Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2009 May 24th

YearResultsVideoNewsPhotos 
 

Media for 2009

Videos (82)
View
+
Photos (84)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Results

 

Attending groups

 

Invited groups

 

2009

 

CIF Southern Section Finals

5/21 @ Cerittos College in Norwalk 

 CIF SS Track Preview
CIF State At Large Standards

 

 

2009 Results - CIF Southern Section - Finals

Published by
Shane   on May 23rd 2009, 12:15am
California CIF SS Finals - Southern Section - May 24, 2009
Cerritos College, 11110 Alondra Boulevard, Norwalk, CA, US
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x400m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 100h | 300h | 4x100m | 4x400m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Team Scores
 
Mens 100m Division 1 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Middlebrooks, Kyle 11 Fountain Valley 10.51w +3.1 1 10
2 Saseun, Charles 12 Rancho Cucamonga 10.56w +3.1 1 8
3 Abrams, Terence 12 Rancho Cucamonga 10.62w +3.1 1 6
4 Branker, Joey 11 Mission Viejo 10.68w +3.1 1 5
5 Palmer, Karl 12 Los Osos 10.72w +3.1 1 4
6 Provost, Cedric 11 Canyon Springs 10.73w +3.1 1 3
7 Clay, Kaelin 11 Poly (Long Beach 10.74w +3.1 1 2
8 Grimmett, Chad 12 El Toro 10.84w +3.1 1 1
9 Castillo, TJ 12 Ventura 10.88w +3.1 1  
 
Mens 100m Division 2 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Dyce, Maxwell 12 Moorpark 10.43w +2.7 1 10
2 Jackson, Kenny 12 Elsinore 10.49w +2.7 1 8
3 Jordan, Jamison 11 Rio Mesa 10.67w +2.7 1 6
4 Mcconico, James 11 Compton 10.76w +2.7 1 5
5 Herrera, Taylor 12 Damien 10.78w +2.7 1 4
6 Brown, Isaiha 12 Dos Pueblos 10.89w +2.7 1 3
7 Perkins, Jamaal 11 Rio Mesa 10.90w +2.7 1 2
8 Harvey, Chris 10 North Torrance 10.96w +2.7 1 1
9 Pioquinto, Adrian 12 Century 11.04w +2.7 1  
 
Mens 100m Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Carroll, Randall 12 Cathedral 10.39 +2.0 1 10
2 Price, Sheldon 12 Bishop Amat 10.51 +2.0 1 8
3 Houston, Carl 12 Cerritos 10.73 +2.0 1 6
4 Wilson, Damani 11 Orange Lutheran 10.76 +2.0 1 5
5 Nicholls, Chris 11 Servite 10.79 +2.0 1 4
6 Dunlap, Chris 12 Muir 10.81 +2.0 1 3
7 Cooper, Deontae 11 Citrus Hill 10.92 +2.0 1 2
8 Jones, Chandler 12 Bishop Montgomer 10.93 +2.0 1 1
-- Ally, Kevin 12 Cathedral DNF +2.0 1  
 
Mens 100m Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Spann, Devin 11 Serra (SDS) 10.70w +2.8 1 10
2 Hall, Patrick 12 St. Bonaventure 10.71w +2.8 1 8
3 Johnson, Marcus 11 Serra (SDS) 10.83w +2.8 1 6
4 Carpenter, Anthony 12 Serra (SDS) 11.07w +2.8 1 5
5 Schaefer, Kevin 11 Sage Hill 11.10w +2.8 1 4
6 DeMoss, Jared 12 Twentynine Palms 11.11w +2.8 1 3
7 Casaclang, Chris 11 Aquinas 11.22w +2.8 1 2
 
Mens 200m Division 1 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Wyatt, Reggie 12 La Sierra 21.21w +2.4 1 10
2 Hornsby, Greg 12 Rancho Verde 21.41w +2.4 1 8
3 Branker, Joey 11 Mission Viejo 21.54w +2.4 1 6
4 Abrams, Terence 12 Rancho Cucamonga 21.64w +2.4 1 5
5 Middlebrooks, Kyle 11 Fountain Valley 21.68w +2.4 1 4
6 Harrison, Devin 10 Dana Hills 21.81w +2.4 1 3
7 Adams, Bryan 12 E. Roosevelt 21.86w +2.4 1 2
8 Clay, Kaelin 11 Poly (Long Beach 21.90w +2.4 1 1
9 Saseun, Charles 12 Rancho Cucamonga 21.91w +2.4 1  
 
Mens 200m Division 2 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Jackson, Kenny 12 Elsinore 21.22w +3.4 1 10
2 Herrera, Taylor 12 Damien 21.59w +3.4 1 8
3 Jordan, Jamison 11 Rio Mesa 21.60w +3.4 1 6
4 Williams, David 12 Elsinore 22.08w +3.4 1 5
5 Harvey, Chris 10 North Torrance 22.26w +3.4 1 4
6 Mcconico, James 11 Compton 22.35w +3.4 1 3
7 Vowels, Jacob 11 Damien 22.35w +3.4 1 2
8 Mckinney, Daniel 12 Loyola 22.54w +3.4 1 1
 
Mens 200m Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Carroll, Randall 12 Cathedral 20.93w +2.6 1 10
2 Price, Sheldon 12 Bishop Amat 21.19w +2.6 1 8
3 Webb, Ameer 12 Tustin 21.24w +2.6 1 6
4 Craver, Jalen 10 Artesia 21.51w +2.6 1 5
5 Dravis, Kyle 12 Orange Lutheran 21.92w +2.6 1 4
6 Nicholls, Chris 11 Servite 21.92w +2.6 1 3
7 Houston, Carl 12 Cerritos 21.93w +2.6 1 2
8 Cooper, Deontae 11 Citrus Hill 22.01w +2.6 1 1
9 Jones, Chandler 12 Bishop Montgomer 22.11w +2.6 1  
 
Mens 200m Division 4 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Woods, Robert 11 Serra (SDS) 21.43w +2.5 1 10
2 Hall, Patrick 12 St. Bonaventure 21.57w +2.5 1 8
3 Spann, Devin 11 Serra (SDS) 21.73w +2.5 1 6
4 Carpenter, Anthony 12 Serra (SDS) 22.35w +2.5 1 5
5 Johnson, Marcus 11 Serra (SDS) 22.47w +2.5 1 4
6 DeMoss, Jared 12 Twentynine Palms 22.51w +2.5 1 3
7 Berry-Smith, Jonathan 10 Oxford Academy 22.51w +2.5 1 2
8 becerril, anthony 10 Cal. Acad. Math/ 22.96w +2.5 1 1
 
Mens 400m Division 1 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Wyatt, Reggie 12 La Sierra 46.45 1 10
2 Mance, Josh 11 Chino Hills 47.17 1 8
3 Grant, Kivon 12 Dominguez 47.50 1 6
4 Robertson, Paul 12 Rancho Verde 48.06 1 5
5 Adams, Bryan 12 E. Roosevelt 48.15 1 4
6 Rozean, Chad 11 Trabuco Hills TF 48.44 1 3
7 Dilihunt, Leon 11 Dominguez 48.53 1 2
8 Mabry, Jaylan 11 Los Osos 50.51 1 1
9 Morris, Chris 12 Burroughs (Burba 51.91 1  
 
Mens 400m Division 2 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Baxter, Garrett 12 Canyon (Anaheim) 48.85 1 10
2 Williams, David 12 Elsinore 49.04 1 8
3 Mckinney, Daniel 12 Loyola 50.03 1 6
4 Tabora, Harold 12 Hoover 50.17 1 5
5 Scott, Jordan 11 Claremont 50.19 1 4
6 Hutchinson, Immanuel 10 San Jacinto 50.72 1 3
7 Haughton, Trey 12 Beverly Hills 50.80 1 2
8 White, Desmond 11 Ayala 51.05 1 1
-- Robinson, Ehi 12 Righetti DQ 1  
 
Mens 400m Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Craver, Jalen 10 Artesia 47.70 1 10
2 Hasson, Taj 11 Cathedral 48.61 1 8
3 Flynn, James 12 Notre Dame (SO) 48.85 1 6
4 Brown, Terrance 12 Orange Lutheran 48.86 1 5
5 Ramirez, Mitchell 12 Buena Park 49.34 1 4
6 Colliau, Steven 12 South Pasadena 49.41 1 3
7 Roberts, Travis 12 Bishop Montgomer 49.53 1 2
8 Noss, Bradley 11 Apple Valley 49.69 1 1
9 Bedford, Matthew 11 Harvard-Westlake 50.09 1  
 
Mens 400m Division 4 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Woods, Robert 11 Serra (SDS) 47.31 1 10
2 Short, James 12 St. Bonaventure 47.86 1 8
3 Berry-Smith, Jonathan 10 Oxford Academy 48.94 1 6
4 Glover, Aaron 12 St. Bonaventure 50.30 1 5
5 Reck, Connor 10 Santa Ynez 50.38 1 4
6 Bennett, Randhal 9 Serra (SDS) 50.61 1 3
7 Thompson, Robbie 12 Paraclete 50.64 1 2
8 Jones, Terrill 12 Blair 51.36 1 1
 
Mens 800m Division 1 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Danielsen, Ruben 11 Rancho Verde 1:53.79 1 10
2 Valdes, Tyler 12 Dana Hills 1:54.43 1 8
3 Noble, Ray 10 Valley View 1:54.43 1 6
4 Valdes, Ryan 12 Dana Hills 1:54.50 1 5
5 Guerin, Cole 11 Dana Hills 1:54.84 1 4
6 Dotson, Greg 11 Burbank 1:55.28 1 3
7 Molina, Jesus 11 Dana Hills 1:55.41 1 2
8 Davis, Robert 12 Royal 1:55.44 1 1
9 Owen, Tyler 12 Vista Murrieta 1:56.59 1  
 
Mens 800m Division 2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Krinik, Sean 11 Valencia (Placen 1:51.82 1 10
2 Gedyon, Elias 10 Loyola 1:52.24 1 8
3 Holland, Donte 12 John W. North 1:53.42 1 6
4 Ramsey, Christopher 12 Glendora 1:54.86 1 5
5 Hutchinson, Immanuel 10 San Jacinto 1:54.87 1 4
6 Ngula, Emmanuel 12 Vista Del Lago 1:55.41 1 3
7 DeMello, Sam 11 Westlake 1:56.28 1 2
8 Cardona, David 12 North Torrance 1:58.96 1 1
9 Goodheart, Austin 11 Glendora 2:01.18 1  
 
Mens 800m Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Cheng, Chris 12 Harvard-Westlake 1:54.07 1 10
2 Confer, Brendon 12 Servite 1:54.50 1 8
3 Stoner, Matt 12 Laguna Hills 1:54.61 1 6
4 Palazzo, Michael 11 Foothill (Bakers 1:58.60 1 5
5 Perkins, Josh 10 Gahr 1:58.99 1 4
6 Hernandez, Octavio 10 Ganesha 1:59.41 1 3
7 Hoffman, Kevin 11 La Canada 2:00.02 1 2
8 Durian, Elijah 12 Ganesha 2:00.84 1 1
9 Reeves, Chris 12 Apple Valley 2:00.97 1  
10 Flores, Gerson 12 Rancho Alamitos 2:03.15 1  
11 Fox, Doug 11 Nordhoff 2:06.06 1  
 
Mens 800m Division 4 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Van Boxtel, Bryce 12 Shandon 1:55.55 1 10
2 Washington, Wesley 12 Paraclete 1:55.67 1 8
3 Olloqui, Francisco 10 Serra (SDS) 1:56.75 1 6
4 Nevarez, Jose 12 Santa Margarita 1:56.87 1 5
5 Shepard, Taylor 11 New Roads 1:57.36 1 4
6 Decker, Luke 10 Serra (SS) 1:58.22 1 3
7 Bern, Nick 12 Cate 1:59.76 1 2
8 Hays, Hunter 12 Oaks Christian 2:03.32 1 1
9 Carroll, Bryan 10 Morro Bay 2:03.36 1  
 
Mens 1600m Division 1 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Villalva, Toby 12 El Toro 4:11.06 1 10
2 Valdes, Tyler 12 Dana Hills 4:11.89 1 8
3 Phillips, Zak 12 Dana Hills 4:12.20 1 6
4 Brady, Tyler 12 Upland 4:12.30 1 5
5 Edwards, Travis   Royal 4:12.97 1 4
6 De Alba, Pedro 12 El Rancho 4:13.27 1 3
7 Cameron, James 12 Mission Viejo 4:14.29 1 2
8 Moussa, Amar 10 Arcadia 4:15.17 1 1
9 Ramirez, Noe 12 Vista Murrieta 4:21.62 1  
 
Mens 1600m Division 2 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Gedyon, Elias 10 Loyola 4:14.14 1 10
2 Cardona, David 12 North Torrance 4:14.74 1 8
3 Delgado, Victor 12 Beaumont 4:15.55 1 6
4 McElroy, Matt 11 Edison (HB) 4:15.60 1 5
5 Avellaneda, Luis 12 Valencia (Placen 4:20.59 1 4
6 Almeida, Tyler 12 South Torrance 4:20.62 1 3
7 Stocksdale, Devin 12 Colony 4:25.19 1 2
8 Bullock, Corey 12 Glendora 4:26.28 1 1
9 Semler, Steven 12 Simi Valley 4:30.32 1  
 
