Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

Folders

2012 Results - Dan Hansen Invitational(Apr 21st 2012, 10:29pm)
 

News

 

2012 Results - Dan Hansen Invitational

Published by
RunnerSpace.com/HighSchool   Apr 21st 2012, 10:29pm
Dan Hansen Invitational - Apr 21, 2012
Sheridan High School, Scott Field, Sheridan, WY, US
 
Men: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 110h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Women: 100m | 200m | 400m | 800m | 1600m | 3200m | 100h | 300h | 4x100m | 4x400m | 4x800m | Shot | Discus | HJ | LJ | TJ | PV

Team Scores
 
Mens 100m Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Jacobs, Joe   Natrona county 11.91 nwi 6 10
2 Suchor, Dalton   Campbell County 12.12 nwi 6 8
3 Bruney, Colby   Sheridan 12.14 nwi 6 6
4 Franck, Justin   Sheridan 12.33 nwi 6 5
5 Weinzierl, Jacob   Campbell County 12.34 nwi 5 4
6 Hanley, Nate   Natrona county 12.39 nwi 5 3
7 Kjerstad, Brian   Sheridan 12.40 nwi 5 2
8 Torres, Richard   Campbell County 12.47 nwi 6 0.50
8 Schreiner, Tucker   Hardin 12.47 nwi 5 0.50
10 Coonis, Tyler   Sheridan 12.54 nwi 5  
11 Myler, Thomas   Natrona county 12.55 nwi 6  
12 Miller, Zane   Natrona county 12.72 nwi 5  
13 Gostas, Daine   Big Horn 12.79 nwi 4  
14 Rase, Brandon   Cody 12.82 nwi 4  
15 Means, Samuel   Campbell County 13.09 nwi 3  
16 Landerman, Skylar   Cody 13.14 nwi 3  
17 Burgen, Casson   Natrona county 13.18 nwi 4  
18 Anderson, Chris   Normative Servic 13.19 nwi 4  
19 Feusner, Brayden   Cody 13.30 nwi 4  
20 Siegel, Elijah   Campbell County 13.41 nwi 3  
21 Housden, Dillon   Cody 13.58 nwi 3  
22 Totten, Nic   Laurel 13.59 nwi 2  
23 Jefferson, Leroy   Tongue River 13.60 nwi 3  
24 Mosier, Brandon   Natrona county 13.61 nwi 3  
25 Swenson, Joe   Laurel 13.66 nwi 2  
26 Soto, Rafael   Normative Servic 13.78 nwi 4  
27 Turner, Sam   Natrona county 13.83 nwi 3  
28 Edwards, Austin   Natrona county 13.87 nwi 2  
29 Chopp, Luke   Normative Servic 14.41 nwi 2  
30 Novasio, Ian   Laurel 14.83 nwi 1  
31 McMillan, Kyle   Laurel 15.82 nwi 1  
32 Holliday, Tyler   Laurel 16.16 nwi 2  
-- Eliason, Brad   Campbell County FS nwi 6  
-- Munson, Chris   Sheridan DQ nwi 5  
 
Mens 100m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Bazemore, Nick   Campbell County 11.35 nwi 4 10
2 Rivera, Quinn   Cody 11.57 nwi 4 8
3 Wallace, Graham   Natrona county 11.63 nwi 4 6
4 Kane, Nate   Sheridan 11.71 nwi 3 5
5 Plymell, Nate   Tongue River 11.74 nwi 3 4
6 Silcox, Mark   Sheridan 11.76 nwi 3 2.50
6 Mayer, Christian   Big Horn 11.76 nwi 4 2.50
8 Carlton, Casey   Sheridan 11.78 nwi 1 1
9 Rivera, Noah   Cody 11.79 nwi 4  
10 Flanigan, Josh   Natrona county 11.82 nwi 4  
11 Larson, Bradlee   Campbell County 11.83 nwi 4  
12 Brost, Trevor   Natrona county 11.85 nwi 3  
13 Pehringer, Tate   Cody 11.89 nwi 2  
14 Murdock, Gus   Hardin 11.91 nwi 4  
14 Metcalf, Fletcher   Hardin 11.91 nwi 3  
16 Thompson, Mitch   Laurel 11.93 nwi 3  
17 Windsor, JW   Laurel 11.97 nwi 2  
18 Cooper, Tommy   Laurel 12.11 nwi 1  
19 Erisman, Dustin   Campbell County 12.15 nwi 3  
20 White, Trevor   Campbell County 12.19 nwi 2  
20 Bournes, Jerry   Normative Servic 12.19 nwi 3  
22 Werner, Jake   Cody 12.20 nwi 1  
23 Lopez, Javier   Normative Servic 12.26 nwi 2  
24 Purcell, Shawn   Hardin 12.30 nwi 2  
25 Logan, Andrew   Natrona county 12.39 nwi 2  
26 Wollen, Scotty   Sheridan 12.42 nwi 2  
27 Buster, Michael   Laurel 12.71 nwi 2  
 
Mens 200m Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Guerrant, Gabe   Campbell County 24.41 nwi 7 10
2 Jacobs, Joe   Natrona county 24.42 nwi 7 8
3 Mayer, Christian   Big Horn 24.58 nwi 7 6
4 Langi, Isaac   Natrona county 24.74 nwi 7 5
5 Hanley, Nate   Natrona county 25.10 nwi 6 4
6 Suchor, Dalton   Campbell County 25.22 nwi 6 3
7 Weinzierl, Jacob   Campbell County 25.29 nwi 7 2
8 Evans, Kian   Natrona county 25.34 nwi 6 1
9 Munson, Chris   Sheridan 25.41 nwi 7  
10 Cathcart, Lane   Campbell County 25.42 nwi 5  
11 Jones, Vincent   Campbell County 25.43 nwi 6  
12 Franck, Justin   Sheridan 25.64 nwi 6  
12 Torres, Richard   Campbell County 25.64 nwi 5  
14 Collins, Dylan   Arvada Clearmont 25.68 nwi 4  
15 Coonis, Tyler   Sheridan 25.76 nwi 6  
16 Myler, Thomas   Natrona county 25.94 nwi 7  
17 Rase, Brandon   Cody 25.96 nwi 5  
18 Kjerstad, Brian   Sheridan 25.97 nwi 5  
19 Mason, Don   Cody 26.01 nwi 5  
20 Beaudrie, John   Cody 26.04 nwi 5  
21 Smith, Malachi   Normative Servic 26.23 nwi 4  
22 Gillis, Brad   Natrona county 26.31 nwi 3  
23 Gostas, Daine   Big Horn 26.36 nwi 1  
24 Chenoweth, Trevor   Natrona county 26.41 nwi 4  
25 Braulick, Robert   Normative Servic 26.47 nwi 1  
26 Villegas, Randy   Normative Servic 26.56 nwi 7  
27 Champion, Ian   Natrona county 26.69 nwi 5  
28 Brown, Stevann   Natrona county 26.71 nwi 4  
29 Landerman, Skylar   Cody 26.77 nwi 3  
30 Miller, Zane   Natrona county 26.80 nwi 6  
31 Means, Samuel   Campbell County 26.81 nwi 3  
31 Schreiner, Tucker   Hardin 26.81 nwi 5  
33 Ross, Harrelson   Normative Servic 27.08 nwi 1  
33 Mayhue, Tyler   Natrona county 27.08 nwi 4  
35 Anderson, Chris   Normative Servic 27.61 nwi 2  
36 Turner, Sam   Natrona county 27.68 nwi 3  
37 Bowman, Cade   Laurel 27.72 nwi 4  
37 Burgen, Casson   Natrona county 27.72 nwi 3  
39 Siegel, Elijah   Campbell County 27.86 nwi 1  
40 Maurer, Jackson   Laurel 27.91 nwi 2  
41 Soto, Rafael   Normative Servic 28.31 nwi 1  
42 Knudsen, Tanner   Campbell County 28.39 nwi 3  
43 Gibbs, Zac   Arvada Clearmont 28.43 nwi 1  
44 Swenson, Joe   Laurel 28.86 nwi 2  
45 Edwards, Austin   Natrona county 29.11 nwi 2  
46 Totten, Nic   Laurel 29.31 nwi 2  
47 Holliday, Tyler   Laurel 31.97 nwi 1  
 
Mens 200m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Nissen, Jon   Laurel 23.71 nwi 3 10
2 Stands, Zannon   Hardin 23.75 nwi 3 8
3 Bazemore, Nick   Campbell County 23.80 nwi 3 6
4 Wallace, Graham   Natrona county 24.00 nwi 3 5
5 Silcox, Mark   Sheridan 24.06 nwi 2 4
6 Strand, Ethan   Campbell County 24.09 nwi 2 3
7 Carlton, Casey   Sheridan 24.15 nwi 3 2
8 Brost, Trevor   Natrona county 24.29 nwi 3 1
9 Kane, Nate   Sheridan 24.31 nwi 2  
10 Dickson, David   Cody 24.52 nwi 1  
11 Plymell, Nate   Tongue River 24.57 nwi 3  
12 Windsor, JW   Laurel 24.65 nwi 2  
13 Hons, Collyn   Laurel 24.69 nwi 1  
14 Werner, Jake   Cody 24.75 nwi 1  
14 Logan, Andrew   Natrona county 24.75 nwi 2  
16 Lopez, Javier   Normative Servic 25.28 nwi 2  
17 Buster, Michael   Laurel 25.73 nwi 1  
18 Hult, Cody   Cody 26.48 nwi 1  
19 Helvey, Ty   Tongue River 26.89 nwi 1  
 
Mens 400m Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hall, Ethan   Sheridan 55.89 4 10
2 Martinez, Lukas   Sheridan 56.56 4 8
3 Evans, Kian   Natrona county 56.75 4 6
4 Wen, Jeffrey   Natrona county 57.16 4 5
5 Myler, Thomas   Natrona county 57.65 4 4
6 Jacobs, Joe   Natrona county 57.81 3 3
7 Collins, Dylan   Arvada Clearmont 58.66 4 2
8 Beaudrie, John   Cody 59.18 4 1
9 Donston, Brock   Tongue River 59.22 3  
10 Chenoweth, Trevor   Natrona county 1:00.52 3  
11 Kobielusz, Ryan   Big Horn 1:00.81 3  
12 Means, Samuel   Campbell County 1:01.28 3  
13 Turner, Sam   Natrona county 1:01.86 3  
14 Burgen, Casson   Natrona county 1:01.99 3  
15 Maurer, Jackson   Laurel 1:02.02 2  
16 Mosier, Brandon   Natrona county 1:04.41 2  
17 Clark-Gardner, Cole   Normative Servic 1:05.09 2  
18 Knudsen, Tanner   Campbell County 1:05.64 2  
19 Jefferson, Leroy   Tongue River 1:06.30 2  
20 Anderson, Chris   Normative Servic 1:06.52 2  
21 Gibbs, Zac   Arvada Clearmont 1:07.25 2  
22 Soto, Rafael   Normative Servic 1:08.31 1  
23 Chopp, Luke   Normative Servic 1:11.33 1  
 
