Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

2012 Results - Knights Track Classic(Mar 31st 2012, 10:39pm)
 

News

 

2012 Results - Knights Track Classic

Published by
RunnerSpace.com/HighSchool   Mar 31st 2012, 10:39pm
Knights Track Classic - Mar 31, 2012
Cave Spring High School, 3712 Chaparral Drivd, Roanoke, VA, US, 24018
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Distance Medley | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 100h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Distance Medley | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Team Scores
 
Mens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Scharf, Harrison   E C Glass 11.21 nwi 1 10
2 Cobb, Kaylynn   Lebanon 11.43 nwi 1 8
3 Carter, Brandon   Martinsville 11.47 nwi 1 6
4 Weaver, Darius   Halifax County S 11.59 nwi 1 4
5 Calloway, Anthony   Brookville 11.60 nwi 3 2
6 Williams, Javon   E C Glass 11.61 nwi 1 1
7 Mesadieu, Ben   Patrick Henry (R 11.62 nwi 6  
8 Snell, Zack   Christiansburg 11.72 nwi 4  
9 Martin, Dshea   Staunton River 11.75 nwi 5  
10 Sweatt, Jeff   Patrick Henry (R 11.77 nwi 5 11.76
11 Raccanelli, Stephen   Brookville 11.77 nwi 4 11.76
12 Kim, Paul   Northside 11.79 nwi 6  
13 Moon, Jarret   Staunton River 11.83 nwi 1  
14 Norris, Eric   Pulaski County 11.84 nwi 4  
14 Hairston, Trey   Martinsville 11.84 nwi 3  
16 Hunt, Chandler   Salem 11.86 nwi 3  
17 Unroe, Daniel   Alleghany 11.87 nwi 6  
18 Gorham, Leonte   Alleghany 11.88 nwi 2  
19 Crews, Donta   Halifax County S 11.91 nwi 1  
20 Johnson, Colin   Hidden Valley 11.94 nwi 7  
20 Suttles, Tucker   William Byrd 11.94 nwi 1  
22 Seminoro, John   Fauquier 11.95 nwi 5  
22 Davis, Broznan   Northside 11.95 nwi 13  
24 Motley, Brendan   Christiansburg 11.96 nwi 7  
25 Fitzgerald, Shaheed   Patrick Henry (R 11.97 nwi 4  
25 Dove, Ross   Blacksburg 11.97 nwi 7  
27 Harris, Caleb   William Byrd 12.05 nwi 4  
28 Graves, Nikalas   Heritage (Lynchb 12.06 nwi 7  
29 Fittz, Nick   Roanoke Catholic 12.11 nwi 6  
30 West, Matt   Salem 12.13 nwi 2  
31 Harris, Dorian   Floyd County 12.15 nwi 3  
32 Kelly, Ryan   Hidden Valley 12.16 nwi 7  
32 Henley, Maleek   Heritage (Lynchb 12.16 nwi 6  
34 Pierce, Garrett   Hidden Valley 12.18 nwi 7  
34 Coleman, Bryant   Halifax County S 12.18 nwi 5  
36 Bonds, Shaquille   Glenvar 12.20 nwi 8  
36 Bui, Hau   Northside 12.20 nwi 6  
38 Burress, Chevez   Bluefield 12.21 nwi 7  
39 Edrington, Dahquan   William Fleming 12.22 nwi 4  
40 Harlow, Carter   John S. Battle 12.26 nwi 2  
41 White, Tre   Millbrook 12.27 nwi 4  
42 Matney, Josh   John S. Battle 12.32 nwi 5  
43 Lawson, Logan   Auburn 12.37 nwi 8  
44 Vasquez, Luis   Fauquier 12.40 nwi 2  
45 Brown, Marcus   Staunton River 12.43 nwi 8  
45 Reid, Makenzie   Fauquier 12.43 nwi 4  
47 Knott, Derek   Fort Defiance 12.46 nwi 2  
48 Williams, Jeremy   Glenvar 12.48 nwi 10  
49 Witcher, Benjamin   Franklin County 12.56 nwi 7  
50 Wright, Curtis   Lord Botetourt 12.57 nwi 12  
51 Shulz, Patrick   James River (Buc 12.58 nwi 8  
51 Bendig, Tyler   Jefferson Forest 12.58 nwi 12  
53 Johnson, Unique   William Fleming 12.62 nwi 8  
54 King, Seth   Patrick County 12.65 nwi 10  
55 Muse, Bradley   Glenvar 12.66 nwi 10  
56 Robinson, Tyler   Jefferson Forest 12.69 nwi 12  
57 Chrisley, Brent   Pulaski County 12.72 nwi 13  
58 Le, Long   Abingdon 12.75 nwi 6  
59 Chapman, Kevin   Heritage (Lynchb 12.76 nwi 2  
59 Belcher, Seth   Alleghany 12.76 nwi 8  
61 Hogan, Shaine   Blacksburg 12.79 nwi 11  
62 Edwards, Adonis   Franklin County 12.81 nwi 5  
63 Cox, Jordan   Lord Botetourt 12.83 nwi 12  
64 Tinsley, Shaquon   Martinsville 12.91 nwi 9  
64 Cobbs, Rick   Pulaski County 12.91 nwi 13  
66 Robertson, Jalen   Franklin County 12.93 nwi 11  
67 Worley, Russ   Floyd County 12.94 nwi 9  
68 Burch, Kyle   Blacksburg 12.96 nwi 10  
69 Cash, Jacob   Cave Spring 12.97 nwi 10  
70 Wright, Alex   Radford 13.00 nwi 9  
71 Dowell, Marquese   Bluefield 13.05 nwi 13  
72 Miano, Anthony   Radford 13.11 nwi 9  
73 Breese, Christian   Lord Botetourt 13.12 nwi 12  
74 Saville, Patrick   Roanoke Catholic 13.15 nwi 9  
75 Norris, Hunter   Abingdon 13.26 nwi 8  
76 Drewery, Brian   Patrick County 13.29 nwi 11  
76 Grant, Jake   Radford 13.29 nwi 9  
78 Wilson, Luke   Auburn 13.33 nwi 11  
79 Tickle, Zach   Patrick County 13.37 nwi 11  
80 Curtis, Kyle   Cave Spring 13.47 nwi 13  
81 Dean, Rusty   John S. Battle 13.53 nwi 11  
82 Bailey, Brent   Floyd County 13.76 nwi 13  
83 Parcell, Nick   Auburn 13.78 nwi 9  
84 Eldridge, Tyler   Abingdon 13.81 nwi 11  
85 Know, Sam   Jefferson Forest 14.19 nwi 12  
86 Leggett, Montel   Bluefield 14.90 nwi 3  
 
Mens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Scharf, Harrison   E C Glass 22.46 nwi 1 10
2 White, Thomas   Fauquier 22.79 nwi 1 8
3 Bonds, Khalil   William Fleming 22.92 nwi 2 6
4 Carter, Brandon   Martinsville 22.97 nwi 2 4
5 Restrepo, Nicholas   Christiansburg 23.22 nwi 1 2
6 Augustine, Joey   Christiansburg 23.30 nwi 2 1
7 Gorham, Leonte   Alleghany 23.32 nwi 1  
8 Goard, Antonio   Brookville 23.42 nwi 3  
10 Cobb, Kaylynn   Lebanon 23.47 nwi 1 23.46
11 Crews, Donta   Halifax County S 23.47 nwi 3 23.46
9 West, Matt   Salem 23.47 nwi 3 23.46
12 Harlow, Carter   John S. Battle 23.85 nwi 2  
13 Donigan, Patrick   E C Glass 23.86 nwi 3 23.85
14 Pannell, Xavier   E C Glass 23.86 nwi 2 23.85
15 Burress, Chevez   Bluefield 23.94 nwi 7  
16 Payne, Jamal   Brookville 23.97 nwi 3  
17 Vasquez, Luis   Fauquier 23.99 nwi 3  
18 Mason, Aaron   William Fleming 24.01 nwi 1  
19 Sweatt, Jeff   Patrick Henry (R 24.02 nwi 9  
20 Womack, Davonta   Salem 24.03 nwi 6  
21 Hunt, Chandler   Salem 24.05 nwi 4  
22 Jones, Reginald   Halifax County S 24.13 nwi 6  
23 Davis, Broznan   Northside 24.20 nwi 4  
24 Suttles, Tucker   William Byrd 24.24 nwi 2  
25 Johnson, Colin   Hidden Valley 24.29 nwi 6  
26 Kelly, Ryan   Hidden Valley 24.31 nwi 5  
27 Flint, Dylan   James River (Buc 24.33 nwi 5  
28 Knott, Derek   Fort Defiance 24.47 nwi 4  
29 Martin, Dshea   Staunton River 24.54 nwi 7  
30 Reed, Tanner   Christiansburg 24.61 nwi 4  
30 Scott, Fe'zahn   Patrick Henry (R 24.61 nwi 5  
30 Graves, Nikalas   Heritage (Lynchb 24.61 nwi 9  
33 Fittz, Nick   Roanoke Catholic 24.67 nwi 5  
34 Unroe, Daniel   Alleghany 24.70 nwi 7  
35 Williams, Andrew (Jersey   Franklin County 24.75 nwi 6  
36 Norris, Eric   Pulaski County 24.76 nwi 6  
37 Hayden, Alfy   Patrick Henry (R 24.78 nwi 8  
38 Shulz, Patrick   James River (Buc 24.84 nwi 13  
39 Robinson, Tyler   Jefferson Forest 24.89 nwi 13  
40 McCoy, Jacob   Blacksburg 24.93 nwi 7  
41 Piotter, Brennan   Millbrook 25.03 nwi 9  
42 Matney, Josh   John S. Battle 25.04 nwi 4  
43 Wright, Curtis   Lord Botetourt 25.09 nwi 10  
44 Jennings, Kelvin   Halifax County S 25.17 nwi 5  
45 Hampton, Alex   Lord Botetourt 25.25 nwi 11  
46 Addo, Reinfred   Hidden Valley 25.26 nwi 8  
47 Schoolfield, Isaiah   Martinsville 25.31 nwi 13  
48 Henley, Maleek   Heritage (Lynchb 25.51 nwi 8  
49 Bendig, Tyler   Jefferson Forest 25.53 nwi 14  
50 Johnson, Unique   William Fleming 25.79 nwi 8  
51 Levy, Matt   Northside 25.81 nwi 7  
52 Bui, Hau   Northside 25.83 nwi 5  
53 King, Seth   Patrick County 25.85 nwi 10  
53 Cash, Jacob   Cave Spring 25.85 nwi 8  
55 Cox, Jordan   Lord Botetourt 25.96 nwi 10  
56 Miano, Anthony   Radford 26.13 nwi 10  
57 Le, Long   Abingdon 26.27 nwi 7  
58 Hammond, Corey   Patrick County 26.38 nwi 12  
59 Smythers, Cody   Pulaski County 26.39 nwi 13  
60 Rucker, Blair   Heritage (Lynchb 26.46 nwi 14  
61 Hunt, Ramir   Staunton River 26.51 nwi 8  
62 Hirsh, David   Blacksburg 26.52 nwi 10  
63 McGhee, Kaylen   Franklin County 26.55 nwi 11  
64 Edwards, Adonis   Franklin County 26.69 nwi 9  
65 Worley, Russ   Floyd County 26.89 nwi 11  
66 Semones, Cody   Pulaski County 26.95 nwi 13  
67 Wright, Alex   Radford 27.00 nwi 10  
68 Bailey, Brent   Floyd County 27.04 nwi 9  
69 Tickle, Zach   Patrick County 27.26 nwi 12  
70 Alderman, Will   Radford 27.28 nwi 11  
71 Smith, Josh   Cave Spring 27.45 nwi 12  
72 Hodge, Montarius   Martinsville 27.47 nwi 14  
73 Eldridge, Tyler   Abingdon 27.60 nwi 11  
74 Manns, Curtis   Bluefield 27.84 nwi 12  
75 Jung, Bliss   Jefferson Forest 28.30 nwi 13  
76 Saville, Patrick   Roanoke Catholic 28.60 nwi 9  
77 Graham, Austin   William Byrd 28.72 nwi 12  
78 Sterling, Seth   William Byrd 29.03 nwi 11  
79 Sulkin, Adam   Cave Spring 33.01 nwi 12  
 
Mens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 White, Thomas   Fauquier 49.58 1 10
2 Green-Gause, De'Quan   Christiansburg 50.50 1 8
3 Bonds, Khalil   William Fleming 50.90 2 6
4 Donigan, Patrick   E C Glass 52.00 2 4
5 Gorham, Leonte   Alleghany 52.27 1 2
6 Mason, Aaron   William Fleming 52.65 1 1
7 Clark, Travis   John S. Battle 52.84 2  
8 Calloway, Xavier   Heritage (Lynchb 53.10 2  
9 May, Owen   Hidden Valley 53.49 8  
10 McCoy, Jacob   Blacksburg 53.50 4  
11 Flint, Dylan   James River (Buc 53.82 3  
12 Murphy, Jonathan   William Byrd 53.91 2  
13 Harrell, Zac   Floyd County 53.93 6  
14 Johnson, Buck   Lord Botetourt 54.11 3 54.10
15 Owens, Chaz   Abingdon 54.11 2 54.10
16 Evans, B.K.   Christiansburg 54.28 1  
17 DeMaurice, Paul   Salem 54.29 5  
18 Brooks, William   Halifax County S 54.83 5  
19 Stem, Matthew   E C Glass 54.94 4  
20 Carter, Zac   Alleghany 54.95 7  
21 Gil, Brandon   Lord Botetourt 55.04 9  
22 Piotter, Brennan   Millbrook 55.18 3  
23 Palmer, Jason   William Byrd 55.26 9  
24 Perry, Jason   Patrick County 55.35 3  
25 Williams, Andrew (Jersey   Franklin County 55.36 10  
26 Burch, Kyle   Blacksburg 55.51 6  
27 Jones, Kyle   Staunton River 55.65 5  
27 Hayden, Alfy   Patrick Henry (R 55.65 9  
29 Franklin, Jamario   Amherst County 55.75 13  
30 Akers, Isaiah   Abingdon 55.94 4  
31 Shough, Michael   Patrick County 56.03 3  
32 Francis, Tyler   Cave Spring 56.06 7  
33 Belcher, Chris   Lebanon 56.16 4  
34 Merrill, Logan   Staunton River 56.42 7  
35 White, Tre   Millbrook 56.48 8  
36 Turner, Casey   Franklin County 56.53 4  
37 Davis, Jeffrey   Alleghany 56.72 8  
38 Martin, Tyler   Northside 56.84 10  
39 Scott, Fe'zahn   Patrick Henry (R 56.94 9  
40 Dugan, Kevin   Northside 57.10 8  
41 Hirsh, David   Blacksburg 57.12 7  
42 Ware, Adam   Fort Defiance 57.14 4  
43 Rupe, Brad   Pulaski County 57.28 6  
44 Harvey, Nick   Glenvar 57.47 11  
45 Thompson, Donavin   Fauquier 57.71 5  
46 Wyland, Ben   Heritage (Lynchb 57.88 6  
47 Rollins, Quincy   Pulaski County 57.95 6  
48 O'Neal, Zach   William Byrd 58.06 8  
49 Alderman, Will   Radford 58.16 9  
49 Velarde, Aaron   Christiansburg 58.16 8  
51 Gerstemeier, Ryan   Roanoke Catholic 59.58 11  
52 Shaw, Armond   Jefferson Forest 59.64 12  
53 Hairston, Rashawn   Martinsville 59.71 7  
54 Underwood, Patrick   Bassett 59.92 12  
55 Crawley, Lewis   Heritage (Lynchb 1:00.02 5  
56 Doroshenk, Ryan   Glenvar 1:00.09 11  
57 McGhee, Kaylen   Franklin County 1:00.12 5  
58 Mays, Hunter   Hidden Valley 1:00.33 11  
59 Curtis, Kyle   Cave Spring 1:00.40 7  
60 Morris, Brandon   Bluefield 1:00.41 13  
61 Tainer, Peter   Lord Botetourt 1:00.59 10  
62 Tinsley, Shaquon   Martinsville 1:00.68 10  
63 Willis, Brian   Patrick Henry (R 1:02.52 10  
64 Agri, Nick   Lebanon 1:03.40 9  
65 Clark, Zac   Radford 1:03.80 10  
66 Villa, Carter   Jefferson Forest 1:04.11 13  
67 Murphy, Dwayne   William Fleming 1:04.58 6  
68 Paragus, Josh   Jefferson Forest 1:05.13 12  
69 Welch, Sam   Roanoke Catholic 1:05.33 11  
70 Akers, Jordan   Floyd County 1:07.93 11  
71 Bond, Edward   Bluefield 1:09.63 12  
72 Bond, Isaac   Bluefield 1:11.21 12  
-- Burke, Joey   Fauquier FS 1  
 
