Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds
Custom Poster App Racetime Photo App NikeCrossNationals.com

Folders

 

News

 

2013 Results - NXN Northeast Regional

Published by
NXN Northeast Regional   on Nov 30 2013, 05:41 PM

NXN Northeast Regional website

MEET DATE & LOCATION
11.30.2013
Bowdoin Park
Wappingers Falls, NY

STATES INCLUDED
NJ - PA - CT - MA - ME - VT - RI - NH

 

     THE 2013 NIKE CROSS REGIONAL CHAMPIONSHIPS - NEW YORK & NORTHEAST
            November 30   Held at Bowdoin Park, Wappingers Falls

NORTHEAST GIRLS CHAMPIONSHIP RACE - 5000 METERS

                 Results by Leone Timing & Results Services
                            www.leonetiming.com
---------------------------------------------------------------------------------
                                                                        1st   2nd
PLACE  PTS NAME                YR TEAM                         TIME    2.5K  2.5K
---------------------------------------------------------------------------------
    1    1 Courtney Smith      SR U-Ville Running Club        17:58.9  9:08  8:51 
    2    2 Abbie McNulty       SR Rocks XC                    18:03.5  9:05  8:59 
    3    3 Autumn Eastman      SR Champlain Valley XC Club    18:27.6  9:10  9:18 
    4    4 Emma McMillan       SO Eagles                      18:31.1  9:12  9:20 
    5    5 Olivia Young        JR U-Ville Running Club        18:36.9  9:19  9:18 
    6      Grace Dwyer         SO UNA-NJ-Mercerville          18:41.0  9:21  9:20 
    7    6 Hannah Molloy       SO Lower Bucks XC              18:44.5  9:28  9:17 
    8    7 Olivia Sargent      SO Lower Bucks XC              18:49.7  9:25  9:25 
    9    8 Kacie Breeding      SO U-Ville Running Club        18:51.2  9:32  9:20 
   10    9 Hannah Parker       JR Black Bear XC               18:51.4  9:29  9:23 
   11   10 Elizabeth Lansing   JR Randolph Track Club         18:53.8  9:25  9:29 
   12   11 Elisabeth Danis     SO Black Bear XC               18:58.9  9:28  9:31 
   13   12 Karina Tavares      SO La Salle Running Club       19:08.0  9:33  9:35 
   14   13 Christina Rancan    SO Pirate TC                   19:11.0  9:19  9:52 
   15   14 Erica Gray          SR Lower Bucks XC              19:14.2  9:34  9:41 
   16   15 Abigail Livingston  SR Eagles                      19:14.7  9:47  9:28 
   17   16 Kaleigh Roberts     SR FT Running Club             19:15.4  9:45  9:31 
   18      Clarissa Modde      SR UNA-NJ-Lebanon              19:15.7  9:38  9:38 
   19   17 Jessie Carney       SR Black Bear XC               19:15.9  9:39  9:37 
   20   18 Gretchen Mills      JR U-Ville Running Club        19:16.7  9:50  9:27 
   21   19 Margie Cullen       SO Needham Track Club          19:17.4  9:33  9:45 
   22   20 Alexandra Christian SO MOXC                        19:18.5  9:43  9:36 
   23   21 Amy Kelly           SR Cardinal O'Hara XC Club     19:28.9  9:42  9:47 
   24   22 Eryn Mills          JR Runner's High Racing Club   19:29.9  9:47  9:43 
   25   23 Deirdre Casey       JR Pirate TC                   19:30.0  9:44  9:46 
   26   24 Jackie Cutillo      JR Rocks XC                    19:32.4  9:48  9:45 
   27   25 Margaret Thomson    JR Randolph Track Club         19:32.9  9:54  9:39 
   28   26 Christine O'Kane    JR Lady Colonials              19:33.1  9:55  9:39 
   29   27 Sarah Armstrong     SO Needham Track Club          19:33.7  9:47  9:47 
   30   28 Carole Harsch       JR Randolph Track Club         19:34.3  9:54  9:41 
   31   29 Jeanine Zheng       SO H-W XC Club                 19:34.8  9:50  9:45 
   32   30 Liz Wellman         SR Randolph Track Club         19:34.9  9:55  9:40 
   33   31 Amada Corbosiero    SR MSDA XC                     19:35.5  9:46  9:50 
   34   32 Jillian O'Donohoe   SR Laurel Woods XC Club        19:35.9  9:53  9:43 
   35      Margaret McCaffrey  JR East Greenwich TC           19:36.8  9:49  9:48 
   36   33 Grace Mancini       SO Cardinal O'Hara XC Club     19:38.0  9:51  9:47 
   37   34 Megan Hellman       SR Meadowridge XC Club         19:38.3  9:48  9:51 
   38      Rachel Belmont      SR UNA-NJ-Old Bridge           19:40.7  9:56  9:45 
   39   35 Brooke Laskowsky    SO Black Bear XC               19:41.6  9:59  9:43 
   40   36 Meridith Twomey     SO Lower Bucks XC              19:43.0  9:46  9:57 
   41      Katherine Cook      SR UNA-VT-South Burlington     19:44.7 10:02  9:43 
   42   37 Eliza Rego          SO La Salle Running Club       19:47.5  9:29 10:19 
   43   38 Bailey Balmer       SO Lower Bucks XC              19:48.1 10:02  9:47 
   44   39 Elizabeth Hannon    JR Rocks XC                    19:48.5  9:53  9:56 
   45   40 Paige Novak         SO Hillsborough XC Club        19:48.6  9:56  9:53 
   46   41 Shelby Aarden       JR HopkintonTC                 19:49.1  9:51  9:59 
   47   42 Kate Svensen        SR Rocks XC                    19:49.4  9:53  9:57 
   48   43 Kelly Higgins       SO Weymouth Track Club         19:49.7 10:00  9:50 
   49      Coralea Geraniotis  JR UNA-MA-Orleans              19:50.8  9:47 10:04 
   50   44 Allison McArdle     SO Tomahawk XC Club            19:51.5  9:58  9:54 
   51   45 Megan Cronk         SO Runner's High Racing Club   19:52.0  9:57  9:55 
   52   46 Sarah Masukewicz    JR MOXC                        19:52.2 10:01  9:52 
   53   47 Megan Verner-Crist  SR Eagles                      19:54.7 10:05  9:50 
   54   48 Jacqueline Gottuso  SR Meadowridge XC Club         19:56.4 10:01  9:56 
   55   49 Gaelyn Kattman      FR Tomahawk XC Club            19:57.0  9:55 10:02 
   56   50 Sophia Gorman       FR Champlain Valley XC Club    19:57.3  9:58 10:00 
   57      Gillian McIlroy     SR Top of the Hill TC          19:57.9 10:02  9:56 
   58   51 Hannah Anderson     JR Meadowridge XC Club         19:58.1 10:03  9:56 
   59   52 Molly Doyle         JR Hillsborough XC Club        19:58.2 10:05  9:54 
   60   53 Emily Fisher        SR U-Ville Running Club        19:59.2 10:02  9:58 
   61   54 Rachel Lehnert      JR Meadowridge XC Club         20:00.3 10:06  9:55 
   62   55 Stephanie Bitcon    SR Laurel Woods XC Club        20:01.4  9:56 10:06 
   63   56 Kaleigh Hughes      JR Needham Track Club          20:01.6 10:06  9:56 
   64   57 Megan Scannell      SO Black Bear XC               20:02.7 10:09  9:54 
   65   58 Giavanna Tabbachino FR Blue Eagle XC Club          20:03.4 10:11  9:53 
   66   59 Gabrielle Stravach  SR Blue Devil XC Club          20:05.2 10:18  9:48 
   67   60 Gabrielle Ferrigine SO Runner's High Racing Club   20:06.4  9:56 10:11 
   68   61 Elise Papazian      SO La Salle Running Club       20:07.9 10:10  9:58 
   69   62 Mary Kate Coogan    SR Eagles                      20:08.8 10:06 10:03 
   70   63 Sarah Walker        SO Germantown Friends          20:09.6  9:57 10:13 
   71   64 Marykate McNamara   JR Runner's High Racing Club   20:10.8 10:18  9:53 
   72   65 Megan Coakley       SR Runner's High Racing Club   20:11.6  9:51 10:21 
   73   66 Kacie Higgins       SO Weymouth Track Club         20:12.1 10:00 10:13 
   74   67 Elizabeth Edwards   FR U-Ville Running Club        20:13.7 10:00 10:14 
   75   68 Emily Horgan        SR H-W XC Club                 20:13.8 10:08 10:06 
   76   69 Penny Luan          SR Pirate TC                   20:13.8 10:13 10:01 
   77      Morgan Ansell       JR UNA-PA-Greensburg           20:15.0 10:06 10:09 
   78   70 Emiy Rienzo         JR Runner's High Racing Club   20:16.3 10:14 10:03 
   79   71 Caroline Falvey     SR La Salle Running Club       20:17.2 10:18 10:00 
   80   72 Courtney Skikus     FR Hillsborough XC Club        20:17.4 10:13 10:05 
   81   73 Olivia Horgan       FR H-W XC Club                 20:18.3 10:09 10:10 
   82   74 Lauren Hazzard      JR HopkintonTC                 20:19.2 10:17 10:03 
   83   75 Rachael Renzi       SR La Salle Running Club       20:19.3 10:11 10:09 
   84   76 Kelsey Maxwell      SR Eagles                      20:21.7 10:09 10:13 
   85   77 Adrienne Santoro    JR Rocks XC                    20:22.4 10:14 10:09 
   86   78 Maura Lyons         FR Cardinal O'Hara XC Club     20:25.1 10:09 10:17 
   87   79 Mariah Christian    SR MOXC                        20:25.3 10:25 10:01 
   88   80 Marykate Cavanaugh  SR HopkintonTC                 20:25.8 10:20 10:06 
   89   81 Bridgette Zerbe     JR U-Ville Running Club        20:26.4  9:54 10:33 
   90   82 Alison Love         SR Germantown Friends          20:27.1 10:21 10:07 
   91   83 Erin O'Connell      JR Lower Bucks XC              20:27.4 10:07 10:21 
   92      Alivia Carlton      SR UNA-NJ-Jackson              20:28.1 10:17 10:12 
   93   84 Colleen Buckley     JR Blue Eagle XC Club          20:28.6 10:15 10:14 
   94   85 Meghan Stone        SO H-W XC Club                 20:29.1 10:16 10:14 
   95   86 Amanda Burnett      FR H-W XC Club                 20:29.4 10:15 10:15 
   96   87 Lou Mialhe          SO Princeton                   20:29.5 10:11 10:19 
   97   88 Julia Zitzmann      SO Eagles                      20:31.1 10:12 10:20 
   98      Amanda Brodow       JR Top of the Hill TC          20:31.3 10:15 10:17 
   99      Julia Borowski      SR UNA-NJ-Robbinsville         20:31.5 10:23 10:09 
  100      Thedita Pedersen    JR East Greenwich TC           20:31.8 10:16 10:16 
  101   89 Edlyn Gulama        JR Pirate TC                   20:32.7  9:59 10:34 
  102   90 Alicia Decastro     SR La Salle Running Club       20:34.2 10:17 10:18 
  103   91 Alex Hesterburg     FR Pirate TC                   20:34.7 10:18 10:17 
  104   92 Juliet Kohli        SO MSDA XC                     20:34.9 10:16 10:19 
  105   93 Katelynn Scannell   JR Black Bear XC               20:35.5 10:28 10:08 
  106   94 Ashley Betts        JR Weymouth Track Club         20:36.0 10:19 10:17 
  107   95 Erin Ahearn         SR Blue Eagle XC Club          20:36.0 10:16 10:20 
  108   96 Paige Lawler        SO Lexington XC Club           20:36.3 10:14 10:23 
  109   97 Erica Fischer       SR Blue Devil XC Club          20:37.8 10:31 10:07 
  110   98 Megan Brockemeier   FR Blue Eagle XC Club          20:38.5 10:19 10:20 
  111   99 Audrey O'Neill      SO La Salle Running Club       20:39.4 10:12 10:28 
  112  100 Melissa Lodge       SR HopkintonTC                 20:40.1 10:22 10:19 
  113  101 Emma Cary           JR Lady Colonials              20:41.9 10:24 10:18 
  114  102 Julie Bond          JR Princeton                   20:42.6 10:33 10:10 
  115  103 Maddie Bixler       JR Dub-C XC                    20:43.0 10:22 10:21 
  116  104 Kaitlyn Hebert      JR Tomahawk XC Club            20:43.8 10:18 10:26 
  117  105 Sammy Lerner        SR Needham Track Club          20:44.2 10:23 10:22 
  118  106 Kaylee Stebbins     SO Tomahawk XC Club            20:44.6 10:25 10:20 
  119  107 Jessie Brodsky      SR MSDA XC                     20:44.7 10:29 10:16 
  120  108 Abby Keim           JR Champlain Valley XC Club    20:44.8 10:19 10:26 
  121  109 Carly Neeld         JR Champlain Valley XC Club    20:45.0 10:27 10:18 
  122  110 Julianna Donovan    SO Needham Track Club          20:45.4 10:24 10:22 
  123  111 Bridgid Selfors     FR FT Running Club             20:45.7 10:31 10:15 
  124      Katie Rose Sullivan SR UNA-NJ-Rutherford           20:46.2 10:24 10:23 
  125  112 Meghan O'Dwyer      JR Blue Devil XC Club          20:46.2 10:37 10:10 
  126  113 Natalie Marcotullio JR Blue Devil XC Club          20:46.3 10:35 10:12 
  127  114 Megan Carmody       SO Rocks XC                    20:46.4 10:23 10:24 
  128      Rose Monahan        JR UNA-VT-Essex                20:46.6 10:20 10:27 
  129  115 Kelly Cianciloa     SO Hillsborough XC Club        20:47.2 10:28 10:20 
  130  116 Amari Onque-Shabazz SO MSDA XC                     20:49.8 10:17 10:33 
  131      Erin Mullican       JR UNA-PA-Lancaster            20:50.0 10:27 10:23 
  132  117 Brigit Andersson    JR Germantown Friends          20:50.2 10:27 10:24 
  133      Chloe Ezzo          FR UNA-CT-Berlin               20:50.6 10:21 10:30 
  134  118 Caitlin Harrity     SO Germantown Friends          20:51.1 10:28 10:24 
  135  119 Taylor Kitchen      JR Dub-C XC                    20:52.9 10:27 10:26 
  136  120 Olivia Delorenzo    SO Hillsborough XC Club        20:54.3 10:27 10:28 
  137  121 Sara Amato          JR Rocks XC                    20:54.9 10:23 10:32 
  138  122 Erin Schafer        SR MOXC                        20:56.8 10:29 10:28 
  139  123 Griffin Kaulbach    FR Germantown Friends          20:57.1 10:35 10:23 
  140  124 Kate Sullivan       FR Lady Colonials              20:57.2 10:26 10:32 
  141  125 Maggie Servais      FR Lady Colonials              20:57.8 10:27 10:31 
  142  126 Kat Hastings        SO Tomahawk XC Club            21:00.9 10:39 10:22 
  143  127 Grace Eckstein      JR Runner's High Racing Club   21:02.4 10:19 10:44 
  144  128 Fini Satzke         JR Meadowridge XC Club         21:03.0 10:26 10:37 
  145  129 Alice Wistar        SO Germantown Friends          21:03.7 10:23 10:41 
  146  130 Paige Metzheiser    JR Princeton                   21:04.3 10:34 10:31 
  147  131 Emily Hellman       SO Meadowridge XC Club         21:05.6 10:35 10:31 
  148  132 Sara Christian      SR MOXC                        21:05.7 10:37 10:29 
  149  133 Grace Leightheiser  FR Lexington XC Club           21:06.0 10:43 10:23 
  150  134 Olivia Arizin       FR Cardinal O'Hara XC Club     21:06.1 10:38 10:29 
  151  135 Arielle Frank       JR Germantown Friends          21:07.0 10:36 10:31 
  152  136 Lauren Barone       SR Lady Colonials              21:07.2 10:18 10:50 
  153  137 Kristen Arborio     SR Tomahawk XC Club            21:07.2 10:20 10:48 
  154  138 Mary Fowler         SR Black Bear XC               21:09.2 10:35 10:35 
  155  139 Katie Horton        JR Needham Track Club          21:10.8 10:37 10:34 
  156  140 Cyrene Nicholas     SO The MnMs                    21:11.1 10:35 10:37 
  157  141 Katrina Potthoff    JR Dub-C XC                    21:11.1 10:39 10:33 
  158  142 Emma Putre          JR Champlain Valley XC Club    21:13.2 10:38 10:36 
  159  143 Caroline Stocking   JR Blue Devil XC Club          21:14.4 10:50 10:25 
  160      Abigail Gauthier    JR UNA-NJ-Forked River         21:14.5 10:31 10:44 
  161  144 Lucy Peschel        SR Laurel Woods XC Club        21:15.7 10:37 10:39 
  162  145 Mary Sutton         JR Princeton                   21:15.9 10:40 10:36 
  163  146 Marypaule Monks     JR HopkintonTC                 21:15.9 10:41 10:35 
  164  147 Sarah Goodman       SR Wildcat XC                  21:18.8 10:46 10:33 
  165  148 Mackenzie Pias      SO FT Running Club             21:20.2 10:38 10:43 
  166  149 Virginia Breunig    SO Lexington XC Club           21:20.2 10:53 10:28 
  167  150 Hannah Geller       SO Lexington XC Club           21:20.5 10:42 10:39 
  168  151 Naomi Gordon        SR Wildcat XC                  21:22.3 10:36 10:47 
  169  152 Katie Delidow       FR Millburn Running People     21:22.3 10:32 10:51 
  170  153 Lindsey Lucas       SR Spartacus Baconatorz        21:23.1 10:47 10:37 
  171  154 Nicole Cavender     FR Millburn Running People     21:25.1 10:43 10:43 
  172  155 Anna Tanji          SR Blue Devil XC Club          21:27.1 10:49 10:39 
  173  156 Emma Eikelberner    SO Princeton                   21:29.1 10:53 10:37 
  174  157 Talia Ruxin         SO Wildcat XC                  21:29.8 10:45 10:45 
  175  158 Meredith Young      JR Hillsborough XC Club        21:32.4 10:32 11:01 
  176  159 Gabrielle Brennan   JR Blue Devil XC Club          21:34.7 10:54 10:41 
  177  160 Haley Harder        SO Champlain Valley XC Club    21:36.0 10:40 10:56 
  178  161 Katie Leahy         SR Weymouth Track Club         21:36.1 10:56 10:41 
  179  162 Julia Del Grosso    SR Cardinal O'Hara XC Club     21:36.9 10:52 10:45 
  180  163 Sarah Workman       JR MSDA XC                     21:37.1 10:42 10:56 
  181  164 Hannah Albert       JR FT Running Club             21:37.6 10:40 10:58 
  182  165 Lindsay Schafer     SR MOXC                        21:39.8 10:50 10:50 
  183  166 Katherine Cronin    FR Wildcat XC                  21:40.5 10:58 10:43 
  184  167 Kathy Lynch         SR Hillsborough XC Club        21:40.7 10:49 10:52 
  185  168 Julianna Portelli   SR Eagles                      21:41.8 10:47 10:55 
  186  169 Maya Birney         SO The MnMs                    21:42.6 10:57 10:46 
  187  170 Kathryn Loughnane   SR Red Rockets                 21:43.6 10:58 10:46 
  188  171 Nora McSorley       SO Randolph Track Club         21:44.0 11:03 10:41 
  189  172 Danielle Cole       SR Blue Eagle XC Club          21:44.8 10:53 10:52 
  190  173 Megan McWhirter     JR H-W XC Club                 21:44.9 10:50 10:55 
  191  174 Anna Cruser         JR Lower Bucks XC              21:48.9 10:54 10:55 
  192  175 Eleanor Silver      SO Lexington XC Club           21:50.4 10:54 10:57 
  193      Jessica Elliott     SR UNA-RI-West Kingston        21:53.6 10:47 11:07 
  194  176 Courtney Howley     SR Meadowridge XC Club         21:54.0 10:55 10:59 
  195  177 Hannah Rumble       SO Weymouth Track Club         21:55.2 10:58 10:58 
  196  178 Lisa Grieco         FR Racing Redcoats             21:56.3 10:55 11:02 
  197  179 Kestrel Grevatt     SR Champlain Valley XC Club    21:57.7 10:57 11:01 
  198  180 Micaela Poggi       JR MOXC                        22:02.1 10:54 11:09 
  199      Stephanie Griffin   SO UNA-VT-Enosburg Falls       22:03.8 10:58 11:06 
  200  181 Karsyn Wagner       SR Randolph Track Club         22:06.3 11:09 10:58 
  201  182 Maddi Terry         SO Needham Track Club          22:06.6 11:06 11:01 
  202  183 Belinda Liu         SR Princeton                   22:07.3 11:19 10:49 
  203  184 Katie Alexander     SR Dub-C XC                    22:07.8 11:04 11:04 
  204  185 Molly Hawkins       FR HopkintonTC                 22:09.9 10:57 11:13 
  205      Melissa Hango       SR UNA-VT-Enosburg Falls       22:10.1 11:10 11:01 
  206  186 Jordan Knapp        FR Weymouth Track Club         22:12.2 11:05 11:08 
  207  187 Alexandra Murray    JR Pirate TC                   22:12.8 11:10 11:03 
  208  188 Phoebe Whiteside    SO Princeton                   22:13.1 11:10 11:04 
  209  189 Jessica Lohret      JR The MnMs                    22:15.1 11:07 11:09 
  210  190 Lyla Connolly       JR Lexington XC Club           22:15.4 10:55 11:21 
  211  191 Melissa Ryan        SR Randolph Track Club         22:17.5 11:09 11:09 
  212      Phoebe Osterhout    SR East Greenwich TC           22:23.3 11:10 11:14 
  213  192 Alli Bacher         JR Pirate TC                   22:25.1 11:10 11:16 
  214  193 Clare Murphy        SO Millburn Running People     22:29.4 11:13 11:17 
  215  194 Sara Wilcox         SO Tomahawk XC Club            22:33.0 11:20 11:13 
  216  195 Chloe Hall          SO Millburn Running People     22:34.7 11:22 11:13 
  217  196 Georgia Grab        SO Dub-C XC                    22:41.2 11:10 11:32 
  218  197 Elizabeth Wafer     SR Blue Eagle XC Club          22:46.4 11:22 11:25 
  219  198 Nicole Grieco       SR Racing Redcoats             22:49.0 11:39 11:10 
  220  199 Sally Morris        JR Millburn Running People     22:54.1 11:32 11:23 
  221  200 Caitlyn Wallace     SR Laurel Woods XC Club        23:05.1 11:29 11:37 
  222  201 Mikayla Mooney      SR FT Running Club             23:05.3 11:37 11:29 
  223  202 Justine Piraino     SR Cardinal O'Hara XC Club     23:06.2 11:45 11:22 
  224  203 Alyssa Mazur        SO Lexington XC Club           23:07.5 11:20 11:48 
  225  204 Nicole Griffin      SR Lady Colonials              23:07.8 11:33 11:35 
  226  205 Julia Burdulis      FR HopkintonTC                 23:15.3 11:39 11:37 
  227  206 Tracy Crookston     SR The MnMs                    23:15.7 11:24 11:52 
  228  207 Jacquelyn Schneider SO Weymouth Track Club         23:18.4 11:43 11:36 
  229  208 Sara Rankin         JR Cardinal O'Hara XC Club     23:23.7 11:21 12:03 
  230  209 Emily Callahan      JR Blue Eagle XC Club          23:30.5 11:47 11:44 
  231  210 Taylor Lupini       JR Racing Redcoats             23:31.4 11:54 11:38 
  232  211 Beth Rentko         SR Lady Colonials              23:34.0 11:56 11:38 
  233  212 Lauren Mihalik      SR Spartacus Baconatorz        23:37.6 11:43 11:55 
  234  213 Brittany Sullivan   SR Racing Redcoats             23:39.2 11:55 11:45 
  235  214 Shea Brennan        FR Laurel Woods XC Club        23:50.0 11:51 11:59 
  236  215 Emily Chandran      SR Red Rockets                 24:07.4 11:58 12:10 
  237  216 Ally Tong           SO Red Rockets                 24:07.5 12:14 11:54 
  238  217 Eunice Lee          SR Spartacus Baconatorz        24:14.5 12:18 11:57 
  239  218 Kristen Madeia      JR Racing Redcoats             24:23.6 12:20 12:04 
  240  219 Eliza McNay         SO Wildcat XC                  24:25.6 12:12 12:14 
  241  220 Jasmine Pineda      JR Spartacus Baconatorz        24:28.9 12:38 11:51 
  242  221 Sophie Bysiewicz    SR The MnMs                    24:29.8 12:47 11:43 
  243  222 Maddie Monahan      SO Red Rockets                 24:37.4 12:21 12:17 
  244  223 Annie Roberts       SO Red Rockets                 24:45.6 12:17 12:29 
  245  224 Isabelle Renzi      SO Red Rockets                 24:56.1 12:19 12:38 
  246  225 Kara Mullaney       SO Red Rockets                 25:02.2 12:28 12:35 
  247  226 Annika Nungra       SR Spartacus Baconatorz        25:04.0 12:26 12:38 
  248  227 Lydia Bier          SO Millburn Running People     25:16.5 12:41 12:36 
  249  228 Annie Goodridge     SR Wildcat XC                  25:24.4 12:47 12:38 
  250  229 Rebecca Gjini       FR Spartacus Baconatorz        26:10.1 13:01 13:10 
  251  230 Kristen Stack       SR Racing Redcoats             26:11.6 13:02 13:10 
  252  231 Emma Wishnow        JR Millburn Running People     26:33.0 13:31 13:02 

TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------

  1.    85  U-Ville Running Club           (18:56.6  94:42.9 2:00.3)
=============================================
  1      1  Courtney Smith     SR 17:58.9
  2      5  Olivia Young       JR 18:36.9
  3      8  Kacie Breeding     SO 18:51.2
  4     18  Gretchen Mills     JR 19:16.7
  5     53  Emily Fisher       SR 19:59.2
  6   ( 67) Elizabeth Edwards  FR 20:13.7
  7   ( 81) Bridgette Zerbe    JR 20:26.4

  2.   101  Lower Bucks XC                 (19:15.9  96:19.5 1:03.6)
=============================================
  1      6  Hannah Molloy      SO 18:44.5
  2      7  Olivia Sargent     SO 18:49.7
  3     14  Erica Gray         SR 19:14.2
  4     36  Meridith Twomey    SO 19:43.0
  5     38  Bailey Balmer      SO 19:48.1
  6   ( 83) Erin O'Connell     JR 20:27.4
  7   (174) Anna Cruser        JR 21:48.9

  3.   129  Black Bear XC                  (19:22.1  96:50.5 1:11.3)
=============================================
  1      9  Hannah Parker      JR 18:51.4
  2     11  Elisabeth Danis    SO 18:58.9
  3     17  Jessie Carney      SR 19:15.9
  4     35  Brooke Laskowsky   SO 19:41.6
  5     57  Megan Scannell     SO 20:02.7
  6   ( 93) Katelynn Scannell  JR 20:35.5
  7   (138) Mary Fowler        SR 21:09.2

  4.   184  Rocks XC                       (19:31.3  97:36.2 2:18.9)
=============================================
  1      2  Abbie McNulty      SR 18:03.5
  2     24  Jackie Cutillo     JR 19:32.4
  3     39  Elizabeth Hannon   JR 19:48.5
  4     42  Kate Svensen       SR 19:49.4
  5     77  Adrienne Santoro   JR 20:22.4
  6   (114) Megan Carmody      SO 20:46.4
  7   (121) Sara Amato         JR 20:54.9

  5.   204  Eagles                         (19:38.2  98:11.0 1:50.6)
=============================================
  1      4  Emma McMillan      SO 18:31.1
  2     15  Abigail Livingston SR 19:14.7
  3     47  Megan Verner-Crist SR 19:54.7
  4     62  Mary Kate Coogan   SR 20:08.8
  5     76  Kelsey Maxwell     SR 20:21.7
  6   ( 88) Julia Zitzmann     SO 20:31.1
  7   (168) Julianna Portelli  SR 21:41.8

  6.   256  Runner's High Racing Club      (19:58.2  99:50.7 0:41.7)
=============================================
  1     22  Eryn Mills         JR 19:29.9
  2     45  Megan Cronk        SO 19:52.0
  3     60  Gabrielle Ferrigine SO 20:06.4
  4     64  Marykate McNamara  JR 20:10.8
  5     65  Megan Coakley      SR 20:11.6
  6   ( 70) Emiy Rienzo        JR 20:16.3
  7   (127) Grace Eckstein     JR 21:02.4

  7.   256  La Salle Running Club          (19:56.0  99:39.9 1:11.3)
=============================================
  1     12  Karina Tavares     SO 19:08.0
  2     37  Eliza Rego         SO 19:47.5
  3     61  Elise Papazian     SO 20:07.9
  4     71  Caroline Falvey    SR 20:17.2
  5     75  Rachael Renzi      SR 20:19.3
  6   ( 90) Alicia Decastro    SR 20:34.2
  7   ( 99) Audrey O'Neill     SO 20:39.4

  8.   264  Randolph Track Club            (19:52.0  99:19.9 2:50.2)
=============================================
  1     10  Elizabeth Lansing  JR 18:53.8
  2     25  Margaret Thomson   JR 19:32.9
  3     28  Carole Harsch      JR 19:34.3
  4     30  Liz Wellman        SR 19:34.9
  5    171  Nora McSorley      SO 21:44.0
  6   (181) Karsyn Wagner      SR 22:06.3
  7   (191) Melissa Ryan       SR 22:17.5

  9.   285  Pirate TC                      (20:00.5  100:02.2 1:23.7)
=============================================
  1     13  Christina Rancan   SO 19:11.0
  2     23  Deirdre Casey      JR 19:30.0
  3     69  Penny Luan         SR 20:13.8
  4     89  Edlyn Gulama       JR 20:32.7
  5     91  Alex Hesterburg    FR 20:34.7
  6   (187) Alexandra Murray   JR 22:12.8
  7   (192) Alli Bacher        JR 22:25.1

 10.   315  Meadowridge XC Club            (20:07.3  100:36.1 1:24.7)
=============================================
  1     34  Megan Hellman      SR 19:38.3
  2     48  Jacqueline Gottuso SR 19:56.4
  3     51  Hannah Anderson    JR 19:58.1
  4     54  Rachel Lehnert     JR 20:00.3
  5    128  Fini Satzke        JR 21:03.0
  6   (131) Emily Hellman      SO 21:05.6
  7   (176) Courtney Howley    SR 21:54.0

 11.   317  Needham Track Club             (20:04.5  100:22.3 1:28.0)
=============================================
  1     19  Margie Cullen      SO 19:17.4
  2     27  Sarah Armstrong    SO 19:33.7
  3     56  Kaleigh Hughes     JR 20:01.6
  4    105  Sammy Lerner       SR 20:44.2
  5    110  Julianna Donovan   SO 20:45.4
  6   (139) Katie Horton       JR 21:10.8
  7   (182) Maddi Terry        SO 22:06.6

 12.   341  H-W XC Club                    (20:13.1  101:05.4 0:54.6)
=============================================
  1     29  Jeanine Zheng      SO 19:34.8
  2     68  Emily Horgan       SR 20:13.8
  3     73  Olivia Horgan      FR 20:18.3
  4     85  Meghan Stone       SO 20:29.1
  5     86  Amanda Burnett     FR 20:29.4
  6   (173) Megan McWhirter    JR 21:44.9

 13.   399  Hillsborough XC Club           (20:21.2  101:45.7 1:05.7)
=============================================
  1     40  Paige Novak        SO 19:48.6
  2     52  Molly Doyle        JR 19:58.2
  3     72  Courtney Skikus    FR 20:17.4
  4    115  Kelly Cianciloa    SO 20:47.2
  5    120  Olivia Delorenzo   SO 20:54.3
  6   (158) Meredith Young     JR 21:32.4
  7   (167) Kathy Lynch        SR 21:40.7

 14.   399  MOXC                           (20:19.7  101:38.5 1:47.2)
=============================================
  1     20  Alexandra Christian SO 19:18.5
  2     46  Sarah Masukewicz   JR 19:52.2
  3     79  Mariah Christian   SR 20:25.3
  4    122  Erin Schafer       SR 20:56.8
  5    132  Sara Christian     SR 21:05.7
  6   (165) Lindsay Schafer    SR 21:39.8
  7   (180) Micaela Poggi      JR 22:02.1

 15.   412  Champlain Valley XC Club       (20:13.6  101:07.9 2:45.6)
=============================================
  1      3  Autumn Eastman     SR 18:27.6
  2     50  Sophia Gorman      FR 19:57.3
  3    108  Abby Keim          JR 20:44.8
  4    109  Carly Neeld        JR 20:45.0
  5    142  Emma Putre         JR 21:13.2
  6   (160) Haley Harder       SO 21:36.0
  7   (179) Kestrel Grevatt    SR 21:57.7

 16.   428  Cardinal O'Hara XC Club        (20:27.0  102:15.0 2:08.0)
=============================================
  1     21  Amy Kelly          SR 19:28.9
  2     33  Grace Mancini      SO 19:38.0
  3     78  Maura Lyons        FR 20:25.1
  4    134  Olivia Arizin      FR 21:06.1
  5    162  Julia Del Grosso   SR 21:36.9
  6   (202) Justine Piraino    SR 23:06.2
  7   (208) Sara Rankin        JR 23:23.7

 17.   429  Tomahawk XC Club               (20:27.6  102:17.8 1:09.4)
=============================================
  1     44  Allison McArdle    SO 19:51.5
  2     49  Gaelyn Kattman     FR 19:57.0
  3    104  Kaitlyn Hebert     JR 20:43.8
  4    106  Kaylee Stebbins    SO 20:44.6
  5    126  Kat Hastings       SO 21:00.9
  6   (137) Kristen Arborio    SR 21:07.2
  7   (194) Sara Wilcox        SO 22:33.0

 18.   441  HopkintonTC                    (20:30.1  102:30.1 1:26.8)
=============================================
  1     41  Shelby Aarden      JR 19:49.1
  2     74  Lauren Hazzard     JR 20:19.2
  3     80  Marykate Cavanaugh SR 20:25.8
  4    100  Melissa Lodge      SR 20:40.1
  5    146  Marypaule Monks    JR 21:15.9
  6   (185) Molly Hawkins      FR 22:09.9
  7   (205) Julia Burdulis     FR 23:15.3

 19.   503  Germantown Friends             (20:39.1  103:15.1 0:47.5)
=============================================
  1     63  Sarah Walker       SO 20:09.6
  2     82  Alison Love        SR 20:27.1
  3    117  Brigit Andersson   JR 20:50.2
  4    118  Caitlin Harrity    SO 20:51.1
  5    123  Griffin Kaulbach   FR 20:57.1
  6   (129) Alice Wistar       SO 21:03.7
  7   (135) Arielle Frank      JR 21:07.0

 20.   507  Blue Eagle XC Club             (20:42.3  103:31.3 1:41.4)
=============================================
  1     58  Giavanna Tabbachino FR 20:03.4
  2     84  Colleen Buckley    JR 20:28.6
  3     95  Erin Ahearn        SR 20:36.0
  4     98  Megan Brockemeier  FR 20:38.5
  5    172  Danielle Cole      SR 21:44.8
  6   (197) Elizabeth Wafer    SR 22:46.4
  7   (209) Emily Callahan     JR 23:30.5

 21.   509  MSDA XC                        (20:40.4  103:22.0 2:01.6)
=============================================
  1     31  Amada Corbosiero   SR 19:35.5
  2     92  Juliet Kohli       SO 20:34.9
  3    107  Jessie Brodsky     SR 20:44.7
  4    116  Amari Onque-Shabazz SO 20:49.8
  5    163  Sarah Workman      JR 21:37.1

 22.   512  Lady Colonials                 (20:39.5  103:17.2 1:34.1)
=============================================
  1     26  Christine O'Kane   JR 19:33.1
  2    101  Emma Cary          JR 20:41.9
  3    124  Kate Sullivan      FR 20:57.2
  4    125  Maggie Servais     FR 20:57.8
  5    136  Lauren Barone      SR 21:07.2
  6   (204) Nicole Griffin     SR 23:07.8
  7   (211) Beth Rentko        SR 23:34.0

 23.   524  Blue Devil XC Club             (20:42.0  103:29.9 1:09.2)
=============================================
  1     59  Gabrielle Stravach SR 20:05.2
  2     97  Erica Fischer      SR 20:37.8
  3    112  Meghan O'Dwyer     JR 20:46.2
  4    113  Natalie Marcotullio JR 20:46.3
  5    143  Caroline Stocking  JR 21:14.4
  6   (155) Anna Tanji         SR 21:27.1
  7   (159) Gabrielle Brennan  JR 21:34.7

 24.   541  Weymouth Track Club            (20:49.9  104:09.1 2:05.5)
=============================================
  1     43  Kelly Higgins      SO 19:49.7
  2     66  Kacie Higgins      SO 20:12.1
  3     94  Ashley Betts       JR 20:36.0
  4    161  Katie Leahy        SR 21:36.1
  5    177  Hannah Rumble      SO 21:55.2
  6   (186) Jordan Knapp       FR 22:12.2
  7   (207) Jacquelyn Schneider SO 23:18.4

 25.   620  Princeton                      (21:00.3  105:01.4 0:59.6)
=============================================
  1     87  Lou Mialhe         SO 20:29.5
  2    102  Julie Bond         JR 20:42.6
  3    130  Paige Metzheiser   JR 21:04.3
  4    145  Mary Sutton        JR 21:15.9
  5    156  Emma Eikelberner   SO 21:29.1
  6   (183) Belinda Liu        SR 22:07.3
  7   (188) Phoebe Whiteside   SO 22:13.1

 26.   640  FT Running Club                (21:12.9  106:04.2 3:49.9)
=============================================
  1     16  Kaleigh Roberts    SR 19:15.4
  2    111  Bridgid Selfors    FR 20:45.7
  3    148  Mackenzie Pias     SO 21:20.2
  4    164  Hannah Albert      JR 21:37.6
  5    201  Mikayla Mooney     SR 23:05.3

 27.   645  Laurel Woods XC Club           (21:33.7  107:48.1 4:14.1)
=============================================
  1     32  Jillian O'Donohoe  SR 19:35.9
  2     55  Stephanie Bitcon   SR 20:01.4
  3    144  Lucy Peschel       SR 21:15.7
  4    200  Caitlyn Wallace    SR 23:05.1
  5    214  Shea Brennan       FR 23:50.0

 28.   703  Lexington XC Club              (21:14.7  106:13.4 1:14.1)
=============================================
  1     96  Paige Lawler       SO 20:36.3
  2    133  Grace Leightheiser FR 21:06.0
  3    149  Virginia Breunig   SO 21:20.2
  4    150  Hannah Geller      SO 21:20.5
  5    175  Eleanor Silver     SO 21:50.4
  6   (190) Lyla Connolly      JR 22:15.4
  7   (203) Alyssa Mazur       SO 23:07.5

 29.   743  Dub-C XC                       (21:31.2  107:36.0 1:58.2)
=============================================
  1    103  Maddie Bixler      JR 20:43.0
  2    119  Taylor Kitchen     JR 20:52.9
  3    141  Katrina Potthoff   JR 21:11.1
  4    184  Katie Alexander    SR 22:07.8
  5    196  Georgia Grab       SO 22:41.2

 30.   840  Wildcat XC                     (22:03.4  110:17.0 3:06.8)
=============================================
  1    147  Sarah Goodman      SR 21:18.8
  2    151  Naomi Gordon       SR 21:22.3
  3    157  Talia Ruxin        SO 21:29.8
  4    166  Katherine Cronin   FR 21:40.5
  5    219  Eliza McNay        SO 24:25.6
  6   (228) Annie Goodridge    SR 25:24.4

 31.   893  Millburn Running People        (22:09.2  110:45.6 1:31.8)
=============================================
  1    152  Katie Delidow      FR 21:22.3
  2    154  Nicole Cavender    FR 21:25.1
  3    193  Clare Murphy       SO 22:29.4
  4    195  Chloe Hall         SO 22:34.7
  5    199  Sally Morris       JR 22:54.1
  6   (227) Lydia Bier         SO 25:16.5
  7   (231) Emma Wishnow       JR 26:33.0

 32.   925  The MnMs                       (22:34.9  112:54.3 3:18.7)
=============================================
  1    140  Cyrene Nicholas    SO 21:11.1
  2    169  Maya Birney        SO 21:42.6
  3    189  Jessica Lohret     JR 22:15.1
  4    206  Tracy Crookston    SR 23:15.7
  5    221  Sophie Bysiewicz   SR 24:29.8

 33.  1017  Racing Redcoats                (23:15.9  116:19.5 2:27.3)
=============================================
  1    178  Lisa Grieco        FR 21:56.3
  2    198  Nicole Grieco      SR 22:49.0
  3    210  Taylor Lupini      JR 23:31.4
  4    213  Brittany Sullivan  SR 23:39.2
  5    218  Kristen Madeia     JR 24:23.6
  6   (230) Kristen Stack      SR 26:11.6

 34.  1028  Spartacus Baconatorz           (23:45.7  118:48.1 3:40.9)
=============================================
  1    153  Lindsey Lucas      SR 21:23.1
  2    212  Lauren Mihalik     SR 23:37.6
  3    217  Eunice Lee         SR 24:14.5
  4    220  Jasmine Pineda     JR 24:28.9
  5    226  Annika Nungra      SR 25:04.0
  6   (229) Rebecca Gjini      FR 26:10.1

 35.  1046  Red Rockets                    (23:52.3  119:21.5 3:02.0)
=============================================
  1    170  Kathryn Loughnane  SR 21:43.6
  2    215  Emily Chandran     SR 24:07.4
  3    216  Ally Tong          SO 24:07.5
  4    222  Maddie Monahan     SO 24:37.4
  5    223  Annie Roberts      SO 24:45.6
  6   (224) Isabelle Renzi     SO 24:56.1
  7   (225) Kara Mullaney      SO 25:02.2