Mens 1600m Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Pons, Sam 10 South Pasadena 4:20.87 1 10
2 Perez, Jayson 11 South El Monte 4:22.16 1 8
3 Goldstein, James 12 Oak Park 4:22.95 1 6
4 Orozco, Fernando 12 Estancia 4:23.84 1 5
5 Newton-neal, Tommy 11 Laguna Beach 4:24.44 1 4
6 Flores, Mario 11 St. John Bosco 4:26.68 1 3
7 CushingMurray, Nathani 10 Foothill (Bakers 4:28.31 1 2
8 Durian, Elijah 12 Ganesha 4:31.92 1 1
9 De Leon, Kyle 12 Orange Lutheran 4:36.10 1  
 
Mens 1600m Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jeanson, Jake 12 Woodcrest Christ 4:17.94 1 10
2 Shipe, James 11 Morro Bay 4:20.00 1 8
3 Denlinger, Paul 12 Templeton 4:20.04 1 6
4 Hays, Hunter 12 Oaks Christian 4:20.10 1 5
5 Gilbertson, John 12 Heritage Christi 4:22.95 1 4
6 Rodilitz, Scott 12 Chadwick 4:26.02 1 3
7 Decker, Luke 10 Serra (SS) 4:26.69 1 2
8 Rahaenser, Jonathen 12 Maranatha Christ 4:28.14 1 1
9 Murie, Jake 11 Big Bear 4:29.97 1  
 
Mens 3200m Division 1 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Ramirez, Noe 12 Vista Murrieta 9:08.08 1 10
2 Torres, Zack 12 Crescenta Valley 9:09.19 1 8
3 Moussa, Amar 10 Arcadia 9:12.82 1 6
4 Nelson, Western 12 Burroughs (Burba 9:13.38 1 5
5 Frias, Chris 12 Buena 9:15.06 1 4
6 Lopez, Julian 12 E. Roosevelt 9:31.70 1 3
7 Lopez, Jonathan 12 E. Roosevelt 9:31.91 1 2
8 Villalva, Toby 12 El Toro 9:35.86 1 1
9 Ahrold, Blake 11 Dana Hills 9:45.80 1  
 
Mens 3200m Division 2 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Woof, Heyden 10 Adolfo Camarillo 9:04.72 1 10
2 McElroy, Matt 11 Edison (HB) 9:04.78 1 8
3 Schmidt, Cody 12 Redondo Union 9:09.66 1 6
4 Pizzo, Anthony 12 Canyon (Canyon C 9:16.21 1 5
5 Salinas, Andrew 11 South Torrance 9:22.19 1 4
6 Joerger, Kevin   Thousand Oaks TF 9:29.52 1 3
7 Gutierrez, Jose 12 Valencia (Placen 9:33.06 1 2
8 Jauregui, Brandon 12 Saugus 9:47.78 1 1
-- Gildea, Sean 12 Thousand Oaks TF DNF 1  
 
Mens 3200m Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Pons, Sam 10 South Pasadena 9:05.74 1 10
2 Chavez, Isaac 12 Barstow 9:06.59 1 8
3 Rosales, Daniel 11 Apple Valley 9:13.42 1 6
4 Martinez, Carlos 11 St. John Bosco 9:13.93 1 5
5 Hofmeister, Blake 11 Laguna Beach 9:14.49 1 4
6 Fay, Dustin 11 Rim of the World 9:15.04 1 3
7 CushingMurray, Natha 10 Foothill (Bakers 9:34.99 1 2
8 Zukerman, Chase 11 Palos Verdes 9:35.60 1 1
9 Goldstein, James 12 Oak Park 9:35.93 1  
10 Fierros, Anthony 11 St. John Bosco 9:38.71 1  
 
Mens 3200m Division 4 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Jeanson, Jake 12 Woodcrest Christ 9:26.04 1 10
2 Oliver, Zach 12 Ontario Christia 9:32.71 1 8
3 Denlinger, Paul 12 Templeton 9:33.48 1 6
4 Shipe, James 11 Morro Bay 9:38.55 1 5
5 Rodilitz, Scott 12 Chadwick 9:39.43 1 4
6 Caballero, Alex 12 Big Bear 9:41.57 1 3
7 Lambert, Ryan 12 Big Bear 9:46.09 1 2
8 Lunn, Kevin 12 Laguna Blanca 9:49.98 1 1
9 Petrie, Charlie 12 Oaks Christian 9:58.90 1  
 
Mens 110m Hurdles Division 1 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Pedrogo, Devalle 11 Mission Viejo 13.95 1 10
2 Sanders, Jonathan 12 Millikan 14.45 1 8
3 Corder, Corey 12 Murrieta Valley 14.60 1 6
4 May, Javon 12 Poly (Long Beach 14.74 1 5
5 Miela, Michael 12 Trabuco Hills TF 14.85 1 4
6 Starkey, Greg 12 San Clemente 14.98 1 3
7 Williams, David 12 Santiago (Corona 14.99 1 2
8 Johnson, Ricky 11 West Covina 15.00 1 1
9 Torres, Tony 12 Santiago (Corona 15.10 1  
 
Mens 110m Hurdles Division 2 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Cabral, Jonathan 10 Agoura 14.15 1 10
2 Blackmon, Devon 10 Summit 14.25 1 8
3 Hendrickson, Brandon 12 Norwalk 14.74 1 6
4 Dill, Cody 12 Redondo Union 14.75 1 5
5 Austria, Dennis 11 Kennedy 14.82 1 4
6 Bell, Jared 11 Colony 14.89 1 3
7 Paton, Robert 12 Loyola 15.02 1 2
8 Davis, Jaeon 12 Vista Del Lago 15.14 1 1
9 Pinon, Andy 12 Pioneer Valley 15.23 1  
 
Mens 110m Hurdles Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Porayanee, Krist 12 South Pasadena 14.17 1 10
2 Moran, Karl 11 Burroughs (Ridge 14.38 1 8
3 Martin, Jimmy 12 Santa Margarita 14.46 1 6
4 Johnson, Darien 11 Bishop Amat 14.48 1 5
5 Wayne, Slater 11 Notre Dame (SO) 14.56 1 4
6 Tripp, Eddie 11 Muir 14.66 1 3
7 Hines, Koree 11 Diamond Ranch 14.70 1 2
8 Mills, Tyree 12 Muir 15.00 1 1
9 Bowden, Clarence 12 Cerritos 15.08 1  
 
Mens 110m Hurdles Division 4 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Alexander, Van 11 Serra (SDS) 15.16 1 10
2 Ezell, Slater 12 Ontario Christia 15.23 1 8
3 Trice, Terrance 11 Serra (SDS) 15.44 1 6
4 Strouse, Jefferson 12 La Salle 15.54 1 5
5 Barger, Alex 12 Aquinas 15.67 1 4
6 Toliva, Kyle 12 St. Bernard 15.71 1 3
7 Keene, Max 11 Calvary Chapel-M 15.98 1 2
8 Fields, Jonathan 10 St. Joseph (Sant 15.99 1 1
-- Calloway, Derrick 11 Hamilton DQ 1  
 
Mens 300m Hurdles Division 1 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Wyatt, Reggie 12 La Sierra 35.74 1 10
2 Sanders, Jonathan 12 Millikan 38.01 1 8
3 May, Javon 12 Poly (Long Beach 38.04 1 6
4 Fusco, Vince 11 Dana Hills 38.65 1 5
5 Fischetti, Mikey 12 Dana Hills 38.66 1 4
6 Harmon, Matt 12 West Ranch 38.77 1 3
7 Williams, David 12 Santiago (Corona 39.04 1 2
8 Garner, Thomas 11 Royal 39.09 1 1
9 Kokinakes, Andrew 12 Aliso Niguel 39.51 1  
 
Mens 300m Hurdles Division 2 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Pinon, Andy 12 Pioneer Valley 38.32 1 10
2 Davis, Jaeon 12 Vista Del Lago 38.72 1 8
3 Scarvelis, Steven 12 Dos Pueblos 38.74 1 6
4 Birk, Aaron 12 Edison (HB) 39.04 1 5
5 Robinson, Davion 12 Antelope Valley 39.44 1 4
6 Koger, Michael 11 Mira Costa 39.92 1 3
7 Crow, Garrett 12 Simi Valley 40.10 1 2
8 Turner, Jay 10 Indio 40.20 1 1
9 Roach, Joseph 11 Hoover 40.60 1  
 
Mens 300m Hurdles Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Martin, Jimmy 12 Santa Margarita 37.89 1 10
2 Phillips, Brandon 11 Irvine 38.11 1 8
3 Mills, Tyree 12 Muir 38.73 1 6
4 Stephens, Jeff 12 South Pasadena 38.83 1 5
5 Smith, Garrett 12 Apple Valley 39.57 1 4
6 Wayne, Slater 11 Notre Dame (SO) 39.59 1 3
7 Jones, Jeffrey L. 12 Corona del Mar 39.91 1 2
8 Tripp, Eddie 11 Muir 40.73 1 1
9 Porayanee, Krist 12 South Pasadena 41.20 1  
 
Mens 300m Hurdles Division 4 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Ezell, Slater 12 Ontario Christia 39.28 1 10
2 Hill, Nick 11 Serra (SDS) 40.31 1 8
3 Jenkins, Parker 12 Hamilton 41.49 1 6
4 Fields, Jonathan 10 St. Joseph (Sant 42.45 1 5
5 Rodriquez, Daniel 12 Village Christia 42.52 1 4
6 Dearie, Kory 10 Templeton 43.07 1 3
7 Alexander, Van 11 Serra (SDS) 44.01 1 2
-- Keene, Max 11 Calvary Chapel-M DQ 1  
-- Johnson, Wesley 11 Serra (SDS) DQ 1  
 
Mens 4x100m Relay Division 1 Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Relay Team   Poly (Long Beach 41.32 1 10
2 Relay Team   Rancho Verde 41.41 1 8
3 Relay Team   E. Roosevelt 41.89 1 6
4 Relay Team   Great Oak 42.13 1 5
5 Relay Team   Ventura 42.30 1 4
6 Relay Team   Vista Murrieta 42.34 1 3
7 Relay Team   Mission Viejo 42.62 1 2
8 Relay Team   Martin Luther Ki 43.35 1 1
-- Relay Team   Los Osos DNF 1  
 
Mens 4x100m Relay Division 2 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Rio Mesa 41.72 1 10
2 Relay Team   Damien 41.80 1 8
3 Relay Team   Loyola 42.09 1 6
4 Relay Team   Moorpark 42.18 1 5
5 Relay Team   Dos Pueblos 42.19 1 4
6 Relay Team   Mater Dei High S 42.22 1 3
7 Relay Team   Compton 42.23 1 2
8 Relay Team   Elsinore 42.50 1 1
9 Relay Team   Canyon (Anaheim) 43.47 1  
 
Mens 4x100m Relay Division 3 Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Relay Team   Cathedral 41.03 1 10
2 Relay Team   Orange Lutheran 41.78 1 8
3 Relay Team   Muir 42.05 1 6
4 Relay Team   Notre Dame (SO) 42.13 1 5
5 Relay Team   Servite 42.19 1 4
6 Relay Team   Bishop Amat 42.50 1 3
7 Relay Team   Bishop Montgomer 42.66 1 2
8 Relay Team   Pacifica (Garden 42.89 1 1
9 Relay Team   Artesia 42.94 1  
 
Mens 4x100m Relay Division 4 Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Relay Team   Serra (SDS) 41.21 1 10
2 Relay Team   St. Bonaventure 41.99 1 8
3 Relay Team   Oaks Christian 42.99 1 6
4 Relay Team   Maranatha 43.65 1 5
5 Relay Team   Santa Ynez 43.71 1 4
6 Relay Team   Verbum Dei 44.20 1 3
7 Relay Team   Sage Hill 44.22 1 2
8 Relay Team   Desert 44.36 1 1
9 Relay Team   Maranatha Christ 45.11 1  
 
Mens 4x400m Relay Division 1 Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Relay Team   Rancho Verde 3:14.94 1 10
2 Relay Team   Millikan 3:16.48 1 8
3 Relay Team   E. Roosevelt 3:16.66 1 6
4 Relay Team   Trabuco Hills TF 3:17.30 1 5
5 Relay Team   Dominguez 3:18.20 1 4
6 Relay Team   La Sierra 3:20.18 1 3
7 Relay Team   Vista Murrieta 3:21.76 1 2
8 Relay Team   Murrieta Valley 3:24.14 1 1
9 Relay Team   Great Oak 3:29.99 1  
 
Mens 4x400m Relay Division 2 Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Relay Team   Dos Pueblos 3:19.98 1 10
2 Relay Team   Loyola 3:20.75 1 8
3 Relay Team   Mater Dei High S 3:21.12 1 6
4 Relay Team   Beaumont 3:22.68 1 5
5 Relay Team   Woodbridge 3:22.81 1 4
6 Relay Team   Newbury Park 3:24.33 1 3
7 Relay Team   Patriot 3:27.91 1 2
-- Relay Team   Moorpark DQ 1  
 
Mens 4x400m Relay Division 3 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Artesia 3:16.61 1 10
2 Relay Team   Orange Lutheran 3:16.97 1 8
3 Relay Team   Cathedral 3:19.43 1 6
4 Relay Team   Bishop Montgomer 3:19.46 1 5
5 Relay Team   Notre Dame (SO) 3:20.73 1 4
6 Relay Team   Gahr 3:20.93 1 3
7 Relay Team   South Pasadena 3:24.81 1 2
8 Relay Team   Irvine 3:24.87 1 1
9 Relay Team   Harvard-Westlake 3:26.61 1  
 
