4:11.49!  10   
  2 Joe Kirtner               SR Winfield               4:23.80    8   
  3 Sam Smith                    Huntington             4:41.07    6   
  4 Cody Honaker              SR Winfield               4:42.71    4   
  5 Antonio Jones                Ripley                 4:43.99    2   
  6 Tanner Mattie                Fairland               4:49.99    1   
  7 Chad Longanacre           SO Ripley                 4:52.23  
  8 Brandon Perdue               Sherman                4:53.32  
  9 Logan Rowe                   Fairland               4:57.76  
 10 Austin Jarrell             9 Cabell Midland         5:00.03  
 11 Caleb Casto               JR Ripley                 5:00.21  
 12 Dylan Reynolds            SO Tyler Cons.            5:04.62  
 13 Michael Edelmann          FR Gallia Academy         5:06.26  
 14 Hunter Adkins             10 Cabell Midland         5:10.92  
 15 Jacob Dillinger           11 Cabell Midland        x5:12.10  
 16 Drake Seccurro            JR Hurricane              5:18.56  
 17 Luke Short                10 Cabell Midland        x5:19.02  
 18 Brandon Atkinson           9 Cabell Midland        x5:20.79  
 19 Tony Salgado              FR Winfield              X5:21.22  
 20 Chad McComas                 Fairland               5:21.53  
 21 Caleb Pell                 9 Roane Co.              5:29.19  
 22 Ryan Dalyrmple            SO Tyler Cons.            5:29.54  
 23 Richard Roda              SO Winfield              X5:35.02  
 24 Joesph Littlepage         FR Point Pleasant         5:37.02  
 25 Conner Lamb               SO Buffalo                5:38.25  
 26 Brandon Bowdish              Sherman                5:40.25  
 27 Josh Richards              9 Roane Co.              5:43.60  
 28 Justice Schall            08 Lawrence Co.           5:50.12  
 29 Grant Kellione               Sherman                5:52.49  
 30 Grant Briers               9 Cabell Midland        x5:53.41  
 31 Jacob Whitmore             9 Cabell Midland        x5:53.73  
 32 Brian Gray                FR Winfield              X5:57.51  
 33 Cameron Jarrell              Sherman               x6:14.71  
 34 Ryan Valley               SO Gallia Academy         6:38.73  
 35 Dakota Hatcher               Shady Spring           6:55.51  
 36 Keaton Kaplan              9 Cabell Midland        x6:57.40  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
     Stadium: # 9:42.21  4/2/2011    Tyler Salmons, Cabell Midland             
Carlos Akers: ! 9:42.21  4/2/2011    Tyler Salmons, Cabell Midland             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tyler Salmons             12 Cabell Midland         9:36.10!  10   
  2 Avery Campbell            11 Cabell Midland         9:43.60    8   
  3 Evan Childers             SR Buffalo                9:44.30    6   
  4 Will Shaffer              JR Scott                  9:46.00    4   
  5 Jack McGee                   Huntington            10:07.60    2   
  6 Cory Foster               SR Winfield              10:16.50    1   
  7 Tanner Mattie                Fairland              10:17.10  
  8 Aaron Peal                SR Hurricane             10:18.50  
  9 Brandon Perdue               Sherman               10:22.00  
 10 Forrest Reed              SR Wayne                 10:30.10  
 11 Chandler Smith               Huntington            10:32.30  
 12 Chad Longanacre           SO Ripley                10:34.60  
 13 Caleb Casto               JR Ripley                10:39.90  
 -- Nick Mitchell             FR Spring Valley               NT  
 -- Drake Seccurro            JR Hurricane                   NT  
 -- Michael Edelmann          FR Gallia Academy              NT  
 -- Christopher Loughery      07 Lawrence Co.                NT  
 -- Joesph Littlepage         FR Point Pleasant              NT  
 -- Ryan Valley               SO Gallia Academy              NT  
 -- Josh Richards              9 Roane Co.                   NT  
 -- Caleb Pell                 9 Roane Co.                   NT  
 -- Robert Staley                Tug Valley                  NT  
 -- Tyler Kosut                  Shady Spring                NT  
 -- Jonathan Sutphin             Shady Spring                NT  
 -- Dylan Hannon                 Fairland                    NT  
 -- Logan Rowe                   Fairland                    NT  
 -- Ryan Dalyrmple            SO Tyler Cons.                 NT  
 -- Jake Casto                SO Ripley                      NT  
 -- Justin Harper                Shady Spring                NT  
 -- Tony Salgado              FR Winfield                   XNT  
 -- Richard Roda              SO Winfield                   XNT  
 -- Josh Billups              FR Spring Valley               NT  
 -- Jonathan Torman           JR Buffalo                     NT  
 -- Stone Bellomy             JR Winfield                    NT  
 -- Jacob Doss                   Sherman                     NT  
 -- Nick Mastroianni          SO Winfield                    NT  
 
Boys 110 Meter Hurdles
==========================================================================
     Stadium: # 14.36  4/5/2003    Matt McDaniel, Hurricane                    
Carlos Akers: ! 14.36  4/5/2003    Matt McDaniel, Hurricane                    
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nate Moore                11 Cabell Midland           14.95   4  10   
  2 Luke Martin               SR Winfield                 15.41   4   8   
  3 Niles Dailey              11 Cabell Midland           15.47   4   6   
  4 Conor McKay                  Huntington               16.70   4   4   