NORTHEAST BOYS CHAMPIONSHIP RACE - 5000 METERS

                 Results by Leone Timing & Results Services
                            www.leonetiming.com
---------------------------------------------------------------------------------
                                                                        1st   2nd
PLACE  PTS NAME                YR TEAM                         TIME    2.5K  2.5K
---------------------------------------------------------------------------------
    1    1 Tony Russell        SR Warrior Track club          15:46.4  8:03  7:44 
    2    2 Tom O'Neill         SR Lions Track Club            15:47.8  8:04  7:44 
    3    3 Mike McClemens      SR Brothers XC                 15:49.0  8:06  7:43 
    4    4 Christian Stafford  SR Titans Track Club           15:50.9  8:04  7:47 
    5    5 Trevor Hopper       SR Ridgefield                  15:53.5  8:06  7:48 
    6      Griffin Molino      JR UNA-PA-DuBoistown           15:55.2  8:04  7:52 
    7    6 Kevin James         JR Cardinal O'Hara XC Club     15:58.5  8:03  7:56 
    8      Dylan Tarpey        SR UNA-NJ-Freehold             16:00.4  8:05  7:56 
    9    7 Craig Corti         JR Wallkill Valley Running Clu 16:00.8  8:05  7:56 
   10    8 Nick Carleo         JR Maudslay Track Club         16:01.4  8:05  7:57 
   11    9 Colin Tierney       SR Hawks Track Club            16:01.8  8:06  7:56 
   12   10 Jaxson Hoey         SO Black Friar XC Club         16:03.8  8:07  7:57 
   13   11 Tom Rooney          SR Brothers XC                 16:10.1  8:08  8:03 
   14   12 Blaise Ferro        SO Brothers XC                 16:10.2  8:06  8:05 
   15   13 Kyle Levermore      SR Don Bosco Track Club        16:11.0  8:07  8:04 
   16      Aaron Gebhart       JR UNA-PA-New Oxford           16:12.3  8:05  8:08 
   17   14 Tom Vinci           SR Pirate TC                   16:12.8  8:08  8:05 
   18   15 Jim Belfatto        SR Cardinal O'Hara XC Club     16:13.2  8:07  8:07 
   19   16 Nikhil Pulimood     JR Pirate TC                   16:15.7  8:10  8:06 
   20   17 Reiny Barchet       SR Warrior Track club          16:16.4  8:05  8:12 
   21   18 Austin Gilbert      JR Ridgefield                  16:18.1  8:12  8:07 
   22      Jeremy Brassard     SR Black Bear XC               16:18.7  8:15  8:04 
   23      P.J. Garmon         JR UNA-MA-Billerica            16:20.5  8:18  8:03 
   24   19 John Valeri         SR Titans Track Club           16:21.1  8:13  8:09 
   25   20 Sean Lyons          SR Mo-Town Running Club        16:21.2  8:16  8:06 
   26   21 Alex Knapp          JR Warrior Track club          16:22.3  8:13  8:10 
   27   22 David Principe Jr.  FR La Salle Running Club       16:24.8  8:16  8:09 
   28   23 Nick Smart          SR Cardinal O'Hara XC Club     16:25.0  8:15  8:10 
   29   24 Will Bordash        SR Ridgefield                  16:26.5  8:14  8:13 
   30   25 Jack Salisbury      SO La Salle Running Club       16:27.2  8:14  8:14 
   31   26 Nicholas McFarland  SR Hillsborough XC Club        16:27.3  8:07  8:21 
   32   27 Matthew Luppino     SR Blue Devil XC Club          16:29.5  8:17  8:13 
   33   28 Leland Jones        JR Top of the Hill TC          16:29.9  8:16  8:14 
   34      Brendan Ungemach    SR Laurel Woods XC Club        16:31.9  8:12  8:20 
   35   29 Mike Cassidy        SR Brothers XC                 16:32.7  8:07  8:26 
   36   30 Nick Trigani        SO Brothers XC                 16:32.7  8:13  8:20 
   37   31 Greg Paugh          JR Brothers XC                 16:33.2  8:10  8:24 
   38   32 Aiden Durney        JR Brothers XC                 16:33.9  8:12  8:22 
   39   33 Justin Lippert      SR Lions Track Club            16:39.7  8:22  8:18 
   40      Joe Dragon          SO UNA-NJ-Wantage              16:41.5  8:14  8:28 
   41   34 Seamus Collins      SR Warrior Track club          16:41.6  8:21  8:21 
   42   35 Josh Hoey            8 Black Friar XC Club         16:41.9  8:19  8:23 
   43   36 Matthew Zamorski    JR SBXC                        16:44.8  8:20  8:25 
   44   37 Billy McDevitt      JR Black Friar XC Club         16:46.9  8:17  8:30 
   45   38 Matthew Russo       JR Blue Devil XC Club          16:47.7  8:21  8:27 
   46   39 Karn Setya          SR Pirate TC                   16:48.4  8:30  8:19 
   47   40 Colin Wills         SO Black Friar XC Club         16:49.2  8:24  8:26 
   48   41 Eric Stratman       SR Warrior Track club          16:49.7  8:18  8:32 
   49   42 Ben Jacobson        JR Lexington XC Club           16:49.9  8:24  8:26 
   50      Patrick Reilly      SR UNA-PA-York                 16:54.6  8:15  8:40 
   51   43 Daniel Paiva        JR La Salle Running Club       16:55.0  8:33  8:22 
   52   44 Ricky Waltz         SR Warrior Track club          16:55.4  8:22  8:34 
   53   45 Gabe Altopp         SO Ridgefield                  16:56.3  8:20  8:37 
   54   46 Matthew Bouthillett SO La Salle Running Club       16:57.1  8:34  8:24 
   55   47 Philip Edwards      SR Blue Devil XC Club          16:57.1  8:34  8:24 
   56   48 Graham Chapski      SR East Greenwich TC           16:57.3  8:29  8:29 
   57   49 Lucas Tocher        SR Titans Track Club           16:57.4  8:33  8:25 
   58   50 Rob Morro           SO Cardinal O'Hara XC Club     16:58.0  8:31  8:27 
   59   51 Parker Timmerman    SR Brookfield Hillendalers     16:58.1  8:25  8:34 
   60      Brady Wilt          JR UNA-PA-York Springs         16:58.4  8:25  8:34 
   61      Christopher Kienzle SR Demon Running Club          16:59.3  8:23  8:37 
   62   52 Nicholas Neville    JR SBXC                        16:59.9  8:29  8:31 
   63   53 Matt Gillis         SR H-W XC Club                 17:00.1  8:31  8:30 
   64   54 Kevin Moy           SR Warrior Track club          17:01.3  8:15  8:47 
   65   55 Louis Paone         SR OCXC                        17:01.8  8:34  8:28 
   66   56 Michael Digricoli   JR Hillsborough XC Club        17:03.3  8:30  8:34 
   67   57 Alex Bowler         SR Titans Track Club           17:05.7  8:35  8:31 
   68   58 Thomas Sommer       JR East Greenwich TC           17:06.3  8:28  8:39 
   69      James Ball          SR UNA-NJ-Rumson               17:06.7  8:36  8:31 
   70   59 Kristian Sogaard    JR Ridgefield                  17:07.0  8:41  8:26 
   71   60 Avery Ingegneri     SO Hawks Track Club            17:07.5  8:34  8:34 
   72   61 Kyle McCann         JR SBXC                        17:08.1  8:30  8:39 
   73   62 Ryan Ansel          JR DXC                         17:08.9  8:35  8:34 
   74   63 Tim Bason           SO Pirate TC                   17:11.1  8:35  8:37 
   75   64 Mike Marano         JR Lions Track Club            17:11.3  8:36  8:36 
   76   65 Dominic Parlato     SO Hawks Track Club            17:11.9  8:37  8:35 
   77   66 Patrick Sullivan    SO Don Bosco Track Club        17:12.5  8:40  8:33 
   78   67 Christian Donnelly  SR Cardinal O'Hara XC Club     17:13.9  8:30  8:44 
   79   68 Jacob Rist          JR Princeton                   17:14.6  8:38  8:37 
   80   69 Joseph Staples      JR Rebel Flight XC             17:16.1  8:38  8:39 
   81   70 Noah Barreto        JR East Greenwich TC           17:17.1  8:48  8:30 
   82   71 Zach Marshall       SR Champlain Valley XC Club    17:17.5  8:35  8:43 
   83   72 Clint Corso         JR Ridgefield                  17:17.5  8:40  8:38 
   84   73 Conor Donahue       SR Princeton                   17:17.8  8:47  8:31 
   85   74 Michael Potter      JR Hawks Track Club            17:18.1  8:39  8:40 
   86   75 Sean MacDonald      JR Rebel Flight XC             17:18.3  8:36  8:43 
   87   76 Tim Kenefick        SR Indians XC Club             17:18.5  8:37  8:42 
   88   77 Sal Siciliano       SR Indians XC Club             17:18.6  8:37  8:42 
   89   78 Mitchell Booth      JR Top of the Hill TC          17:19.1  8:45  8:35 
   90   79 Nick Maher          SO Pirate TC                   17:19.8  8:38  8:42 
   91   80 Ryan James          FR Cardinal O'Hara XC Club     17:20.6  8:51  8:30 
   92   81 Brendan Stec        SR Black Friar XC Club         17:20.8  8:34  8:47 
   93   82 Sidi Abdoulaye      SR Rebel Flight XC             17:21.0  8:36  8:45 
   94   83 Rohit Das           SR DXC                         17:21.7  8:44  8:38 
   95   84 Richie Kasper       SO Newtown Patriots            17:21.8  8:41  8:41 
   96   85 Zack Michon         SO Newtown Patriots            17:21.8  8:39  8:43 
   97   86 Greg Arabagian      SR Mo-Town Running Club        17:22.5  8:33  8:50 
   98      Michael Stoker      JR UNA-South Windsor           17:24.3  8:39  8:46 
   99   87 Zachary Weland      JR Don Bosco Track Club        17:24.3  8:30  8:55 
  100   88 Christopher Notaria JR La Salle Running Club       17:24.7  8:41  8:44 
  101   89 Andrew Tuttle       JR Rebel Flight XC             17:25.2  8:39  8:47 
  102   90 Billy Stafford      SR Titans Track Club           17:25.5  8:34  8:52 
  103   91 Ryan Stender        SR Amherst Bumble Jays         17:25.6  8:40  8:46 
  104   92 Ryan Aug            SR SBXC                        17:25.7  8:42  8:44 
  105   93 Garrett Scanlon     SR East Greenwich TC           17:27.5  8:33  8:55 
  106   94 Ethan Realander     JR Ridgefield                  17:28.3  8:43  8:46 
  107   95 Mike Sudyka         SR Lions Track Club            17:30.1  8:43  8:48 
  108   96 Ryan Doane          JR Black Friar XC Club         17:32.5  8:38  8:55 
  109   97 Evan Quinn          SO Mo-Town Running Club        17:33.0  8:47  8:46 
  110   98 Sam Williams        SO Pirate TC                   17:33.4  8:43  8:51 
  111   99 Alec Trapani        SR SBXC                        17:33.6  8:50  8:44 
  112  100 Ray Parsons         SR West Deptford Track Club    17:33.9  8:51  8:43 
  113  101 Scott McCluskey     JR Coyle XC Club               17:35.7  8:45  8:51 
  114  102 Zachary Stempel     SR DXC                         17:36.3  8:47  8:50 
  115  103 Matt Nunn           SR Hillsborough XC Club        17:36.6  8:53  8:44 
  116      Sean Lange          JR UNA-NJ-Wantage              17:38.0  8:47  8:51 
  117  104 Tyler Marshall      FR Champlain Valley XC Club    17:38.1  8:38  9:01 
  118  105 Zach Manickas-Hill  SO Lexington XC Club           17:38.1  8:46  8:53 
  119  106 Eddie Keenan        SR OCXC                        17:39.0  8:50  8:49 
  120  107 George Acker        SR East Greenwich TC           17:39.2  8:50  8:50 
  121  108 Ryan Fox            JR DXC                         17:39.6  8:45  8:55 
  122  109 Joe Spaniol         SR Hillsborough XC Club        17:40.5  8:51  8:50 
  123  110 Kevin Cianfarini    SR West Deptford Track Club    17:41.3  8:34  9:08 
  124  111 Collin Manning      SR Hawks Track Club            17:42.2  8:44  8:59 
  125  112 Mickey Kozak        SR DXC                         17:42.5  8:47  8:56 
  126  113 Phil Martin         SR Titans Track Club           17:43.1  8:52  8:52 
  127  114 John Vallachi       SR Mo-Town Running Club        17:43.8  8:50  8:54 
  128      David Paduani       SR UNA-NJ-Egg Harbor           17:44.2  8:43  9:02 
  129  115 Jay Coleman         SR Hillsborough XC Club        17:44.4  8:53  8:52 
  130  116 Addison Fine        SR Titans Track Club           17:44.6  8:58  8:47 
  131  117 Robert Gonzalez     JR Don Bosco Track Club        17:45.0  8:46  8:59 
  132  118 Seamus Rafferty     SR Watertown Running Club      17:46.8  8:43  9:04 
  133  119 Michael Allara      JR H-W XC Club                 17:47.5  9:04  8:44 
  134      Billy Caldwell      SR UNA-PA-Downingtown          17:48.9  8:49  9:00 
  135  120 Ryan Siegel         SO Blue Devil XC Club          17:48.9  8:51  8:58 
  136  121 Connor Evans        JR Amherst Bumble Jays         17:49.4  9:06  8:44 
  137  122 Luke Novak          SO Don Bosco Track Club        17:49.6  9:01  8:49 
  138  123 Tommy Consalvo      SO Brookfield Hillendalers     17:50.0  8:51  8:59 
  139  124 James Placco        JR La Salle Running Club       17:50.5  8:59  8:52 
  140  125 Jon Ladner          SR West Deptford Track Club    17:51.1  9:08  8:44 
  141  126 Joe Molvar          SO Maudslay Track Club         17:51.2  8:53  8:59 
  142  127 Jeffrey Inman       JR A-Town XC                   17:51.9  8:53  8:59 
  143  128 Andrew Stockwell    SR Blue Devil XC Club          17:52.6  8:51  9:02 
  144  129 James Gregoire      JR Rebel Flight XC             17:52.7  8:55  8:58 
  145  130 Dale Johnson        SR West Deptford Track Club    17:53.9  8:57  8:57 
  146  131 Brandon Hadtke      JR OCXC                        17:54.5  8:58  8:57 
  147  132 Jack Nolen          JR Cardinal O'Hara XC Club     17:55.2  8:46  9:10 
  148  133 Shahzaib Safi       SR SBXC                        17:55.3  8:44  9:12 
  149  134 Dalton Herzog       SR Blue Devil XC Club          17:55.8  8:59  8:57 
  150  135 Ian Flanagan        SR Red Rockets                 17:56.0  8:59  8:57 
  151  136 Chris Rivas         SO Brookfield Hillendalers     17:56.4  8:55  9:02 
  152  137 Joseph Gill         FR Coyle XC Club               17:57.3  9:04  8:54 
  153  138 Mitchel Wileczek    SO West Deptford Track Club    17:57.8  9:08  8:50 
  154  139 Patrick Buonamassa  JR Newtown Patriots            17:58.7  9:08  8:51 
  155  140 Teddy Nolan         JR Red Rockets                 17:59.4  9:07  8:53 
  156  141 Christian Herlihy   FR Lexington XC Club           17:59.7  8:57  9:03 
  157  142 Patrick Murray      JR Top of the Hill TC          18:00.3  9:04  8:57 
  158  143 Calvin McClellan    FR Champlain Valley XC Club    18:00.6  8:56  9:05 
  159  144 Louis Bustamante    SR Wallkill Valley Running Clu 18:00.7  8:56  9:05 
  160  145 Greg Casagrande     SR Top of the Hill TC          18:01.2  9:02  9:00 
  161  146 Tim Englehart       SR Maudslay Track Club         18:01.3  9:06  8:56 
  162  147 Corey Mullins       JR DXC                         18:03.2  9:01  9:03 
  163  148 Andrew Wilson       SR Black Friar XC Club         18:03.4  8:52  9:12 
  164  149 Connor Hennessey    JR La Salle Running Club       18:04.1  8:58  9:07 
  165  150 Patrick Hickey      SR Rebel Flight XC             18:04.2  9:14  8:51 
  166  151 Nick Southworth     FR Coyle XC Club               18:06.1  9:03  9:04 
  167  152 Michael Esler       SR Blue Devil XC Club          18:07.3  9:12  8:56 
  168  153 Adham Ziyadeh       JR CP Raiders                  18:07.6  9:03  9:05 
  169  154 Tyler Newfell       SR Maudslay Track Club         18:08.0  9:12  8:56 
  170  155 Ryan Gross          JR Newtown Patriots            18:08.3  9:03  9:06 
  171  156 Ryan Blume          JR Top of the Hill TC          18:08.6  8:50  9:19 
  172  157 Matthew Wegrzyn     JR East Greenwich TC           18:08.9  9:04  9:05 
  173  158 Dan Milo            SO Newtown Patriots            18:09.1  9:11  8:59 
  174  159 Dan McSolla         SR Coyle XC Club               18:10.0  9:00  9:10 
  175  160 Jack Gourdeau       FR H-W XC Club                 18:11.0  9:06  9:05 
  176  161 Jimmy Lynch         SR Newtown Patriots            18:11.7  9:02  9:10 
  177  162 Bryan Maloney       SR Watertown Running Club      18:12.3  9:10  9:03 
  178  163 Gavin Pitt          SR Mo-Town Running Club        18:12.7  9:08  9:05 
  179  164 Winston Leung       SR Pirate TC                   18:12.9  8:58  9:15 
  180      Nick Bastian        SR UNA-PA-Friedens             18:13.9  9:05  9:09 
  181      Vincent Del Conte   JR UNA-NJ-Egg Harbor           18:14.6  9:10  9:05 
  182  165 Bryan Colhoun       SR SBXC                        18:14.9  8:56  9:19 
  183  166 Connor Nicholson    SO Don Bosco Track Club        18:15.1  9:08  9:08 
  184  167 John Blatchford     JR H-W XC Club                 18:15.3  9:09  9:07 
  185  168 Kevin Mullen        JR Seekonk Warrior Track Club  18:16.0  9:13  9:03 
  186  169 Joshua Gangemi      JR Coyle XC Club               18:17.4  9:11  9:07 
  187  170 Josh Molvar         FR Maudslay Track Club         18:18.7  9:20  8:59 
  188  171 Tom Grizzetti       JR Hawks Track Club            18:19.0  9:16  9:03 
  189  172 Tyler Wong          SO Champlain Valley XC Club    18:19.5  9:07  9:13 
  190  173 Brandon Moran       JR Rebel Flight XC             18:20.4  9:12  9:09 
  191  174 Noah Chen           SO Princeton                   18:21.4  9:11  9:11 
  192  175 Mohammed Abulebda   SR CP Raiders                  18:21.5  9:13  9:09 
  193  176 Mike Kelleher       SR Red Rockets                 18:23.0  9:17  9:06 
  194  177 Harken Spillane     FR Champlain Valley XC Club    18:23.9  9:15  9:09 
  195  178 Petey Conway        SO Maudslay Track Club         18:25.0  9:20  9:05 
  196  179 Brandan Pickett     SR Seekonk Warrior Track Club  18:25.3  9:13  9:13 
  197  180 Mack Wilowski       SO Wallkill Valley Running Clu 18:26.3  9:04  9:23 
  198  181 Bosworth Garrett    SR A-Town XC                   18:26.7  9:14  9:13 
  199  182 Evan Schmeizer      SO OCXC                        18:27.1  9:17  9:11 
  200  183 Nick Accardi        JR Seekonk Warrior Track Club  18:28.0  9:16  9:12 
  201  184 Jacob Newsome       SR OCXC                        18:30.0  9:15  9:15 
  202  185 Brett Johnson       SO OCXC                        18:30.1  9:15  9:16 
  203  186 Grant Gauthier      JR Hawks Track Club            18:30.3  9:06  9:25 
  204  187 Colby Yee           JR Lexington XC Club           18:32.7  9:13  9:20 
  205  188 Will Kay            SR Champlain Valley XC Club    18:33.0  9:08  9:25 
  206  189 Alex Roth           FR Princeton                   18:33.9  9:16  9:18 
  207  190 Ben Edwards         SO Mo-Town Running Club        18:35.8  9:12  9:24 
  208  191 Rob Sailer          JR Amherst Bumble Jays         18:36.0  9:26  9:10 
  209  192 Matthew Todaro      SO Lions Track Club            18:36.2  9:10  9:27 
  210  193 Alex Lanzi          JR Seekonk Warrior Track Club  18:36.4  9:21  9:16 
  211  194 Tim Caves           SR H-W XC Club                 18:36.6  9:22  9:15 
  212  195 Tim Salit           JR Seekonk Warrior Track Club  18:37.8  9:11  9:27 
  213  196 A.J. Kilpatrick     SO West Deptford Track Club    18:39.0  9:22  9:17 
  214  197 Conor Finn          JR Lions Track Club            18:39.2  9:15  9:25 
  215  198 Alex Harvey         JR Princeton                   18:40.0  9:25  9:15 
  216  199 Anders Berg         SR Princeton                   18:40.6  9:35  9:06 
  217  200 Max Vye             SR Maudslay Track Club         18:41.0  9:20  9:21 
  218  201 Ian Connell         SR Indians XC Club             18:41.0  9:23  9:18 
  219  202 Owen Wright         SO Amherst Bumble Jays         18:42.0  9:19  9:23 
  220  203 Andrew Feighery     JR Seekonk Warrior Track Club  18:42.6  9:15  9:28 
  221  204 Parth Mandrekar     SO Newtown Patriots            18:43.0  9:26  9:17 
  222  205 Spencer Russo       JR Hillsborough XC Club        18:43.5  9:13  9:31 
  223  206 Ben Siciliano       SO Indians XC Club             18:44.3  9:22  9:23 
  224  207 Brian Cary          JR Mo-Town Running Club        18:45.3  9:28  9:18 
  225  208 Ben Sheehan         SO Lexington XC Club           18:46.0  9:21  9:25 
  226  209 Jack Labonte        SR Red Rockets                 18:46.3  9:19  9:28 
  227      James Dwyer         SR Racing Redcoats             18:47.6  9:25  9:23 
  228  210 Joseph Higgins      SO East Greenwich TC           18:48.4  9:16  9:33 
  229  211 Gus Jurasinski      JR OCXC                        18:48.6  9:24  9:25 
  230  212 Ken Fong            JR Red Rockets                 18:48.9  9:23  9:26 
  231  213 Richard Cameron     SR CP Raiders                  18:49.6  9:29  9:21 
  232  214 Mike Bodie          JR Brookfield Hillendalers     18:50.7  9:27  9:24 
  233  215 Alexander Velasquez SR CP Raiders                  18:52.6  9:22  9:31 
  234  216 Nate Brown          JR Seekonk Warrior Track Club  18:54.0  9:23  9:31 
  235  217 Luke Vanderhoff     SO Wallkill Valley Running Clu 18:54.4  9:21  9:34 
  236  218 Ethan Isaacson      SR Lexington XC Club           18:55.8  8:50 10:06 
  237  219 Nevin Murray        SO Amherst Bumble Jays         18:57.5  9:26  9:32 
  238  220 Liam Baron          JR Hillsborough XC Club        18:58.7  9:19  9:40 
  239  221 Kevin Vahdat        SR Princeton                   18:58.7  9:25  9:34 
  240  222 Niko Nyktas         SR Top of the Hill TC          19:00.8  9:30  9:31 
  241  223 John Reagle         JR Indians XC Club             19:01.5  9:33  9:29 
  242  224 Austin Sattler      SR Indians XC Club             19:01.7  9:37  9:25 
  243  225 Brendan Laverdiere  SR Red Rockets                 19:03.4  9:18  9:46 
  244  226 Charles Cring       SO H-W XC Club                 19:03.6  9:36  9:28 
  245  227 Anthony Frattarole  FR A-Town XC                   19:08.1  9:26  9:43 
  246  228 Tyler Mannion       SR Brookfield Hillendalers     19:13.4  9:25  9:49 
  247  229 Mark Solomon        SO Lexington XC Club           19:15.2  9:33  9:43 
  248  230 Joseph Celia        SO Coyle XC Club               19:17.2  9:31  9:47 
  249  231 Jonathan Zechman    JR A-Town XC                   19:19.1  9:37  9:43 
  250  232 Harley Ruiz         JR CP Raiders                  19:19.4  9:30  9:50 
  251  233 John Mundo          SR Watertown Running Club      19:26.0  9:35  9:51 
  252  234 Jimmy Perez         SO Wallkill Valley Running Clu 19:30.1  9:45  9:46 
  253      Kadeem Willis       SR UNA-NJ-Irvington            19:31.6 10:02  9:30 
  254      Brian Salit         JR Seekonk Warrior Track Club  19:33.3  9:32 10:02 
  255  235 Andrew Rittenhouse  SO Wallkill Valley Running Clu 19:39.2  9:38 10:02 
  256  236 Tyler Carpenter     JR A-Town XC                   19:43.4  9:46  9:58 
  257  237 Anthony D'Annunzio  SR CP Raiders                  19:47.7  9:18 10:30 
  258  238 Richard Sukhdeo     SR CP Raiders                  19:54.4  9:45 10:10 
  259  239 Joe Collins         JR Red Rockets                 20:00.1  9:48 10:13 
  260  240 Patrick Manion      JR Top of the Hill TC          20:10.9  9:32 10:39 
  261  241 Matthew Darok       JR A-Town XC                   20:12.9  9:40 10:33 
  262  242 Cory McCullough     SR Brookfield Hillendalers     20:17.4  9:34 10:44 
  263  243 Cory Schoaf         JR Coyle XC Club               20:21.7 10:03 10:19 
  264  244 Bryan Bronstein     SO Wallkill Valley Running Clu 20:26.5  9:45 10:42 
  265  245 Matthew Shinkle     SR West Deptford Track Club    20:29.6 10:10 10:20 
  266  246 Nick Sasso          JR Watertown Running Club      20:38.8 10:16 10:23 
  267  247 Michael Darok       JR A-Town XC                   20:55.0 10:08 10:47 
  268      Marcus Sergeant     JR UNA-NJ-Irvington            21:30.7 10:33 10:58 
  269  248 Anthony Guglielmo   SR Watertown Running Club      22:05.4 10:23 11:43 
  270      Gausnary Decius     JR UNA-NJ-Union                23:22.5 11:17 12:06 
  271  249 Eric Giampietro     SR Watertown Running Club      24:46.4 11:09 13:38 

 TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------

  1.    85  Brothers XC                    (16:15.0  81:14.7 0:43.7)
=============================================
  1      3  Mike McClemens     SR 15:49.0
  2     11  Tom Rooney         SR 16:10.1
  3     12  Blaise Ferro       SO 16:10.2
  4     29  Mike Cassidy       SR 16:32.7
  5     30  Nick Trigani       SO 16:32.7
  6   ( 31) Greg Paugh         JR 16:33.2
  7   ( 32) Aiden Durney       JR 16:33.9

  2.   114  Warrior Track club             (16:23.3  81:56.4 1:03.3)
=============================================
  1      1  Tony Russell       SR 15:46.4
  2     17  Reiny Barchet      SR 16:16.4
  3     21  Alex Knapp         JR 16:22.3
  4     34  Seamus Collins     SR 16:41.6
  5     41  Eric Stratman      SR 16:49.7
  6   ( 44) Ricky Waltz        SR 16:55.4
  7   ( 54) Kevin Moy          SR 17:01.3

  3.   151  Ridgefield                     (16:32.3  82:41.4 1:13.5)
=============================================
  1      5  Trevor Hopper      SR 15:53.5
  2     18  Austin Gilbert     JR 16:18.1
  3     24  Will Bordash       SR 16:26.5
  4     45  Gabe Altopp        SO 16:56.3
  5     59  Kristian Sogaard   JR 17:07.0
  6   ( 72) Clint Corso        JR 17:17.5
  7   ( 94) Ethan Realander    JR 17:28.3

  4.   161  Cardinal O'Hara XC Club        (16:33.8  82:48.6 1:15.4)
=============================================
  1      6  Kevin James        JR 15:58.5
  2     15  Jim Belfatto       SR 16:13.2
  3     23  Nick Smart         SR 16:25.0
  4     50  Rob Morro          SO 16:58.0
  5     67  Christian Donnelly SR 17:13.9
  6   ( 80) Ryan James         FR 17:20.6
  7   (132) Jack Nolen         JR 17:55.2

  5.   203  Black Friar XC Club            (16:44.6  83:42.6 1:17.0)
=============================================
  1     10  Jaxson Hoey        SO 16:03.8
  2     35  Josh Hoey           8 16:41.9
  3     37  Billy McDevitt     JR 16:46.9
  4     40  Colin Wills        SO 16:49.2
  5     81  Brendan Stec       SR 17:20.8
  6   ( 96) Ryan Doane         JR 17:32.5
  7   (148) Andrew Wilson      SR 18:03.4

  6.   211  Pirate TC                      (16:45.6  83:47.8 1:07.0)
=============================================
  1     14  Tom Vinci          SR 16:12.8
  2     16  Nikhil Pulimood    JR 16:15.7
  3     39  Karn Setya         SR 16:48.4
  4     63  Tim Bason          SO 17:11.1
  5     79  Nick Maher         SO 17:19.8
  6   ( 98) Sam Williams       SO 17:33.4
  7   (164) Winston Leung      SR 18:12.9

  7.   219  Titans Track Club              (16:44.2  83:40.6 1:34.6)
=============================================
  1      4  Christian Stafford SR 15:50.9
  2     19  John Valeri        SR 16:21.1
  3     49  Lucas Tocher       SR 16:57.4
  4     57  Alex Bowler        SR 17:05.7
  5     90  Billy Stafford     SR 17:25.5
  6   (113) Phil Martin        SR 17:43.1
  7   (116) Addison Fine       SR 17:44.6

  8.   224  La Salle Running Club          (16:49.8  84:08.8 0:59.9)
=============================================
  1     22  David Principe Jr. FR 16:24.8
  2     25  Jack Salisbury     SO 16:27.2
  3     43  Daniel Paiva       JR 16:55.0
  4     46  Matthew Bouthillette SO 16:57.1
  5     88  Christopher Notarianni JR 17:24.7
  6   (124) James Placco       JR 17:50.5
  7   (149) Connor Hennessey   JR 18:04.1

  9.   319  Hawks Track Club               (17:04.3  85:21.5 1:40.4)
=============================================
  1      9  Colin Tierney      SR 16:01.8
  2     60  Avery Ingegneri    SO 17:07.5
  3     65  Dominic Parlato    SO 17:11.9
  4     74  Michael Potter     JR 17:18.1
  5    111  Collin Manning     SR 17:42.2
  6   (171) Tom Grizzetti      JR 18:19.0
  7   (186) Grant Gauthier     JR 18:30.3

 10.   340  SBXC                           (17:10.5  85:52.1 0:48.8)
=============================================
  1     36  Matthew Zamorski   JR 16:44.8
  2     52  Nicholas Neville   JR 16:59.9
  3     61  Kyle McCann        JR 17:08.1
  4     92  Ryan Aug           SR 17:25.7
  5     99  Alec Trapani       SR 17:33.6
  6   (133) Shahzaib Safi      SR 17:55.3
  7   (165) Bryan Colhoun      SR 18:14.9

 11.   360  Blue Devil XC Club             (17:11.2  85:55.8 1:23.1)
=============================================
  1     27  Matthew Luppino    SR 16:29.5
  2     38  Matthew Russo      JR 16:47.7
  3     47  Philip Edwards     SR 16:57.1
  4    120  Ryan Siegel        SO 17:48.9
  5    128  Andrew Stockwell   SR 17:52.6
  6   (134) Dalton Herzog      SR 17:55.8
  7   (152) Michael Esler      SR 18:07.3

 12.   376  East Greenwich TC              (17:17.5  86:27.4 0:41.9)
=============================================
  1     48  Graham Chapski     SR 16:57.3
  2     58  Thomas Sommer      JR 17:06.3
  3     70  Noah Barreto       JR 17:17.1
  4     93  Garrett Scanlon    SR 17:27.5
  5    107  George Acker       SR 17:39.2
  6   (157) Matthew Wegrzyn    JR 18:08.9
  7   (210) Joseph Higgins     SO 18:48.4

 13.   386  Lions Track Club               (17:09.1  85:45.1 2:48.4)
=============================================
  1      2  Tom O'Neill        SR 15:47.8
  2     33  Justin Lippert     SR 16:39.7
  3     64  Mike Marano        JR 17:11.3
  4     95  Mike Sudyka        SR 17:30.1
  5    192  Matthew Todaro     SO 18:36.2
  6   (197) Conor Finn         JR 18:39.2

 14.   405  Don Bosco Track Club           (17:16.5  86:22.4 1:38.6)
=============================================
  1     13  Kyle Levermore     SR 16:11.0
  2     66  Patrick Sullivan   SO 17:12.5
  3     87  Zachary Weland     JR 17:24.3
  4    117  Robert Gonzalez    JR 17:45.0
  5    122  Luke Novak         SO 17:49.6
  6   (166) Connor Nicholson   SO 18:15.1

 15.   409  Hillsborough XC Club           (17:18.5  86:32.1 1:17.1)
=============================================
  1     26  Nicholas McFarland SR 16:27.3
  2     56  Michael Digricoli  JR 17:03.3
  3    103  Matt Nunn          SR 17:36.6
  4    109  Joe Spaniol        SR 17:40.5
  5    115  Jay Coleman        SR 17:44.4
  6   (205) Spencer Russo      JR 18:43.5
  7   (220) Liam Baron         JR 18:58.7

 16.   444  Rebel Flight XC                (17:26.7  87:13.3 0:36.6)
=============================================
  1     69  Joseph Staples     JR 17:16.1
  2     75  Sean MacDonald     JR 17:18.3
  3     82  Sidi Abdoulaye     SR 17:21.0
  4     89  Andrew Tuttle      JR 17:25.2
  5    129  James Gregoire     JR 17:52.7
  6   (150) Patrick Hickey     SR 18:04.2
  7   (173) Brandon Moran      JR 18:20.4

 17.   467  DXC                            (17:29.8  87:29.0 0:33.6)
=============================================
  1     62  Ryan Ansel         JR 17:08.9
  2     83  Rohit Das          SR 17:21.7
  3    102  Zachary Stempel    SR 17:36.3
  4    108  Ryan Fox           JR 17:39.6
  5    112  Mickey Kozak       SR 17:42.5
  6   (147) Corey Mullins      JR 18:03.2

 18.   480  Mo-Town Running Club           (17:26.7  87:13.2 1:51.5)
=============================================
  1     20  Sean Lyons         SR 16:21.2
  2     86  Greg Arabagian     SR 17:22.5
  3     97  Evan Quinn         SO 17:33.0
  4    114  John Vallachi      SR 17:43.8
  5    163  Gavin Pitt         SR 18:12.7
  6   (190) Ben Edwards        SO 18:35.8
  7   (207) Brian Cary         JR 18:45.3

 19.   549  Top of the Hill TC             (17:35.9  87:59.1 1:38.7)
=============================================
  1     28  Leland Jones       JR 16:29.9
  2     78  Mitchell Booth     JR 17:19.1
  3    142  Patrick Murray     JR 18:00.3
  4    145  Greg Casagrande    SR 18:01.2
  5    156  Ryan Blume         JR 18:08.6
  6   (222) Niko Nyktas        SR 19:00.8
  7   (240) Patrick Manion     JR 20:10.9

 20.   603  West Deptford Track Club       (17:47.6  88:58.0 0:23.9)
=============================================
  1    100  Ray Parsons        SR 17:33.9
  2    110  Kevin Cianfarini   SR 17:41.3
  3    125  Jon Ladner         SR 17:51.1
  4    130  Dale Johnson       SR 17:53.9
  5    138  Mitchel Wileczek   SO 17:57.8
  6   (196) A.J. Kilpatrick    SO 18:39.0
  7   (245) Matthew Shinkle    SR 20:29.6

 21.   604  Maudslay Track Club            (17:40.2  88:20.6 2:17.3)
=============================================
  1      8  Nick Carleo        JR 16:01.4
  2    126  Joe Molvar         SO 17:51.2
  3    146  Tim Englehart      SR 18:01.3
  4    154  Tyler Newfell      SR 18:08.0
  5    170  Josh Molvar        FR 18:18.7
  6   (178) Petey Conway       SO 18:25.0
  7   (200) Max Vye            SR 18:41.0

 22.   621  Newtown Patriots               (17:48.0  88:59.7 0:47.3)
=============================================
  1     84  Richie Kasper      SO 17:21.8
  2     85  Zack Michon        SO 17:21.8
  3    139  Patrick Buonamassa JR 17:58.7
  4    155  Ryan Gross         JR 18:08.3
  5    158  Dan Milo           SO 18:09.1
  6   (161) Jimmy Lynch        SR 18:11.7
  7   (204) Parth Mandrekar    SO 18:43.0

 23.   658  OCXC                           (17:54.5  89:32.4 1:28.2)
=============================================
  1     55  Louis Paone        SR 17:01.8
  2    106  Eddie Keenan       SR 17:39.0
  3    131  Brandon Hadtke     JR 17:54.5
  4    182  Evan Schmeizer     SO 18:27.1
  5    184  Jacob Newsome      SR 18:30.0
  6   (185) Brett Johnson      SO 18:30.1
  7   (211) Gus Jurasinski     JR 18:48.6

 24.   667  Champlain Valley XC Club       (17:56.0  89:39.6 1:06.4)
=============================================
  1     71  Zach Marshall      SR 17:17.5
  2    104  Tyler Marshall     FR 17:38.1
  3    143  Calvin McClellan   FR 18:00.6
  4    172  Tyler Wong         SO 18:19.5
  5    177  Harken Spillane    FR 18:23.9
  6   (188) Will Kay           SR 18:33.0

 25.   683  Lexington XC Club              (17:57.3  89:46.4 1:56.1)
=============================================
  1     42  Ben Jacobson       JR 16:49.9
  2    105  Zach Manickas-Hill SO 17:38.1
  3    141  Christian Herlihy  FR 17:59.7
  4    187  Colby Yee          JR 18:32.7
  5    208  Ben Sheehan        SO 18:46.0
  6   (218) Ethan Isaacson     SR 18:55.8
  7   (229) Mark Solomon       SO 19:15.2

 26.   693  H-W XC Club                    (17:58.1  89:50.5 1:36.5)
=============================================
  1     53  Matt Gillis        SR 17:00.1
  2    119  Michael Allara     JR 17:47.5
  3    160  Jack Gourdeau      FR 18:11.0
  4    167  John Blatchford    JR 18:15.3
  5    194  Tim Caves          SR 18:36.6
  6   (226) Charles Cring      SO 19:03.6

 27.   702  Princeton                      (18:01.6  90:07.7 1:25.4)
=============================================
  1     68  Jacob Rist         JR 17:14.6
  2     73  Conor Donahue      SR 17:17.8
  3    174  Noah Chen          SO 18:21.4
  4    189  Alex Roth          FR 18:33.9
  5    198  Alex Harvey        JR 18:40.0
  6   (199) Anders Berg        SR 18:40.6
  7   (221) Kevin Vahdat       SR 18:58.7

 28.   717  Coyle XC Club                  (18:01.3  90:06.5 0:41.7)
=============================================
  1    101  Scott McCluskey    JR 17:35.7
  2    137  Joseph Gill        FR 17:57.3
  3    151  Nick Southworth    FR 18:06.1
  4    159  Dan McSolla        SR 18:10.0
  5    169  Joshua Gangemi     JR 18:17.4
  6   (230) Joseph Celia       SO 19:17.2
  7   (243) Cory Schoaf        JR 20:21.7

 29.   752  Brookfield Hillendalers        (18:09.8  90:48.6 2:15.3)
=============================================
  1     51  Parker Timmerman   SR 16:58.1
  2    123  Tommy Consalvo     SO 17:50.0
  3    136  Chris Rivas        SO 17:56.4
  4    214  Mike Bodie         JR 18:50.7
  5    228  Tyler Mannion      SR 19:13.4
  6   (242) Cory McCullough    SR 20:17.4

 30.   782  Wallkill Valley Running Club   (18:10.5  90:52.3 3:29.3)
=============================================
  1      7  Craig Corti        JR 16:00.8
  2    144  Louis Bustamante   SR 18:00.7
  3    180  Mack Wilowski      SO 18:26.3
  4    217  Luke Vanderhoff    SO 18:54.4
  5    234  Jimmy Perez        SO 19:30.1
  6   (235) Andrew Rittenhouse SO 19:39.2
  7   (244) Bryan Bronstein    SO 20:26.5

 31.   783  Indians XC Club                (18:12.8  91:03.9 1:43.0)
=============================================
  1     76  Tim Kenefick       SR 17:18.5
  2     77  Sal Siciliano      SR 17:18.6
  3    201  Ian Connell        SR 18:41.0
  4    206  Ben Siciliano      SO 18:44.3
  5    223  John Reagle        JR 19:01.5
  6   (224) Austin Sattler     SR 19:01.7

 32.   824  Amherst Bumble Jays            (18:18.1  91:30.5 1:31.9)
=============================================
  1     91  Ryan Stender       SR 17:25.6
  2    121  Connor Evans       JR 17:49.4
  3    191  Rob Sailer         JR 18:36.0
  4    202  Owen Wright        SO 18:42.0
  5    219  Nevin Murray       SO 18:57.5

 33.   872  Red Rockets                    (18:22.8  91:53.6 0:52.9)
=============================================
  1    135  Ian Flanagan       SR 17:56.0
  2    140  Teddy Nolan        JR 17:59.4
  3    176  Mike Kelleher      SR 18:23.0
  4    209  Jack Labonte       SR 18:46.3
  5    212  Ken Fong           JR 18:48.9
  6   (225) Brendan Laverdiere SR 19:03.4
  7   (239) Joe Collins        JR 20:00.1

 34.   918  Seekonk Warrior Track Club     (18:28.7  92:23.5 0:21.8)
=============================================
  1    168  Kevin Mullen       JR 18:16.0
  2    179  Brandan Pickett    SR 18:25.3
  3    183  Nick Accardi       JR 18:28.0
  4    193  Alex Lanzi         JR 18:36.4
  5    195  Tim Salit          JR 18:37.8
  6   (203) Andrew Feighery    JR 18:42.6
  7   (216) Nate Brown         JR 18:54.0

 35.   988  CP Raiders                     (18:42.2  93:30.7 1:11.8)
=============================================
  1    153  Adham Ziyadeh      JR 18:07.6
  2    175  Mohammed Abulebda  SR 18:21.5
  3    213  Richard Cameron    SR 18:49.6
  4    215  Alexander Velasquez SR 18:52.6
  5    232  Harley Ruiz        JR 19:19.4
  6   (237) Anthony D'Annunzio SR 19:47.7
  7   (238) Richard Sukhdeo    SR 19:54.4

 36.  1002  A-Town XC                      (18:53.9  94:29.2 1:51.5)
=============================================
  1    127  Jeffrey Inman      JR 17:51.9
  2    181  Bosworth Garrett   SR 18:26.7
  3    227  Anthony Frattarole FR 19:08.1
  4    231  Jonathan Zechman   JR 19:19.1
  5    236  Tyler Carpenter    JR 19:43.4
  6   (241) Matthew Darok      JR 20:12.9
  7   (247) Michael Darok      JR 20:55.0

 37.  1007  Watertown Running Club         (19:37.9  98:09.3 4:18.6)
=============================================
  1    118  Seamus Rafferty    SR 17:46.8
  2    162  Bryan Maloney      SR 18:12.3
  3    233  John Mundo         SR 19:26.0
  4    246  Nick Sasso         JR 20:38.8
  5    248  Anthony Guglielmo  SR 22:05.4
  6   (249) Eric Giampietro    SR 24:46.4







