Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

 

News

 

2011 Results - Dan Hansen Invitational

Published by
Matt   Apr 22nd 2011, 6:23am
Dan Hansen Invitational - Apr 21, 2011
Sheridan, WY, US
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 100h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Team Scores
 
Mens 100m Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Purcella, Hardt   Sheridan 11.85^ nwi 1 10
2 Berkey, Charles   Campbell County 12.15^ nwi 1 8
3 Thomas, Jeff   Laurel 12.17^ nwi 1 6
4 Thompson, Mitch   Laurel 12.23^ nwi 1 5
5 Torres, Richard   Campbell County 12.29^ nwi 1 4
6 Eich, Nathan   Campbell County 12.31^ nwi 1 3
7 Mock, Carson   Campbell County 12.35^ nwi 1 1.50
7 Gillette, Tanner   Campbell County 12.35^ nwi 1 1.50
9 Cooper, Tommy   Laurel 12.37^ nwi 1  
10 Coorough, Skylar   Campbell County 12.40^ nwi 1  
11 Wollen, Scotty   Sheridan 12.43^ nwi 1  
12 Larner, Dakota   Sheridan 12.44^ nwi 1  
13 Manion, Alex   Natrona county 12.52^ nwi 1  
14 White, Trevor   Campbell County 12.59^ nwi 1  
15 Hanley, Nate   Natrona county 12.64^ nwi 1  
16 Harsh, Logan   Powell 12.68^ nwi 1  
17 Patterson, Tyler   Powell 12.72^ nwi 1  
18 Glatt, Daniel   Campbell County 12.89^ nwi 1  
19 Simanton, Mason   Laurel 12.94^ nwi 1  
20 Wells, Cody   Kaycee 12.97^ nwi 1  
21 Clemens, Braydon   Big Horn 13.02^ nwi 1  
22 Kraft, Jordan   Natrona county 13.13^ nwi 1  
23 Feurt, Dakota   Natrona county 13.19^ nwi 1  
24 Vaughn, Hunter   Campbell County 13.30^ nwi 1  
25 Lingenfelter, Chaz   Sheridan 13.37^ nwi 1  
26 Bryan, Taven   Natrona county 13.41^ nwi 1  
27 Marsh, Kyle   Tongue River 13.49^ nwi 1  
28 Collen, Brandon   Buffalo 13.55^ nwi 1  
29 Khan, Faisal   Sheridan 13.72^ nwi 1  
30 Jones, Vincent   Campbell County 13.73^ nwi 1  
31 Bailey, Michael   Natrona county 13.74^ nwi 1  
32 Parke, Dylan   Natrona county 13.78^ nwi 1  
33 Khan, Zubair   Buffalo 13.84^ nwi 1  
34 Khork, Austin   Tongue River 13.85^ nwi 1  
35 Pettigrew, Ashton   Campbell County 13.90^ nwi 1  
36 Robinson, Lane   Kaycee 14.07^ nwi 1  
37 Monterrosa, Anthony   Laurel 14.11^ nwi 1  
38 Hardisty, Trevor   Powell 14.41^ nwi 1  
39 Skrlac, Matt   Sheridan 14.50^ nwi 1  
40 Bolin, Austin   Tongue River 14.84^ nwi 1  
41 Fulfer, Derek   Natrona county 16.25^ nwi 1  
42 Watson, Tyler   Natrona county 17.74^ nwi 1  
 
Mens 100m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Bazemore, Nick   Campbell County 11.28^ nwi 1 10
2 Wood, Colton   Cody 11.51^ nwi 1 8
3 MaGill, Drew   Powell 11.59^ nwi 1 6
4 Vollmar, Cody   Natrona county 11.72^ nwi 1 5
5 Bigelow, Taylor   Campbell County 11.85^ nwi 1 4
6 Roberts, Kyle   Sheridan 11.86^ nwi 1 3
7 Bazemore, Evan   Campbell County 11.87^ nwi 1 2
8 Unknown Athlete   Natrona county 11.90^ nwi 1 1
9 Aipperspach, Tichun   Campbell County 11.91^ nwi 1  
10 Borja, Marco   Powell 11.92^ nwi 1  
11 Albrecht, Ethan   Laurel 11.98^ nwi 1  
11 Luhman, Dane   Laurel 11.98^ nwi 1  
13 Fenner, Aaron   Buffalo 12.06^ nwi 1  
14 Unknown Athlete   Natrona county 12.07^ nwi 1  
15 Mailloux, Tyrell   Laurel 12.12^ nwi 1  
16 Heaps, Taylor   Tongue River 12.19^ nwi 1  
17 Brayton, Birney   Sheridan 12.20^ nwi 1  
18 Bell, Taylor   Buffalo 12.29^ nwi 1  
19 Albrecht, Jesse   Laurel 12.31^ nwi 1  
19 Brost, Trevor   Natrona county 12.31^ nwi 1  
21 Kaufman, Chase   Laurel 12.33^ nwi 1  
22 Welch, Alex   Sheridan 12.34^ nwi 1  
23 Herrman, Joel   Sturgis Brown 12.39^ nwi 1  
24 Schwieger, Ryan   Natrona county 12.42^ nwi 1  
25 Ravert, Garrett   Natrona county 12.43^ nwi 1  
26 Webbs, Anton   Nsi Academy 12.44^ nwi 1  
26 Guthrie, Zach   Cody 12.44^ nwi 1  
28 Schoeberl, Alex   Sturgis Brown 12.49^ nwi 1  
29 Marton, Dylan   Buffalo 12.51^ nwi 1  
30 Anderson, Cale   Powell 12.58^ nwi 1  
31 Alex, Sami   Tongue River 12.59^ nwi 1  
32 Lulius, Alex   Buffalo 12.64^ nwi 1  
33 Reddell, Kendrick   Nsi Academy 12.67^ nwi 1  
34 Straub, Shawn   Kaycee 12.71^ nwi 1  
35 Creager, Robert   Natrona county 12.72^ nwi 1  
36 Caro, James   Kaycee 12.73^ nwi 1  
37 Cassen, Cody   Sturgis Brown 12.87^ nwi 1  
38 Jolovich, Cody   Tongue River 12.99^ nwi 1  
 
Mens 200m Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Erisman, Dallas   Campbell County 24.07^ nwi 1 10
2 Glatt, Daniel   Campbell County 25.17^ nwi 1 8
3 Wollen, Scotty   Sheridan 25.39^ nwi 1 6
4 Harsh, Logan   Powell 25.44^ nwi 1 4.50
4 Hanley, Nate   Natrona county 25.44^ nwi 1 4.50
6 Eliason, Brad   Campbell County 25.56^ nwi 1 3
7 Evans, Kian   Natrona county 25.98^ nwi 1 2
8 Moffett, Clay   Kaycee 26.10^ nwi 1 1
9 Wells, Cody   Kaycee 26.24^ nwi 1  
10 Parker, Aaron   Natrona county 26.40^ nwi 1  
11 Simanton, Mason   Laurel 26.50^ nwi 1  
12 Vaughn, Hunter   Campbell County 26.72^ nwi 1  
13 Jones, Vincent   Campbell County 26.86^ nwi 1  
14 Manion, Alex   Natrona county 27.01^ nwi 1  
15 Stadick, Paul   Sheridan 27.26^ nwi 1  
16 Lingenfelter, Chaz   Sheridan 27.62^ nwi 1  
16 Khan, Zubair   Buffalo 27.62^ nwi 1  
18 Swart, Trevor   Kaycee 27.66^ nwi 1  
19 Collen, Brandon   Buffalo 28.03^ nwi 1  
20 Bailey, Michael   Natrona county 28.06^ nwi 1  
21 Khork, Austin   Tongue River 28.20^ nwi 1  
22 Khan, Faisal   Sheridan 28.21^ nwi 1  
22 Grimes, Jeremy   Tongue River 28.21^ nwi 1  
24 Beltran, Alex   Nsi Academy 28.24^ nwi 1  
25 Fulfer, Derek   Natrona county 29.02^ nwi 1  
26 Skrlac, Matt   Sheridan 29.09^ nwi 1  
27 Watson, Tyler   Natrona county 35.49^ nwi 1  
28 Welch, Zac   Laurel 37.42^ nwi 1  
29 Carmon, Bishop   Cody 40.25^ nwi 1  
 
Mens 200m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 MaGill, Drew   Powell 22.75^ nwi 1 10
2 Bazemore, Nick   Campbell County 22.83^ nwi 1 8
3 Burke, Riley   Sturgis Brown 23.32^ nwi 1 6
4 Vollmar, Cody   Natrona county 23.61^ nwi 1 5
5 Gilmore, Colby   Powell 23.63^ nwi 1 4
6 Carrel, Seth   Sheridan 23.77^ nwi 1 3
7 Aipperspach, Tichun   Campbell County 23.93^ nwi 1 2
8 Albrecht, Jesse   Laurel 23.96^ nwi 1 1
9 Unknown Athlete   Natrona county 24.06^ nwi 1  
10 Fales, Matt   Cody 24.13^ nwi 1  
11 Unknown Athlete   Natrona county 24.18^ nwi 1  
12 Fenner, Aaron   Buffalo 24.23^ nwi 1  
13 Berkey, Charles   Campbell County 24.34^ nwi 1  
14 Mailloux, Tyrell   Laurel 24.37^ nwi 1  
15 Luhman, Dane   Laurel 24.44^ nwi 1  
16 Heaps, Taylor   Tongue River 24.47^ nwi 1  
17 Herrman, Joel   Sturgis Brown 24.62^ nwi 1  
18 Bell, Taylor   Buffalo 24.67^ nwi 1  
19 Meeboer, Chandler   Natrona county 24.70^ nwi 1  
20 Caro, James   Kaycee 24.87^ nwi 1  
21 Brayton, Birney   Sheridan 24.90^ nwi 1  
22 Brost, Trevor   Natrona county 25.19^ nwi 1  
23 Kiefer, Isaac   Buffalo 25.24^ nwi 1  
24 Straub, Shawn   Kaycee 25.25^ nwi 1  
25 Myler, Thomas   Natrona county 25.34^ nwi 1  
26 Mannweiler, Jon   Laurel 25.38^ nwi 1  
26 Fredrickson, Jonathon   Sturgis Brown 25.38^ nwi 1  
28 Lulius, Alex   Buffalo 25.48^ nwi 1  
29 Frey, Aspen   Sheridan 25.73^ nwi 1  
30 Clark, Billy   Nsi Academy 25.75^ nwi 1  
31 Schoeberl, Alex   Sturgis Brown 25.80^ nwi 1  
32 Webbs, Anton   Nsi Academy 26.03^ nwi 1  
33 Reddell, Kendrick   Nsi Academy 26.05^ nwi 1  
34 Wild, Russell   Cody 26.15^ nwi 1  
35 West, Joshua   Cody 26.55^ nwi 1  
36 Bunsu, Tanner   Nsi Academy 27.01^ nwi 1  
 
Mens 400m Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Stadick, Paul   Sheridan 55.18^ 1 10
2 Thomas, Jeff   Laurel 55.78^ 1 8
3 Hall, Ethan   Sheridan 56.46^ 1 6
4 Engen, Tim   Laurel 56.91^ 1 5
5 Tryon, Danny   Campbell County 59.31^ 1 4
6 Moffett, Clay   Kaycee 1:00.36^ 1 3
7 Wells, Cody   Kaycee 1:00.70^ 1 2
8 Newman, Tommie   Big Horn 1:01.58^ 1 1
9 Parker, Aaron   Natrona county 1:01.64^ 1  
10 Clemens, Braydon   Big Horn 1:01.85^ 1  
11 Provost, Danny   Campbell County 1:02.04^ 1  
12 Swart, Trevor   Kaycee 1:02.34^ 1  
13 Coughenour, Colby   Natrona county 1:02.65^ 1  
14 Hatton, Michael   Laurel 1:05.30^ 1  
-- Wagner, Dalton   Campbell County DQ 1  
 