  5 Dylan Webb                SR Winfield                 16.72   4   2   
  6 Gabe Garrison             SO Buffalo                  16.97   3   1   
  7 Cody Harris               SO Ripley                   17.35   2 
  8 Tyler Cornell             SR Winfield                 17.55   3 
  9 Anthony Bady              JR Winfield                X17.56   2 
 10 Jeremy Smith              SR Tyler Cons.              17.58   4 
 11 Matthew Plumley              Shady Spring             17.69   3 
 12 Richard Pratt             JR Scott                    17.98   2 
 13 Tyler Lee                 11 Roane Co.                18.04   3 
 14 Rogan Park                SR Point Pleasant           18.22   3 
 15 Levi Messer                  Shady Spring             18.36   1 
 16 Aaron Walters             SO Ripley                   18.37   1 
 17 Cody Payne                12 Lawrence Co.             18.88   3 
 18 Jake Wireman                 Fairland                 18.96   3 
 19 Aaron Smith               10 Lincoln Co.              19.17   1 
 20 Brandon Frey              JR Tyler Cons.              19.59   2 
 21 JC Nichols                11 Roane Co.                19.61   1 
 22 Tyler Jones               JR Ripley                   20.18   2 
 23 Ronnie Beale              SO Winfield                X20.49   2 
 24 Logan Allison             JR Gallia Academy          X22.11   4 
 25 Quenton Mckinniss         SO Gallia Academy           22.18   3 
 26 John Harless              FR Winfield                X23.70   1 
 
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
     Stadium: # 38.73  5/11/2011   Cam Jividen, Winfield                       
Carlos Akers: ! 39.59  4/4/2008    Drake Kinzel, Midland                       
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Luke Martin               SR Winfield                 40.02   5  10   
  2 Nathan Gillian               Shady Spring             41.66   5   8   
  3 Cody Payne                12 Lawrence Co.             42.36   5   6   
  4 Nate Moore                11 Cabell Midland           42.68   5   4   
  5 Kenney Smith                 Fairland                 42.74   5   2   
  6 Niles Dailey              11 Cabell Midland           43.26   5   1   
  7 Conor McKay                  Huntington               43.65   4 
  8 Sammy Shaver              JR Ripley                   43.94   5 
  9 Dylan Webb                SR Winfield                 44.50   4 
 10 Tyler Cornell             SR Winfield                 44.70   3 
 11 Rogan Park                SR Point Pleasant           45.22   4 
 12 Ben Russell               12 Cabell Midland           45.54   5 
 13 Matthew Plumley              Shady Spring             45.66   4 
 14 Jeremy Smith              SR Tyler Cons.              45.67   4 
 15 Ryan Roseberry               Shady Spring             45.72   4 
 16 JC Nichols                11 Roane Co.                45.73   3 
 17 Hunter LeMasters          JR Tyler Cons.              46.12   4 
 18 Anthony Bady              JR Winfield                X46.15   3 
 19 Cody Harris               SO Ripley                   46.22   3 
 20 Hayden Hicks               9 Cabell Midland          x46.82   1 
 21 Aaron Smith               10 Lincoln Co.              47.93   1 
 22 Tyler Lee                 11 Roane Co.                47.95   3 
 23 Stuart Smith              JR Hurricane                48.30   4 
 24 Ronnie Beale              SO Winfield                X48.46   2 
 25 Aaron Walters             SO Ripley                   48.78   2 
 26 Zack Marcum               FR Scott                    48.86   2 
 27 Jacob Click               FR Gallia Academy           49.16   3 
 28 Markus Browning           SR Hurricane                49.61   2 
 29 Richard Pratt             JR Scott                    49.77   2 
 30 Austin Sloan              11 Roane Co.                50.09   2 
 31 Ethan Copley               9 Cabell Midland          x50.18   1 
 32 Jeremy Cooper              9 Cabell Midland          x50.48   1 
 33 Jake Wireman                 Fairland                 50.62   2 
 34 Ben Foster                 9 Cabell Midland          x51.62   1 
 35 Thomas Brisky             JR Scott                    51.81   1 
 36 Bailey Manns                 Fairland                 52.17   2 
 37 Quenton Mckinniss         SO Gallia Academy           52.38   3 
 38 John Harless              FR Winfield              X1:04.10   1 
 -- Gabe Garrison             SO Buffalo                     DQ   3  False Start
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
     Stadium: # 44.33  5/11/2011   Parkersburg South HS, Park. South           
                       J Kidder, J Quiocho, C Hively, B Roberts          
Carlos Akers: ! 44.44  4/18/1996   Huntington High                             
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gallia Academy (OH)  'A'                              45.73   3  10   
     1) Frank Goff SR                   2) Aaron Fairchild FR             
     3) Joel Johnston SR                4) Tyler Campbell SR              
  2 Point Pleasant  'A'                                   45.97   3   8   
     1) Andrew Williamson JR            2) Chase Walton SO                
     3) Cody Marcum FR                  4) Marquez Griffin JR             
  3 Winfield  'A'                                         46.20   3   6   
     1) Bryce Humphreys FR              2) Colton Griffith FR             
     3) T.C. Kester JR                  4) John Hathaway FR               
  4 Shady Spring  'A'                                     46.23   3   4   
