Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2010 Apr 17th

YearResultsNews 
20151 1 
20141 1 
20131 1 
20121 1 
20111 1 
20101 1 
 

Media for 2010

Videos (0)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Results

 

Attending groups

 

Invited groups

 

2010

Hosted by McEachern High School

 

2010 Results - McEachern Invitational

Published by
ross   on Apr 23rd 2010, 1:32pm
McEachern Invitational - Apr 17, 2010
McEachern High School, Powder Springs, GA, US, 30127
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 100h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Team Scores
 
Mens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Royster, Chris 12 Rockdale County 10.65 nwi 7  
2 Smith, Javien 12 Campbell 10.83 nwi 6  
3 Randolph, Brian 11 Kell 10.84 nwi 7  
4 Davis, Chris 11 McEachern 10.91 nwi 5  
5 Carter, Cameron 11 Westlake 10.94 nwi 7  
6 Krause, Jonathan 12 South Gwinnett 11.06 nwi 7  
7 McDowell, Arthur 12 Westlake 11.06 nwi 7  
8 Gilbert, Robert 12 Harrison 11.07 nwi 5  
9 Uwadie, Chuby 12 Hillgrove (Cobb) 11.07 nwi 6  
10 Jackson-Bell, Brandon 11 Miller Grove 11.13 nwi 7  
11 Everett, Myles   Pope 11.14 nwi 1  
12 Willis, Myles 9 Marist 11.15 nwi 4  
12 George, Friday 11 Banneker 11.15 nwi 6  
14 McBride, DeAndre 10 Riverdale 11.15 nwi 7  
15 Williams, Jamal 11 Riverdale 11.15 nwi 5  
15 Padgett, Dominic -- Hillgrove (Cobb) 11.15 nwi 6  
17 Carter, Anthony 12 Stone Mountain 11.27 nwi 5  
18 Gill, Kevin -- Sprayberry 11.33 nwi 5  
19 Denham, Delvin 11 Rockdale County 11.35 nwi 4  
20 Parker, Jordan 12 Berkmar 11.36 nwi 4  
20 Young, Jabril -- Duluth 11.36 nwi 3  
22 Posey, CJ 9 Harrison 11.36 nwi 4  
23 Adams, Rodrick 10 Decatur 11.37 nwi 4  
24 Hollis, Earl 12 Banneker 11.39 nwi 4  
25 Christain, Raji 11 Kell 11.44 nwi 3  
26 Underwood, Deshawn 12 Allatoona 11.46 nwi 5  
27 Goodrum, Darnell -- Jackson 11.47 nwi 4  
28 Jester, Gregory 11 Alpharetta 11.47 nwi 3  
29 Garma, Mike 12 Allatoona 11.48 nwi 5  
30 Hall, Quendarius 11 Decatur 11.57 nwi 3  
31 Enyenihi, Henry 10 Duluth 11.57 nwi 2  
32 Love, Kevin 12 Pope 11.61 nwi 1  
33 Folds, Jaquerious 11 Jackson 11.62 nwi 2  
34 Grimble, Sylvester 11 South Cobb 11.68 nwi 4  
35 Shilling, Michael 12 Alpharetta 11.72 nwi 3  
36 Norris, Jonathan 11 Miller Grove 11.76 nwi 7  
37 Moore, Rashaud -- Kennesaw Mtn 11.76 nwi 3  
38 Perryman, Brishad -- Heritage 11.83 nwi 3  
39 Hendon, Sean 11 Woodstock 11.83 nwi 2  
40 Jones, Jake 11 Etowah 11.84 nwi 2  
41 Beck, Chris   South Cobb 11.86 nwi 2  
42 Stewart, Diamond -- Kennesaw Mtn 11.89 nwi 6  
43 Holman, Ryan 12 Etowah 12.04 nwi 2  
44 Long, Jd 12 Woodstock 12.10 nwi 2  
45 Lambert, Deion 10 Alexander 12.12 nwi 1  
46 Smith, Rajaiya 11 Heritage 12.13 nwi 3  
47 Crenshaw, Bryant 12 South Gwinnett 12.17 nwi 2  
48 Catherman, Andrew 9 Marist 12.19 nwi 1  
49 Freeman, James 12 Berkmar 12.73 nwi 1  
-- Brewster, Davier 10 Campbell FS nwi 5  
-- Harris, Derrick 12 Stone Mountain FS nwi 6  
 
Mens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Royster, Chris 12 Rockdale County 21.36 nwi 7  
2 Brantley, Robert 12 Banneker 21.62 nwi 7  
3 Johnson, Tamaric 10 Stone Mountain 21.67 nwi 7  
4 Parker, Cameron 12 Decatur 21.90 nwi 6  
5 Smith, Javien 12 Campbell 21.93 nwi 6  
6 Randolph, Brian 11 Kell 22.02 nwi 6  
7 Richardson, Mallory 12 McEachern 22.07 nwi 7  
8 Newton, Michael 10 Sprayberry 22.17 nwi 6  
9 McBride, DeAndre 10 Riverdale 22.20 nwi 6  
10 Krause, Jonathan 12 South Gwinnett 22.32 nwi 7  
11 Scott, Fred 10 Stone Mountain 22.33 nwi 6  
12 Wiggins, Charles 12 Riverdale 22.40 nwi 5  
13 Gilbert, Robert 12 Harrison 22.59 nwi 4  
14 Christopher, Jonquille 11 Westlake 22.59 nwi 5  
15 Padgett, Dominic -- Hillgrove (Cobb) 22.70 nwi 7  
16 Cantrell, Antoine 12 Miller Grove 22.85 nwi 7  
17 George, Friday 11 Banneker 22.92 nwi 6  
18 Perryman, Randy 12 Kennesaw Mtn 22.95 nwi 4  
19 Brown, Garrett 11 Pope 22.97 nwi 1  
20 Brewster, Davier 10 Campbell 23.04 nwi 5  
21 Boyd, Carnel 10 Westlake 23.06 nwi 4  
22 Parker, Jordan 12 Berkmar 23.07 nwi 5  
23 Goodrum, Darnell -- Jackson 23.20 nwi 3  
24 Johnson, Chris 12 Kell 23.21 nwi 5  
25 Gary, Kevin 11 South Gwinnett 23.36 nwi 7  
26 Bowles, Chris 12 Hillgrove (Cobb) 23.51 nwi 3  
27 Rohskopf, Drew 12 Pope 23.52 nwi 1  
28 Hammond, Sidney 9 Kennesaw Mtn 23.52 nwi 2  
29 Dowdy, Anthony 12 Harrison 23.63 nwi 3  
30 Shilling, Michael 12 Alpharetta 23.70 nwi 4  
31 Carson, Kevin 12 Decatur 23.75 nwi 4  
32 Miller, Dyarius 12 Duluth 23.82 nwi 3  
33 Hendon, Kyle 11 Woodstock 23.82 nwi 1  
34 Grimble, Sylvester 11 South Cobb 23.89 nwi 4  
35 Akinyeye, Femi -- Duluth 23.97 nwi 1  
36 Perryman, Brishad -- Heritage 23.99 nwi 4  
37 Wilborn, Ryan 10 Etowah 24.07 nwi 2  
38 Holland, KiJuan 10 Alexander 24.23 nwi 2  
39 Gross, Javon   Sprayberry 24.33 nwi 3  
40 Seton, Elton 12 Berkmar 24.40 nwi 2  
41 Smith, Rajaiya 11 Heritage 24.42 nwi 3  
42 Ingram, Chauncey 9 South Cobb 24.44 nwi 2  
43 Long, Jd 12 Woodstock 24.54 nwi 1  
44 Smith, Oshani 11 Etowah 24.74 nwi 2  
45 Morgan, Martell 10 Alexander 24.84 nwi 2  
46 Watts, Jarrett 10 Jackson 24.87 nwi 3  
47 Barrett, Caleb 9 Rockdale County 24.98 nwi 2  
 
Mens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Brantley, Robert 12 Banneker 48.26 7  
2 Parker, Cameron 12 Decatur 48.45 6  
3 Roberson, Jaron 12 McEachern 48.49 7  
4 Newton, Michael 10 Sprayberry 48.53 7  
5 Winn-king, Shaquille -- Westlake 48.75 7  
6 Watts, Mark 10 South Gwinnett 49.04 6  
7 Gary, Kevin 11 South Gwinnett 49.35 7  
8 Ashbourne, Cory 11 Campbell 49.38 7  
9 Warren, Tony 12 Riverdale 49.68 6  
10 Ridgeway, Patrick 12 Allatoona 50.52 6  
11 Branch, Drew 11 Alpharetta 50.53 5  
12 Sibley, Aaron 10 Stone Mountain 50.64 6  
13 Parks, Nicholas 11 Hillgrove (Cobb) 50.66 6  
14 Johnson, Tamaric 10 Stone Mountain 50.71 7  
14 Howard, Chandler 12 Pope 50.71 1  
16 Johnson, Chris 12 Kell 50.90 5  
17 Hart, Anthony 12 Westlake 50.93 5  
18 Weaver, Nick 12 Banneker 51.01 6  
19 Dowdy, Anthony 12 Harrison 51.35 5  
20 Summers, Blake 12 Miller Grove 51.68 4  
21 Thomas, Jamal 10 South Cobb 51.76 4  
22 Days, Synjyn 12 Hillgrove (Cobb) 51.83 1  
23 Carson, Kevin 12 Decatur 52.08 4  
24 Wilson, Terrence 12 Berkmar 52.11 3  
25 Goodman, Brandon 10 Etowah 52.15 3  
26 Gamble, Cameron 10 McEachern 52.15 4  
27 Smith, Tyshawn -- Campbell 52.40 4  
28 Truss, Bill 12 Pope 52.53 1  
29 Gregg, Deandre 12 Kennesaw Mtn 53.26 3  
30 Harris, Jared 11 Allatoona 53.33 5  
31 McGehee, Alec -- Duluth 53.66 4  
32 Snellings, Jordan -- Marist 53.74 1  
33 Riddley, Corey 11 Jackson 53.96 3  
34 Cantrell, Antoine 12 Miller Grove 54.12 7  
35 Davis, Alphonso 12 Riverdale 54.31 5  
36 Standifer, Brandon 12 Heritage 54.63 3  
37 Beard, Kyle 10 Woodstock 54.69 3  
38 Ingram, Chauncey 9 South Cobb 54.88 2  
39 Heredia, Oscar 9 Berkmar 55.03 2  
40 Lowe, Jermonte 12 Heritage 55.28 2  
41 Widdows, Brandon 12 Woodstock 55.31 2  
42 Dorian, Davis 10 Jackson 56.11 4  
43 Green, Kevin 12 Etowah 56.38 2  
44 Parker, Aaron 10 Alexander 57.43 2  
45 Littleton, Taylor   Harrison 57.45 1  
46 Green, Dillon 9 Alexander 58.73 1  
 
