Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds
Custom Poster App Racetime Photo App NikeCrossNationals.com

Folders

 

News

 

2012 Results - NXN Southwest Regional

Published by
NXN Southwest Regional   on Nov 17 2012, 07:20 PM

NXN Southwest Regional Website

MEET DATE & LOCATION
11.17.2012
Toka Sticks Golf Course,
Mesa AZ

STATES INCLUDED
CO - UT - NM - AZ - NV

 NXN Southwest
Preliminary Results
Saturday, November 17, 2012 12:54:55 PM



Division: Boys Championship
Reg: 285 DNS: 4 DNF: 1 DQ: 0
         PL Name                        Age   Representing                 Total Time
          1 Montoya, Bernie              SR   Una-raiders                   14:48.523
          2 Saarel, Benjamin             SR   Una-park City                 14:52.392
      3 (1) Martinez, Luis               SR   Storm Xc Club                 14:54.365
      4 (2) Cross, Jordan                SR   All Tigers                    14:58.439
      5 (3) Heslington, Jake             SR   Timpanogos                    14:58.824
      6 (4) Mclelland, Brayden           SR   American Fork Xc              15:03.617
          7 Trouard, Andy                SR   Una-salpointe Catholic        15:08.969
          8 Shumway, Clayson             JR   Una-liberty                   15:09.236
      9 (5) Mcmillan, Connor             JR   American Fork Xc              15:09.319
         10 Finch, Michael               SR   Una-pine View Xc Club         15:10.633
     11 (6) Green, Tyson                 SR   American Fork Xc              15:11.493
         12 Geberkidane, Ashanafe        SR   Una-eastiopia                 15:14.261
         13 Mock, Jerrell                SR   Una-logan                     15:15.835
     14 (7) Hedquist, Alex               SR   Davis Xc Club                 15:17.156
     15 (8) Roth, Bailey                 JR   Tm Colorado                   15:18.949
     16 (9) Jacklin, Zac                 SO   American Fork Xc              15:21.824
         17 Morton, Kramer               JR   Una-alta                      15:22.751
    18 (10) Mitchell, Chuk               SR   Herriman Xc                   15:23.990
    19 (11) Linkletter, Rory             JR   Herriman Xc                   15:24.726
    20 (12) Thompson, Caleb              JR   American Fork Xc              15:25.542
         21 Roberts, Paul                FR   Una-lyons                     15:26.307
    22 (13) Flores, Aaron                JR   Storm Xc Club                 15:26.821
    23 (14) Walton, Andrew               JR   Vista Nation Xc               15:27.192
    24 (15) Cromar, Brayden              SR   Davis Xc Club                 15:27.267
         25 Fischer, Grant               SR   Una-poudre Xc Club            15:27.601
    26 (16) Perry, Cade                  SR   Bonneville Cross Country      15:28.528
    27 (17) Lara, Daniel                 SR   Eagles Xc Club                15:29.136
    28 (18) Silva, Ryan                  SR   Arizona Quikfire              15:31.153
    29 (19) Williams, Skylar             JR   Davis Xc Club                 15:31.154
    30 (20) Weaver, Connor               JR   Vista Nation Xc               15:31.703
    31 (21) Normand, Ryasn               JR   Aztec Cc                      15:33.801
         32 Hamilton, Tucker             SR   Una-rampart                   15:34.084
         33 Gonzales, Ethan              JR   Una-broomfield                15:34.321
         34 Pineda, Seraiah              SR   Una-hobbs                     15:35.613
    35 (22) Hume, Carson                 JR   Dakota Xc Club                15:36.138
         36 Gutierrez, Tomas             SR   Una-east                      15:36.185
         37 Miller, Paul                 JR   Una-poudre Xc Club            15:36.365
         38 Brudzinski, Alec             SR   Una-cherry Creek              15:36.566
    39 (23) Jones, Connor                JR   Herriman Xc                   15:36.967
    40 (24) Betty, Ryan                  SR   Running Chupacabras           15:37.650
    41 (25) Seachris, Jared              SR   Bonneville Cross Country      15:38.188
    42 (26) Lund, Kyle                   SR   Knights Track Club            15:38.483
    43 (27) Myers, Colby                 SR   Bonneville Cross Country      15:38.794
    44 (28) Charlie, Preston             SR   Running Chupacabras           15:39.080
    45 (29) Fowler, Joshua               SR   Cheyenne Mountain D12 Run     15:39.204
    46 (30) Buckley, Michael             JR   All Tigers                    15:39.769
    47 (31) Willey, Jeremy               SR   Wasatch Valley Running Cl     15:41.607
    48 (32) Johnson, Preston             SR   Davis Xc Club                 15:41.889
    49 (33) Vavrik, Danny                SR   Warrior Express               15:41.925
    50 (34) Reid, Chandler               SR   Warrior Track Club            15:42.294
    51 (35) Herzog, Spencer              JR   American Fork Xc              15:42.891
    52 (36) Asay, Jaydn                  SR   Bruin Cross Country           15:44.283
         53 Ortega, Adrian               JR   Una-vista Grande Speed De     15:44.744
    54 (37) Contreras, Rob               SR   Rich River Ac                 15:45.071
         55 Alhamra, Zach                SO   Una-altitude                  15:45.979
    56 (38) Sanchez, Richard             JR   Knights Track Club            15:46.340
         57 Wesson, Ryan                 SR   Una-sandra Day Oconnor        15:47.794
    58 (39) Reardon, Sean                SR   Los Alamos Cross Country      15:47.795
    59 (40) Hemez, Colin                 JR   Los Alamos Cross Country      15:48.328
         60 Maloney, Joseph              SR   Una-durango                   15:49.284
    61 (41) Hill, Nick                   SR   Los Alamos Cross Country      15:49.605
         62 Worthy, Max                  SR   Una-boulder                   15:50.740
         63 Tracy, Searle                SR   Una-chinle                    15:50.861
    64 (42) Panana, Preston              JR   Storm Xc Club                 15:51.182
    65 (43) Nielsen, Ethan               SR   Bruin Cross Country           15:51.698
    66 (44) Egger, Dan                   SR   Tm Colorado                   15:52.101
    67 (45) Probst, Brian                SR   Wasatch Valley Running Cl     15:52.501
    68 (46) Staples, Orion               SR   Los Alamos Cross Country      15:52.531
    69 (47) King, Gordon                 SR   Bruin Cross Country           15:52.573
         70 Rios, Anthony                SR   Una-brush                     15:52.625
    71 (48) Noriega, Ben                 JR   Rich River Ac                 15:52.905
    72 (49) Kennison, Zak                SR   Los Alamos Cross Country      15:53.056
    73 (50) Lambourne, Clay              JR   Riverton Xc Club (ut)         15:53.305
    74 (51) Woolf, Logan                 SR   Soaring Hawks                 15:53.337
    75 (52) Kuzma, Zach                  SR   Cheyenne Mountain D12 Run     15:55.260
    76 (53) Kadolph, James               SR   Gulo Gulo Track Club          15:55.534
    77 (54) Earley, Brady                JR   Riverton Xc Club (ut)         15:57.242
         78 Sayler, Jackson              SR   Una-evergreen Cougars         15:59.544
    79 (55) Bell, Tyler                  JR   American Fork Xc              15:59.610
    80 (56) Grueber, Colin               SR   Fort Collins Cross Countr     15:59.611
    81 (57) Sorenson, Samuel             JR   Bruin Cross Country           15:59.727
    82 (58) Steiner, Eric                SR   Vista Nation Xc               16:00.210
    83 (59) Hansen, Kristopher           SR   Desert Hills Running Club     16:01.625
    84 (60) Munsch, Cory                 SR   Knights Track Club            16:01.723
         85 Hemming, Eli                 SR   Una-ponderosa                 16:01.802
    86 (61) Garner, Carson               SR   All Tigers                    16:02.046
    87 (62) Fox, Ben                     SR   Cheyenne Mountain D12 Run     16:02.152
    88 (63) Parker, Seth                 SR   Vista Nation Xc               16:02.473
    89 (64) Smith, Matt                  SR   Storm Xc Club                 16:02.649
    90 (65) Mariner, Blaise              SR   Abq Xc                        16:02.815
    91 (66) Wyss, Kevin                  JR   Abq Xc                        16:02.816
    92 (67) Carter, Jackson              JR   C-men                         16:02.980
    93 (68) Collins, Josh                SO   Wasatch Valley Running Cl     16:03.306
    94 (69) Garcia, Jose                 SO   Thornton Xc                   16:03.410
    95 (70) Jorgensen, Jesse             SR   Herriman Xc                   16:03.713
    96 (71) Hood, Louie                  JR   Warrior Express               16:03.761
    97 (72) Brown, Tim                   SR   Knights Track Club            16:04.197
         98 Levi, Brandon                SR   Una-piedra Vista              16:04.319
         99 Garcia, Drew                 SR   Una-canyon Del Oro            16:05.362
   100 (73) Amaya, Oscar                 SO   Rich River Ac                 16:05.408
   101 (74) Keller, Nick                 SR   Fort Collins Cross Countr     16:05.842
   102 (75) Sheets, Justin               JR   All Tigers                    16:05.981
   103 (76) Paiz, Sean                   JR   Thornton Xc                   16:06.380
        104 Warby, Byron                 JR   Una-pine View Xc Club         16:06.430
   105 (77) Garrard, Samuel              SR   Riverton Xc Club (ut)         16:06.721
   106 (78) Prickett, Jake               SR   Jags Xc Club                  16:06.973
   107 (79) Dykstra, Ryan                SR   Thunder Running Club          16:07.028
   108 (80) Compoz, Dominic              SO   Gulo Gulo Track Club          16:07.269
   109 (81) Cutter, Ryan                 SR   Dakota Xc Club                16:07.853
   110 (82) Patten, Trevor               JR   Bruin Cross Country           16:08.032
   111 (83) Nova, Alex                   JR   Jags Xc Club                  16:08.535
   112 (84) Simington, Kaleb             SO   Eagles Xc Club                16:08.742
   113 (85) Braxton, Dajour              SO   C-men                         16:08.920
   114 (86) Joseph, Joshua               SO   Thornton Xc                   16:08.921
   115 (87) Lesansee, Ryan               SR   Abq Xc                        16:09.020
        116 Erickson, Jake               SO   Una-simla                     16:09.496
   117 (88) Walimaa, Jacob               JR   Thunder Running Club          16:09.704
        118 Cajero, Kyle                 JR   Una-pusch Ridge Christian     16:10.342
   119 (89) Lopez, Braulio               SR   Rich River Ac                 16:10.603
   120 (90) Haws, Sam                    SR   Davis Xc Club 1               16:10.680
        121 Scoggins, William            SR   Una-rangely                   16:11.024
        122 Rushing, Chris               SO   Una-east                      16:11.072
   123 (91) Geisler, Stephen             SR   Vista Nation Xc               16:11.642
        124 Gallego, Chandler            SR   Una-red Mtn Running Club      16:12.560
   125 (92) Pelto, Tristan               JR   Cheyenne Mountain D12 Run     16:12.798
   126 (93) Tomlin, Bridger              SR   Knights Track Club            16:13.275
   127 (94) Jones, Weston                JR   Soaring Hawks                 16:13.596
   128 (95) Colman, Samuel               JR   Riverton Xc Club (ut)         16:13.889
        129 Reniewicki, John             JR   Una-arcadia                   16:13.890
        130 Caldwell, Satchel            SO   Una-boulder                   16:14.479
   131 (96) Mcphie, Joshua               JR   Desert Hills Running Club     16:14.613
   132 (97) Wagner, Noel                 SR   Vista Nation Xc               16:14.821
   133 (98) Jones, Lee                   SR   Rich River Ac                 16:15.744
   134 (99) Vielma, Mario                SR   Thornton Xc                   16:16.144
  135 (100) Walker, Mike                 JR   Los Alamos Cross Country      16:16.372
  136 (101) Drury, Jesse                 SR   Herriman Xc                   16:16.689
  137 (102) Sagers, Jackson              SR   Davis Xc Club 1               16:16.859
  138 (103) Anderson, Travis             JR   Gulo Gulo Track Club          16:17.406
  139 (104) Enyeart, Dustin              SR   Storm Xc Club                 16:17.608
  140 (105) Mohamed, Mazin               SR   Fort Collins Cross Countr     16:18.093
  141 (106) Howell, Calvin               SR   Herriman Xc                   16:18.305
  142 (107) Graf, Blake                  JR   Vista Nation Xc               16:18.772
  143 (108) Mace, Mckay                  JR   Timpanogos                    16:19.560
        144 Beausoleil, Chase            SR   Una-clovis                    16:19.636
  145 (109) Knighton, Seth               SR   Fort Collins Cross Countr     16:19.801
        146 Hellebuyck, Jordan           JR   Una-canyon Del Oro            16:19.919
  147 (110) Cypers, Justin               SR   Bonneville Cross Country      16:19.944
        148 Hovland, John (jack)         JR   Una-notre Dame Preparator     16:20.433
  149 (111) Whitney, Brigham             SR   Desert Hills Running Club     16:21.112
  150 (112) Sharp, Mckay                 JR   Herriman Xc                   16:21.411
        151 Alderete, Zach               SR   Una-st. Augustine Catholi     16:22.471
  152 (113) Smith, Ryan                  SR   Thunder Running Club          16:22.676
        153 Anderson, Danyon             JR   Una-air Academy               16:23.364
  154 (114) Stevens, Alex                SO   Saguaro Ac                    16:23.400
  155 (115) Thollot, Jarrett             FR   Eagles Xc Club                16:23.652
  156 (116) Goke, Michael                FR   Running Chupacabras           16:24.048
  157 (117) Bloom, Daniel                SR   Eagles Xc Club                16:24.230
  158 (118) Petrucci Luna, Andres        SR   Tm Colorado                   16:24.383
  159 (119) Vandersluis, Schuyler        SR   Tm Colorado                   16:24.542
  160 (120) Rich, Bryce                  SR   Gulo Gulo Track Club          16:24.875
  161 (121) Johannsen, John              SR   Warrior Express               16:25.108
  162 (122) Pederson, Zane               JR   Timpanogos                    16:25.221
  163 (123) Smith, Zach                  SR   Thunder Running Club          16:25.493
  164 (124) Rudolph, Evan                JR   Eagles Xc Club                16:25.781
  165 (125) Bonebright, Tyler            SR   Thunder Running Club          16:27.051
  166 (126) Mayoral, Jared               JR   Storm Xc Club                 16:27.282
        167 Baker, Chris                 JR   Una-frontier Academy Spee     16:27.286
  168 (127) Jasper, Brian                SR   Bonneville Cross Country      16:28.366
  169 (128) Liddell, Taylor              SR   Timpanogos                    16:28.703
        170 Klein, Eric                  SR   Una-spartan Road Runners      16:28.989
        171 Meirow, Liam                 JR   Una-summit                    16:29.059
        172 Quinn, Jason                 SR   Una-dixie                     16:29.060
        173 Lewis, Kyle                  JR   Una-boulder                   16:29.635
  174 (129) Swenson, Zach                SR   Knights Track Club            16:30.285
  175 (130) Kade, Matt                   SR   Gulo Gulo Track Club          16:30.725
  176 (131) Booton, John                 SR   Tm Colorado                   16:30.920
  177 (132) Bluth, Michael               JR   Riverton Xc Club (ut)         16:31.183
  178 (133) Guerra, Chris                SR   Storm Xc Club                 16:31.521
  179 (134) Thatcher, Joshua             FR   Desert Hills Running Club     16:31.742
  180 (135) Cutter, Blake                SR   Dakota Xc Club                16:31.817
  181 (136) Heimburger, Fischer          SO   Wasatch Valley Running Cl     16:31.937
  182 (137) Penman, Andrew               JR   Bonneville Cross Country      16:33.101
        183 Ingram, Caleb                JR   Una-altitude                  16:33.426
  184 (138) Powell, Benjamin             JR   Desert Hills Running Club     16:33.557
  185 (139) Petersen, Nick               JR   Warrior Express               16:33.961
  186 (140) Howell, Parker               SR   Riverton Xc Club (ut)         16:34.080
  187 (141) Rodriguez, Stefan            JR   Tm Colorado                   16:34.294
  188 (142) Espino, George               JR   C-men                         16:34.938
        189 Barfuss, Brennen             JR   Una-higley                    16:34.939
        190 Hall, Jonathan               JR   Una-northland Preparatory     16:36.218
  191 (143) Santistevan, Duane           JR   Fort Collins Cross Countr     16:36.366
  192 (144) Berlin, Ian                  JR   Timpanogos                    16:36.581
  193 (145) Carney, Bradley              JR   Dakota Xc Club                16:36.768
  194 (146) Mathewson, Jake              SO   All Tigers                    16:38.390
  195 (147) Lundskog, Hunter             SR   Wasatch Valley Running Cl     16:38.543
  196 (148) Otero, Jorge                 SO   Abq Xc                        16:39.064
  197 (149) Cde Baca, Carlos             SO   Abq Xc                        16:39.352
  198 (150) Kedge, Aric                  **   Abq Xc                        16:40.089
  199 (151) Harmon, Griffen              SO   Wasatch Valley Running Cl     16:42.378
  200 (152) Schulte, Rory                SR   Fort Collins Cross Countr     16:42.830
  201 (153) Rodriguez-perez, Roger       JR   Thornton Xc                   16:42.837
        202 Chamberlain, Hunter          SR   Una-dixie                     16:43.397
  203 (154) Esparza, Xavier              FR   Thunder Running Club          16:43.611
        204 Kimzey, Casey                SR   Una-pine View Xc Club         16:44.331
  205 (155) Brevig, Dominic              SR   Warrior Express               16:46.059
  206 (156) Ashby, Jaren                 SR   Desert Hills Running Club     16:46.416
  207 (157) Ramos, Abran                 JR   Running Chupacabras           16:46.679
  208 (158) Mattson, Cameron             JR   Dakota Xc Club                16:47.253
  209 (159) Jackman, Chase               JR   Timpanogos                    16:47.373
  210 (160) Godfrey, Harrson             SO   All Tigers                    16:47.991
  211 (161) Nimmer, Ammon                JR   Timpanogos                    16:48.071
  212 (162) Robertson, Isaac             SR   Riverton Xc Club (ut)         16:49.004
  213 (163) Moore, Nick                  JR   Warrior Express               16:49.199
  214 (164) Bao, Aaron                   SR   Los Alamos Cross Country      16:49.306
  215 (165) Brown, Alex                  SR   Bruin Cross Country           16:49.751
  216 (166) Cortes, Juan                 JR   Saguaro Ac                    16:49.752
        217 Moore, Dylan                 JR   Una-boulder                   16:50.183
  218 (167) Van Allen, Josh              SR   Soaring Hawks                 16:50.509
  219 (168) Lucero, Fernando             JR   Running Chupacabras           16:50.627
  220 (169) Giles, Tyler                 SR   C-men                         16:50.842
  221 (170) Myers, Tristan               JR   Cheyenne Mountain D12 Run     16:51.363
        222 Hasty, Gavin                 SO   Una-salem Hills High          16:51.764
  223 (171) Ervin, Ben                   SR   Fort Collins Cross Countr     16:51.993
  224 (172) Hoyt, Alec                   JR   Thunder Running Club          16:54.842
  225 (173) Mott, Jesse                  SR   Bonneville Cross Country      16:55.360
  226 (174) Baer, Alex                   SR   Cheyenne Mountain D12 Run     16:57.292
  227 (175) Dorr, Brandon                JR   Arizona Quikfire              16:57.804
  228 (176) Fischer, Blake               JR   Aztec Cc                      16:58.779
  229 (177) Morris, Wyatt                SR   C-men                         16:59.497
  230 (178) Ard, Austin                  SR   Dakota Xc Club                16:59.995
  231 (179) Hatch, Brandon               JR   Bruin Cross Country           17:02.791
  232 (180) Galeazzo, Austin             SR   Jags Xc Club                  17:03.094
  233 (181) Villalvazo, Juan             SR   Thornton Xc                   17:03.616
        234 Tsinnijinnie, Shawn          SR   Una-tuba City                 17:03.722
  235 (182) Sigg, Joshua                 SR   Desert Hills Running Club     17:04.419
  236 (183) Day, Spencer                 JR   C-men                         17:05.143
  237 (184) Menger, Tyler                SR   Warrior Track Club            17:05.287
  238 (185) Eppes, Caleb                 JR   Running Chupacabras           17:09.209
  239 (186) Hein, Paul                   SR   Arizona Quikfire              17:09.663
  240 (187) Gutierrez, Jose              JR   Rich River Ac                 17:10.484
  241 (188) Kirkendoll, Aron             SR   Jags Xc Club                  17:11.640
  242 (189) Bojorquez, Max               JR   Rich River Ac                 17:13.781
  243 (190) Gilbreath, Wil               SR   Saguaro Ac                    17:14.620
  244 (191) Pyeatt, Josh                 SO   Running Chupacabras           17:15.371
  245 (192) Carrozza, Kyle               JR   Abq Xc                        17:16.356
  246 (193) Cullings, Patrick            JR   Aztec Cc                      17:17.590
  247 (194) Denev, Nikola                SR   Thornton Xc                   17:18.006
  248 (195) Creasman, Nick               JR   Aztec Cc                      17:18.773
  249 (196) Meyer, Luke                  SO   Jags Xc Club                  17:25.279
  250 (197) Wynn, Jake                   SR   Saguaro Ac                    17:25.616
  251 (198) Jones, Logan                 SO   Soaring Hawks                 17:27.005
  252 (199) Robinson, Jeremiah           SR   All Tigers                    17:27.923
  253 (200) Stone, Fox                   JR   Saguaro Ac                    17:29.404
  254 (201) Darras, Rafael               SR   Cheyenne Mountain D12 Run     17:29.816
  255 (202) Steven, Rummler              SR   Gulo Gulo Track Club          17:32.835
  256 (203) Galaviz, Justin              SR   C-men                         17:33.825
  257 (204) Lawson, Alex                 SR   Saguaro Ac                    17:34.483
  258 (205) Nielsen, Brandon             JR   Soaring Hawks                 17:38.107
  259 (206) Cullins, Hayden              SR   Saguaro Ac                    17:42.576
  260 (207) Resendez, Carlin             FR   Soaring Hawks                 17:43.193
  261 (208) Pyne, Jr                     SO   Warrior Track Club            17:43.794
  262 (209) Devries, Brian               SR   Eagles Xc Club                17:46.767
  263 (210) Ykema, Lukas                 FR   Aztec Cc                      17:47.483
  264 (211) King, Chris                  SO   Dakota Xc Club                17:49.253
  265 (212) Truswell, Andrew             JR   Aztec Cc                      17:50.576
  266 (213) Retzlaff, Chris              JR   Warrior Express               17:54.100
  267 (214) Schultz, Reed (hal)          JR   Knights Track Club            18:01.386
  268 (215) Knorr, Jeremy                SR   Jags Xc Club                  18:03.049
  269 (216) Kwiatkowski, Ryan            SR   Gulo Gulo Track Club          18:04.059
  270 (217) Lofgreen, Brayden            SO   Arizona Quikfire              18:06.393
  271 (218) Patzer, Sam                  SR   Warrior Track Club            18:07.390
  272 (219) Brady, Ben                   FR   Soaring Hawks                 18:14.113
  273 (220) Mccallum, Sam                SO   Warrior Track Club            18:21.231
  274 (221) Winsten, Sam                 SR   Arizona Quikfire              18:25.497
  275 (222) Patzer, Ben                  SO   Warrior Track Club            18:35.008
  276 (223) Lehman, Alex                 FR   Arizona Quikfire              18:41.129
  277 (224) Kreutz, Jeremy               JR   Eagles Xc Club                18:47.262
  278 (225) Feifer, Cameron              SO   Jags Xc Club                  18:49.134
  279 (226) Mohamed, Ahmed               JR   Arizona Quikfire              19:01.556
  280 (227) Garrels, John                JR   Warrior Track Club            19:03.598




