Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

2011 Results - Irvine Invitational(Mar 12th 2011, 9:06pm)
 

News

 

2011 Results - Irvine Invitational

Published by
Shane   Mar 12th 2011, 9:06pm
Licensed to Irvine High School         HY-TEK's Meet Manager 3/21/2011 10:30 AM
           Irvine / Asics Track and Field  Invitational - 3/11/2011            
                                  Irvine, Ca                                   
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Ogbunamiri, Ugochi           Notre Dame A           12.47      12.72   3  10   
  2 Gordon, Gracie               St. Margaret           12.40      13.49   3   8   
  3 Williams, Peresis            Estancia               12.50      13.56   3   6   
  4 Johnson, Jasmine             Downey -sj             13.10      13.60   2   5   
  5 Holigores, Nicole            Downey -sj             12.90      13.70   3   4   
  6 Wu, Valerie                  St. Margaret           12.50      13.83   3   3   
  7 Conant, Celina               Garden Grove           13.70      14.10   2   2   
  8 Purandee, Mathalee           Irvine                 13.50      14.20   2   1   
  9 French, Christa              Laguna Beach           13.98      14.24   1 
 10 Dao, Duyen                   La Quinta (W           14.40      14.42   1 
 11 Culberson, Maddie            Sage Hill              13.50      14.45   2 
 12 Tran, Qyuin                  Irvine                 14.60      14.80   1 
 13 White, Hailey                Crean Luther           14.92      14.84   1 
 14 Rigoni, Anya                 Crean Luther           13.00      14.89   3 
 15 Colantuono, Cori             La Quinta (W           14.20      14.90   1 
 16 Raphoon, Synaya              Estancia               13.00      15.37   3 
 17 Blas, Rebecca                Sage Hill              14.50      15.55   1 
 18 Matimoto, Chika              Irvine                 14.70      15.89   1 
 19 Magana, Denise               Notre Dame A           13.60      15.90   2 
 -- Beck, Lauren                 Garden Grove           13.50        DNF   2 
 
Women 200 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ogbunamiri, Ugochi           Notre Dame A           25.70      26.40   3  10   
  2 Williams, Peresis            Estancia               28.00      27.30   2   8   
  3 Gordon, Gracie               St. Margaret           26.79      28.13   3   6   
  4 Holigores, Nicole            Downey -sj             27.80      28.61   2   5   
  5 Hensen, Desiree              Garden Grove           28.60      28.72   1   4   
  6 Wu, Valerie                  St. Margaret           26.88      29.26   3   3   
  7 Culberson, Maddie            Sage Hill              29.00      29.74   1   2   
  8 Gomez, Jasmine               Downey -sj             27.20      29.98   3   1   
  9 Hu, Emma                     Irvine                 28.50      30.35   2 
 10 Rigoni, Anya                 Crean Luther           27.00      30.47   3 
 11 Colantuono, Cori             La Quinta (W           29.00      31.20   1 
 12 Wang, Tiffany                Irvine                 28.50      31.42   2 
 13 Blas, Rebecca                Sage Hill              33.00      31.48   1 
 14 Mosso, Jocelyn               Estancia               31.00      32.23   1 
 15 Magana, Denise               Notre Dame A           26.90      33.01   3 
 
Women 400 Meter Run Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Oda, Francis                 Ocean View           1:08.00    1:03.77   1  10   
  2 Kempler, Alex                Laguna Beach         1:03.50    1:04.39   3   8   
  3 Viruet, Jeannine             La Quinta (W         1:06.00    1:04.99   1   6   
  4 Ramirez, Samantha            Downey -sj           1:02.00    1:05.49   3   5   
  5 Chapin, Mariah               Estancia             1:03.10    1:06.53   3   4   
  6 Alyer, Sherya                Irvine               1:04.00    1:06.73   2   3   
  7 Toma, Tori                   Laguna Beach         1:03.50    1:07.09   3   2   
  8 Gomez, Jasmine               Downey -sj           1:05.50    1:07.42   2   1   
  9 Sandfield, Tahara            Notre Dame A         1:00.10    1:07.74   3 
 10 Hurr, Tessa                  St. Margaret                    1:07.79   1 
 11 Saverreda, Joanne            Irvine               1:05.00    1:08.38   2 
 12 Tong, Dalena                 Garden Grove         1:05.00    1:08.51   2 
 13 Garcia, Melanie              Garden Grove         1:04.00    1:08.64   2 
 14 Davis, Chanel                Notre Dame A         1:01.00    1:09.05   3 
 15 Perrotta, Kristi             Ocean View           1:10.00    1:09.97   1 
 16 Tsu, Connie                  Irvine               1:05.00    1:13.33   2 
 17 Boutros, Sarah               Garden Grove         1:05.00    1:16.83   2 
 18 Mosso, Jocelyn               Estancia             1:10.00    1:19.32   1 
 19 Pineda, Stephanie            Los Amigos           1:15.00    1:24.66   1 
 
Women 800 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ramirez, Dolores             Savanna              2:26.00    2:30.94   10   
  2 Hughes, Kerry                Irvine               2:35.00    2:31.54    8   
  3 Garibay, Brenda              Downey -sj           2:30.00    2:31.64    6   
  4 Bartoletti, Melissa          Pacifica (Gg         2:35.00    2:32.50    5   
  5 Ronses, Beverly              Laguna Beach         2:32.00    2:35.31    4   
  6 Ortega, Diana                Garden Grove         3:05.00    2:36.04    3   
  7 Han, Grace                   Irvine                          2:39.74    2   
  8 Hurr, Tessa                  St. Margaret                    2:42.70    1   
  9 Chukwumezie, Nancy           Downey -sj           2:47.00    2:43.17  
 10 Tran, Ngan                   La Quinta (W         2:43.00    2:43.84  
 11 Morizumi, Yuka               Irvine                          2:44.83  
 12 Rios, Sbeidy                 Estancia             3:00.00    2:47.42  
 13 Belchere, Megan              Ocean View           2:33.30    2:51.65  
 14 Harding, Carloyn             Notre Dame A         2:35.80    2:54.14  
 15 rafael, diana                Garden Grove         3:20.00    2:55.40  
 16 pedraza, veronica            Garden Grove         3:30.00    2:56.88  
 17 Correra, Melissa             Estancia             2:50.00    2:59.60  
 18 Rode, Danielle               Notre Dame A         2:35.00    3:08.26  
 
Women 1600 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Venable, Emily               St. Margaret                    5:29.37   10   
  2 Strickland, Natasha          Laguna Beach         5:15.00    5:29.53    8   
  3 Ortega, Diana                Garden Grove         5:35.00    5:34.55    6   
  4 Rizk, Nisreen                Downey -sj           5:28.00    5:34.68    5   
  5 Torres, Cynthia              Los Amigos           5:35.63    5:34.70    4   
  6 Bartoletti, Melissa          Pacifica (Gg         5:39.59    5:42.45    3   
  7 Han, Grace                   Irvine                          5:51.35    2   
  8 Dover, Mariah                Downey -sj           5:46.00    5:54.90    1   
  9 Merchant, Marisa             Laguna Beach         5:45.00    5:55.81  
 10 Clark, Grace                 Laguna Beach         5:45.00    6:02.75  
 11 Cahuantzi, Jessica           Estancia             5:55.00    6:03.01  
 12 Granados, Naomi              Sage Hill            6:10.00    6:05.13  
 13 Nguyen, Cynthia              Irvine                          6:05.78  
 14 Belchere, Megan              Ocean View           5:48.00    6:06.99  
 15 Moon, Mareigh                Downey -sj           5:50.00    6:12.31  
 16 Harding, Carloyn             Notre Dame A         6:29.10    6:15.84  
 17 Chapin, Mariah               Estancia             5:55.00    6:22.43  
 18 rafael, diana                Garden Grove         5:50.00    6:33.87  
 19 Rode, Danielle               Notre Dame A         6:05.80    6:46.00  
 20 Konier, Brittany             Crean Luther         7:26.00    6:52.76  
 21 Nemeth, Abby                 St. Margaret         6:41.00    7:04.48  
 22 Chaidez, Esmeralda           St. Margaret                    7:17.87  
 
Women 3200 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Venable, Emily               St. Margaret                   11:52.37   10   
  2 Weisenburger, Alissa         Downey -sj          12:15.00   12:15.83    8   
  3 Figard, Kelly                La Quinta (W        12:38.00   12:30.39    6   
  4 Chang, Davina                Irvine                         12:42.16    5   
  5 Cahuantzi, Jessica           Estancia            13:00.00   13:11.60    4   
  6 Jacobus, Marrissa            Pacifica (Gg        12:50.00   13:24.63    3   
  7 Darragh, Keara               Notre Dame A        14:31.00   13:27.97    2   
  8 Ortega, Laura                Garden Grove        13:55.00   13:38.22    1   
  9 Hess, Hannah                 St. Margaret                   14:26.63  
 10 Virts, Maureen               Notre Dame A        14:25.80   14:55.93  
 11 Carpenter, Gaby              St. Margaret                   16:06.94  
 
Women 100 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ochoa, Sol                   Downey -sj             17.00      18.36   3  10   
  2 Rigoni, Anya                 Crean Luther           18.70      18.77   3   8   
  3 Sjooros, Stephanie           Irvine                 19.10      18.92   2   6   
  4 Howe, Sabrina                Garden Grove                      19.00   1   5   
  5 Domenech, Madeline           Downey -sj             16.80      19.17   3   4   
  6 Davis, Macey                 St. Margaret                      19.21   1   3   
  7 Jonus, Hannah                Laguna Beach           20.40      19.22   1   2   
  8 Oda, Francis                 Ocean View             20.27      19.86   2   1   
  9 Anvari, Hannah               Pacifica (Gg           18.10      19.90   3 
 10 Nguyen, Magie                La Quinta (W           18.80      20.04   3 
 11 Vu, Kim                      La Quinta (W           19.00      20.42   2 
 12 Perrotta, Kristi             Ocean View             19.78      20.45   2 
 13 Aherene, Brianna             Estancia               21.00      20.45   1 
 14 Hampton, Lauren              Laguna Beach           19.70      20.58   2 
 15 Herrrea, Sindy               Garden Grove                      20.58   1 
 16 Nagasawa, Katherine          Sage Hill              19.50      20.72   2 
 17 Lamerton, Marissa            Estancia               21.00      20.79   1 
 18 Costanzo, Samanatha          Notre Dame A           17.55      21.81   3 
 19 Shapiro, Tiffany             Sage Hill              20.30      22.10   2 
 
Women 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ochoa, Sol                   Downey -sj             49.90      50.97   3  10   
  2 Sjooros, Stephanie           Irvine                 52.10      51.63   3   8   
  3 Guido, Diana                 Estancia               52.00      52.01   3   6   
  4 Jonus, Hannah                Laguna Beach           54.50      53.19   2   5   
  5 French, Christa              Laguna Beach           52.20      53.35   2   4   
  6 Grundy, Dayna                Notre Dame A           50.50      55.10   3   3   
  7 Nagasawa, Katherine          Sage Hill              57.00      55.37   1   2   
  8 Anvari, Hannah               Pacifica (Gg           53.10      55.58   2   1   
  9 Vu, Kim                      La Quinta (W           56.50      57.68   2 
 10 Nguyen, Magie                La Quinta (W           57.00      58.77   2 
 11 Garcia, Julia                Estancia               58.00      59.99   1 
 12 Shapiro, Tiffany             Sage Hill              58.00    1:02.04   1 
 13 Costanzo, Samanatha          Notre Dame A           49.80    1:04.47   3 
 14 Do, Kim                      Los Amigos           1:05.96    1:05.58   1 
 
Women 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Notre Dame Acad (La) -ss  'A'                       51.20      51.74   10   
  2 Downey -sj  'A'                                     54.00      52.72    8   
  3 St. Margaret's  'A'                                            53.98    6   
  4 Laguna Beach  'A'                                   54.20      54.19    5   
  5 Garden Grove  'A'                                   55.20      54.49    4   
  6 Estancia  'A'                                       58.00      55.20    3   
  7 La Quinta (W)  'A'                                  55.00      56.60    2   
 
Women 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Downey -sj  'A'                                   4:22.00    4:28.29   10   
  2 Estancia  'A'                                     4:45.00    4:41.37    8   
  3 Notre Dame Acad (La) -ss  'A'                     4:30.50    4:44.98    6   
 -- Irvine  'A'                                                       DQ  
 -- Laguna Beach  'A'                                 4:40.00         DQ  
 
Women High Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Howe, Sabrina                Garden Grove         4-10.00    5-00.00   10   
  2 Kinder, Christianne          Laguna Beach         5-04.00    4-10.00    8   
  3 Johnson, Katherin            Irvine               4-06.00    4-06.00    6   
  4 Taafatee, Sherrie            Garden Grove         4-06.00    4-04.00    5   
  5 Wolf, Taylor                 St. Margaret                    4-02.00    3   
  5 Sandoval, Samantha           Downey -sj           4-06.00    4-02.00    3   
  5 Dan, Giovanna                Downey -sj           4-04.00    4-02.00    3   
 
Women Pole Vault Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Soria, Erika                 Downey -sj           8-06.00    9-06.00   10   
  2 Ochoa, Sol                   Downey -sj           8-00.00   J9-06.00    8   
  3 Davis, Macey                 St. Margaret         6-00.00    8-00.00    6   
 
Women Long Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nagasawa, Katherine          Sage Hill           15-05.00   16-01.75   10   
  2 Wu, Valerie                  St. Margaret        16-01.00   15-05.50    8   
  3 Johnson, Katherin            Irvine              15-06.00   15-01.75    6   
  4 Kellogg, Grace               Pacifica (Gg        15-06.00   14-09.25    5   
  5 Grundy, Dayna                Notre Dame A        16-05.00   14-09.00    4   
  6 Friese, Megan                Pacifica (Gg        14-08.00   14-08.00    3   
  7 Viruet, Jeannine             La Quinta (W        15-05.00   14-05.50    2   
  8 Lampkin, Trianna             Irvine                         14-02.50    1   
  9 Sandfield, Tahara            Notre Dame A        15-06.00   13-09.50  
 10 Ha, Jessy                    Garden Grove                   13-06.50  
 11 NguyEN, Judy                 Garden Grove        14-06.00   13-06.00  
 12 Chau, Sara                   Garden Grove        14-00.00   13-04.50  
 13 Heart, Yasamine              Irvine                         13-04.00  
 14 Charles, Erica               Irvine              14-06.00   12-10.00  
 15 Molle, Vanessa               Irvine                         12-03.00  
 16 Sanchez, Gabriela            Downey -sj          14-00.00   11-02.50  
 -- Paterson, Raechel            La Quinta (W        13-06.00         ND  
 
Women Triple Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Howe, Sabrina                Garden Grove        30-00.00   32-08.75   10   
  2 Dan, Giovanna                Downey -sj          33-05.00   31-04.25    8   
  3 Nagasawa, Katherine          Sage Hill           30-00.00   30-07.50    6   
  4 Friese, Megan                Pacifica (Gg        31-10.00   29-08.00    5   
  5 garcia, Vanessa              Los Amigos          26-00.00   29-01.00    4   
  6 Ochoa, Sol                   Downey -sj          30-10.00   28-08.50    3   
  7 Wolf, Taylor                 St. Margaret                   28-01.50    2   
  8 Fernandez, Vickey            Garden Grove        28-00.00   27-07.50    1   
 -- Solon, Ali                   St. Margaret                         ND  
 -- Kellogg, Grace               Pacifica (Gg        31-10.00         ND  
 
Women Shot Put Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Estrada, Olivia              Downey -sj          29-06.00   32-03.00   10   
  2 Taafatee, Sherrie            Garden Grove        29-00.00   30-08.00    8   
  3 Davis, Veronique             Notre Dame A        29-08.00   29-11.00    6   
  4 Garner, Samantha             Laguna Beach        28-05.00   29-08.50    5   
  5 Maneafaiga, cheyenne         Garden Grove        28-00.00   28-01.00    4   
  6 Turner, Tiffani              Estancia            23-00.00   25-01.00    3   
  7 Payan, Karen                 Downey -sj          24-00.00   24-09.00    2   
  8 Olson, Leslee                Pacifica (Gg                   24-07.00    1   
  9 Carpenter, Gaby              St. Margaret        18-06.50   23-10.50  
 10 Polen, Savanna               Irvine              24-00.00   23-06.50  
 11 Chaidez, Esmeralda           St. Margaret                   23-01.00  
 12 Mohammed, Asha               Irvine                         21-02.50  
 13 Dahir, Sagal                 Irvine              20-00.00   20-02.00  
 14 Dadak, Jasmine               Irvine              22-00.00   19-00.00  
 15 Elizalde, Alejandra          Los Amigos          16-00.00   18-03.50  
 16 De Los Santos, Kimberly      Los Amigos          15-00.00   17-01.00  
 
Women Discus Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Estrada, Olivia              Downey -sj            109-00     117-08   10   
  2 Taafatee, Sherrie            Garden Grove           95-00     116-07    8   
  3 Maneafaiga, cheyenne         Garden Grove           95-00     104-01    6   
  4 Giacone, Victoria            Ocean View             92-06      89-05    5   
  5 Polen, Savanna               Irvine                 82-07      85-10    4   
  6 Tedori, Jenny                St. Margaret           65-00      82-09    3   
  7 Payan, Karen                 Downey -sj             83-00      79-08    2   
  8 Olson, Leslee                Pacifica (Gg                      75-03    1   
  9 Frost, Eden                  St. Margaret           55-00      65-03  
 10 Luvianos, Chriss             Irvine                 71-00      64-00  
 11 Davis, Veronique             Notre Dame A           80-09      63-11  
 12 Dahir, Sagal                 Irvine                 72-11      62-06  
 13 Lopez, Jasmine               Estancia               55-00      60-07  
 14 Elizalde, Alejandra          Los Amigos             70-00      58-04  
 15 Dadak, Jasmine               Irvine                 58-02      55-03  
 16 Sanchez, Jocelyn             Estancia               55-00      53-03  
 17 De Los Santos, Kimberly      Los Amigos             60-00      52-11  
 18 Elyas, Nathalie              Notre Dame A           68-00      37-04  
 
Women 100 Meter Dash Frosh/Soph
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Speed, Kiara                 Pacifica (Gg           13.27      13.71   3  10   
  2 Johnson, Kristin             Downey -sj             13.20      13.80   3   8   
  3 Rode, Kristen                Pacifica (Gg           13.41      14.16   3   6   
  4 Carter, Nona                 Downey -sj             14.10      14.28   2   5   
  5 Hopper, Tessa                Laguna Beach           13.50      14.34   3   4   
  6 Camarena, Jasmin             La Quinta (W           13.70      14.45   3   3   
  7 Ascher, Jenny                Sage Hill              14.00      14.58   3   2   
  8 Douglas, Madison             Irvine                 14.00      14.66   3   1   
  9 Nguyen, Jennifer             Irvine                 14.40      14.80   2 
 10 Atkinson, Cyanna             Laguna Beach           14.50      14.89   2 
 11 Canova, Genisus              Los Amigos             15.36      15.02   1 
 12 Heredia, Denise              La Quinta (W           13.90      15.11   3 
 13 Gorsch, Monreau              Crean Luther           16.00      15.43   1 
 14 Cisneros, Charlene           Ocean View             15.30      15.58   1 
 15 Jelaco, Leah                 Crean Luther           16.00      15.75   1 
 16 Lee, Coral                   Sage Hill              14.50      15.88   2 
 17 Morris, Alexis               Notre Dame A           14.10      15.90   2 
 18 Corman, Bayley               St. Margaret                      16.24   1 
 19 Riggs, Julia                 St. Margaret                      16.25   1 
 
Women 200 Meter Dash Frosh/Soph
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hernandez, Maria             Downey -sj             28.10      27.68   3  10   
  2 Berrios, Marina              Pacifica (Gg           27.60      27.83   3   8   
  3 Carter, Nona                 Downey -sj             29.30      28.15   2   6   
  4 Speed, Kiara                 Pacifica (Gg           28.04      28.70   3   5   
  5 Hopper, Tessa                Laguna Beach           31.50      28.78   2   4   
  6 Camarena, Jasmin             La Quinta (W           29.00      29.20   3   3   
  7 Douglas, Madison             Irvine                 28.50      29.86   3   2   
  8 Canova, Genisus              Los Amigos             34.00      29.88   1   1   
  9 Brown, Kimberly              Sage Hill              33.00      30.28   1 
 10 Ascher, Jenny                Sage Hill              32.00      30.35   2 
 11 Atkinson, Cyanna             Laguna Beach           32.50      30.36   1 
 12 Nguyen, Jennifer             Irvine                 30.00      30.62   2 
 13 Heredia, Denise              La Quinta (W           32.00      30.87   1 
 14 Hernandez, Melissa           Estancia               32.00      30.99   1 
 15 Lucien, Victoria             Notre Dame A           26.80      32.38   3 
 16 Cooper, Lauren               St. Margaret                      33.51   1 
 17 Morris, Alexis               Notre Dame A           26.50      33.95   3 
 18 Gutierrez, Valerie           Estancia               32.00      34.53   1 
 
Women 400 Meter Run Frosh/Soph
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Le, Emile                    Pacifica (Gg         1:05.50    1:04.69   2  10   
  2 Ellis, Summerlyn             Pacifica (Gg         1:05.00    1:05.05   2   8   
  3 Hoang, Joanne                Irvine               1:08.00    1:08.76   2   6   
  4 Thomas, Deanna               Notre Dame A         1:06.00    1:09.59   2   5   
  5 Tang, Sandy                  Irvine               1:09.00    1:11.15   1   4   
  6 Pineda, Joana                Los Amigos           1:19.00    1:13.24   1   3   
  7 Paradeze, Leslie             Los Amigos           1:26.00    1:15.59   1   2   
  8 Deckard, Tori                St. Margaret                    1:18.23   1   1   
 
Women 800 Meter Run Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Beavers, Maddie              Crean Luther         2:40.00    2:37.68   10   
  2 Kersten, Melissa             Pacifica (Gg         2:37.00    2:39.66    8   
  3 Mendez, Andrea               Savanna              2:35.21    2:40.30    6   
  4 Duarte, Alina                Irvine               2:40.00    2:41.30    5   
  5 Silva, Karen                 Downey -sj           2:41.00    2:41.36    4   
  6 Kara, Ford                   Pacifica (Gg         2:40.00    2:41.63    3   
  7 Bautista, Joanna             Downey -sj           2:50.00    2:50.34    2   
  8 Rojas, Jasmin                Estancia             3:20.00    3:05.81    1   
  9 Hernandez, Janet             Estancia             3:10.00    3:06.37  
 10 Torres, Montze               Los Amigos           3:15.00    3:07.14  
 11 Valentine, Elyse             Crean Luther         3:30.00    3:09.04  
 12 Estrada, Sarah               Notre Dame A         2:35.80    3:10.17  
 13 Phan, Tammy                  La Quinta (W         3:12.00    3:12.05  
 14 Winfree, Jennifer            Crean Luther         3:30.00    3:40.90  
 
Women 1600 Meter Run Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Herrero, Kristen             Pacifica (Gg         6:00.00    5:47.58   10   
  2 Mendez, Andrea               Savanna              6:15.23    5:48.65    8   
  3 Castaneda, Ammi              Downey -sj           5:46.00    5:52.38    6   
  4 Reyes, Montezerrat           Los Amigos           6:00.63    6:03.08    5   
  5 Budroe, Brielle              Laguna Beach         6:00.00    6:05.09    4   
  6 Romero, Eliza                Laguna Beach         6:00.00    6:06.10    3   
  7 Gattenyo, Mai                Irvine                          6:07.46    2   
  8 Tebbe, Brooke                Pacifica (Gg         6:30.00    6:19.50    1   
  9 McColloch, Emily             Ocean View           6:28.00    6:20.55  
 10 Jovel, Jackie                Estancia             6:15.00    6:23.09  
 11 Garcia, Maricruz             Los Amigos           6:45.00    6:37.03  
 12 Yuen, Ester                  Irvine                          6:43.98  
 13 Melzer, Carly                Crean Luther         7:14.00    6:47.52  
 14 Mital, Sonya                 Sage Hill            6:40.00    6:48.07  
 15 Nanula, Joelle               Sage Hill            6:50.00    6:48.47  
 16 Hernandez, Janet             Estancia             6:45.00    6:52.68  
 17 Saylor, Tricia               Crean Luther         7:48.00    6:58.13  
 18 Phan, Tammy                  La Quinta (W         6:56.00    7:01.34  
 19 Estrada, Sarah               Notre Dame A         6:45.80    7:03.79  
 20 Rojas, Jasmin                Estancia             7:00.00    7:08.70  
 21 Nguyen, Huong                La Quinta (W         7:20.00    7:20.66  
 22 Kim, Kimmee                  St. Margaret                    7:31.27  
 23 Druckrey, Amanda             Crean Luther         7:48.00    7:32.94  
 
Women 3200 Meter Run Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Barrera, Allison             Downey -sj          12:45.00   12:45.04   10   
  2 Clemente, Jocelyn            Downey -sj          12:50.00   12:49.78    8   
  3 Herrero, Kristen             Pacifica (Gg        12:50.00   13:07.12    6   
  4 Budroe, Brielle              Laguna Beach        13:00.00   13:10.23    5   
  5 Pike, Brianna                Pacifica (Gg        12:40.33   13:53.57    4   
  6 Romero, Eliza                Laguna Beach        13:00.00   14:04.03    3   
  7 Pham, Cecilia                La Quinta (W        15:12.00   14:09.84    2   
  8 Tang, Rachel                 Pacifica (Gg        13:20.00   14:15.37    1   
  9 Tran, Sandria                La Quinta (W        17:02.00   16:05.87  
 
Women 100 Meter Hurdles Frosh/Soph
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Williams, Alaine             Downey -sj             18.00      19.14   2  10   
  2 Holroyd, Kilee               Pacifica (Gg           20.20      19.91   2   8   
  3 Winson, Darby                Laguna Beach           20.40      20.46   1   6   
  4 Bunting, Jessie              Laguna Beach           20.20      20.68   2   5   
  5 Okwudibonye, Courtney        Ocean View             21.97      21.01   1   4   
  6 Nguyen, Kelly                Irvine                 20.50      21.26   1   3   
  7 Del Prado, Monica            Notre Dame A           18.80      21.57   2   2   
  8 Le, Elizabeth                La Quinta (W           19.80      21.60   2   1   
  9 Snell, Nicole                Pacifica (Gg           20.40      22.08   2 
 10 Ngo, Christine               La Quinta (W           19.90      22.13   2 
 11 Clanton, Madi                St. Margaret           23.50      22.22   1 
 12 DeMars, Nicole               Crean Luther           21.00      22.37   1 
 13 Okwudibonye, Grace           Ocean View             23.01      22.84   1 
 
Women 300 Meter Hurdles Frosh/Soph
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 White, Monica                Laguna Beach           59.70      54.61   2  10   
  2 Lodermeier, Nicole           Downey -sj             59.50      55.86   2   8   
  3 Holroyd, Kilee               Pacifica (Gg           55.60      56.95   2   6   
  4 Nguyen, Kelly                Irvine                 58.50      58.26   2   5   
  5 McMahon, Jacky               Laguna Beach           59.80      58.50   2   4   
  6 Snell, Nicole                Pacifica (Gg           59.90      58.94   1   3   
  7 Clanton, Madi                St. Margaret                      59.41   1   2   
  8 Leyva, Kimberly              Los Amigos           1:10.00    1:00.78   1   1   
  9 Le, Elizabeth                La Quinta (W         1:04.00    1:04.40   1 
 10 Ngo, Christine               La Quinta (W         1:05.00    1:06.83   1 
 
Women 4x100 Meter Relay Frosh/Soph
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pacifica (Gg)  'A'                                  53.01      54.14   10   
  2 Downey -sj  'A'                                     57.00      54.67    8   
  3 Notre Dame Acad (La) -ss  'A'                       56.80      58.58    6   
  4 Sage Hill  'A'                                      57.00      59.33    5   
  5 Ocean View  'A'                                     58.21    1:00.72    4   
  6 Los Amigos  'A'                                   1:04.00    1:01.82    3   
  7 Estancia  'A'                                     1:00.00    1:02.84    2   
 -- La Quinta (W)  'A'                                  58.00         DQ  
 
Women 4x400 Meter Relay Frosh/Soph
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pacifica (Gg)  'A'                                4:32.18    4:22.65   10   
  2 Downey -sj  'A'                                   4:25.00    4:23.77    8   
  3 Estancia  'A'                                     5:00.00    5:01.81    6   
  4 Los Amigos  'A'                                   5:46.00    5:06.10    5   
  5 Notre Dame Acad (La) -ss  'A'                     5:15.80    5:21.48    4   
 
Women High Jump Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Orozco, Jocelyn              Downey -sj           4-04.00    4-02.00    9   
  1 Morally, Gigi                St. Margaret                    4-02.00    9   
  3 Olsen, Inger                 Ocean View           4-06.00    4-00.00    5.50
  3 Deck, Shelby                 St. Margaret                    4-00.00    5.50
  5 Cabrera, Carman              Los Amigos           3-03.00    3-08.00    4   
 
Women Pole Vault Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Norczyk, Carlie              Downey -sj           6-06.00    9-00.00   10   
 -- McGraw, Mary                 St. Margaret         6-00.00         NH  
 
Women Long Jump Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Johnson, Kristin             Downey -sj          15-07.00   14-10.50   10   
  2 Hernandez, Maria             Downey -sj          14-03.00   14-07.75    8   
  3 Camarena, Jasmin             La Quinta (W        14-00.00   13-11.50    6   
  4 Sugarman, Elise              Sage Hill           13-06.00   13-11.00    5   
  5 Holroyd, Kilee               Pacifica (Gg        13-06.00   13-07.50    4   
  6 Lee, Ann Marie               Pacifica (Gg        13-00.00   13-04.25    3   
  7 McGraw, Mary                 St. Margaret                   13-03.00    2   
  8 Connelly, Catherine          St. Margaret                   12-10.00    1   
  9 Thomas, Deanna               Notre Dame A        14-05.00   12-04.75  
 10 Olsen, Inger                 Ocean View          13-02.00   12-01.50  
 11 McMahon, Jacky               Laguna Beach        13-02.00   11-08.25  
 12 Hernandez, Melissa           Estancia            10-00.00   11-03.00  
 13 Lezdezma, Mary               Los Amigos           9-00.00   10-06.00  
 14 Mai, Katherine               Sage Hill           10-00.00   10-02.00  
 -- Morales, Irene               Los Amigos           9-00.00         ND  
 -- Bautista, Catherine          Notre Dame A        14-08.00         ND  
 -- Valentine, Elyse             Crean Luther        13-00.00         ND  
 -- Heredia, Denise              La Quinta (W        13-02.00         ND  
 -- Woods, Madeline              Laguna Beach        13-03.00         ND  
 -- Lopez, Jennifer              Estancia            10-00.00         ND  
 
Women Triple Jump Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sugarman, Elise              Sage Hill           31-00.00   30-02.75   10   
  2 Lee, Ann Marie               Pacifica (Gg        26-05.00   29-08.25    8   
  3 Orozco, Jocelyn              Downey -sj          29-00.00   29-07.75    6   
  4 Holroyd, Kilee               Pacifica (Gg        27-02.00   27-06.75    5   
 -- Garcia, Kathryn              St. Margaret                         ND  
 -- Brookes, Michelle            St. Margaret                         ND  
 -- Cabrera, Carman              Los Amigos          20-00.00         ND  
 -- Morales, Irene               Los Amigos          20-03.00         ND  
 