Mens 400m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Nissen, Jon   Laurel 52.08 3 10
2 Stands, Zannon   Hardin 52.11 3 8
3 Martinez, Camilo   Natrona county 52.96 3 6
4 Schwieger, Ryan   Natrona county 54.12 3 5
5 Carlton, Casey   Sheridan 54.18 3 3.50
5 Brost, Trevor   Natrona county 54.18 2 3.50
7 Strand, Ethan   Campbell County 54.41 3 2
8 Rivera, Noah   Cody 54.42 3 1
9 Guerrant, Gabe   Campbell County 54.66 1  
10 Garber, Chris   Sheridan 55.05 2  
11 Holloway, Bradley   Sheridan 55.35 3  
12 Windsor, JW   Laurel 55.60 2  
13 Cooper, Tommy   Laurel 56.10 2  
14 Logan, Andrew   Natrona county 57.30 1  
15 Jones, Vincent   Campbell County 57.37 2  
16 Buster, Michael   Laurel 58.20 2  
17 Shwen, Jade   Normative Servic 58.22 1  
18 Ware, Caleb   Hardin 58.37 1  
19 Werner, Jake   Cody 58.56 2  
20 Helvey, Ty   Tongue River 1:00.89 1  
21 Khork, Austin   Tongue River 1:01.64 1  
22 Isis, Thomas   Lodge Grass 1:07.25 1  
 
Mens 800m Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Willoughby, Trevor   Natrona county 2:13.32 1 10
2 Wen, Jeffrey   Natrona county 2:14.95 1 8
3 Riley, Colin   Campbell County 2:14.97 1 6
4 Olsen, Ryan   Natrona county 2:16.67 1 5
5 Carey, Joe   Natrona county 2:17.48 1 4
6 Doherty, Matt   Campbell County 2:17.69 1 3
7 Andrew, Thomas   Campbell County 2:17.83 1 2
8 Jerney, Kyle   Big Horn 2:19.24 1 1
9 Ellerton, Ryan   Campbell County 2:21.03 1  
10 Mehrer, Justin   Campbell County 2:23.03 1  
11 Mills, Garrett   Campbell County 2:23.04 1  
12 La Chance, Brady   Natrona county 2:23.86 1  
13 Judkins, Dallas   Natrona county 2:24.14 1  
14 Gray, Zane   Natrona county 2:24.38 1  
15 Real Bird, Tristan   Hardin 2:25.85 1  
16 Real Bird, Sage   Hardin 2:25.91 1  
17 Wendtland, Taylor   Sheridan 2:26.05 1  
18 Merchen, Matt   Campbell County 2:26.98 1  
19 Eurich, Tyler   Campbell County 2:28.52 1  
20 Black, Jody   Campbell County 2:29.38 1  
21 Singer, Jon   Cody 2:29.82 1  
22 Jefferson, Leroy   Tongue River 2:35.49 1  
23 Bircher, Levi   Arvada Clearmont 2:35.74 1  
24 Kamber, Zachary   Natrona county 2:40.14 1  
25 Lease, Raymond   Normative Servic 2:41.26 1  
26 Nichols, Dreyson   Campbell County 2:41.83 1  
27 Franzen, Parker   Natrona county 2:44.55 1  
28 Colman, Jacob   Natrona county 2:45.80 1  
29 Clark-Gardner, Cole   Normative Servic 2:48.91 1  
30 Mosier, Brandon   Natrona county 2:53.91 1  
31 Jahiel, Jacob   Sheridan 2:53.95 1  
32 Goodluck, Soli   Lodge Grass 2:57.37 1  
33 Chapman, William   Natrona county 3:02.01 1  
34 Thomas, Ivan   Normative Servic 3:02.56 1  
35 Lucas, Chase   Normative Servic 3:09.23 1  
36 Twichel, Marcus   Laurel 3:15.41 1  
 
Mens 800m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Rotellini, Michael   Sheridan 2:02.66 1 10
2 Constantine, Chase   Cody 2:03.04 1 8
3 Dietsche, Kyle   Sheridan 2:03.51 1 6
4 Gillum, Colten   Natrona county 2:07.16 1 5
5 O'Connor, Thomas   Sundance 2:08.08 1 4
6 Jolovich, Cody   Tongue River 2:10.86 1 3
7 Sarcinella, Zach   Campbell County 2:11.74 1 2
8 Dickerson, Dylan   Natrona county 2:12.24 1 1
9 Haskins, Derek   Laurel 2:12.39 1  
10 Holloway, Bradley   Sheridan 2:12.95 1  
11 Royce, Jackson   Campbell County 2:13.12 1  
12 Mogan, Ty   Laurel 2:13.39 1  
13 Sulser, James   Natrona county 2:13.50 1  
14 West, Joshua   Cody 2:14.76 1  
15 Jackson, Layton   Laurel 2:14.89 1  
16 Heimbigner, Bradley   Laurel 2:18.05 1  
17 Hult, Jackson   Cody 2:18.34 1  
 
Mens 1600m Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Carey, Joe   Natrona county 4:55.30 1 10
2 Allen, Jesse   Natrona county 4:55.42 1 8
3 Doherty, Matt   Campbell County 5:01.26 1 6
4 Bruso, Taylor   Sheridan 5:01.98 1 5
5 Judkins, Dallas   Natrona county 5:11.29 1 4
6 Manders, Paul   Laurel 5:13.32 1 3
7 Mills, Garrett   Campbell County 5:15.97 1 2
8 Wendtland, Taylor   Sheridan 5:17.34 1 1
9 Merchen, Matt   Campbell County 5:18.28 1  
10 Fleming, Logan   Laurel 5:19.18 1  
11 La Chance, Brady   Natrona county 5:19.55 1  
12 Gray, Zane   Natrona county 5:25.47 1  
13 Real Bird, Tristan   Hardin 5:26.24 1  
14 Real Bird, Sage   Hardin 5:30.99 1  
15 Bircher, Levi   Arvada Clearmont 5:33.92 1  
16 Colman, Jacob   Natrona county 5:49.62 1  
17 Kamber, Zachary   Natrona county 5:52.17 1  
18 Gillis, Ezra   Normative Servic 6:03.40 1  
19 Halbach, Broch   Normative Servic 6:07.78 1  
20 Franzen, Parker   Natrona county 6:11.53 1  
21 Victor, Jeff   Cody 6:13.49 1  
22 Lucas, Chase   Normative Servic 6:16.19 1  
23 Salinas, Jiovanny   Normative Servic 6:19.46 1  
24 Goodluck, Soli   Lodge Grass 6:27.73 1  
25 Jahiel, Jacob   Sheridan 6:28.25 1  
26 Woody, Jackson   Big Horn 6:30.13 1  
27 Thomas, Ivan   Normative Servic 6:38.81 1  
28 Chapman, William   Natrona county 6:38.91 1  
 
Mens 1600m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Rotellini, Michael   Sheridan 4:29.55 1 10
2 Gillum, Colten   Natrona county 4:30.41 1 8
3 Dietsche, Kyle   Sheridan 4:41.93 1 6
4 Kiefer, Isaac   Buffalo 4:46.29 1 5
5 Marstaeller, Mike   Laurel 4:50.05 1 4
6 Garber, Chris   Sheridan 4:50.99 1 3
7 Parmely, Bryce   Natrona county 4:51.93 1 2
8 Not Afraid, Machiah   Hardin 4:52.65 1 1
9 Andrew, Thomas   Campbell County 4:53.79 1  
10 Mogan, Ty   Laurel 4:55.60 1  
11 Jolovich, Cody   Tongue River 4:55.82 1  
12 Sulser, James   Natrona county 4:58.64 1  
13 Riley, Colin   Campbell County 4:59.15 1  
14 Williamson, Austin   Natrona county 5:01.57 1  
15 Mehrer, Justin   Campbell County 5:04.77 1  
16 Walks, Delvin   Hardin 5:06.93 1  
17 Ware, Caleb   Hardin 5:08.38 1  
18 Longbottom, Corey   Laurel 5:36.60 1  
 
Mens 3200m Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bruso, Taylor   Sheridan 11:11.17 1 10
2 Willoughby, Trevor   Natrona county 11:12.01 1 8
3 Manders, Paul   Laurel 11:44.02 1 6
4 Fleming, Logan   Laurel 11:45.86 1 5
5 Allen, Jesse   Natrona county 12:14.99 1 4
6 Halbach, Broch   Normative Servic 12:48.70 1 3
7 Gillis, Ezra   Normative Servic 13:02.21 1 2
 
Mens 3200m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Marstaeller, Mike   Laurel 10:32.53 1 10
2 Williamson, Austin   Natrona county 10:42.29 1 8
3 Parmely, Bryce   Natrona county 10:45.14 1 6
4 Walks, Delvin   Hardin 11:00.89 1 5
5 Simmons, Harrison   Campbell County 11:10.32 1 4
6 Dickerson, Dylan   Natrona county 11:26.48 1 3
 
Mens 110m Hurdles Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Wilson, Logan   Natrona county 18.27 2 10
2 Young, Colter   Campbell County 18.47 2 8
3 del Valle, Alex   Campbell County 18.64 1 6
4 Craft, Cameron   Sheridan 18.72 2 5
5 LaFountain, Josh   Natrona county 18.85 2 4
6 Harshman, Josh   Natrona county 19.29 2 3
7 Anderson, Chase   Natrona county 19.36 2 2
8 Voigt, Eli   Campbell County 19.97 1 1
9 Langi, Isaac   Natrona county 20.51 1  
10 Champion, Ian   Natrona county 20.60 1  
11 Ross, Harrelson   Normative Servic 20.82 1  
 
