Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds
Custom Poster App Racetime Photo App NikeCrossNationals.com

Folders

Races (0)
All (30)
 

Videos

 

Boys Finish - NXN Southeast Regional 2011

Published by
RunnerSpace.com/HighSchool   on Dec 1 2011, 03:32 PM
 

NXNSE Website

Boy's 5000 Meter Run Championship  Final
 Place  Athlete Name  Yr  Affiliation  Time  Pts    1 Mile  2 Mile   
 1  Elliot Clemente  12  Miami Magis-FL  14:58.5  1  4:39.6  (1)   9:49.8  (1)  
 2  Adam Visokay  12  Albemarle 5 Guys and Girl  15:10.0  2  4:49.2  (4)   10:00.6  (5)  
 3  Sam Roberson  12  Capital Distance Club  15:14.9  3  4:51.6  (8)   10:00.6  (4)  
 4  Mike Crozier  12  DC XC Club-DC  15:16.5  4  4:49.2  (6)   10:00.6  (3)  
 5  Matthew Schwartzer  12  UNA-VA-VIRGINI-SCHWARTZER  15:20.0    4:54.6  (17)   10:09.0  (7)  
 6  Sam Parsons  12  Wilmington XC-DE  15:28.1  5  4:48.6  (2)   10:00.6  (2)  
 7  Daniel Peters  12  Unattached  15:29.9    5:03.6  (57)   10:16.2  (15)  
 8  Braden Bruning  12  Linganore XC Club-MD  15:30.4  6  4:53.4  (13)   10:14.4  (13)  
 9  Ryan Gousse  12  Moose Cru-FL  15:31.0  7  4:55.2  (22)   10:09.0  (6)  
 10  Avery Lopez  13  Miami Magis-FL  15:32.9  8  4:54.6  (20)   10:15.6  (14)  
 11  Morgan Malanoski  12  Snellville XC Club-GA  15:34.4  9  4:54.6  (18)   10:13.8  (12)  
 12  Sage Kosiorek  12  UNA-SC-BOILING_S-KOSIOREK  15:35.6    4:52.2  (9)   10:09.6  (8)  
 13  Nathan Thomas  12  Brentwood XC Club-TN  15:39.3  10  5:07.8  (84)   10:21.6  (26)  
 14  Patrick Duboyce  13  Linganore XC Club-MD  15:40.0  11  4:54.0  (14)   10:16.8  (18)  
 15  Nick Link  13  Blacksburg XC Club-VA  15:40.8  12  4:58.2  (33)   10:16.2  (17)  
 16  Stephen Garrett  15  Wilmington XC-DE  15:41.9  13  4:49.8  (7)   10:12.6  (11)  
 17  Conner Sheryak  13  St. Xavier XC Club-KY  15:42.3  14  4:59.4  (38)   10:18.0  (22)  
 18  William Conway  12  Potomac RC-MD  15:42.7  15  5:04.8  (64)   10:25.8  (35)  
 19  Alec Thomas  12  Brentwood XC Club-TN  15:46.0  16  5:07.8  (88)   10:25.8  (37)  
 20  Bakri Abushouk  13  UNA-NC-CARY-DOTSON  15:47.1    4:52.2  (10)   10:12.6  (10)  
 21  Steven Phillips  12  Diocese of Raleigh XC Clu  15:48.5  17  4:53.4  (12)   10:16.2  (16)  
 22  Matthew McKenna  12  Ramsey Farm Team-DE  15:48.7  18  4:55.8  (23)   10:17.4  (19)  
 23  Alex Giacco  13  Wilmington XC-DE  15:49.2  19  4:55.8  (24)   10:17.4  (20)  
 24  Aaron Templeton  14  Hardin Valley X Club-TN  15:49.2  20  4:57.6  (28)   10:22.2  (27)  
 25  Tony Morales  14  CrossOver Athletics-SC  15:49.7  21  5:13.8  (119)   10:33.0  (54)  
 26  Ryan Thomas  14  Albemarle 5 Guys and Girl  15:50.0  22  5:03.6  (58)   10:28.8  (41)  
 27  Fabian Tomas  14  Miami Magis-FL  15:50.0  23  4:57.6  (27)   10:21.0  (25)  
 28  Zack Langston  14  CrossOver Athletics-SC  15:51.7  24  5:19.2  (160)   10:35.4  (58)  
 29  Michael Magoulas  14  Miami Magis-FL  15:52.1  25  4:54.6  (21)   10:18.0  (21)  
 30  Blake White  13  CrossOver Athletics-SC  15:53.1  26  5:20.4  (172)   10:37.2  (66)  
 31  Michael Wegner  15  Loyola Blakefield XC Club  15:54.2  27  4:59.4  (39)   10:24.0  (30)  
 32  Ben Deal  12  Albemarle 5 Guys and Girl  15:54.5  28  5:04.2  (63)   10:31.2  (47)  