Women Shot Put Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Morgan, Melissa              Pacifica (Gg        27-10.00   27-08.50   10   
  2 Huling, Jordan               Irvine              26-07.00   26-04.00    8   
  3 Barrios Martinez, Sierra     Downey -sj          24-00.00   26-03.00    6   
  4 Gilmore, Tiffany             Downey -sj          32-05.00   23-02.50    5   
  5 Cerrera, Cecilia             Irvine              21-00.00   21-03.00    4   
  6 Grams, Virgina               Estancia            20-00.00   20-05.00    3   
  7 Garcia, Alondra              Los Amigos          17-00.00   19-03.00    2   
  8 Jovel, Stephanie             Estancia            20-00.00   18-05.50    1   
  9 Mohammed, Sara               Irvine              37-00.00   18-00.50  
 
Women Discus Throw Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kara, Ford                   Pacifica (Gg          102-00      94-10   10   
  2 Morgan, Melissa              Pacifica (Gg           92-05      83-10    8   
  3 Huling, Jordan               Irvine                 74-00      80-06    6   
  4 Cerrera, Cecilia             Irvine                 71-00      73-01    5   
  5 Gilmore, Tiffany             Downey -sj             79-00      66-01    4   
  6 Barrios Martinez, Sierra     Downey -sj             57-00      61-03    3   
  7 Garcia, Alondra              Los Amigos             48-00      56-02    2   
  8 Grams, Virgina               Estancia               55-00      55-10    1   
  9 Abdulrahman, Faisa           Irvine                 35-00      53-07  
 10 Jovel, Stephanie             Estancia               55-00      45-07  
 11 Padilla, Valeria             Los Amigos             30-00      44-04  
 12 Ohanesian, Alissa            St. Margaret                      42-00  
 12 Mohammed, Sara               Irvine                 18-00      42-00  
 14 Drislane, Dori               St. Margaret                      22-02  
 
Men 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Willis, Joel                 Pacifica (Gg           10.97      11.39   4  10   
  2 Langham, Trent               Pacifica (Gg           11.02      11.44   4   8   
  3 Fijany, Arman                Irvine                 11.40      11.79   4   6   
  4 Anderson, Ty                 Garden Grove           11.70      11.90   3   5   
  5 Luu, Nicky                   La Quinta (W           11.32      11.91   4   4   
  6 Claiborne, Miles             Downey -sj             11.50      11.98   4   3   
  7 Brevaard, Terrell            Downey -sj             11.60      12.02   4   2   
  8 Umanzor, Marc                Garden Grove           11.70      12.12   3   1   
  9 Silvas, Jonathan             Don Bosco              11.80      12.12   3 
 10 Nguyen, An                   Ocean View             11.80      12.14   3 
 11 Zamudici, Edward             Estancia               12.50      12.19   2 
 12 Franks, Jordan               Crean Luther           11.50      12.30   4 
 13 Williams, Jared              Ocean View             12.20      12.42   2 
 14 Zamborna, leonard            Los Amigos             12.90      12.48   2 
 15 Cheng, Eric                  Sage Hill              12.50      12.53   2 
 16 Nguyen, Kirs                 Irvine                 11.90      12.60   3 
 17 Marble, Alex                 Irvine                 12.10      12.64   2 
 18 Glenn, Jordan                Laguna Beach           11.75      12.74   3 
 19 Terrones, Thomas             Los Amigos             13.00      12.76   1 
 20 Uballez, Adam                Don Bosco              12.30      13.00   2 
 21 Cortez, Martin               Irvine                 13.10      13.01   1 
 22 Warren, Luke                 St. Margaret                      13.21   1 
 23 Richmond, Shane              Irvine                 13.10      13.33   1 
 24 Bender, Brian                Crean Luther           13.23      13.43   1 
 25 Pochiraju, Ani               Irvine                 13.20      14.16   1 
 
Men 200 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Willis, Joel                 Pacifica (Gg           22.23      23.11   4  10   
  2 Luu, Nicky                   La Quinta (W           23.40      23.86   4   8   
  3 Brevaard, Terrell            Downey -sj             23.90      24.15   3   6   
  4 Lisby, Josh                  Savanna                24.10      24.22   3   5   
  5 Langham, Trent               Pacifica (Gg           22.12      24.27   4   4   
  6 Anderson, Ty                 Garden Grove           23.60      24.48   4   3   
  7 Silvas, Jonathan             Don Bosco              23.70      24.54   4   2   
  8 Tang, Tim                    Irvine                 24.70      24.62   3   1   
  9 Franks, Jordan               Crean Luther           23.70      24.76   3 
 10 Garcia, Carlos               Irvine                 24.60      25.08   3 
 11 Elghanayan, Nicolai          Laguna Beach           25.20      25.14   2 
 12 Uballez, Adam                Don Bosco              25.20      25.18   2 
 13 Smith, Dave                  Downey -sj             23.50      25.62   4 
 14 Tran, Kevin                  La Quinta (W           24.40      25.65   3 
 15 Jaimes, Miguel               Laguna Beach           26.50      25.78   1 
 16 Sykes, Chris                 Irvine                 25.50      25.91   2 
 17 Terrones, Thomas             Los Amigos             26.00      26.05   2 
 18 Wilson, Corey                Ocean View             25.12      26.43   3 
 19 Bender, Brian                Crean Luther           27.40      28.14   1 
 20 Silva, Victor                Estancia               26.50      28.82   1 
 21 Metha, Ankur                 Irvine                 26.20      30.49   2 
 
Men 400 Meter Run Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Cervantes, Angelo            Savanna                54.21      52.14   4  10   
  2 Alcalde, Josh                Pacifica (Gg           54.37      52.47   4   8   
  3 Williams, Avery              Garden Grove           50.70      52.67   4   6   
  4 Lisby, Josh                  Savanna                56.13      53.71   2   5   
  5 Matamoras, Steven            Downey -sj             55.10      53.87   3   4   
  6 Figiorua, Gilberto           Los Amigos             55.00      54.25   3   3   
  7 Sapia, Nathan                Ocean View             55.35      54.31   3   2   
  8 Fortier, Scott               Irvine                 56.00      54.36   2   1   
  9 Gooding, Ryan                St. Margaret           54.89      55.91   4 
 10 Picazzo, Matt                Pacifica (Gg           55.10      56.17   3 
 11 Ferrini, A.J.                Downey -sj             55.00      56.25   3 
 12 Montero, Abraham             Irvine                 57.00      56.53   1 
 13 Bovey, Stephen               Downey -sj             55.50      56.62   2 
 14 Danny, Sui                   Garden Grove           54.30      56.72   4 
 15 Rousseau, Joe                Laguna Beach           55.50      57.35   3 
 16 Clay, Josh                   Ocean View             57.66      57.38   1 
 17 Redding-Kaufman, Adam        Laguna Beach           56.50      57.95   2 
 18 Cancino, Jason               La Quinta (W           55.00      58.44   4 
 19 Jones, Sean                  Ocean View             57.80      58.74   1 
 20 Salce, Corey                 Don Bosco              56.80      59.45   2 
 21 Carrera, Adrian              Don Bosco            1:03.60    1:00.39   1 
 22 Ivan, Rosales                Garden Grove           55.50    1:03.54   3 
 23 Galvan, Jonathan             Estancia             1:00.00    1:05.03   1 
 24 Silva, Victor                Estancia             1:00.00    1:06.10   1 
 25 Spielman, Jacob              Crean Luther         1:17.00    1:09.59   1 
 
Men 800 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cervantes, Angelo            Savanna              1:57.78    2:04.89   10   
  2 Nichols, Tyler               Laguna Beach         2:06.00    2:05.48    8   
  3 Castro, Gabriel              Don Bosco            2:08.00    2:08.58    6   
  4 Anderson, Calvin             Irvine               2:08.00    2:10.38    5   
  5 Castillo, Adrian             Don Bosco            2:13.00    2:10.52    4   
  6 Lamy, Donald                 Pacifica (Gg         2:04.00    2:10.52    3   
  7 Chang, Ryan                  Irvine               2:09.00    2:10.73    2   
  8 Torres, Angel                Downey -sj           2:11.30    2:11.79    1   
  9 Gooding, Ryan                St. Margaret         2:09.00    2:12.48  
 10 Lovo, Erick                  Savanna              2:10.97    2:13.09  
 11 Weinberg, Johannes           Pacifica (Gg         2:08.00    2:13.12  
 12 Lianto, Nick                 Irvine               2:11.00    2:13.60  
 13 yuen, Keoki                  Irvine               2:15.00    2:13.64  
 14 jimenez, yael                Garden Grove         2:35.00    2:16.12  
 15 chau, steven                 Garden Grove         2:30.00    2:16.76  
 16 koziar, derek                Garden Grove         2:20.00    2:18.16  
 17 Dantic, Alvin                Downey -sj           2:11.70    2:18.70  
 18 Soto, Alan                   Estancia             2:15.00    2:18.96  
 19 Arnot, Adam                  Don Bosco            2:24.00    2:22.53  
 20 Bender, Brian                Crean Luther         2:20.00    2:26.73  
 21 Dao, Dang                    La Quinta (W         2:40.00    2:29.83  
 22 Prendergast, Nick            Crean Luther         2:30.00    2:34.14  
 23 Darcy, Jack                  Crean Luther         2:30.00    2:34.26  
 
Men 1600 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Price, Brandon               St. Margaret         4:43.00    4:30.63   10   
  2 Dominguez, J.J.              Don Bosco            4:46.00    4:40.11    8   
  3 Granados, Jimmy              Don Bosco            4:47.00    4:41.63    6   
  4 Castillo, Adrian             Don Bosco            4:48.00    4:44.33    5   
  5 Swartz, Aaron                Laguna Beach         4:34.00    4:45.61    4   
  6 White, Jeff                  Laguna Beach         4:44.00    4:49.65    3   
  7 Weinberg, Johannes           Pacifica (Gg         4:48.00    4:50.89    2   
  8 Chavez, Cesar                Downey -sj           4:49.00    4:55.54    1   
  9 Do, Bill                     La Quinta (W         5:03.00    4:55.57  
 10 Lovo, Erick                  Savanna              5:20.32    4:58.95  
 11 Guzman, Angel                Downey -sj           5:10.00    4:58.99  
 12 Tyndall, Tyler               Pacifica (Gg         5:15.00    5:00.02  
 13 Gutierrez, Victor            Los Amigos           5:23.67    5:01.22  
 14 Yeh, Bill                    Irvine               5:15.00    5:02.85  
 15 Nishamura, Kieth             Irvine               5:08.00    5:03.06  
 16 Gupta, Shikar                Irvine               5:03.00    5:03.36  
 17 jimenez, mitchell            Garden Grove         5:25.00    5:03.95  
 18 Lee, Jeremiah                Irvine                          5:04.36  
 19 Finkleberg, Steven           Irvine               5:10.00    5:05.05  
 20 Jones, Ryan                  Laguna Beach         5:02.00    5:05.65  
 21 Munoz, Enrique               Downey -sj           5:07.00    5:06.63  
 22 Moreno, Johnathan            Estancia             5:08.00    5:07.27  
 23 Garrett, Jaccb               St. Margaret         5:10.00    5:07.76  
 24 Marosi, Robbie               Irvine               5:16.00    5:08.61  
 25 mateo, omar                  Garden Grove         5:40.00    5:09.14  
 26 Paluses, Max                 Irvine                          5:17.34  
 27 Nguyen, Evan                 La Quinta (W         5:52.00    5:19.26  
 28 Masud, Rafee                 Irvine                          5:24.75  
 29 Nguyen, Anthony              La Quinta (W         5:47.00    5:28.95  
 30 Shiga, Kohie                 Irvine               5:15.00    5:29.69  
 31 Medina, Brian                Crean Luther         5:44.00    5:31.55  
 32 giron, eddy                  Garden Grove         5:35.00    5:32.12  
 33 Chou, Chris                  Irvine                          5:32.17  
 34 Burke, Conor                 St. Margaret                    5:33.36  
 35 Darcy, Jack                  Crean Luther         5:44.00    5:34.73  
 36 Prendergast, Nick            Crean Luther         5:43.00    5:39.82  
 37 Gattenyo, Rahav              Irvine                          6:05.62  
 
Men 3200 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Price, Brandon               St. Margaret        11:44.00    9:43.49   10   
  2 Dominguez, J.J.              Don Bosco           10:16.00    9:49.69    8   
  3 Cervantes, Angelo            Savanna              9:58.31    9:58.99    6   
  4 Graber, Zach                 Pacifica (Gg        10:20.00    9:59.55    5   
  5 Torres, Angel                Downey -sj          11:06.00   10:10.78    4   
  6 Chavez, Cesar                Downey -sj          10:50.00   10:11.01    3   
  7 Rodriguez, Paco              Don Bosco           10:27.00   10:17.12    2   
  8 Aroz, Jereme                 Pacifica (Gg        10:35.00   10:28.43    1   
  9 Manes, Trevin                Pacifica (Gg        10:40.00   10:36.97  
 10 Granados, Jimmy              Don Bosco           10:38.00   10:44.72  
 11 Williams, Timmy              Laguna Beach        10:45.00   10:49.72  
 12 Gupta, Shikar                Irvine              11:30.00   10:49.90  
 13 Kimball, Mitch               Laguna Beach        10:45.00   10:50.00  
 14 Garrett, Jaccb               St. Margaret        11:51.00   10:57.46  
 15 giron, eddy                  Garden Grove        14:20.00   11:00.79  
 16 mateo, ivan                  Garden Grove        13:20.00   11:12.27  
 17 Lam, Andy                    Irvine              11:30.00   11:38.08  
 18 bonilla, omar                Garden Grove        13:10.00   11:40.65  
 19 Gutierrez, Victor            Los Amigos          12:55.00   11:49.46  
 20 Medina, Brian                Crean Luther        12:00.00   12:57.97  
 21 Duncan, Ryan                 Crean Luther        13:00.00   13:49.56  
 
Men 110 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Bovey, Stephen               Downey -sj             16.00      16.81   2  10   
  2 Hutson, Tim                  Pacifica (Gg           16.20      17.28   2   8   
  3 Parga, Sebastian             Downey -sj             17.10      17.42   2   6   
  4 Flores, Bryan                St. Margaret           17.30      17.44   2   5   
  5 Menes, Christian             Laguna Beach           19.50      17.50   1   4   
  6 Tran, Thong                  Garden Grove           19.50      18.30   1   3   
  7 Rocker, Nygelle              Savanna                18.92      18.53   2   2   
  8 tran, David                  Los Amigos             19.99      18.95   1   1   
  9 Terry, Nile                  Laguna Beach           20.50      19.08   1 
 10 Olson, Seth                  Pacifica (Gg           16.90      19.24   2 
 11 Cristiani, Andrew            Don Bosco                         21.12   1 
 12 Serrono, Jose                Los Amigos             20.97      22.77   1 
 
Men 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Bovey, Stephen               Downey -sj             44.00      43.56   3  10   
  2 Ferrini, A.J.                Downey -sj             44.10      43.85   3   8   
  3 Tran, Thong                  Garden Grove           48.10      43.98   2   6   
  4 Menes, Christian             Laguna Beach           50.40      44.26   1   5   
  5 Flores, Bryan                St. Margaret           44.83      44.73   3   4   
  6 Jones, Sean                  Ocean View             45.78      44.78   3   3   
  7 tran, David                  Los Amigos             49.99      45.10   1   2   
  8 Farnes, Greg                 Laguna Beach         1:00.10      45.12   1   1   
  9 Parsons, Justin              La Quinta (W           46.00      45.36   2 
 10 Klump, Dakota                Pacifica (Gg           46.20      45.44   2 
 11 Alvarez, Angel               Los Amigos             46.59      45.63   2 
 12 Olson, Seth                  Pacifica (Gg           45.10      45.90   3 
 13 Cancino, Jason               La Quinta (W           47.00      48.07   2 
 14 Rocker, Nygelle              Savanna                50.09      48.48   1 
 15 Cristiani, Andrew            Don Bosco              50.20      49.92   1 
 16 Spielman, Jacob              Crean Luther           47.20      55.90   2 
 
Men 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pacifica (Gg)  'A'                                  42.89      44.16   10   
  2 Downey -sj  'A'                                     44.10      44.91    8   
  3 Sage Hill  'A'                                      48.50      45.86    6   
  4 Ocean View  'A'                                     45.36      46.29    5   
  5 La Quinta (W)  'A'                                  45.50      46.61    4   
  6 Laguna Beach  'A'                                   46.80      46.85    3   
  7 Don Bosco  'A'                                                 47.48    2   
 -- Garden Grove  'A'                                   44.99         DQ  
 
Men 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Laguna Beach  'A'                                 3:50.50    3:39.77   10   
  2 Pacifica (Gg)  'A'                                3:30.53    3:41.23    8   
  3 Downey -sj  'A'                                   3:40.00    3:41.55    6   
  4 Don Bosco  'A'                                    3:48.00    3:43.52    5   
  5 Irvine  'A'                                                  3:46.91    4   
  6 Estancia  'A'                                     4:10.00    4:14.63    3   
 
Men High Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Duarte, Alex                 Pacifica (Gg                    6-00.00   10   
  2 Ferrini, A.J.                Downey -sj           5-06.00    5-10.00    8   
  3 Kent, Devin                  Laguna Beach         5-06.00    5-08.00    6   
  4 Parsons, Justin              La Quinta (W         5-09.00   J5-08.00    5   
  5 Beringer, Wyatt              Garden Grove         5-10.00   J5-08.00    4   
  6 Dolmos, Lenin                Downey -sj           5-08.00    5-04.00    3   
  7 Pike, Kailar                 Laguna Beach         5-06.00    5-00.00    2   
  8 Rascol, Christian            Garden Grove         5-08.00    4-10.00    1   
 
Men Pole Vault Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gonzalez, Andrew             Downey -sj          11-00.00   12-00.00   10   
  2 Lopez, Rudy                  Downey -sj          10-06.00   11-00.00    8   
  3 Garrett, Jaccb               St. Margaret         7-06.00    9-00.00    6   
 
Men Long Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tran, Lane                   Irvine              21-07.00   21-03.25   10   
  2 Hutson, Tim                  Pacifica (Gg        21-11.00   20-09.00    8   
  3 Wallace, Clarence            Downey -sj          20-00.00   20-07.75    6   
  4 Daniel, Lee                  Irvine              20-00.00   20-00.00    5   
  5 Smith, Derek                 Downey -sj          19-06.00   19-09.50    4   
  6 Liason, Lance                Pacifica (Gg        19-09.00   19-08.75    3   
  7 Beringer, Matt               Garden Grove        17-00.00   19-05.50    2   
  8 Fields, Brian                Irvine              18-10.00   19-04.00    1   
  9 Tran, Kevin                  La Quinta (W        18-10.00   18-08.00  
 10 Schwing, Brendon             Garden Grove        17-00.00   18-06.25  
 11 Bevilaqua, Nicholas          Laguna Beach        17-05.00   18-02.00  
 12 Clay, Josh                   Ocean View          17-09.00   17-05.50  
 13 Warren, Luke                 St. Margaret                   17-04.25  
 14 Wong, Will                   Ocean View          17-08.00   15-10.00  
 15 Chu, Andy                    La Quinta (W        19-02.00   15-07.50  
 -- Griffith, Jacob              Don Bosco           16-08.00         ND  
 
Men Triple Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wallace, Clarence            Downey -sj          42-00.00   42-05.50   10   
  2 Froelich, Sean               Pacifica (Gg        41-06.00   41-08.00    8   
  3 Duarte, Alex                 Pacifica (Gg        41-06.00   40-11.50    6   
  4 Tran, Lane                   Irvine               4-00.00   40-05.75    5   
  5 Lee, Daniel                  Irvine              40-00.00   38-09.50    4   
  6 Schwing, Brendon             Garden Grove        36-00.00   37-10.50    3   
  7 Fields, Brian                Irvine              38-11.00   37-00.75    2   
  8 Tetsuka, Donovan             Laguna Beach        36-08.00   37-00.50    1   
  9 Rascol, Christian            Garden Grove        37-00.00   36-08.25  
 10 Bevilaqua, Nicholas          Laguna Beach        38-07.00  J36-08.25  
 11 Bovey, Stephen               Downey -sj          40-03.00   34-10.00  
 12 Chu, Andy                    La Quinta (W        39-04.00   34-06.00  
 
Men Shot Put Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hernandez, Daniel            Los Amigos          42-00.00   45-08.75   10   
  2 Acevedo, Sebastian           Downey -sj          43-00.00   42-02.00    8   
  3 Carpenter, Max               St. Margaret        39-06.00   41-09.75    6   
  4 Abrego, Alexis               Los Amigos          40-00.00   41-06.50    5   
  5 Delatorre, Ricky             Laguna Beach        33-05.00   41-05.00    4   
  6 Hanson, Ben                  Laguna Beach        40-02.00   40-00.50    3   
  7 Luafau, Chris                Garden Grove        40-00.00   39-08.25    2   
  8 Hernandez, Andoni            La Quinta (W        39-00.00   39-08.00    1   
  9 More, Andy                   Pacifica (Gg        41-05.00   39-05.00  
 10 Graham, Jonathan             Ocean View          38-08.00   38-04.00  
 11 Munoz, Diego                 La Quinta (W        40-00.00   38-02.00  
 12 Rico, Giovanni               Downey -sj          47-00.00   37-08.00  
 13 Hughes, Albert               Pacifica (Gg                   37-01.50  
 14 Alday, Joee                  Garden Grove        40-00.00   36-10.00  
 15 Jones, Charles               Crean Luther        31-00.00   34-03.50  
 16 Gutierrez, Omar              Estancia            30-00.00   33-03.50  
 17 Tawliq, Yosouf               Irvine              28-00.00   32-01.50  
 18 Barajas, Fernando            Estancia            30-00.00   30-01.00  
 19 Angel, Luc                   Sage Hill           30-00.00   29-09.00  
 20 Toubia, Nic                  St. Margaret                   28-04.50  
 21 Sterans, Colby               Sage Hill           25-00.00   21-02.00  
 
Men Discus Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dan, Isaac                   Downey -sj            144-00     160-11   10   
  2 Hughes, Albert               Pacifica (Gg          145-00     142-08    8   
  3 Hernandez, Daniel            Los Amigos            125-00     132-05    6   
  4 Moya, Diego                  Estancia              115-00     130-04    5   
  5 Luafau, Chris                Garden Grove          130-00     129-07    4   
  6 Perez, Cesar                 Downey -sj            143-09     129-03    3   
  7 Bonilla, Robert              Los Amigos            115-00     127-05    2   
  8 More, Andy                   Pacifica (Gg          122-05     125-03    1   
  9 Alday, Joee                  Garden Grove          100-00     108-01  
 10 Witter, Mason                Irvine                108-00     106-01  
 11 Carpenter, Max               St. Margaret           84-04     105-11  
 12 Perez, Edson                 Estancia               95-00     102-08  
 13 Munoz, Diego                 La Quinta (W          112-00     102-02  
 14 Tawliq, Yosouf               Irvine                 87-00      86-01  
 15 Jones, Charles               Crean Luther           82-00      79-07  
 16 Toubia, Nic                  St. Margaret                      75-06  
 17 Hernandez, Andoni            La Quinta (W          115-00      69-03  
 
Men 100 Meter Dash Frosh/Soph
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Lee, Min                     Downey -sj             11.50      12.06   3  10   
  2 Perez, Freddy                Savanna                13.10      12.10   2   8   
  3 Perez, Noel                  Los Amigos             13.00      12.19   2   6   
  4 Collins, Zack                St. Margaret                      12.26   1   5   
  5 Synthevnel, Ryan             Irvine                 12.20      12.48   3   4   
  6 Kim, Shawn                   Pacifica (Gg           11.90      12.49   3   3   
  7 Saldivar, Gerardo            Los Amigos             13.00      12.53   2   2   
  8 Wells, John                  Sage Hill              13.50      12.75   1   1   
  9 Ibarra, Andrew               Pacifica (Gg           12.45      12.79   3 
 10 Tellez, Chris                Laguna Beach           12.95      12.82   2 
 11 Tran, Simon                  Estancia               12.90      12.83   2 
 12 Tran, James                  La Quinta (W           11.95      12.91   3 
 13 Pham, Michael                La Quinta (W           12.70      13.16   2 
 14 Mella, Andre                 Irvine                 13.10      13.94   2 
 15 Leuteritz, Ryan              Crean Luther           14.90      14.07   1 
 16 Higgins, Cameron             Crean Luther           14.50      14.17   1 
 17 Ashbeck, Jeffery             Ocean View             13.54      14.19   1 
 18 Kirkbride, Randy             Don Bosco              13.50      14.23   1 
 19 Yu, Donald                   Don Bosco              13.50      14.58   1 
 20 Garcia, Gerardo              Ocean View             14.32      14.69   1 
 21 Nguyen, Vaeken               Irvine                 12.60      15.27   3 
 
Men 200 Meter Dash Frosh/Soph
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Guerrero, Ismael             Downey -sj             24.00      23.98   3  10   
  2 Perez, Freddy                Savanna                25.22      24.23   3   8   
  3 Lee, Min                     Downey -sj             24.10      24.42   3   6   
  4 Collins, Zack                St. Margaret                      24.61   1   5   
  5 Tellez, Chris                Laguna Beach           25.80      24.81   3   4   
  6 Kim, Shawn                   Pacifica (Gg           24.88      25.27   3   3   
  7 Tran, Simon                  Estancia               26.80      26.41   2   2   
  8 Wang, Peng                   Crean Luther           29.50      26.99   1   1   
  9 Yun, Jon                     Irvine                 28.00      27.25   1 
 10 Tu, Jon                      Irvine                 27.50      28.25   2 
 11 Higgins, Cameron             Crean Luther           29.67      28.37   1 
 12 Silva, Francisco             Don Bosco              25.90      28.42   3 
 13 Saldivar, Gerardo            Los Amigos             26.00      28.47   2 
 14 Kim, Paul                    Irvine                 28.00      28.55   1 
 15 Le, Tony                     La Quinta (W           26.00      28.66   2 
 16 Bui, Tristen                 Irvine                 26.50      28.71   2 
 17 Yu, Donald                   Don Bosco              27.40      29.10   2 
 18 Pech, Steve                  La Quinta (W           26.50      30.24   2 
 19 Jue, Trevor                  St. Margaret                      31.60   1 
 
Men 400 Meter Run Frosh/Soph
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Andras, Chris                Sage Hill              54.00      54.43   4  10   
  2 Tovar, Kevin                 Laguna Beach           55.50      54.93   4   8   
  3 Mendoza, Fabian              Downey -sj             55.10      55.97   4   6   
  4 Guerrero, Ismael             Downey -sj             55.50      56.93   4   5   
  5 Chapain, Christian           Estancia             1:00.00      57.74   2   4   
  6 Whitford, Christian          Pacifica (Gg           58.95      58.05   3   3   
  7 Williams, Malcolm            Estancia             1:00.00      58.12   2   2   
  8 Suarez, Robert               Downey -sj             55.50      58.15   4   1   
  9 Silva, Francisco             Don Bosco              58.70      58.53   3 
 10 Saunders, Caleb              Irvine                 57.00      59.00   3 
 11 Chen, Jason                  Irvine                 56.50      59.65   4 
 12 Morris, Alex                 Pacifica (Gg           59.83      59.98   3 
 13 Reyes, Kaleb                 Crean Luther         1:03.00    1:00.36   2 
 14 Nguyen, Phillip              La Quinta (W         1:02.00    1:01.33   2 
 15 Singer, Kyle                 Ocean View             58.91    1:01.76   3 
 16 Torres, Ricky                Los Amigos           1:05.00    1:01.94   1 
 17 Lopez, Miguel                Los Amigos           1:05.00    1:03.84   1 
 18 Hoang, Douglas               La Quinta (W         1:00.00    1:05.03   2 
 19 Wang, Peng                   Crean Luther         1:16.60    1:05.69   1 
 20 Giang, Terry                 La Quinta (W         1:00.00    1:09.22   2 
 21 Sodaro, Robert               Crean Luther         1:15.00    1:12.46   1 
 
Men 800 Meter Run Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kennedy, Stephen             Pacifica (Gg         2:15.00    2:07.64   10   
  2 Carreon, Christian           Don Bosco            2:30.00    2:08.64    8   
  3 Ramirez, Emmanuel            Downey -sj           2:11.30    2:09.90    6   
  4 Jurasevich, Aaron            Don Bosco            2:19.00    2:11.22    5   
  5 Shelevy, Elmer               Downey -sj           2:11.70    2:11.92    4   
  6 Tovar, Kevin                 Laguna Beach         2:14.00    2:13.18    3   
  7 Martinez, Moises             Downey -sj           2:05.50    2:15.87    2   
  8 Rodriguez, Francisco         Ocean View           2:21.00    2:19.70    1   
  9 Jang, Adam                   Don Bosco            2:29.00    2:20.11  
 10 Pilek, Rashik                Irvine                          2:20.55  
 11 Chapa, Irvin                 Los Amigos           2:26.85    2:26.51  
 12 Rosete, Hector               Estancia             2:21.00    2:27.59  
 13 Nguyen, Danny                La Quinta (W         2:40.00    2:27.89  
 14 Thomas, Matt                 Estancia             2:30.00    2:31.44  
 15 Auyoung, Mark                La Quinta (W         2:39.00    2:32.44  
 16 Spielman, Josh               Crean Luther         2:40.00    2:44.62  
 17 Bell, Andrew                 Crean Luther         3:30.00    2:45.94  
 18 Paugh, Jeremy                Crean Luther         3:20.00    2:46.08  
 
Men 1600 Meter Run Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ramirez, Emmanuel            Downey -sj           4:54.00    4:48.53   10   
  2 Shelevy, Elmer               Downey -sj           4:53.00    4:49.03    8   
  3 Dominguez, Ruben             Don Bosco            5:05.00    4:49.05    6   
  4 Kennedy, Stephen             Pacifica (Gg         4:58.00    4:50.23    5   
  5 Lee, Michael                 Laguna Beach         4:59.00    4:53.63    4   
  6 Martinez, Moises             Downey -sj           4:49.00    4:55.44    3   
  7 Avellan, Justin              Don Bosco            5:06.00    4:57.90    2   
  8 Gonzales, Miguel             Los Amigos           5:30.00    4:59.42    1   
  9 Vaquez, Gonzolo              Los Amigos           6:00.00    5:01.06  
 10 Bryson, Nick                 Irvine               5:20.00    5:06.04  
 11 Rodriguez, Francisco         Ocean View           5:11.00    5:07.45  
 12 Thies, Dylan                 Sage Hill            4:55.00    5:09.85  
 13 Rebollar, Veda               Laguna Beach         5:15.00    5:12.71  
 14 Arias, Nick                  Don Bosco            5:17.00    5:15.53  
 15 Rosete, Hector               Estancia             5:13.00    5:16.96  
 16 Chapa, Irvin                 Los Amigos           6:00.00    5:17.33  
 17 Chapain, Christian           Estancia             5:15.00    5:19.43  
 18 Koprowski, Casey             Laguna Beach         5:15.00    5:19.82  
 19 Corwin, Garrett              St. Margaret                    5:19.97  
 20 Auyoung, Mark                La Quinta (W         5:45.00    5:20.03  
 21 Nguyen, Danny                La Quinta (W         5:47.00    5:20.47  
 22 Ngo, Howard                  La Quinta (W         5:45.00    5:24.63  
 23 Reyes, Kaleb                 Crean Luther         5:45.00    5:28.64  
 24 Olvera, Alenjdro             Irvine               5:18.00    5:35.72  
 25 Spielman, Josh               Crean Luther         5:46.00    5:35.90  
 26 Spaethe, Shane               St. Margaret                    5:36.06  
 27 Orozco, Lorenzo              Sage Hill            5:50.00    5:38.69  
 28 Mazerigos, Jared             Irvine                          5:43.88  
 29 Needham, Tyler               Crean Luther         6:38.00    5:55.53  
 30 Paladuga, Sid                Irvine                          5:56.15  
 31 Yoshida, Yuichi              Irvine               5:18.00    6:09.26  
 