Mens 110m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Larson, Bradlee   Campbell County 15.71 2 10
2 Pieper, Nathan   Natrona county 15.89 2 8
3 Shaw, Jeff   Campbell County 16.57 1 6
4 Wigglesworth, Matthew   Big Horn 16.65 2 5
5 Julian, Tyler   Sheridan 16.72 2 4
6 Gillette, Tanner   Campbell County 16.77 2 3
7 Nutting, Beau   Campbell County 16.78 2 2
8 Scammon, Austen   Tongue River 17.11 1 1
9 Sellers, Garrett   Laurel 17.15 2  
10 Bower, Jackson   Cody 17.20 2  
11 Neary, Bryce   Cody 17.72 1  
12 Trout, Tyler   Natrona county 19.43 1  
13 Khork, Austin   Tongue River 20.29 1  
 
Mens 300m Hurdles Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Shaw, Jeff   Campbell County 44.69 3 10
2 Wilson, Logan   Natrona county 46.48 3 8
3 LaFountain, Josh   Natrona county 47.08 3 6
4 del Valle, Alex   Campbell County 47.47 2 5
5 Langi, Isaac   Natrona county 47.80 2 4
6 Jerney, Kyle   Big Horn 49.05 1 3
7 Voigt, Eli   Campbell County 49.11 2 2
8 Anderson, Chase   Natrona county 49.71 3 1
9 Ross, Harrelson   Normative Servic 49.85 3  
10 Braulick, Robert   Normative Servic 50.44 3  
11 Mason, Don   Cody 50.47 1  
12 Brown, Stevann   Natrona county 50.98 2  
13 Harshman, Josh   Natrona county 51.58 2  
14 Mayhue, Tyler   Natrona county 52.20 1  
15 Champion, Ian   Natrona county 52.24 2  
-- Villegas, Randy   Normative Servic DNF 3  
 
Mens 300m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Edgmond, CJ   Laurel 41.36 3 10
2 Gillette, Tanner   Campbell County 41.51 3 8
3 Wigglesworth, Matthew   Big Horn 42.15 3 6
4 Plymell, Nate   Tongue River 42.29 3 5
5 Pieper, Nathan   Natrona county 42.69 3 4
6 Berg, Nathan   Sheridan 42.97 3 3
7 Dahlby, Daniel   Natrona county 43.86 2 2
8 Scammon, Austen   Tongue River 44.37 2 1
9 Julian, Tyler   Sheridan 44.44 2  
10 Mock, Carson   Campbell County 44.84 3  
11 Nutting, Beau   Campbell County 45.50 1  
12 Neary, Bryce   Cody 45.58 1  
13 Bower, Jackson   Cody 45.92 2  
14 Hunsicker, Lane   Natrona county 46.40 2  
15 Walks, Delvin   Hardin 46.96 1  
16 Larner, Dakota   Sheridan 48.95 2  
 
Mens 4x100m Relay Junior Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Suchor, Eliason,
Weinzier, Petty
  Campbell County 48.53 1 10
2 Brown, Wilson,
Jacobs, Ravert
  Natrona county 48.63 1 8
3 Budge, Cooper,
Simanton, Buster
  Laurel 49.34 1 6
 
Mens 4x100m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Flanigan, Pieper,
Wallace, Martinez
  Natrona county 45.53 1 10
2 Erisman, Larson,
White, Bazemore
  Campbell County 46.24 1 8
3 Relay Team   Hardin 46.40 1 6
4 Edgmond, Nissen,
Thompson, Windsor
  Laurel 46.41 1 5
5 Bruney, Wollen,
Kane, Silcox
  Sheridan 46.79 1 4
-- Bournes, Smith,
Shwen, Lopez
  Normative Servic DQ 1  
 
Mens 4x400m Relay Junior Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Bruney, Coonis,
Hall, Martinez
  Sheridan 3:50.55 1 10
2 Wen, Miller,
Olsen, Myler
  Natrona county 3:53.67 1 8
3 Heimbign, Kyle,
Wolcott, Allen
  Laurel 4:00.65 1 6
 
Mens 4x400m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Flanigan, Martinez,
Schwiege, Wallace
  Natrona county 3:30.50 1 10
2 Edgmond, Hons,
Haskins, Nissen
  Laurel 3:36.14 1 8
3 Guerrant, Strand,
Erisman, Bazemore
  Campbell County 3:36.55 1 6
4 Dietsche, Garber,
Berg, Rotellin
  Sheridan 3:38.13 1 5
5 Jolovich, Khork,
Scammon, Helvey
  Tongue River 3:52.66 1 4
6 Bournes, Villegas,
Shwen, Mason
  Normative Servic 3:53.95 1 3
-- Jefferso, Purcell,
Stands, Not Afra
  Hardin FS 1  
 
Mens 4x800m Relay Junior Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Clark-Ga, Salinas,
Gillis, Lease
  Normative Servic 10:42.18 1 10
 
Mens 4x800m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Schwiege, Parmely,
Dickerso, Gillum
  Natrona county 8:30.98 1 10
2 Haskins, Jackson,
Marstael, Mogan
  Laurel 8:44.38 1 8
3 Constant, Singer,
West, Hult
  Cody 9:03.77 1 6
 
Mens Shot Put Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Green, Matt   Natrona county 39-06.00(12.04m) 1 10
2 Kelly, Justin   Natrona county 38-08.25(11.79m) 1 8
3 Parke, Dylan   Natrona county 37-10.50(11.54m) 1 6
4 Bailey, Michael   Natrona county 37-01.50(11.32m) 1 5
5 Bentley, Colter   Natrona county 36-08.75(11.20m) 1 4
6 Luers, Austin   Natrona county 36-04.25(11.08m) 1 3
7 Feurt, Dakota   Natrona county 36-00.25(10.98m) 1 2
8 Lube, Mason   Big Horn 35-00.00(10.67m) 1 1
9 Dia, Lu'Aie   Natrona county 34-04.00(10.46m) 1  
10 Keim, Kevin   Normative Servic 33-05.50(10.20m) 1  
11 Jones, Morgan   Natrona county 33-02.00(10.11m) 1  
12 Windsor, Andrew   Sheridan 32-10.00(10.01m) 1  
13 Mason, Jon   Normative Servic 32-09.75(10.00m) 1  
14 Bournes, Jerry   Normative Servic 32-09.25(9.99m) 1  
15 Wagner, Alec   Laurel 32-04.50(9.87m) 1  
16 O'Neal, Layne   Natrona county 32-02.75(9.82m) 1  
17 Gray, Isaac   Sheridan 31-11.00(9.73m) 1  
18 Bryan, Taven   Natrona county 31-07.50(9.64m) 1  
19 Oilar, Malik   Cody 31-04.75(9.57m) 1  
20 Sturgill, Tyler   Laurel 29-08.00(9.04m) 1  
21 Robinson, Brandon   Normative Servic 29-07.75(9.04m) 1  
22 Figolah, Jacob   Normative Servic 29-07.25(9.02m) 1  
23 Ventling, Kaden   Laurel 29-04.50(8.95m) 1  
24 Lamb, Michael   Big Horn 29-04.25(8.95m) 1  
25 Maly, Martin   Big Horn 29-03.75(8.93m) 1  
26 Rankin, William   Cody 29-01.50(8.88m) 1  
27 Stahl, Caleb   Laurel 28-11.00(8.81m) 1  
28 Robinson, Jason   Campbell County 27-00.75(8.25m) 1  
29 Carlson, Gabe   Natrona county 26-06.25(8.08m) 1  
30 Arner, Patrick   Natrona county 25-11.75(7.92m) 1  
31 Russell, Nate   Laurel 25-03.50(7.71m) 1  
32 Robinson, Thomas   Laurel 23-09.50(7.25m) 1  
33 Cameron, Brent   Laurel 22-02.50(6.77m) 1  
34 Flippin, Shane   Normative Servic 21-09.25(6.64m) 1  
35 Rose, Hunter   Laurel 21-08.25(6.61m) 1  
-- Lugo, Marco   Normative Servic FOUL(--) 1  
 
Mens Shot Put Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Britton, Adam   Natrona county 45-06.00(13.87m) 1 10
2 Hildalgo, Eduardo   Cody 43-09.00(13.34m) 1 8
3 Shellenberger, Dillon   Natrona county 43-00.00(13.11m) 1 6
4 Botten, Cal   Sheridan 42-10.00(13.06m) 1 5
5 Swope, Zach   Cody 42-06.50(12.97m) 1 4
6 Hurley, Manny   Natrona county 42-05.00(12.93m) 1 3
7 Thomas, Jake   Natrona county 42-03.25(12.88m) 1 2
8 Kluksdahl, Dusty   Cody 41-09.00(12.73m) 1 1
9 Howe, Trevor   Laurel 38-11.00(11.86m) 1  
10 Wallace, Harvey   Lodge Grass 38-00.00(11.58m) 1  
11 Lindly, Dylan   Sheridan 37-08.75(11.50m) 1  
12 Newman, Tommie   Big Horn 37-01.00(11.30m) 1  
13 McMillan, Drew   Cody 36-04.25(11.08m) 1  
14 Mills, John   Laurel 35-06.50(10.83m) 1  
15 Bolin, Austin   Tongue River 34-11.00(10.64m) 1  
16 Flanagan, Quade   Laurel 32-07.00(9.93m) 1  
17 Jurczewsky, Casey   Sheridan 32-01.50(9.79m) 1  
18 Johnson, Kristopher   Big Horn 31-09.25(9.68m) 1  
19 Sexton, Ethan   Big Horn 31-05.50(9.59m) 1  
-- Ware, Melvin   Hardin FOUL(--) 1  
 