Mens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Carter, Antoino 11 Miller Grove 1:55.40 1  
2 Velasquez, Miguel 10 Berkmar 1:55.43 1  
3 Worthy, Aaron 12 Heritage 1:56.30 1  
4 Navarro, Luis 11 Kennesaw Mtn 2:00.74 1  
5 Scott, Octavius 12 Decatur 2:02.09 1  
6 Boudreau, Josh 11 Etowah 2:02.12 1  
7 Gilbo, Matt 12 Kell 2:02.18 1  
8 Duncan, Seth 11 Woodstock 2:03.00 1  
9 Bereket, Yoni 12 Alpharetta 2:03.50 1  
10 House, Robert -- Duluth 2:04.59 1  
11 Ezzard, Jevonte 11 Banneker 2:05.47 1  
12 Thompson, Taylor 11 Etowah 2:05.58 1  
13 McCrae, Dylan 12 Woodstock 2:05.62 1  
14 Driessen, Devonte 12 Miller Grove 2:06.83 1  
15 Edenfield, Tyler 9 Alexander 2:07.21 1  
16 Johnson, Kovac 12 Hillgrove (Cobb) 2:08.12 1  
17 Washizaki, Nick   McEachern 2:08.44 1  
18 Valladares, Jose 11 Berkmar 2:08.81 1  
19 Mcmurray, Matt 9 Marist 2:08.95 1  
20 Stitts, Jakevin 11 South Cobb 2:09.36 1  
21 Wisseh, Klay 10 Decatur 2:10.54 1  
22 Williams, Trey 10 Alexander 2:10.70 1  
23 Goodman, Jake 11 Harrison 2:11.09 1  
24 Harris, Anthony 11 McEachern 2:11.13 1  
25 Anemogiannis, Alexande 9 Marist 2:11.16 1  
26 Thompson, Jamal 11 South Gwinnett 2:11.94 1  
27 Mumford, Jerrell 12 Banneker 2:12.43 1  
28 Cotton, Taylor 9 Kennesaw Mtn 2:13.13 1  
29 Broughton, Jamal 11 Westlake 2:13.16 1  
30 Gilkey, Jahi -- Westlake 2:13.30 1  
31 Kallas, Danny 11 Allatoona 2:13.48 1  
32 Connors, Andrew 12 Heritage 2:14.59 1  
33 Starr, Brandon 9 South Cobb 2:17.79 1  
34 Zombra, Allassane 10 South Gwinnett 2:18.89 1  
35 Spivey, Jonathan 12 Stone Mountain 2:20.69 1  
36 Smith, Paul 12 Stone Mountain 2:21.75 1  
37 Robinson, Brian -- Sprayberry 2:26.53 1  
38 Torrance, Avery 9 Jackson 2:28.68 1  
39 Doan, Timmy 10 Riverdale 2:32.69 1  
40 Torrence, Austin 9 Jackson 2:34.60 1  
41 Ard, Terrell 9 Riverdale 2:58.45 1  
 
Mens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Stevens-Carty, Henry 12 Allatoona 4:25.13 1  
2 Merrall, Alex 12 Etowah 4:26.14 1  
3 Kapadia, Shyam 12 Kell 4:33.70 1  
4 Worthy, Aaron 12 Heritage 4:37.15 1  
5 Cornett, JC 9 Woodstock 4:41.67 1  
6 Mahoney, Lawson 12 Marist 4:42.93 1  
7 Estes, Nat 11 Harrison 4:42.99 1  
8 Johnson, Blake 12 Kell 4:43.89 1  
9 Weber, Matthew 10 Marist 4:48.35 1  
10 Stuart, Chris 10 Hillgrove (Cobb) 4:48.51 1  
11 McIssac, Chris 11 Etowah 4:48.61 1  
12 Bell, Isaiah 11 McEachern 4:53.08 1  
13 Gray, Trey 10 Alexander 4:53.11 1  
14 Reeves, Tyler 10 Duluth 4:54.09 1  
15 Narro, Mitchell 9 Alpharetta 4:54.57 1  
16 Carter, Brett 11 Woodstock 4:55.16 1  
17 Mansour, Philippe 12 Kennesaw Mtn 4:59.52 1  
18 Starbird, James 11 Alpharetta 4:59.66 1  
19 Ronca, Joey 9 Decatur 5:00.39 1  
20 Thompson, Jamal 11 South Gwinnett 5:01.77 1  
21 Chickvara, Evan 12 Harrison 5:02.01 1  
22 Dontfraid, Mike 12 Heritage 5:04.37 1  
23 Sy, Djiby 9 Decatur 5:05.68 1  
24 Espenshied, Ace 10 Hillgrove (Cobb) 5:06.57 1  
25 Robinson, Brian -- Sprayberry 5:07.80 1  
26 Nutley, Kevin 11 Allatoona 5:07.91 1  
27 Vankenscott, Courtney 12 Westlake 5:09.34 1  
28 Gay, Dezmond 11 Banneker 5:10.44 1  
29 Disalle, Ryan 11 Kennesaw Mtn 5:13.36 1  
30 Perry, Tori 10 Berkmar 5:15.65 1  
31 Falzone, Christian 10 Westlake 5:21.12 1  
32 Knight, Kenneth 11 McEachern 5:25.76 1  
33 Jacobs, Lincoln 10 South Gwinnett 5:27.51 1  
34 Madrigal, Roberto 9 Stone Mountain 5:27.54 1  
35 Smith, Sidney -- Rockdale County 5:32.25 1  
36 Mapp, Chaz -- Rockdale County 5:32.49 1  
37 Gleaton, Perry 12 Stone Mountain 5:33.68 1  
38 Favors, Chris 11 Banneker 5:36.96 1  
39 Valensuela, Daniel -- Campbell 5:46.66 1  
 
Mens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Merrall, Alex 12 Etowah 9:45.14 1  
2 Vassey, Nathan 11 Woodward Academy 9:48.91 1  
3 Selvey, Scott 11 Marist 9:54.86 1  
4 Richmond, Jared 10 Woodstock 10:02.39 1  
5 Washizaki, Nick   McEachern 10:03.42 1  
6 Kapadia, Shyam 12 Kell 10:03.58 1  
7 Broome, Alex 11 Woodstock 10:07.44 1  
8 Hackney, Cody 12 Kell 10:09.04 1  
9 Campbell, Ben 10 Marist 10:09.62 1  
10 Ryan, Dan 12 Harrison 10:15.98 1  
11 O'Connell, Austin 11 Harrison 10:34.67 1  
12 Kelly, Joshua 12 Stone Mountain 10:35.22 1  
13 Hildebrandt, Jake 10 Etowah 10:37.55 1  
14 Stormark, Gunnar   Pope 10:37.76 1  
15 Reeves, Tyler 10 Duluth 10:38.97 1  
16 Stuart, Chris 10 Hillgrove (Cobb) 10:42.95 1  
17 Cook, Alex 9 Alpharetta 10:43.27 1  
18 Kiarie, Miringu 10 Alexander 10:49.49 1  
19 Clay, Josh 12 Alexander 10:50.20 1  
20 Bundy, Corey 12 Hillgrove (Cobb) 10:53.86 1  
21 Dontfraid, Mike 12 Heritage 10:56.04 1  
22 Lovence, Carlen 12 Stone Mountain 11:07.16 1  
23 Borchert, Andrew 11 Alpharetta 11:09.22 1  
24 Pinner, Orlando 12 Berkmar 11:12.99 1  
25 Kretschmar, Austin 10 Kennesaw Mtn 11:19.52 1  
26 Ronca, Joey 9 Decatur 11:19.91 1  
27 Clifford, Cameron 11 Kennesaw Mtn 11:27.55 1  
28 Moritz, Jacob 10 Sprayberry 11:35.33 1  
29 Jacobs, Lincoln 10 South Gwinnett 11:39.71 1  
30 Ledoux, Jared 12 Decatur 12:04.12 1  
31 Falzone, Christian 10 Westlake 12:14.37 1  
32 Valensuela, Daniel -- Campbell 12:24.06 1  
33 Barber, Ferris 12 Rockdale County 13:09.42 1  
 
Mens 110m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Savage, Cornelius 11 McEachern 14.39 6  
2 Dorian, Harris Powell -- Rockdale County 14.59 6  
3 Ponton, Edward 12 Westlake 14.60 6  
4 Rollins, Kasey 12 Sprayberry 15.01 6  
5 Tyus, Octavious -- Jackson 15.61 5  
6 Williams, Devon 10 Kell 15.73 6  
7 Richardson, Tye -- Sprayberry 15.93 4  
8 Fluellen, Harold 11 Campbell 16.18 5  
9 McNeil, Chesley 10 Hillgrove (Cobb) 16.20 5  
10 Harris, Trey 10 Woodstock 16.40 6  
11 Hendon, Ryan 10 Woodstock 16.47 4  
12 Quinones, Luis 11 Alpharetta 16.53 3  
13 Stanford, Davontae 12 Banneker 16.57 5  
14 Maynard, Marc 12 Berkmar 16.59 5  
15 Bereket, Yoni 12 Alpharetta 17.00 3  
16 Golden, Terrance   South Cobb 17.02 4  
17 Rice, Julius 12 Decatur 17.22 5  
18 Chiware, Scott 11 South Gwinnett 17.41 4  
19 Woods, Bernard 11 South Gwinnett 17.43 3  
20 Fox, Zach 10 Harrison 17.78 3  
21 London, Deandre 9 Decatur 17.84 2  
22 Stanley, Coleman -- Kennesaw Mtn 17.87 2  
23 Nelson, Ricky -- Marist 17.96 2  
24 Rylands, Eric 11 Etowah 18.44 2  
25 Upshaw, Nicholas 12 Stone Mountain 18.50 3  
26 Johnson, DeAndre 9 Riverdale 18.76 2  
27 Powell, Shakeem 10 Berkmar 20.02 1  
28 Bratts, Morris -- Duluth 20.05 1  
29 Smith, Robert 11 Rockdale County 20.53 4  
30 Davis, Lester -- Jackson 20.58 3  
31 Scott, Jordan 11 Heritage 21.10 2  
32 Coleman, Darrick 11 Banneker 22.02 6  
33 Metzinger, Josh 9 Pope 22.13 1  
-- Gilhuys, Kyle 12 Hillgrove (Cobb) FS 3  
 