Men 3200 Meter Run Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shelevy, Elmer               Downey -sj          11:05.00   10:35.12   10   
  2 Avellan, Justin              Don Bosco           11:03.00   10:37.29    8   
  3 Martinez, Moises             Downey -sj          10:50.00   10:43.13    6   
  4 Castano, Ramiro              La Quinta (W        12:06.00   10:45.19    5   
  5 Ramirez, Emmanuel            Downey -sj          11:06.00   10:59.55    4   
  6 Leyva, Ernesto               Pacifica (Gg        11:00.00   11:00.63    3   
  7 Gonzales, Miguel             Los Amigos          12:32.99   11:02.81    2   
  8 Dam, Andrew                  La Quinta (W        11:10.00   11:15.46    1   
  9 Ledesma, Tony                Don Bosco           12:00.00   11:19.14  
 10 Aguilar, Silvestre           Pacifica (Gg        11:00.00   11:20.14  
 11 Dominguez, Ruben             Don Bosco           10:53.00   11:31.43  
 12 Chapa, Irvin                 Los Amigos          12:55.00   11:51.07  
 13 Thomas, Matt                 Estancia            13:00.00   11:55.60  
 14 Spaethe, Shane               St. Margaret                   12:23.25  
 
Men 110 Meter Hurdles Frosh/Soph
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Chukwumezie, Quincy          Downey -sj             17.10      17.53   2  10   
  2 Anderson, Spencer            Laguna Beach           19.90      18.58   1   8   
  3 Yousfei, Eshan               Irvine                            18.84   1   6   
  4 Enriquez, Eric               Downey -sj             17.30      18.92   2   5   
  5 Au, Robert                   La Quinta (W           19.80      19.75   2   4   
  6 Ren, Justin                  St. Margaret                      19.94   1   3   
  7 Overby, Michael              Pacifica (Gg           19.20      19.99   2   2   
  8 Nguyen, Duc                  La Quinta (W           19.50      20.00   2   1   
  9 Leyva, Eder                  Los Amigos             23.00      21.53   1 
 10 Arevalo, Francisco           Los Amigos             23.00      22.12   1 
 11 Translavina, Alex            Don Bosco                         22.42   1 
 12 Urista, Jesus                Don Bosco                         22.50   1 
 -- Watson, Avery                Pacifica (Gg           19.40         DQ   2 
 
Men 300 Meter Hurdles Frosh/Soph
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Andras, Chris                Sage Hill              48.00      43.34   3  10   
  2 Enriquez, Eric               Downey -sj             44.00      44.20   3   8   
  3 Chukwumezie, Quincy          Downey -sj             44.10      44.22   3   6   
  4 Hicks, Brennan               Sage Hill              48.00      45.12   3   5   
  5 Anderson, Spencer            Laguna Beach           52.90      46.57   2   4   
  6 Watson, Avery                Pacifica (Gg           47.10      46.69   3   3   
  7 Ren, Justin                  St. Margaret                      46.84   2   2   
  8 Diaz, George                 Los Amigos             59.67      46.98   2   1   
  9 Au, Robert                   La Quinta (W           50.00      48.87   2 
 10 Yousfei, Eshan               Irvine                            49.89   1 
 11 Overby, Michael              Pacifica (Gg           47.30      50.15   3 
 12 Williams, Malcolm            Estancia               50.10      50.62   2 
 13 Nguyen, Duc                  La Quinta (W           49.00      53.70   3 
 14 Leyva, Eder                  Los Amigos           1:00.00      53.80   2 
 15 Urista, Jesus                Don Bosco                         54.57   1 
 16 Translavina, Alex            Don Bosco                         56.29   1 
 
Men 4x100 Meter Relay Frosh/Soph
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Downey -sj  'A'                                     44.10      46.25   10   
  2 Pacifica (Gg)  'A'                                  46.50      47.65    8   
  3 Los Amigos  'A'                                     49.90      48.07    6   
  4 La Quinta (W)  'A'                                  47.00      48.32    5   
  5 Don Bosco  'A'                                                 53.58    4   
  6 Ocean View  'A'                                     52.22      53.69    3   
 
Men 4x400 Meter Relay Frosh/Soph
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Downey -sj  'A'                                   3:40.00    3:37.20   10   
  2 Don Bosco  'A'                                    4:00.00    3:47.50    8   
  3 Los Amigos  'A'                                   4:10.00    3:54.50    6   
  4 Pacifica (Gg)  'A'                                3:42.00    3:56.89    5   
  5 Irvine  'A'                                                  3:57.27    4   
  6 Estancia  'A'                                     4:30.00    4:07.70    3   
 
Men High Jump Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Archer, Dakari               Downey -sj           5-08.00    6-00.00   10   
  2 Ross, David                  Pacifica (Gg         5-00.00    5-06.00    8   
  3 Rubenacker, Sam              St. Margaret                    5-02.00    6   
  4 Hernandez, Erik              Los Amigos           4-00.00    5-00.00    4.50
  4 Williams, Bryce              Laguna Beach         5-04.00    5-00.00    4.50
  6 Landsiedel, Andrew           Laguna Beach         4-08.00    4-10.00    2.50
  6 Chukwumezie, Quincy          Downey -sj           5-06.00    4-10.00    2.50
 -- Mitchell, Gabriel            Pacifica (Gg         5-00.00         NH  
 -- Torres, Eduardo              Los Amigos           4-00.00         NH  
 -- Ly, Randy                    Don Bosco                            NH  
 -- Gomez, Luis                  Don Bosco                            NH  
 
Men Pole Vault Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ramirez, Emmanuel            Downey -sj          10-00.00    9-06.00   10   
  2 Shelevy, Elmer               Downey -sj          10-06.00    9-00.00    8   
  3 Mendez, Eric                 Don Bosco            7-00.00    7-00.00    5.50
  3 Wenschlag, Tristan           Ocean View           8-00.00    7-00.00    5.50
 -- Banks, Brandon               Ocean View           7-06.00         NH  
 -- Martinez, Marcus             Don Bosco            7-00.00         NH  
 
Men Long Jump Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Vega, Jaime                  Downey -sj          20-00.00   18-06.50   10   
  2 Ross, David                  Pacifica (Gg        17-02.00   18-04.50    8   
  3 Williams, Bryce              Laguna Beach        18-06.00   18-03.00    6   
  4 Ott, Jonathan                Pacifica (Gg        17-05.00   18-01.75    5   
  5 Hicks, Brennan               Sage Hill           18-00.00   17-10.25    4   
  6 Tran, Chris                  La Quinta (W        17-04.00   17-09.00    3   
  7 Archer, Dakari               Downey -sj          20-00.00   17-06.50    2   
  8 Ozgur, Omar                  Irvine                         17-04.00    1   
  9 Crowl, Avery                 Laguna Beach        16-07.00   17-01.00  
 10 Gonzales, Juan               Irvine                         16-09.00  
 11 Rubenacker, Sam              St. Margaret        16-00.00   16-03.25  
 12 Tran, Simon                  Estancia            15-00.00   15-05.75  
 13 Le, Johnson                  La Quinta (W        16-05.00   14-06.00  
 14 Torres, Eduardo              Los Amigos          15-00.00   14-03.25  
 15 Gomez, Luis                  Don Bosco                      13-07.00  
 16 Howington, Chris             St. Margaret                   12-06.25  
 17 Bastida, Hector              Los Amigos          15-00.00   12-05.50  
 -- Paugh, Jeremy                Crean Luther        15-00.00         ND  
 -- Ly, Randy                    Don Bosco                            ND  
 
Men Triple Jump Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ott, Jonathan                Pacifica (Gg        41-07.00   40-02.75   10   
  2 Chukwumezie, Quincy          Downey -sj                     39-09.00    8   
  3 Vega, Jaime                  Downey -sj          42-00.00   39-02.00    6   
  4 Ross, David                  Pacifica (Gg        39-00.00   38-04.00    5   
  5 Hicks, Brennan               Sage Hill           36-06.00   37-02.50    4   
  6 Tran, Chris                  La Quinta (W        32-06.00   35-09.50    3   
  7 Ozgur, Omar                  Irvine                         34-05.50    2   
  8 Lopez, Miguel                Los Amigos          29-00.00   32-08.00    1   
  9 Hernandez, Erik              Los Amigos          29-00.00   30-07.75  
 10 Le, Johnson                  La Quinta (W        32-00.00   30-01.50  
 
Men Shot Put Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Caberra, David               Estancia            25-00.00   43-02.50   10   
  2 Guerrero, Ismael             Downey -sj          43-00.00   40-09.00    8   
  3 Capasa, Marco                Pacifica (Gg        40-00.00   40-01.00    6   
  4 Gonzalez, Giovanni           Downey -sj          42-00.00   39-07.50    5   
  5 Griffin, Rodger              Pacifica (Gg        37-00.00   39-02.00    4   
  6 Koste, Kyle                  Estancia            25-00.00   38-04.00    3   
  7 Hoffman, Garrett             Ocean View          29-08.00   36-03.50    2   
  8 Benites, Charlie             Los Amigos          26-00.00   33-11.50    1   
  9 Chovanec, Tim                Irvine              29-00.00   32-08.00  
 10 Molinar, Anthony             Los Amigos          30-00.00   31-07.00  
 11 Hobus, Isaiah                Crean Luther        31-00.00   31-04.75  
 12 Garcia, Jack                 Laguna Beach        26-05.00   30-05.50  
 13 Hanengerg, Dylan             Irvine              29-00.00   30-04.00  
 14 Whiteside, Brett             Irvine              29-00.00   29-11.25  
 15 Wells, John                  Sage Hill           25-00.00   29-04.00  
 16 Mir, Manuel                  Don Bosco           28-04.00   28-03.50  
 17 Rahmami, Abdul               Irvine              26-00.00   26-01.50  
 
Men Discus Throw Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mercado, Alexis              Downey -sj            134-00     119-02   10   
  2 Capasa, Marco                Pacifica (Gg          109-00     109-09    8   
  3 Calderon, Isaac              Downey -sj            135-00     103-11    6   
  4 Koste, Kyle                  Estancia               75-00      96-06    5   
  5 Griffin, Rodger              Pacifica (Gg           91-00      95-09    4   
  6 Contrares, Felipe            Los Amigos             70-00      90-04    3   
  7 Chovanec, Tim                Irvine                 74-00      87-02    2   
  8 Whiteside, Brett             Irvine                 77-00      79-02    1   
  9 Mir, Manuel                  Don Bosco              48-02      78-10  
 10 Hoffman, Garrett             Ocean View             81-01      75-10  
 11 Hobus, Isaiah                Crean Luther           78-00      75-03  
 12 Camargo, Mathew              Los Amigos             70-00      74-03  
 13 Hanengerg, Dylan             Irvine                 77-00      72-08  
 14 Caberra, David               Estancia               65-00      63-10  
 15 Rahmami, Abdul               Irvine                 58-00      49-00  

Women 100 Meter Dash Varsity
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
Finals
  1 Lowery, Gianna               Capo Valley            11.87      12.53  -2.7  5  10   
  2 Edwards, Bria                Colony                 12.59      12.75  -1.6  4   8   
  3 Rieck, Holly                 Capo Valley            12.40      13.02  -2.7  5   6   
  4 Lynn, Ally                   San Clemente           12.60      13.03  -1.6  4   5   
  5 Bugg, Kristina               Canyon (Ana)           12.50      13.15  -2.7  5   4   
  6 Ostler, Katie                Beckman                12.60      13.30  -1.6  4   3   
  7 Robertson, Jazmine           Colony                 12.33      13.31  -2.7  5   2   
  8 Toole, Kaylee                Murrieta Val           13.09      13.38  -1.3  2   1   
  9 Corn, Abbie                  Murrieta Val           12.97      13.46  -1.6  3 
 10 Waldmann, Kelsey             Mission Viej           12.10      13.46  -2.7  5 
 11 Merritt, Elaine              Mission Viej           12.60      13.47  -1.6  4 
 12 Kleinmeyer, Asia             Tesoro                 12.44      13.63  -2.7  5 
 13 Sprong, Allison              Dana Hills             12.70      13.64  -1.6  4 
 14 Thai, Krystle                Arcadia                12.70      13.65  -1.6  4 
 15 Chu, Fiona                   Arcadia                13.00      13.66  -1.3  2 
 16 Barnard, Breanna             Aliso Niguel           13.00      13.67  -1.6  3 
 17 Brown, Kyleigh               San Clemente           12.90      13.70  -1.6  3 
 18 Anderson, Selina             Dana Hills             12.70      13.78  -1.6  4 
 19 Ramsey, Kara                 Fountain Val           12.90      13.79  -1.6  3 
 20 Garski, Elyse                Huntington B           12.94      13.82  -1.6  3 
 21 Bhullar, Harneet             Canyon (Ana)           13.20      13.90  -1.3  2 
 22 Denson, Suzanne              Northwood              13.50      13.92  -1.3  1 
 23 Krauser, Madison             Woodbridge             13.10      13.92  -1.3  2 
 24 Edwards, Michelle            Newport Harb           12.90      13.92  -1.6  3 
 25 Duthoy, Natalie              Newport Harb           13.21      14.04  -1.3  2 
 26 Nadal, Ellie                 Corona Del M           13.50      14.32  -1.3  1 
 27 Garcia, Samantha             Woodbridge             13.60      14.59  -1.3  1 
 28 Lovett, Taryn                Tesoro                 13.70      14.61  -1.3  1 
 29 Harris, Marissa              Foothill -ss           14.20      14.73  -1.3  1 
 -- Daviss, Kayla                Beckman                13.10         NT  -1.3  2 
 
Women 200 Meter Dash Varsity
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Lowery, Gianna               Capo Valley            24.21      25.82  -3.2  5  10   
  2 Hinman, Katy                 Capo Valley            25.45      26.14  -3.2  5   8   
  3 Waldmann, Kelsey             Mission Viej           26.00      26.20  -3.2  5   6   
  4 Lynn, Ally                   San Clemente           26.80      26.60  -3.2  4   5   
  5 Bugg, Kristina               Canyon (Ana)           26.40      27.05  -3.2  4   4   
  6 Ostler, Katie                Beckman                26.11      27.11  -3.2  5   3   
  7 Corn, Abbie                  Murrieta Val           27.01      27.11  -2.4  3   2   
  8 Toole, Kaylee                Murrieta Val           28.00      27.22  -2.6  2   1   
  9 Bricker, Carissa             Dana Hills             26.30      27.32  -3.2  4 
 10 Sprong, Allison              Dana Hills             26.40      27.35  -3.2  4 
 11 Thai, Krystle                Arcadia                27.20      27.68  -2.4  3 
 12 Barnard, Breanna             Aliso Niguel           26.30      27.70  -3.2  5 
 13 Claud, Amelia                San Clemente           26.81      27.71  -3.2  4 
 14 Rank, Tianna                 Fountain Val           27.40      27.72  -2.6  2 
 15 Merritt, Elaine              Mission Viej           26.50      27.73  -3.2  4 
 16 Thompson, Gabrielle          Aliso Niguel           27.00      27.75  -2.4  3 
 17 Edwards, Britiney            Colony                 27.20      27.80  -2.4  3 
 18 Edwards, Michelle            Newport Harb           27.90      28.02  -2.6  2 
 19 Robertson, Jazmine           Colony                 27.00      28.07  -2.4  3 
 20 Look, Andrea                 Arcadia                27.30      28.18  -2.4  3 
 21 Ramsey, Kara                 Fountain Val           27.10      28.20  -2.4  3 
 22 Goins, Rianna                Canyon (Ana)           26.70      28.49  -3.2  4 
 23 Duthoy, Natalie              Newport Harb           28.30      28.54  -0.1  1 
 24 Denson, Suzanne              Northwood              27.20      28.60  -2.4  3 
 25 Kleinmeyer, Asia             Tesoro                 26.91      28.60  -2.6  2 
 26 Krauser, Madison             Woodbridge             27.50      28.81  -2.6  2 
 26 Einbinder, Nicole            Beckman                28.41      28.81  -0.1  1 
 28 Nadal, Ellie                 Corona Del M           28.10      29.02  -2.6  2 
 29 Lovett, Taryn                Tesoro                 28.60      29.60  -0.1  1 
 30 Thompson, Nicole             Woodbridge             29.00      30.18  -0.1  1 
 31 Kerce, Rachel                Corona Del M           27.70      30.83  -2.6  2 
 
Women 400 Meter Run Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Scott, Gabrielle             Woodbridge             54.94      55.40   6  10   
  2 Hinman, Katy                 Capo Valley            59.50      58.36   6   8   
  3 Bricker, Carissa             Dana Hills             49.50      58.71   6   6   
  4 Goins, Rianna                Canyon (Ana)           59.34      59.12   6   5   
  5 Brown, Janessa               Murrieta Val           59.83      59.17   6   4   
  6 Claud, Amelia                San Clemente         1:00.70      59.79   5   3   
  7 Strohmeyer, Rachel           Murrieta Val         1:01.77    1:00.44   4   2   
  8 Davis, Dakota                Murrieta Val         1:01.99    1:00.62   3   1   
  9 Thompson, Gabrielle          Aliso Niguel         1:01.00    1:00.64   5 
 10 Austin, Tiana                Canyon (Ana)           59.90    1:00.73   6 
 11 Reed, Lora                   Fountain Val         1:00.60    1:00.80   5 
 12 Dimiceli, Taylor             Fountain Val         1:01.88    1:01.08   4 
 13 Fraley, Zo'e                 San Clemente         1:02.01    1:01.24   3 
 14 Robinson, Julia              Marina                 59.00    1:01.30   6 
 15 Lanier, Kemani               Colony               1:02.59    1:01.63   3 
 16 Wallace, Salona              San Clemente         1:03.56    1:01.64   2 
 17 Simpson, Heather             Marina                 59.00    1:01.81   6 
 18 Stepien, Grace               Tesoro               1:01.16    1:02.88   5 
 19 Usgaard, Tori                Dana Hills           1:01.40    1:03.16   4 
 20 Andress, Katelyn             Capo Valley          1:02.00    1:03.48   3 
 21 Moralieva, Veronika          Woodbridge           1:04.10    1:03.71   2 
 22 Sabouni, Nica                Corona Del M         1:00.50    1:03.84   5 
 23 Trombley, Brianna            Mission Viej         1:02.50    1:04.23   3 
 24 Henricksen, Danielle         Mission Viej         1:01.00    1:04.25   5 
 25 Osaji, Tracy                 Bellflower           1:00.00    1:04.42   5 
 26 Perez, Jozelle               Canyon (Ana)         1:05.10    1:04.62   1 
 27 Victor, Holly                Esperanza            1:01.91    1:05.26   4 
 28 Gibson, Mimi                 Newport Harb         1:08.20    1:05.30   1 
 29 Gilliam, Brianna             Aliso Niguel         1:02.20    1:05.46   3 
 30 Jones, Shelly                Corona Del M         1:03.50    1:07.05   2 
 31 Young, Amber                 Arcadia              1:03.80    1:07.71   2 
 32 Juhasz, Vicky                Corona Del M         1:01.80    1:07.90   4 
 33 Suchy, Julia                 Foothill -ss         1:07.50    1:09.95   1 
 
Women 800 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Scott, Gabrielle             Woodbridge                      2:14.42   10   
  2 Corbin, Nicci                Tesoro               2:17.80    2:16.89    8   
  3 Vandyke, Sarah               Marina               2:18.10    2:17.87    6   
  4 Navarrete, Xochitl           Colony               2:17.68    2:18.86    5   
  5 Stiver, Miranda              Arcadia              2:21.20    2:21.92    4   
  6 Harrison, Kaitlin            San Clemente         2:25.20    2:22.06    3   
  7 Hoppe, Devon                 Corona Del M         2:23.00    2:22.74    2   
  8 Meng, Lindsey                Canyon (Ana)         2:24.90    2:22.98    1   
  9 Adams, Alexandria            Northwood            2:19.24    2:23.25  
 10 Gomez, Sheridan              Dana Hills           2:19.00    2:23.26  
 11 Elliott, Ashley              Tesoro               2:16.50    2:24.01  
 12 Taylor, Emily                Marina               2:29.50    2:24.20  
 13 Piiwaa, Kayla                Colony               2:23.64    2:24.22  
 14 Martinez, Catherine          Fountain Val         2:19.20    2:24.56  
 15 Dang, Vivian                 Dana Hills           2:20.80    2:25.58  
 16 Yeager, Mary                 Newport Harb         2:27.80    2:26.10  
 17 Marshall, Mikayla            Mission Viej         2:24.00    2:26.48  
 18 Oefelein, Erin               Woodbridge           2:30.00    2:26.50  
 19 Ernst, Chelsea               Capo Valley          2:25.00    2:27.06  
 20 Ohana, Tatum                 San Clemente         2:25.50    2:28.06  
 21 Garcia, Carmille             Fountain Val         2:32.00    2:29.07  
 22 Ward, Madyson                Fountain Val         2:29.12    2:29.22  
 23 Cortes, Alex                 Canyon (Ana)         2:35.80    2:32.14  
 24 Nauta, Christina             Esperanza            2:28.14    2:32.35  
 25 Olsen, Lauren                Beckman              2:28.87    2:33.56  
 26 Buechler, Kaylene            Murrieta Val         2:34.00    2:34.25  
 27 Thornburg, Morgan            Capo Valley          2:30.00    2:34.55  
 28 Case, Megan                  Newport Harb         2:38.20    2:35.77  
 29 Wiesen, Quirina              Aliso Niguel         2:34.00    2:35.87  
 30 Chan, Annie                  Woodbridge           2:31.10    2:40.89  
 31 King, Makenzie               Canyon (Ana)         2:29.90    2:41.96  
 32 Reynolds, Amanda             Murrieta Val         2:42.34    2:42.14  
 33 Henderson, Brooke            Corona Del M         2:37.00    2:43.04  
 34 YU, Valerie                  Huntington B         2:50.00    2:43.24  
 35 Gilliam, Brianna             Aliso Niguel         2:26.00    2:44.26  
 36 Walker, Kylie                Corona Del M                    2:44.54  
 37 Hernandez, Xochitl           Mission Viej         2:35.00    2:45.89  
 38 Lopez, Erika                 Colony               2:48.90    2:49.62  
 -- Cornett, Sara                Esperanza            2:39.90         NT  
 -- Rodriquez, Kayley            Beckman              2:38.80         NT  
 
Women 1600 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Powers, Ashlee               Corona Del M         5:05.00    5:05.05   10   
  2 Navarrete, Xochitl           Colony               5:01.09    5:05.98    8   
  3 Alvarez, Alaina              Dana Hills           5:06.00    5:08.39    6   
  4 Honn, Amanda                 Huntington B         5:20.00    5:10.61    5   
  5 Martinez, Catherine          Fountain Val         5:14.00    5:11.35    4   
  6 Evans, Nicole                Woodbridge           5:15.30    5:12.05    3   
  7 Palmer, Alison               San Clemente         5:20.70    5:12.29    2   
  8 Gushue, Ariane               Foothill -ss         5:15.00    5:12.51    1   
  9 Eisele, Melissa              San Clemente         5:21.50    5:13.44  
 10 Estes, Kenzie                Poly (Riv)           5:20.00    5:15.91  
 11 Bilton, Bethany              Murrieta Val         5:24.00    5:16.90  
 12 Wyson, Danica                Aliso Niguel         5:23.00    5:17.42  
 13 Mann, Molly                  San Clemente         5:20.90    5:17.74  
 14 Hollander, Laura             Marina               5:25.00    5:19.07  
 15 Garcia, Carmille             Fountain Val         5:25.00    5:20.81  
 16 Schafer, Abby                Capo Valley          5:17.00    5:21.18  
 17 Bell, Hannah                 Esperanza            5:18.45    5:23.57  
 18 Huerta, Lizette              Colony               5:20.61    5:23.93  
 19 Taylor, Emily                Marina               5:30.00    5:24.13  
 20 Beresford, Laura             Dana Hills           5:13.00    5:24.60  
 21 Scharmann, Emily             Tesoro               5:21.74    5:25.82  
 22 Yamane, Veronica             Arcadia              5:27.10    5:26.09  
 23 Chan, Annie                  Woodbridge           5:22.60    5:26.56  
 24 Marshall, Mikayla            Mission Viej         5:20.77    5:26.61  
 25 Garcia, Rebecca              Canyon (Ana)         5:30.90    5:27.37  
 26 Durant, Catherine            Marina               5:30.00    5:28.33  
 27 Clemens, Lauren              Beckman              5:28.66    5:31.29  
 28 Vitrano, Leah                Jserra               5:30.00    5:32.37  
 29 Quintero, Alejandra          Arcadia              5:18.30    5:34.31  
 30 Tanner, Madison              Canyon (Ana)         5:24.60    5:34.43  
 31 Shargay, Carrie              Irvine               5:30.00    5:35.93  
 32 Hicks, Kelsey                Tesoro               5:40.00    5:37.99  
 33 Wilcox, Naomi                Arcadia              5:31.20    5:38.02  
 34 Michel, Halee                Capo Valley          5:34.00    5:38.03  
 35 Cota, Paxton                 Dana Hills           5:22.00    5:42.57  
 36 Koscal, Lauren               Aliso Niguel         5:30.00    5:44.70  
 37 Amiri, Ladan                 Esperanza            5:28.22    5:46.47  
 38 Amiri, Layla                 Esperanza            5:27.00    5:48.26  
 39 Gutcher, Alyssa              Woodbridge           5:50.00    5:49.71  
 40 Donaldson, Kendall           Tesoro               5:40.69    5:49.92  
 41 King, Makenzie               Canyon (Ana)         5:32.30    5:50.73  
 42 Reynolds, Amanda             Murrieta Val         5:19.68    5:52.62  
 43 Atwood, Terra                Mission Viej         5:45.00    5:52.76  
 44 Olsen, Lauren                Beckman              5:56.10    5:54.99  
 45 Hernandez, Xochitl           Mission Viej         5:50.00    6:04.44  
 46 Zwerling, Megan              Corona Del M         5:28.00    6:05.93  
 47 Delgado, Kathy               Colony               6:15.00    6:07.61  
 48 YU, Valerie                  Huntington B         6:34.00    6:07.79  
 49 Engstrom, Lauren             Tustin               6:11.00    6:09.11  
 50 Borland, Emily               Tustin               6:21.00    6:11.83  
 51 Monteroso, Danielle          Capo Valley          5:55.00    6:16.63  
 52 Rivera, Kristen              Corona Del M         5:17.00    6:27.42  
 
Women 3200 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Goins, Olivia                Canyon (Ana)        11:17.10   10:56.50   10   
  2 Evans, Nicole                Woodbridge          11:10.40   10:57.38    8   
  3 Golick, Bronte               Capo Valley         11:15.40   11:03.34    6   
  4 Beresford, Laura             Dana Hills                     11:12.04    5   
  5 Powers, Ashlee               Corona Del M        11:33.00   11:12.91    4   
  6 Estes, Kenzie                Poly (Riv)          11:20.00   11:13.44    3   
  7 Adams, Jacquie               Foothill -ss        11:22.00   11:13.92    2   
  8 Paddon, Sarah                St. Margaret        11:10.00   11:15.29    1   
  9 Lapidus, Stephanie           Tesoro              11:27.00   11:24.01  
 10 Cushing-murray, Jessica      Foothill -ss        11:51.00   11:25.50  
 11 Bergstrom, Ashley            Canyon (Ana)        11:19.70   11:28.95  
 12 Yamane, Veronica             Arcadia             12:27.10   11:36.37  
 13 Wyson, Danica                Aliso Niguel        11:15.00   11:36.62  
 14 Tuttle, Rebecca              Northwood           11:29.00   11:39.00  
 15 Clemens, Lauren              Beckman             11:41.71   11:40.38  
 16 Hollander, Laura             Marina              11:45.00   11:42.29  
 17 Camarillo, Veronica          Dana Hills          12:01.00   11:42.37  
 18 Parsons, Sarah               Tesoro              11:52.00   11:47.16  
 19 Huerta, Lizette              Colony              12:29.00   11:49.64  
 20 Kim, Lauren                  Woodbridge          12:50.00   11:50.46  
 21 Jackson, AJ                  Dana Hills          12:04.00   11:54.62  
 22 Vitrano, Leah                Jserra              12:15.00   11:54.93  
 23 Smith, Kaitlyn               San Clemente        11:49.60   11:57.27  
 24 Durant, Catherine            Marina              11:25.00   11:57.59  
 25 Huffman, Madison             San Clemente        11:45.00   11:57.65  
 26 Quintero, Alejandra          Arcadia             11:20.20   11:58.26  
 27 Liao, Joyce                  Arcadia             12:33.10   12:14.19  
 28 LaRue, Amy                   Tesoro              11:44.46   12:17.44  
 29 Nickles, Marissa             Fountain Val        12:02.09   12:17.99  
 30 Griffie, Emma                Esperanza           12:24.50   12:21.72  
 31 Koscal, Lauren               Aliso Niguel        11:54.00   12:24.12  
 32 Hoppe, Sarah                 Corona Del M        12:06.00   12:24.95  
 33 Hoebel, Hailey               Canyon (Ana)        11:59.20   12:31.67  
 34 Delgado, Kathy               Colony              13:59.00   12:35.73  
 35 Ledesma, Norma               Esperanza           11:28.60   12:37.23  
 36 Walker, Kylie                Corona Del M        12:31.00   12:39.49  
 37 O'Connor, Katie              Marina              12:42.00   12:41.27  
 38 Gutcher, Alyssa              Woodbridge          12:52.00   12:46.49  
 39 Pryer, Tricia                Capo Valley         12:25.00   12:53.14  
 40 Winther, Ashley              Capo Valley         11:50.00   12:56.14  
 41 Flores, Gloria               San Clemente        12:36.50   13:01.75  
 42 Atwood, Terra                Mission Viej        11:45.00   13:07.64  
 43 Bradley, Susanna             Mission Viej        11:47.00   13:37.75  
 44 Borland, Emily               Tustin              13:56.00   13:38.15  
 45 Engstrom, Lauren             Tustin              14:05.00   14:00.71  
 46 De Lugo, Sheila              Colony              14:30.00   14:37.15  
 
Women 100 Meter Hurdles Varsity
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Henry, Kiana                 Canyon (Ana)           14.68      15.14   2.2  5  10   
  2 Brown, Janessa               Murrieta Val           15.31      15.44   2.2  5   8   
  3 Depass, Edene                Colony                 15.72      15.88   2.2  5   6   
  4 Jones, Megan                 Dana Hills             16.13      16.21   0.4  4   5   
  5 Bubinski, Annie              Dana Hills             15.97      16.27   2.2  5   4   
  6 Martinez, Tatiana            Murrieta Val           16.32      16.42   0.4  4   3   
  7 Durian, Mariah               Esperanza              17.05      16.58  -0.2  3   2   
  8 Birdsell, Caitlin            Beckman                16.10      17.29   0.4  4   1   
  9 Park, Julie                  Canyon (Ana)           16.76      17.39   0.4  4 
 10 Cruz, Alaina                 Aliso Niguel           16.90      17.52   0.4  4 
 11 Elliott, Sydney              Mission Viej           16.40      17.93   0.4  4 
 12 Tanaguchi, Autumn            Marina                 18.30      18.01   0.3  2 
 13 Nguyen, Jacqueline           Fountain Val           16.03      18.20   2.2  5 
 14 Perry, Kellie                Mission Viej           17.06      18.35  -0.2  3 
 15 Ostrov, Ilana                Woodbridge             17.50      18.43  -0.2  3 
 16 Ta, Kate                     Fountain Val           16.50      18.50   0.4  4 
 17 Stepien, Grace               Tesoro                 17.00      18.55  -0.2  3 
 18 Larson, Noel                 Arcadia                17.20      18.84  -0.2  3 
 19 Galloway, Erin               Aliso Niguel           17.52      18.90  -0.2  3 
 20 Nguyen, Tiffany              Beckman                17.90      18.98   0.3  2 
 21 Leung, Stephanie             Marina                 19.60      19.20  -0.2  3 
 22 Robertson, Jazmine           Colony                 15.77      19.60   2.2  5 
 23 Zhang, Grace                 Woodbridge             17.90      19.78   0.3  2 
 24 Martin, Heather              Huntington B           19.26      20.66   0.3  2 
 25 Clifton, Anna                Huntington B           19.25      21.20   0.3  2 
 26 St. Geme, Jill               Corona Del M           20.00      21.27   0.3  2 
 -- Porter, Lauren               Northwood              15.72         DQ   2.2  5 
 