Division: Girls Championship
Reg: 223 DNS: 8 DNF: 1 DQ: 0
         PL Name                        Age   Representing                 Total Time
          1 Cranny, Elise                JR   Una-niwot                     16:59.875
          2 Rainsberger, Katie           FR   Una-air Academy               17:11.291
      3 (1) Bates, Heather               SR   Altitude                      17:18.697
          4 Biles, Lucy                  SO   Una-herriman Xc               17:23.546
      5 (2) Harper, Summer               SR   Orem Cross Country            17:31.083
      6 (3) Martinez, Shea               SR   Davis Xc Club                 17:34.681
      7 (4) Child, Ellie                 SR   Davis Xc Club                 17:36.678
          8 Gee, Emma                    SO   Una-legacy                    17:37.840
      9 (5) Fakler, Sarah                SR   Team Phoenix                  17:38.839
         10 Chacko, Rachael              SR   Una-smoky Hill                17:38.840
     11 (6) Hooker, Erin                 SR   Fort Collins Cross Countr     17:45.839
     12 (7) Schwartzkopf, Karlee         SR   Vista Nation Xc               17:46.340
     13 (8) Orr, Annie                   SR   Park City Xc                  17:46.811
         14 Norton, Erin                 JR   Una-grandview                 17:47.685
         15 Badger, Sydney               JR   Una-centennial                17:48.034
     16 (9) Walker, Alisse               SR   Park City Xc                  17:52.011
    17 (10) Brunette, Megan              SR   Pikes Peak                    17:55.522
    18 (11) Miller, Devynn               SO   Fort Collins Cross Countr     17:56.102
    19 (12) Hamilton, Lauren             JR   Pikes Peak                    17:56.813
    20 (13) Brown, Shelby                JR   Team Phoenix                  17:57.925
    21 (14) Overy, Miranda               SO   Top Of Utah                   17:58.988
    22 (15) Feeny, Sarah                 JR   All Tigers                    18:06.634
    23 (16) Snyder, Alyssa               SO   Park City Xc                  18:07.199
         24 Wolff, Emily                 JR   Warrior Express               18:07.248
         25 Edwards, Eva-lou             JR   Una-bayfield                  18:07.780
    26 (17) Benner, Kaitlyn              JR   Louisville Xc                 18:09.236
         27 Doner, Kacey                 FR   Una-rmhs Distance Project     18:09.289
    28 (18) Sered, Katherine             JR   Altitude                      18:10.070
    29 (19) Sered, Gabrielle             JR   Altitude                      18:10.083
         30 Whiting, Cleo                SR   Una-delta                     18:10.134
         31 Thurman, Jenna               SR   Una-del Norte                 18:10.196
         32 Mclaughlin, Erin             JR   Una-boulder                   18:11.287
         33 Spillar, Mckenna             SR   Una-dakota Xc Club            18:12.448
    34 (20) Orton, Emily                 JR   American Fork Xc              18:12.496
    35 (21) Kroeker, Kaleigh             SO   Altitude                      18:14.057
         36 Mcintyre, Hannah             JR   Una-palmer                    18:14.545
    37 (22) Parkinson, Tori              SR   Top Of Utah                   18:15.312
         38 Whiting, Clarissa            SR   Una-delta                     18:18.325
         39 Deitsch, Ali                 JR   Una-palmer Ridge              18:18.747
    40 (23) Green, Claire                JR   Louisville Xc                 18:19.443
    41 (24) Van Zyl, Kari                JR   Fort Collins Cross Countr     18:20.646
         42 Huston, Monica               SR   Una-raiders                   18:20.854
         43 Cooney, Riley                SO   Una-mountain View Xc Club     18:20.947
         44 Long, Anna                   SR   Una-scottsdale Christian      18:21.534
    45 (25) Mattice, Samantha            JR   Team Phoenix                  18:21.580
    46 (26) Cox, Taylor                  JR   Davis Xc Club                 18:21.581
    47 (27) Jones, Dani                  SO   Thunder Running               18:24.312
    48 (28) Mcdonald, Sophie             JR   Park City Xc                  18:25.164
         49 Tyndall, Ashley              JR   Una-davis Xc Club             18:26.351
         50 Hahn, Nicole                 JR   Una-                          18:26.431
    51 (29) Oweimrin, Audre              JR   Fort Collins Cross Countr     18:26.771
    52 (30) Weir, Kenzie                 JR   Davis Xc Club                 18:27.571
    53 (31) Dixon, Kami                  SR   Davis Xc Club                 18:28.179
         54 Bock, Ashley                 SO   Una-fossil Ridge              18:29.236
    55 (32) Kauffman, Maddy              SO   Lehi                          18:29.292
         56 Gonzales, Malia              SR   Una-storm Xc Club             18:29.398
    57 (33) Foley, Madison               SO   Los Alamos Cross Country      18:30.557
    58 (34) Holt, Heather                SO   Fort Collins Cross Countr     18:31.339
         59 Turnbull, Amanda             JR   Una-bruin Cross Country       18:31.493
    60 (35) Baird, Sophie                FR   American Fork Xc              18:31.644
    61 (36) Brown, Sierra                SO   Team Phoenix                  18:32.174
    62 (37) Michell, Kiri                SO   Fort Collins Cross Countr     18:32.925
    63 (38) Smith, Lindsey               SR   Vista Nation Xc               18:33.099
    64 (39) Allred, Hannah               SO   All Tigers                    18:35.531
         65 Gillick, Tatiana             JR   Una-run Flagstaff             18:37.078
    66 (40) Greenwood, Candace           JR   Orem Cross Country            18:37.629
    67 (41) Boyd, Joanna                 SR   Davis Xc Club                 18:38.852
         68 Ramsay, Mckenna              FR   Una-summit, Frisco, Co        18:40.204
    69 (42) Mooday, Jennifer             SR   Los Alamos Cross Country      18:40.682
         70 Hartley, Kami                JR   Una-herriman Xc               18:41.042
    71 (43) Constien, Valerie            JR   Battle Mountain X-c Club      18:41.331
    72 (44) Mann, Elissa                 SO   Louisville Xc                 18:41.610
    73 (45) Schmitt, Caitlin             FR   Evergreen Cougars             18:41.872
    74 (46) Skold, Sam                   SR   Evergreen Cougars             18:42.192
         75 Penn, Amy                    SR   Una-liberty                   18:42.970
    76 (47) Hart, Kamryn                 FR   Trail Running Club            18:43.725
    77 (48) Carriedo, Veronica           SR   Altitude                      18:44.823
    78 (49) Mullen, Maddie               SO   Pikes Peak                    18:44.983
    79 (50) Bench, Maddie                SO   American Fork Xc              18:45.339
    80 (51) Garrett, Melissa             SR   All Tigers                    18:45.384
         81 Anderson, Natalie            JR   Una-hotchkiss                 18:45.554
    82 (52) Vice, Julianne               JR   Team Phoenix                  18:47.296
    83 (53) Amberg, Cassey               JR   Albuquerque Eagles            18:47.779
         84 Dort, Sara                   JR   Una-coronado                  18:47.980
    85 (54) Sams, Jessica                SR   All Tigers                    18:48.248
         86 Till, Aubrey                 SO   Una-canon City                18:48.362
         87 Lasota, Kelsi                JR   Una-estes Park                18:49.023
         88 Morrison, Molly              SR   Una-frontier Academy Spee     18:49.857
    89 (55) Miller, Jane                 FR   Team Phoenix                  18:50.234
         90 Gorczyca, Katie              JR   Una-centennial                18:50.757
    91 (56) Reicher, Molly               JR   Vista Nation Xc               18:52.679
    92 (57) Nelson, Brookayla            JR   Top Of Utah                   18:53.146
    93 (58) Stepp, Makayla               JR   American Fork Xc              18:53.253
    94 (59) Barnes, Emily                SR   Knights Track Club            18:54.069
    95 (60) Amberg, Chrissey             JR   Albuquerque Eagles            18:57.436
    96 (61) Garrett, Maranda             SO   All Tigers                    18:57.850
         97 Alexander, Kelsey            SR   Una-rmhs Distance Project     18:59.839
         98 Jarriel, Sierra              FR   Una-fountain Hills            19:00.541
    99 (62) Heaps, Jackie                JR   Lehi                          19:00.748
   100 (63) Moon, Kiana                  JR   Top Of Utah                   19:00.978
        101 Slavoski, Elena              JR   Una-st, Marys Colorado Sp     19:01.381
   102 (64) Mann, Karina                 SO   Louisville Xc                 19:02.185
   103 (65) Williams, Hannah             SO   Pikes Peak                    19:02.715
   104 (66) Hartman, Kailie              SR   Loveland Xc Club              19:03.080
   105 (67) Archibeck, Erin              FR   Abq Xc                        19:04.356
   106 (68) Wood, Mikell                 SR   Davis Xc Club                 19:04.359
        107 Frisbie, Dallas              SO   Una-peak To Peak Charter      19:04.511
        108 Maloney, Shannon             SO   Una-durango                   19:04.781
   109 (69) Morales, Camille             SO   Evergreen Cougars             19:05.360
   110 (70) Leach, Diane                 JR   American Fork Xc              19:05.633
   111 (71) Ortiz, Mandy                 SR   Battle Mountain X-c Club      19:06.064
   112 (72) Sandoval, Teresa             SR   Los Alamos Cross Country      19:06.075
        113 Masterson, Abrah             SR   Una-middle Park               19:07.040
   114 (73) Irvine, Megan                SO   Eagles Xc Club                19:07.570
   115 (74) Fitzsimmons, Delaney         SO   Vista Nation Xc               19:07.690
   116 (75) Mercer, Amanda               JR   Los Alamos Cross Country      19:07.900
   117 (76) Pulliam, Mikayla             JR   Los Alamos Cross Country      19:08.031
   118 (77) Larson, Kendra               SO   Eagles Xc Club                19:08.046
        119 Leonard, Kiah                SO   Una-berthoud                  19:08.259
   120 (78) Berg, Hayley                 JR   Eagles Xc Club                19:08.773
   121 (79) Maack, Jenna                 SR   Thunder Running               19:09.049
   122 (80) Dreicer, Talia               FR   Los Alamos Cross Country      19:09.172
   123 (81) Gaffney, Mckenna             SR   Team Phoenix                  19:09.313
   124 (82) Floming, Taylor              SR   Louisville Xc                 19:12.520
   125 (83) Vasquez, Nica                FR   Los Alamos Cross Country      19:12.624
   126 (84) Hunter, Abigail              SO   Abq Xc                        19:14.063
        127 Lyons, Katie                 JR   Una-west Track Club           19:14.958
   128 (85) Schmitt, Emily               SR   Park City Xc                  19:15.218
        129 Martin, Mikaela              JR   Una-horizon Honors            19:15.627
   130 (86) Londono, Laura               SR   Vista Nation Xc               19:17.269
   131 (87) Labrum, Kacie                FR   Top Of Utah                   19:19.916
        132 Garcia, Diana                SR   Una-chicks With Kicks         19:21.294
   133 (88) Gaylord, Sydney              JR   Battle Mountain X-c Club      19:22.062
   134 (89) Trotter, Lydia               SO   All Tigers                    19:23.007
   135 (90) Gilbert, Kelly               SO   Knights Track Club            19:23.195
   136 (91) Cook, Elizabeth              SR   Top Of Utah                   19:23.419
        137 Hammer, Layne                SR   Una-west Track Club           19:24.763
   138 (92) Draper, Kenzie               JR   Lehi                          19:24.806
   139 (93) Mcginty, Monica              SR   Vista Nation Xc               19:27.053
        140 Scholl, Tabor                SO   Una-west Grand                19:27.889
   141 (94) Percy, Megan                 SO   Pikes Peak                    19:28.178
   142 (95) Wynn, Ellie                  FR   Abq Xc                        19:28.329
   143 (96) Foster, Alexa                JR   Thunder Running               19:28.877
        144 Johnson, Chelsey             SR   Una-davis Xc Club             19:28.963
   145 (97) Litoff, Ashley               JR   Louisville Xc                 19:30.542
   146 (98) Smith, Emily                 FR   Thunder Running               19:31.042
   147 (99) Guild, Sherena               JR   Fort Collins Cross Countr     19:31.113
  148 (100) Green, Lexie                 SO   American Fork Xc              19:31.379
  149 (101) Brent, Ashlyn                FR   Loveland Xc Club              19:31.618
  150 (102) Ritschard, Kristina          FR   Loveland Xc Club              19:31.638
  151 (103) Dinges, Sierra               JR   Trail Running Club            19:32.209
  152 (104) Fausz, Ashlee                JR   Trail Running Club            19:32.666
  153 (105) Noser, Claire                SR   Trail Running Club            19:33.107
  154 (106) Droogsma, Brittany           SR   Pikes Peak                    19:34.502
  155 (107) Hoglin, Brianne              JR   Pikes Peak                    19:35.102
  156 (108) Jensen, Jane                 JR   Evergreen Cougars             19:35.161
  157 (109) Cornell, Katie               FR   American Fork Xc              19:35.213
  158 (110) Whetzel, Hannah              SO   Baxter                        19:36.290
  159 (111) Reese, Alyssa                JR   Louisville Xc                 19:38.805
  160 (112) Kaufman, Kacie               SO   Eagles Xc Club                19:39.688
  161 (113) Dean, Alex                   **   Abq Xc                        19:42.799
  162 (114) Jacobs, Sydney               FR   Orem Cross Country            19:44.176
  163 (115) Shubin, Lauren               JR   Trail Running Club            19:44.259
  164 (116) Runyan, Ashley               JR   Orem Cross Country            19:45.294
  165 (117) Findley, Morgan              JR   Abq Xc                        19:45.734
        166 Reniewicki, Megan            FR   Una-arcadia                   19:46.055
        167 Pribble, Briana              SO   Una-running Chupacabras       19:51.594
  168 (118) Johnson, Ashlee              JR   Vista Nation Xc               19:51.926
        169 Gilfillan, Darby             JR   Una-george Washington         19:52.849
  170 (119) Allen, Emily                 SR   Lehi                          19:52.912
  171 (120) Norcross, Coley              JR   Albuquerque Eagles            19:53.599
  172 (121) Johnson, Anabel              FR   Battle Mountain X-c Club      19:54.873
  173 (122) Waters, Emily                JR   Trail Running Club            19:55.081
  174 (123) Colpitts, Ellie              SO   Eagles Xc Club                19:55.518
  175 (124) Hicks, Nicole                JR   Thunder Running               19:55.576
  176 (125) Cook, Madison                FR   Top Of Utah                   19:59.844
  177 (126) Stephanovich, Lia            SO   Albuquerque Eagles            20:04.794
  178 (127) Courtois, Bridgett           JR   Battle Mountain X-c Club      20:05.260
        179 Woody, Elisa                 SR   Una-volcano Vista             20:06.419
  180 (128) Gorman, Natalie              SR   Albuquerque Eagles            20:08.041
  181 (129) Lange, Leah                  FR   Park City Xc                  20:09.212
  182 (130) Beaudoin, Anne-sophie        JR   Baxter                        20:09.467
        183 Mundy, Nicole                SO   Una-grandview                 20:10.099
  184 (131) Piper, Jessica               SO   Knights Track Club            20:10.716
  185 (132) Twyefort, Meagen             JR   Abq Xc                        20:10.819
  186 (133) Bonnett, Kelsie              FR   Orem Cross Country            20:11.098
  187 (134) Mitchell, Kate               JR   Orem Cross Country            20:12.544
  188 (135) Sanchez, Emma                JR   Knights Track Club            20:12.597
  189 (136) Brown, Autumn                JR   Baxter                        20:22.989
  190 (137) Welliver, Bailey             JR   Baxter                        20:23.032
  191 (138) Krafft, Natalie              SR   Thunder Running               20:25.342
  192 (139) Macarthur, Alexis            FR   Orem Cross Country            20:26.462
  193 (140) Schulze, Emily               FR   Evergreen Cougars             20:27.110
  194 (141) Atwell, Emma                 SO   Trail Running Club            20:30.476
  195 (142) Short, Mara                  JR   Abq Xc                        20:33.624
  196 (143) Anderson, Lauren             SR   Eagles Xc Club                20:36.358
  197 (144) Moss, Cat                    FR   Evergreen Cougars             20:38.403
  198 (145) Clyne, Margot                SR   Knights Track Club            20:40.495
  199 (146) Scharman, Nicole             SO   Lehi                          20:43.376
  200 (147) Smith, Kayla                 SO   Loveland Xc Club              20:48.265
  201 (148) Baron, Madelyn               JR   Altitude                      20:50.769
  202 (149) Peterson, Courtney           SR   All Tigers                    20:52.591
  203 (150) Bruton, Ellanore             JR   Park City Xc                  20:53.577
  204 (151) Grainda, Gina                SO   Loveland Xc Club              20:54.785
  205 (152) Reinhart, Tessa              SO   Thunder Running               20:56.823
  206 (153) Richarz, Kendall             JR   Knights Track Club            21:01.625
  207 (154) Howard, Natalie              SR   Eagles Xc Club                21:07.577
  208 (155) Gates, Marissa               JR   Loveland Xc Club              21:15.593
  209 (156) Denardo, Jenai               JR   Battle Mountain X-c Club      21:56.315
  210 (157) Blackburn, Angela            JR   Lehi                          22:09.087
  211 (158) Collier, Maya                SO   Baxter                        22:11.964
  212 (159) Shearon, Christina           JR   Battle Mountain X-c Club      22:42.965
  213 (160) Wilson, Maddi                FR   Loveland Xc Club              23:01.766
  214 (161) Sanzo, Becca                 JR   Baxter                        23:13.100





