Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

 

News

 

2010 Results - Brian Watkins I-95 Invitational

Published by
Trakrunner03   on Mar 28 2010, 08:20 PM
 Brian Watkins I-95 Invitational - 3/27/2010 11:31:30 AM          
Potomac Senior High School, Dumfries, VA

Varsity Boys 4x400 Meter Relay Finals
===========================================================
Team Time Pts
===========================================================
1 Mountain View A 3:32.58 10
2 Potomac A 3:32.92 8
3 Riverbend A 3:33.51 6
4 Colonial Forge A 3:33.87 4
5 Woodbridge A 3:40.32 2
6 Freedom High School A 3:45.20 1
7 C.D. Hylton H.S. A 3:50.40
8 John Paul A 4:01.34

Varsity Girls 4x400 Meter Relay Finals
===========================================================
Team Time Pts
===========================================================
1 Mountain View A 4:10.32 10
2 Colonial Forge A 4:15.07 8
3 Riverbend A 4:16.54 6
4 C.D. Hylton H.S. A 4:22.15 4
5 Woodbridge A 4:36.21 2
6 Potomac A 4:40.69 1

Varsity Boys Discus Throw Finals
=========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
=========================================================================
1 Jesse Fogg Riverbend 140-5.5 10
2 Ross Taylor Riverbend 131-2 8
3 Christian Irvin Brooke Point 111-9 6
4 Kyle Sullivan Stafford High 111-1 4
5 Anthony Terrini Stafford High 110-0 2
6 Fred Fulton Mountain View 99-2 1
7 Stephen Webb North Stafford 97-9.5
8 Logan Carpenter Brooke Point 94-5
9 Zach Walls North Stafford 90-2
10 Freddie Crowder North Stafford 89-6
11 Christopher Woods C.D. Hylton H.S. 89-6
12 Joey Silvera North Stafford 89-5
13 Abraham Quarcoo Woodbridge 85-7.5
14 Ashton Sumner North Stafford 81-2.5
15 Joe Butt North Stafford 73-6
16 Sean Philbrick John Paul 70-2
17 Marcus Duquiatan John Paul 69-0
18 Alex Gonzalez Freedom High School 68-4.5
19 Jim Leist John Paul 64-4.5
20 Jeffrey Hunter North Stafford 57-4

Varsity Girls Discus Throw Finals
=========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
=========================================================================
1 Ashley Cooper Stafford High 97-0 10
2 Hailey Davidson Colonial Forge 96-9 8
3 Jamie Parker Freedom High School 92-6.5 6
4 Kiara Tucker Riverbend 91-7 4
5 Ashley Weiler Mountain View 90-6 2
6 Mikia Howard Freedom High School 85-4 1
7 Rebecca Unruh Mountain View 85-1
8 Brooke Scruggs Stafford High 79-11
9 Kristen Wolf Stafford High 77-0
10 Tiera Williams Freedom High School 76-3.5
11 Tatiana Gonzales Mountain View 72-3
12 Ebony Pennant Stafford High 67-7
13 Ashley Carlisle North Stafford 65-10
14 ShaShia Cowan North Stafford 63-4
15 Shakayla Jackson-Smith Potomac 60-6
16 Tressy Coplin Foy C.D. Hylton H.S. 57-7.5
17 Chantelle Owens Woodbridge 54-7
18 Chelsea Dubose Potomac 51-5
19 Aida Jaldi North Stafford 44-1