Women 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Elliott, Sydney              Mission Viej           46.62      46.38   4  10   
  2 Durian, Mariah               Esperanza              48.20      47.12   3   8   
  3 Edwards, Bria                Colony                 44.16      47.62   4   6   
  4 Grigus, Paige                Fountain Val           47.58      47.80   4   5   
  5 Martinez, Tatiana            Murrieta Val           47.81      47.89   3   4   
  6 Tanaguchi, Autumn            Marina                 48.80      48.44   3   3   
  7 Chiodini, Sidney             Dana Hills             46.98      48.57   4   2   
  8 Gstrein, Cassie              Murrieta Val           51.04      48.81   2   1   
  9 Porter, Lauren               Northwood              46.56      49.15   4 
 10 Jones, Megan                 Dana Hills             46.56      49.19   4 
 11 Ostrov, Ilana                Woodbridge             50.11      49.27   2 
 12 Park, Julie                  Canyon (Ana)           49.68      50.16   3 
 13 Robinson, Tara               Fountain Val           49.23      50.76   3 
 14 Clark, Camille               Beckman                47.31      50.86   4 
 15 Stepien, Grace               Tesoro                 49.50      51.10   3 
 16 LePard, Kristina             Canyon (Ana)           53.73      51.99   1 
 17 Perry, Kellie                Mission Viej           48.80      52.26   3 
 18 Cruz, Alaina                 Aliso Niguel           51.10      52.92   2 
 19 Biscocho, Jelica             Beckman                55.60      53.52   1 
 20 Larson, Noel                 Arcadia                53.80      54.58   1 
 21 Baker, Nicole                Newport Harb           54.80      56.94   1 
 22 Galloway, Erin               Aliso Niguel           50.00      57.25   2 
 23 Cortes, Alexandra            Arcadia                53.20      57.66   2 
 24 St. Geme, Jill               Corona Del M           54.10      57.83   1 
 25 Zhang, Grace                 Woodbridge             55.80      58.78   1 
 26 Cannon, Samantha             Corona Del M           55.20    1:01.97   1 
 
Women 4x100 Meter Relay Varsity
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Capo Valley  'A'                                    48.80      48.64   3  10   
  2 Canyon (Ana)  'A'                                   49.30      48.91   3   8   
  3 San Clemente  'A'                                   49.71      50.31   3   6   
  4 Dana Hills  'A'                                     49.89      50.77   2   5   
  5 Mission Viejo  'A'                                  48.50      51.43   3   4   
  6 Aliso Niguel  'A'                                   51.10      52.72   1   3   
  7 Tesoro  'A'                                         51.61      52.90   2   2   
  8 Corona Del Mar  'A'                                 51.80      53.00   1   1   
  9 Northwood  'A'                                      51.00      53.08   2 
 10 Arcadia  'A'                                        50.20      54.31   1 
 -- Colony  'A'                                         48.90         DQ   3 
 
Women 4x400 Meter Relay Varsity
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Colony  'A'                                       4:01.23    4:02.80   2  10   
  2 Murrieta Valley  'A'                              4:10.47    4:04.82   1   8   
  3 Canyon (Ana)  'A'                                 4:04.20    4:05.06   2   6   
  4 Marina  'A'                                       3:59.10    4:07.03   2   5   
  5 Mission Viejo  'A'                                4:03.00    4:07.95   2   4   
  6 San Clemente  'A'                                 4:09.90    4:08.38   2   3   
  7 Arcadia  'A'                                      4:04.30    4:08.52   2   2   
  8 Woodbridge  'A'                                   4:10.00    4:11.34   1   1   
  9 Dana Hills  'A'                                   4:04.00    4:12.18   2 
 10 Corona Del Mar  'A'                               4:18.00    4:18.03   1 
 11 Fountain Valley  'A'                              4:05.00    4:26.50   2 
 12 Beckman  'A'                                      4:17.31    4:30.08   1 
 
Women High Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Birdsell, Caitlin            Beckman              5-06.00    5-00.00   10   
  2 Wilcox, Morgan               Tesoro               5-00.00   J5-00.00    8   
  3 Oleson, Susannah             Huntington B         5-00.00   J5-00.00    6   
  4 Johnson, Skylar              Dana Hills           5-04.00   J5-00.00    5   
  5 Gaines, Alex                 Mission Viej         5-00.00    4-10.00    4   
  6 Usgaard, Tori                Dana Hills           5-00.00   J4-10.00    3   
  7 McClendon, Shauna            Colony               4-10.00   J4-10.00    2   
  8 Weisbrich, Carly             Foothill -ss         4-10.00   J4-10.00    1   
  9 Larson, Noel                 Arcadia              4-11.00    4-08.00  
  9 Tomich, Emily                Beckman              4-10.00    4-08.00  
  9 Cadreau, Jessica             Canyon (Ana)         4-10.00    4-08.00  
  9 Weubbles, Caitland           Murrieta Val         5-00.00    4-08.00  
  9 Tucker, Ashley               Capo Valley          5-00.00    4-08.00  
  9 Hacker, Avery                Mission Viej         4-06.00    4-08.00  
 15 Perez, Jozelle               Canyon (Ana)         4-08.00    4-06.00  
 15 Curtis, Devan                San Clemente         4-06.00    4-06.00  
 15 Harward, Cassandra           Fountain Val         4-08.00    4-06.00  
 15 Yam, Annie                   Fountain Val         4-06.00    4-06.00  
 15 Brown, McKenzie              Corona Del M         4-08.00    4-06.00  
 20 Brotherton, Melissa          Aliso Niguel         4-08.00    4-04.00  
 20 Miller, Jessica              Murrieta Val         4-06.00    4-04.00  
 -- Reid, Lindsey                Northwood            4-10.00         NH  
 -- Hollar, Lilly                Woodbridge           4-04.00         NH  
 -- Galvan, Ciera                Woodbridge           4-02.00         NH  
 -- Burns, Kelly                 Esperanza            4-06.00         NH  
 -- Miller, Claire               Esperanza            4-06.00         NH  
 -- Deushane, Taylor             Tesoro               4-06.00         NH  
 -- Diaz, Denise                 Colony               4-04.00         NH  
 -- Chou, Helen                  Arcadia              4-10.00         NH  
 -- Schuch, Sarah                Foothill -ss         4-08.00         NH  
 -- Pelletier, Allyson           Tustin               4-08.00         NH  
 
Women Pole Vault Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Krugman, Allison             Newport Harb        10-00.00   11-00.00   10   
  2 McCormick, Kelly             Dana Hills          10-06.00   10-06.00    8   
  3 Kohne, Sophie                Newport Harb         9-00.00    9-06.00    6   
  4 Vidmar, Emily                Tesoro              10-00.00    9-00.00    5   
  5 Lopez, Natalie               Marina              10-00.00   J9-00.00    4   
  6 Riley, Paris                 Marina               8-06.00    8-06.00    2.50
  6 Haydock, Sarah               Fountain Val         9-06.00    8-06.00    2.50
  8 Bramlette, Desiree           Dana Hills           9-06.00   J8-06.00    0.50
  8 Bagan, Christina             San Clemente        10-00.00   J8-06.00    0.50
 10 Santiago, Jocelyn            Fountain Val         9-06.00    7-09.00  
 10 Silva, Joletta               Mission Viej         8-00.00    7-09.00  
 10 Calhoun, Rachel              Murrieta Val         8-06.00    7-09.00  
 13 Kom, Katie                   Capo Valley          7-06.00    7-00.00  
 13 Nightingale, Emily           Mission Viej         8-00.00    7-00.00  
 15 Wilkins, Shelby              Murrieta Val         8-00.00       7.00  
 -- Clinkenbeard, Kendra         Tesoro               8-00.00         NH  
 -- Chan, Vivian                 Arcadia              9-06.00         NH  
 -- Ryan, Sarah                  Capo Valley          7-06.00         NH  
 -- Pelletier, Stephanie         Tustin                               NH  
 -- Davis, April                 Arcadia              8-06.00         NH  
 
Women Long Jump Varsity
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Henry, Kiana                 Canyon (Ana)        17-02.00   17-10.00   NWI  10   
  2 Eljenholm, Taylor            Dana Hills          16-08.00   17-08.50   NWI   8   
  3 Gaines, Alex                 Mission Viej        15-01.00   17-07.50   NWI   6   
  4 Greep, Hayley                Arcadia             16-04.00   17-02.50   NWI   5   
  5 Dibene, Katie                Dana Hills          15-11.00   16-11.00   NWI   4   
  6 Depass, Edene                Colony              15-04.00   16-06.50   NWI   3   
  7 Haydock, Sarah               Fountain Val        16-02.00   16-01.00   NWI   2   
  8 Hillier, Giselle             Arcadia             15-06.00   16-00.00   NWI   1   
  9 Park, Sujean                 Northwood           16-10.00   15-07.00   NWI 
 10 Weisbrich, Carly             Foothill -ss        14-03.00   15-05.00   NWI 
 11 Franco, Vanessa              Canyon (Ana)        15-08.00   15-03.00   NWI 
 12 Curtis, Devan                San Clemente        12-06.00   15-02.00   NWI 
 13 Toole, Kaylee                Murrieta Val        15-07.00   15-01.00   NWI 
 14 Birdsell, Caitlin            Beckman             16-00.50   15-00.00   NWI 
 15 Varga, Tyler                 Capo Valley         15-00.00   14-11.50   NWI 
 16 Davis, Dakota                Murrieta Val        15-00.00   14-10.00   NWI 
 16 Mota, Noel                   Marina              15-01.00   14-10.00   NWI 
 18 Deushane, Taylor             Tesoro              15-00.00   14-08.00   NWI 
 19 Henricksen, Danielle         Mission Viej        15-00.00   14-04.50   NWI 
 20 Brown, McKenzie              Corona Del M        15-03.00   14-03.00   NWI 
 21 Parra, Melina                Huntington B        14-00.00   14-02.00   NWI 
 22 Langdon, Sarah               Esperanza           12-00.00   14-01.00   NWI 
 23 Virzi, Juliette              Aliso Niguel        13-09.00   13-09.00   NWI 
 23 Arthur, Zoe                  Capo Valley         14-05.00   13-09.00   NWI 
 25 Neijber, Sara                Corona Del M        14-05.00   13-08.00   NWI 
 26 Butler, Lindsay              Esperanza           12-00.00   13-03.00   NWI 
 27 Do, Kim                      Fountain Val        15-00.00   13-02.00   NWI 
 28 Lovett, Taryn                Tesoro              14-08.00   13-00.00   NWI 
 29 LeVander, Alison             Aliso Niguel        14-02.00   12-10.00   NWI 
 30 Mazure, Carly                Huntington B                   11-02.00   NWI 
 -- Strange, Alexa               San Clemente        12-03.00         ND   NWI 
 -- Galvan, Ciera                Woodbridge          15-00.00         ND   NWI 
 -- Daviss, Kayla                Beckman             15-07.00         ND   NWI 
 -- Pelletier, Stephanie         Tustin              13-06.00         ND   NWI 
 -- Perrier, Lachelle            Colony              15-03.00         ND   NWI 
 -- Jackman, MacKenzie           Foothill -ss        12-09.50         ND   NWI 
 
Women Triple Jump Varsity
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Dibene, Katie                Dana Hills          35-00.00   36-01.00   NWI  10   
  2 Depass, Edene                Colony              35-00.50   35-02.00   NWI   8   
  3 Eljenholm, Taylor            Dana Hills          34-05.00   34-11.00   NWI   6   
  4 Liang, Jessica               Arcadia             33-11.00   34-05.00   NWI   5   
  5 Luong, Victoria              Fountain Val        31-04.00   34-00.00   NWI   4   
  6 Franco, Vanessa              Canyon (Ana)        33-04.00   33-10.00   NWI   3   
  7 Brown, McKenzie              Corona Del M        30-11.25   33-00.00   NWI   2   
  8 Joseph, Pamela               Arcadia             33-04.00   32-02.00   NWI   1   
  9 Mota, Noel                   Marina              32-01.00  J32-02.00   NWI 
 10 Mouleart, Danielle           Aliso Niguel        33-00.00   31-07.00   NWI 
 11 Parra, Melina                Huntington B        31-00.00   31-03.00   NWI 
 12 Toole, Kaylee                Murrieta Val        33-10.00   31-01.00   NWI 
 13 Langdon, Sarah               Esperanza           30-00.00   30-04.00   NWI 
 14 Granger, Elizabeth           Murrieta Val        29-00.00   30-03.00   NWI 
 15 Neijber, Sara                Corona Del M        31-01.00   29-10.00   NWI 
 16 Arthur, Zoe                  Capo Valley         30-00.00   29-04.00   NWI 
 17 Do, Tiffany                  Fountain Val        30-06.00   28-10.00   NWI 
 18 Varga, Tyler                 Capo Valley         30-09.00   28-09.00   NWI 
 19 Galloway, Erin               Aliso Niguel        32-01.00   28-07.00   NWI 
 20 Hacker, Avery                Mission Viej        31-01.00   28-01.00   NWI 
 21 Butler, Lindsay              Esperanza           30-00.00   27-06.00   NWI 
 22 Martin, Heather              Huntington B        28-08.00   27-00.00   NWI 
 23 Park, Sujean                 Northwood           30-01.00   26-04.00   NWI 
 -- Galvan, Ciera                Woodbridge          30-08.75         ND   NWI 
 -- Weisbrich, Carly             Foothill -ss        30-09.00         ND   NWI 
 -- Park, Julie                  Canyon (Ana)        30-07.00         ND   NWI 
 -- Castruita, Mackenzie         San Clemente        31-08.00         ND   NWI 
 -- Gaines, Alex                 Mission Viej        35-03.00         ND   NWI 
 -- Jackman, MacKenzie           Foothill -ss        29-09.00         ND   NWI 
 -- Lovett, Taryn                Tesoro              31-08.00         ND   NWI 
 
Women Shot Put Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Donohoe, Ashley              Huntington B        35-01.25   35-07.50   10   
  2 Dunham, Brandi               Murrieta Val        36-04.00   35-03.50    8   
  3 Imani, Jessica               Corona Del M        35-02.00   34-01.00    6   
  4 Mercado, Amanda              Murrieta Val        35-01.00   33-09.00    5   
  5 Wilson, Karle'h              Corona Del M        36-09.00   33-02.50    4   
  6 Birdsell, Caitlin            Beckman             36-04.00   31-10.50    3   
  7 Thompson, Kasey              Newport Harb        32-00.00   31-03.50    2   
  8 Qin, Janise                  Arcadia             32-04.00   30-09.50    1   
  9 Roberson, Keanna             Aliso Niguel        33-00.00   30-05.50  
 10 Reedy, Julia                 Mission Viej        30-01.00   28-11.00  
 11 Robles, Cindy                Bellflower          38-00.00   28-06.00  
 12 English, Carissa             Marina              34-03.00   27-10.50  
 13 Duffy, Shannon               Irvine              26-07.00   27-08.50  
 14 Costello, Ashley             Mission Viej        30-01.00   27-07.50  
 15 Asuega, Pasene               Fountain Val        33-04.00   27-05.50  
 16 Hanna, Twany                 Irvine              27-00.00   27-02.00  
 16 Finney, Clarke               Irvine              29-00.00   27-02.00  
 18 McCormick, Kelly             Dana Hills          27-08.00   26-11.00  
 19 Johnson, Skye                Arcadia             28-07.00   26-02.00  
 20 Hufford, Kayla               Newport Harb        28-00.00   25-09.00  
 21 Geers, Mary                  Capo Valley         22-00.00   25-04.50  
 21 Mathews, Brittney            Canyon (Ana)        31-11.00   25-04.50  
 23 Narciso, Kathryn             Dana Hills          29-06.00   25-00.00  
 24 Marchant, Taylor             Canyon (Ana)        28-09.00   24-06.00  
 25 Gustafson, Natalie           Foothill -ss        24-05.00   24-05.50  
 26 Leonard, Jaquelyn            Tesoro              29-09.00   24-00.00  
 27 Do, San                      Irvine              26-00.00   23-11.50  
 28 Jacob, Cassie                Woodbridge          25-01.50   23-03.50  
 29 Aloia, Erica                 Capo Valley         22-00.00   22-06.50  
 30 Keeling-Nel, Stephanie       Marina              26-00.00   21-11.00  
 31 Dominguez, Angelica          Colony              31-00.00   21-09.00  
 32 Forino, Jessica              Aliso Niguel        26-00.00   21-03.50  
 33 Feuerbauer, Sarah            Foothill -ss        23-04.00   21-01.00  
 -- Johnson, Morgan              Woodbridge          30-00.00         ND  
 -- Leuta, Valerie               Fountain Val        32-06.00         ND  
 -- Bell, Rachel                 Beckman             26-04.00         ND  
 -- Lopez, Shelby                Esperanza           31-00.00         ND  
 -- Hajney, Brianne              Esperanza           32-00.00         ND  
 -- Campos, Cristina             Tesoro              28-00.00         ND  
 
Women Discus Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Imani, Jessica               Corona Del M          124-08     117-05   10   
  2 Roberson, Keanna             Aliso Niguel          113-00     111-04    8   
  3 Dunham, Brandi               Murrieta Val          110-09     108-04    6   
  4 Rocha, Theresa               Esperanza              80-00     107-08    5   
  5 English, Carissa             Marina                 99-08     107-00    4   
  6 Wilson, Karle'h              Corona Del M          102-07     106-03    3   
  7 Reedy, Julia                 Mission Viej           77-00     105-11    2   
  8 Robison, Lauren              Esperanza             100-00     105-03    1   
  9 Duffy, Shannon               Irvine                111-00     101-11  
 10 Asher, Roxanna               Fountain Val          101-06      98-04  
 11 Donohoe, Ashley              Huntington B          118-07      96-06  
 12 Abeyta, Jacquelynn           Mission Viej           53-07      96-02  
 13 Finney, Clarke               Irvine                 97-00      91-08  
 14 Hanna, Twany                 Irvine                 98-00      89-05  
 15 Gustafson, Natalie           Foothill -ss           76-05      87-10  
 15 Bell, Rachel                 Beckman                86-03      87-10  
 17 Miller, Brianna              Capo Valley            75-00      86-02  
 18 Hufford, Kayla               Newport Harb           90-00      85-04  
 19 Qin, Janise                  Arcadia                81-03      84-09  
 20 Jacob, Cassie                Woodbridge             81-06      81-04  
 21 Mathews, Brittney            Canyon (Ana)           85-10      80-09  
 22 Keeling-Nel, Stephanie       Marina                 86-00      79-06  
 23 Marchant, Taylor             Canyon (Ana)           79-08      76-06  
 24 Salama, Engie                Beckman                80-07      74-06  
 25 Narciso, Kathryn             Dana Hills             70-03      71-08  
 26 Do, San                      Irvine                 89-00      71-05  
 27 Feuerbauer, Sarah            Foothill -ss           59-08      64-07  
 28 Martinez, Natalia            Arcadia                80-05      64-01  
 29 Forino, Jessica              Aliso Niguel           85-03      48-06  
 30 Geers, Mary                  Capo Valley            90-00      48-00  
 -- Giacone, Victoria            Ocean View             92-06         ND  
 -- Campos, Cristina             Tesoro                 80-00         ND  
 -- Johnson, Morgan              Woodbridge             80-00         ND  
 -- Asuega, Pasene               Fountain Val          108-06         ND  
 -- Mercado, Amanda              Murrieta Val           93-04         ND  
 -- Clinkenbeard, Kendra         Tesoro                 89-00         ND  
 
Women 100 Meter Dash Frosh/Soph
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Williams, Alexa              Irvine                 12.60      12.97  -0.5  6  10   
  2 Carney, Madison              Sonora -ss             12.52      13.14  -0.5  6   8   
  3 Terry, Sheba                 Irvine                 12.60      13.31  -0.5  6   6   
  4 Thornton, Brittney           San Clemente           13.30      13.37   1.9  4   5   
  5 Chiang, Lyndsy               Fountain Val           13.01      13.39   1.8  5   4   
  6 Zwerling, Jessica            Tustin                 13.10      13.45   1.8  5   3   
  7 Woodings, Natalie            Woodbridge             13.50      13.45   1.9  4   2   
  8 Keasey, Molly                Corona Del M           13.50      13.47   1.9  4   1   
  9 Matchet, Megan               Dana Hills             12.70      13.50  -0.5  6 
 10 Thompson, Gabby              Huntington B           13.40      13.61   1.9  4 
 11 Groke, Katie                 Corona Del M           13.20      13.63   1.8  5 
 12 Wernli, Paige                Murrieta Val           13.70      13.71  -0.3  2 
 13 McNulty, Brenna              Dana Hills             12.70      13.71  -0.5  6 
 14 Ribaudo, Sami                Foothill -ss           13.40      13.77   1.9  4 
 15 Bianco, Taylor               Esperanza              13.10      13.81   1.8  5 
 16 Alexa, Cabrales              Mission Viej           13.20      13.92   1.8  5 
 17 Luna, Elisabeth              Tesoro                 12.80      13.93  -0.5  6 
 18 Robinson, Jacqueline         Aliso Niguel           13.50      13.93  -0.9  3 
 19 Urbaniak, Allison            Canyon (Ana)           13.70      13.96  -0.9  3 
 20 Daviss, Skylar               Beckman                13.50      14.01   1.9  4 
 21 Syed, Saniya                 Beckman                13.50      14.13  -0.9  3 
 22 Rivera, Michele              Mission Viej           13.00      14.13   1.8  5 
 23 Sims, Alyvia                 Newport Harb           14.30      14.18  -0.4  1 
 24 Tudor, Mikail                San Clemente           13.85      14.18  -0.3  2 
 25 Richards, Alexa              Canyon (Ana)           13.60      14.20  -0.9  3 
 26 Toberty, Emily               Woodbridge             13.40      14.24   1.9  4 
 27 Lopez, Fabiola               Tesoro                 12.90      14.38  -0.5  6 
 28 Dotson, Jermani              Foothill -ss           14.50      14.41  -0.4  1 
 29 Arnett, Alicia               Fountain Val           13.80      14.52  -0.3  2 
 30 Spoor, Kayana                Aliso Niguel           13.50      14.55  -0.9  3 
 31 Giles, Madeline              Capo Valley            14.20      14.55  -0.3  2 
 32 Towery, Christine            Marina                 14.20      14.56  -0.3  2 
 33 Enin, Jasmine                Colony                 14.50      14.59  -0.4  1 
 34 Jackson, Amy                 Esperanza              13.70      14.61  -0.9  3 
 35 Hinman, Anne                 Capo Valley            13.10      14.63   1.8  5 
 36 Fronek, Stephanie            Marina                 14.10      14.65  -0.3  2 
 37 Alvarez, Jamsmin             Huntington B           15.72      16.59  -0.4  1 
 38 Young, Kristen               Colony                 15.20      17.23  -0.4  1 
 
Women 200 Meter Dash Frosh/Soph
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Crawley, Summer              Irvine                 26.30      26.79  -2.7  6  10   
  2 Terry, Shema                 Irvine                 26.50      27.00  -2.7  6   8   
  3 Terry, Sheba                 Irvine                 26.60      27.09  -2.7  6   6   
  4 Amedgreen, Rai               Irvine                 26.80      27.14  -2.7  6   5   
  5 Williams, Alexa              Irvine                 26.60      27.38  -2.7  6   4   
  6 Qian, Philine                Northwood              27.20      27.55  -1.1  5   3   
  7 Matchet, Megan               Dana Hills             26.70      27.85  -2.7  6   2   
  8 Groke, Katie                 Corona Del M           28.50      27.90  -1.9  3   1   
  9 Craver, Maia                 Woodbridge             27.50      28.09  -1.1  5 
 10 McNulty, Brenna              Dana Hills             26.90      28.20  -2.7  6 
 11 McKay, Madeline              Aliso Niguel           27.40      28.29  -1.1  5 
 12 Bianco, Taylor               Esperanza              28.80      28.41  -1.9  3 
 13 Chiang, Lyndsy               Fountain Val           27.50      28.47  -1.1  5 
 14 Mestaz, Ciara                San Clemente           28.05      28.70  -3.6  4 
 15 Luna, Elisabeth              Tesoro                 27.90      28.72  -3.6  4 
 16 Simpson, Morgan              Mission Viej           27.00      28.77  -2.7  6 
 17 Sussman, Natalie             San Clemente           28.10      28.80  -3.6  4 
 18 Bridgford, Brittany          Mission Viej           27.00      28.84  -1.1  5 
 19 Wernli, Paige                Murrieta Val           28.82      28.85  -2.5  2 
 20 Urbaniak, Allison            Canyon (Ana)           28.00      28.97  -3.6  4 
 21 Johnson, Madeline            Northwood              27.60      28.99  -1.1  5 
 22 Murphy, Casey                Capo Valley            29.00      29.15  -2.5  2 
 23 Crumsey, Tai                 Canyon (Ana)           28.50      29.19  -1.9  3 
 24 Syed, Saniya                 Beckman                27.96      29.31  -3.6  4 
 25 Sims, Alyvia                 Newport Harb           28.70      29.53  -1.9  3 
 26 Haser, Krystin               Capo Valley            29.20      29.61  -2.5  2 
 27 Gilliam, Makenzie            Aliso Niguel           28.20      29.90  -1.9  3 
 28 Edwards, Sutton              Fountain Val           28.20      29.99  -3.6  4 
 29 Jackson, Amy                 Esperanza              31.50      30.07  -2.7  1 
 30 Toberty, Emily               Woodbridge             28.70      30.11  -1.9  3 
 31 Enin, Jasmine                Colony                 30.70      30.15  -2.7  1 
 32 Lopez, Fabiola               Tesoro                 27.50      30.15  -1.1  5 
 33 Inman, Megan                 Marina                 30.80      30.87  -2.7  1 
 34 Dotson, Jermani              Foothill -ss           30.00      31.06  -2.5  2 
 35 Williams, Breanna            Murrieta Val           27.58      31.63  -1.1  5 
 36 Towery, Christine            Marina                 30.90      31.76  -2.7  1 
 37 Alvarez, Lidia               Huntington B           34.63      34.39  -2.7  1 
 38 Aburto, Kelly                Colony                 32.00      35.64  -2.7  1 
 39 Vargas, Magali               Huntington B                      36.35  -2.7  1 
 
Women 400 Meter Run Frosh/Soph
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Solaru, Samantha             Northwood              59.40      58.78   7  10   
  2 Amedgreen, Rai               Irvine               1:00.00    1:00.44   7   8   
  3 Terry, Shema                 Irvine                 59.00    1:00.76   7   6   
  4 Lane, Cristen                Foothill -ss         1:02.47    1:00.82   6   5   
  5 Johnson, Madeline            Northwood            1:04.20    1:01.94   5   4   
  6 Qian, Philine                Northwood            1:02.50    1:02.17   6   3   
  7 Mestaz, Ciara                San Clemente         1:04.31    1:02.29   5   2   
  8 Jablonski, Brina             Woodbridge           1:03.20    1:02.43   6   1   
  9 Crumsey, Tai                 Canyon (Ana)         1:04.10    1:02.77   5 
 10 McKay, Madeline              Aliso Niguel         1:02.00    1:03.08   6 
 11 Barker, Brenna               Dana Hills           1:02.95    1:03.16   6 
 12 Clemente, Britney            Canyon (Ana)         1:06.30    1:03.42   3 
 13 Portillo, Emely              Tustin               1:03.00    1:03.50   6 
 14 Tang, Mayling                Capo Valley          1:10.00    1:03.61   2 
 15 Nilssen, Ashley              Jserra               1:01.10    1:03.86   7 
 16 Palacios, Kiana              Mission Viej         1:04.40    1:03.88   4 
 17 Benrubi, Natalie             Dana Hills           1:04.00    1:04.46   5 
 18 Syed, Saniya                 Beckman              1:02.91    1:04.49   6 
 19 Casteneda, Sabrina           Fountain Val         1:05.32    1:04.50   3 
 20 Sussman, Natalie             San Clemente         1:06.03    1:04.57   3 
 21 Bridgford, Brittany          Mission Viej         1:04.00    1:04.60   5 
 22 Liem, Erica                  Tesoro               1:00.10    1:04.63   7 
 23 McClory, Shaye               Dana Hills           1:04.63    1:04.95   4 
 24 Oefelein, Kyle               Woodbridge           1:04.30    1:05.04   4 
 25 Watkins, Alyson              Arcadia              1:03.80    1:05.19   5 
 26 Murphy, Casey                Capo Valley          1:08.00    1:05.19   2 
 27 Dapp, Skylar                 Corona Del M         1:11.50    1:05.19   1 
 28 Trinkaus, Kennedy            Murrieta Val         1:06.89    1:05.76   2 
 29 Nguyen, Bryanna              Murrieta Val         1:08.59    1:05.79   2 
 30 Dawood, Nardeen              Beckman              1:05.56    1:05.84   3 
 31 Holland, Christine           Foothill -ss         1:06.50    1:06.07   3 
 32 Gilliam, Makenzie            Aliso Niguel         1:06.00    1:06.28   3 
 33 Niakan, Taraneh              Canyon (Ana)         1:07.10    1:06.47   2 
 34 Cernicky, Hannah             Mission Viej         1:04.10    1:06.52   5 
 35 Fix, Katrina                 Colony               1:09.80    1:06.92   2 
 36 Delgadillo, Lauren           Fountain Val         1:05.01    1:07.85   4 
 37 Rhodes, Ashley               Corona Del M         1:13.00    1:09.19   1 
 38 Erickson, Brenda             Fountain Val         1:06.10    1:09.81   3 
 39 Riley, Tamera                Colony               1:16.30    1:10.48   1 
 40 De Jesus, Kaitlyn            Capo Valley          1:10.00    1:10.57   1 
 41 Phan, Sabrina                Corona Del M         1:12.80    1:11.36   1 
 42 Aburto, Kelly                Colony               1:15.60    1:17.69   1 
 