Mens 4x400m Relay Division 4 Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Relay Team   Santa Ynez 3:24.96 1 10
2 Relay Team   Paraclete 3:25.85 1 8
3 Relay Team   Oaks Christian 3:26.31 1 6
4 Relay Team   La Salle 3:28.88 1 5
5 Relay Team   Maranatha Christ 3:31.13 1 4
6 Relay Team   Templeton 3:32.39 1 3
7 Relay Team   Desert 3:33.32 1 2
8 Relay Team   Whitney 3:35.61 1 1
-- Relay Team   St. Bonaventure DNF 1  
 
Mens Shot Put Division 1 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Paea, Jordan 12 Ventura 57-00.25(17.38m) 1 10
2 Tavashati, Jeff 12 Murrieta Valley 55-04.50(16.88m) 1 8
3 Mount, Rory 12 Dana Hills 54-09.25(16.69m) 1 6
4 Merkley, Craig 12 Los Osos 54-07.50(16.65m) 1 5
5 Rosales, Ryan 12 Ventura 54-05.75(16.61m) 1 4
6 Bolton, Brad 10 El Toro 52-05.50(15.99m) 1 3
7 Ford, Jerry 12 Paramount 52-03.75(15.94m) 1 2
8 Nelson, Rich 12 El Toro 51-08.50(15.76m) 1 1
9 Baez, Joel 12 Diamond Bar 51-07.50(15.74m) 1  
 
Mens Shot Put Division 2 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Field, Austin 12 Arroyo Grande 62-04.75(19.02m) 1 10
2 Hanptmann, Caylin 12 Beverly Hills 60-10.50(18.55m) 1 8
3 Swarbrick, Daniel 12 Saugus 60-02.75(18.36m) 1 6
4 Graf, Kevin 9 Agoura 58-10.75(17.95m) 1 5
5 Mccurry, Caleb 12 Northwood 58-07.50(17.87m) 1 4
6 Scarvelis, Nicholas 10 Dos Pueblos 54-02.00(16.51m) 1 3
7 Whiteside, Cecil 11 Newport Harbor 52-09.75(16.10m) 1 2
8 Taylor, Jake 11 Newport Harbor 51-09.75(15.79m) 1 1
9 Murillo, Arturo 12 Ramona 51-08.00(15.75m) 1  
 
Mens Shot Put Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Greenberg, Brandon 11 Crespi 56-05.25(17.20m) 1 10
2 Mccullough, Conor 12 Chaminade 55-04.50(16.88m) 1 8
3 Drachkovitch, Tom 12 Notre Dame (SO) 54-07.00(16.64m) 1 6
4 Vickers, Graham 12 Diamond Ranch 53-07.00(16.33m) 1 5
5 Barrett, Jordan 12 Notre Dame (SO) 50-03.25(15.32m) 1 4
6 Cooper, Kenneth B. 12 Corona del Mar 50-01.00(15.27m) 1 3
7 Luc, Brian 12 Rosemead 49-05.50(15.07m) 1 2
8 Munyer, Daniel 11 Notre Dame (SO) 48-03.50(14.72m) 1 1
9 Nagengast, Zach 12 Paso Robles 47-08.75(14.55m) 1  
 
Mens Shot Put Division 4 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Sua, John 12 St. Joseph (Sant 51-11.50(15.84m) 1 10
2 Perrin, Zach 11 St. Joseph (Sant 50-01.75(15.28m) 1 8
3 Harrell, Jason 12 Serra (SDS) 49-06.50(15.10m) 1 6
4 Anderson, Sean 12 Calvary Chapel ( 49-00.50(14.95m) 1 5
5 Owen, Brandon 11 Paraclete 48-00.00(14.63m) 1 4
6 Percy, Elvis 12 Twentynine Palms 46-04.75(14.14m) 1 3
7 Mendez, Nathan 11 Serra (SS) 45-08.00(13.92m) 1 2
8 Ortiz, Ronnie 12 St. Bonaventure 45-06.75(13.89m) 1 1
9 Finnegan, Richard 10 St. Joseph (Sant 44-01.00(13.44m) 1  
 
Mens Discus Division 1 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Pendelton, Jake 12 Esperanza 163-00(49.68m) 1 10
2 Rosales, Ryan 12 Ventura 157-08(48.06m) 1 8
3 Lopez, Miguel 11 Esperanza 157-04(47.96m) 1 6
4 Seymour, Chad 12 Aliso Niguel 151-01(46.05m) 1 5
5 Merkley, Craig 12 Los Osos 150-09(45.95m) 1 4
6 Licon, Aaron 12 Alta Loma 149-05(45.54m) 1 3
7 Ford, Jerry 12 Paramount 146-10(44.75m) 1 2
8 Bolton, Scott 12 Tesoro 141-02(43.03m) 1 1
-- Brown, Ma'a 10 Paramount FOUL(--) 1  
 
Mens Discus Division 2 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Swarbrick, Daniel 12 Saugus 178-08(54.46m) 1 10
2 Mccurry, Caleb 12 Northwood 172-03(52.50m) 1 8
3 Whiteside, Cecil 11 Newport Harbor 170-07(51.99m) 1 6
4 Scarvelis, Nicholas 10 Dos Pueblos 168-09(51.44m) 1 5
5 Birdsell, Brendon 12 Beckman 162-03(49.45m) 1 4
6 Braden, Kenny 12 Patriot 152-08(46.53m) 1 3
7 Jones, Wade 12 Hemet 147-05(44.93m) 1 2
8 jeglin, aaron 11 San Jacinto 139-09(42.60m) 1 1
9 Mcmillan, Bjorn 12 Mira Costa 134-10(41.10m) 1  
 
Mens Discus Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Mccullough, Conor 12 Chaminade 170-02(51.87m) 1 10
2 Ofisa, Trevor 11 Magnolia 158-10(48.41m) 1 8
3 Cruikshank, Andrew 11 Foothill (Bakers 158-00(48.16m) 1 6
4 Nagengast, Zach 12 Paso Robles 156-00(47.55m) 1 5
5 Vickers, Graham 12 Diamond Ranch 155-06(47.40m) 1 4
6 Cooper, Kenneth B. 12 Corona del Mar 150-11(46.00m) 1 3
7 Kirkland, Justin 11 Notre Dame (SO) 150-04(45.82m) 1 2
8 Baranchik, Andrey 10 Notre Dame (SO) 144-10(44.15m) 1 1
9 Nikalus, Troy 10 Servite 135-09(41.38m) 1  
 
Mens Discus Division 4 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Sua, John 12 St. Joseph (Sant 156-09(47.78m) 1 10
2 Anderson, Sean 12 Calvary Chapel ( 156-05(47.68m) 1 8
3 perron, zach 11 St. Joseph (Sant 141-06(43.13m) 1 6
4 Villalobos, Josh 12 Desert 141-04(43.08m) 1 5
5 Kohler, Erik 11 Oaks Christian 131-04(40.03m) 1 4
6 Furlong, Ian 12 Valley Christian 131-01(39.95m) 1 3
7 Young, Justin 10 Desert Christian 130-11(39.90m) 1 2
8 Combs, Clinton 11 Academy of Acade 124-09(38.02m) 1 1
9 Owen, Brandon 11 Paraclete 124-09(38.02m) 1  
 
Mens High Jump Division 1 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Ross, Nick 12 Vista Murrieta 7-01.00(2.16m) 1 10
2 Villalba, Maxwell 12 Quartz Hill 6-09.00(2.06m) 1 8
3 Haag, Mitchell 12 Upland 6-07.00(2.01m) 1 6
4 Gregory, Nick 12 Chaparral 6-07.00(2.01m) 1 5
5 Lacour, Skylar 12 Rancho Verde 6-07.00(2.01m) 1 4
6 Albrecht, Mike 12 Martin Luther Ki 6-05.00(1.96m) 1 3
7 Franklin, Jamaal 12 Serrano 6-05.00(1.96m) 1 2
8 Hall, Bertrell 10 Lancaster 6-03.00(1.91m) 1 0.50
8 Rockwood, Samuel 12 Diamond Bar 6-03.00(1.91m) 1 0.50
 
Mens High Jump Division 2 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Gwacham, Obum 12 Ayala 6-07.00(2.01m) 1 10
2 Grandbouche, Colton 12 Canyon (Anaheim) 6-05.00(1.96m) 1 8
3 Roberson, Larry 10 Granite Hills 6-05.00(1.96m) 1 6
4 Kirkwood, Bennie 11 San Marcos 6-03.00(1.91m) 1 5
5 Caserio, Vince 12 Loyola 6-03.00(1.91m) 1 4
6 Glasnow, Ted 12 Hart 6-01.00(1.85m) 1 3
7 Greenwell, Greg 11 Damien 6-01.00(1.85m) 1 2
-- Carter, Lorryn 12 Eastside (9) NH(--) 1  
-- Hanley, Philip 10 Thousand Oaks TF NH(--) 1  
 
Mens High Jump Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Beal, Miles 12 St. John Bosco 6-07.00(2.01m) 1 10
2 Sparks, Jonathan 11 La Canada 6-05.00(1.96m) 1 8
3 Ruiz, Tyler 12 Notre Dame (SO) 6-03.00(1.91m) 1 6
4 Nicklas, Mike 12 Notre Dame (SO) 6-01.00(1.85m) 1 5
5 Rohr, Shawn 11 Orange Lutheran 6-01.00(1.85m) 1 3.50
5 David, Kiko 12 Nordhoff 6-01.00(1.85m) 1 3.50
-- Jones, Jared 11 Diamond Ranch NH(--) 1  
-- Johnson, Shaan 11 Gahr NH(--) 1  
 
Mens High Jump Division 4 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Sharpe, Jules 12 Oaks Christian 6-11.00(2.11m) 1 10
2 Steed, Harrison 11 Serra (SS) 6-09.00(2.06m) 1 8
3 Sadler, Graham 12 Poly (Pasadena) 6-05.00(1.96m) 1 6
4 Moore, Vincent 11 Serra (SDS) 6-03.00(1.91m) 1 5
5 Bogie, Douglas 11 Malibu 6-03.00(1.91m) 1 4
6 Gray, Tyler 10 Templeton 6-01.00(1.85m) 1 3
7 Wilder, Arlan 11 Sherman Indian 5-11.00(1.80m) 1 1.50
7 Lee, Marquis 11 Serra (SDS) 5-11.00(1.80m) 1 1.50
-- Milan-Walker, Connor 10 Morro Bay NH(--) 1  
 
Mens Long Jump Division 1 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Ross, Nick 12 Vista Murrieta 22-10.25(6.97m) +2.3 1 10
2 Lloyd, DJ 12 Vista Murrieta 22-09.50(6.95m) +2.3 1 8
3 Harrison, Devin 10 Dana Hills 22-08.00(6.91m) +2.0 1 6
4 Panford, Edgar 12 Cajon 22-06.75(6.88m) +0.9 1 5
5 Hooper, Ted 12 Arcadia 22-03.50(6.79m) +2.0 1 4
6 Hunter, Patrick 12 Paramount 21-08.25(6.61m) +2.2 1 3
7 Kinard, Davieron 11 Poly (Long Beach 21-07.00(6.58m) +2.0 1 2
8 Huusfeldt, Drew 11 Esperanza 21-06.00(6.55m) +0.5 1 1
9 Webb, Trevon 9 Vista Murrieta 20-03.25(6.18m) +1.1 1  
 
Mens Long Jump Division 2 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Golliday, Marcellus 12 Eastside (9) 22-07.25(6.89m) +3.4 1 10
2 Jenkins, Bryan 12 Eastside (9) 22-05.25(6.84m) +2.6 1 8
3 Jackson, Kenny 12 Elsinore 22-00.50(6.72m) +0.7 1 6
4 Stockham, Aaron 11 Glendora 21-11.50(6.69m) +0.9 1 5
5 Jefferies, Alex 12 Eisenhower 21-10.75(6.67m) +2.5 1 4
6 Hightower, Lee 10 Loyola 21-02.00(6.45m) +3.2 1 3
7 Lovingood, Justin 9 Summit 20-10.00(6.35m) +2.4 1 2
8 Franklin, David 12 Antelope Valley 18-11.50(5.78m) +0.0 1 1
-- Craig, Ray 12 Norwalk FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Long Jump Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Price, Sheldon 12 Bishop Amat 23-02.50(7.07m) +2.5 1 10
2 Bradley, Aaron 12 Gahr 23-00.00(7.01m) +1.8 1 8
3 Johnson, Shaan 11 Gahr 22-05.25(6.84m) +1.8 1 6
4 Wilson, Steven 12 Mountain View 21-11.75(6.70m) +1.0 1 5
5 Cushman, Jon 12 Monrovia 21-04.25(6.51m) +1.1 1 4
6 Dunlap, Chris 12 Muir 21-04.00(6.50m) +3.2 1 3
7 Bonilla, Edward 12 La Puente 21-01.25(6.43m) +1.8 1 2
8 Dominick, Khristian 11 Banning 20-09.75(6.34m) +1.7 1 1
9 Porayanee, Krist 12 South Pasadena 20-09.25(6.33m) nwi 1  
 