 33  Jack Riely  12  Good Counsel XC Club-MD  15:54.7  29  4:58.8  (37)   10:24.0  (31)  
 34  Will Templeton  12  Hardin Valley X Club-TN  15:56.0  30  5:13.2  (116)   10:31.8  (50)  
 35  Francisco Tejidor  12  Miami Magis-FL  15:56.1  31  4:52.8  (11)   10:18.0  (23)  
 36  Weston Carvalho  13  UNA-MD-WESTMINST-CARVALHO  15:56.4    5:12.6  (110)   10:31.2  (48)  
 37  Paul Stuart  12  Brentwood XC Club-TN  15:58.0  32  5:00.0  (43)   10:22.8  (28)  
 38  Bryan Fitzsimmons  13  Pilot Flying J-TN  15:59.0  33  5:18.6  (155)   10:46.2  (95)  
 39  Joey Castagnaro  12  Wickham Road Runners-FL  15:59.6  34  4:49.2  (5)   10:23.4  (29)  
 40  Josh Ellis  12  Bethesda XC-MD  15:59.6  35  4:59.4  (40)   10:24.6  (32)  
 41  Taylor Caldwell  14  Brentwood XC Club-TN  16:01.0  36  5:09.6  (96)   10:33.6  (56)  
 42  Greg Bohmke  12  Stafford XC Club-VA  16:01.0  37  4:58.8  (36)   10:31.2  (49)  
 43  Evan Hardy  12  Williamsport XC Club-MD  16:01.9    4:57.6  (30)   10:25.2  (34)  
 44  Guy Shelby  12  Trinity Episcopal XC Club  16:02.5  38  5:06.0  (70)   10:27.0  (38)  
 45  Will Meadows  12  UNA-MD-BALTIMORE-MEADOWS  16:02.5    5:00.6  (46)   10:30.6  (45)  
 46  Collin Crilly  14  Good Counsel XC Club-MD  16:03.3  39  5:07.2  (78)   10:32.4  (53)  
 47  Matthew McClintock  13  Snellville XC Club-GA  16:03.4  40  5:09.6  (95)   10:36.6  (62)  
 48  Scott Sheehan  12  Bethesda XC-MD  16:04.3  41  4:58.8  (35)   10:25.8  (36)  
 49  Ian MacLeod  13  Stafford XC Club-VA  16:04.7  42  4:58.8  (34)   10:31.2  (46)  
 50  Hassan Omar  12  Frederick XC Club-MD  16:05.1    4:54.6  (16)   10:20.4  (24)  
 51  Gabriel Gomez  12  Snellville XC Club-GA  16:05.8  43  5:07.8  (87)   10:30.0  (42)  
 52  Nick Reader  13  St. Xavier XC Club-KY  16:06.3  44  5:15.0  (130)   10:38.4  (67)  
 53  Kevin Corbusier  12  Loyola Blakefield XC Club  16:07.4  45  4:57.0  (26)   10:25.2  (33)  
 54  Aaron Thomas  14  Brentwood XC Club-TN  16:08.6  46  5:09.6  (97)   10:36.6  (59)  
 55  Zachary Hopkins  12  UNA-MD-WESTMINSTE-HOPKINS  16:09.8    5:11.4  (106)   10:34.2  (57)  
 56  Tristan Kattenberg  13  Wickham Road Runners-FL  16:09.9  47  5:03.0  (54)   10:33.0  (55)  
 57  Sam Lewis  13  St. Xavier XC Club-KY  16:12.3  48  5:04.8  (65)  
 58  Sam Klockenkemper  13  UNA-TN-NASH-KLOCKENKEMPER  16:13.0    5:07.8  (83)   10:32.4  (52)  
 59  Reider Strehler  13  Trinity Episcopal XC Club  16:13.3  49  5:09.0  (93)   10:40.8  (79)  
 60  Arman Rehmann  13  Norcross PHD RC-GA  16:13.9  50  5:08.4  (89)   10:36.6  (64)  
 61  Zachary Weinstein  12  Potomac RC-MD  16:14.2  51  5:06.6  (74)   10:39.0  (71)  
 62  William Roberson  14  Capital Distance Club  16:14.4  52  5:06.0  (72)   10:30.0  (43)  
 63  Daniel Moore  12  Wickham Road Runners-FL  16:14.4  53  4:48.6  (3)   10:10.2  (9)  
 64  Sean Helmke  12  Kellam XC Club-VA  16:14.7    4:57.6  (29)   10:27.6  (40)  
 65  Nick Delguercio  13  Norcross PHD RC-GA  16:15.0  54  5:04.2  (62)   10:36.6  (61)  
 66  Matt Barudin  12  Snellville XC Club-GA  16:18.7  55  5:07.2  (77)   10:39.6  (72)  
 67  Ben Freed  14  Frederick XC Club-MD  16:19.1    5:14.4  (126)   10:48.6  (101)  
 68  Kisean Smith  12  Unattached  16:19.1    5:07.2  (80)   10:45.0  (92)  