Women 800 Meter Run Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lehman, Briana               San Clemente         2:34.50    2:22.33   10   
  2 Nelson, Paige                Aliso Niguel         2:33.00    2:23.32    8   
  3 Knights, Bethan              Northwood            2:30.00    2:24.18    6   
  4 Nilssen, Caitlin             Jserra               2:25.00    2:24.69    5   
  5 Oefelein, Kyle               Woodbridge           2:29.60    2:25.67    4   
  6 Nishisaka, Kylie             Marina               2:28.00    2:25.70    3   
  7 Bragdon, Amber               Fountain Val         2:30.00    2:26.60    2   
  8 Turner, Charly               Tesoro               2:32.00    2:27.87    1   
  9 Cody, Molly                  Beckman              2:38.60    2:28.86  
 10 Hunsaker, Hannah             Jserra               2:24.00    2:29.16  
 11 Richardson, Hayley           San Clemente         2:35.50    2:29.67  
 12 Bradford, Madeline           Woodbridge           2:29.50    2:30.40  
 13 Hanrahan, Dana               Capo Valley          2:31.00    2:30.93  
 14 Withers, Carrie              Murrieta Val         2:30.00    2:31.28  
 15 Watkins, Alyson              Arcadia              2:27.20    2:31.43  
 16 Morales, Aini                Fountain Val         2:32.33    2:31.90  
 17 Mead, Katelyn                Newport Harb         2:42.00    2:32.07  
 18 Debowski, Christina          Dana Hills           2:32.00    2:32.47  
 19 Carr, Aubrey                 Dana Hills           2:31.00    2:32.90  
 20 Dillingham, Zoe              Aliso Niguel         2:35.00    2:33.22  
 21 Daly, Megan                  Newport Harb         2:45.00    2:35.37  
 22 Perry, Megan                 Capo Valley          2:34.00    2:35.40  
 23 Vargha, Aubree               Canyon (Ana)         2:36.00    2:35.69  
 24 Galvez, Madelyn              Mission Viej         2:48.00    2:35.86  
 25 Stark, Valerie               Fountain Val         2:40.00    2:35.88  
 26 Webster, Kylee               Tesoro               2:45.00    2:36.10  
 27 Vasquez, Lila                Arcadia              2:44.30    2:36.57  
 28 Coria, Destiny               Colony               2:45.00    2:36.84  
 29 Rinaldi El-Abd, Shauna       Tesoro               2:47.00    2:36.96  
 30 Harper, Emily                Dana Hills           2:40.00    2:37.15  
 31 Maddox, Katherine            Newport Harb         2:40.00    2:37.77  
 32 Plantier, Camille            Canyon (Ana)         2:44.50    2:37.98  
 33 Hwang, Charlene              Marina               2:49.00    2:38.44  
 34 Nilssen, Ashley              Jserra               2:28.00    2:39.84  
 35 Oden, Danielle               Esperanza            2:40.90    2:39.96  
 36 Naruse, Ellen                Corona Del M         2:41.00    2:40.36  
 37 Zarate, Anais                Colony               2:50.00    2:40.78  
 38 Hardy, Kristen               Mission Viej         2:47.00    2:40.79  
 39 Jones, Macaela               Foothill -ss         2:34.50    2:41.05  
 40 Botello, Michelle            Canyon (Ana)         2:46.40    2:41.18  
 41 Flores, Jessica              Tustin               2:46.80    2:41.41  
 42 Kikuchi, Lauren              Arcadia              2:45.10    2:42.94  
 43 Bush, Kendall                Capo Valley          2:45.00    2:43.46  
 44 Byers, Loni                  Murrieta Val         2:52.45    2:44.02  
 45 Abad, Alexis                 Woodbridge           2:32.50    2:44.55  
 46 Mulholland, Caitlin          Marina               2:48.00    2:46.74  
 47 Caouette, Alyssa             Mission Viej         4:50.00    2:47.06  
 48 Turner, Jessica              Colony               3:00.00    2:47.30  
 49 Markey, Madison              Foothill -ss         3:00.00    2:47.83  
 50 Hurtado, Alondra             Tustin               2:53.90    2:50.06  
 51 Castro, Jessica              Tustin               2:53.10    2:53.20  
 -- Erickson, Jessica            San Clemente         2:36.50         NT  
 
Women 1600 Meter Run Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kebede, Sara                 San Clemente         5:24.50    5:14.87   10   
  2 Ungerman, Sierra             Canyon (Ana)         5:29.20    5:19.58    8   
  3 Purcell, Marisa              Northwood            5:21.00    5:22.64    6   
  4 Bragdon, Amber               Fountain Val         5:25.00    5:23.27    5   
  5 Tennison, Paige              Newport Harb         5:32.00    5:23.82    4   
  6 Stressling, Eileen           Marina               5:29.00    5:27.28    3   
  7 Regalado, Alyssa             Esperanza            5:45.00    5:29.03    2   
  8 Bradford, Madeline           Woodbridge           5:26.20    5:29.63    1   
  9 Koos, Emily                  Canyon (Ana)         5:33.50    5:30.20  
 10 Rodriguez, Olivia            Woodbridge           5:33.30    5:30.87  
 11 Adams, JJ                    Esperanza            5:40.40    5:31.96  
 12 Nguyen, Tamarrah             Foothill -ss         5:59.50    5:32.75  
 13 Rodriquez, Sami              Beckman              5:45.80    5:32.87  
 14 Calhoun, Joanna              Murrieta Val         5:47.00    5:36.53  
 15 VanDyke, Leah                Newport Harb         5:40.20    5:36.56  
 16 Hays, Lizzy                  San Clemente         5:32.50    5:37.17  
 17 Villalobos, Xeomara          Colony               5:40.00    5:38.25  
 18 Knights, Bethan              Northwood            5:32.00    5:39.41  
 19 Selby, Jessica               Foothill -ss         5:43.09    5:39.75  
 20 Shoffner, Brianna            Marina               5:40.00    5:40.01  
 21 Garduno, Mikaela             Foothill -ss         5:44.00    5:40.03  
 22 Granados, Adrienne           San Clemente         5:26.50    5:40.52  
 23 Marshall, Darcie             Corona Del M         5:42.00    5:41.37  
 24 Dorsey, Brooke               Dana Hills           5:33.00    5:41.95  
 25 Ketland, Kaylea              Fountain Val         5:47.00    5:42.39  
 26 Herberg, Natalie             Capo Valley          5:45.00    5:43.98  
 27 Fedele, Stephanie            Fountain Val         6:00.00    5:44.97  
 28 Kamae, Meghan                Arcadia              5:54.10    5:45.12  
 29 Frobe, Morgan                Capo Valley          5:50.00    5:46.03  
 30 Ogan, Samantha               Esperanza            5:50.80    5:47.12  
 31 Levine, Hanna                Woodbridge           5:50.60    5:48.12  
 32 Ima, Ashley                  Newport Harb         6:00.00    5:48.13  
 33 Dillingham, Zoe              Aliso Niguel         5:47.00    5:48.13  
 34 Coria, Destiny               Colony               5:55.00    5:49.52  
 35 Perez, Shelby                Corona Del M         5:40.00    5:50.71  
 36 Yang, Alice                  Arcadia              5:59.40    5:51.28  
 37 Canterbury, Paige            Dana Hills           5:30.00    5:52.43  
 38 Garabedian, Alexandra        Aliso Niguel         5:55.00    5:54.73  
 39 Hendrix, Stephaine           Tesoro               6:10.00    5:55.10  
 40 Hardy, Kristen               Mission Viej         5:58.00    5:55.96  
 41 Lucero, Marissa              Dana Hills           5:36.00    5:57.09  
 42 Chaklos, Jordyn              Capo Valley          6:00.00    5:57.37  
 43 Linderman, Megan             Tesoro               6:15.00    5:58.94  
 44 Martinez, Victoria           Corona Del M         6:00.00    6:02.28  
 45 Klein, Adelynn               Mission Viej         6:05.00    6:07.23  
 46 Chaplinski, Olivia           Canyon (Ana)         6:01.80    6:09.48  
 47 Brecker, Lauren              Tesoro               6:10.00    6:10.81  
 48 Flores, Jessica              Tustin               6:14.00    6:11.92  
 49 Marquez, Sabrina             Colony               6:33.00    6:14.14  
 50 Sunkamaneevongse, Tansic     Arcadia              6:00.30    6:14.43  
 51 Uribe, Melerie               Beckman              6:34.60    6:20.20  
 52 Galvez, Madelyn              Mission Viej         5:55.00    6:20.76  
 53 Hurtado, Alondra             Tustin               6:25.00    6:25.70  
 54 Flores, Rosemary             Tustin               6:30.00    6:28.30  
 
Women 3200 Meter Run Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Liem, Erica                  Tesoro              11:40.00   11:24.37   10   
  2 Tennison, Paige              Newport Harb        11:45.00   11:24.48    8   
  3 Hunsaker, Hannah             Jserra              11:50.00   11:27.80    6   
  4 Mattias, Alison              Foothill -ss        11:56.00   11:38.73    5   
  5 Lindholm, Colby              Jserra              11:47.80   11:42.06    4   
  6 Nishisaka, Kylie             Marina              11:58.00   11:50.43    3   
  7 Borrego, Lindsey             Canyon (Ana)        12:29.10   11:50.65    2   
  8 Stressling, Eileen           Marina              12:10.00   11:52.62    1   
  9 Rodriguez, Olivia            Woodbridge          11:55.20   11:59.79  
 10 Rehorn, Lilianna             Capo Valley         11:40.00   12:15.19  
 11 Abad, Alexis                 Woodbridge          12:06.10   12:15.85  
 12 Villalobos, Xeomara          Colony              12:40.11   12:16.25  
 13 Villaran, Rebecca            Canyon (Ana)        12:42.00   12:19.73  
 14 S, Mandy                     Irvine              12:30.00   12:27.31  
 15 Thornburg, Jessie            Capo Valley         12:05.00   12:29.57  
 16 Yang, Alice                  Arcadia             13:06.70   12:30.37  
 17 Szabo, Sydney                San Clemente        12:06.50   12:34.32  
 18 Marshall, Darcie             Corona Del M        12:52.00   12:35.34  
 19 Torres, Jennifer             Dana Hills          12:30.00   12:35.68  
 20 Bradford, Madeline           Woodbridge          11:50.00   12:35.91  
 21 Martinez, Victoria           Corona Del M        13:20.00   12:36.04  
 21 Gutierrez, Jessica           Esperanza           13:10.00   12:36.04  
 23 Caruso, Giovanna             Marina              12:20.00   12:36.05  
 24 Kamae, Meghan                Arcadia             13:05.50   12:38.52  
 25 Perez, Shelby                Corona Del M        12:50.00   12:38.83  
 26 Raulston, Nashossa           San Clemente        12:20.50   12:40.91  
 27 Lee, Dominique               Foothill -ss        12:39.90   12:42.33  
 28 Wyson, Brenna                Aliso Niguel        12:45.00   12:42.58  
 29 Stark, Valerie               Fountain Val        13:15.00   12:43.24  
 30 Caouette, Alyssa             Mission Viej        11:59.00   12:43.71  
 31 Goodson, Maggie              Newport Harb        12:00.00   12:43.93  
 32 Seidl, Brittany              Aliso Niguel        12:35.00   12:49.44  
 32 Nguyen, Tamarrah             Foothill -ss        12:45.00   12:49.44  
 34 Roberts, Lindsey             Fountain Val        13:00.00   12:52.55  
 35 Farley, Megan                Newport Harb        12:30.00   12:52.68  
 36 Montano, Bailey              Dana Hills          12:12.00   12:55.95  
 37 Ye, Vickie                   Beckman             12:01.70   12:58.05  
 38 Cruz, Lizette                Capo Valley         12:55.00   13:02.23  
 39 Beltran, Brittney            Esperanza           13:18.10   13:09.36  
 40 Marquez, Sabrina             Colony              15:00.00   13:21.21  
 41 Adams, Ashley                Tesoro              14:00.00   13:26.23  
 42 Delaney, Kayla               Canyon (Ana)        13:00.20   13:30.45  
 43 Sunkamaneevongse, Tansic     Arcadia             14:05.30   13:32.12  
 44 O'Brien, Sarah               Tesoro              13:50.00   13:33.80  
 45 Cate, Madeline               Mission Viej        12:00.00   13:46.56  
 46 Tan, Staphany                Colony              15:00.00   14:02.25  
 47 Flores, Rosemary             Tustin              14:30.00   14:19.65  
 48 Sanchez, Anne Marie          Tustin              14:41.00   14:20.52  
 49 Morabito, Lauren             Dana Hills          12:30.00   14:29.58  
 50 Beck, Melissa                Beckman             12:56.90   14:44.49  
 -- Dagarin, Caroline            Mission Viej        12:30.00        DNF  
 
Women 100 Meter Hurdles Frosh/Soph
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Ballo, Ami                   Dana Hills             15.89      16.92  +0.0  5  10   
  2 King, Michaela               Dana Hills             16.40      17.04  +0.0  5   8   
  3 Craver, Kyndol               Woodbridge             17.10      17.61  +0.0  5   6   
  4 Galbraith, Grayson           Woodbridge             17.50      17.72  +0.0  5   5   
  5 Chau, Jennifer               Marina                 17.80      18.20   1.2  4   4   
  6 Gruzdis, Samantha            San Clemente           18.10      18.40   1.2  4   3   
  7 Castruita, Colby             San Clemente           18.70      18.55   1.3  3   2   
  8 Howard, Madeline             Canyon (Ana)           17.30      18.90  +0.0  5   1   
  9 Eguchi, Mai                  Northwood              17.80      19.05   1.2  4 
 10 Miller, Kate                 Capo Valley            17.60      19.07  +0.0  5 
 11 Gutierrez, Bianca            Foothill -ss           19.70      19.15  +0.0  1 
 12 Aghajani, Emilie             Marina                 19.90      19.20  +0.0  1 
 13 Nguyen, Lina                 Fountain Val           18.50      19.21   1.3  3 
 14 Stoner, Shelby               Canyon (Ana)           18.90      19.29   1.3  3 
 15 Smith, Brianna               Mission Viej           17.60      19.47   1.2  4 
 16 Wang, Sarah                  Arcadia                20.37      19.51   1.2  2 
 17 McNown, Jelena               Murrieta Val           18.75      19.68   1.3  3 
 18 Maynard, Nicole              Foothill -ss           19.40      19.72   1.2  2 
 19 Birdsell, Kimie              Beckman                17.56      19.80   1.2  4 
 20 Robinson, Madeline           Aliso Niguel           18.90      19.83   1.3  3 
 21 Capra, Angie                 Arcadia                20.47      20.12   1.2  2 
 22 Miller, Brianna              Capo Valley            18.60      20.30   1.3  3 
 23 Huang, Amy                   Beckman                19.50      20.32   1.2  2 
 24 Jones, Erica                 Corona Del M           22.00      20.34  +0.0  1 
 25 Lynch, Katie                 Fountain Val           18.80      20.39   1.3  3 
 26 Gillebaard, Ashley           Tesoro                 18.30      20.48   1.2  4 
 27 Johnson, Justina             Esperanza              22.70      21.28  +0.0  1 
 28 Crandell, Coco               Tesoro                 18.20      21.46   1.2  4 
 29 Dodge, Kelly                 Aliso Niguel           19.50      21.93   1.2  2 
 30 Brown, Elizabeth             Esperanza              21.50      23.05  +0.0  1 
 
Women 300 Meter Hurdles Frosh/Soph
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Craver, Kyndol               Woodbridge             50.16      49.38   5  10   
  2 Chau, Jennifer               Marina                 52.10      50.15   4   8   
  3 King, Michaela               Dana Hills             49.70      51.29   5   6   
  4 Galbraith, Grayson           Woodbridge             51.00      52.15   5   5   
  5 Pulciano, Lauren             Arcadia                54.33      52.57   3   4   
  6 Jones, Erica                 Corona Del M           56.00      52.63   2   3   
  7 Smith, Brianna               Mission Viej           52.70      53.01   4   2   
  8 Gruzdis, Samantha            San Clemente           48.20      53.48   5   1   
  9 Ris, Hannah                  Dana Hills             49.70      53.50   5 
 10 Cortez, Annette              Foothill -ss           55.90      53.62   2 
 11 McNown, Jelena               Murrieta Val           57.89      53.65   1 
 12 Muniz, Alexis                Northwood              52.00      53.70   4 
 13 Stoner, Shelby               Canyon (Ana)           54.40      54.19   3 
 14 Robinson, Madeline           Aliso Niguel           54.20      54.52   3 
 15 Lynch, Katie                 Fountain Val           52.87      54.64   4 
 16 Capra, Angelia               Arcadia                54.20      54.97   3 
 17 Nguyen, Lina                 Fountain Val           51.22      55.86   5 
 18 Loven, Madeline              Aliso Niguel           55.00      55.93   2 
 19 Huang, Amy                   Beckman                53.99      55.97   3 
 20 Holt, Elizabeth              Beckman                56.50      56.09   2 
 21 Brown, Elizabeth             Esperanza            1:03.10      56.36   1 
 22 Crandell, Coco               Tesoro                 54.50      56.38   3 
 23 Richards, Taylor             Canyon (Ana)           56.40      56.74   2 
 24 Aghajani, Emilie             Marina                 59.80      57.36   1 
 25 Wake, Daryann                Colony               1:05.70      57.71   1 
 26 Miller, Kate                 Capo Valley            52.40      58.19   4 
 27 Pfeil, Baylee                Tesoro                 56.50      58.90   1 
 28 Delgadillo, Jasmine          Esperanza            1:02.70      59.75   1 
 
Women 4x100 Meter Relay Frosh/Soph
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Irvine  'A'                                         50.00      50.53   3  10   
  2 Dana Hills  'A'                                     51.79      51.86   3   8   
  3 Corona Del Mar  'A'                                 51.60      52.24   3   6   
  4 Woodbridge  'A'                                     52.10      52.70   2   5   
  5 Fountain Valley  'A'                                53.41      52.94   2   4   
  6 Canyon (Ana)  'A'                                   54.60      53.12   2   3   
  7 Mission Viejo  'A'                                  52.00      54.22   3   2   
  8 Aliso Niguel  'A'                                   54.00      54.54   1   1   
  9 Huntington Beach  'A'                               54.00      54.68   2 
 10 Northwood  'A'                                      51.50      55.34   3 
 11 Marina  'A'                                         55.00      55.43   2 
 12 Beckman  'A'                                        56.30      55.86   1 
 13 Capo Valley  'A'                                    53.50      56.41   2 
 -- Arcadia  'A'                                        53.20         DQ   2 
 
Women 4x400 Meter Relay Frosh/Soph
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Northwood  'A'                                    4:15.00    4:15.05   2  10   
  2 Woodbridge  'A'                                   4:14.00    4:16.23   2   8   
  3 Canyon (Ana)  'A'                                 4:24.80    4:18.21   1   6   
  4 Mission Viejo  'A'                                3:10.00    4:21.03   2   5   
  5 Aliso Niguel  'A'                                 4:20.00    4:22.16   2   4   
  6 Murrieta Valley  'A'                              4:32.13    4:23.82   1   3   
  7 Dana Hills  'A'                                   4:18.00    4:24.14   2   2   
  8 Fountain Valley  'A'                              4:22.00    4:26.01   1   1   
  9 Arcadia  'A'                                      4:20.90    4:28.17   2 
 10 Corona Del Mar  'A'                               4:28.00    4:42.70   1 
 11 Beckman  'A'                                      4:39.30    4:45.92   1 
 12 Colony  'A'                                       4:42.90    5:07.83   1 
 
Women High Jump Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Eyre, Taelor                 Colony               5-00.00    5-00.00   10   
  2 Muller, Katelyn              Marina               5-00.00    4-10.00    7   
  2 Irha, Natalie                Dana Hills           5-00.00    4-10.00    7   
  4 Allan, Jenna                 Dana Hills           4-10.00    4-08.00    4.50
  4 Bradford, Madeline           Woodbridge           4-10.00    4-08.00    4.50
  6 Reed, Robin                  Canyon (Ana)         4-06.00    4-06.00    3   
  7 Nwokeabia, Bianca            Colony               4-06.00   J4-06.00    0.42
  7 Gaines, Hayley               Capo Valley          4-04.00   J4-06.00    0.42
  7 Fuerst, Rebecca              Murrieta Val         4-04.00   J4-06.00    0.42
  7 Stoner, Shelby               Canyon (Ana)         4-08.00   J4-06.00    0.42
  7 O'Connor, Hannah             Woodbridge           4-08.00   J4-06.00    0.42
  7 Kunkle, Alexis               Newport Harb         4-06.00   J4-06.00    0.42
  7 Dempsey, Megan               Murrieta Val         4-06.00   J4-06.00    0.42
 14 Ruback, Kirby                Tesoro               4-06.00    4-04.00  
 14 Ammann, Jourden              Foothill -ss         4-04.00    4-04.00  
 14 Farrell, Emma                Mission Viej         4-06.00    4-04.00  
 14 Bender, Lora                 Fountain Val         4-04.00    4-04.00  
 14 Schumacher, Kylie            Capo Valley          4-04.00    4-04.00  
 -- Stanley, Sara                San Clemente         4-06.00         NH  
 -- Grande, Kaura                Huntington B         4-02.00         NH  
 -- Yasmineh, Kalie              Fountain Val         4-04.00         NH  
 -- Davis, Kaelin                Newport Harb         4-04.00         NH  
 -- Earles, Ashley               Tustin               4-08.00         NH  
 -- O'Neill, Megan               Mission Viej         4-11.00         NH  
 -- Fain, Kelly                  Esperanza            4-02.00         NH  
 -- Hashimoto, Sydney            Esperanza            4-02.00         NH  
 -- Lueck, Kelcey                Foothill -ss         4-08.00         NH  
 -- Zonouzi, Sarah               Beckman              4-02.00         NH  
 -- Daviss, Skylar               Beckman              4-04.00         NH  
 -- Li, Jasmine                  Arcadia              4-02.00         NH  
 -- Olsen, Inger                 Ocean View           4-06.00         NH  
 -- Oi, Madeline                 Tesoro               4-08.00         NH  
 
Women Pole Vault Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Backlund, Annika             Murrieta Val         9-06.00    9-06.00   10   
  2 Heinemeyer, Lauren           Dana Hills           7-06.00    9-00.00    8   
  3 Repper, Danni                Dana Hills           9-00.00   J9-00.00    6   
  4 Angevine, Amy                Murrieta Val         8-00.00    8-06.00    5   
  5 Hagadorn, Anna               Newport Harb         8-06.00    8-00.00    4   
  6 Johnson, Amanda              Fountain Val         7-00.00    7-06.00    3   
  7 Stanford, Kate               Marina               8-00.00    7-00.00    2   
  8 Welczak, Natalie             San Clemente         8-00.00   J7-00.00    1   
  9 Maring, Alexandra            Mission Viej         7-00.00   J7-00.00  
 10 Custer, Kate                 Tesoro               6-06.00    6-06.00  
 10 Holbrook, Hannah             Fountain Val         7-00.00    6-06.00  
 10 Reinhart, Amanda             Aliso Niguel         7-00.00    6-06.00  
 10 Gallo, Reggie                Aliso Niguel         7-00.00    6-06.00  
 10 Meredith, Jenni              Mission Viej         7-00.00    6-06.00  
 15 Duong, Heidi                 Marina               7-00.00    6-00.00  
 -- Howser, Peri                 Newport Harb         9-00.00         NH  
 -- Lueck, Kelcey                Foothill -ss         7-06.00         NH  
 -- Hassanali, Khadija           Foothill -ss         6-06.00         NH  
 -- Kitamikado, Christina        Arcadia              6-00.00         NH  
 -- Kan, Maggie                  Arcadia              6-00.00         NH  
 -- Oi, Madeline                 Tesoro               9-06.00         NH  
 
Women Long Jump Frosh/Soph
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Barker, Brenna               Dana Hills          15-00.00   15-10.00   NWI  10   
  2 Eyre, Taelor                 Colony              15-08.00   15-09.50   NWI   8   
  3 Delgadillo, Lauren           Fountain Val        15-08.00   15-06.50   NWI   6   
  4 Laidlaw, Cailey              Dana Hills          15-00.00   15-03.50   NWI   5   
  5 Muniz, Alexis                Northwood           15-11.00   15-03.00   NWI   4   
  6 Chau, Jennifer               Marina              15-00.00   15-03.00   NWI   3   
  7 Jablonski, Brina             Woodbridge          14-11.00   15-01.00   NWI   2   
  8 Thornburg, Jenna             Tesoro              15-01.00   14-10.00   NWI   1   
  9 Ruback, Kirby                Tesoro              14-10.00   14-04.00   NWI 
 10 Angevine, Amy                Murrieta Val        12-04.00   14-00.00   NWI 
 10 Nilssen, Ashley              Jserra              14-05.00   14-00.00   NWI 
 12 Lewis, Jessica               San Clemente        14-00.00   13-11.00   NWI 
 12 Woodings, Natalie            Woodbridge          15-00.00   13-11.00   NWI 
 14 Tan, Shenyao                 Arcadia             14-02.00   13-09.00   NWI 
 15 Huntington, Kelsey           Capo Valley         14-08.00   13-08.00   NWI 
 16 Billings, Lindsay            Foothill -ss        12-04.50   13-05.00   NWI 
 17 Howard, Madeline             Canyon (Ana)        13-00.00   13-04.00   NWI 
 18 Blackwell, Jessica           Marina              14-10.00   13-02.00   NWI 
 19 Cortez, Annette              Foothill -ss        12-01.50   12-08.00   NWI 
 20 Seo, Mina                    Aliso Niguel        13-05.00   12-05.00   NWI 
 21 Lai, Michelle                Arcadia             14-06.00   12-04.00   NWI 
 22 Robinson, Madeline           Aliso Niguel        13-09.00   12-03.00   NWI 
 23 Palafox, Vanessa             Huntington B        12-06.00   12-00.00   NWI 
 24 Ochoa, Kassandra             Colony              14-00.00   11-05.00   NWI 
 25 Goodwin, Raemah              Huntington B                    9-00.00   NWI 
 -- Chang, Michelle              Fountain Val        15-02.00         ND   NWI 
 -- Earles, Ashley               Tustin              13-00.00         ND   NWI 
 -- Heinz, Lindsey               Canyon (Ana)        12-10.00         ND   NWI 
 -- May, McKenzie                Northwood           14-08.00         ND   NWI 
 -- McNown, Jelena               Murrieta Val        13-05.00         ND   NWI 
 -- Stanley, Sara                San Clemente        14-00.00         ND   NWI 
 -- Smith, Brianna               Mission Viej        14-11.00         ND   NWI 
 -- Giles, Madeline              Capo Valley         15-00.00         ND   NWI 
 -- Olsen, Inger                 Ocean View          13-02.00         ND   NWI 
 -- Jennings, Hunter             Newport Harb        14-00.00         ND   NWI 
 -- Picquelle, Briana            Newport Harb        13-10.00         ND   NWI 
 -- Boukather, Lauren            Mission Viej        15-00.00         ND   NWI 
 
Women Triple Jump Frosh/Soph
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Barker, Brenna               Dana Hills          32-10.00   34-00.00   NWI  10   
  2 Chau, Jennifer               Marina              32-01.00   33-06.00   NWI   8   
  3 Bender, Lora                 Fountain Val        28-06.00   32-10.00   NWI   6   
  4 Laidlaw, Cailey              Dana Hills          33-03.00   32-04.50   NWI   5   
  5 Thornburg, Jenna             Tesoro              31-03.00   32-00.00   NWI   4   
  6 Gruzdis, Samantha            San Clemente        32-00.00   31-10.00   NWI   3   
  7 Woodings, Natalie            Woodbridge          30-03.00   31-03.50   NWI   2   
  8 Howard, Madeline             Canyon (Ana)        29-07.00   31-02.50   NWI   1   
  9 Ruback, Kirby                Tesoro              31-01.00   31-02.00   NWI 
 10 Simpson, Morgan              Mission Viej        29-00.00   29-08.00   NWI 
 11 Giles, Madeline              Capo Valley         31-00.00   29-06.50   NWI 
 12 Billings, Lindsay            Foothill -ss        30-00.00   29-02.00   NWI 
 13 Kemnitz, Morgan              Capo Valley         29-00.00   29-01.00   NWI 
 14 Gaultiere, Briana            Woodbridge          29-03.25   28-06.00   NWI 
 15 Wang, Sarah                  Arcadia             28-05.00   28-01.00   NWI 
 16 Tan, Shenyao                 Arcadia             29-09.00   28-00.00   NWI 
 17 Smith, Brianna               Mission Viej        30-00.00   27-07.50   NWI 
 18 Leets, Tori                  Aliso Niguel        28-00.00   27-05.00   NWI 
 19 Seo, Mina                    Aliso Niguel        29-00.00   27-01.00   NWI 
 20 Erickson, Brenda             Fountain Val        28-04.00   26-10.00   NWI 
 -- Dempsey, Megan               Murrieta Val        29-07.00         ND   NWI 
 -- McNown, Jelena               Murrieta Val        31-05.00         ND   NWI 
 -- Morley, Molly                Canyon (Ana)        26-05.00         ND   NWI 
 -- Blackwell, Jessica           Marina              28-08.00         ND   NWI 
 -- Reyes, Megan                 Foothill -ss        25-00.00         ND   NWI 
 -- Rivara, MACKENZIE            Huntington B                         ND   NWI 
 -- Jennings, Hunter             Newport Harb        29-06.00         ND   NWI 
 
Women Shot Put Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Allen, Lauren                Esperanza           25-00.00   33-03.00   10   
  2 Mc Cullough, Molly           Mission Viej        26-00.00   30-08.00    8   
  3 Terhaar, Hannah              Mission Viej        24-06.00   29-03.00    6   
  4 Ramirez, Anita               Colony              30-00.00   27-05.50    5   
  5 Zrimsek, Carissa             Tesoro              28-00.00   26-05.50    4   
  6 Erwin, Holly                 Dana Hills          27-06.00   26-04.50    3   
  7 Stupor, Tyler                Newport Harb        26-02.00   26-04.00    2   
  8 Becerra, Eliza               Fountain Val        26-06.00   25-00.00    1   
  9 Vanburen, Lynette            Marina              26-00.00   24-04.00  
 10 Franklin, Madeline           Woodbridge          24-01.00   24-02.00  
 11 Seiler, Christina            Canyon (Ana)        28-01.00   23-09.00  
 12 Roach, Chloe                 Capo Valley         22-00.00   23-08.00  
 13 Nguyen, Christine            Fountain Val        26-05.00   23-04.00  
 14 Eskander, Marian             Arcadia             25-02.00   23-02.50  
 15 Palafox, Vanessa             Huntington B        27-01.00   23-01.00  
 16 Rhines, Aubrie               Corona Del M        22-00.00   22-11.50  
 16 Etheridge, Sabrina           Capo Valley         22-05.00   22-11.50  
 18 Benice, Olivia               Tesoro              23-00.00   22-10.50  
 19 Yalamanchili, Prathyusha     Beckman             20-01.00   22-05.00  
 20 Tsujimoto, Erica             Beckman             20-05.00   22-04.00  
 21 Rosenblum, Rachel            Corona Del M        20-00.00   22-01.50  
 22 Campa, Michelle              Murrieta Val        26-07.00   22-00.00  
 23 Lynch, Kayla                 Canyon (Ana)        21-04.00   21-06.00  
 23 Utley, Celeste               Arcadia             26-03.00   21-06.00  
 25 Grande, Kaura                Huntington B        25-03.75   21-00.00  
 26 Lodin, Laura                 Woodbridge          19-05.50   20-11.00  
 27 Ballo, Ami                   Dana Hills          27-08.00   19-10.50  
 28 Ortiz, Marlene               Murrieta Val        19-06.00   19-00.00  
 -- Traweek, Danica              Aliso Niguel        24-04.00         ND  
 
Women Discus Throw Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Allen, Lauren                Esperanza               6-00      93-09   10   
  2 Obershelp, Rachel            Capo Valley            60-00      86-03    8   
  3 Mc Cullough, Molly           Mission Viej           87-02      84-09    6   
  4 Stupor, Tyler                Newport Harb           80-00      79-10    5   
  5 Rhines, Aubrie               Corona Del M           50-00      79-06    4   
  6 Nguyen, Christine            Fountain Val           85-04      76-08    3   
  7 Vanburen, Lynette            Marina                 76-00      74-02    2   
  8 Trujillo, Angie              Irvine                 93-11      74-01    1   
  9 Franklin, Madeline           Woodbridge          67-01.50      73-01  
  9 Erwin, Holly                 Dana Hills             64-08      73-01  
 11 Lodin, Laura                 Woodbridge             60-01      72-02  
 12 Campa, Michelle              Murrieta Val           50-03      71-10  
 13 Benice, Olivia               Tesoro                 60-00      70-09  
 14 Palafox, Vanessa             Huntington B           88-05      66-10  
 15 Bell, Courtney               Beckman                59-07      65-10  
 16 Grande, Kaura                Huntington B        69-11.50      65-05  
 17 Deatrick, Claire             Mission Viej           80-00      65-02  
 18 Vargas, Kassandra            Canyon (Ana)           56-02      64-10  
 19 Seiler, Christina            Canyon (Ana)           59-08      64-03  
 20 Becerra, Eliza               Fountain Val           78-00      61-08  
 21 Ballo, Ami                   Dana Hills             69-01      61-01  
 22 Zrimsek, Carissa             Tesoro                 75-00      60-07  
 23 Utley, Celeste               Arcadia                78-05      59-06  
 24 Aragon, Mckenna              Capo Valley            60-00      56-02  
 25 Rosenblum, Rachel            Corona Del M           50-00      51-01  
 26 Ortiz, Marlene               Murrieta Val           52-06      50-04  
 27 Eskander, Marian             Arcadia                72-04      43-11  
 -- Yalamanchili, Prathyusha     Beckman                60-06         ND  
 