GIRLS OPEN RACE - 5000 METERS

                 Results by Leone Timing & Results Services
                            www.leonetiming.com
---------------------------------------------------------------------------------
                                                                        1st   2nd
PLACE  PTS NAME                YR TEAM                         TIME    2.5K  2.5K
---------------------------------------------------------------------------------
    1    1 Maddie Marrone      JR Lions Track and Field Club  19:52.6 10:06  9:47 
    2    2 Alexandra Juzwiak   SR Lions Track and Field Club  20:15.4 10:07 10:09 
    3      Reilly Madsen       FR Manlius XC                  20:16.4 10:14 10:03 
    4    3 Bethany Nunnery     SO Excellerate North           20:17.5 10:13 10:05 
    5    4 Ashliegh Crawford   SO Tully YIC Running Club      20:25.0 10:12 10:13 
    6      Shayne McNally      SO Runner's High Racing Club   20:25.7 10:13 10:13 
    7    5 Avery Kratzer       SR Warriors Running Club       20:32.0 10:30 10:02 
    8      Alaina Kenny         8 Syracuse Track Club         20:35.3 10:17 10:19 
    9    6 Erin Gibbons        SR Southbury                   20:36.8 10:26 10:11 
   10    7 Kara McKenna        SR Chiefs XC                   20:39.3 10:31 10:09 
   11    8 Alanah Gaudreau     SO Excellerate North           20:45.8 10:20 10:26 
   12      Grace Adams         SR UNA-NY-New York             20:46.7 10:39 10:08 
   13      Andrea Cortina      JR UNA-NY-Carmel               20:46.8 10:29 10:18 
   14    9 Ellen Jaworski      SO Tully YIC Running Club      20:50.0 10:23 10:27 
   15   10 Kayle Sullivan      SR Jacovino XC Racing          20:52.6 10:35 10:18 
   16      Chantal Kellard     SO The A team                  20:54.5 10:27 10:28 
   17   11 Isabel Baker        JR Chargers XC                 20:54.5 10:42 10:13 
   18   12 Hannah Niebel       SO Excellerate North           20:56.2 10:38 10:19 
   19   13 Erika Frees         SR BHBL Track Club             20:56.6 10:39 10:18 
   20   14 Kelsie Canessa      FR Lakeside XC                 21:03.0 10:45 10:18 
   21   15 Allie Reilly        JR Excellerate North           21:04.2 10:30 10:35 
   22      Camryn Johnson      SO UNA-NY-Rock Hill            21:05.3 10:40 10:26 
   23      Sydney Johnson      SO UNA-NY-Rock Hill            21:07.0 10:43 10:24 
   24   16 Skylar Sweet        FR BHBL Track Club             21:07.5 10:43 10:25 
   25   17 Elizabeth Obrien    JR Aurora                      21:08.5 10:25 10:44 
   26   18 Steph Carrier       SR BHBL Track Club             21:09.5 10:41 10:29 
   27   19 Rebecca Rodriguez   FR Rocks XC                    21:13.6 10:40 10:34 
   28   20 Sara Tarascio       SO Southbury                   21:21.1 10:40 10:42 
   29   21 Kristen Mackie      JR Maudslay Track Club         21:22.8 10:45 10:38 
   30   22 Christiana Praterle JR Jacovino XC Racing          21:23.8 10:46 10:38 
   31   23 Julia Wiseman       JR Lakeside XC                 21:25.0 10:44 10:41 
   32   24 Melissa Coble       SR Excellerate North           21:26.8 10:47 10:40 
   33      Taylor Coursey      JR UNA-CT-West Hartford        21:27.7 10:44 10:44 
   34   25 Kate Thomas         SO Excellerate North           21:29.2 10:52 10:38 
   35      Kimberly Hanchett   SR Adirondack Runners          21:29.8 10:21 11:09 
   36      Christina Platt     SO UNA-NY-Constableville       21:32.4 10:56 10:37 
   37   26 Meghan Latuso       SO Jacovino XC Racing          21:34.9 10:45 10:50 
   38   27 Andrea Sorna        JR Jacovino XC Racing          21:35.4 11:05 10:31 
   39      Madeline Hayman     SO UNA-MA-Worcester            21:36.0 11:07 10:29 
   40      Catherine Howley    FR H-W XC Club                 21:36.3 10:53 10:44 
   41   28 Sarah Killeen       JR BHBL Track Club             21:37.2 10:53 10:45 
   42      Mazey Loomis        FR H-W XC Club                 21:41.6 10:55 10:47 
   43   29 Laura Cooper        SR Running Lady Pirates        21:42.3 11:02 10:41 
   44   30 Marissa Polack      JR Warriors Running Club       21:42.8 10:55 10:48 
   45      Chloe Carlson       SO UNA-NY-Avon                 21:43.2 10:54 10:50 
   46      Sierra Corbett      SO UNA-NY-Lowville             21:45.9 10:42 11:04 
   47      Rachel Semetsis     SO Sachem Spiked Shoe Club     21:46.3 11:03 10:44 
   48   31 Allison Congelli     8 Tully YIC Running Club      21:46.5 10:48 10:59 
   49      Peri Bongiovanni    FR Hillsborough XC Club        21:46.9 11:12 10:35 
   50   32 Olivia Shipley      SR Taste The Rainbow           21:47.0 11:04 10:43 
   51   33 Samantha Pelley     JR Weymouth Track Club         21:47.3 11:05 10:43 
   52      Cece Dye            SR Germantown Friends          21:48.7 11:04 10:45 
   53   34 Christine Gambell   SR Tully YIC Running Club      21:49.0 10:50 10:59 
   54   35 Katelyn Chiano      SR Lions Track and Field Club  21:49.4 11:02 10:48 
   55   36 Amanda Palmeri      JR Hilton XC Club              21:49.8 11:11 10:39 
   56      Gaelyn Bronson      JR UNA-NY-Constableville       21:49.9 10:59 10:51 
   57   37 Maddy Ayers         FR BHBL Track Club             21:50.8 11:07 10:44 
   58   38 Jamie Hazel         FR Excellerate North           21:50.8 10:49 11:02 
   59   39 Victoria Opalka     JR Broadalbin-Perth Running Cl 21:52.1 10:53 11:00 
   60   40 Grace Raffa         FR Running Lady Pirates        21:53.2 11:07 10:47 
   61   41 Katie Touhey        FR Lions Track and Field Club  21:53.6 11:07 10:47 
   62   42 Kelly Conway        SR Maudslay Track Club         21:54.3 11:14 10:41 
   63   43 Charlie O'Brien     JR Blue Devil XC Club          21:54.9 11:05 10:50 
   64      Alexandra Andrews   JR Attleboro Harriers          21:55.7 11:05 10:51 
   65   44 Colleen Ward        SR Tully YIC Running Club      21:55.7 10:57 10:59 
   66   45 Meaghan Spellman    SR Rocks XC                    21:56.3 11:17 10:40 
   67   46 Elena Berube        SR Rocks XC                    21:56.3 11:17 10:40 
   68   47 Rachel Haley        JR Maudslay Track Club         21:57.0 11:16 10:41 
   69   48 Natalie Fitzgerald  SR Lakeside XC                 21:57.3 11:11 10:47 
   70   49 Stephanie Seedorf   JR Chiefs XC                   21:57.8 11:18 10:40 
   71   50 Taylor Rettig       SO Chiefs XC                   21:58.8 11:17 10:42 
   72      Rachel Guinther     JR Adirondack Runners          22:01.4 10:25 11:37 
   73   51 Amy Kuhn            FR Running Lady Pirates        22:02.7 11:09 10:54 
   74   52 Molly McLaughlin     8 Aurora                      22:03.4 11:06 10:58 
   75   53 Isabel Trentholm    FR Princeton                   22:03.5 11:15 10:49 
   76      Libby Salzman-Fiske JR UNA-CT-West Hart            22:05.2 11:10 10:56 
   77      Sarah Herlihy       SR H-W XC Club                 22:05.7 11:13 10:53 
   78   54 Maria Sterling      JR Maudslay Track Club         22:08.0 11:17 10:51 
   79   55 Cara Power          JR Blue Eagle XC Club          22:08.1 11:19 10:50 
   80      Lila Suryanarayan   FR Excellerate North (B)       22:09.1 10:47 11:23 
   81   56 Felicia Lepore      JR Rocks XC                    22:09.3 11:22 10:48 
   82   57 Victoria Klimowicz  FR Aurora                      22:10.9 11:06 11:05 
   83   58 Natalie Keefe       FR Chargers XC                 22:11.6 11:14 10:58 
   84      Leah Berger         FR UNA-VT-Shelburne            22:11.7 11:04 11:08 
   85   59 Dezolt Mackenzie     8 Broadalbin-Perth Running Cl 22:11.9 11:11 11:01 
   86   60 Erin Carroll        SR Maudslay Track Club         22:12.5 11:19 10:54 
   87      Grace Sheller       SR Cardinal O'Hara XC Club     22:13.5 11:16 10:58 
   88   61 Olivia Kearney      SO Maudslay Track Club         22:14.2 11:19 10:56 
   89   62 Briana Noto         SO Taste The Rainbow           22:14.5 11:34 10:41 
   90   63 Lexi Mendolia       SR Blue Eagle XC Club          22:15.1 11:17 10:59 
   91   64 Charlotte Vogel     FR Rocks XC                    22:15.5 11:19 10:57 
   92   65 Erin Doherty        SO Lions Track and Field Club  22:15.5 11:23 10:53 
   93   66 Allison Meyer       SO Southbury                   22:16.3 11:10 11:07 
   94   67 Taylor Held         JR Taste The Rainbow           22:17.3 11:31 10:47 
   95      Katie Hempfling     SR Sachem Spiked Shoe Club     22:18.0 11:09 11:09 
   96      Marissa Jones       SO UNA-NY-Sauquoit             22:18.5 11:38 10:41 
   97      Katie Gallivan      JR Demon Running Club          22:19.0 11:08 11:11 
   98   68 Marcella Mastrocola JR Maudslay Track Club         22:19.8 11:21 10:59 
   99   69 Rachel Markoe       SR Jacovino XC Racing          22:21.3 11:26 10:56 
  100   70 Lauren Nowak        JR Rocks XC                    22:22.3 11:14 11:09 
  101      Ariana Portante     JR UNA-NY-Brewster             22:23.7 11:19 11:05 
  102   71 Allie Aird          SO Chiefs XC                   22:26.7 11:23 11:04 
  103   72 Kelly Gaffney       SR Southbury                   22:27.7 11:27 11:01 
  104      Caroline Wacome     FR The A team                  22:28.6 11:22 11:07 
  105   73 Michaela Meyer      SO Southbury                   22:29.4 11:26 11:04 
  106   74 Sara McIsaac        SR Weymouth Track Club         22:31.4 11:27 11:05 
  107   75 Emily Hillson       FR Weymouth Track Club         22:31.5 11:25 11:07 
  108      Bridget Houghton    SR Cardinal O'Hara XC Club     22:32.3 11:20 11:13 
  109   76 Ryleigh Butler      FR Weymouth Track Club         22:32.6 11:26 11:07 
  110   77 Jessica Caso        SR Jacovino XC Racing          22:33.1 11:39 10:55 
  111   78 Alycia Carney       SR Weymouth Track Club         22:33.6 11:27 11:07 
  112      Isabella Perrin     JR Excellerate North (B)       22:35.3 11:18 11:18 
  113   79 Alyssa Soethout     JR Warriors Running Club       22:38.4 11:30 11:09 
  114   80 Ludington Claire    SR Lakeside XC                 22:39.4 11:31 11:09 
  115      Jordan Wiser        SO Nittany Track and Field     22:41.0 11:32 11:09 
  116      Mary deVries        SR UNA-NY-Delmar               22:42.1 11:10 11:33 
  117   81 Alexa Goldman       SR Chiefs XC                   22:42.4 11:39 11:04 
  118   82 Kathleen McCutcheon SR Blue Devil XC Club          22:43.7 11:19 11:25 
  119   83 Sarah Naple         JR Broadalbin-Perth Running Cl 22:44.8 11:11 11:34 
  120   84 Jordyn Deneuville    8 Broadalbin-Perth Running Cl 22:47.3 11:19 11:29 
  121   85 Cadey Nolan         SO Broadalbin-Perth Running Cl 22:47.8 11:18 11:30 
  122      Sara Hayes          FR Cardinal O'Hara XC Club     22:50.6 11:29 11:22 
  123   86 Pam Leli            SO Chargers XC                 22:51.1 11:36 11:16 
  124   87 Lindsey Smith       SR Rocks XC                    22:51.6 11:49 11:03 
  125   88 Amanda Fastiggi     JR Jacovino XC Racing          22:51.8 11:40 11:12 
  126   89 Ashlynn Blose       JR Lakeside XC                 22:53.6 11:41 11:13 
  127      Daria Fortin        SR Needham Track Club          22:55.3 11:41 11:15 
  128   90 Gwyn Frederick      SR Aurora                      22:57.0 11:34 11:23 
  129      Morgan Burd         FR UNA-NY-Constableville       22:57.1 11:42 11:16 
  130      Valentina Annunziat SR Cougars                     23:00.1 11:26 11:35 
  131   91 Lilianna Matala     FR Knightrunners RC            23:00.7 11:23 11:38 
  132   92 Noelle Blackford    SO Blue Devil XC Club          23:01.6 11:43 11:19 
  133   93 Linzee Reyes         8 Hilton XC Club              23:04.0 11:44 11:20 
  134      Sarah Smith         JR Needham Track Club          23:04.5 11:34 11:31 
  135   94 Katherine Graham    JR Tully YIC Running Club      23:05.9 11:39 11:27 
  136      Ashley Perry        JR Attleboro Harriers          23:06.0 11:28 11:38 
  137   95 Rebecca Jones       FR Aurora                      23:07.5 11:40 11:28 
  138   96 Kerry Wallibillich  JR Chargers XC                 23:10.7 11:46 11:25 
  139   97 Lauren Martinez     SO Blue Eagle XC Club          23:12.2 11:38 11:35 
  140   98 Kaitlyn Lavan       JR Running Lady Pirates        23:15.8 11:47 11:29 
  141   99 Ellie Pauly         SO Hilton XC Club              23:17.9 11:44 11:34 
  142  100 Brenna Thibodeau    FR Rocks XC (B)                23:20.0 11:37 11:43 
  143  101 Claire Brennan      SO Running Lady Pirates        23:20.9 11:57 11:24 
  144      Lily Eagan          JR Maudslay Track Club (B)     23:22.8 11:45 11:38 
  145  102 Alex Opalka         JR Broadalbin-Perth Running Cl 23:23.1 11:35 11:49 
  146      Jenna Donohue       JR UNA-NY-Glen Head            23:24.5 11:43 11:42 
  147  103 Caitlin Morrow      FR Chiefs XC                   23:25.8 11:47 11:39 
  148      Catherine Weppler   SR SET XC                      23:26.0 11:44 11:42 
  149      Paulina Parsons     SR SET XC                      23:26.1 11:44 11:43 
  150      Michelle Janus      SO UNA-MA-Worcester            23:27.5 11:47 11:41 
  151  104 Heather O'Rourke    JR Blue Eagle XC Club          23:28.8 11:55 11:34 
  152  105 Grace Sullivan      FR Warriors Running Club       23:29.3 12:11 11:19 
  153      Erin McManus        SR Excellerate North (B)       23:30.0 11:46 11:44 
  154  106 Sophia Kranenburgh  SR Blue Eagle XC Club          23:31.3 11:52 11:40 
  155  107 Shauna Haley        JR Weymouth Track Club         23:31.5 12:02 11:30 
  156      Jamie Tavalare      JR MOXC                        23:32.8 11:52 11:41 
  157  108 Devin McQuillian    JR Chiefs XC                   23:34.3 12:18 11:17 
  158  109 Lauren Kenworthy    FR Aurora                      23:36.8 11:55 11:42 
  159  110 Delaney Lynch       SO Rocks XC (B)                23:37.8 12:09 11:29 
  160  111 Kathleen Ellis      SR Rocks XC (B)                23:37.8 12:04 11:34 
  161  112 Olivia Owen         SO Weymouth Track Club         23:39.0 11:54 11:45 
  162  113 Ashleigh Burroughs  SO Rocks XC (B)                23:42.2 12:05 11:38 
  163  114 Anne Ryan           JR Knightrunners RC            23:43.2 11:47 11:57 
  164      Abigail Delapaz     SO Jacovino XC Racing (B)      23:45.3 11:54 11:52 
  165      Brigid McCue        SO Weymouth Track Club (B)     23:46.2 12:02 11:45 
  166      Monika Bielen       SO Hillsborough XC Club        23:47.4 12:01 11:47 
  167      Megan Carey         SO Laurel Woods XC Club        23:48.8 12:00 11:49 
  168  115 Abigail Roberts     SO Rocks XC (B)                23:49.3 11:59 11:51 
  169  116 Erin McWilliams     SO Chiefs XC (B)               23:50.5 12:06 11:45 
  170  117 Kim Theleen         FR Southbury                   23:50.6 11:54 11:57 
  171      Lauren Fitzgerald   JR UNA-MA-Worcester            23:53.2 11:57 11:57 
  172  118 Katie Parnow        SO Running Lady Pirates        23:55.5 11:41 12:15 
  173      Marianne Loeken     SR Randolph Track Club         23:56.6 11:57 12:00 
  174      Madeline Garrett     8 Jacovino XC Racing (B)      23:57.6 11:49 12:09 
  175      Noelle Coolican      8 Syracuse Track Club         23:58.9 12:04 11:55 
  176  119 Raakel Vuojolainen  SR Princeton                   23:59.4 12:03 11:57 
  177      Julia Sharp         FR Demon Running Club          24:00.3 12:02 11:59 
  178  120 Evelyn Siler        SR Chargers XC                 24:01.0 12:10 11:51 
  179  121 Makenna Bleier      FR Hilton XC Club              24:01.3 12:02 12:00 
  180  122 Shannon Auletta     SR Warriors Running Club       24:02.7 12:09 11:54 
  181  123 Hallie Linacre      FR Chargers XC                 24:03.6 11:57 12:07 
  182  124 Mina Surprenant     SO Running Lady Pirates        24:06.5 12:29 11:38 
  183  125 Annefleur Hartmansh FR Princeton                   24:11.4 12:07 12:05 
  184  126 Samantha Coppola    SO Taste The Rainbow           24:12.1 11:58 12:15 
  185  127 Elizabeth Eisenberg SO Taste The Rainbow           24:12.2 11:58 12:15 
  186      Kate Lynn Belfatto  SO Cardinal O'Hara XC Club     24:14.4 12:15 12:00 
  187  128 Heather Bonter      FR Hilton XC Club              24:17.0 12:18 11:59 
  188  129 Megan Johnston      JR Ramsey XC                   24:17.4 12:16 12:02 
  189  130 Victoria Clinton    FR Ramsey XC                   24:17.4 12:14 12:04 
  190  131 Courtney Porfido    SR Ramsey XC                   24:17.5 12:15 12:03 
  191  132 Abigail Zammitti    JR Ramsey XC                   24:17.5 12:15 12:03 
  192  133 Rachel Hayden       JR Blue Devil XC Club          24:22.9 12:22 12:01 
  193      Caroline Black      SR Syracuse Track Club         24:25.9 12:24 12:02 
  194      Sarah Wells         JR MOXC                        24:26.9 12:22 12:05 
  195  134 Jacqueline Napolita JR Blue Devil XC Club          24:28.7 12:18 12:11 
  196      Rose Hart           SR Maudslay Track Club (B)     24:32.0 12:35 11:57 
  197  135 Margaret Schiazza   SO Ramsey XC                   24:33.4 12:19 12:15 
  198  136 Alyssa Kalen        SO Hilton XC Club              24:34.9 12:31 12:04 
  199  137 Gabrielle Clinton   JR Ramsey XC                   24:35.9 12:24 12:12 
  200      McKayla West        SO UNA-NY-Lyons Falls          24:38.6 12:20 12:19 
  201  138 Chloe Messore       FR Hilton XC Club              24:40.8 12:16 12:25 
  202      Julianne Delgrosso  SO Running Lady Pirates (B)    24:42.7 12:23 12:20 
  203      Lisa Bogardus       FR Syracuse Track Club         24:43.3 12:20 12:24 
  204  139 Samantha Strype     JR Chiefs XC (B)               24:45.2 12:57 11:49 
  205  140 Abby Emison         FR Princeton                   24:46.9 12:47 12:00 
  206      Ariane Garrett      JR Jacovino XC Racing (B)      24:47.7 11:50 12:58 
  207  141 Tori Vance          JR Aurora                      24:49.4 12:25 12:25 
  208      Jaime Foster         8 UNA-NJ-South River          24:51.1 12:25 12:27 
  209      Kayla Rissew        SR Hilton XC Club (B)          24:53.3 12:35 12:19 
  210      Sophia Greco-Byrne  SR Excellerate North (B)       24:55.3 12:37 12:19 
  211  142 Samantha Wong       FR Princeton                   24:55.5 12:42 12:14 
  212  143 Olivia O'Neill      SR Chiefs XC (B)               24:56.3 12:56 12:01 
  213  144 Gwyn Sise           JR Knightrunners RC            24:57.7 12:34 12:24 
  214      Paige Larson        SO Lexington XC Club           24:59.9 12:33 12:27 
  215  145 Lindsay Scott       SO Southbury                   25:04.4 12:44 12:21 
  216      Nina Acevedo        FR UNA-NY-Peekskill            25:04.8 12:38 12:27 
  217      Paige Koss          FR Hilton XC Club (B)          25:06.8 12:38 12:29 
  218      Makenna Cooley      SR UNA-NY-Remsen               25:06.9 11:42 13:25 
  219      Katerina Zachmann   SO Laurel Woods XC Club        25:07.0 11:59 13:08 
  220  146 Sydney Smith         8 Knightrunners RC            25:07.9 12:53 12:15 
  221      Emma Spirito        SR Hilton XC Club (B)          25:11.5 12:37 12:35 
  222      Elise Pfrommer      SO Lexington XC Club           25:14.4 12:41 12:34 
  223  147 Annie Kim           FR Princeton                   25:19.5 12:58 12:22 
  224      Eliane Helitzer     SR UNA-CT-West Hartford        25:21.8 12:32 12:50 
  225  148 Kelsey Roberts      FR Knightrunners RC            25:22.9 12:48 12:35 
  226  149 Lisa Condoluci      JR Sole Sisters                25:23.5 12:51 12:33 
  227  150 Roseanna Skidmore   FR Sole Sisters                25:23.7 12:49 12:35 
  228  151 Charlotte Astre     SR Taste The Rainbow           25:24.6 12:43 12:42 
  229  152 Mollie Chen         SR Princeton                   25:32.4 12:48 12:45 
  230      Claire Connors      JR Needham Track Club          25:33.9 12:52 12:42 
  231  153 Carissa Kahn        FR Sole Sisters                25:36.9 12:52 12:45 
  232      Monica Keeley       JR UNA-CT-West Hartford        25:39.9 12:50 12:50 
  233  154 Maureen Whitney     SO Tully YIC Running Club      25:40.4 12:46 12:55 
  234  155 Rita Murphy         JR Blue Devil XC Club          25:45.5 13:03 12:43 
  235  156 Joanna Tavolaro     SO Broadalbin-Perth Running Cl 26:05.2 12:47 13:19 
  236  157 Haley McPartland    JR Taste The Rainbow           26:12.5 12:53 13:20 
  237  158 Gabby Giordano      FR Knightrunners RC            26:25.7 13:16 13:10 
  238      Caitlin Silva       JR Distanators RT              26:28.3 13:09 13:20 
  239      Lisa Knigge         FR Princeton (B)               26:34.4 13:28 13:07 
  240      Jessica Petronzi    FR Laurel Woods XC Club        26:35.0 13:08 13:27 
  241  159 Olivia Malesco      SO Lions Track and Field Club  26:45.3 13:29 13:17 
  242  160 Nicole Montague     FR Chargers XC                 26:47.6 13:06 13:42 
  243  161 Toni Bianco         FR Chiefs XC (B)               26:51.0 13:13 13:38 
  244  162 Laurel Gumpert      SR Sole Sisters                26:55.8 13:37 13:19 
  245      Kim Mondoro         SO Hillsborough XC Club        27:00.5 13:54 13:07 
  246  163 Jenny Monteith      SO Ramsey XC                   27:00.5 13:26 13:35 
  247  164 Noel O'Sullivan     JR Chiefs XC (B)               27:02.3 13:16 13:47 
  248      Aileen Murphy       SR Running Lady Pirates (B)    27:12.3 13:21 13:52 
  249  165 Jaime Marvin        JR Sole Sisters                27:28.1 13:36 13:53 
  250      Jade Supino         FR Laurel Woods XC Club        27:28.1 13:47 13:42 
  251      Gaelle Einsweiler   FR Princeton (B)               28:03.4 13:51 14:13 
  252  166 Abby Fargo          FR Lakeside XC                 28:17.4 14:23 13:55 
  253      Christi Ollero      JR Distanators RT              29:32.9 14:53 14:40 
  254  167 Kaitlyn Connelly    SR Sole Sisters                29:37.2 14:38 15:00 
  255      Kim Woodin          JR Distanators RT              29:56.7 15:31 14:26

OPEN TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------

  1.    62  Excellerate North                        (20:54.1  104:30.5 1:09.3)
=======================================================
  1      3  Bethany Nunnery    SO 20:17.5
  2      8  Alanah Gaudreau    SO 20:45.8
  3     12  Hannah Niebel      SO 20:56.2
  4     15  Allie Reilly       JR 21:04.2
  5     24  Melissa Coble      SR 21:26.8
  6   ( 25) Kate Thomas        SO 21:29.2
  7   ( 38) Jamie Hazel        FR 21:50.8

  2.   112  BHBL Track Club                          (21:20.4  106:41.6 0:54.2)
=======================================================
  1     13  Erika Frees        SR 20:56.6
  2     16  Skylar Sweet       FR 21:07.5
  3     18  Steph Carrier      SR 21:09.5
  4     28  Sarah Killeen      JR 21:37.2
  5     37  Maddy Ayers        FR 21:50.8

  3.   122  Tully YIC Running Club                   (21:21.3  106:46.2 1:30.7)
=======================================================
  1      4  Ashliegh Crawford  SO 20:25.0
  2      9  Ellen Jaworski     SO 20:50.0
  3     31  Allison Congelli    8 21:46.5
  4     34  Christine Gambell  SR 21:49.0
  5     44  Colleen Ward       SR 21:55.7
  6   ( 94) Katherine Graham   JR 23:05.9
  7   (154) Maureen Whitney    SO 25:40.4

  4.   144  Lions Track and Field Club               (21:13.3  106:06.5 2:22.9)
=======================================================
  1      1  Maddie Marrone     JR 19:52.6
  2      2  Alexandra Juzwiak  SR 20:15.4
  3     35  Katelyn Chiano     SR 21:49.4
  4     41  Katie Touhey       FR 21:53.6
  5     65  Erin Doherty       SO 22:15.5
  6   (159) Olivia Malesco     SO 26:45.3

  5.   154  Jacovino XC Racing                       (21:33.6  107:48.0 1:28.7)
=======================================================
  1     10  Kayle Sullivan     SR 20:52.6
  2     22  Christiana Praterlee JR 21:23.8
  3     26  Meghan Latuso      SO 21:34.9
  4     27  Andrea Sorna       JR 21:35.4
  5     69  Rachel Markoe      SR 22:21.3
  6   ( 77) Jessica Caso       SR 22:33.1
  7   ( 88) Amanda Fastiggi    JR 22:51.8