Varsity Boys 1600 Meter Run Finals
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 Brian O'Loughlin Colonial Forge 4:33.26 10
2 Ryan McGreal Woodbridge 4:33.58 8
3 Jordanis Lozier Colonial Forge 4:36.94 6
4 Tyler Oliver Stafford High 4:39.28 4
5 Neil Clark Colonial Forge 4:41.00 2
6 Bradley Shultis Mountain View 4:44.68 1
7 Connor Johnson Riverbend 4:51.68
8 Brian Quintana Brooke Point 4:59.19
9 Ben Sorensen Mountain View 5:02.90
10 Walter Hall Woodbridge 5:03.73
11 Logan O'Baker Mountain View 5:04.25
12 Ryan Hazelgren Stafford High 5:06.04
13 Travis Alexander Potomac 5:06.82
14 Collin Fitzpatrick John Paul 5:07.58
15 William Cross Mountain View 5:10.30
16 William Wallace Mountain View 5:10.47
17 Frankie Minter Riverbend 5:14.15
18 Tyler White John Paul 5:15.76
19 Marlon Mason Woodbridge 5:18.55
20 Andrew Grove Potomac 5:20.02
21 Tyrone Flemings C.D. Hylton H.S. 5:22.21
22 Cobie Marotske Potomac 5:39.40
23 Adam Nodjomian Woodbridge 5:39.53
24 Sam Moore North Stafford 5:42.20
25 Alexader Kim C.D. Hylton H.S. 5:45.23
26 Tim Osterhoudt North Stafford 5:52.34

Varsity Girls 1600 Meter Run Finals
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 Debra Baner Potomac 5:25.59 10
2 Hannah Somers Colonial Forge 5:27.50 8
3 Shaina Manuel Colonial Forge 5:27.92 6
4 Makenzie McDonald Colonial Forge 5:32.89 4
5 Lauren Braney Mountain View 5:36.18 2
6 Sara Myers Colonial Forge 5:37.14 1
7 Erin Rolaf Woodbridge 5:49.35
8 Jenna Walker Colonial Forge 5:54.76
9 Cimone Barber C.D. Hylton H.S. 5:54.88
10 Meagan Brady Mountain View 5:55.82
11 Morgan Browning Colonial Forge 5:57.55
12 Elizabeth Rolaf Woodbridge 6:04.87
13 Amanda Patterson Brooke Point 6:11.52
14 Brittany Cain Mountain View 6:21.62
15 Katelyn Brown Brooke Point 6:26.68
16 Harper Lovegrove Stafford High 6:33.04
17 Stephanie Vazquez Potomac 6:54.26

Varsity Boys 100 Meter Dash Finals
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 Roderque Gray Brooke Point 10.97 10
2 Matt Ouden Brooke Point 11.18 8
3 Andre Austin Colonial Forge 11.37 6
4 Lonnie Reed Colonial Forge 11.53 4
5 Justin Crabbe Stafford High 11.54 2
6 Matt Thomas Potomac 11.61 1
7 Pete Reed Colonial Forge 11.62
8 Arkei Shareef Stafford High 11.72
9 Jamal Wilson Stafford High 11.86
10 Shakeem Copeland C.D. Hylton H.S. 11.95
11 Luke Grady Brooke Point 11.99
12 Vincent Tuckson Colonial Forge 12.00
13 Michael Dusenberry Stafford High 12.01
14 Kiran Richardson Potomac 12.05
15 Anthony Grady C.D. Hylton H.S. 12.09
16 Michael Ogoe C.D. Hylton H.S. 12.19
17 Erza Lawrence Riverbend 12.26
18 Terrance Parker Brooke Point 12.28
19 Spencer LaFlore Freedom High School 12.29
20 Joshua Redfearn C.D. Hylton H.S. 12.32
21 Juwan Hill Colonial Forge 12.45
22 Daniel Bansah Potomac 12.47
23 Anthony Ross North Stafford 12.52
24 Donte' Latimore Freedom High School 12.65
25 Aqil Tweedy Colonial Forge 12.73
26 George Ogoe C.D. Hylton H.S. 12.81
27 Eric Samuelu Woodbridge 12.94
28 Phillip Payne Potomac 13.18
29 Neil Deabreau Brooke Point 13.19
30 Jairus Hudson Mountain View 13.44
31 Tommy Ewell Woodbridge 13.50
32 Joe Laville John Paul 13.54
33 Christopher Sampson Potomac 15.18
34 Zack Telford North Stafford 15.36