     1) Ben Lilly                       2) Scott Daniels                  
     3) Austin Johnson                  4) Houstin Syvertson              
  5 Hurricane  'A'                                        46.35   3   2   
     1) Andre Albis SR                  2) Jeff Burnette JR               
     3) Tony Peterson SR                4) Steven Handley SO              
  6 Roane Co.  'A'                                        48.35   3   1   
     1) Michael Bates 12                2) Kyle Raines 11                 
     3) Brad Reichard 11                4) Austin Nichols 12              
  7 Chapmanville  'A'                                     48.39   1 
     1) Zach Thompson                   2) Andrew Workman                 
     3) Erik Siljeholm                  4) Devin Wiley                    
  8 Ripley  'A'                                           48.86   2 
     1) Colton Holmes JR                2) Paul Lively SO                 
     3) Ryan Stutler SO                 4) Anthony Michaels SR            
  9 Hurricane  'B'                                      Xx48.90   1 
     1) Felipe Leite JR                 2) Alex Ritter FR                 
     3) Jimmy Conaway SR                4) Brandon Woodyard SR            
 10 Winfield  'B'                                       Xx49.46   2 
     1) Jesse Richmond FR               2) Bryce Johnson FR               
     3) Austin Miller FR                4) Noah Laliberti FR              
 11 Fairland (OH)  'A'                                    49.92   2 
     1) Malcolm Yancey                  2) Tyree Ceasar                   
     3) Jake Wireman                    4) Brandon Nylund                 
 11 Lawrence Co. (KY)  'A'                                49.92   3 
     1) Wyatt Wheeler 10                2) Caleb Bailey 12                
     3) Michael Dean 11                 4) Cody Payne 12                  
 13 Buffalo  'A'                                          50.17   1 
     1) Jarid Hoover SO                 2) Zach Reedy SR                  
     3) Alex Jividen JR                 4) Levi Walker SO                 
 14 Cabell Midland  'B'                                  x50.92   2 
     1) Josh Fullerton 9                2) Chris Muth 11                  
     3) Sam Collins 9                   4) Josh King 9                    
 15 Tug Valley  'A'                                       54.70   1 
     1) Trey Baulding                   2) Alex Muncy                     
     3) Chad Hundly                     4) Robert Staley                  
 16 Scott  'A'                                            55.63   2 
     1) Richard Pratt JR                2) Charles Thrush JR              
     3) Thomas Brisky JR                4) Ryan Gillispie FR              
 17 Wayne  'A'                                            56.24   2 
     1) Marcus Webb FR                  2) Mark Ritter SO                 
     3) Marley Webb FR                  4) Kurt Langdon-Arthur SO         
 -- Huntington  'A'                                          DQ   3  Out of exchange zone
     1) Rashaun Page                    2) Payton Johnson                 
     3) Bryce Jones                     4) Lamar Thompson                 
 -- Cabell Midland  'A'                                      DQ   3  Out of exchange zone
     1) Joe Bower 10                    2) Turner McClure 12              
     3) Taylor Lockhart 12              4) Jacob Morgan 10                
 
Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
     Stadium: # 1:31.63  5/11/2011   Winfield HS, Winfield                     
                         E Peterson, L Martin, A Murray, Z Shreve          
Carlos Akers: ! 1:32.74  4/7/2001    South Charleston                          
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gallia Academy (OH)  'A'                            1:36.49   2  10   
     1) Frank Goff SR                   2) Casey Lawrence SR              
     3) Joel Johnston SR                4) Tyler Campbell SR              
  2 Point Pleasant  'A'                                 1:37.42   2   8   
     1) Andrew Williamson JR            2) Chase Walton SO                
     3) Cody Marcum FR                  4) Zach Canterbury JR             
  3 Shady Spring  'A'                                   1:37.57   2   6   
     1) Jason Young                     2) Ben Lilly                      
     3) Nathan Gillian                  4) Houstin Syvertson              
  4 Winfield  'A'                                       1:38.49   2   4   
     1) Bryce Humphreys FR              2) Colton Griffith FR             
     3) T.C. Kester JR                  4) John Hathaway FR               
  5 Chapmanville  'A'                                   1:39.54   1   2   
     1) Erik Siljeholm                  2) Andrew Workman                 
     3) Zach Thompson                   4) Devin Wiley                    
  6 Ripley  'A'                                         1:39.59   2   1   
     1) Ryan Gregory JR                 2) Levi Brailey                   
     3) Sammy Shaver JR                 4) Anthony Michaels SR            
  7 Hurricane  'A'                                      1:39.69   1 
     1) Andre Albis SR                  2) Jeff Burnette JR               
     3) Tony Peterson SR                4) Rasaan Harris JR               
  8 Roane Co.  'A'                                      1:41.48   2 
     1) Michael Bates 12                2) Kyle Raines 11                 
     3) Brad Reichard 11                4) Troy Fisher 9                  