Mens 400m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wood, Colton   Cody 50.56^ 1 10
2 Gilmore, Colby   Powell 51.42^ 1 8
3 Burke, Riley   Sturgis Brown 51.56^ 1 6
4 Heaps, Taylor   Tongue River 53.32^ 1 5
5 Edgmond, C j   Laurel 53.68^ 1 4
6 Powell, Jake   Natrona county 53.83^ 1 3
7 Schwieger, Ryan   Natrona county 53.95^ 1 2
8 Mannweiler, Jon   Laurel 54.10^ 1 1
9 Newlon, Anthony   Sheridan 54.59^ 1  
10 Oliver, Zach   Cody 55.04^ 1  
11 Passini, Trent   Big Horn 55.51^ 1  
12 Fischer, Danny   Campbell County 55.60^ 1  
13 Logan, Andrew   Natrona county 55.84^ 1  
14 Mirich, Wyatt   Big Horn 55.90^ 1  
15 Caro, James   Kaycee 56.17^ 1  
16 Bowers, Jakob   Powell 56.81^ 1  
17 McArthur, Marshal   Powell 56.99^ 1  
18 Wisecarver, Dustin   Sturgis Brown 57.12^ 1  
19 West, Joshua   Cody 57.14^ 1  
20 Howard, David   Campbell County 57.41^ 1  
21 Ward, Collin   Laurel 57.70^ 1  
22 Chamberlain, Kevin   Sturgis Brown 57.94^ 1  
23 Lulius, Alex   Buffalo 58.08^ 1  
24 Crippen, Tyson   Natrona county 58.13^ 1  
25 Ravert, Garrett   Natrona county 58.40^ 1  
26 Bunsu, Tanner   Nsi Academy 1:01.33^ 1  
27 Reddell, Kendrick   Nsi Academy 1:03.20^ 1  
28 Webbs, Anton   Nsi Academy 1:04.76^ 1  
 
Mens 800m Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jackson, Layton   Laurel 2:28.85^ 1 10
2 Williamson, Austin   Natrona county 2:29.91^ 1 8
3 Newman, Tommie   Big Horn 2:30.32^ 1 6
4 Schmidt, Tate   Laurel 2:31.19^ 1 5
5 Stevens, Randall   Nsi Academy 2:33.12^ 1 4
6 Brien, James   Nsi Academy 2:35.85^ 1 3
7 Holt, Barret   Cody 2:40.63^ 1 2
8 Bell, Blake   Buffalo 2:45.19^ 1 1
9 Koch, Dean   Kaycee 2:46.34^ 1  
10 Scantling, Darby   Buffalo 3:05.53^ 1  
 
Mens 800m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Morin, Dylan   Sheridan 2:00.06^ 1 10
2 Unknown Athlete   Natrona county 2:00.33^ 1 8
3 Erdahl, Scott   Ten Sleep 2:01.04^ 1 6
4 Simmons, Jacob   Sturgis Brown 2:01.43^ 1 5
5 Kiefer, Isaac   Buffalo 2:03.70^ 1 4
6 Thiel, Zach   Powell 2:05.38^ 1 3
7 Larson, Luke   Sturgis Brown 2:06.14^ 1 2
8 Haskins, Derek   Laurel 2:06.27^ 1 1
9 McCauley, Tyler   Powell 2:07.76^ 1  
10 Stamper, Robert   Laurel 2:08.12^ 1  
11 Garber, Chris   Sheridan 2:08.36^ 1  
12 Dietsche, Kyle   Sheridan 2:09.11^ 1  
13 Carey, Joe   Natrona county 2:09.57^ 1  
14 Aragon, Mckennon   Campbell County 2:09.81^ 1  
15 Lynn, Justin   Powell 2:10.32^ 1  
16 Sarcinella, Zach   Campbell County 2:10.72^ 1  
17 Jolovich, Cole   Tongue River 2:12.55^ 1  
18 Power, Zach   Campbell County 2:13.03^ 1  
19 Parmely, Bryce   Natrona county 2:14.54^ 1  
20 Ward, Collin   Laurel 2:17.64^ 1  
21 Goodell, Patrick   Sheridan 2:18.73^ 1  
22 Schuster, Jesse   Sturgis Brown 2:19.27^ 1  
23 West, Joshua   Cody 2:20.30^ 1  
24 McArthur, Marshal   Powell 2:22.51^ 1  
25 Hunsicker, Lane   Natrona county 2:25.48^ 1  
26 Hult, Jackson   Cody 2:28.34^ 1  
 
Mens 1600m Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Dickerson, Dylan   Natrona county 5:08.00^ 1 10
2 Riley, Colin   Campbell County 5:18.00^ 1 8
3 Kanta, Brandon   Laurel 5:21.00^ 1 6
4 Jackson, Layton   Laurel 5:24.00^ 1 5
5 Longbottom, Corey   Laurel 5:25.00^ 1 4
6 Williamson, Austin   Natrona county 5:27.00^ 1 3
7 Popke, Adam   Campbell County 5:32.00^ 1 1.50
7 Abernatha, Corbin   Sheridan 5:32.00^ 1 1.50
9 Brunson, Garret   Campbell County 5:41.00^ 1  
10 Reiter, Tanner   Laurel 5:46.00^ 1  
11 Stevens, Randall   Nsi Academy 6:04.00^ 1  
12 Koch, Dean   Kaycee 6:05.00^ 1  
13 McKenna, Dylan   Nsi Academy 6:23.00^ 1  
14 Scantling, Darby   Buffalo 6:25.00^ 1  
15 Wheeler, Casey   Laurel 6:57.00^ 1  
16 Grimes, Jeremy   Tongue River 7:18.00^ 1  
 
Mens 1600m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Morin, Dylan   Sheridan 4:20.57^ 1 10
2 Unknown Athlete   Natrona county 4:27.51^ 1 8
3 Erdahl, Scott   Ten Sleep 4:34.70^ 1 6
4 Simmons, Jacob   Sturgis Brown 4:39.42^ 1 5
5 Myers, Derek   Campbell County 4:40.44^ 1 4
6 Larson, Luke   Sturgis Brown 4:42.31^ 1 3
7 Aragon, Mckennon   Campbell County 4:43.03^ 1 2
8 Jolovich, Cole   Tongue River 4:49.95^ 1 0.50
8 Jolovich, Cody   Tongue River 4:49.95^ 1 0.50
10 Dietsche, Kyle   Sheridan 4:49.97^ 1  
11 Carey, Joe   Natrona county 4:51.00^ 1  
12 Kopplin, Clay   Sturgis Brown 4:52.16^ 1  
13 Andrew, Thomas   Campbell County 4:52.40^ 1  
14 Weidler, Logan   Laurel 4:54.22^ 1  
15 Hudson, Andrew   Natrona county 4:56.23^ 1  
16 Parmely, Bryce   Natrona county 4:57.60^ 1  
17 Friday, Bodie   Powell 4:58.00^ 1  
18 McKearney, Danny   Powell 4:58.05^ 1  
19 Feller, Andrew   Powell 4:58.68^ 1  
20 Goodell, Patrick   Sheridan 4:59.69^ 1  
21 Kelly, Joseph   Buffalo 5:05.77^ 1  
22 Doherty, Matt   Campbell County 5:07.54^ 1  
 
Mens 3200m Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Dickerson, Dylan   Natrona county 11:01.48^ 1 10
2 Abernatha, Corbin   Sheridan 11:34.16^ 1 8
3 Kanta, Brandon   Laurel 11:41.92^ 1 6
4 Longbottom, Corey   Laurel 11:52.01^ 1 5
5 McKenna, Dylan   Nsi Academy 12:33.34^ 1 4
6 Brien, James   Nsi Academy 12:33.62^ 1 3
7 Wheeler, Casey   Laurel 13:09.92^ 1 2
 
Mens 3200m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Byron, Brendan   Sheridan 10:14.83^ 1 10
2 Rotellini, Michael   Sheridan 10:23.09^ 1 8
3 Rodrigues, Jamon   Campbell County 10:31.83^ 1 6
4 Sprague, Hunter   Sturgis Brown 10:42.18^ 1 5
5 Gillum, Colten   Natrona county 10:49.63^ 1 4
6 McKearney, Danny   Powell 10:49.87^ 1 3
7 Weidler, Logan   Laurel 10:54.29^ 1 2
8 Marstaeller, Mike   Laurel 10:55.75^ 1 1
9 Feller, Andrew   Powell 10:56.74^ 1  
10 Bobbitt, Jeremy   Campbell County 11:00.41^ 1  
11 Simmons, Harrison   Campbell County 11:02.09^ 1  
12 Friday, Bodie   Powell 11:03.60^ 1  
13 Kelly, Joseph   Buffalo 11:10.98^ 1  
14 Bales, Steven   Sturgis Brown 11:17.45^ 1  
 
Mens 110m Hurdles Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wigglesworth, Matthew   Big Horn 17.35^ 1 10
2 Mock, Carson   Campbell County 18.10^ 1 8
3 Coorough, Skylar   Campbell County 18.17^ 1 6
4 Julian, Tyler   Sheridan 18.19^ 1 5
5 Clark, Billy   Nsi Academy 21.23^ 1 4
6 Phister, Brendon   Powell 21.35^ 1 3
7 Mason, Don   Cody 22.16^ 1 2
8 Hardisty, Trevor   Powell 25.98^ 1 1
 
Mens 110m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Sullivan, Kyle   Powell 14.98^ 1 10
2 Cragoe, Josh   Powell 15.17^ 1 8
3 Unknown Athlete   Natrona county 15.75^ 1 6
4 Eich, Nathan   Campbell County 15.82^ 1 5
5 Campbell, Aaron   Sheridan 15.95^ 1 4
6 Pieper, Nathan   Natrona county 16.54^ 1 3
7 Howard, David   Campbell County 16.59^ 1 2
8 Sellers, Garrett   Laurel 16.61^ 1 1
9 Shaw, Jeff   Campbell County 16.85^ 1  
10 Roberts, Kyle   Sheridan 16.98^ 1  
11 Olson, Till   Sturgis Brown 17.22^ 1  
12 Bisiar, Kristian   Natrona county 17.51^ 1  
13 Barnes, Braden   Natrona county 17.52^ 1  
14 Nicolds, Tyler   Natrona county 17.60^ 1  
15 LaFountain, Josh   Natrona county 17.92^ 1  
16 Morales, Tony   Laurel 18.15^ 1  
17 Fowler, Jerrett   Sturgis Brown 19.21^ 1  
18 Seghetti, Josh   Natrona county 19.28^ 1  
19 Maynard, Daniel   Sturgis Brown 21.02^ 1  
 
Mens 300m Hurdles Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Mock, Carson   Campbell County 44.97^ 1 10
2 Phister, Brendon   Powell 44.98^ 1 8
3 Julian, Tyler   Sheridan 45.77^ 1 6
4 Clark, Billy   Nsi Academy 50.46^ 1 5
5 Romanjenko, Chris   Sheridan 51.19^ 1 4
6 Khork, Austin   Tongue River 52.12^ 1 3
7 Kremers, Garrett   Kaycee 54.51^ 1 2
8 Hardisty, Trevor   Powell 1:02.30^ 1 1
 
Mens 300m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Sullivan, Kyle   Powell 40.33^ 1 10
2 Gillette, Tanner   Campbell County 42.29^ 1 8
3 Eich, Nathan   Campbell County 42.74^ 1 6
4 Morales, Tony   Laurel 43.14^ 1 5
5 Vinich, Kyle   Natrona county 43.47^ 1 4
6 Berg, Nathan   Sheridan 43.78^ 1 3
7 Barnes, Braden   Natrona county 43.79^ 1 2
8 Bisiar, Kristian   Natrona county 43.94^ 1 1
9 Olson, Till   Sturgis Brown 44.11^ 1  
10 Nicolds, Tyler   Natrona county 45.20^ 1  
11 Plymell, Nate   Tongue River 45.21^ 1  
12 Shaw, Jeff   Campbell County 45.47^ 1  
13 LaFountain, Josh   Natrona county 45.55^ 1  
14 Bazemore, Evan   Campbell County 46.20^ 1  
15 Maynard, Daniel   Sturgis Brown 46.23^ 1  
16 Fowler, Jerrett   Sturgis Brown 46.57^ 1  
17 Seghetti, Josh   Natrona county 46.79^ 1  
18 Dahlby, Daniel   Natrona county 47.16^ 1  
19 Lougee, Derek   Kaycee 47.83^ 1  
20 McConnell, Kent   Cody 47.96^ 1  
21 Martin, Andrew   Natrona county 52.64^ 1  
-- Mason, Don   Cody DQ 1  
 