Overall by Distance: Boys Open
         PL Name                        Age   Representing                 Total Time
      1 (1) Coles, Garrett               SR   University Bulldogs           15:43.787
      2 (2) Owens, Matt                  JR   Orem Cross Country            15:45.508
      3 (3) Hixson, Erich                JR   Tigers                        15:51.423
          4 Such, Marcel                 JR   Una-lyons                     15:52.795
          5 Leekya, Mckenz               SR   Una-zuni                      15:53.948
      6 (4) Wilburn, Conner              JR   Pikes Peak                    15:56.745
      7 (5) Sahli, Sam                   SR   Evergreen Cougars             15:57.090
      8 (6) West, Lucas                  SR   Rcxc 2                        15:58.073
      9 (7) Nwizu, Chibuikem             SR   Frontier Academy Speed Te     15:59.576
         10 Clark, Joseph                SR   Una-volcano Vista             16:04.996
         11 Ponce, Martin                JR   Una-south East Career And     16:05.235
     12 (8) Benson, Jacob                JR   Colorado 14ers                16:05.625
         13 Riley, Jacob                 SR   Una-                          16:05.875
         14 Curley, Binahnii             SR   Una-                          16:06.061
     15 (9) Bunker, Kyle                 JR   Orem Cross Country            16:07.478
    16 (10) Moore, Paul                  SO   Trail Running Club 1          16:07.831
    17 (11) Mayhew, William              SO   Courser Xc                    16:09.001
         18 Schlehuber, Ryan             JR   Una-juan Diego Catholic       16:10.223
         19 Natewa, Ty                   SR   Una-rehoboth Christian Sc     16:11.401
    20 (12) Birrell, Austin              SR   Orem Cross Country            16:11.945
    21 (13) Katsoulas, Ej                SR   Rcxc 2                        16:12.028
    22 (14) Blackburn, Jacob             SO   Rcxc 2                        16:12.145
         23 Fleming, Harrison            JR   Una-piedra Vista              16:12.911
    24 (15) Goldsberry, Taylor           SR   Davis Xc Club 1               16:13.359
    25 (16) Kleeman, Charles             SR   Smoky Hill                    16:13.461
    26 (17) Todea, Naataanii             JR   Boulder                       16:14.037
    27 (18) Rhodes, Zach                 SR   Black Machine                 16:14.488
    28 (19) Matthie, Clay                SR   Fort Collins Cross Countr     16:14.674
    29 (20) Endischee, Tyler             SR   Run Flagstaff 1               16:15.223
    30 (21) Pedersen, Lance              SR   Mountian View Lions Xc Cl     16:15.287
         31 Hahn, Tyler                  SR   Una-queen Creek               16:15.849
    32 (22) Ward, Josh                   SO   Davis Xc Club 1               16:16.686
    33 (23) Hart, Carson                 JR   Vista Nation Xc               16:17.524
         34 Messerli, David              JR   Una-rmhs Distance Project     16:17.933
    35 (24) Potter, Taylor               JR   Eldorado                      16:18.340
    36 (25) Diltz, Josh                  SR   Hope Huskies                  16:18.788
         37 Yonke, Nicholas              SR   Una-horizon                   16:18.935
         38 Bronson, Braden              SR   Una-herriman Xc               16:19.304
    39 (26) Briggs, Henry                SO   Fort Collins Cross Countr     16:19.374
    40 (27) Bramblett, Jordan            SO   Mingus Track Club 1           16:19.521
         41 Doner, Ryan                  SR   Una-rmhs Distance Project     16:20.105
    42 (28) Daseler, Robert              FR   Spartan Road Runners          16:20.434
    43 (29) Mcdonald, Torin              JR   Boulder                       16:20.440
         44 Huisingh, Jacob              SR   Una-discovery Canyon          16:21.024
         45 Boyle, Andy                  JR   Una-air Academy               16:21.175
    46 (30) Matzke, Tyler                SO   Vista Nation Xc               16:21.867
         47 Sarno, Matt                  SR   Una-broomfield County Xc      16:22.067
    48 (31) Hook, Ben                    JR   Pikes Peak                    16:22.428
    49 (32) Ryd, Chandler                JR   Pikes Peak                    16:22.964
         50 Schreiner, Lucky             SO   Una-campo Verde               16:23.085
         51 Ewert, Omar                  JR   Una-apache Junction           16:23.956
    52 (33) Sitton, Parker               JR   Louisville Xc 2               16:25.019
         53 Smith, Forrest               JR   Una-crested Butte Communi     16:25.495
    54 (34) Weaver, Chay                 JR   Louisville Xc 2               16:26.192
         55 Marshall, Brian              SR   Una-foothill                  16:26.565
         56 Lanning, Jerry               SR   Una-liberty                   16:26.675
    57 (35) Skoglund, Connor             JR   Rcxc 2                        16:27.245
         58 Brinkman, Jesse              JR   Una-coronado                  16:27.552
         59 Henderson, Timberlin         JR   Una-piedra Vista              16:27.581
         60 Mckay, Brandon               SO   Una-ironwood Ridge            16:28.460
    61 (36) Havriliak, Kyle              SO   Thunder Running Club 1        16:28.787
         62 Abel, Taylor                 JR   Pine View Xc Club             16:28.935
    63 (37) Ponce-pore, Remy             JR   Fort Collins Cross Countr     16:29.446
         64 Martinez, Frankie            JR   Una-desert Oasis              16:29.568
    65 (38) Hawkins, Matt                JR   Davis Xc Club 1               16:29.592
         66 Albrecht, Gunther            JR   Una-perry                     16:30.047
         67 Arminio, Vincent             SR   Una-prescott                  16:30.657
         68 Entner, Bailey               SR   Loveland Xc Club              16:30.992
    69 (39) Rimann, Colton               FR   Davis Xc Club 2               16:32.150
    70 (40) Monroe, Adam                 JR   Eldorado                      16:32.713
    71 (41) Velazquez, Joshua            SR   Buena Stallions 1             16:33.273
         72 Fernandez, David             SO   Una-ironwood Ridge            16:33.616
    73 (42) Will, Max                    SR   Rcxc 2                        16:34.457
         74 Gertner, Josef               SR   Una-fort Morgan               16:34.625
    75 (43) Bradshaw, Jared              FR   Orem Cross Country            16:35.726
    76 (44) Miller, Cody                 SO   Smoky Hill                    16:36.080
         77 Young, Matthew               JR   Pine View Xc Club             16:36.243
    78 (45) Stamos, Josh                 JR   Colorado Rage                 16:36.287
         79 Molina, Andres               SR   Una-volcano Vista             16:36.757
    80 (46) Cooney, Dixon                SR   Mountain View Xc Club-col     16:36.877
         81 Kretzmann, Hosava            SR   Una-prescott                  16:36.916
    82 (47) Banks, Gustavo               JR   Mingus Track Club 1           16:37.127
         83 Gabbard, Trevor              SO   Una-bayfield                  16:37.600
    84 (48) Dilka-garza, Isaiah          SO   University Bulldogs           16:38.445
         85 Eller, Jarrett               SR   Una-lewis Palmer              16:38.659
         86 Hervol, John Henry           JR   Una-flowing Wells             16:39.442
    87 (49) Groll, Matti                 SR   Dm Wolves                     16:40.084
    88 (50) Lee, Ryan                    SR   Davis Xc Club 2               16:40.093
         89 Miller, Dylan                SR   Loveland Xc Club              16:40.602
    90 (51) Mckell, Erik                 SO   Orem Cross Country            16:40.662
         91 Alvarez-chao, Daniel         SO   Una-broomfield County Xc      16:40.755
    92 (52) Vasquez, Emilio              SO   Foothills Track Club          16:40.837
    93 (53) Johnson, Everett             SO   Pikes Peak                    16:41.697
         94 Paige, Simon                 SO   Una-prescott                  16:41.707
         95 Schneiderman, Ben            JR   Una-liberty                   16:42.151
         96 Senftner, Luke               JR   Mountain View                 16:42.695
         97 Such, Joel                   FR   Una-lyons                     16:42.735
         98 Sicalo, Jerry                SR   Una-scottsdale Christian      16:43.413
    99 (54) Smith, Paxton                FR   Vista Nation Xc               16:43.644
        100 Gaona, Paul                  FR   Pine View Xc Club             16:44.232
        101 Burks, Cade                  FR   Una-perry                     16:44.355
   102 (55) Clouse, Isaac                SR   Davis Xc Club 2               16:44.476
   103 (56) Griego, Derek                JR   Eldorado                      16:44.512
        104 Otis, Tim                    SO   Una-skyline                   16:44.741
        105 Lawson, Sawyer               SR   Una-bruin Cross Country       16:44.877
   106 (57) Shay, Eban                   JR   Black Machine                 16:45.459
   107 (58) Wagner, Kingston             SR   Louisville Xc 2               16:45.660
   108 (59) Mcnary, Andrew               JR   Buena Stallions 1             16:45.875
        109 Sprung, Sawyer               SO   Una-sabino                    16:46.515
   110 (60) Tekansik, Robert             JR   Colorado 14ers                16:46.520
   111 (61) Tinlin, Andy                 JR   Rcxc 2                        16:46.671
   112 (62) Matthie, Conner              SO   Fort Collins Cross Countr     16:47.038
   113 (63) Casillas, Manny              SO   Black Machine                 16:47.183
   114 (64) Roberts, Garret              SR   University Bulldogs           16:47.698
        115 Pinto, Tyano                 SO   Una-zuni                      16:47.780
   116 (65) Potter, Kimball              JR   Davis Xc Club 1               16:48.221
        117 Ottaviani, Michael           SR   Una-coconino                  16:48.464
        118 Gilbert, Nate                SR   Una-knights Track Club        16:48.517
   119 (66) Wood, Patrick                JR   Hope Huskies                  16:49.106
   120 (67) Nadsen, Kamal                SO   Cacus Shadows Xc              16:49.905
   121 (68) Holderness, Adam             SR   Orem Cross Country            16:50.002
   122 (69) Bigelow, Chase               SO   Trail Running Club 1          16:50.161
   123 (70) Huber, Seth                  JR   Rcxc 1                        16:50.456
        124 Callister, Grant             JR   Una-all Tigers                16:50.910
   125 (71) Hald, Nick                   SO   Mountian View Lions Xc Cl     16:50.929
   126 (72) Finer, Eli                   SR   Poudre Xc Club                16:51.072
   127 (73) Moore, Micah                 SR   Bruin Cross Country 1         16:51.286
   128 (74) Lund, Jared                  SR   Vista Nation Xc               16:51.311
   129 (75) Kreitenger, Jacob            JR   Red Mtn Running Club          16:51.340
        130 Moore, Cameron               SO   Una-battle Mountain           16:51.442
        131 Johnson, Kevin               JR   Una-conifer                   16:51.457
   132 (76) Nelson, Harvey               JR   Foothills Track Club          16:51.549
   133 (77) Asay, Nathan                 FR   Bruin Cross Country 1         16:51.764
   134 (78) Jones, Simba                 SR   Trail Running Club 1          16:52.097
   135 (79) Wood, Joseph                 SR   Black Machine                 16:52.581
   136 (80) Stuart, Ethan                JR   Davis Xc Club 2               16:52.964
   137 (81) Bost, Jordan                 SR   Pikes Peak                    16:54.074
   138 (82) Fleetwood, Josh              SO   Mountian View Lions Xc Cl     16:54.082
   139 (83) Erkocevic, Mehmed            SR   Louisville Xc 2               16:54.231
        140 Rathmell, Hayden             SR   Una-liberty                   16:54.433
   141 (84) White, Alex                  JR   Davis Xc Club 2               16:54.554
   142 (85) Bogushefsky, Mitchell        SR   Thunder Running Club 1        16:54.640
   143 (86) Stockdill, Ian               JR   Warrior Express               16:55.289
   144 (87) Dominguez, Adrian            SR   Running Chupacabras           16:55.369
   145 (88) Hillman, Aaron               JR   Tigers                        16:55.484
   146 (89) Thompson, Kent               JR   Davis Xc Club 3               16:55.594
   147 (90) Stern, Jonathan              JR   Dm Wolves                     16:55.602
   148 (91) Walters, Evan                JR   Colorado 14ers                16:55.715
   149 (92) Spendlove, Anthony           SR   Run Flagstaff 1               16:56.227
   150 (93) Dayley, Bobby                JR   Timpanogos 1                  16:56.808
        151 Robbins, Ethan               FR   Una-olympus Jr. High          16:57.711
   152 (94) Schaaf, Joseph               SO   Buena Stallions 1             16:57.946
   153 (95) Hogan, Ben                   FR   Louisville Xc 2               16:58.156
   154 (96) Warren, Thomas               SR   Evergreen Cougars             16:58.166
   155 (97) Hermanski, Andrew            JR   Thunder Running Club 3        16:58.488
   156 (98) Jenson, Chandler             SO   Trail Running Club 1          16:58.574
   157 (99) Glynn, Reagan                SR   Foothills Track Club          16:59.319
        158 Bowler, Colton               JR   Pine View Xc Club             16:59.852
  159 (100) Kline, Matt                  FR   Evergreen Cougars             17:00.252
        160 Petrie, Zac                  JR   Una-valor Christian           17:00.337
  161 (101) Tyndall, Andrew              JR   Davis Xc Club 3               17:00.361
        162 Sumatzkuku, Kyle             SO   Una-tuba City                 17:00.555
        163 Hough, Forrest               SR   Una-fort Morgan               17:00.626
  164 (102) Smith, Dylan                 SR   Thunder Running Club 3        17:01.682
  165 (103) Sun, Shaofan                 JR   Louisville Xc 1               17:02.009
  166 (104) Bytnar, Drake                JR   Frontier Academy Speed Te     17:02.144
        167 Buehler, David               JR   Una-ironwood                  17:02.765
        168 Weeks, Mitchell              SR   Una-cedar                     17:03.093
  169 (105) Purvis, Sam                  JR   Pikes Peak                    17:03.881
        170 Beauchamp, Tyler             FR   Una-saguaro Ac                17:04.018
  171 (106) Moncur, Tommy                JR   Davis Xc Club 2               17:04.061
  172 (107) Spieker, Trevor              SO   Vista Nation Xc               17:04.682
  173 (108) Pacheco, Troy                SO   Team Pc                       17:04.830
  174 (109) Goldy, Steven                FR   Warrior Express               17:05.021
        175 Peckham, Caleb               SR   Una-tempe Preparatory Aca     17:05.464
  176 (110) Boubion, Jacob               JR   Mountian View Lions Xc Cl     17:05.580
  177 (111) Phillips, Mason              SO   Colorado 14ers                17:05.778
  178 (112) Oldach, Michael              FR   Pikes Peak                    17:05.974
  179 (113) Engels, Isaac                SR   Colorado Rage                 17:06.151
  180 (114) Parker, Ryan                 JR   Smoky Hill                    17:06.215
        181 Roberts, Dominic             FR   Una-c-men                     17:06.247
  182 (115) Tubbs, Matt                  JR   Louisville Xc 2               17:06.670
        183 Peters, Brandon              SO   Davis Xc Club 4               17:07.103
  184 (116) Strohecker, Bryce            JR   Mountain View Xc Club-col     17:07.138
  185 (117) Romine, Nick                 SO   Vista Nation Xc               17:07.194
  186 (118) Reis, Wyatt                  SR   Louisville Xc 2               17:07.293
        187 Watson, Hunter               SO   Una-v Sue Cleveland           17:07.334
        188 Nutumya, Kyle                SR   Una-tuba City                 17:07.764
  189 (119) Grover, Erin                 SR   Vista Grande Speed Devils     17:07.911
  190 (120) Hill, Taylor                 SO   Bonneville Cross Country      17:07.982
        191 Hernandez, Eric              JR   Una-sterling                  17:08.215
        192 Littleman, Justin            SO   Una-page                      17:08.430
  193 (121) Walden, Ben                  SR   Louisville Xc 1               17:08.723
  194 (122) Cook, Canyon                 SR   Colorado 14ers                17:09.299
  195 (123) Holland, Jake                SO   Spartan Road Runners          17:09.441
        196 Despain, Mateos              SO   Una-thatcher                  17:10.365
        197 Cotton, Ethan                JR   Una-battle Mountain           17:10.384
  198 (124) Thompson, Seth               SR   Davis Xc Club 1               17:10.839
  199 (125) Moore, Koy                   SO   Timpanogos 1                  17:11.236
  200 (126) Brevig, Mason                FR   Warrior Express               17:11.371
        201 Siwek, Jacob                 SR   Una-perry                     17:12.373
        202 Healy, Cameron               SR   Una-peak To Peak              17:12.378
        203 Hagen, Luc                   FR   Una-air Academy               17:12.958
  204 (127) Bailey, Connor               FR   Los Alamos Cross Country      17:13.005
  205 (128) Eaton, Collin                JR   Pikes Peak                    17:13.043
        206 Obrien, Patrick              JR   Loveland Xc Club              17:13.447
  207 (128) Cutlip, Timothy              JR   Eldorado                      17:15.160
        208 Spencer, Matt                SR   Loveland Xc Club              17:15.270
        209 Child, Nathan                JR   Una-all Tigers                17:15.394
        210 Klein, Tucker                SO   Una-altitude                  17:15.620
  211 (129) Obrien, Chris                FR   Thunder Running Club 1        17:16.086
  212 (130) Haviland, Logan              JR   Davis Xc Club 3               17:16.408
  213 (131) Tsao, Eugene                 SR   Abq Xc                        17:16.638
  214 (132) Rowland, Ben                 SO   Dakota Xc Club                17:17.243
  215 (133) Tauber, Gabe                 SO   Rcxc 2                        17:17.312
  216 (134) Platil, Luk                  SO   Colorado Rage                 17:18.362
  217 (135) Greig, Logan                 SR   Eldorado                      17:19.549
  218 (136) Bisesi, Paul                 JR   Rcxc 1                        17:20.003
  219 (137) Ankarlo, Sean                SR   Tigers                        17:20.251
        220 Cajero, Benjamin             FR   Una-pusch Ridge Christian     17:21.352
  221 (138) Tielke, Austin               SR   Thunder Running Club 1        17:21.733
  222 (139) Mora, Lamoney                SR   Red Mtn Running Club          17:22.245
  223 (140) Von Holten, Julian           SO   Mountain View Xc Club-col     17:22.567
  224 (141) Wallin, Aleks                JR   Falcons                       17:22.693
  225 (142) Holmes, Daniel               SR   Evergreen Cougars             17:22.808
  226 (143) Gordon, Jd                   JR   Rcxc 1                        17:22.878
  227 (144) Ambrose, Calvin              JR   Bruin Cross Country 1         17:23.182
  228 (145) Berg, Joe                    FR   Dakota Xc Club                17:23.334
        229 Best, Will                   SO   Una-horizon                   17:24.203
  230 (146) Hook, Will                   FR   Pikes Peak                    17:24.774
        231 Healy, Liam                  JR   Una-peak To Peak              17:25.097
  232 (146) Benson, Taylor               JR   Timpanogos 1                  17:25.716
  233 (147) Olson, Bryson                SR   Black Machine                 17:26.080
        234 Schulz, Nicholas             JR   Una-northland Preparatory     17:26.111
  235 (148) Spinelli, Joey               SR   Run Flagstaff 1               17:26.551
        236 Rios, Pedro                  JR   Una-c-men                     17:27.214
        237 Elliott, Paul                SR   Una-broomfield County Xc      17:27.270
  238 (149) Vasquez, Cesar               SR   Mountain View Xc Club-col     17:27.671
  239 (150) Tanner, Ryan                 SR   Davis Xc Club 3               17:27.773
  240 (151) Barner, Phillip              JR   Warrior Express               17:27.882
        241 Salazar, Cordero             SR   Una-florence                  17:28.075
        242 Morales, Daniel              JR   Una-hobbs                     17:28.353
        243 Moore, Alec                  SR   Queen Creek                   17:29.360
  244 (152) Lipski, Nick                 SO   Warrior Express               17:29.440
  245 (153) Wise, Seth                   JR   Bruin Cross Country 1         17:29.791
  246 (154) Sieler, Ammon                JR   Buena Stallions 1             17:29.860
        247 Hughes, Lathrop              SR   Una-meeker                    17:30.061
  248 (155) Haki, Zackaria               FR   Del Norte                     17:30.279
  249 (156) Daniel, Mbiombio             SR   Bobcat                        17:30.302
  250 (157) Orozco, Jerry                SO   Vista Grande Speed Devils     17:30.349
  251 (158) Bowman, Tyler                SR   Red Mtn Running Club          17:31.119
        252 Arminio, Luke                SO   Una-prescott                  17:31.139
  253 (159) Raymond, Henry               FR   Poudre Xc Club                17:31.464
  254 (160) Benson, Cameron              FR   Timpanogos 1                  17:31.666
  255 (161) Spencer, Nick                SR   Warrior Express               17:32.264
        256 Guerrero, Ismael             SO   Una-bobcat                    17:32.273
        257 Nielsen, Colby               SR   Run Flagstaff                 17:32.693
  258 (162) Turner, Cole                 SR   Poudre Xc Club                17:32.815
  259 (163) Cordova, Kristopher          SO   Team Pc                       17:32.840
  260 (164) Westman, Evan                SO   Boulder                       17:33.301
        261 Cly, Darren                  FR   Una-chinle                    17:33.921
  262 (165) Hoopes, Ashton               JR   Red Mtn Running Club          17:34.025
  263 (166) Matlack, Dylan               FR   Bonneville Cross Country      17:34.170
  264 (167) Miller, Zak                  SR   Run Flagstaff 1               17:34.261
  265 (168) Harrington, Mark             **   Abq Xc                        17:34.348
  266 (169) Keithley, Jake               SO   Thornton Xc                   17:34.522
  267 (170) Ahlers, Liam                 SR   Foothills Track Club          17:34.731
        268 Bohling, Branden             FR   Una-ralston Valley            17:34.996
  269 (171) Martin, Josh                 SR   Mountain View Xc Club-col     17:35.221
  270 (172) Johnson, Wes                 JR   Evergreen Cougars             17:35.526
  271 (173) Jolley, Cade                 JR   Bruin Cross Country 1         17:36.107
  272 (174) Vanbuskirk, Connor           SO   Frontier Academy Speed Te     17:36.465
  273 (175) Schroeder, Kyle              SR   Poudre Xc Club                17:37.277
  274 (176) Linkenheil, William          JR   Poudre Xc Club                17:37.301
  275 (177) Vaughan, Sawyer              SR   Colorado Rage                 17:38.448
  276 (178) Fernandez, Barry             SR   Vista Grande Speed Devils     17:38.659
  277 (179) Erickson-deriso, Nico        SR   Boulder                       17:39.760
  278 (180) Boujaoude, Elieto            SR   Hope Huskies                  17:40.872
  279 (181) Lindauer, Jack               JR   Trail Running Club 1          17:41.375
  280 (182) Anaya, Bud                   SR   Run Flagstaff 1               17:41.424
  281 (183) Rice, Ian                    JR   Courser Xc                    17:41.505
        282 Jarriel, Scott               JR   Una-fountain Hills            17:41.600
  283 (184) Bradley, Connor              SR   Bonneville Cross Country      17:43.468
        284 Navarro, Gabriel             JR   Una-air Academy               17:45.063
  285 (185) Walker, Hayden               FR   Los Alamos Cross Country      17:45.246
  286 (186) Staines, Thomas              FR   Cheyenne Mountain D12 Run     17:45.507
        287 Foote, Nick                  JR   Queen Creek                   17:45.600
  288 (187) Madsen, Kaleb                SR   Timpanogos 1                  17:45.720
        289 Kuntz, James                 SR   Una-jags Xc Club              17:46.356
        290 Lopez, Arthur                SO   Una-bobcat                    17:46.401
  291 (188) Gilbert, Nick                JR   Evergreen Cougars             17:46.705
  292 (189) Phillips, Nate               JR   Los Alamos Cross Country      17:46.826
  293 (190) Salas, Jacob                 SR   Running Chupacabras           17:47.300
  294 (191) Boerwinkle, Calvin           SR   Run Flagstaff 1               17:47.416
  295 (192) Karlinsey, Corbin            JR   Bonneville Cross Country      17:47.456
  296 (193) Sandoval, Joseph             FR   Mingus Track Club 1           17:47.868
  297 (194) Janzer, Michael              SR   Falcons                       17:47.902
        298 Canuto, Travis               FR   Run Flagstaff 2               17:48.005
  299 (195) Howard, Cole                 SO   Rcxc 1                        17:48.318
        300 Lambert, Eric                FR   Una-cedar                     17:49.247