Varsity Girls 100 Meter Dash Finals
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 Amira Idris C.D. Hylton H.S. 13.07 10
2 J'Quiana McGhee Woodbridge 13.35 8
3 Catherine Wallace Riverbend 13.35 6
4 Hali McFadgen C.D. Hylton H.S. 13.52 4
5 Erin Galivan Stafford High 13.57 2
6 Millie McFadgen C.D. Hylton H.S. 13.75 1
7 Ashley Edmond Riverbend 13.82
8 Mia Reed Colonial Forge 13.94
9 Emily Vesseliza Riverbend 13.95
10 Ke'Essence Gore C.D. Hylton H.S. 13.95
11 Ariel Hayes Brooke Point 14.00
12 Raychel Farrow Potomac 14.01
13 Jasmine Vaughn Brooke Point 14.08
14 Sylvia James C.D. Hylton H.S. 14.14
15 Katelen Thomas Colonial Forge 14.15
16 Emelia Asare Potomac 14.16
17 Monica Wright Riverbend 14.48
18 Lyndah Lovell Stafford High 14.51
19 Tessa Williams Woodbridge 14.68
20 Heather Grinkley C.D. Hylton H.S. 14.86
21 Diamond Dawkins North Stafford 15.20
22 MaryKate Eicher John Paul 15.76
23 Jasmine Alexander Potomac 15.80
24 Khadijah Johnson Colonial Forge 15.81
25 Briana Rosito Woodbridge 16.16
26 Bulter Baroness Potomac 17.46
27 Jasmine Marshall North Stafford 18.17

Varsity Boys 110 Meter Hurdles Finals
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 Anthony Williams Potomac 14.60 10
2 Devin Brewer Potomac 15.33 8
3 Travis Morgan Riverbend 16.20 6
4 Gabriel Moriba C.D. Hylton H.S. 16.74 4
5 Jeremy Granderson Colonial Forge 17.23 2
6 Charles Edwards C.D. Hylton H.S. 17.93 1
7 Andre Gaspar Mountain View 19.11
8 Victor Harper C.D. Hylton H.S. 21.22
9 LaDonald Byrd Freedom High School 22.73

Varsity Boys 300 Meter Hurdles Finals
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 Anthony Williams Potomac 38.60 10
2 Devin Brewer Potomac 39.58 8
3 Travis Morgan Riverbend 42.13 6
4 Dominique Millier C.D. Hylton H.S. 44.09 4
5 Brian Strickland John Paul 45.43 2
6 Muhamad Khalid Stafford High 45.43 1
7 Evan Greening John Paul 45.90
8 Luke Grady Brooke Point 46.21
9 Andre Gaspar Mountain View 46.54
10 Tom O'Hare John Paul 46.86
11 Paul White Riverbend 48.62
12 Austin Hensley Woodbridge 48.89
13 LaDonald Byrd Freedom High School 50.69
14 Gabriel Moriba C.D. Hylton H.S. 50.70
15 Mike West Stafford High 51.97
16 Max McClain Freedom High School 52.30

Varsity Girls 300 Meter Hurdles Finals
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 Eboni Stawder Potomac 48.65 10
2 Jenny Westerholm Mountain View 49.69 8
3 Kiah Zaremba Stafford High 50.23 6
4 Olivia Coopwood Woodbridge 52.40 4
5 Jasmine Kelley Freedom High School 52.70 2
6 Paige Ragsdale Riverbend 53.12 1
7 Kiah Johnson Potomac 54.96
8 Ashleigh Pugh Mountain View 55.71
9 Caitlin Brezina Woodbridge 56.02
10 Corynn Hosey Freedom High School 56.42
11 Kelly Ross John Paul 1:01.62
12 Javon Warron Freedom High School 1:09.23