Mens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Atkinson, Chase   Abingdon 1:58.33 1 10
2 Barney, David   E C Glass 1:58.57 1 8
3 Johnston, Joel   Martinsville 2:00.50 1 6
4 Carter, Michael   Blacksburg 2:00.56 1 4
5 Borny, Matthew   Blacksburg 2:02.48 1 2
6 Earles, Cody   Blacksburg 2:02.63 1 1
7 Chase, Zach   Christiansburg 2:03.07 1  
8 Rasnake, Bradley   Lebanon 2:03.77 1  
9 Pittard, Matt   E C Glass 2:04.17 1  
10 Spence, Jonathan   Floyd County 2:05.05 1  
11 Waller, Jermayne   E C Glass 2:05.55 1  
12 Smith, Caleb   Patrick County 2:06.57 1  
13 Spurlock, Matt   Christiansburg 2:07.52 1  
14 Johnson, Ryan   Radford 2:07.92 1  
15 Grady, Curtis   Fauquier 2:08.70 1  
16 Kern, Gaige   Alleghany 2:08.82 1  
17 Wessel, Jack   Fauquier 2:10.84 1  
18 Schafer, Cole   Radford 2:11.28 1  
19 Davis, Jeffrey   Alleghany 2:11.92 1  
20 Wurzburger, Matthew   Floyd County 2:12.21 1  
21 Quesenberry, Grey   Pulaski County 2:12.28 1  
22 Stiltner, Bruce   Abingdon 2:12.44 1  
23 Martin, Baxter   John S. Battle 2:12.49 1  
24 Harmon, Phillip   Patrick Henry (R 2:12.86 1  
25 Kramer, Alex   Patrick County 2:13.02 1  
26 Swiney, Brad   John S. Battle 2:13.11 1  
27 Martin, Nick   Fauquier 2:13.32 1  
28 Neukirch, Preston   Floyd County 2:15.38 1  
29 Wyland, Ben   Heritage (Lynchb 2:15.53 1  
30 Smith, Michael   Northside 2:16.08 1  
31 Barber, Robbie   Fort Defiance 2:17.64 1  
32 Eaton, Rusty   Glenvar 2:18.29 1  
33 Jones, Jamy'ron   William Fleming 2:18.53 1  
34 Cook, Michael   Christiansburg 2:18.57 1  
35 McNabb, Harrison   Northside 2:18.90 1  
36 Bader, Max   Millbrook 2:19.26 1  
37 Harrell, Kyle   James River (Buc 2:19.35 1  
38 Yearout, Paul   William Byrd 2:19.52 1  
39 Tran, Steven   William Fleming 2:20.31 1  
40 Salas, Jacob   Martinsville 2:20.69 1  
41 Iannello, Grant   Cave Spring 2:20.75 1  
42 Carter, Zac   Alleghany 2:20.78 1  
43 Meadows, Joey   Fort Defiance 2:21.97 1  
44 Akers, Damon   Pulaski County 2:22.06 1  
45 O'Neil, Thomas   Martinsville 2:22.95 1  
46 Wilson, Julian   Heritage (Lynchb 2:23.39 1  
47 Lazorisak, Nicholas   Franklin County 2:23.62 1  
48 Black, Ben   Abingdon 2:24.08 1  
49 Brunal, Carlos   Patrick Henry (R 2:24.47 1  
50 Wetzel, Matt   Auburn 2:25.08 1  
51 Keller, Taylor   Lord Botetourt 2:25.24 1  
52 Francisco, Cody   Staunton River 2:25.28 1  
53 Kennedy, David   Patrick Henry (R 2:25.39 1  
54 Woodford, Benjamin   Staunton River 2:26.75 1  
55 Gerstemeier, Ryan   Roanoke Catholic 2:26.84 1  
56 Burnette, Dre   Salem 2:27.54 1  
57 Stephens, Trevonta   Heritage (Lynchb 2:28.02 1  
58 Hodges, Shane   Franklin County 2:29.74 1  
59 Vogelsong, Donnie   Salem 2:31.68 1  
60 Stiles, Matthew   Cave Spring 2:31.88 1  
61 Colozza, Nick   Cave Spring 2:32.01 1  
62 Barton, Jacob   Franklin County 2:33.24 1  
63 Smith, Eric   Jefferson Forest 2:34.20 1  
64 Amstutz, Caleb   Roanoke Catholic 2:34.50 1  
65 Fairburn, Connor   Lord Botetourt 2:35.55 1  
66 Deo, Ndayisenga   William Fleming 2:35.72 1  
67 Ayers, Calvin   Salem 2:38.52 1  
68 Hatch, Rhett   Jefferson Forest 2:39.24 1  
69 Shupe, Nathan   Pulaski County 2:39.41 1  
70 Tainer, Alex   Lord Botetourt 2:41.26 1  
71 Tosh, Austin   Staunton River 2:41.28 1  
72 Gattason, Devon   Bluefield 2:44.59 1  
73 Dowell, Marquese   Bluefield 2:47.87 1  
 
Mens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Cedillo, David   Brookville 4:26.87 1 10
2 Borny, Matthew   Blacksburg 4:28.82 1 8
3 Robertson, Stuart   Staunton River 4:30.08 1 6
4 Chase, Zach   Christiansburg 4:31.13 1 4
5 Earles, Cody   Blacksburg 4:33.71 1 2
6 Ginnings, Justin   Salem 4:36.60 1 1
7 Carter, Michael   Blacksburg 4:37.33 1  
8 McBane, Michael   Lord Botetourt 4:38.23 1  
9 Cook, Tanner   Abingdon 4:38.70 1  
10 Smith, Caleb   Patrick County 4:40.53 1  
11 Tony, Harrison   Patrick Henry (R 4:42.47 1  
12 Rasnake, Bradley   Lebanon 4:44.31 1  
13 Spurlock, Matt   Christiansburg 4:45.62 1  
14 Wiggins, John   Cave Spring 4:45.77 1  
15 Seymour, Dan   Cave Spring 4:47.55 1  
16 Barrett, David   Staunton River 4:48.09 1  
17 Grady, Curtis   Fauquier 4:50.90 1  
18 Kern, Gaige   Alleghany 4:51.79 1  
19 Schafer, Cole   Radford 4:52.75 1  
20 Wessel, Jack   Fauquier 4:53.65 1  
21 Caplinger, Joey   Cave Spring 4:55.42 1  
22 Gifford, Michael   Abingdon 4:55.48 1  
23 Wall, Colin   Salem 4:56.57 1  
24 Swiney, Brad   John S. Battle 4:57.04 1  
25 Kramer, Alex   Patrick County 4:57.95 1  
26 Long, Noah   Hidden Valley 4:58.62 1  
27 Cotter, Joe   Patrick Henry (R 5:01.76 1  
28 Gilb, Scott   Fauquier 5:02.05 1  
29 Altizer, Bryce   Floyd County 5:04.03 1  
30 Pruitt, Charlie   Fort Defiance 5:04.49 1  
31 Rose, John   E C Glass 5:04.86 1  
32 Martin, Baxter   John S. Battle 5:05.01 1  
33 Stockton, Javarron   Martinsville 5:06.21 1  
34 Osborne, Vincent   Floyd County 5:06.95 1  
35 LeHardy, Sammy   Hidden Valley 5:08.13 1  
36 Bader, Max   Millbrook 5:10.26 1  
37 Harless, Daniel   Christiansburg 5:10.47 1  
38 Anderson, Zhenya   Franklin County 5:10.55 1  
39 Agnes, Tyler   Radford 5:11.72 1  
40 Alfaro, Juan   Fort Defiance 5:11.87 1  
41 Cundiff, Patrick   E C Glass 5:11.93 1  
42 Wetzel, Matt   Auburn 5:12.38 1  
43 Oakley, Ethan   Franklin County 5:15.19 1  
44 Farmer, Dontel   Amherst County 5:17.38 1  
45 Laughlin, Zane   Jefferson Forest 5:17.96 1  
46 Gullapalli, Sachith   Hidden Valley 5:19.28 1  
47 Yearout, Paul   William Byrd 5:20.39 1  
48 Mcguire, Bradley   Millbrook 5:20.79 1  
49 Lowe, Caleb   Alleghany 5:21.29 1  
50 Meadows, Joey   Fort Defiance 5:23.02 1  
51 Brickey, Casey   Lord Botetourt 5:23.63 1  
52 Moyer, Timmy   Christian He 5:24.11 1  
53 Nugent, Eric   Millbrook 5:24.42 1  
54 Smith, Michael   Northside 5:24.65 1  
55 Hurt, Logan   Staunton River 5:24.83 1  
56 Linden, Nathan   Northside 5:26.98 1  
57 Hernandez, Luis   Martinsville 5:28.74 1  
58 Harrell, Kyle   James River (Buc 5:28.82 1  
59 Kennedy, David   Patrick Henry (R 5:30.33 1  
60 Wooldridge, Brandon   Jefferson Forest 5:33.24 1  
61 McDaniel, Nick   Floyd County 5:38.67 1  
62 McNabb, Harrison   Northside 5:38.69 1  
63 Wright, Jack   Alleghany 5:39.79 1  
64 Flores, Eli   Lord Botetourt 5:45.82 1  
65 Fennessey, William   James River (Buc 5:45.87 1  
66 Welch, Sam   Roanoke Catholic 5:50.53 1  
67 Eldridge, Brandon   Bluefield 5:52.02 1  
68 Dushaw, Tim   Jefferson Forest 5:53.17 1  
69 Florio, Seth   Franklin County 6:06.57 1  
70 Snow, Connor   Roanoke Catholic 6:24.46 1  
71 Connell, Blake   Roanoke Catholic 6:37.09 1  
-- Gibson, Trey   William Byrd DQ 1  
-- Swiney, Brent   John S. Battle DQ 1  
-- Price, Max   Abingdon DQ 1  
 
Mens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 O'Reilly, Seumas   Warren County 9:25.43 1 10
2 Cedillo, David   Brookville 9:34.96 1 8
3 Seymour, Cody   Cave Spring 9:47.94 1 6
4 Robertson, Stuart   Staunton River 9:52.91 1 4
5 Phillips, Luke   Blacksburg 9:53.74 1 2
6 Combs, Noah   Blacksburg 9:55.40 1 1
7 Swiney, Brent   John S. Battle 10:00.94 1  
8 Nicely, Cimarron   Alleghany 10:03.14 1  
9 Pasier, Matthew   Blacksburg 10:06.39 1  
10 Gibson, Trey   William Byrd 10:08.15 1  
11 Kasper, James   Glenvar 10:08.34 1  
12 Hogan, Conor   Lord Botetourt 10:09.59 1  
13 Turner, Alex   Patrick County 10:22.02 1  
14 Ulrich, Jon   Lebanon 10:27.39 1  
15 Fonseca, Matt   Christiansburg 10:32.25 1  
16 Witcher, Bennett   Lord Botetourt 10:33.23 1  
17 Wiggins, John   Cave Spring 10:34.47 1  
18 Seo, Joe   E C Glass 10:38.31 1  
19 Gifford, Michael   Abingdon 10:42.26 1  
20 Elbrecht, Jacob   E C Glass 10:45.37 1  
21 Long, Noah   Hidden Valley 10:46.20 1  
22 Galliher, Nathan   John S. Battle 10:54.53 1  
23 Seufer, Peter   E C Glass 10:57.92 1  
24 Lambert, Taylor   Franklin County 11:03.58 1  
25 Capuano, Joey   Fort Defiance 11:08.27 1  
26 Constantino, Dustin   Fauquier 11:10.99 1  
27 Gilb, Scott   Fauquier 11:12.82 1  
28 Laughlin, Zane   Jefferson Forest 11:17.60 1  
29 George, Noah   Fauquier 11:19.62 1  
30 Byrd, Justin   Floyd County 11:23.75 1  
31 Paget, Alec   Patrick Henry (R 11:23.92 1  
32 Altizer, Bryce   Floyd County 11:24.47 1  
33 Nugent, Eric   Millbrook 11:29.49 1  
34 Carroll, Brian   Christiansburg 11:32.01 1  
35 Newton, Joey   Abingdon 11:33.37 1  
36 Agnes, Tyler   Radford 11:38.59 1  
37 Gullapalli, Sachith   Hidden Valley 11:39.83 1  
38 Boeckman, Calin   Fort Defiance 11:44.96 1  
39 Burchett, Cody   Cave Spring 11:46.12 1  
40 Tuck, Dylan   Christiansburg 11:49.36 1  
41 Kern, Tyler   James River (Buc 11:57.69 1  
42 Underwood, Patrick   Bassett 11:58.97 1  
43 Britton, Aaron   Staunton River 11:59.76 1  
44 Caffrey, Matthew   Patrick Henry (R 12:01.04 1  
45 Simpson, Jake   Lord Botetourt 12:28.36 1  
46 Landes, Nathan   Fort Defiance 12:50.55 1  
47 Barton, Jacob   Franklin County 12:55.74 1  
48 Dennis, Bailey   Jefferson Forest 13:24.69 1  
49 White, Hunter   Jefferson Forest 13:30.20 1  
-- Roberts, James   Bluefield DNF 1  
 
Mens 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Harden, Jha-liel   Patrick Henry (R 14.96 1 10
2 Lightfoot, Trevis   Abingdon 15.27 1 8
3 Bowman, Marcus   Halifax County S 15.41 1 6
4 Cox, Azariah   Heritage (Lynchb 15.61 1 4
5 West, Anthony   Amherst County 16.16 1 2
6 Carter, Tonda   Christiansburg 16.17 2 1
7 Jordan, Kenneth   Salem 16.26 2  
8 Pannell, Xavier   E C Glass 16.27 2  
9 Deane, Aaron   E C Glass 16.61 2  
10 Belcher, Chris   Lebanon 16.73 1 16.72
11 Muldoon, Mackenzie   Christiansburg 16.73 3 16.72
12 Bell, Chris   E C Glass 16.87 2  
13 Sims, Ryan   Blacksburg 17.02 2  
14 Holdren, Cameron   Staunton River 17.38 6  
15 Houk, Wesley   Fauquier 17.39 2  
16 Neely, Josh   James River (Buc 17.54 6  
17 Ledbetter, Jeremy   Salem 17.60 3  
18 Heitzel, Leif   Fauquier 17.66 3  
19 Ball, Aidan   Blacksburg 17.67 3  
20 Pugh, Spencer   Salem 17.79 3  
21 Herwald, Hunter   Alleghany 17.94 4  
22 Campbell, Zane   Staunton River 18.06 6  
23 Meier, Steven   Lord Botetourt 18.08 4  
24 Holmes, Grant   Fauquier 18.14 3  
25 Pelaccio, Jesse   Staunton River 18.31 6  
26 Fletcher, Marcellus   William Byrd 18.56 1  
27 Jones, Ricky   Jefferson Forest 18.67 4  
28 Hunter, Ryan   Cave Spring 18.74 5  
29 Robertson, Mark   Northside 18.78 6  
30 Reynolds, Waylon   Abingdon 18.80 2  
31 Akrim, Omare   Floyd County 18.85 4  
32 Goatley, Adam   Blacksburg 18.90 3  
33 Faint, Conner   Millbrook 19.03 4  
34 Vitello, John   Cave Spring 19.14 4  
35 Hockhammer, Matt   Millbrook 19.16 5  
36 Craft, Justin   Auburn 19.22 5  
37 Gibbs, Jacob   Hidden Valley 19.31 3  
38 Young, Alex   Millbrook 19.54 5  
39 Miller, Jonathan   Auburn 19.56 5  
40 Fisher, Joseph   William Byrd 19.93 1  
41 Sutliff, Hunter   William Byrd 20.06 5  
42 Greely, Charles   Glenvar 20.28 5  
43 Anderson, James   Halifax County S 20.30 4  
44 Crocker, John   Radford 21.26 6  
45 Gibson, Gabe   James River (Buc 21.47 6  
46 Reynolds, Damon   Alleghany 22.06 5  
47 Vipperman, Jonathan   Patrick County 22.78 4  
 