  6.   224  Maudslay Track Club                      (21:55.0  109:34.6 0:49.7)
=======================================================
  1     21  Kristen Mackie     JR 21:22.8
  2     42  Kelly Conway       SR 21:54.3
  3     47  Rachel Haley       JR 21:57.0
  4     54  Maria Sterling     JR 22:08.0
  5     60  Erin Carroll       SR 22:12.5
  6   ( 61) Olivia Kearney     SO 22:14.2
  7   ( 68) Marcella Mastrocola JR 22:19.8

  7.   230  Rocks XC                                 (21:54.2  109:31.0 1:01.9)
=======================================================
  1     19  Rebecca Rodriguez  FR 21:13.6
  2     45  Meaghan Spellman   SR 21:56.3
  3     46  Elena Berube       SR 21:56.3
  4     56  Felicia Lepore     JR 22:09.3
  5     64  Charlotte Vogel    FR 22:15.5
  6   ( 70) Lauren Nowak       JR 22:22.3
  7   ( 87) Lindsey Smith      SR 22:51.6

  8.   237  Southbury                                (21:50.3  109:11.3 1:52.6)
=======================================================
  1      6  Erin Gibbons       SR 20:36.8
  2     20  Sara Tarascio      SO 21:21.1
  3     66  Allison Meyer      SO 22:16.3
  4     72  Kelly Gaffney      SR 22:27.7
  5     73  Michaela Meyer     SO 22:29.4
  6   (117) Kim Theleen        FR 23:50.6
  7   (145) Lindsay Scott      SO 25:04.4

  9.   254  Lakeside XC                              (21:59.7  109:58.3 1:50.6)
=======================================================
  1     14  Kelsie Canessa     FR 21:03.0
  2     23  Julia Wiseman      JR 21:25.0
  3     48  Natalie Fitzgerald SR 21:57.3
  4     80  Ludington Claire   SR 22:39.4
  5     89  Ashlynn Blose      JR 22:53.6
  6   (166) Abby Fargo         FR 28:17.4

 10.   258  Chiefs XC                                (21:57.0  109:45.0 2:03.1)
=======================================================
  1      7  Kara McKenna       SR 20:39.3
  2     49  Stephanie Seedorf  JR 21:57.8
  3     50  Taylor Rettig      SO 21:58.8
  4     71  Allie Aird         SO 22:26.7
  5     81  Alexa Goldman      SR 22:42.4
  6   (103) Caitlin Morrow     FR 23:25.8
  7   (108) Devin McQuillian   JR 23:34.3

 11.   311  Aurora                                   (22:17.5  111:27.3 1:59.0)
=======================================================
  1     17  Elizabeth Obrien   JR 21:08.5
  2     52  Molly McLaughlin    8 22:03.4
  3     57  Victoria Klimowicz FR 22:10.9
  4     90  Gwyn Frederick     SR 22:57.0
  5     95  Rebecca Jones      FR 23:07.5
  6   (109) Lauren Kenworthy   FR 23:36.8
  7   (141) Tori Vance         JR 24:49.4

 12.   319  Running Lady Pirates                     (22:27.0  112:14.9 1:38.6)
=======================================================
  1     29  Laura Cooper       SR 21:42.3
  2     40  Grace Raffa        FR 21:53.2
  3     51  Amy Kuhn           FR 22:02.7
  4     98  Kaitlyn Lavan      JR 23:15.8
  5    101  Claire Brennan     SO 23:20.9
  6   (118) Katie Parnow       SO 23:55.5
  7   (124) Mina Surprenant    SO 24:06.5

 13.   336  Weymouth Track Club                      (22:23.3  111:56.4 0:46.3)
=======================================================
  1     33  Samantha Pelley    JR 21:47.3
  2     74  Sara McIsaac       SR 22:31.4
  3     75  Emily Hillson      FR 22:31.5
  4     76  Ryleigh Butler     FR 22:32.6
  5     78  Alycia Carney      SR 22:33.6
  6   (107) Shauna Haley       JR 23:31.5
  7   (112) Olivia Owen        SO 23:39.0

 14.   341  Warriors Running Club                    (22:29.1  112:25.2 3:30.7)
=======================================================
  1      5  Avery Kratzer      SR 20:32.0
  2     30  Marissa Polack     JR 21:42.8
  3     79  Alyssa Soethout    JR 22:38.4
  4    105  Grace Sullivan     FR 23:29.3
  5    122  Shannon Auletta    SR 24:02.7

 15.   350  Broadalbin-Perth Running Club            (22:28.8  112:23.9 0:55.7)
=======================================================
  1     39  Victoria Opalka    JR 21:52.1
  2     59  Dezolt Mackenzie    8 22:11.9
  3     83  Sarah Naple        JR 22:44.8
  4     84  Jordyn Deneuville   8 22:47.3
  5     85  Cadey Nolan        SO 22:47.8
  6   (102) Alex Opalka        JR 23:23.1
  7   (156) Joanna Tavolaro    SO 26:05.2

 16.   371  Chargers XC                              (22:37.8  113:08.9 3:06.5)
=======================================================
  1     11  Isabel Baker       JR 20:54.5
  2     58  Natalie Keefe      FR 22:11.6
  3     86  Pam Leli           SO 22:51.1
  4     96  Kerry Wallibillich JR 23:10.7
  5    120  Evelyn Siler       SR 24:01.0
  6   (123) Hallie Linacre     FR 24:03.6
  7   (160) Nicole Montague    FR 26:47.6

 17.   414  Taste The Rainbow                        (22:56.7  114:43.1 2:25.2)
=======================================================
  1     32  Olivia Shipley     SR 21:47.0
  2     62  Briana Noto        SO 22:14.5
  3     67  Taylor Held        JR 22:17.3
  4    126  Samantha Coppola   SO 24:12.1
  5    127  Elizabeth Eisenberg SO 24:12.2
  6   (151) Charlotte Astre    SR 25:24.6
  7   (157) Haley McPartland   JR 26:12.5

 18.   425  Blue Eagle XC Club                       (22:55.1  114:35.5 1:23.2)
=======================================================
  1     55  Cara Power         JR 22:08.1
  2     63  Lexi Mendolia      SR 22:15.1
  3     97  Lauren Martinez    SO 23:12.2
  4    104  Heather O'Rourke   JR 23:28.8
  5    106  Sophia Kranenburgh SR 23:31.3

 19.   477  Hilton XC Club                           (23:18.0  116:30.0 2:27.2)
=======================================================
  1     36  Amanda Palmeri     JR 21:49.8
  2     93  Linzee Reyes        8 23:04.0
  3     99  Ellie Pauly        SO 23:17.9
  4    121  Makenna Bleier     FR 24:01.3
  5    128  Heather Bonter     FR 24:17.0
  6   (136) Alyssa Kalen       SO 24:34.9
  7   (138) Chloe Messore      FR 24:40.8

 20.   484  Blue Devil XC Club                       (23:18.4  116:31.8 2:33.8)
=======================================================
  1     43  Charlie O'Brien    JR 21:54.9
  2     82  Kathleen McCutcheon SR 22:43.7
  3     92  Noelle Blackford   SO 23:01.6
  4    133  Rachel Hayden      JR 24:22.9
  5    134  Jacqueline Napolitano JR 24:28.7
  6   (155) Rita Murphy        JR 25:45.5

 21.   549  Rocks XC (B)                             (23:37.5  118:07.1 0:29.3)
=======================================================
  1    100  Brenna Thibodeau   FR 23:20.0
  2    110  Delaney Lynch      SO 23:37.8
  3    111  Kathleen Ellis     SR 23:37.8
  4    113  Ashleigh Burroughs SO 23:42.2
  5    115  Abigail Roberts    SO 23:49.3

 22.   579  Princeton                                (23:59.4  119:56.7 2:52.0)
=======================================================
  1     53  Isabel Trentholm   FR 22:03.5
  2    119  Raakel Vuojolainen SR 23:59.4
  3    125  Annefleur Hartmanshenn FR 24:11.4
  4    140  Abby Emison        FR 24:46.9
  5    142  Samantha Wong      FR 24:55.5
  6   (147) Annie Kim          FR 25:19.5
  7   (152) Mollie Chen        SR 25:32.4

 23.   643  Knightrunners RC                         (24:26.5  122:12.4 2:22.2)
=======================================================
  1     91  Lilianna Matala    FR 23:00.7
  2    114  Anne Ryan          JR 23:43.2
  3    144  Gwyn Sise          JR 24:57.7
  4    146  Sydney Smith        8 25:07.9
  5    148  Kelsey Roberts     FR 25:22.9
  6   (158) Gabby Giordano     FR 26:25.7

 24.   657  Ramsey XC                                (24:20.7  121:43.2 0:16.0)
=======================================================
  1    129  Megan Johnston     JR 24:17.4
  2    130  Victoria Clinton   FR 24:17.4
  3    131  Courtney Porfido   SR 24:17.5
  4    132  Abigail Zammitti   JR 24:17.5
  5    135  Margaret Schiazza  SO 24:33.4
  6   (137) Gabrielle Clinton  JR 24:35.9
  7   (163) Jenny Monteith     SO 27:00.5

 25.   723  Chiefs XC (B)                            (25:29.1  127:25.3 3:11.8)
=======================================================
  1    116  Erin McWilliams    SO 23:50.5
  2    139  Samantha Strype    JR 24:45.2
  3    143  Olivia O'Neill     SR 24:56.3
  4    161  Toni Bianco        FR 26:51.0
  5    164  Noel O'Sullivan    JR 27:02.3

 26.   779  Sole Sisters                             (26:09.6  130:48.0 2:04.6)
=======================================================
  1    149  Lisa Condoluci     JR 25:23.5
  2    150  Roseanna Skidmore  FR 25:23.7
  3    153  Carissa Kahn       FR 25:36.9
  4    162  Laurel Gumpert     SR 26:55.8
  5    165  Jaime Marvin       JR 27:28.1
  6   (167) Kaitlyn Connelly   SR 29:37.2