Varsity Boys 3200 Meter Run Finals
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 Taylor Torino Colonial Forge 9:41.18 10
2 David Pennesi Colonial Forge 9:46.82 8
3 Shaquon Wilkins Riverbend 9:52.32 6
4 Robert Thomas Mountain View 10:09.77 4
5 Aubrey Heflin Stafford High 10:10.20 2
6 Brandon Hinton Stafford High 10:11.96 1
7 Bradley Shultis Mountain View 10:14.04
8 Joseph Spencer Stafford High 10:24.06
9 Logan O'Baker Mountain View 10:51.23
10 Ben Sorensen Mountain View 11:03.12
11 JT Krill Mountain View 12:58.44

Varsity Girls 3200 Meter Run Finals
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 Hannah Lowery Stafford High 10:57.19 10
2 Lauren Braney Mountain View 11:58.03 8
3 Alyssa DeVane Colonial Forge 11:59.59 6
4 Payton Lowe Riverbend 12:03.29 4
5 Tabytha Smith Mountain View 13:30.59 2
6 Bria Elly Mountain View 13:47.67 1

Varsity Boys 200 Meter Dash Finals
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 Roderque Gray Brooke Point 21.66 10
2 Matt Ouden Brooke Point 22.29 8
3 Justin Crabbe Stafford High 23.07 6
4 Matt Thomas Potomac 23.41 4
5 Brandon Ellia Riverbend 23.45 2
6 Pete Reed Colonial Forge 23.59 1
7 Spencer LaFlore Freedom High School 23.68
8 Lonnie Reed Colonial Forge 23.70
9 Jamal Wilson Stafford High 23.74
10 Brandon Watts Mountain View 23.82
11 Shaquille Somuah C.D. Hylton H.S. 23.96
12 Francesco Amissah Freedom High School 23.98
13 Shakeem Copeland C.D. Hylton H.S. 24.01
14 Devante Tucker Riverbend 24.01
15 Thomas Mason Woodbridge 24.02
16 Greg McRae C.D. Hylton H.S. 24.06
17 Shawn Bowen Woodbridge 24.09
18 Arkei Shareef Stafford High 24.15
19 Kiran Richardson Potomac 24.42
20 Derrick Buadum Potomac 24.51
21 Donte' Latimore Freedom High School 24.62
22 Juwan Hill Colonial Forge 24.85
23 Daniel Bansah Potomac 24.87
24 Jared Eastman Colonial Forge 25.14
25 Sung Oh Woodbridge 25.42
26 Dylan Robinson John Paul 25.49
27 Matthew Shore Woodbridge 25.77
28 Aqil Tweedy Colonial Forge 26.26
29 Christopher Augustus Woodbridge 26.35
30 Phillip Payne Potomac 26.42
31 Abderraouf Seba Woodbridge 26.94
32 Allen Parker Potomac 27.31
33 Jovante Seward North Stafford 28.01
34 Jon Goldman John Paul 30.20
35 Corey Benjamin John Paul 30.47

Varsity Girls 200 Meter Dash Finals
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 Amira Idris C.D. Hylton H.S. 26.10 10
2 Mariah Toussaint Brooke Point 26.68 8
3 Catherine Wallace Riverbend 27.01 6
4 Hali McFadgen C.D. Hylton H.S. 27.18 4
5 Katie Kline Colonial Forge 27.62 2
6 Heather Hartman Mountain View 27.68 1
7 Shannon Anderson Colonial Forge 27.71
8 Ashley Edmond Riverbend 27.85
9 Erin Galivan Stafford High 28.09
10 Raychel Farrow Potomac 28.31
11 Ke'Essence Gore C.D. Hylton H.S. 28.39
12 Mia Reed Colonial Forge 28.52
13 Emelia Asare Potomac 28.62
14 Millie McFadgen C.D. Hylton H.S. 28.78
15 London Colvin Woodbridge 28.80
16 Nicole Givens Woodbridge 29.10
17 Grace Phillips Colonial Forge 29.10
18 Katelen Thomas Colonial Forge 29.12
19 Emily Vesseliza Riverbend 29.20
20 Sylvia James C.D. Hylton H.S. 29.25
21 Lyndah Lovell Stafford High 29.86
22 Heather Grinkley C.D. Hylton H.S. 30.11
23 Emma Davis Mountain View 30.72
24 Kelly Ross John Paul 31.50
25 Diamond Dawkins North Stafford 31.70
26 Khadijah Johnson Colonial Forge 31.83
27 Marissa Gardner C.D. Hylton H.S. 33.10
28 MaryKate Eicher John Paul 33.31
29 Jasmine O'Banner North Stafford 33.70
30 Risa Amano North Stafford 34.18
31 Tanae Kishi North Stafford 34.41
32 Angelica Mattox Woodbridge 35.20
33 Abby Chicas Woodbridge 35.35
34 Katelyn Montegomery North Stafford 35.78
35 Jasmine Marshall North Stafford 39.68