        301 Turk, Chris                  JR   Una-altitude                  17:49.356
  302 (196) Salas, Thomas                **   Black Machine                 17:50.001
  303 (197) Clark, Brad                  SR   Dakota Xc Club                17:50.462
        304 Mccalla, Josiah              JR   Una-                          17:51.528
  305 (198) Farnsworth, Devin            SR   Davis Xc Club 3               17:52.018
  306 (199) James, Brandon               SR   Mysterious Wolves             17:52.254
  307 (200) Torres, Jacob                SO   Hope Huskies                  17:52.741
        308 Johnson, Darnell             SR   Una-chinle                    17:52.928
  309 (201) Fry, Trevor                  SR   Davis Xc Club 3               17:53.622
  310 (202) Vaaler, Logan                SO   Buena Stallions 2             17:53.712
  311 (203) Ferguson, Bryce              FR   Davis Xc Club 3               17:54.698
  312 (204) Riggenbach, Chad             SO   Mountain View Xc Club-col     17:54.748
  313 (205) Mills, Max                   SO   Rcxc 1                        17:55.002
  314 (206) Nez, Skylier                 SR   Del Norte                     17:55.528
  315 (207) Joseph, Jonathan             SO   Thornton Xc                   17:55.626
  316 (208) Hodges, Nick                 SO   Poudre Xc Club                17:55.711
  317 (209) Westman, Zach                SO   Boulder                       17:56.790
  318 (210) Lemmons, Jacob               SR   Trail Running Club 1          17:57.116
        319 Orton, Zach                  SO   Una-wasatch Valley Runnin     17:57.525
  320 (211) Mcdaniel, Josh               SR   Vista Nation Xc               17:57.919
        321 Armstrong, Cody              JR   Una-broomfield County Xc      17:58.002
        322 Yellowhair, Jonathon         JR   Una-cleveland                 17:58.227
  323 (212) Carpenter, Tommy             JR   Trail Running Club 2          17:58.305
  324 (213) Diaz, Robet                  JR   Vista Grande Speed Devils     17:58.753
  325 (214) Price, Ben                   SO   Trail Running Club 2          17:58.857
  326 (215) Calderon, Antonio            FR   Fort Collins Cross Countr     17:59.007
  327 (216) Fogel, Josh                  JR   Frontier Academy Speed Te     17:59.781
  328 (217) Valencia, Marcus             SR   Team Pc                       17:59.800
  329 (218) Schoenfeld, Dakota           SR   Bonneville Cross Country      18:00.080
  330 (219) Liddle, Mike                 SO   Timpanogos 3                  18:00.551
  331 (220) Sisk, Ryan                   FR   Soaring Hawks                 18:00.586
  332 (221) Sarafin, Michael             SO   Falcons                       18:00.790
        333 Oldham, Jr                   JR   Davis Xc Club 4               18:00.814
  334 (222) Bia, Terrence                SR   Mysterious Wolves             18:01.100
  335 (223) Ruth, Max                    JR   Louisville Xc 1               18:02.135
  336 (224) Terrazas, Shay               JR   Vista Grande Speed Devils     18:02.723
  337 (225) Evangelista, Jacob           JR   Courser Xc                    18:02.799
        338 Adams, Colin                 SO   Una-air Academy               18:03.270
  339 (226) Palmer, Jonathan             FR   Dm Wolves                     18:03.704
        340 Robinson, James              JR   Una-eagle Valley, Gypsum      18:04.271
  341 (227) Thach, Steve                 SR   Soaring Hawks                 18:04.598
  342 (228) Osei, Jonathan               JR   Vista Grande Speed Devils     18:05.281
        343 Hall, Benjamin               FR   Una-northland Preparatory     18:06.743
  344 (229) Wayment, Brandon             SO   Bonneville Cross Country      18:06.908
  345 (230) Stanopiewicz, Will           FR   Abq Xc                        18:06.930
  346 (231) Chermack, Mason              SR   Courser Xc                    18:07.528
  347 (232) Schnieder, Ryan              JR   Dakota Xc Club                18:07.679
        348 Denetdeel, Collins           SO   Una-chinle                    18:07.830
  349 (233) Simpson, Noah                SR   Los Alamos Cross Country      18:08.050
  350 (234) Wilson, Dominick             SO   Mysterious Wolves             18:08.213
  351 (235) Schubert, Scott              JR   Smoky Hill                    18:09.409
        352 Rodriquez, Vince             SR   Run Flagstaff 2               18:09.682
  353 (236) Angel, Ricardo               FR   Bobcat                        18:10.201
  354 (237) Marcia, Joe                  JR   Tigers                        18:10.269
  355 (238) Clason, Spencer              SR   Thunder Running Club 1        18:11.116
  356 (239) Ristagno, Michael            JR   Dm Wolves                     18:11.123
        357 Ritchie, Bryson              SO   Una-wasatch Valley Runnin     18:11.149
  358 (240) Hughes, Wiley                SO   Black Machine                 18:11.594
  359 (241) Khatiwada, Arjun             SR   Bobcat                        18:12.233
  360 (242) Trione, Michael              JR   Cheyenne Mountain D12 Run     18:12.591
        361 Sanchez, Marcos              SR   Una-volcano Vista             18:12.869
  362 (243) Platero, Scottie             SR   Buena Stallions 1             18:13.405
  363 (244) Peterson, Jake               JR   Buena Stallions 2             18:14.474
  364 (245) Luttrell, Denver             SO   Team Pc                       18:14.542
        365 Carroll, Kristian            SO   Una-altitude                  18:14.706
  366 (246) Rees, John                   FR   Los Alamos Cross Country      18:14.741
  367 (247) Brungardt, Joshua            JR   Falcons                       18:14.808
  368 (248) Dunning, Daniel              SR   Los Alamos Cross Country      18:15.188
  369 (249) Reddy, Srikanth              SR   Dm Wolves                     18:16.041
  370 (250) Welu, Brian                  SR   Dm Wolves                     18:17.131
  371 (251) Sundahl, Brandon             JR   Colorado Rage                 18:17.476
  372 (252) Briar, Josh                  SO   Courser Xc                    18:17.613
  373 (253) Sorbo, Riley                 FR   Louisville Xc 1               18:19.375
  374 (254) Patel, Satyam                SR   Running Chupacabras           18:19.612
  375 (255) Luttrell, Austin             **   Team Pc                       18:20.219
        376 Perry, Mitch                 SO   Davis Xc Club 4               18:20.479
  377 (256) Garza, Angel                 SR   Colorado Rage                 18:21.451
  378 (257) Penrod, Taylor               SO   Timpanogos 2                  18:22.605
  379 (258) Deweerdt, Matt               JR   Mountian View Lions Xc Cl     18:23.219
  380 (259) Castegneri, Andrew           SO   Dakota Xc Club                18:23.467
  381 (260) Crispin, Frankie             SR   Running Chupacabras           18:23.680
  382 (261) Allen, Zach                  **   Running Chupacabras           18:23.744
        383 Toombs, Nathan               SR   Una-cienega                   18:23.821
  384 (262) Roddy, Dillon                JR   Tigers                        18:24.041
  385 (263) Waldon, Tanner               FR   Red Mtn Running Club          18:24.393
  386 (264) Driesen, Ramon               SR   Arizona Quikfire              18:25.962
        387 Weiler, Braden               SO   Una-jags Xc Club              18:27.038
  388 (265) Schreibman, Robert           JR   University Bulldogs           18:28.612
        389 Jimenez, James               FR   Una-cedar                     18:28.643
  390 (266) Washburn, Shon               SO   Thunderbird Track Club        18:29.206
  391 (267) Isakson, Joel                JR   Trail Running Club 1          18:30.243
  392 (268) Hassan, Amir                 JR   Abq Xc                        18:30.714
  393 (269) Barker, Brady                JR   Trail Running Club 2          18:31.094
  394 (270) Bagnell, Trey                FR   Cacus Shadows Xc              18:31.104
        395 Butterfield, Nate            JR   Davis Xc Club 4               18:31.868
  396 (271) Carner, Charlie              JR   Louisville Xc 1               18:31.897
  397 (272) Wegner, Graham               JR   Foothills Track Club          18:32.367
  398 (273) Begay, Ty                    SR   Mysterious Wolves             18:32.392
  399 (274) Fogth, Erik                  FR   Timpanogos 2                  18:32.497
  400 (275) Knorr, Garrett               SO   Cheyenne Mountain D12 Run     18:32.695
  401 (276) Otero, Johnathan             JR   Del Norte                     18:32.829
  402 (277) Ullery, Traygon              SO   Mingus Track Club 1           18:33.647
  403 (278) Terreri, Nick                SR   Thunder Running Club 1        18:33.874
  404 (279) Bernstein, Max               SO   Abq Xc                        18:34.394
  405 (280) Chavez, Frutoso              SR   Trail Running Club 2          18:34.751
        406 Plumber, Ashton              SR   Timpanogos 4                  18:34.763
  407 (281) Balkow, Jonathon             JR   Vista Grande Speed Devils     18:37.377
  408 (282) Hrynyshyn, Jeff              SR   Timpanogos 2                  18:37.805
  409 (283) Hart, Corbin                 SR   Cheyenne Mountain D12 Run     18:38.097
        410 Charley, Shane               SO   Run Flagstaff 2               18:38.255
  411 (284) Serrano, Raul                FR   Bobcat                        18:39.349
        412 Schlagel, Ronald J           SO   Una-saint Augustine Catho     18:39.434
  413 (285) Dhielo, Janvier              JR   Bobcat                        18:40.125
        414 Miller, Levi                 JR   Run Flagstaff 2               18:40.483
  415 (286) James, Nolan                 SR   Mysterious Wolves             18:40.727
  416 (287) Hawkins, Alex                SO   Courser Xc                    18:41.069
  417 (288) Frederickson, Bryce          JR   Timpanogos 3                  18:42.916
  418 (289) Martinez, Chris              JR   Spartan Road Runners          18:43.845
  419 (290) Beeks, Matt                  SO   Thunder Running Club 2        18:43.893
  420 (291) Mendoza, Sean                FR   Vista Grande Speed Devils     18:44.007
  421 (292) Geiger, Josh                 SO   Thunder Running Club 2        18:44.306
        422 Knapp, Joshua                SR   Una-marana                    18:45.792
  423 (293) Turnbull, Chris              SR   Bruin Cross Country 2         18:46.779
  424 (294) Quintanar, Dylan             SR   Thunder Running Club 3        18:47.136
  425 (295) Oritz, Julio                 SO   Bruin Cross Country 2         18:47.579
  426 (296) Hoppe-zenteno, Emilio        SR   Colorado Rage                 18:48.339
  427 (297) Whisenant, John              SO   Arizona Quikfire              18:50.399
  428 (298) Brems, Daxen                 SO   Thunderbird Track Club        18:50.767
  429 (299) Smith, Tristan               JR   Tigers                        18:51.602
  430 (300) Elder, Pete                  SR   Trail Running Club 2          18:51.656
  431 (301) Chan, Nathan                 FR   Thunder Running Club 4        18:52.132
  432 (302) Otero, Miguel                **   Abq Xc                        18:52.498
  433 (303) Lee, Zhariff                 FR   Mysterious Wolves             18:52.662
  434 (304) Kastrup, Kyle                SR   Spartan Road Runners          18:52.990
  435 (305) Anderson, Nolan              FR   Thunderbird Track Club        18:53.271
  436 (306) Martinez, Luis               SR   Vista Grande Speed Devils     18:53.611
        437 Cooper, Christian            SO   Una-soaring Hawks             18:53.914
  438 (307) Akey, Dalton                 FR   Frontier Academy Speed Te     18:53.987
        439 Juedeman, Brandon            FR   All Tigers                    18:54.921
  440 (308) Wheeler, James               SR   Mysterious Wolves             18:55.596
  441 (309) Welu, Adam                   SR   Dm Wolves                     18:56.692
  442 (310) Weinstein, Matt              **   Hope Huskies                  18:57.398
  443 (311) Tang, Ethan                  SO   Thunder Running Club 2        18:57.587
        444 Jeffries, Casey              JR   Una-bonneville Cross Coun     18:58.447
  445 (312) Mccabe, Cordell              FR   Run Flagstaff 1               18:58.633
  446 (313) Hellowell, Kaden             JR   Bruin Cross Country 2         18:59.847
        447 Silva, Isaiah                JR   Una-silver                    19:00.079
  448 (314) Watts, Danny                 FR   Falcons                       19:00.173
  449 (315) Johnson, Michael             FR   Dm Wolves                     19:00.774
  450 (315) Mills, Andy                  SO   Smoky Hill                    19:01.656
  451 (316) Groll, Taisto                FR   Dm Wolves                     19:02.336
  452 (316) Wilson, Lucas                SO   Mountain View Xc Club-col     19:02.588
        453 Proulx, Josh                 JR   Una-bonneville Cross Coun     19:03.526
        454 Lynch, Alex                  SR   Una-black Machine             19:04.268
        455 Kindermann, Adam             JR   Una-sunnyslope                19:06.171
  456 (317) Alvarez, David               JR   Bobcat                        19:06.584
        457 Hoppe, Ben                   SO   Una-saguaro Ac                19:06.640
  458 (318) Klepfer, Matt                SR   Cheyenne Mountain D12 Run     19:07.507
  459 (319) Lopez, Patrick               SR   Arizona Quikfire              19:09.600
  460 (320) Gonzalez, Arturo             SO   Thornton Xc                   19:10.507
        461 Woody, Zachary               JR   Una-kirtland Central          19:10.674
  462 (321) Leon, David                  SO   Bobcat                        19:11.125
  463 (322) Rogers, Hudson               JR   Soaring Hawks                 19:12.295
        464 Sumners, Slade               **   Una-aprende Middle School     19:12.608
  465 (323) Harrach, Zach                SO   Soaring Hawks                 19:12.716
  466 (324) Bowles, Mark                 JR   Tigers                        19:13.004
  467 (325) Heim, Scott                  SR   Dm Wolves                     19:13.505
  468 (325) Tang, Chris                  SR   Thunder Running Club 3        19:14.070
  469 (326) Gard, Tyler                  FR   Courser Xc                    19:15.481
  470 (327) Sandoval, Truston            JR   Del Norte                     19:16.729
  471 (328) Calimlim, Kenneth            JR   Spartan Road Runners          19:17.183
  472 (329) Knott, Logan                 SO   Thunderbird Track Club        19:17.459
  473 (330) Vance, Matt                  SO   Foothills Track Club          19:18.029
  474 (331) Tricarico, John              FR   Trail Running Club 2          19:18.296
  475 (332) Stone, Alex                  SO   Bruin Cross Country 2         19:18.512
  476 (333) Franciscon, Quentin          SO   Buena Stallions 2             19:18.958
        477 Tebaqui, Emilio              FR   Una-bobcat                    19:20.486
  478 (334) Tobin, Brady                 SO   Warrior Track Club            19:20.567
  479 (335) Tapia, Christian             SR   Vista Grande Speed Devils     19:20.918
  480 (336) Kretschmar, Joe              FR   Thunder Running Club 4        19:22.618
  481 (337) Orndorff, Bradley            SR   Del Norte                     19:23.370
  482 (338) Martin Del Campo, Omar       JR   Dm Wolves                     19:24.310
        483 Leach, Chris                 JR   Una-cienega                   19:26.884
  484 (338) Myers, Brendan               FR   Cheyenne Mountain D12 Run     19:29.977
        485 Polliard, Zach               SO   Una-colorado Rage             19:30.506
  486 (339) Terry, Riker                 SO   Timpanogos 3                  19:30.884
  487 (340) Bingham, Joseph              SO   Bruin Cross Country 2         19:31.127
  488 (341) Beuning, Shane               SO   Warrior Track Club            19:32.637
  489 (342) Noe, Wesley                  SR   Hope Huskies                  19:34.813
  490 (343) Janas, Jake                  SO   Thunder Running Club 2        19:35.535
  491 (344) Schug, Jacob                 FR   Thornton Xc                   19:36.527
        492 Nguyen, John                 FR   Una-sandra Day Oconnor        19:37.585
  493 (345) Finuf, Connor                SR   Thunder Running Club 3        19:40.719
  494 (346) Harris, Warren               JR   Warrior Track Club            19:43.570
        495 Kinard, Nathan               SO   Una-mountain View Xc Club     19:43.597
  496 (347) Devore, Keenan               SO   Mingus Track Club 1           19:44.217
  497 (348) Berlin, Seth                 FR   Timpanogos 1                  19:44.273
        498 Billy, Isaac                 FR   Una-mountian Sky Jr High      19:45.178
  499 (349) Swan, Brett                  FR   Buena Stallions 2             19:45.291
  500 (350) Borrego, Jared               FR   Los Alamos Cross Country      19:46.194
        501 Maldonado, Ryan              JR   Una-rich River Ac             19:46.379
  502 (351) Ramsay, Brandon              FR   Falcons                       19:48.443
        503 Martinez, Eric               JR   Una-silver                    19:51.405
        504 Luiten, Jake                 FR   Una-falcons                   19:53.022
        505 Berg, Oliver                 SR   Una-rmhs Distance Project     19:54.285
  506 (352) Stasinski, Lance             JR   Frontier Academy Speed Te     19:55.840
  507 (353) Wilcox, Matt                 SO   Buena Stallions 2             19:57.520
        508 Mccloskey, Joseph            **   Una-col. Smith Middle Sch     19:58.138
        509 Payne, Nathan                SO   Una-horizon                   19:59.361
  510 (354) Lontz, John                  SO   University Bulldogs           19:59.387
        511 Houldridge, Seth             SO   Una-soaring Hawks             19:59.537
  512 (355) Rock, Jaren                  SR   Bonneville Cross Country      19:59.997
  513 (356) Cook, Joseph                 SO   Mingus Track Club 1           20:00.674
  514 (357) Sain, Bradley                SO   Falcons                       20:05.866
        515 Longaker, Nick               JR   Una-foothills Track Club      20:09.360
  516 (358) Tate, Kline                  SR   Timpanogos 3                  20:10.036
        517 Unice, Weston                JR   Timpanogos 4                  20:13.543
        518 Melendez, Michael            SO   Una-asu Prep Academy Poly     20:14.610
        519 Tilly, Alexandre             SR   Una-scottsdale Preparator     20:15.027
  520 (359) Vogel, Spencer               JR   Bruin Cross Country 2         20:16.478
        521 Bisseur, Nilesh              JR   Una-azteccc                   20:16.986
  522 (360) Tuning, Damian               FR   Thornton Xc                   20:18.726
  523 (361) Firedancing, Calen           FR   Thunderbird Track Club        20:19.480
        524 Kuzma, Sam                   SO   Una-cheyenne Mountain D12     20:20.436
  525 (362) Phillips, Andy               SO   Thornton Xc                   20:22.761
        526 Agena, Meint                 SO   Una-running Chupacabras       20:25.106
  527 (363) Walker, Grant                JR   Cacus Shadows Xc              20:26.561
        528 Olmedo, Alejandro            SR   Una-st. Augustine Catholi     20:31.733
        529 Vega, Eriv                   SO   Una-st. Augustine Catholi     20:33.910
        530 Lawson, Sam                  SO   Una-saguaro Ac                20:35.220
        531 Max, Stormy                  SR   Una-navajo Prep               20:38.648
        532 Geda, Ezra                   JR   Una-dm Wolves                 20:45.320
  533 (364) Kraus, Sam                   SR   Foothills Track Club          20:45.660
  534 (365) Garcia, Jose                 SR   Vista Grande Speed Devils     20:46.637
        535 Needham, Bryant              FR   Una-azteccc                   20:47.140
  536 (366) Stiers, Connor               JR   Soaring Hawks                 20:47.911
        537 Pan, Alvin                   FR   Thunder Running Club 5        20:49.671
  538 (367) Nielsen, Alex                SR   Timpanogos 2                  20:53.166
        539 Case, Erick                  SO   Una-colorado Rage             20:56.498
  540 (368) Tobin, Corby                 FR   Warrior Track Club            20:57.737
        541 Tinlin, Ben                  SR   Una-thunderbird Track Clu     21:01.725
  542 (369) Eppes, Joel                  **   Running Chupacabras           21:01.848
        543 Boyd, Rylan                  FR   Una-soaring Hawks             21:03.704
  544 (370) Burke, Kiernan               FR   Thunder Running Club 2        21:09.983
  545 (371) Cowart, Sam                  SO   Soaring Hawks                 21:11.530
  546 (372) Sedoryk, Sam                 SO   Running Chupacabras           21:11.844
        547 Baldwin, Adam                JR   Queen Creek                   21:12.365
  548 (373) Gajdys, Ciao                 FR   Warrior Track Club            21:15.270
  549 (374) Pence, Davis                 FR   Arizona Quikfire              21:16.830
        550 Steinmetz, Matt              SR   Queen Creek                   21:20.036
        551 Martinez, Nathan             SO   Una-st. Augustine Catholi     21:22.018
        552 Zgoda, Alex                  FR   Thunder Running Club 5        21:26.130
  553 (375) Lockett, Jake                **   Cacus Shadows Xc              21:26.620
  554 (376) Bagby, Joe                   FR   Thunder Running Club 4        21:27.064
        555 Mendoza, Joe                 FR   Una-mountain View Xc Club     21:27.741
        556 Luque, Rafael                SO   Una-bobcat                    21:28.529
        557 Tagle, Nathaniel             SR   Una-bishop Gorman             21:28.623
        558 Macaranas, Vince             SR   Una-colorado Rage             21:31.060
        559 Lopez, Diego                 FR   Una-apollo                    21:31.513
        560 Everitt, Isaac               SR   Una-falcons                   21:35.212
        561 Arias, Edgar                 SR   Una-durango                   21:38.488
  562 (377) Black, Joe                   SO   Arizona Quikfire              21:42.891
  563 (378) Palethorpe, Torin            JR   Timpanogos 2                  21:43.688
        564 Paige, Zachariah             JR   Una-cheyenne Mountain D12     21:51.130
  565 (379) Tarchinski, Josh             SO   Thunder Running Club 2        21:51.343
        566 Herrera, Tomas               FR   Una-running Chupacabras       21:53.206
        567 Wade, Austin                 FR   Thunder Running Club 5        21:56.752
  568 (380) Ivie, Ben                    SO   Timpanogos 3                  21:57.826
  569 (381) Strand, Kyle                 SO   Warrior Track Club            21:57.910
  570 (382) Osterhoudt, Andrew           SR   Dm Wolves                     21:58.568
  571 (382) Carrizosa, Isaac             FR   Thunder Running Club 4        21:58.937
  572 (383) Kwiecinski, Brian            FR   Thunder Running Club 4        22:00.724
  573 (384) Hass, Jordan                 JR   Cacus Shadows Xc              22:02.183
  574 (385) Spears, Grant                JR   Cacus Shadows Xc              22:02.430
        575 Whitemagpie, Colby           SO   Una-northland Preparatory     22:02.873
        576 Thayne, Josh                 JR   Timpanogos 4                  22:05.049
        577 Wilson, Vaughn               SO   Una-colorado Rage             22:05.317
  578 (386) Lynch, Robert                JR   Cacus Shadows Xc              22:08.368
  579 (387) Smith, Logan                 FR   Thunder Running Club 3        22:09.034
        580 Mccormick, Neylan            FR   Una-arizona Quikfire          22:13.105
  581 (388) Peyton, Kameron              FR   Buena Stallions 2             22:13.666
  582 (389) Plumb, Paul                  FR   Vista Grande Speed Devils     22:16.112
        583 Ben, Kelly                   SR   Una-tohatchi                  22:17.527
  584 (390) Klovdahl, Olin               SO   Frontier Academy Speed Te     22:19.636
        585 Thoutt, Tyler                FR   Una-warrior Track Club        22:49.641
        586 Dobrinski, Cj                SO   Mingus Track Club 2           22:53.615
        587 Jacobs, Isaiah               SO   Una-saguaro                   22:56.362
        588 Beausoleil, Logan            SR   Una-clovis                    22:57.026
  589 (391) Pradera, Daniel              SR   Timpanogos 3                  22:59.945
        590 Nemejc, Brian                SO   Una-frontier Academy Spee     23:04.560
  591 (392) Carter, Raymond              SO   Buena Stallions 2             23:13.233
  592 (393) Chittester, Chase            FR   Thunderbird Track Club        23:13.837
        593 Waln, Corey                  SO   Una-aprende M.s.              23:27.684
        594 Thach, Alex                  FR   Una-soaring Hawks             23:31.242
        595 Desroches, Evan              JR   Una-colorado Rage             23:52.461
        596 Galvan, Josh                 SO   Una-st. Augustine Catholi     24:40.872
        597 Matheson, Broc               JR   Una-bonneville Cross Coun     24:43.993
  598 (394) Platero, Ceidric             JR   Del Norte                     25:22.040
        599 Moody, Matthew               FR   Una-falcons                   26:58.944
        600 Sells, Trey                  SR   Una-kirtland Central          27:22.744
        601 Phillips, Nick               FR   Una-azteccc                   28:26.418
        602 Crater, Kyle                 SR   Una-sandia                    30:40.190