Mens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Harden, Jha-liel   Patrick Henry (R 40.93 1 10
2 Sims, Ryan   Blacksburg 41.81 2 8
3 Houk, Wesley   Fauquier 41.94 2 6
4 Bell, Chris   E C Glass 42.08 1 4
5 Bowman, Marcus   Halifax County S 42.11 1 2
6 Jordan, Kenneth   Salem 43.08 1 1
7 Ledbetter, Jeremy   Salem 43.31 3  
8 Heitzel, Leif   Fauquier 43.35 3  
9 Neely, Josh   James River (Buc 43.53 3  
10 Faint, Conner   Millbrook 43.89 5  
11 Reynolds, Waylon   Abingdon 43.93 1  
12 Carter, Tonda   Christiansburg 44.18 5  
13 McConnell, Arius   Salem 44.34 5  
14 Cox, Azariah   Heritage (Lynchb 44.36 2  
15 Ball, Aidan   Blacksburg 44.49 3  
16 Lightfoot, Trevis   Abingdon 44.98 1  
17 Delavergne, Ed   Fauquier 45.06 4  
18 Gibbs, Jacob   Hidden Valley 45.10 2  
19 Deane, Aaron   E C Glass 45.14 2  
20 Jones, Ricky   Jefferson Forest 45.20 4  
21 Goatley, Adam   Blacksburg 46.12 4  
22 Herwald, Hunter   Alleghany 46.36 6  
23 Pelaccio, Jesse   Staunton River 46.42 9  
24 Muldoon, Mackenzie   Christiansburg 46.58 5  
25 Robertson, Mark   Northside 46.77 9  
26 Sutliff, Hunter   William Byrd 47.07 6  
27 Meier, Steven   Lord Botetourt 47.38 5  
28 Hockhammer, Matt   Millbrook 47.86 7  
29 Cardillo, Michael   Pulaski County 47.97 4  
30 Brandon, Roland   Halifax County S 48.36 3  
31 Vitello, John   Cave Spring 48.76 7  
32 Fisher, Joseph   William Byrd 48.92 4  
33 Hunter, Ryan   Cave Spring 49.67 6  
34 Campbell, Zane   Staunton River 49.75 8  
35 Young, Alex   Millbrook 50.12 7  
36 Greely, Charles   Glenvar 50.17 7  
37 Vipperman, Jonathan   Patrick County 51.01 6  
38 Conley, Clif   Floyd County 51.96 7  
39 Williams, Luke   Staunton River 52.42 9  
40 McCadden, Mark   Patrick Henry (R 52.70 4  
41 Crocker, John   Radford 52.96 8  
42 Reynolds, Damon   Alleghany 53.05 7  
43 Gibson, Gabe   James River (Buc 53.60 8  
44 Armistead, Trey   Jefferson Forest 58.62 8  
-- Craft, Justin   Auburn DNF 6  
-- Miller, Jonathan   Auburn DNF 5  
-- Graves, Dontra   Halifax County S DNF 3  
-- Dews, Derrick   E C Glass DQ 6  
 
Mens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Donigan, Williams,
Pannell, Scharf
  E C Glass 43.30 1 10
2 Racquane, Calloway,
Payne, Goard
  Brookville 43.30 1 8
3 Relay Team   Christiansburg 43.72 1 6
4 Relay Team   Salem 44.35 2 4
5 Mesadieu, Fitzgera,
Sweatt, Whorley
  Patrick Henry (R 44.62 3 2
6 Bowman, Weaver,
Jennings, Coleman
  Halifax County S 45.33 2 1
7 Vasquez, White,
Houk, Seminoro
  Fauquier 45.45 1  
8 Hale, Suttles,
Harris, Preston
  William Byrd 45.56 1  
9 Johnson, Gibbs,
Kelly, Pierce
  Hidden Valley 45.75 1  
10 Ball, Dove,
Burch, Sims
  Blacksburg 46.04 2  
11 Davis, Dugan,
Patton, Jackson
  Northside 46.41 5  
12 Parker, Claytor,
Moon, Brown
  Staunton River 46.66 2  
13 Clark, Harlow,
Matney, Richter
  John S. Battle 46.71 2  
14 Davis, Herwald,
Unroe, Burks
  Alleghany 47.34 4  
15 Calloway, Henley,
Cox, Graves
  Heritage (Lynchb 47.42 4  
16 Ritchey, Johnston,
Bendig, Robinson
  Jefferson Forest 47.45 5  
17 Hampton, Maynor,
Wright, Cox
  Lord Botetourt 47.69 4  
18 Relay Team   Floyd County 47.75 3  
19 Witcher, Robertso,
Flynn, Edwards
  Franklin County 47.91 4  
20 Murphy, Cash,
Vitello, Morrow
  Cave Spring 48.05 4  
21 Wingard, Lightfoo,
Norris, Le
  Abingdon 48.90 2  
22 Gersteme, Saville,
Fittz, Price
  Roanoke Catholic 50.33 3  
23 Relay Team   Radford 50.87 3  
24 Wilson, Lawson,
Craft, Petry
  Auburn 50.89 3  
-- Murphy, Johnson,
Riggins, Jones
  William Fleming DQ 3  
-- Powell, Cobbs,
Norris, Chrisley
  Pulaski County DQ 5  
 
Mens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Christiansburg 3:29.60 4 10
2 Edringto, Mason,
Bonds, Craft
  William Fleming 3:31.09 1 8
3 Barney, Bell,
Waller, Williams
  E C Glass 3:34.44 1 6
4 Owens, Atkinson,
Evans, Akers
  Abingdon 3:36.26 1 4
5 Fitzgera, Harden,
Hayden, Scott
  Patrick Henry (R 3:37.24 2 2
6 Murphy, Hale,
Palmer, O'Neal
  William Byrd 3:38.68 1 1
7 Burke, Delaverg,
Delaverg, Thompson
  Fauquier 3:40.59 1  
8 Earles, Phillips,
Poole, Carter
  Blacksburg 3:41.51 1  
9 Relay Team   Floyd County 3:44.90 3  
10 Johnson, Tainer,
Maynor, Gil
  Lord Botetourt 3:45.61 3  
11 Relay Team   Salem 3:45.98 2  
12 Belcher, Rasnake,
Agri, Sexton
  Lebanon 3:49.25 3  
13 Relay Team   Radford 3:50.37 2  
14 Smith, Rollins,
Cardillo, Rupe
  Pulaski County 3:52.13 3  
15 Francis, Murphy,
Curtis, Morrow
  Cave Spring 3:53.31 2  
16 Dugan, Martin,
Kim, Levy
  Northside 3:54.21 2  
17 Turner, Robertso,
Williams, McGhee
  Franklin County 3:56.13 3  
18 Williams, Lilly,
Roberts, Morris
  Bluefield 4:01.14 3  
-- Parker, Claytor,
Jones, Merrill
  Staunton River DQ 2 1
 
Mens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Mattingl, Poole,
Lu, Wilson
  Blacksburg 8:37.35 1 10
2 Nicely, Bradley,
Lowe, Wright
  Alleghany 8:48.16 1 8
3 Relay Team   Christiansburg 9:04.42 1 6
4 Relay Team   Salem 9:08.06 1 4
5 Martin, George,
Dorman, Delaverg
  Fauquier 9:10.84 1 2
6 Hodges, Turner,
Oakley, Lambert
  Franklin County 9:14.22 1 1
7 Relay Team   Floyd County 9:18.81 1  
8 Gross, Murphy,
Tran, Riggins
  William Fleming 9:37.34 1  
9 McNabb, Smith,
Johnson, Linden
  Northside 9:39.16 1  
10 Keller, Fairburn,
Flores, Simpson
  Lord Botetourt 9:44.43 1  
11 Swaffar, Gotschal,
Snebold, Burchett
  Cave Spring 9:46.87 1  
12 Woodford, Tosh,
Britton, Hurt
  Staunton River 10:05.77 1  
 
Mens Distance Medley Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Borny, Phillips,
Poole, Carter
  Blacksburg 11:09.44 1 10
2 Hartley, Vaughn,
May, Pierce
  Hidden Valley 11:37.84 1 8
3 Tony, Cotter,
Harmon, Brunal
  Patrick Henry (R 11:42.94 1 6
4 Martin, Grady,
Wessel, Dorman
  Fauquier 11:58.03 1 4
5 Gotschal, Caplinge,
Iannello, Seymour
  Cave Spring 12:19.37 1 2
6 Pruitt, Ware,
Thibodea, Capuano
  Fort Defiance 12:28.63 1 1
7 Relay Team   Christiansburg 12:47.07 1  
 
Mens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Callison, Ethan   Fort Defiance 53-05.00(16.28m) 1 10
2 Hill, Oakley   Fort Defiance 50-06.50(15.41m) 1 8
3 Mesadieu, Ben   Patrick Henry (R 50-04.50(15.35m) 1 6
4 Walvoort, Asa   Staunton River 49-05.50(15.07m) 1 4
5 Carrillo, Luca   Fauquier 48-01.00(14.66m) 1 2
6 Thompson, A J   William Byrd 47-07.50(14.52m) 1 1
7 Hajduk, Mike   Staunton River 45-06.50(13.88m) 1  
8 Calfee, Ian   Pulaski County 45-00.50(13.73m) 1  
9 Lucas, Brandon   Floyd County 44-09.50(13.65m) 1  
10 Caldwell, Caleb   Christiansburg 42-03.50(12.89m) 1  
11 Kennedy, Thomas   Lord Botetourt 42-00.00(12.80m) 1  
12 Calfee, Kareem   Pulaski County 41-10.50(12.76m) 1  
13 Hinkley, Michael   Auburn 41-09.50(12.74m) 1  
14 Clowser, Cameron   Salem 41-01.00(12.52m) 1  
15 Rose, Demarcus   Amherst County 40-04.00(12.29m) 1  
16 Robey, Arkeem   Heritage (Lynchb 40-03.50(12.28m) 1  
17 Fenton, Jordan   Christiansburg 39-10.50(12.15m) 1  
18 Jones, David   E C Glass 39-05.50(12.03m) 1  
19 Enkhbold, Lenny   Salem 39-02.50(11.95m) 1  
20 Conner, Brice   William Byrd 39-01.00(11.91m) 1  
21 Fredrick, Cortland   Staunton River 38-08.00(11.79m) 1  
22 Peton, Adam   Blacksburg 38-02.00(11.63m) 1  
23 Wade, Ryan   Franklin County 37-08.00(11.48m) 1  
24 Dew, Ethan   Alleghany 37-05.00(11.40m) 1  
25 Reynolds, Jalen   Patrick County 37-04.00(11.38m) 1  
26 Deacon, Owen   James River (Buc 37-03.50(11.37m) 1  
27 Rigney, Kyle   Franklin County 37-01.00(11.30m) 1  
28 Holden, Trevor   Hidden Valley 36-11.00(11.25m) 1  
29 Showers-hogue, Tecquin   Halifax County S 36-10.00(11.23m) 1  
30 Fitzgerald, Shaheed   Patrick Henry (R 36-09.00(11.20m) 1  
31 Thurman, Adam   Martinsville 36-07.00(11.15m) 1  
32 Martinez, Daniel   James River (Buc 36-06.00(11.13m) 1  
33 Williams, Tyshawn   Martinsville 36-05.50(11.11m) 1  
34 Jones, Kevin   E C Glass 35-11.50(10.96m) 1  
35 Hill, Brandon   Fort Defiance 35-09.50(10.91m) 1  
36 Winters, Logan   Christiansburg 35-08.00(10.87m) 1  
37 Lu, Jake   Blacksburg 35-07.00(10.85m) 1  
38 Masu, Giovanni   Northside 35-05.50(10.81m) 1  
39 Belcher, Chris   Pulaski County 35-05.00(10.80m) 1  
40 Saylor, Nick   Lord Botetourt 35-03.00(10.74m) 1  
40 Truskey, Patrick   Cave Spring 35-03.00(10.74m) 1  
42 Fleenor, Josh   Auburn 35-01.50(10.71m) 1  
43 Walker, Ezra   Halifax County S 34-11.00(10.64m) 1  
44 Cox, Alex   Jefferson Forest 34-09.50(10.60m) 1  
45 Stewart, Tyreek   Radford 34-07.50(10.55m) 1  
46 Macey, Josh   Floyd County 34-03.00(10.44m) 1  
47 Bryant, Chandler   Patrick County 34-02.00(10.41m) 1  
48 Brown, De'von   William Fleming 33-11.00(10.34m) 1  
49 Runyon, Christian   William Byrd 33-10.50(10.33m) 1  
50 Brucki, Dylan   Cave Spring 33-06.50(10.22m) 1  
51 Dushman, Calvin   Fauquier 33-01.50(10.10m) 1  
52 Vance, Devin   Franklin County 32-09.50(9.99m) 1  
53 Huffman, Corey   Fauquier 32-08.50(9.97m) 1  
54 France, Christopher   Martinsville 32-07.00(9.93m) 1  
55 Nowlin, Marquise   Patrick County 32-05.50(9.89m) 1  
56 McDaniel, Eric   Floyd County 31-11.50(9.74m) 1  
57 Anderson, Travis   Alleghany 31-11.00(9.73m) 1  
58 Craghead, John   Hidden Valley 31-09.00(9.68m) 1  
59 Orlov, Julian   Radford 31-06.00(9.60m) 1  
60 Marable, Jairus   Halifax County S 31-02.00(9.50m) 1  
61 Salinas, Alex   Hidden Valley 30-03.50(9.23m) 1  
62 Bendig, Tyler   Jefferson Forest 29-00.00(8.84m) 1  
63 Barnett, Terrell   Patrick Henry (R 28-08.00(8.74m) 1  
64 Price, Ben   Roanoke Catholic 28-01.00(8.56m) 1  
65 Akers, Harley   Auburn 27-11.50(8.52m) 1  
66 Shane, Eaton   Glenvar 27-04.00(8.33m) 1  
67 Tran, Teddy   Northside 22-09.50(6.95m) 1  
 