Mens 4x100m Relay Junior Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Purcella, Hall,
Stadick, Wollen
  Sheridan 46.72^ 1 10
2 Erisman, Erisman,
Petty, Torres
  Campbell County 47.65^ 1 8
3 Hill, Li,
Martinez, Hunter
  Laurel 49.41^ 1 6
4 Craig, Herman,
Engen, Simanton
  Laurel 57.91^ 1  
 
Mens 4x100m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Bazemore, Bazemore,
Aippersp, Bigelow
  Campbell County 44.28^ 1 10
2 Bisiar, Martinez,
Shellenb, Vollmar
  Natrona county 44.72^ 1 8
3 Gilmore, Bowers,
Borja, Cragoe
  Powell 44.84^ 1 6
4 Brayton, Roberts,
Welch, Carrel
  Sheridan 44.85^ 1 5
5 Brost, Crippen,
Myler, Ravert
  Natrona county 46.28^ 1 4
6 Burke, Fowler,
Schoeber, Stumpf
  Sturgis Brown 46.31^ 1 3
7 Jolovich, Plymell,
Sami, Marsh
  Tongue River 49.20^ 1 2
-- Blanchar, Guthrie,
Dickson, Peck
  Cody DQ 1  
-- Bell, Kiefer,
Marton, Fenner
  Buffalo DQ 1  
-- Albrecht, Luhman,
Mailloux, Kaufman
  Laurel DQ 1  
 
Mens 4x400m Relay Junior Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Wagner, Jones,
Berkey, Sarcinel
  Campbell County 3:47.18^ 1 10
2 Hall, Kraft,
Larner, Purcella
  Sheridan 3:48.00^ 1 8
 
Mens 4x400m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Gilmore, Thiel,
Sullivan, Cragoe
  Powell 3:29.18^ 1 10
2 Carrel, Stadick,
Newlon, Dietsche
  Sheridan 3:35.96^ 1 8
3 Barnes, Meeboer,
Powell, Schwiege
  Natrona county 3:36.36^ 1 6
4 Passini, Stookey,
Wigglesw, Mirich
  Big Horn 3:41.48^ 1 5
5 Eichenbe, Fischer,
Aippersp, Petty
  Campbell County 3:42.47^ 1 4
6 Schoeber, Simmons,
Olson, Fredrick
  Sturgis Brown 3:43.99^ 1 3
7 Bohnet, Cloward,
Logan, Myler
  Natrona county 3:44.58^ 1 2
8 Edgmond, Luhman,
Thomas, Mannweil
  Laurel 3:47.55^ 1 1
9 Graves, Smith,
Oliver, Blanchar
  Cody 3:56.87^ 1  
 
Mens 4x800m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Haskins, Marstael,
Stamper, Ward
  Laurel 8:34.16^ 1 10
2 Byron, Garber,
Goodell, Rotellin
  Sheridan 8:36.22^ 1 8
3 Carey, Parmely,
Powell, Shutts
  Natrona county 8:43.19^ 1 6
4 Schuster, Chamberl,
Bales, Sprague
  Sturgis Brown 9:09.31^ 1 5
 
Mens Shot Put Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Michael, Garrett   Powell 39-04.50(12.00m) 1 10
2 Ford, Salem   Natrona county 38-06.00(11.73m) 1 8
3 Webb, Dakota   Natrona county 38-03.00(11.66m) 1 6
4 Howe, Trevor   Laurel 36-04.00(11.07m) 1 5
5 Webber, Kyle   Powell 36-02.50(11.04m) 1 4
6 McMillan, Drew   Cody 36-00.50(10.99m) 1 3
7 Shellenberger, Dillon   Natrona county 35-09.50(10.91m) 1 2
8 Feurt, Dakota   Natrona county 35-07.50(10.86m) 1 1
9 Manion, Alex   Natrona county 35-03.00(10.74m) 1  
10 Mills, John   Laurel 34-09.50(10.60m) 1  
11 Knudsen, Bryce   Campbell County 34-08.00(10.57m) 1  
12 Jones, Kyle   Natrona county 33-11.00(10.34m) 1  
13 Bjornestad, Jonathan   Powell 33-06.00(10.21m) 1  
14 Robinson, Lane   Kaycee 33-04.00(10.16m) 1  
15 Thurman, Morgan   Laurel 33-00.00(10.06m) 1  
16 Jurczewsky, Casey   Sheridan 32-11.50(10.05m) 1  
17 Newman, Tommie   Big Horn 32-09.00(9.98m) 1  
18 Parke, Dylan   Natrona county 32-03.00(9.83m) 1  
19 Foster, Curtis   Sheridan 31-11.00(9.73m) 1  
20 Murtha, Steven   Nsi Academy 31-09.50(9.69m) 1  
21 Bryan, Taven   Natrona county 31-05.50(9.59m) 1  
22 Dia, Lu'Aie   Natrona county 31-01.00(9.47m) 1  
23 Denney, Erik   Powell 30-06.00(9.30m) 1  
24 Sexton, Ethan   Big Horn 30-05.50(9.28m) 1  
25 Kelly, Justin   Natrona county 30-05.00(9.27m) 1  
26 Davenport, Preston   Big Horn 30-03.50(9.23m) 1  
27 Wells, Cody   Kaycee 30-01.00(9.17m) 1  
28 Bell, Blake   Buffalo 29-10.00(9.09m) 1  
29 Bailey, Michael   Natrona county 29-09.00(9.07m) 1  
30 Contreraz, Dallas   Laurel 29-03.50(8.93m) 1  
31 Williams, Walker   Cody 29-01.00(8.86m) 1  
32 Godwin, Mitch   Sheridan 28-04.50(8.65m) 1  
33 Flanagan, Quade   Laurel 27-09.50(8.47m) 1  
34 Myrick, Hunter   Powell 27-01.00(8.26m) 1  
35 Johnson, Kristopher   Big Horn 26-09.50(8.17m) 1  
36 Stahl, Caleb   Laurel 26-05.00(8.05m) 1  
37 Beltran, Alex   Nsi Academy 25-01.00(7.65m) 1  
38 Robinson, Thomas   Laurel 21-10.00(6.65m) 1  
39 Morgan, Holden   Nsi Academy 20-04.00(6.20m) 1  
 
Mens Shot Put Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Unknown Athlete   Natrona county 53-02.00(16.21m) 1 10
2 Bushnell, James   Cody 51-06.50(15.71m) 1 8
3 Bousa, Riley   Campbell County 48-00.00(14.63m) 1 6
4 Tuft, Jake   Natrona county 47-08.00(14.53m) 1 5
5 Beuster, Jacob   Powell 47-07.50(14.52m) 1 4
6 Blaylock, Andrew   Cody 46-04.50(14.14m) 1 3
7 Sleep, Vince   Powell 45-08.00(13.92m) 1 2
8 Lynch, Garrett   Powell 45-06.00(13.87m) 1 1
9 Alex, Sami   Tongue River 44-05.50(13.55m) 1  
10 Hepp, Jacob   Buffalo 43-10.00(13.36m) 1  
11 Gill, Jake   Campbell County 43-05.00(13.23m) 1  
12 Cimburek, Chase   Natrona county 42-11.00(13.08m) 1  
13 Green, Matt   Natrona county 42-10.00(13.06m) 1  
14 Unknown Athlete   Natrona county 42-06.00(12.95m) 1  
15 Myrick, Matt   Buffalo 42-04.00(12.90m) 1  
16 Urbaniak, Tanner   Sturgis Brown 41-11.00(12.78m) 1  
17 Hurley, Manny   Natrona county 40-11.50(12.48m) 1  
18 Lohof, Luke   Laurel 40-06.00(12.34m) 1  
19 Osborn, Dawson   Sheridan 40-01.00(12.22m) 1  
20 Holetz, Kyle   Laurel 39-07.00(12.07m) 1  
21 Britton, Adam   Natrona county 39-05.00(12.01m) 1  
22 Straub, Shawn   Kaycee 39-04.00(11.99m) 1  
23 Thomas, Jake   Natrona county 38-10.00(11.84m) 1  
24 Stumpf, Kyle   Sturgis Brown 38-08.00(11.79m) 1  
25 Botten, Cal   Sheridan 38-03.50(11.67m) 1  
26 Lindly, Dylan   Sheridan 35-09.50(10.91m) 1  
27 Blanchard, Chris   Nsi Academy 35-08.50(10.88m) 1  
28 Marsh, Kyle   Tongue River 35-07.00(10.85m) 1  
29 Duprel, Alex   Sturgis Brown 34-09.00(10.59m) 1  
30 Barbour, Taylor   Campbell County 34-07.00(10.54m) 1  
31 Bowen, Isaac   Sheridan 34-06.50(10.53m) 1  
32 Lougee, Derek   Kaycee 33-08.50(10.27m) 1  
33 Wallace, Harvey   Lodge Grass 32-10.00(10.01m) 1  
34 Bolin, Austin   Tongue River 32-07.00(9.93m) 1  
35 Walters, Spencer   Buffalo 32-05.00(9.88m) 1  
36 Kauffman, Garrett   Buffalo 31-10.50(9.72m) 1  
-- Bunsu, Tanner   Nsi Academy FOUL(--) 1  
 
Mens Discus Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Manion, Alex   Natrona county 115-05(35.18m) 1 10
2 Knudsen, Bryce   Campbell County 110-01(33.55m) 1 8
3 Shellenberger, Dillon   Natrona county 106-05(32.44m) 1 6
4 Webb, Dakota   Natrona county 105-01(32.03m) 1 5
5 Ford, Salem   Natrona county 102-04(31.19m) 1 4
6 Michael, Garrett   Powell 100-08(30.68m) 1 3
7 Parke, Dylan   Natrona county 100-01(30.51m) 1 2
8 Reiter, Tanner   Laurel 98-00(29.87m) 1 1
9 Myrick, Hunter   Powell 97-03(29.64m) 1  
10 Parker, Aaron   Natrona county 94-05(28.78m) 1  
11 Howe, Trevor   Laurel 92-11(28.32m) 1  
12 Dia, Lu'Aie   Natrona county 91-10(27.99m) 1  
13 Webber, Kyle   Powell 91-08(27.94m) 1  
14 Denney, Erik   Powell 90-09(27.66m) 1  
15 Bryan, Taven   Natrona county 90-00(27.43m) 1  
16 Feurt, Dakota   Natrona county 88-10(27.08m) 1  
17 Jurczewsky, Casey   Sheridan 87-00(26.52m) 1  
18 McMillan, Drew   Cody 85-09(26.14m) 1  
19 Hall, Ethan   Sheridan 85-06(26.06m) 1  
20 Kraft, Jordan   Natrona county 82-05(25.12m) 1  
21 Jones, Kyle   Natrona county 81-04(24.79m) 1  
22 Kelly, Justin   Natrona county 81-00(24.69m) 1  
23 Dobson, Jeremiah   Cody 80-06(24.54m) 1  
24 Bailey, Michael   Natrona county 80-05(24.51m) 1  
25 Mills, John   Laurel 79-07(24.26m) 1  
26 Murtha, Steven   Nsi Academy 77-07(23.65m) 1  
27 Bjornestad, Jonathan   Powell 76-11(23.44m) 1  
28 Godwin, Mitch   Sheridan 75-09(23.09m) 1  
29 Robinson, Lane   Kaycee 75-04(22.96m) 1  
30 Bummer, Merrick   Laurel 74-06(22.71m) 1  
31 Flanagan, Quade   Laurel 72-10(22.20m) 1  
32 Thurman, Morgan   Laurel 72-03(22.02m) 1  
33 Foster, Curtis   Sheridan 70-11(21.62m) 1  
34 Stahl, Caleb   Laurel 70-08(21.54m) 1  
35 Contreraz, Dallas   Laurel 70-00(21.34m) 1  
36 Sexton, Ethan   Big Horn 65-07(19.99m) 1  
37 Johnson, Kristopher   Big Horn 65-04(19.91m) 1  
38 Morgan, Holden   Nsi Academy 63-04(19.30m) 1  
39 Beltran, Alex   Nsi Academy 43-00(13.11m) 1  
 