Mens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Savage, Cornelius 11 McEachern 37.66 6  
2 Holmes, Brian 12 Alexander 37.79 6  
3 Ponton, Edward 12 Westlake 39.49 6  
4 Coleman, Darrick 11 Banneker 40.59 6  
5 Rollins, Kasey 12 Sprayberry 40.65 5  
6 Branch, Drew 11 Alpharetta 40.76 5  
7 Rice, Julius 12 Decatur 40.93 5  
8 Howard, Chandler 12 Pope 41.36 1  
9 Larbi, Kwame 11 Alpharetta 41.50 4  
10 Maynard, Marc 12 Berkmar 41.68 4  
11 Davis, Alphonso 12 Riverdale 42.15 6  
11 Tyus, Octavious -- Jackson 42.15 3  
13 Holman, Derrick 12 Banneker 42.36 4  
14 Upshaw, Nicholas 12 Stone Mountain 42.41 5  
15 Warren, Tony 12 Riverdale 42.59 6  
16 Golden, Terrance   South Cobb 42.66 3  
17 Chiware, Scott 11 South Gwinnett 42.95 3  
18 Fluellen, Harold 11 Campbell 43.09 3  
19 Hendon, Ryan 10 Woodstock 43.22 3  
20 Richardson, Tye -- Sprayberry 43.28 3  
21 Jones-Craven, Darius 11 South Gwinnett 43.46 5  
22 Harris-Powell, Dorian 12 Rockdale County 43.94 6  
23 Smith, Robert 11 Rockdale County 44.27 4  
24 Gilhuys, Kyle 12 Hillgrove (Cobb) 44.75 4  
25 Nelson, Ricky -- Marist 45.67 2  
26 McGregor, Paul 9 Alexander 46.01 1  
27 Tierney, Austin 11 Woodstock 46.13 2  
28 Powell, Shakeem 10 Berkmar 46.45 2  
29 Stanley, Coleman -- Kennesaw Mtn 47.17 2  
30 Rylands, Eric 11 Etowah 47.52 2  
31 Rose, Michael 9 Harrison 49.85 1  
32 Bratts, Morris -- Duluth 49.93 1  
33 Scott, Jordan 11 Heritage 50.85 1  
-- Wynn, Nick 12 Decatur DQ 4  
 
Mens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Westlake 41.43 6  
2 Relay Team   McEachern 41.56 6  
3 Relay Team   Banneker 41.87 6  
4 Relay Team   Stone Mountain 42.15 6  
5 Relay Team   Campbell 42.46 6  
6 Relay Team   Kell 42.67 5  
7 Relay Team   South Gwinnett 42.71 5  
8 Relay Team   Rockdale County 42.92 6  
9 Relay Team   Riverdale 42.95 5  
10 Relay Team   Westlake 43.03 5  
11 Relay Team   Pope 43.26 1  
12 Relay Team   Hillgrove (Cobb) 43.44 4  
13 Relay Team   Hillgrove (Cobb) 43.54 3  
14 Relay Team   Banneker 43.66 4  
15 Relay Team   Decatur 43.76 4  
16 Relay Team   Kell 43.84 3  
17 Relay Team   Allatoona 43.95 5  
18 Relay Team   Campbell 44.01 5  
19 Relay Team   Stone Mountain 44.10 5  
20 Relay Team   Alpharetta 44.11 4  
21 Relay Team   Harrison 44.21 3  
22 Relay Team   South Cobb 44.29 4  
23 Relay Team   McEachern 44.34 4  
24 Relay Team   Kennesaw Mtn 44.53 2  
25 Relay Team   Duluth 44.55 3  
26 Relay Team   Riverdale 44.83 4  
27 Relay Team   South Gwinnett 45.09 5  
28 Relay Team   Pope 45.39 1  
29 Relay Team   Rockdale County 45.65 4  
30 Relay Team   Decatur 45.66 2  
31 Relay Team   South Cobb 45.73 1  
32 Relay Team   Jackson 45.91 2  
33 Relay Team   Woodstock 45.98 2  
34 Relay Team   Etowah 46.08 1  
35 Relay Team   Kennesaw Mtn 46.13 1  
36 Relay Team   Alexander 46.79 1  
37 Relay Team   Harrison 48.48 1  
-- Relay Team   Etowah FS 3  
-- Relay Team   Berkmar DNF 2  
-- Relay Team   Heritage DQ 2  
-- Relay Team   Alexander DQ 2  
-- Relay Team   Miller Grove DQ 6  
-- Relay Team   Sprayberry DQ 6  
-- Relay Team   Berkmar DQ 1  
-- Relay Team   Marist DQ 3  
-- Relay Team   Jackson DQ 3  
 
Mens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   South Gwinnett 3:17.78 6  
2 Relay Team   Westlake 3:18.52 6  
3 Relay Team   McEachern 3:18.77 6  
4 Relay Team   Banneker 3:19.12 6  
5 Relay Team   Stone Mountain 3:20.87 6  
6 Relay Team   Miller Grove 3:22.02 6  
7 Relay Team   Decatur 3:23.25 5  
8 Relay Team   Alpharetta 3:26.25 5  
9 Relay Team   Campbell 3:26.58 5  
10 Relay Team   Berkmar 3:28.76 4  
11 Relay Team   Alexander 3:31.13 3  
12 Relay Team   Westlake 3:31.61 5  
13 Relay Team   Rockdale County 3:33.11 3  
14 Relay Team   Stone Mountain 3:34.19 5  
15 Relay Team   Kell 3:34.82 4  
16 Relay Team   Sprayberry 3:35.31 4  
17 Relay Team   Harrison 3:35.97 4  
18 Relay Team   Alpharetta 3:36.02 3  
19 Relay Team   Decatur 3:36.98 2  
20 Relay Team   Woodstock 3:37.10 3  
21 Relay Team   South Gwinnett 3:37.13 6  
22 Relay Team   South Cobb 3:37.29 4  
23 Relay Team   Berkmar 3:38.39 2  
24 Relay Team   Kennesaw Mtn 3:38.40 3  
25 Relay Team   Heritage 3:38.58 4  
26 Relay Team   McEachern 3:40.06 5  
27 Relay Team   Campbell 3:41.91 5  
28 Relay Team   Etowah 3:42.53 3  
29 Relay Team   Banneker 3:43.99 4  
30 Relay Team   Kennesaw Mtn 3:44.29 2  
31 Relay Team   Jackson 3:44.33 1  
32 Relay Team   Harrison 3:45.80 2  
33 Relay Team   Kell 3:46.32 2  
34 Relay Team   South Cobb 3:47.37 2  
35 Relay Team   Etowah 3:47.47 1  
36 Relay Team   Woodstock 3:47.49 3  
37 Relay Team   Rockdale County 3:51.51 1  
38 Relay Team   Jackson 3:52.67 1  
39 Relay Team   Heritage 3:53.46 1  
40 Relay Team   Duluth 3:56.19 2  
41 Relay Team   Alexander 3:58.83 2  
 
Mens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Etowah 8:15.06 1  
2 Relay Team   Harrison 8:16.17 1  
3 Relay Team   Woodstock 8:16.56 1  
4 Relay Team   McEachern 8:20.00 1  
5 Relay Team   Westlake 8:21.54 1  
6 Relay Team   Marist 8:41.48 1  
7 Relay Team   Alexander 8:50.25 1  
8 Relay Team   Stone Mountain 8:53.66 1  
9 Relay Team   Alpharetta 8:54.32 1  
10 Relay Team   Harrison 8:55.20 1  
11 Relay Team   Heritage 8:58.05 1  
12 Relay Team   Etowah 8:59.20 1  
13 Relay Team   Banneker 9:03.01 1  
14 Relay Team   Berkmar 9:07.73 1  
15 Relay Team   Woodstock 9:13.07 1  
16 Relay Team   Alpharetta 9:36.24 1  
17 Relay Team   Rockdale County 9:39.54 1  
18 Relay Team   Allatoona 9:44.65 1  
19 Relay Team   Kennesaw Mtn 9:50.87 1  
20 Relay Team   Stone Mountain 9:55.92 1  
21 Relay Team   Alexander 10:05.50 1  
22 Relay Team   Decatur 10:21.84 1  
23 Relay Team   Allatoona 10:25.10 1  
 
Mens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Chambers, Jordan 10 Kell 56-00.00(17.07m) 1  
2 Nordone, Trey 12 Marist 50-09.50(15.48m) 1  
3 Ashley, DeAngelo 12 Alexander 49-09.00(15.16m) 1  
4 Mccarty, Burke 10 Marist 49-01.00(14.96m) 1  
5 Carmichael, C 12 Woodstock 47-09.50(14.57m) 1  
6 Vahoua, Marco   Pope 46-07.50(14.21m) 1  
7 Milner, Tarik 12 McEachern 46-00.50(14.03m) 1  
8 Gilkey, Joey 12 Etowah 45-10.50(13.98m) 1  
9 Lewis, Scott 11 Allatoona 45-05.50(13.86m) 1  
10 Palomeres, Aaron 12 Woodstock 44-07.00(13.59m) 1  
11 Lowman, Nathan 11 Kell 44-03.00(13.49m) 1  
12 Connors, Scotty -- Harrison 42-03.50(12.89m) 1  
13 Doar, Logan 9 Sprayberry 42-01.50(12.84m) 1  
14 Connors, Ricky -- Harrison 42-01.00(12.83m) 1  
15 McCoy, Kimani 11 Berkmar 41-10.50(12.76m) 1  
16 Russo, Chris 11 South Gwinnett 41-08.50(12.71m) 1  
17 Rowell, Nick 10 Etowah 41-05.50(12.64m) 1  
18 Tew, Rodney -- Hillgrove (Cobb) 41-03.00(12.57m) 1  
19 Dudley, Tarik -- Rockdale County 41-01.50(12.53m) 1  
20 Stanley, Dajon 12 Riverdale 40-11.50(12.48m) 1  
21 Walker, Shaderick 12 Alexander 38-07.00(11.76m) 1  
22 Johnson, Antwane 12 Banneker 37-10.00(11.53m) 1  
23 Myricks, Joe 11 Jackson 36-09.00(11.20m) 1  
24 Rea, Nick 10 Duluth 36-07.50(11.16m) 1  
25 Sockwell, Cameron 10 Allatoona 35-09.00(10.90m) 1  
26 Groves, Dakota   Hillgrove (Cobb) 35-04.00(10.77m) 1  
27 Lugg, Tristan -- Sprayberry 35-01.00(10.69m) 1  
28 Mitchell, Tryheme 11 South Gwinnett 34-07.00(10.54m) 1  
29 Moore, Rashaud -- Kennesaw Mtn 33-11.50(10.35m) 1  
30 Dorsey, Calvin 11 Jackson 33-06.00(10.21m) 1  
31 White, Adam 12 Decatur 32-11.50(10.05m) 1  
32 Pipkins, Josh 11 Duluth 32-09.50(9.99m) 1  
33 Lidback, Julian 10 Alpharetta 32-02.00(9.80m) 1  
34 Lolic, Attila 11 Berkmar 30-11.50(9.44m) 1  
35 Walton, Edwin 12 Riverdale 29-08.00(9.04m) 1  
36 Sessoms, Giovanni 10 Alpharetta 29-07.00(9.02m) 1  
37 Myers, Terrance 11 Kennesaw Mtn 29-04.00(8.94m) 1  
38 Jackson, Jaleel 12 South Cobb 27-07.50(8.42m) 1  
-- King, Dominique 12 Stone Mountain FOUL(--) 1  
 