Mens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Carrillo, Luca   Fauquier 141-00(42.98m) 1 10
2 Hill, Oakley   Fort Defiance 138-02(42.11m) 1 8
3 Wade, Ryan   Franklin County 133-08(40.74m) 1 6
4 Walvoort, Asa   Staunton River 130-07(39.80m) 1 4
5 Callison, Ethan   Fort Defiance 130-01(39.65m) 1 2
6 Deacon, Owen   James River (Buc 125-07(38.28m) 1 1
7 Moyer, Nate   Blacksburg 122-07(37.36m) 1  
8 Curtis, Kyle   Cave Spring 122-05(37.31m) 1  
9 Jones, Kevin   E C Glass 117-01(35.69m) 1  
10 Hajduk, Mike   Staunton River 116-05(35.48m) 1  
11 Holdren, Cameron   Staunton River 116-02(35.41m) 1  
12 Lucas, Brandon   Floyd County 113-00(34.44m) 1  
13 Runyon, Christian   William Byrd 111-02(33.88m) 1  
14 Thompson, A J   William Byrd 109-07(33.40m) 1  
15 Mesadieu, Ben   Patrick Henry (R 109-04(33.32m) 1  
16 Jones, David   E C Glass 109-01(33.25m) 1  
17 Hill, Brandon   Fort Defiance 109-00(33.22m) 1  
18 Kingrea, Zach   Christiansburg 108-02(32.97m) 1  
19 Macey, Josh   Floyd County 107-04(32.72m) 1  
20 Smith, Casey   Alleghany 106-09(32.54m) 1  
21 Reynolds, James   Pulaski County 106-07(32.49m) 1  
22 Saylor, Nick   Lord Botetourt 103-05.50(31.53m) 1  
23 Hairston, Larry   Christiansburg 103-05(31.52m) 1  
24 Witherspoon, Josh   Pulaski County 101-06(30.94m) 1  
25 Broughman, Chris   Alleghany 100-00(30.48m) 1  
26 Showers-hogue, Tecquin   Halifax County S 98-11(30.15m) 1  
26 Rigney, Kyle   Franklin County 98-11(30.15m) 1  
28 Loving, Joey   Northside 98-01(29.90m) 1  
29 Hudgins, Jonathan   Hidden Valley 98-00(29.87m) 1  
30 Hamm, Ricky   James River (Buc 97-10(29.82m) 1  
31 Conner, Brice   William Byrd 95-06(29.11m) 1  
32 Brown, De'von   William Fleming 95-00(28.96m) 1  
33 Orlov, Julian   Radford 93-07(28.52m) 1  
34 Nowlin, Marquise   Patrick County 92-08(28.24m) 1  
35 Truskey, Patrick   Cave Spring 92-05(28.17m) 1  
36 Masu, Giovanni   Northside 89-11(27.41m) 1  
37 Morse, William   Hidden Valley 89-07(27.31m) 1  
38 Stewart, Tyreek   Radford 89-06(27.28m) 1  
39 Spinner, Kris   E C Glass 89-01(27.15m) 1  
40 Lu, Jake   Blacksburg 88-09.50(27.06m) 1  
41 Reynolds, Jalen   Patrick County 87-00(26.52m) 1  
42 Bendig, Tyler   Jefferson Forest 85-08(26.11m) 1  
42 Hodge, Montarius   Martinsville 85-08(26.11m) 1  
44 Oliver, Robert   Halifax County S 82-00(24.99m) 1  
45 Green, George   Bluefield 81-06(24.84m) 1  
46 Hairston, Rashawn   Martinsville 81-04(24.79m) 1  
47 Smith, Marquis   Franklin County 80-06(24.54m) 1  
48 Francis, Tyler   Cave Spring 80-03(24.46m) 1  
49 Kennedy, Thomas   Lord Botetourt 78-01(23.80m) 1  
50 Hairston, Tyler   Martinsville 76-03(23.24m) 1  
51 Edmondson, Cody   Christiansburg 74-04(22.66m) 1  
52 Price, Ben   Roanoke Catholic 73-08(22.45m) 1  
53 Burnette, Chris   Floyd County 73-00(22.25m) 1  
54 Holt, TreyQuan   Halifax County S 72-06.50(22.11m) 1  
55 Burr, Brady   Fauquier 72-01(21.97m) 1  
56 Brown, Ledre   Heritage (Lynchb 70-01(21.36m) 1  
57 Huffman, Corey   Fauquier 70-00(21.34m) 1  
58 Craghead, John   Hidden Valley 68-00(20.73m) 1  
59 Barnett, Terrell   Patrick Henry (R 66-06(20.27m) 1  
60 Sutton, Mark   Bluefield 63-03.50(19.29m) 1  
61 Akers, Harley   Auburn 52-03.50(15.94m) 1  
-- Clowser, Cameron   Salem ND(--) 1  
 
Mens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Franklin, Damien   Amherst County 6-00.00(1.83m) 1 10
2 Donigan, Patrick   E C Glass 6-00.00(1.83m) 1 8
3 Holdren, Cameron   Staunton River 6-00.00(1.83m) 1 6
4 Jordan, Kenneth   Salem 6-00.00(1.83m) 1 4
5 Davis, Broznan   Northside 6-00.00(1.83m) 1 2
6 Gardner, Shawn   Lord Botetourt 5-10.00(1.78m) 1 0.50
6 Motley, Brendan   Christiansburg 5-10.00(1.78m) 1 0.50
8 Jones, David   E C Glass 5-10.00(1.78m) 1  
9 Evans, Trey   Abingdon 5-10.00(1.78m) 1  
10 Herwald, Hunter   Alleghany 5-08.00(1.73m) 1  
11 Norris, Eric   Pulaski County 5-08.00(1.73m) 1  
12 Harden, Jha-liel   Patrick Henry (R 5-08.00(1.73m) 1  
13 Green-Gause, De'Quan   Christiansburg 5-08.00(1.73m) 1  
14 Holmes, Grant   Fauquier 5-08.00(1.73m) 1  
15 Muldoon, Mackenzie   Christiansburg 5-06.00(1.68m) 1  
16 Sayers, Dean   Hidden Valley 5-04.00(1.63m) 1  
16 Sims, Ryan   Blacksburg 5-04.00(1.63m) 1  
16 Williams, Andrew (Jersey   Franklin County 5-04.00(1.63m) 1  
16 Williams, Jeremy   Glenvar 5-04.00(1.63m) 1  
16 Rupe, Brad   Pulaski County 5-04.00(1.63m) 1  
16 Reynolds, Waylon   Abingdon 5-04.00(1.63m) 1  
16 Sweatt, Jeff   Patrick Henry (R 5-04.00(1.63m) 1  
-- Pugh, Spencer   Salem NH(--) 1  
-- Shaw, Armond   Jefferson Forest NH(--) 1  
-- Saunders, Michael   Northside NH(--) 1  
-- Parker, Colton   Staunton River NH(--) 1  
-- Tran, Steven   William Fleming NH(--) 1  
-- Truskey, Patrick   Cave Spring NH(--) 1  
-- Hunter, Ryan   Cave Spring NH(--) 1  
-- Enos, Ryan   Fauquier NH(--) 1  
-- Tucker, Anthony   E C Glass NH(--) 1  
-- Konate, Brian   Blacksburg NH(--) 1  
-- Unroe, Daniel   Alleghany NH(--) 1  
-- Luke, Kit   Blacksburg NH(--) 1  
-- Addo, Reinfred   Hidden Valley NH(--) 1  
-- Harvey, Nick   Glenvar NH(--) 1  
-- Robinson, Tyler   Jefferson Forest NH(--) 1  
-- Edwards, Adonis   Franklin County NH(--) 1  
-- Mullins, Derrell   Fauquier NH(--) 1  
-- Gravely, Cj   Franklin County NH(--) 1  
 
Mens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Prince, David   Patrick Henry (R 22-09.00(6.93m) nwi 1 10
2 Knott, Derek   Fort Defiance 21-04.25(6.51m) nwi 1 8
3 Calloway, Xavier   Heritage (Lynchb 21-02.75(6.47m) nwi 1 6
4 Stamey, Carl   Brookville 21-00.25(6.41m) nwi 1 4
5 Gorham, Leonte   Alleghany 20-08.50(6.31m) nwi 1 2
6 Sweatt, Jeff   Patrick Henry (R 20-07.00(6.27m) nwi 1 1
7 Craft, Warren   William Fleming 20-02.25(6.15m) nwi 1  
8 Flynn, Ryan   Franklin County 20-01.00(6.12m) nwi 1  
9 Graves, Nikalas   Heritage (Lynchb 19-11.50(6.08m) nwi 1  
10 Snell, Zack   Christiansburg 19-08.50(6.01m) nwi 1  
11 Jennings, Kelvin   Halifax County S 19-08.25(6.00m) nwi 1  
12 Flower, Caleb   E C Glass 19-06.75(5.96m) nwi 1  
13 Augustine, Joey   Christiansburg 19-04.00(5.89m) nwi 1  
14 Deane, Aaron   E C Glass 19-03.50(5.88m) nwi 1  
15 Graves, Dontra   Halifax County S 18-08.25(5.70m) nwi 1  
16 Claytor, Malik   Staunton River 18-07.50(5.68m) nwi 1  
16 Zambacca, Kyle   Salem 18-07.50(5.68m) nwi 1  
16 Edrington, Dahquan   William Fleming 18-07.50(5.68m) nwi 1  
19 Harrell, Zac   Floyd County 18-00.25(5.49m) nwi 1  
19 Henley, Maleek   Heritage (Lynchb 18-00.25(5.49m) nwi 1  
21 Sayers, Dean   Hidden Valley 18-00.00(5.49m) nwi 1  
21 Johnson, Unique   William Fleming 18-00.00(5.49m) nwi 1  
23 Akrim, Omare   Floyd County 17-11.75(5.48m) nwi 1  
24 Palmer, Jason   William Byrd 17-11.50(5.47m) nwi 1  
25 Martin, Dshea   Staunton River 17-10.25(5.44m) nwi 1  
26 Norris, Eric   Pulaski County 17-09.50(5.42m) nwi 1  
27 Addo, Reinfred   Hidden Valley 17-09.00(5.41m) nwi 1  
28 Seminoro, John   Fauquier 17-07.75(5.38m) nwi 1  
29 Kern, Tyler   James River (Buc 17-06.50(5.35m) nwi 1  
29 Rupe, Brad   Pulaski County 17-06.50(5.35m) nwi 1  
31 Robinson, Tyler   Jefferson Forest 17-04.50(5.30m) nwi 1  
32 Wright, Alex   Radford 17-04.25(5.29m) nwi 1  
33 Velarde, Aaron   Christiansburg 17-04.00(5.28m) nwi 1  
34 Herwald, Hunter   Alleghany 17-01.25(5.21m) nwi 1  
35 Hogan, Shaine   Blacksburg 17-01.00(5.21m) nwi 1  
36 Tucker, Anthony   E C Glass 16-10.75(5.15m) nwi 1  
37 Cobbs, Rick   Pulaski County 16-09.75(5.12m) nwi 1  
38 Saville, Patrick   Roanoke Catholic 16-08.00(5.08m) nwi 1  
39 Brown, Marcus   Staunton River 16-05.00(5.00m) nwi 1  
40 Ball, Aidan   Blacksburg 16-04.50(4.99m) nwi 1  
41 Reid, Makenzie   Fauquier 16-03.50(4.97m) nwi 1  
42 Salas, Jacob   Martinsville 16-00.50(4.89m) nwi 1  
43 Vitello, John   Cave Spring 15-11.25(4.86m) nwi 1  
43 Morris, Brandon   Bluefield 15-11.25(4.86m) nwi 1  
45 Womack, Davonta   Salem 15-09.00(4.80m) nwi 1  
46 Fletcher, Marcellus   William Byrd 15-05.25(4.71m) nwi 1  
47 Dorman, Chase   Hidden Valley 15-03.00(4.65m) nwi 1  
48 Breese, Christian   Lord Botetourt 15-01.75(4.62m) nwi 1  
49 Bonds, Shaquille   Glenvar 15-01.00(4.60m) nwi 1  
50 Smith, Josh   Cave Spring 15-00.25(4.58m) nwi 1  
51 Bendig, Tyler   Jefferson Forest 14-07.50(4.46m) nwi 1  
52 Iler, Ryan   Cave Spring 14-02.75(4.34m) nwi 1  
53 Amstutz, Caleb   Roanoke Catholic 14-01.50(4.31m) nwi 1  
-- Jung, Bliss   Jefferson Forest ND(--) nwi 1  
-- Worrell, Cole   Floyd County ND(--) nwi 1  
-- Sims, Ryan   Blacksburg ND(--) nwi 1  
-- Fitzgerald, Shaheed   Patrick Henry (R ND(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Calloway, Xavier   Heritage (Lynchb 46-01.00(14.05m) nwi 1 10
2 Prince, David   Patrick Henry (R 43-06.50(13.27m) nwi 1 8
3 Holdren, Cameron   Staunton River 43-04.25(13.21m) nwi 1 6
4 Harden, Jha-liel   Patrick Henry (R 43-02.75(13.18m) nwi 1 4
5 Craft, Warren   William Fleming 43-01.25(13.14m) nwi 1 2
6 Graves, Nikalas   Heritage (Lynchb 42-01.75(12.85m) nwi 1 1
7 Snell, Zack   Christiansburg 42-01.00(12.83m) nwi 1  
8 White, Tre   Millbrook 41-06.00(12.65m) nwi 1  
9 Stamey, Carl   Brookville 40-11.00(12.47m) nwi 1  
10 DeMaurice, Paul   Salem 39-06.50(12.05m) nwi 1  
11 Evans, B.K.   Christiansburg 39-04.50(12.00m) nwi 1  
12 Bonds, Shaquille   Glenvar 39-01.50(11.93m) nwi 1  
13 Graves, Dontra   Halifax County S 38-10.00(11.84m) nwi 1  
14 Brown, Marcus   Staunton River 38-09.50(11.82m) nwi 1  
15 Sayers, Dean   Hidden Valley 38-09.00(11.81m) nwi 1  
16 Fletcher, Marcellus   William Byrd 38-01.00(11.61m) nwi 1  
17 Jones, Reginald   Halifax County S 37-09.25(11.51m) nwi 1  
18 Claytor, Malik   Staunton River 37-07.00(11.46m) nwi 1  
19 Edrington, Dahquan   William Fleming 37-05.00(11.40m) nwi 1  
20 Kern, Tyler   James River (Buc 37-02.00(11.33m) nwi 1  
21 Scott, Fe'zahn   Patrick Henry (R 36-07.00(11.15m) nwi 1  
22 Ball, Aidan   Blacksburg 36-02.50(11.04m) nwi 1  
23 Belcher, Seth   Alleghany 35-09.00(10.90m) nwi 1  
23 Johnson, Unique   William Fleming 35-09.00(10.90m) nwi 1  
25 Addo, Reinfred   Hidden Valley 35-05.00(10.80m) nwi 1  
26 Witcher, Benjamin   Franklin County 34-09.50(10.60m) nwi 1  
27 Young, Alex   Millbrook 34-04.00(10.46m) nwi 1  
28 Vitello, John   Cave Spring 34-03.00(10.44m) nwi 1  
29 Cobbs, Rick   Pulaski County 34-01.00(10.39m) nwi 1  
30 Rollins, Quincy   Pulaski County 33-11.50(10.35m) nwi 1  
31 Reed, Tanner   Christiansburg 33-11.25(10.34m) nwi 1  
32 Breese, Christian   Lord Botetourt 33-07.00(10.24m) nwi 1  
33 Raggins, Vernon   Blacksburg 33-04.00(10.16m) nwi 1  
34 Pugh, Spencer   Salem 33-03.00(10.13m) nwi 1  
35 Luke, Kit   Blacksburg 32-03.00(9.83m) nwi 1  
36 Jung, Bliss   Jefferson Forest 32-02.75(9.82m) nwi 1  
37 Morrow, David   Cave Spring 32-02.00(9.80m) nwi 1  
38 Miller, Jonathan   Auburn 31-05.25(9.58m) nwi 1  
39 Smith, Josh   Cave Spring 30-11.50(9.44m) nwi 1  
40 Saville, Patrick   Roanoke Catholic 29-11.50(9.13m) nwi 1  
-- Jennings, Kelvin   Halifax County S ND(--) nwi 1  
-- Palmer, Jason   William Byrd ND(--) nwi 1  
-- Akrim, Omare   Floyd County ND(--) nwi 1  
-- Deane, Aaron   E C Glass ND(--) nwi 1  
-- Gorham, Leonte   Alleghany ND(--) nwi 1  
-- Powell, Kevin   Pulaski County ND(--) nwi 1  
-- Robinson, Tyler   Jefferson Forest ND(--) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ritchey, Ken   Jefferson Forest 14-04.00(4.37m) 1 10
2 Holmes, Grant   Fauquier 13-00.00(3.96m) 1 8
3 Curevas, Carlos   Amherst County 12-00.00(3.66m) 1 6
4 Crawford, Sam   E C Glass 12-00.00(3.66m) 1 4
5 Stem, Matthew   E C Glass 11-06.00(3.51m) 1 2
6 Jones, Kyle   Staunton River 10-06.00(3.20m) 1 1
7 Earles, Cody   Blacksburg 10-06.00(3.20m) 1  
8 Chaconas, Bram   Franklin County 9-06.00(2.90m) 1  
9 Mattingly, John   Blacksburg 9-06.00(2.90m) 1  
10 Pelaccio, Jesse   Staunton River 8-06.00(2.59m) 1  
10 Ratliff, William   Franklin County 8-06.00(2.59m) 1  
12 Dovan, Ethan   Fauquier 8-06.00(2.59m) 1  
13 Oliviera, Derrick   Patrick Henry (R 7-06.00(2.29m) 1  
14 Smith, Josh   Cave Spring 6-00.00(1.83m) 1  
-- Enos, Ryan   Fauquier NH(--) 1  
-- Phillips, Luke   Blacksburg NH(--) 1  
-- Sulkin, Adam   Cave Spring NH(--) 1  
-- Iler, Ryan   Cave Spring NH(--) 1  
 