Mens Discus Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Bryan, Taven   Natrona county 130-03(39.70m) 1 10
2 Parke, Dylan   Natrona county 129-03(39.40m) 1 8
3 Bailey, Michael   Natrona county 127-09(38.94m) 1 6
4 Maly, Martin   Big Horn 119-00(36.27m) 1 5
5 Moir, Shad   Cody 114-03(34.82m) 1 4
6 Green, Matt   Natrona county 112-07(34.32m) 1 3
7 Bentley, Colter   Natrona county 112-04(34.24m) 1 2
8 Dia, Lu'Aie   Natrona county 111-02(33.88m) 1 1
9 Luers, Austin   Natrona county 110-00(33.53m) 1  
10 Lube, Mason   Big Horn 100-06(30.63m) 1  
11 Gillis, Brad   Natrona county 96-02(29.31m) 1  
12 Feusner, Brayden   Cody 94-02(28.70m) 1  
13 Feurt, Dakota   Natrona county 94-00(28.65m) 1  
14 Jones, Morgan   Natrona county 92-05(28.17m) 1  
15 Windsor, Andrew   Sheridan 88-10(27.08m) 1  
16 Sturgill, Tyler   Laurel 86-08(26.42m) 1  
17 Carlson, Gabe   Natrona county 84-01(25.63m) 1  
18 O'Neal, Layne   Natrona county 83-03(25.37m) 1  
19 Lugo, Marco   Normative Servic 81-06(24.84m) 1  
20 Oilar, Malik   Cody 80-07(24.56m) 1  
21 Stahl, Caleb   Laurel 78-02(23.83m) 1  
22 Gray, Isaac   Sheridan 77-08(23.67m) 1  
23 Todd, Seth   Cody 77-05(23.60m) 1  
24 Arner, Patrick   Natrona county 75-09(23.09m) 1  
24 Wagner, Alec   Laurel 75-09(23.09m) 1  
26 Lamb, Michael   Big Horn 74-01(22.58m) 1  
27 Rankin, William   Cody 73-00(22.25m) 1  
28 Ventling, Kaden   Laurel 72-11(22.23m) 1  
29 Figolah, Jacob   Normative Servic 66-01(20.14m) 1  
30 Gibbs, Zac   Arvada Clearmont 64-10(19.76m) 1  
31 Robinson, Brandon   Normative Servic 59-09(18.21m) 1  
32 Harper, Khyree   Laurel 59-07(18.16m) 1  
33 Heying, Travis   Laurel 58-09(17.91m) 1  
34 Russell, Nate   Laurel 58-05(17.81m) 1  
35 Cameron, Brent   Laurel 48-03(14.71m) 1  
36 Robinson, Thomas   Laurel 47-10(14.58m) 1  
37 Rose, Hunter   Laurel 46-10(14.27m) 1  
38 Flippin, Shane   Normative Servic 45-02(13.77m) 1  
-- Kelly, Justin   Natrona county FOUL(--) 1  
 
Mens Discus Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kluksdahl, Dusty   Cody 131-03(40.01m) 1 10
2 Shellenberger, Dillon   Natrona county 130-01(39.65m) 1 8
3 Hurley, Manny   Natrona county 129-03(39.40m) 1 6
4 Bolin, Austin   Tongue River 113-05(34.57m) 1 5
5 Britton, Adam   Natrona county 110-05(33.66m) 1 4
6 Lopez, Javier   Normative Servic 106-02(32.36m) 1 3
7 Swope, Zach   Cody 104-05(31.83m) 1 2
8 Lindly, Dylan   Sheridan 103-06(31.55m) 1 1
9 Wallace, Harvey   Lodge Grass 102-06(31.24m) 1  
10 Jurczewsky, Casey   Sheridan 101-06(30.94m) 1  
11 Keim, Kevin   Normative Servic 100-08(30.68m) 1  
12 Thomas, Jake   Natrona county 100-07(30.66m) 1  
13 Howe, Trevor   Laurel 100-02(30.53m) 1  
14 Ware, Melvin   Hardin 98-08(30.07m) 1  
15 Hildalgo, Eduardo   Cody 97-07.50(29.76m) 1  
16 McMillan, Drew   Cody 91-01.50(27.77m) 1  
17 Flanagan, Quade   Laurel 89-02(27.18m) 1  
18 Newman, Tommie   Big Horn 88-00(26.82m) 1  
19 Sexton, Ethan   Big Horn 83-10.50(25.57m) 1  
20 Mills, John   Laurel 75-06(23.01m) 1  
21 Johnson, Kristopher   Big Horn 72-07(22.12m) 1  
22 Foster, Curtis   Sheridan 69-09(21.26m) 1  
23 Bircher, Levi   Arvada Clearmont 65-00(19.81m) 1  
 
Mens High Jump Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hult, Jackson   Cody 5-07.00(1.70m) 1 10
2 LaFountain, Josh   Natrona county 5-05.00(1.65m) 1 7
2 Trout, Tyler   Natrona county 5-05.00(1.65m) 1 7
4 Mayer, Christian   Big Horn 5-05.00(1.65m) 1 5
5 Olsen, Ryan   Natrona county 5-05.00(1.65m) 1 4
6 Martinez, Lukas   Sheridan 5-03.00(1.60m) 1 3
7 Torres, Richard   Campbell County 5-03.00(1.60m) 1 2
8 Bruney, Colby   Sheridan 5-03.00(1.60m) 1 1
10 Moir, Shad   Cody 5-01.00(1.55m) 1  
11 Jerney, Kyle   Big Horn 5-01.00(1.55m) 1  
9 Lease, Raymond   Normative Servic 5-01.00(1.55m) 1  
12 Mason, Jon   Normative Servic 4-11.00(1.50m) 1  
13 Wolcott, Parker   Laurel 4-11.00(1.50m) 1  
13 Braulick, Robert   Normative Servic 4-11.00(1.50m) 1  
15 Collins, Dylan   Arvada Clearmont 4-11.00(1.50m) 1  
15 Hahn, Allen   Laurel 4-11.00(1.50m) 1  
-- Smith, Malachi   Normative Servic NH(--) 1  
-- Chenoweth, Trevor   Natrona county NH(--) 1  
-- Heying, Travis   Laurel NH(--) 1  
-- Holloway, Bradley   Sheridan NH(--) 1  
-- Mayhue, Tyler   Natrona county NH(--) 1  
 
Mens High Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Kraft, Taylor   Sheridan 6-01.00(1.85m) 1 10
2 Frey, Aspen   Sheridan 5-11.00(1.80m) 1 7
2 Pehringer, Tate   Cody 5-11.00(1.80m) 1 7
4 Martinez, Camilo   Natrona county 5-11.00(1.80m) 1 5
5 Johnson, Jared   Hardin 5-11.00(1.80m) 1 4
6 Creager, Robert   Natrona county 5-09.00(1.75m) 1 3
7 Neary, Bryce   Cody 5-07.00(1.70m) 1 2
8 Bower, Jackson   Cody 5-05.00(1.65m) 1 0.33
8 Vercella, James   Laurel 5-05.00(1.65m) 1 0.33
8 Hatton, Michael   Laurel 5-05.00(1.65m) 1 0.33
11 Young, Colter   Campbell County 5-03.00(1.60m) 1  
11 Petty, Cole   Campbell County 5-03.00(1.60m) 1  
-- Isis, Thomas   Lodge Grass NH(--) 1  
-- Strand, Ethan   Campbell County NH(--) 1  
 
Mens Long Jump Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Berg, Nathan   Sheridan 18-00.00(5.49m) nwi 1 10
2 Wilson, Logan   Natrona county 17-11.75(5.48m) nwi 1 8
3 del Valle, Alex   Campbell County 17-04.50(5.30m) nwi 1 6
4 Braulick, Robert   Normative Servic 17-04.25(5.29m) nwi 1 5
5 Villegas, Randy   Normative Servic 16-11.50(5.17m) nwi 1 4
6 Shwen, Jade   Normative Servic 16-11.00(5.16m) nwi 1 3
7 Kobielusz, Ryan   Big Horn 16-10.25(5.14m) nwi 1 2
8 Collins, Dylan   Arvada Clearmont 16-06.50(5.04m) nwi 1 0.50
8 Kjerstad, Brian   Sheridan 16-06.50(5.04m) nwi 1 0.50
10 Chenoweth, Trevor   Natrona county 16-04.50(4.99m) nwi 1  
11 Ross, Harrelson   Normative Servic 16-03.00(4.95m) nwi 1  
12 Budge, Sean   Laurel 16-02.00(4.93m) nwi 1  
13 Evans, Kian   Natrona county 16-01.00(4.90m) nwi 1  
14 Hanley, Nate   Natrona county 16-00.50(4.89m) nwi 1  
15 Craft, Cameron   Sheridan 15-09.25(4.81m) nwi 1  
16 Mason, Don   Cody 15-08.75(4.79m) nwi 1  
17 Knudsen, Tanner   Campbell County 15-07.50(4.76m) nwi 1  
18 Gostas, Daine   Big Horn 15-06.50(4.74m) nwi 1  
19 Wolcott, Parker   Laurel 15-03.50(4.66m) nwi 1  
20 Odasz, Matt   Cody 15-03.00(4.65m) nwi 1  
21 Housden, Dillon   Cody 15-01.75(4.62m) nwi 1  
22 Weinzierl, Jacob   Campbell County 14-11.25(4.55m) nwi 1  
23 Robinson, Jason   Campbell County 14-11.00(4.55m) nwi 1  
24 Siegel, Elijah   Campbell County 14-08.50(4.48m) nwi 1  
25 Franzen, Parker   Natrona county 14-07.00(4.45m) nwi 1  
26 Anderson, Chase   Natrona county 14-06.50(4.43m) nwi 1  
27 Langi, Isaac   Natrona county 14-05.50(4.41m) nwi 1  
27 Jefferson, Leroy   Tongue River 14-05.50(4.41m) nwi 1  
29 Jones, Vincent   Campbell County 14-03.25(4.35m) nwi 1  
30 Novasio, Ian   Laurel 13-06.50(4.13m) nwi 1  
31 DeBar, Zachary   Laurel 13-04.00(4.06m) nwi 1  
32 Woody, Jackson   Big Horn 12-08.75(3.88m) nwi 1  
33 McMillan, Kyle   Laurel 10-05.75(3.19m) nwi 1  
-- Bruso, Taylor   Sheridan FOUL(--) nwi 1  
-- Harper, Khyree   Laurel FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Long Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Wigglesworth, Matthew   Big Horn 20-00.00(6.10m) nwi 1 10
2 White, Trevor   Campbell County 19-09.25(6.03m) nwi 1 8
3 Silcox, Mark   Sheridan 19-06.00(5.94m) nwi 1 6
4 Dickson, David   Cody 19-01.75(5.84m) nwi 1 5
5 Craig, Jed   Laurel 18-11.00(5.77m) nwi 1 4
6 Creager, Robert   Natrona county 18-10.50(5.75m) nwi 1 3
7 Schreiner, Tucker   Hardin 18-01.50(5.52m) nwi 1 2
8 Berg, Nathan   Sheridan 18-00.00(5.49m) nwi 1 1
10 Hembree, Treven   Laurel 17-05.75(5.33m) nwi 1  
9 Larner, Dakota   Sheridan 17-06.00(5.33m) nwi 1  
11 Hult, Cody   Cody 17-04.50(5.30m) nwi 1  
12 Young, Colter   Campbell County 16-11.50(5.17m) nwi 1  
13 Schmidt, Tate   Laurel 16-08.75(5.10m) nwi 1  
14 Torres, Richard   Campbell County 15-11.50(4.86m) nwi 1  
15 Helvey, Ty   Tongue River 15-03.00(4.65m) nwi 1  
16 Isis, Thomas   Lodge Grass 12-07.00(3.84m) nwi 1  
-- Metcalf, Fletcher   Hardin FOUL(--) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Mayer, Christian   Big Horn 39-07.00(12.07m) nwi 1 10
2 Craft, Cameron   Sheridan 36-07.25(11.16m) nwi 1 8
3 Hanley, Nate   Natrona county 34-11.00(10.64m) nwi 1 6
4 Brown, Stevann   Natrona county 34-10.25(10.62m) nwi 1 5
5 Mayhue, Tyler   Natrona county 34-09.00(10.59m) nwi 1 4
6 Olsen, Ryan   Natrona county 34-08.00(10.57m) nwi 1 3
7 Feusner, Brayden   Cody 34-07.00(10.54m) nwi 1 2
8 LaFountain, Josh   Natrona county 34-03.50(10.45m) nwi 1 1
9 Evans, Kian   Natrona county 33-10.00(10.31m) nwi 1  
10 Newell, Walker   Campbell County 33-09.00(10.29m) nwi 1  
11 Burgen, Casson   Natrona county 33-05.50(10.20m) nwi 1  
12 Anderson, Chase   Natrona county 32-09.00(9.98m) nwi 1  
13 Edwards, Austin   Natrona county 32-08.00(9.96m) nwi 1  
14 Housden, Dillon   Cody 32-06.50(9.92m) nwi 1  
15 Harshman, Josh   Natrona county 32-03.25(9.84m) nwi 1  
16 Gostas, Daine   Big Horn 30-03.25(9.23m) nwi 1  
 