Mens Long Jump Division 4 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 DiMartino, Niko 10 Oaks Christian 22-05.75(6.85m) +2.5 1 10
2 Perry, Michael 11 La Salle 22-03.25(6.79m) +1.6 1 8
3 Lee, Marquis 11 Serra (SDS) 22-01.00(6.73m) +2.8 1 6
4 Jones, Terrill 12 Blair 20-08.75(6.32m) +1.3 1 5
5 Arellano, Scott 11 Oaks Christian 20-08.00(6.30m) +2.0 1 4
6 Lahr, Nick 10 St. Joseph (Sant 20-07.75(6.29m) -0.4 1 3
7 Dearie, Kris 12 Templeton 20-04.75(6.22m) +1.4 1 2
8 Gyulay, Colton 10 Sage Hill 20-04.75(6.22m) +0.5 1 1
 
Mens Triple Jump Division 1 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Wilson, Curtis 12 Rancho Verde 50-06.75(15.41m) +2.2 1 10
2 Ross, Nick 12 Vista Murrieta 50-00.25(15.25m) +2.4 1 8
3 Panford, Edgar 12 Cajon 46-09.25(14.26m) +1.7 1 6
4 Hunter, Patrick 12 Paramount 46-08.25(14.23m) +1.8 1 5
5 Huusfeldt, Drew 11 Esperanza 45-07.00(13.89m) +1.8 1 4
6 Quincy, Enunwa 11 Rancho Verde 45-03.00(13.79m) +2.0 1 3
7 Robinson, K'Dayle 11 Hesperia 45-02.50(13.78m) +1.4 1 2
8 Dumas, Jeff 12 Burroughs (Burba 43-10.25(13.37m) +1.8 1 1
9 Manker, Devin 12 Cajon 43-05.50(13.25m) +1.3 1  
 
Mens Triple Jump Division 2 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Gwacham, Obum 12 Ayala 47-11.00(14.61m) +3.4 1 10
2 Turner, Paul 12 Indio 47-02.00(14.38m) -2.0 1 8
3 Lovingood, Justin 9 Summit 45-08.25(13.93m) +2.7 1 6
4 Larson, Sean 11 Edison (HB) 44-07.00(13.59m) +2.4 1 5
5 Johnson, Karlon 11 Loyola 44-06.50(13.58m) +3.0 1 4
6 Kebede, Yonas 12 Ayala 44-05.75(13.56m) +1.9 1 3
7 Olora, Dele 12 Northwood 43-08.75(13.33m) +2.2 1 2
8 Bernard, Archie 12 Cypress 43-01.00(13.13m) +1.3 1 1
9 Tran,, John 12 West Torrance 40-10.50(12.46m) +3.4 1  
 
Mens Triple Jump Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Rogers, Eric 12 Charter Oak 46-07.25(14.20m) +1.7 1 10
2 Bolus, Blaine 12 Corona del Mar 46-04.25(14.13m) +4.3 1 8
3 Ruiz, Tyler 12 Notre Dame (SO) 45-10.75(13.99m) +2.6 1 6
4 Bennett, Bryan 11 Crespi 44-08.50(13.63m) +2.8 1 5
5 Martin-Walls, Josh 12 Monrovia 43-11.50(13.40m) +2.9 1 4
6 Walker, Luther 12 St. Francis 43-11.00(13.39m) +2.0 1 3
7 King, Akeem 11 Nipomo 43-09.00(13.34m) +1.8 1 2
8 Bonilla, Edward 12 La Puente 43-00.50(13.12m) +3.8 1 1
9 Tobias, Andrew 11 Harvard-Westlake 42-07.25(12.99m) +1.4 1  
 
Mens Triple Jump Division 4 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Sharpe, Jules 12 Oaks Christian 45-10.00(13.97m) +1.0 1 10
2 Vildosola, Henry 11 Woodcrest Christ 45-02.00(13.77m) +1.6 1 8
3 Lee, Marquis 11 Serra (SDS) 44-00.75(13.43m) +2.6 1 6
4 Perry, Michael 11 La Salle 43-09.75(13.35m) +3.3 1 5
5 Gyulay, Colton 10 Sage Hill 43-06.25(13.27m) +2.1 1 4
6 Kopplin, Daniel 12 Maranatha 42-03.50(12.89m) +2.2 1 3
7 Krause, Austin 11 Thacher 42-01.00(12.83m) +3.5 1 2
8 Stevens, Allen 10 Oaks Christian 41-04.00(12.60m) +0.0 1 1
9 Rivera, Jacob 11 St. Joseph (Sant 39-01.00(11.91m) +2.3 1  
 
Mens Pole Vault Division 1 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 McNanny, Sean 12 Mission Viejo 14-09.00(4.50m) 1 10
2 Tran, Jeff 12 Fountain Valley 14-09.00(4.50m) 1 8
3 Kim, David 11 Los Alamitos 14-09.00(4.50m) 1 6
4 Woods, Austin 11 Canyon Springs 14-03.00(4.34m) 1 5
5 Savage, Cameron 12 Upland 14-03.00(4.34m) 1 4
6 Beavers, Dylan 11 Los Osos 14-03.00(4.34m) 1 3
7 Stock, Travis 12 Dana Hills 14-03.00(4.34m) 1 2
8 Brown, Stephen 11 Great Oak 13-09.00(4.19m) 1 1
9 Miller, Kevin 11 Fountain Valley 13-09.00(4.19m) 1  
 
Mens Pole Vault Division 2 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Woepse, Michael 11 Mater Dei High S 15-09.00(4.80m) 1 10
2 Cooper, Matt 12 Mater Dei High S 15-03.00(4.65m) 1 8
3 Rosser, Clint 11 Loyola 14-09.00(4.50m) 1 6
4 Loschavo, Mike 11 Huntington Beach 14-03.00(4.34m) 1 5
5 Davis, Matt 12 Elsinore 14-03.00(4.34m) 1 4
6 Hateley, Everett 10 Loyola 13-09.00(4.19m) 1 3
7 Mcroberts, Garrett 12 Mater Dei High S 13-09.00(4.19m) 1 2
8 Barr, Evan 10 Loyola 13-03.00(4.04m) 1 0.50
8 Van Bergh, Max 10 Newport Harbor 13-03.00(4.04m) 1 0.50
9 Sakioka, Mark 10 Newport Harbor 13-03.00(4.04m) 1  
 
Mens Pole Vault Division 3 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Simms, Eric 12 Servite 15-03.00(4.65m) 1 10
2 Wang, Jonathan 12 Temple City 14-03.00(4.34m) 1 7
2 O'brien, Kevin 12 Notre Dame (SO) 14-03.00(4.34m) 1 7
4 Anderson, Scott 11 Santa Margarita 14-03.00(4.34m) 1 5
5 Bentz, Graham 11 Palos Verdes 13-03.00(4.04m) 1 4
6 Severin, Scott 11 Covina 13-03.00(4.04m) 1 3
7 Dodd, Colton 12 Alemany 12-09.00(3.89m) 1 2
-- Holkey, Jordan 12 Cerritos NH(--) 1  
-- Gill, Austin 10 Oak Park NH(--) 1  
 
Mens Pole Vault Division 4 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Maddux, Brett 12 St. Bonaventure 14-09.00(4.50m) 1 10
2 Becker, Donovan 12 Templeton 12-09.00(3.89m) 1 8
3 Schreck, Ben 10 Campbell Hall 12-09.00(3.89m) 1 6
4 Foster, Kyle 11 Morro Bay 12-09.00(3.89m) 1 5
5 Strouse, Jefferson 12 La Salle 12-03.00(3.73m) 1 4
6 Johnson, Parker 10 Santa Ynez 12-03.00(3.73m) 1 3
7 Vozzo, Paul 10 Oaks Christian 11-09.00(3.58m) 1 2
8 Stewart, Ethan 12 Santa Ynez 11-09.00(3.58m) 1 1
9 Stanford, Evan 12 Carpinteria 11-03.00(3.43m) 1  
 
Womens 100m Division 1 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Davis, Jessica 11 Highland 11.45w +4.5 1 10
2 Gooden, Asiah 11 Rancho Verde 11.58w +4.5 1 8
3 Herring, Alycia 11 Rancho Verde 11.75w +4.5 1 6
4 Presley, Alycia 11 Wilson (Long Bea 11.86w +4.5 1 5
5 Lyday, Carisma 10 Poly (Long Beach 11.93w +4.5 1 4
6 Adams, Dynese 11 Vista Murrieta 11.95w +4.5 1 3
7 Lowery, Gianna 9 Capistrano Valle 12.03w +4.5 1 2
8 Weatherspoon, Jazmine 12 Vista Murrieta 12.10w +4.5 1 1
9 Washington, Bre'jea 11 Cajon 12.17w +4.5 1  
 
Womens 100m Division 2 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Droughn, Valexsia 10 Rio Mesa 11.61w +2.7 1 10
2 Hedgepeth, Saraina 12 Rio Mesa 11.82w +2.7 1 8
3 Buchanan, Brea 10 Ayala 11.87w +2.7 1 6
4 Perkins, Ashley 12 Norco 11.88w +2.7 1 5
5 Chavanne, Raven 12 Newbury Park 11.90w +2.7 1 4
6 Robinson, Cindy 12 Norwalk 12.00w +2.7 1 3
7 Lee, Mariyah 11 Rio Mesa 12.39w +2.7 1 2
8 Lewis, Shermaine 11 Garey 12.47w +2.7 1 1
9 Thompson, Megan 10 Newbury Park 12.62w +2.7 1  
 
Womens 100m Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Price, Kylie 10 Bishop Amat 11.88 +1.8 1 10
2 Brooks, Sierra 12 Charter Oak 12.23 +1.8 1 8
3 Bush, Ashley 11 Sonora 12.24 +1.8 1 6
4 Perkins, Naomi 12 Artesia 12.26 +1.8 1 5
5 Offutt, September 11 Monrovia 12.44 +1.8 1 4
6 Garland, Isis 11 Inglewood 12.44 +1.8 1 3
7 Sands, Nicole 12 Harvard-Westlake 12.69 +1.8 1 2
8 Chevalier, Amanda 12 Brea Olinda 12.74 +1.8 1 1
-- Greene, Kaelynn 10 Orange Lutheran DQ +1.8 1  
 
Womens 100m Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Chapman, Melanise 12 Paraclete 11.66w +2.8 1 10
2 Price, Charnell 11 St. Mary’s Aca 11.74w +2.8 1 8
3 Woodford, Ashley 12 Paraclete 11.76w +2.8 1 6
4 Urssery, Aijah 11 St. Mary’s Aca 11.87w +2.8 1 5
5 Faulknor, Alexis 9 Serra (SDS) 11.97w +2.8 1 4
7 Williams, La Toya 10 Louisville 12.04w +2.8 1 2
8 Winter, Hanna 10 La Reina 12.18w +2.8 1 1
9 Smith, Bryana 12 Serra (SDS) 12.75w +2.8 1  
 
Womens 200m Division 1 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Davis, Jessica 11 Highland 23.68 +2.0 1 10
2 Herring, Alycia 11 Rancho Verde 23.94 +2.0 1 8
3 Rivers, Christen 11 Palmdale 24.10 +2.0 1 6
4 Gooden, Asiah 11 Rancho Verde 24.44 +2.0 1 5
5 Twicken, Christina 11 San Clemente 24.45 +2.0 1 4
6 Crawford, Tyra 11 Fontana 24.50 +2.0 1 3
7 Leday, Carisma 11 Poly (Long Beach 25.11 +2.0 1 2
 
Womens 200m Division 2 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Droughn, Valexsia 10 Rio Mesa 24.23w +2.7 1 10
2 Hedgepeth, Saraina 12 Rio Mesa 24.43w +2.7 1 8
3 Chavanne, Raven 12 Newbury Park 24.54w +2.7 1 6
4 Robinson, Cindy 12 Norwalk 24.64w +2.7 1 5
5 Perkins, Ashley 12 Norco 24.67w +2.7 1 4
6 Scott, Gabrielle 10 Woodbridge 24.90w +2.7 1 3
7 Buchanan, Brea 10 Ayala 25.23w +2.7 1 2
8 Dotson, Ashlee 9 Mira Costa 25.28w +2.7 1 1
9 Vallery, Ronisha 11 North Torrance 25.46w +2.7 1  
 
Womens 200m Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Clague, Angela 11 San Luis Obispo 24.34w +3.2 1 10
2 Flowers, Gwendolyn 12 Artesia 24.57w +3.2 1 8
3 Price, Kylie 10 Bishop Amat 25.02w +3.2 1 6
4 Bush, Ashley 11 Sonora 25.21w +3.2 1 5
5 McKee, Shannon 10 San Dimas 25.44w +3.2 1 4
6 Brooks, Sierra 12 Charter Oak 25.49w +3.2 1 3
7 Perkins, Naomi 12 Artesia 25.54w +3.2 1 2
8 Anunkor, Uchechi 12 Charter Oak 26.17w +3.2 1 1
9 Sands, Nicole 12 Harvard-Westlake 26.50w +3.2 1  
 
Womens 200m Division 4 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Urssery, Aijah 11 St. Mary’s Aca 24.19w +2.5 1 10
2 Chapman, Melanise 12 Paraclete 24.21w +2.5 1 8
3 Faulknor, Alexis 9 Serra (SDS) 24.38w +2.5 1 6
4 Price, Charnell 11 St. Mary’s Aca 24.55w +2.5 1 5
5 Williams, La Toya 10 Louisville 24.90w +2.5 1 4
6 Brown, Maya 9 Serra (SDS) 24.93w +2.5 1 3
7 De'Jurnett, Lor'Rena 12 St. Mary’s Aca 24.97w +2.5 1 2
8 Woodford, Ashley 12 Paraclete 25.00w +2.5 1 1
 