NORTHEAST BOYS OPEN RACE - 5000 METERS

                 Results by Leone Timing & Results Services
                            www.leonetiming.com
---------------------------------------------------------------------------------
                                                                        1st   2nd
PLACE  PTS NAME                YR TEAM                         TIME    2.5K  2.5K
---------------------------------------------------------------------------------
    1    1 Grayson Hepp        SO Germantown Friends          16:53.3  8:29  8:25 
    2    2 Josh Kruppa         JR Brothers XC                 16:53.5  8:27  8:27 
    3    3 Tom Dengler         JR Brothers XC                 16:57.7  8:29  8:29 
    4    4 Erik Helstrom       SR Team Secreti                17:03.4  8:35  8:29 
    5    5 Stephen Gencarelli  SR Chargers XC                 17:03.7  8:29  8:35 
    6      Drew Pastore        JR Cardinal O'Hara XC Club     17:05.3  8:34  8:32 
    7    6 Eric Waterman       JR DXC                         17:07.8  8:31  8:37 
    8    7 Elliott Kelly       SR Attleboro Harriers          17:08.7  8:31  8:38 
    9    8 Drew Reda           SR Brothers XC                 17:10.1  8:42  8:29 
   10    9 Gordy Barchet       JR Warrior Track club          17:11.9  8:32  8:40 
   11   10 Christian McLaughli JR Brothers XC                 17:13.4  8:39  8:35 
   12   11 Drake Anzano        FR Brothers XC                 17:16.0  8:37  8:39 
   13      Finn Pounds         JR UNA-MA-Cambridge            17:16.1  8:41  8:36 
   14   12 Will Swart          JR Warrior Track club          17:16.5  8:30  8:47 
   15   13 James Finney        SR Germantown Friends          17:19.2  8:30  8:50 
   16   14 Max Galat           SR The A team                  17:20.5  8:34  8:47 
   17   15 Patrick Hiler       JR Brothers XC                 17:20.7  8:38  8:43 
   18   16 Tyler Sanders       SO SBXC                        17:24.4  8:39  8:46 
   19   17 Jack Morris         JR Brothers XC                 17:24.4  8:45  8:40 
   20   18 Steve Scala         JR Rocks XC                    17:26.7  8:36  8:51 
   21   19 Matt Danosky        SR Rocks XC                    17:27.8  8:36  8:52 
   22   20 Jon Dooling         SO Brothers XC (B)             17:28.2  8:38  8:51 
   23   21 Alex Zeepvat        SO Don Bosco Track Club        17:28.8  8:50  8:39 
   24   22 Sean Martinek       SO Brothers XC (B)             17:31.2  8:43  8:49 
   25   23 Ian Clarke          SR Golden Knights T. C.        17:32.1  8:45  8:48 
   26   24 Brian Dengler       SO Brothers XC (B)             17:32.8  8:43  8:50 
   27   25 Peter Jarka-Sellers JR Germantown Friends          17:33.8  8:46  8:48 
   28      Zach Crossey        JR Pirate TC                   17:35.9  8:44  8:52 
   29   26 Andrew Pearl        SO Rocks XC                    17:39.7  8:44  8:56 
   30   27 Alex Martinez       SO La Salle Running Club       17:40.4  8:41  9:00 
   31   28 Korey Leonard       JR Titans Track Club           17:41.1  9:01  8:41 
   32   29 Isiah Savage        SO Titans Track Club           17:42.2  8:58  8:45 
   33   30 Jung Kim            JR Chargers XC                 17:44.1  8:47  8:58 
   34   31 Michael Pallotta    SR Don Bosco Track Club        17:45.1  8:43  9:03 
   35   32 Justin Fuhrman      SO Don Bosco Track Club        17:45.8  8:47  8:59 
   36   33 Kyle Mercier        SR Attleboro Harriers          17:46.4  8:51  8:56 
   37   34 Jack Rossi          JR Hawks Track Club            17:47.2  8:49  8:59 
   38   35 Jake Roberts        SO DXC                         17:50.8  8:57  8:54 
   39   36 Joseph Weber        JR SBXC                        17:51.1  8:40  9:12 
   40   37 Gordon Goldstein    SO Germantown Friends          17:51.3  8:56  8:56 
   41   38 William Chandler    JR Blue Devil XC Club          17:51.7  8:49  9:03 
   42   39 Ryan Budhu          SO SBXC                        17:52.5  8:53  9:00 
   43      Brian Hackman       JR Wolves Running Club         17:54.8  8:53  9:02 
   44   40 Rishi Jashnani      JR Laurel Woods XC Club        17:55.7  8:58  8:58 
   45   41 Tim Moore           SO DXC                         17:57.8  8:59  8:59 
   46   42 Michael Kiernan     SO Hawks Track Club            17:58.3  8:55  9:04 
   47   43 Bryan Jackler       JR Blue Devil XC Club          17:58.7  8:54  9:05 
   48   44 Kevin Ramos         SR Don Bosco Track Club        17:58.9  9:03  8:56 
   49   45 Joey Kisamore       SR Attleboro Harriers          18:02.1  9:07  8:56 
   50   46 David Seybert       FR Attleboro Harriers          18:02.7  9:15  8:48 
   51      Mark Landergan      JR Maudslay Track Club         18:03.5  9:03  9:01 
   52   47 Caleb George        JR Hawks Track Club            18:06.4  9:00  9:07 
   53   48 Rosas David         FR Don Bosco Track Club        18:08.7  9:02  9:07 
   54   49 Patrick Watters     SR Ramsey XC                   18:10.3  9:14  8:57 
   55   50 Nicholas Antonelli  SO Blue Devil XC Club          18:10.8  9:04  9:07 
   56   51 Dylan McAulay       JR DXC                         18:11.2  9:19  8:53 
   57   52 Kevin Peachman      JR DXC                         18:12.6  9:12  9:01 
   58   53 Alex Campagna       SO La Salle Running Club       18:14.3  9:02  9:13 
   59      Chris Orlando       SR Maudslay Track Club         18:15.2  9:20  8:56 
   60   54 Andy Bugos          SR Germantown Friends          18:15.3  9:12  9:04 
   61   55 Mitch Carrier       JR Chargers XC                 18:15.6  9:03  9:13 
   62   56 Chris Ferreira      JR Hawks Track Club            18:15.8  9:04  9:12 
   63   57 Ryan Poholek        SR Rocks XC                    18:15.9  9:01  9:15 
   64   58 Henry Perretta      FR East Greenwich TC           18:16.5  9:19  8:58 
   65   59 Hugh Rainey         SR Warrior Track club          18:17.3  9:06  9:12 
   66   60 Gavin O'Keefe       SO Rocks XC                    18:17.9  9:08  9:10 
   67   61 Joe Newmann         JR Germantown Friends          18:18.2  9:03  9:16 
   68   62 Benjamin Gibbard    SR SBXC                        18:19.1  9:10  9:10 
   69   63 Joe Lagner          JR Titans Track Club           18:19.8  9:03  9:17 
   70   64 Ivan Zelenin        SR Laurel Woods XC Club        18:20.4  9:19  9:02 
   71      James Nutter        SR Maudslay Track Club         18:21.5  9:21  9:01 
   72   65 Matt Edgar          SR DXC                         18:23.4  9:11  9:13 
   73   66 Nathan Smith        SR SBXC                        18:24.4  9:19  9:06 
   74   67 Benjamin Carlisle   FR La Salle Running Club       18:24.4  9:16  9:09 
   75   68 Jackson Cronin      FR East Greenwich TC           18:25.7  9:20  9:06 
   76   69 Jake Stelzner       SO The A team                  18:26.3  9:01  9:26 
   77   70 David Leach         JR DXC                         18:26.9  9:24  9:03 
   78   71 Anthony Scalia      SO Blue Devil XC Club          18:28.1  9:15  9:14 
   79   72 Ben Berkman         FR Warrior Track club          18:28.5  9:05  9:24 
   80      Billy Foster        SR UNA-NJ-South River          18:28.7  9:25  9:04 
   81   73 Romeil Dave         JR SBXC                        18:29.1  9:15  9:15 
   82      Gabe Ficht          JR Maudslay Track Club         18:29.7  9:16  9:14 
   83   74 Noah Yuro           FR Brothers XC (B)             18:31.0  9:14  9:17 
   84      Sean Sullivan       SO UNA-NJ-Rutherford           18:32.4  9:20  9:13 
   85   75 Alex Campbell       SO Blue Devil XC Club          18:32.9  9:14  9:19 
   86      Nathaniel Shepard   JR H-W XC Club                 18:33.7  9:23  9:11 
   87   76 John McMahon        SO Titans Track Club           18:33.8  9:09  9:25 
   88   77 Tim Alcide          SR Don Bosco Track Club        18:34.3  9:28  9:07 
   89   78 Jared Boulanger     JR Hawks Track Club            18:34.3  9:00  9:35 
   90   79 Alexander Hall      SO Blue Devil XC Club          18:34.7  9:19  9:16 
   91   80 Bobby MacKenzie     SO Lexington XC Club           18:36.2  9:12  9:25 
   92   81 Daniel Stassen      FR Germantown Friends          18:36.8  9:28  9:09 
   93   82 Cy Watsky           FR Princeton                   18:38.0  9:08  9:30 
   94   83 Kevin Lawlor        SR Golden Knights T. C.        18:38.3  9:39  9:00 
   95   84 Donovan Tucker      JR Don Bosco Track Club        18:38.7  9:22  9:17 
   96   85 Matt Roma           SO Brothers XC (B)             18:39.0  9:23  9:16 
   97   86 Robert Pineault     SO The A team                  18:39.6  9:22  9:18 
   98   87 Wally Fitzhugh      JR Hawks Track Club            18:39.7  9:27  9:13 
   99      Jack Costello       SR Don Bosco Track Club (B)    18:40.1  9:26  9:15 
  100   88 Jeff Aldrich        SR Warrior Track club          18:40.8  9:15  9:26 
  101      Conor Lenahan       JR Don Bosco Track Club (B)    18:41.6  9:28  9:14 
  102   89 Darian Siegel       SO Blue Devil XC Club          18:41.8  9:11  9:31 
  103   90 Will Ducham         JR Distanators RT              18:42.0  9:32  9:10 
  104   91 Omer Geva           SO Lexington XC Club           18:42.0  9:20  9:22 
  105   92 Joe Boyle           FR Brothers XC (B)             18:42.2  9:17  9:26 
  106   93 Joseph Cosgrave     SR SBXC                        18:42.6  9:20  9:23 
  107   94 Jake Britton        SR SBXC (B)                    18:42.9  9:25  9:18 
  108      Joseph Erskine      FR Don Bosco Track Club (B)    18:43.6  9:29  9:15 
  109   95 Marc Rienas         JR Golden Knights T. C.        18:44.1  9:41  9:04 
  110   96 Tim Legg            SR Rocks XC                    18:45.1  9:27  9:19 
  111   97 Adam Saleh          SR SBXC (B)                    18:46.9  9:06  9:41 
  112   98 James Weissenborn   SO Golden Knights T. C.        18:47.9  9:35  9:13 
  113   99 Matt Wilks          SO Hawks Track Club            18:48.5  9:20  9:29 
  114  100 Jon Thomas          SR SBXC (B)                    18:48.9  9:25  9:24 
  115  101 Jeffrey Venter      FR Hawks Track Club (B)        18:49.6  9:23  9:27 
  116  102 Tim Andraka         JR Hawks Track Club (B)        18:50.6  9:30  9:21 
  117      George Tammaro      FR Lions Track Club            18:51.3  9:38  9:14 
  118  103 Alex Gokan          SO Top of the Hill TC          18:51.9  9:17  9:35 
  119  104 Jack Sommer         FR East Greenwich TC           18:51.9  9:27  9:25 
  120  105 Alexander Fromm     JR Blue Devil XC Club (B)      18:53.6  9:36  9:18 
  121  106 Riley Gardner       FR Brothers XC (B)             18:55.7  9:32  9:24 
  122  107 Sami Aruri          SO The A team                  18:55.9  9:30  9:26 
  123      Sam Bunson          SO Germantown Friends (B)      18:57.9  9:32  9:26 
  124  108 Patrick Gower       SR Hawks Track Club (B)        18:58.6  9:31  9:28 
  125  109 Brian Hempe         JR Hawks Track Club (B)        18:58.8  9:34  9:25 
  126  110 Steven Haupt        SR SBXC (B)                    18:59.0  9:26  9:33 
  127      Duncan Gallagher    SR Germantown Friends (B)      18:59.9  9:33  9:27 
  128  111 Matt Drummond       SR Chargers XC                 18:59.9  9:42  9:18 
  129  112 Nate Claire         JR Chargers XC                 19:02.2  9:37  9:26 
  130  113 Griffin Mooney      JR Blue Devil XC Club (B)      19:03.2  9:18  9:46 
  131  114 Andrew Sardelli     SR Chargers XC                 19:03.6  9:29  9:35 
  132  115 Matthew Peletier    SR SBXC (B)                    19:04.0  9:24  9:40 
  133  116 Tim Curley          JR Titans Track Club           19:04.5  9:39  9:26 
  134  117 Justin Guglielimett JR La Salle Running Club       19:04.9  9:30  9:35 
  135  118 Tom Hoare           JR Titans Track Club           19:05.5  9:38  9:28 
  136  119 Sukrut Sonty        SO Top of the Hill TC          19:05.7  9:32  9:34 
  137  120 Farris Ahmed        JR SBXC (B)                    19:06.6  9:36  9:31 
  138      Daniel Caputo       JR Lions Track Club            19:06.7  9:27  9:40 
  139  121 Joseph Zisa         FR Laurel Woods XC Club        19:08.8  9:31  9:38 
  140  122 Brian Jakob         SO Lexington XC Club           19:09.1  9:38  9:32 
  141  123 Chetan Kini         SR SBXC (B)                    19:09.4  9:27  9:43 
  142  124 Benjamin Akers      SR Attleboro Harriers          19:10.1  9:34  9:37 
  143  125 Connor McSwain      SO Warrior Track club          19:10.9  9:31  9:40 
  144  126 George Galkin       SO Laurel Woods XC Club        19:10.9  9:40  9:31 
  145  127 Jonathan Petrozzini FR Princeton                   19:11.3  9:40  9:32 
  146  128 Patrick Hagerty     JR Hawks Track Club (B)        19:12.1  9:36  9:37 
  147  129 Andrew Sharples     JR Rocks XC                    19:12.4  9:26  9:47 
  148  130 Matt Constant       SR Hawks Track Club (B)        19:13.1  9:21  9:53 
  149      Christian Diaz      SR CP Raiders                  19:13.8  9:27  9:47 
  150  131 Jacob Reid          FR Warrior Track club          19:14.0  9:22  9:52 
  151  132 Vikram Daesety      FR The A team                  19:14.3  9:41  9:34 
  152  133 Aidan Diskin        FR Warrior Track club (B)      19:15.1  9:33  9:43 
  153  134 Andrew Chaves       FR The A team                  19:17.1  9:38  9:40 
  154  135 Alex Gee            SO Team Secreti                19:17.9  9:43  9:35 
  155  136 Mohammed Eltahir    JR Lexington XC Club           19:18.8  9:34  9:45 
  156  137 Jake Dunleavy       FR Warrior Track club (B)      19:19.1  9:38  9:42 
  157  138 Gideon Lee          SR Blue Devil XC Club (B)      19:20.1  9:42  9:39 
  158  139 Shreenath Bhanderi  SR Golden Knights T. C.        19:20.8  9:44  9:37 
  159  140 Justin Vicente      JR Ramsey XC                   19:21.0  9:47  9:34 
  160      Ryan Madalone       FR Brothers XC (C)             19:21.6  9:40  9:42 
  161      Eli Urban           SO Wolves Running Club         19:21.9  9:47  9:35 
  162  141 Danny Paolazzi      SR Team Secreti                19:22.2  9:40  9:43 
  163  142 Chris Margres       SO DXC (B)                     19:22.5  9:49  9:34 
  164  143 Sam Greenberg       SR Golden Knights T. C.        19:22.6  9:42  9:41 
  165  144 Frank Morley        SR Rocks XC (B)                19:22.7  9:41  9:42 
  166  145 Kyle Keefe          FR Chargers XC                 19:23.6  9:42  9:42 
  167  146 Kevin Murray        SO Top of the Hill TC          19:23.8  9:47  9:37 
  168  147 Chris Morisseau     JR Hawks Track Club (B)        19:24.1  9:34  9:51 
  169  148 Bradley Fox         FR DXC (B)                     19:24.9  9:56  9:29 
  170  149 Harry Dewitt        SO La Salle Running Club       19:25.7  9:30  9:56 
  171  150 Brandon Couture     SR Hawks Track Club (C)        19:26.4  9:43  9:44 
  172  151 Geoffrey Warne      SO The A team                  19:27.3  9:46  9:42 
  173      Brendan Thorp       JR UNA-NJ-Fair Haven           19:27.4  9:44  9:44 
  174  152 Carson Reuther      SO Warrior Track club (B)      19:30.3  9:44  9:47 
  175      Jesse Schmeizer      8 UNA-NJ-Ocean City           19:30.6  9:41  9:50 
  176  153 Matt Rich           SR Hawks Track Club (C)        19:30.7  9:38  9:53 
  177  154 Daniil Zhukov       SO Top of the Hill TC          19:33.3  9:40  9:54 
  178  155 Kevin Supino        JR Laurel Woods XC Club        19:33.4  9:55  9:39 
  179  156 Patrick O'Connell   FR Princeton                   19:33.5  9:46  9:48 
  180  157 Manish Kara         SR Laurel Woods XC Club        19:35.4  9:54  9:42 
  181  158 James Bickford      JR Lexington XC Club           19:35.5  9:38  9:58 
  182      Matt Cavallaro      FR Brothers XC (C)             19:36.8  9:50  9:47 
  183  159 Brian Caskey        SO East Greenwich TC           19:37.0  9:47  9:50 
  184  160 Aidan Donahue       SO Princeton                   19:37.5  9:42  9:56 
  185      Philip Malm         SO UNA-MA-Worcester            19:37.7  9:48  9:50 
  186  161 Loius Piccininni    JR Laurel Woods XC Club        19:38.0  9:54  9:44 
  187  162 Jacob Manchester    FR East Greenwich TC           19:38.1  9:55  9:44 
  188  163 Colin Hennessey     FR La Salle Running Club       19:39.6  9:46  9:54 
  189  164 Jake Cardello       SO Hawks Track Club (C)        19:40.3  9:37 10:04 
  190  165 Anirudh Watturkar   FR Warrior Track club (B)      19:40.8 10:04  9:37 
  191      Andrew Wang         SR The A team (B)              19:41.7  9:48  9:54 
  192  166 Harrison Jones      SR Hawks Track Club (C)        19:42.6  9:57  9:46 
  193  167 Matt Castro         JR Rocks XC (B)                19:45.4  9:54  9:52 
  194  168 John Leonard        FR Rocks XC (B)                19:46.0  9:49  9:57 
  195  169 Liam Loughlin       SO Blue Devil XC Club (B)      19:46.8  9:57  9:50 
  196  170 Ryotaro Honda       SR Lexington XC Club           19:47.0  9:39 10:08 
  197  171 Conor Krueger       JR Blue Devil XC Club (B)      19:47.6  9:50  9:58 
  198      Jt Luckman          SO Chargers XC (B)             19:49.6 10:03  9:47 
  199  172 Tim Zug             FR Warrior Track club (B)      19:50.0 10:03  9:47 
  200  173 Matt Lanni          SO Hawks Track Club (C)        19:50.5  9:50 10:01 
  201  174 Owen Devlin Gauthie SR Amherst Bumble Jays         19:51.7  9:56  9:56 
  202  175 Teddy McNulty       SO Rocks XC (B)                19:53.4  9:55  9:59 
  203  176 Danny Monteith      SR Ramsey XC                   19:54.4 10:17  9:38 
  204  177 Tim Hoer            SR Golden Knights T. C.        19:54.7  9:44 10:11 
  205  178 Austin Hatch        SR Blue Devil XC Club (B)      19:57.0  9:53 10:04 
  206  179 Seamus McFadden     JR Top of the Hill TC          19:57.4  9:44 10:14 
  207  180 Spencer Marcotte    FR Rocks XC (B)                19:57.7 10:02  9:56 
  208  181 Joseph Corkery      JR Rocks XC (B)                19:58.0 10:03  9:55 
  209      Alex MacDonald      SR H-W XC Club                 20:02.7 10:01 10:02 
  210  182 Spencer Mead        FR DXC (B)                     20:03.9  9:51 10:13 
  211  183 Owen Bacchiocchi    SR Attleboro Harriers          20:06.1 10:14  9:53 
  212  184 Sean Legg           JR Rocks XC (B)                20:06.7  9:59 10:08 
  213      Jeremy Schulman     SR Laurel Woods XC Club (B)    20:08.9 10:05 10:04 
  214  185 Brad Lee            SO Top of the Hill TC          20:09.2  9:55 10:15 
  215  186 Reuben Hagen        JR Amherst Bumble Jays         20:09.5 10:27  9:43 
  216  187 Matt Towers         FR Princeton                   20:10.1  9:55 10:16 
  217  188 Henry Roberts       SO Top of the Hill TC          20:12.9 10:09 10:04 
  218  189 Andrew Diehl        SO DXC (B)                     20:12.9 10:04 10:09 
  219  190 Brian Wagenbach     FR Top of the Hill TC (B)      20:13.0 10:14  9:59 
  220  191 Jack Humiston       FR Blue Devil XC Club (B)      20:14.8 10:02 10:13 
  221  192 Dylan Scott         SO Blue Devil XC Club (C)      20:15.8 10:15 10:01 
  222      Jared Millstein     SO Laurel Woods XC Club (B)    20:15.9  9:59 10:17 
  223  193 Michael Thompson    SO Warrior Track club (B)      20:16.8 10:06 10:11 
  224  194 Jasper Ophel        JR Top of the Hill TC (B)      20:18.0  9:58 10:20 
  225  195 Troy Gonsalves      SR La Salle Running Club       20:18.2  9:51 10:28 
  226      Ethan Jones         JR Germantown Friends (B)      20:20.3  9:35 10:46 
  227  196 Scott Greenblatt    FR Top of the Hill TC (B)      20:21.0 10:07 10:14 
  228  197 William McKenzie    SO Attleboro Harriers          20:21.7 10:06 10:16 
  229  198 Chris Heckelman     FR Top of the Hill TC (B)      20:23.3 10:07 10:17 
  230  199 Michael Merlino     JR Team Secreti                20:24.3  9:54 10:31 
  231  200 Nick Kaczorowski    FR Ramsey XC                   20:24.7  9:59 10:26 
  232  201 Ken Caldwell        JR DXC (B)                     20:25.6 10:11 10:15 
  233  202 Jon Roth            FR Warrior Track club (B)      20:26.2 10:06 10:21 
  234      Sean Bienkowski     SR UNA-NJ-Middletown           20:32.8 10:03 10:30 
  235      Zachary Pollack     SR Laurel Woods XC Club (B)    20:33.5 10:05 10:29 
  236  203 Jack Muldoon        FR Ramsey XC                   20:34.4 10:17 10:18 
  237  204 Julio Arredondo     JR DXC (B)                     20:34.8 10:14 10:21 
  238  205 Brian Johnson       JR Blue Devil XC Club (C)      20:36.2 10:16 10:21 
  239      Jade Gervasini      SR Chargers XC (B)             20:37.6 10:25 10:13 
  240  206 Avery Pelle         SR Princeton                   20:38.8 10:07 10:32 
  241  207 Thomas McCabe       SR Ramsey XC                   20:44.7 10:23 10:22 
  242  208 Jacob Malinsky      JR Blue Devil XC Club (C)      20:44.9 10:07 10:38 
  243  209 Josh Clift          FR Hawks Track Club (C)        20:45.0 10:21 10:24 
  244  210 Sami Ellougani      SR Ramsey XC                   20:45.2 10:24 10:22 
  245      Richard Baldi       SR Laurel Woods XC Club (B)    20:45.4 10:09 10:37 
  246  211 John Strollo        SR Ramsey XC (B)               20:45.9 10:23 10:23 
  247  212 Rory Greenshields   JR Ramsey XC (B)               20:50.2 10:46 10:05 
  248  213 Kevin Flood         JR Ramsey XC (B)               20:50.5 10:44 10:07 
  249      Ross Grandfield     SO Rocks XC (C)                20:51.3 10:23 10:29 
  250  214 David Amirault      SO Lexington XC Club           20:51.3  9:52 11:00 
  251      Garrett Gillard     FR Attleboro Harriers (B)      20:53.6 10:37 10:17 
  252      Kent Anzano          8 UNA-NJ-Toms River           20:55.8 10:27 10:29 
  253  215 Kyle Johnson        JR Warrior Track club (C)      20:57.0 10:20 10:37 
  254  216 William Frey        SO Blue Devil XC Club (C)      21:04.8 10:25 10:40 
  255  217 Matt Ryder          FR Warrior Track club (C)      21:10.4 10:17 10:54 
  256      John Berman         FR Germantown Friends (B)      21:12.6 10:39 10:34 
  257  218 Nick Deluca         SO Warrior Track club (C)      21:13.0 10:38 10:35 
  258  219 Ben Powell          JR Top of the Hill TC (B)      21:13.1 10:30 10:44 
  259  220 Faarooq Sahabdeen   SR Amherst Bumble Jays         21:17.3 10:43 10:35 
  260  221 Griffin Feeney      FR Top of the Hill TC (B)      21:18.8 10:37 10:42 
  261  222 John McMahon        SR Distanators RT              21:19.7 10:33 10:47 
  262  223 Aaron Stuarte       JR Distanators RT              21:19.7 10:22 10:58 
  263      Colin Hayes         SR UNA-PA-Havertown            21:22.6 10:52 10:31 
  264      Michael Peters      FR Wolves Running Club         21:22.7 10:22 11:01 
  265  224 Andreas Kinget      SO Top of the Hill TC (B)      21:22.8 10:34 10:49 
  266  225 Christopher Prasek  JR Blue Devil XC Club (C)      21:24.2 10:33 10:52 
  267  226 Ethan Mandelbaum    SO Top of the Hill TC (C)      21:25.4 10:50 10:36 
  268  227 Duncan Crowley      SR Amherst Bumble Jays         21:26.6 10:25 11:02 
  269  228 Edward Larson       JR Amherst Bumble Jays         21:27.4 10:29 10:59 
  270  229 Dan Watson          FR Hawks Track Club (C)        21:30.7 10:32 10:59 
  271  230 Zachary Campbell    SO Blue Devil XC Club (C)      21:35.0 10:31 11:04 
  272      Dan Ruggiero        FR Hawks Track Club (D)        21:39.0 10:27 11:12 
  273  231 Dan Gamble          JR Warrior Track club (C)      21:41.2 10:41 11:01 
  274  232 David Hunter        JR Ramsey XC (B)               21:43.2 10:36 11:08 
  275  233 Kenya Kuriki        SO Team Secreti                21:46.0 10:44 11:02 
  276  234 Matt Mormile        FR Top of the Hill TC (C)      21:46.4 10:42 11:05 
  277  235 Ethan Frisch        SR Blue Devil XC Club (C)      21:51.9 10:43 11:09 
  278      Jason Abdow         JR Rocks XC (C)                21:53.2 10:50 11:04 
  279      Cameron Clift       JR Hawks Track Club (D)        21:53.6 10:58 10:56 
  280  236 Chiraag Patil       SO Top of the Hill TC (C)      21:55.9 10:45 11:11 
  281  237 Jon Gaynor          JR Distanators RT              21:57.0 11:04 10:53 
  282  238 Wissam Esmail       JR Team Secreti                21:59.1 10:56 11:04 
  283  239 Thomas Rohwetter    JR Blue Devil XC Club (D)      22:03.9 11:01 11:03 
  284  240 Matt Gampel         SR Ramsey XC (B)               22:12.9 11:06 11:07 
  285  241 Kyle Murray         FR Top of the Hill TC (C)      22:15.7 10:47 11:29 
  286      Peter Russo         SO Wallkill Valley Running Clu 22:17.0 11:09 11:08 
  287  242 Max Kleiman         FR Blue Devil XC Club (D)      22:18.3 10:54 11:25 
  288  243 Duncan Van Dyck     SO Princeton                   22:20.5 10:55 11:26 
  289      Nicholas Sawka      SR The A team (B)              22:25.7 11:12 11:14 
  290  244 Ryan Murphy         FR Blue Devil XC Club (D)      22:26.7 11:05 11:22 
  291  245 Robert Black        JR Distanators RT              22:30.0 11:00 11:30 
  292  246 Liam Datwani        JR Blue Devil XC Club (D)      22:30.1 10:53 11:38 
  293  247 Kai Carino          FR Top of the Hill TC (C)      22:30.1 11:05 11:26 
  294  248 Chris Parks         FR Top of the Hill TC (C)      22:30.2 11:11 11:20 
  295      Steve Mammano       FR Rocks XC (C)                22:31.4 10:42 11:50 
  296  249 Will Gamble         FR Warrior Track club (C)      22:32.8 10:39 11:54 
  297  250 Jeff Friedemann     JR Ramsey XC (B)               22:33.2 11:06 11:28 
  298  251 Leo Shinohara       SR Ramsey XC (B)               22:34.5 11:06 11:29 
  299  252 Joshua Capistrano   JR Blue Devil XC Club (D)      22:38.1 11:21 11:18 
  300  253 Tyler Jakubek       SO Blue Devil XC Club (D)      22:45.5 11:10 11:36 
  301  254 Apurva Deshmukh     SO Warrior Track club (C)      22:50.2 11:07 11:44 
  302  255 Aditya Singh        FR Blue Devil XC Club (D)      23:00.1 11:21 11:40 
  303  256 Noah Kayser-Hirsh   JR Amherst Bumble Jays         23:02.1 11:20 11:43 
  304  257 James Ammirati      FR Fidelis Track Club          23:06.9 11:46 11:21 
  305      Joseph Mandel       JR Blue Devil XC Club (E)      23:12.7 11:20 11:53 
  306  258 Doug Huneke         JR Top of the Hill TC (C)      23:22.6 11:26 11:57 
  307      Matthew Debenedetto FR Blue Devil XC Club (E)      23:25.4 11:22 12:04 
  308      Michael Le          SR Top of the Hill TC (D)      23:32.0 11:27 12:05 
  309      Alex Domagalski     SO Rocks XC (C)                23:44.2 11:41 12:04 
  310      Charlie Ross        SO Wolves Running Club         23:49.0 11:43 12:06 
  311  259 Vilkas Olsen        SO Distanators RT              23:53.0 11:51 12:02 
  312      Ethan Harvey        FR Princeton (B)               24:10.3 11:39 12:32 
  313  260 Victor Polizzatto   FR Fidelis Track Club          24:41.3 12:01 12:41 
  314  261 Tullis Gardner      FR Fidelis Track Club          24:44.1 11:53 12:52 
  315  262 Brandon Dipietro    SR Distanators RT              25:00.3 11:51 13:10 
  316      Jordan Sheft-Ason   JR Blue Devil XC Club (E)      26:28.0 12:37 13:51 
  317  263 Johncarlo Dacunto   FR Fidelis Track Club          27:11.4 12:43 14:29 
  318  264 Sean Torres         FR Fidelis Track Club          27:29.9 12:51 14:39 
  319      Luis Corchero       SO Princeton (B)               29:02.7 13:45 15:18 

OPEN TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------

  1.    34  Brothers XC                              (17:06.2  85:30.7 0:22.5)
=======================================================
  1      2  Josh Kruppa        JR 16:53.5
  2      3  Tom Dengler        JR 16:57.7
  3      8  Drew Reda          SR 17:10.1
  4     10  Christian McLaughlin JR 17:13.4
  5     11  Drake Anzano       FR 17:16.0
  6   ( 15) Patrick Hiler      JR 17:20.7
  7   ( 17) Jack Morris        JR 17:24.4

  2.   130  Germantown Friends                       (17:34.6  87:52.9 1:22.0)
=======================================================
  1      1  Grayson Hepp       SO 16:53.3
  2     13  James Finney       SR 17:19.2
  3     25  Peter Jarka-Sellers JR 17:33.8
  4     37  Gordon Goldstein   SO 17:51.3
  5     54  Andy Bugos         SR 18:15.3
  6   ( 61) Joe Newmann        JR 18:18.2
  7   ( 81) Daniel Stassen     FR 18:36.8

  3.   176  Don Bosco Track Club                     (17:49.5  89:07.3 0:39.9)
=======================================================
  1     21  Alex Zeepvat       SO 17:28.8
  2     31  Michael Pallotta   SR 17:45.1
  3     32  Justin Fuhrman     SO 17:45.8
  4     44  Kevin Ramos        SR 17:58.9
  5     48  Rosas David        FR 18:08.7
  6   ( 77) Tim Alcide         SR 18:34.3
  7   ( 84) Donovan Tucker     JR 18:38.7

  4.   180  Rocks XC                                 (17:49.6  89:08.0 0:51.2)
=======================================================
  1     18  Steve Scala        JR 17:26.7
  2     19  Matt Danosky       SR 17:27.8
  3     26  Andrew Pearl       SO 17:39.7
  4     57  Ryan Poholek       SR 18:15.9
  5     60  Gavin O'Keefe      SO 18:17.9
  6   ( 96) Tim Legg           SR 18:45.1
  7   (129) Andrew Sharples    JR 19:12.4

  5.   185  DXC                                      (17:52.1  89:20.2 1:04.8)
=======================================================
  1      6  Eric Waterman      JR 17:07.8
  2     35  Jake Roberts       SO 17:50.8
  3     41  Tim Moore          SO 17:57.8
  4     51  Dylan McAulay      JR 18:11.2
  5     52  Kevin Peachman     JR 18:12.6
  6   ( 65) Matt Edgar         SR 18:23.4
  7   ( 70) David Leach        JR 18:26.9

  6.   219  SBXC                                     (17:58.3  89:51.5 1:00.0)
=======================================================
  1     16  Tyler Sanders      SO 17:24.4
  2     36  Joseph Weber       JR 17:51.1
  3     39  Ryan Budhu         SO 17:52.5
  4     62  Benjamin Gibbard   SR 18:19.1
  5     66  Nathan Smith       SR 18:24.4
  6   ( 73) Romeil Dave        JR 18:29.1
  7   ( 93) Joseph Cosgrave    SR 18:42.6

  7.   225  Brothers XC (B)                          (17:56.5  89:42.2 1:10.8)
=======================================================
  1     20  Jon Dooling        SO 17:28.2
  2     22  Sean Martinek      SO 17:31.2
  3     24  Brian Dengler      SO 17:32.8
  4     74  Noah Yuro          FR 18:31.0
  5     85  Matt Roma          SO 18:39.0
  6   ( 92) Joe Boyle          FR 18:42.2
  7   (106) Riley Gardner      FR 18:55.7

  8.   240  Warrior Track club                       (17:59.0  89:55.0 1:28.9)
=======================================================
  1      9  Gordy Barchet      JR 17:11.9
  2     12  Will Swart         JR 17:16.5
  3     59  Hugh Rainey        SR 18:17.3
  4     72  Ben Berkman        FR 18:28.5
  5     88  Jeff Aldrich       SR 18:40.8
  6   (125) Connor McSwain     SO 19:10.9
  7   (131) Jacob Reid         FR 19:14.0

  9.   255  Attleboro Harriers                       (18:02.0  90:10.0 2:01.4)
=======================================================
  1      7  Elliott Kelly      SR 17:08.7
  2     33  Kyle Mercier       SR 17:46.4
  3     45  Joey Kisamore      SR 18:02.1
  4     46  David Seybert      FR 18:02.7
  5    124  Benjamin Akers     SR 19:10.1
  6   (183) Owen Bacchiocchi   SR 20:06.1
  7   (197) William McKenzie   SO 20:21.7