Mens Triple Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Nutting, Beau   Campbell County 42-03.00(12.88m) nwi 1 10
2 Pieper, Nathan   Natrona county 39-11.50(12.18m) nwi 1 8
3 Mogan, Ty   Laurel 38-09.25(11.82m) nwi 1 6
4 Creager, Robert   Natrona county 38-08.00(11.79m) nwi 1 5
5 Shaw, Jeff   Campbell County 38-07.75(11.78m) nwi 1 4
6 Metcalf, Fletcher   Hardin 37-00.00(11.28m) nwi 1 3
7 Pehringer, Tate   Cody 36-07.00(11.15m) nwi 1 2
8 Cooper, Tommy   Laurel 36-05.50(11.11m) nwi 1 1
9 Hult, Cody   Cody 35-08.50(10.88m) nwi 1  
10 Bower, Jackson   Cody 35-07.50(10.86m) nwi 1  
11 Logan, Andrew   Natrona county 35-05.75(10.81m) nwi 1  
12 Khork, Austin   Tongue River 34-01.50(10.40m) nwi 1  
13 Larner, Dakota   Sheridan 33-07.00(10.24m) nwi 1  
14 Cathcart, Lane   Campbell County 33-00.50(10.07m) nwi 1  
 
Mens Pole Vault Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gray, Zane   Natrona county 9-09.00(2.97m) 1 10
2 Suchor, Dalton   Campbell County 9-03.00(2.82m) 1 8
3 Wolcott, Parker   Laurel 8-09.00(2.67m) 1 6
4 Dorn, Bryant   Hardin 8-03.00(2.51m) 1 5
5 Gillis, Brad   Natrona county 8-03.00(2.51m) 1 4
-- Newell, Walker   Campbell County NH(--) 1  
-- Hahn, Allen   Laurel NH(--) 1  
-- Bowman, Cade   Laurel NH(--) 1  
-- Kyle, Colton   Laurel NH(--) 1  
 
Mens Pole Vault Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Eichenberger, Will   Campbell County 15-00.00(4.57m) 1 10
2 Erisman, Dustin   Campbell County 13-09.00(4.19m) 1 8
3 Murdock, Gus   Hardin 13-03.00(4.04m) 1 6
4 Rivera, Quinn   Cody 13-03.00(4.04m) 1 5
5 Plymell, Nate   Tongue River 12-09.00(3.89m) 1 3.50
5 Eliason, Brad   Campbell County 12-09.00(3.89m) 1 3.50
7 Dahlby, Daniel   Natrona county 12-03.00(3.73m) 1 2
8 Wilde, Russ   Cody 11-09.00(3.58m) 1 1
9 Thompson, Mitch   Laurel 11-09.00(3.58m) 1  
10 Hunsicker, Lane   Natrona county 11-03.00(3.43m) 1  
11 Hembree, Treven   Laurel 11-03.00(3.43m) 1  
12 Craig, Jed   Laurel 11-03.00(3.43m) 1  
13 Romanjenko, Chris   Sheridan 10-09.00(3.28m) 1  
 
Womens 100m Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Muller, Shawna   Natrona county 13.59 nwi 4 10
2 Prinsen, Tierney   Campbell County 13.95 nwi 2 8
3 Sturtz, Chandra   Campbell County 14.09 nwi 3 5.50
3 McClure, Sydney   Campbell County 14.09 nwi 4 5.50
5 Blea, Tori   Sheridan 14.12 nwi 3 4
6 Fox, Ashley   Big Horn 14.28 nwi 4 3
7 Beckett, Sadie   Campbell County 14.33 nwi 4 2
8 Coleman, Mary   Campbell County 14.37 nwi 3 1
9 Geronimo, Annyssa   Normative Servic 14.39 nwi 4  
9 Zimmer, Chloe   Natrona county 14.39 nwi 2  
11 Butkay, Erin   Hardin 14.42 nwi 4  
12 Nuzum, Megan   Campbell County 14.48 nwi 4  
13 Davis, Sharron   Cody 14.61 nwi 1  
14 Baumgartner, Katrina   Laurel 14.64 nwi 3  
15 Anderson, Adriane   Sheridan 14.71 nwi 3  
16 McNamara, McKenzie   Normative Servic 14.84 nwi 3  
17 Anderson, Madeline   Sheridan 15.01 nwi 2  
18 Vogele, Alex   Laurel 15.03 nwi 2  
19 Bancroft, Amanda   Cody 15.04 nwi 2  
20 Klunder, McKenzie   Laurel 15.10 nwi 3  
21 Underwood, Emily   Natrona county 15.17 nwi 1  
22 Arno, Tori   Sheridan 15.18 nwi 2  
23 Gordon, Jessica   Cody 15.30 nwi 2  
24 Smiley, Brielle   Sheridan 15.34 nwi 2  
25 Mandigo, Vernisha   Normative Servic 15.36 nwi 3  
26 Birdinground, Violet   Hardin 15.79 nwi 1  
27 Zigray, Megan   Campbell County 15.81 nwi 1  
28 Hall, Kelley   Sheridan 16.10 nwi 1  
29 Thwreatt, Bailli   Campbell County 16.43 nwi 1  
30 Kindsvogel, Bethany   Campbell County 16.69 nwi 1  
31 Jerry, Alethia   Lodge Grass 17.32 nwi 1  
-- Odasz, Jesse   Cody DQ nwi 4  
 
Womens 100m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Jackson, Rahnee   Natrona county 13.12 nwi 2 10
2 Welch, Megan   Cody 13.37 nwi 2 8
3 Grant, Mariah   Sheridan 13.60 nwi 2 6
4 Crawford, Haley   Cody 13.69 nwi 1 5
5 Hays, Melanie   Campbell County 13.74 nwi 2 4
6 Kretschman, Shayna   Arvada Clearmont 13.80 nwi 2 3
7 Adsit, Bre   Campbell County 13.81 nwi 2 2
8 Lewis, Toni   Cody 13.85 nwi 1 1
9 Grammens, Kristin   Sheridan 13.99 nwi 1  
10 Brown, Storiee   Natrona county 14.02 nwi 2  
11 Wells, Jackie   Sheridan 14.15 nwi 1  
12 Delano, Jordan   Natrona county 14.23 nwi 1  
13 Ackels, Dani   Sheridan 14.25 nwi 1  
14 Sept, Cassidy   Laurel 14.31 nwi 2  
15 Ferguson, Lexis   Natrona county 14.62 nwi 1  
 
Womens 200m Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Stepanski, Anisa   Campbell County 28.36 nwi 4 10
2 Dollard, Jordan   Cody 28.86 nwi 1 8
3 Fox, Ashley   Big Horn 29.23 nwi 4 6
4 Morton, Taylor   Cody 29.86 nwi 1 5
5 Muller, Shawna   Natrona county 29.99 nwi 4 4
6 Guernsey, Alissa   Campbell County 30.09 nwi 4 3
7 Friedlan, Stephanie   Campbell County 30.25 nwi 3 2
8 Baumgartner, Katrina   Laurel 30.71 nwi 3 1
9 Geronimo, Annyssa   Normative Servic 30.93 nwi 4  
10 Sturtz, Chandra   Campbell County 30.94 nwi 4  
11 Anderson, Adriane   Sheridan 31.03 nwi 2  
12 Birdinground, Violet   Hardin 31.30 nwi 3  
13 Izatt, Kylie   Campbell County 31.47 nwi 2  
14 Klunder, McKenzie   Laurel 31.73 nwi 2  
15 Anderson, Madeline   Sheridan 31.76 nwi 3  
16 Arno, Tori   Sheridan 31.87 nwi 3  
17 Fales, Michelle   Cody 31.90 nwi 1  
18 Smiley, Malia   Sheridan 31.92 nwi 2  
19 McNamara, McKenzie   Normative Servic 32.14 nwi 3  
20 Gordon, Jessica   Cody 32.23 nwi 2  
21 Brettin, Brittany   Sheridan 32.36 nwi 2  
22 Hall, Kelley   Sheridan 32.79 nwi 2  
23 May, Samantha   Natrona county 32.99 nwi 2  
24 Kindsvogel, Bethany   Campbell County 33.29 nwi 1  
25 Underwood, Emily   Natrona county 33.50 nwi 1  
26 Smiley, Brielle   Sheridan 34.16 nwi 1  
27 Helvey, Hannah   Cody 34.32 nwi 1  
28 Jerry, Alethia   Lodge Grass 39.13 nwi 1  
 