Mens Discus Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Unknown Athlete   Natrona county 152-09(46.56m) 1 10
2 Bousa, Riley   Campbell County 143-01(43.61m) 1 8
3 Bushnell, James   Cody 137-11(42.04m) 1 6
4 Beuster, Jacob   Powell 134-07(41.02m) 1 5
5 Blaylock, Andrew   Cody 133-05(40.67m) 1 4
6 Tuft, Jake   Natrona county 131-10(40.18m) 1 3
7 Gill, Jake   Campbell County 131-02(39.98m) 1 2
8 Lohof, Luke   Laurel 128-11(39.29m) 1 1
9 Sleep, Vince   Powell 124-07(37.97m) 1  
10 Unknown Athlete   Natrona county 123-08(37.69m) 1  
11 Alex, Sami   Tongue River 123-06(37.64m) 1  
12 Lynch, Garrett   Powell 120-03(36.65m) 1  
13 Osborn, Dawson   Sheridan 119-04(36.37m) 1  
14 Hurley, Manny   Natrona county 114-03(34.82m) 1  
15 Green, Matt   Natrona county 114-02(34.80m) 1  
16 Britton, Adam   Natrona county 114-01(34.77m) 1  
17 Barbour, Taylor   Campbell County 108-02(32.97m) 1  
18 Thomas, Jake   Natrona county 106-01(32.33m) 1  
18 Bolin, Austin   Tongue River 106-01(32.33m) 1  
20 Hepp, Jacob   Buffalo 105-10(32.26m) 1  
21 Cimburek, Chase   Natrona county 103-08(31.60m) 1  
22 Myrick, Matt   Buffalo 99-11(30.45m) 1  
22 Urbaniak, Tanner   Sturgis Brown 99-11(30.45m) 1  
24 Lougee, Derek   Kaycee 97-08(29.77m) 1  
25 Bowen, Isaac   Sheridan 97-04(29.67m) 1  
26 Kauffman, Garrett   Buffalo 96-05(29.39m) 1  
27 Marsh, Kyle   Tongue River 92-01(28.07m) 1  
28 Wallace, Harvey   Lodge Grass 90-09(27.66m) 1  
29 Walters, Spencer   Buffalo 90-07(27.61m) 1  
30 Blanchard, Chris   Nsi Academy 86-04(26.31m) 1  
31 Bunsu, Tanner   Nsi Academy 81-08(24.89m) 1  
32 Duprel, Alex   Sturgis Brown 81-06(24.84m) 1  
33 Stumpf, Kyle   Sturgis Brown 68-02(20.78m) 1  
34 Grimes, Jeremy   Tongue River 62-04(19.00m) 1  
 
Mens High Jump Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Petty, Cole   Campbell County 5-07.00(1.70m) 1 10
2 Werner, Jake   Cody 5-07.00(1.70m) 1 8
3 Clark, Billy   Nsi Academy 5-05.00(1.65m) 1 6
4 Hatton, Michael   Laurel 5-03.00(1.60m) 1 5
5 Patterson, Tyler   Powell 5-03.00(1.60m) 1 4
6 Wagner, Dalton   Campbell County 5-01.00(1.55m) 1 2.50
6 Bureau, Ryan   Laurel 5-01.00(1.55m) 1 2.50
8 Torres, Richard   Campbell County 5-01.00(1.55m) 1 1
9 Sauskojus, Colin   Laurel 4-11.00(1.50m) 1  
9 Kremers, Garrett   Kaycee 4-11.00(1.50m) 1  
-- McKenna, Dylan   Nsi Academy NH(--) 1  
-- Wolcott, Parker   Laurel NH(--) 1  
-- Clemens, Tanner   Arvada Clearmont NH(--) 1  
 
Mens High Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Sullivan, Kyle   Powell 6-03.00(1.91m) 1 10
2 Unknown Athlete   Natrona county 6-01.00(1.85m) 1 8
3 Vinich, Kyle   Natrona county 5-11.00(1.80m) 1 6
4 Brannan, Dylan   Campbell County 5-11.00(1.80m) 1 5
5 Creager, Robert   Natrona county 5-09.00(1.75m) 1 4
7 Good, Cole   Powell 5-09.00(1.75m) 1 3
10 Howard, David   Campbell County 5-07.00(1.70m) 1  
8 Frey, Aspen   Sheridan 5-07.00(1.70m) 1 1.50
8 Bigelow, Taylor   Campbell County 5-07.00(1.70m) 1 1.50
11 Seghetti, Josh   Natrona county 5-05.00(1.65m) 1  
11 Cragoe, Hayden   Powell 5-05.00(1.65m) 1  
11 Straub, Shawn   Kaycee 5-05.00(1.65m) 1  
14 Eich, Nathan   Campbell County 5-05.00(1.65m) 1  
14 Matheison, Sawyer   Sturgis Brown 5-05.00(1.65m) 1  
14 LaFountain, Josh   Natrona county 5-05.00(1.65m) 1  
17 Pieper, Nathan   Natrona county 5-05.00(1.65m) 1  
17 Cutler, Mark   Sturgis Brown 5-05.00(1.65m) 1  
19 Podoll, Todd   Sturgis Brown 5-05.00(1.65m) 1  
20 Sellers, Garrett   Laurel 5-03.00(1.60m) 1  
20 Hult, Jackson   Cody 5-03.00(1.60m) 1  
22 Bennett, Cameron   Powell 5-03.00(1.60m) 1  
22 Martin, Andrew   Natrona county 5-03.00(1.60m) 1  
-- Jolovich, Cody   Tongue River NH(--) 1  
 
Mens Long Jump Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Craig, Jed   Laurel 18-03.00(5.56m) nwi 1 10
2 Werner, Jake   Cody 17-10.50(5.45m) nwi 1 8
3 Kraft, Jordan   Natrona county 17-09.50(5.42m) nwi 1 6
4 Torres, Richard   Campbell County 17-06.75(5.35m) nwi 1 5
5 Herman, Bryce   Laurel 17-02.00(5.23m) nwi 1 4
6 Thompson, Mitch   Laurel 17-01.00(5.21m) nwi 1 3
7 Patterson, Tyler   Powell 16-11.50(5.17m) nwi 1 2
8 Hembree, Treven   Laurel 16-04.50(4.99m) nwi 1 0.50
8 Moffett, Clay   Kaycee 16-04.50(4.99m) nwi 1 0.50
10 Craft, Jackson   Sheridan 16-03.50(4.97m) nwi 1  
11 Martinez, Matt   Laurel 16-03.00(4.95m) nwi 1  
11 Caro, James   Kaycee 16-03.00(4.95m) nwi 1  
13 Bureau, Ryan   Laurel 16-01.00(4.90m) nwi 1  
14 Tryon, Danny   Campbell County 16-00.75(4.90m) nwi 1  
15 Hult, Cody   Cody 15-10.00(4.83m) nwi 1  
15 Hanley, Nate   Natrona county 15-10.00(4.83m) nwi 1  
17 Collen, Brandon   Buffalo 15-06.75(4.74m) nwi 1  
18 Evans, Kian   Natrona county 15-05.50(4.71m) nwi 1  
19 Schmidt, Tate   Laurel 15-05.00(4.70m) nwi 1  
20 Fulfer, Derek   Natrona county 15-03.00(4.65m) nwi 1  
21 Coughenour, Colby   Natrona county 14-05.00(4.39m) nwi 1  
22 Wagner, Dalton   Campbell County 14-04.50(4.38m) nwi 1  
23 Clemens, Tanner   Arvada Clearmont 13-10.00(4.22m) nwi 1  
24 Webbs, Anton   Nsi Academy 13-07.25(4.15m) nwi 1  
25 Jones, Vincent   Campbell County 13-05.75(4.11m) nwi 1  
26 Lewis, Nick   Laurel 13-00.00(3.96m) nwi 1  
27 Watson, Tyler   Natrona county 9-01.25(2.77m) nwi 1  
-- Wolcott, Parker   Laurel FOUL(--) nwi 1  
-- Larner, Dakota   Sheridan FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Long Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Vinich, Kyle   Natrona county 20-01.50(6.13m) nwi 1 10
2 Fenner, Aaron   Buffalo 20-00.00(6.10m) nwi 1 8
3 Welch, Alex   Sheridan 20-00.00(6.10m) nwi 1 6
4 Wigglesworth, Matthew   Big Horn 19-11.50(6.08m) nwi 1 5
5 Wood, Colton   Cody 19-01.75(5.84m) nwi 1 4
6 White, Trevor   Campbell County 18-10.25(5.75m) nwi 1 3
7 Anderson, Cale   Powell 18-02.50(5.55m) nwi 1 2
8 Fales, Matt   Cody 18-02.00(5.54m) nwi 1 1
9 Stookey, Dylan   Big Horn 18-01.00(5.51m) nwi 1  
10 Kaufman, Chase   Laurel 18-00.25(5.49m) nwi 1  
11 Heaps, Taylor   Tongue River 17-10.75(5.45m) nwi 1  
12 Berg, Nathan   Sheridan 17-08.25(5.39m) nwi 1  
13 Bazemore, Nick   Campbell County 17-05.50(5.32m) nwi 1  
14 Bennett, Cameron   Powell 17-03.00(5.26m) nwi 1  
14 Crippen, Tyson   Natrona county 17-03.00(5.26m) nwi 1  
14 Carrel, Seth   Sheridan 17-03.00(5.26m) nwi 1  
17 Passini, Trent   Big Horn 17-02.25(5.24m) nwi 1  
18 Reddell, Kendrick   Nsi Academy 17-01.00(5.21m) nwi 1  
19 Podoll, Todd   Sturgis Brown 16-05.75(5.02m) nwi 1  
20 Ravert, Garrett   Natrona county 16-05.00(5.00m) nwi 1  
21 Martin, Andrew   Natrona county 15-05.75(4.72m) nwi 1  
22 Matheison, Sawyer   Sturgis Brown 15-04.75(4.69m) nwi 1  
23 Cutler, Mark   Sturgis Brown 14-08.00(4.47m) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Craig, Jed   Laurel 36-08.00(11.18m) nwi 1 10
2 Herman, Bryce   Laurel 36-02.00(11.02m) nwi 1 8
3 Larner, Dakota   Sheridan 35-11.00(10.95m) nwi 1 6
4 Hill, Grayson   Laurel 35-04.00(10.77m) nwi 1 5
5 Collen, Brandon   Buffalo 35-01.50(10.71m) nwi 1 4
6 Patterson, Tyler   Powell 34-11.25(10.65m) nwi 1 3
7 Holt, Barret   Cody 34-07.50(10.55m) nwi 1 2
8 Coorough, Skylar   Campbell County 34-06.25(10.52m) nwi 1 0.50
8 Cooper, Tommy   Laurel 34-06.25(10.52m) nwi 1 0.50
10 Li, Ira   Laurel 33-11.25(10.34m) nwi 1  
11 Craft, Jackson   Sheridan 33-07.25(10.24m) nwi 1  
12 Fulfer, Derek   Natrona county 33-05.50(10.20m) nwi 1  
13 Julian, Tyler   Sheridan 33-02.00(10.11m) nwi 1  
14 Coughenour, Colby   Natrona county 32-09.50(9.99m) nwi 1  
15 Kremers, Garrett   Kaycee 32-07.50(9.94m) nwi 1  
16 Khork, Austin   Tongue River 31-09.50(9.69m) nwi 1  
17 Evans, Kian   Natrona county 30-04.50(9.26m) nwi 1  
18 Stevens, Randall   Nsi Academy 29-06.25(9.00m) nwi 1  
19 Hanley, Nate   Natrona county 28-09.50(8.78m) nwi 1  
20 Mason, Don   Cody 28-00.50(8.55m) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 MaGill, Drew   Powell 42-05.00(12.93m) nwi 1 10
2 Mirich, Wyatt   Big Horn 40-06.50(12.36m) nwi 1 8
3 Meeboer, Chandler   Natrona county 40-01.00(12.22m) nwi 1 6
4 Wigglesworth, Matthew   Big Horn 39-11.00(12.17m) nwi 1 5
5 Pieper, Nathan   Natrona county 39-03.00(11.96m) nwi 1 4
6 Fales, Matt   Cody 38-07.50(11.77m) nwi 1 3
7 Anderson, Cale   Powell 37-07.75(11.47m) nwi 1 2
8 Creager, Robert   Natrona county 36-09.00(11.20m) nwi 1 1
9 Berg, Nathan   Sheridan 36-04.75(11.09m) nwi 1  
10 Good, Cole   Powell 36-03.75(11.07m) nwi 1  
11 Logan, Andrew   Natrona county 36-00.50(10.99m) nwi 1  
12 Podoll, Todd   Sturgis Brown 35-11.50(10.96m) nwi 1  
13 Dick, Jordan   Natrona county 34-06.25(10.52m) nwi 1  
14 Cutler, Mark   Sturgis Brown 34-02.50(10.43m) nwi 1  
15 Matheison, Sawyer   Sturgis Brown 31-09.50(9.69m) nwi 1  
-- Roberts, Kyle   Sheridan FOUL(--) nwi 1  
-- Cragoe, Hayden   Powell FOUL(--) nwi 1  
-- Guthrie, Zach   Cody FOUL(--) nwi 1  
-- Martin, Andrew   Natrona county FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Phister, Brendon   Powell 11-00.00(3.35m) 1 10
2 Fischer, Danny   Campbell County 10-06.00(3.20m) 1 8
3 Romanjenko, Chris   Sheridan 10-06.00(3.20m) 1 6
4 Hembree, Treven   Laurel 10-00.00(3.05m) 1 5
5 Craig, Jed   Laurel 9-06.00(2.90m) 1 4
6 Pettigrew, Ashton   Campbell County 8-06.00(2.59m) 1 3
7 Wolcott, Parker   Laurel 8-06.00(2.59m) 1 2
8 Thompson, Mitch   Laurel 7-06.00(2.29m) 1 1
9 Coughenour, Colby   Natrona county 7-06.00(2.29m) 1  
-- Kraft, Jordan   Natrona county NH(--) 1  
 