Overall by Distance: Girls Open
         PL Name                        Age   Representing                 Total Time
      1 (1) Sloan, Greta                 JR   Cheyenne Mountain D12 Run     18:30.880
      2 (2) Miller, Samantha             SO   Fort Collins Cross Countr     18:36.038
          3 Roberts, Miriam              JR   Una-lyons                     18:36.158
      4 (3) Roth, Gabby                  SO   Tm Colorado                   18:36.888
      5 (4) Storie, Skyler               SR   Mingus Track Club             18:41.345
          6 Andrie, Chloe                JR   Una-smoky Hill                18:43.030
      7 (5) Akers, Lauren                JR   Tm Colorado                   18:44.700
          8 Lewis, Courtney              FR   Una-river Valley              18:48.358
      9 (6) Ervin, Abbey                 JR   Fort Collins Cross Countr     18:49.807
     10 (7) Hume, Cayli                  FR   Dakota Xc Club 1              18:49.951
     11 (8) Cooney, Megan                SR   Rcxc                          18:50.098
     12 (9) Estavillo, Taryn             SO   Red Mtn Running Club          18:50.937
    13 (10) Turner, Liz                  SR   Los Alamos Cross Country      18:51.422
         14 Seresun, Mykala              SR   Una-sedona Red Rock           18:51.476
    15 (11) Ross, Arianna                SO   Tm Colorado                   18:51.990
    16 (12) Christensen, Mary            SO   Timpanogos 2                  18:56.039
    17 (13) Powell, Kristin              SO   Lady Nighthawks Xc            18:56.396
         18 Evans, Olivia                JR   Una-air Academy               18:57.183
    19 (14) Vandepol, Regan              SO   Broomfield County Xc Club     18:57.519
    20 (15) Graham, Sierra               JR   Davis Xc Club 1               18:59.392
    21 (16) Stone, Rachel                SR   Pine View Xc Club             19:00.406
    22 (17) Gaffney, Savannah            JR   Team Phoenix                  19:01.690
         23 Topper, Abby                 JR   Una-colorado Springs Chri     19:02.485
         24 Lopez, Kyra                  SO   Una-sandra Day Oconnor        19:02.975
    25 (18) Medina, Natalie              SR   Storm Xc Club                 19:03.438
    26 (19) Galvez, Sophia               FR   Los Alamos Cross Country      19:04.276
    27 (20) Williams, Jessie             SO   Red Mtn Running Club          19:05.290
    28 (21) Sweet, Jessy                 SR   Courser Xc                    19:06.234
    29 (22) Penaflor, Gabby              SR   Colorado Rage                 19:06.411
    30 (23) Young, Shannon               SR   Tm Colorado                   19:07.037
    31 (24) Chavez, Katie                FR   Tigers                        19:09.212
    32 (25) Staab, Madalyne              SR   Fort Collins Cross Countr     19:09.922
    33 (26) Hooker, Claire               FR   Fort Collins Cross Countr     19:10.076
         34 Wiitala, Kayla               FR   Una-air Academy, Colorado     19:11.504
    35 (27) Albrechtsen, Hannah          JR   Davis Xc Club 1               19:11.920
         36 Suntken, Abby                FR   Una-vista Nation Xc           19:13.250
    37 (28) Schneider, Phoebe            JR   Rcxc                          19:13.743
    38 (29) Babeu, Olivia                SO   Tm Colorado                   19:14.325
    39 (30) Santos, Makayla              JR   Frontier Academy Speed Te     19:15.988
    40 (31) Latin, Molly                 JR   Lady Nighthawks Xc            19:16.411
    41 (32) Brennan, Margaret            SR   Team Phoenix                  19:16.655
    42 (33) Wood, Kelsey                 JR   Warrior Track Club 2          19:17.002
    43 (34) Jensen, Alice                FR   Chicks With Kicks             19:17.116
    44 (35) Vance, Aimee                 JR   Davis Xc Club 1               19:17.167
    45 (36) Conlon, Shannan              JR   Fort Collins Cross Countr     19:18.734
    46 (37) Moline, Maggie               FR   Warrior Track Club 2          19:19.366
    47 (38) Hogan, Anna                  JR   Louisville Xc                 19:19.388
    48 (39) Magnuson, Cambria            SR   Rmhs Distance Project         19:19.547
         49 Franks, Kaylee               SR   Una-sandra Day Oconnor        19:23.279
         50 Diaz, Carissa                SO   Una-vista Grande Speed De     19:24.926
    51 (40) Riggs, Maddie                SR   Soaring Hawks                 19:25.514
    52 (41) Lambros, Madison             FR   Cheyenne Mountain D12 Run     19:25.692
    53 (42) Hernandez, Kristen           JR   Tm Colorado                   19:27.204
         54 Knapp, Katie                 JR   Una-pikes Peak                19:27.728
    55 (43) Miklos, Kira                 JR   Fort Collins Cross Countr     19:28.387
    56 (44) Nimmer, Mariah               SR   Timpanogos 2                  19:29.987
         57 Knight, Savannah             FR   Una-top Of Utah               19:30.225
    58 (45) Fleecs, Sidney               SR   Rcxc                          19:30.328
    59 (46) Skattum, Kara                FR   Broomfield County Xc Club     19:31.521
         60 Brush, Aubrianna             FR   Una-wasatch Valley Runnin     19:31.896
    61 (47) Littleford, Alana            SR   Storm Xc Club                 19:32.605
    62 (48) Remmers, Jill                SR   Fort Collins Cross Countr     19:33.025
    63 (49) Jordan, Nicole               SO   Rcxc                          19:34.127
    64 (50) Alcala, Gabby                JR   Rcxc                          19:34.204
    65 (51) Teissier, Stephanie          JR   Louisville Xc                 19:34.931
    66 (52) Jolley, Taylor               SR   Bruin Cross Country 2         19:35.381
    67 (53) Moline, Rachel               SR   Warrior Track Club 2          19:35.785
         68 Denardo, Rychelle            FR   Una-battle Mountain           19:36.112
    69 (54) Gonzalez, Vanessa            JR   Dakota Xc Club 1              19:36.130
         70 Adair, Sheri                 SR   Una-kirtland Central          19:36.685
    71 (55) Molvin, Shannon              SO   Team Phoenix                  19:37.549
    72 (56) Akers, Liz                   JR   Tm Colorado                   19:37.868
         73 Girard, Allyson              SO   Soaring Hawks                 19:39.447
    74 (57) Pacheco, Nicolette           SO   Storm Xc Club                 19:40.197
    75 (58) Bargas, Zoe                  FR   Team Phoenix                  19:40.480
    76 (59) Montgomery, Addi             SO   Soaring Hawks                 19:40.786
    77 (60) Bancroft, Taylor             JR   Frontier Academy Speed Te     19:41.003
    78 (61) Allred, Courtney             JR   Desert Hills Running Club     19:41.123
         79 Ortiz, Kerstin               SR   Una-piedra Vista              19:41.237
    80 (62) Peterson, Jessica            SR   Pine View Xc Club             19:41.560
    81 (63) Licht, Gabby                 SO   Broomfield County Xc Club     19:41.882
         82 Huma, Jelani                 SO   Una-saguaro Ac                19:42.060
         83 Bardin, Amber                JR   American Fork Xc              19:42.157
         84 Stratton, Abbi               JR   Una-mountain View Xc Club     19:42.184
         85 Johnson, Rae                 FR   Run Flagstaff 1               19:42.188
    86 (64) Novacek, Alexandra           FR   Team Phoenix                  19:42.757
         87 Fraher, Claren               JR   Una-prescott                  19:42.998
    88 (65) Barraza, Miranda             SO   Los Alamos Cross Country      19:43.184
    89 (66) Chavez, Lindsey              JR   Tigers                        19:43.663
    90 (67) Binns, Brooke                SR   Jags Xc Club                  19:44.054
    91 (68) Cunningham, Taylor           SR   Jags Xc Club                  19:44.192
         92 Romero, Jordyn               SO   Una-st. Michaels              19:44.705
    93 (69) Moroney, Meghan              SO   Team Phoenix                  19:45.013
         94 Smetanka, Brooke             SR   Una-vista Nation Xc           19:47.707
    95 (70) Bocenegra, Rachel            JR   Timpanogos 2                  19:49.320
         96 Nicholson, Fiona             SO   Run Flagstaff 1               19:49.327
    97 (71) Rowe, Dianna                 FR   West Track Club               19:50.538
    98 (72) Codner, Kami                 JR   Bruin Cross Country 2         19:51.269
    99 (73) Davinroy, Hannah             SR   Warrior Track Club 2          19:52.344
        100 Secody, Jayde                SR   Una-page                      19:53.331
   101 (74) Malecha, Ally                JR   Broomfield County Xc Club     19:53.682
        102 Dixon, Kirsten               SR   Una-vista Nation Xc           19:54.168
   103 (75) Ben, Christen                JR   Nahongvita                    19:54.503
        104 Coleman, Nicolette           SR   Una-page                      19:54.576
   105 (76) Teissier, Nathalie           FR   Louisville Xc                 19:55.197
        106 Lucas, Logan                 JR   Coronado                      19:56.012
   107 (77) Hemminger, Niki              SR   Trail Running Club            19:56.149
   108 (78) Arbuckle, Amy                JR   Rcxc                          19:56.957
   109 (79) Knittel, Kendra              SR   Arizona Quikfire              19:57.316
   110 (80) Frandsen, Katie              SR   Davis Xc Club 1               19:57.369
   111 (81) Medearis, Danielle           SR   Tigers                        19:57.878
        112 Fernandez, Joana             FR   Una-running Chupacabras       19:58.000
        113 Mclaughlin, Jessie           JR   Una-boulder                   19:58.660
        114 Davidson, Erin               SR   Una-boulder                   19:58.780
   115 (82) Josytewa, Claryn             JR   Nahongvita                    19:58.916
   116 (83) Hutchinson, Sadie            SR   Davis Xc Club 2               19:58.918
   117 (84) Woodman, Morgan              **   Buena Stallions 1             20:00.291
   118 (85) Griswold, Erika              JR   Storm Xc Club                 20:00.323
   119 (86) Hedquist, Josey              SO   Davis Xc Club 1               20:00.575
   120 (87) Rasmussen, Star              SO   Rmhs Distance Project         20:01.048
   121 (88) Olsen, Ali                   SR   Lady Nighthawks Xc            20:02.572
        122 Kropkowski, Kirsten          FR   Una-pikes Peak                20:02.593
        123 Tracey, Tamarie              JR   Una-chinle                    20:03.177
        124 Martinez, Amanda             JR   Una-mullen                    20:04.130
   125 (89) Ryan, Megan                  JR   Bruin Cross Country 2         20:04.185
        126 Sciubba, Sydnie              SR   Una-vista Grande Speed De     20:04.478
   127 (90) Bledsoe, Madi                JR   Davis Xc Club 1               20:04.723
        128 Morrill, Kristen             SR   Una-coronado                  20:04.977
        129 Knutson, Kassidy             SR   Una-wiggins                   20:05.412
   130 (91) Solano, Leonela              JR   Colorado Rage                 20:05.985
   131 (92) Vathanavarin, Molly          FR   Trail Running Club            20:06.983
        132 Johnson, Alison              SO   Una-chinle                    20:07.604
   133 (93) Bartoletti, Olivia           FR   Tigers                        20:07.728
   134 (94) Haslam, Sierra               SR   Davis Xc Club 2               20:07.786
   135 (95) Kennedy, Christina           JR   Broomfield County Xc Club     20:07.807
   136 (96) Hedquist, Sam                FR   Davis Xc Club 2               20:08.047
   137 (97) Rogers, Olivia               FR   Warrior Track Club 2          20:08.217
   138 (98) Salas, Sydney                SO   R4k                           20:08.359
   139 (99) Roeber, Elsa                 FR   Rmhs Distance Project         20:08.377
        140 Prestwood, Haley             FR   Una-saguaro Ac                20:09.818
  141 (100) Taylor, Justine              JR   Mingus Track Club             20:10.318
        142 Ptaschek, Jenna              SO   Una-university                20:10.394
  143 (101) Layton, Sarah                JR   Bonneville Cross Country      20:11.173
  144 (102) Pittman, Emily               JR   Los Alamos Cross Country      20:11.695
  145 (103) Hilarides, Lucy              SO   Queen Creek                   20:12.439
  146 (104) Mcclintock, Cassy            JR   Storm Xc Club                 20:12.911
  147 (105) Kenyon, Sierra               SO   Cheyenne Mountain D12 Run     20:13.656
  148 (106) Renner, Erin                 JR   Dakota Xc Club 1              20:13.876
  149 (107) Anderson, Elise              JR   Davis Xc Club 2               20:14.302
  150 (108) Slade, Rachel                SO   Desert Hills Running Club     20:14.658
  151 (109) Riciputi, Eliana             JR   Los Alamos Cross Country      20:15.041
  152 (110) Gustafson, Janali            SR   Los Alamos Cross Country      20:16.184
  153 (111) Vanhorn, Hannah              JR   Cheyenne Mountain D12 Run     20:16.203
  154 (112) Pankretz, Kaylynn            SO   Queen Creek                   20:16.462
  155 (113) Spong, Virginia              SR   Louisville Xc                 20:17.276
        156 Callister, April             FR   Una-all Tigers                20:19.414
        157 Wilson, Eva                  SR   Una-sedona Red Rock           20:19.491
  158 (114) Marquez, Conley              SO   Dm Wolves 1                   20:21.076
  159 (115) Valdez, Amber                JR   Storm Xc Club                 20:22.052
  160 (116) Smith, Shannon               FR   Timpanogos 2                  20:22.327
  161 (117) Lundstrom, Catherine         JR   Thornton Xc                   20:22.377
  162 (118) Lomayestewa, Randi           JR   Nahongvita                    20:23.374
  163 (119) Nava, Alyssa                 FR   West Track Club               20:23.567
  164 (120) King, Samantha               SO   Abq Xc                        20:23.632
  165 (121) Gonzalez, Natalie            FR   Dakota Xc Club 1              20:23.934
  166 (122) Andersen, Bre                JR   Timpanogos 2                  20:25.078
  167 (123) Ortiz, Marilyn               FR   Dakota Xc Club 1              20:25.837
  168 (124) Toomer, Stephanie            JR   Bonneville Cross Country      20:26.472
  169 (125) Brtek, Veronica              FR   Cheyenne Mountain D12 Run     20:27.590
        170 Phillips, Marisa             SR   Una-smoky Hill                20:28.025
        171 Tyburczy, Katie              SR   Run Flagstaff 1               20:28.197
  172 (126) Morales, Simone              JR   West Track Club               20:28.392
  173 (127) Gallegos, Victoria           FR   Chicks With Kicks             20:28.445
        174 Ankrum, Summer               JR   Una-greenway                  20:28.987
  175 (128) Twaddell, Erin               SR   Warrior Track Club 2          20:29.023
        176 Lundberg, Kristen            FR   Una-hope Huskies              20:29.716
  177 (129) Green, Kaila                 FR   Colorado Rage                 20:29.730
  178 (130) Lenzini, Jenneah             SO   Courser Xc                    20:29.780
  179 (131) Burrous, Anna                SO   Lady Nighthawks Xc            20:30.682
  180 (132) Pollack, Stacey              SO   Abq Xc                        20:32.783
  181 (133) Clarkson, Corinne            FR   Red Mtn Running Club          20:32.788
        182 Miner, Kelsey                SR   Una-lyons                     20:33.332
  183 (134) Uresk, Michaela              SR   Davis Xc Club 2               20:33.547
  184 (135) Zibrat, Melanie              SR   Lady Nighthawks Xc            20:35.195
  185 (136) Haller, Andrea               SR   Buena Stallions 1             20:35.580
        186 Anderson, Christie Mae       FR   Una-hotchkiss                 20:35.821
  187 (137) Tarde, Nicki                 JR   Trail Running Club            20:36.646
  188 (138) Hart, Mia                    JR   Pine View Xc Club             20:36.991
  189 (139) Kreiser, Sarah               JR   Soaring Hawks                 20:37.161
  190 (140) Strong, Kasha                JR   Thornton Xc                   20:37.537
  191 (141) Jorgensen, Malacie           JR   Bruin Cross Country 2         20:37.814
  192 (142) Murray, Megan                JR   Frontier Academy Speed Te     20:37.882
  193 (143) Atwood, Lizzie               FR   Colorado Rage                 20:38.245
  194 (144) Hazine, Ali                  SR   Jags Xc Club                  20:38.441
        195 Schulte, Rebecca             FR   Fort Collins Cross Countr     20:38.509
  196 (145) Soliz, Monica                JR   Mingus Track Club             20:38.537
  197 (146) Lebario, Victoria            SO   Chicks With Kicks             20:38.832
  198 (147) Baker, Alisa                 SR   Timpanogos 2                  20:39.976
        199 Abunaja, Michelle            JR   Thunder Running 1             20:40.071
  200 (148) Reyes, Mayra                 JR   R4k                           20:40.123
  201 (149) Kohrs, Aston                 FR   Trail Running Club            20:40.567
  202 (150) Gehl, Sienna                 JR   Mingus Track Club             20:41.224
        203 Bowers, Emma                 SO   Run Flagstaff 2               20:42.742
        204 Lucas, Maria                 SR   Una-blue Ridge                20:43.023
  205 (151) Simpson, Ashley              SR   Lady Nighthawks Xc            20:43.212
        206 Moore, Maddie                JR   Una-boulder                   20:43.279
        207 Villalba, Ashley             SR   Una-bobcat                    20:44.280
        208 Barella, Elaine              JR   Una-warrior Express           20:45.689
        209 Baker, Terri                 SR   Una-cacus Shadows Xc          20:46.660
  210 (152) Toland, Arianna              FR   Courser Xc                    20:47.484
        211 Shutkowski, Sydney           SO   Thunder Running 1             20:48.199
  212 (153) Gelzer, Hailey               JR   Cheyenne Mountain D12 Run     20:49.016
  213 (154) Wermer, Anna                 JR   Los Alamos Cross Country      20:49.690
  214 (155) Billy, Kaitlin               JR   Nahongvita                    20:50.422
        215 Yazzie, Deriann              SR   Una-chinle                    20:50.466
        216 Petersen, Erica              SO   Una-warrior Express           20:51.335
  217 (156) Johnson, Rachel              SO   Chicks With Kicks             20:51.634
  218 (157) Fuchs, Daisy                 FR   Louisville Xc                 20:52.636
        219 Santora, Emily               JR   Una-basha                     20:54.135
        220 Goldsberry, Madison          FR   Una-eagles Xc Club            20:55.342
  221 (158) Abboud, Katie                SO   Broomfield County Xc Club     20:55.380
  222 (159) Swanson, Sady                SR   Warrior Track Club 2          20:55.935
        223 Nichols, Alexis              FR   Una-chandler                  20:56.127
        224 Allen, Kaila                 SR   Una-thunderbird Track Clu     20:57.125
        225 Czerwinski, Emma             JR   Una-coronado                  20:58.205
  226 (160) Hopwood, Emily               FR   West Track Club               20:58.608
  227 (161) Wall, Zoe                    SO   Trail Running Club            20:59.018
  228 (162) Garfias, Sofie               FR   Red Mtn Running Club          20:59.131
  229 (163) Doyle, Sydney                FR   Trail Running Club            20:59.185
  230 (164) Lyon, Jamie                  FR   Louisville Xc                 20:59.713
  231 (165) Williams, Kendall            FR   Red Mtn Running Club          20:59.747
        232 Amesquita, Alexis            JR   El Mirage                     20:59.921
        233 Gaylord, Hannah              SO   Una-battle Mountain          21:00.051
  234 (166) Meyer, Alicia                SR   Team Phoenix                  21:00.477
  235 (167) Mcculley, Lauren             SO   Dakota Xc Club 2              21:00.561
        236 Spitz, Josie                 FR   Una-berthoud                  21:01.213
  237 (168) Fleischer, Chloe             SO   Desert Hills Running Club     21:01.366
        238 Peterson, Mayia              SO   Fort Collins Cross Countr     21:01.476
        239 Painter, Hannah              SO   Run Flagstaff 1               21:02.306
  240 (169) Vail, Andrea                 JR   Dakota Xc Club 1              21:02.904
  241 (170) Lendzioszek, Sarah           SR   Courser Xc                    21:03.062
        242 Mccloskey, Briana            SR   Una-salpointe Catholic        21:03.149
  243 (171) Basham, Mckenna              SR   Rmhs Distance Project         21:03.868
        244 Keller, Aliesha              SO   Una-all Tigers                21:05.594
        245 Rosen, Nicole                SO   Warrior Track Club 1          21:06.070
  246 (172) Richardson, Natasha          SR   Nahongvita                    21:06.658
        247 Gage, Taylor                 SR   Una-sedona Red Rock           21:07.042
  248 (173) Rose, Alexa                  SO   Frontier Academy Speed Te     21:07.271
        249 Lee, Shelby                  SR   Una-navajo Pine,navajo Nm     21:08.727
  250 (174) Boyer, Taylor                JR   Pine View Xc Club             21:08.785
  251 (175) Napierkowski, Eva            FR   Tigers                        21:08.866
  252 (176) Moyer, Margie                SO   Arizona Quikfire              21:09.032
  253 (177) Cisneros, Kayla              SO   Falcons                       21:11.094
  254 (178) Mccallum, Brenna             FR   Mingus Track Club             21:11.512
        255 Barton, Aubrey               SR   Una-all Tigers                21:12.669
  256 (179) Stazick, Casey               SO   Rcxc                          21:13.155
  257 (180) Ganuelas, Ally               SO   Lady Nighthawks Xc            21:14.266
        258 Sohn, Lisa                   JR   Una-rmhs Distance Project     21:14.547
  259 (181) Montgomery, Mc               SR   Dakota Xc Club 1              21:14.961
        260 Gallogly, Mariah             FR   Warrior Track Club 1          21:15.338
        261 Maldonado, Chrisselda        JR   Una-hobbs                     21:15.595
  262 (182) Langfield, Shannon           FR   Tigers                        21:16.056
  263 (183) Butler-moore, Haley          JR   Los Alamos Cross Country      21:17.034
  264 (184) Fuller, Marcy                SR   Timpanogos 2                  21:18.859
  265 (185) Stokes, Emma                 FR   Tigers                        21:19.338
  266 (186) Valencia, Marielena          SO   Rich River Ac                 21:20.254
  267 (187) Davis, Laurel                FR   Dakota Xc Club 2              21:20.371
  268 (188) Hills, Dominique             SO   Storm Xc Club                 21:20.386
        269 Castillo, Joaquina           SR   Run Flagstaff 2               21:20.397
  270 (189) Mora, Nyssa                  JR   Thornton Xc                   21:21.234
        271 Winder, Savannah             SO   Timpanogos                    21:21.947
  272 (190) Urueta, Anissa               SO   Mingus Track Club             21:22.296
        273 Martinez, Alex               FR   Una-thunderbird Track Clu     21:22.803
        274 Dissly, Laura                JR   Una-boulder                   21:22.881
  275 (191) Paulk, Monica                SO   Cheyenne Mountain D12 Run     21:22.936
  276 (192) Arnold, Mandy                SO   Rmhs Distance Project         21:24.069
  277 (193) Gutierrez, Jennifer          FR   Queen Creek                   21:25.667
  278 (194) Alvarez, Daniela             SR   Rich River Ac                 21:26.465
  279 (195) Camper, Alyssa               FR   Vista Grande Speed Devils     21:26.848
  280 (196) Clarke, Rachel               SO   Mountian View Lions Xc Cl     21:26.916
  281 (197) Volpe, Brianna               JR   Mountian View Lions Xc Cl     21:26.953
  282 (198) Hancock, Kiley               SO   Mountian View Lions Xc Cl     21:26.984
  283 (199) Perry, Julia                 FR   Bonneville Cross Country      21:27.269
        284 Pierson, Carly               SR   Una-animas                    21:28.215
        285 Haigh, Allix                 JR   Una-hope Huskies              21:29.681
  286 (200) Johnson, Becky               FR   Dakota Xc Club 2              21:30.189
  287 (201) Stewart, Taylor              JR   Desert Hills Running Club     21:31.026
  288 (202) Argyle, Shaylee              SR   Davis Xc Club 2               21:31.475
  289 (203) Mercure, Ashley              JR   Colorado Rage                 21:33.150
  290 (204) Lunt, Liz                    JR   Pine View Xc Club             21:37.098
  291 (205) Kolenbrander, Abby           JR   Thornton Xc                   21:39.789
        292 Townsend, Mia                SR   Una-chandler                  21:41.013
        293 Brooks, Hannah               SO   Run Flagstaff 2               21:41.462
  294 (206) Arvizu, Edith                JR   Rich River Ac                 21:42.486
  295 (207) Vega, Emily                  SO   Rich River Ac                 21:43.877
  296 (208) Gonzales, Samantha           FR   Running Chupacabras           21:45.044
  297 (209) Bello, Amy                   JR   Chicks With Kicks             21:46.166
  298 (210) Brinklow, Kelsie             SO   West Track Club               21:46.239
        299 Gallemore, Amy               SR   Una-durango                   21:46.874
        300 Foster, Caroline             SO   Una-mountain View Xc Club     21:47.188
  301 (211) Lucero, Anne                 JR   Soaring Hawks                 21:47.738
  302 (212) Bartlett, Caroline           SR   Louisville Xc                 21:48.073
        303 Cone, Madelaine              FR   Una-wasatch Valley Runnin     21:48.178
  304 (213) Perez, Rachel                JR   R4k                           21:48.184
  305 (214) Heitmeyer, Sarah             JR   Red Mtn Running Club          21:49.917
        306 Johnson, Sophie              SO   Thunder Running 1             21:51.463
  307 (215) Aden, Claire                 FR   Dakota Xc Club 2              21:52.949
  308 (216) Rasmuson, Ella               SO   Frontier Academy Speed Te     21:54.743
  309 (217) Gutierrez, Doris             SR   Rich River Ac                 21:55.832
        310 Jim, Shelby                  SR   Una-monument Valley, Ariz     21:55.903
        311 Brennan, Ana                 SO   Una-team Phoenix              21:56.602
  312 (218) Ortega, Maria                SR   Abq Xc                        21:57.149
  313 (219) Arcuri, Jordyn               JR   Courser Xc                    21:57.406
        314 Gruidel, Alden               FR   Una-louisville Xc             21:57.947
  315 (220) Gillespie, Kaelie            SO   Pine View Xc Club             21:58.217
  316 (221) Lopez, Daisy                 FR   Chicks With Kicks             21:59.842
  317 (222) Harmon, Rachel               SR   Bruin Cross Country 2         22:02.598
  318 (223) Kogan, Jamey                 FR   Buena Stallions 1             22:04.330
  319 (224) Smidt, Abigail               SO   Colorado Rage                 22:04.782
  320 (225) Hocken, Jessica              SR   Dm Wolves 1                   22:07.167
  321 (226) Jacoby, Megan                JR   Jags Xc Club                  22:07.777
  322 (227) Mower, Brooke                SR   Dm Wolves 1                   22:07.999
        323 Bigthumb, Tanisha            JR   Una-mysterious Wolves         22:08.347
        324 Bilello, Sophia              FR   Warrior Track Club 1          22:09.621
  325 (228) Edholm, Lauren               SR   Bruin Cross Country 2         22:11.660
  326 (229) Haller, Casey                FR   Buena Stallions 1             22:14.728
        327 Guiza, Amber                 SO   El Mirage                     22:15.521
  328 (230) Patterson, Sarah             SO   R4k                           22:18.793
        329 Bray, Amie                   JR   Una-university                22:19.825
  330 (231) Nava, Alejandra              SR   Chicks With Kicks             22:22.533
  331 (232) Ruffo, Antonia               FR   Buena Stallions 3             22:23.548
        332 Thomas, Miranda              SR   Timpanogos                    22:24.877
  333 (233) Wayment, Sabrina             JR   Bonneville Cross Country      22:25.247
  334 (234) Kogan, Shelbey               FR   Buena Stallions 3             22:25.559
  335 (235) Meredith, Mariah             SO   Falcons                       22:28.653
        336 Young, Alyson                SR   Timpanogos                    22:32.086
  337 (236) Juanico, Charlene            FR   Running Chupacabras           22:32.679
        338 Hanley, Katelynn             JR   Una-greenway                  22:33.661
        339 Cunnington, Regan            SR   Thunder Running 2             22:33.671
        340 Elder, Chloe                 JR   Una-trail Running Club        22:35.667
  341 (237) Leavitt, Staci               JR   Desert Hills Running Club     22:36.264
  342 (238) Gomez, Alyssa                FR   Queen Creek                   22:36.916
  343 (239) Roberts, Alayna              SO   Buena Stallions 3             22:37.091
  344 (240) Dieffenbach, Jesse           SR   Dm Wolves 1                   22:37.797
        345 Romero, Gabby                FR   Una-running Chupacabras       22:39.293
        346 Thomas, Shauri               FR   Una-sandra Day Oconnor        22:39.829
  347 (241) Root, Emily                  FR   Frontier Academy Speed Te     22:40.447
        348 Rushing, Megan               FR   Una-east                      22:40.769
        349 Furseth, Jordan              FR   Thunder Running 2             22:42.641
  350 (242) Chavarria, Alex              FR   Los Alamos Cross Country      22:43.515
        351 Hackett, Charlotte           FR   Una-centennial                22:46.740
        352 Deaton, Elizabeth            JR   Una-cienega                   22:46.852
  353 (243) Sherod, Rebecca              JR   Buena Stallions 3             22:48.509
        354 Belden, Shania               JR   Una-mountain View Xc Club     22:51.153
        355 Rollstin, Jessie             JR   Una-mountain View Xc Club     22:51.190
  356 (244) Giner, Sereena               JR   Arizona Quikfire              22:53.792
        357 Webber, Jane                 FR   Una-cheyenne Mountain D12     22:54.989
  358 (245) Sturges, Megan               SR   Falcons                       22:55.013
  359 (246) Finch, Megan                 FR   Pine View Xc Club             22:55.753
  360 (247) Campbell, Hannah             SO   Soaring Hawks                 22:56.338
        361 Beard, Kailtyn               SR   Bruin Cross Country 1         22:56.839
        362 Sanchez, Elena               SO   Una-volcano Vista             22:57.099
  363 (248) Allen, Riley                 JR   Vista Grande Speed Devils     22:58.562
  364 (249) Eubanks, Amanda              SO   Courser Xc                    22:59.977
  365 (250) Saffo, Brittany              SR   Buena Stallions 1             23:00.608
  366 (251) Graham, Sariah               JR   Soaring Hawks                 23:00.686
  367 (252) Gonzales, Laressa            JR   Vista Grande Speed Devils     23:00.868
  368 (253) Mccollum, Kyley              SO   Arizona Quikfire              23:01.155
        369 Davis, Elyssa                SO   Thunder Running 2             23:02.155
  370 (254) Delannoy, Tanner             SR   Dm Wolves 2                   23:02.438
  371 (255) Becenti, Shannon             SR   Running Chupacabras           23:05.563
        372 Lorenzen, Aubree             FR   Una-bayfield                  23:09.014
        373 Roylance, Riley              SO   Una-wasatch Valley Runnin     23:12.649
  374 (256) Pontius, Molly               SO   Trail Running Club            23:13.358
  375 (257) Winsten, Corinne             SO   Arizona Quikfire              23:14.287
        376 Welty, Kate                  JR   Una-team Phoenix              23:17.855
  377 (258) Cordova, Celina              SR   Running Chupacabras           23:18.080
        378 Richardson, Elise            JR   Thunder Running 1             23:22.927
  379 (259) Martinez, Laura              **   Running Chupacabras           23:23.713
  380 (260) Vasquez, Nicole              SR   Courser Xc                    23:23.720
        381 Perry, Ashlyn                SR   Timpanogos                    23:25.200
  382 (261) Sharps, Holly                SR   Dakota Xc Club 2              23:25.563
        383 Resendiz, Edith              SO   El Mirage                     23:26.867
  384 (262) Monreal, Maryhelen           JR   Colorado Rage                 23:27.192
  385 (263) Shafe, Marissa               SO   Queen Creek                   23:27.487
  386 (264) Zelazny, Jennifer            SO   Buena Stallions 1             23:28.799
        387 Harward, Sydney              SO   Bruin Cross Country 1         23:28.814
        388 Barendrick, Sydney           SO   Thunder Running 2             23:29.353
        389 Luque, Katherine             SO   Bruin Cross Country 1         23:30.264
  390 (265) Bowman, Katie                JR   Los Alamos Cross Country      23:32.751
  391 (266) Bilvado, Maya                JR   R4k                           23:38.340
        392 Tsosie, Ramona               SO   Una-mysterious Wolves         23:39.104
  393 (267) Kennison, Erin               FR   Los Alamos Cross Country      23:41.564
  394 (268) Hill, Morgan                 SR   Bonneville Cross Country      23:42.645
  395 (269) Cahill, Colleen              JR   Dm Wolves 1                   23:42.867
        396 Begaye, Vanessa              SO   Una-mysterious Wolves         23:44.188
        397 Bondy, Taylor                JR   Una-arizona Quikfire          23:45.276
  398 (270) Murdock, Tessa               FR   Soaring Hawks                 23:51.573
  399 (271) Sena, Elise                  JR   Abq Xc                        23:51.653
  400 (272) Weiler, Brooke               SO   Jags Xc Club                  23:57.108
  401 (273) Flores-alvarez, Ilyanna      JR   Mountian View Lions Xc Cl     23:59.257
        402 Flores, Phylicia             SO   Una-mysterious Wolves         23:59.371
  403 (274) Pedersen, Madison            JR   Mountian View Lions Xc Cl     24:01.151
        404 Allen, Jenna                 JR   Una-thunderbird Track Clu     24:01.316
  405 (275) Naranjo, Jade                SO   Vista Grande Speed Devils     24:03.990
  406 (276) Williams, Hannah             SO   Falcons                       24:05.581
  407 (277) Laird, Breanna               JR   Buena Stallions 1             24:06.970
  408 (278) Mott, Megan                  JR   Bonneville Cross Country      24:07.881
  409 (279) Riordan, Katie               FR   Dm Wolves 2                   24:08.314
  410 (280) Tobin, Rebecca               JR   Falcons                       24:13.646
        411 Sarazen, Lindsey             SO   Warrior Track Club 1          24:16.035
  412 (281) Burton, Madi                 JR   Bonneville Cross Country      24:18.033
        413 Reis, Georgia                FR   Una-louisville Xc             24:18.128
        414 Martin, Breana               SR   Una-sandia                    24:25.397
        415 Green, Mikayla               JR   Thunder Running 2             24:26.394
        416 Fielding, Jasmine            SO   Una-all Tigers                24:35.417
  417 (282) Sieler, Katie                SR   Buena Stallions 3             24:36.608
  418 (283) Grebesic, Jessica            JR   Abq Xc                        24:37.746
  419 (284) Deason, Gabby                SO   Jags Xc Club                  24:41.839
  420 (285) Boyce, Allison               FR   Dm Wolves 2                   24:47.938
  421 (286) Golzio, Ash-leigh            SR   Dm Wolves 1                   24:49.292
  422 (287) Mehlin, Becky                JR   Los Alamos Cross Country      24:53.121
  423 (288) Mckinnon, Brenna             JR   Buena Stallions 3             24:54.753
  424 (289) Martinelli, Michela          SR   Frontier Academy Speed Te     25:03.732
  425 (290) Obrien, Aiofe                FR   Dm Wolves 2                   25:08.271
        426 Wellborn, Alex               SO   Buena Stallions 3             25:12.860
        427 Defeo, Beth                  SO   Una-colorado Rage             25:13.893
        428 Vanorman, Maddy              JR   Una-bonneville Cross Coun     25:18.066
  429 (291) Peterson, Ashleigh           SO   Thornton Xc                   25:19.600
  430 (292) Bilvado, Emma                FR   R4k                           25:20.926
  431 (293) Honnell, Miranda             SR   Los Alamos Cross Country      25:27.723
        432 Bell, Katie                  JR   Una-arizona Quikfire          25:39.418
        433 Maller, Madeline             SR   Una-cienega                   25:45.577
        434 Nollette, Morgan             **   Una-cacus Shadows Xc          25:52.288
        435 Kirkham, Kaleigh             JR   Bruin Cross Country 1         25:55.869
  436 (294) Zienka, Nicole               SR   Mingus Track Club             26:04.821
  437 (295) Fugate, Lauren               FR   Los Alamos Cross Country      26:51.319
        438 Smith, Chelsea               SR   Una-sandia                    26:59.614
        439 Brice, Madi                  JR   Soaring Hawks                 27:10.655
  440 (296) Obrien, Roisin               SR   Dm Wolves 2                   27:15.951
        441 Koliboski, Kendall           SR   Una-seton Catholic Prepar     27:39.414
  442 (297) Fischer, Melissa             SO   Buena Stallions 3             28:46.428
  443 (298) Fernandez, Dieondra          SO   Vista Grande Speed Devils     30:38.020