Womens 400m Division 1 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Ndipagbor, Akawkaw 10 Poly (Long Beach 53.98 1 10
2 Estell, Gabby 10 Rancho Verde 55.16 1 8
3 Fermin, Shawna 12 Silverado 55.46 1 6
4 Twicken, Christina 11 San Clemente 55.95 1 5
5 Davis, Jessica 11 Highland 56.08 1 4
6 Jones, Vanessa 10 Etiwanda 56.09 1 3
7 Crawford, Tyra 11 Fontana 56.39 1 2
8 McDowell, Laura 9 La Sierra 57.74 1 1
9 Claustro, Elizabeth 10 Upland 59.84 1  
 
Womens 400m Division 2 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Scott, Gabrielle 10 Woodbridge 54.94 1 10
2 Kressin, Emily 12 Troy 55.63 1 8
3 Dekine, Brianna 12 Culver City 57.09 1 6
4 Wilson, Katie 11 Colony 57.68 1 5
5 Ristig, Erin 10 Dos Pueblos 57.88 1 4
6 Clow, Marissa 11 Northwood 58.02 1 3
7 Sailinuu, Sakia 12 Eisenhower 58.62 1 2
8 Vallery, Ronisha 11 North Torrance 58.81 1 1
9 Berry, Lillie 12 Newport Harbor 58.99 1  
 
Womens 400m Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Clague, Angela 11 San Luis Obispo 55.59 1 10
2 Meggs, Monay 10 Artesia 57.20 1 8
3 Hansson, Lauren 10 Harvard-Westlake 59.30 1 6
4 Anunkor, Uchechi 12 Charter Oak 59.58 1 5
5 Schmidt, Claire E. 12 Corona del Mar 59.82 1 4
6 Brown, Alexis 12 St. Lucy’s 1:00.06c 1 3
7 Hector, Keiko 10 Palos Verdes 1:00.19c 1 2
-- Goss, Crystal 11 Gahr DQ 1  
-- Kalmar, Erika 11 San Dimas DQ 1  
 
Womens 400m Division 4 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Thompson, Turquoise 12 Serra (SDS) 54.07 1 10
2 Myers, Shonice 11 Notre Dame (Riv) 57.73 1 8
3 Washington, Chelsey 10 Paraclete 58.08 1 6
4 Brown, Maya 9 Serra (SDS) 58.22 1 5
5 Sciarra, Alexandra 11 Crean Lutheran S 58.48 1 4
6 Dion, Jackie 11 Sage Hill 59.04 1 3
7 Webb, Dominique 12 St. Mary’s Aca 59.91 1 2
8 Washington, Drew 9 Flintridge Sacre 1:00.22c 1 1
-- Hunter, Breyonna 11 Serra (SDS) DNF 1  
 
Womens 800m Division 1 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Drake, Aly 12 Valencia (Placen 2:09.95 1 10
2 Pettway, Paisley 11 Millikan 2:10.59 1 8
3 Logan, Neausha 11 Poly (Long Beach 2:11.13 1 6
4 Gammage, Dynasty 10 Poly (Long Beach 2:11.38 1 5
5 Leake, Tia 11 Poly (Long Beach 2:12.98 1 4
6 Winston, Erica 11 Poly (Long Beach 2:15.39 1 3
7 Stevenson, Arielle 10 Victor Valley 2:16.72 1 2
8 Fyke, Natalie 11 Esperanza 2:18.02 1 1
9 Gullikson, Kathryn 11 Dana Hills 2:20.16 1  
 
Womens 800m Division 2 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Sailinuu, Sakia 12 Eisenhower 2:15.67 1 10
2 Dekine, Brianna 12 Culver City 2:16.83 1 8
3 Carter-crowe, Auzsan 10 Sultana 2:18.23 1 6
4 Lopez, Allie 12 Thousand Oaks TF 2:18.76 1 5
5 Hefflin, Raquel 11 Beverly Hills 2:19.61 1 4
6 Goldman, McKenzie 11 Arroyo Grande 2:20.71 1 3
7 Pilecki, Jenny 11 Huntington Beach 2:20.77 1 2
8 Creal, Karlie 10 Vista Del Lago 2:26.00 1 1
-- Cervantes, Ashlee 11 Beaumont DQ 1  
 
Womens 800m Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Capellino, Erica 10 Palos Verdes 2:16.85 1 10
2 Condino, Kimberly M. 12 Corona del Mar 2:16.99 1 8
3 Theriot, Christina A. 12 Corona del Mar 2:17.04 1 6
4 Keddington, Sarah A. 11 Corona del Mar 2:17.38 1 5
5 Chapus, Cami 9 Harvard-Westlake 2:18.39 1 4
6 Williams, Taylor 10 Orange Lutheran 2:18.86 1 3
7 Horton, Marissa 10 St. Lucy’s 2:18.99 1 2
8 Sanchez, Natalie 9 San Marino 2:22.91 1 1
9 Miller, Lindsay 10 San Marino 2:23.08 1  
 
Womens 800m Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Davis, Carlyle 12 Marlborough 2:10.82 1 10
2 Camacho, Savannah 9 Templeton 2:13.66 1 8
3 Blanchard, Tara 11 La Reina 2:14.29 1 6
4 Teske, Sydney 11 Serra (SS) 2:15.08 1 5
5 Buchbinder, Jaye 10 Chadwick 2:16.63 1 4
6 Owen, Kelly 12 Chadwick 2:17.01 1 3
7 Silverman, Dot 11 Flintridge Prep 2:22.83 1 2
8 Thompson, Mary 11 La Reina 2:25.65 1 1
9 Williams, Natalia 11 Louisville 2:25.89 1  
 
Womens 1600m Division 1 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 McAlister, Catrina 9 Arcadia 4:54.14 1 10
2 Adams, Christine 11 Esperanza 4:55.81 1 8
3 Gammage, Dynasty 10 Poly (Long Beach 4:58.34 1 6
4 Owen, Jennifer 10 West Ranch 4:59.26 1 5
5 Balbier, Heather 12 Dana Hills 4:59.28 1 4
6 Velasquez, Gianna 11 El Toro 5:00.93 1 3
7 Saylor, Cathryn 12 Trabuco Hills TF 5:07.03 1 2
8 Rodriguez, Danielle 9 Warren 5:14.89 1 1
9 Mendez, Jessica 11 West Covina 5:24.19 1  
 
Womens 1600m Division 2 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Curtis, Chloe 11 Redondo Union 4:54.14 1 10
2 Bulder, Stephanie 10 Saugus 4:54.95 1 8
3 Randall, Anne 12 Saugus 4:55.24 1 6
4 Hayes, Hillary 12 Edison (HB) 4:57.04 1 5
5 Miller, Liberty 11 Simi Valley 4:59.18 1 4
6 Lopez, Allie 12 Thousand Oaks TF 4:59.62 1 3
7 Sailinuu, Samia 12 Eisenhower 5:16.80 1 2
8 Lopez, Vanessa 10 Rowland 5:17.80 1 1
9 Owens, Karlee 12 Arroyo Grande 5:22.02 1  
 
Womens 1600m Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Foster, Staci 12 Orange Lutheran 4:53.00 1 10
2 Mehra, Rebecca 9 Palos Verdes 4:56.19 1 8
3 Cummings, Marisa C. 11 Corona del Mar 4:58.34 1 6
4 Skiba, Melissa 11 Oak Park 5:01.07 1 5
5 Condino, Kimberly M. 12 Corona del Mar 5:02.40 1 4
6 Lucas, Cristina 12 Notre Dame (SO) 5:03.08 1 3
7 Powers, Melanie M. 11 Corona del Mar 5:03.11 1 2
8 Williams, Taylor 10 Orange Lutheran 5:04.57 1 1
9 Bilder, Laura A. 12 Corona del Mar 5:09.75 1  
 
Womens 1600m Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Camacho, Savannah 9 Templeton 4:57.15 1 10
2 Buchbinder, Jaye 10 Chadwick 4:57.89 1 8
3 Pearson, Sarah 11 La Reina 4:59.95 1 6
4 Findley, Kristen 12 Thacher 5:00.74 1 5
5 Owen, Kelly 12 Chadwick 5:00.89 1 4
6 Brajkovich, Rachel 9 La Reina 5:04.74 1 3
7 Silverman, Dot 11 Flintridge Prep 5:08.14 1 2
8 Williamson, Cait 12 Sage Hill 5:19.57 1 1
9 Bower, Melissa   Paraclete 5:45.11 1  
 
Womens 3200m Division 1 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Dunne, Alexandra 12 San Clemente 10:33.24 1 10
2 Wyson, Danica 9 Aliso Niguel 10:41.86 1 8
3 McAlister, Catrina 9 Arcadia 10:48.41 1 6
4 Hoffman, Lori 12 Trabuco Hills TF 10:51.15 1 5
5 Gomez, Sheridan 9 Dana Hills 10:53.74 1 4
6 Alvarez, Alaina 10 Dana Hills 10:55.20 1 3
7 Guadiana, Olivia 9 Ventura 11:02.44 1 2
8 Johnson, Anna 10 Great Oak 11:05.34 1 1
9 Telon, Melissa 11 Rancho Cucamonga 11:19.14 1  
 
Womens 3200m Division 2 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Mahoney, Kaylin 10 Saugus 10:38.91 1 10
2 Bulder, Stephanie 10 Saugus 10:38.94 1 8
3 Frankian, Karis 9 Saugus 10:44.35 1 6
4 Pio, Savannah 10 Mira Costa 10:45.54 1 5
5 Randall, Anne 12 Saugus 10:46.39 1 4
6 Hayes, Hillary 12 Edison (HB) 10:50.90 1 3
7 Foland, Aryn 10 Mira Costa 10:55.96 1 2
8 Pearson, Erica 12 Newport Harbor 11:03.58 1 1
9 Hough, Nicole 12 Redondo Union 11:10.30 1  
 
Womens 3200m Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Skiba, Melissa 11 Oak Park 10:44.00 1 10
2 Foster, Staci 12 Orange Lutheran 10:48.18 1 8
3 Powers, Melanie M. 11 Corona del Mar 10:55.84 1 6
4 Vega, Sierra 11 Foothill (Bakers 10:59.19 1 5
5 Bilder, Laura A. 12 Corona del Mar 10:59.47 1 4
6 Cummings, Marisa C. 11 Corona del Mar 11:04.20 1 3
7 Lucas, Cristina 12 Notre Dame (SO) 11:12.47 1 2
8 Hasbrouck, Catherine 11 Nordhoff 11:18.34 1 1
-- Mehra, Rebecca 9 Palos Verdes DNF 1  
 
Womens 3200m Division 4 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Pearson, Sarah 11 La Reina 10:55.98 1 10
2 Bueckert, Kalieigh 11 Maranatha 11:14.35 1 8
3 Findley, Kristen 12 Thacher 11:22.38 1 6
4 Brajkovich, Rachel 9 La Reina 11:38.81 1 5
5 Van de Sande, Danielle 11 Marlborough 11:40.47 1 4
6 Cook, Roxanne 12 Maranatha 11:43.00 1 3
7 Williamson, Cait 12 Sage Hill 11:47.24 1 2
8 Kennedy, Emily 9 Desert Christian 11:52.07 1 1
9 Peinado, Enriquetta 10 St. Joseph (Sant 12:18.44 1  
 
Womens 100m Hurdles Division 1 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Davis, Monisha 12 Etiwanda 14.07 1 10
2 Cox, Melia 10 Poly (Long Beach 14.11 1 8
3 Smith, Ashley 12 Millikan 14.39 1 6
4 Clark, Amber 11 Rancho Verde 14.47 1 5
5 Bragg, Jessica 12 El Toro 14.94 1 4
6 Corder, Heather 11 Murrieta Valley 14.95 1 3
7 Knowles, Krissy 12 Fountain Valley 15.18 1 2
8 Conner, Kimmie 11 Dana Hills 15.33 1 1
9 Nowell, Ericka 12 Perris 15.47 1  
 
Womens 100m Hurdles Division 2 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Carter, Kori 11 Claremont 13.64 1 10
2 Maldonaldo, Marjani 12 John W. North 14.10 1 8
3 Stewart, Shanice 10 Carter 14.20 1 6
4 Buchanan, Brea 10 Ayala 14.69 1 5
5 McCormack, Jaimie 11 Simi Valley 14.79 1 4
6 Buhary, Sheona 11 North Torrance 14.86 1 3
7 Austin, Ashley 12 Beverly Hills 14.99 1 2
8 Cooke, Ashley 11 Colony 15.56 1 1
9 Chase-dunn, Frances 12 John W. North 15.76 1  
 
Womens 100m Hurdles Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Dunn, Karynn 12 Diamond Ranch 14.06 1 10
2 Torres, Abrianna 10 San Luis Obispo 14.66 1 8
3 Daniels, Zaakirah 11 Harvard-Westlake 14.74 1 6
4 Mills, Taylor 11 Muir 14.88 1 5
5 Haydel, Sydney 11 Harvard-Westlake 14.90 1 4
6 Batom, Kayla 10 Oak Park 14.91 1 3
7 Johnson, Tayler 11 Oak Park 15.21 1 2
8 Allis, Emily 12 San Luis Obispo 15.26 1 1
9 King, Hilary 10 Harvard-Westlake 15.35 1  
 