Mens Pole Vault Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Johnston, Jesse   Campbell County 15-00.00(4.57m) 1 10
2 Blanchard, Leighton   Cody 13-06.00(4.11m) 1 8
3 Eichenberger, Will   Campbell County 12-06.00(3.81m) 1 6
4 Plymell, Nate   Tongue River 12-06.00(3.81m) 1 5
5 Erisman, Dallas   Campbell County 12-06.00(3.81m) 1 4
6 Wild, Russell   Cody 12-00.00(3.66m) 1 3
7 Eliason, Brad   Campbell County 12-00.00(3.66m) 1 2
8 Marton, Dylan   Buffalo 11-06.00(3.51m) 1 1
9 Schultz, Gavin   Cody 11-06.00(3.51m) 1  
10 Campbell, Aaron   Sheridan 11-00.00(3.35m) 1  
10 Dahlby, Daniel   Natrona county 11-00.00(3.35m) 1  
12 Hunsicker, Lane   Natrona county 10-06.00(3.20m) 1  
13 Cragoe, Hayden   Powell 10-06.00(3.20m) 1  
14 Albrecht, Jesse   Laurel 9-06.00(2.90m) 1  
15 Cassen, Cody   Sturgis Brown 9-00.00(2.74m) 1  
-- Nicolds, Tyler   Natrona county NH(--) 1  
-- Bergland, Gunner   Sturgis Brown NH(--) 1  
 
Womens 100m Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Maddox, Halie   Natrona county 14.08^ nwi 1 10
2 Grammens, Kristin   Sheridan 14.21^ nwi 1 8
3 Witt, Skyler   Natrona county 14.27^ nwi 1 6
4 Swires, Jada   Powell 14.33^ nwi 1 5
5 Simmons, Della   Campbell County 14.58^ nwi 1 4
6 Kilts, Marie   Natrona county 14.59^ nwi 1 3
7 Fox, Ashley   Big Horn 14.61^ nwi 1 2
8 Ferguson, Lexis   Natrona county 14.66^ nwi 1 1
9 Gallup, Emma   Natrona county 14.67^ nwi 1  
10 Dwire, Danielle   Cody 14.69^ nwi 1  
11 White, Lakyn   Kaycee 14.76^ nwi 1  
12 Margharos, Lissa   Natrona county 14.79^ nwi 1  
13 Kalberer, Korrie   Powell 14.85^ nwi 1  
14 Bringas, Priscilla   Sheridan 14.97^ nwi 1  
15 Kilts, Kristen   Natrona county 15.02^ nwi 1  
16 Zerkle, Tessa   Natrona county 15.18^ nwi 1  
17 Bisiar, Jessica   Natrona county 15.26^ nwi 1  
18 Wells, Jackie   Sheridan 15.31^ nwi 1  
19 Manning, Becca   Kaycee 15.32^ nwi 1  
20 Olson, Mikala   Laurel 15.50^ nwi 1  
21 Kooper, Lexi   Sheridan 15.52^ nwi 1  
22 Carr, Sarah   Kaycee 15.58^ nwi 1  
23 Mandigo, Vernisha   Nsi Academy 15.60^ nwi 1  
24 Arno, Tori   Sheridan 15.85^ nwi 1  
25 Hall, Kelley   Sheridan 15.92^ nwi 1  
26 Rockafellow, Keely   Arvada Clearmont 16.06^ nwi 1  
27 Jelly, Alex   Arvada Clearmont 16.15^ nwi 1  
28 Zanfi, Elly   Tongue River 16.17^ nwi 1  
29 Flock, Savanna   Sheridan 16.23^ nwi 1  
30 Ogden, Ashley   Natrona county 16.24^ nwi 1  
31 Oryall, Sam   Sheridan 17.40^ nwi 1  
 
Womens 100m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Ireland, Brooke   Sturgis Brown 12.98^ nwi 1 10
2 Myers, Brooke   Cody 13.11^ nwi 1 8
3 Unknown Athlete   Natrona county 13.31^ nwi 1 6
4 Jackson, Rahnee   Natrona county 13.32^ nwi 1 5
5 Harrison, KaDee   Powell 13.64^ nwi 1 4
6 Sept, Cassidy   Laurel 13.65^ nwi 1 3
7 Seamans, Julia   Campbell County 13.75^ nwi 1 1.50
7 Gardner, Brynne   Sheridan 13.75^ nwi 1 1.50
9 Saenz, Brittany   Campbell County 13.80^ nwi 1  
9 Will, Mikayla   Sheridan 13.80^ nwi 1  
11 Horn, Shannon   Buffalo 13.84^ nwi 1  
12 Kretschman, Shayna   Arvada Clearmont 13.88^ nwi 1  
13 Hays, Melanie   Campbell County 13.91^ nwi 1  
14 Lewis, Taylor   Cody 13.93^ nwi 1  
15 Maze, Sarah   Tongue River 13.97^ nwi 1  
16 Popp, Brittany   Big Horn 14.00^ nwi 1  
17 Unknown Athlete   Natrona county 14.05^ nwi 1  
18 Tierney, Tessa   Sturgis Brown 14.07^ nwi 1  
19 Jacobs, Morgan   Sheridan 14.11^ nwi 1  
20 Belless, Kylee   Laurel 14.12^ nwi 1  
21 Ullery, Chelsea   Kaycee 14.13^ nwi 1  
22 Shuck, Andie   Sturgis Brown 14.38^ nwi 1  
23 Brown, Storiee   Natrona county 14.43^ nwi 1  
24 Brown, Monique   Cody 14.53^ nwi 1  
25 Lemmel, Alexis   Sturgis Brown 14.63^ nwi 1  
26 Ballek, Taylor   Buffalo 14.78^ nwi 1  
27 Herrmann, Bekki   Tongue River 15.00^ nwi 1  
28 Borgialli, MacKenzie   Buffalo 15.07^ nwi 1  
 
Womens 200m Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Gallup, Emma   Natrona county 28.81^ nwi 1 10
2 Adsit, Breanna   Campbell County 29.06^ nwi 1 8
3 Delano, Jordan   Natrona county 29.35^ nwi 1 6
4 Dwire, Danielle   Cody 29.48^ nwi 1 5
5 Lang, Alex   Campbell County 29.51^ nwi 1 4
6 Simmons, Della   Campbell County 29.63^ nwi 1 3
7 Fox, Ashley   Big Horn 29.75^ nwi 1 2
8 Witt, Skyler   Natrona county 29.88^ nwi 1 1
9 Swires, Jada   Powell 30.06^ nwi 1  
10 Jones, Jessica   Campbell County 30.53^ nwi 1  
11 Grammens, Kristin   Sheridan 30.78^ nwi 1  
12 Bringas, Priscilla   Sheridan 31.01^ nwi 1  
13 Kistler, Ali   Campbell County 31.02^ nwi 1  
14 White, Lakyn   Kaycee 31.11^ nwi 1  
15 Friedlan, Stephanie   Campbell County 31.33^ nwi 1  
16 Bisiar, Jessica   Natrona county 31.36^ nwi 1  
17 Kilts, Kristen   Natrona county 32.15^ nwi 1  
18 Olson, Mikala   Laurel 32.35^ nwi 1  
19 Kooper, Lexi   Sheridan 32.42^ nwi 1  
20 Prill, Stephanie   Sheridan 32.50^ nwi 1  
21 Mandigo, Vernisha   Nsi Academy 32.72^ nwi 1  
22 Ogden, Ashley   Natrona county 32.79^ nwi 1  
23 Wells, Jackie   Sheridan 32.89^ nwi 1  
24 Carr, Sarah   Kaycee 32.95^ nwi 1  
25 Hall, Kelley   Sheridan 33.05^ nwi 1  
26 Zanfi, Elly   Tongue River 33.62^ nwi 1  
27 Arno, Tori   Sheridan 33.65^ nwi 1  
28 Rockafellow, Keely   Arvada Clearmont 33.99^ nwi 1  
29 Jelly, Alex   Arvada Clearmont 34.44^ nwi 1  
30 Velazquez, Kianna   Laurel 35.21^ nwi 1  
31 Oryall, Sam   Sheridan 39.56^ nwi 1  
 
Womens 200m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Jackson, Rahnee   Natrona county 27.20^ nwi 1 10
2 Harrison, KaDee   Powell 28.29^ nwi 1 8
3 Unknown Athlete   Natrona county 28.41^ nwi 1 6
4 Hanewald, Paige   Natrona county 28.55^ nwi 1 5
5 Waetzig, Lindsey   Campbell County 28.81^ nwi 1 4
6 Brown, Storiee   Natrona county 29.08^ nwi 1 3
7 Sept, Cassidy   Laurel 29.17^ nwi 1 2
8 Prosser, Lindsay   Sturgis Brown 29.19^ nwi 1 1
9 Lensegrav, Brooke   Sturgis Brown 29.33^ nwi 1  
10 Brown, Monique   Cody 29.53^ nwi 1  
11 Horn, Shannon   Buffalo 29.55^ nwi 1  
12 Ullery, Chelsea   Kaycee 29.77^ nwi 1  
13 Gappa, Leslie   Laurel 29.98^ nwi 1  
14 Gibbs, Megan   Arvada Clearmont 30.46^ nwi 1  
15 Ballek, Taylor   Buffalo 30.60^ nwi 1  
16 Traeger, Kelcy   Laurel 31.67^ nwi 1  
 
Womens 400m Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Swan, Adriane   Sheridan 1:06.23^ 1 10
2 Friedlan, Stephanie   Campbell County 1:06.97^ 1 8
3 Fox, Ashley   Big Horn 1:07.89^ 1 6
4 Jones, Jessica   Campbell County 1:08.60^ 1 5
5 Witt, Skyler   Natrona county 1:08.69^ 1 4
6 Maddox, Halie   Natrona county 1:09.10^ 1 3
7 Kobold, Madeline   Big Horn 1:11.51^ 1 2
8 Kistler, Ali   Campbell County 1:13.64^ 1 1
9 Ogden, Ashley   Natrona county 1:15.34^ 1  
10 Eurich, Kimberly   Campbell County 1:16.17^ 1  
11 Hokanson, Laythn   Kaycee 1:16.53^ 1  
12 Zanfi, Elly   Tongue River 1:16.68^ 1  
13 Fauber, Faith   Kaycee 1:17.78^ 1  
14 Carr, Sarah   Kaycee 1:20.13^ 1  
15 Wilkes, Stacey   Kaycee 1:22.75^ 1  
 