 69  Chris Steenkamer  12  Unattached  16:19.4    5:07.8  (86)   10:42.6  (83)  
 70  Daniel Linares  13  Hellions-FL  16:20.6  56  5:02.4  (51)   10:40.8  (78)  
 71  Kenny Castro  14  Hellions-FL  16:21.0  57  4:57.6  (32)   10:39.6  (73)  
 72  Nathan Staub  12  Capital Distance Club  16:21.1  58  5:07.2  (76)   10:39.0  (70)  
 72  Payton Ballard  13  Magic City Slolrusses-AL  16:21.1  59  5:00.0  (42)   10:31.8  (51)  
 74  Nick Tyrey  13  Diocese of Raleigh XC Clu  16:21.9  60  5:02.4  (48)   10:38.4  (69)  
 75  James Sauro  12  Bethesda XC-MD  16:23.1  61  5:06.6  (73)   10:40.2  (75)  
 76  Austin Hayslette  12  Frederick County RC-MD  16:23.4    4:54.0  (15)   10:30.0  (44)  
 77  Sean Willard  13  Midlothian TC-VA  16:23.6  62  4:57.6  (31)   10:27.0  (39)  
 78  Jack Miller  12  Magic City Slolrusses-AL  16:24.4  63  5:00.6  (44)   10:38.4  (68)  
 79  David Fitzgerald  15  Potomac RC-MD  16:25.0  64  5:05.4  (67)   10:43.2  (87)  
 80  Noah Combs  15  Blacksburg XC Club-VA  16:25.1  65  5:18.0  (150)   10:53.4  (115)  
 81  Michael Fitzgerald  12  Good Counsel XC Club-MD  16:25.7  66  5:12.0  (109)   10:43.8  (88)  
 82  Allen Meringolo  12  Good Counsel XC Club-MD  16:25.8  67  5:07.8  (81)   10:42.0  (82)  
 83  Jon Luckin  13  Hereford RC-MD  16:26.2  68  5:16.2  (138)   10:47.4  (97)  
 84  Joseph Buda  12  Unattached  16:26.5    5:19.2  (162)   10:52.8  (112)  
 85  Brandon Hinton  12  Stafford XC Club-VA  16:27.0  69  5:09.6  (98)   10:49.8  (103)  
 86  Diego Rojo  13  Miami Magis-FL  16:27.4  70  5:06.6  (75)   10:51.6  (108)  
 87  Manny Garcia  12  Hellions-FL  16:27.7  71  4:54.6  (19)   10:36.6  (63)  
 88  Alex Brown  13  Wickham Road Runners-FL  16:28.1  72  5:03.6  (59)   10:40.8  (77)  
 89  James Duncan  13  Bethesda XC-MD  16:29.0  73  5:12.6  (112)   10:52.2  (110)  
 90  Thomas Connelly  14  UNA-DE-GREENVILL-CONNELLY  16:29.3    5:05.4  (69)   10:43.2  (85)  
 91  Ryan Peterson  12  Midlothian TC-VA  16:29.4  74  5:13.8  (123)   10:46.2  (94)  
 92  Asher Smith-Rose  14  Capital Distance Club  16:29.6  75  5:07.8  (82)   10:43.2  (86)  
 93  Skyler Winchester  12  Pilot Flying J-TN  16:29.9  76  5:13.2  (118)   10:46.2  (96)  
 94  Mark Johnson  13  St. Xavier XC Club-KY  16:30.0  77  5:20.4  (174)   10:51.6  (107)  
 95  Julian Rivera  13  Hereford RC-MD  16:30.2  78  5:17.4  (143)   10:47.4  (99)  
 96  Drew Vander Wood  12  Snellville XC Club-GA  16:30.9  79  5:07.2  (79)   10:44.4  (91)  
 97  Chris Springer  12  Albemarle 5 Guys and Girl  16:31.2  80  5:03.6  (61)   10:41.4  (80)  
 98  Scott Davis  12  Ramsey Farm Team-DE  16:31.3  81  5:03.0  (53)   10:47.4  (98)  
 99  Sam Goldberg  12  Moose Cru-FL  16:31.6  82  5:22.2  (187)   10:53.4  (116)  
 100  Sam Todd  13  Norcross PHD RC-GA  16:31.9  83  5:04.8  (66)   10:40.2  (74)  
 101  Nathan Thompson  12  DC XC Club-DC  16:32.3  84  5:09.0  (92)   10:42.6  (84)  
 102  Daniel Salas  13  Moose Cru-FL  16:33.2  85  5:09.0  (91)   10:52.2  (109)  
 103  Sam Miner  13  UNA-NC-CHAPEL_HILL-MINER  16:33.6    4:59.4  (41)   10:40.8  (76)  
 104  Robert Keim  13  MuDRunners RC-MD  16:34.0  86  5:18.6  (159)   10:55.2  (120)  
 105  Jimmy Kazunas  12  Good Counsel XC Club-MD  16:35.5  87  5:12.6  (114)   10:55.2  (123)  