Womens 100m Hurdles Division 4 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Baltimore, Ashtyn 12 Marlborough 13.87 1 10
2 Robertson, Ta'Janeece 12 Serra (SDS) 14.50 1 8
3 Harrell, Urina 9 Serra (SDS) 14.88 1 6
4 Pierce, Deena 10 Serra (SDS) 15.44 1 5
5 Kinson, Tiffany 11 St. Joseph (Sant 15.77 1 4
6 Wendel, Kristin 10 La Reina 15.83 1 3
7 Rodriguez, Rachel 12 Notre Dame (Riv) 16.04 1 2
8 O'Connor, Paige 11 Westridge (G) 16.75 1 1
9 Lewis, Rose 12 Webb 18.73 1  
 
Womens 300m Hurdles Division 1 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Cousar, Nyjah 12 Wilson (Long Bea 42.44 1 10
2 Nowell, Ericka 12 Perris 42.55 1 8
3 Weaver, Angelica 12 Rancho Cucamonga 43.57 1 6
4 Todd, Monica 11 Trabuco Hills TF 43.61 1 5
5 Davis, Monisha 12 Etiwanda 44.52 1 4
6 Clark, Amber 11 Rancho Verde 44.70 1 3
7 Lyons, Lizzie 10 Santa Monica 45.34 1 2
8 Ormsby, Raquel 12 Ventura 46.79 1 1
9 Espinoza, Fabrina 11 Wilson (Long Bea 46.95 1  
 
Womens 300m Hurdles Division 2 Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Carter, Kori 11 Claremont 42.96 1 10
2 Maldonaldo, Marjani 12 John W. North 43.91 1 8
3 Harper, Jazmine 10 Vista Del Lago 44.29 1 6
4 Cooke, Ashley 11 Colony 45.01 1 5
5 Buhary, Sheona 11 North Torrance 45.19 1 4
6 Wellbaum, Lauren 11 Mira Costa 45.83 1 3
7 Chase-dunn, Frances 12 John W. North 46.44 1 2
8 Palmer, Nasjua 9 Summit 48.82 1 1
-- Walker, Alexis 11 Pasadena DNF 1  
 
Womens 300m Hurdles Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Allis, Emily 12 San Luis Obispo 43.95 1 10
2 Atchley, Skye 12 Orange Lutheran 44.91 1 8
3 Daniels, Zaakirah 11 Harvard-Westlake 45.23 1 6
4 Torres, Abrianna 10 San Luis Obispo 45.88 1 5
5 Mills, Taylor 11 Muir 47.13 1 4
6 Gawlik, Bryanna 11 Monrovia 47.19 1 3
7 Batom, Kayla 10 Oak Park 47.27 1 2
8 Alvarez, Geneva 11 Santiago (Garden 49.05 1 1
-- Rountree, Tess 10 Paso Robles DNF 1  
 
Womens 300m Hurdles Division 4 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Thompson, Turquoise 12 Serra (SDS) 41.61 1 10
2 Harrell, Urina 9 Serra (SDS) 43.93 1 8
3 Baltimore, Ashtyn 12 Marlborough 44.91 1 6
4 Sciarra, Alexandra 11 Crean Lutheran S 45.26 1 5
5 Wendel, Kristin 10 La Reina 45.63 1 4
6 Robertson, Ta'Janeece 12 Serra (SDS) 46.01 1 3
7 Cutler, Shereece 12 St. Mary’s Aca 47.08 1 2
8 Baucham, Dawnielle 10 Serra (SDS) 47.53 1 1
9 Makkar, Aspen 11 St. Mary’s Aca 54.21 1  
 
Womens 4x100m Relay Division 1 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Rancho Verde 45.76 1 10
2 Relay Team   Poly (Long Beach 46.26 1 8
3 Relay Team   Wilson (Long Bea 46.91 1 6
4 Relay Team   Vista Murrieta 47.02 1 5
5 Relay Team   Trabuco Hills TF 47.27 1 4
6 Relay Team   E. Roosevelt 48.17 1 3
7 Relay Team   Cajon 48.36 1 2
8 Relay Team   Capistrano Valle 48.56 1 1
-- Relay Team   Etiwanda DQ 1  
 
Womens 4x100m Relay Division 2 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
6 Relay Team   Summit 00.52c 1  
2 Relay Team   Troy 38.24c 1  
1 Relay Team   Rio Mesa 47.19c 1  
3 Relay Team   Newbury Park 48.37c 1  
4 Relay Team   Eisenhower 49.19c 1  
7 Relay Team   Mira Costa 49.54 1 2
8 Relay Team   Mater Dei High S 49.57 1 1
9 Relay Team   Ayala 49.67 1  
5 Relay Team   Canyon (Anaheim) 10:49.74c 1 50
 
Womens 4x100m Relay Division 3 Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Relay Team   San Luis Obispo 48.12 1 10
2 Relay Team   Harvard-Westlake 48.31 1 8
3 Relay Team   Artesia 48.96 1 6
4 Relay Team   Monrovia 49.08 1 5
5 Relay Team   Oak Park 49.15 1 4
6 Relay Team   San Dimas 49.48 1 3
7 Relay Team   Gahr 50.13 1 2
8 Relay Team   St. Lucy’s 50.44 1 1
9 Relay Team   Brea Olinda 51.32 1  
 
Womens 4x100m Relay Division 4 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
3 Relay Team   Paraclete 07.57c 1 46.61
1 Relay Team   St. Mary’s Aca 45.50 1 10
2 Relay Team   Serra (SDS) 46.04 1 45
5 Relay Team   Oaks Christian 49.24 1 4
4 Relay Team   Louisville 49.87 1 48.70
6 Relay Team   Notre Dame (Riv) 50.57 1 3
7 Relay Team   Valley Christian 51.00 1 2
8 Relay Team   Santa Ynez 52.25 1 1
 
Womens 4x400m Relay Division 1 Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Relay Team   Poly (Long Beach 3:45.42 1 10
2 Relay Team   Rancho Verde 3:48.75 1 8
3 Relay Team   Wilson (Long Bea 3:49.12 1 6
4 Relay Team   Etiwanda 3:49.36 1 5
5 Relay Team   Los Osos 3:51.26 1 4
6 Relay Team   Millikan 3:52.71 1 3
7 Relay Team   Dana Hills 3:53.62 1 2
8 Relay Team   E. Roosevelt 3:55.24 1 1
9 Relay Team   San Clemente 3:57.23 1  
 
Womens 4x400m Relay Division 2 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Colony 3:50.94 1 10
2 Relay Team   Troy 3:53.87 1 8
3 Relay Team   Moorpark 3:55.09 1 6
4 Relay Team   Saugus 3:56.07 1 5
5 Relay Team   Mira Costa 3:58.07 1 4
6 Relay Team   Mater Dei High S 3:58.49 1 3
7 Relay Team   Thousand Oaks TF 3:58.49 1 2
8 Relay Team   Eisenhower 3:59.47 1 1
9 Relay Team   Northwood 4:05.42 1  
 
Womens 4x400m Relay Division 3 Back to top
  Name   School Prelims H# Pts
1 Relay Team   Artesia 3:51.89 1 10
2 Relay Team   San Luis Obispo 3:54.29 1 8
3 Relay Team   Harvard-Westlake 3:55.88 1 6
4 Relay Team   Orange Lutheran 3:59.52 1 5
5 Relay Team   Corona del Mar 4:00.48 1 4
6 Relay Team   San Dimas 4:01.39 1 3
7 Relay Team   Gahr 4:02.54 1 2
8 Relay Team   San Juan Hills 4:03.85 1 1
9 Relay Team   Palos Verdes 4:06.90 1  
 
Womens 4x400m Relay Division 4 Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Serra (SDS) 3:48.37 1 10
2 Relay Team   Paraclete 3:50.47 1 8
3 Relay Team   St. Mary’s Aca 3:52.39 1 6
4 Relay Team   La Reina 3:54.99 1 5
5 Relay Team   Louisville 3:57.96 1 4
6 Relay Team   Chadwick 4:01.76 1 3
7 Relay Team   Notre Dame (Riv) 4:02.50 1 2
8 Relay Team   Morro Bay 4:04.84 1 1
9 Relay Team   Marlborough 4:11.94 1  
 
Womens Shot Put Division 1 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Wilson, Kristen 11 Ventura 43-04.50(13.22m) 1 10
2 Makenesi, Luseane 12 Katella 43-04.25(13.21m) 1 8
3 Anumba, Michelle 12 Los Osos 42-11.75(13.10m) 1 6
4 Morones, Tiffany 12 San Gorgonio 39-01.50(11.93m) 1 5
5 Tovi, Suaki 11 Upland 38-08.75(11.80m) 1 4
6 Johnson, Latasha 10 Poly (Long Beach 38-06.00(11.73m) 1 3
7 Braucher, Breeann 10 West Ranch 38-05.75(11.73m) 1 2
8 Cervantes, Alex 12 Oxnard 38-02.50(11.65m) 1 1
9 Morgan, Alexandra 10 Ventura 38-02.50(11.65m) 1  
 
Womens Shot Put Division 2 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Burrell, Jasmine 11 North Torrance 44-05.50(13.55m) 1 10
2 Shepard, Brooke 12 Arroyo Grande 41-04.25(12.60m) 1 8
3 Brown, Courtney 11 El Modena 40-10.50(12.46m) 1 6
4 Watkins, Deja 10 John W. North 39-03.25(11.97m) 1 5
5 Ecsedy, Alex 11 Saugus 38-06.50(11.75m) 1 4
6 Moraga, Zuri 12 North Torrance 38-01.25(11.61m) 1 3
7 Loprinzi, Amy 12 Jurupa Valley 37-09.75(11.53m) 1 2
8 Kondru, Christa 11 Northwood 37-05.00(11.40m) 1 1
9 Ogundipe-tillman, Mia 10 Peninsula 34-08.50(10.58m) 1  
 
Womens Shot Put Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Kovar, Kayla 12 Burroughs (Ridge 42-07.75(13.00m) 1 10
2 Hinton, Markita 11 Atascadero 41-11.00(12.78m) 1 8
3 Haydel, Sydney 11 Harvard-Westlake 40-11.00(12.47m) 1 6
4 Casanova, Maddie 12 Alemany 39-03.00(11.96m) 1 5
5 Murphy, Kyleah 11 Yucca Valley 36-03.50(11.06m) 1 4
6 Hubbard, Sydney 11 Notre Dame (SO) 35-11.50(10.96m) 1 3
7 Devaney, Viv 11 San Luis Obispo 35-03.50(10.76m) 1 2
8 Williams, Rahnesha 12 Muir 34-06.25(10.52m) 1 1
9 Teofilo, Samantha 11 Apple Valley 33-00.75(10.08m) 1  
 
Womens Shot Put Division 4 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Loya, Teresa 11 St. Joseph (Sant 43-00.75(13.13m) 1 10
2 Harrell, Urina 9 Serra (SDS) 40-04.50(12.31m) 1 8
3 Vail, Mariah 11 St. Joseph (Sant 40-03.50(12.28m) 1 6
4 Rhay, Rhamiah 11 Desert 38-10.50(11.85m) 1 5
5 Noel, Saibra 12 Paraclete 38-04.75(11.70m) 1 4
6 Fredrickson, Annie 11 Santa Ynez 38-01.00(11.61m) 1 3
7 Hearne, Siera 11 Paraclete 37-04.75(11.40m) 1 2
8 jarrett, kelly 10 St. Joseph (Sant 35-06.25(10.83m) 1 1
9 Sepulveda, Kim 12 Hamilton 33-11.50(10.35m) 1  
 
Womens Discus Division 1 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Fisher, Shaylynn 12 Great Oak 135-06(41.30m) 1 10
2 Fraser, Holly 12 El Toro 127-01(38.74m) 1 8
3 Armon, Monique 12 San Gorgonio 126-10(38.66m) 1 6
4 Morgan, Alexandra 10 Ventura 126-10(38.66m) 1 5
5 Boaz, Rachel 11 Murrieta Valley 126-10(38.66m) 1 4
6 Makenesi, Luseane 12 Katella 124-09(38.02m) 1 3
7 Tauaua, Lacine 11 Pacifica (Oxnard 114-01(34.77m) 1 2
8 Patu, Lynn 11 Vista Murrieta 113-11(34.72m) 1 1
9 Stanwood, Jerrilynn 12 Trabuco Hills TF 109-01(33.25m) 1  
 
Womens Discus Division 2 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Shepard, Brooke 12 Arroyo Grande 136-08(41.66m) 1 10
2 Cameron, Clinay 12 Eisenhower 119-06(36.42m) 1 8
3 Saunders, Courtney 12 Canyon (Canyon C 119-04(36.37m) 1 6
4 Gonter, Brittany 11 Hemet 119-01(36.30m) 1 5
5 Wright, Noel 12 Claremont 116-11(35.64m) 1 4
6 Wagner, Kelsey 12 Arroyo Grande 112-07(34.32m) 1 3
7 Mataia, Konafesi 12 Loara 105-05(32.13m) 1 2
8 Payton, Serena 12 Norco 96-11(29.54m) 1 1
-- Good, Megan 11 Huntington Beach FOUL(--) 1  
 