Womens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Bateman, Zakiya   E C Glass 12.34 nwi 1 10
2 Revely, Olivia   E C Glass 12.55 nwi 1 8
3 Wiles, Kendell   Blacksburg 12.61 nwi 1 6
4 Smith, Tamera   Pulaski County 12.80 nwi 1 4
5 Hamm, Reanna   James River (Buc 12.83 nwi 1 2
6 Jones, Shantel   Fauquier 12.95 nwi 1 1
7 Mattox, Zarkia   Franklin County 13.00 nwi 1  
8 Chappelle, Keyana   Northside 13.04 nwi 2  
9 Janney, Alexis   Lord Botetourt 13.08 nwi 2  
10 Massay, Aymbir   Bassett 13.11 nwi 2  
11 Hill, Briana   Fauquier 13.28 nwi 2  
12 Blue, Maya   William Fleming 13.34 nwi 2  
13 McCloud, Alexis   Pulaski County 13.37 nwi 2  
14 Jackson, Cheyenne   William Byrd 13.63 nwi 5  
15 Burford, Martina   Heritage (Lynchb 13.66 nwi 4  
16 Hodnett, Natoria   Patrick Henry (R 13.71 nwi 6  
17 Lee, Tyrika   Halifax County S 13.72 nwi 3  
18 Rader, Hannah   Blacksburg 13.74 nwi 3  
19 Robinson, Diamond   Fauquier 13.77 nwi 2  
20 Kidd, Marika   Franklin County 13.99 nwi 5  
21 Vandertoorn, Mia   Millbrook 14.00 nwi 5  
22 Forbes, Haley   James River (Buc 14.13 nwi 6  
22 Wiley, Kanisha   Glenvar 14.13 nwi 5  
24 Patterson, April   Bassett 14.16 nwi 4  
25 Davis, Jazmin   Heritage (Lynchb 14.23 nwi 4  
26 Ford, Alyssa   James River (Buc 14.27 nwi 4  
27 Hager, Julia   Pulaski County 14.30 nwi 3  
28 Denny, Lexi   Radford 14.32 nwi 4  
29 Willard, Katlin   Blacksburg 14.36 nwi 4  
30 Wilkinson, Karleigh   Patrick County 14.37 nwi 7  
30 Miller, Taija   William Fleming 14.37 nwi 4  
32 Harris, Caleisha   William Byrd 14.39 nwi 6  
33 Martin, Erin   Cave Spring 14.44 nwi 5  
34 Penn, Jada   Radford 14.47 nwi 6  
35 Brown, Keara   Staunton River 14.52 nwi 3  
35 Tran, Kim   Northside 14.52 nwi 10  
37 Whitlock, Katie   Jefferson Forest 14.53 nwi 7  
38 Harris, Chloe   John S. Battle 14.60 nwi 3  
39 Poff, Caroline   Roanoke Catholic 14.64 nwi 6  
39 Bell, Ciara   E C Glass 14.64 nwi 3  
41 Mills, Kelsie   Millbrook 14.67 nwi 3  
42 McCoy, Julissa   Patrick Henry (R 14.68 nwi 5  
43 Easley, Ty   Bassett 14.72 nwi 7  
44 Glenn, Christina   Patrick County 14.78 nwi 8  
45 Parker, Michaela   Jefferson Forest 14.80 nwi 9  
46 Olsen, Tori   John S. Battle 14.86 nwi 9  
47 Phelps, Nikki   Salem 14.87 nwi 10  
48 Heavner, Emily   Jefferson Forest 15.00 nwi 8  
49 Green, Chelsea   William Fleming 15.14 nwi 3  
50 Quesenberry, Brooke   Glenvar 15.17 nwi 7  
51 Shelton, Jerrica   Martinsville 15.18 nwi 10  
52 Merritt, Anna   Abingdon 15.24 nwi 6  
53 Jamison, Jasmine   Martinsville 15.35 nwi 9  
54 Ritchie, Lauren   Fort Defiance 15.38 nwi 7  
55 Tanaka, Alisha   Christiansburg 15.41 nwi 7  
56 Yearwood, Emory   Christiansburg 15.46 nwi 6  
57 Gaspard, Kera   Radford 15.66 nwi 8  
58 Weisberg, Stephanie   Cave Spring 15.78 nwi 7  
59 Tomlinson, Monique   Abingdon 15.89 nwi 6  
60 Turner, Nashayla   Martinsville 16.12 nwi 9  
61 Eltaib, Safa   Cave Spring 16.28 nwi 8  
62 Marshall, Katelyn   Christiansburg 16.58 nwi 8  
63 Pilgreen, Sadie   Roanoke Catholic 16.79 nwi 9  
64 Duncan, Kyra   Abingdon 17.09 nwi 8  
65 Podruchney, Lisa   Hidden Valley 17.89 nwi 8  
66 Byram, Brittany   Hidden Valley 17.90 nwi 9  
67 Brown, Jasmene   Salem 18.17 nwi 10  
68 Peterson, Sandy   Hidden Valley 18.80 nwi 9  
 
Womens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Bateman, Zakiya   E C Glass 25.99 nwi 1 10
2 Anderson, Sydney   Pulaski County 26.42 nwi 1 8
3 Wiles, Kendell   Blacksburg 26.64 nwi 1 6
4 Revely, Olivia   E C Glass 26.87 nwi 2 4
5 Hulbert, Savannah   Floyd County 27.51 nwi 1 2
6 Hill, Briana   Fauquier 27.66 nwi 1 1
7 Lee, Tyrika   Halifax County S 27.92 nwi 2  
8 Rushing, Bricey   Gretna 28.08 nwi 1  
9 McCloud, Alexis   Pulaski County 28.10 nwi 2  
10 Covington, Ariana   Bassett 28.21 nwi 3  
11 McDaniel, Danyelle   Fauquier 28.42 nwi 2  
12 McGowan, Bonnie   Northside 28.50 nwi 4  
13 Honeycutt, Caroline   Blacksburg 28.58 nwi 3  
14 Mccoy, Tara   Christiansburg 28.71 nwi 3  
15 Blue, Maya   William Fleming 28.86 nwi 3  
16 Hodnett, Natoria   Patrick Henry (R 28.90 nwi 9  
17 Burford, Martina   Heritage (Lynchb 28.91 nwi 5  
18 Johnson, Shauntell   E C Glass 29.10 nwi 4  
19 Walton, Monasia   Halifax County S 29.22 nwi 2  
20 Brown, Asia   William Fleming 29.26 nwi 4  
21 Robinson, Diamond   Fauquier 29.28 nwi 4  
22 Kidd, Jadesha   Franklin County 29.29 nwi 6  
23 Penn, Jada   Radford 29.39 nwi 6  
24 Willard, Katlin   Blacksburg 29.54 nwi 5  
25 Mills, Kelsie   Millbrook 29.55 nwi 2  
26 Jackson, Cheyenne   William Byrd 29.61 nwi 6  
27 Pellant, Laurel   Salem 29.68 nwi 7  
28 Denny, Lexi   Radford 29.78 nwi 5  
29 Womack, Denika   Salem 29.92 nwi 4  
30 Brooks, Marisa   Franklin County 29.95 nwi 7  
31 Harris, Chloe   John S. Battle 30.00 nwi 5  
32 Patterson, April   Bassett 30.03 nwi 11  
33 Crockett, Miranda   Franklin County 30.13 nwi 9  
33 Machacek, Grace   Floyd County 30.13 nwi 6  
35 Ford, Alyssa   James River (Buc 30.32 nwi 3  
36 Forbes, Haley   James River (Buc 30.36 nwi 6  
37 Brown, Keara   Staunton River 30.39 nwi 5  
38 Burnette, Jasmine   Christiansburg 30.53 nwi 7  
39 Parker, Michaela   Jefferson Forest 30.72 nwi 11  
40 Wilson, Jessica   Glenvar 30.76 nwi 10  
41 Martin, Erin   Cave Spring 30.77 nwi 6  
42 Easley, Ty   Bassett 30.81 nwi 10  
43 Davis, Jazmin   Heritage (Lynchb 30.85 nwi 3  
44 Long, Tori   Patrick Henry (R 30.88 nwi 8  
45 Miller, Taija   William Fleming 30.91 nwi 5  
46 Patterson, Faith   Alleghany 30.96 nwi 4  
47 Poff, Caroline   Roanoke Catholic 30.98 nwi 8  
48 Stanley, Shareefah   Patrick Henry (R 31.36 nwi 9  
49 Olsen, Tori   John S. Battle 31.37 nwi 10  
50 Alexander, Haley   Lord Botetourt 31.61 nwi 9  
51 Heavner, Emily   Jefferson Forest 31.72 nwi 9  
52 Hayslett, Breann   Christiansburg 31.73 nwi 8  
53 Moeller, Zoe   Lord Botetourt 31.85 nwi 11  
54 Whitlock, Katie   Jefferson Forest 31.99 nwi 7  
55 Vansant, Emily   Fort Defiance 32.12 nwi 8  
56 Merritt, Anna   Abingdon 32.43 nwi 7  
57 Muncy, Cassie   Floyd County 32.51 nwi 8  
58 Vencill, Macy   Lebanon 32.83 nwi 8  
59 Gaspard, Kera   Radford 32.97 nwi 10  
60 Ritchie, Lauren   Fort Defiance 33.21 nwi 9  
61 Shelton, Jerrica   Martinsville 33.23 nwi 11  
62 Hendrick, Bailey   William Byrd 33.31 nwi 10  
63 Kinder, Rachel   John S. Battle 33.70 nwi 7  
64 Blake, Amanda   Staunton River 33.97 nwi 11  
65 Duncan, Kyra   Abingdon 36.30 nwi 10  
66 White, Shynia   Martinsville 38.92 nwi 11  
 
Womens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Anderson, Sydney   Pulaski County 58.39 1 10
2 Wiles, Kendell   Blacksburg 58.66 1 8
3 Janney, Alexis   Lord Botetourt 1:00.77 1 6
4 McDaniel, Danyelle   Fauquier 1:01.02 1 4
5 Hamm, Reanna   James River (Buc 1:01.52 1 2
6 Hulbert, Savannah   Floyd County 1:01.69 1 1
7 Saunders, Tierra   Northside 1:02.52 2  
8 Burke, Claire   Fauquier 1:03.05 2  
9 Woodall, Kiana   Halifax County S 1:03.56 2  
10 Goodson, Chandra   Floyd County 1:03.64 3  
11 Jones, Taylor   Staunton River 1:04.37 2  
12 Johnson, Shauntell   E C Glass 1:04.55 3  
13 Brooks, Marisa   Franklin County 1:05.51 6  
14 Martin, Kim   Bassett 1:05.51 2  
15 Austin, Lauren   Cave Spring 1:05.75 5  
16 Smith, Samantha   Patrick County 1:05.75 2  
17 Hamric, Erin   Pulaski County 1:05.90 5  
18 Ball, Jamyra   William Fleming 1:05.97 4  
19 Patterson, Faith   Alleghany 1:06.36 3  
20 Adkins, Callie   Radford 1:06.48 7  
21 Staten, Desiree   E C Glass 1:06.73 5  
22 Wright, Paige   Christiansburg 1:06.82 5  
23 Irvine, Leandra   Blacksburg 1:06.99 7  
24 Muncy, Emily   Floyd County 1:07.03 4  
25 Conner, Ashleigh   Salem 1:07.39 7  
26 Hess, T   Franklin County 1:07.41 4  
27 Turner, Audra   Hidden Valley 1:07.46 5  
28 Millner, Breona   Patrick Henry (R 1:07.66 3  
29 Calloway, Monya   Heritage (Lynchb 1:07.70 4  
30 Blassingame, Tiannah   Christiansburg 1:08.12 8  
31 Wade, Kelsie   Christiansburg 1:08.15 6  
32 White, Nejai   Salem 1:08.26 7  
33 Deeds, Analea   Alleghany 1:08.59 4  
34 Carper, Tess   Radford 1:08.60 6  
35 Wojcik, Helena   Fauquier 1:09.09 5  
36 Zalegowski, Nicole   Jefferson Forest 1:09.33 11  
37 Gaines, Amelia   William Fleming 1:09.72 7  
38 Vandertoorn, Mia   Millbrook 1:09.77 8  
39 Rock, Lori   Abingdon 1:09.79 7  
40 Saunders, Christina   E C Glass 1:09.81 6  
41 Legans, Katrina   Staunton River 1:10.18 3  
42 Ruhland, Elizabeth   Jefferson Forest 1:10.33 10  
43 Radford, Jessica   Patrick County 1:10.53 3  
44 Benn, Naomi   Blacksburg 1:10.96 8  
45 Mayo, Keuna   Halifax County S 1:11.57 4  
46 Stanley, Shareefah   Patrick Henry (R 1:11.81 9  
47 Vansant, Emily   Fort Defiance 1:12.33 8  
48 Brandon, Destiny   Martinsville 1:12.79 10  
49 Beatey, Morgan   Jefferson Forest 1:13.03 10  
50 Abby, Arrington   Franklin County 1:13.89 6  
51 Lawson, Kasey   Glenvar 1:13.91 9  
52 Blake, Amanda   Staunton River 1:14.47 10  
53 Kern, Gabrielle   James River (Buc 1:14.60 8  
54 Lester, Annah   Auburn 1:15.12 10  
55 Boyd, Tamia   Halifax County S 1:15.30 6  
56 Young, Marlina   Martinsville 1:16.71 11  
57 Robtison, Haley   William Byrd 1:17.48 9  
58 Gilmer, Blair   Auburn 1:17.95 11  
59 Alamo, Veronica   Roanoke Catholic 1:18.60 9  
60 Pilgreen, Sadie   Roanoke Catholic 1:20.04 10  
61 Casey, Brianna   Abingdon 1:23.04 9  
62 Brady, Maureen   Roanoke Catholic 1:24.56 11  
63 Jones, Tierra   Martinsville 1:27.09 11  
 