 10.   257  Hawks Track Club                         (18:08.4  90:42.0 0:47.1)
=======================================================
  1     34  Jack Rossi         JR 17:47.2
  2     42  Michael Kiernan    SO 17:58.3
  3     47  Caleb George       JR 18:06.4
  4     56  Chris Ferreira     JR 18:15.8
  5     78  Jared Boulanger    JR 18:34.3
  6   ( 87) Wally Fitzhugh     JR 18:39.7
  7   ( 99) Matt Wilks         SO 18:48.5

 11.   277  Blue Devil XC Club                       (18:12.5  91:02.2 0:41.2)
=======================================================
  1     38  William Chandler   JR 17:51.7
  2     43  Bryan Jackler      JR 17:58.7
  3     50  Nicholas Antonelli SO 18:10.8
  4     71  Anthony Scalia     SO 18:28.1
  5     75  Alex Campbell      SO 18:32.9
  6   ( 79) Alexander Hall     SO 18:34.7
  7   ( 89) Darian Siegel      SO 18:41.8

 12.   312  Titans Track Club                        (18:16.3  91:21.4 1:23.4)
=======================================================
  1     28  Korey Leonard      JR 17:41.1
  2     29  Isiah Savage       SO 17:42.2
  3     63  Joe Lagner         JR 18:19.8
  4     76  John McMahon       SO 18:33.8
  5    116  Tim Curley         JR 19:04.5
  6   (118) Tom Hoare          JR 19:05.5

 13.   313  Chargers XC                              (18:13.1  91:05.5 1:58.5)
=======================================================
  1      5  Stephen Gencarelli SR 17:03.7
  2     30  Jung Kim           JR 17:44.1
  3     55  Mitch Carrier      JR 18:15.6
  4    111  Matt Drummond      SR 18:59.9
  5    112  Nate Claire        JR 19:02.2
  6   (114) Andrew Sardelli    SR 19:03.6
  7   (145) Kyle Keefe         FR 19:23.6

 14.   408  The A team                               (18:31.4  92:36.6 1:53.8)
=======================================================
  1     14  Max Galat          SR 17:20.5
  2     69  Jake Stelzner      SO 18:26.3
  3     86  Robert Pineault    SO 18:39.6
  4    107  Sami Aruri         SO 18:55.9
  5    132  Vikram Daesety     FR 19:14.3
  6   (134) Andrew Chaves      FR 19:17.1
  7   (151) Geoffrey Warne     SO 19:27.3

 15.   413  La Salle Running Club                    (18:34.0  92:49.7 1:45.3)
=======================================================
  1     27  Alex Martinez      SO 17:40.4
  2     53  Alex Campagna      SO 18:14.3
  3     67  Benjamin Carlisle  FR 18:24.4
  4    117  Justin Guglielimetti JR 19:04.9
  5    149  Harry Dewitt       SO 19:25.7
  6   (163) Colin Hennessey    FR 19:39.6
  7   (195) Troy Gonsalves     SR 20:18.2

 16.   438  Golden Knights T. C.                     (18:36.7  93:03.2 1:48.7)
=======================================================
  1     23  Ian Clarke         SR 17:32.1
  2     83  Kevin Lawlor       SR 18:38.3
  3     95  Marc Rienas        JR 18:44.1
  4     98  James Weissenborn  SO 18:47.9
  5    139  Shreenath Bhanderi SR 19:20.8
  6   (143) Sam Greenberg      SR 19:22.6
  7   (177) Tim Hoer           SR 19:54.7

 17.   506  Laurel Woods XC Club                     (18:49.9  94:09.2 1:37.7)
=======================================================
  1     40  Rishi Jashnani     JR 17:55.7
  2     64  Ivan Zelenin       SR 18:20.4
  3    121  Joseph Zisa        FR 19:08.8
  4    126  George Galkin      SO 19:10.9
  5    155  Kevin Supino       JR 19:33.4
  6   (157) Manish Kara        SR 19:35.4
  7   (161) Loius Piccininni   JR 19:38.0

 18.   516  SBXC (B)                                 (18:52.4  94:21.7 0:21.1)
=======================================================
  1     94  Jake Britton       SR 18:42.9
  2     97  Adam Saleh         SR 18:46.9
  3    100  Jon Thomas         SR 18:48.9
  4    110  Steven Haupt       SR 18:59.0
  5    115  Matthew Peletier   SR 19:04.0
  6   (120) Farris Ahmed       JR 19:06.6
  7   (123) Chetan Kini        SR 19:09.4

 19.   548  Hawks Track Club (B)                     (18:58.0  94:49.7 0:22.5)
=======================================================
  1    101  Jeffrey Venter     FR 18:49.6
  2    102  Tim Andraka        JR 18:50.6
  3    108  Patrick Gower      SR 18:58.6
  4    109  Brian Hempe        JR 18:58.8
  5    128  Patrick Hagerty    JR 19:12.1
  6   (130) Matt Constant      SR 19:13.1
  7   (147) Chris Morisseau    JR 19:24.1

 20.   551  East Greenwich TC                        (18:57.9  94:49.2 1:21.6)
=======================================================
  1     58  Henry Perretta     FR 18:16.5
  2     68  Jackson Cronin     FR 18:25.7
  3    104  Jack Sommer        FR 18:51.9
  4    159  Brian Caskey       SO 19:37.0
  5    162  Jacob Manchester   FR 19:38.1

 21.   587  Lexington XC Club                        (19:04.4  95:21.6 0:59.3)
=======================================================
  1     80  Bobby MacKenzie    SO 18:36.2
  2     91  Omer Geva          SO 18:42.0
  3    122  Brian Jakob        SO 19:09.1
  4    136  Mohammed Eltahir   JR 19:18.8
  5    158  James Bickford     JR 19:35.5
  6   (170) Ryotaro Honda      SR 19:47.0
  7   (214) David Amirault     SO 20:51.3

 22.   696  Blue Devil XC Club (B)                   (19:22.3  96:51.3 0:54.0)
=======================================================
  1    105  Alexander Fromm    JR 18:53.6
  2    113  Griffin Mooney     JR 19:03.2
  3    138  Gideon Lee         SR 19:20.1
  4    169  Liam Loughlin      SO 19:46.8
  5    171  Conor Krueger      JR 19:47.6
  6   (178) Austin Hatch       SR 19:57.0
  7   (191) Jack Humiston      FR 20:14.8

 23.   701  Top of the Hill TC                       (19:22.5  96:52.1 1:05.5)
=======================================================
  1    103  Alex Gokan         SO 18:51.9
  2    119  Sukrut Sonty       SO 19:05.7
  3    146  Kevin Murray       SO 19:23.8
  4    154  Daniil Zhukov      SO 19:33.3
  5    179  Seamus McFadden    JR 19:57.4
  6   (185) Brad Lee           SO 20:09.2
  7   (188) Henry Roberts      SO 20:12.9

 24.   712  Princeton                                (19:26.1  97:10.4 1:32.1)
=======================================================
  1     82  Cy Watsky          FR 18:38.0
  2    127  Jonathan Petrozzini FR 19:11.3
  3    156  Patrick O'Connell  FR 19:33.5
  4    160  Aidan Donahue      SO 19:37.5
  5    187  Matt Towers        FR 20:10.1
  6   (206) Avery Pelle        SR 20:38.8
  7   (243) Duncan Van Dyck    SO 22:20.5

 25.   712  Team Secreti                             (19:34.8  97:53.8 4:42.6)
=======================================================
  1      4  Erik Helstrom      SR 17:03.4
  2    135  Alex Gee           SO 19:17.9
  3    141  Danny Paolazzi     SR 19:22.2
  4    199  Michael Merlino    JR 20:24.3
  5    233  Kenya Kuriki       SO 21:46.0
  6   (238) Wissam Esmail      JR 21:59.1

 26.   759  Warrior Track club (B)                   (19:31.1  97:35.3 0:34.9)
=======================================================
  1    133  Aidan Diskin       FR 19:15.1
  2    137  Jake Dunleavy      FR 19:19.1
  3    152  Carson Reuther     SO 19:30.3
  4    165  Anirudh Watturkar  FR 19:40.8
  5    172  Tim Zug            FR 19:50.0
  6   (193) Michael Thompson   SO 20:16.8
  7   (202) Jon Roth           FR 20:26.2

 27.   768  Ramsey XC                                (19:41.0  98:24.8 2:24.1)
=======================================================
  1     49  Patrick Watters    SR 18:10.3
  2    140  Justin Vicente     JR 19:21.0
  3    176  Danny Monteith     SR 19:54.4
  4    200  Nick Kaczorowski   FR 20:24.7
  5    203  Jack Muldoon       FR 20:34.4
  6   (207) Thomas McCabe      SR 20:44.7
  7   (210) Sami Ellougani     SR 20:45.2

 28.   806  Hawks Track Club (C)                     (19:38.1  98:10.5 0:24.1)
=======================================================
  1    150  Brandon Couture    SR 19:26.4
  2    153  Matt Rich          SR 19:30.7
  3    164  Jake Cardello      SO 19:40.3
  4    166  Harrison Jones     SR 19:42.6
  5    173  Matt Lanni         SO 19:50.5
  6   (209) Josh Clift         FR 20:45.0
  7   (229) Dan Watson         FR 21:30.7

 29.   834  Rocks XC (B)                             (19:45.1  98:45.2 0:35.0)
=======================================================
  1    144  Frank Morley       SR 19:22.7
  2    167  Matt Castro        JR 19:45.4
  3    168  John Leonard       FR 19:46.0
  4    175  Teddy McNulty      SO 19:53.4
  5    180  Spencer Marcotte   FR 19:57.7
  6   (181) Joseph Corkery     JR 19:58.0
  7   (184) Sean Legg          JR 20:06.7

 30.   862  DXC (B)                                  (19:54.0  99:29.8 1:03.1)
=======================================================
  1    142  Chris Margres      SO 19:22.5
  2    148  Bradley Fox        FR 19:24.9
  3    182  Spencer Mead       FR 20:03.9
  4    189  Andrew Diehl       SO 20:12.9
  5    201  Ken Caldwell       JR 20:25.6
  6   (204) Julio Arredondo    JR 20:34.8

 31.   997  Top of the Hill TC (B)                   (20:29.7  102:28.4 1:00.1)
=======================================================
  1    190  Brian Wagenbach    FR 20:13.0
  2    194  Jasper Ophel       JR 20:18.0
  3    196  Scott Greenblatt   FR 20:21.0
  4    198  Chris Heckelman    FR 20:23.3
  5    219  Ben Powell         JR 21:13.1
  6   (221) Griffin Feeney     FR 21:18.8
  7   (224) Andreas Kinget     SO 21:22.8

 32.  1017  Distanators RT                           (21:09.7  105:48.4 3:48.0)
=======================================================
  1     90  Will Ducham        JR 18:42.0
  2    222  John McMahon       SR 21:19.7
  3    223  Aaron Stuarte      JR 21:19.7
  4    237  Jon Gaynor         JR 21:57.0
  5    245  Robert Black       JR 22:30.0
  6   (259) Vilkas Olsen       SO 23:53.0
  7   (262) Brandon Dipietro   SR 25:00.3

 33.  1035  Amherst Bumble Jays                      (20:50.5  104:12.5 1:35.7)
=======================================================
  1    174  Owen Devlin Gauthier SR 19:51.7
  2    186  Reuben Hagen       JR 20:09.5
  3    220  Faarooq Sahabdeen  SR 21:17.3
  4    227  Duncan Crowley     SR 21:26.6
  5    228  Edward Larson      JR 21:27.4
  6   (256) Noah Kayser-Hirsh  JR 23:02.1

 34.  1046  Blue Devil XC Club (C)                   (20:49.2  104:05.9 1:08.4)
=======================================================
  1    192  Dylan Scott        SO 20:15.8
  2    205  Brian Johnson      JR 20:36.2
  3    208  Jacob Malinsky     JR 20:44.9
  4    216  William Frey       SO 21:04.8
  5    225  Christopher Prasek JR 21:24.2
  6   (230) Zachary Campbell   SO 21:35.0
  7   (235) Ethan Frisch       SR 21:51.9

 35.  1108  Ramsey XC (B)                            (21:16.6  106:22.7 1:27.0)
=======================================================
  1    211  John Strollo       SR 20:45.9
  2    212  Rory Greenshields  JR 20:50.2
  3    213  Kevin Flood        JR 20:50.5
  4    232  David Hunter       JR 21:43.2
  5    240  Matt Gampel        SR 22:12.9
  6   (250) Jeff Friedemann    JR 22:33.2
  7   (251) Leo Shinohara      SR 22:34.5

 36.  1130  Warrior Track club (C)                   (21:30.9  107:34.4 1:35.8)
=======================================================
  1    215  Kyle Johnson       JR 20:57.0
  2    217  Matt Ryder         FR 21:10.4
  3    218  Nick Deluca        SO 21:13.0
  4    231  Dan Gamble         JR 21:41.2
  5    249  Will Gamble        FR 22:32.8
  6   (254) Apurva Deshmukh    SO 22:50.2

 37.  1184  Top of the Hill TC (C)                   (21:58.7  109:53.5 1:04.7)
=======================================================
  1    226  Ethan Mandelbaum   SO 21:25.4
  2    234  Matt Mormile       FR 21:46.4
  3    236  Chiraag Patil      SO 21:55.9
  4    241  Kyle Murray        FR 22:15.7
  5    247  Kai Carino         FR 22:30.1
  6   (248) Chris Parks        FR 22:30.2
  7   (258) Doug Huneke        JR 23:22.6

 38.  1223  Blue Devil XC Club (D)                   (22:23.5  111:57.1 0:34.2)
=======================================================
  1    239  Thomas Rohwetter   JR 22:03.9
  2    242  Max Kleiman        FR 22:18.3
  3    244  Ryan Murphy        FR 22:26.7
  4    246  Liam Datwani       JR 22:30.1
  5    252  Joshua Capistrano  JR 22:38.1
  6   (253) Tyler Jakubek      SO 22:45.5
  7   (255) Aditya Singh       FR 23:00.1

 39.  1305  Fidelis Track Club                       (25:26.8  127:13.6 4:23.0)
=======================================================
  1    257  James Ammirati     FR 23:06.9
  2    260  Victor Polizzatto  FR 24:41.3
  3    261  Tullis Gardner     FR 24:44.1
  4    263  Johncarlo Dacunto  FR 27:11.4
  5    264  Sean Torres        FR 27:29.9
Post to:  
Post as: 
4 comment(s)  
DougB
THE 2013 NIKE CROSS REGIONAL CHAMPIONSHIPS - NEW YORK & NORTHEAST
November 30 Held at Bowdoin Park, Wappingers Falls

NORTHEAST GIRLS CHAMPIONSHIP RACE - 5000 METERS

Results by Leone Timing & Results Services
www.leonetiming.com
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------

1. 85 U-Ville Running Club (18:56.6 94:42.9 2:00.3)
=============================================
1 1 Courtney Smith SR 17:58.9
2 5 Olivia Young JR 18:36.9
3 8 Kacie Breeding SO 18:51.2
4 18 Gretchen Mills JR 19:16.7
5 53 Emily Fisher SR 19:59.2
6 ( 67) Elizabeth Edwards FR 20:13.7
7 ( 81) Bridgette Zerbe JR 20:26.4

2. 101 Lower Bucks XC (19:15.9 96:19.5 1:03.6)
=============================================
1 6 Hannah Molloy SO 18:44.5
2 7 Olivia Sargent SO 18:49.7
3 14 Erica Gray SR 19:14.2
4 36 Meridith Twomey SO 19:43.0
5 38 Bailey Balmer SO 19:48.1
6 ( 83) Erin O'Connell JR 20:27.4
7 (174) Anna Cruser JR 21:48.9

3. 129 Black Bear XC (19:22.1 96:50.5 1:11.3)
=============================================
1 9 Hannah Parker JR 18:51.4
2 11 Elisabeth Danis SO 18:58.9
3 17 Jessie Carney SR 19:15.9
4 35 Brooke Laskowsky SO 19:41.6
5 57 Megan Scannell SO 20:02.7
6 ( 93) Katelynn Scannell JR 20:35.5
7 (138) Mary Fowler SR 21:09.2

4. 184 Rocks XC (19:31.3 97:36.2 2:18.9)
=============================================
1 2 Abbie McNulty SR 18:03.5
2 24 Jackie Cutillo JR 19:32.4
3 39 Elizabeth Hannon JR 19:48.5
4 42 Kate Svensen SR 19:49.4
5 77 Adrienne Santoro JR 20:22.4
6 (114) Megan Carmody SO 20:46.4
7 (121) Sara Amato JR 20:54.9

5. 204 Eagles (19:38.2 98:11.0 1:50.6)
=============================================
1 4 Emma McMillan SO 18:31.1
2 15 Abigail Livingston SR 19:14.7
3 47 Megan Verner-Crist SR 19:54.7
4 62 Mary Kate Coogan SR 20:08.8
5 76 Kelsey Maxwell SR 20:21.7
6 ( 88) Julia Zitzmann SO 20:31.1
7 (168) Julianna Portelli SR 21:41.8

6. 256 Runner's High Racing Club (19:58.2 99:50.7 0:41.7)
=============================================
1 22 Eryn Mills JR 19:29.9
2 45 Megan Cronk SO 19:52.0
3 60 Gabrielle Ferrigine SO 20:06.4
4 64 Marykate McNamara JR 20:10.8
5 65 Megan Coakley SR 20:11.6
6 ( 70) Emiy Rienzo JR 20:16.3
7 (127) Grace Eckstein JR 21:02.4

7. 256 La Salle Running Club (19:56.0 99:39.9 1:11.3)
=============================================
1 12 Karina Tavares SO 19:08.0
2 37 Eliza Rego SO 19:47.5
3 61 Elise Papazian SO 20:07.9
4 71 Caroline Falvey SR 20:17.2
5 75 Rachael Renzi SR 20:19.3
6 ( 90) Alicia Decastro SR 20:34.2
7 ( 99) Audrey O'Neill SO 20:39.4

8. 264 Randolph Track Club (19:52.0 99:19.9 2:50.2)
=============================================
1 10 Elizabeth Lansing JR 18:53.8
2 25 Margaret Thomson JR 19:32.9
3 28 Carole Harsch JR 19:34.3
4 30 Liz Wellman SR 19:34.9
5 171 Nora McSorley SO 21:44.0
6 (181) Karsyn Wagner SR 22:06.3
7 (191) Melissa Ryan SR 22:17.5
DougB
THE 2013 NIKE CROSS REGIONAL CHAMPIONSHIPS - NEW YORK & NORTHEAST
November 30 Held at Bowdoin Park, Wappingers Falls

NORTHEAST BOYS CHAMPIONSHIP RACE - 5000 METERS

Results by Leone Timing & Results Services
www.leonetiming.com
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------

1. 85 Brothers XC (16:15.0 81:14.7 0:43.7)
=============================================
1 3 Mike McClemens SR 15:49.0
2 11 Tom Rooney SR 16:10.1
3 12 Blaise Ferro SO 16:10.2
4 29 Mike Cassidy SR 16:32.7
5 30 Nick Trigani SO 16:32.7
6 ( 31) Greg Paugh JR 16:33.2
7 ( 32) Aiden Durney JR 16:33.9

2. 114 Warrior Track club (16:23.3 81:56.4 1:03.3)
=============================================
1 1 Tony Russell SR 15:46.4
2 17 Reiny Barchet SR 16:16.4
3 21 Alex Knapp JR 16:22.3
4 34 Seamus Collins SR 16:41.6
5 41 Eric Stratman SR 16:49.7
6 ( 44) Ricky Waltz SR 16:55.4
7 ( 54) Kevin Moy SR 17:01.3

3. 151 Ridgefield (16:32.3 82:41.4 1:13.5)
=============================================
1 5 Trevor Hopper SR 15:53.5
2 18 Austin Gilbert JR 16:18.1
3 24 Will Bordash SR 16:26.5
4 45 Gabe Altopp SO 16:56.3
5 59 Kristian Sogaard JR 17:07.0
6 ( 72) Clint Corso JR 17:17.5
7 ( 94) Ethan Realander JR 17:28.3

4. 161 Cardinal O'Hara XC Club (16:33.8 82:48.6 1:15.4)
=============================================
1 6 Kevin James JR 15:58.5
2 15 Jim Belfatto SR 16:13.2
3 23 Nick Smart SR 16:25.0
4 50 Rob Morro SO 16:58.0
5 67 Christian Donnelly SR 17:13.9
6 ( 80) Ryan James FR 17:20.6
7 (132) Jack Nolen JR 17:55.2

5. 203 Black Friar XC Club (16:44.6 83:42.6 1:17.0)
=============================================
1 10 Jaxson Hoey SO 16:03.8
2 35 Josh Hoey 8 16:41.9
3 37 Billy McDevitt JR 16:46.9
4 40 Colin Wills SO 16:49.2
5 81 Brendan Stec SR 17:20.8
6 ( 96) Ryan Doane JR 17:32.5
7 (148) Andrew Wilson SR 18:03.4

6. 211 Pirate TC (16:45.6 83:47.8 1:07.0)
=============================================
1 14 Tom Vinci SR 16:12.8
2 16 Nikhil Pulimood JR 16:15.7
3 39 Karn Setya SR 16:48.4
4 63 Tim Bason SO 17:11.1
5 79 Nick Maher SO 17:19.8
6 ( 98) Sam Williams SO 17:33.4
7 (164) Winston Leung SR 18:12.9

7. 219 Titans Track Club (16:44.2 83:40.6 1:34.6)
=============================================
1 4 Christian Stafford SR 15:50.9
2 19 John Valeri SR 16:21.1
3 49 Lucas Tocher SR 16:57.4
4 57 Alex Bowler SR 17:05.7
5 90 Billy Stafford SR 17:25.5
6 (113) Phil Martin SR 17:43.1
7 (116) Addison Fine SR 17:44.6

8. 224 La Salle Running Club (16:49.8 84:08.8 0:59.9)
=============================================
1 22 David Principe Jr. FR 16:24.8
2 25 Jack Salisbury SO 16:27.2
3 43 Daniel Paiva JR 16:55.0
4 46 Matthew Bouthillette SO 16:57.1
5 88 Christopher Notarianni JR 17:24.7
6 (124) James Placco JR 17:50.5
7 (149) Connor Hennessey JR 18:04.1
DougB
We know that CBA won, Tony Russell repeated in the boys race.

Still waiting on the first word from the girls race.
@XCnation
Thank you Dyestat&Runnerspace for posting correct results, unlike Milesplit which posted incorrect team results. Nice to see Coe-Brown actually did compete.
History for NXN Northeast Regional
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2013 1 4 3 70  
2012 1 6 4 66  
2011 1 10 4 157  
2010 1 11 2 125  
2009 1 4 14 94  
2008 2 11 32 111 4
2007   2   37