Womens Discus Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Casanova, Maddie 12 Alemany 135-06(41.30m) 1 10
2 Devaney, Viv 11 San Luis Obispo 132-04(40.34m) 1 8
3 Kovar, Kayla 12 Burroughs (Ridge 128-03(39.09m) 1 6
4 Matiks, Margarita 11 Irvine 125-02(38.15m) 1 5
5 Sifuentes, Alex 12 La Quinta (Westm 114-06(34.90m) 1 4
6 Ieremia, Seu 12 Costa Mesa 113-06(34.59m) 1 3
7 Almanza, Franceline 9 Bishop Amat 103-11(31.67m) 1 2
8 Hubbard, Sydney 11 Notre Dame (SO) 100-02(30.53m) 1 1
9 Teofilo, Samantha 11 Apple Valley 99-02(30.23m) 1  
 
Womens Discus Division 4 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Loya, Teresa 11 St. Joseph (Sant 130-01(39.65m) 1 10
2 Squires, Aly 11 Santa Ynez 117-08(35.86m) 1 8
3 Sepulveda, Kim 12 Hamilton 114-02(34.80m) 1 6
4 Main, Ciara 11 St. Joseph (Sant 110-07(33.71m) 1 5
5 Akinbarre, Itohan 10 La Salle 106-08(32.51m) 1 4
6 Rhay, Rhamiah 11 Desert 104-07(31.88m) 1 3
7 Armstrong, Stephanie 12 Oaks Christian 103-02(31.45m) 1 2
8 Szyller, Rachel 10 Santa Ynez 95-03(29.03m) 1 1
-- Vail, Mariah 11 St. Joseph (Sant FOUL(--) 1  
 
Womens High Jump Division 1 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Richmond, Tara 11 Poly (Long Beach 5-11.00(1.80m) 1 10
2 Smith, Ashley 12 Millikan 5-09.00(1.75m) 1 8
3 Ederaine, Sophia 10 Canyon Springs 5-07.00(1.70m) 1 6
4 Henry, Ashley 11 Rancho Cucamonga 5-07.00(1.70m) 1 5
5 Dalton, Alexus 10 Poly (Long Beach 5-05.00(1.65m) 1 3.50
5 Hall, Jasmine 10 Valencia (Placen 5-05.00(1.65m) 1 3.50
7 Boyd, Kelli 10 Martin Luther Ki 5-01.00(1.55m) 1 2
-- Conner, Kimmie 11 Dana Hills NH(--) 1  
-- McKie, Briana 11 San Gorgonio NH(--) 1  
 
Womens High Jump Division 2 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Nizdil, Riley 11 Rio Mesa 5-07.00(1.70m) 1 10
2 French, Lydia 10 Thousand Oaks TF 5-05.00(1.65m) 1 8
3 Walker, Alexis 11 Pasadena 5-05.00(1.65m) 1 6
4 Hancock, Melissa 11 Newport Harbor 5-05.00(1.65m) 1 5
5 Borchmann, Kateline 10 Granite Hills 5-03.00(1.60m) 1 4
6 McDaniel, Hannah 10 San Marcos 5-03.00(1.60m) 1 3
7 Stewart, Shanice 10 Carter 5-01.00(1.55m) 1 1.50
7 Georgalis, Nikolette 10 Moorpark 5-01.00(1.55m) 1 1.50
-- Okpala, Chism 10 El Dorado (SJS) NH(--) 1  
 
Womens High Jump Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Giebelhaus, Annie 10 Orange Lutheran 5-05.00(1.65m) 1 10
2 Cramer, Maia 10 Notre Dame (SO) 5-05.00(1.65m) 1 8
3 Johnson, Tayler 11 Oak Park 5-05.00(1.65m) 1 6
4 Larson, Chelsea 10 Orange Lutheran 5-03.00(1.60m) 1 5
5 Rountree, Tess 10 Paso Robles 5-03.00(1.60m) 1 3.50
5 Sproul, Tessy 12 Golden Valley 5-03.00(1.60m) 1 3.50
7 Allen, Maddie 12 San Luis Obispo 4-11.00(1.50m) 1 2
8 Hannah, Robin 12 Diamond Ranch 4-11.00(1.50m) 1 0.50
8 Edwards, Chelsea 10 Harvard-Westlake 4-11.00(1.50m) 1 0.50
 
Womens High Jump Division 4 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Boyer, Zibby 10 Poly (Pasadena) 5-05.00(1.65m) 1 10
2 Hoage, Natalie 12 Templeton 5-05.00(1.65m) 1 8
3 Gibson, Mariah 12 Paraclete 5-05.00(1.65m) 1 6
4 Boom, Jesse 10 Valley Christian 5-03.00(1.60m) 1 5
5 Kolbo, Natasha 11 St. Joseph (Sant 5-03.00(1.60m) 1 4
6 Barber, Kaitlin 10 Louisville 5-01.00(1.55m) 1 3
7 Harrell, Urina 9 Serra (SDS) 5-01.00(1.55m) 1 2
8 Nelson, Ari 12 Serra (SS) 5-01.00(1.55m) 1 1
-- Dion, Jackie 11 Sage Hill NH(--) 1  
 
Womens Long Jump Division 1 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Bozeman, Brittany 12 Rancho Verde 19-07.50(5.98m) +3.1 1 10
2 Herring, Alycia 11 Rancho Verde 19-05.50(5.93m) +1.8 1 8
3 Espinoza, Fabrina 11 Wilson (Long Bea 18-10.00(5.74m) +2.3 1 6
4 Keltner, Melissa 12 Chino Hills 18-07.25(5.67m) +2.1 1 5
5 Fermin, Shawna 12 Silverado 18-04.25(5.59m) +4.4 1 4
6 Conner, Kimmie 11 Dana Hills 18-01.00(5.51m) +2.2 1 3
7 Hicks, Tracy 9 Poly (Long Beach 17-05.00(5.31m) +3.1 1 2
8 Todd, Monica 11 Trabuco Hills TF 17-04.25(5.29m) +0.2 1 1
9 Sanford, Amber 11 Martin Luther Ki 16-05.00(5.00m) +1.8 1  
 
Womens Long Jump Division 2 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Stewart, Shanice 10 Carter 18-07.50(5.68m) +3.8 1 10
2 Perkins, Ashley 12 Norco 18-06.50(5.65m) +4.3 1 8
3 Stone, Tiffini 9 Canyon (Canyon C 17-09.75(5.43m) +1.5 1 6
4 Georgalis, Nikolette 10 Moorpark 17-07.25(5.37m) +4.3 1 5
5 Lee, Mariyah 11 Rio Mesa 17-03.75(5.28m) +4.4 1 4
6 Mccoy, Allison 11 Edison (HB) 17-00.50(5.19m) +2.3 1 3
7 Voepel, Claire 11 Mira Costa 16-11.00(5.16m) +3.5 1 2
8 Gray, T'Keyah 11 Elsinore 16-06.00(5.03m) +2.0 1 1
-- Okonkwo, Nkechi Ndidi 11 Peninsula FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Long Jump Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Dunn, Karynn 12 Diamond Ranch 20-01.75(6.14m) +1.5 1 10
2 Torres, Abrianna 10 San Luis Obispo 19-00.25(5.80m) +5.1 1 8
3 Reynolds, Kendall 12 Cabrillo (Lompoc 18-10.25(5.75m) +4.1 1 6
4 Johnson, Tayler 11 Oak Park 17-11.25(5.47m) +1.3 1 5
5 Barnum, Sarah 10 St. Lucy’s 17-10.50(5.45m) +2.8 1 4
6 Diamonne, Mitchell 12 Cabrillo (Lompoc 17-07.00(5.36m) +1.9 1 3
7 Kigozi, Breanna 12 Notre Dame (SO) 17-05.25(5.31m) +2.2 1 2
8 Richards, Atira 12 Harvard-Westlake 17-03.00(5.26m) +2.3 1 1
9 Price, Kylie 10 Bishop Amat 17-01.00(5.21m) +2.3 1  
 
Womens Long Jump Division 4 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Baltimore, Ashtyn 12 Marlborough 19-11.75(6.09m) +0.3 1 10
2 Faulknor, Alexis 9 Serra (SDS) 18-06.00(5.64m) +4.1 1 8
3 Urssery, Aijah 11 St. Mary’s Aca 17-10.25(5.44m) +1.5 1 6
4 Cutler, Shereece 12 St. Mary’s Aca 17-08.50(5.40m) +2.5 1 5
5 Kolbo, Natasha 11 St. Joseph (Sant 17-02.25(5.24m) +2.7 1 4
6 Walker, Tuesday 10 Louisville 16-10.50(5.14m) +0.0 1 3
7 Cuerington, Samantha 12 La Salle 16-10.25(5.14m) +2.2 1 2
8 Winter, Hanna 10 La Reina 16-06.50(5.04m) +2.3 1 1
9 Hearne, Siera 11 Paraclete 15-11.50(4.86m) +0.0 1  
 
Womens Triple Jump Division 1 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Cox, Melia 10 Poly (Long Beach 39-01.00(11.91m) +1.9 1 10
2 Keltner, Melissa 12 Chino Hills 38-07.50(11.77m) +2.4 1 8
3 Richmond, Tara 11 Poly (Long Beach 38-03.75(11.68m) +2.3 1 6
4 Hudson, Olivia 11 Wilson (Long Bea 38-02.25(11.64m) +3.2 1 5
5 Smith, Jennica 11 Upland 38-00.25(11.59m) +3.9 1 4
6 Clark, Mareka 12 Alta Loma 37-04.75(11.40m) +2.6 1 3
7 Bozeman, Brittany 12 Rancho Verde 37-00.75(11.30m) +3.2 1 2
8 Boyd, Kelli 10 Martin Luther Ki 36-10.50(11.24m) +2.6 1 1
9 Bruggeman, Chaylene 9 Wilson (Long Bea 35-06.25(10.83m) +3.6 1  
 
Womens Triple Jump Division 2 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Perkins, Ashley 12 Norco 39-08.75(12.11m) +2.9 1 10
2 Jewett, Olympia 11 Culver City 38-05.50(11.72m) +2.4 1 8
3 Agwuenu, Ngozi 10 Ayala 37-10.75(11.55m) +2.5 1 6
4 Olonade, Kemi 11 Beverly Hills 36-11.25(11.26m) +2.4 1 5
5 Mallet, Kayla 10 West Torrance 36-11.00(11.25m) +2.4 1 4
6 Barnes, Joslyn 10 North Torrance 36-01.25(11.00m) +3.1 1 3
7 Mccoy, Allison 11 Edison (HB) 36-00.75(10.99m) +3.5 1 2
8 Okunubi, Folashade 11 Peninsula 35-08.75(10.89m) +2.9 1 1
-- Kilkenny, Ashleigh 11 Eisenhower FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Dunn, Karynn 12 Diamond Ranch 39-08.00(12.09m) nwi 1 10
2 Reynolds, Kendall 12 Cabrillo (Lompoc 39-07.00(12.07m) nwi 1 8
3 Richards, Atira 12 Harvard-Westlake 36-04.75(11.09m) nwi 1 6
4 Barnum, Sarah 10 St. Lucy’s 36-03.00(11.05m) nwi 1 5
5 Vernacchia, Cara 12 San Luis Obispo 35-11.75(10.97m) nwi 1 4
6 Williams, Tatiana 11 Costa Mesa 35-05.00(10.80m) nwi 1 3
7 Pace, Shalini 10 South Pasadena 35-04.25(10.78m) nwi 1 2
8 Cameron, Zakiya 12 Gahr 35-00.50(10.68m) nwi 1 1
9 Kigozi, Breanna 12 Notre Dame (SO) 34-08.25(10.57m) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Division 4 Back to top
  Name Yr School Prelims Wind H# Pts
1 Bent-Mikail, Rukayah 11 St. Mary’s Aca 39-09.75(12.13m) +3.4 1 10
2 Cutler, Shereece 12 St. Mary’s Aca 37-07.75(11.47m) +2.2 1 8
3 Hoage, Natalie 12 Templeton 36-02.50(11.04m) +3.1 1 6
4 Curtis, Jasmine 12 St. Mary’s Aca 35-10.25(10.93m) +3.4 1 5
5 Gamble, Melissa 11 Riverside Christ 35-00.75(10.69m) +1.5 1 4
6 Washington, Taz 11 Serra (SDS) 34-08.50(10.58m) +3.8 1 3
7 Anderson, Lauren 10 Oaks Christian 34-06.25(10.52m) +1.9 1 2
8 Tyack, Jessica 12 Kern Valley 33-06.25(10.22m) +2.8 1 1
9 Johnson, Michelle 10 La Salle 32-05.00(9.88m) +3.9 1  
 
Womens Pole Vault Division 1 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Graham, Lauren 12 Quartz Hill 12-06.00(3.81m) 1 10
2 Culver, Carissa 10 Los Alamitos 11-06.00(3.51m) 1 8
3 Smith, Cheryl 12 Trabuco Hills TF 11-00.00(3.35m) 1 6
4 Dipressi, Haley 10 Quartz Hill 10-06.00(3.20m) 1 5
5 Brown, Daire 12 Wilson (Long Bea 10-06.00(3.20m) 1 4
6 Ciatti, Carili 10 Warren 10-00.00(3.05m) 1 2.50
6 Bernhard, Taylor 10 West Covina 10-00.00(3.05m) 1 2.50
8 Coggins, Katie 12 Martin Luther Ki 10-00.00(3.05m) 1 1
9 Hing, Samantha 11 Wilson (Long Bea 10-00.00(3.05m) 1  
 