  9 Fairland (OH)  'A'                                  1:42.61   2 
     1) Malcolm Yancey                  2) Brandon Nylund                 
     3) Tyree Ceasar                    4) Jalen Brooks                   
 10 Buffalo  'A'                                        1:43.98   1 
     1) Levi Jordan JR                  2) Zach Reedy SR                  
     3) Cody Sheppard                   4) Levi Walker SO                 
 11 Scott  'A'                                          1:44.23   1 
     1) Charles Thrush JR               2) Ryan Gillispie FR              
     3) Wade McComas FR                 4) Zack Marcum FR                 
 12 Winfield  'B'                                     Xx1:45.54   1 
     1) Jesse Richmond FR               2) Bryce Johnson FR               
     3) Austin Miller FR                4) Noah Laliberti FR              
 13 Wayne  'A'                                          1:47.09   1 
     1) Mark Ritter SO                  2) Marcus Webb FR                 
     3) Marley Webb FR                  4) Kurt Langdon-Arthur SO         
 14 Lawrence Co. (KY)  'A'                              1:49.53   2 
     1) Timmy Pope 10                   2) Justin Mollette 12             
     3) Wyatt Wheeler 10                4) Caleb Bailey 12                
 15 Tug Valley  'A'                                     2:00.33   1 
     1) Trey Baulding                   2) Alex Muncy                     
     3) Chad Hundly                     4) Robert Staley                  
 -- Cabell Midland  'A'                                     DNF   2 
     1) Joe Bower 10                    2) Turner McClure 12              
     3) Taylor Lockhart 12              4) Jacob Morgan 10                
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
     Stadium: # 3:28.24  5/11/2011   Cabell Midland HS, Cabell Midland         
                         B Lawhon, R Smith, M Dino, J Burcham              
Carlos Akers: ! 3:34.56  4/5/2003    Cabell Midland                            
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cabell Midland  'A'                                 3:32.23!  3  10   
     1) Brian Lawhon 11                 2) Mason Dino 11                  
     3) Jacob Reynolds 12               4) Jacob Burcham 11               
  2 Winfield  'A'                                       3:38.45   3   8   
     1) Luke Martin SR                  2) Sam Pyles SR                   
     3) John Hathaway FR                4) Joe Kirtner SR                 
  3 Huntington  'A'                                     3:42.48   3   6   
  4 Hurricane  'A'                                      3:44.10   3   4   
     1) Will Thornton SO                2) Rasaan Harris JR               
     3) Aaron Peal SR                   4) Steven Handley SO              
  5 Point Pleasant  'A'                                 3:44.62   3   2   
     1) Zach Canterbury JR              2) Anthony Darst SR               
     3) Chase Walton SO                 4) Caleb Riffle JR                
  6 Fairland (OH)  'A'                                  3:46.65   3   1   
     1) Jalen Brooks                    2) Tanner Mattie                  
     3) Raine Wireman                   4) Malcolm Yancey                 
  7 Ripley  'A'                                         3:47.58   3 
     1) Ryan Gregory JR                 2) Levi Brailey                   
     3) Troy King SR                    4) Antonio Jones                  
  8 Sherman  'A'                                        3:49.51   2 
     1) Jacob Doss                      2) Benjamin Deal                  
     3) Austin Wilkenson                4) Brandon Perdue                 
  9 Shady Spring  'A'                                   3:49.77   2 
     1) Jason Young                     2) Matthew Plumley                
     3) Ben Lilly                       4) Hunter Runion                  
 10 Gallia Academy (OH)  'A'                            3:54.17   3 
     1) Casey Lawrence SR               2) Shaylin Logan JR               
     3) Tony Easton FR                  4) Winston Wade SO                
 11 Roane Co.  'A'                                      3:54.78   2 
     1) Michael Bates 12                2) Steven McGinnis 9              
     3) Alex Pavalock 9                 4) Troy Fisher 9                  
 12 Wayne  'A'                                          3:56.01   2 
     1) Mackenzie Beckett JR            2) Kurt Langdon-Arthur SO         
     3) Forrest Reed SR                 4) Mark Ritter SO                 
 13 Winfield  'B'                                     Xx3:56.55   1 
     1) Tyler Humphreys SR              2) Conner Evans JR                
     3) Kyle Keefe SO                   4) Austin Mullins SO              
 14 Tyler Consolidated  'A'                             3:57.59   2 
     1) Brandon Frey JR                 2) Alex Doak JR                   
     3) Dylan Reynolds SO               4) Ryan Dalyrmple SO              
 15 Buffalo  'A'                                        3:58.32   2 
     1) Zach Reedy SR                   2) Alex Jividen JR                
     3) Isaiah Robinson SO              4) Cody Sheppard                  
 16 Scott  'A'                                          4:01.01   1 
     1) Will Shaffer JR                 2) Andrew Adkins SR               
     3) Wade McComas FR                 4) Jackson Dolin JR               
 17 Sherman  'B'                                      Xx4:35.59   1 
     1) Grant Kellione                  2) Brandon Bowdish                