Boys Championship Team Standings

1 American Fork XC Boys Champion      36   1:16:11.795
   4 Brayden MCLELLAND 15:03.617  5 Connor MCMILLAN 15:09.319  6 Tyson GREEN 15:11.493
   9 Zac JACKLIN 15:21.824  12 Caleb THOMPSON 15:25.542
   (35) Spencer HERZOG 15:42.891  (55) Tyler BELL 15:59.610
 

2 Davis XC Club Boys Championshi     163   1:18:08.146
   7 Alex HEDQUIST 15:17.156  15 Brayden CROMAR 15:27.267  19 Skylar WILLIAMS 15:31.154
   32 Preston JOHNSON 15:41.889  90 Sam HAWS 16:10.680
   (102) Jackson SAGERS 16:16.859

3 Los Alamos Cross Country Club      215   1:19:11.315
   39 Sean REARDON 15:47.795  40 Colin HEMEZ 15:48.328  41 Nick HILL 15:49.605
   46 Orion STAPLES 15:52.531  49 Zak KENNISON 15:53.056
   (100) Mike WALKER 16:16.372  (164) Aaron BAO 16:49.306
 

4 Herriman XC Boys Championship      215   1:18:46.085
   10 Chuk MITCHELL 15:23.990  11 Rory LINKLETTER 15:24.726  23 Connor JONES 15:36.967
   70 Jesse JORGENSEN 16:03.713  101 Jesse DRURY 16:16.689
   (106) Calvin HOWELL 16:18.305  (112) Mckay SHARP 16:21.411
 

5 STORM XC Club Boys Championshi     224   1:18:32.625
   1 Luis MARTINEZ 14:54.365  13 Aaron FLORES 15:26.821  42 Preston PANANA 15:51.182
   64 Matt SMITH 16:02.649  104 Dustin ENYEART 16:17.608
   (126) Jared MAYORAL 16:27.282  (133) Chris GUERRA 16:31.521
 

6 Vista Nation XC Boys Champions     246   1:19:13.220
   14 Andrew WALTON 15:27.192  20 Connor WEAVER 15:31.703  58 Eric STEINER 16:00.210
   63 Seth PARKER 16:02.473  91 Stephen GEISLER 16:11.642
   (97) Noel WAGNER 16:14.821  (107) Blake GRAF 16:18.772
 

7 Bruin Cross Country Boys Champ     265   1:19:36.313
   36 Jaydn ASAY 15:44.283  43 Ethan NIELSEN 15:51.698  47 Gordon KING 15:52.573
   57 Samuel SORENSON 15:59.727  82 Trevor PATTEN 16:08.032
   (165) Alex BROWN 16:49.751  (179) Brandon HATCH 17:02.791
 

8 Knights Track Club Boys Champi     289   1:19:44.018
   26 Kyle LUND 15:38.483  38 Richard SANCHEZ 15:46.340  60 Cory MUNSCH 16:01.723
   72 Tim BROWN 16:04.197  93 Bridger TOMLIN 16:13.275
   (129) Zach SWENSON 16:30.285  (214) Reed (hal) SCHULTZ 18:01.386
 

9 Bonneville Cross Country Club      305   1:19:33.820
   16 Cade PERRY 15:28.528  25 Jared SEACHRIS 15:38.188  27 Colby MYERS 15:38.794
   110 Justin CYPERS 16:19.944  127 Brian JASPER 16:28.366
   (137) Andrew PENMAN 16:33.101  (173) Jesse MOTT 16:55.360
 

10 All Tigers Boys Championship       314   1:19:24.625
   2 Jordan CROSS 14:58.439  30 Michael BUCKLEY 15:39.769  61 Carson GARNER 16:02.046
   75 Justin SHEETS 16:05.981  146 Jake MATHEWSON 16:38.390
   (160) Harrson GODFREY 16:47.991  (199) Jeremiah ROBINSON 17:27.923
 

11 Rich River AC Boys Championshi     345   1:20:09.731
   37 Rob CONTRERAS 15:45.071  48 Ben NORIEGA 15:52.905  73 Oscar AMAYA 16:05.408
   89 Braulio LOPEZ 16:10.603  98 Lee JONES 16:15.744
   (187) Jose GUTIERREZ 17:10.484  (189) Max BOJORQUEZ 17:13.781
 

12 Cheyenne Mountain D12 Running      405   1:20:40.777
   29 Joshua FOWLER 15:39.204  52 Zach KUZMA 15:55.260  62 Ben FOX 16:02.152
   92 Tristan PELTO 16:12.798  170 Tristan MYERS 16:51.363
   (174) Alex BAER 16:57.292  (201) Rafael DARRAS 17:29.816
 

13 Riverton XC Club (UT) Boys Cha     408   1:20:42.340
   50 Clay LAMBOURNE 15:53.305  54 Brady EARLEY 15:57.242  77 Samuel GARRARD 16:06.721
   95 Samuel COLMAN 16:13.889  132 Michael BLUTH 16:31.183
   (140) Parker HOWELL 16:34.080  (162) Isaac ROBERTSON 16:49.004
 

14 TM Colorado Boys Championship      420   1:20:30.895
   8 Bailey ROTH 15:18.949  44 Dan EGGER 15:52.101  118 Andres PETRUCCI LUNA 16:24.383
   119 Schuyler VANDERSLUIS 16:24.542  131 John BOOTON 16:30.920
   (141) Stefan RODRIGUEZ 16:34.294

15 Wasatch Valley Running Club Bo     427   1:20:47.894
   31 Jeremy WILLEY 15:41.607  45 Brian PROBST 15:52.501  68 Josh COLLINS 16:03.306
   136 Fischer HEIMBURGER 16:31.937  147 Hunter LUNDSKOG 16:38.543
   (151) Griffen HARMON 16:42.378

16 Eagles XC Club Boys Championsh     457   1:20:51.541
   17 Daniel LARA 15:29.136  84 Kaleb SIMINGTON 16:08.742  115 Jarrett THOLLOT 16:23.652
   117 Daniel BLOOM 16:24.230  124 Evan RUDOLPH 16:25.781
   (209) Brian DEVRIES 17:46.767  (224) Jeremy KREUTZ 18:47.262
 

17 Thornton XC Boys Championship      483   1:21:17.692
   69 Jose GARCIA 16:03.410  76 Sean PAIZ 16:06.380  86 Joshua JOSEPH 16:08.921
   99 Mario VIELMA 16:16.144  153 Roger RODRIGUEZ-PEREZ 16:42.837
   (181) Juan VILLALVAZO 17:03.616  (194) Nikola DENEV 17:18.006
 

18 Gulo Gulo Track Club Boys Cham     486   1:21:15.809
   53 James KADOLPH 15:55.534  80 Dominic COMPOZ 16:07.269  103 Travis ANDERSON 16:17.406
   120 Bryce RICH 16:24.875  130 Matt KADE 16:30.725
   (202) Rummler STEVEN 17:32.835  (216) Ryan KWIATKOWSKI 18:04.059
 

19 Fort Collins Cross Country Clu     487   1:21:19.713
   56 Colin GRUEBER 15:59.611  74 Nick KELLER 16:05.842  105 Mazin MOHAMED 16:18.093
   109 Seth KNIGHTON 16:19.801  143 Duane SANTISTEVAN 16:36.366
   (152) Rory SCHULTE 16:42.830  (171) Ben ERVIN 16:51.993
 

20 Running Chupacabras Boys Champ     493   1:21:18.084
   24 Ryan BETTY 15:37.650  28 Preston CHARLIE 15:39.080  116 Michael GOKE 16:24.048
   157 Abran RAMOS 16:46.679  168 Fernando LUCERO 16:50.627
   (185) Caleb EPPES 17:09.209  (191) Josh PYEATT 17:15.371
 

21 Timpanogos Boys Championship       505   1:20:48.889
   3 Jake HESLINGTON 14:58.824  108 Mckay MACE 16:19.560  122 Zane PEDERSON 16:25.221
   128 Taylor LIDDELL 16:28.703  144 Ian BERLIN 16:36.581
   (159) Chase JACKMAN 16:47.373  (161) Ammon NIMMER 16:48.071
 

22 ABQ XC Boys Championship           515   1:21:33.067
   65 Blaise MARINER 16:02.815  66 Kevin WYSS 16:02.816  87 Ryan LESANSEE 16:09.020
   148 Jorge OTERO 16:39.064  149 Carlos CDE BACA 16:39.352
   (150) Aric KEDGE 16:40.089  (192) Kyle CARROZZA 17:16.356
 

23 Warrior Express Boys Champions     519   1:21:30.814
   33 Danny VAVRIK 15:41.925  71 Louie HOOD 16:03.761  121 John JOHANNSEN 16:25.108
   139 Nick PETERSEN 16:33.961  155 Dominic BREVIG 16:46.059
   (163) Nick MOORE 16:49.199  (213) Chris RETZLAFF 17:54.100
 

24 Thunder Running Club Boys Cham     528   1:21:31.952
   79 Ryan DYKSTRA 16:07.028  88 Jacob WALIMAA 16:09.704  113 Ryan SMITH 16:22.676
   123 Zach SMITH 16:25.493  125 Tyler BONEBRIGHT 16:27.051
   (154) Xavier ESPARZA 16:43.611  (172) Alec HOYT 16:54.842
 

25 Desert Hills Running Club Boys     538   1:21:42.649
   59 Kristopher HANSEN 16:01.625  96 Joshua MCPHIE 16:14.613  111 Brigham WHITNEY 16:21.112
   134 Joshua THATCHER 16:31.742  138 Benjamin POWELL 16:33.557
   (156) Jaren ASHBY 16:46.416  (182) Joshua SIGG 17:04.419
 

26 Dakota XC Club Boys Championsh     541   1:21:39.829
   22 Carson HUME 15:36.138  81 Ryan CUTTER 16:07.853  135 Blake CUTTER 16:31.817
   145 Bradley CARNEY 16:36.768  158 Cameron MATTSON 16:47.253
   (178) Austin ARD 16:59.995  (211) Chris KING 17:49.253
 

27 C-Men Boys Championship            640   1:22:37.177
   67 Jackson CARTER 16:02.980  85 Dajour BRAXTON 16:08.920  142 George ESPINO 16:34.938
   169 Tyler GILES 16:50.842  177 Wyatt MORRIS 16:59.497
   (183) Spencer DAY 17:05.143  (203) Justin GALAVIZ 17:33.825
 

28 Soaring Hawks Boys Championshi     715   1:24:02.554
   51 Logan WOOLF 15:53.337  94 Weston JONES 16:13.596  167 Josh VAN ALLEN 16:50.509
   198 Logan JONES 17:27.005  205 Brandon NIELSEN 17:38.107
   (207) Carlin RESENDEZ 17:43.193  (219) Ben BRADY 18:14.113
 

29 Jags XC Club Boys Championship     725   1:23:55.521
   78 Jake PRICKETT 16:06.973  83 Alex NOVA 16:08.535  180 Austin GALEAZZO 17:03.094
   188 Aron KIRKENDOLL 17:11.640  196 Luke MEYER 17:25.279
   (215) Jeremy KNORR 18:03.049  (225) Cameron FEIFER 18:49.134
 

30 Aztec CC Boys Championship         795   1:24:56.426
   21 Ryasn NORMAND 15:33.801  176 Blake FISCHER 16:58.779  193 Patrick CULLINGS 17:17.590
   195 Nick CREASMAN 17:18.773  210 Lukas YKEMA 17:47.483
   (212) Andrew TRUSWELL 17:50.576

31 Arizona Quikfire Boys Champion     817   1:26:10.510
   18 Ryan SILVA 15:31.153  175 Brandon DORR 16:57.804  186 Paul HEIN 17:09.663
   217 Brayden LOFGREEN 18:06.393  221 Sam WINSTEN 18:25.497
   (223) Alex LEHMAN 18:41.129  (226) Ahmed MOHAMED 19:01.556
 

32 Warrior Track Club Boys Champi     864   1:26:59.996
   34 Chandler REID 15:42.294  184 Tyler MENGER 17:05.287  208 Jr PYNE 17:43.794
   218 Sam PATZER 18:07.390  220 Sam MCCALLUM 18:21.231
   (222) Ben PATZER 18:35.008  (227) John GARRELS 19:03.598
 

33 Saguaro AC Boys Championship       867   1:25:22.792
   114 Alex STEVENS 16:23.400  166 Juan CORTES 16:49.752  190 Wil GILBREATH 17:14.620
   197 Jake WYNN 17:25.616  200 Fox STONE 17:29.404
   (204) Alex LAWSON 17:34.483  (206) Hayden CULLINS 17:42.576
 




Girls Championship Team Standings

1 Davis XC Club Girls Championsh      94   1:30:28.690
   3 Shea MARTINEZ 17:34.681  4 Ellie CHILD 17:36.678  26 Taylor COX 18:21.581
   30 Kenzie WEIR 18:27.571  31 Kami DIXON 18:28.179
   (41) Joanna BOYD 18:38.852  (68) Mikell WOOD 19:04.359
 

2 Fort Collins Cross Country Clu     104   1:31:00.697
   6 Erin HOOKER 17:45.839  11 Devynn MILLER 17:56.102  24 Kari VAN ZYL 18:20.646
   29 Audre OWEIMRIN 18:26.771  34 Heather HOLT 18:31.339
   (37) Kiri MICHELL 18:32.925  (99) Sherena GUILD 19:31.113
 

3 Altitude Girls Championship        107   1:30:37.730
   1 Heather BATES 17:18.697  18 Katherine SERED 18:10.070  19 Gabrielle SERED 18:10.083
   21 Kaleigh KROEKER 18:14.057  48 Veronica CARRIEDO 18:44.823
   (148) Madelyn BARON 20:50.769

4 Team Phoenix Girls Championshi     131   1:31:17.814
   5 Sarah FAKLER 17:38.839  13 Shelby BROWN 17:57.925  25 Samantha MATTICE 18:21.580
   36 Sierra BROWN 18:32.174  52 Julianne VICE 18:47.296
   (55) Jane MILLER 18:50.234  (81) Mckenna GAFFNEY 19:09.313
 