 106  Zach Beavin  12  St. Xavier XC Club-KY  16:35.7  88  5:03.0  (56)   10:36.6  (60)  
 107  Michael Spak  14  Bethesda XC-MD  16:35.8  89  5:21.0  (175)   11:00.0  (141)  
 108  Thomas Griffith  12  The Force-DE  16:36.0  90  5:18.6  (153)   10:56.4  (128)  
 109  Nick Adams  12  UNA-MD-BETHESDA-ADAMS  16:36.5    5:19.8  (167)   10:54.0  (118)  
 110  Max Mudd  14  St. Xavier XC Club-KY  16:37.1  91  5:22.8  (191)   10:56.4  (129)  
 111  Jack Monaghan  12  Magic City Slolrusses-AL  16:37.5  92  5:03.0  (55)   10:49.8  (102)  
 112  Patrick Hally  14  Ramsey Farm Team-DE  16:38.4  93  5:10.8  (103)   10:56.4  (131)  
 113  Neil Rasband  12  Linganore XC Club-MD  16:38.7  94  5:20.4  (171)   10:56.4  (130)  
 114  Alexander Isaac  14  Miami Magis-FL  16:38.7  95  5:16.2  (135)   10:55.2  (119)  
 115  Chapin Baxter  12  Stafford XC Club-VA  16:38.7  96  5:11.4  (105)   10:52.8  (111)  
 116  Stephen Spidell  13  Hardin Valley X Club-TN  16:39.3  97  5:24.0  (202)   11:06.0  (164)  
 117  Jose Zavala  12  UNA-DE-NEWARK-LEE  16:39.5    5:15.0  (128)   10:59.4  (140)  
 118  Logan Jones  12  UNA-MD-FREDERICK-JONES  16:39.6    5:01.8  (47)   10:41.4  (81)  
 119  Sushen Thiyagarajan  12  Potomac RC-MD  16:40.4  98  5:09.6  (94)   10:49.8  (104)  
 120  Vincent Stephen  12  St. Xavier XC Club-KY  16:42.9  99  5:22.8  (189)   10:55.8  (127)  
 121  Patrick Wolf  12  Diocese of Raleigh XC Clu  16:43.5  100  5:07.8  (85)   10:54.0  (117)  
 122  RYAN HUMBLE  12  Walton Raiders-GA  16:45.0  101  5:24.0  (200)   10:55.8  (124)  
 123  Kevin Collins  13  Hereford RC-MD  16:46.4  102  5:24.6  (204)   11:05.4  (160)  
 124  Nick Halbach  13  Magic City Slolrusses-AL  16:46.7  103  5:02.4  (50)   10:47.4  (100)  
 125  JT Klimek  15  Diocese of Raleigh XC Clu  16:46.9  104  5:12.0  (107)   10:55.8  (125)  
 126  Jordan Herbert  12  Norcross PHD RC-GA  16:47.1  105  5:18.0  (152)   10:58.2  (136)  
 127  Luke Phillips  13  Blacksburg XC Club-VA  16:47.8  106  5:18.6  (154)   10:57.0  (132)  
 128  James Ertel  12  UNA-MD-ROCKVILLE-ERTEL  16:48.8    5:18.6  (156)   11:03.0  (150)  
 129  David Lowery  13  UNA-TN-NASHVILLE-LOWERY  16:50.5    5:19.2  (163)   11:00.0  (142)  
 130  Mac Strehler  13  Trinity Episcopal XC Club  16:51.4  107  5:10.8  (100)   10:43.8  (90)  
 131  Kevin Payne  13  Hereford RC-MD  16:51.6  108  5:24.6  (205)   11:04.8  (159)  
 132  Tyler Spear  14  Loyola Blakefield XC Club  16:52.2  109  5:03.6  (60)   10:55.8  (126)  
 133  Chase Hilton  14  Pilot Flying J-TN  16:52.3  110  5:22.8  (188)   11:04.2  (155)  
 134  Justin Casanova  12  Wilmington XC-DE  16:52.8  111  5:14.4  (127)   10:59.4  (138)  
 135  David Gregory  13  UNA-VA-VIRGINIA_B-GREGORY  16:53.0    5:25.8  (213)   11:07.2  (167)  
 136  Franklin Floresca  14  Bethesda XC-MD  16:53.2  112  5:14.4  (125)   11:03.0  (149)  
 137  Andrew Gorsuch  13  Midlothian TC-VA  16:54.3  113  5:10.8  (104)   10:51.0  (106)  
 138  Hayes Griffin  13  Pilot Flying J-TN  16:54.7  114  5:22.8  (190)   11:04.8  (157)  
 139  Reese McCall  13  Magic City Slolrusses-AL  16:55.2  115  5:15.6  (131)   11:03.6  (154)  
 140  James Kasper  12  UNA-VA-SALEM-KASPER  16:55.4    5:10.8  (101)   10:50.4  (105)  