Men 100 Meter Dash Varsity
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Mercado, Bryan               Colony                 10.89      11.20  -0.7  7  10   
  2 Shahbahrami, Kamron          Irvine                 11.00      11.25  -0.7  7   8   
  3 Kessman, Dallas              Mission Viej           11.13      11.32  -1.2  6   6   
  4 McCarthy, Luke               Sonora -ss             10.99      11.40  -0.7  7   5   
  5 Mc Kissick, Shane            Colony                 10.90      11.42  -0.7  7   4   
  6 Newberry, Travis             Bellflower             10.90      11.47  -0.7  7   3   
  7 Alvarez, Alex                San Clemente           11.22      11.50  -2.7  5   2   
  8 Hasson, Titus                Newport Harb           11.30      11.51  -2.7  5   1   
  9 Simmons, Hunter              Tesoro                 10.84      11.53  -0.7  7 
 10 Sonuyi, Tosin                Esperanza              11.33      11.61  -0.3  4 
 11 Guzman, Nate                 Esperanza              11.20      11.64  -1.2  6 
 12 Young, Sean                  Murrieta Val           11.10      11.68  -1.2  6 
 13 Miller, Jacob                Fountain Val           11.22      11.69  -1.2  6 
 14 Thomas, Tyler                Tesoro                 11.18      11.69  -1.2  6 
 15 Beauchamp, Alex              Capo Valley            11.50      11.69  -0.9  3 
 16 Sweet, Logan                 Santa Margar           11.33      11.75  -2.7  5 
 17 Hsieh, Teddy                 Northwood              11.50      11.77  -0.9  3 
 18 McAndrews, Daniel            Dana Hills             11.40      11.81  -0.3  4 
 19 West, Everett                Servite                11.23      11.85  -2.7  5 
 20 Fink, Andrew                 Foothill -ss           11.50      11.90  -0.3  4 
 21 Wolpin, Ryan                 Santa Margar           11.47      11.91  -0.3  4 
 22 Austin, Brandon              Aliso Niguel           11.50      11.94  -0.9  3 
 23 Kim, Jeff                    Beckman                11.20      11.96  -1.2  6 
 24 Nahigan, Eddie               Canyon (Ana)           11.30      11.99  -2.7  5 
 25 Frazier, Everett             Arcadia                11.40      12.01  -0.3  4 
 26 Mottram, Ryan                Mission Viej           11.18      12.03  -1.2  6 
 27 Villescas, Adam              Marina                 11.70      12.05  -1.6  2 
 28 Kishi, Justin                Aliso Niguel           11.50      12.06  -0.9  3 
 29 Simmons, Ervin               Murrieta Val           10.92      12.06  -0.7  7 
 30 Bray, Jayson                 Capo Valley            11.60      12.07  -1.6  2 
 31 Gardiner, Nicholas           Huntington B           11.90      12.12  -1.1  1 
 32 Malone, Brandon              Fountain Val           11.50      12.36  -0.9  3 
 33 Tallichet, Bryan             Corona Del M           12.00      12.39  -1.1  1 
 34 Anderson, Austin             Foothill -ss           11.80      12.39  -1.1  1 
 35 James, Chaz                  Beckman                11.70      12.44  -1.6  2 
 36 Vu, Jonathan                 Woodbridge             11.90      12.45  -1.1  1 
 37 Crumsey, Cody                Canyon (Ana)           11.80      12.60  -1.6  2 
 38 Seger, Lance                 Corona Del M           11.80      13.31  -1.1  1 
 -- Flora, Donny                 Dana Hills             11.50         DQ  -0.9  3 
 
Men 200 Meter Dash Varsity
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Mercado, Bryan               Colony                 21.76      22.59  -2.3  7  10   
  2 Mc Kissick, Shane            Colony                 22.90      22.96  -0.4  5   8   
  3 Robins, Josiah               Mission Viej           22.66      22.96  -2.8  6   6   
  4 Shahbahrami, Kamron          Irvine                 22.50      23.07  -2.3  7   5   
  5 Hasson, Titus                Newport Harb           23.70      23.15  -1.0  3   4   
  6 Thomson, Cory                Santa Margar           22.45      23.17  -2.3  7   3   
  7 Barnes, Derek                Tesoro                 22.91      23.35  -0.4  5   2   
  8 Washington, Elliot           Mission Viej           22.91      23.40  -0.4  5   1   
  9 Lujan, Julian                Servite                23.03      23.46  -0.4  5 
 10 Simpkins, Austin             Huntington B           22.53      23.48  -2.8  6 
 11 Hsieh, Teddy                 Northwood              23.80      23.70  -1.0  3 
 12 Graban, Matthew              Santa Margar           23.10      23.74  -0.4  5 
 13 Simmons, Hunter              Tesoro                 22.88      23.90  -2.8  6 
 14 Carpenter, Gavin             Arcadia                23.80      23.95  -1.0  3 
 15 Bedolfe, Mathias             Dana Hills             23.40      23.96  -1.9  4 
 16 Miller, Jacob                Fountain Val           22.80      23.97  -2.8  6 
 17 Rodriguez, Luie              Servite                23.12      23.98  -0.4  5 
 18 Perez, Taylor                Woodbridge             23.19      23.99  -1.9  4 
 19 Austin, Brandon              Aliso Niguel           23.70      24.12  -1.0  3 
 20 Nahigan, Eddie               Canyon (Ana)           22.80      24.25  -2.8  6 
 21 Manibusan, Michael           Esperanza              23.90      24.34  -3.4  2 
 22 Harris, Michael              Esperanza              23.60      24.39  -1.9  4 
 23 Villescas, Adam              Marina                 24.00      24.49  -3.4  2 
 24 Norman Jr., Anthony          Murrieta Val           24.62      24.67  -2.3  1 
 25 Henry, Scott                 Foothill -ss           24.40      24.72  -2.3  1 
 26 Simmons, Ervin               Murrieta Val           23.34      24.75  -1.9  4 
 27 Casillas, Joel               Fountain Val           24.20      24.82  -3.4  2 
 28 Dandashi, Amer               Beckman                24.90      25.38  -2.3  1 
 29 Roberts, Kenny               Aliso Niguel           24.10      25.49  -3.4  2 
 30 Vu, Jonathan                 Woodbridge                        25.56  -2.3  1 
 31 Bray, Jayson                 Capo Valley            23.60      26.35  -1.9  4 
 
Men 400 Meter Run Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Harrison, Devin              Dana Hills             48.98      47.94   7  10   
  2 Young, Sean                  Irvine                 49.50      49.87   7   8   
  3 Barnes, Derek                Tesoro                 50.03      50.24   7   6   
  4 Lujan, Julian                Servite                51.20      51.08   6   5   
  5 McPeak, Andrew               Mission Viej           50.10      51.24   7   4   
  6 Perez, Taylor                Woodbridge             50.47      51.52   7   3   
  7 Naasz, Connor                Capo Valley            53.00      51.54   5   2   
  8 Iverson, Kyle                Corona Del M           54.80      51.65   4   1   
  9 Ladely, Zach                 Canyon (Ana)           52.90      51.85   5 
 10 Punsis, Dallas               Irvine                 51.00      52.09   7 
 11 Lambi, Zach                  Mission Viej           52.90      52.11   5 
 12 Prior, Connor                Santa Margar           51.74      52.17   6 
 13 Romero, Adrien               Colony                 51.60      52.23   6 
 14 Moseley, Anthony             Arcadia                50.89      52.75   7 
 15 Hurley, Kevin                Capo Valley            53.20      52.90   4 
 16 Krut, Luke                   San Clemente           54.32      52.97   4 
 17 Oikawa, Alex                 Capo Valley            53.60      53.28   4 
 18 Robins, Josiah               Mission Viej           52.61      53.34   5 
 19 Tao, Brandon                 Fountain Val           53.11      53.91   5 
 20 Satterfield, Cole            Corona Del M           54.90      54.10   3 
 21 Dawson, Zach                 Canyon (Ana)           54.80      54.23   3 
 22 Mejia, Jesse                 Corona Del M           54.60      54.54   4 
 23 Kempf, Cameron               Murrieta Val           55.60      54.55   2 
 24 Olsen, Nathaniel             Dana Hills             52.10      54.55   6 
 25 Payan, Jesus                 Colony                 56.40      54.60   2 
 26 Vu, Jonathan                 Woodbridge             53.93      55.21   4 
 27 Perin, David                 Colony                 56.12      55.60   2 
 28 Truong, Andrew               Beckman                55.40      56.34   3 
 29 Dandashi, Amer               Beckman                57.20      57.02   2 
 30 Yarbrough, Cory              Bellflower             53.00      57.42   5 
 31 Dixon, Ryan                  Foothill -ss           58.50      57.44   1 
 32 Hopkins, Ben                 Foothill -ss           58.20      57.52   1 
 33 Mehta, Umang                 Northwood              57.40      58.01   1 
 34 Tapia, Jesse                 Foothill -ss         1:00.00    1:01.45   1 
 
Men 800 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kingsland, Josh              Woodbridge           1:52.77    1:55.29   10   
  2 Naylon, Ryan                 Esperanza            1:56.89    1:56.76    8   
  3 Wenberg, Karl                Marina               1:54.80    1:58.48    6   
  4 Rodrigues, Ryan              Corona Del M         1:57.80    1:58.94    5   
  5 Garcia, Conner               Dana Hills           2:02.00    1:59.02    4   
  6 Stoeffler, Mike              Dana Hills           2:04.00    1:59.04    3   
  7 Myers, Blake                 Corona Del M         1:58.50    1:59.53    2   
  8 Morales, Luis                Fountain Val         2:01.00    1:59.73    1   
  9 Guadagnini, Frank            Servite              1:55.75    2:00.02  
 10 Figueroa, Rafael             Esperanza            2:00.70    2:00.05  
 11 Bennett Goren, Zach          Woodbridge           2:03.00    2:00.14  
 12 Baranov, Karl                Marina               1:57.00    2:00.87  
 13 McNicholas, Michael          Dana Hills           2:03.20    2:00.96  
 14 Naasz, Connor                Capo Valley          1:56.00    2:01.05  
 15 Palmer, Brody                Esperanza            1:57.54    2:01.37  
 16 Becerra, Nestor              Bellflower           2:02.00    2:01.43  
 17 Shen, Charles                Arcadia              2:01.60    2:01.45  
 18 Decker, Jake                 Jserra               2:05.00    2:01.54  
 19 Love, Tanner                 Corona Del M         1:59.80    2:01.60  
 20 Purcell, Ryan                Northwood            2:00.00    2:01.75  
 21 Grenier, Ryan                Servite              1:59.17    2:02.19  
 22 Lee, Francis                 Arcadia              2:00.10    2:02.68  
 23 Ma, Logan                    Irvine               2:04.00    2:03.69  
 24 Gonzalez, Sergio             Bellflower           2:00.00    2:03.90  
 25 Hurley, Kevin                Capo Valley          1:57.00    2:04.30  
 26 Young, John                  Mission Viej         2:04.00    2:04.63  
 27 Fox, Jacob                   Marina               2:01.00    2:04.89  
 28 Gerdeman, Jaecob             San Clemente         2:05.00    2:04.91  
 29 Williams, Ross               Aliso Niguel         2:05.00    2:05.25  
 30 Ganji, Comron                Aliso Niguel         2:05.00    2:05.40  
 31 Sanchez, AJ                  Canyon (Ana)         2:07.90    2:05.56  
 32 Ferguson, Brandon            Woodbridge           2:04.50    2:05.88  
 33 Lahage, Krystian             Huntington B         2:09.00    2:06.46  
 34 Shih, Andy                   Northwood            2:15.00    2:07.38  
 35 Fleming, Aaron               Newport Harb         2:06.67    2:08.05  
 36 Myers, Logan                 Tesoro               2:16.00    2:08.83  
 37 Prieto, Brandon              Fountain Val         2:09.00    2:09.23  
 38 Takekoshi, Nick              Foothill -ss         2:05.00    2:09.37  
 39 Mendoza, Eric                Fountain Val         2:09.30    2:09.41  
 40 Umphreyville, Jake           Huntington B         2:10.00    2:09.62  
 41 Valdivia, Chris              Colony               2:15.00    2:10.16  
 42 Darcy, Michael               Jserra               2:05.00    2:10.65  
 43 Melendez, Phillip            Capo Valley          2:08.00    2:11.35  
 44 Keane, Tully                 Mission Viej         2:07.00    2:11.86  
 45 Sandoval, Andres             Foothill -ss         2:14.00    2:12.03  
 46 Truong, Andrew               Beckman              2:10.40    2:12.08  
 47 Lujan, Paul                  Tesoro               2:10.00    2:12.42  
 48 Yen, Chaz                    Canyon (Ana)         2:10.00    2:12.46  
 49 Paredes, Vincent             Canyon (Ana)         2:14.10    2:12.94  
 50 Moreno, Jason                Newport Harb         2:12.00    2:13.76  
 51 Hsueh, Benjamin              Arcadia              2:03.70    2:13.77  
 52 Davidson, Dallin             Foothill -ss         2:15.00    2:16.80  
 53 Newfer, Andrew               Colony               2:20.00    2:17.12  
 54 Lindsay, Spencer             Newport Harb         2:14.00    2:17.71  
 
Men 1600 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Baranov, Karl                Marina               4:18.00    4:18.05   10   
  2 Campuzano, Ricardo           Dana Hills           4:14.00    4:18.06    8   
  3 Kaddatz, Connor              Dana Hills           4:14.75    4:18.45    6   
  4 Simic, Dragan                Woodbridge           4:28.00    4:18.87    5   
  5 CushingMurray, Nathaniel     Foothill -ss         4:22.30    4:20.46    4   
  6 Decker, Luke                 Jserra               4:26.00    4:21.00    3   
  7 Myers, Blake                 Corona Del M         4:26.00    4:21.11    2   
  8 Leung, Allen                 Arcadia              4:24.80    4:22.11    1   
  9 Myers, Elliot                Esperanza            4:18.40    4:24.73  
 10 Purcell, Ryan                Northwood            4:30.00    4:26.57  
 11 Engel, Jason                 Santa Margar         4:29.03    4:26.60  
 12 Dunn, Chris                  San Clemente         4:33.00    4:27.17  
 13 Gonzalez, Sergio             Arcadia              4:16.32    4:29.28  
 14 Collins, Tanner              Aliso Niguel         4:30.00    4:29.38  
 15 French, Thomas               Esperanza            4:26.20    4:29.43  
 16 Ferguson, Brandon            Woodbridge           4:29.60    4:29.93  
 17 Fox, Jacob                   Marina               4:40.00    4:30.14  
 18 Shen, Charles                Arcadia              4:30.20    4:30.16  
 19 Hurley, Jacob                Capo Valley          4:28.00    4:30.48  
 20 Millington, Jordan           Fountain Val         4:34.00    4:30.68  
 21 Mercado, Bryan               Murrieta Val         4:39.90    4:32.85  
 22 Nunez, Erik                  Tustin               4:36.20    4:33.30  
 23 Case, Kevin                  Foothill -ss         4:41.00    4:33.76  
 24 Young, John                  Mission Viej         4:39.00    4:33.87  
 25 Hanrahan, Devin              Capo Valley          4:35.00    4:35.44  
 26 Dewey, Kevin                 Beckman              4:27.54    4:36.40  
 27 Williams, Ross               Aliso Niguel         4:33.00    4:36.56  
 28 Castellon, Alex              Colony               4:37.00    4:36.75  
 29 Jolly, Alex                  Newport Harb         4:35.08    4:37.09  
 30 Lahage, Krystian             Huntington B         4:25.00    4:37.24  
 31 Lobasso, Nicholas            Servite              4:32.60    4:37.81  
 32 Lawrence, Ethan              Dana Hills           4:29.00    4:38.25  
 33 Merget, Kurtis               Esperanza            4:32.53    4:39.40  
 34 Asdourian, Zach              Corona Del M         4:45.00    4:39.42  
 35 Takekoshi, Nick              Foothill -ss         4:41.00    4:40.00  
 36 Bonthius, Jay                Fountain Val         4:38.00    4:40.18  
 37 Scott, Brandon               Murrieta Val         4:47.80    4:41.19  
 38 Barber, Jake                 Newport Harb         4:38.00    4:41.30  
 39 Turbay, Angel                Huntington B         4:57.00    4:41.38  
 40 Sakamoto, Alex               Fountain Val         4:43.00    4:41.72  
 41 Fasola, Cameron              Tesoro               4:45.00    4:42.03  
 42 Zhou, Tim                    Northwood            4:45.00    4:42.65  
 43 Palm, Andy                   Irvine               4:46.00    4:43.06  
 44 Remick, Matt                 Beckman              4:49.40    4:43.53  
 45 McAffee, Dylan               Canyon (Ana)         4:46.30    4:43.86  
 46 Shih, Andy                   Northwood            4:50.00    4:44.29  
 47 Darcy, Michael               Jserra               4:44.00    4:44.72  
 48 Palm, Roni                   Irvine               4:45.00    4:44.85  
 49 Morrow, David                Tesoro               4:48.00    4:46.22  
 50 Selevos, Alex                Canyon (Ana)         4:47.20    4:46.37  
 51 Ganji, Comron                Aliso Niguel         4:40.00    4:46.41  
 52 Hayden, Karson               Servite              4:35.62    4:46.45  
 53 Giuliano, Brentano           Santa Margar         4:42.24    4:47.44  
 54 Carlisle, Ian                Canyon (Ana)         4:41.10    4:50.16  
 55 Robb, Sean                   Jserra               4:58.00    4:52.59  
 56 Kaler, Navraj                Tustin               4:57.00    4:53.45  
 57 Maben, Michael               Jserra               4:44.80    4:54.62  
 58 Valdivia, Chris              Colony               5:13.00    4:54.66  
 59 Mines, TJ                    Mission Viej         4:40.00    4:55.31  
 60 Dutch, Ryan                  Newport Harb         4:50.00    4:56.56  
 61 Enochs, Adam                 Santa Margar         4:49.00    4:57.57  
 62 Kingsland, Josh              Woodbridge           4:27.80    4:58.49  
 63 Salgado, Alex                Capo Valley          4:59.00    4:59.20  
 -- Becerra, Nestor              Bellflower           4:40.00         NT  
 
Men 3200 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Simic, Dragan                Woodbridge           9:56.10    9:19.45   10   
  2 Gonzalez, Sergio             Arcadia              9:18.15    9:19.78    8   
  3 CushingMurray, Nathaniel     Foothill -ss         9:22.85    9:20.85    6   
  4 Vargas, Ryan                 Arcadia              9:27.10    9:21.90    5   
  5 Liem, Warren                 Tesoro               9:43.86    9:22.77    4   
  6 Perry, Brandon               Beckman              9:35.95    9:29.87    3   
  7 Myers, Elliot                Esperanza            9:20.90    9:30.13    2   
  8 Capel, Lance                 Dana Hills           9:54.00    9:30.46    1   
  9 Fisk, Kyler                  Tesoro               9:57.70    9:40.09  
 10 Dholakia, Amar               Esperanza            9:47.90    9:40.29  
 11 Collins, Tanner              Aliso Niguel         9:59.70    9:44.02  
 12 Castellon, Alex              Colony               9:57.00    9:45.12  
 13 Shota, Ryan                  Marina              10:00.00    9:46.34  
 14 Morales, Luis                Fountain Val         9:32.16    9:47.37  
 15 Lobasso, Anthony             Servite              9:41.66    9:47.41  
 16 Engel, Jason                 Santa Margar         9:52.50    9:50.47  
 17 Erickson, Daniel             Dana Hills           9:59.00    9:50.57  
 18 Shafron, Edward              Capo Valley         10:04.00    9:51.80  
 19 Brenneman, Paul              St. Margaret         9:50.00    9:51.83  
 20 Taniguchi, Chris             Woodbridge          10:18.40    9:51.98  
 21 Satterfield, Derek           Corona Del M         9:59.33    9:53.20  
 22 Dewey, Kevin                 Beckman              9:58.76    9:53.36  
 23 Barvin, Austin               Corona Del M        10:10.00    9:54.93  
 24 Garibay, Eric                Arcadia              9:24.50    9:55.87  
 25 Willis, Kyle                 Jserra               9:45.00    9:56.72  
 26 Hurley, Jacob                Capo Valley          9:24.55    9:58.70  
 27 Alwafai, Tareq               Aliso Niguel        10:15.00    9:59.30  
 28 Emens, Randy                 Canyon (Ana)        10:01.00    9:59.57  
 29 Peterson, Erik               Tesoro               9:50.00   10:01.37  
 30 Little, Austin               Newport Harb        10:03.00   10:01.67  
 31 Lynn, Trevor                 Dana Hills           9:49.75   10:03.45  
 32 Emens, Corey                 Canyon (Ana)        10:01.00   10:08.84  
 33 Resong, Eric                 Servite             10:13.72   10:09.58  
 34 Gwaltney, Ryan               Canyon (Ana)        10:09.10   10:09.99  
 35 Nunez, Erik                  Tustin              10:46.00   10:10.24  
 36 Ogan, Justin                 Esperanza            9:50.64   10:12.14  
 37 Kramer, Evan                 Foothill -ss        10:38.00   10:14.67  
 38 Lahage, Krystian             Huntington B        10:38.00   10:16.35  
 39 Bonthius, Jay                Fountain Val        10:15.00   10:16.42  
 40 Giuliano, Brentano           Santa Margar        10:31.68   10:17.24  
 41 Jolly, Alex                  Newport Harb         9:46.96   10:18.17  
 42 Degree, Adam                 San Clemente        10:32.00   10:19.55  
 43 MacMillin, Justin            Aliso Niguel        10:15.00   10:22.29  
 44 Turbay, Angel                Huntington B        11:05.00   10:22.42  
 45 Case, Kevin                  Foothill -ss        10:38.00   10:22.61  
 46 Millington, Jordan           Fountain Val        10:30.00   10:23.76  
 47 Palm, Roni                   Irvine              10:20.00   10:28.63  
 48 Palm, Andy                   Irvine              10:20.00   10:29.49  
 49 Yeh, Peter                   Beckman             10:10.40   10:32.31  
 50 Toberty, Daniel              Woodbridge          10:17.60   10:32.71  
 51 Shota, Jake                  Marina              10:15.00   10:38.89  
 52 Calkins, Chase               Marina              11:10.00   10:48.34  
 53 Morris, Peter                Corona Del M        10:25.00   10:56.53  
 54 Enochs, Adam                 Santa Margar        10:45.00   10:56.84  
 55 Ibarra, Josiah               Tustin              11:00.00   10:57.59  
 56 Vargas, Jose                 Capo Valley         10:50.00   11:16.27  
 -- Meyer, Nathan                Northwood           10:30.00         NT  
 -- Kaler, Navraj                Tustin              10:50.00         NT  
 -- Robb, Sean                   Jserra              10:20.00         NT  
 
Men 110 Meter Hurdles Varsity
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Elliot, Brent                Canyon (Ana)           14.80      14.81   2.2  5  10   
  2 Vargas, Ramon                Huntington B           15.48      15.30   2.2  5   8   
  3 Lim, Jeffrey                 Tesoro                 15.45      15.42   2.2  5   6   
  4 Ijah, Soloman                Murrieta Val           15.91      15.54   1.5  4   5   
  5 Pham, Oliver                 Canyon (Ana)           15.20      15.64   2.2  5   4   
  6 Gross, Thomas                Marina                 15.80      15.67   1.5  4   3   
  7 Ahrold, Nick                 Dana Hills             15.90      16.14   1.5  4   2   
  8 Wu, Brandon                  Arcadia                15.30      16.31   2.2  5   1   
  9 Barnes, Dijon                Bellflower             15.20      16.45   2.2  5 
 10 Sherwood, Dalton             Murrieta Val           16.62      16.61   1.6  3 
 11 Kasprzak, Bryan              Northwood              15.50      16.64   1.5  4 
 12 Dimapilis, Alain             Aliso Niguel           17.10      16.70   0.7  2 
 13 Jordan, Brian                Mission Viej           16.23      16.77   1.6  3 
 14 robbins, taylor              Capo Valley            16.50      16.81   1.6  3 
 15 Hewitt, Sam                  Santa Margar           16.95      16.87   0.7  2 
 16 Garcia, Humberto             Mission Viej           14.95      16.96   2.2  5 
 17 Mai, Jonathan                Huntington B           17.40      17.01   0.7  2 
 18 Vitarelli, Soren             Beckman                16.80      17.02   1.6  3 
 19 Petralia, Sam                Capo Valley            16.20      17.23   1.6  3 
 20 Serrano, Doug                Marina                 18.80      17.76   0.3  1 
 21 Chae, Aaron                  Woodbridge             18.25      17.93   0.3  1 
 22 Leffler, Chris               Aliso Niguel           18.50      18.46   0.3  1 
 23 Ribas, Garrett               Jserra                 18.50      18.90   0.3  1 
 24 Rodriguez, Jovanny           Tustin                 18.20      19.15   0.3  1 
 25 Traut, Brian                 Beckman                15.76      21.08   1.5  4 
 -- Crawford, Bryson             Irvine                 15.60         DQ   1.5  4 
 
Men 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ilyas, Hassan                Fountain Val           40.03      41.34   6  10   
  2 Crawford, Bryson             Irvine                 41.80      41.36   5   8   
  3 Kempf, Cameron               Murrieta Val           42.50      41.75   4   6   
  4 Elliot, Brent                Canyon (Ana)           40.80      41.78   6   5   
  5 Hua, Anderson                Fountain Val           41.33      41.95   5   4   
  6 Lim, Jeffrey                 Tesoro                 41.51      41.98   5   3   
  7 Ahrold, Nick                 Dana Hills             40.90      42.08   6   2   
  8 Sanchez, Marcus              Canyon (Ana)           42.10      42.15   5   1   
  9 Allen, Jared                 Tesoro                 40.32      42.43   6 
 10 Messinger, Keith             Dana Hills             41.30      42.83   6 
 11 Lee, David                   Irvine                 42.10      43.22   5 
 12 Dimapilis, Alain             Aliso Niguel           45.10      43.74   2 
 13 Valles, Salvador             Bellflower             41.00      43.82   6 
 14 Jordan, Brian                Mission Viej           42.32      43.88   4 
 15 robbins, taylor              Capo Valley            43.90      44.01   3 
 16 Hewitt, Sam                  Santa Margar           43.17      44.08   4 
 17 Fee, Cameron                 Huntington B           50.40      44.78   2 
 18 Garcia, Humberto             Mission Viej           41.08      45.14   6 
 19 Lynch, Zachary               Murrieta Val           47.70      45.16   2 
 20 Gross, Thomas                Marina                 44.00      45.21   3 
 21 Kasprzak, Bryan              Northwood              43.00      45.36   4 
 22 Winchester, Sean             Northwood              42.00      45.37   5 
 23 Serrano, Doug                Marina                 45.30      45.78   2 
 24 Barnes, Dijon                Bellflower             42.90      45.83   4 
 25 Chu, Brian                   Arcadia                45.30      45.93   2 
 26 Moan, Dylan                  Huntington B           45.70      45.94   2 
 27 Chae, Aaron                  Woodbridge             47.09      46.14   2 
 28 Petralia, Sam                Capo Valley            44.00      47.43   3 
 29 Leffler, Chris               Aliso Niguel           51.00      50.01   2 
 
Men 4x100 Meter Relay Varsity
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Bellflower  'A'                                     42.58      43.42   3  10   
  2 Dana Hills  'A'                                     43.80      43.85   2   8   
  3 Mission Viejo  'A'                                  42.86      43.86   3   6   
  4 San Clemente  'A'                                   43.10      44.19   3   5   
  5 Santa Margarita  'A'                                43.05      44.21   3   4   
  6 Tesoro  'A'                                         43.10      44.31   3   3   
  7 Colony  'A'                                         43.50      44.55   2   2   
  8 Sonora -ss  'A'                                     43.58      44.81   2   1   
  9 Beckman  'A'                                        43.92      44.96   2 
 10 Huntington Beach  'A'                               43.00      45.24   3 
 11 Aliso Niguel  'A'                                   44.20      45.26   2 
 12 Arcadia  'A'                                        43.90      45.70   2 
 13 Esperanza  'A'                                      43.70      47.53   2 
 -- Canyon (Ana)  'A'                                   44.20         NT   2 
 -- Corona Del Mar  'A'                                 44.80         NT   3 
 -- Irvine  'A'                                         43.00         DQ   3 
 
Men 4x400 Meter Relay Varsity
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Woodbridge  'A'                                   3:23.00    3:27.36   3  10   
  2 Servite  'A'                                      3:25.67    3:30.59   3   8   
  3 Corona Del Mar  'A'                               3:31.00    3:31.82   1   6   
  4 Fountain Valley  'A'                              3:28.00    3:32.61   3   5   
  5 Colony  'A'                                       3:36.00    3:35.07   1   4   
  6 Mission Viejo  'A'                                3:26.00    3:35.86   3   3   
  7 Marina  'A'                                       3:31.00    3:35.89   1   2   
  8 Canyon (Ana)  'A'                                 3:38.80    3:37.52   1   1   
  9 Dana Hills  'A'                                   3:30.00    3:41.25   1 
 10 Murrieta Valley  'A'                              3:49.89    3:43.36   1 
 11 Foothill -ss  'A'                                 3:50.00    3:57.54   1 
 
Men High Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Munson, Oscar                San Clemente         6-08.00    6-02.00   10   
  2 Poullard, Miles              Colony               6-06.00   J6-02.00    8   
  3 Scott, Colin                 Tustin               6-02.00   J6-02.00    6   
  4 Vayda, Stephan               Newport Harb         6-00.00    6-00.00    5   
  5 Collier, Ryan                Northwood            5-10.00   J6-00.00    4   
  6 Klug, Ian                    Corona Del M         6-00.00   J6-00.00    3   
  7 Redfield, Max                Mission Viej         6-02.00   J6-00.00    2   
  8 Moore, Brandon               Murrieta Val         6-02.00    5-10.00    1   
  9 Lee, Dayyaan                 Bellflower           6-02.00   J5-10.00  
  9 Stark, Rider                 Tesoro               5-10.00   J5-10.00  
  9 Ahrold, Nick                 Dana Hills           6-02.00   J5-10.00  
 12 Seidl, Austin                Aliso Niguel         5-08.00    5-08.00  
 12 Messinger, Keith             Dana Hills           5-08.00    5-08.00  
 12 Dohleman, James              Huntington B         5-06.00    5-08.00  
 15 Garbrecht, Phillip           Aliso Niguel         5-06.00    5-06.00  
 15 Shanks, Casey                Servite              5-10.00    5-06.00  
 15 Kemmer, Mike                 Mission Viej         6-00.00    5-06.00  
 18 Harris, Michael              Esperanza            5-06.00    5-04.00  
 18 Scholey, Everett             Newport Harb         5-08.00    5-04.00  
 -- Cody, Crampton               Canyon (Ana)         6-08.00         NH  
 -- MacWillie, John              Fountain Val         5-06.00         NH  
 -- Barnes, Dijon                Bellflower           5-10.00         NH  
 -- Beville, Anthony             Servite              5-08.00         NH  
 -- Ijah, Soloman                Murrieta Val         6-00.00         NH  
 -- Crumsey, Cody                Canyon (Ana)         5-08.00         NH  
 -- Lee, Kenyon                  Foothill -ss         5-04.00         NH  
 -- Stillman, Noah               Foothill -ss         5-08.00         NH  
 -- Sweet, Logan                 Santa Margar         5-08.00         NH  
 -- Koss, Jared                  Woodbridge           6-02.00         NH  
 -- Sabins, Connor               Esperanza            5-04.00         NH  
 -- Virgle, Trevor               Woodbridge           5-10.00         NH  
 -- Koroma, Simeon               Colony               5-08.00         NH  
 -- Chu, Jason                   Arcadia              5-04.00         NH  
 -- Ilyas, Hassan                Fountain Val         6-00.00         NH  
 -- Bachmeyer, Mike              Tesoro               5-08.00         NH  
 -- Hadlock, Zach                Huntington B         5-04.00         NH  
 -- Bains, Rujual                Arcadia              5-06.00         NH  
 