Womens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Burns, Megan   Christiansburg 2:25.78 1 10
2 Hutchens, Victoria   Patrick County 2:25.94 1 8
3 Woodford, Alina   Patrick Henry (R 2:26.48 1 6
4 Walker, Alyssa   Northside 2:27.42 1 4
5 Lundeen, Mary   E C Glass 2:29.51 1 2
6 Easton, Mary   Lebanon 2:29.59 1 1
7 Burke, Claire   Fauquier 2:30.30 1  
8 Benson, Kathryn   Blacksburg 2:30.44 1  
9 Eaton, Eliza   Christiansburg 2:31.36 1  
10 Clark, Susan   Glenvar 2:31.80 1  
11 McCoy, Rachel   Blacksburg 2:32.25 1  
12 Phillips, Ashley   Cave Spring 2:33.02 1  
13 Grumbine, Anne   James River (Buc 2:33.41 1  
14 Daniel, Aubree   Fort Defiance 2:35.91 1  
15 Vineyard, Autumn   William Byrd 2:36.23 1  
16 Lowe, Cate   E C Glass 2:37.12 1  
17 Hammer, Sarah   Lord Botetourt 2:37.49 1  
18 Brothers, Courtney   Patrick Henry (R 2:38.19 1  
19 Wojcik, Helena   Fauquier 2:39.85 1  
20 Guthrie, Julie   Pulaski County 2:40.49 1  
21 Wilson, Elizabeth   Northside 2:40.85 1  
22 Phillips, Sarah   Floyd County 2:41.33 1  
23 Hartsook, Kristina   Staunton River 2:41.85 1  
24 White, Taylor   Jefferson Forest 2:42.34 1  
25 Chaconas, Kinny   Franklin County 2:42.64 1  
26 Shough, Anna   Patrick County 2:43.32 1  
27 Mertes, Emily   Blacksburg 2:43.34 1  
28 Hall, Angela   Salem 2:44.23 1  
29 Treiber, Madeline   Millbrook 2:44.73 1  
30 Clonch, Sierra   James River (Buc 2:44.95 1  
31 Kantor, Jordan   Patrick Henry (R 2:45.33 1  
32 Hagenbuch, Brooke   John S. Battle 2:46.47 1  
33 Bishop, Morgan   Radford 2:46.92 1  
34 Chang, Sandy   Cave Spring 2:48.39 1  
35 Heeb, Olivia   Fort Defiance 2:48.69 1  
36 Barrett, Miceile   Fauquier 2:49.04 1  
37 Clemons, Aleah   Floyd County 2:49.30 1  
38 Eapen, Anna   Roanoke Catholic 2:49.48 1  
39 Kramer, Candace   Christiansburg 2:50.06 1  
40 Wade, Amanda   Glenvar 2:50.16 1  
41 Holt, Tristan   Patrick County 2:50.25 1  
42 Conrad, Alena   James River (Buc 2:50.73 1  
43 Chitwood, Riley   Pulaski County 2:51.12 1  
44 Phillips, Rayna   Radford 2:52.00 1  
45 Bishop, Alaney   Auburn 2:53.21 1  
46 Lineberry, Morgan   Floyd County 2:53.46 1  
47 Leonard, Julie   Lebanon 2:53.70 1  
48 Davis, Samone   Heritage (Lynchb 2:53.73 1  
49 Reimann, Lisa   Cave Spring 2:53.79 1  
50 Filbert, Madeline   Radford 2:55.73 1  
51 Kettlety, Sarah   Alleghany 2:57.38 1  
52 Dyckman, Keri-Ann   Bassett 3:00.35 1  
53 Willard, Hannah   Bassett 3:00.36 1  
54 Matthews, Lindsey   Auburn 3:00.39 1  
55 Huntington, Alyssa   Auburn 3:01.64 1  
56 Crocker, Paige   William Byrd 3:03.93 1  
57 Ayers, Samantha   Gretna 3:06.30 1  
58 Hinds, Jessica   Halifax County S 3:06.38 1  
59 Forehand, Emily   Roanoke Catholic 3:06.68 1  
60 Harris, Cristine   William Byrd 3:11.09 1  
61 Miller, Kristin   Bassett 3:11.76 1  
62 Neff, Kendra   Fort Defiance 3:18.13 1  
63 Spencer, Hannah   Alleghany 3:20.10 1  
64 George, Nicole   Glenvar 3:26.48 1  
65 Johnson, Lashawn   Halifax County S 3:31.12 1  
66 Logan, Taiesha   Halifax County S 3:50.96 1  
 
Womens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Fortner, Katie   Cave Spring 5:04.31 1 10
2 Nelson, Crystal   Millbrook 5:07.48 1 8
3 Beatty, Emily   Blacksburg 5:19.14 1 6
4 Burns, Megan   Christiansburg 5:23.21 1 4
5 Ewing-Nelson, Claire   Blacksburg 5:23.34 1 2
6 Eaton, Eliza   Christiansburg 5:25.25 1 1
7 Hutchens, Victoria   Patrick County 5:26.07 1  
8 Knechtel, Karly   Millbrook 5:28.66 1  
9 Easton, Mary   Lebanon 5:33.00 1  
10 McPhail, Darby   William Byrd 5:37.90 1  
11 Bishop, Rachel   Christiansburg 5:39.39 1  
12 Grumbine, Anne   James River (Buc 5:41.42 1  
13 Hutchens, Adrienne   Patrick County 5:43.09 1  
14 Knox, Maggie   Abingdon 5:45.21 1  
15 Swartwout, Brianna   Lord Botetourt 5:45.40 1  
16 Walker, Alyssa   Northside 5:49.22 1  
17 Sumner, Sydney   Blacksburg 5:51.58 1  
18 Hartsook, Kristina   Staunton River 5:52.09 1  
19 Pettyjohn, Amanda   Amherst County 5:53.51 1  
20 Brown, Kaitlyn   Brookville 5:53.63 1  
21 Turney, Eryn   Lord Botetourt 5:56.71 1  
22 May, Abby   Jefferson Forest 5:57.92 1  
23 Wade, Cameron   Fort Defiance 5:58.82 1  
24 Grumbine, Marjorie   James River (Buc 6:04.84 1  
25 Cox, Cindy   Fauquier 6:05.92 1  
26 Rose, Sadie   Radford 6:07.61 1  
27 Drinkwater, Emily   Cave Spring 6:07.79 1  
28 Hagenbuch, Brooke   John S. Battle 6:08.12 1  
29 Abowd, Marie   Jefferson Forest 6:09.19 1  
30 Sedivy, Maeve   Cave Spring 6:12.94 1  
31 Sorrell, Laci   Jefferson Forest 6:13.00 1  
32 Phillips, Sarah   Floyd County 6:14.93 1  
33 Taylor, Christina   Patrick County 6:17.93 1  
34 Clemons, Aleah   Floyd County 6:19.04 1  
35 Eapen, Anna   Roanoke Catholic 6:21.31 1  
36 Fry, Logan   Northside 6:21.94 1  
37 Thompson, Sarah   Radford 6:24.47 1  
38 Robertson, Julia   Staunton River 6:25.05 1  
39 Bishop, Alaney   Auburn 6:29.68 1  
40 Distefano, Devin   Northside 6:35.64 1  
41 Dyckman, Keri-Ann   Bassett 6:40.80 1  
42 Martin, Garyn   Glenvar 6:48.60 1  
43 Riner, Braelyn   Brookville 6:49.30 1  
44 Hinds, Jessica   Halifax County S 6:49.41 1  
45 McAllister, Hannah   James River (Buc 6:49.86 1  
46 Huntington, Alyssa   Auburn 6:53.06 1  
47 Beckner, Makayla   Floyd County 6:55.64 1  
48 Snead, Caroline   Bassett 6:56.62 1  
49 Heisig, Kathryn   William Byrd 7:15.86 1  
50 Fernandez, Elena   Auburn 7:17.77 1  
51 Broadwell, Kelsey   Hidden Valley 7:29.74 1  
52 Lambert, Rachel   Fort Defiance 7:33.93 1  
53 Castro, Josephine   Bassett 7:46.62 1  
 
Womens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Nelson, Crystal   Millbrook 10:58.00 1 10
2 Rose, Hannah   Wilson Memorial 11:20.73 1 8
3 Ewing-Nelson, Claire   Blacksburg 11:45.84 1 6
4 Knox, Maggie   Abingdon 11:51.90 1 4
5 Beatty, Emily   Blacksburg 11:56.01 1 2
6 Deis, Mary   Jefferson Forest 12:02.40 1 1
7 Martin, Lindsey   Patrick County 12:04.34 1  
8 Arwood, Tabitha   Lebanon 12:09.78 1  
9 Sherman, Allison   Christiansburg 12:14.14 1  
10 Knechtel, Karly   Millbrook 12:14.39 1  
11 Sumner, Sydney   Blacksburg 12:24.82 1  
12 Carrington, Kate   E C Glass 12:33.38 1  
13 Hutchens, Adrienne   Patrick County 12:34.14 1  
14 Roshitsh, Kaley   Lord Botetourt 12:36.89 1  
15 Cline, Taylor   Lord Botetourt 12:37.79 1  
16 Brown, Kaitlyn   Brookville 12:51.77 1  
17 Dalton, Kerrie   Cave Spring 12:55.99 1  
18 Wade, Cameron   Fort Defiance 13:05.00 1  
19 Martin, Roxie   Patrick County 13:07.08 1  
20 Knowles, Bailey   Christiansburg 13:23.15 1  
21 Knowles, Kenna   Christiansburg 13:42.19 1  
22 Hawley, Christa   William Byrd 13:43.70 1  
23 Thompson, Sarah   Radford 13:46.14 1  
24 Wilkerson, Carsen   Jefferson Forest 13:50.80 1  
25 Englund, Jesse   Jefferson Forest 13:53.98 1  
26 Showalter, Sarah   Radford 13:57.62 1  
27 Hartmann, Krista   E C Glass 14:01.41 1  
28 Lubowsky, Cassie   Fauquier 14:31.14 1  
29 Van Blerk, Rina   Floyd County 15:03.39 1  
30 Shaffer, Amelia   Radford 15:07.29 1  
31 Snead, Caroline   Bassett 15:17.00 1  
32 Allen, Natalie   Fort Defiance 15:21.58 1  
-- Fortner, Katie   Cave Spring DNF 1  
-- Cocke, Rhiannon   Gretna DNF 1  
 
Womens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jackson, Erika   E C Glass 15.65 1 10
2 Cooper, Jasmine   Amherst County 16.76 1 8
3 Weddle, Kristen   Abingdon 16.82 1 6
4 Boyd, Mikayla   Halifax County S 16.85 1 4
5 Jones, Shantel   Fauquier 17.06 1 2
6 Worrell, Brittany   Pulaski County 17.10 1 1
7 Hooper, Sadee   Salem 17.11 3  
8 Eichenlaub, Amanda   Franklin County 17.70 1  
9 Thorton, Sarah   Fauquier 17.82 1  
10 Uhler, Reagan   Fort Defiance 18.14 2  
11 Ginny, Lenoard   Lord Botetourt 18.19 6  
12 Rahmes, Rachel   Christiansburg 18.27 4  
13 Jones, Candice   William Byrd 18.32 4  
14 Fulton, Emily   Cave Spring 18.44 2  
15 McGhee, Tiarra   Patrick Henry (R 18.45 2  
16 Donohue, Samantha   Fauquier 18.56 2  
17 Bowne, Savannah   Franklin County 18.63 2  
18 Lupacchino, Elena   Lord Botetourt 18.64 2  
19 Timmermann, Marta   Cave Spring 18.66 2  
20 Meador, Tye   Salem 18.79 4  
21 Le, Lynn   Abingdon 18.82 3  
22 Rogers, Adrienne   Blacksburg 19.00 4  
23 Reynolds, Sarah   William Byrd 19.27 4  
23 Honeycutt, Caroline   Blacksburg 19.27 3  
25 Bostwick, Brooke   Auburn 19.30 4  
26 Crockett, Miranda   Franklin County 19.35 3  
27 Miller, Tinya   Gretna 19.46 3  
28 Ramsey, Tori   Radford 19.57 5  
29 Puckett, Laura   Radford 19.68 5  
30 Dean, Ariana   E C Glass 19.82 5  
31 Sunshine, Samantha   Floyd County 19.84 3  
32 Campbell, Jordan   James River (Buc 19.89 4  
33 Anderson, Tylesha   Heritage (Lynchb 19.98 7  
34 Fry, Hannah   Lebanon 20.01 3  
35 Bolt, Katelyn   Floyd County 20.31 3  
36 Morgan, Courtney   Glenvar 20.34 6  
37 Sardello, Jordan   Blacksburg 20.39 6  
38 Fink, Ellisa   Pulaski County 20.62 5  
39 Collins, Hannah   Jefferson Forest 20.70 6  
40 Ward, Teryn   Gretna 20.78 7  
41 Lewis, Brandy   Patrick County 21.10 5  
42 Baber, Laura   Fort Defiance 21.18 5  
43 Newman, Anne   Pulaski County 21.31 7  
44 Radocha, Breanna   Fort Defiance 22.06 5  
45 Williams, Trinity   Halifax County S 22.16 2  
46 Jamison, Jasmine   Martinsville 22.36 6  
47 Moore, Kenya   Martinsville 22.37 6  
48 Robinson, Michaela   Alleghany 22.38 5  
49 Smith, Kandiss   Patrick Henry (R 25.36 4  
 
Womens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jackson, Erika   E C Glass 47.19 1 10
2 Worrell, Brittany   Pulaski County 48.85 1 8
3 Thorton, Sarah   Fauquier 49.80 1 6
4 Weddle, Kristen   Abingdon 50.01 1 4
5 Boyd, Mikayla   Halifax County S 50.25 1 2
6 Honeycutt, Caroline   Blacksburg 50.89 4 1
7 Bostwick, Brooke   Auburn 51.47 6  
8 Eichenlaub, Amanda   Franklin County 51.50 2  
9 Benoit, Amanda   Alleghany 52.12 2  
10 McGhee, Tiarra   Patrick Henry (R 52.34 3  
11 Rahmes, Rachel   Christiansburg 52.49 3  
12 Konin, Sakia   Northside 52.71 5  
13 Wilson, Katie   Heritage (Lynchb 52.72 1  
14 Reynolds, Sarah   William Byrd 52.97 5  
15 Uhler, Reagan   Fort Defiance 53.30 3  
16 Coleman, Anissia   Halifax County S 53.33 2  
17 Brooks, Erinn   Franklin County 53.38 7  
17 West, Elizabeth   E C Glass 53.38 3  
19 Timmermann, Marta   Cave Spring 54.09 2  
20 Garrecht, Lily   Staunton River 54.14 2  
21 Campbell, Jordan   James River (Buc 54.19 5  
22 Rader, Hannah   Blacksburg 54.64 4  
23 Gauck, Megan   Salem 54.76 5  
24 Sunshine, Samantha   Floyd County 54.79 6  
25 Dean, Nikki   Lord Botetourt 54.93 4  
26 Donohue, Samantha   Fauquier 55.11 5  
27 Le, Lynn   Abingdon 55.28 3  
28 Jones, Candice   William Byrd 55.42 5  
29 Puckett, Laura   Radford 55.76 7  
30 Brown, Mya   William Fleming 55.86 4  
31 Fink, Ellisa   Pulaski County 56.31 8  
32 Fry, Hannah   Lebanon 56.37 4  
33 Anderson, Tylesha   Heritage (Lynchb 56.90 2  
34 Williams, Trinity   Halifax County S 57.15 6  
35 Rogers, Adrienne   Blacksburg 57.33 3  
36 Bolt, Katelyn   Floyd County 57.59 6  
36 Ramsey, Tori   Radford 57.59 7  
38 Barry, Lauren   Lord Botetourt 58.20 8  
39 Lewis, Brandy   Patrick County 58.81 6  
40 Bowne, Savannah   Franklin County 58.94 7  
41 Fulton, Emily   Cave Spring 59.07 7  
42 Smith, Kandiss   Patrick Henry (R 59.51 4  
43 Church, Rebekah   Alleghany 59.83 8  
44 Kern, Abby   Staunton River 1:00.08 6  
45 Baber, Laura   Fort Defiance 1:00.99 7  
46 Leonard, Brooke   Lord Botetourt 1:02.03 8  
47 Morgan, Courtney   Glenvar 1:04.16 8  
 