Varsity Boys Shot Put Finals
=========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
=========================================================================
1 Dan Bardon Riverbend 46-0.5 10
2 Anthony Terrini Stafford High 45-6.5 8
3 Christopher Woods C.D. Hylton H.S. 41-6.75 6
4 Fred Fulton Mountain View 38-8.5 4
5 Stephen Webb North Stafford 38-6 2
6 Jesse Fogg Riverbend 38-5 1
7 Alan Lester Mountain View 38-0.25
8 Ricky Martin Stafford High 37-9
9 Freddie Crowder North Stafford 37-3.25
10 Christian Irvin Brooke Point 37-0
11 Zach Walls North Stafford 35-1
12 Justin LeValley Woodbridge 34-8.75
13 Logan Carpenter Brooke Point 32-6.75
14 Daniel Griffin Woodbridge 31-0.5
15 Brady Wilhide Woodbridge 31-0.25
16 Alex Gonzalez Freedom High School 30-10
17 Marcus Duquiatan John Paul 29-5.5
18 LaDonald Byrd Freedom High School 26-11.5
19 Matthew Tanis John Paul 26-10.5
20 Jeffrey Hunter North Stafford 26-9
21 Anthony Ranasinghe John Paul 26-6.5
22 Sebastian Ranasinghe John Paul 24-4

Varsity Girls Shot Put Finals
=========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
=========================================================================
1 Ashley Cooper Stafford High 35-9.5 10
2 Tiera Williams Freedom High School 34-3 8
3 Brooke Scruggs Stafford High 32-7 6
4 Ashleigh Shannon Woodbridge 31-1.5 4
5 Jamie Parker Freedom High School 29-11 2
6 Hailey Davidson Colonial Forge 29-7.5 1
7 Mikia Howard Freedom High School 28-9
8 Ebony Pennant Stafford High 28-3.75
9 Rebecca Unruh Mountain View 27-8
10 Tressy Coplin Foy C.D. Hylton H.S. 27-1.75
11 Feyth Scott Riverbend 27-1
12 Chelsea Dubose Potomac 27-0.25
13 Bezaye Tesfaye Woodbridge 24-11
14 Ashley Carlisle North Stafford 23-11.5
15 ShaShia Cowan North Stafford 22-10.25
16 Shakayla Jackson-Smith Potomac 22-9.75
17 Dana Marshalek Brooke Point 22-6
18 Diamond Bynum Woodbridge 19-5.25

Varsity Boys Triple Jump Finals
=========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
=========================================================================
1 Jesse Mcneal Riverbend 39-8.5 10
2 Justin Crabbe Stafford High 39-4.5 8
3 Michael Dusenberry Stafford High 38-7.5 6
4 DeAndre Sangster C.D. Hylton H.S. 38-0.5 4
5 Kirkland Nelms Riverbend 36-6 2
6 LJ Gordon Brooke Point 36-4 1
7 Javan Walker Potomac 35-6
8 Julius Boateng Brooke Point 34-5
9 Brian Strickland John Paul 33-2
10 Zach Zeutlau North Stafford 31-5
11 Jovante Seward North Stafford 28-4