Mens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Mccarty, Burke 10 Marist 171-03(52.20m) 1  
2 Mollette, Xavier 12 Rockdale County 154-02(46.99m) 1  
3 Milner, Tarik 12 McEachern 139-02.50(42.43m) 1  
4 Gilkey, Joey 12 Etowah 134-01.50(40.88m) 1  
5 Chambers, Jordan 10 Kell 132-10(40.49m) 1  
6 Tew, Rodney -- Hillgrove (Cobb) 129-11(39.60m) 1  
7 Carmichael, C 12 Woodstock 129-05.50(39.46m) 1  
8 Ashley, DeAngelo 12 Alexander 128-01.50(39.05m) 1  
9 Brown, David 10 Woodstock 127-03(38.79m) 1  
10 Ford, Andrew 11 Etowah 122-09(37.41m) 1  
11 Lolic, Attila 11 Berkmar 120-08.50(36.79m) 1  
12 King, Dominique 12 Stone Mountain 120-05(36.70m) 1  
13 Boxberger, Brent 11 Kell 115-06(35.20m) 1  
14 Myers, Terrance 11 Kennesaw Mtn 115-05.50(35.19m) 1  
15 Lewis, Scott 11 Allatoona 113-10.50(34.71m) 1  
16 Travis, Rashad   Jackson 112-06(34.29m) 1  
17 McCoy, Kimani 11 Berkmar 111-10(34.09m) 1  
18 Doar, Logan 9 Sprayberry 110-08.50(33.74m) 1  
19 Henderson, Charles -- Kennesaw Mtn 109-00(33.22m) 1  
20 Higgins, Graben 9 South Cobb 108-02(32.97m) 1  
21 Sessoms, Giovanni 10 Alpharetta 104-08(31.90m) 1  
22 Jean, Jacob 9 Harrison 101-07(30.96m) 1  
23 Walker, Shaderick 12 Alexander 101-04.50(30.90m) 1  
24 Antos, Christian 11 Marist 101-01(30.81m) 1  
25 Morris, Tydarius -- Sprayberry 101-00.50(30.80m) 1  
26 Eberhard, Connor   Allatoona 97-06.50(29.73m) 1  
27 Wilson, Ryan 11 South Gwinnett 95-00(28.96m) 1  
28 Lidback, Julian 10 Alpharetta 94-07(28.83m) 1  
29 White, Adam 12 Decatur 92-09(28.27m) 1  
30 Stanley, Dajon 12 Riverdale 90-09.50(27.67m) 1  
31 Hall, Elijah 10 South Gwinnett 80-10(24.64m) 1  
32 Mcclendon, Marqvirius -- Jackson 75-03(22.94m) 1  
33 Johnson, Antwane 12 Banneker 72-07(22.12m) 1  
34 Pipkins, Josh 11 Duluth 72-00(21.95m) 1  
35 Blue, Kelly 12 Riverdale 70-04(21.44m) 1  
36 Jackson, Jaleel 12 South Cobb 62-07(19.08m) 1  
37 Rea, Nick 10 Duluth 57-08.50(17.59m) 1  
 
Mens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Goodman, Brandon 10 Etowah 6-05.00(1.96m) 1  
2 Zombra, Allassane 10 South Gwinnett 6-02.00(1.88m) 1  
3 Payne, Stephen 12 Hillgrove (Cobb) 6-02.00(1.88m) 1  
4 Richardson, Tye -- Sprayberry 6-00.00(1.83m) 1  
5 Johnson, Kovac 12 Hillgrove (Cobb) 6-00.00(1.83m) 1  
10 Card, Austin 10 Pope 5-10.00(1.78m) 1  
6 Almon, Larry   Pope 5-10.00(1.78m) 1  
6 Hewitt, Neville 11 Rockdale County 5-10.00(1.78m) 1  
8 Render, Kandon -- Kennesaw Mtn 5-10.00(1.78m) 1  
8 Wiggins, Charles 12 Riverdale 5-10.00(1.78m) 1  
11 Gresham, Isiah 12 Rockdale County 5-08.00(1.73m) 1  
11 Limehouse, Sheldon 12 Stone Mountain 5-08.00(1.73m) 1  
11 Long, Kevin 11 Marist 5-08.00(1.73m) 1  
11 Bostic, Greg 11 South Cobb 5-08.00(1.73m) 1  
11 Brannan, Victor 10 McEachern 5-08.00(1.73m) 1  
11 Atkins, Jaleel -- Harrison 5-08.00(1.73m) 1  
11 Fox, Zach 10 Harrison 5-08.00(1.73m) 1  
11 Nutley, Kevin 11 Allatoona 5-08.00(1.73m) 1  
11 Norris, Michael 12 Berkmar 5-08.00(1.73m) 1  
11 Griffin, Jamal 11 Heritage 5-08.00(1.73m) 1  
11 Goodrum, Darnell -- Jackson 5-08.00(1.73m) 1  
11 Jackson, David 12 Kennesaw Mtn 5-08.00(1.73m) 1  
23 Holman, Derrick 12 Banneker 5-06.00(1.68m) 1  
23 Branch, Drew 11 Alpharetta 5-06.00(1.68m) 1  
23 Lowe, Jermonte 12 Heritage 5-06.00(1.68m) 1  
23 Romao, Bobby 11 Woodstock 5-06.00(1.68m) 1  
23 Turner, Jamal 12 Campbell 5-06.00(1.68m) 1  
 