Womens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Porter, Jackson,
Bell, Bateman
  E C Glass 49.20 1 10
2 Chappell, Konin,
McGowan, McGowan
  Northside 50.89 1 8
3 Clements, Miller,
Rushing, Myers
  Gretna 52.22 1 6
4 Tyree, Kidd,
Mattox, Hairston
  Franklin County 52.35 2 4
5 Green, Brown,
Blue, Lee
  William Fleming 52.72 1 2
6 Boyd, Chandler,
Cole, Woodall
  Halifax County S 52.79 1 1
7 Covingto, Massay,
Jent, Patterso
  Bassett 52.91 2  
8 Rader, Willard,
Rogers, Sardello
  Blacksburg 53.55 2  
9 Smith, McCoy,
Hodnett, Day
  Patrick Henry (R 53.80 3  
10 Harris, Vineyard,
Jackson, Jones
  William Byrd 53.95 3  
11 Relay Team   Radford 54.25 2  
12 Relay Team   Christiansburg 54.74 3  
13 Davis, Wilson,
Burford, Anderson
  Heritage (Lynchb 54.87 4  
14 Deeds, Benoit,
Church, Walton
  Alleghany 56.79 3  
15 Dean, Leonard,
Lupacchi, Kennedy
  Lord Botetourt 56.89 4  
16 Relay Team   Floyd County 56.97 4  
17 Hager, Duncan,
Newman, Watts
  Pulaski County 57.51 3  
18 Relay Team   Cave Spring 58.04 4  
19 Moore, Brandon,
Jones, Jamison
  Martinsville 1:00.10 4  
20 Fry, Leonard,
Vencill, Comptom
  Lebanon 1:02.43 4  
-- Jones, Hill,
McDaniel, Robinson
  Fauquier DNF 1  
-- Hooper, Womack,
White, Conner
  Salem DQ 2  
-- Brown, Garrecht,
Kern, Wright
  Staunton River DQ 2  
 
Womens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Porter, Lundeen,
Saunders, Johnson
  E C Glass 4:18.95 1 10
2 Clements, Jennings,
Mease, Rushing
  Gretna 4:23.17 2 8
3 Relay Team   Christiansburg 4:24.77 1 6
4 Relay Team   Floyd County 4:25.65 2 4
5 White, Shupe,
Abowd, Ruhland
  Jefferson Forest 4:27.13 3 2
6 Wilson, Jones,
Konin, Boyd
  Northside 4:28.90 1 1
7 Relay Team   Pulaski County 4:28.92 2  
8 Brown, Lee,
Brown, Stevens
  William Fleming 4:31.64 1  
9 Brooks, Eichenla,
Hess, Brooks
  Franklin County 4:33.71 3  
10 McCoy, Benson,
Honeycut, Yamaguch
  Blacksburg 4:37.10 1  
11 Womack, White,
Gauck, Conner
  Salem 4:42.04 2  
12 Clonch, Grumbine,
Ford, Conrad
  James River (Buc 4:42.82 3  
13 Relay Team   Lebanon 4:42.95 3  
14 Millner, McGhee,
Long, Stanley
  Patrick Henry (R 4:48.72 1  
15 Relay Team   Radford 4:49.10 2  
16 Reynolds, Robtison,
Lopez, Hendrick
  William Byrd 5:02.96 2  
 
Womens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 McPhail, Vineyard,
Hawley, Lopez
  William Byrd 10:27.48 1 10
2 Vann, Wilkerso,
May, Shupe
  Jefferson Forest 10:28.35 1 8
3 Clonch, Grumbine,
Conrad, Grumbine
  James River (Buc 10:35.60 1 6
4 Dalton, Chang,
Phillips, Reimann
  Cave Spring 11:04.15 1 4
5 Relay Team   Radford 11:09.24 1 2
6 Willard, Martin,
Dyckman, Jent
  Bassett 11:15.92 1 1
7 Wilson, Walker,
Jones, Fry
  Northside 11:17.52 1  
8 Axsom, Yamaguch,
Fleming, Mertes
  Blacksburg 11:26.30 1  
9 Relay Team   Christiansburg 11:29.33 1  
10 St Ledge, Lubowsky,
Barrett, Newman
  Fauquier 11:52.44 1  
11 Lambert, Allen,
Daniel, Miller
  Fort Defiance 12:00.38 1  
12 Chaconas, Teeple,
Gingras, Underwoo
  Franklin County 12:48.25 1  
13 Spencer, Bubar,
Kettlety, McCoig
  Alleghany 12:50.16 1  
14 Johnson, Justice,
Lawless, Wagoner
  Patrick County 13:07.50 1  
 
Womens Distance Medley Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Deis, Vann,
White, Shupe
  Jefferson Forest 13:23.87 1 10
2 McCoy, Benson,
Yamaguch, Fleming
  Blacksburg 13:30.70 1 8
3 Hensley, Vansant,
Alexande, Daniel
  Fort Defiance 13:44.12 1 6
4 Cline, Turney,
Roshitsh, Swartwou
  Lord Botetourt 14:00.26 1 4
5 Carson, Woodford,
Kantor, Brothers
  Patrick Henry (R 14:12.74 1 2
6 St Ledge, Wojcik,
Cox, Barrett
  Fauquier 14:34.22 1 1
7 Huntingt, Bishop,
Gilmer, Bostwick
  Auburn 16:10.08 1  
 
Womens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Evans, Rochelle   Christiansburg 41-07.00(12.67m) 1 10
2 Miller, Beka   Staunton River 36-09.50(11.21m) 1 8
3 Byrnes, Alexis   Fauquier 36-06.00(11.13m) 1 6
4 Claytor, Bobbi   William Fleming 35-05.00(10.80m) 1 4
5 Campbell, Ashlyn   Patrick Henry (R 34-11.50(10.66m) 1 2
6 Markham, Sheyenne   James River (Buc 34-06.00(10.52m) 1 1
7 Brown, Alexis   James River (Buc 33-06.50(10.22m) 1  
8 Paige, Brianna   Heritage (Lynchb 33-03.00(10.13m) 1  
9 Huffman, Emily   Northside 32-08.00(9.96m) 1  
10 Williams, Latasha   William Fleming 32-06.50(9.92m) 1  
11 Crennel, Shanese   William Fleming 32-04.50(9.87m) 1  
12 Wright, Sarah   Pulaski County 32-01.50(9.79m) 1  
13 Crump, Breontae   Hidden Valley 31-10.00(9.70m) 1  
14 Goldman, Alex   Amherst County 31-01.00(9.47m) 1  
15 Herbert, Jo Anne   Lebanon 30-03.00(9.22m) 1  
16 Perry, Desiree   Heritage (Lynchb 29-08.00(9.04m) 1  
16 Butler, Kimber   William Byrd 29-08.00(9.04m) 1  
18 Shifflett, Sabrina   Fort Defiance 29-05.00(8.97m) 1  
19 Holdren, Danielle   Staunton River 29-03.00(8.92m) 1  
20 Nelson, Katherine   Salem 29-01.00(8.86m) 1  
21 Bell, Ciara   E C Glass 28-08.50(8.75m) 1  
22 Scales, Tahira   Bassett 28-07.00(8.71m) 1  
23 Sowell, Imani   Cave Spring 28-03.00(8.61m) 1  
24 Cummings, Lillie   Fort Defiance 28-02.00(8.59m) 1  
25 Trotter, Desear   Franklin County 27-00.00(8.23m) 1  
26 Bell, Vivian   Radford 26-06.50(8.09m) 1  
26 Jones, Brooke   Staunton River 26-06.50(8.09m) 1  
28 Johnson, Brittany   Abingdon 26-01.00(7.95m) 1  
29 Nipper, Dyanne   Pulaski County 25-09.00(7.85m) 1  
29 Akers, Destiny   Christiansburg 25-09.00(7.85m) 1  
31 Jones, Azris   Franklin County 25-05.50(7.76m) 1  
31 Croucher, Elizabeth   Jefferson Forest 25-05.50(7.76m) 1  
33 Little, Sydney   Halifax County S 25-02.00(7.67m) 1  
34 Dyke, Mandze   E C Glass 25-01.00(7.65m) 1  
35 Anderson, Sarai   E C Glass 25-00.50(7.63m) 1  
36 Alberts, Ashley-Rose   Halifax County S 25-00.00(7.62m) 1  
36 Stevens, Kaitlyn   Floyd County 25-00.00(7.62m) 1  
36 Fluellen, Georgeann   Radford 25-00.00(7.62m) 1  
39 Hamm, Raven   James River (Buc 24-06.00(7.47m) 1  
40 Fulton, Emily   Cave Spring 23-11.00(7.29m) 1  
41 Jamison, Jasmine   Martinsville 23-08.25(7.22m) 1  
42 Stanley, Shareefah   Patrick Henry (R 23-08.00(7.21m) 1  
43 Harris, Amber   Halifax County S 23-06.00(7.16m) 1  
44 Thomas, Cindy   Patrick County 23-04.50(7.12m) 1  
45 Alouf, Taylor   Cave Spring 23-03.50(7.10m) 1  
46 McGuire, Brianna   Christiansburg 23-02.00(7.06m) 1  
47 Moore, Kenya   Martinsville 22-10.50(6.97m) 1  
48 Bourne, Tanisha   Pulaski County 22-10.00(6.96m) 1  
49 Miller, Michaela   Fauquier 22-09.00(6.93m) 1  
50 Widener, Desirae   John S. Battle 22-07.50(6.90m) 1  
51 Miller, Skylar   Gretna 22-07.00(6.88m) 1  
52 Crawford, Kylie   Fort Defiance 22-06.50(6.87m) 1  
53 Moughrabi, Nicole   Lord Botetourt 22-05.50(6.85m) 1  
54 Svahn, Malin   Lord Botetourt 22-00.00(6.71m) 1  
55 Brooks, Timara   Franklin County 21-07.00(6.58m) 1  
55 Luchini, Deanna   John S. Battle 21-07.00(6.58m) 1  
57 Joyce, Sarah   Patrick County 21-03.00(6.48m) 1  
58 Hubbard, Ashley   Gretna 20-11.50(6.39m) 1  
59 Eaton, Cristi   Glenvar 20-08.50(6.31m) 1  
60 Taylor, Alexis   William Byrd 20-07.50(6.29m) 1  
61 Younger, Chelcy   Gretna 20-03.50(6.18m) 1  
62 Hoover, Cecilia   Hidden Valley 19-08.50(6.01m) 1  
63 Taylor, Shanita   Floyd County 18-08.00(5.69m) 1  
64 Rodenberg, Jonna   Hidden Valley 18-00.00(5.49m) 1  
65 Jones, Darryl   Patrick Henry (R 17-02.50(5.25m) 1  
65 Noell, Mallorie   Roanoke Catholic 17-02.50(5.25m) 1  
67 Braswell, McKenzie   Lord Botetourt 17-00.50(5.19m) 1  
68 Vass, Abigail   Floyd County 16-00.00(4.88m) 1  
 
Womens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Evans, Rochelle   Christiansburg 134-10(41.10m) 1 10
2 Osborne, Kristen   Wise County 106-06(32.46m) 1 8
3 Claytor, Bobbi   William Fleming 100-00(30.48m) 1 6
4 Byrnes, Alexis   Fauquier 98-11(30.15m) 1 4
5 Hepler, Rachael   James River (Buc 97-09(29.79m) 1 2
6 Miller, Beka   Staunton River 96-11(29.54m) 1 1
7 McGuire, Brianna   Christiansburg 90-00(27.43m) 1  
8 Goldman, Alex   Amherst County 89-01(27.15m) 1  
9 Perry, Desiree   Heritage (Lynchb 86-06(26.37m) 1  
10 Brown, Alexis   James River (Buc 86-02(26.26m) 1  
11 Trotter, Desear   Franklin County 85-08(26.11m) 1  
12 Herbert, Jo Anne   Lebanon 84-10(25.86m) 1  
13 Cummings, Lillie   Fort Defiance 84-05(25.73m) 1  
14 Crawford, Kylie   Fort Defiance 83-08(25.50m) 1  
15 Holdren, Danielle   Staunton River 83-02(25.35m) 1  
16 Wright, Sarah   Pulaski County 81-11(24.97m) 1  
17 Joyce, Sarah   Patrick County 81-08(24.89m) 1  
18 Simmons, Alicia   Fort Defiance 80-02(24.43m) 1  
19 Paige, Brianna   Heritage (Lynchb 79-04(24.18m) 1  
20 Parks, Rachel   Hidden Valley 79-01(24.10m) 1  
21 Huffman, Emily   Northside 78-04(23.88m) 1  
22 Markham, Sheyenne   James River (Buc 76-07(23.34m) 1  
23 Butler, Kimber   William Byrd 76-03(23.24m) 1  
24 Fulton, Emily   Cave Spring 75-11(23.14m) 1  
25 Aznavorian, Kaylyn   Staunton River 74-11(22.83m) 1  
26 Bland, Tia   Fauquier 74-10(22.81m) 1  
27 Church, Rebekah   Alleghany 74-04(22.66m) 1  
28 Campbell, Ashlyn   Patrick Henry (R 73-05(22.38m) 1  
29 Johnson, Brittany   Abingdon 72-10(22.20m) 1  
30 Crennel, Shanese   William Fleming 71-01(21.67m) 1  
31 MacDonald, Elena   Salem 70-07(21.51m) 1  
32 Stevens, Kaitlyn   Floyd County 70-06(21.49m) 1  
33 Nipper, Dyanne   Pulaski County 69-04(21.13m) 1  
34 Gaines, De'anna   William Fleming 68-10(20.98m) 1  
35 Bell, Ciara   E C Glass 68-09(20.96m) 1  
36 Sowell, Imani   Cave Spring 67-08(20.62m) 1  
37 Little, Sydney   Halifax County S 67-04(20.52m) 1  
38 Dyke, Mandze   E C Glass 66-00(20.12m) 1  
39 Crump, Breontae   Hidden Valley 65-07(19.99m) 1  
39 Deeds, Analea   Alleghany 65-07(19.99m) 1  
41 Moughrabi, Nicole   Lord Botetourt 64-06(19.66m) 1  
42 Alouf, Taylor   Cave Spring 61-09(18.82m) 1  
42 Taylor, Shanita   Floyd County 61-09(18.82m) 1  
44 Akers, Destiny   Christiansburg 59-00(17.98m) 1  
45 Scales, Tahira   Bassett 58-06(17.83m) 1  
46 Jamison, Jasmine   Martinsville 58-02(17.73m) 1  
47 Johnson, Lashawn   Halifax County S 57-10(17.63m) 1  
48 Widener, Desirae   John S. Battle 57-03(17.45m) 1  
49 Porter, Anaya   Fauquier 56-10(17.32m) 1  
50 Fluellen, Georgeann   Radford 56-06(17.22m) 1  
51 Outlaw, Khamishia   Halifax County S 55-01(16.79m) 1  
52 Horton, Ryanne   Hidden Valley 54-03(16.54m) 1  
53 Hall, Meghan   Alleghany 54-02(16.51m) 1  
54 Jones, Darryl   Patrick Henry (R 53-03(16.23m) 1  
55 Hairston, Amber   Franklin County 53-02(16.21m) 1  
56 Stanley, Shareefah   Patrick Henry (R 52-11(16.13m) 1  
57 Thomas, Cindy   Patrick County 52-10(16.10m) 1  
58 Braswell, McKenzie   Lord Botetourt 51-10(15.80m) 1  
58 Miller, Skylar   Gretna 51-10(15.80m) 1  
60 Luchini, Deanna   John S. Battle 51-08(15.75m) 1  
61 Bourne, Tanisha   Pulaski County 50-04(15.34m) 1  
62 Taylor, Alexis   William Byrd 50-01(15.27m) 1  
63 Tran, Kim   Northside 49-00(14.94m) 1  
64 Smith, Raquel   Franklin County 47-07(14.50m) 1  
65 Waller, Tyesha   Gretna 45-09(13.94m) 1  
66 Hubbard, Ashley   Gretna 42-07(12.98m) 1  
67 Vass, Abigail   Floyd County 40-08(12.40m) 1  
-- Bell, Vivian   Radford ND(--) 1  
-- Leonard, Brooke   Lord Botetourt ND(--) 1  
 