Womens 200m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Jackson, Rahnee   Natrona county 27.01 nwi 3 10
2 Hanewald, Paige   Natrona county 27.31 nwi 3 8
3 Fischer, Demi   Campbell County 27.87 nwi 3 6
4 Jackson-Brown, Carra   Natrona county 27.97 nwi 3 5
5 Grant, Mariah   Sheridan 28.55 nwi 3 4
6 Adsit, Bre   Campbell County 28.85 nwi 2 3
7 Deaton, Taylor   Campbell County 28.88 nwi 3 2
8 Hermon, Brittany   Natrona county 29.10 nwi 2 1
9 Elder, Courtney   Campbell County 29.24 nwi 2  
10 Grammens, Kristin   Sheridan 29.31 nwi 2  
11 Kretschman, Shayna   Arvada Clearmont 29.57 nwi 2  
12 Ackels, Dani   Sheridan 29.66 nwi 2  
13 Wells, Jackie   Sheridan 30.08 nwi 1  
14 Sept, Cassidy   Laurel 30.17 nwi 2  
15 Gibbs, Megan   Arvada Clearmont 30.26 nwi 1  
16 Belless, Kylee   Laurel 31.11 nwi 1  
 
Womens 400m Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Blake, Chelsea   Campbell County 1:08.63 3 10
2 Hufnagel, Brooklyn   Sheridan 1:08.73 3 8
3 Fox, Ashley   Big Horn 1:08.75 2 6
4 Friedlan, Stephanie   Campbell County 1:09.51 3 5
5 Bisiar, Kirsten   Natrona county 1:11.19 3 4
6 Feeley, Justine   Normative Servic 1:13.29 3 3
7 Brettin, Brittany   Sheridan 1:13.92 2 2
8 Geronimo, Annyssa   Normative Servic 1:15.21 2 1
9 Coleman, Mary   Campbell County 1:15.35 2  
10 Ostler, Elana   Tongue River 1:17.23 2  
 
Womens 400m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Dooper, Bailey   Laurel 1:03.33 2 10
2 Hanewald, Paige   Natrona county 1:03.84 2 8
3 Manchester, Micaela   Cody 1:04.84 2 6
4 Hanson, Teren   Natrona county 1:05.13 2 5
5 Muething, Tinesha   Cody 1:05.99 2 4
6 Lewis, Taylor   Cody 1:07.27 1 3
7 LaManna, Jacey   Campbell County 1:08.37 1 2
8 Gorman, Erin   Campbell County 1:10.45 1 1
9 Hutchinson, Amanda   Tongue River 1:12.41 1  
10 Vaira, Alex   Sheridan 1:12.78 1  
11 Charges Strong, Autum   Lodge Grass 1:13.01 2  
12 Belless, Kylee   Laurel 1:14.46 1  
 
Womens 800m Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Sherman, Zoe   Sheridan 2:40.30 1 10
2 Switzer, Lexie   Natrona county 2:41.25 1 8
3 Hulbert, Sarah   Cody 2:43.94 1 6
4 Korti, Nikki   Laurel 2:44.33 1 5
5 Borah, Mariah   Natrona county 2:46.82 1 4
6 Gray, Larissa   Natrona county 2:48.28 1 3
7 Johnson, Callie   Natrona county 2:49.42 1 2
8 Feeley, Justine   Normative Servic 2:55.41 1 1
9 Lynam, Ann   Sheridan 2:59.24 1  
10 Barta, Jamie   Laurel 2:59.58 1  
11 Studiner, Lauren   Laurel 3:03.98 1  
12 Bolin, Alesha   Sheridan 3:06.82 1  
13 Constantine, Emma   Cody 3:12.44 1  
14 MacCarty, Nell   Sheridan 3:14.67 1  
15 DeJongh, Alex   Normative Servic 3:22.47 1  
 
Womens 800m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Rotellini, Katie   Sheridan 2:26.54 1 10
2 Hanson, Teren   Natrona county 2:32.67 1 8
3 Maston, Makenna   Natrona county 2:34.32 1 6
4 Phillips, Abby   Campbell County 2:35.69 1 5
5 Ostler, Addy   Tongue River 2:36.60 1 4
6 Onstott, Maddie   Natrona county 2:39.96 1 3
7 Simmons, Bridget   Campbell County 2:42.43 1 2
8 Kaupish, Zoie   Laurel 2:53.41 1 1
9 Brown, Michelle   Sheridan 2:54.38 1  
 
Womens 1600m Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Sherman, Zoe   Sheridan 6:02.94 1 10
2 Korti, Nikki   Laurel 6:05.33 1 8
3 Gray, Larissa   Natrona county 6:08.25 1 6
4 Custis, Jennifer   Sheridan 6:13.96 1 5
5 Borah, Mariah   Natrona county 6:18.91 1 4
6 Johnson, Callie   Natrona county 6:22.19 1 3
7 Wiley, Hannah   Sheridan 6:24.16 1 2
8 Birdinground, Violet   Hardin 6:35.28 1 1
9 Gradwohl, Lexi   Laurel 6:38.45 1  
10 Lynam, Ann   Sheridan 6:45.62 1  
11 Owen, Maria   Sheridan 6:49.47 1  
12 Barta, Jamie   Laurel 6:52.50 1  
13 Raihl, Mariah   Natrona county 6:54.42 1  
14 Studiner, Lauren   Laurel 6:55.12 1  
15 MacCarty, Nell   Sheridan 6:58.56 1  
16 McRae, Jasmine   Normative Servic 7:00.99 1  
17 Orednick, Annie   Normative Servic 7:21.93 1  
18 Rockafellow, Keely   Arvada Clearmont 7:24.46 1  
19 Martin, Sierra   Arvada Clearmont 7:32.95 1  
20 DeJongh, Alex   Normative Servic 7:34.72 1  
21 West, Myra   Normative Servic 8:14.02 1  
 
Womens 1600m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Brinegar, Anne   Cody 5:19.73 1 10
2 Phillips, Abby   Campbell County 5:28.92 1 8
3 Sondag, Ashley   Natrona county 5:32.78 1 6
4 Charges Strong, Autum   Lodge Grass 5:35.86 1 5
5 Birdinground, Jael   Hardin 5:38.10 1 4
6 Maston, Makenna   Natrona county 5:38.55 1 3
7 Hegy, Marissa   Sheridan 5:39.20 1 2
8 Holiday, Kimberly   Cody 5:48.07 1 1
9 Sondag, Shaelynn   Natrona county 5:53.04 1  
10 Simmons, Bridget   Campbell County 5:56.04 1  
11 Onstott, Maddie   Natrona county 5:57.20 1  
12 Jensik, Erin   Sheridan 5:57.70 1  
13 Shield, Adree   Hardin 5:58.00 1  
14 Ostler, Addy   Tongue River 5:58.55 1  
15 Vaira, Alex   Sheridan 6:06.79 1  
16 Kirkwood, KayLynn   Campbell County 6:10.46 1  
17 Brown, Michelle   Sheridan 6:24.79 1  
 
Womens 3200m Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Sharp, Sarah   Campbell County 13:06.30 1 10
2 Wiley, Hannah   Sheridan 14:32.22 1 8
3 Owen, Maria   Sheridan 14:42.40 1 6
4 Emery, Rachel   Natrona county 15:18.01 1 5
5 Gilbert, Madison   Natrona county 15:44.63 1 4
6 McRae, Jasmine   Normative Servic 15:45.18 1 3
7 Orednick, Annie   Normative Servic 15:49.21 1 2
 
Womens 3200m Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Brinegar, Anne   Cody 11:38.52 1 10
2 Sondag, Ashley   Natrona county 12:05.54 1 8
3 Destefano, Audra   Campbell County 12:08.75 1 6
4 Hauschild, Mckenna   Campbell County 12:13.27 1 5
5 Charges Strong, Autum   Lodge Grass 12:27.43 1 4
6 Waltari, Mishayla   Cody 12:35.84 1 3
7 Jeffries, Jessi   Campbell County 12:40.26 1 2
8 Hegy, Marissa   Sheridan 12:51.07 1 1
9 Birdinground, Jael   Hardin 12:57.10 1  
10 Sondag, Shaelynn   Natrona county 13:05.38 1  
11 Shield, Adree   Hardin 13:06.10 1  
12 Ostler, Elana   Tongue River 13:36.78 1  
13 Hutchinson, Amanda   Tongue River 14:04.83 1  
 
Womens 100m Hurdles Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Nuzum, Megan   Campbell County 18.13 3 10
2 Amy, Merchen   Campbell County 18.14 3 8
3 Manselle, Danielle   Campbell County 18.76 3 6
4 Fales, Michelle   Cody 18.94 3 5
5 Arno, Tori   Sheridan 19.24 3 4
6 Mirich, Jadyn   Big Horn 19.48 1 3
7 Sallade, Maggie   Tongue River 20.32 2 2
8 Mock, Kyla   Campbell County 20.57 3 1
9 Izatt, Kylie   Campbell County 20.69 2  
10 Stoddard, Maria   Cody 21.60 2  
11 Thwreatt, Bailli   Campbell County 21.67 1  
12 Hall, Kelley   Sheridan 22.05 1  
13 Hertel, Darby   Cody 22.10 2  
14 Thomas, Tera   Tongue River 22.69 2  
 
Womens 100m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Reed, Emily   Cody 16.68 2 10
2 Beckett, Sadie   Campbell County 16.82 2 8
3 Norby, Bethany   Hardin 17.56 2 6
4 Uffleman, Landa   Hardin 17.90 2 5
5 Stedillie, Addison   Sheridan 17.94 2 4
6 Howard, Katie   Campbell County 18.33 1 3
7 Fritz, Anya   Sheridan 18.68 2 2
8 Cole, Jessica   Natrona county 19.04 1 1
9 Prill, Stephanie   Sheridan 19.62 1  
10 Gibbs, Megan   Arvada Clearmont 20.05 1  
11 Bolin, Ashley   Tongue River 21.44 1  
-- Chavez, Joire   Hardin DQ 2  
 
Womens 300m Hurdles Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Dollard, Jordan   Cody 51.90 2 10
2 Manselle, Danielle   Campbell County 53.42 2 8
3 Schriber, Kaycee   Campbell County 53.56 2 6
4 Delano, Jordan   Natrona county 54.93 2 5
5 Hermon, Brittany   Natrona county 55.59 2 4
6 Birdinground, Jael   Hardin 55.61 2 3
7 Davis, Sharron   Cody 56.10 2 2
8 Hertel, Darby   Cody 57.96 1 1
9 Mock, Kyla   Campbell County 58.28 1  
10 Vogele, Alex   Laurel 59.78 1  
11 Stoddard, Maria   Cody 1:00.05 1  
12 Helvey, Hannah   Cody 1:04.36 1  
13 Thomas, Tera   Tongue River 1:05.31 1  
 