     3) Devan McKinney                  4) Thomas Bowles                  
 18 Lawrence Co. (KY)  'A'                              4:54.53   2 
     1) Cody Payne 12                   2) Caleb Bailey 12                
     3) Blayne Brewer 08                4) Justice Schall 08              
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
     Stadium: # 8:15.03  5/11/2011   Cabell Midland HS, Cabell Midland         
                         B Lawhon, J King, R Smith, M Edmunds              
Carlos Akers: ! 8:22.92  4/4/2009    St. Albans, St. Albans                    
                         M Searls, D Osborne, C Ellis, A Bailey            
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Cabell Midland  'A'                                 8:28.80   10   
     1) David Jobe 11                   2) Mason Dino 11                  
     3) Jeremy Waugh 11                 4) Steven Egnatoff 12             
  2 Buffalo  'A'                                        8:33.20    8   
     1) Evan Childers SR                2) Dylan Rich JR                  
     3) Isaiah Robinson SO              4) Jonathan Torman JR             
  3 Winfield  'A'                                       8:47.80    6   
     1) Cody Honaker SR                 2) Sam Pyles SR                   
     3) Stone Bellomy JR                4) Hunter Sheldon SO              
  4 Ripley  'A'                                         8:51.30    4   
     1) Troy King SR                    2) Antonio Jones                  
     3) Levi Brailey                    4) Chad Longanacre SO             
  5 Fairland (OH)  'A'                                  8:53.50    2   
     1) Tanner Mattie                   2) Ryan Stewart                   
     3) Logan Rowe                      4) Raine Wireman                  
  6 Hurricane  'A'                                      9:04.30    1   
     1) Will Thornton SO                2) Alex Fox SR                    
     3) Mark Stewart SR                 4) Aaron Peal SR                  
  7 Tyler Consolidated  'A'                             9:17.10  
     1) Dylan Reynolds SO               2) Dylan Romine JR                
     3) Ryan Dalyrmple SO               4) Brandon Frey JR                
  8 Gallia Academy (OH)  'A'                            9:17.50  
     1) Michael Edelmann FR             2) Shaylin Logan JR               
     3) Tim Warner SR                   4) Winston Wade SO                
  9 Shady Spring  'A'                                   9:17.90  
     1) Jonathan Sutphin                2) Justin Harper                  
     3) Tyler Kosut                     4) Ryan Roseberry                 
 10 Hurricane  'B'                                    Xx9:30.20  
     1) Jacob Harmon FR                 2) Sean Donovan JR                
     3) Sam Hughes FR                   4) David Westfall FR              
 11 Cabell Midland  'B'                                x9:47.70  
     1) Ryan Dotson 11                  2) Amos Parlock 10                
     3) Nicholas Molina 9               4) Michael Ashworth 9             
 12 Roane Co.  'A'                                      9:52.10  
     1) Grant Hardman 10                2) JC Nichols 11                  
     3) Caleb Pell 9                    4) Josh Richards 9                
 13 Hurricane  'C'                                    Xx9:54.40  
     1) James Blood JR                  2) Luke Miller SO                 
     3) Luke Cales JR                   4) Taylor Weeks FR                
 14 Sherman  'A'                                       10:17.10  
     1) Thomas Bowles                   2) Benjamin Deal                  
     3) Jacob Doss                      4) Brandon Perdue                 
 15 Sherman  'B'                                     Xx10:40.50  
     1) Grant Kellione                  2) Cameron Jarrell                
     3) Brandon Bowdish                 4) Tyler Parsons                  
 16 Point Pleasant  'A'                                11:12.20  
     1) Nick Taylor FR                  2) Trevor Daniels FR              
     3) Riken Nowlin SR                 4) Joesph Littlepage FR           
 
Boys 4x110 Meter Shuttle Hurdle
==========================================================================
     Stadium: # 56.45  5/11/2011   Parkersburg South HS, Park. South           
                       J Kidder, P White, C Johnson, T Huffman           
Carlos Akers: ! 57.77  4/4/2008    Cabell Midland, Midland                     
                       B Dilcher, D Kinzel, J Thompson, R Ramsby         
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ripley  'A'                                         1:01.44   3  10   
     1) Ryan Gregory JR                 2) Sammy Shaver JR                
     3) Tyler Jones JR                  4) Anthony Michaels SR            
  2 Winfield  'A'                                       1:02.30   2   8   
     1) Luke Martin SR                  2) Anthony Bady JR                
     3) Tyler Cornell SR                4) Dylan Webb SR                  
  3 Point Pleasant  'A'                                 1:03.26   3   6   
     1) Rogan Park SR                   2) Cody Marcum FR                 
     3) Caleb Riffle JR                 4) Marquez Griffin JR             
  4 Buffalo  'A'                                        1:03.75   2   4   
     1) Zach Reedy SR                   2) Dylan Rich JR                  
     3) Gabe Garrison SO                4) Cody Sheppard                  
  5 Cabell Midland  'A'                                 1:06.16   3   2   