 141  John Lynagh  12  Good Counsel XC Club-MD  16:55.6  116  5:14.4  (124)   11:03.0  (151)  
 142  Derek Alban  13  UNA-MD-ABINGDON-ALBAN  16:56.7    5:03.0  (52)   10:55.2  (121)  
 143  Patrick Jones  13  MuDRunners RC-MD  16:57.2  117  5:06.0  (71)   10:55.2  (122)  
 144  Drew Buckley  12  MavRunners-NC  16:57.3    5:00.6  (45)   10:52.8  (113)  
 145  Baylor McKay  13  Slicc Eagle XC Club-TN  16:57.4  118  5:25.8  (216)   11:21.0  (204)  
 146  Andrew Fix  12  Magic City Slolrusses-AL  16:58.3  119  5:18.0  (147)   11:04.8  (158)  
 147  Jack Byrnes  12  UNA-DE-WILMINGTON-BYRNES  16:58.6    5:25.2  (209)   11:16.2  (195)  
 148  Kevin Marsh  12  Snellville XC Club-GA  16:58.8  120  5:19.8  (170)   10:57.6  (133)  
 149  Erik Wendt  13  CrossOver Athletics-SC  16:59.5  121  5:18.0  (149)   10:58.2  (135)  
 150  Joseph Casini  13  Ramsey Farm Team-DE  16:59.8  122  5:13.2  (115)   11:08.4  (170)  
 151  Willl Hunt  12  Albemarle 5 Guys and Girl  16:59.9  123  5:22.2  (185)   11:08.4  (173)  
 152  Patrick Cabrera  13  Hellions-FL  17:00.0  124  5:15.6  (134)   11:02.4  (148)  
 153  Christopher Jones  13  MuDRunners RC-MD  17:00.1  125  5:12.6  (111)   11:00.6  (143)  
 154  Cavender Salvadori  13  UNA-DE-WILMINGT-SALVADORI  17:01.4    4:56.4  (25)   10:43.8  (89)  
 155  Liam Magerr  13  Ramsey Farm Team-DE  17:01.9  126  5:15.6  (133)   11:12.0  (183)  
 156  Patrick Lynch  14  Wilmington XC-DE  17:02.0  127  5:16.2  (136)   11:03.0  (152)  
 157  Malcolm Peacock  12  UNA-MD-TIMONIUM-PEACOCK  17:02.3    5:13.8  (122)   11:05.4  (162)  
 158  Chris Cantone  12  Trinity Episcopal XC Club  17:02.8  128  5:12.0  (108)   10:57.6  (134)  
 159  Matt Sturgill  12  Pilot Flying J-TN  17:02.9  129  5:25.8  (212)   11:12.6  (187)  
 160  Ryan Johnson  12  Loyola Blakefield XC Club  17:03.2  130  5:18.0  (148)   11:12.6  (186)  
 161  Chase McCord  14  Diocese of Raleigh XC Clu  17:03.9  131  5:13.8  (121)   11:08.4  (171)  
 162  Paul Reggentin  14  Moose Cru-FL  17:04.0  132  5:21.6  (179)   11:06.0  (166)  
 163  Joey Abbatiello  14  Stafford XC Club-VA  17:04.3  133  5:05.4  (68)   11:02.4  (147)  
 164  Jacob Winters  13  Norcross PHD RC-GA  17:04.4  134  5:10.8  (102)   11:04.2  (156)  
 165  Daniel Hamm  13  Brentwood XC Club-TN  17:04.4  135  5:22.8  (192)   11:10.8  (179)  
 166  Brown Bailey  13  Slicc Eagle XC Club-TN  17:04.7  136  5:30.0  (234)   11:21.0  (203)  
 167  Kenny Poole  12  Blacksburg XC Club-VA  17:04.8  137  5:23.4  (199)   11:17.4  (196)  
 168  Daniel Fernandez  13  Hellions-FL  17:05.7  138  5:21.0  (176)   11:01.8  (146)  
 169  Tanner Wentlandt  14  Stafford XC Club-VA  17:07.1  139  5:24.0  (201)   11:07.8  (169)  
 170  Noah Fatsi  12  Midlothian TC-VA  17:07.9  140  5:26.4  (219)   11:24.0  (214)  
 171  Nicholas Schofer  14  UNA-GA-LILBURN-SCHOFER  17:07.9    5:20.4  (173)   11:09.6  (176)  
 172  Matthias Arauco-Shapiro  12  Ramsey Farm Team-DE  17:08.2  141  5:08.4  (90)   11:01.8  (145)  
 173  Andrew Caccaitore  15  Wickham Road Runners-FL  17:09.0  142  5:17.4  (144)   11:05.4  (161)  
 174  Ben Roberson  15  Slicc Eagle XC Club-TN  17:09.1  143  5:31.2  (241)   11:21.0  (206)  
 175  Garrett Wilson  13  Slicc Eagle XC Club-TN  17:09.8  144  5:34.2  (252)   11:21.0  (207)  