5 Park City XC Girls Championshi     146   1:31:26.403
   8 Annie ORR 17:46.811  9 Alisse WALKER 17:52.011  16 Alyssa SNYDER 18:07.199
   28 Sophie MCDONALD 18:25.164  85 Emily SCHMITT 19:15.218
   (129) Leah LANGE 20:09.212  (150) Ellanore BRUTON 20:53.577
 

6 All Tigers Girls Championship      220   1:33:13.647
   15 Sarah FEENY 18:06.634  39 Hannah ALLRED 18:35.531  51 Melissa GARRETT 18:45.384
   54 Jessica SAMS 18:48.248  61 Maranda GARRETT 18:57.850
   (89) Lydia TROTTER 19:23.007  (149) Courtney PETERSON 20:52.591
 

7 Louisville XC Girls Championsh     230   1:33:24.994
   17 Kaitlyn BENNER 18:09.236  23 Claire GREEN 18:19.443  44 Elissa MANN 18:41.610
   64 Karina MANN 19:02.185  82 Taylor FLOMING 19:12.520
   (97) Ashley LITOFF 19:30.542  (111) Alyssa REESE 19:38.805
 

8 Pikes Peak Girls Championship      230   1:33:08.211
   10 Megan BRUNETTE 17:55.522  12 Lauren HAMILTON 17:56.813  49 Maddie MULLEN 18:44.983
   65 Hannah WILLIAMS 19:02.715  94 Megan PERCY 19:28.178
   (106) Brittany DROOGSMA 19:34.502  (107) Brianne HOGLIN 19:35.102
 

9 American Fork XC Girls Champio     233   1:33:28.365
   20 Emily ORTON 18:12.496  35 Sophie BAIRD 18:31.644  50 Maddie BENCH 18:45.339
   58 Makayla STEPP 18:53.253  70 Diane LEACH 19:05.633
   (100) Lexie GREEN 19:31.379  (109) Katie CORNELL 19:35.213
 

10 Top of Utah Girls Championship     243   1:33:28.340
   14 Miranda OVERY 17:58.988  22 Tori PARKINSON 18:15.312  57 Brookayla NELSON 18:53.146
   63 Kiana MOON 19:00.978  87 Kacie LABRUM 19:19.916
   (91) Elizabeth COOK 19:23.419  (125) Madison COOK 19:59.844
 

11 Vista Nation XC Girls Champion     261   1:33:37.077
   7 Karlee SCHWARTZKOPF 17:46.340  38 Lindsey SMITH 18:33.099  56 Molly REICHER 18:52.679
   74 Delaney FITZSIMMONS 19:07.690  86 Laura LONDONO 19:17.269
   (93) Monica MCGINTY 19:27.053  (118) Ashlee JOHNSON 19:51.926
 

12 Los Alamos Cross Country Club      298   1:34:33.245
   33 Madison FOLEY 18:30.557  42 Jennifer MOODAY 18:40.682  72 Teresa SANDOVAL 19:06.075
   75 Amanda MERCER 19:07.900  76 Mikayla PULLIAM 19:08.031
   (80) Talia DREICER 19:09.172  (83) Nica VASQUEZ 19:12.624
 

13 orem cross country Girls Champ     405   1:35:49.280
   2 Summer HARPER 17:31.083  40 Candace GREENWOOD 18:37.629  114 Sydney JACOBS 19:44.176
   116 Ashley RUNYAN 19:45.294  133 Kelsie BONNETT 20:11.098
   (134) Kate MITCHELL 20:12.544  (139) Alexis MACARTHUR 20:26.462
 

14 Evergreen Cougars Girls Champi     408   1:36:31.695
   45 Caitlin SCHMITT 18:41.872  46 Sam SKOLD 18:42.192  69 Camille MORALES 19:05.360
   108 Jane JENSEN 19:35.161  140 Emily SCHULZE 20:27.110
   (144) Cat MOSS 20:38.403

15 Thunder Running Girls Champion     424   1:36:28.856
   27 Dani JONES 18:24.312  79 Jenna MAACK 19:09.049  96 Alexa FOSTER 19:28.877
   98 Emily SMITH 19:31.042  124 Nicole HICKS 19:55.576
   (138) Natalie KRAFFT 20:25.342  (152) Tessa REINHART 20:56.823
 

16 Battle Mountain X-C Club Girls     450   1:37:09.590
   43 Valerie CONSTIEN 18:41.331  71 Mandy ORTIZ 19:06.064  88 Sydney GAYLORD 19:22.062
   121 Anabel JOHNSON 19:54.873  127 Bridgett COURTOIS 20:05.260
   (156) Jenai DENARDO 21:56.315  (159) Christina SHEARON 22:42.965
 

17 LEHI Girls Championship            451   1:37:31.134
   32 Maddy KAUFFMAN 18:29.292  62 Jackie HEAPS 19:00.748  92 Kenzie DRAPER 19:24.806
   119 Emily ALLEN 19:52.912  146 Nicole SCHARMAN 20:43.376
   (157) Angela BLACKBURN 22:09.087

18 Eagles XC Club Girls Champions     463   1:36:59.595
   73 Megan IRVINE 19:07.570  77 Kendra LARSON 19:08.046  78 Hayley BERG 19:08.773
   112 Kacie KAUFMAN 19:39.688  123 Ellie COLPITTS 19:55.518
   (143) Lauren ANDERSON 20:36.358  (154) Natalie HOWARD 21:07.577
 

19 Trail Running Club Girls Champ     474   1:37:05.966
   47 Kamryn HART 18:43.725  103 Sierra DINGES 19:32.209  104 Ashlee FAUSZ 19:32.666
   105 Claire NOSER 19:33.107  115 Lauren SHUBIN 19:44.259
   (122) Emily WATERS 19:55.081  (141) Emma ATWELL 20:30.476
 

20 ABQ XC Girls Championship          476   1:37:15.281
   67 Erin ARCHIBECK 19:04.356  84 Abigail HUNTER 19:14.063  95 Ellie WYNN 19:28.329
   113 Alex DEAN 19:42.799  117 Morgan FINDLEY 19:45.734
   (132) Meagen TWYEFORT 20:10.819  (142) Mara SHORT 20:33.624
 

21 Albuquerque Eagles Girls Champ     487   1:37:51.649
   53 Cassey AMBERG 18:47.779  60 Chrissey AMBERG 18:57.436  120 Coley NORCROSS 19:53.599
   126 Lia STEPHANOVICH 20:04.794  128 Natalie GORMAN 20:08.041
 

22 Knights Track Club Girls Champ     560   1:39:21.072
   59 Emily BARNES 18:54.069  90 Kelly GILBERT 19:23.195  131 Jessica PIPER 20:10.716
   135 Emma SANCHEZ 20:12.597  145 Margot CLYNE 20:40.495
   (153) Kendall RICHARZ 21:01.625

23 Loveland XC Club Girls Champio     567   1:39:49.386
   66 Kailie HARTMAN 19:03.080  101 Ashlyn BRENT 19:31.618  102 Kristina RITSCHARD 19:31.638
   147 Kayla SMITH 20:48.265  151 Gina GRAINDA 20:54.785
   (155) Marissa GATES 21:15.593  (160) Maddi WILSON 23:01.766
 

24 Baxter Girls Championship          671   1:42:43.742
   110 Hannah WHETZEL 19:36.290  130 Anne-sophie BEAUDOIN 20:09.467  136 Autumn BROWN 20:22.989
   137 Bailey WELLIVER 20:23.032  158 Maya COLLIER 22:11.964
   (161) Becca SANZO 23:13.100




Boys Open Team Standings

1 RCXC 2 Boys Open I                 110   1:21:23.948
   6 Lucas WEST 15:58.073  13 Ej KATSOULAS 16:12.028  14 Jacob BLACKBURN 16:12.145
   35 Connor SKOGLUND 16:27.245  42 Max WILL 16:34.457
   (61) Andy TINLIN 16:46.671  (133) Gabe TAUBER 17:17.312
 

2 orem cross country Boys Open I     117   1:21:21.319
   2 Matt OWENS 15:45.508  9 Kyle BUNKER 16:07.478  12 Austin BIRRELL 16:11.945
   43 Jared BRADSHAW 16:35.726  51 Erik MCKELL 16:40.662
   (68) Adam HOLDERNESS 16:50.002

3 Pikes Peak Boys Open II            201   1:22:17.908
   4 Conner WILBURN 15:56.745  31 Ben HOOK 16:22.428  32 Chandler RYD 16:22.964
   53 Everett JOHNSON 16:41.697  81 Jordan BOST 16:54.074
   (105) Sam PURVIS 17:03.881  (112) Michael OLDACH 17:05.974
 

4 Davis XC Club 1 Boys Open II       264   1:22:58.697
   15 Taylor GOLDSBERRY 16:13.359  22 Josh WARD 16:16.686  38 Matt HAWKINS 16:29.592
   65 Kimball POTTER 16:48.221  124 Seth THOMPSON 17:10.839
 

5 Vista Nation XC Boys Open II       288   1:23:19.028
   23 Carson HART 16:17.524  30 Tyler MATZKE 16:21.867  54 Paxton SMITH 16:43.644
   74 Jared LUND 16:51.311  107 Trevor SPIEKER 17:04.682
   (117) Nick ROMINE 17:07.194  (211) Josh MCDANIEL 17:57.919
 

6 Louisville XC 2 Boys Open II       303   1:23:29.258
   33 Parker SITTON 16:25.019  34 Chay WEAVER 16:26.192  58 Kingston WAGNER 16:45.660
   83 Mehmed ERKOCEVIC 16:54.231  95 Ben HOGAN 16:58.156
   (115) Matt TUBBS 17:06.670  (118) Wyatt REIS 17:07.293
 

7 Davis XC Club 2 Boys Open II       308   1:23:44.237
   39 Colton RIMANN 16:32.150  50 Ryan LEE 16:40.093  55 Isaac CLOUSE 16:44.476
   80 Ethan STUART 16:52.964  84 Alex WHITE 16:54.554
   (106) Tommy MONCUR 17:04.061

8 Fort Collins Cross Country Clu     359   1:23:49.539
   19 Clay MATTHIE 16:14.674  26 Henry BRIGGS 16:19.374  37 Remy PONCE-PORE 16:29.446
   62 Conner MATTHIE 16:47.038  215 Antonio CALDERON 17:59.007
 

9 Black Machine Boys Open I          364   1:24:05.791
   18 Zach RHODES 16:14.488  57 Eban SHAY 16:45.459  63 Manny CASILLAS 16:47.183
   79 Joseph WOOD 16:52.581  147 Bryson OLSON 17:26.080
   (196) Thomas SALAS 17:50.001  (240) Wiley HUGHES 18:11.594
 

10 Eldorado High School Boys Open     383   1:24:10.274
   24 Taylor POTTER 16:18.340  40 Adam MONROE 16:32.713  56 Derek GRIEGO 16:44.512
   128 Timothy CUTLIP 17:15.160  135 Logan GREIG 17:19.549
 

11 Colorado 14ers Boys Open II        392   1:24:02.937
   8 Jacob BENSON 16:05.625  60 Robert TEKANSIK 16:46.520  91 Evan WALTERS 16:55.715
   111 Mason PHILLIPS 17:05.778  122 Canyon COOK 17:09.299
 

12 Trail Running Club 1 Boys Open     436   1:24:30.038
   10 Paul MOORE 16:07.831  69 Chase BIGELOW 16:50.161  78 Simba JONES 16:52.097
   98 Chandler JENSON 16:58.574  181 Jack LINDAUER 17:41.375
   (210) Jacob LEMMONS 17:57.116  (267) Joel ISAKSON 18:30.243
 

13 Evergreen Cougars Boys Open I      515   1:24:53.842
   5 Sam SAHLI 15:57.090  96 Thomas WARREN 16:58.166  100 Matt KLINE 17:00.252
   142 Daniel HOLMES 17:22.808  172 Wes JOHNSON 17:35.526
   (188) Nick GILBERT 17:46.705

14 Mountian View Lions XC Club Bo     542   1:25:29.097
   21 Lance PEDERSEN 16:15.287  71 Nick HALD 16:50.929  82 Josh FLEETWOOD 16:54.082
   110 Jacob BOUBION 17:05.580  258 Matt DEWEERDT 18:23.219
 

15 Buena Stallions 1 Boys Open II     591   1:26:00.359
   41 Joshua VELAZQUEZ 16:33.273  59 Andrew MCNARY 16:45.875  94 Joseph SCHAAF 16:57.946
   154 Ammon SIELER 17:29.860  243 Scottie PLATERO 18:13.405
 

16 Boulder Boys Open I                598   1:25:44.328
   17 Naataanii TODEA 16:14.037  29 Torin MCDONALD 16:20.440  164 Evan WESTMAN 17:33.301
   179 Nico ERICKSON-DERISO 17:39.760  209 Zach WESTMAN 17:56.790
 

17 Run Flagstaff 1 Boys Open I        609   1:25:53.686
   20 Tyler ENDISCHEE 16:15.223  92 Anthony SPENDLOVE 16:56.227  148 Joey SPINELLI 17:26.551
   167 Zak MILLER 17:34.261  182 Bud ANAYA 17:41.424
   (191) Calvin BOERWINKLE 17:47.416  (312) Cordell MCCABE 18:58.633
 

18 Bruin Cross Country 1 Boys Ope     620   1:26:12.130
   73 Micah MOORE 16:51.286  77 Nathan ASAY 16:51.764  144 Calvin AMBROSE 17:23.182
   153 Seth WISE 17:29.791  173 Cade JOLLEY 17:36.107
 

19 Mountain View XC Club-Colorado     622   1:26:09.474
   46 Dixon COONEY 16:36.877  116 Bryce STROHECKER 17:07.138  140 Julian VON HOLTEN 17:22.567
   149 Cesar VASQUEZ 17:27.671  171 Josh MARTIN 17:35.221
   (204) Chad RIGGENBACH 17:54.748  (316) Lucas WILSON 19:02.588
 

20 Warrior Express Boys Open II       624   1:26:09.003
   86 Ian STOCKDILL 16:55.289  109 Steven GOLDY 17:05.021  126 Mason BREVIG 17:11.371
   151 Phillip BARNER 17:27.882  152 Nick LIPSKI 17:29.440
   (161) Nick SPENCER 17:32.264

21 Thunder Running Club 1 Boys Op     626   1:26:12.362
   36 Kyle HAVRILIAK 16:28.787  85 Mitchell BOGUSHEFSKY 16:54.640  129 Chris OBRIEN 17:16.086
   138 Austin TIELKE 17:21.733  238 Spencer CLASON 18:11.116
   (278) Nick TERRERI 18:33.874

22 Davis XC Club 3 Boys Open II       668   1:26:32.154
   89 Kent THOMPSON 16:55.594  101 Andrew TYNDALL 17:00.361  130 Logan HAVILAND 17:16.408
   150 Ryan TANNER 17:27.773  198 Devin FARNSWORTH 17:52.018
   (201) Trevor FRY 17:53.622  (203) Bryce FERGUSON 17:54.698
 

23 Foothills Track Club Boys Open     669   1:26:38.803
   52 Emilio VASQUEZ 16:40.837  76 Harvey NELSON 16:51.549  99 Reagan GLYNN 16:59.319
   170 Liam AHLERS 17:34.731  272 Graham WEGNER 18:32.367
   (330) Matt VANCE 19:18.029  (364) Sam KRAUS 20:45.660
 

24 Timpanogos 1 Boys Open II          711   1:26:51.146
   93 Bobby DAYLEY 16:56.808  125 Koy MOORE 17:11.236  146 Taylor BENSON 17:25.716
   160 Cameron BENSON 17:31.666  187 Kaleb MADSEN 17:45.720
   (348) Seth BERLIN 19:44.273

25 COLORADO RAGE Boys Open II         720   1:26:56.724
   45 Josh STAMOS 16:36.287  113 Isaac ENGELS 17:06.151  134 Luk PLATIL 17:18.362
   177 Sawyer VAUGHAN 17:38.448  251 Brandon SUNDAHL 18:17.476
   (256) Angel GARZA 18:21.451  (296) Emilio HOPPE-ZENTENO 18:48.339
 

26 Smoky Hill High School Boys Op     724   1:27:06.821
   16 Charles KLEEMAN 16:13.461  44 Cody MILLER 16:36.080  114 Ryan PARKER 17:06.215
   235 Scott SCHUBERT 18:09.409  315 Andy MILLS 19:01.656
 

27 Tigers Boys Open II                727   1:26:41.468
   3 Erich HIXSON 15:51.423  88 Aaron HILLMAN 16:55.484  137 Sean ANKARLO 17:20.251
   237 Joe MARCIA 18:10.269  262 Dillon RODDY 18:24.041
   (299) Tristan SMITH 18:51.602  (324) Mark BOWLES 19:13.004
 

28 University Bulldogs Boys Open      732   1:27:37.929
   1 Garrett COLES 15:43.787  48 Isaiah DILKA-GARZA 16:38.445  64 Garret ROBERTS 16:47.698
   265 Robert SCHREIBMAN 18:28.612  354 John LONTZ 19:59.387
 

29 Poudre XC Club Boys Open I         744   1:27:09.929
   72 Eli FINER 16:51.072  159 Henry RAYMOND 17:31.464  162 Cole TURNER 17:32.815
   175 Kyle SCHROEDER 17:37.277  176 William LINKENHEIL 17:37.301
   (208) Nick HODGES 17:55.711

30 RCXC 1 Boys Open I                 749   1:27:16.657
   70 Seth HUBER 16:50.456  136 Paul BISESI 17:20.003  143 Jd GORDON 17:22.878
   195 Cole HOWARD 17:48.318  205 Max MILLS 17:55.002
 

31 Hope Huskies Boys Open I           781   1:27:38.905
   25 Josh DILTZ 16:18.788  66 Patrick WOOD 16:49.106  180 Elieto BOUJAOUDE 17:40.872
   200 Jacob TORRES 17:52.741  310 Matt WEINSTEIN 18:57.398
   (342) Wesley NOE 19:34.813

32 Red Mtn Running Club Boys Open     800   1:27:43.122
   75 Jacob KREITENGER 16:51.340  139 Lamoney MORA 17:22.245  158 Tyler BOWMAN 17:31.119
   165 Ashton HOOPES 17:34.025  263 Tanner WALDON 18:24.393
 

33 Frontier Academy Speed Team Bo     808   1:27:31.953
   7 Chibuikem NWIZU 15:59.576  104 Drake BYTNAR 17:02.144  174 Connor VANBUSKIRK 17:36.465
   216 Josh FOGEL 17:59.781  307 Dalton AKEY 18:53.987
   (352) Lance STASINSKI 19:55.840  (390) Olin KLOVDAHL 22:19.636
 

34 DM Wolves Boys Open I              853   1:28:06.554
   49 Matti GROLL 16:40.084  90 Jonathan STERN 16:55.602  226 Jonathan PALMER 18:03.704
   239 Michael RISTAGNO 18:11.123  249 Srikanth REDDY 18:16.041
   (250) Brian WELU 18:17.131  (309) Adam WELU 18:56.692
 

35 Bonneville Cross Country Club      880   1:28:13.156
   120 Taylor HILL 17:07.982  166 Dylan MATLACK 17:34.170  184 Connor BRADLEY 17:43.468
   192 Corbin KARLINSEY 17:47.456  218 Dakota SCHOENFELD 18:00.080
   (229) Brandon WAYMENT 18:06.908  (355) Jaren ROCK 19:59.997
 

36 Vista Grande Speed Devils 1 Bo     891   1:28:18.395
   119 Erin GROVER 17:07.911  157 Jerry OROZCO 17:30.349  178 Barry FERNANDEZ 17:38.659
   213 Robet DIAZ 17:58.753  224 Shay TERRAZAS 18:02.723
   (228) Jonathan OSEI 18:05.281  (281) Jonathon BALKOW 18:37.377
 

37 Mingus Track Club 1 Boys Open      891   1:29:02.380
   27 Jordan BRAMBLETT 16:19.521  47 Gustavo BANKS 16:37.127  193 Joseph SANDOVAL 17:47.868
   277 Traygon ULLERY 18:33.647  347 Keenan DEVORE 19:44.217
   (356) Joseph COOK 20:00.674

38 Courser XC Boys Open II            902   1:28:18.446
   11 William MAYHEW 16:09.001  183 Ian RICE 17:41.505  225 Jacob EVANGELISTA 18:02.799
   231 Mason CHERMACK 18:07.528  252 Josh BRIAR 18:17.613
   (287) Alex HAWKINS 18:41.069  (326) Tyler GARD 19:15.481
 

39 Dakota XC Club Boys Open II        965   1:29:02.185
   132 Ben ROWLAND 17:17.243  145 Joe BERG 17:23.334  197 Brad CLARK 17:50.462
   232 Ryan SCHNIEDER 18:07.679  259 Andrew CASTEGNERI 18:23.467
 

40 Louisville XC 1 Boys Open II       971   1:29:04.139
   103 Shaofan SUN 17:02.009  121 Ben WALDEN 17:08.723  223 Max RUTH 18:02.135
   253 Riley SORBO 18:19.375  271 Charlie CARNER 18:31.897
 

41 Los Alamos Cross Country Club      980   1:29:07.868
   127 Connor BAILEY 17:13.005  185 Hayden WALKER 17:45.246  189 Nate PHILLIPS 17:46.826
   233 Noah SIMPSON 18:08.050  246 John REES 18:14.741
   (248) Daniel DUNNING 18:15.188  (350) Jared BORREGO 19:46.194
 

42 Team PC Boys Open II               988   1:29:12.231
   108 Troy PACHECO 17:04.830  163 Kristopher CORDOVA 17:32.840  217 Marcus VALENCIA 17:59.800
   245 Denver LUTTRELL 18:14.542  255 Austin LUTTRELL 18:20.219
 

43 Running Chupacabras Boys Open     1052   1:29:49.705
   87 Adrian DOMINGUEZ 16:55.369  190 Jacob SALAS 17:47.300  254 Satyam PATEL 18:19.612
   260 Frankie CRISPIN 18:23.680  261 Zach ALLEN 18:23.744
   (369) Joel EPPES 21:01.848  (372) Sam SEDORYK 21:11.844
 

44 Spartan Road Runners Boys Open    1072   1:30:23.893
   28 Robert DASELER 16:20.434  123 Jake HOLLAND 17:09.441  289 Chris MARTINEZ 18:43.845
   304 Kyle KASTRUP 18:52.990  328 Kenneth CALIMLIM 19:17.183
 

45 ABQ XC Boys Open I                1076   1:30:03.024
   131 Eugene TSAO 17:16.638  168 Mark HARRINGTON 17:34.348  230 Will STANOPIEWICZ 18:06.930
   268 Amir HASSAN 18:30.714  279 Max BERNSTEIN 18:34.394
   (302) Miguel OTERO 18:52.498

46 Falcons Boys Open I               1117   1:30:26.366
   141 Aleks WALLIN 17:22.693  194 Michael JANZER 17:47.902  221 Michael SARAFIN 18:00.790
   247 Joshua BRUNGARDT 18:14.808  314 Danny WATTS 19:00.173
   (351) Brandon RAMSAY 19:48.443  (357) Bradley SAIN 20:05.866
 

47 Thunder Running Club 3 Boys Op    1163   1:31:42.095
   97 Andrew HERMANSKI 16:58.488  102 Dylan SMITH 17:01.682  294 Dylan QUINTANAR 18:47.136
   325 Chris TANG 19:14.070  345 Connor FINUF 19:40.719
   (387) Logan SMITH 22:09.034