     1) Niles Dailey 11                 2) Nate Moore 11                  
     3) Ben Russell 12                  4) Turner McClure 12              
  6 Shady Spring  'A'                                   1:06.72   2   1   
     1) Matthew Plumley                 2) Levi Messer                    
     3) Ryan Roseberry                  4) Nathan Gillian                 
  7 Tyler Consolidated  'A'                             1:06.97   2 
     1)                                 2) Josh Ruble SO                  
     3) Hunter LeMasters JR             4) Brandon Frey JR                
  8 Hurricane  'A'                                      1:08.08   3 
     1) Alex Howden SR                  2) Stuart Smith JR                
     3) David Westfall FR               4) Markus Browning SR             
  9 Roane Co.  'A'                                      1:09.01   1 
     1) Tyler Godby 9                   2) JC Nichols 11                  
     3) Austin Sloan 11                 4) Tyler Lee 11                   
 10 Scott  'A'                                          1:11.87   1 
     1) Thomas Brisky JR                2) Zack Marcum FR                 
     3) Nick Marcum JR                  4) Richard Pratt JR               
 11 Cabell Midland  'B'                                x1:13.29   1 
     1) Hayden Hicks 9                  2) Ben Foster 9                   
     3) Jeremy Cooper 9                 4) Ethan Copley 9                 
 12 Sherman  'A'                                        1:14.52   1 
     1) Benjamin Deal                   2) Caleb Edie                     
     3) Tyler Parsons                   4) Dylan Harless                  
 
Boys High Jump
=======================================================================
     Stadium: #  6-04              5 Tied                                      
Carlos Akers: !  6-04              5 Tied                                      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kenney Smith                 Fairland               6-02.00   10   
  2 Anthony Michaels          SR Ripley                 6-00.00    8   
  3 Mason Rutherford             Huntington             5-10.00    6   
  4 Dylan Romine              JR Tyler Cons.            5-08.00    4   
  5 Hunter LeMasters          JR Tyler Cons.           J5-08.00    1.50
  5 Tyler Campbell            SR Gallia Academy        J5-08.00    1.50
  7 Jacob Kilgore             FR Spring Valley          5-06.00  
  7 Christian Smith           FR Winfield               5-06.00  
  7 Niles Dailey              11 Cabell Midland         5-06.00  
  7 Grant Hardman             10 Roane Co.              5-06.00  
  7 Logan Allison             JR Gallia Academy         5-06.00  
 -- Daniel Heeter              9 Roane Co.                   NH  
 -- Kyle Raines               11 Roane Co.                   NH  
 -- Wyatt Wamsley             SO Point Pleasant              NH  
 -- Cody Payne                12 Lawrence Co.                NH  
 -- J Higginbotham            SR Point Pleasant              NH  
 -- Bailey Manns                 Fairland                    NH  
 -- Josh Snyder                  Shady Spring                NH  
 -- Trent Wilcoxin               Fairland                    NH  
 -- Cody Harris               SO Ripley                      NH  
 -- Aaron Walters             SO Ripley                      NH  
 -- Nate Moore                11 Cabell Midland              NH  
 -- Ben Russell               12 Cabell Midland              NH  
 -- Nick Marcum               JR Scott                       NH  
 -- Brian Hughes              FR Hurricane                  XNH  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
     Stadium: # 13-08  5/11/2011   Logan Cox, Park. South                      
Carlos Akers: ! 13-07  4/5/2006    Seth Beckner, Buffalo                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alex Howden               SR Hurricane             12-06.00   10   
  2 Hunter LeMasters          JR Tyler Cons.           12-00.00    8   
  3 Loy McGuire                  Huntington           J12-00.00    6   
  4 Joel Craft                JR Gallia Academy       J12-00.00    4   
  5 Chris Cochran             SO Winfield              11-06.00    2   
  6 Markus Browning           SR Hurricane             11-00.00    0.50
  6 Daniel Parlock            12 Cabell Midland        11-00.00    0.50
  8 Kyle Raines               11 Roane Co.            J11-00.00  
  9 Chantz Rankin             SO Hurricane             10-06.00  
 10 Andrew Ching                 Huntington            10-00.00  
 10 Jo Jo Greely-Fay             Ripley                10-00.00  
 10 Ryan Gregory              JR Ripley                10-00.00  
 13 Jake Wireman                 Fairland               9-06.00  
 13 Wyatt Wamsley             SO Point Pleasant         9-06.00  
 15 Griffon Mckinniss         SO Gallia Academy        X9-00.00  
 15 David Westfall            FR Hurricane             x9-00.00  
 15 Brandon Nylund               Fairland               9-00.00  
 15 Sammy Shaver              JR Ripley                 9-00.00  
 15 Cole Tawney               FR Gallia Academy         9-00.00  
 20 Anthony Brown             SO Point Pleasant         8-00.00  
 20 Nathan Godby              10 Cabell Midland         8-00.00  
 22 Nicholas Molina            9 Cabell Midland         7-00.00  
 22 Josh Runyon                9 Roane Co.              7-00.00  
 -- Noah Searls               JR Point Pleasant              NH  
 -- Josh Ruble                SO Tyler Cons.                 NH  