 176  Cody Earles  12  Blacksburg XC Club-VA  17:09.9  145  5:25.2  (210)   11:19.8  (201)  
 177  Gabriel Rivera  13  Hereford RC-MD  17:10.3  146  5:24.6  (207)   11:18.0  (198)  
 178  Bryce Prior  13  Slicc Eagle XC Club-TN  17:10.8  147  5:26.4  (218)   11:20.4  (202)  
 179  Kieran Tuntivate  15  The Force-DE  17:10.9  148  5:29.4  (229)   11:10.8  (180)  
 180  Austin Veith  12  Snellville XC Club-GA  17:11.6  149  5:19.2  (165)   10:59.4  (139)  
 181  Coleman Churitch  14  Brentwood XC Club-TN  17:11.7  150  5:23.4  (195)   11:09.6  (177)  
 182  Jack Hagood  14  Wilmington XC-DE  17:11.9  151  5:15.0  (129)   11:08.4  (172)  
 183  Will Delay  13  Bethesda XC-MD  17:12.0  152  5:19.2  (164)   11:10.2  (178)  
 184  Allen Lawrence  13  Capital Distance Club  17:12.5  153  5:15.6  (132)   10:53.4  (114)  
 185  Ryan Hazelgren  13  Stafford XC Club-VA  17:12.5  154  5:22.2  (183)   11:09.0  (174)  
 186  Kyle Dow  12  Midlothian TC-VA  17:13.1  155  5:22.2  (186)   11:07.8  (168)  
 187  Daniel Sonnenfeldt  13  Hardin Valley X Club-TN  17:13.8  156  5:23.4  (198)   11:21.0  (205)  
 188  Matt Gatti  12  DC XC Club-DC  17:13.9  157  5:19.2  (161)   11:13.8  (190)  
 189  Cole Oliver  13  Wickham Road Runners-FL  17:14.6  158  5:17.4  (142)   11:01.2  (144)  
 190  Nathan Brockett  12  Good Counsel XC Club-MD  17:15.3  159  5:18.0  (146)   11:11.4  (181)  
 191  Erik Hancock  12  Hardin Valley X Club-TN  17:16.0  160  5:25.8  (211)   11:15.0  (193)  
 192  MICHAEL WARRICK  12  Walton Raiders-GA  17:16.5  161  5:16.8  (140)   11:03.6  (153)  
 193  Pedro Ortega  13  Hellions-FL  17:17.1  162  10:59.4  (137)  
 194  Davis Kelly  14  Magic City Slolrusses-AL  17:17.6  163  5:21.6  (182)   11:12.0  (184)  
 195  Justin Ahalt  12  UNA-MD-COLLEGE_PARK-AHALT  17:17.9    5:02.4  (49)   10:37.2  (65)  
 196  Dan Beck  14  Linganore XC Club-MD  17:18.3  164  5:17.4  (145)   11:06.0  (163)  
 197  Robert Taylor  12  UNA-VA-VIRGINIA_BE-TAYLOR  17:19.2    5:23.4  (194)   11:09.0  (175)  
 198  Crew Kosiorek  14  UNA-SC-BOILING_S-KOSIOREK  17:20.9    5:21.6  (181)   11:13.8  (189)  
 199  Conor Waller  12  Loyola Blakefield XC Club  17:20.9  165  5:21.6  (177)   11:15.0  (194)  
 200  Corley Webb  13  UNA-TN-NASHVILLE-WEBB  17:21.5    5:27.6  (223)   11:23.4  (212)  
 201  Pedro Hernandez  15  Hellions-FL  17:21.6  166  5:30.0  (235)   11:21.6  (208)  
 202  Taylor Payne  12  Wilmington XC-DE  17:23.0  167  5:16.8  (139)   11:13.8  (191)  
 203  Matthew Sutton  13  Norcross PHD RC-GA  17:23.4  168  5:19.8  (166)   11:15.0  (192)  
 204  Carus Cookman  12  UNA-MD-COCKEYSVIL-COOKMAN  17:23.8    5:13.2  (117)   11:12.0  (182)  
 205  Nolan O'Connor  13  The Force-DE  17:24.4  169  5:29.4  (230)   11:24.0  (213)  
 206  Tyler Perdue  14  MuDRunners RC-MD  17:25.7  170  5:28.2  (226)   11:24.0  (215)  
 207  Luke Kastel  14  Linganore XC Club-MD  17:25.8  171  5:31.2  (240)   11:29.4  (225)  
 208  Nick Lindsay  12  DC XC Club-DC  17:26.5  172  5:21.6  (178)   11:19.2  (200)  
 209  Daniel Valero  12  Potomac RC-MD  17:27.5  173  5:24.6  (208)   11:23.4  (211)  
 210  Zach Binder  12  The Force-DE  17:28.1  174  5:30.0  (233)   11:31.2  (227)  