Varsity Girls Triple Jump Finals
=========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
=========================================================================
1 Amira Idris C.D. Hylton H.S. 36-4 10
2 Hilrien Kamanda Potomac 33-0.5 8
3 Ashleigh Pugh Mountain View 29-7 6
4 Samia Ladner Riverbend 28-1.5 4
5 Tiana Hughes Brooke Point 27-11.5 2
6 Teasia Campbell Riverbend 27-9.5 1

Varsity Boys Long Jump Finals
=========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
=========================================================================
1 Justin Crabbe Stafford High 20-1 10
2 Michael Dusenberry Stafford High 20-0 8
3 LJ Gordon Brooke Point 19-9 6
4 Dominique Millier C.D. Hylton H.S. 19-7.5 4
5 DeAndre Sangster C.D. Hylton H.S. 19-3.5 2
6 Jeremy Granderson Colonial Forge 19-1 1
7 Aqil Tweedy Colonial Forge 18-10.5
8 Terrance Parker Brooke Point 18-10.5
9 Spencer LaFlore Freedom High School 18-7
10 Alan Lester Mountain View 18-2.5
11 Devante Tucker Riverbend 17-10
12 Vincent Tuckson Colonial Forge 17-9.25
13 Sterling Giles Potomac 17-7
14 Javan Walker Potomac 17-4.5
15 Julius Boateng Brooke Point 17-0.25
16 Max McClain Freedom High School 15-10.25
17 Bryant Pryor Riverbend 15-8
18 TJ Williams North Stafford 15-5
19 Dimetri Hogan Potomac 15-1.25
20 Dylan Robinson John Paul 14-11.25
21 Arkei Shareef Stafford High 13-3.5

Varsity Girls Long Jump Finals
=========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
=========================================================================
1 Corynn Hosey Freedom High School 14-4 10
2 Tessa Williams Woodbridge 13-8.25 8
3 Blakeley Ficenec Mountain View 13-7.5 6
4 Erin Galivan Stafford High 13-6.5 4
5 Bailee Hubert Mountain View 13-2.75 2
6 Angelica Mattox Woodbridge 11-11 1
7 Javon Warron Freedom High School 11-4.5
8 Jasmine Kelley Freedom High School 11-1.75

Varsity Boys High Jump Finals
=========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
=========================================================================
1 Jesse Mcneal Riverbend 6-4 10
2 Kirkland Nelms Riverbend 6-0 8
3 Bryant Pryor Riverbend 5-8 5
3 Charles Thomas Mountain View 5-8 5
5 Sirtroy Henry Potomac 5-8 2
6 Brian Strickland John Paul 5-6 1

Varsity Girls High Jump Finals
=========================================================================
Name Yr Team Mark Pts
=========================================================================
1 Erin Edmond Riverbend 5-0 10
2 Amber Porter Potomac 4-10 8
3 Jenny Westerholm Mountain View 4-10 6
4 Kimberley Ficenec Mountain View 4-10 4
5 Millie McFadgen C.D. Hylton H.S. 4-6 1.5
5 Samia Ladner Riverbend 4-6 1.5
7 Tatiana Gonzales Mountain View 4-6
8 Kelly Ross John Paul 4-6

Varsity Boys 400 Meter Dash Finals
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 Devante Tucker Riverbend 51.55 10
2 Matthew Hazelgren Stafford High 51.71 8
3 Brandon Ellia Riverbend 52.13 6
4 Ayinde Bickersteth Potomac 52.17 4
5 Ramon Matthews Woodbridge 52.69 2
6 Francesco Amissah Freedom High School 53.39 1
7 Darion Johnson Woodbridge 53.67
8 Jabari Dukes C.D. Hylton H.S. 54.28
9 DeAnthony Payne C.D. Hylton H.S. 54.71
10 Bryant Pryor Riverbend 55.39
11 Brandon Watts Mountain View 55.88
12 Richard Perry Colonial Forge 55.95
13 Andrew McHugh Colonial Forge 56.03
14 Charles Carr C.D. Hylton H.S. 56.67
15 Paul Agyeman Freedom High School 57.30
16 Joe Seward North Stafford 57.87
17 TJ Reinhart North Stafford 58.55
18 LJ Gordon Brooke Point 59.73
19 TJ Williams North Stafford 59.77
20 James Clark John Paul 1:01.55
21 Allen Parker Potomac 1:02.47
22 Dimetri Hogan Potomac 1:02.50