Mens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Krause, Jonathan 12 South Gwinnett 23-04.00(7.11m) nwi 1  
2 Everett, Myles   Pope 21-07.00(6.58m) nwi 1  
3 Perryman, Randy 12 Kennesaw Mtn 21-06.75(6.57m) nwi 1  
4 Boyd, Carnel 10 Westlake 21-05.00(6.53m) nwi 1  
5 Scott, Fred 10 Stone Mountain 21-01.50(6.44m) nwi 1  
6 Magwood, Kahmad 9 Riverdale 21-01.00(6.43m) nwi 1  
7 Johnson, Steven 11 Heritage 20-11.00(6.38m) nwi 1  
8 Amey, Delontae 12 Banneker 20-09.25(6.33m) nwi 1  
9 McGehee, Alec -- Duluth 20-08.00(6.30m) nwi 1  
10 Smith, Robert 12 McEachern 20-07.75(6.29m) nwi 1  
11 Scott, Octavius 12 Decatur 20-02.50(6.16m) nwi 1  
12 Gresham, Isiah 12 Rockdale County 20-01.50(6.13m) nwi 1  
13 Wilborn, Ryan 10 Etowah 20-00.50(6.11m) nwi 1  
13 Mcgee, Maurice 12 South Cobb 20-00.50(6.11m) nwi 1  
15 Truss, Bill 12 Pope 20-00.00(6.10m) nwi 1  
16 Gill, Kevin -- Sprayberry 19-11.00(6.07m) nwi 1  
17 Carter, Anthony 12 Stone Mountain 19-10.50(6.06m) nwi 1  
18 Tatum, Trevor -- Hillgrove (Cobb) 19-10.00(6.05m) nwi 1  
19 Wells, Jalani 10 McEachern 19-07.00(5.97m) nwi 1  
20 Lynn, Brian 11 Sprayberry 19-05.75(5.94m) nwi 1  
21 Williams, Devon 10 Kell 19-05.25(5.92m) nwi 1  
22 Watts, Jarrett 10 Jackson 19-04.00(5.89m) nwi 1  
23 Crenshaw, Bryant 12 South Gwinnett 19-00.00(5.79m) nwi 1  
24 Parker, Cameron 12 Decatur 18-10.00(5.74m) nwi 1  
25 Wilson, Terrence 12 Berkmar 18-08.00(5.69m) nwi 1  
26 Cooper, Davis 12 Etowah 18-07.75(5.68m) nwi 1  
27 Berry, John 9 Jackson 18-07.00(5.66m) nwi 1  
27 Brunson, James 11 Woodstock 18-07.00(5.66m) nwi 1  
29 Mcneil, Demarco 12 Banneker 18-01.00(5.51m) nwi 1  
30 Holland, KiJuan 10 Alexander 17-06.50(5.35m) nwi 1  
31 Seton, Elton 12 Berkmar 17-06.00(5.33m) nwi 1  
32 Hailey, John 12 Kennesaw Mtn 17-05.50(5.32m) nwi 1  
33 Dang, John 10 Duluth 16-10.00(5.13m) nwi 1  
34 Baker, James 10 Rockdale County 16-09.50(5.12m) nwi 1  
35 Ely, Tyler -- Harrison 16-08.00(5.08m) nwi 1  
36 Clinton, Shaquille 11 Heritage 16-03.00(4.95m) nwi 1  
-- Dowdy, Anthony 12 Harrison FOUL(--) nwi 1  
-- Harton, Nevin 10 Alpharetta FOUL(--) nwi 1  
-- Terry, Brandon 12 Alpharetta FOUL(--) nwi 1  
-- Sexton, Kevin 12 Alexander FOUL(--) nwi 1  
-- McDowell, Arthur 12 Westlake FOUL(--) nwi 1  
-- Provost, Devante 10 Miller Grove FOUL(--) nwi 1  
-- Summers, Blake 12 Miller Grove FOUL(--) nwi 1  
-- Days, Synjyn 12 Hillgrove (Cobb) FOUL(--) nwi 1  
-- Udor, Stanley 11 Kell FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Slay, Myles 11 Pope 44-03.25(13.49m) nwi 1  
2 Days, Synjyn 12 Hillgrove (Cobb) 43-05.00(13.23m) nwi 1  
3 Wheat, Alex 12 Alpharetta 42-04.50(12.92m) nwi 1  
4 Mcgee, Maurice 12 South Cobb 42-04.00(12.90m) nwi 1  
5 Patrick, Mikey 12 Decatur 42-03.75(12.90m) nwi 1  
6 Stone, Pj -- Sprayberry 42-03.50(12.89m) nwi 1  
7 Denham, Delvin 11 Rockdale County 41-11.75(12.80m) nwi 1  
8 Boyd, Carnel 10 Westlake 41-07.50(12.69m) nwi 1  
9 Watts, Mark 10 South Gwinnett 41-07.25(12.68m) nwi 1  
10 Jenkins, Rashad 10 Kennesaw Mtn 41-06.25(12.66m) nwi 1  
11 Payne, Stephen 12 Hillgrove (Cobb) 41-04.75(12.62m) nwi 1  
12 Gill, Kevin -- Sprayberry 41-03.75(12.59m) nwi 1  
13 Wynn, Nick 12 Decatur 41-00.25(12.50m) nwi 1  
14 Amanze, Awele 12 McEachern 40-08.00(12.40m) nwi 1  
15 Thomas, Pt 12 Allatoona 40-07.00(12.37m) nwi 1  
16 Quick, Matthew 11 Westlake 40-04.50(12.31m) nwi 1  
17 Watts, Jarrett 10 Jackson 40-01.75(12.24m) nwi 1  
18 Kirby, Ludovic 12 Alpharetta 40-01.50(12.23m) nwi 1  
19 Wilson, Terrence 12 Berkmar 39-09.00(12.12m) nwi 1  
19 Magwood, Kahmad 9 Riverdale 39-09.00(12.12m) nwi 1  
21 Johnson, Steven 11 Heritage 39-06.00(12.04m) nwi 1  
21 Grant, Danzel 11 Campbell 39-06.00(12.04m) nwi 1  
23 Koo, Jay   Pope 39-05.50(12.03m) nwi 1  
24 Pugh, Darius 11 McEachern 39-03.50(11.98m) nwi 1  
25 Williams-baker, Eric -- Duluth 38-09.00(11.81m) nwi 1  
26 Seton, Elton 12 Berkmar 38-02.25(11.64m) nwi 1  
27 Udor, Stanley 11 Kell 38-01.75(11.63m) nwi 1  
28 McGregor, Paul 9 Alexander 37-11.00(11.56m) nwi 1  
29 Amey, Delontae 12 Banneker 37-04.50(11.39m) nwi 1  
30 Mcneil, Demarco 12 Banneker 36-08.50(11.19m) nwi 1  
31 Formbly, Demario 9 Campbell 36-05.00(11.10m) nwi 1  
32 Deineka, Ignat 10 Woodstock 36-01.50(11.01m) nwi 1  
33 Lane, Jamaal 10 Heritage 36-00.00(10.97m) nwi 1  
34 Berry, John 9 Jackson 35-09.00(10.90m) nwi 1  
35 Loudin, Matt 12 Etowah 34-07.50(10.55m) nwi 1  
36 Burns, Barrett 10 Etowah 34-06.50(10.53m) nwi 1  
37 Estes, Ben -- Harrison 33-09.00(10.29m) nwi 1  
38 Estes, Xander -- Harrison 32-04.00(9.86m) nwi 1  
-- Dawkins, Michael 11 Rockdale County FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wenk, James 10 Harrison 13-00.00(3.96m) 1  
2 Jackson, DeAndre   McEachern 12-06.00(3.81m) 1  
3 Yates, Joseph 10 Alexander 12-00.00(3.66m) 1  
4 Owenby, Michael 10 Woodstock 11-06.00(3.51m) 1  
5 Doan, Josh 11 Alexander 11-00.00(3.35m) 1  
6 Heiss, Tyler 11 Pope 10-06.00(3.20m) 1  
6 Holzberger, Karl 11 Heritage 10-06.00(3.20m) 1  
6 Jester, Gregory 11 Alpharetta 10-06.00(3.20m) 1  
-- Arnold, Hunter   Allatoona NH(--) 1  
-- Todd, Chris 12 McEachern NH(--) 1  
-- Oates, Tray 9 Allatoona NH(--) 1  
-- Weber, Jack   Pope NH(--) 1  
-- Nibi, Christain 11 Heritage NH(--) 1  
-- Krasnov, Max 12 Kennesaw Mtn NH(--) 1  
-- Young, Kyle -- Alpharetta NH(--) 1  
-- Ivey, Ben 10 Woodstock NH(--) 1  
-- Stanley, Coleman -- Kennesaw Mtn NH(--) 1  
 
Womens 100m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Williams, Keturah 10 Alpharetta 12.29 nwi 7  
2 Lawson, Kinsley 11 Westlake 12.42 nwi 7  
3 Fisher, Olivia 12 Stephenson 12.46 nwi 7  
4 Thomas, Maya 11 Duluth 12.49 nwi 7  
5 Stevenson, Darnisha 11 McEachern 12.50 nwi 7  
6 White, Kyana 12 Campbell 12.55 nwi 6  
7 Calvert, Bree -- Etowah 12.64 nwi 6  
8 Walker, Shaina 11 Campbell 12.85 nwi 5  
9 Cuffy, Rachel 10 Rockdale County 12.89 nwi 6  
10 Freeman, Charity 11 Hillgrove (Cobb) 12.93 nwi 4  
11 Horn, Ambria -- Berkmar 12.97 nwi 4  
12 Mitchell, Morgan 11 Westlake 13.00 nwi 1  
13 Hardy, Cierra   Allatoona 13.01 nwi 6  
14 Alexander, Victoria 10 Sprayberry 13.04 nwi 6  
15 Ramsey, Maya 9 Woodstock 13.09 nwi 5  
16 Wynn, Christoni 9 McEachern 13.15 nwi 5  
17 Smith, Jasmine -- Jackson 13.19 nwi 7  
18 Hugley, Keytara 9 Jackson 13.19 nwi 6  
19 Magee, Keonnia 11 South Cobb 13.21 nwi 4  
20 Swann, Moya 11 Decatur 13.24 nwi 5  
21 Sylvain, Delaina 9 Rockdale County 13.26 nwi 4  
22 Burrus, Bridgett 11 Hillgrove (Cobb) 13.27 nwi 5  
23 Herbert, Ashley 9 Stephenson 13.27 nwi 7  
24 Glaspie, Kahyrs -- Kell 13.30 nwi 3  
25 Barnett, Sherane 11 South Gwinnett 13.40 nwi 3  
26 Lane, Sidney 9 Alpharetta 13.48 nwi 3  
27 Baquar, Asia 12 Banneker 13.55 nwi 3  
28 Culver, Briana -- Etowah 13.57 nwi 3  
29 Wyse, Jahze' 9 South Gwinnett 13.58 nwi 2  
30 Pace, Tiffany 11 Banneker 13.60 nwi 2  
31 Devaney, Aubrey 12 Harrison 13.68 nwi 2  
32 Allen, Latifah 11 Kennesaw Mtn 13.69 nwi 4  
33 Bell, Quanisha 11 Pope 13.73 nwi 3  
34 Micklow, Megan 10 Harrison 13.73 nwi 3  
35 Johnson, Shanice 12 Kennesaw Mtn 13.74 nwi 5  
36 Gordon, Amber 12 Allatoona 14.28 nwi 5  
37 Hemby, Paris 12 Woodstock 14.41 nwi 1  
38 DuBose, Tyshundra 9 Decatur 14.91 nwi 2  
 
Womens 200m Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Toatley, Maderia 12 Stephenson 24.01 nwi 7  
2 Guster, Elexis 9 Berkmar 24.97 nwi 7  
3 Williams, Kendell 9 Kell 24.99 nwi 7  
4 Hardnett, Kelli 10 Campbell 25.00 nwi 7  
5 Williams, Keturah 10 Alpharetta 25.54 nwi 7  
6 White, Kyana 12 Campbell 25.55 nwi 7  
7 Famble, Alayna 10 Heritage 25.66 nwi 6  
8 Fisher, Olivia 12 Stephenson 25.72 nwi 6  
9 Lawson, Kinsley 11 Westlake 25.91 nwi 6  
10 Thomas, Maya 11 Duluth 25.96 nwi 7  
11 Osanyindi, Ivana 12 Kennesaw Mtn 26.17 nwi 6  
12 Caldwell, Kyndal 11 Kennesaw Mtn 26.49 nwi 5  
13 Coleman, Camryn 10 Westlake 26.75 nwi 1  
14 Freeman, Charity 11 Hillgrove (Cobb) 26.78 nwi 4  
15 O'Kane, Janese 11 Rockdale County 26.79 nwi 4  
16 Anderson, Ashley 11 Banneker 27.04 nwi 6  
17 Willliams, Deja 12 Duluth 27.08 nwi 6  
18 Banks, Taylor 10 McEachern 27.15 nwi 5  
19 Blalock, Vernica 11 Banneker 27.17 nwi 6  
20 Barnett, Sherane 11 South Gwinnett 27.18 nwi 4  
21 Alexander, Victoria 10 Sprayberry 27.27 nwi 5  
22 Hall, Keanu 10 Rockdale County 27.31 nwi 5  
23 Taylor, Brianna 12 Hillgrove (Cobb) 27.36 nwi 3  
24 Hardy, Cierra   Allatoona 27.56 nwi 5  
25 Hill, Gabriella 10 Alexander 27.63 nwi 5  
26 Gabriel, Angelei 11 Etowah 27.80 nwi 3  
27 Wyse, Jahze' 9 South Gwinnett 27.88 nwi 3  
28 Swann, Moya 11 Decatur 27.88 nwi 3  
29 Lane, Sidney 9 Alpharetta 27.97 nwi 3  
30 Mack, Victoria 11 Pope 27.98 nwi 2  
31 Smith, Laerin -- Jackson 27.98 nwi 4  
32 Fuller, Regine 10 Sprayberry 28.03 nwi 3  
33 Bell, Quanisha 11 Pope 28.03 nwi 3  
34 Golding, Milan 9 Harrison 28.35 nwi 3  
35 Glaspie, Kahyrs -- Kell 28.36 nwi 2  
36 Mathis, Mary 9 Marist 28.46 nwi 2  
37 Lee, Rakiya 10 South Cobb 28.59 nwi 2  
38 DuBose, Tyshundra 9 Decatur 32.21 nwi 1  
39 Dymecki, Lauren -- Harrison 33.13 nwi 2  
 