48 Bobcat Boys Open I                1202   1:31:12.210
   156 Mbiombio DANIEL 17:30.302  236 Ricardo ANGEL 18:10.201  241 Arjun KHATIWADA 18:12.233
   284 Raul SERRANO 18:39.349  285 Janvier DHIELO 18:40.125
   (317) David ALVAREZ 19:06.584  (321) David LEON 19:11.125
 

49 Mysterious Wolves Boys Open II    1214   1:31:14.686
   199 Brandon JAMES 17:52.254  222 Terrence BIA 18:01.100  234 Dominick WILSON 18:08.213
   273 Ty BEGAY 18:32.392  286 Nolan JAMES 18:40.727
   (303) Zhariff LEE 18:52.662  (308) James WHEELER 18:55.596
 

50 Trail Running Club 2 Boys Open    1275   1:31:54.663
   212 Tommy CARPENTER 17:58.305  214 Ben PRICE 17:58.857  269 Brady BARKER 18:31.094
   280 Frutoso CHAVEZ 18:34.751  300 Pete ELDER 18:51.656
   (331) John TRICARICO 19:18.296

51 Del Norte High School Boys Ope    1301   1:32:38.735
   155 Zackaria HAKI 17:30.279  206 Skylier NEZ 17:55.528  276 Johnathan OTERO 18:32.829
   327 Truston SANDOVAL 19:16.729  337 Bradley ORNDORFF 19:23.370
   (394) Ceidric PLATERO 25:22.040

52 Cheyenne Mountain D12 Running     1304   1:32:16.397
   186 Thomas STAINES 17:45.507  242 Michael TRIONE 18:12.591  275 Garrett KNORR 18:32.695
   283 Corbin HART 18:38.097  318 Matt KLEPFER 19:07.507
   (338) Brendan MYERS 19:29.977

53 Thornton XC Boys Open II          1400   1:34:35.908
   169 Jake KEITHLEY 17:34.522  207 Jonathan JOSEPH 17:55.626  320 Arturo GONZALEZ 19:10.507
   344 Jacob SCHUG 19:36.527  360 Damian TUNING 20:18.726
   (362) Andy PHILLIPS 20:22.761

54 Soaring Hawks Boys Open I         1458   1:35:18.106
   220 Ryan SISK 18:00.586  227 Steve THACH 18:04.598  322 Hudson ROGERS 19:12.295
   323 Zach HARRACH 19:12.716  366 Connor STIERS 20:47.911
   (371) Sam COWART 21:11.530

55 Cacus Shadows XC Boys Open II     1459   1:39:16.373
   67 Kamal NADSEN 16:49.905  270 Trey BAGNELL 18:31.104  363 Grant WALKER 20:26.561
   375 Jake LOCKETT 21:26.620  384 Jordan HASS 22:02.183
   (385) Grant SPEARS 22:02.430  (386) Robert LYNCH 22:08.368
 

56 Buena Stallions 2 Boys Open II    1481   1:35:09.955
   202 Logan VAALER 17:53.712  244 Jake PETERSON 18:14.474  333 Quentin FRANCISCON 19:18.958
   349 Brett SWAN 19:45.291  353 Matt WILCOX 19:57.520
   (388) Kameron PEYTON 22:13.666  (392) Raymond CARTER 23:13.233
 

57 Timpanogos 2 Boys Open II         1558   1:38:09.761
   257 Taylor PENROD 18:22.605  274 Erik FOGTH 18:32.497  282 Jeff HRYNYSHYN 18:37.805
   367 Alex NIELSEN 20:53.166  378 Torin PALETHORPE 21:43.688
 

58 Thunderbird Track Club Boys Op    1559   1:35:50.183
   266 Shon WASHBURN 18:29.206  298 Daxen BREMS 18:50.767  305 Nolan ANDERSON 18:53.271
   329 Logan KNOTT 19:17.459  361 Calen FIREDANCING 20:19.480
   (393) Chase CHITTESTER 23:13.837

59 Bruin Cross Country 2 Boys Ope    1573   1:35:23.844
   293 Chris TURNBULL 18:46.779  295 Julio ORITZ 18:47.579  313 Kaden HELLOWELL 18:59.847
   332 Alex STONE 19:18.512  340 Joseph BINGHAM 19:31.127
   (359) Spencer VOGEL 20:16.478

60 Timpanogos 3 Boys Open II         1584   1:38:22.213
   219 Mike LIDDLE 18:00.551  288 Bryce FREDERICKSON 18:42.916  339 Riker TERRY 19:30.884
   358 Kline TATE 20:10.036  380 Ben IVIE 21:57.826
   (391) Daniel PRADERA 22:59.945

61 Thunder Running Club 2 Boys Op    1606   1:37:11.304
   290 Matt BEEKS 18:43.893  292 Josh GEIGER 18:44.306  311 Ethan TANG 18:57.587
   343 Jake JANAS 19:35.535  370 Kiernan BURKE 21:09.983
   (379) Josh TARCHINSKI 21:51.343

62 Arizona Quikfire Boys Open I      1631   1:39:25.682
   264 Ramon DRIESEN 18:25.962  297 John WHISENANT 18:50.399  319 Patrick LOPEZ 19:09.600
   374 Davis PENCE 21:16.830  377 Joe BLACK 21:42.891
 

63 Vista Grande Speed Devils 2 Bo    1686   1:40:01.285
   291 Sean MENDOZA 18:44.007  306 Luis MARTINEZ 18:53.611  335 Christian TAPIA 19:20.918
   365 Jose GARCIA 20:46.637  389 Paul PLUMB 22:16.112
 

64 Warrior Track Club Boys Open I    1762   1:40:49.781
   334 Brady TOBIN 19:20.567  341 Shane BEUNING 19:32.637  346 Warren HARRIS 19:43.570
   368 Corby TOBIN 20:57.737  373 Ciao GAJDYS 21:15.270
   (381) Kyle STRAND 21:57.910

65 Thunder Running Club 4 Boys Op    1778   1:43:41.475
   301 Nathan CHAN 18:52.132  336 Joe KRETSCHMAR 19:22.618  376 Joe BAGBY 21:27.064
   382 isaac CARRIZOSA 21:58.937  383 Brian KWIECINSKI 22:00.724
 



Girls Open Team Standings

1 TM Colorodo Girls Open I            71   1:34:34.940
   3 Gabby ROTH 18:36.888  5 Lauren AKERS 18:44.700  11 Arianna ROSS 18:51.990
   23 Shannon YOUNG 19:07.037  29 Olivia BABEU 19:14.325
   (42) Kristen HERNANDEZ 19:27.204  (56) Liz AKERS 19:37.868
 

2 Fort Collins Cross Country Clu      95   1:35:04.577
   2 Samantha MILLER 18:36.038  6 Abbey ERVIN 18:49.807  25 Madalyne STAAB 19:09.922
   26 Claire HOOKER 19:10.076  36 Shannan CONLON 19:18.734
   (43) Kira MIKLOS 19:28.387  (48) Jill REMMERS 19:33.025
 

3 RCXC Girls Open I                  180   1:36:42.500
   8 Megan COONEY 18:50.098  28 Phoebe SCHNEIDER 19:13.743  45 Sidney FLEECS 19:30.328
   49 Nicole JORDAN 19:34.127  50 Gabby ALCALA 19:34.204
   (78) Amy ARBUCKLE 19:56.957  (179) Casey STAZICK 21:13.155
 

4 Team Phoenix Girls Open I          226   1:37:19.131
   17 Savannah GAFFNEY 19:01.690  32 Margaret BRENNAN 19:16.655  55 Shannon MOLVIN 19:37.549
   58 Zoe BARGAS 19:40.480  64 Alexandra NOVACEK 19:42.757
   (69) Meghan MORONEY 19:45.013  (166) Alicia MEYER 21:00.477
 

5 Davis XC Club 1 Girls Open I       243   1:37:26.423
   15 Sierra GRAHAM 18:59.392  27 Hannah ALBRECHTSEN 19:11.920  35 Aimee VANCE 19:17.167
   80 Katie FRANDSEN 19:57.369  86 Josey HEDQUIST 20:00.575
   (90) Madi BLEDSOE 20:04.723

6 Broomfield County XC Club Girl     292   1:38:12.411
   14 Regan VANDEPOL 18:57.519  46 Kara SKATTUM 19:31.521  63 Gabby LICHT 19:41.882
   74 Ally MALECHA 19:53.682  95 Christina KENNEDY 20:07.807
   (158) Katie ABBOUD 20:55.380

7 Warrior Track Club 2 Girls Ope     293   1:38:12.714
   33 Kelsey WOOD 19:17.002  37 Maggie MOLINE 19:19.366  53 Rachel MOLINE 19:35.785
   73 Hannah DAVINROY 19:52.344  97 Olivia ROGERS 20:08.217
   (128) Erin TWADDELL 20:29.023  (159) Sady SWANSON 20:55.935
 

8 Los Alamos Cross Country Club      305   1:38:05.618
   10 Liz TURNER 18:51.422  19 Sophia GALVEZ 19:04.276  65 Miranda BARRAZA 19:43.184
   102 Emily PITTMAN 20:11.695  109 Eliana RICIPUTI 20:15.041
   (110) Janali GUSTAFSON 20:16.184  (154) Anna WERMER 20:49.690
 

9 STORM XC Club Girls Open II        311   1:38:29.474
   18 Natalie MEDINA 19:03.438  47 Alana LITTLEFORD 19:32.605  57 Nicolette PACHECO 19:40.197
   85 Erika GRISWOLD 20:00.323  104 Cassy MCCLINTOCK 20:12.911
   (115) Amber VALDEZ 20:22.052  (188) Dominique HILLS 21:20.386
 

10 Timpanogos Girls Championship      364   1:39:02.751
   12 Mary CHRISTENSEN 18:56.039  44 Mariah NIMMER 19:29.987  70 Rachel BOCENEGRA 19:49.320
   116 Shannon SMITH 20:22.327  122 Bre ANDERSEN 20:25.078
   (147) Alisa BAKER 20:39.976  (184) Marcy FULLER 21:18.859
 

11 Cheyenne Mountain D12 Running      383   1:38:54.021
   1 Greta SLOAN 18:30.880  41 Madison LAMBROS 19:25.692  105 Sierra KENYON 20:13.656
   111 Hannah VANHORN 20:16.203  125 Veronica BRTEK 20:27.590
   (153) Hailey GELZER 20:49.016  (191) Monica PAULK 21:22.936
 

12 Lady Nighthawks XC Girls Open      398   1:39:21.256
   13 Kristin POWELL 18:56.396  31 Molly LATIN 19:16.411  88 Ali OLSEN 20:02.572
   131 Anna BURROUS 20:30.682  135 Melanie ZIBRAT 20:35.195
   (151) Ashley SIMPSON 20:43.212  (180) Ally GANUELAS 21:14.266
 

13 Dakota XC Club 1 Girls Open I      411   1:39:29.728
   7 Cayli HUME 18:49.951  54 Vanessa GONZALEZ 19:36.130  106 Erin RENNER 20:13.876
   121 Natalie GONZALEZ 20:23.934  123 Marilyn ORTIZ 20:25.837
   (169) Andrea VAIL 21:02.904  (181) Mc MONTGOMERY 21:14.961
 

14 Louisville XC Girls Open II        435   1:39:59.428
   38 Anna HOGAN 19:19.388  51 Stephanie TEISSIER 19:34.931  76 Nathalie TEISSIER 19:55.197
   113 Virginia SPONG 20:17.276  157 Daisy FUCHS 20:52.636
   (164) Jamie LYON 20:59.713  (212) Caroline BARTLETT 21:48.073
 

15 Tigers Girls Open I                439   1:40:07.347
   24 Katie CHAVEZ 19:09.212  66 Lindsey CHAVEZ 19:43.663  81 Danielle MEDEARIS 19:57.878
   93 Olivia BARTOLETTI 20:07.728  175 Eva NAPIERKOWSKI 21:08.866
   (182) Shannon LANGFIELD 21:16.056  (185) Emma STOKES 21:19.338
 

16 Red Mtn Running Club Girls Ope     489   1:40:27.893
   9 Taryn ESTAVILLO 18:50.937  20 Jessie WILLIAMS 19:05.290  133 Corinne CLARKSON 20:32.788
   162 Sofie GARFIAS 20:59.131  165 Kendall WILLIAMS 20:59.747
   (214) Sarah HEITMEYER 21:49.917

17 Davis XC Club 2 Girls Open I       514   1:41:02.600
   83 Sadie HUTCHINSON 19:58.918  94 Sierra HASLAM 20:07.786  96 Sam HEDQUIST 20:08.047
   107 Elise ANDERSON 20:14.302  134 Michaela URESK 20:33.547
   (202) Shaylee ARGYLE 21:31.475

18 Bruin Cross Country 2 Girls Op     576   1:42:11.247
   52 Taylor JOLLEY 19:35.381  72 Kami CODNER 19:51.269  89 Megan RYAN 20:04.185
   141 Malacie JORGENSEN 20:37.814  222 Rachel HARMON 22:02.598
   (228) Lauren EDHOLM 22:11.660

19 Mingus Track Club Girls Open I     577   1:41:22.936
   4 Skyler STORIE 18:41.345  100 Justine TAYLOR 20:10.318  145 Monica SOLIZ 20:38.537
   150 Sienna GEHL 20:41.224  178 Brenna MCCALLUM 21:11.512
   (190) Anissa URUETA 21:22.296  (294) Nicole ZIENKA 26:04.821
 

20 COLORADO RAGE Girls Open I         588   1:41:53.521
   22 Gabby PENAFLOR 19:06.411  91 Leonela SOLANO 20:05.985  129 Kaila GREEN 20:29.730
   143 Lizzie ATWOOD 20:38.245  203 Ashley MERCURE 21:33.150
   (224) Abigail SMIDT 22:04.782  (262) Maryhelen MONREAL 23:27.192
 

21 RMHS Distance Project Girls Op     588   1:41:56.909
   39 Cambria MAGNUSON 19:19.547  87 Star RASMUSSEN 20:01.048  99 Elsa ROEBER 20:08.377
   171 Mckenna BASHAM 21:03.868  192 Mandy ARNOLD 21:24.069
 

22 Pine View XC Club Girls Open I     594   1:42:04.840
   16 Rachel STONE 19:00.406  62 Jessica PETERSON 19:41.560  138 Mia HART 20:36.991
   174 Taylor BOYER 21:08.785  204 Liz LUNT 21:37.098
   (220) Kaelie GILLESPIE 21:58.217  (246) Megan FINCH 22:55.753
 

23 Nahongvita Girls Open II           602   1:42:13.873
   75 Christen BEN 19:54.503  82 Claryn JOSYTEWA 19:58.916  118 Randi LOMAYESTEWA 20:23.374
   155 Kaitlin BILLY 20:50.422  172 Natasha RICHARDSON 21:06.658
 

24 Trail Running Club Girls Open      616   1:42:19.363
   77 Niki HEMMINGER 19:56.149  92 Molly VATHANAVARIN 20:06.983  137 Nicki TARDE 20:36.646
   149 Aston KOHRS 20:40.567  161 Zoe WALL 20:59.018
   (163) Sydney DOYLE 20:59.185  (256) Molly PONTIUS 23:13.358
 

25 Frontier Academy Speed Team Gi     621   1:42:36.887
   30 Makayla SANTOS 19:15.988  60 Taylor BANCROFT 19:41.003  142 Megan MURRAY 20:37.882
   173 Alexa ROSE 21:07.271  216 Ella RASMUSON 21:54.743
   (241) Emily ROOT 22:40.447  (289) Michela MARTINELLI 25:03.732
 

26 Chicks With Kicks Girls Open I     672   1:43:02.193
   34 Alice JENSEN 19:17.116  127 Victoria GALLEGOS 20:28.445  146 Victoria LEBARIO 20:38.832
   156 Rachel JOHNSON 20:51.634  209 Amy BELLO 21:46.166
   (221) Daisy LOPEZ 21:59.842  (231) Alejandra NAVA 22:22.533
 

27 West Track Club Girls Open II      686   1:43:27.344
   71 Dianna ROWE 19:50.538  119 Alyssa NAVA 20:23.567  126 Simone MORALES 20:28.392
   160 Emily HOPWOOD 20:58.608  210 Kelsie BRINKLOW 21:46.239
 

28 Courser XC Girls Open I            692   1:43:23.966
   21 Jessy SWEET 19:06.234  130 Jenneah LENZINI 20:29.780  152 Arianna TOLAND 20:47.484
   170 Sarah LENDZIOSZEK 21:03.062  219 Jordyn ARCURI 21:57.406
   (249) Amanda EUBANKS 22:59.977  (260) Nicole VASQUEZ 23:23.720
 

29 Soaring Hawks Girls Open II        696   1:44:27.537
   40 Maddie RIGGS 19:25.514  59 Addi MONTGOMERY 19:40.786  139 Sarah KREISER 20:37.161
   211 Anne LUCERO 21:47.738  247 Hannah CAMPBELL 22:56.338
   (251) Sariah GRAHAM 23:00.686  (270) Tessa MURDOCK 23:51.573
 

30 Desert Hills Running Club Girl     775   1:45:04.437
   61 Courtney ALLRED 19:41.123  108 Rachel SLADE 20:14.658  168 Chloe FLEISCHER 21:01.366
   201 Taylor STEWART 21:31.026  237 Staci LEAVITT 22:36.264
 

31 Jags XC Club Girls Open I          777   1:46:11.572
   67 Brooke BINNS 19:44.054  68 Taylor CUNNINGHAM 19:44.192  144 Ali HAZINE 20:38.441
   226 Megan JACOBY 22:07.777  272 Brooke WEILER 23:57.108
   (284) Gabby DEASON 24:41.839

32 Queen Creek High School Girls      909   1:47:58.971
   103 Lucy HILARIDES 20:12.439  112 Kaylynn PANKRETZ 20:16.462  193 Jennifer GUTIERREZ 21:25.667
   238 Alyssa GOMEZ 22:36.916  263 Marissa SHAFE 23:27.487
 

33 Buena Stallions 1 Girls Open I     922   1:47:55.537
   84 Morgan WOODMAN 20:00.291  136 Andrea HALLER 20:35.580  223 Jamey KOGAN 22:04.330
   229 Casey HALLER 22:14.728  250 Brittany SAFFO 23:00.608
   (264) Jennifer ZELAZNY 23:28.799  (277) Breanna LAIRD 24:06.970
 

34 Bonneville Cross Country Club      925   1:48:12.806
   101 Sarah LAYTON 20:11.173  124 Stephanie TOOMER 20:26.472  199 Julia PERRY 21:27.269
   233 Sabrina WAYMENT 22:25.247  268 Morgan HILL 23:42.645
   (278) Megan MOTT 24:07.881  (281) Madi BURTON 24:18.033
 

35 Thornton XC Girls Open I           942   1:49:20.537
   117 Catherine LUNDSTROM 20:22.377  140 Kasha STRONG 20:37.537  189 Nyssa MORA 21:21.234
   205 Abby KOLENBRANDER 21:39.789  291 Ashleigh PETERSON 25:19.600
 

36 R4K Girls Open I                   955   1:48:33.799
   98 Sydney SALAS 20:08.359  148 Mayra REYES 20:40.123  213 Rachel PEREZ 21:48.184
   230 Sarah PATTERSON 22:18.793  266 Maya BILVADO 23:38.340
   (292) Emma BILVADO 25:20.926

37 Arizona Quikfire Girls Open I     1009   1:50:15.582
   79 Kendra KNITTEL 19:57.316  176 Margie MOYER 21:09.032  244 Sereena GINER 22:53.792
   253 Kyley MCCOLLUM 23:01.155  257 Corinne WINSTEN 23:14.287
 

38 Rich River AC Girls Open I        1010   1:48:08.914
   186 Marielena VALENCIA 21:20.254  194 Daniela ALVAREZ 21:26.465  206 Edith ARVIZU 21:42.486
   207 Emily VEGA 21:43.877  217 Doris GUTIERREZ 21:55.832
 

39 ABQ XC Girls Open I               1024   1:51:22.963
   120 Samantha KING 20:23.632  132 Stacey POLLACK 20:32.783  218 Maria ORTEGA 21:57.149
   271 Elise SENA 23:51.653  283 Jessica GREBESIC 24:37.746
 

40 Dakota XC Club 2 Girls Open I     1030   1:49:09.633
   167 Lauren MCCULLEY 21:00.561  187 Laurel DAVIS 21:20.371  200 Becky JOHNSON 21:30.189
   215 Claire ADEN 21:52.949  261 Holly SHARPS 23:25.563
 

41 DM Wolves 1 Girls Open II         1075   1:50:56.906
   114 Conley MARQUEZ 20:21.076  225 Jessica HOCKEN 22:07.167  227 Brooke MOWER 22:07.999
   240 Jesse DIEFFENBACH 22:37.797  269 Colleen CAHILL 23:42.867
   (286) Ash-leigh GOLZIO 24:49.292

42 Mountian View Lions XC Club Gi    1138   1:52:21.261
   196 Rachel CLARKE 21:26.916  197 Brianna VOLPE 21:26.953  198 Kiley HANCOCK 21:26.984
   273 Ilyanna FLORES-ALVAREZ 23:59.257  274 Madison PEDERSEN 24:01.151
 

43 Falcons Girls Open II             1213   1:54:53.987
   177 Kayla CISNEROS 21:11.094  235 Mariah MEREDITH 22:28.653  245 Megan STURGES 22:55.013
   276 Hannah WILLIAMS 24:05.581  280 Rebecca TOBIN 24:13.646
 

44 Running Chupacabras Girls Open    1216   1:54:05.079
   208 Samantha GONZALES 21:45.044  236 Charlene JUANICO 22:32.679  255 Shannon BECENTI 23:05.563
   258 Celina CORDOVA 23:18.080  259 Laura MARTINEZ 23:23.713
 

45 Buena Stallions 3 Girls Open I    1230   1:54:51.315
   232 Antonia RUFFO 22:23.548  234 Shelbey KOGAN 22:25.559  239 Alayna ROBERTS 22:37.091
   243 Rebecca SHEROD 22:48.509  282 Katie SIELER 24:36.608
   (288) Brenna MCKINNON 24:54.753  (297) Melissa FISCHER 28:46.428
 

46 Los Alamos Cross Country Club     1244   1:56:07.985
   183 Haley BUTLER-MOORE 21:17.034  242 Alex CHAVARRIA 22:43.515  265 Katie BOWMAN 23:32.751
   267 Erin KENNISON 23:41.564  287 Becky MEHLIN 24:53.121
   (293) Miranda HONNELL 25:27.723  (295) Lauren FUGATE 26:51.319
 

47 Vista Grande Speed Devils Gir    1268   2:02:08.288
   195 Alyssa CAMPER 21:26.848  248 Riley ALLEN 22:58.562  252 Laressa GONZALES 23:00.868
   275 Jade NARANJO 24:03.990  298 Dieondra FERNANDEZ 30:38.020
 

48 DM Wolves 2 Girls Open II         1404   2:04:22.912
   254 Tanner DELANNOY 23:02.438  279 Katie RIORDAN 24:08.314  285 Allison BOYCE 24:47.938
   290 Aiofe OBRIEN 25:08.271  296 Roisin OBRIEN 27:15.951
 

© 2005-2009 Milliseconds Computer Services, LLC
801.582.3121/www.milliseconds.com
Post to:  
Post as: 
2 comment(s)  
Shane
This reply is probably too late, but there was not a live webcast that I know of.
sheaisamazing
Will we be able to watch races live?
History for NXN Southwest Regional
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2014 1 7 5 113  
2013 1 5 4 68  
2012 1 8 3 97  
2011 1 9 5 151  
2010 1 44 4 64  
2009 1 9 9 88  
2008 1 10 35 235 5
2007   2