Varsity Girls 400 Meter Dash Finals
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 Erin Edmond Riverbend 59.06 10
2 Kimberley Ficenec Mountain View 1:00.11 8
3 Mariah Toussaint Brooke Point 1:01.77 6
4 Bailee Hubert Mountain View 1:02.39 4
5 Katie Kline Colonial Forge 1:02.52 2
6 Shannon Anderson Colonial Forge 1:03.11 1
7 Teasia Campbell Riverbend 1:03.50
8 Tiana Hughes Brooke Point 1:03.73
9 Jeanne Rouse Mountain View 1:05.49
10 Shannen Daly C.D. Hylton H.S. 1:05.74
11 Grace Phillips Colonial Forge 1:06.10
12 Melissa Taylor Potomac 1:06.53
13 Keanna Kaiser Potomac 1:08.65
14 Andrea Osorio Woodbridge 1:08.81
15 Jevonna Williams Brooke Point 1:09.03
16 Jenefer Swint C.D. Hylton H.S. 1:10.19
17 Tahirah Rasool Woodbridge 1:10.20
18 Shannon Ciccarello Brooke Point 1:10.35
19 Destiny Williams Woodbridge 1:10.83
20 Bethel Domfeh Freedom 1:14.79
21 Samantha Velasquez Woodbridge 1:21.27

Varsity Girls 100 Meter Hurdles Finals
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 Eboni Stawder Potomac 16.19 10
2 Kiah Zaremba Stafford High 16.23 8
3 Paige Ragsdale Riverbend 17.94 6
4 Jasmine Kelley Freedom High School 19.26 4
5 Kiah Johnson Potomac 19.38 2
6 Christina Johnson Brooke Point 20.15 1
7 Corynn Hosey Freedom High School 20.98
8 Jasmine O'Banner North Stafford 22.72
9 Javon Warron Freedom High School 23.37

Varsity Boys 4x800 Meter Relay Finals
===========================================================
Team Time Pts
===========================================================
1 Mountain View A 7:58.17 10
2 Riverbend A 8:11.69 8
3 Stafford High A 8:14.26 6
4 Woodbridge A 8:58.71 4
5 C.D. Hylton H.S. A 9:14.13 2

Varsity Girls 4x800 Meter Relay Finals
===========================================================
Team Time Pts
===========================================================
1 Woodbridge A 10:26.80 10
2 Stafford High A 10:38.04 8
3 Riverbend A 10:38.68 6
4 Mountain View A 10:42.79 4

Varsity Boys 800 Meter Dash Finals
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 David Klimek Colonial Forge 1:58.18 10
2 Ryan Kuhns Riverbend 1:59.96 8
3 John Wolff Woodbridge 2:00.03 6
4 Jacob Brown Stafford High 2:00.20 4
5 Jared Elly Mountain View 2:00.40 2
6 Ricky Cappetta Colonial Forge 2:01.03 1
7 Grant Shoope Mountain View 2:02.85
8 Nicholas Wolfe Mountain View 2:03.48
9 Gabe Fisher Riverbend 2:04.33
10 Jakob Morrison Riverbend 2:05.38
11 Dylan Taylor Woodbridge 2:09.86
12 Brian Quintana Brooke Point 2:13.44
13 David Henderson Stafford High 2:13.90
14 J'Quante McGhee Woodbridge 2:14.52
15 Travis Alexander Potomac 2:15.95
16 Tyrone Flemings C.D. Hylton H.S. 2:16.55
17 William Cross Mountain View 2:17.73
18 Lawrence Cooper C.D. Hylton H.S. 2:18.02
19 Collin Fitzpatrick John Paul 2:18.83
20 Nathan Weiss Woodbridge 2:22.34
21 Paul Agyeman Freedom High School 2:26.05
22 Andrew Grove Potomac 2:26.97
23 Steven Dalton North Stafford 2:28.44
24 Michael Zrimm Woodbridge 2:29.69
25 Arthur Corbett John Paul 2:36.78
26 Cobie Marotske Potomac 2:45.37