Womens 400m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Toatley, Maderia 12 Stephenson 56.50 6  
2 Guster, Elexis 9 Berkmar 57.08 6  
3 Hardnett, Kelli 10 Campbell 58.18 6  
4 Wright, Aubrielle 12 Westlake 58.85 6  
5 Alford, Queen 10 Decatur 59.10 5  
6 Gayle, Ashley 12 McEachern 59.35 6  
7 Taylor, Cameron 12 Marist 59.53 6  
8 Willis, Monti 10 Campbell 1:00.18 5  
9 Larbi, Ama 11 Alpharetta 1:00.57 5  
10 Hixon, Leah 12 Etowah 1:01.30 5  
11 Coleman, Camryn 10 Westlake 1:01.35 4  
12 Gardner, Sarah 9 Kell 1:02.06 4  
13 Taylor, Kyndal 11 South Cobb 1:02.13 4  
14 Johnson, Taylor 10 Hillgrove (Cobb) 1:02.18 4  
15 Wallace, Ashley 11 Woodstock 1:02.79 3  
16 Taylor, Erin 9 Decatur 1:02.99 2  
17 Janifer, Kala 11 Duluth 1:03.42 2  
18 Goode, Brianna 11 Heritage 1:03.43 3  
19 Lester, Maurissa 10 Hillgrove (Cobb) 1:03.58 3  
20 Anderson, Ashley 11 Banneker 1:03.59 5  
21 Walters, Janine 11 Kennesaw Mtn 1:04.02 4  
22 Foster, Jaslyn 10 Alexander 1:04.21 3  
23 Richburg, Kiana 10 Rockdale County 1:04.29 4  
24 Hill, Gabriella 10 Alexander 1:04.30 4  
25 Haddack, Remmi 10 Kennesaw Mtn 1:04.39 4  
26 O'Kane, Janese 11 Rockdale County 1:04.94 5  
27 Harris, Shyerra 12 South Gwinnett 1:05.47 3  
28 Bordes, Natalie 9 Alpharetta 1:05.63 2  
29 Turner, Makhiya 10 South Gwinnett 1:06.05 1  
30 Blalock, Vernica 11 Banneker 1:06.12 5  
31 Rindernecht, Brianna 12 Etowah 1:06.94 2  
32 Steele, Jelisha 9 South Cobb 1:07.61 2  
33 Golding, Milan 9 Harrison 1:07.83 2  
34 Brown, Taylor 11 Berkmar 1:08.29 3  
35 Murphy, Ajhara 9 Stephenson 1:09.57 5  
36 Dreisbach, Jennifer 12 Harrison 1:14.80 1  
 
Womens 800m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Alford, Queen 10 Decatur 2:16.93 1  
2 Wright, Aubrielle 12 Westlake 2:17.58 1  
3 Thorne, Rachel 9 Alpharetta 2:23.30 1  
4 White, Claire -- Pope 2:27.27 1  
5 McNutt, Emily 12 Etowah 2:27.77 1  
6 Vonck, Anna 10 Kennesaw Mtn 2:28.56 1  
7 Galgal, Islam 11 Berkmar 2:31.37 1  
8 Dye, Jamara 10 Heritage 2:31.55 1  
9 Pray, Laurie 9 Campbell 2:32.00 1  
10 Truitt, Brittany 9 Alexander 2:32.79 1  
11 Stevenson, Shannon 9 Etowah 2:33.67 1  
12 Shumpert, Jana 11 Kennesaw Mtn 2:35.08 1  
13 Coley, Jazzmine 10 Rockdale County 2:35.44 1  
14 Mai, Nissa 11 Alpharetta 2:36.02 1  
15 Mbye, Oumie 9 Alexander 2:36.28 1  
16 Taylor, Erin 9 Decatur 2:38.59 1  
17 Bowen, Sarah Lynn 10 Marist 2:38.78 1  
18 Vance, Jordan 12 Kell 2:39.60 1  
19 Turner, Makhiya 10 South Gwinnett 2:40.02 1  
20 Dorsey, Sydney 11 Harrison 2:40.29 1  
21 Bubb, Sasha 11 McEachern 2:40.67 1  
22 Dambreville, Samantha 9 South Gwinnett 2:41.81 1  
23 Wrigley, Margaret 9 Marist 2:42.60 1  
24 Boff, Molly 12 Harrison 2:42.72 1  
25 Chapman, Gabriel 12 Rockdale County 2:43.39 1  
26 Sims, Gabrielle 11 Hillgrove (Cobb) 2:44.09 1  
27 Fortson, Mckenzie 9 Woodstock 2:46.29 1  
28 Franklin, Akilah 11 Stephenson 2:46.30 1  
29 Holst, Emily 11 Kell 2:47.63 1  
30 Wood, Maddie 10 McEachern 2:49.06 1  
31 Borg, Sydney -- Heritage 2:53.11 1  
32 Moore, Kirstin 11 Stephenson 2:57.72 1  
33 Gilliam, Alexandria 12 Campbell 3:00.39 1  
34 Egbosiubia, Jane 12 Banneker 3:02.89 1  
35 Tracy, Kevyn 12 South Cobb 3:03.02 1  
36 Farley, Diamond 10 Banneker 3:14.10 1  
37 Butler, Janae 10 South Cobb 3:30.85 1  
 
Womens 1600m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Thorne, Rachel 9 Alpharetta 5:21.27 1  
2 Vonck, Anna 10 Kennesaw Mtn 5:25.45 1  
3 Boff, Maria 10 Harrison 5:26.09 1  
4 Pray, Laurie 9 Campbell 5:41.01 1  
5 Mai, Nissa 11 Alpharetta 5:43.33 1  
6 McAliley, Lydia 12 Hillgrove (Cobb) 5:46.56 1  
7 Moffatt, Elise -- Allatoona 5:48.01 1  
8 Gould, Taylor -- Marist 5:48.66 1  
9 Galgal, Islam 11 Berkmar 5:50.31 1  
10 Brown, Jessica -- Allatoona 5:52.02 1  
11 Blair, Tasheanna 9 South Gwinnett 5:55.95 1  
12 Bowen, Emily 11 Marist 6:02.86 1  
13 Evans, Tiffany 12 South Gwinnett 6:03.98 1  
14 Chandler, Allison 11 Harrison 6:05.18 1  
15 Burroughs, Ayanna -- Heritage 6:05.99 1  
16 Block, Makensie 9 Woodstock 6:06.32 1  
17 Wallace, Keeton 9 Woodstock 6:08.48 1  
18 Galt, Hannah 10 Kennesaw Mtn 6:09.90 1  
19 Hayes, Kelsey 12 Etowah 6:10.23 1  
20 Powell, Christy 9 Hillgrove (Cobb) 6:10.99 1  
21 Freund, Amy 11 McEachern 6:13.63 1  
22 Keene, Portia 10 Etowah 6:15.83 1  
23 Long, Leigha 9 Stephenson 6:34.67 1  
24 Gilliam, Alexandria 12 Campbell 6:48.67 1  
25 Muchiri, Brenda 12 Kell 7:00.80 1  
26 Havens, Kyia 9 Rockdale County 7:03.11 1  
27 North, Jessica 10 Alexander 7:10.38 1  
28 Dye, Jamara 10 Heritage 7:36.53 1  
29 Dupree, Claire 9 Decatur 7:41.82 1  
 
Womens 3200m Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hassett, Dylan 11 Alpharetta 11:22.18 1  
2 McNutt, Emily 12 Etowah 11:32.39 1  
3 Kalafut, Marrion 11 Harrison 11:51.11 1  
4 Isaacs, Kaylee 10 Harrison 11:59.52 1  
5 Blair, Tasheanna 9 South Gwinnett 12:12.00 1  
6 Truitt, Brittany 9 Alexander 12:12.51 1  
7 McPartlan, Mary 9 Kennesaw Mtn 12:17.09 1  
8 McAliley, Lydia 12 Hillgrove (Cobb) 12:41.92 1  
9 Stewart, Leslie 11 Alexander 12:45.40 1  
10 Freund, Amy 11 McEachern 12:51.87 1  
11 Powell, Christy 9 Hillgrove (Cobb) 12:57.24 1  
12 Kitchen, Maddie 9 Marist 13:00.64 1  
13 Dunn, Emily -- Allatoona 13:07.62 1  
14 Krouskous, Kaitlin 9 Marist 13:10.70 1  
15 Hicks, Elizabeth 11 Etowah 13:12.70 1  
16 Wallace, Keeton 9 Woodstock 13:16.52 1  
17 Hill, Emily 11 Kell 13:22.54 1  
18 Hobbs, Caitlin -- Allatoona 13:33.14 1  
19 Lee, Amanda -- Heritage 15:35.38 1  
20 Ennis, Rebecca 9 Decatur 15:58.38 1  
 
Womens 100m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Williams, Kendell 9 Kell 14.23 5  
2 Chandler, Shani 12 Westlake 14.56 5  
3 Stevenson, Darnisha 11 McEachern 15.05 5  
4 Ransom, Mariah 12 Berkmar 15.25 5  
5 Hines, Victoria 12 Berkmar 15.35 5  
6 Porter, Shaquavia 11 Westlake 15.99 4  
7 Broadnax, Tershauna 11 Campbell 16.01 5  
8 Akporido, Kiara -- Heritage 16.76 4  
9 Slay, Tika 10 Alexander 17.01 4  
10 Shields, Lexi 10 Decatur 17.10 4  
11 Mainor, Melanie 12 Hillgrove (Cobb) 17.63 4  
12 Cook, Alaina 9 Decatur 18.17 1  
13 Harton, Abriana 12 Alpharetta 18.56 2  
14 Laster, Antoria 9 Jackson 18.79 3  
15 Edwards, Amonie 10 Rockdale County 18.81 1  
16 Robinson, Dejia -- Heritage 19.15 2  
17 Hammond, Kaila -- Allatoona 19.16 3  
18 Hutchinson, Sarah 11 Pope 19.24 4  
19 Nelson, Dawn   Allatoona 19.36 3  
20 Embry, Caroline 10 Alpharetta 19.46 1  
21 Jungles, Sara 11 Kennesaw Mtn 19.47 3  
22 Collins, Kayla 10 Rockdale County 20.19 2  
23 Emmanuel, Alexis 10 Woodstock 20.63 1  
24 Ramsey, Maya 9 Woodstock 20.94 4  
-- Washington, Keoshia 12 Stephenson DNF 5  
-- Shaw, Courtney 12 Stephenson DNF 5  
-- Logan, Jasmine 9 Jackson DQ 4  
 