 211  Elijah Wilson  13  Unattached  17:28.8    5:23.4  (196)   11:13.8  (188)  
 212  LANDRY SHAFFER  12  Walton Raiders-GA  17:32.1  175  5:21.6  (180)   11:22.8  (209)  
 213  Ben Gross  12  Trinity Episcopal XC Club  17:33.3  176  5:26.4  (217)   11:27.6  (222)  
 214  Matthew Pasier  13  Blacksburg XC Club-VA  17:33.7  177  5:17.4  (141)   11:12.0  (185)  
 215  Christian Eisinger  12  Linganore XC Club-MD  17:34.1  178  5:31.2  (239)   11:28.2  (223)  
 216  Zach Gentry  15  Albemarle 5 Guys and Girl  17:34.7  179  5:22.8  (193)   11:25.2  (219)  
 217  Sam Millson  14  Moose Cru-FL  17:36.3  180  5:27.6  (222)   11:23.4  (210)  
 218  Cory Oegema  13  Pilot Flying J-TN  17:37.6  181  5:30.0  (236)   11:24.6  (217)  
 219  Collin Hahan  15  Midlothian TC-VA  17:38.5  182  5:18.6  (158)   11:18.0  (197)  
 220  William Sandin  15  Capital Distance Club  17:38.7  183  5:29.4  (231)   11:33.6  (230)  
 221  Matthew Garcia-Lynn  13  CrossOver Athletics-SC  17:40.1  184  5:32.4  (247)   11:33.0  (228)  
 222  Aaron Elder  13  Albemarle 5 Guys and Girl  17:43.3  185  5:22.2  (184)   11:19.2  (199)  
 223  CONNOR KILCH  14  Walton Raiders-GA  17:44.7  186  5:32.4  (246)   11:37.2  (235)  
 224  Wes Banker  13  Hardin Valley X Club-TN  17:46.4  187  5:27.6  (224)   11:28.2  (224)  
 225  Martin Kelley  12  DC XC Club-DC  17:46.7  188  5:27.6  (225)   11:36.6  (233)  
 226  Micheal Carter  14  Blacksburg XC Club-VA  17:47.8  189  5:24.6  (206)   11:26.4  (220)  
 227  Gordon Pace  13  Moose Cru-FL  17:49.6  190  5:38.4  (253)   11:48.0  (245)  
 228  Keene Waller  12  Loyola Blakefield XC Club  17:52.5  191  5:32.4  (244)   11:39.6  (240)  
 229  Ted Raymond  14  Hardin Valley X Club-TN  17:53.8  192  5:27.0  (220)   11:27.0  (221)  
 230  Jesse Millson  16  Moose Cru-FL  17:54.0  193  5:32.4  (248)   11:37.8  (237)  
 231  Jake Wilkes  13  Trinity Episcopal XC Club  17:54.1  194  5:31.8  (243)   11:40.2  (241)  
 232  Zach Trim  12  CrossOver Athletics-SC  17:55.4  195  5:28.8  (227)   11:30.0  (226)  
 233  Luke Jensen  12  UNA-GA-LILBURN-JENSEN  17:55.9    5:33.6  (251)   11:42.6  (242)  
 234  Jake Zawada  14  Diocese of Raleigh XC Clu  17:56.2  196  5:18.0  (151)   11:24.6  (216)  
 235  Michael Fassulo  12  Ramsey Farm Team-DE  17:57.1  197  5:25.8  (215)   11:39.0  (239)  
 236  Henry Meyerson  12  DC XC Club-DC  17:57.2  198  5:27.0  (221)   11:37.2  (236)  
 237  Seth Coomer  13  Slicc Eagle XC Club-TN  18:04.0  199  5:39.0  (255)   11:55.8  (250)  
 238  Matthew Kogan  12  Potomac RC-MD  18:07.8  200  5:18.6  (157)   11:39.0  (238)  
 239  Matt Feely  12  Unattached  18:08.5    5:30.0  (232)   11:43.2  (243)  
 240  Peter Millsaps  15  Capital Distance Club  18:11.1  201  5:25.8  (214)   11:36.6  (232)  
 241  Alex Hoffman  12  Wickham Road Runners-FL  18:11.6  202  5:13.8  (120)   11:25.2  (218)  
 242  Markus Tarjamo  12  MuDRunners RC-MD  18:12.2  203  5:28.8  (228)   11:49.8  (247)  
 243  Drew Sands  15  UNA-GA-ATLANTA-SANDS  18:15.5    5:16.2  (137)   11:33.6  (229)  
 244  KENAN FARMER  14  Walton Raiders-GA  18:17.2  204  5:31.8  (242)   11:35.4  (231)  
 245  Justin Dejausserand  12  MuDRunners RC-MD  18:22.7  205  5:30.6  (238)   11:52.2  (248)  