Varsity Girls 800 Meter Dash Finals
=========================================================================
Name Yr Team Time Pts
=========================================================================
1 Hannah Dickinson Colonial Forge 2:22.56 10
2 Alyssa Baird Colonial Forge 2:23.05 8
3 Lauren Givens Riverbend 2:25.94 6
4 Ashlee Gilmore Woodbridge 2:25.94 4
5 Cimone Barber C.D. Hylton H.S. 2:33.38 2
6 Shannen Daly C.D. Hylton H.S. 2:36.93 1
7 Debra Baner Potomac 2:43.01
8 Jennifer Reid Mountain View 2:44.26
9 Kate Brown Stafford High 2:47.31
10 Emily Coron Stafford High 2:52.29
11 Jennifer Withycomb Riverbend 2:52.42
12 Chloe Tibet Riverbend 2:52.70
13 Riana Wilhelm Brooke Point 2:53.23
14 Quintana Ramsey Brooke Point 2:55.01
15 Mary Kate Brygader Riverbend 2:55.12
16 Azalee McAlpine Stafford High 2:58.65

Varsity Boys 4x100 Meter Relay Finals
===========================================================
Team Time Pts
===========================================================
1 Brooke Point A 43.54 10
2 Colonial Forge A 44.17 8
3 Riverbend A 44.22 6
4 Stafford High A 44.69 4
5 Potomac A 46.33 2
6 Woodbridge A 47.25 1
7 Mountain View A 49.02
8 John Paul A 52.60

Varsity Girls 4x100 Meter Relay Finals
===========================================================
Team Time Pts
===========================================================
1 Riverbend A 50.69 10
2 C.D. Hylton H.S. A 51.10 8
3 Mountain View A 52.49 6
4 Potomac A 53.41 4
5 Woodbridge A 55.22 2
6 Brooke Point A 57.08 1



Varsity Girls Team Scores
=====================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Fld Oth
=====================================================================
1 Riverbend 81.5 28 4 7 22 20 0
2 Mountain View 80 13 13 8 20 26 0
3 Colonial Forge 65 23 25 0 8 9 0
4 Stafford High 64 2 10 14 8 30 0
5 C.D. Hylton H.S. 55.5 32 0 0 12 12 0
6 Potomac 53 0 10 22 5 16 0
7 Woodbridge 43 12 0 4 14 13 0
8 Freedom High School 33 0 0 6 0 27 0
9 Brooke Point 18 14 0 1 1 2 0


Varsity Boys Team Scores
=====================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Fld Oth
=====================================================================
1 Riverbend 128 26 6 12 20 64 0
2 Stafford High 84 20 7 1 10 46 0
3 Colonial Forge 73 22 36 2 12 1 0
4 Brooke Point 59 36 0 0 10 13 0
5 Potomac 57 9 0 36 10 2 0
6 Mountain View 37 2 5 0 20 10 0
7 C.D. Hylton H.S. 27 0 0 9 2 16 0
8 Woodbridge 23 8 8 0 7 0 0
9 John Paul 3 0 0 2 0 1 0
10 Freedom High School 2 1 0 0 1 0 0
11 North Stafford 2 0 0 0 0 2 0
Post to:  
Post as: 
History for Brian Watkins I-95 Invitational
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2011 1   1    
2010 1   1    
Hashtags: None