Womens Pole Vault Division 2 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Koressel, Allison 12 Huntington Beach 12-06.00(3.81m) 1 10
2 Arthur, Brooke 11 Mater Dei High S 12-00.00(3.66m) 1 8
3 Weiss, Thea 12 Granite Hills 11-00.00(3.35m) 1 6
4 Johnson, Kate 11 Mater Dei High S 10-06.00(3.20m) 1 5
5 Murphy, Rachel 11 Arroyo Grande 10-06.00(3.20m) 1 3.50
5 Roberts, Madalyn 10 Mater Dei High S 10-06.00(3.20m) 1 3.50
7 Kalmar, Kara 12 South Torrance 10-06.00(3.20m) 1 2
8 Krugman, Allison 10 Newport Harbor 10-06.00(3.20m) 1 1
9 Fabbri, Siara 10 Newport Harbor 9-06.00(2.90m) 1  
 
Womens Pole Vault Division 3 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Hawkins, Claire 11 Santa Margarita 12-06.00(3.81m) 1 10
2 Rische, Victoria 9 Foothill (Bakers 12-00.00(3.66m) 1 8
3 Jarratt, Kelsie 11 Nipomo 12-00.00(3.66m) 1 6
4 Stark, Madison 10 Oak Park 10-06.00(3.20m) 1 4
4 Clarke, Elena 10 San Luis Obispo 10-06.00(3.20m) 1 4
4 Huang, Koko 12 Temple City 10-06.00(3.20m) 1 4
7 Long, Jessica 11 Paso Robles 9-06.00(2.90m) 1 2
8 Mangus, Sierra 12 Fillmore 9-06.00(2.90m) 1 1
-- Dang, Jessica 12 Temple City NH(--) 1  
 
Womens Pole Vault Division 4 Back to top
  Name Yr School Prelims H# Pts
1 Hearne, Siera 11 Paraclete 11-06.00(3.51m) 1 10
2 English, Brenee 11 St. Joseph (Sant 9-06.00(2.90m) 1 7
2 Hodges, Jessica 10 Brethren Christi 9-06.00(2.90m) 1 7
4 Browder, Imogen 9 Oaks Christian 9-06.00(2.90m) 1 4.50
4 Grossi, Lauren 12 St. Joseph (Sant 9-06.00(2.90m) 1 4.50
6 Bachman, Annalise 9 Oaks Christian 9-06.00(2.90m) 1 3
7 Hatchell, Jessica 10 Santa Ynez 8-06.00(2.59m) 1 1.50
7 Packham, Hannah 9 Oaks Christian 8-06.00(2.59m) 1 1.50
9 Akinbarre, Itohan 10 La Salle 8-00.00(2.44m) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Women - Girls Division 1 - Team Rankings - 16 Events Scored =============================================================================== 1) Poly (Long Beach) 100.50 2) Rancho Verde 81 3) Wilson (Long Beach) 42 4) Millikan 25 5) Highland 24 6) Trabuco Hills 23 7) Etiwanda 22 8) San Clemente 19 9) Ventura 18 10) Dana Hills 17 11) Arcadia 16 12) Quartz Hill 15 12) El Toro 15 14) Valencia (V.) 13.50 15) Chino Hills 13 16) San Gorgonio 11 16) Great Oak 11 16) Rancho Cucamonga 11 16) Katella 11 20) Los Osos 10 20) Vista Murrieta 10 20) Silverado 10 23) Esperanza 9 24) Upland 8 24) Perris 8 24) Aliso Niguel 8 24) Los Alamitos 8 28) Murrieta Valley 7 28) West Ranch 7 30) Canyon Springs 6 30) Palmdale 6 32) Fontana 5 33) King, M.L. 4 33) Roosevelt, E 4 35) Warren 3.50 36) Alta Loma 3 36) Capistrano Valley 3 38) West Covina 2.50 39) Pacifica/Oxnard 2 39) Santa Monica 2 39) Victor Valley 2 39) Fountain Valley 2 39) Cajon 2 44) La Sierra 1 44) Oxnard 1 Women - Girls Division 2 - Team Rankings - 16 Events Scored =============================================================================== 1) Rio Mesa 62 2) Saugus 51 3) Norco 28 3) Eisenhower 28 5) Arroyo Grande 27.50 6) North Torrance 24 6) Claremont 24 6) Troy 24 9) North, J.W. 23 10) Culver City 22 11) Colony 21 12) Mater Dei 20.50 13) Mira Costa 19 13) Ayala 19 15) Thousand Oaks 18 16) Carter 17.50 17) Newbury Park 16 18) Edison 13 18) Woodbridge 13 20) Moorpark 12.50 21) Huntington Beach 12 21) Canyon/C.C. 12 23) Beverly Hills 11 24) Redondo Union 10 24) Granite Hills 10 26) Norwalk 8 26) Simi Valley 8 28) Vista del Lago 7 28) Newport Harbor 7 30) Pasadena 6 30) Sultana 6 30) El Modena 6 33) Hemet 5 34) Summit 4 34) West Torrance 4 34) Canyon/Anaheim 4 34) Northwood 4 34) Dos Pueblos 4 39) San Marcos 3 40) Loara 2 40) Jurupa Valley 2 40) South Torrance 2 43) Peninsula 1 43) Rowland 1 43) Garey 1 43) Elsinore 1 Women - Girls Division 3 - Team Rankings - 16 Events Scored =============================================================================== 1) San Luis Obispo 90 2) Corona del Mar 50 2) Lutheran (Orange) 50 4) Harvard Westlake 49.50 5) Oak Park 41 6) Artesia 39 7) Diamond Ranch 30.50 8) Palos Verdes 24 9) Notre Dame (S.O.) 19 10) Bishop Amat 18 11) Cabrillo/Lompoc 17 12) Charter Oak 16 12) Burroughs/Rid. 16 14) Alemany 15 14) St. Lucy's 15 16) Foothill 13 17) Monrovia 12 18) Sonora 11 19) San Dimas 10 19) Muir 10 19) Santa Margarita 10 19) Gahr 10 23) Atascadero 8 24) Nipomo 6 24) Costa Mesa 6 26) Paso Robles 5.50 27) Irvine 5 28) Yucca Valley 4 28) La Quinta (W) 4 28) Temple City 4 31) Golden Valley 3.50 32) Inglewood 3 33) South Pasadena 2 34) San Marino 1 34) Santiago (G.G.) 1 34) Brea Olinda 1 34) San Juan Hills 1 34) Fillmore 1 34) Nordhoff 1 Women - Girls Division 4 - Team Rankings - 16 Events Scored =============================================================================== 1) Serra 108 2) St. Mary's Academy 87 3) Paraclete 67 4) St. Joseph (S.M.) 55.50 5) La Reina 45 6) Marlborough 40 7) Templeton 32 8) Chadwick 22 9) Louisville 21 10) Oaks Christian 17 11) Notre Dame Academy 15 12) Santa Ynez 14.50 13) Thacher 11 13) Maranatha 11 15) Poly (Pasadena) 10 16) Crean Lutheran South 9 17) Desert 8 18) Valley Christian (Cerr.) 7 18) Brethren Christian 7 20) La Salle 6 20) Sage Hill 6 20) J. Serra 6 20) Hamilton 6 24) Flintridge Prep 4 24) Riverside Christian 4 26) Kern Valley 1 26) Flintridge Sacred Heart 1 26) Westridge 1 26) Morro Bay 1 26) Desert Christian/Lan. 1 Men - Boys Division 1 - Team Rankings - 16 Events Scored =============================================================================== 1) Dana Hills 59 2) Rancho Verde 58 3) Vista Murrieta 51 4) Mission Viejo 35 5) La Sierra 33 6) Ventura 26 6) Poly (Long Beach) 26 8) Millikan 24 9) Roosevelt, E 23 10) Fountain Valley 22 11) Esperanza 21 12) Rancho Cucamonga 19 13) Los Osos 17 14) El Toro 16 15) Murrieta Valley 15 15) Upland 15 17) Paramount 12 17) Dominguez 12 17) Trabuco Hills 12 20) Cajon 11 20) Arcadia 11 22) Crescenta Valley 8 22) Chino Hills 8 22) Canyon Springs 8 22) Quartz Hill 8 26) Great Oak 6 26) Burroughs/Burb. 6 26) Los Alamitos 6 26) Royal 6 26) Valley View 6 31) Chaparral 5 31) Aliso Niguel 5 33) Buena 4 33) Santiago (Corona) 4 33) King, M.L. 4 36) San Clemente 3 36) Burbank 3 36) West Ranch 3 36) El Rancho 3 36) Alta Loma 3 41) Hesperia 2 41) Serrano 2 43) Tesoro 1 43) West Covina 1 45) Lancaster 0.50 45) Diamond Bar 0.50 Men - Boys Division 2 - Team Rankings - 16 Events Scored =============================================================================== 1) Loyola 61.50 2) Elsinore 42 3) Dos Pueblos 31 4) Mater Dei 29 5) Damien 24 5) Ayala 24 5) Rio Mesa 24 8) Edison 23 9) Eastside 18 9) Canyon/Anaheim 18 11) Saugus 17 12) Summit 16 12) Valencia (P.) 16 14) Moorpark 15 14) Agoura 15 16) Northwood 14 16) North Torrance 14 18) Vista del Lago 12 19) Glendora 11 19) Redondo Union 11 19) Beaumont 11 22) Beverly Hills 10 22) Adolfo Camarillo 10 22) Pioneer Valley 10 22) Arroyo Grande 10 22) Compton 10 27) Newport Harbor 9.50 28) Indio 9 29) San Jacinto 8 30) South Torrance 7 31) Granite Hills 6 31) Norwalk 6 31) North, J.W. 6 34) Hoover 5 34) Patriot 5 34) San Marcos 5 34) Colony 5 34) Huntington Beach 5 34) Canyon/C.C. 5 34) Antelope Valley 5 41) Kennedy 4 41) Beckman 4 41) Claremont 4 41) Woodbridge 4 41) Eisenhower 4 46) Thousand Oaks 3 46) Mira Costa 3 46) Hart 3 46) Newbury Park 3 50) Simi Valley 2 50) Westlake 2 50) Hemet 2 53) Cypress 1 Men - Boys Division 3 - Team Rankings - 16 Events Scored =============================================================================== 1) Notre Dame (S.O.) 60 2) Cathedral 44 3) South Pasadena 40 4) Bishop Amat 34 5) Lutheran (Orange) 33.50 6) Servite 29 7) Artesia 25 8) Muir 23 9) Gahr 21 9) Santa Margarita 21 11) Chaminade 18 11) St. John Bosco 18 13) Corona del Mar 16 14) Crespi 15 14) Foothill 15 16) Diamond Ranch 11 16) Apple Valley 11 18) Harvard Westlake 10 18) La Canada 10 18) Charter Oak 10 18) Bishop Montgomery 10 22) Irvine 9 23) Barstow 8 23) Laguna Beach 8 23) South El Monte 8 23) Monrovia 8 23) Magnolia 8 23) Burroughs/Rid. 8 23) Cerritos 8 30) Temple City 7 31) Oak Park 6 31) Laguna Hills 6 31) Tustin 6 34) Paso Robles 5 34) Mountain View 5 34) Ganesha 5 34) Estancia 5 34) Palos Verdes 5 39) Buena Park 4 40) Nordhoff 3.50 41) St. Francis 3 41) Citrus Hill 3 41) Rim of the World 3 41) Covina 3 41) La Puente 3 46) Rosemead 2 46) Alemany 2 46) Nipomo 2 49) Banning 1 49) Pacifica (G.G.) 1 Men - Boys Division 4 - Team Rankings - 16 Events Scored =============================================================================== 1) Serra 125.50 2) Oaks Christian 59 3) St. Bonaventure 48 4) St. Joseph (S.M.) 43 5) Templeton 31 6) Woodcrest Christian 28 7) La Salle 27 8) Ontario Christian 26 9) Paraclete 22 9) Santa Ynez 22 11) Morro Bay 18 12) J. Serra 15 13) Calvary Chapel/Downey 13 14) Sage Hill 11 15) Shandon 10 16) Twentynine Palms 9 17) Oxford Academy 8 17) Desert 8 17) Maranatha 8 20) Chadwick 7 21) Aquinas 6 21) Campbell Hall 6 21) Hamilton 6 21) Poly (Pasadena) 6 21) Blair 6 26) St. Margaret's 5 26) Calvary Chapel/Santa Ana 5 26) Big Bear 5 29) Malibu 4 29) Village Christian 4 29) New Roads 4 29) L.A. Baptist 4 33) Verbum Dei 3 33) St. Bernard 3 33) Valley Christian (Cerr.) 3 36) Thacher 2 36) Desert Christian/B.D. 2 36) Calvary Chapel/Murrieta 2 36) Cate 2 40) Sherman Indian 1.50 41) Cal. Acad. Math/Science 1 41) Acad. Academic Ex.. 1 41) Whitney 1 41) Laguna Blanca 1

 


 
 
Post as: 
History for California CIF SS Finals - Southern Section
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2015 1 38 3 1085  
2014 1 115 7 836  
2013 1 130 7 635  
2012 1 1 2 37  
2011 1 112 4 43  
2010 1 79 6 193  
2009 1 82 1 84  
2008 1   1    
2000 4   5