Womens 400m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Murray, Desiree   Powell 1:00.42^ 1 10
2 Dannels, Bailie   Sheridan 1:01.92^ 1 8
3 Dooper, Bailey   Laurel 1:02.60^ 1 6
4 Beausoleil, Mikaela   Laurel 1:03.24^ 1 5
5 Unknown Athlete   Natrona county 1:04.19^ 1 4
6 Hays, Melanie   Campbell County 1:04.33^ 1 3
7 Lazarus, Ashley   Campbell County 1:04.34^ 1 2
8 Sanftner, Lindsay   Sturgis Brown 1:04.46^ 1 1
9 Maze, Sarah   Tongue River 1:04.77^ 1  
10 Hanewald, Paige   Natrona county 1:05.10^ 1  
11 Waetzig, Lindsey   Campbell County 1:05.53^ 1  
12 Lensegrav, Brooke   Sturgis Brown 1:05.74^ 1  
13 Roebling, Bailey   Arvada Clearmont 1:05.82^ 1  
14 Brown, Monique   Cody 1:05.89^ 1  
15 Brown, Storiee   Natrona county 1:06.24^ 1  
16 Prosser, Lindsay   Sturgis Brown 1:06.53^ 1  
17 Lewis, Toni   Cody 1:07.01^ 1  
18 Holiday, Kimberly   Cody 1:07.78^ 1  
19 Lemmel, Alexis   Sturgis Brown 1:07.89^ 1  
20 Unknown Athlete   Natrona county 1:07.96^ 1  
21 Ullery, Chelsea   Kaycee 1:08.91^ 1  
22 Borgialli, MacKenzie   Buffalo 1:09.71^ 1  
23 Hildebrand, Alyssa   Powell 1:10.44^ 1  
24 McArthur, Marquette   Powell 1:15.15^ 1  
25 Wallace, Stina   Lodge Grass 1:17.51^ 1  
 
Womens 800m Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Blake, Chelsea   Campbell County 2:34.63^ 1 10
2 Jensik, Erin   Sheridan 2:35.16^ 1 8
3 Swan, Adriane   Sheridan 2:50.97^ 1 6
4 Borah, Mariah   Natrona county 2:54.85^ 1 5
5 Jones, Chelsea   Kaycee 2:59.28^ 1 4
6 Voss, Shaina   Natrona county 3:10.88^ 1 3
7 Hokanson, Laythn   Kaycee 3:12.47^ 1 2
8 Manning, Becca   Kaycee 3:16.79^ 1 1
9 Hammond, Mariah   Sheridan 3:33.35^ 1  
10 Hokanson, Brekyn   Kaycee 3:42.16^ 1  
 
Womens 800m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ireland, Brooke   Sturgis Brown 2:25.53^ 1 10
2 Destefano, Audra   Campbell County 2:25.90^ 1 8
3 Wilhite, Ashlyn   Campbell County 2:27.06^ 1 6
4 Gorman, Erin   Campbell County 2:27.55^ 1 5
5 Brinegar, Anne   Cody 2:27.59^ 1 4
6 Phillips, Abby   Campbell County 2:29.70^ 1 3
7 MacDonald, Kassey   Powell 2:31.94^ 1 2
8 Morrow, Sierra   Powell 2:33.44^ 1 1
9 Sondag, Ashley   Natrona county 2:34.07^ 1  
10 Meirose, Lia   Sturgis Brown 2:36.98^ 1  
11 Garrison, Courtney   Cody 2:38.56^ 1  
12 Ostler, Addy   Tongue River 2:40.10^ 1  
13 Hensley, Chelsea   Laurel 2:40.66^ 1  
14 Maston, Makenna   Natrona county 2:47.99^ 1  
15 Cassen, Courtney   Sturgis Brown 2:48.50^ 1  
16 Unknown Athlete   Natrona county 2:50.06^ 1  
17 Streeter, Brylee   Kaycee 2:55.16^ 1  
18 Hildebrand, Alyssa   Powell 2:58.30^ 1  
19 Wallace, Stina   Lodge Grass 3:09.74^ 1  
20 Charges Strong, Autum   Lodge Grass 3:20.74^ 1  
 
Womens 1600m Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Brown, Michelle   Sheridan 6:23.00^ 1 10
2 Borah, Mariah   Natrona county 6:25.00^ 1 8
3 Custis, Jennifer   Big Horn 6:30.00^ 1 6
4 Voss, Shaina   Natrona county 6:51.00^ 1 5
5 Nielsen, Sarah   Tongue River 6:56.00^ 1 4
6 Wolf, Shaya   Buffalo 7:04.00^ 1 3
7 Hammond, Mariah   Sheridan 8:20.00^ 1 2
 
Womens 1600m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Peterson, Kahlie   Sturgis Brown 5:21.66^ 1 10
2 Brinegar, Anne   Cody 5:21.68^ 1 8
3 Destefano, Audra   Campbell County 5:25.49^ 1 6
4 Lyle, Della   Buffalo 5:34.45^ 1 5
5 Takahashi, Madeleine   Sturgis Brown 5:34.53^ 1 4
6 DeStefano, Quinn   Campbell County 5:40.22^ 1 3
7 Jeffries, Jessi   Campbell County 5:45.16^ 1 2
8 Morrow, Sierra   Powell 5:47.19^ 1 1
9 Sondag, Ashley   Natrona county 5:51.99^ 1  
9 Unknown Athlete   Natrona county 5:51.99^ 1  
11 Ostler, Addy   Tongue River 5:53.08^ 1  
12 Charges Strong, Autum   Lodge Grass 5:55.62^ 1  
13 Hutchinson, Amanda   Tongue River 5:56.39^ 1  
14 Mitchell, Tess   Powell 5:56.84^ 1  
15 Holiday, Kimberly   Cody 5:56.92^ 1  
16 Maston, Makenna   Natrona county 6:01.54^ 1  
17 Mutchler, Baillie   Sturgis Brown 6:03.38^ 1  
18 Anderson, Courtney   Sturgis Brown 6:08.41^ 1  
19 Hensley, Chelsea   Laurel 6:19.62^ 1  
20 Streeter, Brylee   Kaycee 6:22.24^ 1  
 
Womens 3200m Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Brown, Michelle   Sheridan 13:55.90^ 1 10
2 Custis, Jennifer   Big Horn 14:11.16^ 1 8
 
Womens 3200m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Simmons, Bridget   Campbell County 11:37.11^ 1 10
2 Phillips, Abby   Campbell County 11:38.23^ 1 8
3 Lyle, Della   Buffalo 12:11.81^ 1 6
4 Hauschild, Mckenna   Campbell County 12:14.41^ 1 5
5 Sharp, Sarah   Campbell County 12:15.35^ 1 4
6 Thorne, Jami   Campbell County 12:25.79^ 1 3
7 Wells, Tally   Powell 12:32.11^ 1 2
8 Sondag, Ashley   Natrona county 12:44.92^ 1 1
9 Neavill, Monica   Sheridan 13:09.39^ 1  
10 Hutchinson, Amanda   Tongue River 13:12.53^ 1  
11 Mitchell, Tess   Powell 13:15.84^ 1  
12 Casey, Regan   Laurel 13:44.24^ 1  
 
Womens 100m Hurdles Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Stedillie, Addison   Sheridan 18.23^ 1 10
2 Mirich, Jadyn   Big Horn 18.62^ 1 8
3 Delano, Jordan   Natrona county 18.89^ 1 6
4 Blare, Alex   Big Horn 19.14^ 1 5
5 Howard, Katie   Campbell County 19.27^ 1 4
6 Arno, Tori   Sheridan 19.32^ 1 3
7 Rapp, Claire   Sheridan 19.83^ 1 2
8 Benders, Tori   Laurel 19.97^ 1 1
9 Adsit, Breanna   Campbell County 20.09^ 1  
10 Zerkle, Tessa   Natrona county 20.20^ 1  
11 Prill, Stephanie   Sheridan 20.30^ 1  
12 Jackson-Brown, Carra   Natrona county 20.45^ 1  
13 Sweet, Hannah   Powell 20.57^ 1  
14 Kilts, Marie   Natrona county 21.14^ 1  
15 Studiner, Lauren   Laurel 21.18^ 1  
16 Manning, Becca   Kaycee 21.31^ 1  
17 Flom, Alex   Powell 21.57^ 1  
18 Guizar, Miriam   Campbell County 21.66^ 1  
19 Wilkes, Stacey   Kaycee 21.71^ 1  
20 Hall, Kelley   Sheridan 22.50^ 1  
21 Oryall, Sam   Sheridan 26.92^ 1  
 
Womens 100m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Andrie, Paula   Campbell County 16.43^ 1 10
2 Murray, Desiree   Powell 17.12^ 1 8
3 Nimick, Lindsay   Buffalo 17.33^ 1 6
4 Shackelford, Jandey   Campbell County 17.61^ 1 5
5 Jacobs, Morgan   Sheridan 17.74^ 1 4
6 Maddox, Lacee   Natrona county 17.80^ 1 3
7 Maxon, Courtney   Sturgis Brown 17.95^ 1 2
8 Thomas, Karly   Powell 18.03^ 1 1
9 Durham, Hannah   Cody 18.07^ 1  
10 Winsell, Jayce   Sturgis Brown 18.15^ 1  
11 Wagner, Stefanie   Campbell County 18.60^ 1  
12 Stahl, Sonya   Laurel 18.64^ 1  
13 Hinze, Allison   Cody 18.67^ 1  
14 Nepine, Braidyn   Tongue River 18.75^ 1  
15 Gibbs, Megan   Arvada Clearmont 20.27^ 1  
 
Womens 300m Hurdles Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wright, Mali   Big Horn 52.41^ 1 10
2 Popp, Brittany   Big Horn 52.93^ 1 8
3 Rapp, Claire   Sheridan 53.14^ 1 6
4 Delano, Jordan   Natrona county 54.48^ 1 5
5 Stedillie, Addison   Sheridan 55.14^ 1 4
6 Margharos, Lissa   Natrona county 55.64^ 1 3
7 Jackson-Brown, Carra   Natrona county 56.84^ 1 2
8 Zerkle, Tessa   Natrona county 56.97^ 1 1
9 Jones, Chelsea   Kaycee 57.32^ 1  
10 Manning, Becca   Kaycee 57.73^ 1  
11 Studiner, Lauren   Laurel 58.10^ 1  
12 Benders, Tori   Laurel 58.11^ 1  
13 Kilts, Marie   Natrona county 1:00.68^ 1  
14 Wilkes, Stacey   Kaycee 1:00.98^ 1  
15 Sweet, Hannah   Powell 1:01.04^ 1  
 
Womens 300m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Korpela, Claire   Sheridan 47.59^ 1 10
2 Buyan, Lauren   Sheridan 49.43^ 1 8
3 Thomas, Karly   Powell 50.51^ 1 6
4 Howard, Katie   Campbell County 50.65^ 1 5
5 Jacobs, Morgan   Sheridan 50.71^ 1 4
6 Winsell, Jayce   Sturgis Brown 51.29^ 1 3
7 Maddox, Lacee   Natrona county 51.35^ 1 2
8 Durham, Hannah   Cody 51.38^ 1 1
9 Maxon, Courtney   Sturgis Brown 51.76^ 1  
10 Hinze, Allison   Cody 52.01^ 1  
11 Wagner, Stefanie   Campbell County 53.55^ 1  
12 Gibbs, Megan   Arvada Clearmont 54.08^ 1  
13 Nimick, Lindsay   Buffalo 54.94^ 1  
14 Backman, Kathy   Natrona county 55.71^ 1  
15 Nepine, Braidyn   Tongue River 56.14^ 1  
 