 -- Nate Waugh                FR Gallia Academy              NH  
 -- Tony Fairchild            FR Gallia Academy             XNH  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
     Stadium: # 21-05.25  5/11/2011   Braden Roberts, Park. South              
Carlos Akers: ! 21-04.50  4/22/1998   James Daniels, Huntington                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tyler Campbell            SR Gallia Academy        21-03.50   10   
  2 Austin Wilkenson             Sherman               20-10.25    8   
  3 Jesus Diaz                SR Ripley                20-06.25    6   
  4 Logan Allison             JR Gallia Academy        20-00.75    4   
  5 Mason Rutherford             Huntington            19-11.00    2   
  6 Kenney Smith                 Fairland              18-09.25    1   
  7 Alex Pavalock              9 Roane Co.             18-07.00  
  8 Taylor Lockhart           12 Cabell Midland        18-02.25  
  9 Wyatt Wamsley             SO Point Pleasant        17-11.25  
 10 Austin Nichols            12 Roane Co.             17-05.00  
 11 Scott Daniels                Shady Spring          17-03.50  
 12 Caleb Edie                   Sherman               17-02.25  
 13 Christian Smith           FR Winfield              17-01.00  
 14 Brandon Morrison             Huntington            16-07.75  
 15 Bailey Manns                 Fairland              16-07.25  
 16 Justin Philips               Huntington            16-07.00  
 16 Colton Griffith           FR Winfield              16-07.00  
 18 Charles Thrush            JR Scott                 16-05.00  
 18 Tyler Parsons                Sherman               16-05.00  
 20 Jimmy Conaway             SR Hurricane             16-03.75  
 20 Steven McGinnis            9 Roane Co.             16-03.75  
 22 Joel Craft                JR Gallia Academy        16-03.25  
 23 Ryan Stutler              SO Ripley                16-02.00  
 -- Corey Distel              12 Lawrence Co.                ND  
 -- Jay Early                 JR Tyler Cons.                 ND  
 -- Justin Mollette           12 Lawrence Co.                ND  
 -- J Higginbotham            SR Point Pleasant              ND  
 -- Malcolm Yancey               Fairland                    ND  
 -- Nick Bishop               SO Winfield                    ND  
 -- Waylon Dingess               Chapmanville                ND  
 -- Josh Snyder                  Shady Spring                ND  
 -- Koi Turner                SO Hurricane                   ND  
 -- Elijah Cottrill           SO Point Pleasant            FOUL  
 -- Brett Lucas                  Shady Spring              FOUL  
 -- Aaron Smith               10 Lincoln Co.               FOUL  
 -- Marcus Webb               FR Wayne                     FOUL  
 -- Devin Wiley                  Chapmanville              FOUL  
 -- Nick Marcum               JR Scott                     FOUL  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
     Stadium: # 56-03  4/4/2008    Eric Myers, Sissonville                     
Carlos Akers: ! 56-03  4/4/2008    Eric Myers, Sissonville                     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Houstin Syvertson            Shady Spring          47-06.00   10   
  2 Trey Livingston           SR Point Pleasant        42-06.00    8   
  3 Deric Gibson                 Huntington            41-03.00    6   
  4 Slade Dillon              SR Tyler Cons.           40-05.00    4   
  5 Juwan Rowe                   Shady Spring          40-02.00    2   
  6 Aaron Guisinger           SR Gallia Academy        39-09.00    1   
  7 Conor Henson              12 Cabell Midland        39-02.00  
  8 Brett Adkins              12 Cabell Midland        38-11.00  
  9 Zach Namey                FR Winfield              38-06.00  
 10 Logan Hartsog                Shady Spring          38-00.00  
 11 Kris Pinkerman               Fairland              37-11.00  
 12 Bransen Barr              SR Gallia Academy        37-08.00  
 13 Drew Casey                JR Tyler Cons.           37-06.00  
 14 Jonah Fenerty             FR Hurricane             36-09.00  
 15 Zach Richardson           JR Winfield              36-06.00  
 16 Jared Smith               JR Buffalo               36-05.00  
 17 Caleb Starcher            11 Roane Co.             36-01.00  
 18 Caleb Linville            JR Scott                 35-03.00  
 19 Zack McKinney                Fairland              35-01.00  
 20 Jerrod Long               SR Point Pleasant        35-00.00  
 20 Nick Courtney             JR Winfield              35-00.00  
 22 Waylon Dingess               Chapmanville          34-01.00  
 22 Dalton Border             SR Ripley                34-01.00  
 24 Ryan White                JR Buffalo               33-09.00  
 25 Michael Woods             JR Ripley                33-08.00  
 26 Noah Julian               FR Winfield             X33-04.00  
 27 Tyler Hammack             10 Roane Co.             33-02.00  
 28 Chris Shingleton          FR Winfield             X32-10.00  
 29 Chris Reed                JR Hurricane             32-09.00  
 30 Caleb Edie                   Sherman               32-01.00  
 31 TJ Metzger                11 Roane Co.             31-10.00  
 31 Nick Lambert              JR Scott                 31-10.00  
 33 Jay Early                 JR Tyler Cons.           30-04.00  
 34 Jon Governale             FR Winfield             X29-02.00  
 34 Michael Dean              11 Lawrence Co.          29-02.00  
 36 Jacob Moore               SO Buffalo               28-11.00  
 37 DJ Cummings               FR Ripley                28-06.00  