Womens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Anderson, Sydney   Pulaski County 5-04.00(1.63m) 1 10
2 Revely, Olivia   E C Glass 5-02.00(1.57m) 1 8
3 Blue, Maya   William Fleming 5-02.00(1.57m) 1 6
4 Kern, Maribeth   James River (Buc 5-02.00(1.57m) 1 4
5 Vineyard, Autumn   William Byrd 5-00.00(1.52m) 1 2
6 Timmermann, Marta   Cave Spring 5-00.00(1.52m) 1 1
7 Benoit, Amanda   Alleghany 5-00.00(1.52m) 1  
8 Karkenny, Olivia   Lord Botetourt 5-00.00(1.52m) 1  
15 Walton, Maegan   Alleghany 4-10.00(1.47m) 1  
15 Hooper, Sadee   Salem 4-10.00(1.47m) 1  
17 McGinty, Marissa   Fauquier 4-10.00(1.47m) 1  
17 Fulton, Emily   Cave Spring 4-10.00(1.47m) 1  
19 Chandler, Tashayla   Halifax County S 4-10.00(1.47m) 1  
19 Mattox, Zarkia   Franklin County 4-10.00(1.47m) 1  
19 Konin, Sakia   Northside 4-10.00(1.47m) 1  
19 Uhler, Reagan   Fort Defiance 4-10.00(1.47m) 1  
23 Benn, Naomi   Blacksburg 4-10.00(1.47m) 1  
23 Lee, Tyrika   Halifax County S 4-10.00(1.47m) 1  
23 Worrell, Brittany   Pulaski County 4-10.00(1.47m) 1  
9 Ohabor, Praise   Hidden Valley 4-10.00(1.47m) 1  
9 McCloud, Alexis   Pulaski County 4-10.00(1.47m) 1  
9 Higgs, Elizabeth   Patrick Henry (R 4-10.00(1.47m) 1  
9 Bostwick, Brooke   Auburn 4-10.00(1.47m) 1  
9 Jones, Taylor   Staunton River 4-10.00(1.47m) 1  
9 Carver, Lindsey   William Byrd 4-10.00(1.47m) 1  
26 Mccoy, Tara   Christiansburg 4-08.00(1.42m) 1  
26 Deeds, Analea   Alleghany 4-08.00(1.42m) 1  
26 Harrison, Nakayla   Jefferson Forest 4-08.00(1.42m) 1  
26 Hall, Angela   Salem 4-08.00(1.42m) 1  
26 Sunshine, Samantha   Floyd County 4-08.00(1.42m) 1  
26 Crockett, Miranda   Franklin County 4-08.00(1.42m) 1  
26 Vansant, Emily   Fort Defiance 4-08.00(1.42m) 1  
26 Holland, Mikayla   Franklin County 4-08.00(1.42m) 1  
26 Kern, Gabrielle   James River (Buc 4-08.00(1.42m) 1  
26 Hensley, Beth Ann   Fort Defiance 4-08.00(1.42m) 1  
26 Woodall, Kiana   Halifax County S 4-08.00(1.42m) 1  
37 Gaines, Amelia   William Fleming 4-06.00(1.37m) 1  
37 Van Aken, Maddie   Blacksburg 4-06.00(1.37m) 1  
37 McGowan, Bonnie   Northside 4-06.00(1.37m) 1  
37 Shumacher, Callie   Fauquier 4-06.00(1.37m) 1  
37 McDaniel, Danyelle   Fauquier 4-06.00(1.37m) 1  
42 Davis, Casey   Jefferson Forest 4-04.00(1.32m) 1  
42 Whitlock, Katie   Jefferson Forest 4-04.00(1.32m) 1  
42 Wright, Paige   Christiansburg 4-04.00(1.32m) 1  
42 Blake, Amanda   Staunton River 4-04.00(1.32m) 1  
42 Rakes, Lauren   Blacksburg 4-04.00(1.32m) 1  
-- Fernandez, Elena   Auburn NH(--) 1  
 
Womens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Smith, Tamera   Pulaski County 16-04.75(5.00m) nwi 1 10
2 Jones, Shantel   Fauquier 16-03.25(4.96m) nwi 1 8
3 Revely, Olivia   E C Glass 16-02.00(4.93m) nwi 1 6
4 Hamm, Reanna   James River (Buc 16-01.00(4.90m) nwi 1 4
5 Garrecht, Lily   Staunton River 16-00.75(4.90m) nwi 1 2
6 Brooks, Erinn   Franklin County 15-10.00(4.83m) nwi 1 1
7 McGinty, Marissa   Fauquier 15-08.25(4.78m) nwi 1  
8 Boyd, Mikayla   Halifax County S 15-06.50(4.74m) nwi 1  
9 Brown, Asia   William Fleming 15-02.50(4.64m) nwi 1  
10 Mccoy, Tara   Christiansburg 15-01.50(4.61m) nwi 1  
11 McGhee, Tiarra   Patrick Henry (R 14-11.25(4.55m) nwi 1  
12 Meador, Tye   Salem 14-11.00(4.55m) nwi 1  
13 Hines, Kendal   Radford 14-10.00(4.52m) nwi 1  
14 Hill, Briana   Fauquier 14-09.50(4.51m) nwi 1  
15 Jones, Taylor   Staunton River 14-09.00(4.50m) nwi 1  
16 Denny, Lexi   Radford 14-08.75(4.49m) nwi 1  
17 Bostwick, Brooke   Auburn 14-07.50(4.46m) nwi 1  
18 Sunshine, Samantha   Floyd County 14-06.50(4.43m) nwi 1  
19 Hancock, Erica   Franklin County 14-06.00(4.42m) nwi 1  
19 Harris, Caleisha   William Byrd 14-06.00(4.42m) nwi 1  
21 Hooper, Sadee   Salem 14-05.00(4.39m) nwi 1  
22 Harrison, Nakayla   Jefferson Forest 14-04.50(4.38m) nwi 1  
23 Austin, Lauren   Cave Spring 14-03.50(4.36m) nwi 1  
24 Alberts, Ashley-Rose   Halifax County S 14-01.75(4.31m) nwi 1  
25 Walton, Monasia   Halifax County S 14-01.50(4.31m) nwi 1  
26 Van Aken, Maddie   Blacksburg 13-11.50(4.25m) nwi 1  
27 Wiley, Kanisha   Glenvar 13-11.00(4.24m) nwi 1  
27 Lee, Keashe   William Fleming 13-11.00(4.24m) nwi 1  
29 Wiles, Kendell   Blacksburg 13-09.50(4.20m) nwi 1  
30 Hager, Julia   Pulaski County 13-08.50(4.18m) nwi 1  
31 Anderson, Tylesha   Heritage (Lynchb 13-06.50(4.13m) nwi 1  
32 Horton, Lindsay   Blacksburg 13-06.00(4.11m) nwi 1  
32 Martin, Erin   Cave Spring 13-06.00(4.11m) nwi 1  
34 Carper, Tess   Radford 13-03.50(4.05m) nwi 1  
35 McCloud, Alexis   Pulaski County 13-00.25(3.97m) nwi 1  
36 Cowher, Lauren   Cave Spring 12-11.50(3.95m) nwi 1  
37 Davis, Samone   Heritage (Lynchb 12-10.50(3.92m) nwi 1  
37 Hall, Angela   Salem 12-10.50(3.92m) nwi 1  
39 Brown, Mya   William Fleming 12-09.50(3.90m) nwi 1  
40 Kidd, Marika   Franklin County 12-09.00(3.89m) nwi 1  
41 Brown, Keara   Staunton River 12-08.75(3.88m) nwi 1  
42 Cummings, Ashley   James River (Buc 12-07.25(3.84m) nwi 1  
42 Patterson, April   Bassett 12-07.25(3.84m) nwi 1  
44 Bolt, Katelyn   Floyd County 12-07.00(3.84m) nwi 1  
45 Bell, Ciara   E C Glass 12-06.75(3.83m) nwi 1  
46 Puckett, Lauren   Hidden Valley 12-06.50(3.82m) nwi 1  
46 Staten, Desiree   E C Glass 12-06.50(3.82m) nwi 1  
46 Smith, Kandiss   Patrick Henry (R 12-06.50(3.82m) nwi 1  
49 Goodson, Chandra   Floyd County 12-05.25(3.79m) nwi 1  
50 Jones, Candice   William Byrd 12-05.00(3.78m) nwi 1  
51 Forbes, Haley   James River (Buc 12-04.00(3.76m) nwi 1  
51 Smith, Samantha   Patrick County 12-04.00(3.76m) nwi 1  
53 Poff, Caroline   Roanoke Catholic 12-03.50(3.75m) nwi 1  
54 Ashworth, Sydney   Bassett 12-01.25(3.69m) nwi 1  
55 Young, Marlina   Martinsville 11-11.00(3.63m) nwi 1  
56 Blassingame, Tiannah   Christiansburg 11-10.25(3.61m) nwi 1  
57 Boyd, Caress   Northside 11-09.50(3.59m) nwi 1  
58 Massay, Aymbir   Bassett 11-06.50(3.52m) nwi 1  
59 Barry, Lauren   Lord Botetourt 10-08.50(3.26m) nwi 1  
60 Brady, Maureen   Roanoke Catholic 10-00.00(3.05m) nwi 1  
-- Rahmes, Rachel   Christiansburg ND(--) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Jackson, Erika   E C Glass 35-03.00(10.74m) nwi 1 10
2 Boyd, Mikayla   Halifax County S 34-06.00(10.52m) nwi 1 8
3 Rahmes, Rachel   Christiansburg 34-00.00(10.36m) nwi 1 6
4 Anderson, Sydney   Pulaski County 33-11.00(10.34m) nwi 1 4
5 Hamm, Reanna   James River (Buc 33-00.50(10.07m) nwi 1 2
6 Brown, Mya   William Fleming 32-09.25(9.99m) nwi 1 1
7 Brooks, Erinn   Franklin County 32-08.25(9.96m) nwi 1  
8 McGinty, Marissa   Fauquier 32-07.50(9.94m) nwi 1  
9 Austin, Lauren   Cave Spring 32-06.25(9.91m) nwi 1  
10 Revely, Olivia   E C Glass 32-01.50(9.79m) nwi 1  
11 Sunshine, Samantha   Floyd County 32-00.00(9.75m) nwi 1  
12 Carper, Tess   Radford 31-10.00(9.70m) nwi 1  
13 Boyd, Caress   Northside 31-09.00(9.68m) nwi 1  
14 Horton, Lindsay   Blacksburg 31-06.75(9.62m) nwi 1  
14 Hooper, Sadee   Salem 31-06.75(9.62m) nwi 1  
16 McGhee, Tiarra   Patrick Henry (R 31-02.50(9.51m) nwi 1  
17 Kidd, Marika   Franklin County 31-00.00(9.45m) nwi 1  
18 Bostwick, Brooke   Auburn 30-11.50(9.44m) nwi 1  
19 Benn, Naomi   Blacksburg 30-11.25(9.43m) nwi 1  
20 Alberts, Ashley-Rose   Halifax County S 30-08.50(9.36m) nwi 1  
20 Vansant, Emily   Fort Defiance 30-08.50(9.36m) nwi 1  
22 Lee, Keashe   William Fleming 30-08.25(9.35m) nwi 1  
23 Tyree, A'Layah   Franklin County 30-07.50(9.33m) nwi 1  
24 Cummings, Ashley   James River (Buc 30-06.50(9.31m) nwi 1  
24 Van Aken, Maddie   Blacksburg 30-06.50(9.31m) nwi 1  
26 Worrell, Brittany   Pulaski County 30-04.00(9.25m) nwi 1  
26 Hensley, Beth Ann   Fort Defiance 30-04.00(9.25m) nwi 1  
28 Wilkinson, Karleigh   Patrick County 30-03.50(9.23m) nwi 1  
29 Wiley, Kanisha   Glenvar 30-00.50(9.16m) nwi 1  
30 Vandertoorn, Mia   Millbrook 30-00.25(9.15m) nwi 1  
31 Baber, Laura   Fort Defiance 29-08.50(9.06m) nwi 1  
32 Martin, Erin   Cave Spring 28-07.50(8.72m) nwi 1  
33 Gaines, Amelia   William Fleming 28-05.50(8.67m) nwi 1  
34 Dean, Ariana   E C Glass 28-03.50(8.62m) nwi 1  
35 Puckett, Lauren   Hidden Valley 27-08.50(8.45m) nwi 1  
35 Ford, Alyssa   James River (Buc 27-08.50(8.45m) nwi 1  
37 Dean, Nikki   Lord Botetourt 27-07.00(8.41m) nwi 1  
38 Blassingame, Tiannah   Christiansburg 27-03.25(8.31m) nwi 1  
39 Puckett, Laura   Radford 26-10.50(8.19m) nwi 1  
40 Muncy, Cassie   Floyd County 26-07.00(8.10m) nwi 1  
41 Shumacher, Callie   Fauquier 25-11.50(7.91m) nwi 1  
42 Poff, Caroline   Roanoke Catholic 25-07.00(7.80m) nwi 1  
43 Ginny, Lenoard   Lord Botetourt 25-05.50(7.76m) nwi 1  
44 Tanaka, Alisha   Christiansburg 24-04.50(7.43m) nwi 1  
45 Brady, Maureen   Roanoke Catholic 24-04.25(7.42m) nwi 1  
-- Eltaib, Safa   Cave Spring ND(--) nwi 1  
 
Womens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jackson, Erika   E C Glass 10-00.00(3.05m) 1 10
2 Horton, Lindsay   Blacksburg 9-06.00(2.90m) 1 7
2 Garrecht, Lily   Staunton River 9-06.00(2.90m) 1 7
4 McGinty, Marissa   Fauquier 9-06.00(2.90m) 1 4
5 Olszewski, Katie   Blacksburg 8-06.00(2.59m) 1 2
6 West, Elizabeth   E C Glass 8-06.00(2.59m) 1 0.50
6 Bowne, Savannah   Franklin County 8-06.00(2.59m) 1 0.50
8 Eichenlaub, Amanda   Franklin County 8-06.00(2.59m) 1  
10 Davis, Casey   Jefferson Forest 8-00.00(2.44m) 1  
9 Shumacher, Callie   Fauquier 8-00.00(2.44m) 1  
11 Saunders, Christina   E C Glass 7-06.00(2.29m) 1  
12 Axsom, Jessie   Blacksburg 7-06.00(2.29m) 1  
13 Burkett, Calli   Jefferson Forest 6-06.00(1.98m) 1  
14 Cowher, Lauren   Cave Spring 6-00.00(1.83m) 1  
15 Ritchie, Lauren   Fort Defiance 5-06.00(1.68m) 1  
16 Weisberg, Stephanie   Cave Spring 5-06.00(1.68m) 1  
17 Brothers, Courtney   Patrick Henry (R 4-06.00(1.37m) 1  
-- Fulton, Emily   Cave Spring NH(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Women - Team Rankings - 18 Events Scored =============================================================================== 1) E.C. Glass 108.50 2) Pulaski County 55 3) Blacksburg 54 4) Christiansburg 47 5) Fauquier 37 6) James River (Buchanan) 23 7) Jefferson Forest 21 8) William Fleming 19 9) Millbrook 18 9) Staunton River 18 11) Cave Spring 15 11) Halifax County 15 13) Abingdon High School 14 13) Gretna High School 14 15) Northside High School 13 16) William Byrd 12 17) Lord Botetourt 10 17) Patrick Henry (Roanoke) 10 19) Wilson Memorial 8 19) Patrick County 8 19) Wise County Central High S 8 19) Amherst County 8 23) Floyd County 7 24) Fort Defiance 6 25) Franklin County 5.50 26) Radford 2 27) Bassett 1 27) Lebanon 1 Men - Team Rankings - 18 Events Scored =============================================================================== 1) E.C. Glass 67 2) Patrick Henry (Roanoke) 59 3) Fauquier 50 4) Blacksburg 48 5) Christiansburg 38.50 6) Fort Defiance 37 7) Brookville 32 8) Staunton River 31 9) William Fleming 23 10) Abingdon High School 22 11) Heritage (Lynchburg) 21 12) Amherst County 18 13) Martinsville 16 14) Salem 14 15) Halifax County 13 16) Alleghany 12 17) Jefferson Forest 10 17) Warren County 10 19) Hidden Valley 8 19) Lebanon 8 19) Cave Spring 8 22) Franklin County 7 23) Northside High School 2 23) William Byrd 2 25) James River (Buchanan) 1 26) Lord Botetourt 0.50

 

Post to:
Post as: 
History for Knights Track Classic
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2015 1   1    
2014 1   1    
2013 1   1    
2012 1   1    
2011 1   1    
2010 1   1