Men Pole Vault Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bragg, Adam                  El Toro             15-10.00   15-01.00   10   
  2 Sakioka, Mark                Newport Harb        15-00.00  J15-01.00    7   
  2 Chapman, Peter               Murrieta Val        15-03.00  J15-01.00    7   
  4 Frank, Tyler                 Santa Margar        13-00.00   13-03.00    4.50
  4 Montano, Cooper              Servite             13-06.00   13-03.00    4.50
  6 Bowker, Paul                 Mission Viej        13-06.00  J13-03.00    3   
  7 Van Bergh, Max               Newport Harb        14-00.00  J13-03.00    2   
  8 Win, Andrew                  Arcadia             12-06.00   12-06.00    1   
  9 Mason, Ty                    Fountain Val        14-00.00  J12-06.00  
  9 Pham-Ada, D                  Marina              13-06.00  J12-06.00  
 11 Stilwell, Kyle               Dana Hills          13-00.00  J12-06.00  
 12 Bennett, Shane               Fountain Val        13-00.00   11-09.00  
 12 Affleck, Tanner              Aliso Niguel        12-00.00   11-09.00  
 12 Angel, Luc                   Sage Hill           12-06.00   11-09.00  
 12 Ostergar, Adam               Aliso Niguel        11-00.00   11-09.00  
 12 Okey, Julien                 Tesoro              14-00.00   11-09.00  
 17 Sanders, Jesse               Murrieta Val        10-06.00   11-00.00  
 17 Chu, Brian                   Arcadia             11-08.00   11-00.00  
 17 Wernick, Bradley             Capo Valley         11-06.00   11-00.00  
 -- Hand, Skyler                 Capo Valley         12-00.00         NH  
 -- Edmon, Josh                  Bellflower          14-06.00         NH  
 -- Turner, Patrick              Tesoro              12-00.00         NH  
 -- Tornheim, Griffen            Marina              10-00.00         NH  
 -- McNichols, Connor            Mission Viej        14-00.00         NH  
 -- Messinger, Keith             Dana Hills          13-06.00         NH  
 -- Carpenter, George            San Clemente        11-00.00         NH  
 -- Raulston, Holden             San Clemente        11-00.00         NH  
 -- Garvey, TJ                   Servite             13-00.00         NH  
 -- Hollingshead, Winston        Corona Del M        10-06.00         NH  
 -- Dillion, Jason               Corona Del M        10-00.00         NH  
 
Men Long Jump Varsity
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Collier, Ryan                Northwood           21-00.00   23-08.00   NWI  10   
  2 Harrison, Devin              Dana Hills          24-01.00   22-06.00   NWI   8   
  3 Mc Cants, Daruis             Colony              20-09.00   22-04.50   NWI   6   
  4 Radlinger, Brandon           Servite             20-06.00   22-01.00   NWI   5   
  5 Gyulay, Colton               Sage Hill           21-05.00   21-11.50   NWI   4   
  6 Poullard, Miles              Colony              21-00.00   21-05.00   NWI   3   
  7 Smith, Dezmond               Bellflower          19-00.00   20-11.00   NWI   2   
  8 Vasquez, Enrique             Sonora -ss          21-07.00   20-10.00   NWI   1   
  9 Garcia, Humberto             Mission Viej        20-04.00   20-07.50   NWI 
 10 Siegel, John                 Jserra              19-06.00   20-02.00   NWI 
 11 Hamilton, Corey              Esperanza           19-00.00   20-00.50   NWI 
 12 Oram, David                  Santa Margar        19-10.00   19-11.50   NWI 
 13 Ijah, Soloman                Murrieta Val        20-06.00   19-11.00   NWI 
 14 Mai, Jonathan                Huntington B        20-11.00   19-10.50   NWI 
 15 Seidl, Austin                Aliso Niguel        19-09.00   19-08.50   NWI 
 16 Flora, Donny                 Dana Hills          19-02.00   19-07.00   NWI 
 17 Hua, Anderson                Fountain Val        21-02.00   19-06.00   NWI 
 18 Stark, Rider                 Tesoro              20-01.00   19-04.00   NWI 
 19 Ng, Steven                   Capo Valley         19-00.00   19-03.00   NWI 
 20 Gross, Thomas                Marina              19-09.00   19-02.00   NWI 
 21 Sanchez, Marcus              Canyon (Ana)        19-02.00   19-01.00   NWI 
 22 Sherwood, Dalton             Murrieta Val        19-11.00   19-00.00   NWI 
 23 Lynn, Ryan                   San Clemente                   18-10.00   NWI 
 24 Lim, Jeffrey                 Tesoro              19-11.00   18-09.00   NWI 
 25 Cummings, Bryce              San Clemente        18-00.00   18-05.50   NWI 
 26 Reed, Scott                  Marina              19-04.00   18-05.00   NWI 
 27 Cabrera, Matt                Mission Viej        20-02.00   18-03.00   NWI 
 27 Hollingshead, Glenn          Foothill -ss        18-03.00   18-03.00   NWI 
 29 Akinleye, Ayo                Aliso Niguel        18-06.00   17-11.00   NWI 
 30 Ladely, Zach                 Canyon (Ana)        18-04.00   17-05.00   NWI 
 31 Popovich, John               Fountain Val        18-04.00   16-03.00   NWI 
 -- Wirta, Tyler                 Northwood           17-00.00         ND   NWI 
 -- Henderson, Cody              Servite             21-09.00         ND   NWI 
 -- Tran, Lane                   Irvine              21-07.00         ND   NWI 
 -- Clay, Josh                   Ocean View          17-09.00         ND   NWI 
 -- Thomson, Cory                Santa Margar        19-00.00         ND   NWI 
 -- Heineman, Alex               Capo Valley         19-00.00         ND   NWI 
 -- Wong, Will                   Ocean View          17-08.00         ND   NWI 
 -- Ziegler, Brad                Woodbridge          19-06.75         ND   NWI 
 -- Cusick, Brian                Esperanza           19-00.00         ND   NWI 
 -- Stillman, Noah               Foothill -ss        17-11.00         ND   NWI 
 -- Dang, Vincent                Woodbridge          19-05.00         ND   NWI 
 -- Qiu, Ze Xi (Jersey)          Arcadia             20-11.00         ND   NWI 
 -- Dillion, Jason               Corona Del M        17-06.00         ND   NWI 
 -- Micalef, Jordan              San Clemente        20-06.00         ND   NWI 
 -- Lagace, Taylor               Arcadia             19-09.00         ND   NWI 
 -- James, Chaz                  Beckman             19-01.00         ND   NWI 
 -- Pham, Jason                  Huntington B        18-09.00         ND   NWI 
 -- Mejia, Jesse                 Corona Del M        18-00.00         ND   NWI 
 -- Swan, Brandon                Beckman             18-01.00         ND   NWI 
 
Men Triple Jump Varsity
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Ijah, Soloman                Murrieta Val        44-06.00   43-11.50   NWI  10   
  2 McCloud, Trevor              Dana Hills          42-02.00   42-08.00   NWI   8   
  3 Smith, Dezmond               Bellflower          41-00.00   41-04.00   NWI   6   
  4 Hamilton, Corey              Esperanza           38-00.00   41-02.00   NWI   5   
  5 Gyulay, Colton               Sage Hill           44-06.00  J41-02.00   NWI   4   
  6 Pham, Oliver                 Canyon (Ana)        40-08.00   40-11.00   NWI   3   
  7 Ng, Steven                   Capo Valley         40-04.00   40-10.00   NWI   2   
  8 Lynn, Ryan                   San Clemente        41-00.00  J40-10.00   NWI   1   
  9 Lim, Jeffrey                 Tesoro              41-09.50   40-03.00   NWI 
 10 Gross, Thomas                Marina              39-09.00   40-02.00   NWI 
 11 Flora, Donny                 Dana Hills          41-09.00   40-00.00   NWI 
 12 Sheard, Skylee               Canyon (Ana)        38-05.00   39-03.00   NWI 
 13 Daye, Jake                   Fountain Val        39-04.00   38-02.50   NWI 
 14 Yuniskis, Tim                Servite             40-07.00   37-10.00   NWI 
 15 Hagerott, Corey              Beckman             35-08.00   37-05.00   NWI 
 16 Truong, Andrew               Beckman             35-00.00   37-03.50   NWI 
 17 Akinleye, Ayo                Aliso Niguel        38-00.00   36-11.00   NWI 
 18 Reed, Scott                  Marina              37-00.00   36-08.00   NWI 
 19 Shoppert, Bryce              Fountain Val        38-04.00   36-02.50   NWI 
 -- Collier, Ryan                Northwood           42-00.00         ND   NWI 
 -- Sherwood, Dalton             Murrieta Val        41-04.00         ND   NWI 
 -- Tejeda, Daniel               Servite             43-01.00         ND   NWI 
 -- Tran, Lane                   Irvine              41-05.00         ND   NWI 
 -- Stillman, Noah               Foothill -ss        36-00.00         ND   NWI 
 -- Hollingshead, Glenn          Foothill -ss        38-00.00         ND   NWI 
 -- Cabrera, Matt                Mission Viej        41-00.00         ND   NWI 
 -- Garcia, Humberto             Mission Viej        43-00.00         ND   NWI 
 -- Dang, Vincent                Woodbridge          39-05.00         ND   NWI 
 -- Cusick, Brian                Esperanza           38-00.00         ND   NWI 
 -- Virgle, Trevor               Woodbridge          39-02.25         ND   NWI 
 -- Bains, Rujual                Arcadia             42-03.00         ND   NWI 
 -- Dillion, Jason               Corona Del M        36-06.50         ND   NWI 
 -- Moore, Ryan                  San Clemente        38-06.00         ND   NWI 
 -- Wu, Brandon                  Arcadia             43-05.00         ND   NWI 
 -- Stark, Rider                 Tesoro              41-04.00         ND   NWI 
 -- Heineman, Alex               Capo Valley         37-00.00         ND   NWI 
 -- Jones, Jesse                 Corona Del M        35-00.00         ND   NWI 
 
Men Shot Put Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Parker, Sullivan             El Toro                        58-11.75   10   
  2 Andrews, Ryan                Newport Harb        57-00.00   57-02.50    8   
  3 Fraser, Jake                 El Toro             55-07.00   56-08.50    6   
  4 Miller, Mason                Esperanza           56-00.00   53-10.50    5   
  5 Salem, JB                    Newport Harb        54-00.00   53-00.00    4   
  6 Guerra, Jose                 Bellflower          50-00.00   51-06.50    3   
  7 Meddaugh, Cody               Dana Hills          52-00.00   49-06.00    2   
  8 Gourd, Dylan                 Dana Hills          50-03.00   48-00.00    1   
  9 Geers, Patrick               Capo Valley         48-00.00   45-08.50  
 10 Griffin, Keenan              Mission Viej        41-00.00   45-07.50  
 11 Youngman, Scott              Corona Del M        43-00.00   45-06.50  
 12 VanBeek, Kevin               Esperanza           48-00.00   45-04.00  
 13 Averill, Travis              Servite             42-00.00   44-06.75  
 14 King, John                   Mission Viej        45-00.00   43-11.50  
 15 Fink, Andrew                 Foothill -ss        41-11.00   43-09.50  
 16 Klinger, Caleb               Fountain Val        42-04.00   43-03.50  
 17 Rogers, Cash                 Woodbridge          44-04.00   42-04.50  
 18 De Cou, Scott                Woodbridge          46-09.00   42-03.50  
 19 Wiggins, Lane                Tesoro              43-00.00   41-05.00  
 19 Teer, Josh                   Beckman             41-03.00   41-05.00  
 21 Gardner, James               Arcadia             38-04.00   41-02.50  
 21 Garcia, Joe                  Irvine              44-00.00   41-02.50  
 23 Johannessen, Robbie          Irvine              39-00.00   39-09.75  
 24 Priestley, Max               Corona Del M        42-00.00   39-09.00  
 25 Flowers, Zach                Fountain Val        39-06.00   38-06.00  
 26 Uribe, Christopher           Arcadia             38-10.00   37-09.00  
 27 Duginger, Robbie             Northwood           42-00.00   37-07.00  
 28 Park, Brandon                Beckman             41-06.00   37-00.00  
 29 Garrison, Brad               Marina              38-08.00   36-05.00  
 30 Smith, Dakota                Aliso Niguel        37-00.00   35-11.00  
 31 Justus, Patrick              Murrieta Val        42-02.50   35-10.50  
 32 Heller, Justin               Aliso Niguel        38-00.00   35-10.00  
 33 Dole, Alex                   Irvine              37-00.00   35-09.50  
 34 Giles, Jared                 Capo Valley         40-00.00   34-10.00  
 35 Hasan, Michael               Northwood           41-00.00   33-06.50  
 36 Sonoda, Stone                Murrieta Val        44-05.00   30-03.00  
 37 Riod, Eddie                  Canyon (Ana)        33-08.00   29-01.00  
 -- Tibbs, Andrew                Colony              40-00.00         ND  
 -- Urashima, Keane              Huntington B        37-07.00         ND  
 -- Williams, Martin             Colony              38-00.00         ND  
 -- Tuccinardi, Cameron          Tesoro              45-00.00         ND  
 -- Graham, Jonathan             Ocean View          38-08.00         ND  
 -- Fernandez, Eseqiel           Huntington B        46-00.00         ND  
 -- Ninh, Anthony                Canyon (Ana)        33-02.00         ND  
 -- Einck, Conor                 Servite             45-00.00         ND  
 -- Beckmam, Dandre              Bellflower          44-00.00         ND  
 -- Michaelsen, Steve            Newport Harb        54-02.00         ND  
 
Men Discus Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cochran, Ethan               Newport Harb          170-00     183-09   10   
  2 Miller, Mason                Esperanza             170-00     175-03    8   
  3 Fraser, Jake                 El Toro               177-04     164-06    6   
  4 Michaelsen, Steve            Newport Harb          170-00     163-07    5   
  5 Parker, Sullivan             El Toro               179-06     161-06    4   
  6 Vasquez, Matt                Irvine                154-00     159-06    3   
  7 Meddaugh, Cody               Dana Hills            140-00     154-03    2   
  8 Belanger, Ryan               Esperanza             164-00     153-03    1   
  9 De Cou, Scott                Woodbridge            155-03     138-07  
 10 Teer, Josh                   Beckman               141-10     136-06  
 11 Farley, Kevin                Servite               130-00     136-04  
 12 Johannessen, Robbie          Irvine                138-00     136-00  
 13 Beckmam, Dandre              Bellflower            145-00     135-07  
 14 Hasan, Michael               Northwood             100-00     133-05  
 15 Park, Brandon                Beckman               142-07     133-04  
 16 Strange, Andrew              San Clemente          140-00     133-01  
 17 King, John                   Mission Viej          143-00     132-09  
 18 Selig, Jerry                 Woodbridge            137-05     130-03  
 19 Gourd, Dylan                 Dana Hills            140-00     129-04  
 20 Wiggins, Lane                Tesoro                135-00     129-03  
 21 Hoertz, Mitch                Servite               120-11     127-04  
 22 Heppert, Matt                Capo Valley           130-00     126-11  
 23 Flowers, Zach                Fountain Val          105-06     123-04  
 24 Duginger, Robbie             Northwood             110-00     122-09  
 25 Fink, Andrew                 Foothill -ss          121-00     120-03  
 26 Griffin, Keenan              Mission Viej          131-00     119-10  
 27 Klinger, Caleb               Fountain Val           98-04     119-05  
 28 Garcia, Joe                  Irvine                119-00     118-00  
 29 Geers, Patrick               Capo Valley           135-00     116-09  
 30 Garrison, Brad               Marina                130-00     115-09  
 31 Rulon, Jack                  Huntington B          126-00     112-03  
 32 Fernandez, Eseqiel           Huntington B          136-00     111-04  
 33 Woolery, Joshua              Arcadia               110-06     111-00  
 34 Justus, Patrick              Murrieta Val          138-01     109-10  
 35 Wazny, Tyler                 San Clemente          115-00     109-00  
 36 Dole, Alex                   Irvine                126-00     103-09  
 37 Uribe, Christopher           Arcadia               103-05     102-04  
 38 Smith, Dakota                Aliso Niguel          100-00     101-08  
 39 Heller, Justin               Aliso Niguel           95-00      97-05  
 40 Chancellor, Aaron            Santa Margar          108-00      89-09  
 41 Sonoda, Stone                Murrieta Val          102-06      81-04  
 42 Riod, Eddie                  Canyon (Ana)           89-10      75-01  
 -- Steele, Dan                  Corona Del M          119-08         ND  
 -- Ninh, Anthony                Canyon (Ana)          118-07         ND  
 -- Tuccinardi, Cameron          Tesoro                140-00         ND  
 -- Hummel, Nic                  Corona Del M          118-00         ND  
 -- Guerra, Jose                 Bellflower            110-00         ND  
 -- Lawrence, Trevor             Newport Harb          150-06         ND  
 
Men 100 Meter Dash Frosh/Soph
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Collins, Marcus              Mission Viej           11.40      11.37  -1.1  6  10   
  2 Scott, Matthew               Santa Margar           11.46      11.65  -1.1  6   8   
  3 Melikian, Merak              Aliso Niguel           11.80      11.82  -0.7  5   6   
  4 Haberman, Alec               Beckman                11.60      11.84  -0.7  5   5   
  5 Moss, Jarrell                Foothill -ss           11.40      11.96  -1.1  6   4   
  6 Suchesk, Alex                Capo Valley            11.80      11.99  -0.7  5   3   
  7 Mares, Nicholas              Servite                11.99      12.00  -0.3  3   2   
  8 Hernandez, Cesar             Foothill -ss           11.40      12.01  -1.1  6   1   
  9 Nilkanth, Ameya              Mission Viej           11.50      12.03  -1.1  6 
 10 Mata, Isaac                  San Clemente           11.41      12.03  -1.1  6 
 11 Ting, Daniel                 Arcadia                11.80      12.14  -0.7  5 
 12 Willard, Nick                Corona Del M           11.80      12.20  -0.7  5 
 13 Annunciation, Adam           Marina                 11.90      12.21   0.4  4 
 14 Dunning, Elliott             Dana Hills             11.80      12.21  -0.7  5 
 15 Tooles, Justin               Colony                 12.00      12.21  -0.3  3 
 16 Petsas, George               Esperanza              12.12      12.28  -1.2  2 
 17 Dang, Josh                   Fountain Val           12.10      12.34  -0.3  3 
 18 Durant, Lee                  Huntington B           11.90      12.36   0.4  4 
 19 Montaye, Kyle                Colony                 12.10      12.36  -0.3  3 
 20 Cabral, Juan                 Capo Valley            12.20      12.41  -1.2  2 
 21 Hernandez, Vince             Santa Margar           12.25      12.42  -1.2  2 
 22 Ben Ben, Ridge               Dana Hills             11.90      12.48   0.4  4 
 23 Chow, Nathan                 Northwood              12.10      12.48  -1.2  2 
 24 McCollough, Daniel           Tesoro                 12.03      12.50  -0.3  3 
 25 Kamisato, Tanner             Fountain Val           12.30      12.59  -1.2  2 
 26 McBride, Brendan             Woodbridge             11.90      12.63   0.4  4 
 27 Mckenzie, Ian                Northwood              12.30      12.75  -1.2  2 
 28 Bell, Garrett                Canyon (Ana)           12.30      12.96  -1.2  2 
 29 Cardillo, Joseph             Woodbridge             12.10      12.97  -0.3  3 
 30 Gonzales, J.P>               Irvine                 12.60      13.06  -1.8  1 
 31 Chen, Jacob                  Irvine                 12.60      13.16  -1.8  1 
 32 Henson, Blake                Corona Del M           12.40      13.18  -1.2  2 
 33 Muduryan, Zach               Aliso Niguel           12.50      13.27  -1.8  1 
 34 Rodriguez, Jacob             Esperanza              13.30      13.55  -1.8  1 
 35 Beck, Samual                 Beckman                12.90      17.38  -1.8  1 
 -- Jai, Paul                    Huntington B           11.10         DQ  -1.1  6 
 
Men 200 Meter Dash Frosh/Soph
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Collins, Marcus              Mission Viej           23.20      22.87   0.6  6  10   
  2 Cranford, Alec               Dana Hills             23.90      23.53   0.6  6   8   
  3 Haberman, Alec               Beckman                23.50      23.59   0.6  6   6   
  4 Mata, Isaac                  San Clemente           24.02      24.19   0.9  5   5   
  5 Hernandez, Cesar             Foothill -ss           24.20      24.20   0.9  5   4   
  6 Nilkanth, Ameya              Mission Viej           23.80      24.32   0.6  6   3   
  7 Oyakawa, Matt                Fountain Val           23.21      24.38   0.6  6   2   
  8 Petsas, George               Esperanza              24.26      24.43  -2.0  4   1   
  9 Duffy, Ethan                 Foothill -ss           24.40      24.48  -2.0  4 
 10 Annunciation, Adam           Marina                 24.10      24.71   0.9  5 
 11 Willard, Nick                Corona Del M           24.80      24.88  -2.2  3 
 12 Ting, Daniel                 Arcadia                24.20      24.94   0.9  5 
 13 Mares, Nicholas              Servite                23.98      24.98   0.9  5 
 14 Ohnemus, Kyle                Tesoro                 24.45      25.14  -2.0  4 
 15 Rosen, Justin                Irvine                 25.50      25.23  -2.4  2 
 16 Cardillo, Joseph             Woodbridge             24.20      25.37  -2.0  4 
 17 Tooles, Justin               Colony                 24.40      25.58  -2.0  4 
 18 McFarland, Evan              Capo Valley            24.90      25.63  -2.4  2 
 19 Johnston, Ryan               Canyon (Ana)           23.50      25.69   0.6  6 
 20 McCollough, Daniel           Tesoro                 24.50      25.74  -2.2  3 
 21 Kelley, Colin                Canyon (Ana)           24.10      25.77   0.9  5 
 22 Gerdeman, Jaecob             San Clemente           25.20      25.82  -2.4  2 
 23 McBride, Brendan             Woodbridge             23.90      25.84   0.6  6 
 24 Ross, Tristen                Aliso Niguel           24.80      25.86  -2.2  3 
 25 Johnson, Julian              Aliso Niguel           25.40      26.05  -2.4  2 
 26 Wu, Preston                  Arcadia                24.40      26.39  -2.0  4 
 27 Henson, Blake                Corona Del M           26.30      26.46  -2.4  2 
 28 Huynh, Patrick               Fountain Val           24.50      26.47  -2.2  3 
 29 Curry, Kyle                  Colony                 24.60      27.08  -2.2  3 
 30 Bach, Johan                  Beckman                25.70      27.18  -2.4  2 
 31 Chen, Jacob                  Irvine                 25.50      27.35  -2.4  2 
 32 Mckenzie, Ian                Northwood              24.50      27.39  -2.2  3 
 
Men 400 Meter Run Frosh/Soph
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Oyakawa, Matt                Fountain Val           52.22      52.80   7  10   
  2 Cranford, Alec               Dana Hills             55.20      53.45   6   8   
  3 Ison, Levi                   Huntington B         1:00.00      53.47   1   6   
  4 Kusmulyana, Josh             Arcadia                53.90      53.47   7   5   
  5 Ajao, Nikko                  Arcadia                53.90      54.04   7   4   
  6 Esquivel, Nathaniel          Fountain Val           55.21      54.37   6   3   
  7 Kim, Conner                  Mission Viej           55.13      54.57   6   2   
  8 Billiet, Jon                 Marina                 54.00      54.62   7   1   
  9 Brown, Andrew                Mission Viej           54.62      54.63   6 
 10 Rosenau, Mason               Foothill -ss           56.43      54.80   5 
 11 Rosen, Justin                Irvine                 54.00      54.82   7 
 12 Huang, Charlton              Northwood              58.90      55.10   2 
 13 Kelley, Colin                Canyon (Ana)           54.30      55.10   6 
 14 Baray, Matt                  Servite                57.12      55.12   3 
 15 abdelkader, adam             Capo Valley          1:00.00      55.14   1 
 16 Dowds, Trevor                Huntington B           56.50      55.33   5 
 17 Hendricks, Kevin             Murrieta Val           56.77      55.60   5 
 18 Phillips, Harrison           Corona Del M           57.40      56.05   3 
 19 Johnson, TJ                  Aliso Niguel           57.10      56.14   3 
 20 Ohnemus, Kyle                Tesoro                 54.81      56.24   6 
 21 Gerdeman, Jaecob             San Clemente           56.32      56.27   5 
 22 Gronendyke, Dylan            Corona Del M           57.80      56.28   2 
 23 Siminiak, Christian          Aliso Niguel           58.20      56.39   2 
 24 Tang, Edward                 Arcadia                57.10      56.69   3 
 25 Packard, Matthew             Servite                56.31      56.80   5 
 26 Gardiner, Andrew             Huntington B           58.90      56.81   2 
 27 Nilkanth, Ameya              Mission Viej           54.00      57.09   7 
 28 Matlock, Daniel              Murrieta Val         1:01.59      57.38   1 
 29 Linton, Sean                 Colony                 57.60      58.46   3 
 30 Balsis, Evan                 Capo Valley            58.00      58.49   2 
 31 Grover, Garry                Santa Margar           57.30      58.57   3 
 32 Phan, Tony                   Beckman                56.90      59.08   5 
 33 Andrews, Robert              Murrieta Val           59.14      59.46   1 
 34 Chilvers, Bradley            Woodbridge             57.20      59.60   3 
 35 Saldivar, Mike               Santa Margar           57.50      59.83   3 
 36 Anthony, Garcia              Colony                 57.10    1:00.63   5 
 37 Tran, Steve                  Northwood              59.50    1:02.07   1 
 38 Curry, Kyle                  Colony                 56.20    1:03.62   5 
 39 Graves, Zander               Capo Valley          1:01.00    1:06.14   1 
 
Men 800 Meter Run Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Soto, Richie                 Marina               2:00.00    2:01.07   10   
  2 Alva, Zeph                   Dana Hills           2:09.00    2:05.13    8   
  3 Harned, Matt                 Dana Hills           2:07.00    2:06.13    6   
  4 Werderman, Andy              Dana Hills           2:10.00    2:06.72    5   
  5 Harper, Baylor               Tesoro               2:06.00    2:06.73    4   
  6 Carter, Jeremy               Woodbridge           2:05.80    2:07.07    3   
  7 Baray, Matt                  Servite              2:08.46    2:07.27    2   
  8 Tsugawa, Jason               Arcadia              2:09.40    2:07.32    1   
  9 Song, Ryan                   Aliso Niguel         2:11.00    2:07.62  
 10 Chern, Max                   Fountain Val         2:13.00    2:08.02  
 11 Torres, Bryce                Tesoro               2:06.00    2:08.32  
 12 Keane, Blake                 Mission Viej         2:10.00    2:08.82  
 13 Enos, Kyle                   Esperanza            2:11.40    2:09.79  
 14 Hlaing, Thurain              Arcadia              2:12.10    2:10.55  
 15 Klopfer, Jared               Woodbridge           2:12.40    2:11.19  
 16 Llamas, Ryan                 Esperanza            2:10.80    2:11.40  
 17 Tran, Thomas                 Arcadia              2:12.40    2:11.67  
 18 Furey, Hale                  Corona Del M         2:14.00    2:12.35  
 19 Lobasso, Mike                Servite              2:12.43    2:12.71  
 20 Pasricha, Rajiv              Northwood            2:15.00    2:12.99  
 21 haser, logan                 Capo Valley          2:14.00    2:13.71  
 22 Billiet, Jon                 Marina               2:19.00    2:14.08  
 23 Gearheart, Austin            Huntington B         2:15.00    2:14.14  
 24 reise, josh                  Capo Valley          2:12.00    2:14.51  
 25 Phillips, Harrison           Corona Del M         2:22.00    2:14.97  
 26 Chriss, Darius               Woodbridge           2:16.50    2:15.05  
 27 Mitchell, Colten             Mission Viej         2:10.00    2:15.86  
 28 Abowd, Eric                  Santa Margar         2:12.50    2:16.06  
 29 friedman, jared              Capo Valley          2:14.00    2:16.26  
 30 Robbins, Brian               Mission Viej         2:12.00    2:16.70  
 31 Phelan, Patrick              Canyon (Ana)         2:13.10    2:16.82  
 32 Parra, Andrew                Servite              2:14.10    2:17.31  
 33 Gulino, Hunter               Fountain Val         2:14.00    2:17.58  
 34 Mai, Kevin                   Marina               2:23.00    2:17.71  
 35 Palmer, Matt                 Huntington B         2:20.00    2:18.07  
 36 Koh, Taylor                  Tesoro               2:20.00    2:18.55  
 37 Llamas, Kevin                Esperanza            2:14.50    2:18.80  
 38 Cannon, Patrick              Foothill -ss         2:16.10    2:18.83  
 39 Arteaga, Daniel              Tustin               2:27.00    2:18.83  
 40 Herrera, Ismail              Murrieta Val         2:27.00    2:19.02  
 41 Cruz, Kevin                  Murrieta Val         2:31.42    2:19.36  
 42 Chen, Brian                  Beckman              2:14.50    2:20.26  
 43 Sanchez, Jose                Tustin               2:26.70    2:20.46  
 44 Patel, Siraj                 Canyon (Ana)         2:24.70    2:20.66  
 45 Rosales, Kevin               Colony               2:30.00    2:21.16  
 46 Koivuniemi, Kyle             Aliso Niguel         2:30.00    2:21.39  
 47 Loi, Alan                    Fountain Val         2:15.00    2:21.87  
 48 Carpenter, Matt              Murrieta Val         2:36.00    2:21.87  
 49 Hall, Hayden                 Foothill -ss         2:29.90    2:22.02  
 50 Delgado, Mark                Canyon (Ana)         2:24.30    2:22.03  
 51 Corrigan, Sean               Aliso Niguel         2:30.00    2:22.18  
 52 LaCavera, Marcus             Beckman              2:34.40    2:24.07  
 53 Enright, Nathan              Huntington B         2:25.00    2:27.82  
 -- Galvan, Axel                 Tustin               2:17.80         NT  
 