 38 Travis Mortimer           12 Lawrence Co.          27-03.00  
 39 Josh Runyon                9 Roane Co.            x26-07.00  
 40 Daniel Reese              SR Gallia Academy       X26-02.00  
 41 Erik Siljeholm               Chapmanville          25-06.00  
 42 Andrew Burton             FR Winfield             X25-02.00  
 43 Dakota McCord                Sherman               24-03.00  
 44 Scott Coffman                Lincoln Co.           23-03.00  
 45 Tyler Triplett             9 Lincoln Co.           20-10.00  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
     Stadium: # 161-07  4/7/2001    Jared Smith, South Point (OH)              
Carlos Akers: ! 161-07  4/7/2001    Jared Smith, South Point (OH)              
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Deric Gibson                 Huntington              142-07   10   
  2 Brett Adkins              12 Cabell Midland          142-05    8   
  3 Trey Livingston           SR Point Pleasant          137-09    6   
  4 Jared Smith               JR Buffalo                 119-11    4   
  5 Conor Henson              12 Cabell Midland          115-11    2   
  6 Jerrod Long               SR Point Pleasant          115-08    1   
  7 Nick Johnson                 Shady Spring            115-07  
  8 Aaron Guisinger           SR Gallia Academy          114-08  
  9 Nick Lambert              JR Scott                   113-00  
 10 Logan Hartsog                Shady Spring            112-10  
 11 Slade Dillon              SR Tyler Cons.             112-06  
 12 Korey Smith               SR Hurricane               112-02  
 13 Jonah Fenerty             FR Hurricane               106-10  
 14 Bransen Barr              SR Gallia Academy          100-01  
 15 Zach Richardson           JR Winfield                 99-00  
 16 Waylon Dingess               Chapmanville             94-02  
 17 Michael Woods             JR Ripley                   93-05  
 18 Caleb Starcher            11 Roane Co.                92-11  
 19 Griffon Mckinniss         SO Gallia Academy          X91-11  
 20 DJ Cummings               FR Ripley                   91-03  
 21 Joel White                   Shady Spring             89-07  
 22 Drew Casey                JR Tyler Cons.              89-06  
 23 Kris Pinkerman               Fairland                 89-05  
 24 Zach Namey                FR Winfield                 87-06  
 25 Caleb Linville            JR Scott                    86-06  
 26 Jay Early                 JR Tyler Cons.              84-09  
 27 Zack McKinney                Fairland                 83-07  
 28 Tyree Ceasar                 Fairland                 79-04  
 29 Jon Robinson                 Hurricane                78-10  
 30 Chris Shingleton          FR Winfield                X78-02  
 31 Nick Courtney             JR Winfield                 78-00  
 32 Ryan White                JR Buffalo                  77-09  
 33 Noah Julian               FR Winfield                X76-07  
 34 Caleb Edie                   Sherman                  73-11  
 35 Travis Mortimer           12 Lawrence Co.             73-04  
 36 Cody Kudrick               9 Roane Co.                72-07  
 37 Michael Dean              11 Lawrence Co.             69-01  
 38 Dalton Border             SR Ripley                   69-00  
 39 Daniel Reese              SR Gallia Academy          X67-02  
 40 Jon Governale             FR Winfield                X63-11  
 41 Andrew Burton             FR Winfield                X57-04  
 42 Tyler Triplett             9 Lincoln Co.              51-06  
 43 Dakota McCord                Sherman                  47-05  
 44 Doug Smith                11 Roane Co.                46-00  
 45 Jimmy Conaway             SR Hurricane               x44-01  
 -- Jacob Moore               SO Buffalo                     DQ  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Winfield                   104        2) Hurricane                 100.33
    3) Gallia Academy (OH)         77.50     4) Shady Spring               61   
    5) Huntington                  42        6) Cabell Midland             25   
    7) Tyler Consolidated          24        7) Fairland (OH)              24   
    9) Fairview (KY)               23        9) Roane Co.                  23   
   11) Buffalo                     12       12) Wayne                      10   
   13) Scott                        8.33    14) Ripley                      8.33
   15) Point Pleasant               7       16) Spring Valley               4.50
   17) Woodrow Wilson               4                                           
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Cabell Midland             113.50     2) Winfield                   86.50
    3) Point Pleasant              60        4) Gallia Academy (OH)        50.50
    5) Huntington                  48        6) Shady Spring               37   
    7) Tyler Consolidated          31.50     8) Ripley                     31   
    9) Buffalo                     29       10) Hurricane                  18.50
   11) Fairland (OH)               18       12) Sherman                    16   
   13) Scott                        6       13) Lawrence Co. (KY)           6   
   15) Chapmanville                 3.50    16) Spring Valley               2   
   17) Roane Co.                    1                                           


 
 
Post as: 
History for Carlos Akers Memorial Invitational
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2014 1   1    
2013 1   1    
2012 1   1    
2011 1   1    
2010 1   1