 246  Jon Wood  12  Unattached  18:27.5    5:33.6  (250)   11:54.0  (249)  
 247  Ben Kemper  13  Unattached  18:28.5    5:24.0  (203)   11:49.8  (246)  
 248  Jonathan Shankles  13  Pilot Flying J-TN  18:46.6  206  5:33.0  (249)   11:58.2  (251)  
 249  Darien Sorouri  14  The Force-DE  18:46.8  207  5:39.0  (254)   12:03.6  (252)  
 250  Colin Humble  14  Walton Raiders-GA  18:52.1  208  5:43.2  (257)   12:12.6  (255)  
 251  Joshua Land  14  MuDRunners RC-MD  18:53.8  209  5:44.4  (258)   12:14.4  (256)  
 252  Bryan Hugen  12  Linganore XC Club-MD  19:03.4  210  5:39.6  (256)   12:12.6  (254)  
 253  Thomas Harris  14  CrossOver Athletics-SC  19:05.1  211  5:32.4  (245)   12:06.6  (253)  
 254  Sam Dever  12  The Force-DE  19:44.6  212  5:48.0  (259)   12:33.6  (257)  
 255  Luke Shannon  12  Potomac RC-MD  19:53.0  213  5:10.2  (99)   11:46.8  (244)  

Boy's 5000 Meter Run Championship  Team Scores
 Place  Team  Points  R1  R2  R3  R4  R5  R6  R7
 1  Miami Magis-FL  88  1  8  23  25  31  (70)  (95)
 2  Brentwood XC Club-TN  140  10  16  32  36  46  (135)  (150)
 3  Snellville XC Club-GA  226  9  40  43  55  79  (120)  (149)
 4  Albemarle 5 Guys and Girl  255  2  22  28  80  123  (179)  (185)
 5  St. Xavier XC Club-KY  271  14  44  48  77  88  (91)  (99)
 6  Wilmington XC-DE  275  5  13  19  111  127  (151)  (167)
 7  Good Counsel XC Club-MD  288  29  39  66  67  87  (116)  (159)
 8  Bethesda XC-MD  299  35  41  61  73  89  (112)  (152)
 9  Capital Distance Club  341  3  52  58  75  153  (183)  (201)
 10  Wickham Road Runners-FL  348  34  47  53  72  142  (158)  (202)
 11  CrossOver Athletics-SC  376  21  24  26  121  184  (195)  (211)
 12  Stafford XC Club-VA  377  37  42  69  96  133  (139)  (154)
 13  Potomac RC-MD  401  15  51  64  98  173  (200)  (213)
 14  Diocese of Raleigh XC Clu  412  17  60  100  104  131  (196)  
 15  Norcross PHD RC-GA  426  50  54  83  105  134  (168)  
 16  Magic City Slolrusses-AL  432  59  63  92  103  115  (119)  (163)
 17  Ramsey Farm Team-DE  440  18  81  93  122  126  (141)  (197)
 18  Linganore XC Club-MD  446  6  11  94  164  171  (178)  (210)
 19  Hellions-FL  446  56  57  71  124  138  (162)  (166)
 20  Pilot Flying J-TN  462  33  76  110  114  129  (181)  (206)
 21  Hardin Valley X Club-TN  463  20  30  97  156  160  (187)  (192)
 22  Blacksburg XC Club-VA  465  12  65  106  137  145  (177)  (189)
 23  Loyola Blakefield XC Club  476  27  45  109  130  165  (191)  
 24  Moose Cru-FL  486  7  82  85  132  180  (190)  (193)
 25  Trinity Episcopal XC Club  498  38  49  107  128  176  (194)  
 26  Hereford RC-MD  502  68  78  102  108  146   
 27  Midlothian TC-VA  544  62  74  113  140  155  (182)  
 28  DC XC Club-DC  605  4  84  157  172  188  (198)  
 29  Slicc Eagle XC Club-TN  688  118  136  143  144  147  (199)  
 30  MuDRunners RC-MD  701  86  117  125  170  203  (205)  (209)
 31  The Force-DE  788  90  148  169  174  207  (212)  
 32  Walton Raiders-GA  827  101  161  175  186  204  (208)
Post to:  
Post as: 
History for NXN Southeast Regional
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2014 1   2    
2013 1 5 4 121  
2012 1 9 3 136  
2011 1 30 6 1504  
2010 1 5 2 82  
2009 1 9 9 242  
2008 1 11 30 566 4
2007   2