Womens 300m Hurdles Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Seamans, Julia   Campbell County 50.68 2 10
2 Howard, Katie   Campbell County 51.57 2 8
3 Chavez, Joire   Hardin 52.00 2 6
4 Jackson-Brown, Carra   Natrona county 52.06 2 5
5 Norby, Bethany   Hardin 53.23 2 4
6 Maddox, Halie   Natrona county 53.82 1 3
7 Wright, Mali   Big Horn 53.86 2 2
8 Shackelford, Jandey   Campbell County 54.12 1 0.50
8 Gibbs, Megan   Arvada Clearmont 54.12 2 0.50
10 Milliken, Jena   Natrona county 54.36 1  
11 Cole, Jessica   Natrona county 54.47 1  
12 Prill, Stephanie   Sheridan 57.97 1  
13 Bolin, Ashley   Tongue River 59.08 1  
 
Womens 4x100m Relay Junior Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Klunder, Korell,
Vogele, Specht
  Laurel 58.28 1 10
-- Wood, Odasz,
Gordon, Bancroft
  Cody DQ 1  
 
Womens 4x100m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Crawford, Lewis,
Lewis, Welch
  Cody 53.61 1 10
2 Adsit, Seamans,
Deaton, Pzinski
  Campbell County 54.34 2 8
3 Wells, Ackels,
Grammens, Grant
  Sheridan 55.30 2 6
4 Dooper, Gappa,
Sept, Baumgart
  Laurel 56.04 2 5
5 Relay Team   Hardin 56.44 2 4
6 Fox, Puckett,
Mirich, Popp
  Big Horn 56.73 1 3
7 Feeley, McNamara,
Mandigo, Geronimo
  Normative Servic 58.58 2 2
8 Gibbs, Martin,
Rockafel, Kretschm
  Arvada Clearmont 59.78 1 1
-- Brown, Hermon,
Milliken, Maddox
  Natrona county DQ 2  
 
Womens 4x400m Relay Junior Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Friedlan, Guernsey,
McClure, Blake
  Campbell County 4:37.58 1 10
2 Bolin, Custis,
Hufnagel, Smiley
  Sheridan 4:49.91 1 8
3 Korell, Vogele,
Korti, Wheeler
  Laurel 4:54.58 1 6
4 Borah, Bisiar,
Emery, Raihl
  Natrona county 4:54.78 1 5
 
Womens 4x400m Relay Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Gorman, Stepansk,
Pzinski, Fischer
  Campbell County 4:23.22 1 10
2 Dooper, Gappa,
Sept, Traeger
  Laurel 4:28.59 1 8
3 Brown, Ferguson,
Sondag, Maddox
  Natrona county 4:34.35 1 6
4 Uffleman, Shield,
Chavez, Norby
  Hardin 4:37.82 1 5
 
Womens 4x800m Relay Junior Varsity Back to top
  Name   School Finals H# Pts
1 Barta, Korti,
Studiner, Gradwohl
  Laurel 11:38.08 1 10
2 Bisiar, Emery,
Gilbert, Raihl
  Natrona county 11:57.65 1 8
3 Relay Team   Normative Servic 12:32.78 1 6
 
Womens Shot Put Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Gorsuch, Megan   Campbell County 33-00.00(10.06m) 1 10
2 Nicola, Caitlyn   Cody 29-10.25(9.10m) 1 8
3 Sullivan, Crysta   Campbell County 28-11.00(8.81m) 1 6
4 Chinery, Tessa   Arvada Clearmont 27-08.00(8.43m) 1 5
5 Berglee, Angie   Laurel 27-06.50(8.39m) 1 4
6 Crouse, Kayla   Big Horn 26-05.00(8.05m) 1 3
7 Clutter, Katie   Natrona county 25-04.50(7.73m) 1 2
8 Wright, Dylan   Big Horn 25-02.00(7.67m) 1 1
9 Osborne, Ashton   Natrona county 24-11.00(7.59m) 1  
10 Cimburek, Kayla   Natrona county 24-09.50(7.56m) 1  
11 Nodland, Ashley   Campbell County 23-06.75(7.18m) 1  
12 Fielder, Brooke   Natrona county 23-05.00(7.14m) 1  
13 Baumgartner, Katrina   Laurel 23-04.50(7.12m) 1  
14 Trujillo, Holly   Sheridan 23-04.00(7.11m) 1  
15 Mandigo, Vernisha   Normative Servic 23-03.50(7.10m) 1  
16 Christiansen, Dalayna   Laurel 23-00.75(7.03m) 1  
17 Newman, Aspen   Big Horn 22-06.50(6.87m) 1  
18 Frazee, Heide   Campbell County 22-04.50(6.82m) 1  
19 Taylor, McKinzie   Big Horn 21-08.00(6.60m) 1  
19 McGlade, Katie   Natrona county 21-08.00(6.60m) 1  
21 Underwood, Emily   Natrona county 20-11.00(6.38m) 1  
22 Martin, Sierra   Arvada Clearmont 19-04.00(5.89m) 1  
23 Anderson, Kendra   Normative Servic 19-03.75(5.89m) 1  
24 Merchen, Kyra   Laurel 14-11.50(4.56m) 1  
 
Womens Shot Put Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Skinner, Kiara   Cody 42-11.50(13.09m) 1 10
2 Christenson, Shayla   Sheridan 38-00.50(11.60m) 1 8
3 Roberts, Sylvan   Cody 35-06.00(10.82m) 1 6
4 Slominski, Lacey   Natrona county 34-10.75(10.64m) 1 5
5 Jones, Kylie   Natrona county 32-02.00(9.80m) 1 4
6 Maller, Elizabeth   Campbell County 31-05.50(9.59m) 1 3
7 Rides Horse, Bethany   Hardin 30-03.50(9.23m) 1 2
8 Stroup, Megan   Sheridan 30-01.25(9.18m) 1 1
9 Budge, Lexi   Laurel 30-00.75(9.16m) 1  
10 White, Keara   Cody 29-11.25(9.12m) 1  
11 Nielsen, Sarah   Tongue River 29-11.00(9.12m) 1  
12 Johnson, Gabby   Natrona county 29-10.50(9.11m) 1  
13 Logan, Courtney   Natrona county 28-03.00(8.61m) 1  
14 Flock, Savanna   Sheridan 27-05.00(8.36m) 1  
 
Womens Discus Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Christiansen, Dalayna   Laurel 86-09(26.44m) 1 10
2 Clutter, Katie   Natrona county 82-01(25.02m) 1 8
3 Crouse, Kayla   Big Horn 76-05(23.29m) 1 6
4 Chinery, Tessa   Arvada Clearmont 75-09(23.09m) 1 5
5 Wright, Dylan   Big Horn 75-05(22.99m) 1 4
6 Nicola, Caitlyn   Cody 75-00(22.86m) 1 3
7 Berglee, Angie   Laurel 73-09(22.48m) 1 2
8 Taylor, McKinzie   Big Horn 68-03(20.80m) 1 1
9 Trujillo, Holly   Sheridan 68-02(20.78m) 1  
10 May, Samantha   Natrona county 67-06(20.57m) 1  
11 Ostler, Elana   Tongue River 67-02(20.47m) 1  
12 Mandigo, Vernisha   Normative Servic 66-08(20.32m) 1  
13 Zimmer, Chloe   Natrona county 65-05(19.94m) 1  
14 Fielder, Brooke   Natrona county 62-09(19.13m) 1  
15 Rockafellow, Keely   Arvada Clearmont 60-10(18.54m) 1  
16 Cimburek, Kayla   Natrona county 60-07(18.47m) 1  
17 Osborne, Ashton   Natrona county 60-04(18.39m) 1  
18 Maller, Elizabeth   Campbell County 58-11(17.96m) 1  
19 McGlade, Katie   Natrona county 56-00(17.07m) 1  
20 Anderson, Kendra   Normative Servic 54-06(16.61m) 1  
21 Martin, Sierra   Arvada Clearmont 53-06(16.31m) 1  
22 Merchen, Kyra   Laurel 51-02(15.60m) 1  
23 Birdinground, Violet   Hardin 49-02(14.99m) 1  
24 Frazee, Heide   Campbell County 46-05(14.15m) 1  
25 Newman, Aspen   Big Horn 42-08(13.00m) 1  
 
Womens Discus Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Three Irons, Josie   Hardin 115-10(35.31m) 1 10
2 Skinner, Kiara   Cody 112-00(34.14m) 1 8
3 Nielsen, Sarah   Tongue River 110-06(33.68m) 1 6
4 Roberts, Sylvan   Cody 109-04(33.32m) 1 5
5 White, Keara   Cody 103-02(31.45m) 1 4
6 Gorsuch, Megan   Campbell County 100-09(30.71m) 1 3
7 Slominski, Lacey   Natrona county 98-03(29.95m) 1 2
8 Budge, Lexi   Laurel 93-09(28.58m) 1 1
9 Saenz, Brittney   Campbell County 93-02(28.40m) 1  
10 Rides Horse, Bethany   Hardin 89-04(27.23m) 1  
11 Christenson, Shayla   Sheridan 88-06(26.97m) 1  
12 Logan, Courtney   Natrona county 80-05(24.51m) 1  
13 Flock, Savanna   Sheridan 77-01(23.50m) 1  
14 Jones, Kylie   Natrona county 76-01(23.19m) 1  
15 Fox, Taylor   Laurel 74-08(22.76m) 1  
16 Johnson, Gabby   Natrona county 70-08(21.54m) 1  
17 Nodland, Ashley   Campbell County 56-05(17.20m) 1  
18 Gentry, Shalani   Lodge Grass 55-07(16.94m) 1  
 