Womens 300m Hurdles Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Porter, Shaquavia 11 Westlake 44.90 5  
2 Larbi, Ama 11 Alpharetta 44.96 5  
3 Willis, Monti 10 Campbell 45.01 5  
4 Ransom, Mariah 12 Berkmar 46.78 5  
5 Broadnax, Tershauna 11 Campbell 46.89 4  
6 Washington, Keoshia 12 Stephenson 46.92 5  
7 Smith, Ledaysha 9 Kell 46.95 4  
8 Shaw, Courtney 12 Stephenson 47.47 5  
9 Lamar, Chelsey 11 Marist 47.61 5  
10 Rasheed, Ashleigh 10 Decatur 48.36 4  
11 Shields, Lexi 10 Decatur 48.40 4  
12 Hutchinson, Sarah 11 Pope 48.99 4  
13 Slay, Tika 10 Alexander 49.28 4  
14 Walters, Janine 11 Kennesaw Mtn 49.53 4  
15 Mainor, Melanie 12 Hillgrove (Cobb) 50.15 4  
16 Harris, Shyerra 12 South Gwinnett 50.78 3  
17 Jungles, Sara 11 Kennesaw Mtn 51.42 3  
18 Priester, Jasmyne 11 Berkmar 51.74 3  
19 Logan, Jasmine 9 Jackson 52.07 3  
20 Wald, Alison 12 Etowah 52.60 2  
21 Laster, Antoria 9 Jackson 52.60 2  
22 Rose, Emily 11 Harrison 53.05 1  
23 Rollins, Nandi 9 Westlake 54.05 3  
24 London, Jordan 9 Rockdale County 56.38 1  
25 Bordes, Natalie 9 Alpharetta 56.54 2  
26 Dodson, Amanda 11 Woodstock 56.67 1  
27 Miller, Daijza 10 Heritage 57.13 1  
28 Emmanuel, Alexis 10 Woodstock 58.31 1  
29 Collins, Kayla 10 Rockdale County 58.65 1  
 
Womens 4x100m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Stephenson 48.00 6  
2 Relay Team   Westlake 48.05 6  
3 Relay Team   McEachern 48.14 6  
4 Relay Team   Campbell 48.95 6  
5 Relay Team   Rockdale County 49.45 6  
6 Relay Team   Berkmar 49.53 5  
7 Relay Team   Kell 49.70 6  
8 Relay Team   Alexander 50.21 5  
9 Relay Team   Etowah 50.58 4  
10 Relay Team   Kennesaw Mtn 50.82 4  
11 Relay Team   Westlake 50.83 5  
12 Relay Team   Campbell 50.89 4  
13 Relay Team   Hillgrove (Cobb) 51.04 3  
14 Relay Team   Stephenson 51.19 5  
15 Relay Team   Decatur 51.20 5  
16 Relay Team   Heritage 51.31 5  
17 Relay Team   McEachern 51.35 6  
18 Relay Team   Kennesaw Mtn 51.36 4  
19 Relay Team   Jackson 51.70 5  
20 Relay Team   Banneker 51.79 4  
21 Relay Team   Alpharetta 51.96 4  
22 Relay Team   Pope 51.97 2  
23 Relay Team   Sprayberry 52.15 3  
24 Relay Team   Allatoona 52.36 3  
25 Relay Team   Rockdale County 52.53 5  
26 Relay Team   South Gwinnett 52.86 2  
27 Relay Team   Harrison 52.89 3  
28 Relay Team   Heritage 53.61 2  
29 Relay Team   Berkmar 53.90 3  
30 Relay Team   Harrison 54.30 1  
31 Relay Team   Etowah 54.34 1  
32 Relay Team   South Gwinnett 55.03 3  
33 Relay Team   Banneker 55.47 2  
34 Relay Team   South Cobb 56.23 2  
-- Relay Team   Decatur DQ 3  
-- Relay Team   South Cobb DQ 4  
 
Womens 4x400m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Westlake 3:56.68 5  
2 Relay Team   Alpharetta 4:05.45 3  
3 Relay Team   Westlake 4:08.27 4  
4 Relay Team   Stephenson 4:08.55 5  
5 Relay Team   Kennesaw Mtn 4:11.21 4  
6 Relay Team   Kennesaw Mtn 4:11.69 4  
7 Relay Team   Berkmar 4:12.21 3  
8 Relay Team   Decatur 4:13.00 4  
9 Relay Team   Kell 4:13.89 5  
10 Relay Team   Alexander 4:14.23 5  
11 Relay Team   Hillgrove (Cobb) 4:16.13 4  
12 Relay Team   Stephenson 4:17.84 4  
13 Relay Team   Harrison 4:18.48 3  
14 Relay Team   Campbell 4:18.53 3  
15 Relay Team   South Gwinnett 4:21.07 2  
16 Relay Team   McEachern 4:22.36 4  
17 Relay Team   Rockdale County 4:26.97 3  
18 Relay Team   Etowah 4:27.88 2  
19 Relay Team   Heritage 4:32.02 1  
20 Relay Team   South Cobb 4:33.90 4  
21 Relay Team   Banneker 4:37.09 2  
22 Relay Team   Alexander 4:41.08 1  
23 Relay Team   Harrison 4:42.96 2  
24 Relay Team   Woodstock 4:47.19 2  
25 Relay Team   South Cobb 4:49.25 3  
26 Relay Team   Jackson 4:50.25 1  
27 Relay Team   Decatur 4:57.73 2  
 
Womens 4x800m Relay Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Marist 9:29.77 1  
2 Relay Team   Alpharetta 10:15.66 1  
3 Relay Team   Harrison 10:21.11 1  
4 Relay Team   Etowah 10:28.29 1  
5 Relay Team   Harrison 10:57.03 1  
6 Relay Team   Kennesaw Mtn 11:18.20 1  
7 Relay Team   Stephenson 11:29.33 1  
8 Relay Team   Allatoona 11:35.75 1  
9 Relay Team   Kell 12:30.24 1  
-- Relay Team   Heritage DNF 1  
 
Womens Shot Put Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Levy, Daina 11 Kennesaw Mtn 40-03.00(12.27m) 1  
2 Hallman, Amber 9 Kennesaw Mtn 38-02.50(11.65m) 1  
3 Clark, Cree 10 Rockdale County 36-06.50(11.14m) 1  
4 Akinwumiju, Josephine 11 Kell 35-04.50(10.78m) 1  
5 Johnson, Ashley 11 Westlake 35-02.00(10.72m) 1  
6 Carter, Stephanie 11 Decatur 34-08.00(10.57m) 1  
7 Goddard, Damika 12 Hillgrove (Cobb) 33-10.00(10.31m) 1  
8 Grimes, Charity 10 Alexander 33-06.00(10.21m) 1  
9 Honore, Kayela 12 Berkmar 32-00.50(9.77m) 1  
10 Henry, Ashandria 9 Stephenson 31-03.50(9.54m) 1  
11 DeMaio, Emily 9 Marist 30-05.25(9.28m) 1  
12 Davis, Amber 9 Stephenson 30-03.00(9.22m) 1  
13 Barajas, Naomi 11 Woodstock 30-01.00(9.17m) 1  
14 Spence, Kourtney 9 Jackson 29-01.00(8.86m) 1  
15 Prince, Mrurae -- Sprayberry 28-09.00(8.76m) 1  
16 Opraseuth, Britney 12 Marist 28-07.00(8.71m) 1  
17 Brown, Isis 12 Decatur 26-06.00(8.08m) 1  
18 Dopson, Marissa 12 Hillgrove (Cobb) 25-03.00(7.70m) 1  
19 Biggs, Lannah 10 Alpharetta 25-01.00(7.65m) 1  
20 Edwards, Angelic 9 Rockdale County 24-10.00(7.57m) 1  
21 LaCrete, Jenniffer -- Berkmar 24-07.50(7.51m) 1  
22 Smith, Jasmine -- Jackson 22-07.00(6.88m) 1  
23 Wilkerson, Lizzaria -- Heritage 22-03.00(6.78m) 1  
24 Thorpe, Shavonia 11 South Gwinnett 21-04.00(6.50m) 1  
25 Sowell, Jamilla 11 South Gwinnett 14-10.00(4.52m) 1  
 
Womens Discus Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Levy, Daina 11 Kennesaw Mtn 124-03(37.87m) 1  
2 Goddard, Damika 12 Hillgrove (Cobb) 120-09(36.80m) 1  
3 Clark, Cree 10 Rockdale County 109-07(33.40m) 1  
4 Johnson, Ashley 11 Westlake 99-08(30.38m) 1  
5 Krietzinger, Maisey 12 Kennesaw Mtn 96-07(29.44m) 1  
6 Akinwumiju, Josephine 11 Kell 96-00(29.26m) 1  
7 Carter, Stephanie 11 Decatur 95-08(29.16m) 1  
8 Grimes, Charity 10 Alexander 88-06(26.97m) 1  
9 Opraseuth, Britney 12 Marist 87-08(26.72m) 1  
10 Floyd, Shawna -- Woodstock 87-06(26.67m) 1  
11 Kettle, Antionette 10 Stephenson 86-04(26.31m) 1  
12 Barajas, Naomi 11 Woodstock 81-04(24.79m) 1  
13 Andrews, Jasmine -- Decatur 80-02(24.43m) 1  
14 Spence, Kourtney 9 Jackson 79-07(24.26m) 1  
15 Henry, Ashandria 9 Stephenson 76-04(23.27m) 1  
16 Dopson, Marissa 12 Hillgrove (Cobb) 71-01(21.67m) 1  
17 Galgal, Esra -- Berkmar 64-07(19.69m) 1  
18 Brown, Michael -- Berkmar 64-00(19.51m) 1  
19 Clennon, Oneisha 9 Rockdale County 57-08(17.58m) 1  
20 Wilson, Chelsea 9 Jackson 54-10(16.71m) 1  
21 Hardin, Josette -- Harrison 51-00(15.54m) 1  
22 Thorpe, Shavonia 11 South Gwinnett 50-03(15.32m) 1  
23 Biggs, Lannah 10 Alpharetta 46-02(14.07m) 1  
24 Selman, Nya 11 South Gwinnett 26-05(8.05m) 1  
-- O'Barr, Jenna 9 Marist FOUL(--) 1  
 