Womens 4x100m Relay Junior Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Blare, Popp,
Kobold, Mirich
  Big Horn 56.12^ 1 10
2 Relay Team   Laurel 56.88^ 1 8
 
Womens 4x100m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Ireland, Tierney,
Maxon, Sanftner
  Sturgis Brown 51.37^ 1 10
2 Brown, Hanewald,
Brown, Jackson
  Natrona county 52.01^ 1 8
3 Korpela, Dannels,
Gardner, Will
  Sheridan 52.09^ 1 6
4 Adsit, Saenz,
Seamans, Lazarus
  Campbell County 52.71^ 1 5
5 Relay Team   Laurel 53.61^ 1 4
6 Herrmann, Vineyard,
Maze, Nepine
  Tongue River 55.16^ 1 3
7 Kretschm, Rockafel,
Gibbs, Roebling
  Arvada Clearmont 56.67^ 1 2
 
Womens 4x400m Relay Junior Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Relay Team   Laurel 4:33.06^ 1 10
2 Gallup, Margharo,
Ferguson, Borah
  Natrona county 4:33.90^ 1 8
3 Friedlan, Lang,
Kistler, Hays
  Campbell County 4:46.61^ 1 6
4 Fox, Kobold,
Mirich, Wright
  Big Horn 4:49.83^ 1 5
 
Womens 4x400m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Korpela, Dannels,
Buyan, Rotellin
  Sheridan 4:11.55^ 1 10
2 Wilhite, Waetzig,
Gorman, Blake
  Campbell County 4:16.69^ 1 8
3 Relay Team   Powell 4:21.53^ 1 6
4 Tierney, Shuck,
Lemmel, Takahash
  Sturgis Brown 4:24.01^ 1 5
5 Relay Team   Cody 4:25.46^ 1 4
6 Borgiall, Ballek,
Nimick, Lyle
  Buffalo 4:37.51^ 1 3
7 Maston, Sondag,
Sondag, Backman
  Natrona county 4:49.36^ 1 2
8 Hutchins, Nielsen,
Ostler, Nepine
  Tongue River 4:52.34^ 1 1
 
Womens 4x800m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Buyan, Neavill,
Jensik, Rotellin
  Sheridan 10:32.31^ 1 10
2 Relay Team   Laurel 10:42.89^ 1 8
 
Womens Shot Put Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Harrington, Shawnea   Powell 31-00.50(9.46m) 1 10
2 Brady, Lex   Powell 30-05.00(9.27m) 1 8
3 Sleep, Tori   Powell 30-03.50(9.23m) 1 6
4 Jones, Kylie   Natrona county 30-02.00(9.19m) 1 5
5 Slominski, Hannah   Natrona county 28-08.50(8.75m) 1 4
6 Bertagnole, Lindsey   Natrona county 28-07.00(8.71m) 1 2
6 Fauber, Kendi   Kaycee 28-07.00(8.71m) 1 2
6 Flock, Savanna   Sheridan 28-07.00(8.71m) 1 2
9 Sullivan, Crysta   Campbell County 27-05.00(8.36m) 1  
10 Gray, Abby   Natrona county 27-04.00(8.33m) 1  
11 Heinert, Baxter   Powell 27-03.00(8.31m) 1  
12 Hetzel, Lori   Powell 27-01.50(8.27m) 1  
13 Claney, Katie   Natrona county 26-04.00(8.03m) 1  
14 Neilsen, Crystal   Laurel 26-03.00(8.00m) 1  
15 Asay, Ashley   Cody 25-04.00(7.72m) 1  
16 Hoffman, Sherae   Natrona county 24-09.50(7.56m) 1  
17 Acord, Carmen   Campbell County 24-07.00(7.49m) 1  
18 Pinter, Alice   Powell 24-03.00(7.39m) 1  
19 Hons, Kayli   Laurel 24-02.00(7.37m) 1  
19 Lund, Megan   Kaycee 24-02.00(7.37m) 1  
21 Christiansen, Dalayna   Laurel 23-10.50(7.28m) 1  
22 Neilsen, Kayla   Laurel 23-03.00(7.09m) 1  
23 Mauck, Courtney   Buffalo 23-02.00(7.06m) 1  
24 Ellingrod, Lorianne   Arvada Clearmont 22-08.50(6.92m) 1  
25 Snyder, Brittini   Campbell County 22-07.00(6.88m) 1  
26 Fauber, Faith   Kaycee 22-05.00(6.83m) 1  
26 Adams, Tucker   Campbell County 22-05.00(6.83m) 1  
28 Mills, Julia   Laurel 22-01.00(6.73m) 1  
28 Kooper, Lexi   Sheridan 22-01.00(6.73m) 1  
30 Fieldgrove, Ana   Buffalo 21-08.00(6.60m) 1  
31 Solaas, Mary   Campbell County 21-04.50(6.52m) 1  
32 Hensman, Heather   Powell 20-10.50(6.36m) 1  
33 Rodriquez, Michaela   Laurel 20-08.00(6.30m) 1  
34 Kalberer, Korrie   Powell 20-05.50(6.24m) 1  
35 Crone, Sarah   Campbell County 20-04.50(6.21m) 1  
36 Calvert, Dacia   Campbell County 19-07.50(5.98m) 1  
37 Blakeman, Carrie   Campbell County 19-01.50(5.83m) 1  
38 Mendez, Stephanie   Campbell County 19-01.00(5.82m) 1  
39 Fox, Taylor   Laurel 18-05.50(5.63m) 1  
40 Hokanson, Brekyn   Kaycee 18-01.50(5.52m) 1  
 
Womens Shot Put Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Allen, Avery   Natrona county 37-05.50(11.42m) 1 10
2 Colling, Emylee   Laurel 36-09.50(11.21m) 1 8
3 Roberts, Sylvan   Cody 36-09.00(11.20m) 1 6
4 Colling, Chelsee   Laurel 35-06.50(10.83m) 1 5
5 Butcher, McKenzie   Sheridan 33-03.50(10.15m) 1 4
6 Koski, Cassidy   Campbell County 33-00.00(10.06m) 1 3
7 Thar, Shaylee   Campbell County 32-09.00(9.98m) 1 2
8 Herrmann, Bekki   Tongue River 32-06.00(9.91m) 1 1
9 Slominski, Lacey   Natrona county 31-05.00(9.58m) 1  
10 Christenson, Shayla   Sheridan 31-03.50(9.54m) 1  
11 Terry, Ashley   Natrona county 30-05.00(9.27m) 1  
12 Main, Gabby   Sturgis Brown 29-10.00(9.09m) 1  
13 Stroup, Megan   Sheridan 29-08.50(9.06m) 1  
14 McArthur, Marquette   Powell 29-07.50(9.03m) 1  
15 Budge, Lexi   Laurel 28-06.00(8.69m) 1  
16 Burrell, Sara   Sheridan 28-02.50(8.60m) 1  
17 Groves, Hannah   Powell 28-00.50(8.55m) 1  
18 Sissel, Sam   Laurel 27-09.00(8.46m) 1  
19 Kath, Emily   Powell 27-08.00(8.43m) 1  
20 Elliott, Sarah   Natrona county 27-02.00(8.28m) 1  
 
Womens Discus Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Fauber, Kendi   Kaycee 87-02(26.57m) 1 10
2 Slominski, Hannah   Natrona county 86-01(26.24m) 1 8
3 Pinter, Alice   Powell 85-04(26.01m) 1 6
4 Heinert, Baxter   Powell 85-00(25.91m) 1 5
5 Sleep, Tori   Powell 81-03(24.77m) 1 4
6 Harrington, Shawnea   Powell 81-00(24.69m) 1 3
7 Hoffman, Sherae   Natrona county 80-09(24.61m) 1 2
8 Mills, Julia   Laurel 80-00(24.38m) 1 1
9 Brady, Lex   Powell 78-11(24.05m) 1  
10 Hetzel, Lori   Powell 77-01(23.50m) 1  
11 Crone, Sarah   Campbell County 75-08(23.06m) 1  
12 Jones, Kylie   Natrona county 75-04(22.96m) 1  
13 Gray, Abby   Natrona county 73-07(22.43m) 1  
14 Lund, Megan   Kaycee 72-06(22.10m) 1  
15 Solaas, Mary   Campbell County 70-06(21.49m) 1  
16 Mauck, Courtney   Buffalo 70-05(21.46m) 1  
17 Kalberer, Korrie   Powell 68-05(20.85m) 1  
17 Kooper, Lexi   Sheridan 68-05(20.85m) 1  
19 Neilsen, Kayla   Laurel 68-03(20.80m) 1  
20 Snyder, Brittini   Campbell County 68-01(20.75m) 1  
21 Claney, Katie   Natrona county 66-00(20.12m) 1  
22 Hensman, Heather   Powell 64-02(19.56m) 1  
23 Flock, Savanna   Sheridan 63-01(19.23m) 1  
24 Fieldgrove, Ana   Buffalo 62-01(18.92m) 1  
25 Neilsen, Crystal   Laurel 61-09(18.82m) 1  
26 Adams, Tucker   Campbell County 61-00(18.59m) 1  
27 Fox, Taylor   Laurel 60-08(18.49m) 1  
28 Acord, Carmen   Campbell County 60-07(18.47m) 1  
29 Christiansen, Dalayna   Laurel 56-05(17.20m) 1  
30 Calvert, Dacia   Campbell County 51-00(15.54m) 1  
30 Mandigo, Vernisha   Nsi Academy 51-00(15.54m) 1  
32 Mendez, Stephanie   Campbell County 48-04(14.73m) 1  
33 Carr, Sarah   Kaycee 46-00(14.02m) 1  
34 Hokanson, Brekyn   Kaycee 45-08(13.92m) 1  
35 Blakeman, Carrie   Campbell County 44-11(13.69m) 1  
36 Rodriquez, Michaela   Laurel 41-01(12.52m) 1  
-- Hons, Kayli   Laurel FOUL(--) 1  
-- Bertagnole, Lindsey   Natrona county FOUL(--) 1  
 
Womens Discus Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Allen, Avery   Natrona county 127-04(38.81m) 1 10
2 McArthur, Marquette   Powell 107-10(32.87m) 1 8
3 Roberts, Sylvan   Cody 103-02(31.45m) 1 6
4 Burrell, Sara   Sheridan 102-04(31.19m) 1 5
5 Terry, Ashley   Natrona county 96-01(29.29m) 1 4
6 Koski, Cassidy   Campbell County 92-04(28.14m) 1 3
7 Butcher, McKenzie   Sheridan 90-09(27.66m) 1 2
8 Thar, Shaylee   Campbell County 89-09(27.36m) 1 1
9 Elliott, Sarah   Natrona county 89-05(27.25m) 1  
10 Budge, Lexi   Laurel 85-07(26.09m) 1  
11 Christenson, Shayla   Sheridan 83-00(25.30m) 1  
12 Sullivan, Crysta   Campbell County 81-07(24.87m) 1  
13 Sissel, Sam   Laurel 79-11(24.36m) 1  
14 Groves, Hannah   Powell 79-04(24.18m) 1  
15 Slominski, Lacey   Natrona county 77-11(23.75m) 1  
16 Herrmann, Bekki   Tongue River 76-05(23.29m) 1  
17 Gladsen, Aleesha   Campbell County 71-06(21.79m) 1  
18 Colling, Emylee   Laurel 69-08(21.23m) 1  
19 Colling, Chelsee   Laurel 64-09(19.74m) 1  
-- Main, Gabby   Sturgis Brown FOUL(--) 1  
-- Kath, Emily   Powell FOUL(--) 1  
 
Womens High Jump Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Jackson-Brown, Carra   Natrona county 4-07.00(1.40m) 1 10
2 Jensik, Erin   Sheridan 4-05.00(1.35m) 1 8
3 Mogan, Angie   Laurel 4-03.00(1.30m) 1 6
4 Warner, Sophie   Cody 4-03.00(1.30m) 1 5
5 Marshall, Samantha   Cody 4-03.00(1.30m) 1 4
6 Fauber, Faith   Kaycee 4-03.00(1.30m) 1 3
7 Fox, Taylor   Laurel 4-01.00(1.24m) 1 2
8 Christiansen, Dalayna   Laurel 4-01.00(1.24m) 1 1
9 Ullery, Chelsea   Kaycee 3-11.00(1.19m) 1  
9 Ellingrod, Lorianne   Arvada Clearmont 3-11.00(1.19m) 1  
9 Jones, Chelsea   Kaycee 3-11.00(1.19m) 1  
 