Womens High Jump Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Guernsey, Alissa   Campbell County 4-05.00(1.35m) 1 10
2 Fales, Michelle   Cody 4-05.00(1.35m) 1 7
2 Morton, Taylor   Cody 4-05.00(1.35m) 1 7
4 Mirich, Jadyn   Big Horn 4-05.00(1.35m) 1 5
5 Odasz, Jesse   Cody 4-05.00(1.35m) 1 4
6 Butkay, Erin   Hardin 4-03.00(1.30m) 1 3
7 Smiley, Malia   Sheridan 4-03.00(1.30m) 1 2
8 Puckett, Hanneah   Big Horn 4-03.00(1.30m) 1 1
12 McNamara, McKenzie   Normative Servic 4-01.00(1.24m) 1  
9 McClure, Sydney   Campbell County 4-01.00(1.24m) 1  
9 Poppleton, Makenzie   Campbell County 4-01.00(1.24m) 1  
9 Christiansen, Dalayna   Laurel 4-01.00(1.24m) 1  
13 Anderson, Adriane   Sheridan 3-11.00(1.19m) 1  
-- Smiley, Brielle   Sheridan NH(--) 1  
-- Velazquez, Kianna   Laurel NH(--) 1  
-- Switzer, Lexie   Natrona county NH(--) 1  
-- DeJongh, Alex   Normative Servic NH(--) 1  
-- Dollard, Jordan   Cody NH(--) 1  
-- Clutter, Katie   Natrona county NH(--) 1  
 
Womens High Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Crawford, Haley   Cody 5-03.00(1.60m) 1 10
2 Johnson, Gabby   Natrona county 4-07.00(1.40m) 1 8
3 Mcdonald, Lyndsey   Campbell County 4-05.00(1.35m) 1 5.50
3 Seamans, Julia   Campbell County 4-05.00(1.35m) 1 5.50
5 Jensik, Erin   Sheridan 4-05.00(1.35m) 1 4
6 Reed, Emily   Cody 4-05.00(1.35m) 1 2
6 Jackson-Brown, Carra   Natrona county 4-05.00(1.35m) 1 2
6 Cole, Jessica   Natrona county 4-05.00(1.35m) 1 2
9 Elder, Courtney   Campbell County 4-03.00(1.30m) 1  
9 McFate, KayLee   Laurel 4-03.00(1.30m) 1  
-- Mogan, Angie   Laurel NH(--) 1  
 
Womens Long Jump Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Manselle, Danielle   Campbell County 14-04.50(4.38m) nwi 1 10
2 Sturtz, Chandra   Campbell County 13-11.50(4.25m) nwi 1 8
3 Dollard, Jordan   Cody 13-10.00(4.22m) nwi 1 5.50
3 Specht, Ashley   Laurel 13-10.00(4.22m) nwi 1 5.50
5 Beckett, Sadie   Campbell County 13-09.25(4.20m) nwi 1 4
6 Muller, Shawna   Natrona county 13-09.00(4.19m) nwi 1 3
7 Puckett, Hanneah   Big Horn 13-08.50(4.18m) nwi 1 2
8 Butkay, Erin   Hardin 13-08.25(4.17m) nwi 1 1
9 Zimmer, Chloe   Natrona county 13-05.50(4.10m) nwi 1  
10 Switzer, Lexie   Natrona county 13-00.75(3.98m) nwi 1  
11 Blea, Tori   Sheridan 12-11.25(3.94m) nwi 1  
12 Fales, Michelle   Cody 12-07.00(3.84m) nwi 1  
13 Smiley, Brielle   Sheridan 12-06.00(3.81m) nwi 1  
14 Hertel, Darby   Cody 12-05.00(3.78m) nwi 1  
15 Anderson, Adriane   Sheridan 12-04.00(3.76m) nwi 1  
16 Anderson, Madeline   Sheridan 12-03.75(3.75m) nwi 1  
17 Bolin, Alesha   Sheridan 11-11.50(3.64m) nwi 1  
18 Morton, Taylor   Cody 11-11.00(3.63m) nwi 1  
19 Smiley, Malia   Sheridan 11-06.50(3.52m) nwi 1  
20 May, Samantha   Natrona county 11-06.00(3.51m) nwi 1  
21 Helvey, Hannah   Cody 11-03.00(3.43m) nwi 1  
22 Bisiar, Jessica   Natrona county 8-08.50(2.65m) nwi 1  
-- Poppleton, Makenzie   Campbell County FOUL(--) nwi 1  
-- Stoddard, Maria   Cody FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Long Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Hanewald, Paige   Natrona county 15-05.00(4.70m) nwi 1 10
2 Jackson, Rahnee   Natrona county 15-01.75(4.62m) nwi 1 8
3 Crawford, Haley   Cody 15-01.00(4.60m) nwi 1 6
4 Fischer, Demi   Campbell County 14-11.50(4.56m) nwi 1 5
5 Gappa, Leslie   Laurel 14-08.75(4.49m) nwi 1 4
6 Deaton, Taylor   Campbell County 14-07.50(4.46m) nwi 1 3
7 Milliken, Jena   Natrona county 14-07.25(4.45m) nwi 1 2
8 Grant, Mariah   Sheridan 14-04.00(4.37m) nwi 1 1
9 Adsit, Bre   Campbell County 14-01.75(4.31m) nwi 1  
10 Stedillie, Addison   Sheridan 14-00.00(4.27m) nwi 1  
11 Norby, Bethany   Hardin 13-11.50(4.25m) nwi 1  
12 Kretschman, Shayna   Arvada Clearmont 13-10.25(4.22m) nwi 1  
13 Jackson-Brown, Carra   Natrona county 13-09.50(4.20m) nwi 1  
14 Fritz, Anya   Sheridan 13-08.00(4.17m) nwi 1  
15 McFate, KayLee   Laurel 13-07.25(4.15m) nwi 1  
16 Blare, Alex   Big Horn 13-06.00(4.11m) nwi 1  
17 Fox, Taylor   Laurel 13-04.00(4.06m) nwi 1  
18 Prill, Stephanie   Sheridan 13-01.50(4.00m) nwi 1  
19 Bolin, Ashley   Tongue River 12-09.25(3.89m) nwi 1  
20 Wright, Mali   Big Horn 12-06.25(3.82m) nwi 1  
-- Mcdonald, Lyndsey   Campbell County FOUL(--) nwi 1  
-- Dooper, Bailey   Laurel FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Zimmer, Chloe   Natrona county 28-06.00(8.69m) nwi 1 10
2 Specht, Ashley   Laurel 27-07.75(8.43m) nwi 1 8
3 May, Samantha   Natrona county 27-04.75(8.35m) nwi 1 6
4 Switzer, Lexie   Natrona county 26-05.50(8.06m) nwi 1 5
5 Davis, Sharron   Cody 26-04.00(8.03m) nwi 1 4
-- Stoddard, Maria   Cody FOUL(--) nwi 1  
 
Womens Triple Jump Varsity Back to top
  Name Yr School Finals Wind H# Pts
1 Reed, Emily   Cody 31-06.25(9.61m) nwi 1 10
2 Welch, Megan   Cody 31-06.00(9.60m) nwi 1 8
3 Gappa, Leslie   Laurel 30-08.25(9.35m) nwi 1 6
4 Shackelford, Jandey   Campbell County 30-05.25(9.28m) nwi 1 5
5 Milliken, Jena   Natrona county 30-05.00(9.27m) nwi 1 4
6 Delano, Jordan   Natrona county 29-08.50(9.06m) nwi 1 3
7 Stedillie, Addison   Sheridan 29-07.50(9.03m) nwi 1 2
8 Lewis, Toni   Cody 29-07.00(9.02m) nwi 1 1
9 Wright, Mali   Big Horn 29-05.75(8.99m) nwi 1  
10 Cole, Jessica   Natrona county 27-10.25(8.49m) nwi 1  
11 McFate, KayLee   Laurel 27-09.50(8.47m) nwi 1  
12 Maddox, Halie   Natrona county 26-09.25(8.16m) nwi 1  
13 Mogan, Angie   Laurel 26-05.50(8.06m) nwi 1  
 
Womens Pole Vault Junior Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Amy, Merchen   Campbell County 7-10.00(2.39m) 1 10
2 Specht, Ashley   Laurel 6-10.00(2.08m) 1 8
3 Cimburek, Kayla   Natrona county 6-10.00(2.08m) 1 6
4 Raihl, Mariah   Natrona county 6-04.00(1.93m) 1 4.50
4 Bolin, Alesha   Sheridan 6-04.00(1.93m) 1 4.50
5 Coleman, Mary   Campbell County 6-04.00(1.93m) 1 3
6 Zigray, Megan   Campbell County 6-04.00(1.93m) 1 2
-- Muller, Shawna   Natrona county NH(--) 1  
 
Womens Pole Vault Varsity Back to top
  Name Yr School Finals H# Pts
1 Hays, Melanie   Campbell County 9-10.00(3.00m) 1 10
2 Ferguson, Lexis   Natrona county 9-04.00(2.84m) 1 8
3 Prill, Stephanie   Sheridan 8-04.00(2.54m) 1 6
4 Forister, Sarah   Sheridan 8-04.00(2.54m) 1 5
5 Hegy, Marissa   Sheridan 8-04.00(2.54m) 1 4
6 Uffleman, Landa   Hardin 7-10.00(2.39m) 1 3
7 Traeger, Kelcy   Laurel 7-04.00(2.24m) 1 2
8 Delano, Jordan   Natrona county 7-04.00(2.24m) 1 1
-- McMurray, Anna   Laurel NH(--) 1  

Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Team Scores
Women - Varsity - Team Rankings - 16 Events Scored =============================================================================== 1) Natrona 155 2) Cody High School 141 3) CAM 135.50 4) Sheridan High School 66 5) Hardin HS 49 6) Laurel High School Girls 37 7) Tongue River High School 10 8) Lodge Grass Track 9 9) Big Horn HS 5 10) Arvada/Clearmont High Sch 4.50 11) NSI Academy 2 Women - Junior Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) CAM 174 2) Natrona 123.50 3) Laurel High School Girls 77.50 4) Cody High School 75.50 5) Sheridan High School 73.50 6) Big Horn HS 41 7) NSI Academy 16 8) Arvada/Clearmont High Sch 10 9) Hardin HS 8 10) Tongue River High School 2 Men - Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Natrona 168.50 2) CAM 113.50 3) Sheridan High School 99 4) Laurel High School 76.66 5) Cody High School 70.33 6) Hardin HS 43 7) Tongue River High School 26.50 8) Big Horn HS 23.50 9) NSI Academy 6 10) Buffalo High School 5 11) Sundance High School 4 Men - Junior Varsity - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Natrona Orange 291 2) CAM 104.50 3) Sheridan High School 84.50 4) Big Horn HS 33 5) Laurel High School 32 6) NSI Academy 27 7) Cody High School 17 8) Hardin HS 5.50 9) Arvada/Clearmont High Scho 2.50

 

Post to:
Post as: 
History for Dan Hansen Invitational
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2015 1   1    
2014 1   1    
2013 1   1    
2012 1   1    
2011 2   2    
2010 1   1