Men 1600 Meter Run Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Soto, Richie                 Marina               4:29.00    4:28.67   10   
  2 Pratt, Mitchell              Arcadia              4:39.10    4:37.54    8   
  3 Tsugawa, Jason               Arcadia              4:44.50    4:39.90    6   
  4 Marasigan, Guido             Santa Margar         4:36.60    4:41.82    5   
  5 Spraker, Jeff                Santa Margar         4:39.08    4:41.95    4   
  6 Clarke, Davis                Aliso Niguel         4:54.90    4:42.69    3   
  7 Ross, Max                    Dana Hills           4:50.00    4:45.18    2   
  8 Carter, Jeremy               Woodbridge           4:52.50    4:45.41    1   
  9 Mitchell, Colten             Mission Viej         5:00.00    4:46.49  
 10 Stechmann, Troy              Foothill -ss         4:50.70    4:47.56  
 11 Marshall, Jackson            Woodbridge           4:53.90    4:47.83  
 12 Vargas, Danny                Huntington B         4:50.00    4:48.21  
 13 De La Rosa, Estevan          Arcadia              4:46.20    4:48.31  
 14 Dunn, Bryan                  San Clemente         4:50.00    4:48.59  
 15 Ashbaugh, Cameron            Mission Viej         4:55.00    4:49.99  
 16 Hunter, Matthew              Aliso Niguel         5:03.80    4:52.12  
 17 Marquina, Mauro              Dana Hills           5:00.00    4:52.37  
 18 Furey, Hale                  Corona Del M         5:08.00    4:52.77  
 19 Morgenson, Jack              Dana Hills           4:40.00    4:54.05  
 20 Couser, Rhys                 Tesoro               5:10.00    4:54.40  
 21 Abowd, Eric                  Santa Margar         4:58.00    4:54.72  
 22 Enos, Kyle                   Esperanza            4:50.80    4:55.05  
 23 Vargas, Efrain               Huntington B         4:50.00    4:55.32  
 24 pum, david                   Capo Valley          4:59.00    4:55.46  
 25 Herrera, Ismail              Murrieta Val         5:15.15    4:55.74  
 26 Lobasso, Mike                Servite              4:49.10    4:56.40  
 27 Alford, James                Northwood            5:00.00    4:56.43  
 28 Stechmann, Taylor            Foothill -ss         5:00.70    4:56.73  
 29 Reiser, Matt                 Aliso Niguel         4:55.00    4:58.15  
 30 Gulino, Hunter               Fountain Val         5:05.00    4:58.63  
 31 Suiste, Jake                 Woodbridge           5:06.50    4:58.80  
 32 Juncal, Carter               San Clemente         5:04.00    4:59.06  
 33 Ogan, Ryan                   Esperanza            5:10.20    4:59.29  
 34 Tran, Chris                  Marina               5:10.00    4:59.66  
 35 Keane, Blake                 Mission Viej         5:05.00    4:59.79  
 36 Parker, Matthew              San Clemente         5:03.00    5:00.61  
 37 Jeng, William                Irvine               5:03.00    5:01.07  
 38 Jones, Chris                 Irvine               5:05.00    5:01.70  
 39 Human, Austin                Esperanza            4:54.90    5:01.84  
 40 Collins, Quinton             Northwood            5:15.00    5:03.23  
 41 Carpenter, Matt              Murrieta Val         5:49.00    5:04.96  
 42 Jimenez, Aldair              Colony               5:13.00    5:05.14  
 43 O'Brien, Daniel              Capo Valley          5:00.00    5:05.18  
 44 Rosales, Kevin               Colony               5:19.00    5:06.87  
 45 Barrigas, Carlos             Servite              5:10.52    5:07.00  
 46 Adams, Raymond               Foothill -ss         5:08.30    5:07.61  
 47 Ngo, Justin                  Marina               5:10.00    5:09.12  
 48 Deutsch, Tanner              Canyon (Ana)         5:14.00    5:09.96  
 49 Noceda, Dylan                Tesoro               5:20.00    5:10.91  
 50 Chen, Brian                  Beckman              5:17.70    5:13.15  
 51 Carteno, Santos              Capo Valley          5:25.00    5:15.21  
 52 Loi, Alan                    Fountain Val         5:02.00    5:16.08  
 53 Pozin, Nate                  Corona Del M         5:35.00    5:16.76  
 54 Arteaga, Daniel              Tustin               5:28.00    5:17.86  
 55 Cottle, Jacob                Tesoro               5:20.00    5:18.56  
 56 Chung, Christian             Beckman              5:15.90    5:20.02  
 57 Sanchez, Jose                Tustin               5:21.00    5:20.12  
 58 D'Souza, Alden               Canyon (Ana)         5:38.00    5:21.19  
 59 Kelly, John                  Northwood            5:25.00    5:21.30  
 60 Mitchell, Aaron              Tustin               5:43.00    5:22.11  
 61 Cruz, Kevin                  Murrieta Val         5:20.00    5:27.54  
 62 Rotsios, Christopher         Canyon (Ana)         5:51.00    5:36.28  
 -- Lu, Brian                    Fountain Val         4:52.00         NT  
 
Men 3200 Meter Run Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pratt, Mitchell              Arcadia             10:16.00    9:59.76   10   
  2 Goins, Austin                Canyon (Ana)        10:17.00   10:01.20    8   
  3 Diem, Gavin                  Dana Hills          10:30.00   10:05.80    6   
  4 Rinefort, Tommy              Dana Hills          10:15.00   10:09.79    5   
  5 Spraker, Jeff                Santa Margar        10:24.50   10:09.99    4   
  6 Marasigan, Guido             Santa Margar        10:06.72   10:10.09    3   
  7 Chern, Max                   Fountain Val        10:55.00   10:10.95    2   
  8 Barnett, Christian           Dana Hills          10:20.00   10:11.22    1   
  9 Ran, Heinrich                Arcadia             10:31.40   10:13.80  
 10 Roberts, Christian           Servite             10:20.80   10:16.21  
 11 Curran, Scott                Tesoro              10:40.00   10:16.76  
 12 Vargas, Efrain               Huntington B                   10:17.37  
 13 De La Rosa, Estevan          Arcadia             10:20.30   10:17.66  
 14 Vargas, Danny                Huntington B        10:15.00   10:18.69  
 15 Stechmann, Troy              Foothill -ss        10:47.10   10:23.63  
 16 Lopez, Josh                  Servite             10:30.48   10:23.74  
 17 Aube, Kyle                   Marina              10:15.00   10:25.33  
 18 Marshall, Jackson            Woodbridge          10:19.70   10:27.44  
 19 deson, ethan                 Capo Valley         10:50.00   10:30.49  
 20 Harlan, Chris                Esperanza           11:25.60   10:30.93  
 21 Wong, Daniel                 Capo Valley         11:10.00   10:33.08  
 22 May, Greg                    Corona Del M        10:50.00   10:33.66  
 23 Maiyuran, Jits               Beckman             10:55.80   10:37.12  
 24 Selevos, Andrew              Canyon (Ana)        10:54.00   10:40.64  
 25 Suiste, Jake                 Woodbridge          10:52.70   10:41.14  
 26 Moshenko, Brett              Aliso Niguel        11:00.00   10:44.44  
 27 Flores, Sergio               San Clemente        10:55.00   10:45.50  
 28 White, Michael               Aliso Niguel        10:55.00   10:46.06  
 29 Francini, Andrew             Corona Del M        11:50.00   10:47.62  
 30 Smathers, Garrett            Tesoro              11:00.00   10:49.53  
 31 Adams, Raymond               Foothill -ss        11:00.30   10:52.18  
 32 Rigby, Ben                   Foothill -ss        11:03.90   10:52.27  
 33 Jeng, William                Irvine              11:00.00   10:54.25  
 34 O'Connor, John               Corona Del M        12:10.00   11:00.98  
 35 Tran, Bryan                  Marina              11:10.00   11:02.36  
 36 Montes, Derek                Tesoro              12:30.00   11:02.78  
 37 Kokal, William               Fountain Val        10:58.00   11:02.87  
 38 Park, Justin                 Woodbridge          11:05.50   11:03.11  
 39 Hoang, Brian                 Irvine              11:10.00   11:05.72  
 40 Jones, Chris                 Irvine              11:00.00   11:08.47  
 41 Kelly, John                  Northwood           11:20.00   11:10.62  
 42 Robbins, Brian               Mission Viej        10:30.00   11:14.26  
 43 saalberg, alex               Capo Valley         11:10.00   11:15.52  
 44 Chung, Christian             Beckman             10:47.40   11:18.36  
 45 Bagacina, Forrest            Aliso Niguel        11:23.00   11:18.60  
 46 Ashbaugh, Cameron            Mission Viej        10:10.00   11:19.66  
 47 Hartford, Derek              Mission Viej        10:30.00   11:24.67  
 48 Bishman, Chase               Canyon (Ana)        11:42.00   11:27.96  
 49 Darling, Matt                Servite             10:48.10   11:28.56  
 50 Valdez, Steven               Colony              13:10.00   11:38.96  
 51 Gold, Austin                 Esperanza           11:45.90   11:42.30  
 52 Burford, Daniel              Colony              13:20.00   12:24.26  
 53 Morales, Jacob               Tustin              12:40.00   12:29.89  
 54 Garcia, Andy                 Tustin              12:41.00   12:39.89  
 55 Rosales, Kevin               Colony              13:00.00   13:10.07  
 -- Mavaddat, Brandon            Marina              11:10.00         NT  
 
Men 110 Meter Hurdles Frosh/Soph
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Evans, Ryan                  Aliso Niguel           17.80      16.62  -0.5  5  10   
  2 Huynh, Dustin                Fountain Val           17.50      17.18  -0.5  5   8   
  3 Bolus, Troy                  Corona Del M           17.40      17.22  -0.5  5   6   
  4 Cheung, Victor               Arcadia                18.70      17.26  -0.1  3   5   
  5 Vitolo, Josh                 Canyon (Ana)           17.10      17.29  -0.5  5   4   
  6 Roy, Brandon                 Mission Viej           16.62      17.53  -0.5  5   3   
  7 Martin, Gerard               Murrieta Val           19.14      17.62   0.1  2   2   
  8 Maclin, Ryan                 Beckman                18.20      17.90  -1.9  4   1   
  9 Molinari, Alexi              Corona Del M           18.80      18.42  -0.1  3 
 10 Thenard, Paul                Marina                 19.10      18.74   0.1  2 
 11 Barron, JT                   Aliso Niguel           18.10      18.80  -1.9  4 
 12 Perez, Jordan                Dana Hills             18.50      18.93  -1.9  4 
 13 Rodriguez, Nate              Esperanza              18.60      19.00  -0.1  3 
 14 McRoberts, connor            Capo Valley            19.00      19.25   0.1  2 
 15 Hooks, Joe                   Mission Viej           16.43      19.37  -0.5  5 
 16 Bellinghausen, Nikko         Dana Hills             18.50      19.46  -1.9  4 
 17 McFadden, Christopher        Northwood              18.50      19.62  -1.9  4 
 18 Nguyen, Brandon              Canyon (Ana)           19.70      20.04   0.1  2 
 19 Kinsbursky, Reece            Huntington B           19.10      20.13   0.1  2 
 20 Gross, Troy                  Marina                 20.90      20.15  -0.5  1 
 21 Park, Joseph                 Woodbridge             18.90      20.18  -0.1  3 
 22 Olivier, Sam                 Servite                18.93      20.25  -0.1  3 
 23 Vu, Brian                    Huntington B           20.10      20.28  -0.5  1 
 24 Alvarez, Ryan                San Clemente           19.90      20.32   0.1  2 
 25 Ament, Tim                   Servite                17.11      20.36  -0.5  5 
 26 Shieh, Tim                   Northwood                         20.51  -0.5  1 
 27 Stockton, Mitchell           Fountain Val           18.50      20.52  -1.9  4 
 28 Rodriguez, Jacob             Esperanza              19.50      21.20   0.1  2 
 29 Lee, Max                     Arcadia                18.80      21.32  -0.1  3 
 30 Abesa, Collins               Beckman                22.20      21.35  -0.5  1 
 31 Harrison, Kyle               Murrieta Val           20.49      21.79  -0.5  1 
 32 DeFreitas, Austin            Woodbridge             18.80      21.82  -0.1  3 
 33 Kilmer, Josh                 Tesoro                 18.80      21.99  -0.1  3 
 34 Savage, Andrew               Tesoro                 16.90      22.89  -0.5  5 
 
Men 300 Meter Hurdles Frosh/Soph
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Evans, Ryan                  Aliso Niguel           44.37      43.25   5  10   
  2 Roy, Brandon                 Mission Viej           44.11      44.21   5   8   
  3 Martin, Gerard               Murrieta Val           48.49      44.28   3   6   
  4 Bellinghausen, Nikko         Dana Hills             48.90      44.31   3   5   
  5 Hooks, Joe                   Mission Viej           44.70      44.54   5   4   
  6 Huynh, Dustin                Fountain Val           46.25      45.06   4   3   
  7 Ament, Tim                   Servite                43.18      45.23   5   2   
  8 Vitolo, Josh                 Canyon (Ana)           45.50      45.59   5   1   
  9 McGuinness, Nick             Corona Del M           51.20      45.87   2 
  9 Thenard, Paul                Marina                 46.20      45.87   4 
 11 Barron, JT                   Aliso Niguel           45.00      45.89   5 
 12 Bolus, Troy                  Corona Del M           50.20      46.21   2 
 13 Maclin, Ryan                 Beckman                48.50      46.33   3 
 14 Novich, Christian            Canyon (Ana)           46.70      46.33   4 
 15 McRoberts, connor            Capo Valley            48.20      46.49   3 
 16 Exton, Andrew                Huntington B           46.70      46.78   4 
 17 Skinner, Clayton             San Clemente           49.12      47.11   2 
 18 Perez, Jordan                Dana Hills             49.00      47.62   2 
 19 Cheung, Victor               Arcadia                48.20      47.84   3 
 20 Fleming, Rory                Newport Harb           48.50      48.10   3 
 21 Shieh, Tim                   Northwood                         49.53   1 
 22 McQuaid, Wes                 Tesoro                 52.50      49.71   1 
 23 McFadden, Christopher        Northwood              44.50      50.01   5 
 24 Moret, Alex                  Murrieta Val           48.95      50.14   3 
 25 Gross, Troy                  Marina                 51.40      50.17   2 
 26 Olivier, Sam                 Servite                46.39      50.36   4 
 27 Kuhle, Stephen               Foothill -ss           48.10      51.02   4 
 28 Park, Joseph                 Woodbridge             50.50      51.45   2 
 29 Guillory, Jordan             Foothill -ss           51.90      51.85   1 
 30 Robinson, Andrew             Tesoro                 53.50      51.90   1 
 31 Murcia, Juan                 Fountain Val           46.52      52.17   4 
 32 Abesa, Collins               Beckman                56.70      55.74   1 
 -- Kinsbursky, Reece            Huntington B           45.10         DQ   5 
 
Men 4x100 Meter Relay Frosh/Soph
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mission Viejo  'A'                                  44.42      45.42   3  10   
  2 Santa Margarita  'A'                                45.54      45.86   3   8   
  3 Servite  'A'                                        45.90      46.04   3   6   
  4 Corona Del Mar  'A'                                 47.60      46.93   2   5   
  5 Huntington Beach  'A'                               45.00      47.22   3   4   
  6 Tesoro  'A'                                         44.10      47.30   3   3   
  7 Dana Hills  'A'                                     47.00      47.37   1   2   
  8 Arcadia  'A'                                        46.50      47.51   3   1   
  9 Woodbridge  'A'                                     47.50      47.91   1 
 10 Aliso Niguel  'A'                                   47.80      47.97   1 
 11 Colony  'A'                                         48.60      48.40   1 
 12 Canyon (Ana)  'A'                                   47.30      48.66   2 
 13 Marina  'A'                                         47.00      49.52   2 
 -- Murrieta Valley  'A'                                48.94         DQ   1 
 -- Fountain Valley  'A'                                46.20         DQ   2 
 -- Capo Valley  'A'                                    46.00         DQ   3 
 
Men 4x400 Meter Relay Frosh/Soph
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Dana Hills  'A'                                   3:50.00    3:39.34   1  10   
  2 Mission Viejo  'A'                                3:36.00    3:40.45   2   8   
  3 Arcadia  'A'                                      3:38.40    3:40.50   2   6   
  4 Corona Del Mar  'A'                               3:52.00    3:47.30   1   5   
  5 Murrieta Valley  'A'                              3:56.48    3:51.49   1   4   
  6 Marina  'A'                                       3:37.00    3:52.29   2   3   
  7 Colony  'A'                                       3:51.70    3:52.82   1   2   
  8 Canyon (Ana)  'A'                                 3:48.10    3:53.22   1   1   
  9 Woodbridge  'A'                                   3:45.00    3:55.30   2 
 10 Aliso Niguel  'A'                                 3:45.00    4:00.12   2 
 
Men High Jump Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Adame, Daniel                Murrieta Val         6-02.00    6-07.00   10   
  2 McGuinness, Nick             Corona Del M         5-04.00    5-10.00    8   
  3 Eteaki, Saleasi              Servite              5-10.00   J5-10.00    6   
  4 Lopez, Joey                  Dana Hills           5-06.00    5-08.00    4.50
  4 Thenard, Paul                Marina               5-08.00    5-08.00    4.50
  6 manning, tom                 Mission Viej         5-08.00   J5-08.00    3   
  7 McKinley, Sheldon            Arcadia              5-04.00   J5-08.00    2   
  8 Turner, Everett              Colony               5-08.00    5-06.00    1   
  9 Mata, Isaac                  San Clemente         5-08.00   J5-06.00  
  9 Naik, Shailen                Woodbridge           5-02.00   J5-06.00  
  9 Morrison, Jacob              San Clemente         5-06.00   J5-06.00  
 12 Chocek, Ryan                 Huntington B         5-06.00    5-04.00  
 12 VanNeel, Dillon              Aliso Niguel         5-00.00    5-04.00  
 12 Gruber, Grant                Foothill -ss         5-06.00    5-04.00  
 12 Vitolo, Josh                 Canyon (Ana)         5-04.00    5-04.00  
 12 Ben Ben, Ridge               Dana Hills           5-06.00    5-04.00  
 12 Anderson, Jacob              Tustin               5-04.00    5-04.00  
 18 Maclin, Ryan                 Beckman              5-02.00    5-02.00  
 18 Pezak, Ryan                  Mission Viej         5-08.00    5-02.00  
 18 Frohack, Zachary             Tesoro               5-02.00    5-02.00  
 18 Scarlett, Michael            Woodbridge           5-02.00    5-02.00  
 22 Dimitri, Rudi                Canyon (Ana)         5-04.00    5-00.00  
 22 McQuaid, Wes                 Tesoro               5-04.00    5-00.00  
 24 Green, Jayson                Aliso Niguel         4-10.00    4-10.00  
 24 Langius, Brandon             Foothill -ss         4-08.00    4-10.00  
 24 Cheung, Victor               Arcadia              5-02.00    4-10.00  
 27 Mills Bowling, Christoph     Beckman              5-02.00    4-06.00  
 -- Harrison, Kyle               Murrieta Val         5-04.00         NH  
 -- Demeke, Noah                 Esperanza            4-06.00         NH  
 -- Rodriguez, Jacob             Esperanza            4-06.00         NH  
 -- Gyulay, Landon               Newport Harb         5-06.00         NH  
 -- Fitzgerald, Gavin            Santa Margar         5-00.00         NH  
 -- Oleson, Jesse                Huntington B         5-02.00         NH  
 -- Huynh, Dustin                Fountain Val         5-06.00         NH  
 -- Esquivel, Nathaniel          Fountain Val         5-06.00         NH  
 
Men Pole Vault Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Curry, Parker                Santa Margar        10-00.00   11-06.00   10   
  2 Anderson, Michael            Santa Margar        10-00.00   11-00.00    8   
  3 Rinchik, Ethan               Dana Hills          10-00.00   10-03.00    5.50
  3 Ruiz, Krystian               Arcadia             10-00.00   10-03.00    5.50
  5 McDermott, Mitch             Tesoro              10-00.00  J10-03.00    4   
  6 Deushane, Ryan               Tesoro               9-00.00  J10-03.00    3   
  7 Lefevre, Robert              Marina               8-06.00    9-06.00    1.50
  7 Abbey, Christian             Newport Harb        10-00.00    9-06.00    1.50
  9 Ferraro, James               Servite              8-00.00   J9-06.00  
 10 Kim, Conner                  Mission Viej        11-00.00   J9-06.00  
 10 Mendoza, Michael             Dana Hills          10-00.00   J9-06.00  
 12 Buck, Tristan                Aliso Niguel         8-00.00    8-09.00  
 12 Antol, Jordan                Mission Viej        10-00.00    8-09.00  
 12 DO, Jon                      Marina               9-06.00    8-09.00  
 15 Shaughnessy, Kevin           Servite              8-00.00    8-00.00  
 15 speetzen, trent              Capo Valley          9-06.00    8-00.00  
 -- Miller, Ryan                 Fountain Val        12-00.00         NH  
 -- McKinnon, Jason              Fountain Val        10-06.00         NH  
 -- Croom, Jacob                 Murrieta Val         7-00.00         NH  
 -- Torchia, Isaac               Aliso Niguel         7-00.00         NH  
 -- Bouma, Derek                 Murrieta Val         7-06.00         NH  
 -- gooing, max                  Capo Valley         10-00.00         NH  
 -- Munoz, David                 Newport Harb         9-06.00         NH  
 -- Banks, Brandon               Ocean View           7-06.00         NH  
 -- Wenschlag, Tristan           Ocean View           8-00.00         NH  
 -- Delahooke, Mason             San Clemente         8-00.00         NH  
 -- Langius, Brandon             Foothill -ss         8-00.00         NH  
 -- Hayes, Evan                  Foothill -ss         8-00.00         NH  
 -- Ivec, Dante                  San Clemente         8-00.00         NH  
 
Men Long Jump Frosh/Soph
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Adame, Daniel                Murrieta Val        20-02.00   21-08.50   NWI  10   
  2 Eteaki, Saleasi              Servite             19-09.00   20-06.00   NWI   8   
  3 Bolus, Troy                  Corona Del M        19-04.00   20-04.00   NWI   6   
  4 Evans, Ryan                  Aliso Niguel        20-00.00   20-03.00   NWI   5   
  5 Cho, John                    Arcadia             18-08.00   19-05.50   NWI   4   
  6 Mata, Isaac                  San Clemente        18-00.00   19-02.00   NWI   3   
  7 McFarland, Evan              Capo Valley         18-00.00   19-00.00   NWI   2   
  8 Gyulay, Landon               Newport Harb        20-00.00  J19-00.00   NWI   1   
  9 Lindsey, Jordan              Tustin              19-02.00   18-09.50   NWI 
 10 Lopez, Joey                  Dana Hills          18-06.00   18-01.00   NWI 
 10 Modster, Sean                Capo Valley         17-00.00   18-01.00   NWI 
 12 Turner, Everett              Colony              18-00.00   17-10.00   NWI 
 13 Dunning, Elliott             Dana Hills          18-00.00   17-07.50   NWI 
 14 Mitchell, Trey               Tesoro              18-04.00   17-06.50   NWI 
 15 McQuaid, Wes                 Tesoro              19-01.00   17-05.00   NWI 
 16 Duffy, Troy                  San Clemente        17-06.00   17-01.50   NWI 
 17 Martin, Gerard               Murrieta Val        18-09.00   17-00.00   NWI 
 17 Chow, Nathan                 Northwood           17-00.00   17-00.00   NWI 
 19 Esquivel, Nathaniel          Fountain Val        18-06.00   16-11.00   NWI 
 20 Taylor, Josh                 Mission Viej        18-06.00   16-09.50   NWI 
 21 Hernandez, Dalyn             Arcadia             18-05.00   16-08.00   NWI 
 22 Keith, Spencer               Corona Del M        15-06.00   16-06.00   NWI 
 23 Murcia, Juan                 Fountain Val        18-06.00   15-11.00   NWI 
 23 Scarlett, Michael            Woodbridge          17-03.00   15-11.00   NWI 
 25 Stowell, Cory                Newport Harb        18-00.00   15-07.50   NWI 
 26 Linton, Sean                 Colony              17-00.00   15-06.50   NWI 
 27 Perfetti, Andrew             Canyon (Ana)        14-02.00   15-06.00   NWI 
 28 Brendan, Bartunek            Canyon (Ana)        14-07.00   15-02.00   NWI 
 29 Branin, Tyler                Woodbridge          17-04.00   14-07.00   NWI 
 -- Gruber, Grant                Foothill -ss        14-09.50         ND   NWI 
 -- Colucci, Stefano             Mission Viej        18-00.00         ND   NWI 
 -- Mckenzie, Ian                Northwood           16-05.00         ND   NWI 
 -- Maclin, Ryan                 Beckman             16-07.00         ND   NWI 
 -- Beck, Samual                 Beckman             15-06.00         ND   NWI 
 -- Vuong, Derek                 Foothill -ss        13-01.50         ND   NWI 
 -- Durant, Lee                  Huntington B        17-06.00         ND   NWI 
 -- Panaganiban, John            Servite             19-00.00         ND   NWI 
 -- Moreland, Leland             Huntington B        17-08.00         ND   NWI 
 
Men Triple Jump Frosh/Soph
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Gyulay, Landon               Newport Harb        40-03.00   39-06.00   NWI  10   
  2 Bolus, Troy                  Corona Del M        38-10.50   39-01.50   NWI   8   
  3 Vitolo, Josh                 Canyon (Ana)        37-08.00   39-00.00   NWI   6   
  4 Ilyas, Muaz                  Fountain Val        35-06.00   38-11.00   NWI   5   
  5 Durant, Lee                  Huntington B        38-05.00   38-10.50   NWI   4   
  6 Mitchell, Trey               Tesoro              37-03.00   38-06.00   NWI   3   
  7 Dunning, Elliott             Dana Hills          39-02.00   38-03.00   NWI   2   
  8 Naik, Shailen                Woodbridge          37-01.00   37-07.00   NWI   1   
  9 Huynh, Patrick               Fountain Val        36-04.00   36-06.50   NWI 
 10 Trembley, Jeremy             Dana Hills          35-06.00   36-03.50   NWI 
 11 Payne, Michael               Murrieta Val        34-03.00   35-10.50   NWI 
 12 Modster, Sean                Capo Valley         35-00.00   35-07.00   NWI 
 13 Nguyen, Brandon              Canyon (Ana)        33-00.00   34-08.00   NWI 
 13 Cardillo, Joseph             Woodbridge          36-10.00   34-08.00   NWI 
 15 Han, Randy                   Arcadia             36-05.00   34-04.00   NWI 
 16 Buck, Tristan                Aliso Niguel        36-00.00   32-02.00   NWI 
 -- Parong, Christian            San Clemente        35-06.00         ND   NWI 
 -- Motas, Gregory               Murrieta Val        34-07.00         ND   NWI 
 -- Taylor, Josh                 Mission Viej        35-00.00         ND   NWI 
 -- Kim, Conner                  Mission Viej        38-00.00         ND   NWI 
 -- costa, robert                Capo Valley         35-00.00         ND   NWI 
 -- Nakaki, Mitchell             Foothill -ss        32-00.00         ND   NWI 
 -- Horne, Alex                  Foothill -ss        29-00.00         ND   NWI 
 -- Keith, Spencer               Corona Del M        33-00.00         ND   NWI 
 -- Beck, Samual                 Beckman             30-07.00         ND   NWI 
 -- Hernandez, Dalyn             Arcadia             36-07.00         ND   NWI 
 -- McQuaid, Wes                 Tesoro              37-08.00         ND   NWI 
 -- Maclin, Ryan                 Beckman             32-04.00         ND   NWI 
 
Men Shot Put Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Taylor, Marty                Newport Harb        50-00.00   49-03.25   10   
  2 Yeager, Sam                  Mission Viej        43-06.00   45-06.75    8   
  3 Payne, Michael               Murrieta Val        42-10.00   45-00.00    6   
  4 Tombol, Zack                 Servite             40-05.00   44-11.00    5   
  5 Dominguez, Jordan            Mission Viej        45-00.00   43-07.25    4   
  6 Contreras, Daniel            Capo Valley         35-00.00   43-06.00    3   
  7 Hufford, Ramsey              Newport Harb        50-00.00   42-11.75    2   
  8 Courtney, Tyler              Irvine              41-00.00   42-10.00    1   
  9 Alvarez, Ryan                San Clemente        40-06.00   42-03.00  
 10 Admire, Andrew               Esperanza           44-00.00   40-08.25  
 11 Sanchez, Ryan                Servite             39-07.00   40-04.25  
 12 Tago, Nate                   Tesoro              48-00.00   39-11.00  
 13 Hernandez, Alex              Woodbridge          32-06.00   38-08.00  
 14 Haggerty, Tealon             Arcadia             35-06.00   37-11.00  
 15 Sanchez, Christian           Esperanza           44-00.00   37-09.00  
 15 Oetomo, Kenneth              Beckman             31-08.00   37-09.00  
 17 Vega, Thomas                 Arcadia             38-05.00   37-04.00  
 18 Mohammed, Omar               Murrieta Val        33-01.00   36-08.50  
 19 Wright, Jason                Dana Hills          38-00.00   36-08.00  
 20 Bratty, Ethan                Capo Valley         30-00.00   36-04.50  
 21 Storm, Nick                  Corona Del M        36-00.00   36-00.00  
 22 Johnson, Matthew             Canyon (Ana)        34-04.00   34-07.50  
 23 Pacheco, Daniel              Woodbridge          32-01.00   34-02.00  
 24 Randin, Kyrin                Huntington B        28-04.00   33-10.50  
 25 Formica, Matt                Beckman             28-08.00   31-04.50  
 26 Borges, Austin               Dana Hills          38-00.00   31-03.50  
 27 Hill, Steve                  Northwood                      31-02.00  
 28 Roberts, Chazz               Tesoro              44-00.00   30-11.25  
 29 Toohey, Dylan                Northwood                      30-09.00  
 30 Sunda, Ahmad                 Canyon (Ana)        38-04.00   29-07.00  
 -- Czech, Kendall               Santa Margar        35-10.00         ND  
 -- Bush, Sam                    Newport Harb        41-01.00         ND  
 -- DiPietro, Frank              Santa Margar        36-10.00         ND  
 -- Vis, John                    Huntington B        30-00.00         ND  
 -- Imani, Alex                  Corona Del M        39-04.00         ND  
 -- Hoffman, Garrett             Ocean View          29-08.00         ND  
 
Men Discus Throw Frosh/Soph
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dominguez, Jordan            Mission Viej          120-00     139-05   10   
  2 Tombol, Zack                 Servite               105-00     137-10    8   
  3 Taylor, Marty                Newport Harb          140-00     136-07    6   
  4 Sanchez, Christian           Esperanza             125-00     131-02    5   
  5 Hufford, Ramsey              Newport Harb          120-00     117-03    4   
  6 Payne, Michael               Murrieta Val          121-01     115-03    3   
  7 Admire, Andrew               Esperanza             115-00     110-07    2   
  8 Sanchez, Ryan                Servite               100-00     107-03    1   
  9 Roberts, Chazz               Tesoro                110-00     103-11  
 10 Courtney, Tyler              Irvine                108-00     101-04  
 11 Storm, Nick                  Corona Del M           96-00     101-03  
 12 Formica, Matt                Beckman                71-07      97-04  
 13 Hernandez, Alex              Woodbridge             93-00      96-04  
 14 Vega, Thomas                 Arcadia                98-04      91-07  
 15 Pacheco, Daniel              Woodbridge             92-09      90-02  
 16 Welch, Dean                  Capo Valley            90-00      90-00  
 17 Mohammed, Omar               Murrieta Val           85-04      89-10  
 18 Hill, Steve                  Northwood                         88-08  
 19 Contreras, Daniel            Capo Valley            90-00      83-08  
 19 Borges, Austin               Dana Hills             95-00      83-08  
 21 Oetomo, Kenneth              Beckman                58-05      79-06  
 22 Haggerty, Tealon             Arcadia                90-03      78-09  
 23 Toohey, Dylan                Northwood                         77-09  
 24 Tago, Nate                   Tesoro                110-00      72-08  
 25 Yeager, Sam                  Mission Viej          118-00      68-00  
 -- Lewis, Gordan                Newport Harb          120-03         ND  
 -- Arroyo, Daniel               Canyon (Ana)           82-07         ND  
 -- Sunda, Ahmad                 Canyon (Ana)           81-10         ND  
 -- Hoffman, Garrett             Ocean View             81-01         ND  
 -- Imani, Alex                  Corona Del M          127-00         ND  
 -- Dang, Richard                Huntington B           85-00         ND  
 -- Vis, John                    Huntington B          115-00         ND  
 -- Newill, Ryan                 Santa Margar           76-00         ND  
 -- DiPietro, Frank              Santa Margar          118-08         ND  
 -- Wright, Jason                Dana Hills             90-00         ND  
Post to:
Post as: 
History for Irvine Invitational
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2015 1   1    
2014 1   3    
2013 1 263 2 290  
2012 1   1    
2011 1   1    
2010 1   1