Womens High Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Vineyard, Hunter   Tongue River 5-03.00(1.60m) 1 10
2 Myers, Brooke   Cody 5-03.00(1.60m) 1 8
3 Ostrom, Kendra   Powell 4-11.00(1.50m) 1 6
4 Seamans, Julia   Campbell County 4-11.00(1.50m) 1 5
5 Poppleton, Dusti   Campbell County 4-09.00(1.45m) 1 4
6 Kobold, Madeline   Big Horn 4-09.00(1.45m) 1 2.50
6 Mirich, Jadyn   Big Horn 4-09.00(1.45m) 1 2.50
8 Bruch, Annie   Sturgis Brown 4-07.00(1.40m) 1 1
9 Morton, Taylor   Cody 4-07.00(1.40m) 1  
10 Howard, Katie   Campbell County 4-05.00(1.35m) 1  
10 Prosser, Lindsay   Sturgis Brown 4-05.00(1.35m) 1  
12 Lynn, Cassidy   Powell 4-05.00(1.35m) 1  
 
Womens Long Jump Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Adsit, Breanna   Campbell County 14-11.50(4.56m) nwi 1 10
2 Wright, Mali   Big Horn 13-02.00(4.01m) nwi 1 8
3 McFate, KayLee   Laurel 13-01.25(3.99m) nwi 1 6
4 Dwire, Danielle   Cody 12-10.25(3.92m) nwi 1 5
5 Fox, Taylor   Laurel 12-07.50(3.85m) nwi 1 4
6 Maddox, Halie   Natrona county 12-04.50(3.77m) nwi 1 3
7 Mogan, Angie   Laurel 12-03.50(3.75m) nwi 1 2
8 Prill, Stephanie   Sheridan 12-01.25(3.69m) nwi 1 0.50
8 White, Lakyn   Kaycee 12-01.25(3.69m) nwi 1 0.50
10 Witt, Skyler   Natrona county 12-00.25(3.66m) nwi 1  
11 Kilts, Kristen   Natrona county 11-10.50(3.62m) nwi 1  
12 Bringas, Priscilla   Sheridan 11-10.25(3.61m) nwi 1  
13 McMurray, Anna   Laurel 11-10.00(3.61m) nwi 1  
14 Edstrom, Londyn   Buffalo 10-06.75(3.22m) nwi 1  
-- Swires, Jada   Powell FOUL(--) nwi 1  
-- Grammens, Kristin   Sheridan FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Long Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Lazarus, Ashley   Campbell County 15-11.75(4.87m) nwi 1 10
2 Andrie, Paula   Campbell County 15-10.00(4.83m) nwi 1 8
3 Bales, Anna   Cody 15-09.75(4.82m) nwi 1 6
4 Poppleton, Dusti   Campbell County 15-09.25(4.81m) nwi 1 5
5 Will, Mikayla   Sheridan 15-07.25(4.76m) nwi 1 4
6 Horn, Shannon   Buffalo 15-06.75(4.74m) nwi 1 3
7 Beausoleil, Mikaela   Laurel 15-06.25(4.73m) nwi 1 2
8 Seamans, Julia   Campbell County 15-02.00(4.62m) nwi 1 1
9 Jackson, Rahnee   Natrona county 15-01.50(4.61m) nwi 1  
9 Kretschman, Shayna   Arvada Clearmont 15-01.50(4.61m) nwi 1  
11 MacDonald, Kassey   Powell 15-00.00(4.57m) nwi 1  
12 Maze, Sarah   Tongue River 14-06.50(4.43m) nwi 1  
13 Gappa, Leslie   Laurel 14-04.50(4.38m) nwi 1  
14 Dooper, Bailey   Laurel 14-03.25(4.35m) nwi 1  
15 Blare, Alex   Big Horn 14-01.75(4.31m) nwi 1  
15 Steinmetz, Ashley   Laurel 14-01.75(4.31m) nwi 1  
17 Ostrom, Kendra   Powell 14-01.50(4.31m) nwi 1  
18 Gardner, Brynne   Sheridan 14-00.25(4.27m) nwi 1  
19 Bruch, Annie   Sturgis Brown 13-04.50(4.08m) nwi 1  
19 Lensegrav, Brooke   Sturgis Brown 13-04.50(4.08m) nwi 1  
21 Lyon, Klara   Sturgis Brown 13-02.25(4.02m) nwi 1  
22 Backman, Kathy   Natrona county 13-02.00(4.01m) nwi 1  
23 Borgialli, MacKenzie   Buffalo 12-06.50(3.82m) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Jackson-Brown, Carra   Natrona county 29-01.50(8.88m) nwi 1 10
2 Zerkle, Tessa   Natrona county 29-01.25(8.87m) nwi 1 8
3 Maddox, Halie   Natrona county 28-04.50(8.65m) nwi 1 6
4 McFate, KayLee   Laurel 28-02.00(8.59m) nwi 1 5
5 Mogan, Angie   Laurel 27-05.50(8.37m) nwi 1 4
6 Stedillie, Addison   Sheridan 27-05.00(8.36m) nwi 1 3
7 Rapp, Claire   Sheridan 26-10.00(8.18m) nwi 1 2
8 White, Lakyn   Kaycee 26-08.75(8.15m) nwi 1 1
9 Nielsen, Sarah   Tongue River 25-11.25(7.91m) nwi 1  
10 Edstrom, Londyn   Buffalo 24-11.75(7.61m) nwi 1  
11 Bisiar, Jessica   Natrona county 24-10.75(7.59m) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Andrie, Paula   Campbell County 34-11.50(10.66m) nwi 1 10
2 Belless, Kylee   Laurel 32-03.00(9.83m) nwi 1 8
3 Poppleton, Dusti   Campbell County 32-01.25(9.79m) nwi 1 6
4 Will, Mikayla   Sheridan 31-06.50(9.61m) nwi 1 5
5 Rotellini, Katie   Sheridan 31-04.75(9.57m) nwi 1 4
6 Meirose, Lia   Sturgis Brown 31-03.00(9.53m) nwi 1 3
7 Shackelford, Jandey   Campbell County 30-08.50(9.36m) nwi 1 1
7 Roebling, Bailey   Arvada Clearmont 30-08.50(9.36m) nwi 1 1
7 Steinmetz, Ashley   Laurel 30-08.50(9.36m) nwi 1 1
10 Gappa, Leslie   Laurel 30-05.75(9.29m) nwi 1  
11 Horn, Shannon   Buffalo 30-05.25(9.28m) nwi 1  
12 Jacobs, Morgan   Sheridan 30-02.75(9.21m) nwi 1  
13 Harrison, KaDee   Powell 30-02.00(9.19m) nwi 1  
14 Blare, Alex   Big Horn 30-00.00(9.14m) nwi 1  
15 Lensegrav, Brooke   Sturgis Brown 29-10.00(9.09m) nwi 1  
15 Hanewald, Paige   Natrona county 29-10.00(9.09m) nwi 1  
17 Lewis, Toni   Cody 29-09.75(9.09m) nwi 1  
18 Bruch, Annie   Sturgis Brown 28-08.75(8.76m) nwi 1  
19 Lynn, Cassidy   Powell 27-02.50(8.29m) nwi 1  
 
Womens Pole Vault Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Ferguson, Lexis   Natrona county 9-00.00(2.74m) 1 10
2 Kistler, Ali   Campbell County 8-06.00(2.59m) 1 8
3 Lang, Alex   Campbell County 7-06.00(2.29m) 1 6
4 Delano, Jordan   Natrona county 6-06.00(1.98m) 1 4.50
4 Bisiar, Jessica   Natrona county 6-06.00(1.98m) 1 4.50
6 Streeter, Brylee   Kaycee 5-06.00(1.68m) 1 3
7 McMurray, Anna   Laurel 5-06.00(1.68m) 1 2
-- Prill, Stephanie   Sheridan NH(--) 1  
 
Womens Pole Vault Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Andrie, Paula   Campbell County 11-06.00(3.51m) 1 10
2 Bales, Anna   Cody 11-00.00(3.35m) 1 8
3 Hays, Melanie   Campbell County 9-00.00(2.74m) 1 6
4 Saenz, Brittany   Campbell County 9-00.00(2.74m) 1 5
5 Ballek, Taylor   Buffalo 8-06.00(2.59m) 1 4
6 Stahl, Sonya   Laurel 7-06.00(2.29m) 1 2.50
6 Wagner, Stefanie   Campbell County 7-06.00(2.29m) 1 2.50
8 Traeger, Kelcy   Laurel 7-06.00(2.29m) 1 1
9 Cassen, Courtney   Sturgis Brown 7-00.00(2.13m) 1  
-- Lyon, Klara   Sturgis Brown NH(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Women - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Campbell County High Schoo 189 2) Sheridan High School 85.50 3) Natrona 79 4) Powell 63 5) Sturgis Brown High School 60 6) Cody High School 59 7) Laurel High School Girls 55.50 8) Buffalo High School 27 9) Tongue River High School 15 10) Big Horn HS 5 11) Arvada/Clearmont High Scho 3 Women - Junior Varsity - Team Rankings - 16 Events Scored =============================================================================== 1) Natrona 167 2) Sheridan High School 94.50 3) Big Horn HS 80 4) Campbell County High Scho 77 5) Laurel High School Girls 52 6) Powell 47 7) Kaycee Schools 26.50 8) Cody High School 19 9) Tongue River High School 4 10) Buffalo High School 3 Men - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Natrona 134 2) CAM 120.50 3) Powell 117 4) Sheridan High School 79.50 5) Cody High School 58 6) Sturgis Brown High School 43 7) Laurel HS 28 8) Big Horn HS 23 9) Buffalo High School 13 9) Tongue River High School 13 11) Ten Sleep 12 12) Natrona Orange 11 Men - Junior Varsity - Team Rankings - 16 Events Scored =============================================================================== 1) Laurel HS 139.50 2) CAM 132.50 3) Natrona Black 87.50 4) Sheridan High School 86.50 5) Powell 53.50 6) NSI Academy 29 7) Cody High School 25 8) Big Horn HS 17 9) Kaycee Schools 8.50 10) Buffalo High School 5 11) Tongue River High School 3 Women - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Campbell County High Schoo 189 2) Sheridan High School 85.50 3) Natrona 79 4) Powell 63 5) Sturgis Brown High School 60 6) Cody High School 59 7) Laurel High School Girls 55.50 8) Buffalo High School 27 9) Tongue River High School 15 10) Big Horn HS 5 11) Arvada/Clearmont High Scho 3 Women - Junior Varsity - Team Rankings - 16 Events Scored =============================================================================== 1) Natrona 167 2) Sheridan High School 94.50 3) Big Horn HS 80 4) Campbell County High Scho 77 5) Laurel High School Girls 52 6) Powell 47 7) Kaycee Schools 26.50 8) Cody High School 19 9) Tongue River High School 4 10) Buffalo High School 3 Men - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Natrona 134 2) CAM 120.50 3) Powell 117 4) Sheridan High School 79.50 5) Cody High School 58 6) Sturgis Brown High School 43 7) Laurel HS 28 8) Big Horn HS 23 9) Buffalo High School 13 9) Tongue River High School 13 11) Ten Sleep 12 12) Natrona Orange 11 Men - Junior Varsity - Team Rankings - 16 Events Scored =============================================================================== 1) Laurel HS 139.50 2) CAM 132.50 3) Natrona Black 87.50 4) Sheridan High School 86.50 5) Powell 53.50 6) NSI Academy 29 7) Cody High School 25 8) Big Horn HS 17 9) Kaycee Schools 8.50 10) Buffalo High School 5 11) Tongue River High School 3

 

Post to:
Post as: 
History for Dan Hansen Invitational
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2015 1   1    
2014 1   1    
2013 1   1    
2012 1   1    
2011 2   2    
2010 1   1    
Hashtags:None