Womens High Jump Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Williams, Kendell 9 Kell 5-08.00(1.73m) 1  
2 Mainor, Melanie 12 Hillgrove (Cobb) 5-06.00(1.68m) 1  
3 Alexander, Brianna 11 Stephenson 5-02.00(1.57m) 1  
4 Osanyindi, Ivana 12 Kennesaw Mtn 5-00.00(1.52m) 1  
5 Manson, Angelicia 12 Decatur 5-00.00(1.52m) 1  
6 Willis, Monti 10 Campbell 5-00.00(1.52m) 1  
7 Logwood, Abby 10 Pope 4-10.00(1.47m) 1  
8 Legros, Dessaa 9 Allatoona 4-10.00(1.47m) 1  
9 Johnson, Symone 10 McEachern 4-10.00(1.47m) 1  
10 Unigwe, Bianca 11 Hillgrove (Cobb) 4-08.00(1.42m) 1  
10 Smith, Gainna 9 Rockdale County 4-08.00(1.42m) 1  
10 Frye, Rasha -- Campbell 4-08.00(1.42m) 1  
10 Young, Sharnel 11 Heritage 4-08.00(1.42m) 1  
14 Fuller, Tamra 12 Berkmar 4-06.00(1.37m) 1  
14 Marshall, Malaysia -- Kennesaw Mtn 4-06.00(1.37m) 1  
14 Edwards, Leandra -- Berkmar 4-06.00(1.37m) 1  
14 Sandoval, Ashley 10 Woodstock 4-06.00(1.37m) 1  
14 Hayes, Kelsey 12 Etowah 4-06.00(1.37m) 1  
14 Wald, Alison 12 Etowah 4-06.00(1.37m) 1  
14 Akporido, Kiara -- Heritage 4-06.00(1.37m) 1  
 
Womens Long Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Hixon, Leah 12 Etowah 17-07.50(5.37m) nwi 1  
2 Johnson, Taylor 10 Hillgrove (Cobb) 16-01.50(4.91m) nwi 1  
3 Williams, Keturah 10 Alpharetta 16-01.25(4.91m) nwi 1  
4 Mitchell, Morgan 11 Westlake 15-11.00(4.85m) nwi 1  
5 Burns, Tyler -- Kennesaw Mtn 15-10.75(4.85m) nwi 1  
6 Cuffy, Rachel 10 Rockdale County 15-10.75(4.85m) nwi 1  
7 Simmons, Brianna 12 Hillgrove (Cobb) 15-09.75(4.82m) nwi 1  
8 Slay, Tika 10 Alexander 15-08.00(4.78m) nwi 1  
9 Alford, Queen 10 Decatur 15-07.00(4.75m) nwi 1  
9 Taylor, Kyndal 11 South Cobb 15-07.00(4.75m) nwi 1  
11 Egbosiubia, Chinelo 9 Banneker 15-04.25(4.68m) nwi 1  
11 Horn, Ambria -- Berkmar 15-04.25(4.68m) nwi 1  
13 Fuller, Regine 10 Sprayberry 15-02.25(4.63m) nwi 1  
14 Hill, Gabriella 10 Alexander 15-01.00(4.60m) nwi 1  
15 Rasheed, Ashleigh 10 Decatur 14-11.00(4.55m) nwi 1  
16 Akporido, Kiara -- Heritage 14-10.25(4.53m) nwi 1  
17 Rindernecht, Brianna 12 Etowah 14-10.00(4.52m) nwi 1  
18 Pierson, Monique 12 Sprayberry 14-09.00(4.50m) nwi 1  
19 Gordon, Kendra 10 South Cobb 14-08.50(4.48m) nwi 1  
20 Burden, Winsome 11 McEachern 14-08.00(4.47m) nwi 1  
21 Young, Sharnel 11 Heritage 14-07.50(4.46m) nwi 1  
22 Boyd, Carneka -- Westlake 14-05.50(4.41m) nwi 1  
23 Micklow, Megan 10 Harrison 14-00.50(4.28m) nwi 1  
24 Anderson, Ashley 11 Banneker 14-00.25(4.27m) nwi 1  
25 Corrao, Lauren 9 Woodstock 13-09.75(4.21m) nwi 1  
26 Greenidge, Valencia 9 Kennesaw Mtn 13-09.00(4.19m) nwi 1  
27 Bakare, Ganyat 10 Berkmar 13-08.25(4.17m) nwi 1  
28 Turks, Akeema 10 Rockdale County 13-07.50(4.15m) nwi 1  
29 Lane, Sidney 9 Alpharetta 13-07.25(4.15m) nwi 1  
30 Giles, Kaci -- Harrison 13-06.00(4.11m) nwi 1  
31 Thorpe, Shavonia 11 South Gwinnett 13-05.75(4.11m) nwi 1  
32 Brianna, Bell 10 Jackson 13-01.75(4.01m) nwi 1  
33 Bowman, Emily 11 Woodstock 13-00.50(3.98m) nwi 1  
34 Banks, Kiara 9 Stephenson 12-02.50(3.72m) nwi 1  
35 Wilson, Chelsea 9 Jackson 11-07.00(3.53m) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Osanyindi, Ivana 12 Kennesaw Mtn 36-07.50(11.16m) nwi 1  
2 Hutchinson, Sarah 11 Pope 35-09.50(10.91m) nwi 1  
3 Hixon, Leah 12 Etowah 35-09.00(10.90m) nwi 1  
4 Mainor, Melanie 12 Hillgrove (Cobb) 34-10.75(10.64m) nwi 1  
5 Rasheed, Ashleigh 10 Decatur 34-10.50(10.63m) nwi 1  
6 Pierson, Monique 12 Sprayberry 34-04.50(10.48m) nwi 1  
7 Hall, Keanu 10 Rockdale County 33-08.50(10.27m) nwi 1  
8 Wallace, Ashley 11 Woodstock 33-07.00(10.24m) nwi 1  
9 Watts, Camille   Westlake 33-03.75(10.15m) nwi 1  
10 Coleman, Camryn 10 Westlake 32-11.75(10.05m) nwi 1  
11 Green, Zalisa 11 McEachern 32-10.00(10.01m) nwi 1  
12 Shields, Lexi 10 Decatur 32-08.00(9.96m) nwi 1  
13 Young, Sharnel 11 Heritage 32-07.50(9.94m) nwi 1  
14 Mack, Victoria 11 Pope 32-04.00(9.86m) nwi 1  
15 Mcclure, Monica 12 Campbell 31-08.25(9.66m) nwi 1  
16 Embry, Caroline 10 Alpharetta 31-07.75(9.65m) nwi 1  
17 Egbosiubia, Chinelo 9 Banneker 31-04.75(9.57m) nwi 1  
18 Honore, Kayela 12 Berkmar 31-01.50(9.49m) nwi 1  
19 Burden, Winsome 11 McEachern 31-01.00(9.47m) nwi 1  
20 Anderson, Ashley 11 Banneker 30-11.75(9.44m) nwi 1  
21 Giles, Kaci -- Harrison 30-10.25(9.40m) nwi 1  
22 Taylor, Brianna 9 Alpharetta 30-06.00(9.30m) nwi 1  
23 Chapman, Gabriel 12 Rockdale County 30-03.50(9.23m) nwi 1  
24 Foster, Angel 11 Campbell 30-02.50(9.21m) nwi 1  
25 Corrao, Lauren 9 Woodstock 29-10.50(9.11m) nwi 1  
26 King, Dacia 9 Alexander 29-01.25(8.87m) nwi 1  
27 Rose, Emily 11 Harrison 28-11.50(8.83m) nwi 1  
28 Brianna, Bell 10 Jackson 28-06.25(8.69m) nwi 1  
29 Banks, Kiara 9 Stephenson 28-04.75(8.66m) nwi 1  
30 Johnson, Diamond 9 Sprayberry 27-10.50(8.50m) nwi 1  
31 Hambrick, Melanie 12 Hillgrove (Cobb) 26-11.50(8.22m) nwi 1  
-- Marshall, Malaysia -- Kennesaw Mtn FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Pole Vault Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Colson, Brook 12 Kennesaw Mtn 10-06.00(3.20m) 1  
2 Hutchinson, Lauren 12 North Cobb Comp 10-06.00(3.20m) 1  
3 Frank, Kristi 10 Kennesaw Mtn 9-00.00(2.74m) 1  
4 Matson, Ashton 9 Alexander 8-06.00(2.59m) 1  
4 Wortham, Lindsay 12 Marist 8-06.00(2.59m) 1  
6 Cambas, Peyton -- Marist 8-06.00(2.59m) 1  
7 Harris, Chantai -- Heritage 8-00.00(2.44m) 1  
8 Daniel, Kelci 9 Alexander 8-00.00(2.44m) 1  
9 Moffatt, Elise -- Allatoona 7-06.00(2.29m) 1  
9 Atwater, Sara -- Harrison 7-06.00(2.29m) 1  
11 Bostick, Anna 10 Woodstock 7-00.00(2.13m) 1  
11 Fambrough, Kara 11 Heritage 7-00.00(2.13m) 1  
11 Boyd, Leslie -- Pope 7-00.00(2.13m) 1  
-- Keller, Taya 12 Etowah NH(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Women - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Kennesaw Mountain 90 2) Westlake 80 3) Alpharetta 74 4) Stephenson High School 54 5) Campbell High School 44 6) Kell High School 38 7) Hillgrove 37 7) Berkmar High School 37 9) Etowah 35 10) Decatur High School 28 11) Harrison High School 27 12) Rockdale Co. 21 13) Marist 20.50 14) McEachern High School 19 15) Pope High School 15 16) Alexander 12.50 17) North Cobb 8 18) Heritage High School 6 19) Duluth High School 5 20) Allatoona HS 4 20) South Gwinnett 4 22) Sprayberry High School 3 23) Woodstock High School 1 Men - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) McEachern High School 72 2) Westlake 50 3) Etowah 47 4) Kell High School 42 5) Rockdale Co. 41.50 6) South Gwinnett 38 7) Banneker 35 7) Marist 35 9) Woodstock High School 29 10) Alexander 27 11) Pope High School 26.50 12) Sprayberry High School 25 12) Decatur High School 25 14) Hillgrove 21 14) Harrison High School 21 16) Stone Mountain HS 20 17) Campbell High School 18 18) Heritage High School 15 19) Miller Grove High School 13 20) Alpharetta 12 21) Kennesaw Mountain 11.50 22) Allatoona HS 10 23) Berkmar High School 8 23) Woodward Academy 8 25) South Cobb 5 26) Jackson HS 4 27) Riverdale 3.50

 


 
 
Post as: 
History for McEachern Invitational
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2015 1   1    
2014 1   1    
2013 1   1    
2012 1   1    
2011 1   1    
2010 1   1    
Hashtags: None